לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לפי הנהלת תפוז אין לפרסם בפורום הודעת חיפוש / מסירת תרופות - ההודעות ימחקו

המשך >>

לצפיה ב-'שיעורי יהדות באינטרנט'
שיעורי יהדות באינטרנט
07/12/2016 | 22:30
3
כבר הרבה זמן שאני מעוניינת בשיעורי יהדות ומנהגים והזמן עובר ולא יוצא לי ללכת להרצאות ודברי תורה.
השבוע נכנסתי בהמלצת חברה לאתר ישיבה שיעורי יהדות שמועברים בצורה מעניינת מאוד, סוף סוף הגשמתי את הרצון להשתייך ולהבין מי אנחנו בעצם ומה אנו צריכים על מנת להרגיש טוב ולמלות את החלק החסר.
אני ממליצה בחום לכל מי שיש לו רצון ואהבה לדת.

לצפיה ב-'נישה לאחר ניתוח קיסרי'
נישה לאחר ניתוח קיסרי
06/12/2016 | 13:51
52
האם מישהי עברה או מכירה את הנושא של נישה לאחר ניתוח קיסרי וחסימה לחלל הרחם במהלך החזרת עוברים? 
לצפיה ב-'בנות - מוסרת חבילה חדשה מלאה של קרינון. אזור הצפון'
בנות - מוסרת חבילה חדשה מלאה של קרינון. אזור הצפון
06/12/2016 | 12:10
13
לצפיה ב-'אהלן, חדשה פה'
אהלן, חדשה פה
01/12/2016 | 19:24
5
191
הי!
פעם ראשונה בפורום, ובא לי בדיוק בזמן
קצת רקע: אני בת 28, אמא לבן 3. בקיץ התחלתי בתהליך IVF. החזרה ראשונה- נקלט הריון אך מחוץ לרחם. 3 חודשים הפסקה, וב16.11 החזרה של 2 עוברים בלוציסטים שהיו מוקפאים - בביוץ טבעי עם אוביטרל בלבד. בדיקת בטא ראשונה ביום ראשון האחרון, 27.11, בטא 150 ופרוגסטרון 76.7. היום, 1.12, בטא 625 ופרוגסטורון 62.
אני מרגישה שהבטא הכפילה בדיוק, וזה קצת "על הקשקש", וגם קצת מודאגת מרמת הפרוגסטרון (דווקא בהריון החוץ רחמי היה מעל 190).
אני לוקחת תמיכה של 1 קרינון ביום ו2 כדורי אסטרופם, והרופא שלי אומר שזה מספיק. ביקש שאגיע עוד שבוע לבדיקת דם נוספת + US.
מה אתן חושבות? הערכים תקינים? התמיכה מספיקה? איך אפשר לחכות שבוע שלם...
תודה ובשורות טובות לכולן!!!!

לצפיה ב-'זה לא על הקשקש, זה בסדר גמור '
זה לא על הקשקש, זה בסדר גמור
01/12/2016 | 21:41
65
בטא יכולה לעלות גם פי 1.5 וזה עדיין בסדר, אז בדיוק פי 2 זה לא על הקשקש אלא עמוק בטווח הנורמה.
גם הפרוגסטרון בסדר גמור, זה לא ממש משנה כמה הוא כל עוד הוא מספיק. כל מה שמעל 50 זה סתם עודף.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה!'
ברוכה הבאה!
01/12/2016 | 23:36
21
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
03/12/2016 | 13:47
2
83
נראה כמו הכפלה טובה ותקינה ונראה שגם התמיכה מספיקה ותקינה.

יודעת כמה שזה קשה, אני בשבוע 17 ורק עכשיו מתחילה באמת לנסות להנות מההריון ולהפנים שהכל בסדר שם, תודה לאל.
לצפיה ב-'יש מצב שפספסתי שאת בהיריון?! איזה כיף'
יש מצב שפספסתי שאת בהיריון?! איזה כיף
04/12/2016 | 15:03
1
59
לא שיצרתי יותר מידי קשרים אישיים בפורום, אבל זוכרת אותך ועוקבת אחרי כולן.. איזה כיף!
לצפיה ב-'אכן '
אכן
04/12/2016 | 21:08
70
התחיל בצורה לא פשוטה אבל עכשיו תודה לאל נראה שהולכים בדרכים טובות
לצפיה ב-'דימום קל בתחילת היריון'
דימום קל בתחילת היריון
01/12/2016 | 14:21
4
105
בקצרה על ההיסטוריה שלי, אני אחרי 2 הפלות (אחת בשבוע 6 ואחת בשבוע 10). השבוע התבשרתי על בטא חיובית יפה (אחרי טיפולים). אני מזריקה פרוגסטרון אחת ליומיים ולוקחת 2 קרינון ג'ל. זאת לאחר שהיו מעט דימומים בשבוע שלפני הבטא. אז כבר חשבתי שאפשר להיות קצת רגועים, אבל לא, היום חזר לו הדימום ובהנחיית הבי"ח שמטפל בי הוחלט על זריקה מידי יום. הייתי אמורה להגיע לus ראשון באמצע שבוע הבא, בגלל הדימום אמרו לי לגשת בראשון. אני איבדתי את מעט השלווה שהייתי לי ושוקלת ללכת למוקד בשבת. מה דעתכן? איך אפשר בכלל להיות רגועים שהמחשבות האלה מיד צצות?

לצפיה ב-' זה אכן קשה לחכות...'
זה אכן קשה לחכות...
01/12/2016 | 21:42
23
לצפיה ב-'קשה מאוד.. אבל משתדלים להאחז במה שיש'
קשה מאוד.. אבל משתדלים להאחז במה שיש
01/12/2016 | 23:38
46
לעבור שלב שלב, בדיקה בדיקה.
מאוד השתדלתי (ולא תמיד הצלחתי) לא ללכת סתם ככה בשבועות ש'גם ככה אין מה לעשות בהם' אם משהו לא בסדר..
מאחלת לך הרבה רוגע
לצפיה ב-'מבינה אותך מאוד'
מבינה אותך מאוד
03/12/2016 | 13:45
1
55
בשלב די התחלתי גילו לי המטומה ויחד עם הריון בסיכון בגלל מיקום העוברית- הייתי מאוד לא שקטה ושילמנו הרבה כסף על ללכת לבית חולים כל פעם כדי להיבדק אבל זה היה שווה את זה כי לפחות היינו שקטים.

האם את עדיין מדממת? אם כן- הייתי הולכת למוקד. אם זה נרגע- הייתי מחכה עם כל הקושי ליום ראשון.

ואת זה כותבת מישהי שחיה ונושמת מבדיקה לבדיקה...

בהצלחה ומחזיקה אצבעות שהכל תקין
לצפיה ב-'תודה על ההבנה'
תודה על ההבנה
03/12/2016 | 16:42
48
הדימום נגמר כבר באותו יום שהתחיל, גם העלו לי את המינון של הזריקות פרוגסטרון. אלך השבוע לבדיקה כפי שהיה מתוכנן.
לצפיה ב-'קלקסן לאחר dvt בהריון'
קלקסן לאחר dvt בהריון
01/12/2016 | 12:28
4
67
אני בשבוע 10 לאחר ivf (אחרי שנים של טיפולים והפלות בדרך, מה שנקרא הריון יקר. אתן היחידות שיבינו אותי). עדיין מקבלת תמיכה בגלל דימום מתחילת ההריון. השבוע אישפזו אותי בגלל dvt ברגל. נתנו לי שתי זריקות של קלקסן ואמרו לי להפסיק את התמיכה. אני נורא חוששת ומבולבלת. האם מישהיא חוותה משהו דומה? שלחו אותי להמשך מעקב לרופא כלי דם. קיים דבר כזה רופא כלי דם המתמחה בהריון? מה לגבי התמיכה?
לצפיה ב-'שלחו אותך לרופא כלי דם או להמטולוג?'
שלחו אותך לרופא כלי דם או להמטולוג?
01/12/2016 | 13:39
2
34
נתנו לך גם להמשיך קלקסן?

הפסקת התמיכה היא לא בעיה, ממילא מקובל להפסיק בערך עכשיו, וזה לא באמת משנה לדימום בשבוע כזה. מה שמדאיג כאן זה אם את מקבלת טיפול מתאים לקרישה.

אני במקומך הייתי קובעת תור דחוף בפרטי אצל קופרמינץ.
לצפיה ב-'שלחו אותי לרופא כלי דם'
שלחו אותי לרופא כלי דם
01/12/2016 | 14:14
1
35
ונתנו לי להמשיך 2 זריקות קלקסן ביום (שזה נשמע לי הרבה). דימום לא מסוכן עם קלקסן?
קופרמינץ הוא המטולוג? מה ההבדל עם רופא כלי דם? (סליחה על הבורות)
לצפיה ב-''
01/12/2016 | 21:39
20
אם נתנו לך להמשיך קלקסן זה מצוין.
2 זריקות ביום זה לא בהכרח הרבה, זה תלוי במינון (זה מגיע במינונים שונים) ובמשקל שלך, ובכל מקרה אחרי DVT נותנים מינון טיפולי ולא רק מניעתי, עד כמה שידוע לי, כלומר זה אכן אמור להיות מינון גבוה יחסית.

הדימום לא בדיוק מסוכן עם הקלקסן. אחד הסיכונים של הקלקסן (והוא די נדיר) הוא שהוא יגביר את הדימום. עד כמה שידוע לי זה עלול לסכן את ההריון, אבל הסיכוי שזה יסכן אותך הוא קלוש. אבל גם קרישיות היתר מסכנת את ההריון, והיא בהחלט מסכנת גם אותך, אז אין ברירה אלא לקחת את הסיכון הזה, שעדיף על פני הסיכון בלקיחת קלקסן. (הרבה נשים לוקחות קלקסן בהריון למרות דימומים).

המטולוג הוא רופא שמתעסק בתאי הדם, בין השאר גם במנגנון קרישת הדם. רופא כלי דם מתעסק בכירורגיית כלי דם עד כמה שידוע לי. מסתבר שאם שלחו אותך לרופא כלי דם זה כנראה כן קשור אליו, אבל למיטב ידיעתי הכתובת לעניינים כאלו היא המטולוג. אז אני מציעה לשאול שוב.

קופרמינץ הוא גינקולוג, הוא מומחה הריון בסיכון והגורו של נושא הקרישיות בהריון בארץ.
לצפיה ב-'לי היתה המטומה והמשכתי עם הקלקסן. אבל'
לי היתה המטומה והמשכתי עם הקלקסן. אבל
01/12/2016 | 19:08
33
כמובן שכל מקרה לגופו, ואני לא יודעת מה הרקע לארוע שהיה לך ברגלך.
במקום להתלבט אני ממליצה שתראי את כולם. גם המטולוג, גם מומחה כלי דם וגם את קופרמינץ שמתמחה בין היתר בקרישיות בהריון. זה מה שאני הייתי עושה...יהיה בסדר!
לצפיה ב-'ציסטות שלא מתכווצות?'
ציסטות שלא מתכווצות?
28/11/2016 | 17:54
3
101
היי,
אני בהריון אחרי IVF כאשר במהלך הטיפול היה לי גירוי יתר מינורי, כתוצאה ממנו נשארו שתי ציסטות.
כאשר נבדקתי בשבוע 6 הקוטר שלהן היה 5 ס"מ (אחת מכל צד)
ועד היום (שבוע 13+1) הן נשארו באותו גודל...
לא זכור לי מההריון הקודם שלי (שגם היה IVF עם גירוי יתר משמעותי) שלא היו שינויים בכלל בגודל הציסטות.
מדאיג?

לצפיה ב-'לא ממש מדאיג, זה די שכיח בהריון'
לא ממש מדאיג, זה די שכיח בהריון
28/11/2016 | 18:39
1
52
ואחרי IVF עוד יותר.
סביר שעכשיו כשאת מסיימת שליש ראשון זה יתחיל לקטון, אבל לפעמים סוחבים ציסטות הרבה זמן.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/11/2016 | 11:52
25
מקווה שבסקירה תיראה כבר מגמת התכווצות
לצפיה ב-'הן מתכווצות עם הזמן'
הן מתכווצות עם הזמן
30/11/2016 | 13:08
124
לא זוכרת מתי כבר לא ראיתי אותן, אבל הגיע שלב כזה.
לצפיה ב-'עוד לא מצטרפת רשמית אבל מלאת שאלות...'
עוד לא מצטרפת רשמית אבל מלאת שאלות...
27/11/2016 | 15:07
8
196
היי כולן, אני עם בטא חיובית אבל זה עדין מרגיש לי סופר שברירי אז אני לא אצטרף אליכן עדין לגמרי, אבל אשמח אם מישהי תוכל לעשות לי סדר כי אני מלאת שאלות כרימון (מסתבר שעשיתי דוקטורט באיך להיות מטופלת פוריות, אבל אין לי קמצוץ מושג על איך להיות בהריון).
הרקע - תיכף בת 30, IVF מספר 2 בעקבות בעיית זרע מאוד קשה, הוחזר עוברון אחד בן 3 ימים, לראשונה בחיי בטא חיובית.

ביום ה-11 להחזרת עוברון בן 3 ימים, היתה בטא 86 (הפעם הראשונה בחיי שהבטא חיובית). ביום ה12 (יום חמישי האחרון, שהיה היום שהייתי רשמית אמורה לבדוק בטא אבל דחיית הסיפוקים שלי היא מזעזעת) התקבלה בטא 107. היום - יום ראשון שהוא יום 15 להחזרת העובר הבטא היא 517 (שלושה ימים מהבטא הקודמת). הרופאה ביקשה לבדוק הכפלה נוספת - זה תקין? לא מעיד על חששות מסוימים מצידה? כי הבטא כן גדלה בערך המצופה להבנתי.
שאלות נוספות:
1. בהנחה שהכל טוב (חמסהחמסהחמסה) עד מתי ממשיכים עם התמיכה? אני מקבלת קרינון פעמיים ביום וערך הפרוגסטרון שהתקבל הוא מעל 190, האם הוא תקין? שואלת בעיקר בהתחשב בעובדה שלא ידועה בעיית פוריות כלשהי אצלי, אז תהיתי האם הגוף לא אמור להתחיל לייצר עצמאית את הפרוגסטרון עכשיו כשהבטא עולה.
2. באיזה שבוע אני למעשה? ב9.11 התקיימה השאיבה וב12.11 התקיימה ההחזרה. האם גם אצל מטופלות IVF שהכל ידוע מבחינת ביוץ והפריה מתקנים את גיל ההריון בהתאם לאולטרהסאונד ולהתפתחות העובר?
3. ביום שלישי הבא אני טסה לשבוע ללונדון (מתנת יומולדת 30, כל חו"ל שבעולם לא יכול בכלל להתעלות על הבטא החיובית ). להערכתי זה יהיה בשבוע 6 - האם אפשר לראות דופק לפני הטיסה? האם כדאי לטוס לפני שעושים אולטרהסאונד כלשהו? 
4. בהמשך לשאלה הקודמת - באיזה שלב תוקפים גלי הבחילות? (אני נוטה לסבול מבחילות והקאות באופן כללי, אז זה מדאיג אותי בעיקר סביב החשש  שזה יקרה במהלך הטיסה ובחופשה). ובמידה וזה קורה - האם יש דברים שכדאי שאצטייד איתם לנסיעה שלנו?
5. סקס ופילאטיס - מותר לי כרגיל?

סורי על מתקפת השאלות, זו הפעם הראשונה שלי ואני נרגשת ומצד שני לא מוכנה לשתף אף אחד בינתיים.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לשהות ארוכה! '
ברוכה הבאה לשהות ארוכה!
27/11/2016 | 15:49
109
קודם כל מובן מאוד ואף מוכר השלב הזה שאת נמצאת בו! להיות מטופלות פוריות אנחנו יודעות, אבל פתאום בהריון הכל חדש וצריך לדעת מיליון דברים חדשים.. אבל לאט לאט צוברים ידע חדש ועוברים משלב לשלב (ומבדיקה לבדיקה..ההמתנה לא נגמרת).
הבטא עלתה יפה, אבל הגיוני שהיא רוצה לראות עוד הכפלה. גם אני בדקתי כמה פעמים בהתחלה (למה לא, זה כיף סופסוף לראות בטא עם מס' תלת ספרתי!! ). אז שווה לבדוק שוב ביום שלישי ולצפות להכפלה נוספת.

לגבי השאלות הנוספות:
1. הפרוגסטרון מעולה, ערך ממש גבוה! נהוג להמשיך תמיכה עד שבוע 9-11, תלוי בהחלטת הרופא.
2. לפי החישוב שלי את בשבוע 4+4 היום. לקחתי מהשאיבה שבועיים אחורה (וזה יהיה כאילו תאריך המחזור לפי החישוב של 14 יום לפני "ביוץ"). מציעה לך להוריד אפליקציה בשם OVIA, היא מעולה ומראה לך באיזה שבוע את בכל יום.
3. בגלל שאת טסה, אולי כדאי לעשות במהלך שבוע 5 US רק לוודא ששק ההריון ממוקם ברחם. לרוב זו בדיקה שחלק מהרופאים מוותרים עליה ומחכים לדופק, אבל בשביל השקט הנפשי הייתי שוקלת לעשות. סביר שלא תוכלי לראות דופק לפני שבוע 6, זה מוקדם מדי עד כמה שידוע לי.
4. זה שאת סובלת באופן כללי- ממש לא אומר שיהיה לך בחילות בהריון.
אני גם נוטה לבחילות בקלות והייתי משוכנעת שיהיו לי, אבל דווקא בהריון עד כה לא היה לי כלום.. בואי נקווה שלא יהיו גם לך.
אם יש בחילות, אני מניחה שאצל כל אחת מתחיל בשלב אחר.. יש כאלה שממש מההתחלה סובלות, יש כאלה שלאחר מכן.. נורא אינדיבידואלי.
לרוב אם זה לא חמור מדי אז ממליצים לאכול משהו כדי להעביר את הבחילות (נגיד קרקרים למשל), אבל לא משהו שלא תוכלי למצוא בלונדון בשעת הצורך.
אם חס וחלילה הבחילות גורמות לחוסר תיפקוד אז יש רופאים שממליצים לקחת כדורים מסויימים נגד בחילות.  
5. סקס ופילאטיס - כל עוד אין המלצה מהרופא/ה להימנע, אין שום סיבה להימנע. לגבי פילאטיס- כן הייתי אומרת למדריכה בתחילת השיעור על ההריון כדי שאם יש תרגיל שלא טוב לך, שתציע לך חלופה.
בהצלחה רבה ומקווה שתשארי פה איתנו להרבה זמן!

לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
27/11/2016 | 15:50
4
84
הכפלה נוספת היא עניין שגרתי, יש רופאים שעושים את זה ורופאים שלא. זה לא מעיד על חשש אלא על זה שזו הגישה של הרופאה שלך.

1) המשך תמיכה - תלוי נתונים אישיים וגישת הרופא. הטווח המקובל הוא להמשיך עד שבוע 8-12. בינתיים הפרוגסטרון מצוין.
2) יום השאיבה הוא שבוע 2+0. תעשי חישוב אחורה מה ה"תאריך וסת אחרון" שלך.
US ראשון הוא מדד מדויק יותר לגיל העובר גם אצל מטופלות IVF, אבל אצל מטופלות IVF זה כמעט אף פעם לא הפרש של יותר מיום-יומיים, אז לא טורחים לתקן כי זה די חסר משמעות.
3) אין בעיה רפואית לטוס, אם זה למקום עם שירותי רפואה מתקדמים ונגישים. השאלה היא אישית, אם את מעוניינת לקחת את הסיכון שיקרה משהו בזמן שתהיי שם. רק תדאגי לביטוח שמכסה גם את ההריון.
את יכולה לעשות US לראות שק לפני הטיסה, אבל דופק לא תראי בשלב הזה ככל הנראה.
4) אין חוקים בבחילות... תעשי חיפוש כאן בפורום על טיפים לבחילות. גם בזה אין חוקים ולכל אחת עוזר משהו אחר, אבל יש דברים יחסית פופולריים. הטיפ העיקרי הוא לאכול הרבה ארוחות קטנות ולא להגיע למצב של רעב.
5) סקס כרגיל, פילאטיס עם הורדת הילוך בתרגילי בטן וליידע את המדריכה.
לצפיה ב-'תודה לשתיכן על הסבלנות ותשובות המעמיקות '
תודה לשתיכן על הסבלנות ותשובות המעמיקות
27/11/2016 | 17:05
3
70
בטא נוספת בשלישי, אם בע"ה תקין, אני אפגוש את הרופאה לאולטרה-סאונד בחמישי (אמרה לי כמותכן שנוודא ששק ההריון ברחם אך סיכוי קלוש לדופק).
זה ממש מרגש!! נתפלל להמשך תקין ולהצטרפות מלאה לפורום הזה
לצפיה ב-'בשעה טובה!! ענו לך מקסים על הכל'
בשעה טובה!! ענו לך מקסים על הכל
29/11/2016 | 02:05
2
55
אז אני רק אוסיף את ברכתי ומחכות לבשורות טובות
לצפיה ב-'תודה רבה מקסימה '
תודה רבה מקסימה
29/11/2016 | 15:34
1
62
מעדכנת שהבטא גדלה בפי 3.5 מיום ראשון (היום כבר 1855! ארבע ספרות ), וביום חמישי נקווה להמשך בשורות טובות בבדיקת האולטרהסאונד רחם :)
לצפיה ב-'איזה כיף! '
איזה כיף!
01/12/2016 | 10:57
12
לצפיה ב-'איזה כיף לראותך פה '
איזה כיף לראותך פה
03/12/2016 | 13:53
1
46
לגבי התמיכה-אני המשכתי עד שבוע 12, הפסקתי בשבוע 10 עם הקלקסן והאספירין בגלל ענייני המטומה ודימומים.  לא הייתה שמחה ממני להפסיק עם הזריקות של הפרוגסטרון.

חישוב השבוע- לי המליצו להשתמש במחשבון הריון IVF- http://www.ivfconnections.com/forums/content.php/7...

אצלי באולטרסאונד גילו שהיא למעשה מתקדמת ביום אחד ולכן שינו את ה-due date.

לגבי הדופק- שבוע 5-6 זה הזמן הראשוני בד"כ לראות ולשמוע דופק. אצלי הצליחו למצוא דופק אבל יש כאלה שלוקח עוד שבוע למצוא אז לא להיבהל אם לא מוצאים ישר.

לגבי הבחילות- יש כאלה שמתחיל אצלן מרגע הבטא, יש כאלה שכל השליש הראשון בבחילות וזה נרגע בשליש השני ויש כאלה כמעט ללא בחילות.

לגבי סקס ופילאטיס- אם ההריון תקין ורגיל- לדעתי אפשר סקס ופילאטיס,אבל זו שאלה שלגמרי צריכה להיות מופנית לרופא שלך שמכיר אותך ואת כל מה שעומד מאחורי ההריון הזה. לנו למשל אסור סקס ואסור לי ספורט וחייבת לשבת כמה שיותר בגן בגלל שזה הריון בסיכון.
לצפיה ב-'תודה יקרה!!'
תודה יקרה!!
04/12/2016 | 21:15
22
בשבוע 5 בדיוק ראו שק פיצפון בתוך הרחם (עדין בלי חלמונים ושאר ירקות).
והרופאה הנחתה אותי להמשיך עם הקרינון הדוחה עד שבוע 8, שזה הגיוני בהתחשב בכך שהפרוגסטרון שלי בשמים והגוף שלי מגיב בהתאם עם תנומות לא רצוניות לאורך כל היום.

אני אתאפק עד שאחזור מהטיסה ואפגש איתו שוב בשבוע 7 בדיוק, בתפילה לראות הבהוב מרצד של לב חזק ופועם.
לצפיה ב-'מצטרפת עם רגל אחת בפנים...'
מצטרפת עם רגל אחת בפנים...
27/11/2016 | 16:09
3
165
היי בנות,
החזרה ב 12.11

בטא ביום חמישי- 274
בטא היום, יום ראשון-967
פרוגסטרון מעל 190.
תמיכה: שני קרינון ביום ופעמיים פרוגינובה.
אשמח אם תסבירו לי מה השלב הבא ועד מתי עליי לפקוד את מרפאתו של הרופא הפרטי.  אשמח להבין את ההגיון בלהמשיך עם הרופא הפרטי.
המון תודה!
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
27/11/2016 | 18:54
2
81
נראה מצוין.
השלב הבא הוא בדיקת US - בדיקת שק בשבוע 5 שלא כולם עושים, ובדיקת דופק בשבוע 6-7.
כדאי לקבוע כבר תור לרופא שאצלו את רוצה לעשות מעקב הריון, וכדאי לקבוע תורים לשקיפות עורפית וסקירה מוקדמת לכל המאוחר מיד אחרי בדיקת הדופק.

בדרך כלל מקובל להמשיך אצל רופא הפוריות עד שלב הדופק, לקבל ממנו הנחיות לגבי המשך / הפסקת התמיכה, ומשם להמשיך אצל רופא מעקב הריון.
אבל אפשר לעבור לרופא מעקב עוד קודם אם רוצים, ויש גם רופאי פוריות שעושים את כל מעקב ההריון.
אני אישית בעד לעשות מעקב הריון אצל רופא קופה, אני ממש לא רואה צורך ביותר מזה. אפשר לחפש רופא מקצועי וזמין, יש כאלו גם בקופה. אם כבר רוצים רופא פרטי, אז רופא פוריות הוא בדרך כלל לא הבחירה הכי טובה, כי המומחיות שלו היא פוריות ולא מעקב הריון (יש יוצאי דופן שמנוסים מאד בשני התחומים, אבל אצל הרוב זה לא כך). כמו שלא תלכי לטיפולים אצל רופא מעקב הריון, לא עושים מעקב אצל רופא פוריות. אמנם זה פחות גרוע כי מעקב הריון הוא הרבה פחות מורכב בדרך כלל, אבל עדיף מלכתחילה ללכת למישהו שזו כן המומחיות שלו. זה לא שחסרים רופאים כאלו.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
27/11/2016 | 20:45
15
לצפיה ב-'כל מילה!! גם בעיניי אין צורך להמשיך אצל רופא םרטי'
כל מילה!! גם בעיניי אין צורך להמשיך אצל רופא םרטי
29/11/2016 | 02:00
46
זה מוזר להיות אצל רופא 'רגיל' של אנשים 'רגילים' אחרי שנים של טיפולים וחריגות שכזאת.. אבל זה ההתחלה בלהאמין שגם אצלינו יכול להיות נורמלי. היריון תקין ובריא כמו אצל רב האנשים..
לצפיה ב-'קלקסן ולידה'
קלקסן ולידה
25/11/2016 | 19:08
14
127
היי בנות
מי מכן שהזריקה קלקסן עד הלידה- מתי הפסקתן ואיזה סוג לידה היתה לכן? עם זירוז או טבעית?
הרופאים ממליצים להפסיק קלקסן בשבוע 39 ואז לקבל זירוז. אבל אני לא מוכנה לקבל פיטוצין אלא אם כן חיי העובר תלויים בזה. אז מה האופציה השניה שלי?
לצפיה ב-'זה היה הפחד שלי ובסוף הכל הסתדר לטובה'
זה היה הפחד שלי ובסוף הכל הסתדר לטובה
26/11/2016 | 19:33
3
81
לי לא אמרו להפסיק בשבוע 39, אלא להמשיך כרגיל. אבל תמיד הרופא אמר שהוא לא נותן לעבור את שבוע 40, שזה אומר זירוזים וכל מיני התערבויות שלא רציתי.
באופן מקרי ומבאס עברתי תאונת דרכים ממש קלה בדיוק בשבוע 38 ולמרות שלא קרה לי כלום השאירו אותי לאישפוז.
בשיחרור מהאישפוז אמרו לי להגיע למיון יולדות בשבוע 39 בכדי ״לשקול השראת לידה״ לדבריהם. חשכו עיני, מצד אחד אני אעשה הכל בכדי ללדת ולצאת בידיים מלאות, מצד שני מתה מפחד מזירוז.
לא ידעתי מה לעשות וידעתי שאין לי הרבה מה לעשות..
החלטתי לפעול בשיטות טבעיות, התחלתי לעלות ולרדת מדרגות, לשתות תה עלי פטל ולעשות רפלקסולוגיה. הרפלקסולוגית אמרה שהיא מצטערת אבל היא ממש לא מרגישה שהלידה קרובה.
ופתאום, בלי לשים לב, התעוררתי בשבוע 38+5 עם צירים שהובילו ללידה עוד באותו היום. ללא זירוז, ללא התערבות, ללא כלום.
אז אני לא יודעת אם השיטות הטבעיות עזרו או לא, בכל אופן אין מה לעשות חוץ מלקוות ולהתפלל ללדת לפני שהרופאים רוצים להתערב.
ואם תגיעו למצב של התערבות, לא נורא, חשבי רק על ידיים מלאות!
בהצלחה!
לצפיה ב-'ויש זירוזים שלא כוללים פיטוצין?'
ויש זירוזים שלא כוללים פיטוצין?
27/11/2016 | 00:14
2
59
בהנחה שרוצים לעשות השראת לידה מאפס. בלי פתיחה בלי צירים ובלי כלום
לצפיה ב-'שמעתי על זירוז באמצעות גירוי פטמות'
שמעתי על זירוז באמצעות גירוי פטמות
27/11/2016 | 18:01
1
36
אבל לא מכירה, תקראי על זה.
ותחשבי על דיקור ורפלקסולוגיה.
ובכל מקרה תעלי ותרדי מדרגות, אומרים שזה עוזר לעובר להתברג באגן, ומקסימום אם זה מיתוס, זה עוזר לעצב את הישבן (;
לצפיה ב-'כל הזירוזים הטבעיים'
כל הזירוזים הטבעיים
27/11/2016 | 19:08
37
ובכללם דיקור ורפלקסולוגיה (אם הם בכלל עושים משהו) - מזרזים רק כשיש תנאים, אבל לא יגרמו ללידה מאפס.
עיסוי פטמות עובד על המנגנון של שחרור אוקסיטוצין. זה יעיל בעיקר בלידה שניה ומעלה (כשהגוף כבר מכיר הנקה), וזה גם לא יגרום לשום דבר אם אין איזושהי התחלה. באופן נורמלי הרחם לא רגיש לאוקסיטוצין במהלך ההריון, רק ממש לקראת הלידה.

אני לא אומרת שהדברים האלו לא יכולים לעזור, אבל זה עניין של מזל. אם יש התחלה של לידה, הזירוזים הטבעיים יכולים לעשות את ההבדל בין ללדת עוד שלושה ימים לבין ללדת מחר. אבל הם לא יעשו את ההבדל בין ללדת עוד שבועיים לבין ללדת מחר.

מה שאני מנסה להגיד זה שבהחלטה העקרונית על השראת לידה, זירוזים טבעיים לא יכולים להוות שיקול.
אחרי שמקבלים החלטה עקרונית האם ומתי מבצעים השראת לידה, אפשר לנסות את הזירוזים הטבעיים, אולי יהיה מזל וזה יעבוד. או שיהיה מזל ותתחיל לידה בכל מקרה גם בלי קשר לזירוזים טבעיים. אבל אי אפשר לבנות מראש על זה שיהיה מזל.
לצפיה ב-'אני מציעה ללכת לקבל חוו"ד מרופא שאת סומכת עליו'
אני מציעה ללכת לקבל חוו"ד מרופא שאת סומכת עליו
27/11/2016 | 12:27
4
40
מצד אחד יש כאן לא מעט כסת"ח, ולידה עם פיטוצין היא לא פיקניק ויש לה את הסיכונים שלה. יש לרופאים נטיה לחשוב שאם הם מתערבים אז הם בשליטה, ולכן הם מעדיפים לזרז, מה שכמובן לא נכון.
מצד שני, יש כאן גם סיכון אמיתי בהמשך ההריון. זה לא צחוק. ויש גם סיכון בלידה תחת השפעת קלקסן.

לכן אני חושבת שהדבר הנכון לעשות הוא ללכת להתייעץ עם רופא שאת סומכת עליו שישקול את הסיכונים בלי לפחד ולכסתח, וייתן לך הנחיה שמתאימה למקרה הספציפי שלך. אל תשווי למה שהיה לאחרות, כי זה מאד תלוי בנתונים אישיים. (למשל, יש הבדל בין מי שלוקחת קלקסן אמפירי, למי שיש לה קרישיות מוכחת, למי שהיו לה בערב אירועים קרישתיים או IUFD). אם רופא שאת סומכת עליו ממליץ על השראת לידה, אז עם כל הצער והחשש, זה כנראה הדבר הנכון לעשות.

שלא תטעי - חיי העובר תלויים בזה. אמנם מדובר על סיכונים נמוכים יחסית וזה לא "אם לא תקחי הוא ימות", אבל את לא רוצה לקחת גם סיכונים נמוכים. הם לא כל כך נמוכים.(כמובן, הסיכונים קיימים גם לכיוון השני, ולכן אני חושבת שצריך לקבל חוות דעת של רופא שלא מזלזל בסיכונים של השראת לידה).

יש גם סוגי השראת לידה אחרים, אבל אין טעם לנסות לבחור ביניהם כי זה מאד תלוי בנתונים ברגע האמת. לפעמים מתחילים עם בלון או פרוסטגלנדינים, ולפעמים אם יש מזל זה מספיק והלידה מתפתחת משם לבד, אבל אין תחליף אמיתי לפיטוצין.
אם את מתקרבת לתאריך היעד להשראת לידה את יכולה לנסות סטריפינג וזירוזים טבעיים. זה לא יגרום לידה מאפס, אבל זה כן יכול לזרז קצת אם יש תנאים להתחלת לידה.
לצפיה ב-'בזמנו התייעצתי עם קופרמינץ'
בזמנו התייעצתי עם קופרמינץ
27/11/2016 | 15:00
3
46
שאמר להפסיק בשבוע 39 ואז לעשות השראת לידה. אבל אז הייתי בשבוע 7 וממש לא חשבתי כזה רחוק, גם לא הייתי מודעת למה השראת לידה אומרת. 
היום אני מעדיפה ללדת עם קלקסן, או להפסיק קלקסן ולחכות ללידה טבעית ולא לקחת פיטוצין.
הקרישיות שלי היא משהו מינורי ביותר, שהרופאים נותנים לי 40 מ"ל קלקסן רק ליתר בטחון. לולא הייתי עושה את הבדיקות בחיים לא היו מגלים לי את הקרישיות הזו. וכידוע הבדיקות האלו לא בהכרח אומרות שיש צורך בקלקסן. לפעמים התוצאות הן מעבדתיות בלבד. אבל אף רופא לא ייקח את הסיכון במיוחד בזמן טיפולי פריון אז נתנו לי קלקסן.
איזה סיכונים יש להמשך הריון? בהנחה שהכל תקין מבחינת השליה, מי שפיר וכו'?
לצפיה ב-'אני במקומך הייתי מתייעצת שוב'
אני במקומך הייתי מתייעצת שוב
27/11/2016 | 15:41
2
55
ולו בשביל לשמוע מהרופא את התשובות לכל השאלות ולקבל את כל ההסברים.
(אני לא בטוחה שקופרמינץ הוא הכתובת. הוא לוקח מאד ברצינות את סיכוני הקרישה, אבל אני לא יודעת מה הגישה שלו לגבי סיכוני השראת לידה. צריך מישהו שלוקח ברצינות את שני הצדדים כדי שיתן לך תשובה מותאמת אישית)

הסיכון בהמשך ההריון הוא שהשילייה יכולה להפסיק לתפקד. גם אם נראה שהכל בסדר, זה עלול להידרדר במהירות. זה נכון גם בהריון בסיכון נמוך - יש מקרים שבהם אתמול הכל נראה מצוין, והיום פתאום אין דופק. בהריון בסיכון נמוך, סטטיסטית עדיף להסתכן בזה מאשר להשרות לידה (עד בערך 42+0, שאז הסיכון עולה על הסיכונים של השראת לידה). אבל כשיש חשש מוגבר לאי ספיקת שילייה, יתכן מאד שעדיף כן להשרות לידה.

צריך להעריך את הסיכון בכל מקרה לגופו. מצד אחד, קרישיות "מינורית" היא אכן לא חשש כזה גדול. מצד שני, הקרישיות עולה עם התקדמות ההריון, והצרכים של העובר גדלים עם הזמן כלומר לשילייה קשה יותר לספק אותם. כך שקיים חשש שדווקא בסוף ההריון יצוצו הצרות.
מצד אחד יתכן שתוצאות הקרישיות הן מעבדתיות בלבד, מצד שני יש את הגישה שאומרת שתתכן קרישיות סמויה שלא רואים בבדיקות. כלומר אם יש לך היסטוריה קלינית רלוונטית, יש מי שיגיד (קופרמינץ בראשם) שצריך להתייחס כאילו יש לך קרישיות יתר.

לידה עם קלקסן - זה נשמע פתרון לא רע בכלל, במיוחד אם את לוקחת מינון נמוך, ובמיוחד אם את לא מעוניינת באפידורל, אבל אני לא מספיק בקיאה בסיכונים של האפשרות הזו. יש סיכוי טוב מאד שיעבור מספיק זמן מהזריקה האחרונה כדי שזה לא יהווה סיכון, אבל זה הימור. אאל"ט הסיכון העיקרי הוא במקרה של ניתוח, וזה עלול להיות בהחלט מסוכן. אבל אני לא מספיק בקיאה בשביל לדעת אם זה סיכון שכיח או לא ואם יש מה לעשות נגד זה וכו'.

להפסיק קלקסן ולחכות ללידה - זה כבר ממש לא נשמע לי סביר, זה לצאת קרחת מכאן ומכאן מבחינת סיכונים.
לצפיה ב-'תודה רבה על הניתוח המעמיק :)'
תודה רבה על הניתוח המעמיק :)
28/11/2016 | 11:35
1
39
לי משום מה יש הרגשה חזקה שגם אני אפסיק קלקסן עכשיו (שבוע 30) לא יקרה כלום. ואני באמת לא אחת שנוטה לאובר אופטימיות לגבי סיטואציות לא וודאיות בחיי
כבר קרה כמה פעמים שדילגתי על הזרקות בהריון הזה או ששכחתי ולא קרה כלום וגם כל הסיבה שבכלל התחלתי לקחת קלקסן היה בבחינת "אין מה להפסיד". הרופאים היו חלוקים בעצמם לגבי הדיעה אם אני באמת זקוקה לזה.
לא היו לי הפלות או היסטוריה קלינית רלוונטית. מצד שני גם לא היו הריונות עד כה... 

הרופא מעקב הנוכחי שלי (שהוא אכן רופא להריון בסיכון ורופא בכיר בבית חולים שבו אני מתכננת ללדת) אמר לי שנעשה השראת לידה בשבוע 39 (כמו שקופרמינץ הציע), אמרתי לו שאני לא מוכנה לזירוז אז פשוט אמר "אז תלדי עם קלקסן" ולא הסכים יותר לדבר על הנושא כי לדעתו אני עדין לא שם.

יש לך אולי המלצה על רופא אחר שיכול לעזור לי עם הנושא? 

שוב תודה 
לצפיה ב-'אין לי המלצות'
אין לי המלצות
28/11/2016 | 15:26
33
למען האמת אני לא מכירה רופא שאני גם סומכת עליו באופן כללי וגם מאמין לקרישה. או לפחות לא מזלזל בזה לגמרי (כי בכלל לא ברור שמאמיני הקרישה צודקים, אבל הייתי רוצה רופא ששוקל את זה ברצינות ולא סתם מנפנף את זה באופן קטגורי). לי באופן אישי לא היתה את הדילמה הזו כי אני לוקחת קלקסן רק עד שבוע 14.

אני מציעה לשאול בפורום הריון בסיכון, אולי ידעו לעזור לך. או אפילו בפורום הכללי.

יש גם הגיון בגישה של הרופא שלך - לדבר על זה רק כשיהיה רלוונטי, כי הנתונים יכולים מאד להשתנות, אז מה הטעם לדבר על דברים היפותטיים. כמובן, לקונטרול פריקיות (כמוני למשל) זה בלתי אפשרי לא להתעסק בזה מראש...

אל תסיקי מסקנות מזה שדילגת על זריקות ולא קרה כלום. זה עניין של סיכויים - או שנוצר קריש או שלא קורה כלום.
לצפיה ב-'את מכירה את המגבלה של אפידורל וקלקסן? '
את מכירה את המגבלה של אפידורל וקלקסן?
27/11/2016 | 18:09
4
65
הבנתי שיש אסכולות שונות בין בתי חולים. איפה שאני ילדתי, לא נותנים אפידורל אם לא עברו 12 שעות מהזריקה האחרונה.
התינוקת שלי התחשבה בי והחלה צירים ב 8 בבוקר כאשר את הקלקסן האחרון לקחתי ב 12 בלילה. כך שיכלתי לקחת אפידורל, בפועל לקחתי בשעה 18 בערב ועדיין המרדים חשש לתת לי ושאל אלף פעם אם אני בטוחה. בכל מקרה, הוא נתן לי מינון מאוד נמוך.
תבררי גם על זה בבית חולים בו את מתכננת ללדת.
לצפיה ב-'כן מכירה את המגבלה'
כן מכירה את המגבלה
28/11/2016 | 11:38
53
אם זו ההגבלה היחידה בלידה עם קלקסן אז בואי נגיד שאני מוכנה לקחת את הסיכון.
ז"א אפידורל זה לא משהו שאני מוכנה לוותר עליו מראש בשלב הזה אבל אם אני צריכה לבחור בין אפידורל ופיטוצין לבין אף אחד מהם, אני בוחרת אף אחד מהם. (לפחות כרגע זו הבחירה שלי. אף פעם אי אפשר לדעת כמובן מה יהיה בלידה עצמה)

איפה את ילדת?
לצפיה ב-'לידה וקלקסן'
לידה וקלקסן
30/11/2016 | 15:59
2
36
אז אותי יילדו בשבוע 39 באמצעות פיטוצין. הזירוז עצמו לא היה נורא, הבעיה הייתה שבמיון הנחו אותי להפסיק קלקסן 12 שעות לפני ההגעה לחדר לידה. בפועל המרדים לא הסכים לתת לי אפידורל רק 36 שעות אחרי זריקת הקלקסן האחרונה. כדאי לברר טוב מה חלון הזמן לאפידורל, אני פשוט התענתי לילה שלם עד שהמרדים נתן לי את זה סוף סוף.
לצפיה ב-'איפה ילדת?'
איפה ילדת?
01/12/2016 | 12:20
1
28
ואין בעיה, אם אאלץ לקחת פיטוצין אז אפסיק את הקלקסן יומיים לפני.
אבל ממש לא רוצה לקחת פיטוצין. לא בגלל הכאבים אלא בגלל הקשר שגילו בינו לבין אוטיזם. לא מוכנה לקחת את הסיכון. מאוד מקווה שהרופאים לא יכריחו אותי.
לצפיה ב-'ילדתי בתה"ש'
ילדתי בתה"ש
01/12/2016 | 12:29
34
אני מעולם לא שמעתי על הקשר הזה..
לצפיה ב-'תודה לכן על המענה ועל הברכות!'
תודה לכן על המענה ועל הברכות!
28/11/2016 | 14:10
29
לצפיה ב-'תמיכה בהריון IVF'
תמיכה בהריון IVF
24/11/2016 | 08:46
7
152
בנות שבהריון לאחר הפריה:
איזה תמיכה לקחתן?
מתי הפסקתן?
האם הפסקתן בבת אחת או בהדרגה?
אמורה להפסיק תמיכה וקצת מפחדת...
לצפיה ב-'מזדהה עם הפחד, אבל הפסקתי לפי ההוראות שקיבלתי'
מזדהה עם הפחד, אבל הפסקתי לפי ההוראות שקיבלתי
24/11/2016 | 09:59
78
בשבוע 8 או 9. לקחתי אנדומטרין.
פשוט אמרתי לעצמי לשחרר ולעשות מה שרופאת הפוריות אמרה. אם היא הצליחה להכניס אותי להריון כנראה שהיא יודעת את העבודה:) המון בשעה טובה והמשך רגוע!
לצפיה ב-'אני דוגמא לא טובה'
אני דוגמא לא טובה
24/11/2016 | 18:26
1
83
סוף שבוע 25, עדיין עם קלקסן ונרות פרוגסטרון (נרות היו קודם לתמיכה ואז במעבר חד הפכו לנרות למניעת התקצרות צוואר).
מאוד מבינה את הפחד שלך להפסיק. באיזה שבוע את ?
לצפיה ב-'שבוע 10, אמורה להפסיק עכשיו'
שבוע 10, אמורה להפסיק עכשיו
24/11/2016 | 19:31
66
לפני כשבוע בדקתי רמת פרוגסטרון על דעת עצמי והיתה 70. לוקחת אנדומטרין
לצפיה ב-'הפסקתי הדרגתית משבוע 10'
הפסקתי הדרגתית משבוע 10
24/11/2016 | 21:35
60
לקחת 2 קרינון ופעם בשבוע זריקת פרוג' בנוסף.
היה לי פרוג' נמוך יחסית ממש בהתחלה (כשעוד בדקתי) ולכן תוספת הזריקות.
ההנחיה היתה להפסיק בשבוע 10.
מה שעשיתי הוא להפסיק את הזריקות בשבוע 10.
את הקרינון הורדתי לאחד ביום למשך כשבוע נוסף ואז הפסקתי לגמרי.
לצפיה ב-'הפסקתי בהדרגה'
הפסקתי בהדרגה
26/11/2016 | 16:43
1
45
לפי המלצת הרופא בשבוע 9 עברתי מ2 נרות ביום ל1
בשבוע 10 התחלתי יום כן ויום לא
לצפיה ב-'אני הפסקתי בפעם אחת בסוף שבוע 12'
אני הפסקתי בפעם אחת בסוף שבוע 12
27/11/2016 | 12:28
36
לקחתי אוטרוגסטן 4 ביום
ו3 אסטרופם. הרופא אמר לי להפסיק בפעם אחת ולא לפחד..היה קשה ומוזר פתאום בלי תרופות אבל הצלחתי וב"ה עכשיו שבוע 17 עם תאומים מקסימים!
לצפיה ב-'הפסקתי בבת אחת בשבוע 11'
הפסקתי בבת אחת בשבוע 11
28/11/2016 | 14:03
13
לצפיה ב-'עזרה לגבי סקירה מוקדמת '
עזרה לגבי סקירה מוקדמת
26/11/2016 | 09:36
2
83
אשמח להמלצה לרופא בהסדר עם כללית בתל-אביב והאזור. 
תודה רבה!! 

לצפיה ב-'מיקי לוריאן'
מיקי לוריאן
26/11/2016 | 16:38
1
45
היינו מאוד מרוצים ממנו. מקבל ברמת אביב
לצפיה ב-'תודה רבה!!'
תודה רבה!!
27/11/2016 | 09:55
4
לצפיה ב-'מצטרפת בזהירות מהפורום השכן, הבטא עם הכפלה יפה אבל....'
מצטרפת בזהירות מהפורום השכן, הבטא עם הכפלה יפה אבל....
23/11/2016 | 18:27
2
182
יום 14 אחרי הזרת מוקפא. ביום שני בטא 153 באסותא לא בדקו נתונים אחרים. היום בטא 407, פרוגסטרון 26. E2-2076. יש לי כמה שאלות בבקשה עזרתכן. הפרוגסטרון נמוך ? ממתי מתחילים לספור את ההריון? היכן ניתן לעשות בדיקות דם ביום שישי?
לצפיה ב-'ראשית בשעה טובה!'
ראשית בשעה טובה!
24/11/2016 | 10:04
79
את ההריון סופרים מיום קבלת המחזור שהוא 14 יום לפני הביוץ (גם אם בפועל המחזור היה במועד אחר). לאחר אולטרסאונד ידייקו לך את גיל ההריון אבל הואיל ואת אחרי טיפול אז זה כנראה יחושב בול כך.
אני לא יודעת לגבי רמת הפרוגרסטרון, המומחיות בפורום ידעו לענות לך. בהצלחה והמשך רגוע!
לצפיה ב-'בשני ההריונות שלי ממוקפאים הפרוג' שלי היה דומה'
בשני ההריונות שלי ממוקפאים הפרוג' שלי היה דומה
24/11/2016 | 21:39
76
ובשתי הפעמים ביקשתי תוספת תמיכה, שגם קיבלתי.
הייתי עם תמיכה של 2 קרינון וזריקות פרוג' פעמיים שבוע בהתחלה, ואז ירדתי לזריקה אחת לשבוע.
כל זה עד שבוע 10 (לפי ההנחיה).
בעיקרון צפוי שהפרוג' בהריון של מוקפאים יהיה נמוך מפרוג' בהיון של טריים.
האם יש דימום?
לצפיה ב-'שבוע 7 + 2, דימומים כבר שבועיים '
שבוע 7 + 2, דימומים כבר שבועיים
24/11/2016 | 14:40
1
96
שלום,
אולי מישהי תעזור לי מנסיונה?
אני בהריון עם עובר מוקפא (הריון שני, ההריון הראשון גם מהפריה והסתיים ברוך ה' בלידת בתי היקרה). שבוע 7 + 2.
אחרי בדיקת הבט השניה, אולי שבוע 5 ומשהו החלו דימומים קלים רק בניגובים.  נתנו לי זריקות... לא הפסיק מיד אבל בשלב מסוים נעצר. אחרי שהגעתי לאולטרסאונד בשבוע 6 + 2 ראו עובר עם דופק ושחררו אותי מהמחלקה בבית החולים לטיפול של רופא נשים בקהילה... כעבור יומיים התחיל שוב דימום שפסק אחרי כמה שעות וחזר כעבור יומיים באותו אופן. באותו יום הדימום קצת גבר והלכתי למיון נשים של כללית ועדיין נצפה דופק. הרופא אמר שהדימום מהרחם ונתן לי חופשת מחלה לשבועיים ונתן לי מרשם לעוד זריקות (בתוספת לתמיכה ההורמונלית הרגילה שהיא מקסימלית- שני נרות פעמיים ביום ואסטרופם אותו דבר - סך הכל ארבעה מכל תרופה). אני בבית ומשתדלת לא להתאמץ, לא להרים את הילדה.. אבל הדימום ממשיך ולא מפסיק. זה דימום בכמות של היום הראשון לוסת. יותר ממה שהיה בימים הראשונים לדימום כי זה כבר מגיע לפד כמה וכמה פעמים. וגם בניגובים אפשר לראות יותר דם. מידי פעם יש קרישי דם קטנים.
הזריקות בינתיים לא עוזרות והדימום לא מפסיק. מצד שני אין דימום שמצביע על הפלה ח"ו. אני לא יודעת מה לחשוב וההסברים של הרופאים/אחיות לא ברורים.... מה קורה? זה נורמלי שאני מדממת כבר שבועיים? יש לי מידי פעם כאבי וסת אבל לא מאוד חזקים. יש סיכוי להריון הזה להמשיך במצב הזה אוף, אני לא רואה סוף לדימומים האלה...
תודה לעונות...

לצפיה ב-'לא יודעת. רק מחזיקה אצבעות'
לא יודעת. רק מחזיקה אצבעות
24/11/2016 | 17:41
61
אולי תלכי לרופא הריון בסיכון באופן פרטי. יעלה לך די הרבה לפגישה, אבל אולי יהיה שווה את זה.
בהצלחה
לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
24/11/2016 | 12:50
80
היי בנות
ידוע לכן מי הרופאים שעושים מי שפיר באיכילוב?
דבר נוסף מישהי עשתה אצל מייזנר בבלינסון?
לצפיה ב-'שלום , חדשה פה... הפנו אותי מפורום הפוריות השכן'
שלום , חדשה פה... הפנו אותי מפורום הפוריות השכן
23/11/2016 | 01:02
4
148
אני שבועיים וקצת אחרי החזרה ויש ב"ה בטא חיובית. 
את הטיפולים עשיתי אצל רופא פוריות פרטי. האם יש סיבה עכשיו להישאר אצל רופא הפוריות הפרטי למעקב הריון (למה? ואם כן לכמה זמן) או שאפשר לעבור למעקב הריון רגיל אצל רופא נשים מהקופה ( הרופא הפרטי יקר כמובן וכם רחוק ממני ומצריך הרבה נסיעות)

תודה מראש 

לצפיה ב-'ברוכה הבאה! '
ברוכה הבאה!
23/11/2016 | 06:07
73
בעיקרון בפעם האחרונה שנפגשנו עם הרופא פוריות הייתה בשבוע 8, דווקא רופא של הקופה, אבל הוא לא עושה מעקבים וגם היה מאוד רחוק.
אני לא רואה סיבה להישאר אם הכל בסדר. יש רופאי נשים מצויינים !!! (כמו שלי :) )
לצפיה ב-'טופלתי בציבורי, אבל'
טופלתי בציבורי, אבל
23/11/2016 | 08:39
85
בשלב ההזרעות הייתי אצל רופא בקופה שאחר כך היה חלק מהצוות ביחידה, והוא היה העיקרי שטיפל בי. אחרי הבטא החיובית היינו בקשר בעיקר איתו. היחידה טיפלה בי עד לדופק ואז קבלתי הפניה לרופאה בקופה.
הייתי שמחה להישאר אצלו אבל הוא לא עושה מעקבי הריון. מה שכן, הוא המליץ לי אצל מי לעשות מעקב.
לצפיה ב-'תשתחררי מהרופא הפרטי אחרי הדופק'
תשתחררי מהרופא הפרטי אחרי הדופק
24/11/2016 | 09:42
57
ואת המעקב תעשי בקופת חולים. זה לפחות מה שאני עשיתי. בהצלחה
לצפיה ב-'אני הפעם נשארתי אצלו'
אני הפעם נשארתי אצלו
28/11/2016 | 14:05
27
בהריון הקודם שלא צלח, הייתי במעקב בקופה.
הפעם נשארתי אצל הרופא הפרטי.
אני מרגישה שיש הרבה יותר תשומת לב ומעקב וזה עושה לי טוב... לדעת שאני בידיים טובות של מישהו שבודק כל פיפס.
לצפיה ב-'שאלה לפני מעקב הריון'
שאלה לפני מעקב הריון
21/11/2016 | 18:17
2
125
היי

מצטרפת אליכן בשמחה ובחרדה לאחר כשנה של טיפולים, הריון תאומים מסבב מוקפאים.
כרגע בשבוע 9 (או 10? אני אף פעם לא סגורה על החישוב...), בעוד כמה ימים יש לי פגישה ראשונה עם רופאת המעקב.
הנחו אותי לקחת תמיכה עד שבוע 12, ואני תוהה: מה קורה בפגישה הראשונה עם רופאת המעקב? האם תהיה בדיקה וגינלית או רק דיבורים (ואני מקווה שגם US...)? בקיצור, התור בשעות הבוקר המאוחרות ואני לא יודעת אם להחדיר נרות בבוקר או להמתין לאחרי הפגישה איתה.
אין לי איך להשיג את הרופאה לפני כן כדי לברר...
(זה כנראה לא כזה קריטי אבל מעדיפה להתעסק בשטויות מאשר בחרדות למי שנמצאים אצלי ברחם....)
לצפיה ב-'משארת שהיא תעשה לך אולטרסאונד וגינאלי'
משארת שהיא תעשה לך אולטרסאונד וגינאלי
22/11/2016 | 22:54
1
56
אך למיטב ידעתי אין בעיה עם תמיכת פרוגרסטרון וגינאלית. אולי תשימי מספיק זמן מראש כדי שיותר יספג
לצפיה ב-'תודה! אשתדל לקום מוקדם...'
תודה! אשתדל לקום מוקדם...
23/11/2016 | 08:37
12
לצפיה ב-'יוגה להריון'
יוגה להריון
21/11/2016 | 18:25
78
הי מכירות יוגה להריון בשרון? אזור קדימה.
הגוף שלי מפורק מכאב במיוחד בערב והמליצו לי לעשות יוגה. גם לכן הבטן והצלעות כואבים? העור מתוח תענוג:)
אני מקבלת הכל באהבה כמובן אבל אני מניחה שלא יזיק
לצפיה ב-'הצילו בחילות'
הצילו בחילות
21/11/2016 | 10:43
1
134
סוף שבוע 12
במקום שיהיו פחות יש יותר ולאורך כל היום.
העניין הוא, שאני בקושי מצליחה לאכול ולשתות, וכמובן יותר חשוב לי לשתות.. מרגישה שלא מצליחה לדחוף מספיק מים.
טיפים?
תודה!
לצפיה ב-'קרטיבים/פופאייסים. תרגישי טוב!'
קרטיבים/פופאייסים. תרגישי טוב!
23/11/2016 | 12:53
9

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רביד שר ישראל
רביד שר ישראל
MyogaSpot - Yoga accessories
כל האביזרים הנחוצים ליוגה
ד
ד"ר רון טנצר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה