לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
99269,926 עוקבים אודות עסקים

פורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נכי צה"ל

ברוכים הבאים לפורום נכי צה"ל - (בעבר פורום נכי צה"ל - זכויות והטבות) ייחודו של הפורום בתפוז הוא בכך שהמידע שמפורסם כאן נאסף מכל המקורות הנמצאים ברשת. העצות שהחברים נותנים הן עצות מועילות וממוקדות. אנא השאירו את ההתעסקויות בפוליטיקה הפנימית של ארגון נכי צה"ל (ופוליטייקה בכלל), אל הפורומים האחרים, כמו-גם ההתעסקות הבלתי נגמרת ומייאשת בביקורת (שלעיתים מוגזמת למרות שבחלקה מוצדקת) על אגף השקום. ביקורת צריכה להאמר ולהשמע אך לא כאשר הדבר הופך לאובססיה. הפורום הוקם בכוונה לתת כתף, לשתף  ולחלוק מידע על זכויות והטבות נכי צה"ל ברשת. לצערנו,אוכלוסיית נכי צה"ל גָדלה מאוד בשנים האחרונות. הפורום הוקם בכדי לתת מענה לכלל נכי צה"ל . ולתת את הכלים המתאימים למי שמסתבך בנבכי הביורקרטיה של אגף השקום. ובנוסף להאיר את עיניי הנכים בדברים שלעיתים נסתרים מהעין. כל מידע /עיצה הניתנים בפורום אינם באים להחליף טיפול פרטני מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של השואל.לפיכך,''תפוז אנשים'',מנהל+יועצים אינם אחראים לנזק (אם) יגרם עקב הסתמכות על מידע זה.  יש לשמור על כללי ההתנהגות המקובלים בעולם הקהילות והפורומים, על שפה נאותה ולנהוג בכבוד ובסובלנות. הודעות המכילות: מספרי טלפון , כתובות דוא"ל , השמצות ו/או תמונות לא ראויות ימחקו לאלתר וללא התראה. הודעות אודות מלחמות אישיות עם אגף השיקום-א.נ.צ מקומם לא בפורום. וכן הודעות בגין לשון הרע/הוצאת דיבה ימחקו לאלתר וללא התראה. במידה ובחרתם לעלוב באחרים - אנא פנו אל הפורומים האחרים המהווים בית לנכי צה"ל. הודעות מעין אלו תמחקנה ללא הודעה מוקדמת.
הפורום חותר לשת"פ עם מנהלי הפורומים האחרים הנוגעים לנכי צה"ל מבחינת ידע ומידע. הודעות הקשורות לפעילות פוליטית, של ארגון נכי צה"ל או פעילות פוליטית אחרת תמחקנה מייד וללא התראה. ע"מ לשמור על מהות הפורום:זכויות והטבות נטו לנכי צה"ל,חובה לשרשר כל הודעות לשירשור אחיד.
אנא שימרו על ציביון הפורום, כפי שהותוה על ידי ענת. מי שמבקש לפרסם הודעות בנושאים אשר נקבע כי ימחקו מתבש לעשות כן באחד הפורומים ה-"יותר דמוקרטים" המשרתים את נכי צה"ל ללא פיקוח . הקו המנחה את הפורום הוא אמנם חופש דיבור אך אל לנו לתת לחופש הדיבור לפגוע במטרה העיקרית של הפרום וזו שיתוף וחלוקת המידע הרלוונטי לנו. כמו-כן חופש הביטוי אינו עילה לפגיעה באדם זה או אחר. אין לפרסם הודעה הנוגדת את תקנון תפוז ו\או חוקי מדינת ישראל. אין לפרסם הודעה ובה פרטי התקשרות הכוללים מספר טלפון אישי או כתובת מייל פרטית.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום לכל חברי הפורום ולכל הבאים בשעריו. אני נמצא כאן כמנהל הפורום על מנת לסייע לכם בכל דרך אפשרית בכל בעיה ובכל שאלה אפשר לפנות אלי ואשמח לסייע . חשוב לשמור בפורום על כללים בסיסיים , של שפה נקיה , והעברת מסרים בדרך מקובלת על מנת שיהיה נעים לכולם להיות בפורום , אפשר להעלות כל נושא ולשוחח על כל דבר , בדרך נעימה ומקבולת אשר תטיב עם כולם.  
המטרה בפורום היא ליצור קהילה תומכת , בה מסייעים החברים אחד לשני. 
חשוב מאוד לתת מידע אמין אשר ניתן להתבסס עליו על מנת שתהיה תועלת לכל חברי הפורום. 
שוב אני כאן לרשותכם 
שלכם 
גיא

המשך >>

לצפיה ב-'אני רק שאלה,אשמח לקבל עזרה מהמכובדים'
אני רק שאלה,אשמח לקבל עזרה מהמכובדים
19/02/2018 | 09:31
22
לקח לחברת הביטוח הסעודי ימים רבים לחזור אלי,אבל לנציגה לא הייתה תשובה לשאלה הבאה:
בביטוח החדש ברובד הבסיסי,לא צריך הצהרת בריאות.הגיוני וכך בכל הביטוחים של קופות החולים.
לעומת זאת במידה ותרצה/י להוסיף את הרובד הנוסף,יש צורך לשאלון רפואי,שכמובן יהיה חשוף לכל העולם ואישתו.
לא הייתה תשובה לנציגה,אולי משהו מאלה שמקבלים משכורת מאיתנו יש הסבר לסוגיה,אגב התשלום ליחידות הנוספות,הוא תשלום רגיל,לא משהו יוצא דופן לנו,כנכי צה"ל,המאורגנים בארגון עצום,שאמור להיות בעל מיקוח גדול.
לצפיה ב-'ועדה רפואית'
ועדה רפואית
13/02/2018 | 23:13
2
117
זומנתי לועידה רפואית על ptsd.

אני מתכוון ללכת לבד (ללא עורך דין). אם יש כאן כאלו שעברו את התהליך ויכולים לתת לי דגשים למה שצפוי.
ידידה שלי מלווה אותי. כדאי לבקש שתגיד משהו שם? היא יכולה בכלל?

לצפיה ב-'תגיד רק את האמת'
תגיד רק את האמת
14/02/2018 | 06:49
1
101
הםבכול מקרה כבר קבלו החלטה

הכול תלוי החוות הדעת שהגשה לוועדה
גם הם מבינים שבסופו של יום חוות הדעת היא הדבר שהרופא יגן עליו בכול תקוף
לצפיה ב-'כל האמת ורק האמת'
כל האמת ורק האמת
14/02/2018 | 20:09
69
ברור שאגיד רק את האמת ואהיה אני.

יחד עם זאת אני מבין שהם חורצים גורלות במהירות (על סמך הועדה שאורכת כרבע שעה).

וחשוב לי שאוכל להביא לידי ביטוי בצורה טובה את המצב ממנו אני סובל.

לכן רציתי את עזרת חבריי הפורום הנכבדים במתן טיפים מניסיונם שיסעו להעביר את המסר.

בהתייחס להערתך אז יש לי חווד של הרופאים של משרד הביטחון התומכים במצבי.
לצפיה ב-'אשמח לקבל עידכון על הביטוח הסיעודי'
אשמח לקבל עידכון על הביטוח הסיעודי
12/02/2018 | 10:45
4
127
שלום רב לכולם/ן
אשמח לקבל עידכון על מה מתחדש בביטוח הסיעודי שלנו.
תודה מראש למי שמשיב/ה
לצפיה ב-'עופר ידידי, לצערי\נו כנראה שכולנו'
עופר ידידי, לצערי\נו כנראה שכולנו
13/02/2018 | 20:42
2
62
מבולבלים בנושא אולי כדאי שתבדוק בארגון ואולי מישם תבוא ישועה ?!... 

והתמונות שלך כמו תמיד שובות עין.
לצפיה ב-'חן חן,ואולי משהו מהמכובדים יתכבד ויעזור לנו'
חן חן,ואולי משהו מהמכובדים יתכבד ויעזור לנו
14/02/2018 | 14:12
1
66
במידה ויש משהו שמקבל מאיתנו משכורת,וגם מנסה לעשות עבודה עבורינו.
1)כמה עולה הרובד השני בביטוח
2)מה העלות לבן/ת הזוג
לצפיה ב-'הפגזת עם '
הפגזת עם
15/02/2018 | 21:45
28
וואחד תמונה... אהבתי...
לצפיה ב-'ביטוח סיעודי עדכון לאחר נסיונות רבים לתקשר עם החברה המבטחת'
ביטוח סיעודי עדכון לאחר נסיונות רבים לתקשר עם החברה המבטחת
16/02/2018 | 08:43
78
החברה המבטחת לא בדיוק יעילה בקשר עם הקהל שלה.
לפי מיטב הבנתי המצב הוא כזה:
ביטוח אוטומטי 4000 ש"ח תגמול ל60 חודש,מול כ60 ש"ח תלוי גיל
רובד מעל כל יחידה עולה 20 ש"ח,שנותן 1000 ש"ח בתגמול,מינימום 2 יחידות
לגבי בני/ות זוג,יש רק את היחידות הנוספות.
כל זה כפוף לשאלון בריאות,דבר שאיני מבין אותי עד סופו.
טוב או רע,צריך לבדוק חלופות.
לצפיה ב-'מסירת עמותה מסודרת'
מסירת עמותה מסודרת
10/02/2018 | 16:43
1
117
מבוקשים רציניים המוכנים לקבל ולנהל עמותה ותיקה ומסודרת למען פצועי מערכות הביטחון שלא למטרות רווח (יתרון לנכי צה"ל שיתבקשו למסור פרטים אישיים )הפניה    לנשים   ואכשים                       א ב י    04-6324347

לצפיה ב-'אמח אשמח לשמוע פרטים'
אמח אשמח לשמוע פרטים
12/02/2018 | 19:27
44
אם אוכל לתרום מהניסיון שלי שהוא יותר מ-15 שנים רצופות של התמודדות עם תביעות וועדות רפואיות אז אשמח לקחת חלק אם העמותה הזאת עוסקת בפעילות כזאת או אם אפשר להכניס פעילות כזאת לעמותה. הרבה נכים נופלים למלכודות של הסכמי שכר טרחה וחשוב לתת להם ייעוץ איך להתנהל מול עורך דין כי אלה שעוסקים במקצוע כיום הם כרישים שאיבדו כל בושה.
לצפיה ב-'שלום רוצה המלצה על רכב 1600. קורולה או טויוטה היברידי '
שלום רוצה המלצה על רכב 1600. קורולה או טויוטה היברידי
11/02/2018 | 16:28
56
או רכב אחר מה מומלץ 
לצפיה ב-'קבוצת הטלגרם שמעדכנת אותכם בזמן אמת בלי צנזורה של מילים ומדי'
קבוצת הטלגרם שמעדכנת אותכם בזמן אמת בלי צנזורה של מילים ומדי
11/02/2018 | 14:45
92
קבוצת הטלגרם שמעדכנת אותכם בזמן אמת בלי צנזורה של מילים ומדיה! מלחמת הצפון הראשונה התחילה ! להיות מעודכנים רק קבוצת הטלגרם שמעדכנת אותכם בזמן אמת בלי צנזורה של מילים ומדיה! מלחמת הצפון הראשונה התחילה ! להיות מעודכנים רק אצלנו 
זה הלינק לקבוצה 
לצפיה ב-'עו"ד גיא . אני עוזר פה לאנשים ואתה מזלזל בבקשה שלי . אוקי אנ'
עו"ד גיא . אני עוזר פה לאנשים ואתה מזלזל בבקשה שלי . אוקי אנ
07/02/2018 | 11:20
3
134

אני פורש מהפורום .
לא כיבדת את בקשתי ולכן אני פורש מהפורום .
אתה לא רואה שיש כאן מישהו אם אותו שם כמו שלי רק אוסיף נקודה לצד הה" 

לצפיה ב-'אין לו זמן לנהל את הפורום, הוא כמעט לא נכנס לפה'
אין לו זמן לנהל את הפורום, הוא כמעט לא נכנס לפה
07/02/2018 | 16:49
1
99
הוא עובד ואין לו זמן, ההודעה האחרונה שלו כאן פורסמה לפני שבועיים.
לצפיה ב-'יש לי הרבה זמן '
יש לי הרבה זמן
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:33
70
ואתם יותר ממוזמנים ליצור עימי קשר. 

לצפיה ב-'נכה צה"ל קל '
נכה צה"ל קל
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:32
68
לא הבנתי במה מדובר. 
אולי תשתף אותי בבקשה. 
לצפיה ב-'הלוקס ולגוס - בוהן קלובה - עיוות הבוהן בצבא'
הלוקס ולגוס - בוהן קלובה - עיוות הבוהן בצבא
06/02/2018 | 20:10
3
165
שלום לכולם,
אשמח לעזרתכם,
באמצע השירות שלי הלכתי לרופא ובסופו של דבר רופא אמר לי שיש לי הלוקס ולגוס והנעליים הצבאיות גרמו לזה, בבדיקה השניה הוא ראה כי זה יותר קיצוני ואמר לי לבחור מה אני מעדיף ניתוח, בסופו של מקרה סירבו בצבא להפנות אותי (אפליה כי הייתי חובה)
יש לי את זה בשני הרגליים.
מה לעשות? מגיע לי משהו? תודה
לצפיה ב-'אשמח לעזרתם חברים.'
אשמח לעזרתם חברים.
07/02/2018 | 21:02
39
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
10/02/2018 | 23:09
27
לדעתי, אתה יכול לנסות לתבוע את אגף שיקום הנכים של משרד הבטחון לפי חוק הנכים (תגמולים ושיקום) וכך לקבל מעמד של נכה צה"ל. אתה סיפרת על המקרה בקצרה, אבל מה שחשוב הוא שיהיו לך מסמכים מהצבא, מסמכים רפואיים, שאומרים שהבעיה שלך נגרמה בגלל הנעליים או כל דבר אחר שקשור לשירות שלך. בנוסף, במקרה הזה אולי כדאי לשקול לתבוע לפי דיני נזיקין אחרים כי אתה אומר שסירבו להפנות אותך לניתוח. אולי היה כאן מקרה של רשלנות רפואית או רשלנות מסוג אחר (לדוגמה, רשלנות של המפקדים שלך). אני חושב שכדאי לך לבחור עורך דין שיכסה את כל התחומים האלה, זאת אומרת יהיה מומחה גם לתביעות נגד משרד הבטחון, גם מומחה לרשלנות רפואית, וגם באופן כללי מומחה לתביעות נזיקין.
חשוב שתשמור את כל המסמכים הרפואיים שניתנו לך בצבא, מסמכים רפואיים, כולל פטורים, וגם כל המסמכים האחרים שאינם רפואיים (לדוגמה, אם פנית בכתב למישהו משלטונות הצבא אז חשוב שתשמור את המכתבים האלה). מסמכים כאלה יכולים לתמוך בתביעה ובסופו של דבר להיות מכריעים בבית משפט אם לשם יגיע העניין שלך.

בהצלחה,

מרקו
לצפיה ב-'הלוקס ולגוס בשני הרגלי '
הלוקס ולגוס בשני הרגלי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:34
28
הלוקס ולגוס בשני הרגלים מקנה אחוזי נכות 
כדי שתתבע . 
לצפיה ב-'למה לא שובתים נכי צה"ל?'
למה לא שובתים נכי צה"ל?
05/02/2018 | 19:50
108
לצפיה ב-'עו"ד גיא שלום יש כאן מישהו שמנסה להרוס את הפורום '
עו"ד גיא שלום יש כאן מישהו שמנסה להרוס את הפורום
05/02/2018 | 17:10
1
113
לצפיה ב-'נכה צה"ל קל '
נכה צה"ל קל
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:35
41
מי מנסה להרוס את הפורום לדעתך
לצפיה ב-'נזק לעמוד שידרה צווארי'
נזק לעמוד שידרה צווארי
04/02/2018 | 08:28
2
75
אני מוכר בנכות לעמוד שידרה מותני וגבי . כיום יש לי גם נזק בצווארי . איך אפשר לחבר בנזק הצוור לנכות המוכרת?
לצפיה ב-'ישראל היקר שלום לך . חובת ההוכחה היא רק בדוח '
ישראל היקר שלום לך . חובת ההוכחה היא רק בדוח
04/02/2018 | 15:28
65
הפציעה שלך . אבל יש נכים שקיבלו הכרה חלקית או מלאה גם בפציעות כמו שלך .

דבר ראשון . לך לרופא מומחה שיקבע את הנזק וגם ינסה לחבר לך את הנזק הצווארי לשאר עמוד השדרה .

דבר שני חוות דעת רפואית אשר כותבת ומאשרת את הנזק ועוד ועוד

דבר שלישי שים לב שאם משרד הביטחון לא מכיר בבעיה שלך .
יש לך את הזכות לתבוע את הביטוח הלאומי על הבעיה הצווארית .

יש כפל זכאויות כאשר מדובר לא באותו מאורע .

הציין שאני אישית מנסה כבר שנים לקבל הכרה ודוחים אותי ללא סוף .

בהצלחה

לצפיה ב-'קשה להשיב לך '
קשה להשיב לך
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:36
24
תראה חסרים פרטים . 
יכול להיות שניתן אבל בנתונים שאתה נותן קשה להשיב. 
צור איתי קשר או דרך הפורום ואנסה לענות לך. 
לצפיה ב-'תוספת עבור ילד בים המלח'
תוספת עבור ילד בים המלח
01/02/2018 | 11:14
1
126
230 ש"ח ללילה הגיוני?
לצפיה ב-'גילה שלום לך . התוספת היא כבר שנים על אותו מחיר '
גילה שלום לך . התוספת היא כבר שנים על אותו מחיר
04/02/2018 | 15:30
55
וכן זה המחיר שכולנו משלמים למלון .

בילוי נעים

לצפיה ב-'תלוש חודש ינואר 2018'
תלוש חודש ינואר 2018
31/01/2018 | 10:11
163
בוקר טוב ובברכת חג ט"ו בשבט שמח שנדע צמיחה בכול תחומי החיים.
לכול מי שהתעניין תלוש חודש ינואר מופיע באתר האגף.
לצפיה ב-'טינטון ובעיה בשמיעה'
טינטון ובעיה בשמיעה
30/01/2018 | 13:53
3
107
האם יש הגבלה על משך הזמן שעבר מאז השחרור מהצבא בהכרה במישהו שנפגע בצבא בירידה בשימעה וטינטון כנכה צה"ל  ?
לצפיה ב-'התיישנות תביעות נגד משרד הביטחון'
התיישנות תביעות נגד משרד הביטחון
04/02/2018 | 15:34
101

קראו עוד בתחום
"מורה נבוכים" להגשת תביעה ולהליך בירור התביעה מול משרד הביטחון
האם ועדות רפואיות של משרד הביטחון רשאיות לבצע חקירה סמויה?
איך מגישים ערעור על החלטת ועדה רפואית במשרד הביטחון?
רבים סבורים כי תביעות נגד משרד הביטחון, בדומה לתביעות נזיקין אחרות, אינן מתיישנות אלא בחלוף שבע שנים מיום הופעת המחלה או יום הפציעה. מדובר אפוא בטעות נפוצה הגורמת לבעלי דין רבים לחזור בידיים ריקות מההליכים מול משרד הביטחון וקצין התגמולים. חוק הנכים קובע כי תביעות כנגד קצין התגמולים (משרד הביטחון) מתיישנות לאחר שלוש שנים ממועד שחרור החייל מהשירות במהלכו חלה או נפצע.
יש לכם שאלה?
פורום נכי צה"ל
פורום אחוזי נכות
פורום ועדה רפואית
פורום תביעות ביטוח
מדובר בהוראה אשר תקיפה בנוגע לתביעות של חיילים בסדיר, חיילי מילואים, חיילים בצבא קבע, משרתים במוסד ובשב"כ, משרתים בשירות בתי הסוהר, שוטרים במשטרת ישראל ובמשמר הגבול, אנשי משמר הכנסת, וכל אדם אשר זכאי להגיע תביעה כנגד משרד הביטחון. חשוב לציין כי מדובר בשלוש שנים ממועד השחרור ולא ממועד החבלה או הופעת המחלה. דהיינו, אדם אשר שירת במשך 20 שנה בצבא קבע, ונפגע לאחר 10 שנים ממועד שירותו, רשאי להגיש תביעה כנגד משרד הביטחון גם 13 שנים לאחר הפציעה.
הגשת תביעה לאחר "התיישנות"
למרות ההוראה הנ"ל, ישנם מקרים בהם יהיה ניתן להגיש תביעה כנגד משרד הביטחון גם כאשר התביעה למעשה "התיישנה". על מנת שתביעה זו לא תידחה מחמת התיישנות, עליה לעמוד במספר תנאים מצברים. ראשית, יש להוכיח כי קיים רישום רפואי בנוגע לפציעה ממהלך השירות או מסמוך לאחר השחרור. שנית, רישום רפואי זה צריך להעיד על פגיעה בגוף (או בנפש) בעקבות מסכת אירועים או אירוע ספציפי, הקשורים בשירות הצבאי. כמו כן, יש להוכיח כי הגשת של הבקשה באיחור איננו גורם לקשיים על משרד הביטחון מבחינת האפשרות להשיג ראיות, התמודדות עם צדדים שלישיים וכדומה. כמו כן, ישנן מחלות ספציפיות אשר לגביהן נקבעו תקופות התיישנות ארוכות יותר. בין מחלות אלה ניתן למנות אפילפסיה, התנוונות סרטנית, מורסה במוח ועוד.

סעיף 32א לחוק מעניק בידיו של קצין התגמולים את הסמכות להאריך את תקופת ההתיישנות במידה ומתמלאים התנאים המצטברים הקבועים בחוק. על פי סעיף זה יש להוכיח את התקיימותם של התנאים הבאים:
החבלה אשר גרמה לנכות הינה חבלה רשומה.
השיהוי בהגשת הבקשה לא יקשה במידה ניכרת על האפשרות להשיג ראיות הדרושות לשם בירורה.
הנכות לא הוחמרה בשל השיהוי, והשיהוי לא הביא ולא עלול להביא, במישרין או בעקיפין, להחמרת הנכות שלגביה מוגשת הבקשה (או להגדלה ניכרת של הנטל אשר יוטל על אוצר המדינה במידה ויפסקו תגמולים או טובות לטובת הנכה).
ההשהיה לא תקשה על המדינה לממש את זכויותיה לגבי צדדים שלישיים אשר ימצאו אחראים לנכות, במישרין או בעקיפין.
מהי חבלה רשומה?
כאמור, החוק מאפשר את הארכתה של תקופת ההתיישנות בהתאם להוכחה "חבלה רשומה". חבלה רשומה הינה אירוע פוגע ומזיק, אשר גרם לנכות, וזאת כל אימת שישנו רישום אשר מעיד על פגיעה בגוף ועל קיומה של סמיכות זמנים בין האירוע לבין הרישום. הלכה פסוקה היא כי אירוע זה אינו חייב להיות "אירוע פתאומי". לדוגמא, אירוע זה יכול להיות מסכת אימונים קשה במיוחד, הפגזות אשר גרמו למצוקה נפשית וכדומה. הוכחת חבלה רשומה דורשת עמידה בשלושה תנאים - רישום המעיד על פגיעה בגוף, אירוע אשר גרם לפגיעה זו, וסמיכות זמנים (בין האירוע לבין הרישום).
מחלות נפש
חיילים רבים, בעיקר ביחידות קרביות, עלולים לסבול מהלם קרב. למרבה הצער, בית המשפט העליון לא העניק לחיילים אלו "הנחות" כלשהן ואין נכותם שונה מנכות גופנית. עם זאת, לעיתים ניתן להאריך את תקופת ההתיישנות גם במקרים אלו, מתוך שיקולי צדק ומכוח סעיף 11 לחוק הנכים. לדוגמא, לאחרונה הוכרה נכותו הנפשית של חייל אשר נותר הלום קרב ממלחמת יום הכיפורים.
לסיכום,
תביעות בגין פציעות במהלך השירות הצבאי מתמודדות עם תקופות התיישנות שונות מתביעות מקבילות במשפט הנזיקי. אי לכך, במידה ואתם שוקלים להגיש תביעה בהליכים אלו, מומלץ לפנות לעורכי דין העוסקים בתחום זה. תביעות כנגד משרד הביטחון הינן תביעות מורכבות אשר דורשות התמודדות עם נושאים הקשורים בחוקים סוציאליים, משפט ורפואה.

שיהיה לך בהצלחה
לצפיה ב-'זה מתנקז לתיעוד'
זה מתנקז לתיעוד
05/02/2018 | 01:43
74
אני מצטרף לדברי חברי בתגובה הקודמת לגבי עניין ההתישנות. בסופו של דבר מה שחשוב הוא אם יש תיעוד של טינטון מהעבר, ועדיף אם זה משהו שציינת בבדיקה אצל רופא צבאי או ועדה רפואית בעניין שונה מהטינטון, אם היו לך ועדות כלשהן. ככלל, ואני אומר את זה מניסיון אישי של תביעה בטינטון, התביעות האלה הן מאוד קשות. במקרה שלי היה תיעוד רציף מיום האירוע ועד ימינו במשך שנים התלוננתי על טינטון, ועדה רפואית עליונה החליטה לתת לי אחוזים אבל היועצת המשפטית חסמה את זה בטענה שמכייוון שכביכול אין לי בעיית שמיעה בתדרים הגבוהים. כך שכדי להתחיל, חשוב לומר שאם אין לך ליקוי שמיעה בתדרים הגבוהים סביר להניח שהתביעה תידחה. התביעות בטינטון קשות גם מכייוון שאים בדיקה שמאשרת את קיום הטינטון, ברוה המקרים. יש בדיקה שנקראת רישום פוטנציאל מגזע המוח, והבדיקה הזאת יכולה בחלק מהמקרים להוכיח את קיום הטינטון. כך שחשוב שבביקור אצל רופא אף-אוזן-גרון תבקש הפנניה לשתי בדיקות: בדיקת שמיעה מקיפה (סביר להניח שעשית אבל הם מתיד מבקשים בדיקה עדכנית) ובדיקת רישום פוטנציאל מגזע המוח. אחר כך עם כל התוצאות שתקבל לך לרופא אא"ג בכקופת חולים ותשאל אם בדיקת שמיעה מעידה על קיום ליקוי בתדרים הגבוהים ואם בדיקת רישום פוטנציאל מגזע המוח מעידה על פגיעה בעצב. אם התשובה שלילית לשתי השאלות האלה, עזוב את הרעיון של תביעה. חשוב גם להבין שדרגות נכות בטינטון זה או 1% על טינטון לסירוגין או 10% על טינטון אם אתה "שומע" אותו 24 שעות ביממה, וזה קשה מאוד להוכיח בלי תיעוד מהעבר. במיוחד אם אין לך עוד תביעות או 1% נכות לא ישנה לך כלום - עזוב את זה. זאת תביעה שהיא מאוד מאוד קשה וכנראה תידחה. חבל על הזמן, על המאמץ ועל הכסף. ישלחו אותך לבדיקה מטעם משרד הבטחון אצל פרופסור יהודה רוט שמקבל במרפאתו ביהוד, שהוא בעיניי אדם מאוד לא נעים, ומה שהוא עושה הוא פשוט כותב סירובים עבור משרד הבטחון ולא משנה מה המסמכים שקיימים בתיק. אז עזוב את זה.
לצפיה ב-'פגיעה בשמיעה וטינטון '
פגיעה בשמיעה וטינטון
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:37
18
אין כל כך הגבלה על משך הזמן אבל צריך לבדוק שהתלונות התחילו כששה חודשים לאחר האירוע גורם הנזק. 
לצפיה ב-'תעבירו תהודעה לארגון נכי צהל בפייס ואיימל'
תעבירו תהודעה לארגון נכי צהל בפייס ואיימל
30/01/2018 | 09:30
1
207
הי ארגון נכי צהל הקים צפייה בתלוש תגמולים דרך המחשב שבוע לפני הגשת הכסף בחשבון בנק עד לפני 2שנים התלושים היה מופיע לנכים ב26בחודש
כיום התלוש מוצג ביום האחרון של החודש עושים צחוק מהנכים תשלחו הודעות לאגף השיקום שיטפלו בנושא
אים אתם חוששים תפתחו דואר אלקטרוני בשם בדוי אחר זה חינם לפתוח דואר מייל
תשלחו פקסים בשמות אחרים לאגפי השיקום שיטפלו בבעיה זאת תודה .....
לצפיה ב-'נו, אז למה אתה לא מעביר לאגף השיקום שיטפלו בזה?!'
נו, אז למה אתה לא מעביר לאגף השיקום שיטפלו בזה?!
30/01/2018 | 11:15
71
לצפיה ב-'הודעה סופר חשובה'
הודעה סופר חשובה
30/01/2018 | 08:17
165
  1. משרד הבטחון לוקח הרבה והמון שנים עד שמכירים בבעיות נפש האגף עושה את הכל בעבודה מאוד מאוד ועוד פעם מאוד קשה מצידו כדי לא להכיר בנכה הם מחפשים דבר קטן לא טוב שהיה לך בבית ספר גן והכול וישר הם אומרים אין קשר לתביעה והכוונה שהטראומה הנפשית הייתה מגיל קטן והתפרץ בצבא הם מבאים חוות דעת של הפרופסורים שלהם והמון עורכי דין מאוד מאוד ממולחים מאוד קשה לעמוד מולם אתה חייב להביא עורך דין תותח תיקח הלוואות אין מה לעשות 
  2. תנסה לקחת את עורך דין אלי סבן הוא תותח אמיתי נסיון מעל 30שנה
  3. האגף השיקום יטרטר אותך הרבה שנים כדי שתילך לקחת קיצבה מביטוח לאומי ולא מהם ל99אחוז ממגישי תביעות נפש הם עושים ככה מטרטרים עד שהנכה הולך לביטוח לאומי ולא אליהם
  4. בשנת 2017 האחרונה הם הכירו רק ב 5נכי נפש ודחו 430תביעות נפש והעבירו תחולים לביטוח לאומי ככה הם חוסכים מליוני שח בשנה יש להם הוראת ברזל לא להכיר בנכים ולשלוח אותם לביטוח לאומי.........
לצפיה ב-'האם למישהו מופיע התלוש באתר?.'
האם למישהו מופיע התלוש באתר?.
30/01/2018 | 06:54
55
לצפיה ב-'מתי יופיע התלוש?.'
מתי יופיע התלוש?.
28/01/2018 | 20:29
86
לצפיה ב-'מתי התלוש של התגמול החודשי יופיע באתר האגף שיקום ?'
מתי התלוש של התגמול החודשי יופיע באתר האגף שיקום ?
28/01/2018 | 11:21
107
לצפיה ב-'עזרה בנושא הכרה'
עזרה בנושא הכרה
25/01/2018 | 21:53
2
145
***מצטער אם זה לא הפורום המתאים לכך אבל לא מצאתי מסגרת אחרת. אודה לעזרה/הכוונה

עזרה בהגשת תביעה להכרה במשרד הביטחון

שלום חברים אני רוצה להגיש תביעה להכרה על מחלה נפשית PTSD עקב השירות במלחמה. התייעצתי עם כמה אנשים חלק אומרים שאפשר להגיש תביעה לבד חלק אומרים קח עורך דין. עורך הדין שדיברתי איתו רוצה 20,000 שאין לי לשלם לו, כמו כן כשאמרתי לו שאני רוצה להגיש תביעה לביטוח הלאומי על כך הוא אמר לי לא לעשות את זה כי זה או שהצבא מטפל או שגוף אחר מטפל. אשמח לשמוע מניסיונכם מה מומלץ. לעשות?
לצפיה ב-'תגובה (קצת ארוכה)'
תגובה (קצת ארוכה)
30/01/2018 | 00:27
57
הי אחי. אתה לא טעית וזה המקום לשאול לגבי כל ההתנהלות של מי שנפצע או חלה כתוצאה מהשירות הצבאי מול אגף שיקום נכים של משרד הביטחון. התביעות בתחום הנפש (רוב התביעות בתחום הנפש הן בגין פוסט-טראומה שזה השם הנפוץ יותר של PTSD) נגד אגף השיקום הן קשות מאוד כי ברוב המקרים משרד הביטחון פשוט לא מאמין לתובע בלי קשר לזה אם התובע סובל מליקוי נפשי או לא. יש משמעות גדולה מאוד לתיעוד של הסטוריה של מחלה, במילים פשוטות האם יש לך מסמכים שמעידים על מצבך הנפשי. ככל שיש יותר מסמכים כאלה כך זה מבסס יותר את התביעה, אך זה לא הכל. צריך לשמור את כל המסמכים שיש לך, גם אם ישנים מאוד. חשוב מאוד אם אתה נמצא כרגע במסגרת טיפולית קבועה, שזה טיפול פסיכולוגי/פסיכיאטרי או טיפול שדומה לטיפול כזה. זה גם משפיע מאוד על התוצאה של התביעה.
לגבי התערבות של עורך דין - כדאי או לא. מכייוון שכמו שאמרתי התביעות בתחום הנפש הן קשות מאוד, וברוב המקרים אחרי תביעה ראשונית לא מקבלים את האחוזים שבאמת משקפים את המצב של התובע, יש צורך בהגשת ערעור, או אם לא מספיקים להגיש ערעור בזמן צריך להגיש מה שנקרא עיון חוזר. עורכי דין רואים בעבודה הזאת שתי משימות שונות, וירצו לגבות ממך גם עבור התביעה, ואחר כך, אם תרצה לערער סכום נפרד וכנראה לא קטן יותר מהתשלום על התביעה הראשונית, גם על הערעור או על עיון חוזר. כך שהמסקנה (שלי לפחות) היא שכדאי לך ללכת בכוחות עצמך על התביעה הראשונית ולהיעזר בעורך דין אם תראה שההחלטה שהתקבלה אחרי התביעה הראשונית לא משקפת את המצב שלך. מה שחשוב כשאתה הולך בעצמך זה, כמו שאמרתי, המסמכים. זה הבסיס של התביעה. ברוב המקרים של תביעה בתחום הנפש יש צורך בחוות דעת פסיכיאטרית פרטית, זאת אומרת אתה נפגש עם פסיכיאטר פרטי, הוא מעריך את המצב שלך בפגישה (או 2-3 אם יש צורך בכך) ועבור תשלום כותב לך מסמך שמתאר את המצב הנפשי שלך. עלות חוות דעת פסיכיאטרית היא מכמה אלפים ועד 10000 (ועוד המע"ם) אם הרופא היה צריך לעבור על הרבה מאוד חומר שאתה מביא לו.
לגבי התשלום לעורך דין: 20000 שקלים זה סכום מוגזם לכל הדעות. עלות תביעה מקובלת היא כמה אלפי שקלים, עד 10000 (ועוד המע"ם), וזה הרף העליון שלוקחים עורכי דין מנוסים מאוד, שמשתווה למספר השנים ששאול מופז היה בצבא. אלה עורכי דין בודדים. בנוסף לתשלום הראשוני עבור הטיפול בתביעה, לרוב עורכי דין גובים גם בונוס, וזה אומר סכום מסוים עבור כל אחוז נכות שהתובע יקבל. בדרך כלל זה נע באיזור 200-400 שקלים על כל אחוז. כך שאם תעשה חישוב, 20000 שקלים - זה מוגזם. אסור לשלם מחיר כזה לעור דין. יש משרדים שירצו לגבות ממך אפילו יותר מהסכום הזה גם בלי שהיה להם ניסיון מספיק. הטענה שלהם:"אנחנו עושים את העבודה!" בחלק מהמקרים הם עושים את העבודה ובחלק מהמקרים הם לא עושים את העבודה. חשוב שתראה כמה שיותר עורכי דין, ממש תבוא לפגישות איתם. כולם ירצו לגרום לך כבר בפגישה הראשונה לחתום על הסכם שכר טרחה, שזה המסמך שמסדער את הקשר בין עורך דין ללקוח, אבל חשוב מאוד מאוד אף פעם לא לחתום על שום מסמך כבר בפגישה הראשונה! בשום פנים ואופן! עדיף לבקש הצעת מחיר כתובה, לקחת את זה הביתה ולשבת על זה ולהשוות להצעות מחיר אחרות. חשוב להבין שבהרבה מקרים שאנישם כמונו, שיש להם בעיות פסיכולוגיות, במיוחד בפוסט טראומה, סובלים מאימפולסיביות וזה יכול לגרום לנו לחתום על הסכם שכר טרחה כבר בפגישה הראשונה. אסור לעשות את זה. לקחת הצעת מחיר מודפסת הביתה ולחשוב עליה.
עניין חשוב נוסף - אם אין לך שום יכולת לממן לעצמך עורך דין ו/או חוות דעת פסיכיאטרית יש לך אפשרות לפנות ללשכה לסיוע משפטי של משרד המשפטים. הם מטפים גם בתביעות מול קצין התגמולים. העבודה של הלשכה הזאת היא מאוד-מאוד-מאוד אטית ומסורבלת, אבל הם כן עובדים והם עושים את זה בחינם בתנאי שבאמת אין לתובע שום יכולת תשלום. חשוב להבין שהם עושים בדיקה יסודת מאוד וארוכה של היכולת הכלכלית של התובע ושל אלה הגרים איתו ביחד (בלי קשר לזה אם אלה שגרים ביחד עם התובע מוכנים/רוצים לשלם על התביעה). חשוב להבין שהלשכה לסיוע משפטי יכוןלה לממן גם חוות דעת פסיכיאטרית.

אני מאחל לך בהצלחה. חשוב שתדע שהתביעה בתחום הנפש יכולה לקחת הרבה מאוד זמן ותוציא ממך הרבה מאוד עצבים. תהיה מוכן לזה. לדעתי זהו, אם תרצה לשאול עוד דברים אשמח לענות לך מהניסיון האישי שלי.

מרקו

לצפיה ב-'תביעה על פוסט טראומה '
תביעה על פוסט טראומה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 16:39
16
1. ראשית אתה יכול להגיש תביעה לביטוח לאומי. 
2. יש מגבלת זמן של שלוש שנים מרגע הגשת התביעה. 
3. שכר הטרחה של עורך הדין נראה לי קצת גבוהה . 
4. נסה למצוא עורך דין טוב במחיר יותר נמוך. 
5. אשמח לייעץ לך. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
חיילי צה"ל, ואנשי מערכת הביטחון, גיבורי ישראל, היקרים. עו"ד גיא בית און עוסק בייצוג, חיילים ואנשי מערכת הביטחון, בתביעות נגד קצין התגמולים מזה כארבע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גיא בית און

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו