לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לפי הנהלת תפוז אין לפרסם בפורום הודעת חיפוש / מסירת תרופות - ההודעות ימחקו

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה דחופה! שבוע 4+ וכרגע היה על התחתונית '
שאלה דחופה! שבוע 4+ וכרגע היה על התחתונית
17/03/2017 | 10:42
4
121
הפרשה בצבע ורוד ממש ממש בהיר, בקושי אפשר להבחין ..
זה תקין?
כדאי לבצע בטא נוספת?
תודה 
לצפיה ב-'כמה היה הפרוגסטרון בפעם האחרונה שבדקת?'
כמה היה הפרוגסטרון בפעם האחרונה שבדקת?
17/03/2017 | 18:28
3
48
יש הריונות תקינים שמתחילים עם דימומים והכל בסדר.
אם הערכים היו נמוכים אולי אפשר להגדיל תמיכה.
איך היו ההכפלות? מתי הייתה הבדיקה האחרונה?
לצפיה ב-'בדקתי אתמול ופרוגסטרון היה'
בדקתי אתמול ופרוגסטרון היה
17/03/2017 | 20:03
2
81
מעל 190
ביום שני בטא 600 ואתמול בטא 2990..
לצפיה ב-'ערכים יפים שזה מאוד מעודד'
ערכים יפים שזה מאוד מעודד
17/03/2017 | 22:10
1
63
את משתמשת באנדומטרין? אולי פשוט פגעת קצת בצוואר הרחם עם המוליך.
כי עם ערכים כאלו טובים אני חושבת שאת יכולה להיות רגועה.

אבל אם הדימום גובר ויש כאבים אז דברי עם אחות מוקד בטלפון.

לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
17/03/2017 | 22:54
46
מקווה שימשיך תקין וללא הכתמות נוספות
לצפיה ב-'מתי הפסקתן תמיכה?'
מתי הפסקתן תמיכה?
16/03/2017 | 20:33
6
98
אני בשבוע 4-5 בערך.. עם פרוגסטרון מעל 190 
רופא הפוריות אמר לי להפסיק תמיכה, הגיוני?
תודנ
לצפיה ב-'לדעתי זה בסדר להפסיק'
לדעתי זה בסדר להפסיק
17/03/2017 | 07:58
2
68
אני לא קיבלתי תמיכה פרט לזריקת אוביטרל ביום החזרת העוברים. במועד קבלת בטא ראשונה פרוגסטרון היה מעל 190 והרופא לא הוסיף לי שום תמיכה. 
קראתי מאמר שהנושא נבדק בו וראו שנשים שערכי אסטרדיול וערכי פרוגסטרון גבוהים אצלן לא זקוקות להמשך תמיכה.
בהצלחה 
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
17/03/2017 | 08:06
1
33
האם עד בדיקת הדופק יש טעם לעשות בדיקות דם נוספות? או כל בדיקה אחרת?

לצפיה ב-'האם עשית שתי בדיקות בטא'
האם עשית שתי בדיקות בטא
17/03/2017 | 08:39
37
ובדקת הכפלה אז לדעתי אין צורך בבדיקות נוספות. 
כשתתחילי מעקב הריון אצל רופא בקופה, הוא יפנה אותך לבדיקות דם כלליות. 
לצפיה ב-'החזרת מוקפאים או אחרי שאיבה?'
החזרת מוקפאים או אחרי שאיבה?
17/03/2017 | 09:56
2
56
ההחזרה שלך הייתה אחרי שאיבה או החזרת מוקפאים על בסיס מחזור טבעי?
אם אלו מוקפאים על מחזור טבעי אז הגיוני שאין צורך יותר בתמיכה כי הגוף מייצא את הפרגסטרון לבד.

אצלי ההחזרה הייתה אחרי שאיבה ולמרות ערכי הורמונים גבוהים
רופא הפוריות המליץ לי להמשיך לפחות עד שבוע 9 עם התמיכה.
רופאת המעקב שלי ביקשה שאמשיך עד שבוע 15
(בגלל שזהו הריון תאומים אז היא טענה שהתמיכה עוזרת לרחם להתרחב בקלות)

לצפיה ב-'אני אחרי מחזור שאיבה'
אני אחרי מחזור שאיבה
17/03/2017 | 11:36
1
45
ואין לי שום תמיכה. 
גם בהריון קודם היה כך. 
זו גישה חדשנית, ולא הרבה רופאים משתמשים בה עדיין. 
לצפיה ב-'הנה המאמר שקראתי'
הנה המאמר שקראתי
17/03/2017 | 11:46
60
לצפיה ב-'דופקקק:) והמלצה לרופא בחיפה'
דופקקק:) והמלצה לרופא בחיפה
16/03/2017 | 18:54
2
103
אז לאחר פרוגסטרון מדשדש והמון דאגות.. היום היינו אצל רופא הפוריות וראינו דופק:)
הרופא שלנו לא עושה מעקב הריון... לכן מחפשת רופא טוב בחיפה למעקב הריון שעובד עם הכללית?
יש מישהי שיכולה להמליץ?
לצפיה ב-'אין לי המלצה על רופא.אבל ממש שמחה לשמוע! איזו בשורה משמחת'
אין לי המלצה על רופא.אבל ממש שמחה לשמוע! איזו בשורה משמחת
17/03/2017 | 09:47
43
שיימשיך עגול ומשעמם
לצפיה ב-'יש לי המלצה חמה למי לא ללכת..'
יש לי המלצה חמה למי לא ללכת..
20/03/2017 | 09:55
41
למי כן ללכת יש לי גם המלצה, אבל הוא עובד עם מכבי.
אם את רוצה, ארשום לך בפרטי..
לצפיה ב-'..'
..
17/03/2017 | 05:43
27
לצפיה ב-'יש כאן קשישות בנות 43 עם הריון מתקדם מהביציות שלהן?...'
יש כאן קשישות בנות 43 עם הריון מתקדם מהביציות שלהן?...
15/03/2017 | 00:47
10
131
ככ מחפשת סיפורים אופטימיים. מציינת שהכל כביכול פורה ותקין, אבל הגיל.... בעיה
לצפיה ב-'לי יש חברה שילדה בגיל 43'
לי יש חברה שילדה בגיל 43
15/03/2017 | 00:51
5
127
הריון ראשון נפל בשבוע 8, הריון שני כמה חודשים אח"כ הפך אותה לאמא בגיל 43.
היו לה ביציות מוקפאות והיא חשבה על עוד ילד בעידוד הרופא, בסופו של דבר החליטה לא לנסות שוב.
שני ההריונות הושגו ב IVF.
לצפיה ב-'תודה. גם לי יש כמה כאלו'
תודה. גם לי יש כמה כאלו
15/03/2017 | 08:13
2
107
אבל הן ילדו בגיל 43, לא נכנסו להריון ב-43. בכל מקרה יש לי חברה יחידנית עם הזרעה ראשונה ספונטנית בגיל 44. עוד חברה עם הזרעה ילדה בגיל 43, עוד חברה אחרי 3 הפלות הלכה לקופרמינץ וילדה בגיל 43, וסבתא שילדה בגילאים מופלאים בהריונות ספונטניים. אבל עדיין, הסטטיסטיקות ללידת חי ככ נמוכות שטני ממש בדכאון מזה. מרגישה שעוד הפלה ( כמו האחרונה שעיכבה אותי ב-8 חודשים !!) תסתום את הגולל על הנסיונות. יש לי עוד ילדה בבית ויש עוד חיים וכמה אפשר ?!.... כבר שנתיים רק סביב זה. לפחות מנטלית. 
לצפיה ב-'רק את יודעת כמה אפשר'
רק את יודעת כמה אפשר
15/03/2017 | 09:57
1
108
זה קו גבול מאד אישי, כל אחת מציבה אותו במקום שונה. שולחת חיבוק על האובדן ועל התחושות הקשות.
לצפיה ב-'תודה יקירה '
תודה יקירה
15/03/2017 | 16:53
65
 כפי שרשמתי בעבר בשל העובדה שהרזרבה השחלתית שלי מפתיעה ביותר לטובה התחושה היתה שהזמן לא נגדי.. יש הרבה ביציות כל שאיבה , הרבה הפריות, הרבה מוקפאים מצויינים ... עד לפני חודשיים עוד שאלו אותי אצל בר חווה אם אני רוצה עוד הריון אחרי זה כשיקלט... אבל עכשיו בסופש הולכים להפשיר הרבה עוברים יום 3 ולגדל לבלסטו ונכנסתי לחרדה שכלום לא ישרוד וזה יעיד על העובדה שכולן דפוקות.. ויתחילו להגיד לי לעבור לתרומה. לא אופציה כעת מבחינתי. וגם עד איזה גיל אפשר לשאוב ולשאוב ולעשות מאגר ביציות ??.. זה יגמר תיכף , לא? מציינת שלפני חצי שנה היתי אצל קופרמינץ , אחרי הגרידא וגם הוא היה בטוח ומשוכנע שנפגש אצלו למעקב בקרוב ( הילדה הראשונה היתי במעקב אצלו בגלל חשש לצירים מוקדמים...).

לצפיה ב-'גם חברה שלי'
גם חברה שלי
16/03/2017 | 11:10
1
69
ילדה בגיל 43 עם ביצית שלה..ואני מכירה עוד כמה כאלה
יש תקווה :)
לצפיה ב-'תודה !!'
תודה !!
17/03/2017 | 07:27
14
לצפיה ב-'אני'
אני
15/03/2017 | 23:08
3
119
רק שאני לא קשישה. חחחחח
נכנסתי להריון בגיל 43 וחודש. עכשו שבוע 19 , וטפו טפו הכל בסדר. 
לא להתייאש מוקדם מדי. למרות שגם אני כבר התחלתי להתייאש אבל לא ויתרתי והמשכתי (נקלטתי בivf 4) . יש לי בת 3 בבית שנולדה אחרי ivf 1. 

לצפיה ב-'��������✋��'
��������✋��
16/03/2017 | 08:29
2
78
מאחלת לך המשך הריון של צעירה , בריא ומשעמם ..... איזה איזה כיף לשמוע.
וכמה שאלות, כמובן לא חייבת לענות.. - הרזרבה השחלתית שלך היא גבוהה? היו לך הפלות לפני ? כיצד מתמודדים עם המתח בהריון כשברקע כל הזמן מזהירים מהסיכונים עם הגיל?  תודה על העידוד יקירה ..

לצפיה ב-''
18/03/2017 | 09:15
1
51
הfsh היה 4 נקודה משהו . רזרבה יפה. לשמחתי לא היו לי הפלות (תודה לאל) . 
אני מתמקדת בילדה שלי וזה נותן פרופורציה. 
ומאז הטיפולים אני שמנה(כבר כמה שנים) . מאמינה ומקווה לרדת קצת אחרי הלידה . בהצלחה רבה 
לצפיה ב-'כיף לשמוע ...'
כיף לשמוע ...
18/03/2017 | 20:04
39
גם אצלי רזרבה יפה מאוד ... נאחזת בזה .. המון בהצלחה גם לך ! רק טוב !!
לצפיה ב-'מה השלב הבא אחרי בטא???'
מה השלב הבא אחרי בטא???
15/03/2017 | 20:44
1
123
אשמח להרגעות אחרי ככ הרבה הודעות  מלחיצות שקראתי פה...
לצפיה ב-'איזה הודעות מלחיצות? '
איזה הודעות מלחיצות?
15/03/2017 | 22:45
125
אחרי ביטא בודקים דופק בשבוע 6+, עדיף ב 7.  יש רופאים שגם בודקים שק ברחם בשבוע 5+ אבל ממש לא כולם.
מה הלחיץ אותך בדיוק?
לצפיה ב-'למישהי יש המלצה על רופא/ת נשים באיזור גבעתיים/ ר"ג/ ב"ב'
למישהי יש המלצה על רופא/ת נשים באיזור גבעתיים/ ר"ג/ ב"ב
15/03/2017 | 19:13
15
תודה
לצפיה ב-'עדיין מעכלת'
עדיין מעכלת
13/03/2017 | 16:57
1
208
היי בנות, ביצעתי היום בטא 10 יום אחרי החזרת 2 בלטו.
בטא 605
פרוגסטרון מעל 190
e2 3822

יום אחרי ההחזרה נזרקתי דקפפטיל.יכול להיות שזה שאריות?
או שזה הריון ודאי?
יכול להיות שזה תאומים?
ומה עושים הלאה? מתי בודקים דופק?
תודה
לצפיה ב-'בוודאות הריון '
בוודאות הריון
13/03/2017 | 18:43
124
אי אפשר לדעת אם זה תאומים או לא לפי הבטא.

אפשר לראות שק בעוד כשבוע, ודופק בעוד 2-3 שבועות.
לצפיה ב-'שבוע 7 הריון תאומים אחרי IVF- חלבון 50 בשתן'
שבוע 7 הריון תאומים אחרי IVF- חלבון 50 בשתן
07/03/2017 | 13:29
2
187
היי לכן,
חייבת את עצתכן אני אשתגע עד שאתקשר לרופא אחה"צ.
לפני שבוע עשיתי בדיקת שתן היה לי חלבון 10. אחרי כמה ימים חזרתי על הבדיקה כי יש חשש לזיהום, ואז החלבון היה 50. יכול להיות עלייה כל כך חדה באופן פתאומי? האם יכולה להיות רעלת הריון בשלב כ"כ מוקדם? ואולי זה בגלל שלא נתתי את הזרם המרכזי בבדיקת שתן, אלא רק את ההתחלה ויצא ממש קצת??? סליחה מראש על התיאור המפורט.
בנוסף- אם הגעת עד לפה אשמח להמלצה לרופא למעקב הריון בסיכון (רקע של הפלות חוזרות, נוטלת קלקסן) + המלצה לרופא לשקיפות עורפית.
תודה
לצפיה ב-'המלות לרופא בסיכון גבוה'
המלות לרופא בסיכון גבוה
09/03/2017 | 22:20
1
90
פרופ' אייל סיון, מנהל מחלקת סיכון גבוה בתה"ש- רופא נהדר ויסודי מאוד!. ד"ר יפת יובל, גם מתה"ש, מקבל דרך מכבי וגם בפרטי. שניהם גם עושים שקיפות וסקירות. יש את ד"ר זייצ'יק מיכל- רופאה נהדרת, מקצועית ביותר, היא מתה"ש, ומקבלת בפרטי.
לצפיה ב-'קודם כל מקווה שהכל תקין'
קודם כל מקווה שהכל תקין
15/03/2017 | 08:17
33
אני היתי במעקב אצל קופרמינץ בהריון הראשון לאחר שהיה חשש להתקצרות צוואר . הוא די צנון אבל היה מרגיע אותי כיוון שנראה לי יסודי מאוד ומקצועי. לגבי חלבון , ממליצה בלי קשר לכלום לעשות שוב . אצלי פעם יצא לא תקין ועשיתי שוב. בכל מקרה לא לשחק עם זה וללכת למעקב אצל מישהו מהטובים .. בהצלחה 
לצפיה ב-'חיפאיות מחפשת המלצה לרופא פוריות בחיפה דרך הכללית באופן פרטי'
חיפאיות מחפשת המלצה לרופא פוריות בחיפה דרך הכללית באופן פרטי
07/03/2017 | 20:41
6
63
אשמח לכל המלצה

אשמח לדעת עלויות ואם יש השתתפות של המושלם?
תודה
לצפיה ב-'עניתי לך בפורום פוריות'
עניתי לך בפורום פוריות
09/03/2017 | 01:42
20
לצפיה ב-'בריצה לד"ר שחר קול!'
בריצה לד"ר שחר קול!
11/03/2017 | 16:18
4
71
אני הייתי אצלו בפרטי אבל אני לא בכללית. אז לא אוכל להגיד לך מה העלויות. אני רק יכולה לספר לך שהגעתי אליו אחרי 7 שאיבות ו11 החזרות עוברים כושלות ואחרי טיפול אחד אצלו יש לי בן. ועכשיו חזרתי אליו שוב. עשיתי עוד טיפול. מחר יש לי בדיקת דם, אבל הערב עשיתי בדיקה ביתית ויצא חיובי לדעתי. בקיצור בריצה אליו!!!!!!!
לצפיה ב-'תודה לך ,כמה עלו לך הטיפולים אצלו דרך הפרטי?'
תודה לך ,כמה עלו לך הטיפולים אצלו דרך הפרטי?
11/03/2017 | 20:19
3
18
לצפיה ב-'לדעתי הוא עובד עם כללית'
לדעתי הוא עובד עם כללית
11/03/2017 | 20:50
2
49
לכן את תשלמי לו הרבה פחות ממני. זה באלישע אז יש גם השתתפות עצמית. במכבי זה 765 שקלים. לא יודעת כמה בכללית. 04-830-9015. טלפון לקביעת תור אליו באלישע.  בהצלחה.  
לצפיה ב-'שחר קול!'
שחר קול!
12/03/2017 | 17:54
1
67
מצטרפת לבחורה שלפני.
דרך הכללית אם יש לך מושלם זה לא בשמיים... נראה לי שהכל יחד עם שאיבה החזרה מעקב ותרופות הסתכם בפחות מ4000 שקלים...
זה יוצא פרטי אבל עם השתתפות...

לצפיה ב-'דנדוששש27'
דנדוששש27
17/03/2017 | 18:34
41
אפשר את המייל שלך? רציתי לשאול אותך משהו בפרטי
תודה
לצפיה ב-'עמותת קרן גפן - ליווי הריון על ידי דולה ( ללא עלות )'
עמותת קרן גפן - ליווי הריון על ידי דולה ( ללא עלות )
07/03/2017 | 12:39
93
עמותת קרן גפן גוף-נפש פוריות מזמינה נשים שחוו אתגרי פוריות ואשר נמצאות בהריון לקבל ליווי של דולה, תומכת הריון ולידה.פרטים בפלייר המצורף
ליצירת קשר ומידע נוסף info@kerengefen.org
לצפיה ב-'מטירניטי או מי שפיר '
מטירניטי או מי שפיר
05/03/2017 | 15:46
21
168
שלום. 
בת 37. שבוע 14 . הריון ראשון לאחר איקסי. שימוש בזרע מוקפא עקב מחלה ורזרבה שחלתית נמוכה. 
שיכלול שקיפות עורפית + בדיקת סקר ראשון 1:2700
עשיתי את בדיקת הדם של מטירנטי והכל יצא תקין. שקיבלתי את התוצאות ראיתי שרשום שם שהתוצאות עלולות להיות משובשות אם לאשה יש מחלה כמו זאבת. 
אין לי זאבת אבל יש לי ברקע מחלה אוטואימונית אחרת. 
דיברתי איתם והם אמרו לי באופן כללי שאין לי מה לדאוג - ברגע שהכל תקין אז זה בסדר. השיבוש שיכול להיגרם כתוצאנ מהמחלה האוטואימנוית יגרום לכך שלא ניתן לתת תוצאה. 
שבוע הבא- סקירה מוקדמת. התייעצתי עם שלושה רופאים שונים , הרופאה שלי , הרופאה שביצעה את השקיפות ויועצת גנטית. 
כולם הסכימו שבגלל שמדובר בהריון שהושג לאחר טיפולים, ובהתחשב בשאר הנתונים שלי - אם כל הבדיקות יוצאות תקינות - ניתן לוותר על מי שפיר. 
אני יודעת שבדיקת הדם של מטירנטי לא בודקת את כל מה שנבדק במי שיפר והיא רק בדיקה אבחנתית. 
ארצה מאוד לשמוע מה אתן הייתן עושות במקומי ...
לצפיה ב-'בנוסף - הבדיקה שעשיתי של גנומטי והרופאים שהתייעצתי איתם הם ט'
בנוסף - הבדיקה שעשיתי של גנומטי והרופאים שהתייעצתי איתם הם ט
05/03/2017 | 16:13
103
טובים בתחום 
לצפיה ב-'לי אמרו אותו הדבר'
לי אמרו אותו הדבר
06/03/2017 | 08:50
93
ואכן ויתרתי על מי שפיר. בת 37, הריון ראשון, תאומים. זה עניין מאד אינדיבדואלי, אני לאחר התלבטות החלטתי לשחרר ולקחת את עצת הרופאים. נקווה לטוב:)
לצפיה ב-'אני אכתוב מה עשיתי'
אני אכתוב מה עשיתי
06/03/2017 | 10:17
107
אני מאוד פחדתי לאבד הריון, לכן אופציה של מי שיר בכלל לא הייתה בשבילי קיימת.
אז לשמחתי המציאו את בדיקות מדם אימהי. עשיתי ווריפי וזה הספיק לי.
כל אחת - שונה. אני לא הייתי מסוגלת להמשיך לחיות, אם מי שפיר היו גורמים לי לאבד הריון.
מישהי אחרת לא מסוגלת להמשיך הריון בלי לעשות מי שפיר פלוס צ'יפ. 
אז שאלה ים מה את מסוגלת לחיות/לא מסוגלת לחיות.
זה הרי לא משנה "מה היינו עושות במקומך.." שאלה מה את מרגישה.
ואי אפשר פה לשכנע לשום צד. אני ניסיתי לגרום לשלוש נשים מאוד קרובות אליי לוותר על מי שפיר ולעשות בדיקה מדם אימהי (אחותי, גיסתי וחברה שלי) ונכשלתי בכל השלושה נסיונות. כולן עשו מי שפיר.
אז תקשיבי רק ללב שלך.
לצפיה ב-'מבינה את ההרגשה...'
מבינה את ההרגשה...
06/03/2017 | 20:23
7
82
היי
הייתי בדילמה הזה ממש לפני שנה��
בת 38, הריון מתרומת זרע וטיפולים. בתחילת ההריון תאמתי תור למי שפיר לחןפשת פסח כך שיפול על ימי חופש. ואז בסקירה המוקדמת אצל רופא מאוד נחשב שאני סומכת עליו ב 100% סיפרתי  לו על התור שתיאמתי והוא ממש לחץ עלי שלא לעשות. מודה שזה ממש הפתיע אותי. הוא אמר שצריך לעשות הפרדה בין זה שהמדינה מממנת את הבדיקה לגיל 35+. היא צריכה לחתוך בגיל כלשהו....
בסוף עשיתי בדיקת הרמוני (הוא אמר שאין סיבה לעשות אותה אבל לשקט הנפשי שלי...) אני לא מכירה את המחלה האוטומנית וההשלכות שלה. 
בהתייעצויות מהסוג הזה תשמעי הרבה דעות בסוף רק את צריכה לחיות עם זה .
בהצלחה רבה 
אז מה שמרגיש לך הכי נכון עבורך.

לצפיה ב-'המדינה מממנת מגיל 35 בגלל'
המדינה מממנת מגיל 35 בגלל
11/03/2017 | 21:30
6
68
שזה הסף שבו הסיכוי לתסמונת דאון ו הסיכוי לפגוע בהריון שווים, ולא כי "צריך לחתוך איפשהו".

לצפיה ב-'זה מה שהרופא שלי אמר. הוא אחד התותחים מתל השומרהצמ'
זה מה שהרופא שלי אמר. הוא אחד התותחים מתל השומרהצמ
11/03/2017 | 21:36
27
לצפיה ב-'שתי הערות'
שתי הערות
14/03/2017 | 09:53
4
52
להשוות בין הסיכוי לתסמונת דאון לסיכוי להפלה כתוצאה מהבדיקה זה להשוות עגבניות למלפפונים. אלו לא סיכונים שמשווים אותם אחד לאחד, אלא לכל אחד משקל שונה (והמשקל שנותנים לכל אחד מהם הוא עניין של העדפה אישית).
לכן אין יותר מדי משמעות לזה שהסיכונים שווים מספרית.

בכל מקרה, הסיכוי לת.דאון בגיל 35 לא שווה לסיכון להפלה כתוצאה מהבדיקה, זה קצת יותר מורכב מזה. המטרה היא לתפוס כמה שיותר עוברים חולים בכמה שפחות בדיקות. גיל 35 נבחר בתור אופטימיזציה של היחס בין מספר הבדיקות המיותרות (כלומר של עוברים בריאים) לבין מספר העוברים החולים שמפספסים אותם. זה מקום הגיוני לחתוך בו אבל הוא עדיין שרירותי למדי.
[כמובן שהחתך לפי גיל פחות הגיוני מאשר לחתוך לפי בדיקות סקר, רק שפעם לא היו בדיקות סקר והחליטו רק לפי גיל, וגם היום מסובך למדי להתנות מימון בבדיקות סקר ולכן זה נשאר לפי גיל בלבד.]
בכל מקרה, מה שאני מנסה להגיד זה שהסף נקבע לפי שיקולים ציבוריים שאינם זהים במקרה הזה לשיקולים של יחיד.
לצפיה ב-'משווים מספרים לא ירקות'
משווים מספרים לא ירקות
14/03/2017 | 16:02
3
35
ו סטטיסטית המספרים שווים בגיל 35.
לצפיה ב-'ומה בדיוק המשמעות של מספרים שווים?'
ומה בדיוק המשמעות של מספרים שווים?
14/03/2017 | 19:57
2
35
אם אומרים לך שיש סיכון לאבד רגל או סיכון להתעוור, את בוחרת לפי המספר הנמוך יותר?
ואם זו בחירה בין סיכון למות לבין סיכון לאבד את כיס המרה?
המספר לא אומר כלום בלי לשקלל אותו בחומרת הסיכון.

יש אנשים שמגדלים ילדי תסמונת דאון בשמחה רבה. מכירה כמה כאלו. יש אנשים שילד כזה יפרק אותם לגמרי.
יש אנשים שמאבדים עובר ומתאוששים, וכאלו שלא יוצאים מזה שנתיים, או בכלל.
יש אנשים שיכולים להרשות לעצמם לאבד עובר, וכאלו שאם יאבדו את העובר לא בטוח שיהיו להם אי פעם ילדים.
המשמעות של הסיכון להפלה או הסיכון לתסמונת דאון עבור אנשים שונים היא שונה, ולהגיד ש"הסיכון שווה סטטיסטית" זה חסר משמעות לחלוטין.

[חוץ מה שהוא כאמור לא שווה, הסיכון לת. דאון בגיל 35 הוא משהו כמו 1:380, ובין אם את טוענת שהסיכון להפלה בדיקור הוא 1:200, 1:1000 או 1:1600, זה לא שווה לסיכון לת. דאון בגיל 35. הסברתי קודם שהסיבה לרף הזה דווקא היא משהו מורכב יותר (שכולל אגב גם שיקולי כלכלת בריאות)]
לצפיה ב-'זה ויכוח מטופש'
זה ויכוח מטופש
15/03/2017 | 19:25
1
34
כי התייחסתי רק לסיכויים לתסמונת דאון לעומת הסיכויים לפגוע בעובר במהלך הבדיקה ולא הכנסתי לעניין רצונות או פחדים או רגש כלשהו - כי זה בסיס לדיון אחר לחלוטין.
אם ניקח את ההקבלה לירקות, אז לדוגמה: קילו עגבניות בממוצע מורכב מ- 10 פריטים. קילו מלפפונים בממוצע מורכב מ- 16 פריטים. ככה משווים סיכויים סטטיסטים בשיטה המדעית- מתרגמים את הפריטים השונים למספרים שזו שפה אחידה ואפשר להשוות בין דברים. כעת אפשר להשוות קילו עגבניות לקילו מלפפונים.

ואם כבר בעניין, אז המספר 1:380 הוא הרף השרירותי שקבעו במשרד הבריאות ומשמש בעיקר כדי לקבוע מי זכאית למימון מי שפיר, במידה והיא מתחת לגיל 35. במדינות אחרות המספר הזה שונה.  
לצפיה ב-'מספרים בלי יחידות מדידה הם חסרי משמעות ולא ניתנים להשוואה'
מספרים בלי יחידות מדידה הם חסרי משמעות ולא ניתנים להשוואה
15/03/2017 | 21:06
25
כדי להשוות דברים את צריכה לשים אותם על אותה סקלה.
הירקות הם לא הקבלה, זה מטבע לשון.

אם עומדות בפניך שתי אפשרויות טיפול, באחת מהן סיכוי של 1:100 למות ובשניה סיכוי של 1:20 לאבד רגל, את משווה לפי המספר הזה, או שאת משקללת את דרגת החומרה?

רצונות, פחדים ורגשות מגדירים את דרגת החומרה של כל אפשרות, ואי אפשר להתעלם מהם. להשוות בין הסיכויים לשני אסונות שונים זה חסר משמעות, כי ברור שלא מקבלים את ההחלטה רק לפי הסיכון הנמוך יותר.
אם את רוצה לקבל החלטה סטטיסטית, את צריכה להעביר את שני המספרים לסקלה משותפת. למשל שקלול של הסיכוי לאסון עם חומרת האסון. במקרה הזה חומרת האסון היא עניין של הגדרה אישית.
כמו שכדי להחליט האם הגרלה / השקעה היא משתלמת לא מסתכלים רק על הסיכויים לרווח והפסד אלא על התוחלת שמשקללת את הסיכוי והסכום.

הנקודה שאני מנסה להבהיר היא שהרף הזה חסר משמעות עבור אישה ששוקלת האם לבצע בדיקת מי שפיר. זה שהסיכונים שווים לא אומר כלום על השאלה איזה מהם עדיף לקחת.

[1:380 נקבע כרף למימון גם לנשים מתחת לגיל 35 כי 95% מהעוברים עם תסמונת דאון נמצאים אצל נשים עם סיכון כזה ומעלה - שיקול שיש לו משמעות רק באופן ציבורי כי באופן אישי הנתון הזה לא מוסיף מידע]
לצפיה ב-'התלבטתי אם לענות'
התלבטתי אם לענות
07/03/2017 | 08:36
8
127
אני צעירה ממך, בת 32 ומלכתחילה לא התכוונתי לעשות דיקור מי שפיר. ההריון התחיל כהריון תאומות ועשיתי בדיקה בגלל הניבוי הטוב יחסית של תסמונת דאון. הרגשתי שכדאי לי כי יש פחות בדיקות לעשות ולראות שהכל בסדר (עושים רק שקיפות עורפית, שיצאה תקינה.)

עשיתי וריפיי והתוצאות היו תקינות.
בסקירה המוקדמת התברר שלאחת העובריות היתה בעיה ולכן גנטיקאית המליצה על מי שפיר. כך שאולי כדאי לקחת בחשבון שלא תמיד הבדיקה חוסכת את הדיקור....

מה שלא יהיה, בהצלחה רבה וידיים מלאות
לצפיה ב-'אני לא מאמינה לבדיקות הדם, הן סטטיסטיות'
אני לא מאמינה לבדיקות הדם, הן סטטיסטיות
14/03/2017 | 17:49
7
39
ונותנות גם חיובי כוזב וגם שלילי כוזב (עובר חולה שמאובחן כבריא ולהפך). אם תקראי באותיות הקטנות תראי את ההסתייגות.
בדיקת מי שפיר היא ודאית ב 100%.
הסטטיסטיקה לגבי הפלה כוללת גם רופאים שביצעו את הדיקור הראשון שלהם. אם את בוחרת רופא מיומן שדקר אלפי נשים הסיכון מצטמצם משמעותית.
כמובן, כל אחת והלב שלה. בהצלחה בהחלטה ובידיים מלאות!
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין הוכחה לכך שהסיכון אצל רופא מיומן נמוך משמעו'
למיטב ידיעתי אין הוכחה לכך שהסיכון אצל רופא מיומן נמוך משמעו
14/03/2017 | 20:03
6
35
משמעותית.
אין הוכחה לכך שמידת המיומנות של הרופא משפיעה בצורה משמעותית על הסיכון. מעבר לכך, קחי בחשבון שאת הרוב המוחלט של הדיקורים מבצעים רופאים מיומנים כך שגם אם הסיכון אצל רופא מיומן נמוך מאשר אצל רופא לא מיומן, זה עדיין לא נמוך משמעותית מהממוצע.

כדי לסבר את האוזן - לא יודעים מה בדיוק גורם לסיבוכים בעקבות הדיקור (לא כולל פשלות גסות - ונדירות - או אי הקפדה על הגיינה). פשלה של הרופא זו אפשרות אחת, אבל יש גם השערות שזה בכלל תלוי באישה.
לצפיה ב-'אולי, אבל התשובה של בדיקת הדם אינה ודאית'
אולי, אבל התשובה של בדיקת הדם אינה ודאית
15/03/2017 | 00:16
5
37
שלילי כוזב, או גרוע מזה - חיובי כוזב - הם לא משהו שאני מאחלת לאף אחת.

אבל מבחינת השיווק בדיקות הדם "מחליפות" כביכול את מי השפיר.
זו הטעיה גסה ומכוונת של ציבור במצב רגיש וניצול מכוער שלו.
לצפיה ב-'יש מקרים שנאמר שהעובר בריא ונולד עם תסמונת דאון'
יש מקרים שנאמר שהעובר בריא ונולד עם תסמונת דאון
15/03/2017 | 00:35
1
46

https://www.hindawi.com/journals/crig/2014/823504/

אני משערת שיש מקרים נוספים.
במי שפיר זה לא קורה כי היא לא אבחנתית אלא גנטית.
לצפיה ב-'שתי הבדיקות אבחנתיות וגנטיות'
שתי הבדיקות אבחנתיות וגנטיות
15/03/2017 | 10:31
37
בדיקת הדם אינה סטטיסטית אלא אבחנתית. כלומר היא נותנת תשובה לגבי המצב של עובר ספציפי ולא רק השתייכות לקבוצת סיכון.
זוהי בדיקה גנטית - היא בודקת חומר גנטי של העובר בדם האם (ולא סימנים אחרים שקשורים בעקיפין).

הבדיקה פשוט לא מדויקת. כשאומרים שהיא נותנת תשובה של 99% אין משמעות הדבר שהיא סטטיסטית אלא שיש סיכוי של 1% לטעות. [ליתר דיוק, סיכוי של 1% לשלילי כוזב]. זה משהו אחר.
(גם במי שפיר יש סיכוי קטן מאד לטעות, זה לא הופך את הבדיקה לסטטיסטית.)

כשמצרפים את בדיקת הדם לבדיקות הסקר, אפשר לקבל תוצאה סטטיסטית משוקללת, ואולי זו הסיבה שאומרים שהבדיקה היא סטטיסטית. אבל כשלעצמה זוהי בדיקה אבחנתית.

[למען האמת אני לא חושבת שמעשית יש הבדל בין בדיקה סטטיסטית לבין בדיקה אבחנתית, זה לא נראה לי משנה משהו אם יש לי סיכוי של 1:1000 לת. דאון לפי בדיקת סקר, או שקיבלתי תוצאה שלילית בבדיקה אבחנתית שיש לה סיכוי של 1:1000 לטעות. מהסיבה הזו, אם ת. דאון היא השיקול היחיד, אני גם לא רואה טעם בבדיקת מי שפיר כאשר יש תוצאת בדיקת סקר של 1:20000, שזה כבר בסדר גודל של הסיכוי לטעות במי שפיר.]
לצפיה ב-'זה סיפור אחר '
זה סיפור אחר
15/03/2017 | 09:18
2
41
אבל כמו שכדאי לדעת שבדיקות הדם אינן וודאיות במאה אחוז, כך גם כדאי לדעת שהסיכון במי שפיר לא בהכרח מנוטרל ע"י בחירת רופא.
מכאן, שכל אחת תעשה את השיקולים שלה.
יש מקרים שבהם בדיקת הדם יכולה בהחלט להחליף מי שפיר, לא במובן של בדיקה שוות ערך אלא במובן של אלטרנטיבה מתאימה במקרה המסוים. זה תלוי מה כל אחת מחפשת, יש כאלו שבדיקת הדם נותנת להן מענה מתאים.

אגב, למה את חושבת שחיובי כוזב גרוע יותר? הנזק הוא רק כמה שבועות של מתח עד שעושים מי שפיר. לא שאני מאחלת את זה לאף אחת (אני יודעת מה זה להיות בהריון ולדעת שכנראה נצטרך להפסיק אותו), אבל מבין כל הסיכונים האפשריים - ילד עם תסמונת דאון או אבדן הריון, זה נראה לי דווקא הכי פחות גרוע...
לצפיה ב-'התבלבלתי בין חיובי כוזב לשלילי כוזב'
התבלבלתי בין חיובי כוזב לשלילי כוזב
15/03/2017 | 10:54
1
28
כמובן ששלילי כוזב גרוע יותר. הצלחת לשכנע אותי בעניין השקלולים. אני העדפתי לעשות מי שפיר וכנראה אעדיף גם הפעם אם אגיע עד שם.
את לא חושבת שהעניין הכלכלי והלחץ של הנשים משוקללים למראית עין לא מספיק אמינה?
לצפיה ב-'לא יצא לי לדבר בעצמי עם אף נציג מכירות של הבדיקות האלו'
לא יצא לי לדבר בעצמי עם אף נציג מכירות של הבדיקות האלו
15/03/2017 | 11:33
31
אני באופן אישי מסתפקת בבדיקות סקר טובות, ולא מתכננת לעשות לא מי שפיר ולא בדיקת דם ללא אינדיקציה. עד עכשיו לא היו לי סיבות להתלבט בתחום האפור.

אני אמנם בהחלט מוכנה להאמין שיש שיווק אגרסיבי ומטעה, אבל אני לא יכולה להגיד שראיתי הוכחות לזה. העובדה שאנשים ברחוב, או ברחוב הוירטואלי, לא מבינים את ההבדלים בין בדיקת הדם למי שפיר ואת המגבלות של בדיקת הדם לא חייבת להיות אשמת המשווקים. אנשים פשוט לא מבינים את הדברים האלו גם אם מסבירים להם אותם, כך שאם הם לא מבינים זו לא הוכחה לכך שלא הסבירו או שסיפרו להם שקרים. לצורך העניין, יש גם הרבה תפיסות מוטעות לכיוון השני.
לצפיה ב-'תלוי מה את רוצה לבדוק'
תלוי מה את רוצה לבדוק
15/03/2017 | 22:10
47
אם רק תסמונת דאון מפחידה אותך אז בדיקות הדם למיניהן אמינות למדי.
בתסמונות אחרות, לדוגמא טריזומיות בכרומוזומי המין האמינות של בדיקות הדם יורדת לכ-80%.
ועוד לא דיברתי על מה שמגלים בצ'יפ הגנטי, שאת זה אפשר לבדוק רק במי שפיר.
לכן המשפט הנפוץ "בדיקת הדם שמחליפה מי שפיר" הוא לא מדויק ואף מטעה. בדיקות הדם כיום לא יכולות להחליף את מה שניתן לבדוק במי שפיר ובטח שלא במי שפיר + צ'יפ גנטי.
בהצלחה :)
לצפיה ב-'כיצד מחשבין גיל היריון, אם עשיתי החזרה ב-15.2'
כיצד מחשבין גיל היריון, אם עשיתי החזרה ב-15.2
04/03/2017 | 22:24
1
99
אבל כחודש לאחר השאיבה והעובר היה בן 5 ימים?
לצפיה ב-'תאריך ה"ביוץ" שלך הוא 10.2'
תאריך ה"ביוץ" שלך הוא 10.2
05/03/2017 | 11:05
83
כלומר תאריך "וסת אחרון" הוא 27.1.
לצפיה ב-'היום עשיתי פעם ראשונה בטא לאחר טיפולים-התרגשות רבה'
היום עשיתי פעם ראשונה בטא לאחר טיפולים-התרגשות רבה
02/03/2017 | 16:41
6
264
הי לכולן,
אני מגיעה  לראשונה לכאן מהפורום של טיפולי פוריות.
היום עשינו בטא ראשונה שיצאה 1639- החזירו 2 מוקפאים בני 3 או 4 ימים.
מה משמעות הערך ? תאומים?
יש לכן המלצה לרופא מומלץ למעקב היריון בפרטי?
האם כבר יש טעם לעשות אולט' בגלל הערכים הגבוהים?
תודה לעונות
לצפיה ב-'וואו זה ערך נפלא!!'
וואו זה ערך נפלא!!
02/03/2017 | 20:07
2
102
באיזה יום בדקת? ככה מה זמן עבר מההחזרה?
לי אין רופא טוב להמליץ אבל אם תכתבי איזור אולי זה יעזור לבנות אחרות...
לצפיה ב-'היום זו בטא ראשונה לאחר החזרה שהייתה ב-15.2'
היום זו בטא ראשונה לאחר החזרה שהייתה ב-15.2
02/03/2017 | 20:15
1
107
של שני עוברים.. זה עדיין בסדר? לא גבוה מדי? פרוגסטרון 64
לצפיה ב-'אני לא מומחית'
אני לא מומחית
02/03/2017 | 20:18
116
אבל חושבת שזה בסדר... לחכי לעוד קצת תגובות של המנוסות והמבינות ממני פה... אבל בהצלחה!!!
נראה לי שאפשר לראות שק בערך שלך ממה שקראתי בתגובות...מחזיקה לך אצבעות!!:)

לצפיה ב-'מרגש!!! '
מרגש!!!
03/03/2017 | 13:57
92
ערך הבטא גבוה אבל לאו דווקא אומר תאומים.
בעיקרון אפשר לעשות אולטרסאונד ברגע שזה ערך שגבוה מ-1000 אז כן הייתי עושה אבל קחי בחשבון שרוב הסיכויים שעדיין לא תוכלי לשמוע דופק.
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
04/03/2017 | 18:19
55
בטא מהממת, אבל רק US אפשר לדעת אם זה הריון תאומים..

לגבי רופאים - אין לי מושג, אבל למה את מחפשת רופא פרטי? יש מספיק רופאים טובים של קופח, ואני אישית לא רואה צורך ברופא פרטי אם באמת אין איזשהו ממצא שמצריך את זה.

המשך הריון תקין ובריא!

לצפיה ב-'המלצה למעקב פרטי'
המלצה למעקב פרטי
06/03/2017 | 10:22
69
אם את ממרכז ההארץ, יש לי המלצה על שני רופאים שעושים מעקב פרטי.
בהריון קודם עשיתי אצל דר' ורדימון מפ"ת. הוא עושה גם סקירות.
בהריון נוכחי עשיתי אצל פרופ' רבינוביץ, בסביון. הוא לי עושה סקירות.
לצפיה ב-'מלאת אופטימיות ושאלה��'
מלאת אופטימיות ושאלה��
02/03/2017 | 20:01
6
150
אז הפרוגסטרון חזר 32 אחרי שתי זריקות סופר כואבות בבטן... חחח
מתי עשיתן אולטראסאונד? רק בדופק או שהלכתן לראות שק? אני מתשגעתתת
לצפיה ב-'מדוע הזרקת פרוגסטרון בבטן'
מדוע הזרקת פרוגסטרון בבטן
02/03/2017 | 20:05
4
86
אני מכירה שמזריקים אותו לשריר, טוסיק. המחט עבה וארוכה וזה אכן כואב. האם בהוראת הרופא הזרקת לבטן? בטוחה שלא טעית?

מקווה שהפרוגסטרון יעלה ויתיצב אצלך.
לצפיה ב-'טעות טעות טעות...'
טעות טעות טעות...
02/03/2017 | 20:09
3
146
לא יודעת למה כתבתי בטן... ברור שהזרקתי לטוסיק... חחח איזו מקסימה ששמת לב...
הפרוגסטרון עלה ל32 מ14 אחרי 2 זריקות... והבטח עלתה ל 664 מ 287...
יש מקום לאופטימיות?
לצפיה ב-'ברור שיש! איזה יופי שעולה ככה ומכפיל יפה!'
ברור שיש! איזה יופי שעולה ככה ומכפיל יפה!
02/03/2017 | 21:11
58
אני הלכתי לראות שק,. בתכלס לא כזה דחוף..
עדיף לעשות בדיקת דופק בשבוע 7-8 (ולא לפני!!)
לצפיה ב-'בטאות יפות מאוד'
בטאות יפות מאוד
03/03/2017 | 09:10
1
63
וגם הזריקות אומנם לא נעימות אבל הספיגה היא הכי טובה ככה. גם 32 לפרוגסטרון זה טוב ויכול להיות שיעלה עוד. למיטב הבנתי מעל 40 כבר לא משנה הערך.  בשבוע 6+  תבדקי סופק. עדיף שבוע 7. מחזיקה לך אצבעות שימשיך משעמם! תעדכני.
לצפיה ב-'חוץ רחמי'
חוץ רחמי
03/03/2017 | 12:34
81
בנות מניסיונכן... יש סיכוי שזה חוץ רחמי? הבנתי שפרוגסטרון יורד בחוץ רחמי... מנגד הבנתי שבחוץ רחמי בתא לא מכפילה יפה...
מישהי יכולה לשתף מניסיונה?
לצפיה ב-'אצלי עשו בסוף שבוע 5, אמרו לי לא לצפות לדופק'
אצלי עשו בסוף שבוע 5, אמרו לי לא לצפות לדופק
03/03/2017 | 13:56
100
כי זה סופר מוקדם והייתי מברות המזל שכן ראו דופק בשלב הזה.
אני אישית הייתי דוחה את זה לשבוע 6 כדי לא להלחץ אם לא מוצאים דופק.

בשעה טובה ובהצלחה!
לצפיה ב-' המלצה על רופא מומלץ למעקב היריון בפרטי'
המלצה על רופא מומלץ למעקב היריון בפרטי
02/03/2017 | 23:47
61
הי בנות, 

האם יש לכן רופא שאתן יכולות להמליץ עליו למעקב היריון בפרטי? ת"א, ראשון לציון.
מה דעתכן על פרופ' אייל סיוון , פרופ' בועז וייס או ד"ר ערן כסיף? האם מישהו מומלץ בינהם או שאתן ממליצות על רופא אחר?

אודה לתשובותיכן:) 
לצפיה ב-'עובר בן 4 תאים ביום 3, יש לו סיכוי בכלל?'
עובר בן 4 תאים ביום 3, יש לו סיכוי בכלל?
02/03/2017 | 16:26
3
97
שלום בנות. אני חוזרת לפה לאחר בערך שלוש שנים. אני אמא לבן מקסים בן שנתיים וחודשיים שנולד לאחר 6 שנים של טיפולים 8 שאיבות ו12 החזרות עוברים (אבל מי סופר). לא מזמן החלטנו לחזור לנסות את מזלינו פעם שניה וכמובן שהציפיות היו גבוהות לאור ההצלחה הקודמת. מה גדולה הייתה האכזבה, כאשר אתמול ביום החזרת העוברים נודע לנו שיש לנו רק עובר אחד להחזיר וגם הוא לא גדל מספיק מהיר. הוא היה רק בן 4 תאים כשלמעשה הוא היה צריך להיות לפחות בן 6 תאים. 
רציתי לשמוע סיפורים מעודדים של הבנות כאן. האם יש פה מישהי בהריון מעובר שהיה איטי בהתפתחות שלו?
תודה למשתפות. 
לצפיה ב-'אולי כן? מה אתן אומרות? יש שם פס?'
אולי כן? מה אתן אומרות? יש שם פס?
11/03/2017 | 16:23
2
80
11 ימים לאחר החזרת עוברים. עשיתי בדיקה ביתית. מחר אמורה לעשות בטא. נראה לי שיש שם קו שני. מה אתן אומרות?
לצפיה ב-'יש'
יש
12/03/2017 | 21:28
1
35
יש עדכון?
לצפיה ב-'כן, יש בטא חיובית'
כן, יש בטא חיובית
13/03/2017 | 10:59
59
אתמול 12 ימים לאחר החזרת עובר קיבלתי בטא 103. 
אבל הבוקר היו לי כאבים מאוד חזקים באזור הרחם, אפילו עזבתי את העבודה. מאוד מקווה שזה לא אומר שהכל נגמר. 

לצפיה ב-'אופטימיות זהירה'
אופטימיות זהירה
25/02/2017 | 23:22
11
262
היי בנות, אני לא יודעת אם זה כבר נכון לשתף והכנס לפה... אבל ממש בא לי לספר כי אני ובעלי לא מספרים בינתיים לאף אחד
ב13.2- החזרת 2 עוברים מוקפאים יום 2 עם 4 תאים. רירית 9 מ"מ
כל השבועיים טיפסתי על קירות...
 יום שישי 24.2- יום 11 - בתא 50 פרוג' 41. אסטרדיון 599
מחר כמובן אעשה בדיקה נוספת... אבל בינתיים- אים נראים לכם הערכים? האם הבתא שלי נחשבת נמוכה?
מאחלת לכולנו לאחוז תינוק בריא וחמוד השנה:)
לצפיה ב-'מזל טוב! לדעתי בטא יפה'
מזל טוב! לדעתי בטא יפה
26/02/2017 | 09:03
82
אלו מוקפאים רק ביום 2 ו11 יום אחרי החזרה
אז עם כל הנסיבות האלו הבטא יפה וההורמונים תקינים
מחזיקה לך אצבעות להכפלה מהממת

לצפיה ב-'נראה טוב'
נראה טוב
26/02/2017 | 09:22
5
57
כפי שקרפי רשמה לך, ערכים טובים בשביל 11 יום לאחר החזרה.
מחזיקה לך אצבעות ותעדכני !
לצפיה ב-'מעדכנת וקצת דואגת...'
מעדכנת וקצת דואגת...
26/02/2017 | 12:30
4
179
אז עשיתי בתא... פרוגסטרון 28 (הרופא אמר להוסיף נר רביעי של אנדומיטרין)
והבתא... 101... זה ממש בול הכפלה.
איך נראה לכן בתא 101 יום 13 ?  זה הרי בעצם יום 15 מהביוץ...
לצפיה ב-'זה נראה ערך סביר, והעיקר שההכפלה טובה'
זה נראה ערך סביר, והעיקר שההכפלה טובה
26/02/2017 | 12:46
3
36
לצפיה ב-'סליחה שנודניקית...'
סליחה שנודניקית...
26/02/2017 | 13:23
2
119
והפרוגסטרון? למה הוא ירד?
עד כמה זה רע 28?:/
אני ככ כועסת על עצמי שאני לא יכולה לשמוח וזהו... אבל כנראה שבעקבות הטיפולים זה כבר נאבד לי...
לצפיה ב-'פרוגסטרון'
פרוגסטרון
26/02/2017 | 14:36
86
הבנתי שש רופאים שטוענים שבדיקת הדם לא משקפת את הערך של הפרוגסטרון ברחם (בגלל שהכדורים ניתנים וגינלית)
הכפלה פי 2 של הבטא זו הכפלה יפה מאוד
אני מכירה את הלחץ שאת נמצאת בו כמו רוב מטופלות הפוריות על תכעסי על עצמך
רובנו הרגשנו ככה (רק לאחרונה אחרי הסקירה הראשונה מצליחה להירגע ובאמת לשמוח)
מקווה שההריון ימשיך תקין ושתצליחי להנות ממנו

לצפיה ב-'המינימום לפרוגסטרון הוא 25'
המינימום לפרוגסטרון הוא 25
26/02/2017 | 22:06
64
למרות שיש גם דעה רווחת שצריך להיות מעל 40.
בכל מקרה כמו שאמרו מעלי, בדיקות בדם לא ממש משקפות את המצב האמיתי. כל עוד אין דימומים אין סיבה מידית לדאגה, והרופא גם הגביר לך את התמיכה, אז יש לקוות שזה יטפל בבעיה אם זו אכן בעיה.
לצפיה ב-'גם הבטא וגם הפרוגסטרון קצת נמוכים'
גם הבטא וגם הפרוגסטרון קצת נמוכים
26/02/2017 | 16:07
3
121
לי לא היה מזל עם ערכים כאלה, אבל ידוע לי שיש נשים עם ערכים דומים שהיה להן היריון תקין לחלוטין, כך שלדעתי בהחלט יש מקום לאופטימיות זהירה כמו שאת אומרת
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/02/2017 | 23:19
2
88
נראה לי שאעשה בדיקה חוזרת בשלישי ונראה מה קורה:)
לצפיה ב-'פרוגסטרון 14.8'
פרוגסטרון 14.8
28/02/2017 | 13:26
1
93
ביום ה15 להחזרת 2 מוקפאים בני יומיים:
הבתא עלתה ל287 (מ101) אבל הפרוגסטרון ירד...
קיבלתי זריקות של פרונטוגסט 100 מ"ג פעם ביום.
הרופא אומר שאין מה לדאוג כי הבתא עולה נהדר... והפרוגסטרון לא מעיד על כלום...
אבל ממה זה יכול לנבוע? אני קצת דואגת...:/
לצפיה ב-'מבינה את הדאגה'
מבינה את הדאגה
28/02/2017 | 13:45
91
אבל לא מבינה בערכי פרוגרסטרון..
מחזיקה אצבעות, ההכפלות של הבטא באמת נראות טוב
לצפיה ב-'ילדתי ונשארו לי תרופות'
ילדתי ונשארו לי תרופות
23/02/2017 | 23:26
10
247
שלום, בנות יקרות !
גם הריון הכי חרדתי בעולם מגיע לסוף.
אז שני בלסטו הפכו לבת ובן. בדרך שרדו דימום והמטומה (אז בכיתי את נפשי למוות במיון), המלצה על דילול, המלצה על תפירת צוואר הרחם, כמות מוגזמת של ביקורים במוקד ומיון, מאות זריקות קלקסן ואלפי נרות פרוג.
ותודה לה' ולפרופסור רבינוביץ - קרה לנו נס.

מאחלת לכולכן ניסים !

אז זה מה שנשאר ואשמח למסור בפתח תקווה :
19 מזרקים של קלקסן 40
4 חבילות אוטרוגסטן
חבילה של פרוגסטרון רטרד - 500 (3 אמפולות)

לצפיה ב-'בשעה טובה!! '
בשעה טובה!!
24/02/2017 | 14:42
1
85
איזו בשורה משמחת!
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
24/02/2017 | 23:53
16
לצפיה ב-'מזל טוב אמאלוסי! רק בריאות והרבה נחת!!'
מזל טוב אמאלוסי! רק בריאות והרבה נחת!!
24/02/2017 | 17:45
1
17
לצפיה ב-'תודה ! מזל טוב גם לך ! '
תודה ! מזל טוב גם לך !
24/02/2017 | 23:54
16
לצפיה ב-'מזל טוב! '
מזל טוב!
24/02/2017 | 19:12
1
60
תהנו מהנס הפרטי שלכם כיף לשמוע שהכל הסתיים בשלום ובידיים מלאות
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
24/02/2017 | 23:55
12
לצפיה ב-'איזה יופי מזל טוב!'
איזה יופי מזל טוב!
25/02/2017 | 19:44
1
10
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
02/03/2017 | 14:21
6
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
26/02/2017 | 08:03
1
10
לצפיה ב-'תודה !!'
תודה !!
02/03/2017 | 14:40
6
לצפיה ב-'תרומה תרופות פריון'
תרומה תרופות פריון
23/02/2017 | 10:34
104
שלום

אנחנו מעונינים לתרום דקקפטיל .
למי שצריכה.

תודה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה