לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לגבי התנהלות ראויה בארוע אלימות בבית ספר.'
שאלה לגבי התנהלות ראויה בארוע אלימות בבית ספר.
03/12/2016 | 13:41
2
52
הסיטואציה   
נניח שכתורנית בהפסקה את רואה מכות בין שני ילדים
אחד שוכב על הריצפה ומנסה להתגונן ומעליו תלמיד שמכה אותו באגרופים
את מנסה לגרום לתלמיד שלמעלה להפסיק להכות - על ידי דיבור - אך זה לא עוזר
יש לך אפשרות לא להתערב יותר או לחליפין להפסיק את הארוע על ידי תפיסה פיזית של התלמיד המכה, משיכתו מהמקום ואחר כך נדרש להחזיק אותו (הוא לא גדול מדי) כך שלא יחזור להכות את הילד השני.

הדילמה -
אם לא תתערבי ולילד המוכה יגרם נזק - את אחראית כי לא מנעת זאת
אם תתערבי - הילד המכה והוריו יכולים לתבוע אותך
(כך או כך משרד החינוך או הבעלות ימצאו דרך להתנער בזריזות מאחריות ולהשאיר אותך לבד במערכה) 

מה לדעתכם הדבר הנכון לעשות?
האם יש הנחיות מסודרות להתנהגות במקרים כאלה או שמשאירים אותן בכוונה עמומות בכדי שניתן יהיה להטיל את האחריות על המורה בכול מקרה ? 
לצפיה ב-'האופציה היחידה כנראה '
האופציה היחידה כנראה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2016 | 20:19
12
היא להרים את הילד המוכה מהרצפה, להחזיק אותו וסביר שבתהליך אקבל את המכות שהתלמיד המכה נותן. 

לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
06/12/2016 | 07:12
6
המלצתי לקרוא למנהל בית הספר ובכל מקרה לפי חוזר מנכ"ל יש להפריד בין הילדים שרבים תוך הפעלת כוח סביר.
אריה
לצפיה ב-'התפטרות והשלכות - אנא עיזרו'
התפטרות והשלכות - אנא עיזרו
04/12/2016 | 21:08
3
38
בכוונתי להגיש מחר התפטרות. הוותק שלי מתחיל למעשה ב1.9.16
1. כמה זמן בית הספר יכול לחייב אותי להמשיך ללמד? (כל עוד לא מוצאים מחליף וכו)
2. מה יכול להיות ההשלכות לכך? (כי זה כבר לא תחילת השנה ולא נוח לבית הספר וכו)

תודה
לצפיה ב-'התפטרות'
התפטרות
05/12/2016 | 07:54
2
36
1.חובת ההודעה המוקדמת יום על חודש שעבדת.
2.ההשלכות הינן פגיעה בסיכויי העסקתך בעתיד.
אריה
לצפיה ב-'אשמח אם תוכל להרחיב בבקשה'
אשמח אם תוכל להרחיב בבקשה
05/12/2016 | 09:23
1
26
א - עבדתי 4 חודשים, זה אומר שההתראה היא 4 ימים? זה הכל?
ב - מה הכוונה? האם ישנה איזו פסילה של משרד החינוך, או שמדובר יותר על כך שזה ייצור רושם ראשוני לא טוב בניסיונותיי להתקבל לבתי ספר אחרים?

תודה
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
05/12/2016 | 14:18
24
1.כן
2.כאשר מתפטרים במהלך השנה גורמים למצב בעייתי במערכת , צורך לשנות תוכנית לימודים , לאתר מורה אחר וכדומה מה שיוצר רושם גרוע עליך ושלא ניתן יהיה לסמוך עליך.
אריה
לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
03/12/2016 | 20:33
1
47
מורה ביקשה לשאול אותך...
מורה בעל ותק של 39 שנים והיא  בת 59 בדוח תקופות עבודה כתוב חלקיות משרה 0.944 קצבה כפוף לחלקיות 77 אחוז מחלקיות מלאה 70 אחוז ועודף בשרות 16.14
האם תקבל יותר מ70 אחוז?

תודה 
לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
04/12/2016 | 07:44
44
אין תשלומי פנסיה בשיעור העולה על 70% ממשרה מלאה.
על עודפי שנים בפרישה מעל גיל 60 ישולמו פיצויים או השלמת זכויות למשרה המלאה.
אריה
לצפיה ב-'עזרה בחישוב פנסיה - שאלה לאריה ולאחרים שמבינים בנושא'
עזרה בחישוב פנסיה - שאלה לאריה ולאחרים שמבינים בנושא
29/11/2016 | 21:29
7
74
שלום רב אריה,
אני שוקלת לצאת לפנסיה מוקדמת עקב בעיות בריאות. שאלותיי-
1. עבדתי 20 שנה בעולם הישן ו- 8 שנים באופק. במשך השנים עבדתי באחוזי משרה שונים. היו שנים של 40, 60 או 100 אחוז.
האם החישוב לכל תקופה ( עולם ישן, אופק) הוא לפי משכורת אחרונה באותה תקופה או לפי המשכורת הממוצעת בכל השנים בכל תקופה?
2. הצטרפתי לאופק ב-1.9.09 ובשנה הקודמת להצטרפותי הייתי בשנת שבתון, שבה המענק החודשי שקבלתי היה נמוך מהרגיל. האם זה ישפיע לרעה על חישוב תקופת עבודתי בעולם הישן לצורך פנסיה?
3. כשפורשים אחרי 28 שנה מטעמי בריאות, האם הוועדה הרפואית של משרד החינוך מוסיפה עוד כמה אחוזים לפנסיה של המורה? מה המקסימום ובאילו נסיבות מוסיפים?
תודה
מורה
לצפיה ב-'חישוב פנסיה'
חישוב פנסיה
30/11/2016 | 07:32
6
72
1.המשכורת הקובעת לפרישה מחושבת לפי היקף משרה ממוצע בשנות העבודה.
2.אם לא עבדת בשנת השבתון הרי שחלק שנה זו יחושב רק לפי אחוז המענק בשבתון.
3.תוספת אחוזים על ידי וועדה רפואית מותנית באחוזי הנכות המקבעים על ידה , אם הפורש לא זכאי לקצבת נכות מטעם הביטוח הלאומי יש אפשרות הגדלה של אחוזי הגמלה.
אריה
לצפיה ב-'שאלת המשך לאריה..'
שאלת המשך לאריה..
30/11/2016 | 09:33
5
54
בסעיף 2 לתשובתך כתבת שאחוז המענק בשבתון קובע בעצם את אחוז ה"המשרה " לאותה שנה .
האם בעת יציאה לשבתון אחרי 6 שנות צבירה שהמענק הינו 66% ,קרן ההשתלמות "קונה" עבור המשתלמת זכויות פנסיה של 66% מהממוצע של המשרה ב 6 השנים?
לצפיה ב-'נכון'
נכון
30/11/2016 | 18:07
4
35
ולכן עדיף באותה שנה לעבוד שליש משרה שתשלים את הזכויות.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה אריה ויש לי חישוב ומסקנה'
תודה רבה אריה ויש לי חישוב ומסקנה
30/11/2016 | 22:27
3
44

אם מורה יוצאת לשבתון כל 6 שנים לאורך כל שנות עבודתה יוצא שאם עבדה במשרה מלאה לאורך כל השנים ,קצבת הפנסיה שלה תהיה רק בגובה כ 95% ממשרה מלאה .
הסיבה כמובן ששנה אחת ממחזור של שבע שנים היתה שבתון שצבר לפנסיה רק 66%.

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
01/12/2016 | 07:58
2
47
אם המורה תעבוד שליש משרה בשבתון או תרכוש זכויות פנסיה על שליש המשרה לא תהיה בעיה זו.
אריה
לצפיה ב-'תודה אריה. אבל חובה להוסיף את דעתי בעניין'
תודה אריה. אבל חובה להוסיף את דעתי בעניין
02/12/2016 | 18:45
1
32
שבתון של שנה הוא סוג של מנוחה והתנתקות למילוי מצברים .הלימודים  בשבתון הינם בהיקף של 16 ש"ש, ולהוסיף שליש משרה ( 12 ש"ש) מביא את שנת השבתון ל 28 שעות שבועיות .זה לא מנוחה מלאה,זה גם לא התנתקות .
מילא זה היה ממומן ע"י המעסיק אז סבבה.אך זה החסכון של קרן ההשתלמות שלי שנאכלת באותה שנה .
העניין שגם כואב שבכל ויכוח על תנאי ההעסקה של המורים ,קופצים וטוענים לזכות הגדולה של לאכול את קרן ההשתלמות באותה שנה ללא עבודה.

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
03/12/2016 | 20:00
20
ניתן לרכוש זכויות פנסיה להשלמת זכויות הפנסיה על החלק החסר בשנת השבתון.
אריה
לצפיה ב-'בקשת עזרה ממורות/מורים לכיתות א' או ב''
בקשת עזרה ממורות/מורים לכיתות א' או ב'
02/12/2016 | 06:31
1
40
שלום,
אני חדשה כאן ואשמח לקבל עזרה ממורות לילדים בכיתות א' או ב':
אני עובדת במקום שבו עושים מתנות לילדים. עכשיו עובדים על מתנות לקבלת ספר תורה ראשון ואנחנו רוצים להכין עטיפות מיוחדות לספר בראשית.
השאלה היא: מה המידות של הספר (גובה, רוחב ועובי). יש כאן מישהו/מישהי שיכולה לעזור בעניין.
תודה.
לצפיה ב-'יש ספרי תורה שונים בגודלם תלוי בספר. '
יש ספרי תורה שונים בגודלם תלוי בספר.
02/12/2016 | 16:58
19
אולי תוגלי למצוא מידע באתרי הוצאות הספרים
לצפיה ב-'התפטרות אחרי לידה, שאלה לאריה'
התפטרות אחרי לידה, שאלה לאריה
01/12/2016 | 12:55
2
41
אריה שלום,
רציתי לדעת מהי הפרוצדורה שצריך לעשות (מילוי טפסים וכד ) כדי להתפטר ממשרד החינוך אחרי לידה על מנת לטפל בילד.
אם יש טופס מסויים אשמח לדעת היכן נמצא
תודה רבה
לצפיה ב-'התפטרות'
התפטרות
01/12/2016 | 14:35
1
38
יש לכתוב מכתב לכוח אדם ולמנהל/ת בו את מודיעה על התפטרותך אחרי לידה בתנאי פיטורים (האפשרות קיימת עד 9 חודשים מהלידה)
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
02/12/2016 | 11:36
12
הייתי בטוחה שיש טופס להורדה

לצפיה ב-'גימלה בפנסיה תקציבית'
גימלה בפנסיה תקציבית
01/12/2016 | 13:31
3
63
פרשתי לפני 3 חודשים בגיל 60 ומקבלת גימלה חודשית. בחודשיים הראשונים לא הורידו ביטוח לאומי ומס בריאות. החודש הורידו על כל שלושת החודשים. האם זה תקין?
לצפיה ב-'ניכויים מהגימלה'
ניכויים מהגימלה
01/12/2016 | 14:37
2
67
אם את עובדת יש לנכות מגמלתך דמי ביטוח לאומי ומס בריאות.
אריה
לצפיה ב-'גימלה ועוד שאלה'
גימלה ועוד שאלה
01/12/2016 | 15:16
1
49
אני לא עובדת מחוץ לבית. לא ברור לי העניין.
שאלתי הנוספת היא לגבי 1000 השקלים שהמורים יקבלו כהשלמה ל- 1000 השקלים שקיבלנו בשנה הקודמת. קיבלתי בשנה שעברה ופרשתי בסוף השנה, האם אקבל?
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
02/12/2016 | 07:31
37
לא ציינת באם את נשואה ובן זוגך עובד ומשלם ביטוח לאומי
אריה
לצפיה ב-'התמחויות בשביל ללמד'
התמחויות בשביל ללמד
01/12/2016 | 20:15
32
שלום,

איזו התמחות בהוראה צריך ללמוד כדי ללמד כישורי חיים?
ואיזו התמחות צריך ללמוד כדי ללמד כישורי שפה?

אם אין התמחות מיוחדת גם ספרו לי..

תודה
לצפיה ב-'האם דיסגראפיים יכולים להיות מורים?'
האם דיסגראפיים יכולים להיות מורים?
29/11/2016 | 21:43
2
46
היי, זו שאלה שמטרידה אותי כבר שנים. אני דיסגראפית, אני לא יכולה לכתוב ארבע שורות בלי לעשות שגיאת כתיב, כל טקסט שאני כותבת עובר הגהה. ממייל של שני משפטים ועד חיבור של 40 עמודים. תמיד הייתי טובה בללמד אחרים ולהעביר חומר. אבל להיות מורה נשלל לי מהאופציות כבר שהבנתי ששגיאות הכתיב שלי לא יעלמו לעולם. השאלה שלי היא האם אני טועה במחשבה הזו? או האם יש/יכולה להתקיים חייה כזו, מורה דיסגראפית?
לצפיה ב-'בהחלט יכולים'
בהחלט יכולים
30/11/2016 | 18:46
1
48
הכרתי מנהל ביה"ס שהיה מורה של בתי והוא היה דיסלקטי. בתחילת השנה, הוא אמר לתלמידים שהוא סובל מדיסלקציה וביקש שיתקנו אותו כשהם רואים טעות כתיב על הלוח. גם ההורים וגם התלמידים לא ראו בכך בעיה. הוא היה מורה מאד מקצועי והצליח לרתק את תלמידיו. הוא אף עשה דוקטורט בחינוך והתקדם יפה מאד בקריירה שלו.
לדעתי, אם תבחרי להיות מורה ללשון עברית או כישורי שפה עשויה להיות בעייה, אבל בכל שאר המקצועות, בהם נדרשת שליטה בתחום התוכן, לא אמורה להיות בעייה. ולראייה, תחשבי על כל אותם מורים לאנגלית או למתמטיקה שהיו לך, שהצליחו יפה למרות שהעברית שלהם לא היתה שפת אם והיו להם מטבע הדברים, טעויות בעברית.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
01/12/2016 | 13:36
23
תודה רבה על העידוד והנכונות.
לצפיה ב-'משחק בינגו'
משחק בינגו
01/12/2016 | 07:53
23
שלום לכולם
אני מציע לכם לבקר באתר בינגו ולשחק משחקי בינגו בנושאים מגוונים וכן להוסיף חדשים.

לצפיה ב-'ממש לא ברור איך המורים שותקים'
ממש לא ברור איך המורים שותקים
30/11/2016 | 23:44
71
ולא יוצאים לרחובות להפגין ולשבות נגד ההסכם שרק מרע את תנאי עבודתנו. איפה נשמע דבר כזה שציבור עובדים של מעל מאה אלף איש שותק כנגד הסכם כ"כ רע. ממתי נשמע כזה דבר בהיסטוריה שהסכם חדש יהיה גרוע יותר מההסכם הקודם.
יתירה מזאת, בהסתדרות התגאו בכך שאין צורך יותר בהערכת מנהל לצורך קידום בדרגה.
ומה מתגלה פתאום??????? ועוד איך שצריך. רק שקוראים לזה בשם אחר- הערכה מעצבת, שמעולם לא טרחו לספר לנו על קיומה. הערכה שמחזירה אותנו למצב הקודם. מנהל שרוצה להתעמר ולהתנקם במורה, ישמח מאד לתת לו הערכה מעצבת גרועה, תרתי משמע. אז בשביל זה היה צריך להאריך לנו את הפז"מ בדרגות 7-9 בעוד שנה ולהוריד לנו  מ8.5 ל7.5 אחוז? האם מישהו נרדם כשחתם על הסכם כל כך רע? האם זה ההסכם שחיכינו לו שנתיים???

שימו לב לאחיות ולמשכורות הטובות שהן מקבלות. למה? בגלל שהיתה להם הנהגה שידעה להלחם כמו שצריך עבורן. הם יצאו לרחובות, שבתו תקופה ממושכת וקבלו תנאי עבודה מעולים. צריך לקחת מהם דוגמא. ההסכם הזה בעוכרינו.
לצפיה ב-'שאלות לאריה - המשך חישוב הפנסיה -דחוף'
שאלות לאריה - המשך חישוב הפנסיה -דחוף
30/11/2016 | 15:23
2
50
שלום רב אריה,
מצטערת על אורך הדברים. תשובותיך חשובות לי מאד היות ואני סובלת פיזית בעבודתי ומעוניינת להתחיל בקרוב את הבקשה לפרישה מוקדמת מפאת בעיות בריאות. כזכור, יש לי 28 שנות וותק בהוראה.
1. הבנתי מדבריך, שאם לא עבדתי בשנת השבתון וקבלתי מענק של 88 אחוז מקרן ההשתלמות (מאחר ויצאתי לשבתון לאחר 8 שנים) - הרי שה -88 אחוז יחושבו כאחוזי המשרה שלי באותה השנה?
2. היתה שנה שיצאתי לחל"ת ורכשתי עבורה זכויות לפנסיה ולותק , האם שנה זו תחושב לפי ה- 20 אחוז משרה שנרכשו באותה השנה?
3. במקרה של פגיעה/יבלות במיתרי הקול או צרידות כרונית - הנחשבים כמחלה ספציפית למקצוע ההוראה- כמה אחוזי נכות מקבלים בדרך כלל בביטוח לאומי? 
4. האם הוועדה הרפואית של משרד החינוך מוסיפה אחוזי פנסיה במקרים של בעיות במיתרי הקול/ בעיות אורטופדיות שונות/השמנה קיצונית/ בעיות בראייה, המקשות על עבודתו/תפקודו של המורה - רק במקרים שהוא לא קיבל אחוזי נכות בגינן (או אחוזי נכות מועטים בלבד)?
5.האם מומלץ שאפנה קודם לביטוח לאומי בבקשה לקבלת אחוזי נכות טרם הגעתי לוועדה רפואית של משרד החינוך? האם מתוך כלל הבעיות שצוינו בסעיף 4, רק לבעיות במיתרי הקול יש בעצם סיכוי שהבטוח הלאומי יכיר בהם כמחלת מקצוע?
6. מה התוספת המקסימלית שהוועדה הרפואית של משרד החינוך יכולה להוסיף לאחוזי הפנסיה של המורה בגין בעיות רפואיות (שצוינו בסעיף 4)?
7. לצערי, אין שום אפשרות להשיג את הגב' יהודית בלנק/חני כץ לצורך התייעצות לפני בקשה לוועדה רפואית. ניסיתי גם דרך המזכירה דליה רז והושארתי חצי שעה על הקו ללא מענה. מה ניתן לעשות? הבנתי שממש לא מומלץ לגשת לוועדה הרפואית ללא התייעצות עימה. מהם ימי קבלת הקהל אצלה? האם ניתן לבוא בשעות הקבלה ללא תיאום מראש?
8. מי יוכל לחשב את גימלת הפרישה הצפויה לי - יהודית בלנק או מישהו אחר?
בתודה מראש,
מורה 
לצפיה ב-'לשאלותיך'
לשאלותיך
30/11/2016 | 18:16
1
42
1.מכיוון ששנת השבתון היא במתכונת חל"ת באפשרותך לרכוש יתרת הזכויות עד למשרתך המלאה.
2.כן.
3.איני יכול לדעת זו קביעה של הביטוח הלאומי.
4.נכון כשמדובר שהפרישה של המורה היא מסיבות בריאות (או סבל מבעיות בריאות אבל אז התוספת לתקופה מוגבלת)
5.פנייה קודם לוועדה של משרד החינוך יכולה לפסול אותך לעבודה בלי קשר למה שיוחלט בביטוח הלאומי ומה עדיף קודם איני יכול לייעץ כדאי לפנות לגברת יהודית בלנק במרכז הסתדרות המורים שמתמחה בנושא הפרישה הבריאותית. (לשלוח פקס עם כל הפרטים ל-036922969 ומאמין שיחזרו אליך)
6.עד 6%
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה, אריה'
תודה רבה, אריה
30/11/2016 | 19:40
8
לצפיה ב-'מבטחים/הראל - מעבר?'
מבטחים/הראל - מעבר?
30/11/2016 | 11:55
1
38
לפני כשנתיים שקלתי לעבור ממנורה-מבטחים (0% מצבירה 5.5% מהפקדות) לקרן הפנסיה הראל מנוף (0% מצבירה 2% מהפקדות).
הסיבה ברורה: דמי ניהול נמוכים משמעותית !

פנו אליי ממבטחים ושכנעו אותי שאצלהם יש ביטוח (כרגע כבר לא זוכר מה מהותו) ייחודי למורים, ושאם אוסיף אותו בהראל אזי ההבדל בצבירה בין 2 הקרנות מתאפס.
לאחרונה קיבלתי ממבטחים מכתב המודיע כי אובדן כושר עבודה משלים שנרכש, לא ירכש יותר בשל נושאי רגולציה ובשל כך תינתן הטבה בדמי ניהול (0% מצבירה ו 3% מהפקדות).
לדעתי אין סיבה להישאר במבטחים וכדאי לעבור, נכון?
מה לגבי הא.כ.ע. הייחודי - אני מניח שהוא אינו קיים בהראל (בשל אותם סיבות רגולטוריות) ? ראוי לרכוש בנפרד באופן פרטי?
אשמח לחוות דעה.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
30/11/2016 | 18:10
30
רק יועץ כלכלי בעל רישיון ייעוץ יכול להשיב מה כדאי.
לעניין הביטוח הרי שכאן שוב ההחלטה היא פרטנית , כל עובד במשק במסגרת הביטוח הלאומי מכוסה למקרה אובדן כושר עבודה ובאפשרותו לרכוש השלמה .
אריה
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
30/11/2016 | 16:02
2
49
שלום יקרים

האם מישהו הצליח להעלות את תלוש חודש נובמבר?

יום חמים
                               מודה מראש למשיב/ים
לצפיה ב-'כרגע ניסיתי ולא הצלחתי'
כרגע ניסיתי ולא הצלחתי
30/11/2016 | 17:37
1
15
לצפיה ב-'יש עומס והאתר קורס'
יש עומס והאתר קורס
30/11/2016 | 18:17
11
לצפיה ב-'המדינה מאד רוצה שמורות יפרשו מוקדם '
המדינה מאד רוצה שמורות יפרשו מוקדם
29/11/2016 | 01:24
121
בניגוד למכסות ה"זכות" לפרוש מוקדם שמוצגות כצ'ופר שההסתדרות מסדרת למורים ,המדינה מאד מעדיפה שמורות וותיקות עם וותק ודרגות יפרשו כי עלותן גבוהה מאד ,והן צוברות בשנים האחרונות זכויות פנסיה כבדות ביותר .
אם מורה שחוקה עד דק או אם יש לה מקורות הכנסה אחרים טובים ,אז הפרישה המוקדמת הינה עניין שיש לקחת בחשבון .
מורה שכוחותיה עימה וכן תלויה בקצבת הפנסיה העתידית כדאי שתבין שהמשמעות למורה וותיקה בדרגות 7-9 של פרישה מוקדמת הינה הקטנת קצבת הפנסיה בכ 450 ש"ח לחודש על כל שנת יציאה מוקדמת לפני השיא של 35 שנות עבודה .
במילים אחרות :בשנים האחרונות לעבודת המורה ,יש לה 4 שעות פחות מטעמי גיל ,יש לה שכר של כ 15000 ש"ח לחודש .ויש לה צבירה לזכויות הפנסיה שמשמעותם לפחות 450 ש"ח לחודש לכל שנת עבודה נוספת .
לדוגמא:מורה שתשקול פרישה בגיל 55 אך בפועל תפרוש בגיל 59 תמצא שקצבת הפנסיה שתקבל תהיה גבוהה ב 1800 ש"ח=4X450
לצפיה ב-'חישוב הפנסיה'
חישוב הפנסיה
27/11/2016 | 21:22
2
88
האם בצאתי לגמלאות אחרי 9 שנים באופק חדש אקבל פנסיה לפי חישוב שתי התקופות או שעדיין לא ידוע החישוב ולכן אקבל רק מקדמה עבור השנים שעבדתי באופק
תודה
לצפיה ב-'חישוב גמלה'
חישוב גמלה
28/11/2016 | 07:37
77
שאלת גם בפורום הסתדרות המורים ועניתי לך שם.
אריה
לצפיה ב-'דוגמא לחישוב '
דוגמא לחישוב
29/11/2016 | 01:05
53

לדוגמא עבדת 9 שנים באופק ו 20 שנים בעולם הישן .באופק שכרך האחרון היה 15000 ובעולם הישן שכרך היה 10000 ש"ח
תחשיב שנות האופק: 2% מוכפלים ב 9 שנות עבודה והתוצאה 18% משכר 15000 ש"ח.התוצאה 2700ש"ח לחודש בגין 9 שנות אופק .
תחשיב עולם ישן: 2% מוכפלים ב 20 שנות עבודה והתוצאה 40% משכר של 10000 ש"ח התוצאה 4000 ש"ח אינה סופית כי יש לעדכן את העליה בדרגות האופק,שינוי וותק של 9 שנים,וכן תוספות שכר שניתנו במשך 9 השנים האחרונות .זה משהו בסביבות 20% תוספת ל4000 שחושבו ולכן הקצבה בגין העולם הישן תהיה בסביבות 4800 ש"ח .
סך הכל קצבת הפנסיה תהיה 2700 +4800=7500 ש"ח
מורה שבשנת עבודתה האחרונה היתה מחנכת תקבל הגדלת קצבה של כ 7% נוספים.
לצפיה ב-'בקשה לפרישה מוקדמת '
בקשה לפרישה מוקדמת
27/11/2016 | 17:14
4
76
הגשתי בקשה לפרישה מוקדמת. הבנתי שמותר לי לחזור מבקשתי ולהתחרט, עד תאריך מסויים.
מהו תאריך זה?
תודה
לצפיה ב-'בקשת פרישה'
בקשת פרישה
27/11/2016 | 17:28
3
70
ביטול בקשת הפרישה בכל מועד שהוא תלוי בהסכמת המעסיק.
אריה
לצפיה ב-'כלומר, אני יכולה להתחרט עד 30 באוגוסט? תודה על המענה המהיר'
כלומר, אני יכולה להתחרט עד 30 באוגוסט? תודה על המענה המהיר
27/11/2016 | 18:17
2
27
לצפיה ב-'לא.לא.לא .אינך יכולה להתחרט .'
לא.לא.לא .אינך יכולה להתחרט .
28/11/2016 | 00:31
1
55
אם תבקשי להתחרט ,זה תלוי בהסכמת משרד החינוך .וסביר שלא יסכימו .
לצפיה ב-'כל עוד לא חתמת על הטפסים לפרישה את יכולה לסגת'
כל עוד לא חתמת על הטפסים לפרישה את יכולה לסגת
28/11/2016 | 22:03
23
לצפיה ב-'הדרכה על חשבון שעות שהייה'
הדרכה על חשבון שעות שהייה
26/11/2016 | 23:01
3
90
המנהלת החליטה להביא למס' מורים מקצועיים מדריכה פעמיים בחודש על חשבון שעות השהייה שלהן. האם זה חוקי? ואם לא, הפנו אותי לאסמכתאות בנושא.
לצפיה ב-'הדרכה'
הדרכה
27/11/2016 | 07:33
2
80
שתי שעות שהייה הן לרשות ולקביעת המנהלת.
אריה
לצפיה ב-'הדרכה - שאלת המשך לאריה'
הדרכה - שאלת המשך לאריה
27/11/2016 | 16:59
1
50
הבעייה שההדרכה ניתנת לנו על חשבון שעות שהן מעבר לשתי שעות השהייה שנלקחות לנו ע"י המנהלת כל שבוע.
עפ"י מה שידוע לנו משאר המורים וגם מההסתדרות, ההדרכה יכולה להינתן רק על חשבון שעה שהייה אחת לחודש, אנו זקוקים דחוף לאסמכתא לכך.המצב כרגע הוא בלתי נסבל מבחינתנו ולא נותר לנו זמן לבדיקת מבחנים או עבודות היות והמדריכה גוזלת מאתנו 2 שעות שהייה בחודש.
לצפיה ב-'להמשך'
להמשך
27/11/2016 | 17:26
52
מעבר לשעתיים שלרשות המנהלת היא לא יכולה להשתמש ביוד שעות שהייה , פנו להתערבות הסניף.
אריה
לצפיה ב-'התנהלות הלא נאותה'
התנהלות הלא נאותה
24/11/2016 | 19:54
2
143
במידה ובמהלך הישיבה מנהלת משפילה את אחת המורות, מנסה להאשים אותה בקשיים אובייקטיביים של הכיתה, מדברת בצורה לא נאותה. האם מורה יכולה לקום ולעזוב את הישיבה?
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
24/11/2016 | 20:00
114
כדאי לרשום את כל מה שנאמר או אף להקליט כדי שניתן יהיה לצרף לתלונה שתוגש למנהל המחוז.
אריה
לצפיה ב-'התנהלות לא נאותה'
התנהלות לא נאותה
26/11/2016 | 22:50
55
גם אני הייתי פעם במצב דומה, כשהפנתה אליי אצבע מאשימה מול כל הצוות לגבי השגים לימודיים. העמדתי אותה במקום ובקשתי ליד כולם להמשיך את השיחה באופן אישי ואם לא, אצא מהישיבה. היא כמובן המשיכה להעליב ואני יצאתי. 
לצפיה ב-'זכויות לאחר חופשת לידה'
זכויות לאחר חופשת לידה
21/11/2016 | 07:43
5
50
אריה שלום,
אשמח מאוד אם תסייע לי להבין את זכויותיי.

בשנת תשע"ה ביצעתי את הסטאז' שלי
ובסיום השנה עזבתי את מקום העבודה מיוזמתי,
כיוון שרציתי לעסוק בפן אחר בחינוך.
קיבלתי מכתב פיטורים ממשרד החינוך ופיצויים עבור אותה שנה.

בשנת תשע"ו החלפתי מורה מינואר ועד סוף השנה בחודש יוני.
באוגוסט ילדתי ויצאתי לחופשת לידה.
חופשת הלידה קרבה לסיום...

האם משרד החינוך מחויב לתת לי משרה?
או שאקבל שוב מכתב פיטורין באופן אוטומטי כפי שנעשה בשנה קודמת ואז אחתום אבטלה?
למי עלי לפנות כדי לברר את הסטטוס שלי?
והאם אני צוברת ותק בשנים אלו, או שמא קבלת פיצויים מבטלת את הצבירה?

תודה רבה רבה

לצפיה ב-'לשאלותיך'
לשאלותיך
21/11/2016 | 18:14
4
35
המשרד לא מחויב לך באשר לא עבדת לפחות חצי שנה במהלך השנה שעברה.
את גם לא זכאית לפיצויים , את יכולה להירשם בלשכת העבודה ולתבוע דמי אבטלה באם לא תעבדי.
קבלת פיצויים אינה מבטלת וותק בהוראה היא מבטלת וותק לצורכי קביעות.
אריה

לצפיה ב-'הבהרות נוספות'
הבהרות נוספות
22/11/2016 | 08:04
3
20
אריה תודה על המענה המהיר.
אשמח להבהרות נוספות.
- האם אני צריכה לחכות למכתב פיטורים ממשרד החינוך
או שאני יכולה בסיום חופשת הלידה לגשת לחתום אבטלה?

- האם אני יכולה להחזיר את כספי הפיצויים של שנת תשע"ה
כדי לא להפסיד שנת ותק זו לצורכי קביעות? (אף אחד לא הסביר לי שאפסיד צבירה וחבל)

- לעניות דעתי גם בתשע"ו צברתי שנת ותק כיוון שעבדתי 6 חודשים יותר מ1/3 משרה.
האם זה אומר ששנה הבאה במידה ואמצא משרה וזו תהיה השנה השלישית שלי אוכל לבקש המלצה לקביעות?

תודה רבה רבה
לצפיה ב-'להמשך'
להמשך
22/11/2016 | 17:20
2
18
יש לחכות למכתב הפיטורים.
ניתן לבקש להחזיר את הפיצויים.
תוכלי לבקש שיקיימו הערכה על עבודתך לקביעות אלא אם עבודתך היתה שלא בתקן
אריה
לצפיה ב-'חזרה מחופשת לידה'
חזרה מחופשת לידה
23/11/2016 | 18:45
1
32
אין כל קשר בין הפיצויים לקביעות. את לא קיבלת פיצויים אני מניחה אלא רק השלמת פיצויים שזה 2.3 אחוזים לחודש. כל השאר נשאר בקרן הפנסיה וצובר לך זכויות עתידיות.
משרד החינוך איננו חייב להחזיר אותך לא משום שעבדת תקופה קצרה אלא משום שהיית ממלאת מקום. ממלא מקום הוא בתפקיד זמני מראש ואין צורך בהודעה על הפסקת עבודת ממלא המקום. גם אם היית עובדת שנה מלאה והיית מקבלת מראש כתב מינוי למילוי מקום, ככתב חוקי, דהיינו עם ציון האיש הספציפי שאת מקומו את ממלאת, היה תוקף חוזה ההעסקה לשנה בלבד. בפיטורי אישה שהיא ממלא מקום אין צורך אפילו בקיום וועדה פריטטית כפי שיש צורך כאשר המורה היא בשנת ניסיון ואיננה ממלאת מקום.
לצפיה ב-'עירית תודה...'
עירית תודה...
01/12/2016 | 10:14
4
על המענה המפורט.
האם הבנתי נכון, גם העובדה שילדתי אינה מחייבת את חזרתי לעבודה?

בנוסף רציתי לשאול, האם צברתי שנת ותק בשנה זו?
עבדתי מתחילת ינואר ועד סוף יוני בחצי משרה.
באם צברתי שנת ותק, זוהי השנה השנייה שלי.
כנראה שהשנה אשאר בבית עם הילד,
האם אוכל לבקש קביעות בשנה הבאה כשאמצא עבודה?
או שאני מאבדת זכות זאת

תודה רבה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
קנגרו שירותי הגירה בע
קנגרו שירותי הגירה בע"מ
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה