לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום תל אביב
תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

אפליקציה לתחבורה ציבורית וCAR2GO
28/05/2016 | 13:26
2

האם יש אפליצקיה מומלצת ופשוטה לתחבורה ציבורית בארץ (דגש על איזור המרכז) שבה אני יכול לרשום כתובת מקור וכתובת יעד והאפליקציה בדיוק אומרת איזה קוי (אגד/דן/רכבת) לקחת ואיפה לרדת? אני בכלל לא מנוסה בתחבורה ציבורית....

לגבי קאר טו גו- האם אין חשש שילבישו עליך שריטות ודפיקות שנעשו ע"י אחרים (שהרי אף אחד לא בודק לפני ואחרי החזרה את הרכבים= ובפועל הם יכולים להלביש עליך חוב של אלפי שקלים שעשה ע"י אחרים. וגם אם תבדוק את הרכב לפני ההשכרה, לרב אתה די מוגבל בזמן, ולו תוכל לרשום כל שריטה שראית (ואולי גם לא תבחין בחלק גדול מהדפיקות))?

תודה מראש!

בתים מבפנים 2016
26/05/2016 | 09:39
1
18
היום מתחיל ארוע הארכיטקטורה הכי שווה בשנה: בתים מבפנים.
יש למעלה מ 150 סיורים וביקורים, כך שקשה להחליט למה ללכת. בחינם.
מומלץ מאד מאד מאד!

2 סיורים יעבירו חברי הפורום עלה13 (סיור אופניים ביום שבת) ו danezeq (איחוד ת"א בת ים, מחר) ואני מרכז 3 (הגן הבוטאני היום, התחדשות נווה שרת מחר ואיחוד ת"א בת ים מחר)
מי שהולך מוזמן לשתף כאן אח"כ חוויות.

תהנו 

גן בוטני ברמת אביב או בפארק החורשות?...
27/05/2016 | 07:32
8
בכל אופן שיהיה בהצלחה לעולם, אתמול הייתי במנהל הנדסה ליד בית העיר, הציגו שם הצעות לשדרוג הכיכר, בניית חניון ותחנת רכבת, היתה שם הצעה המתהססת על מים ומעגל שהיא מעניינת, לצערי הסיכוי שהיא תבחר קלושה, אופתע ואשמח אם היא תבחר
היום יום הסטודנט
26/05/2016 | 09:47
12
ההפנינג הכי שווה בתל אביב. כניסה לאורח 50 שקלים.
לו"ז הופעות:
טעם העיר 2016
23/05/2016 | 12:24
7
62
התגעגעתם? יופי. טעם העיר חוזר! 

הפעם האחרונה היתה ב 2012. הפעם קוראים לו "תל אביב eat", ובמקום גני התערוכה העבירו אותו ל... צ'ארלס קלור. 
ימים ג/ד/ה, שעות 18-23.
באם יגיעו המסות שהגיעו פעם לגני התערוכה, כ 300,000 אורחים(!), זה יהיה לא פשוט ואז מציע לאנשים שלא חייבים לעבור שם לא להתקרב אפילו. לא לחלום להריח את האזור אפילו!
גני התערוכה מתאימים לדעתי הרבה הרבה יותר לארועי סופר ענק כאלה כמו טעם העיר. יש רכבת כבדה למשל, אוטובוסים ושפע חניונים (שוב, 100 אלף איש ביום זה ממש לא צחוק).

אז תכינו את התאבון, אבל גם נכונות להצטופף בדוחק בלתי אנושי, כי צ'רלס קלור הקטן זה לא גני התערוכה הענק! הלא כל הנוער של תל אביב מגיע לארוע הנחמד הזה.
לא ברור לי מה עבר למארגנים בראש שמיקמו אותו דווקא שם (חוץ מהקטע של לשבת מול הים). זה הולך להיות סיוט. 

תהנו  (ok, עד כמה שאפשר  )
בעידן של שווקים...
23/05/2016 | 23:57
70
כשרונה, שוק צפון, שוק נמל תל אביב ושוק פסז אלנבי מאייר שיפתח בקרוב האם פסטיבלי אוכל ע"טעם העיר" נותנים משהו אחר, האם יש ערך מוסף מסויים, מה דעתכם?
לדוגמה בשוק הצפון בפחות מ20 ש"ח ניתן לאכול מנה אסייתית טובה במחיר שהוא נמוך ממנה דומה שנמכרה בשנים שטעם העיר פעל בגני יהושוע.
איזה סוג של פסטיבל גדול בגני יהושוע רלוונטי היום משוק אוכל ואינו קיים בתל אביב לדעתכם.?
אני חושב שפסטיבל של שולשה ימים בגני יהושוע שיעסוק בהיי טק וסטרטאפ קיים ישראלי ובינלאומי שיכלול גם גיוסים. בשילוב בית קפה ומס' קטן של דוכני אוכל ומתחם הופעות ללהקות ישראליות ובינלאומיות לא רק שיהווה חוויה, היא תוכל גם לקלוט סטארטפיסטים, אני יודע שיש כזה בשד רוטשילד והוא לא רע, אבל בגני יהושוע הוא יכול להיות יותר מוצלח.
תפריט המסעדות עלה לרשת
24/05/2016 | 12:49
48

ok. מי שהולך שידווח בבקשה איך היה. בדיווח ציינו שם מסעדה, שם מנה ומחיר. לא להתבייש לקטול מנות, כי התקציב מוגבל, הקיבה מוגבלת וההיצע ענק, אז קשה לקלוע בינגו . 
ושיהיה ברור. ציון 10 מקבלת רק מנה מעלפת, כזו שרק בגללה היה שווה לסבול את גדודי בני התשחורת מסביבכם. גם 9 זה ציון גבוה.
טעם העיר 16 (טוב, תל אביב eat) - יום ראשון
25/05/2016 | 09:51
3
433
מאחר וחששתי ממסות ההמונים של טעם העיר ז"ל הגעתי בדרך עוקפת פקקים ובעיות חניה - באופניים.  ובכן, מה אגיד לכם? המקום שומם. טוב, לא ממש היינו לבד (להערכתי כמה אלפי אנשים), אבל יחסית לגדודי בני הנוער שהיו בגני התערוכה? שומם. נראה שגוש דן עדיין לא שמע על הארוע, או שהאזור מרוחק מדי מאזור מגורי  המשפחות של תל אביב (בשכונות הצפוניות). בדרך לא היו פקקים בכלל והיתה גם הרבה חניה בחניון הסמוך, מכאן שבימים הבאים לא צריך לפחד כ"כ ואפשר להגיע ברכב קרוב (נגיד ביום רביעי, בחמישי בערב להערכתי כנראה יהיה כבר עמוס יותר)
גם נכנסתי מייד ובלי תור, אם כי זה היה באזור שעה 19:00, ושמעתי שהיתה איזושהי בעייה באירגון בהתחלה ולכן אלה שהגיעו ב 18:00 נדרשו להמתין כחצי שעה.

ולאוכל...
יהלומה בנמל
לביבות שרימפס כרובית בפיתה עם יוגורט בפאלו ועגבניות חריפות, 30 ש"ח
המנה נשמעה מעניינת עוד מקריאת התפריט המוקדמת והטעם אכן מעניין. אממה? מבחינת ה vfm  (value for money) התאכזבתי. לו היו 4 קציצות שיגדשו את הפיתה ותמחור 25 הייתי הרבה הרבה יותר מרוצה והציון היה עולה, אולם למי שרוצה לטעום משהו שונה? בהחלט נחמד. הרוטב פיקנטי ולא חריף. זה בהחלט מסוג המנות המעניינות שבגללן אני הולך לארוע. קצת פחות אהבתי שהבחור לא הסכים לתת טעימה מהפלאפל. בכ"ז, הרגע שילמתי 30 ש"ח וזה לא מעט בשביל 2 קציצות ולדעתי אפשר קצת יותר לפנק. הלא כל הרעיון בארוע הוא חשיפה ושיכירו אותם. ציון 7 (ירד בגלל  vfm)

shi shi
רול קונפי סלמון בוויניגרט, עם גזר,סלק,אבוקדו,עשבי תיבול,מלפפון פיקנטי ואננס, חסה ובוטנים, 25 ש"ח
במקור זממתי על מאנטה ריי, אולם מאחר וכל העולם ואשתו מכירים אותם היה אצלם תור ארוך ארוך ומאחר היה לי זמן מוגבל (עוד מעט יש מדע על הבר ) המשכתי הלאה בדוכן וראיתי כמה "בוריטו" מעניינים. למקום קוראים shi shi, וזה סוג של מקום חדש באבן גבירול, המציע אוכל רחוב. הבחור סיפר שאלה אותם הבעלים של מאנטה, ולכן הם ביחד בדוכן. אין תור בכלל. יאללה, ננסה. בשביל זה הלא הולכים להפנינג, לא? לא בשביל לדגום המבורגר בנאלי בלחמניה. ובכן? מנה מעניינת. מדובר במעין סושי ענק, חצוי ל 2 כמו בוריטו, כשבמקום אצה עוטפת יש "דף" שקוף, ובפנים ישנו האורז, הסלמון (ואפשר עוף או טופו) עם הירקות. מבחינת הגודל זה בהחלט יפה וממלא, כך שה vfm טוב מאד (בתפריט המסעדה המנה הזו עולה 44), והטעם? חביב, אך גם לא נפלתי. לטעמי סושי ספיישל טוב, עם רוטב ספייסי מיונז, יותר מוצלח. התיישבה לצידי תיירת ישראלית מארה"ב שבמקרה טיילה בטיילת, ראתה את הארוע, נכנסה ודגמה אותם גם. היא יותר אהבה את המנה, כמו גם כל ההפנינג (שלא הכירה בכלל). אפילו היה לנו שולחן וכסאות מרופדים! (מי שזוכר את טעם העיר בגני התערוכה יבין עד כמה זה לגמרי לא מובן מאליו ). הבחור הציע לטעום מ"ברד" קמפרי עם אשכולית אדומה, שפחות אהבתי ואננדה אננס (עוד סוג של ברד אלכוהולי) שיותר אהבתי. ציון 7.

הערב יהיה לי יותר זמן לטייל שם.
מה אני אגיד?
25/05/2016 | 12:05
2
89
זו לא חוכמה גדולה אבל אצלנו היו זורקים אותם מהעיר.
קצב הקמת שווקי האוכל, הזמניים, לא הקבועים, גבוה ואין שבוע בו לא מתקיים איזה ארוע אוכל עם שוק לצידו.
דוכני האוכל כוללים את כל המגוון. סיני ותאילנדי כמובן אבל גם יפני, הודי, מקסיקני, איטלקי, אמריקאי, בריטי
ועוד כמה לאומים מפה ומשם. גרוזיני באמת לא ראיתי אבל שפע מאכלי הים מכל סוג מסחרר.
מחירים? 30 ש"ח יקנו לך בין ארוחה מלאה מאוד לארוחה זוגית. זה בטווח המחירים הגבוה. ניתן גם הרבה יותר בזול.
עברתי על כל התפריט, לא יודע אם לקרוא לזה עצוב או מבייש, אבל פסטיבל זה בטח לא השם הנכון.
שיהיה ברור, גם אם הייתי גר כרגע בת"א לא נראה ע"פ התפריט שהייתי טורח ללכת לשם. כל הכבוד על ההקרבה למען הפורום.
מה לא עושים למען הדיווח העיתונאי לקהל הגולשים?
25/05/2016 | 13:32
1
79
אולי אפילו היו צריכים לי הציע לי טעימות מכל הדוכנים, רק למען הדיווח לקוראים

אתה כרגע בתאילנד, נכון? אצלכם כנראה המחירים נמוכים בהרבה מפה.
כיום יש פה גם אתרי קופונים (גרופון, באליגם, ביגדיל, וואלהשופס), כך שאפשר למצוא מדי פעם ארוחה ב 30 שקלים. ניסיתי משהו כזה בשבוע שעבר, במקום חדש בשם טרגון ברחוב לוינסקי. לאפה צרובה עם קבב, לימונדה וצ'יפס ב 29 ש"ח (עם קופון!). חביב, ואין ספק שתנאי הישיבה במסעדה עדיפים בהרבה מהיריד, יש לך כסא נורמלי, שירותים נורמלים וכיור לשטוף ידיים וגם לא כ"כ צריך לדאוג לגבי ההגעה.

מצד שני, מה שנחמד בהפנינג הוא המגוון הענק במקום קטן יחסית, שמאפשר לך לטעום דברים חדשים.
לא הכרתי את יהלומה או shi shi, ולכן מבחינתם זו חשיפה לקהל חדש.
בני נוער כנראה מחפשים יותר דברים סטנדרטיים, ואותם כנראה בירה, המבורגר או נודלס יעניינו יותר.

ועדיין, אתמול בזבזתי 55 שקלים, שכנראה לא הייתי מוציא סתם כך.
זה מחיר התהילה...
25/05/2016 | 16:51
55
מה שבאמת מבאס זה שמנסים לשחזר את שלושת ארועי טעם העיר הראשונים שהיו באמת מוצלחים ואיכשהו זה לא עובד.
מסתבר שמה שנעשה בזמנו מתוך רעננות ותחושת שליחות לא ישוחזר כשהגישה היא עסקית גרידא. המעטפת לא משנה.
המחירים אצלנו נמוכים לא בגלל שמחירי חומרי הגלם נמוכים אלא בגלל שמסעדנים פחות חמדנים.
ראבק, המבורגר 110 גרם ב 29 ש"ח?
הום פרייז 20 ש"ח?
פרגית קצוצה בפיתה 35?
רוצה שאמשיך?
כאן בשר הבקר ותפו"א יקרים יותר, מחיר העוף דומה ואיש לא היה חולם לבקש מחיר כזה לא במסעדה ובטח לא ביריד.
שופרסל בן יהודה
23/05/2016 | 18:16
33
סיפורו של מגדל המגורים הראשון בתל אביב

בטווח הארוך יש מצב לפינוי בינוי, במסגרתו יהרסו ויבנו מחדש, סופר שעליו בית מלון או מבנה משולב מלונאות ומגורים.
אוטובוס חשמלי?
23/05/2016 | 15:34
23
בימים אלה נערך פיילוט ראשוני בקרית החינוך, עם אוטובוס חשמלי שיטען מהכביש!
אם יצליח, אז פיילוט שני לאוניברסיטה כבר יהיה גדול ורציני בהרבה ואם יצליח? אפשר לפרוש בכל העיר.

בלי קשר, בקרוב יוכנסו 5 אוטובוסים חשמליים לקו 4.
סוגיית שבט הצופים בשכונת תל ברוך צפון
23/05/2016 | 14:31
15

התנגדות השכנים לגמרי מובנת, שכן אף אחד לא אוהב לגור ליד דיסקוטק.
מצד שני, יש הגיון רב במיקום שבט צופים בשכונת תל ברוך צפון, שזו שכונה חדשה גדולה עם המון משפחות, ושבט צופים הוא צורך ציבורי אמיתי. המצב כיום הוא שילדי תב"צ נדרשים להרחיק עד שבט מעוז אביב הגדול, ולחצות אוטוסטרדות. זו בעיה אמיתית ברובע צפון מזרח.

בעיה דומה קיימת גם ברובע צפון מערב: שכונת רמת אביב החדשה, שגם אצלה הילדים נדרשים להרחיק עד השבט הותיק ברמת אביב הישנה, ולחצות אוטוסטרדה. חבל. לדעתי יש היגיון רב להקים שבט חדש, ברמת אביב החדשה או נופי ים (הגוש הגדול). נראה לי עדיף בגוש הגדול כי יש יותר מקום.

אני משער שבעיה דומה קיימת או תצוץ בעוד ועוד שכונות חדשות בישראל.

לכן הפשרה שאני הייתי מציע היא שהצופים יורו לאחראים לא להפעיל הרמקולים בעוצמה גבוהה. בלי רמקולים בכלל, כפי שמציעים בתב"צ, זה כנראה לא סביר, אולם בהחלט אין כל צורך שהווליום ישמע במרחק מאות מטרים. הלא כל השבט הוא עשרות מטרים וגם חבל על אוזני הילדים הנמצאים קרוב.
הפנינג ספורט לנשים
23/05/2016 | 11:59
6
השבוע זה שבוע הספורט בישראל.
בתל אביב יהיו כמה פעילויות לבתי ספר, כשלקהל הרחב יהיה בעיקר ארוע לנשים "אתנה הולכות רחוק", ביום שישי בבוקר, בשעות 9-13, בספורטק.

תהנו 
מדע על הבר 2016
23/05/2016 | 11:51
8
ביום שלישי, ב 20:30 בערב, יתקיים ארוע "מדע על הבר" השנתי, במסגרתו מגיעים מדענים ממכון וייצמן ל 50 פאבים ברחבי העיר ומעבירים הרצאה מעניינת.

תהנו 
שוק הפשפשים של יפו ביום שבת
20/05/2016 | 16:15
30
היי

למישהו ידוע האם השוק פעיל בימי שבת?

תודה!
רכיבה על אופניים היום בתל אביב היום, אינה אופציה...
18/05/2016 | 22:41
41
ריאלית, בשביל לרכב כחוק על שביל אופניים תקין צריך לרדת מהאופניים 40 מטר לפני צומת וללכת ברגל, כולל חציית מעבר חניה מסומן בשביל ועוד ארבעים מטר לאחר צעבר החציה ואז לעלות, בכל פעם שאין סימון או שהסימון צר (תחנות אוטובוס) יש לרדת מהאופניים וללכת ברגל.
גם האופציה המסוכנת של לרכוב בכביש, אליה שולחים את רוכבי/ות האופניים אסורה כשיש שביל אופניים.
בגדול אפשר לומר שאין מערך שבילי אופניים בתל אביב ואין ולא מקום אחד חוקי שאפשר לרכוב ללא ירידה מהאופניים והליכה במעל ל400 מטרים.
לדוגמה שביל שנקין שאורכו כקילומטק צריך לרדת וללכת עם האופניים ולעלות בכל 60 מטר בממוצע, כמעל ל20 פעם, זה לפני ואחרי כל מעבר חציה, זה בכל יציאה לחניון מהבתים.
סימון מעבר חציה לאופניים אינו פוטר מקנס
סימון משותף לרוכבי אופניים והולכי רגל אינו פוטר מכנס
סימון שביל דהוי אינו פוטר מקנס
לנו אומרים היה לכם חודש להתרגל, לעירייה לא אומרים זאת
להולכי רגל יש מדרכה ומעברי חציה רציפים בכל העיר, הם לא צריכים לרחף  40 מטר לפני ואחרי מעבר חציה.
לכלי רכב יש כבישים רציפים ולא צריכים להעמיס את הרכב על הגב בכל צומת

לרוכבי אופניים אין שבילים רציפים
רוכבי אופניים גם לא יכולים ועל הכביש ולסכן את חייהם כפי שמבקשים מהם כי הם לא יודעים היכן ובאיזה צד קיים שביל

משטרת ישראל אינה נמצאת במדרכות כך שרכיבה של אופניים חשמליים או לא, לא נאכפת ולפקחי העירייה אסורה האכיפה, רוב הקנסות הם בחציית השבילים בין צומת לצומת שאינה מהווה סכנה.

לכן לדעתי יש לעשות שינויים
לתת לעיריית תל אביב את האפשרות לאכוף ובמשך חצי שנה לקנוס רק במקרים של רכיבה שאינה חוקית ומסכנת ולתת התראות להולכי רגל שהולכים על השבילים.
לבטל את הכנסות של חודש מאי
לפתור את בעיית הרכיבה הרציפיה ע"י שבילים רציפים
לסמן שבילים זמניים על המסעה או שבלונת אופניים מימין לכביש בכדי להוריד את סכנת הפגיעה בכביש ולהעלות את המודעות של בעלי הרכבים.

כך נראה תהליך שרוכבי האופניים החשמליים ולא חשמליים יצייתו לחוק, ירכבו בטוח, בשביל ולא על המדרכה, כך אוךי ךאורך זמן ישוקם חוות הדעת על העירייה והמשטרה.

יש הרבה בניינים שעושים להם
16/05/2016 | 17:53
2
62
ראיתי בעיר תל אביב בניינים שעושים להם תמ"א 38  .האמת שזה עושה ממש יפה לבניין וגם מסביב הכל הופך להיות מטופח יותר. מה אתם חושבים על זה?
חצי ת"א ישן ומתפורר
17/05/2016 | 09:56
40
לכן כל שיפוץ משפר את המצב.
אפשר לראות מיזם תמא38 כסוג של שיפוץ גדול במיוחד, ועדיין, לדעתי יש מקום לחייב בניינים לבצע שיפוץ קוסמטי מדי X שנים, כש X יכול להיות 20-30 שנה. על תקנה זו להיות כלל ארצית, כי זו לא בעיה של ת"א בלבד. חצי גוש דן ישן ומתפורר, וכך גם חיפה וירושלים.

חלק מהבניינים מבצעים שיפוץ עצמי כזה, על חשבונם, כי אכפת להם, וחלק לא. מבין אלה שמתקמצנים על ההוצאה הזו (שהיא אכן לא זניחה, משהו כמו 30 אלש"ח לדירה בדוגמאות שאני מכיר) חלק פונים לבצע תמא, וככה פותרים גם את בעיית השיפוץ הקוסמטי.
אני רואה גם את ההבטים הבעייתיים
18/05/2016 | 07:04
30
במקומות מסויימים תמ"א יכולה להעלות את יוקר המחייה בביניין ולעיתים להשפיע על רובע שלם, ועד ביית מוגדל, ארנונה מוגדלת, הוצאות לא מתוכננות שלא היו בעבר, מעליות, גינון, מערכות יקרות, במקרה זה חלק מבעלי הנכסים נאלצים למכור או להשכיר ולעבור לאזור אחר, אחרים כאשר אין להם מודעות או יכולת להעזר בעורכי דין יכולים להגיע עד לאיבוד נכס, לא תמיד נמצאים הפתרונות שהעירייה יכולה לתמוך באוכלוסיה חלשה, בוגרת, כיום היחס אל בית או כאל מניה שבין השאר גרים בה והמדינה והעירייה עומדים מן הצד ולא ממש מוצאים פתרונות או יוצרים פתרונות.

הליכות ג'יין, היום ומחר
06/05/2016 | 15:13
3
44
היום ומחר נערכים מספר סיורי הליכה ברחבי ת"א. הכל בחינם.

תהנו 
מישהו הלך לזה? איך היה?
14/05/2016 | 19:55
2
8
הלכתי לסיור הגרפיטי במונטיפיורי
16/05/2016 | 08:27
1
24
הלכנו באזור של הנציב, יוסף קארו, תושיה, שונצינו וכו, כשיעל המדריכה (בעלת תואר באומנות) הסבירה על הגרפיטי השונים.

מסתבר שהציירים אינם בני נוער משועממים אלא אומנים שמשקיעים בציורים שלהם. יש אפילו סצינה "מחתרתית", שקורית בד"כ באזורי ספר בעיר, כאלה שפחות גרים בהם (ולכן פלורנטין, שבה ציירו פעם, כבר בורגנית ומשעממת מדי) ולכן העיריה לא מוחקת ומתנכלת אליהם. ועדיין, גרפיטי זה לא חוקי ולכן האומן נדרש לתכנן מראש את היצירה שלו כדי להגיע ולצייר מהר מהר.
באזור הזה יש מוסכים, מועדונים, זנות וסמים ולכן הגרפיטי החתרני לא ממש מפריע לאף אחד.
מאחר והעיריה משקיעה ומשפצת את האזור בשנים האחרונות סביר להניח שמדובר בתקופת ביניים, ואחרי שיהיה נורמטיבי יותר אומני הגרפיטי יצטרכו כנראה לחפש להם אזורי ספר אחרים.
לשאלתי, גם בעלי המוסכים די מרוצים מזה ש"מקשקשים" להם על הקיר (רכוש פרטי בעצם), כי כאמור אלה לא קשקושים של בני נוער אלא ציורים מושקעים.

ועדיין, מדובר בגרפיטי לא ממוסד (כך שרמי מאירי המפורסם לא נחשב, כי זה מישהו שמזמינים ממנו עבודות בתשלום). האומנים מחליטים בעצמם מה הם יציירו, ובמקסימום, לפעמים, מקבלים הסכמה מבעל המוסך שיציירו לו על הקיר בלילה (כי מבחינת האומן זה יהיה חבל אם בעל המוסך ימחק למחרת את הציור שלו).  
האומן העיקרי שראינו עבודות שלו קורא לעצמו untay.

בסה"כ סיור שונה מהרגיל. נחמד.

מי שמתעניין בתחום יכול ללכת לעוד סיורים של יעל שפירא: http://www.hasayeret.co.il
תודה על התיאור המעניין :) מקווה להצטרף לסיורים בפעם הבאה
19/05/2016 | 18:15
4
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:08
1
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
שעות מטס חיל האויר מחר בחופי תל אביב
11/05/2016 | 18:02
14
שעות מטס חיל האויר  מחר באזורנו 12:10-12:32.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4801294,00...

אפשר לקפוץ לכל פינה בחוף ולצפות מקרוב.
תהנו 
השכרת כלים לארוע קטן בבית
10/05/2016 | 14:59
1
12
שלום 
פרסמתי בטעות למטה הודעה שלא קשורה . לא  יודעת איך מוחקים
על כל פנים אני מחפשת המלצה על מקום 
שאפשר לשכור ממנו כלים לארוע קטן בבית
מדברת על כ 30 איש גג
צריכים צלחות כוסות איזה 3 שולחנות מפות סכום 
כלים לא חד פענמיים
וגם הובלה לתל אביב
יש המלצה על מקום שיכול לתת את השרות הזה?
יצא לי לפנות לכמה אמרו לי אין לנו הובלה או שהתחילו לשאול אם יש לי שני כיורים לבשר וחלב ואין לנו 
אוכלים אוכל רגיל לא שרימפסים חח
אבל כנראה יש מקומות שרוצים ממש כלים נפרדים
אז אשמח אם למישהו יש המלצה על מקום להשכרת כלים מקום בלי יותר מדי גחמות ובלי מחירים מופרזים
אשמח אם זה מניסיון
תודה

השכרת ציוד לארועים
10/05/2016 | 21:15
23
הנה דוגמה לעסק כזה שמצאתי בגוגל:

מן הסתם יש עוד עסקים דומים. לא מכיר אותם באופן אישי.

מחקתי את הודעתך הנוספת.
ערב יום הזכרון
07/05/2016 | 11:51
2
24
עד מתי החנויות, בתי קפה וכו' פתוחים בערב יום הזכרון יום שלישי הקרוב?
כנראה שלא אחרי 19:00
07/05/2016 | 16:06
18
תודה
07/05/2016 | 19:47
2
פעילות ספורט חינמית ביום שישי, בנמל ת"א
05/05/2016 | 11:37
26
מדי יום שישי ראשון בחודש, ריבוק עורכים מספר פעילויות ספורט חינמיות בנמל, ליד החנות שלהם. שימו לב לשעה המוקדמת!

תהנו 
שאלה בהיסטוריה על יפו
04/05/2016 | 21:43
2
22
אולי מישהו מימכם יודע איך קוראים או קראו לכיכר 
בצומת הרחובות: " שבטי ישראל - יפת "  ? .........................
בצמוד אל " הבית הירוק ( יפו ) ואל מסעדת חאג' כחיל "  
לא בטוח שיש שם רשמי, זה יותר אי-תנועה מכיכר, לא?
19/05/2016 | 18:18
1
2
בגלל זה אני שואל
20/05/2016 | 07:33
3
זה ניראה שהייתה שם פעם כיכר
טקסי יום השואה ברחבי העיר
02/05/2016 | 16:28
19
ביום רביעי, 4.5, יתקיימו טקסי יום השואה במתנסים השונים ברחבי העיר.

חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
רנטליין- אטרקציות לאירועים
Rentline- החברה המובילה
פורום מקרקעין
פורום מקרקעין
פורום ממונעים לילדים
פורום ממונעים לילדים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום