לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2151221,512 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'מדוע אין אנו מקבלים מתנה כמו כל המשק?'
מדוע אין אנו מקבלים מתנה כמו כל המשק?
21/09/2017 | 16:18
7
34
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
21/09/2017 | 19:28
6
48
שי ניתן על ידי המעסיק אחת לשנה באמצעות הארגון היציג שמוסיף לו מתקציבו.
השנה הסתדרות המורים נותנת בנוסף שי צנוע לראש השנה

לצפיה ב-'איזה שי? לא קיבלתי מאומה שנה טובה אריה יקר'
איזה שי? לא קיבלתי מאומה שנה טובה אריה יקר
22/09/2017 | 07:42
5
18
לצפיה ב-'שי אישי'
שי אישי
22/09/2017 | 08:50
4
46
השי נשלח לבתי ספר אם עוד לא הגיע יגיע בימים שלאחר החופשה (גננות יקבלו בדואר לביתן)
שנה טובה
אריה
לצפיה ב-'מה זה שי אישי?'
מה זה שי אישי?
22/09/2017 | 21:33
3
18
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
23/09/2017 | 19:38
2
19
שי אישי - שי שמיועד לכל אחד מהחברים אישית ולא שי משותף כשם שהיה בשנים קודמות
אריה
לצפיה ב-'לאריה. לא צריך להתביש לכתוב את האמת .'
לאריה. לא צריך להתביש לכתוב את האמת .
24/09/2017 | 08:14
1
4
השי האישי הינו תלוש של קפה ומאפה .
בדרך כלל המבצעים לקפה ומאפה בארומה או במקומות דומים שווה כ 18 ש"ח לאדם.
מי כאן צריך להתביש?
לצפיה ב-'מה ענין בושה'
מה ענין בושה
24/09/2017 | 10:20
השאלה הייתה מה זה שי אישי ולא מה יש בשי.
מעבר לכך כאילו שאני אחראי לשי.
למה צריך להתבייש בכלל
שי לחג צריך להיות מהמעסיק ולא מהארגון היציג
בשנים האחרונות נשלחו מטעם הסתדרות המורים לציון פתיחת השנה סלסלות ממתקים הסתבר שבמקרים לא מעטים הסלסלות לא הגיעו לחדרי המורים אלא שימשו לכיבוד אורחים שונים שהגיעו לבית הספר או למטרות אחרות ולכן החליטו לשנות ולתת שי אישי כדי להבטיח שהמורים יקבלו את השי.
לצפיה ב-'קביעות לאחר העסקה דרך עמותה'
קביעות לאחר העסקה דרך עמותה
23/09/2017 | 22:53
1
8
שלום,
אשמח לתשובה ממה שמבין או בעל ניסיון- עשיתי סטאז' בבי"ס של החינוך הרשמי אך בהעסקה דרך עמותה, אח"כ הייתי מורה עוד שנה שמתוכה חצי שנה הייתי מועסקת ע"י העמותה וחצי שנה ע"י משרד החינוך ועכשיו התחלתי עוד שנה ואני מועסקת במשרד החינוך. האם אוכל לקבל קביעות בסוף השנה? באתר של משרד החינוך כתוב שצריך לעבוד במוסד של החינוך הרשמי, אבל לא כתוב שצריך להיות מועסקים במשרד החינוך, ככה שנראה שלא צריכה להיות בעיה, אבל בבי"ס אומרים לי שצריך שנתיים תחת משרד החינוך.

תודה מראש על כל תשובה מושכלת.
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
24/09/2017 | 07:35
3
קביעות הינה אצל המעסיק ולא בבית ספר מסוים , מה שנאמר לך לכן נכון
אריה
לצפיה ב-'העולם הישן'
העולם הישן
23/09/2017 | 21:06
1
13
שנה טובה,

כמי שעובדת "בעולם הישן".... שאלה ברשותכם,
האם עליי להתייצב לכל הישיבות, מפגשי מורים, השתלמויות שבית הספר החליט עליהם?
כל זאת ללא כל תמורה?
הסיבה שאיני משתייכת לרפורמה - אינה מתוך רצוני האישי.
תודה
לצפיה ב-'העולם הישן'
העולם הישן
24/09/2017 | 07:33
2
השתלמויות אינן חובה
ישיבות המועצה הפדגוגית הן חובה כפי שהיה מקובל עד פעמיים בחודש.
אין בעולם הישן תגמול דמוי השעות הנוספות באופק חדש.
אריה
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:15
18

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'הודעה מהסתדרות המורים'
הודעה מהסתדרות המורים
18/09/2017 | 16:09
4
112
קבלנו היום הודעה הזויה ממנכלית הסתדרות המורים:"אבקש להודיעכם כי אין לבקש מעובדי הוראה הכנת תוכניות שבועיות.אבקש לכבד הנחיה זו!"הסימן קריאה במקור.
אולי במקום לשלוח את ההודעה למורים תואיל הגברת לדון על כך עם משרד החינוך?הבדיחה על חשבוננו?האם חושבת הגברת שבעקבות הודעה זו נפסיק לכתוב תוכניות שבועיות?אולי כדאי שתדאג לכך שמשרד החינוך לא ידרוש תוכניות?התבלבלה הגברת..היא לא המעסיקה שלנו....שתכריח את משרד החינוך לבטל את הכנת התוכנות ושלא תבקש להציבנו כבשר תותחים מול המנהלים.הזוי.
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
18/09/2017 | 16:34
3
87
ההנחייה יצאה למנהלים והיא אינה חדשה אלא ריענון להנחייה קודמת והגדרת תפקיד המורה כפי שמפורטת בתקנון שירות עובדי הוראה :
"המורה יתכנן תכנון כולל את עבודתו למשך שנה שלמה, בהתחשב עם חלוקת שנת הלימודים לשלישים, וירשום את פרטי התכנון בראשית כל שליש.  לא הספיק המורה לעבור על כל החומר שתִכנן לשליש, יציין את הסיבה לכך בסוף השליש וירשום את ההספק."
בכל מקום שמתעוררת בעיה יש לערב את יו"ר הסניף המקומי
אריה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/09/2017 | 16:45
2
59
תודה על ההבהרה.ומה עושה הסתדרות המורים כדי שהנחיה זו תקויים?מבקשת מהמורים שיילחמו?  די...אולי שההסתדרות תלחם למעננו?בשביל מה היא קיימת?לרענן נהלים?
לצפיה ב-'צודקת הגברת בן דוד שזו הטלת עבודה נוספת על המורים '
צודקת הגברת בן דוד שזו הטלת עבודה נוספת על המורים
18/09/2017 | 22:29
1
54
 אך במקום להגיד למורים שאין לבצע ,צריכה המזכלית  להודיע במכתב למשרד החינוך שהכנת תכנית שבועית הינה דרישת עבודה מעבר לשעות המשרה ושוויהXXX  שקלים לתכנית ,והיא קוראת למשרד החינוך להסדיר את העניין ולהכניסו להסכם השכר.
והיה אם משרד החינוך יתעלם ,תודיע חד צדדית למשרד החינוך שמחיר כל תכנית שמורה יכתוב היא 2 שעות עבודה ועד סוף השנה  תוגש תביעה לבית הדין לעבודה על פי תעריף זה .ובהחלט יש מצב שהתביעה תהיה על כ מליון שעות עבודה וגם יותר .
אפשר להיות בטוח שמשרד החינוך עצמו יוציא הוראה שאין לכתוב תוכנית שבועית .
לצפיה ב-'הכתובת הנכונה'
הכתובת הנכונה
19/09/2017 | 08:00
42
הכתובת הנכונה להצעותיכם אינה פורום זה אלא ישירות ללשכת המזכלית בפקס 036922955 או במייל lishka@itu1.com
אריה
לצפיה ב-'שלום לכולם אשמח לייעוץ וחוות דעת...'
שלום לכולם אשמח לייעוץ וחוות דעת...
18/09/2017 | 16:16
1
92
אני מורה מתחילה (וכבר מציינת שלא בטוח שמדובר במקצוע חיי..), בכל זאת, נכנסתי השנה לבי"ס יסודי עם כיתות מאוד קשות, אני מורה לאנגלית, לא מחנכת וקיבלתי את הכיתות הגבוהות ד', ה', ו'. מסתבר שהמקצוע הזה לא פופולארי במיוחד והרבה תלמידים אומרים לי "אני לא יודע אנגלית" ופשוט לא עובדים והם באמת לא יודעים, ובגלל זה מרשים לעצמם להפריע בכיתה ולהשתולל עם עוד כאלה שלא יודעים...וככה אני נשארת בסופו של דבר רק עם אלה שיודעים (שגם הם נגררים לפעמים) והשיעור עובר בצורה מאוד לא נעימה ויש מעט מאוד למידה.
העניין האחר הוא זה שאני לא בטוחה כמה אני "מחזיקה" אותם-מצד אחד אני מציבה גבולות, מצד שני, כשנעשה ממש קשה והם מתחצפים, אני לא אוהבת להתחיל באיומים של "אני אתקשר להורים וכו'..."  זה לא אני ואני מרגישה שזה יוצר וייב מאוד שלילי בין התלמיד למורה... (אני כן כותבת על הלוח מי עובד יפה למשל ומשתמשת בשיטה של צבירת נקודות אבל זה לא עובד על כולם) ואם זה לא מספיק, אני לא מרגישה שהם כ"כ אוהבים אותי וזה ממש לא נעים....

לצפיה ב-'הי'
הי
18/09/2017 | 20:34
47
אני אומנם לא מורה לאנגלית , אך אנסה קצת לחזק ואולי נוספים כאן יוכלו לעזור, לרוב השנה הראשונה לא פשוטה, אני תכננתי לעזוב אחרי השנה הראשונה לבסוף מכל מיני סיבות עברתי בי"ס וזכיתי לתמיכה טובה מהצוות,את צריכה גם מישהו מהצוות עדיף קולגה שמלמדת אנגלית, שתתן לך קצת עיצות ותמיכה בניווט כיתה, איך לחזק ולהוביל ללמידה, איך ליצור עיניין גם אצל הפחות מעוניינים- אנגלית נראה לי מקצוע מקסים, בטח יש אפשרות לשלב סרטונים ואמצעי המחשה יפים. בקיצור לא להתבייש לפנות למישהו שאת מרגישה איתו נוח מהצוות. בהצלחה
לצפיה ב-'שאלה לאריה'
שאלה לאריה
17/09/2017 | 17:33
3
75
אני עובדת שלושה ימים בבית הספר חצי משרה.
ישיבות מורים הן אחה"צ לאחר סיום הלמודים והן מתקיימות ביום שאיני עובדת בו.
המנהל החליט שעלי להגיע אליהן "כי את חלק מהצוות".
אמרתי לו שעד כמה שידוע לי ישיבות מורים צריכות להיות בשהייה ואני חייבת רק בישיבות פרט.
אז הוא אמר שכל הישיבות הן ישיבות פרט כי מדברים על כתות.
השאלה שלי היא האם באמת מנהל יכול להגדיר ישיבות בתחילת שנה כישיבת פרט והאם הוא יכול לחייב אותי להגיע אליהן? כמה ישיבות פרט על כל כתה יש במחצית?!
לצפיה ב-'ישיבות'
ישיבות
17/09/2017 | 18:49
2
59
ישיבות צריכות להתקיים במסגרת שתי שעות השהייה שלרשות המנהל ולא ניתן לחייבך להגיע לישיבות אחר הצהרים ובימים שאינך עובדת בהם.
אריה
לצפיה ב-'תודה. ומה לגבי ישיבות פדגוגיות/פרט?'
תודה. ומה לגבי ישיבות פדגוגיות/פרט?
17/09/2017 | 19:23
1
27
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
17/09/2017 | 19:53
45
ישיבות פדגוגיות כפי שצויין במסגרת שעות השהייה
לצפיה ב-'שאלה לאריה'
שאלה לאריה
14/09/2017 | 22:43
3
98
שלום,
אני מלמדת בבית ספר שש שנתי. אני באופק חדש אך לא הצטרפתי לעוז לתמורה בגלל שאני בת 60.
במערכת שלי יש 4 חלונות ופעמיים בשבוע אני מתחילה בשעה תשע.
האם זה חוקי?
מיה
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
15/09/2017 | 07:54
2
73
בעבודה במתכונת העולם הישן ניתן לשלב במשרה מלאה עד שלושה חלונות או שני חלונות ודלת (יחסי להיקף המשרה) כך שלפי הנתונים שציינת מה שנקבע לך אינו חוקי.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/09/2017 | 19:29
10
לצפיה ב-'חלונות ודלתות'
חלונות ודלתות
18/09/2017 | 17:52
25
חלונות צריכים להיות שעות השהיה. אין חלונות למי שעובד במתכונת של רפורמה. כל הפעילות צריכה להיות במסגרת של שעות שהיה. קרי ישיבות צוות, הכנת חומרים וכו'. אין מקום להוסיף בנוסף חלונות.
אשר לדלתות, יש לזכור שזו המצאה של הסתדרות המורים ואיננה מעוגנת בשום מקום. ניתן לזמן מורה להתחיל יום עבודה בכל שעה במהלך היום ואי אפשר לקרוא לזה דלת. זה לא היה אף פעם כאמור, זו המצאה שהשתמשו בה.

לצפיה ב-'מענק יובל'
מענק יובל
13/09/2017 | 18:16
2
92
שלום,
בתלוש החודש הקרוב שישולם באוקטובר  אהיה 22  שנות וותק  +  3  צה"ל,האם בסוף השנה אהיה זכאי למענק יובל?
מנגואית
לצפיה ב-'מענק יובל'
מענק יובל
13/09/2017 | 19:18
1
75
רק בעוד שנה בהשלמת סך הכל 25 שנות וותק.
אריה
לצפיה ב-'מענק יובל'
מענק יובל
18/09/2017 | 17:56
27
אם הוותק הצה"לי הוא של גבר ששרת שירות סדיר של שלש שנים הרי שבתום השנה תהיה זכאי ל- מענק יובל.
מכל מקום מדוע אתה כותב בתלוש אוקטובר, אתה מתכוון ודאי לתלוש ספטמבר שישולם באוקטובר. הוותק הרי עולה בחודש ספטמבר.
כמובן שהזכאות שלך מותנית בזה שהוותק שלך הוא וותק הוראה בפועל ולא וותק שהוכר ממקומות עבודה שאינם הוראה. כמו כן כמובן שזה מותנה גם בזה שהוותק הוא כולו ממדינת ישראל. יש מקומות עבודה נוספים כמו עבודה במשרדי ממשלה אחרים בארץ שכן מוכרים למענק יובל. יש לבדוק בדייקנות את הזכאות.

לצפיה ב-'שאלה חשובה לאריה על רקע הודעת פסגה '
שאלה חשובה לאריה על רקע הודעת פסגה
11/09/2017 | 09:34
7
140
להלן הודעה של פסגה בעניין זכאות לעלות בדרגה .

מרכז פסג``ה פתח-תקוה
עובדי הוראה יקרים,
לאחרונה יצאו הנחיות חדשות במשרד החינוך בדבר פיתוח מקצועי וגמולים לדרגות הגבוהות.
על פי ההנחיות החדשות, החל מתשע"ח
המעבר מדרגה לדרגה  בדרגות הגבוהות (7-9) דורש 210 שעות פיתוח מקצועי במהלך של  4 שנים (פז"מ).
הקורסים המוכרים לפיתוח מקצועי בדרגות הגבוהות הם כל אחד מהקורסים המוצעים לכל הדרגות (בהיקף של 30 שעות , 60 שעות).
אין חובה ללמוד בקורסים ייעודיים 7-9 (מורה יוזם, מורה חוקר, מורה חונך). קורסים אלה פתוחים לכלל עובדי ההוראה בדרגות 3-9 לבחירה.
חלה חובה ללמוד מינימום של 30 שעות בשנה על מנת שהשנה תיחשב במניין הפז"מ.
מורים שהחלו ללמוד בקורס לדרגות 7-9 בשנה"ל תשע"ז יכולים לבחור להשלים את הלמידה גם בשנת תשע"ח (75 שעות) או לבחור קורסים אחרים מתוך הקורסים המוצעים בפסג"ה.
הינכם מוזמנים להירשם לכל אחד מהקורסים המוצעים בפסג"ה.
אנו מאחלים לכם בהצלחה.
בברכת שנה טובה,
צוות פסג"ה פתח תקוה 

שאלתי לאריה כדלהלן :הרי כבר כמה שנים טובות מותר למורים לצבור שעות ההשתלמות שלהם כמעט בצורה חופשית ובלבד שבמחזור של 3 שנות הצבירה לדרגה ישתלמו את מספר השעות הנדרשות .
הכיצד משנים את הכללים ורוצים לא לספור שנים מהעבר שלא השתלמו בהן כשנות וותק ,על אף שההשתלמות בשנים האחרות היתה לעיתים כפולה בשעותיה?
אגב בדרך כלל כשמורים השתלמו מעבר ל 60  "שעות הנורמה " זה בא כדרישה מכיוון הנהלת בית הספר בדרך כלל בגלל צורך מידי בהכנסת רפורמה או שינוי  בשיטת הלימוד .
מצפה לתשובה בדוקה ומקצועית .
תודתי מראש .

לצפיה ב-'איפה מצאת את המידע הזה?'
איפה מצאת את המידע הזה?
11/09/2017 | 19:20
53

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
11/09/2017 | 19:37
5
80
שאלות בנושאי אופק חדש וההסכמים האחרונים יש להפנות למינהלת אופק חדש, המינהלת היא הגוף האמון על כל הנושאים וממליץ לא להסתמך על שום גורם אחר שאינו קשור למינהלת.
אריה
לצפיה ב-'למה לא מוציאים משהו רשום לפני שמחייבים את המורים'
למה לא מוציאים משהו רשום לפני שמחייבים את המורים
11/09/2017 | 19:52
53
להירשם לשלל השתלמויות מיותרות?

במקרה שלי 75 שעות אקדמאיות של שנה ב', כי הבנתי שאני חייבת לסיים את המסלול של שנתיים רצופות (ואם הבנתי נכון מקריאה, החובה של שנתיים רצופות של 60, 60 עדיין נשארת, אז אולי עדיף לי לסיים את המסלול שהתחלתי),
ועוד 120 שעות חובה בתמורה לקבלת אייפד, מתחלק על שני קורסים של שלושים בכל שנה, בשנתיים הקרובות.
גם ככה יש לי עודף לימודים משנים קודמות.

ממש עומס מרגיז.

לצפיה ב-'לאריה .מנהלת אופק חדש ,זה מטעם המעסיק או ההסתדרות?'
לאריה .מנהלת אופק חדש ,זה מטעם המעסיק או ההסתדרות?
13/09/2017 | 09:40
3
24
אם משרד החינוך משנה תנאים ,ניתן להניח שזה בהסכם עם הסתדרות המורים .
הכיצד ענינים כבדים כגון הקריטריונים לעליה בדרגה שמשמעותם לעיתים 10 אלפי ש"ח לשנה עכוב ,אינם מובאים לידיעת כל המורים בזמן אמת?
לצפיה ב-'להלן התנאים לעליה בדרגה על פי אתר הסתדרות המורים'
להלן התנאים לעליה בדרגה על פי אתר הסתדרות המורים
13/09/2017 | 09:45
40
התנאים לקידום לדרגות 4 - 6 (מורים אקדמאים)
התנאים לקידום לדרגות 4 – 6 הם: השלמת פז"ן (פרק זמן נדרש) של 36 חודשים ו-180 שעות לפיתוח מקצועי.
התנאים לקידום בחצי דרגה (למורים אשר שובצו בדרגות ביניים) הם: השלמת פז"ן של 18 חודשים ו-90 שעות לפיתוח מקצועי.
התנאים לקידום לדרגות 7 - 9 (מורים אקדמאים)
התנאים לקידום לדרגות 7 – 9 הם: השלמת פז"ן (פרק זמן נדרש) של 48 חודשים, 210 שעות לפיתוח מקצועי לפי המתווה לדרגות הגבוהות (שני קורסים של 75 שעות במוסד אקדמי ו- 60 שעות מתוך המתווה לדרגות 2 – 6 ) והערכה מעצבת – הערכה פדגוגית שתוצאותיה לא ישפיעו על הקידום בדרגה.
התנאים לקידום בחצי דרגה למורה שנמצא בדרגת ביניים ( 6.5, 7.5, 8.5) הם: השלמת פז"ן של 24 חודשים , קורס של 75 שעות במוסד אקדמי ועוד קורס של 30 שעות מתוך המתווה לדרגות 2 – 6 והערכה מעצבת – הערכה פדגוגית שתוצאותיה לא ישפיעו על הקידום בדרגה.
עובד הוראה , היוצא לשני חצאי שבתון, יכול ללמוד בשני חצאי השבתון 210 שעות בקורסים מכל המסלולים - לדרגות 2 – 6 ולדרגות 7 – 9.
עובד הוראה, היוצא לשבתון מלא יכול ללמוד 210 שעות בקורסים מכל המסלולים - לדרגות 2 – 6 ולדרגות 7 – 9.
לצפיה ב-'להלן התנאים לעליה בדרגה על פי הסתדרות המורים'
להלן התנאים לעליה בדרגה על פי הסתדרות המורים
13/09/2017 | 09:54
39
התנאים לקידום לדרגות 4 - 6 (מורים אקדמאים)
התנאים לקידום לדרגות 4 – 6 הם: השלמת פז"ן (פרק זמן נדרש) של 36 חודשים ו-180 שעות לפיתוח מקצועי.
התנאים לקידום בחצי דרגה (למורים אשר שובצו בדרגות ביניים) הם: השלמת פז"ן של 18 חודשים ו-90 שעות לפיתוח מקצועי.
התנאים לקידום לדרגות 7 - 9 (מורים אקדמאים)
התנאים לקידום לדרגות 7 – 9 הם: השלמת פז"ן (פרק זמן נדרש) של 48 חודשים, 210 שעות לפיתוח מקצועי לפי המתווה לדרגות הגבוהות (שני קורסים של 75 שעות במוסד אקדמי ו- 60 שעות מתוך המתווה לדרגות 2 – 6 ) והערכה מעצבת – הערכה פדגוגית שתוצאותיה לא ישפיעו על הקידום בדרגה.
התנאים לקידום בחצי דרגה למורה שנמצא בדרגת ביניים ( 6.5, 7.5, 8.5) הם: השלמת פז"ן של 24 חודשים , קורס של 75 שעות במוסד אקדמי ועוד קורס של 30 שעות מתוך המתווה לדרגות 2 – 6 והערכה מעצבת – הערכה פדגוגית שתוצאותיה לא ישפיעו על הקידום בדרגה.
עובד הוראה , היוצא לשני חצאי שבתון, יכול ללמוד בשני חצאי השבתון 210 שעות בקורסים מכל המסלולים - לדרגות 2 – 6 ולדרגות 7 – 9.
עובד הוראה, היוצא לשבתון מלא יכול ללמוד 210 שעות בקורסים מכל המסלולים - לדרגות 2 – 6 ולדרגות 7 – 9.

שימו לב שמי שדוחה את ההשתלמויות שלו לשבתון יכול ללמוד את כל מכסת השעות 210 שעות באותה שנה ואז מובן שזה במקום 70 שעות בכל שנה .
מסקנה :בהחלט יש מורים שמכסת ההשתלמות שלהם מסתימת בשנת שבתון והשנים האחרות ללא השתלמויות לחלוטין.
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
13/09/2017 | 14:44
50
הכתובת לשאלתך היא לשכת המזכלי"ת , איני מעורה בהסכמים אלו.
אריה
לצפיה ב-'שוקל עתיד מקצועי כמורה, זקוק לעצה'
שוקל עתיד מקצועי כמורה, זקוק לעצה
13/09/2017 | 13:38
1
72
שלום רב לחברי הפורום
בימים אלו אני שוקל הסבת מקצוע להוראה מתוך רצון לחוש סיפוק עמוק מהקריירה שלי, למרות הקשיים הידועים של מקצוע זה.

יש לי שתי שאלות שהייתי שמח לשאול את חברי הקבוצה
1. סיימתי לפני מספר שנים תואר במדעי החברה. האם תואר כזה יאפשר לי לקבל תעודת הוראה לתיכונים אך ורק במקצועות אזרחות, פסיכולוגיה וסוציולוגיה? או שאוכל גם לעשות השלמה ולקבל תעודת הוראה גם למקצוע ההיסטוריה?
2. בשל בעיה משפחתית אני חייב להישאר בביתי בלילות. האם מורים מקצועיים מחויבים לצאת לטיולים השנתיים?

תודה לעונים
לצפיה ב-'מישהו יכול לסייע עם תשובה? תודה'
מישהו יכול לסייע עם תשובה? תודה
16/09/2017 | 21:10
13
לצפיה ב-'שעות פרטניות'
שעות פרטניות
12/09/2017 | 14:15
1
76
האם בעוז לתמורה אפשר לתת שעות פרטניות במקום שעת תקן? מדובר על 4 תלמידים כולל הגשה לבגרות                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    
לצפיה ב-'שעות פרטניות'
שעות פרטניות
13/09/2017 | 08:09
47
שעות פרטניות הן חלק מהמשרה כשעות תקן לכל דבר.
אריה
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:57
4

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'חישוב גמול בגרות'
חישוב גמול בגרות
10/09/2017 | 21:21
2
38
שלום רב, מפנה את השאלה לעירית זהבי.

אני מורה למתמטיקה בבית ספר ללקויות למידה שלא נחשב חינוך מיוחד , מעוניינת לחשב כמה מגיע לי שעות גמול בגרות עבור שנת לימודים הנוכחית .
בשנה עובדת 14 שעות פרונטליות לפי:
שאלון 801 - 3 יחידות- בגרות פנימית - 6 תלמידים בכיתה- 4 ש"ש.
שאלון 802 - 3 יחידות- בגרות חיצונית- 6 תלמידים בכיתה - 5 ש"ש
שאלון 803- 3 יחידות- בגרות חיצונית - 6 תלמידים בכיתה - 5 ש"ש
מהי נוסחה לחישוב גמול הבגרות? וגמול אחוזי?
-לפי יומן של ארגון המורים חישבתי שמגיע לי 1 ש"ש כגמול בגרות, אך בבית ספר חישבו כ-0.36 ש"ש דרך מערכת ממוחשבת, לאחר שיחה עם מנהלת התברר שהיא מחשבת דרך תוכנה בלבד ושהיו טעיות ועם השלמת הטעיות סה"כ גמול הבגרות 0.62 -שגם לא נכון כי את השאלון 801 הכניסו כשאלון 803 (במערכת  של מנהלת אין אפשרות להכניס שאלון 801) תדפיס של חישוב דרך מערכת מעלה בקובץ וורד) ).
ניסיתי לברר מול ארגון המורים, לצערי, כבר חודשיים וחצי שלא יכולה לקבל תשובה לשאלה זאת מהם, בסניף שלי הם לא יודעים ומנסים לברר בעצמם.
בכבוד רב,
יבגניה
לצפיה ב-'גמול הכנה לבגרות '
גמול הכנה לבגרות
11/09/2017 | 09:58
33
בקובץ המצורף יש כל החומר חדש וישן לגבי גמול הכנה לבגרות ששמור אצלי במחשב. אני חושבת שכל אחד יכול לחשב לבד את הגמול המגיע לו על פי קובץ זה.
יש לזכור מי שלא מוגדר כחינוך מיוחד, דהיינו לא עבר וועדת השמה, איננו נחשב לחינוך מיוחד. על כן אין כל הבדל בתשלום השכר.
יש לזכור לגבי גמול הכנה לבגרות צריך לחשב בנפרד את השעות, שהן שעות הכנה לבגרות, ושהן שעות שמורה צריך להימצא בבית הספר, אם מדובר בעוז לתמורה שלא כמו בעולם הישן ששעות אלה לא חייבו שהיה בבית הספר. בנוסף יש תוספת של 2% לכל שאלון. אם שאלון מופרד למספר שאלונים מקבלים את התוספת של 2% רק פעם אחות.
לצפיה ב-'חלקיות גמול בגרות'
חלקיות גמול בגרות
11/09/2017 | 11:28
22
כאשר הקבוצה מונה פחות מ-10 תלמידים, לא משולם הגמול במלואו.
אם בקבוצה 6-9 תלמידים (כמו במקרה שלך) משלמים 50% מהגמול.

לכן, במקום לקבל סה"כ 2 ש"ש + 6%, את צריכה לקבל 1 ש"ש + 3%.

לא ברור לי כיצד הגיעו למספרים המוזרים שציינת. 
האם בקבוצות הלימוד הללו יש מורה נוספת למתמטיקה מלבדך? (אם כן, הגמול מתחלק בין שתיכן באופן יחסי).
לצפיה ב-'הוראת חינוך גופני'
הוראת חינוך גופני
07/09/2017 | 18:25
4
62
אפשר לקבל קצת הסבר על המסלול לתעודת הוראה בחינוך גופני?

האם זה מצריך תואר או רק קורס ותעודת הוראה?
כמה זה בערך זה אמור לקחת?
הוראת חינוך גופני
10/09/2017 | 19:11
20
לימודי חינוך גופני - לימודים אקדמיים 4 שנים.
כולל תעודת הוראה.
הוראת חינוך גופני
11/09/2017 | 10:55
2
27
כל הוראה בבי"ס מחייבת תואר ראשון בחינוך בתוספת לתעודת הוראה.
קורס לא מספיק לשום דבר במערכת החינוך.
לימודים לקראת תואר לוקחים ארבע שנים.
בשנת הסטג' ניתן לעבוד בהוראה.
לצפיה ב-'תודה , ועוד שאלה'
תודה , ועוד שאלה
11/09/2017 | 18:10
1
21
האם הוצאת התואר ובכלל הלימודים יכולים להיעשות בשעות הערב?
האם יש מכללות/אוניברסטיאות שאפשר ללמוד רק בשעות הערב
לצפיה ב-'לימודים בשעות הערב'
לימודים בשעות הערב
11/09/2017 | 18:26
28
למיטב ידיעתי לא. בכל מכללה יש גם שיעורים המתקיימים אחר הצהריים ובערב אבל אי אפשר לבנות על זה
לצפיה ב-'גמול פיצול '
גמול פיצול
06/09/2017 | 20:08
5
64
גמול פיצול... 
אני מלמדת בתיכון שייכת לעוז לתמורה. מלמדת 12 קבוצות לימוד. כל קבוצה שעתיים. 
1. יש כיתה שאותה אני מלמדת שני מקצועות שונים. 
2. יש שתי כיתות אם של 40 תלמידים שמפוצלת לשתי קבוצות (סהכ 4 קבוצות)  מפני שאני מלמדת מקצוע טכנולוגי  בחדר מחשב ויש צורך לחלק לשתי קבוצות של 20. (כל קבוצה שעתיים, בימים שונים) 
 האם אני זכאית לגמול פיצול? 
האם עוד קיים כזה בעוז לתמורה? 
מה הקריטריונים? 
תודה

לצפיה ב-'גמול פיצול'
גמול פיצול
07/09/2017 | 06:30
4
34
הזכאות לגמול פיצול היא בתנאים הבאים:
מורים בהיקף משרה מ- 79% ועד 95% המלמדים ב– 5 כיתות, זכאים לגמול פיצול בשיעור של 3%.
מורים המלמדים ב- 6-7 כיתות, בהיקף של עד משרה אחת, זכאים לגמול פיצול בשיעור של 5% .
מורים המלמדים ב- 8-10 כיתות בהיקף של עד משרה אחת, זכאים לגמול פיצול בשיעור של 6%.
מורים המלמדים ב- 11 כיתות ומעלה בהיקף של עד משרה אחת, זכאים לגמול פיצול בשיעור של 7%.
מורים אשר משרתם מפוצלת ב- 3 מוסדות ויותר אצל אותו מעביד, זכאים לגמול פיצול בשיעור של 5%.
מורים המלמדים שפת אם ושפה זרה ב- 4 כיתות ויותר, זכאים לגמול פיצול בשיעור של 5%.
על המורה לעבוד לפחות שליש משרה.
לצפיה ב-'תודה. מה לגבי כיתה מחולקת? '
תודה. מה לגבי כיתה מחולקת?
07/09/2017 | 06:55
3
24
וכיתה שלומדת שני מקצועות שונים? 
תודה
לצפיה ב-'גמול פיצול'
גמול פיצול
11/09/2017 | 10:57
2
36
גמול פיצול ניתן למספר הקבוצות שמלמדים. כיתה שמלמדים אותה יותר ממקצוע אחד, היא עדיין כיתה אחת לצורך החישוב
לצפיה ב-'וכיתת אם מפוצלת?'
וכיתת אם מפוצלת?
14/09/2017 | 14:43
1
6
כיתה של 40 תלמידים מפוצלת לשתי קבוצות לימוד. - גם נחשב לקבוצה אחת?
לצפיה ב-'כיתה מפוצלת'
כיתה מפוצלת
18/09/2017 | 18:04
5
כיתה מפוצלת לשתי קבוצות, היא שתי כיתות. המורה נכנס לכל קבוצה בנפרד ולכן עבורו כל קבוצת לימוד היא כיתה. אותו דין יש לקבוצת לימוד שהיא הקבצה כמו הקבצה של חמש יחידות מתמטיקה או אנגלית. אל הקבוצה מתקבצים תלמידים מכמה כיתות אבל עבור המורה זו כיתה אחת.
לצפיה ב-'שאלה לגבי כתיבה וקריאה'
שאלה לגבי כתיבה וקריאה
05/09/2017 | 16:01
1
58
רציתי לשאול האם ומתי מומלץ להתחיל ללמד  הילד לקרוא ולכתוב? והאם מניסיונכם נתקלתם בהורים שמלמדים את הילדים לקרוא ולכתוב לבד?
אני שואלת בגלל שאני לא יודעת מה מצופה כיום מהורה מהבחינה הזו.
לצפיה ב-'לימוד קריאה וכתיבה'
לימוד קריאה וכתיבה
06/09/2017 | 09:48
37
כמורה המלמדת קריאה וכתיבה אמליץ לך לא ללמד את ילדייך קריאה וכתיבה לפני כיתה א אלא אם כן את יודעת לעשות זאת. עדיף שתהיה לילד מוכנות טובה ללמוד הקריאה והכתיבה כמו הכרת האותיות, חריזה, באיזה צליל מתחילה המילה באיזה צליל היא הסתיימת. זו מוכנות שעושים בגן.
ילד בשל (מבחינת הגיל) ומגיע עם מוכנות טובה לכיתה א יצליח לרכוש קריאה וכתיבה.
בתחילת השנה המורה מקדישה זמן להוראת הקריאה ופחות זמן לילד שכבר קורא כך שילד שקורא כבר מרגיש שיעמום וחבל.
לצפיה ב-'רעיון מעשי ופשוט, שווה לנסות'
רעיון מעשי ופשוט, שווה לנסות
05/09/2017 | 19:14
91

קישור לפעילות מיוחדת שקיימתי עם תלמידי בשנה שעברה, כולל תגובותיהם המרגשות.
מתאים לגילאי חטיבה ותיכון, רלוונטי למורי כל המקצועות.
קישור - סמארטפונים כברירת המחדל שלנו
---
מצורפים שני קבצים:
1. "המשימה הפשוטה ביותר - שקפים" (מצגת שבעזרתה ניתן להנחות את הפעילות)
2. "המשימה הפשוטה ביותר - סיכום" (דף סיכום/כרטיסיה לחלוקה בכיתה)
---
מתוך התגובות -
"היו כמה פעמים במהלך השבוע, שבהן פתחתי את הפלאפון, התמונה הופיעה מולי, הצלחתי לעצור לרגע, להתלבט, ולכבות אותו. הרגשתי דווקא הקלה."
"במפגשים עם חברות, אנחנו בדרך כלל נסחפות לתוך הפלאפונים. הצלחתי מדי פעם לא להיסחף, חברותי שמו לב לכך ועזבו גם הן את הפלאפונים. התפתחה בינינו שיחה..."

לצפיה ב-'מנהלת עוז לתמורה'
מנהלת עוז לתמורה
05/09/2017 | 16:33
52
שלום רב
האם מישהו יודע כיצד ניתן להגיע למנהלת עוז לתמורה?
אני מנסה להשיג אותם מתחילת השנה במספר 1-800-800-424 כל יום מהבוקר עד 19:00 ואין קול ואין עונה.
כמו כן אצל מי אפשר להגיש תלונה נגדם על אי מתן שירות?

לצפיה ב-'דרגת שכר לאחר פרישה'
דרגת שכר לאחר פרישה
04/09/2017 | 22:12
2
92
שלום אריה,
פרשתי לפני שנתיים ואני מעוניינת לעבוד החלקיות משרה בביה"ס .
מה תהיה דרגת השכר שלי? הוותק ייחשב? או האם כשל מורה מתחילה ?
תודה רבה
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
05/09/2017 | 08:20
1
68
אם עבודתך תהיה בשעות תקן הרי שהעסקתך צריכה להיות לפי דרגתך וויתקך ערב הפרישה.
אריה
לצפיה ב-'דרגת שכר לאחר פרישה '
דרגת שכר לאחר פרישה
11/09/2017 | 10:59
27
יש להקפיד ולוודא שהתשלום הוא לפי תקן. בשכר שעתי ניתן לשלם לפנסיונר שכר התחלתי ללא התחשבות בדרגה וותק וגמולים.
יש לזכור ניתן להתקדם בשכר, בדרגה, בוותק ובגמולים גם לאחר פרישה. הפנסיה איננה מתעדכנת אבל השכר כן

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה