לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום חדרי כושר
חברים וחברות יקרים,ברוכים הבאים לפורום ``חדרי כושר``!פורום זה הוקם לראשונה ע"י אחד מהמאמנים המובילים והמנוסים בארץ - רמי ירון. כיום עבדכם הנאמן מנהל את הפורום ומנסה לנסוק יחד איתו ואיתכם לגבהים חדשים.כידוע לכם, החברות במועדוני כושר מהווים כיום טראנד מוביל בקרב כל שכבות האוכלוסיה ובגילאים השונים.המודעות שקיימת בחברה המודרנית לענייני ספורט ובריאות, לאכול נכון יותר, להראות טוב יותר, לשפר את האפקטיביות של גופנו ותוך כדי כך גם להיות IN, להכיר אנשים, חתיכות, חתיכים, מוסיקה, קצב ..קצב ..קצב הינה בלתי הפיכה ומהווה פונקציה חשובה ואינטגרלית בתוך לוח הזמנים העמוס שלנו ולמעשה מהווה תפיסת חיים בעצמה.הפורום נועד על מנת לאפשר לנו, חובבי הכושר הותיקים וכן לחובבי הכושר הפוטנציאלים (שעוד לא ממשים את אהבתם הגלומה) - לכתוב, לשאול, להתעניין, לבקש ולבדוק כל דבר שמעניין בנושא.אחת המטרות, עבורי ועבורכם היא גם להעשיר את חובבי התחום בתרגילים, לעקור מיתוסים ותזות מעוותות שאני שומע ורואה בחדרי הכושר וכמו כן- להעלות את המודעות הציבורית לתועלת הרבה שבאימונים.מכאן שזה המקום:לשאול שאלותלהחליף מידע, תרגילים, שיטות אימוןלהציע הצעות, רעיונות, סקרים מענייניםלהמליץ המלצותלשלוח - מאמרים וכתבות, תמונות, קישוריםלעומת זאת - זהו לא המקום:לשפה בלתי הולמת, איומים, הכפשות, אישומים והוצאות להורג ..לפרסומים וקידומי מכירות שיווקיים מכירת מנויים וכיו``ב - את הבמה המתאימה לכך תמצאו בלוח המודעות.כולי תקווה כי תמצאו בפורום זה את הכר המתאים לתקשורת בנושא, תרגישו הכי נוח שאפשר להתבטא ולשתף פעולה, גם אם הפניה נראית לכם ``מביכה`` ובכך ניצור פורום אינטראקטיבי, פעיל ויעיל.Rock On , עידו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חדרי כושר

חברים וחברות יקרים,ברוכים הבאים לפורום ``חדרי כושר``!פורום זה הוקם לראשונה ע"י אחד מהמאמנים המובילים והמנוסים בארץ - רמי ירון. כיום עבדכם הנאמן מנהל את הפורום ומנסה לנסוק יחד איתו ואיתכם לגבהים חדשים.כידוע לכם, החברות במועדוני כושר מהווים כיום טראנד מוביל בקרב כל שכבות האוכלוסיה ובגילאים השונים.המודעות שקיימת בחברה המודרנית לענייני ספורט ובריאות, לאכול נכון יותר, להראות טוב יותר, לשפר את האפקטיביות של גופנו ותוך כדי כך גם להיות IN, להכיר אנשים, חתיכות, חתיכים, מוסיקה, קצב ..קצב ..קצב הינה בלתי הפיכה ומהווה פונקציה חשובה ואינטגרלית בתוך לוח הזמנים העמוס שלנו ולמעשה מהווה תפיסת חיים בעצמה.הפורום נועד על מנת לאפשר לנו, חובבי הכושר הותיקים וכן לחובבי הכושר הפוטנציאלים (שעוד לא ממשים את אהבתם הגלומה) - לכתוב, לשאול, להתעניין, לבקש ולבדוק כל דבר שמעניין בנושא.אחת המטרות, עבורי ועבורכם היא גם להעשיר את חובבי התחום בתרגילים, לעקור מיתוסים ותזות מעוותות שאני שומע ורואה בחדרי הכושר וכמו כן- להעלות את המודעות הציבורית לתועלת הרבה שבאימונים.מכאן שזה המקום:לשאול שאלותלהחליף מידע, תרגילים, שיטות אימוןלהציע הצעות, רעיונות, סקרים מענייניםלהמליץ המלצותלשלוח - מאמרים וכתבות, תמונות, קישוריםלעומת זאת - זהו לא המקום:לשפה בלתי הולמת, איומים, הכפשות, אישומים והוצאות להורג ..לפרסומים וקידומי מכירות שיווקיים מכירת מנויים וכיו``ב - את הבמה המתאימה לכך תמצאו בלוח המודעות.כולי תקווה כי תמצאו בפורום זה את הכר המתאים לתקשורת בנושא, תרגישו הכי נוח שאפשר להתבטא ולשתף פעולה, גם אם הפניה נראית לכם ``מביכה`` ובכך ניצור פורום אינטראקטיבי, פעיל ויעיל.Rock On , עידו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי, כאן לא בונים תפריטי תזונה. חל איסור מוחלט על פרסום הודעות מכירה/קניה על גבי הפורום
חדש בפורום? קרא כאן תחילה
כללי הכתיבה בפורום
  איך לכתוב בפורום ולצאת מזה בשלום?
פורום תזונה פורום אירובי פורום מתכונים לדיאטה מאמני כושר אישי
המשך >>

תרגיל מתח בתכנית ליניארית של ביל סטאר
10/02/2016 | 08:51
4
28
אני רוצה להחליף את ה- BOR בתכנית לתרגיל מתח. הסטים בתכנית הם בצורת פירמידה עם 10-15% קפיצות בין הסטים. השאלה שלי איך אני מיישם את זה בתרגיל המתח היות והתרגיל כולל את משקל הגוף שלי.
משקל הגוף שלי 84 קילו, מסוגל לבצע 13-14 חזרות עם משקל גוף...
אשמח לעזרה !
מתח עם משקל נוסף...
10/02/2016 | 17:44
2
24
תוסיף משקל לעבודת מתח שלך,
השיטות הנפוצות:

אחיזת משקולת יד בין היריכיים או בין כפות הרגליים, (נוח במשקלים נמוכים)
שימוש בתיק גב ובתוכו משקל לפי הצורך
שימוש בחגורת מותן ייעודית לה מתחבר וו תלייה שעליו מחברים משקולות.

אני אילתרתי חגורה משרשרת חוליות ברזל,שאקלים וספוג - עובד יופי.

יש גם ווסט שאתה יכול להוסיף פאונדים מ1-40 ביחידות של 1
10/02/2016 | 21:14
16
אני חושב שהשיטה המומלצת למתח זה שימוש בחגורת מותן יעודית נמכרת באמזון ב30 דולר, הסיבה היא אני חושב שמרכז הכובד שלך לא משתנה.
הבעיה היא
11/02/2016 | 07:29
11
שבתרגיל מתח אתה גם מרים את משקל גופך...בתכנית הליניארית אמורים לבצע סטים בקפיצות של 10-15%. 
אם בסט החמישי אני עושה 5 חזרות עם משקל של 12 קילו עלי זה אומר שאני מרים סך הכול עם משקל הגוף שלי: 96 קילו שזה אומר שבסט רביעי אני אמור להרים 90 קילו ושלישי: 81 וכו' כלומר פחות ממשקל גופי...אז איך אני עושה את זה משתמש בגרביטון? 

תוסיף משקל ותעשה 3X5, אם הצלחת תעלה 1.25 קילו
11/02/2016 | 15:51
11
להוסיף משקל אתה יכול עם תיק גב (שים אותו מלפנים ולא מאחור), משקולת בין הרגליים (פחות נוח לדעתי) או חגורת גב עם שרשרת (ככה אני עושה).

אם אתה עושה עם משקל גוף 13-14 חזרות אתה יכול להתחיל לדעתי עם משקולת של 10 ק"ג ולעלות בהתאם.
חד"כ "לזוז" הסניף בראשון-מישהו שמע/ראה/יש לו חוות דעת?
11/02/2016 | 11:12
7
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:43
1
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

פחממות חלבונים ושאר מאכלים..
07/02/2016 | 02:53
1
34
מה דעתכם על הכתבה הזו? (בכלל לא ארוכה).
בהחלט נכון
10/02/2016 | 14:53
15
בהחלט חושב שזה חשוב לאכול נכון אחרי האימון.
אני מתאמן בג'ימי בדיזנגוף סנטר וממש ליד המכון יש את B-FRESH שזו רשת של שייקים. תמיד אני מזמין מהם שייק (שהם מביאים לי כבר אל המכון) עם תוספת חלבון. גם בריא וגם עם ערכים מתאימים :)
מי שבג'ימי שווה לבדוק!

שאלה למייק בנוגע לPRESS
04/02/2016 | 23:02
4
50
אני מרגיש שבסטים הכבדים יותר נוח לי לעשות מין BAUNCE של המוט. אני אסביר: ממצב שבו המוט למעלה באוויר והידיים ישרות להוריד את המוט לחזה ומיד לעלות אותו למעלה בלי פאוזה. זה "מקובל" לעשות את זה ?
אני שואל על PRESS ולא BENCH PRESS
04/02/2016 | 23:06
9
גם אני אשאל את מייק, נניח שאני אוהב לעשות rock climbing
05/02/2016 | 00:23
1
36
ואני עושה את זה 3 פעמים בשבוע, הספרוט הזה משתמש ברמה כזו או אחרת בכל מיני שרירים (רגליים, ידיים, core ועוד)

עכשיו נניח שאני רוצה באותו שבוע גם לפתח כוח ושרירים עם משקולות, זאת אומרת 
אותם שרירים אבל ביותר אגריסיביות,

מה שבפועל קורה שאני עובד על הגוף משהו כמו 6 פעמים בשבוע,
לפי כל המומחים והכתבות, אני חייב לתת לגוף מנוחה על מנת לתת זמן לאותם שרירים וכוח להתפתח

האם אתה מציע לתקופה מסויימת לרדת מrock climbing, על מנת שאוכל לפתח את הכוח והשרירים שאני רוצה, ואז לחזור לrock climbing?

אני שואל אותך, כי אני רואה שאתה עושה דברים שלא  קשורים רק למשקולות, השאלה, האם אתה יכול לעשות את זה, כי יש לך כבר את הכוח שאתה צריך, 
או שסה״כ זה לא דורש ממך כלכך הרבה זמן (rock climbing נמשך אצלי כל פעם 3 שעות)
מודל קרוספיט 3-1
06/02/2016 | 10:09
35
בעיקרון אחרי כל שלושה ימי אימון (לא משנה כרגע מה יש בהם) אתה זקוק ליום מנוחה אחד (מוחלטת או אירובי קל) ע"מ לאפשר למערכות להתאושש, יש ירידה חדה בביצועים ביום הרביעי ברצף.

להגיד לך שאני לא חוטא ויוצא לי לפעמים להתאמן 4-5 ימים ברצף? כן, זה קורה.
מומלץ בחום להכניס שני ימי מנוחה לפחות בכל שבוע שני.
מקובל ולגיטימי, הרי בסופו של דבר המדד הוא...
06/02/2016 | 10:07
33
חזרה אחת ובאונס יש רק בפרס לחזרות. אני דווקא הרגשתי שאני משתפר יותר כשעשיתי פאוזה על הכתפיים בין חזרה לחזרה אבל זה אינדווידואלי. בעיקרון אין בעיה אם זה בתנאי שאין הורדה של המרפקים מתחת או מאחורי המוט בזמן הבאונס.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:15
8
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

המלצה לאבקת חלבון
31/01/2016 | 09:51
7
49
שלום
בן 42. שוקל 91, אבל מנסה לרדת ל- 80. מתאמן באופן קבוע 3 פעמים בשבוע. אימוני כח בלבד. כל אימון נמשך שעה וחצי בערך. בתדונה היומית שלי לא נראה לי שאני מגיע לצריכת החלבון המומלצת (1.5 גרם לכל ק"ג משקל?). לעולם לא נגעתי באבקות חלבון. אוכל באופן מסודר לפני ואחרי האימון. הבעיה היא שהארוחות הללו כוללות לא מעט קלוריות, ואולי זו אחת הסיבות לכך שאני לא מצליח לרדת במשקל. השאלה אם כדאי לעבור לאבקת חלבון כדי: א. לא לצרוך הרבה קולירות לאחר אימון, ו- ב'. לתת לגוף כל מה שהוא צריך מבחינת החלבון.
במידה ואני לא מעוניין לעלות במסת השריר, יש לכם המלצה לאבקה מסוימת? יש די הרבה סוגים ואין לי מושג מה לקחת.

תודה למגיבים ושבוע טוב
אתה ממש לא צריך אבקת חלבון...
31/01/2016 | 20:31
2
44
אתה במגמת הורדת אחוזי שומן, מה שאומר - מאזן קלורי שלילי (להוציא יותר אנרגיה ממה שאתה מכניס)
דבר שני - אתה במגמת הורדת אחוזי שומן, לפתח מאסת שריר תוך כדאי אתה לא יכול, כל המטרה שלך היא לשמר את הקיים עד כמה שניתן.

פעילות כוח? אתה מודע לכך שאם אתה רוצה להשיג את המטרה שלך אז הדרך צריכה להיות מותאמת ספציפית אליה? פעילות כוח לא בהכרח תפתח לך את השרירים, בטוח לא כשאתה מנסה לרזות.
אפשר לעבוד עם משקולות בשביל המטרה שלך אבל צריך להתאים את העבודה באופן כזה שתתאים למטרה.

אם אתה בתהליך של הרזיה ואתה לא מגיע לכמות חלבון מספקת ביום - תשנה את מאזן אבות המזון בדיאטה שלך לטובת חלבון.
בסופו של יום אבקת חלבון היא תוסף תזונה ולא תחליף.
לך זה פחות מתאים.
*לא תוכל לפתח מאסת שריר בטווח הארוך.
31/01/2016 | 20:39
16
יש כאלה אומרים שבמאזן קלורי שלילי בהורדת משקל, אתה דווקא
01/02/2016 | 00:58
37

צריך לאכול יותר חלבון, 

כמו שאמרת קרוב לוודאי לא תצליח לפתח כוח ושרירים גדולים יותר, אבל על מנת לשמור על הקיים, אתה כן צריך חלבון ואתה כן צריך להמשיך לעבוד אימוני כוח

אני כרגע גם בהתהליך הורדה 79 ק״ג והמטרה להגיע ל72 ק״ג ואז שוב לעלות ל79ק״ג עם פיתוח שרירים.

אז אני לא כלכך מסכים איתך, מה שכן הייתי ממליץ זה לשלב אירובי יומי (7 ימים בשבוע) ואז אפשר לאכול יותר וגם לרדת , אני אוכל כ2000 קלוריות ביום
בערך 120 גרם חלבון (480 קל) בערך 25-30 אחוז שומן שזה בערך 500 קלוריות והשאר פחמומות (פירות ,לחם ואורז)
אני שורף כל בוקר 600 קלוריות בארובי, והיום שלי מתחיל מינוס 2500 קלוריות

מה שהיית ממליץ לו זה להתחיל לספור קלוריות ולעשות חישובים, כי אם הוא לא יעשה זאת , זה כמו ללכת בחושך בלי פנס.

אני אישית מאוד מרוצה מהתקדמות שלי, יש עדיין הרבה כוח וירדתי לא רע בחודש האחרון.

בקשר לאבקת חלבון, אני כן תומך, חלבון זה חלבון, אני לא אומר שכל הארוחות שלך צריכות להיות אבקת חלבון, אבל אם 40-50 גרם חלבון מגיע מאבקת חלבון, והשאר מגיע ממקורות אוכל רגיל, אני לא רואה שום בעיה בזה

עד  היום התעלמתי מהמדע, גם אם יש הבדלים פה ושם בין המומחים , הפערים לא כאלה גדולים.
אני מרוצה מאוד כרגע מהתהליך האישי שלי

ומילה אחרונה, אני התחלתי לפני שבוע משהו שנקרא intermittent fasting
הפרוטוקול הרישמי שלי זה (יש כמה גרסאות) אומר 8 שעות אתה אוכל 16 שעות אתה לא אוכל כלום (חוץ מקפה ותה בלי סוכר)
אני אוכל בין 12 בצהריים עד 8 בערב , אין לי שום בעיה לא לאכל ארוחת בוקר
גם אם תרצה לעלות במסת השריר לא תצליח אם
01/02/2016 | 01:34
42
אתה במאזן קלורי שלילי, אבל אם אתה רוצה לשמר כמה שאפשר שריר ושרוב ההורדה תהיה בשומן אז תשתמש במדע, 
מספיק חלבון מספיק שומן    שומן(כידי שהטסטוסטרון שלך לא ירד )
וגם פמימות, בקיצר אתה צריך הכל
זה לפחות מה שהמומחים אומרים

כעקרון כמות הפחממות לחלק של ההורדה היא לא צריכה להיות כזאת גדולה, אבל
פחממות מעלות את רמת הסרוטונין מה שגורם לך להיות שמח יותר, ואם זה לא חשוב לך אז אתה יכול לקצץ שם , אני אישית נגד, ולכן אני משלב ביום יום אירובי, זאת אומרת יותר קלוריות יותר פחממות

בכל מקרה ממליץ לך ללכת על מספרים מדוייקים ולהתחיל לספור קלוריות ולהשתמש 
באקסל  (כמה קלוריות,חלבון, שומן, פחממות ביום) ולא לנסות לרדת מהר מידי
1. כי זה יהיה לך הרבה יותר קל
2. בגלל שיכול להיות השפעות רעות על הגוף והנפש שלך

בקשר לסוג החלבון, בארה״ב החלבון הכי זול יחסית הוא whey 
אם אתה רגיש לסוכר חלב(לקטוז) ממליך לך ללכת על whey isolate
שאומרים שיש לו מעט אם בכלל לקטוז) 

ואני שוב מדגיש אומנם לשמן יש הרבה יותר קלוריות פר גרם, אתה צריך ולא מעט
25-30 אחוז מסה״כ קלוריות
מודה למגיבים
01/02/2016 | 10:43
2
27
לאחר שקראתי את התגובות שלכם נראה לי שאגדיל את החלבון היומי על חשבון הפחמימות והשומן (בגבול המותר) כדי להגיע למאזן קלוריות שלילי בשביל לרדת במשקל. אלא שמצד שני, כדי להגיע לכמות החלבון המומלצת צריך לאכול מדי יום מזונות עתירי חלבון שעל הדרך הם גם מעלים את המשקל. אני עדיין לא מבין מה הבעיה בצריכת חלבון "מזוקק" באבקה, כתוסף תזונה בלבד, למשל רק לאחר אימון.
לגבי שריפת שומנים- אין דרך אחרת מאשר אימון כח. אירובי לא בא בחשבון (מגבלה אורתופדית). אז אני שוב שואל- כאחד שמתאמן קרוב לעשר שנים אימוני כח ללא אבקות חלבון, יש בעיה מהותית לצרוך פחות מכמות החלבון המומלצת ליום בתפריט רגיל ללא אבקה? עד היום הייתי בסדר עם זה, מלבד הקושי בירידה במשקל והאמת שגם הצד הכספי משחק פה תפקיד בהנחה שאבקת חלבון היא תחליף זול יותר לחלבון "רגיל". יש הבדל מהותי בין חברה כזו או אחרת המייצרת אבקת חלבון? ואני לא נכנס לרמה המולקולרית של חומצות אמינו. זה כבר יותר מדי עבורי. 
תודה.

הקביעה שלך לא מדוייקת....
01/02/2016 | 12:22
1
30
"כדי להגיע לכמות החלבון המומלצת צריך לאכול מדי יום מזונות עתירי חלבון שעל הדרך הם גם מעלים את המשקל"

אם תאכל לצורך העניין רק מזונות שיש בהם בעיקר חלבון, סביר שתגיע לכמות החלבון הנדרשת ולא תעבור את כמות הקלוריות המוקצבת אם כי אי אפשר להסתפק רק במאכלים כאלו.
ולכן ההמלצה היא להתבסס על מאכלים עתירי חלבון ובנוסף לאכול הכל מהכל במידה הנכונה.

אם גם ככה המזון שלך קצוב, מה תעזור לך צריכה של מנת אבקה אחת אחרי אימון השווה ל - 25 גרם חלבון וכ - 150 קלוריות? זו בערך כמות של קופסא טונה וביצה.
זה לא שזה לא טוב,זה פשוט לא הכרחי.
מעבר לכך - הצריכה של החלבון שלך צריכה להתבסס כמה שיותר על מאכלים "רגילים".
אם יותר נוח וזול לך לצרוך מנת חלבון אחת מאבקה אחרי אימון - תפדאל.
אם יש לך אפשרות לצרוך את החלבון שלך מאוכל "רגיל" - עדיף כי אתה מקבל ערך מוסף מבחינה תזונתית.

בקשר לאימונים - אפשר לעשות אימוני אירובי עם משקולות אבל צריך לעשות את זה באופן מאוד מסויים.
אני מקבל את הרושם שאתה עובד אימוני כוח "קלאסיים" וזה פחות טוב ופחות יעיל,אם תפרט את אופן האימונים שלך - יהיה אפשר לעזור לך גם בזה.
תודה על התגובה
04/02/2016 | 15:03
20
אני מתכון לשלב חלבון מן האוכל ומן האבקה כדי להגיע לכמות המומצלת ליום. זה גם יותר נוח אבל גם יותר זול. אחרי עשר שנים בתחןם תאמין לי שעברתי את כל הקומבינציות אימון האפשריות (A+B, A+B+C, A+B+C+D+E+F..(-:.), ככה שהיום אני יודע איזה אימון אני רוצה לעצמי. 
Cpk גבוה כנראה בעקבות אימון
26/01/2016 | 01:11
7
53
היי, דמי מור, אני בת27, שוקלת 59 קג, לפני כשלושה שבועות התחלתי להתאמן בחדר כושר בפעם הראשונה (לפני זה ממש לא הייתי פעילה גופנית, למעט יוגה פה ושם). המאמן כושר של המכון ישב איתי על תכנית אימונים של "ניקוי חלודה" כביכול והורדת מסת שומן, אימון כוח של בערך כ 40-50 דק, הכולל ידיים- 4 סטים של 15, מתח אותו הדבר, משקולת w 3 סטים של 12, רגליים קדמיות ואחוריות 3 סטים של 15, אותו דבר גב ובטן, ו20 דק אירובי בקרוב טיימר- כך לעשות פעמיים בשבוע, כאשר פעם בשבוע אני שוחה בערך 3 בריכות להתחלה, וםעם בשבוע אני עושה התעמלות במים. השבוע עשיתי בדיקות דם רגילות, סתם כדי לבדוק מ המצב שלי, חשוב לציין שלא חשתי בכאבים או משהו ושעשיתי אותן כיומיים לאחר אימון , ומצאו כי ה cpk שלי 4000, למחרת התבקשתי לעשות שוב והתוצאה היתה 1994. היום התאמני רק אירובי כ 50 דק- הליכון בלבד.. אני חוששת שזה קשור לעובדה שאני חדשה ולאימוני כוח ו שלא אוכל לחזור להתאמן. יש לכם עצות כיצד עוד שבוע אוכל לחזור לאימונים כוח בהדרגתיות אולי? או מה אתם ממליצים. המאמן במכון לא מכיר את האנזים הזה ולא יכל לעזור לי . אשמח לעזרתכם!
אחת ולתמיד - CPK ואימונים :
26/01/2016 | 13:23
6
70
CPK או בשמו המלא קריאטין פוספו-קינז הוא אנזים שמעיד על נזק לשרירי השלד, CPK אצל מתאמנים חד וחלק יהיה גבוה יותר מאשר אצל לא מתאמנים ולרוב יחרוג מהסקאלה.
מתי CPK גבוה מעורר חשד?
1) תאונה או חבלה קשה, CPK גבוה במקרה כזה יכול להעיד על נזק שלא נראה לעין ולכן יש צורך בבירור רפואי מעמיק יותר.
2) במצבים בהם אדם ביצע אימון אינטנסיבי ביותר ללא מוכנות מתאימה, יתלונן על כאבים דמויי "כיווצי שרירים" קשים ברמה של כאב לזוז ובמקרים מסויימים זה ילווה בשתן בצבע חום-קולה, במצב כזה הפתרון הוא פינוי מיידי לבי"ח בגלל חשד לתופעה הנקראת רבדומיוליזיס או בעברית "תמס שריר".

רק כדי שיהיה לך נוח להבין, במקרים שאני נתקלתי בהם של "רבדו" - ערכי הCPK נעו בין 40,000 ל60,000.

להלן המידע המלא על רבדו - https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%9E%D7%A1_%...
שאלה
26/01/2016 | 13:37
5
39
קודם כל תודה רבה על היחס, התגובה והמידע:)
העניין הוא כזה, איני חשה בכאבים כלל, אלא במקרה עשיתי בדיקות וזה מה שיצא, השאלה האם אני יכולה לחזור להתאמן כפי שהתאמנתי עד לבדיקת הדם? או שאני צריכה קצת לנוח? ובמידה ועליי לנוח, כיצד אני חוזרת לאימונים הקודמים? בהדרגתיות או פשוט לחזור לאותם הסטים? (שאלתי את המאמן כושר בחדר כושר והוא לא מכיר את הנושא הזה, והרופאה לא מבינה מה עליי לעשות כי שאר הבדיקות יצאו לי מושלמות)...
אשמח ממש לעזרה כי זה ממש מבאס אותי שאני לא יכולה להתאמן ולהמשיך את שהתחלתי ...
אחלה יום
מור
קודם כל בשמחה ומכל הלב
26/01/2016 | 14:26
4
46
שתי אפשרויות עומדות בפנייך -
1) להמשיך להתאמן ולהניח שהכל בסדר (שזה כנראה המצב אבל אני מנוע מלתת המלצות בניגוד לעצת רופא)
2) לנוח 3-4 ימים ולעשות שוב בדיקות דם כדי לראות אם הCPK חוזר לערכים נורמליים.

הכי חשוב שלא תיהי מודאגת, אני לא חושב שיש סיבה אבל אם השקט הנפשי שלך הופרע ע"י התוצאה לכי על בטוח.

מייק.
תודה מייק!
26/01/2016 | 14:39
1
7
בכייף, מחכה לשמוע שהכל תקין
26/01/2016 | 14:42
8
3-4 ימים?
28/01/2016 | 14:48
1
25
חשבתי שצריכים לחכות שבוע-שבועיים עד שהשפעת האימון חולפת.
האמת היא שאני לא בטוח כמה זמן צריך לתת לגוף ע"מ
28/01/2016 | 15:52
33
שהשינוי בCPK יתבטא בבדיקת דם בצורה משמעותית.
ייתכן שאני טועה וצריך יותר מ3-4 ימים...
אני אקטומורף שרוצה לעשות שינוי
23/01/2016 | 14:27
16
60
שלום חברים

אני רואה בפורום הזה פינה מקצועית ורצינית ובגלל זה מרגיש בנוח לשאול כאן שאלות ולא אנשים שיש לי ספק לגביהם.

אני אקטומורף רציני. רזה מאוד. גנטיקה, גם אבא שלי כזה. החלטתי שעושה שינוי.
בחדר הכושר עשו לי תכנית a,b,c.
נאמר לי שאם אני רוצה לגדול אני צריך להתחיל לאכול "כמו אחוז דיבוק". לשאוף להגיע לבין 3000 ל4000 קלוריות ביום, ו2.5 גרם חלבון לכל קילוגרם גוף (שוקל 72).

לצערי אין לי תפריט אבל אני כן מעוניין לבנות לי אחד. אשמח לעצותיכם.
כרגע מאוד קשה לי לאכול מה שצריך כי אין תפריט שמנחה אותי ובלי קשר זה קשה מאוד לאכול כל 3 שעות. זה אשכרה עבודה במשרה מלאה+.
שתי הצעות יעילות מאוד
23/01/2016 | 17:57
15
54
1) מאמן (עצם העובדה שבנו לך ABC מעיד שכנראה צריך כזה)
2) תזונאי

זה שילוב טיפה יקר אבל יחסוך לך הרבה זמן ואי וודאות לגבי הדרך.
במיוחד אם אתה אקטומורף - התזונאי זה MUST בעיני.
אקטומורף ושוקל 72?
24/01/2016 | 05:01
14
51
איזה מטר אתה?

מטר תשעים. סמוך עליי שאני אקטומורף. אני יודע מה אני אומר.
24/01/2016 | 10:55
1
50
אני רזה מאוד ולשכור מדריך זו לא אופציה, אין לי כסף מיותר לדבר. מה גם שתפריט אפשר להרכיב אז גם לא ברור לי למה לשלם לתזונאי על זה.
חח אתה גם יכול לאכול מה שבא ליד ולעשות תרגילים שסתם מצאת...
24/01/2016 | 21:00
43
באינטרנט. מאמנים ותזונאים זה בעצם מקצועות מיותרים בכלל...
לגמרי יתכן גם במטר 80
24/01/2016 | 11:51
11
26
לא הבנתי אותך...
24/01/2016 | 18:10
10
14
כי זה לא הופנה אליך, הוא שאל...
24/01/2016 | 20:54
9
36
בעצם מה הגובה שלך כדי להבין איך יכול להיות אקטומורף במשקל 72 ק"ג. אמרתי שגם אם אתה 1.80 ושוקל 72 ייתכן שהטיפוס גוף שלך אקטומורפי על אחת כמה וכמה אם אתה 1.90
הבנתי
25/01/2016 | 11:59
8
37
נכון, אני רזה גנטית באופן קיצוני. במהלך השנים הבנתי שכמה שאני אוכל צורת הגוף שלי לא תשתנה כי זה שינוי שיכול לבוא אך ורק במכון כושר ובהרמת משקולות.
השאלה היא.. איך אני מתקדם מפה?
האם ABCABC כל שבוע זה בסדר? האם לאכול כל 3 שעות זה בסדר?
האם אפשר לשלב גיינר בתזונה?
אני בן 22, מטר תשעים שוקל 72.5.
הגישה שלך מצחיקה
25/01/2016 | 14:37
7
37
אני לא מכיר אותך, לא יודע מי אתה. אני מסביר לך שבתור אקטומורף אתה צריך תזונאי ומאמן ואתה מזלזל בזה ואז אתה רוצה שאכוון אותך? כיוונתי אותך, בחרת להתעלם.

לא אני לא חושב שאתה צריך לעשות ABC בניחוש פרוע ולאכול כל שעתיים-ארבע-שש שעות זה לא משנה כמו שמשנה התכולה של הארוחה והסך הקלורי אבל זו עבודה של תזונאי.
הגישה שלי לא מצחיקה. היא רצינית ובעיקר ריאלית
25/01/2016 | 16:56
6
37
מעריך את הרצון שלך לעזור. אבל לשכור מאמן שיעלה לי 2000 שקל בחודש זה דבר שלא בא בחשבון כרגע. יש לי דברים חשובים יותר לשפוך עליהם את הכסף.
דבר אחד אני כן יודע- אלפי בחורים במצב שלי הגיע לתוצאות גם ללא מאמן אישי ותזונאי.
הכל תלוי בידע שצוברים ובאנשים שמבינים עניין כמוך שיכוונו. אם אתה לא מעוניין לכוון והדרך הקלה לך היא "לשלוח" אותי לתזונאי ומאמן - זה כבר משהו אחר.
תודה שוב.

אגב
25/01/2016 | 16:58
1
32
מצחיק שאנשים בחוץ יורדים על המאמנים בחדר כושר, כי אף אחד לא מבטיח לי שמאמן אישי הוא טוב יותר מהם. בסופו של דבר שניהם מבינים עניין בתחומם.
עכשיו אתה מבין מה דרך החשיבה שלי?
אני לא מאלה שמזלזלים במדריכים במכונים, ההפך הוא הנכון. אני יותר סולד מאנשים בחוץ שבוחרים לרדת ולהקניט אותם ולהחשיב את עצמם לבוראי תורת פיתוח הגוף.
יש פה כל מיני מאמרים עם נוסחאות
25/01/2016 | 22:21
30
אתה צריך לברר קודם כל כמה הגוף שלך שורף במנוחה, הנוסחאות האלה הם לאדם הממוצע, יכול להיות שהם לא יתאימו לך, יש מכשירים היום שאתה יכול ללכת להבדק ולדעת בידיוק כמה קלוריות אתה שורף בלי לעשות שום פעילות, 
לאחר מכן אתה צריך גם לומר כמה אתה פעיל (בלי ספורט) ביום יום שלך, זה כולל אם העבודה שלך כוללת הרבה תנועה או סתם ישיבה מאחר שולחן וכולה.

וזה
עוד קלוריות נשרפות לך ביום יום , ולאחר מכן את צריך להוסיף לזה מספר נניח 500 קלוריות יומית , וזה מה שנניח אתה צריך לאכול, בנוסף אתה צריך לחשב כמות מסויימת של חלבונים ביום, כמות מסוימת של שומנים ביום וכמות מסוימת של פחמימות ביום

למה כדאי לך להשתמש במומחה או מומחים (תזונאי פלוס מאמן אישי לעבודות משקולות) כידי שזה יהיה מסודר ולא תעבוד על ריק או יותר גרוע סתם תהיה שמן.

האוכל יעלה לך הרבה בכל מקרה, אז עדיף לעשות את במסודר,  אני מאמין שאתה כן צריך לעשות מחקר עצמי, ולקרוא הרבה על הנושאים האלה,  כידי שתבחר בתזונאי או 
במאמן יהיה לך מושג אם הם מבינים במה שהם עושים והתקשורת שלך איתם תהיה יותר טובה

בכל מקרה, לשאול שאלה כללית כזאת בפורום, וציפיה שאדם יבוא ויתן לך הכל במכה אחת קצת לא רציני, תתחיל לקרא את המאמרים בפורום, תמשיך בלקרא מאמרים נוספים בכל מיני אתרים, ואז תשאל שאלות יותר ספציפיות ואולי אנשים יכולים לכוון אותך יותר, אף אחד באף נושא לא אוהב שבא אדם ושואל שאלה כלכך כללית

זה כמו שתשאל מישהו יכול להסביר לי אלגברה? לעומת שאלה ספציפית בתת הנושא של אלגברה...תנסה להבין את ההבדלים.

אני מנסה לחסוך לך את בזבוז הזמן שבניסוי וטעיה
26/01/2016 | 14:44
33
הכי פשוט יהיה להגיד לך לקרוא את הספר Starting Strength וליישם את התוכנית שבו ולהוסיף שאתה צריך לאכול כמו חזיר. אם זה מקצועי? אם זה בוודאות יהווה פתרון טוב? לא בטוח.
אפשרי לגמרי להתנהל לבד....
29/01/2016 | 09:36
2
35
אבל תצטרך ללמוד את העקרונות הבסיסיים בשביל שתוכל להתנהל כמו שצריך, גם בפן התזונתי וגם בפעילות הגופנית שתעשה.
כן, איש מקצוע כנראה שיחסוך לך הסתבכויות במהלך הדרך ואולי ימנע טעויות שתעשה אבל מאמנים/תזונאים זה לא ריאלי בגלל המחירים המגוחכים שהם גובים.
וגם שם, עד שאתה מוצא אחד נורמאלי (ולא תזונאית קופת חולים או איזה ילד שעשה קורס משגיחי חדר כושר) אז אתה צריך לשלם אקסטרות נוספות.

אני שקלתי 47 והצלחתי לטפס ל - 65 (בשיא) בפחות משנתיים גם ללא עזרה של איש מקצוע.
קראתי,חקרתי,הקשבתי ובעיקר - התנסתי והקשבתי לגוף שלי.

אז זה אפשרי אבל צריך לדעת איך לעשות את זה.
נ.ב - אני מהמר שכל איש מקצוע יגיד לך להתאמן ולאכול הרבה.

את מה שאני מנסה להסביר נתת בתגובה אחת מדוייקת
31/01/2016 | 23:30
1
25
סהכ זה לא מדע טילים. חבל לי לשלם כל כך הרבה כסף על מאמן אישי שיקח לי 100 שח לשיעור, בחישוב פשוט זה 300-400 שח בשבוע, שזה מטורף לסטודנט וחייל משוחרר כמוני.
מעצם היותי אקטומורוף עם ח. חומרים מהיר, הבנתי שאני צריך לאכול הרבה ולהגיע לפחות ל3000 קלוריות ביום, כאשר למטרת גדילה צריך לאכול 2 גרם חלבון לכל קילו לפחות.
אז יש מדריכים לבניית תפריט, יש מאמרים לייעוץ.. אנסה למצוא משהו ולהתקדם בנושא הזה. אשמח לקבל ממכם קישורים למאמרים שיעזרו לי אף על פי שקראתי מאמר מדוייק מאוד פה- אתם מוזמנים להציץ הוא בעברית:

בעניין האימונים, כרגע אני מקבל את ההדרכה מהמאמנים בחדר כושר, דואג לקרוע את עצמי באימונים כדי לראות תוצאות, מגיע 3-4 פעמים בשבוע למכון ועובד בתכנית של 4X10 בכל תרגיל.
4*10 בכל תרגיל זה לא תוכנית, זה חארטה וזה צפוי
10/02/2016 | 23:59
4
אבל פסדר.
ואשרייך אם תמצא מאמן רציני שלוקח 100 ש"ח לשיעור.
רוטינת משקל גוף חדשה (אחרי פרונט סקווט כבד וקלינים כבדים)
24/01/2016 | 12:05
4
63
אז אחרי שהתקרבתי משמעותית לALL TIME PR שלי בפרונט סקווט, החלטתי להעלות רמה והתוצאה לפניכם - 

חזק !!!
27/01/2016 | 12:28
4
מרשים מאוד
27/01/2016 | 22:03
2
20
ראיתי בוידאו אחר שיש לך ניתור חזק
יש לך טיפים איך לשפר ניתור, אני צריך רק קצת

קלינים ופאוורקלינים הם בין הכלים החשובים ביותר
27/01/2016 | 23:21
1
28
ע"מ לשפר ניתור.

כמובן שיש את הברור מאליו - סקווט רבע עומק וקפיצה לגובה עם מוט ריק, קפיצות על ארגזים גבוהים לחזרות, קפיצות חבל ועבודה פליאומטרית של ניתור מארגז נמוך לרצפה ומייד לגובה או לארגז גבוה.
חשוב לציין שקל מאוד להפצע מהתרגילים הנ"ל וזה דורש הרבה בקרה על התוכנית אימונים ועל המשקלים מסביב.
ננסה תודה, האמת שראיתי מישהו קופץ עם מוט בחדר כושר חשבתי
28/01/2016 | 03:44
17
שהוא מטורף, מסתבר שלא
מוטרד מהגוף
21/01/2016 | 00:55
9
83
לפני שנה וחצי פתחתי שרירי כתפיים וגב ואני מתחרט על זה. עבר שנה וחצי השרירים לא ירדו והגוף נשאר חסון. מתגעגע לגוף הנערי שהיה לי - לטעמי האישי יותר מחמיא לי. מה אני עושה כדי להפטר מהשרירים ולחזור לגוף הדקיק והקטן שהיה לי?
גם כשאני רזה הגוף נראה יותר חסון מאשר לפני שנה וחצי שהייתי רזה.
אני בן 27.
לא העלת שאלה כזאת כבר פעמיים בעבר?
22/01/2016 | 14:16
2
21
יכול להיות. התחשק לי לעלות שוב - זכותי.
22/01/2016 | 16:23
1
57
מיום ליום  השנאה לגוף מתגברת ואולי מישהו חדש שגולש בפורום  יהיה לו תשובה.
אני חי בשנאה
22/01/2016 | 16:34
57
לגוף. ואני לא רוצה להיות במקום כזה. זה כמו אישה שכלואה בגוף של גבר. זה שנאה איומה.
אני חי עם זה יום יום וקשה לי ולכן רוצה לדעת אילו פתרונות. מאוד עצוב לי שאנשים רוצים לפתח את הגוף יש המון הסברים וידע מה לעשות אבל כשזה מישהו עם סיפור שונה כמו שלי אין כמעט למי לפנות כי זה לא מקובל.
מאזן קלורי שלילי והפסקת אימון לאלתר
22/01/2016 | 16:47
5
50
זו אמנם עצה שיש בה שני מרכיבים שסותרים את ההיגיון אבל אם הבנתי את הסיטואציה שלך ואם מדובר אך ורק במסת שריר מיותרת, אז מאזן קלורי שלילי יוביל לכך שבסופו של דבר אתה תוריד אחוזי שומן וכמובן גם מסת השריר תרד (בהנחה כמובן שאתה לא מתאמן).
אני יכול למשל
22/01/2016 | 18:39
4
45
להיות על מאזן קלורי שלילי ולהתאמן בהליכות מהירות: רוב השרירים שמטרידים אותי הם בפלג גוף העליון ובהליכה מהירה זה עובד על הורדה כללית במשקל וגם אם יהיו קצת שרירי רגליים שם זה פחות מפריע לי. הליכות מהירות בשונה מאימוני כוח שמפתחים את הגוף. אז אפשר בעצם להתאמן רק אירובי (נניח, לבנתיים, הליכות מהירות) ולהיות על מאזן קלורי שלילי. מה אתה חושב?
והאם יש קשר בין צריכה של חלבונים
22/01/2016 | 18:44
3
33
להפתחות השרירים?
מעבר לירקות שיש בהם אנטי אוקסידנטים מעולים למניעת הזדקות קראתי בספר אנטי איג'ינג' שחלבון תורם לאלסטיות של העור וחוסר חלבון מתאים עלול לגרום להזדקנות מואצת של הגוף. השאלה אם חלבון גם תורם פה לשמירה על השרירים? כי כאלה שעושים אימוני כוח לוקחים המון חלבונים, מצד שני להפטר מהחלבון ... אני לא רוצה לאבד את האלסטיות של העור. האם יש קשר בין חלבון לשרירים? אני מצטער אם אני נשמע בור בנושא הזה, תבינו אותי, ספורט זה לא התחום שלי  (למרות שהייתי חיית כושר בעברי. עשיתי מה שצריך בלי הרבה ידע) ובגלל זה אני כאן להתייעץ אתכם...
תזונה אני מבין חלקית...  מבין בעיקר בתזונה לשמירה על עור הפנים.
אני לא מבין כמו אנשים פה, אבל בשבוע האחרון עשיתי קצת מחקר
22/01/2016 | 22:39
2
48
בשביל לשמר שרירים(יחסית) במאזן קלורי שלילי, אתה צריך יחסית הרבה חלבון
יש מספרים מוערכים עלידי מחקרים, אבל בשביל האברג׳ ג׳ו שרק רוצה להיות בריא, ולא מעניין אותו לשמר שרירים וכוח אתה עדיין יכול לאכול חלבון אבל בכמות מופחתת
אם תעשה גוגל, בארה״ב מבחינת רישמית (הכוונה על פי המדינה) 0.8 גרם לק״ג משקל, נניח אתה שוקל 70 קג  אז לפי החישוב מספיק לך 56 גרם חלבון ביום כידי להיות בריא

אני אישית שוקל 79 ק״ג גם כרגע במאזן קלורי שלישי, אבל צורך בין 120 ל140 גרם חלבון, אני כן רוצה לשמר כוח , אבל לרדת 5 קג, אז המצב שלי שונה משלך
חח להוריד שריר
24/01/2016 | 05:03
1
37
מילא בחורה שמתלוננת אבל גבר ?
כמו שנאמר צרות של עשירים.
אפשר תמונה של הגוף שלך ?
אני לא רוצה להוריד שריר, אני מקווה שבשבילך שאתה פשוט
24/01/2016 | 14:49
36
לא יודע לשרשר. אחרת אתה בצרות
מה לובשים בחורף?
21/01/2016 | 18:10
1
40
היי אני נכנס לחדר כושר וקצת מפחד להתקרר מהמעבר בין חום. לקור
מתלבט אם להחליף לקצר (מכנס וחולצה)
או האם להתאמן עם ארוך?
והאם יש לכם המלצות על מקומות זולים למכנסי טרנינג?
לא בא לי להוציא 200 על ניילון..
שכבות
22/01/2016 | 14:29
44
מכנס ארוך נוח (או טייץ ומעליו מכנס קצר), חולצה קצרה וטרנינג שאפשר להניח בצד.

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:38
2
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

תרגילים להורדת לחץ דם גבוה
13/01/2016 | 11:46
6
45
אילו תרגילים מומלצים לאדם מבוגר?
(אבא שלי)
האם תרגילי גמישות?
אם אפשר, אשמח לדוגמאות,
לתרגילי בית בלי או עם משקולות קלים.
תודה לעונים.
בעיקרון יש הנחיות מסודרות למתאמנים עם לחץ דם גבוה
13/01/2016 | 15:20
5
57
ההנחיה הראשונה ואולי הכי חשובה היא להתחיל מ20 דקות אירובי מתון מאוד, אחריו אמורה להיות ירידה בלחץ הדם לערכים תקינים ורק אז להתחיל עבודה עם משקולות.
כמובן משקלים קלים, ללא עצירות נשימה, ללא הגעה לכשל באף סט, ללא עבודה סטטית וכו'.
לא הבנת אותי
14/01/2016 | 11:07
4
36
אני מתכוון איזה תרגילי בית עשויים
לעזור לבן-אדם מבוגר (80) להוריד את לחץ-הדם הגבוה שלו.

תודה.
כהתחלה שינוי בהרגלי התזונה,
14/01/2016 | 15:40
3
39
מומלץ להתייעץ עם תזונאי.
מבחינת תרגילים - כהתחלה אירובי, משקולות יבואו בהמשך.
התזונה בסדר
15/01/2016 | 14:40
2
36
אירובי קשה לו בגיל הזה,
רק הליכה רגילה.
לכן אני רוצה תרגילי משקולות.
אאל"ט צריך תרגילי גמישות, נכון?...
אם כן אז ז"א הנעת האיבר (הידיים/הרגליים/הראש)
לכל טווח התנועה שלהם, נכון?

תודה.
מתיחות זה מצוין
15/01/2016 | 16:27
1
36
אבל אם שאלת לגבי פעילות גופנית שעשויה להוריד עם הזמן את לחץ הדם הדגש הוא על פעילות אירובית בשילוב עם תרגילי התנגדות. הליכה או שחיה הם אופציות טובות לגיל המבוגר. אך כמובן  יש להתייעץ עם גורם מוסמך לפני כן ולא לקבל הצעות דרך האינטרנט כמובן מאליו.
גלעד, פיזיותרפיסט 

תודה
15/01/2016 | 22:01
4
שאלונת [מנטלית] לגבי משקולות
12/01/2016 | 16:22
1
76
היי לכם

זו הפעם השניה שהתחלתי את SS.

אני מתאמנת מתחילה, בת 22, שוקולת 65 ק"ג, 160 ס"מ. 
חשובה לי הבריאות, אני אוכלת פליאו, ואני נהנת להתאמן, ולקח לי הרבה זמן למצוא את הז'אנר האהוב עליי - LIFTING. אבל במקביל, זה נורא מפחיד אותי ומלחיץ אותי.
אני מפחדת ממשקולות...

בפעם הראשונה התחלתי את התוכנית עם מאמן אישי שלימד אותי את הטכניקה. עלינו במשקל לאט לאט. (2 ק"ג כל אימון, הבנתי שאמורים יותר, אבל אני בכיינית). הכי הרבה שהגעתי היה סקווט עם 35 ק"ג.
זה היה המשקל באימון האחרון, והפסקתי להתאמן 3 חודשים בגלל בלאגנים בחיים שקרו לי באותה תקופה.

לאחרונה חזרתי להתאמן באותה התוכנית, גם כן עם מאמן אישי, שהזכיר לי את הטכניקה. 
התחלנו מהתחלה, מוט ריק. ושוב עליתי 2 ק"ג בסקווט כל אימון (כי אני בכיינית).
באימון האחרון הגעתי ל-37 ק"ג.
ונלחצתי ממש. לא הצלחתי לעלות. התפקששה לי הטכניקה. נהיה לי כבד. החזקתי את זה לא טוב. ורציתי להפסיק ולעזוב את זה. זה נשמע מפגר אבל נלחצתי רצח מהפלטות.
עשיתי סט אחד עם 5 חזרות. בגלל הטכניקה השגויה התחיל לכאוב לי גם המפרק בין האגן לירך בצד אחד.
ולא משנה מה המאמן ניסה להגיד לי באותו היום, נאטמתי ולא רציתי לעשות סקווט יותר.

עכשיו אתם בטח תצחקו עליי או שתתעלמו ותדפדפו הלאה...
אבל זה באמת די כבד בשבילי (דאבל מינינג).
אני רוצה להתאמן עם משקולות. מה שזה עושה לי לגוף מדהים... אבל זה כל כך מפחיד אותי ומלחיץ אותי ומשתק אותי.
וזה קורה לי כל פעם שאני עוברת גבול מסויים - למשל מחליפה קידומת במשקל, או שפתאום אני קולטת ויזואלית שהפלטות נורא גדולות (מה לעשות, עדיף לשים פלטה 1 של 10 ק"ג, במקום 10 של 1 ק"ג).
מה אפשר לעשות?? איך אני יכולה להפסיק לפחד?
הפחד ממספרים
22/01/2016 | 18:54
33
קודם כל כייף לשמוע על בחורה שיודעת מה זה SS ופלאו.
לכולם יש פחד ממשקל, לחלק זה ב100 (סתם כי נוספת סיפרה), לחלק זה ב200 ולחלק זה ב35.
מאמן צריך להכיר את הסחורה ולדעת לעבוד מסביב לבעיה עד שתקבלי את הביטחון שאת זקוקה לו להתקדם, החל ממניפולציות של פלטות קטנות יותר, דרך החזקה סטטית של משקל כבד יותר על הגב או אפילו סתם יותר חזרות (כן כן, זה כבר לא SS) עד שתקבלי את הביטחון שאת זקוקה לו.
לכל תוכנית ליפטינג יש קושי מנטלי שונה, SS, טקסס, קורטה, סמולוב - בכל אחת מהן היו לי קשיים שונים וההתמודדות איתם שונה מאדם לאדם, החוכמה היא לא לוותר ולמצוא את הדרך להתקדם.
ממשיכים להתקדם עם תרגילי משקל גוף -
11/01/2016 | 22:30
2
82
רק תסביר לי איך חשבת על זה
12/01/2016 | 11:48
1
52
כשראיתי אותך שוכב עם ידיים מלפנים לא חלמתי שזה יגיע לעמידת ידיים....

מה הסיכוי שנראה אותך בריו עוד כמה חודשים  ?  
ZOMBI PRESS זה לא רעיון שלי, להפוך את זה ל...
12/01/2016 | 15:43
55
עמידת כתף ומשם עליה לעמידת ידיים זה כבר נטו מעבר בין תרגילים שהגעתי לשליטה טובה בהם.
כשהתחלתי ג'ימנסטיקס, עמידת כתף למשל נראתה כמו דבר מיותר, מוזר ולא מובן. מצחיק איך הכל מתחבר...
מייק, אני תקוע ב OHP , לא יודע מה לעשות כבר
07/01/2016 | 16:10
28
72
מתקדם בבנץ' וסקוואט אבל לא מצליח להתקדם ב OHP ,בשבועיים האחרונים התקדמתי פעם אחת וזהו,  ניסיתי אפילו לשנות ואתמול עשיתי בנץ' 6-8 חזרות במקום 3X5 והיום עשיתי OHP כתרגיל ראשון (לפני מתח עצים) והרגשתי יותר קשה מאשר שאני עושה פרס אחרי מתח וחתירה...

האם לעשות ריסט ולהוריד 10% במשקל או לעבור ל 8-12 חזרות לאימון או שניים ?
נפח ותדירות
07/01/2016 | 16:15
27
59
לי מה שעזר היה הבלוק נפח של ה"קורטה" לפרס.
6*6 שלוש פעמים בשבוע, עליה של 2.5 משבוע לשבוע.
מתחילים מ60% ממקסימום שזה קל, מסיימים על בערך 70% ואז עוברים לנפח.
אחרי בלוק עצימות קטן נתתי 100 לסינגל ומשם עזבתי את הפרס לטובת תרגילי משקל גוף חחח
אני יכול לעשות פעמיים בשבוע (שני וחמישי)
07/01/2016 | 16:21
10
30
לא כ"כ הבנתי מה עשית , עשית 6*6 עם 60% מהמקסימום באימון ראשון ואז באימון השני עלית או נשארת באותו משקל ?
3 אימונים על אותו משקל ואז עליה של 2.5 קילו.
08/01/2016 | 18:50
9
17
אז להוריד קצת משקל ולעשות 3 אימונים (שבוע וחצי)
08/01/2016 | 23:29
8
19
6x6 ובאימון הרביעי לעלות חזרה למשקל הנוכחי שאיתו אני כרגע מצליח 3x5 5 4

לגבי 6x6, להגיע תמיד לחזרה האחרונה שאני כבר לא יכול עוד חזרה או להוריד פשוט 10% מהמשקל שאיתו אני כרגע לא מצליח?
תקרא על הבלוק נפח בתוכנית "קורטה" ואז נדבר
09/01/2016 | 18:02
7
8
8 סטים של 5 חזרות ??? ,קראתי נכון ?
10/01/2016 | 12:48
6
14
אני עובד על כתפיים פעמיים בשבוע, בלוק הנפח המקורי הוא 3 פעמים בשבוע, זה כבשני הגהנום ....

אם הבנתי נכון בלוק הנפח הוא 4 שבועות שמתחילים עם 58% מה RM1 וכל שבוע עולים ב 2% (מסיימים עם 64%), הבנתי נכון ?
בבנצ' ופרס זה לא 8*5 אלא 6*5-8 סטים
10/01/2016 | 16:17
5
17
בעיקרון כן, אפשר לקפוץ טיפה יותר באחוזים
להתחיל ב 60% ולעלות ב 5% כל שבוע ?
10/01/2016 | 20:07
4
9
שים לב שאני עושה 2 אימונים בשבוע אז אולי כדאי לי לעשות 8x6 (או שזה עמוס מדי?).

לגבי rm1 שלי, לנסות להעריך לפי המשקלים כיום או לנסות ממש לבדוק כמה אני יכול להרים ?
6*6 מספיק ואפשר להתחיל ב60%, לא יודע אם הייתי קופץ ב5%
10/01/2016 | 21:27
3
14
והערכה תספיק, לא צריך לבדוק
אם במקרה בסט הרביעי חמישי לא הצלחתי להשלים 6 חזרות?
10/01/2016 | 23:04
2
8
אולי לא נחתי מספיק לדוגמא... הרי עם 60 אחוז משקל לא רואה סיבה לנוח יותר מדקה וחצי בין סט לסט (אלא אם צריך לנוח פחות )
ב60% אין תירוץ להיכשל גם עם דקה וחצי מנוחה
11/01/2016 | 16:00
1
5
מסכים, חששתי מהסט האחרון
11/01/2016 | 16:05
1
אפרופו התקדמות , במתח ההתקדמות תיעצר די מהר לא?
07/01/2016 | 21:42
15
30
היום אני עושה 3x5 עם 21 קילו ושוקל 83 , באימון האחרון כבר לא הצלחתי להתקדם , אני מניח שקצב ההתקדמות פה הוא לא כמו בנץ וסקוואט , אני צודק ?
סיפור שונה לגמרי
08/01/2016 | 18:51
14
43
נפח עבד לי הכי טוב במתודה דומה לטקסס, אימון אחד נפח, אף סט לא לכשל 5*5, אימון אחד לחמישיה אחת כבדה, הטריק הוא למצוא את היחס בין 5*5 ל1*5 מבחינת משקלים.
אני יכול להעריך את המשקלים שלי בשני המקרים
08/01/2016 | 23:35
13
28
5x5 בלי כשל (שדרך אגב אני אף פעם לא מגיע, במקרה הגרוע בחזרה האחרונה אני אולי לא מגיע עם החזה למוט אבל חסר לי ממש מעט) אני אוכל לעשות עם 18 קילו , סט כבד של 1x5 אוכל לעשות עם 23-24.

אימון אחד ל 5x5 ואימון אחריו 1x5 זה מספיק בכדיי להתקדם באימון שאחריהם (שבוע אחרי) ולהשלים 3x5 עם משקל חדש ?
אמור בהחלט להספיק
09/01/2016 | 18:01
12
6
מה דעתך על רוטציה בין פרונציה לסופינציה ?
10/01/2016 | 12:49
11
13
או שעדיף להחליף לסופינציה לכמה שבועות ואז לחזור לפרונציה ?
נפח הייתי עושה בפרונציה, עצימות הייתי עושה בסופינציה
10/01/2016 | 16:18
10
7
מה זה נפח ועצימות במתח מבחינתך?
10/01/2016 | 20:02
9
16
נפח 4x5-8 ועצימות 3x4-5 ?
אם דיברנו על 5*5 מול חמישיה אחת - מה זה נפח ומה זה עצימות?
10/01/2016 | 21:26
8
5
צודק, הבנתי את הכוונה
10/01/2016 | 23:02
2
איך היית מציע לי לשלב בין השניים בתכנית AB ?
11/01/2016 | 09:43
6
16
כיום אני עושה באימון B (פעמיים בשבוע) 3X5 מתח פרונציה, נראה לך רעיון טוב לעשות רוטציה בין אימון B1 ו-B2 עם 5X5 פרונציה ו 2X5 סופינציה ?
חח ללא ספק מסובך יותר. אני לא בעד מתח כבד שלוש פעמים בשבוע..
11/01/2016 | 16:03
5
17
לפעמים גם פעמיים זה יותר מידי.
אז הרעיון שלי לא טוב ?
11/01/2016 | 16:05
4
13
B1 עצימות ו-B2 נפח (3X5 זה בעצם חצי נפח)
לא, התדירות גבוהה...
11/01/2016 | 16:11
3
13
זה למה אני מעדיף A1 A2 A3 ולא AB
אז אשאיר 3X5, יש טעם לעשות פעם פרונציה ופעם סופינציה?
11/01/2016 | 16:18
2
8
הכוונה B1 פרונציה ו B2 סופינציה
ואז ארבע פעמים בשבוע מתח?
11/01/2016 | 16:37
1
6
למה 4 ? אני עושה AB כ-4 פעמים בשבוע
11/01/2016 | 17:11
15
ראשון: חזה+רגליים
שני: גב+כתפיים
רביעי: חזה+רגליים
חמישי: גב+כתפיים
גלוטמין
08/01/2016 | 18:57
2
39
שלום אני מנסה להוריד במשקל, ומשקיע הרבה מאוד אנרגיה, עושה משקלות ולאחר מכן עושה הרבה אירובי, אין לי תוכנית אימונים מסודרת, אני מנסה לעבוד על כל השרירים ״עם מכשירים שונים״ ומשקלות חופשיות,

המטרה שלי כאמור זה לא לפתח שרירים גדולים בשלב הזה, אלא רק להוריד משקל, כאשר לשמור על כוח ושרירים כמה שאפשר (אני מוכן לאבד קצת שרירים כל עוד אני מאבד גם שומן)

הסיבה שאני מציין גלוטמין, כי קראתי באיזה שהוא מקום , זה לא באמת נותן יתרון בפיתוח שרירים, אלא יותר עוזר לאלה שמנסים להוריד במשקל, גם עוזר בהתאוששות, אשמח לחוות דעת וכמה אני אמור לקחת ביום ומתי, אני 183 סמ, 82 קילו, רוצה להגיע ל75 קל

אני יודע שחלק מאבקות החלבון יש להם גלוטמין, אבל אני לא מעוניין לקחת אבקת חלבון.
דרך אגב ניסיתי לקרא על זה באינטרנט ואומרים שזה מסוכן
08/01/2016 | 20:28
1
26

יש פה כתבה

אשמח  על חוות דעת על זה.
הקישור לא עובד, בכל מקרה...
08/01/2016 | 20:44
43
מעולם לא שמעתי על גלוטמין שהוא מסוכן.
הכרחי זה בטוח לא. ממליץ לך לגשת לתזונאי מומלץ במקום לשחק בניסוי וטעיה.
שאלה לMIDNIGHT לגבי הSS
05/01/2016 | 16:39
5
64
שלום,
אז קצת רקע על עצמי:
התחלתי לפני שנה תוכנית SS במשקל 66 בגובה 1.73
עליתי 1.5 קילוגרם גוף כל שבוע כמו ההמלצות באתר קילוגרם בשביל להתקדם והקפדתי לאכול 1.8 גרם חלבון על כל קילו מהגוף.
את התכנית ביצעתי במשך חצי שנה ועלית למשקל 74 תוך חצי שנה.
מבחינת משקלי עבודה נתקעתי יחסית מוקדם בעיקר בפרס.
בשיא הגעתי לדדליפט 110 קילו לסט אחד של 5 חזרות
לחיצת חזה 68 קילו ל5 חזרות. פרס 42 קילו פרס 5 חזרות. סקוואט 84 קילו ל5 חזרות. מתח רגיל ל5 חזרות עם תוספת משקל של 5 קילוגרם.
במשקל 74 התחלתי להרגיש שמן אולי בגלל ששתיתי גיינר, אז התחלתי חיטוב של FBW פעמיים בשבוע ושילבתי אירובי, אמנם ירדתי טיפה במשקלים אך כיום במשקל 68 לא מרגיש שהגוף שלי שינה הרבה יחס לטובה של אחוז שומן מול מסת שריר לעומת איך שהתחלתי ממש בהתחלה במשקל 65 לפני הSS.
האם זה נכון שתכנית הSS גורמת לצבירת יחס שומן/שריר פחות מאשר תכנית AB/FBW רגילה.?
מה שאני כן יכול להגיד זה שבSS מרוב שקרעתי את עצמי אכלתי הרבה,אך ברגע שחזרתי לAB/FBW התחלתי לאכול פחות וגם משקלי העבודה לא השתפרו כמו הSS,אך העניין של הצבירת יחס שומן הגבוהה בSS קצת מבלבל אותי.
אשמח לחוות דעת שלך מידנייט . אני חושב שכרגע אני מתאמן ברמה בינונית לפי משקלי העבודה. האם תוכנית HST בעלת דגש היפרטרופיה יותר תתאים לי מאשר SS אם המטרה שלי היא בודיבילדינג ויותר מראה מאשר משקלי עבודה? 
יש לך טעות אחת
06/01/2016 | 01:54
4
62
אתה חושב שהבעיה היא התוכנית שאתה בוחר כשבעצם נשמע שהבעיה היא התזונה שלך. העליה שלך נשמעת הגיונית, החיטוב כנראה גרם לך לאבד מאסת שריר כי הוא בוצע לא נכון.
HST? יש עליה פידבקים חיוביים, אני לא חובב גדול, בשלב בו אתה נמצא הייתי בודק אופציה להתקדם עם הלינארית של ביל סטאר + תרגילי עזר, אני לא מתנגד לשילוב של מעט בילדינג בתוך ליפטינג אבל אני בהחלט חושב שמתודת ההתקדמות במשקלים של תוכניות ליפטינג צריכה להיות הבסיס.
התקדמות
06/01/2016 | 05:24
3
37
הבעיה במהלך הSS שבשביל להכניס כמויות של 3000 קלוריות כמו שהתכנית דורשת(800 קלוריות מעל התחזוקה) התחלתי להפגיז בשתיית חלב ,גיינר פחמימות פשוטות ושומנים ולצערי העלתי הרבה שומן בגלל זה. דווקא עם החיטוב אני חושב שהצלחתי כי במשקלי העבודה לא ירדתי הרבה והיה לי הרבה יותר קל להוריד דרסטית את כמות הפחמימות ולהקפיד על החלבון במאזן קלורי שלילי .
בכל מקרה אני חושב שאני עדיין לא בשלב של הלינארית מכיוון שמשקלי העבודה שלי עדיין נמוכים(ירדתי במשקלים ממה שרשמתי לך למעלה ב15%) ככה שאני לא נחשב למתאמן בינוני עדיין.
במסה הבאה שלי אני הולך להיזהר ולאכול במאזן 300-400 מעל התחזוקה.
השאלה שלי האם אתה חושב שבהקפדה כזאת SS עדיין תיהיה אידיאלית עבורי מאשר תכנית אחרת(AB או FBW HST למשל)?
אני מניח שבתזונה כזאת הריסטים יתחילו מאוד מאוד מוקדם .מה אומר?

יש מספיק תוכניות טובות שהן לא SS, גם בSS אני לא חושב...
06/01/2016 | 09:38
2
40
ש800 קלוריות מעל תחזוקה זה הכרחי, לא יקרה כלום אם תתקדם קצת יותר לאט, יש לה הרי גם וורסיה בהתקדמות שבועית.
איפה
08/01/2016 | 02:45
1
25
הוורסיה של ההתקדמות השבועית למתאמנים מתחילים?
יש לך לינק להביא?
פה יש כמה מילים על התקדמות
08/01/2016 | 18:49
25

אם SS בהתקדמות שבועית לא באה בחשבון, הטקסס עושה את זה מצויין.
סרטון חדש מבית היוצר שלי, "האתלט ההיברידי" חלק שלישי -
07/01/2016 | 16:05
6
57
הקטע עם הטבעות - נדיר !
07/01/2016 | 16:18
5
27
סרטון מדהים...
תודה ראית את השניים הקודמים?
07/01/2016 | 16:25
4
29
הבא כבר די מוכן, קפיצת מדרגה בשליטה בתרגילי משקל גוף...
ראיתי את השגעון של סקוואט 170 בלי ידיים
07/01/2016 | 16:27
3
23
נראה שמשעמם לך לפעמים, השלב הבא יהיה דדליפט בלי ידיים ???
חח לא על זה דיברתי, יש שניים אחרים מהסדרה הזאת...
07/01/2016 | 16:28
2
8
עכשיו ראיתי, מטורף ! ,הראשון צולם בגרשון שץ נכון ?
07/01/2016 | 16:34
1
10
כולם צולמו שם
07/01/2016 | 16:53
7
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
דיאטת איזון און ליין
איזון בליווי מלי תבור
פורום פילאטיס
פורום פילאטיס אורח חיים
ד
הבטן כבר לא מה שהייתה?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה