לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2258522,585 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'תורנויות מורים - שאלה לאריה'
תורנויות מורים - שאלה לאריה
22/09/2018 | 13:59
1
35
שלום,
יש לנו 2 מורי של"ח  בחט"ב. כל אחד מהם עובד במשרה של 6 שעות - יום אחד  בשבוע.
עפ"י מה שידוע לי, כל אחד מהם אמור לעשות תורנות פעם בשבועיים.
לטענתם, הם לא צריכים לעשות תורנות בכלל כי הם מוציאים ילדים לסיורים והם עושים מספיק....
אילולא הייתה לנו מצוקה קשה באיוש תורנויות, מן הסתם היינו מוותרים...אבל לצערי - יש מצוקה.
אז.. מה נכון לפי החוק?!
אודה לתשובתך,
חג שמח וגמר חתימה טובה.
צופית

לצפיה ב-'תורנויות'
תורנויות
23/09/2018 | 08:03
26
מורה העובד פחות משליש משרה פטור מתורנויות.
אריה
לצפיה ב-'חופשה בזמן לימודים'
חופשה בזמן לימודים
19/09/2018 | 15:56
7
71
שלום,
אני מתכננת נסיעה לחו"ל בסוף חופשת חנוכה.
אחסיר יום לימודים אחד.
האם אני חייבת אישור מהפיקוח?
לצפיה ב-'חופשה'
חופשה
19/09/2018 | 19:20
6
66
יש לקבל אישור מיוחד ממנהל/ת המחוז.
אריה
לצפיה ב-'תשובה לא פורמלית אך מעשית.'
תשובה לא פורמלית אך מעשית.
20/09/2018 | 00:37
5
65
עדיף שתביאי אישור מחלה או הצהרה מאשר לפתוח בפרוצדורה שלא בטוח שתאושר לך.
לצפיה ב-'תשובתך עלולה לפגוע קשות במורה'
תשובתך עלולה לפגוע קשות במורה
20/09/2018 | 08:41
3
50
רצוי לא לתת תשובה כזו , היה וימצא שהצהרתה אינה בגין מחלה או אישור המחלה מטרתו לכסות יום שהייה בחו"ל המורה עלולה להיות מועמדת לדין משמעתי ולהיענש בחומרה עד אפשרות לפיטורים.
אריה
לצפיה ב-'משרד החינוך וארגוני המורים פוגעים במורים בלי חשבון.'
משרד החינוך וארגוני המורים פוגעים במורים בלי חשבון.
20/09/2018 | 19:11
2
47
הפגיעה מתבטאת בתנאי העבודה, בתנאי הפנסיה ,בשכר שלא עלה באופק חדש כבר 10 שנים. בגמולי ההשתלמות ,בהוצאות הנסיעה , בעלייה בדרגות ועוד. כך שגם המורים יכולים שלא לנהוג "לפי הספר". מה עושה מורה שמחתנת בן או חוגגת בר מצווה ולא יכולה לקחת יום חופש? מצהירה.
לצפיה ב-'מה הקשר'
מה הקשר
20/09/2018 | 19:58
47
איני מתייחס לארגוני המורים ואיני מייצג אותם ואין פורום זה מיועד לכך.
מורה יכולה לבקש יום חל"ת בארועים אלו.
אריה

לצפיה ב-'לעופר 1002 תודה .נדיר שמישהוא מעלה רשימה כזו על הכתב'
לעופר 1002 תודה .נדיר שמישהוא מעלה רשימה כזו על הכתב
22/09/2018 | 12:08
40
זאת שרשמת ועוד:
העליה בדרגות (לשלוש הגבוהות ) לא רק שדורשת שעות השתלמות נוספות, אלא שגם הפז"מ התארך מ 3 שנים לדרגה ל 4 שנים .ובנוסף העליה מדרגה 6 לדרגה 9 שחוזית ב 2009  הוגדרה כ 8.5% לכל דרגה ובסך הכל ל 3 עליות בדרגה- 27.7% ,הפכה להיות 7.5% לדרגה ובסך הכל מדרגה 6 ל 9 סך עליה כולל של 24.2% .
ההפרש עומד על 3.5% ש"נעלמים" להם מהשכר ומהפנסיה .
בנוסף הקריבה הגברת בן דוויד את תוספת עיני שנתנה תוספת שכר לכל המשק של כ 6.5%  וחילקה בין המורים את הכסף כך שהמורים החדשים שרק מצטרפים למשרד החינוך מקבלים הרבה יותר מ 6.5% ואילו המורים הוותיקים מקבלים פחות מ 3% ושוב ביציאתם לפנסיה הנזק ניכר ביותר .
ב2 סעיפים הללו המורים הוותיקים ,בדרגות הגבוהות ניזוקים בשווי של כדרגה שלמה .
דרגה 9 של היום היתה צריכה להיות גבוהה בכ 7% ממה שרשום בטבלה לו רק הגברת בן דוויד היתה מבינה ,מה משמעות חתימתה .
התיקון המינימלי המתבקש הינו ליצור דרגה חדשה נוספת 10 בהסכם העבודה החדש (10 שנים אחרי ההסכם המקורי).
לצפיה ב-'חופשה בזמן לימודים'
חופשה בזמן לימודים
21/09/2018 | 10:47
40
אסור בשום אופן להמציא אישור מחלה. המעביד רשאי לדרוש אישור כניסה ויציאה מן הארץ כדי להוכיח שהמורה שהה בחו"ל.
יש צורך לקבל אישור ממנהל המחוז, אחרת מדובר בעילה לפיטורין, בהעמדה לדין של עובדי המדינה ועוד. 
הסיכון גדול מדי ולא כדאי לקחת סיכון כזה.
ראיתי כבר הרבה מקרים שהסתיימו לא טוב וחבל. גם אם הארוע מסתיים ללא פיטורין הוא מכתים את שמו של מי שנקרא לברור בעיניין
לצפיה ב-'חל"ד'
חל"ד
20/09/2018 | 22:39
1
32
שלום אריה,
האם ששת החודשים הנחוצים לצבירת שנת ותק כוללים בתוכם גם את 14 שבועות חופשת הלידה המגיעים לעובדת על פי חוק?

לצפיה ב-'חל"ד וותק'
חל"ד וותק
21/09/2018 | 10:44
20
חופשת הלידה היא תקופת עבודה לכל דין ועיניין, וגם מופרשים ממנה כספים לקרן פנסיה ולקרן השתלמות, אם המורה חוזרת לעבודה אחרי החופשה.
לאור האמור תקופה זו נחשבת במלואה גם לוותק בהוראה.
לצפיה ב-'אבטלה'
אבטלה
20/09/2018 | 17:20
2
28
פרשתי השנה מהוראה.
באילו נסיבות /מתי אפשר לקבל אבטלה?

תודה
לצפיה ב-'אבטלה'
אבטלה
21/09/2018 | 07:52
24
הזכאות לדמי אבטלה כפופה לתקנות הביטוח הלאומי וגובה הגמלה שמקבל הפורש.
פרטים באתר הביטוח הלאומי
אריה
לצפיה ב-'דמי אבטלה לפורשים מעבודה '
דמי אבטלה לפורשים מעבודה
21/09/2018 | 10:43
27
אם פרשת מעבודה ולא פרשת לפנסיה, את יכולה לתבוע דמי אבטלה בחלוף שלושה חודשים מיום שפרשת.
אם פוטרת את יכולה להגיש את מכתב הפיטורין לביטוח הלאומי ואז את זכאית לדמי אבטלה מיד עם הפסקת העבודה.
אם פרשת לפנסיה את זכאית לדמי אבטלה מיד, אם קיבלת הודעה שפרשת ביוזמת הפיקוח. אם לא קיבלת אישור כזה, ואו פרשת לפנסיה ופרשת מרצון, תוכלי לקבל דמי אבטלה לאחר שלושה חודשי המתנה. דמי האבטלה מחושבים לפי בפער בין גבה הגימלה לשכר האחרון. יש תקרה לתשלום דמי אבטלה, כך שלמי שמקבלים קצבה גבוהה, לא ישולמו דמי אבטלה. 
מי שכבר זכאי לקצבת זקנה מבחינת הגיל- נשים מגיל 62, יכול לקבל שלושה חודשים קצבת זקנה, אחרי שלושה חודשים לבקש אבטלה לשישה חודשים ואחר כך לשוב לקבל קצבת זקנה. מהלך כזה כדאי רק למי שדמי האבטלה שלו גבוהים מקצבת הזקנה לה הוא זכאי.
לצפיה ב-'קביעות בביהס'
קביעות בביהס
17/09/2018 | 19:04
3
57
שלום וברכה,
יש לי קביעות 21 ש"ש בבי"ס בו חינכתי במשך 12 שנים. בשנה שעברה יצאתי לשבתון שבעקבתו החלטתי לעשות שינוי ורציתי לעשותו מדורג לכן השנה החלטתי ללמד 11 ש"ש כמורה מקצועית בביהס בו לימדתי ו10 ש"ש כמורה להוראה מתקנת בביס לחינוך מיוחד (חלק מהכשרתי הפורמלית היא חנ"מ).
ברצוני לשאול בשנה הבאה האם מחוייבים להחזיר אותי לביה"ס בו לימדתי ל21 ש"ש, ל11 ש"ש? מחוייבים לי בכלל? 
מה אם המנהלת מעדיפה שלא אחזור לצוות שלה, יש לה אפשרות "לקחת" לי גם את 11 ש"ש שאני מלמדת אצלה?
למעשה מי מחוייב לי לעבודה בשנה הבאה חינוך רגיל/ חינוך מיוחד/ המחוז?

תודה מראש, חן 
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
17/09/2018 | 19:56
2
51
הקביעות היא אצל המעסיק ולא בבית ספר מסוים.
לא מחוייבים להחזירך לבית הספר הקודם.
המעסיק צריך להעסיקך בהתאמה למשרתך הקבועה .
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה אריה על תשובתך המהירה!'
תודה רבה אריה על תשובתך המהירה!
17/09/2018 | 20:44
25
גמר חתימה טובה!
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
21/09/2018 | 10:48
20
למורה יש קביעות מוסדית ובית ספרית. כלומר כאשר רוצים להעביר מורה מביה"ס בו הוא קבוע, ומעדיפים מורה אחר על פניו, יש לבדוק את הכללים. יש כללים ברורים לגבי העברת מורה מביה"ס בו לימד.
לצפיה ב-'יום הצהרה ירד לי מהמשכורת'
יום הצהרה ירד לי מהמשכורת
17/09/2018 | 16:53
3
63
שלום רב
ידוע לי כי ניתן לקחת פעמיים בשנה בנפרד
יומיים הצהרה.  כלומר נניח יומיים רצופים מחצית א'   ואז יומיים רצופים מחצית ב'.

לקחתי יומיים מחצית א'    ואז מחצית ב'  יום אחד הצהרה, לא יומיים

הבעלות על בית הספר הורידה לי מהשכר יום הצהרה !!

האם הגיוני ??  (במקום יומיים הצהרה לקחתי 1 יום הצהרה - ועל זה הורידו מהשכר ??)  

נשמע לי הזוי
תודה לעונים
לצפיה ב-'יום הצהרה'
יום הצהרה
17/09/2018 | 19:52
53
מותר להעדר פעמיים בשנה (לא קשור למחציות) עד יומיים בהצהרה שסיבתה מחלה.
אם הגשת הצהרה על יום או יומיים אין לנכות משכרך , אם נעדרת ולא הגשת הצהרה בכתב יכולים לנכות את היום משכרך.
לצפיה ב-'הצהרה'
הצהרה
17/09/2018 | 19:54
1
46
מותר להעדר פעמיים בשנה (לא קשור למחציות) עד יומיים בהצהרה שסיבתה מחלה.
אם הגשת הצהרה על יום או יומיים אין לנכות משכרך , אם נעדרת ולא הגשת הצהרה בכתב יכולים לנכות את היום משכרך.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה . גם אני יודע כך הורידו לי סתם כסף '
תודה רבה . גם אני יודע כך הורידו לי סתם כסף
18/09/2018 | 10:31
17
לצפיה ב-'השתלמות במקצוע'
השתלמות במקצוע
17/09/2018 | 16:38
1
37
הנני מורה לאנגלית, והשנה התחלתי לראשונה לעבוד לראשונה כרכזת מקצוע האנגלית בבית הספר בו אני מלמדת. אני מלמדת בחטיבת ביניים, משרה מלאה.
האם המפקחת של האנגלית יכולה לחייב אותי לעבור השתלמות מקצועית באנגלית, או שיש לי הזכות להשתלם היכן שארצה, כולל בהשתלמות של בית הספר?

תודה לכל מי שיסייע :) 
לצפיה ב-'השתלמויות'
השתלמויות
17/09/2018 | 19:48
32
השתלמויות אינן חובה אלא אם הן על חשבון שעותהעבודה.
המעסיק יכול להתנות מתן גמול תפקיד בהשתלמות יחודית.
אריה
לצפיה ב-'שעות פרטניות'
שעות פרטניות
16/09/2018 | 18:55
12
73
שלום רב - האם ביהס יכול לתת לי הקבצה קטנה של 5 תלמידים ל4 ש"ש ולקרוא לזה בשם "שעות פרטניות"? עלי להכין שיעורים, להכין ולבדוק  מבחנים, להכניס נוכחות וציונים למשוב - בעצם להיות מורה מקצועית לגמרי. זה תקין? (היקף משרתי 19 ש"ש)
תודה!
לצפיה ב-'הבהרה -'
הבהרה -
16/09/2018 | 18:57
11
48
19 ש"ש כלומר משרת אם בתיכון
לצפיה ב-'שעות פרטניות'
שעות פרטניות
16/09/2018 | 19:18
10
83
מיועדות לתגבור לימודי לא להוראה רגילה להקבצה בה תלמידים קבועים.
אריה
לצפיה ב-'בירור נוסף'
בירור נוסף
16/09/2018 | 20:05
8
43
תודה רבה
1. מה ההבדל בפועל בין תגבור להוראה? 
2. האם יש אסמכתא לתשובתך?
רחל
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
17/09/2018 | 08:28
6
36
הוראה בדרך כלל לכיתות מלאות או קבוצות קבועות , תגבור למספר קטן של תלמידים שניתן מדי שבוע להחליפם באחרים.
יש את הסכם עוז לתמורה בו מצויינת מתכונת השעות.
אריה
לצפיה ב-'הבהרה נוספת'
הבהרה נוספת
17/09/2018 | 08:47
5
31
תודה אריה. הקבוצה המדוברת היא של חמישה תלמידים סהכ. לפי זה ההבדל היחיד בין שעות הוראה לפרטני הוא רק בקביעות הקבוצה? ולא באופי העבודה? אם ההבדל הינו רק שאעבוד עם אותם חמישה תלמידים לאורך השנה- זה עניין שולי. אך אם ההבדל מהותי כמו אופן העבודה זה כבר בעיה אחרת. אשמח שתסביר
לצפיה ב-'הבהרה נוספת'
הבהרה נוספת
17/09/2018 | 16:08
23
לא, בשעות אלו מקיימים תגבור כך שמתכונת העבודה שונה גם לעניין ציונים בחינות וכדומה.
אריה
לצפיה ב-'שאלת השאלות היא על מי האחריות?'
שאלת השאלות היא על מי האחריות?
20/09/2018 | 01:44
3
18
האם את אותו מקצוע שאת מלמדת, אותה קבוצת תלמידים ,לומדים גם אצל מורה אחר במסגרת אחרת?
או שאותן 4 ש"ש שהם מקבלים במקצוע זה אצלך ,זה השעות היחידות שלהם בתחום .
אם המשפט הראשון נכון אז אין לך מה לעשות ,זה חלק מהעבודה .אם המשפט השני נכון אז זה צריך להיות רק כחלק מה 19 השעות הפרונטליות שלך .ובשום אופן לא כשעות פרטניות.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
20/09/2018 | 06:21
2
16
רק אני מלמדת את התלמידים את המקצוע הזה. ועדיין במפורש המנהל קורא להן שעות פרטניות. טוען שמשרד החינוך מאפשר זאת. מתייחס בזלזול לטענתי שזה לא תקין עפ ארגון המורים. איך עלי לנהוג?
לצפיה ב-'שעות פרטניות הינן שעות תומכות הוראה ....'
שעות פרטניות הינן שעות תומכות הוראה ....
20/09/2018 | 13:26
13
הן אינן שעות הוראה .
המנהל אצלכם נוקט בתרגיל פשוט והוא שינוי שם שעות העבודה .משרד החינוך בעצמו יצר כמה סוגי שעות עבודה בתמהיל מדויק מאד לכל גודל משרה .המנהל אינו יכול לקחת פרמטר אחד שמגדיר סוג מסוים של שעות משרה ,ועל פיו לקבוע באיזה שעות ממשרתך את תעבדי ( במקרה שלך, אחד הפרמטרים (הפחות  חשובים)בהגדרת שעה פרטנית שהיא לעד 5 תלמידים) מכאן ועד למנות אותך לזו שתלמד את המקצוע ל 5 התלמידים כולל מערכי שיעור ,בדיקת עבודות בית ,בחנים ומבחנים כאשר את האחראית הבלעדית להצלחתם ,המנהל נסחף טועה.
פעולה זו שהוא דורש ממך נקראת תגבור והיא קימת .מורים רבים בעיקר בכיתות נמוכות בבית ספר יסודי   שלוקחים בדרך כלל את החלשים שבכיתה ,כדי לאפשר לאחרים להתקדם מהר יותר ללא הפרעה וכן לאפשר לחמשת החלשים לקבל מורה צמוד שברב המקרים מצליח להעבירם את החומר .שעות תגבור כגון אילו משולמות עבור שעות עבודה פרונטליות .
לצפיה ב-'ברגע שאמרת למנהל שזה לא תקין עפי הארגון'
ברגע שאמרת למנהל שזה לא תקין עפי הארגון
( לעמוד שלי בתפוז )
24/09/2018 | 22:52
3
הייתי פונה לארגון שיתן לך גב בנושא. 

ההבדל מבחינתי - שעה פרטנית לא כוללת עבודה מעבר לשעה - מבחנים, עבודות וכו' לא קיימים כאן. 
מציעה לך לא להסתפק בנכתב כאן, אלא לפנות לארגון ולבקש ייעוץ והכוונה פרטנית בהתאם למערכת השעות ותנאי העסקתך.
בהצלחה.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
17/09/2018 | 08:29
30
הוראה בדרך כלל לכיתות מלאות או קבוצות קבועות , תגבור למספר קטן של תלמידים שניתן מדי שבוע להחליפם באחרים.
יש את הסכם עוז לתמורה בו מצויינת מתכונת השעות.
אריה
לצפיה ב-'שעות פרטניות'
שעות פרטניות
21/09/2018 | 10:51
14
שעות פרטניות ניתן לדרוש לקבוצה קטנה של עד 5 תלמידים
לצפיה ב-'מעבר מאופק לעוז'
מעבר מאופק לעוז
14/09/2018 | 08:17
4
38
אני מורה באופק, דרגה 6.
יש לי חלומות ללמד בתיכון.
אם אני עוברת, מה יקרה לשכר שלי? לזכויות? או עוד דברים שאני צריכה לדעת.
אודה מאד למשיבים!
לצפיה ב-'לא ציינתי, יש לי תואר ראשון (BED)'
לא ציינתי, יש לי תואר ראשון (BED)
14/09/2018 | 11:28
23
אני בת 40
ותק 14

לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
14/09/2018 | 14:55
1
41
במעבר יקב שכרך לפי השכלתך וויתקך.
העבודה בעוז לתמורה במשרה מלאה היא 40 ש"ש.
תוכלי להמשיך החיסכון בקרן ההשתלמות וההפרשות לקרן הפנסיה.
אריה
לצפיה ב-'מעבר לעוז לתמורה'
מעבר לעוז לתמורה
21/09/2018 | 11:04
12
אכן כן מאבדים את הקביעות במשרד החינוך
המעבר הוא בעייתי בנקודה נוספת. אם ההשתלמויות שעשית במסגרת אופק חדש, אינן מוכרות בעוז לתמורה, לא תוכלים לקבל שכר התואם את דרגתך. בעוז לתמורה יש גמולי השתלמות, ועליית השכר קשורה בתוספת גמולי השתלמות. אם לא יכירו לך בגמולים יפגע שכרך.
יחד עם זאת אמנם עובדים 40 שעות, אבל לא חל שינוי בשעות ההוראה הפרונטאליות, יש שעות אוויר על הכנה לבגרות, ויש תוספת שכר על הכנה לבגרות, ובכלל אם תעשי סימולציה תראי שהשכר בעוז לתמורה גבוה יותר מאשר באופק חדש, במיוחד לאור ההסכם החדש שנכנס לתוקף השנה.
חוץ מזה מעבר לא עושים רק בגלל כסף. זה עיניין של עיניין, 
לצפיה ב-'את מאבדת את הקביעות במשרד החינוך '
את מאבדת את הקביעות במשרד החינוך
15/09/2018 | 22:48
35
ותתחילי כעובדת חדשה מבחינת הקביעות.
לצפיה ב-'אריה - תשלום מענק יובל לאחר שנת שבתון'
אריה - תשלום מענק יובל לאחר שנת שבתון
15/09/2018 | 09:04
4
40
אריה שלום,
בשנה הנוכחית תשע"ט חזרתי משבתון ל - 90% משרה לפי בחירתי.
בשנת תשע"ז - עבדתי 100% משרה.
בקרוב ישולם לי מענק יובל, המגיע לי ולא שולם בשנת שבתון.
האם ידוע לך לפי איזה אחוזי משרה ישולם לי מענק היובל,
לפני השבתון או לפי השנה הנוכחית?
תודה רבה ושבת שלום.
לצפיה ב-'מענק יובל'
מענק יובל
15/09/2018 | 19:44
3
39
לפי שנת השבתון
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה אריה. גמר חתימה טובה'
תודה רבה אריה. גמר חתימה טובה
16/09/2018 | 06:23
8
לצפיה ב-'מענק יובל בשבתון'
מענק יובל בשבתון
21/09/2018 | 10:54
1
6
מענק יובל משולם לפי היקף המשרה הממוצע של השנים אותן ניצלת לצורך השבתון ולא לפי היקף המשרה של שנת העבודה, שלפני השבתון. חלקיות המשרה מופיעה על גבי התלוש של השבתון. זה יהיה ההיקף לפיו ישלמו לך מענק יובל. המענק ישולם רק לאחר שיהיה אישור של הקרן להשלמת החובות שלך במהלך שנת השבתון. 
לצפיה ב-'תודה עירית זהבי רוצה לחדד, לפי איזה אחוזים:'
תודה עירית זהבי רוצה לחדד, לפי איזה אחוזים:
24/09/2018 | 08:59
1
נתוניי: שיעור ההשתלמות:     77.7%
אחוז משרה ממוצע:   99.58%

דמי הבראה וביגוד שולמו לי לפי 77.7%

ומענק יובל לפי מה ישולם?

תודה רבה

לצפיה ב-'יש תבנית למערך שיעור?'
יש תבנית למערך שיעור?
14/09/2018 | 19:48
31
אני מכימה שיעור לריאיון בסחלב, יש תבנית מסויימת?
לצפיה ב-'הודעה חזרה משבתון'
הודעה חזרה משבתון
14/09/2018 | 17:53
32
הודעה חזרה משבתון נעשת באופן מקוונן עד 31/3 במידה ולא מודיעים על חזרה משבתון... ולפתע בהחלטה של הרגע האחרון המורה מודיעה על חזרתה לעבודה שבועים לפני תחילת שנה. מסתבר שהמורה הלכה ליועץ המשפטי והוא חייב להחזיר אותה מכיוון שהיה איתה הליך לא נכון. מה ההליך הלא נכון שנעשה עם המורה שכן המורה שהחליפה אותה נפגעה קשות מכיוון שנאמר לה שבוע לפני תחילת השנה שהיא לא יכולה ללמד בבית הספר ועלינו לקבל את החלטת היועץ המשפטי. אני שואלת עבור חברה מה ההליך הלא הנכון שנעשה כאן? הבנתי שהיא ניסתה לעבור מחוז ולא מצאה עבודה..ולכן הלכה ליועץ... למורה המחליפה נאמר שהיה הליך לא נכון..מהו ההליך?
לצפיה ב-'גמול בגרות -טבלאות במתמטיקה'
גמול בגרות -טבלאות במתמטיקה
14/09/2018 | 14:58
17
שלום
בסקירה ברשת אני מחפשת אחר טבלת גמולים להגשה לבגרות ברמה של 5 יחל
אודה על קישור-לטבלה כזו המפרטת על פי שאלון
תודה
לצפיה ב-'שאלה לאריה - ביקורי בית'
שאלה לאריה - ביקורי בית
14/09/2018 | 12:27
1
45
שנה טובה,
ידוע לי שלא ניתן לחייב מחנכים לעשות ביקורי בית.
אבל האם ניתן לחייב מחנכים לעשות ביקורי בית לילדים בסיכון??
תודה
חתימה טובה,
צופית
לצפיה ב-'ביקורי בית'
ביקורי בית
14/09/2018 | 14:57
58
חובה במקרים של בעיות משמעות חמורות או היעדרויות ממושכות או מקרים מיוחדים ותכן שילדים בסיכון נמצאים בקטגוריה זו.
אריה
לצפיה ב-'הארכת חל"ד'
הארכת חל"ד
13/09/2018 | 09:08
2
35
אריה שלום,
אני מורה בבי"ס יסודי(אופק חדש). ילדתי ב-2/9 ואני מעוניינת להאריך את חופשת הלידה שלי בכ-3 או 4 חודשים.
1.האם עליי לחזור לעבוד לפני חופשת הפסח על מנת לקבל את השכר עבור החופשה?
במידה וכן, כמה זמן לפני החופשה עליי לחזור? ובמידה ולא, מה עליי לעשות על מנת להבטיח כי אקבל בגין החופשה שכר כשאתחיל לעבוד מיד בסיומה?
2.מהו המינימום שעליי לעבוד על מנת לזכות בותק עבור שנה זו?
תודה מראש ושנה טובה!

לצפיה ב-'הארכת חל"ד'
הארכת חל"ד
13/09/2018 | 14:08
1
27
1.תשלום עבור חופשת הפסח ניתן רק כאשר היא חופפת את חופשת הלידה עצמה.
אם תחזרי לפחות יום יומיים לפניה תהיי זכאית לשכר עבור החופשה (בתנאי שהמעסיק אישר את המועד המבוקש על ידך לחזור שחל בתוך 11 שבועות ההארכה.
2.ששה חודשים
אריה
לצפיה ב-'בהמשך לתשובתך'
בהמשך לתשובתך
16/09/2018 | 22:48
9
תודה על המענה אריה!
אשמח להבהרה.. 
האם אותם ששה חודשי עבודה הנחוצים לצבירת שנת ותק כוללים בתוכם גם את 14 שבועות חופשת הלידה?
לצפיה ב-'ימי מחלה'
ימי מחלה
12/09/2018 | 17:33
2
52
שלום,
חזרתי לעבודה לאחר חופשת ראש השנה. במהלך היום חשתי ברע וניגשתי לרופא. הרופא אישר לי שני ימי מחלה-היום בו עבדתי את רוב שעות העבודה ואת היום למחרת.
שאלותיי::
1. האם היום בו הגעתי לעבודה ועבדתי חלק גדול מהשעות ואשר עליו קיבלתי אישור מחלה ירד ממכסת ימי המחלה?
2. חופשת החלה שקיבלתי מהרופא היא בהמשך לחופשת ראש השנה. האם ימי החג יחשבו גם הם כימי מחלה?
תודה
לצפיה ב-'ימי מחלה'
ימי מחלה
12/09/2018 | 19:41
42
1.ינוכו לך רק שעות ההיעדרות מקצובת ימי המחלה.
2.ימי חופשת החג לא יחשבו כימי מחלה.
אריה

לצפיה ב-'חופשת מחלה בצמוד לחג'
חופשת מחלה בצמוד לחג
21/09/2018 | 10:56
7
ימי החג מנוכים רק אם היית חולה לפני החג. 
ימי המחלה מחושבים בשעות ומתורגמים לימים בסוף כל שנה. לכן יום שבו את מלמדת מעט שעות, או ניצלת רק חלק מהשעות אינו נחשב ליום מלא.
לצפיה ב-'עצומה-שמים סוף להתעמרות בעו"ה'
עצומה-שמים סוף להתעמרות בעו"ה
12/09/2018 | 14:57
79
אנא חתימתכם לסיוע במיגור התופעה.
תודה!
https://www.atzuma.co.il/brsh
לצפיה ב-'תל"ן'
תל"ן
12/09/2018 | 12:09
26
שלום שותפים לפורום,
שמי נעם ואני מעביר יחד עם שותפה סדנאות בנושאי שיח רגשי, מיניות ויחסים בריאים לבני נוער.
קיבלתי המלצה להשיג אישור לתל"ן על סדנאות אלה. האם אתם יודעים מה הפרוצדורה לעניין?
תודה
לצפיה ב-'עבודה בשנת שבתון'
עבודה בשנת שבתון
08/09/2018 | 00:52
2
50
שלום,
אני בשבתון מלא ועובדת שלישי משרה בביה"ס ממנו יצאתי לשבתון-סהכ" 12 שעות.
אני מקבלת תלוש בנוסף מהחברה למתנסים עס 700 עבור תפקיד בביה"ס. אני עושה תיאום מס כמובן.
ראשית האם זה תקין ומותר ?
ושנית - האם בנוסף לאלו אני יכולה לעבוד בצהרון פרטי ולקבל תלוש נוסף? מדובר בסכום שלא יעלה על 1000 ברוטו.

לצפיה ב-'עבודה בשבתון'
עבודה בשבתון
08/09/2018 | 19:06
1
44
עליך לפנות לקרן לקבלת אישור על העבודה הנוספת.
אריה
לצפיה ב-'עבודה בשנת שבתון '
עבודה בשנת שבתון
10/09/2018 | 19:58
39
כל עובד מדינה חייב לקבל רשות לעבוד בעבודה נוספת. לשם כך יש למלא טופס בקשה לעבודה נוספת אותו אפשר להוריד מהאינטרנט.
תקנה זו בדרך כלל אין אוכפים, אלא אם כן מחפשים להזיק.
אשר על כן אין סיכוי רב שמשהו יעלה עלייך אם תעבדי במתנ״ס במהלך השבתון. על כן אני לא ממליצה לבקש אישור. מטרת השבתון איננה לאפשר עבודה נוספת, אלא חופשה לצורך לימודים, ולכן אם תבקשי אישור, קרוב לוודאי שלא תקבלי.
לצפיה ב-'מספר כיתות שמורה מלמד'
מספר כיתות שמורה מלמד
07/09/2018 | 09:09
1
61
שלום,
מקווה שיש מי שיוכל לענות על השאלה -
אני מורה לאמנות, מלמדת בבית ספר יסודי. במערכת שקיבלתי אני מלמדת 15 כיתות (מתוכן שתיים כפולות כלומר מלמדת שתי כיתות יחד בשלוש שעות מתוך המערכת). 
בנוסף מלמדת לימודי בחירה, שש קבוצות של כ-10 ילדים בכל קבוצה (זה שעות הוראה פרונטלית, לא פרטני).
האם יש הגבלה בחוזר מנכל על מספר הכיתות שמותר לתת למורה ללמד?
תודה לעונים
לצפיה ב-'מספר כיתות'
מספר כיתות
07/09/2018 | 15:16
59
אין מגבלה
אריה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה