לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2288222,882 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'כספי קרן השתלמות '
כספי קרן השתלמות
23/02/2019 | 09:41
1
18
שלום רב
בעבר יצאתי לשבתון וקיבלתי בכל חודש סכום הקרוב ל20000 שקל בחודש (88 אחוז פטור ממס). לתומי חשבתי שכעת כשאמשוך את הכסף במשיכה אחת(אני זכאי לכך) אקבל את הסכום החודשי כפול 12 חודשים אך בקרן הבהירו לי שאקבל רק כ80000 שח. לא הצלחתי להבין את הפער הגדול בסכומים. 
אשמח לקבל עזרה
תודה רבה
לצפיה ב-'כספי הקרן'
כספי הקרן
23/02/2019 | 19:02
12
הזכאות היא לכספים בקרן בניכוי 11% מחלק המעסיק.
אריטה
לצפיה ב-'ליווי טיולים בימים חפשיים'
ליווי טיולים בימים חפשיים
21/02/2019 | 22:27
1
21
שלום,
אני משובצת ללוות שלושה טיולים שונים בני יום אחד. משעות הבוקר המוקדמות עד הערב. 
שלושת הטיולים ביום החפשי שלי. 
אני בעוז לתמורה. 
לאיזה תגמול אני זכאית?
תודה מראש
לצפיה ב-'ליווי טיולים'
ליווי טיולים
22/02/2019 | 07:40
22
עד 8 שעות מ"מ
אריה
לצפיה ב-'מכתב שנתקבל ממשרד החינוך לגבי רצף זכויות'
מכתב שנתקבל ממשרד החינוך לגבי רצף זכויות
19/02/2019 | 18:55
1
46
בשל בגץ קוריצקי קיבלתי מכתב ממשרד החינוך שעליי להחליט בשבועיים הקרובים כיצד לחשב את הפנסיה שלי לפי נוסחה או לפי תלושי משכורת. אני עדיין עובדת כמורה. יש לי עוד 12 שנים לפנסיה. יש לי כמה שאלות
1. אם יש לי את המכתבים מקרן הפנסיה ובה רישום הסכומים שנצברו לזכותי ואחוזי הפנסיה שצברתי יכולים לשמש במקום תלושים?

2.. האם ידועה הנוסחה בה מחשבים את הפנסיה?

3. למה נתנו לי כלכך מעט זמן להחליט?
לצפיה ב-'מכתב זכויות'
מכתב זכויות
19/02/2019 | 19:09
38
את יכולה לשלוח את המכתבים מקרן הפנסיה במקום תלושי שכר.
אין בידי את נוסחת החישוב.
אין בידי תשובה לשאלה זו
אריה
לצפיה ב-'יציא לפנסיה אחרי חל"ת'
יציא לפנסיה אחרי חל"ת
17/02/2019 | 11:13
2
37
שלום. אני מורה, עובדת משרד החינוך עם מעל 30 שנות ותק עם פנסיה תקציבית. אני בת 55. אני מתחילה בשנה הבאה עבודה חדשה שלא מאפשרת לי להמשיך במשרד החינוך. לשם כך, אני לוקחת חל"ת לשנה הבאה. שאלתי היא: האם אחרי חל"ת אני יכולה לצאת לפנסיה? האם אני אצטרך לחקות לגיל מסוים לצאת לפניסה? האם אני צריכה להקפיא את הפנסיה כשאני יוצאת לחל"ת או האם כדאי לי לקנות את שנת החלת?
תודה
אסתר
לצפיה ב-'יציאה לפנסיה מחל"ת'
יציאה לפנסיה מחל"ת
17/02/2019 | 12:17
1
43
אי אפשר לצאת לפנסיה מחל"ת. אם את לוקחת חל"ת ולא חוזרת לעבודה בחלוף החל"ת את צריכה להקפיא את הזכויות שלך ורק אז להתחיל לקבל פנסיה, אבל לא לפני גיל 60.
אם את מקפיאה זכויות של 20 שנה ויותר את יכולה לקבל את הפנסיה מגיל 60.
אם יש לך באמתחתך זכות ליציאה לשבתון, אני ממליצה על שבתון.
משבתון אפשר לצאת לפנסיה מוקדמת, למרות שכל הנוגעים בדבר תמיד אומרים שאי אפשר. יש לי הרבה ניסיון אם יציאה לפנסיה אחרי שבתון.
על מנת לצאת לפנסיה מוקדמת את צריכה לעבוד לפחות שליש משרה בהוראה בפועל כשאת מבקשת פרישה מוקדמת. 
לצפיה ב-'לאסתר- אם את לא מתכוונת לחזור להוראה את יכולה'
לאסתר- אם את לא מתכוונת לחזור להוראה את יכולה
18/02/2019 | 22:49
29
לנסות להגיש בקשה לפנסיה מוקדמת כבר עכשיו. לא בטוח שיאשרו לך אך כדאי לנסות. רצוי למצוא סיבות טובות או רפואיות.יש הטבות בפרישה מוקדמת ואת יכולה להוציא גם את ימי המחלה.
לצפיה ב-'שכר מורה בבית ספר פרטי'
שכר מורה בבית ספר פרטי
18/02/2019 | 18:51
1
30
כמה מרוויח מורה עם וותק של 12 שנה בבית ספר פרטי לעומת בית ספר של משרד החינוך? מהם ההטבות?
לצפיה ב-'שכר מורה'
שכר מורה
18/02/2019 | 19:25
32
בבית ספר פרטי הסכם השכר הוא מה שמסכם המורה עם המעסיק שלו.
אריה
לצפיה ב-'חצי שבתון'
חצי שבתון
16/02/2019 | 23:42
7
30
שלום אריה,
האם בחצי שבתון אפשר לעבוד בעבודה נוספת?
אם כן כמה שעות?
מתי יש למלא טפסים ועד מתי או קישור מתאים..
תודה
לצפיה ב-'חצי שבתון'
חצי שבתון
17/02/2019 | 07:39
6
26
בחצי שבתון באפשרותך לעבוד עד 2/3 משרה בהוראה.
אריה
לצפיה ב-'עבודה בחצי שבתון'
עבודה בחצי שבתון
17/02/2019 | 12:19
24
בחצי שבתון, מבעלות לא חייבים לעבוד בכלל. בחצי שבתון ממשרד החינוך חייבים לעבוד שליש משרה לפחות אחרת לא מקבלים את הזכאות לפנסיה ממשרד החינוך בגין חצי השבתון.
אפשר לעבוד עד שני שליש משרה בהוראה, אבל אפשר לעבוד כמה שרוצים, בכל עבודה אחרת.
עירית
לצפיה ב-'חצי שבתון'
חצי שבתון
17/02/2019 | 21:42
4
29
תודה אריה..
התכוונתי האם אפשר לעבוד בעבודה אחרת לגמרי נוספת מלבד החצי משרה       במשרד החינוך? 
לצפיה ב-'בהמשך לשאלתך'
בהמשך לשאלתך
18/02/2019 | 07:20
3
23
כן , אין מניעה חוקית.
אריה
לצפיה ב-'תודה. יש הגבלה על היקף המשרה?'
תודה. יש הגבלה על היקף המשרה?
20/02/2019 | 20:55
2
6
לצפיה ב-'עבודה בחצי משרה'
עבודה בחצי משרה
22/02/2019 | 07:42
1
7
אין מגבלה בעבודה שאינה עבודת הוראה
אריה
לצפיה ב-'תודה אריה'
תודה אריה
22/02/2019 | 11:09
4
לצפיה ב-'פתרון לסלולרי בכיתות'
פתרון לסלולרי בכיתות
16/02/2019 | 17:07
42
שלום רב. שמי תמר טרבלוס. מורה בישראל. המצאתי פתרון לשימוש יתר שנעשה בטלפונים סלולריים בכיתות באמצעות מפת חמניה לסלולריים שאותו "מחנים" התלמידים בקידמת הכיתה. המפה או חניון עשויים מפלסטיק גמיש שניתן לגלגול ונשיאה בקלות. צרפתי לעניין גם את נושא חניית הנכים שמצויינת על המפת חניה כדי לחנך ילדים מגיל צעיר שבכול חניון חייבים לדאוג לחניה לנכים ובחניה זו לא חונים ללא תו נכה ולכן החניה הזו נשארת בכיתה לרוב ריקה מתוך כבוד שהתלמידים רוכשים לנושא. מצורפות תמונות להדגמה. מצורפות תמונות להדגמת החניה שמודפסת בבית דפוס בעברית אנגלית או ערבית לפי הצורך של המורים. תודה מראש. תמר טרבלוס
לצפיה ב-'שאלה: ותק מבלבל '
שאלה: ותק מבלבל
15/02/2019 | 11:01
1
50
היי שאלה מסקרנת רבים לדעתי
רשום לי בתלוש : ותק הוראה 33
                       וותק צהל.  36
                      וותק  באופק 36
לא חזק בחשבון ,, אבל יש כאן אי התאמה ??
אשמח לתגובות / הסבר
��

לצפיה ב-'וותק'
וותק
15/02/2019 | 15:53
44
אם הוותק הצהלי הוכר אין כל בעיה
33 שנות וותק ועוד 36 חודשי צה"ל שווים ל-36 שנים באופק
אריה
לצפיה ב-'חישוב מספר ימי חל"ת'
חישוב מספר ימי חל"ת
14/02/2019 | 05:22
2
46
שלום רב, אושרו לי 10 ימי חל"ת לצורך טיפול בבני. בטופס המפקחת המליצה לאשר לי חופשה של 10 ימי עבודה (ולא 14 כפי שביקשתי). האם סופרים גם את הימים הפנויים ושבתות?
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
14/02/2019 | 08:57
1
37
אישרו לך 10 ימי עבודה כלומר לא נספרים ימים חופשיים ושבת
אריה
לצפיה ב-'ניצול ימי מחלה'
ניצול ימי מחלה
17/02/2019 | 13:01
15
לא בטוח בכלל שאישרו לך 10 ימי עבודה בלי לקחת בחשבון חופשות קצרות ושבתות.
אם שבת נופל בתוך חופשת מחלה השבת נספרת. 
כדאי לבדוק שוב
לצפיה ב-'תעריף שעות טיול'
תעריף שעות טיול
12/02/2019 | 23:42
6
39
שלום
בעוז לתמורה מורה זכאי לתשלום של 8 שעות עבור יום טיול ביום חופשי שלו בהסכמים כתוב שערך השעה הוא כמו שעת מילוי מקום. במקום בו אני עובד טוענים שלא כל הרכיבים נכללים בחישוב ערך שעה בליווי טיולים.
אשמח לקבל מידע כיצד יש לחשב ערך שעה בליווי טיולים, ואילו רכיבים בדיוק נכנסים בחישוב ערך שעה כזו.אם אפשר להפנות לאסמכתא זה יועיל לי מאוד.
תודה
לצפיה ב-'שעות טיול'
שעות טיול
13/02/2019 | 07:30
5
37
ערך שעה כולל את רכיבי השכר הפנסיוניים
אריה
לצפיה ב-'תודה ובקשה נוספת'
תודה ובקשה נוספת
13/02/2019 | 09:51
4
23
אריה תודה על התשובה המהירה
האם תוכל להפנות אותי לאסמכתא כתובה בענין ערך שעה לליווי טיולים?

לצפיה ב-'להמשך'
להמשך
13/02/2019 | 17:54
3
21
ראי בלחצן זכויותיך שבאתר הסתדרות המורים
אריה
לצפיה ב-'מצטער אבל הניסוח לא ברור'
מצטער אבל הניסוח לא ברור
13/02/2019 | 20:42
2
18
שלום
כתוב שם שהתשלום לפי דרגתו וויתקו של המורה פלוס תוספת קיץ.
השאלה האם גמולי השתלמות וכפל תואר גמול חינוך גמוך ריכוז הם חלק מההגדרה של דרגת המורה.
אני עובד ברשת אמית (וחבר הסתדרות המורים) ושם טוענים שרכיבים אלה הם לא חלק מחישוב ערך שעה למילוי מקום.
אשמח לעזרה בעניין

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
14/02/2019 | 08:55
1
21
הגמולים שציינת אינם חלק מההגדרה של השכר לצורך חישוב ערך השעה.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/02/2019 | 16:19
3
לצפיה ב-'שבתון או חל"ת'
שבתון או חל"ת
13/02/2019 | 14:46
2
35
שלום לכולם
אני מתלבט אם לצאת בשנה הבאה לשבתון או לקחת חל"ת.
נקודת המוצא היא שיש לי את כל הגמולים וגם שאני יכול לכלכל את המשפחה במשך השנה גם ללא התשלום מהקרן. מצד אחד אם אקח שבתון אהיה זכאי להפרשות לפנסיה ולהשתלמות, אקבל שנת וותק ואהיה מבוטח מבחינה מקצועית כולל אובדן כושר עבודה. מצד שני אם אצא לחלת איני יודע אם יחול מיסוי על התשלומים מהקרן לאורך השנה (כמובן ישנה החובה להשתלם גם בנושאים שאינם מענייני וגם תהיה פגיעה בסכום הכסף הנצבר בקרן ההשתלמות לניצול לפרישה). מעניין אותי בעיקר לדעת האם חל מיסוי על התשלומים מהקרן בשנת השבתון בהנחה שאני מקבל פנסיה כבר כפורש מהצבא.
תודה רבה למגיבים
לצפיה ב-'שבתון או חל"ת'
שבתון או חל"ת
13/02/2019 | 17:55
1
30
התשלומים מהקרן פטורים ממס
אריה
לצפיה ב-'שבתון או חל"ת'
שבתון או חל"ת
17/02/2019 | 12:59
15
אם את עובד במקביל לשבתון גם אז השכר פטור ממס אם איננו מגיע לתקרת המס כי השבתון איננו שכר.
כמו כן אתה זכאי להחזרי מס על כל השנה שקדמה ליציאה לשבתון, דהיינו 8 חודשים דצמבר-ספטמבר.
אם אתה עובד מדינה, את כן זכאי בשבתון לאבדן כושר עבודה וגם בחל"ת. גם מחל"ת וגם משבתון אפשר לחזור לניצול ימי מחלה במצב של בריאות לקויה. 
אם אתה יוצא לשבתון בסה"כ אתה מקבל הרבה יותר כסף ממה שחסכת. 
רק הסכום המופקד לפנסיה ערכו בין 30 ל- 40 אלף ש"ח לשנה.
יש לזכור שבשבתון הקרן גם משלמת לך תשלומים לביטוח לאומי. 
יש עוד יתרונות נוספים לניצול שנת שבתון לעומת חל"ת. 
למשל יציאה לפנסיה אחרי שבתון איננה מאפשרת לקבל דמי אבטלה, כיוון שהתשלומים בשבתון אינם שכר.
לצפיה ב-'שיבוץ במשרד החינוך'
שיבוץ במשרד החינוך
12/02/2019 | 14:22
1
48
שלום,
אין לי קביעות במשרד החינוך.
המנהלת מעוניינת לשבץ אותי בינתיים שעה בשבוע האם זה אפשרי ממשרד החינוך?

לצפיה ב-'שיבוץ'
שיבוץ
12/02/2019 | 17:54
31
אין משמעות לשיבוץ שעה אחת במשרד החינוך.
אריה
לצפיה ב-'חיוב הגעה ביום חופשי בפורים'
חיוב הגעה ביום חופשי בפורים
12/02/2019 | 11:53
1
52
שלום לכולם,
האם מנהלת יכולה לחייב מורות מקצועיות להגיע
לבית-הספר ביום החופשי שלהן, בפורים, ביום שמתחפשים?
לצפיה ב-'חיוב הגעה'
חיוב הגעה
12/02/2019 | 17:53
51
לא ניתן לחייב מורה מקצועית להגיע ביום פורים
אריה
לצפיה ב-'תוך כדי שיפור היחסים הבין-אישיים שלי, למדתי להתנהג כראוי (I)'
תוך כדי שיפור היחסים הבין-אישיים שלי, למדתי להתנהג כראוי (I)
12/02/2019 | 14:33
35
לצפיה ב-'יציאה לשבתון או משיכת כספים'
יציאה לשבתון או משיכת כספים
10/02/2019 | 09:45
2
57
שלום לכולם, קצת ארוך כי יש לי התלבטות:
לפני שלוש שנים יצאתי לשבתון ראשון ועכשיו מגיע לי מחזור נוסף של שבתון.
אני מאד רוצה ללמוד משהו ספציפי (לימודי אימון) שנחשב לי בלימודי רשות.
יש לי תואר שני, וחוץ מהלימודים הספציפיים האלה, לא רואה את עצמי לומדת כרגע מזהו נוסף, כי כמו שאמרתי חזרתי לא מזמן משבתון.
ההתלבטות שלי:
האם לצאת לחצי שנת שבתון וללמוד את מה שאני רוצה בלימודי הרשות ואז זה אומר גם ללמוד לימודי חובה שמלכתחילה אין לי עניין בהם 
או
למשוך את הכסף או חלקו, לצמצם אחוזי משרה (לקחת חל"ת על השעות) וללמוד את מה שאני רוצה? הכסף שאמשוך יכסה לי את הלימודים ואת שעות החל"ת אך יש בו הפסד של 11% מהכסף.
מתלבטת מאד.
אשמח להארות/הערות, תובנות...
לצפיה ב-'יציאה לשבתון'
יציאה לשבתון
10/02/2019 | 15:09
43
אכן תאבדי 11% מהכספים העומדים לרשותך לכן עליך לשקול מה עדיף
אריה
לצפיה ב-'שבתון או משיכת כספים'
שבתון או משיכת כספים
11/02/2019 | 20:07
35
ההתלבטות שלך היא במקום אך הפתרונות ממש לא מקובלים עלי.
א. למשוך את הכסף זה מאוד לא כדאי. לא מפסידים רק 11 אחוזים מחלק המעסיק אלא הרבה יותר מזה. מפסידים חלק משכר הלימוד וחלק מההפרשות לפנסיה. כבר דו"ח מבקר המדינה אמר מפורשות ב- 2012 שמי שיוצא לשבתון ממומן על ידי מי שמושך את הכסף. 
ההסבר הוא הרבה יותר מפורט מזה, אבל לא כאן מקום לפרט את כל הנושא.
לממן לימודים אופן עצמאי מכספי משיכה של הקרן, אין שטות גדולה מזה.
חצי שבתון זה נושא ראוי וגם האופציה הכלכלית ביותר מכל האופציות האחרות אלא שהיא לא מתאימה לכל אחד, מה גם שהמנהל אינו חייב לאשר.
אפשר לדחות שבתון. לא צריך לממש אותו. אפשר לדחות לשלב שבו תהיי באמת זקוקה לו. גם חצי שבתון לא חייבים לנצל שניים ברצף. אפשר לשמור את החצי השני למועד מאוחר יותר.
שבתון הוא תעודת ביטוח לעיתות משבר בתעסוקה ולכן כדאי לשמור את הכסף מכל משמר. 
יש לזכור שאם מושכים את הכסף בעת הפרישה אין קנסות של 11 אחוזים מחלק המעסיק.

לצפיה ב-'הורדת אחוזי משרה'
הורדת אחוזי משרה
08/02/2019 | 10:21
2
54
שלום רב,
מורה מעוניית להוריד אחוזי משרה.
אני מבינה שניתן לחתום ל 3 שנים ואז משרד החינוך מחוייב לשמור לי על אותו היקף משרה שהיה לי ?
יש הגבלה בהורדת האחוז משרה, כלומר יש מינימום מסויים שמתחתיו הכלל לא יעבוד ?
האם מנהל בית הספר יוכל להגיד: "תשמעי נשמה, בבית ספר שאני מנהל אין מקום למורה עם חלקיות משרה כמו שלך. שיהיה לך בהצלחה ובוודאי (מחוייב) המפקח ימצא לך עבודה ברדיוס 60 ק"מ ממגורייך...."

אשמח לחוות דעת
לצפיה ב-'הקטנת היקף משרה'
הקטנת היקף משרה
08/02/2019 | 12:59
51
עד שליש משרה אין מגבלה לשנים המבוקשות כחל"ת.
מעל שליש משרה ניתן לבקש עד למשך 3 שנים.
מנהל בית ספר יכול לומר שמבחינתו לא מתאים לו ולבקש העברתך.
אריה
לצפיה ב-'חל"ת'
חל"ת
11/02/2019 | 21:27
22
זכרי את לא חותמת חל"ת, זו טעות נפוצה בעברית וגם בהיגיון.
את מבקשת אישור חל"ת. מי שחותם על החל"ת זה המעביד, כאשר הוא מאשר לך את החל"ת.
כמובן שמנהל לא חייב לאשר חל"ת, לא חלקי ולא מלא. 
לצפיה ב-'למי פונים במשרד החינוך'
למי פונים במשרד החינוך
07/02/2019 | 16:41
2
65
שלום וברכה,
האם יש למישהו מושג מהי הכתובת במשרד החינוך לקורסים למורים לגמול?
כלומר, אם אני מעוניין לעניין את המשרד בקורס מסויים למורים, למי עליי לפנות?
בתודה,
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
07/02/2019 | 19:29
1
44
פנה לאגף לפיתוח מקצועי ולכוח אדם בירושלים.
אריה

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/02/2019 | 11:54
3
לצפיה ב-'חזרה מחל"ת באמצע השנה'
חזרה מחל"ת באמצע השנה
07/02/2019 | 13:05
1
31
שלום,
לקחתי חל"ת מסיבות אישיות. ענייני סודרו..והוצע לי ללמד או כמילוי מקום במקום מורה שיצאה לחופשת לידה או כמורה נוספת.
לעניות דעתי אני צריכה לדווח על חזרה מחל"ת אבל לא לוותר על אחוזי משרה. כלומר, אם חוזרת לפחות שעות משאירה את השעות הנותרות בחל"ת.
האם אני צודקת וזה אכן אפשרי. תודה
לצפיה ב-'חזרה מחל"ת'
חזרה מחל"ת
07/02/2019 | 19:28
22
ניתן לבקש חזרה מחל"ת לחלק מהמשרה.
אריה
לצפיה ב-'שכר מילוי מקום'
שכר מילוי מקום
05/02/2019 | 23:06
1
40
שלום וברכה,
רציתי לברר, (אני לא באופק חדש), אם אני ממלאת מקום יומית, ואני לא משובצת כלל במערכת, התעריף השעתי הוא כ31 ש"ח, ויחד עם תוספות של ביגוד, הבראה וכו זה מגיע לכ41. שזה שכר שווה לכולם ללא התחשבות בנתונים שלי.

השאלה שלי
במידה ואהיה משובצת שעה\שתיים שבועיות במערכת(שהשכר שלהם יהיה לפי הוותק והגמולים שלי), האם על שעות מילוי מקום שאעשה בנוסף אני אקבל שכר בסיס יותר גבוה (מ31) בהתאם לנתונים האישיים שלי? כגון וותק?
תודה
לצפיה ב-'מילוי מקום'
מילוי מקום
06/02/2019 | 07:33
38
במילוי מקום לאחר 51 ימים או שעות בשיבוץ בתקן השכר יהיה לפי דרגתך וויתקך.
אריה
לצפיה ב-'מורה חדשה ומבולבלת'
מורה חדשה ומבולבלת
05/02/2019 | 14:27
3
60
שלום לכולם.אני מורה חדשה ומישום מה אחד לא יודע להסביר לי מה השכר החודשי שלי יהיה.אסביר
סיימתי תואר ראשון ללא סטאז(בשבל סיבות אישיות לא יכולתי תוך כדי הלימודים אך הוא מתוכנן להתבצע)וקיבלתי 100 אחוז משרה כמחנכת בבית ספר למוגבלויות חינוך מיוחד בכיתת הבוגרים(גילאי תיכון ועד 21).מישהו יכול בבקשה להסביר לי איך אני מבצעת פחות או יותר את החישוב כמובן ללא סטאז כרגע?
לצפיה ב-'לפנייתך'
לפנייתך
05/02/2019 | 16:36
2
36
טבלאות שכר באתר הסתדרות המורים לחצן זכויותיך וכן ביומן המורה.
אריה
לצפיה ב-'הסתכלתי בטבלה'
הסתכלתי בטבלה
05/02/2019 | 16:54
1
30
והתבלבלתי יותר למה הכל כך כך מסובך יש שם מושגים שלא אומרים לי מה אני כי אני סטאזרית אבל עם תואר ראשון.מזה אומר מוסמך לא מוסמך
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
05/02/2019 | 18:07
36
לא השלמת סטאז אזי אין לך תעודת הוראה ולכן אינך מוסמכת.
אריה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה