לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'המלצה על טכנאי מכונות כביסה בתל אביב'
המלצה על טכנאי מכונות כביסה בתל אביב
28/05/2017 | 20:24
2
שלום, אתם מכירים טכנאי מכונות כביסה אחד מהרשימה בקישור ויכולים להמליץ?
לצפיה ב-'יום הסטודנט, השבוע ביום חמישי'
יום הסטודנט, השבוע ביום חמישי
24/05/2017 | 09:06
6
ביום חמישי יתקיים יום הסטודנט של אוניברסיטת תל אביב.
לא חייבים להיות סטודנטים כדי ללכת ולהנות.

לצפיה ב-'והשבוע... טעם העיר (או בשמו הרשמי - ת"א eat)'
והשבוע... טעם העיר (או בשמו הרשמי - ת"א eat)
21/05/2017 | 08:58
4
17
כמו בשנה שעברה, בגן צ'רלס קלור, בימים שלישי-חמישי.
לצפיה ב-'ידוע לך אם צירי תנועה צפויים להיסגר? '
ידוע לך אם צירי תנועה צפויים להיסגר?
21/05/2017 | 09:36
2
12
לפי הקישור אני רואה שלא, אבל אולי כן וטרם פורסם? 
תודה
לצפיה ב-'בשנה שעברה לא סגרו כלום'
בשנה שעברה לא סגרו כלום
22/05/2017 | 14:55
1
8
מגיעים אנשים, אבל לא מסות כפי שהיה בעבר בפארק גני יהושע.

מה שכן כדאי לחשוב היטב אם להגיע ברכב פרטי, שכן זה אמנם לא מסות כמו בפארק, אבל עדיין לא מעט, מה שממלא את כל החניות באזור.
לצפיה ב-''
23/05/2017 | 09:33
1
לצפיה ב-'איך היה? לאן הלכתם?'
איך היה? לאן הלכתם?
21/05/2017 | 08:55
3
לצפיה ב-'שכונת נופי ים'
שכונת נופי ים
16/05/2017 | 09:23
1
6
בוקר טוב,
אנחנו זוג צעיר, שמתעניינים במס' שכונות בתל אביב. אחת מהשכונות שחשבנו עליהן היא נופי ים. אשמח לדעת איזו אוכלוסייה נמצאת בשכונה? מה אופי השכונה? ביחס לאזור כמו בורלא, שכונת בבלי.
תודה. 
לצפיה ב-'נופי ים הוא השם הרשמי לשכונת הגוש הגדול'
נופי ים הוא השם הרשמי לשכונת הגוש הגדול
17/05/2017 | 09:35
8
זה כיום אתר הבנייה הכי גדול בעיר - בעיקר בחלקה הדרומי, המכונה ע"י הקבלנים, מסיבות שיווקיות, ל' החדשה. לא לכל אחד מתאים לגור באתר בניה כזה (באופן זמני כמובן, עוד כמה שנים הכל יושלם). חלקה הצפוני כבר בנוי, ולכן שם כבר אין משאיות ופועלים כל יום.
מדובר באלפי יח"ד, לא צחוק.

היתרון של השכונה הוא שהכל חדש. בנייני שיש מפוארים עם דירות גדולות, 2 מעליות, מרפסת, מחסן, ממ"ד ו 2 חניות תת קרקעיות כסטנדרט. הבעיה? חוץ מזה אין בה כלום.
היקף המסחר בגוש הגדול, כיום, הוא לא נמוך אלא מביך. רמת אביב החדשה זה נמוך. הגוש זה מביך. פשוט בושה. בנו אלפי יח"ד, שגרים בהן אלפי תושבים, אבל כמעט ואין מסחר במרחק הליכה ולכן בשביל כל פיפס צריך רכב פרטי (בד"כ לשופרסל בקניון רמת אביב). אם יש לכם 2 רכבים זה פחות יטריד.
בעתיד הקרוב המצב ישתפר קמעה, כאשר תפתח חזית מסחרית במערב רחוב אינשטיין, כשבימים אלה פתחו את סופר יודה, בהמשך יפתחו סופרפארם, מעדניה ועוד כל מיני.  בהתחשב בשום כלום שיש עכשיו כל תוספת היא כמו כוס מים להולך במדבר
בטווח הארוך המצב ישתפר, כשמתוכנן איזשהו מרכז מסחרי/קניון קטן של גזית גלוב בגוש הגדול. אין תח"צ בשכונה, בכלל, אבל יש כמה קווי אוטובוס שעוברים בלוי אשכול, כשהעניין הזה השתפר ברפורמה לפני כמה שנים, לכן אפשר איכשהו להסתדר אך עדיין, למי שאין אוטו? פחות ממליץ. התח"צ ברמת אביב הישנה טובה בסדרי גודל. אין בכלל מקום להשוואה.

חיסרון נוסף הוא שאין ירוק. אין שום קשר לרמת אביב (הישנה), אפילו לא קלוש. יש המון שיש, אבל ירוק? כלום. יחסית אליה רמת אביב החדשה (שגם לה אין שום קשר לרמת אביב הישנה, זה רק שם מטעמי שיווק) מוצלחת יותר, כי היא כבר קיימת 20 שנה, יש טיפה מסחר ב 2 מרכזים קטנים, יש טיפה ירוק ויש איזושהי פילוסופיה של תכנון שכונתי (מדרחוב, שבערב מטיילים שם התושבים). בגוש אין כלום. סתם מקבץ בניינים. מפוארים. אבל זה הכל.
לפחות יש בי"ס יסודי וגני ילדים.
לפני שנה פתחו בנופי ים, בשעה טובה, קאנטרי פרטי קטן.
למרבה הצער אין מתנ"ס. אינשאללה מתישהו העיריה תקים (כשלדעתי מתבקש אחד כזה משותף לגוש עם החדשה, שכבר קיימת 20 שנה ועדיין אין בה את הפונקציה הבסיסית הזו, והתושבים משלמים הרבה מאד ארנונה יקרה, ולא כ"כ ברור על מה)
כמו כל בנייה חדשה (בכל העיר) כל התושבים מבוססים. חלק זה ערסים ונובורישים ויש גם כמה עבריינים עם מרצדס שחורות (אבל זה כמה בודדים מבין אלפים, לכן לא הייתי מתרגש יותר מדי, המשטרה גם יושבת עליהם די צמוד)
תוכנית ל' ו-בבלי הן שכונות ותיקות, ולכן עם אופי ואוכלוסיה קיימים. החיסרון הוא שהבניינים לא מפוארים כמו בשכונות החדשות, אבל הדירות לא פחות גדולות. רק ישנות יותר ובלי ממ"ד ומרפסת. היקף המסחר בהן נמוך אך לא מביך. גם בהן התח"צ חלשה, אך מאחר והן קרובות לדרך חיפה אפשר איכשהו להסתדר, תלוי באזור שבו גרים.
3 השכונות הללו הן עם 0 עירוב שימושים (קרי מגורים נטו ואין מבני תעסוקה בשכונה), שלדעתי זה חיסרון ביחס למרכז העיר או אפילו רמת אביב (הישנה) הסמוכה, שכן מציעה סוג של עירוב שימושים מסויים. החיסרון העיקרי בזו האחרונה הוא מבנים ישנים ומתפוררים (ולכן כולם יעברו תמ"א).
בתוכנית ל' יש קאנטרי עירוני מוצלח (אך יקר להחריד, לדעתי העיריה יכולה טיפה פחות לעשוק את התושבים, שכבר ממילא משלמים ארנונה גבוהה) וב-בבלי יש את קאנטרי דקל המוצלח (פרטי ויקר).
פלוס משמעותי של נופי ים, בעיקר בחלקה הצפוני, הוא קירבה לחוף הים - אפשר ללכת ברגל, בכפכפים, לחוף תל ברוך. נחמד. במרכז ת"א משלמים על קירבה כזו לחוף הון עתק, על חורבות מתפוררות. מחלקה הדרומי זה ארוך יותר, כי שדה דב חוסם, ולכן צריך ללכת צפונה ולהקיף. ברגל זה כבר טיפה רחוק, אך באופניים זה קלי קלות.
[במאמר מוסגר, לי יש פנטזיה שיעשו בעתיד מנהרה להולכי רגל מתחת לשדה בהמשך אינשטיין, ואז הבעיה שלהם תפתר. הלוואי. אלפי אנשים רבים יהנו מזה (גם מהחדשה ומתוכנית ל'). בינתיים זה לא קורה.]
הפלוס העיקרי של בבלי הוא שהיא יושבת על פארק הירקון ומאחר והיא מדרום לירקון היא יותר קרובה ליהודה מכבי, אבן גבירול ומרכז העיר. חיסרון משמעותי הוא צפיפות הבניינים - אפשר בקלות  לשמוע רעש מדירה בבניין סמוך. בתוכנית ל' וגם נופי ים לא כ"כ כ"כ צפוף והנוף מהחלון בשתיהן הוא יותר פתוח ולא בניין סמוך.

בקיצור, יש פלוסים ומינוסים בכל מקום. הייתי מציע לשכור דירה לשנה לפני שקונים, וככה להכיר יותר מקרוב, דרך הרגליים, עד כמה השכונה מתאימה לכם. קחו בחשבון שמאחר וזו שכונה בבנייה אז השירותים בעתיד יהיו מפותחים יותר מהיום.
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:28
5
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מקרה מעניין שקרה בת"א ב1991'
מקרה מעניין שקרה בת"א ב1991
15/05/2017 | 11:29
25
לצפיה ב-'היום יום המוזיאונים הבינלאומי'
היום יום המוזיאונים הבינלאומי
15/05/2017 | 10:37
3
זה אומר כניסה חינמית להרבה מוזיאונים היום, כשבת"א זה אומר:
מוזיאון ת"א לאומנות, מוזיאון א"י ברמת אביב (כניסה נדירה(!) כי בנק הפועלים לא סבסד כניסה אליו בפסח), בית התפוצות (באוניברסיטה), בית ראובן, מוזיאון בתי האוסף לתולדות צהל, האצ"ל, האצ"ל בתש"ח, ההגנה, הלח"י, הפלמ"ח (כנ"ל, כניסה נדירה!), נחום גוטמן.
לצפיה ב-'ארוע ספורט לנשים, יום שישי, בספורטק'
ארוע ספורט לנשים, יום שישי, בספורטק
15/05/2017 | 10:30
3
קוראות הפורום מוזמנות לארוע ספורט גדול, שיתקיים בשישי הקרוב בספורטק 
לצפיה ב-'מצעד הגאווה ב 9.6'
מצעד הגאווה ב 9.6
11/05/2017 | 12:31
15

למחרת, במוצ"ש 10.6, תהיה הופעה של ה pet shop boys, בפארק הירקון 
דרך דיגיתל יש עכשיו דיל טוב של 130 שקל לכרטיס!
לצפיה ב-'הערב ברוטשילד: סטארט-אפים מציגים חדשנות'
הערב ברוטשילד: סטארט-אפים מציגים חדשנות
07/05/2017 | 15:16
11
אוניברסיטת תל אביב מביאה לרוטשילד חדשנות בהייטק.
ב 16 פאבים וברים אפשר יהיה לשמוע הערב הרצאות קצרות, ובחינם, של מיזמי סטארט-אפ חדשניים.

תהנו 
לצפיה ב-'הליכות ג'יין 2017'
הליכות ג'יין 2017
04/05/2017 | 08:17
263
היום, מחר ובשבת יהיו כמה הליכות ג'יין, ביפו ובקרית המלאכה
לצפיה ב-'"מגדל" מוזר במתחם גבעון (סינמטק/רח' הארבעה)'
"מגדל" מוזר במתחם גבעון (סינמטק/רח' הארבעה)
27/04/2017 | 20:16
6
68
מה זה, למען השם/לכל הרוחות, המעין מגדל ממתכת בגובה של כ-25 עד 35 מ'
​בקצה המערבי של ככר גבעון החדשה (זו שמעל החניון המקורה התת קרקעי) שני
​מטרים מהסינמטק ושני מטרים ממתחם השוק הסיטונאי של גינדי?

​יש שם מצלמת אבטחה וכתוב שזה מתקן אידוי או קירור.
מה זה???
לצפיה ב-'מנהרת איוורור'
מנהרת איוורור
30/04/2017 | 20:09
4
16
לצפיה ב-'ראשית, תודה על ההתיחסות'
ראשית, תודה על ההתיחסות
30/04/2017 | 20:14
3
28
שנית, מדוע זה כזה גבוה?
​אף חניון שאני מכיר אין לו כזה מנהרת אוורור כה גבוהה.
לצפיה ב-'במקרה הספציפי הזה, הסיבה היא גם....'
במקרה הספציפי הזה, הסיבה היא גם....
02/05/2017 | 22:58
19
אסטתית ואמנותית, מצוייר עליה עץ, סוג של פסל סביבתי, אם אני לא טועה בהדמיות הראשונות תוכנן הקרנות עליה.
אני שהסיבה היא גם לא לזהם את הסביבה, מדובר בכיכר ציבורית, גם חניון פרישמן שנמצא מתחת לבית ספר יש לו ארובה גבוהה בסדר גודל של החניון בכיכר גבעון והוא מצופה בפסיפס.
יתכן שמדובר בתקמנ כאשר חניון נמצא מתחת לשטח ציבורי או מבנה ציבורי.
לצפיה ב-'קישור לצילום של ארובת חניון פרישמן...'
קישור לצילום של ארובת חניון פרישמן...
02/05/2017 | 23:01
15
שנבנה מתחת לבית ספר
לצפיה ב-'וזה קישור עם הסבר וצילומים'
וזה קישור עם הסבר וצילומים
02/05/2017 | 23:07
14
לצפיה ב-'אכן, ארובת אוורור לחניון'
אכן, ארובת אוורור לחניון
04/05/2017 | 08:09
14
זה גם מה שהסבירו לנו לפני שנתיים בסיור "בתים מבפנים" בכיכר.
הנה גם כתבה מאותה תקופה על כיכר גבעון החדשה:
לצפיה ב-'מוזיאונים חינמיים בפסח'
מוזיאונים חינמיים בפסח
13/04/2017 | 10:10
11
כמדי שנה, בנק הפועלים מסבסד פתיחה של מוזיאונים ברחבי הארץ, כך שהכניסה אליהם חופשית  
השנה הם קצת צמצמו את ת"א, ולכן יפתחו רק 4: מוזיאון ת"א לאומנות, מרכז רבין, נחום גוטמן ומרכז א"י יפה.

למרבה הצער מוזיאון א"י ובית התפוצות אינם נכללים במבצע.

לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:58
1
1
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
13/04/2017 | 10:06
2
לצפיה ב-'נחל הירקון חזר להיות תעלת ביוב '
נחל הירקון חזר להיות תעלת ביוב
09/04/2017 | 12:15
3
49
מסתבר שכנראה מט"ש (מכון טיהור שפכים) במועצה מקומית דרום השרון מזרים ביוב לירקון בשנתיים האחרונות  
http://mynethodhasharon.co.il/article/164533
היה אתמול ב"מגזין" בערוץ10 (פרומו) :
https://www.facebook.com/channel10news/videos/1015...

האייטם מתחיל בדקה 14:35 :
http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=124043...

לצפיה ב-'מתי העירייה תשקיע בפארק הירקון בצד של רמת גן '
מתי העירייה תשקיע בפארק הירקון בצד של רמת גן
11/04/2017 | 22:40
1
20
לצפיה ב-'שאלה טובה ל... עיריית ר"ג? '
שאלה טובה ל... עיריית ר"ג?
13/04/2017 | 09:21
13
לצפיה ב-'נחל הירקון הוא אוצר באזור מטרופולין...'
נחל הירקון הוא אוצר באזור מטרופולין...
14/04/2017 | 15:19
36
תל אביב וגוש דן, נהדר שהוקם ועד ומצער שיש חזרה לתקופה שהוא הוזנח וזוהם, אני בהחלט חושב שיש מקום שעיריית תל אביב תתערב בזה כי בסופו של דבר הזיהום מגיע לעיר ולים
לצפיה ב-'איך משתלטים על מקומות חניה בעיר תל אביב'
איך משתלטים על מקומות חניה בעיר תל אביב
31/03/2017 | 19:29
5
76

בשבועות האחרונים נצפו חניות שהוסבו מכחול-לבן לחניות ייעודיות.
מס' המקומות שישדד מתושבי העיר כ- 520, וכנראה רובן במקומות מרכזיים וליד מרכזי מסחר בילוי ושירותים ציבוריים. בנוסף יתווספו כ- 260 כלי רכב שתתאפשר להם חניה בלעדית במקומות אלו וכן חניה חינם בכחול לבן.
מדוע אזרחי העיר משלמים על חניה בכחול לבן (ארנונה...) ואילו רכבים אלו בעלי זכות.
למי שלא הבין מדובר בחברה פרטית אשר בשיתוף ומימון ע.ת.א קיבלה שליטה על חניות של הציבור.
מה דעתכם?

לצפיה ב-'הרציונל הוא מכונית שיתופית'
הרציונל הוא מכונית שיתופית
09/04/2017 | 12:10
4
44
התיאוריה היא שבכל מכונית כזו ישתמשו הרבה אנשים, שיעברו אליה משימוש ברכב הפרטי.
בכזה מקרה הביקוש לחניה יצטמצם, וזה יהיה דבר טוב, בטווח הארוך יותר.
בטווח המיידי, עד שהשירות יקלט, אם יקלט, זה נכון שהיצע החניה למכוניות הרגילות יפחת ומצוקת החניה תגבר.

השירות הזה שימושי למי שיזדקק לרכב מדי פעם, אבל בתוך העיר/מטרופולין, להבדיל משירות ה car2go, שכבר קיים כמה שנים טובות, שבו הרציונל הוא להציע שירות מכונית למי שצריך לנסוע רחוק.
יתרון משמעותי של השירות הוא שהמשתמש יודע שיש חניות השמורות רק לו, ולכן שווה לו לשקול המרה מרכב פרטי לרכב השיתופי הזה.

בנושא קשור, נשים לב כי התושבים אינם בעצם משלמים שום דבר על תו החניה שלהם. האם זה המצב הרצוי? שאלה טובה.
לדעתי יש מקום לתשלום, סמלי יחסית, לתו החניה הראשון המוקצה לדירה (נגיד כ 100 שקלים לשנה, ואסור לתת הנחה לעניים כי מי שיש לו אוטו, גם אם זה פיאט פונטו 1995, איננו עני (לעניים אין אוטו, בכלל), ומכונית משכונת התקווה מזהמת את דיזנגוף בדיוק כמו מכונית ממגדלי אקירוב), ומחיר גבוה אקספוננציאלית למכוניות הבאות (נגיד מכונית שנייה 500 שקלים ומכונית שלישית אלף שקלים לשנה).
לא מתאים לאדוני לשלם אלף שקל לתו חניה? בבקשה, או שתוותר על התו ותסתדר כמו כל אורח או שתיפטר מהמכונית השלישית. בעלות על מספר מכוניות פר דירה איננה מצרך יסוד, ובהחלט יש מקום לגבות על כך תשלום. עם מכונית ראשונה כאמור אני מוכן לקבל שיש להיות פחות מחמירים.
לצפיה ב-'בקשר לכלי רכב ישנים והבעלות עליהם ועוני כתבת שטות מוחלטת'
בקשר לכלי רכב ישנים והבעלות עליהם ועוני כתבת שטות מוחלטת
28/04/2017 | 19:25
3
8
יש המון עניים, שני עשירונים תחתונים שמחזיקים רכב מיושן. בן מעל ל-10 שנים.
​יש לי קרובת משפחה כזו. התאלמנה בת פחות מ-50 עם שני ילדים ויש לה רכב
ישן בן 12 או 13.

​קראתי כתבה על כאלו שלא זכאים לדמי אבטחת הכנסה שיש להם רכב ממש ישן
​שמשמש אותם בנסיעה לקניות הגדולות בסופר מוזל מחוץ לעיר.

​להחזיק רכב ששווה פחות מ-8,000 ש"ח לא אומר שאתה עשיר או מעמד בינוני.
ממש ממש לא ולא!!!
לצפיה ב-'ציטוט: "לעניים אין אוטו, בכלל"'
ציטוט: "לעניים אין אוטו, בכלל"
04/05/2017 | 08:34
2
8
קרא שוב את שרשמתי. לא רשמתי שמי שיש לו אוטו הוא עשיר. מה שכן רשמתי זה שהוא לא עני מסכן. יש הבדל!
בעלות על רכב משמעותה הוצאה של אלפי שקלים על ביטוח (אלפי שקלים), תיקונים (משמעותי ברכב ישן, צפה לאלפי שקלים) ודלק (אלפי שקלים). מה שכן, ירידת הערך כבר בוצעה ברובה (ועדיין, גם אלף-אלפיים שקל ירידת ערך בשנה זה די הרבה כסף בהשוואה לחופשי חודשי)
שימוש בחופשי חודשי באוטובוס עולה הרבה פחות, וזה כי מדינת ישראל בהחלט מסבסדת שימוש בתח"צ. התענוג הזה עולה לנו כמה מיליארדי שקלים לשנה. לדעתי זו הוצאה ציבורית מוצדקת ומבורכת. אמנם לא כמו במערב אירופה אבל בהחלט יותר מארה"ב.

2. קרא שוב את שרשמתי אודות העלות המוצעת לתווי חניה. ראשון סמלי (בין השאר כדי לתת מענה לבעלי רכב ישן) וקפיצה חדה במחיר לרכבים הבאים (כי אז בהחלט כבר לא מדובר במסכנים)

אם אתה מכיר אדם *עני* בת"א שמחזיק רכב אז הצע לו לשקול שוב את עניין האחזקה.
שימוש באוטובוסים, מוניות שירות, אופניים/תל אופן, car2go ובקרוב תל-אוטו יכול להציע תחליף מעניין, וזול יותר, אפילו אם כמה פעמים בשנה ישתמש במונית רגילה.
למי שגר בפריפריה יותר קשה להסתדר בלי רכב. הוא זקוק לו כדי להגיע לעבודה ולהתפרנס.
לצפיה ב-'יש מעל ל-10% בעלות על רכב מכלל העשירון התחתון'
יש מעל ל-10% בעלות על רכב מכלל העשירון התחתון
05/05/2017 | 17:13
1
8
לעומת כמעט 99.9% אחוז בעלות על רכב במאיון העליון וכ-90% בעשירון העליון.
עשירון תחתון הם עניים גם אם פורמלית הם קצת מעל לקו העוני.

​לא עושים ביטוח מקיף ולרכב ממש ישן, בן 12 עד 17 שנה ביטוח החובה הוא בקושי 1,000 ש"ח לשנה ובטוח צד ג' עוד, גג, 800 ש"ח, לשנה, לא ליום או לחודש.
טסט + בטוח חובה + צד ג' ביחד לשנה יוצא כ-2,500 ש"ח או 200 ש"ח לחודש.
​סכום שחלק מהעניים כן מסוגלים לעמוד בו.

​באחוזים נראה לי גם שיש אחוז לא אפסי של עניים, מבין אלו שכבר יש להם רכב
​(לרגע נסתכל על קבוצת העניים בעלי רכב כעל קבוצת 100 אחוז)
​נניח לפחות 7 עד 9 אחוז מבין אותם עניים ממונעים שלא עושים בכלל ביטוח חובה
וטסט לרכב.
​עובדה שאחת לכמה ימים אני קורא באתרי חדשות ברכב שנתפס נהג ללא ביטוח לרכבו ושרשיון הרכב של הרכב לא היה בתוקף לא כמה ימים אלא כמה שנים.

לצפיה ב-'לי יש רכב כזה'
לי יש רכב כזה
07/05/2017 | 13:57
3
2400 שקל רק חובה+צד ג'. טסט עוד אלפייה, כך שאתה מתחיל את השנה עם 3500 שקל שנתי, שזה יותר ממה שעולה חופשי חודשי שנתי, וזה עוד לפני שזזנו מילימטר עם האוטו!
תגיד לי אתה אם זה לא טפשי? (בשביל מי שסופר כל שקל בארנק)
ברכב ישן כזה אתה מצפה להוצאות על תיקונים, שאינן זניחות בהתחשב בגיל הרכב, ואני לא מדבר על קוסמטיקה (פחחות וצבע), שזה לוקסוס לא חיוני (ברכבים במחיר של 10 אלש"ח ומטה), אלא על תיקונים שוטפים אחרת המכונה מושבתת. נגיד טיימינג, ברקסים, מצבר, צמיגים.
אחרי זה נוסיף גם את מרכיב הדלק.
אני יודע מצויין על מה אני רושם. אני מרגיש את זה היטב דרך הכיס האישי שלי

עני לא צריך להחזיק רכב. זה רק הופך אותו ליותר עני. התח"צ מסובסדת - עדיף להעזר בה.

נ.ב. אוטו בן 12 זה עוד אוטו חדש יחסית (שנת 2005), ולכן עדיין יש גם מרכיב ירידת ערך בעלויות.
באוטו בן 20 אין יותר את המרכיב הזה, כשהאוטו שווה בעצם 0 (או נגיד אלף שקל בשביל החלקים) וימכר בסדר גודל של התחזוקה השוטפת שהושקעה בו לאחרונה (נגיד שנה שנתיים  אחרונות). לעניים ממש אין את הכסף לבצע את אותם תיקונים, הכרחיים, ולכן רכבים אלה אינם מתוחזקים ולאט לאט יורדים מהכביש. בשאיפה שמכון הטסטים מוריד אותם ולא בתאונת דרכים.
לצפיה ב-'כיכר דיזינגוף'
כיכר דיזינגוף
24/03/2017 | 00:12
4
80
שלום לכולם!
אני כותבת חיבור לאוניברסיטה על ההשפעה הסביבתית של שיפוץ כיכר דיזינגוף בהתמקדות על המזרקה שמוכרחה לחזור למקומה בסוף השיפוף.
אני אשמח לשמוע את דעתכם בנושא (אשמח לדעת כמה זמן אתם גרים בתל אביב בנוסף)
האם אתם בעד או נגד ההחזרה של המזרקה?
האם במשך השנים המזרקה יצרה איזשהן בעיות סביבתיות?
תודה!
קים
לצפיה ב-'ליעקב אגם יש חוזה פרוטקשן מול העיריה '
ליעקב אגם יש חוזה פרוטקשן מול העיריה
24/03/2017 | 10:56
1
62
העיריה מתה להעיף את העוגה המסתובבת המטופשת היקרה הזו אבל לא יכולה. הם ביקשו ממנו אישור להעביר אותה למקום אחר, כשלמשל מוזיאון אגם בראשל"צ נראה יופי של מקום לדבר הזה. מימון ההעברה עלינו. כל מה שירצו.

אבל לא. יעקב מתעקש על כך שנמשיך להחזיק את העוגה המסתובבת באמצע כיכר דיזנגוף ולשלם על התחזוקה שלה סכומי עתק על חשבון משלם הארנונה התל אביבי. במקום למשל לשפץ גן ילדים.

למרבה הצער המחלקה המשפטית של העיריה לא הצליחה להתנער מחוזה הפרוטקשן המקומם הזה.
זה פשוט לא יאמן שאיזשהו אזרח יכול להחליט בשביל כולנו מה עושים במרחב הציבורי שלנו.

בלי קשר סתם מזרקה זה אלמנט סטנדרטי לגמרי בכיכרות בכל העולם. לא משהו מיוחד, כך שאיני רואה בעיה מיוחדת עם ביטול העוגה המטופשת והתקנת מזרקה כזו במקומה. היתרון הגדול הוא שזה הרבה הרבה יותר זול לתחזוקה. ככה ישאר לנו כסף לתחזוקה של עוד גן ילדים בעיר ולעשות עוד 30 הורים מרוצים מדי שנה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה! בהחלט עזרת!'
תודה על התגובה! בהחלט עזרת!
28/03/2017 | 07:05
12
לצפיה ב-'הנושא הוא רק המזרקה או גם ההגבהה?'
הנושא הוא רק המזרקה או גם ההגבהה?
05/04/2017 | 22:58
27
אם זה לא רק המזרקה, כתבתי את דעתי לפני כמה שנים
לצפיה ב-'שאלה מעניינת, המזרקה הוקמה עבור הכיכר המוגבעת מס' שנים...'
שאלה מעניינת, המזרקה הוקמה עבור הכיכר המוגבעת מס' שנים...
14/04/2017 | 15:47
25
לאחר הגבעתה, השאלה הראשונה איך היא תתפקד כשהיא בכיכר בגובה הכביש ואיך רעש תנועת הרכבים והאוטובוסים ישפיעו על מעותה כמיזרקה מנגנת.
אני אוהב את המזרקה ומצטער על ההזנחה שלא כי היא בהחלט מונומנט, אם היתה נבנתה עבור כיכר שקטה בפריס היא היתה פועלת וסוחפת תיירים אליה מהעולם ועיריית פריז היתה מתחזקת אותה וגאה ומתגהה בה, הזכרון שלנו קצר, כאשר היא פעלה ותקינה אלפי אנשים נהנו ובכל הפעלה עצרו, נהנו ובסופה מחאו כפיים, נסיון ההתכשות הראשון היה החלפת מוסקת אש ומיים הייה בשירי ביטלס.
לגבי הורדת הכיכר, ההשפעה הראשונה היא הרעש והאינטימיות, איך זה ישפיע בעתיד, קודם כל זה זמן, לפחות עשור, איך הכיכר תעוצב, איזה עצים, גבוהים ומצילים, כמה שורות עצים?, האם יהיה גידור של עצים סביב?, אם אכן כך יתכן והיא תהייה כיכר נהדרת, אנשים יגיעו אליה במיוחד והיא תיצור קהילה, המזרקה של אגם תהייה רלוונטית ותמשוך מבקרים אליה, אם היא תהייה פתוחה, עצים לא איכותיים, היא תלך לאיבוד, בכל אופן זו לא אותה כיכר.
אהבתי את הכיכר המוגבעת בכל התצורות היתה לה אמירה עירונית והיא שירתה קהלים רבים, אהבתי את ההצעה של השינוי שמגדיל את שטלח ומוסיף עצים ודשא, לגבי העתיד, כנראה שהעתיד ידבר.
לא אתפלה אם בשנים הבאות נראה קהל מאוכזבים גדל בדיוק כפי שקרה עם העלתה מלכתחילה, מי יודע אולי הגלגל יתהפך בעוד חמישים שנה.
לצפיה ב-'בניין בן... 100 קומות!? (בסבידור מרכז)'
בניין בן... 100 קומות!? (בסבידור מרכז)
21/03/2017 | 12:31
11
78

לדעתי 100 קומות זה לגמרי מוגזם. גם 75 קומות זה גבוה מאד מאד. יש לנו ברחבי העיר בנייני משרדים ישנים נמוכים שאפשר לבצע בהם פינוי בינוי (ע"ע בית מעריב).

לדעתי נכון יותר לתעדף תוספת זכויות בהם ע"פ להרים מגדל כ"כ כ"כ כ"כ גבוה. נכון, זה שהוא צמוד לתחנת רכבת כבדה, רכבת קלה ומסוף אוטובוסים מאפשר נגישות טובה מהמקובל. ועדיין... אתם קולטים שיש לנו בעיר מבנה משרדים נטוש בדרך השלום?! (מבנה תעש המזוהם)

למה שלא ניתן שמה את האקסטרה 25 קומות, ובכך נפתור בעיית זיהום?
כן כן. יש לנו בדרך השלום חתכ'ת שטח לא מנוצל. גם בסלמה פינת שלבים ישנם שטחי ענק לא מנוצלים. תנו קפיצה פעם ולא תאמינו כמה שטח פנוי יש, שכמו כלום אפשר היה להרים שם מאות אלפי מ"ר.
לצפיה ב-'מה הבעיה ב100 קומות?'
מה הבעיה ב100 קומות?
21/03/2017 | 23:40
3
18
לצפיה ב-'הסברתי - סבידור זה לא ורטרס אוריגינל'
הסברתי - סבידור זה לא ורטרס אוריגינל
22/03/2017 | 09:40
2
63
יש עוד הרבה מקומות בעיר, ובמטרופולין, שנכון וראוי להרים בהם בנייני משרדים.

שים לב שלא אמרתי להרים "רק" 40. גם ה 75 שתוכנן קודם זה מכובד מאד מאד. את ה 25 קומות אקסטרה אני מציע לנייד למבנה תע"ש בדרך השלום, וכך לממן את ניקוי הקרקע המזוהמת.
מה יותר טוב בשביל מדינה?

דוגמה אחרת - אתה הלא מצדד במיזוג ת"א עם בת ים. אז למה בעצם שלא יעבירו את ה 25 קומות הללו לשטח באזור התעשיה של בת ים, שכיום מלא בהאנגרים ופחונים? (לאחרונה, סוף סוף, מתחיל לרדת להם האסימון ומתחילים להרים שם מגדלים)
בת ים בטח ובטח צריכה שטחי משרדים מניבי ארנונה.

תבין. שוק הנדלן המשרדי בת"א די רווי. אם אתה מאפשר עוד 25 קומות בסבידור אז זה יפגע בכדאיות הכלכלית במקום אחר, בעיר ובמטרופולין. עם כל הכבוד לת"א יש עוד ערים במטרופולין, ולדעתי במקום לצ'פר עוד ועוד את ת"א יש מקום לפתח אזורי תעסוקה גם בערי הלויין. אתה יודע כמה שטח יש באזור התעשיה של חולון? מטורף! ע"י פיתוח אזורי תעסוקה בערים אלה גם נשפר את יציבותן הפיננסית (נו נו, לא שחולון מסכנים חלילה, אבל עוד כמה עזריאלי/גב ים חולון על השטח המופרע שמה יכולים לשים אותה במקום אחר לגמרי) וגם לא נאלץ את תושביהן להטרטר מדי יום לתוך ת"א. לא כיף לא להם ולא לנו.
גם ברמת השרון מתבקש להרים משרדים, וכך לא לדרוש מתושבי השרון להכנס לת"א.
על ראשל"צ בטח ובטח שלא צריך סניגוריה - זו עיר חזקה מאד, שלגמרי מסתכלת לת"א בגובה העיניים, ומנסה לפתות את הבנקים להגר אליה. יש לה תוכניות מגלומניות אפילו של משהו כמו מיליון מ"ר!
אתה קולט מה זה אם בנק נוטש אותנו? זה אומר פינוי מגדל שלם בת"א! לאמר לך שאף בנק לא יהגר אליהם? לא אומר, אז צריך להתכונן גם לזה, אז להוסיף עוד 25 קומות מעבר ל 75, רק כדי שנהיה הבורג' חליפה של ישראל?

כאמור יש לנו גם שטח עצום פנוי לאורך סלמה וציר שלבים. שממה אורבנית. לדעתי עדיף להוסיף שם את האקסטרה 25 קומות לפני שמגביהים את סבידור מ 75 ל 100, שנמצא קרוב קרוב לאזור התעסוקה של ר"ג, שגם שם יש תוכניות פיתוח.
ומה עם אזור התעסוקה של גבעתיים? להם לא מגיע כמה בנייני משרדים מניבי ארנונה?
אם תוסיף אליך עוד 25 קומות (מעבר ל 75 שגם זה די חריג) אז תתקשה יותר למצוא שוכרים למגדלים העתידיים שם.
לצפיה ב-'שלמה אייזנברג מזהיר...'
שלמה אייזנברג מזהיר...
22/03/2017 | 10:21
69
מיליון מ"ר משרדים נמצאים כיום בבניה בגוש דן (וזה לא כולל הפנטזיות של ראשון). מציע להקשיב לברנש הממולח, שמה שהוא שכח הרבה משקיעים עדיין לא למדו...
אייזנברג הוא הבעלים של ישרס, אחד השחקנים הגדולים בתחום הנדלן המשרדי בישראל, כך שהוא "טיפה" מבין בתחום. "טיפה". הבן אדם תותח בתחום! מניית ישרס עשתה לנו תשואה יפה מאד מאד בשנים האחרונות ולאחרונה התחלתי לממש קצת, כי היא כבר לא כ"כ כ"כ זולה כפי שהיתה פעם (ועדיין יותר זולה מאמות או גב ים המצויינות, אך גם היקרות מאד מאד).

לא צריך את בורג' חליפה עם 100 קומות בסבידור. גם 75 קומות לא יהיה טריביאלי לאכלס, ולא הייתי רוצה לראות בת"א עוד מתחמים נטושים כמו תעש דרך השלום.
לצפיה ב-'אני לא בעד לבנות במקומות כי "מגיע להם"'
אני לא בעד לבנות במקומות כי "מגיע להם"
13/04/2017 | 01:08
16
וכי "זה יכניס להם ארנונה".
אני בעד לבנות גבוה, עם הרבה תוכן והרבה אנשים, במקומות שיש בהם נגישות בתח"צ גבוהה.
שיבנו גם 200 קומות. רק שיכבדו את הסביבה.
אני לא חושב שלמלא את השדות ממזרח לחולון זו משימה ראוייה.
לא אכפת לי שישארו שם שדות.
אם לחולון יש בעית ארנונה, שיכירו בזה שהם רובע ולא עיר ויתאחדו עם תל אביב.
לצפיה ב-'למה לא בדרום תל אביב '
למה לא בדרום תל אביב
02/04/2017 | 11:13
5
24
אני  בטוח  שיש  המון  מקום  בדרום  העיר  ש-העירייה  לא  מעוניינת  לפתח 
לצפיה ב-'העיריה דווקא מפתחת גם מפתחת'
העיריה דווקא מפתחת גם מפתחת
09/04/2017 | 11:36
4
25
כל ציר המסגר עובר מטמורפוזה משמעותית בשנים אלה. הוקם גם בניין משרדים לצד שכונת נווה שאנן, ולמיטב ידיעתי מתוכננים לקום שם עוד כמה.
המתחם ליד תחנה מרכזית ישנה ז"ל, של שיכון ובינוי ולוינשטיין, מתוכנן להיות עם עירוב שימושים (מגורים ועסקים צמודים) ועוד ועוד.
לצפיה ב-'אז למה אין מיסתננים ברמת אביב ג '
אז למה אין מיסתננים ברמת אביב ג
11/04/2017 | 22:41
3
7
לצפיה ב-'כי גרות שם אלפי משפחות ישראליות'
כי גרות שם אלפי משפחות ישראליות
13/04/2017 | 09:56
2
18
המסתננים לא מגיעים לאזור מגורים מבוקש אלא לאזורי שוליים, היכן שרוב הישראלים ממילא לא רוצים לגור. לראייה, אין מסתננים במודיעין, אין ב-אם המושבות פ"ת, אין ב-ח300 חולון, אין בהרצליה הצעירה בהרצליה ואין בקרית השרון נתניה.
בחלק, די קטן אגב, של דרום ת"א, שכונות נווה שאנן ושפירא בעיקר, לא גרו הרבה ישראלים נורמטיבים אלא בעבר הרחוק שולי החברה: זונות, נרקומנים וכיו"ב. לאחר מכן הגיעו עובדים זרים חוקיים (סינים, פיליפינים, רומנים) ובהמשך הצטרפו גם האפריקאים.
זה לא שהאזור הזה עניין אנשים, ולכן הוא האזור שהכי פחות מפריע לכמעט כל הישראלים.
ולראייה, בשכונות בדרום ת"א בהן כן גרים ישראלים נורמטיביים: פלורנטין, קרית שלום ונווה עופר - אין מסתננים. פשוט כי גרים שם הרבה ישראלים, אז אין דירות פנויות.
שכונת התקווה היא קצת חריג כי בה כן גרה מסה של ישראלים קודם לכן ולכן החיכוך שם גבוה יותר. מכיוון שאיכות הבנייה בה נמוכה אז להרבה תושבים כנראה היה משתלם לעזוב למקום אחר ולהשכיר בהרבה כסף למסתננים.
בהנחה שלא יבנו כ"כ מהר על שדה דב אז קצב הפיתוח של ת"א (יש לייצר לפחות אלפיים יח"ד מדי שנה בת"א רק בשביל לספק קצב גידול שנתי של 1%) יביא לכך שיתחילו לבצע מיזמי תמא38 ופינוי בינוי גם בדרום ת"א (בצפון, מרכז ומזרח ת"א כבר התחילו) ובכל בניין חדש כזה יגורו ישראלים, או עובדים זרים מבוססים, וממש לא אפריקאים, וכך לאט לאט הם ידחקו לאזורים הפחות מבוקשים בערי הלויין (מרכז פ"ת למשל, אותו נוטשים ישראלים ובמקומם מגיעים המסתננים)
לצפיה ב-'אבל אפשר לבנות בית ספר למיסתננים מול האוניברסיטה'
אבל אפשר לבנות בית ספר למיסתננים מול האוניברסיטה
13/04/2017 | 09:57
1
9
לצפיה ב-'בי"ס כזה נדרש לתושבי האזור'
בי"ס כזה נדרש לתושבי האזור
13/04/2017 | 10:05
16
בתי הספר הקיימים מפוצצים בתלמידים ישראלים, אליהם יצטרפו עוד אלפים בעתיד (עקב מיזמי תמא ויפינוי בינוי מתוכננים) ולכן הקמה של יסודי חדש כזה תהיה מבורכת בשביל הישראלים (בדומה ליסודי החדש שהוקם בשנה שעברה בפלורנטין, ומיועד לשרת את הישראלים החדשים המגיעים לגור בדרום ת"א, ולא את ילדי הזרים)
אין מסתננים באזור ואין היגיון לשלוח מסתננים שגרים בכלל בצד השני של העיר לחצות כל בוקר את כל העיר למבנה בשבילם.
אם אינני טועה מתכננים להקים יסודי כזה באזור מגורי העובדים הזרים - ליד התחנה המרכזית, שזה די הגיוני.
בשלב הראשון, נגיד בעשור הקרוב, הוא ישרת אותם ובעתיד, לאחר שהאזור יתפתח, מן הסתם ישתמשו בו התושבים הישראלים החדשים שיבואו לגור באזור (מתוכננת שכונה חדשה של אלף יח"ד ליד התחנה הישנה, ואלה מן הסתם יזדקקו לבי"ס, וככה הם יקבלו בי"ס מן המוכן, שקודם לכן, במשך כמה שנים, שירת עובדים זרים, די הגיוני).
לצפיה ב-'חייבים קבלנים איכותיים'
חייבים קבלנים איכותיים
28/05/2017 | 20:25
2
חייבים קבלני איטום ממש מקצועיים לבניין כזה.
לצפיה ב-'אירועי פורים בתל אביב '
אירועי פורים בתל אביב
09/03/2017 | 11:39
29

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הוצאה לפועל
עומדים לפני פשיטת רגל?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה