לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1379313,793 עוקבים אודות עסקים

פורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תל אביב

תל אביב. מטרופולין צפוף שמתפשט בשטח רב, מורכב משכונות, רחובות, מחוזות וערים, שבראשה עומדת תל-אביב-יפו,העיר שהתחילה מיפו, לפני יותר מ4000 שנה.מי היה מאמין, שמשכונה קטנה ונחמדה שנבנתה "כדי להחלץ מהלחץ של יפו" צמחה עיר גדולה ומיוחדת, העיר העברית הראשונה.כזו שבכלל לא תוכננה להיות עיר גדולה, כל פעם היא הורחבה והורחבה, והיום היא העיר העיקרית בישראל, העיר שמהווה מרכז תרבותי וכלכלי ובעיקר ייצוגי של ישראל.אם מקימי השכונה הקטנה והפסטוראלית היו רואים למה היא הפכה היום, הם לא היו תופסים - אם הם רק היו רואים תמונה אחת של העיר עם גורדי השחקים והמרחקים העצומים הבנויים, סביר להניח שנשימתם הייתה נעצרת.ת"א - עדיין עיר חדשה, עיר שנחשבת כ"שפן נסיונות" של סגנונות בנייה שתוכננו באירופה אך לא ממש יצאו לפועל שם, עיר שיצרה לעצמה תחושה שאין בשום מקום אחר - היא בעלת יתרונות ובעיות שעליהן אתם מוזמנים לשוחח בפורום.בניגוד לפורומים אחרים של "תפוז מקומי" הפורום של ת"א הוא שונה, בפורום של ת"א השיחות עוסקות בעיקר בעיר ובמצבה, ולא בבתי ספר, ובתלמידיהם.אתם מוזמנים לתת רעיונות ולדון בפתרונות לבעיות, לספר סיפורים ולעשות כל העולה על דעתכם בפורום!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'כיכר חאג' כחיל - יפו'
כיכר חאג' כחיל - יפו
05/07/2018 | 17:23
9
64
מישהו אולי יודע האם זהו שמה המקורי של הכיכר,
או שאולי היה לה כנראה שם אחר ?
לצפיה ב-'הם מעידים שבעבר הכרכרות שלהם יצאו מבנין בכיכר'
הם מעידים שבעבר הכרכרות שלהם יצאו מבנין בכיכר
06/07/2018 | 12:02
8
21
לא יודע מה התשובה לשאלה.

התוצאה הראשונה שגוגל נתן לי ל"משפחת חג כחיל" היא
אודות מסעדת חג' כחיל | חג כחיל
hajkahil.co.il/מסעדת-חג-כחיל/משפחת חג' כחיל מתגוררת ביפו למעלה מ-120 שנה. בימי השלטון הטורקי, בסוף המאה ה-19, התפרנסו בני המשפחה מנהיגה ב'דליג'אנסים' - כרכרות שהסיעו את התושבים המכובדים של.

הדף באינטרנט שגוגל רשם לא עולה. נראה שהם שינו את האתר.

בפייסבוק כתוב:
חג' כחיל - מסעדה יפואית אותנטית‏ הוסיף/הוסיפה ‏‏2‏ תמונות חדשות‏.
5 בפברואר 2014 ·
משפחת חג' כחיל מתגוררת ביפו למעלה מ-120 שנה. בימי השלטון הטורקי בסוף המאה ה-19, התפרנסו בני המשפחה מנהיגה ב'דליג'אנסים' – כיכרות שהסיעו את התושבים המכובדים של יפו ברחבי ארץ ישראל.
המסעדה שלנו מממוקמת בבניין ממנו יצאו הכיכרות.
בניין עם היסטוריה ...
סגירת מעגל

מה כתוב במדריך הרחובות של עירית ת"א?
לצפיה ב-'מעניין איזה בניין בדיוק ? '
מעניין איזה בניין בדיוק ?
06/07/2018 | 14:38
7
11
אגב הסמל של המסעדה שלהם מול כיכר השעון זה כירכרה עם סוס.

אולי לפני 1948 באמת הייתה שם כיכר ואחרי זה מחקו את מה שהיה, כמו שהייתה כיכר בצומת של המיזרקה בשדרות ירושלים ואחר כך הרסו אותה.
לצפיה ב-'הבנין בשבטי ישראל 91?'
הבנין בשבטי ישראל 91?
09/07/2018 | 00:35
6
10
לפי מה שאני יודע, יש שיפודי חג' כחיל בשבטי ישראל 91, או בעבודת ישראל 1, או ששבטי ישראל 91 ועבודת ישראל 1 הם אותו בנין פינתי. ויש גם חומוס חג' בעבודת ישראל 2, או ביפת 93, או שעבודת ישראל 2, ויפת 93 הם אותו בנין פינתי.
האם היום אין שם אי תנועה במרכז הכביש שיכול להצביע על אפשרות לכיכר בעבר?
לא ידעתי שהשם כיכר חג' כחיל אינו רשמי. מדריך הרחובות של עירית תל אביב לא מכיר אותו. אולי לשם יש בסיס מוצק.
ב http://www.touchntour.info/kiosk/template.jsp?busi... כתוב:
חג' כחיל
משפחת חג' כחיל נמצאת בעסקי המסעדנות כבר 40 שנה בקירוב (מאז 1973). בבעלותה מסעדות חומוס, פלאפל ושווארמה וגם כיכר יפואית שהפכה עם השנים לכיכר חג' כחיל.
במסעדת חג' כחיל החדשה שנפתחה ממש מול כיכר השעון ביפו, בחר נעים חג' כחיל להציע לאורחיו מטבח ערבי ...
יש בדף גם את סמל המסעדה, או שזו כבר רשת. סוס רתום לדיליג'אנס עם השם בעברית.
לצפיה ב-'ובאינטרנט הכרכרות מוזכרות גם בהקשר כיכר השעון'
ובאינטרנט הכרכרות מוזכרות גם בהקשר כיכר השעון
09/07/2018 | 00:49
2
8
למשל בבקורת המסעדות ב http://saloona.co.il/losogeretape/?p=1984. שאולי נכתבה על פתיחת המסעדה שלהם בכיכר השעון, אני הצלחתי להתבלבל.
לצפיה ב-'חנות מסבא עשויה להיות מלפני 1948. ואולי השם כחיל נפוץ.'
חנות מסבא עשויה להיות מלפני 1948. ואולי השם כחיל נפוץ.
09/07/2018 | 01:02
3
נראה שהיום כבר מדובר במשפחה עניפה, שלא חיה בשלום. ואולי כחיל הוא שם נפוץ. איני יודע.
... ב 3 ספטמבר 2017 הוגש לבית משפט המחוזי בת"א כתב אישום באמצעות עו"ד הדר צור מפרקליטות מחוז ת"א. לפי כתב האישום, הנאשמים קשרו להלך אימים על הדוד שלהם, וזאת על מנת להניע אותו למסור לידיהם חנות שרכש מסבא שלהם, וכן סכום של 40 אלף שקל. ...
לצפיה ב-'כיכר עיריית יפו - נהרסה אחרי 1948'
כיכר עיריית יפו - נהרסה אחרי 1948
09/07/2018 | 01:53
7
בצומת של שדרות ירושלים פינת דרך בן-צבי.

לצפיה ב-'לפני 1948 היו כיכרות שהם נהרסו או נמחקו '
לפני 1948 היו כיכרות שהם נהרסו או נמחקו
09/07/2018 | 01:49
2
7
שדרות ירושלים ב-יפו היו משובצות עם כיכרות והם כולם נהרסו אחרי 1948.

באתר של עיריית תל אביב 
לצפיה ב-'ahuzot באתר העיריה? פרט בעיתי בהדמיה. מקור השם. '
ahuzot באתר העיריה? פרט בעיתי בהדמיה. מקור השם.
10/07/2018 | 16:16
1
3
1. אמנם אחוזות בית היא חברה עירונית, אך מה פתאם זה באתר העיריה?
2. יש שם תמונות הדמיה. בתמונות רואים מדרגות, ושיפוע צר לצידן. אולי משבטי ישראל לעבודת ישראל. לעינים הלא מקצועיות שלי נראה שהשיפוע מיועד לאפשר מעבר שם למי שלא יכול לעבור במדרגות. אבל הוא צר מדי. הוא לא עושה את העבודה. אולי הוא רק לטובת הגבול עם הכביש, ואין קשר למשתמשי המדרכה. זה לא המקרה היחיד ברחוב יפת של מצב כזה.
3. מענין אם שם הכיכר הלא רשמי הוא בגלל המסעדה משנות ה 70, או שהזכרון הקולקטיבי שם מספיק חזק כדי לשמר שם עממי, או רשמי, מהעבר. אבל כנראה שכיכר יפת-שבטי ישראל יגבר בעתיד על (חאג` כחיל). ואולי הכיכר תקבל שם משל עצמה. האם waze מכיר את חאג` כחיל?
לצפיה ב-'לא שזה ידוע לי'
לא שזה ידוע לי
10/07/2018 | 23:21
5
היו הרבה כיכרות בעיר יפו שהם נימחקו אחרי קום המדינה
לצפיה ב-'איך אפשר למצוא שכ״ד ממוצע לדירות חדשות בעיר בשכונה מסוימת'
איך אפשר למצוא שכ״ד ממוצע לדירות חדשות בעיר בשכונה מסוימת
19/05/2018 | 20:12
11
23
אני שואל על רמת גן ותל אביב.

אני מבין שזה משתנה בין בניין לבניין.

אבל איך אוכל לדעת - עבור שנת בנייה מסוימת, קומה מסוימת. מה שכ״ד הממוצע בשכונה מסוימת ברמת גן?

יד2 - אני רואה רק שכ״ד כללי לרמת גן (ככ רחב)
מדלן - בכלל לא מראה ממוצע שכ״ד

אני רוצה להבין את התשואה לפני רכישת דירה להשקעה ברחוב מסוים
לצפיה ב-'משולש ערים'
משולש ערים
20/05/2018 | 02:52
26

רמת גן- גבעתיים-ת״א.
אני רוצה לרכוש דירה להשקעה (ואולי מגורים בעתיד הרחוק).
יש לי אופציה ברמת גן או בת״א.
שתיהן במרחק של כביש אחד מהשני (ערבי נחל ת״א).
האם יש משמעות מרחיקת לכת מבחינת מחיר מכירה עתידי
אם הדירה בשטח רמת גן ולא ת״א?

כלומר: תו חניה, כרטיס תושב עם הטבות לכרטיס תושב ת״א
דברים נוספים?
המחיר של הדירה התל אביבית יעלה ביחס גבוה יותר מזו של הרמת גנית (אם כאמור שניהם במרחק כביש אחד מהשני ושניהם מזרחית לאיילון)?

לצפיה ב-'רד מזה'
רד מזה
20/05/2018 | 17:23
2
59
כדי להשקיע ולהרוויח צריך להתמחות, כי אף אחד לא מחלק כסף במתנה. זה אומר להכיר מעולה את השטח.
אם אינך מכיר את העיר והשכונה לפני ולפנים אז רוב הסיכויים שתפסיד כסף.

מחירי הנדלן עלו בעשור האחרון כתוצאה מקפיאה ואף ירידה ריאלית במחירי הדיור בעשור הקודם,  תהליך ירידת הריבית ומיעוט התחלות בנייה. לכן כל אהבל שלא מבין כלום עשה כסף.
כיום המגמה השתנתה: הריבית מתחילה לעלות, מספר התחלות הבנייה עלה, כולל מיזמי מחיר למשתכן. כמו כן העלו את מס רכישה ל 8% (מה שאומר ש 3 שנים ראשונות שכ"ד הולך למדינה) ומס שבח הולך ועולה (פעם היה פטור מלא וכיום לאט לאט הוא עולה).
לכן השקעה בדירה בגוש דן בתשואה נמוכה איננה אטרקטיבית ועדיף לחפש באזורים אחרים (לא ב"ש שכבר מזמן מוצתה). באם המדינה תחליט למשל על הקמת שדה תעופה בינ"ל שלישי בצפון אז זה יהיה אזור הרבה יותר מעניין להשקעה למשל (משקיעים בב"ש הרוויחו יפה בעשור החולף מתהליך מעבר צה"ל לנגב, גם אם לא ממש קורה בפועל אבל הדיבורים על זה העלו את המחירים ולכן כיום משקיעים ממולחים מממשים את האקזיט)

כתחליף להשקעה בנדלן אפשר להתעניין בהשקעה בשוק ההון, כשיש שפע אלטרנטיבות השקעה. מניית גזית גלוב למשל, שזו חברה של מאות קניונים בכל רחבי העולם, מציעה תשואת דיבידנד של למעלה מ 4% ברוטו (כשאחרי 25% מס זה 3% נטו, יותר טוב מכל דירה בת"א). מניה בשער 3300-3400 כיום משלמת כל רבעון 35 אגורות דיבידנד, ובנוסף יש אפסייד לרווח בשער המניה, כי היא נסחרת מתחת להונה העצמי.
כל רבעון אתה מקבל "שכר דירה" בצורת דיבידנד ישר לעו"ש באופן אוטומטי. בלי להתעסק עם דיירים, בלי לדאוג לנזילה בברז, בלי לחפש דיירים או לדאוג שהדירה תהיה ריקה.
גזית גלוב היא כאמור רק דוגמה אחת. יש עוד אלפי אלטרנטיבות. תתעניין למשל בריט-ים (רק שים לב להשלכות מס). יש כמה בודדים בישראל ואלפים בארה"ב. העו"ש שלך לא מבדיל בין שקל שמגיע משכ"ד לשקל שמגיע מדיבידנד. שקל זה שקל.

חוץ מזה מה אתה נדבק דווקא לנדלן למגורים? (כי זה מה שכל גב' כהן אהבלה יודעת). למה לא משרד או מסחרי (חנות, מסעדה)? אלה מניבים תשואה כפולה. נכון, זה יותר סיפור וחייבים להתמקצע, אבל התשואה לא בדיחה. תחנת דלק מניבה 8%. פי 3 מדירה.

ואם מחירי הנדלן ירדו קצת? לא יקרסו. סתם ירדו קצת. נגיד 10-20% בעשור הקרוב. לא משהו דרמטי. כמו כלום יכול לקרות כתוצאה מהתהליכים שהוזכרו לעיל. בכלל נמחקת. גם לא עשית שקל וגם בכלל סבסדת דיור לאנשים זרים. לא חראם? מה? אתה סוכנות סיוע אונר"א להומלסים? מי שמכר לך את הנכס עקץ אותך יפה יפה. הוא חלב את כל השמנת בעשור החולף ואתה חוטף את כל ההפסד ישר לפנים (אלא אם כן איכשהו תצליח להוריד את המוכר בכמה מאות אלשחים טובים ממחיר השוק, כדי לגלם את ההפסד העתידי, אבל זה לא פשוט לביצוע ויותר קל לאמר מלבצע). 

כן אפשר להרוויח בנדלן למגורים אם בבניין המאד ספציפי יתבצע תמא, שאיננו מגולם במחיר הנכס (והוא בד"כ כן מגולם, זה שמוכר לך לא מטומטם).
כמו כן אם אין לך דירה ואתה זכאי מחיר למשתכן אז זה גם אפיק השקעה הרבה  יותר מעניין מסתם דירה כי המדינה מציעה לך סבסוד של כמה מאות אלשחים סתם ככה, במתנה (על חשבון כלל משלמי המיסים, אין פיה טובה). אתה לא חייב לגור בדירה. אפשר גם להשכיר ואחרי 5 שנים להעיף את הנכס.
בת"א בשנה הקרובה אמור לצאת מכרז כזה במזרח יפו. להערכתי כל משקיע נדלן שמבין טיפה מכל רחבי ישראל ינסה להגריל שמה דירה. חצי מיליון עד מיליון שקל מתנה. ה catch הוא להיות זכאי ולהצליח להגריל. איפה עוד מקבלים מתנות כאלה בגוש דן?

בר"ג היה מכרז קטן בשנה החולפת. דירת 3 חדרים ב 1.4 מלש"ח. גם זה דיל מצויין להשקעה.

ידידה שלי זכתה בראשל"צ. 930 אלש"ח לדירת 3 חדרים חדשה. אין דברים כאלה. זה חצי מיליון שקל מתנה מינימום. מבחינתה זה לא רק להשקעה אלא היא לגמרי הולכת לנטוש את ת"א ולעבור לראשל"צ אחרי שהדירה תהיה מוכנה.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
20/05/2018 | 21:39
1
21
אבל גם השקעה בשוק ההון צריך להיות מומחה.

ולגבי קנית דירה- אני לא רואה דרך שכל מי שקונה דירה יכיר כל שכונה בה הוא מתכנן לקנות. זה לא ראלי. 

העניין הוא שהשיקולים שמנית - עליית ריבית. עליית תשואות אגחים - גם מרמזים ששוק המניות צפוי לרדת.

ואז מה - קונה מניית גזית גלוב. מניבה דיבנדים. מפסיקה אחרי שנה. ומחיר המניה יורד בחצי.

אז זה לא מחיקה כמו שאתה מתאר שמחיר הדירה ימחק רווח?

הרי יש לי שאריות אפריקה ישראל שמעולם לא ממשתי אבל ירדו כמעט ל0%.

מה גם - שנניח שערך הדירה יעלה אחרי רכבת קלה. ובכלל התחדשות עירונית מסביב. זה גם סיכוי לעלית המחיר.

אתה חושב שבת״א רבתי קרוב- יהיה אי פעם עודף היצע על ביקוש?

אני פונה לנדלן כי אני לא מכיר איך בוחרים ומשכירים משרדים וגם מתוך ראיה שזו דירה שאוכל גור בה בעצמי בעתיד הרחוק.

לצפיה ב-'נכון, אתה צודק'
נכון, אתה צודק
21/05/2018 | 10:12
152
1. כדי להצליח להרוויח בשוק ההון לאורך זמן חייבים להבין בנושא. מי שלא מבין פשוט פונה למי שכן מבין - יש לך יועץ בבנק. תעזר בו.
פה בתפוז אני מנהל את פורום בורסה ושוק ההון, וגם שם אפשר לקרוא על רעיונות השקעה.

2. השורה השנייה שרשמת היא לא פחות ממפחידה!
שים לב שהמשמעות היא להמר על 2 מיליון שקל (או מיליון וחצי, לא משנה). טוב, אם התיק שלך הוא 20 מלש"ח אז זה פחות נורא ממה שזה נשמע ואם הוא 200 מלש"ח אז באמת קשה לצפות ממך להיות תותח בכל נכס ונכס בתיק. אבל... אם בעצם מדובר בהשקעה היחידה או הכמעט יחידה שלך? כזו שכל ההון שלך מושקע בה?
אז כן! בהחלט! אני מצפה ממך לא להבין קצת אלא להיות תותח! אם אני מעיר אותך באמצע הלילה אתה יכול לצטט לי מחירי מכירה והשכרה באזור בשנים האחרונות. אתה מכיר היטב את קהל היעד שמגיע לשכור באזור וכו.
נשמע לך בלתי אפשרי? למה? זה הלא מה שכל מתווך קטן באזור יודע. זה הביזנס שלו. לכן אם אתה לא מבין בזה אז שווה לך להעזר באיש מקצוע כזה, שכן מבין, גם אם זה יעלה לך כמה לירות.
אתה יכול להיות בטוח שמשקיעים אחרים מר"ג כן מבינים בזה פשוט כי זה האזור שהם חיים בו, ואז מה הערך המוסף שלך עליהם? רק אם אתה מוכן לשלם יותר יקר מהם, ואז מה עשינו? אנחנו לא קונים נכס בשביל היופי או ההרגשה הטובה אלא כדי לעשות כסף.
כל עוד השוק עלה על עיוור, הודות לירידת הריבית, אז באמת לא היה צריך להבין הרבה. כל יריה בינגו. עכשיו נגמרה החגיגה.
היי. זה כסף שלך. לא שלי. לי באמת לא משנה אם תרוויח או תפסיד בהשקעה X. לך צריך להיות אכפת וכדי להעלות את סיכוי ההצלחה כדאי שתהיה תותח. כי אתה מתמודד מול אחרים שחלקם כן תותחים.

3. נכון. אתה צודק שעליית הריבית משפיעה גם על שוק ההון, אולם זה, בהיותו מגיב הרבה יותר מהר, כבר הגיב לעלייה בעוד שוק הנדלן הוא ספינה שמסתובבת הרבה הרבה יותר לאט (ובחודשים האחרונים מתחיל אכן להסתמן שינוי מגמה). כאמור אם תצליח להוריד את המוכר בכמה מאות אלשחים אז יתכן והמחיר החדש והמונמך כבר יגלם את השינויים הכלכליים בשוק אבל מוכרי דירות בד"כ אינם מתפעלים במיוחד להוריד מחירים כפי שכן עושים בשוק ההון. אתה כרגע בצד של הקונה, אז אין לך סנטימנטים ואתה רוצה מחיר כמה שיותר נמוך.

4. נכון. יכול להיות שגזית גלוב תפסיק לחלק, ואז נהיה תלויים רק בשינוי השער (יש הרבה מניות כאלה שאינן משלמות דיבידנד), אך הסבירות לכך די נמוכה.
עד כה במשך שנים רבות רבות היא כן שילמה. כל רבעון. אפשר לכוון שעון לפי החלוקה. מה שכן אף אחד לא חותם לך לגבי כמה יחלקו. היא בעצם סוג של ריט. די סולידי ומשעמם (אבל בהשקעות צריך שיהיה גם משעמם כאלה, ובצד אפשר טיפל'ה הרפתקאות ביוטק וכיו"ב).

5. במקומך את מניית אפריקה השקעות הייתי מוכר כי היא תעלם ל 0. זהו. החברה פשטה רגל (תהיה תספורת באגחים) כך שהמניה שלה בעצם לא שווה כלום (כיום נסחרת בש"ש של כ 30 מלש"ח כך שיש עוד מקום לרדת). אם יש לך עוד ני"ע, ורצוי מורווחים, אז אפשר לנצל את ההפסד ממכירת אפריקה המופסדת כדי למכור גם את הניירות המורווחים ולא לשלם מס. אחרי זה אתה תמיד יכול לקנות מחדש את הניירות המורווחים. כל ההתעסקות היא אך ורק כדי לצמצם את המס ב 2018. דווקא האגחים של אפריקה כן מעניינים ויש לי בתיק את אפריקה כו. היא כיום בתהליך של הסדר חוב הכולל תספורת, שיחסית למחיר האגח כיום (אזור ה 80-81) עשוי להניב רווח של 10-15% תוך שנתיים. הרבה יותר טוב מדירה בר"ג, בגלל זה שמתי שם כסף, אבל זה גם מסוכן ותנודתי יותר מדירה. שוב. האגח. לא המניה. המניה שווה 0.

6. צודק. התקנת קו רכבת קלה עתיד להשביח את האזור אבל בהקשר הקו האדום זה כבר שייך להיסטוריה. אין אחד (ובפרט זה שמוכר לך) שלא יודע את זה כי זה כבר עמוק בביצוע. קו ירוק וסגול קצת יותר רחוק ולכן אם אתה מחפש רווחי הון כתוצאה מהשבחה אז הייתי מחפש לאורכם. התחדשות עירונית אומר שתהיינה הרבה יותר דירות מתחרות מולך בהשכרה.

7. בת"א כבר היה עודף היצע. היו שנים שבהם העיריה הציעה מילגות לסטודנטים כדי שיסכימו לבוא לגור בשינקין. עד לפני עשור היו לך שכונות נטושות בדרום ת"א - למה אתה חושב האפריקאים נכנסו דווקא לנווה שאנן, שפירא והתקווה? היו נכסים ריקים שישראלים לא רצו להכנס אליהם ואז נכנסו או גורמי שוליים (נרקומנים, זונות, שבחים), עובדים זרים חוקיים ולא חוקיים (שאגב מהם עושים תשואה פנטסטית, המשקיעים ובעלי הדירות שם הרוויחו טונות כסף מהשכרה לאפריקאים). בראש העין יש כיום עודף היצע עם דירות חדשות ריקות וכך אני מכיר זוג שנטש את ת"א ועבר לשם. למה? 4000 שקל לדירת 5 חדרים חדשה מהניילונים. ומה עם הפקקים? אין פקקים, כי הוא מוסיקאי שעובד בלילה. באם מדינת ישראל תצליח למשוך אוכלוסיה למטרופולין חיפה/קריות (שאגב יש שם דירות ריקות) או ב"ש אז הביקוש למטרופולין ת"א יכול לרדת.
באם הנכס שלך הוא נכס נחשק (חדש או במיקום מוצלח) אז תמיד יהיו לו קליינטים אבל אם הוא חלש? (נגיד קומה 4 ללא מעלית בשכונה לא מבוקשת) אז בהחלט הוא יכול לעמוד ריק ונכס ריק לא מניב תזרים, ואם אתה גם ממונף אז בכלל הלך עליך.

8. אז תלמד. אתה לא משקיע בנכס בגלל שכיף לך אלא בגלל שאתה רוצה להרוויח. בשביל תשואה כפולה לא שווה לך ללמוד? זה יכול להיות שווה לך עוד כמה עשרות אלשחים לשנה.
שים לב שאתה חייב להיות מקצוען ולהבין בתחום, כי סיכון נכס ריק בנדלן משרדי גבוה בהרבה מבנדלן למגורים. בהקשר הזה צלול ותתעמק בריט1 וסלע נדלן, שאלה ריטים בתחום המשרדי מזה שנים רבות.

9. שימוש עתידי שלך בנכס זו אכן סיבה כן טובה לתעדף השקעה בדירה ע"פ משרד, למרות התשואה הנמוכה יותר, כי בסופו של דבר יש פה הוצאה שאתה חייב להוציא. נכונותך לגור בנכס שלך מצמצמת דרמטית את סיכון "נכס ריק". זה סופר קריטי בבחירת דירה במחיר למשתכן. אם אתה מוכן להגר לקרית מוצקין (דוגמה)? אז ההשקעה שם הופכת לאטרקטיבית יותר. אני מכיר מישהי מגוש דן שמוכנה לעשות את זה, בתרחיש כשל "נכס ריק", מה שהופך מבחינתה את ההשקעה לפחות מסוכנת.
בכל אופן אם כיום אין לך דירה ואתה זכאי אז הרבה לפני שמתעניינים בדירה קיימת שווה לנסות להגריל אצל כחלון, כי משלמי המיסים מציעים לך מתנה פנטסטית חד פעמית של מאות אלשחים. למה? ככה, רק בגלל שאין לך דירה כיום. אם תקנה דירה להשקעה הפסדת את המתנה הנדירה הזו. לא חראם? אתה משקיע ובסופו של דבר רוצה להרוויח, אז מה אכפת לך אם תרוויח בדירה ישנה קיימת או בדירה חדשה עתידית? ועל החדשה העתידית עוד מציעים לך צ'ופר.
המתנה הזו תאפשר לך להרוויח גם בתרחיש ירידה מסויימת (10% עד 20%) בשוק הנדלן.
לכן שווה לך לשים צלב על המטרה במזרח יפו. בהנחת 1.5 מלשח לדירת 3 חדרים חדשה שם, ו 4000 שקלים שכ"ד (הנחה שמרנית לדירת 3 חדרים חדשה ביפו) זה אומר למעלה מ 3%. אם הערך יעלה בעתיד (ממחיר הקניה המסובסד! ) או שהשכ"ד יהיה גבוה יותר? התשואה תעלה. בשביל ת"א זה די טוב.
תהיה לך רק בעיה אחת "פעוטה" - להצליח להגריל שם כי מה שאני יודע גם עוד אלפי משקיעים אחרים, לא פחות ממולחים, יודעים.

הנ"ל איננה המלצה לפעילות בני"ע מכל סוג שהוא, הכותב מחזיק בני"ע גזית גלוב ואפריקה אגח כו'
לצפיה ב-'תמחור דירה רמת גן גבול גבעתיים'
תמחור דירה רמת גן גבול גבעתיים
31/05/2018 | 01:48
6
9
אני רוצה לרכוש דירה אחרי פינוי בינוי בשכונת הראשונים ברמת גן.

קבלתי הצעת מחיר של 2,7 משח. קומה 4. 97.8 מר+ 7.8 מרפסת.

זה אומר 25,471 שח למטר. לא?

איך אוכל לדעת אם זה מחיר סביר והוגן לדירה חדשה באזור (אין הרבה כאלה להשוות מולן ובטח רק בזמן ישן יותר).

קבלנים אחרים ראיתי במחירים גבוהים או נמוכים מזה- אבל זה תלוי תכנן דירה- אם מלבנית או ריבועית. נניח.

לצפיה ב-'מה מעניין בזה?'
מה מעניין בזה?
31/05/2018 | 11:24
2
158
1. כמה שכ"ד אתה חושב שתצליח לקבל בר"ג? בשביל 3% אתה צריך לקבל 81 שנתי שזה 6500 שקלים. זה די יקר כשבמחירים דומים אפשר לשכור 4 חדרים בצפון ת"א (דירה ישנה כמובן), ורוב ר"ג זה לא אזור מי יודע מה מבוסס. יש לי חבר ששוכר 4 חדרים בר"ג ומשלם מתחת ל 5000. אמנם דירה ישנה, בניין מגעיל בלי מעלית, בלי טיפה דשא או ירוק בעיניים (לקחו הכל כדי לייצר חניה משותפת) ולא בניין מלוקק אחרי תמא אבל עדיין - יהיה די קשה לקבל כאלה מספרים מהשוכרים. חביבי - זה לא מרכז ת"א עם שוכרים צעירים אהבלים שמוכנים לשלם מספרים מופרכים. בר"ג אנשים מתחשבנים איתך על כל שקל כך שהתשואה עלולה לרדת ל 2% שזה די בושה. במניית גזית גלוב המצ'עממת אני עושה יותר כסף (תשואת דיבידנד שנתית 4% ברוטו 3% נטו אחרי מס) ואני לא צריך להשכיב 2.7 מלשח אלא אפשר גם אחוז מזה (27 אלשח) ויכול לקנות או למכור בשנייה.
אז תשואה משכירות? אין כאן.

למה אתה חושב שתראה תשואה מעליית ערך? מה אתה מבין שאלפי משקיעים אחרים לא יודעים? אתה אפילו לא רמת גני מקומי, נכון? אז איזה ערך מוסף אתה מביא לעיסקה?
שאלות קשות שאולי לא נעים לקרוא אבל היי, זה כסף שלך חביבי, לא שלי. פקינג 2.7 מיליון שקלים! מן הסתם כל הכסף שלך בחיים. לי לא משנה אם יעשקו אותך ויורידו לך את המכנסיים ותפסיד חצי מיליון שקל בלי למצמץ. לך צריך להיות אכפת. כסף שלך. לא שלי.

האם אתה מודע לכך שהדירה שלך ממש לא מיוחדת וחוץ ממך יהיו עוד אלפי דירות בר"ג שיעברו תמא ומשקיעים רבים ירצו לממש אקזיט אחרי שקנו במחירים של חצי ממך - אז למה שהמחיר יעלה?
הנה דוגמה לפרוייקט שמתחרה בך:
וראה את המספרים מלפני שנתיים: 1.8-1.9 מלשח ל 4 חדרים חדשה, כלומר משקיעים שגם יסכימו למכור נכס באקזיט יותר נמוך ממך (מה שיקשה עליך לייצר עליית ערך) וגם יסכימו להשכיר בשכ"ד יותר נמוך ממך (לכן יהיה קשה לחלץ 6500 שקל ל 4 חדרים בר"ג). בעיה.
מתחת ל 2 מלשח ל 4 חדרים בר"ג זה מחיר סביר לעיסקת השקעה (גם בהנחת 5000 ש"ח חודשי תצליח לגרד 3% כך שלא תפשוט את הרגל כ"כ מהר בתרחיש עליית ריבית). 2.7 זה יקר מאד. מילא אם אתה רמת גני שגר כל החיים בעיר ורוצה להמשיך לגור בה, בכ"ז יש לך סנטימנטים, אבל אם אתה סתם משקיע? למה שתתנדב לשלם 700 אלף יותר מהלימיט העליון?

כפי שרשמתי קודם - אם כבר אז תכוון למחיר למשתכן (בהנחה שעדיין אין לך דירה וזו דירה ראשונה). בשנה שעברה היה למשל מכרז בר"ג בו הציעו דירות 3 חדרים חדשות ב 1.4 מיליון - oh. פה כן אפשר לעשות כסף! כי המדינה (ציבור משלמי המיסים) מסבסד לך מתנה של מאות אלפי שקלים על חשבון הברון. ה catch כמובן הוא להצליח לזכות בדירה, וזה די קשה כי מה שאני יודע יודעים עוד חצי מהמשקיעים בגוש דן. זה מה שמשקיעים מקצוענים עושים. אתה מקצוען או חאפר?
אם אתה רוצה להפוך למשקיע מקצוען אז תתחיל להתעמק כי עכשיו אתה כבר לא עולה עם כל השוק הודות למגמת ירידת ריבית אלא בדיוק להפך, וזה בדיוק המקום שבו משקיעים חדשים כמוך עלולים להפסיד את התחתונים.

הלאה. אם כבר מחפשים במזרח העיר אז למה שלא תחפש דירת 4 חדרים במיזם תמא ביד אליהו? כנראה יעלה לך פחות מ 2.7 מלשח ויותר קרוב ל 2. צפויות להגיע אלפי דירות כאלה לשוק בעשור הקרוב, וכולן כולן תתחרנה בדירה הזו בר"ג.
בכפר שלם שיווקו לפני שנתיים 4 חדרים ב 1.6 ו 5 חדרים ב 1.8 (אז, היום כבר לא תצליח למצוא כאלה מספרים) - כפי שאתה רואה, במזרח העיר אתה צריך לחפש מחירים של מתחת ל 2 מלשח ל 4 חדרים כדי שיהיה לך איזשהו סיכוי לעשות כסף. גם פ"ת בא בחשבון כשאני מכיר מישהו שקנה 4 חדרים בבניין מפואר באם המושבות ב 1.8, והוא שילם די יקר כי הוא קנה לעצמו. אפשר למצוא גם יותר זול.
לצפיה ב-'המחשה נוספת'
המחשה נוספת
03/06/2018 | 18:08
1
9
בפורום בורסה ושוק ההון אנחנו כל יום בוחנים השקעות פיננסיות. כל יום!
אחד מני"ע זה מגוריט, שזה ריט ציבורי שמתעסק עם נדלן למגורים בישראל. ריט לא משהו (בלשון עדינה). יש 2 ריטים הרבה יותר טובים, המתעסקים עם נדלן עיסקי: ריט1 וסלע נדלן.

מה שכן, אפשר להסתכל על העסקאות שמגוריט עושים כדי לקבל איזושהי נקודת ייחוס לגבי מחירים.
הם קנו לפני כשנה בניין בר"ג (פרוייקט מרום נגבה), לפי תמחור של... 2 מלש"ח לדירת 120 מטר, וצפי שכ"ד של 6000. כפי שאנחנו רואים אכן יש פה סוג של לימיט פסיכולוגי של 2 מלש"ח לנכס ממזרח לאיילון.

מכאן שאלו שניסו למכור לך 4 חדרים ב 2.7 כנראה ניסו להשחיל אותך בכמה מאות אלשחים טובים, מה שהיה הורס לך את העיסקה (שזה יכול לקרות כי כולנו בני אדם ואי אפשר להבטיח שכל טרייד השקעה יהיה מוצלח , אין משקיע אחד בבורסה שלא גם הפסיד פעם, קורה, אבל כל הרעיון הוא שהטריידים המורווחים יאפילו על המופסדים), ומכיוון שכמשקיע פרטי סביר שנכס ב 2.7 מלשח זה הנכס היחיד שיהיה לך בתיק הרי שכל התיק יהרס, וזה כבר כן כואב כואב.

מה שכן ראוי לסייג ולאמר שלא כל ר"ג זה אותו הדבר. מן הסתם יש אזורים מבוקשים ויקרים יותר ופחות, וכנראה הפרוייקט שהציעו לך מציע קירבה למתחם התעסוקה הבורסה ולת"א. יש לזה ערך אבל אם כמשקיע אתה לא רואה מזה תשואה אז זה פשוט לא מעניין.
אתה לא קונה דירה בשביל היופי אלא כדי לעשות כסף (אלא אם כן היא מיועדת לשימוש עצמי ואז זה סיפור אחר).

לכן אני מציע שאם זו דירה ראשונה שלך אז תתמקד במיזמי דיור למשתכן. ההצעות שתקבל כמשקיע תהיינה טובות יותר, ומאחר ויש לך רק כדור אחד במחסנית אתה חייב לצלוף.
תהיה מקצוען. לא בוער שום דבר. אחרי שתסרוק 100 עסקאות "על יבש" תתחיל לפתח ניסיון ויכולת בררנות.
לצפיה ב-'הצעת השקעה חילופית'
הצעת השקעה חילופית
05/06/2018 | 14:28
12
דירה דומה לדירה שחשבת בר"ג, רק בחצי מחיר! 1.3 מלשח ל 4 חדרים חדשה בקרית אונו. לגמרי אזור ביקוש.
אין ספק שזו הצעת השקעה עדיפה בהרבה.
יש רק catch "קטן" - להצליח לזכות בה.
רמז: לדעתי צפויה הסתערות המונים כך שיהיו לפחות 10 מועמדים על כל דירה מוצעת בקרית אונו.

לצפיה ב-'כחלון שובר ת'שוק ומציע לך דירה בר"ג ב... מיליון וחצי!'
כחלון שובר ת'שוק ומציע לך דירה בר"ג ב... מיליון וחצי!
04/07/2018 | 10:59
2
7
מקווה שלא נכנסת להשחלה של ה 2.7 מלש"ח.
כחלון עכשיו שובר ת'שוק ומציע לך דיל עוד יותר טוב מהדילים שרשמתי למטה - דירה חדשה בר"ג ב... מיליון וחצי שקל!
זה אומר שמי שקנה ב 2.7 אכל אותה חזק חזק.

מיליון וחצי לדירה חדשה בר"ג זה מתנה של לפחות חצי מיליון שקל!
יש רק catch אחד - להצליח לזכות במתנה הזו של 500 אלף שקל.

לחילופין כחלון מציע עכשיו דיל של דירה חדשה בישראל במחיר שצריך לשפשף את העיניים כדי להאמין: 400 אלף שקל!
ברור שלא בגוש דן/שרון/שפלה/י-ם/חיפה/קריות, אלא ב... בית שאן.

גם למשקיעים זה עשוי להיות מעניין. אלף שקל לחודש ועשינו 3%.
הדיל הבא שאני מכיר אצל כחלון זה פרדס חנה/חריש, אבל במחיר כפול של 800 אלש"ח. משקיעים שקנו בחריש דירה חדשה ב 800 אלש"ח משכירים אותה באלפיים שקל ועושים 3%.
מי שישיג דירה חדשה בר"ג במיליון וחצי יוכל להשכיר אותה ב 3750 שקל וגם כן לעשות 3%. אין בעיה להשכיר דירה חדשה בר"ג במחירים כאלה. תהיה הסתערות המונים. אנשים ישמחו לשלם גם אלפיה יותר - 4750 (לדירה חדשה).

מי שמסכים לשלם כיום 7000 שקל על 3 חדרים במרכז ת"א הוא פשוט מעופף, גם אם הדירה נחמדה. ת"א נחמדה אבל לא שווה מחירים כאלה.

נ.ב. מניית גזית גלוב ירדה קצת ונסחרת כיום באזור ה 3300. בהנחת 38 אגורות רבעוני זה אומר 4.6% תשואה ברוטו. לא רע. 
המלצה עדכנית של לאומי על גזית גלוב:
https://www.themarker.com/markets/1.6241314
לצפיה ב-'אבל אני לא זכאי כי אני משפר דיור. רווק בן פחות מ35'
אבל אני לא זכאי כי אני משפר דיור. רווק בן פחות מ35
04/07/2018 | 16:13
1
7
מה תנאי הזכאות?
לצפיה ב-'אם כך אז זה באמת סיפור אחר'
אם כך אז זה באמת סיפור אחר
09/07/2018 | 16:52
5
מה שכן יש גם צד חיובי לעניין - הודות למימוש הדירה הקודמת ההון העצמי שאתה יכול להביא גבוה יותר מרוכש דירה ראשונה, ומאפשר לקנות דירה טובה בשוק החופשי, בלי "טובות" מהמדינה לדירה נחותה.
בשוק החופשי אתה יכול להתאים לעצמך בדיוק את דירת חלומותיך, איזו קומה תהיה, אילו כיווני אויר, לקבוע את מיקום שקעי החשמל, איזה מטבח יהיה, איפה בדיוק הקיר יהיה ועוד כהנה וכהנה.
כל אלה דברים קטנים שאין במפרט הבסיסי והאחיד של דיור למשתכן ששמה מה שתקבל במיליון וחצי לדירה בר"ג אומרים יפה תודה רבה.
וכמובן והכי חשוב - דירה בשוק החופשי אתה לפעמים יכול לקבל דירה לכניסה מיידית או בשנה הקרובה, בעוד שבמכרזי דיור למשתכן? אוהו. צריך סבלנות. הרבה סבלנות, ובשנים שמחכים משלמים בינתיים שכ"ד, כך שיש גם חסרונות לשיטה.

לדעתי למי שמחפש לעצמו את הדירה בה הוא יגור יש היגיון בלקנות דירה, גם אם איננה מציאה, כי הוא זה שהולך להנות ממנה ואם עולה יקר יותר? אז עולה. מה לעשות? החיים עולים כסף. אנשים גם נוהגים במרצדס ולא רק בדאצ'יה רומנית ואוכלים במסעדת גורמה ולא רק לחם, גבינה וחביתה בבית.

מה שכן בכזה מקרה חשוב שתברר עם עצמך היכן אתה באמת באמת רוצה לגור (כי זה הולך לעלות לך ביוקר, לכן כדאי שתהיה די משוכנע) וגם אם תנסה להתמקח קצת עם הקבלן זה לא הולך להיות מחירי סופעונה כמו מיליון וחצי לדירה חדשה בר"ג. אין דברים כאלה בשוק החופשי. נסה לכוון וללחוץ לעבר ה 2 מלש"ח או לפחות להוריד בכמה מאות אלשחים בריאים את המחיר מ 2.7 שזה די גבוה בשביל ר"ג.

כהשקעה זה כאמור לא מעניין, וכפי שרשמתי קודם יש שפע אלטרנטיבות השקעה יותר מעניינות לדעתי, אבל אם מדובר בדירה לשימוש עצמי אז כאמור השיקול אם נרוויח ממנה או לא הופך למשני. גם ממכונית לא מרוויחים אלא זה מוצר צריכה שערכו פוחת. ערך הדירה לא יפחת כמובן משמעותית כמו רכב, אבל גם אם ירד 10-20%? לא סוף העולם. אתה תוכל להמשיך להשתמש בה כל חייך.

לגבי הגיל במחיר למשתכן זה פחות מהותי, כי בהנחה שאינך ילדון בן 22 אלא מעל גיל 30 (ילדים בד"כ פחות מתעניינים בלקנות דירה) הרי שעוד כמה שנים גם אתה תגיע לגיל 35 ותהיה זכאי. אני מנחש ש 35 זה רף בעת ההרשמה להגרלה, ולא בעת מסירת הדירה, אחרת גם בני 30 היו יכולים לגשת להגרלה.
לצפיה ב-'לא מובן לי'
לא מובן לי
26/06/2018 | 21:38
2
34
איך בדיוק הגשר החדש של הולכי הרגל משכונת מונטיפיורי אל שכונת ביצרון
אמור להיות ומתחתיו הקירוי של כביש איילון שהוא כבר אושר .............
מישהו יוכל להסביר לי בבקשה ?
לצפיה ב-'הקירוי עדיין לא אושר'
הקירוי עדיין לא אושר
28/06/2018 | 18:07
1
23
יש תוכנית כזו. מקווה שתגנז.

הגשר כנראה יהיה מבצעי בשנה הבאה.

במקום קירוי שייקח 20 שנה (ואז יהרס ברעידת אדמה גדולה) אפשר לתקתק עוד 3-4 גשרים כאלה וסגרנו ת'פינה. עוד 5 שנים הכל מבצעי וכל העסק יעלה עשירית.

אתה בחיים לא היית עושה כזה שיפוץ מטורף בבית הפרטי שלך, כאשר אתה יכול לקבל תוצאה די קרובה בעשירית התקציב אבל כאשר מדובר בכסף של הציבור? (ארנונה) חוגגים עליו כאילו אין מחר.
לצפיה ב-'מי צריך את הקירוי הזה '
מי צריך את הקירוי הזה
28/06/2018 | 19:15
17
אם הזוועה הזאת תאושר אז כל הפיח וכל הסירחון יגרום לתאונות דרכים.
העיקר שהם יוכלו לדחוף למעלה עוד כמה גורדי שחקים .........
לצפיה ב-'הערב יש את הלילה הלבן'
הערב יש את הלילה הלבן
28/06/2018 | 18:28
12
לצפיה ב-'ועוד שאלה על היסטוריה '
ועוד שאלה על היסטוריה
28/06/2018 | 00:59
8
ישנו בניין מגורים עתיק ברחוב חנינא בן-דוסא ( קרוב אל שוק הפישפשים ),
ש-ממש בכניסה אליו ניצב " סביל עותמני (מתקן שתייה טורקי) ",
אולי מישהו יוכל להסביר לי בבקשה על המקום ?
לצפיה ב-'פיתוחים בנווה שרת בת"א ב5 שנים הקרובות'
פיתוחים בנווה שרת בת"א ב5 שנים הקרובות
23/06/2018 | 19:23
1
15
ערב טוב

יש בבעלותי דירה חדשה בנווה שרת שאני שוקל למכור ולהחליף בדירה אחרת.
כיוון שזו להשקעה וגם החדשה הבאה להשקעה- אני תוהה מה יכול להשביח את הדירה בנווה שרת ובגללו שווה לי להשאיר אותה בלי להחליף.

אני תוהה איך אוכל לדעת מה הפיתוחים הסביבתיים שצפויים בשכונת נווה שרת בת"א (רחוב בית אל).

יש תכנון לקו הרכבת הקלה הירוק - אבל באיזה שנה צפוי?
דברו פעם על חיבור לכביש 4.
ראיתי כתבה על בניית פארק ציבורי גדול.

לאן לפנות כדי להבין אם יש צפי לתאריכים ולאישור סופי של הדברים.
לצפיה ב-'עבודות על הקו הירוק צפויות להתחיל ב 2019'
עבודות על הקו הירוק צפויות להתחיל ב 2019
24/06/2018 | 18:42
20
אבל לא ניפול מהכסא אם יתחילו ב 2020.

בכל אופן הקו הירוק הולך להיות שיפור משמעותי בקישוריות לרמת החייל ונווה שרת, שעד היום היתה בסוף העולם שמאלה.

מתישהו אמורים לחבר את רמת החייל לכביש 4/5, וכך לאפשר לאלפי הרכבים של ההייטקיסטים מהשרון להגיע לעבודה ולחזור בלי להתברבר בתוך שכונות ת"א. זה מייצר סתם פקקי תנועה מיותרים. ת"א לא מעניינת אותם בכלל. רק אזור התעסוקה.

באיזה פארק מדובר? אני יודע שמשקמים את נחל פרדסים.
לצפיה ב-'מטרד רעש'
מטרד רעש
22/06/2018 | 00:24
1
22
שלום,

לאחרונה פתחו מועדון ריקודים ברחוב רוקח 76 תל אביב (במועדון טניס) ליד פארק הירקון שפועל בימי שישי כל הלילה ולאחרונה גם נפתח בימי חמישי ומהוה מטרד רעש רב. זוהי אינה טיילת תל אביב והוא אחד המקומות הבודדים בגוש דן שהינו פסטוראלי ושקט (ושניתן "לברוח" עליו ממקומות רועשים אחרים שבגוש דן). מה ניתן לעשות בנידון האם זה ראליסטי לערער בפני עיריה על סגירה/העברה של מועדון זה מה הסיכוי?

לצפיה ב-'אפשר לנסות'
אפשר לנסות
24/06/2018 | 18:28
12
סה"כ יש באזור את נמל ת"א שיכול להיות פתוח ורועש.
שווה לנסות קודם לבקש מהם להוריד את הווליום בלילה, שזה בעצם מה שמפריע, ולא שהוא פתוח.
לצפיה ב-'סקירת שירותי אופניים שיתופיים'
סקירת שירותי אופניים שיתופיים
20/06/2018 | 08:01
2
19
דה מרקר מסקרים את תל-אופן, מובייק ו ofo

מובייק היו מיועדות לאוניבסיטה וסביבתה אך שלא במפתיע אפשר כבר לראות אותם בעוד נקודות בעיר.
לצפיה ב-'1) אצלי הידיעה בדהמרקר בתשלום 2) האם גלגלי ה "24 לא מפריע?'
1) אצלי הידיעה בדהמרקר בתשלום 2) האם גלגלי ה "24 לא מפריע?
22/06/2018 | 15:19
1
9
  1. הקישור לדהמרקר עולה אצלי בתשלום: ניתן לקרוא, הערכה, 20 מלים, והיתר רק בתשלום.
  2. האם אני מבין נכון שהחברות החדשות מציעות רק אופניים עם גלגלי "24? לפי מה שאני יודע, תל אופן, ומה שמקובל למבוגרים, הוא "26 או יותר מזה. באיזו מידה זה חשוב לחוית הרכיבה, בעיקר, כנראה, במרחק שאינם קצרים? מניח ש "24 מועיל לנשים, נוער, ולמחיר זול יותר של האופניים והחלפים.
לצפיה ב-'נסה לגלוש דרך הנייד'
נסה לגלוש דרך הנייד
24/06/2018 | 18:26
6
אני חושב שדרך הנייד הקריאה חינמית.

לגבי גודל הגלגלים - מאחר ורוב הנסיעות בעיר קצרות אני מניח שזה לא כזה מהותי אם הגודל הוא 24 או 26.
לי יש אופניים מתקפלים עם גלגלים בגודל 20, וזה אכן משמעותית פחות נוח לנסיעות שיוט מאשר גודל 26, וגם הנוחות פחותה (אני נוהג להתלוצץ ולאמר שאם עולים על נמלה אז חוץ מעוגמת הנפש גם מרגישים את העלייה ), אך שימושי ברכיבה אורבנית צפופה בה יכולת התימרון חשובה יותר ממהירות (ע"ע אבן גבירול)
לצפיה ב-'רצועת המע"ר הדרומית'
רצועת המע"ר הדרומית
21/06/2018 | 15:04
2
27
מה מתוכנן לגבי הרצועה הכלואה בין דרך חיל השיריון/החרש
לבין כביש איילון  ? ..................

לפני 20 שנה רצו להקים שם משהו בסיגנון מגדלי עזריאלי 
על הצומת של " לה-גארדיה פינת החרש " ( המגרש בו עמד בית אריזה ארי )
לצפיה ב-'דלק רכב מפתחים את המתחם'
דלק רכב מפתחים את המתחם
24/06/2018 | 18:56
1
11
אם אתה רוצה להיות שותף ומאמין באזור אתה פשוט יכול לקנות מניות של דלק רכב וויתניה.
לדעתי התימחור של דלק רכב די נוח להשקעה, ולכן יש לי מניות שלהם בתיק.

מוזר. הייתי בטוח שרשמתי על הפיתוח הזה כאן פעם. מילא.
מצרף קישורית מפורום בורסה ושוק ההון:
והכתבה בכלכליסט:
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/06/2018 | 09:02
6
אבל סתם רציתי לדעת מה היה שם לפני שהקימו את כל הבניינים היפים האלה.
אני זוכר שהיה שם את " בית אריזה - ארי " שהוא נהרס.
שלחתי מייל לאינציקלופדיה העירונית וגם לעירייה בקשר להיסטוריה של המתחם
ואף אחד לא ענה לי .
לצפיה ב-' מחלף קיבוץ גלויות '
מחלף קיבוץ גלויות
09/06/2018 | 22:29
11
31

האם לא כדאי לתכנן את כל המחלף הזה מחדש אחרי שהוא תוכנן במשך 15 שנה ובסוף נחל כישלון תחבורתי ? ...................
מתחם לודוויפול + בית ספר הולץ הולכים להתפנות משם בעתיד הקרוב ,
אז האם לא כדאי להרחיב את המחלף על כל השטח הזה שהוא יתפנה ,
ואחר כך להחיות מחדש את תחנת רכבת - תל אביב דרום 
ואחר כך בסמוך אליה להקים תחנה מרכזית חדשה על השטח של מיקווה ישראל ,
בימקום זאת המגעילה שיש אותה היום  .....................

לצפיה ב-'התחנה המרכזית החדשה בנווה שאנן היא מבנה פרטי של נצבא'
התחנה המרכזית החדשה בנווה שאנן היא מבנה פרטי של נצבא
11/06/2018 | 13:35
10
26
החברה הציבורית של קובי מיימון, החבר של שר האוצר כחלון וביבי נתניהו רוה"מ שלך.

אתה לא יכול ככה סתם להרוס לו את הנכס אבל אם תציע לו אלטרנטיבה הוא יסכים לשקול, אם זה ישתלם לו. זה רק ביזנס.
לצפיה ב-'חשבתי ש-תחבורה ציבורית נועדה לשרת את האזרח'
חשבתי ש-תחבורה ציבורית נועדה לשרת את האזרח
11/06/2018 | 21:02
9
19
אבל אפשר להקים תחנה מרכזית נוספת.
היום יש מחשבה להקים כבר 2 תחנות מרכזיות 
בכל עיר גדולה בעולם 
לצפיה ב-'והיא אכן משרתת רבים'
והיא אכן משרתת רבים
12/06/2018 | 16:42
8
14
כל מי שמשתמש בקווים העוברים בתחנה, וזה די הרבה אנשים.

בגדול, התוכנית של העיריה היא לפתח את המסופים ברחבי העיר, וכך פחות יזדקקו לתחנה אחת גדולה במיוחד.
אני מבין שמתכננים בעיקר לפתח מסוף בצפון (מסוף סבידור) ואחד בדרום, באזור צומת חולון (שזה קצת בעיה כי זה רחוק מדי).
זה עוד ייקח כמה שנים טובות ואם וכאשר יבוצע אז פחות יזדקקו לתחנה הגדולה ובעתיד יתכן שיהרסו את מבנה התחנה לטובת הקמת שכונת מגדלי מגורים חדשה, שזה משהו שעשוי לעניין את נצבא כי הם יוכלו להרוויח מזה כסף.

ככה כולם יצאו מרוצים.
לצפיה ב-'ברור ש- צומת חולון זה כבר רחוק'
ברור ש- צומת חולון זה כבר רחוק
12/06/2018 | 21:32
7
15
אז למה לא על יד מחלף קיבוץ גלויות שזה 2 מטר מהתחנה הקיימת ,
וגם אז אפשר להרוס את תחנת רכבת תל אביב דרום 
ולהקים אחת חדשה בימקומה שהיא גם יכולה להתחבר אליה ..........

לצפיה ב-'האמת? לכאורה נשמע דווקא כמו רעיון לא רע בכלל בכלל'
האמת? לכאורה נשמע דווקא כמו רעיון לא רע בכלל בכלל
13/06/2018 | 16:29
6
10
זה אגב לא 2 מטר מהתחנה הקיימת, אלא במחלף הבא של האיילון, אבל זה עדיין דרום העיר ועדיין במרחק סביר מהעיר ולא אי שם ב"פריפריה".
שים לב שבתרחיש כזה רצוי להקים תחנת רכבת סמוכה גם שם (עם או בלי ביטול תחנת ההגנה), כדי שיהיה ממשק נוח בין הרכבת הכבדה למסוף האוטובוסים.

בחיפוש מצאתי עבודות שבוצעו במקום לפני כעשור:
הזזת גשר ב 70 מלשח כדי לתמוך בתשתית הרכבת דרומה  https://www.haaretz.co.il/misc/1.1432518

גם חולדאי בכבודו ובעצמו מציע כיום לפנות את התחנה:
שים לב שטוקבק 20 לכתבה מציע בדיוק את מה שאתה מציע.

בכתבה מוסבר שגם נצבא לא פוסלת את הרעיון, כך שאם תציע לה לפתח במקום התחנה שכונת מגדלים הרי שזו תהיה אופציה שכנראה תהיה מקובלת גם עליהם (ובהיותם בעלי הנכס אתה צריך את ההסכמה שלהם)

אני פשוט לא מעורה בפרטים עד כדי כך. אני מנחש שלו זה היה כ"כ פשוט זה כבר היה מתבצע, כך שכנראה יש סיבות מדוע לא.
לצפיה ב-'למתחם קוראים מתחם לודוויפול'
למתחם קוראים מתחם לודוויפול
13/06/2018 | 16:47
4
10
ובאופן לא מפתיע אין מטר פנוי אחד בת"א שאין לגביו כבר תוכניות מפה ועד הודעה חדשה. זה פשוט יותר מדי מרכזי (למרות שכנראה רובנו לא מכירים את האזור).

ככל הנראה כל המתחם הולך להרים בנייני משרדים גבוהים. מתי? שאלה טובה. בשנים הקרובות מתחם רחוב המסגר והמתחם של דלק רכב נראה לי מבצעי יותר ומדובר בתוספת מטראג' משרדים די גדולה, כך שלא ברור לי כמה מהר יפותח מתחם לודוויפול.
כאשר זה יקרה? YYY, בעלי הדירות שם יעשו את המכה של החיים שלהם (כי מקבלים הרבה זכויות בנייה). בוכטות על בוכטות של כסף. כל אחד שם יהיה מיליונר.

לצפיה ב-'סרטון הדמיה עתידי'
סרטון הדמיה עתידי
13/06/2018 | 16:58
1
8
לצפיה ב-'השטח של מתחם לודוויפול אינו ראוי למגורים '
השטח של מתחם לודוויפול אינו ראוי למגורים
13/06/2018 | 17:36
11
והמגדלים האלה נראים כמו כלא מוקף כבישים,
רק מגדלי משרדים יכולים להתאים לשטח הזה או מרכז קניות
לצפיה ב-'בסדר - אבל מה לגבי שכונת נווה שאנן '
בסדר - אבל מה לגבי שכונת נווה שאנן
13/06/2018 | 17:33
1
13
ברגע שהם יפנו את התחנה משכונת נווה-שאנן אז רק אז !!!
השכונה תחזור לנשום לרווחה 
לצפיה ב-'כאמור זה רכוש פרטי'
כאמור זה רכוש פרטי
13/06/2018 | 18:41
10
גם לודוויפול זה רכוש פרטי (בחלקו, אני מניח ששטח בי"ס הוא של המדינה או הצבא) ואחרי שאושרה התוכנית למגדלי המשרדים בשטח שלהם למה להם להסכים שיעבירו אליהם את הנימבי של התחנה המרכזית? הם רוצים לעשות את הבוכטה של החיים שלהם ולא רואים אף אחד אחר בעיניים. כל אחד שם יצא מיליונר.
לא מעניין אותם לפתור לאנשים זרים מנווה שאנן את הבעיות בחיים. אתה היית מוכן שעל הבית שלך יקימו תחנה כזו? כמובן שלא, אז למה אתה חושב שהם יסכימו?

לכן אני מנחש שהעיריה מנסה לקדם את ניוד התחנה לצומת חולון, כששם זה שטח של המדינה או העיריה שעדיין לא הוחלט מה לעשות איתו, ולכן אפשר תחנה מרכזית. לודוויפול כבר נעול בתב"ע.

מה שכן אם עדיין לא נעשו עסקאות בשטח לודוויפול מאז אישור התבע (מלפני כמה שנים) אז אם המדינה והעיריה באמת רוצות אולי כן אפשר לשנות את התוכניות ולהכריז שהשטח הזה מיועד לתחנה מרכזית, על אפם וחמתם של בעלי הקרקע (שכמובן יסרבו בתוקף ויתבעו את העיריה והמדינה בסכומי עתק). באם יאשרו בניין משרדים מעל הם עדיין ירוויחו כסף, אבל כנראה פחות מיליונים מאשר לפי התוכנית הנוכחית, שמבחינתם זה לגמרי זכייה בלוטו.
בגלל שחלק מהשטח זה בית הספר זה לא רעיון לחלוטין בלתי מתקבל על הדעת ואם עדיין לא נעשו עסקאות אז בעלי הקרקע לא יוכלו לאמר שהפסידו ערך כי עדיין לא נבנה כלום, אבל זה לא יהיה פשוט משפטית.

מבחינת בעלי לודוויפול - נווה שאנן לא מעניינת אותם בכלל. הם פה בשביל לעשות כסף. טונות של כסף.
לצפיה ב-'הייתה כתבה עם מהנדס העיר דאז - גודוביץ''
הייתה כתבה עם מהנדס העיר דאז - גודוביץ'
13/06/2018 | 17:31
11
הייתה כתבה באחד מערוצי הטלוויזיה בתקופה ההיא עם מהנדס העיר - גודוביץ'
שהוא בעצמו אמר בטלוויזיה שהיו המון כשלים בתכנון גשר הולץ
לצפיה ב-'האם התל אביבים באמת טבעוניים, או שהם פשוט אוהבים ירקות?'
האם התל אביבים באמת טבעוניים, או שהם פשוט אוהבים ירקות?
10/06/2018 | 12:12
28
זה מעניין לקרוא מאמר זה, האם תל אביבית טבעונית למעשה, או שהם פשוט אוהבים ירקות ?, היום.
מה התשובות שלך?
בעוד אני מהרהר מה התשובה שלי ומה בורגר, BBQ או טבעוני, אני מעדיף, שאלה אחת צצה במוחי.
מה יגיד הבורא שהכין לנו הכל?| 4U |

תקשיב לזה: https://he.godfootsteps.org/recital-latest-express...
לצפיה ב-' תהיות לגבי מרכז העיר '
תהיות לגבי מרכז העיר
07/06/2018 | 19:09
3
27
רציתי לציין לשבח כמה עובדות על תל אביב ברשותכם ולשתף אותכם בנוסף -
המחשבה להרחיב את מרכז העסקים הראשי של תל אביב 
לכיוון יפו דרומה ואל רמת גן במזרח היא בהחלט תיקון של עוול היסטורי 
אחרי שנים של הזנחה .
במקביל להפיכת רחובות שוממים במרכז העיר ( הצפון הישן ) כגון : 
רחוב ארלוזורוב ורחוב פנקס לרחובות מסחריים פעילים.
אבל הטעות ההיסטורית של העירייה הייתה הקמת " הגטו של המגדלים "
מימול שכונת בבלי ( שכונת צמרות ) .
ועדיין ישנם רחובות שלא תקנו את השמות שלהם.
למשל "רחוב שיבת ציון" שהוא נקטע באמצע על ידי בניין.
או "רחוב לוינסקי" שהוא חציו חד-סטרי וחציו דו-סטרי .
לצפיה ב-'אין פה עוול אלא ביזנס נטו'
אין פה עוול אלא ביזנס נטו
08/06/2018 | 11:48
2
17
אפשר להרים מגדלי משרדים היכן שיש קרקע מתאימה ויש יזם שמוכן לסכן כספו ולהשקיע.
בדור הקודם החליפו צריפים ופחונים ברמת החייל במבני משרדים ומאחר ומשאב הקרקע הפנויה שם לאט לאט הולך ונגמר אז פונים ליגאל אלון, המסגר וציר שלבים.

שכונת צמרת קודם היתה אי תנועה בין האיילון ודרך נמיר. עכשיו יש שם 1000 יח"ד. מה היית מעדיף שיהיה? בתים מצחיקים של 3 קומות?
מה שכן ניתן היה לבצע שם אלה מגדלי משרדים, אולם את אלה בחרו למקם באזור עזריאלי.

לא מבין מה הבעיה עם לוינסקי. הוא חד סטרי במקטע הצר שלו ודו סטרי במקטע הרחב. אין עם זה שום בעיה. אם ההבדל בשמות חשוב לך אתה יכול לקרוא לזה לוינסקי א' ולוינסקי ב' או להמציא לאחד המקטעים שם אחר.
לצפיה ב-'שכונת צמרות היא חדשה וגם מכוערת '
שכונת צמרות היא חדשה וגם מכוערת
09/06/2018 | 21:53
1
17
לפחות יכלו להקים שם מגדלי משרדים עם רחובות מסחריים שמעליהם ישנם גם דירות למגורים, אבל בחרו להקים שם " גטו לעשירים בלבד " 
והקיפו את כל השכונה עם חומת ברלין שזה כבר טעות אינפנטילית
לצפיה ב-'בעיניך'
בעיניך
11/06/2018 | 13:22
18
אתה יודע שאתה לא חייב לבוא לגור בה, נכון? יש אנשים אחרים שבעיניהם היא כן נחמדה, וזה בסדר. כל אחד וטעמו.

הנה למשל כתבת רכילות על בן אל תבורי (כן, זה מלהקת סטטיק ובן אל, אתה אוהב את השירים שלהם? ) ואורטל החברה שלו שבעיניהם דווקא כן נחמד לגור במגדל yoo בשכונת צמרת.

גם אתה יכול, וזה אפילו יותר זול ממה שחושבים (פתח יד 2 להשכרה וחפש דירות להשכרה שם), כי יחסית למחירים המוגזמים שמבקשים כיום על דירות ישנות ומתפוררות במרכז ת"א, ליד הים, המחירים בשכונת צמרת פתאם נראים די סבירים, ובשביל הכסף שלך אתה מקבל בניין חדש+מעלית+ממ"ד+מרפסת+חניה+שומר+בריכה בבניין.
כל אחד ומה שיותר חשוב לו.

גם אתה, אם תעבוד קשה כמו בן אל תבורי במקום להתלונן ולקנא באנשים עשירים, תתמקצע תעבוד קשה ותעשה כסף, תוכל לגור שם.
בכלל, כל מי שקונה כיום דירה חדשה בתל אביב הוא עשיר. הם לא מיוחדים.
למשל, על דירה חדשה בבניין של תשובה בשוק בצלאל, ליד קינג ג'ורג', מבקשים ממך בין 4 מיליון לדירת 2.5 קטנה ועד 14 מיליון לפנטהאוס (סטנדרטי, לא משהו מיוחד). טירוף.
יחסית למחירים הללו שכונת צמרת מציעה תמורה יותר גבוהה לכסף.
בלוח יד2 אני רואה למשל 3 חדרים חדשה, 80 מטר קומה 6, המוצעת ב 3.6 מלשח. במונחים תל אביבים זה באמת לא מרגש. גינדי למשל מבקשים מחירים דומים על דירות במגדלים שהם מקימים כיום בשכונת השוק הסיטונאי, ושם זה לא דירה לכניסה מיידית אלא רק בעוד כמה שנים.

החיסרון הוא המיקום המזרחי יותר, שזה אי תנועה בין האיילון ודרך חיפה, ודי רחוק מהים.
אבל הנוף יפה.
גם בר"ג וגבעתיים מרימים מגדלי מגורים גבוהים בשנים האחרונות.

גם עיריית ת"א הציעה לא מזמן דיור בר השגה - שכירות במגדל מידטאון, שזה מגדל מגורים מול הקריה וליד האיילון, במחיר אטרקטיבי של 4900 שקל לחודש, ל 3 חדרים חדשה. האזור עדיין אתר בנייה ולא מפותח יפה כמו בשכונת צמרת.

הנה לוח יד2 להשכרה בשכונת צמרת. אתה מוזמן להתרשם מהמחירים. מוצעות כרגע 140 דירות בשכונה. הכי זול 6500 שקל. 3 חדרים קומה 15. יחסית לת"א זה באמת לא נורא. לא לשכוח שזה כולל חניה פרטית. מה שכן ועד בית וארנונה יוצא יקר (צריך להוסיף עוד 2100 שקל לחודש) לכן הסה"כ לא חיניי חינם והדיל של העיריה במידטאון היה דיל טוב (אבל לא כולל חניה! ואם אתה רוצה להשתמש גם בבריכה אז כנראה תצטרך לשלם יותר ועד בית)

לצפיה ב-'מוחקים את הדולפינריום'
מוחקים את הדולפינריום
03/06/2018 | 15:38
11
24
בשעה טובה הורסים את הדולפינריום וממשיכים את הטיילת, כך שיהיה רצף מת"א ליפו.

סרטון הדמיה:

במקום השטח של הדולפינריום היזם ירים 2 מגדלים בחלקה מעט מזרחית יותר, היכן שכיום יש חניונים.
לצפיה ב-'במקום להרוס יכלו להשאיר בתור חלק מן הטיילת'
במקום להרוס יכלו להשאיר בתור חלק מן הטיילת
03/06/2018 | 17:04
4
17
יכלו לשפץ ולהפוך למשהו אחר. 
מעניין שדווקא מבנים מעניינים הורסים ובמקומם דואגים לשפץ את המכוערים
לצפיה ב-'מדוע לשמר?'
מדוע לשמר?
03/06/2018 | 17:53
3
23
עדיף שימחקו את המבנה המטריד הזה.
מה שכן אני מבין שבהמשך חושבים על הקמת מתנ"ס לחינוך ימי. לא יודע עד כמה יהיה שימושי כי לא גרים כמעט ילדים באזור הזה של העיר אבל לפחות כן חושבים על להקים איזשהו מבנה ציבור, שאפשר למקם במיקום מוצלח.
לצפיה ב-'למה להרוס מבני ציבור שניתן להשמיש למטרה אחרת'
למה להרוס מבני ציבור שניתן להשמיש למטרה אחרת
04/06/2018 | 12:16
2
11
אתה יודע למשל ש-בניין הסינרמה היה בית הקולנוע היחידי בארץ שהוא הקרין סרטי קולנוע בשיטה שהיא נקראה באותו השם בדיוק .............
מה גם שהוא בעצמו היה מבנה שהוא תוכנן בתור העתק של קרקס שהיה ממוקם ברמת-גן ונקרא בשם: זירהתרון.
אז במקום להרוס יכלו לפחות להשאיר את המעטפת העגולה שלו ולהפוך את הכל לאיזה מוזיאון ואת שאר השטח עבור מגדלים.

אני מיתכוון לומר שאם ישנו מבנה שהוא היה אבן דרך בתולדות העיר אז למה להרוס אם ניתן להפוך למשהו אחר ...............
הרי לא מדובר על " סתם עוד בניין " חסר חשיבות 

לצפיה ב-'איזון בין שימור לפיתוח'
איזון בין שימור לפיתוח
05/06/2018 | 09:39
1
13
רצוי לא להגזים עם השימור אחרת הפיתוח של העיר יוגבל ונהיה יותר דומים לירושלים, שבה משמרים הרבה הרבה יותר מדי.

הדולפינריום והסינרמה נכשלו עסקית בסופו של דבר, וטוב שנמחקו מהמפה, כדי לפנות את השטח לשימושים מוצלחים יותר.
לצפיה ב-'הבניין של הסינרמה היה עגול וגם יפה '
הבניין של הסינרמה היה עגול וגם יפה
05/06/2018 | 16:16
14
יכלו להרוס את התוספת המכוערת מאחורה של החנויות כולל החניון 
ואחר כך להפוך אותו בתור " מבואה " לגורד שחקים.
חבל 
לצפיה ב-'הלכתי למפגש שיתוף ציבור בעניינו שלשום בערב'
הלכתי למפגש שיתוף ציבור בעניינו שלשום בערב
05/06/2018 | 10:09
5
21
התוכנית של העיריה נראית מוצלחת למדי:
- שטח הפארק יורחב צפונה, והם שאלו אותנו לרעיונות למה עוד אפשר לעשות עם השטח. מישהו העלה הצעה לסקייטפארק, כי גלישת גלים וסקייטבורד זה דומה, וכנראה שיש עוד מקומות בעולם בהם מיקמו 2 פעילויות דומות כאלה בסמוך
- מסתבר שהאזור הזה די מוצלח מבחינת גלישת גלים, ומגיעים אליו מכל המטרופולין. לכן ביקשו להזהר עם הפיתוח ולא לנגוס בחול כדי שלא יהיה אפקט גל חוזר בחורף, שעלול לפגוע בגלים שחשובים לגלישה
- מתוכנן מבנה די קטן, 750 מ"ר, שישמש למסעדה ולעסק של גלישה. מסתבר שהעיריה ביקשה מבנה גדול יותר כדי לאפשר יותר שימושים אבל זה מה שהולחוף אישרו להם. החבר'ה של הגלישה הציעו שיבטלו את המסעדה ושהם יקבלו את כל השטח. זה בעיה כי המסעדה זה מה שמכניס כמעט את כל הכסף.
- בעל העסק של הגלישה אמר שבימים אלה נערך מכרז וזה שדורשים מינימום 4 מלשח זה בעיה כי זה מרחיק יזמים קטנים כמוהו. ככל הנראה 90% זה המסעדה ו 10% זה העסק של הגלישה, והוא מתעניין רק בגלישה ולא בהסעדה. זה אגב מסביר מדוע המחירים בחופים (בכל המדינה, לא רק אצלנו בת"א) הם גבוהים. בעל המסעדה נדרש לשלם כ 300 אלשח מדי חודש רק על השכירות. מישהו צריך לממן את זה. גם מבחינת היזם הקטן של עסק הגלישה (מן הסתם בי"ס לגלישה, השכרות גלשנים וכו) העלות די גבוהה (ככל הנראה 30 אלשח חודשי) וקשה לו לשרוד.
- החוף מיועד לשימושי גלישה של גלשנים וסאפ. זהו. לא קיאקים ועוד כל מיני. למה? כי גם ככה צפויים 200 משתמשים וזה כבר די צפוף, אז אין מקום לדחוס עוד משתמשים.
[במאמר מוסגר אציין שאני חושב שמציעים שימושי קיאקים בבית דניאל בירקון ובנמל יפו, או שזה צופי ים, לא יודע]. בגדול הכוונה של העיריה היא בהחלט לפתח את הספורט הימי לאורך החופים, כשבעתיד מתוכננת מרינה קטנה ליד תחנת הכוח רידינג, ושם מן הסתם אפשר יהיה להציע מקום לסירות וקיאקים.
- המבנה המתוכנן די מגניב. היתה תחרות אדריכלית ונבחרה הצעה שבה מנוצל ההפרש הטופוגרפי של 4 מטר בין מפלס הפארק למפלס החול. במפלס החול כנראה יהיה העסק של הגלישה + סוג של אחסנה לגלשנים וסאפ. די מגניב כי זה מזכיר לי את הרעיון שהצעתי פעם שהטריבונות בטיילת יהיו סוג של לוקרים. מן הסתם למי שגולש החלק הכי מתסכל מבחינתו בפעילות זה לסחוב את הגלשן מהבית לים כל יום ולכן אם יהיה מקום איחסון (בתשלום כמובן) זה נראה יופי של פתרון.
- בקומה העליונה תהיה המסעדה ומעליה מרפסת תצפית
- מתוכנן לייבש חלק מהים ליד המבנה ולייצר מתחם חול רחב לבלייני החוף
- בחלק המזרחי מתוכננים 2 מגדלים, אחד מלון ואחד למגורים
- יהיו 3 דרכי גישה מזרח-מערב, גם באופניים, האמצעי כנראה יעבור בשפ"פ של 2 המגדלים
- שביל האופניים צפון-דרום ימשיך בחלק המזרחי של הפארק וכך תהיה הפרדה בין הולכי הרגל והאופניים. אח"כ אמרה רוכבת אחת שהיא היתה רוצה לרכב בחלק המערבי כי גם היא רוצה לרכב ממש ליד החוף. אחרי זה חשבתי ביני לבין עצמי שאפשר היה להעיר לה שלי יש משאית סמי-טריילר וגם אני מודה על כך שעשו לי כביש מתוקתק מזרחי אבל יותר נחמד לי לנהוג בחלק המערבי ולצפות בגלים ואם על הדרך נדרוס כמה הולכי רגל אז לא נורא.
- אמא אחת ביקשה שהחוף ייועד גם לילדים. לי נראה שזו תהיה בעיה כי פעילות הגלישה והרחצה מתנגשות ומסוכן לרחוץ ליד גלשנים. חופי רחצה יש הרבה. חוף לגלישה יש מעט מאד.
- יהיה גם שטח שבו המתופפים יוכלו להמשיך לפעול
- העבודות אמורות להתחיל תוך שנה-שנתיים והן תארכנה שנה.
- העירו על בעיות ביוב והוסבר שזה לא ביוב אלא ניקוז. בשוטף הניקוז מגיע לשפדן אבל בחורף הספיקה של השפדן מתמלאת ואז אין ברירה אלא לנקז לים. חלק מעבודות הטיילת היה לייצר מערכת ניקוז מסודרת מתחת לחוף, כאשר פעם היו הרבה נקודות ניקוז לים וכיום רק 2. אחת בטרומפלדור ואחת באזור הזה.
לצפיה ב-'תחנת כאסה של הביוב עם הצינור לים'
תחנת כאסה של הביוב עם הצינור לים
05/06/2018 | 16:24
3
13
אולי הגיע הזמן באמת אחרי כל כך הרבה שנים שזה כבר יתפנה משם 
ביחד עם תחנת הכוח המישנית של חברת החשמל שהם מהווים 
" כניסה מכוערת " אל כיכר השעון של יפו
לצפיה ב-'כאמור הביוב מוזרם לשפדן ולא לים'
כאמור הביוב מוזרם לשפדן ולא לים
06/06/2018 | 09:32
2
6
לצפיה ב-'אז מה זה הצינור בין הדולפינריום לבין יפו ?'
אז מה זה הצינור בין הדולפינריום לבין יפו ?
07/06/2018 | 17:38
1
8
הצינור שהוא מוביל אל תחנת כאסה בכניסה אל יפו
לצפיה ב-'ניקוז, לא ביוב'
ניקוז, לא ביוב
08/06/2018 | 11:36
6
לצפיה ב-'עירוב שימושים'
עירוב שימושים
09/06/2018 | 19:46
15
אכן טוב שהשוית לסמיטריילר. שלא נשכח, חלילה, שבמפגש בין אופניים רגילים, וגם חשמליים, להולך רגל, הפגיעה ברוכב עשויה להיות חמורה מזו שבהולך. וגם שלא נשכח שבאופניים רגילים התנועה היא במאמץ של הרוכב. אז קל לו להקיף בלוקים במקום סיבוב פרסה, והוא יכול לנסוע עוד 500 - 1000 מטר כדי לחזור אותם עם הכיוון החוקי של התנועה. והוא גם כמו זו שנוסעת בסמיטרילר שלה, סליחה בג'יפ שלה, עם הרדיו והמזגן, וצריכה להתענין במכוניות שסביבה, ולא באנשים שבתוכן. אחרי הכל, אופניים זה כלי תחבורה. תרד מהדירה במגדל, תכנס לאמצעי התחבורה, תגיע, תעלה. אין רחוב. אין עיר. אין ים. מה שנקרא עירוב שימושים: הכביש אינו רק לרכב בדלק פחמימני ישיר. יש גם כאלו שטוענים מה שיוצר בדלק פחמימני, ואחר כך מפעילים בו מנוע. מה שנקרא אגירה שאובה. והרחוב אינו לכאלו שרצים בו. אחרי הכל, בן עשרה שרץ ונתקל בסבא עם מקל לא ראה את הסבא ממטר.
אכן טוב שבעבר הרחוק היה פה הרבה שימוש באופניים, ובעשרות השנים האחרונות של המאה ה 20 זה נעלם.
לצפיה ב-'יש היום את יום הסטודנט באוניברסיטה'
יש היום את יום הסטודנט באוניברסיטה
31/05/2018 | 12:04
9
לצפיה ב-'חניון fashion mall בשישי בערב - יש שעתיים חינם?'
חניון fashion mall בשישי בערב - יש שעתיים חינם?
25/05/2018 | 18:16
1
12
על פי זה,

הם נותנים שעתיים חינם בשעות הפעילות של הקניון.
יום שישי בערב הוא לכאורה לא בשעות הפעילות.
משהו יודע להגיד במדויק?

לצפיה ב-'החניה עולה 40 שקל בשישי בערב'
החניה עולה 40 שקל בשישי בערב
27/05/2018 | 10:26
16
מטרת ההטבה שמציע הקניון היא למשוך אליו לקוחות, לכן הגיוני שהם לא יציעו אותה בשעות שהקניון סגור, קרי בשישי בערב.

לפי הקישורית שצרפת החניה חינם למשך שעתיים (כשלפי מה שאני זוכר זו הרעה לעומת מה שהיה עד לא מזמן שהיה 3 שעות) בימים א-ה שעות 9-24 (שעה שלישית 8 שקל שזה לא נורא), יום ו חינם בשעות 8-17 (לפי האתר נראה כאילו ללא המגבלה של השעתיים) ושבת מ 17:30 ועד חצות. בשאר השעות התענוג יעלה 40 שקל. כואב בכיס.

כלומר בשישי בערב עדיף לך לחפש חניון אחר בסביבה. זה בטח יעלה פחות מ 40 שקל.
הנה. מצאתי לך למשל את חניון גבעון. יעלה לך רק 25 שקל בשישי בערב.
לצפיה ב-'קירוי איילון'
קירוי איילון
22/05/2018 | 02:42
4
53
אני מחפש ללא הועיל. ראיתי שהתוכנית קיבלה אישור ועדה מקומית.

יש צפי מתי תגיע למחוזית?

מה להערכתכם הזמנים לתחילת עבודה וסיום (אם בכלל)?

כמובן שהכל לא מחייב. רוצה להבין סדר גודל. לדעתכם תוך 7 שנים כבר יהיה ביצוע מתקדם?

הקטע ליד ערבי נחל.

שנית שאלה לא קשורה- הארנונה ברמת גן באזור ערבי נחל גבוהה מזו של תל אביב?
לצפיה ב-'מדברים על תחילת עבודות ב־2020'
מדברים על תחילת עבודות ב־2020
24/05/2018 | 10:53
1
53
זה היעד של העירייה וזה אומר שלפניכן בטוח לא יתחילו. יתכן שזה יידחה, וזה גם תלוי בתוצאות הבחירות לרשות העירייה.

ארנונה: לדעתי התשובה היא כן, אבל מומלץ לבדוק בעירייה.
לצפיה ב-'תודה - איפה אפשר לראות את הצפי של 2020?'
תודה - איפה אפשר לראות את הצפי של 2020?
24/05/2018 | 11:09
20
או שזה רק מהכרות שלך עם אנשים?

שאלות נוספות:
לדעתי לא יכולו להגיד לי על ארנונה ברמת גן מול גבעתיים כי מדובר בבניינים אחרי פינוי בינוי והארנונה תעלה אחרי השינוי - לא? (סיום בנייה עוד שנתיים).

שאלה אחרונה:
אם יש חניון ציבורי של גבעתיים במשלוש גבולות הערים ת״ גבעתיים רמת גן - האם תושבי רמת גן גם יוכלו לחנות בו במחיר מוזל (יש תקדימים כאלה בגבולות ערים בגוש דן?)

לצפיה ב-'אני מקווה שירדו מהמיזם המוגזם הזה'
אני מקווה שירדו מהמיזם המוגזם הזה
27/05/2018 | 10:16
1
33
מדובר במיזם בעלות מטורפת של 2 מיליארד שקל, כאשר יש לעיר הרבה דברים טובים שאפשר לעשות עם כזה סכום עצום.

אפשר לקבל את רוב התועלות (קישור טוב יותר מזרח-מערב) גם בעזרת עוד 2-3 גשרים (בדומה לגשר ביצרון-מונטיפיורי המבוצע בימים אלה), שזה יהיה גם הרבה יותר זול וגם הרבה יותר זריז לביצוע. כמה שנים לעומת שנות דור.

כמו כן בתרחיש רעידת אדמה גדולה (וזה רק עניין של זמן) הלך הקירוי, כלומר 2 מיליארד שקל יתפוגגו. חבל.

ליד ערבי נחל גבעתיים כבר יש קישור, בדמות הגשר. כרגע הוא אתר בנייה אבל בעוד שמתיים זה יסתיים והאזור יראה נאה יותר.

כן. הארנונה בר"ג וגבעתיים גבוהה מזו בת"א.
לצפיה ב-'תודה, איך אוכל לדעת מה הארנונה בשכונת הראשונים ר״ג'
תודה, איך אוכל לדעת מה הארנונה בשכונת הראשונים ר״ג
27/05/2018 | 10:28
11
בבניין אחרי פינוי בינוי?

כלומר הארנונה בטח תהיה שונה ממה שהיום לפני הפינוי בינוי
לצפיה ב-'כתבה עדכנית על נווה שאנן, שפירא והתקווה'
כתבה עדכנית על נווה שאנן, שפירא והתקווה
20/05/2018 | 17:47
22
תאור מצב של המצב כיום ב 3 השכונות המאד מסויימות הללו, בהן גרים *כיום* אפריקאים רבים (רוב הישראלים גרים בשכונות אחרות)
לצפיה ב-'המלצות על הצגות'
המלצות על הצגות
13/05/2018 | 20:23
5
11
מאיזה אתר אתם קוראים ביקורת על הצגות בת״א?

הבימה, גשר, בית לסין?
לצפיה ב-'או אם מישהו יודע להמליץ או פורום רלבנטי'
או אם מישהו יודע להמליץ או פורום רלבנטי
13/05/2018 | 22:38
3
לצפיה ב-'יש גם את הקאמרי'
יש גם את הקאמרי
14/05/2018 | 17:39
3
53
לצפיה ב-'ובחזרה לשאלה המקורית- המלצות או מקור להמלצות?'
ובחזרה לשאלה המקורית- המלצות או מקור להמלצות?
15/05/2018 | 00:53
2
3
לצפיה ב-'לא עניתי כי אינני יודע'
לא עניתי כי אינני יודע
16/05/2018 | 08:04
1
4
לצפיה ב-'תודה. פורום נוסף בתפוז לשאול?'
תודה. פורום נוסף בתפוז לשאול?
16/05/2018 | 14:23
1
לצפיה ב-'אליפות ישראל בכושר גופני, באולם הדרייבאין'
אליפות ישראל בכושר גופני, באולם הדרייבאין
11/05/2018 | 14:17
13
היום ומחר יש ארוע כושר גופני בהיכל שלמה (הדרייבאין לשעבר)
לצפיה ב-'מס מוגדל על משכירי airbnb'
מס מוגדל על משכירי airbnb
09/05/2018 | 17:01
1
17
בשורה נפלאה.
רשות המיסים בוחנת העלאת המס על משכירי airbnb, שזה בעצם בתי מלון פיראטים, המתחרים באופן לא הוגן בבתי מלון מוסדרים - אלה שגם משלמים מיסים למדינה, גם ארנונה גבוהה לעיריה וגם נדרשים לעמוד ברגולציה אימתנית.
מי מבין המשכירים החמדנים שלא יתאים לו לשלם 20% מס על השכרה פיראטית לתיירים יותר ממוזמן להשכיר דירתו לתושב לטווח ארוך (שנה), ב 10% מס בלבד. לא אונסים אף אחד.
לחילופין הוא מוזמן למכור הדירה ולנתב הונו לשוק ההון. 25% מס בבקשה, ומהשקל הראשון.
בלי טיפול בנישת ה airbnb סביר שרובע מרכז העיר, ובעיקר חלקו המערבי, יהפוך לרובע של קשישים (בעלי דירות שקנו אותן פעם), מיליונרים (רק אלה מסוגלים לקנות דירות במרכז העיר) ותיירים. כבר היום נגרעו מהיצע הדיור ברובע לא מעט דירות שהוסבו לבתי מלון פיראטים, המתחרים באופן לא הוגן בבתי מלון מוסדרים. לא פלא שנגרעו כי משכיר ב airbnb מרוויח הרבה הרבה יותר כסף מאשר בהשכרה לסתם תל אביבי, ובגלל זה יותר ויותר משכירים מבצעים "שינוי ייעוד" פיראטי, מדירה לתושב לדירה לתייר.
למותר לציין שלובי משכירי airbnb מנסה למנוע את קטיעת האווזה המטילה להם ביצי זהב.
לצפיה ב-'מחקר של המכללה למנהל על הנושא'
מחקר של המכללה למנהל על הנושא
10/05/2018 | 17:30
9
היום מתפרסמת כתבה בכלכליסט על סוגיית airbnb, בעקבות מחקר שבוצע במכללה למנהל ראשל"צ על התופעה בת"א וי-ם.

החוקרים מזכירים גם רגולציה בערים בחו"ל ומציעים להגביל הרגולציה לאזורים מאד מסויימים, שעם זה אני בהחלט מסכים. איננו מעוניינים בעודף רגולציה, אלא רק במקרים בהם נוצר כשל שוק, כשהמלונאים הפיראטים גורעים נתח משמעותי מהיצע הדיור המיועד לתושבים.
במקרה של ת"א מדובר ברובע מרכז העיר, ובעיקר חלקו המערבי (שכונת כרם התימנים למשל מככבת במחקר עם 16% מההיצע שהוסב לבתי מלון פיראטים) וצפון יפו.
באזורים כאלה יש מקום לרגולציה מסויימת. בסתם שכונות? תרגישו חופשי.

יכול להיות מעניין לקרוא את המחקר המלא, בין השאר כי הכתבה מתמקדת בנו, ת"א, ונראה לי מסקרן יותר לקרוא גם על י-ם. אני מנחש שגם בה המלונאות הפיראטית מתמקדת באזורים מאד מסויימים.
מי מוצא את הקישורית למחקר המלא?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
רענן גל - משרד עו"ד
נדלניר - השקעות נדל
נדלניר
ויינברגר את אוחיון - דיני מקרקעין
ויינברגר את אוחיון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה