לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1028310,283 עוקבים אודות עסקים

פורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום לכל חברי הפורום ולכל הבאים בשעריו. אני נמצא כאן כמנהל הפורום על מנת לסייע לכם בכל דרך אפשרית בכל בעיה ובכל שאלה אפשר לפנות אלי ואשמח לסייע . חשוב לשמור בפורום על כללים בסיסיים , של שפה נקיה , והעברת מסרים בדרך מקובלת על מנת שיהיה נעים לכולם להיות בפורום , אפשר להעלות כל נושא ולשוחח על כל דבר , בדרך נעימה ומקבולת אשר תטיב עם כולם.  
המטרה בפורום היא ליצור קהילה תומכת , בה מסייעים החברים אחד לשני. 
חשוב מאוד לתת מידע אמין אשר ניתן להתבסס עליו על מנת שתהיה תועלת לכל חברי הפורום. 
שוב אני כאן לרשותכם 
שלכם 
גיא

המשך >>

לצפיה ב-'בשאלה הזאת כדאי שיענה לך רוקי50 הוא אלוף ההוראות'
בשאלה הזאת כדאי שיענה לך רוקי50 הוא אלוף ההוראות
24/06/2018 | 12:37
1
34
הוראות אגף שיקום נכים הן אלה שקובעות מי זכאי למה. כדאי לקרוא את ההוראה שמתיחסת לרכב רפואי או רכב שיקומי. חכה לתשובתו.

מרקו
לצפיה ב-'הוראת אגף שיקום נכים לזכאים לרכב רפואי'
הוראת אגף שיקום נכים לזכאים לרכב רפואי
24/06/2018 | 14:19
23
לצפיה ב-'שלום למה עובדי שיקום מנסים בכוח להעביר תנכים לביטוח לאומי ??'
שלום למה עובדי שיקום מנסים בכוח להעביר תנכים לביטוח לאומי ??
24/06/2018 | 13:24
22
האים עובדי שיקום מקבלים הוראות לא להכיר בנכים ולהעביר אותם לטיפול בביטוח לאומי ??? עובדים שלא שומע בקולם בקול האגפים מההנהלה הראשית  מפטרים אותם? שמעתם סיפורים כאלו?
לצפיה ב-'שלום. איפה אני יכול לברר את כל הזכויות שמגיעות לי?'
שלום. איפה אני יכול לברר את כל הזכויות שמגיעות לי?
21/06/2018 | 10:45
5
69
שלום. איפה אני יכול לברר את כל הזכויות שמגיעות לי?
יש לי 36% לצמיתות.

תודה :)
לצפיה ב-'בדיקת זכויות נכי צהל'
בדיקת זכויות נכי צהל
21/06/2018 | 11:54
76
תבדוק במוסד לביון באגף קיסריה יכול להיות והם יוכלו לעזור לך 
לצפיה ב-'תודה רוקי50'
תודה רוקי50
21/06/2018 | 13:05
23
לצפיה ב-'כדאי לך לברר אם אתה זכאי לשיקום'
כדאי לך לברר אם אתה זכאי לשיקום
21/06/2018 | 14:52
1
39
השיקום יכול להיות בהשמה לעבודה או במימון לימודי השכלה גבוהה (או השכלה אחרת). כל זה בתנאי שיראו בך נכה לא משוקם. אתה גם יכול להיות זכאי לסוגי תגמולים השונים מעבר לתגמול הבסיסי, שהוא פיצוי על הפציעה עצמה. תגמולים אחרים מושפעים מגובה אחוזי הנכות שלך, מהיכולת שלך לעבוד כתוצאה מהפציעה בצבא וליקויי בריאות אחרים, ומעוד כמה דברים פחות משמעותיים.

יש לך הנחה בארנונה. העיריות מקבלות רשימות של זכאים להנחה ממשרד הבטחון, אבל הם כל כך עצלנים שהם לא פותחים את הרשימות האלה או חושבים שאתה עובד עליהם, ומבקשים בגלל זה אישור להנחה.

יש לך הנחה בבתי הקולנוע, אם אתה חובב קולנוע :)

יש לך הנחה ברכבת בהעברת כרטיס בקניית כרטיס.

אם אתה פגוע גפיים אולי אתה יכול להיות זכאי לרכב.

זה מה שצץ לי בראש כרגע, אבל יש עוד.

מרקו
לצפיה ב-'תודה רבה. אם אני פגוע עמוד השדרה ואגן גם מגיע לי רכב?'
תודה רבה. אם אני פגוע עמוד השדרה ואגן גם מגיע לי רכב?
24/06/2018 | 08:39
15
לצפיה ב-'שלום מי יודע כמה משולם דמי קירור לקייץ? הוא ביטלו תדמי קירור'
שלום מי יודע כמה משולם דמי קירור לקייץ? הוא ביטלו תדמי קירור
18/06/2018 | 18:31
66
מי יודע כמה משולם דמי קירור 
חלק אמרו שביטלו תדמי קירור זה נכון?  למה ומדוע????????
לצפיה ב-'פטור היטל השבחה לנכי צה"ל'
פטור היטל השבחה לנכי צה"ל
18/06/2018 | 15:42
77
יש לי דירה שניה שאני משכיר ודירה ראשונה בה אני גר עם משפחתי (עם הנחה בארנונה).
אני נכה צה"ל 98% נכות ופגןע ראש.
יש מיזם של הוספת מרפסות.
האם יש הנחה בהיטל השבחה בעת תחילת המיזם הנ"ל.
תודה מראש.

לצפיה ב-'החודש מקבלים דמי הבראה ודמי קירור לקייץ?'
החודש מקבלים דמי הבראה ודמי קירור לקייץ?
18/06/2018 | 12:57
1
99
הי אמרו לי במוקד החודש מקבלים דמי קירור ודמי הבראה במוקד אמרו הם לא יודעים כמה כסף זה יוצא 
מי יודע כמה כסף זה יוצא הכל ביחד ????
לצפיה ב-'בערך 5500 ש"ח.....'
בערך 5500 ש"ח.....
18/06/2018 | 14:26
64
לצפיה ב-'הודעה לכל חברי הפורום'
הודעה לכל חברי הפורום
18/06/2018 | 05:36
92
גלית היקרה כל אזור המרכז יודע שמשהו שם מריח לא טוב בכלל האבא הכן נכה צהל  דוד דיקאר מקבל קיצבה ממשרד הבטחון +קיצבאות מביטוח לאומי הבת חד הורית מקבלת נכות +קיצבאות על זה שהיא חד הורית והיא הוציאה נכות על הגב שלה ואין לה כלום היא מטפלת באבא בלי סוף אים לא היה להם באמת כסף היא הייתה הולכת לעבוד בנקיון בתים וחדרי מדרגות לא שמת לב שהם רוצים אך ורק כסף מזומן לא אוכל ?????????
המון עיתונאים פנו למשרד הבטחון בנושא שבכאילו הם לא עוזרים לדוד משרד הבטחון הביא להם מנטור מיוחד אותו בחור ראה שהם מבזבזים כספים בלי סוף על שטויות בכל חודש
הם גרים בשכירות בדירה ענקית 5חדרים כולל מרפסת שמש מיוחדת כל חודש עולה שכירות 6 אלף שח איפה וועד בניין ארנונה מים חשמל הם מקבלים גם קיצבאות ועזרה ממשרד השכון הרווחה ומה לא
ליאת דיקר משקרת עליכם וזה מוכח אימם אמא שלהם בכלל לא גרה איתם היא גרושה מבעלה דוד ליאת לא בקשרה איתה
יש לליאת עוד אחים הם בכלל לא בקשר איתה ואים אביה
המון המון מתושבי רחובות והמרכז הביאו לדוד ולליאת לגור בדירה 3 חדרים כולל ממד בדירה קרקע כל חודש 2000שח הם לא רוצים בכלל לשמוע על זה אבל לשלם כל חודש על הדירה היקרה 6אלף שח לזה יש להם כסף איפה ארנונה חשמל ומים וועד בניין מי יודע אולי אותו דירה שלהם הוא של אחד האחים הוא המשפחה שלהם........
סוף שיחת צ'אט
הקלד הודעה...

לצפיה ב-'עזרה לנכי צהל המתוקים והיקרים'
עזרה לנכי צהל המתוקים והיקרים
17/06/2018 | 10:17
111
הי לחברי הפורום הנכבדים מי שצריך עזרה בתביעת משרד הבטחון יש עורך דין הכי טוב מאוד ויחיד בארץ אלי סבן
יש טובים אבל הוא מספר אחד בארץ
חיילת עקץ אותה דבורה אותה חיילת קיבלה 70אחוז לצמיתות נכות ממשרד הבטחון בלי אותו עורך דין היו צוחקים על אותה חיילת מי שמעוניין תרשמו בגוגל עורך דין אלי סבן מגדל המאה תל אביב יעוץ ראשוני ופגישה ראשוני חינם חינם ללא כל התחייבות מצידכם בהצלחה לכולם יום טוב 
לצפיה ב-'פיצויים'
פיצויים
14/06/2018 | 17:27
6
139
שלום,
האם מקבלים פיצויים רטרואקטיבים בתביעה נגד משרד הביטחון לאחר שההליך הסתיים?אם כן ממתי/איך החישוב?
לצפיה ב-'פיצויים'
פיצויים
14/06/2018 | 17:52
85
אין מושג כזה פיצויים. יש תגמולים.
תחילת מתן התגמולים רטרואקטיבי הוא תאריך הגשת התביעה.
לצפיה ב-'תשובה והמלצה'
תשובה והמלצה
14/06/2018 | 20:29
3
82
פיצויים ממשרד הבטחון אכן נקראים תגמולים, ואם מקבלים דרגת נכות שהיא 20 אחוזי נכות או מעלה אז מקבלים את מה שנקרא תגמול חודשי, שהסכום שלו תלוי בגובה האחוזים שיש לנכה. בעלי דרגת נכות נמוכה מ-20 אחוזי נכות מקבלים פיצוי חד פעמי בלי תשלום פיצויים חודשיים.
לגבי החלת רטרואקטיביות - קצין התגמולים בדרך כלל מעניק אחוזים שנה לאחור מיום הגשת התביעה. יש לשים לב כי זהו נוהג ולא חוק, אך זה מה שנעשה בדרך כלל. בתשובה לשאלתך - החישוב יהיה 12 חודשים לאחור מיום הגשת התביעה.
בעיניי, וזאת דעתי האישית, המומחית הגדולה ביותר לענייני רטרואקטיביות בכל מה שקשור לתשלומים של משרד הבטחון, לרבות תגמול בסיסי ותגמולים מסוגים אחרים, היא עו"ד רינת גולד-גזית.

מרקו
לצפיה ב-'פיצוים'
פיצוים
15/06/2018 | 00:08
63
תגמולים מקבלים מיום הגשת התביעה ולפאחר קיבעת אחוזי נכות בועדה, 
לצפיה ב-'רינת הייתה העו"ד שלי'
רינת הייתה העו"ד שלי
15/06/2018 | 10:38
1
63
רינת הייתה העו"ד שלי, ידע אדיר המבוסס על מיידע פנימי. לא בקלסה של אלי סבן אבל מספיק טובה לנושאים מנהלתיים.
לצפיה ב-'לא ברור למה עו"ד סבן משתמש בשיטות פרסום מפוקפקות בעילום שם'
לא ברור למה עו"ד סבן משתמש בשיטות פרסום מפוקפקות בעילום שם
16/06/2018 | 01:20
51
הוא שולח אנשים עילגים בעילום שם (אני לא מדבר עליך) לפרסם כאן דרך קבע הודעות מהסוג הזה:

לדעתי, זה מעיד על היעדר קלאסה. אני כל הזמן רוצה ליצור איתו קשר ולשאול למה יש לו צורך בדרך פרסום כזאת, שהיא מואד מאוד זולה ולא מרשימה, ולדעתי גם לא תורמת.
בנוסף, לא שמעתי שיש לעו"ד סבן הישגים בתחום רטרואקטיביות והוא כן אחד שעושה משהו ורץ לספר לחבר'ה כמו אתר חדשות. אגב, עו"ד סבן לא פרסם בשום מקום (או אני לפחות פשוט לא מצאתי) איזה מוסד לימודים הוא סיים ובאיזו שנה, כך שקשה לעשות מסקנות לגבי הניסיון שלו והקלאסה שלו.
עו"ד רינת גולד-גזית עוסקת באופן ספציפי כאחת מתחומי עניינה בנושא של רטרואקטיביות. ראה, לדוגמה, את המאמר הזה בפורטל נכי צה"ל:

בנוסף, השאלה בפוסט המקורי הייתה לגבי הרטרואקטיביות, לכן המלצתי על עורך דין שהוא מומחה ברטרואקטיביות.

בברכת שבת שלום,

מרקו

לצפיה ב-'חוק הקצבאות פיצוי בעד איחור בתשלום '
חוק הקצבאות פיצוי בעד איחור בתשלום
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2018 | 19:19
70
אם הגשת תביעה ועברו 5 שנים או יותר עד שנינתה החלטה , באמצעות חוק הקצבאות פיצוי בעד איחור בתשלום אתה צריך לקבל את הכסף מיום שהגשת את התביעה כל עוד שיש רצף. 
לצפיה ב-'תשלום רשיון רכב'
תשלום רשיון רכב
11/06/2018 | 17:37
2
131
שלום רב,
החודש אני אמור להחליף רכב רפואי בפעם הראשונה. שילמתי את רישיון הרכב (1600 שח) , וכשאקבל את הרכב החדש אצטרך לשלם שוב ר. רכב.
האם אקבל החזר על שניהם ? 
תודה
לצפיה ב-'תשלום רשיון רכב'
תשלום רשיון רכב
14/06/2018 | 17:56
45
עלות האגרה לרכב נכה 27 ש"ח. אם נדרשת / או שילמת את סכום המלא, עליך לבקש החזר מהאגף.
כאשר אתה מוכר את הרכב ומבקש שיחרור ממשרד התחבורה רשות הרשוי, עליך לשלם את ההפרש היחסי לאגרה המלאה לתקופה שנותר עד לחידוש הרשיון.
לצפיה ב-'תשלום אגרת רכב '
תשלום אגרת רכב
15/06/2018 | 18:51
32
מקבלים פעם בשנה החזר אגרה לגבי זה ששילמת על הרכב שאתה מוכר אז מצד אגף השיקום הקונה אמור לשלם את אגרה זו
וכן אתה יכול לבקש מפקידת הרישוי שתשלם 27 שקל במקום אגרה מלאה מה שיחסוך לך כל פעם לבקש החזר מאגף השיקום
לצפיה ב-'עו"ד'
עו"ד
06/06/2018 | 09:58
4
164
שלום חברים
מחפש המלצה לעורך בין תותח ובן אדם
תודה
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
07/06/2018 | 17:18
1
1433
לדעתי, התותח הכבד ביותר, שהוא הכי מנוסה והכי ותיק בתחום (עד כמה שידוע לי), הוא נפתלי גרינברג. הוא ייצג אותי והיה מאוד נחמד. גם הצליח לקבל בשבילי בדיוק את האחוזים שהרופא מטעמי כתב בחוות דעתו, שזה די נדיר.
אם ידך אינה משגת לשכור את שירותיו, אתה יכול לפנות לתלמידו, עו"ד יעקב אמיר, שהוא נחמד, עושה את העבודה במחיר סביר, אבל הוא די צעיר.
יש גם משרד שנקרא צדקוני-סיוון. אני עבדתי עם עו"ד תמר סיוון. היא מאוד מאוד יסודית, עוברת על כל מילה בחומר ולא משנה כמה חומר יש, ממש לומדת אותו פיקס. יש לה גם שותפה מנוסה מאוד שכמעט ולא עובדת, אבל אם תבקש היא תוכל להפנות אותך, היא מאוד מאוד מנוסה שקוראים לה רינת גזית-גולד. גם משוגעת על הפרטים קטנים, אתה יכול לפנות אליה, אבל היא לא מקבלת את כולם.
יש גם עו"ד ענת גינזבורג, שלא עבדתי איתה כי כשהיא אמרה לי את המחירים שלה כמעט התעלפתי.
בנוסף, חשוב שלא תפנה למשרד מרקמן טומשין בגלל המחירים שלהם, שהם פשוט דמיוניים. אני לא מדבר כאן על איכות העבודה שלהם, אלא על מחיר נטו. גןם אם הם יטילו בשבילך ביצי זהב, עבודתם לא מצדיקה, בעיניי, את הכסף שהם מבקשים. חשוב מאוד להיזהר מהם.

אני מקווה שעזרתי לך קצת.
אם יש לך עוד שאלות, דבר איתי.

מרקו
לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
10/06/2018 | 07:32
40
לצפיה ב-'עורך דין הכי תותח עם קבלות אלי סבן'
עורך דין הכי תותח עם קבלות אלי סבן
07/06/2018 | 22:26
1
120
הי מי שרצה המלצה על עורך דין תותח
אלי סבן עורך דין הכי הכי טוב
עם נסיון מעל 35שנה לפני 7שנים הכירו בזכותו בחיילת שדבורה עקצה אותה 
החיילת קיבלה בזכותו 70אחוז נכות 
החיילת נכה נצרך מקבלת כל חודש מעל 13אלף שח ממשרד הבטחון 
פגישה ייעוץ והכוונה חינם מי שרוצה תרשמו בגוגל עורך דין אלי סבן מגדל המאה תל אביב בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/06/2018 | 08:53
30
לצפיה ב-'החלפת רכב לאחר 4 שנים'
החלפת רכב לאחר 4 שנים
06/06/2018 | 17:17
174
מספר שאלות
1. אני מבין שאגף השיקום משלים לי ממחיר הרכב שלי (קורולה) לפי מחירון משרד הבטחון.
מה זה תוספת לחודש שרשום במחירון האגף ?
2. יש איזו הנחה על קורולה של 1000 או 2000 ש"ח לנכי צה"ל ואגף השיקום מוריד את זה מהסיוע. ואם אני קונה טויוטה הברידית שעולה יותר מקורולה , האם גם אז אגף השיקום מקזז הנחה זו למרות שהיא ניתנת רק על קורולה ?
לצפיה ב-'נכה מתבגר'
נכה מתבגר
04/06/2018 | 16:55
1
197

האם נכה בן 64 בשיעור נכות של 36% על הרגל , אשר עובד ומקבל תט"ר של חצי משרה , זכאי לתוספת לנכה מתבגר ? 

לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2018 | 09:40
80
על פי נותני השאלה ולאחר בדיקה התשובה היא כי הנכה לא זכאי לקבל תגמול תוספת לנכה המתבגר. 
לצפיה ב-'נופש לזכאים דרך אשת טורס או השטיח המעופף'
נופש לזכאים דרך אשת טורס או השטיח המעופף
02/06/2018 | 13:00
2
195
אני רוצה להפיק עם האישה נופש כזה בחמישי-שישי-שבת, מניסיון לוקח כמה זמן לארגן אחד כזה, אבל אפשרי כמובן, אשמח למידע כדי לארגן אחד כזה באילת, אני לא משופשף באירגון במאת האחוזים, תודה מראש על העצות 
לצפיה ב-'נמרוד, מה זה אתה רוצה? אם אתה זכאי - לטיפולים בחמי מרפא'
נמרוד, מה זה אתה רוצה? אם אתה זכאי - לטיפולים בחמי מרפא
03/06/2018 | 14:11
1
99
ים המלח, טבריה...(לא אילת)
הזמנה חצי שנה מראש!!!
בהצלחה...
לצפיה ב-'לא טיפולים'
לא טיפולים
04/06/2018 | 11:37
86
נופש שצריך בשבילו זכאות מאגף שיקום
לצפיה ב-'שאלה לעורך דין גיא תודה '
שאלה לעורך דין גיא תודה
01/06/2018 | 21:22
5
169

השאלה האים יקזזו. יורידו לי מתגמול נצרך הפקדון 600אלף סגור ל6שנים
הרווח 67אלף שח רווח אחרי ניכוי מס הרווח 54אלףשח האים יורידו לי מתגמול נצרך תודה 

לצפיה ב-'משהו יורידו בטוח, השאלה מה?'
משהו יורידו בטוח, השאלה מה?
01/06/2018 | 21:38
146
אם תביא להם תדפיס חשבון בנק והם יראו שנכנסו בסביבות 60 אלף אז יש מצב שהם יורידו לך שלושה חודשים, ויש מצב שבכלל לכל השנה. אני אישית אם הייתי רואה שיש למישהו פקדון 600000 ש"ח לא הייתי מאשר לו נצרך. זאת דעתי. אני מקווה שתצא מזה כמה שיותר טוב.

מרקו
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2018 | 22:17
1
132
אני אומר את דעתי . 
על פי החוק נצרך הוא נכה שלא יכול להתפרנס כדי צורכו . 
כוונת המחוקק הייתה כי מי שלא יכול להתפרנס כדי צורכו הוא נצרך משמה אדם אשר נפלט ממעגל העבודה. החוק מאפשר לנכות כל הכנסה אשר קיימת מהתגמול. לכן אני חושב שיהיה ניכוי מהתגמול. 
לצפיה ב-'נכה שמקבל תגמול נצרך '
נכה שמקבל תגמול נצרך
02/06/2018 | 15:38
137
הוא נכה שעקב נכותו אבד את כושר העבודה אז מגיעה לו משכורת  
כמו שמי שעובד ונפצע בעבודתו מקבל משכורת ולא בודקים אם יש לו מליון או 50 מליון בבנק  
אז גם לנכי-צהל שאיבד כושר עבודה מותר שיהיה לו כסף וחסכונות
בלתי מתקבל על הדעת שנכה נצרך לא רשאי למשל לקבל ירושה מהוריו מבלי שתקוזז
לפי דעתי ברגע שאושר לנכה אובדן כושר עבודה אז זה בלי תנאים כמה כסף יש לו בבנק
הקיזוז היחידי ההגיוני יכול להיות מפנסיה

לצפיה ב-'אם חסכת את תגמול הנצרך במשך 5 שנים אז איך אתה מתקיים כלכלית '
אם חסכת את תגמול הנצרך במשך 5 שנים אז איך אתה מתקיים כלכלית
03/06/2018 | 20:53
1
113
 ותשלומים. אם היה באפשרותי לדווח עליך לאגף עושה זאת ללא היסוס נראה מסריח 
לצפיה ב-'בהחלט אפשר לחסוך את רוב התגמול '
בהחלט אפשר לחסוך את רוב התגמול
15/06/2018 | 18:53
20
אם חיים אצל ההורים וזה לא פשע
לצפיה ב-'מבחן הכנסה'
מבחן הכנסה
03/06/2018 | 16:21
2
139
האם יבטלו את מבחן הכנסה מעבודה עד 2000 ש"ח או
האם אפשר להשתכר מעבר הנ"ל?.
לצפיה ב-'מבחן הכנסה '
מבחן הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2018 | 09:55
74
הלכה למעשה אני לא יודע מאיפה בא הביטוי הזה מבחן הכנסה. אין כזה מונח בחוק. אלה מה מתוך דבריו של עו"ד קליימן עידן בכנסת הבנתי שהכוונה היא לאמור בסעיף 7 ב' -7ג לחוק . המדובר במבחן שאומר שלא ניתן לקבל לגבי תגמול נצרך בלבד יותר כסף מכל מקור אחר. זהו מבחן מעוות למה כי אם אדם חסך לעצמו כסף בקרן פנסיה , בביטוח פרטי או בכל צורה אחרת , לאחר מכן הפך להיות נכה והוא איבד את כושר עבודתו למה בעצם צריכים לנכות לו הכנסות כספיות שהוא בעצמו חסך אותם. יש לכך הסבר והוא הסבר כזה , חוק הנכים תגמולים ושיקום אשר נחקק ב1949 , נועד קודם כל להבטיח קיום כלכלי לנכים , גם החוק אשר הגיע אחריו שהוא בסך הכל אותו חוק אשר חוקק בשנת 1959 נועד להבטיח קיום כלכלי לנכים. וזאת משום ש17 סעיפים מתוך 42 סעיפים עוסקים בתגמול ובהגנה על התגמול. מתוך נקודה זו נכה אשר איבד את כושר עבודתו ויש לו כספים מכל מקור שהוא , יש לו קיום כלכלי , ולכן משרד הביטחון לא צריך לשלם לו את מלוא התגמול או את כל תגמול הקיום. המבחן הזה לא יבוטל היות והוא נקבע בחוק. הוא גם נקבע בחוק שהוא לפני חקיקית חוקי היסוד. ולכן מבחן ההכנסה או ליתר דיוק שיטת הקיזוז לא יבוטלו. מנגד ניתן לומר שהמדובר כאן בפגיעה בזכות הקניין , כי למה אם חסכתי כסף ואחר כך הפכתי להיות נכה אתם צריכים לפגוע בזכוית שלי. זה טיעון בעל משקל רב אבל לדעתי הוא יסוג היות והסמיכה הכלכלית של אגף השיקום קצרה , והיות ואין הצדקה לפחות עניינת ליתן לנכה כספים כאשר יש לו יכולת לפרנס את עצמו. הדברים נכונים גם לגבי קצבאות אחרות. לדוגמא חוק הביטוח הלאומי דוחה מתן קצבת זקנה למי שיש לו ממון ב5 שנים לגבי גברים , וב7 שנים לגבי נשים. בתחילת חוק הנכים תגמולים ושיקום בשנת 1949 , היה נעשה קיזוז גם מהתגמולים הבסיסיים , ולדוגמא מי שפרש מהמשטרה בגלל נכות עליה הוא מוכר ויש לו פנסיה גם הוא לא מקבל את כל התגמול הבסיסי שלו , ולכן נראה לי שכל המלחמות במנגנון הקיזוז לנכים הן מלחמות שווא. אף אחד לא יבטל את המבחן הזה. 
לצפיה ב-'מבחן הכנסה '
מבחן הכנסה
09/06/2018 | 10:35
55
נכה מקבל נצרך בגלל אובדן כושר עבודה אז לא סביר שיעבוד במשרה מלאה ואם הוא מסוגל לעבוד משרה מלאה אז לבטל לו את הזכאות לנצרך
כנראה שמבחן הכנסה מדבר על ירושה וחסכונות ונכסים
לצפיה ב-'הי ראיתי שרשמו כאן על חוק הנכים החדש ביטול מבחן הכנסות תפרטו'
הי ראיתי שרשמו כאן על חוק הנכים החדש ביטול מבחן הכנסות תפרטו
02/06/2018 | 21:46
2
153
הי מה אומר החוק החדש ביטול מבחן הכנסות מה זה אומר בפועל
איפה עומד החוק 
לצפיה ב-'לאפרת'
לאפרת
03/06/2018 | 13:04
1
126
ביום שני הקרוב יתקיים דיון בוועדת העבודה והרווחה בכנסת בנושא זה.
הדיון הינו על סעיף 7 לחוק הנכים הדן בתשלומים שונים למקבלי תג"מ לכל סוגיו.
בחוק הקיים כיום קיימים קיזוזים שונים למקבלי התג"מ . למרות שבהצ"ח שהוגש
יש תיקון מסויים בקיזוזים אלה , קיימת דרישה לבטלם כליל.
(הקיזוזים נקראים "מבחן הכנסה" והם לדוגמא הכנסות קיימות לזכאי כגון שכ"ד
יגיע אישי, רווחי הון , קצבאות שונות מגופים אחרים הכפופים לרשימה בחוק).

לצפיה ב-'מבחן הכנסה '
מבחן הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/06/2018 | 09:58
55
ראשית מבחן ההכנסה לא יבוטל . ראי תשובתי המפורטת למעלמה. 
לצפיה ב-'אבל אמרו מותר להרוויח בחודש עד 2000שח הרווחים לא מעבודהישירה'
אבל אמרו מותר להרוויח בחודש עד 2000שח הרווחים לא מעבודהישירה
02/06/2018 | 04:42
2
113
למה שיורידו כסף מתגמול הנצרך אמרו שאפשר להרוויח בחודש עד 2000שח בחודש 
הכסף הרווחים לא מעבודה ...........
איפה עומד החוק לתיקון נכי צהל ביטול מבחן הכנסות לנכי צהל
מתי שהתיקון לחוק יעבור לא יבקשו מנכי צהל פירוט הכנסות ?
מה אומר החוק? תודה לעונים
לצפיה ב-'מבחן הכנסות '
מבחן הכנסות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2018 | 15:18
123
החוק שכעת נמצא על שולחנה של הכנסת הולך להרע קשות את מצבם של נכי צה"ל הנצרכים. החוק הזה הולך לעשות מהפכה גם לנכים קיימים וגם לנכים חדשים. אין היום מבחן הכנסות. 
לדעתי מתוך השאלה שלך יורידו לך חלק מהנצרך . 

לצפיה ב-'מותר להרוויח 2000 שקל מעבודה ישירה '
מותר להרוויח 2000 שקל מעבודה ישירה
09/06/2018 | 10:40
27
ההגיון הוא שתהיה תעסוקה לנצרך במקום שירקב בבית
לצפיה ב-'נכה מתבגר'
נכה מתבגר
02/06/2018 | 09:06
90
האם נכה בשיעור נכות של 36% על הרגל , אשר עובד ומקבל תט"ר של חצי משרה , זכאי לתוספת לנכה מתבגר ? 

לצפיה ב-'בקשה לעזרה בחוות דעת להלום קרב'
בקשה לעזרה בחוות דעת להלום קרב
31/05/2018 | 12:29
2
138
שלום לכולם .מחפשת פסיכיאטר לבני ,הלום קרב מצוק איתן. עוד לא מוכר ,אנחנו באמצע התביעה וצריכים חות דעת וטיפול  דחוף.אודה להמלצות. תודה בתיה
לצפיה ב-'המלצה על פסיכיאטר'
המלצה על פסיכיאטר
01/06/2018 | 15:39
72
מי שכתב בשבילי את חוות הדעת הוא ד"ר יוסף לריה (טלפונים 0506264640, 0503337477, 097404319, כתובת ז'בוטינסקי 91 הוד השרון, על הדלת כתוב "שלום") הוא המליץ לי 40% על פוסט טראומה והוועדה הרפואית של משרד הבטחון קיבלה את המלצתו, שזה משהו שכמעט ולא קורה. הוא בן אדם מאוד מאוד נחמד וכותב חוות דעת הרבה מאוד שנים.

לגבי הטיפול הנפשי - אם ידכם משגת, אתם יכולים לפנות לטיפול פרטי אצל פסיכולוג ופסיכיאטר, אבל תתכוננו למלחמה לקבל החזרים אחרי זה ממשרד הבטחון. אם ידכם אינה משגת, אתם יכולים לפנות למרפאה לבריאות הנפש בעיר שלכם. זאת אופציה הכי נוחה מבחינת העלות, אבל אולי תצטרכו להיות בהמתנה כמה שבועות או אפילו כמה חודשים, זה שונה מעיר לעיר.

קשה מאוד לקבל טיפול נפשי דרך משרד הבטחון לפני ההכרה והענקת אחוזי נכות. זאת מלחמה בפני עצמה. גם בתל השומר, שלשם נשלחים חיילים עם פוסט טראומה, יש המתנה ארוכה כי יש תור של הרבה מטופלים. תהיו מוכנים לזה שהתור לפסיכיאטר ישתנה כל הזמן.

אם יש לכם עוד שאלות, אשמח לענות בהודעות.

בבררכת בריאות,
מרקו
לצפיה ב-'חוות דעת '
חוות דעת
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2018 | 22:12
71
אם את בשלב הגשת התביעה את לא צריכה חוות דעת רפואית . 
לדעתי זה בזבוז של כסף 
כל שנותיי יצגתיי מאות נפגעי פוסט טראומה בחיים לא הגשתי עם התביעה חוות דעת רפואית. 
בהצלחה. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
חיילי צה"ל, ואנשי מערכת הביטחון, גיבורי ישראל, היקרים. עו"ד גיא בית און עוסק בייצוג, חיילים ואנשי מערכת הביטחון, בתביעות נגד קצין התגמולים מזה כארבע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גיא בית און

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו