לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אופנועי שטח

ברוכים הרוכבים אל שטח המחייה האמיתי של המחוגבים,האצילים והחצילים,האפלים והידועים. 363 מזמין את כל שואבי האבק באשר הם,רוכבי אינדורו,מוטוקרוסרים,לוחכי שבילים או סתם פוזלים בתוגה לעבר השטח,אלה שחושבים שהם...ואלה שבאמת מחגבים להם בשטח כפולי או מרובעי הפעימות,הכנסו לחוות את ההווי היומיומי של רוכבי השטח בארץ (ובחו"ל..),להחליף חוויות ודעות,לחשוף ולשתף רעיונות חדשים מידע עדכני ועוד..... בואו ותהנו מחוויה יחודית ומיוחדת שמשלבת אופנוענות מא' עד ת', אחוות רוכבים,פעילות ספורטיבית,והנאה מהטבע,ענף שאין דומה לו הן בחוויה והן בתחושות ועוד לא הזכרנו את האדרנלין הממכר!!! רעיון הפורום נהגה ע"י יקירי הענף ומנהליו הראשונים חליל אבד רבו(הערבי) וירחמיאל קולרגול (אצילי יער שרווד המיתולוגי) כמקימי פולגז וממשיכי הדרך ב363,ועל כך נתונה להם תודתינו. את מקומם תפסו בשלהי 2004 גז ונעלם וMEXMEX חברנו במקסיקו שאליהם מצטרף בשלב מאוחר יותר אניגו החמוש בדו"ש. עם פרישת המקסיקני תפס את מקומו הנשמה הצהובה שכיהן בתפקיד מספר שנים מכובד. את גז ונעלם החליף ,שכנו YOE66 שביחד עם הנשמה  הצהובה תפסו אחריות על אחת הגזרות החמות באזורינו. עם פרישתם לנושאי החיים המרתקים האחרים,לא שכחו כמובן את עולם השטח. את מקומם תפס המחשמל 64. תודות גדולות לדורות. "אם תיכנס ותשתלב...תוכל גם אתה להיות....רוכב.."

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועי שטח

ברוכים הרוכבים אל שטח המחייה האמיתי של המחוגבים,האצילים והחצילים,האפלים והידועים. 363 מזמין את כל שואבי האבק באשר הם,רוכבי אינדורו,מוטוקרוסרים,לוחכי שבילים או סתם פוזלים בתוגה לעבר השטח,אלה שחושבים שהם...ואלה שבאמת מחגבים להם בשטח כפולי או מרובעי הפעימות,הכנסו לחוות את ההווי היומיומי של רוכבי השטח בארץ (ובחו"ל..),להחליף חוויות ודעות,לחשוף ולשתף רעיונות חדשים מידע עדכני ועוד..... בואו ותהנו מחוויה יחודית ומיוחדת שמשלבת אופנוענות מא' עד ת', אחוות רוכבים,פעילות ספורטיבית,והנאה מהטבע,ענף שאין דומה לו הן בחוויה והן בתחושות ועוד לא הזכרנו את האדרנלין הממכר!!! רעיון הפורום נהגה ע"י יקירי הענף ומנהליו הראשונים חליל אבד רבו(הערבי) וירחמיאל קולרגול (אצילי יער שרווד המיתולוגי) כמקימי פולגז וממשיכי הדרך ב363,ועל כך נתונה להם תודתינו. את מקומם תפסו בשלהי 2004 גז ונעלם וMEXMEX חברנו במקסיקו שאליהם מצטרף בשלב מאוחר יותר אניגו החמוש בדו"ש. עם פרישת המקסיקני תפס את מקומו הנשמה הצהובה שכיהן בתפקיד מספר שנים מכובד. את גז ונעלם החליף ,שכנו YOE66 שביחד עם הנשמה  הצהובה תפסו אחריות על אחת הגזרות החמות באזורינו. עם פרישתם לנושאי החיים המרתקים האחרים,לא שכחו כמובן את עולם השטח. את מקומם תפס המחשמל 64. תודות גדולות לדורות. "אם תיכנס ותשתלב...תוכל גם אתה להיות....רוכב.."
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'AJP'
AJP
23/02/2017 | 16:18
5
שלום לכולם,

רציתי לקבל מידע לגבי אופנועי ה-AJP, במיוחד ה-PRO4 ו5.
אני נמצא לפנינ קניה, אך תהיתי האם לא תהיה לי בעיה בשטח ו\או מכאנית כלשהי עם האופנועים האלה?
בכלל כל דעה תהיה טובה.
תודה
לצפיה ב-'STAVCR (סתיו טביב) ז"ל '
STAVCR (סתיו טביב) ז"ל
19/02/2017 | 17:44
7
231
הודעה מהפייסבוק של ירימי :

שבוע שעבר ביום חמישי נהרג חבר טוב,אדם יקר,ורוכב בדמו ובנשמתו
התאונה קרתה במסלול מוטוקרוס בטקסס ומחר המנוח יגיע לארץ,
 המשפחה מבקשים מכולם להגיע לחלוק כבוד אחרון לאדם שאהבתו הגדולה הייתה הרכיבה,
בעזרת המשטרה אנחנו עורכים רכיבה אחרונה מביתו שנמצא ברחוב יעקב פרי 44 בראשון לציון לבית העלמין הנמצא בקרבת מקום,כולם ללא יוצא מן הכלל יעשו מצווה גדולה ויעניקו כבוד אחרון לסתיו ולמשפחתו
אופנועי מוטוקרוס יכולים ומתבקשים להגיע ללא חשש,כאמור ליווי משטרתי
 תודה מראש ונא לא לאכזב.
363:
סתיו היה פעיל בפורום בערך מ2002 ,מראשוני החברים פה ,היה שובב ותוסס מעל דפי הפורום ובסה"כ בחור מאוד חיובי.
פגשתי אותו לאחרונה ב2010 ביום של דלב בחוות פיליפ ,על מוטוקרוס כמובן...מחייך את חיוכו השובב אך עם ארשת צנועה ובוגרת ,אהב אופנועי שטח מימי נערותו....

יהי זכרו ברוך.
לצפיה ב-''
19/02/2017 | 22:03
16
לצפיה ב-''
19/02/2017 | 22:14
1
15
לצפיה ב-'תנחומיי'
תנחומיי
20/02/2017 | 11:59
86
לצפיה ב-'בעסה!'
בעסה!
19/02/2017 | 22:39
117
זוכר את דמותו הפורומית מהימים ההם. בחור משעשע.
לצפיה ב-'זוכר במעורפל את הלינק יהי זכרו ברוך'
זוכר במעורפל את הלינק יהי זכרו ברוך
20/02/2017 | 09:32
42
לצפיה ב-'וואו. תנחומי. היה בחור צעיר ומלא "PASSION"...'
וואו. תנחומי. היה בחור צעיר ומלא "PASSION"...
20/02/2017 | 18:36
35
לצפיה ב-' '
22/02/2017 | 07:41
5
לצפיה ב-'סקירה של אביעד מפול גז על מצב הספורט המוטורי'
סקירה של אביעד מפול גז על מצב הספורט המוטורי
19/02/2017 | 14:22
65
כאן.אשמח אם יש בקהל מי שיכול קצת להרחיב הלכה ולמעשה מה צפוי/מתוכנן להעשות(גם אם זו דעתו) כדי שהנושא ינוע.
לצפיה ב-'יום הדגמות SHERCO לתושבי טבריה והסביבה!'
יום הדגמות SHERCO לתושבי טבריה והסביבה!
16/02/2017 | 16:35
2
109
** באישור המנהלים **
קבוצת HM מוטורס מזמינה את תושבי טבריה והסביבה לצמד ארועים בסוף השבוע ה הבא, ה23-24.2.2017.
ביום חמישי בערב נערוך השקה למפיץ החדש שלנו בטבריה , I-MOTO בערב השקה חגיגי נציג את דגמי 2017 של המותגים SHERCO, AJP ו RIEJU יחד עם הטבות ותנאים מיוחדים לערב הארוע על מגוון האופנועים וציוד הרכיבה מבית I-MOTO.
ביום שישי נערוך יום הדגמות לאופנועי SHERCO בספיישל פוריה, בואו להתנסות באופנועי האנדורו המרגשים של SHERCO בדגמי 2017.
* הרשמה מראש ליום ההדגמות בקישור הבא: http://bit.ly/2kGkwVF או בטלפון: 053-2251322 -אלון.
* ליום ההדגמות חובה להגיע עם ציוד מלא ורשיון נהיגה A1 בתוקף.
נתראה!
צוות HM MOTO.

I-MOTO - העמקים 26 טבריה, ערב ההשקה החל מ18:00 ועד הלילה.
לצפיה ב-'יהיו גם דגמי טרייאל?'
יהיו גם דגמי טרייאל?
16/02/2017 | 21:14
1
55
מה אתם מוכרים בגזרת הטרייאל דרך אגב?
לצפיה ב-' בעניין אופנועי הטריאל'
בעניין אופנועי הטריאל
17/02/2017 | 10:09
102
בגזרת הטריאל, אנו לא מחזיקים באופנוע להדגמות.
בחודש ספטמבר האחרון סופקו מספר כלים לקבוצת רכישה, שרובה ככולה הורכבה מדגמי הST300 למעט אופנוע אחד בנפח 250.
מעבר להזמנות בקבוצה הוזמנו מספר אופנועים אשר היו זמינים למכירה.
כרגע נשארנו עם אופנוע אחד בנפח 300 סמ"ק שזמין למכירה.
ניתן להגיע לאולם תצוגה במפעלי גרנות להתרשמות וקבלת הצעת מחיר (:
לצפיה ב-'החלפת מזלג. באופן עקרוני.'
החלפת מזלג. באופן עקרוני.
14/02/2017 | 19:45
36
137
עכשיו אני בא לצורך העניין להחליף מזלג.

יש חשיבות לקוטר פנימי? זאת אומרת זה משנה שהקוטר הפנימי המקורי אצלי הוא 46מ"מ או למשל 47מ"מ - ועכשיו אני מתקין במקומו מזלג חדש עם 48מ"מ קוטר פנימי?

או כל מה שמשנה זה רק הקוטר החיצוני באזור החבקים במשולש עליון ותחתון?

שאלה נוספת בעניין הזה:
עד כמה משנה אם במזלג החדש יש סטייה קטנה במידת העובי החיצוני שלו (בקוטר הנ"ל חיצוני שלו) באזור החבקים במשולש העליון והתחתון..?
לדוג: אצלי המידות הן קוטר חיצוני של 54מ"מ בעליון ו-58.5מ"מ בתחתון.
אם אני נניח רוצה מזלג אחר שהמידת קוטר שלו חורגת (יחיסת למידה המקורית שלי) במילימטר אחד כלפי מעלה או כלפי מטה - זה עניין רב חשיבות? מבחינת ביצועים?/מבחינת בטיחות? מכל בחינה אחרת?
זה משנה יותר אם החריגה היא באזור המשולש העליון או התחתון?
אם החריגה היא כלפי מעלה או כלפי מטה?
או אם זה למשל חריגה של יותר ממילימטר אחד (הכוונה האם יש גבול מסויים שעד אליו זה נסבל ואם חוצים אותו זה בעייתי)?

בנוסף אני אשמח לדעת מה נהוג לעשות במקרים כאלו?
נהוג לפנות לחרט שיכין לי לפי הזמנה שרוול "מתאם" בין המזלג החדש למשולשים הקיימים שלי?
או שאולי אתם מכירים מקום שאפשר ללכת ולקנות ממדף פה בארץ/או אולי בית עסק מחו"ל שמתעסק בדברים האלה ובשרוולים כאלו?
האם קיימים בכלל שרוולים בעובי של חצי מילימטר? זה דבר שאפשר לעבוד איתו ולדחוף לתוך משולש היגוי ושיספק את הסחורה?

לצפיה ב-'לצורך ידיעה +הבנה גם שלי את הנושא הייתי שמח לדעת'
לצורך ידיעה +הבנה גם שלי את הנושא הייתי שמח לדעת
14/02/2017 | 20:49
4
94
מה הסיבה להחלפה של מזלג קיים באופנוע?
האם ידועה לך עלות ההחלפה אם אכן אתה מצליח לממש את האופציה כלומר 
יש לך מידע על עלות/כדאיות כלכלית של כל הנושא?

לצפיה ב-'אתה מוזמן לקבל כאקסיומה שאני צריך ושאני יכול ושכדאי כלכלית'
אתה מוזמן לקבל כאקסיומה שאני צריך ושאני יכול ושכדאי כלכלית
15/02/2017 | 01:18
3
100
השאלה שלי היא שאלה טכנית.
אני מבקש לא להסיט את הדיון לסוגיית האם כדאי לי, והאם אני צריך, והאם זה יעלה הרבה כסף. 

לא על זה אני שואל.

כמובן אשמח לכל מי שיכול לתת תשובות בעצמו, או אולי יכול להפנות אותי לבעלי מקצוע מומלצים, חרטים או מוסכניקים, שיכולים לתת תשובות.

לצפיה ב-'שים לב שלא שאלתי אם כדאי לך או לא וגם לא אם אתה צריך'
שים לב שלא שאלתי אם כדאי לך או לא וגם לא אם אתה צריך
15/02/2017 | 07:48
2
72
או לא ולכן המשפט על הסטת הדיון כרמיזת ביקורת לא במקומו. כן שאלתי בהיבט של כדאיות כלכלית. אני לא שואל כי אני מפקפק או כי אני צריך אקסיומות, כבר מזמן עברתי את הגיל כן... אני שואל כי אני לא זוכר נושא כזה בעבר ולידיעה כללית כי זה נושא מעניין ותו לא.אתה לא חייב לענות כמובן, זה שלך.
.

לצפיה ב-'לא התכוונתי להעליב'
לא התכוונתי להעליב
15/02/2017 | 08:55
1
74
פשוט זה שאלות לא רלוונטיות ולא מעניינות שגם משתנות מאדם לאדם וממצב למצב.
אחד מחפש להחליף כי הוא רוצה, שני כי הוא יכול, והשלישי כי החא חייב. ריסק את המזלג שלו נכנס לתוך עץ.
אחד מצא משהו בכמה מאות דולרים השני מצא משהו באלפי דולרים. אחד עובד כמלצר השני מנהל ההייטק. אחד יושב בבית מזמין בדואר חבילות השני טס כל שבועיים לניו יורק מביא דברים איתו במזוודה.

לא רוצה לגרור את השרשור למקומות האלו.
השרשור הוא שרשור טכני: איך מתאימים מזלג לא מקורי למשולש מקורי קיים, על מה צריך להקפיד, על מה לא, ומה עושים אם יש בקוטר פער של כמה מ'מ לכאן או לשם בעליון או בתחתון.
לצפיה ב-'לא נעלב חלילה הנושא מעניין מאד אותי'
לא נעלב חלילה הנושא מעניין מאד אותי
15/02/2017 | 10:00
47
בכל אופן. בכל מקרה הייה בטוח שאני שמח שאתה כאן .השאלות שלך מעניינות והכל טוב ובאמת שכך!
אפילו אני משכיל ובאמת אין טוב מזה.
לצפיה ב-'אני יכול להתייחס לעולם אופנועי הכביש'
אני יכול להתייחס לעולם אופנועי הכביש
15/02/2017 | 07:33
63
שם מבצעים החלפות כאלה. למשל בסוזוקי SV מתקינים פרונט של גיקסר (סופרספורט) וזה עובד מצויין .יש לא מעט פורומים בחו"ל שהצטבר שם ניסיון בתחום.
היה לי Z750 עם בולם אחורי מקורי מעאפן. אחרי שיטוטים בפורומים מצאתי בולם של ZX6 ששינה לטובה את התנהגות האופנוע.  

לצפיה ב-'באופן עקרוני אם אתה רוצה תוצאה טובה ובלי קומבינות'
באופן עקרוני אם אתה רוצה תוצאה טובה ובלי קומבינות
15/02/2017 | 09:21
81
קונים מזלג שמתאים לכלי באופן ספציפי. לא רק שכול המידות יהיו זהות בנקודות החיבור אלא גם יתאים לאופי ומשקל הכלי.

לצפיה ב-'מספר שאלות...'
מספר שאלות...
15/02/2017 | 10:31
3
96
באיזה אופנוע מדובר? (זה יכול לעזור במציאת אופציות חלופיות - חלקים מדגמים שונים).

כעיקרון, בולם 48מ"מ אינו יושב במשולשים של 46"מ (ומכך לפחות נשמע שמדובר בימאהה)
אתה יכול להחליף משולשים. חשוב לבדוק שהציר שבמשולש התחתון יוכל להתיישב במשולש התחתון החדש שאתה מתכנן לרכוש וכמובן גם אורכו ורוחבו מתאימים לצוואר האופנוע שבשילדה.

בימאהה למשל עד שנת 2004, הבולמים היו 46מ"מ ומ 2005 עברו ל 48מ"מ. על מנת שתוכל להרכיב בולמים מ 2005 ומעלה, היה צורך להחליף את המשולשים. (הזויות לא השתנו למיטב ידיעתי).
כמו כן יש חשיבות לאורך הציר שמחובר למשולש תחתון. לדוגמא:  ב YZ125 הציר ארוך יותר לעומת ה YZ450F. כל שנתון ואורך הציר שלו.
לכן לא מדובר כאן רק במשולשים עצמם אלא גם בציר עצמו, עוביו ואורכו.

מעבר לכך, כן, ברגע שאתה משנה את המיקום של ציר הגלגל, למעשה בפועל אתה משנה את זויות האופנוע. TRIPLE CLAMP OFFSET . בכתומים אתה יכול לשחק בין 20מ"מ ל 22מ"מ. כל דבר כזה משנה את התנהגות האופנוע. האופנוע יכול לפנות בצורה חדה יותר עם 20מ"מ מאשר 25מ"מ. (גם לכך יש פתרונות עם יש ציר משתנה של רקלוס שניתן לשנות איתו זויות), אך יש לכך גם חסרונות ביציבות האופנוע במהירויות.

5) Trail is a measurement of how far the contact patch of the front tire is behind the point where the steering axis hits the ground. The number is achieved by extending an imaginary line down the center of the head angle to the ground. Then, a perpendicular line is dropped through the center of the front axle to the ground. The distance between where the two lines hit the ground is the trail measurement. As a rule of thumb, it should be between 4 and 5 inches on a motocross bike (more on a chopper and less on a trials bike).

לגבי התאמות למשולשים קיימים, כבר ראיתי בעבר חרטים שעשו זאת. בעליון הרחיבו ובתחתון סגרו עם תוספת פלאח. (באופן אישי, לא הייתי פונה בדרך הזו אלא רוכש משולש ייעודי לצרכי).

חשוב שתדע שכל שינויי כזה, יש לו השלכות על התנהגות האופנוע. עכשיו אתה צריך לשאול את עצמך האם אתה מעוניין בזה או לא?

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה על התשובה. אשתדל לענות בצורה סדורה.'
תודה על התשובה. אשתדל לענות בצורה סדורה.
15/02/2017 | 13:23
2
85
א- אצלי מדובר בימאהה wr250r. יש לי גם איזהה חבר שגם מתעניין בהחלפה עם אופנוע אחר. לא משנה כרגע.
העדפתי להצניע את זה כדי להמנע מנודניקי ה"למה לך" ו-"בשביל מה לך".

ב- מדוע אתה חושב שבולמי 48 קוטר פנימי לא ישבו במשולשי 46?
הרי מדובר בקוטר פנימי. אני כבר לא מדבר על זה שראיתי קיטים קרטריג' פנימיים של אוהלינס 48ממ שמיועדים לגזגזים ישנים עם מזלג 46.
אני הרי פה מדבר על החלפת מזלג קומפלט ועל מידות קוטר חיצוני של בקבוקים באזור חבקי משולשים עליון ותחתון.
המידות במזלג המקורי אצלי הן 54ממ (קוטר) באזור חבק משולש עליון.
ו 58.5ממ באזור משולש תחתון.
אני חייב לציין שמחיפוש בגוגל וגם שאלה של חבר פורום שפנה אלי לא מזמן פה בפורום בהודעה פרטית נתקלתי במזלגות 47 ו- 48ממ קוטר פנימי (של שואה ,קאבאיה, wp) שהיו עם קוטר חיצוני נמוך יותר באזורי חבקי משולשים מאשר המזלג 46ממ המקורי שיש לי כרגע ב wrr.

ג- אני יודע מה זה זוית rake וטרייל ואנטי סקאוואצ' והשפעה של האוףסט במשולשים ובמוט ציר גלגל בתחתיות בולמים.
אני כרגע מעדיף לא הכנס לענייני היגוי. גם כי מידת האורך של המזלג המקורי שלי ב WRR היא קצרה יחסית לאופנוע אנדורו מקצועיים ואהיה חייב לשדרג גם בולם אחורי ואני לא מחפש לקצר מזלגות חדשים שאני אתקין אז ממילא נצטרך להרים חלק אחורי של האופנוע. ואני יודע שזה סלט אחד גדול.
בעתיד כשדברים יתפסו כיוון קונקרטי אשמח לפתוח פה טופיק חדש ולהתייעץ על איך כדאי לשנות זויות היגוי והאם בכלל ולאיזה כיוון' ומה עושים עם הבולם האחורי שגם הוא מן הסתם כאמור יוחלף בבולם אחר עם height adjustment.

בעתיד גם אשמח להתייעץ פה על החלפת/התאמת גלגל קדמי ומערכות בלימה.
אך לא כרגע.

כרגע אני מתמקד אך ורק בעניין הטכני הפשוט של הנקודות עגינה של מזלג חדש במשולשים הקיימים.
אינני מעוניין להחליף משולשים ובוודאי לא לגשת לחרט לייצר מוט ציר היגוי חדש.

הבנתי שיש כאלו שכדי להצר משולשים קיימים שיש להם - פונים לחרט וקודם דווקא מרחיבים את החבקים במשולש עצמו ואז מייצרים שרוול עבה. זה כי צריכים עובי שרוול מינימלי (צריך שהמתאם "השרוול" הזה שמכניסים לתוך המשולשים יהיה עבה).
כאן בדיוק בעניינים האלו אני רוצה להתמקד: בענייני החריטה ויצירת שרוולים של התאמת מזלג למשולש: מה מומלץ? מה כדאי? האם יש שוני בהתאמת שרוול במשולש עליון או תחתון (מבחינת המלצה איפה יש יותר עומסים)? למה אפשר לצפות?
בנוסף: מהם הקוווים האדומים? האם למשל שוני בהתאמה של עד מ"מ אחד - אפשר לספוג את זה מבלי להכין שרוול?
המלצות על אתרים בחו"ל של בתי עסק שעוסקים בזה - אולי יש שבלונות מוכנות ושרוולים מוכנים?

וכמובן המלצות על אנשי מקצוע מקומיים בארץ שכדאי לפנות אליהם: חרטים ומוסכניקים.
לצפיה ב-'ראיתי דברים ואני מכיר אנשים שעשו כל מיני הסבות ושגם לפעמים'
ראיתי דברים ואני מכיר אנשים שעשו כל מיני הסבות ושגם לפעמים
15/02/2017 | 22:38
62
עובדות לא רע אבל זה דבר שעושים רק כשיש אופנוע X ובולם\ מזלג Y זמינים ויש סיבה טובה לשדך בניהם- להחליף פרונט רופס של אופנוע דו"ש למשל בפרונט של מוטוקרוס שנשחט לחלקים או שיש חלק זמין וזול של כלי שעבר תאונה.
אם אתה מתכוון לקנות מתלים חדשים במחיר מלא ולא איזה משהו שנפל לך לידיים אין לך מה להתעסק עם כל ההתאמות האלה. 
לצפיה ב-'צר לי. ניסיוני הוא רק עם WR250F'
צר לי. ניסיוני הוא רק עם WR250F
16/02/2017 | 00:01
73
שם התאמתי בולמים של YZ250F תא סגור לאופנוע שהיה לי.
לגבי שאלתך בנוגע להתאמה של בולמים 48 ל 46, מנסיוני האישי בדגם ה F זה לא היה אפשרי ללא חריטה או החלפת משולשים.  (במקרה שלי , לא היה צורך בכלום, הכל התיישב בול ללא התאמות) אינני מכיר את דגם ה R ולכן איני יכול לענות על כך.
יש לי בולמים שונים: תא פתוח וסגור שהרכבתי בזמנו על האופנוע שלי.
באופן אישי לא חשבתי בכלל לפנות לחרט מאחר ומבחינתי היה רק צורך לטפל בהחלפת הבולמים ובמידת הצורך גם להחליף משולשים. (אצלי לא היה צורך) רק בשל הרצון לשחק
עם זויות שונות:  25מ"מ ו 22מ"מ, החלפתי גם משולשים. החלפתי ושיחקתי עם צירים שונים, אך מעבר לכך לצערי אינני יכול לעזור לך בכל הנוגע לחרט ומתאמים.
אני מניח שאתה לא הראשון שמחפש דרכים שונות להחלפת הבולמים בדגם הנ"ל. אני מניח שתמצא פתרונות טובים יותר בפורומים בחו"ל. רב האנשים כאן לא טורחים בכלל לטפל בבולמים שלהם. על אחת כמה וכמה לשפר אותם או להחליפם.
לצפיה ב-'לצורך החלפה צריך התאמת קוטר של חבק טריפל קלאמפ והתאמת ציר '
לצורך החלפה צריך התאמת קוטר של חבק טריפל קלאמפ והתאמת ציר
16/02/2017 | 13:43
8
52
תמדוד את קוטר החלק העליון (בולם הפוך) שיושב במשולש (טריפל קלאמפ) ותראה שהוא מתאים לבולם החדש. במידה ולא צריך לקנות את כל הפרונט (כולל משולשים) ולהתאים את הציר היגוי (או לחרוט חדש)
הבעיה הבאה היא התאמת המזלג החדש לגלגל הקדמי - אם הציר של הבולם החדש עבה יותר אפשר לחרוט (ולהכין תותב להברגה). אם דק יותר צריך למצוא מיסבים חדשים לגלגל הקדמי עם קוטר פנימי של הציר החדש. אחרי זה צריך לראות אם יש בעיה של אופסט של הדיסק בלימה מול המשאבה
בקיצור - זה פרוייקט, עשיתי אחד כזה על אופנוע ישן (מזג של KX לתוך KLX) - היה מלא בעיות וכיף
לצפיה ב-'תודה לעוזרים פנגולזון אולדסקול אביקוואה'
תודה לעוזרים פנגולזון אולדסקול אביקוואה
16/02/2017 | 17:31
6
54
האמת יש לי איזה מזלג (במצב כמו חדש) בהישג יד מ crf בשנתון גבוה שעבר השמדת מנוע.
הבעיה בקטע של המידות:
במשולש תחתון המידות עוד בסדר: 58.3 (ואצלי המקורי 58.5)
אבל במשולש עליון יש 53 (ואצלי המקורי 54) - זאת אומרת פער של מילימטר בקוטר. זאת אומרת צריך שרוול בעובי חצי מילימטר.

ופשוט בגדלים הללו (של 54מ"מ קוטר חיצוני) אין שרוולים בעובי חצי מ"מ... לפחות לא מצאתי באינטרנט. אולי יש חרטים עם ציוד שיכולים לעשות דבר כזה.

אז האופציות שלי הן:
א- ללכת לחרט ולהרחיב את המשולש העליון. ואז להכניס לתוכו שרוול רציני עם פאזה בשפה. (56-->53)

ב- לדחוף לתוך המשולש המקורי איזה shim כזה בעובי חצי מ"מ (54-->53)

האמת גם חתיכה מפחית בירה בטח תספיק.
יש גם אתר אחד שמצאתי
אפשר לבחור שם את החומר ממנו יהיה מוכן ה shim הזה.

ג-באיזה פורום אפילו נתקלתי במישהו שאמר שהוא שם לוקטייט 648 (לא 638 החזק יותר. כי מתישהו הוא עוד ירצה להוציא את המזלג הזה מהמשולש :) )

*דבק אנאירובי שמתמצק בהיעדר אוויר, בין שני משטחי מתכת צמודים.

לצפיה ב-'זה לא ממש פשוט לעשות את זה מקצועי ולא פרטץ''
זה לא ממש פשוט לעשות את זה מקצועי ולא פרטץ'
16/02/2017 | 22:22
5
59
עשיתי את זה מספר פעמים , הייתי צריך לתכנן לרוב מספר חלקים ולייצר אותם:
לעבד את המשולשים, במקרה של מעבר מקוטר צינור תחתון קטן לגדול 
( המקרה הנפוץ, בד"כ בולמים חדשים גדולים יותר ) לרוב שתי האחיזות קטנות מדי ודורשות שיבוב. אם לא תתן את זה למקצוען שיודע לעבוד בדיוק של  5 מאיות מ"מ לפחות מ"מ תקבל בולם שעובד חרא.
לתכנן ציר היגוי חדש.
לתכנן ציר גלגל חדש.
לתכנן מתאם לקאליפר.
לייצר.

יותר פשוט אם אתה מחליף הכל - משולשים, בולמים, גלגל , ציר, קאליפר של אותו אופנוע אותו שנתון (ה CRF שהבולם שייך לו)
המחיירים של כל הנ"ל   לא ממש יקרים באיביי
במקרה כזה אתה רק צריך לתכנן ולייצר ציר היגוי חדש .
האופסט יהיה שונה אבל לא תמיד זה קריטי.

קח בחשבון שאני מהנדס מכונות והפרויקטים הרגילים שלי הרבה יותר מסובכים מהנ"ל.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
20/02/2017 | 14:10
4
29
אני לא מתכוון להכנס לפרוייקטים יותר מידי מורכבים. אם אני אראה שהדברים הולכים ומסתבכים אני מחזיר את המצב לקדמותו.

התכנון הוא להחליף בולם אחורי למקצועי עם שינויי גובה (להגביה ב 30-35 מ"מ) ומקדימה להחליף את הבולמים המקוריים בזוג חדש שאמצא שיתאימו לי למשולשי היגויי המקוריים שיש לי כעת.

כפי שציינתי: המידות המקוריות אצלי הן :קוטר 54ממ במשולש עליון, ו 58.5ממ במשולש תחתון.
אלו דווקא מידות די נפוצות...
בCRF המדובר שיש לי אפשרות לקחת לו את המזלג: מדובר על קוטר חיצוני בבקבוקים 53ממ במשולש עליון. ו-58.3 ממ במשולש תחתון.

-האם אתה חושב שאצטרך מתאם במשולש התחתון לפער של 0.2 מ"מ?
-ובמשולש עליון אני מתכוון להכניס "שרוול" shim בעובי 0.5 מ"מ. זה אמור לסגור לי את הפינה הזו, לא?
דרך אגב באיזה חומר כדאי לי להשתמש לדעתך?
brass?
steel?
stainless steel? (אני מניח שהכוונה לנירוסטה)

מבחינת גלגל קדמי: אני מתכוון להשתמש בגלגל קדמי המקורי שיש לי. שוב, לדחוף שרוולים 3ממ לתוך התחתיות בולמים (ציר גלגל קדמי של crf הוא בערך אותו אורך כמו המקורי שלי. הבעיה רק בעובי: יש פער של 3 ממ, לאורך כל הציר גלגל וגם "בכתף" שנכנסת לבולם הימני)

עריסה לקליפר קדמי גם אפשר לאלתר משהו שראיתי בגוגל. (להוסיף חומר ואז לבצע קידוח בנקודות עגינה שונות מהמקור). זו לא תהיה בעיה.

אני אשמח לשמוע ממך טיפים באופן כללי ובאופן עקרוני בנוגע לשרוולים שאני מתכוון להכניס גם לתוך המשולשי היגוי, וגם לתוך התחתיות בולם (כדי לקבל ציר גלגל קדמי).

תודה.

לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
20/02/2017 | 21:12
2
32
אל תנסה לסגור את ה 58.5 על ה58.3 הסגירה לא תהיה עגולה , ותעביר את האי עיגוליות לחלק הפנימי של הבקבוק, הבקבוק ישחוק של את הבושינג שאחרי שיוריד מעצמו את שכבת הטפלון ישחוק בחזרה את הציפוי של האלומיניום ואז המזלג יתפקד נורא, לא תבין למה ולא תצליח לסדר את זה.

אם יש מספיק בשר במשולשים שלך וניתן לעבור לקטרים שגדולים ב 2.4 מ"מ מקוטר הבקבוק החדש אפשר לתכנן משהו שיחזיק, אחרת זה שימסים ובלגנים וזה סיוט כל פעם שרוצים להוציא מזלג .

ממש לא מומלץ להוסיף חומר, האלומיניום בו משתמשים בכל רכיבי האופנוע מקבל את החוזק שלו מטיפול טרמי, ברגע שמרתכים רוב האיזור במרחק כמה סנטימרים מהריתוך מאבד את הטיפול התרמי ונחלש בין פי 3 לפי 5 ( תלוי בסוג האלומיניום )
חייבים להשיג עריסה שתתאים או לתכנן וליצר כזו. 

בעיקרון לייצר ציר חדש שבו אחד מהקטרים שצריך להיות גדול יותר זה ממש פשוט וגם אתה יכול לעשות את זה. החומר לציר צריך להיות stainless steel 316.
יש פלדות מועטות החלדה חזקות יותר. לי נשבר ציר בשטח מפלדה קשוחה יותר, עברתי ל 316 כדי שלא ישבר אלא יתעקם.
לצפיה ב-'מקצוע חזק הנדסת מכונות וטוב שיש ידע בתורת המתכות'
מקצוע חזק הנדסת מכונות וטוב שיש ידע בתורת המתכות
21/02/2017 | 19:45
5
לצפיה ב-''
22/02/2017 | 16:57
1
לצפיה ב-'באופן אישי, הייתי ראשית מנסה להצליב מידע עם אופנועים אחרים '
באופן אישי, הייתי ראשית מנסה להצליב מידע עם אופנועים אחרים
22/02/2017 | 08:51
15
של ימאהה כמו ה WR250/450F ו YZ250F.
במקרה שלי ראיתי שישנם לא מעט חלקים שניתן להחליף בין האופנועים. כמובן חשוב לבדוק גם שנתונים כי גם שם נעשים שינויים באורכי הבולמים, מידות הקאליפר, אורך הציר ועוביו, לאורך השנים.

לצפיה ב-''
22/02/2017 | 16:57
1
לצפיה ב-'מתוך היכרות עם הימאהה הנדון'
מתוך היכרות עם הימאהה הנדון
16/02/2017 | 21:43
6
88
ואם הבנתי נכון את הכיוון שאתה חושב עליו עם התאמת מזלג של CRF ולאחר מכן טיפול בהגבהת החלק האחורי (כי המזלג של ה CRF ארוך יותר מהמקורי כרגע) - ההתנהגות שתקבל בסופו של דבר לא תהיה טובה גם אם תתאים בולם אחורי מקצועי ותגביה מספיק את החלק האחורי כדי להשיג מחדש את האיזון המקורי.
הסיבה היא בסיס הגלגלים הקצר של ה- WR-R וגובה מרכז הכובד כבר במצבו המקורי.
מדובר בכלי קצר וגבוה הנוטה לזריזות ואינו מצטיין ביציבות במהירויות גבוהות למשל מעל 90-100 קמ"ש.
בכלי שלי למשל הנמכתי את האופנוע ב- 40 מ"מ מאחורה וב- 20 מ"מ מקדימה והתוצאה בתחום היציבות טובה משמעותית לעומת המקור. חוץ מזה שהגעה עם רגל לקרקע זמינה וטובה יותר.
יציבות משופרת זה משהו מורגש גם בדריסת מקטע סלעים בסינגל במהירויות של הילוך שני-שלישי ולא רק ב- 100 קמ"ש. לדעתי הגבהת הכלי על מתלים מקצועיים, איכותיים ככל שיהיו - לא תתרום לקבלת חבילה טובה מספיק בתחום האיזון הכללי.
חשוב לציין שמדובר בהערכה שלי, לא רכבתי מעולם על כלי שנעשו בו השינויים שאתה מתכנן.

לצפיה ב-'אכן'
אכן
20/02/2017 | 14:18
5
38
אני מתכוון להשתמש בבולם אחורי מקצועי לשינוי גובה, ובמקביל להתאים זוג בולמים מקדימה שיהיה ארוך יותר כדי לשמור על המבנה הגיאומטרי המקורי של האופנוע...
מדובר על תוספת של כ- 3 ומשהו ס"מ הן מקדימה והן מאחורה. אני חשבתי על החצי כוס המלאה של הגבהת מרווח גחון וכו'...
אכן לא לקחתי בחשבון את הקטע של הגבת מרכז הכובד.

יחד עם זאת ראיתי בפייסבוק ובפורומים זרים הרבה מקרים מוצלחים בכלי דו"ש "כבדים" אחרים שהדבר הזה בוצע עליהם, וגם בגזרת ה wr250X (אומנם לא גרסת ה R, אבל עדיין) קרי: החלפת בולמים קדמיים לארוכים יותר + החלפת בולם אחורי למקצועי עם אפשרות לשינויי/כיוונון גובה.

מקווה שהערכתך לא תתממש והדברים יעבדו... אם לא - אחזיר את המצב לקדמותו.
תודה על חוות הדעת.
בנוגע לבסיס גלגלים - אני מתכוון לטפל בזה ע"י הוספת חולייות בשרשרת הינע והרחקה של הגלגל האחורי אחורה ככל האפשר. מה גם שהארכת בולמים והגבהת בולם אחורי מבחינה גיאומטרית - ממילא, בכל מקרה (לכשעצמם), יביאו להגדלת בסיס גלגלים.
לצפיה ב-'למה שהגבהת הבולם האחורי תאריך את בסיס הגלגלים? '
למה שהגבהת הבולם האחורי תאריך את בסיס הגלגלים?
20/02/2017 | 21:55
4
23
אם כבר, לדעתי זה אמור לקצר את בסיס הגלגלים. אלא אם הזרוע אצלך נוטה כלפי מעלה במצב הרגיל.
לצפיה ב-'האם לא ניתן לחשב זאת שכאשר המזלג במצב קיים'
האם לא ניתן לחשב זאת שכאשר המזלג במצב קיים
21/02/2017 | 13:13
3
25
ומגדילים את המהלך של הבולם לבולם גדול יותר אזי המרחק בין המזגל לקצה הבולם מתרחק קרי הזוית גדולה יותר ולכן בסיס הגלגלים מתקצר?
לצפיה ב-'אבל הוא דיבר על הבולם האחורי. '
אבל הוא דיבר על הבולם האחורי.
21/02/2017 | 21:01
2
6
לצפיה ב-'היה ברור לי,התכוונתי למזלג אחורי . '
היה ברור לי,התכוונתי למזלג אחורי .
22/02/2017 | 13:01
1
16
לצפיה ב-'במתלה האחורי, כמו שתיארת, בסיס הגלגלים באמת אמור להתקצר'
במתלה האחורי, כמו שתיארת, בסיס הגלגלים באמת אמור להתקצר
22/02/2017 | 13:03
16
המצב היחיד בו הוא יתארך הוא אם הזרוע נוטה כלפי מעלה במצב הנוכחי, ותהפוך לאופקית יותר אחרי ההגבהה. אבל יש לאמר שאני לא מכיר אופנוע שטח שהזרוע בו נוטה כך.
לצפיה ב-'תרגיל מעניין ואתגר לא קטן אתה לוקח כאן על עצמך'
תרגיל מעניין ואתגר לא קטן אתה לוקח כאן על עצמך
20/02/2017 | 14:35
8
50
ועכשיו שאלה, וממש לא ממקום שיפוטי:
בהנחה שמעבר לאתגר המגניב, בסופו של יום המוטיווציה היא לשפר את ביצועי האופנוע, ברור שאתה לוקח סיכון לא קטן שיקרה בדיוק ההיפך מכל הסיבות שנאמרו מעלי והרבה אחרות שיתגלו בדרך.
שקלת אולי לעשות את זה הפוך (סטייל מוטי מור): לקחת אופנוע אנדורו מקצועי ולהסב אותו לדו"ש? לדעתי הרבה פחות עבודה ויותר סיכויי הצלחה.
לצפיה ב-'מוטי מור לא הסב שום אופנוע לדו"ש'
מוטי מור לא הסב שום אופנוע לדו"ש
20/02/2017 | 18:38
5
41
הוא פשוט עשה שימוש דו"ש באופנוע מקצועי עם בסיס אמין, וגם זה עד למוות סופני של הכלי

לצפיה ב-'אוקיי, אבל האופנוע נסע הרבה מאוד קילומטרים עד שמת..'
אוקיי, אבל האופנוע נסע הרבה מאוד קילומטרים עד שמת..
21/02/2017 | 08:51
4
48
סתם בתור תרגיל מחשבתי:
קח WRF חדש שבא כידוע עם שישה הילוכים ואגזוז שקט יחסית, תוציא מקופסת הקרטון ותרכיב את כל אביזרי הרישוי, תוריד כמה שיניים בגגש אחורי, רכך את המתלים כולל אפילו שסתום מחדש, תחליף את סכין הגילוח במושב נורמלי, תתקין מיכל דלק מוגדל (ראיתי שיש כזה לWRF למרות התצורה הייחודית שלו), שים מפה רגועה וחסכונית בדלק, צמיגי דו"ש ויאללה לסיבוב בעיר.
בשימוש כבישי אפשר גם בשקט לרווח את החלפות השמן והמנוע עדיין יחיה הרבה מאוד זמן. 
לא מתאים למי שעושה חיפה ת"א על בסיס קבוע, אבל בשימוש פרוורי עם גיחות לטיולים למה לא?
לצפיה ב-'לדעתי הוא שרד לאורך הזמן רק בגלל היותו יפני חייה.'
לדעתי הוא שרד לאורך הזמן רק בגלל היותו יפני חייה.
21/02/2017 | 19:38
23
נכון שתוכל לשנות וקצת לעגל פינה פה ושם בקטנה אבל הבסיס ישאר תמיד אופנוע מקצועי לא נוכל להתכחש לזאת. גם אם תרכב הכי בעדינות בפרברי העיר והשטח הטיפול במכלולי מנוע יהיו ככלי הובי ולא מתחרה . אלה ההגדרות שיש איך שלא ננסה לשנות באם נרצה= זו האמת. בטוח שלא מתאים למי שעושה ת"א חיפה זה בטח ונכון אבל גם לא תוכל לרכב משכים על אופנוע קל יחסית לדו"ש כמו הדרוזי לדוגמא. אז תקטין יחסי העברה ותקבל ירידה משמעותית בכוח. אני זוכר שבימהה ב 2009 עשיתי שינוי בגג"ש קדמי מ 13 ל 14 השינוי היה מורגש ונתן לי קדחת בסל"ד קישור לא היה לו נעים כך או כך בחימישי דאז, והחזרתי מהר את המקורי כי הוא שינה לי כוח משמעותי לרעה זה הורגש היטב.
מה שבטוח מיכה שאין כמו היפני               
לצפיה ב-'הכרתי מישהו, בתחילת האלף, שהרכיב ארגז על קטמ 300 והשתמש בו '
הכרתי מישהו, בתחילת האלף, שהרכיב ארגז על קטמ 300 והשתמש בו
21/02/2017 | 21:05
2
23
כתחבורה היומיומית שלו. אם אני זוכר נכון, הוא השתמש בו כך כשנתיים לפני שניתק הקשר ביננו. דו"פ, אם זה לא היה ברור.
הכרתי מישהו אחר שהיה רוכב על WR400F כדו"ש, כולל נסיעות בקו ירושלים תל אביב כמה פעמים בשבוע. גם אצלו האופנוע החזיק יפה מאוד.
נראה לי שפשוט העומס על המנוע ברכיבת אנדורו (אמיתית, לא דשדוש סינגלים שמחבר הפסקות קפה) הרבה יותר גבוה מאשר ברכיבת כביש רגועה.  
לצפיה ב-'הרמת להנחתה כאן במה שכתבת! מה קובע מה העומס'
הרמת להנחתה כאן במה שכתבת! מה קובע מה העומס
22/02/2017 | 13:06
1
20
על המנוע עד כמה הוא עמוס או לא? בו נחשוב רגע: האם רכיבה ביער מכל סוג שהיא 
אצל רוכב הובי ממוצע מינוס פלוס בסינגלים הכי פשוטים בשבילי יער ועמק כל שטח שבא לך מעמיס את המנוע יותר מרכיבה בכביש ב 90-100 קמ"ש לדופ' או אופנוע אינדורו 4 פעימות מקביל? אני חושב ההיפך הגמור ממך. אני חוושב שככל שאתה בסל"ד גבוה יותר ולאורך זמן אתה שוחק יותר. אתה גם שוחק כאשר אתה מעמיס כלומר מנוע מועמס בתוואי לאורך זמן מה שגורם לעליית טמפ' כדוגמא.
זה שווה וואחד דיון שיכול להיות אפילו מעניין מאד!!!
לצפיה ב-'בשביל זה רשמתי "רכיבת אנדורו אמיתית"'
בשביל זה רשמתי "רכיבת אנדורו אמיתית"
22/02/2017 | 13:31
13
המנועים של אופנועי אנדורו לא תוכננו בשביל "רוכב הובי ממוצע", לפחות לא כפי שאני תופס אותו. הם תוכננו עבור רוכבים מקצועיים וחצי-מקצועיים, ואמורים לשרוד מאות שעות שימוש כאלו, של פול-גז בחלק נכבד מהזמן.
לעומת זאת בשיוט על הכביש בדרך כלל רחוקים מאוד מסל"ד השיא, והמצערת אפילו לא חצי פתוחה.
ואגב, אני מדבר על ארבע-פעימות. לשתי פעימות יש בעיה מוכרת עם שיוט במצערת פתוחה.
לצפיה ב-'מה שהמהנדס מתכנן בהיבט השינוי הוא אכן שינוי משמעותי '
מה שהמהנדס מתכנן בהיבט השינוי הוא אכן שינוי משמעותי
20/02/2017 | 19:20
39
להבנתי בהתנהגות הכלי מחד אך לא יהפוך את הWR250R לכלי מקצועי מאידך כמו הF כדוגמא ולדעתי הוא יודע זאת.המשימה שלו הייתי מגדירה אמיצה בהחלט. אקטיב דייק בתאורו את המהפך של ההונדה של מוטי מור לכלי דו"ש מה שלא יקרה מעולם במדויק.ההונדה על כל שינוי שלו יהיה כלי מקצועי כך או כך לדראון עולם. נכון שאפשר לשפר מערכות קיימות אבל קח את המנוע ומכלוליו יחסי העברה בגיר על כל המשתמע מכך והגיאומטריה כפי שהטיבו לתאר תמיד ישאירו את הכלים מיטביים ליעודם במקורו. בהחלט אפשר לשפר את הימהה R לרמה מצויינת מיחסי העברה -גג"שים ,צמיגים יעודיים לשטח, מחשב  הזרקה ומפלט ובטח עוד דברים שיש כבר כבר היום, אבל הוא ישאר אופנוע DUAL-SPORT שכן זה יעודו. יש לי 3 חברים עם אופנוע שכזה בסביבתי (אני ועוד בחור עם דגם F) ובאמת כולם מרוצים והאופנועים לציין מקוריים.

לצפיה ב-'תודה לכל העוזרים והמגיבים'
תודה לכל העוזרים והמגיבים
22/02/2017 | 17:06
12
לשאלתך יש לי אפשרות והייתי מעוניין לנסות.
אני משתדל לשמור על העניין "הפיך" אם במידת הצורך אגלה שדברים לא מסתדרים אחזיר את המצב לקדמותו.

תודה על ההשתתפות והעצות. לכולם.
לצפיה ב-'אופנועי גאס-גאס'
אופנועי גאס-גאס
16/02/2017 | 18:18
4
81
שלום חברים,

שאלתי היא כזו, איזה דגם מאופנועי הגאס-גאס הם בעלי רישוי צהוב? (אילו דגמים)

תודה
לצפיה ב-'כל הדגמים הגיעו גם הרישוי צהוב וגם אפור רבע ליטר'
כל הדגמים הגיעו גם הרישוי צהוב וגם אפור רבע ליטר
16/02/2017 | 20:41
3
57
4 פעימות וכן 2 פעימות כנ"ל הדגמים 300 סמ"ק.
כמדומני ה 125 רק ברישוי צהוב אם כי איני סגור על זה.
היה לי דגם 250 4 פעימות דגם 13 שנתון 12 אופנוע טוב ואמין.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/02/2017 | 22:31
13
לצפיה ב-'חיימיקו,למיטב הבנתי ה4T 250 עדיין לא ייכנס לייצור,עד שמנועי'
חיימיקו,למיטב הבנתי ה4T 250 עדיין לא ייכנס לייצור,עד שמנועי
19/02/2017 | 22:12
1
37
ההוסקווארנה האדומה ייכנסו לייצור,ממה שהבנתי "מייצבים" את ההכנסות ע"י ייצור ה2T בלבד כרגע.
לצפיה ב-''
20/02/2017 | 09:32
לצפיה ב-'מפה לשם,רוכבי השטח האמריקאים,הפכו להיות המהירים בעולם...'
מפה לשם,רוכבי השטח האמריקאים,הפכו להיות המהירים בעולם...
15/02/2017 | 21:10
1
112

כדאי עם ווליום נאות...
לצפיה ב-''
16/02/2017 | 20:37
2
לצפיה ב-'EXC 250 ו EXC F250 הבדלים'
EXC 250 ו EXC F250 הבדלים
13/02/2017 | 15:20
8
100
שלום לכל חברי הפורום,
אני מתלבט בקניה, האם לקנות EXC 250 או EXC F250?
מהו ההבדל העיקרי ביו השניים? כמו כן, אני אופנוען שטח מתחיל, לכן אעדיף את זה "הפחות פרוע".
שאלה נוספת, האם כדאי לקנות אופנוע כזה מודל 2006-7-8, או שמא ברוב המקרים גמרו לו את הצורה?

תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'אופנועים שונים לגמרי - שתי פעימות אל מול ארבע פעימות'
אופנועים שונים לגמרי - שתי פעימות אל מול ארבע פעימות
13/02/2017 | 18:02
6
82
השתי פעימות פחות מומלץ למתחילים, יכול להיות "פרוע" (בעיקר בשנתונים שאתה מדבר עליהם).
ה-F לעומת זאת בהחלט מומלץ למתחילים ותוכל גם להמשיך איתו בכיף כשתתמקצע.

בשנתונים האלה תמצא רק נבלות סרוחות.
מה התקציב?
לצפיה ב-'התקציב שלי הוא'
התקציב שלי הוא
13/02/2017 | 19:24
2
82
תודה על המידע!
התקציב שלי הוא 20,000 עד 23,000. לצערי...
לצפיה ב-'תשקול גם 125 דו"פ. כוח לא יחסר לך '
תשקול גם 125 דו"פ. כוח לא יחסר לך
14/02/2017 | 07:29
34
לצפיה ב-'בתקציב הזה אכן עדיף 125 כמו שעמית כתב'
בתקציב הזה אכן עדיף 125 כמו שעמית כתב
14/02/2017 | 17:13
42
אתה יכול למצוא 125 של המותגים השונים בשנתונים 2011-2013 בתקציב הזה.
250 ארבע פעימות יהיה לך הרבה יותר קשה למצוא.
ואני דווקא לא מסכים עם הכיוון של הWRR, אלא אם כן אין לך איך להוביל את האופנוע לשטח, או שאתה מחפש גם כלי תחבורה.
אם הכוונה שלך היא לרכב רק בשטח, קנה אופנוע לשטח.
לצפיה ב-'אולי עדיף'
אולי עדיף
13/02/2017 | 19:30
2
75
אולי עדיף wr250r שנת 2012-2013, מבחינה תקציבית?
לצפיה ב-'מסכים לחלוטין עם ההסבר של doutsh'
מסכים לחלוטין עם ההסבר של doutsh
13/02/2017 | 20:51
1
60
הקטמ 250 דופ' הוא וואחד חיה אתה תסבול כרוכב מתחיל ולא רק !
אופנוע 2 פעימות חזק שלא מרחם, מיטבי למי שרוכב טכני ומיומן. מנוע חזק שותה דלק בשנתונים הנדונים אופנועים שעברו ועברו לך תדע מי מה ומו.
לגבי ה4 פעימות כנ"ל בהיבט ותק. ה-4 פעימות פחות מתפרץ אם כי לא חסר לו כוח אופנוע טוב. לא יודע עד כמה טוב למתחיל אבל יכול להיות אופציה אם כי לא מועדפת כאשר מדובר בשנתון 08 לבטח.
בהחלט ניתן לשקול לכיון WR250R שתוכל לעשות איתו מספיק שטח מגוון ולאורך זמן וגם תוכל להשיג שנתון מתקדם יחסית לנדונים שציינת של קטמ.
אופנוע דו"ש עם נטיית שטח , חזק דיו יעשה את העבודה היטב עבורך לתקופה מכובדת ומעבר אם לא תכנס לטכני פרופר שתי וערב .

לצפיה ב-'תודה רבה על כל המידע!'
תודה רבה על כל המידע!
14/02/2017 | 10:34
21
לצפיה ב-'בשנתונים האלה זה רק נבלות'
בשנתונים האלה זה רק נבלות
15/02/2017 | 20:27
49
ה250F הראשונים של 2007 היו די נבלות גם כשהיו חדשים, לא רואה אותם משתפרים בגיל 10...
הכלים החדשים שלהם מ2010 ממש שונים וטובים משמעותית. לדעתי ב23K כן תוכל למצוא 250F 2012
וכמובן, מלך האנדורואים , ביצועים, איכות רכיבה, אמינות וסחירות הוא הWR250F

לצפיה ב-'SWM 300 במבצע 45 אלף שקל. מחיר פצצת עומק.'
SWM 300 במבצע 45 אלף שקל. מחיר פצצת עומק.
14/02/2017 | 22:53
1
93
http://fullgaz.co.il/א-ש-ל-swm-rs300r-ב-45-אלף-שח/

פול גז גם עשו עליו כתבת מבחן ממש נחמדה לפני כמה חודשים.
לצפיה ב-' אכן מבצע מצוין ובאמת מדובר באופנוע שטח '
אכן מבצע מצוין ובאמת מדובר באופנוע שטח
15/02/2017 | 07:52
74
סבבה לחלוטין שעושה היטב את העבודה על פי הסקירה בפול גז.
לצפיה ב-'מסלול רכיבה לאופנועי שטח'
מסלול רכיבה לאופנועי שטח
12/02/2017 | 01:22
8
144
שלום לכולם,יש ברשותי כ50 דונם  שאין בהם שימוש בדרום הארץ על יד גבול מצרים לא רחוק משיבטה מושב כמהין למי שמכיר ורציתי לפתוח מסלול רכיבה לצערי הבנתי שזה כמעט בלתי אפשרי לעשות את זה חוקי ועם אישורים כי המדינה לא נותנת ואני מאוד רוצה לעזור ולפתח את הענף הזה בארץ אשמח אם מישהו שמבין בתחום יוכל לייעץ לי מה כן אפשר לעשות תודה מראש רון :)
מי שרציני ורוצה לעזור לפתח את זה זה המספר שלי:0549259222
לצפיה ב-'אני לא מבין גדול בפתיחת מסלולים '
אני לא מבין גדול בפתיחת מסלולים
12/02/2017 | 11:46
2
99
אבל כרוכב, נראה לי קצת רחוק להגיע לשם כשיש כל כך הרבה מקומות רכיבה קרובים יותר ומעניינים לא פחות. גם למוטוקרוס
לצפיה ב-'אכן מרוחק. היכן עמית יש מגרשים לספורט'
אכן מרוחק. היכן עמית יש מגרשים לספורט
12/02/2017 | 15:46
1
74
מוטורי למעט וינגייט של הרשות?
לצפיה ב-'ראיתי מסלול מוטוקרוס ליד נחל חדרה '
ראיתי מסלול מוטוקרוס ליד נחל חדרה
13/02/2017 | 07:42
24
לצפיה ב-'למיטב ידעתי כדאי לעיין בחוק הספורט'
למיטב ידעתי כדאי לעיין בחוק הספורט
12/02/2017 | 15:45
73
המוטורי בנושא אישור מסלולים.
הכנת מסלול כזה ומתן רישוי שכזה הוא התעסקות משמעותית ובעלת עלות לא מבוטלת. יש המון היבטים כולל בטיחותיים משמעותיים שהחוק מחייב במסגרת רישוי שכזה.זה לקחת שטח ולהפכו ביעודו לשטח מורשה לספורט מוטורי- וואחד הליך להבנתי.
לא בטוח אולי שלשם אתה מודע על כל המשמעויות שאתה כרגע מבין.
לצפיה ב-'הכתובת שלך היא הרשות לנהיגה ספורטיבית'
הכתובת שלך היא הרשות לנהיגה ספורטיבית
12/02/2017 | 21:30
3
63
ליתר דיוק עימד נסארה טל: 08-6264353 מייל 
לצפיה ב-'רק שבזמן הקרוב לא ממש צפויה משם תשובה......'
רק שבזמן הקרוב לא ממש צפויה משם תשובה......
12/02/2017 | 23:04
2
26
לצפיה ב-'אני אענה במקומם'
אני אענה במקומם
13/02/2017 | 12:26
1
91
אנא המצא אישורים מטעם המשטרה, מכבי האש, מגן דוד אדום, הרשות המקומית, המצרים, הקק"ל, הרט"ג, הגקר"ק (גוף קישור רט"ג קק"ל), שירי גרב, הרשות המוטורית, המועצה הפנסיונית, אגודת המים המקומית.
אין האמור לעיל מהוה המלצה או רשימה ממצה.
הרשות שומרת לעצה את הרשות לנוסיף כהנה וכהנה דרישות נוספות, ללא התראה מוקדמת וללא צידוק בדין. כי  היא רשות ומרשים לה.

לצפיה ב-'והחלק של המצרים יהיה הקל ביותר '
והחלק של המצרים יהיה הקל ביותר
14/02/2017 | 07:34
19
לצפיה ב-'מטרו קנתה ממוטוטראק את הייבוא של אופנועי בטא בישראל'
מטרו קנתה ממוטוטראק את הייבוא של אופנועי בטא בישראל
08/02/2017 | 15:47
20
154
לפי אתר דוגרי: חברת מטרו היום קנו גם את מותג בטא וגם את ארקטיק-קאט בגזרת ה SBS וטרקטרונים...

http://www.doogri.co.il/MainSite/ContentInfo.aspx?...

אם אני לא טועה זה אומר שסמל'ת-מוטוטראק כרגע נשארו רק עם אופנועי גזגז שאני לא יודע בכלל אם זה עוד מותג קיים עם רשיון ייבוא תקף.
לצפיה ב-'קראת באופן שטחי את הכתבה, אה?'
קראת באופן שטחי את הכתבה, אה?
08/02/2017 | 16:44
6
153
כתוב שם שגם GG עברו למטרו
כנראה שסמל"ת יצאו מהתחום
לצפיה ב-'וואלה'
וואלה
08/02/2017 | 17:30
5
116
אז עוד יותר מוזר שסמל"ת עוזבים ככה... הכל כולל הכל.
זה אומר הרבה האמת. דבר כזה כשקורה פה - נותן לך חומר למחשבה על השוק שלנו.
לצפיה ב-'זה בטוח אומר שמתן ניר שוב יהיה עם GG וגם עם בטה'
זה בטוח אומר שמתן ניר שוב יהיה עם GG וגם עם בטה
08/02/2017 | 20:40
2
116
כנראה שסמל"ת הגיעו למסקנה ותובנה שהתחום לא כדאי לה מבחינה תפעולית ו/או השקעה בו לטווח ארוך גם בהיבט לוגיסטי. הרי הנישה הזו של כלי שטח נכנסה לסמל"ת עם יבוא GG ב 2011. יתכן שהגיעו למסקנה שהתחום לחברה הנ"ל לא מניב  את המצופה גם ביחס להשקעה הכספית בו כלומר הbenefit  לא מספיק .
שאתה מציין חומר למחשבה על השוק, מה דעתך בהקשר הנ"ל? 
אני מנסה לחשוב ואני מבין שהשוק בהקשר השטח הנישה הזו ספציפית הוא כנראה לחזקים לתחושתי לאורך ציר הזמן ומשכו.

לצפיה ב-'לפי פולגז העסק חתום וגמור'
לפי פולגז העסק חתום וגמור
09/02/2017 | 11:01
1
98

ועל מתן ניר - אמת דברת.
כבר ארגן אותי על גאסגאס אחד בזמנו ועל הצפרדע הנוכחית. ואם יהיו מחירים מבצעים שימצאו חן בעיני יכול להיות שאני אבקר אצלו שוב...
לצפיה ב-'מתן בחור כלבבי. הגסגס 250 מרובע ששרת'
מתן בחור כלבבי. הגסגס 250 מרובע ששרת
09/02/2017 | 21:30
77
אותי 4 שנים היה מצוין. כעת נהנה שנינו ממותגיו: הכחול שלי והצפרדע שלך(אהבתי את הכינוי).הלוואי ושני המותגים הנוספים ינסקו ויצליחו. שרות מוסכים יש בשפע וחלפים עם מטרו יש במחסן הראשי בכפר סבא כל מה שצריך. צריך לזכור שסמל"ת מתבססת על קבלן חיצוני בשרות חלפים מה שלהבנתי יהיה בשינוי גישה שיכנסו למטרו.
לצפיה ב-'שום "חומר למחשבה" - סמל"ת בלעה בזמן האחרון הרבה מאוד מותגים'
שום "חומר למחשבה" - סמל"ת בלעה בזמן האחרון הרבה מאוד מותגים
09/02/2017 | 20:42
90
מה שמתח את מוטת הניהול של ההנהלה שלה עד הקצה גם כך. הביזנס של אופנועי וכלי השטח היה מההתחלה חצי גחמה, ולא מקור רווח משמעותי מבחינת החברה, אז הגיוני שהם יוותרו על התחום הזה.
אבל בהחלט יהיה מעניין לראות מה יעשה המעבר למטרו לתמחור והיצע הדגמים. האמת שמבחינת מטרו מדובר בצעד מתבקש - הם צפו בעיניים כלות באבניר ודל"ב גוזרים קופונים שמנים מתחום הצל"צ, בלי שיהיה להם עם מה להתחרות בתחום. אז נכון שארקטיק-קט לא בסדר הגודל של פולריס וקאן-אם, אבל יש להם כלים נחמדים מאוד, שעם שיווק נכון יכולים לנגוס נתח שוק סביר.
לצפיה ב-'מוזר שהם מעדיפים להתרכז בשוק של רכב עם 286000 מכוניות בשנה'
מוזר שהם מעדיפים להתרכז בשוק של רכב עם 286000 מכוניות בשנה
10/02/2017 | 15:19
75
כיבואן רב מותגי ולא להתקשקש עם כמה יחידות של אופנועים.......
לצפיה ב-'שים לב שבהודעה הרשמית של מטרו שפורסמה יותר מאוחר'
שים לב שבהודעה הרשמית של מטרו שפורסמה יותר מאוחר
09/02/2017 | 10:09
12
100
מדובר רק על ארקטיק קט, ולא על האופנועים.
יש מצב שדוגרי סתם הפריחו ספקולציות?
לצפיה ב-'יש לך אולי קישור להודעה הרשמית?'
יש לך אולי קישור להודעה הרשמית?
09/02/2017 | 10:43
24
לצפיה ב-'האמת שעכשיו יצאה הודעה רשמית גם על האופנועים'
האמת שעכשיו יצאה הודעה רשמית גם על האופנועים
09/02/2017 | 10:55
10
88
לצפיה ב-'נחכה ונראה מה מטרו יעשו עכשיו'
נחכה ונראה מה מטרו יעשו עכשיו
09/02/2017 | 19:51
9
75
גם מבחינת מחירים, אבל גם באופן כללי... מעניין אם מטרו יהיו אלו שיחזירו לפה את גאסגאס..? מעניין אם יביאו אופנועי טרייאל (גאסגאס או בטא)..?

אתם יודעים אם לבטא או לגאסגאס כיום יש 125 דו"פ בהיצע? או אולי 125 מתוכנן לעתיד?

לצפיה ב-'הבנתי שיהיו מחירים אטרקטיביים מאד'
הבנתי שיהיו מחירים אטרקטיביים מאד
09/02/2017 | 21:23
8
92
לגבי בטה הם מביאים את דגם ה 300 דופ' וגם 350 אאלט' 4 פעימות. לגבי הגסגס יש גם 300 דופ'. אני יכול לספר שבני הצעיר התנסה על שני הדופים ביער חניתה לתאורו יש הבדל משמעותי בינהם. לו התאימה ההתנהגות של הבטה באופן בולט.
לצפיה ב-'אני דוקא לא נראה לי שיהיה ייבוא... לא של בטא ולא של גזגז'
אני דוקא לא נראה לי שיהיה ייבוא... לא של בטא ולא של גזגז
11/02/2017 | 09:48
7
97
נראה לי שמטרו נכנסו לעניין רק בשביל ארקטיק-קאט.
וזו גם בדיוק הסיבה שמטרו הכריזו רק על ארקטיק-קאט.

לדעתי את בטא וגזגז סמל"ת דחפו להם "על הדרך" כי זו היתה עסקת חבילה... ונראה לי ששני המותגים האלו ייכנסו למגירה בינתיים.
לצפיה ב-'שאתה אומר "דחפו להם" על הדרך, הרי ברור שזו לא הייתה חובה '
שאתה אומר "דחפו להם" על הדרך, הרי ברור שזו לא הייתה חובה
11/02/2017 | 14:26
72
של מטרו לקחת את מה שדוחפים להם לו לא רצו. שנית "הדחיפה" הזו יש בה עלות למטרו שהיא נושאת בה, שכן מעבר לארטיקאט ,יש שני מותגי אופנועים שקיימים גם בחלקם נמכרו כבר /נמסרו ,ללקוחות בשוק. 
לא להתעסק עמם, עם שני מותגי אופנועי השטח, זה להחזיר את המצב הקודם שהיה בגסגס ולמסמס את הבטה, שצריך לתזכר שנמכור פה כמה וכמה כלים כבר מאז הגעתם ארצה.
לצפיה ב-'זו בהחלט שאלה מעניינת. גם אני חושב שהאטרקציה העיקרית מבחינת '
זו בהחלט שאלה מעניינת. גם אני חושב שהאטרקציה העיקרית מבחינת
12/02/2017 | 20:23
5
57
מטרו, וההנעה לעסקה הזו, היתה ארקטיק-קאט. אבל זו שאלה טובה אם הם ינטשו את בטא וגס-גס.
מצד אחד, יש להם הרי כבר אופנועי אנדורו מימאהה. מצד שני, הם הוכיחו בעבר שאין להם בעיה לייבא מוצרים מקבילים מכמה מותגים. ויש לגס-גס ובטא מגוון דגמי אנדורו גדול בהרבה משל ימאהה.
לצפיה ב-'עסקת חבילה עם טקסטרון, החברה האם של E Z GO'
עסקת חבילה עם טקסטרון, החברה האם של E Z GO
12/02/2017 | 22:09
4
69
מטרו מכוונת להרחבת תחום הרכבים התפעוליים ומאחר וטקסטרון הינה הבעלים של ארקטיקט אז מטרו לא "סרבה" ל-SBS מה שסוגר להם את הפינה מול ד.ל.ב.

מאחר ולכל בונוס יש גם קונוס- סמל"ת ניצלה זאת להפטר מבטא וגאסגאס
לצפיה ב-'פוכי תודה .שאתה מתאר סגירת פינה מול ד.ל.ב '
פוכי תודה .שאתה מתאר סגירת פינה מול ד.ל.ב
13/02/2017 | 06:06
3
71
האם כוונתך שהם יתעסקו בעוד דגמים בתמחור דו גלגלי מולם בשטח? כלומר לא לוותר על 2 דגמים קיימים שהם בעצם עוד אופציה בתמחור?
ומה הכוונה/ההסבר בראשי התבות SBS?

לצפיה ב-'SBS זה צל-לצד. הכינוי לכלים מסוגו של הרייזר. '
SBS זה צל-לצד. הכינוי לכלים מסוגו של הרייזר.
13/02/2017 | 11:05
2
30
לצפיה ב-'צד-לצד, כמובן. סליחה. '
צד-לצד, כמובן. סליחה.
13/02/2017 | 23:17
1
15
לצפיה ב-'התרגום של Side by Side זה- על הצד'
התרגום של Side by Side זה- על הצד
15/02/2017 | 14:54
12
לצפיה ב-'חתונה דו פעימתית '
חתונה דו פעימתית
09/02/2017 | 08:54
1
150
לצפיה ב-'מעולה אחלה רעיון...'
מעולה אחלה רעיון...
09/02/2017 | 21:25
36
לצפיה ב-'דרושים מתנדבים'
דרושים מתנדבים
06/02/2017 | 08:25
14
174
לשמירה על השטח בשיתוף עם הרשות

לצפיה ב-'תמים'
תמים
06/02/2017 | 16:05
133
הרש(ע)ות לא מעוניינת בשיתוף פעולה, רק בשטינקרים בחינם
באותה מידה אתה יכול להתנדב למשטרת התנועה ולחלק דוחות על מספר עקום
מילא היו מתנהגים כחוק ובהתאם לסמכותם - אבל הם סוגרים שטחים ללא אישור חוקי ותוקעים דוחות בשיטת מצליח
בהצלחה לך
לצפיה ב-'מה בין רשות הטבע ובין קק"ל? היכן תחום תחום האחריות'
מה בין רשות הטבע ובין קק"ל? היכן תחום תחום האחריות
06/02/2017 | 20:14
12
96
בין שני גופים אלו אם לא נכלול ברשות את "הגנים"? יש בכלל זיקה בינהם?
לדעתי, כל שיתוף פעולה הוא מבורך מה גם שיכול תמיד להטיב עם התדמית. אגב, מדוע עם זאת מצומצם לאזור מסוים בלבד בארץ? 
לצפיה ב-'שיתוף פעולה עם קק"ל זה אומר מבחינתם אל תרכב בשטח עם אופנוע'
שיתוף פעולה עם קק"ל זה אומר מבחינתם אל תרכב בשטח עם אופנוע
07/02/2017 | 07:11
52
לצפיה ב-'קק"ל מזמן לא מתעסקת עם עצים'
קק"ל מזמן לא מתעסקת עם עצים
07/02/2017 | 11:28
10
88
הפכו לרשות נדלנית שמארגנת ג'ובים למקורבים
לצפיה ב-'והיות וכך אני מנסה להבין בכלל מה סמכות'
והיות וכך אני מנסה להבין בכלל מה סמכות
07/02/2017 | 12:19
9
84
רשות הטבע והגנים ביחס לקק"ל.
כלומר האם זה שיתוף בינם לדוגמא או שכל אחד מהם בעל סמכות שונה על השטח. לגבי קקל' הכל ברור מוכר וידוע גם לנו כציבור וכרוכבים אך מה הקשר לרשות הטבע והגנים?
לצפיה ב-'איך הסביר לי פעם הד"ר עזמי בשארה ?'
איך הסביר לי פעם הד"ר עזמי בשארה ?
07/02/2017 | 19:23
8
165
הקק"ל, כמו הסוכנות היהודית, אלו גופים לא מפוקחים שבכוונה הושארו בחיים אחרי קום המדינה, כדי לשמר נראטיב של גאולת האדמה, מדינה יהודית ועלייה חופשית (ליהודים בלבד).
אפשר להתווכח על הנראטיב, רלבנטי או לא. זה לא העניין.
אי אפשר להתווכח על כך ששני גופים אלה בעיקר משמרים ג'ובים ואין עליהם פיקוח.
לצפיה ב-'ואתה בוחר להסתמך על דבריו של בוגד ומרגל ?'
ואתה בוחר להסתמך על דבריו של בוגד ומרגל ?
08/02/2017 | 09:35
7
34
לצפיה ב-'מרגל מרגל, אבל דוקטור '
מרגל מרגל, אבל דוקטור
08/02/2017 | 16:46
6
41
לצפיה ב-'ערב טוב. צר לי אבל כרגיל עושים סלט שלם שנובע מחוסר ידיעה'
ערב טוב. צר לי אבל כרגיל עושים סלט שלם שנובע מחוסר ידיעה
08/02/2017 | 19:42
5
93
קודם כל גילוי נאות-אני פקח סיירת ירוקה-גוף השייך לרשות אבל עובד מול קק"ל בין הייתר.
ניסיתי לברר על היוזמה ונכון לאכשיו-לא יודע במה מדובר אבל על סמך הנסיון-כנראה יהיה מדובר בסוג של פקחים מתנדבים עם סמכויות חלקיות שיסיעו בעבודת פיקוח,מניח שבנושאי צייד וכדומה.
לגבי ההערות-לא הבנתי על איזה שטחים סגרו ללא אישור חוקי וגם אם אביקווה (?) צודק (זאת אפשרות קיימת) מה בין זה לבין עזרה בתפיסת ציידי צבאים למשל?
קק"ל היא גוף שעיסוקו העיקרי וההיסטורי הוא קרקעות,העצים הם נגזרת שכיום די במרכז אבל לא העיקר (רבים מעובדי קקל מתבלבלים בנושא לכן הבילבול מובן) לצערי אכן עד לאחרונה קק"ל היתה גוף לא מפוקח וככזה שימשה פוליטיקאים רבים  וגם בכירים באירגון כהזדמנות לשחיתות גם כלכלית וגם אחרת (בסוף-אין שחיתות אחרת כנראה).
דווקא לקק"ל אין לנו כציבור הרוכבים הרבה סיבות לתלונות-רבים מהסינגלים שלנו עוברים ביערות קק"ל וחוץ משילוט איסור כניסה לאופנועים  בחלקם לא עשו כנגדנו הרבה(קק"ל הכוונה) בעיקר כי אין להם סמכויות בנושא!.לא מדבר על יוזמות פרטיות כמו שוטרים מתנדבים ואחרים.
בניגוד לכך הרכיבה בשמורות טבע שלא בשבילים מסומנים אסורה ובניגוד לחוק-ועל זה מקבלים קנסות,,אשמח להסביר יותר בעניין זה אבל לצערי לוקחים לי (הבנות )את המחשב ולכן השאר-בשיעור הבא...
לצפיה ב-'טבי על ההסבר. טוב שיש פקח איש טבע וגם איש של'
טבי על ההסבר. טוב שיש פקח איש טבע וגם איש של
08/02/2017 | 20:33
4
65
אופנועי שטח. אני הייתי שמח להבין הפיקוח היכן יהיה הלכה ולמעשה כוונתי.
לא הצלחתי להבין מה הקשר בין הרשות ובין קק"ל בהיבט הסמכות על השטח אם כי אני מניח אם הבנתי נכון שיש קשר בין הגופים. מה חלוקת הסמכות לא יודע אולי תוכל להרחיב. תכלס לגבי תאורך על קק"ל מובן ואני גם מסכים עם הנושא של הסינגלים בהחלט יש באמת כמה שלטים כאן ושם נו שויין... שיהיו. לגבי רכיבה /נהיגה בשמורות ברור ומובן.
תודה וקח את השליטה מהבנות
לצפיה ב-'יש דברים שגם אני לא מעיז-כמו לקחת לבנות את המחשב'
יש דברים שגם אני לא מעיז-כמו לקחת לבנות את המחשב
08/02/2017 | 21:48
3
90
לגבי הפרויקט המדובר אני לא יודע פרטים אבל מדובר כנראה בפרויקט של רט"ג-רשות הטבע והגנים(מקווה שלא יתברר בסוף כבדיחת רשת) ולקקל אין נגיעה בעניין.
לגבי החלוקה בשטח- קקל ורטג אלו שני גופים שונים אשר קיבלו מנדט מהמדינה לנהל שטחים מוגדרים/נושאים מוגדרים. לכל גוף יש את האחריות שלו ואת החוקים והתקנות שאיתם הוא עובד ואין בינהם קשר,אך יש לא מעט ממשק בין הגופים וגם הרבה קונפליקטים ועימותים בנוגע לצורת הטיפול בשטחים,בגדול שיטחי קקל נועדו לשימוש הציבור בלי הרבה מגבלות ואילו שטחי רטג פותוחים לקהל ברובם אך תחת מגבלות רבות של צורת השימוש,זמן שימוש,תשלום,ירידה משבילים ועוד...
מקווה שעזרתי קצת.
לצפיה ב-'געגועיי לבירוקרטיה הישראלית העלו הילוך למקרא הדברים'
געגועיי לבירוקרטיה הישראלית העלו הילוך למקרא הדברים
09/02/2017 | 07:06
1
79
בטח יש ועדות היגוי לממשקים שבין קק"ל לרט"ג,
וכמובן צווה מלווה לועדות הממשקים,
אשר עסוקים מבוקר ועד צהריים בהגדרת תחום אחריותם,
ובין הצהריים לערב בניהול קונפליקטים נמוכי עצימות זה עם זה, רט"ג מול קק"ל מול גקר"ק  (גוף קישור רט"ג קק"ל, שהקמתי בהבל פי, ואשר ישקוד על ניהול המשקים.)
לצפיה ב-'רעיון מעולה , אולי בניהול חנין זועבי'
רעיון מעולה , אולי בניהול חנין זועבי
09/02/2017 | 07:17
18
לצפיה ב-'תודה על ההסבר.'
תודה על ההסבר.
09/02/2017 | 10:45
15
לצפיה ב-'סקירה יפה מאד של נשומקה' היקר במגזין אוטו'
סקירה יפה מאד של נשומקה' היקר במגזין אוטו
08/02/2017 | 20:54
4
80
רוכבים למען רוכבים שפורסמה היום.
הגישה מצויינת על פי תאור הדברים מה שבעצם מראה שהאיש חש את הרוכבים
ופועל על פי האג'נדה בשטח.כל הכבוד על היוזמה נשמח לשמוע עוד קצת מנשומקה ' אם יזדמן לכאן על העתיד לבוא בחודש מאי קצת פרוט על הרמות והקורסים בהיבט תוכנם. 
לצפיה ב-'בשמחה !! מה שקורה במאי ....'
בשמחה !! מה שקורה במאי ....
13/02/2017 | 23:12
3
18
הוא למעשה שכלול של הקורסים בהתאם ללקחים שהופקו בעיקר בדירוג הרוכבים כדי להיטיב את מה שהרוכב אמור לקבל ,לדוגמא , רוכב שדירג את עצמו כ PRO הסתבר לו בקורס שיש אלמנטים מובנים מאליהם שהוא אמור לדעת ,שהמדריך דילג על אותם אלמנטים מתוך הבנה שרוכבים אמורים לדעת את ה"חומר" ...נוצר פער בין מה שקיבל הרוכב לבין מה שאמור היה לקבל .
מה שיקרה במאי ,במהלך כל החודש כמעט (!!) הוא שלי וולטרס ירחיב את החומר הנלמד לכל רמה ,אבל הרמות תתחלקנה בצורה טובה יותר כדי שהרוכבים יקבלו תמורה נאותה יותר .
מעבר לכך שנוספה קטגוריית אקסטרים אינדורו שתהיה הרבה יותר ממוקדת למי שרוצה חיזוק מעבר לחומר הרגיל שנלמד.
אני ממליץ בחום. 
לצפיה ב-' על ההסבר. יש מידע על עלויות ומשך ההדרכה?'
על ההסבר. יש מידע על עלויות ומשך ההדרכה?
14/02/2017 | 20:45
3
לצפיה ב-'וכמה רוכבים בארץ דירגו את עצמם כPRO?...'
וכמה רוכבים בארץ דירגו את עצמם כPRO?...
16/02/2017 | 00:12
1
14
סתם מעניין, התפיסה של אנשים לגבי עצמם
למשל כאלה שמסיימים בקושי איזה רבע סינגל במתקן אדם אבל יוצאים לרומניאקס לברונז כולל ספונסרים שיקבלו חשיפה תקשורתית גדולה בעקבות ההצלחה, וכאלה

לצפיה ב-'לא ,ממש לא ,הרוב היו אמנם פחות מPRO אבל היו שם כמה מתחרים'
לא ,ממש לא ,הרוב היו אמנם פחות מPRO אבל היו שם כמה מתחרים
19/02/2017 | 17:37
4
לצפיה ב-'מה בודקים בטסט שנתי'
מה בודקים בטסט שנתי
08/02/2017 | 14:45
5
75
צריך לעשות טסטס. האם מנסיונכם אני חייב להתקין מאותתים, מראות, לוחית רישוי, אור ברקס ?
מישהו ממליץ על מכון בדיקה באסור ירושלים / בית שמש ?

לצפיה ב-'כן תתקין כל מה שרשמת ...והכי חשוב תבדוק שמידות הצמיגים'
כן תתקין כל מה שרשמת ...והכי חשוב תבדוק שמידות הצמיגים
08/02/2017 | 20:18
50
מתאימות בדיוק למה שכתוב ברישיון הרכב.
לצפיה ב-'בדרך כלל על פי נסיוני (בחיפה) מחייב מידות צמיגים לפי רשיון'
בדרך כלל על פי נסיוני (בחיפה) מחייב מידות צמיגים לפי רשיון
08/02/2017 | 20:42
3
56
שים לעצמך מראה מתקפלת בצד שמאל, ביטוח בתוקף חייב!!
לוחית רישוי חובה! מאותתים וכו' לא למיטב ידיעתי.
לצפיה ב-'אפוד זוהר, לפעמים מבקשים לראות'
אפוד זוהר, לפעמים מבקשים לראות
09/02/2017 | 07:07
25
לצפיה ב-'יש שוני בין אופנוע אינדורו לאופנוע כביש? '
יש שוני בין אופנוע אינדורו לאופנוע כביש?
12/02/2017 | 11:49
1
27
אצלי באופנוע כביש תמיד מבקשים להפעיל מאותתים ואורות בלם יד ורגל
לצפיה ב-'לדעתי בוחן במכון מבין מיד איזה אופנוע'
לדעתי בוחן במכון מבין מיד איזה אופנוע
12/02/2017 | 19:04
25
ניצב מולו לבדיקה. הגודל הרוחב הצמיגים וההכרות של הדגמים לאורך השנים עשו את שלהן. כלומר יש הקפדה הרבה בתלות של הבוחן עצמו לדעתי ובנוסף בכלי שטח צהוב ההקפדה בדרך כלל היא על מידות צמיגים ואביזרי רישוי וביטוח בר תוקף.
זה מה שאני נתקלתי בכל אופן עד היום.
לצפיה ב-'שאלה חשובה לגבי אזעקות/איתור לאופנועים'
שאלה חשובה לגבי אזעקות/איתור לאופנועים
02/02/2017 | 23:43
4
95
אז ככה,
אתחיל בזה שאני מבש ולא מוכן להגיע למרכז כדי להתקין חלק מהאזעקות שראיתי שקיימות בשוק.
צמצמתי את האפשרויות ל 2 חברות:
איתוראן - 1700 שח מכשיר + התקנה, ולאחר שנה תש חודשי של 21 שח.
פוינטר - 1400 מכשיר + התקנה, ולאחר שנה תש חודשי של 29 שח.
בשתי החברות יש אפליקציה שמראה את מיקום האופנוע על המפה בעזרת ה GPS.
לאחר כמה שיחות מול פוינטר הבנתי שאין להם אופציה להתראה באפליקציה/הודעה על מכה, כלומר אין חיישן זעזועים.
באיתוראן הבנתי שיש כזה ואפילו אפשר לשנות דרך האפליקציה 3 רמות של רגישות.
השאלה שלי האם זה משנה משהו מבחינת ההגנה? אני מאמין שבשתי החברות המוקדים ידעו לזהות נסיון גניבה באותה רמה, או שלא? באמת שאין לי מושג או ניסיון עם זה.
האם בכלל מנסיונכם מומלץ לשים מע כזאת לאופנוע?
תודה מראש,
אדי.
לצפיה ב-'על איזה אופנוע מדובר?'
על איזה אופנוע מדובר?
03/02/2017 | 09:18
1
25
לצפיה ב-'crf250L שנת 2015 עומד בחנייה משותפת של בניין קומות'
crf250L שנת 2015 עומד בחנייה משותפת של בניין קומות
03/02/2017 | 11:53
29
לצפיה ב-'אדי , יש מגוון רחב של אמצעי מיגון לאופנועים. הכל עניין של'
אדי , יש מגוון רחב של אמצעי מיגון לאופנועים. הכל עניין של
03/02/2017 | 12:30
57
תקצוב. לפני ההשקעה לדעתי כדאי לנסות לבדוק אם אניתן להצניע נאמר את האופנוע לדוגמא: לסגור אותו בחדר מכונות בבניין אם קיים, מחסן משותף אולי או כל מקום אחר שיהיה פחות בולט לעין כל . אם זה לא ניתן כדאי לבדוק אולי מערכת אזעקה זולה יותר שתייצר הרתעה בנגיעה עם קשר לנייד שלך אם יש כדבר. הרי אם תרכוש מערכת מאחת מהחברות הללו אתה משלם תשלום ראשון ועוד 300-400 ש"ח לשנה.
יתכן וניתן למגן עם מנעול דיסק קדמי שכולל אזעקה מובנת בו.
כמו שאמרתי הכי טוב לשאוף להצניע ואז למגן.
דעתך?
לצפיה ב-'אני חושב שיהיה קשה להסליק מערכת כזאת באופנוע שטח '
אני חושב שיהיה קשה להסליק מערכת כזאת באופנוע שטח
05/02/2017 | 13:05
49
וגנב מיומן יצליח לאתר אותה די מהר
לצפיה ב-'תוואי מאתגר ,נופים מדהימים.'
תוואי מאתגר ,נופים מדהימים.
03/02/2017 | 09:18
30
לצפיה ב-'יפה מאוד ומזכיר את הפתיחה של "נקודת פריצה" הרימייק'
יפה מאוד ומזכיר את הפתיחה של "נקודת פריצה" הרימייק
12/02/2017 | 00:52
25
הרכיבה על הסכינים
וסרט טוב באופו כללי
לצפיה ב-'זה לא האופנוע שלי בסרט !! ,אחלה סרט דנן'
זה לא האופנוע שלי בסרט !! ,אחלה סרט דנן
13/02/2017 | 23:32
2
8
לצפיה ב-' נכון.זה 450X של JCR HONDA ,אלוף ה H&H 2016.'
נכון.זה 450X של JCR HONDA ,אלוף ה H&H 2016.
14/02/2017 | 22:39
1
16
לצפיה ב-'מכונה מכונה'
מכונה מכונה
16/02/2017 | 20:46
2
לצפיה ב-'יש לי תחושה שמחירון יד 2 ירד דיי משמעותי'
יש לי תחושה שמחירון יד 2 ירד דיי משמעותי
01/02/2017 | 06:28
7
173
,ביחס לשנה קודמת (16). אם ארחיב ,כלים בני פחות משנה ירדו 
ומעל משמעותית מ- 10%, לדעתי בין 15-20% בפחות משנה, גם לפחות בדו"ש פופולארי אחד על פי שראיתי .
האמנם ,בעוד דגמים ? 
מה יכולה להיות הסיבה לירידה התלולה או שכך הגיוני שיהיה ?
לצפיה ב-'יש כמה סיבות נפוצות:'
יש כמה סיבות נפוצות:
01/02/2017 | 07:20
1
167
1. מר בנימין נתניהו הוריד את המחירון.
2. החלטת בית המשפט בדנבר לגבי תרופת הקופקסון של טבע ,סחבה את השוק למטה.
3. כי חדש נמכר ב 35000 ?
לצפיה ב-'התקשורת השמאלנית אשמה '
התקשורת השמאלנית אשמה
01/02/2017 | 13:05
41
לצפיה ב-'יד 2 טוענים שמחיר המחירון שלהם נקבע על פי השוק אם ככה'
יד 2 טוענים שמחיר המחירון שלהם נקבע על פי השוק אם ככה
01/02/2017 | 17:04
4
129
יש שלוש אפשרויות

א.    יד 2 משקרים
ב.    המוכרים משקרים ליד 2 ומדווחים על ערך עיסקאות נמוך
ג.   מה לעשות - השוק מוצף - אופנועים נמכרים הרבה פחות מהמחירון

לצפיה ב-'אתה יודע הלכתי הסופש' האחרון עם חבר'
אתה יודע הלכתי הסופש' האחרון עם חבר
01/02/2017 | 19:29
3
150
שמחפש דו'ש לראות כמה כלים. הימהה F250 עלה 61k לפני 7 חודשים היום דגם 01-16 48k. על כל חודש עוד 600 ש"ח. ירידה של 10k.קח ימהה WRR חדש 41k ושנתון 01-16 =33k. גם ירידה דרסטית כאן. בביקור באבניר לגבי דרוזי בן שנה שנקנה ב 46k מחיר מבוקש 37k.
בכל המקרים ירידה של סביב ערכים של 20 אחוז לשנת דגם(ופחות בפועל). כנראה שהשוק באמת דיי מגוון בכלים מכל הסוגים .
אההה והתקשורת תמיד אשמה....
לצפיה ב-'בעולם המכוניות אנשים חותמים מראש אם מובטח'
בעולם המכוניות אנשים חותמים מראש אם מובטח
05/02/2017 | 07:45
2
86
להם ירידת ערך של 20% בלבד על רכב שיצא מהסוכנות בשנתו הראשונה. חותמים "בלאנקו"...
לצפיה ב-'ללא ספק אתה מכיר את ענף הרכב טוב ממני'
ללא ספק אתה מכיר את ענף הרכב טוב ממני
05/02/2017 | 09:34
1
64
השאלה שמתבקשת בעיני היא האם בכל הדגמים זו הירידה? לדוגמא דגמי סיאט,סקודה ,פולקסווגן ביחס ליונדאי או קאיה.כלומר האם קיימים הבדלים בירידת ערך? והם זה ביחס ישר גם נכון להיום בעולם הדוגלגלי?
לצפיה ב-'אני דווקא לא מכיר את עולם המכוניות באופן'
אני דווקא לא מכיר את עולם המכוניות באופן
05/02/2017 | 18:51
68
שונה מהנהג הישראלי הממוצע. אני כן יודע שבאחוזים, נפילות הערך אצלנו נחשבות למועטות ביחס לקורה בעולם המכוניות, ולא משנה באם מדובר על רכב יוקרה או עממי, מדגם כזה או אחר או ממותג אחד מול שני.
אין יחס ישיר לעולם הדו גלגלי כי אצלנו כאמור, הירידות הן ממש נמוכות באחוזים.
לצפיה ב-'מעבר לשטח'
מעבר לשטח
29/01/2017 | 03:06
10
209
אחרי 40 שנה על אופנועי כביש החלטתי להגשים חלום ישן ולנסות לרכב בשטח השאלה היא האם בגילי (57) ובגובה שלי (1.70) החלום מציאותי? מכיוון שאני לא רואה את עצמי מתעסק עם עגלה ,וכמו כן משתמש באופנוע לנסיעות קצרות מדי פעם,חשבתי על משהו בסגנון wr 250r או drz 400,השאלה אם אני אסתדר מבחינת הגובה. אני מתנצל על החפירה כל עזרה תתקבל בברכה
לצפיה ב-'מעבר לשטח תמיד מבורך. למה לא מציאותי?'
מעבר לשטח תמיד מבורך. למה לא מציאותי?
29/01/2017 | 09:53
110
יש לך גובה סביר בהחלט והימהה יתאים לך . בנוסף קח בחשבון שניתן להרכיב לו לינק הנמכה של כ- 2-3 ס"מ לפחות. בנוסף המגף יתן לך עוד סוג של הארכה לכף הרגל. בדיוק הסופש בדקנו הנושא לחבר שנמוך ממך ב 6 ס"מ. לגבי הdrz אין לי מושג מה גובהו אך בהקשרו נראה לי די זהה לימהה הנדון. אפשרי לבדוק את הגובה של שניהם ולהשוות.
ברוך הבא לשטח!
לצפיה ב-'טיפה יותר קשיש ממני'
טיפה יותר קשיש ממני
29/01/2017 | 11:37
5
116
הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת לך - אל תוותר על מיגון מלא כולל שורש כף היד, ברכיים וטייטס ממוגנות.
בשטח נופלים הרבה...  
לצפיה ב-'עמית מה ממליץ לשורש כף היד או במה אתה משתמש שהוכיח'
עמית מה ממליץ לשורש כף היד או במה אתה משתמש שהוכיח
29/01/2017 | 19:55
4
79
לדעתך עצמו לטובת זאת?
לצפיה ב-'קניתי מקבע כמו בתמונה בחנות למוצרי אורתופדיה '
קניתי מקבע כמו בתמונה בחנות למוצרי אורתופדיה
29/01/2017 | 21:58
3
131
החלק הפנימי הוא מאלומיניום. במקרה של נפילה החלק הזה סופג את המכה.
לצפיה ב-''
30/01/2017 | 06:29
2
11
לצפיה ב-'אגב, למגן הזה יש יתרון נוסף'
אגב, למגן הזה יש יתרון נוסף
30/01/2017 | 07:24
1
107
מאז שקניתי אותם הפסקתי ליפול
לצפיה ב-' מעולה!!'
מעולה!!
30/01/2017 | 21:39
19
לצפיה ב-'אין שום בעיה, מוטב מאוחר וגו'..'
אין שום בעיה, מוטב מאוחר וגו'..
29/01/2017 | 16:42
110
יש מנעד עצום של אפשרויות רכיבה בשטח, ואתה בהחלט יכול להתחיל מהקל (שבילים לבנים) אל הבינוני (שבילי 4X4) ואם מתאים לך אל הכבד (סינגלים שגם הם מתחלקים להרבה רמות).
דו"ש קטן יעשה את העבודה מעולה, הנמכה היא עניין אפשרי אך לא חובה.
הכי חשוב זה ציוד איכותי וחברים לרכיבה ברמה שלך - התחום פורח ולא תהיה לך בעיה למצוא כאלה בזולו.
אחרי שתתפוס קצת נסיון מומלץ קורס רכיבה שייתן לך בסיס יותר טוב וישרש טעויות.
עכשיו זה העונה, תן גז..
לצפיה ב-'ברוך הבא לשטח'
ברוך הבא לשטח
30/01/2017 | 15:29
1
95
מצטרף להמלצות למעבר לשטח, כבר כתבו הכל לפניי.
מעבר לזה, תוכל למצוא אצלנו בחברת פרוריידינג שירות מעניין שיכול להועיל לך:
בין היתר, אנחנו מוכרים מוצר של הדרכת רכיבה אישית, הכוללת מיגון מלא, אופנוע מבוטח ומדריך צמוד.
השיעורים מחולקים לפי רמות וניסיון רכיבה, ומתקיימים על גבי אופנועי ימאהה WR250R ממש כמו זה שאתה מתעניין בו, כך שתוכל גם להרגיש את האופנוע הספיציפי שמעניין אותך, בתוואי רכיבה אמיתי ובליווי מדריך מקצועי שגם ישמור עליך וגם יסייע בכל צעד.
במידה ומעניין אותך אתה מוזמן להשאיר פרטים בפרטי ונשמח לעמוד לרשותך,

כפיר
לצפיה ב-'מומלץ בהחלט'
מומלץ בהחלט
30/01/2017 | 21:46
25
לצפיה ב-' משהוא טוב על הבקר ליום עם מחשבות טובות'
משהוא טוב על הבקר ליום עם מחשבות טובות
30/01/2017 | 06:41
1
184
 Don Juan איזה תוואי......
לצפיה ב-' מה תוואי? זה מטורף'
מה תוואי? זה מטורף
30/01/2017 | 10:08
102
הוא מעופף מקיר לקיר. ממש מטורף. חיה
+ פרסומת לBETA

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

חברת
חברת "קראפן"
פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה