לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2087220,872 עוקבים אודות עסקים

פורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה

שלום לכל חובבי המוסיקה הישראלית פורום זה נפתח מתוך חלום שיהיה מקום מפגש וירטואלי לחובבי שירים עבריים מכל התקופות ומכל הסגנונות: ישן וחדש, מזרח ומערב. מקום מפגש שניתן יהיה להחליף בו מידע על אומנים, על דיסקים, על שירים ועל הופעות, ליצור קשר, לחוד חידות, להתלוצץ ולשיר במלוא גרון עם העכבר ביד! אנחנו מקווים שחוט השדרה של הפורום יהיה דיונים רציניים ונגיעה עם תוכן בכל הקשור למוסיקה הישראלית. נמנע ככל האפשר מכללי מותר ואסור ונשתדל לתת לדברים לזרום מעצמם, אך נשאף שיהיה זה יותר מפורום להחלפת מילים של שירים או הודעות Off Topic אישיות. לפיכך ננסח זאת כבקשות: 1. כדאי תמיד להיעזר במנגנון החיפוש המשוכלל של תפוז כדי להימנע מלחזור על אותן שאלות שוב ושוב, דבר שמטריד את הגולשים הקבועים. 2. נשמח אם כולם יעדכנו את כרטיס הפרטים האישיים שלהם. תמיד מעניין לדעת עם מי יש לנו העונג להיות בקשר. 3. יש לנו יכולת להחזיק קבצים להורדה, לוח קישורים (לינקים), ולנהל סקרים. כל מי שמעונין לתרום או לעשות בזה שימוש- מוזמן. 4. הודעות בעלות אופי מסחרי על דיסקים והופעות יתקבלו בשמחה כל עוד יהיה מדובר במידע שימושי לגולשים ולא בהצפת הפורום באופן מטריד. 5. העתקת דיסקים והעברת קבצי MP3 הם מעשים לא חוקיים, ונבקש להימנע מכך לחלוטין, ולא לעשות שימוש בפורום לצרכים כאלו. יכולתו של הפורום לשרוד ולהתפתח תלויה ביכולתנו לגבש קבוצת אנשים שיפקדו אותו דרך קבע, יתרמו ויחדשו, ויסבירו פנים לכל מי שיעשה בו שימוש מתוך תקווה שיחזור לבקר גם בעתיד. אנחנו החתומים מטה לקחנו על עצמנו לנהל את הפורום ביחד. יש ביננו פער גדול של שנים ושל דרך חיים ואהבה משותפת לשירים עבריים, ואנחנו מקווים לסמל בכך את הדרך בה ילך הפורום: כבוד הדדי, קבלת השונה, ושיתוף פעולה סביב המאחד. (ס)אביבית וקוליפון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה

שלום לכל חובבי המוסיקה הישראלית פורום זה נפתח מתוך חלום שיהיה מקום מפגש וירטואלי לחובבי שירים עבריים מכל התקופות ומכל הסגנונות: ישן וחדש, מזרח ומערב. מקום מפגש שניתן יהיה להחליף בו מידע על אומנים, על דיסקים, על שירים ועל הופעות, ליצור קשר, לחוד חידות, להתלוצץ ולשיר במלוא גרון עם העכבר ביד! אנחנו מקווים שחוט השדרה של הפורום יהיה דיונים רציניים ונגיעה עם תוכן בכל הקשור למוסיקה הישראלית. נמנע ככל האפשר מכללי מותר ואסור ונשתדל לתת לדברים לזרום מעצמם, אך נשאף שיהיה זה יותר מפורום להחלפת מילים של שירים או הודעות Off Topic אישיות. לפיכך ננסח זאת כבקשות: 1. כדאי תמיד להיעזר במנגנון החיפוש המשוכלל של תפוז כדי להימנע מלחזור על אותן שאלות שוב ושוב, דבר שמטריד את הגולשים הקבועים. 2. נשמח אם כולם יעדכנו את כרטיס הפרטים האישיים שלהם. תמיד מעניין לדעת עם מי יש לנו העונג להיות בקשר. 3. יש לנו יכולת להחזיק קבצים להורדה, לוח קישורים (לינקים), ולנהל סקרים. כל מי שמעונין לתרום או לעשות בזה שימוש- מוזמן. 4. הודעות בעלות אופי מסחרי על דיסקים והופעות יתקבלו בשמחה כל עוד יהיה מדובר במידע שימושי לגולשים ולא בהצפת הפורום באופן מטריד. 5. העתקת דיסקים והעברת קבצי MP3 הם מעשים לא חוקיים, ונבקש להימנע מכך לחלוטין, ולא לעשות שימוש בפורום לצרכים כאלו. יכולתו של הפורום לשרוד ולהתפתח תלויה ביכולתנו לגבש קבוצת אנשים שיפקדו אותו דרך קבע, יתרמו ויחדשו, ויסבירו פנים לכל מי שיעשה בו שימוש מתוך תקווה שיחזור לבקר גם בעתיד. אנחנו החתומים מטה לקחנו על עצמנו לנהל את הפורום ביחד. יש ביננו פער גדול של שנים ושל דרך חיים ואהבה משותפת לשירים עבריים, ואנחנו מקווים לסמל בכך את הדרך בה ילך הפורום: כבוד הדדי, קבלת השונה, ושיתוף פעולה סביב המאחד. (ס)אביבית וקוליפון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה

הודעה עם מילים של שיר תימחק! לדיון במילים, צרפו קישור לשירונט (לחצו להסבר)

המשך >>

לצפיה ב-'עזרה במציאת שיר בבקשה'
עזרה במציאת שיר בבקשה
04/02/2018 | 19:32
2
55
שמעתי היום שיר שאינני מכירה.הקשבתי לו לא יותר מדקה וכעט מנסה למצוא אותו.
לא בטוחה מי הזמר.
אבל היו שם כמה משפטים בערך כאלו: "היא כל כך צעירה מה הוא עשה לה  זאת כנראה האהבה הראשונה והוא מלך השכונה "
אשמח לעזרה:)
לצפיה ב-'אולי אלה?'
אולי אלה?
06/02/2018 | 12:30
1
37
כאן בביצוע המקורי של דפנה ארמוני, אבל יש חידושים שאפשר ששמעת אחד מהם.

לצפיה ב-'כן!!!'
כן!!!
08/02/2018 | 00:46
22
תודה רבה :)
לצפיה ב-'חידון המוזיקה הגדול של ישראל'
חידון המוזיקה הגדול של ישראל
05/02/2018 | 16:47
70
לטובת פרוייקט משדר מיוחד של קשת וערוץ 24 לקראת יום העצמאות נסכם את 70 השנה למוזיקה הישראלית. אנחנו מחפשים אנשים שמכירים את המוזיקה הישראלית ברמה גבוהה החל מקום המדינה!
אם אתם מכירים מישהו שמכיר את כל השירים, הזמרים, הלהקות ולא הבנתם אף פעם מה הוא יעשה עם כל הידע הזה- אז יש לו סיכוי להרוויח מזה הרבה !
אני זמינה בפייסבוק תחת השם tomi balulu
אפשר גם לחפש אותי דרך המייל - tomi.balulu@keshet-tv.com
לשלוח לי שם + נייד ואני אצור איתכם קשר.
לצפיה ב-'תווים לשירים ישראלים'
תווים לשירים ישראלים
26/01/2018 | 00:10
1
27
מעוניין בתווים לשירים ישראלים:
אלעד ירד אל הירדן, לי כולגיא נושא מזכרת, חופים, שיר למעלות.
לצפיה ב-'רובם ככולם יהיו בספרי התווים של אפי נצר'
רובם ככולם יהיו בספרי התווים של אפי נצר
27/01/2018 | 18:18
3
לצפיה ב-'איש וכינור'
איש וכינור
22/01/2018 | 14:48
22
שלום לכולם.
יש לי זכרון ילדות חזק של קליפ לשיר איש וכינור של להקת שפתיים.
קליפ בבית קפה קטן אפור עם כוסות ומשחקי קלפים... ממש כמו מילות השיר
ממש התגעגעתי ואני לא מצליח למצוא אותו!
לא יוטיוב ולא ברשת בכלל....
מישהו יודע על איזה קליפ אני מדבר ויכול לעזור?
לצפיה ב-'גל"צ העלו לאתר הופעה של דני רובס מ-1996 בחוף ים בת"א'
גל"צ העלו לאתר הופעה של דני רובס מ-1996 בחוף ים בת"א
20/01/2018 | 15:21
31
ארכיון גלי צה''ל מציג: מה שקרה מזמן - 29.12.17
"לכבוד יום הולדת 60 לדני רובס, האזינו לשעה ה-20 של המשדר המיוחד של גלי צה"ל משנת 1996 "שוברים את השיא", בו שברו שדרני ועובדי גלי צה"ל את שיא השידור הרצוף ברדיו הישראלי. בשעה הזו הופיע רובס בהופעה חיה בחוף ירושלים שבת"א בהופעה אינטימית ומהנה". ההקלטה באורך 52 דקות. לשים לב ללחוץ על המשולש בתמונה של רובס ולא למעלה בעמוד (השידור החי).

כשרק התחלתי להאזין פספסתי את הטקסט ולא הבנתי שמדובר בהקלטה נוסטלגית, אבל הוא נשמע כ"כ צעיר! קול גבוה יותר ופחות צרוד (ככה זה בחיים...) עד כדי כך שהבנזוג טען בתוקף (בהתחלה) שאין מצב, זה לא רובס... או שההקלטה מעוותת. אני חושבת שאנחנו פשוט כבר לא רגילים לשמוע אותו ככה, אבל ברור לכול שזה הקול של דני רובס, האחד והיחיד.

תהיתי כמה זמן עבר, ומתישהו כשהזכירו את רוני מילוא הבנתי שמדובר בשנות התשעים; בהמשך הוא הזכיר את אלבומו הטרי ושר את "בשבילה" . השיר הכי מוצלח (לטעמי) מהאלבום ב"ככה אני אוהב" שיצא ב-1996 (וכך הבנתי בעצמי את השנה). למרבה הצער זה היה אלבום לא מוצלח וגם לא מצליח (כישלון שגרם לכך שרובס לא הוציא אלבום סולו נוסף עד "משהו חדש מתחיל" ב-2008, אם לא מחשיבים את "ארבע על ארבע" שהיה די ממוחזר ברובו וגם הוא נכשל). נראה שגם רובס די הדחיק אותו מכיוון שהוא לא מבצע שירים מתוכו, גם אם מבקשים ממנו את "בשבילה" (ניסיתי כמה פעמים לאורך השנים). עכשיו מתברר שהייתה לפחות הופעה (חינמית!) אחת שבה הוא כן ביצע את השיר...

בהופעה הוא מבצע את שיריו הקלאסיים (בדרך אל האושר, אני בא הביתה מהלילה, איך הוא שר, פנים ושמות וכיו"ב) וגם גרסאות כיסוי ל"על קו הזינוק" (החברים של נטשה), קצת ביטלס, היא התיישבה ליד פסנתר (בהילוך מהיר) וכמובן ג'ימי אוחנה. נחמד להיזכר.
לצפיה ב-'"אהבה אסורה" של זהבה בן גרסה ערבית'
"אהבה אסורה" של זהבה בן גרסה ערבית
19/01/2018 | 13:20
62
היי, מישהו יודע איפה זה? זה היה ביוטוב לפני כמה שנים ואז נעלם כליל, ואפילו לא מצאתי אף מקום שמזכיר שהוא בכלל היה קיים פעם.

הכי קרוב שהגעתי זה סימפול של הגרסה הערבית בשיר של אומר פארוק.

עוד מקום שמצאתי אזכור בו זה בDiscogs
שאומר שיצא דיסק שלה בשם "A Sampler" ושם יש מלא גרסאות למלא שירים שלה, אבל אי אפשר למצוא את הדיסק בשום מקום.

לצפיה ב-'שמעתם את השיר החדש של נינט טייב?'
שמעתם את השיר החדש של נינט טייב?
11/01/2018 | 19:19
2
34
כבר כמה שבועות די ברור שנינט טייב הולכת לעשות קאמבק... היא מופיעה באין ספור תוכניות אירוח ואפילו ההחליפה את קרן פלס באחת התוכניות של הכוכב הבא. שלשום היא שיחררה סינגל חדש שהופק והולחן ע"י דודו טסה יחד עם ניר ממון.

למרות שהתגובות ברשת חיוביות אני לא בטוח שהתחברתי... דווקא אהבתי יותר את הגרסה הרוקיסטית של נינט...
לצפיה ב-'וזה השיר....'
וזה השיר....
11/01/2018 | 19:21
20
לצפיה ב-'למה היא צריכה לעשות קאמבק? היא בסה"כ חיה בחו"ל, היא לא פרשה.'
למה היא צריכה לעשות קאמבק? היא בסה"כ חיה בחו"ל, היא לא פרשה.
14/01/2018 | 23:45
8
לצפיה ב-'מלהקת לשעשועון מוזיקה שיכתיר את מלך המוזיקה הישראלית !'
מלהקת לשעשועון מוזיקה שיכתיר את מלך המוזיקה הישראלית !
11/01/2018 | 16:27
2
53
לטובת משדר מיוחד ליום העצמאות נערוך חידון מוזיקה מקיף 70 שנה שיכתיר את מלך המוזיקה הישראלית. אני מחפשת את זה שיודע הכל מהכל על המוזיקה הישראלית מאז הקמת המדינה ! 
אם אתם מכירים מישהו שמכיר את כל השירים, הזמרים, הלהקות ולא הבנתם אף פעם מה הוא יעשה עם כל הידע הזה- אז יש לו סיכוי להרוויח מזה הרבה !
אני זמינה בפייסבוק תחת השם tomi balulu
אפשר גם לחפש אותי דרך המייל - tomi.balulu@keshet-tv.com
לצפיה ב-'מניחה שכדי ללהק, את אמורה להבין משהו בנושא בעצמך'
מניחה שכדי ללהק, את אמורה להבין משהו בנושא בעצמך
11/01/2018 | 17:56
29
מה  דעתך להכין בתור התחלה שעורי בית. כי את ממש לא משדרת אמינות.

לטעות בגדול בשמו של הזמר שבחרת להביא .. אוי אוי אוי..

לצפיה ב-'אסף אשתר? '
אסף אשתר?
14/01/2018 | 23:44
9
לצפיה ב-'זוכרים את עפרה חזה ז"ל 2018'
זוכרים את עפרה חזה ז"ל 2018
08/01/2018 | 10:08
43

עפרה חזה -לאורך הים רמיקס 2018
Ofra Haza - sadness yam remix 2018
deep progressive psytrance
זוכרים את עפרה חזה ז"ל 2018
https://www.facebook.com/oframix/posts/74146517937...
"עשו לייק" (like)
"שתפו" (share)

לצפיה ב-'דן אלמגור מספר (לא בפעם הראשונה...) על "כשאת אומרת לא"'
דן אלמגור מספר (לא בפעם הראשונה...) על "כשאת אומרת לא"
04/01/2018 | 14:23
2
41
דן אלמגור בראיון על הסיפור שמאחורי השיר "כשאת אומרת לא" שכתב ללהקת "התרנגולים" בתחילת שנות השישים. שודר בתכנית "מועדון תרבות" ב"כאן", תאגיד השידור הציבורי בתאריך 3.1.18. מנחות: אסתר רדא ודפנה לוסטיג.
לצפיה ב-'יכול להיות שב-1:15 הוא מבלבל בין לאה גולדברג לרחל המשוררת?..'
יכול להיות שב-1:15 הוא מבלבל בין לאה גולדברג לרחל המשוררת?..
04/01/2018 | 21:34
1
22
..100 ש"ח ו-20 ש"ח אינם היינו הך..
לצפיה ב-'מבחינה תמטית אולי... מבחינת הסיפור נשמע לי מתאים לגולדברג'
מבחינה תמטית אולי... מבחינת הסיפור נשמע לי מתאים לגולדברג
05/01/2018 | 17:10
8
לצפיה ב-'המלצה לשירים מגניבים למצגת יום הולדת 30 לאשתי'
המלצה לשירים מגניבים למצגת יום הולדת 30 לאשתי
03/01/2018 | 11:28
26

אני מחפש שיר  מגניב בסגנון:שיר הפתיחה של "רמזור" ( משפטים כמו : "לא רוצה את הבוס על הראש","אני לא רוצה להתבגר","אני לא רוצה לאבד את זה 
ולהפוך להיות אחד כזה ".
יש לכם המלצות לשירים בעברית בסגנון הזה ?

לצפיה ב-'המלצה על שיר וקלים חדשים '
המלצה על שיר וקלים חדשים
30/12/2017 | 23:17
23
הדר פרג'ון מאקס פקטור הוציאה קליפ חדש לשיר שלה מהאודישן באקס פקטור...
מוזמנים לצפות 

לצפיה ב-'המלצה לשיר ישראלי להעצמה נשית'
המלצה לשיר ישראלי להעצמה נשית
29/12/2017 | 23:27
1
17
הי ,
אני מכין לאשתי מצגת ליום הולדת ה-30 שלה ,
רציתי לשלב שירים ישראלים להעצמה נשית שיש להם קשר לתהליכים שבחורה בת 30 עברה בחייה וכאלה שעוד תחווה . יש לכם המלצות ?
לצפיה ב-'"חזקה מהרוח" ו"מה שאת אוהבת" – גלי עטרי; "אז מה" – מרגול'
"חזקה מהרוח" ו"מה שאת אוהבת" – גלי עטרי; "אז מה" – מרגול
04/01/2018 | 14:19
17
יש גם גרסת כיסוי של קטלין רייטר שהייתה הפתיח של הסדרה "עממיות".

"חתיכת שמיים" – לאה שבת

באופן כללי בדוק שירים של יהודית רביץ, קורין אלאל, לאה שבת, מזי כהן, דפנה ארמוני וכו'.
לצפיה ב-'מוזיקה עם סקספון'
מוזיקה עם סקספון
28/12/2017 | 16:13
1
15
מחפש שירים ישראלים או נעימות עם סקספון

תודה
לצפיה ב-'חפש ביוטיוב סקסופוניסטים כמו ירוסלב יעקוביבץ', אלי דג'יברי'
חפש ביוטיוב סקסופוניסטים כמו ירוסלב יעקוביבץ', אלי דג'יברי
04/01/2018 | 14:22
6
לצפיה ב-'זיהוי חברי להקת הנחל'
זיהוי חברי להקת הנחל
28/12/2017 | 13:07
25
כולם יצעקו עלי עכשיו שכבר דנו בזה וכנראה שנרדמתי בשמירה וכו',
אבל ממילא אף אחד לא נכנס לכאן חוץ מטרילילים..
בכל מקרה, ב-0:13 רואים את אריק איינשטיין יורד מהמשאית,
וב-0:33 את חיים טופול בצד שמאל.
את מי עוד אתם מזהים?
לצפיה ב-'מרצ'י וגדי סול - אהלן אהלן'
מרצ'י וגדי סול - אהלן אהלן
22/12/2017 | 10:12
11
לצפיה ב-'נפילת האסימון האיטית בתבל: הפתיח של "הורה היאחזות" (כוורת)'
נפילת האסימון האיטית בתבל: הפתיח של "הורה היאחזות" (כוורת)
16/12/2017 | 03:08
4
60
הוא בעצם וריאציה על הסיום של המנון הנח"ל (זעירא), לא?

כוחו של עיבוד... איכשהו סולו הגיטרה החשמלית הזה מעולם לא התקשר לי...

אבל עכשיו הכול מתחבר.
לצפיה ב-'גם אני בעוונותי לא שמתי לב'
גם אני בעוונותי לא שמתי לב
26/12/2017 | 17:12
3
10
לצפיה ב-'אם כך נפלה בחלקי הזכות להפיל אסימון גם לאחרים '
אם כך נפלה בחלקי הזכות להפיל אסימון גם לאחרים
26/12/2017 | 18:05
2
16
וכשזה מגיע ממך אני כבר מרגישה פחות "רע" על כך ששנים פספסתי את זה...
לצפיה ב-'גם לי! '
גם לי!
30/12/2017 | 22:35
1
5
לצפיה ב-' זה גם מסתדר עם נסיבות ביצוע השיר בערב מחווה ללהקת הנח"ל'
זה גם מסתדר עם נסיבות ביצוע השיר בערב מחווה ללהקת הנח"ל
30/12/2017 | 23:49
13
"בשנת 1973 נערך ערב מחווה לשירי להקת הנח"ל בו ביצעה להקת כוורת, שרוב חבריה היו יוצאי הלהקה, גרסת כיסוי לשיר בעיבודו של דני סנדרסון. בגרסה זו שולבו אלמנטים רוקיסטיים והומוריסטיים, בהתאם לסגנונה המוזיקלי של כוורת."
לצפיה ב-'זהוי שיר להקות צבאיות'
זהוי שיר להקות צבאיות
13/12/2017 | 03:48
2
48
טוב מי יושיע אותי נתקע לי בראש קטע משיר . 
קצב סמבה . ( נראה לי זה לא מקרנבל בנחל)
מילים ; פה פה פה פה פה. ובסוף : פה !!
יורדים בחצאי טון .
התווים ;
דו סיb לה סול# סול# סול
דו דו סיb לה סול# סול# סול . דו!

לצפיה ב-'למה סול# ולא להb? '
למה סול# ולא להb?
15/12/2017 | 13:42
6
לצפיה ב-' שלפתי את חליליתי המזייפת..'
שלפתי את חליליתי המזייפת..
25/12/2017 | 21:09
21
..ומה שקיבלתי נשמע כמו הפתיחה של רק בישראל (מנור, הירש, פיקוד מרכז).
לצפיה ב-'פסטיבל שירי משוררים'
פסטיבל שירי משוררים
09/12/2017 | 06:56
26
אני מציע לך להאזין ל"ילדודס" כל בוקר שבת (07:00-09:00) ברדיו "לב המדינה 91 FM, אתה מוזמן ללחוץ לייק לדף הפייסבוק "ילדודס עם חמי גדסי"
לצפיה ב-'האם יש מוסיקה שהיא אמנותית וכזו שאינה אמנותית? מה ההבדל?'
האם יש מוסיקה שהיא אמנותית וכזו שאינה אמנותית? מה ההבדל?
28/11/2017 | 06:18
9
26
שלום וברכה,
אני נתקל הרבה פעמים במושג "מוסיקה אמנותית" או במושג "מוסיקה ישראלית אמנותית" ואני שואל את עצמי, מה הכוונה כשמגדירים מוסיקה כאמנותית?
איך קובעים איזו מוסיקה היא אמנותית ואיזו היא לא אמנותית?
אני באופן אישי, מתחבר יותר להגדרות כגון: מוסיקה טובה ומוסיקה לא טובה או מוסיקה יפה ומוסיקה שאינה יפה.
אשמח להחכים מכם חברים!
תודה.
לצפיה ב-'בד"כ הכוונה למוזיקה קלאסית, להבדיל ממוזיקה קלה, פופולרית'
בד"כ הכוונה למוזיקה קלאסית, להבדיל ממוזיקה קלה, פופולרית
05/12/2017 | 16:30
8
25
לפעמים קוראים לה גם מוזיקה קלאסית, אבל זה מונח שלא תמיד מתאים. אפשר לקרוא לה גם מוזיקה קונצרטנטית, מאחר שהיא מבוצעת לרוב בקונצרטים.

אפשר לומר שההבדל בין מוזיקה אומנותית למוזיקה קלה הוא כמו ההבדל בין שירה לפזמון.

מוזיקה קלאסית ישראלית:
לצפיה ב-'אבל למה בעצם קוראים למוסיקה פופולרית, "מוסיקה קלה"?'
אבל למה בעצם קוראים למוסיקה פופולרית, "מוסיקה קלה"?
05/12/2017 | 16:47
7
46
תודה על התשובה אבל עדיין לא ברור לי למה בכלל מכנים מוסיקה פופולרית בשם "מוסיקה קלה"... ולמה מוסיקה "קלה" בהכרח היא לא אמנותית? ומה בעצם אמנותי יותר בתזמורת המנגנת נניח מוסיקה ישראלית עכשווית (מודרנית) שזה שיא הצורמנות, הדיסוננסים, חוסר הרמוניה טוטאלי מאשר להקת קצב המנגנת רוק מלודי נעים לשמיעה?
הרבה שאלות הא?
לצפיה ב-'אני מניחה כיוון שהיא קלילה יותר ופחות "כבדה" ממוזיקה קלאסית'
אני מניחה כיוון שהיא קלילה יותר ופחות "כבדה" ממוזיקה קלאסית
07/12/2017 | 11:47
6
20
מוזיקה קלה נוטה להיות לצרכים בידוריים ופחות אומנותיים, בדיוק כפי שציורים שאתה קונה בקניון לא תלוים במוזאון. אלה צדדים שונים של תרבות, אפשר לומר שמה שנחשב ל"אומנותי" פונה לרוב לפלח צר יותר של קהל ומנסה להעביר איזשהו מסר וכו' ולא להתחבב על המכנה המשותף הרחב. אפשר גם לומר שזה יותר פלצני...

מוזיקה עכשווית/מודרנית (ישראלית או לא) לא חייבת להיות "שיא הצורמנות, הדיסוננסים, חוסר הרמוניה טוטאלי", זה כבר תלוי במלחין.

לא יודעת אם "להקות קצב" (מונח קצת מיושן, לא?) עדיין "באופנה", אבל חלקן לא מנגנות "רוק מלודי נעים לשמיעה" אלא רוק מעאפן או רוק כבד מלא בדיסטורשן או כל דבר אחר... וגם לזה יש קהל, מן הסתם; הכול שאלה של טעם.
לצפיה ב-'אמנותית = פלצנית... עצוב! אבל כנראה שזו האמת!'
אמנותית = פלצנית... עצוב! אבל כנראה שזו האמת!
07/12/2017 | 21:08
5
13
שלום וברכה,
תודה רבה על תשובתך!
אשמח מאוד לקבל המלצות על יצירות, שמות של מלחינים של מוסיקה ישראלית עכשווית אמנותית (אבל אני מעדיף שתהיה הרמונית ונעימה לאוזן).
יתכן ו"להקות קצב" נשמע כמונח מיושן אבל עדיין לא מיושן כמו המונח "מוסיקה קלאסית"...
אני חושב שלפעמים שיר אחד יכול להיות הרבה יותר אמנותי מאיזו סימפוניה...
אני בהחלט מקבל את זה שיש ענין של טעם וכמו שנאמר: על טעם ועל ריח אין להתווכח אבל יש בעיה כאשר קבוצה של אליטה מסויימת מחליטה לנכס לעצמה את התואר "אומנות" או "אומנותי" ואחרי כן גם מחליטה שמה שקבעה כ"אמנותי", אז לשם צריך להזרים את כל התקציבים.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שזו "האמת", לפעמים זו התחושה, אבל אני לא נגד'
אני לא חושבת שזו "האמת", לפעמים זו התחושה, אבל אני לא נגד
07/12/2017 | 21:20
4
17
אומנות משום בחינה. אני גם לא חושבת שיש כאן ניכוס של "אומנותי" אלא באמת התייחסות אחרת, כי אומנות לשם אומנות נעשית עבור עצם היצירה והיא אינה מסחרית באופייה (בדיוק כמו שירה לעומת פזמונים, כאמור). זה ממש לא אומר שיש איזשהו פסול בתרבות שמנסה להתחבב על ההמונים, להפך, זו משימה לא קלה בכלל.

כמו כן אף אחד לא החליט ש"לשם צריך להזרים את כל התקציבים", גם לקולנוע ישראלי יש תקציבים (אבל להוליווד לא צריך). אפשר להתווכח אם זה מוצדק או לא, אבל הפקה של אופרה הרבה יותר יקרה מהופעה של משה פרץ (בסדרי גודל), והאחרון מסתדר בעצמו יפה מאוד... תמיד אפשר לשאול האם יש הצדקה לממן אופרה, מוזאונים וכו', אבל אם רוצים שהם יתקיימו (אני אישית רוצה) זה מחייב השקעה מסוימת.

לא יכולה להמליץ לך על יצירות כי אני לא מקשיבה לכאלה... ההיכרות שלי עם המוזיקה הקלאסית היא פחות או יותר מהתקופה הקלאסית. אתה יכול להתחיל מהערך בוויקיפדיה:
לצפיה ב-'אני באופן אישי אוהב מוסיקה של יחזקאל בראון'
אני באופן אישי אוהב מוסיקה של יחזקאל בראון
07/12/2017 | 21:36
15
תודה רבה רבה על תשובתך!
מהמוסיקה הקלאסית הישראלית האמנותית אני אוהב ומעריך מאוד
את המלחין יחזקאל בראון. אני עדיין מקווה למצוא מלחינים נוספים
מוכשרים אשר כותבים מוסיקה ישראלית אמנותית עכשווית אבל 
לא צורמנית!!!
לצפיה ב-'אפרופו מוסיקה צורמנית,הפנית אותי אל הויקיפדיה ומצאתי שם אוצר'
אפרופו מוסיקה צורמנית,הפנית אותי אל הויקיפדיה ומצאתי שם אוצר
08/12/2017 | 02:31
2
18
מצאתי שתי ביקורות על יצירות של מלחין הנחשב לאחד מגדולי המלחינים של המוסיקה הקלאסית הישראלית האמנותית, המלחין יוסף טל.

"אך בעיני רבים היה טל "הילד הנורא" של המוזיקה הישראלית:
...צ'ייקובסקי - הוא כתב מוזיקה... דבר שאין לאומרו על יצירתו של טל. מה שבקע מבעד לארבעת הרמקולים באותו ערב היה אוסף של רעשים ויללות אלקטרוניים מבעיתים, שלא היה כל קשר ביניהם לבין מה שניגן המלחין עצמו על הפסנתר בתנועות עצבניות וקפואות... היום - קונפורמיזם הוא ללכת בעקבותיהם של מלחינים אלה, כעדר שיות המולכים לטבח. זהו תהליך מדאיג של התקרנפות... זהו הקהל שאינו יודע לשים במקומו את מי שמכנה עצמו אמן ועושה לצחוק את הקהל. זהו קהל האוכל הכל, וסובל על כן מקשיי עיכול נצחיים... גם המקדח של רופא השיניים משפיע קשות על העצבים. איש לא דרש עדיין כי יכתבו ביקורת מוזיקלית על מיבצעיו של מקדח זה...
— רם עברון, "למרחב" 27/8/1962 לאחר בכורת הקונצ'רטו מס' 4 לפסנתר ומוזיקה אלקטרונית

טרור! זאת היא שערוריה ממש... התעללות היא זו... להשמיע על במת ההיכל את היללה האלקטרונית של י. טל... "צליליו" אלה - רק היצ'קוק היה חסר להם... איך מרשה הנהלת הפסטיבל לשעבדנו למה שרוצה כאן קבוצת מטיפים מניאקלית? [...] קבוצה אינטרסנטית, דרכה שהיא מטילה טרור על הכל, טרור על הקהל וטרור על התזמורת שלנו, וטרור על האקדמיה למוסיקה...
— ד"ר הרצל רוזנבלום, "ידיעות אחרונות" 6/9/1962 לאחר בכורת הקונצ'רטו מס' 4 לפסנתר ומוזיקה אלקטרונית

מעניין הא?
לצפיה ב-'רק ויקיפדיה, בלי ה"א הידיעה (זה שם פרטי, כמו בריטניקה לנוער)'
רק ויקיפדיה, בלי ה"א הידיעה (זה שם פרטי, כמו בריטניקה לנוער)
08/12/2017 | 02:35
1
10
לצפיה ב-''
08/12/2017 | 03:00
2

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ