לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1010310,103 עוקבים אודות עסקים

פורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום לכל חברי הפורום ולכל הבאים בשעריו. אני נמצא כאן כמנהל הפורום על מנת לסייע לכם בכל דרך אפשרית בכל בעיה ובכל שאלה אפשר לפנות אלי ואשמח לסייע . חשוב לשמור בפורום על כללים בסיסיים , של שפה נקיה , והעברת מסרים בדרך מקובלת על מנת שיהיה נעים לכולם להיות בפורום , אפשר להעלות כל נושא ולשוחח על כל דבר , בדרך נעימה ומקבולת אשר תטיב עם כולם.  
המטרה בפורום היא ליצור קהילה תומכת , בה מסייעים החברים אחד לשני. 
חשוב מאוד לתת מידע אמין אשר ניתן להתבסס עליו על מנת שתהיה תועלת לכל חברי הפורום. 
שוב אני כאן לרשותכם 
שלכם 
גיא

המשך >>

לצפיה ב-'תגמול נצרך?'
תגמול נצרך?
25/04/2018 | 15:24
1
62
האם נכה שזכאי לקבל תגמול נצרך מקבל באופן אוטומט עד תקופה מסיומת שקבעה
אגף השיקום?
לצפיה ב-'תגמול לנצרך'
תגמול לנצרך
25/04/2018 | 17:31
47
תגמול לנצרך
הוראת אגף שיקום נכים מספר40.07
לצפיה ב-'איך אני פונה לעובדת תעסוקתית?'
איך אני פונה לעובדת תעסוקתית?
24/04/2018 | 12:33
1
55
אני נכת צהל מוכרת על 20 אחוז נפש, רציתי לדעת איך אני יכולה לפנות לעובדת התעסוקתית?
העוסי"ית של לא עושה את עבודתה ולא חוזרת לשיחותי, בינתיים אני לא מקבלת מהם קצבה נורמלית ואין לי עבודה.
לא משנה כמה פעמים השארתי לה הודעות
לצפיה ב-'איך אני פונה לעובדת תעסוקתית'
איך אני פונה לעובדת תעסוקתית
25/04/2018 | 09:48
29
את יכולה להשאיר עוד 1000 הודעות אבל אין מי שישמע ויחזור.צריך לגשת פיזית בימי קבלת קהל.ככה בטוח זה יטופל
לצפיה ב-'התלבטות אם לפנות למשרד הביטחון שוב'
התלבטות אם לפנות למשרד הביטחון שוב
24/04/2018 | 17:48
1
70

אני מתלבטת אם לפנות שוב, בעיקר כי היה נורא בפעמים הקודמות .. אחרת לא היה מפריעה לי פנות ומקסימום לקבל לא..

יש לי 10%  , כאב כרוני אחרי שבר בקרסול(בחוות הדעת שהבאתי הרופא אמר 30% ..כבר אז במצב טוב בהרבה).   הייתי עושה פעם בשנה בלוק בגב וככה שמרתי על הרגל  במצב סביר  . שנה שעברה הייתה לי תגובה אלרגית במהלך הטיפול ולכן הרופא לא מוכן  השנה.. אמר שהוא מעדיף לריב עם משרד הבריאות ולא להתחיל החייאה.
הוא שלח אותי הביתה עם מכתב ובקשה לקאנביס..
בנתיים בגלל שעכשיו אני מרגישה את הכאב  בכל העוצמה שלו כי אין בלוק יכולתי להסביר את אופי הכאב ואת המיקומים  שיותר כואבים ותוך כמה בדיקות התברר שיש נזק לברך ולשריר שבין הברך לירך .. וצפיפות עצם בירך גבולית.. היכולת שלי ללכת היא דבר די מוגבל .. גם ככה רגל ימין לא השתתפה בנשיאת משקל אפילו לא קרוב לחצי.. אז עכשיו בלי בוטרנס אני לא יכולה לעמוד.. ובלי החבישות הרגל  לא מקשיבה לי ..  
תוך כדי כל זה התפרצה לי מחלה של מערכת החיסון ורופא בכיר שראה אותי אתמול כתב שיכלו להבין שיש בעיה כבר בצבא אבל נו ברור שלא טרחו להקשיב כשאמרתי שמשהו לא בסדר..

הבעיות החדשות יותר הוכרו בחלקן ע"י ביטוח לאומי ,  ואני חוששת שיתפסו למצב הכללי כסיבה להדרדרות :אני לא אומרת שאין לזה השפעה  בכלל אני אומרת שבלי הפציעה היה לי יותר קל כרגע, ושהיו צריכים לעזור לי כבר אז ולכן להגיד שזה בכלל משהו שהם לא אבחנו בזמן זה לא תירוץ.

אני חושבת לפנות רק בשביל הסיכוי לקבל עזרה במימון של התרופות וציוד רפואי נורמלי ..אבל הפעמים הקודמות היו כל כך מזעזעות והתשובה שקיבלתי כשהעזתי לנסות להגיש את החלק הנפשי . .. קשה לי להחליט לפנות אליהם שוב..

אשמח לעצה.

לצפיה ב-'התלבטות אם לפנות למשרד הביטחון שוב'
התלבטות אם לפנות למשרד הביטחון שוב
25/04/2018 | 09:44
23
היי יש לי נסיון מעל 20 שנה עים הנבלות שנקראים משרד הפחתון {ביטחון}אני מאוד ממליץ להעזר בעורך דין טוב ומה שהוא יחליט תקבלי החלטה .אף פעם לא הולכים לבד לתביעה

לצפיה ב-'כתבה מהארץ על העו"ד המושעה פואד חיר '
כתבה מהארץ על העו"ד המושעה פואד חיר
23/04/2018 | 23:51
302
מי אתה "דוקטור" נתי נוישטיין? ולמה לא שוללים רשיון לעורך הדין שמושעה שוב ושוב?
נתי נוישטיין מציג את עצמו כדוקטור בכלכלה, ואף הצליח להתקבל לעבודה במוסדות ציבוריים ומפוקחים, מבר אילן ועד מכון לב והמכללה האקדמית תל אביב יפו. רק לאחרונה פוטר ה"דוקטור" מהמרכז האקדמי רופין. וגם: למה עורך דין מושעה שלוש פעמים מהלשכה, אבל אף אחד לא חושב שיש לשלול לו את הרשיון?
12.04.2018 11:07
טלי חרותי-סובר
שימו לב לעורך הדין המקסים פואד חיר מעכו. מתברר שלשכת עורכי הדין משעה אותו שוב ושוב בטענות שונות, בהן שליחת יד בכספי לקוח, הצגתו כעורך דין בתקופת השעיה ועוד. עם זאת, איש לא טורח לשלול ממנו את הרישיון.
ההחלטה הראשונה על ההשעיה הייתה קצרה: "החלטה של בית הדין המשמעתי מחוזי של לשכת עורכי הדין בחיפה בתיק בד"מ 61/06 מיום 24.2.09 - השעיה מיום 15.4.09 עד יום 14.7.09". שלושה חודשים, בקטנה. 
ההחלטה השני הייתה כבר יותר משמעותית: "החלטה של בית הדין המשמעתי מחוזי של לשכת עורכי הדין בחיפה בתיק בד"מ 56/12 מיום 3.5.15 – השעיה מיום 15.7.16 עד יום 14.11.19". חיר הושעה ליותר משלוש שנים.
ההחלטה השלישית ממשיכה את השניה: "החלטה של בית הדין המשמעתי מחוזי של לשכת עורכי הדין בחיפה בתיק בד"מ 13/17 מיום 26.2.18 – השעיה מיום 15.11.19 עד יום 14.12.20".
אם כל ההשעיות האלה, למה לא שוללים לו כבר את הרשיון באופן סופי ומוחלט?  בלשכה מסבירים שזה "שיקול של בית הדין", שנמצא רחום וחנון במיוחד כלפיי עבריין סדרתי זה. 
לצפיה ב-'וועדה ראפואית'
וועדה ראפואית
23/04/2018 | 15:16
70
ב-11 בפברואר היתי בוועדה והיום התקשרתי למוקד לברר אחרי בירור הודיעו לי שתוך שבועיים אקבל תשובה, האם צריך לתשובה להמתין 4 חודשים, לפי דעתי זה זילזול בנכים,
לצפיה ב-'עזרה במחקר'
עזרה במחקר
21/04/2018 | 17:51
77

היי חברים. אני ונועה סטודנטיות לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. אנחנו עורכות מחקר הבוחן עמדות של אנשים בעלי מוגבלויות ביחס למחאת הנכים 2017
השאלון רלוונטי לכל אדם שזכאי לקצבת נכות. 
נשמח אם תמלאו את השאלון ותעזרו לנו לפתח ידע הנוגע למחאות חברתיות של בעלי מוגבליות.

לצפיה ב-'הודעה חשובה לכולם '
הודעה חשובה לכולם
17/04/2018 | 23:55
187
לכבוד מנהלי התחנה מרכזית החדשה תל אביב ועיריית תל אביב שלום רב
כיום 80 אחוז מהתחנה מרכזית החדשה רייק לגמריי נטוש 
תקימו בכל המקום בית קבורות מרכזי ל100 השנים הבאות תעשו בכל התחנה קבורה בקומות בתחנה מרכזית החדשה יש חניונים ענקיים רייקיים נטושים לגמריי יש בהם נרקומנים וזונות וזוהמה ומה לא 
אפשר לקבור בכל המקום כ מליון קברים
מי שיש לו חנות בבעלותו בתוך המקום יקבל פיצוי מחברת קדישא שתקבור במקום מתים
גם ככה המקום רייק ונטוש תקימו במקום בית קברות כמו שהקימו בירושלים בית קברות ענקיי 
ככה כולם ירוויחו
לצפיה ב-'החלפת רכב רפואי'
החלפת רכב רפואי
16/04/2018 | 21:04
111
שלום לכולם
ברשותי רכב רפואי שמועד החלפתו כבר הגיע
עדיין לא הגיע שיחרור שיעבוד למשרד הביטחון
פניתי לפני שבועיים לאחראית רווחה באגף אמרה שיגיע
למי עוד אפשר לפנות ?

לצפיה ב-'האם יש מענק להולדת ילדה ?'
האם יש מענק להולדת ילדה ?
16/04/2018 | 16:34
1
66
לצפיה ב-'כמדומני רק לנכה חד הורית..משהו כמו 6000שח.אחרת ביטוח לאומי.'
כמדומני רק לנכה חד הורית..משהו כמו 6000שח.אחרת ביטוח לאומי.
16/04/2018 | 17:32
43
לצפיה ב-'ביטול השתתפות חבר ארגון נכה צהל'
ביטול השתתפות חבר ארגון נכה צהל
10/04/2018 | 16:50
1
137
שלום שלחתי פקס לביטול חברות ארגון בתחילת חודש פברואר שהתקבל והועבר לטיפול. בתלוש האחרון עדיין נוכה לי התשלום על חברות וסיעודי.
אני שייך למחוז ארגון חיפה.
מי אחראי על הביטול ? מה עליי לעשות? תודה. אם אפשר טלפונים, האם ליצור קשר ישירות עם ת"א?
לצפיה ב-'ביטול סיעודי ן/או חברות'
ביטול סיעודי ן/או חברות
11/04/2018 | 23:55
84
יש להודיע לקצין תגמולים במטה האגף על הביטול שהינך מבקש

פקס 073-3877400
לצפיה ב-'הזמנת הבראה '
הזמנת הבראה
10/04/2018 | 11:51
161
מישהו הצליח להזמין הבראה
גועל נפש של חברת השטיח מעופף אין כלום אומרים
למישהו יש טלפון להתלונן
לצפיה ב-'הגשת תביעה חדשה'
הגשת תביעה חדשה
08/04/2018 | 12:52
1
165
חבר ניפצע במהלך השירות,היות והוא שירת במסלול הסדר הוא היה מחוייב לחזור גם לישיבה,בעוד כחודשיים הוא ישתחרר מהמסלול. מתי הוא יכול להגיש את תביעה?עוד לפני שהוא מסיים את הישיבה?,ואיך הוא מתחיל את תהליך הגשת התביעה
תודה!
לצפיה ב-'הגשת תביעה '
הגשת תביעה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2018 | 15:23
42
1. חבר שלך צריך להגיש תביעה. 
2. הוא יכול לעשות זאת כארבעה חודשים לפני תום השירות. 
3. הוא צריך למלא טופס. 
לצפיה ב-'חובשת פרטית מלווה מטופל/ת המאושפז/ת בבית החולים או בבית'
חובשת פרטית מלווה מטופל/ת המאושפז/ת בבית החולים או בבית
31/03/2018 | 16:08
117

נמצאת בשמירת הריון? מאושפז בבית החולים בעקבות ניתוח? עברת תאונת דרכים ויש הגבלה בתנועה? סבתא מרגישה לא טוב וזקוקה להשגחה צמודה בלילה? יולדת ומעוניינת שאתלווה צמוד לרך הנולד? 
חובשת מד"א עם תעודה בתוקף, רקע אקדמי במצבים נפשיים וניסיון רב בסיוע של מטופלים בהתמודדות עם התקפי חרדה פנויה לעבודה פרטית. בנוסף, יינתן ליווי מקצועי עד לקבל עובד זר במידה ואדם הפך חלילה לסיעודי.
ברשותי ניסיון של 12 שנים באמבולנסים ובמרפאות פרטיות ומעוניינת בעבודות השגחה במהלך שעות הערב והלילה עד שעות הבוקר. אורך המשמרת עשוי להגיע ל-8 שעות ואף ל-12 שעות בהתאם לצורך. ההשגחה הנה על מטופלת או מטופל ברמות תפקוד שונות בבית החולים או בבית. התשלום יקבע בשיחה אישית במחיר לשעה או תשלום גלובלי למשמרת.
אזורי עבודה - מרחובות ואשדוד בדרום ועד נתניה או חדרה בצפון. ישנה אפשרות להגיע גם לירושלים ולישובי יהודה ושומרון או במקרה של אשפוז לבתי חולים כגון קפלן, אסף הרופא, איכילוב, שניידר, בלינסון, תל השומר, אסותא, לניאדו וכדומה. 

ניתן ליצור קשר בטלפון 0547790549 עם מייקי 
לצפיה ב-'חג אביב שמח נכים יקרים . בריאות אושר והצלחה '
חג אביב שמח נכים יקרים . בריאות אושר והצלחה
30/03/2018 | 13:07
1
94
לצפיה ב-'חג שמח, אחינו היקר!'
חג שמח, אחינו היקר!
30/03/2018 | 15:41
51
לצפיה ב-'אתר השיקום'
אתר השיקום
28/03/2018 | 14:32
4
175
האם יש בעיה להיכנס לאתר לשכת השיקום או שרק אצלי יש בעיה?
לצפיה ב-'1)שים לב באם אתה על עברית,2)אולי נגמרה לך התוקף של הסיסמא.'
1)שים לב באם אתה על עברית,2)אולי נגמרה לך התוקף של הסיסמא.
28/03/2018 | 16:51
51
לצפיה ב-'לפעמים פשוט אי-אפשר להיכנס'
לפעמים פשוט אי-אפשר להיכנס
28/03/2018 | 18:29
2
51
כמו עכשיו. מקלידים את שם המשתמש ואת הסיסמה, לוחצים "אנטר" ושם המשתמש והסיסמה נעלמים והשדות שלהם נהים ריקין וזהו. קורה לי הרבה פעמים.
לצפיה ב-'כניסה לאתר אגף השיקום'
כניסה לאתר אגף השיקום
29/03/2018 | 12:45
1
98
הכניסה לאתר היא רק דרך גוגל (סימן e).
הכניסה דרך כרום של גוגל אינה מתאפשרת.
הערה בנושא זה ניתנה לאגף כבר לפני יותר מחצי שנה והם מודעים לבעיה ,
אך טרם תיקנו .
לצפיה ב-'תודה אחי. כמעט שברתי את המחשב'
תודה אחי. כמעט שברתי את המחשב
29/03/2018 | 15:14
53
אני משתמש באקספלורר, לא יודע באיזו גרסה. פעם הוא היה נכנס, עכשיו לא.
לצפיה ב-'פרשנות לסיף 7ד לחוק הנכים תגמולים ושיקום '
פרשנות לסיף 7ד לחוק הנכים תגמולים ושיקום
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2018 | 23:58
1
171
 סיכומים
בהתאם להחלטת בית המשפט מיום, 1.1.18 מוגשים בזאת סיכומים לעניין פרשנות סעיף 7ד' לחוק הנכים תגמולים ושיקום.
ראשי פרקים בסיכומים אלו:
המחלוקת המשפטית.
תורת הפרשנות התכליתית.
פרשנות סובייקטיבית.
פרשנות אובייקטיבית.
הזיקה בין הפרשנות הסובייקטיבית לפרשנות האובייקטיבית.
סיכום.
התייחסות לכתב הטענות של ב"כ המדינה.
המחלוקת המשפטית
המחלוקת המשפטית היא, מה הוא הגיל אשר בו צריך לפרוש נכה צה"ל מעבודתו על מנת לזכות בתגמול פרישה מוקדמת לפי חוק הנכים (תגמולים ושיקום), תשי"ט 1959 [נוסח משולב],  סעיף 7ד לחוק (להלן יקרא :" החוק").
מחלוקת זו יכולה להתברר , באמצעות פרשנות נכונה של סעיף 7ד ' לחוק.
תורת הפרשנות התכליתית
על מנת לפרש סעיף בחוק, יש לעשות שימוש בתורת הפרשנות התכליתית.
תורת הפרשנות התכליתית , הנה שיטת פרשנות אשר מטרתה לפרש את החוק על פי תכליתו.
תורת הפרשנות התכליתית מתחלקת לפרשנות אובייקטיבית ולפרשנות סובייקטיבית , באמצעותן לומד הפרשן על תכלית החקיקה.
תכלית החוק פרשנות סובייקטיבית
הפרשנות התכליתית הסובייקטיבית מבקשת לחשוף את כוונת המחוקק , בשעת יצירת החוק. ראה דברי המלומד אהרון ברק בספרו פרשנות תכליתית במשפט עמוד 400 " התכלית הסובייקטיבית של החוק " היא התכלית אשר יוצר החוק ביקש להגשים בשעת חקיקתו. זו כוונת המחוקק"
מקורות התכלית הסובייקטיבית
התכלית הסובייקטיבית נלמדת משני מקורות.
מקור פנימי:
לשונו של דבר החקיקה.
מקור חיצוני:
ההיסטוריה החקיקתית.
הרקע ההיסטורי.
והרקע החברתי והמשפטי.
כבוד השופט פרופסור אהרון ברק עמד על הדברים בספרו פרשנות במשפט כרך שני פרשנות החקיקה עמוד 202 , " על התכלית הסובייקטיבית לומד השופט , ממספר מקורות. החשובים שבהם הם לשונו של דבר החקיקה (מקור פנימי) ההיסטוריה החקיקתית , הרקע ההיסטורי והרקע החברתי והמשפטי (מקורות חיצוניים).
המקור הפנימי לשונו של דבר החקיקה
סעיף 7ד' לחוק הנכים תגמולים ושיקום קובע כדלקמן :
תוספת מיוחדת עקב פרישה מוקדמת
(תיקון מס' 13)
תשמ"ד-1984
צו תשע"ז-2017
7ד. נכה בן 50 שנים או יותר, שנתקיימו בו הוראות סעיף 7ג' ואשר פרש כליל מעבודתו או ממשלח ידו, ורופא שמינה שר הביטחון קבע באישור קצין תגמולים, שאינו מסוגל לעבוד בעבודה כלשהי או לעסוק במשלח יד כלשהו, תשולם לו תוספת לתגמוליו בהתאם לגילו, שלא תעלה על 119.1% מן המשכורת המשולמת לעובד המדינה שדרגת משכורתו היא 17 של הדירוג המנהלי, והכל בשיעורים ובאופן שייקבעו בתקנות, באישור ועדת העבודה והרווחה של הכנסת".
 המשמעות בלשון בני אדם של המונח בן 50
המשמעות הטבעית של המונח בן 50, הינה אדם בגיל 50 .
פרשנות זו לא מסייעת לנו הרבה ולכן נפנה לעבר הפרשנות של הסעיף, כפי שהגדיר זאת כבוד הנשיא אהרון ברק בספרו פרשנות במשפט בציטוט דברי השופט מ' חשין מע"א 3798/94 " פרושו של טקסט אינו אך פירוש המילים שבו , מילה אחר מילה . אותיות חוברות למילים. מילים מאוגדות עצמן לפסוקים. פסוקים מארגנים עצמם לטקסטים , והמשמעות של המילים של הפסוקים ושל הטקסט כולו – רעיון ותכלית – נגזרות מכל אלה".
 משמעות הפסוק בו מופיעה המילה בן 50
פרשנות הפסוק: "נכה בן 50 או יותר, שנתקיימו בו הוראות סעיף 7 ג' ואשר פרש כליל מעבודתו.
פרשנות הפסוק היא כי נכה שהגיע לגיל 50 או יותר (מעבר לגיל 50) אשר פרש מעבודתו. "
המילים או יותר הנם הגד בעל חשיבות.  משמעותו ההגד בן 50 ,  היא כי הנכה יכול להיות בגיל 50 או מעל גיל חמישים, והוא זכאי לתגמול אם הוא פרש מעבדות , ואם הוא עומד ביתר תנאי הסעיף.
המונח נכה בן 50 או יותר , לא מלמד על גיל הפרישה זאת מכמה טעמים:
המחוקק לא ציין זאת במפורש , כי הנכה צריך לפרוש בגיל 50.
המילים או יותר בסעיף , מלמדות על גיל שהוא לא מוגדר , ובאין הגדרה של גיל פרישה ניתן להניח כי הגיל המצוין לא מתייחס לגיל הפרישה , אלה למועד התשלום.
יתרה מכך אם המחוקק היה רוצה לקבוע את גיל הפרישה בגיל 50 הוא היה צריך לכתוב בתוך הסעיף נכה שפרש מעבודתו בגיל 50 , או נכה שהגיע לגיל חמישים ופרש מעבודתו בגיל 50 .
המחוקק לא קבע זאת ולכן אין לקרוא בחוק מה שהמחוקק לא קבע בו.
 בדיקה של מבנה סעיף 7ד' לחוק הנכים תגמולים ושיקום
בדיקה של מבנה הסעיף הנה בעניין הבא , בסעיף נקבע: נכה בן 50 שנים או יותר, שנתקיימו בו הוראות סעיף 7ג ואשר פרש כליל מעבודתו או ממשלח ידו, ורופא שמינה שר הביטחון קבע באישור קצין תגמולים, שאינו מסוגל לעבוד בעבודה כלשהי או לעסוק במשלח יד כלשהו, תשולם לו תוספת לתגמוליו בהתאם לגילו, שלא תעלה.
 ניתוח מבנה הסעיף מראה כי המחוקק מציין קודם את המילים נכה בן 50 , ולאחריו את התנאים בהם תשולם התוספת.
 ראשית התנאי של התקיימות הוראות סעיף 7ג לחוק.
שנית  תנאי הפרישה מהעבודה באופן כלילי.
שלישית התנאי שרופא קבע שהנכה לא מסוגל לעבוד.
לבסוף נקבע התנאי של התשלום לפי גיל הפרישה.
 הפסיק לאחר המילה יותר בסעיף 7ד' לחוק  , ולאחר המילה כלשהוא
תשומת לב לפסיק אשר נמצא לאחר המילה יותר, ולאחר המילה כלשהוא , מבנה הסעיף הוא מבנה לשוני של תמורה. תמורה היא תוספת למשפט שמקשרת בין הנושא לנשוא , מה שמראה שבהורדת המלל שלאחר המילה יותר ועד המילה כלשהוא , הגיל בניסוח הסעיף מתקשר לתשלום , ולא למועד הפרישה.
התנאים המצטברים בסעיף 7 ד' לחוק
התנאים המופיעים בסעיף הם תנאים מצטברים , אשר הנכה צריך לעמוד בהם , והם מנותקים בפסיק מהמונח נכה בן 50 שנים או יותר , משמה הניתוק בין התנאים המצטברים לבין הגיל מלמד כי הפרישה לא קשורה למונח נכה בן 50 וכי המחוקק לא התכוון לקבוע כי התשלום ישולם לנכה אשר פרש בגיל 50 מעבודתו.
 גיל הפרישה ומבנה סעיף 7ד'
הפרישה מהעבודה יכולה להיות גם לפני גיל 50 היות והיא קשורה למצב רפואי. התשלום לא יכול להיות לפני גיל 50.
 גיל תשלום התוספת לתגמול
התשלום אשר מופיע לאחר כל התנאים קשור לגיל בו נמצא הנכה.
המילים תשולם לו תוספת בהתאם לגילו מלמדות על מנגנון התשלום אשר משולם לנכה מהגיעו לגיל 50 , ללא קשר לגיל הפרישה.
משמה נכה בגיל 50 מקבל סכום מסוים בעוד נכה בן 51 שפרש מעבודתו מקבל סכום אחר פחות מזה שמקבל נכה בן 50. יכול להיות מצב שלגבי נכים בני 51 המחוקק התכוון לחבר בין גיל הפרישה לבין התשלום.
אולם לגבי נכים בני 50 אין המחוקק מחבר בין גיל הפרישה לבין התשלום , שכן הוא מכליל תחת אותה קבוצה גם נכים אשר פרשו בגיל 49 או 46 אולם משלם להם על חלק מאובדן ההכנסה החל מגיל 50 .
ניתוח התנאים בסעיף 7ד' לחוק
סעיף 7ד' כולל בתוכו שני סוגים תנאים.
 אובייקטיבי.
וסובייקטיבי.
 תנאי אובייקטיבי
התנאי האובייקטיבי מופיע במילים נכה בן 50 או יותר , וכן תנאי נוסף הוא תנאי אשר מדבר על התשלום לנכה בן 50 , והוא פותח במילים תשלום לו. התנאי האובייקטיבי לא קשור בנושא הסעיף נכה , הוא קשור כל כולו בתנאים אובייקטיבים אשר ניתן לאמוד אותם אובייקטיבית , גיל , ותשלום.
 תנאי סובייקטיבי
התנאים הסובייקטיביים בסעיף הנם : שנתקיימו בו הוראות סעיף 7ג ואשר פרש כליל מעבודתו או ממשלח ידו, ורופא שמינה שר הביטחון קבע באישור קצין תגמולים, שאינו מסוגל לעבוד בעבודה כלשהי או לעסוק במשלח יד כלשהו.
 המדובר בתנאים סובייקטיביים , שכן כל התנאים המצוינים , בסעיף למעלה , עוסקים בתנאים שהנכה צריך לעמוד בהם והם קושרים למצבו. הגיוני שתנאי אובייקטיבי חובר לתנאי אובייקטיבי , וזאת עוד הוכחה כי הגיל בסעיף 7ד' הוא גיל התשלום.
 לסיכום לשון החוק בפרשנות סובייקטיבית
 ברמה הסובייקטיבית על פי ניתוח מבנה הסעיף, ניתן להגיע למסקנה כי הגיל אשר , מצוין בסעיף 7ד' לחוק מתקשר למועד התשלום , ולא לגיל הפרישה.
פרשנות אחרת, לפיה גיל התשלום וגיל הפרישה , תחילתם בגיל 50 , לא מתיישבת עם מבנה הסעיף , ולא עם מטרת המחוקק הסובייקטיבי. ועשויה לגרור מצב בו נכים אשר פרשו לפני גיל 50 , לא יקבלו את התוספת , והרי כאן מדובר בהפליה , וגם מטעם זה יש לפסול פרשנות זו.
בדיקה  כוללת של החוק
בבדיקה כוללת של החוק נתייחס לשני דברים.
אביזריי החקיקה.
סעיפים : 4,7,(10א), 13,14, 15, 16,17, 18,19,20, 20,א, 35ב' 36 , 39, 39, א. 43ב' ,45 (א) (6) 45 (ב).
 אביזרי החקיקה
אביזר החקיקה מורה אותנו כדלקמן: תוספת מיוחדת עקב פרישה מוקדמת.
אביזר החקיקה מ
לצפיה ב-'ובמילים פשוטות?'
ובמילים פשוטות?
19/04/2018 | 22:47
4
לצפיה ב-'milbat online shop '
milbat online shop
28/03/2018 | 11:12
74

עמותת מילבת גאה להציג את milbat online shop.
החנות בה תוכלו לראות ולהזמין את מוצרי מילבת.
http://www.milbat.org.il/shop/
ניתן ליצור איתנו קשר 07-222-30-007 milbat@milbat.org.il

לצפיה ב-'הכסף לא נכנס בחשבון בנק!.'
הכסף לא נכנס בחשבון בנק!.
28/03/2018 | 05:32
1
110
לצפיה ב-'לאריק מההודעה הקודמת כן העבירו את הכסף'
לאריק מההודעה הקודמת כן העבירו את הכסף
28/03/2018 | 10:37
94
כנראה...
לצפיה ב-'אתם רואים שהקדימו תקצבאות לפסח עלק לא מקדימים אף פעם'
אתם רואים שהקדימו תקצבאות לפסח עלק לא מקדימים אף פעם
27/03/2018 | 21:12
1
105
אתם רואים שכן הקדימו תקצבאות לפסח
עלק היו כאן נכים אמרו 40שנה אף פעם לא הקדימו תקצבאות 
לצפיה ב-'אריק, אתה רואה את הכסף בבנק?'
אריק, אתה רואה את הכסף בבנק?
28/03/2018 | 01:25
69
אצלי עדיין לא נכנס לחשבון.
לצפיה ב-'יש תלושים באתר..................'
יש תלושים באתר..................
27/03/2018 | 19:11
73

מנהל/ת הפורום

אודות:
חיילי צה"ל, ואנשי מערכת הביטחון, גיבורי ישראל, היקרים. עו"ד גיא בית און עוסק בייצוג, חיילים ואנשי מערכת הביטחון, בתביעות נגד קצין התגמולים מזה כארבע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גיא בית און

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו