לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2177221,772 עוקבים אודות עסקים

פורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מורים

כללים לגולש/ת המתחיל/הלפני שתשקעו בגלישה, נודה לכם אם תקראו בעיוןאת הכללים הבאים, למען הסדר הטוב.הפורום פתוח בפני כולם, ולמרות שהוא פורום מורים, תוכלו לפגוש כאן גם הורים, תלמידים, מנהלים וגם אזרחים מן השורה שהחינוך בראש מעייניהם.כאן המקום להדגיש כי הפורום משמש במה לדיוניםבענייני חינוך והוראה, מקום לשיתוף חומרים שונים,ובכלל מקום בו נוכל לשתף ולחלוק עם עמיתים למקצועשאלות, לבטים, תהיות ועוד.הפורום מאד דינאמי ומשתנה מעת לעת,יש ימים בהם הוא זוחל לו בעצלתיים ויש ימים בהםנכתבים בו מספר דפים.אנו תקווה כי אט אט תתגבש לה קהילה חמה ותומכתמבין חברי הפורום. מה היינו רוצות לראות בפורום? Jאווירה של בית חם , פרגון , הקשבה , עזרה , התחשבות , הגנה , רגישות , ביטחון , הבנה ואהבה . יוזמות ורעיונות שונים לקידום הפורום יתקבלו בברכה. מה לא היינו רוצות לראות בפורום? שיפוטיות, ביקורתיות, עצות מגבוה, התנשאות, השתלחויות אישיות, ותוקפנות כלפי אחרים, קללות, גידופים, ציניות שמטרתה לפגוע, מניפולציות - כל אלו לא יתקבלו בשום אופן בפורום..כמה כללים והנחיות לגולשים החדשים שבינינו,וגם לוותיקים שבינינו לא יזיק לרענן את זכרונם. הפורום, כאמור, משמש גם במה לדיונים שונים.ככזה, מתפתחים בו לעיתים גם ויכוחים ומחלוקות.הדבר לגיטימי ,אך אנא שימו לב ללשון ההודעות! הודעות בשפה פוגעת , מעליבה ולא מכובדת תימחקנה . כל אנשי הפורום נמצאים כאן מרצונם החופשי. לכולם עיסוקים נוספים המונעים מהם להיות נוכחים בפורום תמידית, לכן אם לא קיבלתם תשובה או תגובה על הודעתכם, היו סבלניים, בבקשה. הניסיון מראה שהתשובות יבואו. אם בכל זאת לא ענו לכם, לא צריך להיפגע ולהסיק שיש למישהו משהו אישי נגדכם.לא תמיד יש לחברי הפורום מה לומר, וזה לגיטימי. ובאותו עניין:כתבתם הודעה, ביקשתם בקשה או התייחסות כלשהי. תנו לחברים הזדמנות לראות את הודעתכם ולהגיב.לא תמיד מגיעות התגובות לאחר מספר דקות. לפעמים זה קורה גם אחרי כמה שעות. לכן, כדאי להמתין ולהיות סבלניים,ולא להקפיץ את הודעתכם לראש הדף תוך מספר דקות. צירוף חומרים לפורום/ למאגר הקבציםחומרים המצורפים לפורום בצורת קבצים מועלים על ידינו למאגר, אך רצוי להעלות את הקבצים ישירות למאגר. רצוי כמובן לכווץ את הקובץ לפני העלאתו למאגר. הדרכה לכך ניתן למצוא באחד מקישורי הטאגליינס. שמירה על זכויות יוצריםפעמים רבות אנו נתקלים בבקשה של גולש/ת ליצירה מסויימת , או לחומרים כלשהם, וכתגובה לבקשה, מובאים חומרים שונים או יצירות ספרותיות שלא נכתבו ע"י הגולש שהעלה זאת. אנא, הימנעו מלהעלות לפורום/ למאגר חומרים שלא הייתם שותפים בכתיבתם.עקב זכויות יוצרים של כותבי החומרים/ היצירות אסור בשום פנים ואופן להעתיק את היצירות /החומרים (או חלקים מהם) להודעתכם! מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר בו נמצאים חומרים שונים, או יצירות מבוקשות לטובת הגולש ששאל את השאלה. הודעה שתכיל בתוכה יצירה, שלא כתב כותב ההודעה עצמו, תימחק. שרשור הודעותמכיוון שמספר השרשורים בדף מוגבל ל- 15 הודעות ראשיות, כל הודעה ראשית חדשה שנפתחת דוחפת הודעה אחרת לדף השני, וכן דוחפת הודעה ישנה יותר לארכיון. על כן, לפני פתיחת הודעה חדשה, חפשו האם ישנו שרשור קיים שניתן לשרשר אליו את הודעתכם.חבל שהודעה שנכתבה לפני מס' דקות תגיע לדף הבא לפני שקיבלה מענה או התייחסות. חיפוש חומריםלפני שאתם פונים בבקשה לחומר כלשהו , היכנסו תחילה למאגר החומרים וערכו בו חיפוש.מאגר החומרים בנוי באופן מאד מסודר וקל להתמצאות, מחולק לקטגוריות שונות.לא מצאתם את מבוקשכם במאגר החומרים? אתם מוזמנים להפנות בקשה לחברי הפורום.כמו כן מומלץ לחפש בין דפי הפורום בחיפוש מתקדם חומרים שאתם מבקשים לפני פתיחת הודעה חדשה."לעתים יש לילד העשיר צעצועים רבים עד מאדובכל זאת משעמם ומעיק לו. לעיתים קרובות מכין לו הילד העני בעצמוצעצועים יפים בשבילו ובשביל חבריו כי מקלות, אבנים קטנות סמרטוטים וחוליש הרבה בעולם..."אנו מאמינות שעל ידי הפריה הדדית, נוכל לתרום ולהתרם כאחד.וזה יאפשר לכל אחד מאיתנו למצוא את השביל לילדים שאנו מחנכיםדור ההמשך.שמירה על כללי התנהגות בפורום תאפשר לנו לשמור על המקום הזהכל הערה והארה תתקבל בברכהשיהיה בהצלחה שלכם באהבה mazy ופנינה10
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות פרסום ומספרי טלפון אישיים. הודעות כאלה תימחקנה מן הפורום!
המשך >>

לצפיה ב-' הערב: אירוח בנושא יחסים בין אחים במשפחה '
הערב: אירוח בנושא יחסים בין אחים במשפחה
19/11/2017 | 09:52
1

הילדים לא מסתדרים

הערב, בשעה 21:00, תתארח בפורום הורים לפעוטות קרן גאולה גרופר, מנחת הורים בכירה, איתה תוכלו להתייעץ על יחסים בין בני הבית, מריבות וקנאה בין אחים, קבלת אח חדש, איך ללכד ולחבר בין אחים ועוד. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'חצי משרה ביומיים'
חצי משרה ביומיים
18/11/2017 | 21:04
1
18
שלום רב
בשנה הבאה שוקלת בכובד ראש לרדת לחצי משרה לאחר לא מעט שנים במשרה מלאה ויותר.
מורה מקצועית בלבד, ללא חינוך או ריכוז.
ביומן המורה כתוב שמורה עד 12 ש"ש  זכאי שירכזו משרתו ביומיים.

האם זה אכן החוק ?  האם בית ספר תיכון 6 שנתי מחוייב לתת 12 ש"ש ביומיים ?\
כיצד זה קורה במשרה של עוז לתמורה או אופק חדש ??
האם בית ספר יכול "להתעקש"  לפרוס חצי משרה על 3 ימים ?

תודה לעונים.
לצפיה ב-'חצי משרה'
חצי משרה
19/11/2017 | 07:37
14
חצי משרה ניתן לרכז בשלושה ימים , השיבוץ תלוי במערכת השליעורים של בית הספר.
מעשית בעוז לתמורה או באופק חדש הסיכוי שיתאפשר נמוך מאד.
אריה
לצפיה ב-'ריכוז מקצוע שאלה לאריה'
ריכוז מקצוע שאלה לאריה
16/11/2017 | 19:42
3
39
השנה אני רכזת שילוב / חינוך מיוחד בחטיבה . מבקשת לדעת מה  הגמול לו אהיה זכאית ואם יש  גם שעות תפקיד על ריכוז מקצוע זה. תודה  

לצפיה ב-'ריכוז מקצוע'
ריכוז מקצוע
16/11/2017 | 20:11
2
30
על ריכוז מקצוע בחט"ב משולם גמול של 6% ושעת תפקיד
אריה
לצפיה ב-'חטיבה ריכוז מקצוע '
חטיבה ריכוז מקצוע
17/11/2017 | 17:47
1
23
הבנתי שהיסודי משולם 6 אחוז ובחטיבה 8 אחוז... ?
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
18/11/2017 | 08:11
21
אכן בחט"ב גמול ריכוז מקצוע 8%
אריה
לצפיה ב-'סטודנטים לרפואה נותנים שיעורים פרטיים'
סטודנטים לרפואה נותנים שיעורים פרטיים
17/11/2017 | 10:09
30
שלום,
פתחתנו פרוייקט חדש במסגרתו סטודנטים לרפואה באוניברסיטת תל אביב, מצוותים לתלמידים (חטיבת ביניים ותיכון) הדורשים תגבור במקצועות שונים.
לכל המעוניין, נשמח לעזור ולקדם במקביל לקדם את הפרוייקט.
ניתן להתקשר: 03-952228
לצפיה ב-'רדיפה'
רדיפה
16/11/2017 | 23:07
1
48
בביה״ס קיים משבר בין המנהלת והסגנית ולאחרונה התרחב גם עם אב הבית,המזכירה והיועצת.לאחרונה מרגישות אני והסגנית שיש 2-3 מורים מהצוות עוקב אחרנו בשיעורים שלא בכתות,מתחלפים ביניהם וזה חוזר על עצמו באותן שעות ובאותם ימים,בשבוע שעבר השתתפתי בישיבה ועל שולם המנהלת היה מונח נייר עליו כתוב השם שלי 5 פעמים בצירוף 2 מורים לפי סדר השיעורים,בשעות שהייתי אמורה להיות בכתות לא נרשמו שמות של מורים ,בשעות האחרות כן היו 1 או 2.....
מה אפשר לעשות?
לצפיה ב-'רדיפה'
רדיפה
17/11/2017 | 07:30
32
פני לסניף הסתדרות המורים.
אריה
לצפיה ב-'לאריה שאלה על מנטורים '
לאריה שאלה על מנטורים
16/11/2017 | 17:30
4
44
שלום אריה,
אחראית על סטודנטיות במוסד אקדמי מסויים התקשרה לומר לי שבאישור המנהלת, תוצמד לי סטודנטית פעם בשבוע כחלק מההתנסות המעשית שלה ואני אהיה המנטורית שלה. כמו כן היא אמרה שיצאו נהלים חדשים כך שזה יוכר לי כהדרכה בתלוש השכר ואקבל על כך 13,000 שח במצטבר.

חיפשתי וחיפשתי באינטרנט ולא מצאתי שום מידע על דרישות לתפקיד ועל הסכום הזה.
אפשר בבקשה קישור ישיר לנהלים? אני זקוקה לפרטים בכתב.

תודה רבה

לצפיה ב-'מנטורים'
מנטורים
16/11/2017 | 20:09
3
30
ראי באתר משרד החינוך האגף להכשרה של עובדי הוראה
אריה
לצפיה ב-'הסתכלתי ואין שם'
הסתכלתי ואין שם
16/11/2017 | 22:39
2
17
הסתכלתי בכל מקום אפשרי,
אחרת לא הייתי כותבת כאן כמוצא אחרון.
באגף הכשרה של עובדי הוראה רק מציינים על חונך לסטאז׳ר
זה לא אותו דבר כמו מנטור למתנסה
גם אם עקרונית זה היה דומה לא מצויין לחונך גובה המענק
חשוב לי לקרוא בחוזר מנכל בנהלים איפה רשום שמנטור למתנסה מקבל 13,000 ובאיזה תנאים עליו לעמוד כדי לקבל מענק זה

תודה אריה
לצפיה ב-'להמשך'
להמשך
17/11/2017 | 07:28
1
27
אם כך לפני שאת מסכימה לקחת על עצמך את התפקיד בקשי ממנה הפנייה להנחיות או עותק שלהן כדי שיהיה בידך מסמך שיהווה כיסוי לתשלום שצויין על ידה.
אריה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/11/2017 | 12:32
9
לצפיה ב-'לימודים לתואר בחינוך'
לימודים לתואר בחינוך
14/11/2017 | 22:33
1
33
שלום, אני לא יודע אם זה המקום הנכון אך אשמח לשמוע חוות דעת.

אני כרגע בן 22, ומתכוון להרשם ללימודי תואר בחינוך בסמינר הקיבוצים לתואר B.ED עם תעודת הוראה באנגלית. יש לי כמה שאלות אם כמה מכם יכולים לתת לי את דעתם:

1. מה ההבדל בין תואר B.ED של מכללה ל-B.A של אוניברסיטה והאם זה קריטי לי ללמוד אחד יותר מהשני? האם סמינר הקיבוצים מקום טוב להוצאת התעודה, ועצם העובדה שזוהי מכללה לא בהכרח ישפיע על הקבלה שלי לעבודה בבתי ספר?
2. אני מעוניין ללמד בתיכונים בהמשך. האם אפשרי לעשות זאת גם עם תואר מהמכללה (וגם תואר שני כמובן במידה וצריך) או שרק בוגרי אוניברסיטה הם שיכולים ללמד בתיכונים?

תודה רבה. 
לצפיה ב-'אין הבדל. תואר בחינוך ממכללה'
אין הבדל. תואר בחינוך ממכללה
16/11/2017 | 20:03
9
נקרא  B.ED   ותואר מאוניברסיטה נקרא B.A . בשניהם תוכל להתקבל לעבודה .מורה לאנגלית מאוד נדרש. בתיכון נדרש בד"כ תואר שני.
לצפיה ב-'גמול הגשה לבגרות'
גמול הגשה לבגרות
14/11/2017 | 22:27
1
30
1. האם מורה בעל תואר ראשון אך ללא תעודת הוראה - יכול להכין כיתה לבחינת בגרות?
2. בהינתן שהוא כבר התקבל לעבודה ומכין כיתה לבגרות, האם המחסור בתעודת הוראה ישלול ממנו קבלת 'גמול הכנה לבגרות' בשכר?

לצפיה ב-'גמול בגרות'
גמול בגרות
15/11/2017 | 08:04
25
כל מורה המלמד מקצוע מסוים עליו באותה שנה נגשת הכיתה לבחינת בגרות זכאי לגמול.
ההחלטה על שיבוץ מורה ללא תעודת הוראה ותואר ראשון היא של מנהל בית הספר.
אריה

לצפיה ב-'הרהורים על ייצוג נכון של ארגון המורים'
הרהורים על ייצוג נכון של ארגון המורים
15/11/2017 | 00:03
49
שייכת לעולם הישן (לא מתוך בחירה).
כמו כולם, בודקת מבחנים, מגיעה לכל הישיבות, פוגשת הורים.....
כמובן, לא מתוגמלת.
למה?

בעלת ותק של יותר מ- 15 שנה. מדוע משכורתי תדמה למורה מתחיל?
מדוע הארגון לא מייצג גם אותי? (עולם ישן, ותק...)
האם איני חשובה לא?
כנראה.....
לצפיה ב-'הפשרה לקרן השתלמות '
הפשרה לקרן השתלמות
12/11/2017 | 23:35
2
42
עבדתי שנתים במשרד החינוך ובאגודת רנה קאסין.
השנה אני מקבלת משכורת רק מאגודת רנה קאסין.
1)קרן השתלמות-משרד החינוך הפרישו לבינלאומיל מורים
ורנה קאסין מפרישים למבטחים מורים. השאלה מה קורה עכשיו, כשלא עובדת יותר במשרד החינוך? 
2) אני מקבלת כרגע משכורת גם מארגון חבד- במידה והם יפרישו לי קרן השתלמות,האם ניתן לאחד את הקרנות (רנה קאסין וחבד)
בברכת תודה
לצפיה ב-'קרו השתלמות'
קרו השתלמות
13/11/2017 | 06:08
18
מבטחים מנורה אינה קרן השתלמות למורים אלא קרן פנסייה או קופת גמל.אינך יכולה לאחד את הקרן הזו עם קרן השתלמות. את צריכה לבקש מהמעסיק  שימשיכו להפריש לך לאותה קופה. אם חבד ישלמו לך קרן השתלמות את צריכה לבקש שזה יעשה דרך קרנות ההשתלמות למורים. לצורך כך את צריכה לגשת לבנק עם תלוש משכורת.
לצפיה ב-'הפרשה לקרן ההשתלמות'
הפרשה לקרן ההשתלמות
13/11/2017 | 07:51
30
קרנות ההשתלמות למורים מתנהלות באמצעות הבנק הבינלאומי ויש לדאוג שכל מעסיק יפריש לשם וזאת על ידי דיווח לקרן ההשתלמות עם העתק תלוש שכר , גם אם אינך עובדת במשרד החינוך.
מבטחים מורים היא קרן פנסיה ויש לדאוג שכל המעסיקים יפרישו לאותה קרן פנסיה.
אריה
לצפיה ב-'השביתה ביום ראשון '
השביתה ביום ראשון
11/11/2017 | 14:37
75
האם השביתה ביום ראשון בטוח ב100 אחוז או האם היא תבוטל 

לצפיה ב-'שביתה, הבהרה'
שביתה, הבהרה
10/11/2017 | 17:21
1
85
הבנתי שתתקיים השבתה ביום א של בתי הספר העל יסודיים.
מה דין מורה, החבר בארגון ומלמד גם בחטיבת הביניים?
האם עליו ללמד בכיתות חט"ב? 
תודה
לצפיה ב-'את השאלה עליך להפנות לארגון המורים'
את השאלה עליך להפנות לארגון המורים
11/11/2017 | 21:14
28
לצפיה ב-'שביתה'
שביתה
11/11/2017 | 22:33
1
52
יש לי חופשת מחלה אם בעתיד יורידו לנו יום האם גם לי יורידו?
אני בעוז לתמורה
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
12/11/2017 | 07:38
37
מי שנמצא כבר במהלכה של חופשת מחלה לא צריך לנכות משכרו יום שביתה.
אריה
לצפיה ב-'חופשי חודשי פתאום כך'
חופשי חודשי פתאום כך
12/11/2017 | 10:36
50
שלום רב
אני מורה העובדת יחסית רחוק מהעבודה. (כ35 דקות = כ40 ק"מ)
18 שנה אני מוסעת ברכבי ומקבלת לפי כרטיסיות אוטובוס כ1500 ש"ח
הוצאות דלק כ1200 ש"ח + בלאי  זה די מכסה ואין טענות. מועסקת ע"י בעלות בתיכון 

פתאום עכשיו בתלוש אוקטובר ....  רשום לי חופשי חודשי 440 ש"ח  .. ?   מה ??
חשב השכר טוען שכעת זה החוק וכל עובדי ההוראה מחוייבים לפי חופשי חודשי..
האמנם ?  אני אשלם כ1200 ש"ח דלק ואקבל החזר 440 ש"ח כל חודש ??
מה לעשות ????
תודה לעונים
לצפיה ב-'לימודי תעודת הוראה'
לימודי תעודת הוראה
12/11/2017 | 08:14
30
שלום לכולם,
אשמח לשמוע תגובות של בעלי ניסיון מעשי בהוראה מזה מספר שנים בנוגע להתלבטות הבאה שלי:
אני עובד בתעשיית ההייטק מזה מספר שנים ועל אף העבודה המעניינת והשכר הגבוה, יש לי שתי בעיות מהותיות: הלחץ לביצוע המשימות ושעות העבודה הארוכות.
בעקבות כך, שקלתי להתחיל לימודי תעודת הוראה מאחר וניכר ששעות העבודה סבירות הרבה יותר ולגבי הלחץ אין לי כ"כ מושג.בנוסף, השמועה אומרת שבתעשיית ההייטק פחות מחבבים עובדים בגילאים מתקדמים, ולכן בתכנון קדימה עליי לקחת גם את זה בחשבון.

אשמח לשמוע את המלצותיכם - האם כדאי להתחיל תהליך של הסבת מקצוע בהתייחס לפרמטרים המצוינים לעיל? מהם היתרונות והחסרונות הברורים בהוראה בכלל וביחס לתעשיית ההייטק בפרט? מה לגבי הלחץ בעבודה? משכורות ובמה הן תלויות? 

בתודה מראש!
לצפיה ב-'מעבר לעוז לתמורה - אודה לתגובתו של אריה או כל מי שיודע..'
מעבר לעוז לתמורה - אודה לתגובתו של אריה או כל מי שיודע..
10/11/2017 | 15:10
6
51
פירסמתי בקבוצה בפייסבוק ולא קיבלתי מענה. מקווה שכאן אקבל תשובה.

אני עובדת דרך בעלות ובכל מספר שנים מעבירים אותי ללא ידיעתי (מודיעים לי רק אחר כך) על כך שמעבירים אותי לרפורמה אחרת. האם זה בכלל חוקי? ועכשיו הגדילו לעשות ובמעבר מאופק לעוז הורידו לי אחוזי משרה. מה אתם אומרים על זה?
פשוט נמאס! אם זה היחס, אני מחכה כבר לסיום ההסבה שאני עושה ומחכה לברוח מהמערכת הנצלנית הזאת!!
לצפיה ב-'מעבר'
מעבר
10/11/2017 | 16:22
5
45
בבית ספר מקיף שש שנתי ניתן להעביר מורה מחט"ב לחט"ע אם הדבר מתאים להכשרתו והתמחותו, מעברים אלו מביאים לשינוי בשכר בשל היקף שונה של בסיס המשרה המלאה והרכב המשרה. למורה בעל קביעות יש לשמור על היקף משרתו הקבועה באחוזים.
אריה
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
11/11/2017 | 16:24
4
32
תודה על תשובתך.רוצה להיות בטוחה שהבנתי, במידה ואני מועסקת ברפורמת אופק חדש במאה אחוז משרה, בית הספר מחוייב להעביר אותי למאה אחוז משרה בעוז לתמורה?
לצפיה ב-'לא כדאי לך. את מאבדת את הקביעות שלך'
לא כדאי לך. את מאבדת את הקביעות שלך
11/11/2017 | 21:07
31
ואת הזכויות שלך ומתחילה כעובדת חדשה לגמר אלא אם כן תמשיכי לקבל לפי אופק חדש.
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
11/11/2017 | 21:13
2
32
המעסיק מחוייב להיקף משרתך באחוזים אבל מעבר זה משמעותו מעבר למעסיק אחר שלא מחוייב לך ואת מאבדת את קביעותך.
אריה
לצפיה ב-'המשך..'
המשך..
11/11/2017 | 21:35
1
23
נאמר לי שאני ממשיכה להיות מועסקת דרך הבעלות (עובדת בבית ספר שש שנתי) כך שזכויותיי לא יפגעו רק שעוברת לרפורמה אחרת. האם זה נכון שלא אפגע אם אני נשארת מועסקת של הבעלות רק דרך רפורמה אחרת?
אני שואלת שוב כדי להיות בטוחה שהבנתי נכון. לצערי בבית הספר אינני מקבלת תשובות וגם כאשר מקבלת את התשובות אינני יכולה תמיד להאמין לאחראי על השכר אצלנו.
עצוב שזה המצב! 
לצפיה ב-'להמשך'
להמשך
12/11/2017 | 07:36
18
במקרה שציינת אינך מאבדת את הקביעות, בסיס משרתך ונתוני שכרך ישתנו בהתאמה לרפורמה אליה תעברי.
אריה
לצפיה ב-'מתמחה בשנת סטאז וכבר רוצה לעזוב..'
מתמחה בשנת סטאז וכבר רוצה לעזוב..
10/11/2017 | 20:03
87
התקבלתי למשרת הוראה בחינוך כיתה ג.
מהרגע שהתחלתי עד היום חוויתי מעע מאוד ימים שהרגשתי שטוב לי. ממש נאבקת על כל יום. הולכת מבואסת לעבודה... לא חשבתי שכך ארגיש.. אחרת לא הייתי בכלל הולכת ללמוד. מרגישה מתוסכלת. ומתלבטת יום ולילה אם לעזוב. מבינה שזה שנה ראשונה והיא קשה אבל האם זה אמור להביא אותי לכזה תסכול? 
לצפיה ב-'טופס מקוון - פרישה מוקדמת'
טופס מקוון - פרישה מוקדמת
10/11/2017 | 12:27
3
37
אשמח לעזרה- מתכוונת לפרוש בשנה"ל הבאה. 
נאמר לי שעלי למלא טופס מקוון , אבל אני לא מצליחה למצוא את הטופס. 
אשמח לעזרה...או לקישור. 

תודה רבה ושבת שלום
לצפיה ב-'טופס'
טופס
10/11/2017 | 14:00
2
41
לא ידוע לי על טופס מקוון כזה.
אם אינו בפורטל עובדי ההוראה יש להגיש מכתב למפקח/ת על סוף דצמבר.
אריה
לצפיה ב-'הגשתי מכתב , היא כתבה לי חזרה '
הגשתי מכתב , היא כתבה לי חזרה
10/11/2017 | 15:18
1
36
שעלי למלא טופס מקוון
לצפיה ב-'טופס מקוון'
טופס מקוון
10/11/2017 | 16:20
31
אז יש לעדכנה שאין טופס כזה.
אריה
לצפיה ב-'שכר משולב אופק חדש בשנת השבתון'
שכר משולב אופק חדש בשנת השבתון
09/11/2017 | 16:38
1
30
שלום רב.
השנה אני נמצאת בשבתון בשיעור של 88.88%.
מתוך 8 שנות החיסכון שצברתי, ב 3 השנים האחרונות עבדתי באופק חדש.
האם בתלוש המענק החודשי שאני מקבלת מקרן ההשתלמות אני אמורה לראות שתי שורות של שכר משולב? האחת של שכר משולב רגיל והשנייה של שכר משולב של אופק חדש?
נכון לעכשיו בתלוש שקיבלתי אני רואה שורה של שכר משולב ושורה של "משולב רפורמה". האם הכוונה לאופק חדש? או שצריך להיות כתוב במפורש "אופק חדש"? לצורך העניין השכר שקיבלתי בשורה של משולב רפורמה הוא מאוד מאוד נמוך ואינו תואם את השכר משולב אופק חדש שקיבלתי כל חודש במשכורת ממשרד החינוך (אני יודעת שאני אמורה לקבל חלק יחסי של השכר (3/8) אבל זה עדיין יוצא מאוד מאוד מאוד נמוך).
תודה רבה.
לצפיה ב-'שכר משולב'
שכר משולב
09/11/2017 | 18:07
28
מענק הקרן מחושב לפי 2 תקופות לפני אופק חדש ולאחר הכניסה לאופק חדש כאשר בשכר המשולב החישוב לפני הרפורמה כולל את כל התקופה והחלק של השכר המשולב לגבי הרפורמה מבטא רק את ההפרש לתקופה שלה.
אריה
לצפיה ב-'המלצה ללימודי המשך'
המלצה ללימודי המשך
09/11/2017 | 12:29
31
שלום,
אני בן 29, בוגר תואר ראשון במדעי המחשב מאוניברסיטת בן גוריון, לקראת סיום תואר שני במנהל עסקים ובמקצועי מפתח תוכנה מזה כ-4 שנים בתעשייה.

אני מתלבט לגבי לימודי המשך בכמה אפיקים: תואר שלישי במנהל עסקים, תואר מתקדם במדעי המחשב ותעודת הוראה להסבת מקצוע.

הסיבה המרכזית להתלבטות היא עניין ה"פיטורים המוקדמים" בתעשיית ההייטק והכנת הקרקע לקראת העתיד.

הייתי שמח להתייעץ עם המומחים והמנוסים כאן מהו המסלול המתאים ביותר עבורי ללימודים מתקדמים כך שאוכל למקסם את הסיכויים לקיום הדרישות הבאות: משכורת מכובדת, עבודה יציבה (סיכויי פיטורין נמוכים), תנאים טובים (הטבות מסביב, שעות עבודה סבירות).
כמובן שגם אופציות נוספות ללימודי המשך שלא ציינתי רלוונטיות מבחינתי ולכן אשמח לשמוע גם לגביהם.

בתודה מראש!

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
לירון לסר- מומחה לבריאות טבעית
זקוק לריפוי טבעי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה