לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לפי הנהלת תפוז אין לפרסם בפורום הודעת חיפוש / מסירת תרופות - ההודעות ימחקו

המשך >>

לצפיה ב-'בדיקת קרישיות יתר - מטופלת ב"כללית"'
בדיקת קרישיות יתר - מטופלת ב"כללית"
07/05/2017 | 10:34
30
שלום,
אנחנו בטיפולים בגלל בעיית זרע. נקלטתי בטיפול IVF ראשון לפני כשלוש שנים והיה הריון תקין אבל היתה לי לידה מוקדמת בשבוע 35 בגלל צירים מוקדמים. הריון נוסף של מוקפא הסתיים בהפלה בשבוע 7. הטיפולים הבאים שעשיתי נכשלו. יש לי בת דודה עם קרישיות יתר (מצד אמא) אך לאמא שלי לא היו כל בעיות בהריונות שלה. אני לקראת טיפול נוסף במוקפא ושאלתי את הרופא על בירור קרישיות יתר. חשוב לי לעשות את הבדיקה כדי לשלול בעיות. הרי כל הריון אצלי מגיע בדם יזע ודמעות וממש חשוב לי לחסוך סיבוכי הריון. אבל הרופא היום אמר שבמקרה שלי אין התוויה לטיפול. נראה היה שהוא ייתן לי הפניה אם אתעקש אבל אז זה אומר שדוחים את הטיפול ולא רציתי לדחות. מכאן השאלות שלי:
1. יש באמת הצדקה לדחיית הטיפול??? הרי להבנתי זו בסך הכל בדיקת דם! האם כדאי לי לנסות להשיג הפניה מרופא משפחה/נשים? האם רופאי משפחה בכלל יודעים איזה הפניה לתת?
2. להבנתי הבדיקה יכולה להיעשות בהיקפים שונים. אני מן הסתם הייתי רוצה לעשות את הבדיקה המקיפה ביותר. אם כך - מה עליי בדיוק לבקש? לאן עליי ללכת לצורך ביצוע הבדיקה? ותוך כמה זמן יש תשובות? לא אכפת לי לשלם יותר כסף...
3. קראתי באחד האתרים שהבדיקה כוללת: PT , INR , 
PTT , פיברינוגן. על פניו נשמע פשוט. האם אוכל להשיג הפניה פשוט בבקשה לרופא משפחה שייתן הפניה לבדיקות הדם האלו?
אשמח מאוד לעצות! אני ממש רוצה לעשות את הבדיקות האלה במקביל ובמהירות המירבית מבלי לעכב את הטיפולים. 
תודה!
לצפיה ב-'בדיקת בטא ראשונה'
בדיקת בטא ראשונה
04/05/2017 | 18:25
3
170
הי לכולן. מצרפת בזהירות מהפורום השכן... עדיין לא ממש מעכלת. קיבלתי בטא 160, פרוגסטרון 85, e2 811 ..
11 יום אחרי החזרת בלסטו קפוא.
אפשר לשמוח? אני חוששת שזה בגלל האוביטרל. מה אתן אומרות? 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה אל דאגה, זה לא מהאוביטרל'
ברוכה הבאה אל דאגה, זה לא מהאוביטרל
04/05/2017 | 20:47
37
לצפיה ב-'הילהסגולה7 קולולולולולו '
הילהסגולה7 קולולולולולו
05/05/2017 | 06:50
1
103
את מוזמנת להצטרף אלינו לקומונת תל"מ ינואר-פברואר2018. http://communa.tapuz.co.il/talam2018
לצפיה ב-'תודה, לשתיכן.'
תודה, לשתיכן.
05/05/2017 | 14:50
23
לצפיה ב-'שאלה לגביי תחילת הריון'
שאלה לגביי תחילת הריון
02/05/2017 | 13:39
2
153
היי בנות יקרות,

אני עכשיו בתחילת שבוע 5, הריון שהושג לאחר טיפול בגונל והזרעה.
בדקתי בטא ביום האיחור שהיתה 99 ויומיים לאחר מכן 274 ככה שהיתה הכפלה.
עם זאת, אני ממש לא מרגישה כלום ! שום סימן הריון מלבד האיחור במחזור. להיפך, אני אפילו מרגישה ממש טוב. אני קצת חוששת מזה שאני לא מרגישה איזשהו סימן. האם זה אומר משהו? בדיקת דופק רק עוד שבועיים בערך. 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה! סימנים או היעדרם לא אומרים כלום'
ברוכה הבאה! סימנים או היעדרם לא אומרים כלום
02/05/2017 | 20:15
79
יכול להיות שיתחילו לך תופעות בהמשך, יכול להיות שאת מברות המזל שאין להן תופעות.
יכול להיות שיתחילו תופעות ואז יעלמו.
אין בזה שום חוקים, וגם אין קשר לתקינות ההריון.
לצפיה ב-'אני בשבוע 11'
אני בשבוע 11
05/05/2017 | 20:41
76
ועדיין לא מרגישה יותר מדי.....קצת נפיחות בבטן בסוף היום, קצת יותר רעבה וקצת יותר פיפי מבדרך כלל. זהו....
לצפיה ב-'קצב לב עובר לא תקין'
קצב לב עובר לא תקין
24/04/2017 | 22:36
4
185
היום עשיתי סקירה מאוחרת (אני שבוע 22.4) והרופא גילה שלעובר יש קצב לב לא סדיר, זאת למרות מבנה לב תקין וחלוקה פנימית תקינה של הלב.
הופנתי לאקו לב עובר. האם מישהי עברה בעקבות הפרעות קצב? כמה חמור זה יכול להיות (הרופא בסקירה נשמע די רגוע) . מצריך מעקב מיוחד אחר כך? מתי מומלץ לבצע?
לצפיה ב-'לא יודעת מה המשמעות של זה, רק לגבי אקו לב'
לא יודעת מה המשמעות של זה, רק לגבי אקו לב
25/04/2017 | 09:22
3
115
הזמן המתאים לבצע הוא עד שבוע 26. אפשר גם אחר כך אבל זה פחות מוצלח.
לפעמים קשה למצוא תור פנוי מספיק קרוב בקופה. במקרה כזה הם צריכים לתת לך התחייבות לביצוע הבדיקה בבית חולים, ששם בדרך כלל אין בעיה להשיג תור מהיר.
לצפיה ב-'מעדכנת לכל מי שאולי זה מענין אותה'
מעדכנת לכל מי שאולי זה מענין אותה
02/05/2017 | 09:24
2
125
אומנם לא הצלחתי להבין מתי בדיוק עדיף לבצע את הבדיקה אבל הייתי נחושה לעשות כמה שיותר מהר.
אז לאחר המון טלפונים לכל בית חולים אפשרי בשפלה השגתי תור די מהיר לברזילי ( אני בכללית והם לא עובדים עם ברזילי כך שהייתי צריכה אישור מהקופה שלאחר שכנועים רבים אכן ניתן לי,  מה שאומר: בנות, לא לוותר. כמטופלות פוריות לשעבר יש לנו ניסיון במלחמות בירוקטיות).
בכל מקרה התגלה שיש לעובר שלי פעימה מוקדמת פעם בכמה דקות וזה מצב נפוץ בעוברים. חוץ מזה הדופק תקין לחלוטין. אצל 1-2 אחוז מהעוברים זה יכול להפוך לדופק מהיר קבוע ואז זה מהווה בעיה. אבל במקרה שלי אין מה לעשות ורק להבדק כל שבועיים שהמצב נשאר כפי שהוא.
מקווה שאם זה קרה לעוד משהי אז הרגעתי גם אותה, כי אני הייתי די לחוצה מהענין.
לצפיה ב-''
02/05/2017 | 20:14
13
לצפיה ב-'יופי! כיף שעידכנת '
יופי! כיף שעידכנת
04/05/2017 | 21:51
43
המשך כיפי ובידיים מלאות!
לצפיה ב-'תסמונת התאום הנעלם - מישהי יכולה להסביר לי מה עלול לקרות?'
תסמונת התאום הנעלם - מישהי יכולה להסביר לי מה עלול לקרות?
23/04/2017 | 12:26
8
220
לפני כשבועיים עשיתי אולטרסאונד שבו נתגלו 2 שקים, 2 עוברים ו-2 דפקים - אחד קטן משמעותית מהשני. עובר אחד תוארך לפי שבוע ההריון, השני קטן בשבוע וקצת. כעבור כמה ימים פתאום נפסקו לי כל תופעות ההריון: הפסיקו הבחילות, העייפות, גועל מכמעט כל דבר. קבעתי מיד תור לאולטרסאונד, בו נתגלה שעובר אחד גדל, השני נשאר בערך אותו גודל ואיבד את הדופק.
מישהי יכולה לספר לי מנסיונה מה הולך לקרות? האם השק והעובר ייספגו? צפוי לי דימום? בעוד כמה זמן? האם זה מאיים על העובר הראשון? אני גם ככה כבר בלחץ כי זה ההריון הראשון שלי, לאחר שהקודם נסתיים בהפלה לאחר איבוד דופק בשבוע 7-8. תודה רבה!

לצפיה ב-'קשה לדעת מה בדיוק צפוי'
קשה לדעת מה בדיוק צפוי
23/04/2017 | 12:43
149
זה נקרא מצב של "הפלה מאיימת", מה שאומר שההריון הזה יותר בסיכון להפלה מאשר סתם כך, אבל לא חסרים הריונות שמוגדרים כך ומסתיימים עם ילד בריא בידיים. אפילו הרוב.

יכול להיות שיהיה דימום ויכול להיות שהשק השני ייספג. הדימום יכול להופיע גם באיחור, כלומר לא מיד עכשיו. קשה לדעת.

ככל שההריון יתקדם והשק התקין יהיה גדול יותר, הסיכון יורד. הסיכון הוא בעיקר שאם יהיה דימום, גם השק השני יתנתק ו"יישטף" החוצה, אבל ככל שהוא גדל הסיכון לזה הולך ופוחת.

אם מופיע דימום, כדאי ללכת להיבדק ויכול להיות שימליצו על פרוגסטרון (למרות שזה לא ממש משנה בדרך כלל). בכל מקרה אם מופיע דימום כדאי להיות במנוחה עד כמה שאפשר. לא מנוחה מוחלטת במיטה, אבל להימנע ממאמץ, לשתות הרבה ולא לקיים יחסים עד שהדימום עובר וקצת אחרי זה.
לצפיה ב-'רוצה להרגיע וגם לדייק'
רוצה להרגיע וגם לדייק
23/04/2017 | 15:29
1
135
ראשית, את ממש לא נמצאת במצב של הפלה מאיימת!
אחד התאומים הפסיק להתפתח והדופק שלו פסק. אין לכך השלכה על התאום השני וזה לא אומר עליו כלום.
אני בכוונה רושמת את זה תחילה. עברתי בדיוק את אותו הדבר בהריון הנוכחי שלי (אני כעת בשבוע 38 עם עובר אחד).
לא בהכרח צפוי לך דימום, ולא בהכרח תרגישי בכלל תחושות של הפלה.
העובר מאד קטן וברוב המקרים הוא נספג ופשוט נעלם.כך קרה אצלי לאחר זמן קצר מאז גילינו שאין דופק.
הנוכחות של השק הריק- השק קיים שם, וסביר שגם בסקירות תמשיכי לראות אותו. הוא גם מפריש הורמונים ומשפיע על כל מיני בדיקות, אז חשוב לציין בכל בדיקה, דוגמאת חלבון עוברי, שההריון החל כהריון תאומים וכעת יש עובר אחד. ככל שהעובר הבריא יגדל ותפתח, השק ידחק הצידה עד שהוא גם יספג ותפסיקי לראות אותו. אני גם בסקירה השניה, שהיתה סביב שבוע 21, ראיתי את השק. אבל אין לו משמעות והוא לא מזיק או מפריע לעובר הבריא.
בהצלחה והמשך הריון תקין!
לצפיה ב-'צר לי, אבל זה כן מסכן גם את העובר השני'
צר לי, אבל זה כן מסכן גם את העובר השני
23/04/2017 | 15:58
135
הוא לא משפיע על ההתפתחות שלו אבל כן על הסביבה ברחם, מה שעלול לגרום להפלה גם אם העובר השני תקין כשלעצמו. בדומה, אם נוצר דימום בגלל ההפלה של עובר אחד, עצם הדימום מסכן את העובר השני.
ככל שההריון מתקדם, הסיכון הזה פוחת, אבל בשבועות מוקדמים הסיכון להפלה גדול יותר מאשר בהריון שהתחיל לכתחילה עם עובר יחיד.
לצפיה ב-'רוצה לעודד'
רוצה לעודד
23/04/2017 | 17:31
3
157
גם אני בהריון שהתחיל כהריון תאומות (לא זהות) ובשבוע 22 גילינו שלאחת פסק הדופק. היא היתה קטנה יותר מהעוברית השנייה והיתה לה רק כליה אחת, אבל כל שאר הבדיקות שלה יצאו תקינות (כולל מי שפיר). כמובן שהיינו בהלם, ממש לא ציפינו לאובדן כזה בכלל ובפרט לא אחרי שעבר הטרימסטר הראשון...

אני כרגע בשבוע 32, עוד לא יודעת אם ואיזו השלכה תהיה לזה על הלידה (היא היתה העוברית המובילה, ונכון ל- US האחרון שלי היא היתה ממש על הפתח). הטענה היא שהיא תיספג כמה שאפשר ותצא כשארית בלידה. ההערכה היא שהיא שקלה כ- 250 גרם לפני שליבה נדם. השק שלה עדיין קיים, ומי השפיר מטפטפים להם לאיטם החוצה. אני לא מדממת (טפו טפו טפו), אבל קבלתי הוראה מאד ברורה מהרופאה שלי שאם מתחילים דימום או התכווצויות, לגשת מיד למוקד או למיון.
חוץ מזה נשלחתי לסט בדיקות קרישיות. מקווה שהרופא המטפל בך ישלח אותך גם, בטח במצב בו זה לא אובדן ראשון.

כמובן שזה הריון בסיכון - הרופאה טוענת שהסיכון של הריון תאומים עדיין קיים (התייחסה בעיקר ללידה מוקדמת), מעבר לסיכון אחר שהתחלתי איתו את ההריון.
לא דברו איתי על איום על העוברית השנייה אבל אני מניחה שהוא קיים (מעדיפה לא לחשוב על כך). מצד שני, אין לי ניסיון עם אובדן בשלב מוקדם יותר של ההריון.

אני מזמינה אותך לכתוב בפורום הריון אחרי אובדן, התייחסו אליי ממש יפה שם ונתנו לי כמה נקודות טובות לחשוב עליהן ולהתחזק מהן. מוזמנת גם לפנות אליי בפרטי אם תרצי.
חיבוק גדול גדול
לצפיה ב-' (בשבועות מוקדמים זה פחות מורכב)'
(בשבועות מוקדמים זה פחות מורכב)
23/04/2017 | 19:07
2
57
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
24/04/2017 | 07:48
1
103
אין לי ניסיון עם שבוע מוקדם יותר, אבל אובדן זה אובדן זה אובדן....
לצפיה ב-'פחות מורכב מבחינה רפואית, הכוונה'
פחות מורכב מבחינה רפואית, הכוונה
24/04/2017 | 19:36
29
לצפיה ב-'קרה לי '
קרה לי
30/04/2017 | 20:59
84
באופן הזוי ומפתיע נקלטתי עם שני עוברים למרות שהוחזר רק אחד, אחד נקלט טיבעי.. השק הפסיק להתפתח בשבוע 5 והיה קטן משמעותית מהשק השני , בשבוע 6 החלו דימומים ובאולטראסונד נצפה שק שלידו דימום ונראה שהשק לא מתפתח תקין אין עובר ודופק.. יום למחרת נצפה עובר ודופק.. דימומים המשיכו עד שבוע 8 והחלבון עוברי hcg יצא מוגבר מה שרמז על היפרדות שיליה .. מפה לשם נטלתי קלקסן ואספירין כל ההריון בהוראת בר חווה וילדתי בשבוע 38 כי הראש של העובר הפסיק לגדול ואכן היתה בעית שיליה .. מפה לשם היא היום בת שנה וארבע חודשים . תהיי אופטימית ותתייעצי עם רופא להריון בסיכון
לצפיה ב-'איך מספרים לחברה? '
איך מספרים לחברה?
20/04/2017 | 08:19
14
291
הי בנות, 
יש לי שאלה קצת טיפשית.... 
אני אחרי 3 שנים של טיפולי פוריות, 2 הפלות, מלא תשובות שליליות וסוף סוף התבשרנו בהריון ואפילו כבר שמענו דופק! 
אני בשבוע 9 ושומרת את זה עדיין בסוד. 
חברה מאוד טובה שלי עוברת כבר שנה טיפולים ועד עכשיו לא ממש חוותה הצלחות. 
מצד אחד אני מאוד רוצה לשתף אותה בחדשות המשמחות שלי ומצד שני אני מפחדת שזה יגרום לה לצער והיא תתפוס מרחק. 
אני זוכרת כשהייתי בטיפולים היה לי קשה להתמודד עם הריוניות ולפעמים העדפתי לתפוס מרחק... 
מה עושים? אני לא רוצה לאבד אותה כחברה ובטח לא רוצה להכאיב לה יותר ממה שהיא עוברת עכשיו 
לצפיה ב-'אכן מסובך '
אכן מסובך
20/04/2017 | 09:05
195
בעיני הדרך הכי פחות פוגעת היא להתייחס אליה (כמעט) כרגיל.
להודיע לה באותו שלב שבו היית מודיעה לה אם לא היתה עוברת טיפולים. אל תדחי כי התחושה שמסתירים ממך מאד פוגעת, אבל גם אל תקדימי במיוחד כי כל יחס מיוחד פוטנציאל פגיעה.

לדעתי הדרך הכי טובה להודיע היא בכתב (סמס / מייל). ככה היא לא צריכה לגייס את החיוכים והאיחולים על המקום אלא יש לה זמן לעכל את התחושות הקשות.
אבל יש מי שחולקת על זה וטוענת שעדיף להודיע פנים אל פנים כדי לא לתת תחושה שאת מפחדת מהתגובה שלה. אם עושים את זה כך, אז בפגישה אישית ולא בפורום רחב, ולהודיע ומיד לעבור הלאה לנושא אחר.
אם את יודעת איזו דרך תעדיף החברה שלך זה הכי טוב. אם לא, צריך לנחש, וזה קשור כמובן גם לאיך שהודעות כתובות נתפסות אצלכן בדרך כלל - כדרך תקשורת רגילה או כמשהו קר ורשמי.

הכי חשוב - לקבל ולהכיל את זה שיכול להיות שהיא תקנא ושיהיה לה קשה לשמוח בשבילך. את מכירה את זה ויודעת שזה לא אישי, ולא שהיא באמת לא שמחה בשבילך אלא שקשה לה לצאת מהקושי שלה כרגע. תני לה גם לתפוס מרחק אם זה מה שהיא צריכה. אם תכבדי את זה, לא תאבדי אותה כחברה בטווח הארוך.
תשמרו על קשר על אש קצת יותר נמוכה או באופן קצת שונה עד שיתאים לה להתקרב יותר. תוכלי לעזור לה לשמור על קשר אם כשתדברו ותיפגשו לא תהיי עסוקה מדי בהריון ובילד. תוכלו לחזור להתקרב שוב כשגם היא תצליח, או אחרי שתלדי. יש נשים שיותר קל להן עם תינוקות מאשר עם הריונות, ובכל מקרה אפשר להגיע לפגישה בלי התינוק אבל אי אפשר להגיע לפגישה בלי הבטן...
לצפיה ב-'מהצד השני'
מהצד השני
20/04/2017 | 12:43
8
162
אני זוכרת שכשהיתי בטיפולים לילדה הראשונה שלי, חברה שלי שהיא כמו אחותי וליוותה אותי בכל הטיפולים, נכנסה להריון.. היא כנראה גם חששה לספר לי, ואז איכשהו הבנית את זה מאיזשהו רמז.
כמובן שמיד שמחתי בשמחתה ואמרתי לה שזה לא על חשבוני או במקומי, ושגם תורי יגיע. ואכן אחרי חודשיים נקלטתי גם אני.

אני חושבת שכדאי לך לספר ולשמוע את התגובה ולפי התגובה להמשיך בשיחה. בנוסף - בהמשך החיים - המשיכי להתנהל מולה כרגיל. אין סיבה שאם אתן חברות טובות ההריון יפריד בינכן. רק תשתדלי לא לחפור לה על ההריון יותר מידי אלא אם היא תשאל ותתעניין.

בהצלחה

לצפיה ב-'מנצלשת'
מנצלשת
20/04/2017 | 14:34
7
141
חברה מאד טובה, יחידנית, בת 41.5, כבר קרוב לשלוש שנים בטיפולים, 0 הצלחות. יכול להיות שלא תהיה אמא.
בפגישה האחרונה לפני פסח שבועיים אחרי בטא חיובית לא סיפרתי. במרץ היא היתה בחו"ל ואנחנו נפגשות שוב בשבוע הבא. כבר רואים בטן.
אנחנו כמעט לא מדברות בטלפון, רק נפגשות כל 3-4 שבועות. ווטסאפ בעיקר לתיאומים.
היא כמובן יודעת שאני עובדת על הריון, יש לה 11 אחיינים. ובכל זאת בטן מרגישה לי כמו משהו אחר.
לכתוב הודעה? לספר בפגישה? איך הייתן נוהגות?
לצפיה ב-'לדעתי כדאי להודיע מראש'
לדעתי כדאי להודיע מראש
20/04/2017 | 15:07
1
126
הרושם שלי הוא שלהגיע לפגישה ולהיתקל בבטן לא צפויה זו אחת האפשרויות הכי פחות אהודות בקרב קהל המטופלות...
אלא אם כן לא להגיד כלום ולחכות שיראו בטן זה מה שמקובל אצלכן תמיד. בחוג חברותי זה לגמרי ככה (אפשר גם לא להיפגש ולדעת רק אחרי שהילד נולד). אבל גם אז הייתי מחריגה בגלל שכבר שיתפת אותה בטיפולים.
לצפיה ב-'תודה, אני מאמצת את ההמלצה'
תודה, אני מאמצת את ההמלצה
20/04/2017 | 15:41
103
מרגיש לי נכון שתדע לפני שהיא רואה, בעיקר שיצא לנו הפעם מרווח ענק בין פגישה לפגישה בגלל חו"ל והחג.
לצפיה ב-'התעכבתי על "יכול להיות שלא תהיה אמא"'
התעכבתי על "יכול להיות שלא תהיה אמא"
20/04/2017 | 17:57
4
142
היום המדע והרפואה מאפשרים כמעט לכל אחת להיות אמא.. אם יש בינכן קשר טוב אני מציעה לדבר איתה על אפשרויות אחרות בדרך אל המטרה, כמו תרומת ביצית.

בהצלחה

לצפיה ב-'רק להיזהר לא לגלות לה את אמריקה'
רק להיזהר לא לגלות לה את אמריקה
20/04/2017 | 18:44
3
138
אם היא כמה שנים בטיפולים, בגילה המתקדם, כמעט בטוח שהיא מודעת לאפשרויות האחרות.
אם הקשר טוב אפשר לדבר על הנושאים האלו, אבל כדאי שהדיון יצא מנקודת הנחה שהיא מודעת לאפשרויות, אחרת זה מרגיש כמו זלזול אחד גדול באינטליגנציה.
אפשר (אם זה מתאים) להתעניין אם היא שקלה תרומת ביצית או ניסתה טכנולוגיות מתקדמות. או אפילו "אני בטוחה שאת מכירה את זה יותר טוב ממני, אבל ליתר ביטחון, שמעת על...?"
לצפיה ב-'תודה לשתיכן. זה מקום כל כך כואב'
תודה לשתיכן. זה מקום כל כך כואב
20/04/2017 | 22:44
2
105
שאני לא מעזה להידחף לה לשם (והיא גם לא רוצה). אף פעם במהלך הטיפולים לא שאלתי אותה, "נו..... יש חדש?" וכל מיני כאלה. אמרתי לה בשלב מאד מוקדם שאני אוהבת אותה, שאני מקווה בשבילה נורא, ושאני אשמח להיות מעורבת ככל שהיא תרגיש נוח לערב אותי.

בחודשים האחרונים היא שותקת. כששאלתי מה לגבי תרומה, היא אמרה שאף פעם לא נקלטה (רירית מאד דקה )והיא חוששת מההוצאה וממפח הנפש. כששאלתי מה לגבי פונדקאות היא אמרה שהביציות שלה לא איכותיות. והיא חושד ת מההוצאה וממפח הנפש.
כששאלתי מה לגבי שילוב היא אמרה שזה לא חוקי.
מלכוד 22.

אני בטוחה שהיא בדקה הכל. קטונתי לצערי מלייעץ לה.
אם יש לכן רעיון למי אפשר לפנות עם רירית דקיקה + ביציות מבוגרות + תרומת זרע + 3 שנות טיפולים שהובילו רק לאכזבות, אני מאד מאד אשמח.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
23/04/2017 | 11:02
1
81
כן אפשרתי תרומת ביצית עם פונדקאות. מציעה לברר בפורום תרומת ביצית.

את חברה נהדרת!

לצפיה ב-'ביררתי. זה לא חוקי - אם את משלבת תרומת זרע'
ביררתי. זה לא חוקי - אם את משלבת תרומת זרע
23/04/2017 | 20:14
78
עם תרומת ביצית ופונדקאות, למעשה אין שום רכיב בהריון שהוא ממך - זה לא חוקי כי אז ניתן כביכול "לייצר" תינוקות.
לצפיה ב-'אני הייתי מספרת מייד'
אני הייתי מספרת מייד
21/04/2017 | 09:33
102
ככה הייתי רוצה שינהגו בי אם הייתי במקום של חברה שלך. הריון שלך לא בא על חשבונה. היא תשמש בשמחתך ובע"ה עוד מעט את תשמחי בשמחתה.
אין לך פה אופציה אחרת - עוד מעט הרי יראו אליך ומה אז ?

לצפיה ב-'כשאישה נכנסת להריון אחרי טיפולים כולם שמחים! '
כשאישה נכנסת להריון אחרי טיפולים כולם שמחים!
23/04/2017 | 00:10
94
גם מי שבעצמה עוברת טיפולים. היא הרי מבינה מה עבר עלייך, אני מאמינה שהיא כל כך תשמח בשבילך וזה יתן לה תקווה להצלחה שלה.
ספרי לה בשמחה וברגישות.
לצפיה ב-'תגובה כללית לכל מי שכתבה שהחברה תשמח'
תגובה כללית לכל מי שכתבה שהחברה תשמח
23/04/2017 | 10:34
134
[התגובה המהירה לא עובדת לי משום מה אז אני לא רואה תגובות קודמות כשאני כותבת]

מצד אחד זה נכון. חברים וקרובי משפחה בוודאי ישמחו על כל חדשה משמחת.
מצד שני, צריך להפריד פה בין ההנחה שהחברה תשמח, לאיך שמצפים שהיא תגיב ותתנהג ואפילו תרגיש.

לשמוח בשביל החברה בכלל לא סותר להרגיש עצובה בשביל עצמה, כולל לקנא. אלו שני רגשות שיכולים להתקיים במקביל.
משפטים כמו "זה לא על חשבונה" הם נכונים מאד אבל בכלל לא פשוט ליישר את הרגשות לפיהם.
יש כאלו שלא מקנאות ומרגישות שמחה בשביל אחרים באופן טבעי. אבל לא לכולן זה בא בקלות, ולכן צריך להיזהר לא לצאת מנקודת הנחה שככה תרגיש החברה אלא להיפך, לצאת מנקודת הנחה שכן יהיה לה קשה. עודף התחשבות לא מזיק. צריך להשאיר לחברה את היוזמה, כדי שאם היא תצליח להתמודד בקלות היא תוכל להתקרב, ואם יהיה לה קשה היא תוכל לשמור מרחק.

הקנאה שמרגישה חברה בטיפולים היא לא מסוג "למה לה יש" אלא מסוג "למה לי אין". ההריון של החברה מעמיד לה מראה ומזכיר לה ביתר שאת את החוסר שלה. זו לא צרות עין. אבל למי שנמצא עמוק בתוך התמודדות משל עצמו, קשה להרגיש שמחה בשביל אחרים, לא כל שכן להביע אותה. השמחה קיימת שם, אבל היא מקבלת מקום קטן בין הרגשות שצפים במהלך היום.
אז כן, גם חברה ששמחה בשביל חברתה על ההריון, יכולה בו זמנית לקנא בה, ואולי היא נמצאת במקום שבו הקנאה היא הרגש העיקרי שמשתלט עליה.

מי שלא מכיר את זה מקרוב לא מבין את הקנאה הזו, וחושב שאיזו מן חברה זו שלא מסוגלת לשמוח בהריון ש"לא בא על חשבונה".

אני חושבת שדווקא בתור מטופלות פוריות (או מטופלות לשעבר) בעצמנו, צריך להכיר בזה ולכבד את זה. לזכור שכל אחת היא שונה ומרגישה ומגיבה אחרת, ולא להיפגע מהקנאה אלא לתת לה את הפירוש הנכון.
לצפיה ב-'יו מרגש כל כך! '
יו מרגש כל כך!
24/04/2017 | 19:20
95
אני חושבת שדווקא כן חשוב לספר. במיוחד שהיא יודעת מה עברת עד שהגעת להריון- בטוחה שהיא תשמח בשבילך. פשוט לא לשתף אותה ביותר מידי סיפורי הריון וכן להמשיך להיות שם בשבילה, להקשיב ולתמוך.
לצפיה ב-'3 הריונות כימים איך ממשיכים הלאה?-המלצה לרופא בחיפה?'
3 הריונות כימים איך ממשיכים הלאה?-המלצה לרופא בחיפה?
20/04/2017 | 20:37
2
116
2 הריונות נכנסתי טבעי
ב3 נכנסתי עם זריקות
וכולם נפלו לי ישר בהתחלה ( בטא 600+)

למי כדאי לפנות?
אשמח להמלצות בחיפה
לצפיה ב-'מוזמנת לפרטי '
מוזמנת לפרטי
22/04/2017 | 06:25
1
80

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/04/2017 | 23:04
21
לצפיה ב-'זכאות לציפ גנטי של מי שפיר בחינם'
זכאות לציפ גנטי של מי שפיר בחינם
18/04/2017 | 22:09
12
120
מישהי יודעת האם בבתי חולים ציבוריים כשעושים מי שפיר (בחינם) יש זכאות גם לציפ בחינם בעקבות ממצאים לא טובים של הסקר הביוכימי הראשון (שקלול של שקיפות ובדיקת הדם)?

הערה: חוץ מבהדסה שם הציפ בחינם וזה ידוע לי.

תודה לעונות
לצפיה ב-'צ'יפ גנטי ניתן בחינם לפי המלצה של יועץ גנטי'
צ'יפ גנטי ניתן בחינם לפי המלצה של יועץ גנטי
19/04/2017 | 10:10
82
במקרים מסוימים (החמורים) זה על חשבון סל הבריאות ובמקרים אחרים על חשבון הקופה.
יש הבדל בין שתי האפשרויות האלו מבחינת ההחזרים שמקבלים אם עושים פרטי וכיוצא בזה. לא זוכרת בדיוק.

אאל"ט על בדיקת סקר ביוכימי לא טובה לא מקבלים צ'יפ גנטי, כי הסיכון הוא בעיקר לתסמונות שרואים גם בקריוטיפ רגיל, אבל אולי יש הבדל אם זה סתם שקלול לא טוב, או שיש ממצא חריג ממש.

נ.ב: את בטח יודעת, אבל ליתר ביטחון אעיר שהצ'יפ החינמי בהדסה הוא הצ'יפ החלקי
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/04/2017 | 10:59
10
46
אז אם יש לי יעוץ גנטי באיכילוב ויתנו המלצה לציפ בחינם - זה יספק? או שצריך איזשהו יעוץ אצל גורם ספיציפי?

תודה

לצפיה ב-'ייעוץ בבית חולים או בקופה אמור להספיק'
ייעוץ בבית חולים או בקופה אמור להספיק
19/04/2017 | 12:44
9
46
לא יודעת לגבי ייעוץ פרטי
לצפיה ב-'משלימה מידע'
משלימה מידע
20/04/2017 | 12:45
8
40
התקשרתי לתל השומר, שם יש לי תור למי שפיר. אמרו לי שאם יש המלצה מיעוץ גנטי לציפ בחינם אז הם צריכים לאשר את ההמלצה הזו, אבל לרוב אין בעיה.

אז עכשיו נשאר לי לקבל המלצה לציפ בחינם מאיכילוב, מקווה שהקשרים שלי שם והיחס האישי שיש לי שם יעזרו (מעבר לנתונים הרפואיים)
לצפיה ב-'מוזר. בהדסה לא אמרו לי שום דבר על אישור, רק להגיע עם ההמלצה'
מוזר. בהדסה לא אמרו לי שום דבר על אישור, רק להגיע עם ההמלצה
20/04/2017 | 15:02
7
28
(אצלי זה היה על חשבון הסל)
זה גם לא אמור להיות תלוי בבית החולים, או שזה בסל ואז זה בסל בכל בית חולים, או שזה על חשבון הקופה ואז זה לא עניינו של בית החולים (מן הסתם צריך להביא התחייבות)
לצפיה ב-'לדייק'
לדייק
20/04/2017 | 18:00
6
29
מי שפיר - קריוטיפ (הבדיקה הבסיסית) - בחינם בכל בתי החולים לזכאיות משרד הבריאות - גיל או אינדיקציה רפואית לפי תוצאות סקר ביוכימי ראשון. והמימון הוא משרד הבריאות ולא קופח. 

ציפ גנטי - ממש לא בחינם. בהדסה עין כרם או הר הצופים הם עושים את הציפ (חלקי) בחינם, ולכן לא ביקשו ממך שום דבר אחר. אבל רוב בתי החולים האחרים גובים על הציפ 2200 ש"ח (לפחות). במקרה של אינדיקציה רפואית והמלצה של יועץ גנטי לציפ בחינם - אז שוב- זה על חשבון משרד הבריאות, במידה ובביח שבו מבוצע הדיקור מאשרים ומקבלים את ההמלצה. 

לצפיה ב-'עשיתי צ'יפ מלא למקרה שזה לא היה מובן'
עשיתי צ'יפ מלא למקרה שזה לא היה מובן
20/04/2017 | 18:38
5
45
על חשבון משרד הבריאות, ולא אמרו לי שום דבר על פרוצדורה של אישור נוסף של בית החולים מעבר להמלצה של הייעוץ הגנטי (בהמלצה אמור להיות כתוב אם זה על חשבון הסל או הקופה. יש קריטריונים די ברורים מתי זה בסל).
לצפיה ב-'עשית בהדסה את הציפ המלא?'
עשית בהדסה את הציפ המלא?
23/04/2017 | 11:03
4
26
מה הקריטריונים הדי ברורים מתי זה בסל? אני לא מכירה, אשמח ללמוד ולהכין את עצמי מראש.

תודה

לצפיה ב-'בגדול, ממצאים שיש להם קשר לבעיות גנטיות / כרומוזומליות'
בגדול, ממצאים שיש להם קשר לבעיות גנטיות / כרומוזומליות
23/04/2017 | 11:38
3
33
לא ממצאים "רכים", אלא מומים וכד' עם סיכוי גבוה לבעיות גנטיות.
אני אנסה לראות אם אני מוצאת את המסמך שוב.
לצפיה ב-'בינתיים מצאתי את זה:'
בינתיים מצאתי את זה:
23/04/2017 | 11:46
38
מאתר "כל הבריאות" של משרד הבריאות:
מימון בדיקת CMA במהלך הריון תחול על חשבון הגורם המממן את הבדיקה הפולשנית (מי שפיר / סיסי שיליה).
* הזכאות תתקיים רק במקרים בהן הומלצה בדיקה על ידי גנטיקאי וזאת על פי קיומו של אחד מהקריטריונים הבאים:
   - ממצא משמעותי באולטרה סאונד (המלצה צריכה להינתן לפני הבדיקה הפולשנית).
   - ממצא בקריוטיפ של העובר שמשמעותו לא ברורה הדורש בירור על ידי בדיקת CMA.
   - ממצא בהריון קודם / בילד קודם / אצל אחד מבני הזוג, המעלה את הסיכון להריון בו נעשית הבדיקה במידה והממצא יכול להתגלות רק בבדיקת CMA.

אבל נדמה לי שראיתי פעם גם קריטריונים שמגדירים מה זה "ממצא משמעותי" בצורה יותר ברורה. אחפש אחר כך אם יזדמן לי.
לצפיה ב-'אבל ממצאי בדיקות סקר הם לא חלק מהקריטריונים המזכים בכל מקרה'
אבל ממצאי בדיקות סקר הם לא חלק מהקריטריונים המזכים בכל מקרה
23/04/2017 | 11:47
1
7
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/04/2017 | 10:42
28
אני בבעיה כי היעותץ הגנטי שלי הוא לפני הסקירה

נראה מה אעשה. תודה רבה

לצפיה ב-'הריון בגיל 44+'
הריון בגיל 44+
17/04/2017 | 08:15
2
216
שלום לכולם וחג שמח! האם יש פה מישהי שנקלטה להריון בגיל 44+ ? תודה רבה
לצפיה ב-'אני'
אני
19/04/2017 | 21:32
132
בת 44, חודש חמישי כרגע.
מה שכן, ההריון ivf והביציות היו מוקפאות כשנתיים וחצי

בהצלחה :)
לצפיה ב-'כמו שכתבתי לך בפורום אחר'
כמו שכתבתי לך בפורום אחר
20/04/2017 | 18:01
136

יש כאלה - אבל זה מקרים נדירים, וצריך רופא יצירתי ולא לבזבז את הזמן. בכל מקרה מציעה לך אם זה אפשרי מבחינתך - להכין גם את הרקע לתרומת ביצית. מכוון שלא רק שהרבה יותר קשה להקלט, בגילאים מבוגרים יש גם חשש לתסמונות כרומוזומליות בשכיחות גבוהה יותר. מבחינתי לא משנה הדרך העיקר התוצאה, אבל אני יודעת שלא לכולן זה בא בקלות כזו. 
בהצלחה!

לצפיה ב-'רופא מומחה בדרום להפלות חוזרות המלצות '
רופא מומחה בדרום להפלות חוזרות המלצות
18/04/2017 | 01:30
1
61
עברנו כל כך הרבה שנים הפלות והרבה כאב אשמח להמלצות לרופא מומחה בתחום בדרום 
לצפיה ב-'פרופ בשירי'
פרופ בשירי
19/04/2017 | 11:13
42
פרופ בשירי מסורוקה נחשב למומחה בדרום.
לצפיה ב-'מי שפיר בתל השומר'
מי שפיר בתל השומר
14/04/2017 | 16:36
3
95
אני בת 36, ונקלטתי ב IVF.
אני יודעת בוודאות שרוצה לעשות בדיקת מי שפיר.
אבל, מתלבטת האם לעשות את הבדיקה בתל השומר כדי לחסוך בעלויות וכמובן יש פחדים וחששות...

ממש רוצה לשמוע אם יש פה בנות שעשו את הבדיקה בתל השומר.
קבעתי תור ביום רביעי, אז גם אם מישהי עשתה לאחרונה ביום רביעי, אשמח לדעת מי היה הרופא ואיך היה.

תודה :)
לצפיה ב-'לא מכירה בביה"ח הספציפי הזה, אבל בשעה טובה והמון בהצלחה '
לא מכירה בביה"ח הספציפי הזה, אבל בשעה טובה והמון בהצלחה
16/04/2017 | 13:44
29
לצפיה ב-'עשית כבר את הדיקור?'
עשית כבר את הדיקור?
20/04/2017 | 18:02
30
אם כן - איך היה ומי היה הרופא?

לצפיה ב-'אני עשיתי בדיקת מי שפיר בתל השומר, והיה ממש בסדר גמור'
אני עשיתי בדיקת מי שפיר בתל השומר, והיה ממש בסדר גמור
27/04/2017 | 20:41
11
לצפיה ב-'איזה כיף לי , סוף סוף גם אני בפורום הזה'
איזה כיף לי , סוף סוף גם אני בפורום הזה
12/04/2017 | 21:41
6
258
וזאת לאחר שעברתי שתי הזרעות ולאחר IVF השלישי קיבלתי היום בטא 287
מפחדת להתחיל לחשוב קדימה ... אבל יש המתנה לתורים ולכן מקווה שאני לא פותחת עין כאשר אני מתחילה לברר ולקבוע תורים לשלב הבא.
אודה להמלצות לרופא להריון בסיכון גבוה ממכבי שמקבל החל מתל אביב ועד נתניה וחדרה
בנוסף לפי הבדיקות שלי רמת הפרוגרסטרון היא גדולה מ 190 האם זה תקין לשלב זה ? אני 16 יום לאחר השאיבה. 
תודה
לצפיה ב-'אין לי המלצה, רק שאלה'
אין לי המלצה, רק שאלה
13/04/2017 | 00:15
1
134
מדוע רופא להריון בסיכון גבוה?
הריון לאחר טיפולים לא מוגדר אוטומטית הריון בסיכון, בטח לא גבוה.
אלא אם כן יש לך משהו אחר שמביא להגדרה הזו.
אני למשל עברתי הריון תקין, מעקב רגיל והכל היה נפלא. וזה היה אחרי שבעה ivf ושתי הפלות..
בכל מקרה בהצלחה ובשעה טובה!
לצפיה ב-'בגלל בעיה של סכרת - לכן צריכה משהו שמתמחה בזה '
בגלל בעיה של סכרת - לכן צריכה משהו שמתמחה בזה
13/04/2017 | 06:42
82
שכחתי לציין את זה 
לצפיה ב-'ד"ר יובל יפת. רופא מקסים וגם רופא במיון תה"ש- היה מנהל חדר '
ד"ר יובל יפת. רופא מקסים וגם רופא במיון תה"ש- היה מנהל חדר
13/04/2017 | 20:20
71
מיון בעברו. מקבל בנתניה. אני כמעט בטוחה שהוא רופא לסיכון גבוה.
שיהיה בשעה טובה!
לצפיה ב-'שיהיה לך בשעה טובה'
שיהיה לך בשעה טובה
13/04/2017 | 21:21
67
ממליצה לך על דר עופר אסייג,
הוא מתמחה בהריון בסיכון ובסכרת הריון ומטפל במרכז בריאות האשה בראשלצ במכבי.
לצפיה ב-'בשעה טובה! '
בשעה טובה!
16/04/2017 | 13:45
60
איזה כיף לראותך פה!

לצפיה ב-'תודה רבה לכולן'
תודה רבה לכולן
18/04/2017 | 12:57
17
לצפיה ב-'איך מתמודדים עם חרדה בהריון לאחר הפלה?'
איך מתמודדים עם חרדה בהריון לאחר הפלה?
11/04/2017 | 10:09
7
173
אני בשבוע 7 אחרי ivf, לא מצליחה לשמוח ולהנות מההריון. לפני כחצי שנה הצלחתי להכנס להריון גם בivf, שבו העובר הפסיק להתפתח אחרי שבוע 7. שבוע לפני כן ראיתי דופק, שבוע אחכ כבר לא היה. 
אני מודאגת מכל דבר קטן, בטוחה שפעם הבאה שאגיע לביקורת אשמע שהעובר לא שרד. אם זה היה תלוי בי הייתי הולכת כל יום לרופא לראות אולטרסאונד ולוודא שהעובר עדיין חי. 
אם אני מרגישה טוב אני בטוחה שזה סימן רע (שהכל נגמר, שאפילו התסמינים המועטים של ההריון נעלמו), אם אני מרגישה רע אז זה *בטוח* סימן רע.
מה עושים? איך מתמודדים עם החרדה, איך מפסיקים למדוד את הסימנים (נושר לי השיער? יש לי בחילה? אני עייפה?) 
אני כל הזמן בתחושה שאני עושה משהו לא בסדר שעלול להזיק להריון, ואפילו הדאגה מרגישה לי לא בריאה... אני במלכוד. 
יש עצות?  רעיונות להתמודדות?

לצפיה ב-'ככ מובן'
ככ מובן
11/04/2017 | 18:54
110
עברתי את זה גם, הריון חרדתי עם מחשבות טורדניות ופחד תמידי. אני לא יכולה לתת תרופת קסם, ולהגיד שצריך לשחרר זה בערך הדבר האחרון שאפשר לעשות. העצה שלי אליך זה לחלוק את המחשבות והרגשות עם מי שמרגיש לך נכון, למצוא רופא מעקב שתוכלי לספר לו, וגם להבין שיש דברים שהם לא בשליטתנו. לצערי הגורל של חלק גדול מאיתנו (נשות הטיפולים) זה הפחד והחרדה. אבל עוד פוש של חוזק ואומץ לעבור את התקופה הזו יתן לך בסופו של תהליך ילד/ילדה מקסימים. אנחנו איתך עד הסוף. וכמובן לזכור שיהיה טוב, אין סיבה שלא יהיה.
לצפיה ב-'אין לי ממש עצות'
אין לי ממש עצות
11/04/2017 | 23:20
78
עברתי הריון אחרי שתי הפלות ועוד כמה כישלונות ivf
זה היה לא קל, בעיקר בהתחלה.
בהתחלה הלכתי הרבה לרופא, עד שהוא אמר לי להפסיק להגיע (:
אני יכולה לומר לך שאחרי השקיפות טיפה נרגעים וסביב שבוע 20 החיים ממש משתפרים כשמתחילים להרגיש.
עוד משהו קטן - היה לי מאוד קשה להתחבר להריון, לכן לא רציתי לדעת אם יש לי בן או בת. זה עזר מבחינת חוסר החיבור להריון, אבל בעזרת השם בהריון הבא ארצה לדעת ולהתחבר להריון.
לצפיה ב-'מבינה מאד את מה שאת עוברת'
מבינה מאד את מה שאת עוברת
12/04/2017 | 09:00
98
אני כעת בהריון מתקדם, אחרי הפלה ובנוסף אובדן של תאום בהריון הנוכחי. כל ההריונות שלי הם מivf.

מאד מבינה אותך ואת מה שאת מרגישה.
יכולה לספר לך שהחרדות עד עכשיו (בשבוע 36) לא מרפות ממני. בהתחלה פחדתי מכל בדיקה ובעלי היה צריך לבוא איתי, כי נורא פחדתי ממה שיבשר לי הרופא בעקבות הבדיקה. בהמשך קצת נרגעתי, כשהתחלתי להרגיש את העובר בועט...
אגב, קיבלתי גם דופלר ביתי ומשבוע 13בערך בדקתי כל יום את דופק העובר.
אולי תרכשי לעצמך אחד כזה, כדי שתוכלי לבדוק בבית דופק מתי שתרצי....

בימים אלו, אני חרדה מאד לעובר.
פוחדת מאד מסיבוכים בלידה, מלידה שקטה, מכך שמשהו יקרה בשבועות הקרובים עד ללידה, הרבה חלומות לא פשוטים....אז לא יכולה להבטיח שזה יעבור לך לגמרי.הרבה פעמים הריון אחרי הפלה הוא הריון לא פשוט רגשית וחרדתי.
תנסי להעסיק את עצמך, אני יודעת שההתחלה מאד קשה ומלחיצה, אך השתדלי לעשות דברים שעושים לך טוב. תדברי עם העובר ותאמיני בו ובכך שהוא חזק וישרוד. תאכלי טוב, אל תתאמצי מידי, תנוחי. תעשי כל מה שביכולתך כדי להרגיש שמבחינתך את עושה את הכל.
שיהיה המשך הריון קל ומשעמם!!
לצפיה ב-'מובן בהחלט וקורה למרביתנו לצערי '
מובן בהחלט וקורה למרביתנו לצערי
16/04/2017 | 13:57
83
הריון אחרי טיפולים ואחרי הפלה הוא הריון רגיש יותר כי אנחנו כבר לא תמימות ויודעות שזה גם יכול לצערנו להיגמר לא בידיים מלאות, אבל אם יש משהו שאני ניסיתי לעשות כל ההריון ועזר לי לשמור על שפיות זה פשוט לא לתת לפחדים להשתלט עליי.
ניסיתי כמה שיותר כן להתמקד בזה שאני עכשיו בהריון ואיזה כיף ולא לחשוב על הדברים שיכולים לקרות.

לי היה יותר קל לעקוב אחרי הדברים כי בתור הריונית בסיכון הייתה תקופה שהיו בודקים אותי פעם ביומיים ואז פשוט נשמתי מבדיקה לבדיקה. עכשיו בחודש תשיעי בודקים אותי בתדירות של פעם בשבוע וגם זה רק כי מזגזגת בין 2 רופאים: רופא נשים רגיל ורופא של היי ריסק  ומודה שיש משהו מרגיע בזה.

לגבי הסימנים- בהריון הסימנים משתנים כל הזמן- יכול להיות מצב של סימנים חדשים וסימנים קודמים שנעלמים, יכול להיות שפתאום לא יהיה סימנים, יכול להיות שפשוט כל פעם יהיה משהו חדש שיצטרף לחגיגה- בתכל"ס זה לא אומר כלום על ההריון ופשוט מעצבן כי כל רגע יש התמודדות אחרת או שפתאום זה מלחיץ כי לא מרגישים משהו.

אני מודה שבגלל שלפעמים בקושי מרגישה אותה כי בקושי יש לה מקום לזוז כרגע (אני קטנת מימדים והיא גדולה) זה לפעמים מלחיץ אותי לא פחות מההתחלה ולכן גם קניתי מד דופק בייתי ואם ממש לא מצליחה להרגיש אותה (כנראה הפכה להיות חסינה לשוקולד ) אני בודקת וזה מרגיע אותי. מודה שהייתי נגד קניית דופלר כזה כי חששתי מאוד שזה ילחיץ אותי יותר אבל חוץ מפעם אחת שלא מצאתי כי היא פשוט זזה הרבה ולא הצלחתי לתפוס את הדופק ולא הרגשתי את התזוזות כמעט מרוב לחץ- הקפצתי את בעלי מהעבודה כי גם הרגשתי ממש רע ואז הוא בדק ומצא דופק (וגם לו לקח מלא זמן- חצי שעה ששנינו היינו על סף התקף לב).

תנסי להתמקד בהריון, לעבור מבדיקה לבדיקה ותנסי גם להתחבר- לי מאוד עזר להכין אלבום הריון עם תמונות אולטרסאונד וכל מיני תמונות שצילמתי וצילמו אותי וכשאקבל את צילומי ההריון השבוע אני אוסיף גם את אלה. קניתי כל מיני מדבקות מיוחדות ואלבום עם דפים חומים ופשוט לאט לאט עבדתי על זה.

חזקי ואימצי ונקווה שימשיך להיות חיובי
לצפיה ב-'תודה על התגובות... אני עדיין בחרדה :)'
תודה על התגובות... אני עדיין בחרדה :)
20/04/2017 | 09:41
37
תודה רבה לכל העוזרות והעצות... במשך השבוע האחרון היו לי בחילות איומות (כנראה בזכות גילוי באולטרסאונד של עובר2 קטנטן עם דופק מאחורי עובר1) וחוסר היכולת לתפקד מרוב עייפות ובחילה פשוט הרגיע את כל החששות שלי. אבל - לפני יומיים קמתי כמו חדשה, בלי בחילה ובלי עייפות, ממש חזרתי לחיים נורמליים, מה שכמובן שולח אותי בהיסטריה לחפש רופא או תור מוקדם לאולטרסאונד נוסף... אני פשוט לא יודעת איך להתמודד עם חוסר הוודאות הזו. זה הגיוני בכלל שסימנים נעלמים וחוזרים? יש לזה בכלל משמעות? יש בכלל חשיבות לגילוי מוקדם של אובדן עובר?!?
לצפיה ב-'אני כל כך איתך '
אני כל כך איתך
23/04/2017 | 10:42
1
31
גם אצלי ההריון הקודם (והראשון ever) הסתיים בהפלה עם השתלשלות אירועים מאוד דומה לשלך. 
עכשיו אני בשבוע 7 להריון חדש ותקין (טפו טפו ), הבוקר סולקתי רשמית מיחידת ה-IVF למעקב הריון בקהילה ואני לא מבינה איך אני אמורה לשרוד את ה-3 שבועות שיש לי עד המעקב הראשון.
בשבוע שעבר הייתי בהיסטריה שאין  לי בחילות וזה לא הגיוני ובטח משהו לא תקין... כעבור יום-יומיים קיבלתי "פיצוי" בדמות בחילות, לא נוראיות אבל באות בגלים ודי מציקות, וגם אני כמובן נלחצת כל פעם שהן נעלמות.
אבל הכי מציק זה הרגישות בשדיים... אצלי זה היה הסימן לפיו בכלל ניחשתי שאני בהריון, גם בקודם וגם בנוכחי, אז הנושא הפך אצלי לסוג של אובססיה בלתי נסבלת - גם הרגישות הזאת באה בגלים, יש בקרים שאני קמה וכמעט לא מרגישה את זה ואז נכנסת למרה שחורה ומספידה את הכל, ואז לקראת הצהריים-ערב זה חוזר ובגדול, וחוזר חלילה... שלא לדבר על זה שאני אשכרה ממששת לעצמי את השדיים כמה פעמים ביום... 
אני לא יודעת איך, אבל נעבור גם את זה.  שיהיה לך הריון תקין ומשעמם ובידיים מלאות.
לצפיה ב-'וואו זו בדיוק ההרגשה שלי'
וואו זו בדיוק ההרגשה שלי
23/04/2017 | 12:52
24
גם אצלי ההריון הקודם היה הראשון, שלא צלח מעבר לשבוע 7. בהריון הנוכחי אני כל היום רק סופרת בחילות ובודקת אם אני מספיק עייפה כמו "שצריך". קיבלתי גם אישור מדכא במיוחד של החרדה שלי, כשהלכתי לעשות אולטרסאונד חירום בעקבות החלשות הבחילות והעייפות, וגיליתי שעובר2 שהיה לו דופק רק שבוע שעבר הפסיק לחיות. תודה לאל שאחד עדיין שורד וגודל, אבל עכשיו החרדה שלי אפילו גודלת כשהוא נשאר לבד...
אני שולחת לך את כל ההצלחה שבעולם !! באמת קבוצת תמיכה מרגיש לי כמו הדרך הכי טובה להתמודדות עם הפחדים
לצפיה ב-'התייעצות דחופה'
התייעצות דחופה
07/04/2017 | 00:04
3
291
היי בנות . אני לאחר החזרת מוקפאים , 12 יום לאחר ההחזרה בטא 48 , יומיים אחר כך בטא 95 , לאחר ארבעה ימים 274 ולאחר שלושה ימים 531 . מכאן הפסקתי לבדוק כיוון שהרופא מציע לבדוק רק עוד שבוע. אני מלאת חששות כי בסבב הראשון נקלט עובר ובשבוע 9  הפסיק הדופק. אני חוששת שאגיע עוד הפעם לגרידה או חס וחלילה חוץ רחמי. לא עדיף להפסיק את התמיכה עכשיו ?! הרי רוב הסיכויים שמדובר בהריון לא תקין לפי דברי הרופא. מה עושים
לצפיה ב-'לא הבנתי למה את חושבת שההריון לא תקין?'
לא הבנתי למה את חושבת שההריון לא תקין?
09/04/2017 | 21:29
1
109
ההכפלה טובה מאוד, הרופא אמר לך להפסיק לבדוק בטא כי בשלב מסוים מפסיקים ומחכים לשבוע 5-6-7 לראות שק ודופק (תלוי בשבוע כמובן).

ואל תפסיקי את התמיכה, כרגע את בהריון! תתייחסי לזה כאלה הריון שיסתיים בידיים מלאות, תמשיכי תמיכה ותדאגי לעצמך. 
המשך תקין ובריא

לצפיה ב-'אני חושבת'
אני חושבת
10/04/2017 | 07:23
153
 שההריון לא תקין כי הרופא כל הזמן דואג לומר את זה. הבטא התחילה ממש נמוכה ולא אופיינית להחזרת בלצוסיט . ביום חמישי בעזרת ה' אני אבין הכל 
לצפיה ב-'בנתיים נראה שיש עלייה טובה בבטא'
בנתיים נראה שיש עלייה טובה בבטא
16/04/2017 | 14:01
72
אז תתמקדי בזה ותחשבי חיובי. לא מבינה גדולה בכל זה אבל זה לא נראה כמו משהו שצריך להדאיג אותך ולא מבינה למה הרופא חושב שהבטא נמוכה לבלוציסט.

הייתי מחכה לבדיקה הבאה שכתבת שהיא ביום חמישי ואז רואה מה המצב.
בכל מקרה, להפסיק תמיכה על דעת עצמך אסור- כל עוד ההריון תקין ובע"ה נקווה שימשיך ככה- ממשיכים עד שהרופא אומר להפסיק.

לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:58
12
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'שלשולים במשך שלושה שבועות וחוסר תאבון'
שלשולים במשך שלושה שבועות וחוסר תאבון
06/04/2017 | 17:13
5
112
הי בנות,
אשמח לעזרתכן.. אני בתחילת שבוע 10, לאחר 9 מחזורי טיפולים של ivf. אני נושאת עובר אחד ועם תמיכה 3 פעמים ביום של אנדומטרין. בשבועות האחרונים אני פשוט כל הזמן משלשלת, ובימים האחרונים בתגובה לכל רק מה שאני מנסה לאכול- היום זה היה בתגובה לטחינה גולמית. אני כמעט לא אוכלת וכל הזמן חלשה בצורה קיצונית וזה בנוסף לכל הבחילות האופייניות והתשישות.. הרופא שלי טוען שאין קשר בין היריון לשלשולים- אני קצת חולקת עליו כי תמיד היתה לי בטן רגישה. אתמול גם ייתה לי הכתמה קלה שלא חזרה על עצמה.
האם מישהי מכן נתקלה בתופעות כאלו? חוותה שלשולים וחולשה קיצונית?
ממש אשמח אם מישהי יכולה לשתף.
תודה וחג שמח!

לצפיה ב-'לא חוויתי, רק מזכירה לך לשתות המוווון מים'
לא חוויתי, רק מזכירה לך לשתות המוווון מים
06/04/2017 | 23:40
1
52
יותר חשוב לשתות מים מאשר לאכול אפילו (:
תרגישי טוב
לצפיה ב-'3 שבועות הם זמן ארוך'
3 שבועות הם זמן ארוך
06/04/2017 | 23:45
61
הייתי הולכת לחוות דעת נוספת תוך בירור מעמיק יותר, יש סיכון לפגיעה ברמת המלחים בגוף וכמובן להתייבשות, ויכול להיות שאת זקוקה לעירוי נוזלים.
רק בריאות!
לצפיה ב-'יש מצב שאת לוקחת עוד ויטמינים כמו ברזל/ פרנטל?'
יש מצב שאת לוקחת עוד ויטמינים כמו ברזל/ פרנטל?
09/04/2017 | 15:57
1
46
לי בהריון היו כאבי בטן נוראים , בחילות ושלשולים וזה היה לאחר לקיחת אספירין וברזל. שווה לעשות רוויזיה של כל מה שאת לוקחת. 
לצפיה ב-'אני לוקחת את אותו הברזל כבר שנים'
אני לוקחת את אותו הברזל כבר שנים
13/04/2017 | 20:22
24
כך שזה לא הגורם לשלשולים וכאבי הבטן..
לצפיה ב-'הטרימסטר הראשון הוא מאוד לא פשוט לרוב הנשים'
הטרימסטר הראשון הוא מאוד לא פשוט לרוב הנשים
16/04/2017 | 14:09
45
יש הרגשה של חולשה מאוד גדולה. אני גם עם בטן מאוד רגישה ובהתחלה היה לי גם כמו לך אבל זה עבר לי.

תעקבי אחרי זה ותבקשי שיעשו לך בדיקות דם לבדוק מה מצב הברזל וה-B12 - לי למשל היה מחסור גדול והתחלתי לקחת כדורים וזה התאזן טיפה אבל היה סיוט במיוחד בהתחלה כי זה עשה לי עצירות לא נעימה אבל למדתי לקחת את זה בשעות הערב קצת לפני השינה ועם כדורים של ויטמין C והשד כבר פחות נורא

בשעה טובה ותרגישי טוב!
לצפיה ב-'כאבי בטן וחששות'
כאבי בטן וחששות
05/04/2017 | 08:39
3
214
שלום יקרות, 
אני אחרי בשבוע בסוף שבוע 4 ויש לי מידי פעם התכווצויות וכאבי בטן כמו כאבי מחזור. 
כמובן שהחששות מציפות אותי, עברתי 2 הפלות והפעם אני רוצה שזה יהיה זה.... 
מה אתן אומרות? 
לצפיה ב-'לדעתי זה בסדר'
לדעתי זה בסדר
05/04/2017 | 20:10
99
אם לא מדובר בכאבים ממש חזקים. לי גם היו כאבי מחזור קלים כאלה והשבוע בשבוע 7 ראיתי דופק של עובר והכל היה תקין. 
בהצלחה
לצפיה ב-'גם לי'
גם לי
07/04/2017 | 17:35
75
היו כאבים כמו כאבי מחזור חזקים כל החודש הראשון.
לצפיה ב-'זה מאוד נפוץ לאורך ההריון להרגיש כאבי מחזור'
זה מאוד נפוץ לאורך ההריון להרגיש כאבי מחזור
16/04/2017 | 14:14
39
הרחם מתרחבת ואז יש תחושה של כאבים שמזכירים כאבי מחזור.
אם הכאב מאוד חזק ברמה שאת צריכה לקחת תרופה כן הייתי מעדכנת את הרופא אבל לרוב זה פשוט בגלל התרחבות הרחם.

מאחלת לך הריון קל ומשעמם
לצפיה ב-'הוחזר עובר אחד'
הוחזר עובר אחד
03/04/2017 | 16:05
1
265
בטא נחמדה 4+2 200, 4+6 1650
מה הסיכוי שיתפצל לתאומים זהים?

משתעשעת במחשבות עד הבדיקה....
לצפיה ב-'נראה לי קלוש'
נראה לי קלוש
05/04/2017 | 00:02
139
אבל תינוק אחד זה ממש מספיק (:
אני זוכרת בבדיקה הראשונה הרופא ראה שק הריון ועובר ושאלתי ״מה רק אחד?״ (הוחזרו שניים) והוא ענה: ״מספיק לנו״ והוא צדק (:
בהצלחה
לצפיה ב-'אולי אני משוגעת..אבל אולי מישהי עברה כזה..'
אולי אני משוגעת..אבל אולי מישהי עברה כזה..
31/03/2017 | 12:15
1
328
עשיתי בטא היום אחרי החזרה של 4 עוברים, למרות שאמרו שהסיכוי קלוש כי החל לי דימום קל בלילה.
היא יצאה שלילית(פחות מ1) :(
אייכשהו משהו מנקר בתוכי שיש טעות.
אולי זה הרצון שמשגע אותי, אבל החיבור שלי לגוף שלי מאד חזק.
מישהי מכירה מקרה כזה של בטא ראשונה שלילית ולאחריה בכל זאת גילו הריון?
לצפיה ב-'אם בדקת בזמן וגיל ההריון מדויק - לא'
אם בדקת בזמן וגיל ההריון מדויק - לא
01/04/2017 | 10:51
175
אם בדקת לפני הזמן כדאי לחזור על הבדיקה במועד.
לצפיה ב-'האם יש תקווה? שבוע 6+4 אין קוטב ולא דופק'
האם יש תקווה? שבוע 6+4 אין קוטב ולא דופק
28/03/2017 | 12:31
6
251
הי בנות,
אבודה בתוך עצמי עם כל המחשבות .
אתמול  בלית ברירה(שבוע 6+4) מכיוון שהרופאה לא תהיה שבוע הבא זומנתי לבדיקת דופק. מכיוון שזה לא ניסיון ראשון שלי סירבתי תחילה מכיוון שזה מוקדם מידי וחששתי בדיוק  מכל התסריטים שעוברים במוחי עכשיו. הרופאה הציע שניפגש כדי שתוכל לתת לי הנחיות לפני נסיעתה במידה וכן יהיה דופק.

לצערי נצפה רק שק,חלמון וללא קוטב עוברי ודופק.  הבנתי שהשק נראה בסדר. זה לאחר החזרת מוקפא. ציינה שאולי הייתה השרשה מאוחרת. (?).
אמרה שיש סיכוי של 50% .ולחזור בשבוע הבא. אז אהיה 7+4.
ומה עושים עכשיו?? איך ממשיכים מכאן?
האם יש טעם לבדוק בטא? האם זה שאני חשה תחושות הריון זה מעיד על משהו?

אני יודעת שצריך להמתין ולבדוק שוב אבל ההמתנה קשה מנשוא ):
לצפיה ב-'קשה נורא'
קשה נורא
29/03/2017 | 18:25
191
אני לא רופאה ולא נביאה ולא יודעת להעריך את הסיכויים - אבל יודעת כמה קשה לחכות, כמה מפחיד לקוות, כמה מורכב להטלטל בין שני הקצוות.
משתתפת בימים הקשים, מקווה שאת עסוקה נורא (עוד מעט פסח אז בטח יש איזו פינה או שתיים שמזמן תכננת לארגן.... ) ומאד מאד מקווה שתיפלי בצד הטוב של ה 50%!
לצפיה ב-'אין טעם לבדוק בטא'
אין טעם לבדוק בטא
07/04/2017 | 17:38
87
מניסיון שלי, הבטא ממשיכה לעלות גם אם לא מתפתח עובר. בדקתי כשהייתי במצב דומה ובדיעבד הרופאה הסבירה שזה לא אומר כלום אם הבטא עולה במצב כזה

מחזיקה לך אצבעות שיראו בבדיקה הבאה קוטב עוברי
לצפיה ב-'את כבר אחרי הבדיקה? יכולה לעדכן איך היה? אני באותו מצב כמוך'
את כבר אחרי הבדיקה? יכולה לעדכן איך היה? אני באותו מצב כמוך
12/04/2017 | 10:34
3
32
לצפיה ב-'מעדכנת -עדכון פסימי אזהרה'
מעדכנת -עדכון פסימי אזהרה
13/04/2017 | 00:04
2
143
אחרי שבוע חזרתי לבדיקה.
נצפה קוטב עוברי וגם דופק. אבל איטי! הכינו אותנו שזה לא מבשר טובות):
חזרנו לאחר כמה ימים לבדיקה נוספת וכבר לא היה דופק.
ממש מקווה שאצלך יהיה אחרת ותפלי על הצד של 50% הטוב.
מצטערת שאני לא אשת בשורות .
לצפיה ב-'שולחת לך חיבוקים מפה '
שולחת לך חיבוקים מפה
13/04/2017 | 04:36
68
 מקווה לטוב בשביל שתינו. 
תודה שענית לי 
לצפיה ב-'שולחת חיבוק ענקי לשתיכן '
שולחת חיבוק ענקי לשתיכן
16/04/2017 | 14:21
27

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות מנור מדיק
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה