לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'מנהלת רומסת כבוד'
מנהלת רומסת כבוד
29/05/2017 | 16:15
4
32
ליאן ניתן להפנות תלונה כנגד המנהלת רומסת כבוד? במידה והמנהלת הביאה את המורה לבעיות רפואיות, האם יש מצב להגיש תביעה?
לצפיה ב-'לפנייתך'
לפנייתך
29/05/2017 | 16:39
3
27
ניתן להפנות תלונה למנהל המחוז , למנכל המשרד או לנציבות שירות המדינה.
אם המורה והמנהלת חברי הסתדרות המורים ניתן לקבול בבית דין חברים של הסתדרות המורים.
אריה
לצפיה ב-'התעמרות'
התעמרות
30/05/2017 | 07:14
5
בקבוצה "להיות מורה" מתנהל מאבק כנגד התופעה. התגבשה קבוצת מורים שתיפגש עם חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון במטרה להאבק בתופעה .
מי שמעוניין להצטרף שיכתוב לי בפרטי.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
30/05/2017 | 07:36
1
4
אפשר בבקשה את הקישורים לאתרים האלו?
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לבגרות חורף במתמטיקה'
שאלה בנוגע לבגרות חורף במתמטיקה
29/05/2017 | 15:49
14
היי
האם כיתות מבר - יא - יכולות לפי הרפורמה החדשה לגשת לבגרות חורף במתמטיקה? (פעם ראשונה - לא שיפור ציון)

תודה!
לצפיה ב-'לימודי מנהל חינוכי'
לימודי מנהל חינוכי
29/05/2017 | 12:16
11
אני מורה (לאחר הסבה) כבר כ-4 שנים. בעלת תואר שני במדעי החיים (טרם ההסבה). לא מעוניינת לעשות עוד תואר שני, רק מנהל חינוכי.
1. יש תכנית כזאת? כי מצאתי שהכל זה לתואר שני...
2. האם נדרשת המלצה של המנהלת? 
3. האם יש החזר כספי כלשהו מהבעלות (משה"ח/עירייה)?
תודה מראש!
לצפיה ב-'שאלה לנציג הסתדרות המורים'
שאלה לנציג הסתדרות המורים
28/05/2017 | 22:07
2
42
שלום וברכה,
יום הלימודים בבית ספרנו מחולק כך:
8:00-9:10 תפילה שאורכה 20-30 דקות+שיעור ראשון
9:10-9:25 ארוחת בוקר בהשגחת המורה
9:25-10:10 שיעור שני
10:10-10:25 הפסקה
10:25-11:10 שיעור שלישי
11:10-11:55 שיעור רביעי
11:55-12:10 הפסקה
12:10-12:55 שיעור חמישי
12:55-13:15 ארוחת צהריים בהשגחת המורה
13:15-13:25 הפסקה
13:25-14:10 שיעור שישי
14:10-14:20 הפסקה
14:20-15:00 שיעור שביעי
יש לציין כי זהו בי"ס יסודי של החמ"ד.
שאלותיי:
האם חלוקת השיעורים הוגנת? 7 שיעורים משעה 8:00-115:00
כיצד יש לחשב את שעת התפילה?
כיצד יש לחשב את שעת ארוחת הבוקר והצהרים?
לתשובתך אודה, חנה.

לצפיה ב-'לשאלותיך'
לשאלותיך
29/05/2017 | 06:57
1
24
אין נציג ממונה בפורום זה מטעם הסתדרות המורים , אני גמלאי הסתדרות המורים ומנסה לסייע במתן תשובות לחברי הסתדרות המורים.
לעניין המערכת זמן התפילה הוא על חשבון שעות העבודה
אני ממליץ לפנות לסניף הסתדרות המורים או ישירות למר גד דיעי יו"ר האגף המקצועי במרכז הסתדרות המורים
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
29/05/2017 | 23:04
3
לצפיה ב-'נוהל פיטורי מורה בשנים הראשונות וחזרה לעבודה'
נוהל פיטורי מורה בשנים הראשונות וחזרה לעבודה
28/05/2017 | 16:17
1
31
שלום רב,

הנני מורה המסיים שנה שנייה בבי"ס תיכון, כאשר הייתה שנת הפסקה ביניהן.
לפני כחודש החתימו אותי על טופס פיטורין, למרות שמתכוונים להמשיך ולהעסיק אותי גם בשנה הבאה.
במזכירות, שם החתימו אותי אמרו לי כי זוהי פעולה שגרתית/פורמלית לכל מורה חדש בשנותיו הראשונות. הציעו לי ללכת לשימוע, אך הבהירו לי כי אין טעם, וזהו הנוהל המקובל עד לקבלת קביעות.

האם אכן כך הדבר? פיטורים בסיום כל שנה וחוזר חלילה עד לקבלת הקביעות?

בתודה מראש על תשובתכם.
לצפיה ב-'אכן נוהל זה מתקיים'
אכן נוהל זה מתקיים
28/05/2017 | 18:59
27
כדבר שבשגרה, עם החזרה לעבודה מכתב הפיטורים מתבטל.
אריה
לצפיה ב-'עוז לתמורה- חישוב שעות פרטניות ושהייה בפחות ממשרה'
עוז לתמורה- חישוב שעות פרטניות ושהייה בפחות ממשרה
25/05/2017 | 16:50
4
28
שלום
האם החישוב הוא נכון:
שהות שהייה- 10 כפול אחוז משרה?
שעות פרטניות- 6 כפול אחוז משרה?

או שיש משהו שלא הבאתי בחשבון?

תודה
לצפיה ב-'החישוב שונה.'
החישוב שונה.
25/05/2017 | 19:17
3
32
ישנה טבלה הקובעת כמה שעות פרטניות וכמה  שעות שהייה צריך לתת על כל שעה פרונטלית גם על חלקיות משרה וגם לפי הגיל.
לצפיה ב-'אפשר לקבל קישור לטבלה? תודה (ורק לא לסימולטור הלא ברור)'
אפשר לקבל קישור לטבלה? תודה (ורק לא לסימולטור הלא ברור)
26/05/2017 | 12:13
2
9
לצפיה ב-'האם הטבלה שצירפתי כאן מתאימה'
האם הטבלה שצירפתי כאן מתאימה
29/05/2017 | 00:15
4
הטבלה שלמעלה מתאימה למורה צעיר?

תודה
לצפיה ב-'ימי מחלה ושמירת הריון'
ימי מחלה ושמירת הריון
24/05/2017 | 17:34
3
40
שלום רב,
אני עובדת במשרה חלקית 3 ימים בשבוע (במקביל עובדת במקום נוסף).
אני נאלצת לצאת לשמירת הריון.
מאחר ורוב השמירה תהיה בזמן החופש הגדול, אני מעדיפה להשתמש בימי המחלה שלי ולא לפנות לביטוח לאומי.
אשמח לדעת איך אני לוקחת את ימי המחלה - האם אני יכולה לבקש שיורידו לי בכל שבוע רק את 3 הימים שבהם אני עובדת, או שיורידו את כל השבוע (למרות שכשצברתי ימי מחלה, הצבירה נעשתה לפי היקף המשרה שלי).
רוב תודות!
לצפיה ב-'ימי מחלה'
ימי מחלה
24/05/2017 | 20:19
2
29
אינך יכולה לבקש ניכוי רק של שלושת הימים יש דרך תחשיב המביאה בחשבון את סך כל משרתך ושעות ההיעדרות.
אריה
לצפיה ב-'שאלה נוספת בנושא'
שאלה נוספת בנושא
25/05/2017 | 20:31
1
14
שאלה נוספת:
האם אפשרי לקבל ימי מחלה עד תחילת החופש הגדול וביום הראשון של החופש הגדול להפסיק לקחת ימי מחלה? האם יש עם זה בעייתיות כלשהי?
תודה מראש!
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
26/05/2017 | 07:46
20
בכל מקרה חופשת הקיץ לא מנוכה מקצובת ימי המחלה.
אריה
לצפיה ב-'שאלה לאריה'
שאלה לאריה
23/05/2017 | 19:12
6
76
שלום אריה,
האם יש כללים באשר למס' השעות המינימאלי של מורה מחנך ביסודי?
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
23/05/2017 | 19:50
5
64
מינימום 6-8 שעות בכיתתו
עובד לפחות שליש משרה
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך המהירה, לחדד השאלה:'
תודה רבה על תשובתך המהירה, לחדד השאלה:
24/05/2017 | 07:08
4
26
מורה במשרה מלאה מחנכת ביסודי- האם 6-8 שעות מספיקות כמחנכת? איפה אפשר למצוא סמך כתוב לזה? תודה
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
24/05/2017 | 07:50
3
42
סימוכין בתקנון שירות עובדי הוראה סעיף מורה בבית ספר יסודי/מחנך/הגדרת תפקידים
אריה
לצפיה ב-'תודה שוב. האמת לא היה ברור בסעיף ב האם'
תודה שוב. האמת לא היה ברור בסעיף ב האם
24/05/2017 | 13:11
2
24
מדברים על שליש משרה אז צריך 6-8 שעות או שזה חל גםעל משרה מלאה...
לצפיה ב-'גם במשרה מלאה'
גם במשרה מלאה
24/05/2017 | 14:17
1
14
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/05/2017 | 19:04
4
לצפיה ב-'בחירות'
בחירות
20/05/2017 | 22:42
1
74
מוזרה מאוד השתיקה בפורום בנושא הבחירות.
למועמדות היתה החוצפה להפציץ אותנו מבקר עד ערב בהודעות הכפשה האחת של השנייה וקריאה לבוא להצביע.
היום שבוע לאחר הבחירות ועדין לא פורסמו התוצאות, אין שום הסבר ואין התייחסות לקריאות לצמצום החופשות . 
כל הכספים שבוזבזו על תעמולה על חשבונינו ולא למענינו. זו הסתדרות המורים וכך גם יהיה בהמשך. אותנו המורים בכלל לא סופריםאנחנו רק מנוף הרמה על כיסא.

לצפיה ב-'לפי מה ששמעתי, ביום חמישי יש יום בחירות נוסף'
לפי מה ששמעתי, ביום חמישי יש יום בחירות נוסף
23/05/2017 | 22:13
31
לכן לא פורסמו התוצאות
לצפיה ב-'שאלה לאריה.'
שאלה לאריה.
22/05/2017 | 23:11
2
70
שלום אריה!
לפני יומיים שאלתי לגבי חברתי שמשרתה צומצמה.
חברתי מצאה בית ספר נוסף על מנת להשלים את משרתה.
היא מבקשת מאוד לדעת כמה שעות שהיה וכמה שעות פרטניות עליה לתת בכל בית ספר.
להלן נתוני המשרה שלה:
היא תעבוד בחטיבת ביניים 16 שעות פרונטליות.
כמו כן היא תעבוד בחטיבת ביניים נוספת 10 שעות פרונטליות.
בשני בתי הספר היא תהיה מורה מקצועית בלבד.
מחכה לתשובתך.
תודה
מיה

לצפיה ב-'לשאלתך '
לשאלתך
23/05/2017 | 07:40
1
41
בבית הספר הראשון 3 פרטניות + 6 שהייה
בבית הספר השני 1 פרטנית + 3 שהייה
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/05/2017 | 21:33
3
לצפיה ב-'הסבה להוראה - מס' שאלות'
הסבה להוראה - מס' שאלות
22/05/2017 | 13:14
47
שלום רב,
אני מהנדסת תעו"נ (סיימתי את לימודיי ב- 2004 ומאז ועד היום עסקתי בתחום) ולאחרונה חושבת ברצינות לעשות הסבה להוראה ויחד עם זאת יש לי המון שאלות וכמובן חששות. אשמח מאוד לעזרה:
1) ממה שהתעניינתי, הלימודים הם שנתיים כאשר הקושי העיקרי הוא בשנה הראשונה שכן, כבר בשנה השנייה ניתן כבר לעבוד. אם כך, בשנה הראשונה מדובר בשלושה ימים של לימוד כולל התנסות. האם ישנה אפשרות לעבוד בתור תגבור/ממלא מקום בשאר הימים?
2) האם קיימת תוכנית הסבה דרך משרד החינוך? למי ניתן לפנות?
3) האם קיימות מלגות לימודים?
4) האם הוותק בתור מהנדסת נשמר/נחשב או כאשר אתחיל לעבוד בהוראה אחשב למורה מתחילה מכל הבחינות?
5) ברור לי שהשכר נמוך משמעותית ממה שהרווחתי עד היום. כיצד ניתן להרוויח יותר? האם יש פרוייקטים מיוחדים? ומה עושים בקיץ??

אז כפי שניתן לראות.... המון המון שאלות... בעיקר העניין הכלכלי מדאיג אותי, בעיקר בשנה הראשונה, שכן, יש לי 3 בנות ובכלל... משפחה לפרנס.

תודה למשיבים!
לצפיה ב-'רשיון הוראה וקביעות'
רשיון הוראה וקביעות
18/05/2017 | 10:41
4
75
יש לי תואר ותעודת הוראה אחרי שעשיתי הסבת אקדמאים אבל לא עשיתי סטאז׳ מעולם ולכן אין לי רשיון הוראה אבל אחרי שנתיים עבודה בפועל וכולם מרוצים ממני , אני עומדת לקבל קביעות וזה מזכה אותי להבנתי בפטור מסטאז׳ . אני צודקת?
לצפיה ב-'אשמח למענה'
אשמח למענה
19/05/2017 | 12:59
3
44
אשמח למענה לשאלתי
לצפיה ב-'לבדיקת הנושא'
לבדיקת הנושא
19/05/2017 | 14:22
2
56
יש לפנות ללשכת המחוז גף התמחות. למיטב ידיעתי רק 5 שנות הוראה פוטרות מסטאז.
אריה
לצפיה ב-'אבל רשום באתר '
אבל רשום באתר
19/05/2017 | 15:02
1
47
של עובדי הוראה שעובדים קבועים פטורים מסטאז׳ אז אם קיבלתי קביעות אני אמורה לקבל פטור , לא?
אגב בפרטי תעסוקה שלי כתוב : מורה וותיקה
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
19/05/2017 | 20:29
53
עוד אין לך קביעות ולכן יכולים להתנות את מתן הקביעות בסטאז או לחילופין לפטור אותך
אריה
לצפיה ב-'גמול בגרות'
גמול בגרות
18/05/2017 | 23:31
6
51
שלום רב,

אני מורה בתיכון המגיש למקצוע בגרות ברמה של 3 יחידות.
אני מקבל תוספת של 2% כגמול בגרות.
שאלתי היא האם על פי הנהלים אני אמור גם לקבל ש"ש בנוסף לגמול האחוזי?
כששאלתי את הרכזת היא טענה כי מאז עוז לתמורה כבר אין גמול שעתי. האם נכון הדבר? מעט תמוה בעיניי.

אודה לתשובתכם,
בתדה מראש על עזרתכם.
לצפיה ב-'גמול בגרות'
גמול בגרות
19/05/2017 | 07:39
5
39
יש שעות הכנה לבגרות והן נכללות בשעות הפרונטליות.
אריה
לצפיה ב-'תודה על המענה המהיר.. ועוד הבהרה קטנה בבקשה'
תודה על המענה המהיר.. ועוד הבהרה קטנה בבקשה
19/05/2017 | 11:07
4
29
תודה רבה על ההתייחסות המהירה.
ז"א שאם אני עובד כעת 6 ש"ש.
אני אמור לקבל בתלוש 6 ש"ש + 2 ש"ש (הכנה לבגרות)?,
או שהגמול כלול בתוך ה-6 ש"ש?

שוב תודה
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
19/05/2017 | 14:21
3
34
הגמול בנוסף לשעות ההוראה בפועל.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה אריה, ושבת שלום!'
תודה רבה אריה, ושבת שלום!
19/05/2017 | 14:53
7
לצפיה ב-'גמול הכנה לבגרות'
גמול הכנה לבגרות
22/05/2017 | 20:54
1
21
הגמול הוא בהתאם למספר היחידות. כיוון שכתבת 3 יחידות זה רק 0.75 שעות ליחידה ולכן רק 2.25 שעות.
למותר לציין. שאלות מהסוג הזה לא שואלים מרכזת מקצוע. היא לא סמכות בעיניין ובדרך כלל איננה יועדת.
מי שאמון על הדיווח ועל המערכת הוא זה מדווח לגזברות, או למדור שכר, או לכוח אדם על מספר השעות המגיעות לך בגין ההגשה לבגרות.
הפניה היא בהתאם למעביד. לכל מעביד נהלים אחרים.
לצפיה ב-'תודה רבה על התוספת וההבהרה'
תודה רבה על התוספת וההבהרה
28/05/2017 | 16:13
אם כך, אני מבין כי אצטרך לבדוק זאת מול המנהל והבעלות (העירייה) שמעסיקה אותי.

תודה ושבוע טוב.
לצפיה ב-'הארכת חל"ד'
הארכת חל"ד
18/05/2017 | 22:24
3
34
האם מורה שילדה באמצע דצמבר, כך ש26 השבועות של חופשת הלידה מסתיימים שבועיים לפני סוף השנה, יכולה להאריך עד סוף השנה ועדיין לקבל את המשכורת של יולי ואוגוסט? האם יש זכויות שיפגעו מהארכת החופשה מעבר לחופשת הלידה של שישה חודשים?
לצפיה ב-'הארכת חל"ד'
הארכת חל"ד
19/05/2017 | 07:36
2
33
ניתן להאריך את חופשת הלידה ותקבלי את שכר חופשת הקיץ בהפחתת החלק היחסי של ההארכה, אין פגיעה בזכויות.
אריה
לצפיה ב-'חל"ת'
חל"ת
22/05/2017 | 20:57
1
15
איך הגעת ל-26 שבועות. חל"ד היה 14 שבועות ונוסף שבוע לאחרונה. את הארכת את החופשה ומכאן שהמשך החופשה זה לא חל"ד אלא חל"ת. כלומר תקבלי שכר רק לפי מספר החודשים שעבדת בפועל בתוספת 15 שבועות, בחופשת הקיץ. דהיינו סדר גודל של 7.5 עשיריות משכר הקיץ

לצפיה ב-'תודה והבהרה'
תודה והבהרה
23/05/2017 | 22:11
4
תודה על ההסבר לגבי המשכורת בקיץ.
הבהרה לגבי חופשת לידה: חופשת לידה על פי החוק במדינת ישראל היא 26 שבועות, מתוכם 15 בתשלום. (כאשר העובדת עבדה אצל המעסיק לפחות 12 חודש).
לא הארכתי חופשת לידה אלא לא קיצרתי. מי שחוזרת אחרי 14 שבועות (15 ) מקצרת את חופשת הלידה לזמן של חופשת הלידה בתשלום בלבד. 
חבל שלא כולם יודעים זאת. החוק שונה לפני מספר שנים.

לצפיה ב-'שאלה לאריה.'
שאלה לאריה.
18/05/2017 | 19:45
3
64
שלום אריה,
חברתי בת 52 . עד כה עבדה 22 שעות בחטיבת הביניים באופק חדש.
היום מנהל בית הספר הודיע לה שבשנה הבאה הוא מצמצם את משרתה ל-18 שעות בלבד.
היא קיבלה הצעה ללמד בבית ספר יסודי.
השאלה היא כמה שעות פרונטליות עליה ללמד בבית הספר היסודי כדי שתהיה לה משרה מלאה באופק חדש? וגם כמה שעות פרטניות ושהיה עליה לתת?
תודה
מיה
לצפיה ב-'המשך ההודעה הקודמת.'
המשך ההודעה הקודמת.
18/05/2017 | 19:47
2
31
התכוונתי כמה שעות עליה להוסיף בבית הספר היסודי שישלימו לה למשרה מלאה באופק חדש?
היא תמשיך ללמד בחטיבה ותוסיף שעות בבית הספר היסודי.
תודה
מיה
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
18/05/2017 | 20:30
1
31
18 שעות בחטיבה לגילה הן 82.3% משרה לכן עליה להוסיף ביסודי 5+1+1
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המהירה.'
תודה רבה על התשובה המהירה.
19/05/2017 | 00:27
4
לצפיה ב-'חזרה משבתון'
חזרה משבתון
17/05/2017 | 14:40
2
56
שלום רב,
בקרוב אני חוזרת משנת שבתון.
האם מנהל ביהס מחויב להחזיר אותי לעבודה בביהס או שאינו חייב. והמחויבות היא של משרד החינוך לספק את המשרה באותו מחוז?
והאם מנהל ביהס יכול להגדיר תפקיד מסוים ספציפי שאותו הוא מגדיר למורה בחזרה מהשבתון, ואם המורה אינו יכול למלא תפקיד זה אז המנהל יכול לשחררו מביהס?

תודה
לצפיה ב-'חזרה משבתון'
חזרה משבתון
17/05/2017 | 16:24
1
57
יש להחזירך לבית ספרך , במקרה של צורך בהעברת מורה בשל צמצומים וכדומה מעמדך כמו כל אחת מהמורות בבית הספר לצורך מבחן וותק.
המנהל יכול לשבצך לתפקיד מסויים, אי הסכמתך יכולה להביא לכך שיוכל לבקש העברתך.
אריה
לצפיה ב-'חזרה משבתון'
חזרה משבתון
22/05/2017 | 21:06
19
לא כל בקשה של מנהל להעברה תענה בחיוב על ידי המערכת.
יחד עם זאת מנהל יכול לאמר שהוא זקוק למחנך ואם מורה מסוים אינו מוכן לכהן כמחנך ובעקבות סרוב זה אין לו מחנכים יכולה להיווצר בעיה למורה החוזר משבתון.
לעיתים אני מזהירה אנשים ערב יציאה לשבתון. אני תמיד אומרת שאם יש סיכויים שמקצוע ההוראה יצומצם או יהיו צמצומים בביה"ס כדאי לדחות את היציאה לשבתון.
לצפיה ב-'פיצול הפרשות לפנסיה'
פיצול הפרשות לפנסיה
15/05/2017 | 14:14
2
45
האם מורה שעובד ברשת פרטית (אמית)
יכול לבקש מהמעביד לפצל את הפנסיה שלו בין מספר קרנות (כלומר להמשיך להפקיד חלק לקרן וותיקה וחלק להפריש לקרן חדשה),

תודה
עופר
השאלה היא האם המעביד יכול לסרב מבחינה טכנית,חוקית (האם יש מניעה), ולא האם כדאי וכיוב.
לצפיה ב-'הפרשה לפנסיה'
הפרשה לפנסיה
15/05/2017 | 17:29
1
35
למיטב ידיעתי לא ניתן אצל מעסיק אחד לפצל הפרשות לשתי קרנות שונות.
אריה
לצפיה ב-'פיצול הפקדות אצל מעסיק אחד.'
פיצול הפקדות אצל מעסיק אחד.
22/05/2017 | 20:50
8
בשיא הנימוס והסבלנות אני מסבה את תשומת לבך לעובדה שהפיצול אושר לאחר שפעלנו בנושא. ההנחיה היתה של המפקח על הביטוח במשרד האוצר לאפשר פיצול הפקדות. בחומר שפרסמתי הסברתי זאת מפורשות. לאחר שפנינו לאיגוד המקצועי, קרי ארגון המורים, לעירית רמת השרון ולקרן ההשתלמות בבנק הבינלאומי ונענינו בשלילה, פנינו למפקח על הביטוח, לנציב תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה ולמפקח על הבנקים וראה זה פלא מיד אושרה הדרישה שנחתה בלך ושוב במהלך ארבעה חודשים.
כמובן שהטענה של קרן ההשתלמות היתה שהם נענים לפנים משורת הדין. זו בדרך כלל טענה שטוענים כדי לצאת בסדר עם זה שהם לא פעלו כנרדש מהם.
כמו כן ידוע לכל שלמורים העובדים במסגרת "עוז לתמורה" בבתי הספר העל יסודיים והמבוטחים בקרן פנסיה צוברת ותיקה, מאפשרים מאז נכנסה הרפורמה לתוקף, דהיינו מאז שנת 2011, לפצל הפקדות כך שתוספת "עוז לתמורה" מועברת לקרן פנסיה חדשה. גם במקרה זה הפיצול מתאפשר כיוון שהגדלת השכר מעבר לתקרת השכר המקסימאלי המבוטח לפנסיה בשיטת שלש השנים האחרונות, לא יופקד בקרן שאיננה מזכה בגין הסכום העודף בפנסיה. כיוון שנוצר עודף הפקדות בגין התוספת של הרפורמה מאפשרים למורים לחסוך בשתי פנסיות במקביל.
גם למורים המבוטחים בפנסיה תקציבית מתאפשר משהו דומה. המורים שיש להם רכיבי שכר שלא היו פנסיוניים בעבר והפכו בשנים האחרונות לרכיבים פנסיוניים, כמו גמול פיצול וגמולי ריכוז שונים מקבלים בגין רכיבים אלה הפרשות לקרן הפנסיה מנוף הראל. קרן מנוף הראל היא פנסיה לכל דין ועיניין ומאפשרת קבלת עוד פנסית זקנה ו/או עוד פנסית נכות.
לצפיה ב-'מקום הבחירה'
מקום הבחירה
13/05/2017 | 10:30
3
87
שבת שלום יקרים,

ביום הבחירות אהייה מחוץ לעיר, האם יש אפשרות לבחור בסניף

של הסתדרות המורים בעיר אחרת?

מודה מראש
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
13/05/2017 | 20:23
2
57
אפשרי בקלפי נייחת במקום בו תמצא. ההצבה במעטפה כפולה.
אריה
לצפיה ב-'עוד שאלה לגבי הבחירות'
עוד שאלה לגבי הבחירות
15/05/2017 | 11:23
1
33
האם בוחרים ב-2 פתקים אחד לסיעה ואחד ליו"ר?
אין סירטון שמסביר את הליך הבחירה?
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
15/05/2017 | 17:28
29
ההצבעה בפתק אחד בלבד.
אריה
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:28
9
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'13.5% לפנסיה תקציבית . מישהו שמע על'
13.5% לפנסיה תקציבית . מישהו שמע על
14/05/2017 | 20:17
81

כך ויכול להוסיף מידע?
בתודה מראש

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה