לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1071810,718 עוקבים אודות עסקים

פורום הורות הומולסבית

כברת דרך ארוכה עברה הקהילה ההומו-לסבית בעשר השנים האחרונות, נדמה כי שאלת הזהות המינית אינה מהווה עוד איום על צעירים כפי שהיוותה עבורינו (בני 30 ומעלה) ואלו הראשונים ``יוצאים מהארון`` כבר בגיל צעיר יחסית ובהרבה פחות חשש מיחס של סביבה עויינת. התפיסות החברתיות כמובן השתנו והרבה בזכות מלחמה עיקשת של הומואים ולסביות אשר עמדו על זכותם לחיות עפ``י נטייתם המינית מבלי להסתתר. דור חדש של הומואים ולסביות נולד, דור שהגאווה ברורה לו והזכות לחיים חופשים נראים כברורים מאליהם, דור גאה שלקח את זכויות ההומאים צעד אחד קדימה – לשאלת ההורות ההומולסבית. כיום נדמה כי הורים הומולסביים צצים כפטריות אחרי הגשם ובאופנים רבים ומגוונים: הורים שהיו נשואים בעבר, יצאו מהארון ובחזקתם ילדים, נשים וגברים אשר חותמים על חוזה להורות משותפת, פונקאות, אימוץ, נשים לסביות שיולדות מתרומת זרע ועוד. כולנו חולקים בשאלות והתמודויות יומיומיות עם המשפחה, השכנים, הגננות/גננים, המורים/מורות, בחוגים ובעיקר עם הילדים עצמם. שאלות כגון: מה לספר לילדינו, כיצד ומתי? כיצד לבחור את המסגרת התומכת ביותר עבור ילדינו? האם נכון להקיף אותם בילדים מרקע דומה או שמא לתת להם להתמודד עם המציאות? כיצד מתמודדים עם השוני? אילו כלים אנו מקנים לילדינו בכדי להתמודד עם הסביבה? ושאלות רבות נוספות. כולי תקווה כי פורום זה יהווה מקום מפגש להורים הומולסביים, הומואים ולסביות אשר נמצאים בתחילתו או בעיצומו של תהליך ההורות, ידון בשאלות אלו ואחרות, בפן המוסרי של ההורות ובפן היומיומי. נוכל להוות תמיכה עבור הורים אחרים המתמודדים עם אותם שאלות, לעזור לצעירים וצעירות בהתמודדות הצפויה להם בעתיד ובעיקר לדון בשאלות שעל סדר היום.  

אודות הפורום הורות הומולסבית

כברת דרך ארוכה עברה הקהילה ההומו-לסבית בעשר השנים האחרונות, נדמה כי שאלת הזהות המינית אינה מהווה עוד איום על צעירים כפי שהיוותה עבורינו (בני 30 ומעלה) ואלו הראשונים ``יוצאים מהארון`` כבר בגיל צעיר יחסית ובהרבה פחות חשש מיחס של סביבה עויינת. התפיסות החברתיות כמובן השתנו והרבה בזכות מלחמה עיקשת של הומואים ולסביות אשר עמדו על זכותם לחיות עפ``י נטייתם המינית מבלי להסתתר. דור חדש של הומואים ולסביות נולד, דור שהגאווה ברורה לו והזכות לחיים חופשים נראים כברורים מאליהם, דור גאה שלקח את זכויות ההומאים צעד אחד קדימה – לשאלת ההורות ההומולסבית. כיום נדמה כי הורים הומולסביים צצים כפטריות אחרי הגשם ובאופנים רבים ומגוונים: הורים שהיו נשואים בעבר, יצאו מהארון ובחזקתם ילדים, נשים וגברים אשר חותמים על חוזה להורות משותפת, פונקאות, אימוץ, נשים לסביות שיולדות מתרומת זרע ועוד. כולנו חולקים בשאלות והתמודויות יומיומיות עם המשפחה, השכנים, הגננות/גננים, המורים/מורות, בחוגים ובעיקר עם הילדים עצמם. שאלות כגון: מה לספר לילדינו, כיצד ומתי? כיצד לבחור את המסגרת התומכת ביותר עבור ילדינו? האם נכון להקיף אותם בילדים מרקע דומה או שמא לתת להם להתמודד עם המציאות? כיצד מתמודדים עם השוני? אילו כלים אנו מקנים לילדינו בכדי להתמודד עם הסביבה? ושאלות רבות נוספות. כולי תקווה כי פורום זה יהווה מקום מפגש להורים הומולסביים, הומואים ולסביות אשר נמצאים בתחילתו או בעיצומו של תהליך ההורות, ידון בשאלות אלו ואחרות, בפן המוסרי של ההורות ובפן היומיומי. נוכל להוות תמיכה עבור הורים אחרים המתמודדים עם אותם שאלות, לעזור לצעירים וצעירות בהתמודדות הצפויה להם בעתיד ובעיקר לדון בשאלות שעל סדר היום.  
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכות הבאות וברוכים הבאים לפורום הורות הומולסבית!
זה המקום לאימהות ולאבות (או להורים שבדרך) שהם גם לסביות, הומואים, טרנסיות/ים או ביסקסואלים/ות (או כל מי שמרגיש או מרגישה שייכים לכאן). 
זה המקום לדון בכל מה שמעסיק אותנו או את הילדים שלנו בהקשר למשפחה שלנו, למשפחות אחרות, לסביבה שבה אנחנו נמצאים או לסביבות אחרות. אנא שמרו על תקנון הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'כמה שאלות לגבי נישואין חד מיניים בקנדה'
כמה שאלות לגבי נישואין חד מיניים בקנדה
31/03/2013 | 16:02
15
1731
היי, אני מקווה שזה הפורום המתאים (פורום זוגיות גאה נסגר די מזמן..).

טוב, אז אנחנו זוג בנים שרוצים להתחתן בקנדה. טורונטו ליתר דיוק.

1. מכירים חברות שמארגנות חתונות גאות כאלה? אני מכיר מספר רב של חברות ישראליות שמארגנות חתונות אזרחיות בקפריסין לסטרייטים (קפריסין לא מכירה בנישואין של חד מיניים לצערנו), כך שבטוח קיימות חברות כאלה גם בקנדה.. אם אתם מכירים צרפו לינקים ועזרתם לנו מאוד מאוד.

2. מכירים זוגות שהתחתנו בקנדה ובדגש על טורונטו ??

3. שאלה למבינים: נישואין בקנדה מורכבים משני שלבים - רישיון להתחתן וטקס. רישיון מקבלים בו במקום, אך מתי מקבלים את תעודת הנישואין עצמה לאחר הטקס? (כי יש לקיים טקס לאחר 3 חודשים מיום קבלתו, אחרת הוא פוקע מעצמו ויצאת פראייר) באתר שלהם לא רשום דבר וחצי דבר בקשר לזה.

4. wedding chambers. מי זה? מה זה? איפה מוצאים? קראתי את המאמר שפרסם לודוויג בפורום (המקיף ביותר שקראתי עד כה, קבל צל"ש!) - אבל הוא מ2008 ! 5 שנים תמימות עברו בינתיים.. ואתם יודעים איך זה חוקים.. משתנים מיום ליום אז ב-5 שנים משהו בטוח השתנה ..

5. זה משהו שבטוח נתקלתם בו - משפחה חדשה. קראתי באתר שלהם על 'תעודת הזוגיות'. ברור זה לא נישואין ואפילו לא מתקרב לזה, אלא יותר כמו הצהרה על חיים משותפים המתאימים למסגרת של ידועים בציבור. לבן זוגי קיימת אזרחות אירופאית, ואנחנו שוקלים אפשרות של הגירה כלשהי. ידוע לנו כי אין שום בעיה להוכיח את הזוגיות שלנו באמצעות תעודת נישואין - אך מה לגבי תעודת זוגיות ?!  אין צורך לציין כי באתר משפחה חדשה כמובן שמציינים 'סיפורי הצלחה' של זוגות שנמצאים בדיוק במצבנו, והצליחו להגר רק באמצעות תעודת הזוגיות שלהם. לי זה נשמע תמוהה, אבל קטונתי.

אגב.
במסגרת החקירה והחיטוט הכמעט-אין-סופי באינטרנט על הנושא והפרוצדורה, גיליתי שקיימת דיסאינפורמציה בולטת בכל הקשור לנישואים חד מיניים.
ואני בכלל לא מדבר על מידע בעברית כן?

אז לאחר שאדע את התשובות, אעלה אותם לאוויר האינטרנט, ובעברית לשם שינוי. מבטיח לשלוח לכם לינק

תודה!!
לצפיה ב-'אנחנו התחתנו בקנדה'
אנחנו התחתנו בקנדה
31/03/2013 | 20:33
277
זה קישור של מדריך שנעזרתי בו והיה מצוין: http://glbt.org.il/Files/marrigeGuide.pdf

אם עדיין יש לך שאלות או דברים לא ברורים תכתוב לי ואשמח לעזור.

בהצלחה ומזל טוב
לצפיה ב-'גם אנחנו התחתנו בקנדה - אבל בוונקובר'
גם אנחנו התחתנו בקנדה - אבל בוונקובר
31/03/2013 | 22:02
1
224
כתבתי על זה פוסט די מזמן, יש שם קצת מידע.

ובהמשך לשאלות המפורטות:

1. לא מכירה חברות, אבל מה בדיוק אתם רוצים שתארגן? זה לא המון התעסקות, קובעים מראש במייל, מוציאים רישיון נישואים תוך עשר דקות 24 שעות לפני וזהו לעניין הנישואים עצמן. אחרי זה הרישום בארץ הוא קצת יותר מסובך, זה נכון, אבל זה לא יותר משליחה בדואר של כל מיני מסמכים.

2. אנחנו כאמור בוונקובר.

3. אנחנו ערכנו את הטקס הרשמי בתחילת דצמבר, וכשחזרנו לארץ חודש יותר מאוחר תעודת הנישואים כבר חיכתה לנו בתיבת הדואר. יש להם איזו הסתייגות מפחידה שמדברת על הרבה יותר זמן, אבל לא נראה לי שצריך לקחת אותה יותר מדי ברצינות.

4. אין לי מושג, אנחנו התחתנו בבית של רשמת הנישואין.

5. עשינו את תעודת הזוגיות של משפחה חדשה, זה היה ב-2009 ומאז לא השתמשנו בהם לשום דבר. אם אתם ממילא נישאים התעודה מיותרת עבורכם.

שיהיה במזל טוב, סחטיין על המחקר המפורט ואתם מוזמנים בשמחה לשאול עוד שאלות יותר ספציפיות אם יהיו. וכמובן לאגד את הכל - הבאים אחריכם בוודאי יעריכו את זה
לצפיה ב-'באמת כזה פשוט ?'
באמת כזה פשוט ?
31/03/2013 | 22:25
135
מלחיץ  אותי כל הסיפור הביורוקרטי של אישור ואימות תעודת הנישואין.
פשוט שולחים בדואר? ככה לשלוח אישור על קיום טקס נישואין שעלה מעל 1,000 ש"ח בדואר רגיל ..?

לגבי חברות שמארגנות, את צודקת. באמת אין בזה צורך כאשר הכל כל כך פשוט.
אבל רגע, פשוט מגיעים לסיטי הול בטורונטו (שהוא קומפלקס מרשים בלי קשר) ושואלים איפה מוציאים רישיון נישואין ?

אני רגיל למשרדי ממשלה שעושים הכל כדי שהאזרח ייצא מתוסכל ולהקשות עליו בכל דבר הכי פשוט שאפשר :)

תודה!!  כל המידע הזה עוזר יותר מחיטוט מאסיבי בגוגל .. מסתבר :)
לצפיה ב-'קנדה כי שם זה אפשרי'
קנדה כי שם זה אפשרי
31/03/2013 | 23:56
3
179
או קנדה כי זה מתאים לכם מעוד בחינות? כי יש עוד מקומות שאפשר להתחתן בהם, אם תרצו.
לצפיה ב-'איפה עוד אפשר ?'
איפה עוד אפשר ?
01/04/2013 | 00:18
2
159

השיקול הוא לגבי ההכרה בנישואין באנגליה, לשם אנחנו מתכננים לעבור כך שחשוב לנו שתהיה הכרה באקט הנישואין שלנו.
כמובן שלנו זה ממש לא משנה.. העיקר ההצהרה ההדדית והמעמד שבהחלט לא מובן מאליו.

לגבי מסגרות נישואין שמוכרות באנגליה, אני יודע שזרים יכולים להינשא בקנדה ובדרום אפריקה, מבלי להיות תושבים ו/או אזרחים בשביל להינשא שם.
לפי הדין האנגלי, זוג חד-מיני נשוי הוא זוג חד-מיני שנישא במדינה שמכירה בנישואים חד מיניים, כך שארה"ב יורדת מהפרק מאחר והדין הפדרלי לא מכיר בזה!

או שעו"ד דליה סקלאר (מתמחה בהגירה לאנגליה) שמסרה לי את זה לא מעודכנת.

קנדה היא אחלה, חוץ מהסיפור של קבלת אישור הנישואין.
אין לנו קרובים בקנדה ובדואר זה נראה לי מוזר.
אולי זה רק אני אבל לשלוח מסמך שעלות הפקתו עולה מעל 1000 ש"ח במעטפה הרחק הרחק לקנדה, לי יש בעיה עם זה. מה אם זה לא יגיע?!
אולי אם קיימת דרך יותר בטוחה, או שאפשר לשלוח העתק נאמן למקור או צילום, זה יכול לעזור.

תודה
לצפיה ב-'גם באיווה בארה״ב אפשר להתחתן בלי אזרחות'
גם באיווה בארה״ב אפשר להתחתן בלי אזרחות
01/04/2013 | 03:53
1
133
יש לנו זוג חברים גברים שהתחתנו שם, וזה מוכר בארץ כמו הנישואים הקנדיים. אין לי מושג לגבי ההכרה האנגלית.
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
01/04/2013 | 16:34
44
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
01/04/2013 | 22:07
95
ענו לך כבר היטב, ספר לנו איך מתקדם.

למתי אתם מתכננים את החתונה? יש לכם עוד תכניות לטורונטו אם אתם כבר שם?
לצפיה ב-'אפשר שאלה בקשר למעבר לאנגליה?'
אפשר שאלה בקשר למעבר לאנגליה?
04/04/2013 | 12:55
6
121
אנגליה מאפשרת מעבר של בני זוג ידועים בציבור לא? סיביל פרטנרס?
או שרק נשואים?
לצפיה ב-'סיביל פרטנר אלה נישואין חד מיניים באנגליה'
סיביל פרטנר אלה נישואין חד מיניים באנגליה
05/04/2013 | 15:38
3
62
לצפיה ב-'תודה זה מסביר את זה...'
תודה זה מסביר את זה...
05/04/2013 | 23:15
38
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
07/04/2013 | 23:23
1
76
סיביל פרטנרס = ידועים בציבור רשומים

יש גם זוגות סטרייטים שהם סיביל פטרנרס
לצפיה ב-'Civil partner'
Civil partner
10/04/2013 | 16:13
63
יש מושג מסויים מאוד שנקרא סיביל פרטנר ובתור מישהי שגרה פה 9 שנים עוד לא נתקלתי באף אדם או ארגון שמדבר על סיביל פרטנר בצורה של סטרייטים שגרים ביחד. בטפסים סיביל פרטנר מופיע כמקבילה לנישואין ויש living together לאנשים שלא נישאו.
לצפיה ב-'גם וגם בתנאי אחד'
גם וגם בתנאי אחד
07/04/2013 | 23:21
1
97
והתנאי הוא שאותו זוג נשוי נישא במדינה שמכירה בצורה זו של נישואין.
עם הפנייה לקבלת ויזה אנגלית, תעודת הנישואין תקנה לאותו זוג מעמד של סיביל פרטנרס.
מה הטריק?
אם הזוג מהגר ללא תעודת נישואין, עליו להוכיח קשר זוגי ולרבות ניהול משק בית משותף לתקופה בת שנתיים לפחות.
הווה אומר שזוג כזה מתרגם חשבונות ארנונה, קבלות חשמל, מתרגם כרטיסי ברכה, חופר באימיילים, מצרף אלבום תמונות עב כרס...
או שהולך ומתחתן.

מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'מעולה! תודה על ההסבר!'
מעולה! תודה על ההסבר!
08/04/2013 | 12:38
35
לצפיה ב-'הקיץ הגיע! לפחות לפי השעון '
הקיץ הגיע! לפחות לפי השעון
29/03/2013 | 18:30
4
118
בניגוד לשעון החורף, שעון הקיץ מתחיל בול בזמן - איך שנהיה קצת יותר חם ומרגישים את הקיץ מתקרב.

איך עברה העברת השעון שעה קדימה?
האם הילדים ושעות השינה שלהם ושלנו יהיו מושפעות?
ומה תעשו מעכשיו בשעה המוארת הזו שהתפנתה בסוף היום?
לצפיה ב-'ראיתי המון סטטוסים'
ראיתי המון סטטוסים
30/03/2013 | 10:12
80
שדיברו על זה שאלמלא היו מודיעים לנו - הייתה יכולה להיעלם שעה ואף אחד לא היה מרגיש, כי כל המכשירים של היום מכוונים את עצמם לבד. הסלולרי שלי הוא ישן למדי ועל כן הוא לפחות שאל אותי האם אני רוצה לעדכן - זה היה בשלוש בלילה כשקמתי אל הילדה וחיש מהר הפך לארבע.

אני מקווה שלפחות זה יסדר את השעות בצורה יותר הגיונית, כי בימים האחרונים היא התחילה להתעורר בארבע וחצי עירנית לחלוטין. חמש וחצי זה כבר יותר סביר.

לשעה בסוף היום עוד אין לי תכניות.
לצפיה ב-'דווקא אצלנו...'
דווקא אצלנו...
30/03/2013 | 19:43
43
בלאגן שלם אבל לא בטוחה אם זה בגלל השעון או בגלל שהוא חולה...
בקיצור סיוט.
השעה המואר שהתווספה מוסיפה עוד שעת עירות של הילד מה שאומר שעוד זמן כיפי איתו אז אני מניחה שפשוט נהנה ממנו יותר
לצפיה ב-'אנחנו בסוג של ג'ט לג כללי בגלל החופש'
אנחנו בסוג של ג'ט לג כללי בגלל החופש
30/03/2013 | 23:37
49
כך שהמעבר לשעון קיץ לא זכה לכבוד הראוי לו

יצא שבשבוע האחרון הילדים גם ככה הולכים לישון מאוד מאוחר (10) מאז שהתחילה החופשה מהגן, וברוב הימים מפצים על זה בבוקר.
התינוקת שלנו מצמיחה בימים אלה את זוג השיניים השלישי שלה, אז לפעמים היא ערה שעתיים בלילה ואז ישנה גם היא עד עשר.

אייייי, אני מתה על חופש

לצפיה ב-'עונה'
עונה
31/03/2013 | 20:36
31
העברת השעון עברה בלי מאורעות מיוחדים, למעט מספר שעונים בבית שעדיין מחכים להתייחסות

הנסיך הקטן התחיל לקום בחמש מספר ימים לפני הזזת השעון , בינתיים קם בשש, אני מקווה שזה ימשיך ככה. חמש ממש לא מתאים לי...

בינתיים איחרנו גם את שעת השינה, כך שיוצא לנו לבלות יותר בשעות מוארות וזה נהדר
לצפיה ב-'מחפשת פרטנר מאיזור הצפון להורות משותפת'
מחפשת פרטנר מאיזור הצפון להורות משותפת
29/03/2013 | 21:52
4
129
היי,

מעוניינת להכיר פרטנר לצורך הורות משותפת.
אני בת 38 מתגוררת בקריות. משכילה ,נאה וחברותית מאוד.
אשמח להרחיב בהמשך.

ניתן ליצור איתי קשר במייל kanilana@gmail.com

דנה

לצפיה ב-'את מחפשת גבר רווק או שאפשרי גם גבר'
את מחפשת גבר רווק או שאפשרי גם גבר
31/03/2013 | 14:35
3
145
שנמצא בזוגיות? ואת לסבית או סטרייטית? ייתכן שזה יכול להיות משמעותי לחלק מאוכלוסיית היעד שלך.
לצפיה ב-'פרטנר להורות משותפת'
פרטנר להורות משותפת
31/03/2013 | 19:06
2
120
תודה על תשומת הלב.

אני סטרייטית. לגבי הפרטנר , במידה והוא גיי , אין משמעות מבחינתי אם הוא בזוגיות אם לאו.

חג שמח
דנה
לצפיה ב-'לגבי גבר בזוגיות'
לגבי גבר בזוגיות
04/04/2013 | 10:26
1
95
איך את רואה את תפקידו של בן הזוג שלו, אם בכלל, כלפי הילד?
הוא יהיה אבא נוסף? חבר של אבא? ומה יקרה אם הם ייפרדו אחרי שנים רבות שהילד מכיר אותו?

הסיבה לשאלות היא כי אלו דברים שרצוי לחשוב עליהם, עד כמה שאפשר בכלל לפני. כי הגדרות לחוד וילדים קיימים לחוד, וסיטואציה שבה הילד שלך קשור מאוד לגבר שהוא בן הזוג של אבא שלו, ויום אחד הוא יכול להיעלם מחייו - ראויה למחשבה.
לצפיה ב-'הורות משותפת'
הורות משותפת
06/04/2013 | 15:48
70
אני רואה עוד אדם שיכול להעניק חום ואהבה לילד.
הוא מן הסתם יהיה בן הזוג של אבא.
באשר להיעלמות בן הזוג מחייו של הילד, הכל תלוי באותו גבר. אם אכן אהבתו לילד אמיתית, אז הפרידה מהאב לא חייבת למנוע המשך קשר עם הילד/ה. לצערנו ,בחיינו יש פרידות וזה חלק בלתי נפרד מהחיים , הילד/ה יצטרכו להתגבר על כך בעזרת הוריהם .

שבוע נפלא,
דנה
לצפיה ב-'מישהיא בחופשת לידה ברמת גן?'
מישהיא בחופשת לידה ברמת גן?
30/03/2013 | 22:46
1
129
בדרך כלל קוראת את הפורום ולא מגיבה, וכותבת במטרה למצוא שותפות לחופשת לידה מאזור רמת גן.
זה מרגיש לי ממש כמו מודעת היכרות והסיטואציה משעשעת אותי מאד :)
בכולופן: לפני חודש נוסף למשפחתינו הקטנה קיפי והכניס מלא אור ושמחה איתו. עכשיו אנו מחפשים חברים וחברות להנעים את זמננו ביחד במהלך שעות היום. אנו גרים ברמת גן ויכולים להתנייד באזור המרכז.

אז אם בא לך להיפגש בגינה ולהשוות עגלות (או להקשיב לתקליטים..)- השאירו תגובה או מסר אישי ונקבע כבר :)

לצפיה ב-'רעיון טוב! בהצלחה! ומזל טוב!'
רעיון טוב! בהצלחה! ומזל טוב!
31/03/2013 | 14:36
29
לצפיה ב-'מה השתנה ב- 7 שנים...? שאלת אימוץ '
מה השתנה ב- 7 שנים...? שאלת אימוץ
27/03/2013 | 14:47
13
272
היי לכולם, אני כותבת לכם מניק אחר, אך מי שעוד זוכר אותי הניק הקודם שלי הוא motherhood והבן שלנו סימבה היום כבר בן 7 וחודשיים.
אנחנו מצפות בקיץ הקרוב לבואם של תאומים בנים ושוב נצטרך להתחיל מחדש את תהליך האימוץ... הפעם לזוג המלכותי.

השאלה היא מה השתנה ב- 7 השנים שחלפו להן (פלוס מינוס, כי את האימוץ קיבלנו בגיל שנה וחצי).
בעיקרון יש לנו את המסמכים שהוגשו בזמנו לאימוץ של סימבה, יש לנו הסכם חיים משותפים, הסכם ממון והסכם הורות.
מה שעוד השתנה מבחינתנו הוא המעבר שלנו למחוז אחר... עברנו ממחוז המרכז-ת"א, אל מחוז חיפ (יישובי חוף הכרמל).

האם נוכל להגיש מסמכים בעצמנו? האם אפשר לעשות שימוש במה שכבר קיים? שמנתולה, אם במקרה את קוראת - אני זוכרת שבזמנו את סיפרת על המחוז ועל התהליך שאתן עברתן בעצמכן.

תודה תודה!!

לצפיה ב-'היי, '
היי,
27/03/2013 | 17:28
110
אנחנו עשינו בזמנו )2007-2009( בחיפה דרך השירות למען הילד, היה יעיל וממצה.
אח"כ לצערנו פרשה העו"סית שטיפלה בנו ונתקלנו בסטאז'רית מטומטמת בת 20 וכלום רווקה וסטרייטית שברוב חוצפתה אמרה לנו ש"הפעם נעבוד על הפן של ההורות שלכן...", זה היה הזוי במיוחד בהתחשב בכך שהגענו 9 חודשים אחרי קבלת צו האימוץ של השלישי, באותה שנה קלנדרית, תכלס היה לה תיק שלם עלינו וחוץ מלבדוק את עדכניות הפרטים (אם החלפנו מקום עבודה או משהו) לא היה צורך בשום דבר...אחרי שכמעט הפכתי עליה את השולחן (היא התעקשה לא להבין שאין לה שום מושג ירוק לגבי הקשיים שאנחנו נתקלות כהורות חד מיניות ולארבעה ילדים צפופים) יצאנו משם לבלי שוב.
הקטנה עוד מעט בת 4, אני מניחה שמתישהו אצטרך להזיז את זה למרות הכל.
טיפ שקיבלתי הוא לפנות ישירות לבית המשפט, שהפניה לשירות למען הילד תעשה דרכם זה יכול להועיל ולזרז את הטיפול.

בהצלחה ושיהיה במזל טוב!
לצפיה ב-'עדכון מיוני 2012'
עדכון מיוני 2012
27/03/2013 | 17:42
128
קודם כל מזל טוב - שיעבור בקלות גם לפני בואם וגם אחרי בואם.

ביוני 2012 כתבה דן-יה שוורץ בראל פוסט די מפורט לגבי האימוץ אצלן, נראה לי שיוכל להיות לכן לעזר. נשמח אם תעדכני אם יש תוספות, או התייחסויות ספציפיות שתגלו בצפון.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'המון המון תודה!!! '
המון המון תודה!!!
27/03/2013 | 17:56
66
גם לך שמנתולה וגם לך קשת בענן...
מאחלת המון בהצלחה לכולנו!! :)

תודה!
לצפיה ב-'בכלליות על התהליך שלנו'
בכלליות על התהליך שלנו
28/03/2013 | 15:47
4
99
לא נעזרנו בעו"ד.
הגשנו ישירות לבית המשפט בקשה.
יש טפסים שמצאנו באתר של השרות למען הילד או של משרד הרווחה - לא זוכרת בדיוק. טפסים מאד קלים למילוי.
מביהמ"ש התיק הועבר לשירות למען הילד והם יצרו איתנו קשר אחרי המון זמן והזמינו אותנו לפגישה עם פקידת הסעד.
הגענו עם הילד (פקידת הסעד הביעה פליאה וכמעט רוגז על כך שלא הובן שאמורים להגיע בלעדי הילד) וכיוון שהוא ילד שקט ומקסים, הפגישה עברה בשקט מצידו ופקידת הסעד היתה מאד מרוצה באספקט הזה.
נשאלנו שאלות רבות על עצמנו, על זוגיותנו ועל הטיפול בילד.
את המצלתה העבירה לב"כ היועץ המשפטי לממשלה של משרד הרווחה, שמצידם העבירו תגובה שלא קיבלנו עותק שלה לביהמ"ש.
מבית המשפט פשוט קיבלנו הביתה בדואר (בלי דיון) את פסק הדין וצו האימוץ ומשם כבר משרד הפנים וכו'.
אין לי מושג כיצד התנהלו הדברים לפני שנים, אבל בסך הכל, אחרי שכבר נפגשים עם פקידת הסעד, זה בסביבות 3 חודשים עד שמקבלים את הצו.
לדעתי, צריך היה לתת לנו לרשום אותו כבר לאחר לידתו על שם שתינו, אבל למרות שניסינו, הפקידה שם טענה שאינה יכולה לעשות זאת, משום מה :)
לצפיה ב-'תודה!! מאיזה מחוז אתן?'
תודה!! מאיזה מחוז אתן?
28/03/2013 | 15:56
3
56
באמת השתנו הרבה מאד דברים... :)
לצפיה ב-'שכחתי '
שכחתי
28/03/2013 | 18:47
2
83
ת"א
לצפיה ב-'מאוד מרשים'
מאוד מרשים
28/03/2013 | 18:54
1
77
שלקח כל כך מעט זמן מהפגישה ועד צו האימוץ.

חבל שלקח המון זמן עד החלק הזה, ועוד יותר חבל שבאמת לא חוסכים את החלק גוזל המשאבים המיותרים הזה ופשוט רושמים בלידה כמו שצריך :).
לצפיה ב-''
28/03/2013 | 19:03
45
לגמרי.
יאמר לזכותם שהם הודיעו מראש שלוקח שנה עד שפקידת הסעד מתפנה ומגיעה אלייך (מרגע הבקשה) וגם שבפגישה איתה היא התרגזה על בזבוז הזמן ולא הבינה למה אנחנו לא הולכות לבג"צ כדי לשנות את הדברים... אני מלמלתי שכל עוד אלי ישי שר הפנים אין באמת הרבה סיכוי... נראה מה יהיה עכשיו....
שיהיה במזל טוב!
מאוד מרגש להפוך ל 5
לצפיה ב-'לא מעט השתנה ולטובה'
לא מעט השתנה ולטובה
28/03/2013 | 21:56
2
110
גם אנחנו את האימוץ של הבכורה שאוטוטו בת 7 עברנו לפני שנים ולפני כמה חודשים קיבלנו את צו האימוץ של התאומות בנות שנתיים השוני העיקרי הוא שיש רק 2 מפגשים (במקום 4 שהיו באימוץ הקודם) אחד בלי הילדים והשני עם הילדים שניהם בשירות למען הילד ושלא צריך להגיע לבית משפט - פשוט שולחים את הצו אימוץ חתום ע"י שופט בדואר. מה שנשאר זה שעדיין יפנו אליכן רק שנה לאחר הגשת הטפסים (אגב יש לפתוח תיק אחד לשניהם אז תשימו לב) אנחנו מר"ג אז אני לא יודעת אם זה עוזר לכן. מאחלת לכן הריון ארוך ומשעמם ואם יש שאלות בנושא התאומים ובכלל ציוד תפעול וכו` דברי איתי בהצלחה
לצפיה ב-'רק כעת ראיתי תגובתך! תודה תודה!! :)'
רק כעת ראיתי תגובתך! תודה תודה!! :)
06/04/2013 | 19:23
1
30
המון בהצלחה עם התאומות... בהחלט - נראה מאתגר במיוחד.
אצלכן 3 בנות, אצלנו 3 בנים... :)

תוכלי לפרט בבקשה עוד לגבי נושא פתיחת התיק המשותף? האם צריך פשוט בתיק אחד לרשום את שניהם, וזה כמו שני אימוצים? צריך לשלם כפול?
אשמח לשמוע...

תודה!
לצפיה ב-'בטופס בקשה הרגיל שממלאים'
בטופס בקשה הרגיל שממלאים
07/04/2013 | 09:14
26
רושמים את שני הילדים (יש מקום) וכשמגישים את הטפסים בבית משפט הם פותחים לך תיק אחד,
תשלום עבור תיק ולא עבור ילד כלומר אין תשלום כפול
כמובן שהאימוץ עצמו הוא של כל ילד אבל התהליך הוא אחד לשניהם
לצפיה ב-'אנחנו בעיצומו של התהליך'
אנחנו בעיצומו של התהליך
07/04/2013 | 11:07
1
44
לאחר שמילאנו והיגשנו טפסים בעצמנו, ועברנו את הפגישה הראשונה בשירות למען הילד. הפגישה היתה חפיפית ביותר, ועולה הרושם שהם מתאמצים להשקיע כמה שפחות בעניין, שכן ממילא ההמלצה שלהם חייבת להיות חיובית ואין הרבה מקום לשיקול דעת...
חלפה בדיוק שנה ממועד הגשת הטפסים ועד הזימון הראשון לשירות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'נשמע מצוין! בהצלחה!!'
נשמע מצוין! בהצלחה!!
07/04/2013 | 15:07
19
לצפיה ב-' חג שמח!'
חג שמח!
25/03/2013 | 15:03
5
93
חג פסח שמח לכל הכותבים ובכותבות בפורום - וגם לאלו שרק קוראים ומדי פעם מהנהנים לעצמם מול המסך.

מי ייתן וחג האביב יסמל התחלות חדשות וטריות, וניקיונות החג יהיו גם אלו הפחות מוחשיים.

ובשרשור הזה אפשר גם לספר מה התכניות שלכן לפסח, איפה תחגגו את הסדר, האם חופש לילדים הוא עבדות להורים וכל דבר אחר שמתחשק.
לצפיה ב-'אנחנו החלטנו לפני כמה שנים'
אנחנו החלטנו לפני כמה שנים
26/03/2013 | 01:04
2
135
שכדי למנוע תהיות ובלבולים וגם כדי להמעיט בפקקים, שאת ערבי החג נחגוג תמיד אצל ההורים של אשתי בר"ג, ואת החגים נחגוג אצל המשפחה שלי בנתניה. זה היה כשגרנו בר"ג, והיה הרבה יותר הגיוני להיות חמש דקות מהבית ולא שעתיים בפקק. אבל גם עכשיו במודיעין זה הגיוני.

אז את הסדר חגגנו כמעט במלואו, כולל קריאת ההגדה עד סופה ושירת כל מיני חלקים שאני מתפלאת בכל פעם מחדש שיש להם לחן ("כי לו נאה, כי לא יאה"?!). הקטנה אמרה יפה שלום לכולם ואז הלכה לישון על שמיכה בסלון, שני מטר מהדיבורים והאור והרעש. לא הפריע לה בכלל. בן הדוד שלה מאנגליה שמבוגר ממנה כמעט בשנה היה הרבה יותר עירני.

ובאשר להמשך הפסח - לשמחתי הרבה העבודה שלי יוצאת להדממה כמעט בדיוק על החופש מהמשפחתון, וזה אומר שאנחנו זוכות לבלות ביחד שלושתנו איזה שבוע וחצי רצוף. תענוג אמיתי לקום ולישון ולהסתכל כל היום על הפצפונת.

וחוץ מזה חגגנו השבוע יום נישואים שלישי, אבל זה כבר לא קשור לפסח
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
26/03/2013 | 11:42
1
62
תגידי, אתן חוגגות את יום הנישואים וגם את יום השנה שלכן שבו התחלתן לצאת?
לצפיה ב-'כן'
כן
27/03/2013 | 06:03
47
ועוד מגוון רב של תאריכים שאנחנו מציינות - ביזאריים יותר ופחות (היום שבו נפגשנו, איזשהו דייט רב משמעות שהיה לנו, חו"לים שנסענו אליהם יחד, תאריכים שקשורים להתהוות הילדה והרשימה עוד ארוכה ).

זה אומר שאצלנו כמעט כל יום הוא חג או בעל משמעות סמלית :)
לצפיה ב-'היה נחמד ועשינו משהו שונה'
היה נחמד ועשינו משהו שונה
26/03/2013 | 13:01
71
היה נחמד. שכרתי את המועדון בשכונה שלנו, ובאו בערך 30 אנשים שזה חברים וחברות שלי שהזמינו חברים שלהם וכולי וכולי. הסדר כמעט לחלוטין אורגן ע"י זוג חברות שלנו.

מה שהיה נחמד מאוד, שונה ואני מאוד ממליץ, והפעם הראשונה שראיתי דבר כזה: היה מחזה על חיי משה ולכל ילד היה תפקיד במחזה... סיפור מאוד פשוט, כולל בובה שהייתה משה בתיבה, שמיכה כחולה שהיתה היאור, תחפושות פשוטות של פרעה, 10 מכות, וכולי.

לפחות הילדים השתתפו בזה והבינו את הסיפור. אבל עם ילדים (בערך 10 פלוס) בגילים של 3 עד 8 (הבן שלנו) זה היה די ברדקיסטי אבל מהנה עבורם. אני מאוד ממליץ לעשות דבר כזה כשיש הרבה ילדים.

הבן דוד שלי מאירלנד הצפונית (למעשה בן דוד מספר 3) ואישתו (סקוטית) נהנו מזה - הסדר הראשון שלהם.

רענן
לצפיה ב-'סך הכל עובר בנעימים'
סך הכל עובר בנעימים
30/03/2013 | 08:57
45
גם בלי לעשות משהו מיוחד. נעים מארוע משפחתי אחד לשני, או שסתם יושבים בבית או שנפגשים עם חברים

כייף לכולנו בלי שיגרת בית הספר, יש משהו מאוד רגוע באוויר....
לצפיה ב-'איך מתחילים ....'
איך מתחילים ....
24/03/2013 | 22:30
1
200
הרבה פעמים עולות פה שאלות לגבי איך ואיפה מתחילים את תהליך לקראת הורות
שאלות על הפרוצדורה בבנק הזרע, רופא פיריון, הורמונים, בדיקות דם...
והנה כתבה הסוקרת את הנושא הזה
איך עושים הריון ?

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
25/03/2013 | 15:07
62
בהחלט עושה קצת סדר.
לצפיה ב-'היי צריכה עזרה'
היי צריכה עזרה
23/03/2013 | 19:21
6
235
אינני לסבית אך שאלתי בנושא הורות משותפת אשמח לעיצה : אמורהלעבור הפריה עם בחור שהיכרתי לצורך ההפריה , הוא המגדיר עצמו כתורם זרע, ללא שום מחויבות כספית או כל מחויבות אחרת, לי זה מאוד מתאים, מחפשת יישות אבהית ולא דמות. מעבר להסכם הקובנצינאלי שחותם עם נוטריון כל זוג שלא נשוי, ברצוני לייצור הסכם נוסף עם הפרטים הנל.
החשש שלי שהבחור אחרי הלידה יכול להתחרט ואז אמצא עצמי חלילה איתו בבתי משפט נאבקת על היקר לי מכל עם גבר זר לחלוטין רק מעצם היותו אבא, יש מישהו שיכול להמליץ לי איך לנסח נכון וברור?
לצפיה ב-'אין שום דרך לבצע את מה שאת רוצה'
אין שום דרך לבצע את מה שאת רוצה
23/03/2013 | 20:53
3
178
בישראל, אין פונקציה כזו של "תורם זרע ידוע". הוא בהחלט יכול להתחרט אחרי הלידה ולהחליט שהוא מעוניין להיות אב פעיל. אם הוא ילחם עמך בבית משפט יש גם סיכוי שהוא יזכה בביקורים וכולי (וגם יצטרך לשאת בנטל הכלכלי)
ממליצה לך להתייעץ עם עו"ד (ולא רק נוטריון) שמתמחה בתחום, כדי להבין את ההשלכות.

הורות משותפת יכולה להיות דבר נפלא, למי שמעוניין בכך. אם את לא מעוניינת בכך, לא נראה לי שקיים ניסוח שיש לו תוקף בארץ, שיכול לתת לך את מה שאת רוצה.
לצפיה ב-''
24/03/2013 | 01:55
19
לצפיה ב-''
24/03/2013 | 22:37
16
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
30/03/2013 | 08:56
47
טוב שיש חתימות להתעדכן מהן

לצפיה ב-'כמו שכבר ענו לך: בישראל אין אפשרות לאדם'
כמו שכבר ענו לך: בישראל אין אפשרות לאדם
24/03/2013 | 11:24
103
לוותר על חובותיו וזכויותיו ההוריות. המשמעות היא שבכל שלב הגבר יוכל לתבוע אבהות פעילה, כולל מפגשים סדירים עם הילדים, והאישה בכל שלב יכולה לתבוע מזונות מהגבר. אין אפשרות להשתחרר מהחובות והזכויות ההוריות גם לא בעזרת חוזה משפטי והדבר תלוי ברצונן החופשי של שני ההורים ששותפים ליצירת הילד.
לצפיה ב-'מסכימה עם כולן ומוסיפה'
מסכימה עם כולן ומוסיפה
25/03/2013 | 07:21
79
לא רק הוא יוכל להתחרט- גם את תוכלי להתחרט ולדרוש מזונות בשם הילד- וגם לקבל. כל מה שתחתמו לפני הלידה בנוגע לילד, אינו רלוונטי.
לצפיה ב-'טיפולי IVF לרווקות בבי"ח דתי'
טיפולי IVF לרווקות בבי"ח דתי
21/03/2013 | 17:35
3
188
שלום!
כירושלמית - הופתעתי לגלות שבתי חולים "דתיים" לא מוכנים לטפל ברווקות.
כמובן שלסביות אינן רווקות, אבל זו לפעמים זוגיות שקופה... ומה גם שחשבתי שזה לא נתון לשיקול של בית החולים...
האם נתקלתן בזה?
ולא שבחרתי דווקא להיות מטופלת בביקור חולים,
אבל בחרתי רופא פריון של קופ"ח שביררתי מראש שהוא גם מבצע טיפולי IVF,
ובפגישה איתו - הוא מייד הבהיר לי שלא יוכל להגיע איתי לIVF אם אצטרך, משום שהוא עובד בבית חולים דתי.
זה דיי הפתיע והכעיס אותי, וחשתי צורך לשתף.

אשמח לשמוע מנסיונם של זוגות אחרים...

תודה
לצפיה ב-'חוצפה שאין כדוגמתה!'
חוצפה שאין כדוגמתה!
21/03/2013 | 18:46
89
מרגיז ומקומם, הייתי פונה לפניות הציבור בקופת החולים ומשם לתקשורת (כגון אורלי וגיא וכדומה)
לצפיה ב-'לא בטוח שההליך הסינון שלהם חוקי'
לא בטוח שההליך הסינון שלהם חוקי
23/03/2013 | 10:08
1
88
למיטב ידיעתי הכללים הם ארציים ולא נתונים לשיקול דעת רופא או בי"ח. נראה לי שכדאי להעביר את זה לידיעת האגודה או עו"ד עירא הדר. אנסה לקשר את מה שכתבת למי שמפיק את מדור גאווה במקו, אולי גם הוא יוכל לקדם משהו בנושא.
לצפיה ב-'ובכן - מסתבר שהעניין מוכר'
ובכן - מסתבר שהעניין מוכר
23/03/2013 | 18:44
93
חיפוש קצת ברשת העלה את הכתבה הזו - מ2006..
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3223975,00...
מצער מאוד ומרגיז.
ניתן לראות שכבר אז היה רעש, ואחר כך, מסתבר - עולם כמנהגו נוהג.

לצפיה ב-' מקבץ כתבות גאות'
מקבץ כתבות גאות
22/03/2013 | 00:20
4
67
לצפיה ב-'משרד הבריאות אימץ: להכיר בזוג חד-מיני כהורים'
משרד הבריאות אימץ: להכיר בזוג חד-מיני כהורים
22/03/2013 | 00:21
52
במשרד אימצו את המלצות הוועדה הציבורית שקראה להכיר בתהליך פונדקאות חו"ל להומוסקסואלים ולתת צו הורות לשני בני הזוג, גם ללא הליך אימוץ. אולם תרגום ההמלצות לחקיקה יתחיל רק בקיץ ולזוגות שכבר החלו במאבק משפטי זה לא יועיל
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כדורסלני הפועל ירושלים ביקרו בבית הפתוח'
כדורסלני הפועל ירושלים ביקרו בבית הפתוח
22/03/2013 | 00:23
32
במסגרת מאמציה של הקבוצה למאבק באלימות וקידום הסובלנות במגרשים, נפגשו השחקנים, ההנהלה, המאמנים ונציגי ארגון האוהדים עם אנשי הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות. "פגשנו אנשים מדהימים, וזה לא נעצר במפגש", אמרו בהפועל ל-mako גאווה. "אנחנו נמשיך לקדם את הסבלנות ולמגר את ההומופוביה במגרשים"
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'רופאי הילדים בארה"ב: כן לנישואים חד מיניים'
רופאי הילדים בארה"ב: כן לנישואים חד מיניים
22/03/2013 | 00:25
35
מסמך הנחיות חדש של האיגוד האמריקני לרפואת ילדים קובע כי יש לאפשר נישואים בין זוגות הומואים או לסביות - לטובת הילדים. הסיבה: זוגיות של הורים, גם אם הם מאותו מין, נותנת יציבות וביטחון לילד ותורמת להתפתחותו. ההמלצה מצטרפת להחלטת משרד הבריאות בישראל להכיר בזוגות חד-מיניים כהורים
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ופתאום זה מכה בך: את לסבית! דתיה לסבית!'
ופתאום זה מכה בך: את לסבית! דתיה לסבית!
22/03/2013 | 00:26
95
תמיד שמעת בין השורות שלסבית זו אישה טמאה, חוטאת, סוטה, שעושה מעשים אסורים. לא יכול להיות שאלוהים ברא אותך לסבית. אם היית מבינה את זה כשעוד למדת באולפנה, עם מי בדיוק היית יכולה לדבר על זה? עם המחנכת שלך?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מה התכניות לסופ"ש?'
מה התכניות לסופ"ש?
21/03/2013 | 08:19
3
63
כמו בכל שבוע, הגיע יום חמישי. אבל בניגוד לבדרך כלל, יום חמישי הזה פותח סדרה די ארוכה של ימי חופש וחצי חופ"ש.

אז מה אתן מתכננות לסופ"ש הקרוב?
סופ"ש רגוע וסטנדרטי, או כזה שמתכונן לקראת החגים?
לצפיה ב-'סופ״ש עמוס והוא עוד לא התחיל בכלל'
סופ״ש עמוס והוא עוד לא התחיל בכלל
21/03/2013 | 08:30
71
בסופ״ש צפויה לנו ארוחה משפחתית עם משפחה שהגיעה לבקר בארץ  ובגדול ננוע בין סידורים, ארוחות  ובית חולים לבקר את האמא של האישה ששם. ציר רחובות-חיפה מתיש...

לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
21/03/2013 | 12:19
63
אני עובדת היום מהבית (וגם אתמול) בגלל ביקור אובמה - העבודה שלי נמצאת בדיוק מול מלון המלך דוד והכל שם חסום - אז מבחינתי התחיל כבר חופש מאוד מאוד ארוך.

מחר אני והילדה נפגשות עם חברות שלי מהצבא והילדה של אחת מהן - היא גרה בחו"ל ואנחנו נפגשות בערך פעם-פעמיים בשנה. אחרי זה אשתי תצטרף, ואני מניחה שננסה קצת לנוח לפני רצף מארוחות המטורף שיגיע. ככל הנראה יהיה לנו מתישהו שתי ארוחות עמוסות תוך פחות מ-24 שעות... מה הקטע הזה עם ארוחות חג שתמיד יש בהן הרבה יותר מדי אוכל?
לצפיה ב-'גם אצלנו'
גם אצלנו
21/03/2013 | 18:51
45
עמוס מאוד... אזכרה, נסיעות, ביקורים ופרידות
מחכה כבר לשקט
לצפיה ב-'אבא/אמא חדש/ה'
אבא/אמא חדש/ה
19/03/2013 | 13:45
1
185
קצת קשור לנושא של הורות גאה, מהצד של הילד, לגבי אב לא ביולוגי. הילד זה אני.

אבא שלי נפטר לפני 9 שנים ולאחרונה אמא שלי ברומן עם אהוב ליבה מלפני שהיא פגשה את אבא שלי (כשהיא הייתה בת 16). שלשום דיברתי איתו פעם ראשונה בטלפון. הוא נאלץ לעזוב את ישראל לארה"ב באמצע הרומן והקשר ניתק כמעט 45 שנה. הוא יצר קשר עם אמא שלי לאחרונה. הוא גרוש (כבר 20 שנה). אמא שלי בת 74, הוא בן 78. התפלאתי לראות את התמונות והמכתבים מאותה תקופה של אמא שלי ושלו. ממש אהבו אחד את השניה. הוא אפילו נהג טנק לבסיס הצבאי של אמא שלי כדי להפגש. את זה אמא שלי לא שכחה... וגם כל הגדוד שלה. נראה לי שהם יתחתנו בעתיד ויגורו ביחד. אין לי שום בעיה עם מה שאמא שלי עושה או תעשה. זה החיים שלה והבחירה שלה. אני שמח עבורה. אמא שלה, סבתא שלי, הייתה די דתיה, וגם התחתנה מחדש אחרי שהתאלמנה, ודווקא די חיבבתי את הסבא החדש שלי. את הסבא המקורי מעולם לא פגשתי כי הוא נפטר בגיל צעיר.

למה אני מספר את זה? אני כמובן כבר ילד גדול. בשיחת הטלפון איתו שלשום, מאוד התרשמתי ממנו והוא מאוד נחמד. אבל למרות שיש לו ילדים משלו ונכדים גם, הוא פה ושם נתן לי "עיצה אבהית". פה הרגשתי קצת לא בנוח, למרות שאת האמת, יש לו הרבה נסיון חיים, חכמה, הרבה השגים בחיים והרבה מעשים בחיים.

רציתי לשאול אם יש למישהו/י נסיון עם "אבא/אמא חדש/ה", עבורו/ה או עבור הילד שלו/ה? איך הייתה ההתאקלמות?

אני אפגוש אותו פנים אל פנים בפעם הראשונה בקיץ. גם הבן שלי יפגוש אותו... הסבא הראשון שהוא אי פעם פגש, כי אבא שלי נפטר כמה ימים לפני שהוא נולד. הוא גם יפגוש, בפעם הראשונה את הסבא השני שלו, האבא של האם הפונדקאית/ביולוגית כשנבקר אותה בסוף הקייץ. צריך להיות חוויה מעניינת עבורו... ועבורי...

רענן
לצפיה ב-'סבא חדש'
סבא חדש
20/03/2013 | 08:58
92
לדעתי המפגש וההתאקלמות יושפעו במידה רבה ממה שאתה תשדר לילד. אם תשדר לו שאתם שמחים עבור הסבתא ומקבלים בברכה ובאהבה את הסבא החדש - הוא יגיב ויפעל באותו תחום רגשי. זה נכון במיוחד כי הוא לא מכיר את הפונקציה של סבא, כך שהוא ייצור את הפונקציה הזו רק עכשיו ואין לו למה להשוות אותה. זה פשוט יהיה איש חדש במשפחה ששמחים שהוא חבר של אמא.
לצפיה ב-'מה בפורום?'
מה בפורום?
18/03/2013 | 22:22
8
170
אוטוטו מגיע פסח, ולהרבה אנשים זה מסמל התחדשות, התחלה חדשה באביב ואולי זמן לתכנונים עתידים. זמן טוב בשבילנו לחשוב מה הלאה כאן בבית הקהילתי הזה.

איך הייתם רוצים לראות את הפורום בהמשך דרכו?

מה יש כאן שטוב ונעים לכם?

על מה הייתם מוותרים ומחליפים במשהו אחר?

ובכלל - האם יש משהו שתרצו להגיד בהזדמנות זו?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/03/2013 | 11:15
91
הפורום הזה היה עבורי המקום שבו מצאתי בפעם הראשונה הורים להט"בים שהביאו ילדים לתוך מסגרת להט"בית. התחלתי לקרוא כאן כשהייתי בת 20 וקצת, ועשור אחרי הייתי שמחה מאוד להמשיך ולהיות המקום הזה שמראה לצעירים יותר שבקהילה שאפשר להקים משפחה להט"בית, וגם איך עושים את זה, על מה צריך לחשוב וכן הלאה.

אני חושבת שהדיונים פה לאורך השנים היו מאוד חשובים ומעניינים. הייתי שמחה לראות עוד כאלו, בהתאמה לדברים שרלוונטיים לימינו (עשר שנים בעולם של היום זה המון ).

חוץ מזה אני תמיד נהנית לפגוש את הפנים שמאחורי הניקים, אז אשמח כמו שכבר כתבו פה לחזור למסורת המפגשים :).

על מה הייתי מוותרת? על התנצחויות שיש כאן לפעמים שכוונותיהן אינן טובות, והן יורדות לפסים אישיים ולא רלוונטיים. יש לי מספיק מריבות בעולם שבחוץ, הייתי שמחה שיישארו שם.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/03/2013 | 12:22
73
הייתי שמחה לראות את הפורום ממשיך להיות מקום נעים להחלפת דעות, התייעצות וגם כמקום שמרכז פעילות להורים וילדים.

נעים שיש כאן רוב של אנשים נבונים, בעלי נסיון, עם ילדים בגילאים שונים ורצון לתרום מהנסיון והידע הפרקטי והמשפטי שנצבר עם השנים.

הייתי מוותרת על התקופות העצבניות שהיו כאן ואני מקווה שהן חלפו ולא ישובו עוד.

בהזדמנות חגיגית זו: שיהיה אביב נעים, רגוע וכייפי לכולנו .
לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/03/2013 | 13:20
1
83
אני כבר המון המון שנים בפורום.

היו פה דיונים ומידע מאוד מאוד מעניין.

היו גם בעיות שהבריחו הרבה אנשים מהפורום ועוד יותר גרוע: גורמים לאנשים כרגע להרתע מלהביע את דעותיהם ולכתוב בפורום.

הבעיות נובעות מאנשים עם דעות קיצוניות נגד(!) כל מיני דברים: פונדקאות, ברית מילה, חיסונים, אכילת בשר, "כיבוש", ועוד ועוד.

רוב האנשים, במיוחד הומואים ולסביות שסבלו מדעות "נגד", אפליה וחוסר קבלה, מבינים שיש לקבל דעות ואורח חיים שונה. כמוני, אין להם שום דעות שליליות לגבי האמונה של אחרים והם מאמינים בחופש.

אני לא מנסה להגיד שיש לאסור להביע דעות נגד. להפך! דווקא אני אישית מאוד מאוד מאוד מעוניין לשמוע את דעות מנוגדות של אחרים. אבל צריכה להיות תרבות דיון.

במקום להגיד "ברית מילה זה הטלת מום בתינוק חסר ישע שתגרום לו נזק ע"י הורים אכזריים" (היינו התקפה חסרת שחר עם עובדות מצוצות מהאצבע נגד רוב ההורים בישראל), אפשר להגיד (ואני אסכים ב-100%) שברית מילה זה לא נחוץ, יש בה סיכון מסויים ואין כל רע בעורלה, ואין בעיה לגדל ילד כזה אפילו בישראל. אני אחסוך מכולם מה נכתב פה על פונדקאות, חיסונים, אכילת בשר וכולי...

אני מקווה שבתור מנהלת הפורום, כשמתחילים להטיח האשמות ודעות קיצוניות, יש להתעקש על "להוריד את הטון, לנסח מחדש, לענות לעניין במקום התקפה אישית פתטית, ולנמק כל דבר". ואני תמיד שמח להתמודד נגד אנשים כאלו ואשמח לעזור.

רענן
לצפיה ב-'חותם על כל מילה'
חותם על כל מילה
19/03/2013 | 21:38
73
במשפט הבא:
"אני מקווה שבתור מנהלת הפורום, כשמתחילים להטיח האשמות ודעות קיצוניות, יש להתעקש על "להוריד את הטון, לנסח מחדש, לענות לעניין במקום התקפה אישית פתטית, ולנמק כל דבר". ואני תמיד שמח להתמודד נגד אנשים כאלו ואשמח לעזור."
לצפיה ב-'עונה '
עונה
19/03/2013 | 21:52
57
גם אני מסתובבת בפורום הזה כבר עשור. מגיל 20 פחות או יותר.
בהתחלה הייתה הרגשה של קבוצה חזקה שמכירה אחת את השנייה ופתוחה לענות על שאלות מן החוץ, אחרי זה לאט לאט מכירים את הדינמיקה- שעכשיו כמובן השתנתה לחלוטין.
הפורום הזה מאוד עזר לי בגיבוש ההורות שלי (ולא רק ההומולסבית אבל בעיקר) ואני מוקירה על כך תודה.
יש פה המון ידע ומידע- אני הייתי שמחה לכמה דברים:
פרסום של מחקרים\מאמרים בתחום
מפגשים שהם לא רק חברתיים (נגיד קצת מידע על כנסים\סרטים\תרבות)
באופן אישי אני לא חברה  פעילה של הקהילה הגאה ואני מוצאת שקצת קשה לי להגיע אליה ולהכנס- אז אולי קצת שיווק של זה.

זה מה שעולה לי כרגע
המון הצלחה- כל הכבוד
לצפיה ב-'עונה '
עונה
20/03/2013 | 08:20
62
הפלטפורמה של פורום מרגישה בשנים האחרונות, מעט מיושנת ואולי פחות נדרשת לעומת הצורך שהיה בו פעם.
היום עיקר הפעילות החברתית של אנשים נעשית בפייסבוק, ויש מידע עצום באינטרנט, ופעילויות חברתיות קהילתיות.
יחד עם זה ולמרות שכל זה קיים, אני חושבת שיש מקום גם לפורום פעיל בנושא.
מבחינתי זה עניין של שער כניסה נוסף, חשיפה וניראות.

הייתי רוצה שהפורום ימשיך להיות פעיל ופתוח לכל ואני אשמח לקרוא ולכתוב בו.
הייתי רוצה שחבריו ומשתתפיו בכלל, יתדיינו בצורה מכובדת ומכבדת, ויתנו מענה לשאלות שעולות לפני הורות ותוך כדי.

בעניין מפגשי פורום-
הילדים שלי אמנם כבר גדולים ואין להם צורך במפגשים עם ילדים אחרים במשפחות דומות לשלהם.
אני חושבת שהמפגשים שנעשו בעבר, היו חשובים לילדים ולחיברות ההורים.
אני מקווה שמנהלת הפורום וההורים הצעירים יזמו מפגשים לילדיהם עם ילדים ממשפחות דומות (אני חושבת שהפורום הוא פלטפורמה נוחה לכך)

בהצלחה
לצפיה ב-'בוקר טוב, והצלחה גדולה בניהול הפורום!'
בוקר טוב, והצלחה גדולה בניהול הפורום!
23/03/2013 | 07:25
1
54
מסכימה עם הדברים ששבליבי כתבה.
גם לדעתי יש חשיבות גדולה לקיום הפלטפורמה הזו.
הכרתי כאן חלק מחברי הנפש שלי.
גם לדעתי יש חשיבות גדולה בארגון מפגשי פורום, בעיקר לדור הצעיר, והעברת הלפיד לדור הבא .
הילדים שלי כבר עברו את גיל מפגשי הפורום (הגדולה התגייסה השבוע), אבל זו בהחלט היתה תקופה מהנה וחשובה גם לי וגם להם.
ומעל הכל - השיח המכבד.
אני כבר זקנה וחסרת סבלנות מכדי להתנהל בשיח של גנון. אין לי סבלנות, זמן, או חשק להתנצחויות ומריבות וירטואליות.
לצפיה ב-'את תמיד היית זקנה'
את תמיד היית זקנה
24/03/2013 | 23:02
40
וחסרת סבלנות, זה לא קשור לגיל
לצפיה ב-'מכתב פתיחה'
מכתב פתיחה
15/03/2013 | 09:36
15
243
שלום חברות וחברים,
הפורום בשבילי הוא בית, מקום שבו אפשר ללמוד, אפשר לחלוק ואפשר להתייעץ עם אנשים שסומכים על דעתם. נכון שלפעמים הבית קצת שומם, אבל רוב הזמן הבית שלנו מלא ומעשיר. מעבר לכל התכנים שעולים בו חשוב לי שהבית עומד על תילו ומתקיים, כי הוא כאן לא רק בשבילי: הוא כאן בשביל מי שעושה את צעדיו הראשונים בדרך להורות והוא כאן בשביל מי שכבר מזמן שכח/ה אין מריח חיתול .

אז הנה, עכשיו תחת מטריית הניהול, עוד מעט גם בצבע כחול, אבל גלשתי כאן גם לפני כן ואגלוש גם אחרי. מקווה שהניהול יאפשר לפורום להמשיך להיות בית בטוח עבור כולנו.

בהצלחה לנו!
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
15/03/2013 | 11:29
5
97
אני אשמח לשמוע קצת עליך
תרצי לשתף?
לצפיה ב-'שיתוף שיתוף '
שיתוף שיתוף
16/03/2013 | 18:43
4
115
אני בפורום כבר לא מעט זמן ולמדתי הרבה בעזרתו. אני בזוגיות כבר כמעט עשור אבל עדיין אין לנו ילדים. זה בתוכנית, מתישהו בעתיד .
הניק הניהולי נפתח בשביל לאפשר לפורום להמשיך לפעול באופן רציף ולעמוד בדרישות תפוז ולכן גם ההעדפה שלא להשתמש בניק הקבוע.

צר לי שלא עניתי קודם. יצאנו לטיול וחזרנו לא מזמן. הפריחה בשיאה עכשיו! מומלץ לצאת ולנצל את התקופה הקצרה והמהמממת הזו .
לצפיה ב-'את בפורום לא מעט זמן בניק אחר?'
את בפורום לא מעט זמן בניק אחר?
17/03/2013 | 03:05
1
102
או שהיית קוראת סמויה?

בכל מקרה שיהיה בהצלחה רבה. מקווה שהפורום יתרומם.

אם תרצי להתייעץ את מוזמנת. ע"ג הפורום או בפרטי.

והנה עיצה ראשונה:.... אל תשכחי לכתוב שתי הודעות ליום מינימום |קריצה|
לצפיה ב-'בנתיים הכל בסדר בגזרת מכסת ההודעות '
בנתיים הכל בסדר בגזרת מכסת ההודעות
17/03/2013 | 07:42
96
תודה על הצעת העזרה. אם יהיה צורך אכן אפנה אליך. תתכונן נפשית
לצפיה ב-'נשמע כיף'
נשמע כיף
17/03/2013 | 09:02
1
84
איפה טיילתן? בדרום או בצפון?
לצפיה ב-'צפון'
צפון
17/03/2013 | 11:34
18
לצפיה ב-'בהצלחה!!!'
בהצלחה!!!
16/03/2013 | 02:35
1
24
לצפיה ב-''
17/03/2013 | 07:42
8
לצפיה ב-'בהצלחה רבה!'
בהצלחה רבה!
17/03/2013 | 09:52
50
תתחדשי ואיזה כיף :)
לצפיה ב-'אביב, פריחה, מנהלת חדשה = מפגש פורום, לא?'
אביב, פריחה, מנהלת חדשה = מפגש פורום, לא?
17/03/2013 | 10:21
1
23
לצפיה ב-'נשמע כמו רעיון מעולה לחול המועד!'
נשמע כמו רעיון מעולה לחול המועד!
18/03/2013 | 12:07
35
אנחנו בבית עם הקטנה שבוע וחצי (איזה כיף! מחכה לזה ממש) שלמים בחג, יהיה כיף להיפגש.
לצפיה ב-'תודה לכל המברכות והמברכים '
תודה לכל המברכות והמברכים
17/03/2013 | 11:31
27
לצפיה ב-'באמת בהצלחה לנו '
באמת בהצלחה לנו
17/03/2013 | 23:11
14
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
18/03/2013 | 12:14
6
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
19/03/2013 | 11:31
7
לצפיה ב-' לוח מודעות זה כאן'
לוח מודעות זה כאן
18/03/2013 | 22:03
11
21
לצפיה ב-' נפתח פורום פרק ב''
|תפוז| נפתח פורום פרק ב'
10/03/2013 | 18:08
45
אם אתם לפני, אחרי או תוך כדי הגירושין ופירוק החבילה ואתם מחפשים מקום לחלוק, לדון, להתלבט, לשתף ולקבל עצות ותמיכה- פורום פרק ב' נפתח במיוחד בשבילכם. הפורום מהווה בית חם לכל מי שרוצה לפתוח דף חדש בסיפור האישי שלו|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לצפיה ב-'נפתח פורום עב"מים וחוצנים!'
|חללית|נפתח פורום עב"מים וחוצנים!
03/03/2013 | 18:21
14
מה זה שם למעלה בשמיים? זה ציפור? זה מטוס? זה בטוח לא סופרמן!
אנו שמחים לבשר לכם על פתיחתו המחודשת של פורום עב"מים וחוצנים.
אתם מוזמנים לתת לסקרנות שלכם להשתולל! זה המקום לדון בכל הקשור לתופעת העב"מים ובאלה שככל הידוע מטיסים את חלקם.|חיזר|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'מזמינים אתכם לסרט "היחידה"'
|*|מזמינים אתכם לסרט "היחידה"
27/02/2013 | 18:02
19
פורים מאחורינו ופסח לפנינו, וכדי לעזור לכם להעביר את הזמן בין החגים בצורה המיטבית אנו שמחים להזמין אתכם לשובר הקופות הבריטי ואחד מסרטי הפעולה הטובים ביותר שנעשו בשנים האחרונות בהשתתפות דמיאן לואיס (הומלנד).
הסרט "היחידה" מבוסס על סדרת טלוויזיה בריטית מצליחה משנות ה-70 ועוקב אחר ג'ק ויחידת העילית שלו המופללת על ידי אדם מסתורי.

לפרטים נוספים על הסרט, מועד ההקרנה והרשמה:
https://www.facebook.com/tapuz.co.il/app_266224890...
לצפיה ב-'פורומים חדשים ב'
פורומים חדשים ב|תפוז|
26/02/2013 | 17:35
19
|טי-וי| מה משותף לדוקטור הו, מונטי פייתון, זיווגים, טורצ'רווד, טופ גיר, סקינס, אחוזת דאונטון... כולן כמובן סדרות בריטיות משובחות. אז אם סדרות בריטיות הן גם כוס התה שלכם בטח תשמחו לשמוע על פתיחתו מחדש של פורום טלוויזיה בריטית

|גיטרה| אנו שמחים לפתוח מחדש את פורום הילינג אנרגטי. אתם מוזמנים להשתחרר ולחלוק עם חברים בעלי אותו עניין, את תחושותיכם בעניין הריפוי האנרגטי והתפתחות רוחנית המביאה לבריאות גוף-נפש.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|נקבה| אם גם את מוצאת את עצמך מתלבטת איך לשלב בצורה מיטבית בין הבית, האמהות והעבודה, פורום אמהות עובדות הוא המקום בשבילך. בפורום תוכלי  להתייעץ, לשוחח וללמוד מנסיונן של אמהות אחרות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|סיוע|ד"ר שי אלדר, מומחה בכירורגיה כללית, היחידה לטיפול בהשמנת יתר, המערך הכירורגי במרכז הרפואי ת"א ינהל מעתה את פורום ניתוחי קיצור קיבה אשר נפתח מחדש. אתם מוזמנים לפורום:
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
24/03/2013 | 06:57
11
באישורה של מנהלת הפורום,
אני מעלה שאלון שחברות שלי ואני מעבירות, במסגרת הסימנריון לתואר ראשון בעבודה סוציאלית, באוניברסיטת תל אביב.
השאלון עוסק בזנות גברית והעונים צריכים להיות גברים, מעל גיל 18, בעלי נטיות מיניות הומוסקסואליות או בי סקסואליות בלבד.
אנו נשמח לקבל שאלות/הערות/הארות דרך המייל שמופיע בשאלון או דרך המסר.
תודה רבה וחג שמח,
ליאור
https://telaviv.qualtrics.com/SE/?SID=SV_8euO7OWIu...
לצפיה ב-'אני מקווה שזה בסדר לשאול כאן '
אני מקווה שזה בסדר לשאול כאן
17/03/2013 | 18:20
96

לסדרת אינטרנט מדליקה שעוסקת  בתינוקות  אנחנו מחפשים הורים  שיש להם שאלות בנוגע לאמבטיה / קוליק/ תפרחת חיתולים. היעוץ להורים במסגרת הסדרה ניתן  ממיטב המומחים והוא בחינם למשתתפים ועל הדרך מרוויחים תיעוד של  הקטנטנים.  galitls@netvision.net.il  או טלפונית 050-4432495  מה אתם אומרים? הצילומים מתחילים השבוע
לצפיה ב-' היי! אם תוכלו לעזור ולמלא שאלון קצר'
היי! אם תוכלו לעזור ולמלא שאלון קצר
27/03/2013 | 18:12
2
15
שלום, אני עושה עבודה במסגרת לימודיי במגמת מדעי החברה
בנושא תחושת ההורות אצל הורים מכל קשת הצבעים, לאור העובדה שבחיי הפרטיים אין לי כ"כ גישה להורים הומולסבית האינטרנט הוא המקום המושלם לכך
אז אם תוכלו לפנות כמה דקות, כל מה שצריך זה לפתוח את הקובץ, לשמור אותו, למלא ולשמור את הקובץ עם התשובות ואותו לשלוח במסר/או כמענה להודעה זו, איך שתעדיפו!

תודה רבה רבה מראש!, עזרתכם חשובה לי
לצפיה ב-'וכמובן הקובץ'
וכמובן הקובץ
27/03/2013 | 18:13
11
לצפיה ב-' מישהו בבקשה? זה ממש קצר ויעזור המון!'
מישהו בבקשה? זה ממש קצר ויעזור המון!
30/03/2013 | 01:20
5
לצפיה ב-'הורים והורות שלום,'
הורים והורות שלום,
28/03/2013 | 17:26
1
16
שמי מיכל ואני עובדת כתחקירנית עבור סדרה דוקומנטארית שתעלה בקיץ בערוץ 1.
הסדרה עוסקת במשפחות מכל הסוגים/צבעים/עדות/תרבויות כאשר המטרה היא ליצור בסופו של דבר פרופיל של החברה הישראלית.
אנו מאוד מעוניינים לצלם גם משפחה גאה כחלק מהתמונה החברתית אותה אנו מציגים.
אנו מאמינים שיש לאייטם מסוג זה חשיבות גבוהה לכל ההורים הגאים שבדרך, לאלו הנמצאים בעיצומו של תהליך אימוץ או פונדקאות וגם לסבא/סבתא שבדרך.
המשפחה הנבחרת תצולם בביתה למשך כשעתיים שבסופו של דבר יערכו לכתבה של כ 5 דקות.
אם אתם משפחה כזו, או לחליופין מכירים משפחה, מאוד אשמח לשמוע מכם.
מיכל
לצפיה ב-'את יכולה להרחיב עוד קצת?'
את יכולה להרחיב עוד קצת?
28/03/2013 | 19:39
17
מכמה פרקים מורכבת הסדרה? מתי היא אמורה להיות משודרת? איזה עוד סוגי משפחות ישתתפו? כמה כבר אפשר להגיד בחמש דקות?

(חוץ מזה, משרשרת אותך ללוח המודעות)
לצפיה ב-'דרושים אנשים לריאיון במייל'
דרושים אנשים לריאיון במייל
15/03/2013 | 16:09
5
122
שלום רב,
אנו בנות כיתה י"ב שבוחנות את סוגיית האימוץ על-ידי זוגות חד-מיניים בישראל במסגרת מטלת הביצוע באזרחות.
אנו מחפשות אנשים הנמצאים בזוגיות חד-מינית ושוקלים לאמץ ילד\נמצאים בהליך אימוץ\אימצו בעבר שמוכנים לענות על מספר שאלות במייל בנושא זה.
אנשים המעוניינים, אנא הגיבו להודעה זו או שילחו הודעה למייל: netta132@walla.com
תודה רבה!
לצפיה ב-'איזה סוג אימוץ מדובר'
איזה סוג אימוץ מדובר
17/03/2013 | 11:10
2
67
אנחנו בתהליך אימוץ של הילד אותו אני ילדתי ואשמח אם זה רלוונטי, לעזור
לצפיה ב-'זה הכי רלוונטי שאפשר'
זה הכי רלוונטי שאפשר
18/03/2013 | 22:57
1
36
תוכלי לתת לי את כתובת המייל שלך, כדי שאשלח לך את שאלות הריאיון?
לצפיה ב-'שולחת מסר בפרטי '
שולחת מסר בפרטי
19/03/2013 | 21:31
6
לצפיה ב-'מומלץ להקים סקר באינטרנט'
מומלץ להקים סקר באינטרנט
17/03/2013 | 11:33
1
55
שיאפשר נגישות גבוהה יותר אל הסקר של קהל היעד וגם יאפשר לכן לאסוף את הנתונים בצורה קלה ונוחה.
אפשר לבנות סקר כזה בקלות ובחינם. חפשו אתרי סקרים ותתקדמו משם. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על הרעיון'
תודה על הרעיון
18/03/2013 | 23:04
34
אבל אנחנו לא עורכות סקר אלא מס' ריאיונות, וההיענות כאן בפורום מספיקה.
לצפיה ב-'שאלה בענייני פוריות, החזרת עוברים לבת הזוג'
שאלה בענייני פוריות, החזרת עוברים לבת הזוג
14/03/2013 | 21:48
3
176
בשל הפלות חוזרות והריון לא פשוט, אינני מתכוונת להרות שוב.
מהטיפול ממנו נולדה ביתי נשאר לנו עובר מוקפא אחד.
אני זוכרת במעומעם איזו הצעת חוק, או אולי כבר חוק שמותר להחזיר את העובר לזוגתי (שבמקרה שלנו גם היא נדרשה לטיפולי הפריה כדי להרות)
האם זה אכן כך?
האם קיימת מגבלת גיל לצורך כך (היא בת 41)
בקיצור, כל מידע רלוונטי או דרכי התקשרות עם מישהו שיכול לתת כזה יעזור מאוד.

תודות
לצפיה ב-'התייחסות שמצאתי לנושא'
התייחסות שמצאתי לנושא
15/03/2013 | 09:57
1
103
ילד של שתינו
http://saloona.co.il/blog/%D7%99%D7%9C%D7%93-%D7%A...

הנחיות היועץ המשפטי
http://old.justice.gov.il/MOJHeb/News/2009/TrumatB...

מעשה בביצית אחת ושתי אימהות
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...

אולי כדאי לפנות ישירות לעו"ד עירא הדר ולקבל ממנה מידע על המצב העדכני של הנושא. שיהיה לכן בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה, אני אבדוק את מה שצירפת'
תודה, אני אבדוק את מה שצירפת
15/03/2013 | 10:22
24
לצפיה ב-'לפי דעתי זה מקרה שחייבים עו"ד'
לפי דעתי זה מקרה שחייבים עו"ד
17/03/2013 | 02:38
70
צריך להגיש בקשה למשרד הבריאות לאישור, ואני לא בטוחה שזה תהליך אוטומטי. רוב הסיכויים שהפקידים לא ידעו מה לעשות עם זה.
מלבד עירא הדר, אפשר גם לשקול את "משפחה חדשה", שגם מומחים למקרים כאלה. אתן יכולות לנסות להשוות מחירים ביניהן.
לצפיה ב-'תהליך כניסה להריון - זוג לסביות '
תהליך כניסה להריון - זוג לסביות
05/03/2013 | 22:19
2
617
שלום לכולם ,

אני ובת זוגתי מזה 6.5 שנים רוצות להתחיל בתהליך של כניסה להריון אבל אין לי מושג מאיפה מתחילים .

מה השלבים שצריך לעשות ומה עושים בשלב הראשוני ?

תודה
לצפיה ב-'דבר ראשון להחליט איך אתן רוצות לעשות את זה'
דבר ראשון להחליט איך אתן רוצות לעשות את זה
06/03/2013 | 08:57
286
אם דרך בנק הזרע אז כדאי לבחור בנק (פרטי, ממשלתי, חו"ל), לפנות אליו ולהתחיל את התהליכים מולו. אם אתן רוצות להביא ילד לעולם במסגרת הורות משותפת אז זה הזמן להתחיל לחפש גבר שמעוניין במשפחה שכזו.

במקביל כדאי לעשות בדיקות גנטיות ובדיקות דם בהתאם למה שמבקשים בבנק הזרע (יש בבנקים הפרטיים רשימה של כל הבדיקות שצריך לעשות).

חוץ מזה כדאי לעשות חוזה ביניכן שמסדיר את עניין הילדים במקרה מצער של פרידה. עושים את זה אצל עו"ד פרטי או דרך משפחה חדשה. תוכלו לקבל דרך הפורום המלצות על עו"ד מנוסים ומומלצים.
לצפיה ב-'מהנסיון שלי'
מהנסיון שלי
06/03/2013 | 12:32
257
ובלי להכנס להסכמים בין שתיכן.
ניגשים לרופאת הנשים ומבקשים הפנייה לרופא פריון+ כל הבדיקות הרלוונטיות לפוריות.
באותו הרגע מחליטים אם בכוונתכן לקנות מנות מבנק זרע או לעשות הורות משותפת עם מישהו אחר. לא משנה מה בחרתן זה הזמן להשיג את מנות הזרע- דרך בנק הזרע- יש לקבוע תורים לבנקי זרע בסביבתכן כדי לפתוח תיק- אם בהורות משותפת- צריך למצוא שותף (בזה אני כבר ממש לא מבינה...)
אחרי שפתחתן תיק בבנק הזרע והזמנתן את המנות אפשר להיפגש עם רופא הפיריון והוא (או היא) כבר יסבירו את אופציות ההתנהלות לפי כל בדיקות הפיריון שעשיתן.
בהצלחה
לצפיה ב-'הנהלת הפורומים - אתם סתומים שזה עצובבבב'
הנהלת הפורומים - אתם סתומים שזה עצובבבב
02/03/2013 | 18:23
9
296
הוצאתם את המנהלת כי "היא לא פותחת מספיק הודעות חדשות",
ומה האלטרנטיבה שהבאתם?
עכשו אתם "מנהלים" את הפורום וכמובן לא עומדים בסטנדרט שהצבתם בעצמכם...
עדיף לדעתכם פורום לא מנוהל כלל על פורום שמנוהל "לא טוב" (עאלק לא טוב ממתי כמות מעידה על איכות?!)
אז לא היה עדיף להשאיר את המנהלת הקודמת שלפחות קשורה לנושא הפורום ומשתתפת בו?

בחיי שאני לא מצליחה להבין איך נותנים לילדים קטנים תאבי כבוד לנהל את הפלטפורמה הזאת, אתם פשוט מגוחכים
לצפיה ב-'כנראה שמישהו נהנה מלוח מודעות'
כנראה שמישהו נהנה מלוח מודעות
02/03/2013 | 22:07
161
ובמיוחד מזה שאף אחד לא משרשר את ההודעות של הנהלת הפורומים, אז הן יכולות לתפוס בכיף חמישית מהשטח בעמוד הפורום.
לצפיה ב-'את כל כך צודקת'
את כל כך צודקת
03/03/2013 | 10:36
42
לצפיה ב-' מנהלי האשכול ממלאים הנחיות כמו רובוטים'
מנהלי האשכול ממלאים הנחיות כמו רובוטים
03/03/2013 | 13:58
4
115
אין גמישות בניהול
אין ראייה של התמונה הגדולה.
מבחינתם, זה הכל או לא כלום,ולא נורא אם ימות הפורום, העיקר שהם עמדו על הפרינציפים שלהם.
זה בא מתוך תרבות ניהול של ראש קטן,
או תרבות ניהול של אירגון גדול שלמנהליו לא ממש אכפת ממה שקורה בו אלא רק איך הם יראו בדוחות הניהול הסטטיסטיים.
להנהלה כנראה יש דוחות הסופרים כמה כל מנהל כותב ועל זה נשפטת עבודת מנהל האשכול.
(הפורום פחות רלוונטי בדוחות ולכן מנהלי האשכול פחות מתעניינים בגורלו)
כל מה שבסמכות המנהלים הזוטרים לעשות , זה להעיר למנהל שלא עומד בקריטריונים ואז לפטר אותו
כל השאר לא מעניין אותם.

כשאמא של פינוקי ואני ניהלנו את הפורום,
אמרנו להם שלקחנו את ניהול הפורום ביחד, כדי שביחד נבצע את הניהול הכי טוב שאנחנו יכולות
כתבנו הודעות לא מעטות והרמנו שני מפגשי פורום למשפחות הומולסביות.
זה לא הספיק להם
מבחינתם,
כל אחת מאיתנו בנפרד הייתה צריכה למלא מכסה של לפחות שתי הודעות ביום, וזה היה הקריטריון היחיד הרלוונטי מבחינתם לניהול פורום.
בכל מקרה, למרות שרצינו להישאר, נאלצנו לעזוב.

אגב זה מעניין איך אנשים נתקעים על דוחות כשיטת ניהול

לצפיה ב-'פשוט צריך שאדם אחד יקבל את הניהול באופן גלוי'
פשוט צריך שאדם אחד יקבל את הניהול באופן גלוי
04/03/2013 | 14:27
3
123
אבל שמאחורי אותו הניק יעמדו 3-4 אנשים, כך שלא תהיה בעייה של מספר הודעות ליום. מוכנה להיות אחד מאותם אנשים .
לצפיה ב-'רעיון יפה, אבל...'
רעיון יפה, אבל...
04/03/2013 | 14:46
2
127
תפוז לא יכולים לאפשר למישהו שהם לא מכירים, נגישות לכלי הניהול במערכת, ולתכנים פנימיים (פורומים פנימיים וכו'), לכן הם מראיינים את המנהלים הפוטנציאליים לוודא אמינות, ואח"כ מחתימים על התחייבות לא להעביר שם/ניק וסיסמה.
כך שללא תיאום אתם והסכמה של תפוז אי אפשר לעשות את התרגיל שהצעת
לצפיה ב-'יש דברים שהשתיקה יפה להם '
יש דברים שהשתיקה יפה להם
04/03/2013 | 15:02
1
40
לצפיה ב-''
04/03/2013 | 15:15
98
מוח קרימינלי...
אני מבינה שהתבדחת
ובכל זאת, ליתר בטחון, אם מישהו לא הבין את ההומור, מבקשת לומר,
הפרת הסכם, ובמיוחד אם זה נעשה בידיעה מראש שזה מה שהולכים לעשות, זה דבר מאד בעייתי, זה עלול אפילו להיחשב כהונאה.

מלבד זה שאני חושבת שזה לא ראוי, לא הייתי מסתכנת בעבירה כזו ולא הייתי ממליצה לאף אחד אחר לעשות את זה.
לצפיה ב-'ההסבר היחידי שנראה לי הגיוני'
ההסבר היחידי שנראה לי הגיוני
03/03/2013 | 22:35
1
140
הוא זה שהם קיבלו הוראה לסגור פורומים מסויימים ובמקום להתמודד עם הביקורת של סגירתם הם בחרו להעביר את זה בשקט ולתת להם לגווע עד שלא ישימו לב שהפורום נעלם.....
לצפיה ב-'פורומים גאים? או משהו שלא קשור לגאווה?'
פורומים גאים? או משהו שלא קשור לגאווה?
04/03/2013 | 14:46
33
לצפיה ב-'מעוניינת לעבוד כשיפוצניקית'
מעוניינת לעבוד כשיפוצניקית
04/03/2013 | 11:49
4
130
שלום,
אשמח לעזרה בחיפוש עבודה,
אני מעוניינת להצטרף לצוות קיים של שיפוצניקים/שיפוצניקיות באזור המרכז
אם יש לכם חברות/חברים שעוסקים בזה ומחפשים עובדים אשמח לקבל פרטים
תודה מראש

לצפיה ב-'חפשי בפייסבוק Rona Stone Markovitz'
חפשי בפייסבוק Rona Stone Markovitz
07/03/2013 | 06:55
3
32
לצפיה ב-'יש משקיעניות ויש עצלנים '
יש משקיעניות ויש עצלנים
10/03/2013 | 19:29
1
21
לצפיה ב-''
18/03/2013 | 23:18
5

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
פורום דרכון פורטוגלי
זקוקים לדרכון פורטוגלי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה