לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2126621,266 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'רכיבי שכר לפנסיה'
רכיבי שכר לפנסיה
24/08/2017 | 13:16
1
האם אלו רכיבי שכר לפנסיה?
ת. שקלית אחידה 2016
 ת. שמירת שכר 9-7 
תודה

לצפיה ב-'שהות ופרטני בשני בתי ספר'
שהות ופרטני בשני בתי ספר
23/08/2017 | 22:09
2
11
שלום,
כאשר עובדים בשני בתי-ספר, בכל אחד חצי משרה, כיצד מחלקים את השהות והפרטני ? יש 5 שהות ו-5 פרטני, איך זה מתחלק בין בתי הספר ?
האם המנהל יכול להחליט מה המורה תלמד בשעה הפרטנית ?
(ניתן להחליט כי מורה לאומנות תלמד בפרטני עברית ?)
תודה,
לצפיה ב-'שהות ופרטני'
שהות ופרטני
24/08/2017 | 07:39
1
8
חלוקת השעות מפורטת בלחצן זכויותיך שבאתר הסתדרות המורים וכן ביומן המורה.
ההחלטה לגבי הפרטניות הינה של מנהל בית הספר בשיתוף המורה.
אריה
לצפיה ב-'שעה תשיעית'
שעה תשיעית
24/08/2017 | 09:28
1
שלום,

1. לא מצאתי תשובה לשאלתי הנ"ל (כיצד מתחלקות שעות השהות והפרטני בין שני בתי-ספר ?)
2. בבית ספר אחד אעבוד 17 שעות ביומיים, האם ניתן לשבץ מורה
לשעה תשיעית ?

תודה,
לצפיה ב-'שעות גיל'
שעות גיל
21/08/2017 | 19:14
3
43
שלום,
לאחר הורדת 4 שעות גיל (גיל 55) ממשרה מלאה, מה יהיה סך השעות הפאונטליות, הפרטניות והשהייה? 
לצפיה ב-'שעות גיל '
שעות גיל
21/08/2017 | 19:51
2
34
ביסודי (לא אם) 23+4+5  בחט"ב 20+3+9
אריה
לצפיה ב-'שעות גיל'
שעות גיל
23/08/2017 | 18:45
1
9
מה הרכב המישרה של סגנית ראשונה אחרי גיל 55? לא מישרת אם
תודה
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
23/08/2017 | 20:04
10
אין שינוי ביחס למבנה בגיל 50
אריה
לצפיה ב-'תחילת השנה זה זמן טוב לשינוי באופן ההתייחסות לשיעורי בית...'
תחילת השנה זה זמן טוב לשינוי באופן ההתייחסות לשיעורי בית...
23/08/2017 | 17:21
22
מוזמנים/מוזמנות להציג את החלופה לתלמידיכם, מתאים לכל הגילאים.

לצפיה ב-'שאלת אורחת'
שאלת אורחת
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2017 | 21:42
1
45
אני בעוז לתמורה. לא מחנכת.
האם כבר אין גמול הכשרות למורים שאינם מחנכים?

לצפיה ב-'לאורחת'
לאורחת
23/08/2017 | 08:26
21
בעוז לתמורה יש גמול הכשרות למורה שאינו מחנך
אריה
לצפיה ב-'שאלה לאריה או למי שמתמצא'
שאלה לאריה או למי שמתמצא
22/08/2017 | 19:19
1
52
ערב טוב,
שמעתי ששעה שנתית של תקן עולה 7000 ש"ח... האם יש אמת בדבר??
תודה! 
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
23/08/2017 | 08:23
28
עולה למי ? למעסיק אולי , כאשר היא כוללת את כל עלויות השכר.
אריה
לצפיה ב-'שאלה לאריה: גמול לבגרות בעוז לתמורה'
שאלה לאריה: גמול לבגרות בעוז לתמורה
20/08/2017 | 15:03
2
38
שלום,

אני מלמדת מקצוע של 5 יח"ל. הבגרות בכיתה י"ב בלבד.

בשנה שעברה לימדתי את המגמה (כיתת י"א וכיתת י"ב) כמורה יחידה (לא היו עוד מורות שלימדו אותם: לא בי"א ולא בי"ב). קיבלתי שנה שעברה 3.5 נק' גמול בגרות.

השנה אלמד בי"א את המגמה 4 שעות, ומורה נוספת תלמד שעתיים. בי"ב אמשיך ללמד את כל השעות לבד.

מה המדיניות לגבי גמול הבגרות השנה? האם הוא יחולק ביני לבין המורה הנוספת, או שרק אני אקבל את הגמול (מכיוון שהבגרות הינה בי"ב, ורק אני מלמדת אותם)

תודה רבה
לצפיה ב-'גמול בגרות'
גמול בגרות
20/08/2017 | 19:49
1
31
בתוכנית ההיבחנות החדשה, יש חלוקה ל-30% ו- 70%.
סה"כ הגמול = 3.5 שעות + 2%.
עבור ה- 30% = 1.05 שעות + 0.6%
עבור ה- 70% = 2.45 שעות + 1.4%.

אם שתי ההיבחנויות מתבצעות בכיתה י"ב, הרי שתקבלי את הגמול במלואו.

אם ההערכה החלופית (30%) מתבצעת ומדווחת בכיתה י"א ובכיתה זו מלמדות שתי מורות (לפי הדוגמה שלך: 4 שעות ו-שעתיים), הרי שהן תתחלקנה בגמול: הראשונה תקבל 4/6 ממנו (0.7 שעות + 0.4%) והשניה תקבל 2/6 ממנו (0.35 שעות + 0.2%).
לצפיה ב-'גמול בגרות'
גמול בגרות
22/08/2017 | 11:32
14
2% זה לשאלון אחד. אם מורים מתחלקים בשאלון הם מתחלקים גם ב- 2%
לצפיה ב-'מענק יובל'
מענק יובל
21/08/2017 | 19:36
1
68
שלום,
האם מורה בשנת שבתון מקבל מענק יובל?
תודה
לצפיה ב-'מענק יובל'
מענק יובל
21/08/2017 | 19:52
40
מורה בשבתון הזכאי למענק יובל יקבלו מהמעסיק לאחר חזרתו משנת השבתון ולכל היאוחר במשכורת דצמבר.
אריה
לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
20/08/2017 | 12:28
3
53
אני מתחילה ללמד בשנה שביעית לפי הוותק שלי בחצי משרה.

אני לא יודעת מה זה אומר מבחינת קרן ההשתלמות, מה הזכויות שלי, מה עלי לעשות אם לא אצא לשנת שבתון.
אשמח לעזרה או להפנייה איפוא אפשר למצוע מידע בנושא.
תודה
לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
20/08/2017 | 13:41
40
את לא חייבת לצאת השנה. הכספים ממשיכים בחיסכון.את יכולה לצאת מתי שתרצי או להמשיך לחסוך עד הפנסייה.
פרטים נוספים ומלאים תמצאי באתר קרנות השתלמות לעובדי הוראה.
לצפיה ב-'קרן ההשתלמות'
קרן ההשתלמות
20/08/2017 | 14:08
1
43
אינך צריכה לעשות דבר החיסכון ימשיך
לא יוצאים לשבתון לא צריך להודיע לא צריך לעשות דבר אלא אם מחליפים מעסיק או שהיקף המשרה קטן מתחת לחצי משרה.
אריה
לצפיה ב-'שנת שבתון'
שנת שבתון
20/08/2017 | 17:02
30
שנת שבתון היא זכות ולא חובה.
לא חייבים לצאת. אפשר להמשיך לחסוך את הכסף ולמשוך אותו בעת הפרישה לפנסיה.
אפשר גם בתנאים מסוימים למשוך את הכספים במהלך העבודה, אלא שאני מאוד לא מממליצה על כך.
לצפיה ב-'שלום - שאלה'
שלום - שאלה
20/08/2017 | 09:22
2
66
שלום לכולם,
קיבלתי דו"ח סיכום נתוני פרישה.
לאורך כל הדיווח כתוב: נושא זכויות, לא נושא זכויות.
בשנה מסויימת, שבה לקחתי חל"ת מאושר לאחר חופשת לידה, בחופש הגדול
כתוב: אין העסקה- מה פשר העניין?
היו שנים נוספות שלקחתי חל"ת ולא כתוב כך ליד המילים...
מודה מראש
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
20/08/2017 | 14:06
1
35
חל"ת שלא רכשת עבורו זכויות לא נושא זכויות לפנסיה
אריה
לצפיה ב-'דף פרטי שירות'
דף פרטי שירות
20/08/2017 | 16:59
35
בדף פרטי שירות יש הרבה שגיאות נפוצות.
האחרת היא טעויות בשנים נושאות זכויות, ולכן יש לברר כל חודש שאינו נושא זכויות מול כוח אדם במחוז, או להמציא תלוש שכר.
תלושי שכר הם כמובן הראיה היחידה, המלאה לעבודה.
יכול להיות שהיית בחל"ת ורכשת זכויות, אבל אז בדרך כלל מופיע בדף, נרכש.
לא כל הפסקת עבודה היתה באישור חל"ת ולכן לא תמיד אי העסקה היא חל"ת.
אם יש אישור חל"ת יש לקחת בחשבון שעד ה- 31 בחודש ערב הפרישה הסופית אפשר למלא טופס בקשה לרכישת זכויות, ולרכוש את הזכויות החסרות לפנסיה.
לצפיה ב-'השתלמויות אופק / זכויות'
השתלמויות אופק / זכויות
19/08/2017 | 15:15
1
44
שלום,
לפני שנתיים סיימתי את הסטאז'.
בשנתיים לאחר מיכן מילאתי מקום ולא הייתי קבועה במערכת.
השנה (רביעית) קיבלתי משרה, איזה השתלמות אני צריכה לבצע? האם יש חובות נוספות? למי ניתן לפנות לקבלת מידע בנושא ובכלל להסבר הזכויות שלי.
אני ממשיכה באותו בית ספר בו מילאתי מקום
האם אוכל לקבל קביעות בשנה זו?
זו השנה ה4 הרצופה שלי במערכת בכלל.

תודה

לצפיה ב-'לשאלותיך'
לשאלותיך
20/08/2017 | 08:43
32
עבודה במילוי מקום לא מקנה זכויות לקביעות.
את חייבת לעבור השתלמות מורה מתחיל.
את יכולה לפנות למינהלת אופק חדש לבירור חובותיך.
אריה
לצפיה ב-'רכישת ציוד'
רכישת ציוד
17/08/2017 | 08:17
1
74
אני חדשה בבית הספר והופתעתי מאוד לראות שמורות מרצונן קונות ציוד, משחקים, חומרים ועוד. מדובר בצוות מאוד מבוסס כלכלית, המורות באמת לא מבינות מה הבעיה. ביום ראשון, הייתה לנו ישיבת צוות ביום ראשון ואחת המחנכות הראתה כמות גדולה של המשחקים שהיא רכשה עבור כיתתה לשאלתי האם בית ספר מחזיר לה את הכסף, היא הופתעה מאעוד ואמרה" מה פתאום? בחיים לא ספרתי כסף, מורה צריכה להשקיע". אחר כך מורה שניה אמרה שהוציאה כרטיסיות בבית דפוס שגם עלו סכום עגול, וגם קיבלה את זה כמובן מאליו. הצוות , כנראה, מאוד מבוסס כלכלית, אבל לי אין אפשרות להוציא כסף. שאלתי גם עם המנהלת האם יש ציוד להכנת כיתות, אבל גם היא הופתעה מאוד משאלתי ואמראה שמורות מדפיסות בבית. מאוד מוזר לי, הרי לא לכולם יש מחשב ומדפסת . וזה עוד לא הכל , ניגשה אלי עוד  מורה וביקשה סכום עגול עבור אירוע של מורה אחרת, כשהיא ראתה את הפתעתי היא טענה שזה נהוג בבית הספר, מיותר לציין שעדיין לא ראיתי את המורה החוגגת ואז מורה אחרת אמרה בנימה לא נעימה, אנו צריכים להיות מגובשות, בת של חברה מתחתנת, זה הסכומים שנותנים.
נראה לי הזוי, ומה דעתכן?

לצפיה ב-'רכישת ציוד'
רכישת ציוד
17/08/2017 | 10:50
65
לדעתי זו אחת ההתנהגויות ההזויות של מורות במערכת , על בית הספר לדאוג לספק את כל הציוד לו נזקקות המורות.
גם ענין המתנות הזוי , כל אחת שתיתן כפי שנראה לה וכפי שהיא מרגישה.
אריה
לצפיה ב-'סגן שני'
סגן שני
14/08/2017 | 11:17
11
76
אריה שלום,
מהם תנאי העסקה של סגן שני?
הבנתי שיש רק גמול של 13 אחוזים?
האם יוצאים עם הגמול הזה לפנסיה, כמו חינוך?
תודה,

לצפיה ב-'סגן שני'
סגן שני
14/08/2017 | 17:31
10
70
הגמול פנסיוני בהתאמה לזכאות לקביעות עליו כלומר לפחות מעל שלוש שנים ערב הפרישה.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/08/2017 | 19:02
13
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
15/08/2017 | 18:48
8
43
ימי החופשות כמו של סגנית או כמו של מורה?
כלומר האם היא מתחילה לעבוד ב- 15 באוגוסט?
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
16/08/2017 | 08:09
3
40
ימי החופשות זהים.
אריה
לצפיה ב-'ימי חופשה זהים לשתי הסגניות? '
ימי חופשה זהים לשתי הסגניות?
16/08/2017 | 08:48
2
40
תודה,
לצפיה ב-'כמו לכל המורים'
כמו לכל המורים
16/08/2017 | 14:12
1
26
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/08/2017 | 14:19
10
לצפיה ב-'חופשות למנהלים וסגנים'
חופשות למנהלים וסגנים
18/08/2017 | 12:28
3
34
מנהלי וסגנים זכאים לחופשה בקיץ רק מה- 15.7 עד 15.8
לצפיה ב-'אני שאלתי לגבי סגן שני, מי שלא מקבל שכר ניהול.'
אני שאלתי לגבי סגן שני, מי שלא מקבל שכר ניהול.
18/08/2017 | 20:29
2
10
לצפיה ב-'אין שום נוהל מחייב המגביל חופשות מנהלים ו/או סגנים'
אין שום נוהל מחייב המגביל חופשות מנהלים ו/או סגנים
18/08/2017 | 20:31
1
25
חופשתם כשל כל עובדי ההוראה
מכבלה יש רק לעובדי הוראה בתפקיד הדרכה ומפקחים
אריה
לצפיה ב-'חופשות מנהלים וסגנים'
חופשות מנהלים וסגנים
20/08/2017 | 17:04
16
לא משנה מה כתוב בתקנות.
מה שמשנה זה איך מתנהלים בתי הספר.
ברוב בתי הספר יוצאים לחופשה וסוגרים את ביה"ס ב- 15 ביולי וחוזרים ב- 15 באוגוסט.
חרף כל מה שכתוב רוב בעלי התפקידים ובכלל זה סגנים ויועצים חוזרים לעבודה במועדים אלה. לעיתים גם מרכזי שכבות.
סגן מנהל שני, שאינו מקבל גמול סגנות איננו סגן. יפה מאוד שנותנים לו את התואר, אבל מבחינת התקנות אינו סגן אלא מורה מן השורה.
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:58
3

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'שכר של מורה ממלאת מקום'
שכר של מורה ממלאת מקום
13/08/2017 | 15:48
3
82
שלום, 
אני מורה עם קביעות במשרד החינוך בעלת וותק של 8 שנים. 
עד כה עבדתי במשרה מלאה כמחנכת בתיכון,  בעקבות מעבר דירה לעיר אחרת,  החלטתי לעזוב את בית הספר שבו עבדתי בתקווה  למצוא משרה בעיר שאליה עברתי. 
עד כה,  לא ממש האיר לי המזל אך הציעו לי משרה במילוי מקום בבית ספר יסודי מה1/9עד דצמבר כמורה מקצועית ולאחר מכן שוב להחליף מורה שתצא לחופשת לידה בתפקיד של מחנכת עד סוף שנה. 
מנהלת בית הספר אומרת שמדובר במשרה מלאה וביחד עם שתי המורות שיוצאת לחופשת לידה אני מסודרת לשנה. 
שאלתי בעניין היא,  האם כשאעבוד בתור ממלאת מקום השכר שישולם לי יהיה  על פי הנתונים שלי.. זאת אומרת הדרגה,  וותק וכו'...   

לצפיה ב-'מילוי מקום'
מילוי מקום
13/08/2017 | 19:53
2
81
עבודה במילוי מקום מעל חודש הינה לפי כללי אופק חדש ובמילוי מקום מעל 51 ימים השכר לפי דרגתך וויתקך.
אריה
לצפיה ב-'הבהרה '
הבהרה
13/08/2017 | 20:20
1
44
תודה על התגובה המהירה. 
רוצה לוודא שהבנתי נכון את דבריך.. 
האם כוונתך שישלמו לי על פי הדרגה שלי רק כאשר יעברו 51ימים מהיום שהתחלתי לעבוד.(האם ישלמו לי רטרואקטיבית על 51 ימים שעבדתי)? 
או 
מכיוון שמראש אני אמורה להחליף מורה שיצאה לחופשת לידה 14 שבועות..  שהן יותר מ-51 ימים ישלמו לי כבר מהתחלה על פי דרגתי..? 

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
14/08/2017 | 07:34
48
ישלמו לך רטרואקטיבית לאחר 51 ימי עבודה לפי דרגתך וויתקך.
אם מתקבלים מראש לתקופה ממושכת יש לשלם מתחילת העבודה שכר לפי דרגה וותק.
אריה
לצפיה ב-'הריון + חינוך כיתה א''
הריון + חינוך כיתה א'
12/08/2017 | 20:17
2
82
השנה הקרובה תהיה השנה הרביעית שלי במערכת, שנה זו תהיה גם שנת סטאז (הסבות...) והשנה שבה המנהלת שלי תחליט אם לתת לי קביעות.

אני בהריון בשבוע ה6-7 ויודעת יכולה להודיע למנהלת על ההריון עד לסביבות החודש השלישי, אבל יחד עם זאת תוהה אם בגלל שאני מיועדת לחנך א' עלי להודיע לה לפני הזמן כדי שתוכל להסתדר?
האם עלי להתחשב בה? האם זה ישפיע על שנת הסטאז והקביעות? או שהיא עשוייה להוריד לי את אחוז המשרה?
תודה,
אסתר.

לצפיה ב-'עניתי לשאלותיך בפורום שבאתר הסתדרות המורים'
עניתי לשאלותיך בפורום שבאתר הסתדרות המורים
13/08/2017 | 07:52
51
בכל מקרה חובה להודיע בתחילת החודש החמישי
אריה
לצפיה ב-'הודעה על הריון'
הודעה על הריון
18/08/2017 | 12:31
31
יש פער גדול בין מה שחייבים למה שכדאי.
אם הודעה על הריון יכולה להפריע לקבלת תפקיד או שנת סטג' רצוי לא להודיע.
ההודעה היא עד החודש החמישי ולא עד השלישי כפי שכתבת.
בשנת הסטג' את צריכה המלצת מנהלת בתום שנת הסטג'. אם את חושבת שאי הודעה מוקדמת שלך יכולה לפגוע בהערכה שלה את צריכה לחשוב פעמיים לפני שאת מודיעה.
מניסיון שלי בדרך כלל כל הודעה מוקדמת מדי פוגעת במורה ולא ההפך.
לצפיה ב-'פעילויות אחה"צ בשני בתי-ספר '
פעילויות אחה"צ בשני בתי-ספר
10/08/2017 | 23:51
1
84
שלום,
האם יש הגדרה כולשהי / סימוכין לגבי מורה שעובדת בשני בתי ספר והמחויבות שלה לפעילויות אחה"צ בשני בתי הספר וכדומה.
למשל, בימי הערכות יש להגיע לכל ביה"ס - כלומר, יומיים היערכות.
לאורך השנה, ימי הורים ופעילויות אחר-הצהריים - בשני בתי-הספר.
ומבחינת שעות נוספות יש אפשרות לדווח רק על 18 שעות במחצית. 
האם מישהו נתן דעתו לכך ? כיצד יש לנהוג ?
לא הגיוני שמורה תגיע לפעילויות של שני בתי-הספר.
תודה, 
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
11/08/2017 | 07:35
63
התקרה הינה 18  שעות ולכן יש לחלק את הזמן בין שני בתי הספר כאשר חובה הינה ימי ההורים , מכיוון שיום ההערכות מתקיים  ביום מסוים יש להגיע לאותו בית ספר בו מירב השעות.
אריה
לצפיה ב-'אריה / חיה עמית / עירית זהבי'
אריה / חיה עמית / עירית זהבי
07/08/2017 | 17:54
17
160
שלום לכם,
ידוע לי כי:
פרישה מוקדמת לפני גיל 60 מזכה במענק של משרד האוצר,
בגובה של 40,000 ש"ח כמדומני, למשרה מלאה.
מורה הפורשת לאחר גיל 60, לא תקבל מענק.
לחברה שלי, מלאו 59 לפני כחודשיים, ביקשה פרישה באמצע השנה.
לפני שבוע קיבלה תשובה: אופס..... סרבו לתת לה לפרוש
בתמימותי, הייתי בטוחה כי משרד החינוך מאשר פרישה במסגרת מכסות,
במיוחד כדי לקבל את המענק.
האם אכן אני תמימה?
האם לא מאשרים פרישה מוקדמת במסגרת מכסות או שלא במסגרת מכסות
לפני גיל 60?
עד מתי "יחזיקו" מורה במערכת?
אשמח לתשובה ממקורות יודעי דבר,
תודה רבה!
לצפיה ב-'לשאלותיך'
לשאלותיך
07/08/2017 | 19:45
5
120
המענק של 40,000 ש"ח הוא ממשרד החינוך ולא ממשרד האוצר והוא למורים שאושרה פרישתם במסגרת המכסות עד גיל 65.
המשרד לא חייב לאשר פרישה לפני גיל 60,לאחר גיל 60 זכותו של המורה לפרוש כל פרישה לפני גיל 60 (59 לגננת) הינה פרישה מוקדמת.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה אריה יקר, וממשיכה לשאול '
תודה רבה אריה יקר, וממשיכה לשאול
07/08/2017 | 20:01
4
83
האם לאחר גיל 60, חובה על משרד החינוך לאשר פרישה?
במכסה או לא במכסה.
הרי אי אפשר להחזיק בכוח מורה.
האם לאחר גיל 60 לא מקבלים את מענק משרד החינוך?
לצפיה ב-'הבהרות'
הבהרות
08/08/2017 | 07:41
1
86
גיל 60 הוא גיל המאפשר פרישה מרצון וחובה לאשרה.
מי שפורש בגיל 60-65 במסגרת המכסות יקבל מענק חד פעמי (בתנאי שהסדר המענקים מתקיים באותה שנה)
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה אריה יקר'
תודה רבה אריה יקר
08/08/2017 | 16:38
29
לצפיה ב-'פרישה מרצון או פרישת גיל'
פרישה מרצון או פרישת גיל
18/08/2017 | 12:08
1
25
קודם כל אסור לדבר על להחזיק אדם בכוח. בכל מקום עבודה אחר שאינו הוראה או כוחות הביטחון, אנשים עובדים עד גיל פרישה. מי שאינו רוצה לעבוד יכול תמיד להחליף מקצוע, או לפרוש מעבודה ללא תשלום פנסיה. יש אנשים שעושים זאת. אם הם אינם יכולים להרשות לעצמם לעשות זאת הם נשארים בעבודה עד גיל פרישה. אין שום סיבה שעבודת ההוראה תחרוג מזה.
עצם זה שיש אפשרות לפרוש פרישה מוקדמת, מתוך הנחה שמורים שחוקים אינם טובים לילדי ישראל, היא מזלם של המורים ושל ילדי ישראל כאחד.
פרישה מרצון בשירות המדינה לגברים ונשים כאחד היא גיל 60. באחד בחודש אחרי החודש שבו מלאו לעובד מדינה 60 הוא יכול לפרוש ואינו צריך אישור לכך מאיש, אלא אם כן הוא מעוניין לקבל מענקי פרישה.
כל גיל אחרי גיל 60 הוא גיל פרישה מרצון. וגיל פרישה חובה הוא 67 לגברים ונשים כאחר.

לצפיה ב-'ובמילים אחרות - זה מה שכתבתי תודה לך'
ובמילים אחרות - זה מה שכתבתי תודה לך
18/08/2017 | 14:49
13
לצפיה ב-'אריה - שאלה נוספת בבקשה'
אריה - שאלה נוספת בבקשה
08/08/2017 | 18:07
8
73
בשנת תשע"ח אהיה בשבתון, אני אמורה לחזור לשנת עבודה אחת ולבקש פרישה.

קרן מקור למורה מעל גיל 55:
האם חובה עליי לחסוך בקרן הזו? (הרי לא יפתחו לי שוב קרן השתלמות)
האם אני יכולה לבקש שלא יפתחו לי חסכון לשנה אחת?
לפי מה שכתוב בזכויותיך - החיסכון הוא לשש שנים.
האם פרישה מאפשרת משיכה מהקרן לאחר שנה?
ובכלל - האם הקרן כדאית לחיסכון? הרי חלק זה מכספי, שלא כמו בקרן השתלמות.
תודה רבה אריה.
לצפיה ב-'להבהרה'
להבהרה
08/08/2017 | 19:06
5
66
אינך חייבת לחסוך בקרן מקור למרות שחבל כי על כל שקל שלך המעסיק מוסיף שניים.(כך גם בקרן ההשתלמות הרגילה)
משיכה ללא תשלום מס היא רק אחרי 6 שנים.
אריה
לצפיה ב-'תודה אריה'
תודה אריה
08/08/2017 | 19:33
1
53
לחסוך רק שנה אחת,
ואז לחכות חמש שנים לפתיחת החיסכון,
נראה לי מיותר.
תודה על כל תשובותיך
לצפיה ב-'זו כמובן החלטה שלך'
זו כמובן החלטה שלך
08/08/2017 | 19:57
41
לצפיה ב-'קרן השתלמות מקוצרת- תיקון טעות'
קרן השתלמות מקוצרת- תיקון טעות
18/08/2017 | 12:34
2
20
קרן מקור היא קרן מקוצרת וזה שמה. על שום מה? על שום שאם את פורשת את יכולה למשוך אותה ללא מס אחרי שלש שנים.
סכום הכסף הנחסך בקרן הוא משמעותי מאוד ואין שום סיבה לסרב לחסוך בה.
מדובר ב. 7.5 אחוזים משכרך שאת לא מקבלת אם את לא חוסכת בקרן. זה נראה לך שולי?

לצפיה ב-'טעות'
טעות
18/08/2017 | 20:29
1
18
משיכת כספים מקרן מקור לאחר שלוש שנים היא רק לצורכי לימודים
אריה
לצפיה ב-'קרן השתלמות מקוצרת טעות גדולה'
קרן השתלמות מקוצרת טעות גדולה
20/08/2017 | 16:56
9
קרן השתלמות מקוצרת אפשר לפדות אחרי שלש שנים לצורך השתלמות בלבד רק אם ממשיכים לעבוד.
מי שפורש לפנסיה יכול למשוך אחרי שלש שנים ללא השתלמות וללא קנס.
אפשר לבדוק אותי בבנק
לצפיה ב-'פנסייה ושבתון'
פנסייה ושבתון
09/08/2017 | 17:26
1
53
לא מבין מה הכדאיות בלצאת לשבתון שנה לפני הפנסייה? לא חבל על עשרות אלפי השקלים הכסף שמתפוגגים ? אם תעבדי חלקית זה בכלל לא משתלם לעניות דעתי.התוספת של שנה נוספת קטנה יחסית.במקום זה את יכולה להשתמש בכספי השבתון לצרכים שונים .
לצפיה ב-'היתה פה תגובה שלי שנמחקה'
היתה פה תגובה שלי שנמחקה
18/08/2017 | 14:50
10
לצפיה ב-'פרישה ומענקי פרישה'
פרישה ומענקי פרישה
18/08/2017 | 11:58
1
26
כל ההתייחסות שלי לנושא בהמשך, היא למבוטחים בפנסיה תקציבית בלבד. המורים המבוטחים בקרנות הצוברות, יכולים אף הם לפרוש פרישה מוקדמת, במסגרת תכנית אחרת, אלא שלגביהם אין מדובר במענקי פרישה כלל.
עצם הפרישה המוקדמת, ותשלום הפנסיה מספר שנים לפני גיל הפרישה, על חשבון משרד האוצר היא הבונוס הגדול עצמו.
כשמדברים על פרישה מוקדמת, יש לקחת שמדובר במורכבות. המדיניות משתנה מעת לעת בהתאם למדיניות של האוצר.
לא צריך להסתכל מעבר לזה.
אדם המתכוון לפרוש צריך לבדוק את התנאים, במועד שבו הוא רוצה לפרוש ולעשות את שיקולי הכדאיות שלו בלבד, מבלי להסתכל על נושאים כמו צדק או איזה שהוא קו הגיוני של קובעי המדיניות.
בשנים האחרונות משרד האוצר קובע בכל שנה בחוזר שמופיע בין חודש פברואר לחודש מאי, על גבי חוזר נציבות שירות המדינה את הקריטריונים לתשלום, וגובה התשלום באותה שנה.
בשנת 2017 נקבע כי מענקי פרישה משולמים רק עד גיל 60 למורים ו- 59 לגננות.
מענקים מעל גיל זה ועד גיל 65, הם או חלקיים או מיועדים לאוכלוסיה מאוד מצומצמת, כמו מורי מכללות או מנהלי בתי ספר.
על מנת לפרוש פרישה מוקדמת יש להיכלל ברשימה. הרשימה כמובן היא על פי מכסות. לכל מחוז המכסה שלו ולכל מפקח המכסה שלו.
יש להגיש בקשה בתחילת שנה"ל בה מתכוונים לפרוש. הבקשה היא בעצם של המנהל. המנהל צריך להפנות בקשה לפיקוח.
המנהל בדרך כלל מבקש מהמורה לכתוב את הבקשה, וזו בקשה לא ראויה. למכתב של מנהל יש משקל הרבה יותר כבד.
בנוסף על מענקי הפרישה שהם בשנים האחרונות 40 אלף ש"ח ו5 משכורות לפי חלקיות המשרה למורה רגיל, ובמקרים מיוחדים במסלול א 50 אלף ש"ח ושש משכורות.
בנוסף על מענקים אלה יש מענק על פי חוק, שהוא מענק על פי סעיף 22 לחוק שירות המדינה גמלאות. זהו מענק של האוצר שיש נוסחה מוגדרת של האוצר איך לשלמו. מענק זה משתנה וקטן ככל שמתקדמים לגיל 60.
כמובן שהוא מיעד רק למי שלא הגיע לגיל 60 ובנוסף לא צבר 70 אחוזי פנסיה.
אני רוצה להדגיש ולציין שום מענק פרישה אינו מצדיק פרישה מוקדמת. כל המענקים גם יחד אינם שקולים אפילו לשנת עבודה אחת, ועל אחת כמה וכמה אם הפורש היה עובד עוד מספר שנים אילו לא הוצע לו המענק.

לצפיה ב-'עירית - תודה רבה על תשובתך'
עירית - תודה רבה על תשובתך
18/08/2017 | 14:59
8
לצפיה ב-'העברה יזומה'
העברה יזומה
08/08/2017 | 21:10
1
77
שלום רב קיבלתי העברה יזומה ועוד לא אמרו לי איפה אני מועבר אני מודאג כי לא הודיעו לי על השיבוץ החדש מתי אמורים להודיע לי והאם יש מצב שיחזירו אותי לאותו בית ספר ותודה לכם מראש 
לצפיה ב-'העברה יזומה'
העברה יזומה
09/08/2017 | 08:04
55
עם חזרת המפקח/ת מחופשתו/ה יש להודיע לך על שיבוצך , קיימת גם אפשרות להחזירך לבית הספר ממנו הועברת.
אריה
לצפיה ב-'למרכז לטכנולוגיה חינוכית דרוש/ה מפתח/ת תוכן בגאוגרפיה'
למרכז לטכנולוגיה חינוכית דרוש/ה מפתח/ת תוכן בגאוגרפיה
08/08/2017 | 12:23
33
תיאור
צוות גאוגרפיה וסביבה במטח מחפש מפתח/ת תוכן לפיתוח חומרי לימוד מודפסים ודיגיטלים
דרישות
• השכלה רלוונטית וידע נרחב בתחום הדעת כולל התמחות באחד מענפי הג"ג (מדעי כדור הארץ, GIS , ג"ג עירונית, לימודי סביבה)
• ידע פדגוגי והיכרות עם תכניות לימוד
• יכולות כתיבה טובות מאוד (כתיבה מדויקת, עדכנית, יצירתית)
• נוכחות ופעילות במדיה חברתית רלוונטית
• ראש גדול, יכולת הובלת פרויקט, אחריות ומחויבות
היקף המשרה: 80% (ארבעה-חמישה ימי עבודה בשבוע)
העבודה במשרדי מטח בתל אביב
קו"ח למייל cetjobs@cet.ac.il  בצירוף הכותרת מספר משרה 1005

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה