לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'הצעד הראשון להורדת כיכר דיזנגוף...'
הצעד הראשון להורדת כיכר דיזנגוף...
04/12/2016 | 17:38
7
34
פרסום בכניסות לפיאצה גבעון כי ב8 לדצמבר, שוק יד שניה עובר מכיכר דיזינגוף לפיאצה גיבעון.
לצפיה ב-'כבר עברו '
כבר עברו
05/12/2016 | 21:19
6
31
לצפיה ב-'ראיתי עוד תמונות משם. זה נראה ממש טוב'
ראיתי עוד תמונות משם. זה נראה ממש טוב
06/12/2016 | 18:54
1
21
יפיח עוד חיים בכיכר הזו
לצפיה ב-''
06/12/2016 | 23:13
1
לצפיה ב-'תודה, אגב מה שחסר בגיבעון...'
תודה, אגב מה שחסר בגיבעון...
06/12/2016 | 20:26
3
21
זה בקצה המזרחי פיתוח עם עצים ספסלים ומזרקה כמו בקצה המערבי, אני מבין שהשסיבה להשארת הכיכר חופשיה לבאזרים ומופעי תרבות ומוסיקה.
האם גם מדובר בימי שלישי ושישי כמו בכיכר דיזנגוף?
לצפיה ב-'לא יצא לי לעבור שם ביום שלישי'
לא יצא לי לעבור שם ביום שלישי
06/12/2016 | 23:15
2
18
מה שעוד חייבים לעשות וכמה שיותר מהר, זה לשפץ את המבנים הסובבים את הכיכר 
לצפיה ב-'אין חוק שמחייב, העירייה יכולה לעודד...'
אין חוק שמחייב, העירייה יכולה לעודד...
07/12/2016 | 14:34
1
18
באמצעות הקלה בתשלום, הגדלת אחוזים, השתתפות, מדובר בנכסים פרטיים שהם לא מוגדרים לשימור
לצפיה ב-'העיריה כבר מעודדת'
העיריה כבר מעודדת
08/12/2016 | 12:39
21
מציעה הארכת חוזה ב 50 שנה, שזו חתכ'ת סוכריה.
מבחינה עיסקית, לו הייתי בעל בניין כזה לא הייתי ממהר לבצע זאת ממש כרגע אלא מחכה עוד סדר גודל של כשנתיים, על מנת שתום השיפוץ שלי יתממשק בערך עם תחילת הפעלת הקו האדום (בהנחת שנתיים עבודות שיפוץ והרחבה).
ליזם לא משתלם לשים כסף עכשיו בשביל בניין משופץ באזור מפוקק וחסום (ולכן פחות מבוקש). בתום עבודות הרכבת האזור יעוף (ולכן עדיף לשפץ עוד כשיש בלגנים, כשאז ממילא אין שוכרים שמשלמים כסף טוב, לכן עוד שנתיים נראה לי זמן אופטימלי לתחילת עבודה).
אז גם שכונת השוק הסיטונאי הסמוכה כבר תתאכלס במלואה (קרי שלב ב', שלב א' אוטוטו נגמר) והאזור יהיה יותר שוקק חיים.

זה כמובן לא מונע להתחיל עם עבודת תכנון השיפוץ, באיזי.

העיריה מצידה כמובן לוחצת על היזמים לבצע את השיפוץ עכשיו.
מן הסתם התוצאה בשטח תהיה פשרה בין 2 האינטרסים.
לצפיה ב-'אופניים לילד'
אופניים לילד
04/12/2016 | 15:18
1
8
שלום לכם 
קניתי לבן שלי אפניים לפני פחות מחודש 
וכבר גנבו אותם....
קצת כבד עלי לקנות שוב אפניים
האם משהו יכול לעזור בתרומת אפניים?
האם יש גופים שיכולים לעזור לי
מאוד כואב לי לראות אותו בוכה
בבקשה עזרתכם
תודה 
לצפיה ב-'היי....'
היי....
04/12/2016 | 17:35
8
לצפיה ב-'People Walker'
People Walker
28/11/2016 | 21:17
27
היי חברים,
אשמח לעזרתכם בהפצה של יוזמה שלי, שכרגע רלוונטית רק לאיזור תל-אביב. הרעיון הוא במקור של בחור אמריקאי - כמו שיש דוג-ווקר, אז יש גם פיפל-ווקר (מצעיד אנשים) :)
אני מתכוון לגבות מחיר מינימלי, עושה את זה בעיקר כדי לתרגל הקשבה.
חפשו בפייסבוק 'בן המצעיד'
תודה!!
לצפיה ב-'מה דעתכם על הורדת כיכר דיזנגוף שמתקרבת?...'
מה דעתכם על הורדת כיכר דיזנגוף שמתקרבת?...
23/11/2016 | 19:10
4
41
אני אישית אוהב את הכיכר המוגבעת, היה נכון ללכת על האופציה של הכיכר המוגבעת שהוצאה בתחרות, ראו קישור
היא מציעה להשאיר את הכיכר מוגבעת ולשמור על רצף במעבר
היא מציעה שתי מדשאות גדולות ובכך מרחיבה את עירוב השימושים.
הרחבת הכירוי ביחס להיות והרחבץ השבילים אליה לרחוב תתרום לחזיתות המסחריות הקיימות בה היום.
תקטין את הרעש ביחס להיום

הורדת הכיכר תכלול כריתת עצים עתיקים.
פגיעה בהצללות, יקח שנים לגדית עצים מצלילים בכיכר
אל הכיכר המונמכת יגיעו במיוחד, הרוב יעדיפו לעקוף אותה
היא תהפוך להיות כיכר אינטימית אם הביצוע יהיה מזמין ויקף בעצים, צמחיה ודשא וזה יכול להיות יתרון
כמובן שהרעש ישפיע על השהיה בה
מעניין מה יהיה התקנות התחבורתיות בה, רק תחבורה ציבורית, מוניות, פריקה וטעינה ורכבים של הרובע שגר בו, או לכולם.
האם יפתחו הרחובות סביבה ואיך זה ישפיעה על התנועה ברחובות סביב הכיכר.
טעות לחשוב שההורדה תתרום לעסקים סביבה, כיום, היוא תתרום אולי לחמישים אחוז, מפני שרוב הא/נשים יחצו אותה ויחשפו רק לחלק אחד שלה לעומת היום שמעבר סביבה חושב 360 חזיתות סביבה
לצפיה ב-'גם אני חושב שצריך להשאיר את הכל ככה '
גם אני חושב שצריך להשאיר את הכל ככה
23/11/2016 | 21:45
3
29
אם יורידו את הכיכר אז זה יראה כמו הרבה כיכרות אחרות
וזה יאבד את כל המיוחדות שלו ....................

לפי דעתי -
הטעות שהקימו  את הכיכר זה שלא דאגו למידרכות מיתחת למיזרקה
לצפיה ב-'סביר להניח שבמהלך דצמבר, הכיכר תיהרס...'
סביר להניח שבמהלך דצמבר, הכיכר תיהרס...
24/11/2016 | 19:42
2
35
המחיר הראשוני הוא עקירת עצים ותיקים, במידה והכיכר תבנה טוב (תהיה רחבה, רק שני נתיבים סביב, הרחובות ההולנים סביבה ישארו כאלה, הטבעת הראשונה תהייה עם דשא ורחבה וישתלו בה שתי שורות של עצים בגירים ומצילים שיועתקו, זו תהייה התחלה), בכל אופן יקח שנים עד שהעצים יהיו בגירים (גם אם ישתלו עצים בגירים ומצלים יקח לפחות שנתיים שלוש שיהיה נעים לשבת בה), תלוי גם בהחלטה שמי יכול לנהוג סביבה, האם יפתחו כל הרחובות סביבה, מה מידת רעש האוטובוסים.
יש מצב שהיא תהיה כיכר יפה שתשדרג את המצב ביחס להיום, העתיד יספר לנו. מה שבטוח שיגדל דור מתוסכל חדש שיבכה על הכיכר הנפלאה שנגזלה ממנו ודור וותיק שיזכה לכיכר שזכר בילדותו, אולי.
לצפיה ב-'בתור תושב האזור שעולה ויורד המון פעמים בשבוע'
בתור תושב האזור שעולה ויורד המון פעמים בשבוע
24/11/2016 | 20:17
1
37
ורואה איך אנשים מבוגרים מתקשים בעלייה וירידה - מצפה מאוד לשינוי
הכיכר היום היא פשוט מכשול, לא כיכר, מאוד לא נוחה  
יכול רק להשתפר
לצפיה ב-'הכיכר אינה מושלמת היום...'
הכיכר אינה מושלמת היום...
27/11/2016 | 17:30
21
השינוי בסרטון פוטר את בעיוץ הכיכר מבחינה אסטיתית ומבחינת השימוש בה, בכל אופן אפשר לומר שהורדתה היא עובדה, למרות שראינו דחיות, היא היתה אמורה להיות למטה בנובמבר וזה נדחה לדצמבר.
לצפיה ב-'night run ביום רביעי בערב'
night run ביום רביעי בערב
11/11/2016 | 11:15
1
22
שימו לב לחסימות הכבישים ביום רביעי בערב (16.11), בצפון העיר ומרכזה, עקב מרוץ ה night run.
לצפיה ב-'סרטונים על המרוץ...'
סרטונים על המרוץ...
23/11/2016 | 09:35
9
סרטון רשמי
ברור, חיכו לערוץ1 להזנקה עפים על עצמם
סרטון קצת שונה, עם דגש על ההגעה של רצים מרחוק (רכבת, חוצים את גשר רבין, חימום למרוץ) ולאחר מכן זוית הראיה של הרץ (חחח, במקרה מצאתי גם את עצמי שם) :
לצפיה ב-'רוצים להשתתף במחקרים מגניבים וגם להרוויח כסף?'
רוצים להשתתף במחקרים מגניבים וגם להרוויח כסף?
06/11/2016 | 22:33
15

שלום רב,
אתם מוזמנים לקחת חלק במחקרים מרתקים,כמו: MRI, מטלות מחשב,משקפת תל מימד וכדומה....
היכנסו לאתר: R4you.co.il
בחרו את תחום העניין שמעניין אתכם, והשתתפו!

לצפיה ב-'הסדרי תנועה בעצרת רבין היום בכיכר'
הסדרי תנועה בעצרת רבין היום בכיכר
05/11/2016 | 17:13
16
ממליץ למי שמגיע הערב לעשות את זה באוטובוס ולא ברכב הפרטי, כי יסגרו הרבה רחובות מסביב.
לצפיה ב-'חשיפת המכונית השיתופית של ת"א'
חשיפת המכונית השיתופית של ת"א
01/11/2016 | 17:54
1
31
כמו תל אופן, רק במכונית.

זה עשוי להתאים למי שנוהג רק לעיתים נדירות. ככה לא צריך לדאוג לחניה ולהחזיק אוטו עבור 99% מהזמן שהוא עומד מחליד ברחוב.
לצפיה ב-'כחלק מ"עיר בתנועה" אירוע תחבורתי ראשון שיתקיים מחר...'
כחלק מ"עיר בתנועה" אירוע תחבורתי ראשון שיתקיים מחר...
01/11/2016 | 18:12
23
בשד' בן ציון שיסגר לתנועה, יוצב שם אוטובוס חשמלי עם הטעינה העילית ויהיו אירועים תחבורתיים לאורכה, בתחילה חשבו להעריך ולסגור גם את שד' רוטשילד ושנקין, פסטיבל עיר בתנועה פרטים נוספים בקישור.
לצפיה ב-'הורדת כיכר דיזנגוף'
הורדת כיכר דיזנגוף
27/10/2016 | 16:24
1
57
הערב, ב 19:00, העיריה תציג את תוכניתה להורדת כיכר דיזנגוף.
הארוע יתקיים במתנ"ס ברחוב מנדלי מוכר ספרים 20.

וסרטון:
לצפיה ב-'מקווה שאכן בסוף התהליך...'
מקווה שאכן בסוף התהליך...
28/10/2016 | 06:54
54
נראה כיכר עירונית שראוי להשתמש בה שרעש הרחוב והתחבורה עדיין תאפשר שההיה בכיכר, אני אוהב את הכיכר הנוכחית, חושב שהיא מונומנט בכלי מידה תל אביבי ויש בה יחודיות בכך שהיא מפרידה בין התחהורה להולכי רגל, לכיכר החדשה יהיו יתרונות בעיקר לעסקים סביבה, בהצלחה.
לצפיה ב-'פוסט חדש "תחבורה ציבורית במטרופולין תל אביב 2016 2017...'
פוסט חדש "תחבורה ציבורית במטרופולין תל אביב 2016 2017...
28/10/2016 | 06:40
40
פרסמתי פוסט בבלוג שלי שמסכם את מירב האופציות והרפורמות הקיימות היום בתחום התחחבורה הציבורית, הכוללת התייחסות לרכבות, אוטובוסים, מוניות שרות, מוניות, אופניים, טכנולוגיה, קיימות, אפליקציות, תחבורה אלטרנטיבית ועוד...
הציצו בקישור, אשמח להתייחסיות

לצפיה ב-'איזה אוטובוס מגיע מפתח תקווה לרח' הרברט סמואל בת'א?'
איזה אוטובוס מגיע מפתח תקווה לרח' הרברט סמואל בת'א?
25/10/2016 | 18:12
1
6
לצפיה ב-'66, 166, 38, 82, 150, 466, 599'
66, 166, 38, 82, 150, 466, 599
26/10/2016 | 14:48
11
הם מגיעים למסוף הכרמלית ומשם בדקות הליכה אתה בטיילת.

שים לב שאתה יכול בעצם לקחת איזשהו קו מפ"ת לת"א, ובת"א להחליף לקו שמגיע למסוף הכרמלית. זה לא משנה את המחיר (כי היום נסיעה זה 90 דקות, ואפשר להחליף כמה פעמים שרוצים)
לצפיה ב-'הופעת תיאטרון "תל אביבי" בשטחים המשוחררים.'
הופעת תיאטרון "תל אביבי" בשטחים המשוחררים.
25/10/2016 | 07:30
2
18
כעת, עם ההודעה על הופעת התיאטרון בשטחי ישע, אני שואלת את עצמי - מדוע לא  תועבר הנהלת התיאטרון גם כן אל מעבר לקו הירוק = אקט שלדעתי  יהיה משקל נגד להופעת "בצלם"  באו"ם.  התיאטרון יכול להתקיים למשל לצד אוניברסיטת "אריאל".
לצפיה ב-'מוכרים חזיר "ליד הבית" = היכן עתירת העיריה לבג"ץ?....'
מוכרים חזיר "ליד הבית" = היכן עתירת העיריה לבג"ץ?....
11/11/2016 | 12:04
1
4
הרי יש בעיריית תל אביב גורמים שיהדות חשובה להם... מדוע לא יעתרו לבג"ץ בענין מכירת החזיר ("טמא") באיטליז ברחוב "צמח" -הרחוב של התחנה המרכזית החדשה. הרי התחנכנו שזה טמא ...  =החשש....מכירת חזיר היא "קצה קרחון" של תופעת מעורבות "בין-דתית" בכל מחלקות העיריה  ((שבית החולים הוא חלק ממנה)). המחלקה המשפטית מתעצלת?
לצפיה ב-'מותר למכור חזיר בישראל, וזה אפילו טעים'
מותר למכור חזיר בישראל, וזה אפילו טעים
14/11/2016 | 12:23
2
לצפיה ב-'לראשונה ראיתי את האוטובוס החשמלי בפעולת...'
לראשונה ראיתי את האוטובוס החשמלי בפעולת...
20/10/2016 | 22:19
4
54
הטענה אוטומטית, הנהג עצר את האוטובוס בתחנה, מנוף עלה מהגג ובתחבר לכבל העילי אחר 10 דקות המתנה הנוסעים עלו, הנהג סגר את הדלתות, המנוף ירד והנסיעה התחילה, כך זה עובד עשר דקות הטענה בתחנה הראשונה והאחרונה של קו 4 מהתחנה לרידינט, לא רק שיפור באיכות הסביבה מבטיח הפסקה של עשר דקות בכל כיוון לנהג.
על זה כל הכבוד
לצפיה ב-'פרטים וסרטון בלינק בפנים...'
פרטים וסרטון בלינק בפנים...
20/10/2016 | 22:28
3
38
טיקון, טעינה מספיקה ליממה ובכל תחנה סופית טעינה אוטומטית בכבל של כ3 דקות, האמת קצת חבל, דן הכריזה כי היא מתכוון בהדרגה להחליף את כל צי האוטובוסים לחשמלי, אני חושב שהדגם הזה הוא מעולה, מקווה כי הוא קיים גם בגרסה מיפרקית רבת קיבולת.
לצפיה ב-'האוטובוס החשמלי זה לא משהו חדש '
האוטובוס החשמלי זה לא משהו חדש
21/10/2016 | 09:40
2
49
במדינות קומוניסטיות זה קיים כבר הרבה שנים.
אני זוכר שהייתי בפולין בשנת 1998 וראיתי את זה שם בעיר לובלין .
אבל ברוך השם שזה הגיע לארץ 
לצפיה ב-'אכן, אך הדגם הנוכחי יש בו את אפקט...'
אכן, אך הדגם הנוכחי יש בו את אפקט...
22/10/2016 | 15:38
1
41
הקיימות, הוא לא נע על כבלים, הוא נטען פעם אחת בלילה ושלוש דקות בכל תחנת קצה ע"י מנוף זעיר הנשלט ע"י הנהג, אם אכן ההכרזה של דן תתקיים בלהחליף את כל האוטובוסים לחשמליים נראה ירידה חדה בזיהום האוויר ברחובות ואכן ברוך השם שזה הגיע לארץ.

לצפיה ב-'לדעתי גם יוריד את רמת הרעש'
לדעתי גם יוריד את רמת הרעש
26/10/2016 | 12:56
19
וגם יחסוך כסף בתחזוקה.
אוטובוס כזה, אמור להיות יותר פשוט מבחינה מכאנית ולכן אמין יותר.
הדבר היחיד שמטריד אותי, עד כמה הצורך בפעולת המזגן פוגע בטווח הנסיעה ובהספק של המנוע.

לצפיה ב-'גמר חתימה טובה ושאלה בעקבות המעבורת שהחלה...'
גמר חתימה טובה ושאלה בעקבות המעבורת שהחלה...
11/10/2016 | 13:56
2
53
בין חיפה לעכו  220 מקומות ישיבה, חמש נסיעות לכל כיוון, 30 ש"ח נסיעה, 55 הלוך חזור, האם לדעתכם היא יכולה להחשב מעבר לאטרקציה תיירותית גם לתחבורה, הפיילוט שהחל ובכוונתו להתרחב לקסריה מוגדר כתיירותי ומקומי.
אני כבר מס' שנים מדבר על הקמת מעבורת בין נמל יפו לנמל תל אביב כקו תיירותי ותחבורתי, בעולם מעבורת כזו לרוב בחינם, אני חושב שמעבורת כזו מהדגם שמועה באמסטרדם  שמצאים גם להעלאת אופניים בעלות של נסיעת אוטובוס וכחלק מהסדר הנסיעה המושתפת כפי שקיימת ברו קו יכולה לעבוד טוב.
לצפיה ב-'"המטרה תיירותית,אך לא נתנגד אם ירצו להשתמש כדי להגיע לעבודה"'
"המטרה תיירותית,אך לא נתנגד אם ירצו להשתמש כדי להגיע לעבודה"
13/10/2016 | 13:48
1
35
יעד כזה יכול להיות גם בגוש דן, עם קו שעובר בין מרינה הרצליה פיתוח, נמל ת"א ונמל יפו,
מאחר ולפי התמונה אין בעיית מקום אני לא רואה סיבה מדוע לא יאפשרו לך להעלות אופניים למעבורת אבל תשכח מחינם. מישהו צריך לממן את התענוג.
30 שקל לכיוון זה לא זול ואפילו יקר, ולכן ככל הנראה כמעט כל היוממים יעדיפו לנסוע באוטובוס/רכבת/רכב פרטי. תיירים כן מוכנים לשלם יותר, בגין החוויה.

אבל... ישנה נישה שבה אני יכול לראות מדוע מישהו עשוי להסכים לשלם 30 שקלים לנסיעה... שבת!
בתירוץ של קו תיירותי, הפועל בשישי בערב ובשבת, זו יכולה להיות דרך להגיע מהרצליה לנמל ת"א ונמל יפו בשבת, ונוסעים בשבת מוכנים לשלם יותר.

אבל אז עולה שאלת האינטרסים הכלכליים - האם כדאי לת"א לעודד תחרות מצד מלונות בהרצליה? כי כיום תייר שבוחר ללון במלון בהרצליה נתקע בשבת אם רוצה להגיע לת"א הנחשקת, וחייב מונית (מצד שני כמה כבר עולה המונית? זה לא שהפער בין מעבורת 30 שקל למונית, נגיד ב 40-50 שקלים, כזה דרמטי, וזה כשמדובר ביחיד, באם מדובר בזוג או משפחה אז מונית יצא יותר זול ויותר מהיר).
גם להרצליה יכול להיות נוח שהתיירים אצלה תקועים במסעדות ובתי הקפה שלה במרינה.
לצפיה ב-'רק אחרי ההודעה ראיתי באיזה מעבורת מדובר...'
רק אחרי ההודעה ראיתי באיזה מעבורת מדובר...
13/10/2016 | 16:03
29
ספינה עתיקה שפעלה בעכו, זה התחלה לא טובה, אין ספק שזה לא פרויקט תחבורתי, זה נטו תיירותי.
צייזם בתל אביב לא חייב לפעול בהרצליה, נצל יפו תל אביב במעבורת מודרנית מסוג דומה לזה שמצורף ללינק יכול לעבוד טוב, לים יש את אופציית הפרסום, שיתוף ברב קו גם שיש רק את האופציה לשלם ומחיר כרטיס עשרה ש"ח לכיוון, עם תמיכה עירונית ובאחזקה עירונית בהחלט יכול לעבוד גם לתחבורה יוממית בעיקר אם אפשר להעלות אופניים (ישרת גם את הדרום וגם את הצפון) 10 ש"ח ותיירותית 20 ש"ח לכיוון, באירופה מעבורות כאלה הם שירות חינמי, זה יכול להות אפקטיבית גם כשנסיעה היא כל 20 דקות
לצפיה ב-'מתכוננים לחג האופניים?'
מתכוננים לחג האופניים?
08/10/2016 | 22:17
9
38
יש מקומות חדשים בעיר שחשבתם לרכב אליהם ביום כיפור?

- אפשר להציע למשל את מזרח בבלי, ליד פרוייקט פארק בבלי. רחוב הרב ניסים.
הרחוב כיום בפיתוח (מדרכה, תאורה, שביל אופניים)
- אפשר להציע גם את מערב אינשטיין, בגוש הגדול (נופי ים), הנבנה בדומה לאבן גבירול (חזית מסחרית רציפה מתחת למגורים), רק בפי 3 גובה (10-12 קומות במקום 3-4)
- מסקרן גם לראות מה קורה עם הגשר בין תחנת רכבת בני ברק לרמת החייל.
לצפיה ב-'נשמע טוב! יש אולי קצת תמונות מהמקומות האלה?'
נשמע טוב! יש אולי קצת תמונות מהמקומות האלה?
10/10/2016 | 19:32
7
12
לצפיה ב-'הבניין הראשון של פרוייקט פארק בבלי'
הבניין הראשון של פרוייקט פארק בבלי
12/10/2016 | 13:30
64

ליד ישנו פיתוח של רחוב הרב ניסים, אשר כולל שביל אופניים, הממשיך צפונה עד רחוב קוסובסקי ופארק הירקון. הרכיבה שם נעימה יותר במדרכה מאשר לצד המכוניות בדרך נמיר.
שביל זה עשוי להיות שימושי למשל לסטודנטים רמת גנים המגיעים מביאליק וההלכה, פונים אליו צפונה, מגיעים לפארק הירקון, חוצים בגשר את הירקון ומשם דרך גשר רבין מעל רוקח לאוניברסיטה.
בצד המזרחי של הרחוב ישנו כיום בור גדול בו כנראה יבנה הבניין השני של פארק בבלי.

לצפיה ב-'הבניין הראשון באינשטיין עם חזית מסחרית רציפה'
הבניין הראשון באינשטיין עם חזית מסחרית רציפה
12/10/2016 | 14:01
3
56
הבניין במערב אינשטיין, בשכונת הגוש הגדול (נופי ים), בשלבי סיום והחנויות בו צפויות להפתח, ככל הנראה, תוך מספר חודשים.
לצפיה ב-'הבניין באינשטיין...'
הבניין באינשטיין...
17/10/2016 | 19:55
2
18
מאוד פרוורי, הוא ממש לא אבן גבירול, אין בו קולונדות, מעבר לכך אין רצף מסחרי ברחוב, קטע נמיר מערבה ללא חזית מסחרית ולא מזמין להליכה, אופי הרחוב יקבע כנראה בעיצוב השדרה, אם היא תהייה רחבה, נוחה להליכה ורכיבה, סוג העצים שישתלו לאורכה ואם אכן תהייה שדרה לאורך כל הרחוב, רוחב המדרכה משני צידיה וסוג העצים שיבחר, ריהוט הרחוב וגם גודל השטחים המשחריים ומחירם.
לצפיה ב-'ככל הנראה ככה בעתיד יראה אבן גבירול'
ככל הנראה ככה בעתיד יראה אבן גבירול
19/10/2016 | 10:51
1
24
חלק מהבניינים באבן גבירול יעברו פינוי בינוי, ומן הסתם ידמו לזה.

אתה צודק שאין קולונדה, אך כן ישנו סוכך צל (שיהיה יעיל רק בחלק מהזמן, בזמן הצילום למשל לא יעיל). החלק שצילמתי הוא הוא הרצף. בצד השני של הרחוב יהיה רצף מקביל. נכון. זה לא ממש כמו אבן גבירול.

מזרחה משם, במקטע בין לוי אשכול לדרך נמיר, אכן אין מסחר בכלל. מילא בבנייה קיימת, אולם בימים אלה נבנה בניין ענקי בצומת נמיר ואינשטיין (בשכונת רמת אביב החדשה), וחבל שלא שינו מעט את אופיו, למשל עם משהו מסחרי קטן למטה. יחסית לשום כלום במקטע זה תוכל להעריך את המהפכה המוצגת בתצלום.  
דווקא לגבי המדרכה ושביל האופניים אין בעיה. הם בסדר גמור מדרך נמיר מערבה (הן ברמת אביב החדשה והן בגוש הגדול). הבעיה היא בקטע החשוב באמת - מדרך נמיר מזרחה, עד האוניברסיטה, ברמת אביב הישנה.
בטווח הארוך, במסגרת העבודות על הרכבת הקלה שתעבור שם והפינוי בינוי לאורך הרחוב, ברור לגמרי שהמקטע הזה יעבור שינוי מהותי (למשל, ברור מאליו שנתיבי החניה יתבטלו ויתווסף שביל אופניים מסודר)
לצפיה ב-'פוטנציאל יש, התכנון לקויי...'
פוטנציאל יש, התכנון לקויי...
20/10/2016 | 19:54
14
איינשטיין מחבר בין האוניברסיטה לים  ועתיד להתחבר לרחוב אבן גבירול העתידי, אינשטיין לא דומה לא לאבן גבירול ולא ללה גוורדיה.
עתידו של אינשטיין בראי העיר יקבע ע"י תכנון שדרה, פחות החזית המסחרית בעיקר בשל אופי המקטעים בו. אם השדרה תהייה רחבה, נוחה להליכה ורכיבה, ישתלבו בה קיוסקים, נמיר מהווה כשל בשל היותה אוטוסטרדה, הרכבת הקלה והתחנה בה יכולים מצד אחד לפרוור אותה עוד יותר, שניהם נראה מנתקים אותה מעירוניות ורצף.
הפתרון בצומת נמיר יכול להיות רק ע"י הורדת נמיר למנהרה, כך יהיה רצף של שדרה ושלושה נתיבים מכל צד ונתק מאוטוסטרדה.
לגבי הרצף המסחרי, נניח בין אבן גבירול לוי אשכול מניח שאם תתיישב בה נישה זה יעבוד, אני מדבר על שילוב של גלריות, בתי אוכל. משרדי תיור, כיוון למה שאנחנו מכירים בבן יהודה ואם דרום הקטע הזה יתוכנן עירונית ולא כמו בקטע הצפוני.
לגבי גובה בניה זה לא הבעיה, בנייה פרוורית יכולה להיות ארבע קומות ועשרים קומות, מגדל השופטים, גן העיר ומגדל אליהו משתלבים באבן גבירול ולעיר גם בארכיטקטורה וגם חזיתית, המבנה עם החזית המסחרית באינשטיין לוי אשכול הוא אופייני לפרוור צפון תל אביב ומה שיתאכלס בו לא יחייה מהרחוב אלה דרך פרסום יגיעו אליו ברכב.
לצפיה ב-'הבניין השני באינשטיין'
הבניין השני באינשטיין
12/10/2016 | 14:11
1
53
מול הבניין הראשון, הפעם בגדה הדרומית של הרחוב, מתחילים בימים אלה לבנות את הבניין השני עם חזית מסחרית רציפה.
לצפיה ב-'יופי של תמונות! תודה! '
יופי של תמונות! תודה!
13/10/2016 | 17:31
17
אני תוהה איזה סוג של מסחר ואופי עסקים יהיה שם. לא משהו טבעי ספונטני כמו במרכז העיר אבל מניח שגם לא משהו כמו בקומת המסחר בבניין הממשלתי בלה-גארדיה שפונה לאוכלוסיית האזור עם רמת הכנסה נמוכה וקצת לעובדי המתחם.
אגב, המסחר באינשטיין מול כיכר אנטין של האוניברסיטה עדיין מחזיק מעמד? הכוונה לחנויות מתחת למעונות
לצפיה ב-'אגב, מה עם שיפוץ מגדל המים במזא"ה? הסתיים כבר?'
אגב, מה עם שיפוץ מגדל המים במזא"ה? הסתיים כבר?
11/10/2016 | 18:33
9
לצפיה ב-'חניון קרוב לאלנבי/סמטת בית השואבה'
חניון קרוב לאלנבי/סמטת בית השואבה
04/10/2016 | 12:57
4
20
איפה בעיר יש חניון הכי קרוב לסמטת בית השואבה/אלנבי והסביבה?
לצפיה ב-'שניים שאני זוכר כרגע:'
שניים שאני זוכר כרגע:
04/10/2016 | 14:56
20
כשעולים באחד העם לכיוון אלנבי פונים ימינה לנהלת בניימין, אחרי כ 30 מ' מצד ימין ישנו חניון מקורה.
נוסף- ממשיכים עוד טיפה ישר באחד העם לכיוון אלנבי, בצד שמאל מאחרי ביה"כ הגדול.
לצפיה ב-'החנייה ברידינג חינם בשישי שבת?'
החנייה ברידינג חינם בשישי שבת?
11/10/2016 | 15:36
2
11
שלום! אנחנו מתכננים לבוא לחופשה במלון באיזור הנמל ומחפשים מקום חנייה לסופ''ש הקרוב. מישהו יודע אם החנייה שם חינם?
לצפיה ב-'כן, היא חינם כל השבוע'
כן, היא חינם כל השבוע
13/10/2016 | 02:32
1
5
לצפיה ב-'המון תודה!'
המון תודה!
13/10/2016 | 10:55
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:27
1
6
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שנה טובה, מאושרת ומעושרת כ '
שנה טובה, מאושרת ומעושרת כ
02/10/2016 | 12:39
2
לצפיה ב-'להגן על השכנים של בית המשפט....'
להגן על השכנים של בית המשפט....
30/09/2016 | 09:58
2
37
בתי המשפט בתל אביב חייבים להתחשב בשכנים שלהם - דיירי הסביבה ולפסוק "איסור מיקום משרדי עו"ד בבתי מגורים". הפיתוי לפתוח משרד בבית מגורים אכן קורץ לרבים אבל ההשלכות שלו על תושבי צפון תל אביב ענקיות.    יש לעורכי הדין "לובי" ענק בין מקבלי ההחלטות והם עלולים לנצל את זה "לרעת' השכנים.   ((זה סכסוך שכנים לכל דבר -חבל ששופטי בית המשפט אינם מתחשבים בשכנים של בית המשפט)).
לצפיה ב-'מה הקשר לשופטים?'
מה הקשר לשופטים?
30/09/2016 | 17:25
1
19
תדרוש את זה מהעיריה, מלשכת עוה"ד, אפילו מהכנסת.
אבל לשופטים אין שום קשר לנושא.
לצפיה ב-'"לא תכירו פנים במשפט"....'
"לא תכירו פנים במשפט"....
01/10/2016 | 10:17
19
שופטים התל=אביביים והשכנים שלהם שענינם מגיע לבית המשפט. עד כמה מקובל ששופט פוסל את עצמו מסיבה של "הכרת פנים" = בייחוד במציאות מטורפת שבה ראש ממשלת ישראל הוא אחיין של שופטת בית המשפט העליון בדימוס  "וועדת החקירה של מערכת הבריאות בישראל: שושנה נתניהו ויכול דרך "קשרי משפחה שלו" להגיע להשפיע על החלטות בבית המשפט העליון  ((ובעזרת נישואי מחוזי-עליון שמגר-רובינשטיין גם לבית המשםט המחוזי בתל אביב)). האם יש למנוע  קשרים אינטימיים וזוגיות בין שופטים למניעת ניגוד ענינים?
לצפיה ב-'מונית שירות י-ם ת"א בשישי אחה"צ'
מונית שירות י-ם ת"א בשישי אחה"צ
21/09/2016 | 15:02
9
52
בסופ"ש הקרוב יש את ארוע בתים מבפנים המקסים, בירושלים.
השנה אני שוקל לנסוע לי-ם בשישי באוטובוס במקום ברכב.
חשבתי ללכת אולי לסיור ימקא בשעה 16 אבל אז לא אספיק ל 480 אחרון באזור 17.
אני מבין שיש מוניות שירות. האם מישהו התנסה?
הן כנראה יוצאות מהרב קוק. האם גם בשישי מאוחר (אזור 18) ? מה המחיר?
האם נוסעות רק לתחנה מרכזית אצלנו או גם סבידור מרכז?

יש פה עוד כמה חבר'ה שחשבו ללכת לבתים מבפנים י-ם?
לצפיה ב-'שואה. אין מילה אחרת.'
שואה. אין מילה אחרת.
23/09/2016 | 01:13
7
15
לצפיה ב-'תוכל להרחיב?'
תוכל להרחיב?
23/09/2016 | 08:11
6
28
אני מתכוון לעשות את זה היום אחה"צ. אני מבין שהמוניות יוצאות מרחוב הרב קוק, וזה עולה 35 שקלים. אם התדירות תהיה פעם בחצי שעה זה יהיה בסדר מבחינתי. ברור שזה פחות טוב מאוטובוס מסודר.

מקווה שיהיה בסדר.
לצפיה ב-'היה בסדר גמור'
היה בסדר גמור
26/09/2016 | 16:21
5
33
ציפיתי שאדרש לחכות 10-20 דקות אך להפתעתי תוך 5 דקות המונית התמלאה (בשישי באזור שעה 18), ויצאנו.
היה מזגן ומונית הטרנזיט היתה נקיה ובסדר גמור. אין תלונות.
המחיר בשבת הוא 35. סביר. זה מה שהייתי משלם על דלק באוטו (רק שבמונית שירות חוץ ממני יש עוד נוסעים ומכאן הרווח לנהג, לגיטימי).
אני מבין שקודם לכן (ימי חול) זה 25-26. באגד 405 איתו נסעתי בהלוך התעריף ידידותי ביותר: 16 שקלים בלבד.

נוסע אחד ביקש רשות לעבור ליד מודיעין, קרי לנסוע דרך 443 במקום כביש 1, והסכמנו.
נוסע אחר היה תמהוני. נראה ערבי אך ירד בנווה שאנן, קצת לפני תחנה מרכזית. הברנש לא בדיוק שומר על היגיינה... כולנו שילמנו בתחילת הנסיעה והוא לפתע אמר לנהג שאין לו 35 וביקש לשלם פחות (20). זה גרם לריב עם הנהג, שדי בצדק אמר שלו הברנש היה אומר לו את זה קודם הוא לא היה מעלה אותו מלכתחילה. רבו רבו, הנהג הסתובב כדי להחזיר אותו לתחנת המוצא, הברנש ביקש מאיתנו נדבה, רובנו לא הסכמנו, אחד כן, נתן לו עשיריה, הנהג הסכים למחיר טיפה מופחת וככה נסגר העניין.

חוץ מזה היה בסדר וטוב שיש בכלל את שירות התח"צ הזה בשבת, אחרת סתם היה עוד רכב פרטי אחד על כביש 1 שגם מסתובב בירושלים.

התח"צ במרכז י-ם סבבה לגמרי. הרב קו חופשי יומי תקף גם לרכבת הקלה, שזה אותו דבר כמו קו 1 אצלנו. מתקפים את הרב קו בעלייה על הרק"ל וזהו.
moovit עובד שם בדיוק כמו אצלנו.
לצפיה ב-'אצלנו, שם,'
אצלנו, שם,
27/09/2016 | 14:37
2
22
אפשר לחשוב שהיית באנטארטיקה.
כולה היית במרחק 60 ומשהו ק"מ מהבית.
לצפיה ב-'מה שנכון? נכון '
מה שנכון? נכון
28/09/2016 | 09:53
1
6
לצפיה ב-'"תחבורה לכותל" - סיוט'
"תחבורה לכותל" - סיוט
28/09/2016 | 20:40
21
האוטובוס מגיע רק עד הכניסה לירושלים (ביום) בלילה בכלל אין אוטובוסים. אם אנחנו עיר ללא הפסקה ויש קווי לילה אז למה אין "קווי לילה" לירושלים?  הטענה שלהם "אין ביקוש". (הביצה והתרנגולת).  לי זה לא רלוונטי כיום  אבל נוער בחופשה יכול להנות מזה
לצפיה ב-'את התיאור הזה אתה מסכם ב"בסדר גמור"?!'
את התיאור הזה אתה מסכם ב"בסדר גמור"?!
29/09/2016 | 01:27
1
7
לצפיה ב-'כן'
כן
29/09/2016 | 12:21
17
מלבד הברנש התמהוני לא היה שום דבר חריג בנסיעה.

אני מבין שישנה כוונה לבטל כליל את מוניות השירות בישראל, ואני מקווה שזה לא יקרה, כי משמעות הדבר תהיה פגיעה ביכולת הניידות בשבת.

לולא מונית השירות הייתי נוסע לירושלים ברכבי הפרטי ביום שישי, כפי שאכן עשיתי בשבת.

בימי חול כמובן שאעדיף אוטובוס מסודר, וגם זול יותר, ע"פ מונית שירות.
שנים לא נסעתי במוניות שירות. מבחינתי זה תח"צ רלוונטי רק כשאין תח"צ רגילה. מכאן החשש להסתמך עליה בהודעה הפותחת.
לצפיה ב-'לא נתקלתי בבעיה כלשהיא, החשש בדרך כלל...'
לא נתקלתי בבעיה כלשהיא, החשש בדרך כלל...
28/09/2016 | 23:18
22
מהמתנה לאיכלוס המונית.
מוניות השרות ותל אופן האופציות היחידות לנוע בעיר ומיחוץ לעיר.
לצפיה ב-'האם זה נכון שמורידים את ביכורי-העתים לטובת בניין גבוה?'
האם זה נכון שמורידים את ביכורי-העתים לטובת בניין גבוה?
28/09/2016 | 11:28
3
29
לצפיה ב-'היתה כוונה להעביר את ביכורי עיתים לחלל האמנותי...'
היתה כוונה להעביר את ביכורי עיתים לחלל האמנותי...
28/09/2016 | 23:16
2
153
בפרויקט השוק הסיטונאי על קרליבך, במבנה שתוכנן להכיל את תיאטרון גשר, החלל בפרויקט בוטל, לא יבנה (אבל יהיה קניון, מי זקוק לתרבות), אז אני מניח שביכורי עיתים ישאר במבנה, אם בכל זאת יפנו ויהרסו את המבנה לטובת מגדל זו שערוריה.
לצפיה ב-'אומרים 18 קומות...... .. '
אומרים 18 קומות...... ..
29/09/2016 | 01:13
1
10
לצפיה ב-'אני שמעתי אולם של בית ספר סמוך'
אני שמעתי אולם של בית ספר סמוך
29/09/2016 | 01:23
24
מאיפה הידיעה על מגדל?

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אופני שחף
אופני שחף
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה