לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1404514,045 עוקבים אודות עסקים

פורום אופנועי שטח

ברוכים הרוכבים אל שטח המחייה האמיתי של המחוגבים,האצילים והחצילים,האפלים והידועים. 363 מזמין את כל שואבי האבק באשר הם,רוכבי אינדורו,מוטוקרוסרים,לוחכי שבילים או סתם פוזלים בתוגה לעבר השטח,אלה שחושבים שהם...ואלה שבאמת מחגבים להם בשטח כפולי או מרובעי הפעימות,הכנסו לחוות את ההווי היומיומי של רוכבי השטח בארץ (ובחו"ל..),להחליף חוויות ודעות,לחשוף ולשתף רעיונות חדשים מידע עדכני ועוד..... בואו ותהנו מחוויה יחודית ומיוחדת שמשלבת אופנוענות מא' עד ת', אחוות רוכבים,פעילות ספורטיבית,והנאה מהטבע,ענף שאין דומה לו הן בחוויה והן בתחושות ועוד לא הזכרנו את האדרנלין הממכר!!! רעיון הפורום נהגה ע"י יקירי הענף ומנהליו הראשונים חליל אבד רבו(הערבי) וירחמיאל קולרגול (אצילי יער שרווד המיתולוגי) כמקימי פולגז וממשיכי הדרך ב363,ועל כך נתונה להם תודתינו. את מקומם תפסו בשלהי 2004 גז ונעלם וMEXMEX חברנו במקסיקו שאליהם מצטרף בשלב מאוחר יותר אניגו החמוש בדו"ש. עם פרישת המקסיקני תפס את מקומו הנשמה הצהובה שכיהן בתפקיד מספר שנים מכובד. את גז ונעלם החליף ,שכנו YOE66 שביחד עם הנשמה  הצהובה תפסו אחריות על אחת הגזרות החמות באזורינו. עם פרישתם לנושאי החיים המרתקים האחרים,לא שכחו כמובן את עולם השטח. את מקומם תפס המחשמל 64. תודות גדולות לדורות. "אם תיכנס ותשתלב...תוכל גם אתה להיות....רוכב.."

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופנועי שטח

ברוכים הרוכבים אל שטח המחייה האמיתי של המחוגבים,האצילים והחצילים,האפלים והידועים. 363 מזמין את כל שואבי האבק באשר הם,רוכבי אינדורו,מוטוקרוסרים,לוחכי שבילים או סתם פוזלים בתוגה לעבר השטח,אלה שחושבים שהם...ואלה שבאמת מחגבים להם בשטח כפולי או מרובעי הפעימות,הכנסו לחוות את ההווי היומיומי של רוכבי השטח בארץ (ובחו"ל..),להחליף חוויות ודעות,לחשוף ולשתף רעיונות חדשים מידע עדכני ועוד..... בואו ותהנו מחוויה יחודית ומיוחדת שמשלבת אופנוענות מא' עד ת', אחוות רוכבים,פעילות ספורטיבית,והנאה מהטבע,ענף שאין דומה לו הן בחוויה והן בתחושות ועוד לא הזכרנו את האדרנלין הממכר!!! רעיון הפורום נהגה ע"י יקירי הענף ומנהליו הראשונים חליל אבד רבו(הערבי) וירחמיאל קולרגול (אצילי יער שרווד המיתולוגי) כמקימי פולגז וממשיכי הדרך ב363,ועל כך נתונה להם תודתינו. את מקומם תפסו בשלהי 2004 גז ונעלם וMEXMEX חברנו במקסיקו שאליהם מצטרף בשלב מאוחר יותר אניגו החמוש בדו"ש. עם פרישת המקסיקני תפס את מקומו הנשמה הצהובה שכיהן בתפקיד מספר שנים מכובד. את גז ונעלם החליף ,שכנו YOE66 שביחד עם הנשמה  הצהובה תפסו אחריות על אחת הגזרות החמות באזורינו. עם פרישתם לנושאי החיים המרתקים האחרים,לא שכחו כמובן את עולם השטח. את מקומם תפס המחשמל 64. תודות גדולות לדורות. "אם תיכנס ותשתלב...תוכל גם אתה להיות....רוכב.."
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'סקירה של אביעד את האירוע של "מתחילים בשטח"'
סקירה של אביעד את האירוע של "מתחילים בשטח"
12/12/2017 | 18:18
3
75
ביער צרעה הסופ"ש האחרון. מה באמת תורם לתחום השטח לצמוח כל כך הלכה ולמעשה ? האם המגוון הגדול של כלים ? העלויות ? דברים נוספים?  היש עוד כיווני חשיבה שניתן ליישם ולעשות על מנת לחזק את הרוכבים בארץ בתחומי השטח בדו גלגלי ? גם מעבר למפגשים מהסוג הזה ,כפי שתואר בכתבה ו/או דומים בארץ.מפגשים אלו הם ברכה אמיתית ואנרגיה חיובית ומקדמת בכל מדד שניתן לתאר!!
לצפיה ב-'הרבה סיבות'
הרבה סיבות
13/12/2017 | 08:31
2
66
התפתחות תרבות הפנאי ויוקר המחייה שגורם לאנשים לחשוב שאין שום תועלת בחיסכון ועדיף להינות עכשיו.
תזוזה מדרכים אחרות שלקחו אנשים לשטח- גיפים , טרקטורונים (זנים נכחדים ויקרים, סובלים מריבוי החסימות בשטח שצצות ומתרבות עם השנים) ודושים (קטגוריה עם היצע נמוך וללא התקדמות שהביאה ליצירת מגוון כלים בעלי יכולות גבוהות במחיר סביר כמו של אופנועי אנדורו).
מרחב וירטואלי לא אנונימי מיצר מפגשים לא וירטואלים- לרכיבות ולקניות במחירים מעולים בתחום.  

לצפיה ב-'בהחלט כיווני חשיבה נכונים אני מסכים עמך בהחלט. אני חושב '
בהחלט כיווני חשיבה נכונים אני מסכים עמך בהחלט. אני חושב
13/12/2017 | 19:21
1
54
שהמשפט הראשון מדויק ונכון!
אני בא ושואל אם אנחנו רוכבי השטח כבר נראים בו באופן בולט יותר, ממשי יותר, בהחלט מכל אותן הסיבות גם כפי שתארת איך ניתן למנף זאת לטובת המשתמשים?
בו ניקח דוגמא מתרבות הפנאי בדולגלגי לא ממנוע - אופניים, נניח תחום אופני ההרים בהיבט חלק מהרשויות למול התרבות זהו. לקחו ומינפו זאת לטובת הרוכבים בכל דרך אפשרית כולל פיתוח ביערות של תרבות זו. אני חושב בקול רם לדוגמא,לאיזה תחום ניתן למנף את העצמה הזו קדימה ? תמיכה בפיתוח הענף כמטיב עם משתמשיו ? אגב, בדיוק כפי שתארת ,בהיבט תרבות פנאי שגם מייצרת סוג של חוויה חיובית למשתמשים בה.
לצפיה ב-'מעריך את האנרגיה - אבל הסיכויים נמוכים מאוד. אופנועים נתפסים'
מעריך את האנרגיה - אבל הסיכויים נמוכים מאוד. אופנועים נתפסים
13/12/2017 | 21:10
55
בציבור כמשהו "רע", אויב הציבור. אישית אני חושב שזה כי רוב האנשים חלמו לרכב על אופנוע ולא העזו או סתם לא יצא להם, אז עכשיו מבחינתם הענבים חמוצים. מספיק לראות את המבטים של כל הילדים בבית הספר כשאני לוקח את אחד הילדים שלי על אופנוע או אפילו קטנוע...
או שזה בגלל אופנוענים בכלל, שליחים בפרט, שהפחידו אותם על הכביש. גם אפשרות.
ולכן לא משנה אם תביא מחקרים מפה ועד הונולולו שזו פעילות בריאה, שתורמת לכלכלה ובאופן כללי גורמת לפרחים לפרוח בגוונים יפים יותר - אין סיכוי שתשיג תמיכה ציבורית או ממסדית לעניין. לעומת זאת אופניי שטח, ולא משנה כמה פנימיות ושקיות ג'ל הרוכבים יזרקו בכל פינה בסינגלים - או כמה רוכבים מגיעים לחדרי מיון כל שבת - נתפסים כפעילות בריאה וחיובית. למה? ככה. יחסי ציבור טובים. כמו ההבדל בין חולדות לסנאים.
לצפיה ב-'צמיגים לקטם 125'
צמיגים לקטם 125
11/12/2017 | 08:44
6
52
שלום,

היכן ניתן לקנות צמיגים באזור השרון / רעננה ?

מדובר על אחורי 120/90-18
היום אני עם duro dm1112 אבל הוא בכלל במידה שונה 110/100 ולא בא לי להסתבך עם הביטוח במקרה של...
בקיצור, מחפש מקום לקנות באזור השרון צמיגי דורו ל - 125

תודה
לצפיה ב-'לגבי המידה - אין עם זה שום בעיה'
לגבי המידה - אין עם זה שום בעיה
11/12/2017 | 10:50
1
41
אתה אולי לא תעבור טסט עם צמיגים שונים מהמידה המקורית, אבל מבחינת הביטוח זה מעולם לא יצר לאף אחד שום בעיה, והמון המון רוכבים עם צמיגים במידה שונה מהרישיון.

בלי קשר, אם אתה רוצה לקנות צמיג דורו (שאגב לא בטוח שקיים במידה שלך) יש לך את מלך הדורו מוטי מור שנמצא ברעננה, חפש אותו בזולו בפייסבוק.
לצפיה ב-'תודה ושאלה'
תודה ושאלה
11/12/2017 | 11:08
35
אפשר לקבל את הטלפון של מוטי מור ( אפילו בהודעה פרטית ) ?

אני מאלה שאין להם פייסבוק..

כמו כן, האם יש מקומות מומלצים אחרים ( גם כאלה שאין להם duro ) ?

רוב תודות
לצפיה ב-'נכון שיש מי שרוכב ולא במידות אבל גם יש מהצד השני שיש מי '
נכון שיש מי שרוכב ולא במידות אבל גם יש מהצד השני שיש מי
11/12/2017 | 11:56
2
54
שרוכב וכן במידות. אגב, מידות צמיגים זה דבר מוקפד ברישוי שנתי.
לא ממליץ למי מאיתנו להיות מעורב בפגיעה בכביש הציבורי לדוגמא בקטע קישור כזה אור אחר בדרך ליער עם גורם נוסף שבעקבותיו יגיע בוחן משטרה. ממש ממש לא כדאי. צמיג 120/90-18 הוא צמיג נפוץ במידה . אכן קיים כאחורי בקטמ 125. יש את אופנועית בת"א(מציגי MOTOZ) וכן כל חנות בשוקן בת"א  . יש גם חנויות מקוונות לדוגמא מוטוליין מעפולה שעושה גם משלוחים עד הבית. לדעתי ללכת על צמיג במידה הנ"ל לקרקע בינונית שיהווה אופציה לרכיבה של אול-אראונד. 
לצפיה ב-'המחשמל, יש מספיק דוגמאות שמוכיחות שלא יקרה כלום'
המחשמל, יש מספיק דוגמאות שמוכיחות שלא יקרה כלום
11/12/2017 | 16:45
1
46
אני לא יועץ ביטוחי וממש לא לוקח אחריות, אבל היו על זה אינסוף דיונים ויש הסכמה די גורפת שלביטוח יש סיכוי אפסי להוכיח שמידת הצמיג השפיעה איכשהו על התאונה.
יש מאות (לפחות) של רוכבים שתבעו את ביטוח החובה בסכומים גדולים יותר וגדולים פחות, ואם תביעה היתה נדחית בגלל מידת צמיג, היינו יודעים על זה.

אגב, אם אתה לוקח בחשבון תאונה בקטע קישור כזה או אחר, ואת הסיכוי הקלוש שיעשו לך בעיות בגלל מידת צמיג, אני ממש לא מבין איך אתה רוכב בלי ביטוח צד ג'...
לצפיה ב-'תשמע בגילי המופלג אני סומך רק על עצמי. בו אספר לך'
תשמע בגילי המופלג אני סומך רק על עצמי. בו אספר לך
11/12/2017 | 20:08
52
סיפור עצוב מאד מאד. לפני כחודש אולי קצת יותר, נהרגה בחורה צעירה שהורכבה על אופניים חשמליות בדרך נמיר בת"א. בתאונה היה מעורב נהג סביב גיל ה-30. אתה ממש לא רוצה לדעת מה בדקה המשטרה .הדאגה שלי היא קודם כל כלפי עצמי. אני לא רוצה שום עניין ולא בונה או סומך על מה אמרו או מה סטנדרט החשיבה המקובל או הלא מקובל של מן דהו, אני תמיד עושה מה שמתאים לי ומיישם. לגבי צד ג' -צד ג' הוא פגיעת רכוש בלבד. אני מדבר על מעבר לרכוש הרבה מעבר.בו נהיה אנחנו בסדר ונמנע מעצמנו את הפרומיל הכי קטן של סיכוי . כך אני גורס ממרום גילי ונסיון חיי. לא קורה כלום עד שלא קורה כלום
לצפיה ב-'דבר עם אורן זיתוני, קניתי ממנו שני סטים במידות המקוריות'
דבר עם אורן זיתוני, קניתי ממנו שני סטים במידות המקוריות
13/12/2017 | 08:38
34
במחיר מעולה. איסוף מתל אביב או משלוח לאיזור השרון בשישים שח. היה לו דורו, מצלר או פירלי. הלכתי על פירלי סקורפיון פרו- אחרי שנים עם מישלין S12 אני ממש מבסוט
לצפיה ב-'רכישת מגיני ידיים-- איך לוודא התאמה?'
רכישת מגיני ידיים-- איך לוודא התאמה?
10/12/2017 | 21:39
1
47
אני מחפש מגיני ידיים סגורים לEN144 החדש (!!!). כידון פאטבר של רנטל.
על המגינים שמצאתי (70 יורו של race tech) כתוב שהם אוניברסלים.

איך אפשר לוודא את זה? לא בא לי לגלות שהם לא מתאימים...

תודה
לצפיה ב-'לדעתי תוודא שהאוניברסלי אכן מתאים לפאט אולי ע"י שאלה'
לדעתי תוודא שהאוניברסלי אכן מתאים לפאט אולי ע"י שאלה
11/12/2017 | 06:37
34
למול המוכר/אתר.אני לא הכי מכיר את הדגם הזה האמת באופן אישי.
תוכל לצרף תמונה של המגן לכאן? 
לצפיה ב-' ה"פול" מבקש לייקר את ביטוח החובה לרכב דו-גלגלי ב-20 אחוז'
ה"פול" מבקש לייקר את ביטוח החובה לרכב דו-גלגלי ב-20 אחוז
04/12/2017 | 15:07
4
105
האוצר והכנסת מתנגדים ככל הנראה:

לצפיה ב-'תכלס מה יהיה בסופו של הליך זו השאלה. גם כך הרבה מאד'
תכלס מה יהיה בסופו של הליך זו השאלה. גם כך הרבה מאד
05/12/2017 | 14:52
3
67
רוכבים בדו-גלגלי משתמשים בדרך(כל דרך...) ללא ביטוח חובה כלל , על זה כבר התריע מבקר המדינה ,והפול עדין מנסה להעלות את התעריף.
לצפיה ב-'יש בעיה קונקרטית עם קפיטליזם'
יש בעיה קונקרטית עם קפיטליזם
05/12/2017 | 20:16
2
77
והיא שעם יהודים לא עובד.

אנחנו עם של סוחרים. כולם מחפשים רק מאיפה למצוץ עוד כמה גרושים.
פעם היינו בגלות אז היינו עושים את זה לגויים.
היום אנחנו עושים את זה אחד לשני.

לצפיה ב-'וזה בכלל לא אנטשמי... '
וזה בכלל לא אנטשמי...
05/12/2017 | 22:11
1
79
כי אין ספק שבארה"ב, נגיד, חברות הביטוח בכלל לא מנסות להגדיל את הרווחים שלהן בכל דרך על חשבון המבוטחים.
או חברות התרופות, שמעלות מחירים של תרופות חשובות בצורה עקבית שלא קשורה לכלום חוץ מהעובדה שהן יכולות.
או שבעצם... מי ששולט בכל חברות הביטוח וחברות התרופות הם יהודים! זה מסביר את זה! גם קראתי פעם איזה ספר שחשף את השיטה... משהו על זקנים מראשון לציון או משהו כזה.
לצפיה ב-'זה בדיוק ההפך מקפטליזם...המדינה גם מחייבת אותך בביטוח וגם'
זה בדיוק ההפך מקפטליזם...המדינה גם מחייבת אותך בביטוח וגם
05/12/2017 | 23:36
81
לא פותחת את השוק לתחרות....

לצפיה ב-'סוף סלע מתאמן עם התותחים ולא מוותר'
סוף סלע מתאמן עם התותחים ולא מוותר
03/12/2017 | 06:34
1
138
לצפיה ב-'לא נכון - שם!'
לא נכון - שם!
05/12/2017 | 22:12
41
לצפיה ב-'לא מוזרה קצת ההמלצה?'
לא מוזרה קצת ההמלצה?
30/11/2017 | 14:08
6
135
http://fullgaz.co.il/נחסם-ייבוא-אופנועי-אנדורו-ברישוי-אפור/
לצפיה ב-'אני מסכים בהחלט עם מה שנכתב בכתבה! הדבר שצד את'
אני מסכים בהחלט עם מה שנכתב בכתבה! הדבר שצד את
30/11/2017 | 14:21
87
עיני הוא ההקשר לעובדה שהתאחדות הספורט המוטורי תפקידה ברור ומוגדר.
בו נאמר שנתנה המלצה לרשות המס מכאן נשאל:
1. מה היתה הסיבה לכך?
2. מה האינטרס ?
הדבר שהיא תמוה בעיני היא העובדה שרשות המס קיבלה את ההמלצה!! כלומר הקשיבה קשב רב לדברי הרשות. הרי רשות המס גם אם נמכרים 60-70 כלים בשנה מדוע הדבר נוגד את האינטרס שלה? בכל מקרה המדינה מקבלת מס גם בכלי אפור נכון שמופחת אבל מקבלת.
יש כאן גם סוג של גול עצמי. מחר או בעוד X זמן אולי יהיו תנאים טובים יותר לרכיבה במסלול מוגדר מה שנעשה בפועל זה בלי ראיה לטווח ארוך לדעתי כי כבר מהיום העסק נחנק ומת. 
לצפיה ב-'קצת הרבה הזוי'
קצת הרבה הזוי
02/12/2017 | 22:06
4
78
הם מודאגים מהעדר כיסוי ביטוחי? שילחמו לארגן כיסוי ביטוחי. מישהו שם בודק אם בעלי הלוחית הצהובה רוכבים אך ורק עם ביטוח חובה בתוקף? שבעלי אופנועי מוטוקרוס לא רוכבים מחוץ למסלולים?
אבל משעשע גם שהמנכ"ל טוען שהם לא גוף מנחה אלא ממליץ - אבל כותב במכתב "עד אישור שונה שלי, אבקש להקפיא...". לא יודע, לא נשמע לי כמו המלצה...
לצפיה ב-'מעניין מי שילם לו לכתוב את זה'
מעניין מי שילם לו לכתוב את זה
03/12/2017 | 08:02
1
31
לצפיה ב-'אני לא מזדרז להאשים בשחיתות. אבל זה עדיין מוזר. '
אני לא מזדרז להאשים בשחיתות. אבל זה עדיין מוזר.
03/12/2017 | 10:02
29
לצפיה ב-'ההנחות שלך בהחלט נכונות ומעלות סוגיות תהיות נוספות לדוגמא:'
ההנחות שלך בהחלט נכונות ומעלות סוגיות תהיות נוספות לדוגמא:
03/12/2017 | 19:01
1
59
האם כאשר אתה בעל כלי אפור והגעת לתחרות במסלול מוגדר האם אינך נדרש להציג ביטוח לטובת ספורט מוטורי? אם לא, אפשר לבדוק ,אולי כדאי להתחיל מכאן.
אם אכן נבדק הדבר ומחוייב ,אז מה הסיבה? 
הרי גם היום על פי הידוע לי משטרה בבדיקת רשיונות רגילה ללא תאונה חלילה לא מבקשת הצגת ביטוח חובה או שאני טועה? כלומר מדוע חשיבות ביטוח חובה שונה בכביש הציבורי או בכל שטחי ארץ ישראל ממסלול מוגדר? 
בהחלט לא מובן ותמוה מאד לטעמי.
לצפיה ב-'לא הנחתי כלום. ונראה לי שהיו"ר מודאג מזה שבעלי רשיון אפור '
לא הנחתי כלום. ונראה לי שהיו"ר מודאג מזה שבעלי רשיון אפור
05/12/2017 | 21:50
48
רוכבים שלא במירוצים או אימונים - ובלי ביטוח בכלל. במירוץ/אימון לא נדרש ביטוח חובה.
לצפיה ב-'מי היבואן של airoh בארץ?'
מי היבואן של airoh בארץ?
27/11/2017 | 13:48
2
68
צריך חלקי חילוף
לצפיה ב-'אני חושב שדייטונה הם היבואנים '
אני חושב שדייטונה הם היבואנים
27/11/2017 | 16:12
66
גם HM מוכרים את הקסדות האלו.
לצפיה ב-'דייטונה למיטב ידיעתי.'
דייטונה למיטב ידיעתי.
27/11/2017 | 16:31
33
לצפיה ב-'צמד הימהה WRים אוטוטו בארץ. כתבה מאתר'
צמד הימהה WRים אוטוטו בארץ. כתבה מאתר
24/11/2017 | 11:47
79
פול גז קצת מסדרת את הדברים בהקשרם.
מעניין איך יתבטא השינוי בהתנהגות של הדגמים הללו ביחס לדגם ה-17.
לצפיה ב-'גרירה ובולמים לחוצים. אני תוהה על הנושא שהאמת'
גרירה ובולמים לחוצים. אני תוהה על הנושא שהאמת
18/11/2017 | 10:56
24
121
לא הכי ותיק אצלי בשכונה כנאמר.
לפני קצת למעלה מחצי שנה, רכשנו נגרר מס' חברים.
נגרר ל-3 כלים. כאשר יוצא לנו להשתמש בו נאמר ,שימוש סביר 
בהיבט תדירות ,פעמיים בערך בחודש ,עד 3. כל פעם שימוש בסדר גודל של
כ- 3 שעות לפחות שהכלים עליו "לחוצים בבולמים".
אני שואל ומנסה ללמוד ולהבין:
1. עד כמה אני צריך ללחוץ את הפרונט בהליך הקשירה? אני אף פעם לא בטוח שזה לא יותר מידי.כלומר כל פעם יש לי חשש שזה יותר מידי מחד ומיאדך אם לא אז יצא כבר מקרה שכלי נטה על הצד קלות במהלך הגרירה כמובן עקב הטלטלות שבדרך.נאלצנו לעצור ולמתוח.
2. האם יכול להגרם נזק במצתבר לבולמים הקדמיים לאור הלחץ המופעל ולמשך הזמן של הגרירה? מדובר על משכים של כ-3 שעות ליום רכיבה שהכלים על הנגרר. אני באמת לא הכי יודע כמה עד ללחוץ /להדק אותם. כמה מספיק? . אני יכול לתאר שהכיווץ הוא סביב 35-40%  אחוז מהמהלך של הבולם הקדמי כך אני מתרשם בכחול שלי. 
3. האם נדרש ניקוז אויר לאחר מכאן מהבולמים (WRF/WRR)?
אשמח מאד לקבל קצת הכוונה ותובנות בנושא .
תודה!!
לצפיה ב-',תקנה מגביל כיווץ שים אותו ותמתח עד הסוף וחסל דאגות'
,תקנה מגביל כיווץ שים אותו ותמתח עד הסוף וחסל דאגות
18/11/2017 | 11:54
12
53
לצפיה ב-'אוקיי . היכן ניתן להשיג בארץ? ראיתי במוטו-דיפו אך'
אוקיי . היכן ניתן להשיג בארץ? ראיתי במוטו-דיפו אך
19/11/2017 | 13:06
11
79
איני יודע ,אם החנות המקוונת הזו-האתר, פעילה עדין.
אם נצא מנקודת הנחה ,שזו אכן אופציה טובה כפי הצעתך, האם יכול להגרם נזק לבולמים אם לא נשתמש במוצר ?
לצפיה ב-'אחרי שמתחת את הרצועות על העגלה תנקז את האוויר מהבולמים וזהו'
אחרי שמתחת את הרצועות על העגלה תנקז את האוויר מהבולמים וזהו
19/11/2017 | 16:08
4
83
אין לך צורך בשום דבר אחר.
כמובן עדיף להרכיב פורקי לחץ במקום הברגים לצורך הנוחות.
לצפיה ב-'ממש לא לנקז אוויר!'
ממש לא לנקז אוויר!
20/11/2017 | 10:22
3
81
אלא אם כן אתה מקפיד אחרי הפריקה להרים את האופנוע על סטנד ולנקז שוב.
ניקוז אוויר מהבולמים עושים כשהאופנוע באוויר והבולמים הקדמיים פתוחים לגמרי.
לצפיה ב-'ככה בכל אופן לימדו אותי לעשות ולא נפגע אצלי אף בולם'
ככה בכל אופן לימדו אותי לעשות ולא נפגע אצלי אף בולם
20/11/2017 | 14:11
2
34
לצפיה ב-'זה לא פוגע במובן של נזק, זה פוגע בתפקוד הבולם'
זה לא פוגע במובן של נזק, זה פוגע בתפקוד הבולם
21/11/2017 | 10:32
1
57
פתחי הניקוז נועדו בדיוק כדי למנוע מצב של תת לחץ או לחץ גבוה מדי בתוך הבולם.
כשפותחים אותם בזמן שהבולם משוחרר, לחץ האוויר משתווה לסביבה.
כשאתה "מנקז" כשהמתלים דחוסים עם הרצועות, אחר כך שתשחרר את הדחיסה תקבל תת לחץ ופעולה פחות טובה של הבולם.
לצפיה ב-'אז מזל שבXTRIANER אין ניקוז אוויר בכלל '
אז מזל שבXTRIANER אין ניקוז אוויר בכלל
21/11/2017 | 14:25
25
לצפיה ב-'זו חתיכת פלסטיק שעולה גרוש ...אתה יכול גם להשתמש'
זו חתיכת פלסטיק שעולה גרוש ...אתה יכול גם להשתמש
19/11/2017 | 18:58
5
99
בקרש בעובי ובאורך המתאימים זה יעשה את אותה עבודה.
נזק למתלים בלי זה? ...נדיר מאוד.במקרים של מתיחה חזקה במיוחד 
ונסיעה מאוד ארוכה...
לצפיה ב-'תודה לכם hananlv ו- wrr!! אני אנסה להשיג'
תודה לכם hananlv ו- wrr!! אני אנסה להשיג
19/11/2017 | 19:46
4
59
את המגביל בארץ. לדעתי בחול' באמזון המחיר די קרוב לארץ סהכ כמה גרושים. תודה לכם על ההכוונה!!
לצפיה ב-'נסיוני לא מוצלח עם המגביל תנועה'
נסיוני לא מוצלח עם המגביל תנועה
20/11/2017 | 09:43
3
91
מאחר והוא קשיח המתיחה פחות חזקה
כבר קרה לי שהשתחררו רצועות בגלל זה
לצפיה ב-'צודק YOE66 זה קרה גם לי בשימוש במגביל תנועה הזה'
צודק YOE66 זה קרה גם לי בשימוש במגביל תנועה הזה
20/11/2017 | 14:13
70
האופנוע לא יושב חזק כמו שצריך על העגלה
לצפיה ב-'חרא של דבר. לא נותן לבולמים להילחץ, נופל ועף ואז הרצועות'
חרא של דבר. לא נותן לבולמים להילחץ, נופל ועף ואז הרצועות
21/11/2017 | 12:40
1
73
משתחררות. לא לקנות, תן כסף לקבצן בצומת עדיף מאשר לזרוק כסף על זה
לצפיה ב-'זה אכן הרושם שאני מקבל. בנוסף שאני מהדק על הנגרר הם לא'
זה אכן הרושם שאני מקבל. בנוסף שאני מהדק על הנגרר הם לא
21/11/2017 | 14:33
55
זזים ימינה שמאלה= אין נדנוד מעבר למתיחות של הרצעות עצמן. כלומר ,הם יושבים היטב על הנגרר והרצועות באמת מתוחות סבבה .אז כן, נכון, קצת לחוצים הבולמים. אבצע ניקוז תדיר מעכשיו על ידי הברגים.
לצפיה ב-'מלבד העלאת הלחץ בתא האוויר בבולם ודחיסת הקפיץ'
מלבד העלאת הלחץ בתא האוויר בבולם ודחיסת הקפיץ
19/11/2017 | 20:11
7
85
אין רכיב שמופעל עליו עומס \ לחץ שהוא אינו אמור מיועד לעמוד בו מדחיסת הבולמים.

בנוגע להאם זה פוגע? מחזירי השמן והאטמים בחלקו העליון של הבולם בנויים לעמוד בלחץ גבוה יותר מאשר שאתה מעמיס את האופנוע (לדוגמא סגירת מהלך ל 90% בזמן רכיבה), אם לזמן הלחץ \ עומס יש משמעות בנושא הזה אני לא יודע לענות אך מעמיס שנים ללא המכשיר ולא חוויתי או מכיר מישהו שחווה בעיה עקב כך.

אני קושר באופן אישי עד שהאופנוע יציב על העגלה ובניסיון להזיז אותו לאחר הקשירה אותו הוא יושב די טוב. לא צריך יותר מזה. 

ולאחר העמסה אין צורך לנקז אוויר מהבולם , תמיד טוב לנקז לפני רכיבה בשביל לשמור על ההתנהגות של הבולם אך לא מסיבה מכאנית. אני לרוב לא מנקז עד שאני מרגיש שהמתלה מעט קשה וגם להגיע למצב הזה לוקח לא מעט רכיבות

לצפיה ב-'תודה shayph. באיזה תדירות אגב אתה מנקז'
תודה shayph. באיזה תדירות אגב אתה מנקז
19/11/2017 | 21:22
6
55
אויר מהבולמים?
לצפיה ב-'בהערכה גסה כל 10-15 רכיבות'
בהערכה גסה כל 10-15 רכיבות
20/11/2017 | 08:20
4
69
אבל זה לא המצב האידאיל, האידיאיל הוא לנקז אוויר לפני כל רכיבה שהבולמים פתוחים לגמרי (גלגל קדמי לא נוגע בקרקע).
ככה אתה שומר על התנהגות עקבית של המתלה בכל רכיבה כמה שאפשר.
תא האוויר בבולם למעשה הינו חלק מהשיכוך של הבולם יחד עם הקפיץ והשמן,
ככל שהלחץ בתא האוויר גבוה יותר תהיה יותר התנגדות בדחיסה , בעיקר מחצי מהלך של המתלה עד סופו (היכן שהשמן מתחיל לדחוס את האוויר).

לצפיה ב-'זה רק בTC ככה'
זה רק בTC ככה
21/11/2017 | 12:43
3
79
בOC ממש ממש כדאי לשחרר אוויר כל רכיבה...
בTC למעשה אין צורך אמיתי בזה, אין שום אוויר שנדחס לשם והנקז זה זה סתם, לתא של השימון המכאני, לא השסתום
לצפיה ב-'לא כל כך מבין למה אתה מתכוון'
לא כל כך מבין למה אתה מתכוון
21/11/2017 | 18:02
1
58
אך גם ב OC לא הייתי מנקז אוויר כל רכיבה אלא כל 15 שעות אלא אם הרגשתי צורך.

ב OC וגם ב TC של יש תא אוויר שמשמש כשיכוך יחד עם השמן והקפיץ.
ב TC של KYB יש חור ב CARTRIDGE שמוביל לפקק ומשם לניקוז האוויר על ידי פתיחת הבורג.

גם ב OC וגם TC הם עובדים לגמרי זהה מבחינת תא האוויר
לצפיה ב-'אולי התכוונת ל TC סטייל אוהלינס'
אולי התכוונת ל TC סטייל אוהלינס
21/11/2017 | 18:16
55
ששם תא האוויר נמצא בתא סגור כמו בבולם האחורי,
אך ב KYB , SHOWA  ובאופנוע של המחשמל בפרט זה תא פתוח עם FREE PISTON
לצפיה ב-'וקראתי עכשיו שוב, '
וקראתי עכשיו שוב,
21/11/2017 | 22:19
69
התפקיד של תא האוויר ב OC ו TC הוא זהה,
השמן בבולם אולי משמש לשימון הבולמים אבל המטרה שלו גם לשיכוך 
בדיוק כמו ב OC.

גם אם תפתח ספר רכב של ימאהה אתה תראה שאפשר לשחק עם גובה מפלס השמן ב TC (זה בדיוק מה שעשיתי), מה שמקטין את נפח התא אוויר.

TC ו OC עובדים על אותם עקרונות בדיוק רק ב TC המערכת סגורה ויש back pressure בצורה של FREE PISTON כמו ב KYB שמפעיל לחץ עם קפיץ או סטייל אוהלינס שהלחץ מופעל בנרתיק תא אוויר , כל המטרה של TC זה למנוע קוויטציה בשמן בזמן פעולה. מבחינת שסתומים יש BASE VALVE ו MID VALVE בשניהם, ובשניהם נפח תא האוויר משפיע על השיכוך לקראת סוף המהלך.
לצפיה ב-'כמעט כל רכיבה. ויוצא אויר.'
כמעט כל רכיבה. ויוצא אויר.
22/11/2017 | 08:38
31
לצפיה ב-'מצטער לבאס את חובבי הז'אנר. אבל לנקז אוויר בבולמים,זה כזה'
מצטער לבאס את חובבי הז'אנר. אבל לנקז אוויר בבולמים,זה כזה
25/11/2017 | 18:42
2
109
overrated...
לצפיה ב-'יאאא איך הרס לי'
יאאא איך הרס לי
26/11/2017 | 18:25
20
לצפיה ב-'האמת אני לא ניקזתי אפילו פעם אחת עד היום, באופנוע הנוכחי. '
האמת אני לא ניקזתי אפילו פעם אחת עד היום, באופנוע הנוכחי.
26/11/2017 | 20:37
60
לומר שהרגשתי איזה שינוי לא הייתי אומר, כמובן שזה לא אומר שלא היה שינוי. אולי זה רק אני כן..... .אני אנסה ברכיבה הבאה לפני היציאה לראת מה ישתחרר באם ישתחרר .דן מה הסיבה לדעתך שזה overrated ? 
לצפיה ב-'לעדכן את החברים על הנבלה החדשה שלי'
לעדכן את החברים על הנבלה החדשה שלי
15/11/2017 | 22:32
5
206
אז בסוף אחרי סבב רכיבות והתלבטויות, לא רק ברמת הדגם אלא ברמת השרות, יבואן, סחירות, מיקןם מוסך קרוב אלי... החלפתי לכתום 250 TPI חדש
שינוי דרסטי שנותן את ההרגשה של "שיניתי"
קניתי מסדנת האלופים של שמש וכרמי (פרדס חנה). חבר'ה נחמדים (למרות שעובדים בשביל הדארת' ויידר של האופנועים) ועסקה טובה, שני הצדדים יצאו בלי נזק...

אחרי שתי רכיבות סופ"ש ואיבזור, מיגון "קיר לקיר" , אני יכול לומר שזה כלי פצצה.
פשוט ככה.  קל וזריז אבל לא עצבני, חזק וגמיש (יחסית, הסבר בהמשך), מתלים טובים מאוד (יחסית, הסבר בהמשך). הרבה תכנון ותשומת לב לדברים קטנים כמו מקומות נוחים למשיכה מהחלק האחורי, פילטר אוויר נוח להוצאה והכנסה וכמובן השיםורים הגדולים שנכנסו ב2 השנתונים האחרונים - הבלאנסר וסטרטר אמיצי ב2017, הזרקת דלק ושמן ב2018
באבזור שבחרתי יש גם בורר מפות הצתה שנותן שינוי בין מעט יותר אגרסיביות לרכות יחסית של התגובה בסל"ד נמוך, ברכיבה הראשונה הרגשתי מעט מחסור במומנט בסלד נמוך מאוד (מורגש בעלייה תלולה ואיטית עם סיבובים ומכשולים) אז חיפיתי על זה עם המפה ה"חזקה" שלא ממש נתנה יותר מומנט אלא יותר תגובה.
בעקבות המלצה של חבר על 300 2018, קניתי (17 שח!) קפיץ חלש יותר לשסתום כח שנותן פתיחה מעט יותר מוקדמת של השסתום בסלד נמוך יותר. ("הקפיץ האדום"). בעבר הוא היה מסופק בקניה עם סט דיזות לכל דו"פ, ב2017 ירד מה"ערכה". עד 2017 הוא גם היה פחות שימושי כי היה הופך את האופנוע לאגרסיבי מדי, לא ממש נעים בטכני.
אבל עם הבלאנסר שמוסיף אינרציה, וההזרקה שמוסיפה רכות תגובה, השינוי שהוא עושה מבורך, ולדעתי הוא הדבר הנכון ביותר ואין מה לרכב עם הקפיץ המקורי.
לגבי המתלים- שסתום מצויין ורכות ספיגה שלא מוכרת מכלים אירופאים וKTM בפרט. לטעמי יש רכות מוגזמת בפרונט ברמת ה"צלילה". מורגש מעט מאוד מהזמן, בעיקר בדרופים, ירידה מסלע על הפרונט ומעבר של אבנים חופשיות. הבולם מרגיש שהוא מעט "נבלע" בתוכן ולא "אוכל" אותן
כרגע אני מנסה הוספה של 5CC נוזל בולמים לכל צד, להקטין את גובה האוויר, בלי לשנות שיסתום חו"ח (מרגיש לי מצויין, טוב יותר מ2017) או קפיץ (אמור להתאים למשקל שלי) 5 דקות עם מזרק קטן

זהו. כלי בהחלט מוצלח ומרגש, חוויה אמיתית אחרי 4.5 שנים על 4 פעימות
לצפיה ב-''
15/11/2017 | 22:49
16
לצפיה ב-'טוב נו, העיקר שאתה נהנה מזל טוב!'
טוב נו, העיקר שאתה נהנה מזל טוב!
16/11/2017 | 10:27
39
לצפיה ב-' תתחדש ותהנה. אכן אופנועי קטמ'
תתחדש ותהנה. אכן אופנועי קטמ
16/11/2017 | 10:41
99
בתחום הדופים' תמיד היו כלים אמינים וטובים. מה- 125 ועד בכלל. רכיבות טובות והחשוב החיבור שיש, שלך למכונה!!
לצפיה ב-'תתחדש.'
תתחדש.
16/11/2017 | 10:51
1
134
שים לב למיכל השמן. יש להם כרגע תקלה שגורמת לשמן לנזל ממיכל השמן.
כבר שמעתי על מספר אופנועים. לא משהו קריטי, אמור לצאת תיקון לכך למיטב ידיעתי. בכל מקרה, רק לשים לב.
תתחדש.

לצפיה ב-'תודה פנג. המיכל שמן שלי אכן נוזל'
תודה פנג. המיכל שמן שלי אכן נוזל
16/11/2017 | 20:35
133
נוזל וכבר רשום בקריאת שרות באחריות, המיכלים המשופרים הגיעו לארץ אבל עוד לא שוחררו מהמכס להעביר לדילרים
לצפיה ב-'אחיזה בשטח'
אחיזה בשטח
10/11/2017 | 12:06
10
205
היי חברים שמתי לא מזמן מוסים בצמיגים.
אחרי זמן לא ארוך המוסים מתחממים והצמיג נמעך,  מזכיר קצת פנצ'ר או חוסר אוויר.
הצמיג שלי די גמור, אולי זה משפיע על האחיזה? כלומר איזה מהפקטורים האלה (צמיג גמור/מוס מעוך משפיע?)
מצורפת תמונה של הצמיג.

לצפיה ב-'הצמיג בתמונה ממש לא נראה גמור'
הצמיג בתמונה ממש לא נראה גמור
10/11/2017 | 16:21
105
יש מצב שאתה רוכב גם על הכביש?
לצפיה ב-'מסכים עם wrr לא נראה גמור זו לא הסיבה'
מסכים עם wrr לא נראה גמור זו לא הסיבה
10/11/2017 | 18:10
4
84
קח בחשבון מספר פרמטרים:
1. סוף הקיץ הכל טחון דק דק בחלק ניכר מהשטח אזי האחיזה לא משהו בעדינות כנאמר.
2. מאד תלוי ותמיד באיזה תוואי שטח אתה רוכב וסוג הצמיג.כלומר התחושה של האחיזה משתנה מאד בין סוגי השטח השונים. יתכן ולאחאונה רכבת בשטח x יותר שהצמיג במבנהו פחות מתאים.
3. לגבי המוס אם כמו שכתב wrr יש כביש בקטעים מסויימים ובמהירות אתה תשחוק אותו מהר יותר להבנתי ותביא לחימומו. השתדל להמנע מזה.
4. גם למוס יש אורח חיים מוגבל. תנסה לחשוב ולדייק עד כמה שניתן ממתי זה כך, כמה שעות עשה המוס, צה היה בהתחלה עם הצמיג הזה או עם אחר.
לצפיה ב-'אני חושב שאם '
אני חושב שאם
10/11/2017 | 18:39
1
90
היית רואה את הצמיג במציאות היית מדבר אחרת... מצלר 6 days extreme  חרא בקופסא..
וכן לצערי יש קצת כביש (מתוך 1200 קמ 300 400 על כביש ) אבל לא מגיע ל100 כדי לא לגרום לבלאי מהיר יותר של המוס.
קטע מסלעי קצרצר, והתחת רוקד לו...
לצפיה ב-'היממה שלי מגיע עם המצלר במידה'
היממה שלי מגיע עם המצלר במידה
10/11/2017 | 20:06
85
בעייתית קצת(130/90-18), לי הצמיג הזה מצוין השלישי הרכבתי לפני 350 קמ'.לי מחזיק סביב 40-50 שעות להערכתי סביב 35-40% חיים יתרה. עושה עבודה סבירה בהחלט קצת צמיג עם נוכחות בגלל גודלו לי זה בסדר גמור.יש הגיון בהחלט במה שאקטיב ציין.סביב 300-400 קמ' מהסך הכולל, עם מוס ,מהווים אחוז לא הכי נמוך לדעתי ,של שימוש שמקצר חיי מוצר זה.
לצפיה ב-'הצמיג גמור במרכז, נראה כמו שחיקה של כביש'
הצמיג גמור במרכז, נראה כמו שחיקה של כביש
10/11/2017 | 18:46
1
88
הצדדים יפים כמו חדשים, אין שום סימני קרעים
אין ספק ששימוש כביש מחמם וגומר את המוס. בשימוש אנדורו הוא מחזיק יותר ויותר מיועד למה שהוא נוצר
דווקא מוס כמו מתיישן נותן יותר אחיזה בשטח דרדרתי, לחץ נמוך. מתאים טוב לצמיג שחוק...

לצפיה ב-'וגם דרך ההרכבה של המוס חשובה מאוד'
וגם דרך ההרכבה של המוס חשובה מאוד
10/11/2017 | 22:22
83
אם לא מרחו אותו ואת החלק הפנימי של הצמיג כמו שצריך בגריז המיוחד הוא יגמר מהר מאוד.
לצפיה ב-'כפי שרשמו , תבדוק שיש מספיק גריז '
כפי שרשמו , תבדוק שיש מספיק גריז
11/11/2017 | 09:08
3
76
בכדי למנוע חיכוך. 

לצערי אם כ 30% מהרכיבה שלך הינה על הכביש לדעתי אתה עם מוצר לא מתאים לצרכים שלך.
אני גם רוכב בכביש כל רכיבה (עד היום הייתי ללא עגלה להעמיס את האופנוע)
אך זמן הרכיבה על הכביש נע בין 5-15 דקות במקרה החמור.
בפועל זה לא עושה כלום למוס, בדקתי (אומנם רק עם היד) את הטמפרטורה של הצמיג בכביש לעומת שביל שאני פותח גז ודווקא בשביל נראה שהוא מתחמם יותר.

קח בחשבון שעם ניסיוני הדל במוסים (כ-70 שעות מנוע והחלפת צמיג אחת) אני חושב שיש משמעות גם להתאמה בין המוס לצמיג, נראה לי מהסתכלות על אחרים שצמיג רחב (איזו מידה המצלר?) גורם למוס להישחק מהר יותר מאשר צמיד דק יותר על אותו מידת מוס.
אני רוכב עם מישלין סטאר קרוס 110 על מוס מצלר 140 ואני לא ממש מרחם עליו מלבד בכביש ויש לי אותו כ 70 שעות ויחזיק לדעתי עד 100 שעות.
לצפיה ב-'מספר פעמים שגיליתי עניין במוס ומתוצרת טובה'
מספר פעמים שגיליתי עניין במוס ומתוצרת טובה
11/11/2017 | 10:26
2
89
הסדרי גודל שדברו עליהם היו 200 שעות. אני מעריך אותם אצלי סביב 7000 ק"מ. פה אתה מדבר על חצי משך. מה הסיבה? בהנחה שהמוצר מגורז והשימושיות היא כפי שאתה מתאר מה יגרום לו לחצי חיים או אדייק למשך של רק 100 שעות? מדוע שצמיג גדול יותר לדומא 120/90 ישחוק יותר מצמיג 110/100? לדעתי הקריטי זו התחזוקה בהיבט הגירוש ומניעת אפקט החום.
לצפיה ב-'גירוז כמובן..'
גירוז כמובן..
11/11/2017 | 10:27
26
לצפיה ב-'אני מניח שגם למוס נקודה שבה הוא שמיש '
אני מניח שגם למוס נקודה שבה הוא שמיש
13/11/2017 | 00:15
72
אבל כבר לא "בלחץ" הנכון.
צריך להפריד בין ה -2.
אני באופן אישי אוהב לשמור על "לחץ" מסויים שיהיה טוב בסלעים אך גם בספיישלים.
אני מעריך שיחזיק עד 100 שעות בטווח שבשבילי עובד, יכול להיות יותר  או פחות.. אני מאמין שאין חכם כבעל ניסיון ואני עוד לא שם.

לדעתי צמיג רחב מדמה לחץ נמוך יותר , מה שאומר יותר שטח מגע של הצמיג עם הקרקע ויותר חיכוך = יותר חום.
גם מרגישים שדוחפים את האופנוע שיש יותר התנגדות בדחיפה של האופנוע עם צמיגים רחבים על אותו המוס.

שקניתי את המוס החלפתי בשבוע מספר צמיגים (למזלי משומשים שהיו לי) בכדי להגיע "ללחץ" הנכון, בהתחלה הייתי מאוד לא מרוצה.
לצפיה ב-'כתבה מאתר השטח הישראלי של צביקה כהן על'
כתבה מאתר השטח הישראלי של צביקה כהן על
09/11/2017 | 14:15
4
145
מעיל ממוגן מתנפח של אלפינסטאר לרוכבי דוגלגלי.
צביקה רוכב שם על אפריקה טווין אאל"ט לבוש לשטח וממוגן עם מעיל קיץ
ומציין שניתן גם לשימוש שטח לא אגרסיבי.
כלומר, האם ניתן לשימוש למי שרוכב שבילים ברמה כזו או אחרת ,מכל מגוון שהוא?
מה הדעות, עלות? עד כמה שימושי + רלוונטי לרוכב שטח בתוואי כזה או אחר ?
לצפיה ב-'לדעתי אין מה לדבר על רכיבת אנדורו עם מעיל שטח בקיץ הישראלי'
לדעתי אין מה לדבר על רכיבת אנדורו עם מעיל שטח בקיץ הישראלי
09/11/2017 | 23:15
3
81
בחורף אפשר לשקול את זה.
אפשר לטייל עם מעילים כאלו, בעיקר מהזן היותר מאוורר, ועד כמה שאני זוכר מעיל הקיץ שמתאים לכרית האוויר די מאוורר. אבל לא מאוד - הכרית עצמה אטומה כמובן לאוויר, ומכסה שטח די מכובד מהחזית והגב.
לצפיה ב-'כלומר המעיל מתאים לתקופה בשנה נגיד'
כלומר המעיל מתאים לתקופה בשנה נגיד
10/11/2017 | 18:11
2
49
מעבר וחורף ואינו מתאים לקיץ. האם ככלל הוא אכן להיט בהיבט מניעה של פגיעה גם בשטח בהנחה שהרכיבה אינה צפופה בהגדרתה?
לצפיה ב-'רכיבות טיול - על שבילים רחבים ובמהירות גבוהה - הן עם '
רכיבות טיול - על שבילים רחבים ובמהירות גבוהה - הן עם
10/11/2017 | 22:04
1
70
מאפיינים שמזכירים במידה רבה רכיבת כביש. אבל, וזה אבל משמעותי - המעיל הזה עובד על חיישני תאוצה וג'ירוסקופים ובסיס המידע שעליו התבססו המתכננים כשהם כיילו את המערכת היה של רכיבת כביש. אין לי מושג - אולי צביקה ידע לענות - האם הם כיילו את המערכת גם לשימושי שטח. אני לא חושש ממצב תאונה - התנגשות היא התנגשות, והחלקה היא החלקה, לא משנה אם על עפר או אספלט - אלא דווקא מהפעלות שווא. בכל זאת ברכיבת שטח יש הרבה יותר קפיצות ומכות מאשר בכביש.
לגבי רכיבות אנדורו - המעיל הזה אמור לעבוד גם בתאונות במצב עמידה (למשל רכב שנכנס בך ברמזור). אבל אני באמת לא יודע האם הוא יעבוד במצב שבו "התלבשת" על עץ בסינגל או עשית פליפ-פלופ בטיפוס.
לצפיה ב-''
11/11/2017 | 08:28
6
לצפיה ב-'כל הסינגלים. כולם.'
כל הסינגלים. כולם.
02/11/2017 | 15:59
5
219
לצפיה ב-'מיכה נראה לי קצת קשה להבנה. מה אני רואה בהחלט לא'
מיכה נראה לי קצת קשה להבנה. מה אני רואה בהחלט לא
02/11/2017 | 19:33
3
109
הכי מבין מעבר לצבעים"חמים" כמו במצלמה התרמית רק כקווים על המפה.
יש משהו מפורט יותר ?
לצפיה ב-'סטראווה זו אפליקצית GPS שמקליטה את המסלול ומעלה אותו לענן'
סטראווה זו אפליקצית GPS שמקליטה את המסלול ומעלה אותו לענן
04/11/2017 | 14:32
2
87
מיועדת בעיקר לרוכבי אופנים (כביש ושטח) ואצנים. חוץ מתיעוד המרחק, גובה מצטבר ומהירות ממוצעת, הגליק הוא שהאפליקציה מדרגת את המהירות שלך מול כל האחרים שהקליטו שם.
אז עכשיו הם העלו את המידע האדיר שהצטבר בענן שלהם למפת חום: כמה שיותר הקליטו בציר מסויים ככה הקו בולט יותר.
מסתבר שגם רוכבי אופנוע מקליטים, כי אני רואה שם סינגלים שכמעט בוודאות רק אופנועים משתמשים בהם. 
במבט בוחן ראיתי של כל הסינגלים שלנו מתועדים שם, אז הכותרת שלי היתה קצת מוגזמת.
עדיין זה אתר מגניב לחלוטין (שימו לב שניתן להוסיף שכבת תצ"א אשר מקילה על ההתמצאות).
לצפיה ב-'מיכה לקחתי לדוגמא את חורשן ואת סינגלים אהוד 1,2 '
מיכה לקחתי לדוגמא את חורשן ואת סינגלים אהוד 1,2
04/11/2017 | 17:11
1
94
שביקרתי בהם וראיתי שם עוד כמה. השאלה שלי:
מה משמעות הצבעים אולי יש לך מושג ,בהיבטים של עובי וצבע? נראה לי שככל שהצבע עז יותר קרי קרוב לסגול דק או צהבהב כהה יותר וצר יותר הרמה קשה יותר אבל יתכן ואני טועה בהחלט.
קח את חורשן לדוגמא, יש שם : 5 דוהא, 10 דוהא,6 דוהא ,גיא קוסטים, אהוד 3, שנטי וכו'.איך אני מקשר אותם לנייד שברשותי על הכידון יש לך מושג מיכה? 
לצפיה ב-'ככל שהסינגל או כביש פופולריים יותר בקרב משתמשי האפליקציה'
ככל שהסינגל או כביש פופולריים יותר בקרב משתמשי האפליקציה
05/11/2017 | 08:17
76
ככה הקו יותר בהיר ועבה.
ככל הנראה הקוים שמורכבים מנקודות אדומות דקיקות מציינים הקלטה בודדת.
מה הקורלציה בין פופולריות ובין קושי זו שאלה מעניינת.
לא נראה לי שהאתר נועד להורדת מסלולים, יותר בכיוון של תיעוד מסלולים והפופולריות שלהם.
לצפיה ב-'ואוו ! ואוו !'
ואוו ! ואוו !
02/11/2017 | 20:11
109
איזה מדהים.

זה לא יאומן רמת הפירוט של הדבר הזה.
אבל זה מבוסס גם או בעיקר על הולכי/רצי רגל , יש מלא מסלולים שבחיים לא תוכל לקרב אופנוע לשם.

עדיין , מדהים !
לצפיה ב-'מה קורה עם סוזוקי (SUZUKI)?'
מה קורה עם סוזוקי (SUZUKI)?
31/10/2017 | 20:44
7
150
פרשו ממירוצי MXGP,
תמיד בסוף החבורה בכל מבחני המוטוקרוס בארה"ב,
ב-סופרקרוס לא רצים עם ממש כוכבים,
ב Enduro הם לא קיימים,
אופנועי כביש - בדגמים שאני עוקב נראה שאף אחד לא מתרגש ממה שהם עושים.

סוף עידן היפנים תחילת עידן האוסטרים?

קישור לכתבה כאן 

לצפיה ב-'על פי הכתבה נראה שההחלטה שלהם היא להתמקד בליבה '
על פי הכתבה נראה שההחלטה שלהם היא להתמקד בליבה
01/11/2017 | 06:39
1
91
אחרת, עסקית כלכלית כך אני מבין, של היבט עסקי בשוק בארה"ב שהוא שוק גדול מאד של תחום המוטוקרוס.על פי הסיקור הקצר הם עדין יתמכו בקבוצות.
כנראה שעדיפה ההשקעה בפן הזה מבחינתם .
לצפיה ב-'השוק האירופאי הופך ללא כלכלי אחרי שאתה נכשל בו'
השוק האירופאי הופך ללא כלכלי אחרי שאתה נכשל בו
03/11/2017 | 16:58
49
ולא ההפך.

בכללי היפנים בארה"ב ישנו בעמידה וקיטיאמ פשוט סטרה לכולם בפנים.

אין דרך יותר עדינה לומר זאת.
לצפיה ב-'בתחום הכביש הם יצאו עם הג'יקסר החדש '
בתחום הכביש הם יצאו עם הג'יקסר החדש
02/11/2017 | 12:39
58
שמיישר קו עם המובילים. בשאר אופנועי הכביש הם קצת ישנוניים.
לצפיה ב-'שיוציאו drz חדש + משפחת dr חדשים'
שיוציאו drz חדש + משפחת dr חדשים
02/11/2017 | 13:35
3
87
תוך שנה אחת תראה איך ההכנסות והמכירות שלהם עפים למעלה כמו טיל.

המטומטמים האלה לא אוהבים כסף.
לצפיה ב-'נראה לך שזה מקרה שהקטגוריה הזו כמעט נעלמה לחלוטין מהשוק? '
נראה לך שזה מקרה שהקטגוריה הזו כמעט נעלמה לחלוטין מהשוק?
02/11/2017 | 16:23
2
44
לצפיה ב-'איך ניתן לדעת כמה מכירות היות לאבניר בתחום ה DRים אניגו?'
איך ניתן לדעת כמה מכירות היות לאבניר בתחום ה DRים אניגו?
02/11/2017 | 19:30
1
81
יש איזו דרך? לדעתי, ה- 400 כאופנוע שכיכב בעבר, היום עם חזרתו לעולמנו בארצנו ב -2015 יש מי שבהחלט רכש אותו ככלי דו"ש וכן את ה650.

לצפיה ב-'אני מניח שהנתונים כלולים בדו"ח המכירות השנתי'
אני מניח שהנתונים כלולים בדו"ח המכירות השנתי
03/11/2017 | 01:11
65
אבל אבניר לא מייצרת אופנועים, רק מוכרת את מה שמייצרים אחרים. ואם הקטגוריה הזו כמעט נעלמה מהמדפים, כנראה שיש סיבה. יכול להיות שזו סיבה מפוקפקת בראיה שלנו, אבל יש סיבה.
לצפיה ב-'האם קיים בשוק אופנוע שטח-כביש ברמה של אופנוע שטח מקצועי'
האם קיים בשוק אופנוע שטח-כביש ברמה של אופנוע שטח מקצועי
27/10/2017 | 22:23
11
154
ממה שהבנתי אופנוע שטח-כביש (אופנוע שטח עם אפשרות לנסוע בכביש רגיל) מתאים למתחילים ברכיבה על אופנוע בשטחים. אבל לרוכבים מקצועיים אופנוע שטח (שמיועד נטו לשטח) עדיף בהרבה בגלל הביצועים שלו.
אני רוצה להתחיל לרכב על אופנוע בשטח. לכן אני שוקלת לקנות אופנוע שטח-כביש שאוכל לנסוע איתו גם בכבישים רגילים. (במקום לקנות שני אופנועים נפרדים, כי אופנוע זה הוצאה כספית יקרה יחסית). אבל בגלל שאני מתכננת לרכב בשטח לטווח הארוך, במקום שאצטרך לקנות בעתיד אופנוע נוסף מקצועי יותר. אני רוצה מלכתחילה לקנות אופנוע מקצועי. אז רציתי לברר אם קיים בשוק אופנוע שטח-כביש ברמה של אופנוע שטח מקצועי?

(יש לציין שיש לי 0 ניסיון באופנועים וברכיבה בשטח)

תודה.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה! אופנוע שטח כביש או בקיצור'
ברוכה הבאה! אופנוע שטח כביש או בקיצור
28/10/2017 | 00:29
5
108
דו"ש=דו שימושי הוא כלי שקיים בשוק בנפחים שונים. מ 125 סמ"ק ועד 400 סמ"ק ויותר. אופנוע דו"ש הוא בעל יכולות שטח בטווח כתלות בפרמטרים רבים והיות וכך נגזרות יכולות הכביש. זו לעולם תניה משוואה שלפיה יתרון בכביש ישפיע על השטח וההיפך. צריכה לקחת בחשבון שכלי הכביש כבדים יותר זה מה שמקנה להם יתרון בכביש מחד ומאידך סוג של חסרון בשטח למי שרוכב באופן כזה שזה עלול להפריע. כלומר יש מי שירכב על דו"ש 250 ויאמר בפה מלא מצוין לי לשטח ולקטעי השימוש שלי בכביש ויש מי שיגרוס אחרת. אם בכוונתך לרכב גם וגם בהסתכלות קדימה טוב לך דו"ש ולקיחה בחשבון שרבע ליטר עד 400 סמ"ק יהיה מצוין. יש בחורה מעמק יזרעאל (אחינועם הראל) שרוכבת על דו"ש 400 האמיני לי לכל מקום הגיעה עמו. אם כוונתך לרכב שטח כשטח וכביש רק כקטעי קישור לטווחים קצרים אופנוע מקצועי - אינדורו יתאים יותר. גם בתחום זה יש מגוון גדול מאד של כלים מכלי 125 סמ"ק בעלי מנועי 2 ו-4 פעימות ועד נפחים גבוהים של 500 סמ"ק (קטמ 500). לדעתי נסי לאפיין קצת קדימה בתמונה מה אני מבקשת לעצמי בתחום וכן עם מי ארכב ומה השימוש ביחס כביש שטח. נמשיך מכאן, בשמחה.
לצפיה ב-'לא מסכים שהמשקל הגבוה של הדו"ש הוא מה שמקנה לו את היתרון '
לא מסכים שהמשקל הגבוה של הדו"ש הוא מה שמקנה לו את היתרון
28/10/2017 | 23:58
4
74
בכביש. הרי גם באופנועי כביש ספורטיביים יש מרדף אחרי משקל קל. יתכן בהחלט שדברים שנותנים לדו"ש יתרון בכביש מעלים את המשקל (למשל גלי איזון וגלגל תנופה כבדים יותר לפעולת מנוע חלקה יותר), אבל יכול להיות שזה גם פשוט חסכון בכסף שגורר שימוש בחלקים פשוטים וכבדים יותר.
לצפיה ב-'בו נדבר על עובדת "הפרונט הקל "משקל בכל 4 פעימות רבע'
בו נדבר על עובדת "הפרונט הקל "משקל בכל 4 פעימות רבע
29/10/2017 | 06:22
3
70
ליטר אינדורו כדוגמא, או דופ' רבע מקביל או 125 . ביחס לWRR -DRZ -KLX או הונדה CRF-L  .הפרונט "מתבדר" בציר העלרוד בגלל הקלות שלו מה שלא קיים בשום דו"ש. ולמה כל זה? על מנת להקנות את אותה התנהגות בשטח של אותו פרונט לצורך התמודדות עם מכשולים , הנפת קדמי ותוכל לבחור כמובן עוד כל מיני פרמטרים.
לצפיה ב-'ה"פרונט הקל" לא קשור בהכרח למשקל של הכלי, אלא לגאומטריה'
ה"פרונט הקל" לא קשור בהכרח למשקל של הכלי, אלא לגאומטריה
29/10/2017 | 08:30
2
53
וחלוקת משקל. עובדה שבאופנוע נתון אפשר לקבל פרונט עצבני או פרונט יציב בהינף שינוי גובה הבקבוקים במשולשים.
קח WR250F, תן לו עוד שתי מעלות בזווית המזלג ועוד קצת מפסע - ותקבל יופי של יציבות בכביש המהיר. אל תשכח גם צמיגי דו"ש במקום צמיגי קוביות, גם זה משפיע מאוד.  
לצפיה ב-'בהחלט ניתן לקרוא לזה גיאומטריה אך בהחלט'
בהחלט ניתן לקרוא לזה גיאומטריה אך בהחלט
29/10/2017 | 11:23
1
47
כזו שמייצרת קלות משקל שתוצאותיה ידועות. אני לא נכנס לעולם הדופים' ששם המצב של קלות הפרונט לוקח אותך עוד מרחק של דרך נוספת בחוסר יציבותו ובהתבדרותו בכביש.
לצפיה ב-'נראה לי שאתה מערבב בין תחושות לבין משקל אמיתי, מהסוג שרואים '
נראה לי שאתה מערבב בין תחושות לבין משקל אמיתי, מהסוג שרואים
29/10/2017 | 13:48
52
על מאזניים.
ל-XR650L, למשל, היה היגוי מאוד קל, שהיה מתחיל להיות לא נעים במהירות גבוהה או בנסיעה על זיף-זיף, למרות שהוא היה רחוק מלהיות קליל. מצד שני להאסקי 360 של ראשית שנות התשעים היה היגוי "רכבת" למרות משקל נוצה.
לצפיה ב-'אין דבר כזה בעקרון'
אין דבר כזה בעקרון
28/10/2017 | 10:14
1
110
מבחינת ההגדרה, אופנוע דו שימושי הוא פשרה, אחד על חשבון השני, ביחסים שונים.
יש אופנועי דו"ש שטובים יותר בשטח, לעולם יהיו פחות מאופנוע "מקצועי"

אם השימוש בכביש הוא הכרחי, אז דו"ש קטן נפח עם נטיה חזקה לשטח הוא עדיף לך
ימאהה WR250R כנראה העדיף ביותר
אם זה לשימושי כביש ארוכים (ת"א ירושלים, חיפה וכו') אז נפח 400 סמק כבר יהיה רצוי, אבל המשקל כבד יותר ומורגש בשטח
לצפיה ב-'קחי בחשבון שלוקח זמן ללמוד לרכב בשטח'
קחי בחשבון שלוקח זמן ללמוד לרכב בשטח
28/10/2017 | 23:31
77
בהתחלה, זה ממש ממש לא ישנה איזה אופנוע יש לך בדיוק, כל זמן שהוא קל [בין השאר כדי להרים אותו בקלות אחרי נפילות], עם מנוע נשלט [כדי שלא יפחיד אותך ויאט אותך], ושרידותי [כלומר שלא יתפרק לחתיכות אחרי נפילה].
מומלץ מאד שתגיעי בקלות עם שתי רגלים לרצפה וייתכן שתצטרכי להנמיך את האופנוע בשביל זה.
הכי חשוב זה להיות ממוגנת היטב (קודם כל את ואחר כך האופנוע) ולרכב עם אנשים מנוסים כדי ללמוד בקלות ובמהירות.
בהצלחה!
גם AJP יעשה עבודה טובה, גם WR250R, גם DRZ400. 
לצפיה ב-'לנסות לקנות אופנוע ראשון כאופנוע לזמן ארוך זו טעות לדעתי'
לנסות לקנות אופנוע ראשון כאופנוע לזמן ארוך זו טעות לדעתי
29/10/2017 | 00:03
1
86
אין לך עדיין ניסיון, כמו שאת אומרת בעצמך, ולכן את גם לא יכולה לדעת מה הטעם שלך. אני אומר: קני אופנוע דו"ש בסיסי - ה-WR שהציעו לך כאן למשל - רכבי שנה, למדי מה ההעדפות שלך והסגנון שלך, ותמשיכי משם.
צריך להבין שגם אין דבר כזה "רכיבת שטח" - יש המון סגנונות, שלכל אחד מהם מתאים יותר אופנוע שונה. אם מבחינתך "רכיבה בשטחים" זה טיולים של מאה קילומטרים, אז זה משהו שונה לגמרי מרכיבות דו"כים בשטחי האש של מתקן אדם, שזה שונה לגמרי מרכיבות בספיישלים זורמים.
לצפיה ב-''
29/10/2017 | 11:26
12
לצפיה ב-'עשיתי קורס רכיבה בפרוריידינג על WRR'
עשיתי קורס רכיבה בפרוריידינג על WRR
29/10/2017 | 09:56
94
והופתעתי לטובה מהיכולות שלו. אין לי יותר מידי ניסיון ברכיבה - שנתיים על קטמ 125 אבל הוא לוקח יפה הרבה מהמכשולים.
לצפיה ב-' מי רצה דופ' 125 ב-41K ש"ח על הכביש ולא קיבל?'
מי רצה דופ' 125 ב-41K ש"ח על הכביש ולא קיבל?
25/10/2017 | 06:34
8
137
הנה ממש ממש כבר כאן , כתבה מפול גז על השד האיטלקי הקטן.
מחיר אטרקטיבי בהחלט ויש קיט התנעה חשמלי בתשלום- יפה!!
לצפיה ב-'מוזר שהמחיר שלו כמו האקסטריינר'
מוזר שהמחיר שלו כמו האקסטריינר
25/10/2017 | 18:12
6
100
חשבתי שהמיסוי על 125 אמור להיות נמוך יותר
לצפיה ב-'המיסוי היום הוא לפי הספק עד כמה שאני זוכר, ויש כמה מדרגות'
המיסוי היום הוא לפי הספק עד כמה שאני זוכר, ויש כמה מדרגות
25/10/2017 | 22:23
5
86
בכל מקרה, מכיוון שמכלולי השלדה שונים, יכול להיות שיש הבדל במחיר הבסיס. אני מניח שקל לבדוק את זה באתרים בחו"ל.
לצפיה ב-'אניגו אכן WRR העלה סוגיה מעניינת, מה המשמעות במחיר בסיס?'
אניגו אכן WRR העלה סוגיה מעניינת, מה המשמעות במחיר בסיס?
26/10/2017 | 06:11
4
69
תוכל להרחיב קצת.
לצפיה ב-'מחיר בסיס הכוונה מחיר העלות של היבואן'
מחיר בסיס הכוונה מחיר העלות של היבואן
26/10/2017 | 07:43
3
111
לדעתי מחיר בסיס הכוונה המחיר שבו היבואן הישראלי קונה את האופנועים מהיצרן באיטליה (לרבות עלות השילוח והביטוח וכל העלויות הנלוות).
על המחיר בסיס הזה מחושבים המיסים הנדרשים כשהאופנוע מגיע לנמל בישראל.

ע''פ גוגל: באירופה המחיר של ה125 דו''פ החדש הנ''ל זה למעלה מ 8000 יורו (רק 100 יורו פחות מדגם ה 250 דו''פ שלהם)
ואילו צמד האקסטריינרים נמכרים ב6700-6800 יורו.
אז עושה רושם שמחיר הבסיס של ה 125 אכן גבוה יותר. בערך ב 20 אחוז יותר.

כשה 125 מגיע לישראל הוא אומנם חייב בפחות מס, אבל מחיר הבסיס שעליו מחושב המס מלכתחילה הוא גבוה יותר.

לכן בסופו של יום דגם 125 דו''פ ודגם האקסטריינר מקבלים את אותו מחיר סופי לצרכן.

לצפיה ב-' עבודה יפה'
עבודה יפה
26/10/2017 | 20:37
37
לצפיה ב-'משהו פה לא מסתדר '
משהו פה לא מסתדר
27/10/2017 | 07:44
1
89
1. כי בארה"ב ה 125 עולה 5000 דולר וזה לא הגיוני כזה פער מול אירופה

2. אופנוע שעולה באירופה 8000 יורו נמכר בישראל באזור ה 70-80 ובוודאי
שלא בסביבות ה 40
לצפיה ב-'כל מדינה ומדרגות המיסוי שלה, לפי רצון המחוקק לעודד משהו'
כל מדינה ומדרגות המיסוי שלה, לפי רצון המחוקק לעודד משהו
27/10/2017 | 16:59
70
ורצון האוצר למסות משהו...

לצפיה ב-'כתבה מאתר וואלה של ראובן סביו בהקשר וכן סקירה לגבי דגמי '
כתבה מאתר וואלה של ראובן סביו בהקשר וכן סקירה לגבי דגמי
02/11/2017 | 19:40
34
הטריאל של בטה. כאן מוואלה.
לצפיה ב-'תודה למוסך מוטוריקה- דני ואמיר, על היום הדגמות KTM המוצלח'
תודה למוסך מוטוריקה- דני ואמיר, על היום הדגמות KTM המוצלח
20/10/2017 | 19:11
30
152
היה מאורגן טוב עם רשימות מסודרות יחסית לכל כלי, מפנק עם כיבוד קל (לא אכלתי, שומר ) ושתייה רבה (שתיתי, כולל בירה, גרסיאס) ותיקונים קלים שהצטרכו (פנצ'ר ב350)
רכבתי על 4 דגמים, רכיבה מייצגת של 20 דקות בערך כל אחד, בהחלט נהניתי 

לצפיה ב-'אקטיב על אילו דגמים רכבת? תובנות'
אקטיב על אילו דגמים רכבת? תובנות
21/10/2017 | 16:27
14
83
מה מספרת ההתרשמות שלך אשמח אם תוכל לתת כיון+תובנות שלך על דגמי ה- 4 פעימות בהיבטי התנהגות כוח אולי גם כהשוואה לדגמים אחרים שהתנסת בהם לדוגמא רבע הליטר הכחול. איך המוזרקים ב-2 טקט בהיבט תגובה ולינאריות?
תודה!!
לצפיה ב-'רכבתי על הליין עד 350 סמק'
רכבתי על הליין עד 350 סמק
21/10/2017 | 21:07
13
113
250 מרובע , 350 מרובע, 250 ו300 דו"פ מוזרקים
כלים מוצלחים כולם עם אופי מאוד שונה אחד מהשני למרות בסיס המשותף של שלדה, מתלים אבזור
תיכף אפרט מעט

לצפיה ב-'250F'
250F
21/10/2017 | 21:16
124
התחלתי על ה250F, כדי להתחמם, הכי דומה למה שיש לי להיות לכאורה אז החיבור אמור להיות אינטואיטיבי
הכלי של 2018 מאוד נעים לרכיבה, המתלים סופגים מצויין כולל פינות חדות ואבנים חופשיות,משהו שלא הרגשתי שבום KTM עד עכשיו. אין יותר דפיקות של בולמים לא פרוגרסיביים מספיק, הכל חלק חלק.
אפילו הייתי אומר על גבול הרכים מדי, מעט שוקעים מדי בירידות של מדרגות גדולות בלי גישה לקפיצה אבל זה משהו שלא קורה הרבה, ב99% מהזמן ההרגשה מצווינת לקצב הובי
בירידות מבולגנות כשיורדים עם מנוע לא בהאצה, המתלים הרכים והמשקל שהולך קדימה גורם לפחות ספיגה ולאיבוד כיוון, מרגיש שהגאומטריה משתנה, בכל מצב אפילו בזרימה איטית בסינגלים זה לא מורגש, רק כשהקדמי מועמס קבוע בירידה. יש מצב ש2 קליקים להקשיח ישנו את זה לטובה
מנוע מאוד מוצלח לסינגלים וגזים, קל לשליטה, לא מאיים אבל מספק מספיק כח בגז פתוח וב"הפתעות" אפשר נגיעה בקלאץ'.
מה שכן, הוא הרגיש לי חופר מהר בעליות. אבל צריך לזכור שזה אקזמפלר בלי בורר מפות וTC, אולי גם לחץ אוויר בצמיג?
אצל חבר עם כזה ההרגשה אחרת, המנוע שם מאוד חתלתול ורכיבה עליו היום הזכירה לי כמו קטנוע עדין שאי אפשר לפרפר איתו...
לצפיה ב-'300TPI דופ'
300TPI דופ
21/10/2017 | 21:32
116
עברתי ל300 המוזרק.
אין מה לומר, זאת חיית כח ואטרף ברמות אחרות, לא קל לעיכול
כבר ביציאה מהמקום לשביל מרגישים את המנוע כמו קפיץ מתוח שמחכה להשתחרר ולירות אותך קדימה.
למרות הדעה הרווחת של "דו"פ גמיש ועדין" בעיני הרכיבה עליו דורשת רגש של מנתח לב ועיבוד נתונים של טייס קרב. הכח הרב והמשקל הקל עם בלמים חזקים ונושכים דורשים דיוק בתנועה לסיבובים, בלימות והאצות, עבודת גוף יותר מדוייקת כדי לא לאבד אחיזה.
לטימי הוא מהיר מאוד, מאיץ חזק מאוד ומכניס לצרות כשלא מדייקים איתו
לא ממש כלי לג'עג'ע איתו בהילוך גבוה , אלא לרכב מדויק בהילוך הנכון לרוכבים חזקים ומיומנים
המנוע חלק ו"חשמלי", הסטרטר עובד טוב ונשמע שונה מפעם, הקלאץ' רך ומדוייק אבל מעט "ארוך" לטעמי, כלומר נקודת ההפרדה שלו נמשכת יותר מדי זמן ודורשת לחיצה עמוקה כדי להרגיש הפרדה חלקית מה שמעט מעייף את היד. זה ד"א לגבי כל הדגמים, אולי זה אני שרגיל להפרדה בקצה המהלך
המתלים מרגישים שונים לגמרי מאשר ב250F, פה הם מרגישים קשיחים וספורטיביים יותר, הרבה פחות מפנקים ויותר נוקשים אבל לא בסגנון של פעם אלא באיכות גבוהה

אישית, הכלי גדול עלי, לא התחברתי אבל נהניתי מהאטרף
לצפיה ב-'250TPI דופ'
250TPI דופ
21/10/2017 | 21:50
124
פשוט וואו!!
הבדל קטן של 50 סמק מאחיו הגדול אבל איזה הבדל!
התיישב לי טוב, המנוע הרגיש לי מצויין, מדוייק, חד אבל לא נושך, דורש גז ומגיב לינארית. לא מכניס לצרות שקשה לצאת מהם . מזכיר את ה250 דו"פ שהיו לי אבל חלק ולא מווברץ, עם תוספת תגובה מיידת, כנראה ההזרקה עושה את זלה. זה פשוט עובד טוב
מספיק כח (בשבילי) לכל דבר עם צליל דופ מגניב ש"עובד" ולא מג'עג'ע. ממש כיף. עושה חשק לרדת מהסינגלים ולכוון למסלעות בצדי קו 400, ואכן לא מאכזב שם
כמו ה300, גם כאן המשקל הקל והבלמים המאוד רגישים דורשים תשומת לב, ההרגשה היא שהוא מעט פחות "יושב" מה250F והTPI 300. אלא יותר "צף". אולי כיוון בולמים ישפר אבל ההרגשה מצויינת גם מהבולמים ברמת הספיגה.
בשבילי זה הדופ המנצח ועם יוסיפו לו את הTC שנה הבאה זה יהיה עוד יותר מדהים וינצל את יכולות ההזרקה והאלקטרוניקה עד הסוף
הייתי שמח למעט פחות גובה, ההרגשה בו (ובכולם) זה של גובה מעט מוגזם, בדו"פ בגלל הקריצה לאנדורו הטכני הגובה משחק תפקיד יותר גדול
לצפיה ב-'350F'
350F
21/10/2017 | 21:58
6
108
סיימתי עם ה350 המרובע, כ"אולארונדר" של הסדרה
באמת כלי מרשים עם מנוע גמיש וחזק בלי להיות מאיים או אגרסיבי.
הכלי זה היה עם בורר מפות וTC והרגשתי את ההבדל בטיפוסים מחוץ לסינגל כשעל שיםוע עם אבנים משוחררות הפעלה של הTC פשוט מונעת את הפרפור ואפשר לטפס בגז נשלט בלי להתפזר
המתלים ממש מוצלחים ובזכות המשקל יש הרגשת יציבות וגיהוץ טובים
לי אישית הוא היה מעט חזק מדי, מעט גדול מדי (אותה שלדה ומתלים, אותו משקל כמו ה250F בעצם, אבל הרגשה יותר מאסיבית).
השילוב הזה עם ההיגוי הKTMי הזריז היה לי אישית מעט מלחיץ. יותר קל לי עם משקל נמוך והיגוי יציב (הוסקוורנות דופ הישנים) מאשר משקל "כבד" והיגוי זריז
רוכב טוב יותר וחזק יותר ממני (כמו כמה חברים לרכיבה) יהנה מה350 מאוד, זה כלי מצויין גם לגזים וגם למסלעות, אבל צריך כתפיים חזקות. זה לא 450 אמנם, גם המנוע עדין, אבל מורגש שזה לא 250

לצפיה ב-'איך אתה מסביר את ההרגשה היותר מאסיבית? '
איך אתה מסביר את ההרגשה היותר מאסיבית?
22/10/2017 | 15:30
5
73
האם היתה אפשרות לכוונן מתלים או שהזמן היה מוגבל מדי?
מניסיוני, לא תמיד מקפידים על זה באירועים כאלו. בהשקת ה-WR למשל זה בלט מאוד, עם כיוונים שונים לשני אופנועים שהיו בהשקה, מה שיצר הבדל גדול בהתנהגות.
לצפיה ב-'ההרגשה כנראה מהמנוע בעיקר'
ההרגשה כנראה מהמנוע בעיקר
22/10/2017 | 15:51
4
83
לכאורה זה רק בוכנה גדולה יותר, שגם לה לבד יש אינרציה שנובעת מתנועה קווית
אולי זה דורש גם גל"זים אחרים? כבדים יותר עם יותר אינרציה?
אני זוכר שהבלוק משותף ל250F אז זה לא קראנק אחר
אבל ההרגשה השונה ברורה

לא היה זמן לכוון מתלים, אבל ההרגשה בשניהם היתה דומה, ושניהם הרגישו שונים מאוד מה2T, וטובים לכשעצמם, ככה שלא הרגשתי צורך לחפש אפילו לגעת

בWR היו הבדלים באיבזור "מנוע" כמו אגזוז אקרפוביץ' לעומת אגזוז מקורי ועוד חנוק, זה באמת הבדל גדול בתחושת מנוע, פה המערכות הנעה היו סטוק, גם המתלים.

לצפיה ב-'חמישים סמ״ק בבוכנה עושים הבדל גדול בהתנהגות'
חמישים סמ״ק בבוכנה עושים הבדל גדול בהתנהגות
22/10/2017 | 19:30
3
72
ראו את זה יפה בהבדלים בין הקטמ 400-450-500
לצפיה ב-'כן. ולא'
כן. ולא
22/10/2017 | 20:20
1
68
ה400 הקודם וה500 הנוכחי די דומים בהתנהגות ובהרגשה, בתוספת הכח
ה450 תמיד היה רייסרי יותר ועדיין ככה
זה לא בגלל הסמק בלבד אלא הבדלים בגל"ז ובטיימינג ששינו את אופי המנוע
כאן המנוע דווקא מרגיש די דומה בתחושות, גם ה250 וגם ה350 לא עצבניים במנוע, ההבדל הוא בתחושת הכובד

לצפיה ב-'לא דיברתי על תחושת המנוע, כמו שהבנת - גם לא ב-WR'
לא דיברתי על תחושת המנוע, כמו שהבנת - גם לא ב-WR
22/10/2017 | 20:36
69
שם ההבדל בסטאפ של המתלים יצר הבדל משמעותי בהתנהגות.
אם הבוכנה גדולה יותר והקרנק באותו קוטר ומשקל, לא אמור להיות הבדל באפקט הג'ירוסקופי המייצב. לתנועה הקווית אין אפקט מייצב עד כמה שאני זוכר את שיעורי הפיזיקה.
מעניין מאיפה מגיע ההבדל שהרגשת. אולי אפילו משהו קטן כמו גובה הבקבוקים במזלג.
לצפיה ב-'זה נכון כעקרון ודווקא בקטמ' תמיד גרסו שה- 450 הרבה יותר'
זה נכון כעקרון ודווקא בקטמ' תמיד גרסו שה- 450 הרבה יותר
22/10/2017 | 20:23
64
אגרסיבי מה- 500 שנאמר עליו שהוא מתון יותר.ה-500 : זה עם משקולת הקרנק הכבדה יותר שמייצרת ריסון.  שנכון יש לו כוח בלתי נגמר מחד אבל פחות מתפרץ ויותר נשלט מאידך.
לצפיה ב-'נסיעות המבחן בסגנון שרכבת '
נסיעות המבחן בסגנון שרכבת
28/10/2017 | 21:10
2
47
די כלליות ולא תמיד "איכותיות"
אין דגש על סטאפ של האופנוע וכפי שרשמו השוני עושה לפעמיים הבדל שקרי.

בנוגע לרכות המתלים לא ציינת מה משקלך, 
ביצעתי גם רכיבת מבחן לנפחים שציינת כולל 450 (חבר גרר אותי) ואני יכול לומר לך  בוודאות שהרכות במתלים אצלי ואצל חבר שלי נובעת מאי התאמה של הקפיצים למשקל
זה היה מורגש מאוד ב 300 שפתחתי גז ובלימה חזקה על הכביש ששתלה את הבולם הקדמי פנימה, השקיעה הזאת לא קשורה לשיסתום אלא לקפיצים וזה היה מורגש גם ברכיבה.

מכל האופנועים שרכבתי עליהם ה300 הרגיש לי הכי טוב, אבל שוב אין מה להשוות את המתלים ל WRF שיש לי כרגע, דווקא ההתנהגות הכללית הייתה מאוד דומה ל WRF ואולי בגלל זה התחברתי, המנוע חזק ומגניב.
אבל בסעיף המתלים לדעתי האישית יש פער ענקי מKYB ואני בחור של מתלים.

ה 250F ו ה 350F מרגישים מאוד עצבניים בהיגוי , גם הכידון מאוד משוחרר מה שלא מעודד אצלי ביטחון ומנוע חלש יחסית אבל מתון יותר למתחרים (היה לי את KTM 15 שנתיים)
מה שכן אומר שוב באופן מפתיע ה 300 הזכיר לי מאוד את ההתנהגות של WRF שאני מרגיש מאוד מחובר ולכן התחברתי ל 300\250 אבל מעדיף את ה300 בגלל המנוע
לצפיה ב-'צודק שאין פה "התאמה אישית", אבל איפה יש?'
צודק שאין פה "התאמה אישית", אבל איפה יש?
28/10/2017 | 21:52
1
40
למה, כשמגזין לוקח אופנועי מבחן ליום רכיבה זה כולל החלפת קפיצים? ברור שלא.
בנוסף צמיגים...
אז בעצם אין שום תועלת ברכיבות מבחן? לא של הקונה הפוטנציאלי ולא של מגזינים? קנות "על הנייר" מתוך קטלוג והבטחות?

אני עדיין חושב שהתחשב בזה שכל הכלים היו מאותו שנתון, המתלים סטוק בכולם, ההרגשה והמעבר המהיר מאחד לשני באותו תוואי ונתיבים כן אומר הרבה. לא רק במנוע כמובן, גם במתלים.
לא בטוח, אבל יש מצב שכל דגם מגיע עם קפיצים שונים בהתאם למשקל הכלי עצמו לפני רוכב, ואז לפחות זו נקודת מוצא להרגשת ה"פוטנציאל"
במיוחד לרוכבים "סטנדרטיים" (אני 75 קילו אחרי ברית מילה)
אני מאמין שKYB החדשים הTC הוא הבולם הסדרתי הטוב ביותר היום, אבל גם לכתומים החדשים יש משהו סביר יותר מאשר בעבר. לי פחות זה הרגיש טוב, והתוואי היה מאתגר למתלים, לא לקחו אותנו לאיזה פיסת חמרה בניר אליהו או כזה....

לצפיה ב-'הקטע שגם אנחנו הרגשנו שהבולמים בכלי אחד היו טובים יותר מהשני'
הקטע שגם אנחנו הרגשנו שהבולמים בכלי אחד היו טובים יותר מהשני
29/10/2017 | 00:36
58
הכוונה בין ה250F ל350F , אני לא בטוח מי היה טוב ואם זה הפוך ממה שהרגשתם אבל היה הבדל מורגש בניהם. לזה התכוונתי בתחושה "שקרית".

שאלתי את החבר וענה שהוא חושב שבדקנו וחשבו שה 250F עבד יותר טוב במתלים.

קח דוגמא נוספת חבר רכב באירוע רכיבת מבחן של יצרן נוסף (הוא מחפש לקנות אופנוע אחרי שמכר את ה WRF מהסיבות שציינו ) רכב על אופנוע X ו Y שהם די דומים (סטייל 250F ו 350F) ה X הרגיש לו לא טוב במתלים וה Y הרגיש יותר טוב.. חשב שהאופנוע Y פשוט בא יותר טוב , מי פה לשם תוך כדי שיחה הוא הבין ממישהו אחר שעובד בחברה שנגעו במתלים של ה-Y.

בכוונה לא מציין שמות של מותגים או חברות כי זה לא העיקר.

לצפיה ב-'תודה על כל הסיקור אקטיב אכן בדיוק כמי שמשדר מהשטח'
תודה על כל הסיקור אקטיב אכן בדיוק כמי שמשדר מהשטח
22/10/2017 | 06:17
11
61
בטח מרוכב בעל נסיון כמוך. שאתה משווה את הקטמ 250F לימהה 250F, היכן אתה חש את ההבדלים ובמה?  עד כמה המוזרק הקטום שונה /דומה, בתגובה בסל"ד תחתון בסינגל זורם יחסי לדוגמא? אני שואל זאת, היות וכאשר רוכבים לאט בסינגל בכחול, תוך הורדת גז ולחיצת גז בהילוך שני למשל, הכלי נותן לך "נגיעות" בידיים. נכון ,זה משהו שניתן להתרגל אליו ,מחייב עבודת קלאצי' אך זה קיים . מעניין, איך זה בקטום רבע הליטר כוונתי. ובכלל, אך היית מגדיר כל אחד מהם את הקטום ביחס לכחול רבע הליטר, בהיבט נוחות/התאמת שימוש ,כניסוח מדויק יותר לאולאראונדר כרוכב הטיפוסי .
לצפיה ב-'לדעתי, הכתום 250F רך ונעים יותר מהימאהה המוזרק'
לדעתי, הכתום 250F רך ונעים יותר מהימאהה המוזרק
22/10/2017 | 10:27
10
114
המתלים רכים יותר, המנוע רך יותר בתגובה, יש TC שעובד סה"כ טוב
יתרון שיש לימאהה זה שאפשר לשחק עד אינסוף במפות הזרקה שלו, בכתום יש רק 2 מפות (לא יודע אם הזרקה או רק הצתה) וב250F ההבדל בינהם לא ממש מורגש בתנאי רכיבה רגילים, כלומר לא יום רטוב על סלעים, למרות שבספר רכב מתואר שהם עושות שינוי עד 4000 סל"ד
לימאהה מתלים איכותיים יותר, קאייבה TC , אבל הסטאפ שלהם קשיח יותר ומיועד לעומס רציני יותר מאשר רכיבת הובי רגילה
אחרי הרבה שנים, הגיע המצב שהימאהה הוא כלי למרוצים, והKTM הוא כלי הובי... 
נכון שמומחים גדולים כמו גיא רדר חושבים ההיפך ("אירופאי מושחז") אבל זה מה שזה
לצפיה ב-'תודה אריק על הסקירה ובכלל על התשובות המלאות ידע'
תודה אריק על הסקירה ובכלל על התשובות המלאות ידע
22/10/2017 | 18:43
52
אני זוכר שרכבתי פעם אחת בחיי על קטמ 250 זה היה ב 2009. מאז לא נגעתי בכלי הזה. שעליתי על הימהה איי שם ב 2009 זה היה עולם אחר לחלוטין לא היה בכלל מה להשוות. כיום על דגם ה-16 שנמצא כשנה וחצי ברשותי אני יכול לומר רק דברים טובים.אני רוכב אולארואונדר הכל מהכל רחוק מאד מעולם הטכני הארד ממש הכל מהכל. הנוכחי הוא כלי מצוין. שומר קו , לא חד מידי בהיגוי, אמין מאד מאד. לא מזיע לא מתלונן ולא מתקלקל. לא סטרטר ופחמים פשוט כלום. דלק סע ואפילו דיי חסכן.
מה שכן הוא חד מאד למטה הרבה יותר מהקודם. כל נגיעה קטנה מזיזה קדימה. אכן כמו שכתבת המון מפות הצתה תכלס לא נגעתי לא רציתי להסתבך עם זה פשוט התרגלתי לעבוד קצת יותר עם הקלאץ מבעבר. בנוסף בהחלט נכון גם תאור הבולמים . גם שם לא רציתי לנגוע. הם הגיעו מכוונים במצב קיים נכון שהיו לי קצת קשיחים בהתחלה אבל התרגלתי . האבק מראה ניצול סביב 55-60% מהמהלך שאני חוזר בדרך כלל. כמובן תלוי עד כמה התוואי היה קופצני בגלל סלעיאדה כזו או אחרת ועד כמה היה טכני(בכל מקרה לא יותר מידי).
הדבר שתמיד מכריע אצלי זו הידיעה הברורה לי שהיפני אמין ביותר. הנוכחי הוא באמת אופנוע שמגיב בהחלט ללחיצה ויותר מהדור הקודם בהחלט אופנוע מצוין.
תודה שוב על הסקירה אריק !
לצפיה ב-'ה WRF פשוט כלי מעולה!'
ה WRF פשוט כלי מעולה!
28/10/2017 | 21:24
8
69
אני חושב שמפספסים קצת את הייעוד של הכלים מרובעי הפעימות,
לדעתי הם לא בנויים ל"הארד אנדורו" הישראלי הממוצע ... הם מתחממים ולא מרגישים טוב אחרי קצת התעללות וכבדים יותר ביחס ל-2 פעימות בהרגשה.
בתוואי הזה באמת ל WRF יש חיסרון (אני מאמין שככל שהרמה גבוהה יותר אפשר לפצות על כך) בגלל תגובות מנוע מעט יותר אלימות ותלונות של רוכבים על גובה המושב ו"משקל" האופנוע,  אני רושם "משקל" כי מבדיקה שעשיתי לפני שקניתי רכבתי 40 דקות על הימאהה וישר על ה 250F שהיה לי שנת 15 באותו המקום והיה קשה לשפוט מי יותר כבד בהרגשה.

בכל מקום לדעתי מלבד מקומות "טכניים" ולרוכבים מתחילים ל WRF יש יתרון ברור. אבל כבר נעשה הבז שלילי \ מדיה תקשורתי על האופנוע הזה וזה עשה את שלו, מי שרוכב "הארד" לא מתקרב לאופנוע הזה.. אבל בתאחלס לא ה WRF ולא ה EXCF צריכים להירכב בתוואי "הארד".

מצרף סרטון שלי עם הWRF שצילמתי לפני כמה שבועות, אני מרגיש שזה האופנוע הכי טוב שהיה לי..

וסרטון 2 (ללא סלו-מושיין) כאן : https://www.youtube.com/watch?v=gPF08NDkD4w

לצפיה ב-'אתה צודק, הWRF החדש הוא כלי קרבי ביותר'
אתה צודק, הWRF החדש הוא כלי קרבי ביותר
28/10/2017 | 22:01
69
והוא בהחלט מעולה למסלולי "כמוטוקרוס" כמו ששמת בסרטונים, עם מתלים קשוחים ואיכותיים ושלדה יציבה מספיק ומנוע חזקקק, שורשי המוטוקרוס שלו מפגינים עדיפות על אופנוע שנועד לרכיבה טכנית יותר. גם אני הייתי מעדיף היגוי מעט יותר יציב בכתומים, אבל כנראה זה מה שרוכבי המבחן והרוכבים הרשמיים שלהם אוהבים...
ןמה לעשות שכרגע, רוב הרוכבים בארץ (לפחות חושבים) שהם רוכבי "הארד" ?
מעבר לזה, השיווק העדיף עושה את שלו, אין מה לומר, בארץ בפרט, ומסתמך על מערך המרקטינג האדיר של המטה
לצפיה ב-'כן, אבל: אפשר גם אפשר לרכב עם WRF בתוואי טכני קשה'
כן, אבל: אפשר גם אפשר לרכב עם WRF בתוואי טכני קשה
29/10/2017 | 11:46
6
69
עניין של כיוונים והתאמות.
אצלי כיוונתי את המתלים (המקוריים כמובן) לאפשרות כמעט הכי רכה שלהם, שחררתי כמה סיבובים בקפיץ, מפת ביניים, ידית גז של G2, רקלוס (תכלס הכי חשוב..) וכמובן צמיגים שאני אוהב (הקדמי המקורי זה זבל עופות בסלעים).
התקבל אופנוע הרבה יותר קל לשליטה בהשוואה לסטוק, ועדיין עם כח מסל"ד אפס ועד בכלל, תגובת מנוע ממכרת, פרונט קל יחסית ומתלים מדהימים.
אכן מבחינת יציבות כיוונית זה כבר לא הקטר שהיה עד 2014, והאופנוע אוהב גז, אבל הוא לגמרי לגמרי סבבה בטכני קשה.
לצפיה ב-'אני בעל דעה דומה לשלך אבל זו לא הדעה '
אני בעל דעה דומה לשלך אבל זו לא הדעה
29/10/2017 | 16:13
5
60
של הרוב, גם אלו שהאופנוע היה בבעלותם וגם אלו שלא.

אני לא אוהב את הסגנון שמוגדר פה בארץ "הארד" ולא רוכב הרבה אבל אני כן רוכב במסלולים סלעיים לא פחות מספיישלים והאופנוע עובד שם נהדר.

צמיג רחב עם מוס + שינוי מפת הצתה (הוספת דלק בסל"ד נמוך ואיחור הצתה למי שממש מחמיר) + גלגל שיניים ברזל (להשאיר את המקורי) + דלק 98 (ממש מורגש באופנוע בטכני, מפסיק לצלצל) + אולי ידית G2 (לא ניסיתי) וזה המתכון המקסימלי שאפשר לעשות למי שתולעת סלעים, הרווח הוא אופנוע עם מערכת מתלים ברמה גבוהה מאוד! ומנוע שסוחב בהילוך 3 איפה ש 250 אחרים יכולים רק ב 2.

לצפיה ב-' מסכים, ואכן שכחתי להזכיר את ה98 אוקטן.'
מסכים, ואכן שכחתי להזכיר את ה98 אוקטן.
30/10/2017 | 07:32
18
לצפיה ב-'אתה אומר שמפת ההצתה מיתנה/העלימה את הצילצול או הדלק 98?'
אתה אומר שמפת ההצתה מיתנה/העלימה את הצילצול או הדלק 98?
01/11/2017 | 06:42
3
13
לצפיה ב-'הדלק'
הדלק
01/11/2017 | 07:10
10
לצפיה ב-'הדלק 98 ממתן עד מעלים לגמרי את'
הדלק 98 ממתן עד מעלים לגמרי את
01/11/2017 | 08:10
1
32
הצלצולים, כנרא שהיחס דחיסה היחסית גבוה במנוע הזה דורש את זה
לצפיה ב-'אני משתמש ב-95 אוקטן והיו לי עד היום למיטב הזכרון שלי'
אני משתמש ב-95 אוקטן והיו לי עד היום למיטב הזכרון שלי
01/11/2017 | 09:08
31
לפחות 2-3 פעמים שצילצל כמובן שהורדת הילוך פתרה את הבעיה אבל אתה מעין יודע שזה שם היכן שהוא בפינה כמו שאומרים ויתכן ויופיע.
לא ניסיתי דלק 98 ולא נגעתי במפה. סה"כ אני אולארואנדר מושבע ובטכני שקצת יותר מחייב איטיות נכון שיותר קשה לי שם בגלל הכוח בלמטה אך עם עבור הזמן והק"מ שצברתי הבנתי שאני צריך לעבוד בכלי הזה יותר עם הקלאץ לטובת ריסון/מיתון/ מיטוב ההתמודדות בתוואי.בספיישלים קצרים יחסית שרכבתי עמו הוא אידיליה אין מילה אחרת.
ההבדל הנוסף והמשמעותי מאד מאד מעבר לבולמים לטעמי הוא המנוע היפני שהוא אכן חד ומדוייק ואמין טילים. בתפיסת עולמי שום מנוע אוסטרי, לא יחזיק את מה שהיפני יחזיק בכל וורסיית התעללות,שימושיות, כזו או אחרת הארד ,שמארד. זה לא יקרה בכלי כביש אוסטרי ולא בכלי שטח אוסטרי. מי שרוצה להאמין אחרת מוזמן כמובן....
לצפיה ב-'סחתיין על ההשקעה אריק! '
סחתיין על ההשקעה אריק!
22/10/2017 | 12:33
43
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
22/10/2017 | 14:34
54
חבל שלא יצא לך לנסות את ה 500
לצפיה ב-'תודה. אחלה סקירה.'
תודה. אחלה סקירה.
22/10/2017 | 21:45
27
לצפיה ב-'טיול שטח מתחילים '
טיול שטח מתחילים
21/10/2017 | 10:16
2
98
טוב אז ככה מחפש קבוצה שוח לרכיבה בימי שישי או שבת קבוצה למתחילם אשמח להצטרף באזור חיפה
לצפיה ב-'ברוך המצתרף. על מה אתה רוכב? סגנון'
ברוך המצתרף. על מה אתה רוכב? סגנון
21/10/2017 | 16:28
64
מועדף ?
לצפיה ב-'תן קצת יותר פרטים...'
תן קצת יותר פרטים...
22/10/2017 | 11:52
56
על איזה כלי אתה רוכב?
מה אתה מחפש? אנדורו, מוטוקרוס, שבילים...?
אתה נייד עם עגלה או שמגיע ברכיבה?
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:51
5

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פינגווין - חופשות סקי
חופשות סקי ומועדוני סקי
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה