לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לפי הנהלת תפוז אין לפרסם בפורום הודעת חיפוש / מסירת תרופות - ההודעות ימחקו

המשך >>

לצפיה ב-'החזרת עוברים'
החזרת עוברים
18/01/2017 | 16:34
5
184
בננותת יקרות אשמח למענה,
האם הרגשתן התכווצות לאחר החזרת עוברים? ובכלל תחושות אחרות?��
לצפיה ב-'בגדול אחרי החזרת עוברים אין תחושות מיוחדות'
בגדול אחרי החזרת עוברים אין תחושות מיוחדות
18/01/2017 | 18:58
102
כמו שבהריון טבעי אין תחושות עם רגע ההפרייה.
אני הרגשתי כאבי מחזור כמה ימים לפני בדיקת הבטא.
תחושות הריון הגיעו סביב שבוע 7 / 8 ...
לצפיה ב-'לא משהו מיוחד'
לא משהו מיוחד
19/01/2017 | 11:19
1
81
לפני הבטא הרגשתי ממש שהווסת מגיעה.. אבל לא..
לצפיה ב-'אני כן הרגשתי'
אני כן הרגשתי
20/01/2017 | 08:55
100
כמה שעות אחרי ההחזרה עד הבטא וגם אחריה ,הייתי מרגישה כל יום כאבי בטן תחתונה כמו מחזור ממש, ככה בשלושה ההחזרות שנקלטו.. 
ממש כאבים יום יום ובכמה ימים לפני הבטא כבר הקאתי.. 
אבל יש נשים שלא מרגישות כלום ועדיין נקלטות.. אל תחפשי סימנים תקווי לטוב וככה יהיה בעזרת השם. 
לצפיה ב-'האמת שכן'
האמת שכן
21/01/2017 | 09:05
94
בהחזרה שגם הצליחה הרגשתי התכווצויות קטנות בבטן כמה ימים אחרי ההחזרה.
זוכרת שתפסתי את הבטן בעבודה ואמרתי לעצמי שזו הרגשה שאני לא מכירה.
קצת פחות משבועיים אחר כך הבטא היתה חיובית.

בהחזרות הראשונות לא הרגשתי כלום.
לצפיה ב-'אני תמיד מרגישה התכווצויות אחרי החזרות'
אני תמיד מרגישה התכווצויות אחרי החזרות
26/01/2017 | 13:36
31
בקטנה ולא באמת כואב, אבל מורגש בהחלט.

לא הייתי שום תחושה מיוחדת בהחזרה המנצחת, חוץ מלחץ שיום למחרת מתחילה עבודה חדשה
לצפיה ב-'אקו לב עוברי בגלל טיפולים..'
אקו לב עוברי בגלל טיפולים..
17/01/2017 | 14:57
20
172
לא נמצא משהו מדאיג בשקיפות ובסקירה הראשונה
אבל הרופא אמר שמקובל לעשות בגלל שזה הריון ivf ועם תאומים..
משהי עשתה?

לצפיה ב-'זה בסך הכל US'
זה בסך הכל US
17/01/2017 | 19:48
106
לא מסוכן, ואם קיבלת הפניה אז גם בחינם.
תעשי, מה אכפת לך?

(לא עשיתי באופן אישי, אבל הגישה של הרופא שלך מקובלת למדי. יש יותר סיכון למומים אחרי IVF ו/או עם תאומים. זה עדיין לא סיכון גבוה - שלא תילחצי סתם, אבל לא מזיק לבדוק)
לצפיה ב-'דייט עם הבייביז ��'
דייט עם הבייביז ��
17/01/2017 | 21:46
93
יש הרבה סיבות לעשות אותה...אני הופתי בגלל הסכרת ועוד ממצא שנראה בסקירה הראשונה.
זו בדיקה ממש זריזה
ונחמד לדעת אחריה שתקין
תהני ממנה
ובהצלחה
לצפיה ב-'אני עשיתי '
אני עשיתי
17/01/2017 | 22:23
7
84
זה אכן סהכ US אבל לא מסכימה עם התגובות שמעליי שזה כיף ונחמד ודייט עם הבייבי.
זו בדיקה כמו כל בדיקה בהריון שעושים בישראל שלטעמי הכמות שלהן כבר מוגזמת.
אני מתה לדעת אם בכל מדינה מתקדמת עושים בשגרה אקו לב אחרי ivf.... מאוד אופתע לשמוע שכן.

בכל מקרה, הבדיקה אורכת כחצי שעה ובמהלכה את רואה לב פועם. לא יותר מזה.הרופא אמור להסתכל על כל הפרטים בפנים כדי לדעת אם משהו תקין או לא.
אני נפלתי על רופאה שתקנית במיוחד שבמשך כל החצי שעה לא פצתה את פיה והסתכלה במבט מודאג על המוניטור. רציתי למות מרוב לחץ. הזמן לא עבר לי ולא הבנתי מה היא רואה שם.
סיוט.
בסוף הבדיקה היא לחשה בנונשלנטיות ״אני לא רואה פה משהו בעייתי ״
חחח רואים שאלו רופאים שלא רגילים לעבוד עם הריוניות היסטריות חח
לצפיה ב-'בארה"ב זה בגדר בדיקת חובה לפי הרופא שלי'
בארה"ב זה בגדר בדיקת חובה לפי הרופא שלי
18/01/2017 | 12:52
6
101
במידה ועושים IVF, זו אחת מהבדיקות.
זה נכון שלא עושים הרבה בדיקות פה אבל אני אישית דווקא שמחה שבגלל אופי ההריון שלי כן מקפידים על יותר מעקבים ובדיקות ולא מסתפקים בבדיקת דופלר הפשוטה של הרופא מעקב הרגיל. בלי המפגש הזה פעם פעמיים בחודש- לא הייתי שורדת את ההריון עכשיו.
לצפיה ב-'הכל שאלה של איך יוצאות הבדיקות'
הכל שאלה של איך יוצאות הבדיקות
18/01/2017 | 12:57
5
75
את בחרדות מההריון ואז הולכת לעשות בדיקה ואומרים לך שהכל תקין אז את נושמת לרווחה ואומרת תודה על הבדיקה.
בחורה אחרת, להבדיל, אולי היתה פחות בחרדות ממך אבל הלכה לעשות בדיקה כי הפנו אותה, הבדיקה לא יוצאת כזה טוב ומכניסה אותה לסרטים (שברוב המקרים מיותרים לגמרי. לפחות פה בארץ.) אז לה ספיציפית הבדיקה ממש לא עשתה טוב.

הכל ענין של החוויה האישית של אותה בחורה.

לצפיה ב-'זה ברור '
זה ברור
18/01/2017 | 12:59
4
62
אם מפנים לבדיקה ספציפית בגלל סיבה מסוימת-זה מלחיץ.אותי האקו לב מאוד הלחיץ כי לא הבנתי למה צריכה את זה כשחברות אחרות לא הולכות לעשות אבל הרופא הסביר שלא ראו שום דבר מיוחד ושזה פשוט בנוהל פה.

אצלי כל אולטרסאונד הוא סיבה לחגיגה כי זו הזדמנות לעוד תמונות לשלוח למשפחה שרק מחכה לעוד תמונות וזה נותן לי תחושה של רוגע לראות אותה באולטרסאונד ולשמוע אותה, כי הדופלר לא מספיק לי והרופא מעקב מתעקש על זה אלא אם היא פעילה מידי והוא לא מצליח לבודד רעשים ואז עושה אולטרסאונד (אבל התמונות שלו ממש לא שוות ).
לצפיה ב-'מאחלת לך שלאורך כל ההריון הUS יהיה סיבה לחגיגה'
מאחלת לך שלאורך כל ההריון הUS יהיה סיבה לחגיגה
18/01/2017 | 13:07
3
52
אני אתמול באתי למעקב שגרתי לגמרי (שבוע 37), חיכיתי למזכירה שהיתה עסוקה עם הריונית אחרת. יצא לי לשמוע את כל השיחה שלהן. הבחורה בשבוע 35 (!!!) וצריכה לקבוע תורים למלא בדיקות : סקירה מכוונת , אקו לב.. ועוד ועוד. כנראה שגם היא כנראה יצאה מבדיקת US שגרתי רק שאצלה מצאו משהו ושלחו אותה למלא מומחים להתחיל לחקור מה זה המשהו הזה. 
ושוב, היא שבוע 35. אני לא רוצה לדמיין מה עובר עליה כרגע.
והיא גם בטח חשבה שהיא מגיעה לUS שגרתי לראות תמונות של הבייבי. עכשיו ישגעו אותה עם כל מיני ממצאים לא ברורים ודיבורים על הפסקת הריון. זה פשוט מזעזע מה שהולך פה בארץ עם כמות הבדיקה וההלחצות. 

איך אמא שלי אומרת? "בזמני הריון היה חוויה. היינו נהנים ממנו." היו עושים בתקופתה אולי 3 בדיקות כל ההריון  
ולא נראה לי אז היו יותר ילדים פגועים מהיום.
לצפיה ב-'תודה ואמן גם לך!'
תודה ואמן גם לך!
18/01/2017 | 13:09
2
52
ברור, עד שלא אחזיק את הילדונת בידיים שלי- אני לא אפסיק לדאוג, ואז יתחיל סט חדש לגמרי של דאגות...

אנחנו שנינו מגיעים לכל פגישה עם הרופא ולא נושמים עד שאומרים שהכל בסדר. הכל יכול לקרות בכל שלב וזה מלחיץ בטירוף.
לצפיה ב-'וואי גם אני ככה'
וואי גם אני ככה
18/01/2017 | 13:13
1
50
חשבתי שזה יעבור לי אחרי השליש הראשון.. אבל טעיתי. כשאני רואה את כמות הבנות שמשגעים אותן על כל מיני שטויות אני מבינה שזה לא עובר. שזה מן קטע כזה פה, כל ההריון לחפש מה לא בסדר ולטרטר את הזוג סביב אותו נושא.
אני לא מכירה זוג אחד שלא היה להם שום התעסקות בהריון סביב איזה משהו. זה מדהים. 
כשאני רואה בנות שהולכות לבדיקות האלו כאילו אין אפשרות שהבדיקה תצא לא תקינה אני כ"כ מקנאה בהן על התמימות/בורות. אני חושבת שאני בחיים לא אצליח להרגע. גם אחרי שיוולד... 
לצפיה ב-'הרופא של ההריון בסיכון אצלנו היה הרופא שתמיד הייתי'
הרופא של ההריון בסיכון אצלנו היה הרופא שתמיד הייתי
18/01/2017 | 13:20
70
בלי אוויר עד שהוא אמר את חוות דעתו- גם כי זה תמיד מרגיש כאילו הוא מחפש בעיות אצלי (שזה התפקיד שלו בתכל"ס, אבל עדיין זה מלחיץ!) וגם תמיד לקח לו שעה לומר מה הוא רואה ואם הכל בסדר. תודה לאל הוא למד לדבר איתנו תוך כדי ולומר שהכל תקין ונראה בסדר ולסכם בסוף הכל ולא לחכות עד הרגע האחרון- אני פשוט התקפתי אותו בשאלות כל פעם תוך כדי והוא כנראה הבין שאין לו ברירה

בהתחלה הוא היה נכנס לבדוק איתי עכשיו זה רק המתמחה הראשית שלו וטכנאיות אולטרסאונד ואז הוא מסתכל על הממצאים ומדבר איתנו. לפחות המתמחה והטכנאיות משתפות תוך כדי וכן יש הרגשה של הקשבה.

אני מאוד מקנאה בתמימות של נשים שלא חושבות בכלל על האופציה הזו שמשהו יכול לקרות. זה לא קל לחיות 40 שבועות פלוס מינוס בחרדות בלי הפסקה ולבחון כל מכאוב או שינוי כי אולי זה קשור להריון וטבעי אבל אולי גם מסמן לנו משהו בעייתי.
לצפיה ב-'כן אני עשיתי'
כן אני עשיתי
18/01/2017 | 11:03
66
רק בגלל שזה תאומים בעקרון.
בדיקת us של 20 דקות סה"כ. אני ביצעתי בשניידר אצל ד"ר פוגלמן.
לצפיה ב-'אותי גם הפנו לזה- לגמרי עוד דייט עם הילדונ/ת בבטן '
אותי גם הפנו לזה- לגמרי עוד דייט עם הילדונ/ת בבטן
18/01/2017 | 12:50
85
אמר שיבדקו את הלב של העוברית אחרי הלידה ושהכל תקין
פה בארה"ב זה בגדר חובה למי שההריון הוא כתוצאה מטיפולים כי אומרים שיש קשר בין טיפולים לבעיות לב בעוברים.
לצפיה ב-'אני לא עשיתי'
אני לא עשיתי
19/01/2017 | 00:35
5
61
אם בסקירה ראו לב של שניהם ומבנה תקין וזרימות תקינות, למה לעשות עוד בדיקה ?
כמובן, שאין מזה שום נזק, סתם אולטראסאונד.
עושים משבוע 20.
עם ילדה ראשונה (כשבאמת ראו משהו בסקירות) עשיתי ב"שניידר". 
לצפיה ב-'רק לגבי "למה לעשות עוד בדיקה"'
רק לגבי "למה לעשות עוד בדיקה"
19/01/2017 | 13:40
4
78
בעיקר בגלל המומחיות של הרופא שמבצע את הבדיקה.
זה קצת יותר מורכב מ"מבנה תקין וזרימות תקינות". אקו לב מבוצע על ידי קרדיולוג ילדים.
יש רופאי נשים שהמומחיות שלהם היא US ויודעים לבצע גם אקו לב, אבל זה ממש לא משהו שכל רופא שעושה סקירות מתמחה בו.
לצפיה ב-'...'
...
19/01/2017 | 20:56
3
44
אבל בדיקות עושים כשיש אנדיקציה. ז"א, רופא שעושה סקירה רואה משהו לא תקין או חשוד. לא עושים בדיקות בלי אינדיקציות.
לצפיה ב-'בישראל עושים בדיקות גם בלי אינדיקציה'
בישראל עושים בדיקות גם בלי אינדיקציה
20/01/2017 | 09:29
54
עושים בשביל לעשות. ״ליתר בטחון״. כמות הבנות שנשלחות פה למי שפיר בגלל ממצאים רכים או לסקירות מכוונות בגלל פער במדידות במעקבי גדילה/סקירות היא מטורפת.
אין באמת הצדקה לזה כי אם נחשב את מספר הילודים ש*באמת* נולדו עם בעיות כאלו למספר הבדיקות שנעשו לעוברים בעודם בבטן אמם נקבל יחס לא הגיוני שאין לו שום קשר לרפואה מונעת, אלא רק לרצון הרופאים לכסתח את עצמם.
אנשים פה לא לוקחים בחשבון שכל בדיקה היא מסוכנת איפשהוא. למה? כי כמעט בכל בדיקה יש false positive ובכל בדיקה עלולים להתגלות ממצאים שמשמעותם לא לגמרי ברורה (כן, גם באולטרסאונד הכי שגרתי בעולם).
לצפיה ב-'לא חייבת להיות אינדיקציה נראית לעין למומי לב'
לא חייבת להיות אינדיקציה נראית לעין למומי לב
20/01/2017 | 16:06
47
זאת אומרת, יש כמובן מומים שרופא רגיל יראה בסקירה, אבל לא כל המומים הם כאלו שיתגלו בלי אקו לב.
בהריונות IVF ובהריונות תאומים יש שכיחות גבוהה יותר של מומי לב. זו אינדיקציה לעשות בדיקה, לדעת חלק מהרופאים. רופאים אחרים חושבים שגם אחרי העליה בסיכון, הסיכון מספיק נמוך כדי לא להצדיק בדיקה. יש הגיון בשתי הגישות, במיוחד לאור העובדה שזו בדיקה לא פולשנית.
לצפיה ב-'ועוד משהו - מומי לב מתפתחים במהלך ההריון'
ועוד משהו - מומי לב מתפתחים במהלך ההריון
20/01/2017 | 16:12
73
יכול להיות שבסקירה מוקדמת הכל נראה תקין, ורק בהמשך יתפתח מום.
אפשר לראות בזמן הסקירה המאוחרת, אבל רק אם לא עושים אותה מוקדם מדי. מצד שני, אם עושים אותה מאוחר מדי, כבר לא נשאר כמעט זמן לעשות אקו לב במקרה של חשד.
לכן מעדיפים לשלוח מראש את מי שבסיכון לאקו לב.
לצפיה ב-'אני'
אני
22/01/2017 | 12:59
1
72
עשיתי אצל ד"ר אוריאל כץ בבני ברק.
בדיקה קלילה ועוד הזדמנות לראות את הבייבי שלך.
אצלנו הוא הסכים לעשות "זום אאוט" מהלב לעובר כולו וכך ראינו את המתוק שלנו מסתכל עלינו ישר בעיניים (הוא היה בזווית כזו כמו ילד שמסתכל בחלון ראווה.. עם הפנים לכיוון שלנו והיד לידה כאילו הוא עושה לנו שלום).
לצפיה ב-'באיזה שבוע בערך עשיתם את האקו לב עוברי?'
באיזה שבוע בערך עשיתם את האקו לב עוברי?
29/01/2017 | 22:45
3
לצפיה ב-'מעקב הריון'
מעקב הריון
18/01/2017 | 18:20
2
180
בנות אשמח להסבר לגבי מעבר מרופא פרטי לרופא בקופה לשם מעקב הריון.
ב IVF טופלתי ע"י רופא פרטי. כרגע התבשרתי על בטא חיובית. איך ממשיכים מפה? איך עוברים לרופא קופה ויודעים מתי להפסיק את התמיכה?

תודה לכל העונות
לצפיה ב-'בשעה טובה :)'
בשעה טובה :)
19/01/2017 | 11:17
1
104
באמת לרב לא ממשיכים עם המעקב אצל הרופא הפרטי אחרי טיפולים, או אפילו רופא פוריות של הקופה, אבל כן ממשיכים אצלו עד שבוע 8 בערך או עד שרואים דופק, מוודאים שההיריון תקין, מחליטים אם יש צורך בתמיכה וכו' ולכמה זמן ואחר כך ממשיכים לרופא מעקב היריון רגיל (אלא אם כן תריך מעקב היריון בסיכון..)

את יכולה כבר מעכשיו לקבוע תור לרופא מעקב של הקופה בערך לשבוע של הדופק או אחרי, כדי שכבר תבקשי ממנו הפניות לבדיקות שצריך לבוע אליהן מראש כמו שקיפות עורפית שעושים בסביבות שבוע 11-12 וסקירה מוקדמת בסביבות 16 עד 20 אם אני לא טועה.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
19/01/2017 | 18:16
26
לצפיה ב-'שמירת הריון - מבולבלת'
שמירת הריון - מבולבלת
15/01/2017 | 12:07
1
190
מנסה לטפל בכל הטפסים של ביטוח לאומי והלכתי לאיבוד. כמובן שלא מצליחה לדבר עם אף אחד מביטוח לאומי :( כמה שאלות מקווה שאצליח להסביר את עצמי:
1. אני עובדת רצוף בשנה האחרונה אבל לא אצל אותו מעביד כלומר חצי לפני שהתחלתי שמירה עבדתי במקום חדש ולפני זה במקום אחר. איך אני מגישה את הטפסים בהתאם לזה?
2. עבדתי כמאבחנת וקיבלתי תשלום לפי מספר אבחונים. כשהמשכורת היא נניח מאמצע חודש מסוים לדוגמה מאמצע נובמבר עד אמצע חודש הבא - אמצע דצמבר ואז קיבלתי בינואר על דצמבר. בגלל שיצאתי לשמירה ב-29.11 זה יוצר מצב שקיבלתי משכורת דצמבר נמוכה בחצי ממשכורות קודמות (בגלל שבפועל עבדתי רק אמצע חצי שני של נובמבר) אז איך מחשבים לי את זה בעצם? לבקש מהמעבידה לרשום רק את החודשים שקודמים לזה?
3.אפשר להגיש את הבקשה דרך האינטרנט? איך עושים את זה?
מקווה שתוכלו לעזור לי כבר ממש מותשת !! תודה מראש לעונות
לצפיה ב-'אכן מסובך'
אכן מסובך
17/01/2017 | 08:58
64
וגם אני התברברתי.
לשמחתי ביקשתי מהכוח אדם/ניהול חשבונות בעבודה שלי למלא את הטפסים (יש להם איזה 2 עמודים מתוך מיליון), ואז העתקתי לעצמי.
לגבי הגשה - זה או בפקס, או בדואר, או בתיבת שירות של הסניף שלך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקות רפואיות מה הסדר'
בדיקות רפואיות מה הסדר
12/01/2017 | 15:42
4
171
שלום - 
אני נמצאת כרגע בשבוע 6+4 
עדיין תחת המעקב של מחלקת ivf. הייתי השבוע באולטראסאונג והכל מתקדם יפה. 
זימנו אותי רק עוד שבועיים ז"א שאהיה בשבוע 9 ..... 
אני ממשיכה את מעקב ההריון אצל רופאת הפוריות שלי ותור אליה יש לי רק ב- 1.2 ז"א בשבוע 10 ..... 
לבנתיים לא נתנו לי לעשות שום בדיקת שתן, דם ובכלל אני מוטרדת לגבי הפניה לבדיקות אחרות כמו סיסי שילייה ( אני בת 37+ ) האם אני נלחצת סתם ללא סיבה? 
אמרו לי ב ivf שאני אצלם במעקב עד שבוע 9 ויש שיחת סיכום בסוף עם הרופא המטפל. 
ככה גם היה אצלכם ? אני מוטרדת שאולי אני יושבת ללא מעש שלמעשה אני צריכה לבדוק כל מיני דברים

לצפיה ב-'בנוסף- האם עושים סיסי שילייה רק אם שקיפות עורפית לא תקינה ? '
בנוסף- האם עושים סיסי שילייה רק אם שקיפות עורפית לא תקינה ?
12/01/2017 | 15:58
1
78
ומתי עושים שקיפות עורפית ? כמה זמן לוקח לקבוע תור לכל בדיקה ? 
בבקשה עזרה

לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
13/01/2017 | 01:20
92
סיסי שלייה נהוג לעשות אם מוצאים בשקיפות העורפית מדדים שאינם תקינים.
עושים שקיפות עורפית בין שבוע 11 ל-14.
אצלי זו מרפאה פרטית בחו"ל אז פשוט בסוף כל בדיקה אומרים לי לקבוע את הבדיקה הבאה ומה היא תכלול. לא יודעת איך זה בארץ.

לצפיה ב-'זה בסדר'
זה בסדר
13/01/2017 | 14:25
92
אני רק מציעה לקבוע כבר עכשיו תור לשקיפות עורפית ואפילו לסקירה מוקדמת, כי התורים נתפסים מהר.
מבחינת המעקב התורים שיש לך הם בסדר גמור. בדיקות דם ושתן יכולות לחכות גם לשבוע 10, לא יקרה כלום.

כמו שכבר כתבו לך, סיסי שילייה עושים רק אם יש סיבה לחשוב שיש סיכוי גבוה לבעיה. אחרת עושים מי שפיר ולא סיסי שילייה (וגם מי שפיר הם לא חובה כמובן)
לצפיה ב-'נשמע בסדר'
נשמע בסדר
14/01/2017 | 20:17
62
אם מלחיץ אותך כבר לקבל הפניות את יכולה לחפש לך רופא מעקב של הקופה וללכת אליו עוד לפני שאת נפרדת מרופא פוריות,.
וטכנית את יכולה לבדוק אצל מי את יכולה ורוצה לעשות שקיפות וסקירה לקבוע תור עוד לפני שיש לך הפניה ביד ןעד התור כבר תהייה לך...

ולשאלתך גם אני נפרדתי מרופא הפוריות בשבוע 8 אחרי שראינו דופק, בעיניי גם לא הייתה סיבה להמשיך אצלו או בפרטי ולשלם ערימות של כסף. יש רופאים מעולים בקופה שלי.
לצפיה ב-'בטא נמוכה+ כאבי מחזור+ כתמים חומים... '
בטא נמוכה+ כאבי מחזור+ כתמים חומים...
11/01/2017 | 14:50
8
188
היי, אני חדשה כאן ומקווה להשאר כאן גם בחודשים הקרובים :)
ב26.12 החזרת 2 עוברים טריים ביום 3 (היום אני בשבוע 4+5)
בטא 11 יום להחזרה: 14
בטא 13 יום להחזרה: 54
בטא 15 יום להחזרה: 152
אתמול בערב כאבי מחזור חזקים מאוד ומהיום בבוקר מעט כתמים חומים (בניגוב בלבד)
מה דעתכן? מפחדת לבדוק מחר בטא נוספת......
לצפיה ב-'אני הייתי מוסיפה תמיכה'
אני הייתי מוסיפה תמיכה
11/01/2017 | 16:03
2
88
מחזיקה לך אצבעות שיש שם עובר עקשן ופשוט קצת עצלן.

ובטח ללכת מחר ולבדוק פרוג', אסטרדיול ובטא.
לצפיה ב-'שאלתי את הרופא על תמיכה...'
שאלתי את הרופא על תמיכה...
11/01/2017 | 16:39
1
93
הוא אמר שמעבר למה שאני לוקחת (פעמיים ביום קרינון ופעמיים ביום אסטרופם) אין מה להוסיף...
רלוונטי בשלב הזה לבדוק מעבר לבטא?
לצפיה ב-'תראי..'
תראי..
11/01/2017 | 16:44
71
אני עברתי שני כימיים, באחד מהם ממש היו הכפלות והכל. אני מאמינה שאם הייתי מוסיפה תמיכה בשלב הדימומים, הייתי יכולה להציל. הרופא והמדקרת שלי חלקו עליי. כך שזו דעתי בלבד. אבל לא יזיק לדעתי לבדוק פרוג' ולראות אם זריקת פרוג' למשל תוכל לעזור. 

עם זאת, יש פה הריונות רבים שהתחילו מדימומים, ובעיקר אם מדובר בהכתמות ולא דימום טרי. יכול להיות שזה פשוט כתוצאה מהשתרשות. מקווה שזה המצב. 

בהצלחה רבה! מקווה לראות אותך איתנו לעוד זמן רב.
לצפיה ב-'גם הכאבים וגם ההכתמות יכולים להיות בהריון'
גם הכאבים וגם ההכתמות יכולים להיות בהריון
11/01/2017 | 16:46
58
לצערי לא יודעת לייעץ על תמיכה אבל אני מאחלת לך ומחזיקה חזק אצבעות לעוד 9 חודשים בריאים ותקינים
לצפיה ב-'וראיתן הריונות כאן שהתחילו מבטא ככה נמוכה?'
וראיתן הריונות כאן שהתחילו מבטא ככה נמוכה?
11/01/2017 | 16:53
23
לצפיה ב-'הבטא מכפילה את עצמה יפה שזה מעודד'
הבטא מכפילה את עצמה יפה שזה מעודד
11/01/2017 | 18:35
2
75
בדקת פרוגסטרון?
מה הרופא שלך אומר? הוא ביקש שתבדקי עוד הכפלה?
אני הייתי ממשיכה לבדוק עוד הכפלה וברגע שאפשר יהיה לראות שק הייתי הולכת לבדוק.
אני יודעת כמה זה קשה להיות בחוסר וודאות הזו
מקווה שהכל יימשיך תקין

לצפיה ב-'בדיקה חוזרת...'
בדיקה חוזרת...
11/01/2017 | 19:56
1
131
נכון לאתמול בבוקר הרופא אמר לי לבדוק שוב רק בראשון, ובטא בלבד.
אחרי שאמרתי לו היום על הכאבים וההכתמות, הוא ביקש שאלך לבדוק מחר. ועדיין- בטא בלבד. האם לעשות על דעת עצמי גם פרוגסטרון? זה חשוב?
לצפיה ב-'לדעתי לא יזיק לבדוק גם פרוגסטרון'
לדעתי לא יזיק לבדוק גם פרוגסטרון
12/01/2017 | 10:16
69
זה יכול לתת עוד אינדיקציה על תקינות ההריון
(למרות שיש רופאים שטוענים שהמדדים בדם לפעמים לא משקפים את המצב ברחם
בגלל שהפרוגסטרון ניתן בצורה וגינלית)
מקווה שהבטא תמשיך לעלות ושההריון ימשיך תקין
לצפיה ב-'איך מתגברים על חרדות?'
איך מתגברים על חרדות?
10/01/2017 | 10:31
12
242
שלום בנות יקרות, כותבת כאן כי רק אתן תבינו... בעלי לא מוכן לשמוע אותי וחושב שאני פרנואידית.
אתמול בפעם הראשונה הייתי אצל רופא מעקב הריון. הוא מדד את העובד וראינו דופק. הייתי ביום 7.4 והעובר נמדד באורך 9 מילימטר ומתאים ליום 7.1. אני יודעת שזה בתווך הנורמה אבל העוברון קטן (אציין שגם אני מאוד רזה).
הרופא אמר שהכל תקין ותור הבא נקבע רק לשבוע 10. ומה בנתיים? איך אפשר שלא להשתגע? השבוע הבא יש לי נסיעת עבודה לחו"ל, אני החלטתי להמשיך עם התמיכה(למרות שרופא פוריות אמר שניתן להפסיק בתחילת שבוע 8) אבל כולי בחרדות? איך ניתן לדעת שהכל תקין? האם לנסות להקדים את התור לרופא מעקב?
אין לי גם בחילות או רגישויות בחזה כך שאני ממש לא מרגישה הריונית.
לצפיה ב-'מבינה אותך מאוד '
מבינה אותך מאוד
10/01/2017 | 13:39
2
150
התקופה הזו במיוחד בהתחלה מאוד מלחיצה.
לי זה היה עוד הריון בסיכון בהתחלה והיו לי בדיקות בתדירות מאוד גבוהה אבל בערך נשמתי מבדיקה לבדיקה ובמובן מסויים, גם בשבוע 22 , אני עדיין לחוצה ונושמת לרווחה כל פעם ששומעת את הדופק שלה או מרגישה אותה בועטת.

ככל שיעברו השבועות ותרגישי את העובר/ית - הביטחון יעלה. החרדות לא יעלמו כנראה אלא רק ינותבו לכיוונים אחרים אחרי הלידה.

חיבוק גדול
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
10/01/2017 | 14:51
1
85
האם לדאוג לגודל הקטן? להציק לרופא (זה יהיה קשה כי אין תורים)? לאילו סימנים כדאי לשים לב בשבועות הקרובים ? דימום?
סליחה על הפסימיות, אין לה הצדקה אבל פשוט מתשקה להאמין שהכל תקין.
לצפיה ב-'אין לך מה לדאוג'
אין לך מה לדאוג
10/01/2017 | 23:34
83
זה באמת בסדר וגם אצלינו היה ככה.גדולה או קטנה ביום או ביומיים וזה משתנה..

אבל אני מבינה שהדאגות ונחרדות במצב שלנו (המדהים טפו טפו_ לא מגיעות מהראש אלה מהלב..
זה לא משהו שאם אני אגיד לך שהוא תקין זה יעזור. זה פשוט לא.
אנחנו בהצפה של רגשות וצריך לנתב אותם לאנשהו.. אז מחפשים קצת על מה אפילו שלפעמים ברור שהכל בסדר.. כי פעם כן הקאתי, פעם לא הקאתי, כאב לא כאב, רואים לא רואים וזה לא נגמר והכל מלחיץ, ורק מוכיח שזה לא דבר רציונלי.
נשאר לנסות להרגע ולהחזיק חזק בתקווה ואמונה. שום דבר ואף אחד לא מבטיח לנו כלום..
לצפיה ב-'לא מתגברים '
לא מתגברים
10/01/2017 | 20:09
110
כשזה בלתי נסבל הולכים למוקד, ובין לבין שורדים...
לצפיה ב-'ולגבי בעלך'
ולגבי בעלך
10/01/2017 | 23:36
86
תסבירי לו שהדבר היחיד יחיד שאת צריכה בהיריון הזה זה שלא יבטל אותך ואת התחושות שלך. זה היה כל כך מעציב ומכעיס וסוגר אותי כשהוא לא היה מבין אותי.בלי כוונה אפילו.
גם אם אני יודעת שהוא אומר לי על אוטומט "זה מדאיג אותך? רוצה שנבדוק את זה?" ורק בגלל שאמרתי לו שזה מה שאני צריכה, זה ישר היה מרגיע אותי.
כמעט תמיד זה לבד הספיק כדי להוציא אותי מהלופ של החרדות.
לצפיה ב-'חרדות'
חרדות
11/01/2017 | 00:04
2
81
הי יקירה ! שמחה לראות שאת פה.
ממש מבינה את החרדות שלך. מי שדרך שלה לא הייתה קלה - זה הכי ברור בעולם.
אני גם סובלת מחרדות. על טיפול תרופתי ויתרתי (ואולי זאת הייתה טעות). כל ההריון הלכתי לפסיכולוגית. לצערי זה לא עזר בכלל. עכשיו יש לי רעיון למצוא אולי מישהי שעושה דמיון מודרך. 
מה כן קצת עוזר-
-להסתכל על הסיטואציה מהצד. (ז"א, להתיחס כאילו חברה/ אחות מתלוננת על משהו ואני עונה לה).
- לנסות להבין שלהיות בחרדה לא מקדם אותי וגם לא יכול למנוע תרחישים גרועים
- כמה שזה לא ישמע בנאלי - לנסות לחשוב חיובי. (כמו שבתור נערה, לפני 20 שנה שכנעתי את עצמי שאקבל ציון טוב בפסיכומטרי).
האם כל הנ"ל עוזר ? חלקי מאוד.
בגלל זה גם הייתי במוקד ומיון כמות בלתי נתפסת של פעמים. כולל על תלונות הזויות כמו - "נעלמה לי בטן" ו"לא מצאתי דופק בדופלר ביתי בשבוע 15".
אז אם את מרגישה שיש צורך, בטח שתקדימי תור לרופא.
מאחלת לך המשך משעמם ובייבי בריא.

לצפיה ב-'שאלת הבהרה'
שאלת הבהרה
11/01/2017 | 09:17
1
96
מוקד הכוונה שלך מרכז בריאות לאישה? ומיון הכוונה למיון נשים בבית חולים? היית מגיעה לבית חולים והם קיבלו אותך?
לצפיה ב-'כן'
כן
11/01/2017 | 23:17
44
כן. אני בכללית ובעיר שלי יש מוקד נשים. בשעות הפעילות אפשר לגשת לשם בלי הפניה. ומחוץ לשעות פעילות, ז"א כל יום משבע בערב ובשישי מצהריים ובשבת, אפשר לגשת למיון נשים של כל בית חולים, בלי צורך בהפניה או טופס 17.
ודרך אגב, בחיים לא אמרו לי "למה באת בגלל סיבה כזאת?", להפך, תמיד נתנו הרגשה טובה, שעדיף להיבדק.
לצפיה ב-'תודה רבה בנות יקרות'
תודה רבה בנות יקרות
11/01/2017 | 06:44
1
31
לצפיה ב-'אני במצבך והקדמתי את הבדיקה'
אני במצבך והקדמתי את הבדיקה
11/01/2017 | 09:06
122
גם אני הייתי בבדיקת מעקב ראשונה בשבוע 7+ והרופאה ביקשה שאגיע שוב ב10+
אני כרגע ב9+ ולא יכולה להתאפק יותר אני פשוט מרגישה שאני חייבת לראות שוב ולוודא שהכל מתפתח תקין.אז אתמול התקשרתי לרופאה ובקשתי מהמזכירה להקדים בשבוע ולבוא מחר, היא אמרה שאם אני לחוצה אז אני יכולה לבוא.

לצפיה ב-'בתור אמא טריה - לא מתגברים גם אחרי הלידה (החרדות מתגברות...)'
בתור אמא טריה - לא מתגברים גם אחרי הלידה (החרדות מתגברות...)
22/01/2017 | 13:07
1
55
לי הייתה אותה סיטואציה. העובר נמדד אצל רופאים שונים והיה הבדל של 4 ימים. התקשרתי לרופא הפוריות בלחץ ונאמר לי שזה נורמלי.
בשלב הזה, כל מילימטר נחשב וכל סטיה ממנו מגדילה או מקטינה לך את העובר בכמה ימים.

המבנה שלך יכול לגרום לגנטיקה מסויימת אבל המשך ההריון לא תלוי דווקא בו. יכול להיות שהעובר יהיה קטן כמוך ויכול להיות שלא. גם הערכת משקל בסוף ההריון יכולה להיות לא וודאית. אצל אחותי וגם אצל חברות שלי, טעו בין חצי קילו לקילו בסוף ההריון וזה משמעותי.

לי בהריון היה מוניטור ביתי משבוע 14 אז יכולתי לשמוע את הדופק מתי שרציתי. אחר כך הקב"ה ריחם עליי וסידר לי צירים מוקדמים משבוע 16 כך שלעובר שלי ולי היה דייט קבוע כל שבוע במוקד. 
האטה בצמיחת עובר בחודש תשיעי גרמה לדייט כל יומיים או שלושה - כך שמשעמם לא היה.

ואחרי שנולד הילד את חושבת שהכל עובר?
הבן שלי היום בן חודש - על פי תאריך עברי. ואני כל יום חושבת אם הוא בוכה הרבה למה, ואם הוא לא בוכה אז אולי קרה משהו. אני משכיבה על הגב (שתי חברות שעברו מוות בעריסה עם הילדים שלהן גורמות לי לחרדות ואתמול שמעתי על מישהי שאחיין שלה נפטר אצל המטפלת).
יש לי בייביסנס מחובר למיטה ועדיין אני באה כל כמה דקות לבדוק שהוא נושם.

לקח לי זמן להבין שאם היד שלו רפויה אז יכול להיות שהוא ישן עמוק, לאו דווקא חס וחלילה... אז אין צורך להרים בבהלה ולבדוק חיות.
החיים כהזיה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/01/2017 | 21:07
26
ראשית כל תודה רבה לך מכל הלב על השיטוף! לדעת שאני לא לבד זה מאוד מנחם.
לטוב או לרע יצא כל שבוע לעשות אולטרסאונד. בדיוק כשהתחיל שבוע שמונה היה לי דימום ( לפני זה הכל היה תקין) קל, זה היה בשישי בלילה וללא הרבה ברירות נסענו לבית חולים באמצע הלילה. שם מדדו את העוברון, שהיה 3 ימים פחות ממצופה. אך הרגיעו אותי שלא רואים סיבה לדימום, דופק תקין והגודל גם סביר. היום בשבוע 9.3 שוב הלכתי להבדק. העוברון גדל ועדיין בפיגור של 3 ימים. כך שאולי הקטן שלי הוא פשוט כזה...ביום שני הבא יש לי תור לרופא מעקב כך שכל שבוע יש משהו.
כל ביקור מרגיע אותי טיפה, מקווה להגיע כבר לשקיפות ולדעת שהשליש הראשון הערור מאחוריי. כמובן שהחרדות לא יעזבו, לא אחרי ששלוש שנים חלמתי על זה והכמיהה לילד גרמה לי לצאת מדעתי. אני רק מקווה שלא איהיה אמא חרדתית שתהרוס לילד שלה את הילדות.
לצפיה ב-'בדיקות גנטיות '
בדיקות גנטיות
10/01/2017 | 10:42
3
101
שלום - 
עוד בטרם התחלתי טיפולים עשיתי בדיקות גנטיות בקופה שיצאו תקינות. 
אני ובעלי לא מאותו מוצא - רומניה וכורדיסטאן. 
האם בלי קשר אלי גם הבעל צריך לבדוק משהו? 
האם ביצעתם בדיקות נוספות מעבר לקופת חולים גם במקרה שאין היסטוריה ? 

לצפיה ב-'אצלנו חייבו בתקופת הטיפולים ששנינו נעשה'
אצלנו חייבו בתקופת הטיפולים ששנינו נעשה
10/01/2017 | 13:37
72
עשיתי בקופת חולים וכשעברנו לחו"ל- עשיתי גם משהו מקומי שנחשב יותר מורחב.
עשו לשנינו גם בארץ וגם פה בחו"ל.
לצפיה ב-'אצלנו רק אני עשיתי. לא ביקשו שבעלי יעשה'
אצלנו רק אני עשיתי. לא ביקשו שבעלי יעשה
10/01/2017 | 16:50
16
לצפיה ב-'אין טעם ששניכם תעשו את אותן בדיקות'
אין טעם ששניכם תעשו את אותן בדיקות
10/01/2017 | 20:11
53
את יכולה ללכת שוב לאחות בקופה שתבדוק לך את רשימת הבדיקות שעשית, ותראה אם יש דברים שלא עשית או בדיקות שהתחדשו.
לצפיה ב-'בעלי בא לי היום ביציאה '
בעלי בא לי היום ביציאה
08/01/2017 | 10:34
2
326
אם סיפרת לאמא שלך על הבדיקות... למה שלא נספר גם לאמא שלי?

אמרתי לו ... אם אמא שלי הייתה מספרת לכל המשפחה יש מצב שהיא לא הייתה יודעת כלום עלינו

בהריון הראשון סיפרתי לאמא שלי ישר ולאמא שלו רק בשבוע 10 וכן אמרתי לה לא לספר לאף אחד.
ביום למחרת היה ארוע אז ישר היא סיפרה לאחותה (ואז הבת שלה באה אלי ביציאה " מה את בהריון ")
ככה שהבנתי עם מי יש לי עסק.

כל פעם מצחיק אותי שהוא חושב שאנחנו צריכים לשתף את הבעיות שלנו עם כולם..

לצפיה ב-'ואיי'
ואיי
08/01/2017 | 20:01
123
גם לי זה קרה בדיוק עם בעלי ועם המשפחה שלו זה כבר הגיע למצב שהמשפחה הממש רחוקה ידעה וזה ממש עיצבן אותי!!
בהריון הנוכחי בגלל ויכוח סוער שרציתי שרק המשפחה שלי תדע כי הם באמת לא מעבירים הלאה כמוהם כמעט התפוצץ לי הבית מצעקות ..חחח
בסוף הגענו לעמק השווה שכמובן כלל איומים מיצדי שעם הם יספרו הפעם אני יעשה חרם ! על כולם!
והם בסדר גמור דווקא הפעם ושומרים את זה בסוד אז הכל טוב ... עדיף שלום בית מאשר בלאגן עם הבעל..
רק בריאות והצלחה כל השאר שטויות ?
לצפיה ב-'אני דווקא בדיעה אחרת'
אני דווקא בדיעה אחרת
10/01/2017 | 13:42
137
אני חושבת שאנשים מבוגרים יכולים להיות עם שליטה עצמית והיא לא תספר, אם תבקשו ותבהירו את זה.  וכמו שסיפרתם למשפחה שלך, בהחלט אפשר לספר גם בצד שלו. קצת מבינה אותו כי הוא מרגיש שהמשפחה שלו בחוץ. ברור שזה עניין אישי ואם היא ממש פטפטנית שאי אפשר לסמוך עליה אז אולי באמת עדיף שלא... אבל למדתי שבהחלט אפשר לסמוך על אנשים. אבא שלי למשל מאוד פטפטן ועד שאישרנו- לא סיפר לאף אחד.

אנחנו התלבטנו אם ומתי לספר לסבתא של בעלי כי היא פטפטנית קצת וסיפרנו אחרי סקירת מערכות. מרוב שהיא הקשיבה לנו ושכחנו שאפשר לומר לה שאפשר לספר- היא לא אמרה לאף אחד. שמרה על זה כסוד כמוס לגמרי.

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:42
13
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'מורפולוגיה 0 , הפריה - חייבת אתכן :('
מורפולוגיה 0 , הפריה - חייבת אתכן :(
06/01/2017 | 16:55
17
204
שלום לכן,
בת 25 נשואה שנה , בעלי בן 29.
לאחר ניסיון להריון כושל, הלכנו לבדיקות שבהן נאמר לבעלי שיש לו בעיית וריקוצלה - מורפולגיה 0 אחוז.
הפרופסור המדהים לבעיות פריון שלי אמר שיש אפשרות להיכנס להריון אבל לצערו לא בדרך טבעית אלא הפריה חוץ גופנית.
לגבי ניתוח לבעלי המליץ שלא, כי לרוב זה לא עוזר.
ומאז אני רק בוכה, לקחתי את זה כ"כ קשה, בעיקר כי גיסתי עברה את זה ואני יודעת כמה סבל קשה זה.
קשה לי, אני רק בוכה...
קראתי על זה, ראיתי סירטונים, קראתי מאמרים .. וראיתי שלרוב לוקח לנשים להיכנס להריון בהפריה אחרי שנה ולא מהפעמים הראשונות.
יש כאן מישהי עם אותו הרקע? שאצלה הכל תקין ויש לבעלה בעיה של מורפולוגיה 0 עקב וריקוצלה ואכן נכנסה להריון דרך הזרעה או הפריה? כמה באמת זה כואב השאיבת ביציות?
ואחרי כמה זמן נכנסתן להריון תקין?
בבקשה מכן, תעזרו לי.
לצפיה ב-'סיפור חיי...'
סיפור חיי...
06/01/2017 | 17:45
5
164
אני בת ב26 בעלי 34 עם בעיית זרע חמורה (1% תקין) גם לנו נאמר שהדרך היחידה היא ivf ושאין טעם לעשות וירקוצאלה, אצלי הכל תקין.
עשינו טיפול אחד לפני שנה בו נכנסתי פעמיים להריון:
*פעם ראשונה כימי.
*פעם שניה נפל בשבוע 7.
לאחר מכן החלטנו שאנחנו עושים את הניתוח וירקוצאלה כי אין לנו מה להפסיד ובכל מקרה האיכות של הזרע פוגעת בעוברים.

המתנו חצי שנה, כרגע עברתי החזרת עובר ואנחנו ממתינים לבשורות טובות.
זה קשה אבל את חייבת להיות חזקה ויותר מהכל לשמור על הזוגיות.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
07/01/2017 | 17:25
1
105
תודה רבה לך על השיתוף.
מאחלת לכם המון בהצלחה ואמן הפעם וזה יהיה הריון חזק ובריא של 9 חודשי הריון ולידה בריאה בידיים מלאות.
במידה וזה בסדר מבחינתך אשמח לשוחח איתך בפרטי.
לצפיה ב-'בשמחה פני אלי בפרטי'
בשמחה פני אלי בפרטי
10/01/2017 | 23:32
10
לצפיה ב-'זרע לא תקין אכן מעלה סיכוי להפלות בשבועות מוקדמים'
זרע לא תקין אכן מעלה סיכוי להפלות בשבועות מוקדמים
08/01/2017 | 12:50
2
80
אבל במקרים ולניתוח סיכוי אפסי, מיון זרע הרבה פעמים יכול לעזור (לצערי כיום זה עדיין בפרטי, בעלות של 3000-4000 שח, במעבדות ברטוב או mfc בלבד עושים זאת).

למען הסר ספק.. אם לניתוח כן יש סיכוי להצלחח, אז בהחלט כדאי ללכת עליו.. היו אפילו מקרים של שיפור כל כך משמעותי שהזוג הרה אכ בהזרעות ולא ivf..
כך שלדעתי כותבת ההודעה עשתה בשכל.. אבל לגבי כותבת הפוסט המקורי.. אם אחד מהמומחים הגדולים באורולוגיה פריון הגבר אמר שסיכוי אפסי.. הייתי מקשיבה. אם זה אורולוג רגיל או אם מדובר בכלל ברופא פריון, אז כמובן ללכת ליעוץ אצל מישהו שמומחה בפריון הגבר!!!
לצפיה ב-'אחד המומחים הגדולים לפריון הגבר אמר לנו ש"חבל על הזמן" לעשות'
אחד המומחים הגדולים לפריון הגבר אמר לנו ש"חבל על הזמן" לעשות
08/01/2017 | 15:29
1
94
תיקון וריקוצלה.
בעלי עשה צינתור, ונחשי מה? הזרע שלו תקין לחלוטין עכשיו.

אז נכון שהוא לא אמר לנו שהסיכוי "אפסי" (ניסינו ככל יכולתנו להוציא ממנו מספר, ללא הצלחה), אבל אני לא בטוחה שזה גם מה שהתכוון הרופא של פותחת השרשור. יכול מאד להיות שהוא התכוון שהוא במקומם היה מעדיף לעשות IVF ולדלג על הניתוח. אבל מכיוון שהשיקולים של הזוג עשויים להיות שונים מאלו של הרופא, כדאי לשקול את העניין בעצמם ולא להסתפק רק בהמלצה של רופא אחד.

יש הבדלי גישות גדולים בין מומחי פוריות הגבר, ועל אותו מקרה יכול להיות שאחד יגיד שברור שלא לנתח, והשני יגיד שברור שכן. (ואם לנקוב בשמות, מדג'ר שמרני ושפי ממליץ לנתח כמעט תמיד). מה שמשותף לכל האורולוגים זה שהם מתעלמים מהאפשרות של צנתור, שבניגוד לניתוח דווקא שווה לשקול אותה גם במקרים "חסרי סיכוי".
עוד דבר שמשותף להרבה רופאים הוא שהם נוטים לעשות את השיקולים רק לגבי ההריון הבא, ולא לקחת בחשבון שיקולים ארוכי טווח יותר. לזוג שמתכנן כמה ילדים, יהיה שווה לעשות ניתוח גם במקרים שבהם זה לא שווה בשביל הריון אחד.

בקיצור, אני מאד ממליצה לא להסתפק בחוות דעת אחת, ולא להסתפק במסקנות של הרופא אלא לנסות לקבל ממנו את הנתונים.
לצפיה ב-'צודקת. תמיד כדאי לקבל חוות דעת נוספת'
צודקת. תמיד כדאי לקבל חוות דעת נוספת
08/01/2017 | 15:33
8
לצפיה ב-'גם אנחנו הגענו לטיפולים בגלל בעיית זרע'
גם אנחנו הגענו לטיפולים בגלל בעיית זרע
06/01/2017 | 22:40
2
117
אבל זה מזה לא כזה סרט כמו שזה נראה לך כרגע .
השאיבה לא כואבת . כלום למעשה לא כאב לי פיזית בתהליך. הקושי הוא בעיקר נפשי כי את רוצה מאוד משהו ולא יודעת מתי הוא יגיע. לא חושבת שזה כל כך שונה מבחורה שרוצה למצוא זוגיות ולא מצליחה, בן אדם שלא מצליח להשיג עבודה יציבה, לסיים תואר או כל סיטואציה אחרת בחיים שלחלקנו עוברת בקלות ומחלקנו דורשת יותר מאמץ.

אנחנו אגב הצלחנו בניסיון ההפריה השני. זה ממש לא חייב לקחת שנים. בדרכ אם בעיית הזרע היא היחידה זה מצליח די מהר.
את מוזמנת לפנות אליי בפרטי לכל שאלה או סתם לפרוק. מבינה אותך. הייתי שם.

תיהי חזקה. בסוף זה יקרה. מבטיחה לך.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
07/01/2017 | 17:27
1
77
תודה רבה על השיתוף, שמחה כ"כ שהצליח לכם!
מאחלת לכם אושר עצום ורק בריאות..

אשמח לשוחח איתך בפרטי על כל התהליך, אני בפחדים היסטרים ולא יודעת איך לקבל את זה :(
לצפיה ב-'וריקוצאלה המשך'
וריקוצאלה המשך
10/01/2017 | 23:40
30
היינו אצל מספר פרופסורים שגם אצרו באופן מובהק שלא יהיה שיפור ויש אף סיכון להחמרה.
לבסוף התעקשנו והלכנו לפרופסור וביקשנו שפשוט יעשה.

אנחנו חצי שנה אחרי ומדדי הזרע השתפרו, לא נביא ילדים באופן טבעי כן.. אבל גם משפר את ביצועי הivf.
זה שווה את זה. ויותר מהכל הידיעה וההרגשה בשבילו שהינה גם הוא "עושה" משהו למען ההצלחה.
לצפיה ב-'כמו שאמרו מעלי, השד לא נורא כל כך'
כמו שאמרו מעלי, השד לא נורא כל כך
07/01/2017 | 21:03
81
אני רק רוצה להוסיף לגבי הוריקצלה, שלפעמים כן שווה לשקול טיפול.

זה נכון שמורפולוגיה נמוכה לא "אמורה" להשתפר בעקבות טיפול בוריקוצלה, אבל הדברים האלו לא תמיד עובדים כצפוי. אז הסיכוי להצלחה נמוך יחסית למקרים אחרים של בעיות זרע ווריקוצלה, אבל עדיין קיים ויכול להיות ששווה לעבור את הטיפול בשבילו. יכול להיות ששווה לטפל גם בשביל מניעת נזק עתידי.

(אגב, זה לא בעיית מורפולוגיה *עקב* וריקוצלה. אם הוריקוצלה היתה הגורם, אז תיקון הוריקוצלה היה אמור לעזור. העניין הוא שלא תמיד הוריקוצלה גורמת לבעיה, זה מצב נפוץ גם אצל גברים עם זרע תקין. ואז כשיש גם וריקוצלה וגם בעיית פוריות, צריך לנחש אם הבעיה קשורה לוריקוצלה ואז תיקון אומר לעזור, או שהבעיה לא קשורה ואז תיקון לא ישנה. בעיות מורפולוגיה הן לא תוצאה קלאסית של וריקוצלה ולכן במקרה הזה רוב הסיכויים שאין קשר בין הוריקוצלה לבעיית הזרע.)

יש שיטה נוספת לטיפול בוריקוצלה, ע"י צינתור. היתרון הוא שזו פעול הרבה יותר פשוטה מניתוח ועם פחות סיכונים. ההתאוששות מיידית. אפשר לעשות דו"צ במקרה הצורך. החיסרון הוא אחוזי הצלחה טיפה נמוכים משל ניתוח.
לדעתי במקרים שבהם מטפלים בוריקוצלה בגלל ש"לא יועיל לא יזיק", עדיף לעשות צינתור.
לצפיה ב-'עוד משהו'
עוד משהו
07/01/2017 | 21:07
51
אני לא יודעת מאיפה הבאת את זה של"רוב" הנשים לוקח שנה בהפריות.
בגילך, כשאין לך בעיות,  הסיכוי להצלחה בכל סבב הוא משהו כמו 30%.
אם את מסתכלת על הפורומים או קוראת כתבות, קחי בחשבון שזה מדגם מאד מאד מוטה. את רואה שם דווקא את אלו שלא הצליחו, ולא את הרוב שכן מצליחות מהר.
לצפיה ב-'חייבת להרגיע ולתת תקווה'
חייבת להרגיע ולתת תקווה
08/01/2017 | 12:03
77
בעלי עם מרפולגיה 0 ובבדיקה אחרת 1 
ושוב בדיקה 0 
ויש לי ילד מהמם בבית מסבב ראשון של ivf
היו לי 11 הפריות ו5 בלצוס שאלו עןברים הכי טובים
החזרתיעןבר אחד לפני חצי שנה ופסק לו הדופק בגלל מום עוברי שלא קשור למרפולוגיה
וכעת החזרתי עוד עובר שהיום אני הולכת ךראות אותו לראשונה בחיי.. 
הכל יהיה בסדר..0 מרפולוגיה מוצאים תאים בודדים
לצפיה ב-'אותה בעיה כנסי'
אותה בעיה כנסי
08/01/2017 | 22:34
62
היי מתוקה,
אני זוכרת את ההתחלה, את הגילוי ואת הפאניקה כשראינו שכל הבדיקות מראות מורפולוגיה 0.
עשינו 3 הזרעות שהיו בזבוז זמן גמור.
שאיבה אחת ו2 החזרות לא הניבו תוצאה חיובית.
לאחר מכן עשינו את ניתוח הוריקוצלה שבפועל לא שיפרה את המורפולוגיה אך את יתר המדדים כן.
עשינו שאיבה נוספת לאחר הניתוח וביחד עם הרופא החלטנו שאנחנו מגדלים לבלסטוציסטים שזו ההחלטה הכי טובה כשיש בעיית זרע.
נכנסתי להריון בהחזרה החמישית(שאיבה 2) והיום יש לי ילד בן חודשיים.
יש לציין שלא עשינו מיון זרע.
מבחינת הפריות היו תמיד מספר גבוה של עוברים מופרים.
שאבו 12 הופרו 11 ובפועל היו 5 עוברים טובים.
אני חושבת שצריך לנסות לגדל לבלסטו זה חוסך זמן ועוגמת נפש.. זו המסקנה שלי בכל אופן.
המון המון בהצלחה ואם יש לך שאלות נוספות תרגישי חופשי.

לצפיה ב-'גם אנחנו מאותה מחלקה'
גם אנחנו מאותה מחלקה
09/01/2017 | 14:48
1
70
בין 1-2 אחוז תקינים, אבל לא אובחן וריקוצלה.
כשהתחלנו בדיקות הייתי בטוחה שהבעיה אצלי וכשגילינו איפה הבעיה הייתי בשוק וממש בדיכאון עם בכי כמה ימים. גם אני הייתי בטוחה שזה יקח זמן עד שיקלט ויהיה כואב.

אחרי שהתחלתי הבנתי שהשד ממש לא נורא, הזריקות לא נעימות אבל גם לא ממש כואבות, היה קצת מתיש הבדיקות כל יומיים, לקום מוקדם יותר כדי לא לאחר לעבודה. אבל חוץ מזה היה ממש לא נורא.

ההריון הראשון נקלט בהחזרה רביעית (3 שאיבות וסבב אחד של מוקפאים), ההריון השני נקלט בהחזרה ראשונה של מוקפאים מהסבב של לפני ההריון הראשון.

כיום אני עם 3 בנות מקסימות ושובבות לא פחות
לצפיה ב-'אם זה לא הובן מהמשפט האחרון -'
אם זה לא הובן מהמשפט האחרון -
09/01/2017 | 14:50
62
ההריון השני נקלט עם תאומות
לצפיה ב-'היי מאוד מזדהה...'
היי מאוד מזדהה...
11/01/2017 | 00:29
41
אנחנו מנסים כבר בערך שבעה חודשים ולפני שבועיים בעלי עשה בדיקת זרע שלפי מה שהבנתי (כי עדיין לא ראינו רופא בקשר לזה) יצאה די גרועה בהרבה מדדים... גם מורפולוגיה- 1%
נראה לי שגם פניי יהיו מועדות ל-ivf אבל אם זאת הדרך אז אין ברירה...
אני מקווה שאם המצב תקין אצל האישה אז לפחות מהצד הזה הסיכויים גדלים...
שיהיה המון בהצלחה!
לצפיה ב-'דרך אגב- אפשר לשאול מי הרופא המומחה שלך? '
דרך אגב- אפשר לשאול מי הרופא המומחה שלך?
11/01/2017 | 00:31
15
לצפיה ב-'בטא יורדת חייבת עזרה##!!'
בטא יורדת חייבת עזרה##!!
06/01/2017 | 17:37
2
218
היי, ב3.1 עשיתי בדיקת בטא לאחר 12 יום מהחזרת עובר.
הבטא היתה 390.
אתמול (5.1) בטא 304.
פניתי לרופא המטפל שלי והוא אמר שמוקדם מדי להספיד את ההריון ושאגש לעשות בדיקת בטא נוספת ביום ראשון.
איך ירידת בטא יש עדיין סיכוי להמשיך הריון?
אציין שאין דימומים או כאבים חזקים.
תודה לעונים:)
לצפיה ב-'הוחזר רק עובר אחד?'
הוחזר רק עובר אחד?
07/01/2017 | 16:37
1
128
בגלל שהבטא גבוהה אז יש סיכוי שהיו שניים (אם הוחזר אחד אז אולי תאומים זהים)
אחד פרש והשני נשאר ובגלל זה הבטא ירדה.
זו האפשרות היחידה שאני יכולה לחשוב עליה...
בכל מקרה אם הרופא לא הספיד אז יש לו סיבה טובה
מקווה שמחר תהיה הפתעה טובה
לצפיה ב-'הוחזר עובר אחד.. '
הוחזר עובר אחד..
08/01/2017 | 12:57
129
חשבתי גם על האפשרות הזו, הלוואי וזה מה שקרה!!
אני ממש על קוצים, מחכה לתשובה.
מקווה שיגיעו בשורות טובות -אעדכן בהמשך
לצפיה ב-'קיצור צוואר הרחם. יש סימנים מקדמים?'
קיצור צוואר הרחם. יש סימנים מקדמים?
03/01/2017 | 23:00
6
132
במסגרת הלחצים והחששות שרק אתן מבינות..
הריון ראשון טיפולים תאומים ...
קראתי שיש מושג כזה שנקרא קיצור צוואר הרחם והוא מופיעה בהריון תאומים..
ואני לא יודעת אם זה יכול להופיע גם אצלי ואיך יודעים?
בסקירה המוקדמת הרופאה לא התייחסה לזה..
לבקש בדיקה לזה?
לשאול את הרופא שלי?
אני בשבוע 17 ממתי זה יכול להופיע?

תודה
אני והלחץ שלי...
לצפיה ב-'קיצור צוואר'
קיצור צוואר
04/01/2017 | 07:09
92
זה דבר שיכול להתרחש אצל כל ההריוניות, ממש לא נחלתן של הנושאות תאומים בלבד. די נדיר בשבוע 17 שיהיה קיצור צוואר. בכל מקרה בכל us שיעשו לך את יכולה לבקש שיבדקו, ממה שיצא לי לראות נשים מתחילות לסבול מזה בשלב מאוחר יותר.
סימנים לקיצור זה בעיקר צירים. יכולים להתבטא בכאב בבטן תחתונה/גב או לחצים.
אין ממש דרך למנוע ולא ידוע למה יש נשים שנוטות לזה אבל! הגורמים הנפוצים לצירים (שגורמים לקיצור) זה התייבשות ודלקת בדרכי השתן. לכן, לשתות לפחות 2-2.5 ליטר ביום ולבצע תרביות שתן כשהרופאה נותנת. 

גילוי נאות- אני בשבוע צעיר ממך בהריון ראשון אבל על הדרך עובדת בהריון בסיכון כך שרואה המון קיצורי צוואר. לרוב לא מדובר בתאומים ובכל מקרה לרוב משתלטים על הבעיה וזה לא מתקדם ללידה.

את תראי שבהמשך יתחילו לבדוק אצלך אורך צוואר. סביר להניח שבסקירה השניה, את זה יגידו מנוסות ממני. 

שימשיך טוב וכיף, ושנמשיך כולנו להיות פה לחוצות יחד עד הלידה :)
לצפיה ב-'צוואר'
צוואר
04/01/2017 | 20:27
2
60
אורך הצוואר בהריון תאומים זה ה-issue. 
וזה שרופאה לא התייחסה לזה  ממש תמוה ולא אומר בזכות הרופאה. כל רופא יכול לבדוק את זה, בבדיקת אולטראסאונד רגילה. אז או שתקבעי תור לרופא שלך, או שתלכי למוקד באיזושהי "תלונה" ותבקשי שימדדו לך. כי נכון, כמו שכתבה לך בחורה לפני, צירים יכולים לגרום לקיצור, אבל יכול להיות גם קיצור בלי צירים. וברגע שזה קורה, יש מה לעשות - מנוחה, שמירה, מתן פרוגסטרון, במקרים קיצוניים - תפירה.
כותבת לך כל זה לא בשביל להפחיד, חס וחלילה, אלא על מנת שתהיי עם יד על הדופק.
לצפיה ב-' תודה. הבדיקה בus וגינאלי או בטני?'
תודה. הבדיקה בus וגינאלי או בטני?
04/01/2017 | 22:30
1
57
מוזר הרופאה שעשתה לי את הסקירה היא אחת הטובות בהדסה.
אולי בגלל שזה היה סקירה ראשונה?
שבוע הבא אני אצל הרופא שלי אבקש ממנו לבדוק..
לצפיה ב-'וגינלי'
וגינלי
06/01/2017 | 13:31
50
יכול להיות שרופאה כן מדדה, פשוט לא אמרה לך ? הסתכלת בסיכום ?
לצפיה ב-'בדיוק חוויתי את זה'
בדיוק חוויתי את זה
08/01/2017 | 12:24
57
אני שבוע 26 עובר יחיד. בגלל שהריון אחרי IVF יקר וארוך החלטתי ללכת מדי פעם למעקב ברפואה הפרטית. הגעתי לבדיקה שגרתיתי מרגישה טוב קצת הרגשתי כאילו משהו לוחץ על הגב מאחור והייתי בטוחה שזה התחלה של כאבי גב של הריון ושזה נורמאלי. הרופאה בכל זאת התעקשה לבדוק אותי וטוב שכך. היתה התקצרות ניכרת. נשלחתי למנוחה עם קרינון ושמירת הריון כרגע למשך חודש.
תרגישי טוב ובקלות שיעבור
לצפיה ב-'רוצה להרגיע אותך ולומר שצוואר הרחם הוא דבר דינמי'
רוצה להרגיע אותך ולומר שצוואר הרחם הוא דבר דינמי
30/01/2017 | 19:01
2
בשבוע 22 סבלתי מכאבי בטן כמו במחזור ומדדו לי את צוואר הרחם וראו שהוא התקצר וגם דינמי - כל כמה שניות האורך שלו משתנה.
אני הייתי בשיא הלחץ שאני הולכת לאבד את העובר במיוחד בגלל שלקח לי קרוב לשלוש שנים להכנס להריון.
נשלחתי הביתה עם נרות פרוגסטרון בלי המלצה למנוחה. ואחרי שבועיים מדדו עוד פעם את צוואר הרחם והסיפור הסתדר הוא התארך לאורך נורמלי והוא לא דינמי.
כך שגם אם קורה מצב של קיצור זה עדין לא סוף העולם.
לצפיה ב-'שמירת הריון - משתפת התלבטות'
שמירת הריון - משתפת התלבטות
04/01/2017 | 15:36
7
187
היי לכן. אז לאחחר סופסוף טיפול שהניב הריון טפו טפו תקין עד כה אני בשבוע 26. עושה את רוב הבדיקות בקופת החולים אך עדיין במעקב מדי כמה שבועות אצל הרופא הפרטי.
אני עובדת רוב היום על הרגליים ומחוץ לבית כ12 שעות ומתכופפת די הרבה אך מרגישה טוב עד כה. במהלך ביקור אקראי השבוע אצל הרופא שלי התגלה כי חלה התקצרות בצוואר הרחם שלי. נשלחתי הביתה מייד למנוחה של שבוע. ובצעתי היום מדידה חוזרת של אורך צווארי שיצאה תקינה. הרופא רוצה המשך מעקבים שבועיים ורוצה לשלוח אותי ככל הנראה לשמירת הריון עקב ההתקצרות ועקב זה שזה הריון בסיכון אחרי IVF.
ועכשיו לכך- אני חדשה במקום העבודה- ותק של חצי שנה. לא חשבתי בכלל שאקלט כשהתחלתי את העבודה החדשה. לא נעים לי ממקום העבודה אם אצא לשמירה וכמובן שאיני יודעת אם מקום העבודה ישמר עבורי.
מה דעתכן? האם לצאת לשמירה?
לצפיה ב-'בדיוק כמוני'
בדיוק כמוני
04/01/2017 | 17:35
1
97
גם אני נקלטתי בחודש הראשון לעבודה. אחרי חצי שנה יצאתי לשמירה. 
הגעתי למסקנה שהבריאות שלי ושל העובר יותר חשובים. בטווך הארוך יש לי מלא זמן להוכיח את עצמי וכרגע זה הכי חשוב לי. 
מה שמוסיף על האי נעימות שלי זה שאני מתכננת לקחת חצי שנה חל״ד 

לצפיה ב-'גם אצלי בתכנון חצי שנה חופשת לידה'
גם אצלי בתכנון חצי שנה חופשת לידה
04/01/2017 | 19:25
90
ממש מפחדת שיכעסו עליי או שיפטרו אותי על אף שאני מוכרחה להעיד על עצמי שאני עובדת טובה חרוצה ומסורה. אני פשוט מרגישה שכועסים עליי. כרגע קבלתי הוראה לשבוע בבית אך ככל הנראה יתארך לשמירה. מצב מתסכל ולא נעים
לצפיה ב-'לדעתי כן'
לדעתי כן
04/01/2017 | 20:39
77
בטח לצאת לשמירה. אנחנו נעבוד עד גיל 67, אז יהיו לך המון שנים לעבוד גם אחרי שתסיימי עם כל התוכניות ילודה.
במיוחד שאת עובדת כל כך הרבה שעות וצוואר דינמי.
לצפיה ב-'אין ספק שהבריאות וההיריון מעל הכל!'
אין ספק שהבריאות וההיריון מעל הכל!
04/01/2017 | 23:26
61
זה לא פשוט, וגם לי היו ענייני עבטדה שבגללם אני עכשיו באבטלה וזה מוסיף הרבה דאגות..
אבל אין מה לעשות. פשוט ככה.
אם יש לך אפשרות שבי לשיחה שבה תסבירי הכל, תגידי שאת גם לא מעוניינת בשמירה והיית רוצה להמשיך ולתת 100% וכרגע זה לא מתאפשר לך ותשאלי אם אפשר להתגמש איתך איכשהו.
להוריד שעות? לשנות קצת את אופי העבודה?
לצפיה ב-'היי שבלולה'
היי שבלולה
05/01/2017 | 14:21
2
66
כיף לראות אותך כאן.
כמובן שאם ממליצים לך על שמירת הריון, תצאי לשמירה.
אני בעד שתספרי למנהלת הישירה שלך על העבר שלך, היא תקבל בהבנה כל שמירה.
תבדקי אולי את יכולה לעבוד יומיים בשבוע, או לקבל משימות ולעשותן בבית.
לי היה הריון תקין ובחודשיים האחרונים נתנו לי לעבוד מהבית כי ידעו על הטיפולים וההפלות והיו מקסימים אלי באופן כללי..
לצפיה ב-'אין אופציה לעבודה מהבית'
אין אופציה לעבודה מהבית
06/01/2017 | 09:12
1
61
עובדת בבית מרקחת כרוקחת מול קהל לקוחות בסניף עמוס......אז אופציה זו לא קיימת כלל. כרגע קבלתי המלצה מהרופאה שלי להיות חודש בבית ככה שלידה מוקדמת תהיה פחות מסוכנת לעובר והחלטתי לקבל אותה. ( אני שבוע 26).
מה שאני לא מבינה האם על סמך מקרה של התקצרות צוואר הרחם באופן חד פעמי ומכיוון שזה הריון IVF  הביטוח הלאומי אולי לא יאשר את השמירה? ( לא מבינה בכל הדברים האלו)
לצפיה ב-'את יודעת שעל חודש את לא מקבלת דמי שמירת הריון?'
את יודעת שעל חודש את לא מקבלת דמי שמירת הריון?
06/01/2017 | 12:58
91
זה רק על שמירה של מעל חודש.
יכול להיות שאת זכאית לזה שיתנו לך תפקיד מתאים יותר בעבודה (ואם אין אפשרות כזו אז לצאת לשמירה), אני לא זוכרת בדיוק איך זה עובד.

כדאי באמת להתייעץ עם עוד רופא לפני שאת מפסיקה לעבוד, כי אכן לא בטוח שביטוח לאומי יאשר. יש רופאים שנורא בקלות שולחים לשמירה ולא חושבים על זה שאת עלולה להפסיד מזה הרבה.
לצפיה ב-'הפלות חוזרות - אווווף'
הפלות חוזרות - אווווף
04/01/2017 | 08:49
7
165
היי בנות....בבקשה עזרה אני עוד קצת מרימה ידיים
הריון 1 טבעי - תאומים ללא דופק שבוע 9 - הסתיים בגרידה (שלא תדעו, על הדרך פינקו אותי בחור ברחם ועברתי לניתוח רציני יותר עד שסגרו)
הריון 2 טבעי (לאחר 8 חודשים- לא הצלחתי לפני) שבוע 7 נמצא שק ריק, בטא בירידה - אתמול הייתי אצל הרופא וקיבלתי הפנייה לסיים בכדורים.

הופניתי לברור הפלות חוזרות. אשמח לדעת אם מישהי עברה את התהליך ויכולה קצת להרגיע ולשפוך אור האם זה עזר לה להקלט שוב ושנית האם עד שאקבל תור לברור הנ"ל יש טעם לנסות שוב להקלט או שמראש סביר להניח שוב יסתיים בהפלה? ואז אולי יש טעם לחזור ליטול גלולות כדי להימנע?
תודה
לצפיה ב-'כדאי שתשאלי בפורום פוריות'
כדאי שתשאלי בפורום פוריות
04/01/2017 | 18:37
2
63
יש שם יותר בנות עם ניסיון
לצפיה ב-'תודה על העידוד והמענה'
תודה על העידוד והמענה
05/01/2017 | 08:47
1
55
בנות תודה
אני ממש מחוקה מתחושות של כאב נפשי, מרגישה חוסר ביטחון, התחלתי לנבור בבדיקות שלי וראיתי שיש חלק מהבדיקות דם שלי שבודקים קרישיות והם בגבול העליון 
משיחה עם בת משפחה אמרה לי שהרבה בנות דודות עם בעיה דומה וחלק מטופל בזריקות וזו הסיבה שיש להן ילד 1 כי לא מצליחות להרות או שזה נופל מהר 

אני בת 36 ומכאן הלחץ שלי לרצות ומהר להקלט בגלל הגיל.
אני יתחיל בהפלה ויחזור לרופא לתחילת מעקב ולבקש להתחיל טיפולים למרות שגם אז לא נראה לי שזה יחזיק מעמד או שבכלל יתנו לי הרי בשנה 1 נכנסתי פעמיים 
לצפיה ב-'אם יש לך היסטוריה משפחתית של הפלות או בעיות קרישה'
אם יש לך היסטוריה משפחתית של הפלות או בעיות קרישה
05/01/2017 | 09:50
43
זה מחזק את החשד שמדובר בקרישיות יתר.
את צריכה לעשות בדיקה של גורמי קרישה וגורמים אוטואימוניים, לא תפקודי קרישה, זה משהו אחר.

אחרי שיש לך תוצאות, מומלץ ללכת לייעוץ אצל פרופ' קופרמינץ, שהוא הגורו של נושא הקרישיות בהריון בארץ. קחי בחשבון שדעתו שנויה במחלוקת (בעיקר הקלקסן האמפירי במקרים שהתוצואות תקינות) אבל בעיני שווה לפחות לשמוע מה יש לו להגיד. (אני אישית כן לוקחת קלקסן אמפירי לפי המלצתו)

ממה שאת מתארת ממש לא נשמע שיש לך בעיית פוריות. יש אולי בעיה של הפלות שאותה ציך לפתור, אבל שני הריונות ספונטניים תוך שנה זה לא בעיה. בפעם השניה הרחם היה צריך קודם להתאושש מטראומה, ואם לוקחים את זה בחשבון אז שמונה חודשים זה בכלל לא הרבה.

אני לא חושבת שיש טעם לנסות לפתור בעיה שלא קיימת. זה יכול לפגוע בסיכויים שלך יותר מאשר להעלות אותם. טיפולים זה תמיד ניסוי וטעיה, וברגע שמתערבים זה גורם גם שיבושים. בכל מקרה לוקח זמן עד שעולים על המסלול, ואם אין לך בעיות זה עלול יותר לעכב אותך מאשר לזרז את הכניסה להריון. אם זה לא מקולקל, אל תנסי לתקן את זה... את יכולה לבקש מהרופא בדיקות בסיסיות כדי להיות יותר רגועה, אבל תחשבי טוב לפני שאת מתחילה טיפולים ממש. שימי לב לעשות את הבדיקות מספיק זמן אחרי ההפלה כדי שלא יהיו שיבושים זמניים שנגרמים מההפלה ויגרמו לך לחשוב שיש בעיה כשבעצם בחודש הבא הכל יחזור להיות רגיל.
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
04/01/2017 | 20:23
55
בירור הפלות חוזרות אמור לכלול בדיקת היסטרוסקופיה, בדיקות קרישיות (תוודאי שבאמת קיבלת את כולן) ובדיקות דם כלליות. אולי גם קריוטיפ.
בדיקות קרישיות אפשר לעשות רק 6 שבועות אחרי סוף ההריון, והתשובות מגיעות תוך כמה שבועות. היסטרו' צריך לעשות בשלב מסוים של הוסת, כך שלפעמים קצת קשה לתזמן תור.
בסופו של דבר התהליך צפוי לקחת משהו כמו 3-4 חודשים.

בערך במחצית מהמקרים לא מגלים סיבה.

בדרך כלל אין קשר בין הגורמים להפלות ואי פוריות. אז בירור הפלות לא ממש אמור לעזור להיקלט. מצד שני לא נשמע שיש לך איזושהי בעיה.

הסיכוי שההריון הבא יהיה תקין הוא כ-80%. אישית זה נראה לי מספיק טוב כדי לא למנוע הריון בתקופת הבירור.
(אם את מגלה בעיה, המספר הזה כבר לא רלוונטי כמובן)
אבל זה תלוי איך את מרגישה. אם ירגיע אותך למנוע עד סוף הבירור, לכי על זה. אם את משתגעת מהמחשבה על מניעה של משהו שאת רוצה, אל תמנעי. שתי האפשרויות הגיוניות.
לצפיה ב-'הפלות חוזרות'
הפלות חוזרות
04/01/2017 | 20:50
2
66
הי !
אני עברתי בירור הפלות חוזרות והוא כולל מה שרשמה לך giraffelle -היסטרוסקופיה (ממליצה על דר' חן גולדשמיט), קריוטיפ, בדיקות קרישיות, בדיקות פרופיל אוטואימוני, פרופיל הורמונלי, כולל ציר היפופיזה, בלוטת התריס, פרולקטין, בדיקת סוכר בצום, בדיקת תרבית וגינלית ל- STD, בדיקת זרע לבן זוג (בקופ"ח ואם תוצאות לא משהו, אז גם בדיקה אצל ברטוב).
מקווה שלא שכחתי כלום.
ובדיוק כמו שכתבה לך ג'ירפל'ה - במחצית מקרים לא ימצאו סיבה וזה פשוט מזל רע.
לגבי האם להמשיך לנסות בינתיים או להימנע - זה מאוד אישי ואת צריכה ללכת עם הלב שלך. לי היו 3 הפלות. רופא נשים בקופה טען שהכל תקין (עשיתי בירור חלקי אחרי 2 הפלות) ושצריך פשוט להמשיך לנסות. גם אחרי הפלה שלישית הוא עודד אותי להמשיך לנסות. אבל אני כבר לא הייתי מוכנה להמשיך. כי לדעתי, כשעושים אותו דבר, אי אפשר להגיע לתוצאות שונות.
מצד שני - יש גישה של פשוט להמשיך. ומשהות שלי בפורום הפלות חוזרות היו נשים שדגלו בשיטה זאת וילדו תינוקות.

לצפיה ב-'דיוק קטן'
דיוק קטן
04/01/2017 | 22:36
55
זה שלא מוצאים סיבה לא אומר שאין סיבה וזה רק מזל רע. זה יכול להיות מזל רע אבל זה יכול להיות גם סיבה שלא יודעים למצוא אותה. (זה בין השאר ההגיון מאחורי הגישה של הקלקסן האמפירי. המחשבה שיש בעיה שלא יודעים לזהות).
אחרי שתי הפלות מוקדמות, אם לא נמצאה סיבה אז כנראה שרוב הסיכויים שזה כן במקרה, אבל אי אפשר לדעת בוודאות.

מה שכן, גם במקרים שיש בעיה ספציפית וזה לא סתם מקרה, עדיין בדרך כלל יש סיכוי להריון תקין, והוא אפילו לא קטן.
לצפיה ב-'וחוץ מזה אין טעם ללכת לברטוב במקרה שלה'
וחוץ מזה אין טעם ללכת לברטוב במקרה שלה
05/01/2017 | 09:38
18
לצפיה ב-'שואלת אתכן יקרות האם לפני ההחזרה לקחתם משהו להרגעה? האם '
שואלת אתכן יקרות האם לפני ההחזרה לקחתם משהו להרגעה? האם
03/01/2017 | 18:16
10
107
לא הגעתם לעבודה באותו היום? ויום אחרי ?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
03/01/2017 | 21:03
80
לא, לא לקחתי משהו מרגיע.
לא הלכתי לעבודה ביום החזרה וביום למחרת. הרופא המליץ על 3 ימי חופש, אבל ביום שלישי כבר יצאתי.
לצפיה ב-'אני המשכתי הכל כרגיל'
אני המשכתי הכל כרגיל
03/01/2017 | 21:36
72
העבודה שלי ממש לא פיסית, אני דוקטורנטית אז המקסימום שאני עושה זה להעביר שיעור.

ביום ההחזרה עצמו כדאי לקחת בחשבון שאת לא יכולה לדעת כמה עיכובים יהיו בבית החולים אז כן כדאי לקחת חופש / להודיע שאת מאחרת בעבודה.
לצפיה ב-'לא יודעת אם זה מקרי אבל...'
לא יודעת אם זה מקרי אבל...
03/01/2017 | 22:33
83
בכל ההחזרות יצאתי מהעבודה לכמה שעות ואחכ אפילו חזרתי להמשך עבודה...
ביום ההחזרה המנצחת (שהיה ב 2.1 בשנה שעברה...) לקחתי יום חופש בפעם הראשונה ומאסותא המשכתי למסעדה ואחכ מפגש חברתי...
בהצלחה
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
03/01/2017 | 23:02
66
לקחתי חופש בהחזרה ולמחרת חזרתי לעבודה. זכור לי גם שנורא התעצבנתי באותו יום
לצפיה ב-'אני אחרי החזרה לקחתי תמיד שלושה ימי חופש'
אני אחרי החזרה לקחתי תמיד שלושה ימי חופש
04/01/2017 | 01:30
75
היום של ההחזרה ועוד יומיים, בגלל שאני גננת ומן הסתם זה די בלתי אפשרי לנוח או "לקחת באיזי".
זה מאוד תלוי בהרגשה
בהחזרה האחרונה אגב התחלתי למחרת עבודה חדשה, אבל זה היה רק ימי הרצאות והערכות וממש יכולתי לקחת באיזי, הרוב היה גם בישיבה. זו הייתה ההחזרה המנצחת

לצפיה ב-'עונה גם'
עונה גם
04/01/2017 | 08:06
50
לאלא לקחתי משהו להרגעה.

ביום ההחזרות תמיד חזרתי הביתה אחר כך, בפעם הראשונה חזרתי לעבודה ביום שאחרי והבנתי שזו היתה טעות (היה יום אינטנסיבי, על הרגליים, הרבה סטרס...) אז בפעמים שאחרי דאגתי מראש לארגן יום יותר קל או לקחתי חופש יום נוסף.
ההחזרה המנצחת היתה ביום חמישי אז חזרתי לעבודה רק ביום ראשון. לא חושבת שזה מה שעזר אבל בטוח לא הזיק...
לצפיה ב-'את יכולה לקחת ארניקה'
את יכולה לקחת ארניקה
04/01/2017 | 11:28
1
49
אני ביום ההחזרה בחופש, פרט לזה - כרגיל.

בהצלחה!

לצפיה ב-'התכוונתי ללכת לעבודה לפני לא אחרי ברור שלא אחזור '
התכוונתי ללכת לעבודה לפני לא אחרי ברור שלא אחזור
04/01/2017 | 11:52
17
לצפיה ב-'חזרתי לעדכן '
חזרתי לעדכן
05/01/2017 | 08:13
1
72
הלכתי לעבודה אבל לא חזרתי אחרי החזרה מרוב שקראתי הרבה בנושא חלק אמרו לשבת אחרי החזרה חלק לשכב חלק לעמוד כבר השתגעתי חחחחח
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה :)'
שיהיה בהצלחה :)
05/01/2017 | 21:07
14
לצפיה ב-'זקוקה להמלצה לביטוח נסיעות לחו״ל '
זקוקה להמלצה לביטוח נסיעות לחו״ל
04/01/2017 | 18:35
3
56
יש לי עוד שבוע נסיעת עבודה לחו״ל לשבוע. הרופא אמר שאין בעיה לטוס ( אני ממש בתחילת הריון).
האם משהי יכולה להמליץ על חברת ביטוח שמבטחת לאחר טיפולים?
לצפיה ב-'הביטוח של פספורט'
הביטוח של פספורט
04/01/2017 | 21:34
2
44
כך נדמה לי שקוראים לזה...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/01/2017 | 21:37
7
לצפיה ב-'גם אנחנו עשינו אצלם'
גם אנחנו עשינו אצלם
04/01/2017 | 23:23
8
לצפיה ב-'בסרטים - רק אתן תוכלו להבין אותי ואולי גם להרגיע.. '
בסרטים - רק אתן תוכלו להבין אותי ואולי גם להרגיע..
03/01/2017 | 17:26
3
191
אני בהריון בשבוע 28, אחרי IVF.. וטפו טפו טפו הוא עובר בסדר והכל טוב עם הקטנצ'יק..  אבל אני לא מפסיקה לאכול סרטים לאחרונה על זה שחס חלילה וחס במהלך ההפריה עשו אולי טעות עם הזרע או הביצית שלנו... בזמן האחרון אני פשוט בחרדות קשות מזה.. 
מהסתכלות בתמונות האולטרסאונד לא ניתן לראות שהוא דומה לי וגם לא לבעלי.. 
היום הייתי במעקב הריון אצל הרופאה והיא עשתה לי שוב אולטרסאונד וצחקקה ואמרה שהוא לא נראה דומה לי ויש לו אף גדול.. באמת באולטרסונד נראה שיש לו אף גדול ולא מצליחה לחשוב על מישהו מהמשפחה שלי או של בעלי עם אף דומה.. 
בקיצור... אני ממש בחששות, פחדים וסרטים מזה.. 
אשמח להרגעות.. איך אוכל להיות שקטה יותר???
לא ייתכן שנעשתה טעות כזו, נכון???
לצפיה ב-'...'
...
03/01/2017 | 21:07
94
במעבדה עובדים אנשים מקצועיים ואחראיים. כל המבחנות מסומנות עם שם ות.ז. אני רגועה לגמרי.
לצפיה ב-'בתמונות US כל העוברים נראים כמו חייזרים'
בתמונות US כל העוברים נראים כמו חייזרים
03/01/2017 | 21:49
1
113
אם מישהו אומר שהוא רואה דמיון בין העובר למשפחה, הוא מדמיין. באותה מידה אפשר לראות דמיון בין העננים לאף של סבא.
אין יותר מדי קשר בין איך שהתינוק נראה ב-US לבין איך שהוא נראה במציאות, חוץ מהעובדה שיש לו שתי עיניים, אף ופה.

איך אמר לי פעם רופא? הוא יכול לשמור תמונה מוצלחת ולהראות אותה לכל ההורים בתור העובר שלהם...

חכי ללידה. אחרי הלידה בכלל לא תחשבי על זה ולא יהיה לך אכפת כי זה יהיה לגמרי התינוק שלך.

בקיצור, תרגעי

אנחנו פשוט חייבות שיהיה לנו משהו בהריון להילחץ בגללו. אם לא זה, היית מוצאת משהו אחר להילחץ ממנו. אני הגעתי למסקנה שהדרך להתמודד עם הפחדים האלו היא פשוט להבין ש"זו לא את, זה ההורמונים".
אם אני נתקפת בחששות מהסוג הזה, אני לא מנסה להילחם בהם אלא מחכה שהם יעברו. (הם עוברים כשמוצאים משהו אחר להילחץ ממנו ) אם יש משהו שיכול לעזור להרגיע את החששות (כמו ללכת למוקד, אם זה חששות מהסוג הזה), אני עושה אותו אפילו אם זה נראה לי טפשי. כי להסביר לעצמי שזה טפשי לא יעבוד, כי החששות הם לא רציונליים. אז אני "משתפת פעולה" עם הצד הלחוץ של עצמי. בשאר הזמן אני מנסה להתעסק בדברים אחרים.
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
04/01/2017 | 09:20
62
כל הזמן הייתי עם החששות האלה לפני.. וקראתי על מקרים שהיו טעויות בעבר.. אז הכנסתי את עצמי לסרטים..
ועכשיו עם האולטרסאונד זה רק הגביר לי את החשש..  חבל שאי אפשר להעלים אותו עם הליכה למוקד..
לצפיה ב-'לא מאמינה שאני כאן :)'
לא מאמינה שאני כאן :)
03/01/2017 | 20:09
2
194
14 יום לאחר הזרעה
בטא 121, פרוגסטרון 124, אסטרדיול 3004
קצת לחוצה מהבטא הקטנה
יש מקום לאופטימיות?
לצפיה ב-'הבטא נראית בסדר. תבדקי הכפלה, זה מה שמשנה'
הבטא נראית בסדר. תבדקי הכפלה, זה מה שמשנה
03/01/2017 | 21:27
40
לצפיה ב-'ברוכה הבאה. אצלי התחיל מ 134'
ברוכה הבאה. אצלי התחיל מ 134
04/01/2017 | 23:28
34
לצפיה ב-'פרופסור גבע שערי צדק מעקב הריון '
פרופסור גבע שערי צדק מעקב הריון
02/01/2017 | 16:47
1
69
שלום- 
הרופאה שטיפלה בי היא פרופסור גבע טליה  משערי צדק. שוקלת להמשיך איתה גם את המעקב מהסיבה הפשוטה שהיא מכירה אותי ואת ההיסטוריה שלי ובעלי. 
למישהיא יש ניסיון איתה ? 

לצפיה ב-'אני המשכתי.'
אני המשכתי.
03/01/2017 | 17:21
37
לא אצלה אצל הרופא שלידה.. דר גל.
בגלל הסיבות שצינת.. ובגלל שזה הריון יקר מכל המובנים גם ככה..
תבדקי אם היא מקבלת דרך כללית מושלם
אז זה יוצא פחות לכל פגישה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
ד
מתקשים בפוריות?
מנור קריו-ספרם
תרומת זרע פרימיום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה