לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חדרי כושר

חברים וחברות יקרים,ברוכים הבאים לפורום ``חדרי כושר``!פורום זה הוקם לראשונה ע"י אחד מהמאמנים המובילים והמנוסים בארץ - רמי ירון. כיום עבדכם הנאמן מנהל את הפורום ומנסה לנסוק יחד איתו ואיתכם לגבהים חדשים.כידוע לכם, החברות במועדוני כושר מהווים כיום טראנד מוביל בקרב כל שכבות האוכלוסיה ובגילאים השונים.המודעות שקיימת בחברה המודרנית לענייני ספורט ובריאות, לאכול נכון יותר, להראות טוב יותר, לשפר את האפקטיביות של גופנו ותוך כדי כך גם להיות IN, להכיר אנשים, חתיכות, חתיכים, מוסיקה, קצב ..קצב ..קצב הינה בלתי הפיכה ומהווה פונקציה חשובה ואינטגרלית בתוך לוח הזמנים העמוס שלנו ולמעשה מהווה תפיסת חיים בעצמה.הפורום נועד על מנת לאפשר לנו, חובבי הכושר הותיקים וכן לחובבי הכושר הפוטנציאלים (שעוד לא ממשים את אהבתם הגלומה) - לכתוב, לשאול, להתעניין, לבקש ולבדוק כל דבר שמעניין בנושא.אחת המטרות, עבורי ועבורכם היא גם להעשיר את חובבי התחום בתרגילים, לעקור מיתוסים ותזות מעוותות שאני שומע ורואה בחדרי הכושר וכמו כן- להעלות את המודעות הציבורית לתועלת הרבה שבאימונים.מכאן שזה המקום:לשאול שאלותלהחליף מידע, תרגילים, שיטות אימוןלהציע הצעות, רעיונות, סקרים מענייניםלהמליץ המלצותלשלוח - מאמרים וכתבות, תמונות, קישוריםלעומת זאת - זהו לא המקום:לשפה בלתי הולמת, איומים, הכפשות, אישומים והוצאות להורג ..לפרסומים וקידומי מכירות שיווקיים מכירת מנויים וכיו``ב - את הבמה המתאימה לכך תמצאו בלוח המודעות.כולי תקווה כי תמצאו בפורום זה את הכר המתאים לתקשורת בנושא, תרגישו הכי נוח שאפשר להתבטא ולשתף פעולה, גם אם הפניה נראית לכם ``מביכה`` ובכך ניצור פורום אינטראקטיבי, פעיל ויעיל.Rock On , עידו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חדרי כושר

חברים וחברות יקרים,ברוכים הבאים לפורום ``חדרי כושר``!פורום זה הוקם לראשונה ע"י אחד מהמאמנים המובילים והמנוסים בארץ - רמי ירון. כיום עבדכם הנאמן מנהל את הפורום ומנסה לנסוק יחד איתו ואיתכם לגבהים חדשים.כידוע לכם, החברות במועדוני כושר מהווים כיום טראנד מוביל בקרב כל שכבות האוכלוסיה ובגילאים השונים.המודעות שקיימת בחברה המודרנית לענייני ספורט ובריאות, לאכול נכון יותר, להראות טוב יותר, לשפר את האפקטיביות של גופנו ותוך כדי כך גם להיות IN, להכיר אנשים, חתיכות, חתיכים, מוסיקה, קצב ..קצב ..קצב הינה בלתי הפיכה ומהווה פונקציה חשובה ואינטגרלית בתוך לוח הזמנים העמוס שלנו ולמעשה מהווה תפיסת חיים בעצמה.הפורום נועד על מנת לאפשר לנו, חובבי הכושר הותיקים וכן לחובבי הכושר הפוטנציאלים (שעוד לא ממשים את אהבתם הגלומה) - לכתוב, לשאול, להתעניין, לבקש ולבדוק כל דבר שמעניין בנושא.אחת המטרות, עבורי ועבורכם היא גם להעשיר את חובבי התחום בתרגילים, לעקור מיתוסים ותזות מעוותות שאני שומע ורואה בחדרי הכושר וכמו כן- להעלות את המודעות הציבורית לתועלת הרבה שבאימונים.מכאן שזה המקום:לשאול שאלותלהחליף מידע, תרגילים, שיטות אימוןלהציע הצעות, רעיונות, סקרים מענייניםלהמליץ המלצותלשלוח - מאמרים וכתבות, תמונות, קישוריםלעומת זאת - זהו לא המקום:לשפה בלתי הולמת, איומים, הכפשות, אישומים והוצאות להורג ..לפרסומים וקידומי מכירות שיווקיים מכירת מנויים וכיו``ב - את הבמה המתאימה לכך תמצאו בלוח המודעות.כולי תקווה כי תמצאו בפורום זה את הכר המתאים לתקשורת בנושא, תרגישו הכי נוח שאפשר להתבטא ולשתף פעולה, גם אם הפניה נראית לכם ``מביכה`` ובכך ניצור פורום אינטראקטיבי, פעיל ויעיל.Rock On , עידו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי, כאן לא בונים תפריטי תזונה. חל איסור מוחלט על פרסום הודעות מכירה/קניה על גבי הפורום
חדש בפורום? קרא כאן תחילה
כללי הכתיבה בפורום
  איך לכתוב בפורום ולצאת מזה בשלום?
פורום תזונה פורום אירובי פורום מתכונים לדיאטה מאמני כושר אישי
המשך >>

לצפיה ב-'גליל עיסוי'
גליל עיסוי
27/02/2017 | 10:48
7
לאחרונה רכשתי גליל עיסוי. ממספר בודד שלשימושים אני מרגיש הקלה משמעותית בכאבים לאחר אימונים. במיוחד לאחר משחק כדורגל די רציני. השאלה שלי: ראיתי כי ישנם כמה סוגים שנבדלים במרקם ובצפיפות ובצורה של ה"דוקרנים". השאלה שלי האם ההבדל הוא משמעותי ביניהם? ובעיקר בהבדלים בין הצורות של הדוקרנים. מה שאני קיבלתי זה הדגם בתמונה רק עם הדוקרנים בלבד. האם זה טוב מספיק? האם הדגם שבתמונה הוא יותר טוב?. 
לצפיה ב-'מעוניין במקור מידע לאימון למתחילים מחוץ לחדר כושר'
מעוניין במקור מידע לאימון למתחילים מחוץ לחדר כושר
24/02/2017 | 15:42
15
25
תרגילים מורכבים שעובדים על התנגדות משקל גוף

לא מאמין במעבר ישיר מ-couch potato(מצבי בהווה) למנוי בחדר כושר

מעוניין להגיע למקסימום תוצאות וניצול מלא של יכולות הגוף הטבעיות לפני שאני נוגע אפילו במשקולת אחת

האידאל שלי הוא כוח בלבד. לא אכפת לי מראה כזה או אחר ולא אחוז שומן כזה או אחר(גם ככה אני לעולם לא משמין)
לצפיה ב-'אתה חייב להוסיף משקל נוסף למשקל גוף שלך בשביל לראות התקדמות'
אתה חייב להוסיף משקל נוסף למשקל גוף שלך בשביל לראות התקדמות
24/02/2017 | 16:59
10
16
במיוחד אם אתה מתחיל מאפס ואין לך שום בסיס של כושר/ מסת שריר.
מה שאפשר לעשות למעשה בכל התרגילים במשקל גוף.

בעליות מתח , במקבילים בשכיבות סמיכה אתה יכול להכין עזרים שיוסיפו לך משקל לתגילים.   בחודשיים שלושה הראשונים תעבוד רק במשקל גוף.  אחרי זה תתחיל להוסיף בהדרגה משקל לתרגילים.

לצפיה ב-'או קי., אז על זה אני מדבר'
או קי., אז על זה אני מדבר
24/02/2017 | 17:11
9
17
מתח
מקבילים
שכיבות סמיכה

אלה הכי ידועים
אבל זה לא מספיק

מה עוד אפשר לעשות?
תרגילים נוספים לקבוצות שרירים אחרות, כדי להשיג התקדמות בכל הגוף
לצפיה ב-'סקוואטס - בעיקרון לרגליים אבל בתכל'ס לכול הגוף'
סקוואטס - בעיקרון לרגליים אבל בתכל'ס לכול הגוף
24/02/2017 | 19:19
8
14
עוד לרגליים - לאנגס (lunges) - נדמה לי שבעברית נקרא "מכרעים" או משהו כזה.
קפיצה מהמקום - למרחק או על משהו גבוה (קופסה, כיסא, ספסל וכדומה)
לגב יש inverted rows (לא יודע איך נקרא בעברית). בנוסף למתח יש עליות כוח (Muscle ups), אבל אין לתרגיל הזה הרבה ערך פונקציונלי מעבר למה שתקבל בעליית מתח.
לגב ולכתפיים - עמידת ידיים ושכיבות סמיכה בעמידת ידיים.

בהצלחה!

לצפיה ב-'Muscle ups זה תרגיל שונה לגמרי מעליות מתח'
Muscle ups זה תרגיל שונה לגמרי מעליות מתח
24/02/2017 | 21:00
7
19
אפילו שבכללי יש שרירים דומים שפועלים גם כאן וגם שם.

והתנועה שלו גם שונה לגמרי מעליות מתח.
רק ברמה הכי גבוהה וקשה של התרגיל עושים עלית מתח וממשיכים ממנה למסל אפ.
מי שעוד לא הגיע לרמה הזאת ומנסה לעשות מסל אפ בתנועה של עלית המתח לא יצליח בכלל.
זאת הסיבה שבגללה לא הצלחתי המון זמן בתרגיל הזה.  לא הבנתי שמדובר בתנועה אחרת לגמרי ולקח לי זמן ללמוד את הטכניקה.

לצפיה ב-'נראה לי שבסרטון הזה ממחישים את הכוונה שלך'
נראה לי שבסרטון הזה ממחישים את הכוונה שלך
24/02/2017 | 22:03
6
18
זה נראה תרגיל ממש קשה
ייקח לי כמה חודשים לפתח מספיק כוח בשביל להתחיל לבצע אותו
לצפיה ב-'יש המון סרטוני הסברה למסל אפ'
יש המון סרטוני הסברה למסל אפ
24/02/2017 | 22:20
5
17
לא כולם מתאימים לכולם.  כל אחד צריך למצא את ההסברים שמתאימים לו.
גם יש כל מיני תרגילי ההכנה למסל אפ למי שלא מצליח לעשות את התרגיל.
וגם בהם כל אחד צריך להשתמש במה שמתאים לו. כי יש כל מיני תרגילים שלא מתאימים לכולם.

השיטה שאני השתמשתי בה זה לעשות על קיר או עץ. צריך למצא עץ עם בליטה מענף שנכרת, בעובי מסויים וגובה מסויים.

הרעיון זה לעלות מעל הקיר או הבליטה בעץ כמו במסל אפ, אבל בצורה הזאת אפשר לשים את הרגל על הקיר ולהעזר בה.  זה מפחית מהמשקל שעל הידיים ועוזר להתחיל לחזק את השרירים המתאימים.

אחרי זה עשית מסל אפ מהצד. כל פעם צד אחר.
זה מסל אף שיש יד שהיא קצת יותר למעלה.
  זה גם קצת  מקל על המאמץ ומחזק את האיזורים שקשורים לתנועה.

ראיתי פעם מישהו  מתאמן בחוץ והוא עשה מסל אפ מהצד, אבל הוא כל פעם עלה עם אותה יד.  אם עובדים ככה צריך לעבוד על שתי הידים.

גם שעובדים על מסל אפ בצורה הזאת אפשר לקחת תנופה עם הרגליים שעוזרת לתנועה.  זה לימד אותי קצת את הטכניקה.  אחרי תקופה התחלתי לעשות את התנועה מהאמצע, זאת אומרת עליה ששתי הידים באותו גובה ללא "העיוות" שנוצר שמרימים יד אחת גבוה יותר.

אחרי זה למדתי יותר את הקטע הטכני  של התנופה עם הרגלים והנדנוד ומתי צריך להתחיל את התנועה.  זה עוזר לעשות את התרגיל יותר בקלות.

ועכשיו אני בהדרגה מנסה לאט לאט להפחית את אותה תנועת נדנוד ותנופה עם הרגלים על מנת לעשות את התרגיל בצורה נקיה יותר.

אה, ועל הדרך למדתי גם את הקפיצה מעל המוט עם סיבוב 180  מעלות ותפיסה שלו מהצד השני.

לצפיה ב-'אני חושב שזה אחד הסרטונים הטובים ביותר בנושא'
אני חושב שזה אחד הסרטונים הטובים ביותר בנושא
24/02/2017 | 22:26
4
13

בכלל, הסרטונים של ג'ף קוואליר לא רעים בכלל.

אגב, פותח הפוסט, יש שם קישור לשמונה תרגילי משקל גוף הטובים ביותר (בעיני המאמן/פיזיותרפיסט הזה):

לצפיה ב-'יתכן שזה הסבר טוב. אבל שמתי לב שעל ההתחלה הוא קצת מטעה '
יתכן שזה הסבר טוב. אבל שמתי לב שעל ההתחלה הוא קצת מטעה
24/02/2017 | 22:41
15
הוא אומר שזה שילוב של מקבילים ועליות מתח.  ואז מדגים.

שים לב, צרפתי צילום מסך מהוידאו של הסרטון ממש על ההתחלה כשהו עושה את העליה.
ברגע שרואים את הסרטון רצוף, קשה להבחין בזה.  אבל ברגע שעוצרים את התמונה, ישר על ההתחלה אפשר לראות שצורת העליה שהוא עשה היא ממש ממש לא כמו הצורה שעושים בעליות מתח.

הפרט הקטן הזה מאוד משמעותי למי שלא מצליח לעשות את המסל אפ ולא מבין למה.

לצפיה ב-'אחרי זה הוא התחיל לדבר על תנועת הסיבוב של כף היד בתרגיל'
אחרי זה הוא התחיל לדבר על תנועת הסיבוב של כף היד בתרגיל
24/02/2017 | 22:49
9
שזה מבחינתי והנסיון שלי הסבר מטעה מאוד ובזבוז זמן.

בגלל שברגע שמבינים איך לעשות נכון את התנועה של הגוף בשביל לעלות מעל המוט, הסיבוב הזה של כף היה מתרחש אוטומטית ובכלל לא צריך לחשוב על זה או לעשות עם זה משהו.

לצפיה ב-'ההסבר עם הנדנוד נכון. רק הבעיה אחרי זה שהוא אומר שוב לסובב '
ההסבר עם הנדנוד נכון. רק הבעיה אחרי זה שהוא אומר שוב לסובב
24/02/2017 | 23:02
1
9
את כפות הידים על מנת לסובב את החלק עליון של הגוף בשביל לעלות מעל המוט.

אז זה הפוך.  אתה לא עושה כלום עם כפות הידים ולא מסובב אותם.
אתה נשען עם החלק העליון של הגוף בתנועה שמעלה אותו מעל המוט ואז בצורה טיבעית כף היד מסתובבת.
אם סתם ינסו לסובב את כף היד זה לא יתן כלום ולא ילמד איך צריך לעשות את התנועה בצורה נכונה.

לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם'
תודה רבה לשניכם
25/02/2017 | 10:08
7
אני חושב שכבר מההסברים שלכם והוידאו-ים קיבלתי הבנה טובה של הטכניקה.

האינטואיציה שלי אומרת לי שהדרך היעילה לכבוש את ההר הזה תהיה קודם לפתח כוח משמעותי עם תרגילי פלג גוף עליון שאני מסוגל לבצע כבר עכשיו
להגיע איתם לתוצאות טובות(נגיד 40-50 עליות מתח, וכנ"ל מקבילים ושכיבות סמיכה) ורק אז להתחיל לתרגל טכניקה של מסל-אפ
נראה לי שהטכניקה תבוא בקלות כשיש מספיק כוח
לצפיה ב-'הדברים של "רוב הזמן נח" היא אחת הלא נכונות ששמעתי מזה זמן רב'
הדברים של "רוב הזמן נח" היא אחת הלא נכונות ששמעתי מזה זמן רב
26/02/2017 | 13:15
3
10
דבר ראשון - החשיבה שלך נכונה מאוד! זה מצויין מצויין מצויין לעשות תהליך הדרגתי בין מצב של 0 עבודה למצב של שיגרת אימונים אינטנסיבית בחדר כושר! 

אימוני משקל גוף הם נהדרים בכלל ונהדרים למתאמנים בתחילים בפרט. 
אימון משקל גוף הוא לאיו דווקא אימון "קל" למתחילים, זה עולם ומלואו שאפשר לבנות בתחומו אימונים בכלל רמות הקושי. 

אני ממליץ לך בחום להתחיל עם אימונים שכאלו, שמתבססים על תרגילים מורכבים ועזרים נגישים כמעט בכל גינה ציבורית (מתח/מקבלילים) 
ולהתקדם כמה חודשים ככה. 
איך בדיוק להתאמן? צריך לבנות תכנית מסודרת פנים מול פנים ולא בפורום. 

נ.ב - רוב הזמן נח כהרגלו מייעץ מנקודת מבט צרה ולא נכונה ושטיפת מוח של 
dude חדר כושר.
לא פעם ראשונה שהוא כותב שטויות. 
לצפיה ב-'dude חדר כושר '
dude חדר כושר
26/02/2017 | 15:10
2
12
מה קורה, פינק?
נראה שאנחנו באמת משדרים על אותו תדר
תודה על העידוד ( או העי-dude )
הגעתי לגישה הזאת מתוך תפיסה עמוקה יותר שההשלכות שלה מגיעות גם לתחומים אחרים
יש בי התלהבות של ממש לגבי הגוף והיכולת לחקור אותו ולפתח אותו
כך שאני פועל תמיד מתוך האינסטינקטים שלי ולעולם לא מתוך "מה שנהוג לעשות"
ומתוך כך אני גם מתנגד לכל התוספים האלה של תעשיית חדרי הכושר, כל האבקות למיניהן - שאין לי שום כוונה לקחת לעולם ואני בטוח שאין בהם שום צורך
לצפיה ב-'אני מציע לך לקחת את התפיסה הזו בערבון מוגבל...'
אני מציע לך לקחת את התפיסה הזו בערבון מוגבל...
28/02/2017 | 08:53
1
3
אינטואיציה ו"אינסטינקטים" (לחשוב שמשהו הוא נכון או לא נכון זה לא בדיוק אינסטינקט) כבודם במקומם מונח
אבל אני מציע לך בהחלט להעזר בידע הנרחב והמדע שנצבר במהלך מאות שנים ומנסיונם של מליוני אנשים.
והינה הדוגמא הכי פשוטה - אנו יודעים כיום שבשביל לפתח מאסת שריר נדרשת פעילות שלו כנגד משקל מסויים, אנו יודעים בנוסף שבשביל למקסם את התהליך -  כדאי מאוד להגדיל את משקל ההתנגדות אך כל דבר בעיתו.

האינסטינקטים שלך לא יכולים ללמד אותך שבשביל להגיע לתוצאות אתה צריך לאכול מאכל כזה או אחר, המדע והידע שנצבר דווקא כן.
אותו כנ''ל לטכניקות אימון וכולי וולי...
רק צריך לדעת למי להקשיב (וכנראה שתמיד תהיה דעה הפוכה, ככה זה בתחום)

לצפיה ב-'כן, אבל הידע בתחום גם אומר לך דברים כמו'
כן, אבל הידע בתחום גם אומר לך דברים כמו
28/02/2017 | 12:30
3
שצריך גם מאזן קלורי חיובי וגם לספור חלבונים ביחס של 2:1 למשקל הגוף

בעבר הלכתי לפי השגיון הזה
והנסיון שלי מראה שזה מביא רק להתעסקות אובססיבית יומיומית וחרדתית סביב תכולת הקיבה, מה שהופך את כל העניין למאוד מעיק ומאוד מטופש

עכשיו אני מתחיל שוב מאפס ואני עושה את זה בטבעיות, לא בחרדתיות
אני אוכל מה שטעים לי וטוב לי(שזה במקרה גם אוכל די טוב. אין הרבה אנשים שיש להם נטיה טבעית לאכול רק זבל. לרוב האנשים יש אינסטיקטים די סבירים לגבי אוכל. ושלי יותר טובים משל רוב האנשים)

לא אמרתי בשום מקום שאני פוסל נסיון מקצועי כך שאין לי מושג איך ההבנה שלך לקחה אותך למקום הזה

ההתנגדות החריפה שלי היא בעיקר לאספקטים התעשייתיים של התחום הזה(והוא מלא להתפקע בהם!) לא לאספקטים המקצועיים - למרות שגם בנוגע להם, הכל תלוי בגישה
המדע לבד זה רק ידע יבש - מה שמחיה אותו, זה רוח וגישה, שהמקור שלהם הוא אירציוני לגמרי ואין לו שום קשר לידע כזה או אחר

מה שאני עושה, לא סותר שום ידע - אני פשוט עושה את זה בגבולות השפיות
ולא סופר קלוריות ולא חלבונים כי לא משעמם לי בחיים
לצפיה ב-'מה אתם ממליצים לי?'
מה אתם ממליצים לי?
22/02/2017 | 17:07
2
31
שלום,

יש לי בבית הליכון ואליפטיקל של יורק, איך אתם ממליצים לי להתאמן בהם? כמה זמן? במה להתחיל איך לסיים וכו?

אני חושב לקנות את המכשיר שבתמונה המצורפת, האם אתם ממליצים?
לצפיה ב-'זה נראה כמו מתלה בגדים ענקי'
זה נראה כמו מתלה בגדים ענקי
24/02/2017 | 18:13
1
20
לצפיה ב-'זה נראה כמו משהו שהמציאו אותו רק בשביל לעשות כסף'
זה נראה כמו משהו שהמציאו אותו רק בשביל לעשות כסף
24/02/2017 | 18:15
14
כמו בערך 90 אחוז מהדברים שנמכרים (אם להיות הוגן)
לצפיה ב-'מכשיר מתח איירון ג'ים'
מכשיר מתח איירון ג'ים
19/02/2017 | 16:25
1
31
1.האם אפשר להשתמש במכשיר IRON GYM בדלת ממ"ד? הואיל וזה לא משקוף מושלם...
2.האם להאמין שזה עד 136 ק"ג נשיאה?
לצפיה ב-'דווקא המסגרת של דלת הממד היא בטון מזויין מצופה במתכת'
דווקא המסגרת של דלת הממד היא בטון מזויין מצופה במתכת
24/02/2017 | 18:21
10
אז אם יש משהו שמתחבר לשם זה יהיה מאוד חזק.

מסגרת של דלת פנים ביתית רגילה זה עץ שאם ישימו עליו משקל יתחיל להתפרק.

לצפיה ב-'החלפת תוכנית אימונים בשיעורי סטודיו - התייעצות'
החלפת תוכנית אימונים בשיעורי סטודיו - התייעצות
13/02/2017 | 09:21
5
32
היי, אני בן 30 בלי יותר מדי רקע בספורט, ובלי בעיה של עודף משקל. 
לפני כחודשיים נרשמתי לאחר לבטים רבים לחדר כושר. 
המטרה: לשפר את היציבה, להיות קצת יותר חסון ומוצק (אני די שחיף), ולהרגיש יותר טוב ובכושר...   להיות מעוצב "אתלטי" עד כמה שאפשר.
אבל ממש לא בלחץ לפתח מסת שריר רצינית.......
מאד נתפסתי לזה, ויצא שאני הולך מינימום 3 פעמים בשבוע.
מדריך יצר לי תוכנית אימונים יחסית קלה, שמפוצלת על אירובי וכח. 
בנוסף פועל שם סטודיו חינמי עם כמה חוגים שמאד מוצאים חן בעיני. בעיקר:
TRX, באדי פאמפ BUDDY PUMP,  יוגה,  אפילו פילאטיס.
בתכלס יותר קל לי להגיע ולהתמיד במסגרת קבוצה וגם שמתי לב שאני הרבה יותר נהנה בשיעורים המסודרים.
מכאן מתחילה ההתלבטות:  
חשבתי לעזוב את תוכנית האימונים של הכח ולהשאיר פעמיים בשבוע אירובי על ההליכון (נגיד 30 -40 דקות כל פעם) , ושאר הזמן ללכת לחוגים בסטודיו על בסיס קבוע.   בגלל שיש לי מגבלה של עד 4 פעמים שאני יכול להגיע לחדר כושר, אצטרך כנראה לזנוח את התוכנית אימונים , או לצמצם אותה לפעם בשבוע לכל היותר..

האם זה רעיון טוב או שזה "יבנה" אותי בצורה לא מאוזנת? 
מה אתם אומרים? :) 
לצפיה ב-'לא רעיון כל כך טוב... '
לא רעיון כל כך טוב...
13/02/2017 | 09:50
4
27
השיעורים הללו (רובם ככולם) עובדים בעיקר על חיטוב שרירי הארנרק (שלך) 
ועלייה במאסה של שרירי הארנק של מנהל החדר כושר שלך. 
הזומבה רומבה הזה ממש מצחיק אותי...זה מעין תירוץ של אנשים שמגיעים לחדר כושר אבל אין להם באמת רצון לעשות אימון רציני ובכל זאת יכולים להגיד לעצמם שהם היו היום בחדר כושר....

יש יוצאים מן הכלל, יש אימונים פונקציונאליים (שמשלבים כוח ואירובי) שיגרמו לך 
לקלל את הרגע שבו החלטת להיכנס לשיעור (שזה מצויין) אבל כאלו רציניים קשה למצוא. 

בהתאם למטרות שלך - לא הייתי ממליץ לך לבנות על זומבה רומבה. 
אני במקומך הייתי נרשם למועדון קרוספיט/אימון פונקציונאלי 
ומקבל אימון שעובד על מספר רב של מרכיבי הכושר הגופני תוך כדי פיקוח ועזרה צמודה של מדרכים מקצועיים ולא משגיחי חדר כושר שעל הז*I שלהם אם אתה מתאמן נכון או לא. 

באם החלטת להשאר בחדר כושר - 
בונה תכנית כוח של פעמיים בשבוע (כשכל אימון עובדים על כל קבוצות השריר בגוף) שמורכבת מתרגילים מורכבים (שמשלבים כמה קבוצות שריר כל אחד) 
ומוסיף אימון פונקציונאלי אחד ואימו אירובי אחד (ורץ בחוץ, לא על הליכון) 

ואם אתה ממש ממש רוצה להוסיף איזה חוג זומבה רומבה בשביל ההרגשה הנפשית והסיכוי להכיר איזו בחורה - לך על זה! אבל שחס וחלילה הם לא יתפסו את מרבית הפעילות הגופנית שלך. 

לצפיה ב-'המשך שאלות '
המשך שאלות
13/02/2017 | 10:29
3
19
תודה רבה לך 
עוד כמה שאלות קטנות,

1)  בתוכנית אימונים רגילה,  האם כדאי לפצל את הימים של הכח והאירובי כדי שלא יצא אימון אחד ארוך מדי?  (ראיתי שזה לרוב יוצא לי למעלה משעה וחצי כולל הכל)
2)  מה דעתך ספציפית על אימון TRX רצועות,  BUDDYPUMP (עם משקולות), ועל אימון CORE ?
3)  למה לרוץ בחוץ ולא על הליכון?    חשבתי שדווקא להליכון יש יתרון אדיר כי הוא שומר עליך בקצב קבוע ולא נותן לך "להישבר" ולעצור 

דרך אגב כל השיעורים שם בחינם כך שאין כאן שיקול כספי מבחינתי (אפרופו ההערה על הארנק של המנהל) , וזה ממילא בלואו קוסט. 
כל מה שחשוב לי זה לאזן בין תכנית אפקטיבית לבין כזו שאצליח להתמיד בה.
(הרי אם אקרע את עצמי יותר מדי, יש סבירות גבוהה שלא אצליח להחזיק מעמד לאורך זמן).
לצפיה ב-'תשובות...'
תשובות...
13/02/2017 | 20:11
2
16
דבר ראשון - אין דבר כזה "תכנית אימון רגילה", אולי יש תכנית נפוצה אבל לכל מטרה ולכל מתאמן צריך להתאים תכנית ספציפית.
אתה רוצה להשיג באימון שלך - xyz ואחר רוצה להשיג דברים אחרים.
אימון גופני הוא עולם ומלואו ובו תוכל למצוא אין סוף של סגנונות ודרכי אימון,
לסכם את כולו בכמה ברזלים והליכון זה משקף.

להליכון אין שום יתרון על פני ריצה אמיתית, ההיפך הוא הנכון.
להליכון הייתי עולה רק במידה שאני חייב לעשות ריצה ואין באפשרותי לעשות אותה בחוץ (גשם? אני גר בשדרות ויש צוק איתן וכולי...)
חלק מאימון גופני זה להקשיב לגוף שלך ולדעת לווסט את העצימות על פי התחושה וההרגשה ולא על פי מספר שהמכונה מציגה לך על הצג שלה.
קשה? נהדר! זה אומר שאתה בכיוון הנכון.

דעתי על שיעורי זומבה רובמה היא שהם בזבוז זמן מוחלט במרבית מהמקרים (אך יש יוצאים מן הכלל) ולא תשיג את המטרות שלך בעזרתם, כנראה.
הייתי פונה אליהם לשם ההנאה ואולי בשביל להגדיל את הגרעון הקלורי בתקופה בה המטרה שלי היא להוריד באחוזי שומן.

לגבי פיצלוים ובידוד מרכיבי הכושר הגופני:
מהירות
זריזות
כוח
כוח מתפרץ
גמישות
סבולת שרירית
סבולת לב-ריאה
שיווי משקל
קואורדינציה
דיוק בתנועה

תכיר, אלו מרכיבי הכושר הגופני.
אמרת שאתה רוצה להיות בכושר ולשפר מעט את המראה שלך (לגדול קצת)
אז למה לך לבודד כל מרכיב ומרכיב בנפרד?
תבנה לך אימונים שמשלבים כמה שיותר מרכיבים מהרשימה הנ''ל ותהנה מעבודה
יסודית וכוללת על כל מרכיבי הכושר הגופני.
(ולכן ההמלצה על אימון פונקציונאלי)

בגלל שאתה רוצה גם לעשות שינוי וויזואלי ולהגדיל מאסת שריר - יש צורך בהתמקדות מסויימת (וקטנה) בפיתוח מאסת שריר וגם את זה אפשר לעשות מצויין
באימונים "כוללניים" (אם תאכל נכון).

אימון יעיל לא צריך להמשך יותר משעה - שעה ורבע ועל אחת כמה וכמה אימון פונקציונאלי ואימון אירובי, אולי אימון כוח נטו יחרוג מעט מזמנים אלו.

בכך ששיעורי הזומבה רומבה משכו אותך ונראים בעיניך אטרקטיביים - כך הם גרמו לך להרשם/להשאר/לאהוב את המועדון ובכך בעצם קנו אותך.

לצפיה ב-'אוקי.... אז'
אוקי.... אז
15/02/2017 | 11:34
1
14
תודה רבה על התשובה המפורטת!

אני אספר לך שהתייעצתי ביומיים האחרונים עם מדריך ועוד מישהו שמתמצא בתחום. 
שניהם אמרו לי בערך מה שאתה כותב. אבל הם גם ייעצו לי כן להישאר בחלק מהחוגים (נניח לעשות 2 אימונים בשבוע ו-2 חוגים), על מנת לשמור על המוטיבציה. המצב הזה כנראה עדיף על פני נשירה מלאה, שבמקרה שלי בתור אדם שלא ממש התאמן לפני כן  - היא אפשרות מסוכנת.   אם אעשה רק אימונים רגילים אני עלול להישחק ולפרוש  (לא שאני גאה בזה, אבל צריך להיות ריאליים).

אגב ההערה האחרונה בקשר לאינטרסים של מנהלי חדרי הכושר. עד כמה שאני מבין דווקא עלות ההפעלה של הסטודיו יקרה משמעותית מהתחזוקה של המתקנים שהתפעול שלהם כמעט ולא עולה כלום (אלא אם כן הם נשברים או מתקלקלים).
 דווקא נראה לי שעיקר הרווחים שלהם נובע ממתעמלים כמוך -  שלא מנצלים את הסטודיו.  דווקא אני המתעמל הפחות "ריווחי" מבחינתם, שצורך יותר משאבים.  

לצפיה ב-'זה נכון בהחלט...'
זה נכון בהחלט...
15/02/2017 | 17:06
12
ולכן ציינתי ששיעור שכזה עדיף על כלום ושסיבה לגיטימית לעשות אחד כזה היא לשמור על ערך ההנאה שהוא חשוב מאוד.

אני אנסה להסביר למה התכוונתי בענייני ה"ארנקים" -
אם חדר כושר היה מציע את פעילויותיו נטו בשביל לקדם בצורה הטובה ביותר את כושרם הגופני של מתאמניו, הוא לא היה מקיים את השיעורים האלו בתצורתם הנוכחית ובשל כך היה מפסיד הרבה מאוד מתאמנים (ובעיקר מתאמנות)
או שנגיד את זה הפוך - השיעורים הללו מושכים הרבה מאוד מנויים, גם אם החדר כושר יכול להעמיד אלטרנטיבה הרבה יותר מועילה.
לצפיה ב-'אבקת חלבון במחיר מפתיע!!!'
אבקת חלבון במחיר מפתיע!!!
07/02/2017 | 11:00
34
היכנס עכשיו כדי להזמין עוד היום אבקת חלבון במחיר מדהים!

לצפיה ב-'**טניס אלבו (מרפק טניס)- טיפול ברפואה סינית ללא עלות**'
**טניס אלבו (מרפק טניס)- טיפול ברפואה סינית ללא עלות**
30/01/2017 | 13:04
22
שלום,
סובלים מ-Tennis Elbow (מרפק טניס), מכאבים בחלק הלטרלי (צדדי של המרפק), מרגישים כאב ומגלבה בתנועה?
אתם מחפשים אותנו ואנחנו מחפשים אתכם! לעבודת חקר קלינית בדיקור, במסגרת לימודי רפואה סינית.
המתאימים יקבלו עשרה טיפולי דיקור ללא עלות.
הטיפולים יתקיימו ב"קמפוס ברושים", אוניברסיטת תל-אביב.
לפרטים:
גיא: 0546550869
עדי: 0544591224
לצפיה ב-'בעיה בעצב'
בעיה בעצב
24/01/2017 | 09:43
1
38
שלום(: לא ממש מצאתי פה פורום מתאים אז אשאל כאן, אני מתאמנת בחדר כושר קרוב לשנה ולאחר חצי שנה בערך מאז שהתחלתי התחיל להתפס לי עצב ביד (בין כף היד למרפק) כשאני עושה תרגילים מסויימים. מישהו יודע מה הסיבה? איך לטפל? כמובן שאני כנראה צריכה ללכת לרופא אבל התקופה כרגע עמוסה מדי ואני פשוט לא מוצאת זמן.
אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי(:
לצפיה ב-'בתור מומחה לטיפול בבעיות שריר-שלד אני מציע לך,'
בתור מומחה לטיפול בבעיות שריר-שלד אני מציע לך,
25/01/2017 | 07:45
44
גשי להיבדק.
מתנפנף מעל הבעיה שלך דגל שכתוב עליו פיזיותרפיה. למעט העצה הכללית של הפחתת או שינוי עומס עד שהבעיה תחלוף, פתרון מוצלח בהתכתבות יהיה סוג של נס חנוכה.
לצפיה ב-'שילוב תרגילים בעייתי'
שילוב תרגילים בעייתי
24/01/2017 | 14:47
31
שלום, מעוניינת לבנות לעצמי תכנית תרגילים בבית, הבנתי שיש תרגילים שלא כדאי לשלב באותו אימון כמו יש קדמית ויד אחורית או כפיפות בטן וחיזוק זוקפי גב.. איזה עוד תרגילים לא לשלב?
לצפיה ב-'חיזוק הבטן'
חיזוק הבטן
23/01/2017 | 14:51
2
48
האם מותר לעשות פלאנק כל יום? אני רוצה להגיע למצב של 5 דקות וכרגע יכולה בקושי דקה.
ראיתי בכל מיני אתרים את אתגר הפלאנק שעושים יום אחרי יום אבל מצד שני אני יודעת שצריך לתת לשריר לנוח אחרי מאמץ 48 שעות. תודה
לצפיה ב-'מה מטרת העל בביצוע התרגיל? להצליח לעשות פלאנק במשך 5 דקות? '
מה מטרת העל בביצוע התרגיל? להצליח לעשות פלאנק במשך 5 דקות?
24/01/2017 | 09:42
1
40
או לפתח/לחזק את שרירי הגוף באופן כללי ואת שרירי הבטן באופן ספציפי?

אם כל המטרות שלך באימונים מסתכמות בכך שאת רוצה להצליח לעשות פלאנק במשך - 5 דקות (וכשתצליחי תזנחי את זה ) אז אולי כדאי לך לעשות פלאנק עד אין סוף ( 5 דקות זה בערך אין סוף ואין לכך שום תועלת לשיפור הכושר הגופני כתרגיל בפני עצמו)

אם המטרה שלך מתקרבת יותר לאפשרות השנייה - את יכולה להתחיל לשחרר מהתרגיל הזה ולהתחיל להתבסס על תרגילים מורכבים שמפעילים (בין הייתר) את שרירי הבטן בצורה אפקטיבית יותר (סקווט/דדליפט וכו וכו...)
להם תוכלי להוסיף מעט (!) תרגילי בטן ספציפיים (שפלאנק הוא אחד מהם,אחד טוב אפילו)
אבל בשום פנים ואופן לא לעשות תרגיל ספציפי שכזה עד אין סוף!
אין לכך שום תועלת...

לגבי ההתאוששות - שרירי הבטן כמו כל שריר - צריכים זמן להתאושש ולבנות עצמם מחדש לאחר אימון.
בניגוד לדעה הרווחת והמוטעת - אין לעבוד על שרירי הבטן מעבר לתדירות של שרירים אחרים, להפך! שרירי הבטן עובדים בכל מקרה כמעט בכל תרגיל מורכב ועובדים גם במהלך פעילות יומיומית.
עבודה אינטנסיבית ייתר על המידה על שרירי הבטן תהיה לא אפקטיבית ועלולה לגרום לפציעות.
לצפיה ב-'תודה רבה עזרת לי מאוד'
תודה רבה עזרת לי מאוד
24/01/2017 | 12:28
6
לצפיה ב-'תרגילי כוח אן אירובי'
תרגילי כוח אן אירובי
22/01/2017 | 10:51
4
32
שלום,
אני מתאמן על בסיס קבוע: פעמיים-שלוש בשבוע אני מתאמן כשעה וחצי-שעתיים אימון משולב אירובי (מכשיר ריצה, אופני כושר) + אימון כוח (מולטי טריינר), וביתר הימים אני רץ כעשרים דקות, ללא אימון כוח.

רציתי לשאול האם באימונים הארוכים יהיה אפקטיבי יותר כדאי להתרכז רק בנושא אחד, כלומר אירובי או אימון כוח, או שכדאי להמשיך בשילוב?

המטרה היא להפחית משקל ולשמור על כושר סביר.
תודה
לצפיה ב-'אפשר בהחלט לשנות לטובה את ה"תכנית" הנוכחית. '
אפשר בהחלט לשנות לטובה את ה"תכנית" הנוכחית.
23/01/2017 | 10:15
3
18
המטרה העיקרית היא להוריד במשקל ומכאן שכל פעילות גופנית שגוררת הוצאה קלורית מכובדת היא טובה ומועילה.

אממה? אימון ארוך מדי/ חיבור אימונים פוגעים באפקטיביות שלו/הם
ועלולים גם לגרום לפציעות.

שים לב שאצלך יש אימונים ארוכים מדי ואימונים קצרים מדי.
בהנחה שאימון אירובי צריך לערוך משהו סביב ה - 45 דקות
ואימון כוח סביב ה - שעה.
אצלך יש אימוני ריצה קצרצרים של 20 דקות (שזה בסדר בפני עצמו בשביל להוסיף עוד גרעון קלורי אבל אפשר להתייעל)
ואימונים מחוברים של שעתיים....

אני מציע שתפריד את האימונים שלך לאימוני כוח ואימוני אירובי, תוריד את כמות האימונים אך תעלה את העצימות ( בעיקר של האירובי)
ככה שאימון אירובי יהיה סביב ה - 45 דקות
ואימון כוח סביב השעה.

נ.ב - הייתי שוקל להכניס גם אימון משולב (לא מחובר, כלומר כוח ואז אירובי אלא
אימון פונקציונאלי שמשלב כוח ואירובי)
לצפיה ב-'תודה רבה, תוכל לתת דוגמא לאימון משולב?'
תודה רבה, תוכל לתת דוגמא לאימון משולב?
23/01/2017 | 11:43
2
12
וגם, בנושא אימון אירובי - האם מומלץ לשלב ריצה + אופני כושר או שכדאי להתמקד במכשיר אחד?

לצפיה ב-'תשובה - '
תשובה -
23/01/2017 | 12:08
1
22
אי אפשר לבנות לך אימון ככה דרך האינטרנט כשאני לא יודע עליך כלום ושום דבר,
זו מלאכתם של מאמני כושר ואנשי מקצוע.
אני רק יכול להגיד בגדול מה הכיוון הכללי, מעבר לכך תצטרך להעיזר באיש מקצוע, במידה ולך אין את הידע המספק בשביל לבנות לעצמך תכנית.

בקשר לשילוב של ריצה ואופני כושר -
בגדול זה לא מומלץ אבל בהחלט סביל במקרה של המטרות שלך.
לרוב, מתאמנים "מגוונים" שכאלו פשוט לא מחזיקים את כל האימון שלהם על מסילת הריצה ועוברים למכשיר האליפטיקל/אופניים כי זה יותר קל.
האפקטיביות של האימון יכולה רק להיפגע מכך (הפסקה בין לבין, אי שמירה על דופק גבוהה כתוצאה מכך,מנוחה וכו כו...)
ויתרון לשילוב שכזה אין.

בתור רוכב אופניים (רכיבה אמיתית, לא על אופני כושר), אני יכול להגיד בוודאות שרובם ככולם של רוכבי הספינינג עובדים על התנגדות נמוכה מאוד על לאפסית ולכן יכולים להחזיק אימון של 45 דקות על סל''ד מאוד גבוה (כלומר - נראה כאילו הם מפדלים כמו מטורפים אך הפידול מתבצע על התנגדות מינימלית ולכן האימון לא כל כך אפקטיבי)

אני מציע שבכל אימון תשאר על מכשיר אחד ועוד יותר מציע לך לצאת לרוץ ריצה אמיתית ולצאת לרכוב רכיבה אמיתית, האפקטיביות הספורט "אמיתי" היא הרבה יותר גדולה.
לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
23/01/2017 | 12:18
15
אני משתדל לצאת לריצה בחוץ פעם בשבוע (כ-45 דקות), אם מזג האוויר מאפשר. בקיץ יצאתי יותר... באימון אופני כושר אני נשאר 90% מהזמן על התנגדות בינונית-גבוהה.

תודה על הטיפים, אנסה ליישם.
לצפיה ב-'כפיפות בטן'
כפיפות בטן
18/01/2017 | 13:18
1
52

שלום חברים!
אני עושה כפיפות בטן על בסיס יומי.
קורה הרבה שבזמן הכפיפות איזור עצם הזנב שלי משתפשף במזרון ובסוף האימון אני יוצא עם שפשופים מדממים.
יש למישהו רעיון או עצה איך למנוע מזה לקרות?
תודה :)

לצפיה ב-'קודם כל תפסיק לעשות כפיפות בטן ועוד על בסיס יומי'
קודם כל תפסיק לעשות כפיפות בטן ועוד על בסיס יומי
18/01/2017 | 15:13
64
זה תרגיל גבולי למיותר שמערב המון את שרירי המותן כסל (איליו פסואס), אם אלו יתקצרו אתה תתחיל לסבול מכאבי גב קשים. 
זה תרגיל כמעט מיותר ובתדירות כזאת הוא לא רצוי בעליל.
לצפיה ב-'צריכת חלבון ללא שייקים'
צריכת חלבון ללא שייקים
10/01/2017 | 20:48
2
51
היי
אני מבצע בשבוע מספר אימוני ריצה ומספר אימוני כוח בחדר הכושר. ברצוני להתחיל לצרוך חלבונים לאחר האימונים, הבעיה היא שאני לא שותה שייקים ולא אוכל בשר. כרגע הפתרון שלי הוא טונה / ביצה, אבל הבנתי שלא מדובר בכמות מספקת.
האם קיימים חטיפי חלבון מומלצים או תצורה אחרת מומלצת לצריכת חלבון?
לצפיה ב-'לא צריך חטיפים'
לא צריך חטיפים
14/01/2017 | 12:29
40
דגים זה בשר. אין בעיה, פשוט תאכל יותר מקופסת טונה אחת. או דגים אחרים, סלמון, מקרל, סרדינים. או טופו וקטניות אם אתה בקטע.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:42
5
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
09/01/2017 | 01:32
26
היכן אפשר לקנות בחורף בגדי ים לא יקרים?

לצפיה ב-'שאלה-להוסיף עוד סט או עוד משקל'
שאלה-להוסיף עוד סט או עוד משקל
04/01/2017 | 13:14
3
39
אני מתאמן מתחיל בחדר כושר.
אשמח לשאול מה השוני או ההבדל בין הוספת סט להוספת משקל?
והאם יש יותר רצוי?
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'בגדול משקל אבל זה תלוי על איזה תרגיל מדובר'
בגדול משקל אבל זה תלוי על איזה תרגיל מדובר
04/01/2017 | 15:09
2
48
תרגיל בסיס או תרגיל עזר ? ,גם חשוב איך נראית התכנית.
בתרגילי הבסיס תוסיף משקל אבל לגבי תרגילי עזר צריך לקבל עוד פרטים.
לצפיה ב-'חידוד'
חידוד
07/01/2017 | 10:10
1
30
אני לא יודע מה זה תרגילי בסיס ותרגילי עזר. אשמח להסבר.
התכוונתי לשאול למשל אני עובד על מכשיר מסויים, אני עושה 3 סטים של 12 חזרות כל סט, במשקל 25 ק"ג. 
אני רוצה לדעת מה השוני בין הוספת משקל (ל 30 ק"ג) או להשאר באותו המשקל אבל לעשות 4 סטים במקום 3? איך זה משפיע על השריר? 
תודה על המענה.
לצפיה ב-'עדיף להעלות משקל, כמה סטים כבר תוכל להוסיף ?'
עדיף להעלות משקל, כמה סטים כבר תוכל להוסיף ?
08/01/2017 | 14:33
26
משקל אתה יכול להעלות כל אימון\שבוע חודש אבל לא תוכל להוסיף סטים כל הזמן ולכן תעלה משקלים אם אתה מרגיש שזה לא כ"כ קשה.
לצפיה ב-'סדר אימונים בחדר כושר'
סדר אימונים בחדר כושר
06/01/2017 | 23:53
1
70
הי. בן 40, גובה 1.6 שוקל בערך 80 (ירדתי מ-95).

מתאמן 3 פעמים בשבוע בחד"כ (יום כן יום לא) כאשר האימון מורכב מ:
א. ריצה של 3.5 ק"מ באינטרוולים של דקה וחצי מהיר, חצי דקה איטי יותר.
ב מכשירים בטן + ידיים   
ג. שיעור ספינינג

שמתי לב שכאשר אני עושה את האימון בסדר המתואר, בשיעור הספינינג יותר קשה לי השיעור, ואין לי תמיד האנרגיה הנדרשת, לעומת זאת אם אני מבצע את הריצה ולאחריו הספינינג ובסוף את המכשירים אזי יותר קל השיעור ספינינג.

רציתי לדעת האם יש איזשהו היגיון במה שאני מתאר ... כאילו הגוף עובר מאנאירובי לאירובי וקשה לו לחזור לאנאירובי... או הסבר הגיוני אחר?

שאלה נוספת, האם ע"מ לרדת במשקל ולשרוף יותר שומן עדיף לעשות האימון בעצימות גבוהה (אז נשרפות יותר קלוריות) או בעצימות בינונית - שבו נראה ע"פ שעון הדופק שאמנם נשרפות פחות קלוריות אבל אחוז ה-שומן מתוך הקלוריות שנשרפו גבוהה יותר (או שזה סתם חראטה?)

תודה ראש.
משה
לצפיה ב-'חבר, אתה חייב שמישהו ידריך אותך...'
חבר, אתה חייב שמישהו ידריך אותך...
11/01/2017 | 15:27
37
מה שאתה מתאר פה זו קטסטרופה שבמקרה הטוב לא תקדם אותך לשום
מקום ובמקרה הרע תפגע בבריאותך.

פנה למדריך שיבנה לך תכנית אימון מסודרת והגיונית.
לצפיה ב-'הפסקות בין סטים'
הפסקות בין סטים
01/01/2017 | 21:52
2
58
חלק סופרים 10 שניות, חלק סופרים דקה. איך אני יודע כמה זמן לנוח בין סטים?

אני מדבר על משקל בינוני-כבד, כלומר בערך 3 סטים של 10-12.
לצפיה ב-'כשמדובר בסטים של 10-12 חזרות'
כשמדובר בסטים של 10-12 חזרות
02/01/2017 | 15:17
1
71
זמן המנוחה יהיה סביב הדקה-דקה וחצי בממוצע. זה לא מאוד קריטי.
לצפיה ב-'עם כזאת מנוחה לא בטוח שאפשר יהיה להישאר בטווח הזה לכל הסטים'
עם כזאת מנוחה לא בטוח שאפשר יהיה להישאר בטווח הזה לכל הסטים
03/01/2017 | 16:01
56
נניח 3X10 עם מנוחה של דקה - דקה וחצי אומר שבסט השני או השלישי המתאמן כבר לא יוכל להשלים 10 חזרות אלא אם המשקל לא מספיק כבד ואז הסט הראשון לא יהיה ממש מאתגר, השני יהיה בסדר ורק בשלישי המתאמן ירגיש קושי.

למה לא לחכות אפילו 2-3 דקות בשביל להישאר בטווח של 10-12 חזרות ? ,בכזאת צורה גם יהיה משקל שיאתגר בכל אחד מהסטים.
לצפיה ב-'לא אוהב אימון משקולות'
לא אוהב אימון משקולות
31/12/2016 | 13:04
1
56
שלום

אני בתהליך של הרזיה מזה 3 חודשים. עד כה ירדתי 8 קילו (מ- 119 ל- 111). בן 33, גובה 1.80. 

אני מאוד אוהב לעשות אירובי(מכשירים, הליכות, קיקבוקסינג), מצדי אפילו כל יום אם יש זמן. אבל מצד שני, מאוד מתקשה להתמיד באימוני כוח. אני יודע שזה חשוב ואני חייב להתאמן על מנת למצמצם את הפגיעה במסת השריר, אבל זה פשוט משעמם אותי, ולא כיף(לעומת האירובי). למישהו יש רעיון איך להתמיד בכל זאת? איזו פעילות אחרת אפשר לעשות שיהיה לה אותו אפקט של אימון כח?

תודה.
לצפיה ב-'אני מנחש שאתה עושה המון חזרות עם משקלים קלים'
אני מנחש שאתה עושה המון חזרות עם משקלים קלים
01/01/2017 | 13:37
65
בכל תרגיל.  לכן זה משעמם אותך לחזור על אימונים כאלה שוב ושוב ושוב.

באימון כוח אפקטיבי צריך להרים משקלים כבדים למעט חזרות.  
לצפיה ב-'הליכון חשמלי'
הליכון חשמלי
27/12/2016 | 15:15
25

עובד כשאין על הרצועה שום משקל וברגע שעולים עליו הרצועה נעצרת ולא זזה, נראה לי שלא המנוע נעצר אלא הגלגל הקטן עם הגומיה (צילום), ניסיתי למתוח בכל מיני כיוונים וזה לא משתנה, למישהו יש מושג?
תודה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
פורום ריפוי ותזונה טבעית
פורום ריפוי ותזונה טבעית
האקדמיה הישראלית לקרב מגע
קרב מגע והגנה עצמית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה