לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לאריה, דרגה בשבתון'
שאלה לאריה, דרגה בשבתון
23/02/2017 | 20:52
6
38
שלום אריה,
בשנת הלמודים הבאה אני מתכננת לצאת לשנת שבתון. השנה אני עוברת תהליך של עליה בדרגה, סיימתי שיעורי צפייה של המנהלת וכנראה שבשנה הבאה אעלה לדרגה 8
שאלתי היא האם המשכורת בשנת השבתון תתעדכן  לפי הדרגה החדשה?
אודה על תשובתך.
לצפיה ב-'לא'
לא
24/02/2017 | 07:09
5
11
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
24/02/2017 | 09:46
4
16
לצפיה ב-'העדכון צריך להיות במהלך'
העדכון צריך להיות במהלך
24/02/2017 | 12:25
3
20
שנת הלימוד הנוכחית כד שיוכר לשבתון.
לצפיה ב-'עופר תודה. ושאלה נוספת'
עופר תודה. ושאלה נוספת
24/02/2017 | 17:15
2
16
המנהלת צפתה בי כבר בשלושה שיעורים.
האם יש סיכוי שהעליה תתבצע עוד השנה?
הפזן שלי הוא 52 חודשים מעליית הדרגה הקודמת.
שוב תודה!
לצפיה ב-'בהסכם האחרון נקבע כי תבוטל הערכת'
בהסכם האחרון נקבע כי תבוטל הערכת
26/02/2017 | 11:22
1
12
המנהל כתנאי לעלייה בדרגה וכן יבוטלו המכסות. אני מקווה בשבילך שדרגתך תעודכן בהקדם.
לצפיה ב-'אמן, אבל לצערי אנחנו ממשיכים בתהליך הרגיל'
אמן, אבל לצערי אנחנו ממשיכים בתהליך הרגיל
26/02/2017 | 17:20
5
לצפיה ב-'ליווי טיול שנתי'
ליווי טיול שנתי
23/02/2017 | 22:29
3
53

לצפיה ב-'מה השאלה?'
מה השאלה?
24/02/2017 | 07:09
2
23
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
24/02/2017 | 08:57
1
25
לצפיה ב-'סליחה השאלה לא במקום הנכון'
סליחה השאלה לא במקום הנכון
24/02/2017 | 09:45
19
לצפיה ב-'התפטרות אחרי לידה-לאריה '
התפטרות אחרי לידה-לאריה
19/02/2017 | 15:23
4
55
אריה שלום,
אני בחל"ת כבר שנה שנייה, בשנה השניה נכנסתי להריון ויש ברצוני להשאר עם הילד ולא לחזור למשרד החינוך.
אני אמורה ללדת בע"ה במרץ.

1. יש לי כמה שאלות, הבנתי ממך שאין בעיה להתפטר והזכויות נשמרות, למי אני כותבת במשרד? מניחה שצריך הוכחה שילדתי

2. מה לגבי קרן השתלמות? בשנתיים שהייתי בחלת לא שילמתי לקרן אבל לפני כן כמה שנים הכל שולם. האם הכסף הזה מגיע לי?

3. האם מגיעים לי פיצויי פיטורין כדין מפוטרת?

4. דמי לידה מביטוח לאומי, נכון לא עבדתי אבל יש לי חלת מאושר ובו נכנסתי להריון, זה נחשב או שחייבים תקופה לפני לעבוד.

תודה רבה על המענה!!
לצפיה ב-'התפטרות אחרי לידה'
התפטרות אחרי לידה
20/02/2017 | 07:53
3
34
1.ניתן להתפטר בתנאי פיטורים בתוך 9 חודשים מיום הלידה. את ההודעה מעבירים לכוח אדם בלשכת המחוז.
2.תוכלי לקבל את החיסכון כאשר יושלמו 6 שנים מתחילת מחזור החיסכון.
3.כן.
4.את זכאית לדמי לידה מלאים אם עבדת 10 חודשים מתוך  14 החודשים שקדמו ללידה או 15 חודשים  מתוך ה-22 חודשים שקדמו ללידה. אם עבדת 10 חודשים מתוך ה-18 שקדמו ללידה את זכאית למחצית דמי הלידה.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
21/02/2017 | 11:15
2
11
לצפיה ב-'שום זכויות לא ישמרו לך אחרי שתתפטרי'
שום זכויות לא ישמרו לך אחרי שתתפטרי
21/02/2017 | 22:27
1
25
ברגע שאת לוקחת פיצויים ,אין לך שום זכויות או קשר למשרד החינוך.
לצפיה ב-'כדאי לציין כי'
כדאי לציין כי
22/02/2017 | 07:14
26
מה שנשמר במקרה זה הוא הוותק לצורכי שכר
משיכת חלק הפיצויים מהמעסיק בלבד (28% מהם) מבטיח את שמירת זכויות הפנסיה שלך.
אין מניעה חוקית לחזור לעבוד ולקבל בהמשך שוב קביעות. בוותק ובדרגה טרם ההתפטרות.
אריה
לצפיה ב-'ייעוץ לפני פרישה'
ייעוץ לפני פרישה
18/02/2017 | 18:36
2
81
שבת שלום,
* מתוכננת לי פגישה בהסתדרות המורים, עם יועצת לפני פרישה.
מה כדאי לשאול? ( שטרם חשבתי עליו  )
אשמח להצעות,
תודה רבה.

לצפיה ב-'יעוץ'
יעוץ
21/02/2017 | 06:20
1
39
1.להגיע לפגישה עם טופס שירות ממשרד החינוך.
2.לברר מה גובה הפנסיה הצפויה  ולראות האם זה יספיק לצורכייך העתידיים.
3.האם מגיע לך מענק פרישה וחודשי הסתגלות.
4. לברר כמה אחוזים צברת לפנסייה.
5. האם כדאי לקנות חלק מהזכויות במידה שאין לך פנסייה מלאה ובמקרה שהיית בחל"ת.
6.האם את יכולה להמשיך לעבוד חלקית במידה שתרצי.
7.האם את יכולה לפרוס חלק מהמענקים שתקבלי על פני כמה שנים כדי שתשלמי פחות מיסים.
לצפיה ב-'מעולה - תודה רבה '
מעולה - תודה רבה
21/02/2017 | 06:24
18
לצפיה ב-'מורה ביסודי רוצה לצאת לפנסיה מוקדמת '
מורה ביסודי רוצה לצאת לפנסיה מוקדמת
19/02/2017 | 19:51
1
64
בגיל 60 עם ותק של 38 שנים ( 70%) מה עליה לעשות ואילו טפסים למלא תודה

לצפיה ב-'פרישה'
פרישה
20/02/2017 | 07:54
64
יש לפנות לכוח אדם עד סוף פברואר ולהודיע על רצונך לפרוש .
אריה
לצפיה ב-'מורים, אתם לא קוסמים'
מורים, אתם לא קוסמים
19/02/2017 | 20:35
72
מסר חשוב לדעתי.
קישור לכתבה ב"הגיע זמן חינוך" - מורים, אתם לא קוסמים

לצפיה ב-'הגעה ביום החופשי'
הגעה ביום החופשי
15/02/2017 | 16:10
2
94
שלום,
בבית ספרנו ארבעה ימי הורים. לפניהם מתקיימות ישיבות פדגוגיות שבהן חייב להשתתף כל הצוות המקצועי שמלמד את הכיתה (חט"ב ותיכון)- מחנכים, מורים מקצועיים ועוד. לכל שכבה מוקדש צהריים עד אחרה"צ במשך כמה ימים רצופים בערך. 
האם חוקי לחייב את המורים לבוא בימיהם החופשיים לשם כך (קורה כמה פעמים בשנה)? 
זה לא קורה בשעות השהייה אלא אמורים להתקזז אחר כך. 
תודה!
לצפיה ב-'הגעה ביום חופשי'
הגעה ביום חופשי
16/02/2017 | 14:18
1
83
מה שמתקזז או משולם בשעות נוספות אפשרי
אריה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/02/2017 | 17:44
11
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
15/02/2017 | 15:27
1
42
שלום רב
שנה שעברה עשיתי הסבה מתפקיד ניהולי להוראת הערבית
זו שנה שנייה שאני מחנכת וגם מורה מקצועית לערבית
בחסות משרד החינוך.  
המדריכה הפדגוגית המחוזית צפתה בי וגמרה את ההלל על השיעור ברצוני לדעת מה הפרוצדורה לקבלת הקביעות
וכעבור כמה זמן מקבלים קביעות של משרד החינוך?
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
16/02/2017 | 14:17
30
בתחילת שנה הבאה אם יש לך הסמכה להוראה את זכאית לקביעות (בתנאי שתקופת הניסיון לא תוארך בשנה נוספת)
אריה
לצפיה ב-'חלת אחרי שבתון'
חלת אחרי שבתון
15/02/2017 | 10:53
1
34

שלום,
אני נמצאת בשנת שבתון אחרי שילדתי ביולי האחרון. אני מעונינת לקחת חלת ולהישאר עם בני שנה נוספת.
מהן ההשלכות של כך?
האם ניתן לסרב לי? במה זה תלוי?

תודה רבה!

לצפיה ב-'עניתי לך בפורום הסתדרות המורים'
עניתי לך בפורום הסתדרות המורים
15/02/2017 | 13:36
12
לצפיה ב-'מעבר בין בתי ספר'
מעבר בין בתי ספר
14/02/2017 | 13:32
1
57
שלום לכולם.
זו השנה הראשונה שלי כמורה של משרד החינוך. אני שוקל לעזוב את בית הספר שאני עובד בו השנה (מכל מיני סיבות) ולעבוד בבית ספר אחר בשנת הלימודים הבאה, גם בשעות של משרד החינוך.
1. כעבור כמה שנים מקבלים קביעות במשרד החינוך- שנתיים או שלוש?
2. במידה ואכן אחליף בית ספר האם השנה הנוכחית תיחשב לי לצורך וותק למתן קביעות או שמעבר בין בתי ספר פוגע בזמן הנדרש לקבלת הקביעות?
3. האם כדי לבצע את המעבר נדרש אישור מהפיקוח? האם יכולים להערים בעיות בשיבוץ (אם גם אני מעניין במקום העבודה החדש וגם הוא רוצה לקבל אותי לעבודה)?
תודה!
לצפיה ב-'מעבר'
מעבר
14/02/2017 | 15:29
51
1.בתחילת שנה שלישית אבל ניתן להאריך את תקופת הניסיון בעוד שנה.
2.הוותק לצורכי קביעות ימשיך באם המעסיק זהה.
3.הפיקוח חייב לאשר השיבוץ בבית הספר החדש.
אריה
לצפיה ב-'הסבת אקדמאים '
הסבת אקדמאים
08/02/2017 | 19:42
3
99
הי,
משתפת אתכם.... פעמים יצא לי להחשף למורים בהסבת אקדמאים.
יתכן וההתרשמות שלי שגויה , 
נראה לי שאינסנט הכנה להוראה זה בדיוק מקל בגלגלי ההוראה.
איני מדברת על חינוך - כי מן הסתם יתכן ותוצרי הבוגרים מעולה (נתון אישי - פרטי).
קשה לי לראות היגוי כושל בשפה, חוסר ידע מיקצועי, סוג של חפיף.
הרי לא הגיוני ללמוד יום - יום וחצי בשבוע במשך שנה או שנתיים (כוללת סטז)ולהגיע לאותה איכות של בוגרי מכללות, אוניברסיטאות.
נראה לי זילות איומה במקצוע.
מהנסיון שלי - לא הייתי רוצה ללמוד עם הבוגרים איתם נתקלתי.
לא בכל דבר צריך להתפשר.
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
11/02/2017 | 12:46
2
55
אין ספק שלא כול המוסבים הם מורים טובים

לחליפין ראיתי בוגרי סמינרים למינהם שבאו ללמד מתמטיקה, פיסיקה וכדומה ואין להם מושג בתחום בו הם מתיימרים ללמד. 
אין ספק שלמורה עם תואר ראשון במתמטיקה\פיסיקה\הנדסה - שאלה רוב המוסבים - יש הרבה יותר ידע מקצועי מבוגר סמינר מורים כזה או אחר ואפילו מבעל תואר בחינוך באוניברסיטה.

המורה הטוב הוא גם מקצוען בתחומו, גם איש כריזמטי שמצליח להחזיק כיתה וללמד אותה וגם מקצוען שמוכן להשקיע ללמוד ולהתפתח במקצוע אותו בחר.
אבל אז נשאלת השאלה - למה לאדם כזה להגיע\לבחור מקצוע כה קשה, כפוי טובה, ולא מתגמל ?

לא הייתי ממהר לפסול 

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
11/02/2017 | 15:07
1
52
המורים שאני ראיתי לא הגיעו מתחומי הדעת אותם בחרו ללמד.

ברור , שאם אקדמאי מוסב מתחום הנושק למקצועו הבסיסי, אין ספק שידע יש לו.

אבל, מזכירה בעלת תואר ב.א כללי (לצורך הדוגמא) הבוחרת ללמד היסטוריה, תנ"ך , ביולוגיה או מתמטיקה
חייבת ידע בסיסי שכן נלמד בשלוש - ארבע שנות הלימוד במכללה או באוניברסיטה.
אין כאן קיצורי דרך בידע!
ברור, שלא כל מי שלומד אכן יודע.
נראה לי שצריך לעשות חישוב מחודש - מעין בחינת רקע של הנכנסים להסבת אקדמאים.
המקצוע שלנו הוא פרופסיה וכך צריך להתייחס אליו.
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין שההסתדרות בעליבותה אינה עושה'
זה בדיוק העניין שההסתדרות בעליבותה אינה עושה
15/02/2017 | 09:10
22
אם ישנם במערכת 10000 מורים למתמטיקה וחסרים אלף נוספים ,ההסתדרות חיבת לדרוש שכל האלף יכנסו לעבודה עם השכלה ושכר כמו כל המורים שבמערכת .
אם המדינה נזקקת למענקים ושכר גבוה יותר כדי לפתות ולמשוך את האלף החסרים ,אז זה כנראה השווי של מורים למתמטיקה ולכן חיבת לשלם לכל העשרת אלפים שכבר במערכת אותם תנאים ושכר .
אם ההסתדרות רוצה להשיג עניין אלמנטרי זה, זה רק בהשבתת כל בית ספר שיכנס שם מורה שמרוויח יותר מעבר להסכמים הקיבוציים של ההסתדרות .

לצפיה ב-'חזרה מחופשת לידה - שאלה לעירית'
חזרה מחופשת לידה - שאלה לעירית
08/02/2017 | 09:49
1
63
שלום,
1. אני בחל"ד כרגע, אמורה לחזור ב 2.4.17 (יום היציאה לחופשת פסח, ביום זה לא לומדים). מתי עליי לחזור לעבודה על מנת לקבל שכר עבור חופשת פסח ?
2. קיבלתי מכתב ממשה"ח שעליי לחזור עד 23.6.17 לעבודה. היתכן שטעו? במידה ואחליט להאריך את חל"ד הרי ש-14 שבועות מסתיימים ב 9.1.17, שבועיים לאחר התאריך שנקבע ע"י משה"ח.
3. במידה ואחליט להאריך את חל"ד מה המשמעות של זה מבחינת זכויותיי?
    א. שכר בקיץ
   ב. קרן השתלמות
   ג. קרן פנסיה
   ד. קידום בדרגה (האם תקופה זו פוגעת בפז"מ לצורך קידום בדרגה?)
  ה. קופת גמל
4. טרם קיבלתי דמי לידה (ילדתי לפני 7 שבועות). האם מגיעים לי פיצויים? 
5. בתלוש שכר של ינואר (כלומר, התקבל ב 1.2.17), אין הפרשות מהמעסיק ומהעובד לקרן פנסיה, קופת גמל וקרן השתלמות. מה הנוהל של הפרשות אלו בזמן חל"ד?
6. שעת הנקה:
    א. האם משך הזמן של שעת הנקה הוא 45 דק או 60 דק?
    ב. האם מגיעה לי שעה זו אחרי 6 שעות לימוד (כלומר, 8-13:30)? או - 6
        שעות אובייקטיביות (8-14:00)?
    ג. האם אני יכולה לדרוש שעות אלו בהכרח בסוף יום הלימודים או שמא      
       המנהלת יכולה לנווט את השעה הזו בהתאם לצרכי המערכת?
    ד. האם שעת הנקה מנוכה משכר העבודה? 
7. האם מורה בחל"ד זכאית לתוספת חיסורים בהשתלמות? (בנוסף לחיסורים
   המותרים, כלומר 2 חיסורים)

תודה!
לצפיה ב-'לשאלותיך'
לשאלותיך
08/02/2017 | 18:39
50
לא יודע מיהי עירית אליה את פונה
1.לקבלת שכרך בחופשת הפסח עליך לחזור ביום סיום חופשת הלידה.
2.הארכת חופשת הלידה הינה 12 שבועות לא 14.
3.שכר חופשת הקיץ יקטן באורח יחסי למשך ההארכה של חופשת הלידה. עליך לשלם עצמאית לקרן הפנסיה ודמי חבר על תקופת ההארכה אין תשלום אפשרי לקרן ההשתלמות.
4.האם העברת למשרד החינוך אישור על הלידה, המשרד מטפל בהזרמת דמי הלידה ישירות לחשבונך.
5.ההפרשות לחופשת הלידה ינוכו לאחר חזרתך ולכל היאוחר במשכורת יולי.
6.שעת הנקה ניתנת כפטור מ-4 שעות שהייה שבועיות במשך 4 חודשים אם את עובדת לפחות 90% משה.
7.ניתן להיעדר בנוסף במהלך שבועיים לאחר הלידה.
אריה

לצפיה ב-'דרושה מורה מחליפה לחופשת לידה- לבי"ס באשקלון'
דרושה מורה מחליפה לחופשת לידה- לבי"ס באשקלון
08/02/2017 | 11:15
32
דרושה מורה לחינוך כיתה ה', בנוסף מס' שעות בספרות לכיתות ז-ח.
ביה"ס הוא יסודי א'-ח'. ממלכתי דתי- בעיר אשקלון.
המשרה מיועדת למורה המעוניינת להחליף מורה שיוצאת לחופשת לידה.
מועד משוער להתחלה- בתחילת חודש מרץ 2017.
לפרטים לפנות לגילה (מנהלת ביה"ס) 0546729103, או לרחלי (סגנית המנהלת 0529598130)
לצפיה ב-'מעבר לעבודה ברשת אורט'
מעבר לעבודה ברשת אורט
07/02/2017 | 11:43
1
45
שלום,

בודקת מעבר לעבודה ברשת אורט
(כיום מורה במשרד החינוך)
מה המשמעות מבחינת -  תנאים?ותק?חופשות?
אשמח לשמוע טיעוני בעד/נגד..סיפורים מניסיון אישי.
תודה,

לצפיה ב-'מעבר לאורט'
מעבר לאורט
07/02/2017 | 14:50
40
התנאים והחופשות זהים הוותק מוכר ונמשך.
הקביעות תתחיל מהשנה השלישית.
אריה
לצפיה ב-'מימון לימודי תואר שני'
מימון לימודי תואר שני
07/02/2017 | 12:02
1
43
שלום,
אני בעלת וותק הוראה של 5 שנים במשרד החינוך ומועסקת כמחנכת במשרה מלאה במסגרת אופק חדש.
רציתי לדעת מהי הפרוצדורה לקבלת מימון / החזר ממשרד החינוך ללימודי תואר שני.
תודה רבה
לצפיה ב-'עניתי לך בפורום שבאתר הסתדרות המורים'
עניתי לך בפורום שבאתר הסתדרות המורים
07/02/2017 | 14:50
12
לצפיה ב-'המשך- וועדה רפואית. שאלה לאריה'
המשך- וועדה רפואית. שאלה לאריה
06/02/2017 | 20:13
1
44
שלום רב אריה,
תודה על תשובתך הקודמת. יש לי עוד שאלה. כמה זמן לוקח מהמועד בו נערכת הוועדה עד לרגע בו מתקבלת תשובה סופית על החלטת הוועדה.
תודה, מורה
לצפיה ב-'להמשך'
להמשך
07/02/2017 | 07:36
26
בדרך כלל תוך חודש עד חודשיים.
אריה
לצפיה ב-'זימון לוועדה רפואית'
זימון לוועדה רפואית
06/02/2017 | 01:32
1
51
שלום רב!
הבנתי שכדי לקבל זימון לוועדה  רפואית של משרד החינוך עליי להגיש בקשה דרך פורטל מורים באתר או"ח.
כמה זמן בערך המורים מחכים מרגע הבקשה עד לתאריך בו הם יזומנו לוועדה?
תודה,
מורה
לצפיה ב-'וועדה רפואית'
וועדה רפואית
06/02/2017 | 16:19
36
מועד הזימון תלוי בכינוס וועדה וזו תתבצע רק כשיהיה מספר מורים המצדיק התכנסותה. לכן עלול להתעכב גם מספר חודשים.
אריה
לצפיה ב-'תגובה למזכלית שמודיעה על שקיפות '
תגובה למזכלית שמודיעה על שקיפות
06/02/2017 | 11:41
3
164

בא נעבור על הודעתה סעיף  אחר סעיף. לפני שהיא מונה את הסעיפים 
היא כותבת :
"אני שמחה להציג בפניכם עדכון נוסף על התוצרים של העבודה הקשה, והמאבק המתמשך והמוצדק מאין כמוהו למענכם חברי הסתדרות המורים. אני פורשת בפניכם בשקיפות מלאה את הישגינו המשותפים." 
המזכלית פורשת לנו "סעיפים של השגים " , "ובשקיפות" .
א .בסעיף 1 היא כותבת "עובדי הוראה זכאים יקבלו מענק חד פעמי בגובה של 1,000 ₪ בגין הסכם קיבוצי כללי במשק. " אני מקווה שברור לכל הקוראים שהאלף ש"ח האלה הינם חלק מהסכם של הממשלה עם כל המגזר הציבורי וכבר לפני שנה סוכם שכל המגזר הציבורי יקבל 1000 ש"ח בינואר 16 וכן 1000 ש"ח נוספים במשכורת ינואר 17 .מסקנה אין לה כלל נגיעה בעניין זה לא הישג שלה והעניין סגור כבר מקודם .
ב .בסעיף 2 היא כותבת "עובדי הוראה יקבלו תוספת שקלית מצטברת בסכום  של 540 ₪   במשכורת ינואר 2017, התשלום הראשון מבוצע רטרואקטיבית החל מחודש ספטמבר 2016 בסך של 108.18 ₪ לחודש." זה כתוב עקום לחלוטין מישהו רוצה לבלבל את המורות המסכנות עם 540 ש"ח שיחשבו שאולי כל חודש זה יהיה בשכר .העובדות כמובן היו צריכות להכתב כלהלן : החל ב9/16 מגיע למורות שבמשרה מלאה תוספת שכר חודשית של 108 ש"ח .החודש ישולם סכום רטרואקטיבי של 540 ש"ח עבור  5 החודשים שחלפו .
הבעיה של צורת הכתיבה היא זעירה לעומת התוכן שסעיף נפיץ זה נושא בחובו .וסרמן חתם על הסכם תוספת שכר "יחודי למורים ".במקום תוספת שכר שכל המגזר הציבורי מקבל בה 7.5% .וסרמן נדחק והסכים לתוספת שכר שויונית לכל המורים .התוספת תהיה כל שנה של מאה ומשהו ש"ח ובשנת 2019 543 ש"ח אחיד לכל המורים .
המורים המתחילים והחדשים במערכת שה 7.5% היה אמור להיות בסביבות 480 ש"ח מקבלים 543 ש"ח .
המורים ששכרם 10000 ברוטו שהיו אמורים לקבל 750 ש"ח יקבלו רק 543 ש"ח .
המורים עם וותק 25-30 שנה ששכרם ברוטו 16000 ש"ח שהיו אמורים לקבל 1200 ש"ח יקבלו גם הם........... כן 543 ש"ח .(653 ש"ח פחות).
אתם מבינים כמובן שהממוצע הסוציאלי שוסרמן חתם עליו סוחב כמעט את כולם מתחת למה שהיה מגיע להם .
העניין הכואב ביותר הינו עם המורים אשר מסימים לעבוד במערכת ב 5-10 השנים הקרובות שהשכר האחרון שלהם לפנסיה קובע עבורם את גובה הקצבה החודשית ל 30 השנים הבאות .
היתי מצפה שהמזכלית עם השקיפות תשים לפחות אצבע על עניין זה ותודיע למורים שגם עניין זה יבחן עד תומו .בנתיים היא כאילו לא רואה שום בעיה .
ג .אני רק יכול להעיר שבסעיף 5 היא כותבת בעניין 5 חודשי שהות נוספים ל 2 הדרגות הראשונות .זה בטל בשישים סעיף עם ערך נמוך וככלל הדאגה למורים חדשים חיבת לבוא מכיוון משרד החינוך שרוצה לגיס מורים טובים יותר .זה לא יכול לבוא על חשבון המורים הוותיקים שבמערכת .
ד .בסעיף 6 היא כותבת "נושא הפנסיה הינו נושא הקרוב ללבי. בימים אלה מתקיים משא ומתן בנושא הפנסיה , לא ארפה עד שנגיע להסדרה." אם יש שקיפות אז בבקשה שתכתוב שנבין   על מה טענותיה בעניין הפנסיה .
הרי יש את ההסכם האומלל של וסרמן עם חלוקה ל 2 תקופות ,הסכם זה גם שונה לרעה עם שינוי הקשר בין שכר אחרון לבין תחשיב העולם הישן.
יש את עניין הפחתת 1% לכל דרגה שגורם לדרגה 9 להיות נמוכה ב 3% מההסכם ב 2008!! וכמובן מקרין ישירות על הפנסיה .
יש את התוספת למגזר הציבורי שוסרמן הסכים לסכום זעיר של 543 ש"ח וזה גורם למורים שיצאו לגמלאות בשנים הקרובות שכר אחרון קובע שיהיה נמוך בכ 650 ש"ח משהיה צריך להיות .
יש את עניין הצמדת הפנסיה של הגמלאים למדד שזה בפרוש שחיקה עד רעב של שכר הפנסיונרים בטווח הארוך .חיב להצמד לשכר ממוצע של המורים או של המשק .
אנקדוטה:חישבו את שכרו של בן גוריון לו היה צמוד למדד משנת פרישתו ועד היום יצא שהיה מקבל פחות מ 10000 ש"ח לחודש .
המזכלית חיבת בשם השקיפות לצאת לאור השמש .ישיבתה לצד וסרמן יחד עם כל ההנהלה מעמידה על ראשה גוש חמאה ענקי .היא חיבת לפתוח הכל לפני כולם וגם אם תכשל במשא ומתן היא תוכל לבוא למורים להראות מה נתנו מה לא ולבקש כוח לשביתה אם צריך.

לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
06/02/2017 | 12:24
2
68
לך על הידע הרב שאת מפגינה. הייתי מציעה לך לפרסם מכתב זה בפייסבוק אליו יוכלו אלפי מורים להחשף ולחתום על הסכמה, שמשמעותה שלא יוכלו להתעלם מהמורים ומהסכם הגרוע שנחת אליהם.
לצפיה ב-'תודה.לי אין פייסבוק .בבקשה שהקוראים יעבירו בפייסבוק לחבריהם'
תודה.לי אין פייסבוק .בבקשה שהקוראים יעבירו בפייסבוק לחבריהם
09/02/2017 | 08:44
24
לצפיה ב-'תודה.לי אין פייסבוק .בבקשה שהקוראים יעבירו בפייסבוק לחבריהם'
תודה.לי אין פייסבוק .בבקשה שהקוראים יעבירו בפייסבוק לחבריהם
09/02/2017 | 08:47
14
לצפיה ב-'עזרה במשרד החינוך'
עזרה במשרד החינוך
05/02/2017 | 16:31
1
119
אני לא יודעת מי הגה את הרעיון המעוות של מוקד התמיכה למורים.
לא משנה מה צריך, אין אפשרות לדבר עם חשב השכר או פקיד כוח האדם במשרד.
כבר פעמים התקשרתיבעניין טופס 101, בעקבות הודעות שקיבלתי בטופס, במוקד לוקחים הודעה , יעבירו הלאה, ינסו לעזור לי בהקדם האפשרי ומפנים אותי לגיזבר והטלפון שקיבלתי מהמוקד , איזה פלא , מחזיר אותי למוקד. ושוב לוקחים הודעה , יעבירו הלאה, ינסו לעזור לי בהקדם האפשרי , וחוזר חלילה.
ברור שבסוף אני אמצע את עצמילוקחת חצי יום חופש להטריח את עצמי לתל אביב ולבלות חצי יום במסדרונות המשרד.
לצפיה ב-'מה פתאום חצי יום חופש?'
מה פתאום חצי יום חופש?
05/02/2017 | 22:41
81
בשבע את מודיעה שאת חולה .בשמונה עד 9 את אצל הרופא מסבירה לו למה את לר במיטבך ,קבלי יום מחלה לאותו יום וצאי סדרי ענינייך במשרד החינוך.
בכל מקום עבודה יש גזברות או הנהלת חשבונות .
בכל מקום עבודה אפשר לקפוץ ל10 דקות כמו גם ל 5 שעות לסדר ענינים .
אם משרד החינוך אינו מאפשר כלל ימי חופש או שעות סידורים בזמן העבודה ,ואינו מחזיק גזברות בכל בית ספר אלא במחוזות בלבד ,אין למשרד החינוך מה להלין עם מורים יגיעו לגזברות ע"ח ימי מחלתם .
לצפיה ב-'מי שטרם קרא..... הסיבה החדשה לניכויים בשכר ינואר של המורים:'
מי שטרם קרא..... הסיבה החדשה לניכויים בשכר ינואר של המורים:
05/02/2017 | 07:51
159
הסכם ישן. משכרם של 2,000 מורים קוזזו החודש כ־300 שקל בממוצע בגלל הסכם שהגיע אליו מזכ"ל הסתדרות המורים הקודם יוסי וסרמן חודשים ספורים לפני שהתפטר מתפקידו בשל האשמות בשוחד ובסחיטה

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

קנגרו שירותי הגירה בע
קנגרו שירותי הגירה בע"מ
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה