לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2283722,837 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'יום חלוקת תעודות'
יום חלוקת תעודות
20/01/2019 | 12:39
1
21
שלום רב, 
רציתי לדעת האם ביום חלוקת התעודות אני מחוייבת לבוא לכל היום כשאני ביום חופשי?
האם ניתן להגיע לפחות מ4 שעות?
תודה
לצפיה ב-'חלוקת תעודות'
חלוקת תעודות
20/01/2019 | 14:28
19
אם אינך מחנכת אינך חייבת להגיע ביום חלוקת תעודות.
אריה
לצפיה ב-'בהמשך לשתי השאלות שלי מאתמול'
בהמשך לשתי השאלות שלי מאתמול
15/01/2019 | 22:58
2
58
אני מלמדת כיתות ז-ח ועובדת באופק חדש 70% משרה. הציעו לי ללמד בנוסף ל-70% משרה הנ״ל עוד 8 שעות בכיתה ט׳. האם אני יכולה להיכנס לעוז לתמורה על ה 8 שעות הנ״ל? ובעצם המשכורת שלי תהיה מורכבת גם מאופק חדש וגם מעוז לתמורה?
תודה רבה. 
לצפיה ב-'להמשך'
להמשך
16/01/2019 | 08:07
1
40
מכיוון שמדובר על מעל ל-30% יהיה צורך באישור המעסיק.
8 שעות בתיכון מהוות שליש משרה ולכן העבודה היא לפי עוז לתמורה.
אריה

לצפיה ב-'כיתות ט שייכות בדרך כלל לאופק חדש. זה'
כיתות ט שייכות בדרך כלל לאופק חדש. זה
18/01/2019 | 06:21
20
שייך ךחטיבת הביניים.
לצפיה ב-'בהמשך לשאלה הקודמת'
בהמשך לשאלה הקודמת
14/01/2019 | 18:54
1
45
תודה רבה על התגובה המהירה. 
האם הכוונה שבנוסף לשעות של אופק חדש אצטרך לעבוד מינימום 8 שעות בעוז לתמורה בכדי לקבל גם את עוז לתמורה בתלוש שלי (8/24=1/3)?
לצפיה ב-'נכון'
נכון
14/01/2019 | 20:14
15
לצפיה ב-'עבודה גם באופק חדש וגם בעוז לתמורה'
עבודה גם באופק חדש וגם בעוז לתמורה
14/01/2019 | 18:38
1
21
שלום רב. 
אני עובדת בחטיבה במסגרת אופק חדש והציעו לי גם ללמד בתיכון (בנוסף לשעות של אופק חדש. כלומר אני לא מורידה שעות בכלל אלא מוסיפה). מה מינימום השעות שעלי ללמד בתיכון על מנת להיכנס גם לרפורמת עוז לתמורה בנוסף לאופק חדש שיש לי כבר במשכורת?

לצפיה ב-'שליש משרה'
שליש משרה
14/01/2019 | 18:47
16
לצפיה ב-'חובת השתתפות בהשתלמות בית ספרית'
חובת השתתפות בהשתלמות בית ספרית
11/01/2019 | 09:18
2
44
בתחילת שנה"ל הנוכחית קיבלתי מכתב במייל ממשרד החינוך בו נאמר כי מעתה תהיה חובת השתתפות בהשתלמות הבית ספרית.
אף נאמר שם כי מי שלא ישתתף לא תוכר לו ההשתלמו תהשניה שיעשה באותה השנה לצורך קידום בדרגה.
לצערי איני מוצאת את המייל הזה. האם אתם יודעים על כך והאם זה "חוקי"?
לצפיה ב-'מתקנת'
מתקנת
11/01/2019 | 09:36
1
37
מצאתי את המכתב וקראתי אותו בעיון ולא מצאתי בו הוראה על מה שכתבתי למעלה...
אשמח שתפריכו את מה שאמרתי....
מצרפת אותו כאן.
לצפיה ב-'השתלמות בית ספרית'
השתלמות בית ספרית
11/01/2019 | 14:42
44
אין שום הנחייה כזו ואם היתה אינה חוקית.
השתלמויות בית ספריות אינן חובה באם אינן על חשבון שעות העבודה.
אריה
לצפיה ב-'מילוי מקום ושיעורים פרטיים'
מילוי מקום ושיעורים פרטיים
08/01/2019 | 01:29
1
59
האם מותר לי להציע את שירותיי (מס' טלפון ) לתלמיד כמורה פרטית לאנגלית בזמן שאני עובדת בבית הספר על תקן מורה מחליפה של מורות שנעדרות מעבודתן.

לצפיה ב-'שיעורים פרטיים'
שיעורים פרטיים
08/01/2019 | 07:19
55
אסור לך להציע מתן שיעורים פרטיים בבית הספר בו את עובדת.
אריה
לצפיה ב-'שנת התמחות'
שנת התמחות
04/01/2019 | 07:16
1
48
האם שנת עבודה של 375 שעות במילוי מקום שעתי יכולה להחשב גם כשנת סטג' בנוסף לשנת ותק ? 
מה התנאים שנדרשים בכדי שיהיה אישור ? 

בנוסף , בסטג' האם אני חייבת ללמד במקצוע שלמדתי ובשכבת הגיל ?
אם אני עושה תעודת הוראה לעל יסודי אוכל ללמד ביסודי ולקבל הכרה כשנת סטג' ?
לצפיה ב-'התמחות'
התמחות
04/01/2019 | 07:25
34
הנוהל לגבי 375 שעותמתייחס להכרה בשנה וותק ולא לענין סטאז.
הכרה בסטאז צריכה להיות לפי התמחותך ולא במסגרות או תחומים אחרים.
אריה
לצפיה ב-'מילוי מקום יומי - מה נכלל בזה'
מילוי מקום יומי - מה נכלל בזה
30/12/2018 | 20:02
5
85
ב"ה
שלום וברכה, אני עושה מילוי מקום ביסודי על בסיס יומי, רציתי לדעת מה נכלל במחויביות שלי.
.
אני מגיעה כבר לתפילה 30 דקות עוד לפני תחילת השיעור הראשון, אח"כ ארוחת עשר עוד עשר דקות. שעליהם אני לא מקבלת תשלום כלל. בנוסף רוצים שאעשה גם את התורנות חצר של המורה שאותה אני מחליפה .
מה שיוצא שביום שאני עושה מילוי מקום יוצא שאני צריכה להתנדב מעל 60 דקות - התנדבות מלאה.

א. רציתי לדעת האם מגיע לי שכר על תפילה\א.בוקר\תורנות?
(למורות קבועות תפילה נחשבת כשעת שהייה אם אני לא טועה- כלומר הם מקבלות על זה שכר)
ב. האם אני מחוייבת לצאת לתורנות חצר? 
תודה
לצפיה ב-'מילוי מקום יומי'
מילוי מקום יומי
30/12/2018 | 20:12
4
60
באין את עובדת במילוי מקום חודשי אינך עובדת במתכונת אופק חדש ולכן לא מחוייבת בתורנויות ותפילת בוקר
אריה
לצפיה ב-'מילוי מקום יומי - מה נכלל בזה'
מילוי מקום יומי - מה נכלל בזה
31/12/2018 | 16:47
3
40
אני לא באופק חדש עדין.
אם ככה,
מחויבות של מי למצוא מחליפה לתפילה ולתורנות?

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
31/12/2018 | 18:32
2
42
זו בעיה של מי שאחראי על המערכת של בית הספר
אריה
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה על תורנות במילוי מקום ועוד שאלה'
מצטרפת לשאלה על תורנות במילוי מקום ועוד שאלה
03/01/2019 | 09:57
1
29
אני ממלאת מקום כל החודש באותה כיתה במקום מורה שיצאה לחל"ד 
להבנתי עדיין על תקן של מילוי מקום שעתי 
לא מקבלת ימי מחלה (אמרו לי שבתקן שעתי אין ימי מחלה) 
בכל זאת דורשים ממני לעשות תורנויות כולל תורנות שמצריכה להגיע ב 7:45

בנוסף , משלמים מה שנצבר בין ה 18 לחודש 
כלומר ב 1/2 אקבל שכר עבור עבודתי מה 18/12 עד ה 18/1 
זה מה שמקובל ? 
תודה רבה 
לצפיה ב-'מילוי מקום'
מילוי מקום
04/01/2019 | 07:18
30
כאשר ידווח שהמורה יצאה לחופשת לידה ואת משובצת במקומה תהיי זכאית לשכר חודשי תהיי זכאית לימי מחלה ורק אז תהיי חייבת גם בתורנות.
הדיוות היומי גורם לעיכוב בשכר.
אריה
לצפיה ב-'אילו אפיקים קיימים בפני אנשי הוראה במ.ש החינוך?'
אילו אפיקים קיימים בפני אנשי הוראה במ.ש החינוך?
30/12/2018 | 12:17
2
60
שלום רב,
יש לי חשש שגם שנה הבאה כמו השנה הזו לא אמצא משרת הוראה, לכן רציתי לשאול אילו משרות יש במשרד החינוך עצמו לאנשי חינוך בעלי תואר ות. הוראה שאינם מורים?

תודה
לצפיה ב-'משרות במשרד החינוך'
משרות במשרד החינוך
30/12/2018 | 13:40
1
81
במשרד החינוך יש הרבה מאוד משרות המיועדות לעובדי הוראה שאינן הוראה, אלא שהן מיועדות או לאנשים עם ניסיון רב ותפקידים רבים בעבר, או לחילופין להשכלה מורחבת המאפשרת עבודה בתחומים אחרים.
מדובר במנהלים, סגני מנהל, יועצים חינוכיים, עובדי הדרכה (מורים בתפקידי הדרכה) מפקחים וכו'. כל האפשרויות הללו אינן פתוחות בפניך, בגלל הניסיון הקצר שלך. 
לצפיה ב-'אם כך אילו אפיקים קיימים בפני בעלי תארים בחינוך ללא ניסיון?'
אם כך אילו אפיקים קיימים בפני בעלי תארים בחינוך ללא ניסיון?
07/01/2019 | 17:24
13
אין לי ניסיון הוראתי, שכן לא הצלחתי למצוא משרה כבר 2 שנות לימוד ברצף.
כדי לא להגיע למצב שבו שנה הבאה שוב לא אמצא כלום, אשמח לדעת אם לפחות יש במשרד החינוך אפיק בשבילי.

תודה
לצפיה ב-'חצי שבתון'
חצי שבתון
26/12/2018 | 16:47
4
49
שלום וברכה
אני מעוניינת לצאת לחצי שבתון בשנת תש"פ.
המשרה שלי היא 23 ש"ש.
על כמה שעות אני אמורה לבקש חל"ת לשבתון?
לצפיה ב-'חצי שבתון'
חצי שבתון
26/12/2018 | 16:58
40
שאלת ונענת באתר הסתדרות המורים
את יכולה לבקש חל"ת על חצי ממשרתך
אריה
לצפיה ב-'חצי שבתון'
חצי שבתון
27/12/2018 | 16:39
36
חל"ת הוא על מחצית מהיקף המשרה הקבוע שלך. חצי השבתון הוא חצי מהיקף המשרה הממוצע שהיה לך בשש השנים שאת מנצלת. כלומר היקף המשרה האחרון אינו אומר שמחצית מההיקף האחרון הוא היקף המשרה המחושב לשבתון מבחינת מענקים חודשיים וזכויות פנסיוניות. 
כיוון שמותר לעבוד עד שני שליש משרה בחצי שבתון, החל"ת צריך להיות בהתאם להיקף המשרה של חצי השבתון, והיקף המשרה בפועל אותו את עובדת במהלך חצי השבתון. אם לדוגמה את עובדת שליש משרה בחצי שבתון החל"ת צריך להיות על חצי ועוד שישית משרה. חצי של השבתון ושישית הפער בין היקף העבודה בפועל לחצי משרה.
לצפיה ב-'מותר לך לעבוד עד 2/3 משרה אבל.....'
מותר לך לעבוד עד 2/3 משרה אבל.....
30/12/2018 | 14:16
1
23
אני מציע לך לעבוד לפחות טיפה מעל 50% ממשרה מלאה כי אז יפתחו לך מידית חסכון חדש נוסף למחזור הבא של שבתון ו....
א .יפרישו לך סכום חודשי יפה (8.4% משכרך )
ב. את מתחילה לחסוך שנה לפני כולם ושעתך לשבתון הבא תקדים גם היא בשנה .
לצפיה ב-'חצי שבתון'
חצי שבתון
30/12/2018 | 15:43
23
בכל מצב בחצי שבתון אפשר לחסוך מהחלק של העבודה בפועל בקרן ההשתלמות ובדרך כלל לא עומדים על מינימום של היקף משרה. מכל מקום חצי משרה זה די והותר בשביל לפתוח מעגל חיסכון חדש. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שהשבתון הבא יהיה בסכום קטן יותר, כיוון שהיקף המשרה הממוצע של שש שנות החיסכון יהיה קטן יותר.
לצפיה ב-'שעות משרה מלאה'
שעות משרה מלאה
26/12/2018 | 12:58
1
52
אשמח לדעת מה הן כמות ש"ש שנחשבות למשרה מלאה ביסודי. 
אני בת 47 אמא לשניים בני 12 , 10 (חושבת שזה נחשב משרת אם)
לא מצאתי תשובה בשום חוזר מנכל שהייתי מספיק אמיצה לקרוא
לצפיה ב-'משרה מלאה'
משרה מלאה
26/12/2018 | 13:10
47
משרה מלאה ביסודי למורה אם היא:
25 שעות פרונטליות 5 פרטניות ו-4 שהייה
יש לך פירוט ביומן המורה וכן בלחצן זכויותיך שבאתר הסתדרות המורים.
אריה
לצפיה ב-' לאריה: חבר מביא חבר?'
לאריה: חבר מביא חבר?
24/12/2018 | 20:24
3
88
ערב טוב,
האם מורה שמלמד בביה"ס יכול להביא את חתנו ללמד גם?
שאלה בעניין אחר:
כיצד ניתן לדעת מה סוג הפנסיה שבו אנו מבוטחים: תקציבית או צוברת?
משנת 2003 עברנו לאופק חדש.
תודה
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
25/12/2018 | 07:49
2
69
לשאלה ראשונה התשובה שלילית.
אין קשר למעבר לאופק חדש מי שהיה בפנסייה התקציבית ממשיך להכלל בה.
אריה
לצפיה ב-'תודה על תשובתך.. אבל'
תודה על תשובתך.. אבל
25/12/2018 | 20:41
1
37
היכן/איך מבררים מהו סוג הפנסיה שלנו?
תודה
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
26/12/2018 | 07:31
35
בתלוש השכר שלך מצויינת קרן הפנסיה
לפנסיה תקציבית יש רק ניכוי דמי ניהול
אריה
לצפיה ב-'גבית תשלומי הורים ע"י מחנכת'
גבית תשלומי הורים ע"י מחנכת
24/12/2018 | 20:12
3
46
האם ההנהלה יכולה לחייב מחנכות לדרוש חובות הורים ע"י טלפונים יזומים, שליחת מכתבים עם הילדים (מכתב פתוח עליו רשום הסכום כך שהילד רואה אותו) ללחוץ על הילדים לשלם לפני טיול שנתי וכו'?
אנחנו חושבות שלא ההנהלה לא מסכימה איתנו.
האם יש נוהל כתוב בעניין ואם ען היכן אני מוצאת אותו?
לצפיה ב-'גביית כספים'
גביית כספים
24/12/2018 | 20:17
2
47
לא מתפקידם של המחנכים לעסוק בהודעות טלפונים או מכתבים להורים בנושא חובות לצורך זה יש לבית הספר מזכירה אחת או יותר.
נוהל כתוב ראי בלחצן זכויותיך שבאתר הסתדרות המורים סעיף תשלומי הורים.
אריה
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך המהירה, אבל...'
תודה רבה על תשובתך המהירה, אבל...
24/12/2018 | 21:07
1
40
מעיון בחוברת זכויות המורה מצאתי רק את שני ההקשרים האלו.
אם זה נכון אז יש בעיה בסירוב למנהלת.
האם פיספסתי משהו?
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
25/12/2018 | 07:47
32
שימי לבך לפסקה האחרונה בהודעה הראשונה שאין זה מתפקידך להתדיין עם ההורים ולכן ניתן להטיל עליך לאסוף את הכספים ולהעבירם למזכירות ולא מעבר לכך. (ההודעה השניה אינה קשורה)
לצפיה ב-'הכרה בגמולים - עולם ישן'
הכרה בגמולים - עולם ישן
23/12/2018 | 15:47
4
39
שלום וברכה, 
אני לומדת במסלול 4 שנתי שבסופון אקבל תעודת הוראה + תואר ראשון.
יש לי שנת וותק - בשנה השנייה של הלימודים.
במהלך השנה השלישית והרביעית צברתי גמולים שמוכרים לעולם הישן. 
רק בסוף השנה הרביעית אקבל את הזכאויות לת.הוראה ולתואר.
שאלתי היא האם הגמולים שצברתי יוכרו לי כאשר אקבל את התעודות?
(ועוד לא נכנסתי לאופק.)
תודה רבה.

לצפיה ב-'גמולים'
גמולים
23/12/2018 | 18:31
3
28
לאחר השלמת תעודת ההוראה יוכרו לך גמולים להשתלמויות שעברת במהלך עבודתך בהוראה.
אריה
לצפיה ב-'הכרה בגמולים - עולם ישן'
הכרה בגמולים - עולם ישן
24/12/2018 | 08:50
2
23
תודה רבה,
אם אפשר בבקשה הסבר נוסף מזה:
"שעברת במהלך עבודתך בהוראה".

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
24/12/2018 | 13:34
13
מוכרות רק השתלמויות שעשית כאשר את עובדת בהוראה בפועל.
אריה
לצפיה ב-'גמולים בעולם הישן'
גמולים בעולם הישן
27/12/2018 | 16:44
16
גמולים המוכרים בעולם הישן יוכרו רק למי שעובד במסגרת העולם הישן בהוראה בפועל לאחר הכרה בתואר. 
גמולים אלה מוכרים גם ברפורמת עוז לתמורה אך לא באופק חדש.
מורה שעבד במסגרת עולם ישן עם גמולים על עולם ישן, יוכרו לו הגמולים בהמרה לאופק חדש לכשיעבור לאופק חדש.
אם התחיל לעבוד באופק חדש לא יוכרו גמולי השתלמות של העולם הישן. הגמולים האלה מוכרים רק למי שעושים לו המרה, מעולם ישן לאופק חדש.
בודדים המורים שיכולים לעבוד שלא במסגרת הרפורמה ושמתאפשרת להם בהמשך המרה. מדובר במורי מכללה, במורים שעובדים אצל מעסיקים פרטיים שלהם אין מבנה שכר של רפורמה, כמו בית אקשטיין בחינוך המיוחד או בחינוך מבוגרים. אלה הם המגזרים היחידים שאין להם עדיין רפורמה. בעיקרון כבר לא קיימת העסקה במסגרת העולם הישן כך שגם לא מתאפשרת המרה. 
לצפיה ב-'ישיבות פדגוגיות בימים חופשיים'
ישיבות פדגוגיות בימים חופשיים
22/12/2018 | 17:40
1
56
אני מלמדת בתיכון. השנה יש לי יומיים חופשיים.
ישיבות פדגוגיות נקבעו בימים   החופשיים. 
אני מורה מקצועית. בכל אחד מן הימים יש לי כיתה אחת שאני מלמדת.
הנהיגה לבית הספר כשלושת רבעי שעה לכל כיוון.... 
(אחד מן הימים מוקדש לטיפול באימי) 
אשמח לדעת כיצד לנהוג.
תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'ישיבוות'
ישיבוות
22/12/2018 | 18:58
74
ראי בהסכם עוז לתמורה את נושא ניוד שעות תומכות הוראה , הדבר אפשרי כל עוד אין חריגה ממסגרת המהוות את משרת המורה.
כעקרון לא ניתן לחייבך להגיע בימים חופשיים
אריה
לצפיה ב-'קביעות ללא סטאז''
קביעות ללא סטאז'
20/12/2018 | 20:18
1
38
שלום רב,
אני עובדת משרד החינוך מספטמבר 2015.
התחלתי בתור מטפלת ריגשית באמצעות בעלי חיים דרך המתי"א.
במרץ 2017 התחלתי לחנך (החלפה לחל"ד) ועד היום אני מחנכת.
קיבלתי השבוע פניה ממשרד החינוך שלא עברתי תהליך מסודר של כניסה למערכת החינוך עם התמחות.
האם עלי לעבור שנת התמחות היום עם כל הותק שצברתי או שאני זכאית לקבל קביעות כבר השנה?
תודה מראש.
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
21/12/2018 | 13:09
26
ללא סטאז ותעודת הוראה אינך יכולה לקבל קביעות ועלולים לסיים העסקתך בסוף השנה.
אריה
לצפיה ב-'יום בחירות'
יום בחירות
19/12/2018 | 14:46
5
75
עבדתי ביום הבחירות בבית הספר כזכור לכם יום הבחירות היה יום שלישי שהוא היום הפנוי שלי כמה שעות עלי לקבל תוספת סכום המומר לשעות כלומר כמה שעות עלי לקבל

לצפיה ב-'יום בחירות'
יום בחירות
19/12/2018 | 16:04
4
50
אם לימדת אתה זכאי תשלום שעות מילוי מקום
אריה
לצפיה ב-'זאת השאלה '
זאת השאלה
20/12/2018 | 06:36
3
32
אני אמורה לקבל 200 אחוז שעת הוראה שלי שווה 60 עבדתי 3 שעות
יום הבחירות הוא יום פנוי לפי החוק כמה אני אמורה לקבל
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
20/12/2018 | 07:51
2
35
עליך לפנות למי שדרש ממך להגיע לעבודה שיטפל בתשלום.
אריה
לצפיה ב-' יש ויכוח'
יש ויכוח
20/12/2018 | 23:00
1
24
לכן אני שואלת אותך או שתפנה אותי למי שיודע

לצפיה ב-'לייעוץ'
לייעוץ
21/12/2018 | 07:49
19
פני לעו"ד העוסק בתחום יחסי עבודה.
אריה
לצפיה ב-'דרוג באופק למורה מתחילה'
דרוג באופק למורה מתחילה
19/12/2018 | 19:04
3
37
שלום , 
אני בעלת תואר ראשון בכלכלה ומשלימה תעודת הוראה.
בספטמבר הקרוב אמורה להתחיל סטג'
אני מניחה שאתחיל באופק עם דירוג מתמחה ?
ולאחר מכן האם הדירוג יהיה "תואר ראשון"  או "מוסמך"  ? 
זה משפיע מאד על השכר וחשוב לי לדעת לפני הסטג'
יש דירוג ודרגה , אני מדברת על הדירוג (מתמחה , מוסמך , בלתי מוסמך , תואר 1 , תואר 2 , תואר 3) 
תודה 
לצפיה ב-'דרוג'
דרוג
20/12/2018 | 07:53
2
36
הדרוג הוא כמתמחה כל עוד לא הושלמה תעודת ההוראה.
אריה
לצפיה ב-'ולאחר השלמת ת.הוראה הדירוג הוא תואר ראשון ?'
ולאחר השלמת ת.הוראה הדירוג הוא תואר ראשון ?
20/12/2018 | 17:16
1
24
כאמור התואר שלי הוא בכלכלה ואני לומדת הוראת אנגלית
לצפיה ב-'כן'
כן
20/12/2018 | 19:07
8
לצפיה ב-'מלגת משרד החינוך'
מלגת משרד החינוך
13/12/2018 | 19:41
53
אם תוכלו להצטרף לעצומה למען הלומדים בהוראה שיקבלו מלגה ממשרד החינוך...
להעביר לכמה שאפשר
לצפיה ב-'ביטול שבתון והעברה לבית ספר אחר'
ביטול שבתון והעברה לבית ספר אחר
11/12/2018 | 23:56
2
67
אם אני רוצה לבטל את השבתון ברגע האחרון ושי לי בית ספר אחר שמוכן לקבל אותי, זה אפשרי? או שאני חייבת לחזור לבית הספר הקודם שלי?
בברכה, סיגל.
לצפיה ב-'ביטול שבתון'
ביטול שבתון
12/12/2018 | 07:48
64
ביטול שבתון מותנה בהסכמת המעסיק , שיבוצך אפשרי בכל בית ספר שמוכן לקבלך והפיקוח מאשר.
אריה
לצפיה ב-'ביטול שבתון'
ביטול שבתון
20/12/2018 | 17:36
32
ביטול השבתון אכן תלוי במעביד, אבל גם במועד שבו את מודיעה על הביטול.
אם ביקשת שבתון והשבתון עדיין לא התחיל זה פשוט יותר מאשר אם כבר התחלת לממש את השבתון.
הקרן מאפשרת ביטול עד אחד בנובמבר לאחר תחילת השבתון, תוך החזרת כספים, או במקרים של מחלה. 
אם במהלך השבתון מצאת בי"ס אחר, מותר לך לבטל בלי אישור המעביד אם ביה"ס האחר הוא מעביד אחר. 
לאחרונה התגלו בעת שבתונים וחצאי שבתונים, לאנשים שגם עבדו במקביל הרבה תקלות עם הרישום של המורה בעבודה במשרד החינוך בעת השבתון, במיוחד כשמדובר בשני מחוזות שונים. המחשב לפעמים פשוט לא מאפשר רישום.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה