לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לפי הנהלת תפוז אין לפרסם בפורום הודעת חיפוש / מסירת תרופות - ההודעות ימחקו

המשך >>

לצפיה ב-'המלצות לרופא נשים בפתח תקווה (מכבי)'
המלצות לרופא נשים בפתח תקווה (מכבי)
02/01/2017 | 17:32
33
לפני הטיפולים הלכתי לרופאה שלא סבלתי (אבל דיי זמינה)
עכשיו שצריכים לעבור לרופא רגיל למעקב אין לי מושג לאיזה רופא לקבוע תור. 

כל אלו שעוד שומעת עליהם בפורומים למיניהם עמוסים לחודשיים הקרובים. 

מה עושים ?
יש לכן במקרה המלצות לגניקולוגים למעקב בפתח תקווה (קופ"ח מכבי)?
יש דרך "להדחף" בתורים למרות שאני לא באמת עדין מטופלת של אותו רופא?
או ללכת לרופא הפחות סימפטית אבל המאוד זמינה ?

אשמח לטיפים והמלצות 
תודה
לצפיה ב-'בהריון לאחר הזרעה- מה עכשיו ?'
בהריון לאחר הזרעה- מה עכשיו ?
02/01/2017 | 12:25
4
110
שלום, 
סוףסוף הגיעו הבשורות הטובות וקיבלתי תשובה חיובית להריון. 
הרופא הפרטי שלי שהיה אחראי על הטיפול וההזרעות ביקש ממני לחזור אליו לבדיקת דופק ראשון. 
אך אני מתלבטת, מדוע יש צורך לחזור לרופא פרטי שעולה 1000 ש"ח +- לפגישה כדי לבדוק דופק, כאשר אני יכולה להמשיך עם הטיפולים והבדיקות עם רופא נשים מהקופה. 

יש שיגידו שזה הריון "יקר" ולכן חבל לקחת סיכון, אבל היות ולא הגענו לIVF ולפי דעתי ההזרעה נתנה רק פוש קטן אין באמת צורך עם המעקב. 
אבל אולי אני מפספסת משהו היות וזה ההריון הראשון שלי 

מה אומרות ?
יש המלצות ?

את התור הרופא לנשים לקבוע בסנכרון עם הבדיקת דופק ? או שיש צורך לקבוע תור לפני? הרי לא יהיה לו מה לספר לי או לחדש בפועל ... 

תודה רבה לכולן :)
לצפיה ב-'בשעה טובה קודם כל'
בשעה טובה קודם כל
02/01/2017 | 13:07
62
באמת לרב לא ממשיכים עם המעקב צל הרופא הפרטי אחרי טיפולים, או אפילו רופא פוריות של הקופה, אבל כן ממשיכים אצלו עד שבוע 8 בערך או עד שרואים דופק, מוודאים שההיריון תקין, מחליטים אם יש צורך בתמיכה וכו..
את יכולה כבר מעכשיו לקבוע תור לרופא מעקב של הקופה בערך לשבוע של הדופק או אחרי, כדי שכבר תבקשי ממנו הפניות לבדיקות שצריך לבוע אליהן מראש וכו'..

בהצלחה
לצפיה ב-'אין שום בעיה לעבור לרופא קופה'
אין שום בעיה לעבור לרופא קופה
02/01/2017 | 13:39
1
64
וגם "הריון יקר" לא צריך דווקא רופא פרטי בשביל לבדוק דופק.
היתרון בהמשכה אצל הרופא הפרטי עד הדופק הוא שיש לך כתובת זמינה אם צצות בעיות או שיש שאלות על התמיכה.
אבל אני חושבת שרופא הגון אמור לתת לך הנחיות לגבי התמיכה גם אם את לא ממשיכה אצלו, ובשביל כל שאלה או בעיה אחרת את יכולה ללכת לרופא נשים רגיל. כלומר זו בעיקר שאלה של נוחות.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
02/01/2017 | 14:19
43
אחרי שקראתי בערך שבועיים אחורה בפורום 
נראה לי שאחכה לפגישת הדופק ואז אעבור לרופא של קופת חולים 
ובנתיים כמובן אקבע תור לאותו השבוע 

תודה על העזרה :)
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
02/01/2017 | 14:22
64
אין מניעה לעבור לרופא בקופה. הם לא פחות טובים מהרופאים הפרטיים.
אני מטופלת בחו"ל והבדיקות הראשונות הן חלק מהטיפול אצלו וכלולות בתשלום למעשה אז זה היה נוח. אחרי הדופק עברתי לרופא מעקב (ולרופא של הריון בסיכון).
לצפיה ב-'בנות, אולי יש למישהי שאריות אנדומטרין'
בנות, אולי יש למישהי שאריות אנדומטרין
01/01/2017 | 23:39
57
שהיא כבר לא צריכה?
נגמר לי המרשם ואני צריכה לעוד כשבוע.
רצוי באיזור השרון.
תודה!
לצפיה ב-'בטא ראשונה 1089 בטא שנייה 6100'
בטא ראשונה 1089 בטא שנייה 6100
30/12/2016 | 11:49
5
174
שלום- 
שאיבה היתה ב 9.12 
החזרה של 2 טריים ב 12.12 
בטא ראשונה השבוע ,14 יום מההחזרה 1089 
בטא שנייה לאחר 3 6100
הערכים לא גבוהים מידי? הקפיצות לא גבוהות מידי? 
חוששת מהריון מולארי וגם קראתי איפשהוא ששבטא גבוהה בתחילת הריון עלולה להצביע חס ושלום על בעיות מסויימות 
בבקשה תרגיעו אותי ....

לצפיה ב-'הכי טוב להמשיך לעקוב.'
הכי טוב להמשיך לעקוב.
30/12/2016 | 14:36
104
יכול להיות גם שמדובר בסיבה טובה - הריון תאומים.
יכול להיות שסתם קפץ ככה.

פשוט צריך לעקוב. בהצלחה ובשעה טובה
לצפיה ב-'הריון מולרי מאודדדדד נדיר ב ivf'
הריון מולרי מאודדדדד נדיר ב ivf
30/12/2016 | 19:09
103
ברמה שבספרות המקצועית תועדו פחות מעשר מקרים כאלה בכל העולם. אז סיכוי ממש ממש ממש אפסי. אבל חשוב לבדוק אם השק ברחם. ניתן החל משבוע 5+0. יכולה להגיד לך שבשנה האחרונה היו פה כבר 3 מקרים בערך עם ערכים כמו שלך. בכל ה 3 זה המשיך תקין.. (לפחות עד הדופק.. ומאז חלק נעלמו).
לצפיה ב-'אולי שניהם נקלטו'
אולי שניהם נקלטו
30/12/2016 | 21:10
103
אצלי 11 יום אחרי ההחזרה בטא 247
13 יום אחרי ההחזרה הבטא קפצה ל692 (אז יש סיכוי שאם הייתי ממשיכה לבדוק יומים אחר כך היא הייתה עוברת את ה1000 כמו אצלך)

אם את עדיין מודאגת את יכולה  לבדוק שק הריון בשבוע 5 כדאי להירגע

לצפיה ב-'אני רק רוצה להרגיע'
אני רק רוצה להרגיע
01/01/2017 | 14:02
1
125
שאצלי כל ההריונות עם בטאות באיזור הבטא שלך.. 
ההריון הראשון נולד לי ילד עם בטא 1000 ביום 14.
הריון שני עם בטא 5000 ביום ה16 העובר הפסיק לו הדופק בשבוע 13 וזה כבר סיפור אחר.. 
ועכשיו ביום ה16 להחזרה היה לי בטא 6178
לי החזירו עוברים בני חמישה ימים מוקפאים ,שמוסיפים את ה5 ימים לגיל ההריון.. ואז זה מגדיל את גיל ההריון. 
הלכתי אז לרופא ביחידה מלאה בחששות בגלל הבטא הגבוה הוא אמר לי שזה בסדר ושאני יחזור לבית ויפסיק לחטט באינטרנט.. 
אז תפסיקי לחטט, והכל יהיה טוב ��
אגב בהריון מולארי הבטאות ענקיות יותר עם עשרות טלפים.. 

לצפיה ב-'תודה רבה לכולן '
תודה רבה לכולן
01/01/2017 | 15:20
30
לצפיה ב-'צירונים שבוע 25 + 5 תאומים?'
צירונים שבוע 25 + 5 תאומים?
31/12/2016 | 12:01
1
98
לא בטוחה, אבל יש מצב שאתמול בלילה הרגשתי התקשות של כמה שניות והבוקר שוב.
זה בסדר נכון? אל תצחקו עלי אבל אני לא יודעת באמת...
אגב האם התקשות של חצי בטן גם נחשבת צירון? היה לי קודם בצד ימין ממש התקשות וצד שמאל היה רפוי. או שאולי זה היה הקטנציק שלחץ ממש חזק?
לצפיה ב-'נשמע כמו בריקסטון היקס'
נשמע כמו בריקסטון היקס
31/12/2016 | 15:09
75
שאלו צירים מדומים. תשאלי את הרופא שלך בכל אופן.
לצפיה ב-'שאלה לגבי הריון תאומים והסביבה'
שאלה לגבי הריון תאומים והסביבה
29/12/2016 | 08:57
16
184
מצטרפת אליכן רשמית, אחרי כמה גיחות קצרות וקריאות מרובות...

בהריון ראשון תאומים אחרי סבב מוקפאים. כרגע בשבוע 14+3.
השקיפות יצאה תקינה ואחריה סיפרתי בעבודה כי הפחידו אותי שהבטן תצא מהר בהריון תאומים (התחילה לבצבץ קצת השבוע, בעיקר בערב...). אף אחד לא שם לב או חשד (או שהם משקרים...)

אחרי שסיפרתי בעבודה ההורים כבר הרגישו חופשיים לספר לכל העולם, אבל את עניין התאומים העדפתי לשמור לעצמי. בהתחלה בעיקר בגלל שדאגתי מתסמונת התאום הנעלם ובעיות כגון אלה, וכי אני לא ממש מפרסמת ברבים את עניין הטיפולים (אבל נראה לי שזה פחות עקרוני לי שידעו).
בן זוגי ואני ניהלנו שיחה על זה אתמול, ובגדול הוא הביע רצון לספר לכל העולם ואשתו שאנחנו מצפים לשני תינוקות ולא רק לאחד.
אני תוהה אם זה נכון, כבר לא יודעת אם עקרוני לי או לא. את הטרימסטר המסוכן עברנו (אני מספיק בחרדות לגבי המשך ההריון, אבל עדיין) אבל עדיין חוששת שמא יקרה משהו לאחד מהם או לשניהם.
חוץ מזה, 

האם יש לכן מחשבות בעניין?
ראיתי שאני לא היחידה עם תאומים בדרך, האם אתן סיפרתן / מספרות?
לצפיה ב-'ברוכה הבאה!'
ברוכה הבאה!
29/12/2016 | 09:26
6
124
ומזל טוב קודם כל :) איזה בשורות טובות!!

אני כן מספרת שזה תאומים. במיוחד אם שואלים בן / בת, אז אין לי תשובה אחרת טובה (במקרה שלנו זה גם וגם).
החרדות נשארות, גם כשהזמן עובר, אבל האמת שכשמספרים לאנשים זה הופך את זה גם לקצת יותר אמיתי ומוחשי, לפחות ככה אני מרגישה, וזה חלק מהתהליך שאני עוברת בשביל להשלים עם זה.

בהתחלה היה לי מוזר שמדברים איתי על ההריון ועל התאומים, כי כ"כ התרגלתי לשמור לעצמי בשליש הראשון ולא לדבר על זה עם אף אחד, אבל לאט לאט התרגלתי, וזה אפילו נחמד לי.

מה שכן, שמתי לב שיש אנשים שהם לא קרובים- שברגע שמספרים שמדובר בתאומים ישר שואלים אם זה מטיפולים.. שזה משהו שאני לא מצליחה להבין, ולא ממש הצלחתי לתת תשובה טובה עד עכשיו. אם יש למישהי רעיון לתשובה טובה, תגידו :)

לצפיה ב-'החלטנו לא לספר שזה תאומים בגלל השאלות הנלוות'
החלטנו לא לספר שזה תאומים בגלל השאלות הנלוות
29/12/2016 | 20:37
1
114
אה אז זה לא טיבעי?
כמה החזירו?
אז יש לך עוד?
חברה אמרה לי שזה היה העיסוק העיקרי סביב הריון התאומים שלה..
ולא בא לנו..
למרות שכולם ידעו שאנחנו בטיפולים ולא הסתרנו את זה..

אבל עכשו בגלל החרדות החששות והרצון להשאיר משהו אינטימי שלנו בכל התהליך הזה.

כן סיפרנו להורים אבל רק לאלה שמסוגלים לשמור סוד...
לצפיה ב-'אצלנו ההורים יודעים'
אצלנו ההורים יודעים
29/12/2016 | 22:11
93
גם האחים היו מעורבים מהרגע הראשון. וכמה חברים.

גם לי קשה עם זה שזה הפך ממשהו אינטימי שלנו לנחלת הכלל, אבל אני לא יודעת אם נכון לשמור בסוד דווקא את עניין התאומים...

אצלי דווקא רוב הסביבה לא ידעה על הטיפולים ואולי אני טועה שחושבת שלא יפריע לי שידעו.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/12/2016 | 22:08
60
עוד לא יודעים מינים, אבל נראה לי שתמיד אפשר לומר שאנחנו לא מגלים...
לצפיה ב-'אני בהלם שאנשים רחוקים שואלים אם זה מטיפולים'
אני בהלם שאנשים רחוקים שואלים אם זה מטיפולים
29/12/2016 | 23:19
1
103
מעבר לחוצפה ולחטטנות האדירה שבשאלה (תארו לעצמכם מצב שבו כל מי שתספר לאנשים שהיא בהריון סטנדרטי תישאל מיד באיזו תנוחה בעלה עיבר אותה וכמה פעמים קיימו יחסים עד שנכנסה להריון?!?)
איך אנשים (שלא היו בטיפולים) יודעים לקשר ככה בין הריון מרובה עוברים לבין טיפולי פוריות?
מוכרחה לציין שעד שלא נכנסתי לעולם הטיפולים כל קונספט ה"תאומים = כנראה נוצרו בטיפולי פוריות" לגמרי עבר לי מעל לראש
ולא רק לי. נראה שאנשים סביבי שלא הכירו את העולם הזה קודם ממש לא מבינים מהם בעצם תאומים זהים/ תאומים אחים ואיך ומתי הם נוצרים.

בכל אופן- לשאול אנשים אם ההריון/ילדים שלהם הם תוצר של טיפולי פוריות זו ממש חטטנות חסרת טקט לטעמי.
לצערי אין לי רעיון לתשובה טובה (חוץ מהתשובה הבאמת בוטה שציינתי למעלה. אבל אני בספק אם באמת הייתי משתמשת בה- למרות שאני בטוחה שאם הייתי נתקלת במצבים כאלה עם אנשים זרים/לא קרובים ששואלים שאלות חטטניות כאלו בהחלט הייתי מתפתה )

לצפיה ב-'אנשים חוצפנים '
אנשים חוצפנים
30/12/2016 | 14:39
72
אצלנו לא שואלים אם זה מטיפולים כי רוב האנשים שמכירים אותי ביומיום יודעים על הטיפולים כך שברור שההריון מזה אבל זה כל פעם מדהים אותי מחדש מה אנשים מרשים לעצמם לשאול... דודה שלי חקרה את אמא שלי אתמול בהדלקת נרות משפחתית (תודה לאל, אני לא הייתי שם ) אם זה מטיפולים כי באמת לקח לנו המון זמן עד ההודעה המשמחת על ההריון. אמא שלי אמרה לה שכל דבר מגיע בזמנו וזה לא עניינה אם עשיתי את זה בסקס פרוע או בטיפולים מלכה!

נ.ב. אצלי זה לא הריון תאומים, אבל הקונספט עצמו ידוע ומוכר.
לצפיה ב-'תשובה אפשרית'
תשובה אפשרית
30/12/2016 | 04:47
91
מציעה תשובה אפשרית לשאלה האם זה מטיפולים.
כששואלים אותי משהו חסר טקט, אני ישר שואלת :"למה זה מעניין אותך ?". ואז השיחה נגמרת.

לצפיה ב-'הי. בדיוק כמו אצלנו.'
הי. בדיוק כמו אצלנו.
30/12/2016 | 04:40
3
85
אני לא מספרת לאף אחד שזה שני עוברים. חוץ ממשפחה וחברה הכי טובה.
ובעלי מספר לכל מי שזז ואפילו הספיק להשיג עגלה. (אני לא מוכנה לקנות כלום מראש כי אני חרדתית).
אני מאמינה בפתגם יהודי עתיק. "כל הסמוי מן העין שרויה בו ברכה". האמת אם אפשר היה להסתיר גם את ההריון , עשיתי עושה גם את זה.
אז, אם את לא רוצה לספר - אל תספרי. גם אם שואלים אותי על מין העובר , אני עונה שאין לי מושג. בעלי אומר שזה לא מנומס. מעניין את התחת שלי, האמת, מה חושבים עלי...

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
30/12/2016 | 07:51
2
55
נראה לי שאם אני אמשיך לשמור את עניין התאומים בסוד ובן הזוג יספר לכל העולם, מתישהו זה יזלוג גם לחוג מכריי...

גם אני חרדתית למדי אבל נראה לי שלא תהיה ברירה אלא לקנות מראש כדי לא להיתקע, בייחוד כשסכנת הלידה המוקדמת מרחפת מעליי...
לצפיה ב-'לגבי קניות'
לגבי קניות
30/12/2016 | 08:51
1
72
אם חלילה תהיה לידה מוקדמת (שזה עננה שמרחפת על כולנו), תהיה בפגיה, ואז לבעל יהיה זמן לקנות הכל.
תחליטי מראש איזה עגלה/מיטה את רוצה ותני לבעל הוראות מדויקות.
דרך אגב, את משתתפת בקבוצה בפייסבוק "הורים לתאומים ושלישיות-הקבוצה הרשמית" ?
יש שם ידע בלתי נגמר על הכל, כולל ציוד וגם מכירה של ציוד יד שניה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
30/12/2016 | 15:40
17
לצפיה ב-'מצטרפת לעניין החוצפה של האנשים'
מצטרפת לעניין החוצפה של האנשים
30/12/2016 | 17:26
1
88
אצלי די מהר התגלה לסביבה על ההריון ועל התאומים. גם כי הבטן יצאה ממש מהר והיא ענקית, כך שכששואלים איזה שבוע (וזו שאלה קבועה שנשאלת אצלי) כולם מרימים גבה כי הבטן גדולה מאד, וגם כששואלים מה המין ויש בן ובת.
ואני מטבעי אחת שלא משקרת טוב (גם אם מגיע להם שאשקר כי הם סתם חטטנים), אז נושא התאומים מגיע מהר.
יש את ה"מתוחכמים" ששואלים אם יש תאומים במשפחה, ואני פשוט עונה שכן וסוגרת את הסיפור.
אגב הכי מצחיק שאכן יש תאומים לאחותי שעברה גם טיפולים כך שאני לא משקרת. אבל בתכלס זו סיטואציה לא נוחה ואנשים ישראלים הם חוצפנים וחטטנים.
דווקא אלו שלא מחטטים, אני מרגישה יותר נוח לספר את הרקע. מול אלו ששואלים אני מסתגרת ישר.
בכל מקרה שיהיה בשעה טובה ושיעבור לך ולכולנו בקלות ובבריאות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/12/2016 | 10:10
46
דווקא יש לי כמה תשובות בשלוף על שאלות חצופות, אולי בהמשך לא אמנע מלספר וזהו.
הסקירה בעוד שבועיים ואז נדע מה המינים, ובינתיים הבטן שלי קטנה מאד (למרות שהרופאה טוענת שהיא נראית כמו 4 שבועות קדימה...)
לצפיה ב-'מעדכנת'
מעדכנת
03/01/2017 | 07:49
1
46
התחלתי לא להסתיר את עניין ריבוי העוברים - בינתיים זה ממש כיף לא להיזהר במילים וגם התגובות של החברות הקרובות יותר היו ממש נעימות :)

מכינה תשובות חצופות לנשמות הטובות שיהיה להן דברים פחות נעימים לומר... מקווה שלא אצטרך להשתמש (אבל יודעת שלא יהיה מנוס)

תודה לכן!
לצפיה ב-'יופי, שמחה לשמוע'
יופי, שמחה לשמוע
03/01/2017 | 14:42
28
ובאמת זה כיף ומשחרר לקבל תגובות יפות ומפרגנות מהקרובים לך.
מקווה שלא תתקלי בהרבה נשמות טובות..
לצפיה ב-'שימו לב בנות עם תאומים '
שימו לב בנות עם תאומים
04/01/2017 | 13:59
43
אם אתן לא מעונינת לומר שהם מטיפולים... קראו את הסיפור הבא ותראו מה ל-א לעשות

מכרה שלי היתה בהריון עם תאומים וחשדתי שזה מטיפולים, כי לקח להם מלא זמן עד שנכנסו להריון אבל אף אחד אחר מהחבורה כנראה לא חשב על זה ובאמת שאלו אותה בתמימות אם יש להם במשפחה תאומים...
הבחורה ענתה "כן אצל בעלי במשפחה יש".
הפילה את עצמה. הבנתי באותו רגע שזה בוודאות מטיפולים... אלא אם כן לבעלה יש יכולת מדהימה לבייץ ועוד 2 ביציות בחודש...  

שקרים לבנים זה מעולה בשביל להתחמק משאלות חטטניות רק שימו לב שהשקרים הגיוניים ... 
לצפיה ב-'האם אתן נוטלות/נטלתן אספירין החל משבוע 10?'
האם אתן נוטלות/נטלתן אספירין החל משבוע 10?
29/12/2016 | 15:38
8
81
בפגישה האחרונה שהייתה לי אצל ד"ר בר חוה (באמצע שבוע 6, דופק+ סוג של התחלת מעקב הריון) קיבלתי דף הנחיות ובין היתר מצוין כי החל משבוע 10 ועד לשבוע 36 מלא אני אמורה ליטול אספירין 75 למניעת רעלת הריון (זהו דף הנחיות שמקבלת כל מטופלת יחד עם הנחיות ליטול ויטמינים, להמנע מעישון, אלכוהול וכו')
לאחר פגישה זו בחרתי לעבור למעקב הריון בקהילה ולא להמשיך אותו אצלו באופן פרטי (בעיקר משיקולים כלכליים וגם מכיוון שהנסיעות אליו והתורים הארוכים נמאסו עלי)

בגדול לא ידועה לי בעיה רפואית או סיבה כלשהי בגללה אני ספציפית אמורה ליטול אספירין ונראה שזו הנחיה כללית שלו לכלל המטופלות ובעיקר בהריון ראשון (מצוינת גם נטיה ליתר לחץ דם כשיקול. לחץ הדם שלי נוטה לנמוך דווקא)

אני ממש לא נוהגת ליטול כדורים ותוספים "ליתר בטחון" (ולהנחיה הכללית שלו לנטילת כדור חומצה פולית במינון של 5 מ"ג במקום 400 מק"ג המומלץ בד"כ אני לא מצייתת למשל וממשיכה עם ה400- מכיוון שכל הרופאים האחרים איתם התייעצתי חולקים עליו)
ואם היה מדובר בהריון "רגיל" ולא יקר כל כך (לאחר 3 שנים של ניסיונות ו-IVF) בכלל לא הייתי שוקלת ליטול מדללי דם לתקופה ארוכה כל כך בהריון

ועדיין- החשש הקטן מנקר בי.... אני דיי בטוחה שללא טיפולו של בר חוה והיצירתיות שהפגין עד שהצלחנו להקלט להריון (ונדרשה המון יצירתיות- אפילו הוא הרגיש מאותגר מאוד בשלב כלשהו) כנראה שלא היינו נמצאים בשלב הנוכחי.
קשה לי לשחרר בשלב הזה, ולהפנים שעם כל הטיפולים והקשיים, כרגע ההריון הוא תקין וסטנדרטי () ולא מצריך יותר הנחיות מיוחדות ונטילת תרופות ללא הפסקה

אני תוהה- כמה מכן (מטופלות של בר חוה ובכלל) קיבלו הנחיה ליטול אספירין במהלך רוב ההריון? האם הייתה סיבה רפואית ברורה ומוגדרת לכך? או שמדובר היה במעין "תרופת מנע" משיקולי "לא יועיל- לא יזיק"?

אני מתכננת כמובן להתייעץ גם עם רופא מעקב ההריון הנוכחי שלי בקופ"ח, אבל הייתי שמחה לשמוע מניסיונכם- ואולי גם חוות דעת שקיבלתן מהרופאים שלכן בעניין

תודה 
לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
29/12/2016 | 18:49
1
56
אני לקחתי אספירין מהחזרה ועד הביטא ( הכפלה שניה) ואחר כך הפסקתי בהנחיית הרופא שלי. חשבתי שהשפעת האספירין היא עזרה בהשרשה ואם אין סיבה מוצדקת לדילול דם לא חושבת שכדאי לקחת. תתיעצי עם רופא מעקב הריון.
מדוע את חושבת ש 5 מיליגרם חומצה פולית אינו בריא? אני כבר כמה שנים נוטלת 5 מיליגם ( בגלל MTHFR) לא שמעתי על נזקים מזה. יש לך מידע אחר?

לצפיה ב-'גם אני טופלתי באספירין+קלקסן (אמפירי) מההחזרה ועד לדופק'
גם אני טופלתי באספירין+קלקסן (אמפירי) מההחזרה ועד לדופק
29/12/2016 | 23:02
50
לצורך עזרה בהשרשה, כפי שתיארת במקרה שלך (למרות שלא הייתה אינדיקציה כלשהי לבעית קרישיות, אך לאחר לא מעט כשלונות יש רופאים שנוהגים לתת מדללי דם בכל מקרה)
בהתחלה הייתי אמורה להפסיק בביטא, אח"כ בר חוה שינה את דעתו וביקש שאמשיך עוד קצת ליתר בטחון
ההנחיה שלו אלי הייתה להפסיק עם מדללי הדם בשבוע 6+ (בפעם הראשונה שבה ראינו דופק) מכיוון שיש סיכון לדימומים בשלב זה ולהמשיך משבוע 10 (הפעם בהקשר של רעלת)

עושה רושם שיש מחקרים שמצאו את האספירין כמונע רעלת הריון (והוא ניתן, ע"פ הבנתי, בעיקר לנשים שנמצאות בסיכון כלשהו לרעלת, בעלות יתר לחץ דם, היסטוריה של רעלת או עובר קטן/לידה מוקדמת בלידות קודמות) כך שאני מבינה את מקור ההמלצה באופן כללי
אני פשוט לא מתאימה לאף אחת מהקטגוריות בסיכון ולכן אני מעט נרתעת מנטילה ממושכת כל כך של אספירין "סתם ליתר בטחון"

כנ"ל לגבי החומצה הפולית במינון של 5 מ"ג
אני לא מומחית בתחום - אבל חיפוש פשוט של "חומצה פולית 5 מ"ג" בגוגל מעלה כתבות והסברים מעט מלחיצים.
למשל:
"פרופ' גרוטו כותב במכתב כי מינון של חמישה מ"ג הוא גבוה מההמלצה המקסימלית לנשים, שעומדת על מ"ג אחד ליום. הרופאים חלוקים בדעתם בנוגע להשפעה של נטילת חומצה פולית במינון הגבוה פי חמישה מהמינון המקסימלי. ישנם כאלו שסבורים שהגוף יודע לסלק את המיותר, אולם מחקרים שבוצעו בעבר גילו קשר בין מינון יתר של חומצה פולית להאצת תהליכים סרטניים בסוף..."

"למרות שחומצה פולית נחשבת, בין היתר, כגורם מגן מפני סרטן, קיימות עדויות על קשר אפשרי בין צריכה גבוהה מדי של חומצה פולית להתפתחות סרטן, אם כי המומחים מעריכים שלא מדובר בסכנה ממשית ואין אף מחקר שהוכיח קשר ודאי בנושא", מסביר פרופ' גרוטו..."
(מתוך www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4633590,00.html, הלינק הראשון שקפץ לי בחיפוש)

או 
"הקצובה היומית המומלצת היא של 0.4 מ"ג ליום לאדם בוגר. כיום המינון היומי מגיע בכמה מצבים עד כדי 5 מ"ג ביום. כיוון שהכבד אינו יכול לטפל בעודף המושת עליו, נוצרת הצפה של הפלזמה בחומצה פולית, וזו עלולה להיות גורם סיכון.
מחקרים מסוימים הצביעו על כך שחסר בפולטים - הנגזרות הטבעיות של חומצה פולית - עלול להגביר את הסיכון לסרטן. המחקר הנוכחי מתריע על כך שעודף פולטים עלול להגביר או לשפעל מצבי סרטן קיימים או מצבים טרום־סרטניים ולפגום בפעילות המערכת החיסונית. עודף חומצה פולית עלול להאפיל על חסר בוויטמין B12 - עובדה מוכרת וידועה - ובכך להגביר את הסיכון למערכת העצבים."
(מתוך כתבה באתר של הכללית

מעבר לכתבות- גם התגובה של רופאת המשפחה שלי כשביקשתי ממנה מרשם ל5 מ"ג ("את בטוחה שזה מה שרופא הפוריות המליץ? 5 מ"ג? זו לא המינון עליו אנחנו ממליצים בד"כ. אולי תוודאי מולו שוב שהוא באמת ביקש ממך ליטול 5 מ"ג ולא 0.4?") ותגובה דומה מהרוקחת בבית המרקחת בקופה כשכן רכשתי בסופו של דבר את המינון הגבוה מעט הלחיצו אותי 
עושה רושם שיש שתי אסכולות בתחום נטילת חומצה פולית במינונים גבוהים- האם זה עלול להזיק או לא

מה שכן, אני יודעת שישנם מצבים רפואיים מסוימים בהם ההמלצה היא על נטילת המינון הגבוה של חומצה פולית. אני מניחה שמצבך הספיציפי (MTHFR) רלוונטי להחלטה הזו- וגם חוסר בחומצה פולית (כתוצאה מחוסר ספיגה בכמות מספקת של התוסף) ידוע כקריטי מאוד להתפתחות תקינה של העובר

הלוואי שהיו תשובות קצת יותר ברורות בכל התחומים האלו- חוסר הוודאות והגישות השונות של הרופאים מוציאות אותי לפעמים מדעתי 

לצפיה ב-'אני נוטלת אספירין'
אני נוטלת אספירין
29/12/2016 | 22:16
59
יצא שמשבוע 10, בו פגשתי לראשונה את רופאת המעקב.  לחץ הדם שלי גבוה בדרך כלל והיא הסבירה שאספירין במינון נמוך (אני לוקחת 100 מ"ג, היא טענה שאין הבדל) נמצא במחקרים כמונע רעלת הריון.

אני מוגדרת כהריון בסיכון בגלל יתר לחץ דם ובגלל שני העוברים. לא טופלתי אצל בר-חוה.
לצפיה ב-'לא מטופלת של בר חווה'
לא מטופלת של בר חווה
30/12/2016 | 04:51
58
לא נוטלת לא אספירין ולא ח. פולית 5 מג'.
מצד שני - מזריקה קלקסן אמפירי (בגלל הפלות).

לצפיה ב-'הוא ממליץ לכולן. גם אצלי הלחץ דם דווקא נמוך'
הוא ממליץ לכולן. גם אצלי הלחץ דם דווקא נמוך
30/12/2016 | 19:18
55
והחלטתי כן לקחת. התלבטתי בהתחלה, ולכן התחלתי לקחת יחסית מאוחר, אך מאחר והוא ממש התעקש בסוף שליש ראשון שנפסיק עם הקלקסן החלטתי לפחות את זה כן לקחת אך לא מתוך חשש מרעלת דווקא (לקחתי קלקסן אמפירי, למרות שבדיקות קרישיות תקינות).

לא יודעת אם כדאי לך לקחת או לא. אם יש היסטוריה של הפלות חלילה.. אז אולי כדאי. אם לא אז הנטייה שלי היא להגיד לא לקחת.
לצפיה ב-'אייי בר חוה.... :)'
אייי בר חוה.... :)
04/01/2017 | 10:09
2
24
לא רוצה יותר מדי לפגוע בשמו הטוב של יקיר הפורום אבל הייתי לוקחת מאוד בזהירות את כל ההמלצות שלו. הוא ידוע בתוך אחד ש"יורה לכל הכיוונים". 
אני גם עכשיו מסובכת קצת עם קלקסן ואספירין שלקחתי לאחר הוראה שלו. למה? לא ברור. לא היו לי הפלות, אין לי מקרי קרישיות במשפחה.. .הכל בגלל עוד בדיקה מהמיליון בדיקות שהוא שלח אותי שידועות בתור בדיקות של false positive.
הוא מנסה הכל מבחינת "לא מועיל לא מזיק". אז נכון, כשאת לפני בטא, ורק רוצה שתיהיה חיובית, את מנסה הכל, לא איכפת לך מכלום. אבל אחר כך את נתקעת עם מדללי דם שכדי להפסיק אותם את חייבת לעשות השראות לידה עם חומרים לא נעימים בכלל. 
קיצר, אם אין לך אינדיקציה לא הייתי לוקחת שום תרופה שבמעקב הריון ***רגיל*** לא אומרים לך לקחת.
אספירין זו דווקא תרופה יחסית קלילה עם פחות סיבוכים אבל עדין.. למה לדלל את הדם אם אין צורך?  
לצפיה ב-'המממ.... דווקא לא קישרתי את ההוראה שלו להפלות בעבר'
המממ.... דווקא לא קישרתי את ההוראה שלו להפלות בעבר
07/01/2017 | 01:12
1
11
כי היו לי כאלה לצערי במהלך הטיפולים (הפלה אחת טבעית בשבוע 6 + הריון כימי)
הבנתי שההמלצה שלו קשורה יותר לרעלת הריון, אבל אם יש קשר גם בין המלצה לנטילת אספירין לבין היסטוריה של הפלות אז.... ייתכן ויש הגיון בהקשר הפרטי שלי

למרות שכשדיברתי עם חלי וניסיתי לוודא מולה האם ההמלצה על האספירין קשורה באיזשהו אופן אלי, לטיפולים שעברתי או לעברי הבריאותי/ פיסי היא אמרה שלא- שזו פשוט המלצה כללית שלו לבנות בהריון ראשון- כדי למנוע רעלת הריון

בכל אופן- אני כן שוקלת כרגע בחיוב את התחלת נטילת אספירין (ואני חייבת להחליט מהר- כי שבוע 10 מתחיל ביום ראשון)
תוכלי לפרט קצת על הקשר בין מדלי דם בהריון לבין השראת לידה? אין לי שמץ של מושג מה נטילת מדללי דם אומרת בפועל- בשלבים מאוחרים יותר של ההריון (אני רק יודעת שאמורים להפסיק עם האספירין לפני בדיקת מי שפיר- שאותה אני מקווה שלא אצטרך לבצע כך או כך)

לצפיה ב-'מדללי דם'
מדללי דם
07/01/2017 | 14:10
11
מומלץ לא להגיע ללידה תחת השפעת מדללי דם גם כי בלידה מאבדים הרבה דם גם ככה ולא מומלץ לדלל אותו כי יקח לו יותר זמן להקרש מה שיגביר את הדימום לאורך זמן וגם בגלל שאי אפשר לקבל אפידורל. 
לכן ההמלצות הן להפסיק אספירין בשבוע 36-37 ולהפסיק קלקסן בשבוע 39 ואז לעשות השראת לידה. כי אם תפסיקי את הקלקסן ולא תלדי את בעצם בסיכון לקריש דם.
כל עוד את לוקחת רק אספירין ולא קלקסן אז אין בעיה. פשוט יגידו לך להפסיק איתו בשבוע 36-37 והלידה תתחיל כשתתחיל
לצפיה ב-'זקוקה לעזרתכן- המלצה לרופא בצפון'
זקוקה לעזרתכן- המלצה לרופא בצפון
30/12/2016 | 16:57
3
34
שלום לכולן, אני קוראת סמויה זמן לא מבוטל בפורום השכן ומעט גם כאן. אשמח לקבל את עזרתכן- המלצות/ דיס-המלצות לרופא בצפון לסקירה ראשונה של תאומים/ שלישייה. כתבתי גם בפורום תאומים.
תודה ושבת שלום.
לצפיה ב-'יש כאן מישהי מהצפון שיכולה לעזור בנושא?'
יש כאן מישהי מהצפון שיכולה לעזור בנושא?
31/12/2016 | 18:44
5
לצפיה ב-'מקפיצה לך. אין לי איך לעזור חוצמזה..'
מקפיצה לך. אין לי איך לעזור חוצמזה..
02/01/2017 | 00:04
1
4
לצפיה ב-'תודה :) מקווה שמישהי כאן תוכל לעז6ר '
תודה :) מקווה שמישהי כאן תוכל לעז6ר
02/01/2017 | 00:12
5
לצפיה ב-'סקירה שלישית ???'
סקירה שלישית ???
28/12/2016 | 23:16
9
113
היום הייתי אצל רופא למעקב (שבוע 30+5) והוא אמר שהוא חייב ליידע אותי שקיימת סקירה שלישית.
ושאני אחליט האם אני רוצה אותה או לא.
לא ידעתי שזה קיים (או ששמעתי משהו וזכור לי במעורפל). לא בא לי לעשות האמת. לא רואה הגיון. האם מישהי עשתה ?

לצפיה ב-'לא עשיתי'
לא עשיתי
29/12/2016 | 12:44
1
65
זה בטח מאוד נחמד לראות שוב את העובר ולעבור על כל איבר, אבל אין לזה שום משמעות רפואית לפי מה שאני הבנתי.
איזה כיף, שבוע 30.. (:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/12/2016 | 04:27
32
הבנתי שדבר יחיד שמשתנה זה מוח. אבל תכלס פוחדת שיכניסו אותי לסרטים...
לצפיה ב-'אצלי יש סוג של סקירה שלישית,רק כי הילדונת'
אצלי יש סוג של סקירה שלישית,רק כי הילדונת
29/12/2016 | 13:21
1
90
התעקשה להסתיר כמה חלקים באיברי הגוף שלה ורוצים לעבור על אותם חלקים שנית אבל זה בשלב יותר מוקדם ולא אמורה להיות סקירה מלאה.
אני חושבת שהוא פשוט נדרש ליידע אותך, לא חובה בעיני- מספיק אולטרסאונד רגיל אם הכל היה תקין ב-2 הסקירות הקודמות.
לצפיה ב-'תודה. אני גם מרגישה שזה לא חובה.'
תודה. אני גם מרגישה שזה לא חובה.
30/12/2016 | 04:28
35
ומקווה שיקום לא יצחק עלי אחר כך...
לצפיה ב-'אני עשיתי'
אני עשיתי
29/12/2016 | 19:11
1
69
יש איברים שמפתחים בשלבים מתקדמים יותר של ההריון. בעיקר המוח ו מערכת העיכול. 
הגיוני או לא, זאת כבר שאלה אחרת שלא מתחשק לי להיכנס אליה. 
עשיתי פרטי, עלה 600 ₪.

לצפיה ב-'או קי, תודה רבה'
או קי, תודה רבה
30/12/2016 | 04:29
13
לצפיה ב-'מי שמחפש כ"כ הרבה בסוף מוצא :)'
מי שמחפש כ"כ הרבה בסוף מוצא :)
04/01/2017 | 10:04
2
28
אנחנו המדינה היחידה שעושה כ"כ הרבה בדיקות בזמן הריון.
מקום ראשון בעולם בהפסקות הריון על רקע רפואי.
כמות העוברים הבריאים שאנחנו מפילים פה היא מטורפת ברמה שמדינות אחרות בעולם מסתכלות עלינו כמו על נאצים. (ציטוט ישיר מרופא בכיר שיושב בוועדות להפסקות הריון).

עכשיו, קחי את העובדות האלו ותעשי איתן מה שאת רוצה. 
כל הבדיקות האלו, זה לא וודאי ולא מדע מדויק.יותר סביר שימצאו משהו בעל משמעות לא ברורה מאשר משהו וודאי. בסקירה שלישית את יכולה פתאום לגלות שיש הרחבה בחדרי המוח של העובר, מה שמשאיר אותך עם סיכוי של 10% לפיגור שכלי. מה את עושה עם מידע כזה בשבוע 32...?
בנות שבפורום הזה צריכות לקחת את כל הבדיקות האלו בפינצטה עוד יותר מהבנות של פורום הריון ולידה הרגיל. עבדנו כ"כ קשה בשבילהם. די, די לסכן אותם בשביל לפרנס ולכסת"ח את הרופאים. 
בדיקות יכולות לצאת גם לא טוב. זה לא רק אולטרסאונד כדי לראות שוב את הבייבי שלך ולהגיד "אווו איזה חמוד". אפשר גם לשמוע שם דברים שיהפכו את עולמך.

אני עשיתי סקירת מוח מכוונת בשבוע 32 כי הייתי צריכה. היתה לי אינדיקציה. זה היה סיוט. מי שלא חייבת לעבור את זה- שתחסוך את זה מעצמה.  
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/01/2017 | 21:04
1
19
תודה רבה לך על התגובה. האמת שאני מסכימה עם כל מילה.
מה גם שילדה גדולה שלי עם תסמונת דאון, אז יש לי דרישות שונות מעוברים מאשר לרוב אוכלוסיית נשים הרות :)
בהריון הזה היה לי אסימטריה של חדרי מוח, אז חודש אחרי סקירה מאוחרת גם עשיתי מכוונת. 
ילדת כבר ? מאחלת לשתינו תינוקות הכי רגילים בעולם.
לצפיה ב-'נו, אז את בכלל מלכה'
נו, אז את בכלל מלכה
05/01/2017 | 12:29
16
את מבינה הכי טוב מכולנו שתינוק זה לא תכנית כבקשתך.

ואני מאחלת לשתינו ולכולן פה תינוקות רגילים אבל מי שמחפשת תינוק מושלם כנראה צריכה לחשוב מחדש על הרעיון של להביא ילדים לעולם. כי תמיד יש התמודדות או קושי בזמן הגידול שלהם. ולא תמיד אפשר לצפות אותו וצריך פשוט להתמודד איתו כשהוא מגיע. החיים זה לא זר של שושנים ולא תכנית ביטוח. 

עדין לא ילדתי. שבוע 35. 
לידה קלה !! 
לצפיה ב-'פונה אליכן יקרות בשאלה/שיתוף'
פונה אליכן יקרות בשאלה/שיתוף
27/12/2016 | 13:40
11
263
הי יש גם צורך להתייעץ וגם מודה, קצת לפרוק. מי אם לא אתן אחיותי לטיפולים המפרכים יהיו לתמיכה כמו שהייתן עד כה (אלף פעם אומר שזכיתי בכן).
אז ככה אניי בשבוע 25+ הריון ראשון ותאומים.
נכנסתי לשמירה מניעתית כבר בשבוע 22, הרופא שכנע אותי שלאור הכאבים שאני מרגישה והעבודה האינטנסיבית הגיע הזמן להפסיק לעבוד. והוא אכן צדק, אני כעת במצב פיזי מוגבל, מאד כבד לי, מאד מותח לי למטה ובנרתיק, הבטן קשה כל הזמן, הצלעות כואבות ובאופן כללי אני מרגישה כמו גוש מוגבל וכאוב. כל זה בסדר, הדבר היחיד שחשוב הוא שהמתוקים שלי ישארו כמה שיותר בפנים.
אז על האלמנט המבאס של התחושה הפיזית אני לא מתעכבת כרגע (למרות שגם כאן משתפת שאני מרגישה קנאה בהריוניות שחוות הריון "קליל" ומתפקדות עד הסוף. אני מרגישה גם מבוכה לפעמים על כך שאני כזאת מוגבלת, זה ככ לא איך שדימיינתי את עצמי בהריון. אבל שוב, זה מתגמד לעומת החשיבות של הקטנים).
מה שכן רציתי לשאול אתכן האם אתן מכירות את התחושה הפיזית הזו? אני בסרטים שתהיה לי לידה מוקדמת, האם זה תקין להרגיש כך לחץ ומתיחות למטה? זה ברמה שקשה לי לקום מהספה לשירותים, מרגיש לי שהם כל הזמן מושכים למטה. אני מודה שאני מפחדת ככ, וגם בגלל שזה הריון ראשון שלי אין לי מושג אם כך זה אמור להיות עם תאומים בשלב הזה. אני מנסה כלפי חוץ לא להשמע היסטרית אבל זה מפחיד. אגב אציין שעד עכשיו הצוואר היה ארוך, בסקירה בשבוע 23 נמדד 47 ממ, ובאולטרסאונד אצל טכנאית בשבוע שעבר נמדד 33 ממ. אותי כמובן זה הטריד, אך רופא (לא שלי) שהיה במקרה נוכח אמר שזה תקין ולא התרגש מהפער מהשבוע הקודם.
תודה לכן, שלכן כמו תמיד.
לצפיה ב-'היי יקירה '
היי יקירה
27/12/2016 | 14:29
1
129
אני קצת מאחורייך- אמצע שבוע 20, ילדה יחידה- יש כאבים והתמתחויות והבנתי גם מהאפליקציות וגם מהרופא שלי שזה טבעי לגמרי.
אני חושבת שזה מעולה שאת במעקב וזה גם לטובה שאת בשמירת הריון- הכי חשוב שאת והילדודס שבבטן ירגישו טוב.

אני גם חשבתי שיהיה קל וכיף בהריון, ובנתיים מוצאת את עצמי חיה ונושמת מבדיקה לבדיקה, סובלת מכאבים וחיה בשירותים זה לא פיקניק אבל כל כך שמחה שזוכה להיות בהריון ומחכה בקוצר רוח לפגוש אותה ובטוחה שגם את ככה מרגישה.

אף אחד לא מבטיח לנו הריון קל לצערי למרות שבהחלט מגיע אחרי כל מה שעברנו.
לצפיה ב-'תודה רבה יקירה!'
תודה רבה יקירה!
27/12/2016 | 23:24
56
בהחלט הרגעת קצת:)
לצפיה ב-'הי'
הי
27/12/2016 | 15:51
1
77
הריון תאומים, שבוע 30 +.
כל התחושות הפיזיות שלך לגמרי מוסברות ע"י תאומים. בשבוע 25 של תאומים רחם בגודל שבוע 40 עם עובר יחיד.
אני בהחלט מרגישה לויתן, כל הליכה קטנה גורמת לי לכאב בצד הבטן. פלוס-התחיל לי נימול יד בלילה (מקווה שזה יפסח אליך). כל התחושות לא היו קיימות בהריונות יחיד שלי.
פלוס סכרת הריון.
לגבי פחד שלך מלידה מוקדמת ואורך צוואר - זה היו הסיוטים שלי מאז שהבנתי שזה שניים. ממש ממליצה לך להצטרף לקבוצת הורים לתאומים בפייסבוק. תראי שם כמות עצומה של תאומים שנולדו בשבועות סופר מכובדים. לא שזה מרגיע נשים עם חרדות (כמוני), אבל בכל זאת.
לצפיה ב-'תודה יקרה'
תודה יקרה
27/12/2016 | 23:23
37
אני מקווה שהנימול יעבור ושיהיה לך קל יותר. החרדות זה דבר שכנראה נגזר עלינו...טוב שיש את הפורום הזה
לצפיה ב-'הריון תאומים'
הריון תאומים
27/12/2016 | 15:58
2
106
אני ממש בתחילתו של הריון תאומים (ממש בתחילתו שבוע 7... ומקווה ששניהם ייצליחו להישאר) וקראתי קצת על מה שצפוי לי בהריון תאומים.ואחד המשפטים שהייצי המומה לקרוא היה שבשבוע 25 הרחם מגיעה לגודל של הריון יחיד במועד
אז אני חושבת שכל מה שאת מתארת נישמע מאוד הגיוני...
אצלי זהו לא הריון ראשון ובהריון הקודם שלי שגם היה אחרי טיפולים והיה של עובר אחד
ההריון גם לא היה קל אבל בעיקר אחרי שבוע 32-34 שהתחיל להיות מאוד כבד והתחילו לי בריקסוטונים ואפילו הייתה לי מחיקה של איזה 25%.הייתי בטוחה שאני הולכת ללדת לפני המועד.בסוף ילדתי בשבוע 42! (התינוק היה במשקל 4.185קג שזה מסביר למה היה לי כל כך כבד וקשה).
תנוחי כמה שאפשר ותפנקי את עצמך כמה שאת יכולה,מגיע לך
אני מניחה שאת במעקב צמוד של רופא הריון בסיכון אז אם את יכולה תפני עליו ומקווה שהוא ייצליח להרגיע אותך (מאוד טבעי שתהיי לחוצה,אני כבר עכשיו מפחדת מכל הסיבוכים ומלידה מוקדמת שיכולים להיות בגלל הריון מרובה עוברים)
תרגישי טוב
לצפיה ב-'קודם כל שיהיה בשעה טובה!'
קודם כל שיהיה בשעה טובה!
27/12/2016 | 23:26
1
45
נלווה אותך משבוע 7 עד הסוף התקין של שניהם.
תודה על השיתוף והעידוד, זה עזר:)
לצפיה ב-'תודה '
תודה
27/12/2016 | 23:30
9
לצפיה ב-'ממרומי שנה וארבע אחרי לידת התאומות -'
ממרומי שנה וארבע אחרי לידת התאומות -
27/12/2016 | 17:07
1
120
הכאבים שלך מאוד מוכרים, היו לי את כל הכאבים האלה משבוע עשרים וקצת.
בשבוע 30 היה לי כבר ממש כבד למרות שהבנות בסופו של דבר נולדו 2.300 ו- 1.800.
בשבוע 30 גם היו לי צירים, פתיחה של 1.5 ס"מ ומחיקה של 70-80 אחוז.
בסופו של דבר ילדתי בשבוע 37+2.

בהצלחה ותתעודדי
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/12/2016 | 23:28
42
בהחלט עודדת אותי. אני עם חיוך אמיתי אחרי שקראתי את התגובות של כולכן, ואיזה כיף לשמוע דברים טובים כמו אצלך.
לצפיה ב-'תודה לכן מקסימות מקסימות'
תודה לכן מקסימות מקסימות
27/12/2016 | 23:18
59
לקרוא אתכן זה בדיוק מה שהייתי צריכה. גם הרגעתן אותי וגם אתן גורמות לי להרגיש נורמלית ולא ככ חריגה. ממש הייתי צריכה את זה!
אני כאן בשבילכן ושולחת לכולן חיבוק גדול של המשך רגוע תקין וקל כמה שניתן.
לצפיה ב-'ההודעה שלך באה לי בדיוק בזמן'
ההודעה שלך באה לי בדיוק בזמן
29/12/2016 | 11:09
70
בדיוק חזרתי מהמוקד, הלכתי כי התחלתי להרגיש אתמול לחצים למטה וממש נלחצתי וישר חשבתי גם על הצוואר ועל כל מיני אופציות אחרות.. לא עלינו.
הלכתי לבדוק ולשמחתי הכל נראה תקין היום.
אני שבועיים אחרייך, כנראה שזה הגיוני שיהיו התרחבויות שם למטה.
העיקר שהם בסדר! ושמחה לשמוע שקיבלת שמירה ואת יכולה קצת להוריד הילוך!
לצפיה ב-'שק הריון ריק - שבוע 5'
שק הריון ריק - שבוע 5
26/12/2016 | 08:57
6
174
בנות בבקשה עזרה מנסיונכן
לפני 8 חודשים נכנסתי להריון ראשון ובשבוע 7 הגעתי לבדיקה ראשונה וראו תאומים זהים אך שניהם ללא דופק ועברתי גרידה.
לקח לי 8 חודשים להקלט שוב והנה אני שבוע 5, בטא 14000 משבוע שעבר
אמש הרגשתי כאבי תופת בצד שמאל הלכתי לרפואה דחופה בכללית ונבדקתי ע"י רופא ראשון שטען שרואה שק אך ריק!! ללא עובר וללא חלמון 
עברנו לעוד חוו"ד עם מכשיר קצת יותר מתקדם וגם הרופא השני טען שיש שק בגודל כ-12 מ"מ ריק ולא רואה חלמון 
בטא אתמול בירידה 11000 
נשלחתי לרופא המטפל לצורך ברור הפסקת הריון 
קרה לכן? מה לעשות? מתי ראו אצלכן עובר וחלמון?
איך אוספים שברים של פעמיים ברצף....
לצפיה ב-'מצטערת לקרוא '
מצטערת לקרוא
26/12/2016 | 13:21
117
גם הירידה בבטא וגם השק הריק לא מבשרים טוב.
הייתי פונה לייעוץ בנוגע להפלות חוזרות- אולי יש אפשרות שבסבב הבא תיקחי קלקסן ואספירין ואולי זה יעזור.
לצפיה ב-'זה נורא נורא מוקדם'
זה נורא נורא מוקדם
27/12/2016 | 01:32
2
85
ייתכן שזה לא תקין, אבל גם ייתכן שפשוט לוקח קצת ותר זמן. עד שבוע 7 הייתי ממשיכה עם תמיכה ומקווה לבשורות טובות.
מניסיון אישי בשבוע 6 רופאה חרצה את גורל ההיריון כלא תקיןכי לא היה  דופק והיום ב"ה אני בשבוע 31
לצפיה ב-'תודה למענה'
תודה למענה
27/12/2016 | 08:28
1
71
מתי ראו אצלכן חלמון?
כי לא ראו את זה בכלל 
לפי חישוב שקראתי וחישבתי גודל השק מתאים לשבוע 5 וזה תואם באמת למה שהרופא אמר לי אבל אין חלמון ....
לצפיה ב-'ב5 לא ראו אצלי בוודאות'
ב5 לא ראו אצלי בוודאות
27/12/2016 | 12:25
83
אני באמת הייתי מחכה, ואם לוקחת תמיכה אז ממשיכה לפחות עד שבוע 6-7
לצפיה ב-'גם אצלי ראו חלמון אחד בשבוע 6 והשני בשבוע 7'
גם אצלי ראו חלמון אחד בשבוע 6 והשני בשבוע 7
27/12/2016 | 13:44
78
(תאומים)
לצפיה ב-'מעדכנת '
מעדכנת
03/01/2017 | 08:29
26
הייתי בחמישי האחרון אצל טכנאית שטענה שהשק גדל מהבדיקה האחרונה 
(4 ימים פער בין הבדיקות) לדעתה השק בכלל מתאים לשבוע 7!! וגם היא לא רואה כלום. ראתה משהוא לא ברור וכתבה תוכן לא ברור 
איך יכול להיות שהשק יגדל ולא יראו חלמון ולא יראו התחלה של עובר?
מישהי נתקלה בתופעה?
היום שוב יש לי תור אליה ואחכ לרופא שיחליט אם לחכות או לתת לי הפניה לריקון 

מתה מפחד!!!!
לצפיה ב-'מעקב תנועות- שאלה'
מעקב תנועות- שאלה
26/12/2016 | 21:00
1
74
היי לכן,
אני כרגע בשבוע 24. לא ככ מבינה את עניין התנועות, אשמח אם מישהי מנוסה יותר תוכל לשפוך אור על העניין (:
האם אני צריכה (ואם לא בשלבזה החל מאיזה שבוע) חספור כמה פעמים אני מרגישה תנועות ביום?
כל כמה זמן אמורים להרגיש?
כרגע מרגישה מידי פעם אבל לא שמה לב כמה פעמים ביום בדיוק ומתי...
לצפיה ב-'לדעתי מתחילים מעקב מסביבות שבוע 27 (פלוס מינוס)'
לדעתי מתחילים מעקב מסביבות שבוע 27 (פלוס מינוס)
27/12/2016 | 01:35
50
הרופא אמר לנו פעמיים ביום בזמן מנוחה לספור 3 תנועות תוך חצי שעה (גם אם זה 3 תנועות תוך 5 דק' זה מספיק) ואם לא הרגשת 3 בחצי שעה אז לספור 6 בזמן של שעה מתחילת המעקב.
בכל מקרה אם יש ספק ומשהו מרגיש לך שונה ביחס למה שאת רגילה להרגיש- נבדקים
לצפיה ב-'עזרה דחוף בבקשה '
עזרה דחוף בבקשה
25/12/2016 | 19:20
1
163
שלום בנות יקרות אשמח להרגעה בבקשה...אני בהריון רביעי תאומים לא זהים לאחר הזרעות. בבית 3 ילדים אחרי הריונות ספונטניים. בהריונות הקודמים תמיד היו לעוברים הערכות משקל נמוכות וגם התינוקות נולדו קטנים יחסית (פחות מ3 קג). בהריון הזה הערכות המשקל הן בהתאם לשבוע ובאחוזונים הגבוהים, וגם לאחד העוברים נראה שיש ראש גדול וכולם אצלי קטנים ולאף אחד לא היה ראש אפיו טיפה גדול!! וגם לי ולבעלי אין ראש גדול!! וזה משהו שאמרו לי כבר כמה רופאים בכמה בדיקות שונות... ואני מוצאת את עצמי ממש בלחץ שאולי קרה איזה בלבול בהזרעה ובגלל זה הם שונים מהילדים האחרים? מה זה יכול לקרות לדעתכן? אני ממש בהיסטריה שפתאום יצאו לי ילדים לא קשורים לכלום וילי הם בכלל לא מבעלי ���� לא יודעת מה לעשות, אשמח לתובנות ממי שיש...

לצפיה ב-'נדיר מאוד שטעות כזו תקרה, במיוחד בהזרעה שזה רק את, הבעל'
נדיר מאוד שטעות כזו תקרה, במיוחד בהזרעה שזה רק את, הבעל
26/12/2016 | 13:24
91
הזרע והרופאה...
המדידה היא רק משוערת וגם אם הילד יהיה שונה במראה שלו- זה לא אומר שהייתה טעות. לא תמיד אחים דומים אחד לשני. גם יכולים להיות תאומים שיהיו שונים מאוד מאוד במראה.

לצפיה ב-'מהם ערכי E2 תקינים לשבוע 5?'
מהם ערכי E2 תקינים לשבוע 5?
25/12/2016 | 18:33
86
היום אני עשיתי בדיקת דם (5+3 ) ויצא E2 של 9422 pmol/l .
זה הערך בממנו היה חשש לגירוי יתר לפני השאיבה. אני יודעת שזה נחשב לגבוהה. אבל מה זה אומר על הריון? לא מוצאת מידע על זה באינטרנט.
(ערכי ביטא תקינים, ופרוגסטרון מעל 190 )
לצפיה ב-'בלחץץץ'
בלחץץץ
24/12/2016 | 21:36
3
155
היי בנות יקרות חדשה פה אני בשבוע 6 והתחילו לי כתמים חומים מלווים בכאבי מחזור קלים והייתה גם הפרשה חומה צמיגית סליחה על הפירוט.. אני ממש דואגת למישהי קרה גם?
לצפיה ב-'למרות שראינו דופק ביום חמישי ממש מודאגת'
למרות שראינו דופק ביום חמישי ממש מודאגת
24/12/2016 | 21:38
39
לצפיה ב-'חום זה לא מדאיג בעיקרון'
חום זה לא מדאיג בעיקרון
24/12/2016 | 21:55
102
כאבים קלים זה גם נורמלי.
תמיד אפשר לקפוץ למוקד אם את צריכה הרגעה.
לצפיה ב-'לי'
לי
24/12/2016 | 22:09
88
הייתה לי המטומה בערך בשבוע 6. עוד לפני בדיקת דופק. לא רק כתמים חומים, אלא גם אדומים. רופא הוסיף לי תמיכה (זריקות פרוגסטרון בנוסף לנרות) והוריד מינון של קלקסן. אז תיידעי את הרופא ושיהיו בשורות טובות !
לצפיה ב-'דופלר/מוניטור עוברי ביתי- מישהי הזמינה מאיביי/עלי?'
דופלר/מוניטור עוברי ביתי- מישהי הזמינה מאיביי/עלי?
20/12/2016 | 22:32
6
94
נראה לי שזה עשוי להרגיע (מעט) את החרדות שצצות  בין בדיקה לבדיקה
חיפשתי קצת מידע ופירוט מכשירים באיביי, ראיתי המלצות על מכשירים זולים יותר או פחות (נראה שהזול ביותר מאפשר רק להאזין לפעימות הלב ולעומתו יש כאלו עם מוניטור שסופרים את הפעימות- נראים לי מעט יותר רציניים)

אשמח לשמוע מניסיונכן- למישהי יצא להזמין ולהשתמש באחד מהמכשירים האלו?
המלצות/ דיס המלצות ולינקים שמהם רכשתן יתקבלו בברכה
לצפיה ב-'באופן אישי, אני בחרתי לא להזמין כזה'
באופן אישי, אני בחרתי לא להזמין כזה
21/12/2016 | 00:17
110
אפילו הרופא לא תמיד מוצא עם הדופלר והוא מאוד מנוסה כי יש לנו עסק עם היפראקטיבית ומרוב שהיא זזה (לא שמרגישה אותה ממש עדיין)- קשה לו להבחין באופן מדוייק בין התזוזות לקצב הדופק . אני מכירה את עצמי ויודעת שאלחץ אם אשתמש בדופלר ולא אמצא פתאום דופק...

אני אישית נגד.
לצפיה ב-'דופלר'
דופלר
21/12/2016 | 21:11
88
אני שכרתי בארץ דגם LifeDop 
אז אם יש דגם כזה למכירה-הוא סבבה.
מה שכן-אם את בשבוע מוקדם יחסית ולא מוצאת דופק, אל תלחצי.
לצפיה ב-'אני רכשתי באלי אקספרס'
אני רכשתי באלי אקספרס
23/12/2016 | 18:32
2
86
ב17 דולר דופלר פשוט.
חייבת לציין שלא השתמשתי בהתחלה כי לא הרגשתי צורך משום שכל שבועיים הייתי בבדיקה.
רק החל משבוע 17 ככה מדי פעם התחלנו לשמוע אותם (הצלחנו אפילו שמדובר בתאומים).
זה נחמד שיש את האופציה והמכשירים הזולים האלו באמת עובדים מסתבר.
לצפיה ב-'תודה יש לך לינק פעיל? '
תודה יש לך לינק פעיל?
24/12/2016 | 00:26
1
12
לצפיה ב-'כן'
כן
24/12/2016 | 12:57
49
לצפיה ב-'הזמנתי ומאוד הרגיע אותי'
הזמנתי ומאוד הרגיע אותי
31/12/2016 | 22:39
20
Angel sound בחיפוש באי ביי/עלי
זה רק לשמוע וזה לגמרי מספיק. הבנתי שאלה עם המסכים לא מדייקים בספירות
לצפיה ב-'פער בגיל הריון'
פער בגיל הריון
18/12/2016 | 15:50
9
203
שלום!
בבדיקת אולטראסאונד היום נראה דופק ב"ה וגיל ההריון נראה 6+1. לפי מועד ההחזרה אני בשבוע 7+1. הרופא אמר שזה יותר מהפער המצופה וביקש שאחזור לבדיקה נוספת עוד שבוע.
מה אתן אומרות? קרה לכן? אני בלחץ..
לצפיה ב-'מציינת שהבדיקה נעשתה מהבטן '
מציינת שהבדיקה נעשתה מהבטן
18/12/2016 | 16:16
2
117
בגלל קושי טכני במכשיר
לצפיה ב-'לא קרה לאף אחת?'
לא קרה לאף אחת?
19/12/2016 | 21:17
25
לצפיה ב-'בשלב הזה לא רואים כלום ביטני...'
בשלב הזה לא רואים כלום ביטני...
20/12/2016 | 20:41
85
מפתיע שבכלל הוא מתייחס לתוצאה.
את צריכה לעשות בדיקה וגינאלית
לצפיה ב-'הי יקרה'
הי יקרה
20/12/2016 | 18:05
2
102
זה וודאי מלחיץ,
אך כפי שהרופא המליץ בבדיקה, חשוב לעשות בדיקה נוספת בעןד כמה ימים על מנת לראות שהעובר גדל ומתפתח לאורך תקופה ומבדיקה לבדיקה.
שאלת ואני עונה- לצערי קרה לי כבר שגיל/גודל העובר לא תאם את תאריך ההחזרה, ואכן בבדיקות חוזרות העובר הפסיק להתפתח וההריון פסק.
אך אל לך להסיק מהמקרה שלי שזה המצב גם אצלך, ולכן, חשוב לעקוב, כי יתכן וסתם קיים פער במכשירים או משהו כזה.
בהצלחה רבה ולהמשך הריון תקין!
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
21/12/2016 | 08:30
1
67
מצטערת מאד לשמוע  תוכלי לפרט מה היה הפער במקרה שלך ובאיזה שבוע ההריון נפסק? והאם היו עוד סימנים לכך שהעובר לא מפתח?

לצפיה ב-'אני אפרט,'
אני אפרט,
21/12/2016 | 10:08
74
על אף ששוב, זה מאד אינדבידואלי, ואל תסיקי מזה כלום לגביך.
אצלי זה היה מלווה גם בדימום, ובבדיקה בדופק היה איטי יחסית, והעובר קטן (מתאים לשבוע 6 וקצת, והייתי כבר בשבוע 8).
כעבור יומיים עשיתי בדיקה נוספת והדופק המשיך להיות איטי והעובר לא גדל. כמה ימים אחרי, פסק גם הדופק ונאלצתי לעבור גרידה בערך בשבוע 9-10.....
העובר לא היה תקין, לפיכך הפסיק להתפתח.
זה לא אומר שהעובר שלך לא תקין. זה רק אומר שאת צריכה כרגע לעקוב ולבדוק ולראות שמתפתח.
ואגב, רשמו לך שבשלב זה לא ניתן לראות בטני, וזה לא נכון.
בהריון הנוכחי שלי, כבר בשבןע 6/7 ראו באופן בטני את העובר. זה מאד תלוי ציוד.
בהצלחה!
לצפיה ב-'בגלל שה-US היה בטני, הסיכוי שזו סתם טעות מדידה הוא די גדול'
בגלל שה-US היה בטני, הסיכוי שזו סתם טעות מדידה הוא די גדול
21/12/2016 | 20:46
2
83
יש הרבה מקום לאופטימיות לעניות דעתי.

האם כל המדדים היו תואמים אחד את השני? גודל השק וגודל העובר היו מתואמים?

בכל קמרה הכי חשוב זה שיש דופק. זה הסימן הכי מעודד. זה לא מבטיח שום דבר, אבל הסיכוי יותר טוב כשיש דופק.

נ.ב: זה מוקפאים?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
21/12/2016 | 21:32
1
91
הי ,תודה על התגובה
כן, זה סבב של החזרת מוקפאים
ולא אמרו לי לגבי היחס בין גודל השק והעובר, איך אפשר לדעת?
לצפיה ב-'במוקפאים יש לפעמים עיכוב קל בהתפתחות העובר'
במוקפאים יש לפעמים עיכוב קל בהתפתחות העובר
24/12/2016 | 21:09
59
יחד עם טעות המדידה - שב-US בטני היא גדולה יותר, זה יכול להסביר את התוצאה.

יחס בין העובר לשק - אם מדדו את שניהם, את יכולה לראות אם שניהם מתאימים לאותו גיל הריון, פחות או יותר. אם יש פערים זה חשוד (אבל יכול להיות טעות מדידה).
לצפיה ב-'כמה זמן לאחר הלידה הראשונה חזרתן '
כמה זמן לאחר הלידה הראשונה חזרתן
17/12/2016 | 21:41
7
224
לטיפולים? מה היו השיקולים? והאם הדרך בפעם השנייה הייתה ארוכה/ קצרה יותר?
לצפיה ב-'שאלה טובה! מחכה לתגובות.. '
שאלה טובה! מחכה לתגובות..
18/12/2016 | 10:26
1
135
אני רק חודשיים אחרי לידה ראשונה
לצפיה ב-'גם אני:)'
גם אני:)
18/12/2016 | 16:55
31
לצפיה ב-'אחרי שנה וחצי'
אחרי שנה וחצי
18/12/2016 | 19:51
137
להריון הראשון נקלטתי לאחר הזרעה ראשונה, והלידה היתה בניתוח קיסרי אז הנחו אותי לא להכנס להריון בשנה שאחרי הלידה. הנקתי ולקחתי גלולות סרזט.
אחרי שמונה חודשים הפסקתי עם הגלולות אך המשכתי להניק, אחרי שנה בערך חזר לי המחזור. אחרי שנה וחצי הפסקתי להניק ופניתי שוב לטיפולים. עשיתי בערך 11 הזרעות שלא צלחו, ואז עברתי לIVF. בסבב הראשון נקלטתי להריון חוץ רחמי שדרש הפסקת הריון ו3 חודשים הפסקה. בסבב השני נקלטתי ואני עכשיו בשבוע 7 ומתפללת שיעבור בשלום.
בקיצור הדרך הפעם היתה הרבה יותר ארוכה, הבן שלי כבר בן 3 ואני מבחינתי רציתי עוד ילד כבר אחרי חודש..
מה שמוזר הוא שלא מצאו סיבה לאי פריון, ואני חושבת שבעקבות הניתוח משהו השתנה באנטומיה של הרחם והשחלות ומקשה על ההפריה וההשתרשות.
אני גם תוהה בשאלה מתי נכון להתחיל אחרי לידה, לי באופן אישי מאוד מאוד חשוב להניק ולכן ההתלבטות מאוד קשה בין הרצון להעניק לילד את הטוב ביותר, ובין להביא ילד נוסף. 
בהצלחה לכולן ומזל טוב!
לצפיה ב-'שנתיים'
שנתיים
19/12/2016 | 14:43
1
136
היה לי מאוד קשה לחזור שוב לטיפולים.גם בגלל שזו הייתה תקופה קשה שלא רציתי לחזור אליה.גם ידעתי במקרה שלנו כניראה שהפעם השניה תהיה ארוכה יותר ומאוד חחשתי מזה.בנוסף הטיפול בתינוק לקח ממני המון אנרגיות ופחדתי שהטיפולים ייקשו עלי אפילו יותר.

בפעם הראשונה הוקפצנו יישר לivf בגלל בעיית זרע חמורה.היו לנו 4 מנות זרע שנמצאו בניתוח שבעלי עבר.בivf3 נכנסנו להריון. בגלל שבעלי היה צריך ניתוח אז בפעם הראשונה לקח לנו שנה מרגע שהגענו לרופא פוריות בפעם הראשונה ועד הניתוח ואז עוד 5 חודשים של 3 שאיבות ו3 החזרות.סהכ שנה וחמישה חודשים מרגע ההחלטה ועד להצלחה.

בפעם השניה נישארה לנו מנה אחרונה מהניתוח.ניסינו איתה סיבוב אחד של ivf שלא הצליח.הטיפול הזה היה לי מאוד קשה פיזית ונפשית ובגלל זה לקחו לנו עוד שנתיים עד שבעלי עשה שוב ניתוח.הניתוח השני לא הצליח והקפיאו את הבייציות.

שנה אחרי הניתוח הצלחנו למצוא זרע במעבדת mfc.
ואז חזרנו לטיפולים ביותר מרץ.
הפשרה ראשונה של מחצית הבייציות והחזרה-בטא שלילית
הפשרה שניה של המחצית השניה של הביציות והחזרה- בטא חיובית הפלה בשבוע 7.
(הפסקה של חודשיים אחרי ההפלה)
שאיבה והחזרה- בטא שלילית
(הפסקה של חודש בחגים)
שאיבה והחזרה-בטא חיובית מחר בדיקת דופק
סהכ כבר 4 שנים אבל עם הרבה הפסקות בין לבין.

אני חושבת ששיקול חשוב הוא הסיבה לטיפולים
אצל הרבה לא מוסברים הפעם הראשונה ארוכה אבל בדרך מגלים את הבעיה
או שעולים על פרוטוקול מנצח הפעם השניה קצרה יותר.
גם גיל האישה הוא פקטור מאוד חשוב שצריך לקחת בחשבון (אני אוטוטו בת 35)

אני מצטערת שלקח לי זמן לחזור ועל ההפסקות שעשיתי ומעריצה את הנשים שמצליחות לחזור מהר שוב לטיפולים.

לצפיה ב-'נשמע שעברת דרך ארוכה'
נשמע שעברת דרך ארוכה
19/12/2016 | 18:39
83
מאחלת לך הריון קל ותקין
לצפיה ב-'גם אני תוהה...'
גם אני תוהה...
23/12/2016 | 14:43
64
הבת שלי אוטוטו בת שנה ואני נורא רוצה הריון נוסף... אבל אני עדיין מניקה וטרם קיבלתי מחזור. מתלבטת עם עצמי בין להפסיק להניק כדי לקבל מחזור ולחזור לטיפולים, לבין להמשיך עוד קצת עם ההנקה, לפחות עד סוף החורף. גם הגיל שלי הוא פקטור, אני כבר בת 35...
לצפיה ב-'חזרתי מהר - אחרי 8 חודשים חזרתי לטיפולים'
חזרתי מהר - אחרי 8 חודשים חזרתי לטיפולים
25/12/2016 | 00:19
61
החזרתי מוקפאים וזה לא הצליח, והייתי צריכה לעבור שוב פעם את כל הבדיקות לפני שהתחלתי את כל התהליך של הזריקות. בדיוק כשהבן שלי חגג שנה נכנסתי לטיפול של שאיבת ביציות
לצפיה ב-'משתפת אתכן ביום קשה במיוחד '
משתפת אתכן ביום קשה במיוחד
18/12/2016 | 20:44
7
277
עדיין מתקשה להירגע..
אני עובדת בגן ילדים, והיום לאחר מספר ימים שילד החסיר הגננת התקשרה להורים לברר למה הילד לא הגיע ומסתבר שיש לו אבעבועות רוח.
כמובן שבהתחלה לא חששתי בכלל, התקשרתי לבדוק מה לעשות אמרו לי להגיע מיד לבדיקת נוגדנים. כמובן שחזרתי ישר לעבודה.. ואז קיבלתי טלפון ומסתבר שאין לי מספיק נוגדנים.
כל היום בטלפונים עם כמה רופאים כן חיסון לא חיסון.. שאלתי את אמא שלי אם היו לי אבעבועות בתור ילדה והיא אומרת שכן, העניין הוא שהיא אישה מאוד חולה וקשה לסמוך עליה.. הרופאים אומרים שזה בסדר ועדיף לסמוך עליה מחיסון.
הרופאים דואגים לי ולא לעוברים כי המערכות שלהם כבר מושלמות והם פחות בסיכון, אבל עדיין, מלחיץ.
הדבר שהכי הפריע לרופאים היה שבתחילת הטיפולים בדקו גם את הנוגדנים אבל לא עשו חיסון.. לא הבינו איך זה קרה שעושים פשלה כזאת.
רק מתפללת שאמא שלי זוכרת נכון ששהזמן יעבור והכל יהיה בסדר... :(

לצפיה ב-'מאחלת לך שתרגישי טוב ושלא נדבקת!'
מאחלת לך שתרגישי טוב ושלא נדבקת!
18/12/2016 | 22:02
1
63
אם הילד כבר לא מגיע כמה ימים ואת בנתיים לא רואה סימנים אז נשמע שאת בטוחה..בנוסף מרגיע לשמוע שאין חשש לעוברים!
מה שכן אולי הייתי לוקחת כמה ימי חופשה למקרה שילדים נוספים נדבקו..
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה :) '
תודה :)
19/12/2016 | 10:04
14
לצפיה ב-'...'
...
18/12/2016 | 23:26
1
74
שירן, אני בטוחה שהיית חולה בזה. כולם היו חולים בזה עד לכניסת החיסון (לפני כעשר שנים).
כתבת "אין לי מספיק נוגדנים", זאת אומרת שכן יש כמות מסוימת של נוגדנים. ז"א שיש זכרון חיסוני.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שהם הסבירו לי ;)'
זה בדיוק מה שהם הסבירו לי ;)
19/12/2016 | 10:03
72
שאם לא הייתי חולה בזה לא היו נוגדנים בכלל. כנראה שלא הייתי מחוסנת. אז על אמא שלי אני לא סומכת אבל על הרופאים כן.
לצפיה ב-'מבינה אותך כל כך!'
מבינה אותך כל כך!
18/12/2016 | 23:55
1
85
לנו היה לפני שבועיים וירוס שעבר בין כל הילדים של הפה והטלפיים.
מאוד נלחצתי מזה כי מן הסתם אני צמודה לילדים וספציפית הילדים שהתגלו כחולים בזה היו מרוחים עליי ביום לפני ובאותו יום שהמחלה התגלתה.

לשמחתי לא נדבקתי למרות החשיפה המוגברת וזה גם לא מסוכן בשלב הזה אבל עדיין מאוד הלחיץ אותי.

כעובדות בגן אנחנו חשופות להרבה מחלות ווירוסים וזה מלחיץ.

לצפיה ב-'מאוד מלחיץ. אבל הצלחתי להירגע בסוף. '
מאוד מלחיץ. אבל הצלחתי להירגע בסוף.
19/12/2016 | 10:04
20
לצפיה ב-'המון הצלחה יקירה '
המון הצלחה יקירה
20/12/2016 | 20:45
9
לצפיה ב-'בדיקת דופק ראשונה אצל רופא ולא טכנאי'
בדיקת דופק ראשונה אצל רופא ולא טכנאי
18/12/2016 | 00:06
4
146
היי בנות , מישהי כאן בדקה דופק ראשון אצל רופא ולא בקופת חולים אצל טכנאיות? אני במכבי , יש המלצות?
לצפיה ב-'את לא יכולה ללכת לרופא של הקופה? '
את לא יכולה ללכת לרופא של הקופה?
18/12/2016 | 10:28
1
86
זה מה שאני עשיתי
לצפיה ב-'היי יש לך רופא מומלץ?'
היי יש לך רופא מומלץ?
18/12/2016 | 21:18
63
יש לך רופא מומלץ? עם אולטרסאונד במרפאה? אני במכבי
לצפיה ב-'למה חשוב לך דווקא רופא?'
למה חשוב לך דווקא רופא?
18/12/2016 | 21:28
37
לצפיה ב-'פשוט קבעתי תור לרופא הנשים שלי'
פשוט קבעתי תור לרופא הנשים שלי
29/12/2016 | 23:25
19
הגעתי אליו, הודעתי לו שאני בהריון ובאיזה שבוע והוא בעצמו פתח לי מעקב הריון אצלו ועשה אולטראסאונד

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה