לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אופנועי שטח

ברוכים הרוכבים אל שטח המחייה האמיתי של המחוגבים,האצילים והחצילים,האפלים והידועים. 363 מזמין את כל שואבי האבק באשר הם,רוכבי אינדורו,מוטוקרוסרים,לוחכי שבילים או סתם פוזלים בתוגה לעבר השטח,אלה שחושבים שהם...ואלה שבאמת מחגבים להם בשטח כפולי או מרובעי הפעימות,הכנסו לחוות את ההווי היומיומי של רוכבי השטח בארץ (ובחו"ל..),להחליף חוויות ודעות,לחשוף ולשתף רעיונות חדשים מידע עדכני ועוד..... בואו ותהנו מחוויה יחודית ומיוחדת שמשלבת אופנוענות מא' עד ת', אחוות רוכבים,פעילות ספורטיבית,והנאה מהטבע,ענף שאין דומה לו הן בחוויה והן בתחושות ועוד לא הזכרנו את האדרנלין הממכר!!! רעיון הפורום נהגה ע"י יקירי הענף ומנהליו הראשונים חליל אבד רבו(הערבי) וירחמיאל קולרגול (אצילי יער שרווד המיתולוגי) כמקימי פולגז וממשיכי הדרך ב363,ועל כך נתונה להם תודתינו. את מקומם תפסו בשלהי 2004 גז ונעלם וMEXMEX חברנו במקסיקו שאליהם מצטרף בשלב מאוחר יותר אניגו החמוש בדו"ש. עם פרישת המקסיקני תפס את מקומו הנשמה הצהובה שכיהן בתפקיד מספר שנים מכובד. את גז ונעלם החליף ,שכנו YOE66 שביחד עם הנשמה  הצהובה תפסו אחריות על אחת הגזרות החמות באזורינו. עם פרישתם לנושאי החיים המרתקים האחרים,לא שכחו כמובן את עולם השטח. את מקומם תפס המחשמל 64. תודות גדולות לדורות. "אם תיכנס ותשתלב...תוכל גם אתה להיות....רוכב.."

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועי שטח

ברוכים הרוכבים אל שטח המחייה האמיתי של המחוגבים,האצילים והחצילים,האפלים והידועים. 363 מזמין את כל שואבי האבק באשר הם,רוכבי אינדורו,מוטוקרוסרים,לוחכי שבילים או סתם פוזלים בתוגה לעבר השטח,אלה שחושבים שהם...ואלה שבאמת מחגבים להם בשטח כפולי או מרובעי הפעימות,הכנסו לחוות את ההווי היומיומי של רוכבי השטח בארץ (ובחו"ל..),להחליף חוויות ודעות,לחשוף ולשתף רעיונות חדשים מידע עדכני ועוד..... בואו ותהנו מחוויה יחודית ומיוחדת שמשלבת אופנוענות מא' עד ת', אחוות רוכבים,פעילות ספורטיבית,והנאה מהטבע,ענף שאין דומה לו הן בחוויה והן בתחושות ועוד לא הזכרנו את האדרנלין הממכר!!! רעיון הפורום נהגה ע"י יקירי הענף ומנהליו הראשונים חליל אבד רבו(הערבי) וירחמיאל קולרגול (אצילי יער שרווד המיתולוגי) כמקימי פולגז וממשיכי הדרך ב363,ועל כך נתונה להם תודתינו. את מקומם תפסו בשלהי 2004 גז ונעלם וMEXMEX חברנו במקסיקו שאליהם מצטרף בשלב מאוחר יותר אניגו החמוש בדו"ש. עם פרישת המקסיקני תפס את מקומו הנשמה הצהובה שכיהן בתפקיד מספר שנים מכובד. את גז ונעלם החליף ,שכנו YOE66 שביחד עם הנשמה  הצהובה תפסו אחריות על אחת הגזרות החמות באזורינו. עם פרישתם לנושאי החיים המרתקים האחרים,לא שכחו כמובן את עולם השטח. את מקומם תפס המחשמל 64. תודות גדולות לדורות. "אם תיכנס ותשתלב...תוכל גם אתה להיות....רוכב.."
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'התייעצות לפני רכישת אופנוע שטח ראשון'
התייעצות לפני רכישת אופנוע שטח ראשון
07/12/2016 | 21:03
11
77
שלום,

למעט הסרטון הזה 
https://www.youtube.com/watch?v=VLfwbaXEj4U&t=... שבאמת מספק סיקור הקפי, אני מתקשה למצוא חומרים/סיקור/טיפים לפני רכישת אופנוע שטח

להוציא מספר בעלים/שעות מנוע נמוך כמה שפחות, מה עוד חשוב לבדוק?

ספציפית ב KTM 125 EXC - האם ישנן "מחלות ידועות" בדגמים החל מ 2010?
האם מומלץ לרכוש משומש מסוכנות KTM הראשית?

תודה רבה!! :)
לצפיה ב-'שום מחלות , אופנוע מעולה . ומשומש מהסוכנות הראשית זה מצויין'
שום מחלות , אופנוע מעולה . ומשומש מהסוכנות הראשית זה מצויין
08/12/2016 | 00:01
56
אתה יכול גם לחפש כתבות על הוסאברג והוסקוורנה(2014 ומעלה להאסקי)
אלו אותם אופנועים .
לצפיה ב-'הקטמ אכן אופנוע מצוין .יחד עם זאת מדובר'
הקטמ אכן אופנוע מצוין .יחד עם זאת מדובר
08/12/2016 | 07:33
2
46
בשנתון 10 דהיינו כלי שעבד מאות שעות יד סביב 3/4. גם ק יה מסוכנות לא  כתעודת ביטוח ממש לא.אופנוע שטח נרכב בממוצע סביב 60-100 שעות בשנה. מכאן תעשה חשבון והתוצאה ברורה.
לו אני לפני סיטואציה דומה אני שואף להעלות שנתןן כפועל יוצא תקציב.
תזכור: מנוע קטן שעובד קשה ודורש תחזוקה נאותה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/12/2016 | 09:46
1
40
אני מבין את הדילמה של שעות עבודה... אבל אני צריך לחפש בתחומי התקציב שלי..

אחשוב עליו בשנית

חשוב לי לשקף שלהתחיל לרכב בשטח זה לע עסק זול
להוציא הביטוח, העגלה והנגרר, המיגון לרוכב...

לצפיה ב-'אכן באמת מתוך כוונה לתת לך הכוונה מיטבית'
אכן באמת מתוך כוונה לתת לך הכוונה מיטבית
08/12/2016 | 10:00
43
זה תחום נפלא ויש בו אנשים נפלאים לא פחות. אופנוע שטח הוא עסק יקר כהובי. אני אישית עוד החזקתי עד לפני כשנה וקצת שני כלים כולל 125 של הבן הצעיר.
הוא באמת אופנוע נפלא ואמין. כמו דתארתי גם דגם ה 10 נקנה ב 2011 עם 100 שעות דרך חבר. השני שנתון 12 נקנה בשנת 2014 מאיש ח"א עם מעט שעות. בשני המקרים ידעתי מה אני קונה וממי!
אני מנסה לתת לך כלים על מנת שלא תתאכזב חלילה. כנאמר אין חכם כבעל נסיון.לאט לאט בסבלנות ,תמצא. זו השקעה מצידך שתשתלם. לכל נושא או דילמה שאלה לגבי כלי בכיף תרגיש בנוח לכתוב. כמו שכתב yellow גם ההוסברג 125 מצוין זה כלי זהה וכנ"ל ההסקי רק שההסקי יהיה אם תרכוש שנתון גבוה יותר מ 2010 .
לצפיה ב-'..אני מבין שלא השתכנעת מהלינקים שלי ללכת על מרוב"פ '
..אני מבין שלא השתכנעת מהלינקים שלי ללכת על מרוב"פ
08/12/2016 | 09:57
5
40
תוכל לשתף למה בסוף בחרת בדו"פ 125?
לצפיה ב-'מכל מלמדי השכלתי'
מכל מלמדי השכלתי
08/12/2016 | 11:00
4
48
ראשית, תודה רבה לכל מי שהגיב, אני מאוד מעריך את הזמן וההשקעה + ההכוונה

אולי זה נעוץ בחלום הישן שלי של 125 EXC 
אבל אני רואה וקורא הרבה מאוד פידבקים חיוביים על הדו"פ
כולל נושא חשוב - פחות moving parts + קל וזול יותר לתחזוק

להגיד שאני סגור בלב שלם? אני לא..

כמו כן, חבר בפורום נוסף (אני לא בוגד, ליבי שייך לתפוז! ) העלה מספר נקודות מעניינות:
"עד כמה שהבנתי 125 דופ זה אופנוע נישה.
אם אתה מעוניין ברכיבת אנדורו, ולא סתם אנדורו - אלא אך ורק רכיבה טכנית צפופה וסלעים ועבודת קלאטצ' - אז 125 דו"פ יהיה אחלה.

אבל מה אם אתה מעוניין באנדורו של שטחים פתוחים ויותר להיות על הגז?
ומה אם אתה בכלל מעוניין ב 90 אחוז רק בשבילים ולעיתים רחוקות אולי איזה סינגל קליל?
ומה אם אתה בקטע של מוטוקרוס וקפיצות ודיונות?
וגם מה אם אין לך עגלה או טנדר?
ומה אחת חושב שהעלות היחידה זה רק בקניייה של האופנוע? אח"כ גם צריך להשקיע כסף וזמן בטיפולים וחלפים...
"

אגב, כך או כך - אני אזדקק לעגלה כי חברי לרכיבה גרים כמחצית השעה ממני (הרצליה)

לצפיה ב-'חצי שעה ממך בכביש זה יותר מדי לכל אופנוע שטח שהוא'
חצי שעה ממך בכביש זה יותר מדי לכל אופנוע שטח שהוא
08/12/2016 | 11:17
69
לא כולל דו"שים
כלומר 2T או 4T, קטן או גדול, עדיף עגלה או חבר מושבניק עם מחסן  גדול...

125 זה כלי מגניב ובהחלט בי"ס למתחילים ומתקדמים, מיכה צודק שגרף הלימוד וההנאה מ250/4 יותר מהיר, אבל יש איזו הנחה לא תלושה מהמציאות שב125 גרף הלימוד יגיע יותר "גבוה" (או עמוק, תלוי איך חושבים על זה...)
בהצלחה, מה שלא תבחר, שיהיה כלי טוב ושתהנה איתו
רוב ההצלחה בהשגת ההנאה היא לא מהכלי אלא מהשותפים וסגנון הרכיבה

לצפיה ב-'עם חלומות אני לא מתווכח.. לך על זה אבל תזכור לספר אחרי שנה'
עם חלומות אני לא מתווכח.. לך על זה אבל תזכור לספר אחרי שנה
08/12/2016 | 11:29
2
47
האם אתה שמח בדיעבד על הבחירה.

לצפיה ב-'כמובן! :)'
כמובן! :)
08/12/2016 | 11:30
1
40
אין בעיה... לכשאקנה אעדכן... וגם בעוד שנה ;)
לצפיה ב-'קבלת תשובות מהאנשים הכי טובים בתחום. נקיים וזכים מאינטרסים'
קבלת תשובות מהאנשים הכי טובים בתחום. נקיים וזכים מאינטרסים
08/12/2016 | 13:45
35
האמן לי, חלקם עבורי מורים טובים מאד עוד מאז שהגעתי לכאן ב 2008.
ידע שלא יסולא בפז, סבלנות וסובלנות והמון רצון לסייע חלק מהויתם.
אותנטיות מיטבית.
בהצלחה ,נשמח לנוכחותך כאן!!

לצפיה ב-'קניתי את אותו הדגם שנת 2009 לפני שנה וקצת '
קניתי את אותו הדגם שנת 2009 לפני שנה וקצת
08/12/2016 | 23:18
13
אני ושני הילדים רוכבים עליו. כלי אמין בסך הכל ואם ממגנים אותו כמו שצריך, הוא שורד לא רע גם את הנפילות (בניגוד אלי).

לצפיה ב-'מיגון לרוכב שטח החדש :)'
מיגון לרוכב שטח החדש :)
07/12/2016 | 14:49
1
57
(שוב) שלום לכולם

בימים אלה אני מוציא רשיון A1 כשהמטרה היא לרכב בשטח בלבד.
הכלי שאני עתיד לרכוש KTM 125 EXC, דו"פ כמובן..

טיפה רקע עלי: 181 סמ / 86 קילו
מעולם לא רכבתי על אופנוע, מעט רכיבות על אופני שטח.
המטרה היא לרכב בשטח, בתור התחלה, בתנאים לא מאתגרים במיוחד...

מספר פריטים שעלי לרכוש:
מגפיים
 - אני שלאחר תחקיר לא קצר, Gaerne מקבלים פידבקים מעולים, כולם חיוביים.
מתלבט לגבי 2 דגמים GX-1 ו G-React
מצאתי חנות באיטליה שעושה משלוח ארצה (50 אירו משלוח) >>
http://www.noxriders.com/it/cerca?se...e&orderway=asc

חליפת לחץ:
אני מאמין שהכיוון של Acerbis Cosmo מתאים לי גם מבחינת מחיר וגם מבחינת הגנה 
מצאתי מקום בארץ שמוכר במחיר סביר יחסית >>
http://www.clickmoto.co.il/product/%...-acerbis-cosmo
אגב, הייתי רוצה חליפה של Leatt אבל המחיר גבוה מדי.. בטח שבארץ 

קסדה/משקפיים - אשמח להמלצותיכם 
<font>כמו כן, האם יש צורך במגיני ברכיים...?</font>

לגבי שאר הציוד, כמו לבוש וכ"ו - הכל אזמין מ eBay 

אם יש לכם השגות או תובנות כלשהן, אשמח אם תשתפו אותי בהם :)

תודה!
לצפיה ב-'היות ורכבתי עם קסדה כבר השניה שלי וכעת השלישית'
היות ורכבתי עם קסדה כבר השניה שלי וכעת השלישית
07/12/2016 | 20:31
46
אחד הפרמטרים החשובים בקסדה הם אורור וכן משקל.
הדגמים הפשוטים נעים סביב משקלים של 1400-1500 גרם.
הטובות נעות במשקל של 950-1050 גרם.
אני כיום רוכב עם קסדת אצרביס דגם 17 שנקנתה בארץ. עלות סביב 1200 ש"ח.
יש גם דגמים בהרבה פחוות ובהרבה יותר. סה"כ קסדה קלה סביב 1050 גרם מאוררת וחתיכית.
תרצה את שלי של HJC כחולה במצב טוב מאד בכיף במידה שציינתי.
קסדה קניה בארץ זה מחויב היות והכי טוב לחוש על הראש וכן לראות עד כמה היא יושבת טוב ולא נעה בסוג של חופשיות/רווח בראש.
לצפיה ב-'AJP PR7 650 - דו"ש קרבי או מכונת ראלי? בקרוב נרכב ונדע..'
AJP PR7 650 - דו"ש קרבי או מכונת ראלי? בקרוב נרכב ונדע..
04/12/2016 | 12:35
23
163
חברת AJP השיקה באופן רשמי את האופנוע המתקדם ביותר בתולדותיה, ה PR7-650 . 
בתפריט; מתלים ארוכי מהלך,מיכל דלק אחורי, 6 הילוכים, שלדת אלומיניום/פלדה , GPS מקורי כאופציה, והכל במשקל של 148 ק"ג.
דו"ש קרבי או מכונת ראלי?
בקרוב נחווה בעצמנו בארץ הקוידש.

לצפיה ב-'רק לי יש דג'ה-וו מהקטומים שיוצרו בזמנו לדקאר? נדמה לי שאפילו'
רק לי יש דג'ה-וו מהקטומים שיוצרו בזמנו לדקאר? נדמה לי שאפילו
04/12/2016 | 20:33
22
110
נפח המנוע דומה. סידור הפנסים בטוח דומה.
ועם אגזוז נמוך כזה ברור לחלוטין מה זה, אז בבקשה - בלי ניסיונות לעורר עניין על ידי שאלות לא לעניין.
מה שלא ברור הוא למה להציג אופנוע ראלי שלא מתאים לתקנות הראלי. אולי הרעיון הוא בכלל אופנוע אדוונצ'ר קרבי?
של מי המנוע, אגב?
לצפיה ב-'אניגו מה המשמעות של האגזוסט כלפי מטה?'
אניגו מה המשמעות של האגזוסט כלפי מטה?
04/12/2016 | 21:21
1
74
אופנוע ראלי או...?
ובאמת איזה מנוע במסגרת? הספק ?
לצפיה ב-'זה סידור שרואים בדרך כלל באופנועי ראלי. המיקום הזה פגיע יותר'
זה סידור שרואים בדרך כלל באופנועי ראלי. המיקום הזה פגיע יותר
04/12/2016 | 21:36
85
בשטח, אבל יש לו יתרונות כשרוצים לשים מיכלי דלק נוספים במקום הכנפיים. אולי יש לו עוד יתרונות כמו הורדת מרכז כובד או משהו, אבל נראה לי שעניין מיכלי הדלק הוא העיקר.
לצפיה ב-'מנוע מתוצרת SWM האיטלקית'
מנוע מתוצרת SWM האיטלקית
04/12/2016 | 21:26
4
39
לצפיה ב-'אלו לא החבר'ה שקנו את תוכניות המנועים הישנים של הוסקוורנה? '
אלו לא החבר'ה שקנו את תוכניות המנועים הישנים של הוסקוורנה?
04/12/2016 | 21:35
3
34
לצפיה ב-'כן אלה בדיוק '
כן אלה בדיוק
04/12/2016 | 22:28
2
28
לצפיה ב-'אז אפשר להניח שהמנוע מבוסס על הסינגל הגדול של הוסקוורנה'
אז אפשר להניח שהמנוע מבוסס על הסינגל הגדול של הוסקוורנה
05/12/2016 | 08:18
1
79
היה מנוע די נחמד ממה שאני זוכר.
מקווה שיוציאו גם גרסת דו"ש נורמאלית, בלי מגן רוח ואגזוז נמוך. יכול להיות נחמד.
לצפיה ב-'המנועים של האסקי אדום'
המנועים של האסקי אדום
06/12/2016 | 08:32
50
רגע, במוו מכרו לגאס גאס או ל swm?
והמנוע פה של ה ajp הזה הוא כמו המנוע של ה 650 החדש של swm שהוא למעשה המנוע של ה 610/630 בזמנו של האסקי?
מישהו מוכן להזכיר כי נהיה לי סלט
לצפיה ב-'אדוני השופט..'
אדוני השופט..
05/12/2016 | 12:21
14
92
במקום לקבוע מה לעניין ומה לא, האופנוע הזה מעורר עניין גם בקרב רוכבי דו"שים גדולים (כמו הדיאר 650) והטנרה הגדול, האם למשימות של כל אחד מהם הוא יתאים? אולי זאת השאלה שצריכה להשאל. אמרת יפה אדוונצ'ר קרבי.
המנוע הוא תוצרת SWM מתכנון הוסקוורנה האדומה בנפח 600 סמ"ק, 6 הילוכים. לפי SWM מפיק כ50 כ"ס, נחכה לנתונים רשמיים מAJP.
לצפיה ב-'יש רוכבי DR650 שמתעניינים גם בבורגמן - אז נגדיר גם בורגמן '
יש רוכבי DR650 שמתעניינים גם בבורגמן - אז נגדיר גם בורגמן
05/12/2016 | 16:48
68
כדו"ש גדול?
הדבר הזה הוא לא דו"ש גדול. לדו"ש אין אגזוז בסידור כזה, בתור התחלה. גם מיגוני רוח גבוהים הם לא בדיוק עניין נפוץ בדו"שים גדולים, אלא שייכים יותר לקטגורית האדוונצ'ר.
האופנוע הזה מספיק מעניין כמו שהוא, לא צריך להדביק לו תוויות סתם. ולפחות עד שיגדירו את ישראל כדיקטטורה בלי חופש דיבור, אני חושב שאני אמשיך לקבוע מה לעניין ומה לא לעניין לדעתי. ולא, אני לא עומד להדביק "לדעתי" לסוף כל משפט שאני כותב. כל מה שאני כותב הוא דעתי, אלא אם מדובר בעובדה שמוצגת כעובדה.
לצפיה ב-'האם אכן לאור מיקומו של צינור האגזוזסט למטה לא מגדירה את הכלי'
האם אכן לאור מיקומו של צינור האגזוזסט למטה לא מגדירה את הכלי
05/12/2016 | 20:31
12
69
כראלי ולא כדו"ש? בתמונה של ההסקי לדוגמא  דגם 2010 610 המנוע זהה של הוסקוורנה המקורי רואים שהמפלט ממש למעלה. פה בהחלט יכול להיות שימוש דו"ש. אגב ההבדל בין האדוונצ'ר בנפח שכזה ובין דו"ש בנפח שכזה?
לצפיה ב-'זה לא דוגמא טובה- המפלט הזה לא פחות פגיע'
זה לא דוגמא טובה- המפלט הזה לא פחות פגיע
05/12/2016 | 20:42
11
69
ובכלל מפלטים ועוד הרבה חלקים בדושים קרביים הם פגיעים. הפתרון הוא למגן ולקוות לטוב. באופן טבעי זה סוג רכיבה שפחות מזמן נפילות וכאשר הם מתרחשות יש לפעמים נזקים. 
 ה-AJP קרבי ביותר, למרות המפלט ועוד אי אילו חלקים פגיעים. מה שכן המנוע זה נעלם- להגיד שזה הסקוורנה זה כמו להגיד שזונגשן זה בעצם הונדה. 
לצפיה ב-'לא מסכים. במיקום הזה האגזוז הרבה פחות פגיע. מה הסיכוי '
לא מסכים. במיקום הזה האגזוז הרבה פחות פגיע. מה הסיכוי
05/12/2016 | 22:09
10
49
שתעבור בחריץ בעומק חצי מטר? נמוך מאוד, כך שתכל'ס רק בנפילה יש סיכוי שהסעפת תפגע. לעומת זאת במיקום שבו הוא עובר ב-PR7 כל סלע שעוברים לידו עלול לפגוע בסעפת. תחשוב כמה פעמים ברכיבות הרגליות חוטפות מכה - והסעפת שם עוברת מתחת להן!
לצפיה ב-'זה נכון, אבל לקחת נקודת תורפה אחת שאפשר לטפל'
זה נכון, אבל לקחת נקודת תורפה אחת שאפשר לטפל
06/12/2016 | 08:50
9
53
בה וממנה להשליך על כל היעוד של האופנוע תוך התעלמות מאופי שאר המכלולים ומהיתרונות של המיכל דלק האחורי זה כבר התפלספות.
אם תסתכל ברשת ניתן לראות תמונות של ה-AJP מאחור ואז אפשר להבין למה שמו כך את האגזוז- מיכל דלק האחורי, שלא כמו בדגמי האנדורו, גדול (17 ליטר!) ולא משאיר מקום למפלט או סעפת בחלק העליון.
אז מלבד שאר המכלולים שנראים שכוונו לעבודת שטח אמיתית יש פה פוטנציאל לחלוקת משקל, מיקום\ גודל תיבת אויר ותנוחת רכיבה הרבה יותר נכונים במחיר של כמה סנטימטרים של סעפת פגיעה שניתן לפתור בעזרת מיגון מתאים.  

לא זה ולא מיגון הרוח יקבעו אם האופנוע הזה הוא "דו"ש" או "אדוונצ'ר".
אישית לא פעם ייחלתי למגן רוח סטייל אופנועי ראלי בדושים שהיו לי כדי קטעי כביש ושטח פתוח מהיר וגם בשביל המראה.

לדעתי הקונספט הזה של ה-PR7 הוא אחד המעניינים, הנכונים והמתבקשים של אופנועי שטח גדולים. לא עוד דוש שמנמן ומסורס, לא עוד דוש קרבי עם מיכל דלק קטנטן בעל נוחות בערך של אופנוע אנדורו. ימאהה ניסו את זה עם הטנרה הקטן ופיספסו- נראה אם AJP הצליח. 
לצפיה ב-'מה הסיבה שימהה פספסו עם הדגם 660?'
מה הסיבה שימהה פספסו עם הדגם 660?
06/12/2016 | 10:35
1
51
שלהם נאמר כדו'ש אולי למשימות מוגבלות אבל דו"ש?
אכן ה ajp נראה קרבי יותר מהיממה אולי המנוע חלש יותר אבל המשקל ומרכוז המסה לבטח יסייע בגדול בהתנהגות בשטח מסכים עם הנ"ל בהחלט. יש גם רמז להתנהגות בשטח גם במשקל של הכלי. אבל רגע אחד מה באמת עושים עם המיקום של האגזוסט? כאן אני נוטה להסכים עם דבריו של אניגו על הבעיתיות יחסית בהקשר זה. איך למגן חתיכת יחידה של הנ"ל? ועד כמה זה יהיה יעיל? 
לצפיה ב-' הימאהה 660 הוא אופנוע "מאצץ"'
הימאהה 660 הוא אופנוע "מאצץ"
06/12/2016 | 18:47
51
כל נפילה הוא שובר מכסה צד/משאבת מים/פלסטיק תורן.
מוצץ את הארנק.

לצפיה ב-'יש עוד נקודת תורפה: הוא מכוער פחד'
יש עוד נקודת תורפה: הוא מכוער פחד
06/12/2016 | 10:47
3
15
לצפיה ב-'מכוער זה עניין של טעם הוא דווקא נראה מעניין'
מכוער זה עניין של טעם הוא דווקא נראה מעניין
06/12/2016 | 14:27
2
15
לצפיה ב-'זה כמו בחורה עם "מראה מעניין"?'
זה כמו בחורה עם "מראה מעניין"?
08/12/2016 | 13:49
1
6
לצפיה ב-'"עם אופי נהדר"...'
"עם אופי נהדר"...
08/12/2016 | 20:08
1
לצפיה ב-'אז בוא נקרא גם לאופנוע סופרמוטו "דו"ש קרבי", כי רק הגלגלים '
אז בוא נקרא גם לאופנוע סופרמוטו "דו"ש קרבי", כי רק הגלגלים
06/12/2016 | 20:04
2
47
שונים... ולמגן את האגזוז אומר להרחיב עוד יותר אזור שגם ככה רחב מדי באופנוע הזה, מה שיהפוך אותו לעוד יותר בעייתי בשטח.
יש שם לאופנועים עם מתלים ארוכים, מיגון רוח ואגזוז נמוך - קוראים להם אופנועי ראלי. ומכיוון שנפח המנוע כאן לא מתאים לתקנות הראלי העדכניות, אז מתעורר סימן שאלה מה יעוד האופנוע הזה. אבל דו"ש הוא לא.
לצפיה ב-'דווקא נראה כמו דו"ש למרות האגזוז הבעייתי'
דווקא נראה כמו דו"ש למרות האגזוז הבעייתי
07/12/2016 | 22:30
1
26
בוא נאמר, זה לא 620EGS, אבל בהחלט לא וואראדרו... דו"ש לשטח זורם....

לצפיה ב-'תציץ על רפליקות ראלי של ה-640 בזמנו, ואז תציץ שוב על התמונה '
תציץ על רפליקות ראלי של ה-640 בזמנו, ואז תציץ שוב על התמונה
07/12/2016 | 22:55
29
שכאן.
זה אופנוע ראלי, חד וחלק. מה הטעם באופנוע ראלי שלא מתאים לתקנות הראלי הנוכחיות זו כבר שאלה אחרת. יכול להיות שיש באירופה ליגות ראלי שלא אימצו את חוקי ה-FIA הנוכחיים, עם מגבלת הנפח.

לצפיה ב-' דואג לגיל הזהב'
דואג לגיל הזהב
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2016 | 10:42
1
10
 שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי זכויותיהם של הקשישים בישראל! ביום רביעי נארח בפורום יעוץ סיעודי לגיל הזהב את נציגי הביטוח הלאומי שישיבו על שאלותיכם וידריכו אתכם כיצד ניתן למצות את זכויותכם בביטוח לאומי באופן עצמאי, בקלות ובפשטות!

הכנסו כבר עכשיו 
לצפיה ב-'איזה דו"ש לגיל הזהב עם מתלים ממש רכים? '
איזה דו"ש לגיל הזהב עם מתלים ממש רכים?
05/12/2016 | 17:15
15
לצפיה ב-'עצות לרוכב המתחיל '
עצות לרוכב המתחיל
03/12/2016 | 02:13
8
112

חברי פורום יקרים,

אשמח להתייעץ אתכם לגבי מספר נקודות עבור רוכב חדש (מאוד):

אני רוצה להגשים חלום ישן - להוציא רישיון ולהתחיל לרכב בשטח - יש לי כמה שאלות, ותכלס לא מעט ואשמח לכל עזרה שתוכלו לספק (גם אם דרך לינקים לפוסטים אחרים):

** אתחיל בשאלה הכי בעייתית: שתי פעימות או ארבע פעימות? קראתי/למדתי על ההבדלים ובגדול הבנתי שיש כמה יתרונות ל2 פעימות פחות חלקים שיכולים להתקלקל, כוח מתפרץ, קל יותר יתרונות ל4 פעימות: כוח קונסיסטנטי, סלחני יותר לטעויות.
אחד הפוסטים הפופולריים פה אמר: "פעם היינו מחלקים את החיים ככה שרוכב גרזן יהנה מאד מדו"פ, שהרי לשלוט בכח מתפרץ צריך עדינות בקלאץ' ובגז כידוע..., ורוכב פחות מיומן יהנה יותר ממרובע. היום, לאור השינויים באופנועים אני חושב שהחלוקה כבר מעורפלת יותר."
צפיתי במספר סרטונים / קראתי על הנושא, משהו שמצאתי שימושי מאוד הוא סדרה של 6 סרטונים על נושא זה > https://www.youtube.com/watch?v=0A4TOHaH1wM

** ובהמשך לכך: האם 125 סמק מתאים לרוכב חדש?
אני 1.81 מ' / 85 קילו - יש לי ניסיון על אופניי שטח בלבד, מתכוון לרכב בתנאי שטח סטנדרטיים באיזור השרון כהתחלה.

** איזה רשיון עדיף להוציא A1 or A2? אני חושב 1 כי תהיה לי האופציה לשדרג אופנוע בעתיד כמו כן - האם יש מורה נהיגה מומלץ באיזור השרון? אני מהרצליה

** לגבי ציוד- מתלבט לגבי רכישה של ציוד באיביי או בארץ, ואיזה סוג עדיף?
חולצות / חליפות /תיקים – ראיתי שיש בזול בAliExpress,
לגבי מיגון: תוהה אם לקנות מיגון חזה/גב וכתפיים בלבד או מעין חליפה לכל פלג גוף עליון כדוגמת https://www.youtube.com/watch?v=0ADT4cNhjFI
ראו תמונות מצורפות
קסדה/מגפיים – מניסיון של חבר טוב הבנתי שייבוא של דברים כאלה כרוך בסיכון של תשלום מיסוי גבוה ו/או אישור של משרד התקנים..
אם זאת, כקונה-אינטרנטי כבד מאוד, נראה לי מצחיק לקנות קסדה ב2200 שקל כשאותה אחת תעלה לי פחות משליש באיביי.

** לגבי המותג, אני די סגור על KTM [פוזל לכיוון 125 EXC] :)
יד שנייה מתאים לי יותר לכיס.. ראיתי גם סרטון על דברים שצריך לבדוק בעת רכישה של אופנוע משומש > https://www.youtube.com/watch?v=VLfwbaXEj4U
יש המלצות בנושא?

** ביטוח - האם יש צורך הכרחי בכך?

והשאלה האחרונה: האם יש הגיון לקנות אופנוע שטח גם אם אין לי כרגע נגרר באוטו?

סליחה על החפירה א ב ל אשמח מאוד לכל עצה בנושא
ת ו ד ה ענקית לכולם!!!
לצפיה ב-'ראשית אתה לא חופר תרגיש בנוח. לגבי מכלול השאלות:'
ראשית אתה לא חופר תרגיש בנוח. לגבי מכלול השאלות:
03/12/2016 | 10:00
4
70
יש מי שיתחיל באופנוע דו שימושי ויש מי שיתחיל בדופ' 125 מכל המינים ומכל הסוגים. לפני מתן דעה לגבי נושא זה תחשוב עם עצמך:
1. שימוש באופנוע היכן אני רוצה לרכב?
2. איזה כלי מרגש אותי מרגיש לי טוב /עושה לי את זה ? דומה לשאלה באופניים... באותן שאלות ותשובות.
3.חברה לרכיבה , מי ירכב עמי עם מי אני מתחבר או אתחבר?
כלי הדופ' שונים מאד מכלי ה4 פעימות. כלי 4 פעימות מטופל ידרוש תחזוקה .
סטנדרטית זה כלי עם משקל אחר טווחי טיפול שונים עלויות דלק שונות וכו'. ביטוח הוא חובה כביטוח חובה אין הנחות כאן.
לגבי מיגון מציע שתקנה מיגון גוף טוב כולל כתפיים. קסדה אם אתה מידה L יש לך מתנה ממני חינם אין כסף. לגבי קסדה אני קניתי חדשה בעלות של סביב 1200 ש"ח מצויינת וקלה. ציוד טוב זו השקעה והשקעה לטווח ארוך . אז נכון תשקיע 4K ש"ח ותהיה שקט במידות ובכלל הכל יתאים לך כי תוכל לחוש ולמדוד. אז יעלה קצת יותר האמן לי שווה.
תרצה לקנות אפנה אותך למי שצריך. 
בו נענה על השאלות ונתקדם.
לצפיה ב-'תשובותי בתגובה מטה'
תשובותי בתגובה מטה
03/12/2016 | 16:30
3
49
תודה רבה - להלן תשובותי:

ראשית, אני לא מתכנן לרכב על האופנוע בכביש (לכן אין לי צורך בדו"ש) -  אני מחפש אופנוע שטח בלבד, KTM 

1. שימוש באופנוע היכן אני רוצה לרכב? מאחר שאני מניח כי בהתחלה לא יהיה לי וו, ארכב באיזור ביתי (הרצליה) לכן שאלתי האם הגיוני לרכב בכביש על אופנוע שטח

2. איזה כלי מרגש אותי מרגיש לי טוב /עושה לי את זה ? דומה לשאלה באופניים... באותן שאלות ותשובות. 
אשמח לכלי וורסטילי אבל שיהיה סלחני לטעויות של רוכב שטח חדש, אופנוע שקל לרכב עליו (לדוגמה שליטה, כוח זמין וכו), שקל לתחזק מבחינת תיקונים

3.חברה לרכיבה , מי ירכב עמי עם מי אני מתחבר או אתחבר? יש לי חברי רכיבה המפוזדרים בארץ

לגבי מיגון... אני נוטה להסכים איתך, אם כי אם בוחרים במותג מוכר (Thor, Fox, AlpineStarsׂ), ניתן למדוד בארץ ולרכוש בחו"ל כך שיודעים בדיוק מה מקבלים (אני מתכוון לרכישה ממוכר מוּכר, לרוב מערבי, ולא מאליאקספרס)

לגבי הרכישה, בזמן המתאים - אשמח להיוועץ בך! :)

תודה!
לצפיה ב-'לרכב בכביש עם אופנוע שטח זה אפשרי השאלה היא באיזה קטעים'
לרכב בכביש עם אופנוע שטח זה אפשרי השאלה היא באיזה קטעים
03/12/2016 | 18:30
2
51
משכם בהיבט מרחק וכן במהירות תנועה. לרכב עם דופ' 125 בכביש זה לא מומלץ. זה סבל לרוכב ולאופנוע .הוא לא בנוי למשכי מהירות בגז קבוע ,של 90 -100 ק"מש לדוגמא. זה מנוע קטן ,שעלול להיגמר ולהיתפס. ב 55-60 קמ"ש הפרונט רוקד בגלל משקלו הקל .לעניין הוא אופנוע שטח וככזה הוא מיטבי לשטח. קטעי קישור בהגעה לשטח של כמה ק"מ לכל כיון אפשרי בהחלט.כוונתי,
לקטעי קישור של ק"מ בודדים ללא פיתוח מהירות ממושך יעשה זאת.נו שויין שיהיה כמו שאומרים עשינו זאת גם אנחנו כמו שאומרים.
לגבי ורסטילי: ה-125 כלי מיטבי למתחיל. היו ברשותי 2 כאלה קטומים משך 4 שנים.הבן נכנס בזכותם ברגל ימין חזק לשטח והצליח בגדול .
זה כלי שמטיב עם הרוכב, קל משקל ,מחייב עבודת מצמד, מלמד את טכניקת הרכיבה. דלק סביב 1:10-12 לליטר. נוח מאד בתוואי טכני, קל משקל, מרגיש קטן. אופנוע מעולה הקטמ'. לזכור ,שלא מיובא יותר לארץ. לא הסקי ולא קטמ 125! חלקים יש בשפע בארץ ובחו'ל ,לא חסר. תחזוקה, בממוצע כל 80 שעות לערך מנוע עליון. אופנוע שרדן ,מצוין, אמין. שאף לדגם 12 + יד מה שפחות ומה שיותר שמור ומתוחזק.
לגבי ציוד רכיבה, אני קונה הכל בארץ, בחנות מצויינת בצפון. שתגיע למעשי בנושא אסייע בשמחה. לעוד כל שאלה, שוט חופשי.
לצפיה ב-'עוד כמה נקודות/תהיות שלי '
עוד כמה נקודות/תהיות שלי
03/12/2016 | 23:29
1
61
איזה סיכום מעולה !!
זה ענה לגבי הצורך בעגלה/נגרר: צריך לרכיבות המרוחקות יותר/עם חברים שאינם מאיזור השרון.
אגב, לגבי הנגרר/עגלה - יודע כמה כסף הנושא הזה יכול לעלות?
למיטב ידעתי רק הנגרר לרכב + שינוי ברישוי עולה סביב ה1000 ש"ח ועגלה עולה כ5000 ש"ח, האם כך אכן המצב?

** אגב, אני תוהה האם 125 סמק מתאים לרוכב חדש, או שעלי לכוון לכיוון 200\250? כאמור, אני 1.81 מ' / 85 קילו.
אגב, האם לא כל אופנוע השטח הבסיסיים דורשים עבודה עם מצמד? 

** לגבי ציוד כללי (כלי עבודה, ניקוי, ביגוד)- נצטרך להחליף רשמים לאחר שאקבל חלק מהציוד שהזמנתי מאליאקספרס.. במחירי רצפה..

** לגבי המיגון, ראיתי בפוסט הראשי את 2 הסוגים שראיתי? יש לך המלצה/עדיפות לאחד מהם או בכלל?
אגב, מתקופתי כרוכב אופני שטח, יש לי מיגון מרפקים + רגליים של Fox Launch
אתה חושב שזה יכול להתאים גם לאופנוע שטח? 
לגבי הקסדה שלך, אני היקף 58 ס"מ... בין M-L, כך שיותר מאשמח לקבלה :))

** ביטוח - יודע במקרה מה אני עתיד לשלם? :)

ת ו ד ה 

לצפיה ב-'עלותה של עגלה יד 2 סביב 3500-4000 ש"ח. חדשה 4500 ש"ח'
עלותה של עגלה יד 2 סביב 3500-4000 ש"ח. חדשה 4500 ש"ח
04/12/2016 | 06:44
49
עלות וו גרירה סביב 1500 ש"ח.
ה-125 סמ"ק יספיק לך זה אופנוע 2 פעימות חזק קל משקל .
עבודת קלאץ זו טכניקה שתלמד עם עבור הזמן כל התנועה בשטח טכני משולבת גז קלאץ זה כל הזמן בכל תיקול, זו הטכניקה.
לגבי מיגון גוף אני רוכב עם זה רק דגם מקור שנקנה לפני כ 6 שנים(דאז עלתה סביב 1000 ש"ח). יש היום חליפות מעולות של leat בעלות של כ 1100 ש"ח בארץ.
לגבי הפוקס לרגל/ברך לא בטוח שזה האידיליה לשטח . אני הייתי מעדיף מגן מסיבי יותר . גם כאן עלות של כ 350-300 ש"ח למגן טוב בארץ.
לגבי הקסדה תבוא תמדוד. מתאימה - שלך בשמחה.

לצפיה ב-' מיכה על הקישורים. באמת מזכירים לי אפילו'
מיכה על הקישורים. באמת מזכירים לי אפילו
04/12/2016 | 21:26
41
דיונים מעניינים מאד בהקשרים הנ"ל. תמיד לזכור ,שמה שמתאים לאחד ממש לא מחויב ,שיתאים לאחר.
קישורים מצויינים !!!
לצפיה ב-'שיחקת אותה!'
שיחקת אותה!
04/12/2016 | 22:39
44
תודה רבה!!!!
לצפיה ב-'אנדורו 350 למתחיל ?'
אנדורו 350 למתחיל ?
03/12/2016 | 02:06
15
105
אני רוכב שנים על אופניים, ורק עכשיו הוצאתי רשיון לאופנוע. אין לי כוונה להגיע עם האופנוע לרמת המסלולים שעשית עם האופניים, אבל רוצה לרכב על כלי טוב שיהיה כייפי בשטח. רכבתי רק פעם אחת בשטח  - על crf250l והוא היה לי כבד מדי. אני לא יכול להגיד הרבה על הכח של האופנוע הספציפי הזה חוץ מזה שברכיבה הבודדה לא הגעתי למצב שהמצערת משוכה עד הסוף בשטח.
אני שוקל לקנות האסקי 350 מרובע. בחלק מהסקירות באינטרנט טוענים שהוא עדיף למתחילים על פני גרסת ה 250 שלו, אבל אני לא יודע אם זה לא תעלול שיווקי. רציתי לשאול אתכם מה דעתכם. קראתי בהרבה מקומות שאופנוע 450 יכול לזרוק רוכבים מתחילים, ומכיוון שאין לי נסיון אז אני לא ממש מבין מה זה אומר ותוהה אם ה-350 עלול להיות לי חזק מדי.

ועל הדרך עוד שאלה: אם נוסעים לעיתים רחוקות לעיר, ומחנים אופנוע אנדורו ברחוב, איך מוודאים שלא כל ילד שעובר ליד יעלה עליו ויניע אותו ? יש נעילת גלגל, אבל נראה לי מוזר שבלחיצת כפתור כל עובר אורח יוכל להניע את האופנוע.
לצפיה ב-'אחת השאלות שמתבקשות להסבר היא מה התוואי ומה טווח השימוש'
אחת השאלות שמתבקשות להסבר היא מה התוואי ומה טווח השימוש
03/12/2016 | 09:52
12
69
באופנוע? מה מאתגר אותך? תוואי טכני או פתוח כדוגמא.
שאתה מתאר מסלולי אופניים האם כוונתך לסינגלים?
אם כן תדע שיש בהחלט סיכוי שתחפוץ להכנס לסינגל אחד או שניים עם האופנוע.
לגבי הדוגמא שנת ב CRFL הוא אכן ד"וש כבד יחסית. יש קלים ממנו בדוגמא הימהה WRR. הסקי 350 מכונה חזקה ואופנוע אינדורו מקצועי.
בו תנסה לענות על השאלות שנוכל לזקק יחד עוד קצת מידע שיסייע.
לצפיה ב-'רוצה לעבור הכל בלי להסתכן מדי'
רוצה לעבור הכל בלי להסתכן מדי
03/12/2016 | 10:51
11
84
באופניים הייתי רוכב הכל - מסלולים מכל הסוגים וברמות קושי הכי גבוהות. גם טיולים ארוכים על שבילי ארבע על ארבע וגם סינגלים טכניים תלולים שמפורסמים כמאתגרים במיוחד. אהבתי סינגלים טכניים איטיים וגם סינגלים זורמים ומהירים - כל מה שדורש ריכוז ושליטה גבוהים.
עם האופנוע המטרה בעיקר לצאת לסיבובים בהרי ירושלים שבהם אני גר. ראיתי סירטונים של אופנועים מתהפכים על אנשים בעליות מאתגרות ואני לא רוצה למצוא את עצמי במקומות האלו. אני גם לא פריק של מהירויות מטורפות. מתכוון עם האופנוע להיות רגוע הרבה יותר מאשר עם האופניים כי עם האופניים לקח לי שנים להגיע לרמת שליטה טובה ועם אופנוע נראה לי חכם למתן את הסיכונים. סביר להניח שאמצא את עצמי מדי פעם נכנס לסינגלים איטיים ואנסה להעלות את הרף בלי להסתכן יותר מדי. הייתי רוצה את הכלי הכי טוב לצידי. באופניים אני רגיל לרכב על אופני אול-מאונטיין מדהימות ומחפש את המקבילה באופנועים. שהכלי אף פעם לא יהיה המגבלה - שיהיה זה שגורם להנאה.
המחשבה על ה 350 לעומת 250 היא בגלל זמינות הכח בסל״ד נמוך שנראה לי מתאים לסגנון רכיבה רגוע. חוץ מזה שנראה לי כיף להרגיש את כל הכח הזה מדי פעם בעליה מזדמנת. החיסרונות: ביטוח יקר יותר והחשש כאמור מעודף כח בשביל רוכב מתחיל. אני לא יודע במה זה מתבטא ״עודף כח״, אז הייתי שמח לשמוע את דעתכם.
לצפיה ב-'לפי מה שאתה מחפש יש שני מועמדים'
לפי מה שאתה מחפש יש שני מועמדים
03/12/2016 | 11:02
94
קטמ פריירייד 250 ובטא אקסטריינר 300
ההסקי 350 לעומת זאת זה הדבר הכי רחוק מהמפרט שלך.
לצפיה ב-'אני חולק על דעתו של hananlv ולחלוטין לא הייתי שלוח אותך '
אני חולק על דעתו של hananlv ולחלוטין לא הייתי שלוח אותך
03/12/2016 | 11:17
9
81
למי מהכלים שציין. גם אני רוכב אופני הרים cross country בנוסף לאופנוע. ברשותי תמיד היו כלי 250 מרובעי פעימות. המרובע 4 פעימתי יעשה הכל מהכל בנוחות מצויינת יספיק לך מעל ומעבר. הוא קל יותר מה 350 ויש לו כוח מספיק בכל נגיעה כולל בסל"ד נמוך. לי לדוגמא יש ימהה 250F מהדגם החדש. לפניו היה ברשותי גאסגאס 250 F מצוין גם הוא. אתה הרי לא הולך "לתחנג'ר" עם עצמך כמו שאומרים סה"כ רוצה להנות מכל העולמות. ללא ספק ה250 מרובע לא יגביל אותך שתרצה לצאת מחר לטיול ארוך של עשרות ק"מ בריאים. לא יגביל אותך בשיוט שבילי כזה או אחר, יקנה לך בטחון ובתוואי טכני כזה או אחר יהיה לך אופטימאלי.
לדעתי רק 4 פעימות ו250. זכור שכולנו התחלנו בעולם הזה. אם תקח לדוגמא את ה350 הוא יהיה חזק יותר , כבד קצת יותר המסה המסתובבת גם גדולה יותר והביטוח יהיה יקר יותר. תחשוב, עם עצמך תבין שזה הנפח וזו הדמות.
על איזה מהם נדבר בהמשך

לצפיה ב-'ומה הקשר בין מה שהבחור רוצה לבין מה שהצעת לו?'
ומה הקשר בין מה שהבחור רוצה לבין מה שהצעת לו?
03/12/2016 | 14:31
8
31
לצפיה ב-'בו נבדוק יחד מה ההצעה שלך מול ההצעה'
בו נבדוק יחד מה ההצעה שלך מול ההצעה
03/12/2016 | 15:46
7
59
שלי וביחס לבקשתו והגדרתו את אופי הרכיבה המתבקש מהאופנוע המיועד.בו נחזור לשורות הראשונות של פתיחת הנושא. במפורש לא מתכונן לרכב בתוואי אופניים בהיבט שתאר כפי שרכב בהם. על פי הסברו לא איש לטכני צפוף אקסטרימי שמיועדים לבטא ולפרירייד. בכל היבט כפי שרוצה לצאת לתור את סביבת הרי ירושלים ועוד הרבה מעבר כל מרובע 250 יהיה עדיף. נכון שאתה רוכב על פרירייד כאיש הארד אנדורו ואני רוכב בסגנון של אולארואונדר עם המרובע 250 ולאור התוואי והיעוד שביקש ה250 מרובע יתאים הרבה יותר. לו היה מציין תוואי טכני צפוף היה נכון יותר לכוונו לנישה הזו. גם כאן לא הייתי ממליץ לו להתחיל עם 300 טריינר או פרירייד בטח לא כמתחיל.
דעתי כן...
לצפיה ב-'תראה'
תראה
03/12/2016 | 16:27
6
57
מרובעים רבע ליטר יודעים לעשות הכל אבל הכי טוב הם יודעים לנוע מהר
ובלי מאמץ בסינגלים זורמים. שנהיה פחות זורם או שיש מכשולים צריך כבר
לרכוב הרבה יותר אגרסיבי אחרת המשקל יעייף אותך מאוד. שמדובר ברוכבים
מתחילים שלא נוטים לפתוח גז זה בדיוק מה שיגרום להם לרכוב גרוע ולא לאהוב את האופנוע.
לשני האופנועים שציינתי יש שני פנים- פן אחד זה אכן הארד אינדורו אבל יש גם פן
שני - אופנועים שנועדו לרוכבים מתחילים שנובע ממשקל קל ,ממדים קטנים ומנוע
לא מתפרץ. בכל ירחון אופנועים היום ברחבי העולם אלו הכלים שממליצים למתחילים וממש לא רבע ליטר מרובע.
לצפיה ב-'מסכים עם ההגדרה שמרובע ינוע טוב בסינגל זורם בלי מאמץ.'
מסכים עם ההגדרה שמרובע ינוע טוב בסינגל זורם בלי מאמץ.
03/12/2016 | 18:43
5
54
וכן יודע לעשות הכל ולנוע מהר. וכן ההמשך בדבריך לגבי משקל וצפיפות התוואי. מסכים גם שבתוואי הנדון של טכני צפוף יעשו הנ"ל חיים יותר קלים לרוכב .רק לאחרונה חבר קנה פרירייד דופ' 250 בדיוק למטרה הזו של התוואי הנדון לעלות ולרדת על סלעים ולנוע שעה פה ושעה שם ביער וליד הבית. אבל הוא לא רוכב חדש אלה רוכב ותיק ותיק מאד והלך לנישה הזו מתוך ידיעה שאכן זה הכלי לנישה הזו והזו המיטבית לו. מצד שני, התאור של הבחור את היעוד לכלי בתוואי שתאר לא אידיאלי לנישה הזו של כלים. מה גם שמדובר ברוכב חדש בשטח. כניסה עם 250 מרובע כאולאראונדר תהיה לו לתועלת, כך אני סבור. הוא יהנה ללא ספק מכל העולמות. יתנסה, ישכיל ויחוש את השטח, בהיבט המכונה בכל תוואי שיחפוץ . ירצה ללכת לנישה הצפופה, יצבור קצת שעות מנוע ותק נסיון, בכיף בהחלט. ירצה עוד יותר לאקסטרימי ,ילך הלאה להצעה שלך .
בו נראה מה יאמר...
לצפיה ב-'בנתיים אני משכיל מהדיון בניכם'
בנתיים אני משכיל מהדיון בניכם
03/12/2016 | 23:30
4
53
אכן מעדיף אול-אראונדר על פני כלי יעודי למשימה ספציפית. אבל ממה שאני מבין כרגע כל בחירה תהיה טובה ומהנה לרכיבה.

תוכלו לנסות להסביר למה מתכוונים כשאומרים שכלים חזקים יכולים להעיף רוכבים לא מנוסים ?

ומה באמת עושים אם מדי פעם רוצים להחנות את האופנוע ברחוב. באמת כל ילד שעובר יכול ללחוץ על כפתור ההתנעה ולהניע אותו ? אנשים מתקינים סוויטצ׳ עם מפתח ?
לצפיה ב-'כמעט ולא נתקלתי באופנוע שטח חונה ברחוב'
כמעט ולא נתקלתי באופנוע שטח חונה ברחוב
04/12/2016 | 00:22
52
פשוט מוותרים על התענוג. 

ונדליזם , פגיעה ברכוש , גניבות , קקי של יונים , שתן של כלבים , תחת של חתולים.

וותר על התענוג ואל תשאיר אופנוע ברחוב אלא אם כן אין לך ברירה, לא משנה אם זה אופנוע כביש או אופנוע שטח. 
לצפיה ב-'מצטרף להמלצה על ה250 מרובע.'
מצטרף להמלצה על ה250 מרובע.
04/12/2016 | 10:05
1
59
יעשה הכל בסדר גמור עד שהבחור יבין לאיזה סגנון רכיבה הוא נמשך יותר, יכול להיות מאוד שיבין גם לאחר מכן שהנפח הוא אידיאלי עבורו.
ממליץ לך לבדוק את ה250 AJP PR5 שלנו שהוא כרטיס כניסה מצויין לרוכבים חדשים גם בביצועים וגם בעלויות האחזקה.

לצפיה ב-'קנה 350 האסקי או קטמ, לפי האינסטניקט שלך'
קנה 350 האסקי או קטמ, לפי האינסטניקט שלך
04/12/2016 | 13:00
49
כלים שטובים גם באנדורו צפוף וגם למצב של טיול ארוך במדבר.
טובים גם למקצוענים  (זיו כרמי, למשל )  וגם למתחילים.
ארבע פעימות מאוד ידידותי ונעים. 

לצפיה ב-'רק מדגיש את מה ששי כתב - לא חונים ברחוב'
רק מדגיש את מה ששי כתב - לא חונים ברחוב
04/12/2016 | 14:18
44
אופנוע אינדורו מקצועי לא חונה ברחוב, נקודה.
עזוב ילדים שיתניעו, תחשוב על גנב.
ובמקרה הזה סוויטץ' לא יעזור. א' כי הוא חשוף ועוקפים אותו בשנייה, וב' כי אופנוע אינדורו שוקל כ-100 קילו, אז פשוט זורקים אותו באחורה של טנדר או בוואן ועפים משם ברגע.
זה לא כלי לקפוץ איתו למכולת.
לצפיה ב-'אפנה אותך לכתבה מפול גז על ההאסקי 350, הוא אכן מתאים לדרישות'
אפנה אותך לכתבה מפול גז על ההאסקי 350, הוא אכן מתאים לדרישות
04/12/2016 | 17:57
1
41
חוץ מהעניין של להשאיר ברחוב ,שום אופנוע מקצועי לא מתאים לזה .
(ג.נ. אני אחד מהבוחנים בסדרת הכתבות הזו) 
לצפיה ב-'הדבר היחידי שקצת מציק לי בנתונים היא העובדה שמדובר'
הדבר היחידי שקצת מציק לי בנתונים היא העובדה שמדובר
04/12/2016 | 21:15
45
בכלי שהוגדר יותר כמו אוניה ביחס לרבע ליטר המקביל לו. מסה מסתובבת שמקשה בצידוד הטיה מחד ולמרות גודל זהה לרבע ליטר מרגיש כבד יותר.
נכון שהוא מתאים לכוכב יתחיל אך השאלה היא אם הוא האידיאלי לרוכב המתחיל? אני חושב שרבע ליטר מכל דגם יהיה לו עדיף.הרבה פחות לדעתי כסוג של מסורבל -גדול/שמנמן.
לצפיה ב-'סוגייה משפטית ...'
סוגייה משפטית ...
01/12/2016 | 11:17
9
147
נתקלתי עכשיו בכתבה הברה מ YNET:

סה"כ, למרות שהשופט לא קנה את הבולשיט של התובע (לא ידעתי שאין לו רישיון/ביטוח), הוא עדיין חייב את הנתבע בחתיכת סכום. אני מניח שרבים מאיתנו סוברים, שאם הבחור עלה על טרקטורון בידיעה שלנהג אין רישיון/ביטוח, אז זה סיכון שהוא לקח על עצמו ואף אחד לא צריך לפצות אותו. החוק כנראה חושב אחרת !!

השאלה שמעניינת אותי, היא מה לדעתכם יקרה במקרה הבא:
אני רוכב על אופנוע שמבוטח חובה אבל רק על שמי. בא חבר ואומר "אחי תביא סיבוב". אני אומר לו "קח, אבל קח בחשבון שאין לך ביטוח חובה, החובה רק על שמי". הוא אומר: "סבבה, הסיכון עלי".

הבחור עושה תאונה ונפצע. האם לדעתכם הוא יוכל לתבוע אותי נזיקית ?

ההימור שלי אומר שכן, למרות שזה מעוות לחלוטין ....
לצפיה ב-'המקרה שאתה מתאר הוא שונה עקרונית, כי החבר הוא שנוהג'
המקרה שאתה מתאר הוא שונה עקרונית, כי החבר הוא שנוהג
01/12/2016 | 12:19
1
88
שים לב שהשופט הטיל חצי מהאחריות על הנהג וחצי על התובע.
הוא לא הטיל אחריות למשל על בן-הדוד, בכל הטרקטורון.
אם החבר הוא שרוכב לבדו על האופנוע והוא זה שעושה את התאונה, לטעמי לא תהיה אחראי בשום צורה.
לצפיה ב-'מדוע הוא לא אחראי בשום צורה? הרי הוא ביודעין נותן את '
מדוע הוא לא אחראי בשום צורה? הרי הוא ביודעין נותן את
01/12/2016 | 12:28
59
רכושו לנוהג שאינו מורשה לכך!
האם הוא לא יכול להתבע על ידי חברת הביטוח כנושא באחריות או על ידי המשטרה?
הרי בפוליסה מוגדר באותיות קידוש לבנה שמו של המורשה לנהוג בכלי.
נכון שהוא יתריע כי אין ביטוח ויחד עם זאת כבעל הרכוש הוא זה שאיפשר נהיגה בו ללא סמכות וללא ביטוח.

לצפיה ב-'לדעתי אתה חשוף לתביעה '
לדעתי אתה חשוף לתביעה
01/12/2016 | 17:19
50
וגם אם בסוף, הפסיקה תקל עליך, עדיין אתה עלול להיכנס לתהליך יקר וממושך.
לצפיה ב-'תביעה אזרחית כל אחד יכול לתבוע '
תביעה אזרחית כל אחד יכול לתבוע
01/12/2016 | 18:48
55
(בניגוד לפלילית) השאלה אם השופט יטיל עלייך את מלוא הנזק - אני בספק גדול מאוד ..אולי אחוז חלקי..

לעומת זאת המשטרה כן יכולה לתבוע אותך -אבל תביעה פלילית בלי שום קשר
לנזק שנגרם לבן אדם.
לצפיה ב-'חובת בעל הרכב או מי שהשליטה עליו בידו'
חובת בעל הרכב או מי שהשליטה עליו בידו
02/12/2016 | 08:37
50
ע"פ תקנות התעבורה הוא למנוע גם מאחר לבצע עברת תנועה ברכבו, כולל נהיגה ללא רישיון, כך שבכל מקרה אתה בבעיה.
לצפיה ב-'היה בזמנו סיפור שהגיע לחדשות שעונה על השאלה שלך'
היה בזמנו סיפור שהגיע לחדשות שעונה על השאלה שלך
03/12/2016 | 23:11
2
44
הגיע רוכב אופנוע לצמיגיה להחליף צמיג. בסוף ההחלפה בעל הצמיגיה הודיע לבחור שהוא לוקח את האופנוע לסיבוב כדי לוודא שהכל תקין. במהלך הסיבוב הזה הוא עשה תאונה ונפצע.
הבחור נתבע על ידי קרנית, ולמרות שטען שהניח שלבעל הצמיגיה ביטוח מסחרי - הוא נמצא אשם ונאלץ לשלם סכום ענק (לא זוכר את המספר המדויק, אבל מהסוג שהורס לאדם ממוצע את החיים).
ושם עוד היו נסיבות מקילות...
לצפיה ב-'הסיפור הזה הזוי הרבה יותר מהמקרה'
הסיפור הזה הזוי הרבה יותר מהמקרה
04/12/2016 | 13:16
1
43
שאני מתאר.
הרי בין השניים היו יחסים של עסק-לקוח. ממתי הלקוח אחראי על בעל העסק ? ההגיון שלי אומר, שבעל העסק צריך לפצות את הלקוח על הנגז לאופנוע ...

יש לך קישור אולי ?

לצפיה ב-'זה משהו ישן שבזמנו ראיתי בטלוויזיה, אם אני זוכר נכון'
זה משהו ישן שבזמנו ראיתי בטלוויזיה, אם אני זוכר נכון
04/12/2016 | 13:50
35
כך שאין לי לינק. הוא זכור לי בגלל שמדובר במקרה כל כך הזוי.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי זה מצויין בתקנות תעבורה'
למיטב ידיעתי זה מצויין בתקנות תעבורה
06/12/2016 | 23:10
17
שאסור לך, בתור בעל הרכב, לאפשר לנהוג ברכב לאדם שאינו מכוסה ע"י הביטוח של הרכב.
לא משנה שהוא אמר שזה על אחריותו וכל זה, האחריות היא עליך בתור בעל הרכב לפי חוק.

הסייג היחיד הוא כמובן אם הנהיגה נעשתה שלא בידיעתך/בהסכמתך. למשל - אם הרכב נגנב אז מן הסתם אינך אחראי לכך שלגנב לא היה ביטוח.

או לחלופין, אם מי שרוצה לקחת את הרכב טוען שיש לו ביטוח עליו - אבל בהחלט תצטרך להוכיח מעבר לסביר שוידאת את העניין (דרשת לראות פוליסה, למשל). אחרת בית המשפט כנראה ינקנק אותך בכל מקרה, לא משנה כמה לא הגיוני זה נשמע לאדם הסביר שאתה אחראי לחוסר אחריות של אדם בוגר אחר.
לצפיה ב-'ביטוח '
ביטוח
29/11/2016 | 23:07
6
110
האם יש סוכנות מומלצת לבטח בא חוץ מהפול? 
האם יש דבר כזה ביטוח למשל רק לסופי שבוע ? 
לפי בירור שעשיתי מחיר ביטוח עם השתתפות עצמית 25 יוצא 2500 
וללא השתתפות יוצא 3600 . 
צד ג יוצא 500 
גרירה 150
האם המחיר סביר ? 
והאם לרוכב שירכב רק בסופי שבוע אין אופציה אחרת? 
ישנה אופציה לבטח יומי ?
 והאם מישהו מכיר סוכנות שמבטחת גרירה ללא חובה לעשות צד ג? 
תודה רבה 
(ניסיתי לחפש בחיפוש ולא מצאתי מידע ...) 
לצפיה ב-'בגדול כמעט לכל השאלות שלך התשובה היא - אין אופציה אחרת'
בגדול כמעט לכל השאלות שלך התשובה היא - אין אופציה אחרת
30/11/2016 | 15:32
88
ביטוח חובה לאופנועים זה רק דרך הפול. הסוכנות מבטחות אותך דרך הפול ובמחיר של הפול. זה קצת יותר נוח ובתמורה אתה עושה דרכן צד ג'.
אין ביטוח רק לסופ"ש. המינימום זה ביטוח לשבוע (רק דרך הפול) וביחס לביטוח לשנה הוא מאד יקר, ומשתלם רק אם אתה רוכב פעם ב
אישית לא ממליץ לעשות עם השתתפות עצמית (ואני חושב שזו גם דעת הרוב כרגע). שים לב שבהפרש של 1000 ש"ח תצטרך לא לתבוע (או לתבוע בסכום קטן) במשך 25 שנה כדי שזה ישתלם...
צד ג' וגרירה נשמע סביר, אולי טיפ-טיפה יקר.
אני לא חושב שתמצא גרירה בלי ג'. אם כבר להפך, לרוב אופנועי שטח לא צריכים גרירה כי הם עם טנדר / עגלה. בכל מקרה הג' הוא לא יקר ואם אתה רוכב גם בכביש זה מאד מאד כדאי לדעתי.
לצפיה ב-'הביטוח הזול ביותר בחישוב יומי כביכול'
הביטוח הזול ביותר בחישוב יומי כביכול
30/11/2016 | 17:52
4
86
יוצא בחבילת ביטוח לשנה. את הביטוח באם תעשה מול סוכנות תחוייב בביטוח צד ג אחרת איך הם ירויחו?
תכלס כל פוליסה מבוטחת דרך הפול אין אופציה חליפית. אין אופציה יומית. שבועית יקרה ביותר.
מציע לבצע ביטוח ללא צד ג'  סתם מיותר לדעתי לשפוך עוד מאות שקלים על צד ג'.
פוליסה עם השתתפות עצמית מוזילה עלותה סביב 20% לפחות. ככל שהגיל גבוה יותר העלות נמוכה יותר.
במידה ותחפוץ בסוכן פנה בפרטי.
אני מבטח עם השתתפות עצמית. לשבת במשטרה ולספר מה מי איך ולמה נפלתי לא תודה מוותר לחוקר.
לצפיה ב-'חולק עליך מאד הן בעניין ההשתתפות והן בעניין הג''
חולק עליך מאד הן בעניין ההשתתפות והן בעניין הג'
01/12/2016 | 10:38
3
57
לגבי הג' -
אתה לא רוכב בוואקום. יש אופניים (יקרות!) ויש כבישים שאתה חוצה.
לפני כמה שנים חצינו כביש סמוך לצומת במהלך רכיבה. חבר לא ראה טנדר שהתקרב לצומת וחצה מולו. הטנדר נבהל, בלם, הסתחרר ונכנס במעקה. אם אני זוכר נכון החבר שילם כ-5000 ש"ח מכיסו, מה שהיה מכסה לו 10 שנים של צד ג'. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם זאת היתה מרצדס.

לגבי השתתפות עצמית -
לא יודע איך נכנסה לכאן המשטרה.
אני לפני כשלוש שנים חטפתי מכה רצינית בברך, שהשביתה את הרגל למספר חודשים + פיזיוטרפיה וחשש לקרע ברצועה.
אם אתה שומר חוק אתה חייב להגיד שזה קרה בתאונת אופנוע ואז בכל מקרה הביטוח שלך ייתבע על ההוצאות הרפואיות.
הלכתי לעו"ד המתמחה בתחום, ישבתי אצלה עשר דקות.
כעבור מספר חודשים צלצלה אלי ואמרה שהתפשרה עם הביטוח על פיצוי כאב וסבל של כך וכך שקלים. לא חוקר, לא משטרה ולא נעליים.
בא נגיד ככה - הפיצוי שקיבלתי (שנחשב לא גדול כי אין נזק בלתי הפיך) קיזז יותר מעשר שנים של ההפרש בין ביטוח מלא לביטוח חלקי.
לצפיה ב-'אסביר. לפני כ- 7 שנים עברתי 2 פציעות קלות לא קשות ועל מנת'
אסביר. לפני כ- 7 שנים עברתי 2 פציעות קלות לא קשות ועל מנת
01/12/2016 | 12:34
1
55
לתבוע אתה הרי מתבקש לספק אישור משטרתי. אוקי בפעם הראשונה סבבה החוק ר כותב אתה מקבל אישור הכל בסדר. לאחר מס' חודשים ביש מזל שוב ארוע. שוב נגש למשטרה יושב מול החוקר בשני המקרים תאונה עצמית ללא צד ג' , אחר מס' שבועות מקבל בדואר מכתב שמתריע שבמידה ויהיה עוד ארוע ישקל התניית רשיון.
לא רוצה משטרה לא רוצה חוקרים לא רוצה פיצוי אם אין מצב MUST כמה שפחות להתעסק איתם יותר טוב.
לגבי האופנייים אני מסכים אני גם רוכב אופני הרים ונכון יש הרבה. לגבי כבישים אנחנו ממעטים לשהות בהם ומה שפחות. מסכים שיש תמיד סיכון . תשאל אותי עם צד ג' מחויב אני עדיין חושב שלא. הרי אם תקח רכב שעשית לו ביטוח צד ג' ותבדוק את סך השימושיות בו אכן זה רצוי בהחלט ביחס לאופנוע שטח אני חושב שהשימוש בטל בשישים כנאמר ולכן אני לא עושה צד ג' .
לצפיה ב-'אם קיבלת טיפול רפואי אתה צריך לדווח על התאונה'
אם קיבלת טיפול רפואי אתה צריך לדווח על התאונה
02/12/2016 | 18:52
38
בין אם יש לך השתתפות עצמית ובין אם לא.
ואם החלטת לא לדווח, גם אז זה לא משנה איזה ביטוח יש לך. זה שיש לך את הביטוח היקר לא מכריח אותך ללכת למשטרה.
אתה יכול למשל לבחור לא לדווח על תאונות קטנות ו"לשמור" את הדיווח לתאונות הרציניות לא עלינו.
בכל מקרה, אם תבעת פעמיים בשבע שנים האחרונות, כנראה שדווקא לך משתלם מאד לבטח ללא השתתפות עצמית.
לצפיה ב-'לגבי החבר והטנדר'
לגבי החבר והטנדר
03/12/2016 | 23:07
29
מניסיון של חבר שנאלץ לסטות בגלל מכונית שביצעה פנית פרסה בלי לתת לו זכות קדימה, ועלה על אי תנועה - לא בטוח שחבר שלך היה צריך לשלם לטנדר (על פי חוק, לא על פי הצדק). במקרה של חבר שלי השופט קיבל את טענת ההגנה של הנהגת שלא בטוח שזו היתה האופציה היחידה של חבר שלי להתחמק מפגיעה בה, ולכן הנזק לו נגרם באשמתו.
אבל מצד שני, כבר שמים 3500 ש"ח על ביטוח חובה, אז מה זה כבר עוד 500 שקלים...
לצפיה ב-'נחמד מאד גם המסקנה הסופית דיי קולעת כי בסך הכל'
נחמד מאד גם המסקנה הסופית דיי קולעת כי בסך הכל
02/12/2016 | 09:29
43
יש מי שיתחבר יותר למרובע מאשר לדו'פ וההיפך.ללא ספק מכונות מצויינות. 
כפי הידוע לי, דגמי הדופ'ים של ימהה בקרוב גם אצלנו בארץ.
שמעתי זאת לפני מספר חודשים ואני מקווה שזה יהיה אכן בקרוב. 
לצפיה ב-'השוואות אופנועי KTM'
השוואות אופנועי KTM
03/12/2016 | 23:36
1
33
חיפשתי קצת באתר ששלחת, אחלה סקירה

הייתי שמח לראות השוואות של 2 פעימות מול 4 פעימות בדגמים הנמוכים יותר של KTM (125\200\250) , לא מצאתי באתר :|
לצפיה ב-'לדעתי יש על כל אחד מבחן בנפרד לא כהשוואה'
לדעתי יש על כל אחד מבחן בנפרד לא כהשוואה
04/12/2016 | 14:42
15
את ה -200 וה -125 כבר לא מביאים לארץ וחבל מאד. תנסה לאתר מבחנים ברשת.הכלים שונים בכוח אחד מהשני כלומר ה- 125 יהיה "החלש" ביותר ונאמר סלחן יותר ,למתחיל לבטח. האמן לי שיהיה טוב מספיק גם למתקדמים שלא יהיה ספק. ה-200 של היום הוא כלי מרוסן הרבה יותר מהדור הקודם של דגם זה. הוא דגם ביניים בדופ'ים בטווח לפני ה -250.
לצפיה ב-'תענוג'
תענוג
02/12/2016 | 08:37
7
לצפיה ב-' מעולה!'
מעולה!
02/12/2016 | 09:22
8
לצפיה ב-''
02/12/2016 | 13:36
1
לצפיה ב-'מערכת ההזרקה בדופ' על פי האתר בקרוב-סביב אמצע שנה הבאה'
מערכת ההזרקה בדופ' על פי האתר בקרוב-סביב אמצע שנה הבאה
01/12/2016 | 19:06
44
קישור לסיקור קצר בנושא בכל הקשור להזרקה  בקטומים.
שאלה שאני שואל לדוגמא איזו השפעה תהייה על ההזרקה ,אמינותה ,התנהגותה ולאורך זמן מעצם הדלק המעורבב בשמן,ביחס לעבודה בדלק רגיל ?
הרי בקרבוקטורים בדו'פים לא אחת היו תקיעות מצוף לדוגמא,
שגרמו לתופעות לוואי בעבודה חלקה של המנוע.
לצפיה ב-' כרמלי מוטורספורט לדרך חדשה'
כרמלי מוטורספורט לדרך חדשה
28/11/2016 | 19:05
1
82
אוריה כרמלי מגדולי הרוכבים בארץ ומהאנשים הטובים ביותר שאני מכיר בתחום הדוגלגלי,איש של אנשים, בכל רמח איביריו ,הקים סוכנות חדשה של הונדה בפתח תקווה.נאחל לאוריה חברי היקר, בהצלחה גדולה בדרכו!!
אין לי ספק שכך אכן יהיה ובגדול גדול האדום יתפתח ביחד עם אוריה ובענק.
אוריה איש של חזון ,וערכים, חרוץ ,ובעל יוזמה.
הלוגו האדום ,יפה יפה אהבתי מאד.
מעבר לברכתי כאן הנה הכתבה מפול גז.

לצפיה ב-''
29/11/2016 | 07:18
3
לצפיה ב-'סרטון תדמית לכתומים החדשים (2017)'
סרטון תדמית לכתומים החדשים (2017)
24/11/2016 | 23:30
15
146
שווה צפייה עד הסוף, כאן
לצפיה ב-'מה הקשר לסרטון ולכתומים החדשים?'
מה הקשר לסרטון ולכתומים החדשים?
25/11/2016 | 09:09
13
49
לצפיה ב-'מצחיק אותי שהבחור עם '
מצחיק אותי שהבחור עם
25/11/2016 | 10:09
12
121
כתום חבוט שנת 2003 ומטה (לא סגור על השנתון)
עושה מה שהוא עושה ואנחנו עסוקים בלהתלהב
ולשבח כמה מדהימים הדגמים החדשים (2017)

לצפיה ב-'אכן אופנוע חבוט ועוד איך. כל הזמן אומרים הרי שהכל ביד'
אכן אופנוע חבוט ועוד איך. כל הזמן אומרים הרי שהכל ביד
25/11/2016 | 14:42
11
99
הרוכב. בו נחשוב רגע ברצינות אלו שינויים עברו בדגמים האחרונים בקטמ, או בדגם אחר שרוכב הובי ממצוע  כולל ישראלי יאמר שבזכות השינוי הזה או הזה הוא יהיה רוכב טוב יותר? רוכב טוב ירכב טוב נקודה! זה אכן לא קשור גם לדעתי לאבולוציה כזו או אחרת שוינוי זוית צידוד כזו או אחרת ו/או מוזרק לא מוזרק. הכל ביד הרוכב כנאמר.
אני גם מסכים שכדאי להנות ממה שיש למכונה להציע ולא להתעסק באיך אני יכול לשפרה אלה איך אני יכול לשפר את יכולותי כרוכב.
לצפיה ב-'כל אחד שיהנה איך שבא לו'
כל אחד שיהנה איך שבא לו
25/11/2016 | 16:37
86
ואם בא לי לקנות אופנוע חדש ורק לשים אותו בסלון ולשפר ולשחק איתו
זה עניין שלי , העיקר שאני נהנה.
לצפיה ב-'רוכב טוב יהיה טוב יותר עם אופנוע טוב יותר. כמו שרוכב בינוני '
רוכב טוב יהיה טוב יותר עם אופנוע טוב יותר. כמו שרוכב בינוני
25/11/2016 | 18:41
9
85
יהיה טוב יותר עם אופנוע טוב יותר. כמה טוב יותר? זו כבר שאלה אחרת. אולי פחות שניה או שתיים להקפה, אולי עוד כמה ק"מ של סטייג' בקצב גבוה לפני שהוא מתעייף. תלוי.
אבל השאלה הקריטית באמת היא - מה זה אופנוע טוב יותר?
לצפיה ב-'השאלה נכונה ולדעתי תשובות רבות לה'
השאלה נכונה ולדעתי תשובות רבות לה
25/11/2016 | 19:25
8
62
היא שאלה מורחבת !  ניתן להגדיר מספר פרמטרים שהקשר הראשון הוא שימושיות. דו"ש לדוגמא לאיזו שימושיות בקשת הרחבה של השימוש. יכול להיות רוכב x שיאמר שהדרוזי אידיליה עבורו ואחד אחר יאמר שקטמ' אינדורו 690 הכי טוב לו. אז זה תמיד בעין המשתמש וכן בשימושיות. צריך להגדיר אופנוע טוב ללא קשר למשתמש קרי לבחון בקשת השימוש לה יועד זו דעתי. אכן זה מבחן קשה בהגדרה שכזו ומאלץ לחשוב לעומק. ברבע ליטר מרובע פעימות איך היה ניתן לדעתך/כם להגדיר אופנוע טוב יותר?
לצפיה ב-'אפשר לקבוע שאופנוע X הוא טוב לשימוש מסוים. אבל איזה מבין שני'
אפשר לקבוע שאופנוע X הוא טוב לשימוש מסוים. אבל איזה מבין שני
25/11/2016 | 19:34
7
56
אופנועים הוא יותר טוב לשימוש מסוים זו שאלה שלא בטוח בכלל שיש לה תשובה חד-משמעית.
נכון, WR250F יהיה, חד משמעית, טוב יותר בסינגלים מאשר סופר-טנרה, אבל כשמשווים את ה-WR לקטמ מקביל? התשובה תלויה בהרבה מקרים ברוכב. מי מתחבר טוב יותר לאיזה אופנוע. החיבור הזה הוא תוצאה של המון פרמטרים, החל מסידור עמדת הרכיבה, דרך אופי שונה של מנוע וכן הלאה. מה שטוב לאחד, לא תמיד יהיה טוב לאחר.
זה נכון, אגב, בכל מוצר מורכב, לכן לקרוא ביקורת על מוצר ולהתמקד רק בשורה התחתונה זו טעות לדעתי.  
לצפיה ב-'זה נכון מאד.אני באופן אישי למדתי לנטרל'
זה נכון מאד.אני באופן אישי למדתי לנטרל
25/11/2016 | 19:45
6
54
חוות דעת של בוחנים. בוחן אחד יאמר על הימהה שהוא כך וכך בתוואי מסוים וכך וכך בתוואי אחר ביחס לקטמ מקביל שהוא בחן גם. בבחינה שכזו נכנסת האג'נדה שלו ב 100 אחוז כתוצאה בחוות הדעת שלו. השאלה היא בהיבט מכונה כמוצר מי יכול לקבוע מה טוב יותר? הרי הנתון היבש הוא נתון והדרך לראות או לחוש אותו הוא בשימושיות אין דרך אחרת או שיש כיון  נוסף שצריך לקחתו בחשבון?
לצפיה ב-'אני באופן אישי חשוב שאופנוע טוב '
אני באופן אישי חשוב שאופנוע טוב
25/11/2016 | 20:24
79
זה אופנוע שמתאים ליכולות הרוכב,
העלתי את הפוסט בכדי להתרשם מיכולות הרוכב ולא לפוגע או לבקר רוכבים שמבצעים בחירה מסויימת. 

סרטון נוסף ששווה צפייה של הבחור כאן

כמובן שמדובר ברוכב לא חובבן, לא יודע בדיוק מי הרוכב , עונה לשם הבמה "Joey Mac" , מאמין שזה בהשראת "Ronnie Mac" שהתחיל את סרטוני המוטוקרוס (למי שמכיר). קצת מדהים לראות אילו מכשולים הבחור מסוגל לעשות תוך הקלטת ווידאו ממצלמת הקסדה ודיבוב (מי שיש לו סבלנות לחפור בערוץ יוטיוב שלו)
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה הדבר הנכון לעשות. את חוות הדעת צריך כי כמו '
אני לא חושב שזה הדבר הנכון לעשות. את חוות הדעת צריך כי כמו
25/11/2016 | 21:04
4
66
שאמרת, המפרט לא מספר את כל הסיפור. יכול להיות, לדוגמא, אופנוע ששוקל 110 ק"ג, אבל קל יותר לתמרון והרמה מאשר אופנוע ששוקל 105 ק"ג. הדיווח של רוכב מבחן מנוסה מאפשר לך לדעת איך המפרט מתפקד במציאות. מה שצריך לנטרל זו הדיעה האישית - האוהב/לא אוהב של הרוכב. כי זה שהבוחן אוהב מנוע שרץ בסל"ד ועובד נפלא ב-9000 סל"ד לא אומר שזה מה שמתאים לך. לכן קרא את המבחן, קבל דיווח על איך המנוע מתפקד - ותחליט אם הוא לטעמך או לא.
לצפיה ב-'אם כך בו ננסה להגדיר מה הוא אופנוע טוב. בו ניקח לדוגמא דו"ש'
אם כך בו ננסה להגדיר מה הוא אופנוע טוב. בו ניקח לדוגמא דו"ש
26/11/2016 | 18:25
3
45
וניקח ארבעה דגמים:
CRF250L
KLX250S
WR250R
DRZ400S
אלה קריטריונים בבואו של בחור חדש לשטח צריכים להלקח בחשבון על ידו על מנת לקנות /לרכוש אופנוע טוב? או מי מהם טוב יותר או פחות טוב ? איזה פרמטרים במכונה נקח בחשבון בבואנו לקנות אופנוע טוב?
אני מדבר קודם בהיבט המכונה עצמה "כבת הזוג" של הרוכב למשימתו /רכיבתו.
נראה לי נושא בעל היבטים רבים אבל בהחלט אפשר לזקק את הקריטיים/חשובים שבהם.

לצפיה ב-'הלא על הדגמים הללו ממש היו כאן שפע וויכוחים, בגלל שכל אחד '
הלא על הדגמים הללו ממש היו כאן שפע וויכוחים, בגלל שכל אחד
26/11/2016 | 18:35
2
52
מגדיר "טוב" בצורה אחרת. ובדו"ש זה אפילו עוד יותר בעייתי, כי לאנשים שונים יש הגדרות שונות למה אמור לעשות דו"ש.
דנטל חושב שדו"ש במילא מספיק רק לטיולים רגועים, אז צריך שיהיה נמוך וידידותי, ודברים כמו הספק או מתלים לא חשובים.
אחר רוצה מנוע שיוכל לקחת אותו בהרכבה לירושלים, ואז ה-DRZ מלך.
שלישי רוצה הכי קרוב לאופנוע שטח ממש שרק אפשר, ואז ה-WR נוצץ.
וכן הלאה וכן הלאה.
אז אין שום דרך להחליט איזה מהם הכי טוב - בטח ובטח עבור מתחיל, שבעצמו בדרך כלל לא יודע מה הוא רוצה ומה הוא מעדיף.
לצפיה ב-'מסכים בהחלט שהתשובה פנים רבות לה'
מסכים בהחלט שהתשובה פנים רבות לה
26/11/2016 | 20:03
1
37
יחד עם זאת בבואי לבחור אופנוע המגדיר לי טוב הוא; אמינות מנוע ומכלולים כולל איסוף מידע על נושא זה ,זמינות חלפים( קרי קלות השגה),סחירות, איכות חומרים. זה הבסיס עבורי. מכאן עד כמה מתחבר לי באופן אישי למשימה. כלומר עד כמה יהיה בת זוג אידיאלית.
מי מהשלבים הללו מורכב יותר?
לדעתי השלב הראשון.
לצפיה ב-'אז אתה מדבר על משהו אחר לגמרי - כי מבחינתי אמינות משפיעה על '
אז אתה מדבר על משהו אחר לגמרי - כי מבחינתי אמינות משפיעה על
26/11/2016 | 22:00
43
בחירת קניה, אבל לא קשורה בכלל להאם האופנוע טוב או לא. בהנחה שלא מדובר על אופנוע ששובק כל רכיבה. אני לא חושב שיש עוד כאלו היום.
לצפיה ב-'אחלה רוכב וGOON אמיתי'
אחלה רוכב וGOON אמיתי
07/12/2016 | 22:48
6
כל זה עם כנף שבורה תלויה לו מאחור....
לצפיה ב-'מישהו פנוי לגיחה מחר , אזור משמר העמק והסביבה?'
מישהו פנוי לגיחה מחר , אזור משמר העמק והסביבה?
23/11/2016 | 16:56
6
90
לצפיה ב-'סיבוב הצתות?.....'
סיבוב הצתות?.....
24/11/2016 | 08:47
5
53
לצפיה ב-'סיבוב כיבוי דווקא '
סיבוב כיבוי דווקא
24/11/2016 | 09:26
4
45
לצפיה ב-'צחוק בצד,אבל תקרא כאן.'
צחוק בצד,אבל תקרא כאן.
24/11/2016 | 10:12
3
160
לצפיה ב-'המצב נראה נוראי שאין כדוגמתו. הקישור'
המצב נראה נוראי שאין כדוגמתו. הקישור
24/11/2016 | 10:43
2
128
מראה באיזה מצב נורא אנו שרויים בכי רע מאד. שריפות יער זה מראה של שחור בנפש כל מי שאוהב את הטבע ומתחבר אליו בטח אלינו כרוכבים בו. השריפה בכרמל השאירה חותמה למות הטבע לשנים קדימה זה נראה רע מאד. יכול להיות לאור מה שדן קישר שגם אנו יכולים לתרום בערנותינו ביערות. פקיחת עין על דוגמאות כאלה חלילה בשטח ועל מי שנראה חשוד.
לצפיה ב-' להסתובב בשטח,בעיקר בסינגלים המיוערים,זה הזמן.'
להסתובב בשטח,בעיקר בסינגלים המיוערים,זה הזמן.
24/11/2016 | 10:47
1
63
לצפיה ב-'אתה חושב שזה הזמן או שזה דפוס החשיבה'
אתה חושב שזה הזמן או שזה דפוס החשיבה
24/11/2016 | 11:48
106
שלך( בפרושך) שבחרת, ממה שכתבתי?
למען הסר ספק פתיחת עין בכל זמן נתון בכל יער תסייע זה עוד מחשבה לערנות. זה לא אומר מאומה על מועד!  זה מדבר בכללי כאימוץ . תסתכל על זה אולי גם כתועלת כמי שנע ביער וחלק ממנו כרוכב ותצטייר כמי שתורם ולא מפר איזון או גורם נזק לטבע כפי שמנסים לתאר ולא חסר.בקיצור לקחת את הטוב ולא את השלילי.
לצפיה ב-'פילטר אויר קדמי עליון יתרון מיקומי ?'
פילטר אויר קדמי עליון יתרון מיקומי ?
21/11/2016 | 19:57
4
107
פילטר האויר בימהה החדש כמו אאל"ט בדגם ה TM המקביל בארבע פעימות ואולי בדגמים נוספים מוקם בחלקו הקדמי עליון של האופנוע בימהה בקדמת מיכל הדלק ממש ליד הכידון. עם עבור הזמן שמתי לב שהפילטר מתלכלך הרבה הרבה פחות במיקומו זה ביחס לדגמים הקודמים בהם הפילטר היה תחת המושב בצד האופנוע. שמעתי שאצל אחרים אכן זה המצב. מה הגורם לשוני בכמות ספיחת האבק בו אם כך? בית הפילטר כולל 2 כונסי כניסת אויר אפילו בגודל רחב יותר מהפתחים הצדדיים לדעתי. 
מה ההסבר ? יש פלוסים נוספים למיקום מעבר? 
לצפיה ב-'הוא מאוד חסום במצב הזה'
הוא מאוד חסום במצב הזה
21/11/2016 | 20:17
3
89
אתה צריך להוריד את הרשת מהכלוב או להחליף לכלוב תחליפי בלי רשת
וגם להוריד את הספוג שבתוך הכונסים שלא יפריעו לאוויר לעבור לפילטר
אלו הדברים שאני עשיתי בכל אופן והפילטר מתלכלך יופי.
לצפיה ב-'באמת היה חסר לך כוח מנוע? או שזה סתם מההרגל עם הדור הקודם'
באמת היה חסר לך כוח מנוע? או שזה סתם מההרגל עם הדור הקודם
22/11/2016 | 11:13
2
78
כשלעצמי, מאחר ופילטר האויר די קטן ביחס לקודמו וכל מערכת היניקה חדשנית שכזו, החלטתי לא להתעסק איתה על מנת לא לעשות טעויות יקרות..
כח ותגובת מנוע לא חסר באופנוע הזה, לפחות לא לי.
לצפיה ב-'האמת אם wrr לא היה מפרט ומתוך ידיעתו'
האמת אם wrr לא היה מפרט ומתוך ידיעתו
22/11/2016 | 12:05
68
לא הייתי יודע על זה ומה הגורם לשוני הגדול. אני באמת רואה שוני גדול מאד בספיחה של האבק. ניסיתע כל הזמן להבין מדוע זה כך הרי הענן הקיים שאתה אחר רוכב לפניך הוא זהה. גם אני לא מרגיש איזו האטה או חנק בתגובה ו/או חוסר כוח. דיי התחלתי להתחבר למכונה זה באמת מוטיב של זמן וזמן לא קצר. פחות  התעסקות אלה אם יתואר מצב שונה לאור מה שציין wrr. בכל מקרה אני גם לא אעשה שינוי מספיק לי כך די והותר.
לצפיה ב-'זה מה שהמליצו האתרים האמריקאים אז הלכתי עם זה'
זה מה שהמליצו האתרים האמריקאים אז הלכתי עם זה
22/11/2016 | 14:45
33
לצפיה ב-'מחפש שותף/קבוצה לרכיבת שטח בשישי (רוכב מתחיל) '
מחפש שותף/קבוצה לרכיבת שטח בשישי (רוכב מתחיל)
21/11/2016 | 01:06
3
90
לצפיה ב-'בארץ?'
בארץ?
21/11/2016 | 14:17
33
לצפיה ב-'כדאי לציין תמיד אזור רכיבה על מה רוכבים'
כדאי לציין תמיד אזור רכיבה על מה רוכבים
21/11/2016 | 19:49
62
סגנון מועדף לרכיבה ואולי גם גיל וכו'.
ציון פרטים בהחלט יכול לכוון רוכבים פוטנציאלים. כמובן ניתן להשאיר גם מספר נייד.
לצפיה ב-'צודקים!!! - רכיבה בחבל מודיעין, רוכב על KLX250'
צודקים!!! - רכיבה בחבל מודיעין, רוכב על KLX250
21/11/2016 | 23:26
49
לצפיה ב-' בבקשה עזרה!!!!Ktm exc 300 2015'
בבקשה עזרה!!!!Ktm exc 300 2015
19/11/2016 | 18:24
5
155
השארתי מקדמה על האופנוע אמור לאסוף אותו השבוע ,בבדיקה שמתי לב לנזילה ממש קטנה מאחד הברגים של המשאבת מים הנזילה הייתה בצבע ורוד חלבי המוכר אמר שזה ככה אמור להיות אני קצת חושש משמן במים (חבר אמר לי) אציין שזה מוסך גדול בעל מוניטין ממש טוב.
אני אמור לדאוג???

לצפיה ב-'מים בשמן זה עניין של שני מחזירי שמן שעולים פרוטות '
מים בשמן זה עניין של שני מחזירי שמן שעולים פרוטות
19/11/2016 | 23:20
2
105
ועוד חצי שעה עבודה ...
מצד שני לא הייתי קונה אופנוע ועוד 2015 שהוא לא מושלם ועוד מבעלים לא הגון..
תבטל את העיסקה.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
20/11/2016 | 02:10
1
109
אם הציר של המשאבה אכול לא יעזרו מחזירי השמן
כנ"ל לגבי מיסב הציר -אם הרוס

כך שיכול להצטבר בסופו של דבר כן להוצאה לא מבוטלת
לצפיה ב-'לא ממש סביר לאופנוע בן שנה וקצת'
לא ממש סביר לאופנוע בן שנה וקצת
20/11/2016 | 18:27
32
לצפיה ב-'לאור מה שרשמו לך לדעתי כדאי לבצע'
לאור מה שרשמו לך לדעתי כדאי לבצע
20/11/2016 | 06:29
1
107
חישוב מסלול מחדש כנאמר לגבי הרכישה. אני כמו hansnlv מתקשה להבין למה ללכת לעסקה שאתה לא שלם עמה בפנימי שלך? לך עם מה שנראה לך ברגע שאתה קצת חושש אז למה ללכת? באמת כלי 15 ועם בעיה כפי הנראה אז מדוע?
יבוא אחר סבלנות משתלמת ותמיד.

לצפיה ב-'אם את לחוץ על האופנוע תתנה את קבלת האופנוע בתיקון הבעיה וזהו'
אם את לחוץ על האופנוע תתנה את קבלת האופנוע בתיקון הבעיה וזהו
20/11/2016 | 07:03
49
לצפיה ב-'שאלה לגבי קאווסקי 250 KLX לרכוב מתחיל'
שאלה לגבי קאווסקי 250 KLX לרכוב מתחיל
16/11/2016 | 14:09
3
108
שלום,
אני גר באיזור כפרי בסין, לאחרונה קיבלתי במתנה קאוואסקי 250 KLX, אני לא רוכב אופנוע ורכבתי רק על טוסטוסים קטנים, אני רוצה להגיד שזו חוויה מדהים ופשוט מדהים לנסוע על הקאווסקי, רכבתי בעבר כל כמה אופנועים אבל לא באופן רציני, יותר השכרות לכמה ימים וכו.
שמתי לב, שהקאווסקי עובד בצורה שונה ולכן יש לי מספר שאלות:
האם זה בריא למשוך הילוך?
ממתי אני יודע שצריך להעביר הילוך, מתי שהסל"ד מגיע לרמה מסוימת? אשמח לפירוט והסבר על המכניקה, אני יודע שדרוש שנים של ניסיון, אבל כרגע אני נוסע כל יום כמה שעות בשביל ללמוד. 
תודה. 
לצפיה ב-'הנושא של התיזמון להעברת הילוך דומה '
הנושא של התיזמון להעברת הילוך דומה
16/11/2016 | 18:01
81
לרכב אותו עקרון בדיוק. אני נוסע מרגיש עליית סל"ד הכלי מתקדם אני מעביר להילוך הבא וכן הלאה. רוצה לעצור מוריד הילוכים או לא כי לא חייב. מגיע לשטח או תוואי שבהילוך 4 הכלי קשה לו הוא לא מאיץ מוריד סל"ד אזי אני מבין שאני צריך להוסיף כוח ולהוריד הילוך. בדיוק כמו ברכב. סע לפי התחושות והחוש כולל השמיעה וזה יבוא עם הזמן.
לצפיה ב-'יש לך מד סל"ד במנוע? '
יש לך מד סל"ד במנוע?
18/11/2016 | 12:51
1
65
אם כן - משוך את ההילוך כמה שבא לך, רק לא לעבור את הקו האדום.
אם אין - משוך כמה שבא לך, עד שהמנוע מפסיק למשוך.
בכל מקרה, אם אתה לא מאיץ/בעליה פשוט תעלה הילוכים עד להילוך שבו האופנוע כבר מאיץ פחות חזק בפתיחת מצערת. קשה לתת הוראות מדויקות, פשוט לומדים עם הזמן מה נכון.
לצפיה ב-'באופנוע'
באופנוע
18/11/2016 | 16:55
23
לצפיה ב-'ספק אם השם הזה אומר משהו למישהו.'
ספק אם השם הזה אומר משהו למישהו.
15/11/2016 | 22:16
6
202
לצפיה ב-' אחלה סרטון. ומי בחור מעבר לסרטון דן ,אתה יכול '
אחלה סרטון. ומי בחור מעבר לסרטון דן ,אתה יכול
16/11/2016 | 19:17
70
קצת לתאר/להרחיב?
לצפיה ב-'ראינו כבר? WR450'
ראינו כבר? WR450
17/11/2016 | 18:34
1
95
לצפיה ב-' מעולה ,ראינו גם ראינו'
מעולה ,ראינו גם ראינו
18/11/2016 | 18:47
19
לצפיה ב-'היה אחד הגדולים ב סוף שנות השמונים ב125,איך שהוא לא מימש את'
היה אחד הגדולים ב סוף שנות השמונים ב125,איך שהוא לא מימש את
24/11/2016 | 19:02
21
הפוטנציאל בליגה של הגדולים. בזמנו בעיקר קראתי עליו ב dirt bike
לצפיה ב-''
06/12/2016 | 23:09
2
לצפיה ב-'סרטון תדמית חדש לדגם הec300 של גאסגאס.'
סרטון תדמית חדש לדגם הec300 של גאסגאס.
12/11/2016 | 16:47
10
138
 לדעתי יפה מאד. הסרטון כאן
השאלה שאני שואל : היא מה איכות השרות של "שפס" בהיבט חלפים "כמחסן טכני" של גאסגאס/בטה?
מי מכיר/יודע עד כמה הם ממוקדי לקוח, טובים במתן מענה לצרכי לקוח? 
אלה רק כמה דוגמאות קטנות לשרות של יבואן שהוא כה משמעותי וחשוב.
לציין שהם גם אלה שנותנים שרות לגבי בטה באותו היבט.
עד כמה הם טובים/יעילים ממוקדים - לי בכל אופן רב הנסתר על הגלוי.
טיפים+ מידע בהקשר של "שפס אופנועים" ושרותו הכולל ?
כולנו נשמח ואף נודה על מנת לדעת!!

לצפיה ב-'האם יש לו סידור של ראשון למעלה?'
האם יש לו סידור של ראשון למעלה?
12/11/2016 | 19:30
2
102
אם לא, אז חדי העין יבחינו שהוא מזנק בשני
לצפיה ב-'אכן מזנק בשני. בתכלס למה בכלל הראשון עם כל'
אכן מזנק בשני. בתכלס למה בכלל הראשון עם כל
13/11/2016 | 06:18
1
99
כך הרבה כוח?
לצפיה ב-'אם הראשון שלך לא שמיש אתה רוכב עם יחס סופי קצר מידי'
אם הראשון שלך לא שמיש אתה רוכב עם יחס סופי קצר מידי
13/11/2016 | 09:33
30
לצפיה ב-'הזמנת חלקים וחלפים לגאסגאס ובטא היא אצל הסוכנים.'
הזמנת חלקים וחלפים לגאסגאס ובטא היא אצל הסוכנים.
12/11/2016 | 21:05
2
43
לצפיה ב-'אני זוכר בזמנו אני אישית התקשרתי אליהם ושוחחתי'
אני זוכר בזמנו אני אישית התקשרתי אליהם ושוחחתי
13/11/2016 | 06:23
1
107
עם נציגת שרות שם. לאמר לך שהיה לי מענה , ממש לא.
SO הם רק עם הסוכנים ללא לקוחות פרטיים?
ומעבר לזה מה הזמינות של החלפים זו השאלה?
ואם אין בנמצא לו"ז הספקה מקובל/סביר?
בו ננסה להזכר יחדיו: האם היו בעיות של זמינות חלפים בגאסגאס ולא רק בגלל קריסת החברה עוד לפני שקרסה? 
לצפיה ב-'מה שהיה , היה. היום, כמו בכל מותג, הזמנה דרך הסוכנים/מוסכים'
מה שהיה , היה. היום, כמו בכל מותג, הזמנה דרך הסוכנים/מוסכים
16/11/2016 | 01:06
43
יש חלקים ואין מקרה שלא טופל או נפתר.
לצפיה ב-'אם זו הגרפיקה של החדשים אז הישנים הרבה יותר יפים'
אם זו הגרפיקה של החדשים אז הישנים הרבה יותר יפים
12/11/2016 | 22:51
3
86
לגבי שפס , עדיף לקנות בחו"ל.
לצפיה ב-'הבעיה שלכלים האלה גם בחול קשה למצוא חלפים'
הבעיה שלכלים האלה גם בחול קשה למצוא חלפים
14/11/2016 | 23:36
2
32
לצפיה ב-'בחנות הזו אפשר להשיג כל חלק מקורי לגאסגאס'
בחנות הזו אפשר להשיג כל חלק מקורי לגאסגאס
15/11/2016 | 07:07
1
84
כולל משלוח סביר לארץ.
אני מאמין שבקרוב גם יכנסו הדגמים החדשים לרשימה.
לצפיה ב-'מצוין .נחכה נראה מתי יהיו שם חלקי הדגמים החדשים בארסנל.'
מצוין .נחכה נראה מתי יהיו שם חלקי הדגמים החדשים בארסנל.
18/11/2016 | 18:50
10

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה