לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'טביעה משפטית נגד מעביד לאחר התפטרות'
טביעה משפטית נגד מעביד לאחר התפטרות
23/03/2017 | 15:25
18
עמיתים הנכבדים! לאחר 4 שנים של עבודה בבית ספר תחת איומי פיטורים בגלל הגיל הקרוב לפנסיה התפטרתי. אך במשך כל שנים האלה המעביד לא שילם לי לביצוע פרויקטים (גם לפי גודל השכר גם תגמולים) כפי שראוי תחת אותם איומים. האם מישהו יכול להמליץ על עורך דין הבקי בתחום? ניסיון הקודם שלי בטביעת המעביד לא גרם להצלחה מלאה מכוון שעורך דין לא שלט בנוהלי תשלומי שכר למורים.
לצפיה ב-' אירוח בנושא איבחון גנטי '
אירוח בנושא איבחון גנטי
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 12:18
2
 יש לכם שאלות בנוגע לאיבחון מחלות גנטיות של עוברים בטרם החזרתם לרחם?
ביום רביעי, ה-29.3, נארח בפורום פוריות את ד"ר ברוך פלדמן, מומחה בגנטיקה רפואית, יילוד וגניקולוגיה ומנהל את מרכז ה- PGD שישיב על שאלותיכם בנושא.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו
לצפיה ב-'תלונה'
תלונה
23/03/2017 | 07:19
1
37
האם יש גוף שניתן להפנות אליו תלונה על התנהגות הלא נאותה של המנהלת? מפקחת, נציג מטעם הסתדרות- לא עוזרים
לצפיה ב-'תלונה'
תלונה
23/03/2017 | 07:33
22
ניתן לפנות למנהל/ת המחוז, ניתן לפנות לכוח אדם בירושלים, ניתן לפנות למנכלית המשרד וניתן לקבול לנציבות שירות המדינה.
אריה
לצפיה ב-'שתי שאלות לגבי ההסכמים של אופק חדש'
שתי שאלות לגבי ההסכמים של אופק חדש
22/03/2017 | 17:26
46
הראשונה - משרד החינוך דורש 3 תצפיות על מנת לקבל דרגה,
בהסתדרות המורים אומרים שהדרגה אוטומטית. אז למה אני צריכה לעבור עכשיו שלושה שיעורי תצפית, לפני ואחרי כל שיעור מפגשים עם ההנהלה, אם את הדרגה הראשונה מקבלים אוטומטית? והדרגות הבאות גם כבר לא תלויות בהערכת מנהל.

השניה -  איך זה שאף אחד עוד לא התלונן על העניין של ימי מחלה? היום נאמר לי שנגמרו לי ימי מחלת ילד, שאלתי איך זה אפשרי? התברר לי שכל 4 שעות הוראה = יום מחלה, כלומר על כל יום היעדרות בגלל מחלה מורידים 2 ימי מחלה. וכך לאחר 4 ימים נגמרו ימי מחלת ילד. למה זה כך??? ומן הסתם 30 יום מחלה שאנחנו מקבלים בשנה בעצם הופכים ל 15 בפועל.

איך זה???

לצפיה ב-'מבחני מפמר- מיצב'
מבחני מפמר- מיצב
21/03/2017 | 22:46
36
הי,
האם בשל הוראות ארגון המורים, יתקיימו מבחנים פנימיים של מיצב ומפמר בכיתות ז- ח?
תודה
לצפיה ב-'נחתם הסכם חדש'
נחתם הסכם חדש
19/03/2017 | 16:56
4
91
אפשר לקבל פרטים?
לצפיה ב-'הסכם'
הסכם
19/03/2017 | 19:15
3
107
עיקרי ההסכם באתר הסתדרות המורים
אריה
לצפיה ב-'פשוט בדיחה.הנזק של וסרמן למורים -מיליארדים'
פשוט בדיחה.הנזק של וסרמן למורים -מיליארדים
20/03/2017 | 11:18
2
74
בן דוד ממהרת להציג הישג זעיר של תיקונים מידיים מזעריים של אחוזים בודדים מהנזק של וסרמן .
שלא תטעו .טבלאות השכר של דרגות 7,8, ו9 הלכו לאחור והושארו מאחור .בסך הכל מעכבים את החזרה של השכר לאחור עד העליה בדרגה ואז כל הנזק בפנים ,כולל בפנסיה עד המוות .
לדוגמא מי שבדרגה 8 ,לא יורידו לו 2% מהשכר על אף שהטבלה של דרגה 8 הלכה 2% לאחור ,אלא כשיעלה ל 9 אז במקום תוספת 8.5% שהיתה עד היום,התוספת תהיה 5.5% .עפו להם 3% מהשכר לצמיתות .
אגב ה 3% הללו שקולים לגידול בפנסיה עבור שנת עבודה נוספת .
לצפיה ב-'שכר המורים החדשים זה בעיה של האוצר ולא של ההסתדרות'
שכר המורים החדשים זה בעיה של האוצר ולא של ההסתדרות
20/03/2017 | 23:01
1
58
איזו שטות של בן דוד להתהדר בהעלאה של אלף ש"ח בשכר המורים החדשים ,הרי זה בא כמובן על חשבון הורדת ערך הדרגות של הוותיקים .
אם בן דוד אינה מבינה ששכר החדשים הוא בעיה של האוצר ומשרד החינוך שכך הם מקבלים  מורים סוג ד' ,אז המורים הוותיקים צריכים להבין שצריך להעיף אותה בבחירות .
לצפיה ב-'בן וסרמן דוד '
בן וסרמן דוד
23/03/2017 | 19:48
5
לצפיה ב-'פדיון ימי מחלה'
פדיון ימי מחלה
17/03/2017 | 19:44
3
66
מורה  בת 56 שלימדה במשרד החינוך בהפסקות (כשבע שנים בעשר השנים האחרונות). ללא קביעות, כלומר תפוטר בסוף שנה זו. לא קיבלה פיצויים אף פעם. מתכוונת לעזוב השנה באופן סופי. 
האם יכולה לקבל פדיון ימי מחלה?
לצפיה ב-'פיצוי על ימי מחלה'
פיצוי על ימי מחלה
18/03/2017 | 18:28
2
64
אם היא פורשת לגמלאות היא תהייה זכאית לפיצוי על ימי מחלה בתנאי שלא ניצלה 65% ומעלה מימי המחלה שעמדו לרשותה.
אריה
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
18/03/2017 | 20:33
1
50
היא אמנם מפוטרת בסוף השנה אך אינה יכולה לפרוש לגמלאות.
היא לא בגיל המתאים וכמו כן היא לא בפנסיה תקציבית כך שאין סידור לפרישה מוקדמת לגמלאות (או שאולי יש סידור?)
להבנתי, אין לה אפשרות לקבל את הפיצוי על ימי המחלה. האם אני צודק?
לצפיה ב-'נכון'
נכון
19/03/2017 | 07:18
21
לצפיה ב-'משרתי'
משרתי
17/03/2017 | 09:32
1
70
שלום
יש לי וותק 11 שנה . אני מלמדת בחטיבה , משרה מלאה בשנת 2014 הורדתי משרה משרתי הייתה 83% ומאז חזרתי למשרה מלאה אני קבועה . תקן משרה מלאה
אני חושבת על וייתור שעתיים כלומר 94% המשרה . האם אוכל לקבלם בחזרה ?
ימי המחלה יפגעו ?
תודה
האם יש סיכוי שהמנהל יגיד לי כבר ויתרת פעמיים אינך יכולה להחזירם או שאני יכולה
נכון שאם מוותרים שנתיים אז זהו או שזה צריך להיות שנתיים ברצף ?
לצפיה ב-'משרתך'
משרתך
18/03/2017 | 18:27
33
באפשרותך לבקש חל"ת על השעתיים וזכותך עליהן תישמר כל עוד החל"ת מאושר ללא מגבלת שנים.
ימי מחלה נקבעים בהתאמה להיקף המשרה.
אריה
לצפיה ב-'חינוך כיתה'
חינוך כיתה
14/03/2017 | 19:18
8
120
שלום,

מורה לאומנות, מזה כמה שנים מחנכת כיתה ומלמדת שפה, רוצה בשנה הבאה לחזור וללמד רק אומנות ולא להיות מחנכת ולא ללמד שפה.
האם מנהלת ביה"ס ו/או המפקחת יכולות לחייב אותה ?
האם יש תאריך מסויים שבו עליה להודיע על רצונה למנהלת ?

תודה,
לצפיה ב-'חינוך כיתה'
חינוך כיתה
15/03/2017 | 08:12
7
115
לפי תקנון שירות עובדי ההוראה מורה שיתבקש לכך ישמש כמחנך והמשמעות באם יסרב ניתן לפגוע במשרתך או אף לבקש העברתך .
יש להודיע לפני תום שנת הלימודים.
אריה
לצפיה ב-'חינוך כיתה'
חינוך כיתה
15/03/2017 | 16:07
6
46
שלום,
אריה תודה על תשובתך.
הבנתי שחובה להיות מחנכת כיתה אם נדרשים לכך.
אך, שלא כמו בתיכון או בחטיבה, ביסודי המורה נדרשת ללמד מקצועות שלא הוכשרה אליהם. מורה לאומנות שמלמדת שפה בשל צרכיי המערכת, למשל. 
האם יכולים לחייב את המורה ללמד שפה, למרות שזו לא הכשרתה ואינה רוצה בכך. הרי המורה למדה אומנות כי זה מה שרצתה ללמד. 
אם מחייבים מורה מקצועית להיות מחנכת כיתה, האם יכולים לחייב אותה גם ללמד מקצועות שלא הוכשרה להם (ועד כה לימדה זאת כדי להיענות לצרכיי ביה"ס) ?
מה אמורה ללמד מחנכת, שהינה מורה מקצועית, בביה"ס יסודי ?

תודה,

לצפיה ב-'להמשך'
להמשך
15/03/2017 | 18:04
5
50
לא ניתן לחייב מורה ללמד מקצועות שאינם בתחומי הכשרתה והתמחותה.
אריה
לצפיה ב-'חינוך כיתה'
חינוך כיתה
16/03/2017 | 17:53
4
34
תודה !
אז איך בכל זאת אפשר לחייב מורה מקצועית, מורה לאומנות, להיות מחנכת כיתה בביה"ס יסודי ?  בביה"ס יסודי מחנכת כיתה אמורה ללמד מקצועות מסויימים, ואילו היא מורה לאומנות...(עד כה לימדה שפה, כאמור) ??

תודה,
לצפיה ב-'חינוך'
חינוך
16/03/2017 | 18:25
3
39
תלמד אומנות
אריה
לצפיה ב-'חינוך כיתה'
חינוך כיתה
16/03/2017 | 22:34
2
35
תודה על תשובתך.
עדיין לא הבנתי, אם מורה לאומנות תלמד רק אומנות, כיצד ניתן לחייב 
אותה להיות מחנכת כיתה ? במה יתבטא חינוך הכיתה ?
או שלא ניתן לחייב אותה לחנך כיתה ואז היא תלמד, כפי שהיא רוצה, רק אומנות ?

תודה,

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
17/03/2017 | 07:31
1
30
כמו שציינתי ניתן לחייבה
היא תשמש כמחנכת ותלמד אומנות וכל מקצוע אחר שהוכשרה לו אם יש כזה.
אריה

לצפיה ב-'חינוך כיתה'
חינוך כיתה
18/03/2017 | 20:56
22
תודה על תשובתך !
עדיין לא הבנתי. אם יחייבו אותה להיות בנוסף להיותה מורה לאומנות גם מחנכת כיתה, במה זה יבוא לידי ביטוי ?
(בהכשרתה היא מורה לאומנות בלבד. היא לימדה מספר שנים גם שפה בשל צרכיי ביה"ס).
תודה, 
שבוע טוב !

לצפיה ב-'פיצול הפרשות לפנסיה'
פיצול הפרשות לפנסיה
16/03/2017 | 09:29
1
49
שלום רב,
אני מורה בתיכון שעובדת ברשת אמית.
אני מפרישה לפנסיה במבטחים הוותיקה.
חישוב שערכתי מראה כי בגלל מגבלת העלייה בשכר הקיימת בקרנות הוותיקות, אני מפרישה סכום גבוה לריק.
אני לא רוצה להפסיק את ההפרשה לקרן הוותיקה, אולם ברצוני להפריש סכום מסוים לקרן פניסה חדשה.
האם יש מניעה/אפשרות לפצל את הפרשת הפנסיה לשני קרנות שונות גם לישנה וגם לחדשה?

תודה,
מירה
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
16/03/2017 | 16:33
34
יש להתייעץ בנושא עם יועץ פנסיוני מוסמך לפני קבלת כל החלטה שעלולים בעתיד להיפגע ממנה.
אריה
לצפיה ב-'דרושות גננות '
דרושות גננות
12/03/2017 | 22:36
37
למועדוניות בצפון תל אביב דרושות גננות וסייעות.
העבודה בימים א' עד ה' , החל מ 13:45 עד 17:00.
בימי קייטנה בחגים ובקיץ החל מ 7:45 ועד השעה 16:00.
תנאים טובים ושכר מצוין למתאימות!!!
לפרטים: 03-6424405
לצפיה ב-'תוכנית טינקרינג בבית הספר '
תוכנית טינקרינג בבית הספר
12/03/2017 | 11:32
50
שלום,
מישהו מכיר את התכנית טינקרינג שיש בסרטון?
מנהלת בית הספר שלי רוצה שאעבור הכשרה אצלם
מישהו מכיר ויכול לתת המלצה/דיס המלצה?
תודה

לצפיה ב-'נזק לרכב פרטי בחניית פרטית של בית הספר'
נזק לרכב פרטי בחניית פרטית של בית הספר
09/03/2017 | 22:17
3
82
תלמידים שיחקו בכדור בחניית בית הספר והכדור פגע באחד הרכבים החונים וניפץ את השמשה.
מי צריך לשלם על הנזק?

היו מצלמות אך קשה לזהות את התלמידים
לצפיה ב-'נזק לרכב'
נזק לרכב
10/03/2017 | 07:31
2
94
יש לפעול לפי נוהל ביטוח רכוש מורים במפורט בלחצן זכויותיך שבאתר הסתדרות המורים .
יש בנוסף להגיש תלונה במשטרה.
אריה
לצפיה ב-'אני לא בהסתדרות - מישהו יכול להגיד מה הזכויות'
אני לא בהסתדרות - מישהו יכול להגיד מה הזכויות
11/03/2017 | 11:11
1
50
ממש מעניין אותי האם קיים איזה ביטוח לנזקים / גנבות. לפני כמה שנים ניפצו לי את החלון. אני תיקנתי.
בעבר גם גנבו לי מחדר המורים את התיק עם הנייד, הארנק וכל החפצים שהיו בתוכו. (בהפסקה הלכתי לצלם,התעכבתי, כשחזרתי כל המורים כבר יצאו לכיתות והתיק נעלם)
כשזה נודע להנהלה התגובה הייתה "שתלמד לשמור על החפצים שלה".
מאז שמעתי שמועות על ביטוח - האם זה נכון?
כמובן שאחרי שאחד הרכבים של המנהלים נזוק - הותקנו מצלמות...
לצפיה ב-'אין קשר לחברות בארגון מקצועי'
אין קשר לחברות בארגון מקצועי
11/03/2017 | 21:10
43
אין ביטוח על רכוש פרטי
יש מקרים בהם המעסיק מוכן לכסות נזקי רכוש למורים אבל אין חובה כזו.
אריה
לצפיה ב-'שאלה לגבי תעסוקה'
שאלה לגבי תעסוקה
08/03/2017 | 17:31
4
111
שלום יקרים

האם מותר לשתי מורות אחיות לעבוד באותו בית ספר?

מודה מראש
לצפיה ב-'לא'
לא
08/03/2017 | 18:43
3
48
במקרים חריגים במקרה של בית ספר יחיד ביישוב רק באישור מיוחד של מנהל/ת המחוז.
אריה
לצפיה ב-'תודה מקרב לב על המענה המהיר/ ש' נוספת בנושא'
תודה מקרב לב על המענה המהיר/ ש' נוספת בנושא
08/03/2017 | 20:12
2
52
שלום אריה היקר

ראשית, יישר כוח לך על ההתייחסות המהירה. הלוואי וירבו כמותך בישראל.
למורה אחת יש משרה מלאה והיא מלמדת מספר שנים ולמורה השנייה יש
10 שעות תקן מאשתקד.
מנהל חדש טען בפניה שאינו חייב לתת לה ללמד את השעות בבית הספר עקב המצאות אחותה.
האומנם?
למקרה שצודק, האם המפקחת חייבת לספק לה מקום עבודה אחר בן 10
שעות לפחות?
שוב מודה מראש

לצפיה ב-'בוקר אור- תשובה לשאלתי הנוספת?'
בוקר אור- תשובה לשאלתי הנוספת?
09/03/2017 | 06:06
27
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
09/03/2017 | 07:19
47
על המעסיק להעביר את המורה השנייה ולתת לה את משרתה הקבועה אם היא אכן קבועה.
אריה
לצפיה ב-'אריה - האם יש תוספת לפנסיה אם מלמדים כתה א בשנה האחרונה לפני'
אריה - האם יש תוספת לפנסיה אם מלמדים כתה א בשנה האחרונה לפני
08/03/2017 | 11:10
5
49
היצאה לפנסיה. המורה לימדה כיתה א מרבית שנות עבודתה . תודה על התשובה

לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
08/03/2017 | 18:40
4
73
למחנך כיתה א יש תוספת חינוך מעובה, אין תוספת למורים שרק מלמדים בכיתה א.
אריה
לצפיה ב-'אריה - אם הבנתי כדאי למחנך ללמד כיתה א לפני פנסיה.. בכמה ..'
אריה - אם הבנתי כדאי למחנך ללמד כיתה א לפני פנסיה.. בכמה ..
08/03/2017 | 18:54
1
53
מסתכמת התוספת.. תודה

לצפיה ב-'גמול חינוך'
גמול חינוך
09/03/2017 | 07:17
52
גמול חינוך למחנך כיתה א הוא בשיעור של 11.5%, גמול זה ישולם בפנסיה למי שבשנה טרם פרישתו שימש כמחנך כיתה א.
אריה
לצפיה ב-'בכמה גדלה התוספת למחנכת בכתה א בפנסיה'
בכמה גדלה התוספת למחנכת בכתה א בפנסיה
08/03/2017 | 18:56
1
37
לצפיה ב-'הפנסיה גדלה באחוז אחד בלבד .'
הפנסיה גדלה באחוז אחד בלבד .
11/03/2017 | 16:55
43
הרי לחנוך רגיל גמול החינוך הינו תוספת 10%.
לחינוך כיתה א' גמול החינוך יהיה 11.5% .
ההפרש הינו 1.5% .
בפנסיה גמול החינוך מחושב רק בגובה 70% מהגמול ,כי הרי שכר העולם הישן כלל רכיבים רבים שגמול החינוך לא כיסה ולכן רק 70% מחושבים .
מכיוון שההפרש הינו 1.5% ,ולוקחים בחשבון רק 70% ,יוצא שהפנסיה גדלה באחוז אחד בלבד עבור חינוך כיתה א' בשנה האחרונה .
לצפיה ב-'ישיבות פדגוגיות'
ישיבות פדגוגיות
06/03/2017 | 07:53
3
98
האם חוזר מנכ"ל מחייב קיום מספר מסויים של ישיבות פדגוגיות (על כל כתה) בשנה?
לצפיה ב-'ישיבות פדגוגיות'
ישיבות פדגוגיות
07/03/2017 | 07:12
2
82
לא ידוע לי על מספר מחייב
אריה
לצפיה ב-'האם ניתן לחייב להגיע לישיבה פדגוגית ביום חופשי?'
האם ניתן לחייב להגיע לישיבה פדגוגית ביום חופשי?
08/03/2017 | 12:45
1
34
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
08/03/2017 | 18:44
60
1
לא ניתן לחייב ביום חופשי.
אריה
לצפיה ב-'מס שעות הלימוד בשבתון'
מס שעות הלימוד בשבתון
08/03/2017 | 13:33
2
41
לא הצלחתי להבין כמה שעות צריך ללמוד בשנת שבתון מורה מעל גיל50 בעל תואר שני
ומהי החלוקה בין שעות חובה לרשות?
תודה לעונים
לצפיה ב-'שעות לימוד'
שעות לימוד
08/03/2017 | 18:41
1
47
הדרישה הינה בהתאם לגיל וממוצע המשרה ומפורטת בחוברת למשתלם שתשלח אליך.
אריה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/03/2017 | 17:24
לצפיה ב-'שאלה לגבי רישיון הוראה'
שאלה לגבי רישיון הוראה
06/03/2017 | 09:28
3
62
סיימתי לימודי הוראה ותואר b.ed
בתקופה שלפני שהיה רישיון הוראה (שנת 2002) אך מאז לא עבדתי בתחום.
עכשיו רוצה להתחיל לעבוד בהוראה. האם אני צריכה לעשות שנת סטאז´ בשביל רשיון הוראה או שאם אז לא היה דבר כזה אין צורך?

לצפיה ב-'רשיון הוראה'
רשיון הוראה
06/03/2017 | 11:27
1
45
גם אז היה. היה תהליך פורמלי של שליחת תעודת הוראה למשרד החינוך וקבלת רשיון ההוראה מהם.
לצפיה ב-'אם לא שלחתי את התעודות'
אם לא שלחתי את התעודות
06/03/2017 | 20:30
28
למשרד החינוך אז אני צריכה עכשיו לעשות סטאז'?
מול מי צריך לברר את זה?
לצפיה ב-'רישיון הוראה'
רישיון הוראה
07/03/2017 | 07:15
44
אם רק עכשיו תתחילי את עבודתך בהוראה תהיי מחויבת בסטאז.
אריה
לצפיה ב-'צהריים טובים לפורום הנכבד,'
צהריים טובים לפורום הנכבד,
06/03/2017 | 13:58
1
97

האם גימלאים מקבלים את השי לפסח?

בתודה מראש והמשך יום נעים
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
07/03/2017 | 07:14
70
גמלאי הפנסיה התקציבית מקבלים בגמלתם שי לקראת הפסח.
אריה
לצפיה ב-'גמולי השתלמות במכללות להכשרת מורים 16 או 18?'
גמולי השתלמות במכללות להכשרת מורים 16 או 18?
06/03/2017 | 16:04
37
שלום רב

מרצה שהוא חבר בארגון המורים ויש לו 34 גמולי השתלמות. כמה מהגמולים ייחשב בתלוש: 16 או 18?

אין במכללות אופק חדש או עוז לתמורה?

תודה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

קנגרו שירותי הגירה בע
קנגרו שירותי הגירה בע"מ
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה