לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'חישוב אחוז משרה בעוז לתמורה'
חישוב אחוז משרה בעוז לתמורה
31/08/2016 | 10:50
5
14
שלום, אני מורה אם בת פחות מ-50.
בשנה הבאה אלמד 10 שעות בעוז לתמורה. מהו אחוז המשרה שיהיה לי?
תודה
לצפיה ב-'לפי יומן המורה החדש...'
לפי יומן המורה החדש...
31/08/2016 | 12:11
20
  10 פרונטאליות
+ 2.5 פרטניות
+ 4 תומכות הוראה
סה"כ 16.5 שעות
זה- 46.05% משרה.
* אם כוונתך 10 שעות כולל הכל - זה % 25 משרה
לצפיה ב-'חישוב מדוייק'
חישוב מדוייק
31/08/2016 | 14:35
3
15
בסיס המשרה הוא 40.
סה"כ שעות כולל פרטניות ותומכות= 16.5
אחוז משרה = 16.5/40=41.25% משרה.
מכייון שאת לא עובדת מעל 79 אחוז משרה- את לא זכאית לתוספת אם כלל.

לצפיה ב-'ואם יש לי גם 58.33% משרה באופק?'
ואם יש לי גם 58.33% משרה באופק?
31/08/2016 | 14:53
2
8
מה קורה אז?
כן יש התחשבות כאם, בגלל שאני עוברת את ה-79% או שאני משלמת בשתי הרפורמות כי בשתיהן אין לי 79%?
מקווה שהשאלה ברורה...
לצפיה ב-'י'
י
31/08/2016 | 15:20
1
5
 יש זכאות למשרת אם. 
אם את עובדת באיחוד משכורות לדוגמא במשרד החינוך,  אז המשרד שמשלם את כל שכרך יחשב לך זכאות למשרת אם.  החישוב הוא קצת מורכב כי בעוז לתמורה מדובר על תוספת אחוזית של 7 אחוז ואילו באופק מדובר על שינוי מבנה שבוע העבודה כך שתקבלי שעות השלמה למשרת אם. 
אם את לא עובדת באיחוד משכורת ומקבלת שני תלושים נפרדים תצטרכי להתאמץ להוכיח לכל בעלות שתשלם את החלק היחסי. 
לצפיה ב-'אני במשרד החינוך'
אני במשרד החינוך
31/08/2016 | 15:42
10
אז, המשכורת מאוחדת ובעוז אני צריכה להוסיף עוד בערך 7% ואז יש לי משרה מעל 100%. נכון?
תודה רבה
לצפיה ב-'השתלמות בית ספרית'
השתלמות בית ספרית
31/08/2016 | 08:40
25
האם זה נכון שבאופק חדש שעתיים של השתלמות בית ספרית הן לא "על חשבון שעות שהייה"?
כשהתלוננתי בפני נציגה של עוז לתמורה שהמשרה שלי היא 38 שעות (מעל גיל 50) לעומת מורה מקבילה ב"אופק" שהמשרה שלה היא 34 שעות. היא אמרה לי שבאופק ההשתלמות בית ספרית נוספת ל 34 השעות שלה ואצלי כלולה וההפרש לא כ"כ גדול.
זה נכון?
לצפיה ב-'האם פנסיה גישור שמקבל מורה עד הגיעו לגיל הפרישה'
האם פנסיה גישור שמקבל מורה עד הגיעו לגיל הפרישה
30/08/2016 | 21:04
2
24
ומשולם כמה שהבנתי ע"י המדינה ( אחרי ועדה משותפת ובמסגרת ארגוני המורים) מאפשרת עליה בוותק שיש למורה בקרן הפנסיה....?

כלומר מורה שיוצא לפנסיה מוקדמת עדיין ממשיך לצבור ותק בקרן הפנסיה שלו?

לצפיה ב-'בפנסייה אתה לא צובר ותק יותר. הפנסיה '
בפנסייה אתה לא צובר ותק יותר. הפנסיה
31/08/2016 | 07:14
11
צמודה למדד ומתעדכנת מדי תקופה.
לצפיה ב-'פנסיית גישור'
פנסיית גישור
31/08/2016 | 08:16
16
לאחר הפרישה אין שינויי בנתוני המשכורת הקובעת לפרישה כלומר אין תוספת וותק או כל תוספת אחרת שתוחל על המורים הפעילים.
לפי החוק בפנסיה מטעם המדינה תקבל הצמדה שנתית למדד בגמלת ינואר באם המדד עלה (בצוברת אין תוספת)
אריה
לצפיה ב-'אי התאמה בין מס' שעות פרונטליות למס' שעות שהייה'
אי התאמה בין מס' שעות פרונטליות למס' שעות שהייה
30/08/2016 | 16:27
1
45
האם יש מספר מסוים של שעות שהייה ופרטניות שחייבים לקבל על כל x שעות פרונטליות, או שכל מנהל יכול לנהל את זה כרצונו?

נתנו לי 15 פרונטלי 3 פרטני ושהייה אחת ,וזה יחס לא הגיוני לדעתי, וגם בטבלאות שראיתי מגיע לי עוד שעתיים שהייה אבל אולי המנהל כן יכול לשחק עם זה...

איך להגיד למנהל שהוא טעה, במידה ואכן....
תודה מראש
לצפיה ב-'אי התאמה'
אי התאמה
31/08/2016 | 08:12
19
יש לפנות למינהלת אופק חדש ולקבל אסמכתא בכתב לצורך הגשה למנהל כדי שתקבל את המגיע לך.
אריה
לצפיה ב-'ותק בהוראה וותק לשכר - אריה'
ותק בהוראה וותק לשכר - אריה
30/08/2016 | 20:01
2
36

אריה ערב טוב
מה ההבדל בתלוש בין ותק בהוראה וותק לשכר.. למורים שעברו את 36 שנות עבודה

תודה
לצפיה ב-'ותק בהוראה לא נחשב בחישוב השנים לפנסייה.'
ותק בהוראה לא נחשב בחישוב השנים לפנסייה.
31/08/2016 | 07:21
19
לדוגמא: מורה שעבד ברוסייה 20 שנים ובישראל 15 שנים .בחישוב השכר השנתי הותק יחשב לו אך שכשיצא פנסייה לא יחשבו לו לפי 35 שנות הוראה .
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
31/08/2016 | 08:11
18
וותק הוראה הוא כל שנות העבודה שהוכרו בהוראה
וותק לשכר כולל גם שנים שלא בהכרח היו בהוראה למשל שירות צבאי או
כאשר אין תוספת וותק לשכר לאחר 36 שנים ולכן כאן יכול להיות הפרש כאשר וותק ההוראה יהיה למשל 40 שנה והוותק לשכר 36 שזו התקרה.
אריה
לצפיה ב-'שעות שהייה'
שעות שהייה
30/08/2016 | 13:26
3
60
שלום רב
יש לי במערכת החדשה ארבע שעות שהייה ברצף במסגרת אופק חדש, אני מנסה לשנות את זה אך ללא הצלחה.
השאלה שלי: האם יש חוק נגד ארבע שעות שהייה ברצף?
תודה לעונים
צפונית
לצפיה ב-'אין חוק נגד'
אין חוק נגד
30/08/2016 | 14:03
2
24
לצפיה ב-'אז מה ביכולתי לעשות לשינוי המערכת?'
אז מה ביכולתי לעשות לשינוי המערכת?
30/08/2016 | 14:09
1
16
לצפיה ב-'באפשרותך לבקש שינוי'
באפשרותך לבקש שינוי
31/08/2016 | 08:08
16
אבל לא בהכרח יענו לבקשתך.
אריה
לצפיה ב-'נסיעות '
נסיעות
30/08/2016 | 15:24
1
36
מדף הנסיעות אותו נתבקשנו למלא 
ניראה כי ישלמו לפי חופשי חודשי
נאמר שזה לא יפגע 
מה קורה עם זה?
יוצא שאני משלמת מאות שקלים כדי להגיע לעבודה 
לצפיה ב-'נסיעות'
נסיעות
31/08/2016 | 08:05
13
פנו לבדיקת הנושא לסניף הסתדרות המורים.
אריה
לצפיה ב-'מורה חדש אובד עצות :-\'
מורה חדש אובד עצות :-\
30/08/2016 | 21:42
51
שלום לכולם, השנה אתחיל ללמד (בתיכון) יש לי שאלות די גדולות (וחששות)
1. ארגון\הסתדרות המורים - מהם תכלס? מה ההבדל? אני חייב להצטרף? מה היתרון שלהם? צריך לשלם על החברות? צריך להתחייב למשהו?

2. עוז לתמורה\אופק חדש - שוב, מה זה בעצם? מה ההבדלים? ההצטרפות כובלת אותי למשהו? מה קורה אם אני לא מצטרף?

3. חלונות - במערכת שלי יש לא מעט חלונות בין השיעורים. משלמים לי על זה?  כיוון שאני כרגע לא שייך לשום רפורמה - האם זה נחשב בכלל שעות שהייה ושעות פרטניות? או שאלה פשוט חלונות שנגמרו עקב אילוצי מערכות, בהם אני יכול ללכת לאן שאני רוצה?

אשמח למענה מפורט, לשמוע מניסיון של מורים אחרים ולהגיע כמה שיותר מוכן לשנה הזו....
לצפיה ב-'ביקורי בית - שאלה לאריה'
ביקורי בית - שאלה לאריה
30/08/2016 | 06:53
2
50
בוקר טוב.

חברה שלי מורה לחינוך מיוחד בכתה קטנה ועושה ביקורי בית.
שאלתה היא: האם היא יכולה להכניס את השעות האלה, ל- 18 שעות שיש באופק?

תודה

לצפיה ב-'ביקורי בית'
ביקורי בית
30/08/2016 | 07:43
1
42
אינם נכללים בשעות הנוספות
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
30/08/2016 | 11:10
6
לצפיה ב-'שאלון מעניין למחנכי כיתות א'-ו''
שאלון מעניין למחנכי כיתות א'-ו'
30/08/2016 | 00:13
26
שלום לכולן/ם :)
אודה לעזרתכן/ם במילוי שאלון קליל ומעניין, לעבודת גמר בתואר שני בפסיכולוגיה, בנושא הניסיון של מחנכי א-ו עם מצבים אישיים של תלמידים.
משך השאלון כ- 15 דקות והוא אנונימי לחלוטין. בין המשתתפים יוגרלו 3 שוברים זוגיים לארוחת בוקר בבית קפה "קפה קפה" כאות תודה על ההשתתפות. הנך מוזמנ/ת להעביר את השאלון למחנכים נוספים שיוכלו למצוא עניין.

קישור לשאלון:

המון תודה על ההשתתפות!
הילה בקמן
לצפיה ב-'תחילת השנה זה הזמן לשינוי מרכזי באופן ההתייחסות לשיעורי בית'
תחילת השנה זה הזמן לשינוי מרכזי באופן ההתייחסות לשיעורי בית
29/08/2016 | 20:52
44
הנה דרך נהדרת להבהיר לתלמידים את חשיבות התרגול, כך שיחושו אחריות לתרגל בבית -
מוזמנים/ות לקרוא את הכתבה ולהציג את החלופה לתלמידיכם כבר בשיחת הפתיחה עימם.
לצפיה ב-'שעות אמירים'
שעות אמירים
29/08/2016 | 11:33
1
42
שלום אריה/מנהלת אופק
אני מבקשת לברר מה הסטטוס של מורה המקבלת שעתיים ללמד בפרויקט אמירים במערכת שלה. 
האם השעות הללו שבבית ספרי מוזנים בבסיס המשרה שלי הפרונטאלית הן רכיב תקין לפנסיה? שכן באופק חדש אין הגדרה לאמירים אלא רק פרונטאלי פרטני ושהייה.
מודה לתשובתך או תשובת המנהלת.
שנה טובה למורים בפועל ולאלו כמוני שנהנים משבתון....
לצפיה ב-'אמירים'
אמירים
29/08/2016 | 19:43
33
כל השעות המופיעות בשכר כחלק מהמשרה (לא מ"מ) מהוות חלק מזכויות הפנסיה.
אריה
לצפיה ב-'האם להצטרף לעוז לתמורה'
האם להצטרף לעוז לתמורה
28/08/2016 | 15:34
4
71
אני מתחילה ללמד בתיכון. אהיה מחנכת ומורה למתמטיקה. חצי משרה. הבנתי שאני לא חייבת להצטרף לעוז לתמורה. האם כדאי או לא? מה המשמעויות בעצם? תודה!
לצפיה ב-'המשמעות היא שכר יותר גבוה ,אך'
המשמעות היא שכר יותר גבוה ,אך
28/08/2016 | 17:56
3
67
תצטרכי לתת שעות פרטניות ושעות שהייה. השנה אמורים כל בתי הספר לעבור לעוז ותמורה.
לצפיה ב-'תודה! אז זה אומר שאני חייבת בעצם?'
תודה! אז זה אומר שאני חייבת בעצם?
28/08/2016 | 23:34
2
34
או שתלוי בי
לצפיה ב-'חייבת'
חייבת
29/08/2016 | 07:22
1
16
לצפיה ב-'תודה אבל:'
תודה אבל:
29/08/2016 | 18:13
30
שוחחתי עם סגנית המנהל שאחראית עליי. היא אמרה שעליי להתקשר למישהו בירושלים (היא תעביר לי את הפרטים בהמשך) על מנת לשאול אם אפשר לצרף אותי לעוז לתמורה. אני במסגרת לימודים לתעודת הוראה לאקדמאים. סיימתי את כל הקורסים ונותר לי רק הפרקטיקום (צפייה בשיעורים וכו). כך שעושה רושם שזה לא אוטומטי. אם אכן כך, שווה לי, עדיף לי לא להצטרף? תודה
לצפיה ב-'שעות חינוך'
שעות חינוך
29/08/2016 | 16:46
1
56
שלום,
האם מחנך בחטיבת ביניים שלא נמצא ברפורמת אופק חדש חייב לשעתיים שיחות אישיות בשבוע על חשבונו בלי שהם נרשמות במערכת או מתוגמלות?
לצפיה ב-'לא'
לא
29/08/2016 | 19:45
8
לצפיה ב-'עליית דרגה באופק'
עליית דרגה באופק
29/08/2016 | 16:11
1
43
עשיתי במשך 6 שנים באופק 180 שעות.
באופן היפוטטי, אני יכולה לעשות השנה 180 ולעלות שוב בדרגה?
או שזה חייב להתפרס על 3 שנים?
לצפיה ב-'חייב להתפרס על 3 שנים'
חייב להתפרס על 3 שנים
29/08/2016 | 19:44
19
לא ניתן ללמוד 180 שעות בשנה
אריה
לצפיה ב-'שאלה לאריה - שילוב וייעוץ'
שאלה לאריה - שילוב וייעוץ
27/08/2016 | 20:59
1
71
אריה שלום,
אני מועסקת באופק חדש בבי"ס יסודי כיועצת ב-13 שעות ייעוץ פרונטלי (סה"כ עם שהייה ופרטני 18 שעות - חצי משרה).
השנה ייתכן שאקבל 7 שעות שילוב.
1. האם 7 שעות מקנות אפשרות לקבל גמול שילוב ואם כן כיצד יחושב? אם לא, כמה שעות שילוב מינימום מאפשרות לקבל גמול שילוב?
2. 13 שעות הייעוץ פלוס 7 שעות השילוב יחד הם 20 שעות פרונטלי. באיזה אחוז משרה מדובר כולל שעות שהייה ופרטני?

תודה רבה!
לצפיה ב-'שילוב'
שילוב
28/08/2016 | 18:55
30
ממליץ שתפני בנושא למינהלת אופק חדש ויבהירו לך את כל המשמעויות של משרתך במסגרת שילוב.
אריה
לצפיה ב-'באיזה גיל הכי טוב לצאת לפנסיה?'
באיזה גיל הכי טוב לצאת לפנסיה?
27/08/2016 | 12:08
6
126

שלום,
גיל 52,  20 שנות וותק, 550000 שח  בקרן פנסיה מבטחים החדשה צוברת ,70000 בקופות גמל  הילה דפנה ורשף
(+ שלושה מחזורי חיסכון בקרן השתלמות  שלא הצאתי).
התעייפתי,
באיזה גיל הכי טוב לצאת לפנסיה מוקדמת ?מה השיקולים ?
מנגו
לצפיה ב-'פרישה מוקדמת'
פרישה מוקדמת
27/08/2016 | 18:50
5
125
אין פרישה מוקדמת ממבטחים החדשה אלא אם יאשרו לך פרישה במסגרת מכסות משרד החינוך. קרן המבטחים החדשה תתחיל לשלם רק במועד הפרישה הקבוע בחוק עד אז אם תאושר הפרישה הפנסיה תשולם על ידי האוצר.
קופות גמל לא ניתן למשוך לפני הגיל הקבוע בחוק ויש בעיתיות עם הפרשות מאז 2008 כמו תשלומי מס ועוד.
בפרישה לפני גיל 55 אין פיצוי על ימי מחלה לא מנוצלים.
אריה
לצפיה ב-'את צריכה לבדוק'
את צריכה לבדוק
28/08/2016 | 06:12
71
מה גובה הפנסיה שתקבלי והאם הפנסיה תספיק לך למחייה שוטפת. לדעתי לא תקבלי יותר מ 2500 ש"ח לחודש.
לצפיה ב-'ברור לי שלא כדאי לפרוש לפני גיל 55.מה המשמעות של פרישה במסג'
ברור לי שלא כדאי לפרוש לפני גיל 55.מה המשמעות של פרישה במסג
28/08/2016 | 10:16
1
61
במסגרת המיכסות של משרד החינוך?
קופות הגמל נשמרות זמן הפרישה  כך שיתווספו לפנסיה.
במסגרת הפנסיה הצוברת  ופרישה מעל גיל 55  במסגרת המיכסות,האם כדאי לנסות לפרוש לפני גיל 60  ?  
מנגו
לצפיה ב-'להלן תשובתו של אריה לשאלה בהמשך העמוד'
להלן תשובתו של אריה לשאלה בהמשך העמוד
28/08/2016 | 14:01
58
את שייכת לפנסיה צוברת , פרישתך אושרה כפי הנראה במסגרת מכסות הפרישה ולכן עד גיל הפרישה החוקי את מקבלת פנסיה ממינהל הגמלאות בהתאמה לזכויות הוותק שלך .
ברגע שזו פרישה במסגרת המכסות את זכאית לחודשי הסתגלות ומענק חד פעמי.
ממליץ לפנות לארגון היציג שלך
אריה

נ.ב. ע"פ ידיעתי לא מקבלים מענקים לאחר גיל 60.באתר הקרנות של המורים את יכולה לראות את התנאים למשיכה.
לצפיה ב-'האם בפרישה מוקדמת ניתן לקבל מקרן ההשתלמות את כל הסכום של מע'
האם בפרישה מוקדמת ניתן לקבל מקרן ההשתלמות את כל הסכום של מע
28/08/2016 | 10:18
1
63
המעביד?כלומר  100 אחוז ולא 89 אחוז.
מנגו
לצפיה ב-'כן'
כן
28/08/2016 | 18:53
18
לצפיה ב-'שאלה דחופה לאריה'
שאלה דחופה לאריה
26/08/2016 | 09:45
1
153
ביום ראשון האחרון מודיע לי מנהל בית הספר שאיני מקבל את תפקיד הסגנות
וזאת לאחר :
שהאיץ בי שנה שעברה לעזוב את בית ספרי ולעבור למחוזו ולקבל את תפקיד הסגנות, 
וכן במהלך הקיץ עבדתי איתו על לימוד התוכנה לבניית מע' 
וכמובן קיבלתי ממנו מע' לפי תפקיד של סגן מנהל בית הספר
הסיבה לטענתו שאיני מקבל את הסגנות היא שלא עברתי מכרז למרות שהוא אמר לי טרם העברתי, שמדובר במכרז תפור
האם המהלך תקין ויש מה לעשות נגד עוגמת הנפש שנגרמה???

לצפיה ב-'לפנייתך'
לפנייתך
26/08/2016 | 13:10
125
על המנהל לפרסם מכרז פנימי כך שתוכל להגיש מועמדות ותאושר לתפקיד.
מעבר לכך לא נראה שניתן לעשות משהו כי לא קבלת התחיבות של המעסיק לקבלת התפקיד.
אריה
לצפיה ב-'חזרה ל"עולם הישן" בשנה הבאה'
חזרה ל"עולם הישן" בשנה הבאה
25/08/2016 | 22:49
1
125
בשנה הקרובה מצטרפת לעוז לתמורה. (בת 53) בתמימותי לא חשבתי שיאשרו לי לא להצטרף.  (סיפרו לי שהוועדות מאוד קשוחות למרות שיכלתי לצרף מסמך על איזו בעייה רפואית, חשבתי שאין סיכוי). כעת הבנתי שלא היו בעיות מיוחדות להמנע מהכניסה. אני מאוד חוששת כי שעות העבודה הרבות יהיו קשות לי פיזית. (בנוסף יש לי נהיגה של כשעה לכל כיוון וזה קשה...) האם יהיו ועדות כאלה גם בשנה הבאה?  אני מנסה למצוא אור במנהרה החשוכה שאליה אני נכנסת.
תודה
לצפיה ב-'הוועדות קיימות'
הוועדות קיימות
26/08/2016 | 07:52
94
איני יודע מה יהיה הסיכוי לביטול ההצטרפות לאחר שכבר הצטרפת.
אריה
לצפיה ב-'גמול'
גמול
24/08/2016 | 21:55
3
125
שלום, בשנה שעברה קיבלתי גמול תפקיד בסך של 6%. השנה, בית הספר מעוניין לשלם בשעות עבור הגמול ולא באחוזים. כמה שעות אני אמורה לקבל עבור 6% והיכן אני יכולה לבדוק את הנושא? 

לצפיה ב-'גמול'
גמול
25/08/2016 | 07:46
2
82
שעתיים שוות לגמול זה.
אריה
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
25/08/2016 | 21:59
1
51
בית הספר שילם לי שעה אחת בלבד. מה עליי לעשות? היכן יש אסמכתא לכך ש- 6% שוות ערך לשעתיים?
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
26/08/2016 | 07:50
46
החישוב פשוט חלקי את מספר השעות למשרה מלאה ותגיעי לכך ששעה במשרתך שווה לכ-3%.
אריה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

קנגרו שירותי הגירה בע
קנגרו שירותי הגירה בע"מ
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה