לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1313013,130 עוקבים אודות עסקים

פורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'כנראה גרת בקטע שלא שמעת את הרעש ולא עבדו אחרי חצות.'
כנראה גרת בקטע שלא שמעת את הרעש ולא עבדו אחרי חצות.
17/11/2017 | 10:56
3
לצפיה ב-'מחזירים את השקט בלילות לתושבי תל אביב'
מחזירים את השקט בלילות לתושבי תל אביב
12/11/2017 | 14:59
3
25
חתמו על העצומה
מחזירים את השקט בלילות לתושבי תל אביב
https://www.atzuma.co.il/sheketlv
לצפיה ב-'לסגור את ת"א ב 23:00, לסגור את חוסם הפרסומות, יש עוד משהו'
לסגור את ת"א ב 23:00, לסגור את חוסם הפרסומות, יש עוד משהו
15/11/2017 | 18:32
2
11
שאתם רותים לסגור?
תגידו הכל ישר, לא בטיפטופים.
מזכיר לי את המלכה מעליזה מארץ הפלאות שכל מה שידעה להגיד זה "עירפו את ראשו,
עירפו את ראשה."
מקומות הלי בילויים לא חסרים במכז, תעברו לשם. כ"ס, רעננה, או פ"ת. גם עין גדי מקום נחמד.
מצחיקים אותי אנשים שעברו לת"א בצעירותם כי הייתה מרכז הבילויים והרעישו, וכשהם מתבגרים
הם רוצים שאחרים יהיו בשקט.
לא אכפת לי שהכסף מאגרת הלילה יממן חלונות כפולים לתושבים באזורי בילוי שבל נשכח
שזה ממש לא כל העיר, בספק אם חציה.
בקיצור, כשתהיה עצומה לממש את ההבטחה "ת"א-עיר ללא הפסקה" אחתום עליה בשמחה,
העצומה הזו אם הייתה מודפסת על נייר רך, אתה יכול לנחש מה הייתי עושה איתה.
זה רק חלק מהעיר
לצפיה ב-'החוק אומר 23:00 אפשר ב 24:00 אבל לא רישיון עד 2:00 לפנות בוק'
החוק אומר 23:00 אפשר ב 24:00 אבל לא רישיון עד 2:00 לפנות בוק
16/11/2017 | 15:21
1
8
החוק אומר 23:00 אפשר ב 24:00 אבל לא רישיון עד 2:00 לפנות בוקר הוא 24 שעות מסביב לשעון.
בוא תגור אתה במקום שעושה רעש עד 2 וגם עד 4 לפנות בוקר.
יש חוק במדינה ובאזור מגורים אם אתה כל כך חכם תעשה מסיבה אחרי חצות ותחטוף דו''ח אבל אם אתה עסק שילמת לרישיון ומותר לך?
תבדוק בכל העולם יש בעיר איזורי בילוי לילי ששם לא גרים.
בתל אביב לא חסר מקומות שלא מפרעים כגון הנמל, עתידים, שרונה רחוב המסגר.
בלב העיר שיכניסו את העסקים לקניונים.

לצפיה ב-'בדקתי באירופה, ארה"ב ובמזרח הרחוק,'
בדקתי באירופה, ארה"ב ובמזרח הרחוק,
16/11/2017 | 18:29
6
ישנם מקומות בילוי באזורים מעורבים. זו המציאות.
גרתי בשתי דירות בדיזנגוף, אחת בכיכר מילנו ואחת בשיינקין/אחד העם,
היה כיף.
לצפיה ב-'עצרת רבין במוצ"ש'
עצרת רבין במוצ"ש
03/11/2017 | 00:36
10
סגירות הכבישים באזור:
לצפיה ב-'האוניברסיטה מתחברת לעיר'
האוניברסיטה מתחברת לעיר
29/10/2017 | 14:42
33
2 מבנים חדשים באוניברסיטת תל אביב מתוכננים להבנות בחיים לבנון, בצמידות לרמת אביב, ובכך להחליף חלק מהגדר התוחמת כיום את קמפוס האוניברסיטה, והמנתקת אותו מהעיר.

הראשון הוא בית הספר לארכיטקטורה, שיחליף מבחינת הסטודנטים את מבנה דה בוטון, שפזמניקים כמוני עוד זוכרים אותו כמנזה (וגם רקדתי שם ריקודי עם בימי שני בערב)
http://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4965673,0...

השני הוא בית ספר לספורט, עם מלון מיוחד לספורטאים:
לצפיה ב-'גינדי וריבוע מתחילים להודות בשגיאה בתמהיל בקניון TLV'
גינדי וריבוע מתחילים להודות בשגיאה בתמהיל בקניון TLV
03/10/2017 | 16:59
15
85
עכשיו הם חושבים להחליף חנויות בגדים בעסקי מזון.
אממה? למה שאלך דווקא לגינדי כאשר די קרוב יש לי את אבן גבירול, הארבעה ומתחם שרונה? חסר עסקי מזון במרכז העיר???

נראה כמה זמן יעבור עד שיפנימו שמה שהאזור באמת צריך זה סתם סופרמרקט ואייס/הום סנטר. הבעיה? עסקים כאלה תופסים המון מטראג' אך משלמים הרבה פחות שכ"ד מחנויות בגדים, וגם אין שום הילה או זוהר בעסקים בנאליים שכאלה, אבל מה לעשות שזה מה שתושבי שכונת השוק הסיטונאי יצטרכו?
עוד עסק שימושי לתושבים זה בתי קולנוע. גם אלה זקוקים להמון מטראג' אך משלמים מעט מאד שכ"ד, אבל מבחינת תושבי מרכז ודרום העיר זה יהיה סבבה לגמרי.
לצפיה ב-'גינדי מנסים לסנגר על הקניון'
גינדי מנסים לסנגר על הקניון
08/10/2017 | 18:32
38
לצפיה ב-'אף חברת נדל"ן לעולם לא תסכים לעשות קולנוע בקניון במרכז העיר.'
אף חברת נדל"ן לעולם לא תסכים לעשות קולנוע בקניון במרכז העיר.
10/10/2017 | 23:19
13
33
בתי קולנוע במרכזי ערים זה זן שעבר מהעולם ולא יחזור יותר.
אין להם שום הצדקה כלכלית.
גם חנויות כמו ACE לא יהיו בו,כי אין לזה הגיון כלכלי.
במקרה הגרוע באמת, פשוט ינסו לשנות את יעוד השטח ויהפכו אותו למשרדים.
זה אולי יהיה פחות רווחי מקניון, אבל בוודאי הרבה יותר טוב מחנויות כמו ACE או בית קולנוע
לצפיה ב-'הם לא יסכימו בהנאה אלא מחוסר ברירה'
הם לא יסכימו בהנאה אלא מחוסר ברירה
11/10/2017 | 11:52
6
27
כאמור אף קניון בישראל לא מכניס סופר/אייס/קולנוע כי הוא מרוויח מהם היטב אלא כי אלה יכולים לייצר לו טרפיק, בשביל שאר העסקים, אלה שכן משלמים שכ"ד גבוה.

כמובן שגינדי/ריבוע יעדיפו להסב למשרדים, אבל כאן נכנס הרגולטור - זה דורש את אישור העיריה, ואני לא רואה סיבה מדוע כדאי לה להסכים. יש מספיק בנייה חדשה למשרדים באזור.
העיריה לא יכולה להתערב בתמהיל המסחרי, שזה עניין פנימי של הקניון, אבל כן יכולה לקבוע אם זה מסחרי, משרדים או מגורים.
עדיף סופר/אייס/קולנוע ע"פ חנויות ריקות ואם גינדי/ריבוע לא יעשו משהו (או לשנות תמהיל או להוריד שכ"ד) אז בעלי חנויות שוכרים יעזבו, אחוזי התפוסה ירדו וקניון עם חנויות סגורות איננו מראה מלבב, וגם גורם לשאר בעלי החנויות ללחוץ להוריד בשכ"ד (כי יש עודף שטחי מסחר ובעל החנות יודע שאין לחץ של שוכרים אלטרנטיביים על החנות שלו).
death spiral.

סופר/אייס/קולנוע בולע המון מטראג' ויגרום לקניון להראות מלא 100%, כך שכוח בעלי החנויות השוכרים ירד ובנוסף ייצר טרפיק, מה שגם יחזק את כוח גינדי/ריבוע לדרוש שכ"ד גבוה משאר העסקים.
לצפיה ב-'בכנות אני לא חושב שעירייה תתנגד כל כך להמרה של המתחם למשרדים'
בכנות אני לא חושב שעירייה תתנגד כל כך להמרה של המתחם למשרדים
11/10/2017 | 12:06
5
20
העירייה רוצה עירוב שימושים ומה באמת איכפת לה, אם זה מגורים ומסחר, או מגורים ומשרדים?
אז נכון שיש מלא מגדלי משרדים מסביב, אבל כרגע לפחות רובם די מרוחקים מהמתחם שהוא כולו מגורים.
משרדים להזכירך גם מביאים ארנונה נדיבה לקופת העירייה.
סופר זה בעייתי גם בגלל הדיירם של הבתים הסמוכים.
סופר זה ריחות, זה רעש משאיות בבוקר, זה אולי גם חולדות ותיקנים.
קולנוע זה היה נהדר, אבל אין שום תקדים בהיסטורייה של עשור אחרון של קניון חדש כל שהוא שכלל בתוכו עולמות קולנוע.
עובדתית כל בתי קולנוע עברו מחוץ לעיר, למתחמים כמו יס פלאנט וסינמה סיטי.
גם עם גינדי היו מסכימים להכנסת קולנוע, בכלל לא בטוח שהחברה האחראית להפעלה כל כך תרצה את זה.
לגבי חנויות מסוג של ACE, גם לא ממש ברור הצורך בחנות כזאת במרכז תל אביב.
כן צריך חנויות שמוכרות כלי עבודה, צבע ודברים אחרים, אבל לא בגודל של ACE.

ובכל מקרה לא הייתי ממהר לקבור את הקניון הזה.
צריך להמתין ולראות מה יקרה כאשר בניית הקו האדום תסתיים, שכל המגדלי מגורים באיזור יושלמו ויתמלאו בדיירים, ומצד שני גם שכל הקניונים האחרים יושלמו (קניון במגדל שרונה והרחבת קניון עזריאלי).
רק אחרי זה יהיה אפשר לראות האם באמת הקניו הזה הוא כשלון או הצלחה.

לצפיה ב-'מבחינת הדיירים סופר יהיה נהדר'
מבחינת הדיירים סופר יהיה נהדר
11/10/2017 | 12:16
4
25
אלה שגרים ממש מעל לא יאהבו, אבל לשאר הבניינים? יופי.
כרגע יש להם בעיקר חנויות נוחות (AM:PM וטיב טעם) יקרות וויקטורי בלינקולן.

האזור כרגע, וגם אחרי שלב א, די דליל מבחינת תושבים. עד עכשיו הוא היה בעיקר משרדים, כך שאיני רואה סיבה טובה להסב שטח מסחרי למשרדים שכבר יש בשפע.
מבחינת העיריה היא מקבלת ארנונה גבוהה גם מהמשרדי וגם מהמסחרי. רק מגורים זה זול.

מתחמי הקולנוע מחוץ לעיר חיסלו את בתי הקולנוע כי אלה האנגרים ענקיים על קרקע זולה, בדיוק כמו המרכולים המוזלים שמושכים לקוחות. הבעיה בהם היא שהם מבוססים רכב פרטי, ובת"א לפחות יש ציבור הולך וגדל של תושבים ללא רכב, ולכן אלה עשויים להשתמש בבית קולנוע בתוך העיר.
גם קניון רמת אביב הולך להכניס 2-3 אולמות קולנוע, אולם זה יהיה בנוסף ולא במקום שטח מסחרי. גם הוא, כמו TLV, מציע נגישות מצויינת בתח"צ (וגם בעתיד, כמו TLV, צמוד לתחנת רכבת קלה)
מה שעוד חיסל בתי קולנוע בעיר זו הסכמת העיריה לאשר הסבה שלהם למגורים, שמבחינת הבעלים זה הרבה הרבה יותר משתלם (קולנוע תל אביב, הקולנוע הישן ליד קינג ג'ורג' שעליו תשובה בונה היום פרוייקט מגורים, קולנוע פאר מתים לעשות את זה)
לצפיה ב-'יש משהוא כמו 4 בניינים שנמצאים ממש מעל הקניון'
יש משהוא כמו 4 בניינים שנמצאים ממש מעל הקניון
11/10/2017 | 12:27
21
אלה לא יתלהבו מסופר בכלל.
לא הייתי מופתע עם הם אפילו יתבעו את גינדי, אם יעשו להם את זה מתחת לבית.
אפילו בשרונה שהרי כולם ידעו מה הולך להיות שם, הדיירם  באים בטענות ליזם.
לגבי בתי קולנוע בעיר, יכול להיות שיש להם קהל יעד, אבל השאלה היא עד כמה זה משתלם?
 אני לא רוצה להישמע ציני, אבל זה לא כזה ביג דיל, אם אותם אנשים שאין להם רכב ישתמשו במונית פעם בשבוע/שבועיים/חודש שבו הם הולכים לקולנוע.
מה גם שאפשר להגיע די בקלות לראשון משה דיין ברכבת ומשמה לקחת מונית ליס פלאנט או לסינמה סיטי בעלות די זניחה.
קשה לי לראות הצדקה כלכלית להחזרת בתי קולנוע לתוך העיר.
באמת מעניין מה יהיה עם קניון רמת אביב ונסיון שלו.

לצפיה ב-'שלא יציפו לי את ויקטורי בלינקולן יש שופרסל בעזריאלי '
שלא יציפו לי את ויקטורי בלינקולן יש שופרסל בעזריאלי
26/10/2017 | 06:29
2
23
בקניון רמת אביב היה קולנוע, מחזירים אותו? אבל זה לא ממש בתוך העיר
קולנוע פאר כבר לא קיים, לא? מה באמת עם הפסז' הזה שם?
לצפיה ב-'700 יח"ד יצטרכו לקנות איפושהו'
700 יח"ד יצטרכו לקנות איפושהו
29/10/2017 | 14:27
1
14
כרגע המקום הכי קרוב והכי נוח מבחינתן יהיה ויקטורי בלינקולן. מבחינתם אפשר ללכת ברגל.
עזריאלי רחוק מדי והחניה בתשלום. לכן סופר בקניון נראה יופי של שימוש, לתושבים המקומיים.

רמת אביב לצורך העניין היא בתוך העיר, קולנוע קטן ואינטימי יחסית, להבדיל ממתחמי הסינמה סיטי והיס פלאנט, המתוכננים מראש כהאנגר קולנוע ענקי שלצידו חניוני ענק.

קולנוע פאר הפך לחדר כושר, ברחוב ישעיהו, ליד רחוב ירמיהו ופארק הירקון: http://www.kolnoapeer.co.il

אני חושב שאת מתכוונת לקולנוע הוד, בפסאג' בדיזנגוף/פרישמן, כשמבוצע שם כיום שיפוץ של תיאטרון הקאמרי: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3867621,00...
לצפיה ב-'אתה צדקת - משום מה פאר הפך אצלי בראש להוד . כמובן שאני'
אתה צדקת - משום מה פאר הפך אצלי בראש להוד . כמובן שאני
29/10/2017 | 22:24
10
מכירה את חדר הכושר פאר. מניחה שגם סופר באבא עדיין מחזיק מעמד .

בקיצור נראה לי שבתי הקולנוע היחידים שהחזיקו מעמד הם לב בסנטר ורב חן בכיכר. יש עוד?
מקווה שימשיכו להחזיק.
אני הייתי הולכת הרבה גם לגת באבן גבירול.
לצפיה ב-'עם כל הכבוד לת"א, היא עדיין לא העולם.'
עם כל הכבוד לת"א, היא עדיין לא העולם.
25/10/2017 | 02:17
5
24
בבנגקוק בתי הקולנוע נמצאים רק בקניונים וגם בחלק גדול מהקניונים החדשים שנפתחים
יש קומת קולנוע. העליונה בד"כ.
כמובן שיש דברים נוספים מעבר לקולנוע אבל הוא שם.

לצפיה ב-'עניין של תרבות אני מניח'
עניין של תרבות אני מניח
26/10/2017 | 15:50
4
14
כנראה שבישראל אנשים לא כל כך הולכים לקולנוע שנמצא בעיר.
או שזה עניין של גודל.
קולנוע משתלם רק אם הוא מאוד גדול, ושטח גדול בקניון עולה הרבה יותר כסף ממולטיפלקס בפאתי העיר.
יש כנראה גם עניין של גודל.
בכל זאת בנגקוק היא עיר הרבה יותר גדולה ומספיקה יותר ביקוש לקולנוע.
בכל אופן בתי קולנוע "של פעם" לעולם לא יחזרו כי אף אחד לא צריך אותם.

לצפיה ב-'בהתחלה חשבתי באמת שזה עניין של גודל'
בהתחלה חשבתי באמת שזה עניין של גודל
26/10/2017 | 16:51
3
14
אבל אח"כ נזכרתי שגם בערים קטנות בתי הקולנוע נמצאים בקניונים גם כשהם במרכזי הערים.
עניין של תרבות, אני לא יודע.
אני בספק אם ניו יורקר או פריזאי יצאו מהעיר כדי לראות סרט.
אני גם לא בטוח שתל אביבי יסע לראשון כדי לראות סרט.
מתחם גלילות זה בערך בשכונה.
סה"כ כל יזם מחשב היכן לדעתו ירוויח יותר.
בתי הקולנוע בדיזנגוף סנטר עדיין קיימים, לא?
דווקא אלו שעמדו בפני עצמם נסגרו.
לצפיה ב-'דווקא בניו יורק יש הרבה בתי קולנוע שהם רק בתי קולנוע'
דווקא בניו יורק יש הרבה בתי קולנוע שהם רק בתי קולנוע
26/10/2017 | 20:59
2
19
הייתי באחד מהם לפני שנה. באיזור Union square.
מצד שני בגרמניה בתי קולנוע נסגרים על ימין ועל שמאל.
חבר שלי סיפר לי שכרטיסים יקרים מדי ואנשים לא באים.

לצפיה ב-'בחיים לא הייתי בקולנוע בחו"ל ולא הקדשתי לזה מחשבה.'
בחיים לא הייתי בקולנוע בחו"ל ולא הקדשתי לזה מחשבה.
27/10/2017 | 04:58
1
16
הייתי במופעים מכל הסוגים אבל לא בקולנוע. גם לא במשחקי כדורגל/סל בעצם.
לצפיה ב-'הלכתי לראות טת captain america civil war'
הלכתי לראות טת captain america civil war
27/10/2017 | 14:03
11
כי הוא בדיוק יצא שהייתי בארה"ב ולא רציתי לפספס
בסה"כ זה היה סבבה.
עולם  קולנוע לא הכי מפואר שראיתי בחיי, אבל הוא היה נקי (באופן יחסי) מערכת הסאונד היתה סבירה ואנשים התנהגו בצורה ראויה למופת.

לצפיה ב-'מחפש בילוי יחודי לתל אביב ?'
מחפש בילוי יחודי לתל אביב ?
25/10/2017 | 18:01
22
כבר מיצינו הכל, לא מסעדות, לא פאבים-ברים-מועדונים, לא חדרי בריחה.
מחפשים משהו נחמד שאפשר להעביר בו ערב שלם של הנאה?
סטייל לטייל בנמל - אולי פארק מנחם בגין? פתוח בערב? יש מה לעשות שם בערב?
המלצות נוספות? מקומות נחמדים ונעימים לטיול ובילוי (זה יכול לשלב פיקניק, מסעדה, בר או משהו אחר).
תודה
לצפיה ב-'תו חניה למי שעובדת בעיריית תל אביב'
תו חניה למי שעובדת בעיריית תל אביב
25/10/2017 | 16:22
1
18
אני בעלת תעודה של עובדת עיריית תל אביב. עובדת בסייעת בבית הספר "נטעים" ברמת אביב. ברשותי רכב שאני יכולה להגיע למקום עבודתי. הםא מגיע לי תו חניה אזורי שאוכל לחנות ליד מקום עבודתי ?
זו כתובת המייל שלי
לצפיה ב-'אני חושב שלא'
אני חושב שלא
29/10/2017 | 14:13
7
אינני מכיר בית ספר בשם נטעים. האם תוכלי לספר מעט על המקום והיכן הוא נמצא?

לגבי תו חניה - למיטב ידיעתי מקבלים תו אך ורק בהתאם למקום המגורים, ולא מקום העבודה.
מציע לשקול להגיע באוטובוס.

לצפיה ב-'אילו מתחמי ברים יש ליד תחנות הרכבת? (ל"ת)'
אילו מתחמי ברים יש ליד תחנות הרכבת? (ל"ת)
22/10/2017 | 21:19
1
7
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/10/2017 | 23:04
18
תחנת האוניברסיטה - במתחם ברושים, הסמוך לתחנה, ישנו בר סטודנטיאלי.
תחנת סבידור - אם תלך לאזור הבורסה בר"ג אז תמצא כמה ברים
תחנת השלום (עזריאלי) - יש ברים במתחם שרונה
תחנת ההגנה - בתחנה המרכזית החדשה הסמוכה יש כנראה כמה ברים, מן הסתם מי שיושב בהם אלה בעיקר עובדים זרים
לצפיה ב-'נפתחה ההגרלה לדיור בר השגה'
נפתחה ההגרלה לדיור בר השגה
22/10/2017 | 14:50
1
12
3 פרוייקטים:
מידטאון במרכז ת"א, מול הקריה (4900 ל 3 חדרים), ו 2 בדרום העיר: גני שפירא (3500 ל 3 חדרים) ונווה שאנן (3100 ל 2 חדרים ו 3500 ל 3 חדרים).

בהצלחה למהמרים  

לצפיה ב-'אתר מידטאון'
אתר מידטאון
22/10/2017 | 15:04
10
מי שמכיר זוג השוכר כיום במרכז ת"א דירת 3 חדרים במחיר של 5000 ומעלה מוזמן להציע להם לבחון את הצעת השכירות המעניינת הזו.

לצפיה ב-'עידכון עבודות בלומפילד'
עידכון עבודות בלומפילד
19/10/2017 | 09:56
32
ראו על מה אנחנו מבזבזים 450 מיליון שקלים 

מזכירים שם אפשרות לקירוי. לדעתי גג איננו פריט הכרחי באצטדיון במזרח התיכון (גם בצפון אמריקה ואירופה אצטדיונים רבים אינם מקורים). ואם יהיו כמה ימי גשם. אז שלא ישחקו אז. אני כתושב לא מוכן לממן גג למתקן לוקסוס והצופים מן הסתם לא מוכנים לשלם כפול מחיר כניסה בשביל גג לכמה ימים בשנה.
מדובר בהוצאה עצומה על מתקן ספורט לקבוצות ספורט מקצועניות, שמשום מה לא קיבל מימון גם מהטוטו, למרות שמיועד למשחקי כדורגל של קבוצות מקצועניות.

לי כתושב יותר חשוב שיהיו מתקני ספורט עממיים, לתושבים. יש שכונות בת"א שאין להן מתנ"ס, שזה מתקן ספורט עממי לשימוש התושבים. למשל בגוש הגדול, רמת אביב החדשה, נווה אביבים ונאות אפקה. גם בפלורנטין עדיין אין אם כי מתוכנן לקום כזה בשוק עלייה. יותר חשוב לי גם לשפץ מתנסים ישנים, בהם משתמשים התושבים, מאשר להשקיע במתקן ספורט לוקסוס, שכמעט כל תושבי ת"א לא ישתמשו בו כל חייהם. תושבי מרכז ת"א ישמחו לבריכה ציבורית עממית רגילה, בנוסף על בריכת גורדון היוקרתית.

אני מעולם לא ביקרתי בבלומפילד ולכן מעדיף שאת כספי הארנונה שלי יוציאו על מתקנים לשימוש התושבים, שאלה מתנסים. גם שיפוץ גני ילדים, בתי ספר וגינות ציבוריות יותר חשוב לי כתושב ממתקן ספורט לוקסוס. בגני הילדים, בתי הספר והגינות הציבוריות משתמשים התושבים מדי יום.
לצפיה ב-'אלנבי 58 נהרס'
אלנבי 58 נהרס
19/10/2017 | 09:25
33
המבנה שימש בעבר הרחוק מאד כבית קולנוע. חלקנו זוכרים אותו כמועדון בשנות ה 90 ומאז 2000 כשהוכרז מבנה מסוכן עמד נטוש באמצע העיר.
כעת בשעה טובה הורסים אותו ויבנו אותו מחדש, טיפה יותר גבוה (לדעתי אפשר היה גם יותר גבוה) כבניין מגורים עם חזית מסחרית.

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:51
2

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'עזריאלי שרונה מתחיל להתאכלס'
עזריאלי שרונה מתחיל להתאכלס
08/10/2017 | 17:56
3
59
מגדל המשרדים הזה מתיימר ככל הנראה להיות היום מיגדל המשרדים הכי מפונפן שיש

השאלה היא מי יאכלס את המשרדים שחברות אלה מותירות מאחור (פייסבוק למשל עוברת אליו מרוטשילד 22, סימילר ווב נוטשת את מגדל לוינשטיין הסמוך (כנראה בורחת מעבודות הרכבת הקלה))
לצפיה ב-'לא הייתי דואג למגדלים האלה'
לא הייתי דואג למגדלים האלה
10/10/2017 | 13:04
2
37
קרוב לוודאי השטח שיתפנה, ישמש חברות הייטק קטנות יותר וחברות של חללי עבודה משותפים.
כרגע לא רואים באופק שום האטה בביקוש לשטחי המשרדים בתל אביב.
ספציפית לרוטשילד, היו כמה כתבות לפני חודש או שתיים על חששות של העירייה מפני עזיבת בנקים וגם לזה ניתן הסבר המניח את הדעת שבעצם העניין רק יהפוך את רוטשילד למקום יותר מצליח כאשר הבנקים יעזבו את המגדלים שלהם ויוחלפו בשלל חברות קטנות.
גם למגדל לוינשטיין לא הייתי דואג.
הוא נמצא במקום מאוד מרכזי ובעתיד די קרוב, אחרי שהקו האדום יתחיל לפעול, הביקוש למשרדים בו רק יעלה.

לצפיה ב-'בנק הוא שוכר עוגן יציב ומצויין'
בנק הוא שוכר עוגן יציב ומצויין
11/10/2017 | 12:05
1
30
שלל חברות סטארט-אפ הן עסקים חלשים שעוד שנה עלולות לא להיות כאן. הן גם דיירות זמניות ועלולות לעבור דירה תוך חודש. זה מאד פשוט בשבילן. תאר לך שירימו בניין משרדים חדש חליפי בפ"ת או בראש העין, עם שכ"ד של חצי - ולחברת סטארט-אפ שבקושי חיה (כי אין לה הכנסות והיא חיה מגיוס לגיוס) זה משמעותי, והופ, מחר בבוקר הסטארט-אפ הזה אורז ת'פקלאות ונוטש אותך.
זה לא בנק שחותם איתך חוזה ל 20 שנה.
חברת סטארט-אפ גם לא זקוקה להרבה מטראג' ולכן היא רואה הרבה בפניה הרבה יותר אופציות חליפיות. היא למשל בהחלט יכולה לשכור מטראג' ממשקיע פרטי של נדלן משרדי (הולכים לקום מגדלי משרדים של קבוצות רכישה לאורך המסגר), בעוד שפירמה גדולה, כמו בנק, צריכה משכיר עם שטח משרדי גדול, וכאלה יש מעט.

גם חללי עבודה זה סוג גרוע של שוכרים. זה שאפילו עזריאלי נאלץ להשכיר לחברה כזו מטראג' במקום לחברה מבוססת מעיד על כך שמתחיל להיווצר עודף, ואם זה קורה במגדלי AAA מה יאמרו במגדלים הנחותים יותר? בינתיים לוינשטיין ירד בתפוסה וכדי למשוך שוכרים יאלץ לחתוך בשכ"ד, מה שיקשה על מגדלי משרדים אחרים גם.
חברות חללי העבודה בד"כ שוכרות בבניינים זולים מדרג B או C, לא ב AAA.
לצפיה ב-'זה נכון, אבל יש גם צד שני למטבע'
זה נכון, אבל יש גם צד שני למטבע
11/10/2017 | 12:17
26
בנק בגלל גודלו מקבל הנחה משמעותית בשכר דירה כאשר הוא בא למגדל להשכיר 10 קומות.
חברות סטארט אפ זה רק חלק (אם כי חשוב) בתמהיל השוכרים.
בכל מגדלי המשרדים יש לך עורכי דין, שמאים, רואי חשבון וכו.
אלה לקוחות עם מצב פיננסי יציב וכיסים עמוקים בדרך כלל.
ובניגוד לבנק, הם לקוחות קטנים שאפשר להוציא מהם יותר כסף.
חברות סטארט אפ גם לא כל כך ממהרות לעבור דירה.
אני יכול לספר לך מנסיון אישי שמעבר משרדים לחברת סטארט אפ, זה אירוע די קשה שלא ממש עוזר לחברה שנמצאת בחוסר זמן תמידי ומחסור בכוח עבודה.
הדבר האחרון שהיא צריכה, זה לבזבז שבוע או יותר על מעבר למשרדים חדשים.
מה גם שאנשים שעובדים בחברות סטארט אפ לא ממש מתים על הרעיון של עבודה בפתח תקווה, או ראש העין.
לגבי חללי עבודה, אני בכנות לא יודע מה להגיד לך.
לא ממש מכיר את קונספט הזה ולא יצא לי אפילו לבקר בהם.
ממה שאני שומע כן יש חללי עבודה גם במגדלים הנוצצים ביותר כמו שרונה החדש וגם במגדל מידטאון כמדומני.
אני לא יודע מה מצב במגדל לוינשטיין, אבל מה שאתה אומר לא ממש מפתיע.
המיקום שלו כרגע די גרוע בגלל העבודות של הקו האדום.
קשה להגיע אליו. הכל מסביב נראה כמו אתר בנייה, הרבה מסעדות ועסקים קטנים מסביב נסגרו.
כל זה זמני ובסיום העבודות המצב ישתנה לטובה.

לצפיה ב-'מחר סובב תל אביב'
מחר סובב תל אביב
10/10/2017 | 09:42
17
כמו יום כיפור - כך שמי שרוצה יוכל מחר לרכב להנאתו.
ההרשמה האינטרנטית הסתיימה אך מי שעוד רוצה להרשם יכול לעשות את זה היום בכיכר רבין:

שימו לב להסדרי התנועה, הרבה כבישים יסגרו:
לצפיה ב-'10 מיליון שקל לדירה בקומה 1 בכיכר מסריק '
10 מיליון שקל לדירה בקומה 1 בכיכר מסריק
30/09/2017 | 10:52
3
59
חיניי חינם, רק היום, רק היום.  

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5021816,00...

לאור התמחור המופקע של דירות אלה במרכז ת"א אפשר להבין מדוע הערכתי הסתערות המונים על קומץ הדירות שהוצעו לאחרונה בגוש דן, במסגרת מחיר למשתכן.
למה? 1.3 מיליון לדירת 3 חדרים חדשה, בר"ג. אחלה סיבה.
על 300 דירות הסתערו 6000 איש. יחס זכיה של 1 ל 20 (יותר טוב מכל הגרלת לוטו/טוטו שאתם מכירים). מדינת ישראל מחלקת לפחות חצי מיליון שקל מתנה לכל זוכה, אולי יותר. אידיוט מי שלא מנסה להגריל. פלא שהיתה הסתערות המונים?
זה היה אחד הדילים היותר טובים בגוש דן, ומן הסתם עניין בערך כל זוג צעיר שפוי מגוש דן. לא רק מר"ג אלא גם ת"א וכל גוש דן.
אני ניחשתי שר"ג תגיע למקום 1-2 מבחינת הביקוש, ראש בראש מול ראשל"צ, אך בסופו של דבר הגיעה רק למקום 4, ובניכוי בית שמש, שנפתחה גם לזכאי סידרה ב' החרדים ולכן זכתה לביקושים חריגים, ר"ג הגיעה "רק" למקום 3.
מקום 1 בביקושים בהגרלה הגדולה היתה מודיעין ומקום 2 ראשל"צ. (או להפך, לא זוכר) אפשר לפרשן זאת בכך שבערים אלה הסיכוי לזכות היה גבוה בהרבה, כי בכ"א הציעו כמה אלפי יח"ד, פי 10 מבר"ג. לכן חבר שלי (לא מגוש דן) העדיף לנסות להגריל שם ולא בר"ג.
אם היו פותחים את ר"ג גם לזכאי סידרה ב' אני משער שהיו לפחות כפול מסתערים ויחס הזכיה היה יורד בחצי.

עם כאלה מחירים מופרכים של 10 מיליון שקלים לדירה מחירים הצעירים היחידים שישארו במרכז ת"א יהיו רק יורשים. בשכונות של ת"א, כולל היקרות, המחירים נמוכים משמעותית, כי אין צרפתים עם מזוודות של כסף שחור.

עם כל הכבוד לחשק לגור במסריק, דירה שם לא באמת שווה פי 10 מדירה בר"ג, והצעירים הישראלים יצביעו ברגליים.  יותר זול לשלם 1 מיליון לדירה חדשה בר"ג ולקחת טקסי ספיישל ב 50 שקל כל פעם כל החיים כשרוצים לטייל במסריק, מאשר לשלם 10 מיליון.  
לצפיה ב-'חחח, קנית בסוף?'
חחח, קנית בסוף?
08/10/2017 | 10:06
1
7
לצפיה ב-'נראה לי שהדירה המסכנה שראיתי שם ברייך לא נמכרה עד היום...'
נראה לי שהדירה המסכנה שראיתי שם ברייך לא נמכרה עד היום...
08/10/2017 | 19:04
15
קניתי משהו יותר טוב
לצפיה ב-'הויכוח אודות הבנייה בכיכר המדינה'
הויכוח אודות הבנייה בכיכר המדינה
17/09/2017 | 07:48
4
58
בעלי הקרקע מתייבשים כבר 70 שנה ורוצים להתחיל לבנות בקרוב את 3 המגדלים, כשעדיין לא ברור גובהם.
מולם השכנים, שהיו רוצים שהכיכר תשאר פנויה.

לצפיה ב-'מישהו ביקש מ-העירייה למכור את השטח לטייקונים '
מישהו ביקש מ-העירייה למכור את השטח לטייקונים
18/09/2017 | 06:51
3
38
הרי מדובר בפארק ציבורי בתוך כיכר .

לצפיה ב-'לא, מדובר בעיקר בשטח פרטי'
לא, מדובר בעיקר בשטח פרטי
19/09/2017 | 09:35
2
42
גם כיכר אתרים אגב.

חלק גדול מכיכר המדינה הוא שטח פרטי, סוג של אתר בנייה לא פעיל במשך 70 שנה (שים לב שאתה עוד לא נולדת בזמן שהשטח הזה נקנה על ידם!).
בעלי הקרקע היו נדיבים עם הציבור ואיפשרו לו להשתמש בשטח *שלהם*, כשאמנם היה די מוזנח, אבל עדיין, שטח פתוח.
כעת בעלי הקרקע מבקשים לנצל את זכותם המלאה ולבנות על הקרקע *שלהם* , אחרי שייבשת אותם 70 שנה. 70 שנה!

התוכנית המוצעת היא לבנות על שטח די קטן (3 מגדלים בשטח של 5 דונם מתוך 60), ולהותיר את כמעט כל הכיכר פתוחה לציבור. גם צפיפות הבנייה לא גבוהה - אפילו בהנחת 600 יח"ד במקום 450, על 60 דונם זה יוצא 10 יח"ד לדונם, זה יותר מתאים לשכונה פרוורית מאשר מרכז עיר.

השטח לציבור אמור להיות שטח ירוק, אגם מצועצע (לדעתי זה משהו ששווה לשקול אם לא להמיר לסתם דשא ועצים, אמנם בנאלי ופשוט אבל שימושי יותר לתושבי הסביבה שרוצים לטייל עם הכלב לעשות קקי, לתת לילדים לשחק, לעשות פיקניק או לעשות מסיבת יום הולדת כיתתית (וכן, גם קצת רועשת, מי שגר ליד פארק לא יכול להתבכיין אם אנשים משתמשים בו), הלא במרחק קילומטר יש נחל אמיתי, אז מי יבוא בשביל אמבטיה גדולה ומלאכותית?) ואולי מבנה ציבור.
לצפיה ב-'נכון . שחיתות תמיד הייתה בכל ההיסטוריה'
נכון . שחיתות תמיד הייתה בכל ההיסטוריה
20/09/2017 | 10:36
1
35
ונניח ש-העירייה מכרה את השטח עבור עגל הזהב שלה -
תמיד היא יכולה בעזרת המיסים הכבדים שהיא מטילה על התושבים שלה
לקנות הכל בחזרה ולהפוך את הכל ל- " שטח ציבורי פתוח " לפי רישיון .

לפני 70 שנה גם לא היו בניינים מסביב לכיכר וגם לא היו מחשבות על 
פיתוח בר-קיימא ועל פיתוח שטחים ירוקים כמו שיש היום .

ודרך אגב - 
כל הרחובות הראשיים של הצפון הישן מתוכננים בעתיד הקרוב להיות: 
" רחובות מסחריים " - כולל רחוב ז'בוטינסקי שהוא מוביל אל הכיכר מכיוון 
חוף הים ו-הטיילת אז ככה שהוספת עוד בניינים תגרום לפקקים בתוך הכיכר.
לצפיה ב-'אין כאן כל שחיתות'
אין כאן כל שחיתות
22/09/2017 | 09:37
30
בשנת 1970 בנו שלב א', ועכשיו מבקשים לבנות שלב ב'. סטנדרטי לגמרי.
תוספת של 450-600 דירות לאזור לא תשנה שום דבר. הכיכר היום איננה פקוקה. זה לא אזור צפוף.

אם בעלי הקרקע מסכימים לקבל תמורה מופחתת בעד הקרקע? אהלן וסהלן. נגיד מיליון שקל כל אחד (שזה ערך נמוך משמעותית משווי הקרקע) הרי שיהיה מדובר ב 450 מיליון שקלים. זה לבד לא מעט בכלל בכלל, אבל עבור כיכר חשובה בעיר? אולי, בקושי. העיריה כבר השקיעה סכומי עתק שכאלה ברובע יפו ובטיילת. האם כיכר המדינה חשובה לעיר כמו הטיילת? אני לא בטוח. אף תייר לא מגיע לכיכר המדינה. זה סתם אזור מגורים. יקר אמנם, אבל סתם אזור מגורים.
בהנחת 2 מיליון שווי קרקע פר כל דירה? (שזה כבר מתחיל להיות שווי ריאלי) אנחנו כבר ב 900 מיליון שקלים, וזה כבר מתחיל להיות מוגזם. עם כל הכבוד יש עוד צרכים לעיר.

מאידך, אם תושבי הצפון הישן מוכנים לממן מכיסם את הפיצוי לבעלי הקרקע כדי שיהיה להם שטח פתוח ליד הבית? אז אני לגמרי בעד.
לצפיה ב-'תושבי שכונות קרית מיכה וג'סי כהן בחולון שמעוניינים להתראיין '
תושבי שכונות קרית מיכה וג'סי כהן בחולון שמעוניינים להתראיין
30/08/2017 | 13:38
21
שלום, במסגרת כתבה על הבעיות והמצוקות בשכונת קרית מיכה (ליד ג'סי כהן) בחולון שמנותקת תחבורתית מהעיר למעלה מ17, אני מחפש תושבים מקומיים שירצו להתראיין ולספר על הבעיות  ואיך הן משפיעות על שירותי העירייה השונים לשכונה כמו פונוי אשפה, פיקוח עירוני ורישום הילדים לבתי הספר.

ליצירת קשר
אנא פנו אלי בהודעה פרטית
או
במייל: orensh91@gmail.com
לצפיה ב-'האם מותר להולך רגל לשמור חניה?'
האם מותר להולך רגל לשמור חניה?
23/08/2017 | 14:07
54
מה דעתכם? מותר לשמור חניה? מה עושים אם אין חניה ומישהו שומר הרבה זמן?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
עו
גר במתחם משותף?
משרד עו
מנהל נכסים בקנדה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה