לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לפי הנהלת תפוז אין לפרסם בפורום הודעת חיפוש / מסירת תרופות - ההודעות ימחקו

המשך >>

לצפיה ב-'ראינו דופק!'
ראינו דופק!
04/09/2016 | 08:54
128
ביום רביעי היינו אצל הרופא וראינו שני שקי הריון (הזרעה עם הורמונים) אבל שק אחד היה ריק ובשני עובר בגודל מתאים לשבוע 6+ עם דופק.
נאמר לי להגיע שוב בעוד שבועיים לראות שהשק הריק נספג והכל תקין.
יש בכלל סיכוי שבשק הריק יתפתח משהו? קרה למישהו?
עכשיו אני לקראת בדיקות דם ושתן של תחילת הריון.
חושבת לעצמי, מה נחשב שתן ראשון של בוקר אצל אישה בהריון?
הרי אני קמה כל כמה שעות בלילה לפיפי בכל מקרה...אז 4 בבוקר? 6 בבוקר? חחחחח

לצפיה ב-'עידכון מפתיע..'
עידכון מפתיע..
30/08/2016 | 14:38
14
462
אז היום עשינו US ראשון.. בשבוע 6+0, וראינו שני שקי הריון!
עובר אחד עם דופק ברור, והשני פחות ברור כרגע והרופא לא ידע להגיד בשלב הזה אם תקין או לא וביקש שנבוא בעוד שבוע לבדיקה נוספת כדי לראות מה המצב.
החזרנו שני עוברים יום 6. מה שקצת מפתיע זה ששניהם היו לפי נתוני המעבדה באיכות בינונית- נמוכה.. כנראה שזה לא כ"כ משנה כמו שחשבתי.
כמובן שעדיין כלום לא בטוח וצריך לראות איך יתקדם בהמשך. נמשיך לקוות לטוב..!
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
30/08/2016 | 14:55
92
המשך תקין ורגוע:)
לצפיה ב-'מרגש!'
מרגש!
30/08/2016 | 21:18
66
מחכה לשמוע עדכון..
הצלחה !
לצפיה ב-'מאושרת בשבילך ומתפללת להמשך תקין 55'
מאושרת בשבילך ומתפללת להמשך תקין 55
31/08/2016 | 11:02
22
לצפיה ב-'איזה יופי ככ משמח!'
איזה יופי ככ משמח!
31/08/2016 | 12:31
1
61
בעז"ה מה שצריך לקרות יקרה, העיקר הוא שבסוף הדרך תחבקי לפחות תינוק אחד בריא ושלם!
לצפיה ב-'תודה בנות יקרות!'
תודה בנות יקרות!
31/08/2016 | 13:18
90
הלוואי אמן
לצפיה ב-'איזה כיף!'
איזה כיף!
31/08/2016 | 13:31
1
103
שימשיך תקין וטוב.
אני תמיד אומרת שלא צריך להתעמק באיכות העוברים ברגע ההחזרה.
לא מעט עוברים "לא יפים" הופכים לתינוקות מתוקים לעומת עוברים יפים שלא נקלטים.

נקלט - תודה לאל
ממשיך - ממשיכים להגיד תודה.

בהצלחה בהמשך.
לצפיה ב-'כנראה שאת צודקת'
כנראה שאת צודקת
31/08/2016 | 13:49
103
אבל כ"כ התמקדתי באיכות הבעייתית שלא ממש חשבתי אפילו על האופציה ששניהם יקלטו. עכשיו אני יודעת שזה כנראה לא משנה כמו שחשבתי, זה בטוח..
תודה רבה!
לצפיה ב-'איזה יופי המון מזל טוב שימשיך ככה, אני כרגע בהריון תאומים'
איזה יופי המון מזל טוב שימשיך ככה, אני כרגע בהריון תאומים
01/09/2016 | 09:08
2
101
שבוע 33 מוזמנת לשאול שאלות ומקווה שאצליח לענות במידת הצורך.
לצפיה ב-'יופי תודה! יש לי מלא שאלות :)'
יופי תודה! יש לי מלא שאלות :)
01/09/2016 | 09:13
1
87
ארשום לך בפרטי
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
01/09/2016 | 09:15
9
לצפיה ב-'איזה יופי !! המון הצלחה'
איזה יופי !! המון הצלחה
01/09/2016 | 11:41
69
אצל רוב העוברים לא רואים דופק ב 6+0.. אל תיהיי מוטרדת מזה.. מספיק ששניהם נקלטו בהפרש של יום ויכול להיות כזה הבדל בינהם..

בהצלחה !!
לצפיה ב-'בשעה טובה ומוצלחת '
בשעה טובה ומוצלחת
02/09/2016 | 09:00
43
מאחלת לך המשך תקין וידיים מלאות
לצפיה ב-'איזה יופי- מרגש!!! '
איזה יופי- מרגש!!!
04/09/2016 | 21:41
1
45
אין לך מושג כמה אני שמחה
לא סטוקרית, חברה בפורום השני ומחפשת תמיד סיבות לשמוח.
אני כרגע עדיין בסתר כי אף אחד לא יודע, הכל ממש טרי
לצפיה ב-'תודה יקירות!'
תודה יקירות!
04/09/2016 | 22:57
78
אמשיך לעדכן איך מתפתח
לצפיה ב-'בחילות בהריון'
בחילות בהריון
31/08/2016 | 13:36
8
203
היי,
רציתי לשאול... יש כאן מישהי ללא בחילות? אני כרגע שבוע 7, יודעתשעוד מוקדם... אבל אין לי כמעט שום תחושה.. אולי קצת רגישות בשדיים, אבל בחילות- אין..
אני יודעת שאני הזויה וצריכה להודות על כך.. אבל עם החרדתיות שלי... זה מרגיש לי כמו סימן לא טוב )-:
לכן יש בחילות?
לצפיה ב-'לא היו ואין עכשיו'
לא היו ואין עכשיו
31/08/2016 | 15:08
120
בהחלט להגיד "תודה ואמן"

כשלא היו לי גם אני חשבתי שזה לא אמור להיות ככה. הרי אישה בהריון היא סמרטוט מבוחל שמקיא ונגעל מכל מאכל (כמעט). אז זהו , שלא. מסתבר שיש מאות דגמים של "אישה בהריון".

אתמול דיברתי עם חברה שהיא גם דולה ובכל הריונותיה לא סבלה מבחילות...

ראי את עצמך כמשתייכת למועדון בנות המזל, ובתקווה שלא תזכי גם לבחילות בשבועות הקרובים!!!!

ו... בשעה טובה ושימשיך מצ'עמם
לצפיה ב-'אענה לך '
אענה לך
31/08/2016 | 16:28
97
בהריון הקודם שלי לא היו בחילות והריון כיף נהניתי  מכל דקה ,בהריון הנוכחי עד שבוע 6+5 לא היה לי כלום שום בחילות שום הרגשה והייתי בטוחה שמשהו לא בסדר וביקשתי בשיא טיפשותי משהו רמז אפילו בחילה קטנה רמז אציין שלאחר יום הלכתי למוקד והכל תקין אבל הבעיה שמישהו שמע אותי ושבוע אחרי בחילות הקאות עד היום ללא הפסקה שבוע 16  וכל יומיים עירוי אז ממליצה תאמיני אל תחפשי תופעות העיקר אמונה מקווה בשורות טובות
לצפיה ב-'אני בשבוע 6 גם ללא בחילות..'
אני בשבוע 6 גם ללא בחילות..
31/08/2016 | 18:12
75
או שזה יגיע או שלא.. אומרים שזה לא בהכרח.
אני עייפה בטירוף, אחרי שהולכת לישון בשמונה וחצי קמה עייפה כאילי לא ישנתי כל הלילה.. חח
לצפיה ב-'שבוע 6 עדיין מוקדם מידי'
שבוע 6 עדיין מוקדם מידי
31/08/2016 | 22:03
63
אצלי הבחילות התחילו סביב שבוע 8 עד 13 בערך והיו קלילות.
לא כולן מרגישות בחילות.. ולא כל הזמן כמובן
לצפיה ב-'כמו שענו לך קודם לא תמיד יש אני את כל ההריון עד עכשיו שבוע '
כמו שענו לך קודם לא תמיד יש אני את כל ההריון עד עכשיו שבוע
01/09/2016 | 09:12
61
33 עברתי אולי עם 5 הקאות בכללי  וללא בחילות בכלל וזה היה בד"כ מריח או משהו שלא עבר לי בגרון.
ככה שתהיי רגועה ותהני מזה.
לעומת זאת צרבות זה דבר נוראי שהתחיל לי בשבוע 20 בערך.
לצפיה ב-'ללא הקאות בכלל, בחילות יותר מאוחר וממש בקטנטונת'
ללא הקאות בכלל, בחילות יותר מאוחר וממש בקטנטונת
01/09/2016 | 10:34
70
בדקתי עם כל האחיות שלי אם היו להן בחילות. חלקן עברו הריונות ללא בחילות בכלל, ולחלק היו בחילות לא משמעותיות.
אני הייתי כמו החלק השני. הרבה יותר מאוחר משבוע 7 (אולי 9-10) וגם הבחילות היו קלות ביותר ורק אם לא אכלתי הרבה זמן או הייתי אחרי נסיעה.
הקאות בכלל לא היו.

לגיסתי היו מלא בחילות... משום מה רואים בחילות כסימן להריון תקין. אז לא, בחילות זה הרבה פעמים תורשתי. 

תגידי תודה על כל רגע שאין לך בחילות

(שבוע 23, ברוכה הבאה צרבת... אבל הכי באהבה כי יש פצפון בדרך )
לצפיה ב-'לא היו לי בכלל'
לא היו לי בכלל
02/09/2016 | 08:58
1
51
כרגע שבוע 15... מלבד רגישות בחזה, עייפות וקצת יותר רעב לא היה לי כלום. מבינה שזה יכול להלחיץ אותך אבל באמת שעדיף ככה בלי בחילות :)
שיהיה המשך תקין ובהצלחה!
לצפיה ב-'תודה לכולכן על התגובות! שימשיך תקין וטוב (-:'
תודה לכולכן על התגובות! שימשיך תקין וטוב (-:
02/09/2016 | 10:00
11
לצפיה ב-'חיסון שעלת '
חיסון שעלת
29/08/2016 | 22:03
11
239
ההמלצה הגורפת היא לעשות את חיסון השעלת, אבל למה?
לא ידועה לי איזו מגפה או סיכון..
אשמח לדעות שלכן בנושא. האם עשיתן? האם תעשו?
האם בכלל תשקלו לא לעשות חיסון למרות מה שרופאים ממליצים?
לצפיה ב-'הנוגדנים עוברים דרך השיליה לעובר ומחסנים אותו'
הנוגדנים עוברים דרך השיליה לעובר ומחסנים אותו
30/08/2016 | 08:43
101
לכן ההמלצה הגורפת היא להתחסן - עבור העובר. שעלת זאת לא מחלה מסוכנת, מלבד עבור תינוקות וזקנים כאשר מערכת החיסון מוחלשת/לא ממש קיימת ואז היא עלולה להסתבך... אז אם העובר יכול להרוויח מהנוגדנים שלי, אני לא רואה שום סיבה לא להתחסן :)
לצפיה ב-'גם אני עשיתי'
גם אני עשיתי
30/08/2016 | 10:55
83
לא מתימרת להבין ברפואה, ההסבר של הרופא נשמע לי הגיוני. ולא היו לי תופעות לוואי (חוץ מכאב מקומי באזור ההזרקה).
בריאות ולידה קלה!

לצפיה ב-'ללא ספק אעשה'
ללא ספק אעשה
30/08/2016 | 15:56
69
כמו כל החיסונים המומלצים.  
אני לא לוקחת סיכונים בדברים כאלה וסומכת על רופאים (בנושא הזה... לא הולכת בצורה עיוורת אחרי כל דבר שרופא אןמר)
לצפיה ב-'לא רציתי להתחסן אבל בסוף בחרתי כן להתחסן'
לא רציתי להתחסן אבל בסוף בחרתי כן להתחסן
30/08/2016 | 18:55
92
הרופאה שלי אמרה שמספר תינוקות נפטרו משעלת ולראות תינוק בן יומו משתעל למוות (פשוטו כמשמעו) זה אחד הדברים הכי קורעי לב שיש ואם אפשר לחסוך את זה ע"י חיסון אז למה לוותר? כמובן הדגישה שההחלטה היא שלי בלבד ושאעשה מה שמתאים לי.
החיסון מגיע גם עם טטנוס שלא חוסנתי אליו מזמן וטוב להיות מחוסנים נגדו..

אם כן תחליטי להתחסן ממליצה לך להרפות את השריר כמה שיותר, עשיתי שריר בטעות וכאב לי שבוע
בחירות טובות ורק בריאות
לצפיה ב-'בשנים האחרונות יש בארץ התפרצות שעלת'
בשנים האחרונות יש בארץ התפרצות שעלת
31/08/2016 | 12:01
29
לצפיה ב-'בהחלט הולכת לעשות'
בהחלט הולכת לעשות
31/08/2016 | 13:34
73
אין לי אפילו ספק בזה.
בשביל העובר, לא בשבילי. 
עובר שלא מחוסן עלול להידבק בחודשיים הראשונים לחייו כתינוק. לא מה שאת רוצה שיקרה חלילה.
שמעתי בעיקר יתרונות לחיסון הזה.
לצפיה ב-'אני עשיתי זה חשוב מאוד כי התינוק/ת לא יחוסן עד החיסון בגיל '
אני עשיתי זה חשוב מאוד כי התינוק/ת לא יחוסן עד החיסון בגיל
01/09/2016 | 09:15
67
3 חודשים ולצערנו בתקופה האחרונה היו כמה מקרים של שעלת בקרב התינוקות.
החיסון אצלי עבר ללא תופעות לוואי פרט לזה שהיד כאבה יומיים באזור החיסון כמו שעושים כל חיסון אחר.
לצפיה ב-'שאלה: יש חשיבות לשבוע הריון בעת ביצוע החיסון'
שאלה: יש חשיבות לשבוע הריון בעת ביצוע החיסון
01/09/2016 | 20:05
3
70
כלומר, עדיף להתחסן קרוב למועד הלידה או דווקא כמה חודשים קודם?

לצפיה ב-'אומרים שלפחות 3 שבועות'
אומרים שלפחות 3 שבועות
01/09/2016 | 21:41
94
עד שהנוגדנים מגיעים לעובר.. מכיוון שקשה לנבא מתי בדיוק תהיה לידה, כנראה שעדיף כמה שיותר מוקדם, אבל תתייעצי עם רופא או אחות בטיפת חלב.
לצפיה ב-'הזמן המומלץ הוא שבועות 27-36'
הזמן המומלץ הוא שבועות 27-36
01/09/2016 | 23:51
1
29
לצפיה ב-'תודה רבה, לשתיכן '
תודה רבה, לשתיכן
05/09/2016 | 21:05
20
רק עכשיו נכנסתי לפורום לבדוק, תחילת ספטמבר עמוסה אצלי...
אבדוק עם הרופאה שלי את הנושא.
שוב,תודה !!

לצפיה ב-'הי התייעצות לגבי שקיפות עורפית'
הי התייעצות לגבי שקיפות עורפית
30/08/2016 | 13:16
6
179
הי לכן, אני שבוע 8+2 (זה בעצם שבוע 9?) הריון תאומים. מוגדרת בסיכון גבוה גם בגלל שאני נשאית הומוזיגוטית לפקטור 5 ליידן. בעקבות הקרישיות הגעתי לפרופ קופרמינץ שקבע לי שקיפות עורפית לעוד כ3 שבועות. אבל...ממה שכל הזמן אומרות לי בנות סביבי הוא, שכדאי שכל בדיקה יבצע רופא המומחה בתחומו. ניסיתי לקבוע אצל פרופ מלינגר, שיהיה זמין רק כשאהיה ב13+4. האם זה לא קצת מאוחר?
אז ראשית מה דעתכן? אם אמשיך אצל קופרמינץ לא נעים לעשות את הבדיקות אצל אחרים..אגב מישהי יודעת אם הוא עושה גם את הסקירות?
ושנית, מה דעתכן על מלינגר או אם יש המלצות לרופאים אחרים?
תודה רבה וסליחה על כמות השאלות.
לצפיה ב-'מנסה לענות '
מנסה לענות
30/08/2016 | 14:12
2
95
צודקים האנשים שאמרו לך שכל בדיקה צריכה להתבצע אצל המומחה בתחום.
אבל ספיציפית שקיפות עורפית היא בדיקה די פשוטה שכמעט כל רופא נשים מסוגל לעשותה. רק צריך מישהו עם נסיון כמובן. אני חושבת שבשביל בדיקה כזו חבל ללכת לפרטי ויש הרבה רופאים בקופה בהסדר שיכולים לבצע אותה אותה מעולה. אבל אם אין לך בעיה לשלם יותר ואת כבר מטופלת אצל קופרמינץ (שאני אישית מאוד תופסת ממנו, הוא ממש מקצועי ומשרה רוגע) אז אין שום בעיה לבצע את השקיפות אצלו. האולטרסאונד שלו מעולה זה בטוח... הייתי אצל רופאים אחרים עם מכשירים פחות חזקים.
לגבי פרופסור מלינגר לא מכירה אז אין לי מה לייעץ.
וקופרצימץ לא עושה סקירות. הוא עושה מעקב הריון, שקיפות ודיקור מי שפיר.
סקירת מערכות, אגב, זו בדיקה שהייתי ממש משקיעה בה. הולכת למישהו סופר מומלץ , לא בהכרח לרופא המעקב.

בהצלחה ושיעבור קל ותקין!
לצפיה ב-'תודה רבה רבה. מה לגבי שבוע הבדיקה?'
תודה רבה רבה. מה לגבי שבוע הבדיקה?
30/08/2016 | 14:56
1
62
13+ זה לא קצת מאוחר?
לצפיה ב-'הגבול העליון זה 13+6'
הגבול העליון זה 13+6
31/08/2016 | 19:11
10
לצפיה ב-'גם בהריון תאומים - אנסה לענות מניסיוני'
גם בהריון תאומים - אנסה לענות מניסיוני
31/08/2016 | 11:59
1
74
היי, קודם כל בשעה טובה!
לגבי שקיפות עורפית להריון תאומים, הבדיקה הרבה יותר פשוטה - מכיוון שאפשר לעשות רק אולטרסאונד ואין משמעות לבדיקת הדם. אני בהתחלה קבעתי לעשות שקיפות אצל רופא ממכבי אבל פרטי (שעושה שקיפות לתאומים) ונקבע לי לשבוע 13+ כמה ימים (לא זוכרת במדויק).
החלטתי ללכת לרופא פרטי למעקב הריון, אז בעצם כשהייתי אצלו בבדיקה הראשונה, והייתי שבוע 10+1 הוא בדק הכל ואמר לי שאין לי צורך לעשות שקיפות במיוחד כי הוא רואה את כל מה שצריך לראות (ולכן ביטלתי את הבדיקה שנקבעה).
אני לא מכירה אישית את קופרמינץ אבל שמעתי עליו רבות וטובות, ואם את סומכת עליו - הייתי עושה אצלו את השקיפות.

את הסקירה המוקדמת עשיתי אצל ד"ר ישראל הנדלר (גם פרטי) והיה נהדר, מומלץ מאוד - עובר בדקדקנות על כל פרט ופרט. ומעבר לתמונות שאת מקבלת (אצלי לא היו ברורות כל כך כי הן כל הזמן זזו) את גם מקבלת דיסק און קי שעליו יש את כל הבדיקה - גם שומעים כל מה שהוא אומר.

לגבי הסקירה המאוחרת קבעתי אצל ד"ר אחירון (פרטי) - אבל יש עוד זמן עד שאגיע אליה.

אני יודעת שד"ר ארז יזהר (ממכבי) מאוד מומלץ לבדיקות (סקירות), הייתי אצלו בביקור הראשון אך לצערי הוא לא רופא מעקב להריון תאומים (רק עושה בדיקות).

בהצלחה 
לצפיה ב-'תודה רבה והמשך רגוע ומוצלח לכולנו xx'
תודה רבה והמשך רגוע ומוצלח לכולנו xx
01/09/2016 | 09:23
10
לצפיה ב-'שקיפות לדעתי לא חייבים לעשות אצל מומחה גדול.. בדיקה'
שקיפות לדעתי לא חייבים לעשות אצל מומחה גדול.. בדיקה
01/09/2016 | 12:54
61
בדיקה יחסית פשוטה... סקירות למשל כבר חשוב לעשות אצל מומחה (שאגב קופרמינץ לדעתי בהחלט נחשב למומחה ראוי.. אך לא מנסיון אישי). מי שפיר חובה חובה לעשות אצל מישהו מנוסה.

בהצלחה
לצפיה ב-'התייעצות.. איך ומתי לעדכן מרפאת מעקב שבחרתי לבצע מי שפיר במק'
התייעצות.. איך ומתי לעדכן מרפאת מעקב שבחרתי לבצע מי שפיר במק
31/08/2016 | 21:54
2
138
במקום אחר ולא אצלם?
מטופלת אצל בר חוה, ומעוניינת להמשיך את המעקבים במרפאה.. אך את מי השפיר מעדיפה לעשות לא אצלו... 
מתלבטת מתי הזמן הנכון לעדכן את חלי ואיך לעדכן אותה בכך...
לצפיה ב-'לא הייתי מתרגשת מזה'
לא הייתי מתרגשת מזה
01/09/2016 | 04:24
82
פשוט תשלחי מייל לחלי שאת מבצעת מי שפיר באיקס מקום בתאריך איקס וזהו.
להפסיק לחשוב שהם נעלבים מזה...
אני הרבה בדיקות עשיתי דרך הקופה(אקו לב, מעקבי גדילה) ועידכנתי אותם...
גם הרופא עצמו היה אומר לי אל תשכחי לעדכן ו כל מיני כאלה...
לגיטמי...
לצפיה ב-'פשוט תגידי (או תכתבי במקרה של בר חווה).'
פשוט תגידי (או תכתבי במקרה של בר חווה).
01/09/2016 | 10:27
75
זכותך ללכת לרופא מומחה לדיקור מי שפיר.
גם אני בהתחלה בחרתי ככה (הוחלט לבטל בגלל צירים מוקדמים) ובחרתי בפרופסור ליפיץ כאשר אני מטופלת עדיין באופן פרטי אצל רופא הפוריות שלי, ד"ר מיכה באום.

הוא לא אהב את זה ואמר לי ולבעלי שאצלו עושים יותר זול.
זה בסדר, לא להתרגש.
עדיף ללכת למישהו שעושה דיקורי מי שפיר כדרך קבע מללכת למישהו שעושה את זה פעם בשבוע.
אמא שלי גם עשתה מעקבים בפרטי אבל מי שפיר - למרות שהרופא שלה עשה - עשתה אצל רופא מומחה.

להחליט, להודיע, לעשות.
לצפיה ב-'שאלה של מתחילות'
שאלה של מתחילות
31/08/2016 | 21:19
4
144
היום בשבוע 5 פלוס 3 זה אומר שאני במהלך שבוע 6, אוטוטו מסיימים 6.

השאלה- כשאומרים לעשות בדיקה בשבוע מסויים נגיד שקיפות עורפית משבוע 11-14 האם מתכוונים לעשר פלוס או ל-11 פלוס?

יש לי בדיקת דופק בשבוע הבא ביום חמישי, כלומר אהיה ב6 פלוס 4
אני מנסה להבין אם אני יכולה להקדים קצת ליום ראשון שאני אהיה ב6 , כלומר היום הראשון בשבוע השביעי או שזה מוקדם מידי?
או שבכלל בלבלתי לגמרי...
תודה לעונות

לצפיה ב-'את בשבוע השישי.. אך מבחינת בדיקות וכו זה שבוע 5.'
את בשבוע השישי.. אך מבחינת בדיקות וכו זה שבוע 5.
31/08/2016 | 21:37
1
83
זה קצת מבלבל.. אך בכל מקום שרשום שאפשר לעשות בדיקה בין שבוע כזה לאחר, העיגול הוא כלפי מטה.

לגבי דופק.. לא ב 6+0 אצל רוב הבנות לא יראו דופק. אצל חלק כן, אך תלוי בהתפתחות העובר ולא פחות מכך המיכשור.. רוב הבנות שהולכות בשלב זה תראנה רק שק שק חלמון ועוברנציק פיצי. אגב.. גם בשבוע 6+4 לא אצל כולן רואים.. (לרוב כן) לכן הרבה רופאים מחכים ל 7+0.
כשאת רואה באינטרנט שרשום שבוע 7 ברוב המקרים מתכוונים שזה החל מ 7+0. כשרושמים השבוע השביעי.. לרוב מדובר ב 6+
כן.. זה מבלבל...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/08/2016 | 21:47
30
יותר ברור עכשיו.. בעקרון הבנתי מהרופא שהוא מפצל את הבדיקה הראשונה לשק ודופק.. כנראה בגלל שזה אחרי טיפול הוא רוצה לראות אותי פעמיים בסמיכות. טוב.. הלוואי והעובר שלנו יהיה אלוף וכבר יראה לנו צהלולים :-)
תודה על התשובה!
לצפיה ב-'שבוע 6+2 לצורך הדוגמא זה מהלך שבוע 6 מבחינת רפואית'
שבוע 6+2 לצורך הדוגמא זה מהלך שבוע 6 מבחינת רפואית
01/09/2016 | 06:42
1
56
וכשאומרים לך לעשות בדיקה בין שבועות 11 ל 14 הכוונה היא החל מ 11+0
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה :-)'
תודה על ההבהרה :-)
01/09/2016 | 06:46
34
הבדיקה שלי 4 שבועות ויומיים מההחזרה אם יראו דופק מה טוב אם לא נחזור כמה ימים אחרי.. 
הרופא אמר לי להגיע אליו במועד אז הזה אז נראה..
מה שחשוב לי זה להבין. ידע = כוח =שקט
לצפיה ב-'איזור היפואקוגני שנמצא באולטרסאונד - מישהי מכירה?'
איזור היפואקוגני שנמצא באולטרסאונד - מישהי מכירה?
28/08/2016 | 18:28
4
128
אז היום (בערך שבוע 10 +3) בבוקר היה לי דימום קל (שהתגלה בניגוב ולאחר מכן לא חזר) וכמובן שמייד נלחצתי והלכתי למוקד נשים.
במוקד ראו שהעוברון בסדר, גדל וזז, אבל מצאו "איזור היפואקוגני היכול להתאים לאזור דימום במימדים 11 * 23".
הרופא ציין שיכול להיות שיש אזור קטן של היפרדות שליה ושצריך לנוח ולעקוב.. 
כעת לחוצה מאוד מהממצא ועם הרבה חששות.. אשמח לשמוע אם למישהי יש ניסיון קודם עם דבר כזה.. אשמח לכל מידע מעודד.. 
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'זה שכיח'
זה שכיח
28/08/2016 | 20:02
3
88
"היפואקוגני" זה מונח טכני שמשמעותו פשוט משהו שרואים באולטראסאונד.
היפרדות שילייה קלה זה דבר שכיח שקורה בהרבה הריונות תקינים. כמו שאמר הרופא - לנוח ולעקוב. רוב הסיכויים שזה בסדר.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
28/08/2016 | 20:34
2
53
על ההתייחסות המהירה ובכלל.. מרגיעה אותי כל פעם מחדש :)
לצפיה ב-'כשתלכי לסקירה מוקדמת חשוב לציין זאת בפני הרופא'
כשתלכי לסקירה מוקדמת חשוב לציין זאת בפני הרופא
29/08/2016 | 19:47
1
51
כי לפעמים העובר בולע מי שפיר "לבנים" וזה צובע איברים כמו מעיים "בלבן". אז חשוב שהרופא יידע שזה מזה ולא סיבה אחרת.

תרגישי טוב!!
לצפיה ב-'תודה לך! אציין זאת'
תודה לך! אציין זאת
30/08/2016 | 10:10
12
לצפיה ב-'שאלה לגבי שארית לאחר גרידה .. '
שאלה לגבי שארית לאחר גרידה ..
26/08/2016 | 17:20
3
128
אני ״קשישה״ בת 42, אחרי החזרת מוקפא במחסור טבעי הכל היה מושלם.. דופק והמשך... שבוע 11 הסתבר שהעובר בלי דופק שבועיים והמליצו לי לעבור גרידה. אני מטופלת של באר חווה אבל עשיתי את הגרידה פרטי אצל מישהו אחר. לאחר שבוע , כשחשבתי שהסיוט מאחורי הגעתי למיון נשים של כללית בשל כאבי בטן והסתבר שיש שארית. אומני קטנה אבל שארית. לא בדקו את טיבה ( זרימות או משהו אחר..) רק את גודלה - כחצי סמ. נתנו לי 3 ציטוטק וגינלי שלא עשו כלום. מישהי יודעת מה מדיניות בר חווה בנושא? מישהי עברה אצלו גרידה או סיבוכי גרידה? הוא בחופש אז כל הטיפול היה דרך רופאים אחרים ולכל אחד היתה דעה אחרת ואני מבולבלת ולחוצה. האם אין סיכוי ששארית של חצי סמ תצא במחזור הרגיל ????? לא בא לי על עוד הסטרוסקופיה ניתוחית  !!
לצפיה ב-'כדאי לך לשאול בפורום פוריות ובפורום אובדן הריון'
כדאי לך לשאול בפורום פוריות ובפורום אובדן הריון
27/08/2016 | 23:42
1
55
אולי יהיו שם יותר תשובות.
מהניסיון שלי - אחרי הפלה עם ציטוטק היו שאריות, לא יודעת גודל וכמות..
אמרו לי לקחת עוד ציטוטק. לא היה לי כוח לזה, הייתי עייפה נפשית וגופנית ורציתי לנסוע לחופשה בלי לדמם.
זה לא היה בסדר, אבל הזנחתי וזה יצא עם הווסת שהגיעה כמה שבועות אחרי.
מצטערת על מה שעברת,
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
28/08/2016 | 22:29
40
שאלתי ולא קיבלתי תשובות ממש ברורות ... נשמע משהו לא ברור, גם ממה שבנות עברו וגם מהנחיות הרופאים השונות .....
לצפיה ב-'מניחה ש"קשישותך" מדרבנת אותך לסבב נוסף'
מניחה ש"קשישותך" מדרבנת אותך לסבב נוסף
29/08/2016 | 21:52
51
ולכן לא נראה לי משתלם לראות אם המחזור יוציא את זה. ואם הציטוטק לא עזר... 
לא נעים, אבל קבעי תור להיסטרו' אבחנתית כדי לראות מה בדיוק קורה שם ואם צריך תור לניתוח (כי גם זה לוקח זמן).

אם השארית קטנה מ-2 ס"מ אפשר לעשות בלי הרדמה באופן פרטי אצל חלק מהרופאים, והתורים קצרים. אני עשיתי כך אצל דר' שלומי כהן במדיקל סנטר. עונג גדול זה לא היה, אבל היה וגמרנו.
לצפיה ב-'רופא למעקב הריון'
רופא למעקב הריון
26/08/2016 | 17:36
7
159
היי,
במסגרת המחשבות שאני מנסה להימנע מהן עדיין, אבל הן עדיין מעסיקות אותי וצצות מדי פעם, האם אתן עושות מעקב הריון אצל רופא הפוריות שלכן? או אצל רופא אחר?
הרופא פוריות שלי הוא גם רופא קופה ועושה מעקבי הריון.
הוא לא מקבל בסביבת המגורים שלי, נסיעה של כ-40 דקות בערך.
אני לא יודעת מה מידת התדירות שצריך להגיע למעקבים.. ואם המרחק צריך להיות כאן שיקול משמעותי..
מה דעתכן? עדיף למצוא רופא קופה בסביבת המגורים או להמשיך עם הרופא הטוב והמוכר, אך הרחוק?
לצפיה ב-'אני נשארת אצל הרופא הפוריות שלי (פרטי)'
אני נשארת אצל הרופא הפוריות שלי (פרטי)
26/08/2016 | 22:35
132
למעקב.. זה אולי נשמע בזבוז כסף אבל בקופה פחות סבלניים ואם הייתי מקשיבה לרופאה בקופה הייתי נכנסת להריון אולי עוד 3 שנים... זה הריון ראשון שלי אז זה מרגיש לי נכון..
בכללית התורים זוועתיים אפילו לאחות ליווי הריון אין תורים.. זה מחרפן אותי..
יש לי ביטוח פרטי אז יצא לקבל החזרים יפים גם דרך הקופה וגם דרך הביטוח..
וכמובן שהוא ממש אחלה, קרוב לבית שלי ממש, מקבל בשעות גמישות ומאוד זמין לכל שאלה / בעיה שצצה..

ולשאלתך אם אין בו משהו מיוחד וזה סתם נסיעה לא בהכרח הייתי נשארת..
כמובן את הבדיקה הראשונית בכל מקרה הייתי עושה אצלו ורק אז...
המון הצלחה!
לצפיה ב-'מעקב בהריון'
מעקב בהריון
27/08/2016 | 09:23
1
99
אם הרופא שאת מכירה ואוהבת מקבל אותך דרך קופת חולים, כלומר בחינם, זה יתרון.
המעקבים, לפחות אצלי היו כך: עד בערך שבוע 10 הייתי אצלו כל שבוע כי הייתי בחרדות, עד שהוא הפסיק את זה ואמר שאם אני מגיעה שוב לא מקבל אותי (:
לאחר מכן, מעקב פעם בחודש.
בין לבין הוא מפנה אותך לשקיפות וסקירות שאת יכולה לבצע איפה שאת בוחרת. פרטי/ בהסדר..
אז אם יהיה לך נוח פעם בחודש לנסוע 40 דקות והפגישה בחינם, לכי על זה.
אני אישית במעקב קופת חולים, תמיד יש לי תורים ומאוד מרוצה.

גיליתי משהו מפתיע - כשלא מוציאים 4000₪ על טיפולי פוריות - מצליחים לחסוך כסף! מי היה מאמין ? (;
לצפיה ב-'תודה על התשובות!'
תודה על התשובות!
27/08/2016 | 16:59
49
אם המעקבים לרוב פעם בחודש- אני אוכל לעמוד בנסיעה. נראה לי שבגדול זה יהיה שווה את היחס האישי שאקבל מהרופא. מקווה שהוא אכן יסכים לעשות את המעקב.

לגבי החיסכון, בדיוק עשיתי טבלה של סה"כ הוצאות על הטיפולים ונדהמתי מהסכום הגבוה. עכשיו עובדת על לקבל החזרים מהביטוח, משהו שכל הזמן דחיתי עוד ועוד..

לצפיה ב-'הרופא פורות שלי גם דרך הקופה'
הרופא פורות שלי גם דרך הקופה
27/08/2016 | 21:42
57
אבל לא עושה מעקבים. אז בשבוע 10 נפרדנו כידידים..
מצאתי לי רופא מדהים בקופה שהיחס אצלו יותר טוב מאשר בפרטי!
הו5 מבקש שאגיע כל 3 שבועות אבל בלי סיבה מיוחדת..
הוא בעיקר מסביר על כל שלב שנמצאים בו ומפנה לבדיקות החשובות
לצפיה ב-'אני הגעתי למעקב פעם בחודש בערך'
אני הגעתי למעקב פעם בחודש בערך
27/08/2016 | 21:44
63
אם הכל עובר כשורה אין צורך במעקב תכוף יותר. פעם בחודש לא נורא לסוע 40 דקות
לצפיה ב-'בפעם הזו נשארתי אצל רופא הפוריות'
בפעם הזו נשארתי אצל רופא הפוריות
28/08/2016 | 11:50
1
91
בפעם הקודמת עברתי די מהר לרופא קופה שעקב אחרי כל ההריונות של אחיינים שלי (כל העשרה).
הייתה לי הפלה וגיליתי את זה אצלו ומאז לא מסוגלת ללכת לשם.
ניסיתי אצל רופא קופה אחר שגיסתי הולכת אליו - ד"ר ארז יזהר - שהוא מדהים ומסביר אבל המעקב אצלו זה פעם בחודשיים.
עם כל מה שעברתי הרגשתי נוח יותר להישאר אצל ד"ר מיכה באום באופן פרטי. נכון, זה לא מעט כסף. אבל מצד שני ד"ר באום מכיר את ההיסטוריה שלנו ולא לוקח עליי סיכון, במיוחד כשהייתה לי התקצרות צוואר רחם וגם יש צירים מוקדמים.
תמיד אומר לי להיזהר יותר ממה שצריך והוא צודק.
אני צריכה הפעם לסיים הריון בריא ותקין בידיים מלאות.

לצפיה ב-'הכי חשוב להיות בידיים טובות'
הכי חשוב להיות בידיים טובות
28/08/2016 | 13:17
75
עם מישהו שילווה את ההריון במקצועיות. מאמינה שהשקט שזה נותן לך שווה את ההוצאה הכספית על המעקבים.
הלוואי אמן שיסתיים בטוב הפעם!
לצפיה ב-'חדשה כאן, מחכה לאולטראסאונד'
חדשה כאן, מחכה לאולטראסאונד
25/08/2016 | 11:32
11
219
הי, בטא חיובית אחרי סבב IVF, ואני כבר שבועיים וחצי בהמתנה לאולטראסאונד ראשון. אני כבר שבוע ללא תמיכה ומשום מה עדיין יש הפרשה של שאריות קרינון. פוחדת שאם יש בעיה שאריות הקרינון לא איפשרו לנו לדעת זאת.
אולטרסאונד ביום ראשון. עד אז אני במתח
לצפיה ב-'כמוני..'
כמוני..
25/08/2016 | 14:12
3
92
אך אצלי התור ביום שני ורק אתמול הותקפתי בחרדה כל הזמן הסתדרתי טוב לא דאגתי ולא חשבתי אתמול זה פשוט הציף אותי .
מקווה לטוב
בהצלחה
לצפיה ב-'בהצלחה ! '
בהצלחה !
27/08/2016 | 20:40
2
30
מחזיקה אצבעות
לצפיה ב-'עידכון'
עידכון
29/08/2016 | 21:04
1
67
מה קורה ? הלכת
היום היה התור שלי מאז אתמול הייתי בסטרס וממש מתוחה ועצבנית
אך היום בערב ראיתי את העובר שלי ואת הדופק שלו החמוד
הרופא אמר שאני בשבוע 7 . המשפט יש דופק :)
לצפיה ב-'שמחה לשמוע '
שמחה לשמוע
30/08/2016 | 13:41
29
אצלנו גם, הכל תקין. עכשיו מנסה למצוא רופא כדי להמשיך במעקב אצלו , ומסתבר שזו משימה לא פשוטה
לצפיה ב-'את יכולה ללכת למוקד אחיות אם זה מדאיג אותך'
את יכולה ללכת למוקד אחיות אם זה מדאיג אותך
25/08/2016 | 16:55
1
60
תגידי שהגעת בגלל כאבים או משהו כזה
לצפיה ב-'תודה, אני מנסה לא לפעול מתוך לחץ.'
תודה, אני מנסה לא לפעול מתוך לחץ.
27/08/2016 | 20:42
31
אין סיבה אמיתית לדאגה זה רק קצת קשה להיות בלי איזה מדד באמצע שרומז שהכל בסדר..
לצפיה ב-'מוזר מאוד שיש שבוע אחרי עדיין הפרשות'
מוזר מאוד שיש שבוע אחרי עדיין הפרשות
25/08/2016 | 18:31
77
מציעה לך ללכת לרופא נשים לשלול פטרייה.

בהצלחה
לצפיה ב-'גם אני מחכה..'
גם אני מחכה..
25/08/2016 | 22:49
1
87
הולכת ל us ראשון בשבוע הבא. זה אמור לצאת בתחילת שבוע 6. אני כרגע עדיין עם תמיכה.
ההמתנה אכן לא פשוטה.. מצד אחד לא רוצה לצפות לכלום.. מצד שני לא מצליחה לשלוט על זה לפעמים ומחשבות טובות ורעות צצות להן מדי פעם..
לצפיה ב-'תתרכזי בטובות מחזיקה אצבעות '
תתרכזי בטובות מחזיקה אצבעות
27/08/2016 | 20:43
9
לצפיה ב-'אני גם מצטרפת טרייה '
אני גם מצטרפת טרייה
26/08/2016 | 11:18
1
88
אולטרסאונד ראשון ביום ראשון בעוד שבוע
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות'
מחזיקה אצבעות
27/08/2016 | 20:43
10
לצפיה ב-'שאלונים מכוונים למחקר בנושא מעורבות האחות במרפאת IVF'
שאלונים מכוונים למחקר בנושא מעורבות האחות במרפאת IVF
27/08/2016 | 19:07
37
שלום בנות יקרות,
נשמח לעזרתכן :)

במסגרת תואר ראשון בסיעוד (אחיות) אנחנו מבצעות מחקר בנושא השפעת מידת מעורבות האחות בטיפול במרפאת הIVF על שביעות רצון המטופלות.

הנושא חשוב וקרוב לליבנו וברצוננו לעשות שינוי משמעותי בנושא התמיכה במטופלות פוריות, נשמח לעזרתכן :).

להלן הלינק לשאלון:
https://goo.gl/forms/WZ7z2MGTt2eUowhl2

תודה ובהצלחה לכולן
לצפיה ב-'שאלונים למחקר בנושא מעורבות האחות במרפאת IVF'
שאלונים למחקר בנושא מעורבות האחות במרפאת IVF
25/08/2016 | 15:20
3
69
שלום בנות יקרות,
נשמח לעזרתכן :)

במסגרת תואר ראשון בסיעוד (אחיות) אנחנו מבצעות מחקר בנושא השפעת מידת מעורבות האחות בטיפול במרפאת הIVF על שביעות רצון המטופלות.
ברצוננו להוכיח כי אשה אשר לוותה והודרכה על ידי אחות באופן אופטימלי חשה שבעת רצון יחסית מהליך הטיפול בה וזאת תוך הכרה במורכבות התהליך והקשיים הרבים הכרוכים בו.

השאלון הינו בקובץ WORD, יש להוריד את הקובץ, למלא ולשלוח בחזרה (או לכתוב פשוט את התשובות בהודעה אישית). אנו יודעות כי זו לא הדרך הנוחה ביותר למילוי שאלון אך השאלון קצר מאוד ולא יקח לך יותר ממספר דקות בודדות.
הנושא חשוב וקרוב לליבנו וברצוננו לעשות שינוי משמעותי בנושא התמיכה במטופלות פוריות, נשמח לעזרתכן :). 

אנא שלחי לנו הודעה אישית ונשלח לך בחזרה את השאלון.
אנו מודות למשתפות הפעולה ומאחלות הצלחה ובריאות לכולנו.
לצפיה ב-'תעלו את את השאלון שלכם לגוגל ויהיה הרבה יותר קל ונגיש'
תעלו את את השאלון שלכם לגוגל ויהיה הרבה יותר קל ונגיש
27/08/2016 | 11:13
2
24
לענות... כאן את מבקשת הרבה פרטים על הדרך.

ואני בהחלט חושבת שלאחיות ולתמיכה שלהן יש חלק חשוב בתהליך,
בעיקר בציבורי כשהרופאים מתחלפים כל הזמן, והאחיות הן הצוות הקבוע,
וגם בסופו של דבר הקשר הישיר הוא איתן.

אני זוכרת לטובה את היד שהניחה עליי האחות לפני ואחרי תהליכים
שעברתי... זה עוזר ומרגיע.

בהצלחה לכן
לצפיה ב-'את קוראת מחשבות :) להלן הלינק'
את קוראת מחשבות :) להלן הלינק
27/08/2016 | 19:04
1
31
לצפיה ב-'תעלו לגוגל את השאלון בלי חובת חיבור לגוגל...'
תעלו לגוגל את השאלון בלי חובת חיבור לגוגל...
27/08/2016 | 19:53
5
לצפיה ב-'שאלה לגבי טיסה'
שאלה לגבי טיסה
26/08/2016 | 14:30
98
אנחנו טסים ביום שני בעזרת ה' שבוע 14
הרוםא אמר שאין בעיה עקרונית (הוא הרופא נשים שלי מאז ההיריון ולא הרופא אצלו עשינו את הטיםולים..
אני זוכרת שקראתי שלםעמים לוקחים קלקסן בטיסות.. מישהי יודעת משהו? מדובר על טיסה של בערך 5 שעות עם עצירה באמצע של 40 דק.
בחזור יותר קצר..

לצפיה ב-'היי בנות'
היי בנות
24/08/2016 | 07:42
5
222
מצטרפת אליכן בחששות
הריון ראשון לאחר ivf ראשון (!)
ביום ראשון בטא 290
אתמול שלישי 875
פרוגסטרון בשמיים בגלל תמיכה (מעל 190)
אסטרודיל מעל 3000 ( עלייה מראשון לשלישי)

בכל פעם שאני מחדירה את המוליך של הנר לתמיכה יש הפרשה מעט מעט כתמתמה.
לא התרגשתי עד כה כי זה באמת היה ממש מעט ורק כשאני שמה את הנר.
היום בפיפי של הבוקר, יחד עם הפיפי (סורי על התיאור) הייתה הפרשה יותר משמעותית אבל עדיין לא ממש דימום
כאילו מישהו שם צבעי מים בצבע חום / אדום ככה.

אני יודעת שלהרבה נשים יש בתחילת ההריון דימומים/ הכתמות אבל הלב שלי בתחתונים.
העלייה של הבטא אתמול גרמה לי לנשום טוב ופתאום הבוקר החששות שוב פה.

איך זה נשמע לכן?
בעקרון הרופא שלי אמר שאין צורך לבדוק בטא שוב, יש לי תור אליו לעוד שבועיים.
לצפיה ב-'אם זה קרינון'
אם זה קרינון
24/08/2016 | 10:33
2
95
אז הבנתי שיש לו הפרשות בשלל צבעים...
אם אנדומטרין- בגלל רגישות צ.רחם/ נרתיק אולי המוליך שורט מעט וגורם למיני-מיני דימום.
אם אין לך כאבים קבועים, חזקים, ודימום חזק- הייתי במקומך נשענת אחורה מחייכת ונרגעת (כמובן שהייתי במקום שלך לפני אי אלו שבועות, ולמרות שלא היה לי דימום, לקח לי זמן להירגע אז לקחת בחשבון שדאגות ומתחים זה חלק מהעניין עד שההריון מרגיש יותר "נוכח" ויציב)

בכל מקרה- מזל טוב!!!! שימשיך שמח ובריא
לצפיה ב-'מקבלת אנדומטרין'
מקבלת אנדומטרין
24/08/2016 | 10:57
1
67
לא מרגיש לי שזה שורט
יש קצת כאבים מעין כאבי מחזור אבל לא חזקים במיוחד
נותר לקוות שהכל בסדר..

תודה
לצפיה ב-'בשליש מההריונות יש דימום כלשהו.. '
בשליש מההריונות יש דימום כלשהו..
25/08/2016 | 00:05
58
בפרט אם זה מעט אז בכלל נפוץ.

מה שכן.. באופן כללי ממליצה לבדוק באולטרסאונד בשבוע 5+0 לראות שיש שק תקין במיקום הנכון...
בהצלחה !
לצפיה ב-'אני במקומך הייתי הולכת למוקד'
אני במקומך הייתי הולכת למוקד
28/08/2016 | 12:04
33
מקסימום יאמרו לך שהכל בסדר ותקין וטוב.

לצפיה ב-'לי היה בין שבוע 6-8 כתמים חומים '
לי היה בין שבוע 6-8 כתמים חומים
31/08/2016 | 11:04
18
שבאים והולכים.. שק אחד נפל ונשאר המוטמה שנספגה עם הזמן... וכן זה שכיח כתמים חומים. אני הייתי מגבירה תמיכת פרוגסטרון
לצפיה ב-'מחפשת מדקר לא פחות ממעולה עם נשמה גדולה...'
מחפשת מדקר לא פחות ממעולה עם נשמה גדולה...
24/08/2016 | 08:51
2
57
לצפיה ב-'ממליצה בחום על אביב מסינגר'
ממליצה בחום על אביב מסינגר
24/08/2016 | 21:26
53
מקבל בתל אביב
לצפיה ב-'רפואה סינית או מי שפיר? '
רפואה סינית או מי שפיר?
25/08/2016 | 11:56
21
לצפיה ב-'קלקסן למסירה- צריכה עזרה'
קלקסן למסירה- צריכה עזרה
23/08/2016 | 05:52
6
102
שלום רב,
אני מתגוררת בחו״ל בשליחות וזקוקה בדחיפות לזריקות קלקסן. הביטוח כאן לא מכסה לי והם מבקשים 580$ ל15 זריקות (מטורף משהו...) אם מישהי שומעת, יודעת, אשמח לכל מינון שיש.
תודה מיכל
לצפיה ב-'מטורף. יש לי בחיפה השאלה איך אפשר להעביר'
מטורף. יש לי בחיפה השאלה איך אפשר להעביר
23/08/2016 | 07:54
1
32
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר ODOD11'
שלחתי לך מסר ODOD11
23/08/2016 | 08:57
13
לצפיה ב-'יש לי קלקסן 80 ו 100 מ"ל. בסיבות 15 זריקות'
יש לי קלקסן 80 ו 100 מ"ל. בסיבות 15 זריקות
23/08/2016 | 14:10
2
45
אני מפתח תקווה
לצפיה ב-'מצויין שולחת לך מסר'
מצויין שולחת לך מסר
23/08/2016 | 14:41
11
לצפיה ב-'עניתי לך'
עניתי לך
23/08/2016 | 15:41
12
לצפיה ב-'יש לי'
יש לי
24/08/2016 | 03:35
58
קלקסן 80 מג 8 זריקות
עפולה
לצפיה ב-'אשמח להמלצה עבור ד"ר רם קרנר למעקב היריון'
אשמח להמלצה עבור ד"ר רם קרנר למעקב היריון
23/08/2016 | 14:53
18
לצפיה ב-'אוף! מודאגת :((( חלבון עוברי...'
אוף! מודאגת :((( חלבון עוברי...
23/08/2016 | 12:34
2
183
הי,
(בת 41, הריון לאחר IVF.)
בבדיקת שקיפות עורפית לפני עשרה ימים התוצאה היתה עובי השקיפות 1 מ"מ שהרופא אמר שזה תקין והייתי שמחה ואופטימית. לפני עשרה ימים עשיתי גם בדיקת דם לחלבון עוברי.
עכשיו התקשרו אלי מבריאות האשה לומר שהרופא רוצה לראות אותי מחר בקשר לתוצאות של הבדיקה (כבר סימן מבשר רעות  שהרופא מבקש להקדים לבוא :()
שאלתי את המזכירה מה התוצאות שמופיעות בבדיקה והיא אמרה לי שהסיכון ע"פ גיל בלבד הן 1:75 והתוצאות המשוקללות עם תוצאות השקיפות הן 1:183.
אני מבינה שהתוצאות הן לא טובות. מה זה אומר? והאם זה בעיקר בגלל הגיל או מעבר?
עלי לציין, שלא מקובל אצלינו לבצע בדיקת מי שפיר, מה גם שהבנתי שזו בדיקה שמעלה את הסיכון להפלה (מה שלא הייתי עושה בכלל ובטח לא בהריון כ"כ יקר)
אנחנו מודאגים מאד  :(((
לצפיה ב-'יחסית לגיל אלו תוצאות טובות'
יחסית לגיל אלו תוצאות טובות
23/08/2016 | 13:25
123
כל עוד כל התוצאות בטווח הנורמה, אין תקין או לא תקין בבדיקה הזו. יש תוצאה סטטיסטית שאומרת מה הסיכון לתסמונת דאון.

בסופו של דבר את צריכה להחליט אם סיכון של אחד ל-183 לתסמונת דאון זה סיכון שאת יכולה לחיות איתו, או שאת מעדיפה לקחת את הסיכון בבדיקת מי שפיר.

יש גם אפשרות של בדיקת דם, הוודאות שלה לא 100% אבל לפעמים היא פשרה טובה בין הרצון ליותר וודאות והרצון להימנע מסיכון.
לצפיה ב-'לא הייתי נלחצת שכן השקיפות היא 1 ועד 3 זה תקין'
לא הייתי נלחצת שכן השקיפות היא 1 ועד 3 זה תקין
31/08/2016 | 11:07
18
אני גם כמוך לא הייתי מסכנת הריון יקר ובפרט לא בגילך. את יכולה לעשות בדיקת סקר שעולה לא מעט, תשאלי את עצמך את השאלות הרלוונטיות.. בעל אופן 1 ל187 זה ממש סבבה זה אומר שרק אחג מ187 עוברים עלול להיות עם תסמונת
לצפיה ב-'צ'יפ גנטי'
צ'יפ גנטי
21/08/2016 | 09:39
23
185
היי בנות

יש לי שאלה, מי מכן מתכננת לעשות צ'יפ גנטי ולמה? האם יש איזשהיא אינדיקציה או ככה סתם בשביל להיות שקטה?
ולמי שעושה- איך אתן מתמודדות עם העובדה שהתוצאות לא חד משמעיות? ז"א שיכולות להגיע תוצאות בסגנון "סיכוי של 40 אחוז לפיגור" מה עושים עם תשובה כזו? האם עדיף לוותר על הבדיקה והזו מאשר לקבל תוצאות לא ברורות שרק יכניסו יותר לחץ?
ואם כבר לוותר על הצ'יפ- אז לעשות מי שפיר או לוותר גם על זה?
התוצאות שלי בבדיקות סקר ובאולטרסאונד היו ממש טובות. אין באמת אינדיקציה. זה גם הריון ממש יקר, כמו של כולנו כאן. ובכל זאת- מתלבטת...
HELP
לצפיה ב-'מכירה את האפשרות של צ'יפ חלקי?'
מכירה את האפשרות של צ'יפ חלקי?
21/08/2016 | 10:28
3
135
זה מה שעושים בהדסה (וזה גם חינם).
הם בודקים רק את החלקים שיודעים לפענח.

לדעתי זו האפשרות העדיפה כאשר עושים צ'יפ בלי אינדיקציה רפואית. זה מכסה את הרוב המוחלט של הבעיות שניתן לגלות בצ'יפ, והסיכוי שיש ממצא שהצ'יפ החלקי לא מגלה וגם אפשר להבין אותו מאד מאד קטן.
אגב, ממצא של "40% סיכוי לפיגור" זה עוד משהו ברור יחסית. אפשר לקבל גם ממצאים עם הערכות עוד פחות ברורות. תחשבי גם מה את עושה עם תוצאה של "10% סיכוי לפיגור". תפסיקי הריון יקר בגלל זה? אם לא, אין שום טעם לעשות את הבדיקות שנותנות תוצאות כאלו. זה לא שיש משהו אחר לעשות עם המידע הזה.
לצפיה ב-'אני רוצה להמנע מה10 אחוז ומה40 אחוז.'
אני רוצה להמנע מה10 אחוז ומה40 אחוז.
21/08/2016 | 11:01
2
104
לא רוצה לדעת עליהן אפילו.
אני רוצה לדעת רק על דברים וודאים. 
אני לא אהיה מסוגלת להפיל עובר ש"אולי"  חולה בפיגור ולא אהיה מסוגלת להשאיר אותו גם. קיצר- סיוט שלא ברא השטן.

צ'יפ חלקי נשמע לי אחלה רק שתכננתי לעשות את הדיקור באסותא. אין את זה שם בטח... אני אברר. תודה!
לצפיה ב-'טוב דיברתי עם הדסה, אין באמת דבר כזה צ'יפ חלקי'
טוב דיברתי עם הדסה, אין באמת דבר כזה צ'יפ חלקי
21/08/2016 | 11:36
1
118
יש קריוטיפ על שבב ( שזה הבדיקת מי שפיר הרגילה. לא יודעת מה זה אומר כל כך "על שבב" אבל היא אמרה שפעם זה היה קריוטיפ מולקולרי והיום זה השתנה לשבב) וצ'יפ מורחב.
הבחורה שם אמרה לי שהתוצאות זה "תקין/לא תקין" אבל זה קשקוש. דיברתי עם אחת שלא מתמצאת כ"כ. כל התוצאות בצ'יפ זה בסבירויות. יש תוצאות בסבירות יותר גבוהה ויש כאלו פחות. אבל אין תוצאות כמו "בוודאות של 100 אחוז העובר חולה בפיגור" . לפחות לפי האתר של מוטי שוחט...  
לצפיה ב-'אז זה הלא-מורחב'
אז זה הלא-מורחב
21/08/2016 | 14:00
91
המורחב בודק את כל הגנום, הרגיל בודק רק אוסף מקטעי גנים שמקושרים לתסמונות ידועות.

זה לא מדויק שהכל זה הסתברויות.
יש תסמונות שמזוהות בוודאות עם חוסר / עודף במקטעי גנים מסוימים. את יכולה לראות בגנופדיה דוגמאות.
זה נכון שגם בתסמונות האלו יכולה להיות קשת של דרגות התבטאות, והסיכוי לפיגור או חומרת הפיגור הם גם חלק מהטווח הזה שאי אפשר לדעת מראש באיזה צד שלו נופלים.
אבל בכל זאת אפשר לומר שיש או אין תסמונת מסוימת, כלומר תוצאה תקינה או לא תקינה.
לצפיה ב-'לא עשיתי'
לא עשיתי
21/08/2016 | 11:19
85
הבדיקות שלי היו תקינות, אף אחד לא אמר לי, אז למה להכניס לעצמי עוד חרדות?
גם מי שפיר לא היה לי צורך רפואי ולא עשיתי.
לצפיה ב-'אני עשיתי'
אני עשיתי
21/08/2016 | 11:40
101
והתוצאה היתה תקינה- אולי כשזה לא תקין זה מגיע עם הסתברויות- אבל על המכתב שלי היה כתוב בגדול- תקין.
הסיבה שעשיתי היא שלמרות שההריון יקר, אני מעדיפה להקטין סיכון ותמיד מעדיפה לדעת מאשר לא לדעת.
מי שפיר בכלל לא היתה שאלה מבחינתי ועם הציפ אמרתי שאתמודד עם כל תשובה דרך מחקר והתייעצות עם מומחים.

שיהיה המון בהצלחה
לצפיה ב-'ציפ גנטי במי שפיר'
ציפ גנטי במי שפיר
21/08/2016 | 15:04
4
116
מזמינה אותך לקרוא את הרשומה הזו בבלוג שלי.

בהצלחה!

לצפיה ב-'קראתי. '
קראתי.
21/08/2016 | 16:25
3
89
הרבה לפני שבכלל התלבטתי בנושא
אבל כאמור התקשרתי היום להדסה וזה לא בדיוק המידע שקיבלתי מהם. הבנתי שזה השתנה. 
בכל מקרה, לא ראיתי יתרון גדול לעשות אצלהם מול אסותא. אני לא בטוחה שאצלהם הוודאות בתוצאות יותר גדולה. לא הצלחתי להבין את זה ממי שדיברה איתי כי היא נשמעת מאוד לא מתמצאת. היא שלחה אותי לגנטיקאי ואני כמובן לא אלך לייעוץ עם גנטיקאי ללא שום אינדיקציה רפואית. 
לצפיה ב-' למה לא ללכת לייעוץ עם גנטיקאי?'
למה לא ללכת לייעוץ עם גנטיקאי?
21/08/2016 | 18:20
2
71
יועצים גנטיים עוסקים בין השאר בדיוק בזה - ייעוץ והסברים בנוגע לבדיקות בהריון.

היועצת הגנטית שאני הייתי אצלה (עם אינדיקציה) נתנה מידע ברור ומדויק. חוויה אחרת מאשר לנסות להוציא מידע מרופאים.
לצפיה ב-'אין תורים '
אין תורים
21/08/2016 | 20:14
1
19
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
21/08/2016 | 21:00
82
א) בפרטי יש תורים ואפילו מהירים. תבדקי אפשרות לקבל החזר מהביטוח המשלים.

ב) בהדסה נותנים פגישת ייעוץ מקדימה לכל מי שעושה דיקור. אולי זה קיים גם בעוד מקומות.
לצפיה ב-'אצלי לא היתה אינדקציה וסיכוי של 1:10,000'
אצלי לא היתה אינדקציה וסיכוי של 1:10,000
21/08/2016 | 16:08
106
ובגלל שזה הריון ממש יקר לא עשיתי מי שפיר
הסיכוי ללדת ילד עם תסמונת דאון הוא 1:10,000
הסיכוי לאבד ילד בריא הוא 1:200, 1:400 או 1:800 (כל אחד אומר משהו אחר)
הגעתי למסקנה שמיותר לי
לצפיה ב-'אם אכן את בת 28, ובכל הבדיקות יצא לך סיכון ממש נמוך'
אם אכן את בת 28, ובכל הבדיקות יצא לך סיכון ממש נמוך
21/08/2016 | 22:57
9
109
ואין שום רקע משפחתי מיוחד וכו', במקומך לא הייתי עושה.
אבל אם כבר עושים, אז לדעתי לשלם את האקסטרא 2000 ש"ח ולעשות צ'יפ. ופשוט מראש לקבוע ליעוץ גנטי שיפענח אותו.

ובלי קשר, לגבי קביעה אצל יועץ גנטי, אנחנו קבענו לפרופ מוטי שוחט בהתראה של שבוע, הקופה מחזירה חלק מהסכום על היעוץ. וממליצה עליו מאוד!
לצפיה ב-'גם בייעוץ גנטי לא יידעו לפענח את תוצאות הצ'יפ'
גם בייעוץ גנטי לא יידעו לפענח את תוצאות הצ'יפ
21/08/2016 | 23:26
91
תמיד כשיש תוצאה חריגה בבדיקה מדברים עם גנטיקאי שמסביר אותה, זה לא העניין.

בצ'יפ גנטי יכולים להיות ממצאים שפשוט לא ידוע אם הם גורמים לבעיות, ואם כן לאילו בעיות. לפעמים יודעים שממצאים מהסוג הזה עלולים לגרום לפיגור, ואז יש הערכה מה הסיכוי שיש פיגור - וזה יכול להיות 90% או 10% או אפילו "יש סיכוי אבל אין לנו מידע מספיק כדי להגיד כמה".
לצפיה ב-'אף יועץ גנטי לא יעזור לך לקחת החלטה'
אף יועץ גנטי לא יעזור לך לקחת החלטה
22/08/2016 | 08:51
19
לצפיה ב-'אף יועץ גנטי לא יעזור לך לקחת החלטה'
אף יועץ גנטי לא יעזור לך לקחת החלטה
22/08/2016 | 08:56
3
67
של להפיל עובר ש50 אחוז בריא שלקח לך כל כך הרבה זמן להשיג....
הוא פשוט יגיד לך את הנתונים שיש לו ואת ההחלטה הוא משאיר לך.
או שאת מביאה לעולם תינוק שבסבירות של 50 אחוז פגוע בצורה כזו או אחרת או שאת מפילה עובר שבסבירות דומה מאוד בריא לגמרי.
שלא נדבר על זה שלפעמים להחלטה לסיים את ההריון יש עוד השלכות- כמו מה קורה אם מוצאים את אותו מקטע גנטי אתל אחד ההורים? נעשה עכשיו pgd בכל הריון? בקושי היו לי עוברים להחזרה גם ככה אז לסנן מתוכן עוד...? אני מכניסה את עצמי לסרט של שנים שאולי בכלל לא הכרחי.

זה השיקול היחידי שלי אם לעשות או לא את הבדיקה. לא הדיקור מפחיד אותי ולא העלות הכספית מעניינת אותי. רק התוצאות הלא חד משמעיות האלו.
לצפיה ב-'אני בדעה שלך לאגו- אם הבנתי את הכיוון שלך...'
אני בדעה שלך לאגו- אם הבנתי את הכיוון שלך...
22/08/2016 | 11:14
2
98
שאם אי אפשר לקחת החלטה על סמך תוצאות- עדיף לא לעשות את הבדיקה. החיים הם רצף של סיכונים שאת רובם המכריע אין לנו דרך לשנות לצפות או לשלוט בהם..

אני אישית שונאת סטטיסטיקה, וראיתי במו עיניי את השקר שבה. כמובן שיהיו מקרים בהם בדיקת מי שפיר מאתרת באופן אבסולוטי מום אכזרי ונוראי שבגללו רצוי לשקול הפסקת הריון. אבל כל מה שהוא סטטיסטי- אני חושדת בו. לטוב ולרע, ולכן לא הייתי ממהרת לעשות צ'יפ. וכמו שחדשה והיא אמרו- בגילך, ועם תוצאות סקר (וסקירות?) תקינות , גם מי שפיר עשוי להיות בבחינת "לא מועיל לא מזיק" ואולי סתם מיותר... (המתח שמתלווה לבדיקה, הפולשנות שבה, המתח שאחריה והסיכון בזיהום/ הפלה).
אני בת 36.5 ואם הסקירה הראשונה ושאר המעקבים תקינים- אני מuותרת בשמחה על מי שפיר.

בכל מקרה מה שתבחרי, מאחלת שתהי שלמה ורגועה עם הבחירה :))

לצפיה ב-'הבנת לגמרי את הכיון :)'
הבנת לגמרי את הכיון :)
22/08/2016 | 16:57
59
למען האמת הפחד מדיקור לא כזה מרתיע אותי. ברגע שאני נתקלת ביותר מקרים באינטרנט על תוצאות של צ'יפ לא וודאיות מאשר על הפלות בגלל מי שפיר, אני מבינה איפה הבעיה האמיתית שלי בבדיקה הזו... 
אני לגמרי שוקלת לעשות רק בדיקת מי שפיר רגילה ופשוט לשמור תאים למקרה שיתגלו ממצאים בעייתיים בסקירה השניה (חו"ח) ואני אזדקק לצ'יפ. 
מצד שני, הסיכוי שלי בבדיקות סקר הוא כ"כ נמוך לתסמונת דאון, שלא יודעת אם שווה לי לעבור את הדיקור רק בשביל הוודאות לתסמונת הספיציפית הזו (ואולי עוד כמה פחות שכיחות). 

אחת ההחלטות הקשות שנאלצתי לקבל.  

תודה לך! 
לצפיה ב-'שונאת סטטיסטיקה לא הייתי עושה '
שונאת סטטיסטיקה לא הייתי עושה
31/08/2016 | 11:15
9
במיוחד שלא בטוח שאני יצליח להרות בשנית ואני הייתי בת 28 כשנקלטתי, זה תלוי בכן תשאלו את עצמכן אם חלילה יהיה פיגור האם תפסיקו לאהוב את הילד שלכם? האם זה משהו שכבד עליכן והייתן מעדיפות שלא יהיה בכלל? האם אתן יכולות להתמודד עם תוצאות לא חד משמעיות? אישית עם התוצאה של החלבון מעל 350 ו2 הסקירות טובות לא הייתי מבצעת שום בדיקה נוספת... הסיכוי למות מתאונת דרכים יותר גבוה מללדת ילד חולה.. יש כל כך הרבה סיכונים בחיים
לצפיה ב-'מה קורה איתך אגב?'
מה קורה איתך אגב?
23/08/2016 | 10:04
2
60
איפה עומד העניין עם המעי האקוגני?
לצפיה ב-'מחכה לסקירה ממוקדת. מתפללת שהכל בסדר...'
מחכה לסקירה ממוקדת. מתפללת שהכל בסדר...
23/08/2016 | 10:12
1
32
לצפיה ב-' אגב לא סיפרת לנו את מין העובר'
אגב לא סיפרת לנו את מין העובר
23/08/2016 | 13:23
15
לצפיה ב-'אני מאד רציתי לעשות וזה נמנע ממני.. גם אני בבלבלות'
אני מאד רציתי לעשות וזה נמנע ממני.. גם אני בבלבלות
22/08/2016 | 11:16
128
אני מנועה לעשות בדיקת מי שפיר בגלל צירים מוקדמים ובגלל שזה יסכן את ההריון.
מצד שני, הבדיקות עד כה יצאו טובות טפו טפו.
מצד שלישי - אני בת 37 והרופא אמר לי שאין תחליף לצ'יפ גנטי.
ושוב.. אני מנועה למעשות כי זה יסכן את ההריון.

קבעתי פגישה לפרופסור מוטי שוחט בשבוע הבא. 960 ש"ח וזה בטל בשישים לעומת כל ההוצאות הנלוות להריון היקר הזה. 
וכמובן לעשות את בדיקת ה NIPT והמון תפילות שזה יעזור.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
ד
ד"ר אליהו לויטס
פורום תוכנית לידה
פורום תוכנית לידה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה