לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'חברה לסימון כבישים וחניונים'
חברה לסימון כבישים וחניונים
27/03/2017 | 15:45
23
החברה הזו עושה עבודה מצוינת, מומלץ

http://adiradaki.co.il/סימון-כבישים.html
לצפיה ב-'כיכר דיזינגוף'
כיכר דיזינגוף
24/03/2017 | 00:12
2
20
שלום לכולם!
אני כותבת חיבור לאוניברסיטה על ההשפעה הסביבתית של שיפוץ כיכר דיזינגוף בהתמקדות על המזרקה שמוכרחה לחזור למקומה בסוף השיפוף.
אני אשמח לשמוע את דעתכם בנושא (אשמח לדעת כמה זמן אתם גרים בתל אביב בנוסף)
האם אתם בעד או נגד ההחזרה של המזרקה?
האם במשך השנים המזרקה יצרה איזשהן בעיות סביבתיות?
תודה!
קים
לצפיה ב-'ליעקב אגם יש חוזה פרוטקשן מול העיריה '
ליעקב אגם יש חוזה פרוטקשן מול העיריה
24/03/2017 | 10:56
1
24
העיריה מתה להעיף את העוגה המסתובבת המטופשת היקרה הזו אבל לא יכולה. הם ביקשו ממנו אישור להעביר אותה למקום אחר, כשלמשל מוזיאון אגם בראשל"צ נראה יופי של מקום לדבר הזה. מימון ההעברה עלינו. כל מה שירצו.

אבל לא. יעקב מתעקש על כך שנמשיך להחזיק את העוגה המסתובבת באמצע כיכר דיזנגוף ולשלם על התחזוקה שלה סכומי עתק על חשבון משלם הארנונה התל אביבי. במקום למשל לשפץ גן ילדים.

למרבה הצער המחלקה המשפטית של העיריה לא הצליחה להתנער מחוזה הפרוטקשן המקומם הזה.
זה פשוט לא יאמן שאיזשהו אזרח יכול להחליט בשביל כולנו מה עושים במרחב הציבורי שלנו.

בלי קשר סתם מזרקה זה אלמנט סטנדרטי לגמרי בכיכרות בכל העולם. לא משהו מיוחד, כך שאיני רואה בעיה מיוחדת עם ביטול העוגה המטופשת והתקנת מזרקה כזו במקומה. היתרון הגדול הוא שזה הרבה הרבה יותר זול לתחזוקה. ככה ישאר לנו כסף לתחזוקה של עוד גן ילדים בעיר ולעשות עוד 30 הורים מרוצים מדי שנה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה! בהחלט עזרת!'
תודה על התגובה! בהחלט עזרת!
28/03/2017 | 07:05
לצפיה ב-'בניין בן... 100 קומות!? (בסבידור מרכז)'
בניין בן... 100 קומות!? (בסבידור מרכז)
21/03/2017 | 12:31
3
28

לדעתי 100 קומות זה לגמרי מוגזם. גם 75 קומות זה גבוה מאד מאד. יש לנו ברחבי העיר בנייני משרדים ישנים נמוכים שאפשר לבצע בהם פינוי בינוי (ע"ע בית מעריב).

לדעתי נכון יותר לתעדף תוספת זכויות בהם ע"פ להרים מגדל כ"כ כ"כ כ"כ גבוה. נכון, זה שהוא צמוד לתחנת רכבת כבדה, רכבת קלה ומסוף אוטובוסים מאפשר נגישות טובה מהמקובל. ועדיין... אתם קולטים שיש לנו בעיר מבנה משרדים נטוש בדרך השלום?! (מבנה תעש המזוהם)

למה שלא ניתן שמה את האקסטרה 25 קומות, ובכך נפתור בעיית זיהום?
כן כן. יש לנו בדרך השלום חתכ'ת שטח לא מנוצל. גם בסלמה פינת שלבים ישנם שטחי ענק לא מנוצלים. תנו קפיצה פעם ולא תאמינו כמה שטח פנוי יש, שכמו כלום אפשר היה להרים שם מאות אלפי מ"ר.
לצפיה ב-'מה הבעיה ב100 קומות?'
מה הבעיה ב100 קומות?
21/03/2017 | 23:40
2
8
לצפיה ב-'הסברתי - סבידור זה לא ורטרס אוריגינל'
הסברתי - סבידור זה לא ורטרס אוריגינל
22/03/2017 | 09:40
1
24
יש עוד הרבה מקומות בעיר, ובמטרופולין, שנכון וראוי להרים בהם בנייני משרדים.

שים לב שלא אמרתי להרים "רק" 40. גם ה 75 שתוכנן קודם זה מכובד מאד מאד. את ה 25 קומות אקסטרה אני מציע לנייד למבנה תע"ש בדרך השלום, וכך לממן את ניקוי הקרקע המזוהמת.
מה יותר טוב בשביל מדינה?

דוגמה אחרת - אתה הלא מצדד במיזוג ת"א עם בת ים. אז למה בעצם שלא יעבירו את ה 25 קומות הללו לשטח באזור התעשיה של בת ים, שכיום מלא בהאנגרים ופחונים? (לאחרונה, סוף סוף, מתחיל לרדת להם האסימון ומתחילים להרים שם מגדלים)
בת ים בטח ובטח צריכה שטחי משרדים מניבי ארנונה.

תבין. שוק הנדלן המשרדי בת"א די רווי. אם אתה מאפשר עוד 25 קומות בסבידור אז זה יפגע בכדאיות הכלכלית במקום אחר, בעיר ובמטרופולין. עם כל הכבוד לת"א יש עוד ערים במטרופולין, ולדעתי במקום לצ'פר עוד ועוד את ת"א יש מקום לפתח אזורי תעסוקה גם בערי הלויין. אתה יודע כמה שטח יש באזור התעשיה של חולון? מטורף! ע"י פיתוח אזורי תעסוקה בערים אלה גם נשפר את יציבותן הפיננסית (נו נו, לא שחולון מסכנים חלילה, אבל עוד כמה עזריאלי/גב ים חולון על השטח המופרע שמה יכולים לשים אותה במקום אחר לגמרי) וגם לא נאלץ את תושביהן להטרטר מדי יום לתוך ת"א. לא כיף לא להם ולא לנו.
גם ברמת השרון מתבקש להרים משרדים, וכך לא לדרוש מתושבי השרון להכנס לת"א.
על ראשל"צ בטח ובטח שלא צריך סניגוריה - זו עיר חזקה מאד, שלגמרי מסתכלת לת"א בגובה העיניים, ומנסה לפתות את הבנקים להגר אליה. יש לה תוכניות מגלומניות אפילו של משהו כמו מיליון מ"ר!
אתה קולט מה זה אם בנק נוטש אותנו? זה אומר פינוי מגדל שלם בת"א! לאמר לך שאף בנק לא יהגר אליהם? לא אומר, אז צריך להתכונן גם לזה, אז להוסיף עוד 25 קומות מעבר ל 75, רק כדי שנהיה הבורג' חליפה של ישראל?

כאמור יש לנו גם שטח עצום פנוי לאורך סלמה וציר שלבים. שממה אורבנית. לדעתי עדיף להוסיף שם את האקסטרה 25 קומות לפני שמגביהים את סבידור מ 75 ל 100, שנמצא קרוב קרוב לאזור התעסוקה של ר"ג, שגם שם יש תוכניות פיתוח.
ומה עם אזור התעסוקה של גבעתיים? להם לא מגיע כמה בנייני משרדים מניבי ארנונה?
אם תוסיף אליך עוד 25 קומות (מעבר ל 75 שגם זה די חריג) אז תתקשה יותר למצוא שוכרים למגדלים העתידיים שם.
לצפיה ב-'שלמה אייזנברג מזהיר...'
שלמה אייזנברג מזהיר...
22/03/2017 | 10:21
37
מיליון מ"ר משרדים נמצאים כיום בבניה בגוש דן (וזה לא כולל הפנטזיות של ראשון). מציע להקשיב לברנש הממולח, שמה שהוא שכח הרבה משקיעים עדיין לא למדו...
אייזנברג הוא הבעלים של ישרס, אחד השחקנים הגדולים בתחום הנדלן המשרדי בישראל, כך שהוא "טיפה" מבין בתחום. "טיפה". הבן אדם תותח בתחום! מניית ישרס עשתה לנו תשואה יפה מאד מאד בשנים האחרונות ולאחרונה התחלתי לממש קצת, כי היא כבר לא כ"כ כ"כ זולה כפי שהיתה פעם (ועדיין יותר זולה מאמות או גב ים המצויינות, אך גם היקרות מאד מאד).

לא צריך את בורג' חליפה עם 100 קומות בסבידור. גם 75 קומות לא יהיה טריביאלי לאכלס, ולא הייתי רוצה לראות בת"א עוד מתחמים נטושים כמו תעש דרך השלום.
לצפיה ב-'אירועי פורים בתל אביב '
אירועי פורים בתל אביב
09/03/2017 | 11:39
21
לצפיה ב-'מישהו מהתל אביבים מוכן'
מישהו מהתל אביבים מוכן
04/03/2017 | 08:48
38
לסדר לי בצורה הגיונית את האתרים הבאים לסיור ביום אחד: בית הקברות טרומפלדור, המושבה האמריקאית ושדרות רוטשילד?    וגם, איפה מומלץ לאכול?
לצפיה ב-'אולי יודעים איפה אפשר לקנות בתל אביב '
אולי יודעים איפה אפשר לקנות בתל אביב
03/03/2017 | 14:14
30
אוזני המן מצופות שוקולד בתחתית? 

תודה 
לצפיה ב-'הפיכת רחובות מגורים לרחובות מסחריים '
הפיכת רחובות מגורים לרחובות מסחריים
28/02/2017 | 23:53
2
37
לפני כמה שנים הכריזה עיריית תל אביב על הפיכת 
רחוב לה גארדיה ורחוב ארלוזורוב לרחובות מסחריים .
שזה דבר מוברך בעיניי !!! .
כידוע לכם מדובר ב-2 הרחובות ראשיים שהם עלובים ומוזנחים .
כמה פעמיים שלחתי אי מיילי לעירייה והמלצתי להם גם להפוך את 
רחוב אושיסקין שהוא צמוד אל נחל הירקון ואל פארק הירקון 
גם לרחוב מסחרי שהוא יהווה בתור טיילת מסחרית לאורך הירקון .
כמובן שלא קיבלתי שום תגובה בדיוק כמו ההבטחה לשקם את 
רחוב עלייה , שוק לוינסקי

לצפיה ב-'הסבת רחובות למסחריים...'
הסבת רחובות למסחריים...
13/03/2017 | 22:04
1
26
רחוב שממש מדגדג לי שיהיה מסחרי הוא רוחק המקטע כוכב צפון, קילומטר עם נוף הורס לנחל הירקון ולקו הרקיע של תל אביב וגורדי השחקים בה.
אני תומך ברחובות מסחריים או יותר נכון למערבי שימושים, אני חושב שבמקרא של אושיסקין שהוא המערב צפוני של הנחל הוא ושתי הרחובות הדרומיים של הנחל מתפקדים טוב כך ולא הייתי רוצה שיהפכו למסחריים, הייתי רוצה לראות פונקציות ציבוריות שיש מעט ויש מצב לעוד בהם ניתן לשלב גם בית קפה, גלריה, חלל עבודה, סיפרייה.
לה גוורדיה וארלוזרוב רחובות שמשוואות לחזיתות ציבוריות.
אם עד היום תפסנו רחוב עם חזית מסחרית כרחוב מערב שימושים, אני לא ממש מסכים עם זה, רחוב מערב שימושים או ציבורי לא מחייב חזית מסחרית, הוא יכול להכיל שימושים ציבוריים בכמה קומות במבנה, לי חשוב ואני חושב שכבר היום יש צורך לכלול עירוב שימושים בקומות הבניין, ששלושת המפלסים הראשונים ברחובות צריכים להיות ציבוריים (גן יללדים, גלריה, חלל עבודה, מסעדה, בית קפה, קופת חולים, מרפאה, מרכז קהילתי, שוק, חנויות עצמאיות)  החזית עצמה לא חייבת זכוכית של חנות היא יכולה להיות רחבה, כיכר, מדרחה רחבה, גינה, בריכת מיים, חשוב שיהיו, ספסלים, עצים מצלילים ובגירים, צימחייה, מתקני חניה לאופניים, אומנות, פיסול, בעתיד לדעתי הערעם יצטרכו לעשות סייט ספסיפיק (להתאים שימוש) של חזית לרחוב, לדוגמה סניף של סופר מרקט, בנק  או מרפאה לא יוכלו לתפוס חזית שלמה של בלוק, דיף שיהיו מונגשים ובמפל שני או בנסיגה כדי לאפשר לעסקים עצמאיים לקבל את החשיפה של הרחוב, כמו כן משרדים (תיווך. בינגו, משרד נסיעות וכו...) לא יהיו במפלס הרחוב, כנ"ל לחללי עבודה.
תפיסת השלוש חמש מפלסים תוכל גם במגדלים וגורדי שחקים למגורים לאפשר חלל מקיים וציבורי, אני מאמין שרוב הבנייה של שני העשורים האחרונים בעיקר למגורים יעברו פינוי בינוי או עיבוי בינוי שיתאים אותם למרחב ציבורי, אני מאמין גם שרובעם וערים פרווריים בעתיד יועתקו לפרוורי הערים בשביל לשחזר מרחבי טבע פתוחים לטבע..
אני חושב אכן שארלוזרוב צריך להיות רחוב מערב שימושים עם חזיתות מסחריות אבל לא חושב שהרחוב המסחרי (לא מסחרי) שאנו מכירים היום יכול לפתור בעיות או להתאים לעשורים הבאים ואפשר לחשוב על אופציות לדוגמה שהכביש מקורא, והתחבורה בדרכים בתוך העיר היא ברגל, באופניים, רכבת קלה, או תחבורה שיתופית, המגדלים גבוהים יותר לצד נמוכים שמפלס הרחוב ושלושת עד חמשת המפלסים הראשונים הם ציבוריים ורחבים וארוכים שהגגות שלהם ציבוריים ומכילים פונקציות ציבוריות, השימושים הציבוריים פנימיים שהשדרות רחובות ברמת הולכי רגל רוכבי אופניים נכנסות לבינייים ומתפצלות  לפסטג'ים שהחללים הציבורים במפלסים נמוכים וגבוהים וחווית ההליכה רכיבה היא איכותית ללא זיהום אוויר.
לצפיה ב-'אני גם חושב ש-רחוב רוקח צריך מסחרי'
אני גם חושב ש-רחוב רוקח צריך מסחרי
14/03/2017 | 20:53
18
רחוב אוסישקין הוא מקביל אל רחוב ישעיהו שהוא רחוב מסחרי קטן
שהוא מוביל אל נמל תל אביב ומקביל אל פארק הירקון ואל נחל הירקון .
לפי דעתי יכולים להפוך אותו לרחוב מסחרי קטן . 
ואילו בצד השני את שדרות רוקח לרחוב מסחרי .
אבל כניראה שזה יקרה עוד הרבה שנים
לצפיה ב-'מחר מרתון תל אביב'
מחר מרתון תל אביב
23/02/2017 | 07:41
20
שימו לב לסגירות הכבישים, שלדעתי מעט מוגזמות מדי.

לדעתי אין הצדקה לסגירת דרך נמיר מגלילות, כאשר הגיוני יותר לסגרה רק מחיים לבנון (מוזיאון א"י/סמינר הקיבוצים) ודרומה.
הסגירה של דרך נמיר יוצרת בעיה לשכונות תוכנית ל', רמת אביב הותיקה, נווה אביבים, רמת אביב ג' שהמירוץ בכלל לא עובר בשטחן.
המסלול בחלקו הצפוני עובר ברוקח, בטיילת רידינג ובלוי אשכול - אין סיבה לסגור סתם את דרך חיפה, כבר מגלילות.
כמי שמשתתף במרוץ אני מברך על קיומו, אבל אין הצדקה לגרימת קשיים לא הכרחיים לעשרות אלפי תושבים, שבכלל לא מריחים מרוץ מקילומטרים.
לצפיה ב-'חנויות מכולת במחצית הראשונה של המאה ה-20'
חנויות מכולת במחצית הראשונה של המאה ה-20
15/02/2017 | 21:26
1
26
ערב טוב,
היכן יש רשימה של חנויות מכולת שפעלו ברחוב בן יהודה בתל אביב מסוף שנות השלושים עד שנות השמונים?

תודה מראש
לצפיה ב-'מציע לברר עם יוסי גולדברג'
מציע לברר עם יוסי גולדברג
16/02/2017 | 17:35
14
טלפון נייד 050-7705443 , דואל yossi_go@yahoo.com

הבחור הדריך לפני שנתיים סיור "בתים מבפנים" בשם בן יהודה שטראסה, במהלכו הסביר לנו על תרומתם של היקים לפיתוח תל אביב בשנות ה 30:

אני מניח שהוא מכיר גם את נושא חנויות המכולת ברחוב (אם כי הסיור עסק יותר בהתפתחות בתי הקפה).
לצפיה ב-'מגדל הרופאים של איכילוב יאוכלס בקרוב'
מגדל הרופאים של איכילוב יאוכלס בקרוב
09/02/2017 | 12:41
2
63
ספטמבר 2017. דירת 2 חדרים קטנה חדשה, מטר מאיכילוב, ב 2900 שקל.

מדובר בעצם ב"מעונות סטודנטים" של איכילוב. די הגיוני, שכן איכילוב מבקש למשוך אליו מתמחים צעירים, אך תפרנים. תחשבו שאתם מתמחה ומקבלים הצעה להתמחות באיכילוב, שיבא ר"ג, וולפסון חולון או בילינסון פ"ת. 3 המתחרים מציעים לכם דיור של 3 חדרים ב 3000 שקל. דירה כזו בת"א תעלה כפול (ובשלב זה של חייכם אתם גם די תפרנים). במי תבחרו? זו בעיה לא פשוטה לאיכילוב התל אביבי.

נקווה שהסבסוד ייועד למתמחים, עובדי הסיעוד ועובדי הניקיון של בית החולים, ולא לרופאים הותיקים, כשאלה כבר מרוויחים פנטסטי בפרקטיקה פרטית (יש כאלה המשתכרים יותר מ 100 אלש"ח לחודש), ויכולים לשכור דירה בשוק החופשי, בלי טובות, אם רק מתחשק להם (לאלה בד"כ כבר יש גם כמה דירות או וילות בבעלות)

לצפיה ב-'מה הפנקציות הנוספות של המגדל למעט מגורים?'
מה הפנקציות הנוספות של המגדל למעט מגורים?
13/03/2017 | 22:09
1
4
לצפיה ב-'מגורים וחניון (למרצדסים של הרופאים הותיקים )'
מגורים וחניון (למרצדסים של הרופאים הותיקים )
22/03/2017 | 09:45
לצפיה ב-'לגור עם מבוגר'
לגור עם מבוגר
31/01/2017 | 20:13
5
60
אני מחפש מבוגר שמוכן לתת לי לגור אצלו מכיוון שאין לי כסף לשכירות. בתמורה אני יעשה לו אימוני כושר לירידה במשקל. כמובן שיש לי לאן לחזור במקרה ולא יתאים. כמו כן אני סטודנט ואני צריך עזרה כי אין לי כסף לשכירות.
לצפיה ב-'שירותי ניקיון לדירה כנראה יהיה רלוונטי יותר'
שירותי ניקיון לדירה כנראה יהיה רלוונטי יותר
01/02/2017 | 12:38
4
49
מבוגרים בד"כ לא נזקקים במיוחד לאימוני כושר.
אם תסכים לגור עם קשיש ולנקות בתמורה את הבית, לעשות קניות ולארח לו לחברה, אז ייקל עליך למצוא מישהו כזה.

כסטודנט נסה לחפש חדר במעונות. כמדומני מעונות ברודצקי הכי פשוטים (אין מזגן, חדר ישן ופשוט) והכי זולים, וזה יוצא משהו כמו אלף שקל לחודש.
לחילופין חפש לגור בדירת שותפים. דירה ג'יפה, עם כוך קטן בשבילך.
אפשרות אחרת היא לגור עם ההורים בחינם ולנסוע ללימודים. כן, גם אם זה רחוק. לא, זה לא קל.

בכל מקרה אם אין לך תקציב שנתי מינימלי של 12 אלשח לדיור אז כדאי שתפסיק את הלימודים, חזור לבית ההורים, תעבוד קשה, תרוויח ותצבור קופה. אפילו עם שכר מינימום של 5 חודשי תוכל לחסוך 60 אלשח (באותה שנה תחיה כמו כלב) ואז לא תהיה לך בעיה לממן דיור לכמה שנים ב 12 אלשח שנתי.
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
01/02/2017 | 18:44
3
41
1. אני גר אצל ההורים
2. לא יתנו לי לגור במעונות של הסטודנטים כי אני לא שייך לאוניברסיטה הזו
3. לגור אם שותפים לא בא בחשבון בזמן כתיבת הדוקטורט שלי...רעש...3000 שקל הוצאות.......
4. אני עושה אימוני כושר לקשישים והם נהנים אז אני לא מבין אותך. במקום שהם ישלמו לקופת חולים על אימונים אני מציע בחינם למה לא לקחת את זה.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
02/02/2017 | 08:35
2
43
1. בהינתן מצב כלכלי דחוק כדאי להמשיך לגור עם ההורים ככל הניתן, גם אם גרים רחוק יותר.
2. אם אינך באונ' ת"א אז מדוע לגור דווקא בת"א היקרה? לא חבל על הכסף? אם אתה בבר אילן אז עדיף לחפש בר"ג, גבעת שמואל או פ"ת. זה יצא לך הרבה יותר זול. אפשר למצוא 3 חדרים ב 3000 שקל, כשל 2 שותפים זה יצא 1500 שקלים בסה"כ לכל אחד - חצי ממה שעולה לצעירים במרכז ת"א שלא עושים חשבון לכסף ושבאים "לכבוש את ת"א" (ו 10 שנים אח"כ בוכים שאין להם הון עצמי כדי לחשוב על קניית דירה). אפשר להנות מהבילויים בת"א גם בלי לגור בה - בשביל כוס חלב לא צריך לקנות את כל הפרה.
3. ואם השותף שלך סטודנט כמוך וכל היום נמצא בלימודים (או בעבודה) ? מי אמר שהשותף שלך יהיה בהכרח צעיר בליין חובב מסיבות ורעש? חפש שותף שקט כמוך.
4. האם ההורים שלך מוכנים להכניס אדם זר הביתה אחרי שתצא? אם לא אז מדוע אתה חושב שקשיש אחר יסכים, ועוד בשביל שירות לא חיוני כמו אימון כושר?
לפי מה ששמעתי, במקרים, הלא רבים, שקשיש מוכן להכניס אדם צעיר זר אליו הביתה זה כאשר הקשיש תפרן ואותו צעיר מספק לו בתמורה שירותים חיוניים, שזה בד"כ ניקיון הדירה, סיוע בקניות וחברותא. זו עיסקת בארטר סבירה.
למי שיש כסף לאימוני כושר לא צריך להכניס אדם זר הביתה.
אם אין לו כסף לאימון אבל בכ"ז רוצה אז הוא יכול להשכיר חדר בדירה בשכירות רגילה, לקבל יותר כסף ועם חלק ממנו לשלם לקופת חולים.
שירות הבארטר צריך להיות שווה ערך פחות או יותר.
לצפיה ב-'אתה לא צודק בכלל'
אתה לא צודק בכלל
02/02/2017 | 10:34
1
34
אנשים קשישים חשוב להם הבריאות ולכן אימוני כושר חשוב להם.
דבר שני 1500 שקל בחודש יקר לי.
דבר שלישי קשיש שאין לו הורים וילדים יהיה מוכן לעזור לסטודנט לתקופה קצרה. זה לא לכל החיים. ממה יש להתבייש.
לצפיה ב-'זו הערכה בלבד'
זו הערכה בלבד
03/02/2017 | 09:47
32
מקווה בשבילך שאתה צודק, למרות שלהערכתי הסבירות לכך נמוכה.

שוב, אימון כושר היא פעילות לא חיונית ולכן סביר שמי שרוכש אותה איננו נזקק לשכן אדם זר בביתו. מנגד, סביר יותר שיהיו כאלה שיסכימו לשכן אדם זר בתמורה לשירותים בסיסיים יותר.
2. מציע שוב שתלך לעבוד במשך שנה שנתיים, תחסוך קופה, ואז לא יהיו לך בעיות כלכליות. אפשר גם לעבוד בזמן הלימודים. אם הרבה סטודנטים עושים את זה אז גם אתה יכול. אפשר גם לתת שיעורים פרטיים.
3. כמובן שאין מה להתבייש, אבל גם איני רואה סיבה מדוע קשיש, שזו אוכלוסיה חלשה, יעזור לסטודנט צעיר, שזו אוכלוסיה חזקה. אם צריך לעזור למישהו זה לקשיש, כשלאלה בד"כ אין יכולת להתפרנס. בכלל. צעיר בגוש דן יכול למצוא עבודה תוך זמן קצר.
לצפיה ב-'פיצול דירות בתל אביב'
פיצול דירות בתל אביב
31/01/2017 | 00:10
3
43
שלום רב האם ידוע לכם על הנחיות מטעם עיריית תל אביב לפיצול דירות? לא הצלחתי למצוא פרסום כזה באתר העיריה ובכלל.. תודה רבה
לצפיה ב-'ישנם מספר רחובות מותרים לפיצול'
ישנם מספר רחובות מותרים לפיצול
01/02/2017 | 13:13
2
32
אבן גבירול, דיזנגוף, בן יהודה והמלך ג'ורג'.
מומלץ לברר עם העיריה קודם לכן ולקבל את הסכמת השכנים.

אפשרות אחרת היא לפצל דירה פיראטית באזורים מסויימים בדרום העיר, בפרט 3 שכונות: נווה שאנן, שפירא והתקווה. גרים שם בעיקר עובדים זרים שישכרו ממך ולכן אין שכנים ישראלים שיתלוננו. התוצאה היא שעבריינות בנייה זו שכיחה באזורים מאד מסויימים אלה.
ככל הנראה זה קיים במידה מסויימת גם בשכונות כפר שלם, הארגזים ועזרא (במבנים הישנים יותר, לא בחדשים)
באזורים אחרים, כולל שכונות דרומיות אחרות (קרית שלום, נווה עופר, פלורנטין) כן גרים ישראלים, הסיכון לתלונה גבוה בהרבה ולכן זה לא משתלם. אפשר לחטוף קנס של מאות אלפי שקלים + דרישה להחזיר המצב לקדמותו (מה שאומר שגם שרפת 100 אלף על פיצול פיראטי וגם עוד 100 אלף על תיקון). לא שווה את הסיכון.

עם השנים סביר שהפיקוח יוחמר יותר ויותר (בעבר העלימו עין) ולכן לא ממליץ להכנס לתיק של פיצול דירה, אם איננו חוקי. גם אל תקנה דירה מפוצלת כי כאשר יבואו, ומתישהו יבואו, אז יבואו אליך, וכאמור יכולים להפיל עליך (ולא על המוכר שכנראה יכחיש, ישקר ויאמר שהוא מכר דירה רגילה ואתה העבריין שפיצלת, מבחינת הרשויות הכי קל יהיה להעניש אותך) תיק של מאות אלפי שקלים. חבל.
אם אתה רואה דירה מפוצלת למכירה אז עדיף לדרוש מהמוכר להחזיר המצב לקדמותו (או להוריד במחיר את עלות ההחזרה) ואז אף אחד לא יבוא אליך בדרישות.
לצפיה ב-'פתרון אחר - כמעט פיצול'
פתרון אחר - כמעט פיצול
01/02/2017 | 13:28
1
32
פתרון אחר שראיתי זה "כמעט פיצול".
קח דירה קיימת ועשה בה חלוקה מחדש - בטל את הסלון וצור יותר חדרי שינה גדולים.
את המטבח והשירותים משאירים משותפים. כך העיריה תתקשה לטעון שאתה עבריין בנייה, ובתחום האפור הזה אפשר לחיות.
אתה בעצם משכיר דירת שותפים, רק שההפרדה ביניהם גבוהה מהרגיל, ולכן אפשר להרוויח בדירה כזו יותר מאשר בדירת שותפים רגילה (שוכרים יסכימו לשלם יותר על חדר בדירה כזו). מנגד, מרוויחים פחות מאשר בדירה מפוצלת באופן מלא (רק שזו בד"כ פיראטית ולכן הרווחים אינם חוקיים)
לצפיה ב-'המון תודה החכמת אותי מאד!'
המון תודה החכמת אותי מאד!
02/02/2017 | 23:31
4
לצפיה ב-'עברתי בכיכר דזינגוף המגודרת השבוע....'
עברתי בכיכר דזינגוף המגודרת השבוע....
27/01/2017 | 10:01
5
84
אז אחלק את זה כך, איך  תראה הכיכר ואיך תתפקד נדע בעתיד אחרי השלמת ההנמכה, אדבר כן על החזיתות ועל הארכיטקטורה, לגבי הארכיטקטורה היא מגניבה והיא תראה אחרת, וגם כאן זה תלוי ברוחב המדרכה, הנתיבים , העצים והגינון, לגבי החזיתות המסחריות, אם ישמרו חללים קטנים מערבי שיצושים לעסקים קטינים, הכיכר תמריא ותהיה אחד הכיכרות היחודיות בעיר, אם היא תוסכר לרשתות גדולות, הכיכר תלך לאיבוד, בהליכה סביב הכיכר מאוד נהנתי מהחנויות הקטנות, מבתי הקפה הקטנים, רשת הסופרפראם החולשת על חצי מבניין קולנוע רב חן ממש בעייתית בעיני, היא לא מאפשרת חווית רחובמול חזיתות של בוטיקים, קטנים ובתי קפה
לצפיה ב-'אני חושב שאתה טועה ..............'
אני חושב שאתה טועה ..............
27/01/2017 | 10:26
4
54
אם יהיו שם חנויות קטנות אז היא תיראה בדיוק כמו כיכר המדינה.
בתקופת הזוהר שלה בנות ה-50' או שנות ה-60' 
היו פירסומות ענקיות על החזיתות של הבניינים 
מה שנתן לך באמת תחושה שאתה במרכז העיר ולא באיזה אזור נידח.
בשונה מ-כיכר המדינה ש-הדבר הכי בולט והכי מיוחד בה 
שיש פארק ענקי עם רחב מסחרי .
בכיכר דיזינגוף אם יחזירו את הפארק לכיכר אז הוא יהיה הרבה יותר קטן
לצפיה ב-'לגבי הכיכר עצמה....'
לגבי הכיכר עצמה....
28/01/2017 | 14:37
3
40
לא ממש נדע עד שהיא תהייה מוכנה, לגבי הרחוב כפי שכתבתי כבר עכשיו הוא עובר שינוי שברובו מוכתב, מלון סינמה ולרשת חן יש חללים גדולים שאר המבנים כבר מחולקים לחללים קטנים ובינוניים, מניח שיהיה מאבק על החללים בין החנויות העצמאיות לרשתות הגדולות כאשר הכיכר תושלם, החנויות העצמאיות יוצרות עירוב שימושים ועניין, הציבור ישהה יותר זמן בכיכר, השירותים יהיו מגוונים, בכל אופן מניח שיהיה גוון ועניין, נותר לחכות לסיום העבודות פלוס שנה בכדי לראות לאיזה כיוון הכיכר תתעצב.
אהבתי את הכיכר המוגבעת, היא היתה יחודית, הרחוב הולך לכיוון חדש, אני לא חושב שרלוונטי להשוות אותה לעבר, המבחן הגדול יהיה איך היא תתמודד עם התחבורה והתחבורה הציבורית וזה מבחן שרלוונטי גם לכיכר עצמה, גם לחזיתות לצידה וגם לאופי שיהיה לה.
כיכר המדינה זה סיפור אחר, בשל ההליכה לקראת בניה בתוכה ובעיקר בשל ההזנחה.
לצפיה ב-'עד הפיגוע של 1994 זה היה הרחוב הכי לוהט בארץ '
עד הפיגוע של 1994 זה היה הרחוב הכי לוהט בארץ
28/01/2017 | 19:40
2
41
גם אני אהבתי את הכיכר המוגבהת שזה היה דבר מאוד אופנתי 
בשנות ה-70' - ללכת ולהרים כיכרות ציבוריות כאשר מיתחתם עוברים כבישים.
עיין ערך - " כיכר אתרים " / " כיכר השעות היפות " של בית גיבור .

אבל הדבר שהוא גרם לשקיעתו של הרחוב דווקא היה הפיגוע הראשון באוטובוס 
שהיה בשנת 1994 ממש על יד הכיכר עצמה !!! ........................

אני זוכר את כיכר דיזינגוף בתור הדבר הכי חם במדינה בשנות ה-80' -
בתקופה ההיא כל אירועי פורים הכי גדולים ואירועי הקיץ היו באזור הכיכר .

כניראה שמישהו חיפש איזה סיבה כדי להרוס את הכל בכדי להתחיל סוף סוף !!!!
את השיפוץ המיוחל לרחוב שהוא מחכה לו כבר המון המון שנים ...........
לצפיה ב-'מניח שיש מס' סיבות רלוונטיות...'
מניח שיש מס' סיבות רלוונטיות...
30/01/2017 | 22:17
1
25
לא פחות והם ההזנחה של הגשר, הביקורת הציבורית (בין אלו שאהבו את הגשר העילי והמיזרקה לאלו שהכיכר הישנה היתה נוסטלגית עבורם).
היתה הצעה לשקם את הכיכר העילית ולהרחיב אותה ולשלב עצים ודשא, אני חושב שבסופו של דבר ההזנחה בין אם מכוונת ובין אם התהליך היא זו שהביאה להנמכה.
כיכר דיזנגוף בהחלט ראתה ימים טובים יותר אבל יש לזכור שהעיר גדולה וקשה לבחור בה מקום שיחזיק בתואר זמן רב, כל שנה כמעט נפתחת בעיר אטרקציה, מונומנט, אזור עולה, האם זה יפו העתיקה, נמל יפו, שוק הפישים, נוגה, נווה צדק, מתחם התחנה, המושבה הגרמנית, פלורנטין, מתחם החשמל, שרונה, גבעון, פארק הירקון, מה שאני מנסה לומר שהיום מדברים על שמירה של מעמד של רובע, אטרקציה, רחוב, שכונה ולדיזנגוף יש את המקום שלו, הוא פשוט צריך להיות רחוב נעים, נקי ולא מוזנח
לצפיה ב-'ניראה לי שהייתה הזנחה מכוונת '
ניראה לי שהייתה הזנחה מכוונת
31/01/2017 | 11:08
26
לא "  סתם  " העבירו את שוק העתיקות אל הכיכר החדשה שהקימו 
ברחוב גבעון
כניראה שהם הקימו שם כיכר בכוונה אל מנת להעביר את השוק לשם ....
אבל בלי שום קשר - 
המגמה של העירייה כיום היא להרחיב את מרכז העסקים אל עבר כביש איילון ,
שזה דבר מבורך בעיניי !! .
רק מעניין אותי לדעת אם יום אחד הם ירחיבו את מרכז העסקים 
אל אזור הצפון הישן המיתפורר והמסריח 
לצפיה ב-'מסעדה מומלצת ברמה גבוהה בשדרות רוטשילד - '
מסעדה מומלצת ברמה גבוהה בשדרות רוטשילד -
24/01/2017 | 21:13
3
28
היי לכולם,

אשמח להמלצה למסעדה מאוד מומלצת בתל אביב, באזור שדרות רוטשילד, עם אווירה נעימה.  מעדיפים מסעדה איטלקית... אין בעיה מבחינת כשרות(אבל רצוי שלא רוב התפריט יהיה לא כשר ויהיה לנו מה לאכול) תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'בדוק את רוסטיקו ואלורה'
בדוק את רוסטיקו ואלורה
25/01/2017 | 11:25
2
42
לצפיה ב-'תודה רבה על ההמלצה, אפשר גם להתפשר על אזור אחר בת"א!'
תודה רבה על ההמלצה, אפשר גם להתפשר על אזור אחר בת"א!
25/01/2017 | 23:18
1
20
במחשבה שנייה, זה לא חייב להיות בשדרות רוטשילד... אפשר במקום אחר בתל אביב.... אבל אני רוצה מסעדה פ-צ-צ-ה , משהו ברמה ממש גבוהה, שהיא מאוד מומלצת... לא חייב איטלקי(זו רק העדפה, אבל אין זה חובה).
לצפיה ב-'אני חושב שמל ומישל בבן יהודה זוכה לביקורות טובות'
אני חושב שמל ומישל בבן יהודה זוכה לביקורות טובות
26/01/2017 | 21:41
22
קח בחשבון שזה לא זול.
לצפיה ב-' לא מובן לי משהו קטן ...............'
לא מובן לי משהו קטן ...............
24/01/2017 | 08:28
7
55
מדוע העירייה בחרה להרוס את כיכר דיזינגוף 
לפני ההריסה של כיכר אתרים . 
בסך הכל כל מה שהיה מיוחד בדיזינגוף זה שהכל היה ניראה מלמעלה .

כיכר אתרים היא הרבה יותר נידחת וגם מוזנחת וגם מלוכלכת ,
או שאולי היו כאן שיקולים של תיירות 
לצפיה ב-'כיכר אתרים היא שטח פרטי ברובו'
כיכר אתרים היא שטח פרטי ברובו
24/01/2017 | 11:44
5
44
בעבר נדונה אפשרות, לא רעה אגב, לבצע בה שיפוץ. בסופו של דבר לא הושגה הסכמה עם הבעלים הפרטיים ולכן קודמה תוכנית אחרת, של הריסת הכיכר וקישור שדרות בן גוריון עם הטיילת.
מאפיינים של התוכנית הם שיהיו מספר מגדלים די גבוהים, שזה פחות נחמד, אך מנגד המעברים בקרקע יהיו ידידותיים:

כיכר דיזנגוף היא שטח ציבורי. כל מה שצריך זה רצון של העיריה (בלי צורך לבקש רשות מאף אחד) ונכונות לשים כסף. די הרבה כסף. גם שם אפשר היה לעשות שיפוץ זול בהרבה, ולהשתמש בכסף כדי לשפץ הרבה רחובות בסביבה (נגיד המלך ג'ורג')
לצפיה ב-'מדוע שטח ציבורי צריך להיות שטח פרטי '
מדוע שטח ציבורי צריך להיות שטח פרטי
25/01/2017 | 10:44
4
31
העירייה הזאת היא משאבה של כסף ( עגל זהב ) 

לפני כמה שנים הם גם מכרו את הפארק של כיכר המדינה
ל- 250 אנשים פרטיים .

ולא מדובר כאן באחת העיריות העניות בארץ ,
אלא בעירייה הכי עשירה במדינה
לצפיה ב-'כי אנשים פרטיים קנו אותו לפני עשרות שנים'
כי אנשים פרטיים קנו אותו לפני עשרות שנים
25/01/2017 | 11:45
3
36
כיכר אתרים היתה מיזם פרטי, שהוקם ב 1975, כשיש בו חלק ציבורי של העיריה וחלק פרטי, של הבעלים.

גם כיכר המדינה זה חלק פרטי וחלק ציבורי.

ת"א ממש לא היתה עשירה עד לפני 10-20 שנה. לא זהב ולא נעליים. היא הפכה להיות עשירה אך ורק הודות לפיתוח אזורי תעסוקה מניבי ארנונה שמנה.
פעם עזריאלי היה חניון לאוטובוסים. כיום הוא משלם ארנונה יפה. 
פעם רמת החייל היתה בעיקר צריפים ומוסכים, היום היא מלאה בבנייני משרדים שמתקתקים בוכטות על בוכטות כסף לעיריה.  מזכיר קצת את אזור תעסוקה בורסה שמנשים את ר"ג, שבלעדיו היתה עניה. גם להרצליה יש מכונת מזומנים כזו - אזור התעסוקה הרצליה פיתוח.
כיום ת"א מתחילה לפתח את יגאל אלון והמסגר. רוטשילד מתפתח כבר כמה שנים טובות. 

התושבים מנגד דווקא משלמים ארנונה נמוכה יחסית למקובל בישראל. אלה בצפון העיר עוד איכשהו מאוזנים לעיריה (אזור 1 זו הארנונה הכי גבוהה), אבל ממרכז העיר ודרומה ויפו התושבים משלמים גרושים והעיריה בכלל מפסידה עליהם כסף. רק הודות לריבוי העסקים אפשר לספק שירות טוב לתושבים.
בל נתבלבל - להיות עשיר זה דבר טוב. לו העיריה היתה עניה אז לא היית רואה את כל הדברים הנחמדים שעושים בעיר. ממש לא כיף לגור בישוב ערבי, בלי ביוב, בלי מדרכות, בלי תאורה.

נ.ב. תתפלא אולי לשמוע, אבל הממוצע הסוציואקונומי של ראשל"צ גבוה מזה של ת"א. בעיקר כי אין מסות של עניים כמו שיש אצלנו (יש להם רק שכונה קשה אחת). גם עיריית ראשל"צ מתחזקת ומתחילה לפתח עסקים בתחומה.
לצפיה ב-'מרכז עזריאלי לא היה חניון מעולם !!!!'
מרכז עזריאלי לא היה חניון מעולם !!!!
26/01/2017 | 08:31
2
40
מגדלי עזריאלי היו מחלקת התברואה של העירייה
עד שהם נהרסו ועברו כמה וכמה מקומות ברחבי העיר. 
לצפיה ב-'בסדר, חניון של משאיות זבל '
בסדר, חניון של משאיות זבל
26/01/2017 | 21:40
1
29
הם לא מכניסים לנו כסף. עזריאלי כן.
לצפיה ב-'לפני הקמת המגדלים על כביש איילון '
לפני הקמת המגדלים על כביש איילון
27/01/2017 | 10:15
29
האזור של כביש איילון היה אזור נידח וחסר משמעות ,
אני זוכר שלפני הקמת מגדלי עזריאלי 
היו שם מחסני התברואה של העירייה וחניון של משאיות הזבל 
בצד השני של כביש איילון ( רחוב יגאל אלון - לשעבר : " גיבורי ישראל " 
הדבר הכי בולט שהיה זה :
תיאטרון הסינרמה ומפעלי " סיפולוקס " ו " הארגז " 
לצפיה ב-'שאלה אל ההיסטוריונים כאן '
שאלה אל ההיסטוריונים כאן
03/02/2017 | 10:49
18
האם שכונת מרכולת זאת גם שכונת מרכז מסחרי ? .....................
ומדוע השכונונות האלה נקראו בשם הזה ככה .......
כיודעו לכם מה שאופייני לשכונות האלה שכיום הם נימצאות בדרום העיר 
אבל בעבר הם היו ממש במרכז והיו הלב הפועם של תל אביב 
ביחד עם שוק העלייה ועם שוק לוינסקי וכל הרחובות סביבם 
שהיו מלאים בחנויות של מוצרי תאורה ( רחוב וולפסון ) 
מוצרי מזון ( רחוב לוינסקי ) ומוצרי תחפושות ( רחוב כפר גלעדי ) .

אני גם זוכר שפעם רחוב כפר גלעדי היה רחוב של שוק תחפושות ,
וגם מוצרי קוסמטיקה

לפני 10 שנים פנינו כאן בפורום אל העירייה ואל העומד בראשה -
בשאלה - מתי יגיע השיפוץ של רחוב העלייה ושל שוק לוינסקי,
קיבלנו המון תשובות שזה יגיע בשנת 2012 אבל האמת שזה לא הגיע מעולם !!!
בדומה להבטחה רבת השנים של העירייה לשפץ את שוק הכרמל 
וכידוע לכם שוק הכרמל תמיד מלא עם תיירים וניראה פשוט זוועה !!!
ולאחרונה גם מתחילים להגיע תיירים אל שוק לוינסקי,
עם כל ההזנחה הפושעת והמכוונת של העירייה 
לצפיה ב-'חניה לטווח ארוך בחניון ארלוזורוב'
חניה לטווח ארוך בחניון ארלוזורוב
25/01/2017 | 20:29
26
היי
האם ניתן להשאיר את הרכב לכמה ימים בחניון ארלוזורוב (חנה וסע - רכבת מרכז) ?
אם כן, אז העלות לכל יום היא 20 ש"ח?

תודה!
לצפיה ב-'גשר יהודית יוצא למכרז'
גשר יהודית יוצא למכרז
22/01/2017 | 16:56
5
49
זה מה שצריך לעשות - כמה גשרים כאלה במקום קירוי מלא, שעלותו מטורפת (2 מיליארד).

גם עלות הגשר הזו נראית מופרזת, כ 70 מלש"ח. לדעתי יתכן וניתן להקים דבר כזה גם ב 20-30 מלשח. גשר רבין (מעל שדרות רוקח, גשר קטן וצנוע בהרבה) עלה 6.
לצפיה ב-'מסכים איתך 100 אחוז '
מסכים איתך 100 אחוז
24/01/2017 | 08:25
3
29
מוטב לעשות כמה גשרים מעל כביש איילון באזור העסקים
בימקום תיקרה שהיא תרכז את כל הזיהום מיתחת לאדמה .
וגם - 
לעשות המון עצים מסביב לכביש איילון עם קיר הפרדה .
לצפיה ב-'אפשר למצוא פתרון לאיוורור'
אפשר למצוא פתרון לאיוורור
24/01/2017 | 11:55
2
26
הבעיה שלי עם הקירוי היא עלותו הסהרורית: 2 מיליארד שקל!
עם תקציב מטורף כזה אפשר לעשות הרבה דברים טובים אחרים בעיר: שיפוץ כל הרחובות בעיר, בניית בתי ספר (המצב כיום הוא שיש בתי ספר עם כיתות של 40 ילד בכיתה, זה לא טוב ובפירוש פחות טוב מהממוצע בארץ, ת"א לא טובה בחינוך ויש מקום ניכר לשיפור, זו התלונה העיקרית של משפחות בעיר), פיתוח רצועת חוף בצפון העיר (מצפון לרידינג יש לך 2 ק"מ חוף לא מנוצלים, מדהים) ועוד.

את קישור מזרח העיר למערבה אפשר לבצע עם מספר גשרים כאלה, ולא צריך לשרוף 70 מיליון שקלים על גשר מזהב. אפשר גם ב 20-30. בתקציב של הגשר המוזהב הזה אפשר לעשות 2, ומבחינתי אתה תבחר היכן למקם את השני.
זה יצא הרבה יותר זול (בתנאי שמשלמים 20-30 פר גשר, ולא 70, שאז הדלתא מצטמצמת) ובעיקר הרבה הרבה יותר זריז. בשיטת הגשרים אתה תהנה מהם. בשיטת הקירוי רק הילדים שלך (ואז תבוא רעידת אדמה גדולה ופוף, הלכו לך 2 מיליארד שקל, יופי גאונים)
לצפיה ב-'ברעידת אדמה הכל יקרוס !! גם הקירוי שלך '
ברעידת אדמה הכל יקרוס !! גם הקירוי שלך
26/01/2017 | 08:42
1
19
שהקימו את כביש איילון אז המטרה הייתה ש-נהגים יסעו בכביש המהיר
ויראו את כל המגדלים ומעליהם את כל הפירסומות הענקיות -
מה שהיה דבר מאוד מקובל בשנות ה- 80' וגם ה-90' 
וכיום הנטייה היא "  הפוכה " .

כל המפעלים שהם נמצאים באזור נחל איילון אלה הם מפעלים 
שהם ברובם התרכזו פעם במרכז העיר ואחר כך נידחקו משם 
כדי לשפוך את הביוב שלהם ישר לביוב של איילון 
לצפיה ב-'נכון, בגלל זה קירוי זה בזבוז כסף'
נכון, בגלל זה קירוי זה בזבוז כסף
26/01/2017 | 21:43
15
גם הגשרים יפלו, אבל זה זול משמעותית ובעיקר זריז להקמה (גם כרגע וגם אחרי הרעידה הגדולה)
לצפיה ב-'בשעה טובה ומוצלחת ! גשר יהודית יוצא לדרך'
בשעה טובה ומוצלחת ! גשר יהודית יוצא לדרך
29/01/2017 | 08:57
16
חבל שהיה עיכוב כזה גדול. לפי דעתי זה היה צריך להיפתח מיזמן.
הלוואי וגם תתחיל הבנייה של גשר עמק הברכה בקרוב וגם במקביל.

לפי דעתי אפשר להקים גם גשרים להולכי רגל + אופניים מעל האיילון 
חוץ משאר הגשרים שהם בעיקר נועדו לכלי תחבורה. 

דעה נוספת - 
להרחיב את מרכז העסקים מערבה אל שכונת יד אליהו 
וגם דרומה אל שכונת שפירא זה צעד מבורך ביותר !!!!

אני חושב שההקמה של שכונת צמרות עם החומות הגבוהות
הייתה טעות תכנונית והיה צריך לעשות שם עירוב שימושים. 

דבר מבורך יהיה להרחיב את מרכז העסקים בעתיד גם אל 
אזור הצפון הישן ( מערב רחוב אבן גבירול עד הים ) 
לצפיה ב-'4750 שקלים ל 3 חדרים חדשה במרכז ת"א'
4750 שקלים ל 3 חדרים חדשה במרכז ת"א
17/01/2017 | 13:05
1
61

מגוריט מתחילה לעבוד. הם קנו 34 דירות בפרוייקט מידטאון (מגדל חדש בדרך בגין ת"א, ליד הקריה). שילמו תמורתן 71 מלש"ח. דירות 3 חדרים, 70 מטר, קומות 6-11. מחיר ממוצע 2.1 מלש"ח.
http://www.bizportal.co.il/realestates/news/articl...

למי שמתעניין לשכור מן הסתם אני מעריך שאפשר יהיה לשכור מהם דירה בעוד שנה לערך. ב 4750 שקלים, שזה אחלה אחלה מחיר (במרכז ת"א אנשים לפעמים משלמים 7000 ו 8000 שקלים על 3 חדרים, שזה מטורף).
לא רשום אבל סביר שזה כולל חניה אחת לדירה.
יש לקחת בחשבון ועד בית גבוה (מגדל חדש, זה בקלות יכול לעבור את האלף שקלים לחודש) וארנונה. חוזה שכירות ל 10 שנים, שזה נדיר למצוא, צמוד מדד.
לצפיה ב-'דירה להשוואה'
דירה להשוואה
17/01/2017 | 14:10
42
מתוך לוח יד 2 (איך מצליחים לסמן קישורית למודעה שם? , לא מצליח משום מה)
מגדל יוקרה חדש בפארק צמרת (שכונה צפונית יותר, ליד בבלי), דירת 3 חדרים 70 מטר, קומה 9, רחוב ניסים אלוני 7. 2 חניות.
8000 שקלים בבקשה+1270 ועד בית (יש שומר ובריכה בבניין, וזה תענוג יקר)+700 ארנונה (לחודשיים) כניסה ב 1.2.2017
לא נראה לי שתהיה להם בעיה למצוא שוכרים ב 4750.
לצפיה ב-'בקרוב אוטו-תל'
בקרוב אוטו-תל
16/01/2017 | 18:11
24
העיריה הולכת לסבסד את המיזם בכ 100 מיליון שקלים מדי שנה! על 200 כלים.
חבל שלא שופכים חלק קטן מהכסף הזה על אלפי כלי התל אופן, וכך משפרים אותו באופן דרמטי.

לצפיה ב-'שאלה לחברי הפורום'
שאלה לחברי הפורום
15/01/2017 | 18:49
21
שלום לחברים,
האם ידוע היכן בכרם התימנים גרו - אבהובה עוזרי, בועז שרעבי ודקלון ?
אשמח לקבל תשובה.
תודה. מוטי

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
ראובן כהן- שמאות מקרקעין
ראובן כהן- שמאות מקרקעין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה