לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לפי הנהלת תפוז אין לפרסם בפורום הודעת חיפוש / מסירת תרופות - ההודעות ימחקו

המשך >>

לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:27
3
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'הי בנות יקרות. שאלה ומשתפת'
הי בנות יקרות. שאלה ומשתפת
27/09/2016 | 20:23
4
122
אני בשבוע 12+ 2, הריון תאומים אחרי שקיפות שיצאה תקינה (אנחת רווחה).הבוקר היה לי דימום (לא חוויתי דימומים עד כה) מלווה בכאב ובמיון נצפתה המטומה קטנה בין השליה לאחד העוברים. אמרו שאין מה לעשות חוץ ממעקב ושהסיכוי להפלה אינו גבוה לאור השבוע ותקינות העוברים (טפו טפו). כמובן שאני לחוצה ומבואסת וגם עדיין מרגישה מיחושים ודקירות (שאולי בכלל קשורים להריון ולא לדימום?). בקיצור רק משתפת מתוך תקווה לשמוע שהכל בסדר. ושאולי מישהי חוותה דבר דומה והכל תקין. ועכשיו שאלה- ברוב טפשותי אחסנתי את זריקות הקלקסן שלי (גם זה יש לי- הומוזיגוטית לפקטור 5 ליידן) במזוודה בתא המטען של האוטו, למשהו כמו 3 שעות כשרוב הזמן הרכב היה בנסיעה. האם לדעתכן ניתן להשתמש? אוף יום הפוך...
לצפיה ב-'..'
..
27/09/2016 | 22:53
1
62
הי !
לי הייתה המטומה בערך משבוע 6, שנספגה אחרי כמה שבועות. מקווה שגם אצלך תיספג מהר. מה שכן, אחרי שדיווחתי לרופא על דימום והמטומה, הוא הוסיף לי תמיכה (זריקות פרוגסטרון רטרד בנוסף לנרות שקיבלתי עד אז) והוריד לי קלקסן מ-60 ל-40 (אבל אצלי קלקסן הוא אמפירי).
לגבי קלקסן-קשה להגיד. הרי שומרים אותו בטמפרטורת חדר, לא בקירור. הייתי מתיעצת עם בית מרקחת...
מאחלת לך ולכולנו המשך משעמם...
לצפיה ב-'תודה לך יקרה על תשובתך'
תודה לך יקרה על תשובתך
28/09/2016 | 09:20
52
איתך באיחולים שיהיה שקט רגוע ותקין לכולנו. חיבוק שנה טובה לכולן ובנתים מנסה להוריד את מפלס הדאגה
לצפיה ב-'גם לי הייתה המטומה'
גם לי הייתה המטומה
28/09/2016 | 21:51
36
ממש בהתחלה עוד לפני שראו משהו
והחששות מלוות אותי עד היום (שבוע 9 פלוס 3) כי אני לא ממש בטוחה שהיא נעלמה (רופא אחד שמנסה שאני אהיה רגועה אומר שהיא כנראה נעלמה והוא לא מודאג ורופאה אחרת אמרה שהיא עוד ישנה אבל גם לא הייתה נראת מודאגת..) בסך הכל בתחושתע זה נראה שהולך ומשתפר , ואני מבינה גם שזה נפוץ מסתבר..
מחזיקה אצבעות לכולנו להמשך תקין!
לצפיה ב-'גם לי היתה המטומה והכל היה תקין בהמשך'
גם לי היתה המטומה והכל היה תקין בהמשך
29/09/2016 | 12:52
29
55
לצפיה ב-'התלבטוצ על מי שפיר סופית עומדת להשתגע'
התלבטוצ על מי שפיר סופית עומדת להשתגע
23/09/2016 | 21:48
19
159
אחרי שהחלטתי שאני לא רוצה לעשות מי שפיר דודה שלי דיברה עם רופא שהוא חבר משפחה שהמליץ על מי שפיר למרות שאין אינדיקציה רפואית ואף אמר שגם בתו עשתה בהמלצתו בהריון ראשון בלי אינדיקציה...הוא אומר שאחוזי הפלה מאוד נמוכים היום..אני סומכת עליו כי הוא חבר מאוד מאוד טוב של דודה שלי. עכשיו שוקלת מחדש מה לעשות...אשמח לשמוע חוות דעת בכללי ויותר ספיציפי המלצות על רופאים ועלויות...תודה...
לצפיה ב-'אם הסיכון אצלך יצא נמוך מאוד בבדיקות ואין אינדיקציה או משהו'
אם הסיכון אצלך יצא נמוך מאוד בבדיקות ואין אינדיקציה או משהו
24/09/2016 | 07:39
109
ברקע המשפחתי.. אז אישית לא הייתי עושה.
זו בדיקה כמעט ולא כואבת.. ואצל רוב הנשים עוברת ללא סיבוכים. אבל.. לדעתי האישית.. אם את נמצאת בסיכון נמוך לבעיות כרומוזליות אז עדיף לך לעשות את בדיקת הדם גנומיטי או ניפטי אשר לטענתם מגלה 90% מהמקרים שמתגלים בציפ גנטי ממי שפיר, ואת התסמונות הנפוצות יותר בדיוק של 99.9 אחוז.

אם תחליטי לעשות בכל זאת, ממליצה על ליפיץ. וכמובן אם את כבר עושה אז לעשות גם ציפ גנטי.

אנחנו עשינו גנומטי, אך אכ בסקירה הראשונה ראו משהו שגרם לרופא וליעוץ הגנטי להתעקש על מי שפיר. כך  שלצערי לא יכולתי להתחמק מהבדיקה.
תודה לאל היא עברה בקלות, אך עם הרבה חששות ביום הבדיקה והיממה אחריו.

לצפיה ב-'אני עשיתי וזה הרס לי את ההריון '
אני עשיתי וזה הרס לי את ההריון
24/09/2016 | 12:11
3
191
פרטים נוספים בפרטי כי אני לא מעונינת להתחיל להתווכח עם בנות שממליצות על הציפ באופן עיוור רק כי היה להן מזל והתשובות חזרו תקינות.
לצפיה ב-''
24/09/2016 | 17:17
101
דווקא בגלל שיש סוג של הטעייה בתחום ושהמרפאות חוזרות וטוענות שכביכול הם נותנים תשובה חד משמעית, נשמע שחשוב שתרשמי פה מה שעבר עליך, אם את מסכימה... ואם מישהי מתווכחת אחרי שרשמת (שבגלל זה אינך רוצה לרשום פה), אז היא ממש חוצפנית.

שיהיו רק בשורות טובות יקירה
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה בפרטי...'
שלחתי לך הודעה בפרטי...
25/09/2016 | 10:09
20
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה בוואטסאפ. מקווה לשמוע ממך'
שלחתי לך הודעה בוואטסאפ. מקווה לשמוע ממך
25/09/2016 | 10:38
22
לצפיה ב-'אם אין אינדיקציה רפואית לא רואה צורך '
אם אין אינדיקציה רפואית לא רואה צורך
24/09/2016 | 12:16
97
לא עשיתי וגם לא את בדיקות הדם.
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
24/09/2016 | 18:09
1
98
רופאים כל כך מקובעים. יקח להם עוד שנות דור להחליף דיסקט. זה גוף שלך ועובר שלך. את תחליטי עליו ותלכי עם אינטואיציה שלך ולא חבר רופא.
אם בסוף כן תחליטי לעשות, תעשי אצל רופא משורה ראשונה, כגון ליפוץ, מייזנר...
לצפיה ב-'לגבי הרופא מהשורה הראשונה- אין ספק'
לגבי הרופא מהשורה הראשונה- אין ספק
25/09/2016 | 10:12
69
אני נקרעת בין התחושות והאמונה שלי שהכל בסדר לבין המדע והרופאים מאוד קשה ההחלטה...
לצפיה ב-'לא עשיתי בסוף. אינדיקציה יש בגלל גיל, אי אפשר בגלל צירים'
לא עשיתי בסוף. אינדיקציה יש בגלל גיל, אי אפשר בגלל צירים
25/09/2016 | 10:36
5
76
עשיתי ניפטי בעצת פרופסור מוטי שוחט והוא אמר לי שאם יוצא תקין, אז המצב שלי הוא כמו של אישה צעירה רגילה שלא צריכה לעשות.
לא הייתה אינדיקציה בגלל בדיקות דם.
המשוקלל אחרי חלבון עוברי ושקיפות היה 1:2800 לת.ד ו 1:10000 לטריזומיה 18 (לא עלינו).

הניפטי חזר תקין ברוך ה' ואני שמחה במה שיש לי.

דיברתי עם קרובת משפחה, רוקחת בת 31, שבעצת רופא עשתה ניפטי וברוך ה' יצא בן תקין.
עם כל הכבוד לרופא שמקושר למשפחה שלך, כדאי להתייעץ עם יועץ גנטי מומחה לפני שמחליטים על מי שפיר ללא כל אינדיקציה.
וכמו כל דבר בחיים, ההחלטה שלך משפיעה לכאן ולכאן.

עם צירים מוקדמים משבוע 16, לא רציתי לקחת את הסיכון הזה. גם פרופסור שוחט אמר שמדובר בהריון יקר (מטיפולים ואחרי הפלה ובגילי - 37 - ועם צירים מוקדמים).
הפרופסור כתב בייעוץ באופן חד משמעי שהוא ממליץ לא לסכן את ההריון עם הבדיקה הזו.
לצפיה ב-'צודקת ואני שמחה בשבילך ומאחלת המשך היריון קל ומשעמם'
צודקת ואני שמחה בשבילך ומאחלת המשך היריון קל ומשעמם
25/09/2016 | 11:39
4
53
לגבי ייעוץ גנטי לצערי שוחט לא פנוי עד שזה כבר לא ממש רלוונטי מבחינתי אני גם לא יודעת כמה יהיה להם מה להגיד כי כל התוצאות תקינות ברוך השם (בלי חלבון עוברי שעוד לא עשיתי אבל השקיפות+ בידקת הסקר וסקירת המערכות) אני מרגישה טוב ברוך השם אז לא נראה לי שיש סיבה חד משמעית לא לעשות מצד שני גם אין סיבה באמת לעשות... 
לצפיה ב-'אם חיכית עד כה, אז אולי כדאי כבר לחכות לחלבון עוברי..'
אם חיכית עד כה, אז אולי כדאי כבר לחכות לחלבון עוברי..
25/09/2016 | 11:48
1
19
לצפיה ב-'זאת נטיית ליבי כרגע...'
זאת נטיית ליבי כרגע...
25/09/2016 | 12:19
16
לצפיה ב-'אמן! גם לך'
אמן! גם לך
25/09/2016 | 12:30
1
42
באיזה שבוע את?
אני חושבת שכדאי גם שתחכי לחלבון עוברי ותעשי כמה שיותר מהר.
אם זה היה יוצא תקין, במקומך ובגילך הייתי מבצעת את בדיקת הדם ולא את המי שפיר שבאמת אי אפשר לדעת מה תהיה התוצאה (לא של הבדיקה, אלא של הביצוע שלה).
לצפיה ב-'אני אעשה השבוע ב"ה חלבון עוברי ואחליט תודה:)'
אני אעשה השבוע ב"ה חלבון עוברי ואחליט תודה:)
25/09/2016 | 13:43
7
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
25/09/2016 | 13:02
4
94
הכניסו אותנו כבר לטירוף עםצכל הבדיקות האלה. באמת שסה משהו לא נורמלי.
ב"ה יש לך משהו טוב ביד, למה לחפש איפה הוא דפוק? אני חושב ומאמינה שההתעסקות בדברים האלה היא שגויה וגורמת נזק נפשי. גם כשהילד או הילדה יוולדו בעז"ה וכל הבדיקות בטיפת חלב יצאו בסדר את לא תקחי אותו ליוד מומחה שיבוק אם יש בו פגם כזה או אחר..
אז די! פשוט די שרופאים מכניסים אותנו לחרדות גם ככה עולות על גדותיהן ועושים קופה על חשבון כל בדיקה.
תריך להאמין בטוב. להבין ש90% לאמינות הבדיקות זה מצויין ושכם ב99% אם זה מה שצריך להגיע אלינו זה יגיע (חס וחלילה שלא נעמוד בניסיון) וצריך לדעת שהכל פתוח כל הזמן.
לצפיה ב-'יש משהו במה שאת אומרת אין ספק'
יש משהו במה שאת אומרת אין ספק
25/09/2016 | 13:44
59
זה המחיר של יותר מדיי מידע...תודה על המענה
לצפיה ב-'"מה שצריך להגיע אלינו"? מי מחליט מה צריך להגיע ולמי?'
"מה שצריך להגיע אלינו"? מי מחליט מה צריך להגיע ולמי?
25/09/2016 | 14:35
2
72
1% שיצא תינוק פגוע. למי מגיע כזה??
לצפיה ב-'זה עניין יותר אמוני'
זה עניין יותר אמוני
26/09/2016 | 11:24
52
לאף אחד לא מגיע. גם לא לילד. לא מגיע לו להיוולד לחיי סבל.
ויחד עם זה האמונה (גם ODOD וגם אני דתיות) גורסת שאם הגורל או אלוקים קבעו שלמישהו יהיה ילד פגוע, לא יעזור כמה יבדוק. פשוט יהיה לו ילד כזה.
לעומת זאת רוב החרדים לא בודקים אפילו לא חלבון עוברי ושקיפות עורפית. רק אולטראסאונד מתי שצריך. 
בת דודה שלי, בת גילי בדיוק, חוותה הריון חרדתי ברמות אחרות בגלל שהרב שלה לא התיר לה לבדוק שום דבר. ממש כלום. כל ההריון לדעת שהיא בת 37 ואולי חלילה וחס יש בעיה אבל אסור לה לבדוק ולדעת.

אני לא באה לסנגר על האמונה כי אני בודקת הכל מהכל. לא מאמינה בשטויות האלה של "ננסה ונראה מה יקרה". רק באתי להסביר שזה לא נגד אף אחד.
אם קבע הגורל שהילד הזה יהיה פגוע בשלב כלשהו בחיים, זה יכול להגיע גם לקראת גיל שנה או שנתיים. יש לי חברה שבגיל שנה וחצי גילו שהבת שלה מסורטנת כמעט מכף רגל ועד ראש. ונולדה 100% בסדר.

אפשר להאמין בגורל, ביקום, בקארמה או באלוקים.

אני אישית, גם בתור חרדית (בערך), בוחרת לעשות השתדלות ולהתפלל שיהיה לי טוב בסוף.

לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
26/09/2016 | 18:50
52
אם את אדם מאמין אז יש לך תשובה..
ובגלל שאני מבינה שלא- מה צריך לקרות קורה. לא מגיע לאף אחד לסבול אבל עובדה שזה קורה.
ו... לא את ולא אני יכולות לשלוט בכלום. לכן 99% ולא 100% תרצי או לא תרצי
לצפיה ב-'תרומת גונאל'
תרומת גונאל
23/09/2016 | 15:05
2
87
היי בנות 
אני מטופלת פוריות לשעבר ואת המזרקים שנישארו לי תרמתי
היום יש לי חברה שזקוקה לתרומת גונאל אם נישאר למישהי אשמח
לצפיה ב-'יש לי'
יש לי
24/09/2016 | 08:46
1
51
אחד חדש של 300
ואחד שנשאר בו 200 וקצת
אני ממושב משמרת בשרון
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/09/2016 | 10:13
27
תודה אבל היא השיגה כבר לסבב הזה
מקווה שלא תצטרך עוד
לצפיה ב-'בדיקת דם מסוג Verifi וחברותיה אשמח לייעוץ'
בדיקת דם מסוג Verifi וחברותיה אשמח לייעוץ
21/09/2016 | 11:06
6
182
אז אתמול התייעצתי עם עוד רופא לגבי בדיקה זו והוא המליץ כן לעשות את זה אם אני מפחדת לעשות מי שפיר. הוא הסביר ככה שמהימנות השקיפות+ בדיקות הסקר דרך הקופה+ הסקירות היא 95% בעוד שבדיקת הדם מעלה ל-99% לפחות לגבי תסמונת דאון. אז עכשיו נותר לי להמשיך לשקול ולחשוב על זה.... השאלה שלי היא כזו, איזה מהחברות הכי מומלצת ומה בעצם ההבדלים בנהן?
לצפיה ב-'יש כמה בדיקות מומלצות'
יש כמה בדיקות מומלצות
21/09/2016 | 20:21
3
54
מה"סקרים" שאני ערכתי וכמובן משיחות עם חברות שהמליצו..אז מבין כל הבדיקות (באחוזי דיוק , היקף הבדיקה וכיוב') אז יש את הבדיקה גנומיטי שהיא הכי מומלצת
ואם אני לא טועה אז להריון מרובה עוברים הבדיקה מטרניטי 21 היא זו שמומלצת

בכל מקרה, מבינה מאוד את הדילמה הייתי בה גם בהריון הקודם..מהרגעים שמתחשק לי שיחליטו בשבילי :)

לצפיה ב-'גנומטי זה הדור היותר חדש של מטרניטי21'
גנומטי זה הדור היותר חדש של מטרניטי21
21/09/2016 | 21:18
2
66
זה של אותה חברה. וכיום הם עושים גנומיטי.
ממה שאני בדקתי בזמנו יש שני סוגי טכנולוגיות, אחת זזו שמשתמשים בגנומיטי ובניפטי, שהן בדיקות מתקדמות ויקרות יותר , ויש טכנולוגיה אחרת שבה משתמשים בשלושת החברות האחרות שהבדיקות שלהן זולות יותר.
אם מדאיג אותך בעיקר תסמונת דאון אז כולן נותנות תשובה ברגישות של מעל 99%. מעבר לתסמונות שנבדקות ברמת דיוק כזו או אחרת.  גנומיטי וניפטי מוצאים גם אי סדרים אחרים שלא בהכרח קשורים לתסמונות המוכרות יותר. במקרה של גנומיטי זה ברזולוציה קצת יותר טובה (החל מגודל 7 כאשר ניפטי החל מ 10) אבל גנומיטי גם יקרה באלף שח בערך יותר מניפטי.

אנחנו עשינו גנומיטי בשבוע 10. בדיעבד בשל העלות הגבוהה לא בטוחה שזו הייתה החלטה נכונה.
בפרט שבשל ממצע שראו באולטרסאונד התעקשו איתנו אחרי הסקירה לעשות מי שפיר בכל זאת... אבל גם ללא זה.. יכול להיות שההבדל בן גנומיטי לניפטי לא מצדיק 1000 שח. ואולי כן.  לא יודעת.
לצפיה ב-'הבנתי..'
הבנתי..
25/09/2016 | 09:46
1
17
פשוט קבלתי המלצות מחברות על גנומיטי ועל מטרניטי משתי חברות שונות ותודה על העדכון כמובן..גם לי הסבירו שהגנומיטי מתקדמת יותר מבחינת הטכנולוגיה בה משתמשים ושהחברה שמבצעת את הבדיקה היא בעלת הניסיון הגדול ביותר לכן זו גם הנטייה  שלי
מבחינת מחיר, גם הכסף הוא אחד השיקולים..בכל מקרה אני לא מתכוונת לשלם את הסכום המלא (ויש החזר מהקופות כשיש את הביטוח המקיף)
ומה שיכריע בסופו של דבר זו איכות הבדיקה וההתחייבות לתוצאות מדוייקות יותר
ובאופן כללי רוצה להיות אחרי..:)

לצפיה ב-'שימי לב שהם שולחים את המבחנות'
שימי לב שהם שולחים את המבחנות
25/09/2016 | 11:43
21
פעמים בשבוע. (בהנחה שזה לא ישתנה כתוצאה מהחגים).
אם תתזמני את לקיחת הדם נכון אז התשובות מגיעות תוך כשבוע.. אני עשיתי באסותא ופניתי אכ לחברה לוודא ששלחו שליח לקחת את המבחנות.

עוד עניין.. ממה שזכור לי הבדיקה היא 2 מבחנות, אבל מבקשים ממך אישור לקחת מבחנה שלישית. רק אכ הבנתי שזה מה שחתמתי עליו.. אחרי שכבר לקחו 3.. בדיעבד לא הייתי נותנת אישור למבחנה השלישית. מעדיפה שכמה שפחות דם יוציאו ממני..
(וכן.. כבר היו לי בדיקות שלקחו כמעט 20 מבחנות, למשל כשעשיתי גם בדיקות קרישיות יתר וגם בגיקות נובפות ששלחו אותי.. אבל מאמינה שכדאי להמעיט כמה שאפשר בהוצאה מיותרת של דם..).

עניין אחרון- על הקבלה מהם היה רשום משהו כמו "אחוז ההנחה".. אצלי זה היה אפס.. אך כנראה שאם מתמקחים אז אולי יש הנחה.. או אולי אם עושים דרך איזשהי מרפאה שמפנה אותך..

בהצלחה!
לצפיה ב-'אכתוב לך איך אני בחרתי'
אכתוב לך איך אני בחרתי
22/09/2016 | 08:57
66
תראי, מרב שקראתי ודיברתי עם נציגים של החברות, הרגשתי שהכל פחות או יותר אותו דבר. אז פשוט אמרתי - וריפאיי בבעלות טבע, אני סומכת על טבע, אני אלך על וריפיי. 
יכול להיות שאם הייתי ממשיכה לחשוב, לחפור ולהשוות, הייתי בוחרת אחרת, אבל פשוט נמאס לי להתעסק בזה.
לצפיה ב-'פרופ' שוחט אמר ניפטי. ככה עשיתי'
פרופ' שוחט אמר ניפטי. ככה עשיתי
25/09/2016 | 10:49
9
לצפיה ב-'בוקר טוב.. למי יש ניסיון עם בטא כזו?'
בוקר טוב.. למי יש ניסיון עם בטא כזו?
21/09/2016 | 11:09
1
207
בס"ד

בוקר טוב יקרות..
אז אחרי זמן כה רב של כישלונות, אכזבות וכאב לב, קיבלנו תשובה חיובית ב"ה. אבל לצערי אתמול בערב קיבלתי תגובה צוננת מהרופא לגבי ההכפלה הרביעית

אחרי פרוטוקול ארוך מאד 

29/8 שאיבה. 31/8 החזרת 2 טריים

בטא
13/9 -  46 (נמוך.. אבל משמח מאד)
15/9 - 100 
18/9 - 336
20/9 - 574 (ההכפלה ירדה מ 2+ ל 1.7)
כבר אתמול בערב קיבלתי פרגניל. 

כל התמונה של הבטא נראית לי סוג של צנועה ונמוכה. אמנם הכפלות בסדר פחות או יותר.. אבל נדמה לי שהייתה אמורה להיות קפיצה משמעותית מתישהו
תגובת הבנות במרפאה היתה סקפטית ואמרו לי לשמור על אופטימיות זהירה
פרוגסטרון מעל 190 ואסטרדיול גבוה כמעט 10 אלף

מה אומרות? 

לצפיה ב-'זה לא לא תקין'
זה לא לא תקין
21/09/2016 | 20:34
139
לדעתי פשוט התחלתם לבדוק מאוד מוקדם.. אני הייתי עם מספרים לא רחוקים מאלו ובדקתי רק פעמים. לא נדרשתי לבדוק עוד ועוד... זה לגמרי יכול להתפתח תקין .. לא יודעת מה ההיסטוריה ופרטים מסביב אבל על פניו אני הייתי שומרת על אופטימיות!
בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלת הפרשות'
שאלת הפרשות
16/09/2016 | 13:34
9
186
שלום בנות וסליחה מראש על התיאור.
שבוע 16+0, מכניסה שלוש פעמים ליום שתי טבליות אוטרוגסטן.
הרבה פעמים אוטרוגסטן יוצא ואני רואה אותו על התחתונית.
היום הייתה לי הפתעה לא נעימה. גושי אוטרוגסטן שיצאו היו בצבע וורוד.
אני כמובן בהיסטריה, השארתי הודעה לרופא, אבל הוא עוד לא חזר אליי.
קרה למישהי ?
לצפיה ב-'אצלי חומות בהיר'
אצלי חומות בהיר
16/09/2016 | 15:32
1
106
מההתחלה באיזשהו שלב פתאום נהיו כהות והלכתי לבדוק..
אני בשביל השקט הנפשי הייתי הולכת לבדוק..
בהצלחה!
לצפיה ב-'הלכתי לבדוק - זה כנראה מצוואר. תודה !!'
הלכתי לבדוק - זה כנראה מצוואר. תודה !!
17/09/2016 | 15:36
27
לצפיה ב-'למה המשיכו עם התמיכה עד כה?'
למה המשיכו עם התמיכה עד כה?
16/09/2016 | 20:30
4
92
צוואר הרחם קצר? לרוב מפסיקים הרבה קודם.

ראשית, יתכן שפצעת את עצמךבעת החדרת הכדור.. אך אם את מודאגת ובהנחה שמדובר בתופעה חדשה ולא סבלת מדימומים בעבר, אז בהחלט ניתן לקפוץ למוקד של הקופה שלך (משארת שפעיל כעת) ולהיבדק כדי להיות יותר רגועה. בהצלחה
לצפיה ב-'...'
...
17/09/2016 | 15:33
3
88
הי !
אני גם קראתי, שמפסיקים תמיכה לקראת סוף שליש ראשון הכי מאוחר. אבל רופא שלי אמר שאין דבר כזה "יותר מדי פרוגסטרון" ושזה מה שיכתבו על המצבה שלו...
מוקד כבר היה סגור, הייתי במיון,זה כנראה באמת מצוואר הרחם.
תודה ובהצלחה לכולנו !
לצפיה ב-'יופי, זה טוב שהלכת עכשיו את יותר רגוע '
יופי, זה טוב שהלכת עכשיו את יותר רגוע
17/09/2016 | 17:33
2
60
לגבי התמיכה- עד מתי הוא מתכנן שתקחי? הבנתי שנבדקו השפעות על העובר רק עד שבוע מסויים, ומשתדלים לא לתת אחרי (נראה לי שבוע 14... לא בטוחה.. תבדקי), אלא אם הפרוגרסטרון הטבעי ממשיך להיות נמוך או צוואר רחם קצר. אולי כדאי לשאול עוד רופא אם הרופא שלך מתכנן שתמשיכי חעטד הרבה זמן
לצפיה ב-'...'
...
18/09/2016 | 20:02
1
43
אני יותר רגועה עד לחרדה הבאה :)
לגבי פרוג' - זה מה שאמרתי לו והוא ענה לי שגם ככה גוף מייצר פרוגסטרון, לכן זה בסדר.

לצפיה ב-'כלל לא בטוחה שזה אותו דבר.. לדעתי כדאי לשאול עוד רופא אם הוא'
כלל לא בטוחה שזה אותו דבר.. לדעתי כדאי לשאול עוד רופא אם הוא
18/09/2016 | 20:34
51
מתכנן שתמשיכי עם הפרוגרסטרון עוד הרבה שבועות.

בהצלחה!
לצפיה ב-'אני לוקחת תמיכה בזריקת פרוגסטרון'
אני לוקחת תמיכה בזריקת פרוגסטרון
17/09/2016 | 13:46
1
87
אבל יכול להיות שפצעת את עצמך כשהכנת את התמיכה. אם זה ממשיך- הייתי מעדכנת את הרופא לגבי זה.
לצפיה ב-'כנראה שזה באמת ממשהו בצוואר... תודה !'
כנראה שזה באמת ממשהו בצוואר... תודה !
17/09/2016 | 15:36
18
לצפיה ב-'יום עצוב'
יום עצוב
14/09/2016 | 18:33
9
360
הלכתי לביקורת שבוע 8 ומסתבר שהעובר הפסיק להתפתח ואין יותר דופק... מחר אלך לבית חולים לבצעה סיום הריון. מה לדעתכן עדיף גרידה או כימי?
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
14/09/2016 | 22:01
122
שלום לך,אני ממש מצטערת לשמוע על אובדן ההריון, זה רגע קשה ועצוב. עברתי את זה גם. ההחלטה איך לבצע את ההיריון היא אישית, הכדורים משפיעים על כל אחת אחרת ובעצם לא ניתן לחזות מראש איך ישפיעו עלייך, יש סיפורים פחות טובים ויותר טובים. אם ההפלה בכדורים לא מצליחה (נשארות שאריות ברחם) צריך בכל מקרה לעבור גרידה. אני יכולה רק לומר שעברתי גרידה וזה היה בסדר גמור, לא הרגשתי כלום והדימום נפסק מהר. יש גם שיקול של תורים, יכול להיות שתור לגרידה לא יהיה מיידי, אני רואה שאת מהצפון, אני הייתי בבי"ח בני ציון בחיפה והיה ממש בסדר והגרידה מבוצעת באותו יום שאת מגיעה. כרגע תדאגי לחלק הפיזי ולאחר מכן תתחיל ההתמודדות הנפשית, מאחלת לך הרבה כוחות והריון חדש ותקין בקרוב. להתייעצות בנושא כדאי לכתוב בפורום אובדן הריון יש שם הרבה ניסיון (אבל גם סיפורים לא נעימים אז אם זה מלחיץ אותך אל תקראי שם יותר מידי...).
לצפיה ב-'וואיי איזה עצוב :( אופפ'
וואיי איזה עצוב :( אופפ
15/09/2016 | 00:47
1
78
כל כך קיוויתי בשבילך, כמו בשביל כולנו..
החזקתי אצבעות..
לצפיה ב-'המשך'
המשך
15/09/2016 | 00:48
76
מקווה בשבילך לבשורות טובות בקרוב, והתאוששות קלה..
זה ממש לא פשוט, תהיי חזקה
לצפיה ב-'באמת עצוב. אצלי עשו גרידה'
באמת עצוב. אצלי עשו גרידה
15/09/2016 | 10:26
88
אבל הייתי בשבוע יותר מתקדם (13) כך שציטוטק לבד לא היה שייך. העובר היה גדול מדי.
אולי לגרידה יש יותר "סיכונים" אבל בכל זאת זו פרוצדורה בהרדמה ש:
א. לא נותנת לך לחוות את רגע ההפלה ממש אלא לקום אחרי שהכל נגמר.
ב. ב 99% מהמקרים גם גומרת את כל הסיפור הזה. מה שלפעמים כדורים לא מסוגלים ואז נדרשת הפלה בגרידה בכל מקרה.

לצפיה ב-'קשה ועצוב. משתתפת בצערך'
קשה ועצוב. משתתפת בצערך
15/09/2016 | 11:50
54
קרה לי בדיוק אותו הדבר בהריון הקודם. בחרתי ללכת על גרידה כי רציתי פשוט לסיים את זה ולהיות אחרי. הכל היה תקין, מצד שני זה בכל זאת ניתוח עם אופציות לסיבוך. הבעיה עם הציטוטק זה שאף אחד לא יכול להבטיח לך שזה לא ייגמר בגרידה בכל מקרה...
מקווה שתתאוששי מהר, ושהפעם הבאה תסתיים בידיים מלאות!
לצפיה ב-'מאד מצטערת '
מאד מצטערת
15/09/2016 | 15:19
45
עברתי הפלה טבעית בשבוע 8 לפני 5 שבועות.. שיעבור בטוב עד כמה שאפשר. חיבוק  
לצפיה ב-'אוף, איזה עצוב וכואב '
אוף, איזה עצוב וכואב
17/09/2016 | 13:51
43
חיבוק ענקי
לצפיה ב-'תודה בנות על התמיכה'
תודה בנות על התמיכה
19/09/2016 | 21:17
46
אני כמה ימים אחרי ציטוטק, עדיין לא עשיתי ביקורת אצל רופא אבל אלך ביום רביעי.
בתחושה שלי הכל התנקה והכל בסדר.
מקווה לחזור לטיפולים אחרי החגים. עד אז אני בהפסקה+ טיסה מתוכננת ממזמן לארה"ב לבקר את אחי ואת האחיינים שלי.
מקווה לחזור משם בכוחות מחודשים.

לצפיה ב-'עצוב '
עצוב
23/09/2016 | 18:16
22
אני העדפתי גרידה, והאמת שלא הציעו לי משהו אחר.
רציתי לגמור עם זה ודי..

חיבוק

לצפיה ב-'אשמח למענה, חדשה כאן ☺'
אשמח למענה, חדשה כאן ☺
16/09/2016 | 05:59
5
195
בוקר טוב לכולן,
ביום ראשון עשיתי בטא ויצא 306
ביום שלישי עשיתי שוב בטא יצא 790.
בעוד כשבוע וחצי יש לי את הבדיקת דופק.
הרופא שלי אמר שאין צורך בבדיקת בטא נוספת, זה בסדר או שחייבים לעשות 3?
בנוסף אי אפשר להקדים את הבדיקה של הדופק, אני ממש לחוצה ומתעוררת מוקדם בבוקר מהלחץ.. אני כבר לא מרגישה כאבים בבטן או לחצים מוזרים ברחם.. 
יש דרך נוספת לדעת אם הכל בסדר שם? אולי בדיקת בטא נוספת?
אשמח למענה ����
לצפיה ב-'אני גם עשיתי רק 2 בטא'
אני גם עשיתי רק 2 בטא
16/09/2016 | 07:10
90
והייתי מתוחה מאוד עד הבדיקה.. זה לא פשוט.. מנסיוני יכולה לומר שהלכתי מוקדם יותר ובסוף זה סתם הכניס אותי ללחץ גדול יותר כי לא ראו כלום והיום ברוך השם הכל בסדר. קשה אבל תמתיני.. נסי להסיח את דעתך, לבלות עם בן זוגך / חברות ..
בהצלחה!
לצפיה ב-'אם הבטא מכפילה וההורמונים תקינים'
אם הבטא מכפילה וההורמונים תקינים
16/09/2016 | 07:38
82
אין טעם בבדיקה נוספת..
לגבי דופק, אין טעם לבדוק קודם כי יתכן ולא תראי גם אם תקין..
מה שכן.. בהחלט ממליצה ללכת בכל זאת לאולטרסאונד החל משבוע 5+0 כדי לראות שיש שק הריון ברחם. וזה ייתן לך קצת שקט עד הבדיקת דופק.
לצפיה ב-'אצלי משום מה הרופא מתעקש לבדוק אחת לשבוע את הבטא'
אצלי משום מה הרופא מתעקש לבדוק אחת לשבוע את הבטא
17/09/2016 | 13:50
1
84
למרות שאנחנו כבר בשלב ה-15 אלף ועולים כמו שצריך.
הוא בודק דברים אחרים אבל גם את הבטא כל פעם שעושה בדיקת דם. מדובר בהריון בסיכון גבוה כרגע אז אולי בגלל זה.

התופעות משתנות ולא קבועות כך שלא הייתי מודאגת אם פתאום יש תופעות שנעלמו- כנראה שזה יחזור בדרך כזו או אחרת.
בקרוב יעשו לך אולטרסאונד לבדוק שיש שק רחם ואז דופק ופשוט חיים מבדיקה לבדיקה.
לצפיה ב-'ממש מוזר.. מרגע שיש דופק איזה מידע נוסף הבטא נותנת לו בכלל?'
ממש מוזר.. מרגע שיש דופק איזה מידע נוסף הבטא נותנת לו בכלל?
17/09/2016 | 17:40
27
לצפיה ב-'את לא חייבת להסתמך רק על הרופא'
את לא חייבת להסתמך רק על הרופא
20/09/2016 | 11:55
40
את יכולה לעשות בעצמך אם יש לך הפניה חוזרת. אני צילמתי את ההפניה למעקבי הזקיקים שהן בדיקות הורמונליות ופשוט המשכתי לעשות להנאתי

בהריון הנוכחי, הבטא הייתה 1.7 בפעם השניה כך שרציתי לעשות שוב ולשמחתי, קיבלתי תוצאה בשביעי של פסח שהבטא "השלימה" את עצמה לפי 4 מהבטא הראשונה.
338
580
1,367

סימני הריון עוד לא רואים, זה עוד מוקדם. כל מה שנשאר לעשות הוא להתפלל טוב לפני בדיקת הדופק ושיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'אומגה 3 ופרנטל של אלטמן'
אומגה 3 ופרנטל של אלטמן
15/09/2016 | 19:51
7
114
היי בנות,
הפרנטל עושה לי רע שבא לי למות אני רק מתקרבת לקופסא וזה עושה לי להקיא.. מה עושים? עד מתי צריך לקחת?!
אני בהתחלה שבוע 7 פלוס 4 לוקחת שבועיים בערך וממש סובלת מזה.. בחיים לא הייתה לי בעיה עם ליטול תרופות כלשהן.. זה כל כך דוחה אני פשוט לא מסוגלת.
אשמח להמלצות בנושא..
לצפיה ב-'פרנטל עושה בחילות'
פרנטל עושה בחילות
15/09/2016 | 22:22
77
הייתי לוקחת בלילה לפני השינה
לצפיה ב-'גם לי'
גם לי
16/09/2016 | 06:34
59
הפרנטל עשה ממש רע..
בהתחלה לקחתי אותו ממש לפני השינה ואז התעוררתי עם בחילה באמצע הלילה..
לאחרונה מצאתי פיתרון- אני לוקחת אותו בערך שעה לפני השינה ואז כשהבחילה ממנו מגיעה אני בשינה עמוקה ולא מתעוררת...
לצפיה ב-'זה משתפר טיפה בהמשך ההריון.. כדאי לקחת לפחות פעם ביומייים'
זה משתפר טיפה בהמשך ההריון.. כדאי לקחת לפחות פעם ביומייים
16/09/2016 | 07:40
20
לצפיה ב-'החלפתי לאקטיפירין, מכיל ברזל וחומצה פולית'
החלפתי לאקטיפירין, מכיל ברזל וחומצה פולית
16/09/2016 | 11:57
41
שהם התוספים שחשובים לי. אני קונה במרשם מהרופאה בכללית.
אם חשובים לך שאר התוספים בפרנטל אין לי רעיונות רק חיבוק
לצפיה ב-'תודה יקירות'
תודה יקירות
16/09/2016 | 15:30
10
לצפיה ב-'אני קניתי טבליות למציצה של חומצה פולית יחד עם ברזל'
אני קניתי טבליות למציצה של חומצה פולית יחד עם ברזל
17/09/2016 | 13:48
35
מעולות!
נספג בקלות בגוף, לא עשה לי שמות כמו שבד"כ ברזל עושה לי, אין לי תופעות לוואי והמדדים מעולים.

קניתי בסופר פארם, לא זוכרת של איזו חברה זה.
לצפיה ב-'אני קניתי פרנטל אבל...'
אני קניתי פרנטל אבל...
20/09/2016 | 10:51
33
אני סובלת כ"כ מבחילות שאני לא נוגעת בזה...לוקחת כרגע רק ברזל וחומצה פולית אם וכאשר ארגיש טוב יותר אתחיל פרנטל
לצפיה ב-'המלצות על דר ינון גלבוע'
המלצות על דר ינון גלבוע
15/09/2016 | 12:41
2
112
היי,
האם מישהי עשתה את השקיפות העורפית וסקירה מוקדמת אצל דר ינון גלבוע?
אשמח לשמוע המלצות..
תודה רבה
לצפיה ב-'אין עליו!!'
אין עליו!!
15/09/2016 | 19:13
1
61
עשיתי אצלו את שתי הסקירות
הוא משהו מיוחד: נחמד, רגיש, מסביר ומפרט,נחשב אחד התותחים והמקצוענים.
פניתי אליו אחכ כדי להתייעץ על מי שפיר שוחחנו ארוכות בטלפון.
הוא משהו מיוחד.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/09/2016 | 06:31
7
לצפיה ב-'הי בנות. שאלת מי שפיר וצ'יפ גנטי'
הי בנות. שאלת מי שפיר וצ'יפ גנטי
15/09/2016 | 12:22
2
113
האם מישהי יודעת באיזה ימים מקבלת ד"ר נילי ינאי בהדסה?....
האם מישהי יודעת את שמות הרופאים האחרים שם?
ומעבר לכך- אשמח להמלצה על רופא תותח שמקבל בהסדר עם מכבי.

תודה בננות!
לצפיה ב-'כשאני עשיתי שם'
כשאני עשיתי שם
21/09/2016 | 14:14
1
32
לפני שנתיים - היא היתה בימי ראשון.

לצפיה ב-'כן.. גם כשאני עשיתי. ביררתי עם מישהי מירושלים וענתה'
כן.. גם כשאני עשיתי. ביררתי עם מישהי מירושלים וענתה
26/09/2016 | 09:11
8
שגם היום היא בימי ראשון...
תודה!
לצפיה ב-'ביוץ מוקדם לאחר הפלה'
ביוץ מוקדם לאחר הפלה
14/09/2016 | 06:45
2
93
אשמח אם מישהי יכולה לעזור לי להבין-
אני 5 שבועות אחרי הפלה טבעית בשבוע 8 של הריון ראשון שלא התפתח. בעצת הרופא המתנתי למחזור וסת 1 ולפני כ 6 ימים קיבלתי. הוסת היתה מאד קצרה (בערך יומיים). אתמול הלכתי לבדיקה כדי לוודא שהכל בסדר ולקבל אישור מהרופא לחזור ולנסות להרות.
בבדיקה הרחם נמצא בשעה טובה נקי ותקין, בשחלה השמאלית ראה משהו שלא היה ברור אם הוא זקיק, ציסטה, או גופיף צהוב. רשם: CL של 24*31 מ"מ ואמר שזה אולי ביוץ מוקדם.
ולא ברור לי- איך ככ גדול וככ מוקדם ביחס לוסת? ואם מדובר בקוטר מדוע רשם 2 מספרים (24,31)? מישהי מבינה? האם זה נשמע תקין?
ציפיתי לביוץ שיגיע בעוד כמה ימים ועכשיו אני מאד מבולבלת, מה גם שלא יכולים לקיים יחסים ביומיים האלה (אתמול והיום) כי אנחנו לא ניפגשים עקב עבודה.
לצפיה ב-'ממה שאני מבינה '
ממה שאני מבינה
15/09/2016 | 11:57
1
30
CL זה זקיק שכבר בייץ, כלומר את ממש אחרי ביוץ. יכול להיות שלוקח זמן לגוף לחזור לעצמו אחרי הפלה ובעצם בייצת יותר מוקדם מהצפוי. אבל כדאי לך לשאול בפורום השכן (פוריות) את המומחיות.
ובכל אופן מצטערת על האובדן שלך.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/09/2016 | 12:46
4
לצפיה ב-'היעלמות תופעות הריון -קרה לכן?'
היעלמות תופעות הריון -קרה לכן?
11/09/2016 | 06:36
6
220
שבוע 7+6. שבוע שעבר ראיתי דופק והיו כמה ימים של עייפות מטורפת ובחילות. בימים האחרונים הכל נרגע, מרגישה אחלה ומרגישה גם שכבר אין הריון.... קרה לכן? עד שאבדוק יש הרגעה?
לצפיה ב-'גם אני באותו מצב'
גם אני באותו מצב
11/09/2016 | 11:38
2
128
עוקבת לתשובות.
יש לי תור למעקב הריון רק עוד שבועיים ויומיים ותוהה אם אפשר ללכת להבדק בקופה בינתיים רק כדי לראות שיש עדיין דופק. אני במכבי.
לצפיה ב-'תמיד אפשר לגשת בתירוצים שונים'
תמיד אפשר לגשת בתירוצים שונים
11/09/2016 | 13:01
121
כאבים.
כתמים (הרי התמיכה עושה כתמים לפעמים,זה לא שקר).

לצפיה ב-'גם אצלי הייתה קלה ופתאום חזר.. '
גם אצלי הייתה קלה ופתאום חזר..
12/09/2016 | 15:06
84
לא ברור..
מסתבר שאין חוקים
לצפיה ב-'קורה הרבה'
קורה הרבה
11/09/2016 | 13:09
114
לפעמים הגוף מתרגל, אז מרגישים פחות ופחות.. לפעמים חלק מה תופעות חוזרות בעוצמה רבה יותר, או בעוצמה פחותה. לפעמים מופיעות תופעות חדשות. 
למרבה הצער (או המזל, תלוי איך מסתכלים) אין חוקים ברורים.
אגב, אחת התופעות המוכרות היא חוסר אמון בזה שיש הריון...

לצפיה ב-'זה טבעי שמידי פעם יש הקלה בתסמינים.. זה לא אומר כלום..'
זה טבעי שמידי פעם יש הקלה בתסמינים.. זה לא אומר כלום..
11/09/2016 | 23:18
33
לצפיה ב-'הרגשתי כך כל יום בתחילת ההריון'
הרגשתי כך כל יום בתחילת ההריון
12/09/2016 | 23:35
101
תופעות הריון מתחזקות ונחלשות ללא קשר לכלום. גם בטן נכנסת ויוצאת..
את צריכה להחזיק מעמד עד הבדיקה הבאה, או לקפוץ לבדיקה ולהגיד שאת לא מרגישה טוב (;
לצפיה ב-'אשמח לשמוע את דעתכן...'
אשמח לשמוע את דעתכן...
12/09/2016 | 00:16
10
284
היי כולן, אשמח לשמוע איך אתן מתמודדות. אולי תצליחו להעיר את עייני ולהרגיע את חרדותי..
אז בניסיון שני בתהליך תרומת בייצית, אני היום בשבוע 10 פלוס 4.
פעם ראשונה בחיים שאני בהריון! היה מסע מורכב ולא פשוט של יותר מארבע שנים.. הזרעות, IVFים, כמה נתוחים ועוד חוויות מפוקפקות כאלה ואחרות. שהשאירו אותי היום עם חרדות איומות. (אני ממש לא אדם חרדתי מטבעי) אז הרופא המהמם שלי (שהוא באמת מלאך עלי אדמות, אחד האנשים הכי חשובים במעגל התמיכה שלי, עם יכולת הכלה מופלאה, שלא מרשה לי לקרוא לעצמי משוגעת ☺) אישר לי לבוא מתי שאני רוצה לעשות us ולראות דופק, מה שמרגיע אותי ללא יותר משבוע ושוב הסיפור חוזר על עצמו..
מייד אחרי תוצאת הבטא החיובית הראשונה בחיי, עשיתי בדיקה ביתית כדי להסתכל כמה ימים על הפסים הורודים שיצאו לי פעם ראשונה בחיי כדי להבין שאני לא מדמיינת את זה. בקושי מצליחה להגיד "אני בהריון" 
אז מה אני שואלת בעצם... מה אתן עושות? איך אתן מתמודדות עם הספק? איך יודעים איזה כאב בטן הוא נורמלי ואיזה צריך לבדוק? אולי פשוט מחכים לסוף השליש הראשון..?
לצפיה ב-'זה טבעי'
זה טבעי
12/09/2016 | 07:12
96
בהריון הראשון שלי שהיה עם תאומים אחרי הרבה מאד ניסיונות הייתי בדיוק כמוך. יכולה לספר שהגעתי לשבוע 36 מותשת נפשית ותשמחי לשמוע שברגע שראיתי שני ילדים בריאים (טפו טפו) הכל נרגע. אני ממש לא אמא חרדתית. מה בינתיים? תעשי בדיקה כל שבוע, אז מה? אבל תזכרי שאין לך ממש שליטה על מה שקורה שם (וחכי שיגיעו התנועות:), רק משבוע 24 הרפואה יודעת להתערב ולסייע באמת. עד אז זה רק בשביל הרוגע והשליטה שלך.
שיהיה הריון שקט ובהצלחה...
לצפיה ב-'כל כך מבינה לליבך'
כל כך מבינה לליבך
12/09/2016 | 08:44
86
ומתחברת למה שרשמת.
אני רוצה להתחיל ספר ובדיוק חשבתי לעצמי חכי אל תקני עד אחרי הבדיקה.. וככה כל דבר בערך. אפילו קלסר חדש התלבטתי עם לקנות.
כמה שאני מבינה אותך. יש לנו כמטופלות פוריות את כל הלגיטימציה לחשוש אבל יחד עם זאת אני מאוד מקווה שככל שנתקדם ונסיים את השליש הראשון זה ירגע מעט. בשבילנו ובשביל העוברים שלנו :-)
בהצלחה יקירה, שלווה ורוגע!
לצפיה ב-'זה הכי ברור בעולם'
זה הכי ברור בעולם
12/09/2016 | 08:47
80
אני אחרי שלוש הפלות ברצף, אז ממש מבינה את החרדות שלך.
אם אפשר להדפיס את חיפושים שלי בגוגל עד עכשיו, יצא "יומן חרדות" קלאסי -
כולל "דימום שבוע 6", "הכתמות שבוע 7", "תפר - סיכונים", איך להבדיל בין הפרשות לטיפטוף מי שפיר", "נעלמו בחילות", "נעלמו ציצים", "נעלמה בטן". 
יש מכשיר בייבי לינק, שאמור לבדוק דופק של עובר. שכרתי אותו בשמחה ובששון וכמובן - לא הצלחתי למצוא דופק. אחרי לילה של חרדות - במוקד היה דופק.
ושיא אחרון - שברתי מד חום כספית, אז עוד לילה של חרדות שהרסתי הכל.

סליחה שבמקום לענות לך כתבתי על עצמי. לצערי - אני מתמודדת גרוע מאוד.
אפשר ללכת לשוחח עם פסיכולוגית. אני הולכת. היא מקשיבה לסיפורי חרדות שלי ומסכימה איתי שהכל מאוד מפחיד. האם זה עוזר - לא.
בדיקה עוזרת לי גם פחות או יותר לשבוע...

לצפיה ב-'הפחדים לא מרפים גם אחרי השליש הראשון'
הפחדים לא מרפים גם אחרי השליש הראשון
12/09/2016 | 09:53
101
מחכה שנים לראות בטא
חושבים שאחריה הכל הסתדר ומגלים סדרה חדשה ושלמה של פחדים
גמני עשיתי מנוי בus
כבר לא מוכנים לתת לי הפניה והפרטי יקר לי
זה כל כך קשה
ואני מקנאה בבנות שעוברות את ההריון בנון שאלנט צעירות ופוריות שיודעות שאם חס וחלילה לא יצליח ננסה ונצליח שוב
אצלי זה בבחינת איטס נאו אור נבר
מתפללת בעיקר
בהצלחה לך ולכולנו
לצפיה ב-'את הכי צודקת בעולם'
את הכי צודקת בעולם
12/09/2016 | 11:52
81
קודם כל שליש ראשון הוא מפחיד. אין דרך לדעת בודאות שהעובר חי מלבד ללכת למוקד ולאולטראסאונד.
ולא עוזרת הידיעה שגם אם קרה משהו, אין מה לעשות כי העובר לא בר חיות מחוץ לרחם.
הסיוט שלי התרחש בהריון הקודם, הגענו לבדיקת שקיפות עורפית והתברר שהעובר לא חי כמעט שבוע. בדיעבד היו כל מיני כאבים לא מוסברים... 
בהריון הנוכחי הייתי חרדה ברמות שלפני בדיקת השקיפות היו לי התקפי בכי מטורפים ואף אחד לא הבין מה הקטע שלי. ברור שהמשפחה ידעה ממה אני מפחדת, כי ביטאתי את זה. אבל זה היה מאד אינטנסיבי. 
אבא שלי, הצדיק, ישב ואמר תהילים מרגע שנכנסתי לשקיפות ועד שיצאתי ואמרתי שהכל בסדר, העובר חי וזז, והשקיפות יצאה מעולה.

בשבוע 14 שכרתי בייבי לינק ולמעט פעם אחת שלקח לי כמה דקות למצוא את הדופק, אני מסתכלת במכשיר לפחות פעמיים ביום.

למרות זאת עד שלא אראה את הבייבי יוצא, החרדות עדיין שם. חסרים עוברים שאיבדו דופק בשבועות מתקדמים?
פתאום מרגישים תנועות, ואחר כך לא ואז שוב כן - העובר שלי מאד פעיל אז התרגלתי להרגיש אותו כל הזמן. אם אני לא מרגישה אני ישר אוכלת שוקולד כדי שהוא ירקוד קצת או בודקת במכשיר.

ואז הולכים לאולטראסאונד והעובר שתמיד היה גדול לגילו, פתאום קטן בשלושה ימים ואני מבררת כל הזמן אם זה בסדר.
לא משנה שאני מנסה לחשוב בהיגיון שזו בדיקת סקר במראה בלבד ולא באמת שוקלים אותם. בנים "כבדים" יותר לכן בהחלט ייתכן שהמשקל הוא לא המשקל הנכון.
ובכלל בעלי נולד 3 ק"ג (ואני 4 ק"ג). אני 1.65 והוא 1.90

אינסוף דאגות, שאלות ופחדים מלווים אותנו במהלך הריון.
מאחלת לכולנו שאחת אחת, הכל ייגמר בטוב ממש.
לצפיה ב-'את נורמלית'
את נורמלית
12/09/2016 | 15:04
57
והדבר הכי טוב שאמי יכולה להגיד לך זה שפה תמצאי בית.. כאן כולןן מבינות שיגעונות, והתקפים, ופחדים, ובכי, ומחשבות מכאן עד לשם..
בעלי שהוא באופן טבעי החרדתי מבנינו טימטם לי את השכל כל 3 ימים ללכת לאוטרסאונד כי היה בחרדות איומות.. אני תמיד מתמודדת בהדחקה ולכן לא היה לי את הצורך הזה אהל מצד שני גם לא התחברתי להיריון ולא העזתי לחשוב עליו כדבר אמיתי שקורה!
עכשיו ב"ה אחרי שקיםות ואחרי סקירה הכל יותר רגוע.. לא אגיד שאני שאנטי וגם אני חוששת מכל תחושה/ הפרשה/ דמיון.. מחכים להרגיש תנועות ואז אולי זו תהייה עוד הקלה
לצפיה ב-'פחדים וחרדות זה חלק מחיינו'
פחדים וחרדות זה חלק מחיינו
12/09/2016 | 23:28
71
אני תמיד אמרתי שמרגע שארגיש תנועות חיי השתפרו וזה אכן קרה.
סביב שבוע 20 שהתחלתי להרגיש מעין בועות קטנטנות בבטן חיי השתפרו.
אבל זה לא אומר שהבנתי והפנמתי את ההריון, גם בשבוע 33 אני חושבת לעצמי לפעמים שזה לא באמת..
אז זה בא והולך בגלים.
עצות פרקטיות אין לי ממש, רק שתדעי שיש מכשיר שבאמצעותו ניתן לשמוע דופק החל משבוע 14 בערך..
לצפיה ב-'קניתי מודד דופק עוברי, קצת מרגיע לשמוע דופק.. 150 שח אייבי'
קניתי מודד דופק עוברי, קצת מרגיע לשמוע דופק.. 150 שח אייבי
13/09/2016 | 20:09
26
לצפיה ב-'"זכיתי" בהריון בסיכון כך שאני נבדקת כל כמה ימים'
"זכיתי" בהריון בסיכון כך שאני נבדקת כל כמה ימים
17/09/2016 | 13:54
1
68
אז לפחות יכולה לנשום בין בדיקה לבדיקה וזה קצת מרגיע אותי.

אחרי כל מה שאנחנו עוברות, זה ממש קשה להפנים שסופסוף בהריון. אני גם מתה לעשות בדיקת הריון רק כדי לראות שזה חיובי כדי שפעם אחת אראה בדיקת הריון ביתית חיובית אבל מתפדחת

אני מאוד מאוד עסוקה בעבודה כך שאין לי ממש זמן לדאוג במהלך היום, פשוט משתדלת לשמור על עצמי ולא להתאמץ יותר מידי (לא פשוט עם העבודה שלי).

כמו שהאחיות במרפאה אמרו לי אתמול:
"החששות והפחדים רק התחילו... welcome to parenthood!"
לצפיה ב-'אני גם זכיתי להיבדק כל שבוע'
אני גם זכיתי להיבדק כל שבוע
20/09/2016 | 11:58
31
בגלל התקצרות צוואר בשבוע 16 מלווה בצירים מוקדמים.
אני הולכת בשמחה. מה אכפת לי? שעתיים או יותר במוקד ויש שקט לעוד שבוע.
ויש לי בייבי לינק שמציל אותי כל פעם שאני בלחץ.
למרות שפצפון מאד פעיל. מספיק שאני אוכלת משהו, מספיק שבבוקר אני שוכבת על הגב בשקט והוא כבר עושה את שלו.

לצפיה ב-'חייבת עזרהההה בנות'
חייבת עזרהההה בנות
07/09/2016 | 18:38
11
405
היי אני בת 25 נשואים שנתיים התחלנו לפני שנה וחצי טיפולים עקב בעית מורפולוגיה 0-1 אחוז. שאר המדדים בסדר.עשינו כמובן הזרעות ולאחר מכן עברנו לטיפולי הפריה. בטיפול הראשון היה הריון אבל שק הריון ריק . עברתי הפללה עם ציטוטק. בטיפול השני ללא הריון ובשלישי לפני כחודשיים הייתה השאיבה שאבו 18 והיו 16 הפריות. בעלי עבר אמבוליזציה אחרי הטיפול הראשון ועלתה המורפולוגיה ל 5 אחוז. הייתי אמורה להתחיל טיפול החודש חיכיתי לווסת הרופא שלי שהוא רופא בכיר בהדסה רצה לתת לי טיפול עם קלקסן מניעתי למרות שלא גילו אצלי שום בעיות קרישה. להפתעתי נקלטתי להריון טבעי גיליתי ביום חמישי הבטא הייתה (2357) אך ביום שני הבטא לא הכפילה ורק הייתה (2452)והיום 2624. אני מבינה שזה לא תקין ראו שק הריון 7 ממ. למה זה קורה שקי הריון ריקים? בעלי נבדק הקריוטיפ יצא תקין. אני עשיתי צילום רחם היסטרוסקופיה בדיקות הורמונליות קרישיות הכל יצא תקין כמו כן ווסת וביוץ תקינים גם הם. האם מישהי מכירה תופעה כזו שנוצרים שקי הריון ריקים אך לא מתפתחים העוברים? יש לציין כי את כל ההפריות בוצע בבר טוב והכל יצא דרגה ראשונה. בנוסף ההריון שהיה אז בטיפול התחיל מבטא 51. למה פה התחיל גבוה והפסיק מישהי יודית לתת לי המלצות מה לעשות בבקשה אני מיואשת !!!!
לצפיה ב-'מחזקת מרחוק.. '
מחזקת מרחוק..
07/09/2016 | 23:23
133
אני לא יודעת על שקי הריון ריקים.
יכולה להגיד לך שאני עברתי שתי הפלות סביב שבוע 7 בגלל עובר ללא דופק.
בפעם השלישית שנכנסתי להריון (Ivf ) התחלתי עם קלקסן, ממשיכה עם הקלקסן עד היום ותודה לאל בהריון תקין (:
אצלי לא נמצאה בעיית קרישיות, רק פרמטר אחד גבולי.
אז או שזו הייתה סטטיסטיקה מבאסת או שבאמת הקלקסן הציל לי את ההריון. לא נדע לעולם..
תאספי את השברים, תתחזקי, קחי קצת חופש ובפעם הבאה תנסי משהו שעדיין לא ניסית, שינוי פרוטוקול / קלקסן / משהו..
שיהיה בהצלחה.
וממליצה לך גם לרשום בפורום פוריות, שם אולי יהיו יותר תובנות.
לצפיה ב-'אני גם לא יודעת מה הסיבה'
אני גם לא יודעת מה הסיבה
08/09/2016 | 06:20
117
יכולה רק להגיד שלי גם היה שק הריון ריק לפני 4 חודשים והרופאים לא ממש נתנו סיבות אפשריות.. הייתי אולי מנסה להתייעץ עם מומחה להפלות חוזרות.
אני מקווה שזה רק צירוף מקרים מצער ושבפעם הבאה כן תזכו לראות עובר. משתתפת בצערך על האובדנים.
לצפיה ב-'עניתי לך גם בפורום השני.. אבל עכשיו שקוראת שוב'
עניתי לך גם בפורום השני.. אבל עכשיו שקוראת שוב
08/09/2016 | 19:34
135
באיזה שבוע את? מבינה שאת לא יודעת בוודעות.. אבל כמה זמן עבר מאז הווסת?
אם את עדיין רק בשבוע 5+ יתכן וזה תקין שרואים רק שק.. בפרט אם מכשיר האולטרסאונד לא מתקדם.
לגבי הבטא- את צודקת שזו לא נראת כמו עלייה תקינה. בבטאות גבוהות לא מצפים להכפלה, אך עדיין מצפים ליותר..

מה שכן.. יתכן והיו שני עוברים שאחד פרש.. וזה גם יכול להסביר את השק המאורך (לא תמיד מבחינים שבעצם מדובר בשניים...). למרות שראיתי הריונות עם שק גדול שהמשיכו אכ תקין.

ברגע שתיהי מעל 6+0 מציעה לך ללכת להיבדק שוב. אם לא רואים שק חלמון סיכוי נמוך להמשך תקין.

בהצלחה יקירה
לצפיה ב-'אחרי מה שאני קראתי בפורום השכן השבוע חייבת לומר'
אחרי מה שאני קראתי בפורום השכן השבוע חייבת לומר
08/09/2016 | 23:00
6
156
עד שזה לא נגמר זה לא נגמר !
אצלי בשבוע 6 בדיוק לא ראו שק חלמון ונכנסתי לחרדה איומה ויומיים אחכ ראו יחד עם דופק !
אז בוודאות זה תלוי במכשיר אולטרסאונד. גם הרופא המטפל שלי לא ראה וגם הרופאה במיון , רק במכון אולטרסאונד ראו ואישרו את תקינות ההריון..
יש הכתמות ולכן מלכתחילה נבדקתי כזה מוקדם..
הכל יכול להיות , אני לא רוצה להשלות אותך.. אבל אל תספידי עדיין
מחזיקה לך אצבעות
לצפיה ב-'קראתי פה לא בפורום השכן '
קראתי פה לא בפורום השכן
08/09/2016 | 23:01
21
לצפיה ב-'כשאת אומרת שבוע שש.. מתכוונת ל 6+0 או קודם?'
כשאת אומרת שבוע שש.. מתכוונת ל 6+0 או קודם?
09/09/2016 | 10:28
21
לצפיה ב-'בשבוע 6+0 לא ראו שק חלמון'
בשבוע 6+0 לא ראו שק חלמון
09/09/2016 | 11:42
3
129
אחרי יומיים גם במיון לא ראו רק כששלחו אותי למכון אולטרסאונד ראו הכל.. שק חלמון קוטב עוברי ודופק

בדכ לא בודקים כל כך מוקדם ולכן לרוב לא שומעים על השק חלמון הזה.. ככה אני קיבלתי את הרושם..
לצפיה ב-'יומיים בכיתי את חיי לחינם'
יומיים בכיתי את חיי לחינם
09/09/2016 | 11:44
63
לצפיה ב-'איזה יופי לשמוע! מרגש '
איזה יופי לשמוע! מרגש
09/09/2016 | 12:51
1
97
 הייתי בטוחה שבשלב הזה כבר אם לא רואים שק חלמון אז זה אומר שההריון לא התפתח.. למעשה אצלי באותו שלב הרופא נשים ראה שק חלמון אך לא "התחלה של עובר" והודיע לנו ש"זה לא נראה טוב וסיכוי נמוך שזה ימשיך תקין". אחרי יומים הייתי במוקד וראו אפילו דופק תודה לאל.

חבל שלא הכרתי סיפורים כמו שלך לפני..
בכל מקרה ההתנסות ההיא גרמה לי להישאר במעקב אצל הרופא הפרטי שעשה לנו IVF. אצלו ידעתי שהמכשור אולטרסאונד מתקדם..

לצפיה ב-'אני רק עם הרופא פריון שלי'
אני רק עם הרופא פריון שלי
09/09/2016 | 14:35
109
והוא זה שלא ראה תחילה. העניין הוא שהוא לא גרם לי לחשוב שמשהו לא בסדר..
אנחנו מטבענו מאוד חוקרות , סקרניות וחרדות בגלל הדרך שעברנו. אני לבד עליתי על האינפורמציה הזו בעניין השק חלמון שהכניסה אותי לסרטים (מהודעה פה בפורום ממש במקרה)

מה שאני מנסה להגיד שלי המקרה הזה נתן איזשהי סתירה. ברוב המקרים עד כה ידעתי לעשות שימוש נכון במידע שאני צורכת פה או באינטרנט בכלל. במקרה הזה נפלתי.
לכן היה חשוב לי להביא את הסיפור שלי.
כמובן שאין שום וודאות שהכל ממשיך תקין.. הלחץ שלנו שהוא הכי מובן ולגיטימי בעולם לפעמים גורם לנו להקדים את המאוחר ובכך סתם להכאיב לעצמנו ולסביבה שלנו.

רק בשורות טובות אמן!!!
לצפיה ב-'היי לא מבינה באיזה שבוע את'
היי לא מבינה באיזה שבוע את
10/09/2016 | 23:58
78
אבל ממליצה לחכות עוד שבוע שבועיים אפילו לעוד בדיקה שתהייה קצת יטתר ודאית. במיוחד שזה היריון טבעי ואולי היה ביוץ מאוחר או משהו כזה..
וממליצה גם כן על טיםול מניעתי בקלקסן/ כדטרי אספירין- כי גם אני ב"ה בהיריון אולי בזכות זה (בלי שהייתה בעיה בבדיקות).

ותשתדלי להיאחז בסיפוורים טובים. גם עליי בשבוע 6 הכריזו "לא נראה תקין"
לצפיה ב-'מתלבטת בדיקת VERIFI או לבצע מי שפיר'
מתלבטת בדיקת VERIFI או לבצע מי שפיר
05/09/2016 | 17:11
38
172
היי בנות יקרות
אשמח לשמוע מכן מי העדיפה את בדיקת הדם "המחליפה" את דיקור המי שפיר. האם באמת התוצאות אמינות ובעצם ניתן באמצעות תוצאות תקינות בבדיקה  לוותר על מי שפיר?
האם ניתן להסתמך על תוצאות הבדיקה הרי היא 99% ?
אשמח לשמוע חוות דעת. תודה מראש לעונות
לצפיה ב-'אני יכולה לכתוב רק על עצמי'
אני יכולה לכתוב רק על עצמי
05/09/2016 | 21:50
159
אני עשיתי מי שפיר לפני שמונה שנים. אז כמובן לא היו בדיקות דם. שקשקתי מפחד לפני הבדיקה וכמובן אחריה. כבר אז ניתן היה לעשות צ'יפ, אבל אותי אישית זה לא עניין. 
עכשיו, כשיש בדיקות דם, אני הכי בעד. אישית עשיתי וריפיי. סך הכל יש 5 חברות, אפשר להשוות ולבחור. אפס סיכונים לאם ולעובר - זה בעיניי הכי חשוב. 
תוצאות הבדיקה שהם מבטיחים לא מאה אחוז, אלא 99.9 (בוריפי) לגבי תסמונת דאון ובשביל עשירית אחוז דיוק לשווה בעיני ללכת לדיקור.
לצפיה ב-'שאלה שאלתית מאד...'
שאלה שאלתית מאד...
06/09/2016 | 09:51
126
הייתי בכיוון של מי שפיר וויתרתי בגלל צירים מוקדמים.
קראתי מישהי בפייסבוק ששוכבת עכשיו כבר שבוע בבית חולים בגלל ירידת מים חלקית בשבוע 18 וגורל ההריון לא ברור.
בעיה גדולה וקשה להחליט.
הרופא היה מאד בעד הצ'יפ הגנטי בגלל הגיל. אני פחות רציתי בגלל המצב...
בפועל עשיתי ניפטי (בהמלצת פרופ' שוחט) ביום ראשון ומקווים לטוב.
לצפיה ב-'עשיתי את NIFTY ואני מאוד מרוצה'
עשיתי את NIFTY ואני מאוד מרוצה
06/09/2016 | 12:37
4
117
מפחיד לסכן הריון אם אין חשש ספציפי בעקבות השקיפות או הסקירה.
עשיתי בחברת ניפטי שמזהה יותר תסמונות מהבדיקות האחרות כיוון שסוקרות את כל הכרומוזום, מרוצה מהשירות, המהירות והרופא המבצע.
לצפיה ב-'לא מדויק מה שרשמת. דווקא גנומטי נחשבת ליותר מקיפה'
לא מדויק מה שרשמת. דווקא גנומטי נחשבת ליותר מקיפה
07/09/2016 | 07:47
3
89
כי מזהה גם אי סדירים וחוסרים מגודל מעט יותר קטן (החל מ 7, כאשר לניפטי זה החל מ 10). לא בטוחה כמה זה קריטי... אבל לא נכון להגיד שניפטי הכי מקיפה בשוק. אנחנו מאודדדד התלבטנו בין השתיים.
לצפיה ב-'באיזה שבוע נהוג לעשות את הבדיקה הזו? '
באיזה שבוע נהוג לעשות את הבדיקה הזו?
09/09/2016 | 19:49
2
33
ועד איזה שבוע אפשרי?
לצפיה ב-'ניתן לבצע NIPT משבוע 10 עד הלידה...'
ניתן לבצע NIPT משבוע 10 עד הלידה...
10/09/2016 | 10:48
1
43
אני חשבתי שכשאומרים שבוע 10 מתכוונים 9+, אז עשיתי אפילו קצת לפני, ומצאו מספיק תאים..
נראה לי שאומרים 10 כי רוב הנשים לא יודעות תאריך מדויק.. אז לוקחים ספייר כמה ימים...

ההמלצה לבצע מוקדם כי אם חלילה רואים תוצאה לא תקינה יש לעשות מי שפיר. מצד שני.. כיום רופאים בארץ מפחדים להסתמך על הבדיקה במאה אחוז ולכן לעיתים כשיש בדיקות סקר או סקירה עם סיכון גבוה יותר חלילה לבעיות כרומוזליות או פגם פתוח בעמוד השידרה וכו, הם שולחים למי שפיר בכל מקרה.
אז דעתי האישית.. המועד האופטימאלי לעשות הוא שבוע 16. אז כבר יודעים תוצאות שאר הבדיקות כולל חלבון עוברי, ואת התוצאות מקבלים בשבוע 17 בדיוק לזמן למי שפיר אם חלילה יש לפי ה NIPT  סיבה לבצע.
לצפיה ב-'עוד משהו שכדאי לשים לב'
עוד משהו שכדאי לשים לב
10/09/2016 | 10:56
53
בדיקת הדם NIPT (גנומיטי/ ניפטי/ וורפי וכו) נותנת רק תשובה (בדיוק של 99.9%) שאין בעיות כרומוזליות מסוגים ספציפים. שהם הסוגים הנפוצים יותר.
חלק מהנשים שמופנות למי שפיר מופנות בשל סיבות אחרות לגמרי.. לדוגמה ערך חלבון עוברי גבוה וחריג בבדיקת סקירה משולשת מגדיל סיכון לכך שיש פגם פתוח בעמוד השידרה. במקרה כזה הרבה רופאים לא מסתפקים בבדיקת אולטרסאונד וממליצים על בדיקת מי שפיר כדי לבדוק חלבון עוברי שם.
עניין אחר.. אם למשל מגלים שהאישה נחשפה למזהמים מסויימים ורוצים לבדוק שהעובר לא נדבק או אם מגלים שההורים נשאים לבעיות גנטיות וכו.. גם אז שולחים למי שפיר.

מהסיבה הזו, אם לא רוצים לבזבז כסף על בדיקת NIPT ואכ חלילה להצטרך מי שפיר בכל זאת, כדאי לחכות לסביבות שבוע 16.
לצפיה ב-'השאלה היא איך יצאו בדיקות הסקר'
השאלה היא איך יצאו בדיקות הסקר
07/09/2016 | 07:44
17
104
והסקירה מוקדמת. אם יצא לך מעל 1:1000, ואת פרט לגיל אינך בקבוצת סיכון, בהחלט ניתן לשקול NIPT.
אם יצא לך משהו בעייתי בבדיקות, לדעתי לא כדאי לקחת סיכון.

אם לא בדקת עדיין בדיקות סקר וסקירה מוקדמת, קחי בחשבון שיתכן והרופאים יתעקשו איתך על מי שפיר בכל זאת בעקבות התוצאות.
אנחנו עשינו NIPT מסוג גנומטי (הכי הכי מקיף שיש בשוק עכשיו) ואכ בסקירה ראו מעי אקוגני אז המליצו בכל זאת מי שפיר.
לצפיה ב-'לפי מיטב הבנתי...'
לפי מיטב הבנתי...
07/09/2016 | 11:41
10
93
בדיקת הדם פחות רלוונטית במידה ותוצאות השקיפות העורפית והסקר יצאו מאוד טובות ביחס של 1:10000 זה נכון? 
לצפיה ב-'אני הייתי עושה במקומך, גם כדי לקבל'
אני הייתי עושה במקומך, גם כדי לקבל
07/09/2016 | 11:59
9
99
וודאות יותר גבוהה וגם כי הבדיקה הזו בודקת תסמונות נוספות.
לדעתי כל מי שלא עושה מי שפיר כדי לה לעשות..
לצפיה ב-'איך זה נותן וודאות יותר גבוהה '
איך זה נותן וודאות יותר גבוהה
07/09/2016 | 17:44
8
81
למישהי עם תוצאות של 1:10,000?
הבדיקת דם נותנת וודאות של 99 אחוז , בעוד שכרגע יש לה 99.99 אחוז.
ממש מיותר מבחינתה הבדיקת דם.
או מי שפיר שבודק דברים נוספים וזה בדיקה אבחנתית או כלום. אין לה מה לעשות ניפטי שזו עוד בדיקה סקר.
לצפיה ב-'זה לא בודק אותו דבר בדיוק'
זה לא בודק אותו דבר בדיוק
07/09/2016 | 17:54
7
82
זה כמו שגם אם קיפות עורפית הייתה נותנת 1 לעשר אלף, עדיין היית עושה חלבון עוברי כנראה (גם אם היה אינדקטיבי רק לתסמונת דאון). זה יגדיל לה עוד יותר וודאות לגבי היעדר תסמונת דאון, בנוסף לעוד כ 16 תסמונות נוספות שנבדקות וכן חוסרים נוספים (במידה ותעשה אחת מהבדיקות המקיפות).
דעתי האישית, כמו שלא מוותרים על סקירה ותבחין משולש אז לא מוותרים על אחת מהשתיים מי שפיר או NIPT. 
אבל כל אחת תעשה את הבחירה שלה...
משארת שזה עניין של גישה, ולא משהו שנגיע להסכמה עליו.
לצפיה ב-'לא מעונינת לשכנע אותך בכלום, מעונינת להבין'
לא מעונינת לשכנע אותך בכלום, מעונינת להבין
08/09/2016 | 09:34
6
88
איך בדיקה שנותנת וודאות של 99 אחוז מחזקת וודאות לגבי בדיקה של 99.99 אחוז? מבחינה סטטיסטית אני פשוט לא מבינה איך זה יכול להיות. 

וזה לא נכון לגבי החלבון העוברי. לי יצא 1:10,000 בבדיקות סקר והרופא בפירוש אמר לי שהתוצאות כ"כ טובות שאני יכולה לוותר על החלבון העוברי. בדיקה מיותרת בשביל מישהי עם תוצאות כאלו. (בהנחה שגם שלושת הפרמטרים שבודקים בסקר ביוכימי יצאו תקינים בפני עצמם כמובן...) 
אני חושבת שצריך להבין מה כל בדיקת בודקת ולא סתם לעשות עוד ועוד בדיקות כי פסיכולוגית "זה מוסיף וודאות". כי אל תשכחו שכמו שבדיקות יכולות לצאת תקינות, הן יכולות לצאת גם פחות תקינות ואז זה מוסיף לחץ, לא וודאות, מבלי סיבה אמיתית באמת. 
הבדיקה של החלבון עוברי למשל, די גרועה, לדעת כל הרופאים בעולם בערך, היא מנבאה תסמונת דאון רק בוודאות של 65%. אז למה לעשות בדיקה כזו בכלל? מה התוצאות יגידו לך?
ישראל המדינה היחידה שהבדיקה הזו עדין לא יצאה מסל הבריאות, אגב. 
לצפיה ב-'בגיל 20 הסיכון לפי גיל הוא 1:1440'
בגיל 20 הסיכון לפי גיל הוא 1:1440
08/09/2016 | 10:36
75
ועדיין מומלץ לעשות את בדיקות הסקר ואולטרסאונד...

אצלי הסיכון לפי הבדיקות נמוך ב"ה - נמוך מ 1:9,000 ובנוסף לכך גם ה NIPT יצא תקין. ועדיין הרופאים (פרופ שוחט, ו 2 רופאי מעקב הריון) התעקשו שנדרש מי שפיר בכל זאת. זאת למרות שמעי אקוגני כממצע יחיד לא מעלה משמעותית סיכון לתסמונת דאון (אלא סיכון לדברים אחרים חלילה, שגם ככה מי שפיר לא ייתן תשובה עליהם), ורק בנוכחות גורמי סיכון נוספים ראו עלייה של פי 6 בערך בשיכחות לתסמונת דאון.
אבל הם התעקשו, ספציפית כדי לשלול תסמונת דאון.. משארת שחלק מהעניין הוא שלפעמים מפספסים דברים בסקירה, או שיש חס וחלילה ממצאים שמגלים א"כ (מקווה בע"ה שזה לא יהיה המצב אצלנו וששאר הבדיקות בע"ה יהיו תקינות). מי שפיר בשבועות מתקדמים יותר זה בעייתי יותר. ולכן הם מעדיפים "פשוט" לשלוח למי שפיר וזהו...

כל אחד והשיקולים שלו..אם לא היה דבר כזה NIPT אז כמובן שלא הייתי אומרת שכולם חייבים מי שפיר.. אבל מאחר ומדובר בבדיקת דם ללא סיכון.. לדעתי בהחלט כדאי לכולם לעשות אם לא עושים מי שפיר.
לצפיה ב-'ואגב התוצאה בהחלט מחזקת סטטיסטית !! '
ואגב התוצאה בהחלט מחזקת סטטיסטית !!
08/09/2016 | 11:00
3
60
כתבתי הסבר ארוך והוא נמחק. אנסה שוב בקצרה...
בהנחה שהבדיקות בלתי תלויות (נראת לי הנחה סבירה כי הן בודקות דברים אחרים לגמרי), זה אומר תיאורטית שעבור 1/10000 מהנבדקות עם תוצאות סקר כזה, בגבול העליון 1/99 מתוכן יאובחנו עם תסמונת דאון.
כלומר אחרי nipt תקין הסיכון הופך להיות נמוך מ 1/990000.
(זה בהנחה והגילוי שלו הוא 99%, בפועל אגב זה מעל 99.9% בבדיקות החדשות).
אם חלילה NIPT יוצא לא תקין, עבור בחורה עבורה בסקר יצא סיכון 1/10000, אז אם למשל הסנסיטיביטי הוא 99% (נראה לי שבניפטי וגנומיטי זה ככה) אז הסיכון אצלה הופך להיות בערך 1/100... עניין שבהחלט יכול לגרום לכך שתחליט על מי שפיר.
לצפיה ב-'תיקון.. בחישוב השני הכוונה לספציפיות ולא סנסיטיביטי'
תיקון.. בחישוב השני הכוונה לספציפיות ולא סנסיטיביטי
08/09/2016 | 11:06
13
לצפיה ב-'אה הבנתי מה את אומרת'
אה הבנתי מה את אומרת
08/09/2016 | 16:02
1
45
אבל למה את חושבת שהבדיקות בלתי תלויות?
שתיהן בדיקות סקר, כלומר מסתמכות על סטטסטיקות של שאר האוכלוסיה. אז לא אמור להיות להן איזשהוא מכנה משותף מבחינת תלות? 
לצפיה ב-'בין בדיקות שבודקות הורמונים וכו'
בין בדיקות שבודקות הורמונים וכו
08/09/2016 | 19:25
37
משארת שיש תלות.. אך ה NIPT בודקות אי תקינות בDNA.. לא רואה סיבה שיהיה קשר בין הבדיקות.. אבל לא יודעת להגיד בוודאות..

לצפיה ב-'לאגו אני רואה מתחברת לקו המחשבה שלך'
לאגו אני רואה מתחברת לקו המחשבה שלך
08/09/2016 | 15:03
50
ומגלה על עצמי שממקום שהיה צריך הרבה שליטה וודאות בתהליך (כלומר בזמן הטיפולים) חזרתי ל"מקום הטבעי" שלי שהוא יותר סומך, ממעט בבדיקות, מבין שאין "אחריות לכל החיים" על כלום.
ועכשיו אני בדיוק תוהה:
אם השקיפות הייתה תקינה, והשקיפות+ב.דם לקחה אותי ל 1:4250 ת. דאון ו1:100,000 טריזומיה, כך שרופאת הנשים שלי פטרה אותי ממי שפיר למרות גילי "המופלג" (קראתי איפשהו שיש מקומות שממליצים שפיר מעל גיל 38, מוכר למישהי?)
ואתמול הסקירה הראשונה הייתה פיקס , אז למה אני צריכה לעשות תבחין/ חלבון עוברי כדי  להוסיף וודאות (במקרה הטוב) או חוסר וודאות ודאגה (סיכוי טוב לתשובה לא טובה מוטעית, ככה הבנתי, שיש לא מעט טעויות?) וכמו שכתבת להיגרר לעוד ועוד בירורים ?
(ובכל מקרה לא התכוונתי לעשות לא מי שפיר ולא את שאר הבדיקות שהעלתן כאן, אלא אם יצוץ משהו בסקירה המאוחרת).

למה באמת ממשיכים לממן בדיקות לא יעילות, להפעיל לחץ פסיכולוגי על נשים, להפוך הריון למצב מסוכן, להמליץ על מי שפיר מעל גיל 35 (שכבר מזמן הובן שזה לא ממש "סוף החיים"). אולי מישהו שם למעלה צריך לרענן את הידע הקיים?

ושחלילה לא ישתמע שיש לי שמץ ביקורת על נשים בכל גיל שבוחרות להיבדק בכל מה שיבחרו.
מה דעתך? לעשות חלבון עוברי או לא?
לצפיה ב-'מה עם זה באמת?'
מה עם זה באמת?
07/09/2016 | 14:04
5
85
יש חדש בעניין המעי?
לצפיה ב-'עשינו סקירה מוכוונת שבוע שעבר.. הוא עדיין אקוגני '
עשינו סקירה מוכוונת שבוע שעבר.. הוא עדיין אקוגני
07/09/2016 | 14:22
2
37
לצפיה ב-'וריפיי ומי שפיר יצאו תקין נכון?'
וריפיי ומי שפיר יצאו תקין נכון?
07/09/2016 | 16:38
1
18
לצפיה ב-'מי שפיר עשינו ממש עכשיו אין עדיין תוצאות, מקווה בע"ה שבסדר'
מי שפיר עשינו ממש עכשיו אין עדיין תוצאות, מקווה בע"ה שבסדר
07/09/2016 | 17:47
1023
עשינו בדיקת גנומיטי (הדור החדש יותר של מטרניטי), וב"ה היה תקין.

מקווים שהכל בסדר..
לצפיה ב-'ואגב.. מבחינה מתמטית בטח שהבדיקה מחזקת סטטיסטית'
ואגב.. מבחינה מתמטית בטח שהבדיקה מחזקת סטטיסטית
08/09/2016 | 10:52
1
57
בהנחה שהבדיקות בלתי תלויות (למיטב הבנתי זו הנחה סבירה כי מודדים דברים שונים לגמרי ואין סיבה שתהיה קורלציה בינהם), אז אם ה NIPT נותנת סיכוי של 99% שתקין (אגב, המספר הוא 99.9% ויותר בבדיקות החדשות אבל לצורך החישוב נגיד 99), אם מבינה נכון, בהנחת אי תלות בין הבדיקות, מסיכון נמוך מ 10,000, היא תגיע לסיכון נמוך מ 990,000.
אם הבדיקות היו תלויות סטטיסטית, אז את צודקת שזה היה נותר 1:10,000. אבל ממה שמבינה הן לא. ולכן אז זה אומר שמתוך ה 1/10000 נבדקות, בגבול העליון אצל 1/99 מהן יאבחנו תסמונת דאון, ואז ההסתברות הכוללת היא כפי שציינתי למעלה.
מהצד השני... אם חלילה ה NIPT יוצא לא תקין, אז מאחר והספציפיות שלו טיפה נמוכה יותר, זה עדיין אומר שהסיכון לתסמונת דאון נמוך כביכול מ 1/100. אבל לדעתי בהחלט דורש לשקול מי שפיר.
לצפיה ב-'אופס.. התגובה עפה לי למקום אחר.. וחשבתי שנמחקה...'
אופס.. התגובה עפה לי למקום אחר.. וחשבתי שנמחקה...
08/09/2016 | 11:01
11
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה- מה במקרה של תאומים?'
מצטרפת לשאלה- מה במקרה של תאומים?
07/09/2016 | 11:54
4
79
הורפאי תופס?
לצפיה ב-'במקרה של תאומים'
במקרה של תאומים
07/09/2016 | 13:32
109
לא כל החברות מוכנות לעשות את הבדיקה (לא זוכרת אילו, נדמה לי פנורמה ועוד אחת).
ובכל מקרה, במידה ויש תוצאה לא טובה - הם לא יכולים להגיד איזה עובר זה. במי שפיר זה אפשרי.
לצפיה ב-'במקרה של תאומים'
במקרה של תאומים
07/09/2016 | 19:37
2
82
גם ואיפיי וניפטי עושים, אבל מצומצם - זאת אומרת רק שלוש טריזומיות - תסמונת דאון, פטאו ואדוורדס.
וריפיי גם בודקת נוכחות כרומוזום Y. עולה 4400. מבטיחים תשובה תוך שבועיים, בפועל עושים תוך שבוע.
(זה שונה מעובר בודד, שם ניתן לבדוק גם תסמונות נוספות).

לצפיה ב-'ממה שנאמר לחברה שלי'
ממה שנאמר לחברה שלי
07/09/2016 | 20:16
1
94
כשהיא בדקה אז הבדיקה מטרניטי 21 היא זו שבודקת את מירב התסמונות בהריון מרובה עוברים וגם ברמת דיוק גבוהה יותר
אין לי מושג כמה היא עולה אבל נראה לי שיש גם עליה החזרים מהקופות

לצפיה ב-'5600 שח אם זוכרת נכון.. ושינו את השם לגנומיטי'
5600 שח אם זוכרת נכון.. ושינו את השם לגנומיטי
08/09/2016 | 20:05
53
אבל כנראה יש מכונים דרכם ניתן לעשות עם הנחה.
זה קצת הרגיז לקבל מהם קבלה שרשום שם מחיר הבדיקה מעמ וכו, וליד "אחוז ההנחה" רשום אפס.
זה מרגיש כאילו אני הפרייארית היחידה ששילמה מחיר מלא...
לצפיה ב-'כל השמות שציינתן כאן זה לציפ גנטי?'
כל השמות שציינתן כאן זה לציפ גנטי?
10/09/2016 | 09:09
7
33
יש מלא חומר בנושא באינטרנט והתבלבלתי לגמרי..
אני הייתי רוצה לחכות לשלב שיודעים אם יש צורך במי שפיר או לא ואם אין צורך כביכול על פי הבדיקות אני ארצה לעשות את הציפ .. זה אפשרי? מבחינת שבועות וכזה..
זה עוד מעט רחוק ממני כרגע אבל בתאוריה..
לצפיה ב-'צ'יפ זה רק ממי שפיר'
צ'יפ זה רק ממי שפיר
10/09/2016 | 10:48
43
צ'יפ ניתן לעשות רק על ידי דגימת מי שפיר.
אם לא תרצי מי שפיר, ניתן לעשות בדיקת דנ"א מדם אימהי. במקרה ל עובר יחיד יש בדיקות מורחבות, שיכולות לגלות טריזומיות נפוצות יותר ופחות. אבל זה ל צ'יפ.

לצפיה ב-'עשית נראה לי בילבול בין ציפ לבדיקת NIPT'
עשית נראה לי בילבול בין ציפ לבדיקת NIPT
11/09/2016 | 23:30
5
45
ציפ גנטי ניתן לעשות על מי השפיר. כלומר פרט לקריוטיפ הרגיל שעושים עם מי שפיר לקחת עוד מבחנה ולבדוק ציפ גנטי שהוא הרבה יותר מקיף וכולל עוד תסמונות, אך אם עושים בפרטי זה תוספת תשלום של כ 2700 שח רק לציפ.

מהצד השני.. יש 5 חברות שעושות בדיקות של תקינות הכרומוזומים ללא מי שפיר אלא בבדיקת דם. להבדיל ממי שפיר התשובה כאן היא לא וודאית אלא 99-99.9%, ןלחלק מהתסמונות אף פחות. שתיים מהבדיקות- גנומיטי וניפטי מתיימרות לעלות על מעל ל 90% מהדברים שעולים עליהם בציפ גנטי.

לדעתי בהחלט ניתן ואולי אף כדאי (כלכלית) לחכות עד אחרי סקירה מוקדמת וחלבון עוברי כדי להחליט. אם כל הבדיקות סקר והסקירה תקינים ואין שום אינדיקציה אחרת הדורשת מי שפיר, אז לעשות NIPT.

מה שכן.. תוודאי כמה זמן מראש יש לקבוע תור למי שפיר.. אני יודעת של ליפיץ ניתן הי לקבוע אפילו שבוע קודם.. אך לא אצל כולם זה כך..
ועדיף לעשות לפני שבוע 20..  אז אולי עדיף לך לשריין תור למי שפיר ליתר ביטחון...
לצפיה ב-'רק עכשיו ראיתי שכתבת פה..'
רק עכשיו ראיתי שכתבת פה..
12/09/2016 | 15:55
1
20
אין על ההסברים שלך :-)
תודה!
לצפיה ב-''
12/09/2016 | 21:39
5
לצפיה ב-'צ'יפ גנטי עולה כסף בכל מקום (גם ציבורי), מלבד בהדסה'
צ'יפ גנטי עולה כסף בכל מקום (גם ציבורי), מלבד בהדסה
12/09/2016 | 19:00
2
38
ההבדלים במחיר הם כמה מאות שקלים.
לצפיה ב-'לא אם יש המלצה מיועץ גנטי '
לא אם יש המלצה מיועץ גנטי
12/09/2016 | 19:49
1
30
אם יש המלצה ממנו ועושים בבית חולים ציבורי אז המדינה מממנת. לא משנה מה גיל האישה.
אם יש המלצה אך עושים בפרטי, המדינה לא משתתפת ובדכ גם הקופה לא.
לצפיה ב-'ברור, אם יש ממצא רפואי כלשהו'
ברור, אם יש ממצא רפואי כלשהו
12/09/2016 | 21:04
29
אבל זאת לא ברירת המחדל.

לצפיה ב-'שאלות של מתחילה '
שאלות של מתחילה
04/09/2016 | 21:46
8
334
היי
כרגע לא עם הכינוי הקבוע שלי כי לא ממש יודעים על זה ועד האולטרסאונד בחרנו לא לספר לאף אחד, כדי לוודא שהכל בסדר.

אנחנו אחרי החזרה של מוקפאים יום 5, 2 עוברים הוחזרו.
לפני יומיים הייתה בטא 214, היום בטא 556- הפרוגסטרון ממש סבבה לפי הרופאה התורנית שהתקשרה אליי ובעיקרון אמורה ליצור קשר עם המרפאה ומשם להתקדם כנראה לעוד בטא ואז אולטרסאונד ראשון. 

הכל מרגש ומלחיץ כאחד!
זו פעם ראשונה שמקבלת תשובה חיובית, הייתי ממש בהלם!

כמה שאלות:
1. אם ההחזרה הייתה ב-23 לאוגוסט- איזה שבוע אני למעשה?
2. כואב לי קצת באיזור הרחם. הרופאה התורנית שהעבירה לי את התוצאות של הבטא השנייה אמרה שזה טבעי כי יש שינויים ברחם. משתדלת לא להתאמץ יותר מידי אבל זה קצת מלחיץ...
3. אם עשיתי PGD- האם יש בדיקה שלמעשה מיותרת כי ה-PGD כיסה את זה?
4. האם יכול להיות שמדובר בתאומים או שהבטא נמוכה מידי לתאומים?

תודה לעונים/ות
לצפיה ב-'ברוכה הבאה!!'
ברוכה הבאה!!
04/09/2016 | 22:26
5
172
קודם כל המון מזל טוב. כיף לקבל תשובה חיובית אבל לגמרי מובן שאתם נוקטים באופטימיות זהירה כרגע. נראה לי כולנו ככה.. כל אחת עם מה שעברה והסיפור שלה..

1. כמובן תלוי איזה עובר נקלט (או שניהם) אבל אם מחשבים לפי עובר יום 3 אז את לוקחת שלושה ימים אחורה מההחזרה ואז בעצם היה הביוץ.. ומשם לוקחת שבועיים אחורה וזה כאילו תאריך המחזור האחרון. אני לא חדה כרגע כדי לחשב לבד. בטח מישהי אחרת תעזור כאן (:
2. גם לי. יש כאבים חזקים לאורך היום.
באים והולכים כל הזמן.. מזכיר לי כאבי מחזור .. רק יותר חזקים. מקווה שתקין.
3. לגבי ה Pgd לא חושבת שיש בדיקה מיותרת. להיפך.. אפילו ממליצים לעשות מי שפיר כדי לוודא שהpgd היה אכן תקין ללא טעויות.
4. לגבי תאומים באמת שלא ניתן לדעת מהבטא. אצלי הכפילה כל יומיים פי 2 ובדקתי איזה 5 פעמים, אז זו תשובה שנבדקה לאורך זמן (: תצטרכי לחכות לבדיקת השק.. נחזיק אצבעות בינתיים שיהיה טוב!!
לצפיה ב-'העיקר העדתי שאני לא חדה'
העיקר העדתי שאני לא חדה
04/09/2016 | 22:46
149
לפני שרשמתי על עובר יום 3.. חחח לא ברור איך הגעתי לזה.
לפי החישוב שלי היום את בשבוע 4+2. במחשבוני ההריון מכניסים כאילו המחזור האחרון היה ב4.8. אבל עדיין לא לוקחת אחריות מלאה על החישוב שלי (:
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/09/2016 | 03:40
3
91
תודה על הניסיון לחשב
הרופא החמוד שלי שחזר מחופשה התקשר ובירך אותי, אמר שהתוצאות גם של הבטא וגם של הפרוגסטרון מעולות ולהמשיך בעבודה הטובה

ביום שלישי יש לי עוד בדיקת דם ואז לפי זה יחליטו לקבוע מתי האולטרסאונד. אני תוהה אם ומה בעצם יראו באולטרסאונד. אז הוא גם אמר שהוא יגיד את גיל ההריון, בתקווה שהכל ימשיך להיות טוב.

תודה על התגובות, הרגעת אותי
לצפיה ב-'בעקרון'
בעקרון
05/09/2016 | 06:31
1
94
השמועה אומרת שמעל בטא 1000 ניתן לראות שק ומעל בטא 10000 ניתן לראות דופק. לא בטוחה כמה אפשר להסתמך על זה. אני דרך אגב דילגתי על בדיקת השק ישר לדופק. בדקתי לשם הקוריוז בטא יום לפני הדופק ויצא 30k וראו דופק לעובר אחד ולשני זה היה עדיין מוקדם.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
05/09/2016 | 13:56
17
לצפיה ב-'מחשבון לחישוב גיל ההריון'
מחשבון לחישוב גיל ההריון
07/09/2016 | 07:36
78

כאבים זה לגמרי נורמלי.. אבל אם משהו מרגיש לך לא תקין לכי להיבדק..
אם עשית PGD עבור הפרעה גנטית ספציפית, לדעתי לא חוסך כלום.. אבל אם עשית PGS עם צ'יפ אז זה מחליף ציפ מי שפיר, ובעצם את רוב הסיבות לעשות מי שפיר (פרט למצב של חלילה חשש בבדיקת סקר/ סקירה מוקדמת לפגם פתוח במערכת העצבים, או חשש להדבקה במזהם כגון cmv).

בהצלחה !

לצפיה ב-'מזל טוב וברוכה הבאה'
מזל טוב וברוכה הבאה
06/09/2016 | 12:40
1
75
מזהה עם תחושת השמחה-חרדה, לגיטימי וטבעי כנראה במצבנו אבל זה הולך ומשתפר לאט לאט..
בעיקרון אולטרסאטנד ראשון קובעים כדי לראות שק בערך בשבוע 5 ובדיקת דופק בסביבות 7. ממליצה לא לנבות לבדוק לפני כי זה ממש גבולי ולנו הייתה עוגמת נפש סביב זה.
בקשר לגיל ההריון לדעתי קבעו לי לפי יום השאיבה+ שבועיים אחורה. ובכל מקרה באולטרסאונד הרופא יוכל לקבוע את גיל ההיריון לפי גודלו של העובר!
בהצלחה עם אחד או שניים, בשורות טובות והיריון קל ומשעמם!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
10/09/2016 | 01:23
41
מעריכה את התגובה. מצטערת על התגובה המאוחרת שלי- ימים עמוסים ופעילים מאוד.

נקבע לי אולטרסאונד ראשון ליום שני הקרוב- ממש מרגש.
אם הכל יהיה בסדר- מתכננים לספר להורים ולאחים .

לצפיה ב-'ראינו דופק!'
ראינו דופק!
04/09/2016 | 08:53
13
284
ביום רביעי היינו אצל הרופא וראינו שני שקי הריון (הזרעה עם הורמונים) אבל שק אחד היה ריק ובשני עובר בגודל מתאים לשבוע 6+ עם דופק.
נאמר לי להגיע שוב בעוד שבועיים לראות שהשק הריק נספג והכל תקין.
יש בכלל סיכוי שבשק הריק יתפתח משהו? קרה למישהו?
עכשיו אני לקראת בדיקות דם ושתן של תחילת הריון.
חושבת לעצמי, מה נחשב שתן ראשון של בוקר אצל אישה בהריון?
הרי אני קמה כל כמה שעות בלילה לפיפי בכל מקרה...אז 4 בבוקר? 6 בבוקר? חחחחח

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
04/09/2016 | 10:27
7
174
שק ריק בשלב כזה כבר לא יתפתח.
אני חישבתי שתן ראשון של בוקר את השתן הראשון שאני נותנת כשאני קמה סופית בבוקר חחח.
לצפיה ב-'למה?'
למה?
04/09/2016 | 22:12
6
131
למה בשבוע 6+ לא ייתכן לראות דופק גם בשק השני תיאורטית
יש כאלה שרואים רק בשבוע 7
בגלל שזה שני שקים?! ואחד כן והשני לא?

אני הייתי היום וראו שק והרופא אמר שעוד מוקדם לראות דופק , בשבוע 6 בדיוק ..
לצפיה ב-'כי השק ריק'
כי השק ריק
04/09/2016 | 22:23
5
109
בשלב כזה מצופה לראות שק חלמון או קוטב עוברי לפחות.
שק ריק בשבוע 6 לא מבשר טובות
לצפיה ב-'מאיזה שבוע קוטב עוברי ושק חלמון?!'
מאיזה שבוע קוטב עוברי ושק חלמון?!
05/09/2016 | 03:31
4
78
הרופא שלי לא היה נראה מוטרד היום..
או שהוא ראה ולא אמר דבר על זה?!
אמאל'ה
לצפיה ב-'אני עשיתי אולטרסאונד ראשון'
אני עשיתי אולטרסאונד ראשון
05/09/2016 | 08:48
2
96
בשבוע חמש פלוס 4 ונצפה שק חלמון בתוך שק הריון.
עשיתי אולטרסאונד חוזר בשבוע שש פלוס 1 נראה קוטב עוברי וספק דופק (הוא אמר שחושב שרואה משהו זז אבל קשה לו להתחייב שזה הדופק כי קשה לראות לב פועם בתוך 3 מ"מ). בשבוע שש פלוס 4 כבר היה דופק ברור.
אולי ראה ולא אמר.

לצפיה ב-'יום חמישי בדיקה '
יום חמישי בדיקה
05/09/2016 | 10:31
1
61
ואני אהיה בשבוע 6 פלוס 4
נקווה לטוב
אין לי מה לעשות מעבר לזה
בכל מקרה זה רופא שההתמחות שלו היא פריון וivf והמכשיר שלו בקלינקה הפרטית לא מהמכשירים המתקדמים אז אני באמת מקווה שהכל בסדר...
הוא לא גרם לי לחשוב שמשהו לא בסדר , רק ההודעה פה לימדה אותי על הדבר הזה שלא ידעתי עליו ולכן גם לא שאלתי
לצפיה ב-'אם היה משהו לא בסדר היה מציין או שהיית מבינה מההבעת פנים שלו'
אם היה משהו לא בסדר היה מציין או שהיית מבינה מההבעת פנים שלו
05/09/2016 | 20:57
10
לצפיה ב-'אבל ממה שרשמת הוא אמר לך שיש סיכוי שהשק יספג'
אבל ממה שרשמת הוא אמר לך שיש סיכוי שהשק יספג
07/09/2016 | 12:47
31
כלומר לא נשמע שהוא היה מאוד אופטימי לגבי העובר השני.
מסכימה עם היא321 שלרוב רואים שק חלמון בשלב הזה. בדכ אפילו באולטרסאונד לא מתקדם.. אבל תמיד יכולים להיות ניסים..
שימי לב שגם אם בבדיקה הבאה יראו בשני השקים דופק, זה אומר שיש כשבוע בערך הבדל בינהם. שזה מצב עם יותר סיכונים עבור הקטן יותר, גם בהמשך במידה ולא יסגור את הפער.
מקווה שמה שלא יקרה עם השק הריק, זה יהיה לטובה...

בהצלחה
לצפיה ב-'איזה מרגש! '
איזה מרגש!
04/09/2016 | 21:35
88
לגבי השק- לא ממש מבינה בזה, אבל יכול להיות שהיו 2 עוברים ואחד התמסמס אחרי שנקלט. ממליצה לשאול את הרופא.

לגבי בדיקת השתן- בד"כ זה השתן הראשון שלך אחרי שאת כבר ממש ערה. אצלי אני מניחה שזה סביב רבע לשש
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
04/09/2016 | 22:37
65
הלוואי שימשיך בטוב ועם הרבה בשורות טובות.
לגבי הבדיקת שתן נתקלתי באותה סוגיה הבוקר (;
לגבי הדופק - שמחה לשמוע שראיתם דופק לעובר אחד.
אצלי בהריון הקודם שלא המשיך בשבוע 7 השק היה ריק.. היה רק שק חלמון ובכל זאת הרופאה אמרה לחזור אחרי 10 ימים לראות אם יש שינוי. ולא היה במקרה שלנו.
לצפיה ב-'מזל טוב ושיהיה בקלות!'
מזל טוב ושיהיה בקלות!
06/09/2016 | 09:52
1
45
לגבי בדיקת שתן של הריון, זה לא חשוב באיזו שעה עושים.
מעולם לא דאגתי על השתן הראשון (ממש לא התאפקתי עד שהגעתי לקופת חולים).
והכל בסדר.
זה לא לראות אם את בהריון, כי את יודעת שכן. זה לבדוק אם אין חיידקים - שהשעה בבוקר פחות מזיזה לבדיקה.
לצפיה ב-'השעה פחות משפיעה, אך כדאי שזה יהיה שתן שהיה'
השעה פחות משפיעה, אך כדאי שזה יהיה שתן שהיה
07/09/2016 | 12:51
49
בשלפוחית מספר שעות.. במידה ומדובר גם בבדיקת תרבית.. בדיקה של שתן לא ראשון או אחרי שתיית כמות גבוהה מאוד של מים יכולה לצאת תקינה אפילו אם יש דלקת.

אני תכננתי לקום בשמונה לבדיקה. התעוררתי בשש וחצי אז רצתי למעבדה כדי לתת דגימה (נפתחה בשבע).
לצפיה ב-'סליחה על התגובה המאוחרת'
סליחה על התגובה המאוחרת
07/09/2016 | 21:05
78
תודה לכל העונות!
אכן מרגש המעמד ולא ממש מפתחת צפיות לגבי השק השני. באיזשהו מקום גם לא ממש רוצה אם כבר....
בכל מקרה שבוע הבא אולטרסאונד נוסף כדי לראות מה התפתח
לצפיה ב-'דימום קל בשבוע 6+2'
דימום קל בשבוע 6+2
03/09/2016 | 18:26
5
133
היום התחיל דימום קל בצבע חום בניגוב.
יש צורך לגשת למיון או שללכת לרופא שלי מחר?!?
כבר אוכלת סרטים שמתרחשת הפלה.......

לצפיה ב-'לי היה דימום קל בשבוע 6 פלוס ארבע ורצתי לרופא'
לי היה דימום קל בשבוע 6 פלוס ארבע ורצתי לרופא
03/09/2016 | 22:03
40
לצפיה ב-'זה לא נשמע כמו משהו מדאיג מאוד'
זה לא נשמע כמו משהו מדאיג מאוד
03/09/2016 | 22:09
69
ברור שהלחץ מובן ואני כבר הייתי מתעלפת..
אבל בכל מקרה אני בספק מה כבר יראו בשלב הזה.. או מה יכולים לעשות אם חלילה קורה משהו...
אני הייתי מחכה למחר לגשת לרופא או למוקד
לצפיה ב-'לא הייתי דואגת, במיוחד כשזה רק בניגוב.'
לא הייתי דואגת, במיוחד כשזה רק בניגוב.
04/09/2016 | 21:37
51
אם זה יתפתח לממש דימום-הייתי מעדכנת את הרופא.
אם יש לך אפשרות לשלוח אליו מייל/להתקשר- כדאי לעשות זאת ולעדכן.
לצפיה ב-'הכל בסדר וראינו דופק))))'
הכל בסדר וראינו דופק))))
05/09/2016 | 12:39
1
88
רופא בדק ואמר שהכל בסדר
לצפיה ב-'מעולה!! כיף לשמוע'
מעולה!! כיף לשמוע
11/09/2016 | 00:01
7

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
ד
ד"ר אליהו לויטס
רביד שר ישראל
רביד שר ישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה