לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום גני ילדים

שלום רב, פורום גני הילדים נועד להפרייה הדדית ולשיתוף בידע ובניסיון של צוותי חינוך והורים לילדים בגיל הרך בפורום ניתן להפנות שאלות, להעלות הצעות ולתת רעיונות בנושאי חינוכיים וטיפוליים הקשורים לילדים בגיל הרך.  מומלץ גם להיכנס לאתר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל למידע נוסף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גני ילדים

שלום רב, פורום גני הילדים נועד להפרייה הדדית ולשיתוף בידע ובניסיון של צוותי חינוך והורים לילדים בגיל הרך בפורום ניתן להפנות שאלות, להעלות הצעות ולתת רעיונות בנושאי חינוכיים וטיפוליים הקשורים לילדים בגיל הרך.  מומלץ גם להיכנס לאתר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל למידע נוסף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום גני הילדים של תפוז! הפורום הזה נועד בשבילכם, הורים וצוותי חינוך בגני הילדים. אתם מוזמנים לשאול בכל נושא הקשור לתחום  זה. שימו לב: הפורום הוא הבית שלכם להתייעצויות והוא לא נועד לפירסום! 
נוכל לבנות כאן יחד  - לטובת חברי הפורום - מאגר מידע לפעילויות מגוונות ומהנות עם הילדים בגן ובבית ונעשיר אלו את אלו בנושאים הקשורים לעולמם של  הילדים בגני הילדים.
המשך >>

לצפיה ב-'פעם ראשונה בתור סייעת בפעוטון'
פעם ראשונה בתור סייעת בפעוטון
12/02/2016 | 19:15
1
104
אני בת 25 ומתחילה יום ראשון התנסות של שלושה ימים בפעוטון פרטי לתינוקות בגילאי כמה חודשים עד שנתיים. אין לי ניסיון בכלל עם הגיל הזה ואני צריכה עצות וטיפים איך להרגיע תינוק בוכה בלי להרים (בגן הזה לא מרימים) איך להאכיל מבקבוק החלפת טיטול זאת לא בעיה נראלי אבל אשמח לטיפים והכי חשוב איך מפעילים ילדים כל כך קטנים? איזה פעילויות מעבירים להם במפגש? ובכללי מה עושים? עבדתי בעבר בגני ילדים אבל עם ילדים בני 4 עד 6 ועם תינוקות כאלה אין לי בכלל ניסיון אני חייבת עזרה ועצות תודה
לצפיה ב-'מה ז"א לא מרימים? מדובר בגיל שעדיין זקוק למגע והכלה פיזית'
מה ז"א לא מרימים? מדובר בגיל שעדיין זקוק למגע והכלה פיזית
17/02/2016 | 13:02
62
של המבוגר... איך שאר הצוות מרגיע? כדאי לשאול בגן ולנסות להבין יותר טוב.

אני עובדת עם קטנים אבל טיפה יותר גדולים- בני 2-3 אבל יש תינוקיה בגן של בני שנה ואנחנו אישית כן מרימים, עוזרים להם להירדם בליטופים על הגב/מצח-תלוי בילד, יש כמובן ילדים שנרדמים בעצמם ללא עזרה. עוזר לנענע קלות את הלול שבו הילד ישן.

בעיקרון האכלה בבקבוק נעשית כשאת יושבת/מרימה ילד בתנוחת ערסול ומעטה את הבקבוק כך שהתמ"ל/חלב שאוב יכנס לפה. כמובן עוצרת מידי פעם בהתאם לילד ולתגובה שלו. את תראי שזה יבוא לך אינסטנקטיבית ומקסימום תבקשי את עזרת שאר המטפלות.

לגבי החלפת טיטולים- בטח יש שידת החתלה, לוודא שיש לך כל מה שצריך לפני שאת מביאה את הילד. אסור להשאיר ילד בשום גיל לבד על שידת החתלה. מומלץ להוציא את החיתול המלוכלך ולהניח מיד חיתול חדש. תמיד לשטוף ידיים אחרי כל החלפה.

לגבי פעילויות- בגיל הזה הם בעיקר צריכים את המגע, שירים וכו'. כשהם גדולים יותר ומתחילים לשבת וכו' להתחיל לעניין אותם במשחקים רכים. אין ממש מפגש בגילאים כל כך צעירים. הייתי מתחילה עם מפגשים לילדים בני השנה פלוס וגם אז להקפיד על מפגש קצר, שירים, אביזר כלשהו כמו טבעות/מטפחות/כריות חישה (bean bags).

מאחלת לך המון בהצלחה ואל תהססי לחזור ולשאול עוד ולשאול את הצוות בתינוקיה .
לצפיה ב-'ספר חדש נולד'
ספר חדש נולד
12/02/2016 | 10:33
55
שלום
שמי נורית יפרח ואני גננת.
בשעה טובה ומוצלחת נולד הספר שלי "גבע אוהב טבע" שירי טבע ועונה.
הספר מלווה באיורים מדהימים. המאיירת היא לי קרביץ.
השירים מולחנים באופן מקצועי. המלחינה היא אנה סגל.
ניתן לרכוש את הספר בשלושה פורמטים:

1. מודפס
2. ספר להדפסה ביתית
3. שירים להאזנה

קישור לרכישת הספר:

לצפיה ב-'משפחתון דובר רוסי בכפר סבא'
משפחתון דובר רוסי בכפר סבא
10/02/2016 | 17:34
36
שלום לכולם, אנחנו מחפשים משפחתון לביתנו בת השנה, אנו מעוניינים שתלמד את השפה הרוסית שמדברים במשפחתי ולכן החיפוש משפחתון שדובר את השפה.
הציעו לנו את גן איגום אבל רצינו לקבל המלצות אחרות למי שיש.
תודה
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:44
6
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

לצפיה ב-'"שירים מהמזוודה" - שירי ילדים שמתאהבים בהם כבר מרחוק'
"שירים מהמזוודה" - שירי ילדים שמתאהבים בהם כבר מרחוק
04/02/2016 | 23:17
1
120

רצף שירי ילדים, כ-30 דקות.
שירים על כל מיני דברים, שירים שקופים ואחרים. שירים שהם חידה וצחוק, שירים שמתאהבים בהם כבר מרחוק.
קישור: שירים מהמזוודה

לצפיה ב-'שירי ילדים שהם גם למבוגרים. מומלץ!'
שירי ילדים שהם גם למבוגרים. מומלץ!
06/02/2016 | 17:36
16
לצפיה ב-'תמונות שלבי הכנת מיץ תפוזים'
תמונות שלבי הכנת מיץ תפוזים
04/02/2016 | 16:43
1
83
מחפשת תמונות של שלבי הכנת מיץ תפוזים לצביעה לילדי הגן
תודה
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:16
6
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

לצפיה ב-'חינוך ביתי'
חינוך ביתי
03/02/2016 | 12:37
37
מחפשת לצרף לילדה בת 5.5, ילד\ה נוספים בעלי צרכים מיוחדים בגילאי 5-7
מאזור השרון, ללמידה בשיטת החינוך הביתי בליווי מקצועי ואיכותי​.
אם יש מי שמעוניין לשמוע אשמח לתת פרטים

לצפיה ב-'משפחות "שונות" בגנון'
משפחות "שונות" בגנון
02/02/2016 | 08:40
3
74
שלום רב
אני מטפל מוביל בכיתת גנון (גילאי 2-3). יש אצלנו בכיתה מספר משפחות שלא עונות על ה"סטנדרט" שעליו מייחסים כל שירי וסיפורי הילדים לקראת יום המשפחה. יש אם חד הורית, יש זוג הורים גרוש, יש הורים שאלו הנישואים השניים שלהם ויש אחים חורגים בוגרים ועוד.
רציתי לשאול האם כדאי להעלות את הנושא מול הילדים ואם כן, איך לעשות את זה?
לצפיה ב-'יום המשפחה-משפחות שונות'
יום המשפחה-משפחות שונות
02/02/2016 | 09:46
97
ילדים בגיל הזה הם לא כ"כ וורבלים וקשה לנהל איתם שיח. אבל אפשר לשבת בקבוצה קטנה (2-3 ילדים) ולעשות פעילות בכמה רבדים:
1.אפשר לבקש מהם להביא תמונה משפחתית (לאו דווקא אבא ואמא, זה יכול להיות עם המשפחה המורחבת עם הסבים והסבתות,עם האחים או עם הבני דודים) אפשר לנהל שיחה על הדמויות שבתמונה ומה אוהבים לעשות עם כל אחד מבני המשפחה שבתמונה
לשוחח על הדברים הדומים והשונים שכל אחד עושה עם אחד מבני המשפחה.
בהחלט אפשר לציין שיש סוגים שונים של משפחות (אבל להשאר בגובה העיניים של הילדים)
חשוב בעיני להדגיש את הקשר החם המשפחתי למרות השונות המבנית.
חשוב להדגיש שכל הורה (וזה לא משנה מה ההרכב) אוהב את ילדו ודואג ושומר עליו.
חשוב להדגיש את עיניין השייכות לתא המשפחתי
2. אפשר לקחת את נושא "יום המשפחה" ל"משפחות בטבע" (פר-פרה-עגל, סוס-סוסה-סייח). ילדים מאד מתחברים לנושא של חיות (בייחוד בגילאים הללו) ניתן לשלב זאת עם מוסיקה ושירים תואמים. 
יש שיר מקסים בעיני שניתן לשלוח להורים ביום או לתלות בלוח ההורים

לצפיה ב-'גם אצלי יש סוגי משפחות שונות'
גם אצלי יש סוגי משפחות שונות
02/02/2016 | 13:10
64
מה שאני עשיתי זה להכיר להם מושגים שונים מעולם המשפחה ולציין שיש כל מיני סוגי משפחות והפכנו את זה לסוג של משחק בהקשר של משפחות בע"ח- עירבבנו את האריה עם העכברה וקראנו לצאצא שלהם עכב-אריה וכל מיני דברים משעשעים כאלו.

לא התעכבתי בכלל על הנושא של אמא-אבא-ילד כמשפחה...

לצפיה ב-'משפחה חדשה או משפחות שונות בגן- לא רק ביום המשפחה'
משפחה חדשה או משפחות שונות בגן- לא רק ביום המשפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2016 | 12:05
32
נתנאל יקר,
קיבלת כאן כמה רעיונות נחמדים לפעילות עם הילדים. אכן, חשוב לשקף לילדים במהלך השנה - מה מיוחד במשפחה שלהם? מי הן הדמויות במשפחתם? אפשר לדבר גם על המשפחה המורחבת. אפשר להפוך את העניין לנושא שנתי ולבקש מההורים שיכינו עם הילד מצגת על גבי בריסטול, עם תמונות של בני המשפחה ואפילו בעלי החיים הגרים בבית, תמונות של פעילויות אהובות ומשותפות וכדומה. מדי שבוע יציג ילד אחד את עבודתו ויספר על משפחתו בעזרת הצוות כמובן, ובעזרת שאלות מנחות. כך יעלה הדימוי  החיובי של הילדים בעיני עצמם ובעיני חבריהם. לגיל בוגר יותר ניתן לקרוא את הספר שכתבה לימור טלמור: "משפחות, משפחות, מיליון לפחות"  - על סוגים שונים של משפחות. ניתן לקרוא לילדים רק חלק מהעמודים - ככל שהם רלוונטים למצבם המשפחתי.
בהצלחה!
לצפיה ב-'טיול רגלי בסביבת הגן'
טיול רגלי בסביבת הגן
29/01/2016 | 03:51
2
124
מבקש להתייעץ ולשמוע דעתכם:

גן פרטי, קבוצה של 20 ילד עד גיל 3 - 3.5

פעם בשבוע-שבועיים הצוות בגן מחלק את הילדים לשתי קבוצות: קבוצה אחת נשארת בגן והחצי האחר יוצא עם בעלה של בעלת העסק (הוא מתפקד כאיש צוות, אין לו שום הכשרה מקצועית) לשדה הנמצא בקרבת מקום. מעין טיול טבע לילדים.

אני חושב שהצוות מתנהג בשיטת "סמוך" הישראלית, "מה כבר יקרה?"

הטיולים האלה כבר חזרו על עצמם כמה פעמים ותמיד הוא יוצא לבד עם הילדים, ללא מלווה נוסף!

לדעתי מדובר כאן בלקיחת אחריות מטורפת ואני מתקשה להבין מדוע יתר ההורים לא מתנגדים לכך(הרבה פעמים פשוט נראה שההורים כ"כ רדומים בכל הקשור לילדים שלהם, או שהם בטוחים שתמיד יוצאים לפחות שני מבוגרים)

השאלה שעולה היא מה יקרה באם למלווה היחיד יקרה משהו? מי ידאג לילדים? מה יקרה אם אחד הילדים עכשיו צריך טיפול רפואי בהול ? איך הוא יתחיל לרוץ מהר לגן עם עוד תשעה ילדים? לא חסרים תסריטים...

חשוב לציין : השדה ממוקם כך שאין קשר עין עם הגן, השדה נמצא מאחורי בתים פרטיים כך שאף אחד לא יודע מה קורה עם הקבוצה שיצאה

אני חשבתי לדבר עם הגננת ולדרוש שהבת שלי לא תצא במקרים האלה!

דעתכם
לצפיה ב-'האם ניסית להביע את חששותיך בפני מנהל/ת הגן?'
האם ניסית להביע את חששותיך בפני מנהל/ת הגן?
31/01/2016 | 13:20
60
החששות שלך לגיטימיים מאד.
אני מציעה לך לפנות לבעלת הגן ולעשות זאת בצורה נעימה כדי לא ליצור אנטגוניזם וכדי שדבריך ישמעו. 
תגיד לה שאתה מאד מעריך את הפעילות והיוזמה של יציאה לטבע. הלמידה בטבע היא מאד משמעותית וחוויתית אבל אתה מאד מוטרד וחושש (ופרט לה את הנקודות שהעלת), ברר איתה אם אפשר לחשוב על פתרון שיהיה בטוח יותר לילדים.

לצפיה ב-'אדם אחד על 10 ילדים זה חוסר אחריות'
אדם אחד על 10 ילדים זה חוסר אחריות
01/02/2016 | 00:40
61
ובטח שבתור הורה לא הייתי מרשה שהילד שלי ייצא במצב כזה.
אני עם פחות ילדים לא מוציאה לטיול בלי הגננת השניה ועוד סייעת שמגיעה במיוחד לצורך העניין. יש פה אחריות שמוטלת על כתפי הגננת וזה לא לעניין לצאת ככה.

אני חושבת שיש מקום בהחלט להעלות את הנושא בפני הגננת ושאר ההורים ולא לוותר בנושא- על בטיחות הילדים לא מוותרים.
לצפיה ב-'גננת מובילה לשנה"ל הבאה.'
גננת מובילה לשנה"ל הבאה.
25/01/2016 | 18:12
140
לגן ילדים פרטי בעתלית גננת מובילה לשנה"ל הבאה .
לפרטים : 054-9982586
לצפיה ב-'מכירת ספרים מ - 1 ש"ח עד 10 ש"ח'
מכירת ספרים מ - 1 ש"ח עד 10 ש"ח
25/01/2016 | 08:36
128
כל המעוניינים
מכירת חיסול - של מגוון גדול של ספרים: לגן, ילדים, בישול, עיון, מדע, לימוד, רומנים, פרוזה - בעברית ואנגלית - המחיר מ-1 ש"ח עד 10 ש"ח (בהכנסות קונים מוצרי טיפוח לנזקקים) - אין משלוחים - הקודם זוכה
המכירה תתקיים במחסן רחוב החרמון 14 בנס ציונה פינת רחוב רמב"ם ביום שישי הקרוב 28.1.2016 בין השעות 9:00 עד 14:00 - כולם מוזמנים

לצפיה ב-'בוקר/גריג'
בוקר/גריג
22/01/2016 | 16:44
3
126
ציור על לוח מחיק מגנטי לקראת טו' בשבט לצלילי היצירה "בוקר"/גריג
אגב,
חשבתי שהפורום נסגר לפני המון שנים :)
לצפיה ב-'חחח גם אני חשבתי שזה נסגר'
חחח גם אני חשבתי שזה נסגר
31/01/2016 | 13:06
45
ואיזה כיף לראות אותך פה.
נשיקות 
לצפיה ב-'אירית '
אירית
01/02/2016 | 00:42
37
מלא זמן לא ראינו אותך פה
ניהלתי את הפורום עד לפני כחודשיים.
הרעיון להשתמש בלוח מחיק במפגש הוא ממש מקסים, אני גם חשבתי על זה לאחרונה שרוצה לערב את הלוח המחיק העומד שיש לי בגן כחלק מהמפגש.
לצפיה ב-'ציוד לגני ילדים'
ציוד לגני ילדים
30/08/2016 | 21:46
ציוד לגני ילדים זה דבר מאוד חשוב להתפתחות הילד!
לצפיה ב-'הסוואה בטבע'
הסוואה בטבע
19/01/2016 | 06:10
5
120
שלום וברכה,
אבקש את עזרתכם בתוכנית עבודה חודשית לנושא הסוואה בטבע-
יחידות תוכן , רעיונות לפעילויות, יצירה, רעיונות ללקראת קריאה וכתיבה ומתמטיקה.
תודה רבה לכל מי שעוזרת
יפית
לצפיה ב-'תוכניות לימודים בגן הילדים'
תוכניות לימודים בגן הילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2016 | 17:31
4
157
שלום יפית 10,
כתבי בבקשה לאיזה גיל את מכוונת את הפעילות? כך יוכלו הגולשים למקד את תשובתם ואת הצעותיהם.
לצפיה ב-''
22/01/2016 | 07:57
2
42
אשמח בבקשה לגיל 4-6
תודה!
לצפיה ב-'אולי הקישור יוכל לעזור'
אולי הקישור יוכל לעזור
22/01/2016 | 16:59
1
90
לצפיה ב-'תודה אירית אבל אני צריכה תכנית עבודה לנושא'
תודה אירית אבל אני צריכה תכנית עבודה לנושא
23/01/2016 | 22:40
47
לצפיה ב-'לגיל 4-6'
לגיל 4-6
08/02/2016 | 12:02
16
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:39
20
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

לצפיה ב-'יום הולדת '
יום הולדת
16/01/2016 | 12:10
2
66
אשמח לרעיונות לתןכנית יום הולדת מסודרת לגילאי שנתיים שיר וריקוד עם אמא ועם אבא ריקוד משפחתי מתנה מהילדים שירים. ממש תוכנית מסודרת כולל שירים תודה לעונות
לצפיה ב-'תוכנית יום הולדת בגן הילדים'
תוכנית יום הולדת בגן הילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2016 | 17:55
140
גולן רשת שלום רב,
כל מפגש עם הילדים ובעיקר בגיל הרך רצוי להרכיב שלושה חלקים עיקריים: התחלה - גוף - וסיום.
תחילת הפעילות: * שירי פתיחה למי יש יום הולדת,  היום יום הולדת, שירי פתיחה למסיבה וכדומה עם תופים ומעודדות.
גוף המסיבה יכול לשלב מספר שירים עם אביזרים:
למשל:
*  מכתירים את המלך או המלכה של המסיבה, מלבישים להם גלימה וכתר על         רקע שיר מתאים. 
*  מלך המסיבה הופך לנהג קטר של רכבת עם "הגה" ביד ומוביל את כל הילדים      אחריו ברכבת על רקע שירים מתאימים.
*  אפשר לשלב ריקוי זוגות של כל הילדים או ריקוד של כולם (הילדים שוכבים
    לישון ומתעוררים).
*   ריקוד של אמא
*   ריקוד של אבא
*  טקס הדלקת נרות יום הולדת
*  טקס העוגה 
*  ריקוד משותף לכל הילדים (לפי בחירה) (אם ארוך מדי ניתן לוותר על כך.
סיום הפעילות - ניתן להשתמש במצנח צבעוני שמשתתף במסיבה עם שיר מתאים. הדבר מעלה את המורל, החוויה, הצחוק וההנאה של הילדים.
לאחר הפעילות - כולם מוזמנים לארוחה חגיגית כאשר ילד יום ההולדת יושב בראש השולחן ומקבל מתנה או מתנות, מקבל אלבום ציורים וברכות של כל ילדי הגן והצוות. (ברקע: שירי יום הולדת). יש גננות שנותנות את המתנה בטקס הדלקת הנרות ויש בסעודת יום ההולדת - לבחירתכם. רצוי לציין, שאם נותנים לילד מתנות באמצע המסיבה - סביר שהוא יפסיק לשתף פעולה ויתמקד  במתנות.

גולשים יקרים, איך אתם חוגגים בגן יום הולדת? תשרשרו הצעות תהיה כאן הפרייה הדדית. בהצלחה !
לצפיה ב-'שלחי לי מסר עם המייל שלך ואשלח לך'
שלחי לי מסר עם המייל שלך ואשלח לך
01/02/2016 | 00:43
21
לצפיה ב-'מסרק אלקטרוני נגד כינים,,,'
מסרק אלקטרוני נגד כינים,,,
12/01/2016 | 20:28
66
אשמח להתעדכן בקשר לתועלת של המסרק האלקטרוני,
והאם באמת זה  מוצר יעיל  לחיסול הכינים ?
והאם זה אכן  חוסך זמן בסירוק  השיער הנגוע בכינים,
ומחסל בקלות ובמהירות את כול הכינים שבקרקפת הראש ?
אודה לתגובות בנושא.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 16:01
16
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
לצפיה ב-'מצרפת לינק לסרט בריאות מקסים לילדים!'
מצרפת לינק לסרט בריאות מקסים לילדים!
07/01/2016 | 13:59
51
שולחת לינק לסרטון ישראלי עם בובות,מקסים מקסים מקסים! בנושא בריאות לילדים: על צחצוח שיניים,אוכל בריא,ספורט ועוד דברים
ממליצה בחום! זה הלינק: 
https://www.youtube.com/watch?v=R3B5GtoxIW4
לצפיה ב-'גננות יקרות אשמח לעזרה- בן שנה ו 10 מרביץ בגן'
גננות יקרות אשמח לעזרה- בן שנה ו 10 מרביץ בגן
04/01/2016 | 20:33
6
110
ערב טוב אשמח לעזרה,
בני בן שנה ו 10 ילד מקסים, חכם, חייכן, מדבר המון מסביר את עצמו יפה משתף פעולה, אוהב מאוד את הגן שלו, ילד מלא שמחת חיים אוהב לרוץ ולהשתולל..

כשהיה קטן יותר באיזור גיל שנה היה מרביץ לעצמו לפעמיים דופק ראש ברצפה/דלת, לפעמיים עם היד על הראש ולפעמיים משחק על הראש.. אני מספרת את זה כרקע אולי זה קשור..
לאט לאט זה עבר לו (יששש) אבל..
לפני כחודשיים הגננת כל יום אבל כל יום אומרת לי שהוא מרביץ, הוא מאוד אוהב את הילדים בגן, יש לציין שזה גן של 6 ילדים סך הכול!! בבית הוא מספר לי על הילדים באושר גדול וגם בבוקר שמח לראות אותם עושה להם שלום ורץ מרחוק כדאי לראות אותם.. הוא עושה את זה סתם, פשוט סתם.. לא מכעס או תסכול לא כי אמרו לו לא..
יש ימים שאני נשארת איתו בבוקר בגן איזה 10 דק ואני רואה הוא פשוט עובר ודופק לילד על הראש.. הגננת אומרת לי שהוא לוקח משחקים מעץ ודופק לילדים על הראש, הוא עושה את זה ורץ וצוחק.
אנחנו מידי יום "חופרים" לו שלא מרביצים, הוא עושה טובה מאוד יפה ונעים ונותן מלא נשיקות לכל הסובבים אבל בגן הוא עושה דווקא לגננת.
מצד אחד הגגנת איתו בשעות האלה ואני לא נמצאת שם אין לי הרבה מה לעשות .
לפני כמה ימים הגננת אמרה לי שהוא ילד מקסים ומתוק אבל יש לו רק את הבעיה שהוא מרביץ שאת זה היא שמה בצד כי זה תקופה שתעבור וחוץ מזה הוא פשוט מתוק להפליא.
משחק מצייר אוכל ישן הכול אפשר להגיד מושלם.
היום באתי לקחת אותו והיא אמרה לי ביאוש תעשו משהו עם זה אני לא יודעת מה לעשות כבר הוא לא מפסיק להרביץ תלכו להתייעץ עם מישהו!
יש לציין שהוא מרביץ חזק הילדים מחזירים לו ונושכים אותו או שורטים אותו וזה לא מזיז לו..
אז מה אני יכולה לעשות ועוד בתור אחת שלא נמצאת שם ?

תודה על העזרה
לצפיה ב-'אולי באמת אין לי מה לעשות'
אולי באמת אין לי מה לעשות
04/01/2016 | 20:36
87
כי אני לא שם, אולי תתנו לי עצות בתור גגנות מה אתן ההיתן עושות אולי אני אציע לגננת , היא בסוג של יאוש מזה..
למרות שזה מוזר כי שנה שעברה הייתה ילדה שלא הפסיקה לנשוך.. והנה השנה זה עבר אין מה לעשות זה סוג של תקופה לא?
הדבר היחידי שהיא עושה זה להגיד לו לא להרביץ או לוקחת לו את החפץ או מראה לו שלא מרביצים עם זה אלא עושים ככה וככה.. מה עוד אפשר לעשות ?!
לצפיה ב-'ילד מרביץ בגן'
ילד מרביץ בגן
05/01/2016 | 13:43
2
211
זה מאוד נפוץ שיש ילד בגן שנושך או מרביץ, במיוחד בטווח הגילאים שבנך נמצא בו.
אני מניחה שהוא עדיין לא יודע לבטא את עצמו ולכן כנראה כשהוא מנסה להתקרב לילדים אחרים ולהתחבר איתם או לשחק איתם-זה מתבטא במכות.

מה שאצלי עובד בד"כ זה לדאוג שילד כזה שזקוק יותר לתשומת לב והכוונה איך לשחק עם ילדים יהיה קרוב אליי כך שאוכל לכוון אותו ולעזור לו בתהליך החיברות.

קחי בחשבון שבגילאים האלה, הילדים רק מתחילים לראות שיש עוד ילדים מסביבם שאפשר לשחק איתם ביחד ועדיין אין ממש משחק משותף.

אני חושבת שמעבר למה שאת עושה-אין הרבה מה לעשות, הגננת היא זו שנמצאת איתו בגן.
הייתי מנסה לעבוד איתו על חיזוקים חיוביים ולשבח אותו כשהוא משחק יפה וגם לנסות להפוך אותו להיות העוזר של הגננת מבחינת תפקידים שהיא יכולה לתת כמו חלוקת אביזרים, איסוף וכו'-לא כל פעם אבל כן בתדירות גבוהה על מנת ליצור לו הרגשה טובה ועוצמתית.
לצפיה ב-'רב הדברים שציינת הגננת באמת עושה'
רב הדברים שציינת הגננת באמת עושה
05/01/2016 | 13:57
1
73
בגן נותנים לו המון תשומת לב במיוחד שיש רק 6 ילדים גננת וסייעת שמאוד אוהבות אותו כי הוא היחיד שמדבר המון ממש איש השיחה הקטן שלהן, הן אומרות לי כל הזמן שהוא מקסים ואהוב וגם הילדים נורא אוהבים אותו אבל בעניין הזה הן באמת קצת חסרות עונים הן אומרות לי שהן רואות שהוא לא עושה את זה בכוונה ולא מרוע אלא סתם משחק במשחק ובפתאום פק על הדרך נותן אותו בראש לילד אחר.
כמו שציינת, נותנים לו המון תשומת לב, משתפים אותו בהכול אומרים לו תביא לי תראה לי תקח תאסוף.. הוא באמת ילד מאוד סקרן ומשתף פעולה, אוהב לעזור..
יש פה מקום להיות יותר אגרסיביים איתו? בתכלס מה אני יכולה להציע לגננת לעשות?
חוץ ממה שהיא עושה שזה לקחת לו את המשחק ולהגיד לו לא מרביצים.

לצפיה ב-'להמשיך במה שהיא עושה ולהיות סבלניים.'
להמשיך במה שהיא עושה ולהיות סבלניים.
06/01/2016 | 01:21
57
זה יעבור, בסופו של דבר.
לצפיה ב-'איך להתמודד עם בעיות התנהגות של ילדים ?'
איך להתמודד עם בעיות התנהגות של ילדים ?
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 22:42
80
לאם הדואגת ולכל האמהות המזדהות עם הבעיה שהוצגה כאן אני יכולה לומר, שילדים, בדרך כלל, עושים את מה שכדאי להם. אם "משתלם" להם לנהוג באופן מסויים - הם ימשיכו לנהוג כך ואם "לא ישתלם" להם - הם יפסיקו.
שרשרו כאן תגובות שלכם למקרים בהם ילדיכם נוהגים שלא על פי הקודים החברתיים, או שלא על פי מה שאתם מצפים מהם. דוגמא אחת שראינו כאן היא שמסבירים להם כל הזמן איך להתנהג, דוגמא אחרת: לוקחים את המסוכנים החפצים מידיהם. באילו עוד דרכים אתם מגיבים להתנהגות לא הולמת של ילדיכם?
לצפיה ב-'מנסה לחשוב איתך יחד על כיוון'
מנסה לחשוב איתך יחד על כיוון
31/01/2016 | 12:38
24
אמא יקרה שלום
העלית מספר נקודות שניראה לי צריכות התייחסות:
1. "כשהיה קטן יותר באיזור גיל שנה היה מרביץ לעצמו לפעמיים דופק ראש ברצפה/דלת..." אשמח אם תרחבי ותחדדי את השלב הזה. מתי הוא היה עושה זאת?
כשהיה מתוסכל? כשהיה עייף? כניסיון להרגיע את עצמו? מה אתם הייתם עושים כשהוא היה מתנהג כך? ואיך התופעה חלפה?
2. לגבי ההתנהגות בגן:
א. בני כמה יתר הילדים? האם הם גדולים/קטנים יותר ממנו (מה טווח הגילאים)
ב. האם הוא מכה ילד ספציפי או שהוא מכה את כולם ללא הבחנה?
ג. מה הגננת עושה כשהוא מתנהג כך?
ד. מה את עשית כשהיית נוכחת בגן וראית שהוא מכה?
3. מה קורה בסביבות אחרות של הילד, לדוגמא בארועים משפחתיים בהם נימצאים עוד בני משפחה? בגינה ציבורית? בג'ימבורי? 
האם את מכירה את ההתנהגות הזו מחיי היום יום שלך איתו?
האם יש לו אחים ואחיות?
4. ממה הילד נהנה? מה הוא אוהב לעשות? מה מרגיע אותו?

מנהל/ת הפורום

אודות:
כ-30 שנות ניסיון ועשייה בתחומי החינוך השונים. החלה את דרכה כמורה בבית הספר היסודי "רמת חן" ובבית הספר התיכון "בליך" ברמת גן. המשיכה את הקריירה המקצועי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהלת פורום גני ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו