לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2220822,208 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'וועד מורים'
וועד מורים
25/04/2018 | 07:00
1
4
שלום,

בבית הספר בו אני עובדת המורים משלמים סכום של כמה מאות שקלים עבור וועד מורים. סכום זה מיועד לפעילויות השונות שנערכות למורים במהלך השנה. האם אני חייבת לשלם גם במידה ואיני לוקחת חלק בפעילויות אלה? ובכלל, האם זה חוקי לחייב מורה לשלם וועד?

תודה
לצפיה ב-'וועד מורים'
וועד מורים
25/04/2018 | 07:38
2
אין כל חוק המחייב תשלום לוועד מורים כמובן שמי שאינו משלם לא יכול ליהנות מפעילויות הוועד או רכישות שלו מכספי הגביה.
אריה
לצפיה ב-'לימודים עולם אמיתי שנה א'
לימודים עולם אמיתי שנה א
22/04/2018 | 20:25
1
23
שלום אני בן 26 מסיים שנה א באוהלו הוראה וחנג.        אני נמצא ממש בצומת בחיי ומתבלט כול חיי עסקתי בספורט מקצועי כדורסל וזה היה נראה לי אידיאלי לפני ולא בא לי ללמוד לתואר 4 שנים להשקיע ארבע שנים ובסוף לחלטר.   אני חשבתי שיש עבודה למורים לספורט ופתאום אני שומע שיש יותר היצע מביקוש ולכן מקבלים אחוזי משרה מאוד נמוכים אם בכלל...רציתי לשמוע דעה של מישהו במערכת האם ניתן לזה בפורום הזה או שאתם יודעים לאן להפנות..אני בחור צעיר עם שאיפה אמיתית לעסוק בזה ומצד שני להתפרנס בכבוד לא מדבר על להיות עשיר וכמובן של מעשרים אחוז משרה
לצפיה ב-'באמת אין ביקוש למורים לספורט'
באמת אין ביקוש למורים לספורט
24/04/2018 | 17:23
4
צר לי, אבל רוב הסיכויים (אלא אם ממש יתמזל מזלך) הם שתעבוד בחלקיות משרה במשרד החינוך, אם בכלל... 
בהצלחה
לצפיה ב-'פיטורין '
פיטורין
23/04/2018 | 19:15
1
26
שלום,
אני מתכננת להתפטר בקיץ. ממה שהבנתי, צריך להודיע למשרד החינוך *חודשיים* לפני הפיטורין? ומה קורה אם אני רוצה לעזוב בעוד חודש? האם אני יכולה להגיש התפטרות לעוד חודש קדימה? כלומר, להפסיק את עבודתי ב-23.5
תודה.
לצפיה ב-'פיטורין'
פיטורין
24/04/2018 | 08:05
15
על התפטרות ממשרד החינוך בהתאם לנוהלים יש להודיע חודשיים מראש יתכן ויקבלו את הודעתך על התפטרות מוקדמת יותר.
אריה
לצפיה ב-'פיטור מורה ממלאת מקום בהריון'
פיטור מורה ממלאת מקום בהריון
23/04/2018 | 10:15
2
25
שלום. אם התחלתי השנה לעבוד במשרד החינוך- עבדתי 3 חודשים במילויי מקום יומיים ולאחמ"כ 3.5 חודשים כממלאת מקום של חופשת לידה. כעת אני בהריון. האם יש למשרד החינוך התחייבות כלפיי להמשך עבודה?
לצפיה ב-'פיטורים'
פיטורים
23/04/2018 | 11:25
25
אם עבדת מעל 6 חודשים פיטוריך אפשריים רק באישור משרד הכלכלה.
אריה
לצפיה ב-'פיטורים'
פיטורים
23/04/2018 | 11:26
16
פיטורי עובדת גם היא זמנית שעבדה מעל 6 חודשים אפשריים לפי החוק רק באישור משרד הכלכלה.
אריה
לצפיה ב-'גמול חינוך עוז לתמורה'
גמול חינוך עוז לתמורה
23/04/2018 | 06:57
1
17
שלום רב,

קראתי בתנאי השכר של רפורמת עוז על גמול חינוך.

ברצוני לדעת מספר הבהרות לתנאי השכר:

האם גמול החינוך הוא 10% מהשכר ברוטו?

בסל שעות המשרה - מחושבים 4 שעות הוראה בגובה שכר של שעת הוראה פורטנלית ורק שעה אחת מהן היא שעת חינוך בכיתה?

לדוגמא: אם המשרה היא 20 שעות פורנטליות ועוד 4 שעות גמול חינוך אז היקף המשרה הוא 100%?

תודה

לצפיה ב-'גמול חינוך'
גמול חינוך
23/04/2018 | 08:09
9
גמול חינוך בשיעור של 10% מהמשרה מלאה ברוטו.
שעה אחת הינה שעת חינוך בכיתה והשאר כגמול , המשרה המלאה לפי 24 שעות הכוללות את שעות החינוך בעולם הישן.
אריה
לצפיה ב-'שאלה לגבי טופס 101'
שאלה לגבי טופס 101
22/04/2018 | 10:09
1
24
שלום יקרים,
הנני גימלאית חדשה.מקבלת פנסיה. (לא עובדת), האם עלי למלא טופס 101?

מודה מראש
 יום טוב
לצפיה ב-'טופס 101'
טופס 101
22/04/2018 | 15:02
22
מי שלא עובד לא צריך למלא ויכול לשלוח הצהרה על כך שאינו עובד.
אריה
לצפיה ב-'לימודי חינוך והוראה'
לימודי חינוך והוראה
22/04/2018 | 09:59
1
23
היי, ברצוני להתחיל ללמוד חינוך והוראה על מנת להיות מורה ביום מן הימים. אני לא יודעת מה להתחיל ללמוד קודם? האם לתעודת ההוראה או לתואר? אשמח לתשובה, תודה מראש.
לצפיה ב-'הלימודים במקביל'
הלימודים במקביל
22/04/2018 | 15:01
16
או בהמשך ללינודי התואר.
אריה
לצפיה ב-'שעות גיל'
שעות גיל
21/04/2018 | 18:24
3
33
אני מלמדת בתיכון (עוז לתמורה) בקרוב בת 55 ולכן השעות הפרונטאליות יורדות ל 20 (במקום 24). יש לי אפשרות לקבל עוד שעות פרונטליות כי חסרים מורים.... אבל במידה ואחליט לצמצם את השעות ל 20. האם אין פגיעה בפנסיה? הוותק שלי בסך הכל 17 בהוראה....
מורה שיצאה לפנסיה ספרה לי שהפנסיה שלה נפגעה מהשנים שעבדה משרת אם (?)
תודה
לצפיה ב-'שעות גיל'
שעות גיל
21/04/2018 | 20:31
2
24
שכרך משולם לפי משרתך באחוזים ולכן גם הפרשת הפנסיה שלך לפי משרתך.
מה שנאמר על ידי המורה אינו נכון ,הפנסיה לא נפגעה בגלל משרת האם אלא בגלל שהעדיפה לצמצם את משרתה ולא לשמור על משרה מלאה הכוללת את משרת האם.
אריה
לצפיה ב-'תודה ועוד... '
תודה ועוד...
21/04/2018 | 20:43
1
20
תודה. האם כשאני עובדת 120% משרה זה גם משפיע על הפנסיה?
(אני יודעת שיש קרן "גל" שאליה עוברים האחוזים מעל משרה) בין היתר נאמר לי "לא כדאי לך לעבוד מעל משרה, זה לא יחשב לפניסה" נשמע לי לא הגיוני.... 
לצפיה ב-'להמשך'
להמשך
22/04/2018 | 07:45
15
הפרשות בגין החלק מעל משרה הוא לקופת הגמל ולא לקרן הפנסיה.
אריה
לצפיה ב-'שאלה לאריה בלבד!'
שאלה לאריה בלבד!
18/04/2018 | 15:52
4
69
שלום אריה,
בכנס למורים לפני פרישה, שנערך בחודש שעבר, דיבר
מר בני בנימין החשב הכללי של מישרד החינוך לשעבר
וכעת הוא יועץ פרישה בהסתדרות המורים,
הוא אמר כי אין יותר אפשרות של פרישה מרצון לאחר גיל 60,
ומשרד החיוך עלול לסרב לבקשות פרישה.
האם נכון?
תודה רבה.
לצפיה ב-'לפנייתך'
לפנייתך
18/04/2018 | 16:39
3
62
איני יודע על שינויים בנוהלים
לפי אתר משרד החינוך יש אפשרות לפרישה מרצון בגיל 60
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה אריה יקר. חג עצמאות שמח'
תודה רבה אריה יקר. חג עצמאות שמח
18/04/2018 | 19:39
2
36
מעניין על סמך מה הוא אמר זאת בוודאות.
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
18/04/2018 | 20:16
1
39
לא נוכחתי במקום לו הייתי נראה שהייתי שואל.
לצפיה ב-' מישהי העירה שזה מה שכתוב בזכויותיך'
מישהי העירה שזה מה שכתוב בזכויותיך
20/04/2018 | 06:39
33
והוא אמר שיש שנוי.
לצפיה ב-'ציון מספרי'
ציון מספרי
19/04/2018 | 19:56
1
44
האם מותר לכתוב ציון מספרי על מבחן לתלמידי כתה ג?
לצפיה ב-'ציון מספרי'
ציון מספרי
19/04/2018 | 20:17
41
החל מכיתה ג' ניתן לרשום ציונים מספריים.
אריה
לצפיה ב-'שנת שבתון '
שנת שבתון
17/04/2018 | 22:29
3
36
שלום לאריה ולכל היודעים והעונים,
האם בפעם הראשונה שלוקחים חל"ת (נניח שנה שביעית לותק) המנהל יכול לסרב?
או שרק בפעם השניה מותר לו לסרב..מה נכון?

לצפיה ב-'שנת שבתון'
שנת שבתון
18/04/2018 | 07:39
2
72
מי שבסמכותו לסרב רשמית הוא המעסיק אליו מגישים את בקשת החל"ת .
אין מגבלת פעמים שניתן לסרב לבקשת חל"ת , שלא כמו בבקשת חל"ת לצורך שבתון.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה- והמעסיק הוא המנהל או משרה"ח?'
תודה רבה- והמעסיק הוא המנהל או משרה"ח?
18/04/2018 | 12:25
1
9
לצפיה ב-'המעסיק הוא מי שמשלם את שכרך כלומר משרד החינוך'
המעסיק הוא מי שמשלם את שכרך כלומר משרד החינוך
18/04/2018 | 16:34
9
לצפיה ב-'מעבר ממחוז למחוז'
מעבר ממחוז למחוז
16/04/2018 | 23:10
1
30
יש לי קביעות 18 שנה במשרד. עקב מעבר דירה רוצה לעבור למחוז אחר. אלא שפספסתי את התאריך עד סוף חודש מרץ.
מה מציע לעשות?
האם יכולה לאבד את קביעותי?
לצפיה ב-'מעבר מחוז'
מעבר מחוז
17/04/2018 | 07:33
25
במקרה של שינוי מקום מגורים ניתן להגיש בקשה בטופס ידני גם באיחור , אין הדבר מבטיח מקום עבודה במחוז החדש ובמידה ולא ימצא תהיה לך זכות לקבל חל"ת.
אריה
לצפיה ב-'שאלה לאריה או למי שיודע - דחוף!'
שאלה לאריה או למי שיודע - דחוף!
16/04/2018 | 19:49
2
63
ערב טוב,
היכן כתוב שמורים ביומם החופשי צריכים להגיע לביה"ס בימים מסוימים כמו יום הזכרון? צריכה "אסמכתא".
תודה לכל מי שעונה לי
צופית
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
16/04/2018 | 20:09
1
53
קודם כל לא כל דבר צריך להיות כתוב וחרוט באבן יש דברים שנגזרים מהגדרת תפקיד.
מי שמחוייב להשתתף באירועים מרכזיים כמו יום הזכרון הם מחנכי הכיתות גם אם מדובר ביום חופשי שלהם, נושא זה כבר עלה בבית הדין לעבודה שקבע שהדבר נגזר מתפקידם ותגמולם של המחנכים.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך המהירה!!'
תודה רבה על תשובתך המהירה!!
16/04/2018 | 20:26
16
לצפיה ב-'פרישה מוקדמת'
פרישה מוקדמת
14/04/2018 | 06:41
2
64
שלום,
האם ניתן לפרוש פרישה מוקדמת מהוראה בגיל 45 לאחר 20 שנות ותק? תודה
לצפיה ב-'פרישה מוקדמת'
פרישה מוקדמת
14/04/2018 | 08:27
1
55
ניתן לפנות לבקש פרישה מוקדמת אבל משרד החינוך לא מטפל בדרך כלל בבקשות לפרישה לפני גיל 50 .
ניתן לפרוש תוך הקפאת זכויות כאשר הפנסיה תשולם לפי התקנות , בפנסיה תקציבית מגיל 60 בצוברת מהגיל הקבוע בחוק.
אריה
לצפיה ב-'פרישה מוקדמת'
פרישה מוקדמת
16/04/2018 | 11:01
35
פרישה מוקדמת אפשר לבקש רק מגיל 50, ובדרך כלל גם לא מאשרים לפני גיל 55.
בגיל 46 כל בקשה תידחה אלא אם כן המורה פוטר. בפיטורין חייבים לאשר פרישה בהתאם לתאריך הלידה. זה היה פעם נקרא סעיף 40 , 10, כלומר גיל 40 ועשר שנות עבודה בשליש משרה לפחות. בהמשך עודכן סעיף זה והמינימו לילידי 1960 ואילך הוא 42.
מאידך פיטורין הם דבר נדיר ביותר.
פרישה מוקדמת לפני גיל 50 יכולה להיות רק דרך וועדה רפואית עם קביעת אחוזי נכות. במקרה של נכות לא חשוב מספר שנות הוותק בהוראה, או שנות הוותק הפנסיוניות.
אשר להקפאה לגיל 60. גם זה לא מדויק. אפשר להקפיא לגיל 60 רק זכויות של 20 שנה מלאות ומעלה. והשאלה אם לא חסר חודש או שניים. ויש לבדוק אם מדובר בוותק הוראה או וותק פנסיוני, שהם לא אותו דבר כמובן.
פחות מ- 20 שנה, אפשר להקפיא רק לגיל 67.
לצפיה ב-'פרישת גיל - לאריה'
פרישת גיל - לאריה
14/04/2018 | 19:44
2
64
שלום
האם עדיין ניתן להתחיל את תהליך הפרישה עכשיו? או שעבר תאריך הגשת הטפסים?
תודה
לצפיה ב-'פרישת גיל'
פרישת גיל
14/04/2018 | 19:47
1
48
אמנם המועד עבר אבל תוכלי לנסות ולבקש לפרוש.
אריה
לצפיה ב-'פרישת גיל'
פרישת גיל
16/04/2018 | 10:57
32
בפרישת גיל אין מועד. האוצר מבקש לקבל טפסים שלושה חודשים ממועד הפרישה כדי שיהיה לו מספיק זמן להערך ולשלם את הפנסיה במועד.
יחד עם זאת אפשר להודיע בכל רגע, מהרגע להרגע, על כוונה לפרוש, גם אחרי תחילת שנ"ל.
על פי חוק שירות המדינה גמלאות, כל מועד אחרי גיל 60 הוא מועד פרישה מרצון.
הבעיה היחידה שיכולה להיווצר, אם מודיעים מאוחר, היא שהפנסיה תגיע באחור קל, אך תמיד רטרואקטיבית מתאריך הפרישה.
לצפיה ב-'מה נכלל ב18 השעות?'
מה נכלל ב18 השעות?
15/04/2018 | 20:03
2
49
שלום, אשמח לדעת האם ישיבות פדגוגיות מעבר לשעות העבודה נכללות ב18 שעות, כלומר כפעילות בית ספרית?
תודה יעל
לצפיה ב-'כן.'
כן.
15/04/2018 | 22:18
12
לצפיה ב-'תיקון לגבי ישיבות'
תיקון לגבי ישיבות
16/04/2018 | 07:37
38
חבל שניתנת תשובה מטעה
ישיבות פדגוגיות אינן נכללות במסגרת 18 השעות הנוספות
אריה
לצפיה ב-'סקר למנהלי בתי ספר על יסודיים, נודה לכל מי שיכול לענות!'
סקר למנהלי בתי ספר על יסודיים, נודה לכל מי שיכול לענות!
15/04/2018 | 18:58
12
לצפיה ב-'הכרה בותק אקדמאים המוסבים להוראה'
הכרה בותק אקדמאים המוסבים להוראה
10/04/2018 | 16:41
3
50
שלום לכולם
אני בעלת תואר ראשון ושני בתחום המדעים ושוקלת הסבה להוראה. מבקשת לשאול שאלה לאקדמאים שעשו הסבה להוראה בתכנית חותם (או תכנית אחרת ולפרט): האם מכירים בותק המקצועי בעבודה הקודמת? והאם ניתן לקבל סימולציה של שכר?
למי שיכול לתת טיפים אשמח
לצפיה ב-'ותק בהוראה בגין עבודה קודמת'
ותק בהוראה בגין עבודה קודמת
11/04/2018 | 18:24
2
52
יש הרבה קריטריונים לקביעת אישורים לוותק. בעיקרון חייבים להוכיח או קשר בין העבודה, ומקצוע ההוראה, או לחילופין עבודה בהוראה או בהדרכה בפועל.
צריך לדעת איך לעשות את זה
כמובן שאפשר לקבל סימולצית שכר אבל לא בהסתדרות המורים ולא במשרד החינוך.
אפשר לנסות גם לעשות זאת לבד באמצעות מחשבונים שמופיעים בזכויותיך של הסתדרות המורים או על פי טבלאות שכר שמפרסם משרד האוצר ו/או משרד החינוך.
כל עוד אין ידע לגבי הוותק במדויק שיחושב, יהיה קשה לעשות סימולציה.
כמו כן צריך לדעת אם העבודה היא על פי עולם ישן, אופק חדש או עוז לתמורה.
אני מאוד ממליצה לברר היטב לפני שמחליטים לעשות הסבת מקצוע, כדי לא להיקלע למצב של מפח נפש.
לצפיה ב-'תודה ועוד משהו'
תודה ועוד משהו
12/04/2018 | 16:28
1
29
עירית תודה על התשובה המפורטת.
אני מבינה שהנושא מורכב ולא על רגל אחת וחשוב לי לדעת איפה אני עומדת לפני שאכנס לתהליך.. אשמח אם תוכלי להפנות אותי לגורם/קישור שבו אוכל לברר יותר לעומק.
תודה
לצפיה ב-'וותק בהוראה '
וותק בהוראה
16/04/2018 | 11:04
15
הגורמים הם גורמים כתובים שאליהם הפניתי אותך, של ארגון המורים, של הסתדרות המורים, ותקנות שירות עובדי הוראה. כל אלה מפרסמים גם טבלאות, גם הסברים בדבר נושא הוותק הקודם, וגם בנושא קריאת תלוש השכר על כל מרכיביו.
גורם אחר שאני יודעת עליו הוא רק אני כמובן. ביקור אצלי ובדיקה שלי הם כמובן בעלות כספית. בשלב הזה שאת בכלל מבררת, לא בטוח שאת רוצה להיכנס גם לעלויות כספיות.
לצפיה ב-'מסד ביטוח הראל'
מסד ביטוח הראל
12/04/2018 | 11:13
1
41
שלום ,
יורד לי בתלוש שכר משהו שנקרא "מסד ביטוח הראל"
בהראל לא יודעים במה מדובר
אודה לעזרתכם
לצפיה ב-'מסד ביטוח הראל'
מסד ביטוח הראל
12/04/2018 | 12:03
46
יש לפנות קודם כל למי שמנכה את הסכום וזה משלם השכר. צריך להתקשר למדור שכר, או לטלר גזברות, אם זה במשרד החינוך ולבדוק לאן הם מנכים.
לצפיה ב-'תורנויות'
תורנויות
09/04/2018 | 11:55
1
72
שלום,
אני עובדת בבית ספר יסודי, 38% משרה ממשרד החינוך ויתר המשרה מטעם העיריה.
האם התורנויות נקבעות על פי אחוז המשרה של משרד החינוך או על פי סך השעות הכולל שאני נמצאת בבית הספר?

תודה
לצפיה ב-'תורנויות'
תורנויות
09/04/2018 | 16:46
52
לפי סך כל משרתך
אריה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה