לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2272422,724 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'מורה מקצועי בכיתת חינוך מיוחד'
מורה מקצועי בכיתת חינוך מיוחד
16/11/2018 | 05:34
1
8
אני מורה למתמטיקה בתיכון רגיל,
אני מלמדת בכיתות רגילות ונתנו לי גם ללמד בכיתת חינוך מיוחד 5 שעות שבועיות, האם אני זכאית לגמול בעבור זה?
לצפיה ב-'חינוך מיוחד'
חינוך מיוחד
16/11/2018 | 13:02
7
אם הכיתות הן כיתות חינוך מיוחד תקניות יש זכאות לגמול חינוך מיוחד על שעות הוראה בכיתות אלו.
אריה
לצפיה ב-'סיגל'
סיגל
15/11/2018 | 22:13
1
13
 שלום אריה ושלום כולם,
אני מורה כבר 6 שנים בבית הספר
השנה ולא מסיבה מיוחדת אלא מהמטברות
של דברים שונים לאורך העבודה,
מצבי הנפשי לא מניח לי, לחץ, חרדה, מתח
כעס, פתאום אני לא מכירה את עצמי...
אוהבת מאוד ללמד את הילדים אבל מתקשה (למרות שכלפי חוץ זה לא נראה כך) עם היחס של ההורים למקצוע שלנו, הצורך הנואש של ההנהלה לרצות כל גחמה של ההורים והזלזול בקדושת הלימודים (בעיניי).
אני רוצה לעזוב (לא סתם כך באמצע כמובן)
ואין לי שום כיוון לאן... לאן להמשיך?
אריה - האם יש במשרד החינוך אגף שניתן להתייעץ עמו בעניין זה? לנסות לבחון אפשרויות תעסוקה אחרות? 
ולכם הקוראים, יש רעיונות איך ממשיכים הלאה?
תודה

לצפיה ב-'לפנייתך'
לפנייתך
16/11/2018 | 13:01
8
במשרד החינוך אין שום אגףכזה.
בהסתדרותהמורים יש אפשרות פנייה במסגרת פרוייקט מודעות לעזרה וייעוץ במצב הנפשי המתואר
אריה
לצפיה ב-'מורה מקצועי בכיתת חינוך מיוחד'
מורה מקצועי בכיתת חינוך מיוחד
16/11/2018 | 05:34
5
אני מורה למתמטיקה בתיכון רגיל,
אני מלמדת בכיתות רגילות ונתנו לי גם ללמד בכיתת חינוך מיוחד 5 שעות שבועיות, האם אני זכאית לגמול בעבור זה?
לצפיה ב-'מורה מחליפה חישוב ותק'
מורה מחליפה חישוב ותק
15/11/2018 | 13:17
1
11
שלום , התחלתי לעבוד כמורה מחליפה (ללא תעודת הוראה) , האם שעות העבודה האלו יוכרו לי בעתיד בחישוב ותק ו/או דרגה ?
אני אתחיל ללמוד הוראה השנה ומשנה הבאה אצטרף למערכת החינוך כמורה.

תודה יעל
לצפיה ב-'וותק'
וותק
15/11/2018 | 17:15
7
אם תעבדי כממלאת מקום מספיק שעות (375 שעות ביסודי או 300 שעות בחט"ב) תוכל השנה להחשב לך לוותק.
אריה
לצפיה ב-'שנת סטאג'
שנת סטאג
14/11/2018 | 19:14
3
20
שלום לכולם !
אני עכשיו מתחילה שנת סטאג' בבית ספר יסודי כיוון שלמדתי הסבה לגיל הרך אין לי מושג איך הדברים עובדים בבית ספר .
שאלתי היא מה העזרה שבית ספר יכול לתת לי? מה אני אמורה לדרוש? איך זה אמור להתחיל הלימוד בכיתה ? במי אני נעזרת..?
פשוט נתנו לי ללמד תקשורת לגיל יסודי וזה אינו נמצא בתוכנית לימודים ואינני יודעת מה לדרוש , איך להתחיל, מאיפה חומרים וכו'
אני יודעת שהשאלה קצת כללית מידי אך באמת אין לי מושג איך ומה בית הספר אמור לתת/לכוון/ או לעזור על מנת שיהיה לי יותר ברור וקל
בגלל שזו שנה של סטאג' זה מאוד חשוב לי להצליח רק אין לי מושג מה אני צריכה ואיך אמורים לעזור בעיקר שאין לי תוכנית מסודרת כי זה מקצוע שאין לו תוכנית של ממש ואני טיפה בלחץ בגלל זה.
זה מאוד חשוב לי תודה מראש לעונים זקוקה לעזרתכם
לצפיה ב-'שנת סטאז'
שנת סטאז
14/11/2018 | 19:38
2
14
פרטים אודות נוהלים ודרישות בשנת הסטאז תוכלי למצוא באתר מתמחים בהוראה
יש להסדיר לך בבית הספר מורה חונך שילווה ויסייע לך ממליץ להסדיר עם המנהל/ת
אריה
לצפיה ב-'סטאג''
סטאג'
14/11/2018 | 20:07
1
9
האם אני יכולה לדרוש דברים שהם חייבים לתת לי ..שוב אני בלחץ כי הם נתנו לי ללמד מקצוע בלי חוסרות בלי יותר מידי ואני לא יודעת מה אני יכולה או חייבת שהם יתנו לי כחדשה.
מה לבקש? מה לדרוש? מה הם אמורים לתת לי חוץ ממורה חונך? 
תודה
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
15/11/2018 | 07:47
6
מי שצריך לתת לך תשובות לגבי הסטאז היא המכללה/האונברסיטה בה למדת ובמסגרתה מפוקחת שנת הסטאז, כל זאת בנוסף למה שמצויין באתר שהפנתי אותך אליו.
אריה
לצפיה ב-'התחלת דוקטורט בשנת שבתון'
התחלת דוקטורט בשנת שבתון
11/11/2018 | 23:46
9
22
שלום לכולם,
אני מעוניינת להתחיל דוקטורט בשנת השבתון שלי, בשנה הבאה.
ניסיתי לקרוא על כך באינטרנט ואני לא בטוחה שהבנתי...
האם מישהו יכול להסביר לי מה הכוונה ב"מענק שעות"? הבנתי שאפשר לבקש את זה במקום תשלום שכר לימוד (אני בכל מקרה אקבל מלגת קיום שכוללת גם תשלום שכר לימוד מהאוניברסיטה אז זה לא רלוונטי).
להבנתי אני יכולה גם לקבל גמולי השתלמות על הקורסים שאני אעשה עד לקבלת התואר ולאחר קבלת התואר אקבל את התוספת על התואר ללא הגמולים? (בהנחה שאמשיך לעבוד בשליש משרה תוך כדי התואר).

תודה לעוזרים!
לצפיה ב-'לימודים בשבתון'
לימודים בשבתון
12/11/2018 | 09:31
8
17
במהלך שבתון אין אפשרות לקבל מענק שעות או מלגה , שכר הלימוד ממומן מכספי הקרן. אם את מקבלת מימון במסגרת מלגת קיום מה שיוותר במסגרת החיסכון יועבר לזכותך .
גמולי השתלמות מקבלים רק בעולם הישן או בעוז לתמורה וניתן לקבל לפי קורסים שהשלמת את הלימודים בהם עד קבלת התואר.
אריה
לצפיה ב-'תודה! לגבי מענק השעות'
תודה! לגבי מענק השעות
12/11/2018 | 21:38
7
9
מה זה בדיוק אומר? הכוונה כמובן לא לשנת השבתון אלא ל3-4 השנים שלאחר מכן, כשהתכנון הוא להמשיך לעבוד בשליש משרה.
האם זה שעות גמול כמו בהגשה לבגרות? כלומר שלשליש משרה אצטרך לעשות פחות מ8 שעות פרונטליות? האם זה תלוי באחוז המשרה?

תודה רבה רבה!
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
13/11/2018 | 07:30
8
סיוע המשרד בכל מקרה לא ניתן אם עובדים פחות מחצי משרה.
אריה
לצפיה ב-'החזר שכ"ל או מענק שעות'
החזר שכ"ל או מענק שעות
13/11/2018 | 09:03
5
19
החזר שכ"ל ומענק שעות דורש שתעבדי מינימום של שליש משרה בפועל.
אם את לוקחת חצי שבתון, את עדיין יכולה לקבל מימון או מענק שעות ממשרד החינוך בגין חצי המשרה שאת עובדת בפועל.
בדרך זו את יכולה לממן לימודים במהלך שנתיים.
מענק שעות, הוא שעות מערכת שאינך מלמדת, כי את מקבלת את השכר עבורן מן המענק.
מענק שעות כדאי יותר מהחזר שכ"ל, למי שאינו צריך לשלם שכ"ל, כיוון שיש לו מימון אחר, כמו מלגה, ו/או מורה ותיק. ככל שאת ותיקה יותר ושכרך גבוה יותר ערך שעות מענק השעות לעומת החזר שכ"ל גבוה יותר.
יש לזכור מהחזר שכ"ל משלמים מס הכנסה, כיוון שזו הטבה. 
לצפיה ב-'שוב טעות'
שוב טעות
13/11/2018 | 12:01
2
9
המינימום לקבלת החזר שכ"ל הוא עבודה בהיקף שלחצי משרה
אריה
לצפיה ב-'בטוח חצי משרה? '
בטוח חצי משרה?
14/11/2018 | 11:46
1
7
כי בחוזר מפכ"ל רשום שליש משרה, או שזה לא מדבר על אותו הדבר? צירפתי צילום מסך.

תודה רבה על התשובות ��
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
14/11/2018 | 16:49
6
שליש משרה למענק משרה חצי משרה להשתתפות בשכר לימוד.
אריה
לצפיה ב-'המימון/מענק הוא לשנתיים בלבד? '
המימון/מענק הוא לשנתיים בלבד?
14/11/2018 | 11:51
1
6
האם אוכל להתחיל לקבל את המענק כשאחזור משבתון לשנתיים?
במידה ואעבוד שליש/חצי משרה?

תודה על התשובה! ��
לצפיה ב-'עד שלוש שנים'
עד שלוש שנים
14/11/2018 | 16:51
2
לצפיה ב-'גרירת ימי מחלה'
גרירת ימי מחלה
11/11/2018 | 09:23
2
43
שלום אריה. אני עובד במשרד החינוך כמורה מאז שנת 1997. בשנים 2000-2005 עבדתי במקביל בעיריית הרצליה. 
כרגע אני בתהליך של גרירת ימי מחלה מעיריית הרצליה לצורך שיפוי משרד החינוך. האם בדיקת הקריטריון - רצף בהוראה למעט חל"ת באישור, מתייחס לתקופה מ 1997 עד היום או 2000-2005?
תודה מראש
רפי
לצפיה ב-'עד היום'
עד היום
11/11/2018 | 13:14
1
17
לצפיה ב-'גרירת ימי מחלה'
גרירת ימי מחלה
13/11/2018 | 09:08
20
קרירת ימי מחלה ממעביד למעביד, לצורך פדיון ימי מחלה, אפשרית רק אם יש רצף העסקה ואין הפסקת עבודה, ללא אישור חל"ת. אם אין אישור חל"ת הימים לא מועברים לגרירה לצורך פדיון. (כן נגררים לצורך ניצול)
מורה רשאי לקבל פדיון ימי מחלה מכל מקומות העבודה בהם עבד, בנפרד ובמקביל, דרך המעביד האחרון, ועד להיקף משרה כולל של 140 אחוזי משרה לכל שנה, למעט הימים אותם ניצל.
לצפיה ב-'סיום ימי מחלה צבורים'
סיום ימי מחלה צבורים
12/11/2018 | 11:07
2
26
שלום,

עקב מחלה אני עומד לקראת סיום ימי המחלה הצבורים שלי?
מה יקרה במצב שיגמרו לי הימים ואצטרך עוד ימי מחלה?
האם השכר שלי ינוכה? 

בברכה ותודה
לצפיה ב-'ימי מחלה'
ימי מחלה
12/11/2018 | 15:01
1
19
ניתן לפנות למשרד החינוך ולמלא טופס בקשה לתוספת ימי מחלה בשכר חלקי.
אריה
לצפיה ב-'סיום ימי מחלה.'
סיום ימי מחלה.
13/11/2018 | 09:05
11
השאלה מהי הביטוח הפנסיוני שיש לך.
אם מדובר בפנסיה תקציבית או צוברת חדשה או צוברת ותיקה.
בגדול, אפשר לבקש המשך ימי מחלה מקרן ימי מחלה, קודם ממשרד החינוך ואחר כך מהסתדרות המורים, אלא שמדובר במחצית השכר בלבד.
בגדול משתמו ימי המחלה, מפסיקים לקבל שכר. אם המצב מצדיק אפשר לגשת לוועדה רפואית ולקבל פסיקה לגבי אחוזי נכות. לפי אחוזי הנכות קובעים את הזכאות לפנסיה. בכל תכנית פנסיה התנאים הם שונים, מבחינת גבה התשלום, ואחוזי הנכות הנדרשים, לצורך הפניה.
לעובדי משרד החינוך, דואג בדרך כלל המשרד לפניה לקרן לימי מחלה.

לצפיה ב-'חזרה מחו"ל'
חזרה מחו"ל
12/11/2018 | 19:56
4
31
שלום, חופשת חנוכה נגמרת ביום שלישי. יום רביעי יום חפשי שלי. 
האם מותר לי לחזור מחופשה בחו"ל ביום רביעי?
תודה. 
לצפיה ב-'את צריכה להיות בעבודה ביום חמישי,'
את צריכה להיות בעבודה ביום חמישי,
12/11/2018 | 22:43
3
21
אל תשאלי שאלות קיטבג.
לצפיה ב-'לא שואלת שאלת קיטבג...'
לא שואלת שאלת קיטבג...
13/11/2018 | 00:45
2
21
לי זה נראה מובן מאליו שאני עושה מה שאני רוצה ביום החפשי שלי.
התבקשתי ללוות טיול שנערך ביום רביעי מיד לאחר החזרה מהחופש.
הודעתי שאני מתכננת להיות בחו"ל.
רכזת הטיולים "ניסתה" להגיד לי שאני אמורה להיות מחוייבת לפעיליות בית ספר , גם אם הם ביום החפשי שלי. (אני לא מחנכת)
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
13/11/2018 | 07:32
1
35
אינך מחנכת לא יכולים לחייבך ללוות טיול , בכל מקרה אינך צריכה ולא רצוי בכלל לציין שלא תהיי בארץ ביום החופשי שלך.
אריה
לצפיה ב-'אריה., תודה רבה! '
אריה., תודה רבה!
13/11/2018 | 09:30
4
לצפיה ב-'מורה?? מחפש/ת להשפיע? מקומך איתנו!'
מורה?? מחפש/ת להשפיע? מקומך איתנו!
11/11/2018 | 14:53
19
לפרוייקט היל"ה דרוש/ה מורה נמרץ/ת למתמטיקה ולשון והבעה- ברמת הגשה לבגרות 3 יח"ל
המסגרת הינה חינוכית טיפולית לנוער בסיכון השוהה במסגרת קהילה שיקומית טיפולית.

דרישות המשרה:
*תואר ראשון ותעודת הוראה/ סטודנטים להוראה בשנת לימודים אחרונה
*יחסי אנוש מעולים ויכולת עבודה בצוות
*בעל/ת חוש אחריות מפותח
*יוזמה ויכולת הפעלה של הנערים
*בעל/ת יכולת לשלב סמכותיות וגישה טיפולית, מכילה ואמפטית
*היקף משרה- 75-100%(מתאים במיוחד לאמהות/ אבות)
כפר "רוח מדבר" ליד מושב אשלים, רק 20 דקות מבאר שבע

קורות חיים למייל:  meitalmenes331@gmail.com או לפקס: 08-6508009 (לידי רותם רפאל)

לצפיה ב-'מענק יובל'
מענק יובל
09/11/2018 | 13:32
7
60
היי,
בתלוש משכורת רשום:
ותק בהוראה 23
ותק בצה"ל 24
ותק באופק 25
מתי בדיוק אקבל מענק יובל? באיזה חודש? האם התשלום מחולק לפעמיים או ניתן בפעם אחת?
תודה

לצפיה ב-'מענק יובל'
מענק יובל
10/11/2018 | 09:41
4
37
רק בעוד שנה
תשלום אחד מדי שנה במשכורת יוני
אריה
לצפיה ב-'מענק יובל'
מענק יובל
13/11/2018 | 09:11
3
15
מורה, עובד מדינה, דהיינו עובד משרד החינוך, יקבל מענק יובל מרגע שמופיע אצלו בתלוש השכר וותק 25. ותק 25 כולל וותק צבאי.
אם השנה מופיע מספטמבר, וותק 25, הרי שתקבלי מענק יובל ביוני 2019.
מענק היובל הוא מענק שמקבלים כל שנה משנת הוותק ה- 25, בכפוף להיקף המשרה, ולא יותר ממשרה אחת.
אם את בפנסיה תקציבית, ואני מניחה שכן, המענק הזה הוא גם פנסיוני וערכו בפנסיה ערך של יותר משנת עבודה אחת. (שווה ערך ליותר משני אחוזי פנסיה).
לצפיה ב-'המנשיבה אינה מעודכנת'
המנשיבה אינה מעודכנת
13/11/2018 | 12:04
2
10
המענק ניתן רק בהשלמת 25 שנה כלומר רק בשנה ה-26  (כולל וותק צבאי)
אריה
לצפיה ב-'לאריה-בחודש יוני 2019 מושלמות 25 שנות עבודה'
לאריה-בחודש יוני 2019 מושלמות 25 שנות עבודה
14/11/2018 | 09:47
1
7
האם לא ישלמו אז את מענק היובל?
לצפיה ב-'25 שנה מושלמות רק בסוף אוגוסט'
25 שנה מושלמות רק בסוף אוגוסט
14/11/2018 | 16:54
5
לכן התשלום של המענק בשנה ה-26.
אריה
לצפיה ב-'תקבל במשכורת יוני 2019'
תקבל במשכורת יוני 2019
10/11/2018 | 21:22
1
15
לצפיה ב-'מענק יובל'
מענק יובל
17/11/2018 | 08:03
1
לצערי, כנראה שאריה צודק.ואם זה באמת כך אז זה מכעיס.
זו עוד דרך לגזול תשלום אחד של המענק. אם סיום שנה 25 היא בסוף אוגוסט אז מדוע לא משלמים אותו בספטמבר של השנה ה 26, כלומר חודש אחרי סיום 25 שנה ובמקום זאת סוחבים את התשלום לאחר עוד שנה של עבודה? התשובה ברורה, במכבסת מילים הם חסכו להם וגזלו מאיתנו תשלום אחד.

לצפיה ב-'גרירת ימי מחלה'
גרירת ימי מחלה
08/11/2018 | 14:10
28
שלום אריה
אני כרגע נמצא בתהליך הבירוקרטי של גרירת ימי מחלה מבעלות אחרת למשרד החינוך. הבנתי שאחד התנאים לקבלת אישור גרירה הוא: רציפות בהוראה למעט חופשות מאושרות.
האם תאריך תחילת העבודה הקובע הוא השנה שבה קיבלתי לראשונה קביעות? או השנה הראשונה שבה לימדתי במשרד החינוך בכלל?
לצפיה ב-'גרירת ימי מחלה'
גרירת ימי מחלה
08/11/2018 | 14:00
1
36
שלום אריה
אני בתהליך של טפסים לצורך גרירת ימי מחלה מבעלות אחרת למשרד החינוך. הבנתי ששני התנאים לקבלת אישור על ימים גרורים הם:
1. אי קבלת פיצויים
2. רציפות בהוראה למעט חופשות מאושרות
שאלתי היא: האם תחילת עבודתי במשרד החינוך (לצורך חישוב הרציפות) היא השנה שבה קיבלתי מעמד קבוע, או השנה הראשונה שבה לימדתי במשרד החינוך
תודה מראש
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
08/11/2018 | 14:05
29
כל השנים באם תאושר גרירתם.
אריה
לצפיה ב-'שאלה לגבי קביעות'
שאלה לגבי קביעות
05/11/2018 | 20:10
2
44
האם יכול להיות שרשת עמל בה אני מועסק מעולם לא הגדירה עבורי קביעות גם אם אני עובד בה מעל 10 שנים וברוב שנותיי לימדתי מעל 75% משרה?
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
06/11/2018 | 08:24
1
34
על פניו לא הגיוני אלא אם כל השנים הוגדרת כעובד לפי חוזה או עובד קבלן.
ממליץ לפנות לארגון היציג שלך.
אריה
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
08/11/2018 | 10:23
23
המעסיק איננו חייב לתת הודעה בדבר קביעות.
אם מפטרים מורה קבוע, ועולה הסוגיה מוכיחים את הקביעות.
עבודה ברצף של שלש שנים וכניסה לשנה הרביעית, מבלי שהמעביד דרש אישור לשנת ניסיון נוספת, מקנה קביעות גם ללא שום רישיון ותעודות.
ברמת העיקרון מורה שעובד לפי תקן, הוא עובד קבוע משהשלים שנתיים של עבודה ובשנה השניה היה בעל רישיון הוראה קבוע מתאריך הקודם לאחד בינואר, והודיע למנהל על כך שיש לו רישיון הוראה קבוע.
הקביעות עולה ויורדת אוטומטית, מבחינת היקף המשרה, אלא אם כן המורה מבקש חל"ת על שעות שהוא מפחית מהיקף קביעותו הקבוע. 
להערכתי במקרה הספציפי הזה אין כל ספק לגבי הקביעות.
 ההיקף הקבוע הוא הנמוך מבין השנתיים האחרונות.
לגבי קביעות מעל משרה יש ויכוח בין ארגון המורים להסתדרות המורים.
ההסתדרות מגנה רק עד היקף של 100 אחוזי משרה, והארגון בדרך כלל נוקט מדיניות של קביעות גם מעל היקף משרה אחת.
דבר זה שונה במסגרת הרפורמות השונות, שבהן לא נהוג לעבוד מעל משרה.

לצפיה ב-'ללמוד אנגלית או מתמטיקה ולשלוט בהם בקלות ובמהירות !'
ללמוד אנגלית או מתמטיקה ולשלוט בהם בקלות ובמהירות !
05/11/2018 | 19:31
22
דוחים שוב ושוב את לימודי האנגלית או את המתמטיקה?
גם אתם מרגישים שהזמן הנכון ללמוד הוא עכשיו?
אנחנו מציעים לימים הקרובים בלבד הטבה מטורפת שתעזור לכם להגשים זאת בקלות!
מתאים לילדים מגיל 6 עד גיל 18 בלבד
מלמדים באווירה כיפית ונוחה!
עוזרים לילד/ה שלכם או לכם להצטיין באנגלית או במתמטיקה!
<font>ברצונך להירשם לחץ כאן : https://t.dingdongaffiliates.co.il/SignalsServer/v...</font>
<table> <tbody> <tr> <td> </td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>
לצפיה ב-'המלצה על אתר בשם "כאן לומדים" המכיל מערכי שיעור מגוונים '
המלצה על אתר בשם "כאן לומדים" המכיל מערכי שיעור מגוונים
04/11/2018 | 11:12
35

רציתי להמליץ על פורטל לימודים מצוין בשם ״כאן לומדים״. 
באתר תמצאו מערכי שיעור למחנכי כיתות ולמורים מקצועיים בשלל נושאים, כולל מערכי שיעור לחגים השונים.
בנוסף, האתר מכיל מבחנים עם פתרונות, תרגולים וחומרי לימוד רבים בכל המקצועות ולכל הגילאים -מכיתה א׳ ועד י״ב.
 והכל בחינם!!! 

מורים פרטיים יכולים לפרסם את פרטיהם בחינם באתר. 
www.kanlomdim.co.il

אתם מוזמנים גם להצטרף לקבוצת הפייסבוק של האתר 

בהצלחה
לצפיה ב-'תלוש בשנת שבתון'
תלוש בשנת שבתון
02/11/2018 | 14:39
1
44
שלום.
יצאתי לשנת שבתון השנה ורציתי לדעת אם יש איזשהו תלוש שאםשר לראות פירוט של חישוב התשלום החודשי.
תודה
לצפיה ב-'תלוש'
תלוש
03/11/2018 | 17:30
39
הקרן שולחת תלוש המפרט את התשלומים מדי חודש בשנת השבתןן.
אריה
לצפיה ב-'עוז לתמורה- השתלמות בית ספרית'
עוז לתמורה- השתלמות בית ספרית
01/11/2018 | 11:24
4
55
נאמר לי כי אני מחוייב להשתתף בהשתלמות בית ספרית אם אני עובד במסגרת רפורמה עוז לתמורה.

מלמד בבית ספר תיכון.

האם הדבר נכון?
לצפיה ב-'השתלמות'
השתלמות
01/11/2018 | 13:26
2
53
השתלמויות הן חובה רק על חשבון שעות העבודה
אריה
לצפיה ב-'מחדד את השאלה'
מחדד את השאלה
02/11/2018 | 07:00
1
38
ההשתלמות הבית ספרית משעממת.
והיא על חשבון שעות שהיה.

לא מעוניין להשתתף בה - מעדיף לעשות זאת על פי הרצונות שלי.
נושא, זמן ומקום אני אבחר

עדין מחויב להשתתף בה על פי עוז תמורה?
לצפיה ב-'לחידוד השאלה'
לחידוד השאלה
02/11/2018 | 07:43
39
התשובה היא כן חייבים ברגע שההשתלמות על חשבון שעות השהייה
אריה
לצפיה ב-'אצלנו בביה"ס'
אצלנו בביה"ס
02/11/2018 | 20:54
45
אצלנו בביה"ס לא מחייבים. אני מעדיף לקחת שני השתלמויות מקוונות ולברוח מההשתלמויות המשעממות של בית הספר.
מצד שני לעיתים זה הרבה יותר נוח כאשר זה בבית הספר מאשר למצוא לזה זמן אחר. 
חובה או לא? כנראה שזה תלוי מקום. 
לצפיה ב-'בדיוק!!! '
בדיוק!!!
01/11/2018 | 20:22
57
עדיין לא הצליחו לשבץ לי שעות.
מצד שני מבקשים למלא דו"ח.
פה ושם מצליחה לנדנד לתלמידים לצאת משיעור לפרטני. נכנסת ל" תמוך ולעזור"  בשיעור של מורה מקביל. לא מצליחה להגיע לשש שעות. 
לצפיה ב-'הסבר על טופס נתוני העסקה '
הסבר על טופס נתוני העסקה
01/11/2018 | 12:27
1
45
שלום ,
אודה על עזרה בפיענוח אישור נתוני העסקה.
מלמד בעוז לתמורה 

כתוב בטופס:
סה"כ גמולים לשכר ע"פי עוז לתמורה : 14.75
יתרת שעות בלי ציון: 0
יתרת שעות עם ציון: 64.

כמה השתלמויות מומלץ להשתלם השנה במסגרת עוז לתמורה

לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
01/11/2018 | 13:28
36
בעוז לתורה ניתן לצבור כל שנה גמול השתלמות אחד
השלמה ל-112 שעות תקנה לך גמול השתלמות.
אריה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה