לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה

שלום לכל חובבי המוסיקה הישראלית פורום זה נפתח מתוך חלום שיהיה מקום מפגש וירטואלי לחובבי שירים עבריים מכל התקופות ומכל הסגנונות: ישן וחדש, מזרח ומערב. מקום מפגש שניתן יהיה להחליף בו מידע על אומנים, על דיסקים, על שירים ועל הופעות, ליצור קשר, לחוד חידות, להתלוצץ ולשיר במלוא גרון עם העכבר ביד! אנחנו מקווים שחוט השדרה של הפורום יהיה דיונים רציניים ונגיעה עם תוכן בכל הקשור למוסיקה הישראלית. נמנע ככל האפשר מכללי מותר ואסור ונשתדל לתת לדברים לזרום מעצמם, אך נשאף שיהיה זה יותר מפורום להחלפת מילים של שירים או הודעות Off Topic אישיות. לפיכך ננסח זאת כבקשות: 1. כדאי תמיד להיעזר במנגנון החיפוש המשוכלל של תפוז כדי להימנע מלחזור על אותן שאלות שוב ושוב, דבר שמטריד את הגולשים הקבועים. 2. נשמח אם כולם יעדכנו את כרטיס הפרטים האישיים שלהם. תמיד מעניין לדעת עם מי יש לנו העונג להיות בקשר. 3. יש לנו יכולת להחזיק קבצים להורדה, לוח קישורים (לינקים), ולנהל סקרים. כל מי שמעונין לתרום או לעשות בזה שימוש- מוזמן. 4. הודעות בעלות אופי מסחרי על דיסקים והופעות יתקבלו בשמחה כל עוד יהיה מדובר במידע שימושי לגולשים ולא בהצפת הפורום באופן מטריד. 5. העתקת דיסקים והעברת קבצי MP3 הם מעשים לא חוקיים, ונבקש להימנע מכך לחלוטין, ולא לעשות שימוש בפורום לצרכים כאלו. יכולתו של הפורום לשרוד ולהתפתח תלויה ביכולתנו לגבש קבוצת אנשים שיפקדו אותו דרך קבע, יתרמו ויחדשו, ויסבירו פנים לכל מי שיעשה בו שימוש מתוך תקווה שיחזור לבקר גם בעתיד. אנחנו החתומים מטה לקחנו על עצמנו לנהל את הפורום ביחד. יש ביננו פער גדול של שנים ושל דרך חיים ואהבה משותפת לשירים עבריים, ואנחנו מקווים לסמל בכך את הדרך בה ילך הפורום: כבוד הדדי, קבלת השונה, ושיתוף פעולה סביב המאחד. (ס)אביבית וקוליפון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה

שלום לכל חובבי המוסיקה הישראלית פורום זה נפתח מתוך חלום שיהיה מקום מפגש וירטואלי לחובבי שירים עבריים מכל התקופות ומכל הסגנונות: ישן וחדש, מזרח ומערב. מקום מפגש שניתן יהיה להחליף בו מידע על אומנים, על דיסקים, על שירים ועל הופעות, ליצור קשר, לחוד חידות, להתלוצץ ולשיר במלוא גרון עם העכבר ביד! אנחנו מקווים שחוט השדרה של הפורום יהיה דיונים רציניים ונגיעה עם תוכן בכל הקשור למוסיקה הישראלית. נמנע ככל האפשר מכללי מותר ואסור ונשתדל לתת לדברים לזרום מעצמם, אך נשאף שיהיה זה יותר מפורום להחלפת מילים של שירים או הודעות Off Topic אישיות. לפיכך ננסח זאת כבקשות: 1. כדאי תמיד להיעזר במנגנון החיפוש המשוכלל של תפוז כדי להימנע מלחזור על אותן שאלות שוב ושוב, דבר שמטריד את הגולשים הקבועים. 2. נשמח אם כולם יעדכנו את כרטיס הפרטים האישיים שלהם. תמיד מעניין לדעת עם מי יש לנו העונג להיות בקשר. 3. יש לנו יכולת להחזיק קבצים להורדה, לוח קישורים (לינקים), ולנהל סקרים. כל מי שמעונין לתרום או לעשות בזה שימוש- מוזמן. 4. הודעות בעלות אופי מסחרי על דיסקים והופעות יתקבלו בשמחה כל עוד יהיה מדובר במידע שימושי לגולשים ולא בהצפת הפורום באופן מטריד. 5. העתקת דיסקים והעברת קבצי MP3 הם מעשים לא חוקיים, ונבקש להימנע מכך לחלוטין, ולא לעשות שימוש בפורום לצרכים כאלו. יכולתו של הפורום לשרוד ולהתפתח תלויה ביכולתנו לגבש קבוצת אנשים שיפקדו אותו דרך קבע, יתרמו ויחדשו, ויסבירו פנים לכל מי שיעשה בו שימוש מתוך תקווה שיחזור לבקר גם בעתיד. אנחנו החתומים מטה לקחנו על עצמנו לנהל את הפורום ביחד. יש ביננו פער גדול של שנים ושל דרך חיים ואהבה משותפת לשירים עבריים, ואנחנו מקווים לסמל בכך את הדרך בה ילך הפורום: כבוד הדדי, קבלת השונה, ושיתוף פעולה סביב המאחד. (ס)אביבית וקוליפון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה

הודעה עם מילים של שיר תימחק! לדיון במילים, צרפו קישור לשירונט (לחצו להסבר)

המשך >>

לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:54
1
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'את השיר טנגו תורנות כתב יוסי גמזו והלחין אריה לבנון'
את השיר טנגו תורנות כתב יוסי גמזו והלחין אריה לבנון
23/07/2016 | 15:00
2
25
מקווה שכותרת זו תופיע מעתה בגוגל, כי עד עכשיו כתוב שם (משירונט ) שהלחן עממי.
לצפיה ב-'אתר שירונט הוא לא מקור מוסמך למידע'
אתר שירונט הוא לא מקור מוסמך למידע
24/07/2016 | 01:23
1
19
מקורות מוסמכים למידע הם מאגר הנתונים של אקו"ם ומאגר הנתונים של הספרייה הלאומית.

במאגר הנתונים של הספרייה הלאומית רשום שהלחן הוא של אריה לבנון. ראה כאן.

מאגר נתונים מוסמך נוסף הוא המאגר של תקליטיית קול ישראל שסגור לציבור. במאגר של קול ישראל תוכל למצוא גם מידע מתוך סלילים ותקליטים עבריים נדירים שלא מופיעים באקו"ם וגם לא בספרייה הלאומית. אבל הבעייה עם המאגר של קול ישראל שהוא כאמור סגור לציבור.

באורים:

לעניין סלילים ותקליטים עבריים נדירים הכוונה היא להקלטות מוסיקה שלא נועדו לצורך השמעות פומביות ולכן לא תמצא הקלטות שכאלה בתקליטיית גלי צה"ל וגם לא בשום תקליטייה אחרת אלא בתקליטיית קול ישראל בלבד.

הקלטות שלא נועדו לצורך השמעות פומביות יכולות להיות הקלטות לריקודי עם, פלייבקים ללהקות מחול, פלייבקים של מופעי במה, וכו... ורק בקול ישראל יש חומרים שכאלה.

סלילים - הכוונה היא לסרטים מגנטיים שעליהם מוקלט קול / שמע  / מוסיקה בלבד (אודיו בלבד). בכוונה השתמשתי בשם סלילים ולא בשם אחר כמו סרטים או סרטונים וזאת על מנת למנוע חלילה מאנשים לחשוב בטעות שאני מתכוון לוידאו.

לעניין פלייבקים למופעי במה - הכוונה היא להקלטה מלאה של הכל וכולל גם קולו של הזמר המבצע. וזאת להבדיל מהמילה פלייבקים בלשון העם שהיא מתארת בדרך כלל הקלטות של ליווי בלבד.
לצפיה ב-'יתכן וההכרזה שלי היתה מוקדמת מדי'
יתכן וההכרזה שלי היתה מוקדמת מדי
25/07/2016 | 11:11
15
 בר סמכא אחר טוען שאריה לבנון רק עיבד את השיר ולא הלחין. גם במקור אליו הפנית אותי לא מצאתי אמירה ברורה שהוא הלחין את השיר. אני מנסה בעזרת עופר גביש לברר את הנושא עם אריה לבנון עצמו או עם יוסי גמזו.

לצפיה ב-'לא אמיתית'
לא אמיתית
24/07/2016 | 10:23
6

לא אמיתית
מאת : גיל שבת

בעיר שוקקת חיים
הסתיימו לי הכבישים
בדרך הלא אידיאלית
מרחק הליכה מהדירה
ואת יושבת, מחכה
כבר שנה אחר שנה

למרות שאת לא אמיתית
ואף פעם לא היית
 זה מה שיש
את לא תהי כזאת
 גם אם אבקש

בעיר זרה לחלוטין
קשה להאמין
לברוח מן המציאות
ברגעים של שתיקה
כשאת יושבת, מצפה
אולי הרבה, אולי טיפה

למרות שאת לא אמיתית
  ואף פעם לא היית
  זה מה שיש
את לא תהי כזאת
 גם אם אבקש

לצפיה ב-'שמחה להציג את הסינגל החדש שלי: ״שחור לבן״/ אורית בן יצחק'
שמחה להציג את הסינגל החדש שלי: ״שחור לבן״/ אורית בן יצחק
24/07/2016 | 02:42
5

לשמיעת שירים נוספים, מוזמנים להיכנס לאתר:
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:53
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'משהו חדש שאשמח שתשמעו ותראו את היצירה המדהימה הזו'
משהו חדש שאשמח שתשמעו ותראו את היצירה המדהימה הזו
20/07/2016 | 18:47
13
לצפיה ב-'13??? ...5 שנים למחאת האוהלים... א-אהל, ב-זה בית..'
13??? ...5 שנים למחאת האוהלים... א-אהל, ב-זה בית..
19/07/2016 | 15:35
5
38
1. שוכני אוהלים שורכה עוברה 
2. טובו טובו אהלינו... כי מחול הפציע
3. הבטחנו לה אוהל בראש גבעה 
4. על גבולות ישכנו אהלינו
5. מה טובו אהליך...מה רבו חייליך 
6. הם זוכרים את לובן אהלינו
7. באהלי צדיקים 
8. אלתוך אהליו הגדוד נאסף 
9. יען בא אל אהלי בצאתי אל פעלי
10. בתוך יתד מאהלו ניקב 8 חורים 
11. שהיא אינה יאה למגורים
12. אמירים כארמון וארמון בחולות.
13. אם תסתובב בינות האוהלים
ובגלל הקושי - שאלת בונוס: 
ובצפון דירה נשכורה בתנאים נוחים...

.

לצפיה ב-'חלק...'
חלק...
19/07/2016 | 18:18
13
2. ניגון עתיק
3. הטיול הגדול
6. זמר
10. זמר לגדעון
11. שיר נולד
13. לאחד החיילים
בונוס: חמסינים במשלט
לצפיה ב-'מוסיף את 7 ו 8'
מוסיף את 7 ו 8
19/07/2016 | 23:53
3
10
7. קול רינה וישועה
8. הלילה הולך בשדרות
לצפיה ב-'רמזים יינתנו עד יום שני...'
רמזים יינתנו עד יום שני...
23/07/2016 | 22:30
2
8
לצפיה ב-'רמזים ל1, 4 , 5, 9, 12, ולשאלת הבונוס...'
רמזים ל1, 4 , 5, 9, 12, ולשאלת הבונוס...
25/07/2016 | 18:41
1
6
1.  ישתבח האל, האל אלי, הו לילה,לילה, הו לילי...
4.  מי בולע דרכים לאורכן?
5.  בשיר המגינים על החומה..
9. בדומית לילי, ישמע אדם, יקשיב הצאן לזה השיר..
12. ליד אותם ספסלים באותן השדרות
ושאלת הבונוס:  נקנה מגרש בזיל הזול , נמכור אותו ביוקר...
לצפיה ב-'תשובה לבונוס'
תשובה לבונוס
25/07/2016 | 23:37
6
חמסינים במשלט
לצפיה ב-'מופע חדש לאירועים פרטיים - רוק מכל הזמנים'
מופע חדש לאירועים פרטיים - רוק מכל הזמנים
17/07/2016 | 02:59
11
Feverock
להקת קדחת ממשיכה את מסורת הרוק בישראל - מופע חדש לאירועים פרטיים עם מיטב הקלאסיקות מכל הזמנים של: דיפ פרפל, רולינג סטונס, קלפטון, הנדריקס, גאנז'נ'רוזס, מטאליקה, איירוסמית', קיס, סקורפיונז, פרינס, נירוונה, אייסי-דיסי, קווין, לד זפלין, פינק פלויד, דיוויד בואי ועוד בבחירה אישית - תנאים נוחים וכדאיים!

להזמנות:
feverock.il@gmail.com / 0547-385-532

פרטים מלאים במודעה המצורפת ובאתר האינטרנט:
www.feverock.com
לצפיה ב-'13??? ל-14.7 ולסופ"ש... "יש בזהירות עכשיו ללכת"...'
13??? ל-14.7 ולסופ"ש... "יש בזהירות עכשיו ללכת"...
15/07/2016 | 12:47
6
37
1. ולקום וללכת לי הלאה
2. זה לא קשה, שה לא הרבה
3. וכביש חצוב בהר מוליך אל הזריחה..וכל שירי הם שלך.
4. וכמה חרטות פורטות על כל מיתר
5. בלי גיטרה מזמרים גם צמד מכתשים
6. כדי שאת יהיה לך קצת עלי איכפת
7. עלמות המגישות כוסות מלאות
8. בא התור לשרות
9. נוכל לראות את השקיעה אם רק תסכימי כמובן
10. אין לי ברירה צריך ללכת 
11. בחיי שזה לא נעים
12. לי היו שיני כלב מסוכן
13. יום אחד היא עם הרוח ודאי תחזור
לצפיה ב-'ארבעה בשביל הסיפתח, ושאלת בונוס'
ארבעה בשביל הסיפתח, ושאלת בונוס
18/07/2016 | 17:36
2
13
1. את חרותי
7. כשנמות יקברו אותנו
8. ויויו גם (דור 1... )
9. בוטנים

14. חגגנו יחד שיכורים
לצפיה ב-'הבונוס'
הבונוס
19/07/2016 | 05:21
4
שיר הבורגנים
לצפיה ב-'14. כל הבורגנים שווים ל...'
14. כל הבורגנים שווים ל...
19/07/2016 | 06:51
2
לצפיה ב-'שאנסון בסרפתית - ג'אטאם'
שאנסון בסרפתית - ג'אטאם
19/07/2016 | 05:20
8
1. את חרותי
2. לאיש חסדי
3.שמש עולה
4. אין אהבות שמחות
5שיר עולה
6.אל תכעסי זה לא אסון
7. כשנמות יקברו אותנו
8. ויויו גם
9. בוטנים
10הצוואה
11.מרגו
12.איך שנעשתי כזה קטן
13 יפה כמוה לא היתה
  ויוה לה פראנס

לצפיה ב-'אה! ושורת הכותרת'
אה! ושורת הכותרת
19/07/2016 | 14:52
1
8
אהבה בת עשרים
לצפיה ב-'איך אומרים דוז פואה על 13? ....'
איך אומרים דוז פואה על 13? ....
19/07/2016 | 15:08
2
לצפיה ב-'אחוז דיבוק עשה שיר, איך זה יצא? הזוי לגמרי!! #מוזיקהטובה'
אחוז דיבוק עשה שיר, איך זה יצא? הזוי לגמרי!! #מוזיקהטובה
14/07/2016 | 17:08
14
לצפיה ב-'זיהוי המנגינה ל-"טנגו תורנות" של להקת פיקוד מרכז'
זיהוי המנגינה ל-"טנגו תורנות" של להקת פיקוד מרכז
14/07/2016 | 17:02
2
25
לפני כמה ימים התברר לי, באיחור של 50 שנה, שאת המנגינה לשיר הנפלא הזה חיבר המלחין הידוע "עממי". אני תוהה האם מישהו בפורום יודע מה מקור המנגינה. תודה מראש

לצפיה ב-'בדקתי ויש לי תשובה'
בדקתי ויש לי תשובה
23/07/2016 | 14:56
1
15
שאלה מעניינת וחשובה לפורום זה, אם הפורום היה פעיל יותר אין ספק שהיה מתפתח כאן דיון מעמיק בשאלה. בצר לי ניסיתי לפנות למחבר השיר, יוסי גמזו, אך לא הצלחתי ליצור עימו קשר. אז פניתי לחברו הטוב עופר גביש, איש הטיולים המזמרים מקיבוץ יפתח, ובפיו היתה תשובה: מלחין השיר הוא אריה לבנון. אין לי מושג למהאנשי שירונט כתבו שהלחן עממי, וכנראה כל השאר העתיקו מהם זאת.
לצפיה ב-'אתה טועה בגלל חוסר ידיעתך...'
אתה טועה בגלל חוסר ידיעתך...
24/07/2016 | 00:55
12
אנשי שירונט לא כתבו שום דבר ולמעשה אף אחד לא העתיק מאתר שירונט.

פשוט במאגר הנתונים של אקו"ם רשום שהלחן הוא עממי (נחלת הכלל) וכולם העתיקו את מה שנמצא במאגר הנתונים של אקו"ם (או את מה שהועתק מאקו"ם).

אבל אם תבצע חיפוש במאגר הנתונים של הספרייה הלאומית בירושלים שגם שם יש מאגר נתונים לשירים עבריים, תוכל לראות ששם כתוב שהמלחין הוא אריה לבנון.
לצפיה ב-'צדפים שבורים'
צדפים שבורים
14/07/2016 | 15:51
10
צדפים שבורים

זה הים, זה הרוגע
זה השקט, זה השובע
מכל ההצלחות,
מכל הכישלונות
התמסרתי לחלוטין
לצד זה או אחר,
לפרופיל שלך,
לחיוך הממכר והשובר
את הפנטזיה לרסיסים,
את האושר מבפנים
מרגיש כמו צדפים,
צדפים שבורים
עליהם אני הולך
לאן שליבך מבקש
מול הים, מול הרוגע
רק אני זה שיודע
מי את באמת
מתחת לחיוך המהפנט
את כולם,
פה וגם שם
הוא שובר את
הפנטזיה לרסיסים,
את האושר מבפנים
בדומה לצדפים,
צדפים שבורים
לצפיה ב-'הופעה אצלנו בסלון '
הופעה אצלנו בסלון
12/07/2016 | 19:11
36
אנחנו מתכננים לקיים הופעה של הזמרת הנפלאה לימור בלס אצלנו בסלון (כן, כן) ברעננה במוצ"ש 30.7 בשעה 20.30, וכל חברינו ומודעינו מוזמנים.
במהלך ההופעה יעבור בקהל כובע, וכל אחד ישים בו כמה שידבנו ליבו. לדעתי, 30-50 שח זה יפה.
ברם, ההופעה תתקיים רק אם לפחות 15 אנשים ונשים יבטיחו לבוא, לכן אבקש לאשר הגעה במסרון אלי.
לצפיה ב-'יבוטלו מפגש הפורום לאלתר (פוסט רציני)'
יבוטלו מפגש הפורום לאלתר (פוסט רציני)
09/07/2016 | 22:09
12
452
שלום לכולם.
אני חושב שההודעה האחרונה שלי בפורום היתה לפני איזה שנתיים. למי שלא מכיר, אני מ"דור המייסדים". אלו שהיו פה כשקם הפורום, והיה זירה תוססת, רעננה, מצחיקה ולפעמים סוערת לדיונים בנושא מוזיקה עברית, הכרויות של אנשים יקרים ותנופת עשייה.
לא אכביר מילים על מצבו של הפורום. רק אגיד שלהנהלת תפוז בהחלט לא מגיע שהפורום יישאר פעיל בה. פלטפורמה הפכה בלתי נסבלת לצפיה. לא במחשב, וגם לא בנייד. מוצפת סרטונים ופרסומות שמשתלטים על המסך, ומקשים מאוד לעקוב אחרי איזו שהיא התדיינות כאן.
הפלטפורמה עצמה לא רלוונטית לשום דבר, ולא לחינם רוב ההתרחשות קורית כיום בפייסבוק. 

ולכותרת הפרובוקטיבית. התכוונתי ברצינות.
לא שיבוטלו המפגשים עצמם. הם דווקא על הכיפק.
התכוונתי שיבוטל המונח הלא רלוונטי הזה. "מפגש פורום". שתנותק לאלתר הזיקה הטפשית הזו בין "הפורום" למי שמוזמן ו"זכאי" להגיע למפגש.
בשנים האחרונות הצטרפו למעגל השרים איתנו (במעגלים שונים) אנשים יקרים. באמת, אנשים טובים מאוד. אף אחד מהם לא היה ולא מתכוון להיות פעיל בפורום הזה. יחד עם זאת, חלקם מגיעים למפגשים, חלקם מגיעים אחרי שצריכים לבקש להיות מוזמנים (הא ? למה באמת? כולנו מכירים אותם וכולנו יודעים שהם תוספת איכותית בהחלט לחוג השרים)  וחלקם לא מודעים להם כי הם "לא בפורום". וזה, חברים, פשוט שטויות. לא רלוונטי, וגם, האמת, קצת מעליב כלפי אותם אנשים נחמדים שנאלצים "לבקש" להיות מוזמנים.

מה רע ב"מפגש שירה לחברים" ? 
לצפיה ב-'מסכימה בהסתייגות'
מסכימה בהסתייגות
09/07/2016 | 22:52
57
גם אני חשבתי שהמונח "מפגש פורום" כבר לא מתאים לדבר הזה. ובאמת "תנאי ההצטרפות" כבר לא רלוונטיים כי הפורום הזה כמעט לא פעיל.
אבל אני חוששת ש"פתיחת השערים" עלולה ליצור בעיה - אם ומה יהיו תנאי הקבלה החדשים.
האם אנחנו מוכנים לפתוח את המפגשים לכל דכפין? לא שאני חושבת שאנחנו צריכים להיות מועדון אקסקלוסיבי. זה ממש לא מתאים לסוג האנשים שאני מכירה בין החברים, אבל המפגשים שלנו מוגבלים בכמות האנשים בגלל האירוח בבתים פרטיים וגם בגלל האופי החברתי של המפגש (כבר ככה האופי של המפגשים השתנה מאוד ממה שהיה לפני שנים).
ואם צריך להגביל באיזושהי צורה - מי יקבע את הכללים? מי הם "תוספת איכותית" ומי לא? ומי צריך להיות הפקח? זאת עשויה להיות משימה לא נעימה לצוות המארגן, ולא הוגן להפיל עליהן את זה. 
אמנם "תנאי הקבלה" הנוכחיים הם קצת אנכרוניסטיים אבל הם לפחות מהווים סינון מסוים שאינו על בסיס אישי.
לצפיה ב-'לפני שמבטלים מפגשי פורום'
לפני שמבטלים מפגשי פורום
10/07/2016 | 20:20
5
49
בוא ניקח רגע ונדון במושג פורום. מהו פורום?
פורום הוא קבוצת אנשים  העוסקים בנושא מסויים.
פורום יכול להיות וירטואלי, ויכול גם לא.
מכאן שקבוצת האנשים הזו שאנחנו עוסקים בה. היא העיקר. הקבוצה הזו דנה בעיקר במוסיקה חדשה וישנה במשך שנים ארוכות כקבוצה מיוחדת. במסגרת זו נוצרו  קשרים מיוחדים בין החברים בקבוצה. ללא קשר אם הקבוצה נפגשת מידי יום באינטרנט , בבית זה  או אחר, (IOL  WALLA או תפוז) אותם אנשים, הכרות רבת שנים. הקבוצה  יצרה לעצמה חוקים מסויימים  תבניות מפגש  יחודיות,  מענה על צרכים מסויימים. לתוך הקבוצה המאוד מיוחדת הזו נולדו עם השנים  בני הדור הבא, חלקם לוקחים חלק נכבד בכל מפגש ומפגש. חלקם נפגשים עם הילדים האחרים במפגשים מיוחדים  לבני משפחות . יש אינטרקציה מאוד מיוחדת בין חברי הקבוצה המאוד מיוחדת הזאת. ושוב. קבוצה=פורום. ללא קשר מי יהיה הבית הבא שיארח דיונים. לדעתי האישית, רוב המשתתפים הקבועים  מאוד שלמים עם תבניות החוקים שנוצרו לנוחות כל המשתתפים . לא רואה סיבה לבטל או לשנות. בואו נשמח עם מה שיש. וזה חבורה נפלאה של אנשים שאוהבים את הדברים הנכונים .  ואוהבים להפגש ולשים. וזה בהחלט מפגש פורום.

לצפיה ב-'דודה יקרה,אני אומר את זה באהבה '
דודה יקרה,אני אומר את זה באהבה
11/07/2016 | 09:12
4
46
אני חייב להודות שאני לא מבין את התשובה שלך ואיך היא מתייחסת לטיעונים שלי. אם קראת את מה שכתבתי - הרי לא כתבתי לבטל את המפגשים עצמם, רק את המונח "מפגש פורום", ואת הזיקה בין המפגש למה שקורה פה, בתפוז. לא צריך להיות יותר קשר כזה.
גם לא לגמרי ברור לי על סמך מה את טוענת שרוב המשתתפים הקבועים מאוד שלמים עם תבניות.... הרי את לא היית במפגשים, או דיברת עם רוב המשתתפים (באמת , בלי לקנטר, הרי זו המציאות).

ההאחזות הזו בחוקי פורום שנוצרו אי שם לפני יותר מעשר שנים, לפני עידן הפייסבוק, עם אנשים שכיום רואים אותם אולי פעם בשנה במפגש כזה או אחר, אבל הם בוודאי הרבה פחות פעילים ומחוברים מאנשים אחרים שלא מבקרים בפורום  - ההאחזות הזו היא האחזות בעבר. המציאות הזו כבר מזמן לא קיימת. בואו נודה בזה, ונצעד קדימה.
מה רע בלרענן את "החוקים" ? הרי לרגע לא אמרתי שלא צריך כללים למפגשים האלה. את מי מותר להביא, איך אמורים להתנהג וכו'... 
כל שאני אומר הוא שהגיע הזמן לנתק את הזיקה הלא הגיונית ולא הוגנת הזו בין המפגשים לפורום בתפוז. 

מייד תישאל השאלה...אז לפי מה נקבע למי "מגיע" להיכנס למפגש כזה? הרי אנחנו לא באמת רוצים שכל אחד בעולם שיבוא לו לשיר יוכל להגיע, נכון?  צריך איזה קריטריון אובייקטיבי. נכון, צריך לחשוב על זה.
אבל מצד שני - בכללים של היום - כל אחד שכתב לפני שבע וחצי שנים הודעה בודדת בפורום הרי זכאי להיות מוזמן. לא משנה אם הוא אדם נחמד או אנטיפט מוחלט. 
לצפיה ב-'מארסו יקירי, מאז ומתמיד וגם הרבה אחרי. תקרא אתה את תשובתי'
מארסו יקירי, מאז ומתמיד וגם הרבה אחרי. תקרא אתה את תשובתי
11/07/2016 | 17:59
3
40
בעיון. מה לא הבנת?  בסך הכל הסברתי לך  את המילה פורום. שאין לה שום קשר למיקומה הגאוגרפי או הוירטואלי.  מדובר בקבוצת אנשים. קבוצה שנוצרה במקרה  הזה כן , מה לעשות  בצורה וירטואלית, אבל מזמן קרמה עור גידים וקיבלה תפנית של  שמות פרטיים ולא כינוי או שמות משתמש.  אז מה? היא עדין אותה קבוצה שנוצרה בדרך מסויימת. ולאורך השנים  קיבעה בהתאם לצורך תבנית מפגשים מסויימת. פעם למשל נשענו על הקלסר של ישראל,  אחר כך הרכבנו שירונים , שינינו אותם, בדקנו  אפשרויות להקרנה, מיחשוב, הכל על פי הצרכים. יש שאהבו יש שפחות, אבל התוצר הוא זה המקובל על ההמשתתפים. כך היה גם עם הנגנים  יתברך שמם וכשרונם. זוכר? פעם היו מעט, היה רמיל על התופים  וגרי על גיטרה וטריליאן בחליל. (היו ימים חבר..) היו גם פסנתרנים מוכשרים שהתחלפו בהתאם להופעות.. גם ההרכבים האלו שונו עם הזמן. אבל . אותו פורום של אנשים  פחות או יותר, שרים ביחד, את אותם שירים במקומות שונים בארץ בשעות שונות וזה נפלא. זה עדין מפגש פורום. זה היה מפגש פורום עם המעבר מIOL לוואלה, וזה היה מפגש פורום "משותף"עם פיצול זמני  כשהגיע עונת התפוזים, ונוכחנו שמרבה מנהלים זה יכול להיות נפלא, הבסיס  שוב אותם אנשים. אותו פורום.(קבוצה). וכי משנה הרבה אם הפורום שנפגש, מתכתב  בתפוז בפייסבוק או בווטאסאפ? לא. כי בסיס האנשים ישאר, יפגש ויאהב לשיר וידאג להנחיל את האהבה הזו גם לדורות הבאים. שוב, הזיקה היא לא לאתר מסוים.  הזיקה היא לחברים.
ובאשר לטענתך כי אני לא שייכת, כיוון שאני לא  מגיעה למפגשי שירה, ולא מדברת עם אנשים?????? הההה? מאיפה זה? מי שלא מדבר עם הדודה שיקום!!! 
יש לי רק תשובה אחת.
אז מה אם אני לא שם? אכפת לי . ואני יודעת מה קורה. אפילו  ברמה של מי יבקש איזה שיר, ומי יאכל איזה  סוג כיבוד.
אוהבת אותך, אבל. הה????
לצפיה ב-' לא שייכת ?'
לא שייכת ?
11/07/2016 | 19:56
2
38
הסתכלתי שוב ושוב ולא מצאתי איפה כתבתי את זה.
(אבל תתפלאי, אכן קם דור שלא ש"לא ידע את הדודה".והם מהווים אחוז ממש לא זניח מבאי המפגשים)
לצפיה ב-'הנה'
הנה
12/07/2016 | 05:55
1
33
"הרי את לא היית במפגשים, או דיברת עם רוב המשתתפים (באמת , בלי לקנטר, הרי זו המציאות)"

אז אוקי , אפילו הצוות לא מכיר אותי אישית כמוך.
אבל זה לא אומר שהם לא יודעים  מי אני, או לא מדברים איתי..

הדור הבא- הילדים? כן, גם אני לא מכירה אותם אבל רואה אותם הרבה. (בשביל זה המציאו את הפייסבוק יקירי. 
לצפיה ב-'הדור הבא - אנשים חדשים (לא ילדים).'
הדור הבא - אנשים חדשים (לא ילדים).
12/07/2016 | 10:15
29
ולגבי הציטוט שלי - הוא אומר בדיוק מה שכתוב. את קצת "מכניסה לי מילים לפה".
הוא לא אומר שאת לא שייכת, הוא אומר שכשאני מדבר על הרלוונטיות של ה"חוקים" של לפני עשר שנים ויותר, אני לא בטוח שאת באמת בעמדה להגיד שרוב האנשים חושבים כך או אחרת. הרי רק בתקופה של ה 5 שנים האחרונות נוספו עוד עשרות אנשים חדשים ל"חבורה", (רק כדי לסבר את האוזן - אני מעריך שמדובר כיום בכ 100 אנשים שמוזמנים, כולל בני זוג).
לצפיה ב-'אם אתה באמת רוצה שיענו לך'
אם אתה באמת רוצה שיענו לך
11/07/2016 | 22:17
3
44
תכתוב את ההודעה הזו בפייסבוק...ודי לחכימא
לצפיה ב-'I rest my case'
I rest my case
11/07/2016 | 23:12
2
39
לא רציתי לכתוב בעמוד היעודי בפייסבוק מכיוון שהוא עמוד מנוהל על ידי הצוות, ולא הייתי בטוח שהן מעוניינות לקיים שם כזה דיון

כמובן - הדיון יהיה הרבה יותר פורה בפייסבוק.
לצפיה ב-' , לא בטוח'
, לא בטוח
12/07/2016 | 05:53
1
35
אם לשפוט לפי התגובות  שקיבלת שם  בנושא החשוב שהעלית.
חשוב ומזעזע הייתי אומרת. מוזר לי לחשוב שרק קומץ זעיר של אנשים הגיבו שם..
לצפיה ב-'נכון, אם כי אני מניח שזה'
נכון, אם כי אני מניח שזה
12/07/2016 | 10:05
35
קשור לעובדה שזה קבור כתגובה לתגובה בשרשור בדף פרטי, ולא פתוח לכל.
לגבי הנושא ההוא - שקלתי להעלות אותו כאן, וויתרתי כי אני לא מאמין שמישהו יתייחס כאן.
לצפיה ב-'מסכים עם רוח הדברים'
מסכים עם רוח הדברים
14/07/2016 | 08:16
21
מעבר לכל מה שנאמר והיסתוייג, חסרה כיום ההתחדשות.
פעם היו מגיעים חברים חדשים לפורום, ותיקים היו עוזבים (חוץ מכמה שנתקעו כאן לנצח),
החדשים היו מביאים איתם את חוויית הפגישה הראשונה עם מי שהיכרנו רק וירטואלית,
ומוסיפים משהו חדש לקיים.
כיום עדיין נחמד להיפגש ולפגוש את החבר'ה, אבל ההתחדשות חסרה.
לפייסבוק יש בוודאי הרבה יתרונות (אינני פעיל שם), אבל חסרות הרבה אפשרויות שהיו כאן, ובשל נטישת תפוז - לא פלא שהאתר הפך ללוח פירסומות.
לצפיה ב-'איזה מן מפגש '
איזה מן מפגש
09/07/2016 | 14:29
12
62
טוב אני האחרונה שיכולה להתרפק הפעם על כמה נפלא היה, כי עשינו גיחה קצרצרה של שעה, אבל הספיק לראות את שמחת היחד, את הילדים שהולכים וגדלים מול עינינו, ואת ההמולה והרעות כדי להבין שהנה עוד מפגש נהדר.
(ואין לי ספק בזה שהיה נהדר, כי קיבלתי דיווח בחצות על פיזור )
תודה רבה לכל מי שטרח - לנגנים, למנחים, לאנשים שעל המחשב, ולאלה שדאגו שנשאר שבעים.
תודה לכל אחד מהזמרים ולילדיהם העולצים
ואחרונה חביבה לנעלה המופלאה שלנו - שאירחה וטרחה בלי הפסקה, ההיא שהצוות שלה השאיר אותה ללא רוח גבית באירוע עצמו - סורי אהובה.
מנוחה וחוזרים לשולחן התכנונים
להתראות במפגש הבא.

לצפיה ב-' סוף סוף נאות התפוז לאפשר לי להציב הודעה אז..'
סוף סוף נאות התפוז לאפשר לי להציב הודעה אז..
09/07/2016 | 15:08
2
48
קודם תודה לקליספרה שהקדימה אותי במחווה יוצאת דופן ופתחה שרשור תודות וחלוקת חוויות.  ו.. עכשיו
ספרו ספרו.. מי קפץ לגיגית? מי הצליח לצאת ממנה בלי להרטיב את הנוכחים, מי גמר את הפשטידות? 
שרתם  שירים בשביל דודה אחת רחוקה?
סקאלי היתה?
נעה סיימה לנוח? יכולה לספר את הצד שלה? 
נשיקות לכולכם
שלא תפסיקו לשיר
לצפיה ב-'ובכן:'
ובכן:
09/07/2016 | 19:11
42
לצערי הייתי במפגש בערך שנייה וחצי, אבל! בדרך לשם שמעתי את מנחם פרי מקדיש לך שיר! (לא זוכרת מה זה היה, הזכירי לנו?)
לצפיה ב-'היה נהדר'
היה נהדר
10/07/2016 | 08:43
29
נועל'ה, אני מסירה בפנייך את הכובע. את מאתגרת את עצמך בכל פעם מחדש, ועומדת בכבוד במשימה. תודה רבה על אירוח נעים וחייכני.
ותודה לכל הקבוצה ההזויה הזו, שמצליחה לשמור על הגחלת כבר לא מעט שנים.
מחכה לפעם הבאה:)
לצפיה ב-'מסקנות ביניים'
מסקנות ביניים
09/07/2016 | 19:53
44
1. לא פשוט לנגן עם 2 ילדות שמטפסות עליך.
2. בריכה זה אחלה.
3. ילדי הפורום מתוקים אחד אחד, כולל השלב שניסו "אבן נייר ומספריים" קבוצתי (!)
4. צריך להכפיל את הכמות במתכון של מקלוני הגבינה והזיתים.
5. צחי מפליא לנגן (גם) על בוזוקי.
6. בסלון שבנוי נכון, לא צריך שירונים בכלל.
7. נעל'ה - כפרה עלייך.

פייר? נהניתי.
לצפיה ב-'המסקנות שלי'
המסקנות שלי
09/07/2016 | 22:38
47
א. אני מעריצה את מי שמסכים לארח בביתו מפגש פורום
ב. אני עוד יותר מעריצה את מי שעושה את זה ביודעו שיבואו ילדים בלי הגבלת כמות, ועוד מזמין אותם לבילוי רטוב בחצרו. נעה, אין עלייך.
ג. מפגש ביום שישי זה אחלה, בייחוד אם הוא במרחק של רבע שעה מהבית שלי (אולי לא בייחוד, אלא בתנאי ש-) אבל אז אני לא פוגשת את גלי למשל וכמעט לא מספיקה לשיר מקוצר הזמן ומרוב המשימות (נשנוש וקשקוש ומציאת תעסוקה לבנות טיפוחיי). אני בעד מפגש כזה מדי פעם.
ד. היה לנו כיף. תודה לכולם - בעידן שלי היה רק עמרי שניגן. גם אותך אני מעריצה על הכישרון, הסבלנות והיכולת להתגבר על רעשי הרקע. תודה

כבר אמרתי תודה לנועלה?  מקווה שהצלחת לשבת לשיר קצת יותר מהשנייה וחצי שראיתי.
להתראות במפגש הבא (מפגש חגים? בעונה הנכונה?)
לצפיה ב-'היה מעולה! ואיך פספסתי אותך? '
היה מעולה! ואיך פספסתי אותך?
09/07/2016 | 22:45
2
50
נשארו רק הבייגלה...(בעצם לא נשאר אפילו פירור)
כל הכבוד לנועלה שאירחה בגבורה במשך 12 שעות את חברי הפורום וצאצאיהם המתרבים
(חמסה חמסה טפו טפו שום בצל)
כל הכבוד למנגנים המוכשרים: עומרי, צחי, אלי, ירום, אמנון, רמיל וקליינמן ואולי שכחתי מישהו וכמובן לכל השרים, המקשקשים, הנרטבים וכיוצא באלו,
תודה מיוחדת לשלומית המבצעת המסורה

כן ירבו!
לצפיה ב-'לא הצלחנו להכנס לשכשוכית'
לא הצלחנו להכנס לשכשוכית
10/07/2016 | 12:46
1
32
ובחוץ היה חם מידי בשבילנו

הצטערתי שלא הגענו בסביבות 8
אז היה מצב שנשרוד את זה
לצפיה ב-'בטוח שמ8 כבר היה "אחרת"...'
בטוח שמ8 כבר היה "אחרת"...
10/07/2016 | 13:09
34
הגענו מאוחר ויצאנו מוקדם מה שאומר שלא נשארנו לחלק השווה (ואפילו הפסדתי את נגן הבוזוקי)... 
אבל אני חוזרת על כל סעיפי השיבולת - א, ב.... וכו'.
ומוסיפה עוד הצדעה למארחת, כי אירוח כזה שכולל ילדים בצהריים הוא לא פשוט בכלל.
השירונים (השארנו 3 כי פרשנו מוקדם) אבל באמת ניו  קצת מיותרים, ואני מקווה שהיה מי שחמל עליהם.
ושתי תודות פרטיות - על פשטידת הברוקולי שאין עליה, ולמי שביקש את "אהבת ערב" (את ענוגה, יפת קומה...) 
לצפיה ב-'תודה רבה, היה נפלא'
תודה רבה, היה נפלא
10/07/2016 | 22:07
2
41
כשמשתמשים במסכים יש בעיה בהגדלת הטקסט (בשירונט יש איזה באג לפעמים ולרוץ בין השירונים גם לא נוח).
לכן חשבתי שאולי כדאי לשים את הכל על פורמט של מצגת, שהוא יותר קל לשליטה ולהגדלה וגם בו אפשר לחפש בקלות יחסית.
רק שזה ידרוש העברה של כל השירים לפורמט הזה.
מה אתם אומרים? שווה את העבודה? או שצפויות בעיות אחרות?

(שנה שלמה חיכיתי למפגש צהריים עם ילדים והיה כל כך שווה את זה! המון המון תודה על האירוח והמפגש הנפלאים).

לצפיה ב-'לא מתאים לרוח הקבוצה ולא ריאלי '
לא מתאים לרוח הקבוצה ולא ריאלי
11/07/2016 | 11:56
43
כל הרעיון של הערבים האלה הוא של בחירת שירים ספונטניים, כך שמצגת לא מתאימה לעניין.
אישית אני לא מכירה תוכנת מצגות שיכולה לסחוב את כל החומר שבקלסרים.

הדרך השנייה היא לעשות בנק "שקופיות" של שירים
אבל מי יעשה הזה (עשיתי כמה מצגות בימי חיי זה ווג'ראס)
ואיפה בדיוק תשמרי אותם?
לא בכל מפגש יש לנו טלווזיה או מקרן, לא תמיד יש לנו לפטופ
בקיצור, כמו שאמרתי,  לדעתי לא ריאלי
לצפיה ב-'לא מצליחה להגיב במקום המתאים '
לא מצליחה להגיב במקום המתאים
11/07/2016 | 13:40
31
הרעיון שיותר קל לחפש בתוך מצגות,  לא שיקרינו ברצף
לצפיה ב-'כייף מסוג אחר'
כייף מסוג אחר
12/07/2016 | 00:49
24
זה המפגש השלישי שאני מגיע אליו עם יוגב ובכל שנה זה נהיה יותר מורכב. הוא אוהב לשיר ואוהב לרקוד (או לקפץ עלי כששרים שיר קצבי ), אבל הוא גם ילד, ולא תמיד יש לו סבלנות לשבת בפנים כששרים, ובכלל צריך "לתפעל" אותו. אז היכולת שלי להתרכז בשירה, לא כל שכן בצד האירגוני, נפגעה לעומת המפגשים "הרגילים", אבל היתה גם הנאה מהרגעים בהם הוא כן השתתף ובעיקר מהשירים המעטים שהכיר. מבחינתי השורה האחרונה היתה בזה שאחרי 4 שעות שהיינו ,כשהחלטתי בניגוד לרצונו שהגיע הזמן לחזור הביתה לישון, אז בדרך לאוטו הוא אמר לי "היה לי כייף במסיבה של השירים". וחוץ מזה נוספו עוד כמה שירים לרפרטואר שלו, ביום ראשון הוא פתאום ביקש ממני שאשיר לו את השיר על המסטיק האדום (זרעים של מסטיק), שלעולם לא שרתי לו.
הגענו למפגש אחה"צ כשהיה בשיאו, מה שהרגשתי שהיה חסר זה קצת יותר סדר ברשימות השירים, אומנם לא היה צורך בשירונים, אבל עדיין רצוי להכין מראש דפים ממוספרים שכוללים גם את שם מזמין השיר, בעיקר במפגשי שישי שבהם רשימת ההזמנות גדולה בהרבה ממפגשים  אחרים.
בסך הכל היה כייף, נעים, וטעים. תודה ענקית לנועה על פתיחת הבית בפנינו ובפני ילדינו. תודה לכל הנגנים, לעמלים על המחשב ולאחראי הרשימות.
לצפיה ב-'13??? קיץ ים וחתולים... '
13??? קיץ ים וחתולים...
10/07/2016 | 18:32
7
27
1. אך אפילו השעון לא מתקתק
2. חוף הים כולו מלא
3. גם השמש נמה שמה
4. לפתע הימה הגענו
5. ים גדול ורחב ועמוק הוא קרוב הוא רחוק
6. ועל העץ תלויות שתי נדנדות
7. על פריחה ולבלוב אגסים
8. אל שדרה טלולה נבואה
9. כובע טמבל חאקי פוני ותלתל
10. בגזוזטרה חתול הופיע... מי אמר לך כי חתול הוא?
11. נקומה אולי ונשב שם ממול
12. פרידה שוברט הגרושה-שה יש לה רגל קצת קרושה-שה
13. בחמה ימתח רגליו
לצפיה ב-'רק 6....'
רק 6....
10/07/2016 | 20:12
14
1. בלילות הקיץ החמים
2. מכת שמש?
3. אוי על שפת הים
4. 
5. 
6. דרך הכורכר (זה של קורין אלאל ואריק סיני)
7. איפה נטשה ופייר (מה קשור לפה?)
8.
9. ארץ הצבר
10.
טוב, לא יודעת יותר....
לצפיה ב-'בריפרוף'
בריפרוף
10/07/2016 | 20:35
15
4. את ואני והרוח
5.
8.במשעול רדום
9.ארץ הצבר
10.שיר הפלפל 
11.שלושה חתולים
12.שיר החתולים
13.חתול על הגג
לצפיה ב-'בלת"ק'
בלת"ק
11/07/2016 | 09:16
16
1 בלילות הקיץ החמים (שום דבר אינו קורה)
2 .. זה נחמד נחמד...  אח איזה יום יפה
3 אולי על שפת הים
4 שלושתינו בזמר...  את ואני והרוח..
5
6 דרך הכורכר
7 נטשה ופייר
8
9 היתה או לא היתה.. ארץ הצבר
10
11  שלושה חתולים שוחחו ביניהם, ירח נוגה הסתכל בפניהם.. וגו ( חלפי)
12
13
לצפיה ב-'7, בלת"ק'
7, בלת"ק
11/07/2016 | 23:03
3
10
1. בלילות הקיץ החמים
3. אולי על שפת הים
4. את ואני והרוח?
6. דרך הכורכר
7. איפה נטאשה ופייר
9. ארץ הצבר
13. בחמה על הגג, חתלתול שם יתענג...

לצפיה ב-'תשובה ל- 5 +הבהרה ל-2.'
תשובה ל- 5 +הבהרה ל-2.
15/07/2016 | 12:29
2
5
2. איזה יום יפה !  - ח.חפר / לחן עממי אמריקאי  (ולא "מכת שמש")...
5. איי הזהב -  שמשון חלפי ושמעון כהן. המבצעת היא עליזה עזיקרי.
"שוב יוצאות אניות לדרכן, אל הים הגדול... אניות מפליגות למרחב, מחפשות את איי הזהב"... 
שיר "נידח" אבל שווה מאוד. 
לצפיה ב-'13 נדמה לי שזה קנון קלאסי שמתחיל במילים " למה זה ......"'
13 נדמה לי שזה קנון קלאסי שמתחיל במילים " למה זה ......"
20/07/2016 | 19:17
1
3
זה מה שאנ י זוכר ...צודק ?

לצפיה ב-'סליחה טעות '
סליחה טעות
20/07/2016 | 19:22
1
לצפיה ב-'משקרת לעצמי'
משקרת לעצמי
11/07/2016 | 13:23
14
משקרת לעצמי

הגהנום כבר מאחוריי,
הוא במראה האחורית
ואליו אני לא יחזור יותר
לא מחר ולא בזמן אחר
כמו תמיד אני צועדת בעיוורון
אל תוך החושך
עם אותו סוג של שיגעון
שלא מפסיק ורק אותי מושך

כשאתה כמעט הגיוני,
כן, כמעט הרגת אותי ובכל זאת אני
סוגדת לך, אוהבת ומשקרת לעצמי

בפנים, מבפנים
בלילות, בימים
ככה זה,
קשה יותר לאהוב מישהו
מאשר לעזוב אותו,
ככה זה לא?

כשאתה כמעט הגיוני,
כן, כמעט הרגת אותי ובכל זאת אני
סוגדת לך, אוהבת ומשקרת לעצמי

הגהנום כבר מאחוריי
וגן עדן מלפניי? אולי?
תגיד לי אתה עד מתי?
אשקר לעצמי
ואמשיך בדרכי,
בלעדייך
לצפיה ב-'מתנדבים להקלדת מילות שיר'
מתנדבים להקלדת מילות שיר
10/07/2016 | 21:42
29
היי, 

בבית לזמר העברי הוספנו מילות שיר לשירים, את רובם מצאנו מתוך שירונים ומתוך מקורות שונים. אבל יש שירים רבים שאין להם שום מקור והדרך היחידה היא בהאזנה. אם יש אנשים שמוכנים לסייע, אשמח. 

מדובר בשירים משנות 50'-80' שלא פורסמו בשום מקום אבל בספרייה הלאומית יש לנו הקלטות שלהם.
לצפיה ב-'13??? ...4.7 וכמה שירי דודים?....'
13??? ...4.7 וכמה שירי דודים?....
05/07/2016 | 10:16
9
56
1. הו, יוקדת כל היום
2. הו מי זה בא קרב לו הנה
3.  ובחווה היה חמור במקום לשיר ידע לנעור
4.  יש לו דודה באמריקה
5.  הם רוצים רק את כספך
6. כי בכפר אחים שם יש לי דוד
7. שילווה לו כמה לירות כל יומיים
8. תקנה לי חלקת אדמה על החוף
9. ואת הקיץ בואכה אילת
10. לקפוץ לחוצלארץ או לצהל
11. גדולה כמלוא תבל
12. אך לא ידעו הם על הגלובוס מה צורה לו
13.למרחק בקש אושרך
לצפיה ב-'חלק'
חלק
05/07/2016 | 20:52
1
26
1. בשדה כותנה
2 רכבת הברית
3 לדוד משה?
4  אבינועם
5
6
7 מה צריך בסה,כ בנאדם
8
9
10
11 אהבה פשוטה
12 נתתי לה חיי
13
לצפיה ב-'עוד אחד'
עוד אחד
06/07/2016 | 14:50
15
9. שלום לך ארץ נהדרת
לצפיה ב-'אלוהי התפוזים תעשה שהאתר לא יקרוס '
אלוהי התפוזים תעשה שהאתר לא יקרוס
07/07/2016 | 05:27
4
27
1. בים לבן
2.רכבת הברית
3. (רגע! פסק זמן! - ישששש הגרסה של ישראל יצחקי הענתיקה.. לא הזיתי לא חלמתי. יש דבר כזה.) לדוד משה היתה חווה
4.אבינועם בחור כארז
5.(עוד דודה) היתה לו דודה בחדרה
6.הי עם הרוח (שיר הטיולים השנתיים ומסע גדנע של התיכון)
7. מה צריך בסך הכל בנאדם, 
8.סמטת התותים
9. (הייתי בפריז וגם ברומ) שלום לך ארץ נהדרת - יהורם גאון
10.
11. יש לי אהבה פשוטה
12.נתתי לה חיי (מקום שביעי בארווזיון- כוורת)
13. לא מכירה  או לא זוכרת את השיר אבל נדמה לי שהשורה המשלימה את זו היא שורה הכוללת את המילה "שור" כי זכור לי במעורפל שהמורה הסבירה  כי "שור" זה ראה, כמו שורו הביטו וראו.. אבל ממש לא יודעת  את שם השיר או פרטים נוספים ויש חשד סביר שאני עושה סלט. - שיהיה!
לצפיה ב-'רמזים ל10+13'
רמזים ל10+13
07/07/2016 | 07:21
3
11
10. עם תפוח עם בננה כובע טמבל על ראשם 
13. שור!! הן כאן כל טוב עולם...

לצפיה ב-'אוי כמובן( מכה על המצח)'
אוי כמובן( מכה על המצח)
07/07/2016 | 13:44
2
19
תיק של פלסטיק   
לצפיה ב-'נשאר מס' 13 ???'
נשאר מס' 13 ???
07/07/2016 | 14:27
1
17
והשם הרשמי של 10 - כמו כולם.
גירסתו של חיים חפר לשיר של מלוינה ריינולדס (ששר פיט סיגר) little boxes

לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים ..'
הוצאת לי את המילים ..
07/07/2016 | 17:12
29
כשפתרתי (והיכיתי על המצח) היה מוקדם מאוד בבוקר. כתבתי תיק של פלסטיק כי זה הכי מקביל שהיה לי במוח ל"קופסאות קטנות" ואז בדרך לסידורים, כמובן שרתי לי את השיר ואז זה היכה בי.. זה "כמו כולם" וכשהגעתי למחשב, (ממש עכשיו) כבר היה לי נוסח מוכן לתוספת - " לשיר בעצם קוראים.. (כותרת) כמו כולם -סליחה)
והופ היילי הנאמנה והאחראית, כבר הוסיפה. 

המצחיק הוא שבאמת התוודעתי לשיר של פיט סיגר קודם , כי סבא שלי שאהב שירי עמים שמע אותו ולימד אותנו לשיר אותו בליוי גיטרה, ואבא שלי ניגן לנו אותו במפוחית ועם הזמן גם רכש את התקליט שנוגן עד שחיקה על הגרמופון למותר לציין שאנחנו הבנות, נכדות, לא הבנו מילה  וכמובן תרגמנו את ה BOXES לבוקסים (וגם תרגלנו אותם). ואז.. חלפו השנים ויום אחד שמעתי ברדיו את הגרסה העברית.. וישר התאהבתי. היו אלה שישים  שניות (ועוד כמה נוספות) על איך הנוסטלגיה עובדת חזק על הדודה מותק.
לצפיה ב-'השלמה ותיקונצ'יק'
השלמה ותיקונצ'יק
08/07/2016 | 02:20
20
13 - למה זה תישא עינך
התיקון הוא ל-2: מה זה בא
לצפיה ב-'13'
13
20/07/2016 | 19:24
4
זה קנון של היידן "למה זה תשא עינך"
לצפיה ב-'בקשה לזיהוי שיר'
בקשה לזיהוי שיר
07/07/2016 | 16:39
3
52
כנראה של אילן ואילנית

הפזמון: בידי, בידי, בידי, בידי,בידי, בידי  בם בם X2  איי יי יי
לצפיה ב-'אולי אתה מתכוון לזה'
אולי אתה מתכוון לזה
07/07/2016 | 21:02
2
28
לצפיה ב-'תודה אבל זה לא זה'
תודה אבל זה לא זה
07/07/2016 | 21:05
1
9
לצפיה ב-'תקליט את עצמך מזמזם את המנגינה'
תקליט את עצמך מזמזם את המנגינה
07/07/2016 | 21:08
7

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו