לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1431714,317 עוקבים אודות עסקים

פורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'טיפ למחפשי הדירות'
טיפ למחפשי הדירות
19/03/2019 | 10:17
1
75
עוד 19 יום נותרו להגרלת דיור בר השגה.

מגדל מידטאון במרכז העיר, דרך בגין מול הקריה. 5000 שקל ל 3 חדרים חדשה, כולל ממ"ד ומעלית. אני חושב לא כולל חניה (אחרת תוסיפו עוד 450 שקל). ועד בית 430 שקל. כניסה באוגוסט ויש לכם ראש שקט לכמה שנים טובות.
יש 3 דירות בהגרלה הקרובה. 
בהצלחה למהמרים.

מגדל חדש דנדש. WE. גם כן בדרך בגין.
10 דירות, 2-3 חדרים, במחיר של 4300 שקל(!)  , עד 5000.
ועד בית 350 שקל. לפי החוברת הדירות בקומות 20-21. ה 2 חדרים מיועדות לא רק לזוגות נשואים אלא גם ליחידים. לא מקבלים חניה.
אוטוטו איכלוס (מאי, תלוי בהיתר איכלוס מהעיריה)
4300 שקל לדירה חדשה במרכז העיר??? אם אתם מכירים שוכרים תל אביבים במרכז העיר - שווה לעניין אותם. נראה כמו אחלה אחלה דיל.
לצפיה ב-'ברכות לזוכים'
ברכות לזוכים
15/04/2019 | 17:31
4
הפרוייקט ב WE שהציע דירה חדשה במרכז העיר ב 4300 שקל היה הכי הכי מבוקש.
1520 מועמדים ניסו להגריל 10 דירות. מי שזכה? שיחק אותה. 

לצפיה ב-'מוזיאונים חינם בחוה"מ פסח'
מוזיאונים חינם בחוה"מ פסח
14/04/2019 | 12:23
3
גם השנה בנק הפועלים מסבסד פתיחת מוזיאונים בחינם בחוה"מ (21-25.4) בכל רחבי הארץ, וגם בת"א.
המוזיאונים שיפתחו בת"א הם: מוזיאון ת"א לאומנות, מוזיאון רבין, מוזיאון נחום גוטמן והחוייה האולימפית (ליד הדר יוסף).
למרבה הצער גם השנה מוזיאון א"י איננו נכלל. חבל.

לצפיה ב-'איילון צפון סגור היום'
איילון צפון סגור היום
02/03/2019 | 08:00
4
15
הפעימה השלישית של התקנת גשר יהודית מתבצעת הסופ"ש, ולכן איילון צפון סגור בין לה גרדיה לדרך השלום.
לצפיה ב-'בסופ"ש האחרון עבדו שוב, פעימה 4, על איילון דרום'
בסופ"ש האחרון עבדו שוב, פעימה 4, על איילון דרום
08/04/2019 | 15:03
3
4
לצפיה ב-'בסופ"ש הקרוב איילון צפון יהיה סגור'
בסופ"ש הקרוב איילון צפון יהיה סגור
12/04/2019 | 08:44
2
4
הם רושמים פעימה 6 אבל אני חושב שזו פעימה 5
לצפיה ב-'מתי הגשר צפוי להפתח לשימוש?'
מתי הגשר צפוי להפתח לשימוש?
15/04/2019 | 17:41
1
1
לצפיה ב-'כנראה עד סוף 2019'
כנראה עד סוף 2019
17/04/2019 | 13:51
לצפיה ב-'אתמול והיום יש פסטיבל בשפירא בדרום העיר'
אתמול והיום יש פסטיבל בשפירא בדרום העיר
03/04/2019 | 15:03
7
לצפיה ב-'נפתחה הגרלת מחיר למשתכן במזרח יפו'
נפתחה הגרלת מחיר למשתכן במזרח יפו
19/03/2019 | 14:42
6
45
ההגרלה שככל הנראה תהיה ההגרלה הכי הכי נחשקת בהיסטוריה של ההגרלות נפתחה היום.
כל צעירי גוש דן ינסו לעקוץ שמה דירה. לא רק מת"א, אלא גם חולון, גבעתיים, ר"ג ועוד.
זה כמו זכייה בלוטו.

לצפיה ב-'תוך יום אחד נרשמו כבר 3000 מהמרים, על 200 דירות'
תוך יום אחד נרשמו כבר 3000 מהמרים, על 200 דירות
20/03/2019 | 10:10
5
14
אפשר להבין אותם. מציעים הנחה של כמה מאות אלשחים לפחות על חשבון המדינה.
למה שלא ינסו להגריל?
לצפיה ב-'5500 נרשמים על 200 דירות'
5500 נרשמים על 200 דירות
23/03/2019 | 03:40
4
3
לצפיה ב-'6400 נרשמים על 200 דירות'
6400 נרשמים על 200 דירות
25/03/2019 | 12:13
3
3
לצפיה ב-'במה כרוכה הרשמה? מה יחס העלות/תועלת של הרשמה?'
במה כרוכה הרשמה? מה יחס העלות/תועלת של הרשמה?
25/03/2019 | 16:58
1
9
מה יחס העלות/תועלת של הרשמה?
זו אינה הבעת דעה על נהלי ההרשמה. כמו שאולי עולה מהשאלות, אני לא מכיר אותם.
לצפיה ב-'להרשם לזכאות עולה 200 שקל בערך'
להרשם לזכאות עולה 200 שקל בערך
27/03/2019 | 14:25
11
ועם הזכאות אתה יכול לנסות להגריל שוב, ושוב ושוב, בכל הפרוייקטים ברחבי המדינה - עד שתזכה.
שילמת 200 שקל רק פעם אחת.

תקנון:

אם אתה זכאי אז רוץ להרשם כי לא ברור עוד כמה זמן ימשיכו עם התוכנית הזו. כרגע מי שנרשם נקרא סידרה ג. יכולים בכל רגע (אחרי הבחירות למשל) להפסיק את הרישום או להתחיל לקרוא לנרשמים החדשים סידרה ד (שזה מה שקרה עם סדרות א ו-ב, עדיף להיות ב-א' ע"פ ב' ו-ב' עדיפה ע"פ ג' של היום, מבחינת המיקום בהגרלה).

יש לי ידידה תל אביבית שנרשמה ביום האחרון של א' וכך הגיעה לדירה בראשל"צ במחיר לא יאמן (940 אלש"ח ל 3 חדרים חדשה, עם הצמדה כנראה יצא לה מיליון שקל, אין דברים כאלה בכל גוש דן)

אתה לא חייב לגור בדירה. תוכל להשכירה 5 שנים ואז למכור, ברווח מפולפל שיכול להגיע לחצי מיליון ואפילו מיליון שקלים!
עקיצה של פעם בחיים.
לצפיה ב-'היום היום האחרון להרשמה, יש כבר 7674 נרשמים'
היום היום האחרון להרשמה, יש כבר 7674 נרשמים
27/03/2019 | 14:27
4
לצפיה ב-'בלאגנים בקינג ג'ורג' 45'
בלאגנים בקינג ג'ורג' 45
12/03/2019 | 09:30
33
סכסוך שכנים בין חנות פלאפל חדשה לשכנים שגרים למעלה וסובלים מהפליטות

לצפיה ב-'תל אביב היא עיר יפה, אלוהים יברך את תל אביב ויחלק שירים טובי'
תל אביב היא עיר יפה, אלוהים יברך את תל אביב ויחלק שירים טובי
07/03/2019 | 05:22
2
191
Hebrew Praise Songs | "לצדך לאורך כל הדרך" | God is my Dependence
https://www.youtube.com/watch?v=6KnRNAolARg&featur...
לצפיה ב-'מה הקשר לתל אביב?'
מה הקשר לתל אביב?
08/03/2019 | 10:40
20
שיר מלודי יפה אבל אין לו שום קשר לת"א. רואים בחור ובחורה על חוף ים (אוקיאנוס? ) אמריקאי שומם ובחורה רצה באיזשהו פרוור אמריקאי דליל.

אם את מחפשת קהילות נוצריות אז יש כמה כנסיות בעיר, בעיקר ברובע יפו:

כנסיות נוספות אפשר למצוא בשכונת נווה שאנן בדרום העיר, אם כי אלה כנראה פיראטיות ומיועדות לקהילת העובדים הזרים הרבה שגרה בשכונה:

אם אתם מבקשים להקים כנסיה נוספת על הנ"ל אז מאחר ות"א זו עיר חילונית ברובה, די צפופה, וכל מטר בה מתוכנן, הרי שזו כנראה תהיה משימה לא פשוטה ועדיף כנראה להצטרף לאחת מהכנסיות הנ"ל.
אפשרות נוספת שאפשר לחשוב עליה היא להתאגד כקבוצה ולהכנס לרובע 3700 העתידי בצפון מערב העיר, ליד הים. הבנייה צפויה להתבצע בעשור הקרוב. זה לא יהיה זול אולם מאחר ומדובר באזור חדש לגמרי הרי שיש מצב שתוכלו להקים שם קהילה וכנסיה חדשה. מאחר וזה אזור חדש לגמרי לא נראה שזה יפריע לתושבים בשכונות הצפוניות הותיקות.
לצפיה ב-'היי, חברים, שיר יפה מאוד לחלוק עם כולם'
היי, חברים, שיר יפה מאוד לחלוק עם כולם
08/04/2019 | 00:05
8
Hebrew Kids Worship Songs | 'כל האוהבים את אלוהים בכנות הם א
https://www.youtube.com/watch?v=6hIp6kBUdts&featur...
לצפיה ב-'שינויי הקווים ברפורמת התח"צ החל מה 4.1.2019'
שינויי הקווים ברפורמת התח"צ החל מה 4.1.2019
02/03/2019 | 08:06
2
21

יצא לי להשתמש בקו 13 המחודש ויצא מצויין.
לצפיה ב-'להשיג את המידע לנסיעה חד פעמית זה חצי דוקטורט'
להשיג את המידע לנסיעה חד פעמית זה חצי דוקטורט
03/03/2019 | 19:29
1
10
כאחד שממעט להשתמש בתחבורה ציבורית. צריך מחקר שלם כדי לברר אילו קוים עוברים באיזה רחוב, ומה הזמנים שלהם. אם את ת"א וסביבתה אני עוד איכשהו מכיר, כדי להגיע לרחוב שאינו מרכזי בעיר אחרת זה חצי דוקטורט: איזה קו סמוך ליעד, מה הזמנים שלו, אולי עדיף יותר מאוטובוס אחד, או שעדיף להגיע סמוך ליעד וללכת קצת ברגל. ענין החלופות של כל קו מאד מבלבל אותי. חצי דוקטורט אם אני צריך אוטובוס באופן חד פעמי. אפשר להשיג את המידע, הוא באינטרנט. אבל כדי לתכנן מראש באופן יעיל, בלי לסמוך על המזל, זה מחקר שלם.
לצפיה ב-'moovit'
moovit
05/03/2019 | 15:52
9
מוביט היא אפליקציה מעולה מעולה. חינמית, אבל גם אם היתה בתשלום? לגמרי שווה את זה.

היא באה בדיוק כדי לפתור את הבעיה שלך - של מי שמשתמש בתח"צ בקו לא קבוע.
אתה לא חייב להורידה לסמארטפון. אפשר גם באתר:

רשום נקודת מוצא וסיום והיא תציע לך כמה אלטרנטיבות.
אפשר גם לבדוק מסלול של קו מסויים.

אני למשל מחר מתכוון להסתובב באזור הבורסה בר"ג. מאיפה שאדע איזה קווים יניידו אותי בין 2 המיקומים שם? אני לא מסתובב שם בד"כ. מוביט באה לעזרתי. לא יכול לחשוב בכלל איך הסתדרנו פעם בלעדיה.

קח בחשבון שלפעמים יש טעויות קטנות ולא תמיד הצעותיה אופטימליות, ועדיין, אפליקציה משובחת.
לצפיה ב-'הוצאות תחבורה שיתופית '
הוצאות תחבורה שיתופית
24/02/2019 | 16:18
1
8
זיהיתים את הטרנד של תחבורה שיתופית בתל אביב?? האם הם - מפחיתים את הפקקים בעיר��? מפחיתים את זיהום האוויר��? מוזילים עלויות על תחבורה��?

אנו בוחנים את השאלות הללו במסגרת מחקר אקדמי, כלכלי-סביבתי שאנו מבצעים כסטודנטים במרכז הבינתחומי, מאוד נעריך סיוע של 3-4 דק' של מי שרוצה להשתתף ולהשפיע על הסוגייה הנ"ל. יעזור לנו ביותר!

לצפיה ב-'אחרי שענינו נשמח אם תפרסמו את תוצאות המחקר גם כאן '
אחרי שענינו נשמח אם תפרסמו את תוצאות המחקר גם כאן
02/03/2019 | 08:02
2
לצפיה ב-'שאלה לגבי השכרת האופניים הירוקות בת"א'
שאלה לגבי השכרת האופניים הירוקות בת"א
20/02/2019 | 11:44
6
14
כשאני מתניידת בעיר אני משתמשת באוטובוסים ככה שלא יצא לי להתעסק איתם.
אתמול זוג תיירים ניסה לשכור מעמדה וביקש ממני עזרה כי לא הצליחו
יש סרטון ותרגום כללי לאנגלית, אבל ניסינו גם בעברית:
 המכונה לא זיהתה את כרטיס האשראי שלהם (ניסו 2 כרטיסים). המכונה נשארה על "הכנס כרטיס" בלי חיווי כלשהו.

הייתי צריכה לשחרר זוג מהמתקן ואז להעביר כרטיס? (לא הגיוני), להשאיר את הכרטיס בפנים ואז לנסות לשחרר מהמתקן? (גם לא הכי נחמד כי משאירים לרגע את הכרטיס במכונה ומסירים ממנו את העיניים, במיוחד אם אופניים זמינים נמצאים בקצה השורה של עמדת ההשכרה). 
לצפיה ב-'במקומך הייתי מנסה ליצור קשר עם המוקד'
במקומך הייתי מנסה ליצור קשר עם המוקד
24/02/2019 | 21:25
5
15
אם המכונה לא מזהה את כרטיס האשראי למנוי יומי אז זו בעיה. אולי הקורא המגנטי תקול? לא נראה לי שמשאירים את הכרטיס בפנים או שמוצאים את האופניים קודם.

לצפיה ב-'אלו היו תיירים אקראיים שפנו אלי לעזרה '
אלו היו תיירים אקראיים שפנו אלי לעזרה
26/02/2019 | 08:48
4
9
אני אישית משתמשת באוטובוסים 
לצפיה ב-'כנראה בגלל שאת באוטובוסים אינך מכירה, וגם אני לא ממש'
כנראה בגלל שאת באוטובוסים אינך מכירה, וגם אני לא ממש
27/02/2019 | 19:54
3
11
נדמה לי שבעמדות רשום מספר הטלפון של המוקד. אני מניח שכל אחד, ובכלל זה תירים בשפה זרה, יכול להתקשר למוקד. והמוקד יסיע ככל שיוכל.
לצפיה ב-'סביר להניח, כבר לא רלוונטי- אבל שאלתי מתוך סקרנות '
סביר להניח, כבר לא רלוונטי- אבל שאלתי מתוך סקרנות
28/02/2019 | 13:38
2
4
אם סדר הפעולות לפחות היה נכון. 
לצפיה ב-'אם את עדין סקרנית כנסי לאתר שלהם ונראה לי עדיף שתתקשרי למוקד'
אם את עדין סקרנית כנסי לאתר שלהם ונראה לי עדיף שתתקשרי למוקד
28/02/2019 | 17:44
1
9
כנראה שמספר הטלפון של מוקד תלאופן רשום באתר. ואני מניח שאפשר לקבל אותו במוקד 106 של העיריה, או למצוא בחיפוש באינטרנט.
כנראה שיש הסבר באתר שלהם איך לקבל אופניים. אך נראה לי שבתקלות עדיף המוקד האנושי. ולי זה נשמע תקלה יוצאת דופן. בניחוש, מדובר בכרטיסי אשראי זרים, ואולי יש גם ענין של המרת מטבע. כנראה שמקרים לא ממש שכיחים מבחינת התפעול, למרות שיש לא מעט תירים בת"א.
לצפיה ב-'אוקיי, תודה.'
אוקיי, תודה.
01/03/2019 | 10:22
3
אכן נשמע מוזר כי יש המון תיירים בת"א
לצפיה ב-'היכונו למרתון תל אביב 2019'
היכונו למרתון תל אביב 2019
03/02/2019 | 10:09
1
15
בעוד קרוב ל 3 שבועות, יום שישי 22.2, יתקיים אירוע הספורט הגדול בת"א ובמדינת ישראל - מרתון תל אביב.
עדיין אפשר להרשם.

לפרטים נוספים:
יש שם גם כתבות על כיצד מתאמנים לקראת המרוצים השונים.
לצפיה ב-'שימו לב, יתקיים ביום שישי הקרוב'
שימו לב, יתקיים ביום שישי הקרוב
19/02/2019 | 13:22
4
לצפיה ב-'בסופ"ש הקרוב סוגרים את איילון דרום'
בסופ"ש הקרוב סוגרים את איילון דרום
06/02/2019 | 15:54
16
בין עזריאלי ללה גרדיה. זה הסופ"ש השני הנדרש להקמת גשר יהודית.
סעו בדרכים חילופיות.

לצפיה ב-'שכונה קטנה חדשה מתוכננת ליד רמת החייל'
שכונה קטנה חדשה מתוכננת ליד רמת החייל
05/02/2019 | 14:30
29
750 דירות, שתוגרלנה במסגרת הגרלות מחיר למשתכן, על שטח של חברת חשמל ליד אזור התעסוקה רמת החייל.

יפה. גם ליד הרצליה פיתוח ישנו שטח מבוזבז בשם מתחם התכלת, שבו ניתן היה להקים שכונה חדשה צמודה לאזור התעסוקה, אולם הפיתוח שם מתעכב כבר עשרות(!)  שנים.
לצפיה ב-'אירוע טבע בפארק דרום'
אירוע טבע בפארק דרום
03/02/2019 | 10:19
9
בשבת הקרובה, 9.2, בשעות 10-15, תתקיים פעילות טבע עירוני לכל המשפחה בפארק דרום. חינם.

לצפיה ב-'הגרלת דיור בר השגה 2019 יוצאת לדרך'
הגרלת דיור בר השגה 2019 יוצאת לדרך
24/01/2019 | 14:49
14
מכירים מישהו שמחפש לשכור דירה בת"א במחיר טוב?

העיריה הולכת להציע להשכרה 82 דירות. ​במסגרת הפרויקטים יוגרלו יחידות דיור להשכרה במחירים מוזלים בארבעה מיזמי נדל"ן באזורים שונים בעיר - מגדל "WE", פרויקט גני שפירא, דירות ביד אליהו ופרויקט יסוד המעלה.
הזוכים יזכו לחוזי שכירות יציבים למשך שלוש שנים, עם אופציה להארכה לשנתיים נוספות. כלל הזכיות כפופות לחתימת המתמודדים מול היזמים ובעמידה בקריטריונים שקבעה מועצת העירייה.

ההרשמה לפרויקטים מתבצעת דרך אתר tlv4less.co.il והיא תיסגר בתאריך 07/04/2019. לאחר ההגרלה תתבצע בדיקת זכאות למועמדים והתקדמות עם הזכאים לבחירת דירה, לפי סדר עלייתם בהגרלה.

לפרטים מלאים על הפרויקטים ורשימת תנאי הזכאות המלאה: tlv4less.co.il

הפרויקטים המשתתפים בהגרלה:

פרויקט WE – מתחם עירוני חדש הסמוך לדרך השלום ולמגדלי עזריאלי (רחוב מנחם בגין 150), כולל 10 יחידות דיור בנות 2-3 חדרים. עלות שכירות חודשית בפרויקט תעמוד על כ- 4,000 ₪ לדירת 2 חדרים וכ- 4,960 ש"ח לדירת 3 חדרים.

פרויקט גני שפירא - הוקם בשנת 2013 באמצעות חברת "עזרה ובצרון" ובמימון עיריית תל-אביב-יפו באופן ייעודי לדיור בר השגה והביא להתחדשות חסרת תקדים של השכונה הדרומית. במהלך קיץ 2019 יוקצו בפרויקט 54 יחידות דיור בנות 3-5 חדרים לדיירים חדשים. 
השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על 3,500 ש"ח לדירת 3 חדרים, 3,900 לדירת 4 חדרים, 3,700-3,900 ש"ח לדירת גן בעלת 3-4 חדרים, כ- 4,200 ש"ח לדירת פנטהאוז בעלת 4 חדרים וכ- 4,600 ש"ח לדירת פנטהאוז בעלת 5 חדרים.

פרויקט יד אליהו – שישה מבנים ברחבי שכונת יד אליהו, הכוללים 17 יחידות דיור בנות 1-2 חדרים. השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על כ-1,100-1,600 ש"ח לדירת חדר וכ- 1,500-2,700 ש"ח לדירת 2 חדרים. 

פרויקט יסוד המעלה - ממוקם בלב שכונת נווה שאנן (רחוב יסוד המעלה 33-35), כולל דירה אחת בת 2 חדרים. השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על 3,100 ש"ח.

הגרלה מוצלחת 
לצפיה ב-'האם חייבים לשלם ועד בית אם לא מנקים????'
האם חייבים לשלם ועד בית אם לא מנקים????
13/01/2019 | 14:30
1
21
שלום לחברים

יש לי בעיה בועד הבית של הבניין בו אני גרה. אנו משלמים 150 שח לחודש אבל אין ניקיון ויש המון זבל בכל האזור המשותף, שלא לדבר על טפוח גינה או משהו כזה.
סירבתי לשלם אבל הוציאו נגדי מכתב מעורך דין - האם אני חייבת לשלם במקרה כזה?????
שכנים אמרו לי לשלם, לצלם וללכת לבימש. האם זו באמת הדרך ההזויה שבא אני צריכה לצעוד בשביל לקבל את מה שאני משלמת עליו??

אודה לעצות יישומיות מנסיון העבר

תודה רבה
לצפיה ב-'כן, את חייבת'
כן, את חייבת
15/01/2019 | 14:16
24
לועד הבית יש הוצאות, גם אם את לא מודעת להן, ואת חייבת להשתתף. זה לא תלוי ברצון הטוב שלך. 

אבל... מה שאת כן יכולה זה לבקש מהם פירוט של על מה הולך הכסף.

האם אין ניקיון בכלל? מסופקני, אחרת הבניין שלך כולו היה ג'יפה שחורה ודביקה, כולל בקומה שלך, להבדיל מקצת לכלוך בגינה (אינני מכיר אתכם כמובן ולכן רק מנחש).

2. יתכן והדיירים חסרי תרבות דיור ונוהגים לטנף את סביבתם, או שהבניין נמצא באזור מסחרי (אבן גבירול או דיזנגוף למשל) ולכן יש הרבה אורחים שמטנפים. ניקיון רגיל לא בנוי להתמודד עם מסות כאלה של מטנפים ולכן הניקיון, עליו את משלמת, פשוט לא מספיק ולכן, אם ברצונך להנות מסביבה מטופחת ונקיה יותר, תצטרכו לתגבר את הניקיון (נגיד במקום ניקיון פעם בשבוע פעמיים או שלוש), וכן, זה יעלה לכם יותר כסף.

3. אם יש לכם עדיין ועד בית אז קחי בחשבון שאלה אנשים טובים שחוסכים לך כסף. כן כן. לא ברור כמה שנים זה עוד ימשיך ואם תקחו במקומם חברת ניהול קחי בחשבון שזה יעלה לך אקסטרה 50-100 שקל מינימום לחודש מעבר למה שאת משלמת כיום, ולא שתקבלי יותר שירות. פשוט החברה תגבה כסף על מה שאותם אנשים טובים (גם אם את לא רואה את זה ככה) מוכנים לעשות בשבילך בחינם (או בתמורה סמלית) - שירותי הגבייה וההתעסקות עם המנקה, הגינון וכיו"ב.

4. גינה זה שירות לוקסוס. גננים לא עובדים בזול ויתכן שועד הבית שלכם פשוט לא מספיק גבוה כדי להחזיק איש מקצוע כזה בתדירות מספקת ובכזה מקרה, בבחירה בין זה שהביוב שלך יעבוד ושיהיה לך אור בחדר המדרגות ושהמעלית תעבוד (אם יש כזו) לבין לוקסוס של גינה? הגינה מפסידה.

5. מתי שמתם כסף (הרבה כסף) ושיפצתם את הבניין? אם, כמו רוב הבניינים בת"א (ובגוש דן) - מעולם לא, אז יתכן והבניין כן מתוחזק אך פשוט ישן ומתפורר, ומכאן הרושם הרע. פעם ב 20-30 שנה צריך לשפץ וזה עולה, במינימום של המינימום, כמה עשרות אלפי שקלים לדירה. האם שמתם את הכסף הזה בדור האחרון?
בגלל זה אנשים רוצים תמ"א, שבתכל'ס זו בעצם הפעם הראשונה מאז הקמת הבניין שהוא יעבור שיפוץ ובעשרות השנים מאז הקמתו הם התקמצנו להוציא את העשרות אלפי שקלים הללו.

הנה קיבלת כמה תובנות שמי שמעולם לא היה חבר בועד בית לא מודע אליהם.
לצפיה ב-'בסמכות מי המעבר?'
בסמכות מי המעבר?
12/01/2019 | 08:22
2
23
לאחרונה הבחנתי שאין אור במעבר בין שדרות מוצקין לדיזנגוף, דבר שעלול לסכן את חייהם של הולכי רגל ורוכבי אופניים (וכלים הדומים להם). פניתי לעיריה והם כתבו לי, שאין להם סמכות מאחר והאזור מוגדר כשטח פרטי. למי אני צריך לפנות, לפני שיקרה אסון זה או אחר? תודה. 
לצפיה ב-'אם זה פרטי אז זה של הדיירים'
אם זה פרטי אז זה של הדיירים
12/01/2019 | 17:07
1
20
ועקרונית הם יכולים לסגור את המעבר עם גדר ואז לא תוכל לעבור בקיצור דרך הזה בכלל. האם אז תהיה יותר מאושר?

לכן לדעתי עדיף מעבר פרטי, גם אם במצב לא מלבב, ע"פ אין מעבר בכלל.

מה שכן, אם הדיירים מסכימים, אז אולי העיריה כן יכולה להתקין שם עמוד תאורה, כשהנימוק הוא זיקה לציבור, כלומר שגם הציבור הרחב, ולא רק הדיירים, משתמשים במעבר הזה. זה צריך להיות שימוש די משמעותי.
לצפיה ב-'מדובר בגן ילדים'
מדובר בגן ילדים
12/01/2019 | 18:10
14
העמוד מותקן, פשוט אין אור. המעבר לא ייסגר, לדעתי. אני כן מעוניין שהאור יתוקן, מחשש לתקלות בטיחותיות. 
לצפיה ב-'חניה ליד מלון לאונרדו ארט בתל אביב '
חניה ליד מלון לאונרדו ארט בתל אביב
03/01/2019 | 11:08
1
22
אשמח לעזרתכם לדעת איפה כדאי לחנות ליד מלון לאונרדו ארט בתל אביב (רחוב אליעזר פרי). אני לא תושבת תל אביב. אז אשמח לחניון מומלץ ועדיף לא שוחט:) תודה!

לצפיה ב-'בעיה, למלון כנראה אין חניה'
בעיה, למלון כנראה אין חניה
10/01/2019 | 08:47
12

יש חניון עירוני בפרישמן, חניון עירוני בבוגרשוב, חניון עירוני גדול ליד צ'ארלס קלור, חניון עירוני ליד שוק הכרמל, ליד מסגד חסן בק וחניון עירוני ליד מתחם התחנה, כשמשם אפשר לקחת אוטובוס, מונית או תל-אופן.
החניון ברחוב קלישר ליד שוק הכרמל צמוד לכרמלית, שזה מסוף אוטובוסים ולכן יש הרבה קווים ליד.
לצפיה ב-'תו חניה תל אביבי לרכב שני?'
תו חניה תל אביבי לרכב שני?
12/12/2018 | 21:52
3
374
האם ניתן להנפיק תו חניה לשני רכבים ששייכים לאותו אדם (שעונה על הקריטריונים).
אם כן, איך מבצעים זאת?

תודה
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין בעיה'
למיטב ידיעתי אין בעיה
15/12/2018 | 13:39
2
23
רק מרכב 3 ומעלה מתחילים לעשות בעיות.
לצפיה ב-'תודה, איך מבצעים את זה?'
תודה, איך מבצעים את זה?
17/12/2018 | 20:16
1
17
איך מבצעים את זה?
פשוט מגישים עוד בקשה?
לצפיה ב-'נכון'
נכון
20/12/2018 | 07:20
8

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר
עו
יריב גוטמן - עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה