לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'בקרוב אוטו-תל'
בקרוב אוטו-תל
16/01/2017 | 18:11
2
העיריה הולכת לסבסד את המיזם בכ 100 מיליון שקלים מדי שנה! על 200 כלים.
חבל שלא שופכים חלק קטן מהכסף הזה על אלפי כלי התל אופן, וכך משפרים אותו באופן דרמטי.

לצפיה ב-'שאלה לחברי הפורום'
שאלה לחברי הפורום
15/01/2017 | 18:49
5
שלום לחברים,
האם ידוע היכן בכרם התימנים גרו - אבהובה עוזרי, בועז שרעבי ודקלון ?
אשמח לקבל תשובה.
תודה. מוטי
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:42
2
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'הערב ב 22:00 מתחילים להרוס את כיכר דיזנגוף'
הערב ב 22:00 מתחילים להרוס את כיכר דיזנגוף
08/01/2017 | 19:17
1
21
יהיו שינויי תנועה ומחלקים פליירים על כך:
לצפיה ב-'עידן חדש, נקווה שהתוצאה תהייה טובה'
עידן חדש, נקווה שהתוצאה תהייה טובה
08/01/2017 | 20:35
7
לצפיה ב-'מחפש המלצה למסעדה עם חדרון ל8-10 אנשים. בגוש דן'
מחפש המלצה למסעדה עם חדרון ל8-10 אנשים. בגוש דן
23/12/2016 | 19:09
11
לצפיה ב-'"טעות הקלדה" או "פשע חמור"....'
"טעות הקלדה" או "פשע חמור"....
22/12/2016 | 16:25
23
ברחוב הרכבת בתל אביב יש שלט שהציבה עירית תל אביב לגבי מותו של החבלן זאב-מנחם ורבר הי"ד. בטעות, שם משפחתו רשום "ורבל" - בתעתיק הלועזי כתוב   werber    = לעיתים אנחנו עולים על תעלומות ב"עזרת" טעויות הקלדה" כאלה. והמנהרה? מן הסתם הובילה מתע"ש לכנסיה
לצפיה ב-'"לשחד ארכיאולוג" - יש כזה דבר?'
"לשחד ארכיאולוג" - יש כזה דבר?
21/12/2016 | 00:27
19
תפקידו של ארכיאולוכ הוא לחשוף. נשאלת השאלה אם אפשר לשחד ארכיאולוג דווקא על מנת שיסתיר אתר.
לצפיה ב-'אז יש לתל אביב תכנית מתאר מאושרת, זה קרה אתמול...'
אז יש לתל אביב תכנית מתאר מאושרת, זה קרה אתמול...
19/12/2016 | 19:36
44
חלק מהסעיפים שמתוכננים עד שנת 2025 כמעט עשור מהיום.

קירוי איילון והפיכתו לפארק (בהחלט פרויקט חיובי, לי היתה פנטזיה שאיילון יוטמן ומפלס הכביש הנוכחי יהפוך לנחל ופארק ובכך תל אביב הייתה הופכת לאי, דמיונו מה זה היה עושה לעיר מבחינה תיירותית וכלכלית, מים מותפלים, דגה, שייט ויש עוד...).

טיילת לאורך נתיבי איילון מצפון לדרום וחיבור פארק הירקון לפארק דרום (מעולה, מקווה שהפרויקט יתרחב לאיילון דרום ועד לחוף העליה, כך יהיה אפשר להקיף את העיר במעגל ברצף וברכיבה)

הגעה לחצי מיליון תושבים (ציפוף ומגורים בערים הם דבר חיובי, מה שקורה בפועל שמפרוורים את המגורים ומחסלים את הטבע)

מע"ר חדש בדרום שיכלול בתוכו מסוף שיחליף את התחנה המרכזית החדשה (אני בעד לחלק את העיר למסופים רובעיים, לא צריכה להיות בעיה שמבנה התכנה ישאר והתחנה תצומצם מתחנה מרכזית למסוף מרכזי)

העיר ההיסטורית שטבע גודוביץ תכנס לתוכנית המתאר ולא יבנו בה מגדלים (מעולה)

מה אתם חושבים על התוכנית, ראו את כל התככנית

לצפיה ב-'מישהו יודע אם שינו נתיבי טיסה מעל העיר? נראה שמעל מרכז העיר '
מישהו יודע אם שינו נתיבי טיסה מעל העיר? נראה שמעל מרכז העיר
18/12/2016 | 23:40
36
עוברים הרבה יותר מטוסים מבעבר. שמתם לב?
לצפיה ב-'שני תווי חניה?'
שני תווי חניה?
16/12/2016 | 23:53
1
29
היי,
האם ניתן להנפיק שני תווי חניה על אותו אדם? אם קיימים לו שני רכבים.
תודה

לצפיה ב-'כן, יש משפחות עם כמה רכבים'
כן, יש משפחות עם כמה רכבים
20/12/2016 | 18:12
8
לצפיה ב-'תל אביבית בלוס אנגלס...'
תל אביבית בלוס אנגלס...
12/12/2016 | 13:37
1
54
לצפיה ב-'יפה מאוד, נהנתי'
יפה מאוד, נהנתי
12/12/2016 | 23:13
7
לצפיה ב-'הצעד הראשון להורדת כיכר דיזנגוף...'
הצעד הראשון להורדת כיכר דיזנגוף...
04/12/2016 | 17:38
8
74
פרסום בכניסות לפיאצה גבעון כי ב8 לדצמבר, שוק יד שניה עובר מכיכר דיזינגוף לפיאצה גיבעון.
לצפיה ב-'כבר עברו '
כבר עברו
05/12/2016 | 21:19
7
71
לצפיה ב-'ראיתי עוד תמונות משם. זה נראה ממש טוב'
ראיתי עוד תמונות משם. זה נראה ממש טוב
06/12/2016 | 18:54
1
44
יפיח עוד חיים בכיכר הזו
לצפיה ב-''
06/12/2016 | 23:13
7
לצפיה ב-'תודה, אגב מה שחסר בגיבעון...'
תודה, אגב מה שחסר בגיבעון...
06/12/2016 | 20:26
4
48
זה בקצה המזרחי פיתוח עם עצים ספסלים ומזרקה כמו בקצה המערבי, אני מבין שהשסיבה להשארת הכיכר חופשיה לבאזרים ומופעי תרבות ומוסיקה.
האם גם מדובר בימי שלישי ושישי כמו בכיכר דיזנגוף?
לצפיה ב-'לא יצא לי לעבור שם ביום שלישי'
לא יצא לי לעבור שם ביום שלישי
06/12/2016 | 23:15
3
36
מה שעוד חייבים לעשות וכמה שיותר מהר, זה לשפץ את המבנים הסובבים את הכיכר 
לצפיה ב-'אין חוק שמחייב, העירייה יכולה לעודד...'
אין חוק שמחייב, העירייה יכולה לעודד...
07/12/2016 | 14:34
2
39
באמצעות הקלה בתשלום, הגדלת אחוזים, השתתפות, מדובר בנכסים פרטיים שהם לא מוגדרים לשימור
לצפיה ב-'העיריה כבר מעודדת'
העיריה כבר מעודדת
08/12/2016 | 12:39
1
43
מציעה הארכת חוזה ב 50 שנה, שזו חתכ'ת סוכריה.
מבחינה עיסקית, לו הייתי בעל בניין כזה לא הייתי ממהר לבצע זאת ממש כרגע אלא מחכה עוד סדר גודל של כשנתיים, על מנת שתום השיפוץ שלי יתממשק בערך עם תחילת הפעלת הקו האדום (בהנחת שנתיים עבודות שיפוץ והרחבה).
ליזם לא משתלם לשים כסף עכשיו בשביל בניין משופץ באזור מפוקק וחסום (ולכן פחות מבוקש). בתום עבודות הרכבת האזור יעוף (ולכן עדיף לשפץ עוד כשיש בלגנים, כשאז ממילא אין שוכרים שמשלמים כסף טוב, לכן עוד שנתיים נראה לי זמן אופטימלי לתחילת עבודה).
אז גם שכונת השוק הסיטונאי הסמוכה כבר תתאכלס במלואה (קרי שלב ב', שלב א' אוטוטו נגמר) והאזור יהיה יותר שוקק חיים.

זה כמובן לא מונע להתחיל עם עבודת תכנון השיפוץ, באיזי.

העיריה מצידה כמובן לוחצת על היזמים לבצע את השיפוץ עכשיו.
מן הסתם התוצאה בשטח תהיה פשרה בין 2 האינטרסים.
לצפיה ב-'פיאצה גיבעון הוא חלק מהדאון טאון הלא רישמי של '
פיאצה גיבעון הוא חלק מהדאון טאון הלא רישמי של
13/12/2016 | 23:58
32
תל אביב שכולל את שרונה, סנימטק, השוק הסיטונאי, עזריאלי והמסגר, ללא קשר לרכבת הקלה/תחתית הוא כבר מתפקד והופך ליחידה ליחידה שכיכרות ציבוריות מחברות אותה, אכן הרכבת התחתית, הפרויקטים שנמצאים בתהליך ישנו בעתיד באופן ללא הכר בעשור הקרוב את האזור, זה כבר מתחיל להיות מציאות היום, שרונה מתפקדת, רחוב הארבע והחשמונאים מתפקדים, זה עניין של שלושה ארבעה חודשים עד שהשוק הסיטונאי יאוכלב בדיירים, מרכז מסחרי ושיטחי מסחר, דרך מנחם בגין בחלק זה עובר שינוי דרמטי, הדבר שהכי חסר באזור לדעתי הוא פרויקטים ודירות ברות השגה, העירייה היתה צריכה לעודד את זה בפרויקטים שכבר מאוכליסים והמתוכננים בקרוה או לפרסם מכרז לדיור שיכלול 50 אחוז בר השגה בשטחים חומים או עירוניים, אני בדעה שכבר היום צריך לחשוב על שטחים מסחריים ומשרדים ברי השגה באיזור בכדי שהמתחמים יהיו בסוג של תחרות שתאפשר עירוב גם במגורים , משחר ומשרדים.
שיפוץ הבנינים הוא בעיקר עיניין אסטתי, האטרקטיביות יכולה להיות בשלב ראשון בשימושים בכיכר, חוסר הצללה הוא עניין אחד, יצירת חורש בדומה לחלק המערבי שלה בקצה המזרחי שלה יתרום לה רבות ולא יפגע ברעיון הכיכר הפתוחה שתשמש לאירועים עירוניים תרבותיים ומוסיקליים, העברת השוק מכיכר דיזנגוף לדעתי תורמת לכיכר, אני הייתי מציעה ברחובות החוצים האותו (המעברים בין המבנים) ועל המבנים בחלק הפנימי של הכיכר לתקצב שכר וחומרים לאומני גרפיטי ואומנות רחוב שבהחלט יכולים לתרום לאסטתיות ולביקוש שכירת חללים שתזרז את הפוטנציאל של השיפוץ ואיכלוס.
לצפיה ב-'אופניים לילד'
אופניים לילד
04/12/2016 | 15:18
1
17
שלום לכם 
קניתי לבן שלי אפניים לפני פחות מחודש 
וכבר גנבו אותם....
קצת כבד עלי לקנות שוב אפניים
האם משהו יכול לעזור בתרומת אפניים?
האם יש גופים שיכולים לעזור לי
מאוד כואב לי לראות אותו בוכה
בבקשה עזרתכם
תודה 
לצפיה ב-'היי....'
היי....
04/12/2016 | 17:35
15
לצפיה ב-'People Walker'
People Walker
28/11/2016 | 21:17
32
היי חברים,
אשמח לעזרתכם בהפצה של יוזמה שלי, שכרגע רלוונטית רק לאיזור תל-אביב. הרעיון הוא במקור של בחור אמריקאי - כמו שיש דוג-ווקר, אז יש גם פיפל-ווקר (מצעיד אנשים) :)
אני מתכוון לגבות מחיר מינימלי, עושה את זה בעיקר כדי לתרגל הקשבה.
חפשו בפייסבוק 'בן המצעיד'
תודה!!
לצפיה ב-'מה דעתכם על הורדת כיכר דיזנגוף שמתקרבת?...'
מה דעתכם על הורדת כיכר דיזנגוף שמתקרבת?...
23/11/2016 | 19:10
4
52
אני אישית אוהב את הכיכר המוגבעת, היה נכון ללכת על האופציה של הכיכר המוגבעת שהוצאה בתחרות, ראו קישור
היא מציעה להשאיר את הכיכר מוגבעת ולשמור על רצף במעבר
היא מציעה שתי מדשאות גדולות ובכך מרחיבה את עירוב השימושים.
הרחבת הכירוי ביחס להיות והרחבץ השבילים אליה לרחוב תתרום לחזיתות המסחריות הקיימות בה היום.
תקטין את הרעש ביחס להיום

הורדת הכיכר תכלול כריתת עצים עתיקים.
פגיעה בהצללות, יקח שנים לגדית עצים מצלילים בכיכר
אל הכיכר המונמכת יגיעו במיוחד, הרוב יעדיפו לעקוף אותה
היא תהפוך להיות כיכר אינטימית אם הביצוע יהיה מזמין ויקף בעצים, צמחיה ודשא וזה יכול להיות יתרון
כמובן שהרעש ישפיע על השהיה בה
מעניין מה יהיה התקנות התחבורתיות בה, רק תחבורה ציבורית, מוניות, פריקה וטעינה ורכבים של הרובע שגר בו, או לכולם.
האם יפתחו הרחובות סביבה ואיך זה ישפיעה על התנועה ברחובות סביב הכיכר.
טעות לחשוב שההורדה תתרום לעסקים סביבה, כיום, היוא תתרום אולי לחמישים אחוז, מפני שרוב הא/נשים יחצו אותה ויחשפו רק לחלק אחד שלה לעומת היום שמעבר סביבה חושב 360 חזיתות סביבה
לצפיה ב-'גם אני חושב שצריך להשאיר את הכל ככה '
גם אני חושב שצריך להשאיר את הכל ככה
23/11/2016 | 21:45
3
35
אם יורידו את הכיכר אז זה יראה כמו הרבה כיכרות אחרות
וזה יאבד את כל המיוחדות שלו ....................

לפי דעתי -
הטעות שהקימו  את הכיכר זה שלא דאגו למידרכות מיתחת למיזרקה
לצפיה ב-'סביר להניח שבמהלך דצמבר, הכיכר תיהרס...'
סביר להניח שבמהלך דצמבר, הכיכר תיהרס...
24/11/2016 | 19:42
2
41
המחיר הראשוני הוא עקירת עצים ותיקים, במידה והכיכר תבנה טוב (תהיה רחבה, רק שני נתיבים סביב, הרחובות ההולנים סביבה ישארו כאלה, הטבעת הראשונה תהייה עם דשא ורחבה וישתלו בה שתי שורות של עצים בגירים ומצילים שיועתקו, זו תהייה התחלה), בכל אופן יקח שנים עד שהעצים יהיו בגירים (גם אם ישתלו עצים בגירים ומצלים יקח לפחות שנתיים שלוש שיהיה נעים לשבת בה), תלוי גם בהחלטה שמי יכול לנהוג סביבה, האם יפתחו כל הרחובות סביבה, מה מידת רעש האוטובוסים.
יש מצב שהיא תהיה כיכר יפה שתשדרג את המצב ביחס להיום, העתיד יספר לנו. מה שבטוח שיגדל דור מתוסכל חדש שיבכה על הכיכר הנפלאה שנגזלה ממנו ודור וותיק שיזכה לכיכר שזכר בילדותו, אולי.
לצפיה ב-'בתור תושב האזור שעולה ויורד המון פעמים בשבוע'
בתור תושב האזור שעולה ויורד המון פעמים בשבוע
24/11/2016 | 20:17
1
48
ורואה איך אנשים מבוגרים מתקשים בעלייה וירידה - מצפה מאוד לשינוי
הכיכר היום היא פשוט מכשול, לא כיכר, מאוד לא נוחה  
יכול רק להשתפר
לצפיה ב-'הכיכר אינה מושלמת היום...'
הכיכר אינה מושלמת היום...
27/11/2016 | 17:30
29
השינוי בסרטון פוטר את בעיוץ הכיכר מבחינה אסטיתית ומבחינת השימוש בה, בכל אופן אפשר לומר שהורדתה היא עובדה, למרות שראינו דחיות, היא היתה אמורה להיות למטה בנובמבר וזה נדחה לדצמבר.
לצפיה ב-'night run ביום רביעי בערב'
night run ביום רביעי בערב
11/11/2016 | 11:15
1
26
שימו לב לחסימות הכבישים ביום רביעי בערב (16.11), בצפון העיר ומרכזה, עקב מרוץ ה night run.
לצפיה ב-'סרטונים על המרוץ...'
סרטונים על המרוץ...
23/11/2016 | 09:35
9
סרטון רשמי
ברור, חיכו לערוץ1 להזנקה עפים על עצמם
סרטון קצת שונה, עם דגש על ההגעה של רצים מרחוק (רכבת, חוצים את גשר רבין, חימום למרוץ) ולאחר מכן זוית הראיה של הרץ (חחח, במקרה מצאתי גם את עצמי שם) :
לצפיה ב-'רוצים להשתתף במחקרים מגניבים וגם להרוויח כסף?'
רוצים להשתתף במחקרים מגניבים וגם להרוויח כסף?
06/11/2016 | 22:33
19

שלום רב,
אתם מוזמנים לקחת חלק במחקרים מרתקים,כמו: MRI, מטלות מחשב,משקפת תל מימד וכדומה....
היכנסו לאתר: R4you.co.il
בחרו את תחום העניין שמעניין אתכם, והשתתפו!

לצפיה ב-'הסדרי תנועה בעצרת רבין היום בכיכר'
הסדרי תנועה בעצרת רבין היום בכיכר
05/11/2016 | 17:13
16
ממליץ למי שמגיע הערב לעשות את זה באוטובוס ולא ברכב הפרטי, כי יסגרו הרבה רחובות מסביב.
לצפיה ב-'חשיפת המכונית השיתופית של ת"א'
חשיפת המכונית השיתופית של ת"א
01/11/2016 | 17:54
1
37
כמו תל אופן, רק במכונית.

זה עשוי להתאים למי שנוהג רק לעיתים נדירות. ככה לא צריך לדאוג לחניה ולהחזיק אוטו עבור 99% מהזמן שהוא עומד מחליד ברחוב.
לצפיה ב-'כחלק מ"עיר בתנועה" אירוע תחבורתי ראשון שיתקיים מחר...'
כחלק מ"עיר בתנועה" אירוע תחבורתי ראשון שיתקיים מחר...
01/11/2016 | 18:12
24
בשד' בן ציון שיסגר לתנועה, יוצב שם אוטובוס חשמלי עם הטעינה העילית ויהיו אירועים תחבורתיים לאורכה, בתחילה חשבו להעריך ולסגור גם את שד' רוטשילד ושנקין, פסטיבל עיר בתנועה פרטים נוספים בקישור.
לצפיה ב-'הורדת כיכר דיזנגוף'
הורדת כיכר דיזנגוף
27/10/2016 | 16:24
1
61
הערב, ב 19:00, העיריה תציג את תוכניתה להורדת כיכר דיזנגוף.
הארוע יתקיים במתנ"ס ברחוב מנדלי מוכר ספרים 20.

וסרטון:
לצפיה ב-'מקווה שאכן בסוף התהליך...'
מקווה שאכן בסוף התהליך...
28/10/2016 | 06:54
57
נראה כיכר עירונית שראוי להשתמש בה שרעש הרחוב והתחבורה עדיין תאפשר שההיה בכיכר, אני אוהב את הכיכר הנוכחית, חושב שהיא מונומנט בכלי מידה תל אביבי ויש בה יחודיות בכך שהיא מפרידה בין התחהורה להולכי רגל, לכיכר החדשה יהיו יתרונות בעיקר לעסקים סביבה, בהצלחה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ראובן כהן- שמאות מקרקעין
ראובן כהן- שמאות מקרקעין
אופני שחף
אופני שחף
ש. גרוס חברת עורכי דין
ש. גרוס חברת עורכי דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה