לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום גני ילדים

שלום רב, פורום גני הילדים נועד להפרייה הדדית ולשיתוף בידע ובניסיון של צוותי חינוך והורים לילדים בגיל הרך בפורום ניתן להפנות שאלות, להעלות הצעות ולתת רעיונות בנושאי חינוכיים וטיפוליים הקשורים לילדים בגיל הרך.  מומלץ גם להיכנס לאתר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל למידע נוסף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גני ילדים

שלום רב, פורום גני הילדים נועד להפרייה הדדית ולשיתוף בידע ובניסיון של צוותי חינוך והורים לילדים בגיל הרך בפורום ניתן להפנות שאלות, להעלות הצעות ולתת רעיונות בנושאי חינוכיים וטיפוליים הקשורים לילדים בגיל הרך.  מומלץ גם להיכנס לאתר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל למידע נוסף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום גני הילדים של תפוז! הפורום הזה נועד בשבילכם, הורים וצוותי חינוך בגני הילדים. אתם מוזמנים לשאול בכל נושא הקשור לתחום  זה. שימו לב: הפורום הוא הבית שלכם להתייעצויות והוא לא נועד לפירסום! 
נוכל לבנות כאן יחד  - לטובת חברי הפורום - מאגר מידע לפעילויות מגוונות ומהנות עם הילדים בגן ובבית ונעשיר אלו את אלו בנושאים הקשורים לעולמם של  הילדים בגני הילדים.
המשך >>

לצפיה ב-'הסוואה בטבע'
הסוואה בטבע
19/01/2016 | 06:10
5
118
שלום וברכה,
אבקש את עזרתכם בתוכנית עבודה חודשית לנושא הסוואה בטבע-
יחידות תוכן , רעיונות לפעילויות, יצירה, רעיונות ללקראת קריאה וכתיבה ומתמטיקה.
תודה רבה לכל מי שעוזרת
יפית
לצפיה ב-'תוכניות לימודים בגן הילדים'
תוכניות לימודים בגן הילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2016 | 17:31
4
153
שלום יפית 10,
כתבי בבקשה לאיזה גיל את מכוונת את הפעילות? כך יוכלו הגולשים למקד את תשובתם ואת הצעותיהם.
לצפיה ב-''
22/01/2016 | 07:57
2
40
אשמח בבקשה לגיל 4-6
תודה!
לצפיה ב-'אולי הקישור יוכל לעזור'
אולי הקישור יוכל לעזור
22/01/2016 | 16:59
1
88
לצפיה ב-'תודה אירית אבל אני צריכה תכנית עבודה לנושא'
תודה אירית אבל אני צריכה תכנית עבודה לנושא
23/01/2016 | 22:40
47
לצפיה ב-'לגיל 4-6'
לגיל 4-6
08/02/2016 | 12:02
15
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:39
20
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

לצפיה ב-'יום הולדת '
יום הולדת
16/01/2016 | 12:10
2
63
אשמח לרעיונות לתןכנית יום הולדת מסודרת לגילאי שנתיים שיר וריקוד עם אמא ועם אבא ריקוד משפחתי מתנה מהילדים שירים. ממש תוכנית מסודרת כולל שירים תודה לעונות
לצפיה ב-'תוכנית יום הולדת בגן הילדים'
תוכנית יום הולדת בגן הילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2016 | 17:55
120
גולן רשת שלום רב,
כל מפגש עם הילדים ובעיקר בגיל הרך רצוי להרכיב שלושה חלקים עיקריים: התחלה - גוף - וסיום.
תחילת הפעילות: * שירי פתיחה למי יש יום הולדת,  היום יום הולדת, שירי פתיחה למסיבה וכדומה עם תופים ומעודדות.
גוף המסיבה יכול לשלב מספר שירים עם אביזרים:
למשל:
*  מכתירים את המלך או המלכה של המסיבה, מלבישים להם גלימה וכתר על         רקע שיר מתאים. 
*  מלך המסיבה הופך לנהג קטר של רכבת עם "הגה" ביד ומוביל את כל הילדים      אחריו ברכבת על רקע שירים מתאימים.
*  אפשר לשלב ריקוי זוגות של כל הילדים או ריקוד של כולם (הילדים שוכבים
    לישון ומתעוררים).
*   ריקוד של אמא
*   ריקוד של אבא
*  טקס הדלקת נרות יום הולדת
*  טקס העוגה 
*  ריקוד משותף לכל הילדים (לפי בחירה) (אם ארוך מדי ניתן לוותר על כך.
סיום הפעילות - ניתן להשתמש במצנח צבעוני שמשתתף במסיבה עם שיר מתאים. הדבר מעלה את המורל, החוויה, הצחוק וההנאה של הילדים.
לאחר הפעילות - כולם מוזמנים לארוחה חגיגית כאשר ילד יום ההולדת יושב בראש השולחן ומקבל מתנה או מתנות, מקבל אלבום ציורים וברכות של כל ילדי הגן והצוות. (ברקע: שירי יום הולדת). יש גננות שנותנות את המתנה בטקס הדלקת הנרות ויש בסעודת יום ההולדת - לבחירתכם. רצוי לציין, שאם נותנים לילד מתנות באמצע המסיבה - סביר שהוא יפסיק לשתף פעולה ויתמקד  במתנות.

גולשים יקרים, איך אתם חוגגים בגן יום הולדת? תשרשרו הצעות תהיה כאן הפרייה הדדית. בהצלחה !
לצפיה ב-'שלחי לי מסר עם המייל שלך ואשלח לך'
שלחי לי מסר עם המייל שלך ואשלח לך
01/02/2016 | 00:43
21
לצפיה ב-'מסרק אלקטרוני נגד כינים,,,'
מסרק אלקטרוני נגד כינים,,,
12/01/2016 | 20:28
66
אשמח להתעדכן בקשר לתועלת של המסרק האלקטרוני,
והאם באמת זה  מוצר יעיל  לחיסול הכינים ?
והאם זה אכן  חוסך זמן בסירוק  השיער הנגוע בכינים,
ומחסל בקלות ובמהירות את כול הכינים שבקרקפת הראש ?
אודה לתגובות בנושא.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 16:01
16
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
לצפיה ב-'מצרפת לינק לסרט בריאות מקסים לילדים!'
מצרפת לינק לסרט בריאות מקסים לילדים!
07/01/2016 | 13:59
51
שולחת לינק לסרטון ישראלי עם בובות,מקסים מקסים מקסים! בנושא בריאות לילדים: על צחצוח שיניים,אוכל בריא,ספורט ועוד דברים
ממליצה בחום! זה הלינק: 
https://www.youtube.com/watch?v=R3B5GtoxIW4
לצפיה ב-'גננות יקרות אשמח לעזרה- בן שנה ו 10 מרביץ בגן'
גננות יקרות אשמח לעזרה- בן שנה ו 10 מרביץ בגן
04/01/2016 | 20:33
6
109
ערב טוב אשמח לעזרה,
בני בן שנה ו 10 ילד מקסים, חכם, חייכן, מדבר המון מסביר את עצמו יפה משתף פעולה, אוהב מאוד את הגן שלו, ילד מלא שמחת חיים אוהב לרוץ ולהשתולל..

כשהיה קטן יותר באיזור גיל שנה היה מרביץ לעצמו לפעמיים דופק ראש ברצפה/דלת, לפעמיים עם היד על הראש ולפעמיים משחק על הראש.. אני מספרת את זה כרקע אולי זה קשור..
לאט לאט זה עבר לו (יששש) אבל..
לפני כחודשיים הגננת כל יום אבל כל יום אומרת לי שהוא מרביץ, הוא מאוד אוהב את הילדים בגן, יש לציין שזה גן של 6 ילדים סך הכול!! בבית הוא מספר לי על הילדים באושר גדול וגם בבוקר שמח לראות אותם עושה להם שלום ורץ מרחוק כדאי לראות אותם.. הוא עושה את זה סתם, פשוט סתם.. לא מכעס או תסכול לא כי אמרו לו לא..
יש ימים שאני נשארת איתו בבוקר בגן איזה 10 דק ואני רואה הוא פשוט עובר ודופק לילד על הראש.. הגננת אומרת לי שהוא לוקח משחקים מעץ ודופק לילדים על הראש, הוא עושה את זה ורץ וצוחק.
אנחנו מידי יום "חופרים" לו שלא מרביצים, הוא עושה טובה מאוד יפה ונעים ונותן מלא נשיקות לכל הסובבים אבל בגן הוא עושה דווקא לגננת.
מצד אחד הגגנת איתו בשעות האלה ואני לא נמצאת שם אין לי הרבה מה לעשות .
לפני כמה ימים הגננת אמרה לי שהוא ילד מקסים ומתוק אבל יש לו רק את הבעיה שהוא מרביץ שאת זה היא שמה בצד כי זה תקופה שתעבור וחוץ מזה הוא פשוט מתוק להפליא.
משחק מצייר אוכל ישן הכול אפשר להגיד מושלם.
היום באתי לקחת אותו והיא אמרה לי ביאוש תעשו משהו עם זה אני לא יודעת מה לעשות כבר הוא לא מפסיק להרביץ תלכו להתייעץ עם מישהו!
יש לציין שהוא מרביץ חזק הילדים מחזירים לו ונושכים אותו או שורטים אותו וזה לא מזיז לו..
אז מה אני יכולה לעשות ועוד בתור אחת שלא נמצאת שם ?

תודה על העזרה
לצפיה ב-'אולי באמת אין לי מה לעשות'
אולי באמת אין לי מה לעשות
04/01/2016 | 20:36
86
כי אני לא שם, אולי תתנו לי עצות בתור גגנות מה אתן ההיתן עושות אולי אני אציע לגננת , היא בסוג של יאוש מזה..
למרות שזה מוזר כי שנה שעברה הייתה ילדה שלא הפסיקה לנשוך.. והנה השנה זה עבר אין מה לעשות זה סוג של תקופה לא?
הדבר היחידי שהיא עושה זה להגיד לו לא להרביץ או לוקחת לו את החפץ או מראה לו שלא מרביצים עם זה אלא עושים ככה וככה.. מה עוד אפשר לעשות ?!
לצפיה ב-'ילד מרביץ בגן'
ילד מרביץ בגן
05/01/2016 | 13:43
2
210
זה מאוד נפוץ שיש ילד בגן שנושך או מרביץ, במיוחד בטווח הגילאים שבנך נמצא בו.
אני מניחה שהוא עדיין לא יודע לבטא את עצמו ולכן כנראה כשהוא מנסה להתקרב לילדים אחרים ולהתחבר איתם או לשחק איתם-זה מתבטא במכות.

מה שאצלי עובד בד"כ זה לדאוג שילד כזה שזקוק יותר לתשומת לב והכוונה איך לשחק עם ילדים יהיה קרוב אליי כך שאוכל לכוון אותו ולעזור לו בתהליך החיברות.

קחי בחשבון שבגילאים האלה, הילדים רק מתחילים לראות שיש עוד ילדים מסביבם שאפשר לשחק איתם ביחד ועדיין אין ממש משחק משותף.

אני חושבת שמעבר למה שאת עושה-אין הרבה מה לעשות, הגננת היא זו שנמצאת איתו בגן.
הייתי מנסה לעבוד איתו על חיזוקים חיוביים ולשבח אותו כשהוא משחק יפה וגם לנסות להפוך אותו להיות העוזר של הגננת מבחינת תפקידים שהיא יכולה לתת כמו חלוקת אביזרים, איסוף וכו'-לא כל פעם אבל כן בתדירות גבוהה על מנת ליצור לו הרגשה טובה ועוצמתית.
לצפיה ב-'רב הדברים שציינת הגננת באמת עושה'
רב הדברים שציינת הגננת באמת עושה
05/01/2016 | 13:57
1
73
בגן נותנים לו המון תשומת לב במיוחד שיש רק 6 ילדים גננת וסייעת שמאוד אוהבות אותו כי הוא היחיד שמדבר המון ממש איש השיחה הקטן שלהן, הן אומרות לי כל הזמן שהוא מקסים ואהוב וגם הילדים נורא אוהבים אותו אבל בעניין הזה הן באמת קצת חסרות עונים הן אומרות לי שהן רואות שהוא לא עושה את זה בכוונה ולא מרוע אלא סתם משחק במשחק ובפתאום פק על הדרך נותן אותו בראש לילד אחר.
כמו שציינת, נותנים לו המון תשומת לב, משתפים אותו בהכול אומרים לו תביא לי תראה לי תקח תאסוף.. הוא באמת ילד מאוד סקרן ומשתף פעולה, אוהב לעזור..
יש פה מקום להיות יותר אגרסיביים איתו? בתכלס מה אני יכולה להציע לגננת לעשות?
חוץ ממה שהיא עושה שזה לקחת לו את המשחק ולהגיד לו לא מרביצים.

לצפיה ב-'להמשיך במה שהיא עושה ולהיות סבלניים.'
להמשיך במה שהיא עושה ולהיות סבלניים.
06/01/2016 | 01:21
57
זה יעבור, בסופו של דבר.
לצפיה ב-'איך להתמודד עם בעיות התנהגות של ילדים ?'
איך להתמודד עם בעיות התנהגות של ילדים ?
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 22:42
80
לאם הדואגת ולכל האמהות המזדהות עם הבעיה שהוצגה כאן אני יכולה לומר, שילדים, בדרך כלל, עושים את מה שכדאי להם. אם "משתלם" להם לנהוג באופן מסויים - הם ימשיכו לנהוג כך ואם "לא ישתלם" להם - הם יפסיקו.
שרשרו כאן תגובות שלכם למקרים בהם ילדיכם נוהגים שלא על פי הקודים החברתיים, או שלא על פי מה שאתם מצפים מהם. דוגמא אחת שראינו כאן היא שמסבירים להם כל הזמן איך להתנהג, דוגמא אחרת: לוקחים את המסוכנים החפצים מידיהם. באילו עוד דרכים אתם מגיבים להתנהגות לא הולמת של ילדיכם?
לצפיה ב-'מנסה לחשוב איתך יחד על כיוון'
מנסה לחשוב איתך יחד על כיוון
31/01/2016 | 12:38
23
אמא יקרה שלום
העלית מספר נקודות שניראה לי צריכות התייחסות:
1. "כשהיה קטן יותר באיזור גיל שנה היה מרביץ לעצמו לפעמיים דופק ראש ברצפה/דלת..." אשמח אם תרחבי ותחדדי את השלב הזה. מתי הוא היה עושה זאת?
כשהיה מתוסכל? כשהיה עייף? כניסיון להרגיע את עצמו? מה אתם הייתם עושים כשהוא היה מתנהג כך? ואיך התופעה חלפה?
2. לגבי ההתנהגות בגן:
א. בני כמה יתר הילדים? האם הם גדולים/קטנים יותר ממנו (מה טווח הגילאים)
ב. האם הוא מכה ילד ספציפי או שהוא מכה את כולם ללא הבחנה?
ג. מה הגננת עושה כשהוא מתנהג כך?
ד. מה את עשית כשהיית נוכחת בגן וראית שהוא מכה?
3. מה קורה בסביבות אחרות של הילד, לדוגמא בארועים משפחתיים בהם נימצאים עוד בני משפחה? בגינה ציבורית? בג'ימבורי? 
האם את מכירה את ההתנהגות הזו מחיי היום יום שלך איתו?
האם יש לו אחים ואחיות?
4. ממה הילד נהנה? מה הוא אוהב לעשות? מה מרגיע אותו?

לצפיה ב-'רקפת'
רקפת
05/01/2016 | 21:21
45
לצפיה ב-' ילד בן שנה וחצי נושך'
ילד בן שנה וחצי נושך
02/01/2016 | 21:27
2
66
ילד בן שנה וחצי (אח של ילד בן 4), נושך, נושך את אבא, נושך את אמא, נושך את הגננות. לא/אסור/נו נו נו לא עוזרים. 
להפך, הוא מנסה לנשוך ואומר "נו נו נו" כאילו זה המשחק הכי כייפי בעולם. 
גם "עונש" של להחזיק לו את הידיים שגורם לו לבכות בתסכול לא מרפה את שיניו הנשכניות. 
רעיונות? 

האבא הנשוך
לצפיה ב-'נשיכות בגיל כזה נובעות לרוב מזה שהילד לא מצליח'
נשיכות בגיל כזה נובעות לרוב מזה שהילד לא מצליח
05/01/2016 | 13:50
75
לבטא את עצמו מבחינה מילולית ועל כן הדרך שלו להוציא את התסכול היא הנשיכות.
נסו לתמלל את הילד על מנת לעזור לו למצוא את המילים שהוא רוצה להביע.
נגיד אם הוא נשך כי רצה משחק- לתמלל: אתה רוצה לשחק במשחק?

ה"נו נו נו" כמו שראית לא אפקטיבי במיוחד אז תנסו משהו אחר -אולי לומר בצורה אסרטיבית משהו כמו "אנחנו לא נושכים" או "זה לא נעים לנו" ולהראות שזה כואב ושאתם לא משחקים ככה איתו אם כואב לכם כי זה לא נעים לשחק עם מישהו שמכאיב.

לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
31/01/2016 | 12:47
19
האם הוא נושך רק כשהוא כאילו משחק את המשחק הכי כייפי או שישנם עוד מצבים כמו תיסכול?
כמו שכתבו לפני נשיכות בגיל הזה זו תופעה מוכרת.
הגבולות צריכים להיות מאד ברורים ואסרטיבים.
בנוסף, אם הנשיכות באות ממקום של משחק וכיף (אני הולכת לכתוב משהו...וזה ממש לא בא ממקום שיפוטי או ביקורתי), בידקו עם עצמכם אם במשפחה שלכם יש הפגנת חיבה ע"י נשיכות קטנות (יש משפחות ש"אוכלות" את ילדיהם באהבה, וכך הילד לומד להפגין חיבה).

לצפיה ב-'הורדה מפינטרס'
הורדה מפינטרס
04/01/2016 | 09:22
1
64
האם יש דרך להדפיס חומרים מפינטרס... ניסיתי וניסיתי ולא הצלחתי. אשמח להדרכה קצרה בנושא
לצפיה ב-'צריך ללחוץ על התמונה שמעניינת אותך ואז זה פותח עמוד'
צריך ללחוץ על התמונה שמעניינת אותך ואז זה פותח עמוד
05/01/2016 | 13:47
39
חדש ובו רק התמונה של מה שבחרת ואם תלחצי עליה- לרוב זה יעביר אותך לאתר ממנו התמונה נלקחה ויהיה שם הוראות, קבצים וכו'.

מקווה שהסברתי בצורה מובנת
לצפיה ב-'הורים לילדים בני 3-11? קראו בבקשה'
הורים לילדים בני 3-11? קראו בבקשה
04/01/2016 | 23:12
79

אני קלינאית תקשורת, ועורכת מחקר על צרידות בילדים.
אני מחפשת זוגות הורים חילונים או חרדים שימלאו שאלון.
על ההורים לבחור אחד מילדיהם ולמלא את השאלון המצורף (כל אחד מבני הזוג בנפרד), אינטרנטי ונוח, כ-10 דקות מילוי:

https://docs.google.com/forms/d/1x4NyFL6L0w5Z9Yzfn...
(לא משנה אם ילדכם צרוד או לא)

תודה רבה!  ​
ליצירת קשר: rivkamexkar@gmail.com

לצפיה ב-'שיר "בוקר של אור "לעידית סולקין'
שיר "בוקר של אור "לעידית סולקין
03/01/2016 | 11:21
106
שלום לכולם אני רוצה לדעת את מילות השיר אני אשמח אם מי שיודע את השיר שישלח את מילות השיר
תודה
לצפיה ב-'הורים שמתערבים יותר מידי'
הורים שמתערבים יותר מידי
30/12/2015 | 14:42
3
121
אני גננת יחסית חדשה. אני בנאדם עדין ואני מרגישה שההורים מנצלים את זה ומנסים להתערב לי יותר מידי בתוכנית ובהפעלות.
איך אפשר להעיר להם בצורה עדינה - את הפן המקצועי אני רוצה שישאירו לי. רוצה לשים גבולות אך בצורה עדינה.
אשמח לעצות מניסיונכם.
לצפיה ב-'מעורבות בגן או התערבות בעבודת הגננת'
מעורבות בגן או התערבות בעבודת הגננת
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2015 | 23:04
117
קייטילי שלום,
אנו נמצאים בעידן בו ההורים מעורבים בחינוך ילדיהם, דבר חיובי לכשעצמו. אולם לעיתים, ההורים אינם יודעים מהו הגבול בין מעורבות להתערבות או מתי המעורבות הופכת להתערבות. כמו כן, בכל גן הגבול הזה נמצא במקום אחר - הכל בהתאם לאופי הגננת, לסגנון הניהול שלה ולמטרות שלה. לכן, אני מציעה לקיים אסיפת הורים כבר בראשית השנה ובאסיפה זו לקיים תיאום ציפיות בין הגננת להורים ובין ההורים לגננת. זאת הדרך הנעימה ביותר להאיר את עיני ההורים במקום להעיר להם בהמשך הדרך. כך באופן המקצועי ביותר ניתן למנוע אי נעימויות וסכסוכים עתידיים. שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'מזדהה איתך מאוד, הייתי שם...'
מזדהה איתך מאוד, הייתי שם...
01/01/2016 | 14:09
85
אני חושבת שעם הזמן והניסיון שצוברים-הביטחון העצמי עולה.
לי עזר מאוד להעלות את הביטחון העצמי כי ידעתי שנותנת מעצמי 100 אחוז ואפילו יותר ושידרתי שאני יודעת את העבודה. תנסי לעבוד על זה עם עצמך.
תמיד תבואי מוכנה למפגש,לשיחות עם ההורים, ואם את לא יודעת לתת תשובה מסוימת להורה-זה בסדר, זה אנושי לגמרי. תגידי בביטחון שתבררי את זה ותעדכני ברגע שתדעי.

הגננת היא הגורם האחראי לקביעת תוכנית הלימודים-אם יש למישהו מה להעיר, תבקשי שיעשו את זה בצורה מכבדת מולך ואת תשקלי את דעתם בהכנת מערך הלמידה בגן.

האם תוכלי לשתף יותר במה ההתערבות שלהם מתבטאת? אולי נוכל לתת טיפים ספציפים.

לצפיה ב-'היי קייטלי'
היי קייטלי
31/01/2016 | 13:04
20
התחושה שאת מתארת באמת לא נעימה, ולעיתים יכולה גם להוריד את הביטחון בייחוד אם את גננת בתחילת הדרך.
אני מציעה לך לבדוק מספר דברים:
1. בדקי עם עצמך, כמה הורים מתערבים לך בתוכניות ובפעילויות שלך (אני בטוחה שזה לא כולם)
2. בדקי כמה פעמים הם העירו לך ועל מה בדיוק
3. הזמיני כל אחד מהם לשיחה ואמרי להם שאת מאד מעריכה את האיכפתיות שלהם ואת בטוחה שכל ההארות שלהם מגיעים ממקום טוב. ואת לוקחת לתשומת ליבך את ההארותיהם. אבל באותה נשימה חשוב לך להעביר להם את המסר, שאת אשת המקצוע בגן, והוכשרת לזה לא מעט שנים ואת עושה את המיטב שאת יכולה.
אל תילחמי בהם, נסי להבין מה הם אומרים לך בין השורות.
עשי בדק בית עם עצמך, אולי יש מקום לשיפור.
אם את גננת של משרד החינוך את יכולה להעזר ביועצת או בפסיכולוגית של הגן לגבי הדילמה הזו.
אם את גננת שכירה בגן פרטי (והיחסים עם המעסיק טובים), נסי לשתף את המעסיק שלך ושיתן לך גב.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2015 | 15:58
23
 מחפשים פעילויות נחמדות לילדים בימים הגשומים של השנה?
היכנסו עכשיו לפורום יוצרים עם ילדים וקבלו רעיונות מקוריים!

מתעניינים בבר אקטיבי לאירוע מושלם? יש לכם שאלות לגבי בחירת האלכוהול?
היכנסו עכשיו לפורום בר אקטיבי ותקבלו תשובות להכל!

ההתמכרות שלך מפריעה לך לנהל אורח חיים תקין?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום התמכרות למין

מחפשים מטפל סיעודי עבור היקרים לכם מכל? יש לכן שאלות לגבי זכויותיו?
היכנסו עכשיו לפורום טיפול בקשישים ותקבלו מענה לשאלותיכם!

מתעניין בקרב מגע ומעוניין לקבל פרטים נוספים?
היכנס עכשיו לפורום קרב מגע הגנה עצמית ותקבל תשובות לכל השאלות!

לצפיה ב-'מעבר מהבית לגן'
מעבר מהבית לגן
28/12/2015 | 09:22
2
74
בוקר טוב! עד עכשיו הילדה שלנו היתה בבית עם סבתה. המעבר מהבית לגן מלחיץ אותנו אבל אין לנו עוד ברירה. היא כבר בת שנה וחצי ושנה הבאה היא חייבת ללכת לגן. איך אפשר לעשות את המעבר הזה כמה שיותר קל לילדה?
לצפיה ב-'לדעתי, השתלבות איטית...'
לדעתי, השתלבות איטית...
28/12/2015 | 20:33
1
59
להגיע איתה כמה פעמים לגן לקראת הכניסה לגן ולהישאר יחד איתה כך שהיא תכיר את הדמויות המטפלות ואת הילדים והסביבה תיראה לה מוכרת.

אחרי זה בזמן ההשתלבות- כל גן וההשתלבות שלו, אני בעד השתלבות הדרגתית: ביום הראשון לבוא , להישאר איתה קצת ולעזוב לחצי שעה-שעה. יום למחרת- לעזוב ליותר וביום השלישי- כבר חצי יום ואז לאסוף וכך הלאה...
לצפיה ב-'מעבר מהבית לגן'
מעבר מהבית לגן
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2015 | 01:00
48
שלום malaka ke
מעבר בין הבית לגן בפעם הראשונה הוא ארוע שמציב בפני הילד, ההורים וצוות הגן  התמודדויות עם אתגרים ותכנים חדשים כמו פרידה מההורים, מפגש ראשוני עם קבוצת ילדים, דחיית סיפוקים ועוד...לכן, בצדק את קצת חוששת - את הרי עומדת בפני הלא נודע. אך אני יכולה להרגיע אותך שבדרך כלל השינוי חיובי. הוא מהווה עבור הילדים הזדמנות לצמיחה והתפתחות ויכולת הסתגלות לשינויים. הקושי הוא יותר אצל המבוגרים החוששים מהשינוי אבל חשוב לזכור שההורה צריך לשדר ביטחון לילדו לגבי ההחלטה שקיבל ולהעביר לילדו מסר שהוא סומך עליו. חשוב גם לסמוך על הצוות שבחרתם, שידע לתת את המענה המותאם לצרכי ילדכם. הגן הוא מקום בו ילדכם יתפתח, ילמד וייהנה, ויחזור הביתה עם חוויות, ידע וכישורים חדשים. אתן לכם כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד: 1. תחשבו חיובי. האופן בו אנו מתבוננים בקושי ישפיע על אופן ההתגברות עליו ויכריע אם נצליח או ניכשל. 2. העבירו מסרים חיוביים לילדכם: "יהיה לך כיף בגן החדש, תלמד שירים וסיפורים ותכיר חברים חדשים." 3 תנו לילד ביטחון ואמרו לו מתי תבואו לקחתו מהגן: "אמא תבוא לקחת אותך מהגן אחרי שתקום משנת הצהריים.." 4. דברו עם הגננת על כל דבר שאינו ברור או על מצוקות שעולות בעיקר בשלבים הראשונים. 5. בימים הראשונים תתכוננו לקצר לילד את יום הלימודים למקרה שיקראו לכם מוקדם יותר 6. חשוב להגיע בזמן לקחת את הילד, אפילו מעט לפני סוף היום - כדי שיקבל ביטחון ולא ייאלץ להמתין עד שכל הילדים ילכו הביתה. אני מסכימה גם עם הכותבת "פרפרי אהבה" שהציעה לכם לקיים הסתגלות הדרגתית.
אשמח לשמוע מחברי הפורום על הסתגלויות נעימות שאירעו להם בגן או עם ילדיהם הפרטיים. אם יש לכם עיצות נוספות ל malaka ke אתם מוזמנים לכתוב כאן.
לצפיה ב-'מחפשת 2 שירים לא יודעת מי היוצר'
מחפשת 2 שירים לא יודעת מי היוצר
30/12/2015 | 00:32
1
87
1) מטייל אני לבד מחפש חבר נחמד..
2) גב אל גב
אלו הם ריקודים בזוגות. אשמח לתשובה לפלאפון 052-6737597 או למייל s40725765@gmail.com.  תודה
לצפיה ב-'השיר גב אל גב (דודי בן דוד מילים ולחן , ראי כאן,,'
השיר גב אל גב (דודי בן דוד מילים ולחן , ראי כאן,,
12/01/2016 | 20:34
45
לצפיה ב-'תופעה של נשיכות בגן שלי'
תופעה של נשיכות בגן שלי
28/12/2015 | 15:43
2
59
היי לכולם. אני גננת בגן פרטי. יש לי בגן תופעה של נשיכות. אני עומדת במצב לא נעים מול הורים שהילד שלהם ננשך. איך אפשר לעצור את התופעה הזאת? 
לצפיה ב-'נשיכות בגן '
נשיכות בגן
28/12/2015 | 20:30
78
נשיכות זה נושא כאוב, תרתי משמע.
מה שאצלי עובד זה לשים את הילדים שנושכים בתדירות רבה קרוב אליי וככה יותר קל לי לקלוט התנהגויות/מבטים שאני מזהה ומבינה שהנשיכה קרבה ומגיעה. אני עוצרת ככה המון נשיכות.

כמו כן, מנסה כמה שיותר לתת חיזוקים חיוביים לילדים ולשבח אותם על התנהגות יפה כחברים.

לא ציינת בני כמה הילדים וזה נתון משמעותי. אם הם סביב גיל שנה וחצי-שנתיים, זה בד"כ סימן לתסכול כי הם כבר גדולים אבל לא מספיק כדי להביע את עצמם ולכן זה מתבטא בצורה כזו.

עוד אופציה זה לוח התנהגות כיתתי שבו הילדים מקבלים מדבקות כוכבים על הלוח בכל מיני זמנים-לדוגמא אני נותנת מדבקות בסוף המפגש שלי והילדים מצפים לזה בקוצר רוח. זה שיפר משמעותית את ההתנהגות שלהם.
לצפיה ב-'תופעת הנשיכות בגיל הגן'
תופעת הנשיכות בגיל הגן
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2015 | 23:46
61
דניאלה שלום,
תופעת הנשיכות מוכרת לכל גננת וכמעט לכל הורה לילד בגיל הרך. לא ציינת את גיל הילד, אך סביר להניח שבגנים פרטיים נמצאים פעוטות בגיל שנה עד שנתיים לערך וזה הגיל בו רוב הנשיכות מופיעות. יש מספר סיבות לנשיכות וחשוב לאתר מהי הסיבה בגללה הילד נושך. האם בגלל שהוא כעס על חבר שלקח לו צעצוע מהיד וזו היתה תגובתו הספונטנית להתמודדות עם המצב, האם בגלל פער בין הרצון לומר משהו לבין היכולת הפיזית לבצע זאת? האם יש לו קושי בהפרדת תנועה כלומר הוא רוצה לנשק ויוצאת לו בטעות נשיכה, כי גם הנשיקה וגם הנשיכה מתרחשות באותו אזור של הפה ולעיתים יש לילדים קושי להפריד את התנועה של השפתיים שהיא תנועה עדינה ומתקדמת יותר מתנועת הלסת שהיא תנועה קלה יותר לביצוע ואז נוצרת נשיכה בלי כוונה. ואולי הוא נושך דווקא את החבר הכי טוב שלו בגן - או אז אפשר להסיק שהוא רוצה להביע רגשי אהבה לחברו ומחקה "נשיכות חיבה" אותן למד מהתבוננות באנשים קרובים אליו הנושכים מאהבה כמו אמא שנושכת ב"כאילו" את בנה ואומרת לו " אני אוכל אותך".. או אבא שאוהב את אמא ואומר לה בצחוק : "בא לי לתת לך ביס" ועושה תנועת נשיכה... ילדים רואים ולא תמיד מבינים את משמעות הדברים - ומחקים את ההתנהגות באופן טבעי. לכן יש לחפש את הסיבה לנשיכה ולתת מענה הולם. בכל מקרה אין להעניש ילדים רכים על נשיכה שביצעו - הם אינם חשים את הכאב על מישהו אחר. מבחינתם זה ענה להם על צורך כלשהו. צריך ללמד אותם שהמעשה הזה לא מקובל ויש דרכים לעשות זאת בלי עונשים ובלי הרבה הסברים, שכן בגיל הרך צריך להימנע מהרצאות לילדים על כללים וחוקים. לפני שאתן לכם את הטיפ כיצד ניתן למגר את תופעת הנשיכות הייתי שמחה לשמוע מכם מה דעתכם והאם מצאתם דרכים יצירתיות למנוע נשיכות בגן? או לפחות להקטין את ממדי התופעה?
לצפיה ב-'אפליקציות חינוכיות לילדים'
אפליקציות חינוכיות לילדים
28/12/2015 | 12:39
1
34
שלום,
אני מחפשת אפליקציות חינוכיות טובות וחינמיות לילדים שלי.
אשמח לקבל המלצות
לצפיה ב-'מוזמנת להוריד את אפליקציות "שובי" '
מוזמנת להוריד את אפליקציות "שובי"
03/01/2016 | 13:51
24
אפליקציות "שובי" הינם אפליקציות חינוכיות, מהנות ומקוריות לילדים.  
היעד שלנו הוא ליצור חווית למידה טובה איכותית וכיפית לילד/ה
כרגע יש שתי אפלקיציות ובקרוב עוד :) 
1. משחקי חשיבה לילדים- לימוד מספרים, צבעים, אותיות, אנגלית בסיסית.
 אנרואיד חינם-
אייפון חינם- 

2. משחקי זיכרון לילדים אשר מפתחים את כישורי הזיכרון באופנים שונים ומקוריים.  
אנדרואיד חינם:
איייפון חינם: 

מוזמנת :) 
שובי : ) 
לצפיה ב-'חיפוש גן לתינוק בן שנה'
חיפוש גן לתינוק בן שנה
27/12/2015 | 17:28
1
30
אנחנו הורים לתינוק בן שנה ומחפשים לו גן מתאים לשנה הבאה. מה היית ממליצה לנו לבדוק ואיך נדע איזה גן הוא המתאים ביותר?
לצפיה ב-'טיפים לקראת הרשמה לגן או למעון'
טיפים לקראת הרשמה לגן או למעון
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2015 | 21:28
41
דרורי8 והורים יקרים, שלום רב,
אכן, בימים אלה עומדת להיפתח ההרשמה לגני הילדים לקראת השנה הבאה. הורים לילד בן שנה מתרגשים ממעמד זה, על אחת כמה וכמה אם האוצר שלהם יוצא מהבית למסגרת חוץ ביתית בפעם הראשונה בחייו. 
הנה מספר נקודות שכדאי להתייחס אליהן:
- ראשית, הפעילו את החושים בהגיעכם לבקר בגן. חמשת החושים יתנו לכם מדד די מהימן לשם קבלת החלטות. התבוננו בילדים וראו אם הם רגועים, שמחים ועסוקים. הקשיבו לקולות הרקע, למוסיקה, לטון הדיבור של הצוות, לקולם של הילדים, הריחו... רצוי את האוכל...בדקו איזה מידע מעביר לכם חוש המישוש - האם הילדים חשים מגע נעים מהצוות, מגע מלטף? מחבק? אם אפשר אפילו טעמו את טעם המזון שהילדים מקבלים, אם יתמזל מזלכם להגיע לקראת קבלת שבת  ביום בו מכינים לעיתים חלות, אולי תנעם לחיככם חלת השבת. לבסוף תנו לחוש השישי לקבל האת ההחלטה בשבילכם ברמת האינטואיציה, מהבטן! כל זה לא יקח יותר ממספר שניות. 
- אם השלב הראשון הזה עבר בהצלחה אפשר לעבור לשאלות לגבי דברים המעניינים אתכם, למשל: האם מתנהל סדר יום בגן המתאים לצורכי הילדים, לזמני הארוחות והשינה שלהם ומה עושים בין הזמנים הללו? עד כמה מקדישים זמן לאהבה (חום, ליטוף חיבוק, מגע ודיבור רך) עד כמה מאפשרים לתינוקות משחק חופשי וחקר, והאם מתאפשרת פעילות מוטורית בחצר צמודה ומוגנת?  בגיל בוגר יותר ניתן לברר האם מוקדש זמן לחשיפה לחומרים וליצירה, ולמשחקי דמיון. ניתן לשאול האם מתקיימים מפגשי למידה הכוללים שירה, הקראת סיפורים, תנועה ועוד.
-בנוסף - בדקו אם הצוות עבר קורס החייאה ועזרה ראשונה ומסוגל להגיש סיוע כנדרש וכמובן האם הצוות מודע לבעיות בטיחות העלולות לצוץ פה ושם והאם יש לו פתרונות מתוכננים. צוות איכותי עשוי בהחלט להסיר דאגה מליבכם.
-ברגע שבחרתם את הגן המתאים לכם - האמינו בצוות, סימכו עליו, ובמקביל בדקו אותו ותנו לו משוב על רמת שביעות רצונכם במהלך השנה. צוות טוב ידע לקבל את הערותיכם כטיפ לשיפור ובעקבות המשוב ישתדרג וישביח את השירות תוך כדי תנועה.
אני מאחלת לכל ההורים באשר הם בחירה מוצלחת והנאה מהתהליך המאתגר והמעצים הזה. בהצלחה!
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2015 | 14:12
10
 כותב עבודה סמינריונית? צריך עזרה במציאת מקורות ביבליוגרפים?
היכנס עכשיו לפורום כתיבת עבודות אקדמיות ותקבל תשובות לכל השאלות!

סובלים ממחלת הקרוהן והקוליטיס? אתם לא לבד.
היכנסו עכשיו לפורום קרוהן וקוליטיס – תמיכה ותוכלו לשתף באנונימיות מוחלטת

עומדת ללדת? מתלבטת איך לבחור את הדולה המושלמת עבורך?
בפורום לקראת לידה – רופא ודולה תוכלי לשאול ולהתייעץ על הכל

מכורים לסדרה צעירים חסרי מנוח? עדיין רוצים להתעדכן בכל מה שקורה?
מוזמנים להיכנס עכשיו לפורום צעירים חסרי מנוח ולדבר על כל מה שחם!

סובלים מבעיות זיכרון? רוצים ללמוד תרגילים לשיפורו וחיזוקו?
היכנסו עכשיו לפורום שיפור הזיכרון וגלו דרכים להתמודדות!

מנהל/ת הפורום

אודות:
כ-30 שנות ניסיון ועשייה בתחומי החינוך השונים. החלה את דרכה כמורה בבית הספר היסודי "רמת חן" ובבית הספר התיכון "בליך" ברמת גן. המשיכה את הקריירה המקצועי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהלת פורום גני ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו