לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום לכל חברי הפורום ולכל הבאים בשעריו. אני נמצא כאן כמנהל הפורום על מנת לסייע לכם בכל דרך אפשרית בכל בעיה ובכל שאלה אפשר לפנות אלי ואשמח לסייע . חשוב לשמור בפורום על כללים בסיסיים , של שפה נקיה , והעברת מסרים בדרך מקובלת על מנת שיהיה נעים לכולם להיות בפורום , אפשר להעלות כל נושא ולשוחח על כל דבר , בדרך נעימה ומקבולת אשר תטיב עם כולם.  
המטרה בפורום היא ליצור קהילה תומכת , בה מסייעים החברים אחד לשני. 
חשוב מאוד לתת מידע אמין אשר ניתן להתבסס עליו על מנת שתהיה תועלת לכל חברי הפורום. 
שוב אני כאן לרשותכם 
שלכם 
גיא

המשך >>

לצפיה ב-'כן יש תלושים'
כן יש תלושים
29/03/2017 | 12:16
1
57
יתלוש
לצפיה ב-'חברים מה שתיתם...???????????'
חברים מה שתיתם...???????????
29/03/2017 | 21:17
21
לצפיה ב-'יש תלוש באתר'
יש תלוש באתר
28/03/2017 | 16:56
100
תלוש
לצפיה ב-'מה לגבי דמי נידות '
מה לגבי דמי נידות
27/03/2017 | 17:16
112
דמי נידות אין תוספת אבל כך נאמר 
לצפיה ב-'מה יש תלושים'
מה יש תלושים
27/03/2017 | 17:14
129
יש תלוש 
לצפיה ב-'האים יש תוספת בתלוש לחגים תעדכנו את קבלת הקהל בחג בלשכות '
האים יש תוספת בתלוש לחגים תעדכנו את קבלת הקהל בחג בלשכות
25/03/2017 | 18:02
2
105
מקבלים תלושים לחג?
לצפיה ב-'תלושים לחג תקבל במקום העבודה שלך'
תלושים לחג תקבל במקום העבודה שלך
26/03/2017 | 05:12
63
לצפיה ב-'מענקי חגים........'
מענקי חגים........
26/03/2017 | 09:05
105
מענקי חג לנכים המקבלים תג''מ
מדינת ישראל - משרד הביטחון
הוראת אגף השיקום מס' 80.28
הנושא: מענקי חג לנכים המקבלים תג"מ
תאריך :1.5.2013
כללי :
1. הוראה זו מחליפה הוראה מספר 82.08 מיום 1.5.2012 ובאה במקומה.
2. הוראה זו באה לקבוע את הזכאות ודרכי הטיפול במתן מענקי חג לנכים המקבלים תגמולים מיוחדים (תג"מ).
3. הוראה זו מעגנת סיוע המוענק בנוסף לקבוע בחוק.
4. ראש היחידה לתגמולים והטבות הינו בעל הסמכות והאחריות להנחיה, עדכון ובקרה של אופן הביצוע התקין של הוראה זו.
עקרונות :
5. מענקי חג לנכים המקבלים תגמולים מיוחדים (תג"מ) – ניתנים פעמיים בשנה , בראש השנה ובפסח.
6. הזכאות נקבעת עפ"י סטטוס הזכאי בחודשי תשלום ההטבה, ולא ייערכו התחשבנויות ו/או תשלומים חלקיים של ההטבה.
הגדרות :
7. נכה המקבל תג"מ – לעניין הוראה זו - נכים המתקיימים מתגמולים מיוחדים בלבד: תג"מ בגובה חפ"ר, או תג"מ בגובה תט"ר .
מידרג סמכויות אישור :
8. המענק מבוצע באופן יזום ע"י מערכת המידע הממוחשבת.
9. מנהל המחלקה לתשלומי הטבות, ביחידה לתגמולים והטבות הינו בעל הסמכות והאחריות לבקרה על אופן ביצועה התקין של הוראה זו.
זכאות :
10. נכים המתקיימים תקופה של שנה לפחות , מתגמולים מיוחדים בלבד.
11. תשלומים מיוחדים אלה מסומנים במערכת הממוכנת , בסימון "ל" במסך הזנת תש"מים .
גובה הסיוע :
12. מענק החג ישולם בשתי רמות:
רמה 1 – לזכאים שהם רווקים, או נשואים ללא ילדים.
רמה 2 – לזכאים נשואים עם ילדים.
13. סכומי המענק מפורטים בנספח להוראה זו, ויעודכנו אחת לשנה, בחדש ינואר עפ"י המדד השנתי.
אופן הטיפול :
14. התשלום יבוצע פעמיים בשנה בתגמול מרץ ובתגמול אוגוסט , אוטומטית ע"י מערכת המידע הממוחשבת , לזכאים .
משה צין
סמנכ"ל וראש אגף שיקום נכים
נספח להוראה מס ' 80.28
גובה המענקים (נכון ל - 1.12.2012)
רמה 1 – (נכה רווק , או נשוי ללא ילדים) פעמיים בשנה 304 ש"ח ראה הערה *
רמה 2 – (נכה נשוי עם ילד אחד או יותר) פעמיים בשנה 610 ש " ח ראה הערה *
לצפיה ב-'תקנה 9 '
תקנה 9
( לעמוד שלי בתפוז )
24/03/2017 | 18:35
98
תקנה 9 מאפשרת , לעשות מעין חיבור בין נכות שהיא מוכרת לנכות שנוצרה שלא עקב השירות. הדברים נכונים לגבי פגימות גרמיות ולגבי מחלות. המכרים הנפוצים שיש בהם קשר בין בעיה מוכרת לבעין נוצרת הם פגימה בכליות עקב טיפול רפואי בבעיה אחרת לאורך זמן , לחץ דם עקב בעיית לב מוכרת וכן סכיזופרניה כתוצאה מפוסט טראומה. 
לצפיה ב-'נידות'
נידות
20/03/2017 | 23:43
1
171
מה לגבי דמי נידות אין שנוי למהההההההה מה אמרו 4 שנים לשנוי רכב ונידות תעלה 
לצפיה ב-'עלה להם הגן......אז אמרו...'
עלה להם הגן......אז אמרו...
21/03/2017 | 08:06
101
לצפיה ב-'יש מישהו שמגיע ל"נעים על גלגלים 2017" מפתח תקווה?'
יש מישהו שמגיע ל"נעים על גלגלים 2017" מפתח תקווה?
16/03/2017 | 04:04
73

אני מאוד רוצה להשתתף אבל זה רחוק אחושילינג ואין לי אצל מי ללון שם והיציאה למסלול היא בשעה 7:45. אז אולי מישהו יכול לקחת אותי טרמפ? הנה הקישור לאירוע

https://www.teutza.co.il/event/%d7%a0%d7%a2%d7%99%...

לצפיה ב-'לריקי50רואה פולנסקי והיו"ר בר רועדים מפחד לקחת אותי למשפט '
לריקי50רואה פולנסקי והיו"ר בר רועדים מפחד לקחת אותי למשפט
15/03/2017 | 08:51
5
106
על הוצאת דיבה על התענות שלי שהנהלת אירגון נכי צה"ל וראובן פולנסקי סגן יושב ראש מחוז תל אביב לשעבר שותפים לנסיון  רצח והסתרת ראיות לנסיון רצח של נכה צה"ל כדי לגנוב את רכושו אתה רואה ריקי הם רועדים מפחד הפחדנים העלובים  האלה עם דם של נכיי צה"ל על הידיים שמי יפהר צחי אמת דיברתי, אתם תומכים באנשים עם דם של נכיי צה"ל על הידיים 
לצפיה ב-'תישמע טוב!!! אני לא מכיר אותך וגם לא מעוניין.אתה נראה לי '
תישמע טוב!!! אני לא מכיר אותך וגם לא מעוניין.אתה נראה לי
15/03/2017 | 10:23
4
99
"כפישר" קטן ומושתן.בחור צעיר שאין לא מה לעשות בחייו,אני יכול להציע לך שתבקש כאן מגבית כמו למשל "קימחה דה פיסחה", ותסדר לך את המחשב למעלה.שיהיה לך חג פסח כשר בגולה.
לצפיה ב-'נו ריקי אין מוח אין דאגות ככה זה אצל חולי הנפש באירגון. א'
נו ריקי אין מוח אין דאגות ככה זה אצל חולי הנפש באירגון. א
15/03/2017 | 11:33
74
אבל לילל כמו בערוץ2 אתם יודעים מה שראיתם בערוץ2 זה ענש על התמיכה שלכם ברוצחי חיילים פצועים ואנשים שפגעו בי ואל תישכך מה שהציע לי רחל נתן ראש אגף שיקום מחוז ת"א "להיתאבד זה סך הכל עניין של החלטה" אולי זה טוב לנכיי צה"ל וגם האישה העלובה הזאת רחל נתן מפחדת לתבועה אותי על הוצעת דיבה אישה עם דם נכיי צה"ל על הידיים הבנתה חולה נפש ובעזרת השם יהיה לה ולהנהלת אנאצ"י הרבה דם שלכם על הידיים שלהם...שמי יפהר צחי אמת דיברתי
לצפיה ב-'רוקי, הבחור '
רוקי, הבחור
15/03/2017 | 13:12
2
69
חרש, אז איך ישמע ?!
לדעתי הוא גם לא רואה ממטר והוא מסתובב עם בקבוק בלי כלב ובלי מקל ורק יורק מטלל ומקלל.
אז מה אתה מתייחס אליו בכלל ?!  

תכף תראה איך הוא כותב לי שאני רצחתי אותו ואת ארלוזורוב ואתה רק העוזר.

עזוב אותו... מסכן...

כשאני קורא אותו אני יכול להתנחם בעובדה שגורלי עוד שפר עלי ושמצבי עוד טוב ביחס לכמה אחרים...
לצפיה ב-''
15/03/2017 | 15:59
9
לצפיה ב-'ברווז אך כתבתם אתה וגדי בפורום וואינט על חוליי הנפש כמו ריקי'
ברווז אך כתבתם אתה וגדי בפורום וואינט על חוליי הנפש כמו ריקי
15/03/2017 | 16:28
68
שהם בוגדים ושצריך לירות בהם השוותם אותם לבעליי חיים ואתם צודקים בכל מה שכתבתם עלהם הם באמת בוגדים לא סתם וואינט הורידו את האתר כדי להעלים את מה שכתבתם על חלק מנכיי צה"ל ואתם מפחדים בגלל שאחד הנכים התאבד בגללכם לפי מה שאני שמעתי, אני מאשים אותך בתמיכה ברוצחי חיילים פצועים ורק חזיר יהודי כמוך וכמו חברך באנאצ"י יכולים לתמוך ברוצחי חיילים פצועים מאחל לכם פסח עצוב,,,
"להיתאבד זה רק עניין של החלטה" דיבריי הכלבה רחל נתן ראש אגף שיקום מחוז ת"א במישרד הביטחון  אולי זה טוב לנכיי צה"ל?
לצפיה ב-'הודעה חשובה'
הודעה חשובה
14/03/2017 | 17:48
1
185

לכבוד ארגון נכי צהל ומשרד הבטחון שלום רב
כיום מי שנכה צהל צריך כל שנתיים ושלוש שנים לחדש את הזכאות קבלת קצבאות ממשרד הביטחון זה כרוך בניירת רבה אישורים והרבה בירוקרטיה מיותרת
הרי מי שאיבד במלחמה יד הוא רגל אחרי שנתיים הוא שלוש שנים לא יצמח לו לא רגל ולא יד חדשה תקלו על הנכים תעשו נכים מעל 50 אחוז נכות שאותו נכה הוגדר נכה קבוע לצמיתות לא יצטרך כל 2 ו3שנים למלא המון טפסים כדי לקבל תקצבה ממשרד הביטחון תעדכנו את זה ל10 שנים במקום 2 ו3שנים לטיפולכם תודה ...........

לצפיה ב-'היהודים לא הרגו את ישו'
היהודים לא הרגו את ישו
14/03/2017 | 19:04
110
אבל את הנשמה הם הוציאו לו לאט לאט.
אז אל תקח את זה אישית, זו המסורת.

חוץ מזה, אם לא יטרטרו את הנכים אז מה הם יעשו עם כל מטרות הדמות וכל הפיגורות והפקידונרים והועדות והועדות עליונות  וכל המאשרים והמאשרות וכוווול החולרות שמתפרנסים על חשבון הנכים באגף השיקום ובארגון ?!

לצפיה ב-'כשיש החלטה של קצין תגמולים הם משלמים ישר בסוף החודש הקרוב?'
כשיש החלטה של קצין תגמולים הם משלמים ישר בסוף החודש הקרוב?
10/03/2017 | 04:05
2
130
או שמחכים קודם שתעבור תקופה שמוקצבת לערעור ואחר כך משלמים?
לצפיה ב-'תשלום'
תשלום
12/03/2017 | 23:27
1
85
ממתינים לפסד חלוט ואז עוד יש להמתין לטוב ליבו של קצין התגמולים ליישם את הפס"ד
לצפיה ב-'כבר יש החלטה של ועדה רפואית ויש החלטה של קצין תגמולים'
כבר יש החלטה של ועדה רפואית ויש החלטה של קצין תגמולים
12/03/2017 | 23:37
65
מה זה אומר? שאני אקבל את התשלום של הרטרואקטיבי ב-31 בחודש?
לצפיה ב-'תביעה'
תביעה
11/03/2017 | 18:36
1
123
שכנתי נפצעה  פיגוע האוטובוס בירושליים.שואלת אם  להגיש תביעה להכרה עם עו"ד או לבד?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/03/2017 | 19:53
87
קודם כל שתהיה בריאה ושה' יעזור לה. תשובה חד-משמעית לשאלה שלך היא כן, בוודאי עם עורך דין. חשוב שלפני שהיא פונה לעורך דין שתתחיל את כל הטיפולים שהרופאים שלה ממליצים עליהם, גם כאלה שהיא חושבת שהיא לא זקוקה להם או שהיא חושבת שלא יעזרו לה. אאני לא יודע מה הפציעה שלה, אבל זה במיוחד נכון לגבי טיפול נפשי, גם מבחינת הבריאות שלה וגם מבחינת התביעה. היא יכולה לפנות למרכז הירושלמי לבריאות הנפש שנמצא ברחוב קורא הדורות 24 בתלפיות. חשוב שהיא תתחיל את כל הטיפולים לפני שהיא פונה לעורך דין, אם זה יקל קצת זמן. כמובן כדאי להתיעץ עם עורך הדין בית-און מהפורום הזה.
לצפיה ב-'האם כדאי להגדיל שיעור נכות מ 70%'
האם כדאי להגדיל שיעור נכות מ 70%
05/03/2017 | 17:25
7
201
גיסי נכה צהל נצרך נפשית 70% מאז 30 שנה ויש לו מאז המחמרה ניכרת.
מבקש להתייעץ האם כדאי  משמעותית  כלכלית לעמול להעלות שיעור נכותו (בגדול)?
הוא בהוסטל כוללני.
איפה אפשר לראות את טבלאות תגמול מעודכנות לפי %?
עם מי אפשר להתייעץ?ו
לצפיה ב-'עד כמה שאני זוכר, אלו האחוזים המרבים לדרגה הזאת.אין מה להעלו'
עד כמה שאני זוכר, אלו האחוזים המרבים לדרגה הזאת.אין מה להעלו
05/03/2017 | 18:06
2
79
לצפיה ב-'אבל איפה כתובים הדברים האלו בדיוק'
אבל איפה כתובים הדברים האלו בדיוק
05/03/2017 | 18:52
1
65
ואיפה נקרא את הטבלאות המספריות המעודכנות למשל?
לצפיה ב-'סעיף 34 א' לתקנות הנכים.................'
סעיף 34 א' לתקנות הנכים.................
05/03/2017 | 23:02
77
סעיף 34 א' לתקנות הנכים מבחנים לקביעת דרגת נכות
סעיף 34 א' לתקנות הנכים מבחנים לקביעת דרגת נכות מוקדש כל כולו אך ורק לתסמונת בטר חבלתית , או בשמה האחר פוסט טראומה. מקום בו נמצא בפני הוועדה הרפואית נפגע אשר קצין תגמולים באמצעות מומחה מטעמו קובע כי נפגע סובל מפוסט טראומה על הוועדה הרפואית לקבוע לאותו נפגע את נכותו הנפשית לפי סעיף 34 א' כאמור.
התקנה מפרטת מספר דרגות של נכויות מ5 אחוזי נכות לגבי הפרעה מזערית , 19 אחוזי נכות לגבי נכות עם הפרעה עם הגבלה בינונית , 30 אחוז נכות לגבי הפרעה עם הגבלה ניכרת , 50 אחוזי נכות לגבי הפרעה עם הגבלה קשה , 70 אחוזי נכות לגבי הפרעה עם הגבלה קשה ופגיעה בבוחן המציאות, 100 אחוז נכות לגבי הפרעה  , אשר בעיתה אין הנפגע יכול לפעול עצמאית.
סעיף 34 לתקנות הנכים מבחנים לקביעת דרגת נכות
סעיף 34 לתקנות הנכים מבחינים לקביעת דרגת נכות עוסק בעיקר בתגובה נפשית שהיא תוצאה של חבלה גופנית. לנכה אשר סובל מפגיעה פיזית כל שהיא יכול ויהיו תופעות נפשיות שהם תולדה או תוצאה של מצבו הנפשי אשר נובע מן המגבלות הנפשיות מהן סובל הנפגע כתוצאה מן החבלה הגופנית. רק לשם המחשה אביא דוגמא אשר תבהיר את העניין . נפגע אשר סובל מפריקת כתף , אירוע שהוא קשה ביותר , במיוחד עת עסקינן במי שפרק את הכתף ויש צורך להשיב לו אותה למקומה באמצעות טיפול בחדר ניתוח. נפגע מסוג זה עלול לפתח תגובת חרדה , אשר יכול ותהיה קשורה לבעיית פריקת הכתף, לדוגמא הוא יכול לפתח תופעת חרדה , מלהרים את היד מעל לגובה מסוים וזאת מחשש שמא בהרמה שכזו , הנפגע יפרוק את הכתף. ישנה גם אפשרות כי אותו נפגע יתקשה לישון בלילה וזאת מאחר והוא חושש לפרוק את הכתף במהלך השינה . סוג אחר של פגיעות הוא לדוגמא פגיעה בדימוי העצמי , ביכולת האישית כתוצאה מהפגיעה בכתף  , לרבות תחושת חוסר אונים של הנפגע , אשר מובילה לירידה בתחושת הwell been  של אותו נפגע ואשר מצדיקה מתן של  אחוזי נכות נפשיים מעבר לאלה אשר קבועים בתוך אחוזי הנכות הפיזית אשר ניתנים לאותו נפגע . היות והתגובה נפשית היא חורגת מן הנורמה ועולה בהרבה על התגובה הרגילה , ניתנים לאותו הנפגע אחוזי נכות נפרדים בגין הפגיעה הנפשית, תשומת לב לעובדה כי הוועדה הרפואית לא תמהר ליתן אחוזי נכות לפי סעיף 34 לתקנות הנכים מבחנים לקביעת דרגת נכות , מקום בו התגובה הנפשית היא מאוד חריפה או קיצונית , שכן אז יכול ותעלה השאלה האם הפגיעה הנפשית היא אכן תוצאה של הפגיעה הפיזית.
סעיף 33 לתקנות הנכים מבחנים לקביעת דרגת נכות
סעיף 33 לתקנות הנכים מבחנים לקביעת דרגת נכות עוסק בכל ההפרעות האחרות , חרדה , מחלות בי פולריות , סכיזופרניה וכל הפרעה אחרת אשר אינה קשורה והיא לא הפרעה מסוג פוסט טראומה . לאמור מקום בו נפגע מבקש לתבוע את זכויותיו מכוח חוק הנכים תגמולים ושיקום בגין הפרעה אשר היא לא הפרעה מסוג פוסט טראומה , או תסמונת בטר  חבלתית על הוועדה הרפואית ליתן לנפגע אחוזי נכות בהתאם לסעיף 33 לתקנות הנכים מבחנים לקביעת דרגת נכות.
מאת גיא בית און בתאריך מרץ 19, 2014   /   חדשות ועדכונים   /  פגיעה נפשית מסוג פוסט טראומה וסכיז...ראיות חדשות לפי סעיף 35 לחוק הנכים...
כל המאמרים של  גיא בית און

לצפיה ב-'הנה הקישור לטבלאות'
הנה הקישור לטבלאות
05/03/2017 | 23:23
3
80

רק אם הוא יצליח לעבור לדרגת נכות מאה פלוס, אז אולי כדאי. זה הבדל של אלפיים שקל. כמובן כדאי להתייעץ עם מר בית-און.
לצפיה ב-'תודה, מדהים שאין טבלאות מעודכנות אלא רק מלפני כמה שנים'
תודה, מדהים שאין טבלאות מעודכנות אלא רק מלפני כמה שנים
06/03/2017 | 10:07
2
38
האמנם?
לצפיה ב-'אני מניח שההבדל הוא קטן גם אם זה התעדכן מאז.'
אני מניח שההבדל הוא קטן גם אם זה התעדכן מאז.
06/03/2017 | 16:43
1
32
לא מצאתי טבלאות אחרות. אולי תמצא משהו באתר אגף שיקום נכים. שים לב שיש הבדל גדול בין 70 אחוז נכות לבין 100 פלוס גם בגובה של תגמול נצרך וגם בגובה של תגמול חודשי. יש מצב שגם בזכאות להטבות אחרות יש הבדל. שוב, כדאי לדבר עם מר בית און.
לצפיה ב-'לא הצלחתי לברר מה ההבדל ולו בערך'
לא הצלחתי לברר מה ההבדל ולו בערך
08/03/2017 | 13:55
30
האם אתם מכירים משפחה של נכה 100% נצרך בהוסטל, שאוכל להשוות תכלס? אני לא רוצה עדיין לפנות לאגף רווחה..
לצפיה ב-'החלפת רכב רפואי '
החלפת רכב רפואי
07/03/2017 | 17:59
1
123
שלום לכולם  רכשתי רכב רפואי ב10-2013 האם התקנה החדשה תקיפה גם לרכישה מהתאריך הנ״ל או רק לגבי רכישות חדשות? תודה רבה 

לצפיה ב-'התקנה החדשה תקפה גם לגביך בכל מקרה תתקשר לאגף הרכב'
התקנה החדשה תקפה גם לגביך בכל מקרה תתקשר לאגף הרכב
08/03/2017 | 04:51
52
לצפיה ב-'אורטופד גב לגבי רם 2'
אורטופד גב לגבי רם 2
05/03/2017 | 00:15
1
108
מחר אצל אורטופד גב לגבי רם 2 .. 
הרופא כתב לי בהפניה סיפוח לרם 2 עקב הפריצות דיסק שיש לי בגב התחתון.. 
יש סיכוי שלא יאשרו תרם 2? 
מה צריך לעשות כדי להיכנס לרם 2?
זה דיי דחוף תודה לעוניםם!
לצפיה ב-'רם 2 זה לחיילים בסדיר'
רם 2 זה לחיילים בסדיר
06/03/2017 | 20:26
26
(חובה וקבע) ומילואימניקים בשרות,
לא נראה לי שהשאלה שלך קשורה לכאן.
לצפיה ב-'תו נכה'
תו נכה
06/03/2017 | 14:23
1
87
שלום חברים
האם ידוע מה קורה בנושא תג חניה לרכב נכה:
מקבלים אחד או 2 
מה נגמר?
פורים שמח
לצפיה ב-'עד כמה שידוע לי, מקבלים תו 1 עם מקסימום 2 מספרי רכב.'
עד כמה שידוע לי, מקבלים תו 1 עם מקסימום 2 מספרי רכב.
06/03/2017 | 17:57
56
הרי בתו מותר להשתמש אך ורק כשהנכה נוהג\נוסע\מוסע ברכב והתו צמוד לנכה בלבד, ואסור למישהו אחר (נהג\בן משפחה) להשתמש בתו כשהנכה לא ברכב גם אם אותו שליח נמצה בשליחות הנכה.

אגב, אני יודע על כאלה שילדיהם או נשותיהם השתמשו בתו כשהנכה לא היה ברכב והם קיבלו קנסות כבדים והיו כאלה שגם התו נשלל מהם לתקופה כזו או אחרת.
אז אתה לא צריך עוד תו לאישה ולילדים מספיק לך תו אחד וככה לא תשלם קנסות מיותרים וגם יהיה לנו (גם לך וגם לי ולעוד כמה נכים) מקום בחניות נכים במקום שאישתו של מישהו תתפוס לנו את החניה ותגיד לך "יש לי תו מצטערת" ואז  מצלמים אותה ומביאים לה ניידת או פקח.
לצפיה ב-'לקראת יציאה ממושכת לחו"ל...'
לקראת יציאה ממושכת לחו"ל...
04/03/2017 | 15:48
3
106
שלום רב
דרגת הנכות שלי, 25%.
אני עומד לעבור לחו"ל לרילוקיישן של אשתי.
האם עלי להודיע משהו לאגף השיקום?
האם בתור נכה צה"ל המתגורר בחו"ל אוכל ליהנות מהטבות שאינן מגולמות בקצבה כגון השתתפות בארנונה או טיפולים בחמי מרפא?
תודה
ישראל
לצפיה ב-'מציע לך להתקשר למוקד ולברר הכל'
מציע לך להתקשר למוקד ולברר הכל
05/03/2017 | 04:57
1
52
לצפיה ב-'תודה, אתה מתכוון למוקד של אגף שיקום?'
תודה, אתה מתכוון למוקד של אגף שיקום?
06/03/2017 | 23:19
21
לצפיה ב-'מעבר לחו"ל '
מעבר לחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
17/03/2017 | 22:46
11
כן אתה יכול לקבל את זכויותיך בחול. 
ישנה פקידה באגף שצריך להודיע לה על המעבר לחו"ל
לצפיה ב-'מה קורה עם מענק נישואין מכספי עיזבונות לילדי נכה נצרך הגשתי '
מה קורה עם מענק נישואין מכספי עיזבונות לילדי נכה נצרך הגשתי
02/03/2017 | 11:04
2
102
מ 2014 ותמיד אומרים שאין כסף וגם לא יהיה כך נאמר לי מה זה מגיע לי 5000 שקל למה הארגון זנח אותנו
לצפיה ב-'גם אני מחכה '
גם אני מחכה
03/03/2017 | 15:46
1
48
לפי דעתי זה לא אמור להיות ככה והענק אמור להתקבל מתקציב מסודר ולא מתרומות שאין לדעת מתי יגיעו
לצפיה ב-'נו ......אז מה אפשר לעשות ?'
נו ......אז מה אפשר לעשות ?
06/03/2017 | 21:32
16
צריך לנענעה מישהו שידאג לעיניין
לצפיה ב-'על החלטת יו"ר ועדה רפואית ( הממונה ) - האם יש אפשרות '
על החלטת יו"ר ועדה רפואית ( הממונה ) - האם יש אפשרות
01/03/2017 | 13:56
1
121
לעתור לבג"ץ ?
אם לא איזה בית משפט מטפל בכך?
תודה רבה מראש. 
לצפיה ב-'השאלה לא ברורה '
השאלה לא ברורה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/03/2017 | 22:47
9
השאלה לא ברורה 
אנא הוסף פרטים 
ואשתדל להתייחס במהרה. 
לצפיה ב-'הצעת חוק הנכים שמעבירים בכנסת מס 1114.....'
הצעת חוק הנכים שמעבירים בכנסת מס 1114.....
26/02/2017 | 18:48
277

מנהל/ת הפורום

אודות:
חיילי צה"ל, ואנשי מערכת הביטחון, גיבורי ישראל, היקרים. עו"ד גיא בית און עוסק בייצוג, חיילים ואנשי מערכת הביטחון, בתביעות נגד קצין התגמולים מזה כארבע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גיא בית און

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו