לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:27
1
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'מונית שירות י-ם ת"א בשישי אחה"צ'
מונית שירות י-ם ת"א בשישי אחה"צ
21/09/2016 | 15:02
9
28
בסופ"ש הקרוב יש את ארוע בתים מבפנים המקסים, בירושלים.
השנה אני שוקל לנסוע לי-ם בשישי באוטובוס במקום ברכב.
חשבתי ללכת אולי לסיור ימקא בשעה 16 אבל אז לא אספיק ל 480 אחרון באזור 17.
אני מבין שיש מוניות שירות. האם מישהו התנסה?
הן כנראה יוצאות מהרב קוק. האם גם בשישי מאוחר (אזור 18) ? מה המחיר?
האם נוסעות רק לתחנה מרכזית אצלנו או גם סבידור מרכז?

יש פה עוד כמה חבר'ה שחשבו ללכת לבתים מבפנים י-ם?
לצפיה ב-'שואה. אין מילה אחרת.'
שואה. אין מילה אחרת.
23/09/2016 | 01:13
7
9
לצפיה ב-'תוכל להרחיב?'
תוכל להרחיב?
23/09/2016 | 08:11
6
18
אני מתכוון לעשות את זה היום אחה"צ. אני מבין שהמוניות יוצאות מרחוב הרב קוק, וזה עולה 35 שקלים. אם התדירות תהיה פעם בחצי שעה זה יהיה בסדר מבחינתי. ברור שזה פחות טוב מאוטובוס מסודר.

מקווה שיהיה בסדר.
לצפיה ב-'היה בסדר גמור'
היה בסדר גמור
26/09/2016 | 16:21
5
13
ציפיתי שאדרש לחכות 10-20 דקות אך להפתעתי תוך 5 דקות המונית התמלאה (בשישי באזור שעה 18), ויצאנו.
היה מזגן ומונית הטרנזיט היתה נקיה ובסדר גמור. אין תלונות.
המחיר בשבת הוא 35. סביר. זה מה שהייתי משלם על דלק באוטו (רק שבמונית שירות חוץ ממני יש עוד נוסעים ומכאן הרווח לנהג, לגיטימי).
אני מבין שקודם לכן (ימי חול) זה 25-26. באגד 405 איתו נסעתי בהלוך התעריף ידידותי ביותר: 16 שקלים בלבד.

נוסע אחד ביקש רשות לעבור ליד מודיעין, קרי לנסוע דרך 443 במקום כביש 1, והסכמנו.
נוסע אחר היה תמהוני. נראה ערבי אך ירד בנווה שאנן, קצת לפני תחנה מרכזית. הברנש לא בדיוק שומר על היגיינה... כולנו שילמנו בתחילת הנסיעה והוא לפתע אמר לנהג שאין לו 35 וביקש לשלם פחות (20). זה גרם לריב עם הנהג, שדי בצדק אמר שלו הברנש היה אומר לו את זה קודם הוא לא היה מעלה אותו מלכתחילה. רבו רבו, הנהג הסתובב כדי להחזיר אותו לתחנת המוצא, הברנש ביקש מאיתנו נדבה, רובנו לא הסכמנו, אחד כן, נתן לו עשיריה, הנהג הסכים למחיר טיפה מופחת וככה נסגר העניין.

חוץ מזה היה בסדר וטוב שיש בכלל את שירות התח"צ הזה בשבת, אחרת סתם היה עוד רכב פרטי אחד על כביש 1 שגם מסתובב בירושלים.

התח"צ במרכז י-ם סבבה לגמרי. הרב קו חופשי יומי תקף גם לרכבת הקלה, שזה אותו דבר כמו קו 1 אצלנו. מתקפים את הרב קו בעלייה על הרק"ל וזהו.
moovit עובד שם בדיוק כמו אצלנו.
לצפיה ב-'אצלנו, שם,'
אצלנו, שם,
27/09/2016 | 14:37
2
8
אפשר לחשוב שהיית באנטארטיקה.
כולה היית במרחק 60 ומשהו ק"מ מהבית.
לצפיה ב-'מה שנכון? נכון '
מה שנכון? נכון
28/09/2016 | 09:53
1
4
לצפיה ב-'"תחבורה לכותל" - סיוט'
"תחבורה לכותל" - סיוט
28/09/2016 | 20:40
6
האוטובוס מגיע רק עד הכניסה לירושלים (ביום) בלילה בכלל אין אוטובוסים. אם אנחנו עיר ללא הפסקה ויש קווי לילה אז למה אין "קווי לילה" לירושלים?  הטענה שלהם "אין ביקוש". (הביצה והתרנגולת).  לי זה לא רלוונטי כיום  אבל נוער בחופשה יכול להנות מזה
לצפיה ב-'את התיאור הזה אתה מסכם ב"בסדר גמור"?!'
את התיאור הזה אתה מסכם ב"בסדר גמור"?!
29/09/2016 | 01:27
1
2
לצפיה ב-'כן'
כן
29/09/2016 | 12:21
5
מלבד הברנש התמהוני לא היה שום דבר חריג בנסיעה.

אני מבין שישנה כוונה לבטל כליל את מוניות השירות בישראל, ואני מקווה שזה לא יקרה, כי משמעות הדבר תהיה פגיעה ביכולת הניידות בשבת.

לולא מונית השירות הייתי נוסע לירושלים ברכבי הפרטי ביום שישי, כפי שאכן עשיתי בשבת.

בימי חול כמובן שאעדיף אוטובוס מסודר, וגם זול יותר, ע"פ מונית שירות.
שנים לא נסעתי במוניות שירות. מבחינתי זה תח"צ רלוונטי רק כשאין תח"צ רגילה. מכאן החשש להסתמך עליה בהודעה הפותחת.
לצפיה ב-'לא נתקלתי בבעיה כלשהיא, החשש בדרך כלל...'
לא נתקלתי בבעיה כלשהיא, החשש בדרך כלל...
28/09/2016 | 23:18
5
מהמתנה לאיכלוס המונית.
מוניות השרות ותל אופן האופציות היחידות לנוע בעיר ומיחוץ לעיר.
לצפיה ב-'האם זה נכון שמורידים את ביכורי-העתים לטובת בניין גבוה?'
האם זה נכון שמורידים את ביכורי-העתים לטובת בניין גבוה?
28/09/2016 | 11:28
3
7
לצפיה ב-'היתה כוונה להעביר את ביכורי עיתים לחלל האמנותי...'
היתה כוונה להעביר את ביכורי עיתים לחלל האמנותי...
28/09/2016 | 23:16
2
131
בפרויקט השוק הסיטונאי על קרליבך, במבנה שתוכנן להכיל את תיאטרון גשר, החלל בפרויקט בוטל, לא יבנה (אבל יהיה קניון, מי זקוק לתרבות), אז אני מניח שביכורי עיתים ישאר במבנה, אם בכל זאת יפנו ויהרסו את המבנה לטובת מגדל זו שערוריה.
לצפיה ב-'אומרים 18 קומות...... .. '
אומרים 18 קומות...... ..
29/09/2016 | 01:13
1
2
לצפיה ב-'אני שמעתי אולם של בית ספר סמוך'
אני שמעתי אולם של בית ספר סמוך
29/09/2016 | 01:23
6
מאיפה הידיעה על מגדל?
לצפיה ב-'הזמנה להופעה - אדריאן בננסטיין בהופעת בכורה באוזןבר 28/9'
הזמנה להופעה - אדריאן בננסטיין בהופעת בכורה באוזןבר 28/9
27/09/2016 | 16:59
13
היי,

משתף כאן הזמנה להופעה מדהימה! תהיה בעזרת השם ביום רביעי ה-28/9 באוזןבר, תל אביב.
פתיחת דלתות 22:00 ההופעה מתחילה ב-22:30.
אדריאן הוא חצוצרן/זמר, יהיו שירים מקוריים וגם קאברים מפתיעים!
הלינק לאיוונט בפייסבוק:https://www.facebook.com/events/1821942841369833/
לצפיה ב-'דרוש מזון שפג תוקפו - עזרו לתרום לסביבה'
דרוש מזון שפג תוקפו - עזרו לתרום לסביבה
22/09/2016 | 09:46
1
20
שלום חברים,
למופע תיאטרון שייערך בפסטיבל עכו אני זקוק למזון מכל סוגיו (לא למטרת אכילה)
זה הזמן לעשות סיבוב על המזווה ועל המקרר, לאסוף את כל המזון שפג תוקפו/שאין סיכוי שתאכלו, להרים אלי טלפון ואבוא לקחת.
זה ישמח אותי מאד להשתמש במזון שכבר קיים ועל הדרך לעזור לסביבה ולא לקנות מוצרים חדשים בסופר.
בנוסף, אם יש לכם רעיונות מאיפה אני יכול להשיג מזון שנזרק אשמח לדעת. (ישראל מבזבזת בשנה מזון בשווי 18 מיליארד שקל)
ניתאי - 0525343970
לצפיה ב-'בסופר הקרוב לביתך (שאריות מהמאפיה)'
בסופר הקרוב לביתך (שאריות מהמאפיה)
22/09/2016 | 11:31
4
לצפיה ב-'יום הקולנוע הישראלי היום, כרטיס בעשרה שקלים...'
יום הקולנוע הישראלי היום, כרטיס בעשרה שקלים...
21/09/2016 | 13:46
1
10
היום יום הקולנוע הישראלי וסרטים ישראלים יוקרנו ברחבי העיר בבתי הקלנוע במחיר עשרה שקלים לסרט, תהנו.
לצפיה ב-'ממליץ על משהו?'
ממליץ על משהו?
21/09/2016 | 14:54
9
לא החלטתי אם ללכת אבל בכיף אפשר לזרום למשהו.

רצוי 2-3 אלטרנטיבות אם יהיה מלא.
לצפיה ב-'דיברנו על זה כאן - לא יקום מבנה תרבות בגינדי ש. הסיטונאי'
דיברנו על זה כאן - לא יקום מבנה תרבות בגינדי ש. הסיטונאי
20/09/2016 | 19:56
1
20
מבאס. מצד שני, גם חצר יותר גדולה לבית ספר זה משהו

לכתבה:  http://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4856984,0...
לצפיה ב-'יש תחושה שאנחנו בהפסקה....'
יש תחושה שאנחנו בהפסקה....
21/09/2016 | 13:41
18
שוויתרנו על כל זכות לקבל שירות בעיר שאנו מממנים ונבחרי העיר עושים כבשלהם, מבנה התרבות הוא מטלה ציבורית ואילו היה מי שמייצג אותנו, אז לא יהיה מרכז תרבותף לא יהיה גשר, הפארק מעל האדמה, לא ביכורי עיתים, לא תאטרון גשר, לא מבנה עבור הקהילה, גינדי עשתה קופה, העיריה עשתה קופה ואנחנו מה שאנחנו הכי אוהבים להיות עשוקים, רק כאן אפשר לאחר מאבק להגיע להסכמה של שימור ביניין היסטורי ציבורי שהוסב למגורים יוקרתיים שיעלה את מחירי הדיור באזור, אבל מייד אחרי הגידור המבנה ההיסטורי נהרס (כיכר מסריק) ובמקומו מבנה חדש פחות מושקע פחות יפה, ללא ערך, כי הנדל"ן הוא האלוהים, ולא ארחיק לכך שמיים שאמורים להיות בסיסיים וברי השגה הופכים למוצר שעולה אלפי שקלים בחודש שמביא לעיקולי חשבון בנק ודירה לאנשים קשי יום, כי זה אכן כך  בדרום תל אביב ויפו, יום נפלא.
לצפיה ב-'להחזיר את גן החיות לתל אביב...'
להחזיר את גן החיות לתל אביב...
18/09/2016 | 21:31
9
27
זאת היתה טעות הסטורית - לדעתי - ויש לשאוף להחזיר את המצב לקדמותו.. - להקים גן חיות כזה שאפשר ללכת אליו ברגל בשבת
לצפיה ב-'הספארי בר"ג שייך גם לת"א ומשרת בעצם את כל גוש דן והמרכז'
הספארי בר"ג שייך גם לת"א ומשרת בעצם את כל גוש דן והמרכז
20/09/2016 | 10:30
6
21
אין כל צורך לכלוא עוד חיות בר רק כדי שקומץ תל אביבים מפונקים יוכלו ללכת ברגל לצפות להנאתם בחיות כלואות בכלובים
אפשר להגיע לספארי ר"ג באוטובוס בימי חול או במונית בשבת. לא נוח לאדוני המפונק? ליבי ליבי. לחיות עוד פחות נוח לחיות בכלוב זעיר. לפחות בספארי יש להן טיפה מרחב.

מעבר לכך שאין לגן חיות קטן כזה הצדקה כלכלית. הספארי מחזיק את עצמו רק הודות לכך שהוא היחיד בכל אזור המרכז. אם אינני טועה הוא בבעלות משותפת של עיריית ר"ג ועיריית ת"א (שהעבירה אליו בזמנו את חיות גן החיות).

יש עוד 2 גני חיות בישראל, בחיפה וירושלים, וזה לגמרי מספק. כל ישראל זה 8 מיליון תושב, כמו עיר גדולה אחת בעולם.

ישנן כמה חיות כלואות באתר בפארק הירקון ובפארק דרום, ויש היגיון לסגור בעתיד מכלאות אלה.
לצפיה ב-'אכן המגמה היום נגד הקמת גני חיות. מה עם הגן הזואולוגי בהרצל?'
אכן המגמה היום נגד הקמת גני חיות. מה עם הגן הזואולוגי בהרצל?
20/09/2016 | 19:58
5
7
לצפיה ב-'"גן החיות של פתח תקוה" ...'
"גן החיות של פתח תקוה" ...
22/09/2016 | 02:19
4
13
עיר פ"ת יש גן חיות מקסים וותיק - לא הזכרתם אותו.   אולי אפשר לפתוח סניף של הספארי בתל אביב ...נניח רק כמה פילים
לצפיה ב-'זה יותר פינת חי מגן חיות'
זה יותר פינת חי מגן חיות
22/09/2016 | 11:44
3
12
אני מתקשה להבין למה לבזבז 30 שקל על פינת חי מוגדלת במקום לשלם כפול, אבל ללכת לספארי נורמלי, עם הרבה חיות בר. החוויה שונה לגמרי.
בפ"ת אין פילים, קרנפים, ג'ירפות או נמרים. יש כמה כבשים, נחשים, קופים וארנבות.

יש כיום פינות חי גם בפארק הירקון ובפארק דרום ואפשר ללכת לצפות בחינם בחיות האומללות. זה די מסכן וראוי שיסגרו את זה בעתיד.

פינת החי הזו די מיותרת, עד כדי ילדים קטנים. מבוגרים לא נוהגים לטרוח במיוחד כדי לראות כבשה, ארנבת או קוף.
לצפיה ב-'לא מדוייק.'
לא מדוייק.
22/09/2016 | 17:19
2
13
אני הולך די הרבה לסופר לראות כבשים וארנבות, אפילו קונה אותם לפינת החי שלי בתנור.
אבל קופים אין שם.
לצפיה ב-'כמה פילים למטרה "נוירולוגית"....'
כמה פילים למטרה "נוירולוגית"....
22/09/2016 | 23:02
1
11
ידוע שלפילים יש זיכרון טוב  = הגיוני ששהייה שלהם בעיר תאפשר למי שזכרונו בגד בו מכל הגילאים להיעזר בזכרון של הפיל   בתהליך של כמה שבועות. אסביר. יש הרבה אנשים עם סוגים של "נתק" בחוט הזכרון... ה"מגה-זכרון" של הפילים יפעל כמו "סוללת-זכרון-וירטואלית" מעל העיר ויסייע לכל מי שזקוק
לצפיה ב-'לפני 5 שנים בערך'
לפני 5 שנים בערך
23/09/2016 | 14:43
11
חוקק חוק שאוסר על כניסת פילים לעיר שלי.
עד אז הפתרון שלך היה יכול להיות ישים.
לצפיה ב-'אני זוכרת אותו כילדה - אבל תושבי הסביבה סבלו מריחות עזים'
אני זוכרת אותו כילדה - אבל תושבי הסביבה סבלו מריחות עזים
28/09/2016 | 11:25
1
7
זה אכן היה כייף גדול.. אבל תמיד היה מסריח באופן מוגזם
אין הצדקה בסביבה אורבנית להכניס מכלאת-חיות
(וזו ההגדרה הנכונה למה שהיה בתוך ת"א, כי גן - זה לא)
שהמקום בה מצומצם למחייתם אפילו מתחת לרמת הסביר..

מעבר לכך אין מצב בעולם שאיזה שטח אדמה יקר כ"כ..ימסר לטובת בע"ח
אבל אני בעד מסלול רכבת-קלה ישירות לספארי שיחפרו גם לשם..
לצפיה ב-'"חוף הפילים" להקים בדולפינריום....'
"חוף הפילים" להקים בדולפינריום....
28/09/2016 | 20:26
3
מצאתי ביו טיוב סיפור הפילים של איי אנדמן - פילים שאולפו לשחות...    לאחר הפיגוע בדולפינריום המקום סגור. חשבתי - אולי לזכר הילדים מהפיגוע, תלמידי "שבח" אפשר לגייס כסף להנצחה ולהביא אטרקציה לילדי העיר בשבתות
לצפיה ב-'תו חניה'
תו חניה
07/09/2016 | 17:37
2
43
אם האוטו שלי רשום על שם אחי (האוטו הוא שלי, והוא נקנה מאחי, לא עשינו העברת בעלות כדי לא להעלות בידים) האם זה יפריע לי לקבל תו חניה בעיריית תל אביב?
לצפיה ב-'לא תקבל תו'
לא תקבל תו
08/09/2016 | 18:53
42
למה? ככה. רק על שם ההורים אפשר.

מה לעשות? תעביר בעלות. כן. זה יוסיף יד.
זה מה שקרה אצלי
לא עזר שום דבר.

להחזיק קופסת פח מעשנת בת"א כרוך במגבלות, ואני יכול לבשר לך שזה רק ילך ויחריף עם השנים.
אז או שתוותר על האוטו, או שתוותר על העיר, או שתוסיף יד. בחירה שלך.

אני בחרתי להוסיף יד. יש לי ספר טיפולים מלא, כולל כל הקבלות, עם השמות, והקונה העתידי של הטרנטה יוכל לפגוש את הבעלים הקודם אם הוא לא יאמין.

תו חניה בת"א שווה עוד יד באוטו.
לצפיה ב-'תו חניה לפי שם הבעלים ומגוריו.'
תו חניה לפי שם הבעלים ומגוריו.
28/09/2016 | 11:30
לצפיה ב-'מנוף נפל מעל חניון הברזל'
מנוף נפל מעל חניון הברזל
05/09/2016 | 13:07
4
36

בגלל זה מניית אפריקה נכסים, לה שייך החניון, עברה בבורסה מעלייה לירידה של כמה אחוזים (הונה העצמי 2.6 מיליארד, כך שהחניון די מינורי מבחינתם, בספרים הוא מתומחר לפי 50 מלש"ח).

חניון הברזל היה מתוכנן להפתח תוך כמה חודשים, וככל הנראה פרשת המנוף המצערת תעכב את השלמת הפרוייקט. עדיין לא ברור בכמה זמן.

מצגת אפריקה נכסים:
החניון מופיע בעמוד 5, 13 ו 22.
לצפיה ב-'זה החניון מעליו אמור לקום אגם וכניסה ראשית מרחוב הברזל לפארק'
זה החניון מעליו אמור לקום אגם וכניסה ראשית מרחוב הברזל לפארק
06/09/2016 | 10:48
3
24
צמוד וממזרח לאסותה, זה לא הפעם הראשונה שנופל מנוף בתל אביב, זכור לנו הנפילה בנחושתן (מגדל נווה צדק) הנפילה לצד שרונה והיו לפחות עוד שתיים, זה בעייתי וכבר בגדר סידרתי.
לצפיה ב-'אגם?'
אגם?
07/09/2016 | 09:06
2
33
לא ידוע לי על משהו כזה. אני יודע על גינה וקיוסק.

הגינה אגב זה כנראה מה שהפיל את העסק. מכונית בסופו של דבר זה גוף חלול, גם אם דוחסים לתוכו 5 אנשים שמנים. מאידך, אדמה של כמה מטרים זה חתכ'ת משקל, עשרות טונות, וכנראה במהלך העבודה לפריסת האדמה על הגג ריכזו גבעה בחלק אחד, שכמובן לא נבנה להחזיק עשרות טונות ו... בום. התקרה נופלת וכאשר פוגעת בקומה למטה, בתוספת טונות האדמה שמעליה, כמובן מרסקת גם אותה וממשיכים למטה.
לו דניה סיבוס היו עובדים כמו יקה ומפזרים לאט ובעדינות את האדמה (כשתשים את גבעת האדמה הזמנית בפארק הירקון האמיתי, היכן שאין לך בעיה להעמיס טונות), כנראה שכל הפשלה הזו לא היתה קורית ועוד כמה שבועות היה לנו חניון חדש. נו, חאפרים.

בתא השטח הזה היה בעבר חניון במפלס קרקע.
מאחר ובשנים האחרונות מרימים באזור עוד ועוד בנייני משרדים (שמכניסים לנו בוכטות ארנונה ) צריך לספק עוד תשתיות ולכן הוחלט שעל תא השטח הזה יוקם חניון בתת קרקע.
זה גם יוצא מטר מאסותא ולכן שימושי מאד לאלו שהולכים לעבור שם טיפול. הגיוני.

מבחינת תח"צ - בטווח הארוך הקו הירוק של הרכבת הקלה יעבור בולנברג.
בטווח הקצר עובדים על גשר קטן מעל הירקון, שיאפשר נגישות באופניים מתחנת הרכבת הכבדה בני ברק לאזור התעסוקה. זה לגמרי מרחק רכיבה, ובהחלט אפשר לראות יוממים מגיעים עם אופניים מתקפלים ברכבת או לחילופין משתמשים בתל אופן, באם בני ברק תאפשר הקמה של תחנה מתבקשת כזו לצד תחנת הרכבת. המצב כיום בתחנת הרכבת מזעזע, ומאד (מאד מאד) לא ידידותי למשתמש ללכת מהרכבת לאוטובוס כדי להגיע לאזור התעסוקה. עולם אחר (עולם שלישי) למול התחנות התל אביביות. לכן כרגע ישנו פתרון של שאטל. פתרון לא רע, שאפילו די מצליח (להבדיל מהשאטלים של עבודות הרכבת הקלה, שהיו פלופ). הבעיה עם השאטל היא שאם אתה בהייטק וקורע שעות אז שעות הפעילות המאד מוגבלות לא כ"כ מתאימות. אם אתה פקיד 8-17 אז זה עובד יופי.
בשנים האחרונות שיפרו קצת את התח"צ לאזור, אבל זה עדיין רחוק מהסטנדרטים הגבוהים שאתה מכיר במרכז העיר.

לכן בתכל'ס רוב האנשים מגיעים ברכב הפרטי.
לצפיה ב-'קו 189 הוא קו מעולה שיש לו השפעה...'
קו 189 הוא קו מעולה שיש לו השפעה...
08/09/2016 | 05:47
1
23
לפחות בכל מה שקשור לקטע החשמונאים עתידים, הוא חוסך מוניות וחוסך חניה בעיקר בפגישות, שים לב לחליפות בקו בקטע הזה, הוא סוג של קו 2 הירוק, פרט חשוב, הקו הירוק יתפצל באזור האוניברסיטה לשלוחה לעתידים ושלוחה להרצליה, כך שהתדירות לא תהייה גבוהה, תהייה השפעה, אבל חניה עדיין לא תהייה מיותמת, מה שכן הקו הירוק יאפשר מעבר מהרכבת אליו ישירות בתחנת רכבת מרכז (במידה ולא תהייה הליכה ארוכה ביניהם), תחנת רכבת מרכז והגשר המחבר למתחם הסיטי שבבורסה אומנם שמיש, אך לא וותר על הצורך בחניה.
גשר מעל הירקון זה מצויין אבל גם הוא לא ישפיע משמעותית ויתחרבה ברכב.
השפעה ותחרות לרכב קשורה בתחבורה רכבתית קלה, כבדה תדירה ורבת קיבולת, אבל היא חייבת להיות חוויתית ואפקטיבית, אין לנו מחלקה ראשונה, או מסעדה ראוייה ברכבת, זכור לי בלונדון קרונות שלמים של מחלקה ראשונה או מחלקת עסקים והם היו מלאות בנוסעים מהשכבות הגבוהות, משהו שאנו לא מכירים כאן.
לגבי האגם, הכוונה כמובן לבריכה אקולוגית גדולה בסגנון של פארק קריית ספר, נדמה לי שראיתי באחת ההדמיות שפורסמו בעבר.

לצפיה ב-'התדירות תהיה גבוהה, אולי אפילו מדי'
התדירות תהיה גבוהה, אולי אפילו מדי
08/09/2016 | 18:42
23
אם אני זוכר נכון הסבירו לנו במפגש קו ירוק על תדירות כל 3 דקות בזרוע באינשטיין.
זה בעיה כי כזה קצב גבוה יגרום לנתק בין 2 חלקי השכונה. היום אפשר לחצות את הרחוב בשאנטי. עם רכבת, שמקבלת עדיפות ברמזורים (כלומר לא עוצרת), צריך יהיה להזהר (קשישים, ילדים).
אני לא בטוח אם בכלל צריך כזה קצב תדירות גבוה. לדעתי פעם ב 10 דקות גם יהיה בסדר.

אין פה מסעדות ברכבת הכבדה כי המרחקים קצרים, אתה יכול לקנות סנדוויץ' בתחנה, ואם יש לך קרון ספייר אז עדיף שיאכלס נוסעים, עקב הצפיפות בשעות מסויימות.

לא ידוע לי על בריכה אקולוגית בחניון הברזל. יכול להיות שירדו מזה כי זה צעצוע יקר ומיזם BOT צריך להיות זול. אם תעשה בריכה תצטרך להשקיע גם באיטום שלה ובתחזוקה. כאב ראש. למה לך?
שים דשא, כמה עצים, קיוסק וכמה ספסלים. זהו. הכי פשוט הכי זול. רוצה יותר מזה? לך לפארק.
לצפיה ב-'סקר על מתן שירותים בעירייה'
סקר על מתן שירותים בעירייה
01/09/2016 | 14:45
16
שלום לכולם,

אודה לכם אם תוכלו להשתתף בסקר הבא על מתן שירותים בעירייה:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdRfh6Fww...

תודה!
לצפיה ב-'שני תוי חנייה (רמת גן ותל אביב)'
שני תוי חנייה (רמת גן ותל אביב)
25/08/2016 | 17:04
3
47
האם מותר להחזיק שני תוי חנייה באוטו רכב מבלי לקבל קנס?
לצפיה ב-'זה נראה לא תקין'
זה נראה לא תקין
26/08/2016 | 23:09
2
44
בעל הרכב צריך לבחור אם הוא תושב ת"א או ר"ג.
אי אפשר לרקוד על 2 החתונות.
לצפיה ב-'לא יתכן שרשות תיתן תו חנייה למקום עבודה?'
לא יתכן שרשות תיתן תו חנייה למקום עבודה?
26/09/2016 | 16:22
1
3
לצפיה ב-'מקום העבודה כנראה נדרש לשכור כזה ולהעמידו לטובת העובד'
מקום העבודה כנראה נדרש לשכור כזה ולהעמידו לטובת העובד
26/09/2016 | 16:26
2
לצפיה ב-'היכונו לסגירת האיילון!'
היכונו לסגירת האיילון!
15/08/2016 | 15:05
1
80
טוב. זה לא בדיוק שיסגרו את האיילון. אם אני מבין נכון, אז בסוף החודש התנועה באיילון דרום תושבת ליד עזריאלי (דרך השלום), עקב עבודות פיתוח תחנת הרכבת הכבדה.
ככל הנראה התנועה צפון דרום תעלה ותרד בגשר, ומאחר וזו אינטנסיבית מאד אז תבוטל התנועה מזרח-מערב (אחרת היו נוצרים פקקי ענק שהיו תוקעים את כל האיילון)

לצפיה ב-'חניונים סביב מלון אורכידאה'
חניונים סביב מלון אורכידאה
23/08/2016 | 23:17
3
22
אם אפשר רשימה של חניונים באזור ומחירון יומי. 
אני צריך להשאיר את הרכב ליומיים-שלושה.

תודה
לצפיה ב-'יש במלון חניה'
יש במלון חניה
24/08/2016 | 13:24
15
בתשלום ועל בסיס מקום פנוי.
אם לא שם אז לאורך הירקון יש חניונים, די יקרים, אבל אם תיסע פיזית ותסביר להם שאתה צריך מקום לכמה ימים אז אולי יעשו לך מחיר (יקר, אבל לא כמו שיעלה לך החדר במלון )

אפשרות אחרת זה לחנות בחניון העירוני הענק ליד מתחם התחנה, ומשם לקחת מונית/אוטובוס/תל אופן. גם ברגל אפשרי. יחסית למחירי השחיטה של הירקון זה יצא לך שם זול בהרבה. כולל המונית הלוך ושוב.
ברר גם בחניון פרישמן.
לצפיה ב-'הכי פשוט נראה לי בחניון כיכר אתרים...'
הכי פשוט נראה לי בחניון כיכר אתרים...
25/08/2016 | 13:24
13
כדאי לבדוק אם יש אפשרות לחניה רציפה של כמה ימים, החניון מעולה והגישה אליו מאיילון ולעיר היא מעולה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/08/2016 | 11:07
7
נראה לי בסופו של דבר שיהיה לי זול יותר לנסוע במונית מבת ים למלון ולחזור מאשר לשלם 150 שקל על שלושה ימי חניה.
לצפיה ב-'מחווה לעצי הנוי בתל אביב...'
מחווה לעצי הנוי בתל אביב...
25/08/2016 | 19:24
1
59
לצפיה ב-'זה מעולה היחס הזה להחזיר לסביבה...'
זה מעולה היחס הזה להחזיר לסביבה...
26/08/2016 | 07:22
20
בתמורה לתפקיד שיש לעצים עבור בני האדם, אהבתי.
לצפיה ב-'אני פשוט תוהה...'
אני פשוט תוהה...
21/08/2016 | 04:18
4
59
למה אין מתחרה למוזיאון תל אביב לאומנות, אפילו מצד מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, או מוזיאון לאומנות מודרנית ועכשווית, או אומנות עתיקה, לא דברתי על מוזיאונים פרטיים כגוגנאיים ועוד...
אבל לא רק זה, אין לנו מוזיאון ראוי לצילום, לעיצוב, לארכיטקטורה, לאופנה, לקולינריה, לסגנון הבינלאומי (באוהוס), לתחבורה.

אין תצפית מתחרה לעזריאלי שהחלק הכי רלוונטי שלה סגור ע"י בית קפה באופן קבוע, החלק הדרום מערבי שלו חסום ע"י המגדל המשולש ובנוסף, אפשר לרכוש כרטיס ולגלות שהמקום הושכר לאירוע ולא טרחו לומר לך בעת רכישה והתצפית המתחרה היחידה, מגדל שלום מאיר נסגרה כי היא הפכה לבית ענק בן שתי קומות ויש מקום לשתי תצפיות ומעניין אם עזיראלי שרונה יכלול תצפית ואם כן האם היא תהייה בשני מפלסים ותהיה תצפית פנורמית בלי שהמסעדה תקח את החלק העיקרי.

תחבורה ציבורית, אז העיר סגורה בשל העבודות על הקו האדום של הרכבת הקלה ופתאום ממש לוחץ לעיריית תל אביב להוריד אוטובוסים רבי קיבולת מכמה מהקווים הכי עמוסים בעיר במקום לדרוש שאל הקו האדום המקדים יצרטרף הקו הירוק והקו הסגול המקדים שינועו על נתיב לתחבורה ציבורית ובתדירות גבוהה שבתוך מס' חודשים הפקקים יצטמצמו כי העלייה בנסיעה בתחבורה ציבורית תגדל

וזה לא מספיק דחוף לעיר תל אביב לקנוס רוכבי אופניים שחוצים על קוקוב של שביל במעבר חציה, אבל לא לטרוח להגיע למדרכות, או ליצור שביל רציף ולהלחם על אלו שרוצים לרכב כחוק על שביל במקום ברכב מזהם שיוכלו לעשות את זה ומה קורה בפועל, סטודנטיות וסטודנים, שומרי חוק שרוכבים על אופניים נקנסים במעברי חציה ורוכבי אופניים חשמליים, רגילים שואכבים על המדרכה במקומות שאין שביל יכולים לעשות זאת מבלי להכנס ולמה בכלל להשתמש במשטרה הפרטית שהעירייה הקימה ואנו משלמים על אחזקתה חודש בחודשו מעבר לארנונה לא יוצאת מכלי הרכב הממוזגים שלה אל הרחוב ועוצרים באדיבות רוכבי אופניים שנוסעים על המדרכה כשכש שביל, הולכי רגל שהולכים על שביל כשיש מדרכה, כי זה לא נוח, כי אז יהיו פחות כספים מדוחות, הם יעשו את העבודה.
לצפיה ב-'כל מוזיאון וההתמחות שלו'
כל מוזיאון וההתמחות שלו
21/08/2016 | 10:15
3
34
כשחושבים על מוזיאון ת"א לאומנות אז דבר ראשון חושבים על תמונות.
כשחושבים על מוזיאון א"י אז דבר ראשון חושבים על מחצבים (זכוכית, נחושת, חרס (שזה סוג של אומנות עתיקה)).

מה שכן, יש בשניהם תערוכות מתחלפות, המציעות למבקר המתמיד מגוון וסיבה לבקר שוב.
במוזיאון ת"א היתה לא מזמן תערוכה על האדריכל יסקי. במוזיאון א"י יש בד"כ תערוכת צילום מתחלפת.

בית התפוצות הוא מוזיאון לעם היהודי, ובשנים האחרונות מתחיל ללמוד מ 2 הגדולים, ומציע גם תערוכה מתחלפת. אז זוכר תערוכה מעניינת בשנה האחרונה על מהגרים יהודים בניו יורק, שעסקו באופנה וביגוד.

קהל היעד שמבקר במוזיאונים מוגבל, לכן לא פשוט יהיה להקים מוזיאון מתמחה, בלי שהוא יהפוך לפיל לבן.

לגבי הבאוהאוס, מרכז העיר אמור להיות המוזיאון, לא?
לצפיה ב-'בית התפוצות מצויי בתהליך רב שנתי...'
בית התפוצות מצויי בתהליך רב שנתי...
22/08/2016 | 08:51
2
22
של תכנון מחדש שכמה שלבים בו כבר הסתיימו, השיפוץ הגדול מפתיחתו, ממש ממול בסמוך לגנים הבוטניים הולך להסתיים מוזיאון גדול, אני קורא לאיזור "גבעת המוזיאונים", הוא כולל את מוזיאוני ישראל, בית הפלמ"ח, מרכז רבין, המוזיאון החדש, הגנים הבוטניים והזיאולגיים ובית התפוצות, הבעיה איתם שהם לא מסודרים הגיונית ובנויים להליכה ביניהם, מדובר במתחם גדול מאוד והריכוז הכי גדול של מוזיאונים ראויים, יש את טיילת המדע (ששלב ב' שלו לא ממש קורה), אבל אין המשך טיילת ראויה ורחבה עם שביל אופניים בהפרדה בוייז ואינשטיין (מאיינשטיין יש גשר לפארק הירקון שזה טוב)  ואין מספיק הצללות בכדי שיהיה אפשר לנוע ביניהם בהליכה או רכיבה על אופניים, אם המשך טיילת כזה יתקיים, תל אביב תעבור שלב חשוב מאוד ותצעד צעד
לצפיה ב-'טיפה סדר בדברים'
טיפה סדר בדברים
23/08/2016 | 13:32
1
19
המוזיאון החדש, המוקם בימים אלה, הוא מוזיאון אוספי הטבע. נקווה שיפתח בשנה הבאה.
אתה לגמרי צודק שכיום השיטוט ביניהם עלול להיות מבלבל לתייר ויש מקום לשיפור, נגיד מפת מוזיאונים באינטרנט או בסגנון השלטים שרואים במתחם יפו העתיקה. אני חושב שראיתי התחלה של שלטים כאלה.
עד אז יכולים לבוא לפורום כאן ולשאול

בונים מוזיאון איפה שאפשר. ת"א זו עיר קיימת, ולא מתוכננת כמו מודיעין. מן הסתם גם רצו קרוב לפקולטה לביולוגיה.

תוכל לפרט לגבי שלב ב' של טיילת המדע? אינני מכיר זאת.
מה שכן ראיתי שמבוצע, ואולי זה מה שהתכוונת, זה שיפוץ הרחוב מאחורי האוניברסיטה, שהיה במצב לא משהו. כעת תמצא שם מדרכה כמו שצריך ו... שביל אופניים (המשך מטיילת המדע). כן כן, בשעה טובה (נו טוף, בל נסחף, הוא עדיין מסתיים עם כלום באפקה דרום, ועדיין אין לו המשך, אבל גם את רומא לא בנו ביום אחד)
בחודשים הבאים מתוכנן שיפוץ קלצ'קין. שוב, עם שביל אופניים אינטגרלי, שימשיך במורד הגבעה את השביל הנ"ל, שזה משהו די מתבקש ליד אוניברסיטה. זה יגיע עד למסוף האוטובוסים וחיים לבנון.
קצת מביך שבעיר האופניים של ישראל עד כה אין חיבור אופניים לאוניברסיטה, אבל לאט לאט עובדים על זה. גם זה משהו.

בג'ורג' וייס עדיין אין, וזה אכן לא טוב. נקווה שמתישהו יטפלו בזה. יש לנו שמה את שכונת ברושים  וכרגע לא ממש מקלים על מי שגר שמה לרכב (שזה סטודנט, קרי תושב צעיר בגיל 2X, שיש יותר סיכוי שיסכים לרכב). רחוב זה מגיע לחיים לבנון, ולא אינשטיין, שבשניהם עדיין אין שבילים. מתישהו יהיה. מתי? לא יודע. בהמשך חיים לבנון נגיע לחיבור המוצלח דרך מוזיאון רבין, לגשר, ולפארק.

נכון. אתה צודק שאין צל, כך שפחות הייתי ממליץ לטייל ביום חמסין.
לצפיה ב-'שלב ב' של טיילת המדע....'
שלב ב' של טיילת המדע....
25/08/2016 | 08:27
18
היה אמור לשלב מתקני מדע ונקודות הפעלה לאורך הטיילת, אני חושב שהטיילת היא בעלת פוטנציאל, היא רחבה והנוף ממנה מהטובים בעיר, לא היו מזיק לשלב בה טלסקופים, המשך הטיילת לכיוון בית התפוצות נעשה לא טוב לדעתי, המדרכה צרה, יכלו לחבר טוב יותר למבני ולגני הטבע , הבוטניים והמוזיאון החדש.
מאוד פשוט ליצר המשך לטיילת לאורך וייז ואיינשטיין שיתחבר לטיילת המדע, היה נוצר קילומטר של טיילת שמוביל לכל המוזיאונים והאטרקציות בקריית המוזיאונים המורחבת או אך שאני אוהב לקרוא לה הר או גבעת המוזיאונים.
שינוי חושב לדעתי שיכול כבר היום לתרום לאזור הוא וכתבתי על זה בעבר הוא שינוי קטן בתוואי קו 189 שהוא למעשה המקדים לקו הירוק, שיעבור באיינשטיין ובוייז ויחזור מטיילת המדע לרוקח, הקו ישמש את שכונת "כוכב צפון, קריית המוזיאונים, ברושים והאוניברסיטה ולענייננו יוכל לשמש קו להגעה לקריית המוזיאונים (מזואון ארץ ישראל, בית הפלמ"ח, מרכז רבין, גני הטבע, הזאולוגיים, הבוטניים, מוזיאון האוספים, בית התפצות והגלריה האוניברסיטאית).
תכנון לא נוכח מביא למחיר שהעיר משלמת היום כעיר תיירותית מקומית ובן לאומית, מדהים אותי הבחירות  השגויות של פרויקטים גדולים של עיריית תל אביב, מצד אחד השקעה אדירה לפרויקטים מצויינים, אבל פחד ללכת עוד צעד.

לצפיה ב-'פלשמוב אקרובטי בכיכר הבימה'
פלשמוב אקרובטי בכיכר הבימה
21/08/2016 | 10:19
27
סרטון יפה, ולחשוב שפעם היה שם חניון במפלס קרקע 
לצפיה ב-'איך מתכוננים הקניונים והחנויות לקניון האופנה החדש בחשמונאים?'
איך מתכוננים הקניונים והחנויות לקניון האופנה החדש בחשמונאים?
14/08/2016 | 20:09
10
62
היתה בטיים אאוט כתבה על רשתות חדשות שמגיעות לעזריאלי, אבל נראה שגם דיזנגוף סנטר מתכונן ופינה חלק גדול מהקומה השלישית, שבו היו כמה חנויות (קרביץ, רונן חן, נטורפיל ועוד) וחנות העיצוב הגדולה סוהו - כדי למקם שם סניף גדול של מנגו (ולצידו חנות חדשה של סוהו)  
אולי זה גם מפנה מקום לעוד רשת אופנה בחנות הקטנה של מנגו באגף החדש בסנטר 

יש לכם עוד מידע ודוגמאות נוספות? צריך לדעת שבקניון האופנה יהיה ייצוג לרוב הרשתות המוכרות וכמה מותגים מיוחדים ובלעדיים, אז אולי התחרות תהיה יותר בין המתחמים וחנויות פרטיות לבינו
לצפיה ב-'שכונת השוק הסיטונאי תוסיף מאות דירות חדשות במרכז ת"א'
שכונת השוק הסיטונאי תוסיף מאות דירות חדשות במרכז ת"א
15/08/2016 | 10:55
6
59
אוטוטו (רבעון רביעי) הולכים להתחיל את איכלוס שכונת השוק הסיטונאי, ומתוכננת גם השקת הקניון המסחרי.
משמעות הדבר היא תוספת היצע של מאות יח"ד במרכז העיר - לתשומת ליבו של כל מי שיצטרך לחדש חוזה בקרוב. אז שלא יפחידו אתכם עם העלאת שכ"ד בגלל מס 3 דירות כביכול.
עובדתית, רק לקומץ מהמשכירים יש 3 דירות ומעלה (ככל הנראה 50 אלף מתוך 600), כך שעל גב' כהן, זו עם דירה יחידה להשכרה, שהיא רוב מוחלט של השוק, אין מס ואין נעליים.
משמעות הדבר שאם אספן דירות חמדן ינסה להקפיץ לכם שכ"ד במרכז העיר, בגלל מס כחלון כביכול, אז אפשר לעבור לדירה של שכנתו, אצלה אין מס, ולא לשלם יותר שכ"ד.
מטרת היוזמה של כחלון ומשרד האוצר היא לעודד אספני דירות למכור את דירתם ה 3, להגדיל את היצע הדירות ולהוריד את מחירי הדיור בישראל.
נו נו. בל נסחף, שכן סביר שחלק מהאספנים יקמבנו וירשמו הדירה ע"ש הילד, ועדיין, גם אם 20 אלף מתוך ה 50 אלף בכל ישראל ימכרו דירותיהם זה יחשב להישג יפה, שיוכל לעצור את עליית המחירים ואולי אולי אפילו להוריד. טיפה.
בכל מקרה המס החדש כנראה יסייע לקרר את התנפלות המשקיעים והתחרות שלהם למול רוכשי הדירות לשימוש עצמי. זאת בנוסף להעלאת מס הרכישה בשנה שעברה ל 8%, שזה גם מחסום לא זניח בכלל (שנתיים שלוש שכירות ראשונות הולכים לתשלום מס, לא צחוק).

למרכז ת"א עתידות להתווסף ב 2017 מאות יח"ד בשכונת השוק הסיטונאי, אליהן יעברו אנשים שכיום שוכרים דירות במקומות אחרים, ככל הנראה מרכז העיר.
כלומר אוטוטו הולכות להתפנות מאות דירות במרכז. זה לא מעט ונקווה שזה יוריד קצת מהשכ"ד שעלה חזק מאד במרכז העיר בשנים האחרונות.

סרטונים על הבנייה:
לצפיה ב-'נקווה שהאכלוס שם יעזור גם להקפיץ את העסקים במתחם גבעון'
נקווה שהאכלוס שם יעזור גם להקפיץ את העסקים במתחם גבעון
16/08/2016 | 10:39
5
39
לא ראיתי אבל בניין מוכן לאכלוס, באיזה צד של הפרויקט זה קורה?
לצפיה ב-'ברור שזה יקרה'
ברור שזה יקרה
17/08/2016 | 10:20
4
32
האזור היום דליל מאד מבחינת תושבים. יש משרדים, אבל מעט תושבים.
כעת האזור יהיה מעט מיושב יותר. אמנם לא המון תושבים כמו בשכונות השונות, אבל גם לא כ"כ כ"כ דליל.
שלב א' של הפרוייקט אלו הבניינים לאורך קרליבך. זה עדיין לא מוכן.
כמדומני דיווחו שתחילת איכלוס תהיה ב Q4, שזה אוטוטו. תחילת אכלוס זה כנראה בניין ראשון או שניים. אני מניח שהרוב יתאכלס במהלך 2017. יכול להיות דחייה של כמה חודשים, כדי לסיים גימורים שונים.
יתכן והקניון יתחיל לפעול טיפה לפני המגורים. זה כדאי ליזם (גינדי וריבוע נדלן) כי כל יום שהוא עדיין לא פועל עולה לו כסף (הפסד שכ"ד פוטנציאלי). הדירות כבר נמכרו.
מצד שני, לא רוצים לפתוח קניון כאתר בנייה, שכן לא בטוח אם כל החנויות כבר השקיעו בהתקנת החנות החדשה וצריך גם לסיים את התשתיות מסביב. לכן יכול להיות עיכוב קטן של כמה חודשים.
לצפיה ב-'שיחת ועידה היום ב 11:00'
שיחת ועידה היום ב 11:00
17/08/2016 | 10:32
3
34
רבוע נדלן מפרסמת היום את Q2.
טלפון להאזנה: 03-9180609
אפשר כנראה יהיה להאזין בהמשך גם כ playback.

כניסת הקניון לתפקוד מלא כמובן תשפר את ביצועי רבוע נדלן בהמשך, ולכן זה מעניין את המשקיעים. לי יש חשיפה שם דרך אגח אלון רבוע ג (אגח די סולידי) שהיא החברה האם, ולכן גם אני עוקב בעניין.
הנה הדיווח שלהם:
רבוע נדלן גם אחראית על הפרוייקט ביהודה המכבי בצפון הישן, במסגרתו יהרסו את הסופר ויבנו מחדש, עם בניין מגורים מעליו. ככל הנראה מתחילים בשנה הבאה. יהיו גם דירות קטנות וגם גדולות.
בהמשך יעשו זאת גם ברחוב עודד, במזרח העיר.
לצפיה ב-':) ומה אגב עם הפונקציה של מוזיאון/תיאטרון? מה יהיה בפועל?'
:) ומה אגב עם הפונקציה של מוזיאון/תיאטרון? מה יהיה בפועל?
17/08/2016 | 22:11
2
13
לצפיה ב-'תאטרון גשר מתוכנן לעבור לשם'
תאטרון גשר מתוכנן לעבור לשם
18/08/2016 | 10:27
1
14
לצפיה ב-'היתה כתבה שזה לא הולך לקרות, אבל אולי דברים השתנו'
היתה כתבה שזה לא הולך לקרות, אבל אולי דברים השתנו
19/08/2016 | 15:18
11
לצפיה ב-'המאבק יהיה בעיקר מול קניון רמת אביב...'
המאבק יהיה בעיקר מול קניון רמת אביב...
20/08/2016 | 18:51
2
31
אני חושב שיש שני דפוסי התנהגות בהקשר  לקניוני אופנה, יש את אלו שמבקרים בכולם ואלו שעושים את הקניות במקום אחד מעודף או קרוב למגוריהם.
בכל אופן לקניון החשמונאים (אגב מעניין אם יהיו אליו כניסות מקרליבך) יתבסס על הדירות במתחם ועל המגורים והעסקים מסביב ולא פחות על רובה לב העיר, בעתיד הקרוב 2020 תהיה תחנת רכבת קלה ומתחם בגין, יצחק, שדה, המסגר יהוו גם עתודה ולא לשכוח את כל עם ישראל.
אני חושב שהוא יהיה פחות תיירותי כעזריאלי השלום ושרונה ומתחם שרונה, כך שבאיזשהו מקום המאבק יהיה בין קניון רמת אביב לבינו

לצפיה ב-'אתה כנראה צודק. עזריאלי שרונה יכלול גם קניון צמוד אליו?'
אתה כנראה צודק. עזריאלי שרונה יכלול גם קניון צמוד אליו?
20/08/2016 | 20:10
1
13
לצפיה ב-'הקומות הראשונות יהיו קניון, אנתח בפנים...'
הקומות הראשונות יהיו קניון, אנתח בפנים...
21/08/2016 | 03:41
31
כשרונה גם הוא יפנה לתיירים, בכל אופן נושא הפניה של מרכז קניות בתל אביב הוא בראש ובראשונה אל קהל מקומי, תל אביבי וארצי, אבל עדיין אפשר לומר שעזריאלי, עזריאלי שרונה העתידי, מתחם שרונה, מתחם התחנה ונמל תל אביב הם במובהק מכוונים לתיירים, קניון רמת אביב וגן העיר יותר לקהל מקומי.
רמת אביב מכוון לקהל שגר באזור ולקהל שיש לו כסף ולעיתים גם לזה שאין כסף ברחבי העיר, גם מחוץ לעיר, הוא מושך קהל שנענה להגדרה שהוא מייצג, בשל המרחק בינו לבין קניון החשמונאים שעתיד להפתח הוא עדיין יוכל לשמור על היוקרה ועל הקהל שלו, הוא יצטרך לעבוד על זה, זה לא יבוא בקלות, קניון החשמונאים יקח ממנו לקוחות ולא להפך, אמנם הוא לא יצטרף להמציא את עצמו מחדש אבל בהחלט להערך ולהשיקע יותר במיתוג שישמור על אוהדיו ומבקריו..
גן העיר מציג את עצמו כמרכז אופנה אך יכלול באזרים ושוק אוכל ואין לו ממש מתחרה שיוכל לפגוע במעמדו
קניון דיזנגוף סנטר פונה לכל המגזרים ומעמודו בטוח
קניון תל אביב התחנה המרכזית מכוונת לאוכלוסיות מוחלשות, לקהילות עובדים זרים חוקיים ומבקשי מקלט ופליטים ובנוסף משמש כמרכז תרבות ואומנות אולי הגדול בישראל תחת קורת גן אחד.
לצפיה ב-'מקום גבוה בתל אביב לראות את העיר'
מקום גבוה בתל אביב לראות את העיר
14/08/2016 | 11:34
5
41
איפה יש בניינים גבוהים בת"א שניתן להכנס אליהם ולהשקיף על העיר?

לצפיה ב-'חוץ ממצפה עזריאלי, הכניסה למצפה בתשלום דרך אגב?'
חוץ ממצפה עזריאלי, הכניסה למצפה בתשלום דרך אגב?
14/08/2016 | 11:34
15
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
14/08/2016 | 13:53
33
איפה ניתן למצוא מקום זול בו מוכרים בגדים לאירוע, לא שמלות אלא מכנסים וחולצות..רצוי באיזור של מרכז דרום תא
לצפיה ב-'יש הרבה בנייני משרדים גבוהים בת"א'
יש הרבה בנייני משרדים גבוהים בת"א
15/08/2016 | 10:16
43
מה שצריך זה חלון מהמסדרון.
בכלבו שלום למשל יש.
לצפיה ב-'ממליץ על טיילת המדע. הנוף נהדר, התצפית בכיכר לבנה בפארק...'
ממליץ על טיילת המדע. הנוף נהדר, התצפית בכיכר לבנה בפארק...
20/08/2016 | 18:40
36
וולפסון, גן הפסגה ביפו, הקומה השביעית בתחנה המרכזית החדשה, כולם חינמיים, כפי שהוזכר כאן, תצפית עזריאלי היא לא חינמית, אני לא מעודד מפני שהחלק הכי אטרקטיבי סגור ע"י מסעדב ולעיתים יש גם אירוכ על כל הקומה, זה מדהים דוגמה בלומדון היום יש מעל לחמישה תצפיות ראויות שהכניסה אליהם חינם או בתשלום אך החוויה ממש טובה (לאחרונה נפתח תצפית חינמית בקמה העשרית של האגף החדש של הטטיט)
עוד תצפית ראויה היא הספינה בנמל יפו, לא יקר נוף חלומי
לצפיה ב-'אולי הכדור פורח בפארק הירקון? והגלגל הענק החדש? '
אולי הכדור פורח בפארק הירקון? והגלגל הענק החדש?
20/08/2016 | 20:16
25
שמעתי שגם במגדל האשפוז באיכילוב יש תצפית טובה, השאלה אם יש קומה שבה יש למשל קפיטריה או מרפאה ולא חדרי אשפוז שמשם ניתן להביט. פעם היתה תצפית נחמדה ממס הכנסה כששכן במגדל שלום :)
לצפיה ב-'לי זה חבל, היה אפשר לשמור אותו ולבנות...'
לי זה חבל, היה אפשר לשמור אותו ולבנות...
20/08/2016 | 18:58
20
גורד שחקים ומגדל בשטח בחניה שעם קירוי החלק באיילון (בין החניון לנתיב הראשון יש כמה עשרות מטרים, כך שעם קירוי או ללא קירוי הם חלק מהמתחם) היה מאפשר שתי מגדלים ועדיים לשמור על המבנה ואף להרים העדרחם מטרים את הכיפה ובכך להגדיל את מקומות הישיבה ושיטחי השרות בו ולבנות עוד אולמות קטנים מתחת.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
ש. גרוס חברת עורכי דין
ש. גרוס חברת עורכי דין
אופני שחף
אופני שחף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה