לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2238822,388 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'חינוך וטיולים'
חינוך וטיולים
24/06/2018 | 21:23
9
שלום ,
בבית הספר אצלנו יש חובה על מחנך לצאת לטיולים (תיכון).
אני מורה ותיקה ויש לי קביעות על 100% משרה. 
בשל סיבות אישיות אינני מעוניינת יותר לצאת לטיולים שיגרמו לי לא להיות בבית בערבים ובלילות. האם ניתן לחייב אותי להיות מחנכת ולהגיד שאחרת אפגע בהיקף הקביעות שלי ?  
לצפיה ב-'שבתון וקרן השתלמות'
שבתון וקרן השתלמות
23/06/2018 | 14:09
3
26
שלום,
כרגע יש לי ותק של 5 שנים בהוראה. שנה הבאה תהיה השנה השישית שלי, אבל בגלל שהתחלתי להפריש לקרן השתלמות מאוחר, באתר של הבינלאומי רשום לי שהיא תפתח רק בנובמבר 2020...
אני מתכננת להתחיל דוקטורט אחרי השנה הבאה (ב10/2019) ורציתי לדעת מה זה אומר לגבי שנת השבתון והכספים שהצטברו בקרן. אני ככל הנראה לא אלמד בבית הספר במהלך התואר...
תודה רבה,
ליטל.
לצפיה ב-'לשאלותיך'
לשאלותיך
23/06/2018 | 21:13
2
21
לשבתון ניתן לצאת רק אחרי 6 שנות חיסכון.
אם לא תלמדי לא תוכלי לחסוך באותה שנה
אריה
לצפיה ב-'תודה! אשמח להבהרה... '
תודה! אשמח להבהרה...
23/06/2018 | 21:50
1
17
מה בעצם יקרה לכסף שצברתי עד אז?
ישאר בקרן עד שאחזור ללמד עוד שנה?
יעברו מספר שנים עד אז...
ואם לא אחזור ללמד אוכל למשוך את הקרן (89% מהפרשות מעביד) בנובמבר 2020?
או שאוכל להשאיר את הכספים בקרן?
תודה רבה על התשובות!
לצפיה ב-'הכספים ממשיכים להיצטבר לרשותך. לא תוכלי'
הכספים ממשיכים להיצטבר לרשותך. לא תוכלי
23/06/2018 | 23:30
12
למשוך את הכספים בתנאי שציינת. ראי תנאים למשיכה באתר קרנות השתלמות למורים
לצפיה ב-'עבודה בחצי שבתון'
עבודה בחצי שבתון
19/06/2018 | 17:40
6
32
שלום,
האם אני מחוייבת לעבוד בחצי שבתון?
אם כן - באיזה היקף משרה? חצי משרה/שליש משרה או לבחירתי?
קרן
לצפיה ב-'עבודה בחצי שבתון'
עבודה בחצי שבתון
19/06/2018 | 18:54
5
34
אינך חייבת הדבר לשיקולך
במידה ותרצי ניתן לעבוד עד 2/3 משרה.
אריה
לצפיה ב-'כדאי לך מאד לעבוד טיפה מעל חצי משרה '
כדאי לך מאד לעבוד טיפה מעל חצי משרה
20/06/2018 | 23:38
4
29
א .כמובן שכרך כתוצאה מעבודה יהיה כחצי משרה ולא משהו נמוך יותר .
ב .שכרך יהיה כמעט כולו נטו כי בחצי משרה אין מס הכנסה ואפילו ביטוח לאומי גובה רק 3.5% במקום 12% .זו הזדמנות להרויח שכר כמעט ללא מס וכדאי לנצל זאת .
ג .תוכלי לפתוח מסלול חסכון חדש לקרן השתלמות נוספת ,כך הוותק של 6 שנות צבירה יתחיל מידית ב ספטמבר 2018 ולא שנה אחר כך .כמו כן כמובן הפקדות המעסיק לזכותיך יתחילו מיד ( וגובהן 8.4% משכרך) לידיעתך ,בעבודה מתחת חצי משרה לא יפתחו לך קרן חדשה וגם לא יפרישו לך כספים .
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
21/06/2018 | 07:33
2
28
בעבודה מתחת לחצי משרה ניתן לחסוך בקרן מקור בה המעסיק מפריש 7.5%
אריה
לצפיה ב-'תוספת לתיקון'
תוספת לתיקון
22/06/2018 | 01:45
1
14
אכן ניתן להרשם לקרן מקור וא הפרשת המעסיק הינה 7.5% במקום 8.4% כמו בקרן השתלמות זה אולי נראה הפרש לא גדול אך על 6 שנות חסכון הולך לאיבוד ערך של  כ 3/4 שנת חסכון בגין הפרש זה .
וכמובן יש את השאלה מדוע לחסוך בקרן מקור שאינה מאפשרת כלל שנת שבתון .
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
22/06/2018 | 07:47
16
חיסכון בקרן מקור הוא חיסכון לצורך חיסכון למקרה הצורך ולא מיועד לשבתון.
כמובן שאינו חובה
אריה
לצפיה ב-'הערות'
הערות
23/06/2018 | 23:37
7
את לא צריכה לפתוח קרן חדשה. ימשיכו להפריש לך לאותה הקרן גם אם את עובדת פחות מחצי משרה. החלוקה ל 6 שנים בקרן היא לצורך הנוחות של הקרן. את יכולה לצאת גם בשנה השביעית , השמינית או בכל שנה שתרצי לאחר מכן.
לצפיה ב-'אחוזי משרה עוז לתמורה משרת אם'
אחוזי משרה עוז לתמורה משרת אם
20/06/2018 | 21:58
2
25
היי :)
שנה הבאה אלמד 25 שעות פרונטליות בעוז לתמורה.
להבנתי, במשרת אם, התוספת היא 7% למשרה מלאה, כלומר 107% משרה ל24 שעות פרונטליות. האם על 25 שעות אקבל 111% משרה או שזה לא החישוב הנכון?

ובלי קשר, מישהו יודע אולי מה קורה עם התוספת בעקבות הסכם השכר החדש? באתר של הארגון היה רשום שהתוספת תכנס רטרואקטיבית מספטמבר במשכורת של מאי, אבל לא ראיתי שום תוספת בתלוש שלי חוץ מהמענק החד פעמי של 1000 שקל...

תודה רבה לעונים! ��
לצפיה ב-'משרת אם'
משרת אם
21/06/2018 | 07:32
1
17
אכן החישוב נכון.
לגבי הסכם הארגון יש לפנות לגורמי הארגון.
אריה
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
21/06/2018 | 20:50
8
תודה רבה על המענה המהיר!
אין תוספת של שעות פרטני ושהייה נכון?
6 פרטני ו10 שהייה כמו ב24 שעות פרונטליות?

שוב, תודה!
לצפיה ב-'שאלה נוספת על שבתון'
שאלה נוספת על שבתון
20/06/2018 | 10:37
3
33
עבדתי 7 שנים בהוראה אך לא באותה מסגרת.
בשנה האחרונה עברתי לעיר אחרת ולכן גם למעסיק אחר, עירייה. 
ילדתי את בתי הבכורה לפני חודשיים וחצי.
אני זכאית לשבתון בשנהל הבאה אך כשפניתי לכח אדם אצל העיריה המעסיקה אמרו שיש בעיה לאשר לי חלת לצורך שבתון בגלל שעבדתי שם רק מספטמבר.
כלומר שמקומי בבית הספר לא יישמר או שאני צריכה להתפטר.

הם אמרו שהעניין בבירור מול משרד החינוך.

אני ממילא לא בטוחה שרוצה להמשיך לעבוד בבית הספר הזה אבל אשמח להסבר על עניין זה כדי לקבל החלטה מושכלת.
תודה
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
20/06/2018 | 13:44
2
26
חל"ת לצורך שבתון ניתן לקבל רק כשיש לך קביעות אצל המעסיק ממנו את יוצאת לשבתון.
אריה
לצפיה ב-'אז אני לא יכולה לצאת לשבתון?'
אז אני לא יכולה לצאת לשבתון?
21/06/2018 | 15:07
1
12
או שאני יכולה להתפטר ולצאת לשבתון? במידה ואיני מעוניינת לחזור ללמד בבית הספר הנוכחי
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
21/06/2018 | 16:20
12
אם תתפטרי גם לא תוכלי לצאת לשבתון
אריה
לצפיה ב-'שאלות לגבי שבתון'
שאלות לגבי שבתון
17/06/2018 | 12:54
6
45
שלום
הבנתי שאסור לעבוד יותר משליש משרה בשבתון. 
האם זה חל גם על עבודה פרטית כעצמאית  ? 

עם מי כדאי לדעתכם להתייעץ לגבי לימודים בשבתון? 

תודה
לצפיה ב-'עבודה בשבתון'
עבודה בשבתון
17/06/2018 | 18:56
5
33
אין מגבלה על עבודה פרטית.
ניתן לפנות לסיוע וייעוץ לסניף.
אריה
לצפיה ב-'אם לא תעבדי בשבתון שליש משרה מלא ...'
אם לא תעבדי בשבתון שליש משרה מלא ...
18/06/2018 | 00:02
2
39
אז את מפסידה צבירת שנת וותק לדרגה .
לא כדאי לעכב את הדרגה .
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
18/06/2018 | 07:39
32
במקרה של אי עבודה בשנת השבתון היא תחשב כחצי שנת פז"ן לצורך דרגות.
באם עובדים שליש משרה היא תחשב כשנת פז"ן מלאה
אריה
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
20/06/2018 | 10:24
9
ילדתי לפני חודשיים וחצי את בתי הבכורה ואני מחפשת דרך להשאר איתה כמה שיותר, כך שכרגע נראה לי יותר חשוב מהוותק שיתעכב בשנה..

לצפיה ב-'לאיזה סניף?'
לאיזה סניף?
18/06/2018 | 23:04
1
17
של הסתדרות המורים?
לצפיה ב-'סניף'
סניף
19/06/2018 | 07:34
15
כן לסניף הסתדרות המורים וכמו כן להגיע למפגשי ההדרכה של הקרן (מועדים ומיקום באתר הקרנות).
אריה
לצפיה ב-'מורה לעברית בחיפה'
מורה לעברית בחיפה
19/06/2018 | 08:17
24
שלום ,אני מדלית אל כרמל אבא לילד שעולה לכיתה ט" .צריך בשבלו מורה פרטית לכמה מפגשים בחיפה בעברית למבחן קבלה לבית ספר בהבנת הנקרא .0528786416 רמי
לצפיה ב-'מעל 100% משרה באופק חדש'
מעל 100% משרה באופק חדש
17/06/2018 | 15:22
2
42
שלום.
אני עובדת בחט"ב ויש לי שעות גיל.
המנהל רוצה לתת לי 23 שעות פרונטליות,4 פרטני ו 9 שהייה(100%)
היות ויש לי שעות גיל זה הופך ל105.8%
האם משרה מעבר ל100% כדאית מבחינה כלכלית?(מס הכנסה,ביטוח לאומי ובריאות)?-זה בכל זאת הוספה של עוד שעתיים פרונטליות.כמה נטו זה יכול לצאת?
תודה.

לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
17/06/2018 | 18:58
38
מעל משרה השעות רק פרונטליות ולפי ערך שעה שלך.
לגבי מיסוי התחשיבים אישיים.
אריה
לצפיה ב-' השעתיים הללו הינן השעות הכי פחות כדאיות לעבודה '
השעתיים הללו הינן השעות הכי פחות כדאיות לעבודה
17/06/2018 | 23:59
32
במשרה רגילה על כל שעתיים פרונטלי מקבלים שעת שהיה או ניהול כיתה או פרטנית . כאן שעתיים פרונטלי בלבד .
מבחינת מיסוי אם את בשעות גיל סביר ששכרך השנתי ברוטו עולה על 170000 ש"ח ואז את משלמת על שעתיים אילו 31% מס הכנסה ו 12% ביטוח לאומי ומס בריאות ולכן נותרים לך רק כ 57% מהברוטו כאשר יתרת שכרך משאירה בידייך כ 83% משכרך .למה לך לעבוד בשכר כזה נמוך?.כמו כן הזכויות הסוציאליות מעל 100% משרה לא קימות ברובן .
אני דוקא ממליץ למורות עיפות /שחוקות אפילו להוריד שעתיים שלוש ממשרת 100% שלהן כי הפגיעה הכלכלית אינה כל כך גדולה.
לצפיה ב-'קבלת קביעות במשרד החינוך'
קבלת קביעות במשרד החינוך
17/06/2018 | 08:00
1
41
שלום ,
אשתי מורה , ותקופת הניסיון שלה כבר הוארכה פעמיים.
בסוף השנה הנוכחית היא אמורה לקבל קביעות, או לחילופין הודעה על הפסקת עבודתה במשרד החינוך.
העניין הוא שמנהל בית הספר , משיקולים שלו , החליט שלא להגיש  עליה כלל הערכה.     ונשאלת השאלה מהו הדין במקרה כזה? האם אי הגשת הערכה משמעותה שהיא לא ראויה לקביעות? או שדווקא הפוך ,  כל עוד לא ניתנה הערכה שלילית אזי ברירת המחדל היא כן לקבל קביעות?   ובאופן כללי , עד מתי משרד החינוך יכול להודיע לעובד הוראה על הפסקת עבודה במקרה שכזה?

תודה מראש.
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
17/06/2018 | 18:55
27
הארכה שניה של הנסיון חייבת להיות לאחר קבלת אישור מהסניף אם לא ניתנה הסכמה ההארכה לא חוקית.
בשנה הבאה יש להמשיך להעסיק את רעייתך והיא זכאית לקביעות.
המועד האחרון למשלוח הפסקת עבודה היה בסוף מאי.
אריה
לצפיה ב-'כספי ועד'
כספי ועד
15/06/2018 | 06:01
1
54
שלום אריה! אשמח שתבהיר לי בנוגע לכספי ועד:
1.האם זה נכון שגננת לא אמורה לנהל את הכספים אלא רק הועד?
2. במקרה וןנשאר סכום גדול של כסף והועד לא מוכן להחזיר להורים אלא להשתמש בן לעוד פעילויות לגן זה חוקי?
3. האם הכסף חייב להיות בחשבון בנק או אפשרי שיהיה אצל אחת האימהות?
תודה רבה!!
לצפיה ב-'כספי וועד'
כספי וועד
15/06/2018 | 07:50
35
1.כספי וועד אינם בניהול הגננת.
2.על הוועד לקבל אישור ההורים לגבי ניצול יתרת כספים.
3.זו לא בעיה שלך כגננת
אריה
לצפיה ב-'אתר וקבוצה בפייסבוק למורים פרטיים - לפרסום פרטים בחינם'
אתר וקבוצה בפייסבוק למורים פרטיים - לפרסום פרטים בחינם
14/06/2018 | 17:27
22

למורים המעוניינים להירשם כמורים פרטיים, נפתחה קבוצה חדשה בפייסבוק בשם: מורים פרטיים לתלמידים ולסטודנטים.

מוזמנים להצטרף בקישור:
https://www.facebook.com/groups/361452491042068/

בנוסף, ביכולתכם להירשם בחינם באתר "כאן לומדים" כמורים פרטיים.
https://www.kanlomdim.co.il/

בהצלחה :)

לצפיה ב-'קורס קרמיקה כקורס חובה בשבתון'
קורס קרמיקה כקורס חובה בשבתון
13/06/2018 | 22:20
4
34
אני יוצאת לשבתון ואני בשלב בחירת הקורסים.
אני מורה לאמנות ולחנ"מ והבנתי שאני זכאית ל-4 יח"ל יצירה/אמנות בשעות החובה.
בשיחת טלפון עם המזכירה של היועצת של קרנות ההשתלמות, היא אמרה לי שלא, אם זה מופיע בחוברת כקורס רשות אז זה קורס רשות (אלא אם המפקחת של בית ספרי ממשרד החינוך תאשר לי??).
אם כך באיזה אופן אני יכולה לממש את הזכאות שלי להכרה בקורסי יצירה כשעות חובה, כשברירת המחדל שלהם היא רשות?
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
14/06/2018 | 07:51
3
37
יש  לפנות לאגף לפיתוח מקצועי לקבלת אישור הכרה בלימודים במסגרת לימודי החובה.
אריה
לצפיה ב-'האגף לפיתוח מקצועי - מה זה? איך אני יוצרת איתו קשר? '
האגף לפיתוח מקצועי - מה זה? איך אני יוצרת איתו קשר?
14/06/2018 | 08:43
2
14
תודה
לצפיה ב-'מצאתי את האגף באינטרנט. אל מי צריך לפנות, ועוד שאלה בפנים:'
מצאתי את האגף באינטרנט. אל מי צריך לפנות, ועוד שאלה בפנים:
14/06/2018 | 12:44
1
18

כתוב במפורש שלמורות לאמנות ולחנ"מ יש זכות לקחת 4 יח"ל אמנות בחובה, ו-4 יח"ל ברשות,
אז א) למה זה מצריך אישור וזה לא אוטומטי?
ב) האם לרוב מקבלים את האישור?
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
14/06/2018 | 14:09
26
הפנייה למפקח האחראי על ההשתלמויות, חשוב לקבל אישור כדי שלא תהיה בעיה עם הקרן ואני מניח שהוא יינתן.
אריה
לצפיה ב-'שבתון/חצי שבתון- שאלות'
שבתון/חצי שבתון- שאלות
14/06/2018 | 00:53
1
41
שלום רב,
יוצאת שנה הבאה לשבתון לאחר ששקלתי גם חצי שבתון ועל כך אין לי עדיין אישור.
אני קצת אבודה באשר למשכורת שאקבל, לזכאותי בהחזר שכל במידה ואעשה תואר שני ועוד...שאלותיי:
1. בשבתון מלא כמה שעות עליי לעבוד אם ארצה שליש משרה ומה השכר פחות או יותר? משרתי 94 אחוז, משרת אם. מה מחוייבותי מבחינת פרטני, זכויותיי בשהייה ומה קורה באשר לישיבות מורים?  
2. במידה ויאושר לי חצי- אם אושר לי כבר מלא וקיבלתי טפסים עכ, איך ואיפה משנים לחצי? כמה שעות והאם יש חובה של מספר ימים מסוים? מה השכר פחות או יותר? שהיה, פרטני? ישיבות?
אני יוצאת על 66 או 77 אחוז. יש אי התאמה בין מה שדווח לי טלפונית לבין הרשום הטופס 1 שקיבלתי. 
3. האם אני זכאית לתשלום שכל מלא על תואר שני בשבתון ו/או בחצי?

אודה למענה מקצועי מאריה וגם מאחרות שיש להן ניסיון בעיקר בחצי שבתון או בשבתון מלא שעבדו שליש משרה.

קרן
לצפיה ב-'לשאלותיך'
לשאלותיך
14/06/2018 | 07:56
36
1. בשבתון מלא ניתן לעבוד עד שליש משרה כולל שעות פרטניות ושהייה (ביסודי 8+2+2), השכר הינו לפי דרגתך וויתקך, את מחוייבת לישיבות העוסקות בתלמידיך.
2.אפשר לפנות למעסיק ולבקש לשנות לחצי שבתון ואז להודיע לקרן על השינוי , בחצי שבתון ניתן לעבוד עד 2/3 משרה.
3.החזר שכר לימוד הוא עד שנה אקדמית מלאה בכפוף להיקף משרתך.
אריה
לצפיה ב-'הסבה להוראה'
הסבה להוראה
14/06/2018 | 00:49
1
40
היי,
אני מתכננת הסבה להוראה אוקטובר השנה. עד כה, הייתי בטוחה שאני מכוונת לאנגלית אך התחום שאני משתוקקת אליו הוא תנ״ך.
האם יש דרישה למורים בתנך? אני חייבת לעבוד מייד בסיום הלימודים בהקשר של פרנסה.
השאלה השנייה שלי האם מישהו שעשה את התואר בהוראה לדוברי אנגלית? אשמח מאוד לשמוע על התואר, קשיים ומבחני הקבלה.
חייבת לציין שאני בת 40, האם זה הופך אותי לפחות אטרקטיבית מבחינת קבלה כמורה בבתי-ספר?
ממש אודה למענה.
תודה רבה רבה

לצפיה ב-'גיל 40 אטרקטיבי יותר לקבלה מגיל 25 .'
גיל 40 אטרקטיבי יותר לקבלה מגיל 25 .
22/06/2018 | 01:54
9
גם מורים לתנך נדרשים אך מורים לאנגלית נחטפים .
הבעיה היחידה עם גילך ששכר המורים מטפס מ כ 7000 למורה מתחיל לכ 17000 למורה בוותק 35 שנה .
האופק שלך הוא שלא תעבדי כנראה על פי השכר הגבוה.
לצפיה ב-'חלת'
חלת
11/06/2018 | 06:48
3
54
שלום רב,
ברצוני להגיש בקשה לחלת, ידוע לי כי הגשת הבקשה הייתה צריכה להיות עד סוף מרץ. האם בכל זאת ניתן לנסות להגיש?
למי מעבירים את הטופס לאחר מילוי?

תודה
לצפיה ב-'חל"ת'
חל"ת
11/06/2018 | 07:36
2
43
יש להגיש לכוח אדם בלשכת המחוז.
אפשר לנסות גם אם הסיכוי נמוך מאד.
אריה
לצפיה ב-'מילוי הטופס'
מילוי הטופס
13/06/2018 | 08:56
1
22
פניתי לכוח אדם בבקשת עזרה למילוי הטופס,
הפנו אותי לטלרית המטפלת בי והיא מוכנה לתקשר עימי רק במיילים,
אך לא ענתה לכל שאלותי...
כאשר ביקשתי לשוחח איתה טלפונית היא סרבה,
מה עושים במצב כזה? אני צריכה עזרה ואין עם מי לדבר...
לצפיה ב-'פני לסניף לסיוע'
פני לסניף לסיוע
13/06/2018 | 14:25
8
לצפיה ב-'פנסיה תקציבית'
פנסיה תקציבית
11/06/2018 | 08:56
3
72
שלום רב,

אני מורה במערכת כבר שנים רבות המועסק ע" משרד החינוך ומקבל פנסיה תקציבית.
אני שוקל עתה לעבור לעבוד במוסד "מוכר שאינו רשמי" כך שאהיה מועסק של הבעלות של בית הספר (עמותה) ולא ישירות של משרד החינוך.

מה המשמעות מבחינת הפנסיה התקציבית? האם אשמור על זכויותיי?

בברכה ותודה

לצפיה ב-'פנסיה תקציבית'
פנסיה תקציבית
11/06/2018 | 15:45
54
זכויותיך בפנסיה התקציבית יוקפאו עד לגיל הפרישה
אריה
לצפיה ב-'זכויות הפנסיה התקציבית חמקמקות '
זכויות הפנסיה התקציבית חמקמקות
11/06/2018 | 20:16
48

שנות העבודה האחרונות הן הקובעות הראשיות של גובה הקצבה עד המוות . 
לשמור על הזכויות זה ממש לא מספיק ,כי כל השנים הרבות של העבודה וכל אחוזי המשרה במשך השנים מוכפלים בשכר האחרון ,וזה עולה כל שנה באחוז בגלל הוותק,ב2 אחוזים בגלל שנת העבודה ,בכ 200 ש"ח בגלל תוספת השכר הכללית במשק,בכ 2% בממוצע לשנה בגלל עליה בדרגה (7.5% ב 4 שנים)ואם אתה קרוב ל 25 שנות עבודה אז יש קפיצה של מענק היובל שמשמעותה 5% בשכר החודשי .
גם אם תרויח כפול בעמותה למשך 5 השנים הבאות ,אתה לא תכסה את הנזק הצפוי לך בקצבת הפנסיה לשארית חייך.

לצפיה ב-'המעבר יהיה טעות קריטית מבחינתך מכל הבחינות. '
המעבר יהיה טעות קריטית מבחינתך מכל הבחינות.
12/06/2018 | 18:29
30
שכר,תנאי עבודה,קביעות וגם לגבי הפנסייה.
לצפיה ב-'מעבר משעות משהח בחטב לאיחוד'
מעבר משעות משהח בחטב לאיחוד
11/06/2018 | 23:32
2
27
שלום רב, 
השנה אני עובדת משרה מלאה בחטב. 
בשנה הבאה אני אמורה להמשיך לכיתה י בחטע, כאשר 8 שעות ישארו בחטב ושאר המשרה בחטע דרך איחוד משכורות. משכורתי תמשיך להיות דרך משרד החינוך בלבד. שאלתי היא האם עלי לקחת חלת על שעות חטב שהיו לי כדי לשמור על זכויותי? או שברגע שאני ממשיכה לעבוד רק במשרד באותו היקף משרה אין צורך לקחת חלת?
תודה!

לצפיה ב-'מעבר שעות'
מעבר שעות
12/06/2018 | 14:12
15
לצפיה ב-'מעבר'
מעבר
12/06/2018 | 14:14
17
אין צורך בחל"ת כל עוד היקף המשרה במשרד החינוך נשמר.
אריה
לצפיה ב-'יש פה מורים לא-ב?'
יש פה מורים לא-ב?
12/06/2018 | 10:48
1
29
לצפיה ב-'כן, אני'
כן, אני
13/06/2018 | 08:01
17
לצפיה ב-'פיצול משכורות של מורים ???'
פיצול משכורות של מורים ???
10/06/2018 | 20:00
4
119
קראתי עכשיו את הכתבה בווינט של רשות המסים. הוזכר שם פיצול משכורות של מורים כעניין נפוץ שהוא בעצם עבירה שעליה נקנסו בעשרות אלפי שקלים.
מישהו יכול להסביר מזה בבקשה?
לצפיה ב-'התכוונת לכתבה הזו?'
התכוונת לכתבה הזו?
10/06/2018 | 23:40
56
החלטות הכופר של רשות המסים: מורים ומשכירי דירות על הכוונת
59 מעלימי הכנסות משכר דירה, 11 איש שפיצלו משכורות ו-8 שדיווחו דיווחים כוזבים למיסוי מקרקעין שילמו כופר ב-2016; הכופר הגבוה ביותר בסך 600 אלף שקל הוטל על אביבה גלעד, על אי דיווח על חשבון בנק UBS בחו"ל

להמשך הכתבה
לצפיה ב-'פיצול משכורות'
פיצול משכורות
11/06/2018 | 07:35
2
65
המדובר במורים שעובדים בהוראה ובנוסף נותנים שיעורים פרטיים מבלי לדווח ולשלם מס הכנסה על הכנסתם מהם.
אריה
לצפיה ב-'יש מס על שיעורים פרטיים???'
יש מס על שיעורים פרטיים???
11/06/2018 | 18:14
1
29
לצפיה ב-'בוודאי יש מס הכנסה'
בוודאי יש מס הכנסה
11/06/2018 | 20:09
39
הכנסות חייבות בתשלומי מס אלא אם המורה קיבל פטור
אריה
לצפיה ב-'תואר שני בחינוך מיוחד'
תואר שני בחינוך מיוחד
11/06/2018 | 17:06
1
34
התואר הראשון שלי הוא בחינוך רגיל.
עבדתי 10 שנים בחנ"מ.
אם אני עושה תואר שני בחנ"מ, זה יתן לי את ה-14% במקום ה-8.5% גמול חינוך מיוחד?
או שצריך שגם התואר הראשון יהיה חנ"מ.

ואם אתם מכירים מקומות שהתואר השני הוא מהיר, בלי יותר מדי השלמות, אשמח לשמוע 
לצפיה ב-'תואר בחנ"מ'
תואר בחנ"מ
11/06/2018 | 19:32
34
להבנתי תהיי זכאית לגמול הגבוה בהשלמת התואר השני.
אריה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה