לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2265522,655 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לאריה.'
שאלה לאריה.
20/10/2018 | 19:51
שבוע טוב,
אני מרכזת מקצוע בחטיבת ביניים. ולע כך אני מקבלת שעה אחת ובנסוף 6% מהמשכורת.
אתמול פנתה אלי מנהלת החטיבה והודיעה לי שמכיוון שיש מחסור בשעות בחטיבה היא תוריד לי את תוספת שעת הריכוז ובתמורה לכך אני אוריד שעה פרטנית או שעת שהייה.
האם זה חוקי לעשות זאת?
מה עלי לעשות?
מיה
לצפיה ב-'ימי לימוד'
ימי לימוד
18/10/2018 | 21:41
3
20
בהנחה שאני רוצה ללמוד משהו שאינו קשור כלל לעבודתי ומבקשת לעשות זאת בזמן שעתיים בבוקר יום לימודים. האם ההנהלה יכולה לסרב? כמובן שההודעה על הלימודים היתה בזמן.
תודה
לצפיה ב-'לימודים'
לימודים
19/10/2018 | 08:24
2
45
לא חייבים לאשר לך אפילו אם מדובר בהשתלמות בתחומי עבודתך על אחת כמה וכמה כאשר אין קשר.
אריה
לצפיה ב-'אריה, תודה'
אריה, תודה
19/10/2018 | 10:58
1
9
השאלה נבעה משיחה שהתקיימה בחדר המורים. היו שאמרו שניתן ללמוד (אם נאמר בזמן).
יש לך (במקרה) אסמכתא לכך?
תודה

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
19/10/2018 | 14:36
8
אין אסמכתא ולא צריכה להיות כי ראשית לא על כל דבר יש או צריך אסמכתא מספיק הגיו, שנית לא קשור לעבודה אז למה שישחררו אותך.
אריה
לצפיה ב-'שעות בדיקות הריון'
שעות בדיקות הריון
18/10/2018 | 12:10
1
12
כמה שעות בדיקות זכאית מורה שעובדת 22 ש"ש חטיבת ביניים
והאם זה מתנקה על חשבון ימי מחלה
והאם צריך להביא אשור מרופא לכל בדיקה
והאם אפשר לשמור זאת ליציאה מוקדמת ללידה או להארכת חופשת הלידה
לצפיה ב-'בדיקות הריון'
בדיקות הריון
18/10/2018 | 12:17
9
40 שעות (לא ימים שלמים) במהלך ההיריון לבדיקות לא ינוכו מקצובת ימי המחלה ויש להביא אישור על כל יציאה לבדיקה.
לא ניתן לשמור לצורך הקדמת יציאה לחופשת לידה או הארכתה
אריה
לצפיה ב-'לאריה עזרה עם דרגה תקועה'
לאריה עזרה עם דרגה תקועה
17/10/2018 | 21:24
1
25
אריה שלום,
אני מורה במשרה מלאה בבית ספר יסודי
עם ותק של 5 שנים, אופק חדש.
רק בשנה שעברה קיבלתי רשמית את תעודת ההוראה והתואר השני.
ולכן, משרד החינוך טוען שהצבירה לדרגה התחילה רק מהשנה שעברה.
מבחינת שעות השתלמות, צברתי כבר 120 שעות.
למרות שיש לי ותק באופק חדש ואת שעות ההשתלמות הדרושות, מצפים ממני להמתין עוד שנה וחצי כדי להגיש בקשה לעלות מדרגה 1 לדרגה 2 בסך הכול!!
אנא ממך - אמור לי שיש אל מי לפנות ולערער בעניין. בהסתדרות המורים טוענים שאלו ״הכללים״, איפה הם כתובים?
הרי אם יש לי את הותק, ואני באופק, ויש לי השעות - מדוע לשלול ממני עלייה אחת בלבד בדרגה בכל שנות הותק? היכן ההיגיון? שהרי גם ככה שכרנו כה נמוך.

מיואשת מהמערכת, מובכת כי לפיכך, רק לאחר 7 שנות ותק אעלה לדרגה 2!! אבסורד

ממתינה ומקווה ממך למעט אופטימיות
תודה מראש
לצפיה ב-'דרגה'
דרגה
18/10/2018 | 08:00
21
עליך להפנות את הנושא למינהלת אופק חדש
אריה
לצפיה ב-'שמירה ואישורי מחלה למורים מחליפים'
שמירה ואישורי מחלה למורים מחליפים
15/10/2018 | 17:53
2
39
אנאמפחדתהאם איךאם כךאמנםאמנם היי אשמח לעזרה,
בבית הספר מבקשים ממני אישור מחלה על תקופת העדרות על מנת שיוכלו לשלם למורים שמחליפים אותי. אמנם בקשתי שלא ישתמשו באישור של ימי מחלה שלי כי עלי להגיש אותו לתביעה לביטוח לאומי כדי לקבל שמירת הריון. שמירת הריון לא יאשרו לי דמי שמירה אם אקבל תשלום על ימי מחלה מהמעסיק.
בבית הספר מבקשים אישורים כי רק כך יוכלו לשלם למורים המחליפים.
אמנם אני צריכה לחכות עוד חודש (30 יום לפחות) כדי לשלוח בקשה לשמירה מביטוח לאומי ויקח זמן עד שאקבל מהם תשובה.
אם כך מה אמור בית הספר לעשות?
איך ישלם למורים?
האם יכולים להציג את האישור לגזברות מבלי שינכו לי ימי מחלה- רק כדי לקבל אישור תשלום למורה המחליף?
מפחדת שברגע שיראו זאת יורידו לי ימי מחלה ואז ביטוח לאומי לא יאשר לי את השמירה.
אנא עזרתכם
לצפיה ב-'לפנייתך'
לפנייתך
15/10/2018 | 18:38
1
35
במקרה היעדרות בגין מחלה עליך להציג אישור רפואיים. ברגע שהביטוח הלאומי יאשרו לך שמירת הריון תצטרכי להחזיר את התשלומים שקבלת מהמעסיק.
אריה
לצפיה ב-'דמי שמירת הריון'
דמי שמירת הריון
17/10/2018 | 09:59
16
אפשר לקבל שמירת הריון רק מאחד מהמקורות הבאים, ביטוח לאומי או מעסיק. האחריות עוברת תקופתית מאחר לשני. בהגדרה ימי מחלה אפשר לקבל מהמעסיק, רק אם הרופא כותב שאינך יכולה לעבוד ואינו כותב שמירת הריון. 
מכל מקום השכר שמקבלת עובדת על חשבון ימי מחלה גבה בהרבה מדמי שמירת הריון של הביטוח הלאומי. 
אם את נעדרת מפאת מחלה את צריכה להמציא אישור מחלה.
אם אין לך אישור מחלה, מנכים לך ימים מהשכר. במקרה כזה את צריכה לבקש חל"ת. 
יש מקרים בהם את זכאית לתבוע גם נכות בקרן הפנסיה החדשה, בגין שמירת הריון. 
אני מצרפת קובץ שאני ערכתי, על סמך פרסומים שונים בגין פנסית נכות, הכולל גם נכות זמנית בגין שמירת הריון.
עיקרי הדברים פורסמו על ידי קרן הפנסיה עצמה.
מדובר במבטחים חדשה, אבל אם את מבוטחת בקרן אחרת הדברים דומים. אפשר בכל מקרה להוריד תקנון של כל קרן מהאינטרנט. 
לצפיה ב-'שכר מורים דרך העיריה'
שכר מורים דרך העיריה
16/10/2018 | 16:11
1
42
שלום האם מורה בתיכון שמקבל שכר מהעיריה מקבל אותם תנאים כמו של משרד החינוך מבחינת החופשים?
לצפיה ב-'כן בוודאי'
כן בוודאי
16/10/2018 | 17:27
25
אלא אם הוא עובד במתכונת חוזה אישי שקובע אחרת וכמובן מתגמל בהתאמה.
אריה
לצפיה ב-'פגיעה באחוזי משרה'
פגיעה באחוזי משרה
15/10/2018 | 08:17
1
39
אני במערכת כ3 שנים. שנה ראשונה עשיתי סטאז. שנה שנייה קיבלתי חינוך כיתה בהיקף משרה של 87 אחוז. המהלך שנה זו מנהלת בית הספר קיימה שיעורי צפייה, כאשר בסוף השנה החליטה להעביר אותי לקביעות בהערכה טובה. את שנת הלימודים הנוכחית פתחתי עם אותו היקף משרה של 87 אחוז. קיבלתי גם משכורת של חודש ספטמבר לפי אחוז משרה אלו. לפני מספר ימים הודיעה לי המנהלת החדשה שהתחלפה בבית ספרנו כי היא מורידה לי את אחוז המשרה. אמרתי לה שיש לי קביעות. היא טענה שבשנה הראשונה לקביעות יש לה רשות להוריד לי את אחוז המשרה שלי.. שאלתי האם ניתן לעשות דבר זה?
לצפיה ב-'אחוזי משרה'
אחוזי משרה
15/10/2018 | 08:59
28
המנהלת טועה , לאחר שהחלה השנה בהיקף משרה מסוים (גם אם אינך קבועה עדיין) לא ניתן לפגוע בהיקף משרתך ללא הסכמתך.
אריה
לצפיה ב-'חישוב פנסיה תקציבית, למי שעבדו באופק חדש -הסבר וגם אסמכתה'
חישוב פנסיה תקציבית, למי שעבדו באופק חדש -הסבר וגם אסמכתה
11/10/2018 | 17:52
4
65
שימו לב. אני מצרפת גם קובץ ובו, ההנחיות המדויקות מהחוברת של ציון לוי, ראש אגף גמלאות באוצר, לגבי החישוב של הפנסיה על פי אופק חדש.
כמו כן אני מצרפת הסבר שלי, לגבי ההתנהלות של משרד החינוך, כדי שלמורים תהיה דרך להתמודד עם המשרד.

לצפיה ב-'לעירית- האם מורה שכבר יש לו בעת כניסתו לאופק 24.75 גמולים...'
לעירית- האם מורה שכבר יש לו בעת כניסתו לאופק 24.75 גמולים...
12/10/2018 | 00:04
2
37
תחושב משכורתו האחרונה בעולם הישן ,בתוספת 2 גמולים לכל דרגה שעלה?
זאת אומרת שאם עלה ב 2 דרגות אז משכורתו תחושב עם 28.75 גמולים?
תודה רבה לך על עזרתך למורים ועבור העלאת זוויות נוספות לתשובותיו של אריה .
לצפיה ב-'חישוב גימלה בפנסיה תקציבית '
חישוב גימלה בפנסיה תקציבית
14/10/2018 | 11:15
1
57
קודם כל בבקשה על התודה.
כן בוודאי. גם למי שיש לו תקרת גמולים ערב הכניסה לאופק חדש, מוסיפים לו שני גמולים לכל דרגה, שעלה באופק חדש. כל גמול הוא 1.2 אחוזים כלומר שני גמולים לדרגה,2.4 על ה- 29.7 אחוזים שהם האחוזים של 24.75 גמולים.
אני לא עונה בנוסף. אני עונה בהתאם למה שאני חושבת שעל המורים לדעת. לא כל המומחים רואים עין בעין, ולא לכל אחד כל המידע הדרוש.
הנושא של אופק חדש הוא נושא מאוד מורכב, וקשה מאוד לקבל לגביו תשובות ברורות ונכונות, מה גם שחלים שינויים לעיתים תכופות.
הנושא של תוספת הגמולים לעולם הישן, היה כבר בבסיס ההסכם עם תחילת הרפורמה, אלא שהאוצר לא הכניס את זה לתחשיב. 
לקח הרבה זמן עד שהתחילו לשלם לפי אופק חדש, וזה היה רק בשנת 2014, לאחר שאופק חדש קיים מ- 2008, ורק בנובמבר 2017, התחילו לשלם גם את הגמולים בהתאם, וזאת רק לאחר ששיסיתי את המורים במשרד החינוך, באוצר ובהסתדרות המורים, ורק לאחר שמורים שקיבלו ייעוץ ממני פנו לאוצר ודרשו תחשיב חישוב הפנסיה. רק לאחר קבלת תחשיבים ראשונים ב- 2017, שאותם פרסמתי, אפשר היה להוכיח שהגמולים הנוספים לא נכנסו לתחשיב.
מנובמבר 2017, משלמים לכל המורים שפרשו, וחלק מתקופת עבודתם היתה במסגרת הרפורמה, ועלו בדרגה. תשלום ההפרשים הוא רטרואקטיבית ממועד הזכאות. 
לצפיה ב-'תשובתך מדהימה וחושפת אוזלת יד מתמשכת של ההסתדרות'
תשובתך מדהימה וחושפת אוזלת יד מתמשכת של ההסתדרות
15/10/2018 | 19:51
21
שוב תודתי.
בתחילה הסכם האופק הוסיף חצי דרגה לשכר העולם הישן על כל עליה בדרגה,שזה אומר 3.75% תוספת לשכר עולם ישן .
א .האם את יכולה להסביר מה הביא את ווסרמן להסתפק בעליה של 2.4% במקום 3.75% שנכתבו בהסכם הראשון?
ב .אני רואה שטבלת היסוד של שכר המורים בעולם הישן זהה לטבלה משנת 2008 .האם ישנם עדכונים נוספים לשכר העולם הישן בחישוב לפנסיה ומה גובהם?

לצפיה ב-'תודה רבה עירית'
תודה רבה עירית
12/10/2018 | 22:25
22
לצפיה ב-'שעה ראשונה ביום'
שעה ראשונה ביום
11/10/2018 | 16:00
1
63
היי,
האם מותר לשבץ שעה ראשונה כשעת שהייה או פרטנית?
לצפיה ב-'שעה ראשונה'
שעה ראשונה
12/10/2018 | 14:05
48
אין שום מניעה לשבצה כשעת שהייה או פרטנית.
אריה
לצפיה ב-'מאיזה גיל יש אפשרות לא להיכנס לעוז לתמורה'
מאיזה גיל יש אפשרות לא להיכנס לעוז לתמורה
11/10/2018 | 18:11
2
17
שלום רב
אשמח לברר 2 דברים 
1) מאיזה גיל יש אפשרות לא להיכנס לעוז לתמורה
2) אם מורה נכנס, באיזה גיל אפשר לבקש (לדרוש) לצאת חזרה לעולם הישן ??

תודה לעונים

לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
11/10/2018 | 18:34
1
36
אי כניסה או יציאה אינה תלוי בגיל אלא בבקשה מיוחדת המופנית למנהל המחוז של משרד החינוך.
אריה
לצפיה ב-'אי כניסה לעוז לתמורה'
אי כניסה לעוז לתמורה
11/10/2018 | 19:42
52
יש כן נטיה לאשר לאנשים יותר מבוגרים מגיל 60. יחד עם זאת מצב משפחתי, או בריאותי הם גורמים שנשקלים באישור אי כניסה.
האישור הוא לא של משרד החינוך אלא של ארגון המורים. יש וועדה, שאחרי בדיקה גילו שהיא של בן אדם אחד. בעבר זו היתה נורית ולנסי ראש המחלקה הפרופסיונאלית, שהלכה לעולמה. מי מחליט היום אינני יודעת.
לצפיה ב-'שכר מורה ממלא מקום'
שכר מורה ממלא מקום
09/10/2018 | 09:36
2
48
שלום
כמה מקבל מורה ממלא מקום לפי שעה שלא עובד בכלל , זו היא תחילת עבודתו?
לצפיה ב-'שכר מ"מ'
שכר מ"מ
09/10/2018 | 15:42
1
39
ביסודי כ-33 ש"ח בעי"ס כ-40 ש"ח לשעה כולל תוספת קיץ.
אריה
לצפיה ב-'שכר ממלא מקום'
שכר ממלא מקום
11/10/2018 | 17:55
27
יש שני סוגים של מילוי מקום. מורה שאיננו מן המערכת וממלא מקום באופק אקראי ומורה הממלא מקום לתקופה העולה על 51 ימי לוח. מורה הממלא מקום לתקופה העולה על 51 יום יקבל שכר תקני מלא, למפרע מהיום הראשון שהתחיל עבודתו.

לצפיה ב-'לאריה - מס על קרנות השתלמות'
לאריה - מס על קרנות השתלמות
07/10/2018 | 18:19
6
55
שלום אריה,
ידוע לי כי אין מס על כספי קרנות השתלמות.
האם מדובר רק במקרה של פרישה ומשיכת כספים?
חזרתי משנת שבתון, ובתלוש מענק האחרון, קרנות השתלמות
גבו ממני 95 שח מס רפורמה.

לשאלתי מה זה מס רפורמה,
קיבלתי את התשובה הבאה:

הרפורמה במס- לפי תיקון לפקודת מס הכנסה נקבעו בקשר למשיכת כספים מקופת גמל/קרן השתלמות:

במסגרת התיקון נקבע כי רווחים ריאליים (מעל האינפלציה) הנצברים על הפקדות חדשות העולות מעל תקרה מסוימת יחויבו במס כמפורט:

יתרה עד 31.12.2002 פטורה מתשלום מס
יתרה מ- 1.1.2003-31.12.2005 תחויב במס בשיעור 15%.
יתרה מ- 1.1.2006-31.12.2012 תחויב במס בשיעור 20%.
יתרה מ- 1.1.2013-ועד בכלל תחויב במס בשיעור 25%.

לא זכור לי גבו ממני  מס זה לאחר 3 שבתונים קודמים.
תודה אריה.
לצפיה ב-'מס רפורמה'
מס רפורמה
07/10/2018 | 18:49
5
43

אכן נכון
בהתאם להוראות החוק של מס ההכנסה יגבה מס מהרווחים הריאליים שמעל האינפלציה
ראה גם בקישור הבא
http://www.lyp.org.il/רפורמה-במיסוי-קרנות-השתלמות-1-1-2003
אריה

לצפיה ב-'תודה אריה - עוד שאלה'
תודה אריה - עוד שאלה
07/10/2018 | 19:05
2
24
פתחתי קרן מקור החודש,
ואפדה רק בפרישה לאחר 6 שנים.
האם גם ממנה ייגבו מס רפורמה בבוא היום?
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
07/10/2018 | 19:53
1
28
אם החוק יהיה תקף אני מניח שכן.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה אריה'
תודה רבה אריה
07/10/2018 | 20:04
13
לצפיה ב-'מס על משיכה מקרנות השתלמות.'
מס על משיכה מקרנות השתלמות.
08/10/2018 | 19:17
1
39
לא גבו ממך מס בשבתונים קודמים קודם כל בגלל השינוי בחוק. כמו כן צריך לקחת בחשבון ששכר המורים מאוד עלה בעקבות הרפורמה, מה שגרם להרבה מורים לעבור את התקרה של ההפקדות הפטורות ממס. 
עבוד הכספים שהופקדו מעל התקרה גובים מס מהרווחים בלבד ולא מהקרן, כיוון שהעובד כבר הפקיד את כל הכספים שלו מהנטו, ועל כספי המעביד בגין היתרה גבו ממנו מס בעת שהופרשו הכספים. 
ביום 7.10.18 התפרסם בדה מרקר מאמר מצוין בנושא. 
לצפיה ב-'תודה רבה עירית'
תודה רבה עירית
12/10/2018 | 22:23
3
לצפיה ב-'שעות פרונטליות ברצף'
שעות פרונטליות ברצף
05/10/2018 | 11:54
2
74
שלום אריה, 
כמה שעות פרונטליות ברצף ניתן לשבץ ביום אחד. המורה עובדת באופק חדש.
תודה.
לצפיה ב-'שעות פרונטליות'
שעות פרונטליות
05/10/2018 | 13:14
1
76
אין מגבלה (במסגרת שעות העבודה עד 15:30)
אריה
לצפיה ב-'שעות פרונטאליות ברצף'
שעות פרונטאליות ברצף
17/10/2018 | 10:04
7
אין לשבץ יותר מחמש שעות פרונטאליות ברצף במהלך יום עבודה. מותר לשבץ ביום עבודה מספר שעות עבודה משעה ראשונה ועד 15:30 אבל עם חלונות, שהם שעות שהיה, או שעות פרטניות. 
אין כל שוני בנושא באופק חדש לעומת העולם הישן, אלא שבעולם הישן היה צורך בשיבוץ של "חלונות" והיום אין חלונות אלא שעות שהיה.
לצפיה ב-'מעוניינת לעשות הסבת אקדמאים התחום הכימיה'
מעוניינת לעשות הסבת אקדמאים התחום הכימיה
05/10/2018 | 11:01
31
בת 43 בוגרת תואר ראשון בהנדסה כימית וביוטכנולוגיה ותואר שני במזון וביוטכנולוגיה מעוניינת לעשות הסבה אקדמאים וללמד כימיה בתיכון. עובדת 15 שנים בתחום הכימיה.
1.איפה מומלץ ללמוד תעודת הוראה בכימיה? מבלי להפסיק לעבוד במשרה מלאה.
2. האם יוכרו לי שנות הותק מעבודתי בתחום? מי יכול להגיד לי כמה ארוויח כמורה אחרי שאסיים את תעודת ההוראה
3.האם יש ביקוש למורי כימיה בתיכוני באיזור חיפה?
4.באופן כללי האם המהלך הזה כדאי מבחינתי או שעדיף להמשיך לעבוד במגזר הפרטי..
הרבה שאלות, אשמח לקבל מניסיונכם כמורים
לצפיה ב-'עבודה לאחר פרישה'
עבודה לאחר פרישה
04/10/2018 | 22:46
2
65
אריה שלום, 
האם גמלאית  יכולה לעבוד במקביל לקבלת דמי ההסתגלות (לא במוסד ממשלתי), מבלי שזכויותיה יפגעו? 
לצפיה ב-'עבודה לאחר פרישה'
עבודה לאחר פרישה
05/10/2018 | 07:46
57
אין שום מניעה
אריה
לצפיה ב-'עבודה לאחר פרישה '
עבודה לאחר פרישה
08/10/2018 | 19:12
44
אחרי פרישה ניתן לעבוד בכל עבודה שאינה במוסד מתוקצב על ידי המדינה מבלי שיפגעו מענקי הפרישה. 
מדובר בפרישה ממשרד החינוך בלבד.
מורה הפורש ממעביד שהוא בעלות, מקרן פנסיה צוברת, מוגבל לשליש משרה בהוראה ואינו מוגבל בעבודה אחרת.
מאידך צריך לשקול את הנושא מול דמי אבטלה ו/או קצבת זקנה.
מקבל קצבת זקנה מוגבל לשכר של 5650 ש"ח לחודש עד גיל 70 (גבר או אישה) 
כדי לקבל קצבה מלאה. מי שעובד במהלך השנה שלאחר הפרישה אינו יכול לתבוע דמי אבטלה. יש על כן לבדוק קודם כל, אם בכלל זכאי הפורש לדמי אבטלה. תשלום דמי אבטלה לגימלאי מותנה בגבה השכר ובגבה הפנסיה, כמו גם באישור על פרישה ביוזמת הפיקוח, או לחילופין להמתנה של שלשה חודשים. 
לצפיה ב-'כרטיסים לפסטיגל יש השנה הנחה בארגון?'
כרטיסים לפסטיגל יש השנה הנחה בארגון?
04/10/2018 | 20:46
18
כרטיסים לפסטיגל 2018 יש הנחה בארגון? 
בשנתיים או שלוש האחרונות היתה הנחה יפה
השנה אין?  
תודה
לצפיה ב-'לימודי מתמטיקה ואנגלית לכל הגילאים ברחובות'
לימודי מתמטיקה ואנגלית לכל הגילאים ברחובות
03/10/2018 | 16:02
1
31
מורים מקצועיים תשלום הוגן מותאם לגילאים 6-18 שווה לנסות 
לעוד פרטים 
https://bit.ly/2zOCDTf
תהנו
לצפיה ב-'קבוצה זו לא מיועדת לפרסום ואתה מתבקש לחדול'
קבוצה זו לא מיועדת לפרסום ואתה מתבקש לחדול
03/10/2018 | 16:45
12
לצפיה ב-'חופשת לידה'
חופשת לידה
02/10/2018 | 17:31
1
31
שלום! שאלה..
עשיתי שנת סטאז שנה שעברה אך עזבתי את בית הספר. התקבלתי לעבודה בבית ספר אחר. ילדתי ב3.9 ואני כרגע בחופשת לידה ואתחיל ללמד בבית הספר החדש אחרי לנוכה. איך אני מקבלת דמי לידה? אני צריכה למלא טפסים או שאני מקבלת באופן אוטומטי? האם זאת בעיה שעברתי בתי ספר?
לצפיה ב-'דמי לידה'
דמי לידה
02/10/2018 | 17:43
24
אם עבדת במשרד החינוך וממשיכה לעבוד באמצעותו כל שצריךהוא לדווח שילדת לכוח אדם בלשכת המחוז. אם המעסיק אחר עליך למלא טופסי תביעה לדמי לידה ולהגיש בביטוח הלאומי.
אריה
לצפיה ב-'חישוב היקף משרה'
חישוב היקף משרה
30/09/2018 | 17:32
3
62
אריה שלום
רציתי לדעת מהי הנוסחה לחישוב היקף משרה.
אני אמורה לעבוד במשרה מלאה 21 שעות פרונטאליות (בשל שעות גיל) ואילו בפועל עובדת 25 שעות פרונטאליות + 4 פרטני + 8 שהייה. איך אני מחשבת את היתרה שהיא מעל ה-100 אחוז ?
תודה וחג שמח
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
01/10/2018 | 12:02
2
47
כל שעה מעל משרתך המלאה  ערכה 4.5%
אריה
לצפיה ב-'תודה אריה....אבל'
תודה אריה....אבל
01/10/2018 | 13:41
1
48
4.5 אחוז ממה ? איך אני עושה את החישוב ? מהי הנוסחה ?
האם במקרה שאני עובדת 4 שעות יותר ממשרה מלאה שלי זה אומר 4.5 כפול 4 כלומר אחוזי המשרה שלי צריכים להיות 118 אחוז ?
שוב תודה
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
02/10/2018 | 09:24
34
האחוזים נגזרים משכרך המשולב.
אריה
לצפיה ב-'נציג פניות בנושא זכויות לאחר פרישה'
נציג פניות בנושא זכויות לאחר פרישה
01/10/2018 | 19:04
2
40
אריה שלום, 
אל מי אפשר לפנות בעניין בירור זכויות ושאלות אחרות שנוגעות לעניני פרישה? 
האם יש נציג אזורי לגמלאים כמו שיש למורים בפועל?
תודה
לצפיה ב-'נציג פניות'
נציג פניות
02/10/2018 | 09:21
1
47
ניתן לפנות לסניף או למינהל שכר ופנסיה במרכז הסתדרות המורים.
אריה
לצפיה ב-'פניה בנושאי פרישה'
פניה בנושאי פרישה
08/10/2018 | 19:07
23
בפרישה יש נושאים רבים לטפל בהם ולכל נושא יש צורך במומחיות ספציפית.
בנושא בדיקת גבה הפנסיה, מענקי פרישה, פדיון ימי מחלה, רכיבי שכר שחושבו לפנסיה ונושאים אחרים בדרך כלל אין מענה בהסתדרות המורים. יש אפשרות לקבל בדיקת פנסיה על סמך דף פרטי שירות ותלושי שכר, וזה לא תמיד מספק. אין אפשרות לקבל תחשיב של מענקים. 
נושא המיסוי הוא נושא נפרד, שכן יש לדעת מה לעשות מול פקיד השומה לגבי מיסוי מענקים או פנסיה. צריך לדעת באיזה מסלול לבחור, בהתאם לגיל, לגבה המענקים ולגבה הפנסיה. לשזה יש מענה חלקי בכנסי גמלאים אך לא מלא. ההסתדרות איננה עוסקת בזה.
נושא אחר לטיפול הוא ביטוח לאומי, בין אם בנושא קצבת זקנה, לפורשים בגיל, בין אם זה בנושא דמי אבטלה לפורשים פרישה מוקדמת ו/או גיל תלוי בגבה דמי האבטלה מול קצבת הזקנה.. וכו' לזה אין פתרון באיגודים המקצועיים.
בנושא משיכת כספים מקרנות השתלמות וקופות גמל, יש לקבל מענה בעיניין, כדאיות משיכת כספים מהקרנות, מיסוי על קופות גמל ועל קרנות פנסיה חדשות (מנוף הראל) 
והנושא האחרון וחשוב מאוד, הוא הזכויות של השתכרות מעבר לגימלה, וזכויות עובד גימלאי, הן בעיניין מה מותר ומה אסור, הן בתאום מס, והן בתלות הגימלה בהמשך העסקה. 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה