לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אופנועי שטח

ברוכים הרוכבים אל שטח המחייה האמיתי של המחוגבים,האצילים והחצילים,האפלים והידועים. 363 מזמין את כל שואבי האבק באשר הם,רוכבי אינדורו,מוטוקרוסרים,לוחכי שבילים או סתם פוזלים בתוגה לעבר השטח,אלה שחושבים שהם...ואלה שבאמת מחגבים להם בשטח כפולי או מרובעי הפעימות,הכנסו לחוות את ההווי היומיומי של רוכבי השטח בארץ (ובחו"ל..),להחליף חוויות ודעות,לחשוף ולשתף רעיונות חדשים מידע עדכני ועוד..... בואו ותהנו מחוויה יחודית ומיוחדת שמשלבת אופנוענות מא' עד ת', אחוות רוכבים,פעילות ספורטיבית,והנאה מהטבע,ענף שאין דומה לו הן בחוויה והן בתחושות ועוד לא הזכרנו את האדרנלין הממכר!!! רעיון הפורום נהגה ע"י יקירי הענף ומנהליו הראשונים חליל אבד רבו(הערבי) וירחמיאל קולרגול (אצילי יער שרווד המיתולוגי) כמקימי פולגז וממשיכי הדרך ב363,ועל כך נתונה להם תודתינו. את מקומם תפסו בשלהי 2004 גז ונעלם וMEXMEX חברנו במקסיקו שאליהם מצטרף בשלב מאוחר יותר אניגו החמוש בדו"ש. עם פרישת המקסיקני תפס את מקומו הנשמה הצהובה שכיהן בתפקיד מספר שנים מכובד. את גז ונעלם החליף ,שכנו YOE66 שביחד עם הנשמה  הצהובה תפסו אחריות על אחת הגזרות החמות באזורינו. עם פרישתם לנושאי החיים המרתקים האחרים,לא שכחו כמובן את עולם השטח. את מקומם תפס המחשמל 64. תודות גדולות לדורות. "אם תיכנס ותשתלב...תוכל גם אתה להיות....רוכב.."

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועי שטח

ברוכים הרוכבים אל שטח המחייה האמיתי של המחוגבים,האצילים והחצילים,האפלים והידועים. 363 מזמין את כל שואבי האבק באשר הם,רוכבי אינדורו,מוטוקרוסרים,לוחכי שבילים או סתם פוזלים בתוגה לעבר השטח,אלה שחושבים שהם...ואלה שבאמת מחגבים להם בשטח כפולי או מרובעי הפעימות,הכנסו לחוות את ההווי היומיומי של רוכבי השטח בארץ (ובחו"ל..),להחליף חוויות ודעות,לחשוף ולשתף רעיונות חדשים מידע עדכני ועוד..... בואו ותהנו מחוויה יחודית ומיוחדת שמשלבת אופנוענות מא' עד ת', אחוות רוכבים,פעילות ספורטיבית,והנאה מהטבע,ענף שאין דומה לו הן בחוויה והן בתחושות ועוד לא הזכרנו את האדרנלין הממכר!!! רעיון הפורום נהגה ע"י יקירי הענף ומנהליו הראשונים חליל אבד רבו(הערבי) וירחמיאל קולרגול (אצילי יער שרווד המיתולוגי) כמקימי פולגז וממשיכי הדרך ב363,ועל כך נתונה להם תודתינו. את מקומם תפסו בשלהי 2004 גז ונעלם וMEXMEX חברנו במקסיקו שאליהם מצטרף בשלב מאוחר יותר אניגו החמוש בדו"ש. עם פרישת המקסיקני תפס את מקומו הנשמה הצהובה שכיהן בתפקיד מספר שנים מכובד. את גז ונעלם החליף ,שכנו YOE66 שביחד עם הנשמה  הצהובה תפסו אחריות על אחת הגזרות החמות באזורינו. עם פרישתם לנושאי החיים המרתקים האחרים,לא שכחו כמובן את עולם השטח. את מקומם תפס המחשמל 64. תודות גדולות לדורות. "אם תיכנס ותשתלב...תוכל גם אתה להיות....רוכב.."
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'זו תמונה!'
זו תמונה!
18/01/2017 | 21:47
1
70
לצפיה ב-' מעולה. דן ,האם יש מידע או נתקלת בנושא ברשת שיש צפי'
מעולה. דן ,האם יש מידע או נתקלת בנושא ברשת שיש צפי
19/01/2017 | 10:24
36
לשינוי בדגמי ההונדה השנה(17) ,לדוגמא: בדגמי הX, בהפיכתם למוזרקים ובעלי 6 הילוכים או שזו רק משאת נשפותיהם של מי מאיתנו?
לצפיה ב-'עדיין יכול להיות רלוונטי?'
עדיין יכול להיות רלוונטי?
16/01/2017 | 12:53
5
191
עם
לצפיה ב-'עם מה'
עם מה
16/01/2017 | 20:02
33
לצפיה ב-'בטח'
בטח
17/01/2017 | 12:38
2
28
לצפיה ב-'במיוחד בתקופה הזו'
במיוחד בתקופה הזו
17/01/2017 | 15:40
1
32
לצפיה ב-'טעות! בקור הזה? רק לא בתקופה הזו!'
טעות! בקור הזה? רק לא בתקופה הזו!
18/01/2017 | 06:58
30
לצפיה ב-'בדרך כלל למרות החורף או כהגדרתו כחורף במידה ויש ימים'
בדרך כלל למרות החורף או כהגדרתו כחורף במידה ויש ימים
18/01/2017 | 12:16
67
שימשיים משך זמן מה של מספר ימים גם השטח מתייבש וסה"כ זו תקופה טובה לרכב.דווקא החודש הקודם(12) היה גשום במיוחד ואכן אני באופן אישי וחברי לא רוכבים במזג אויר שגרירי. תקופה זו מאד טובה לאזור המדבר ששם יורד גשם פעם ב.. והרבה פחות חם ובטח לא בוצי בכמות כמו באזור המרכז/צפון.
להכנס לספיישל טוב אחר כמה ימים שהתייבש זה אידיאלי של אחיזה.
לצפיה ב-'מברוכ גדול לפנג שאחרי כעשור החליף את הכחול בכלה (יותר) צעירה'
מברוכ גדול לפנג שאחרי כעשור החליף את הכחול בכלה (יותר) צעירה
13/01/2017 | 14:22
5
178
בצבע אחר, נפח אחר ופחות פעימות.
בהחלט אקזמפלר נדיר לרוכב שלחלוטין לא סובל מ"שדרגת".
החתן הביישן סרב להצטלם, אז קבלו את הכלה החדשה
לצפיה ב-'וואו! תמיד האמנתי שזו חתונה קתולית של זוג שנועד'
וואו! תמיד האמנתי שזו חתונה קתולית של זוג שנועד
13/01/2017 | 18:09
119
לחיות יחד עד כלות...

תתחדש פנג!
לצפיה ב-'תתחדש פנג'. doutsh תזכיר לו שמחכים להתרשמות'
תתחדש פנג'. doutsh תזכיר לו שמחכים להתרשמות
13/01/2017 | 18:36
60
לצפיה ב-' תודה רבה.'
תודה רבה.
14/01/2017 | 13:30
2
111
אכן כלה חדשה עם 42 שעות אמיתיות. (אופנוע שנת 2010)
חבר שהעמיד את האופנוע במשך שנים פשוט הציע הזדמנות שהיה קשה מאוד לסרב לה.
אני חייב להודות שזה ממש לא היה פשוט למכור את האופנוע אחרי למעלה מ 10 שנים.
הWR250F פשוט אופנוע סופר, סופר , סופר אמין.
תודה למאחלים.
לצפיה ב-'מעניין אם תתחבר טוב למכונה שונה לחלוטין ביחס לקודמתה'
מעניין אם תתחבר טוב למכונה שונה לחלוטין ביחס לקודמתה
15/01/2017 | 20:47
1
72
ועוד שהחזקת בה כ- 10 שנים, וואחד תקופה!!
נשמח לשמוע רשמים ותובנות.
בהצלחה
לצפיה ב-'בשמחה.'
בשמחה.
15/01/2017 | 22:05
26
לצפיה ב-'גב סלע ניצח את ראלי אקו אפריקה - איזה ילד ואיזו משפחה!'
גב סלע ניצח את ראלי אקו אפריקה - איזה ילד ואיזו משפחה!
14/01/2017 | 16:17
3
129
הנה מה שאמר עליו אולבלסטר הרוכב הוותיק שניצח בפעמיים הקודמות והפעם הגיע שני:
“I am 50 years old but today, with what this kid has done, took me 20 years more. I had no particular problems and he took me over 20 minutes. 
“It is incredible because I see his marks and on the jumps for example, I have to admit he goes further than what I can do. His trajectories are clean and he makes no mistakes in terms of navigation. It will be hard to fight with him.”
לצפיה ב-' כמו שצריך!!! מקצוען אמיתי ,כל הכבוד לו.'
כמו שצריך!!! מקצוען אמיתי ,כל הכבוד לו.
14/01/2017 | 18:41
29
לצפיה ב-'כבוד. '
כבוד.
15/01/2017 | 07:46
11
לצפיה ב-' כל הכבוד'
כל הכבוד
15/01/2017 | 16:13
58
בעיקר סחטיין ענק על הצוות שליווה אותו.
כן ירבו.

לצפיה ב-'שינויי יחסי העברה'
שינויי יחסי העברה
11/01/2017 | 22:05
18
89
אני לפני קניה של סט שרשרת וגלגלי שיניים.

מישהו יכול להסביר לי בקצרה: א- מהו הרעיון התיאורטי של שינויי מידות גלגש"ים על מנת לשנות יחסי העברה?
ו-ב: כיצד זה משפיע בפועל על הביצועים?

בנוסף, הבנתי שיש אפשרות גם עם כל סט נתון - גם "לשחק" עם אורך השרשרת (למשוך/לקרב קצת אחורה את הגלגל האחורי) ואז לשחק עם מידת בסיס הגלגלים... מישהו יכול גם על זה לשפוך קצת אור? גם מבחינה תיאורטית, וגם מבחינה מעשית בשטח האם מדובר בשינויי זניח או משהו מורגש?
לצפיה ב-'בוא נתחיל קודם מהשאלה אם יש בעיה כלשהי ביחסי ההעברה הנוכחיים'
בוא נתחיל קודם מהשאלה אם יש בעיה כלשהי ביחסי ההעברה הנוכחיים
12/01/2017 | 08:40
17
69
אמרת שאתה רוכב הרבה בכביש, ואני מניח שגם בשטח אתה כרגע לפחות יותר בשבילים זורמים.
אם זה באמת המצב, יחסי ההעברה המקוריים אמורים להתאים לך.
אם אתה רוצה יותר כח בזינוק על חשבון מהירות סופית, נהוג להוסיף שן או שתיים בגג"ש האחורי.
לצפיה ב-'אני כרגע בעיקר ברכיבות עירוניות. לא הרבה בין עירוני'
אני כרגע בעיקר ברכיבות עירוניות. לא הרבה בין עירוני
12/01/2017 | 10:01
16
54
ואני מקווה בקרוב לצאת יותר לשטח.
הייתי מעוניין בהסבר על הרעיון התיאורטי של שינויי יחסי העברה ושל שינויי מידת בסיס גלגלים ע'י משחק עם אורך השרשרת והמיקום של הגלגל האחורי.

האם יש צורך כרגע? אני לא יודע וגם אין לי נק' ייחוס כדי לשפוט אחרי שאשחק עם זה קצת יהיה לי מושג יותר טוב. מה שאני כן יודע זה שבפורומים ובקבוצות פייסבוק כולם מחליפים גלגל שיניים אחורי למידות הרבה יותר גדולות. היה לך בעבר את האופנוע wrr הזה?

לצפיה ב-'איך עובדים הילוכים אתה יודע?'
איך עובדים הילוכים אתה יודע?
12/01/2017 | 10:45
3
78
גיר של אופניים, אופנוע ומכונית עובדים על אותו העקרון - לקבוע כמה סיבובים עושה ציר היציאה מהגיר (במקרה של אופנוע זה הציר של הגלג"ש הקדמי) על כל סיבוב של ציר המנוע.
בהילוך נמוך, עבור כל סיבוב של המנוע ציר המוצא יעשה פחות סיבובים, כלומר כלי הרכב יסע יותר לאט אבל למנוע יהיה יותר "קל" לסובב אותו, ובהילוך גבוה זה יהיה הפוך.
היחס בין גלגלי השיניים באופנוע קובע את יחס ההעברה בין ציר המוצא מהגיר לציר הגלגל.
אם למשל אנחנו נמצאים בהילוך שעבורו על כל סיבוב של המנוע ציר גלגל השיניים הקדמי עושה שלושה סיבובים, ויש לנו גלגל שיניים קדמי 15 ואחורי 45 (כלומר על כל סיבוב של הקדמי האחורי עושה 1/3 סיבוב), נקבל בפועל יחס של 1:1 - על כל סיבוב של המנוע הגלגל יעשה סיבוב אחד.
והשורה התחתונה - היחס בין גלגל השיניים הקדמי לאחורי יגדיל או יקטין את יחס ההעברה של כל ההילוכים. יחס גדול יותר (קדמי קטן או אחורי גדול יותר) יגרום למהירות סופית קטנה יותר בכל הילוך והילוך, אבל מעט יותר כח בגלגל, ויחס קטן יותר יעשה את ההפך.
מאחר וגלגל השיניים הקדמי קטן יותר, כל שינוי של שן בו ישפיע יותר, בגדול שינוי שן אחת בקדמי יתן את אותו האפקט כמו שינוי של שלוש שיניים באחורי.
לדעתי שינוי של שן אחת (באחורי) לכאן או לכאן לא באמת יורגש והוא מיותר.
האם אתה מרגיש שחסר לך כח? חבל לאבד מהירות סופית בשביל להרוויח כח שלא תנצל.

לגבי שינוי בסיס הגלגלים, גם כאן לדעתי זה זניח. האופציה להזיז את הגלגל קדימה ואחורה נועדה לאפשר מתיחה קבועה של השרשרת לאורך כל חייה, גם כשהיא מתחילה להתבלות.

(מקווה שזה לא היה מבולבל מדי, ניסיתי לפשט מבלי להכנס למומנטים וכאלה)
לצפיה ב-'השפעה על הספידומטר'
השפעה על הספידומטר
12/01/2017 | 14:29
1
61
ב WRR שלי החלפתי גלג'ש אחורי ושרשרת מ 13/43
ל13/48 האופנוע באמת חזק יותר בשטח, אבל יש סטייה 
בקריאת הספידומטר, כמה זה חשוב? ואיך אפשר לכייל 
את הספידומטר?
לצפיה ב-'איזה הזיה, הספידומטר של הWRR מקבל קריאה מהגיר'
איזה הזיה, הספידומטר של הWRR מקבל קריאה מהגיר
12/01/2017 | 17:50
71
ולא מהגלגל כמו אופנוע נורמלי...
לא ברור לי למה זה טוב.
על השאלה אם זה חשוב רק אתה יכול לענות. זה חשוב לך?
אם זה רק לצורך טיפולים, אתה יכול ל"תקן" בראש או באקסל את הקילומטראז' שהוא מודד, כי הסטייה היא באחוז קבוע.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/01/2017 | 19:59
3
לצפיה ב-'ובנוסף לתשובה המפורטת של doutsh'
ובנוסף לתשובה המפורטת של doutsh
12/01/2017 | 15:06
11
73
לדו"ש כמו הWRR יש יחסי העברה ארוכים יחסית שמאפשרים מהירויות תלת סיפרתיות על כבישים בין עירוניים.
אם עיקר השימוש הוא בשטח, ובוודאי שטח טכני, עליות וכאלה יש הרבה הגיון לקצר יחסי העברה (ע"י הגדלת גג"ש אחורי): זה נותן יותר כח ושליטה במהירויות נמוכות, מוריד את הסיכון לכיבוי מנוע תחת עומס (stall), מקל על הנפת קדמי בתיקול מכשולים ובכלל הופך את האופנוע לשמח יותר.
כל זה במחיר של מהירות סופית איטית יותר, מנוע 'עסוק' במהירויות בין עירוניות וצריכת דלק גבוהה יותר.
בקיצור לשיקולך, הכל פונקציה של אופן השימוש.
לצפיה ב-'החלפות סטים של גלג"שים ב wrr. תשובה מלאה.'
החלפות סטים של גלג"שים ב wrr. תשובה מלאה.
12/01/2017 | 19:33
10
112
כל הכבוד ל doutsh על ההסבר המפורט.
ספציפית בנוגע ל wrr:
היה לי wrr במשך קצת פחות מ 4 שנים (מכרתי אותו לפני שנתיים).

אם אתה מעוניין "לרדת לשטח" מה שנקרא ולשפר את ההתנהגות של האופנוע הזה:
אז יש 3 סוגים של שדרוגים, לטעמי:
א: כאלו שיעלו לך הרבה כסף אך מבחינת ביצועים ייתנו לך מעט (שדרוגי אגזוזים ומחשבי הזרקה למיניהם).
ב: שדרוגים שיתנו לך הרבה מבחינת ביצועים אבל גם יעלו לך הרבה (שדרוגי מתלים).
ג: שדרוגים שיעלו לך קצת - אבל דווקא יתנו לך הרבה בשטח הן מבחינת ביצועים והן מבחינת ההתנהגות הכללית: וזה צמיגים + קיצור יחסי העברה.
כעת, היות וסט גלג"ש+שרשרת עולה פחות מסט צמיגים משובח: יוצא איפה שאין עוד אף "שדרוג" ב wrr שיעלה לך כה מעט וייתן לך כל כך הרבה, כמו קיצור יחסי העברה.

כסטוק האופנוע מגיע מאולם התצוגה עם יחס מקורי של 13-43. קרי גלג"ש קדמי 13 שיניים, ואחורי עם 43 שיניים.
היחס זה טוב אך ורק לדבר אחד וזה למהירויות שיוט במהירות תלת ספרתית בכביש מישורי. כל דבר אחר שתרצה לעשות בכביש, ובטח ובטח שאם תרצה לעשות משהו בשטח - תצטרך לקצר את יחסי ההעברה.
לא ברור למה ימאהה בחרו ביחס הזה (לא ברור גם למה בחרו בסט הצמיגים הבריטגסטון המזעזע שמגיע עם האופנוע כסטוק). כנראה מטעמים של תקנות רעש, זיהום אוויר וצריכת דלק... אם כי חובה לציין שאם תקצר את יחסי ההעברה לא באופן גס (עד 2 שיניים באחורי) צריכת הדלק תשאר בערך אותו הדבר כמו סטוק. מעבר לכך יתחיל שינויי בצריכת הדלק.

חשוב לדעת: ענייני משחקי גלג"שים הם סובייקטיבים ומשתנים מרוכב לרוכב. לעיתים מסיבות אובייקטיביות (כל אחד רוכב בסגנון שונה בתוואי שונה ועם סט צמיגים שונה), ולעיתים מסיבות סובייקטיביות לחלוטין (הבדלים של ציפיות ושל תחושות המשתנות מאדם לאדם). גם לך, ייקח זמן עד שתסגר על עצמך ותחליט מה אתה אוהב ומה לא... אלו הם דברים שבאים עם הזמן והנסיון.
יחד עם זאת, בגדול אפשר להגיד כך:

רוכבי wrr שמבלים זמנם בכבישים יותר מאשר בשטח: בד"כ ילכו על 13-44 או 13-45
רוכבי wrr ששימוש הכביש והשטח שלהם הוא זהה 50%-50% (או נטיית שטח קלה) ילכו על סט של 13-46 או 13-47
רוכבי wrr שרוכבים באופן ניכר בשטח יותר מאשר בכביש ילכו על 13-48 או 13-49
רוכבי wrr המעוניינים בטרקטור לרכיבת שטח כמעט בלעדית, "לא עולים על כבישים" ומוכנים לוותר לחלוטין על הוורסטיליות של ה wrr : ילכו על 13-50 וצפונה.
עם ה chain guide המקורי ניתן לשים גלג"ש אחורי של 52 שיניים, מקסימום. אך אם מסירים או משנים את ה chain guide למשהו אחר אילתורים ואפטרמרקט וכו': אפשר לשים גלג"ש אחורי אפילו של 54 שיניים.

2 הערות:
א- כשמשנים יחסי העברה ומגדילים גלג"שים: מן הסתם צריך גם להחליף שרשרת לאחת ארוכה יותר.
ב- שים לב בכל הדוג' שנתתי פה שמרתי על גלג"ש קדמי במידה של 13 שיניים. בגדול ניתן לשנות גם גלג"ש קדמי (ה wrr יקבל גלג"שים קדמיים במידות 12T 13T 14T).
להקטין גלג"ש קדמי ל 12 שיניים - לחלוטין לא מומלץ. באופן כללי לא מומלץ להקטין גלג"שים קדמיים באופנועים. יש לא מעט סיבות ועם ה wrr אף באופן ספציפי כי ה wrr "סובל" מ chain slider שנשחק מהר והשרשרת עלולה להתחיל לכרסם בזרוע בשלדה. גלג"ש קדמי של 12T (כמו גם כיוון מתלים וסאג לא נכון ו/או העמסת יתר ציוד מאחורה ו/או אי שמירה על מתח נכון של השרשרת ב wrr) יכול להאיץ את התהליך.
בנוגע להחלפה לגלג"ש קדמי של  14T: יש יתרונות. גם מהבחינה של הארכת אורך חיי השרשרת, וגם מהבחינה של "הרחקת" השרשרת מה chain slider (כמו שכתבתי: ה chain slider בימאהה wrr הוא בעייתי. הוא נשחק מהר ואין מותג שמייצר חלק כזה אפטרמרקט למיטב ידיעתי. לכן תמיד מומלץ לעקוב אחרי העיניינים בעת ניקוי שימון שרשרת + לקנות חלק אחד רזרבי לשים במגירה ולהחליף במידת הצורך לפני שהשרשרת תתחיל לכרסם בשלדה!!. יש כאלו שאפילו מחליפים chain guide כל 7-8 אלף ק"מ, לפני שמגיע להם לשלדה. בכל מקרה גלג"ש קדמי מוגדל מן הסתם "ירחיק" את השרשרת מעט מה chain slider ורק יועיל כנגד התרחיש הזה.)
בנוסף גם בגלל שלהחליף גלג"ש קדמי זה משהו די פשוט: יש אנשים שמשתמשים בכך על מנת להוסיף גמישות לתנאי רכיבה משתנים. יענו: הם רוכבים בכביש עם 14-49 למשל. וכמגיעים לשטח או מגיעים לשטח קשה/טכני: שולפים את הגלג"ש 13T מהתיק שלהם ומחליפים. ואז יש להם 13-49 להתמודד עם השטח הטכני. כמובן שאנשים שעושים דברים כאלו צריכים להיות אנשים שיודעים לעבוד ולהחליף גלג"שים ולמתוח שרשראות בשטח כשעייפים וכשחשוך ולא להתעצל. אם תבחר באופציה הזו - רק קח בחשבון שכדי להכניס גלג"ש קדמי 14T תצטרך להחליף את המגן גלג"ש קדמי הסטוק - באחד אפטרמרקט (פתוח ומאוורר יותר שיוכל לקבל את הגלג"ש הקדמי המוגדל. כי המגן הסטוק לא מקבל.) כמובן שבשום פנים ואופן לא להסיר מגן גלג"ש קדמי ולא לשים כלום במקום - זה דבילי לחלוטין, גם אם אתה טיפוס שרוכב עם נעליים עם שרוכים, וגם אם לא.

בנוגע לסטיה בספידומטר ובמד המרחק: היא אכן קיימת והיא אכן תגדל אם תבצע שינויי גלג"שים. יש פתרונות אני פשוט עייף אין לי כבר כוח לכתוב אני כותב כבר חצי שעה... מחר יום שישי אם יהיה לי זמן אני אתייחס לזה.

לצפיה ב-''
12/01/2017 | 20:16
5
לצפיה ב-'סחטיין'
סחטיין
12/01/2017 | 22:10
15
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההרחבה המפורטת. כמדומני יש רכיב'
כל הכבוד על ההרחבה המפורטת. כמדומני יש רכיב
12/01/2017 | 22:51
6
78
המקזז את הטעות באיביי. אני אנסה גם להזכר.כאגב, לדעתי יחס ל- 47 שן מאחור יהיה טוב.
לצפיה ב-'איזו טעות יש באי ביי?'
איזו טעות יש באי ביי?
13/01/2017 | 08:27
26
לצפיה ב-'רכיב הניתן לרכישה באיביי שמקזז את הטעות של הקריאה בגיר'
רכיב הניתן לרכישה באיביי שמקזז את הטעות של הקריאה בגיר
13/01/2017 | 11:10
4
56
זו כוונתי.היה לי חבר מהעמק (טבעון) שהיה באמתחתו הנ"ל.
לצפיה ב-'קומבו של 13-47 ו 13-48 אכן נחשבים הכי פופולרים ב wrr'
קומבו של 13-47 ו 13-48 אכן נחשבים הכי פופולרים ב wrr
13/01/2017 | 13:52
3
65
אני זוכר פעם היה סקר באחד הפורומים או בקבוצה בפייסבוק בארה"ב, ובערך חצי מהממשתתפים היו עם 13-47 ו 13-48.
אבל לא צריך להתייחס לסקרים כאלו. חוכמת ההמונים לא משחקת פה תפקיד תמיד יהיה אחד שרק 13-45 מתאים לו, ואדם אחר שרק 13-52 מתאים לו.

בקשר לסטיה: החיישן של הספידמומטר ב wrr אכן נמצא בגיר ומשם שולח נתונים לתצוגה.

אין לי מושג למה המהנדסים בימאהה עשו זאת כך... הרי אפילו ה- wrf450 אני יודע שהוא מקבל נתוני ספידומטר מהגלגל... ו- wrr זה הרי אופנוע שברור שהמשתמשים יחליפו צמיגים וגלג"שים.
אולי חברים אחרים פה יוכלו להסביר מה היתרונות של חיישן ספידומטר שממוקם בגיר במקום בגלגל. אני אישית כאמור באמת לא מבין את הקטע הזה.

בנוסף, כמו בהרבה אופנועים (בטח יפנים) וגם במכוניות בוודאי נתקלת בזה: בתוכנה של התצוגה עצמה, יש קידוד של סטייה built in בספידומטר. זו סטיה מובנית שמגיעה מהפקטורי! מהיצרן!
מדובר על סטיה בספידומטר בלבד, של בין 7 עד 8 אחוז כלפי מטה. (אם אני לא טועה המספר המדוייק הוא 7.7 אחוז. לצורך העניין בוא נאמר 8 אחוז)
חשוב לציין: הקילומטראז' הוא מדוייק (כל עוד כאמור רוכבים עם צמיג אחורי ועם גלג"שים 13-43 סטוק) רק הספידומטר "משקר".
זאת אומר שאם תסע על 100 קמ"ש בתצוגה - בפועל המהירות האמיתית שלך תהיה 8 אחוז פחות: 92 קמ"ש.
ואם תסע ככה שעה שלמה - מד המרחק יהיה מדוייק ויראה שעברת 92 ק"מ.

כאמור, כשמשנים מידות צמיג אחורי וכשמשנים גם גלג"שים - החיישן ספידומטר שממוקם בגיר "לא יודע" את זה... ומעביר לך נתונים שקריים אל התצוגה! יוצא שגם מד המרחק "ישקר" + וגם תוסיף עוד 8 אחוז סטייה מובנית/קבועה בתצוגת הספידומטר.
לדוג':
אם שיניתי גלג"שים (כבר אני לא במידת סטוק) וכעת יש לי 5 אחוז סטיה:
אז כשאני רוכב על 100 קמ"ש בתצוגה - בפועל המהירות שלי תהיה 5+8 = 13% פחות: קרי המהירות שלי בפועל תהיה 87 קמ"ש.
ואם אני ארכב ככה שעה שלמה - המד מרחק כעת גם הוא "ישקר" ויכתוב לי שעברתי רק 95 ק"מ.

אז מה אפשר לעשות:
דבר ראשון- אפשר לקנות רכיב אלקטרוני (80 דולר בערך) שמתלבש בין התצוגה - לבין החיישן ספידומטר שממוקם כאמור בגיר... והרכיב הזה ישנה את קצב הפולסים שנשלחים מהגיר לתצוגה.
למשל:
12oclocklabs SPEEDODRD
או Speedo Healer V4.0
אבל חשוב לזכור!! הפער הבילט אין (הסטיה בתוכנה שמגיעה כבר מהמפעל ומקודדת מראש בתוך יחידת התצוגה) - הפער הזה של 8% עדיין יישמר!
זאת אומרת שאם אתה רוכב עם גלג"שים לא במידת סטוק וכעת יש לך סטייה גם בספידומטר וגם בקילומטראז' - אתה תצטרך לבחור:
או להתקין את הרכיב הזה ולתקן את הספידומטר ולהשאיר את הקילומטראז שגוי (בד"כ כאלו שרוכבים הרבה בכביש עושים כך),
או להתקין את הרכיב ולתקן את הקילומטראז' - אך להשאיר את הספידומטר שגוי (בד"כ אלו שמבלים יותר בשטח עושים כך),
או להתקין את הרכיב ולתקן "באמצע"... ואז תהיה לך סטייה קטנה של ספידומטר 4% כלפי מעלה, ובקילומטראז' תהיה סטייה קטנה של 4% כלפי מטה.

אופציה נוספת: להתקין שעון תצוגה חלופי אפטר מרקט trail-tech vapor וכו'. שאלו כבר מגיעים עם חיישן אפטר-מרקט חלופי כבר בתוך הקיט, ושאתה תרכיב בעצמך על הגלגל ותבתצע קריאות מדוייקות. כמובן שזה עסק יקר.

מקווה שהסברתי את עצמי כראוי. לא ממש ערכתי את התשובה כי אין לי זמן, כתבתי כאילו אני מדבר.

אתה יכול להשתמש בלינק הזה: במחשבון באתר הזה: כדי לחשב את הסטייה הסופית שקיימת אצלך - ושנגרמת כאמור גם משינויי הגלגשי"ם שעשית + שינוי צמיג אחורי + כאמור יש להוסיף על הכל  סטייה מובנית של 7.7% בתוכנה של יחידת התצוגה שמגיעה מהמפעל:

לצפיה ב-'אני מאד מורשם מהתשובה two times זה חצי ניק אדום'
אני מאד מורשם מהתשובה two times זה חצי ניק אדום
13/01/2017 | 14:43
2
53
באמת מתרשם מאד על ההשקעה שלך . יש דבר מה שאיני מצליח להבין.
הרי הקריאה בגיר אז כמו שהסברת נאמר ויש קיזוז 8 אחוז כלומר קיזוז מובנה.
עכישו שדרגתי את הגג"ש האחורי הגברתי את הסטיה בעוד 11 אחוז כי היחס בין 13:43 ו-13:47 יוצא כמדומני 11 אחוז בנוסף.
איך ניתן להתגבר על זה? זה גם משפיע על סך הק"מ שהאופנוע עובר בנוסף על פי מה שאני מבין או שאני טועה?
איך מתבצע תיקון אמצע,אני מסתקרן. בכלל איך אני מבצע הלכה ולמעשה את בחירתי (לא הכי הצלחתי להבין). 
אם אני מנסה לחשוב מדוע הקריאה בגיר אני חושב שזה סוג של טכנולוגיה שהוחלט ליישמה בכלי זה, דאז שיצא ככלי טכנולוגי מתקדם (ירוק לסביבה/מוזרק) שאין כבלי קישור ומערכת שיכולה להפגע גם באמינותה לאורך הזמן חוץ מגופי סביבה בגלגל הקדמי.
תמיד יהיה משמח לשמוע עוד דעות כמובן.
לצפיה ב-'איפה אני ואיפה הניקים האדומים פה'
איפה אני ואיפה הניקים האדומים פה
13/01/2017 | 15:28
1
66
אני לא מגיע להם לקרסוליים.
על ה wrr ספציפית יש לי קצת ידע כי החזקתי את הדגם כמה שנים טובות, ופירקתי אותו לחלוטין והרכבתי אותו מחדש כמה פעמים.

יוצא אות מהחיישן בגיר. מגיע ליחידת תצוגה. ביחידת תצוגה - המד מרחק מוצג לך "כפי שהוא", בדיוק כפי שהתקבל האות, ללא עיוות או הוספה כלשהי.
מנגד, בתצוגת ספידומטר - בוצע תכנות "שקרי" שהוסיף סטייה מובנית קבועה של 7.7 אחוז. (או 8 אחוז כפי שעיגלתי).

שים לב: בגלל שהחיישן מבצע את הקריאה מהגיר ומשם הוא שולח את האות - תהיה לך סטייה במד מרחק אך ורק אם תשנה את מידת צמיג אחורי ומידת גלג"שים.
אך אם תרכב עם צמיג וגלג"שים במידת סטוק - אז לא תהיה לך סטייה במד מרחק.

כאשר האות מגיע מהגיר אל יחידת התצוגה - בתוך יחידת התצוגה (בתכנות שלה) מתבצעת הוספה "שקרית" של סטייה נוספת של 7.7 אחוז (בוא נאמר לצורך העניין 8 אחוז כמו שכתבתי בתגובה מעל) אך ורק בתצוגה של הספידומטר.
אני חוזר: רק התצוגה של הספידמוטר מתוכננת להציג מידע "שקרי".
התצוגה של האודומטר (של המד מרחק) מציגה כרגיל נתונים "אמיתיים" ללא שום עיוות בתוכנה - בדיוק כפי שהמידע מתקבל מהחיישן שכאמור ממוקם בגיר.

הבעיה היא שכאשר משנים מידות גלג"שים ומידות צמיג אחורי - אז החיישן שבגיר מוסר לך מתחתחילה מידע לא מדוייק למד מרחק, ועל זה עוד יש לך את התכנות השקרי שמוסיף עוד סטייה של 8 אחוז לתצוגת הספידומטר.

בדוג' שנתת 13-47 (בוא נאמר שהצמיג שלך עדיין סטוק) - אם אני משתמש במחשבון הזה:

אני רואה שיש לך סטיה של 8.5 אחוז כלפי מעלה שנובעת משינויי הגלג"שים.
הסטיה הזו תופיע לך במדידות של מד המרחק שיציג ערך שקרי בסטיה של 8.5 אחוז.

ובנוסף בתצוגה של הספידומטר תהיה לך סטיה של 8.5 אחוז פלוס בנוסף עוד הסטייה המובנית (המתוכנתת הקבועה) של 8 אחוז: קרי סה"כ סטייה של 16.5 אחוז.

כשאתה קונה את הרכיב הזה SPEEDODRD למשל - הוא מתלבש "באמצע הדרך" בין החיישן בגיר, לבין יחידת התצוגה - ומשנה את קצב הפולסים שהחיישן בגיר שולח לתצוגה.
ואז אתה יכול לכוונן / "למחוק" את הסטייה של תצוגת המד מרחק, או את הסטייה של תצוגת הספידומטר - אבל לא את שניהם ביחד! בין שניהם תמיד יהיה פער של 8 אחוז, שהוא קבוע ומתוכנת (מקודד) ביחידת התצוגה עצמה, זה בכלל לא קשור לרכיב הזה SPEEDODRD  או למיקום של החיישן.

האופצייה של :תיקון באמצע":
בדוגמא שלך, שכביכול יש לי סטיה סופית של 8.5%+ בתצוגת המד מרחק,
ו-סטייה סופית של 16.5%+ בתצוגת הספידומטר,
אני מבצע עם ה SPEEDODRD תיקון בפולסים של 12.5%- (מינוס! 12.5%)
ואז נשארת לי סטייה קטנה של 4% כלפי מעלה בתצוגת המד מרחק, וגם סטייה קטנה של 4% כלפי מטה בתצוגת הספידומטר.

לצפיה ב-'ברור תודה על ההסבר. הנה הרכיב אני זוכר שהוא היה חיצונית'
ברור תודה על ההסבר. הנה הרכיב אני זוכר שהוא היה חיצונית
13/01/2017 | 18:35
34
קצת נראה אחרת לפני שנים .העיקר שעושה את העבודה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/01/2017 | 20:01
4
לצפיה ב-'נתון משקל האופנוע על ידי היצרן'
נתון משקל האופנוע על ידי היצרן
11/01/2017 | 15:05
8
108
מסקרנות בלבד,
האם כאשר היצרן מצהיר על משקל מוצהר. האם זה כולל את הצמיגים שעל האופנוע?
מבדיקה שעשיתי בעבר ראיתי שיש הפרשים לפעמיים של כ 800 גרם בצמיג הקדמי, מניח שבאחורי ההפרש זהה או אפילו גדול יותר.

אז אם אני יצרן אופנועים ורוצה להציג חידוש ושוני, מספיק להחליף מצבר לליטיום וצמיגים אחרים ויכול להיות שהורדתי במשקל האופנוע כ 3+ קילו, ללא שינוי הנדסי וללא יתרון תחרותי אמיתי?
לצפיה ב-'+ 40 PSI הליום בצמיגים'
+ 40 PSI הליום בצמיגים
11/01/2017 | 16:35
4
44
לצפיה ב-'אקטיב... 40 PSI הליום שוקלים יותר מ 13 PSI הליום...'
אקטיב... 40 PSI הליום שוקלים יותר מ 13 PSI הליום...
12/01/2017 | 08:13
3
30
לצפיה ב-'|כן צודק. בטח אם דוחסים אותו עד שהוא נהיה נוזלי'
|כן צודק. בטח אם דוחסים אותו עד שהוא נהיה נוזלי
12/01/2017 | 08:24
25
לצפיה ב-'עזוב אותו, הוא מתמחה ב Virtual machines, לא בפיזיקה אמיתית'
עזוב אותו, הוא מתמחה ב Virtual machines, לא בפיזיקה אמיתית
12/01/2017 | 08:33
1
21
לצפיה ב-'אצלי השלם גדול מסך חלקיו, זה פנטסטי'
אצלי השלם גדול מסך חלקיו, זה פנטסטי
12/01/2017 | 09:09
24
לצפיה ב-'מעניין ורלוונטי מאוד מבחינת שיפור תגובת מנוע וביצועי מתלים'
מעניין ורלוונטי מאוד מבחינת שיפור תגובת מנוע וביצועי מתלים
12/01/2017 | 16:40
45
ואכן ישנה שונות מאוד גדולה בין היצרנים והדגמים.
דוגמא להמחשה- התנהגות כלי באספקטים הנ"ל עם בוץ בין הקוביות לעומת בלי.
באופן כללי- לא רק יצרני הצמיגים, אלא גם יצרני האופנועים קמצנים בהנגשת נתונים. נתוני הגיאומטריה של הכלים למשל שהיו יכולים לשפוך הרבה אור על התנהגות ובחירה נכונה בהתאם לאופי הרכיבה.

לצפיה ב-'באחד האתרים= tumpertalk מצאתי שרשור על משקל'
באחד האתרים= tumpertalk מצאתי שרשור על משקל
13/01/2017 | 11:19
1
44
צמיגים . בהחלט קיימים הפרשים במשקלים.
לצפיה ב-'מדליק , תודה.'
מדליק , תודה.
15/01/2017 | 13:22
5
לצפיה ב-'רק למי שהיה ממש בעניינים בתחילת שנות ה-90.'
רק למי שהיה ממש בעניינים בתחילת שנות ה-90.
12/01/2017 | 16:46
4
144
בספק אם יש כאן אחד שיידע לשים לב לדקויות.
אבל,שיהיה...
בטח תהנו.

לצפיה ב-'הבל הבלים'
הבל הבלים
12/01/2017 | 16:58
34
לצפיה ב-'אין על שתי פעימות במוטוקרוס'
אין על שתי פעימות במוטוקרוס
12/01/2017 | 19:28
29
לצפיה ב-' מצוין. אופנוע בן 21 שנה ונותן נותן. מה הדקויות'
מצוין. אופנוע בן 21 שנה ונותן נותן. מה הדקויות
13/01/2017 | 11:13
1
65
ככה בקטנה...
לצפיה ב-'היום היו מצלמים עם DRONE'
היום היו מצלמים עם DRONE
14/01/2017 | 02:47
23
לצפיה ב-'האם זו מגמה? עם 1000++ כלי אנדורו בשנה'
האם זו מגמה? עם 1000++ כלי אנדורו בשנה
10/01/2017 | 09:40
26
130
שנמכרו פה מחד ובמקביל הוזלה משמעותית של המון דגמים גם בכביש וגם בשטח אני תוהה האם זו מגמה שרק תגביר את עצמה או שזה סוג של אנומליה בבשוק הדו"ג?

זקני הפורומים זוכרים את הדיונים אודות הכמויות שנמכרות בארה"ב וההשפעה של הכמויות על המחיר... האם זה מה שמתחיל לקרות כאן?
יותר אופנועים נמכרים, המחירים יורדים כיוון שליבואנים ולמפיציםיורדות העלויות התפעוליות היחסיות, התחרות רבה, המחירים יורדים והופכים בתורם את האופנועים לנגישים יותר לאוכלוסיה, שבתורה קונה יותר וכן הלאה...

האם זו מגמה? האם זה ימשיך?
לצפיה ב-'הנחת כמות יכולה להסביר את ההנחה רק אצל חלק מהמותגים'
הנחת כמות יכולה להסביר את ההנחה רק אצל חלק מהמותגים
10/01/2017 | 11:52
81
אצל האחרים זה אולי ניסיון לפתח את הסגמנט הזה.
לצפיה ב-'גז השאלה שלך במקומה ומעניינת.'
גז השאלה שלך במקומה ומעניינת.
10/01/2017 | 15:31
69
כמו שלי נראים פני הדברים זו לא אנומליה אלה מגמה והיא דיי מורגשת ממשית גם בסך כמות הכלים כפי שציינת וכן בהיבט עלות. הרי בפועל המון מותגים יוצרים תחרות היות וללקוח יש עליה משמעותית ביכולת לבחור. בנוסף, היות והתחרות הזו קיימת כי המוצר יותר ממשי לרכישה עקב עלותו שירדה התחרות עוד עולה מדרגה. עליה זו תורמת אף היא לסוג של מדרגה נוספת במבצעים משמעותיים בעלות הסופית.בפועל על שני דושי'ם לדוגמא ה WRR והדרוזי יש תחרות כך שהורדת מחיר לאחד יתכן ובהחלט תהיה זרז לירידה בדגמים מתחרים. הרי מי שקנה ב 41K שח' ימהה שכזה לפני כחצי שנה יהיה מחויב לסגל עצמו לשוק שמחירו ירד ב 13 אחוז בערך.אתה גם מוסיף שזה קיים בשוק כלי הכביש ולכן התאור המקיף של דבריך מייצר לי סוג של נטייה מחשבתית שזו מגמה. נשמע עוד דעות. מאד מעניין...
לצפיה ב-'גם 1000 כלים לכלל השוק זה לא מספיק כדי לייצר איזה '
גם 1000 כלים לכלל השוק זה לא מספיק כדי לייצר איזה
10/01/2017 | 17:48
6
100
לחץ מחירים על היצרן
ואם כך היה הדבר, המפתיע הוא שדווקא הנמכרים ביותר הם גם היקרים ביותר
מ.ש.ל

לצפיה ב-'יש לתופעה גם צדדים שליליים במדינה קטנה כמו שלנו'
יש לתופעה גם צדדים שליליים במדינה קטנה כמו שלנו
10/01/2017 | 18:06
3
44
לצפיה ב-'מה הכוונה בצדדים שליליים , תוכל לפרט?'
מה הכוונה בצדדים שליליים , תוכל לפרט?
11/01/2017 | 06:13
2
26
לצפיה ב-'סינגלים יותר טחונים, יותר חיכוך עם משתמשי שטח אחרים'
סינגלים יותר טחונים, יותר חיכוך עם משתמשי שטח אחרים
11/01/2017 | 08:07
1
101
וכל אלה יאיצו את תהליך ההדרה שלנו מהשטח.
כבר קורה ל4X4 - האם שמעתם למשל שנחל שורק נסגר לתנועת כלי רכב מנועיים בקטע שמזרחית למפעל המלט? - כן כן, האוטוסטרדה הידועה לירושלים נסגרה עם שער.

לצפיה ב-'צריך להגן על החיות שהצליחו להמלט מדריסה של הרכבת בדרכן'
צריך להגן על החיות שהצליחו להמלט מדריסה של הרכבת בדרכן
11/01/2017 | 08:51
74
לשתות את מי הביוב של הנחל...
לצפיה ב-'אקטיב מדוע דווקא הם משמשים כמדד הרי תחרות יש גם'
אקטיב מדוע דווקא הם משמשים כמדד הרי תחרות יש גם
11/01/2017 | 06:19
55
בינם ובין האחרים. הם לא נחים על הזרים האמן לי בטח בקטומים בצבע התפוז..
ומה בין האחרים עצמם לדוגמא -אבניר/ מטרו בדו"שים?
או מטרו הונדה CRFL ו-KLX.
תסתכל על אופנועי SWM שנכנסו לשוק בפחות מ 50K ומהווים אלטרנטיבה טובה
ולאינדורו  קל, יש לך AJP שמתחרה בפנטיק(להבנתי אותו מנוע).
מה בין TM לבטא, או שרקו? כל אלה כאמור מס' דוגמאות של השטח .
בנוסף גז מציין שזה גם בתחום הכביש.
לצפיה ב-'לחץ על היצרן הוא לא העניין... עלות המכר פר אופנוע'
לחץ על היצרן הוא לא העניין... עלות המכר פר אופנוע
11/01/2017 | 08:14
67
פוחתת ככל שכמות האופנועים הנמכרים עולה. עלות התקינה מתחלקת על יותר עסקאות, עלות אחזקת וניהול המחסן, שיווק, שימור לקוחות, יותר חלפים, יותר אקססוריז, בקיצור נפח הכסף גדל משמעותית... לכן יכול להתבטא בגמישות יחסית.

לגבי רמות המחיר... ובכן... שניצלים כבר אמרנו?
לצפיה ב-'לפני שמדברים על המשך המגמה אולי צריך לשאול מה גרם לבום הזה?'
לפני שמדברים על המשך המגמה אולי צריך לשאול מה גרם לבום הזה?
10/01/2017 | 18:27
16
111
הורדת מחירים בלבד? האם כל מי שגדל דרמטית באמת הוריד מחירים?
בנוסף יש גם צירוף מקרים של מספר דגמים חדשים לגמרי ומתקדמים יחסית לקודמיהם, ו\או דגמים שהיו חסרים בשוק.
מה עם השפעות שוק מימון הרכב? קונים אופנוע בתשלומים היום?
ובנושא קשור: איך מביאים את ה1100 רוכבים החדשים האלה לכאן?..
לצפיה ב-'תפוז - פלטפורמה בדעיכה '
תפוז - פלטפורמה בדעיכה
11/01/2017 | 07:26
15
83
הפייסבוק נגיש יותר ולא סתם יש שם קבוצות כמו טייסת אנדורו עם 4000 חברים
לצפיה ב-'ברור, דנו על זה 100 פעם. אני שואל מה כן אפשר לעשות.'
ברור, דנו על זה 100 פעם. אני שואל מה כן אפשר לעשות.
11/01/2017 | 07:54
6
29
לצפיה ב-'זה לא כל כך תלוי בנו... זה יותר תלוי בתפוז ולא נראה שהם בכלל'
זה לא כל כך תלוי בנו... זה יותר תלוי בתפוז ולא נראה שהם בכלל
11/01/2017 | 08:10
5
76
בעניין.
  • הממשק וחוויית המשתמש מיושנים ומסורבלים מאד יחסית לחלופות שקיימות היום
  • המודל העסקי של להתיש את מעט המשתמשים שעוד מוכנים לבוא לכאן עם פרסומות קופצות באלימות והגדילו ועשו ושמו וידאו שאי אפשר לבטל.
יש מקום לפורומים מקצועיים בעולם הזה, ראהstack overflow או עשרות פורומים מקצועיים אחרים, מה הם יכולים לעשות? (דעתי ודעתי בלבד)
  1. שדרוג הממשק, mobile first, ידידותי, single page responsive application מבוסס אנגולר / ריאקט שיאפשר חוויית משתמש דומה למה שמשתמשים רגילים היום ובאמצעים שהם רגילים להם (קרי, טלפון)
  2. הפורום הוא מאגר ידע עצום, יש בו שנים רבות של ידע אנושי לא רע בכלל, אבל החיפוש בו בלתי אפשרי, חיבור elastic search למאגר המידע הזה והנגשת המידע בצורה פשוטה ויעילה יביא ערך רב שאין לקבוצות בווצאפ או בפייסבוק
  3. שינוי המודל העסקי... אני בטוח שהמודל הקיים בקושי מניב תוצאות, הפרסום הוא גס, אלים ולא מתאים לאופן שבו מפרסמים היום.
  4. ואם לא שינוי המודל אז לפחות שכלול שלו, המשתמשים לא רוצים שתדחפו להם באלימות תוכן שלא קשור לקונטקסט בו הם נמצאים, יש הרבה תשתיות להמלצות תוכן ותוכן ממומן שאינן כל כך אלימות כלפי המשתמשים
  5. אינטגרציה לכל צורות המדיה האחרות, שיתופים מפייסבוק, ווצאפ, מסנג'ר ישירות לפורום
זה מה שאני הייתי עושה אם היה מעניין אותי להציל את הפורומים.
אבל אני לא בטוח שהם רוצים ו/ או יכולים היום...
לצפיה ב-'מסכים עם כל מה שכתבת, בעיקר לגבי תפוז מובייל המחריד'
מסכים עם כל מה שכתבת, בעיקר לגבי תפוז מובייל המחריד
11/01/2017 | 08:56
1
65
ואגב פטנט שעלה פה לנטרל את פרסומות הוידאו בפיסי זה לסגור ולפתוח (פעם ועוד פעם אם צריך) את הפוסט.
פיתרון רדיקלי זה לעבור פלטפורמה, אבל קטונתי מלהגיד עד כמה זה ישים.
אבל גם בהינתן הפלטפורמה המחורבנת של תפוז יש לנו עדיין יתרון על הפייסבוק באיכות הידע וביכולת לנהל דיון על נושא ספציפי בשרשור יעודי.
אם נדאג להפנות לפה רוכבים אחרים, בין עם פנים אל פנים או דרך מדיות אחרות יש מצב שחלק ישארו בזכות היתרונות הנ"ל.

לצפיה ב-''
11/01/2017 | 21:37
2
לצפיה ב-'אם יהיו בפורום אותו מספר משתמשים כמו בקבוצות הפייסבוק'
אם יהיו בפורום אותו מספר משתמשים כמו בקבוצות הפייסבוק
11/01/2017 | 12:03
1
63
עם אותו התוכן \ שאלות \ וויכוחים, לא יהיה טעם להיכנס לפורום תפוז. מה יהיה ההבדל? הממשק? שכ 2000 שנות אור אחורה משאר הרשתות החברתיות בדגש על פייסבוק.

תשאירו את הפורום ככה, זו הסיבה היחידה שהוא שורד.
זו היחודיות שלו.
לצפיה ב-'לא אותם משתמשים, אבל חסרים פה כמה אושיות עבר, שלא לומר'
לא אותם משתמשים, אבל חסרים פה כמה אושיות עבר, שלא לומר
11/01/2017 | 12:15
69
פיגורות, חברים שעדיין רוכבים וכותבים, כמו און דל מח, מקסמקס, הטוחן עם המכנסיים הקרועות והביצים בחוץ, סביו וג'וני, אביעד, נשומהלה ועוד
חלק כותבים בפלטפורמות אחרות  ורק קוראים פה מדי פעם

לצפיה ב-'הממשק של תפוז בנייד שזה הבסיס המינימאלי שאפשר לבקש'
הממשק של תפוז בנייד שזה הבסיס המינימאלי שאפשר לבקש
11/01/2017 | 21:36
39
הוא on the face בעדינות אני עוד מתנסח. כמה דיברו על הממשק ועל שינוי יכולת האפליקציה להיטיב עם הגולש אבל בפועל המצב פשוט בלתי מתקדם לחלוטין. כל אדם בא לבית קפה או נוסע ברכבת או ברכב עם חבר רוצה לתת גלישה קטנה להגיב וואלה חצי  צליחת תעלה צריך לעבור על מנת להכנס לאפליקציה ועד שהיא מגיבה ופרסומות שנכנסות לא ניתן לצאת מזה מייאש ומתיש .הגולש מתעייף להכנס  העסק לא עובד לו לא זמין לו האפליקציה כה עייפה ולא מתקדמת ושלום הלאה. אחר פעם פעמיים הוא גם לא חוזר וחבל.
בינתיים זה המצב ועם כל זה יש המון איכות בפורום הזה ועוד בהמון אחרים התפוז. אני מנסה לראות את מה שיש נכון שהיינו רוצים יותר ואולי יהיה בינתיים אני נהנה מכל מי שכאן .
לצפיה ב-'מיכה זוכר את המפגש שלו עם אחד מה"טייסת אנדורו" עלאק '
מיכה זוכר את המפגש שלו עם אחד מה"טייסת אנדורו" עלאק
11/01/2017 | 08:48
7
42
לצפיה ב-'לאט לך אקטיב. לא מתאים להשמיץ קבוצה שלמה בגלל רוכב אחד'
לאט לך אקטיב. לא מתאים להשמיץ קבוצה שלמה בגלל רוכב אחד
11/01/2017 | 09:06
6
113
רק נסביר שמדובר בהתקלות עם רוכב הסובל מפער בלתי נתפס בין ההערכה העצמית לבין היכולות האמיתיות - סינדרום ידוע בקרב אנשים שתמיד רוכבים עם אותם חברים.
אני בטוח שיש בקבוצה ההיא אחרים שיכולים לתת לי ולך בראש.
אגב בכללי אני ממליץ להסביר פנינו למצטרפי פורום חדשים, בהנחה שהם רבע מנומסים.
לצפיה ב-'מסכים איתך. פשוט משעשע שבנאדם נותן לעצמו טייטל "טייס אנדורו"'
מסכים איתך. פשוט משעשע שבנאדם נותן לעצמו טייטל "טייס אנדורו"
11/01/2017 | 09:14
5
104
ומתפרק ב300 מטר של מסלעה די זורמת

לצפיה ב-'יותר נפוץ ממה שנראה לך, קבעתי פעם עם חבר'
יותר נפוץ ממה שנראה לך, קבעתי פעם עם חבר
11/01/2017 | 09:54
1
96
שהתיימר לנצח מירוצי עמותה לכשיתחרה בהם
לא שרד את הרכיבה עד ההר מהבית שלי
לצפיה ב-'כן. זה נפוץ למדי...'
כן. זה נפוץ למדי...
11/01/2017 | 19:31
19
לצפיה ב-'הם עושים גם דברים טובים'
הם עושים גם דברים טובים
15/01/2017 | 12:40
2
40
לצפיה ב-''
15/01/2017 | 13:30
2
לצפיה ב-'אכן בהחלט'
אכן בהחלט
15/01/2017 | 20:45
6
לצפיה ב-'יבוא אישי של אופנוע'
יבוא אישי של אופנוע
09/01/2017 | 21:48
1
81
מי מתעסק ביבוא אישי של אופנועים?
חוות דעת על נותני השירות.
איזה ערבות מקבלים בביצוע העסקה ומה תנאי תשלום סבירים?
לצפיה ב-'האם אתה מתכוון ליבוא אישי, או יבוא מקביל ?'
האם אתה מתכוון ליבוא אישי, או יבוא מקביל ?
10/01/2017 | 12:32
72
כעקרון יבוא אישי אתה אמור לעשות בעצמך. להערכתי, בשער היורו הנוכחי, תוכל לחסוך סכום נכבד.
בעבר, כחלק מרפורמה בשוק הרכב הוצע להסדיר פורמלית את המעמד של "מתווך יבוא אישי" או "יבואן זעיר". לא יודע מה עלה בגורל ההמלצות האלה, והאם קיימים מתווכים כאלה בשוק האופנועים. יש למישהו מושג ? 

לגבי יבוא מקביל, שמעתי שבעבר ירימי הביא מספר כלים של KTM. שווה אולי לברר איתו מה הסטטוס.

כל הנ"ל בהתייחס לכלים צהובים כמובן. יבואנים של כלים אפורים לא חסר.
לצפיה ב-'עכשיו מטרו יוצאת במבצע ברדקיסט גם במוטקרוס'
עכשיו מטרו יוצאת במבצע ברדקיסט גם במוטקרוס
09/01/2017 | 14:46
1
131
ירוק וגם כחול
250 וגם 450

כולם אותו מחיר 35 אלף

גם שאר הדגמים והדו"פים והאופנועי ילדים מקבלים הנחות אני פשוט לא זוכר את המחירים כנסו לאתר של מטרו אם זה מעניין אותכם.

לצפיה ב-'הבדל משמעותי בין מחירי האפור לצהוב ונכון כל הכחולים ב35K'
הבדל משמעותי בין מחירי האפור לצהוב ונכון כל הכחולים ב35K
09/01/2017 | 21:06
85
כאן לגבי דגמי הכחולים וכאן לגבי דגמי הירוקים.
מה שמשך את עיני הוא ה-125 אם כי הוא ברישוי אפור ולא צהוב.
האם יהיה 125 ברישוי צהוב אם לאוו?
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:42
7
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'מטרו מורידה את המחיר של ה WR250R ל- 35 אלף שקל'
מטרו מורידה את המחיר של ה WR250R ל- 35 אלף שקל
02/01/2017 | 20:38
44
197

כחלק...
המשך>>

כחלק מהורדת מחירים די רוחבית - מטרו מורידה את המחיר של הימאהה WR250R מ 40 ל-35 אלף שקל.
לא יאומן.

תאמינו לי במחיר הזה פראייר מי שלא קונה, סתם אפילו כאופנוע שני. אני נראה לי הולך לקנות.
רסמי אני חושב על זה... אם הם נותנים לי 18 תשלומים..? למה לא? לא מרגיש את זה בכלל.

(גם הטנרה והסופר טנרה הוזלות... הסופר קיבל הוזלה פנטזיונרית)

לצפיה ב-'ראובן סביו סוקר בוואלה את צמד ה TM האיטלקים'
ראובן סביו סוקר בוואלה את צמד ה TM האיטלקים
05/01/2017 | 06:08
1
81
בנפח ה125 וה-250 דופ'ים. לכתבה של ראובן : כאן
למי שחשקה נפשו, ב -125 בהחלט הוא כאן וכמו כן, ה -250 .
 בוכנות ב -90 שעות ב-125 וב-250 ,ב- 150 שעות!(על פי היצרן כך ניתן להבין).
מעניין מה מרווח השעות להחלפת בוכנה ב -250ים הדופ'ים המקבילים?

לצפיה ב-' וגם צמד הוסקוורנות 2017'
וגם צמד הוסקוורנות 2017
05/01/2017 | 09:41
95
גם כאן היה אופנוע מבחן לא מכוון, וחבל. מוזר שהיבואן לא נקטל כמו שסביו קטל לגבי מטרו שמסרו WR לא מכוון שלא עובד עגול, אבל בכל מקרה אופנוע מבחן לא מכוון לא משרת את המטרה שלו

מה שמוזר לי, מההתרשמות האישית שלי שה250 4T החדש, בגזרת המנוע לפחות, הוא הפוך ממה שהם רשמו. אופנוע חלש ומתון מאוד, ממש לא אלים, שמעולה באנדורו טכני של טיפוסים חלקים בלי אחיזה
איפה שה300X עמד במקום בלי יכולת תנועה, חנוק בבוץ, ה250 (התאום, של KTM) נסע למעלה בלי שום בעיה. אולי זה המנוע החלש שלא שובר את האחיזה, אולי זה התוספת של הבקרת אחיזה, אבל אני וחבר, שנינו לא הצלחנו להעלות את ה300X במעלה גבעה בוצית, כשאת ה250 4T פשוט נסע למעלה למטה, למעלה למטה כמו קטנוע על כביש
מבחינתי המנוע בסינגלים היה מעט אנמי ומשעמם, דורש סלד גבוה יותר כדי לזוז ולא "מרגש" אבל דווקא בקטע הטכני, החוסר כח הזה יצר יכול תנועה מדהימה

לצפיה ב-'סקירה על מרוץ האינדורו בפול גז באום זווקא.'
סקירה על מרוץ האינדורו בפול גז באום זווקא.
01/01/2017 | 14:05
35
90
מצוין שהיו 130 משתתפים ו-110 מהם בוגרים.
כאן מפול גז כולל תמונות מצויינות!
אביעד מציין בכתבתה לציטוט :"שיש כמה בעיות מהותיות שטרם נמצא להן פתרון, גם בתקשורת ונהלי העבודה שבין התאחדות הספורט המוטורי לבין היבואניות, וגם ברגולציות הבלתי אפשריות של רשות המסים. התוצאה היא שהיבואניות החליטו להדיר רגליהן מהספורט המוטורי".
האם יש מי שיודע קצת לספר/לתאר, מה הבעיות ?
לצפיה ב-'אני יודע שמטרו הכריזו שהם ימשכו ידם מהתחום ה"אפור" בגלל '
אני יודע שמטרו הכריזו שהם ימשכו ידם מהתחום ה"אפור" בגלל
02/01/2017 | 12:03
34
119
שרשות המיסים דורשת מהם שגם במכירת כלי משומש - הם יוודאו שלקונה יש רשיון מירוצים.
כרגע זו אמירה בלבד, אם כי בפורום רשמי.
לצפיה ב-'ולרשות המיסים יש בכלל סמכויות בנושאים כאלה ?'
ולרשות המיסים יש בכלל סמכויות בנושאים כאלה ?
02/01/2017 | 15:53
18
96
נשמע יותר כמו משהו שתחת הסמכויות של משרד הספורט ...
לצפיה ב-'בנושא גביית מיסים? כן, יש לרשות המיסים סמכות...'
בנושא גביית מיסים? כן, יש לרשות המיסים סמכות...
03/01/2017 | 11:24
16
47
זה שמשרד התחבורה או לחלופין משרד הספורט לא לקח על עצמו את הטיפול בנושא סיווג הכלים - זה כבר עניין אחר.
לצפיה ב-'אבל מה הקשר בין בדיקת רישיון של הקונה'
אבל מה הקשר בין בדיקת רישיון של הקונה
03/01/2017 | 13:59
15
51
לבין גביית מיסים ?

מדובר בכלי משומש ששולם עליו מס. ההגיון אומר שמרגע זה רשות המיסים מחוץ לתמונה ...
לצפיה ב-'אז זהו - הכלי לא שילם מיסים מלאים, אלא מיסים מופחתים בגלל '
אז זהו - הכלי לא שילם מיסים מלאים, אלא מיסים מופחתים בגלל
03/01/2017 | 15:07
14
58
היותו "כלי ספורט". כנראה שאיפשהו בהגדרות קבעו שאם הכלי יפסיק לשמש כלי ספורט - הוא יצטרך לשלם את יתרת המיסים. ומבחינת רשות המיסים, כלי שנמכר לאדם בלי רשיון מירוצים - הוא לא כלי ספורט.
כל הנ"ל הוא השערות בלבד - לא יצא לי לקרוא את ההגדרות הרלוונטיות בחוק הספורט המוטורי.
לצפיה ב-'זה לא קשור בכלל לחוק הספורט המוטורי'
זה לא קשור בכלל לחוק הספורט המוטורי
04/01/2017 | 11:13
13
50
חוק הספורט המוטורי לא מגדיר את אחוז המס המוטל על כלי רכב זה או אחר, זה בכלל לא מעניינו של חוק הספורט המוטורי ונמצא עמוק עמוק בתחום אחראיותו של מי שאחראי על גביית מס בישראל קרי - רשות המיסים.

רשות המיסים לא השתכנעה (ובצדק כנראה) כי כל הכלים המיובאים לישראל זכאים ל"הטבה" (שוב, על פי הגדרתם) עקב השתתפות בסופרט מוטורי חוקי ובנתה מנגנון בקרה פשוט על מנת לנטרל את התופעה הזו.

המנגנון הזה מטיל (למרבה כעסם של היבואנים) חובה על היבואנים לוודא כי הם מוכרים אופנועים רק למי שאכן זכאי להטבה הזו (שוב, על פי רשות המיסים).

מעבר לכך רשות המיסים טוענת שתוציא שומות לאלו שלא השתתפו באירועי נהיגה ספורטיבית.

לצפיה ב-'הטבת המס לכלי "ספורט מוטורי" היא לא חלק מחוק הספורט המוטורי?'
הטבת המס לכלי "ספורט מוטורי" היא לא חלק מחוק הספורט המוטורי?
04/01/2017 | 11:17
12
44
זו הגדרה שנבנתה במקביל לחוק?
לצפיה ב-'חוק הספורט המוטורי לא עוסק במיסוי, לא עוסק במחיר הכלי'
חוק הספורט המוטורי לא עוסק במיסוי, לא עוסק במחיר הכלי
05/01/2017 | 10:02
11
33
ולחוק עצמו לא ממש משנה אם הכלי נמכר בעשירית מערכו ה"צהוב" או כפליים מערך זה, אין שום מקום בחוק עצמו שמגדיר מס, עלות או משהו דומה. 
המכס והחוקים הקשורים בו הם המגדירים מחיר, מכס ומיסים נוספים לכל המוצרים המיובאים לארץ וגם למוצרי ספורט מוטורי על פי שיקול דעתו הבלעדי של המכס ומשרד האוצר.

מה לא ברור בזה או שונה ממה שחשבת?
לצפיה ב-'חשבתי שכל ההגדרה של כלי כ"כלי ספורט" - ומכאן גם האפשרות '
חשבתי שכל ההגדרה של כלי כ"כלי ספורט" - ומכאן גם האפשרות
05/01/2017 | 15:39
10
28
למסות אותו באופן שונה - היה חלק מהטיפול בחוק הספורט המוטורי. זה שגובה המיסוי המדויק לא מוגדר בחוק, ידעתי. אבל חשבתי שהדברים כרוכים אחד בשני.
לצפיה ב-'למה שיהיו קשורים אחד בשני? האם גובה המס משפיע במשהו על '
למה שיהיו קשורים אחד בשני? האם גובה המס משפיע במשהו על
05/01/2017 | 16:19
9
34
המאפיינים הספורטיביים של ענף כלשהוא? מה גובה המס קשור לספורט? מוטוקרוס אפשר לעשות עם אופנועים שנגבה עליהם 300 אחוז מס או 0 אחוז מס, זה לא משנה במאום את הביצועים שלהם או את בטיחות המסלול.

כמובן שהאינטרס של משרד הספורט והאינטרס של רשות המיסים הם אינטרסים מנוגדים, משרד הספורט היה שמח אם המס היה 0 או פחות מזה ואילו רשות המיסים להיפך.
לצפיה ב-'ובכל זאת, לא היתה הגדרה בכלל של "כלי ספורטיבי" לפני החוק, '
ובכל זאת, לא היתה הגדרה בכלל של "כלי ספורטיבי" לפני החוק,
05/01/2017 | 19:49
8
39
ולכן גם לא היה יכול להיות מיסוי נפרד עבורו. או שאני טועה וכן היתה הגדרה של כלי ספורטיבי לפני כן?
לצפיה ב-'זה שיש מיסוי נפרד לא מגדיר את גובה המס'
זה שיש מיסוי נפרד לא מגדיר את גובה המס
06/01/2017 | 13:58
7
35
ולא קובע שהמס יהיה שונה, גבוה יותר או נמוך יותר.

מה לא ברור במה שאני אומר? צריך לצייר את זה?
לצפיה ב-'עדיף הדמיה תלת מימדית, אם אפשר'
עדיף הדמיה תלת מימדית, אם אפשר
06/01/2017 | 20:03
6
36
ההגדרה של כלי ככלי ספורט קשור לחוק הספורט המוטורי? קשור, גם אתה אומר.
מכאן שהמיסוי השונה עליו קשור לחוק הספורט המוטורי? קשור. בלי חוק ספורט מוטורי, לא היתה הגדרה ככלי ספורט ולא היתה הטבה. לכן כל העניין כן קשור לחוק הספורט המוטורי למרות שאתה מתעקש שהוא לא.
מה שלא מוגדר בחוק הספורט המוטורי הוא המיסוי על כלי ספורטיבי - זה ידוע, אבל לא הנקודה.
לצפיה ב-'אז לא הצלחתי להבין את הנקודה, יש פה נקודה בכלל?'
אז לא הצלחתי להבין את הנקודה, יש פה נקודה בכלל?
07/01/2017 | 13:51
5
36
יש שאלה ספציפית?
לצפיה ב-'אני לא שאלתי כלום - אתה הגבת לתשובה שלי, שמתברר שהיא נכונה '
אני לא שאלתי כלום - אתה הגבת לתשובה שלי, שמתברר שהיא נכונה
07/01/2017 | 20:50
4
37
גם לפי מה שאתה אומר, אבל טענת שהיא לא נכונה. משם אני ניסיתי להבין מה לא נכון - ואתה ניסית, מסתבר, להבין מה השאלה שלי, למרות שלא שאלתי כלום...
אני מקווה שלפחות הטוחן הבין בסופו של דיון שגביית מס היא אכן בסמכותה של רשות המיסים..
לצפיה ב-'זה הגיל אניגו'
זה הגיל אניגו
08/01/2017 | 08:24
3
8
לצפיה ב-'אתם כמו שני הזקנים בחבובות '
אתם כמו שני הזקנים בחבובות
08/01/2017 | 08:28
2
36
וגם מספיק וותיקים כנראה כדי לדעת על מה אני מדבר 
לצפיה ב-'זה לא אני זה אניגו'
זה לא אני זה אניגו
08/01/2017 | 18:59
7
לצפיה ב-' ועל מנת לקבל מושג קבלו'
ועל מנת לקבל מושג קבלו
08/01/2017 | 20:41
40
בחיי בחרתי את הכי יפה מכולם
לצפיה ב-'ממש לא.'
ממש לא.
04/01/2017 | 11:04
14
לצפיה ב-'האם החוק כיום מחייב שמי שרוכש כלי "אפור" מחויב ברשיון'
האם החוק כיום מחייב שמי שרוכש כלי "אפור" מחויב ברשיון
02/01/2017 | 20:24
5
95
נהיגה ספורטיבית? הכוונה גם בכלי חדש וגם בכלי ישן?
הרי כלי יד 2 ניתן לקנות מאדם פרטי ולא רק בחברה אז מה ההגיון?
שמעתי חבר קרוב שמספר( ואינני יודע/סגור עד כמה זה נכון ),שגם בבואך לקנות כלי אפור חדש נאמר לילדך נכון להיום או לשדרג קיים,הלקוח מחויב להציג רשיון מרוצים בר תוקף ובנוסף אישור אימון במגרש יעודי קרי וינגייט במועד חידוש רשיון מרוצים.
עד כמה הסוגיה הזו בהקשר לאישור מגרש מרוצים נכונה, אינני יודע. 
לצפיה ב-'עם כל הצער שבדבר נראה לי שעדיף לא לעסוק בכך מעל דפי הפורום'
עם כל הצער שבדבר נראה לי שעדיף לא לעסוק בכך מעל דפי הפורום
02/01/2017 | 20:52
1
88
בבחינת "לא לעורר דובים מרבצם".

לצפיה ב-'למה לא? הדובים לא רובצים והם לא צריכים את הדיון'
למה לא? הדובים לא רובצים והם לא צריכים את הדיון
04/01/2017 | 11:16
51
הזה או אחרים כדי להבין את תמונת המצב על בוריה
לצפיה ב-'נכון לחלוטין. רשיון מירוצים נדרש'
נכון לחלוטין. רשיון מירוצים נדרש
04/01/2017 | 11:15
2
59
והשתתפות באירוע נהיגה ספורטיבית גם
לצפיה ב-'יש לך מושג מה קורה אם הבעלים השני של האופנוע לא ישתתף באירוע'
יש לך מושג מה קורה אם הבעלים השני של האופנוע לא ישתתף באירוע
04/01/2017 | 11:19
1
48
ספורט מוטורי? האם ידרשו את כל הפרש המיסים או חלק יחסי כלשהו? נשמע כמו פוטנציאל לוואחד כאב ראש חשבונאי...
לצפיה ב-'ממש לא כאב ראש חשבונאי, השוואה פשוטה של שתי רשומות'
ממש לא כאב ראש חשבונאי, השוואה פשוטה של שתי רשומות
05/01/2017 | 10:03
38
תנסה למכור מונית או רכב נכה למי שאינו נהג מונית או נכה ותגלה כמה יעילה המערכת הזו.
לצפיה ב-'מעניין. אתמול ניסה מישהו במטרו לעניין אותי בקורס מרוצים'
מעניין. אתמול ניסה מישהו במטרו לעניין אותי בקורס מרוצים
03/01/2017 | 08:32
8
107
והוא יותר מרמז שזה יאפשר לי לקנות אפור - הוא היה די מופתע כשלא גיליתי עניין.
לצפיה ב-'מה אתה כבר מרחרח שם אצל האנשים מכירות?'
מה אתה כבר מרחרח שם אצל האנשים מכירות?
03/01/2017 | 08:58
2
90
האופנוע שלך בקושי גמר הרצה כבר אתה מחפש לשדרג אותו?
ככה זה כשהיפנים הוציאו אופנוע KTM, הרוכבים נדבקים בשדרוגיטיס השנתי.... אה?

לצפיה ב-'לא, לא ולא. '
לא, לא ולא.
03/01/2017 | 09:08
1
81
קניתי לילד ערדליים (אחרי אלפיים שנות, צה"ל עדיין לא הפנים שנעליים צבאיות לא מתאימות לשימוש תכוף בסביבה רטובה).
לצפיה ב-'כן, בטח. בשביל פקאקטה ערדליים הגעת עד למטרו'
כן, בטח. בשביל פקאקטה ערדליים הגעת עד למטרו
03/01/2017 | 10:15
78
ובמקום לדבר עם השמן הג'ינג'י עם הזקן בחנות אביזרים בפנים, התקשקשת עם נציג מכירות כלים באולם הגדול.
בטח שכנעת, בטח.

לצפיה ב-'זו רק חצי אמת... כי אם לא תשתתף באירוע נהיגה ספורטיבית '
זו רק חצי אמת... כי אם לא תשתתף באירוע נהיגה ספורטיבית
04/01/2017 | 11:18
4
69
תחטוף שומה ישירות לתיבת הדואר
לצפיה ב-'ואז זה נחשב אופנוע ששולמו עליו מסים לפי חוקי מיסוי כלי רכב?'
ואז זה נחשב אופנוע ששולמו עליו מסים לפי חוקי מיסוי כלי רכב?
04/01/2017 | 11:37
3
71
ואז מה יקרה אם הוא יימכר לרוכב נוסף שישתמש בו לספורט מוטורי? הוא יקבל החזק מהמדינה?
לצפיה ב-'החזר'
החזר
04/01/2017 | 13:07
32
לצפיה ב-'לא נראה לי, אבל אני לא נציג של רשות המיסים'
לא נראה לי, אבל אני לא נציג של רשות המיסים
05/01/2017 | 10:06
48
תברר...
לצפיה ב-'ו... לא... זה עדיין נשאר כלי אפור, רק יקר באופן מיוחד'
ו... לא... זה עדיין נשאר כלי אפור, רק יקר באופן מיוחד
05/01/2017 | 10:11
22
לצפיה ב-'מירוץ אינדורו אום זוקא ואופנוע SWM300'
מירוץ אינדורו אום זוקא ואופנוע SWM300
02/01/2017 | 20:50
1
140
החיים זה עניין של טיימינג
שלום לכולם - אני כפיר לוין, בן 40, נשוי + 2, ובעל עסק להדרכת רכיבה מתקדמת הנקרא PRORIDING. בעברי התחריתי במרוצי אופנועים לא מעט, בעיקר בליגת הסופרמוטו המקצועית וגם קצת בליגת האינדורו בקטגוריה העממית. וכן, זה היה די מזמן...

ביום שבת האחרון השתתפתי במרוץ פתיחת עונת 2017 של ליגת האינדורו הישראלית, על גבי אופנוע מיצרן פחות מוכר - SWM - מדגם RS300R ארבע-פעימתי, עליו ארחיב בהמשך.

בעוד אני משנן לעצמי בשנתיים שלוש האחרונות שלכבוד שנתי ה- 40 על הכדור, ובהיעדר צרכים אקוטיים אחרים אני מתכוון לחזור למרוצים, ריחפו מעליי ענני חששות קלים עד בינוניים: באיזה תחום אני חוזר? על איזה אופנוע? באיזו רמת מחויבות וכמה אני בכלל יכול להתאמן? שהרי אני כבר לא במצב שבו הייתי בשיא תקופת מרוצי הסופרמוטו העליזים, לפני יותר מעשור (כלומר רווק, חזק, פנוי לאימונים ומוכן לקחת סיכונים...). ולאור זאת, איזה תוצאות אני אהיה מסוגל לחרוט על דפי ההיסטוריה של הספורט המוטורי בעידן הנוכחי? ומה יגידו? שהרי הציפיות, הן שלי מעצמי והן של קהל המכרים, הלקוחות והקולגות – הוא בטח גבוה. מה עושים?
מסתבר שלחיים קצב משלהם והם יודעים להחליט בשבילך על הרבה דברים וכל שנותר לך הוא לשחרר ולזרום. אם אתה מסוגל כמובן.
וזה בדיוק מה שעשיתי כשנזדמן לפתחי שיתוף הפעולה בין חברת אשל אופנועים – יבואנית אופנועי יוסאנג ואופנועי השטח של SWM לבין חברת PRORIDING הנמצאת בבעלותי ובה אנחנו עסוקים כמעט 24/7 בהטמעת תחום הרכיבה המתקדמת לגופים מוסדיים וביטחוניים, יבואני הדו-גלגלי בישראל וקהל עצום של לקוחות פרטיים. בתחום רכיבת הכביש והשטח במקביל. וכשאני אומר אנחנו זה עם צוות מופלא של 7 מדריכים מקצועיים ומסורים העושים מלאכתם קודש בהוראת הרכיבה המתקדמת בישראל.
ואז הגיע ההזדמנות לעלות על אופנוע מסוג SWM דגם RS300R שזה אומר אופנוע אינדורו מקצועי בנפח 300 סמ"ק 4 פעימתי. אם היצרן SWM נשמע לכם עלום זה לא מפתיע. HUSQVARNA אתם מכירים? יפה. את זה ש BMW קנו את HUSQVARNA ב- 2010 אולי גם שמעתם, ויכול להיות שגם שמעתם ש BMW מכרו את HUSQVARNA במהלך מפתיע ל KTM עליהם בטוח שמעתם. אבל KTM קנו מ BMW רק את המותג, השם, של HUSQVARNA מה שהותיר בידי BMW לחפש קונים למפעל הייצור על כל עובדיו והידע הטכנולוגי. ואת זה בדיוק הם מכרו לחברת SWM האיטלקית, המייצרת בעצמה אופנועים מתחילת שנות ה- 70' בעיקר בתחום השטח אבל לא רק.
אשל אופנועים, יבואנית אופנועי יוסאנג לישראל רכשו את זיכיון הייבוא של SWM באמצע 2016 ומאז יש לנו כאן בעצם את אופנועי HUSQVARNA "האדומים" עם הטכנולוגיה של 2006 עד 2010 אבל רק את הליין ה- 4 פעימתי (דגמים שהגיעו לישראל בייבוא של חברת קמור, יבואני BMW לשעבר). אם כך, HUSQVARNA 310 ארבע פעימתי שאותו מאוד אהבתי כבר אז – אבל חדש – ובסיוע היבואן אני יכול להתחרות עליו בליגת האינדורו. פתאום למי אכפת שאני לא בכושר, שכנראה התוצאות יהיו לא משהו ואולי אפילו אעשה בושות, הכל בער בי בעוצמה שאותה עם האופי שלי אני חייב לתעל לאנשהו. ולחזור להתחרות נשמע לי כמו אחלה של רעיון...

על מהלך ההכנות והמרוץ עצמו אכתוב בהמשך. בחרתי לכתוב כאן מכיוון שההתעניינות באופנוע וטיבו מורגשת היטב, ואם יש שאלות בנושא אני אשמח לענות.

צלם: רונן טופלברג הניצחי
לצפיה ב-' על הסקירה כפיר. תמונות יפות מאד שלך וכיף לקרוא'
על הסקירה כפיר. תמונות יפות מאד שלך וכיף לקרוא
04/01/2017 | 05:14
60
סקירה שכזו. איך ההתרשמות שלך מהרכיבה עליו בתוואי שהיה בתחרות ?

לצפיה ב-'שרשור מכירות הראשון לשנת 2017'
שרשור מכירות הראשון לשנת 2017
01/01/2017 | 16:05
8
16
שנה אזרחית טובה ומוצלחת לכל הגולשים!!
לצפיה ב-' אופנועי אינדורו ברישוי צהוב ודושי'ם'
אופנועי אינדורו ברישוי צהוב ודושי'ם
01/01/2017 | 16:10
17
לצפיה ב-' אינדורו ברישוי אפור ומוטוקרוסים '
אינדורו ברישוי אפור ומוטוקרוסים
01/01/2017 | 16:13
9
לצפיה ב-'אביזרים,חלקי חילוף, ציוד מיגון וגרירה מכירה/ וקניה'
אביזרים,חלקי חילוף, ציוד מיגון וגרירה מכירה/ וקניה
01/01/2017 | 16:19
5
11
לצפיה ב-'קיט קיק סטרטר לכל ההסקוורנות 2014-16 ארבע פעימות '
קיט קיק סטרטר לכל ההסקוורנות 2014-16 ארבע פעימות
01/01/2017 | 19:03
3
33
וגם להוסבארג 350 שנת 2013.
חדש באריזה ומתאים כמובן גם לכל ה KTM המקבילים.
מתאים למי שלא רוצה לסמוך רק על המצבר בהתנעה.
מחיר מבוקש 1000 ש"ח.
0506204414
לצפיה ב-'תיק רכיבה מגן גוף של ZAC SPEED'
תיק רכיבה מגן גוף של ZAC SPEED
01/01/2017 | 19:05
2
65
תיק רכיבה תוצרת ZAC SPEED דגם RECON
בתיק נעשה שימוש פעם אחת בלבד והוא בעצם חדש.
למי שמכיר התיק הכי איכותי שקיים המשמש כתיק רכיבה ומגן גוף גם יחד.
נוח מאוד בעל שקית שתייה חדשה בנפח 3 ליטר ו 15 ליטר נפח התיק.
ניתן לפרק את המגן הקדמי ולהשתמש כתיק רכיבה בלבד ( התיק מגיע עם ערכת רצועות במקום המגן הקדמי )
המידה היא M/L ומתאימה פחות או יותר לכולם.
מחירו של התיק באוסטרליה 1000 שקלים לפני משלוח אני מבקש 600 ש"ח בלבד.
0506204414
לצפיה ב-'כיסוי כיסא חדש באריזה לימאה 2015-17 WR250F או YZ250F '
כיסוי כיסא חדש באריזה לימאה 2015-17 WR250F או YZ250F
01/01/2017 | 19:07
1
41
וגם ל YZ450F שנת 2015.
כיסוי של Factory Effex RS1
חדש באריזה.
150 ש"ח בלבד.
0506204414
לצפיה ב-'מספר חלקים לימאה WR250F '
מספר חלקים לימאה WR250F
01/01/2017 | 19:10
64
מספר חלקים שנשארו לי מהימאה WR250F שנת 2010
מפסק חשמל ראשי , ברגי ראש מנוע ( שתמיד ההברגה מתבלה בהם ) , פקק זרוע אחורית לא זוכר איזה צד , ORING מכסה פילטר שמן ופחמים לסטרטר.
( לא כולל הכוהל ראש פלאג שבתמונה ).
מבקש 150 שקלים על הכל.
0506204414
לצפיה ב-'למכירה פילטרים וכידון'
למכירה פילטרים וכידון
03/01/2017 | 21:05
48
  כידון רנטל TWINWALL 998- מחיר 650 ש"ח.
3 פילטרי אויר-2 משומשים אחד חדש בקופסא של MOOSE
מתאים ל-CRF250R משנים 2010-2013 או CRF450 2009-2012
מחיר 300 ש"ח
0507942712 מיקי
לצפיה ב-'לקרוא ולא להאמין'
לקרוא ולא להאמין
02/01/2017 | 21:56
3
190
גב סלע ניצח את הסטייג' הראשון של ראלי אקו אפריקה, על התוואי של הדקאר המקורי מרוקו-מאורוטיניה-סנגל.

לכבודו, כאות כבוד, מחר אני מוציא יום מחלה ויוצא לדפוק קרחנות עם הצפרדע פיצוצי גזים בנחל הבשור.

לצפיה ב-'מצבכם מצוין שם באזור הנגב כאן(בצפון) לא מפסיק הגשם'
מצבכם מצוין שם באזור הנגב כאן(בצפון) לא מפסיק הגשם
03/01/2017 | 06:42
1
44
לצפיה ב-'מהיום תקראו לי עורך דין קוגלר'
מהיום תקראו לי עורך דין קוגלר
08/01/2017 | 20:27
28
אני לא מאמין!

(אתם קולטים שכבר עבר שבוע וסלע עדיין מוביל??)
לצפיה ב-'ומה תגיד עכשיו? פשוט מטורף הסיפור הזה'
ומה תגיד עכשיו? פשוט מטורף הסיפור הזה
12/01/2017 | 22:46
4
לצפיה ב-'לשנת 2017 מטרו מעדכנת מחירים ויוצאת במבצעים'
לשנת 2017 מטרו מעדכנת מחירים ויוצאת במבצעים
02/01/2017 | 20:39
76
על חלק מהכלים לינואר 17. כאן מפול גז.
ה- ימאהה WR250R : ב 2016, 39,985 ש"ח  וב-2017, 34,985 ש"ח.
מחיר מעולה לדו"ש קרבי ומעולה. אני זוכר שבשנת 2008 עת יצא לאויר העולם שרכשתי אותו עם חזרתי לעולם הרכיבה ,שילמתי עליו כ 56K ש"ח.
פער אדיר לכל הדעות. על פי הידוע לי אופנוע מבוקש מאד כבר מאז .
לצפיה ב-'מדבר יהודה'
מדבר יהודה
01/01/2017 | 12:36
4
101
היי כולם,
רוצה לפרגן לבן הזוג טיול סופ"ש במדבר יהודה.
הוא וחבריו רוכבי אינדורו (בזה בערך מסתכם הידע שלי בנושא).

צריכה את עזרתכם המלומדת בהצעות למקומות לינה שיקבלו אותם (מטונפים אך מאושרים) יחד עם האופנוע שלהם . כלומר, לינה משותפת עם האופנוע (הם רווי ניסיונות גניבה וכיוב' ולכן לא יסכימו להשאיר את האופנוע בחוץ בזמן שהם ישנים...)

ועל הדרך, אם אתם נחמדים, גם מקומות עם אוכל שווה......

תודה רבה!!!!

לצפיה ב-'ממליץ על בי"ס שדה מצוקי דרגות'
ממליץ על בי"ס שדה מצוקי דרגות
01/01/2017 | 14:48
3
80
מומלץ לארגן קבוצה של 8-10 חברים שרוכבים יחד באותה רמה ליומיים שם עם לינה ומנגל בערב. שוכרים שם חצי אוהל בדואי + ארוחת בוקר למחרת ונהנים מאוד
לצפיה ב-'זו אכסניה, לא בית ספר שדה - אבל חוץ מזה הכל נכון. לינק בפנים'
זו אכסניה, לא בית ספר שדה - אבל חוץ מזה הכל נכון. לינק בפנים
01/01/2017 | 15:33
76
לצפיה ב-'תודה רבה אבל'
תודה רבה אבל
01/01/2017 | 15:45
1
84
הם רק ארבעה ולדעתי מעדיפים את זה מצומצם (כולם פחות או יותר אותה רמה).
המשמעות שאוהל משותף יהיה גדול מדי. 
שוחחתי עם האנשים במצוקי דרגות ואין שום מצב בעולם שיסכימו להכניס אופנוע לחדרים
עוד רעיונות?
שוב תודה....

לצפיה ב-'בתקופה הזאת הם די פנויים באוהלים'
בתקופה הזאת הם די פנויים באוהלים
02/01/2017 | 08:43
59
ככה שרבע אוהל ל4 אנשים (הם מחלקים עם מחיצות) נותן מקום להם וגם להכניס את האופנועים. חדרים ברור שלא
לצפיה ב-'מאתר פול גז אביעד אברהמי בסקירה על 11 האופנועים'
מאתר פול גז אביעד אברהמי בסקירה על 11 האופנועים
30/12/2016 | 13:12
23
125
הטובים לשנת 2016.
כאן. יש דו'ש שחזר לארץ, הדרוזי ,שמאה יחידות נמכרו ממנו בתשעה חודשים.יפה לכל הדעות. הימהה היפני רבע הליטר, שגם הוא שומר וישמור על המוניטין שלו ללא ספק לדעתי בשוק וכן הקטמ וההסקי רבעי הליטר ,צמד הדו'פים המצויינים. המון פרגון אני מתרשם, לשרקו 300. 
אכן לדעתי כל הכלים טובים ללא יוצא מהכלל. האופציות מרובות ומגוונות והלקוח בעל מרחב בחירה גדול מאד שלא כבעבר.
שאלה שעולה במחשבתי לדוגמא: שאדם מחליט ללכת לכיון אופנוע מסוים כרבע ליטר 4 פעימות מה הכי חזק שיגרום לו ללכת ליצרן x  או y?
אנסה לחדד: מדוע היבואנים/יצרנים הקטנים בדמות שרקו או Tm(שלא תוזכרו בכתבה ) שיש להם כלי שכזה בכתבה מוכרים עדין בנקודת הזמן הנוכחית פחות מהיבואנים/יצרנים הגדולים( ולתחושתי עדין בהפרש ניכר)?
מה יכולות להיות הסיבות האמיתיות לכך? 
האם סוג של גישה מבוססת על מציאות אמיתית כתפיסה בסיסית את היבואנים/יצרנים הללו או אולי יש קשר לאופנועים עצמם?
זו תפיסה אמיתית מבוססת על עובדות או אולי מדומה ?
מעניין... דעות?

לצפיה ב-'כשאני שואל כאן או במקומות אחרים על המלצות '
כשאני שואל כאן או במקומות אחרים על המלצות
30/12/2016 | 13:37
4
96
אני אקבל אותן מאלה שיש להם את הכלים האלה או שרכבו עליהם בעבר.
להכניס מותג חדש זה תהליך ארוך ומורכב במיוחד כשאין יתרון מובהק ואין ביטחון שהמותג כאן כדי להישאר ולתמוך בכלים שנמכרו. 

לצפיה ב-'בו ננסה לנתח קצת את המשפט שכתבת שהוא בהחלט'
בו ננסה לנתח קצת את המשפט שכתבת שהוא בהחלט
30/12/2016 | 13:56
3
75
מחשבה שיכולה להתממש או לא כמובן :"אין יתרון מובהק ואין בטחון שהמותג ישאר כאן כדי לשמור ולתמוך בכלים שנמכרו".
אם נתייחס לשרקו ואני מצוטט את אביעד:"מחברה קטנה עם תקציב מחקר ופיתוח שרחוק שנות אור משל החברות הגדולות" .
כלומר, למרות הכל להבנתי ,ייצרו מכונה מצויינת שעומדת בכל סטנדרט. הוא אפילו הוגדר כאופנוע האינדורו -הובי הכי טוב בשוק ,על ידי פול גז כלומר להבנתי את הסקירה, יש לו בהחלט יתרון.
מה הסיבה של חלקנו לחשוב כך, מעבר שנכון שהליך חדירה לשוק הוא מורכב תמיד?
מדוע שזה יקרה,מדוע אנו הולכים לכיון מחשבה זו כוונתי?
האם יש לנו על מה להתבסס או שזו סתם "מחשבה שתוקעת" אותנו במותגים המוכרים והידועים מבלי יכולת לנסות אחרים שמתוארים כמצויינים?
באופן אישי לא זכור לי יבואן/יצרן שהיה כאן בארץ וסגר את סניפיו אלה אם מקור הארוע החל בחו'ל בחברת האם והקרין לכאן.אלה אם משהו יעדכן אחרת שזה בהחלט יכול להיות כן..

לצפיה ב-'זה יכול להיות גם היצרן עצמו שנקלע לקשיים כמו גסגס '
זה יכול להיות גם היצרן עצמו שנקלע לקשיים כמו גסגס
30/12/2016 | 16:21
60

לצפיה ב-'בגדול, לא היו הרבה יבואנים שפשטו את הרגל אבל'
בגדול, לא היו הרבה יבואנים שפשטו את הרגל אבל
30/12/2016 | 17:27
1
85
לרוב, המותגים עוזבים את היבואן לפני סגירתו, או שפשוט המותג מוצא מהר מאוד מחליף בדמות יבואן אחר. ב-20 השנים האחרונות אני נזכר כרגע רק ביבואנים האלו שפשטו את הרגל והייבוא של המותג עבר לאחר:
יוסאנג ישראל - זיכיון הייבוא של יוסאנג עבר לידי אשל אופנועים
לינקסים - זיכוין הייבוא של דוקאטי עבר לידי ליגל

אבל גם יש יבוא של מותגים שפשוט מופסק על ידי היבואן:
ליפאן, וקטריקס וזנן שהיו מיובאים על ידי IFI
PGO שהיה מיובא על ידי ד.ל.ב מוטוספורט
לונסין שהיה מיובא ע"י המאגר
ניפוניה שהיה מיובא ע"י רייכמן אופנועים

ויש גם מותגים שהחליפו, מסיבה כזו או אחרת, ידיים. גם זה יכול להפתיע את הרוכש שקנה מיבואן אחד וצריך לקבל שירות מאחר:
וקטריקס עבר ל-IFI מוטורס (מבליץ אופנועים. ואח"כ הופסק הייבוא)
BETA עבר למוטוטראק (מד.ל.ב מוטוספורט)
TGB עבר לד.ל.ב מוטוספורט (מקשר ימי ולפני זה מליגל)
אפריליה עבר לעופר אבניר (ממטרו)
ב.מ.וו עבר לדלק מוטורס (מקמור)
הוסקוורנה עבר לעופר אבניר (מדלק מוטורס)
הארלי דוידסון עבר לאלבר (מג.ב.ר אופנועים)
סוזוקי וולנטי עבר לעופר אבניר (מה.מ ישראל)
ק.ט.מ עבר לד.ל.ב מוטוספורט (מיעדים)

לצפיה ב-'נזכרתי גם ב:'
נזכרתי גם ב:
30/12/2016 | 17:33
76
קסינג יו - הייבוא הופסק (היה אצל לביא מוטורס)
אופנועי FYM - הייבוא הופסק (היה אצל אמביל)
MZ - הייבוא של ה-1.5 יחידות אחת לעשור, היה אצל ג.ארנון.

הרשימה לא כוללת כמובן מותגים שהפסקת הייבוא תלויה במשתנים שונים מחו"ל (כמו HM, גאס גאס וכו')
לצפיה ב-'אפריקה טווין זה הכוכב האמיתי'
אפריקה טווין זה הכוכב האמיתי
30/12/2016 | 14:15
1
89
אני בכנות לא מבין את הסגמנט הזה,
וגם די בז לו למען האמת.

אבל העובדה היא ש ה 1200gs מוכר פה בכמויות
וגם הסופר טנרה
והאפריקה טווין מעל כולם.
מאה יחידות!! בשוק קטן כמו שלנו - לאופנוע שעולה 6 ספרות.

בקשר לדו שימושיים drz ו wrr היו וישארו מבוקשים - גם באולמות התצוגה וגם בלוחות המשומשים, כי אלו 2 אופנועים בודדים שלבדם מכסים קטגוריית שלמה / סגמנט שלם - שהוא מסורתית די מבוקש בארצנו.

שאלה מאוד מעניינת היא מה היה בחצי שנה האחרונה ומה יהיה בעתיד מבחינת החלל שהותיר אחריו ה 125 דופ של קטמ/האסקי?
לאן השוק ''עבר''?
דרך אגב יש דגמי 125 דופ אחרים שעדיין מיובאים לישראל. לא מדובר בסגמנט ש''נעלם''...
TM בוודאות מוכרים 125. וגם די בזול כמדומני.
השמועות אומרות שגם לשרקו ולגזגז אמור לצאת השנה דגם של 125 שיעמוד ביורו4.
לצפיה ב-'זו אכן שאלה נכונה ונכון שיש לtm את ה 125 ויהיה גם'
זו אכן שאלה נכונה ונכון שיש לtm את ה 125 ויהיה גם
31/12/2016 | 10:41
58
לשרקו ובנוסף דיברו בעבר אאל"ט על ימהה.
לדעתי הרבה הלכו לאופציות ה250ים מרובעים בנקודת הזמן הנוכחית, אם כי זו רק דעתי.
אני לא רואה/חש נסיקה של הtmים בשוק. מעטים אני רואה מהם למען האמת.
ונכון זה סגמנט שלא נעלם והוא יהיה כאן בדמות אחרים.

לצפיה ב-'כמו שעמית אמר - לדברים הללו יש "מומנטום", אנשים קונים לפי '
כמו שעמית אמר - לדברים הללו יש "מומנטום", אנשים קונים לפי
30/12/2016 | 22:26
15
77
המלצות, ואנשים ממליצים על מה שהם מכירים, ולכן קשה למותג חדש לחדור.
מעבר לכך, לדלב ואבניר יש סוכנים בכל הארץ שמטפלים בכלים, מוכרים חדשים ועושים טרייד-אין. כמה יש לגסגס/שרקו/TM? זה הרי גם שיקול עבור מי שקונה אופנוע - איפה הוא מטפל ואיפה הוא משיג חלקים.
לצפיה ב-'הכל עניין של תמחור'
הכל עניין של תמחור
31/12/2016 | 10:15
9
73
ראה ערך הכניסה של גאסגאס לשוק המקומי שלנו ב 2011 (שוק שהיה עמוס ביבואנים וותיקים ונטועים חזק בקרב קהל הלקוחות) וההתבססות ההולכת וגוברת בשוק המקומי במשך 3-4 שנים עד שהיצרנית בספרד פשטה את הרגל.

בלי סוכנים ובלי מוניטין ובלי ממליצים ובלי שאף אחד הכיר את היצרן או את היבואן - הגיעו לפה, שברו את השוק, נגסו חזק לכל השאר בעוגה (בשלב מאוחר אף הכניסו את כל השאר היבואנים מסביב למלחמת מחירים כי הם היו חייבים להגיב).
מכרו מאה וחמישים כלים צהובים מכל הקטגוריות, כל שנה מחדש.

למה? כי תמחרו בזול.
הרבה לפני הרפורמה במכס, הגיעו והוזילו את כל הדגמים, רוחבית, בכל הקטגוריות... וקהל הצרכנים הישראלי תיגמל אותם במכירות, רוחבית, בכל הקטגוריות.
לצפיה ב-'ועובדה שאף אחד לא חזר על המהלך מאז. למה? '
ועובדה שאף אחד לא חזר על המהלך מאז. למה?
31/12/2016 | 11:19
8
65
או שגסגס המפעל מכר במחירי היצף מתוך צורך כזה או אחר, או שהיבואן מכר במחירי היצף מתוך אסטרטגיה כזו או אחרת. אם הראשון - זה לא עזר, עובדה שהמפעל פשוט רגל. אם השני - אז כנראה שזה משהו שיבואנים אחרים לא מסוגלים או רוצים לחקות כי זה לא רווחי.
שורה תחתונה - כמציעים תמחור סופר-אטרקטיבי, אז אפשר לחדור בצורה יעילה.
אבל מצד שני, אפשר להסתכל על זה גם מהכיוון ההפוך:תראה באיזה מחיר הם מכרו, ועדיין קטמ היו יותר גדולים...
לצפיה ב-'קצת קלוש לדעתי'
קצת קלוש לדעתי
31/12/2016 | 11:40
7
67
לא יודע מה הלך שם בצד של היצרן בלי קשר לעובדה שפשט רגל או לא.
(לא יודע למה פשטו רגל וממילא לא נראה לי זה היה קשור להזמנות מהשוק הישראלי).

אם נתמקד בצד של היבואן: לא נראה לי שסמל"ת מכרו פה במחירי הפסד ו/או לא הרוויחו על מאות הכלים שהם שיווקו פה בשנים בהם ייבאו את גאסגאס...
גם אל תשכח לא היה מדובר על מהלך בודד של שנה אחת.
יבואנית מוכרת במחירי הפסד מכסימום שנה אחת חודרת לשוק ומפסיקה.

כאן זה המשיך נון סטופ 3-4 שנים טובות גם אחרי שכבר התבססו בשוק המקומי... המשיך עד שהיצרן מת. לא ראיתי בזמנו האטה של מהלך ההוזלות הזה שלהם - עד לרגע היצרן התמוטט ופשוט הפסיקו משלוחים.
להפך... סמל"ת רק החריפו את ההוזלות.

מה שאני אומר פה בעצם, זה ששאר היבואניות כיום אכן לא רוצים לחקות את זה. גם סמל"ת בעצמם כיום עם בטא לא מחקים את ההתנהגות הקודמת שלהם.
זו עובדה. אין ויכוח המחירים שלהם מדברים בעד עצמם.

אבל אין לי מושג למה... לא נראה לי שזה קשור לחשש מפני חוסר רווחיות.
במקרה הכי רע היו יכולים לעשות מהלך נסיוני ולבדוק לאן הרוח נושבת. אבל אפילו זה לא אנחנו לא רואים.
לא יודע להגיד למה ואני חושש להעלות אופציות לא חוקיות של קרטליזציה.
לצפיה ב-'קשה לטעון לקרטל כשיש שונות כזו במחירים'
קשה לטעון לקרטל כשיש שונות כזו במחירים
31/12/2016 | 15:16
6
63
יכול בהחלט להיות שהיה ניסיון של סמל"ת לנסות למכור ברווח אפסי מתוך אסטרטגיה של כיבוש נתח שוק ועשיית רווח מחלקי החילוף או אלוהים יודע מה. באותה מידה יכול להיות שהיצרן מכר במחירי רצפה כי היה חייב להגדיל את המחזור או משהו בסגנון - או שוב, מתוך מחשבה שכך יצליח להגדיל את נתח השוק שלו ולהיות רווחי יותר בעתיד. אף אחד לא הגביל מהלכי חדירה כאלו לשנה אחת...
אבל השורה התחתונה היא הכי חשובה - גם כשגסגס הציעו אופנועים עם מכניקה מוכחת במחירים נמוכים משמעותית מקטמ, הם עדיין מכרו הרבה פחות מקטמ. מסקנה? כנראה שהמחיר הוא לא הכל בתחום הזה - ובחזרה לתגובה הראשונה שלי בשרשור הזה...
לצפיה ב-'מה הכוונה בשונות כזו במחירים? ההבדלים סה"כ בין כלי'
מה הכוונה בשונות כזו במחירים? ההבדלים סה"כ בין כלי
31/12/2016 | 20:46
2
40
האינדורו בדופ'ים ובמרובעי פעימות ,בנפחי ה250ים,עד כמה שאני הצלחתי לראות לא הכי משמעותיים/דרסטיים, סביב 5K לערך: ימהה, שרקו קטמ ,הסקי, בטה כדוגמאות. הימהה הוא במבצע למיטב ידיעתי של סוף שנה -5K הנחה. בכל אחד עם מזומן מתקבלת הנחה יפה של סביב 7-10% להבנתי.  
לצפיה ב-'בלי לבדוק את הנתונים שנתת - 10% זו שונות גדולה.'
בלי לבדוק את הנתונים שנתת - 10% זו שונות גדולה.
31/12/2016 | 23:49
1
13
לצפיה ב-'לדעתי 10% יכול להתפרש כשונות גדולה או קטנה השאלה מי הלקוח.'
לדעתי 10% יכול להתפרש כשונות גדולה או קטנה השאלה מי הלקוח.
01/01/2017 | 14:00
24
עבורי לדוגמא, בבואי לקנות כלי חדש זו שונות קטנה.
אני גם כך משקיע סביב 61K מקסימום אוסיף סביב כמבה אחוזים יותר.
אם היה מדובר בערכים של 10K ויותר, כפי שהיה בעבר בגסגס לדוגמא זה כבר שינוי לטעמי הרבה יותר משמעותי.
לצפיה ב-'סביר להניח שאתה צודק.'
סביר להניח שאתה צודק.
31/12/2016 | 22:19
2
59
אבל צריך לציין שכשמתבוננים לעומק רואים שונות במחירים בעיקר בגזרת יפני Vs אירופאי.

לעומת זאת כשבודקים אירופאי מול אירופאי - אין הבדלים כאלו גדולים בין היבואנים.
יכול להיות שאני סתם מקשקש והכל נובע מתסכול*.

*אני יכול להעיד שהתאכזבתי כשבזמנו ראיתי את המחירון החדש של עופר אבניר הסקוורנה, וגם השנה של סמלת בטא. ציפיתי למשהו אחר.

לצפיה ב-'אגב, מעניין שדווקא היפנים זולים יותר - הרי היין היום חזק מאו'
אגב, מעניין שדווקא היפנים זולים יותר - הרי היין היום חזק מאו
01/01/2017 | 10:04
45
בעוד היורו חלש מאוד. ציפיתי שזה ישפיע איכשהו. אבל אולי זה עניין של גודל היצרן.  
לצפיה ב-'באבניר חושבים שמוכרים הוסקוורנה כמוצר פרימיום'
באבניר חושבים שמוכרים הוסקוורנה כמוצר פרימיום
01/01/2017 | 14:15
50
יש להם איזו טעות בהבנה מה זה הוסקוורנה בשביל KTM
הם תקועים בקונספציה של שנת הדגם הראשונה שדיברה על דגמי פרימיום יותר (יעני איבזור פרימיום. פעם היו שם בולמים אחרים ועוד קצת בלינג) אבל המצב היום זה כבר ממש אותם דגמים 1:1 מלבד פלסטיקה ובולם אחורי (ואולי  מאוורר מתנה בדגמי 4T?), אבל באבניר עדיין מתחמרים איזו פרמייה מסויימת מעל KTM המקביל ולא ברורה הסיבה
הבנתי מחברים שקשה לעשות איתם עסקאות וחבל
לצפיה ב-'אני מסכים גם איתך וגם עם מה שכתב רחוק מכך'
אני מסכים גם איתך וגם עם מה שכתב רחוק מכך
31/12/2016 | 10:56
4
70
בהחלט גסגס עם חדירתם לשוק ב 2011 עשו סוג של שינוי.
עם עבור הזמן והבעיתיות שנוצרה בחו'ל אצל היצרן גם בהיבט חלקי חילוף וזמינות ללקוחות יצרה ירידה משמעותית אך נכון מה שכתב רחוק מכך שתמחרו אופנוע אינדורו מקצועי במחירים שגרמו לאחרים גם לשינוי.
זה תימרץ תחרות חד משמעית.
אני תקווה שסמל"ת כיום בתחום הזה מתנהלת אחרת. זה יקח זמן ויכול בהחלט שינועו קדימה. לגבי טריידאין למכירת חדשים יש לגסגס בטה תשתית זה זמן לדעתי אך זה יתקדם . אני חושב שגם לשרקו יש כניסה של שרות מוסכים ומוכרים. בכל מה שקשור לשירות חלפים הרי האופציה להתנהל מול היבואן בארץ תמיד קיימת. לגבי טיפולים כן בהחלט יש משהו בדבריך זה דיי קולע אבל זה המצב אצל היבואנים הקטנים יותר.  אבל מה מונע מהם לפרוס שרות בכל עיר גדולה נאמר? אני ככלל חושב שכל מוסך מורשה טוב ידע מול היבואן לקחת ספר תחזוקה ולראות מה צריך לעשות לטובת מרווח שסתומים ומה גודלה של עוקת השמן כדוגמא.האופציות לקנייה ללקוח אכן מרובות היום. יש גם מוטיב של זמן להשכרת אמינות המותג בהיבט הכלי עצמו. זה הליך של שנה לפחות לדעתי.
לצפיה ב-'הליך של שנה לפחות..?'
הליך של שנה לפחות..?
31/12/2016 | 11:50
3
69
שרקו ו TM כבר כמה שנים פה ולא מתרומים לשום מקום.

בטא ו SWM רק השנה נכנסו לשוק אז עוד מוקדם לשפוט...
אבל עד כמה שאפשר להעריך כרגע, איך שהדברים נראים, לא עושה רושם שמהם תבוא הבשורה.

דווקא מטרו שברו את השוק השנה עם ההחדרה מחדש של דגמי ה WRF.
מוכרים אותם כיום במבצע סוף שנה, ב 55K כמדומני. את שניהם. וגם לפני כן לא היו יקרים יחסית למתחרים.
מאיר הגיבו עם 56K ל CRF'ים צהובים 250 וגם 450. בינתיים אלו רק מבצעי סוף שנה אבל לך תדע.
ועופר אבניר גם נכנסו עכשיו עם RMX/Z בתמחור אפילו עוד יותר זול.

בקיצור אם תבוא בשורה - היא תבוא מהיפנים בשלל היבואנים השונים.
אולי הם יימשכו את השוק למטה. וגם אם לא - עדיין הצרכן הישראלי הרוויח... לפחות אלו שלא מכורים למכונות אירופאיות.
לצפיה ב-'אספר לך דוגמא מהחיים. לפני כשלשה שבועות'
אספר לך דוגמא מהחיים. לפני כשלשה שבועות
31/12/2016 | 12:53
2
76
הייתי ביום הדגמה של בטה גסגס בצפון.
הצעיר שלי עלה על דגמי ה 300 דופ' של שניהם. הבטה מאד התחבר לו ביחס
לגסגס לדוגמא. כאדם בוגר שחושב: עד שהבטה לא יתבסס בארץ ועד שלא אדע מי ,מה ,איך ,למה וכמה ,אמינות, שרות וכ'ו תכלס לא יהיה לו בטה. ללמוד על המותג לפחות שנה לדעתי של התנסותו בשוק וחקירה שלי את יודעי הדבר לגביו לדוגמא. זה לא אומר שהוא יצליח או לא כמותג אך זה בסיס נתונים בהיבט זמן מינמאלי שלקוח צריך לדעתי כפוטנציאל לאמץ לעצמו לכיון מותג מסוים. לגבי tm לו אני בראש המותג אני מנסה להבין איך אני יכול לקדם ביחס למצב היום שהוא שונה לדעתי. לגבי היפנים הם תמיד היו כלים מצוינים לפי הנראה לי יש גם נכון בדבריך בהקשרם.
לצפיה ב-'סמל'ת זה כרגע זה אימפריה'
סמל'ת זה כרגע זה אימפריה
31/12/2016 | 17:56
1
102
סמל'ת הם היבואנים של פיאט, אלפא-רומיאו, אבארט, לנצ'ייה, גזגז (נראה מה יוליד יום), בטא, ארקטיק קאט, פרארי ומזראטי (בשותפות עם אוויס ו-UMI), איווקו, סובארו, והחל מהשנה גם היבואנים בישראל של קבוצת קרייזלר: כולל המותגים ג'יפ, דודג', ראם, 'מופאר' ו-SRT.

שימו לב, אופנועים, מכוניות כולל רכבי על, משאיות, טרקטורונים וסידבייסייד.

לדעתי אם הם רוצים, הם 'מפילים' את השוק עוד פעם... עם גזגז ועם בטא.

אין מה להשוות את סמל'ת לשאר היבואניות. בטח לא הקטנות hm ליגל ואשל וכו'.
לצפיה ב-'אכן רשימה מפוארת, רק לשים לב ש"UMI" ו"אוויס" הם היום אותה '
אכן רשימה מפוארת, רק לשים לב ש"UMI" ו"אוויס" הם היום אותה
31/12/2016 | 19:26
64
חברה, ו-MOPAR ו-SRT הם לא מותגים.
הרשימה הזו משעשעת משהו בהתחשב בזה שבתחילת העשור הבעלים של סמל"ת חיפש קונים לסמל"ת כי נמאס לו מהתחום. כשהוא לא מצא מישהו שישלם מחיר סביר (לדעתו), הוא הפך כיוון לחלוטין. מה שנקרא - אין דין קריזתו כדין קריזתך...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
אופני שחף
אופני שחף
חברת
חברת "קראפן"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה