לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הריון לאחר טיפולים
"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לפי הנהלת תפוז אין לפרסם בפורום הודעת חיפוש / מסירת תרופות - ההודעות ימחקו

המשך >>

היריון :) - חישוב שבוע
06/02/2016 | 15:43
3
90
אחרי  2 סבבים של טריים  שלא  צלח
עשו החזרה של בלסטו מוקפא  ב20/1/16
והבטא חיובים 1300
צריכה את עזרת המנוסות
עשיתי חשבון והחסרתי מיום ההחזרה 14 יום + 5 ימי בלסטו
יצאה לי שחישוב תחילת ההריון הפיקטיבי הוא 2/1/16
כלומר היום 6/2/16 אני נמצאת בשבוע 6
6+0?
האם החישוב שלי נכון
אני הריונית טירונית  ומתחילה...
אשמח לטיפים ...
(אני מקווה שבדיקת הדופק ושקיפות עורפית תהיה מוצלחת ואמשיך להיות הריונית ).
היי
07/02/2016 | 12:11
2
32
מזל טוב!
החישוב מתחיל משבועיים אחורה מיום השאיבה.
השאיבה שלך היתה ב-15/1?
אם אכן כך אז את מתחילה לספור שבועות החל מה-1/1.
וזה אומר שהיום, 7/2, את בשבוע 5+2.
כל יום שישי את סוגרת שבוע.
בהצלחה והמשך תקין!
2 רופאים (מכבי ופרטי) אמרו לי שהספירה היא שבועיים אחורה מ...
07/02/2016 | 16:16
1
22
יום ההחזרה.

אני תוהה, כעת, האם מדובר בשבועיים אחורה מיום השאיבה או מיום ההחזרה?
נכון שמדובר בהפרש של יומיים אך בכל זאת.
ייתכן שהרופאים שלך מחשבים בדרך אחרת
07/02/2016 | 17:52
13
לי אמרו מהשאיבה וכך אני יודעת שמקובל.
בעניין סלקלים: maxi cosi mico AP vs maxi cosi mico NXT
06/02/2016 | 21:30
2
30
אלו השמות של הדגמים בארצות הברית.
1. אולי מישהי תוכל לעשות לי "סדר" ולעזור לי להבין - לא מצאתי תשובה באף אתר כשעשיתי גוגל. הדמיון רב. מנסה להבין את ההבדלים בין הNXT לAP מה יותר משופר? מה דגם יותר חדש? בסופו של דבר המידות שלהם זהות הם נראים אותו דבר ומשמשים לאותו טווח גיל.

2. שנית, maxi cosi CITI שזו הגירסה האירופאית (והישראלית) למי מהדגמים הללו היא מקבילה?

3. האם הבסיס של ה AP או הNXT יהא מתאים גם לCITI? האם לCITI יש בכלל אפשרות להתחבר לבסיס?
עזרה חלקית
07/02/2016 | 15:23
1
18
היי, עונה לך מניסיון טרי של כמה שבועות בלבד בענייני סל-קלים:

1. לא מכירה את הדגמים האמריקאיים או הישראליים אבל אני גרה באירופה ואצלנו רצים דגמי ה-citi, cabrio fix וכן ה- pebble ו- pebble plus של מקסי קוזי. את יכולה לעשות עליהם גוגל ולראות אם יש הקבלה ביניהם למה שנמכר בארה״ב.

2. אין לי מושג לאיזה דגם מקבילה גרסת ה-citi, כל מה שידוע לי זה שמדובר בגרסה הבסיסית ביותר אותה מקבלים במתנה ברכישת עגלה והיא כמובן ניתנת לשדרוג (מה שאכן עשינו).

3. עד כמה שידוע לי ה-citi לא מתחבר לבסיס אלא מורכב רק בעזרת חגורות הרכב ולכן הרגשנו פחות בטוחים לרכוש אותו. אנחנו שדרגנו ל-pebble שיושב על הבסיס עם הרגל שכרגע שכחתי את שמו (גם משהו עם פיקס ככל הנראה...).

בהצלחה ומקווה שקצת עזרתי
תודה רבה על תשובתך
07/02/2016 | 16:11
1
פותחים שבוע עם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2016 | 13:24
3
אני לא סובלת את חמותי
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/610/18008014...

מתכון לעוגת גבינה שתמיד מצליחה
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

טיפים מעולים לטיפול טבעי בהצטננות או שפעת
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1127/1800721...

רעיונות לפעילויות ויצירה לכבוד יום המשפחה
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?r=1...

בדיקות בהריון
06/02/2016 | 17:16
1
82
אשמח אם מישהי תוכל לעדכן אותי...
מה קורה מכאן ..
בדיקת בטא חיובית .. אחרי החזרת בלסטו
מתי כל בדיקה ...
הבנתי שבדיקת דופק בשבוע 7/8
מתי סקירה (ומה זו סקירה?)
מתי מי שפיר? (אני בת 38.5)
מתי שקיפות עורפית?
אני סוכרתית סוג 2 ..
מה זה אומר לגבי ההריון?

בשעה טובה!
07/02/2016 | 11:11
30
אחרי בדיקת בטא ראשונה בד"כ בודקים הכפלה לפחות פעם-פעמיים (לראות שהבטא עולה בצורה תקינה).
בסביבות שבוע 5 אפשר לראות שק הירון,
בשבוע 6-7 אפשר לראות דופק (לפעמים לוקח זמן ורואים קצת יותר מאוחר..).
שקיפות עורפית- לדעתי בין שבועות 11-13.
יש באינטרנט המון רשימות של כל הבדיקות בהריון ובאיזה שבוע עושים אותן..

לגבי סוכרת, לדעתי את נחשבת להריון בסיכון ובהמשך ההריון תצטרכי לעשות מעקב במרפאה להריון בסיכון.
בהצלחה :)
בטא 1570
02/02/2016 | 21:15
3
139
הי.
12 יום לאחר החזרת 3 בלוציסטים מוקפאים.
האם הערך תקין. עברתי הריונות בעבר מעולם לא היתה בטא כלכך גבוהה
תודה מראש לעונות
תקין בשעה טובה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/02/2016 | 23:12
28
12 יום לאחר החזרת בלסטו זה למעשה 17 יום מהביוץ
03/02/2016 | 17:36
74
מעבר לזה הבטא הגבוהה יכולה לרמז (אך לא בהכרח) שמדובר בהריון של יותר מעובר אחד, אבל את זה ניתן לראות רק בא״ס.
שיהיה המון בהצלחה והמשך הריון עגול, תקין ומשעמם
זה די גבוה. עשוי לרמז על מס׳ עוברים
05/02/2016 | 17:08
44
אבל תוכלי לדעת רק באולטראסאונד...
בהצלחה! ובשעה טובה
המלצות לסקירה ראשונה ושקיפות עורפית באזור המרכז
03/02/2016 | 14:09
1
50
הי בנות,
אחרי שנה של טיפולים, בגיל 42, אני בשבוע 7 :)
אשמח אם תוכלו בבקשה להמליץ לי על רופא - שקיפות עורפית וסקירה ראשונה. מאזור המרכז. תודה
רופא לסקירה
05/02/2016 | 10:21
49
עשיתי את 2 הסקירות אצל פרופ' אחירון - מומלץ בחום.
לא יודעת אם הוא עושה גם שקיפות - מניחה שכן, אבל מאחר ושקיפות נחשבת בדיקה די פשוטה וקצרה תשקלי לעשות אצל רופא בהסדר.
בהצלחה!
בטא 40 יש סיכוי?
04/02/2016 | 16:11
5
109
היי בנות,שאלה אבל לפני זה הערה חשובה !

לעולם אל תסמכו על בדיקת שתן שלילית כשמדובר בבטא נמוכה....

ואחרי שהערתי הערה חשובה זו,שאלה:
בטא 43,השאיבה הייתה ב-22.1 ההחזרה הייתה ב-25.1
האם זה מספר סביר,נורמלי?
תודה
הכל יכול להיות...איך הפרוגסטרון והאסתרוגן?
04/02/2016 | 16:25
2
64
אם היית שואלת לפני חודשיים הייתי אומרת לך שזה נמוך ושבועיים מהביוץ (שזה מחר) מצפים לבטא קרובה למאה. אבל יכולה לספר לך שאצלי 14 יום מהביוץ הבטא הייתה 25 ו 16 יום מהביוץ 45 ותודה לאל לפני שבוע וחצי ראינו דופק ועובר שמתאים לגיל ההריון (עוד לא שלווה עם ההריון הזה... אבל זה סיפור אחר...)

פרוגסטרון 190
04/02/2016 | 16:28
1
76
אבל אני לא יודעת אם זה אומר הרבה כי אני על משאף של סינרל לשמירת הרמה הגבוהה של הפרוגסטרון
לא התנסיתי עם סינרל אבל עם זריקות דקא
04/02/2016 | 16:40
58
כשהייתה בטא שלילית הפרוגסטרון אצלי צנח ממאה ל 25...
מחזיקה לך אצבעות להכפלה מהממת ביום ראשון
אני בשבוע כמעט 27 עם תאומים מבטא כמו שלך.
04/02/2016 | 21:35
78
אז בטח שיש סיכוי ...
להבדיל ממך אני עם בטא 10 ופחות הבדיקות מראות פס שני.
כנראה שזה עניין של ריכוז .
מחזיקה אצבעות .

מכירה ילד שנולד מבטא כזו. מחזיקה לך אצבעות
05/02/2016 | 06:03
17
שאלות של מתחילה
03/02/2016 | 08:18
1
123
שלום בנות , אני אחרי בטא שניה של יום ה-15 לאחר החזרת קופאים שיצא 213 (ראשונה  ביום ה-13 יצא 108)  .
מחר אני צריכה לעשות בטא חוזרת , במידה והכל תקין איך ממשיכים ? מתי אני נפרדת מהרופא פוריות שלי ? למי אני צריכה לקבוע תור, לרופא נשים? יש המלצות ? אני במכבי 

בקיצור איך ממשיכים מכאן?
תודה רבה 
מנסה לעשות סדר
03/02/2016 | 17:33
58
את יכולה להרגיש אצל הרופא פוריות, אם זה מרגיע אותך... אני מטעמי נוחות ומטעמים כספיים המשכתי אצל רופא הפוריות עד לדופק תקין ואז חזרתי לרופא הנשים שלי בקהילה.
עשיתי בדיקת אס בשבוע 5 וכמה ימים לוודא שההריון ברחם ושיש שק הריון ושק חלמון ובשבוע 7+0 דופק אצל רופא הפוריות ועכשיו חוזרת בהנחיית רופא הפוריות בשבוע 9+0 לדופק חוזר אצל רופא הנשים לוודא שממשיך תקין.
לאחר שרואים דופק אפשר לקבוע תור לשקיפות וסקירה (אם רוצים בפרטי,האז התורים למומלצים מטורפים וכדאי מראש).
רופא הנשים יתן לך הפניה לבדיקות שתן ודם והפניה לשקיפות ולבדיקות סקר שליש ראשון ויגיד לך איך ממשיכים ומתי לחזור
שיהיה המון בהצלחה והמשך הריון תקין, עגול ומשעמם
שק הריון ושק חלמון ללא עובר בשבוע 6. תעודדו אותי, אני שבורה
03/02/2016 | 13:43
3
114

שלום בנות,

אני אחרי טיפולי IVF ולכן חישוב גיל ההריון שלי הוא מדויק - אני בשבוע שישי (ושלושה ימים).
בשבוע שעבר (בשבוע 5) נצפה שק הריון, ללא שק חלמון וללא עובר.
אתמול (שבוע 6.2) הלכתי לאותו רופא אולטרסאונד ונצפה שק הריון (שגדל יפה), אך עדיין לא נצפה שק חלמון ועובר. אני יודעת שבשבוע כזה כבר רואים דופק אצל נשים רבות, ואילו אצלי לא נצפה אפילו שק חלמון.
בתחילה הרופא שעשה לי אולטרסאונד אמר לי שההריון כנראה לא תקין ואז שאל אותי מתי עשו שאיבה, הבין שאני בשבוע 6 ואמר לי שלדעתו ייתכן שהגעתי מוקדם לבדיקה.
לעומתו, הרופא שלי אמר לי שב-99% ההריון לא תקין ושכנראה אצטרך לעשות גרידה/הפלה עם כדורים.
עבר עליי ערב גיהנום אתמול בעקבות הממצאים.
לא הייתי רגועה היום והלכתי למיון נשים של המרכז לבריאות האישה. הרופאה ראתה ממצאים שהרופא מאתמול לא ראה בבדיקה:
1) יש שני שקי הריון ולא אחד, אך אחד השקים קטן וכנראה לא תקין.
2) בשק התקין (שאותו ראה הרופא מאתמול) כן יש שק חלמון שרואים אותו בבירור. הרופאה הראתה לי אותו וגם נתנה לי צילום.
במקביל עשיתי היום בדיקת בטא - אין לי עדיין תוצאות.
איך זה יכול להיות שבהפרש של יום היא לפתע ראתה שק חלמון?
למרות שזה קצת מעודד שנמצא שק חלמון, עדיין הממצאים לא תקינים ביחס לשבוע בו אני נמצאת. בשבוע זה אמורים כבר לראות דופק! על אחת כמה וכמה שמדובר בהריון שלאחר IVF שבו גיל ההריון וודאי. 
קבעתי בדיקת אולטרסאונד נוספת ליום ראשון.
הרופא שלי הופתע מהממצא החדש, אך עדיין אמר לי שלא יהיו לי ציפיות גבוהות כי עדיין לא ראו עובר ודופק.
האם זה קרה למישהי מכן ולבסוף היה הריון תקין?
או האם אתן מכירות מישהי שעשתה טיפולי ivf שקרה לה מקרה כזה ולבסוף ההריון היה תקין?
אני אחרי שנה ושלושה חודשים של טיפולים ועד שסוף סוף נכנסתי להריון. אני ממש שבורה.
אני גם לא צעירה, כבר בת 41.

לצערי זה כמעט בטוח לא תקין
03/02/2016 | 14:14
2
93
אבל יש סיכוי, במיוחד אם הבטא תקינה.
זה מורט עצבים, אבל אין ברירה אלא להמשיך לעקוב ולראות מה יהיה.
הבטא ממשיכה לעלות
03/02/2016 | 14:34
1
102
הרגע קיבלתי את תוצאת הבטא - 19,940
ביום חמישי (לפני 6 ימים) היא הייתה 8,982

אז את חושבת שיש סיכוי?
האם ערכי הבטא יכולים לרמז על תקינות ההריון (מציאת עובר ודופק)?
סיכוי יש, אבל הוא לא גבוה
03/02/2016 | 15:51
99
זה שלא רו דופק זה לא מטריד עדיין, אבל זה שלא ראו עובר זה בהחלט מטריד.
הבטא נראית לי בסדר, אבל זה ממש לא מבטיח שימשיך תקין. אם הבטא היתה נמוכה הייתי אומרת שהסיכוי אפסי, אבל בטא גבוהה לא מבטיחה כלום.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:15
2
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

דחוףףף
31/01/2016 | 16:27
4
231
עברתי החזרת מוקפאים לאחר 12 יום 26/1 בטא 80 28/1 179 ולאחר 3 ימים 31/1 בטא 405בנות עזרה זה לא הכפיל פע 2 אני מיואשת חרדה מזה אומר בבקשה תענו לי
איך שאר הערכים?
31/01/2016 | 16:50
2
135
האם נעשו בד לפרוגסטרון ואסטרוגן?
כדאי לבדוק הכפלה עוד יומיים ולראות מה המגמה. בעיקרון הכפלה של 1.5-2 נחשבת תקינה, כך שאת בטווח.
חוצמזה בטא משתנה מאחת לשניה... יכולה להעיד על עצמי שהבטא שלי ממש לא הייתה לפי הספר... 12 יום אחרי ביוץ-19, יומיים אח״כ 25, יומיים אח״כ 45... כבר הספדתי והפסקתי תמיכה... ואז עלתה למאה וקצת והמשיכה להכפיל... אבל ממש בדיליי של 3 ימים מהערכים הצפויים לפי הספר... אך עם זאת שבוע שעבר נצפה דופק... (עוד לא שקטה, אבל זה סיפור אחר)
שיהיה המון בהצלחה!!!!
אגב, מעל אלף אפשר לראות שק הריון ולוודא שזה ברחם...
תודה
02/02/2016 | 19:19
1
83
תודה על העזרה אבל למערי הבטא ירדה ל205 אז לצערי זה לא טוב תודה ובהצלחה
מצטערת לשמוע
02/02/2016 | 19:31
60
מאחלת לך שזה הפריוויו להריון תקין בקרוב
היי. עניתי לך בפורום פוריות...
01/02/2016 | 13:50
25
הדילמה הזאת של מי שפיר וציפ- כן או לא..
01/02/2016 | 13:10
6
121
אז לא ייאמן, יש לי צרות של עשירים

פעם זה היה נראה רחוק, אבל עכשיו זה כבר כאן. אני צריכה להחליט בקרוב מה לעשות, האם לעשות מי שפיר וציפ או רק בדיקת דם. אחד הרופאים שלי בדעה שכל אשה בהריון צריכה לעשות ציפ גנטי בלי קשר לממצאים כלשהם. במקרה שלי, שקיפות מצוינת בלי ממצאים, סקירה מוקדמת כנ"ל, סיכון לדאון אחרי בדיקת סקר ביוכימי ראשון 1:870 (בת 41.7). 

אותו רופא אומר שדאון כנראה שאין לנו, ואם זה הדבר היחיד שמדאיג אותנו אז לעשות את בדיקת הדם ולא את מי השפיר. מצד שני, הוא מספר על נתונים מפחידים בכל מה שקשור למציאה של פיגור שכלי בציפ גנטי (עד רמה שזה לא נשמע לי הגיוני). 

בקיצור, אני מבולבלת ובלחץ מכל זה. לא רוצה לסכן הריון יקר יקר, אחרי הפלות וכאבי לב, ולא רוצה ילד עם בעיות. מצד שני במסמכים לקרוא שקיבלתי מהמרפאה כתוב שם חד משמעית שרוב מכריע של בדיקות ציפ יוצאות תקינות, אז למה להסתכן סתם?

יש המון אינפורמציה ברשת, לא יודעת למי להאמין ולמי לא (כולל הסטטיסטיקות של הפלות אחרי מי שפיר), כל הרופאים נראים לי אינטרסנטים ואני לא יודעת מה לעשות...

כבר התכתבנו על זה פה בעבר ובכל זאת -אשמח לעצה ואשמח לשמוע מה בחרתן לעשות ואיך לבחור נכון..וגם- מה דעתכן על הסטטיסטיקה של הפלות אחרי מי שפיר. האם אתן מכירות מישהי שזה קרה לה? 
נ
01/02/2016 | 14:19
31
אני בינתיים עברתי את דיקור מי השפיר שלי
01/02/2016 | 21:32
88
ומה שהרגיע אותי היה שגיליתי שהרופא היקר שלי (רופא הפוריות שהוא גם רופא המעקב שלי) עושה גם מי שפיר. ובאמת הפרוצדורה עברה בסדר גמור, הוא הסביר המון דברים, אני יודעת מראש שיש לו ידיים טובות, הוא מעולה באולטרסאונד ובאמת איכפת לו. וביקש שנבוא יומיים אחרי הדיקור לא"ס כדי שנוכל לראות שהעוברית בסדר, וזה היה סופר מרגיע ומשמח.
אבל כמו שאמרתי מראש, אנחנו היסטריים ולא כולם צריכים להיות ככה
מה שהנחה אותי
01/02/2016 | 21:37
94
בין היתר, הוא הרצון לגלות כמה שיותר מידע בשלב מוקדם, כדי שאם חלילה משהו לא בסדר ואני יכולה למנוע כאב וסבל וסיכונים של הפלה יזומה מאוחרת... אז תהיה לי האופציה (אני עובדת במקום שאני רואה הרבה נשים בהריון מגיעות לבדיקות בשלבים מאוחרים אחרי שגילו משהו לא תקין בסקירה השנייה או אפילו אחריה והלחיץ אותי לחכות עד לסקירה ה-2).
מצד שני- זו החלטה מאוד אמוציונלית.. כי כל הבדיקות לפני היו תקינות ואני בת 31. אם להיות כנה, ב24 השעות הראשונות אחרי הבדיקה פחדתי פחד מוות שעשיתי טעות ושמשהו עלול לקרות. היו לי תופעות של לחץ בבטן ורק ספרתי את הדקות עד שהן יחלפו.
הבדיקה עצמה היתה ממש לא נוראית, נמשכה 10-15 דקות. אולט' שגרתי לראות שהכול תקין ולהחליט מאיפה לדקור, דקירה והשאיבה עצמה (הרגיש לי כמו דקה), הדקירה עצמה קצת כאבה אבל לא כאב שנשאר חוץר מכמה דקות.
כשבדיקות סקר ביוכימי ושקיפות הן תקינות הסיכון שימצאו משהו בצ'יפ גנטי די זהה לסיכון של הפלה/סיבוך שיוביל להפלה- בסביבות 1 ל200, אצל הרוב- 99% מהנשים לא ימצאו דבר בצ'יפ ובדיקת מי שפיר לא תגרום לשום סיבוך.
אז ההחלטה היא לדעתי היא מאוד אישית.
(** יש האומרים שהסיכון להפלה כיום מתקרב ל1:600 והסיכון לממצא קליני בצ'יפ הוא 1:150- אלו לא הנתונים הרשמיים אבל הם די רווחים. לפי הנתונים האלו הסיכוי שימצאו משהו בצ'יפ עולה על הסיכון להפלה פי 4, אם כי גם אז יהיה נכון לומר שאצל 99.2 אחוז מהנשים גם לא ימצאו כלום וגם לא יקרה כלום).

גם לי הייתה דילמה אבל...
02/02/2016 | 15:33
63
במקביל היה לי ברור מתחילת ההריון (ואפילו לפניו ) שאם לא אעשה
דיקור אני לא אוכל להמשיך את ההריון ברוגע... גם לא בדיקת הדם הייתה מרגיעה
אותי כי אין מה לעשות, עדיין אין תחליף 100% לבדיקת מי שפיר.

אצלי בדיוק כמו אצלך, התוצאות היו מצויינות, עד כדי כך שהרופא המדקר שאל בשביל מה הגעתי....?  (אני בגילך) אבל זה ממש לא הזיז לי והלכתי עם התחושה שלי וברוך השם עבר בשלום ובקלות  אבל אין מה לעשות, זה שיקול מאד אישי והכי חשוב שמה שלא תעשי, תעשי מתוך החלטה שלך ושלך בלבד ותקחי בחשבון את ההשלכות לכאן או לכאן לשלילה אבל כמובן גם לחיוב  

שיהיה המשך הריון נפלא! 
מזדהה עם הדילמה
02/02/2016 | 16:58
1
67
מצד אחד, קשה לי מאוד לא לעשות, בעיקר כמובן לצורך הצ'יפ, ומצד שני מרגישה שזה לא נכון עבורי לסכן הריון כל כך יקר כשהכל "על הנייר" נראה תקין. 
בנתיים אני על הגדר, מחכה לראות אם במקרה התשובות של החלבון העוברי יטו את הכף לטובת הבדיקה (כי אם יש אינדיקציה לבצעה, אין לי ספק שצריך לעשות)- וכמובן מתפללת להשאר בדילמה ושהכל ימשיך להיות תקין. 
אגב, אפשר לעשות את כל הבדיקות שבעולם ועדיין אין בטחונות לילד בריא לצערנו. צ'יפ תקין מאוד מעודד ומפחית סיכון, אבל חייבים לזכור שיש עוד המון בעיות שלא מתגלות גם בו. 
הסטטיסטיקה העדכנית שאני שמעתי לגבי הפלות לאחר מי שפיר היא סביב 1:500- 1:600, שזה יותר טוב מהמספר של 300 שמצוטט בד"כ. 
בקיצור, לא עזרתי, אבל תדעי שאת לא לבד בתחושה הזו

מזל טוב!
02/02/2016 | 18:02
45
חלפתי על פנייך השבוע לשבריר שנייה.. לא יודעת אם שמת לב, היית באמצע שיחה.

אני ממש ממש שמחה לשמוע!
שימשיך תקין ומשעמם.

הפסקת תמיכה אחרי טיפול בשבוע 12 או 10?
01/02/2016 | 19:15
2
78
מישהי יכולה לעשות לי סדר בדברים...?
הבנתי שזה בעיקר גישה של רופאים....
אני אחרי החזרה ובהריון, רופא הפוריות הנחה אותי להפסיק תמיכה בשבוע 10, לחברותיי הורו בשבוע 12, ואני מתלבטת...
מצד אחד כמובן שאשמח להפסיק את התמיכה, ומניחה שאם הרופא אמר זה בטח בסדר, מצד שני חוששת שאם אפסיק לפני שבוע 12 יהיו לזה השלכות על המשך ההריון.
מישהי יכולה להסביר לי מה המניע לשתי הגישות?.. אם מישהי כמובן יודעת.

שבוע 10 זה די והותר
01/02/2016 | 20:33
1
105
בעיקר אם הכול תקין ואין דימומים, אין סיבה הגיונית להמשיך עוד.
אני עונה ממה שאני זוכרת..
הרציונל בתמיכה בטיפולי פוריות קשור, לפי מה שאני הבנתי, לזה שבזמן השאיבה דוקרים את השחלות ופוגעים בזקיקים. ברגע שהזקיקים נפגעים ולא מתפקדים טוב כ"זקיק צהוב" צריך תמיכת פרוגסטרון נוספת, חיצונית. הרציונל השני הוא שאצל חלק מהנשים כטיפולי פוריות המערכת ההורמונלית לא עובדת חלק.. אם זה בגלל התרופות ואם זה מסיבות אחרות שהביאו לטיפולים מלכתחילה. אגב, לא תמיד זה קורה ויש כבר גידות שמפסיקים תמיכה ברגע שרואים שהריון נקלט, אפילו לפני שבוע 10.
בכל מקרה, הרציונל הוא שבשבוע 9-10 השילייה מתחילה לתפוס פיקוד ואז אין צורך בתמיכה תרופתית חיצונית.
הסיבה כן לתת עד שבוע 12 היא שרק בשבוע 13-14 השילייה משלימה את התפתחותה והופכת משילייה מפוזרת יותר לשילייה יותר צרה עבה ממוקדת, וכבר בשבוע 12 השיליה במצב טוב יותר מאשר ב10.
מצד שני, עד שבוע 12 הסיכון להפלה עדיין קיים.. ולכן אם יש משהו לא מזיק שאפשר להמשיך לקחת חלק ממשיכים לתת תמיכה, בבחינת לא יועיל לא יזיק (על פי רוב המוסכמות).
אני המשכתי עד שבוע 11 בערך כי היו לי דימומים ופחדתי להפסיק בשבוע 9. הרופא די השאיר את ההחלטה בידיי כי זה נתן לי הרגשת ביטחון, אבל אני זוכרת שהגישה היתה שזה לא ממש משנה בשלב הזה ושאני יכולה גם להפסיק אם אני רוצה.
תודה על התשובה הנפלאה ומקיפה!
01/02/2016 | 20:50
12
תוצאות בדיקת דם לשקיפות
31/01/2016 | 10:12
1
130
היי
אלו התוצאות שקיבלתי
נראה בסדר?
נראה בסדר
31/01/2016 | 21:32
58
אני עונה רק לגבי סיכוי לתסמונת דאון, לגבי השאר אין לי מושג.
הסיכון לפי הגיל בערך 1:500,
אחרי תוצאות הבדיקות בערך 1:9000 שזה ממש ממש נמוך.
בכל מקרה רופא מעקב הריון אמור לדבר איתך על זה.
בהצלחה
דחוף למי שיודעת
30/01/2016 | 18:34
162
שבוע טוב,

יום 11 להפריה
יום 6 להחזרה

מדממת כבר יומיים דימום של מחזור וכאבי מחזור חזקים
רואה עכשיו על הסינרל שכתוב להפסיק מיד בעת דמם נרתיקי

האם להפסיק??
הרופא שלי לא עונה לי
דילול
29/01/2016 | 18:40
2
149
שלום,

גיליתי ביום שלישי שאני בהריון עם תאומים. מאז ברור לי שאני רוצה לדלל. יש לי כבר ילד בבית ולא אוכל לגדל תאומים מה עוד שאני לבד ובלי עזרה
אז התחלתי לקרוא הרבה בפורומים גם באנגלית וגם בעברית וכן גם מחקרים ולא יודעת מה לעשות. מרגישה אבודה במערכת
הבעיה היא שלא הלכתי ל-IVF אלא להזרעות עם הורמונים דרך קופת חולים ואין לי עדיין רופא שמלווה אותי
הבנתי שיש כמה שמן גדולים בתחום כמו ליפיץ וכן פרופ' וייס שעובדים בתל השומר
קבעתי שם כבר תור לייעוץ הפחתה וקבעו לי לאותו יום גם תור לועדה להפסקת הריון. באותו מועד אהיה בשבוע 9+6 אני רוצה לעבור את הכל כמה שיותר מהר.
הנה השאלות שלי:

1. התור נקבע ליום רביעי ואמרו לי שזה יום שגם ליפיץ וגם וייס נמצאים בו. מה הסיכוי שאחד מהם יעשה לי את הייעוץ והאם בכלל זה שעושה את הייעוץ הוא גם זה שמדלל?

2. אני רוצה לעשות את התהליך כמה שיותר מוקדם כבר בתחילת שבוע 11 אם אפשר. מי קובע א התור? האם זה הרופא או המזכירות ועם מי אפשר לדבר?

3. הבנתי שעושים לפני זה שקיפות עופית האם אני אמורה לעשות אותה באופן פרטי או לחכות למועד הדילול שבאותו יום עושים שקיפות. איך זה עובד? האם עלי להתקשר למרפאה הפרטית של אותם רופאים ולעשות שם? יש גם בעיה של תורים והזמן דוחק אאז לא יודעת מה לעשות

4. אני בקופ"ח כללית והבנתי שהם עושים בעיות עם טפסי 17 לבתי חולים שאינם של הקופה. כיצד ניתן לשכנע אותם? 

5. מה קורה אחרי כלומר הבנתי שצריך שבוע מנוחה אבל האם ניתן להסתובב קצת בבית או שאני מרותקת למיטה? ואחר כך מה ניתן לעשות או מה עשיתן אתן?
מנסיוני בקפלן
03/02/2016 | 15:16
1
43

עברתי דילול משלישיה לתאומים.
לגבי סעיף 1 אני לא יודעת.
לגבי מס׳ 2, תמיד עדיף לדבר עם המזכירות, הרופאים לא קובעים בעצם שום דבר בשום מקום... 
לגבי שקיפות- תצטרכי טופס 17 נפרד כדי שהם יעשו לך את השקיפות. עדיף לך להיערך לכך מראש או פשוט לבצע את הבדיקה דרך הקופה ולהגיע עם התוצאות. אני עשיתי את השקיפות בבית החולים טרם הדילול ויחד איתה הם עשו מעין סקירה מאוד מוקדת כדי לגלות מומים, חלילה. תשאלי לגבי הנושא הזה בייעוץ- האם הם יעשו סקירה כזו גם אם תעשי אצלם את השקיפות?
4. אין צורך לשכנע אף אחד. את מעבירה זימון+ בדיקות רלוונטיות+ מכתב קצר והם אמורים להפיק לך את האישור.
5. אני נחתי קצת פחות משבוע. אמרו לי להוריד הילוך אבל לא להיות מרותקת למיטה למרות שביומיים הראשונים השתדלתי לא לעשות כלום. לא להתכופף, ללכת, כלום. רק מקלחת ושירותים.

משהו חשוב- את צריכה לעבור וועדה להפסקת הריון בשביל הדילול. קובעת תור, משלמת (כ400 ש״ח) ועם האישור הזה את מגיעה לדילול. הקופה מחזירה לך עבור הוועדה את הכסף.
מקווה שעזרתי. 

עוד משהו קטן
03/02/2016 | 15:17
35
ממליצה על הקבוצה של תאומים ושלישיות, יש שם די הרבה בנות שעברו את התהליך.
מישהי עשתה העמסת סוכר 100 ויצא לה רק ערך אחד גבוה?
26/01/2016 | 08:38
12
83
אשמח לדעת מה היו ההנחיות להמשך טיפול? הבנתי שזה תלוי נסיבות אבל סקרנית.. אני נשלחתי לדיאטנית בינתיים..האם עשיתן שוב את הבדיקה של העמסה אחרי חודש?
כן, אני.,,..
27/01/2016 | 15:57
11
80
יש רופאים שאומרים להתעלם מערך אחד גבוה,
אני העדפתי להתעקש על המשך בירור,
הלכתי לרופא נשים במרכז בריאות האישה , נתן לי הפניה לבדיקת דם
של המוגלובין מסוכרר - בודק את המצב ב 3-4 חודשים אחורה,
נתן לי הפניה לבדיקת סוכרת יומית, הלכתי לרופאת משפחה שלי,
היא נתנה לי מרשם לגלוקומטר (ומחטים וסטיקים), האחיות הנחו אותי איך לבדוק,
בדקתי במהלך של שבועיים והגעתי לדיאטנית עם יותר משבועיים של אכילה ומדידות,
כמובן שאיפה שראיתי סוכר גבוה כבר התחלתי לאזן בעצמי.
בסופו של דבר הצלחתי להתאזן, פחות או יותר, על ידי אוכל לאורך תקופה ארוכה,
עד שלושה שבועות לפני הלידה, אז קיבלתי אינסולין והזרקתי.
(יש כדורים אבל לא יכולתי לקחת אותם)

אחרי הלידה.. גם התינוקת נבדקה כמה ימים  וגם אני, שתינו, תודה לאל, בסדר גמור!
(אגב, אני אמורה גם לעשות בדיקת העמסת סוכר 75, אבל לא הגעתי לזה...
ולא נבדקתי שוב בהעמסת סוכר בהיריון, כי עשיתי בדיקות יומיות,
בשיא שלי בדקתי 8 פעמים ביום... פחות נורא ממה שזה נשמע, מתרגלים).

אם יש עוד שאלות אשמח לעזור
אני קצת נפלתי בין כיסאות בקיץ
27/01/2016 | 16:11
87
כי הרופאים שלי היו בחופש (רופא נשים, ורופאה בהריון בסיכון)
ובגלל זה הלכתי לבריאות האישה לבקש הפניה והסבר.
דיאטנית - ביקשתי תור דחוף, אבל גם זה לקח זמן עד שקיבלתי הפניה לדיאטנית,
לשמחתי הכניסו אותי בתור של מישהי שביטלה, וטוב שהלכתי מוכנה עם מעקב
של תקופה ממשית (אני לא זוכרת אם הנחו אותי לבדוק שבוע או שבועיים),
לי באופן אישי הדיאטנית לא עזרה, ובעיקר עצבנה אותי,
אבל קשה לדיאטניות להתמודד עם טבעונות כנראה..
אבל זה כבר לפוסט אחר

בהצלחה !!
אפשר להתאזן עם אוכל, פשוט צריך להקפיד, ולשים לב מה מעלה ומה לא.

וואו תודה על הפירוט!
27/01/2016 | 16:54
9
50
אכן מתייחסים אצלי ברצינות לעניין. אני הולכת לרופא שמתמחה בסוכרת הריון ודיאטנית כנראה בשבוע הבא ובינתיים אשאיל גלוקומטר מאמא שלי שהיא חולת סוכרת.. התחלתי לשמור על תפריט..זה מרגיש שאין לי מה לאכול פתאום...איזה ערך היה לך גבוה וכמה היה לך? הרגשת קצת מבוחלת לפני שידעת?
הייתי מטופלת של מרפאת הריון בסיכון, ואחר כך אשפוזי יום למעקב
27/01/2016 | 20:04
7
55
סכרת,

לגבי הערכים, רופא הנשים שלי אמר לי שהוא בכלל לא היה מגדיר את
החריגות שלי כסכרת, העניין הוא שאם הייתי אוכלת מה שאני רוצה הערכים
היו מגיעים ל 260 אחרי לחמניה לבנה עם חומוס, למשל...
היו דברים שהיו מקפיצים לי סוכר בצורה מדהימה,
הרגשתי רע... בהתחלה חשבתי שמה שמחרפן לי את הגוף זה שינויים
של לחץ דם, רק כשהתחלתי למדוד סוכר הבנתי שהסוכר משתגע לי.

אני שלושה חודשים אכלתי קינואה ועדשים וירקות וחביתות חומוס (טבעונית)
באמת לא היה לי מה לאכול,
תראי - נסי ותבדקי איך הגוף שלך מגיב,
אני התייעצתי עם דיאטנית תזונאית שמבינה בטבעונות ובסכרת,
ניסיתי חיטה, גריסים, כוסמת, קינואה (מצויינת לי),
המון קטניות מכל מיני סוגים,
הרבה ירקות
אכלתי גם פירות, תפוחים ונקטרינות היו טובים לי..

בקיצור, זה די ניסויי ותהיה, תעשי לעצמך רשימה מפורטת של מה אכלת
ותדעי מה גורם לך לסוכר גבוה.

באיזשהו שלב היתה לי בעיה עם הסוכר של הצום בבוקר, וגם לקום ולאכול בלילה
לא עזר. יש האומרים לאכול מגנום בלילה, גלידת חלב שמנה עם שוקולד,
אבל אסור לי חלבי... וזה לא עובד עם פרווה.

הבעיה של הבוקר לא אוזנה לאורך כמה שבועות ובסוף נתנו לי אינסולין.

שילך לך בקלות, תשמרי על עצמך טוב,
כי לסכרת הריון יש איזה נטיה מעצבנת לחזור כסכרת רגילה אחרכך.
את בטח יודעת את זה...

כן אני מתחילה פחות או יותר להבין
28/01/2016 | 07:50
4
43
איך זה עובד.. התחלתי למדוד סוכר.. היום אנסה לאכול כרגיל פחות או יותר ולראות איך הסוכר.. יודעת שיש לזה השלכות לסוכרת עתידית :( אמא שלי חולת סוכרת נעורים אז אני גם ככה בסיכון לצערי!
תודה
אני מדדתי כמה ימים באכילה רגילה
28/01/2016 | 16:44
3
43
כדי לדעת מוקדים של בעיות,
אותי הנחו בהתחלה למדוד שנתיים מתחילת האוכל,
אחר כך שעה מתחילת הארוחה,
כל פעם הנחיות אחרות אז תבדקי איך למדוד

אכלתי כמויות של אגוזים ושקדים טבעיים
28/01/2016 | 16:52
2
45
לא עליתי כמעט במשקל...

כן הבנתי ששומנים אפשר להפריז יחסית
29/01/2016 | 08:55
1
35
בינתיים טפו טפו כל המדידות שלי טובות ממש אבל אני דיי מקפידה על אוכל .. אעשה נסיונות
אבוקדו גם מצוין, ועכשיו יש יופי של אבוקדו
30/01/2016 | 14:03
29
גם טחינה גולמית

אפשר לשאול מי הדיאטנית המתמחה בטבעונות?
28/01/2016 | 14:44
1
38
כטבעונית אני מחפשת עם מי להתייעץ בהריון.
שולחת לך מסר
28/01/2016 | 16:46
8
לגבי הגלקומטר תבקשי מרשם מרופא משפחה
27/01/2016 | 20:10
37
תבקשי גם לסטיקים וגם למחטים,
יש מעט מאוד סטיקים בערכה שקונים,

הגלקומטר עולה 16 שקלים , אם אני זוכרת נכון,
וכל קופסה של מחטים או סטיקים עוד 10 שקלים.
(עם מרשם, בלי מרשם מתקרב ל 200 שקלים)

צוואר אפסי וקרומים ניראים (תאומים) מפוחדת וזקוקה לעצה
25/01/2016 | 10:47
13
210
שלום לכולן, הריון נכסף לאחר שלוש שנים של טיפולים.
היום בשבוע 20+ 5. משבוע 18 עם צוואר מקוצר. אתמול הייתי באסף הרופא במחלקת הריון בסיכון ולאחר מספר בדיקות של כמה רופאים נאמר לי שהם רואים את הקרומים, כלומר, השק ממש בחוץ... אורך צוואר כ5 מ״מ.

לא מוכנים לעשות תפר. אומרים שבתאומים לא עושים.
התקינו פסארי לפני שבוע (טבעת מסיליקון שאמורה לעזור להחזיק את הצוואר)+ תמיכת פרוגסטרון.
האם מישהי נתקלה? האם עשו למישהי עם תאומים תפר כזה? אני מוכנה לעשות הכל, לפנות לבית חולים אחר, רק שיצילו את ההריון הזה. חיכינו לו 3 שנים, לאחר ששנה שעברה עברתי הפלה יזומה עקב מום חמור שהתגלה בשבוע 14.

אנחנו שבורים ואובדי עצות. כל טיפ וכל עזרה תהיה לנו לתועלת.
תודה!
צר לי, לא מבינה בזה
25/01/2016 | 11:46
2
124
אני חושבת שבמצב כזה ממליצים על שמירה בשכיבה.
את מאושפזת?
בשמירת הריון בבית.
25/01/2016 | 11:53
1
143
אין טעם לאישפוז כי אין להם אין לעזור לי...
מהמעט שידוע לי כן מקובל לאשפז
25/01/2016 | 12:27
132
למשל כדי שלא תצטרכי לצאת מהבית לבדיקות.

אולי כדאי לנסות להתייעץ טלפונית עם רופא נוסף.
יש בפורום מישהי עם הריון תאומים ותפר
25/01/2016 | 11:52
149
אורטלוש. אני לא זוכרת את שם המשתמש המדויק שלה אבל היא כתבה על זה גם פה וגם בפורום הריון אחרי אובדן ואני מקווה שתמצאי אותה ותוכלי לברר איתה איפה עשו לה את התפר.
אני מקווה שלפחות משאירים אותך באישפוז בשמירת הריון מלאה והלוואי שההריון שלך יסתיים בידיים מלאות למרות כל הקשיים.
מצאתי
25/01/2016 | 12:10
1
145
Ortalosh1987
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1111/1795617...משפחה/הריון_לאחר_אובדן_-תמיכה
אני לא יודעת אם עדיין אפשר לעשות במצב הנוכחי שלך תפר אבל שווה להתייעץ..
תודה, כתבתי לה...
25/01/2016 | 12:22
111
נראה אם תראה את ההודעה.
מציעה התיעצות עם פרופ סיון
25/01/2016 | 18:06
112
פרטי בתל אביב ואני חושבת שהוא יכול לעזור.
בהצלחה
לצערי מכירה אישית
27/01/2016 | 19:23
4
140
הייתי בסיפור הזה לפני שש וחצי שנים, צוואר מחוק ובלט קרומים, שבוע 22+, הריון תאומים יקר ביותר... לצערי אצלנו לא נגמר בטוב, ואין לי כל כך מילות עידוד פה...
אכן בהריון תאומים לא נהוג לעשות תפר, מחקרים מראים שזה לא כל כך עוזר להאריך את משך ההריון.
העצה היחידה שיש לי היא בכל זאת להתייעץ עם מומחה היי- ריסק טוב מבית חולים אחר, וזאת למרות שהמחלקה באסף הרופא נחשבת טובה. נסי מישהו מתל השומר או איכילוב, בשני בתי החולים הללו יש מחלקות היי ריסק טובות וגדולות, ואולי יש אצלם גישה טיפולית שונה מבאסה״ר.
מקווה שאצלכם יהיה סוף אופטימי לסיפור...
סליחה שאני שואלת...
27/01/2016 | 20:09
3
135
איך זה נגמר? הייתי רוצה לדעת למה לצפות.... מה הולך לקרות.
מה אמרו לכם? יש סיכוי למשוך במצב הזה פרק זמן משמעותי?
27/01/2016 | 20:44
2
153
אצלנו אף רופא לא נתן סיכוי למשוך את ההריון יותר מכמה ימים, אולי שבוע. ומאחר והייתי בשבוע מאוד בעייתי (בשבוע 24 העובר מוגדר בר-חיים, כלומר עם סיכוי לשרוד מחוץ לרחם), ההמלצה של הרופאים היתה דווקא לזרז לידה על מנת לסיים את ההריון. הגישה היתה שעם כל הכאב, זה עדיף על ללדת בשבוע 24 שני תינוקות שלא סביר שישרדו, ואם כן ישרדו, סיכויים גבוהים שיהיו פגועים בצורה קשה. זו היתה ההחלטה הכי קשה שאי פעם נאלצנו להחליט, אבל בסופו של דבר החלטנו שאנחנו לא רוצים להביא לעולם ילדים שיסבלו כל חייהם מנכויות קשות, ועשינו את מה שהרופאים המליצו (כל הרופאים עימם התייעצנו היו באותה דעה) - זירזנו לידה על מנת לסיים את ההריון. זו כמובן החלטה מאוד אישית, אולי זוג אחר היה מחליט אחרת.
צר לי שאני כותבת על כאלה דברים קשים, כשאת מחפשת איזושהי תקווה... ואולי אצלך הרופאים חושבים שיש סיכוי להחזיק את ההריון עד שבועות מתקדמים יותר? אצלי פשוט היה ברור שהסיכוי אפסי.  
החלטה אמיצה
28/01/2016 | 16:53
37
את מדהימה
03/02/2016 | 15:25
41
אני תומכת בהחלטה שלך במאה אחוז. הרבה אנשים לא מבינים מה פירוש המושג שבוע 24 ואני לחלוטין מבינה ומזדהה איתך.
מחזיקים מעמד
03/02/2016 | 15:20
56
עדיין כאן (שבוע 22). המצב לא מזהיר אבל הצוואר טיפה התארך.
אנחנו מתפללים ומקווים שנוכל למשוך עד שבוע 28 לפחות.
כאבי גב - רק במשרד
26/01/2016 | 15:40
1
110
היי אני שבוע 29 ולפני חודש בערך התחילו לי כאבים בג האמצעי אזור קו החזיה מצד ימין וזה קורה רק במשרד אחרי שעתיים שלוש של ישיבה.
החלפתי כיסא, שמתי כרית, ישיבתי ישר ורגלים למעלה הכל ניסיתי גם טיפול שיאצו אבל הכאב חוזר בנקודה ספציפית שמקימה אותי מהכיסא.

מישהי מכירה? או יודעת לשלוח אותי למישהו/י שידעו להגיד לי במה מדובר?

תודה
איריס
דהה אני סובלת מכאבים בדיוק באותו מקום
27/01/2016 | 16:48
72
זה נורא וזה כל ערב כולל דקירות מתחת לחזה ימין..עושה שיאצו ודיקור .. באופן קבוע לסירוגין. מומלץ לא לשבת רצוף במשרד יותר משעה לקום לשחרר את הגוף קצת. אצלי זה התחיל סביב שבוע 20 לדעתי.. זה בגלל המשיכה של הבטן וכנראה שרירי גב חלשים. קיבלתי מהרופא הפחתת שעות עבודה ותכלס אין מה לעשות חוץ ממה שאת עושה.. מקוה שאת הולכת לשיאצו אצל מישהו שמבין בהריון כי יש נקודות שאסור ללחוץ עליהן. בהצלחה
אקו לב עובר
26/01/2016 | 08:17
3
94
הי בנות
האם מישהי עשתה אקו לב עוברי באסותא השלום? מי היה הרופא? האם מומלץ? האם מכירות את דר לוונטל שעושה במכבי? אשמח להמלצות
תודה

לא מכירה את מי שציינת
26/01/2016 | 16:38
58
אבל אני הייתי אמורה לעשות אצל רופא מסוים והקופה במקום
שינתה על דעת עצמה את הרופא כי הוא היה חולה ו'נפלתי' על רופאה
מקסימה ומקצועית, ד"ר ראוכר אלונה.  היא מקבלת בסניף החדש ברבי עקיבא
בבני ברק (ביקשה שאגיע לאקו חוזר אחרי חודש וחצי לוודא שהכל תקין וברוך
השם הכל תקין) 

אני גם צריכה לעשות..יש על זה החזר?
27/01/2016 | 10:57
1
37
או שפשוט עושים דרך הקופה וזהו?

פשוט קובעים דרך הקופה
27/01/2016 | 16:17
10
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מרכז הרחם- מרכז ליווי הריון לידה והורות ראשונית
מרכז הרחם
פורום לקראת לידה- רופא ודולה
פורום לקראת לידה-
ד
מתקשים בפוריות?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום