לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר טיפולים

"בן לו היה לי..."כמה כמיהה יש בשורה הזו.4 מילים רבות משמעות המצטרפות למשפט שהוא תפילה הנטועה בלבנו כעץ נטוע על שפת הנחל שאמור להתמלא בכל רגע במים היקרים.כמה חיכינו וכמה ציפינו לרגע התמלאות הנחל, לרגע התמלאות רחמנו.חודשים ו/או שנים עברו עלינו במאבק למען היקר מכל: פרי-בטן, פרי אהבה, פרי רצון ממושך.ולרגע לא שקטנו על שמרינו. ניהלנו מאבק עם נפשותינו ועם גופנו-והצלחנו.הצלחנו להגיע לאמצעי שיביא לנו את המטרה.והמטרה היא ילד/ה. תינוק/ת.והאמצעי הוא ההריון-בין אם אנחנו עוברות אותו או מישהי אחרת עוברת עבורנו ביודעין או שלא ביודעין.וכשהרחם שלנו מתמלאת לה בעובר/ים, שוטפות אותנו החרדות והדאגות כשטפון רב עוצמה. "למה זה? לא חשבתי שכך זה יהיה..." עוברות בנו המחשבות. רחמנו מתמלאת לה בחיים חדשים וליבנו מתמלא בפחדים, שאלות ותהיות שלא ידענו כמותם בעבר.וכאן המקום לחלוק את הכל: שאלות, תהיות, פחדים, ציפיות וחששות.כאן זה הבית של כולנו: הריוניות ובני/ות-זוגן, טרום הריוניות ובני/ות-זוגן, ואמהות ואבות שחוו ויכולים לתת מענה.מאחלת לכל המשתתפים באשר הם הריון מלא, בריא ומשעמם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לפי הנהלת תפוז אין לפרסם בפורום הודעת חיפוש / מסירת תרופות - ההודעות ימחקו

המשך >>

לצפיה ב-'היי בנות'
היי בנות
24/08/2016 | 07:42
2
28
מצטרפת אליכן בחששות
הריון ראשון לאחר ivf ראשון (!)
ביום ראשון בטא 290
אתמול שלישי 875
פרוגסטרון בשמיים בגלל תמיכה (מעל 190)
אסטרודיל מעל 3000 ( עלייה מראשון לשלישי)

בכל פעם שאני מחדירה את המוליך של הנר לתמיכה יש הפרשה מעט מעט כתמתמה.
לא התרגשתי עד כה כי זה באמת היה ממש מעט ורק כשאני שמה את הנר.
היום בפיפי של הבוקר, יחד עם הפיפי (סורי על התיאור) הייתה הפרשה יותר משמעותית אבל עדיין לא ממש דימום
כאילו מישהו שם צבעי מים בצבע חום / אדום ככה.

אני יודעת שלהרבה נשים יש בתחילת ההריון דימומים/ הכתמות אבל הלב שלי בתחתונים.
העלייה של הבטא אתמול גרמה לי לנשום טוב ופתאום הבוקר החששות שוב פה.

איך זה נשמע לכן?
בעקרון הרופא שלי אמר שאין צורך לבדוק בטא שוב, יש לי תור אליו לעוד שבועיים.
לצפיה ב-'אם זה קרינון'
אם זה קרינון
24/08/2016 | 10:33
1
11
אז הבנתי שיש לו הפרשות בשלל צבעים...
אם אנדומטרין- בגלל רגישות צ.רחם/ נרתיק אולי המוליך שורט מעט וגורם למיני-מיני דימום.
אם אין לך כאבים קבועים, חזקים, ודימום חזק- הייתי במקומך נשענת אחורה מחייכת ונרגעת (כמובן שהייתי במקום שלך לפני אי אלו שבועות, ולמרות שלא היה לי דימום, לקח לי זמן להירגע אז לקחת בחשבון שדאגות ומתחים זה חלק מהעניין עד שההריון מרגיש יותר "נוכח" ויציב)

בכל מקרה- מזל טוב!!!! שימשיך שמח ובריא
לצפיה ב-'מקבלת אנדומטרין'
מקבלת אנדומטרין
24/08/2016 | 10:57
7
לא מרגיש לי שזה שורט
יש קצת כאבים מעין כאבי מחזור אבל לא חזקים במיוחד
נותר לקוות שהכל בסדר..

תודה
לצפיה ב-'מחפשת מדקר לא פחות ממעולה עם נשמה גדולה...'
מחפשת מדקר לא פחות ממעולה עם נשמה גדולה...
24/08/2016 | 08:51
6
לצפיה ב-'קלקסן למסירה- צריכה עזרה'
קלקסן למסירה- צריכה עזרה
23/08/2016 | 05:52
6
58
שלום רב,
אני מתגוררת בחו״ל בשליחות וזקוקה בדחיפות לזריקות קלקסן. הביטוח כאן לא מכסה לי והם מבקשים 580$ ל15 זריקות (מטורף משהו...) אם מישהי שומעת, יודעת, אשמח לכל מינון שיש.
תודה מיכל
לצפיה ב-'מטורף. יש לי בחיפה השאלה איך אפשר להעביר'
מטורף. יש לי בחיפה השאלה איך אפשר להעביר
23/08/2016 | 07:54
1
22
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר ODOD11'
שלחתי לך מסר ODOD11
23/08/2016 | 08:57
6
לצפיה ב-'יש לי קלקסן 80 ו 100 מ"ל. בסיבות 15 זריקות'
יש לי קלקסן 80 ו 100 מ"ל. בסיבות 15 זריקות
23/08/2016 | 14:10
2
26
אני מפתח תקווה
לצפיה ב-'מצויין שולחת לך מסר'
מצויין שולחת לך מסר
23/08/2016 | 14:41
4
לצפיה ב-'עניתי לך'
עניתי לך
23/08/2016 | 15:41
4
לצפיה ב-'יש לי'
יש לי
24/08/2016 | 03:35
12
קלקסן 80 מג 8 זריקות
עפולה
לצפיה ב-'אשמח להמלצה עבור ד"ר רם קרנר למעקב היריון'
אשמח להמלצה עבור ד"ר רם קרנר למעקב היריון
23/08/2016 | 14:53
8
לצפיה ב-'אוף! מודאגת :((( חלבון עוברי...'
אוף! מודאגת :((( חלבון עוברי...
23/08/2016 | 12:34
1
62
הי,
(בת 41, הריון לאחר IVF.)
בבדיקת שקיפות עורפית לפני עשרה ימים התוצאה היתה עובי השקיפות 1 מ"מ שהרופא אמר שזה תקין והייתי שמחה ואופטימית. לפני עשרה ימים עשיתי גם בדיקת דם לחלבון עוברי.
עכשיו התקשרו אלי מבריאות האשה לומר שהרופא רוצה לראות אותי מחר בקשר לתוצאות של הבדיקה (כבר סימן מבשר רעות  שהרופא מבקש להקדים לבוא :()
שאלתי את המזכירה מה התוצאות שמופיעות בבדיקה והיא אמרה לי שהסיכון ע"פ גיל בלבד הן 1:75 והתוצאות המשוקללות עם תוצאות השקיפות הן 1:183.
אני מבינה שהתוצאות הן לא טובות. מה זה אומר? והאם זה בעיקר בגלל הגיל או מעבר?
עלי לציין, שלא מקובל אצלינו לבצע בדיקת מי שפיר, מה גם שהבנתי שזו בדיקה שמעלה את הסיכון להפלה (מה שלא הייתי עושה בכלל ובטח לא בהריון כ"כ יקר)
אנחנו מודאגים מאד  :(((
לצפיה ב-'יחסית לגיל אלו תוצאות טובות'
יחסית לגיל אלו תוצאות טובות
23/08/2016 | 13:25
50
כל עוד כל התוצאות בטווח הנורמה, אין תקין או לא תקין בבדיקה הזו. יש תוצאה סטטיסטית שאומרת מה הסיכון לתסמונת דאון.

בסופו של דבר את צריכה להחליט אם סיכון של אחד ל-183 לתסמונת דאון זה סיכון שאת יכולה לחיות איתו, או שאת מעדיפה לקחת את הסיכון בבדיקת מי שפיר.

יש גם אפשרות של בדיקת דם, הוודאות שלה לא 100% אבל לפעמים היא פשרה טובה בין הרצון ליותר וודאות והרצון להימנע מסיכון.
לצפיה ב-'צ'יפ גנטי'
צ'יפ גנטי
21/08/2016 | 09:39
22
114
היי בנות

יש לי שאלה, מי מכן מתכננת לעשות צ'יפ גנטי ולמה? האם יש איזשהיא אינדיקציה או ככה סתם בשביל להיות שקטה?
ולמי שעושה- איך אתן מתמודדות עם העובדה שהתוצאות לא חד משמעיות? ז"א שיכולות להגיע תוצאות בסגנון "סיכוי של 40 אחוז לפיגור" מה עושים עם תשובה כזו? האם עדיף לוותר על הבדיקה והזו מאשר לקבל תוצאות לא ברורות שרק יכניסו יותר לחץ?
ואם כבר לוותר על הצ'יפ- אז לעשות מי שפיר או לוותר גם על זה?
התוצאות שלי בבדיקות סקר ובאולטרסאונד היו ממש טובות. אין באמת אינדיקציה. זה גם הריון ממש יקר, כמו של כולנו כאן. ובכל זאת- מתלבטת...
HELP
לצפיה ב-'מכירה את האפשרות של צ'יפ חלקי?'
מכירה את האפשרות של צ'יפ חלקי?
21/08/2016 | 10:28
3
85
זה מה שעושים בהדסה (וזה גם חינם).
הם בודקים רק את החלקים שיודעים לפענח.

לדעתי זו האפשרות העדיפה כאשר עושים צ'יפ בלי אינדיקציה רפואית. זה מכסה את הרוב המוחלט של הבעיות שניתן לגלות בצ'יפ, והסיכוי שיש ממצא שהצ'יפ החלקי לא מגלה וגם אפשר להבין אותו מאד מאד קטן.
אגב, ממצא של "40% סיכוי לפיגור" זה עוד משהו ברור יחסית. אפשר לקבל גם ממצאים עם הערכות עוד פחות ברורות. תחשבי גם מה את עושה עם תוצאה של "10% סיכוי לפיגור". תפסיקי הריון יקר בגלל זה? אם לא, אין שום טעם לעשות את הבדיקות שנותנות תוצאות כאלו. זה לא שיש משהו אחר לעשות עם המידע הזה.
לצפיה ב-'אני רוצה להמנע מה10 אחוז ומה40 אחוז.'
אני רוצה להמנע מה10 אחוז ומה40 אחוז.
21/08/2016 | 11:01
2
67
לא רוצה לדעת עליהן אפילו.
אני רוצה לדעת רק על דברים וודאים. 
אני לא אהיה מסוגלת להפיל עובר ש"אולי"  חולה בפיגור ולא אהיה מסוגלת להשאיר אותו גם. קיצר- סיוט שלא ברא השטן.

צ'יפ חלקי נשמע לי אחלה רק שתכננתי לעשות את הדיקור באסותא. אין את זה שם בטח... אני אברר. תודה!
לצפיה ב-'טוב דיברתי עם הדסה, אין באמת דבר כזה צ'יפ חלקי'
טוב דיברתי עם הדסה, אין באמת דבר כזה צ'יפ חלקי
21/08/2016 | 11:36
1
83
יש קריוטיפ על שבב ( שזה הבדיקת מי שפיר הרגילה. לא יודעת מה זה אומר כל כך "על שבב" אבל היא אמרה שפעם זה היה קריוטיפ מולקולרי והיום זה השתנה לשבב) וצ'יפ מורחב.
הבחורה שם אמרה לי שהתוצאות זה "תקין/לא תקין" אבל זה קשקוש. דיברתי עם אחת שלא מתמצאת כ"כ. כל התוצאות בצ'יפ זה בסבירויות. יש תוצאות בסבירות יותר גבוהה ויש כאלו פחות. אבל אין תוצאות כמו "בוודאות של 100 אחוז העובר חולה בפיגור" . לפחות לפי האתר של מוטי שוחט...  
לצפיה ב-'אז זה הלא-מורחב'
אז זה הלא-מורחב
21/08/2016 | 14:00
63
המורחב בודק את כל הגנום, הרגיל בודק רק אוסף מקטעי גנים שמקושרים לתסמונות ידועות.

זה לא מדויק שהכל זה הסתברויות.
יש תסמונות שמזוהות בוודאות עם חוסר / עודף במקטעי גנים מסוימים. את יכולה לראות בגנופדיה דוגמאות.
זה נכון שגם בתסמונות האלו יכולה להיות קשת של דרגות התבטאות, והסיכוי לפיגור או חומרת הפיגור הם גם חלק מהטווח הזה שאי אפשר לדעת מראש באיזה צד שלו נופלים.
אבל בכל זאת אפשר לומר שיש או אין תסמונת מסוימת, כלומר תוצאה תקינה או לא תקינה.
לצפיה ב-'לא עשיתי'
לא עשיתי
21/08/2016 | 11:19
64
הבדיקות שלי היו תקינות, אף אחד לא אמר לי, אז למה להכניס לעצמי עוד חרדות?
גם מי שפיר לא היה לי צורך רפואי ולא עשיתי.
לצפיה ב-'אני עשיתי'
אני עשיתי
21/08/2016 | 11:40
71
והתוצאה היתה תקינה- אולי כשזה לא תקין זה מגיע עם הסתברויות- אבל על המכתב שלי היה כתוב בגדול- תקין.
הסיבה שעשיתי היא שלמרות שההריון יקר, אני מעדיפה להקטין סיכון ותמיד מעדיפה לדעת מאשר לא לדעת.
מי שפיר בכלל לא היתה שאלה מבחינתי ועם הציפ אמרתי שאתמודד עם כל תשובה דרך מחקר והתייעצות עם מומחים.

שיהיה המון בהצלחה
לצפיה ב-'ציפ גנטי במי שפיר'
ציפ גנטי במי שפיר
21/08/2016 | 15:04
4
76
מזמינה אותך לקרוא את הרשומה הזו בבלוג שלי.

בהצלחה!

לצפיה ב-'קראתי. '
קראתי.
21/08/2016 | 16:25
3
56
הרבה לפני שבכלל התלבטתי בנושא
אבל כאמור התקשרתי היום להדסה וזה לא בדיוק המידע שקיבלתי מהם. הבנתי שזה השתנה. 
בכל מקרה, לא ראיתי יתרון גדול לעשות אצלהם מול אסותא. אני לא בטוחה שאצלהם הוודאות בתוצאות יותר גדולה. לא הצלחתי להבין את זה ממי שדיברה איתי כי היא נשמעת מאוד לא מתמצאת. היא שלחה אותי לגנטיקאי ואני כמובן לא אלך לייעוץ עם גנטיקאי ללא שום אינדיקציה רפואית. 
לצפיה ב-' למה לא ללכת לייעוץ עם גנטיקאי?'
למה לא ללכת לייעוץ עם גנטיקאי?
21/08/2016 | 18:20
2
49
יועצים גנטיים עוסקים בין השאר בדיוק בזה - ייעוץ והסברים בנוגע לבדיקות בהריון.

היועצת הגנטית שאני הייתי אצלה (עם אינדיקציה) נתנה מידע ברור ומדויק. חוויה אחרת מאשר לנסות להוציא מידע מרופאים.
לצפיה ב-'אין תורים '
אין תורים
21/08/2016 | 20:14
1
17
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
21/08/2016 | 21:00
55
א) בפרטי יש תורים ואפילו מהירים. תבדקי אפשרות לקבל החזר מהביטוח המשלים.

ב) בהדסה נותנים פגישת ייעוץ מקדימה לכל מי שעושה דיקור. אולי זה קיים גם בעוד מקומות.
לצפיה ב-'אצלי לא היתה אינדקציה וסיכוי של 1:10,000'
אצלי לא היתה אינדקציה וסיכוי של 1:10,000
21/08/2016 | 16:08
69
ובגלל שזה הריון ממש יקר לא עשיתי מי שפיר
הסיכוי ללדת ילד עם תסמונת דאון הוא 1:10,000
הסיכוי לאבד ילד בריא הוא 1:200, 1:400 או 1:800 (כל אחד אומר משהו אחר)
הגעתי למסקנה שמיותר לי
לצפיה ב-'אם אכן את בת 28, ובכל הבדיקות יצא לך סיכון ממש נמוך'
אם אכן את בת 28, ובכל הבדיקות יצא לך סיכון ממש נמוך
21/08/2016 | 22:57
8
66
ואין שום רקע משפחתי מיוחד וכו', במקומך לא הייתי עושה.
אבל אם כבר עושים, אז לדעתי לשלם את האקסטרא 2000 ש"ח ולעשות צ'יפ. ופשוט מראש לקבוע ליעוץ גנטי שיפענח אותו.

ובלי קשר, לגבי קביעה אצל יועץ גנטי, אנחנו קבענו לפרופ מוטי שוחט בהתראה של שבוע, הקופה מחזירה חלק מהסכום על היעוץ. וממליצה עליו מאוד!
לצפיה ב-'גם בייעוץ גנטי לא יידעו לפענח את תוצאות הצ'יפ'
גם בייעוץ גנטי לא יידעו לפענח את תוצאות הצ'יפ
21/08/2016 | 23:26
60
תמיד כשיש תוצאה חריגה בבדיקה מדברים עם גנטיקאי שמסביר אותה, זה לא העניין.

בצ'יפ גנטי יכולים להיות ממצאים שפשוט לא ידוע אם הם גורמים לבעיות, ואם כן לאילו בעיות. לפעמים יודעים שממצאים מהסוג הזה עלולים לגרום לפיגור, ואז יש הערכה מה הסיכוי שיש פיגור - וזה יכול להיות 90% או 10% או אפילו "יש סיכוי אבל אין לנו מידע מספיק כדי להגיד כמה".
לצפיה ב-'אף יועץ גנטי לא יעזור לך לקחת החלטה'
אף יועץ גנטי לא יעזור לך לקחת החלטה
22/08/2016 | 08:51
15
לצפיה ב-'אף יועץ גנטי לא יעזור לך לקחת החלטה'
אף יועץ גנטי לא יעזור לך לקחת החלטה
22/08/2016 | 08:56
2
44
של להפיל עובר ש50 אחוז בריא שלקח לך כל כך הרבה זמן להשיג....
הוא פשוט יגיד לך את הנתונים שיש לו ואת ההחלטה הוא משאיר לך.
או שאת מביאה לעולם תינוק שבסבירות של 50 אחוז פגוע בצורה כזו או אחרת או שאת מפילה עובר שבסבירות דומה מאוד בריא לגמרי.
שלא נדבר על זה שלפעמים להחלטה לסיים את ההריון יש עוד השלכות- כמו מה קורה אם מוצאים את אותו מקטע גנטי אתל אחד ההורים? נעשה עכשיו pgd בכל הריון? בקושי היו לי עוברים להחזרה גם ככה אז לסנן מתוכן עוד...? אני מכניסה את עצמי לסרט של שנים שאולי בכלל לא הכרחי.

זה השיקול היחידי שלי אם לעשות או לא את הבדיקה. לא הדיקור מפחיד אותי ולא העלות הכספית מעניינת אותי. רק התוצאות הלא חד משמעיות האלו.
לצפיה ב-'אני בדעה שלך לאגו- אם הבנתי את הכיוון שלך...'
אני בדעה שלך לאגו- אם הבנתי את הכיוון שלך...
22/08/2016 | 11:14
1
65
שאם אי אפשר לקחת החלטה על סמך תוצאות- עדיף לא לעשות את הבדיקה. החיים הם רצף של סיכונים שאת רובם המכריע אין לנו דרך לשנות לצפות או לשלוט בהם..

אני אישית שונאת סטטיסטיקה, וראיתי במו עיניי את השקר שבה. כמובן שיהיו מקרים בהם בדיקת מי שפיר מאתרת באופן אבסולוטי מום אכזרי ונוראי שבגללו רצוי לשקול הפסקת הריון. אבל כל מה שהוא סטטיסטי- אני חושדת בו. לטוב ולרע, ולכן לא הייתי ממהרת לעשות צ'יפ. וכמו שחדשה והיא אמרו- בגילך, ועם תוצאות סקר (וסקירות?) תקינות , גם מי שפיר עשוי להיות בבחינת "לא מועיל לא מזיק" ואולי סתם מיותר... (המתח שמתלווה לבדיקה, הפולשנות שבה, המתח שאחריה והסיכון בזיהום/ הפלה).
אני בת 36.5 ואם הסקירה הראשונה ושאר המעקבים תקינים- אני מuותרת בשמחה על מי שפיר.

בכל מקרה מה שתבחרי, מאחלת שתהי שלמה ורגועה עם הבחירה :))

לצפיה ב-'הבנת לגמרי את הכיון :)'
הבנת לגמרי את הכיון :)
22/08/2016 | 16:57
35
למען האמת הפחד מדיקור לא כזה מרתיע אותי. ברגע שאני נתקלת ביותר מקרים באינטרנט על תוצאות של צ'יפ לא וודאיות מאשר על הפלות בגלל מי שפיר, אני מבינה איפה הבעיה האמיתית שלי בבדיקה הזו... 
אני לגמרי שוקלת לעשות רק בדיקת מי שפיר רגילה ופשוט לשמור תאים למקרה שיתגלו ממצאים בעייתיים בסקירה השניה (חו"ח) ואני אזדקק לצ'יפ. 
מצד שני, הסיכוי שלי בבדיקות סקר הוא כ"כ נמוך לתסמונת דאון, שלא יודעת אם שווה לי לעבור את הדיקור רק בשביל הוודאות לתסמונת הספיציפית הזו (ואולי עוד כמה פחות שכיחות). 

אחת ההחלטות הקשות שנאלצתי לקבל.  

תודה לך! 
לצפיה ב-'מה קורה איתך אגב?'
מה קורה איתך אגב?
23/08/2016 | 10:04
2
30
איפה עומד העניין עם המעי האקוגני?
לצפיה ב-'מחכה לסקירה ממוקדת. מתפללת שהכל בסדר...'
מחכה לסקירה ממוקדת. מתפללת שהכל בסדר...
23/08/2016 | 10:12
1
18
לצפיה ב-' אגב לא סיפרת לנו את מין העובר'
אגב לא סיפרת לנו את מין העובר
23/08/2016 | 13:23
6
לצפיה ב-'אני מאד רציתי לעשות וזה נמנע ממני.. גם אני בבלבלות'
אני מאד רציתי לעשות וזה נמנע ממני.. גם אני בבלבלות
22/08/2016 | 11:16
72
אני מנועה לעשות בדיקת מי שפיר בגלל צירים מוקדמים ובגלל שזה יסכן את ההריון.
מצד שני, הבדיקות עד כה יצאו טובות טפו טפו.
מצד שלישי - אני בת 37 והרופא אמר לי שאין תחליף לצ'יפ גנטי.
ושוב.. אני מנועה למעשות כי זה יסכן את ההריון.

קבעתי פגישה לפרופסור מוטי שוחט בשבוע הבא. 960 ש"ח וזה בטל בשישים לעומת כל ההוצאות הנלוות להריון היקר הזה. 
וכמובן לעשות את בדיקת ה NIPT והמון תפילות שזה יעזור.
לצפיה ב-'צריכה הרגעה.. '
צריכה הרגעה..
22/08/2016 | 21:34
2
88
אז מסתבר שאני בהריון ממוקפא. ביום רביעי 13 יום אחרי החזרה הבטא היתה 187 וביום ראשון 1455. עכשיו, אני יודעת שזה נשמע כמו צרות של עשירים, אבל אני מאד חוששת מתאומים נוספים - בבית תאומים זהים גם הם מטיפולים (אושר גדול) . מה אתן אומרות? אפשר לדעת לפי הבטא? אגב כמובן שהחזרנו אחד אבל אולי יש לעוברים שלנו נטיה להתחלק.. ?
לצפיה ב-'אי אפשר לדעת ע"פ הבטא. אצלי עם תאומים היתה בטא'
אי אפשר לדעת ע"פ הבטא. אצלי עם תאומים היתה בטא
22/08/2016 | 21:49
65
1635 14 ימים אחרי החזרת מוקפאים בני 3.
חלום שלי תאומים (ליתר דיוק תאומות) זהים! מה הסוד? ;)
לצפיה ב-'אצלי הייתה בטא גבוהה יותר. ונקלט אחד...'
אצלי הייתה בטא גבוהה יותר. ונקלט אחד...
23/08/2016 | 21:16
6
לצפיה ב-'שאלה של הריוניות רגילות.. האם עשיתן/ תעשו קורס הכנה ללידה? '
שאלה של הריוניות רגילות.. האם עשיתן/ תעשו קורס הכנה ללידה?
16/08/2016 | 20:10
5
114
עד עכשיו, שבוע 29, העברתי את הזמן בחוסר אמונה שזה באמת הולך לקרות..
קשה לי להתחבר לשיחות "הריוניות רגילות", לא חושבת על הלידה, לא מתכננת כלום..
אך פתאום התעוררתי ונפלה עלי ההכרה שאני בשבוע 29.
היום התקשרתי לקורס הכנה ללידה בבית חולים, אמרו שממש התקשרתי ברגע האחרון והקורס מתחיל שבוע הבא. לקורס הבא כבר לא אוכל להצטרף כי אהיה מתקדמת מידי (בעזרת השם).  

אז מה דעתכן? מי שאחרי, איך היה?
מי שלפני, מתכננות לעשות?

לצפיה ב-'כדאי מאד להגיע ללידה מוכנה'
כדאי מאד להגיע ללידה מוכנה
16/08/2016 | 20:41
103
זה יכול לעשות הבדל גדול.

אבל - לא חייבים דווקא קורס כדי להגיע מוכנה.
אפשר ללמוד לבד, אפשר לעשות קורס במסגרות שונות, אפשר קורס פרטי עם מדריכת הכנה ללידה או דולה (האופציה המועדפת בעיני).

ואם אפשר - אני מאד מזדהה עם "להעביר את הזמן בחוסר אמונה שזה הולך לקרות", ה מנגנון הגנה טבעי, אבל בכל זאת, הגיע הזמן להחליף גישה. צריך להתכונן ללידה, גם טכנית וגם נפשית, גם ללידה עצמה וגם, או בעיקר, להורות.
זה לא ממש משנה איך מעבירים את שני השלישים הראשונים של ההריון - בהתרגשות מכל פיפס או בהכחשה מוחלטת. אבל אם ממשיכים ככה ומגיעים ללידה ולהורות לא מוכנים, כבר יש לזה השלכות. אז צריך לצאת מאזור הנוחות והמגננה של לא-לצפות-כדי-לא-להיפגע, ולהתחיל לחשוב על הלידה והיום שאחריה.

בכל מקרה, זו מן הסתם תהיה ביצה ותרנגולת. תתחילי לחשוב על לידה ועל תינוק במונחים של תכל'ס, וזה יגרום לך להרגיש יותר מחוברת ולהפנים שזה באמת הולך לקרות. בסוף תתענייני גם בשיחת הריוניות רגילות
לצפיה ב-'אני רוצה קורס פרטי אבל סיור בבית חולים'
אני רוצה קורס פרטי אבל סיור בבית חולים
17/08/2016 | 11:57
87
פרטי, כי אנחנו חרדים ובעלי לא יבוא איתי כך שאני לא רוצה להרגיש מוזר. אמא שלי ואחיות שלי לא בעד הקורס הזה ומי שתכלס יהיה איתי בלידה אלה בעלי ואמא שלי.
מצד שני קורס פרטי שיבואו אלינו הביתה זה דווקא קוסם לי, רק שאני רוצה את הסיור בבית חולים.

תודה שהזכרת לי שאני צריכה להתקשר לשיבא ולשאול אותם מה האופציות.
לצפיה ב-'אני בחרתי לא לעשות קורס'
אני בחרתי לא לעשות קורס
17/08/2016 | 21:23
85
קורס הכנה ללידה... זה כל כך לא משהו שאפשר להתכונן אליו ;)
אבל קראתי לפני כן את הדברים החשובים כדי להכיר את מהלך הלידה והמושגים.
הלכתי לסיור בחדר לידה בבית חולים ושם הם נותנים הרבה אינפורמציה שעוזרת גם.
ידעתי שאני רוצה ללדת עם אפידורל מראש, בסוף בכלל הזדקקתי לזירוז כי עברתי את שבוע 40.
ככה שזה ממש לא חובה. המיילדות מדריכות אותך במקום מה לעשות.
אני חושבת שהקורס הכנה זה יותר קטע של החוויה
לצפיה ב-'עשיתי קורס בהריון הראשון'
עשיתי קורס בהריון הראשון
18/08/2016 | 20:18
72
בדיוק כמו שרציתי לדעת כמה שיותר על עולם הטיפולים, ככה היה לי חשוב לדעת כמה שיותר על תהליך ומהלך לידה.
עשיתי קורס במעגל משפחתי בהוד השרון (העדפתי קורס שלא יכוון אותי למדיניות של אף בית חולים, אלא ייתן מידע כמה שיותר נייטרלי גם על לידה טבעית וגם על ההתערבויות האפשריות).
ובנפרד עשיתי סיור בחדר לידה של בית החולים שבו ילדתי.

בעיניי זה הכרחי
לצפיה ב-'תודה, נרשמתי לקורס פרטי (: '
תודה, נרשמתי לקורס פרטי (:
20/08/2016 | 11:07
19
לצפיה ב-'רופ מעקב היריון-מכבי'
רופ מעקב היריון-מכבי
18/08/2016 | 16:41
71
היי אשמח לעזרה. אחרי הפלה בשבוע 10 התחיל בתאומים שבוע 7 אחד ללא דופק ואז כשהגענו לשקיפות גם השני היה ללא דופק. עברתי הפלה טבעית מאוד טראומתית. ברוך השם נכנסתי להיריון חצי שנה אחרי בivi. נמצאת כרגע בשבוע 7 אחרי בדיקת דופק שיצאה תקינה. ומאודדדדד חוששת מכל התהליך בעיקר כי הרופא הקודם שלי לא היה מספיק סבלני גם כשהעובר לא התאים בגודל לשבוע אמר שהכל בסדר וניפנף אותי. אשמח להמלצות לרופא מעקב באזור כפר סבא חייבת מישהו שיהיה אמפתי , מבין ומאוד מקצועי. תודה רבה!
לצפיה ב-'בבקשה עזרה- לחוצה'
בבקשה עזרה- לחוצה
17/08/2016 | 20:12
8
215
היי,
אני כרגע בשבוע 5 + 3 ימים. בניגוב היום היתה מעט הפרשה חומה.
הרופא אמר להשתדל לנוח ולהימנע ממאמץ גופני...
ואני מרגישה שזהו... זה הסוף.... כל הרוח יצאה לי מהמפרשים.... פתאום תקף אותי יאוש.. ושאין סיכוי שההריון ימשיך תקין...
האם זה קרה כאן לעוד מישהי?
לצפיה ב-'קרה לי'
קרה לי
17/08/2016 | 21:07
5
103
היי,
קודם כל בשעה טובה.
להמון בנות יש הכתמות/דימומים בתחילת ההריון ועדיין הכל בסדר- זה נפוץ.
יודעת שזה מלחיץ מאוד, גם אני כמעט התעלפתי כשראיתי דימומון בניגוב.
תשתדלי לנוח ולא להתאמץ יותר מדי..
מאחלת לך הריון תקין וידיים מלאות
לצפיה ב-'אוף איזה לחץ...'
אוף איזה לחץ...
17/08/2016 | 21:43
4
92
ביום ראשון עושה us ראשון. מה אנחנו אמורים לראות באולטרסאונד הזה? ביום ראשון אהיה בשבוע 6 + 1
לצפיה ב-'עונה'
עונה
17/08/2016 | 23:00
3
86
יכול להיות שתראי דופק ויכול להיות שלא אז אל תילחצי...
לכן עדיף לקבוע לשבוע 7.
אני אישית לא הייתי מוכנה לקחת את הסיכון שלא אראה דופק ואז לא אהיה רגועה.
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
18/08/2016 | 10:42
2
67
ובאיזה שבוע את עכשיו?
לצפיה ב-'שבוע 19'
שבוע 19
18/08/2016 | 11:31
1
23
לצפיה ב-'שיהיה בשעה טובה ורק בריאות. תודה על תשובותיך'
שיהיה בשעה טובה ורק בריאות. תודה על תשובותיך
20/08/2016 | 15:49
7
לצפיה ב-'סביר להניח שהכל בסדר'
סביר להניח שהכל בסדר
17/08/2016 | 21:12
22
לצפיה ב-'בשליש מההריונות יש הכתמות דם/ דימום בשליש ראשון...'
בשליש מההריונות יש הכתמות דם/ דימום בשליש ראשון...
18/08/2016 | 15:21
21
לצפיה ב-'חייבת שתרגיעו אותי'
חייבת שתרגיעו אותי
17/08/2016 | 15:37
4
210
התוצאות של היום:
E2-2576
PU-169.52
HCG-B-685
הE2 כמעט ולא עלה! האם צריכה לדאוג?
לצפיה ב-'ביום ראשון היה'
ביום ראשון היה
17/08/2016 | 15:43
109

E2-2534
PU-190 גדול מ

HCG-B-132
לצפיה ב-'הבטא עלתה יפה'
הבטא עלתה יפה
17/08/2016 | 20:05
84
אין שום צורך שה-E2 יעלה, למעשה הוא לפעמים אפילו יורד כי בהתחלה הוא גבוה בגלל הטיפולים.
לצפיה ב-'אצלי ה e2 ירד אפילו'
אצלי ה e2 ירד אפילו
17/08/2016 | 21:14
53
והיה בסדר. הרופא אמר לי בזמנו שאין ל e2 משמעות בשלב זה
לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
17/08/2016 | 23:52
50
אתן מרגיעות מאוד
לצפיה ב-'עד איזה שבוע לוקחים תמיכה בהחזרת מוקפאים?'
עד איזה שבוע לוקחים תמיכה בהחזרת מוקפאים?
17/08/2016 | 12:54
2
74
אני בשבוע 6+3 עם אנדומטרין פעמיים ביום. הרופאה אמרה שאפשר כבר להפסיק אבל אני מפחדת ("מפתיע":))
לצפיה ב-'נהוג עד שבוע 9, אבל יש יוצאי דופן'
נהוג עד שבוע 9, אבל יש יוצאי דופן
17/08/2016 | 14:20
62
יש גם כאלה שהמשיכו עד שבוע 15, כנראה זה לפי מצב ההתפתחות או פרמטר אחר...

לצפיה ב-'אני לקחתי תמיכה של זריקות גסטון עד שבוע 11 כי דיממתי חודש'
אני לקחתי תמיכה של זריקות גסטון עד שבוע 11 כי דיממתי חודש
17/08/2016 | 21:16
20
לצפיה ב-'התלבטות לגבי טיסה'
התלבטות לגבי טיסה
17/08/2016 | 10:49
2
108
אנחנו רוצים לטוס בחודש אוקטובר לכשבועיים. 
במועד הטיסה אהיה בערך (בה"ש) בשבוע 15+6 (כאשר יומיים לפני קבעתי כבר תור מראש לסקירת מערכות מוקדמת). 
האם יש איזושהי בעייתיות במועד הטיסה ולמשך זמן הטיסה שאני לא חושבת עליה? מבחינת בדיקות נוספות שאני חייבת לעשות דווקא בשבועיים האלה/ סיכונים וכו'? 
מאוד רוצה שנזמין כבר כרטיסים אבל חוששת שאולי אני מפספסת משהו חשוב.. אשמח לחוות דעתכן/ניסיונכן/המלצתכן. תודה מראש לעונות!!
לצפיה ב-'אין שום סיכונים בטווח שלך אבל כן ממליצה לבטח'
אין שום סיכונים בטווח שלך אבל כן ממליצה לבטח
17/08/2016 | 11:44
1
87
כלומר לעשות ביטוח טיסה למקרה שלא תוכלי לטוס.
אנחנו התכוננו לטוס אחרי שאדע שהכל בסדר ולהזמין טיסה לאמריקה בספטמבר.

אממה, נהיו לי ורידים ברגליים וגם אפיזודה קלה של התקצרות צוואר + צירים מוקדמים.
כמובן שתכניות הטיסה נגנזו. אבל מצד שני זה רק לבשורות טובות אז הכל טוב.

שימי לב שהכל נזיל בתקופה הזו וקחי את זה בקלות ובחשבון.
לצפיה ב-'תודה! באמת אפעל בהתאם להמלצתך.. '
תודה! באמת אפעל בהתאם להמלצתך..
18/08/2016 | 09:22
13
לצפיה ב-'רילוקיישן '
רילוקיישן
16/08/2016 | 20:45
133
אני עוברת אליכן מהפורום השכן
11 יום לאחר החזרה
בטא 165
E2 681
P 72
ביום חמישי אבדוק הכפלה ומקווה לטוב

אחרי שלפני שנה עשיתי הפסקת הריון בשבוע 9 כי לא היה דופק, חוששת להקדים את המאוחר אבל גם חוששת מאי זמינות תורים

כמה זמן אחרי הבטא לקבוע תור לרופא למעקב

האם לקבוע לרופא להריון בסיכון (גיל 42 +IVF) או מעקב הריון רגיל

האם דר משה רויברט מומלץ (אני לא יודעת אם הוא מומחה להריון בסיכון אני יודעת שהוא פיריון ונשים)

הלב דופק ואני לא מאמינה שאני כותבת את
ההודעה הזאת אבל מעדיפה להתאפס על עצמי ולא להיות שאננה

לצפיה ב-'מצטרפת אליכן בשימחה והמון חששות'
מצטרפת אליכן בשימחה והמון חששות
14/08/2016 | 22:46
5
185
הזרעה שלישית על מונופור... סבב ארוך ומתיש+ תמיכת אוביטרל שבוע אחרי ההזרעה.
לאחר שלא התאפקתי ועשיתי גם בשישי וגם בשבת בדיקת הריון ביתית, היום עשיתי בדיקת דם ולהלן התוצאות:
E2-2534
PU-190 גדול מ
והכי חשוב
HCG-B-132
אז אני מאושרת וכמובן חוששת על הדרך...
אלך לעשות עוד בדיקה לראות הכפלה בימים הקרובים רק בשביל השקט הנפשי.
(יש ילד בן שנתיים מסבב טיפולים הקודם).
אז מאז הפעם האחרונה השתנו לי פה הרופאים בצפון רמת הגולן ולא יודעת את מי לבחור.
הרופא מעקב הקודם שלי היה גם מומחה לסקירות אז את כל ההריון עברתי אצלו.
רוצה למצוא מישהו בסדר הגודל הזה יש לכן המלצות? רוצה כבר לקבוע תור לדופק לעוד איזה שבועיים (החישוב שלי נכון?, ההזרעה הייתה ב31.7.16)
לצפיה ב-'שכחתי לציין שאני במכבי'
שכחתי לציין שאני במכבי
14/08/2016 | 22:51
2
19
לצפיה ב-'ראיתי המלצות על מישהו בשם טלמון. אך יש לקבוע הרבה מראש'
ראיתי המלצות על מישהו בשם טלמון. אך יש לקבוע הרבה מראש
15/08/2016 | 21:56
10
לצפיה ב-'טלמון יושב בקריות. מומלץ '
טלמון יושב בקריות. מומלץ
15/08/2016 | 23:35
7
לצפיה ב-'שמחות שאת פה'
שמחות שאת פה
15/08/2016 | 00:46
16
לצפיה ב-'אני מצפון רמת הגולן'
אני מצפון רמת הגולן
16/08/2016 | 10:38
50
קצת רחוק לי טלמון אבל תודה על ההמלצה
לצפיה ב-'בחילות ופראמין'
בחילות ופראמין
15/08/2016 | 16:26
1
89
הצילו!!! שבוע 8. בחילות קשות, וגם קצת הקאות, וזה הולך ונהיה יותר גרוע. אני כבר ממש מתקשה לאכול ולשתות. זה כמעט רק קרטיבים וקרח.
קיבלתי לפני שבוע מרשם לפרמין וזה קצת עוזר נראה לי אבל לא מספיק. אני לוקחת אחד, על הבוקר, כי לא קיבלתי הוראות ברורות על מינון. האם מישהי יכולה להגיד לי משהו לגבי המינון המומלץ? האם יש תרופה אחרת מומלצת יותר? אני קצת חוששת....
לצפיה ב-'פרמין'
פרמין
16/08/2016 | 08:08
55
מותר עד 3 פעמים ביום
יש תרופה בשם דיקלוטן, שמעתי מבנות שהיא מאוד עוזרת
ויש עוד תרופה לבחילות, זופרן.
ויש את כל הדרכים הטבעיות...תוכלי למצוא ברשת...
לצפיה ב-'איזה שבוע אני?'
איזה שבוע אני?
15/08/2016 | 17:28
2
124
מתקשה לחשב...
החזרנו לפני 13 יום מוקפא יום 6...
איזה שבוע זה?
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
15/08/2016 | 21:51
1
80
נראה לי שממועד הווסת המחושב עברו 13+6+14 כלומר 33 יום. שזה אומר שבוע 4 פלוס 5. אבל לא בטוחה, יום לכאן יום לכאן..

צרפתי באחת ההודעות למטה מחשבון.. תבדקי גם שם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/08/2016 | 10:03
14
לצפיה ב-'יש דופק, אבל שק ההריון קטן ביחס לעובר'
יש דופק, אבל שק ההריון קטן ביחס לעובר
15/08/2016 | 19:55
121
שלום לכולן,

היום אני שבוע 6 + 4 ימים ובא"ס ראינו דופק חזק ועובר תקין, אבל השק קטן יחסית בהפרש של 5-6 ימים מהעובר.
מישהי יודעת להגיד לי משהו על המצב הזה?
עבדתי כל כך קשה בשביל ההריון הזה, אני לא יכולה לדמיין לעבור עוד הפעם את הסיוט הזה :(
לצפיה ב-'הכפלות בטא- עזרה'
הכפלות בטא- עזרה
14/08/2016 | 14:01
5
131
היי,
עד מתי בודקים הכפלות בטא?
אני כרגע יום 21 לאחר הזרעה:
בטא- 1824
פרוגסטרון- 30
E2- 1575

האם לבדוק שוב בעוד יומיים?
לצפיה ב-'לפי הידוע לי מעל בטא 1000 ההכפלה לא מדוייקת'
לפי הידוע לי מעל בטא 1000 ההכפלה לא מדוייקת
14/08/2016 | 19:23
48
אז אין ממש סיבה לבדוק.
אלא אם כן כך הנחו אותך הרופאים.
לצפיה ב-'לא.. אין כל צורך. את יכולה ללכת לראות שק'
לא.. אין כל צורך. את יכולה ללכת לראות שק
14/08/2016 | 22:21
1
53
זה יותר אינדקטיבי, ושבוע הבא (6+4 למשל) את כבר אמורה לראות עוברנציק קטנטן ויש שראות אפילו דופק. או שתחכי עד 7+0 ואז כבר רוב הסיכויים לראות דופק. כבר אין סיבה לעשות בדיקת בטא מרגע שניתן לראות באולטרסאונד.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
15/08/2016 | 07:37
8
לצפיה ב-'בעקרון ברגע שעוברים את ה-1000 לא רואים כבר הכפלות והשלב הבא'
בעקרון ברגע שעוברים את ה-1000 לא רואים כבר הכפלות והשלב הבא
15/08/2016 | 10:18
1
46
הוא ביצוע אולטראסאונד
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/08/2016 | 11:24
42
מרגישה שלא יכולה באמת לשמוח עד שאראה בעיניים...
לצפיה ב-'לחוצה - לא ידעתי שאסור לאכול כבד!!'
לחוצה - לא ידעתי שאסור לאכול כבד!!
14/08/2016 | 14:13
11
223
אני בשבוע 8+1. בגלל שהיו לי ערכי ברזל נמוכים ולא הרגשתי טוב בשבוע האחרון חמותי רצתה לפנק והכינה ביום שישי הרבה כבד קצוץ, אותו אני  אכלתי להנאתי כבר שלושה ימים ברציפות.. 
להפתעתי הרבה גיליתי עכשיו שאסור לאכול כמויות גדולות של כבד בשליש הראשון!! שזה עשוי לגרום למומים ושהוא מכיל רעלים ותרופות שאולי נתנו לבעלי חיים.
ממש ממש לחוצה שעשיתי טעות חמורה.. 
לצפיה ב-'לא נורא הכל בסדר'
לא נורא הכל בסדר
14/08/2016 | 20:46
106
חברה שלי גילתה שניא בהריון רק בשבוע 12 ועד אז אכלה הכל ושתתה אלכוהול והילדון מושלם
לצפיה ב-'אני'
אני
14/08/2016 | 21:59
6
114
אוכלת מללא כבד במהלך ההיריון
בהמלצת הנטורפתית שלי....

לצפיה ב-'באמת?????'
באמת?????
15/08/2016 | 08:17
5
88
אבל איך היא ממליצה לך על זה? הרי אומרים שהרבה כבד עלול לגרום למומים בעובר?? (בגלל עודף ויטמין A).
לצפיה ב-'כנראה היא יודעת מה היא ממליצה'
כנראה היא יודעת מה היא ממליצה
15/08/2016 | 08:30
4
87
בהמלצות של משרד הבריאות אין איזשהי המלצה להימנע מכבד...

לצפיה ב-'באתר של משרד הבריאות רשום שמומלץ'
באתר של משרד הבריאות רשום שמומלץ
15/08/2016 | 09:37
3
97
להימנע מפאטה כבד שנשמר בקירור. מה ההבדל בין פאטה לבין כבד קצוץ? מעניין אם הם רצו להתכוון כאן לשני הדברים..

בכל האתרים שאני קוראת בהם (וגם הבנתי שמשרדי בריאות בחו"ל) ממליצים שלא לאכול הרבה/בקביעות כבד (בלי קשר לזה שמדובר בממרח קר או בכבד בצורה אחרת).
לצפיה ב-'פאטה קר זה מוצר רגיש'
פאטה קר זה מוצר רגיש
15/08/2016 | 09:40
2
81
יש בו סכנת זיהום כמו בפסטרמות וכדומה.
אם תכיני פאטה בבית, מכבד עשוי ולא נא למחצה, ותשמרי עליו בתנאים נאותים, אין בעיה לאכול.
לצפיה ב-'אבל גם כבד קצוץ מוגש קר ונשמר בקירור.. אז לא הבנתי מה ההבדל?'
אבל גם כבד קצוץ מוגש קר ונשמר בקירור.. אז לא הבנתי מה ההבדל?
15/08/2016 | 09:43
1
17
לצפיה ב-'כשמדברים על דברים שנשמרים בקירור'
כשמדברים על דברים שנשמרים בקירור
15/08/2016 | 09:51
63
מתכוונים למחלקת ה"מצוננים" בסופר, לא למקרר הביתי שלך. מזון מוכן שנמכר קר.

בהנחה שאת שומרת על היגיינה במטבח ושומרת על מאכלים בתנאים נאותים, לא אמורים להיות זיהומים באוכל הביתי.
בטח שלא באותו סדר גודל של זיהומים שעלולים להיות במפעלים <ראי הסיפורים לאחרונה>, או במזון רגיש שאמור להיות מובל בקירור אבל הושאר שעתיים בשמש ואז סודר על המדפים ואין לך מושג מזה.
לצפיה ב-'אני לא חושבת ששלושה ימים של אכילת כבד זה "כמויות גדולות"'
אני לא חושבת ששלושה ימים של אכילת כבד זה "כמויות גדולות"
14/08/2016 | 22:40
21
לצפיה ב-'הכל בסדר יקירה!!'
הכל בסדר יקירה!!
15/08/2016 | 00:47
1
63
ההמלצות הן המלצות. והן מאוד מחמירות ונותנות הרבה מרוטח ביטחון לטעויות בדיוק כמו אלה.
אין מה לדאוג בעז"ה הכל יהיה בסדר
לצפיה ב-'תודה לכולן!! מנסה להרגיע את עצמי.. '
תודה לכולן!! מנסה להרגיע את עצמי..
15/08/2016 | 08:18
55
מה שבטוח, מעכשיו אני קוראת עשר פעמים לפני כל דבר שאני מכניסה לפה..

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
פורום תוכנית לידה
פורום תוכנית לידה
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה