לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2244822,448 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-' משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס כיף במיוחד '
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס כיף במיוחד
23/07/2018 | 16:47

החופש הגדול הוא תקופה מאתגרת אך מהנה של שבירת שגרה. 
אנחנו מזמינים אתכם לספר לנו על חוויה אישית ומשמעותית הזכורה לכם מהחופש הגדול ואולי תזכו בשני כרטיסים לפארק המיים "שפיים".
היכנסו עכשיו לשרשור התחרות 

לצפיה ב-'שאלה לאריה'
שאלה לאריה
21/07/2018 | 22:43
3
35
שלום רב,
חברתי עובדת בחטיבת הביניים. יש לה 16 שעות הוראה ועוד 2 שעות  חינוך כיתה.
היא מעל גיל חמישים ולכן מגיעות לה 2 שעות גיל.
השאלה שלי היא איך מחשבים את היקף המשרה שלה?
האם זה 18 מתוך 21? או אחרת?
בתודה
מיה
לצפיה ב-'שעות הוראה'
שעות הוראה
22/07/2018 | 18:42
2
14
בחט"ב- 18 פרונטלי +3 פרטני +7 שהייה =82.3% משרה.   בהנחה שהיא לא אמא.
לצפיה ב-'תודה, מה עם שעתיים גיל? היא לא אמא'
תודה, מה עם שעתיים גיל? היא לא אמא
22/07/2018 | 21:43
1
6
לצפיה ב-'זה כולל שעתיים גיל . למורה מעל גיל 50.ניתן'
זה כולל שעתיים גיל . למורה מעל גיל 50.ניתן
23/07/2018 | 13:52
2
לראות את הטבלאות באתר הסתדרות המורים בטבלאות אופק חדש.
לצפיה ב-'ימי מחלה'
ימי מחלה
22/07/2018 | 21:34
19
שלום אריה
אני בחופשת מחלה כבר שנה בגלל בעיה רפואית שלא מאפשרת לי לחזור לעבודה. במהלך שנה זו ירדו מיתרת ימי המחלה שלי כ 150 (משום שימי החופש לא נכללו בספירה). נאמר לי שאם לא אחזור לתחילת השנה הבאה עד השיבוץ, אדרש להמציא ימי מחלה גם על ימי חופשה. האם זה נכון?
תודה מראש
לצפיה ב-'ללמד ביסודי- בבקשה את עזרתכם'
ללמד ביסודי- בבקשה את עזרתכם
22/07/2018 | 10:08
1
26
שלום
אשמח ביותר לעזרתכם.
אני סיימתי הסבה להוראה לגן,(אך פחות מעוניינת לעסוק בזה)
הציעו לי עבודה בכיתות יסודי שזה משהו שיותר אני מכוונת אליו
אני מתלבטת אם ללכת על זה .. ושואלת אתכם
האם ללמד בכיתה בלי רקע נרחב בשיעורים בכיתה ובלי חומרים שיש לי זה משהו שהוא נסבל ואפשרי מהבחינה של לעשות ולהצליח בזה? או שזה מאוד קשה וזה יכול להכשיל אותך (בגלל שלא באים מרקע כזה)?
דבר נוסף, האם יש תוכנית לימודים ו/או עזרה מבי"ס במערכי שיעור, תוכנית לימוד, או דברים שיכולים לעזור למורה כביכול חדש?
לצפיה ב-'לימוד בחינוך יסודי'
לימוד בחינוך יסודי
22/07/2018 | 16:46
20
עוגית שלום
ראשית בהצלחה רבה, לשאלותייך בחינוך היסודי.
 קיימות תוכניות לימוד בכל מקצועות הלימוד ניתן לצפות בחוזרי מנכ"ל משרד החינוך,שנית בכל בית ספר ישנם רכזים אשר תפקידם  לעזור ולעדכן רכזת שפה מתמטיקה חשבון מדעים....כמובן ניתן להתעדכן דרך אתר משרד החינוך
חשוב לשלוט בחמור לבוא מוכנה בכל שיעור להכין קלסר של דפי עבודה בכל נושא,מבחנים ועוד ,ניתן לבקש עזרה ממקבילה או מורות שלימדו בכיתה  לפני שנה את החומר הלימודי, לרוב ניתנת עזרה למורות מתחילות ממורות מנוסות וותיקות  מורה מקבילה לך,רכזות ואף ממנהלת
נקודה חשובה עליך להכין כל שיעור ושיעור  באופן מקצועי כנלמד בסמינר, מכללה ואוניברסיטה במחברת מערכים בהלימה לחומר הלימודי  הנדרש למקצוע
חשוב שתתעדכני באופן יסודי ומקצועי בחומר הנלמד.
נקודה חשובה מעבר לחומר הנלמד אופן ההוראה
את חייבת לרכוש מיומנוית של הוראה מעניינת,מאתגרת  משחקת
חוקרת ועוד ועוד.
חשוב שתכנסי למקצוע זה  בלהט ,מקוריות ,חריצות ,התמדה וגיוון . הכי הכי
בהרבה אהבה
בהצלחה!

לצפיה ב-'לתאנוש ומנהלי הפורום וכלל הפורום'
לתאנוש ומנהלי הפורום וכלל הפורום
22/07/2018 | 11:24
18
חייבת לציין שיש בעיתיות בפורום זה
והרבה חוסר עזרה.

אין הענות בפורום זה כששואלים שאלות ספציפיות .
אני אומרת ומבקשת גם מחברי הקבוצה.
אתם קוראים הודעה יש לכם יכולת וידע. בבקשו תעזרו מה שלכם נראה שאלה פשוטה שדילגתם עליה כי אתם כבר 40 שנה מורים יש אנשים חדשים או אנשים שלא מכירים ובשבילם זה מאוד חשוב וקריטי שמישהו יתן מעצתו ויעזור. באמת שזה חשוב פה !!
לא רק להסתכל בשאלות ולהמשיך הלאה.. בבקשה זה חשוב .
בואו כולנו נעזור ונתרום מהידיעות שלנו יותר.

לתשומת לבכם
לצפיה ב-'שאלה לאריה - מענק יובל'
שאלה לאריה - מענק יובל
21/07/2018 | 16:56
32
אריה שלום
רציתי לדעת כיצד מחושבת הזכאות למענק יובל.
יש לי ותק של 22 שנים ו-29 חודשים של שירות צבאי.
כתוב לי שיש לי 23 שנים לזכאות למענק יובל ודרושות 25. 
שאלתי היא, ממה נובע החישוב של 23 שנים ?
תודה 
לצפיה ב-'שתיקת-המורים בענין מלחמת יום הכיפורים (לרגל החקיקה)...'
שתיקת-המורים בענין מלחמת יום הכיפורים (לרגל החקיקה)...
21/07/2018 | 16:12
23
לפני 4 ימים חוקקה הכנסת את חוק " הקונספירציה של ההסטוריונים " שמדיר ממערכת החינוך "ספקנות בריאה" באשר ל "מדיניות הבטחון"  ((הפוליטית)). אז אמנם זה נקרא "חוק שוברים שתיקה" ומשמעותו היא "לא בבית ספרנו" של  " אנשי שלום" אבל הסייפא ....זה "מורים שיעזו  לגלות את הסוד  (( על כת-הכפילים וקורבנות אדם ))  ימצאו את עצמם נאשמים בהטרדת קטינים...וקבלת תלמידי השמאל לבתי הספר = אסורה בתכלית האיסור.
לצפיה ב-'אריה היקר - יום הולדת שמח! '
אריה היקר - יום הולדת שמח!
( לעמוד שלי בתפוז )
19/07/2018 | 22:09
1
21
לצפיה ב-'הרבה מזל טוב לאריה אושר עושר והמון בריאות '
הרבה מזל טוב לאריה אושר עושר והמון בריאות
20/07/2018 | 18:33
12
לצפיה ב-'ימי עבודה על 10 שעות שבועיות'
ימי עבודה על 10 שעות שבועיות
19/07/2018 | 18:08
28
שלום רב.
יש לי 10 שעות שבועיות פרונטליות מול כיתה (כולל עוז לתמורה וכדומה זה יוצא 16.5, כלומר 41 אחוז משרה).
המנהלת שיבצה אותי על פני שלושה ימים (כאשר יומיים מתוכם חצי ריקים) בטענה שאני מלמדת מגמה ושזה לפי כמות השעות וש8 שעות זה כבר יומיים עבודה (למרות שבית הספר מתנהל מ7 וחצי עד 4 וגם אחרי).
השאלה שלי היא האם על 41 אחוז משרה אני אמורה להגיע 3 ימים?
חשוב לי לציין שהמנהלת מדהימה והבית ספר מדהים אבל 3 ימים חוסם לי למצוא משהו אחר, כי גם יומיים במקום אחר לא יקנו לי 100 אחוז וגם עבודה לא בהוראה לא תקבל יומיים בשבוע.
תודה מראש!!:)
לצפיה ב-'להורדה - מדבקות למגירות, תעודות הצטיינות, משחקים מוכנים ועוד'
להורדה - מדבקות למגירות, תעודות הצטיינות, משחקים מוכנים ועוד
19/07/2018 | 17:43
35

ניתן להוריד מהאתר המצורף (ללא תשלום) מדבקות למגירות, תעודות הצטיינות, משחקים שהכנתי באתרים השונים – מתאימים לכיתות ג' – ד' ויישומים מצוינים שכדאי להכיר.
בנוסף ניתן למצוא בתשלום אותיות, מספרים וסימנים מעוצבים לקישוט כיתה (להכנת כותרות) ומדבקות/פתקי משוב לתלמידים .

https://tali-design.wixsite.com/mysite
לצפיה ב-'זכויות מורה הממלא מקום של מורה בעת לחופשת לידה'
זכויות מורה הממלא מקום של מורה בעת לחופשת לידה
18/07/2018 | 19:05
5
20
שלום רב,
אחת מחברות צוות יוצאת לחופשת לידה לפרק זמן של 3-6 חודשים.
התבקשתי למלא את מקומה.
מה הן הזכויות שלי כמורה אשר ימלא את מקומה?
מה הם תנאי השכר בתקופת מילוי המקום?
ההוראה היא בתיכון ובמסגרת עוז לתמורה.
תודה
לצפיה ב-'עוד משהו קטן'
עוד משהו קטן
18/07/2018 | 19:26
4
17
האם יש זכאות לקבל גמול הגשה לבגרות?
כמורה המחליף מורה היוצאת לחופת לידה
לצפיה ב-'ממלא מקום של מורה בחופשת לידה '
ממלא מקום של מורה בחופשת לידה
18/07/2018 | 19:52
3
21
הנושא מעוגן בחוזר מנכ"ל לה/8
מורה הממלא מקום תקופה של 51 ימי לוח ויותר זכאי לקבל שכר בגין תקופת עבודה שלו כממלא מקום בשכר תקני מלא, כולל כל ההפרשות לקרנות השתלמות ופנסיה, כמו גם שכר בחופשת הקיץ בגין אותה תקופה. כיוון שמדובר במילוי מקום של מורה בחופשת לידה, אין כל אפשרות שהתקופה תהיה קצרה משלושה חודשים ולכן יש לשלם מתחילת תקופת מילוי המקום לפי שכר תקני.
במקרים שלא ידוע אם המורה ישלים בתקופת מילוי המקום 51 ימים, מותר לשלם לו בשכר שעתי, עד ל- 51 ימים ואחר כך להשלים את השכר לשכר תקני מיום תחילת מילוי המקום. 
יש לציין שכל תפקידי המורה שאת מקומו ממלאים, משולמים גם לממלא המקום. מדובר בחינוך כיתה, בגמול הכנה לבגרות וכו'. 
לצפיה ב-'תודה -שכר בחופשת הקיץ'
תודה -שכר בחופשת הקיץ
19/07/2018 | 06:44
2
21
אם במידה ותקופת מילוי מקום היא קצרה מ-51 יום.
מקרה בו חופשת הלידה מתחילה בחודש יולי/אוגסט כיצד זה משפיע על שכר ממלא המקום שהוא מורה מצוות בית הספר? 

מילוי המקום יהיה בתחילת שנת הלימודים לפרק זמן של 3- 6 חודשים.
איך מוחשב שכר החופשה? השמועות אומרות כי שכר חופשת יולי אוגוסט הן ממוצע שכר של 3 חודשים כלומר- אפריל-מאי-יוני.
לצפיה ב-'שכר חופשת הקיץ'
שכר חופשת הקיץ
19/07/2018 | 07:46
1
23
שכר חופשת הקיץ הוא ממוצע שכר לפי משך והיקף העבודה במהלך כל שנת הלימודים.
אריה
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/07/2018 | 10:45
4
לצפיה ב-'7 ימי חופשה לאחר חתונה'
7 ימי חופשה לאחר חתונה
18/07/2018 | 11:40
1
33
האם עובד הוראה זכאי ל7 ימי חופשה לאחר חתונה? אם החתונה בחופש הוא גם זכאי לתוספת משכורת כמו מחלה או מילואים בחופש?
לצפיה ב-'לרגל נישואים זכאים '
לרגל נישואים זכאים
18/07/2018 | 13:49
29
ל 6 ימי חופש. שניים בשכר וארבעה ללא שכר. גם במחלה בחופש אתה לא מקבל כלום. אתה לא נעדר מעבודה ולא צריך לדווח על זה.
לצפיה ב-'המלצה על חוברת להוראת כתיבה וקריאה בכיתה א כתב ודפוס קריאה'
המלצה על חוברת להוראת כתיבה וקריאה בכיתה א כתב ודפוס קריאה
18/07/2018 | 13:46
13
מורות לכיתה א וב 
מחפשת המלצה על חוברת שתלווה אותי בהוראת כתיבה וקריאה לילדי א ואותיות , ואותיות כתב + המשך קריאה לילדי כיתה ב.

תודה רבה .
לצפיה ב-'עזרה בהמרת סוג הערות שוליים בוורד'
עזרה בהמרת סוג הערות שוליים בוורד
15/07/2018 | 19:07
19
שלום
האם יש מישהו המתמצא בוורד?
צריכה להמיר מאמר שנעשה עם footnote ל endnote
יש ודאי דרך פשוטה להמיר.
תודה מראש
לצפיה ב-'מועדון חברים בקריות מעוניין לצרף זוגות חברים'
מועדון חברים בקריות מעוניין לצרף זוגות חברים
14/07/2018 | 15:11
35
מועדון חברים בקריות מעוניין לצרף זוגות חברים
תושבי חיפה והקריות
פרטים נוספים ניתן לקבל בטלפונים והדואר הבאים:
רבקה והרי נוחמוביץ אשל 12
רבקה והרי - 04-8737223
הרי   - 0522488250
רבקה - 0523653573     
nuhamovici.rivka1@gmail.com
harynoh@gmail.com 
לצפיה ב-'עונש'
עונש
13/07/2018 | 17:57
2
84
האם עונש לעמוד בפינה במשך שעה וחצי ולעשות עבודת כתיבה זה עונש ראוי לילד בכיתה ו שתמחצף ?אם לא איזה עונש מתאים 
(העונש נעשה בבית)
לצפיה ב-'עונש'
עונש
14/07/2018 | 08:42
68
עונשים אלו אסורים לפי הנחיות חוזר מנכ"ל.
אריה
לצפיה ב-'כן, במאה ה-19'
כן, במאה ה-19
15/07/2018 | 19:07
24
לצפיה ב-'עזרה במילוי שאלון'
עזרה במילוי שאלון
11/07/2018 | 11:34
32
שלום רב,
פנייה למורי חטיבות ביניים במגזר הערבי.
שמי עבלה ספורי ואני סטודנטית לתואר שני בחוג להוראה ולמידה במכללה האקדמית הערבית – חיפה.
במסגרת לימודי אני עורכת מחקר שמטרתו היא לבחון את הזהות המקצועית ותחושת המסוגלות העצמית של המורים בחטיבות הביניים במגזר הערבי והקשר ביניהם. ואודה לך אם תסכים/י להשתתף במחקר שלי.
אין כל צורך לציין את שמך או פרטים מזהים ולמערכת אין כל דרך לדעת מי ממלא כל שאלון. כלומר כל תשובותיך יישמרו באופן אנונימי לגמרי ולא תהיה לי דרך לדעת מה ענית. אם תחוש/י אי נוחות תוך כדי מילוי השאלון את/ה רשאי/ת להפסיק למלאו.
אני מודה לך מראש על שיתוף הפעולה.        קישור לשאלון

בברכה
עבלה ספורי
abla.s@live.com

לצפיה ב-'חופשת המפקחים'
חופשת המפקחים
10/07/2018 | 13:43
1
48
שלום,

רציתי לדעת מתי המפקחים יוצאים לחופשה ?

תודה,
לצפיה ב-'חופשת מפקחים'
חופשת מפקחים
10/07/2018 | 15:19
58
בדרך כלל מאמצע יולי עד סוף השבוע הראשון של אוגוסט.
אריה
לצפיה ב-'קרן ההשתלמות למורים שוב הפסידה החודש כספים בזמן'
קרן ההשתלמות למורים שוב הפסידה החודש כספים בזמן
09/07/2018 | 23:14
1
67
שכל הקרנות האחרות הרוויחו וגם השוק עלה.חבל..
לצפיה ב-'רווחים בקרן ההשתלמות'
רווחים בקרן ההשתלמות
15/07/2018 | 08:50
41
להפסדים של קרן ההשתלמות, או לרווחים הנמוכים סיבות רבות.
יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שמי שרוצים לממש את השבתון ביציאה לשבתון, חייבים להמשיך לחסוך בקרן. מי שרוצה לקבל 8.4 אחוזים הפרשות מעביד במקום 7.5 חייב להישאר בקרן של המורים. ביציאה לשבתון אין לרווחי הקרן כל משמעות, כיוון שהתחשיב נעשה לפי היקף משרה ממוצע, ולפי שכר אחרון. 
המשמעות של הרווחים היא רק לגבי מי שרוצה לפדות את הכסף. 
במקרה כזה על המושך להמתין לפרישה כדי לספוג מינימום נזקים (קיצוץ 11 אחוזים מחלק המעסיק)
אחרי הפרישה או אחרי גיל פרישה, מה שבא קודם, ניתן להעביר את הקרן לבתי השקעות רווחיים יותר. 
במקרה כזה יש לבדוק את הסיכונים בקרן אליה מעבידים, ובדמי הניהול. כל בתי ההשקעות האחרים גובים דמי ניהול גבוהים בהרבה. אפשר להתמקח, אבל זה אף פעם לא יהיה בגבה של דמי הניהול בקרן של המורים.
יש לשקול רווחיות, וסיכומים מול התנאים בקרן של המורים.
אין בתשובה זו משום המלצה בכלל, אלא בהדגשת שיקולי רווח הפסד שיש לקחת.
עוד יש לזכור ששנת שבתון יכולה להיות לפעמים מפלט חיוני, בנסיבות של שינויים מהותיים בקריירה. שבתון משמש לעיתים אפשרות להערכות מחדש. 
לצפיה ב-'תוספת קצבה'
תוספת קצבה
08/07/2018 | 10:41
9
99
בעבר פרסמה הסתדרות המורים על תוספת לפנסיה לפורשים.https://www.itu.org.il/?CategoryID=119&Article...
האם זה בוצע? 

לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
08/07/2018 | 17:32
2
66
למיטב ידיעתי טרם בוצע יש לפנות בנושא ללשכת המזכלית.
אריה
לצפיה ב-'באתר ההסתדרות ברשימת ההסכמים ,אין בנמצא הסכם כזה'
באתר ההסתדרות ברשימת ההסכמים ,אין בנמצא הסכם כזה
09/07/2018 | 09:32
1
38
הכל זה בנתיים בחזקת "סיפורי המזכלית ".
אצל היקים אומרים -אל תגיד הופ לפני שקפצת .
לצפיה ב-'תשובת המזכל'
תשובת המזכל
09/07/2018 | 21:10
41
תשובה מלשכת מזכל: תוספת לזכאים בשיעור של 3.4 אחוז תשולם בקצבת חודש יולי. 
לצפיה ב-'תוספת לקצבה'
תוספת לקצבה
15/07/2018 | 08:44
5
36
אכן פרסמתי כבר בעבר. החל בקצבה של חודש נובמבר, שולמו תיקונים והפרשים בגינם בפנסיות של מורים בפנסיה התקציבית.
תוספת השחיקה שולמה גם למורים שלא עבדו במסגרת הרפורמה ובכך היה שינוי
השינוי העיקרי היה דווקא לפורשים במסגרת "אופק חדש". עד לאותו מועד שולם בגין אופק חדש רק בגין התוספת של אופק חדש בשנים שעבדו המורים במסגרת הרפורמה. במסגרת ההסכם היה חלק שלא יושם. החלק הזה היה תוספת של שני גמולים לתחשיב השכרו הקובע לפיהעולם הישן, לכל דרגה חדשה באופק חדש. זה שונה והחל בנובמבר כבר ראיתי בכל הגימלאות של הזכאים את התיקונים המתאימים. התיקונים נעשו גם רטרואקטיבית, וניתן היה לראות זאת בתחתית תלוש הגימלה במסגרת ציון ההפרשים בגין כל חודש תשלום הפרשים. 
מה שלא תוקן עדיין ואין לגביו הסכם, הוא תחשיב הפנסיה למי שעבדו בשתי רפורמות במקביל ולמי שעבדו ערב הפרישה בשתי מסגרות, רפורמה ועולם ישן. 
לגבי אלה טוען האוצר שאין לו נוסחה. הנפגעים הם רבים.
גם פניה לבתי המשפט איננה עוזרת, כיוון שהמדינה טוענת שאין לה נוסחה, ולכן איננה משלמת. 
מי שצריך לטפל בנושא הם ארגוני המורים. 
יש לאפשר האצה של הטיפול, מניסיון, רק אם מטרידים את האיגודים המקצועיים חזור והטרד, ו/או פונים לבתי הדין לעבודה. 
ככל שתגדלנה מספר הפניות לא תהיה לאיגודים ברירה אלא לטפל בזה. כך היה לגבי התיקונים שנכנסו בנובמבר ואני מניחה שכך יהיה לגבי מה שעדיין לא טופל. 
לצפיה ב-'ומה עם הצוברת? ממשיכים עד 120 עם אותה הקיצבה?'
ומה עם הצוברת? ממשיכים עד 120 עם אותה הקיצבה?
15/07/2018 | 19:09
4
12
לצפיה ב-'לגבי צוברת'
לגבי צוברת
17/07/2018 | 20:13
3
14
אין שום תוספת אלא במקרה של תשלום תוספת יוקר במשק.
אריה
לצפיה ב-'בפנסיה הצוברת'
בפנסיה הצוברת
18/07/2018 | 20:04
1
14
בפנסיה הצוברת שיטת החישוב שונה לחלוטין.
יש הבדל בין הפנסיות הותיקות לפנסיות החדשות.
בפנסיה החדשה, כל סכום שממנו מפקידים לפנסיה נצבר, אמור לצבור בנוסף ריבית, מחולק במקדם ולפי כך משולמת הפנסיה. המקדם אינו קבוע ומשתנה בהתאם לתוחלת החיים. כלומר כל תוספת שכר יש לה משמעות בהפרשות הפנסיוניות. 
בפנסיה הותיקה זה מורכב הרבה יותר. פנסיה זו דומה יותר בשיטת החישוב שלה לפנסיה התקציבית אך גם בצוברת ותיקה, התנאים פחות טובים מאשר בתקציבית. 
לצפיה ב-'פנסיה צוברת ותיקה'
פנסיה צוברת ותיקה
19/07/2018 | 18:22
4
אז אין מה לעשות? הסכום ישאר סטטי?
מרגישות שבחמש השנים האחרונות מאז פרשנו יכולת התמרון ביום-יום מצטמצמת.
לצפיה ב-'ב-5 שנים אחרונות?'
ב-5 שנים אחרונות?
19/07/2018 | 07:07
7
לא הייתה תוספת יוקר?
אנחנו מרגישות אפלייה ארוכה ומתמשכת למקבלי הצוברת:.
מענק יובל לא מקבלות, תוספות שמתעדכנות כל העת לא מקבלות ובל נשכח ששילמנו כל חודש את ההפקדות לצוברת. בכל חודש משלמות 1.75% דמי ניהול.
מה יהיה? האם יש מישהו שיושב על המדוכה בענין שלנו?

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה