לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2308423,084 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'לוח חופשות לשנת הלימודים הבאה'
לוח חופשות לשנת הלימודים הבאה
29/05/2019 | 13:44
2
41
האם כבר יש?
אם כן היכן ניתן לראות?
תודה
לצפיה ב-'עדיין אין?'
עדיין אין?
01/06/2019 | 07:53
11
לצפיה ב-'עבור עירית זהבי'
עבור עירית זהבי
28/05/2019 | 15:29
1
59
שלום אני עובדת במשרד החינוך במשרת סטודנט\ית.
באוגוסט נגמרת העסקה שלי בגלל שאני מסיימת את החובות שלי כסטודנטית, האם זה נחשב כפיטורים ומגיע לי פיצויים או בגלל שהדבר ידוע מראש אני לא זכאית?
תודה,
לצפיה ב-'פיטורין של סטודנטית'
פיטורין של סטודנטית
29/05/2019 | 09:17
46
כל מי שעובד ומפרישים לו לפנסיה זכאי להשלמת  פיצויים שזה 2.3 אחוזים לחודש, דהיינו רבע משכורת לשנה. אפשר כמובן למשוך את כספי קרן הפנסיה במצב כזה אבל אני מאוד ממליצה לא לעשות את זה. יש לשמור את הפנסיה ולהפריש אליה בעבודה הבאה.

לצפיה ב-'יציאה לפנסיה רפואית - בעלויות שונות'
יציאה לפנסיה רפואית - בעלויות שונות
28/05/2019 | 14:14
4
34
שלום רב
אושרה לי יציאה לפנסיה רפואית ממשרד החינוך.
אני בפנסיה תקציבית של משרד החינוך ויש לי גם פנסיית מבטחים מעבודות עבר. מה דינה של פנסיית המבטחים ביום שאני יוצא לפנסיה הרפואית (עוד כמה ימים)?

לצפיה ב-'פנסיה רפואית'
פנסיה רפואית
28/05/2019 | 19:03
1
32
תצטרך להגיש תביעה לגמלה ממבטחים בעקבות הפנסיה הרפואית שאושר לך.
אריה
לצפיה ב-'מי מבצע את התביעה?'
מי מבצע את התביעה?
28/05/2019 | 19:43
24
ביצעתי רציפות זכויות לפנסיה. האם זה אומר שמשרד החינוך מטפל בזה עבורי? או שאני צריך לעבור את אותו תהליך עם ועדה רפואית?
לצפיה ב-'פנסיה רפואית'
פנסיה רפואית
29/05/2019 | 09:15
29
אם אושרה לך הפנסיה, ועוד לא חתמת על טופס תביעה לגימלה, ואתה עדיין מנצל ימי מחלה, אתה עדיין יכול לעשות רציפות זכויות בין הזכויות בפנסיה תקציבית לאלה של מבטחים ותיקה מעבודות עבר.
אם כבר חתמת זה לא ניתן לביצוע.
אם הגעת ל- 70 אחוזים בתקציבית לאחר הוספה של אחוזי הנכות בגין הוועדה הרפואית אזי ההליך הזה מיותר.
אם אין לך 70 אחוזים ביחד, יש מקום לשקול, אלא יש גם נזקים ברציפות.
אם יש לך מספיק שנים לפנסיה מינימאלית במבטחים בלי הרציפות אפשר לשקול לצאת לרפואית בנפרד מהתקציבית ולחכות לגיל פרישה חוקי כדי לקבל פנסיה נפרדת ממבטחים ותיקה.
הכל תלוי במספר השנים, באחוזי הפנסיה, בגיל שלך היום וכו'.
אני ממליצה בכל לשון של המלצה לקבל יעוץ אישי מקיץ באופן פרטי.
לצפיה ב-'פנסיה רפואית'
פנסיה רפואית
12/06/2019 | 15:29
2
הנושא שלך דורש ייעוץ פרטי רציני. הסיבה היא שפנסיה ותיקה בדרך כלל לא כדאי לצרף לפנסיה תקציבית במקרה של מסלול רפואי, ולא כאן המקום להסביר.
יש לבדוק איזה אחוז מהפנסיה שלך הוא במבטחים ותיקה
את צריכה לקבל יעוץ לפני שאת חותמת על טופס הסכמה לגימלה, כי אחרי החתימה לא תוכלי לעשות יותר שום דבר.
אם עשית כבר רציפות, ביטול הרציפות אפשרי רק אם עשית את הרציפות לפני שנת 2003. אם הרציפות נעשתה מאוחר יותר, את לא יכולה לבטל אותה. 
את כן יכולה להימנע מלעשות אותה, ובלי בדיקה של כל הנתונים אני לא יכולה לעשות את זה באחריות. 
לצפיה ב-'האם עניין שיטת הספירה של ימי מחלה תוקן?'
האם עניין שיטת הספירה של ימי מחלה תוקן?
29/05/2019 | 01:11
26
לפני כשנתיים הסתבר שמשרד החינוך רושם הפחתה של 1.4 ימי מחלה על כל יום מחלה .
היה רעש גדול ועכשיו שקט ארוך.
האם עדיין מחיבים ב 1.4 ימים?
העם יהיה עדכון לאחור של הספירה המעוותת של ימי המחלה?הרי זה יכול להגיע ל סטיה של גם יותר ממאה ימי מחלה.
לצפיה ב-'פנסיה מוקדמת'
פנסיה מוקדמת
28/05/2019 | 13:43
3
42
שלום רב,
במידה ויצאתי לפנסיה מוקדמת מקרן פנסיה חדשה ,האם אני יכול לחזור לעבוד בבעליות בבתי ספר תיכוניים?
האם יציאה לפנסיה מוקדמת דרך אירגון המורים נחשבת לכזו  עד גיל 65 או 66 למשל?
תודה מראש
אביהו
לצפיה ב-'פנסיה מוקדמת'
פנסיה מוקדמת
28/05/2019 | 19:02
44
לאחר פרישה מוקדמת חזרתך לעבודה תלויה בהסכמת המעסיק.
פנסיה מוקדמת היא בכלפרישה לפני גיל67.
אריה
לצפיה ב-'עבודה אחרי פרישה לפנסיה מוקדמת'
עבודה אחרי פרישה לפנסיה מוקדמת
12/06/2019 | 12:49
1
12
אין זה משנה אם פרשת לפנסיה מוקדמת מפנסיה ותיקה או חדשה.
בכל מקרה עד גיל 67 גברים 62 נשים, מורת לעבוד בשנתיים הראשונות אחרי הפרישה רק שליש משרה במשרה תקנית.
מאידך אחרי שנתיים אין כל הגבלה, ואין הגבלה מגיל הפרישה ואילך. 
יש לזכור שמי שפרש לפנסיה מוקדמת מקרן חדשה, ומקבל את הפנסיה ממשרד האוצר, יכול להמשיך ולהפקיד באופן עצמאים, בין כשכיר ובין כעצמאי, לקרן הפנסיה עד גיל 67 ובכך להגדיל את הפנסיה.
הפנסיה המוקדמת משולמת על ידי משרד האוצר, דרך המעביד האחרון עד גיל 67 בכל מקרה, גם לגברים וגם לנשים. 
לצפיה ב-'איך מתבצע החישוב של הפנסיה המוקדמת ? '
איך מתבצע החישוב של הפנסיה המוקדמת ?
13/06/2019 | 13:58
3
לצפיה ב-'יועץ'
יועץ
28/05/2019 | 00:06
4
44
במידה ושובצתי כמחנך בבית הספר, ובמהלך הקיץ אמצא עבודה ביעוץ ,האם יש בעיה לעזוב את בית הספר ולעבור להיות יועץ בבית ספר אחר ?
לצפיה ב-'יועץ'
יועץ
28/05/2019 | 07:47
3
38
לא ניתן ללא הסכמת המעסיק לעבור לייעוץ לאחר ששובצת
אריה
לצפיה ב-'איך אצא למשרת ייעוץ ? בדחיפות'
איך אצא למשרת ייעוץ ? בדחיפות
28/05/2019 | 13:59
2
29
למדתי יעוץ חינוכי, אז איך אעבור ליעוץ אם בכל שנה מחייבים אותי בשיבוץ להיות מחנך ?  
לצפיה ב-'משרת ייעוץ'
משרת ייעוץ
28/05/2019 | 19:00
1
27
השיבוץ בייעוץ בידי היועצת הבכירה במחוז
אריה
לצפיה ב-'שיבוץ במשרה של יועץ '
שיבוץ במשרה של יועץ
12/06/2019 | 15:36
7
התשובה איננה חד משמעית כלל.
בדרך כלל כאשר אדם שובץ למערכת וקיבל הצעת עבודה המתאימה לו יותר, לא המנהל ולא המפקח, לא עושים לו בעיות כשהוא רוצה לעבודה. זה קיים גם במכרזים על ניהול בתי ספר. לפעמים נסגרים המכרזים, בתאריכים קרובים לתחילת שנה"ל, ולכן ידוע שרוב הפונים משובצים למשרות מלאות במקומות אחרים. זו הסיבה שבדרך כלל משחררים את המורים, גם אם זה מעבר לתאריך.
בנוסף יש לזכור שהתפטרות מתאפשרת עד 30 ביוני, כך שאם שובצת וביקשת לשנות לפני 30 ביוני לא תהיה שום בעיה.
לגבי שנה הבאה, כדאי לך לדאוג לקבל שיבוץ בייעוץ לפני סוף מרץ ואז לא תהיה לך בעיה עם ה שיבוץ בביה"ס.
לצפיה ב-'גמול הגשה לבגרויות'
גמול הגשה לבגרויות
27/05/2019 | 12:05
1
26
שלום רב

האם מנהלים המגישים לבגרות מגבלים גמול הגשה לבגרות?

בתודה
אבי
לצפיה ב-'גמול בגרות'
גמול בגרות
28/05/2019 | 07:49
20
גם מנהל המלמד כיתה הניגשת לבגרות זכאי לגמול בגרות.
אריה
לצפיה ב-'חל"ת'
חל"ת
27/05/2019 | 23:47
2
28
במידה ויאושר לי כעת לקבל חל"ת לשנה הבאה ממשרד החינוך,
וביוני / יולי אקבל הצעה, מבית ספר אחר , לעבודה במשרד החינוך - האם יהיה ניתן לבטל את החל"ת ?
לצפיה ב-'חל"ת'
חל"ת
28/05/2019 | 07:48
21
רק באישור המעסיק ניתן לבטל חל"ת שאושר.
אריה
לצפיה ב-'חל"ת'
חל"ת
12/06/2019 | 15:40
6
בדרך כלל אין אפשרות לבטל חל"ת. הסיבה היא שהמשרה עבורה קיבל אדם חל"ת כבר אוישה על ידי משהו אחר.
כאשר מקבלים הצעת עבודה במקום אחר במשרד החינוך, אין בעיה לקבל את המשרה.
אם זה בי"ס אחר או מחוז אחר החל"ת אינו מתבטל, כך שאחרי שנה יש זכות לחזור לאותו מקום.
בכל בי"ס חדש אין מקבלים קביעות בית ספרית מיד. והמנהל יכול להפסיק את עבודתך ללא הסבר אחרי שנה.
לכל מורה במשרד החינוך יש קביעות בית ספרית וקביעות מוסדית ואלה אינם אותו דבר. 
אם בדיעבר יש רצון לקבל הארכת החל"ת,  בדרך כלל לא תיספר השנה שבה חזר המורה לעבודה מחל"ת, במסגרת שלש השנים של חל"ת שהוא רשאי לקבל ממשרד החינוך. 
לצפיה ב-'ביטוח תרופות שאינן בסל ללא עלות'
ביטוח תרופות שאינן בסל ללא עלות
26/05/2019 | 20:38
12
שלום רב
כמורה ארגון במורים, אני מקבל ביטוח תרופות שאינן בסל ללא עלות 
נדמה לי דרך הפיניקס
מישהו יודע להסביר לי במה מדובר והאם זה יכול לחסוך לי משהו כעת שאני בודק עשיית ביטוח בריאות פרטי ?  למנוע כפל ביטוחים ?
האם הביטוח החינמי הזה "שווה משהו" ??
תודה לעונים
לצפיה ב-'עבודה אחרי פרישה לפנסיה'
עבודה אחרי פרישה לפנסיה
20/05/2019 | 15:47
2
63
אני פרשתי לפני 9 חודשים לפנסיה .אחרי 11 חודשים של מנוחה וכיף ברצוני לעבוד מספר שעות במסגרת כח אדם למשל כמשגיחה במבחנים.למי עלי לפנות כדי לקבל רשות ושלא חלילה יקחו ממני את המענקים. 
לצפיה ב-'עבודה אחרי פרישה'
עבודה אחרי פרישה
20/05/2019 | 17:12
1
68
אם קבלת מענקי פרישה מהמשרד יש לך תקופת צינון בת שנתיים במסגרת משרד החינוך אבל באפשרותך לעבוד באמצעות גורמים אחרים.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/05/2019 | 19:46
35
 אריה 
תודה לך מקרב לב על שנים של ליווי לי ולכל ציבור המורים בתחנות שונות בהוראה .
רונית
לצפיה ב-'יציאה לגמלאות'
יציאה לגמלאות
18/05/2019 | 18:40
1
63
האם אפשר להתחרט על בקשה לצאת לפנסיה מרצון אם עדין היא לא אושרה על ידי משרד החינוך?
לצפיה ב-'ביטול בקשה'
ביטול בקשה
18/05/2019 | 19:53
64
ניתן לבקש לבטל בקשה אבל לא חייבים להיענוות לבקשת הביטול.
אריה
לצפיה ב-'טיפים למציאת סטאז'.'
טיפים למציאת סטאז'.
18/05/2019 | 02:21
1
50
שלום, אני לקראת סיום תעודת ההוראה שלי. אני מחפש משרת הוראה (סטאז') בתחום ההתמחות שלי ובגיל שהתמחתי בו (ספרות על יסודי)(כי כך הבנתי שמקבלים רישיון ממשרד החינוך) ואני נורא מתקשה למצוא משרה. האם יש למישהו טיפים מה לעשות? ניסיתי את מזלי בתוכנית החלוץ החינוכי אבל הם דחו אותי.
לצפיה ב-'את יכולה לפנות אליי בפרטי...'
את יכולה לפנות אליי בפרטי...
21/05/2019 | 20:22
20
לצפיה ב-'שנה הבאה...'
שנה הבאה...
15/05/2019 | 15:22
4
86
שלום,
הא יש תאריך בו ההנהלה אמורה להגיד לי מהי המשרה שלי לשנה הבאה?
תודה
לצפיה ב-'שנה הבאה'
שנה הבאה
16/05/2019 | 07:41
3
82
אם את מורה קבועה הרי שיש לשמור על משרתך אם אינך קבועה המשרה הסופית תמסר לך ביום ההיערכות.
אריה
לצפיה ב-'מורה שעוזבת'
מורה שעוזבת
21/05/2019 | 20:21
2
35
ערב טוב,
אם מורה רוצה לעזוב את ביה"ס... עד מתי היא יכולה לבשר זאת להנהלה? האם יש תאריך מסוים?
תודה
לצפיה ב-'מורה שעוזבת'
מורה שעוזבת
25/05/2019 | 20:00
1
29
מורה חייבת להודיע על עזיבה (התפטרות) עד סוף יוני
אריה
לצפיה ב-'תודה, הבהרה נוספת ברשותך..'
תודה, הבהרה נוספת ברשותך..
26/05/2019 | 20:29
22
ואם אינה מודיעה עד סוף יוני? חייבים להעסיק אותה בשנה הבאה?
לצפיה ב-'דרושה מורה משלבת'
דרושה מורה משלבת
12/05/2019 | 14:22
41
דרושה מורה משלבת
לצורך עבודת מחקר
עבור ראיון קצר עד 30 דק'
אפשרי בתשלום.
לצפיה ב-'פודקאסט מדעי לצעירים '
פודקאסט מדעי לצעירים
11/05/2019 | 10:53
25
שלום כולם,

התחלנו לעבוד על פודקאסט מדעי לצעירים, דוגמה כאן:

אנחנו בשלב של פיילוט ונשמח לקבל פידבק כדי להבין איך לעשות את זה ליותר מעניין, כיפי ונגיש (תכנים וצורה). יש לכם רעיון איזה פורום יכול להיות רלוונטי כדי להתייעץ איתו על שאלות כאלה?
לצפיה ב-'מענק ללימודי תואר שני'
מענק ללימודי תואר שני
05/05/2019 | 20:14
4
50
שלום רב,
אני מורה כבר מספר שנים עם קביעות במשרד החינוך בעל תואר ראשון, תואר שני ותעודת הוראה. את כל לימודי האקדמאים למדתי לפני כניסתי למערכת החינוך, דהיינו מימנתי בעצמי. 
בשנה הבאה אני מעוניין ללמוד לתואר שני נוסף. האם אני זכאי לקבל מענק/ החזר שכר לימוד ממשרד החינוך? מצד אחד בכל שנות עבודתי לא קבלתי שום מענק או החזר כספי, מצד שני נאמר לי שהיות וכבר יש לי תואר שני, איני זכאי לקבל עזרה כספית עבור תואר שני נוסף. מה נכון?
לצפיה ב-'מענק'
מענק
06/05/2019 | 08:00
3
39
אין אפשרות לקבל החזר שכ"ל לתואר שני נוסף על זה שיש לך.
אריה
לצפיה ב-'החזר שכ"ל'
החזר שכ"ל
06/05/2019 | 16:06
2
42
יש הרבה תשובות שניתן לבטל אותן באמצעות פניה לוועדת חריגים. יש לי ניסיון לא מעט בנושא במיוחד באשר להחזר שכ"ל.
הבקשה צריכה להתבסס על צורכי המערכת. חייבים לטעון לקשר בין התואר השני והעבודה בהוראה, ולשכנע שאין מדובר בהסבת מקצוע.
אם תצליח לשכנע שהלימודים הנוספים שלך יכולים לתרום למערכת וכי לא קיבלת אף פעם החזר שכ"ל כמורה קבוע, יש סיכוי שכן יאשרו לך.
דוקטורט יאשרו תמיד כי זה לא תואר נוסף אלא תואר חדש. 
לצפיה ב-'החזר שכר לימוד'
החזר שכר לימוד
07/05/2019 | 14:51
1
29
תודה רבה על המענה,

אני בעל תואר ראשון בביולוגיה ותואר שני בהוראת המדעים, ואני מעוניין כעת ללמוד תואר שני במקרא (בשנה הבאה כנראה אלמד גם תנ"ך בתור מחנך). אני פשוט הרבה זמן מעוניין בלימודי מקרא (גם מתוך עניין אישי שלי והרחבת אופקים, וגם כדי שאוכל ללמד תנך)
האם קיים סיכוי לקבל החזר שכר לימוד?
לצפיה ב-'תואר נוסף'
תואר נוסף
07/05/2019 | 17:45
31
אין אפשרות לקבל סיוע ללימודי תואר ראשון או שני נוסף לאלו שברשותך.
אריה
לצפיה ב-'גיל פרישה'
גיל פרישה
06/05/2019 | 16:16
3
81
האם מורה חייבת לפרוש בגיל 64 או שהיא יכולה להישאר עד גיל 67 כמו מורה גבר? האם די בכך שהיא מעונינת להמשיך ללמד מעבר לגיל 64 או שחייב להיות אישור של המנהל או משרד החינוך?
לצפיה ב-'גיל פרישה חובה'
גיל פרישה חובה
06/05/2019 | 17:08
2
95
גיל פרישה חובה לאישה וגבר כאחד זה האחד בחודש אחרי החודש שבו מלאו לעובד 67.
זה נכון לגבר ואישה בכל המגזר הציבורי.
אין צורך לקבל כל אישור ממנהל ביה"ס או מכל גורם אחר כדי להמשיך לעבוד עד גיל 67.
אחרי גיל 67 יש לקבל אישור. אם מדובר במשרד החינוך, אפילו סיום שנה"ל מותנה בקבלת אישור, ויש לפנות לקבלת אישור מוקדמת בשנה"ל, והסיכוי לקבל אישור קטן.
בבעלויות אין כל בעיה לסיים את שנה"ל ואפשר גם להמשיך ולעבוד באישור של הארכת שירות עד גיל 70. בגיל 70 יש הנחיה של משרד הפנים לא להעסיק מורים.
יחד עם זאת רק השנה יעצתי למורה, היוצאת לפנסיה, בגיל 75, שהמשיכה לעבוד ולצבור זכויות כעובדת מן המניין, עד גיל 75 ובכלל זה כל הזכויות הסוציאליות כמו קרן השתלמות ותשלומים לפנסיה. שאת לאחר שפרשה לפנסיה בגיל 67, והמשיכה על דעת המעביד ובהסכמתו להמשיך לעבוד במשרד מלאה, כאמור כולל כל הזכויות הסוציאליות, למעט צבירת ימי מחלה. משרד החינוך משלם לבעלויות ולעובדים שלו, פדיון ימי מחלה הנצברים עד גיל 67 ולא מעבר לכך. 
אפשר גם לפרוש לפנסיה ולהמשיך לעבוד. לשם כך יש לקבל יעוץ כי הנושא מאוד מורכב ודורש קצת קומבינציות. זאת כיוון שפרישה לפנסיה מאפשרת למעסיק להפסיק להעסיק את העובד באופן חד צדדי אלא אם כן העובד יודע בדיוק איך להתנהל. 
מורה שרוצה להמשיך לעבוד עד גיל 67, וצבר 70 אחוזי פנסיה לפני גיל 67, טוב יעשה אם יקבל יעוץ כדי לא לפגוע בפנסיה שלו. 
לצפיה ב-'מדוע יכולה להיות פגיעה בפנסייה למורה שצבר 70% לפני גיל 67?'
מדוע יכולה להיות פגיעה בפנסייה למורה שצבר 70% לפני גיל 67?
12/05/2019 | 06:40
1
40
אשמח לקבל הסבר.
לצפיה ב-'פגיעה בפנסיה של מורים אחרי גיל פרישה'
פגיעה בפנסיה של מורים אחרי גיל פרישה
13/05/2019 | 01:22
57
אם מדובר בפנסיה תקציבית הפנסיה לא יכולה להיפגע אם אדם עובד מעבר. להפך היא ממשיכה להתעדכן עם תוספות השכר וכל שנה נוספת באופק חדש תורמת יותר מהשנים הראשונות ובסוף אם עוברים את גיל 60 מקבלים גם פיצוי בגין שנה עודפת. אלא שכל זה הוא פחות מהאפשרות לצבור את השנים הנוספות בפנסיה אחרת. הבעיה היא שהמדינה מאפשרת את זה רק למי שפרש וממשיך לעבוד אצל מעביד אחר ולא למי שממשיך לעבוד באותו מקום עבודה.
בפנסיה צוברת ותיקה יכולה להיות פגיעה ואפילו גדולה אבל זה תלוי בהרבה מאוד גורמים נוספים. על שאלה כזו אי אפשר לענות במסגרת פורום כזה. זה דורש בחינה מדוקדקת של הרבה נתונים כמו תוחלת חיים צפויה, כמו נכונות המעביד לשינויים שונים, כמו האפשרות אט הנכונות לוותר על האופציה של פרישה מוקדמת, כמו המין, דהיינו אישה או גבר, כמו חלופות תעסוקתיות, כמו מקומות עבודה נוספים לפני המקום האחרון או במקביל, האם נצברו זכויות פנסיוניות נוספות בקרנות אחרות ועוד.
לצפיה ב-'גמול מקצוע'
גמול מקצוע
03/05/2019 | 13:33
2
62
מה זה בדיוק גמול מקצוע? לאלה מורים הוא משולם? האם מורה למתמטיקה שאינו מחנך יכול לקבל גמלת מקצוע?
לצפיה ב-'גמול מקצוע והכשרות'
גמול מקצוע והכשרות
03/05/2019 | 17:53
1
59
זהו גמול המשולם בעולם הישן לכל מי שאינו זכאי לגמול חינוך או ניהול
אריה
לצפיה ב-'הגמול משולם עדיין ב'
הגמול משולם עדיין ב
05/05/2019 | 23:20
36
עוז לתמורה שווה 6%.
לצפיה ב-'הרעת תנאים לפני הפנסיה'
הרעת תנאים לפני הפנסיה
03/05/2019 | 00:26
5
100
אחרי למעלה מ30 שנה שעבדתי כמחנכת המנהל החליט שלא לתת לי השנה לחנך כיתה ובכך עלולה להיפגע הפנסיה שלי כי התכוונתי לצאת עוד שנה או שנתיים לגמלאות.האם יש אפשרות לערער על כך או שהמנהל יכול לעשות ככל העולה על דעתו
לצפיה ב-'הרעת תנאים'
הרעת תנאים
03/05/2019 | 07:34
92
המנהל הוא בעל הסמכות לקבוע מי ישמש כמחנך כיתה
אריה
לצפיה ב-'היה מקרה דומה'
היה מקרה דומה
05/05/2019 | 00:07
66
של מורה שלא הגיש לבגרות שנה אחת.
למיטב זכרוני בעקבות תביעתו את המנהל לחינוך התיישבותי נפסק שכדי להגמול יחשב לפנסיה יש לקבלו ברצף בחמש השנים האחרונות לפני היציאה לפנסיה או ב9 מתוך 10 השנים האחרונות.
אינני יודע אם הדבר תקף גם לגמול חינוך אבל שווה לבדוק בקישור הזה. 

לצפיה ב-'גמול חינוך -ערך כספי גבוה לקצבת המורה '
גמול חינוך -ערך כספי גבוה לקצבת המורה
05/05/2019 | 01:20
2
69
לאחר כ 30 שנות עבודה קצבת הפנסיה הינה כ 100 אלף ש"ח לשנה .
גמול החינוך בפנסיה ערכו כ 7% .
המשמעות הינה נזק של כ 7000 ש"ח לשנה לממוצע של כ 25 שנות פנסיה .
שווה לעבור אפילו לבית ספר בישוב אחר ובלבד להמשיך לעבוד כמחנכת עד הפנסיה .
לצפיה ב-'גמול חינוך כיתה'
גמול חינוך כיתה
06/05/2019 | 16:13
1
63
גמול חינוך כיתה הוא 7 אחוזים למי ששכרו משרה מלאה וגם זה לא מדויק כי מדובר בהפרדה לשני חישובים, לפני ואחרי אופק חדש.
הפגיעה בגין הפסקת החינוך היא גדולה מאוד בשנות אופק חדש ופחות בעולם הישן, כי העולם הישן מחושב לפנסיה, למי שאינו מחנך, עם גמול הכשרות.
מנהל סוברני להחליט להפסיק חינוך, והוא הרבה פעמים עושה את זה כדי לעודד אדם לפרוש ולא להתעקש להמשיך לעבוד.
זו דרך יותר קלה מאשר לפטר עובד לא רצו, או עובד שאי אפשר או לא רצוי להיכנס איתו להליך של פיטורין פדגוגיים. על פניו זה נראה עונש יותר אלגנטי.
יש דרך אחת לפתור את הבעיה. א. להגיד למנהל שאת לא תפרשי עד שלא יהיה לך גמול חינוך, וזה אומר עד גיל 67. זאת גם אם אינך מתכוונת לממש את האיום.
אפשרות אחרת היא לממש שנת שבתון. שבתון שאת יוצאת אליו מעבודה בפועל עם גמול חינוך יעניק לך גמול חינוך במענקים החודשיים, ובכך תוכלי לקבל עוד שני אחוזים לפנסיה ולהציל את גמול החינוך.
נכון שהמועד לבקשת שבתון כבר עבר, אבל את יכולה לטעון בפני המפקחת שזו הדרך היחידה שלך לשמור על גמול החינוך, ואם אחרי השבתון לא יאשרו לך שוב גמול חינוך, תאלצי לפרוש אחרי השבתון. 
לא שצרת רבים היא נחמה, אבל דעי לך שזה נוהג קבוע של מנהלים. הם מלמדים את הנושא הזה אחד את השני, בכנסי מנהלים. 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/05/2019 | 19:04
6
לצפיה ב-'בקשה למילוי שאלון עבור תיזה- מוטיבציה של מורים'
בקשה למילוי שאלון עבור תיזה- מוטיבציה של מורים
04/05/2019 | 17:08
12

ממשיכה לגייס!!!! חברים כל מי שעוסק בהוראה, מכיר חברים שעוסקים בהוראה אני ממש ממש אשמח אם תוכלו להפיץ את השאלון שלי.
הוא לוקח עשר דק' וזהו!!! אתם עושים עימי חסד ענקי כי אני אוכל לסיים את התואר שלי ולהיות פסיכולוגית קולולו..
תודה רבה רבה!!!
היי מורים יקרים
התיזה שלי עוסקת בתחושת המוטיבציה של מורים בסביבת העבודה שלהם. אני ממש אשמח אם תמלאו את השאלון, הוא לוקח בין עשר דק' לרבע שעה והוא יכול לגמרי לתרום לייעול הסביבה התעסוקתית של מורים.
אודה מאוד אם תקדישו מעט מזמנכם עבורי.
https://idc.az1.qualtrics.com/jfe/form/SV_3X9NTVbC...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום  ויזה ואזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
I-Immigrate
I-Immigrate
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה