לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1506815,068 עוקבים אודות עסקים

פורום גני ילדים

שלום רב, פורום גני הילדים נועד להפרייה הדדית ולשיתוף בידע ובניסיון של צוותי חינוך והורים לילדים בגיל הרך בפורום ניתן להפנות שאלות, להעלות הצעות ולתת רעיונות בנושאי חינוכיים וטיפוליים הקשורים לילדים בגיל הרך.  מומלץ גם להיכנס לאתר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל למידע נוסף.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גני ילדים

שלום רב, פורום גני הילדים נועד להפרייה הדדית ולשיתוף בידע ובניסיון של צוותי חינוך והורים לילדים בגיל הרך בפורום ניתן להפנות שאלות, להעלות הצעות ולתת רעיונות בנושאי חינוכיים וטיפוליים הקשורים לילדים בגיל הרך.  מומלץ גם להיכנס לאתר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל למידע נוסף.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום גני הילדים של תפוז! הפורום הזה נועד בשבילכם, הורים וצוותי חינוך בגני הילדים. אתם מוזמנים לשאול בכל נושא הקשור לתחום  זה. שימו לב: הפורום הוא הבית שלכם להתייעצויות והוא לא נועד לפירסום! 
נוכל לבנות כאן יחד  - לטובת חברי הפורום - מאגר מידע לפעילויות מגוונות ומהנות עם הילדים בגן ובבית ונעשיר אלו את אלו בנושאים הקשורים לעולמם של  הילדים בגני הילדים.
המשך >>

לצפיה ב-'שלום לכולן למשהיא יש תוכנית עבודה לסופרים ומשוררים?'
שלום לכולן למשהיא יש תוכנית עבודה לסופרים ומשוררים?
23/11/2017 | 09:35
אשמח לקובץ, לא מצאתי כלום המייל שלי 
לצפיה ב-'האם להוציא מן הגן'
האם להוציא מן הגן
08/11/2017 | 11:37
1
39
שלום לכולם/ן,
אני אמא לבת שנה ו3, בתי נמצאת במשפחתון המונה 10 ילדים עם 2 אנשי צוות. בשבועיים האחרונים הצטברו מספר ארועים שגורמים לי לחשוד במידת ההשגחה והמסירות של הצוות ואפילו לחשוד ברשלנות. בתי הגיעה הבייתה עם נשיכה ואף אחד מהצוות לא ידע שזה קרה, ביום אחר הסייעת דיווחה לי שבזמן ארוחת הצהריים בתי נפלה לאחור מהכיסא והיא טוענת שהסתובבה "רק לשניה" מיותר לציין שהיו סביבה עוד 5 פעוטות, איך מפנים את הגב ככה ואם יש צורך בעוד איש צוות למה לא מתארגנים אחרת? יום אחר בתי חזרה עם שריטה קטנה והסייעת טענה  שזה מקובייה. שוב איפה ההשגחה? בנוסף לכך היו פעמים שהגעתי והסייעת הייתה לבד בגן כי הגננת איחרה והכינה חביתות בזמן ששאר הילדים נמצאים בחדר נפרד לבד, אמנם יש קשר עין אבל בכל זאת.. כמו כן היו פעמים שנכנסתי והילדים היו על הרצפה משועממים בלי משחק אפילו והסייעת הסתמסה בפלאפון.מיותר לציין שאני מאוד לא רגועה בזמן שהיא בגן ולמה יש בכלל התלבטות אם להוציא או לא? כי הבת שלי במצב רוח טוב, חייכנית רגועה ואוכלת טוב, אבל יכול להיות שזה בגלל שזה מה שהיא מכירה ולא יודעת משהו אחר ולכן התרגלה למצב, ילדים מתרגלים להכל לא? אשמח מאוד לעצתכם.
לצפיה ב-'להוציא. חד משמעית'
להוציא. חד משמעית
14/11/2017 | 15:14
8
היי,
עצם העובדה שאת מעלה הודעה בפורום מעידה על כך שלא נוח לך עם המצב. לא נוח לך עם הגן וברגע שיש אינטואיציה או חוסר נוחות, כנראה שלילד לא טוב.
יתכן והילדה באמת רגועה כי היא מטבעה מסתגלת ואולי באמת רגילה למצב, אך לדעתי זה לא מצב תקין.
ילד בן שנה לא צריך לחזור הביתה חבול, ההשגחה חייבת להיות בלפחות 4 עיניים (שתי מטפלות על עשרה ילדים) וממש לא באופן בו את מתארת את ההשגחה. בסופו של דבר אנחנו מפקידים את האוצרות היקרים לנו מכל ורוצים שיחזרו בריאים שלמים ומחוייכים. וכמובן לשלוח את הילד לגן בהרגשה טובה ושלמה. במקומך הייתי מחפשת מקום חדש- ואתמול..

לצפיה ב-'בן שנה וחודשיים לא מתרגל לגן או ש..?'
בן שנה וחודשיים לא מתרגל לגן או ש..?
06/11/2017 | 09:42
1
25
שלום לכולם אשמח להתייעצות מנסיון שלכם.
הילד שלי כרגע בן שנה וחודשיים.
כאשר הגיע לגיל שנה וחודש הכנסנו אותו אני ואישתי לגן פרטי.
גרנו אצל ההורים משמע הילד גדל בסביבה ממש מחבקת ונהיה מפונק וכאשר משאירים אותו לבד עם אנשים שהוא לא מכיר או שאנשים שהוא לא מכיר מרימים אותו 90 אחוז מהמקרים הוא מתחיל לבכות.

הכנסנו את הילד באמצע החודש ושילמנו מלא על חצי חודש.
ומנהלת הגן המליצה לנו להביא אותו כל פעם לשעתיים בכמה ימים הראשונים בשעה 9 עד 12 שכולם הולכים לישון ואז לקחת אותו .
ככה עשינו במשך שבוע שלם אך הילד בן רק בכה.
לאחר מכן היא המליצה לאישתי לבוא לגן ולהשאר עם הילד שיראה שלא נורא כזה בגן וככה היא עשתה במשך כמעט שבוע נוסף וכל פעם באה עם הילד לשעתיים כאשר היא היתה הילד שיחק והיה איתו הכל מצויין , אכל שתה וכו'.
ואז היא אמרה לה שבוע הבא תביאי אותו ותכלי וניראה מה יהיה...
ואז שוב הוא בוכה אישתי מתקשרת ואומרים לה לבוא לקחת אותו כי הוא לא אכל ולא שתה אחרי שעתיים/שעתיים וחצי שהוא שם.
כל פעם מנהלת הגן אומרת שבעצם הילד צריך להתרגל לפחות לגננת אחת ככה שהוא יוכל להירגע אבל נשאלת השאלה של איך הוא בכלל יכל להתרגל שהוא רק שעתיים שם ? הוא מתחיל קצת לבכות וכבר באים לקחת אותו.
היא אומר כל פעם "אין לי בעיה שהוא ישאר ויבכה" ואז מצרפת איזה ניתוח פסיכולוגי על הילד מה יקרה במקרה שנשאיר אותו למרות שהוא בוכה ותוך כדי עושה מצפון לאישתי לדוגמא " אם תשאירי אותו פה והוא גם יצטרך לישון הוא יחשוב ש"מה זה מרדימים אותי גם ? בטח אין לי בית" .
ואני מתחרפן מזה כל מי ששומע מהצד אומר שהם פשוט לא רוצים להתמודד עם הילד ואישתי לא מוכנה להקשיב לזה , אומרים לנו אנשים שאין מה לעשות הילד יבכה בסופו של דבר הוא יתרגל אבל המצפון שעושים לאשיתי שם בגן לא משאיר לה ברירה מלבוא לקחת אותו.
לי כבר זה נשמע שבגלל שהם מכירים אותנו אז הם מתנערים מאחריות ואין להם באמת סבלנות להמודד עם ילד בוכה במיוחד שכולם כבר שם בסדר ושקטים יחסית והתרגלו לגן , אישתי כרגע לא עובדת כי היא מחכה שהילד יתרגל לגן וניראה שהם מנצלים את זה בכך שקוראים לה כל הזמן לבוא ומדווחים לה שהוא בוכה ולא מנסים להרגיע אותה או להגיד לה משהו טוב כמו אל תדאגי נסתדר הוא יהיה בסדר , ואנחנו בינתיים משלמים להם כסף כאילו הוא שם כל היום . מה לעשות ? האם מנהלת הגן צודקת ? האם זה מה שצריך כדי שהוא יתרגל לקחת אותו רק לשעתיים שלוש מקסימום ולבוא או פשוט לתת צא'נס של כמה ימים שהוא ישאר שם לא משנה מה (כמובן שאם יגידו לנו שהוא לא אכל ולא שתה ולא ישן עד שעה 1 נגיד שזה ניראה כמו מיקרה חירום ומצוקה אז נוציא אותו מהגן כמובן).
או שלמרות הכל לתת לילד להמודד כמו שהרבה אחרים אומרים לנו ותוך כמה ימים הוא יתרגל והוא יראה שאין לו ברירה , בקיצור מה לעשות ? האם אנחנו לא בסדר או שעובדים עלינו ?
לצפיה ב-'קשיי הסתגלות או ש...'
קשיי הסתגלות או ש...
07/11/2017 | 00:04
10

אתחיל מהסוף, ראשית אתם בסדר גמור.
אתם הורים מבולבלים ומנסים להבין מדוע קשה דוקא לילד שלכם. טוב וחשוב שאתם עירניים וזמינים לקשיים שמתעוררים סביב השתלבותו בגן.
בגן לא מרמים אתכם ולא "עובדים" עליכם, כנראה שאין לצוות את הנדרש כדי להתמודד עם קשיי הקליטה של בנכם. הם מתקשים להרגיע אותו ונראה להם נכון לקרוא לכם לעזרתו
הסיבות להסתגלות קשה יותר הן רבות, מבין הצפויות והשכיחות זו המאפיין ההתפתחותי המתרחש בין גיל שנה לשנה וחצי, מופיע אצל כל ילד באופן שונה ובזמן אחר, לעיתים נמשך זמן קצר ולפעמים כמה חודשים.
בגיל שנה וחודשיים ילדים רבים חווים את השלב שנקרא "חרדת זרים/ חרדת נטישה"  אלה מאפיינים התפתחותיים מוכרים וחשובים להתפתחות התקינה והבריאה של הילד.  לפי תיאורכם את קשייו של הילד להפרד או להתחבר עם זרים, נראה שהוא נמצא באחד השלבים הללו. כך שהסתגלות לגן קצת יותר קשה.
מוות מיומן ומוסמך ידע להתמודד עם המצבים האלה ויעזור להורים להבין. יחד עם זאת יש להתקדם עם תהליך ההסתגלות. 
כדאי לבדוק עם הורים אחרים בגן מה תחושותיהם לגבי הצוות ואיך היה תהליך ההסתגלות אצלם. ההצעה של הגננת להשאר עם הילד בגן, היתה נכונה לו בימים הראשונים של השהייה בגן זה היה קורה ורק אחר כך בהדרגתיות להתחיל להשאיר. לפי דבריך נשמע ש
כבר בימים הראשונים/ביום הראשון השארתם אותו לשעתיים ואחכ לשלש שעות ביום ואילו הדרך הנכונה היא לשהות עם הילד בגן יום או יומיים למשך כשעתיים, כך שתתרחש הכרות קצת יותר עמוקה של ההורים עם הצוות והגן, מה שיוביל לתחושת בטחון אצל הילד. רק אחרי ימים אלה להתחיל להשאיר לפרקי זמן קצרים שבכל יום מתארכים כך שבמהלך השבוע הראשון מגיעים לחצי יום.
אני גם ממליצה להביא את הילד לגן מוקדם ולא בתשע. כך יהיו מספיק ידיים לקלוט אותו ומעט ילדים להתמודד איתם.  בדרך זו גם יפנים הילד את סדר היום הצפוי לו. 
בהצלחה

לצפיה ב-'עזרה בהשתתפות במחקר!'
עזרה בהשתתפות במחקר!
06/11/2017 | 21:19
6

שלום לכום,
שמי מיכל שטיינמץ ואני סטודנטית לתואר ראשון בפסיכולוגיה. במסגרת התואר אני עורכת מחקר שעוסק בשיפוט מוסרי בהקשר התרבותי, ואשמח אם תוכלו לעזור לי על ידי השתתפות בניסוי קצרצר (לא יותר מחמש דקות!). הניסוי אנונימי לחלוטין!
קישור לניסוי-
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe4NTCFhw...

תודה מראש,
מיכל.

לצפיה ב-'שיר מקסים לסתיו - עלה ירוק קטן'
שיר מקסים לסתיו - עלה ירוק קטן
05/11/2017 | 19:10
56
להנאת הילדים והגננות
מצורף שיר מאלבום הילדים החדש שנכתב אחרי מאות שיעורים בגנים ברחבי הארץ..המון מוסיקה ודמיון והכל מעולמם של הילדים
מי שתרצה מערך שיעור לשיר ולעוד המון שירים אחרים מוזמנת לפנות לדף פייסבוק או לאתר של צלילי הפלא
תהנו!
לצפיה ב-'מדריכות דרמה לילדים'
מדריכות דרמה לילדים
01/11/2017 | 09:56
6
✴️דרושים מדריכים!!!✴️
אוהבים ילדים? יצירתיים? זה הג'וב בשבילכם
ידיים יוצרות מחפשת מדריכי דרמה עבודה בשעות הצהרים בגני ילדים
שכר מתגמל��, רכב חובה!
מתאים לסטודנטים/אמהות/כהשלמת הכנסה
יש לשלוח קורות חיים למייל: ig.yadaim@gmail.com
לפרטים נוספים:
077-7420450
058-7504016
לצפיה ב-'המלצה לגן עיריה באם המושבות פתח תקווה'
המלצה לגן עיריה באם המושבות פתח תקווה
31/10/2017 | 01:30
13
שלום,
אנחנו מתכוננים לחזור לארץ אחרי הרבה שנים בארהב
אני זקוקה להמלצה חמה על גן עיריה באם המושבות בפתח תקווה לשתי בנותיי בנות 3+6 (הגדולה תישאר עוד שנה בגן חובה בגלל השפה-הן דוברות כמעט אך ורק אנגלית)
צריכה גן מכיל,עם צוות תומך וחם שיעזור להן להתאקלם בקלות
תודה רבה

לצפיה ב-'מעונינת להתקדם לנהל מעון דרך תמת'
מעונינת להתקדם לנהל מעון דרך תמת
30/10/2017 | 23:05
11
היי אני כרגע עובדת בתור מטפלת מובילה בכיתת בוגרים אני רוצה להתקדם לניהול מעון וכדי להתקבל לקורס מנהלות צריך חצי שנה ניסיון בפועל בניהול מעון.
מה ניתן לעשות? איפה אפשר ללמוד? האם חייב לזה לימודים מאסיביים???

לצפיה ב-'סופרים ומשוררים לגיל הרך '
סופרים ומשוררים לגיל הרך
15/10/2017 | 15:33
1
107
  • אשמח לקבל רעיונות ללימוד בגן בנושא סופרים ומשוררים ישראלים לגיל הרך .תוכנית שנתית
לצפיה ב-'ספרות ילדים'
ספרות ילדים
19/10/2017 | 17:28
32
הי ענת,
הבקשה לתוכנית מפורטת היא גדולה מידי אבל אוכל לתת לך כאן כמה טיפים ואעיונות לפיתוח תוכנית משלך.
אני מציעה לך לחשוב על מספר סופרים הקרובים לליבך ואשר נראים בעינייך כסופרים טובים שבין סיפוריהם/שיריהם יש המתאימים לקבוצת הגיל איתה את עובדת.
בכל שבוע תציבי בגן בספריית הגן (או במקום אחר שבו אפשר לעיין בספרים, ) קובץ ספרים מסופר אחד, במוקד שבחרת צרפי את תמונת הסופר ואולי כמה מילים על חייו או  פועלו, מקום מגוריו וכו. ניילני כמה שירים מוכרים או סיפור נבחר. ובמשך כל השבוע הילדים יעלעלו וידפדפו והצוות יקריא להם מתוך הספרים. את יכולה להביא מתוך יצירותיו למפגשי הבוקר ולעבודה בקבוצות. כמובן שמילה להורים על הפרויקט יכולה לתרום רבות, אולי הם יכולים להביא מהבית ספר או שיר שאין בגן?
הערך המוסף יהיה אם תפרסי את הסופרים כך שתגיעי ליום ההולדת של ביאליק עם שבוע לכבודו.
נושא שנתי כזה הרבה פעמים נדחק הצידה בתקופות החגים השונים כך שגם אם זה נראה המון זה נהיה מעט לצד העבודה הרבה שאנחנו עושות עם הילדים.
מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'מי בא לגן'
מי בא לגן
14/10/2017 | 19:04
79
הי... האם למישהי יש רעיונות מה לתלות בלוח מי בא לגן אחרי החג?

אשמח לקבצים מצורפים אם יש לכן. 

תודה מראש. 
לצפיה ב-'סיפור ותנועה'
סיפור ותנועה
03/10/2017 | 16:38
119
"סיפורותם" בוגרת לוינסקי לחינוך מיוחד מפעילת סיפור ותנועה לגילאי 1 - 3 בליוי בובות מרהיבות ואביזרים  שלל סיפורים מוכרים.
054-7728612
לצפיה ב-'יום חופשי'
יום חופשי
02/10/2017 | 00:25
1
50
אני גננת אם עובדת ברשת גנים,אין לי יום חופשי מחוסר כח אדם,המעסיק שלי מחייב אותי ביום זה לעבוד בגן אחר באותה רשת,כשבגני מחליפה אותי סייעת...מה עושים? האם זה חוקי?
לצפיה ב-'יום חופשי'
יום חופשי
19/10/2017 | 17:20
11
הי שירי,
התשובה לשאלתך נמצאת בהסכם העבודה עליו חתמת.
במידה ואין למעביד התחייבות כתובה לתת לך יום חופשי, הוא בהחלט רשאי לדרוש שתעבדי שישה ימים בשבוע. 
במידה וכך, אני מציעה לך לדרוש לעבוד ביום החופשי עם ילדי הקבוצה הקבועים שלך ואת המחליפה לשלוח לגן השני. כך גם את וגם הילדים ירוויחו ובמבט לעתיד גם בעל הרשת שיקבל קבוצת הורים מרוצים מעיקביות הצוות.

לצפיה ב-'דגל שמחת תורה'
דגל שמחת תורה
26/09/2017 | 12:41
61
היי האם יש למשהוא דגל לשמחת תורה שאפשר להכניס את תמונת הילדים?
לצפיה ב-'המלצות למעון/משפחתון בכרמיאל'
המלצות למעון/משפחתון בכרמיאל
08/09/2017 | 05:39
30
שלום לכולם
אני מחפשת מעון / משפחתון גם פרטי וגם של ויצ"ו ונעמ"ת בכרמיאל לתינוק בן 3 חודשים, אשמח לקבל המלצות  -
תודה

לצפיה ב-'תאי שירותים מחוץ לגן'
תאי שירותים מחוץ לגן
04/09/2017 | 21:50
36
הודות לעיריה המהממת שלנו, החליטו השנה להעביר ילדים לגן במבנה שהיה בעבר כיתת בית ספר.
זה אומר שהחצר לא צמודה לחדר הגן (לא קריטי) , אבל גם השירותים לא. בשביל שילד ילך לשירותים צריך סייעת שתלווה אותו. זה גורם למרמור בקרב הצוות שאיכשהו מעביר את זה לילדים. הילדים מרגישים לא בנוח לבקש ללכת לשירותים ומתאפקים יום שלם.
האם יש חוזר או תקנה שמחייבים שתהיה גישה לתאי השירותים מתוך הגן?
האם יש מה לעשות?

תודה מראש למשיבים
לצפיה ב-'חוקי הגן בלשטים צבעוניים יש למישהו?'
חוקי הגן בלשטים צבעוניים יש למישהו?
02/09/2017 | 09:32
1
52
שלום לכם, אני מחפשת קובץ של חוקי הגן, שלטים לילדים, שיקלו על הפנמה מה מותר ומה אסור בגן. יש למישהו? תודה רבה
לצפיה ב-'כללי הגן'
כללי הגן
19/10/2017 | 18:33
12
את יכולה להציץ לדף שבקישור ולקבל דוגמא לכללי הגן הנהוגים אצלינו

לצפיה ב-'מה הייתם עושים בקומי?'
מה הייתם עושים בקומי?
31/08/2017 | 16:43
1
79
הגננת בגן של בני לא מוכנה לשלוח אותו בסיום הלימודים לאחר שאני מתקשרת מה החוק אומר?
לצפיה ב-'"החוק" אומר שאת צריכה להיכנס לגן לקחת אותו'
"החוק" אומר שאת צריכה להיכנס לגן לקחת אותו
09/09/2017 | 22:55
32
ושאסור לתת לילד לצאת לבד מהגן.
אני באופן אישי מתחשבת לעתים בהורים עם תינוק ישן ברכב, ומלווה את הילד בעצמי לרכב, אחרי שכל הילדים הלכו.
לצפיה ב-'סיוע במחקר ראשוני על כישורים נדרשים במאה ה-21 רק מספר שאלות '
סיוע במחקר ראשוני על כישורים נדרשים במאה ה-21 רק מספר שאלות
10/08/2017 | 09:55
32
שלום לכולן,
אשמח אם תוכלו לסייע לי במחקר ראשוני שאני מנסה לעשות על כישורים הנדרשים לילדים במאה ה-21. השאלון ממש קצרצר כולל 3 שאלות בנושא+מספר שאלות רקע.
כמובן שהכל אנונימי, להלן הקישור
רינת

לצפיה ב-'פוסטר מעגל השנה'
פוסטר מעגל השנה
09/08/2017 | 22:28
1
80
הכנתי ואתן מוזמנות להשתמש בשמחה!
תמר
לצפיה ב-'מאוד יפה'
מאוד יפה
09/08/2017 | 22:56
10
כדאי שתפרסמי בפורום עיצוב וריטוש תמונות שם יש תנועה גדולה של גננות שתהננה
לצפיה ב-'ריתמיקאית מוסיקאית אצלכם בגן!'
ריתמיקאית מוסיקאית אצלכם בגן!
04/08/2017 | 18:41
45
היי שמי טל, 
אני ריתמקאית מוסמכת, 
זמרת ויוצאת להקה צבאית.
אני מעבירה שיעורי מוסיקה בשילוב תנועה בגני ילדים, 
בטווח גילאי חצי שנה עד כניסתם לכיתה א'.
מביאה איתי שק של אנרגיה, חדשנות, אביזרים מגוונים,
בדגש על עולם המוסיקה והתנועה, התפתחות הילד, שילוב אומנויות ועוד..
נשארו לי מספר שעות בודדות למלא, אשמח להתארח אצלכם בגן.
לפרטים נוספים:
מספר פלא': 0556626071
talhuri123@gmail.com

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ