לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1512215,122 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועי שטח

ברוכים הרוכבים אל שטח המחייה האמיתי של המחוגבים,האצילים והחצילים,האפלים והידועים. 363 מזמין את כל שואבי האבק באשר הם,רוכבי אינדורו,מוטוקרוסרים,לוחכי שבילים או סתם פוזלים בתוגה לעבר השטח,אלה שחושבים שהם...ואלה שבאמת מחגבים להם בשטח כפולי או מרובעי הפעימות,הכנסו לחוות את ההווי היומיומי של רוכבי השטח בארץ (ובחו"ל..),להחליף חוויות ודעות,לחשוף ולשתף רעיונות חדשים מידע עדכני ועוד..... בואו ותהנו מחוויה יחודית ומיוחדת שמשלבת אופנוענות מא' עד ת', אחוות רוכבים,פעילות ספורטיבית,והנאה מהטבע,ענף שאין דומה לו הן בחוויה והן בתחושות ועוד לא הזכרנו את האדרנלין הממכר!!! רעיון הפורום נהגה ע"י יקירי הענף ומנהליו הראשונים חליל אבד רבו(הערבי) וירחמיאל קולרגול (אצילי יער שרווד המיתולוגי) כמקימי פולגז וממשיכי הדרך ב363,ועל כך נתונה להם תודתינו. את מקומם תפסו בשלהי 2004 גז ונעלם וMEXMEX חברנו במקסיקו שאליהם מצטרף בשלב מאוחר יותר אניגו החמוש בדו"ש. עם פרישת המקסיקני תפס את מקומו הנשמה הצהובה שכיהן בתפקיד מספר שנים מכובד. את גז ונעלם החליף ,שכנו YOE66 שביחד עם הנשמה  הצהובה תפסו אחריות על אחת הגזרות החמות באזורינו. עם פרישתם לנושאי החיים המרתקים האחרים,לא שכחו כמובן את עולם השטח. את מקומם תפס המחשמל 64. תודות גדולות לדורות. "אם תיכנס ותשתלב...תוכל גם אתה להיות....רוכב.."

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועי שטח

ברוכים הרוכבים אל שטח המחייה האמיתי של המחוגבים,האצילים והחצילים,האפלים והידועים. 363 מזמין את כל שואבי האבק באשר הם,רוכבי אינדורו,מוטוקרוסרים,לוחכי שבילים או סתם פוזלים בתוגה לעבר השטח,אלה שחושבים שהם...ואלה שבאמת מחגבים להם בשטח כפולי או מרובעי הפעימות,הכנסו לחוות את ההווי היומיומי של רוכבי השטח בארץ (ובחו"ל..),להחליף חוויות ודעות,לחשוף ולשתף רעיונות חדשים מידע עדכני ועוד..... בואו ותהנו מחוויה יחודית ומיוחדת שמשלבת אופנוענות מא' עד ת', אחוות רוכבים,פעילות ספורטיבית,והנאה מהטבע,ענף שאין דומה לו הן בחוויה והן בתחושות ועוד לא הזכרנו את האדרנלין הממכר!!! רעיון הפורום נהגה ע"י יקירי הענף ומנהליו הראשונים חליל אבד רבו(הערבי) וירחמיאל קולרגול (אצילי יער שרווד המיתולוגי) כמקימי פולגז וממשיכי הדרך ב363,ועל כך נתונה להם תודתינו. את מקומם תפסו בשלהי 2004 גז ונעלם וMEXMEX חברנו במקסיקו שאליהם מצטרף בשלב מאוחר יותר אניגו החמוש בדו"ש. עם פרישת המקסיקני תפס את מקומו הנשמה הצהובה שכיהן בתפקיד מספר שנים מכובד. את גז ונעלם החליף ,שכנו YOE66 שביחד עם הנשמה  הצהובה תפסו אחריות על אחת הגזרות החמות באזורינו. עם פרישתם לנושאי החיים המרתקים האחרים,לא שכחו כמובן את עולם השטח. את מקומם תפס המחשמל 64. תודות גדולות לדורות. "אם תיכנס ותשתלב...תוכל גם אתה להיות....רוכב.."
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'פער מחירים מדהים'
פער מחירים מדהים
14/03/2019 | 08:14
3
57
אני חוזר וטוען שאני לא מכור לקניות באינטרנט, זה פשוט חשבון בסיסי. רציתי להחליף רפידות שחוקות במעצור קידמי - 140 ש"ח...
זכרתי שבעבר שילמתי 90 ש"ח עבור קידמי + אחורי. ההסבר שקיבלתי הוא שזה דגם ישן, והיבואן מנצל את המחסור בשוק...

... אז קניתי זוג ב-7.5 ש"ח...
וכן, אחכה להם חודש. לא נורא.
(האמת... קניתי שני זוגות ב- 15. שיהיה)

https://www.aliexpress.com/item/2-Pairs-MTB-Mounta...
לצפיה ב-'אללה יסטור, בלמים מעלי אקספרס '
אללה יסטור, בלמים מעלי אקספרס
14/03/2019 | 09:54
2
54
אתה אמיתי?
מסכן את חייך, מילולית, בשביל לחסוך 50 ש"ח?
הדבר האחרון, באמת האחרון, מכל חלקי האופנוע, שהייתי קונה תחליף סיני זה רפידות בלמים.

אני מבין שזה לאופניים, אז זה קצת פחות נורא, אבל זה עדיין פורום אופנועים אז עדיין אללה איסטור
לצפיה ב-'אתה חושב? יצאתי ילד?'
אתה חושב? יצאתי ילד?
14/03/2019 | 11:43
48
כמה הוא כבר ירוויח על מוצר שעולה 7.5 ש"ח?
זה גם לא פרופיל פקטיבי/שיווקי, הוא פעיל לאורך שנים בפורום אופניים...
אולי באמת החליט להפריח בלון ניסוי ולראות איך הולך.
לצפיה ב-'בעד ונגד עסקת טריידאין אצל אותו היבואן/מותג'
בעד ונגד עסקת טריידאין אצל אותו היבואן/מותג
12/03/2019 | 17:28
5
41
אשמח לשמוע דעות לכאן ולכאן על כדאיות ביצועית ו/או בעד ונגד.
תודה!
לצפיה ב-'עסקת טרייד-אין נמדדת פר עסקה ללא קשר ליבואן או לנתוני עבר'
עסקת טרייד-אין נמדדת פר עסקה ללא קשר ליבואן או לנתוני עבר
13/03/2019 | 09:12
3
30
בעבר קיבלתי אצל אותו היבואן 2 הצעות שונות לטרייד דרך 2 סוכנים שונים.

לצפיה ב-'אני אחדד את הסוגיה. האם יהיה נכון לומר שאצל היבואן של'
אני אחדד את הסוגיה. האם יהיה נכון לומר שאצל היבואן של
13/03/2019 | 20:20
2
28
האופנוע שלי אני מקבל עסקה טובה יותר מאשר אצל יבואן של דגם אחר? לדוגמא אצל מטרו אקבל X על הימהה לאומת Y אצל דל"ב וכביכול "לרעה" בהיבט דלתא תוספת?
לצפיה ב-'מהניסיון שלי הכל תלוי ביבואן שאתה מבצע את הטרייד, ללא קשר '
מהניסיון שלי הכל תלוי ביבואן שאתה מבצע את הטרייד, ללא קשר
14/03/2019 | 10:17
1
22
לאיזה אופנוע יש ברשותך, כל עוד הוא כלי סחיר ובמצב טוב.

יבואן שביצע לי 2 עסקאות טרייד-אין שנחשבות בעייני טובות.. שלח אותי פעם הביתה שהתעניינתי בטרייד בתמורה לאופנוע מסויים שיש ברשותי.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/03/2019 | 17:13
3
לצפיה ב-'אין בעד או נגד. יש כאלה שמתאים להם וההיפך '
אין בעד או נגד. יש כאלה שמתאים להם וההיפך
13/03/2019 | 14:18
11
לצפיה ב-'אופנוע בתקציב מוגבל'
אופנוע בתקציב מוגבל
23/02/2019 | 00:19
7
62
רוצה להתקדם מהWRR (הנהדר אך כבד טיפה) לאנדורו שאוכל להינות ולגדול איתו.
מאחר והאופנוע שלי שנקנה חדש, ספג ירידת ערך מטורפת, ויש לי להוציא רק את מה שאוכל לקבל עליו, יוצא שהתקציב שלי בסביבות 23K.
(כל עובד בטרייד שדיברתי איתו מבאס ואומר שאין כלום בתקציב הזה)

זה משאיר לי בעיקר גאס גאסים, SWM אולי אולי איזו בטא 2016 (הלוואי).
לא בא לי אוסטרי או יפני בני 10 שנים או סתם ליפול על כלי נבלה.

אשמח לקבל המלצה על 300 דו"פ או 250 ארבע פעימות (פתוח לרעיונות אחרים גם)
אוהב לרכוב בסינגלים מאתגרים, לדלג קצת בין סלעים ועוד
רוכב בכביש עד השטח.
עם הממליצים הברכה
לצפיה ב-'אחלק את התשובה למספר חלקים.'
אחלק את התשובה למספר חלקים.
23/02/2019 | 14:07
52
לגבי הגסגס- אפשרי בהחלט . היה ברשותי כלי 4 פעימות שנתון 12 . הוא כלי נהדר בהיבט ביצועים מנוע יפני של ימהה שמתוח קצת יותר אופנוע עם פרונט קל . מאידך גסגס בתצורתו הקודמת מכלולים טובים אבל גימור לא הכי אידיליה ורדיאטורים פריכים מאד.
ה-SWM הוא אופנוע טוב יש עליו חוות דעת טובות אבל גם כאן השוק של קונה בזול ומוכר בזול. בהחלט אופציה טובה לאופנוע אינדורו . המילה האחרונה בהיבט קידמה לא מאמין שתשפיע עלייך כרוכב הובי. הרי הכל ביד הרוכב ולא ביד המכונה.
צריך לזכור שכלי זה הוא 300 סמ"ק כלומר ביטוח יקר יותר.
התניידות כביש תמיד עם כלי אינדורו זו משימה לא אידיאלית ומשום שהפרונט בדרך כלל קל ואז הוא קצת מרקד ולא יציב במהירות והגיר קצר מה שלא מוסיף נעימות לאוזן והצמיגים ובכלל לקטעים קצרים זה סביר אבל לא לטובת גמיעת ק"מ לנקודת שטח ובחזרה ממנה. 
זה נכון גם אם תקנה כל 4 פעימות אחר שאינו דו"ש כמו קטמ או ימהה WRF.
אני היום עם ימהה WRF הדגם החדש ועם 6 הילוכים תענוג ממש לא אידיליה בקטעי קישור בכביש. אמנם יש לו אויר למהירות אבל ב75 קמ"ש הוא נשמע היטב בשישי והפרונט קצת מרקד בגלל משקלו.
קח את כל הדברים שלי ובדופ' תרגיש עוד יותר קושי ברכיבת קטעי קישור. זה אופנוע שונה מ-4 פעימות בכל היבט מסה מסתובבת בלימת מנוע משקל ותגובות.
לו אני בסיטואציה הזו הייתי שוקל ללכת לכיון ה SWM. מתנסה עליו מבחן מול גבי בוחניק באשל מוטורס. לא הייתי פוסל גסגס 2014 לדוגמא 4 פעימות אם כי מברר מול מטרו זמינות חלפים עבורו בעיקר במכלולי הסביב למנוע  שהוא מנוע WRF כאמור בדגמו הקודם. כמובן ממגן רדיאטורים ולוקח בחשבון אופנוע בן 5 שנים ויד כך וכך. אופציה נוספת אולי להמתין כמעה ולהגדיל במידת האפשר תקציב.
בנוסף ניתן לשפר את WRR בהורדת משקל של סביב 7 ק"ג לפחות אם לא יותר על ידי הורדת המערכת הירוקה שלו ולשדרג מחשב מנוע ומפלט והכלי יהיה חזק יותר וקל יותר.
לצפיה ב-'אם הרכיבה בכביש היא יותר מקילומטרים בודדים, '
אם הרכיבה בכביש היא יותר מקילומטרים בודדים,
24/02/2019 | 10:34
48
ובעיקר בהתחשב בתקציב, עם כל הצער כנראה שהאופציה הטובה ביותר שלך היא להשאר עם WRR, עד שתמצא דרך אחרת להתנייד לשטח.
אין אופנוע אחר (חוץ מDRZ) שיידע לעשות כמו קטעי כביש משמעותיים וגם לתת תפוקה בשטח. גם אלה שיטענו שיש כאלה, ההפרש כנראה קטן מאד ולא שווה את ההשקעה הכלכלית שתמיד באה עם מכירה-קנייה.
לצפיה ב-'אני בספק אם מיצית את ה WRR'
אני בספק אם מיצית את ה WRR
24/02/2019 | 11:45
4
44
אני רוכב איתו בחברת דופי"ם מקצועיים ומצליח לשמור על קצב. מצד שני, אמינות מדהימה, לוקח בקלות קטעי כביש אפילו ארוכים.
תחליף לו גג"ש אחורי (אם עדיין לא החלפת) ויש לך אופנוע מצויין
לצפיה ב-'יש מצב ששכנעתם אותי'
יש מצב ששכנעתם אותי
24/02/2019 | 13:26
3
51
גם אני רוכב עם דו"פים ושומר על קצב בד"כ רק שכולם אומרים לי שאם אחליף לשטח מקצועי תהיה לי קפיצת משמעותית ברמה.
המשקל הכבד שלו קצת מוריד לי מהבטחון לפעמים, למרות שאני עדיין מרגיש שאני משתפר ברכיבה.

מה שמפריע לי בו בעיקר זה המשקל
עד עכשיו נמנעתי מלהחליף מערכת פליטה משיקולי עלות וחשבתי שעדיף כבר יהיה להחליף אופנוע.
גלג"ש טרם החלפתי כי עוד לא הגיע הזמן.

מוזר לי שאתם אומרים שזה בעייתי לרכוב אל השטח על הכביש, אני רואה שהרוב עושים את זה.

אז מה, להתחיל להוציא אלפי שקלים על שידרוגים, מע' פליטה, סט שרשרת וגלג"ש ומחשב ניהול מנוע ?

לצפיה ב-'רק גג"ש. כל היתר לא ממש משמעותי '
רק גג"ש. כל היתר לא ממש משמעותי
24/02/2019 | 13:35
19
לצפיה ב-'אני מסכים עם מה שכתבו עמית + doutsh שכן זה גם'
אני מסכים עם מה שכתבו עמית + doutsh שכן זה גם
24/02/2019 | 14:31
43
מה שכתבתי לך כאופציה. לטעמי הכי טובה. זה שכולם אומרים זה לא אומר דבר וחצי דבר אז אומרים  SO כמו שנאמר...
ל WRR המון שיפורים. הורדת האגזוסט והמערכת הירוקה והחלפת המחשב היא בעלות של 2500-3000 ש"ח להערכתי נכון להיום. האופנוע יגיב לך אחרת (יאכל קצת יותר דלק). אבל תשאר עם האמינות שלו ויהיו לך סביב 6-7 ק"ג פחות. 
בהיבט מכלולים הוא מצוין ורב משימתי ואמין . שחזרתי לעולם הרכיבה בשנת 08 זה היה עם WRR והחבר שקנה עימי בזמנו שידרג את המערכת הנ"ל על ידי בחור אדום שגולש כאן (DAN TAL) והכלי היה מצוין חזק יותר וקל יותר. אז תחשוב מה כדאי לך בהיבט השקעה. בהחלט שינוי גג"ש משפיע אך מאידך גורם לטעות בקריאת ק"מ ומהירות שכן קריאה זו ישירה מהגיר. לאור זאת כדאי להרכיב רכיב אלקטורני שמפצה על השגיאה. ניתן לרכישה באיביי.
לצפיה ב-'וואלה, לא מכיר אחד שרוכב על הכביש עם אופנוע מקצועי עד השטח'
וואלה, לא מכיר אחד שרוכב על הכביש עם אופנוע מקצועי עד השטח
25/02/2019 | 10:17
46
אולי חבר'ה שגרים במודיעין ורוכבים למצפה מודיעין, או משהו בסגנון, קילומטרים בודדים.

לצפיה ב-'קטמ יד 5 מה לבדוק?'
קטמ יד 5 מה לבדוק?
14/02/2019 | 09:50
6
72
שלום כולם

מתעניין ב-קטמ exc-f 350 יד 5 300 שעות... מה יש לכם לומר? טיפולים שהיה אמור לעבור? טיפולים שאני אהיה חייב לעשות ומתי במידה ואקח? האופנוע נראה שמור  מאוד..

תודה מראש
ניר
לצפיה ב-'אישית הייתי לוקח למוסך שמתמחה בכלי'
אישית הייתי לוקח למוסך שמתמחה בכלי
14/02/2019 | 09:55
1
51
ומתייעץ איתו ספציפית
לצפיה ב-'בודאות אקח לבדיקה, אך אני שואל'
בודאות אקח לבדיקה, אך אני שואל
14/02/2019 | 10:08
55
האם יש משהו שכדאי לברר\לדעת לפני? כי בדיקה עולה לא מעט כסף...

כמו כן, במידה ואמכור את הכלי בטח יהיה עם 400 שעות לפחות גם יהווה בעיה, לא? בכלל מנוע מחזיק עד 400 בלי מנוע עליון?

תודה,
ניר
לצפיה ב-'בו נחשוב רגע יחד. '
בו נחשוב רגע יחד.
14/02/2019 | 10:33
3
66
על איזה תקציב מדובר 30-35 או ?
מה טוב באופנוע עם 300 שעות ויד 5 ניר?
אם אני  ניר,יד 6 .זה שאחרי יהיה 7. איך זה נראה/מתקבל, לקונה פוטינציאלי הבא?
מה יש באופנוע שנראה כה טוב כיד 5, קרי  אם הוא נראה נקי ומה הוחלף בו?
כמה זמן אצל הבחור האחרון?
אישית, אני לא נוגע, לא מתקרב מדפדף, הלאה את הנ"ל.
מעדיף לקנות SWM 300 חדש  או יד 2 ולא את זה!
בכלל מעל יד 2 גג לא נוגע, זה אני.

לצפיה ב-'זה אני מבין :)'
זה אני מבין :)
14/02/2019 | 10:41
2
50
היי, את השיקול "האיכותי" אני מכיר, זו לא הייתה השאלה שלי..

אני אשמח לדעת ממי שיודע מהם הטיפולים הקריטיים שהיה צריך לעבור עד 300 שעות ומהם הטיפולים הגדולים מעל 300 שעות...

מי שיודע אשמח לשמוע

תודה
לצפיה ב-'תוריד למחשב את הקובץ הזה'
תוריד למחשב את הקובץ הזה
14/02/2019 | 10:57
1
68
תיגש לעמוד 38-39 ותראה מה צריך לעשות שם לדוגמא ב-135 שעות.
יש שם חתיכת רשימה מכובדת!
מדובר בדגם 16 שאין ממנו שינוי לפיח ההגיון מדגם 17.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/02/2019 | 11:08
14
לצפיה ב-'Toyota #Makeup2Mud Liz Karcz'
Toyota #Makeup2Mud Liz Karcz
12/02/2019 | 18:30
5
75
לצפיה ב-' כייף לראות'
כייף לראות
13/02/2019 | 10:14
7
לצפיה ב-'תענוג '
תענוג
13/02/2019 | 11:30
6
לצפיה ב-''
14/02/2019 | 15:26
2
לצפיה ב-'Twin Air. סרטון קצרצר,טכנולוגית מיחשוב ויזואלי מדהימה...'
Twin Air. סרטון קצרצר,טכנולוגית מיחשוב ויזואלי מדהימה...
16/02/2019 | 15:25
1
38
לצפיה ב-'נראה מצוין. נצל"ש - האם הנושא של קירור מערכת שמן '
נראה מצוין. נצל"ש - האם הנושא של קירור מערכת שמן
16/02/2019 | 18:52
29
בסרטון - שניה 37 בו זו תוספת למערכת או built in ?
האם יש benefit לביצועי המנוע גם כפועל יוצא?
מעניין....
לצפיה ב-'אז הונדה מביאים לארץ דו"ש וגם גסגס לא נחה על זרי'
אז הונדה מביאים לארץ דו"ש וגם גסגס לא נחה על זרי
26/01/2019 | 17:47
156
הדפנה והנה יצירת ה-300 החדשה.
סקירה מעניינת של סביו על האופנוע. מנוע קרבורציה ללא הזרקה בדופ'. הזרקה-עליה מידי פעם שומעים בהקשר לתקלות בה בדגמים של הקטומים המקבילים. והמחיר אטרקטיבי בהחלט!
לצפיה ב-'מאיר הונדה מתחילים שיווק בישראל של ה 450L '
מאיר הונדה מתחילים שיווק בישראל של ה 450L
23/01/2019 | 13:56
2
92
http://fullgaz.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%A5-%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%94-crf450l/

מחיר מבצע, לטענתם, של 68 אלף שקל.
רחוק מלהיות מחיר אטרקטיבי. לטענתי. ולא מפתיע בהתחשב ביבואן.

אני אישית חיכיתי לו מאוד, אבל זה למעלה מ-10K מעל התקציב שלי.

לוותר השנה על קריעת ניילונים אני לא אוותר... :)
פשוט אעשה את זה על ה 450 הכחול או על ה 480 של בטא (שגם בשביל זה אצטרך קצת למתוח כלפי מעלה את התקציב למען האמת).

כל טוב. רק בריאות.

לצפיה ב-'נכון צודק המחיר לא נמוך. בו נחשוב יחד כמעה'
נכון צודק המחיר לא נמוך. בו נחשוב יחד כמעה
24/01/2019 | 19:56
1
106
מדובר במכונה שהוגדרה דו"ש . לבטח כזה עם אורינטצית שטח ברורה.
אופנוע עם מומנט מכובד שזה החשוב לנו כרוכבים וכ"ס מוגבל משהו שלהבנתי לא יורגש עקב המומנט המצוין.
הימהה שלי ה-250 הוא כלי מצוין אבל לקח לי זמן להתרגל למכות הכוח הקטנות בסל"ד נמוך ברכיבה איטית צפופה שם אתה מחויב לעבודת מצמד תדירה.
זה בהחלט לקח לי זמן סביב 1000 ק"מ להבין. תאר לך מה קורה עם ה-450 בהיבט זה. הרבה יותר חזק חד משמעותית!
שאתה קונה את ההונדה אתה קונה כלי שמתחילתו כל נושא ההתנהגות של המנוע שונה מאד מכלי כימהה 450 או קטמ 450 או הבטא הנ"ל.
פה הנקודה שכדאי לתת עליה את הדעת, זו היחודיות לטעמי.
אז נכון לא זול וזה פחות מעשיריה מהימהה רק סביב 7K.
לגבי הבטא אין לי מושג מה מחירו בטח סביב ה60K גם- ספר לי אתה .
אני גם מתכונן לרכב עליו מבחן ולחוש אותו. מקווה שננסה יחדיו ונפגש . אל תוותר עדיין. אם אתה מהצפון תוכל לפנות בפרטי ניסע יחדיו!

לצפיה ב-'לא הצלחתי להבין מה הנקודה שלך'
לא הצלחתי להבין מה הנקודה שלך
05/02/2019 | 20:42
48
עזוב את עניין מה יותר חשוב, מומנט או הספק - ויכוח ארוך ומורכב.
מה מצדיק לדעתך הפרש של 10% (מ"מ  שכתבת) בין ההונדה לימאהה?
לצפיה ב-'אופנוע שטח ראשון - כמה שאלות'
אופנוע שטח ראשון - כמה שאלות
20/01/2019 | 17:22
29
113
שלום לכולם,

הנושא נטחן כבר בכל מיני פורומים אך נראה לי בלבל אותי יותר :(

רוצה לרכוש אופנוע אנדורו ראשון שלי, הניסיון מסתכם בנסיעת שטח רק בחו"ל וקצת מחברים, ניסיון מועט, אך מאמין שמהר מאוד "אתפוס" תעניינים (רוכב דאון היל בעבר) ולכן מעוניין לקנות אופנוע של מתחילים+...

התניות ;) - 
1. אני מכוון לרכב רק בסופש"ים ורק בשטח (למעט נסיעה מנהלתית של לא יותר מ-15 דק' לשטח).
2. תקציב עד 30k.

אז כמה שאלות ברשותכם:
1. עד כמה זה נכון ש-ק.ט.מ. פחות אמינים ודורשים תחזוקה צפופה? (מתייחס לדגמים exc-f 250/350). 
2. התלבטות בין דגמים: wr250r, wr250f, 250CRFL, ktm exc-f250/350.
3. מה מקובל לק"מ סביר ליד 2\3 וכיוצ"ב? כנ"ל לגבי שעות מנוע? אני רואה את הנתנוים האלה ואין לי מושג מה נחשב הרבה ומה לא...
4. מישהו יודע להפנות אותי להיכן ניתן לראות טבלה עם מרווחי טיפולים ועלויות פר דגם?

יודע שזה הרבה שאלות, תודה מראש למי שעונה!
ניר

לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
21/01/2019 | 10:37
75
לגבי ההתניות -
1. 15 דק' זה לא כל כך נעים לא לך ולא לאופנוע. זה לא נורא אבל מבחינת בלאי תחשוב שרכיבת סופ"ש ממוצעת היא משהו כמו 2 שעות מנוע אז אתה מוסיף 25% בלאי סתם על ההגעה והחזרה לשטח. כדאי לשקול עגלה או משהו בסגנון, גם מאחר ודי מהר תרצה להתרחק מהבית.
2. זה אחלה תקציב להתחלה

תשובות:
1. זה ממש לא נכון, היום קטמ (ורוב האופנועים המקצועיים) אמינים מאד. לגבי תכיפות הטיפולים - גם זה מאד דומה אצל כל היצרנים.
2. אתה עושה פה סלט - הקטמים והWRF הם אופנועי אינדורו מקצועיים, והCRF והWRR הם אופנועים דו שימושיים. אם אתה מתכנן כמו שאמרת לרכב רק בשטח שכח מהדו"שים.
3. ברוב האופנועים המקצועיים מודדים שעות ולא ק"מ. רוכב סופ"ש ממוצע עושה כ80-100 שעות בשנה. זה מאד תלוי בדגם, יש דגמים שאחרי 300 שעות צריך לעשות מנוע ויש כאלה שיחזיקו 1000, ובכל מקרה אופנוע שטופל כראוי יהיה עדיף על אופנוע שלא תוחזק ללא קשר לשעות. כשתמצא משהו שנראה לך קח אותו לבדיקה ושם יגידו לך את מצבו בדיוק.
4. טבלת טיפולים יש בספר רכב של כל אופנוע. עלויות מאד משתנות בין מה אתה עושה לבד ומה במוסך, ומה אתה מזמין מחו"ל וכו'. תחפש בפולגז ותמצא עלויות משוערות לחלק מהדגמים.

ונסיים בהמלצה שלי -
בעיקר אם אתה בא מתחום הדאון-היל, אבל לא רק, אני מאד ממליץ לך לשקול 125 שתי פעימות (יש קטמ/הוסקווארנה, שרקו ובטא). אופנועים מעולים וקלים שילמדו אותך את יסודות רכיבת השטח כמו שצריך אבל גם יספקו אותך כשתצבור ניסיון.
בתקציב הזה תוכל למצוא 125 יחסית חדש ובמצב טוב, שני שנתונים לפחות יותר חדש מ250/350 ארבע פעימות.
לצפיה ב-'היי ניר ברוך הבא. כולנו התחלנו פעם אל תשכח!'
היי ניר ברוך הבא. כולנו התחלנו פעם אל תשכח!
22/01/2019 | 20:05
27
70
אני מאז ומעולם רכבתי על כלים יפנים בדיוק מהסיבה שהיפנים יותר אמינים בכלי 4 פעימות. זה ידוע זה לא חדש ומי שחושב אחרת שיחשוב אני חושב כך ויודע שזה כך מנסיון חיים. עד היום כ-40 אלף ק"מ על 4 מנועים יפנים ב-4 פעימות ואין מה לומר . אמינים באופן יוצא מהכלל בכל היבט. יהיו ורסיות לכאן ולכאן זה לא ישנה את העובדה. מעבר לזה היפני אינדורו WRF מטופל בק"מ מאז ומעולם ולא לפי שעות מנוע - כמו כל 20 שעות בקטמ. המנוע היפני שרדן בלתי נלאה דומה בדיוק לטויוטה לאיסוזו להונדה ברכבים אותו סגנון של מוצר . איכות בכל היבט מכונות אמינות נקודה!
אם נתבונן על הבולמים מובן שהקאייבה שיש בימהה הם בולמים מהקו הראשון אין מה להוסיף מעבר. קטמ אופנועי מעולים בתחום 2 הפעימות שם ה250 דופ' הוא אופנוע מצוין ואמין. תזכור ש-2 פעימות אלה כלים חזקים דורשים עבודת גוף ללא בלימת מנוע .כתזזיתי יותר . אישית לא הייתי מתחיל עם דופ' 2 פעימות אלה עם מרובע 4 פעימות יהיה לך הטוב ביותר לטעמי בהיבט אמינות מרווח טיפול וישיבה על האדמה והשריית בטחון וכו'. לא הייתי פוסל כניסה עם דופ' 125 של קטמ או הסקי אבל אין כלים כאלה בנמצא כחדשים, לא מיובאים לארץ וגם תהיה זקוק לטפל בהם תדיר סביב  80 שעות מנוע עליון -בזו התדירות. לבני הצעיר היה 4 שנים קטמ 125 היה אופנוע מצוין במיוחד צפונית לשנתון 12.
ימהה WRR וההונדה שציינת הCRFL הם כלי דו"ש שהימהה ממוקד שטח הרבה יותר מההונדה שהוא דו"ש רפה אגדיר ביחס אליו.
יתכן והתכוונת לדגם ההונדה X שהוא אינדורו טהור אין הרבה ממנו בארץ-לידיעה.
אם אסכם, אתה מגיע מתחום אופניים אקסטרימי ולדעתי תוכל להכנס לנישת השטח באופנוע עם כלי אינדורו מקצועי. אני מתוך 11 שנות רכיבה רצופות רוכב כ- 7 שנים על יפנים נטו. הלפני אחרון היה עם מנוע יפני(גסגס מרובע פעימות).
מציע לך להתנסות על ימהה F אצל מתן ניר או איציק קלנר בכפר סבא ,כנסיעת מבחן. אם אתה צפוני אז אצל ציון סויסה בעפולה או בסניף חיפה אצל עידן.
לגבי שעות מנוע אין מקובל, זה עניין של תדירות שימוש אצל אדם. אני עושה בממוצע סביב 2500 ק"מ לשנה שזה סביב 100 שעות אבל זה אני. בעברי שהייתי צעיר יותר עשיתי יותר. יש מי שיעשו יותר ויש מי שפחות. בימהה הנוכחי מטפלים כל 2000 ק" - דגם 16 ומעלה . אני מטפל כל 1000 משיקול אישי ותו לא.
בסבלנות ניר תוכל למצוא כלי מצוין יש המון כלים טובים בשוק.
החשוב ביותר לחוש את האדם מולך ולהחליט לאחר התנסות על מה אני ניר רוצה לרכב ומתחבר ורק אני ניר!.
קרא בין שורות דברי ובטוחני שתחליט מה טוב לך. תרגיש בנוח לפנות ולשאול!
לצפיה ב-'ואוו תודה!'
ואוו תודה!
22/01/2019 | 20:28
2
43
אני מת"א, איך נקרא המוסך/מכון של החברה בכפ"ס? האם נסיעת המבחן היא בעפר? יש מקום כלשהו שאני יכול לעשות נסיעת מבחן בשביל עפר?

תודה
ניר
לצפיה ב-'המוסך המרכזי של מטרו הוא בכפר סבא. אתה יכול להתקשר'
המוסך המרכזי של מטרו הוא בכפר סבא. אתה יכול להתקשר
22/01/2019 | 21:01
1
46
למטרו כפר סבא ולבקש את מתן ניר או איציק קלנר.
אתה מבקש אך ורק להתנסות בשטח ולא מעבר. אתה תתאם עמם ולמולם נסיעה בשטח הסופ"ש יהיה מזג אויר טוב . תצא לשטח שאתה מכיר מהאופניים ותתנסה עם אופנוע. לאחר שתתנסה בימהה תתנסה בעוד כלים ורק אז תחליט. אין מה למהר . הכסף בידך הזמן בשליטתך והחשוב הוא שאתה תתחבר בדיוק כמו לדגם האופניים שלך ולא פחות. כאן אין "התפשרתי"(לתפיסת עולמי בהובי לבטח). אם התפשרתי אזי אני לאורך ציר הזמן אהיה פחות מרוצה וזה לא מה שאתה מבקש . בבואך לעולם הדוגלגלי ממנוע אני ניר מחליט: להתנסות על 2-3 דגמים שאקבל מושג על מה אני רוכב ומתחבר הכי טוב. דופ'  או מרובע פעימות ובאיפה לאותו תוואי או תוואי דומה. אני ניר ,חושב רק מה שטוב לניר.מה שמתאים לניר לא בהכרח יתאים לפלוני אלמוני כמו שלא כולם רוכבי דאון היל,הרי זו נישה עוד יותר צרה באופני הרים. אתה תתנסה תחוש ותחליט מה טוב לך. יש לך זמן הכל בבטוח ב100% על בטוח בהתאמה מלאה. קרי-התנסתי ולקחתי את מה שטוב עבורי ועונה לצרכי.מעבר לכל זה תחשוב על חברה וסגנון חברה שתתחבר אליה בעתיד זה אלמנט חשוב ביותר כמו באופניים. זה סוג של זוגיות חשובה שתוכל למצוא התאמה בבליוי בדברים שאתה מתחבר אליהם כמו דוגלגלי ממונע.
קח לך את הזמן. תרצה עוד הכוונה מעבר תוכל לפנות בפרטי. כמובן שלי אין קשר למטרו אני לא סוכן או משווק מטעמם, רחוק מכך מרחק שנות אור. אני כותב את דברי בדיוק כפי שתארתי מנסיון חיי בעולם הדוגלגלי ומהסביבה בעולם זה אותה אני מכיר היטב שנים רבות. צריך לדעת שכל האופנועים טובים היום . נכון יש דעות לכאן או לכאן כל אחד ועולמו בעולם נפלא זה. בהצלחה!! 
לצפיה ב-'אלוף! תודה רבה, כך אעשה :)'
אלוף! תודה רבה, כך אעשה :)
22/01/2019 | 21:30
12
לצפיה ב-'המחשמל - אני חושב שאתה מפספס כאן נקודה חשובה - התקציב'
המחשמל - אני חושב שאתה מפספס כאן נקודה חשובה - התקציב
23/01/2019 | 10:09
23
60
בתקציב של 30K הוא לא יקנה כלי חדש (אגב, זה כולל או לא כולל ציוד), ככה שזה לא משנה שאין 125ים חדשים לקטמ/האסקי.
כל המרובעים שהצעת אכן יכולים להיות טובים להתחלה, אבל כאמור בתקציב הזה הוא ימצא כלי ישנים, בטח ישנים יותר מ125ים שהוא יכול למצוא בתקציב הזה.
והנקודה האחרונה - רכיבת מבחן תתן לו מושג כלשהו, אבל לא מעבר לכך, מאחר וכאמור הוא מתכוון לקנות אופנוע משומש והWRF החדש שונה מאד מזה שהוא יוכל לקנות בתקציב שלו.
לצפיה ב-'לא חושב שב-30K אפשר לקנות חדש בכל מקרה...'
לא חושב שב-30K אפשר לקנות חדש בכל מקרה...
24/01/2019 | 09:10
42
יש לכם המלצה לכלי יד 2/3 מהדגמים שציינתי? ברור שכל מקרה לגופו אך כעקרון..

לגבי נסיעת מבחן, אכן המטרה היא לקבל מושג כלשהו ושיהיה לי איזשהו רפרנס בתור אחד שאין לו גישה לאופנועים אחרים

תודה
ניר
לצפיה ב-'אכן לא קל לאתר אופנוע טוב דרושה סבלנות. הבחור יפנה לאוריה '
אכן לא קל לאתר אופנוע טוב דרושה סבלנות. הבחור יפנה לאוריה
24/01/2019 | 19:48
21
55
כרמלי בכרמלי מוטורספורט וכן לאנשים במטרו יציג עצמו והגלגל ינוע.
נכון יוכל אולי לקנות 125 שעבד. יתכן לחשוב על שרקו 125 דגם 17 ומעלה שאכן יעלה גם מעבר לתקציב - גם אופציה.בעיקרון זה תקציבו וזה הנתון שעמו ינוע או אלה אם יחליט לשנותו. אז נכון יקנה מרובע אולי קצת ישן יותר אבל אופנוע שונה ולא 125 שב-200/300 שעות המצב לא אידיליה למנוע כנ"ל במבט לעתיד ללא תחזוקה נאותה משמעותית מעבר לפינה כנאמר.
לניר: יש אופנוע מדגם הונדה X אצל ציון סויסה בעפולה סוכנות מוטוליין. מכיר בחור שמוכר גם סביב 37 אולי פחות, ימהה דגם 16. נכון המחיר גבוהה מהתקציב אבל אולי שווה להשקיע עוד קצת בתקציב . 
יש דגמי קטמ לרוב ביד 2 בתקציב 30K.  אישית לא הייתי הולך לכיון קטמ. כנ"ל בטח לא בנפח 350 או 500. אבל זה אני כאמור....
לצפיה ב-'למה לא היית הולך על קטמ?'
למה לא היית הולך על קטמ?
07/02/2019 | 20:43
20
30
רכבתי על ההסקי 350 ואהבתי מאוד, אין כמעט כאלה בשוק יד2 בתקציב שלי... אבל כתומים 350 יש ולהבנתי זה אותו מנוע, רכבתי גם על כתום 350 ונהניתי מאוד

אשמח לשמוע למה לא ללכת על קטמ

תודה
ניר
לצפיה ב-'זו חתיכת שאלה ניר ויש בה המון תפיסת עולם וכל מה '
זו חתיכת שאלה ניר ויש בה המון תפיסת עולם וכל מה
08/02/2019 | 09:43
19
37
שסביב למותג . אני באופן אישי בעד כלים של קטמ או ההסקי שמדובר ב-2 פעימות. שם המנועים נפלאים מאד אמינים סוסי עבודה כנאמר. אבל לא כל אחד אוהב 2 פעימות. אני תמיד הייתי חסיד של 4 פעימות . לאור זאת ולאור הכרותי במרום גילי את המותגים היפנים תמיד העדפתי אותם על פני הנ"ל בהיבט מנוע. המנוע היפני הוא מנוע יפני נקודה.אני רואה את האמינות שלהם לאורך ציר הזמן ואין להם תקיעה או איבוד אמינות או בעיות. הקטמ לאומתו לא מנוע שישרוד לתפיסת עולמי ועל פי מה שאני רואה קורא ושומע את אותו אורך השמישות ביחס ליפני. אני לא אוהב את האמינות שלהם בכלל הבולמים ביפני לטעמי טובים יותר לאין שעור והאופנוע בנוי טוב. עובדתית ביפני זה דלק וסע. תקנה קטמ תראה שיהיה לך קושי למכור זה לא יהיה בקלות. 
לדעתי תעשה עוד מאמץ שווה בהחלט תקנה ימהה 16 250 זה האופנוע המיטבי לטעמי.
אם אנסה לכתוב את המשוואה שלי :
יפני=אמינות .
אוסטרי= אירופאי.
לא הכנסת למשוואה שלך את השרקו מה הסיבה?
לצפיה ב-'לדעתי אתה חי בקונספציה של לפני 15-20 שנה...'
לדעתי אתה חי בקונספציה של לפני 15-20 שנה...
10/02/2019 | 11:03
18
36
האם אתה שומע ורואה תקלות בקטמ המרובעים של השנים האחרונות?
אם כבר בשלוש שנים האחרונות הדו"פים שלהם חוטפים ביקורת על אמינות.
המנוע של ה250/350 של קטמ הוא אמין ומוכר, אולי הימאה יחזיק 20 שנה והקטמ רק 15, אבל גם ככה לא מדובר על השנתונים האלה אלה על אופנועים בני 2-4, ובשנים האלה גם אם לא עשית כלום חוץ מלהחליף שמן אין שום סיבה שתהיה בעיה לא בימאה ולא בקטמ.
לגבי הקושי למכור, אשמח גם לדעת מאיפה מגיע המידע הזה...
המספרים מדברים בעד עצמם - ה250 הכתום/לבן מכר מעל 100 כלים ב2018 (ואם נוסיף את ה350 נגיע כבר למעל 200), ואילו ה250 הכחול מכר 20.
אז או שאתה יודע משהו שאף אחד אחר לא יודע, או שהאופנועים האלה אכן טובים.

אגב, אין לי שום דבר נגד הWR, הוא אופנוע מצוין, אבל ממש לא הייתי ננעל עליו.
אם פותה"ש אהב את הכתום/לבן 350, שילך על זה בכל הכח.
לצפיה ב-'אני ממש לא חי בקונספציה של לפני 15-20 שנה. ותעשה לעצמך'
אני ממש לא חי בקונספציה של לפני 15-20 שנה. ותעשה לעצמך
10/02/2019 | 18:51
17
39
טובה שתפריד בין דופי'ם למרובעים בכלים הנדונים.
כל מה שתאמר, חכמים ממך וממני אמרו בעולם הדוגלגלי .לי כמו להרבה אחרים הדבר ידוע ומוכר, לא צריך להיות שבוי בקונספציות שמונספציות .
מנועי הקטומים המרובעים לא יגיעו לשרידות ,אורך חיים מקביל למנוע יפני ,ככה או ככה. תסובב ימינה ושמאלה כמה שבא לך.
אני זוכר גם כאן ,סיפורים על סיפורים על האמינות ,אך לפני לא מעט שנים. הדופים' - יש כמה בעיות עם מערכות ההזרקה מהשנה/שנתיים אחרונות אך גם כאן זה במספר כלים מצומצם. להשליך על הכלל ? ממש לא. זה שמכר יותר זה לא אומר דבר וחצי דבר בטח לא לי. אני לא הייתי אף פעם מושפע ממכירות אלה רק מאמינות לאורך זמן ושקטטטטטטטט.
הלוואי והייתי יכול ללכת לכיון אחר מהעובדות שבמוחי ,שאנשים שאני מכיר מקרוב מאד מאד בעלי כלים מגוונים בעברם יודעים ואומרים בקול רם.
אומרים גם שהשרקו הרבה יותר אמין מהקטמ אז בגלל שהוא, לא נמכר בכמויות כמו הקטמ אז מה נסיק מזה שהוא לא כלי טוב ? שהוא פחות כדאי לרכישה? פחות אמין? או מה?
רק יפני - זו דעתי וכך ישאר.

לצפיה ב-'אז מה שאתה אומר שחלקיו של הקטמ יש בהם טעם סיני '
אז מה שאתה אומר שחלקיו של הקטמ יש בהם טעם סיני
11/02/2019 | 06:30
1
24
וגם בהונדה היפני וגם בימהה במנוע אם אני מבין את דבריך?
היה כאן בחור שגלש כאן שנים שהיה לו קטמ 250 שנתון 2007. אני זוכר שסביב 
200 שעות כבר אכל לו שמן ודיי נגמר לו המנוע העליון.אז נכון זה היה לפני למעלה מעשור אבל כן זה הרושם שיש למרובעים הקטומים עלי.
הייתי שמח להשתכנע שכך כלומר שמנוע קטמ מרובע יחזיק לי מאות שעות נאמר 400 שעות ולא יזדקק למנוע עליון . תן דוגמאות אשמח לשמוע ולשנות דעתי וכי למה לא....

לצפיה ב-'לא רק סיני...הודי ,אינדונזי ,תיאלנדי מה שתרצה'
לא רק סיני...הודי ,אינדונזי ,תיאלנדי מה שתרצה
11/02/2019 | 16:51
27
מי שמסוגל לספק את החלקים שעומדים במפרט במחיר הכי טוב הוא זה שייצר אותם.
וזו לא תהיה הפתעה גדולה אם תמצא באותו בית יציקה נניח בבומביי קו יצור
להונדה ועוד קו יצור לKTM

לצפיה ב-'מה שאתה מתאר זה בדיוק להיות שבוי בקונספציה'
מה שאתה מתאר זה בדיוק להיות שבוי בקונספציה
11/02/2019 | 10:22
13
28
"זו דעתי וכך זה ישאר", כלומר העובדות לא ממש משנות.
אתה נותן דוגמה אחת על אופנוע מ2007?
אופנוע אחד לא מעיד על בציר 2007, ובטח שלא על 2015+
המכירות אמנם לא תמיד מספרות את הכל, אבל בימינו עם האינטרנט, שהמידע שאתה טוען קיים וידוע לכולם, וכל אחד יכול לקרוא על הצרות והחוזקות של כל אופנוע, ויש לנו כל כך הרבה מותגים, הפרש כל כך גדול במכירות לאורך כל כך הרבה שנים בכל העולם וכמובן גם בארץ בהחלט מעיד על משהו.
אם האופנועים היו לא אמינים כמו שאתה מתאר, כולם היו מבינים את זה ומפסיקים לקנות אותם...
השרקו לא נמכר כאן ככל הנראה ממספר סיבות, בניהן למשל שהוא יחסית חדש בשוק ועוד לא יודעים אם הוא אמין או לא, השוק יד 2 שלו קצת חלש יותר, וכן כמובן שלאפקט העדר ולשיווק יש השפעה.
וזה ש"אומרים" (מי?) שהוא הרבה יותר אמין מהקטמ (כמה שרקואים אתה מכיר שעברו את ה-300-400 שעות?) זה לא אומר שזה נכון.
לצפיה ב-'אנחנו גדלנו כנאמר על משפט ידוע מאד שלא אני ולא אתה יצרנו'
אנחנו גדלנו כנאמר על משפט ידוע מאד שלא אני ולא אתה יצרנו
11/02/2019 | 19:06
12
25
KTM=קניתי ,תיקנתי ,מכרתי. הרי זה לא המצאה סתמית של מן דהו.
מספיק לראות מה כותבים על הכלים של קטמ לכביש כמו הדיוקים שקראתי בעבר הרחוק זה מספיק לי מעל ומעבר.
שיצרן יפני מייצר כלים כמו הונדה ימהה סוזוקי וכו' גם ברכבים בטנדרים אפילו בטורבינות חשמל הכל ברור ומוכר וידוע . אמינות מוכחת. לא סתם אומרים רכב יפני אמין טילים.
אז בו נתחיל מזה שיש בסיס לנאמר וכן בהחלט יש את תופעת העדר בהחלט ובהחלט.אני מפריד באופן מלא וגורף בין עולם הדופים אל מול המרובעים נקודה. אבל היות ואני רוכב על מרובע פעימות אני וקטמ לא חברים מה לעשות.
בדופים כלים נפלאים נקודה היו לי 2 בבית.
המשפט הזה מהדהד עד היום אצל רבים. זה לא אומר שלא היה שינוי בכלים אבל זה שם בתאים האפורים במוח....
ולגבי השרקו למיטב זכרוני הוא מ- 2013 בארץ אולי אפילו לפני.
יש מספיק מידע עליו בהחלט.

לצפיה ב-'צודק בכל מילה לאורך כל השירשור גם הדופי"ם בפנים'
צודק בכל מילה לאורך כל השירשור גם הדופי"ם בפנים
12/02/2019 | 08:37
9
43
לא אשכח את ה- ecx 300 שלי - כמה צרות... לא נהנתי ממנו לרגע אחד, כל הכשלים היו של תיכנון לקוי, גימור ירוד, איכות ירודה של חומרים, והנדסת אנוש נוראית, גם אני זוכר את ימי ה"קניתי תיקנתי מכרתי" , לא הרבה השתנה מאז, אין להשוות לשלמות ההוליסטית של הכלים היפנים, מי שטוען אחרת זאת זכותו המלאה, אבל אלו לא העובדות בשטח, קשה לפעמים להבחין בהן מצד המתרס של הרוכב, הן בולטות לעין מנקודת מבטו של המכונאי.
לצפיה ב-'עובדות בשטח?'
עובדות בשטח?
12/02/2019 | 18:58
7
34
עשית \קראת מחקרים שעומדים בקנה מידה אקדמי של מחקר
סטיסטי במדע חקר האמינות?
עד כדי קביעה כלאחר יד "שלא הרבה השתנה"
סלח לי - אבל אתה מזבל את המוח.
לצפיה ב-'ועוד דבר..'
ועוד דבר..
12/02/2019 | 19:07
3
27

בדיוק היום התפרסם דו"ח מה הן המכוניות הכי נמכרת באירופה...
היפנית הראשונה נמצאת במקום האחרון בעשירייה הראשונה
שאר היפניות מתחליות במקום ה 50 והקוראניות שכל ישראלי
יספר לך שהדודה שלו אמרה לו שאין אמינות מהן מתחילות במקום
195...

במקום הראשון תמצאו פיאט (זו שסבתא שלכם נשבעה שהיא לא תקנה
אחרי שהפיאט שלה התחמם בקסטל) וגם בשאר 50 המקומות כמה
מוזר - רק אירופאיות
אבל מה האירופאים מבינים - אנחנו יודעים הכי טוב

נ.ב- אפרופו אופנועים BMW ו KTM מוכרים באירופה כל אחת מהן
       יותר מכל היפנים ביחד...
לצפיה ב-'גם אם הנתונים נכונים אז על מה זה מצביע? היכן הקשר'
גם אם הנתונים נכונים אז על מה זה מצביע? היכן הקשר
12/02/2019 | 19:32
2
27
לאמינות? 
בו נצא מנקודת הנחה שהנתונים נכונים באירופה אולי באסיה זה אחרת אז?
מי קבע שאירופה זו האינדיקציה?
אשמח לדעת מה היחס בין מכירות הבימר והקטמ - רק בינהם!
לגבי השאר זה כמו להשוות בין סיטרואן או רנו דרק למזדה או טויוטה....
בחייאת חנן יש מה להשוות?
לצפיה ב-'ברור ..מה 300 מיליון ארופאים לא יודעים'
ברור ..מה 300 מיליון ארופאים לא יודעים
12/02/2019 | 23:22
1
28
ש8 מיליון ישראלים יודעים..

לצפיה ב-'את האירופאים בהיבט ידע אני בכלל לא מחשיב נקודה.'
את האירופאים בהיבט ידע אני בכלל לא מחשיב נקודה.
13/02/2019 | 11:25
29
אפילו טורבינה נורמלית הם לא יודעים לייצר לא סתם מי שמייצר מערכות טובות זה האמריקאים והגרמנים והיפנים. כל פעם שאני מגיע למוסך לטפל בימהה שלי שאני מכיר את המנועים שלהם כבר 11 שנה באופנוע ו- 25 שנה ברכבי עבודה(טויוטה ואיסוזו ) וסך של כ-40 אלף ק"מ בשטח באופנועים ומאות אלפי ק"מ ברכבי העבודה בגרירה ומה לא, אני שומע בדיוק ובדיוק את מה שאמרתי. אני מעולם לא התעסקתי בשיווק ולא הלכתי אחר העדר כנאמר ."פלברה" לא עובדת עלי של מותג זה או אחר וסיפורי הצלחה ומכירה. אני יודע בודאות מה זה יפני ומה זה מנוע יפני איכות יפנית ומה זה מנוע של רנו ופיאט וסיטרואן דרק . השוק האמריקאי הוא דוגמה שאני יכול לקחת בחשבון בהחלט. איך לימדו אותי בחיל האויר :"לא ישכנעני איש". יפני זה יפני =מנוע והכל מסביב בנוי כמו שצריך חיה רעה בלי מוות. איך אמר לי היפני בפולין במלון : לנו ביפן אין נפט ומחצבים באדמה .אנחנו חייבים להיות הכי טובים בעולם בכל מה שאנחנו מייצרים". אמר דייק וצדק!
לצפיה ב-'אני לא מזבל בשום מוח - תרגע'
אני לא מזבל בשום מוח - תרגע
13/02/2019 | 09:54
2
32
אני מכונאי שעובד על כל הדוגי'ם כבר 25 שנה ונהנה מהעבודה שלי עד לרגע שבו אני נדרש לתיקון של קטום. האופנועים האלו - כל הדגמים, ממרחק של שניים שלושה מטר נראים מיליון דולר, אבל ממרחק נגיעה מתגלה גימור גס ולא אסתטי של המיכלולים, תמיד אתה יוצא עם ההרגשה גם אם הקפדת מאוד שהרכבת  רק על בערך, כאילו דברים לא באמת התיישבו במקום. הברגות נתלשות חופשי ,כמעט כל הברגה סופה הליקויל, מה שכמעט לא קיים ביפנים ולא משנה כמה פעמים תפתח ותסגור את הבורג. יש לקוחות בדופי'ם בעיקר, שאני ממליץ להם מראש לבצע הליקוילים לברגי הראש כדי למנוע מפח נפש בעתיד, ואם כבר באיזור המנוע... אז מזה הסיפור הזה של אטם בסיס ב-5 עוביים שונים אם לא חיפוי על אי דיוקים בייצור. במרובעים למשל גם אם האופנוע חדש, המנוע... כמה רעש וקירקושים !  מי שלא מכיר את הצליל, יכול בטעות לחשוב שיש כאן סיפור של מנוע תחתון. בשבוע שעבר למשל 450 exc מרובע 2016 עשיתי איך לא, הליקויל לפקק ריקון שמן. לא רק שאין גישה ישירה לפקק (הנדסת אנוש גרועה כבר אמרנו) כמה פירוק עד להוצאת מנוע המיותרת הזאת... דבר יושב על דבר השילדה לא מאפשרת גישה אפילו לא לבורג צינור פליטה- באסה של עבודה. בקיצור היריעה קצרה מלהכיל.
אני לא צריך לקרוא שום מחקרים מדעיים, אני מרגיש את זה יום יום דרך הרגליים ודרך הידיים. שיכתבו שם במחקרים שלך מה שבא להם.
לגבי הדוחות, אז כמו שהמחשמל כתב, מה זה אומר לגבי איכות הכלים? כלום! עם שיווק כזה אגרסיבי כמו של האוסטרים, ודגם לכל נפח אפשרי, אין סיבה שלא יצליחו לנגוס בנפח גדול יחסית של השוק.
 לא טענתי שהאופנועים האלו לא מוצלחים מנקודת מבטו של הרוכב, נהפוכו,  מה שכתבתי הוא אך ורק  מנקודת מבטו של המכונאי ותו לא.
לצפיה ב-'הסיבה מאוד פשוטה - הטולרנס אצל הארופאים יותר נמוך זה הכל'
הסיבה מאוד פשוטה - הטולרנס אצל הארופאים יותר נמוך זה הכל
15/02/2019 | 15:18
1
40
אין כזה דבר תלישת הברגות אם מקפידים על הידוק ברגים בדיוק
לפי המומנט שכתוב בספר אבל מה לעשות שאצלנו הוראות יצרן וספרים
זה רק בגדר המלצה.
לצפיה ב-'יכול להיות...'
יכול להיות...
15/02/2019 | 16:14
11
לצפיה ב-'בהחלט! "הן בולטות לעין מנקודת מבטו של המכונאי."'
בהחלט! "הן בולטות לעין מנקודת מבטו של המכונאי."
12/02/2019 | 19:38
25
בול!
לצפיה ב-'עם משפטים שגדלת עליהם או קראת בעבר הרחוק אני לא יכול להתווכח'
עם משפטים שגדלת עליהם או קראת בעבר הרחוק אני לא יכול להתווכח
12/02/2019 | 10:41
1
25
ובטח שלא עם התאים האפורים במוח שלך...

רק שים לב שלמרות כל המשפטים והתאים האפורים החלטת שהדופים הם כלים נפלאים, למרות שכשהפתגם הנ"ל היה נכון, הוא נאמר על כל האופנועים של היצרן ולא רק על המרובעים.
אז על סמך מה החלטת שהדופים מעולים והמרובעים עדיין גרועים? אולי אם היית קונה מרובע היית משנה את דעתך גם בנושא הזה.

ואין שום בעיה עם המחשבה שלך והעובדה שאתם לא חברים. יש בעיה עם זה שאתה ממליץ לאנשים על סמך משפטים משנות ה-90 או סיפורים ש"גדלת עליהם" ולא על סמך מידע מעודכן, מבלי לציין את זה בתשובה. עלול להתקבל הרושם שיש לך מידע שאומר שגם היום הקטמ לא אמינים.
לצפיה ב-'אם כבר אתה מצטט אותי לפחות תדייק או שלא תצטט כלל'
אם כבר אתה מצטט אותי לפחות תדייק או שלא תצטט כלל
12/02/2019 | 13:12
25
אני לא ממליץ, נקודה! וזה בדיוק מה שכתבתי לציטוט:"אני כותב את דברי בדיוק כפי שתארתי מנסיון חיי בעולם הדוגלגלי ומהסביבה בעולם זה אותה אני מכיר היטב שנים רבות. צריך לדעת שכל האופנועים טובים היום . נכון יש דעות לכאן או לכאן כל אחד ועולמו בעולם נפלא זה. בהצלחה!! 
אז לבוא ולספר שאני ממליץ מה שאני ממש לא זה מרחק עצום ואני מאד לא אוהב להיות מצוטט על מה שאני לא כותב .
הדופים מוצלחים בהחלט על סמך נסיון חיי ושל סביבה קרובה.
המרובעים פחות לטעמי על סמך נסיון חברי בעבר (לא שלי).
לגבי המשפט כולנו גדלנו עליו,טוב נו אתה הרבה יותר צעיר אולי אתה לא מכיר ויודע?
והמכונאי כן זה שיש לו נסיון גם עם יפני וגם עם המרובע הקטום ובהחלט אנשים עם רקורד בעולם הדוגלגלי בהיבט ידע מכונאות אומרים לי ושנים רבות אז אין יותר מה להוסיף.
הלוואי ואוכל לחשוב אחרת אני בהחלט פתוח לזה אם כי עדין יש בי תחושה אמיתית שהמותג האירופאי הנ"ל לא יענה לצפיותי בהקשר הנ"ל , אבל זה שלי כנאמר...

לצפיה ב-'תחרויות'
תחרויות
19/01/2019 | 08:14
3
62
איפה אפשר למצוא מידע על תחרויות לפני שהן קורות? כבר שנים שלא הלכתי לתחרות (בגלל שאני לא רואה מודעות על התחרות) ואני בטוח שיש כי תמיד יש מודעות אחרי. אבל אף פעם לא לפני.
תודה לכל המשיבים
לצפיה ב-'לדעתי יש פרסום לתחרויות באתר השטח הישראלי.'
לדעתי יש פרסום לתחרויות באתר השטח הישראלי.
19/01/2019 | 20:10
42
כאן. בנוסף ניתן לדעתי, ליצור קשר עם ניב צורי דרך המדיה, ולקבל ממנו מידע לגבי מועדים צפויים.
לצפיה ב-'תחום מרוצי האנדורו נהיה נושא שולי ולא מעניין יותר'
תחום מרוצי האנדורו נהיה נושא שולי ולא מעניין יותר
27/01/2019 | 14:57
1
54
פעם זה היה ה-נושא. שבוע לפני מרוץ ושבוע אחרי מרוץ דיונים מסביב. מלא צלמים באים ומצלמים, מעלים שרשורים של תמונות
עכשיו הסצנה הזאת נהייתה בשוליים. פעם היו 100 מתחרים ו200 כלים חדשים שנמכרים בשנה, היום יש 100 מתחרים (מתוכם 20 ילדים) ו1200 כלים שנמכרים בשנה. זה אומר הכל...

לצפיה ב-'בעבר הייתה ליגה מסודרת כל X זמן מרוץ. היום זה לא נראה'
בעבר הייתה ליגה מסודרת כל X זמן מרוץ. היום זה לא נראה
29/01/2019 | 06:11
33
כדבר מוסדר . שיש פרוץ זה פעם במשך אורך מבעבר. מה הסיבות לכך הרי הנושא מוסד כביכול והוסדר בחוק? תקציבים , ניהול?
לצפיה ב-'ממתק לשבת'
ממתק לשבת
28/12/2018 | 21:03
1
177
הזבל הקטום יגידו שהם המציאו את הגלגל

https://bringatrailer.com/listing/1989-honda-xrv65...

לצפיה ב-'הם לא יכולים לומר ,כי הם לא יפנים לא יהיו יפנים'
הם לא יכולים לומר ,כי הם לא יפנים לא יהיו יפנים
30/12/2018 | 20:13
83
ומאידך לומר שהם ז@@ל,זה לא ממש מתאר באותנטיות את מי שהם.
שכל יצרן יחשוב מה שנראה לו מה שבא לו וכי מי אומר שזה רע? או האמת? זה סתם כדוגמא. בדרך כלל כל  גוף שמספר דבר מה , גם אם הוא שקרי ,מאמין בו. 
מה שאני מנסה לזקק ממילותי שאין צורך בתואר כזה או אחר.... סתם מיותר!

לצפיה ב-'גלגש אחורי משוחרר'
גלגש אחורי משוחרר
28/12/2018 | 14:31
16
84
כבר כמה פעמים שאני מסיים רכיבה והגלגל שיניים האחורי משוחרר לחלוטין. כל הברגים השתחררו מהאומים והגלגש כולו רוקד.
מדובר בSXF250...לא שזה נראה לי קשור. כבר היו לי כמה קטומים בעבר, ואופנועים אחרים בכלל, ואף פעם לא נתקלתי בדבר כזה.
הברגים נראים במצב טוב.
לוקטייט? כחול, אדום? 
ואם כבר לוקטייט, איפה עוד כדאי להשתמש בו? 
תודה
לצפיה ב-'בוודאי שלוקטייט...'
בוודאי שלוקטייט...
30/12/2018 | 10:04
56
זה ה-מקום לשים לוקטייט. לדעתי כחול או אדום פחות משנה, לי יש רק כחול.

בגדול בכל בורג שאתה פותח אחת ל- או אף פעם.
אני ראיתי שחשוב מאד לשים במגבילי כידון (לא אמורים לפתוח אותם אף פעם, והם נוטים להפתח לבד).
כמו בגלגש גם בדיסקים מומלץ.
יש ששמים בקיק אם יש לך כי הוא גם נוטה לרעוד וליפול.

לצפיה ב-'לא לוקטייט...תחליף לאומי ניילוק חדשים'
לא לוקטייט...תחליף לאומי ניילוק חדשים
30/12/2018 | 18:50
10
39
לצפיה ב-'מה ההבדל? ולמה עדיף?'
מה ההבדל? ולמה עדיף?
30/12/2018 | 19:02
9
50
האומים נראים בסדר גמור, ועדיין אחרי כל רכיבה משתחררים, הזיה.
לצפיה ב-'אומיי ניילוק....עם פלסטיק..לא רגילים'
אומיי ניילוק....עם פלסטיק..לא רגילים
30/12/2018 | 19:48
1
28
לצפיה ב-'כן, אבל צריך לזכור שהאומים האלו הן חד פעמיות'
כן, אבל צריך לזכור שהאומים האלו הן חד פעמיות
01/01/2019 | 09:32
20
לצפיה ב-'זאת לגמרי לא הזיה'
זאת לגמרי לא הזיה
31/12/2018 | 22:16
6
52
הם משתחררים בגלל כיוון הסיבוב של הגג"ש
אם היצרן היה משקיע ברגים עם הברגה שמאלית האומים היו מתהדקות ולא משתחררות, אבל יקר לו ולא כדאי לו.
אתה יכול לחילופין לנסוע רק לאחור מילה שלי - לא ישתחררו!
סתם... אל תיקח ללב (:
לצפיה ב-'מסכים עם הגישה לגבי הלוקטייט על כל מה שכתבת'
מסכים עם הגישה לגבי הלוקטייט על כל מה שכתבת
01/01/2019 | 06:34
5
48
אשמח להסבר על כיון ההברגה בברגים.
האם ההפרש כה משמעותי בעלות בין הברגה שמאלית או לאוו?
מדוע לי כדוגמא ולעוד המון אחרים זה לא קורה?
אגב עד היום לא זוכ ששמעתי בסביבתי או ברשת על פתיחת ברגים תדירה כזו. מדוע דווקא אצלו מה הסיבה כוונתי?
לצפיה ב-'אנסה להסביר '
אנסה להסביר
01/01/2019 | 09:19
4
66
כיוון הברגים - האום  תשאף תמיד להסתובב כנגד כיוון הסיבוב של החלק איתו היא נעה. אם תעמוד מצידו הימני של האופנוע
עם הפנים אל גלגל השיניים, כלומר תסתכל עליו מחלקו הפנימי, גלגל האופנוע עם הגג"ש יסתובבו עם כיוון השעון, האום תשאף להסתובב נגד כיוון השעון כלומר להפתח. הדבר נובע מהפרשי אנרציה בין האום לבורג עליו היא מורכבת.
יצא לך לפרק פעם גלגל של משאית כבדה? שים לב בפעם הבאה שכל הגלגלים הימניים מאובטחים עם אומים בהברגה שמאלית.
ההפרש בין מחירי הברגים שמאל/ימין קיים, אולי ברמת הבורג היחיד הוא מתבטל בשישים, אבל כהנדסאי אני יכול להגיד לך
שבחישובי עלות מוצר, במיוחד בייצור המוני ההפרשים האלו במחיר נלקחים בחשבון, מה גם שהזמינות לצרכן של ברגים בהברגה שמאלית היא נמוכה - גם זה בשיקול.
מה בדיוק קורה אצל הבחור הזה ולמה הברגים משתחררים כל הזמן אני לא יכול להגיד לך בלי לראות את הבעיה מקרוב.
בוא נתחיל בזה שהאומים לא מאובטחות אצלו, דרך אופי הרכיבה שלו משמע - הרבה האצות פתאומיות, פחות רכיבה זורמת, אולי הוחלפו שם הברגים או האומים ואפיצות האום/בורג היא רופפת מידי, או שחיקה של ההברגות שהוא לא מזהה בעין לא מקצועית וגם מורידה את רמת האפיצות. אולי קיים חופש (שפיל) היקפי בין הנבה לגג"ש, ואז נוצר אפקט כמו זה שקורה בעבודה עם פטיש אויר... אולי מישהו שימן את האומים שלא לצורך...אלו הכיוונים בכללי
לצפיה ב-'תודה להסבר! אחלה הנדסאי . הגיוני לי מה שאתה כותב'
תודה להסבר! אחלה הנדסאי . הגיוני לי מה שאתה כותב
01/01/2019 | 17:49
1
35
בהחלט. לדעתי ,נכון שיש שם האצה וכו' אבל זו לא סיבה שזה יקרה. יש שם משהו "שמאפשר זאת"- קרי חופש /אותו שפיל (מזכיר לי את שרותי הצבאי בח"א) או גדילת האפיצות בין הנאבה לגג"ש בקדחים גם יכול להיות. כלומר, אין מספיק התנגדות לאנרגיה החזקה של הסיבוב שכוללת את כלל המרכיבים שציינת כך שאם היא תקינה אזי המקרה לא קורה.
מעניין בהחלט!!!!
לצפיה ב-'מאמין שאבטחת האומים והידוק עם ידית מומנט'
מאמין שאבטחת האומים והידוק עם ידית מומנט
01/01/2019 | 19:33
34
לפי הוראות יצרן יפתור את הבעיה
לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
01/01/2019 | 22:22
1
35
מה שהיה לי מוזר הוא שלעולם לא נזקקתי לחזק את האומים באופן כלכך תכוף.
וכמו שאמרת, יכול להיות מאוד שזה בגלל שלאחר שנים של אנדורו התחלתי לרכוב רק מוטוקרוס (עברתי לאירופה ופה קשה יותר לרכוב אנדורו..הכל שטחים פרטיים או אסורים לנסיעה, וצריך לנסוע רחוק לפארק הקרוב. מסלולי מוטוקרוס יש בכל מקום)
המסלול הקרוב אליי הוא חול 100%...
אז בהחלט יכול להיות שזה בגלל השינוי באופי של פתיחות הגז..
תודה, החכמתי 
לצפיה ב-'תהנה מהרכיבה. זה בהחלט שינוי מקום משמעותי ובכלל סוג של תרבות'
תהנה מהרכיבה. זה בהחלט שינוי מקום משמעותי ובכלל סוג של תרבות
02/01/2019 | 20:46
29
מוטורית. אם יתאפשר,נשמח לתמונה אחת או שניים ממקומות הרכיבה.
לצפיה ב-'יש משמעות לצבע הלוקטייט חד משמעית כחול'
יש משמעות לצבע הלוקטייט חד משמעית כחול
30/12/2018 | 20:06
2
67
לא ירוק ולא אדום! תסתכל בסרטון כאן החל מדקה 2:11
לצפיה ב-'אגב'
אגב
31/12/2018 | 20:06
1
42
לא הייתי קובע על פי סירטון ביוטיוב חד משמעיות של שום דבר, הוא במקרה צודק, אבל יש הרבה בטיוב שמקשקשים שם שטויות. הכי נכון להצמד להוראות יצרן, יש מקום גם לשימוש בשאר הצבעים תלוי בהקשר.
לצפיה ב-''
01/01/2019 | 06:35
3
לצפיה ב-'כלל האצבע לגבי אומים-'
כלל האצבע לגבי אומים-
31/12/2018 | 19:05
59
יש אבטחה עצמית לא צריך לוקטייט (תמיד אפשר להוסיף משנה אבטחה אם רוצים)
אין אבטחה עצמית לאום יש צורך בלוקטייט
הלוקטייט בא בארבעה צבעים - אדום כחול ירוק סגול, כולם בבקבוק אדום.
אדום הכי חזק - אפשר לשחרר רק עם חימום
הירוק בינוני -חזק, ניתן לשחרר או בחום או עם היד
הכחול חוזק בינוני
הסגול מיועד לאלומיניום
כשאני מפרק ברגים שנסגרו על ידי היצרן מוצא שם כמעט תמיד שאריות של הלוקטייט הכחול
מקווה שעזרתי במשהו.
לצפיה ב-'אשמח לקל תובנות על ניקוי בית מצרת. '
אשמח לקל תובנות על ניקוי בית מצרת.
29/11/2018 | 17:01
9
114
מה הכוונה ?
מה הסיבה לניקוי תדיר?
מדוע דווקא בדגמים מסויימים קרי בחלק מהסוגים?
האם נכון לדופ'ים או רק למרובעי פעימות?
תודה!
לצפיה ב-'מצערת. throttle.'
מצערת. throttle.
29/11/2018 | 18:09
3
141

מַשְׁנֵק; (בלשון הדיבור) גָּרוֹן, צַוָּאר
throttle יחיד | throttles רבים
דוגמאות שימוש עבור throttle noun
• When you press a car's accelerator, it opens the throttle, and the car goes faster.
throttle verb
חָנַק, הִשְׁנִיק
throttled עבר | throttle / throttles הווה | is throttling הווה ממושך | has throttled הווה מושלם | will throttle עתיד
דוגמאות שימוש עבור throttle verb
• He throttled her in a fit of jealous rage.
• I'm so mad I could throttle her!

לצפיה ב-'מה זו מצערת אני יודע. דן,בדוק בבקשה מה שאלתי ומה ענית?'
מה זו מצערת אני יודע. דן,בדוק בבקשה מה שאלתי ומה ענית?
01/12/2018 | 13:39
34
לצפיה ב-' זה מה שהיה דחוף לך לענות?'
זה מה שהיה דחוף לך לענות?
02/12/2018 | 11:19
1
37
לצפיה ב-'לא דחוף...'
לא דחוף...
02/12/2018 | 16:49
41
לצפיה ב-'אצלי ב-WRR אין הוראות תחזוקה בעניין'
אצלי ב-WRR אין הוראות תחזוקה בעניין
02/12/2018 | 11:47
2
72
בקוואסקי לא עשיתי ניקוי כבר 7 שנים. אין תלונות מצידו
לצפיה ב-'כנ"ל, בחיים לא נצרכתי לסוגיה.'
כנ"ל, בחיים לא נצרכתי לסוגיה.
02/12/2018 | 15:14
22
לצפיה ב-'גם בימהה אצלי זה אכן כך שום תחזוקה. כן נודע לי על דגם '
גם בימהה אצלי זה אכן כך שום תחזוקה. כן נודע לי על דגם
02/12/2018 | 19:38
65
שמתעוררות בעיות בהקשר זה ונדרשת תחזוקה לבית המצערת הנ"ל.

לצפיה ב-'לא שמעתי על זה. זה חלק די אטום ועמיד עם רולרים פנימיים'
לא שמעתי על זה. זה חלק די אטום ועמיד עם רולרים פנימיים
04/01/2019 | 21:08
1
10
לצפיה ב-'בבית מצערת יש פרפר ולא מגופה שטוחה עם רולים.'
בבית מצערת יש פרפר ולא מגופה שטוחה עם רולים.
12/02/2019 | 17:44
4
לצפיה ב-'בבקשה, אל תיקח סיכון'
בבקשה, אל תיקח סיכון
19/11/2018 | 14:51
16
209
היי חברים,
אל תעשו את הטעות שאני עשיתי..
בבקשה, אל תיקח סיכון, בדוק עכשיו האם אתה מבוטח כראוי!

הביטוח כולל סוגי ספורט מגוונים מכל סוג:
רכיבה על אופנוע, אופנועים, טרקטורונים, רכיבה על סוסים, גלישה, צניחה חופשית, סנפלינג, אופנוע ים, סירות, ריצה, טריאתלון ועוד שלל סוגי ספורט!

אפשר לבצע בדיקה פשוטה בלינק הזה:
http://bit.ly/MyBituach

רק בריאות והמשך שבוע נעים 

לצפיה ב-'אגב...'
אגב...
19/11/2018 | 15:16
7
110
אגב גם אם יש לך ביטוח קיים כבר, ניתן לבדוק אותו ולראות אם זה הכיסוי הכי מתאים ומשתלם עסורך. כך ששווה לבדוק.
לצפיה ב-'שום ביטוח לא מתקרב לביטוח חובה'
שום ביטוח לא מתקרב לביטוח חובה
20/11/2018 | 23:07
103
ולמי שיש אופנוע עם מספר צהוב אין שום סיבה לפרנס חברות ביטוח אחרות.
לצפיה ב-'אפשר בבקשה להשאיר את הפורום '
אפשר בבקשה להשאיר את הפורום
21/11/2018 | 20:32
5
111
נקי מפרסומות? תודה
לצפיה ב-'יש למטה הודעה מיולי, נראה לך שמישהו רואה כאן משהו?? '
יש למטה הודעה מיולי, נראה לך שמישהו רואה כאן משהו??
23/11/2018 | 17:06
3
33
לצפיה ב-'כשאתה מפליץ בחדר ריק - זה עדיין מסריח... '
כשאתה מפליץ בחדר ריק - זה עדיין מסריח...
23/11/2018 | 17:14
2
34
לצפיה ב-'עץ נופל ביער'
עץ נופל ביער
23/11/2018 | 17:26
1
40
לצפיה ב-'רוכב נופל ביער'
רוכב נופל ביער
28/11/2018 | 14:12
24
לצפיה ב-'הכל תחת שליטה איני זקוק לסניגוריה , תודה.'
הכל תחת שליטה איני זקוק לסניגוריה , תודה.
29/11/2018 | 16:59
57
איש איש בתחומו הכל בסדר....
לצפיה ב-'"עד"'
"עד"
28/11/2018 | 15:29
7
54
אישתי סדקה עצם ברגל וקיבלה 2500 שקל מהביטוח. מיד אחרי זה ביטלנו אותו
לצפיה ב-'ביטוח תאונות אישיות זה עוד ביטוח כנאמר. בחובה אתה יכול לבחור'
ביטוח תאונות אישיות זה עוד ביטוח כנאמר. בחובה אתה יכול לבחור
01/12/2018 | 13:42
6
51
בין עם השתתפות ובין עם לאוו. יש לרבים מאיתנו ביטוח תאונות אישיות גם ממקומות העבודה לי יש כנ"ל מהחברה כמו כל העובדים בהחברה. תשאל אותי אם היית עושה במיוחד ? ממש לא , צודק עמית.
לצפיה ב-'אם יש לך מהעבודה, תבדוק שמכסה רכיבה'
אם יש לך מהעבודה, תבדוק שמכסה רכיבה
03/12/2018 | 07:15
5
43
אני יודע שנשמע מוזר
אבל אם אתה רוכב באופן קבוע החברה עלולה לסרב לשלם לך במקרה תאונה
זה אומר שאתה עוסק בספורט אקסטרים בצורה קבועה
על זה צריך לדווח
אני עברתי בעבר חברת ביטוח כי היא לא כסתה
לצפיה ב-'אין בעיה לידוע לי זה לא מעניינם מה זה ארע לי. תאונת דרכים'
אין בעיה לידוע לי זה לא מעניינם מה זה ארע לי. תאונת דרכים
03/12/2018 | 19:12
4
38
או כל דבר אחר. זו פוליסה שכוללת הכל אין בה החרגות.
לצפיה ב-'בביטוח ישיר טוענים שאף חברה (!) לא עושה ביטוח אקסטרים'
בביטוח ישיר טוענים שאף חברה (!) לא עושה ביטוח אקסטרים
11/12/2018 | 08:42
3
45
שכולל רכיבת שטח. לדבריהם, אף ביטוח תאונות אישיות לא כולל זאת, ואין החרגות בעניין. אני מצאתי שהם טועים, אבל זה באמת לא פשוט למצוא זאת.
לצפיה ב-'אלון מדנביט משווק פוךיסה שכוללת ספורט מוטורי'
אלון מדנביט משווק פוךיסה שכוללת ספורט מוטורי
13/12/2018 | 11:32
2
32
כלומר כיסוי לכל ספורט מוטורי בכל העולם
לצפיה ב-'כרובי תאר ביטוח אקסטרים ואתה מתאר ביטוח מוטורי'
כרובי תאר ביטוח אקסטרים ואתה מתאר ביטוח מוטורי
13/12/2018 | 16:45
1
32
לדעתי ,שני דברים שונים. אולי יש מכנים משותפים, אך יש שוני.
ספורט מוטורי ,הוא תחרותי -קרי מרוצים. אקסטרים, לא מחייב מרוצים זה הבדל משמעותי, אני יכול להיות אקסטרימי ללא ביצוע מרוץ.
יש רוכבים שנפצעים בשטח מידיעה ומפעילים ביטוח תאונות אישיות כאלה ואחרות כי בביטוח חובה יש מי שעושה השתתפות עצמית נזכיר.

לצפיה ב-'ממש לא!'
ממש לא!
16/12/2018 | 07:44
28
הביטוח שאני מדבר עליו הוא ביטוח מנהלים רגיל עם כל הכיסויים
רק שיש לו הרחבה שאומרת שגם אם אתה עוסק בספורט מוטורי
עדיין כל הכיסויים תקפים
לצפיה ב-'למה קטמ לא מציעה דוש על בסיס מנוע ה-390? '
למה קטמ לא מציעה דוש על בסיס מנוע ה-390?
13/11/2018 | 20:40
11
101
יש למישהו מושג אם יש מגבלה טכנית כלשהי (המנוע גבוה מדי, נגיד) או שזו סתם החלטה שיווקית? היה יכול להיות אחלה דוש לדעתי. חבל. 
לצפיה ב-'מכיוון ש קטמ לא מייצרת דושים בכלל'
מכיוון ש קטמ לא מייצרת דושים בכלל
13/11/2018 | 22:23
2
92
לא עניין טכני כמובן .פשוט החלטה שיווקית כמעט מאז ומעולם לא מייצרים שם
דושים (חוץ מנדמה לי ה 640 בזמנו)
אלא אופנועי שטח טהורים וכמעט טהורים (690 למשל) או אדוונצרים שהנפח המינמלי שלהם הוא ה 790 
אז כמו שאין 690 דוש גם אין 390 וכמובן אדוונצר (בניגוד לבמוו שמציעים גרסת אדוונצר ל 310)

לצפיה ב-'היה 620 דוש, וגם 690'
היה 620 דוש, וגם 690
13/11/2018 | 22:32
74
(האנדורו,  כמו ה-701, הוא דוש). אבל סבבה, שהסקוורנה ייצרו, אני לא קטנוני.
לצפיה ב-'ה690 הוא ההמשך של ה640 שהיה השדרוג ל620EGSE'
ה690 הוא ההמשך של ה640 שהיה השדרוג ל620EGSE
04/01/2019 | 21:06
14
דו"ש על בסיס דגם מקצועי של פעם. ה690 כבר לא על בסיס דגם מקצועי אבל עדיין דוש לכל דבר ועניין
לצפיה ב-'האם אתה מתכוון לבסיס המנוע שהיה בברג 390?'
האם אתה מתכוון לבסיס המנוע שהיה בברג 390?
14/11/2018 | 19:42
3
84
זה היה אחד הכלים הטובים שהיו. חבר אחד החזיק כזה 4 שנים ואחר עדיין עם שכזה עד היום. כמדומני שניהם שנתון 11 או 12. 
לצפיה ב-'לא חושב שיש קשר בין המנועים '
לא חושב שיש קשר בין המנועים
15/11/2018 | 16:10
2
56
אבל לא התעמקתי. יש מישהו בקהל שיודע להגיד בוודאות?
לצפיה ב-'קשר אפסי. אולי (רק אולי) יש שם בורג שמסתתר היכן'
קשר אפסי. אולי (רק אולי) יש שם בורג שמסתתר היכן
18/11/2018 | 08:12
1
63
שהוא, נושא את אותו מק"ט כמו באותם הוסאברגים. אולי.
לצפיה ב-'שמעתי שיש לך קשרים אצל האוסטרו - שבדים '
שמעתי שיש לך קשרים אצל האוסטרו - שבדים
18/11/2018 | 16:57
54
אולי תגיד להם לייצר איזה דוש על בסיס המנוע הזה? שיקראו לו התפוח האדום, או משהו. רק שייצרו.
לצפיה ב-'בטוח נמצא בתוכניות לשנה הבאה.אח קטן ל690 ול 1000ים...'
בטוח נמצא בתוכניות לשנה הבאה.אח קטן ל690 ול 1000ים...
18/11/2018 | 18:53
40
לצפיה ב-'מדובר בפח אשפה על הכביש, בשטח הוא לא ישרוד רבע שעה'
מדובר בפח אשפה על הכביש, בשטח הוא לא ישרוד רבע שעה
23/11/2018 | 17:07
2
31
לצפיה ב-'ברור. בגלל זה הוא אחד הנמכרים בארץ'
ברור. בגלל זה הוא אחד הנמכרים בארץ
23/11/2018 | 17:17
1
77
כבר שנים...
לצפיה ב-'נמכר במיוחד כגרוטאה לגריטה ביד 2 ובטריידים במחירי שחיטה'
נמכר במיוחד כגרוטאה לגריטה ביד 2 ובטריידים במחירי שחיטה
23/11/2018 | 17:26
20
לצפיה ב-'פורמה מגפי שטח מידה 42 חומות חדש דנדש'
פורמה מגפי שטח מידה 42 חומות חדש דנדש
08/11/2018 | 12:45
43
לצפיה ב-'שרשרת ארוכה מדי'
שרשרת ארוכה מדי
30/10/2018 | 10:00
12
91
היי..
החלפתי שרשרת וגלג"ש לSXF 250 שלי. קניתי שרשרת שאמורה להתאים (520, 118 חוליות).
לאחר ההרכבה הגלגל מגיע כמעט עד הסוף אחורה. נשארו כמה ס"מ בודדים למתיחה ואז יגיע סוף המהלך. 
מה עשיתי לא נכון? צריך להוריד חוליה או שתיים? ולמה, אם במנואל כתוב 118 חוליות.
דרך אגב, הגדלתי את הגלגש האחורי ל52 שיניים, מ50.
לצפיה ב-'בפועל עוד הגדלת גג"ש אחורי מה שאומר שהאורך שלה עוד היה אמור'
בפועל עוד הגדלת גג"ש אחורי מה שאומר שהאורך שלה עוד היה אמור
30/10/2018 | 17:57
10
74
להתקצר כביכול יותר בגלל השינוי בגודלו.
כה נשאר עד הקצה מאחור תוכל לצלם תמונה ולהעלות?
וכמו כן במצבה זה עד כה מורגש שאינה מתוחה?
לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
31/10/2018 | 11:35
9
79
לצפיה ב-'/'
/
31/10/2018 | 14:47
8
29
לצפיה ב-'///'
///
31/10/2018 | 14:49
7
26
לצפיה ב-'////'
////
31/10/2018 | 14:51
6
31
לצפיה ב-'אכן נראה בבירור שיצאת סביב 7-8 ממ' מהנקודה הקודמת'
אכן נראה בבירור שיצאת סביב 7-8 ממ' מהנקודה הקודמת
01/11/2018 | 09:39
5
43
במותחן והיא עדיין נראת רפויה. להבנתי אין מנוס מקיצורה רואים למטה בחלק התחתון את הבטן. כאן אין עניין של הרכבה לא נכונה להבנתי כי זו הלבשה על גג"שים ותו לא. תוריד חוליה ותראה מה הלאה. לדעתי לא תוריד יותר מ-2 מקסימום לבסוף.
לצפיה ב-'בעיה באתר לא נותן לי לשלוח הודעות'
בעיה באתר לא נותן לי לשלוח הודעות
01/11/2018 | 14:15
4
25
לצפיה ב-'עכשיו אפשר...מוזר'
עכשיו אפשר...מוזר
01/11/2018 | 14:16
3
42
בקצרה-
זה ההגיוני שבספר רכב כתוב שצריך 118 חוליות ובפועל צריך רק 116? האופנוע התקצר? (:
איך להוריד חוליות בלי המכשיר היעודי? עם דיסק?

תודה רבה
לצפיה ב-'yep'
yep
02/11/2018 | 06:29
39
דיסק. עדיף דרמל.

קיצור דרך למחיקת קוקיז ושאר ירקות   קונטרול שיפט שמאליים + DEL (שאתה מחוץ ליוזר)    רק ככה גולשים היום חבר..
לצפיה ב-'הכל יכול להיות . רכשת שרשרת 118 חוליות אבל האורך שונה בפועל'
הכל יכול להיות . רכשת שרשרת 118 חוליות אבל האורך שונה בפועל
02/11/2018 | 08:53
1
38
כי היא מיצרן X ואחרת מיצרן Y. מספיק מרחק קטן בין חוליה כפער בינהן ושאתה מכפיל ב 118 את מקבל את השוני שאתה רואה. זה להבנתי הסיפור . 
לצפיה ב-'חשוב לבדוק שמותחן השרשרת נמצא במנימום (סגור עד הסוף)'
חשוב לבדוק שמותחן השרשרת נמצא במנימום (סגור עד הסוף)
02/11/2018 | 16:29
43

"איכפת לי בדבר כפפות האופנוען הישנות ומעלות העובש האלה... שהרי הן נמצאות שם שנים כה רבות, - והן כה נושנות וכה עייפות וכה קרובות, - עד כי יש בהן משהו מצחיק. הן נספגו במרוצת הזמן בשמן, בזיעה, בלכלוך ... יש להן זכרון משלהן. הן עלו רק שלושה דולרים ומאז נתפרו מחדש פעמים כה רבות, עד כי כמעט שאי אפשר לתקנן עוד. ואף-על-פי-כן, מקדיש אני זמן וטרחה רבה כדי לתקנן בכל זאת, שכן איני מסוגל לראות זוג אחר התופס את מקומן. זוהי התנהגות בלתי מעשית, אך מעשיות אינה העיקר בכפפות או בכל דבר אחר."

הה

הה

השרשרת מתרופפת ומתארכת עם הזמן
רוברט פירסינג 1976 MDF

לצפיה ב-'תחפור קצת ברשת ותבדוק כמה חוליות אתה צריך'
תחפור קצת ברשת ותבדוק כמה חוליות אתה צריך
05/11/2018 | 15:47
38
גם אצלי החלפתי גגש אחורי מ 43 ל-48. השרשרת שקניתי מגיעה עם 118 חוליות והייתי צריך להוריד 6 חוליות
לצפיה ב-'העברת טסט'
העברת טסט
21/10/2018 | 14:39
1
102
אני צריך מוסך שיכין ויעביר את הEXC125 שלי טסט.
אני גר במודיעין ובמוסך החדש של עופר-אבניר אמרו שהם לא עושים את זה.
מישהו מכיר מקום הכי קרוב למודיעין?
תודה
לצפיה ב-'מוסך אופרוד בת"א של עופר יכין לך בכייף.'
מוסך אופרוד בת"א של עופר יכין לך בכייף.
23/10/2018 | 06:35
66
ואפילו על פי הידוע לי יעבירו לך את הכלי בעלות של סביב 300 ש"ח כחלק מהשרות.
שווה לטעמי.
לצפיה ב-'ראש העין- תל גזר '
ראש העין- תל גזר
14/10/2018 | 07:37
1
195
רכיבה ארוכה של 60 ק"מ. מתחיל מזרחית לראש העין בואכה נחל שילה ושביל ישראל עד לטרון.
6 שעות מתישות אבל האופנוע הזה עושה הכל. 
לצפיה ב-'אופנוע מצוין רב משימתי אכן כך בדיוק!'
אופנוע מצוין רב משימתי אכן כך בדיוק!
14/10/2018 | 19:58
62
לצפיה ב-'LS2 MX470 איך הקסדה?'
LS2 MX470 איך הקסדה?
11/10/2018 | 12:57
1
62
לצפיה ב-'קסדה טובה אך משקל לא חסר לה!! זה משמעותי מאד'
קסדה טובה אך משקל לא חסר לה!! זה משמעותי מאד
12/10/2018 | 19:16
52
והיא לא "קלה" כלל וכלל. על איזו עלות כוללת מדובר אם וכאשר תרכוש?
לצפיה ב-'רכישת שטח רגועה'
רכישת שטח רגועה
12/10/2018 | 18:05
3
136
אהלן. עם מי מטיילים ברכיבת שטח רגועה? - יש לי יאמהה XTZ660
מהיכן אתה גיל?
12/10/2018 | 19:28
45
לצפיה ב-'אם אתה מאזור המרכז אתה מוזמן להצטרף אלי '
אם אתה מאזור המרכז אתה מוזמן להצטרף אלי
14/10/2018 | 07:33
1
48
לצפיה ב-''
14/10/2018 | 20:00
8

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה