לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2251322,513 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-'חלת וועדה רפואית'
חלת וועדה רפואית
17/08/2018 | 16:09
13
אושר לי חל"ת לשנת תשע"ט והבנתי שנקבע לי מועד לועדה רפואית לאחר החגים...
האם החל"ת מבטל ועדה זו?
לצפיה ב-'מספר תלמידים בכיתה'
מספר תלמידים בכיתה
16/08/2018 | 17:58
1
37
שלום,

מהו מספר התלמידים המקסימלי בכיתה א' ?
כנ"ל לגבי כיתות ב'-ו' ?

תודה !
לצפיה ב-'מספר תלמידים'
מספר תלמידים
17/08/2018 | 07:34
28
בכיתות 4 בין 32 ל-34 תלמידים בהתאם למדד הטיפוח בשאר הכיתות עד 40 תלמידים.
אריה
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
15/08/2018 | 17:11
1
29
שלום אריה,
השנה סיימתי לעבוד שנה 3 כמנהלת גן ועדיין לא קיבלתי קביעות, קיבלתי הארכה של שנה נוספת.השנה אני אהיה שוב מועמדת לקביעות. השאלה שלי היא האם במידה ואעבוד 4 ימים בשבוע מעמד הקביעות ייקבע על סמך אותם ימים ואז לא אוכל בעתיד לקבל משרה מלאה?(כשאהיה בקביעות)
תודה רבה,
לצפיה ב-'קביעות'
קביעות
15/08/2018 | 17:25
23
היקף הקביעות נקבע לפי היקף עבודתך במועד כניסת הקביעות לתוקף והיקף זה יכול להשתנות למשרה מלאה.
אריה
לצפיה ב-'קרן השתלמות'
קרן השתלמות
15/08/2018 | 13:21
1
29
שלום רב,
עברתי השנה בית ספר. בשנה שעברה לקח לקרן ההשלמות כשלושה חודשים להסדיר העברת בית ספר. רציתי לדעת אם אני יכולה אולי, להתחיל את תהליך ההעברה עוד לפני תחילת הלימודים?

לצפיה ב-'קרן ההשתלמות'
קרן ההשתלמות
15/08/2018 | 17:23
27
את יכולה להודיע על השינוי אך תצטרכי בהמשך לשלוח לקרן תלוש שכר של המעסיק החדש.
אריה
לצפיה ב-'שאלה לאריה'
שאלה לאריה
14/08/2018 | 13:38
3
55
בחודש מאי 2017 קיבלו המורים שהיו פעילים בשנים 2012 2013 (ומשכורתם שולמה לפי העולם הישן)הפרשי שכר בסעיף שחיקה 2011.
המורים שפרשו לגימלאות החל משנת 2013 קיבלו בתלוש חודש יולי 2018 את כל הפרשי השכר לשנים 2013-2018.
האם מגיע גם הפרשים על דמי המחלה? (במקרה שלי זה יכול להגיע לכמה אלפי שקלים)
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
14/08/2018 | 19:31
2
30
באם חל שינוי במשכורת הקובעת הרי שיש לדעתי עילה לתביעה גם לגבי תשלום הפיצוי על ימי מחלה לא מנוצלים.
אריה
לצפיה ב-'לאריה'
לאריה
15/08/2018 | 11:12
1
17
תודה על תשובתך
פניתי אליך מכיוון שהפקיד (במחוז) שערך לי בזמנו את חישוב דמי המחלה, טוען 
שאין הפרשים על חישוב דמי המחלה.
האם ידוע לך למי עלי לפנות במשרד החינוך בירושלים? 
לצפיה ב-'להמשך'
להמשך
15/08/2018 | 17:22
11
יש לדעתי לפנות לכוח אדם בירושלים
אריה
לצפיה ב-'הרחבת הסמכה ורישיון'
הרחבת הסמכה ורישיון
14/08/2018 | 19:35
1
26
היי לכולם
אם יש לי תעודת הוראה לגיל הרך  ו רשיון  (אחרי סטאג' )
שאלתי, אם רוצים לעשות הרחבה הסמכהה האם צריך לעשות עוד פעם סטאג' ורשיון?
ההגיון אמר לי שאם כבר יש לך רשיון הוראה (אחרי סטאג') אז לא צריך לעשות את זה בשביל תעודת הוראה מקצועית אחרת (כלומר הרחבת הסמכה)
האם אני צודקת?
תודה לעונים 
לצפיה ב-'סטאז'
סטאז
15/08/2018 | 08:25
16
אין צורך לעשות שוב סטאז
אריה
לצפיה ב-'לגבי לימודים בשבתון'
לגבי לימודים בשבתון
14/08/2018 | 14:42
1
20
איך יודעים איזה קורסים נחשבים לקורסי חובה ואלו לקורסי השלמה? 

איך פונים ליועצי הקרן כדי לקבל אישור תכנית לימודים? האם מספיק לפנות במייל או שצריך לגשת אליהם?
תודה
לצפיה ב-'לימודים בשבתון'
לימודים בשבתון
14/08/2018 | 19:32
16
יש לפנות לקבלת אישור וקביעת אופי הקורסים  לקרן ההשתלמות בכתב.
אריה
לצפיה ב-'שכר משולב - אופק חדש ועוז תמורה'
שכר משולב - אופק חדש ועוז תמורה
13/08/2018 | 06:20
1
24
בוקר טוב.
יש לי קביעות במשרד החינוך של 19 ש"ש ובשנים האחרונות עשיתי את ה- 19 שעות הנ"ל גם בחטיבה וגם בתיכון (באותו ביה"ס) וקיבלתי משכורת ממשרד החינוך גם לפי עוז לתמורה וגם לפי אופק חדש מכיוון שחצי מהשעות היו בתיכון וחצי בחטיבה.
לקראת שנת הלימודים הקרובה העלו לי את המשרה ל- 24 שעות שבועיות כאשר מתוכן 18 בכיתות ז-ח ו- 6 בחטיבה (כיתה ט'). ברור לי כי רוב המשרה באופק חדש. השאלה היא האם בגין אותן 6 שעות בכיתה ט' אהיה זכאית לקבל שכר משולב גם כן של אופק חדש ועוז לתמורה כפי שהיה עד היום (מדובר ב- 1/4 משרה בכיתה ט')? ובאם לא - כמה שעות מינימום עלי לעבוד בכיתה ט' כדי להמשיך לקבל את השכר המשולב? (אציין גם כי יש לי ילדים מתחת לגיל 14 כך שאני זכאית גם למשרת אם).
תודה רבה.
לצפיה ב-'שכר משולב'
שכר משולב
13/08/2018 | 07:50
21
שבר בכיתה ט הוא לפי אופק חדש
אריה
לצפיה ב-'What'
What
11/08/2018 | 09:58
1
56
האם התבנית הבאה שגויה:
What accommodations are avialble?
האם אמורים לשאול:
What are accommodations avialble?
האם זה תקף גם ל-why
לצפיה ב-'התבנית הראשונה היא הנכונה'
התבנית הראשונה היא הנכונה
12/08/2018 | 14:19
44
בתבנית השנייה אחרי ה are אמורה להופיע המילה <the>
What are the accommodations availble

לצפיה ב-'הוראה'
הוראה
09/08/2018 | 22:49
2
79
היי
רוצה ללכת ללמוד הוראה ל א-ו יסודי.
מישהו יכול להגיד לי בבקשה האם בפועל כמורה מעבר לעובדה שפועלים על פי תוכנית הלימוד.האם ניתנת עזרה של חומרים או מערכי שיעור מטעם בית הספר למורה מתחיל? וכמה מסתמכים על תוכנית הלימודים?
תודה לעונים לכם זאת שאלה  שאולי פשוטה לי זה חשוב המענה הזה.
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
10/08/2018 | 22:38
44
כאשר את נקלטת כמורה בבית הספר, את חלק מקבוצת מורים העובדים באותו התחום. נניח שאת מורה לחשבון -- את חברה בצוות המורים לחשבון. מתקיימת עזרה הדדית הכוללת גם עזרה במערכי שיעור, ישיבות צוות.
מעבר לכך, יש מורה הקולט אותך ואמור לשמש מעין מנטור.
בית הספר לא מספק מערכי שיעור. את אמורה להכין אותם וממרום גילי אני חייבת להודות שאני מכינה כל שנה מחדש ומתאימה את מערכי השיעור לתלמידים שלפניי.
בהצלחה.
לצפיה ב-'מורה מאמנת'
מורה מאמנת
11/08/2018 | 16:01
42
בד"כ בשנה הראשונה מוצמדת למורה חדשה מורה מאמנת.
איתה יושבים ומכינים מערכי שיעור. בד"כ צמודים לתוכנית הלימודים אבל הדרך ללמד היא אין סופית ומגוונת מאד.
לצפיה ב-'שבתון ועבודה שליש משרה'
שבתון ועבודה שליש משרה
09/08/2018 | 01:37
7
49
שלום,

אני יוצאת בשנה הבאה לשנת שבתון ומבקשת לדעת כמה שעות פרטניות וכמה שעות שהייה עליי לעשות במידה ואעבוד שליש משרה של 10 שעות / 8 שעות/ 9 שעות.

תודה
לצפיה ב-'שליש משרה'
שליש משרה
09/08/2018 | 07:09
6
49
שליש משרה ביסודי 8+2+2
אריה
לצפיה ב-'שליש'
שליש
09/08/2018 | 21:27
5
36
תודה, אריה.

ואם זה 9 שעות או 10 שעות? אותו דבר?
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
10/08/2018 | 07:55
4
32
על עבודה מעל שליש משרה יש לבקש אישור מהקרן.
אריה
לצפיה ב-'שליש- הבהרות נוספות'
שליש- הבהרות נוספות
11/08/2018 | 11:40
3
18
אריה יקר,

אני לא מצליחה להבין ככ את ענין שליש המשרה...

האם שליש משרה זה משהו קבוע? 12 כולל הכל ( 8+2+2 ) כמו שכתבת? זה לא משנה אם אני 100 אחוז משרה במקור או 94 אחוז?

אם יתנו לי 9 או עשר שעות פרונטליות ואז הרי תתווספנה הפרטניות והשהיה, זה אומר שיש צורך באישור מיוחד? 8 פרונטליות זה המקסימום ואז 2+2?

מתי זה נחשב לשנת ותק? לי אמרו ש-10 שעות פרונטליות יתנו לי שנת ותק. זה נכון? ואז לעשר יש לצרף 2+2.

לתשובותיך אודה,
המון תודה

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
12/08/2018 | 07:54
2
15
שליש משרה הוא ממשרה מלאה כדי להבטיח את זכויותיך כולל לצורך שנת וותק.
יותר שעות פרונטליות יחייבו יותר שעות שהייה ופרטניות ויחייבו קבלת אישור מיוחד.
אריה
לצפיה ב-'הבהרות - שליש'
הבהרות - שליש
12/08/2018 | 10:51
1
11
אז שליש זה מקסימום 8 פרונטליות שאליהן מצטרפות 2 פרטניות ו-2 שהיה?

12 שעות כולל הכל זה בעצם שליש משרה כהלכתה מה שנקרא?

יותר דורש אישור הבנתי ממך...

פחות מ--12 סהכ לא נותן לי וותק? פחות פרונטליות? סהכ?

אנא הבהר לי את הנקודה הזו.
לצפיה ב-'הבנת נכון'
הבנת נכון
13/08/2018 | 07:51
6
פחות מ-שליש משרה יתן לך זכויות כי יתרת משרתך היא מהשבתון.
אריה
לצפיה ב-'לא מבינה את הפורום הזה'
לא מבינה את הפורום הזה
10/08/2018 | 18:28
72
שאלתי אתמול שאלה כ"כ פשוטה שכל מי שעובד בהוראה (שזה בערך רוב האנשים שבפורום הזה) יכולים לענות עליה בקלי קלות . בעצם כל מי שמורה. (אני פשוט לא מורה)
ועדיין אנשים מסתכלים ולא עונים..
לא מצליחה להבין את חוסר העזרה.

חבל 
פורום מבוזבז
לצפיה ב-'מה בכיתה - אתר לשיתוף חומרי הוראה'
מה בכיתה - אתר לשיתוף חומרי הוראה
09/08/2018 | 10:05
44
מורים ומורות יקרים,

מזמינה אתכם לבקר באתר ״מה בכיתה״, בו תוכלו למצוא חומרי לימוד, עזרי הוראה, חומרי העשרה וחומרים לעיצוב הכיתה. כל החומרים פתוחים להורדה בחינם.

מזומנים להרשם לרשימת התפוצה בדף הבית, על מנת להתעדכן כאשר עולים לאתר חומרים חדשים

שנת לימודים נפלאה,
ענבל
לצפיה ב-'ותק'
ותק
06/08/2018 | 15:03
2
46
שלום,
אם שירות לאומי בתחום הדרכה זה יחשב לי לותק גם אם השירות היה שלושים שעות שבועיות במשך שנתיים? אם כן הם יכירו לי בשנתיים מלאות?
לצפיה ב-'וותק שירות לאומי'
וותק שירות לאומי
06/08/2018 | 19:25
25
מוכר רק על פי לפחות  40 ש"ש.
אריה
לצפיה ב-'תבדקי מה כתוב באישור שקיבלת מהשירות לאומי.במידה'
תבדקי מה כתוב באישור שקיבלת מהשירות לאומי.במידה
09/08/2018 | 05:56
12
וקיבלת אישור על הדרכה תגישי אותו למשרד החינוך לצורך הכרה כשנת ותק.תגישי בכל מקרה אין לך מה להפסיד וככל הנראה זה יוכר לך. ,
לצפיה ב-'חופש הגדול יוני-יולי במקום יולי-אוגוסט'
חופש הגדול יוני-יולי במקום יולי-אוגוסט
08/08/2018 | 23:05
1
53
הרבה פעמים מדברים ששנת הלימודים נפתחת ב- 1 בספטמבר, וכעבור זמן קצר (השנה שבוע ימים בלבד), יוצאים לחופשת חגים של קרוב לחודש, ובפועל מתחילים ללמוד ברצף רק אחרי החגים באוקטובר. 
הרבה אנשים דיברו על הזזת החופשה לאוגוסט-ספטמבר, אבל הדבר לא טוב, כי כך נפסיד את חופשת החגים שמתמזג עם החופש הגדול.
יש לי רעיון להזיז את החופש הגדול בכיוון הפוך, לחודשים יוני-יולי. כך יהיה רצף לימודי של חודש וקצת באוגוסט והתחלת ספטמבר, וגם נרויח חודשיים חופש גדול בחודשים יוני-יולי, מבלי שהחופשה מתמזגת עם החגים.
יוני כבר קיץ, שבהרבה מדינות באירופה חלק מחופש הגדול, לכן אני לא רואה בעיה עם הזזת החופש הגדול לחודשים יוני-יולי, במקום יולי-אוגוסט.
מה דעתכם בנושא?
לצפיה ב-'בנוסף, הימים ביוני ארוכים מאשר באוגוסט'
בנוסף, הימים ביוני ארוכים מאשר באוגוסט
08/08/2018 | 23:09
34
רציתי להוסיף, שהימים ביוני ארוכים יותר מאשר באוגוסט, לכן כך נוכל להינות משקיעה מאוחרת יותר בחופש הגדול, אם החופש הגדול יהיה יוני-יולי במקום יולי-אוגוסט.
לצפיה ב-'שאלה מורכבת'
שאלה מורכבת
07/08/2018 | 22:18
2
61
היי, אשמח לברר -

לאחר צבירת 6 שנים בהוראה, אני יוצאת לשבתון (כנראה), מסיבות אישיות שאילצו אותי לקחת פסק זמן. סבלתי מאוד בשנתים האחרונות, כשבסוף השנה הנוכחית יותר מכל. 
חשבתי שאתחיל תואר שני (הטומן בחובו הסבה, כי עייפתי מההוראה בפרט, ומהמערכת בכלל).
גיליתי בשע'ט שנכנסתי להריון, ולכן החלטתי לקחת את השנה בהילוך נמוך יותר, וללמוד דברים שעושים לי טוב.

ברם, גיליתי שאני מחוייבת לחזור לעבוד באותו מקום שסבלתי בו למשך 3 שנים.
אבל מכיון שהיה ככ גרוע, ייתכן שהמנהלת לא תרצה שאני אחזור. האם במקרה כזה, ייאלצו אותי לצאת לעוד חל'ת? או שחייבים למצוא לי ביה'ס כגובה אחוז המשרה האחרונה שלי?

מהמתרס השני, אני שוקלת האם בכלל לסיים את פרק משרד החינוך בחיי (המערכת עייפה אותי). באיזה אופן כדאי לי לפעול, על מנת לקבל פיצויי פיטורין וגם את החסכון המירבי שלי בקרן ההשתלמות? ובאיזה אופן אקבל גם דמי לידה אם בעז'ה אלד במהלך שנת השבתון?
האם לבטל את החל'ת/שבתון? לבקש עבודה עד למועד הלידה?

תודה מראש!!

לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
08/08/2018 | 07:40
1
41
יש לך אפשרות בחודש מרץ לקראת סוף שנת השבתון יחד עם ההודעה על החזרה לעבודה לבקש העברה.
דמי לידה תקבלי או מהביטוח הלאומי או מהקרן תלוי במועד הלידה. התפטרות אחרי לידה דינה כדין פיטורים לצורך זכאות לפיצויים. באם תהיה יתרה בקרן תקבלי אותה אחרי תום שנת השבתון.
אריה

לצפיה ב-'חופשת לידה'
חופשת לידה
08/08/2018 | 15:13
21
לדעתי כדאי לך ללמד עד הלידה ולוותר על השבתון. את חופשת הלידה את יכולה להאריך עד אמצע יוני וכך להרוויח גם את חופשת הקיץ בשכר. במהלך התקופה תוכלי לחשוב בנחת מה את רוצה לעשות. לאחר חופשת הלידה את יכולה גם להתפטר ולקבל פיצויי פיטורין .
לצפיה ב-'בובותרפיה הלכה ומעשה - תיאטרון בובות חינוכי וטיפולי'
בובותרפיה הלכה ומעשה - תיאטרון בובות חינוכי וטיפולי
07/08/2018 | 23:45
16
בובותרפיה הלכה ומעשה - קורס אינטנסיב - 16,21,25,28 בספטמבר

ביקשתם והיה כל כך מוצלח אז….
אני פותחת עוד קורס אינטנסיב. הפעם קצת יותר מרווח.
אז לכל מי שביקש או ביקשה להצטרף ונזכר מאוחר מידי או שלא התאים לו התאריך ביולי יש לכם הזדמנות נוספת. גם הקורס הזה הולך להיות פרקטי, התנסותי, חוויתי ויכלול מקראה, חומרים וסרטונים מהארץ והעולם.

אז מהרו ושריינו מקום!

ארבעה ימים מרוכזים למטפלים ולמלווי תהליכי העצמה וצמיחה, המעוניינים לשלב בובות תיאטרון בעבודתם הטיפולית.

זאת תהייה סדנה שבה בעיקר נתנסה ביישומים ובהפעלת הבובות ככלי טיפולי ונלמד מודלים שמסייעים ביצירת התערבויות טיפוליות עם בובות. הקורס ילווה במקראה וקטעי וידאו מהארץ ומהעולם.

בקורס מספר מקומות מוגבל, אז מי שרוצה להצטרף מוזמן לשריין מקום ולהתחיל לאסוף בובות תיאטרון שברצונו לעבוד איתן �� ולמי שעוד אין לא לדאוג, בקורס נלמד אילו בובות כדאי שיהיו לכם, על פי הצרכים השונים.

למידע נוסף: http://www.kookila.net

להרשמה: http://bit.ly/2Kmbau8

נתראה בספטמבר.
סמדר
לצפיה ב-'ניהול כיתה !'
ניהול כיתה !
07/08/2018 | 14:36
62
היי למורות שבנינו :)
רציתי לדעת מנסיונכם, הציעו לי לקבל כיתה בגיל היסודי  ואני ללא נסיון בהוראת כיתה של ממש רק מהחלפות נדירות שיצא לי לעשות.
אך מעוניינת להיכנס להוראה (יש לי תואר+תעודת הוראה של גיל רך )
האם זה בסדר ואפשרי לנהל כיתה ללא נסיון? כלומר על פי מה שתיארתי?
לצפיה ב-'תיכון מוזות'
תיכון מוזות
06/08/2018 | 11:13
1
43
שלום לכולם
יש לי נערה בת 15
היא אומנית - ציירת
עדינה ומחונכת מבית טוב ואוהב.
היא התקבלה לתיכון מוזות ואני מעט חוששת.
לא מכירה את הביס הזה למעט מעט מידע באינטרנט.
רב תודות!

לצפיה ב-'שכחתי לציין'
שכחתי לציין
06/08/2018 | 11:15
34
היא עולה לכיתה י'.
אשמח לתגובות ממי שמכיר

לצפיה ב-'חישוב פנסיה'
חישוב פנסיה
05/08/2018 | 09:28
2
60
ברצוני להבין כיצד מחושבת הפנסיה של המורים . אני בפנסיה תקציבית .כניסה לאופק ב2009 .דרגה באופק 7 כרגע עם B/A מתעתדת ללמוד תואר שני בשנה הבאה .
לצפיה ב-'"חכמי הסתדרות המורים" והאוצר חתמו'
"חכמי הסתדרות המורים" והאוצר חתמו
05/08/2018 | 11:02
1
61
על נוסחא לחישוב הפנסיה.תקופה אחת עד הכניסה לאופק ותקופה שנייה מהכניסה לאופק עד הפנסייה. הבעייה היא שעד היום הם לא יודעים איך ליישם את הנוסחא . מכל המשק בישראל רק חברי הסתדרות המורים "נדפקו" בפנסייה והיא לא מחושבת לפי המשכורת האחרונה.
לצפיה ב-'פנסייה'
פנסייה
05/08/2018 | 11:34
59
אז איך יתכן שסקטור כל כך גדול על זה לא מקים כל צעקה ?ממש מכעיס 

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה