לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום גני ילדים
שלום רב, פורום גני הילדים נועד להפרייה הדדית ולשיתוף בידע ובניסיון של צוותי חינוך והורים לילדים בגיל הרך בפורום ניתן להפנות שאלות, להעלות הצעות ולתת רעיונות בנושאי חינוכיים וטיפוליים הקשורים לילדים בגיל הרך.  מומלץ גם להיכנס לאתר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל למידע נוסף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גני ילדים

שלום רב, פורום גני הילדים נועד להפרייה הדדית ולשיתוף בידע ובניסיון של צוותי חינוך והורים לילדים בגיל הרך בפורום ניתן להפנות שאלות, להעלות הצעות ולתת רעיונות בנושאי חינוכיים וטיפוליים הקשורים לילדים בגיל הרך.  מומלץ גם להיכנס לאתר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל למידע נוסף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום גני הילדים של תפוז! הפורום הזה נועד בשבילכם, הורים וצוותי חינוך בגני הילדים. אתם מוזמנים לשאול בכל נושא הקשור לתחום  זה. שימו לב: הפורום הוא הבית שלכם להתייעצויות והוא לא נועד לפירסום! 
נוכל לבנות כאן יחד  - לטובת חברי הפורום - מאגר מידע לפעילויות מגוונות ומהנות עם הילדים בגן ובבית ונעשיר אלו את אלו בנושאים הקשורים לעולמם של  הילדים בגני הילדים.
המשך >>

*ארבע עונות
25/05/2016 | 23:12
2
*ארבע עונות
25/05/2016 | 23:07
בת 5 עם "בעיות" בגן
24/05/2016 | 11:54
11
היי
ביתי הבכורה בת 5 ולה אח קטן בן שנה. גננת שזו השנה הראשונה שלה. תמיד ביתי לא הייתה מהמשתתפים בחגים/מסיבות גן/חוגים. גם לא מוכנה ללכת לחוגים (לא מוכנה להתיישב עם הקבוצה ולא מוכנה להישאר בלעדיי- גם לא אם אהיה מאחורי הדלת). אבל השנה המצב הוחמר מאד ורק מתדרדר- נמסר לי שהיא נתקפת התקפות זעם ומרביצה ומפרקת משחקים בגן. לפעמים גם לא מוכנה לשבת במפגשים- יכולה להעיף כסא וללכת. פנינו לשירות פסיכולוגי. אמרו שהצוות צריך הכוונה והיא צריכה הרבה חום ואותנו הפנו לטיפול דיאדי. עברנו אותו (עכשיו הפסקנו ללכת בעצה אחת עם הפסיכולוגית). בבית הכל טוב, היא לא מרימה יד, וכשבא חבר היא לרוב מקסימה ממש ומשחקת מקסים. אבל בגן התקפות הזעם ממשיכות . אין שום הסבר לזה. אין לי שום דרך לעזור לה והיא לא משתפת אותי. רק מתעצבנת כשאני שואלת. מרגישה שהיא במצוקה כלשהי בגן שם ולא נראה שמוצאת את עצמה. אין לה חברה שהתחברה אליה במיוחד. יש כמה ילדים שכל פעם מזמינה מישהו אחר. מה עושים? אני לא בגן ואין לי שום דרך לעזור שם ולא יודעת מה לעשות. אגב היא אוהבת את הגננת והגננת אומרת שהיא מדברת איתה וזה עוזר, אבל זה לא עובר...
בקשת עזרה במציאת שיר לל"ג בעומר דחוף!!!
24/05/2016 | 00:24
17
אבקש עזרתכן הדחופה במציאת שיר לל"ג בעומר שם השיר: "בוערת מדורה עולה עולה האש" איפה יכולה למצוא (באיזה דיסק או מי יכולה לשלוח לי?) לא מופיע ביוטיוב אלא רק בסרטונים בהם הגננות והסייעות שרות.
תודה רבה וחג שמח!
שאלה!
19/05/2016 | 04:35
1
29
מאיזה גיל גני ילדים נחשבים בתוך מסגרת משרד החינוך?
האם גם פעוטון/מעון לגילאי שנתיים-שלוש יכול להיות מוכר ובפיקוח משרד החינוך?
תודה לעונים ולעונות!
חוק חינוך חובה חינם
( לעמוד שלי בתפוז )
19/05/2016 | 12:53
22
שני שלום רב,
גני הילדים במסגרות החינוך של משרד החינוך קולטות ילדים מגיל שנתיים ותשעה חודשים. דהיינו בשנת הלימודים הבאה (תשע"ז) יקלטו כל ילדי שנתון 2013 . מעונות יכולים לעבור את תהליך ההכרה ולהיות מוכרים על ידי משרד החינוך רק אם יש להם מעל 10 ילדים בשנתון של גיל 3.
יעוץ/עזרה
19/05/2016 | 06:43
20
שלום רב,
אשמח לעזרתכן :
שלחתי למפקחת שלי הודעה שאינני מעונינת בתפקיד כגננת מלווה מאחר ודורש קשר עקבי המקשה עלי לעת עתה וקבלתי ממנה תגובה כזאת: לא עלייך המלאכה לגמור..
האם אפשר בבקשה הסבר מה הכוונה, לא הבנתי אותה?

מחכה לתגובתכן
מתנות סוף שנה
17/05/2016 | 10:08
45
מגוון מתנות סוף שנה - הטבות למקדימים להזמין!         http://haha.co.il/%D7%9E%D7%AA%D7%A0%D7%95%D7%AA-%...
סמינריון
16/05/2016 | 23:09
18
היי בנות. 
צריכה עזרה במציאת שם לסמינריון שלי. 
נושא הסמינריון: פיתוח תכנית שנתית במתמטיקה לגיל הרך. 
יש למישהי רעיון? 
תודה מראש :)
מצלמות אבטחה
15/05/2016 | 12:35
27
מבצע מיוחד לזמן מוגבל
שירות מהיר אדיב
ממולץ בחום
054-2043645 מיקי
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:08
5
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
עצות לעבודה מול בני 1.5-3
04/05/2016 | 20:17
2
63
היי שלום,לאחרונהה התחלתי לעבוד במעון כמו שציינתי ילדים כבני שנה וחצי
עד שלוש.נתקלת בלא מעט מקרים בה ילד או שניים נושך באופן קבוע
ללא שום סיבה כיצד ניתן למנוע זאת מלבד להצמד לאותם ילדים
איך מעבירים לילד כמה אסור הדבר ? וכמו כן אשמח לעצות כלליות
כמו איך גורמים לילד שקשה לו להפתח כלפיך ?איך מגיעים אליו?

תודנ.
נשיכות
05/05/2016 | 08:43
46
בגילאים האלה נשיכות זה דבר נורמטיבי וחלק מההתפתחות שלהם.
במיוחד בשלב שבו הם עדיין לא מצליחים להביע את עצמם כפי שהם היו רוצים- התסכול מאוד גבוה ולרוב זה מתבטא בנשיכות.

אני עובדת עם בני 2-3 ולרוב אני פשוט מנסה לזהות את הסיטואציות הבעייתיות (לדוגמא: 2 ילדים רבים על צעצוע) ומשתדלת ישר לתווך ולהציע להם פתרונות אפשריים.

אם זיהית ילד שנושך הרבה- הכי טוב זה להיצמד אליו ולחזק אותו חיזוקים חיוביים, להיות ערה לסיטואציות יותר בעייתיות שלרוב גורמות לו לנשוך ולתווך עבורו את הסיטואציה: "אני מבינה שקשה לך, זה באמת מרגיז שלוקחים צעצוע ממך. בוא נבקש את הצעצוע בחזרה".

לגבי השאלה השנייה, אני חושבת שזה עניין של אופי ושל זמן,לא כל הילדים מתחברים מיד מאחר והם לרוב חשדניים. תנסי לשבת לשחק איתו 1 על 1, אם גמול- לקחת אותו לשירותים, אם לא גמול- להשקיע בזמן ההחתלה ולשחק משחקים.
נשיכות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2016 | 14:39
15
חידה עלומה,
נשיכות בקרב ילדים בגיל שציינת מתרחשות בשל סיבות שונות. אין דבר כזה נושך בלי סיבה. לכל נשיכה יש סיבה - לא תמיד אנחנו המבוגרים מודעים לסיבה או מזהים אותה. אחת הסיבות לנשיכות בגיל זה היא פער בין הרצון לומר דבר מה לבין חוסר הבשלות לעשות זאת, כלומר הילד רוצה לומר לחברו אל תיקח לי את הצעצוע, אך הדיבור עדיין לא בשל אצלו ולכן הוא ישתמש בפה בדרך היחידה שהוא יכול ויודע ועלול לנשוך. סיבה נוספת היא חיקוי של ביטויי אהבה בבית. במשפחות רבות מבטאים אהבה בין בני המשפחה על ידי "נשיכות אהבה" קלות בבטן, או על היד  ואמירות כמו: "אני אוכל אותך". הילד מבין שאפשר גם לנשוך כדי לבטא אהבה. הרבה פעמים ילדים נושכים בגן דווקא את החברים הטובים שלהם מהסיבה הזאת. במצב זה רצוי להפסיק בבית את ההתנהגות הזו כדי שלא יהיה חיקוי. יש סיבות נוספות כמו קושי בהפרדת תנועה כשהילד מתכוון לנשק ובטעות הוא נושך....אז בחלק מהמקרים, הפיתרון, הוא, כפי שציינת בפנייתך, להישאר בקירבת הילד הנושך, לא ממש להיצמד אליו, אלא להיות בקשר עין איתו ובמרחק של כשני מטר ממנו ולהוות לו סוג של "צל". לאן שהוא הולך - ה"צל" הולך אחריו, אך מבלי שיפריע לו למהלך הפעילות. תפקיד ה"צל" - כלומר הגננת או הסייעת התורנית, לצפות מראש אינטראקציות שעלולות להסתיים בנשיכה ולהתערב בפתרון הבעיות ובמתן אלטרנטיבות לפעילות לפני שהנשיכה מתרחשת. מהלך כזה יכול להימשך על פני מספר ימים ועד שהילד הנושך כבר הפנים את הבקרה החיצונית שהושמה עליו עד כדי כך שהוא לומד לשים לעצמו גבולות ולחפש אלטרנטיבות כאילו ה"צל" עדיין אחריו..
אני פה ואשמח לשמוע מכם על דרכים נוספות למניעת נשיכות בגן.
להרצאות, סדנאות, הדרכת הורים וצוותי חינוך היכנסו לפייסבוק: ד"ר שולמית ביסמנובסקי - הדרכת הורים וצוותי חינוך "
או לאתר: www.dr-bismanovsky-center.com

פקידת סעד
02/05/2016 | 19:38
1
43
שואלת עבור חברה. פנתה אליה פקידת סעד בבקשה למילוי חוות דעת לגבי ילדה שנמצאת בגן שלה. מה החוק לגבי נושא זה? האם ההורים צריכים לחתום על ויתור סודיות? אשמח להבהרות בנושא מבעלי נסיון.
זו חובה חוקית לדווח.
15/05/2016 | 20:01
11
שתבקש אישור מהמפקחת
גנים פרטיים בראש העין
30/04/2016 | 16:11
32
אני מחפשת מידע על הגנים הבאים, אשמח לעזרתכן...:
- גן חנה במבצע דני (אם למישהי יש מספר טלפון שלה זה יהיה מעולה, אין אפשרות למצוא את הטלפון באף אתר...)
- משפחתון מטי בברקן (לאילו גילאים?)
- משפחתון תמר (היכן? גילאים?)
- משפחתון טלי ב-ה' באייר 
- פעוטון תקווה ב-ה' באייר
*גנים נוספים לגילאי שנתיים וחצי, במיוחד בנווה אפק.
תודה מקרב הלב!

בוקר טוב, איך אני מגיעה לקבצים בארכיון ?
30/04/2016 | 09:06
2
54
ישנם המון רעיונות מקסיצים וקבצים שמצאתי בהיסטוריה של הפוורם
כתוב שקבצים בארכיון, אולם לא הצלחתי למצוא אותם בארכיון.
בחלק מהמקרים הקישור כלל לא עובד
ובחלק אין קבצים שמצאתי

אשמח אם תשלחי לי לנק לקבצים שהועלו בעבר
תודה
הקבצים שצורפו נמחקו, לדעתי
05/05/2016 | 08:47
1
33
ממליצה לפנות להנהלת הפורומים דרך הפורום של תפוז משוב ולשאול לגבי זה.
חבל :( תודה על המענה
12/05/2016 | 07:55
8
הרישום בעיצומו? (כותבת פה למטה) הרשמה לגנים הציבוריים
25/04/2016 | 11:14
33
הורים יקרים
ההרשמה למעונות יום הציבוריים אמורה הייתה להתחיל ב-3 לאפריל.
התכוננתי חודש מראש לרשום את הקטנה פעם ראשונה לגן וציפיתי בקוצר רוח להפצת ערכת ההרשמה באינטרנט רק שאז קיבלתי הודעת התנצלות.
אני יכול להבין את הסנקציות שנוקטים הארגונים אבל אני לא שומע שמישהו מדבר איתם בכלל או שהם מנסים לדבר עם מישהו.

אב לחוץ

חג שמח לכולם
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:44
18
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
חלי
20/04/2016 | 11:04
32
ממליצה על תינוקייה שבני נמצא בו ועל הגן שיעבור אליו בעתיד והוא גן ביייבי קונסרבטוריון שנמצא בבר כוכבא 28 ברמת גן. התינוקייה מדהימה, הגננות והסייעות הכי מקצועיות וטובות שיש! אין דברים כאלה! הן תמיד מייעצות לי ותומכות בי ותמיד יש לי אוזן קשבת לכל בעיה והן תמיד לידי במיוחד שבני הפעוט הוא הראשון ולכן אני מודאגת... תינוקייה מופלאה ויפה ותמיד נעים לבוא אליה. הנה הטלפון של נטלי המדהימה שהיא הגננת והמנהלת הכי טובה שיש! אין דברים כאלה ואני רוצה להמשיך בגן בעיקר בזכותה.0502325121.
הרישום בעיצומו!
19/04/2016 | 13:06
22
גננת/ מנהלת גן ילדים יקרה!
עונת הרישום בעיצומה, הורים לחוצים למצוא לילדם את המסגרת המקצועית והטובה ביותר בעבורו... 
סיור וירטואלי הוא כלי שיווקי מוכח, המציג את גן הילדים המושקע שלך מבלי שהורים יגיעו לגן ושגרת היום תשתבש, ותוצאות הרישום מוכחות ומדברות בעד עצמן! 
אז כול מה שנותר הוא להתקשר: 0528476300 אני כאן בשבילך, רותי.
ספר ילדים למי שילדיו אינם אוהבים לאכול ירקות
18/04/2016 | 01:09
44
שלום לכולם,

שמי יהושע וברצוני להציג לכם ספרי לדים שכתבתי המעודד אכילת ירקות בקרב ילדים. 
את הסיפור הגיתי כשהדר בתי היתה בת שנתיים וסירבה לאכול ירקות. הואיל ואני מגיע ממשפחה שבה ירקות הן חלק בלתי נפרד מהארוחה, עשיתי מאמצים לשכנע אותה, בעזרת ספרים, תוכניות וסיפורים שהמצאתי. המצאתי לה סיפור על חתולות שמכינות יחד סלט, בשיתוף פעולה, וזה עבד! מאז היא אוכלת ירקות להנאתה, וגם אחיה וכל המשפחה 'נדבקו בחיידק':), והיום סלט ירקות אצלנו במשפחה זה קינוח חובה. לא פחות. 

כשהדר היתה בת שמונה, לפני שלוש שנים, היא שכנעה אותי לכתוב את הסיפור ולהוציאו כספר, ולבקשתה אפשרתי לה להיות המאיירת של הספר.
וכך, לפני שנה וחצי יצא לאור הספר "קשת בסלט" בהוצאת אוריון. הספר עוסק בשיתוף פעולה של חתולות המסייעות יחד להכנת סלט, תוך שיתוף פעולה, תמיכה, פתרון בעיות שצצות בדרך, ועוד. מבחינתי היה בזה הגשמת חלום לצד העצמה של הנערה שלי בבית, כמו גם הפצה של רעיון שאני תומך בו בכל לבי, לחזק את ההבנה שירקות הן חלק חשוב מכל ארוחה בבית.

אינני סופר לפרנסתי, ועם זאת, אנו נהננו מאד בעת כתיבת הספר, איורו, עריכתו והפצתו. מפעם לפעם אנו גם מתארחים בגן ילדים או בכיתות נמוכות, מספרים את הסיפור ועל הספר ומעודדים את הילדים לאכילה בריאה.

מאז שהספר יצא רכשו כמה גני ילדים ותלמידי כיתות א' את הספר במרוכז כמתנת סוף שנה, או כמתנת יום הולדת, בין אם מטעם בית הספר או הגננות, ובין אם מטעם ועד הורים. 
אשמח אם תהיו מעוניינים גם אתם בספר, ותוך כדי להפיץ את החשיבות של האכילה הבריאה של ירקות.

עוד על הספר ואפשרות רכישה ניתן למצוא בקישור: . http://crossway.ravpage.co.il/rainbow.

תודה. יהושע 
כניסת ילדים חדשים לגן אחרי פסח
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2016 | 23:02
35
לקראת חג הפסח כולנו מרגישים אביב באוויר. והאביב מביא עימו פריחה , התחדשות ושינויים בכל התחומים.
אחד השינויים המהותיים בקרב משפחות צעירות מתרחש מיד לאחר חופשת הפסח, כאשר ילדיהם הצעירים עומדים להיכנס בפעם הראשונה למסגרת חוץ ביתית לגן ילדים או מעון יום.
ספרו לנו על ניסיונכם כהורים או כגננות לגבי קליטת ילדים חדשים במהלך השנה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
כ-30 שנות ניסיון ועשייה בתחומי החינוך השונים. החלה את דרכה כמורה בבית הספר היסודי "רמת חן" ובבית הספר התיכון "בליך" ברמת גן. המשיכה את הקריירה המקצועי
עוד...
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
ד
מנהלת פורום גני ילדים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ