לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה
שלום לכל חובבי המוסיקה הישראלית פורום זה נפתח מתוך חלום שיהיה מקום מפגש וירטואלי לחובבי שירים עבריים מכל התקופות ומכל הסגנונות: ישן וחדש, מזרח ומערב. מקום מפגש שניתן יהיה להחליף בו מידע על אומנים, על דיסקים, על שירים ועל הופעות, ליצור קשר, לחוד חידות, להתלוצץ ולשיר במלוא גרון עם העכבר ביד! אנחנו מקווים שחוט השדרה של הפורום יהיה דיונים רציניים ונגיעה עם תוכן בכל הקשור למוסיקה הישראלית. נמנע ככל האפשר מכללי מותר ואסור ונשתדל לתת לדברים לזרום מעצמם, אך נשאף שיהיה זה יותר מפורום להחלפת מילים של שירים או הודעות Off Topic אישיות. לפיכך ננסח זאת כבקשות: 1. כדאי תמיד להיעזר במנגנון החיפוש המשוכלל של תפוז כדי להימנע מלחזור על אותן שאלות שוב ושוב, דבר שמטריד את הגולשים הקבועים. 2. נשמח אם כולם יעדכנו את כרטיס הפרטים האישיים שלהם. תמיד מעניין לדעת עם מי יש לנו העונג להיות בקשר. 3. יש לנו יכולת להחזיק קבצים להורדה, לוח קישורים (לינקים), ולנהל סקרים. כל מי שמעונין לתרום או לעשות בזה שימוש- מוזמן. 4. הודעות בעלות אופי מסחרי על דיסקים והופעות יתקבלו בשמחה כל עוד יהיה מדובר במידע שימושי לגולשים ולא בהצפת הפורום באופן מטריד. 5. העתקת דיסקים והעברת קבצי MP3 הם מעשים לא חוקיים, ונבקש להימנע מכך לחלוטין, ולא לעשות שימוש בפורום לצרכים כאלו. יכולתו של הפורום לשרוד ולהתפתח תלויה ביכולתנו לגבש קבוצת אנשים שיפקדו אותו דרך קבע, יתרמו ויחדשו, ויסבירו פנים לכל מי שיעשה בו שימוש מתוך תקווה שיחזור לבקר גם בעתיד. אנחנו החתומים מטה לקחנו על עצמנו לנהל את הפורום ביחד. יש ביננו פער גדול של שנים ושל דרך חיים ואהבה משותפת לשירים עבריים, ואנחנו מקווים לסמל בכך את הדרך בה ילך הפורום: כבוד הדדי, קבלת השונה, ושיתוף פעולה סביב המאחד. (ס)אביבית וקוליפון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה

שלום לכל חובבי המוסיקה הישראלית פורום זה נפתח מתוך חלום שיהיה מקום מפגש וירטואלי לחובבי שירים עבריים מכל התקופות ומכל הסגנונות: ישן וחדש, מזרח ומערב. מקום מפגש שניתן יהיה להחליף בו מידע על אומנים, על דיסקים, על שירים ועל הופעות, ליצור קשר, לחוד חידות, להתלוצץ ולשיר במלוא גרון עם העכבר ביד! אנחנו מקווים שחוט השדרה של הפורום יהיה דיונים רציניים ונגיעה עם תוכן בכל הקשור למוסיקה הישראלית. נמנע ככל האפשר מכללי מותר ואסור ונשתדל לתת לדברים לזרום מעצמם, אך נשאף שיהיה זה יותר מפורום להחלפת מילים של שירים או הודעות Off Topic אישיות. לפיכך ננסח זאת כבקשות: 1. כדאי תמיד להיעזר במנגנון החיפוש המשוכלל של תפוז כדי להימנע מלחזור על אותן שאלות שוב ושוב, דבר שמטריד את הגולשים הקבועים. 2. נשמח אם כולם יעדכנו את כרטיס הפרטים האישיים שלהם. תמיד מעניין לדעת עם מי יש לנו העונג להיות בקשר. 3. יש לנו יכולת להחזיק קבצים להורדה, לוח קישורים (לינקים), ולנהל סקרים. כל מי שמעונין לתרום או לעשות בזה שימוש- מוזמן. 4. הודעות בעלות אופי מסחרי על דיסקים והופעות יתקבלו בשמחה כל עוד יהיה מדובר במידע שימושי לגולשים ולא בהצפת הפורום באופן מטריד. 5. העתקת דיסקים והעברת קבצי MP3 הם מעשים לא חוקיים, ונבקש להימנע מכך לחלוטין, ולא לעשות שימוש בפורום לצרכים כאלו. יכולתו של הפורום לשרוד ולהתפתח תלויה ביכולתנו לגבש קבוצת אנשים שיפקדו אותו דרך קבע, יתרמו ויחדשו, ויסבירו פנים לכל מי שיעשה בו שימוש מתוך תקווה שיחזור לבקר גם בעתיד. אנחנו החתומים מטה לקחנו על עצמנו לנהל את הפורום ביחד. יש ביננו פער גדול של שנים ושל דרך חיים ואהבה משותפת לשירים עבריים, ואנחנו מקווים לסמל בכך את הדרך בה ילך הפורום: כבוד הדדי, קבלת השונה, ושיתוף פעולה סביב המאחד. (ס)אביבית וקוליפון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה

איננו מאפשרים עיסוק בהעברת קבצי מוזיקה לא חוקיים - הודעות כאלו תמחקנה - תודה

הודעה עם מילים של שיר תימחק! לדיון במילים, צרפו קישור לשירונט (לחצו להסבר)

המשך >>

דני גרנות
27/04/2016 | 14:46
3
27
מחפש דרך ליצור אתו קשר
נסה אולי ליצור קשר עם דב זעירא
27/04/2016 | 22:51
18
חברת התקליט פרדסיה.

או אולי עם חברת ויזארט.
אם יש לך פייסבוק - הוא שם
30/04/2016 | 08:54
1
17
לא מאוד פעיל, אבל אפשר ליצור איתו קשר.
אני לא הייתי ממליץ לאף אחד על הפייסבוק!!!!
30/04/2016 | 19:44
16
וזאת מאחר ורבים מחשבונות הפייסבוק הם חשבונות מזוייפים לחלוטין ומאחוריהם עומדים בכלל אנשים אחרים.

רבים מהחשבונות המזוייפים בפייסבוק אינם פעילים כלל והם למעשה לא יותר מאשר קישוט.

ובאשר לאותם חשבונות פייסבוק שאינם מזוייפים, חלקם אינם פעילים כלל וגם הם לא יותר מאשר קישוט.

לעניות דעתי, פנייה פיזית למר דב זעירא או לחברת ויזארט בע"מ או לכל גורם מקצועי אחר מתחום המוסיקה בישראל, תוכל לעזור הרבה הרבה יותר מאשר הפייסבוק שהוא למעשה דרעקבוק. דרעק – חרא (בגרמנית: Dreck – לכלוך). בשימוש כמילת גנאי.

"הצלחתו" של הפייסבוק היא בגלל הצלחת חדירתם לשוק של הטלפוניים הסלולריים החדשים מסוג אייפון ודומיהם. הפייסבוק הוא לא הרבה יותר מאשר קישוט ורבים בכלל לא טורחים לקרוא את הפוסטים המתפרסמים שם בפייסבוק. מה גם שמאוד קשה עד בלתי אפשרי לעקוב אחרי כל הפוסטים המתפרסמים שם בתוך ים פרסומות הזבל. זאת ועוד, קריאת פוסט מתוך טלפון סלולרי איננה מאפשרת להגיב בצורה עניינית לתוכנו של הפוסט. קריאת הפוסטים בטלפון הסלולרי נעשית לרוב בהיסח דעת ולא כמו קריאת המידע במחשב PC בבית וברוגע.

בדבר אחד יש לפייסבוק ולמעשה לטלפונים הסלולריים החדשים הצלחה גדולה, הוא הצליח להרוס ולקבור את רוב הפורומים ואת רוב האתרים שהיו פעילים לפני כן (לפני חדירת האייפונים ודומיהם לשוק).

ובקיצור, הפייסבוק זה דרעקבוק!!!! דרעק – חרא (בגרמנית: Dreck – לכלוך). בשימוש כמילת גנאי.
חידון זיהוי סיומות של שירים
26/04/2016 | 16:14
1
27
אני לא דוגמה: בעוונותי עניתי נכון על 7 מתוך 12..
10/12, לא רע בשביל
28/04/2016 | 23:32
14
בחדשים אני חלשה 
מוזיקה לקליפים
28/04/2016 | 21:21
7
מוזיקה לקליפים: אני בעניין של להכין קליפים לחברים. מכאן לכאן - נגמר לי בנק מאגרי השירים שלי. חיפשתי כמעט בכל מקום אפשרי לרעינות (YOUTUBE, מצעדים וכו').
דרושים בעיקר שירים ישראליים, אך אפשר גם לועזיים. עדיפות לשירים שיישארו לתקופה ארוכה, ולא טרנדים חולפים. לא מזרחי. לא ראפ.

הנה הבנק שלי, עד כה. כל רעיון יתקבל בברכה!!!!

Agadoo - Black Lace
All Together Now - The Beatles
Birthday - The Beatles
Everybody's Talkin' - Harry Nilsson
Hey Baby - DJ Otzi
I Love to Love - Tina Charles
In The Summertime - Mungo Jerry
Its a Small World
I've Seen That Face Before - Grace Jones
Love is in the Air - John Paul Young
Obladi Oblada - The Beatles
Raindrops Keep Fallin' On My Head - B.J.Thomas
Take Five - Dave Brubeck
The Ballad Of Lucy Jordan - Marianne Faithfull
There Must Be Another Way - מירה עוואד
We No Speak Americano - Yolanda Be Cool Vrs Dcup
When I'm Sixty Four - The Beatles
Your Love Gets Sweeter Every Day - Finley Quaye
אדון שוקו - אריק איינשטיין
אדוני השופט - אריק איינשטיין
אדם פשוט - אריאל זילבר
איזה עולם - טיפקס
איך שיר נולד - הכבש השישה עשר
אין כמו האהבה שלך - דניאל סולומון
אל הדרך - אילנית
אמא ודני - גזוז
אני אשיר לך שיר - אריק לביא
אני שר - אריק איינשטיין
אצא לי אל היער - אריק איינשטיין
אצל הדודה והדוד - דני סנדרסון
אצלנו בחצר - הגשש החיוור
ארוץ אליך - שרון רוטר
ארץ הצבר - עוזי חיטמן
ארץ ישראל שלי
באה אליכם - מירי מסיקה
בגלגול הזה - שלום חנוך
בואי לאילת - האנשים
בואי נתחבק - אלון אולארצ'יק
בוכה אל הקירות - דיויד ברוזה
בחברה להגנת הטבע - אריאל זילבר
במדינת הגמדים - אריק איינשטיין
גבר רומנטי - טיפקס
גולית - כוורת
האהבות הראשונות שלי - החלונות הגבוהים
הזמנה לחתונה - אורי בנאי
הילד הזה הוא אני
הילדה הכי יפה בגן - יהודית רביץ
הלילות הקסומים - נורית גלרון
המנון בר לב
המשפחה שלי - שלמה ניצן
הרועה הבודד - חני נחמיאס
הרקדן האוטומטי - צביקה פיק
ואתם רוקדים - דורי בן זאב
והילד הזה הוא אני - יואל לרנר ואפי בן ישראל
ולס להגנת הטבע - להקת הנח"ל
זה טוב זה טוב - שוקולד מנטה מסטיק
חולם בספרדית - שלמה יידוב
חיים שלי - זהבה בן
ילד פלא - יגאל בשן
ישראלים מצחיקים - אריאל זילבר
כל עוד - יוני רכטר
כשאהיה גדול - הכבש השישה עשר
כשאני לבד - טיפקס
לא אני - ארקדי דוכין
להציל אותך - שלמה ארצי
להשתטות לפעמים - גבי שושן
לי ולך - אריק איינשטיין
מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר - אריק איינשטיין
מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול - דורי בן זאב
מי שמביט בי מאחור - הכבש השישה עשר
מלך העולם - שלמה ארצי
נוף אחר - יוני בלוך
נוף ילדות - שלמה ארצי
נחליאלי - מתי כספי
סביב כל העולם - מייק בורנשטיין
סטירת לחי - מתי כספי
סיבה טובה - אריק סיני
סימן שאתה צעיר - גידי גוב
סתם יום של חול - אריק סיני
עברתי רק כדי לראות - תומר יוסף
עודני ילד - הכל עובר חביבי
ציור - שלמה גרוניך
קוק בצהרים - החברים של נטאשה
קפה של דינוזארים - ארקדי דוכין ומיכה שטרית
רדיו דבר אלי - דורי בן זאב
ריקודי עמבה - טיפקס
רק לרקוד - שלום חנוך
שבת בבוקר - אריק איינשטיין
שוקולד - הכבש השישה עשר
שיר של יום חולין - מאור כהן
שירים פשוטים - שלמה גרוניך
שלום כיתה א' - תיקי דיין
תמיד עולה המנגינה - שרונה ודניאלה פיק

אתר רכש חדש לחנות התקליטים דיסק סנטר
26/04/2016 | 22:20
2
17
במהלך הסריקה המדגמית של אתרי אינטרנט שונים שאני מבצע מדי פעם בפעם, מצאתי אתמול את אתר הרכש החדש של דיסק סנטר. ניתן לרכוש דרך האתר כותרי מוסיקה שונים ויש שם גם סינגלים להורדה במחיר של 3.90 ש"ח.
תודה
27/04/2016 | 22:16
1
13
אולי אעשה בזה שימוש
האם יש חנויות וירטואליות שנחשבות זולות יותר?
אני לא בקיא במחירים
27/04/2016 | 22:43
12
תמיד רצוי לבצע השוואת מחירים בין האתרים השונים. ויש כיום בעיקר 4 אתרי אינטרנט:

1. חברת התקליטים NMC.
2. דיסק קלאב.
3. דיסק סנטר.
4. מוסיקה נטו.

כמו כן, יש גם את האתרים הבאים:

5. חברת ויזארט.
6. אחים ראובני.
7. מוזיקה ישראלית (מחירים יקרים).

אתר האינטרנט של חברת היי פידליטי (ILoveMusic.co.il) שבק חיים.
עזרה בזיהוי הקלטה בפורמט מגנטי 35ממ
25/04/2016 | 18:54
4
22
הגיע לידי הקלטה MASTER של "רכבת העמק" על גבי מדיה של MAGNETIC FILM  ברוחב 35ממ (נראה כמו פילם צילום של מצלמת SLR  רק שהוא 300 מטר אורך) יכול להיות שיר של יהונתן גפן או של דורית ראובני, נראה יותר של גפן בגלל סוג הפורמט אבל רציתי לדעת למי יש דרך לנגן את הסליל כדי לזהות
052-5263639  מנדי
נראה לי שזה בכלל לא מאסטר, זה צילום וידאו / חוזי עם פסקול
26/04/2016 | 22:07
10
יתכן שזה אכן מאסטר, אבל מאסטר של וידאו ולא מאסטר של אודיו.

האולפנים המאוחדים היו אולפני קולנוע והסרטה ולא אולפני קול ועסקו מאז ומתמיד בצילום וידאו / חוזי / קולנוע / טלויזיה על סרטי פילם עם פסקול* ומאוחר יותר עם התפתחות הטכנולוגיה עברו להשתמש גם (אבל לעולם לא רק) בסרטי וידאו מגנטיים מסוגים שונים ובפורמטים שונים ובהתאם לדרישות הלקוחות שלהם שדרשו מהם להשתמש בתקנים של איגוד השידור האירופי ותקנים של גופי תקינה נוספים.

הפסקול (במקרה של מוסיקה) הועתק לרוב מהמאסטרים המקוריים שהוקלטו באולפני קול על סרטים מגנטיים של 1/4 אינץ'. לצורך שילוב הפסקול בוידאו בוצעה עריכה בפסקול ושולבו לתוכו כל מיני אפקטים של אודיו, קולות רקע, דיבור, מוסיקה, וכו... העריכות של פס הקול בוצעו באמצעות חיתוך הסרט המגנטי מסוג 1/4 אינץ' והדבקתו מחדש. ולאחר סיום העריכה הסופית הועתק פס הקול הערוך לסרט הוידאו. ולמעשה הקטע המוסיקלי הנמצא בסרט הוידאו עבר העתקה פעמיים, פעם אחת מהמאסטר המקורי שהוקלט באולפן קול על סרט מגנטי של 1/4 אינץ' לסרט העריכה של פס הקול שהיה אף הוא על 1/4 אינץ', ובפעם השנייה העתקתו של פס הקול הערוך לתוך סרט הוידאו שהיה על פילם.

מתוך ויקיפדיה: 35 מ"מ זה הרוחב המקובל לסרטי קולנוע המוקרנים בבתי קולנוע. רוחב זה מספק תמונה חדה גם בהקרנה על מסך גדול.

ואילו מאסטרים של הקלטות אודיו הקליטו לאחר הבישול על סרטים מגנטיים ( לא סרטי צילום ולא פילם!!!), סרטים מגנטיים מסוג 1/4 אינץ' במהירות של 15 או 30 IPS / NAB.

מאוחר יותר אני אחפש עבורך תמונה של עטיפת סרט מגנטי 1/4אינץ' של חברת אגפא שנועד עבור הקלטות אודיו ולבישול של מאסטרים ולעריכות של סרטים מגנטיים עם לידרים עבור מאסטרים לתקליטים.

ובאשר לשאלתך למי יש דרך לנגן את הסליל כדי לזהות,

נסה לחפש אולפנים שעושים המרה של חומר אנלוגי למדיה דיגיטלית, שם תוכל (בתשלום) לשמוע את הסליל וגם להמיר את תוכנו למדיה דיגיטלית ללא אובדן ובהתאם לתקנים הבינלאומיים.

אוכל להמליץ לך על מקום שעושה המרה למדיה דיגיטלית ללא אובדן ובהתאם לתקן של איגוד ארכיוני הצליל בעולם שהוא מינימום 24 ביט על 96 קילוהרץ והוא נועד לצורך המרה של חומר אנלוגי לדיגיטלי.
תמונת עטיפה של סרט מגנטי מאסטר של חברת אגפא
26/04/2016 | 22:53
7
כך נראית עטיפת סרט מגנטי 1/4 אינץ' של חברת אגפא שנועד לצורך הקלטות אודיו של מאסטרים ולצורך עריכות עם לידרים עבור מאסטרים לתקליטים.

ולמי שלא יודע, לידר זה הסרט המוביל שאיננו סרט מגנטי והוא נמצא בהתחלה ובסוף (כמו בקלטות האודיו) וגם בהפרדה בין הקטעים המוסיקליים השונים.

כשמבצעים עריכה לתקליט ויניל, כל קטע מוסיקלי מופרד באמצעות לידר בצבע לבן. וכשמקליטים באולפן ההקלטות את המאסטר לאחר הבישול, כל יצירה מוסיקלית נמצאת על סליל נפרד. ההקלטה יכולה להישאר על סליל נפרד, או להערך ביחד עם הקלטות נוספות לסליל אחוד שבו ההקלטות השונות מופרדות באמצעות לידרים. כשעורכים הקלטות שונות לסליל אחוד, יש לבצע איזון על מנת שכל ההקלטות השונות יהיו באותה עוצמה. וכך למעשה מבצעים עריכה לתקליט. במקרה של עריכה לתקליט, יש להקפיד שסה"כ הזמן של הסליל האחוד לא יעבור את המקסימום האפשרי לצד של תקליט. ולמעשה לצורך הדפסת אלבום, יש צורך בשני סלילים אחודים, סליל אחד עבור צד א' של התקליט והסליל השני עבור צד ב' של התקליט. וכאמור, כל יצירה מוסיקלית מופרדת באמצעות לידר.
מעניין מאוד
27/04/2016 | 09:55
1
13
אז מה שאתה אומר, יתכן שזה אפילו ווידאו (אך עדיין יכול להיות אודיו) 
אני מכיר רק מדיה אחד יותר גדול מה-35ממ שמדובר והוא ה- "2 PEM 486 שיש גם ברשותי (הקלטה של  ALBERT UZAN - לא מוכר אך מוזכר ברשת בכמה מקומות) 
שאני מוכר עכשיו ב איביי.
אשמח אם תמסור את מי שיכול לעשות לי את ההמרה, מאוד מסקרן אותי
תודה על כל העזרה
מנדי
כאמור בהודעתי הקודמת, מדובר בסרט וידאו ולא בהקלטת אודיו
27/04/2016 | 22:26
11
אם אכן היה מדובר במאסטר של הקלטת אודיו, זה לא היה מוקלט על סרט פילם.

הקלטות אודיו הוקלטו מאז ראשית ההקלטה על סרט מגנטי ועד המעבר להקלטות מבוססות כונן מחשב, על סרט מגנטי ברוחבים שונים ולא על סרטי פילם. סרטי פילם נועדו לצרכי צילום חוזי, וצרכי הסרטה וקולנוע בלבד כאשר הפס המגנטי שעל סרט הפילם נועד לפסקול של הסרט.

זאת ועוד, על עטיפת הסרט שאת צילומו העלת לפורום היתה מדבקה של אולפן הסרטה וטלויזיה ולא של אולפן הקלטות קול. אם אכן היה מדובר במאסטר של הקלטת אודיו היתה מודבקת מדבקה עם שמות שכאלה:

אולפני הקלטה אשל
אולפני טריטון
אולפני קולינור
אולפני רולי
אולפני דיבי
אולפני סיגמא
אולפני הקלטה קיבוץ העוגן
אולפני גל קול
אולפני לויטן
אולפני המון

או לחילופין שמות שכאלה:

חברת התקליט חיפה בע"מ
חברת ליטראטון בע"מ
חברת תקליטי סי בי אס ישראל בע"מ
חברת ישראפון בע"מ
חברת ישראדיסק בע"מ
חברת מקולית בע"מ
חברת הד ארצי (1973) בע"מ
הד ארצי בע"מ
חברת ארץ ישראל מזרחית בע"מ

וכו....

כל השמות המסחריים שלעייל הם שמות של חברות ובתי עסק שעסקו באודיו (שמע / קול). לעומת זאת האולפנים המאוחדים הם אולפני הסרטה וטלויזיה והם עסקו בוידאו בלבד (חוזי, קולנוע, טלויזיה).

לגבי ה- "2 PEM 486, ככל הנראה מדובר על סרט מגנטי ברוחב של 2 אינץ' (הקלטה של 24 ערוצים) שהוא למעשה חומר גלם של אולפן ההקלטות עליו מוקלטים הקולות וכלי הנגינה (כולל מטרונום, קוד זמן, וגייד) לפני ביצוע הבישול הסופי. לסרט מגנטי שכזה מסוג 2" יש לבצע בישול לשני ערוצים (סטריאו) על מנת שהוא ניתן יהיה לשימוש.

רצוי שתבצע בהקדם האפשרי לכל הסרטים האלה המרה לפורמט דיגיטלי. ומי שעוסק כיום בהמרות שכאלה זה שמוליק אבוהב באולפן ההקלטות שלו ויואב שדמה הקרוי המומחה לסרטים מגנטיים.
פרודיה לשלמה ארצי
27/04/2016 | 18:15
14
עשיתי פרודיה לשלמה ארצי
מקווה שתאהבו!
13??? מועדים לשמחה וכל זה...
24/04/2016 | 11:48
7
39
1. מי ים סוף בן עמרם הוביש ויאורי מצרים הבאיש
2. עם אחד חכם מלא סגולה
3. ושלטון העם שוב יורד אל הכביש
4. ולרועה רק אוהל בד
5. שיר תרומות מלאה שיבולת
6. על שדה שהזהיב ביום שמש וזיו
7. חרמשים כבר הושחזו
8. בין שבילי שדות של שיבולי קמה
9. כד מים צוננים העלתה אלינו
10. הגדיים עולזים בצל
11. נאגד אגדים, אגדים בכר
12. אלומות, אלומות של זהב השדה רחב-רחב
13. שבולי העומר בלי אומר רחשי דודים
זיהיתי רק מעט
24/04/2016 | 14:45
6
23
2. ספירת מלאי (טוב, לא חכמה, שרנו בליל הסדר)
3. עברנו את פרעה (מאיר אריאל)
4. חד גדיא (לוין קיפניס)
7. שיבולי פז

אוסיף עוד שניים
25/04/2016 | 23:12
5
18
10. שיר רועים (דני סנדרסון)
11. שיר מאגדי העומר (במשך עשרות שנים פתח את הסדר בקיבוצי )
עוד שניים (אולי)
26/04/2016 | 15:34
4
14
5. על שדנו
8. חיטה זהובה (אני חושבת, אם אני לא מתבלבלת)
רמזים נוספים למה שנשאר ...
27/04/2016 | 16:56
3
12
1. פלגי מים 
5 . שוב מלאה נפשנו גיל (ע.הלל / יעקב קנין) 
6. בפינו תפילת השלום.. על שדמה וכר על שיח בהר (מתתיהו שלם) 
9. גמליי אבריכה 
12. שירו שיר, שירו זמר לקציר.   
13. שבולי העומר ילחשו בלי אומר רחשי דודים בלי די 

איפה הפרצופון של הטמבל?
27/04/2016 | 22:12
2
10
(אלה העיניים שלי שכבר לא רואות או שבאמת הורידו אותו מהתפריט?)

דווקא בשורה של השיבולת פקששתי?
לפחות יש שם שיבולת אחרת ב"על שדנו"- ים של פז תהי שיבולת...

והייתי חייבת גם לבדוק בשירונט מה זה 5 - אז אני מכירה אותו אבל לא ברמה של זיהוי שורה ממנו
וכל האחרים - גם הרמזים לא עוזרים לי

איפה הדודה??
הנה הוא
28/04/2016 | 20:01
1
3
01/05/2016 | 00:52
1
חברת התקליטים פליי רקורדס הקימה רשת של חנויות תקליטים
23/04/2016 | 21:57
2
26
לאחרונה חברת התקליטים הישראלית פליי רקורדס הקימה רשת של כמה חנויות תקליטים בארץ.

אתר האינטרנט של החברה איננו עדכני כלל, אך ניתן להתרשם מחנויות הרשת בדף הפייסבוק של החברה.

האם הגולשים בפורום מודעים לחנויות ולדוכני המכירה של חברת פליי רקורדס?
לא
24/04/2016 | 10:18
5
ידעתי שלא יהיו תגובות לנושא החשוב הזה...
25/04/2016 | 14:25
22
אני רואה שחנויות תקליטים זה לא הדבר שמעניין את הגולשים בפורום הזה.

ובכלל מאז כניסתם של הטלפונים הסלולריים החדשים (האייפונים וכו...) האינטרנט ירד מגדולתו והוא כבר לא מה שהיה פעם ופורומים רבים שבקו חיים. וכיום כמעט שהכל סובב סביב הדברים הפופולריים ביותר המותאמים במיוחד לאייפונים, כמו פייסבוק, וואטסאפ, אינסטגרם, ועוד כל מיני אפליקציות סלולריות שכשמן כן הן מותאמות במיוחד לטלפונים הסלולריים החדשים ובנוסף גם לא דורשים פעילות מחשבתית רבה של קריאת טקסטים וכתיבתם.

ואם אכן כך הם פני הדברים, אז רכישתם של תקליטים ותקליטורים בחנויות פיזיות המתמחות בכך, שייך לתקופה שקדמה לתקופה הפרהיסטורית. האינטרנט המופעל באמצעות מחשב PC שייך כבר כאמור לעייל לתקופה הפרהיסטורית...
המלחמה לשלום
24/04/2016 | 14:26
18
שלום
מישהו מכיר את התקליט "המלחמה לשלום". מתי בדיוק יצא, מי כתב את המלים והלחן לשיר "מתי הם ילמדו" ועוד פרטים?
תודה
ביצוע נדיר, יחסית, לאחד משירי פסח היפים ביותר
22/04/2016 | 07:31
1
31
ביצוע מאוד הולם. מישהו יודע פרטים על המבצעת/ים?

נראה לי משהו פרטי משפחתי; ניסיתי ליצור קשר עם בעל הערוץ?
24/04/2016 | 10:21
12
השבוע בדיוק נזכרתי שבטקס בי"ס (יסודי) שרתי עם תלמידה מהכיתה את "כי הנה הסתיו עבר" בשני קולות... אבל אין הקלטה.

הביצוע ביוטיוב לא הלהיב אותי, בעיניי הוא קצת מרדים, במחילה.
לא בדיוק שיר עברי... (הודעה תמוהה לכבוד החג..)
23/04/2016 | 03:46
26
לפני שנים רבות היתה חברת אופנה בשם "טופר". אני זוכרת את שיר הפרסומת שלהם אבל חסרה לי בו מילה ואולי כאן יש מישהו שזוכר. זה לא בדיוק עונה להגדרה של "שיר עברי" אבל זה הפורום הכי קרוב שמצאתי.
השיר הלך ככה: טופר, העולם שייך לצעירים, עולם של קצב וצלילים, יש בו  ____ וגם אופנה, אופנה תוססת צעירה"
מה יש בו? לא מצליחה לזכור את המילה הזאת.
תודה וחג שמח.
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:44
5
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
13??? קדם פסח
20/04/2016 | 20:33
2
21
1. (ביעור חמץ) - ...משתפכת החיטה... ובוקעת שירתה...
2. הוא תמיד שומר אותנו, אנו אם נשמור אותו.
3. נרימה נס הדרור, נחפוז נישא רגליים ...
4. מגמתי שדות חורן
5. ויען לי ויאמר מחרן
6.וקרניים צמחו לגדי קרני צור קרני סלע
7. הייתי פעם גדי שחור
8. כי שחור מן השחור הוא שחור
9. עברנו חול מדבר אין סוף אין קצה
10. ובשיר זה נחצוב לנו חג ושבת
11. זמן חירות וגיל וחן
12. כי אם יש אביבים, ילדה
13. חגנו כי טוב הך לו זמר הך בצליל

חג שמח לכולם ולמי שעוד מנקה, אפשר לנקות ולזמזם.
חחח צוחקת בתענוג מ2 עכשיו נראה מה קורה עם השאר
20/04/2016 | 21:15
1
13
1. לחם הו לחם
2. (עדיין נהנית  מכמה שאני זוכרת מהמנטרות שלמדנו ב"גן קטנים") נקיון
3. (מהגן לכיתה ב,- הצגה  לפסח) - {נרימה נס נצאה נא } ביד רמה
4. מולדתי
5. (עם ע גרונית עמוקה "ויען לי" ו ר מתגלגלת "ויאמר: ) אל המעיין,
6...ומשה הכה על סלע.. אבל לשיר (ואת זה למדתי בשלב די מאוחר של החיים,  בכלל קוראים  הפלא ופלא.
7. שבע.  רחוק רחוק אחור אחור..  אין כמו חווה.
8 . אחלה אסוציאציה על שחור אבל זה לא חד גדיא   זה סתם שונרא  
9. מעבר לנהר (נדדנו הנה)
10.יחי המורה למקהלה שהכריח אותנו לשיר בשעת  0 (7:10 בבוקר) זמר הבאנו?
11.בשורה טובה הבאתי 
12.זהו אביב ילדה זהו אביב, אז מה..מה את שותקת לך (יאללה דודה בלי סולואים כאן) וברור למה אני נהינת מהשיר כן? 
13.זמר חג.

תודה.
ואחרי קדם פסח נחמד שכזה.. נגמרת לי ההפסקה. חוזרת לסירים  חג שמח שלו שקט נחמד ומהנה. שתשירו המון.

אחלה הפסקה. (כמה הערות)
21/04/2016 | 00:03
7
לגבי 2 - כנראה שהיינו באותו גן או שהיתה לנו אותה גננת...
הבית השני במלואו הוא: "לא יקרב אליך נגע אם ידיך נקיות, הלכלוך מקור כל פגע, שורש כל המחלות"...
3. - עדיין היה בגן-חנה = נרימה נס נס, נרימה נא, יוצאים אנחנו ביחד רמה...
12. "...נו, אז מה את שותקת לך, זהו אביב, ילדה, ובאביב - יש לשיר! " (יוסי גמזו במיטבו, ויהורם גאון גם).

חגית גולדברג במופע בכורה!
20/04/2016 | 23:31
7

חגית גולדברג במופע בכורה!
׳׳קול הקטיפה של הג׳אז׳׳
 חגית גולדברג במופע חדש! 
חגיגת ג׳אז שמצדיעה לנט קינג קול ולשיריו הבלתי נשכחים.

יום רביעי 27.4 ב 21:00
 ׳׳שבלול ג׳אז׳׳
האנגר 13 נמל תל אביב

כרטיסים: בקופת בראבו:  http://kupatbravo.co.il/announce/52044

חגית גולדברג במופע בכורה! ׳׳קול הקטיפה של הג׳אז׳׳.
עם טובי נגני הג׳אז בארץ.
בערב ג׳אז שמוקדש לשיריו הגדולים של נט קינג קול - הזמר בעל הקול המלטף ששיריו עדיין ממשיכים להדהד ולרגש.
ערב שכולו ג׳ אז ותענוג צרוף, שמשאיר את הקהל עם חיוך על הפנים ועם טעם של עוד. הערב מיועד גם לחובבי הג׳ אז וגם לקהל שג׳ אז הוא חדש עבורו.

עם חגית על הבמה תנגן רבעיית נגני ג׳אז נפלאה 
עמיקם קימלמן: סקסופון
דור זהבי: פסנתר כנף
דניאל עיברין: קונטרה-בס
רועי אוליאל: תופים

פגיעה בזכויות יוצרים
18/04/2016 | 22:44
5
45
בס"ד
שמי שמשון מיאל – אומן יוצר
בשנת 1977 הוצאתי תקליט בשם "פרדס הגחלים הלוחשות" - מוסיקה יהודית אותנטית אותה כתבתי,  הלחנתי הפקתי וביצעתי בעצמי. החומר הוקלט באולפן הקלטות "קולינור" ועלה לי  כ- 30,000$.
התקליט הקדים את זמנו ולא פורסם כראוי ולא עסקתי בהפצתו.
 בשנת 2007 מצא  די ג'יי מפורסם בשוק הפשפשים בלונדון את התקליט שלי במחיר סטרלינג אחד והתלהב מאד ופירסם כתבה בעיתון "גארדיין". התעורר ענין גדול בארץ ובחו"ל אודותי. קיבלתי הצעות להפצה וחתמתי חוזה
להפצת 1000 דיסקים של המוסיקה שבתקליט - עם מפיץ בתל אביב
למשך שנתיים בלבד. הוא הציג עצמו כחברת תקליטים  .RECORDS ARS
עד עצם היום הזה הוא מוליך אותי שולל ולא ראיתי ממנו אגורה אחת. הוא ממשיך להפיץ את הדיסקים שלי ועושה ביצירה שלי כבשלו. והגדיל לעשות שהדפיס את התקליט עצמו שהיה עד כה בעותקים בודדים ברשותי ומכרתי אותו לאספנים במחיר של 700 שקל בזכות היותו מקורי משנת 1977 , והוא מוכר ב-eBAY
כל תקליט במחיר מופרז על בסיס שבועי של "כל המרבה במחיר"- במחיר התחלתי של 299 $, והקונים חושבים שזהו התקליט המקורי מאז ומשלמים סכומים גבוהים.  כמו כן הדיסקים עצמם נמכרים בחנויות ובאתרי מכירות שונים בארץ ובעולם ללא ידיעתי או הסכמתי ובהיותו מציע אותו בחנויות מזה כ- 10 שנים ב-"cut out"   בין כה וכה משתלם לו, כי הכל הולך נטו לכיסו.
והמפיץ- עוזי עזרתי הזה צוחק כל הדרך אל הבנק, בעוד שאני נשאר בלי פרוטה נמוכה בכיס כל השנים האלה, ובהיותו מסתיר ממני שהנגינה שלי היא בעצם סיפור הצלחה ואין ברשותי אינטרנט כדי לעקוב אחר המכירות ובכך... "כיבה" את גחלת חדוות היצירה שלי ולא פירסמתי  שום דבר חדש, וגם לא יצאתי להופיע מאז.
והרי זו גניבת זכויות יוצרים ופגיעה בקנין רוחני אולי הגדולה מאז קום המדינה, ונגרעו ממני רווחים שמגיעים לי עפ"י דין, ומיותר לציין עד כמה כל זה זה גורם לי עוגמת נפש וכו'.           
                                           בברכה – שמשון מיאל
-מייל- - Shamir_3@netvision.net.il

מה השאלה...תתבע אותו
19/04/2016 | 06:40
1
27
תנסה ללכת דרך אמ''י בשלב א'
תביעה עולה הרבה מאוד כסף...
20/04/2016 | 01:50
24
ולא לכולם יש כסף לעורכי דין ולתביעות. ושלא לדבר על הזמן ועל הכוחות שההליך המשפטי דורש. ההצלחה של ההליך המשפטי מוטלת בספק.

מה גם שאנחנו לא בדיוק יודעים מה בדיוק היה בחוזה בין הצדדים.

ובאשר לאמ"י, אם הוא לא חבר באמ"י אז לדעתי הוא לא יוכל לקבל מהם סיוע.
לדעתי אתה צריך יעוץ משפטי של עורך דין המתמחה בקניין רוחני
20/04/2016 | 01:39
2
40
בלי יעוץ משפטי לא נראה לי שתצליח לעשות משהו.

כשחתמת איתו את החוזה, האם בדקת אם בכלל קיימת חברה בשם RECORDS ARS? בכל מקרה, לדעתי רק עורך דין יוכל לעזור לך.
ועורך דין, כידוע, לא עולה הרבה כסף...
20/04/2016 | 07:32
1
9
עורך דין עולה אלפי שקלים + מע"מ
20/04/2016 | 23:11
18
זה לא הרבה כסף?

עם אלפי השקלים האלה אפשר לעשות הרבה מאוד דברים אחרים. לרוב האנשים אין את אלפי השקלים האלה.

לתביעה משפטית הולך מי שיש לו עודף כסף מיותר.
הפקרות בחדר הכושר
18/04/2016 | 14:28
3
41
יותר נמוך מזה לא יכול להיות:
אני הולך מדי פעם לחדר הכושר: מכשירים, מתאמנים, מדריכים וכו'. באולם יש מספר מסכים גדולים שעליהם מוקרן תוכן ההולם את הפעילות במקום: רצף להיטים טרנדיים שכולם נראים בערך אותו הדבר, או אולי תוכנית כושר גופני בסגנון אמריקאי - מתעמלים במרץ עם חיוך על השפתיים ולא מזיעים..
היום הגעתי בשעת בוקר מוקדמת, ומה אני מגלה? על המסכים משדרים את רצועת הנוסטלגיה הלילית של הערוץ הראשון, ושלישיית המעפיל שרה שם איזה שירה על רק של חיק הטבע (עירית סנדנר פוסעת עם אחד מזמרי הליווי שלה, ואולי  אף נרשמה נשיקה..). מכיוון שלא הייתי מצוייד באוזניות - לא יכולתי לשמוע באיזה שיר מדובר, אבל לפי הקליפים בהמשך - כנראה משהו מניחוחי חציר.
למותר לציין שזה היה בשחור לבן.
שערוריה או לא שערוריה?
לגמרי שערוריה
19/04/2016 | 15:10
2
31
העובדה שלא היית מצוייד באוזניות היא שערוריה אמיתית.
19/04/2016 | 15:15
5
20/04/2016 | 10:42
22
שיר חדש - "עושה לי טוב" - שירה יעקבי
18/04/2016 | 22:48
14
אני מקווה שזה בסדר לנצל את הפורום הזה בכדי לעדכן ולשתף, ששירה יעקבי, זמרת, כותבת ומלחינה, שיחררה השבוע שיר ראשון מתוך אלבום בכורה שנמצא בהתהוות...

השיר מדבר אל כל אחת ואחד מאתנו, שמוצא את עצמו לפעמים במצב שבו השגרה שמרדימה אותו ולא מאפשרת לו לפרוח. השיר מדבר גם על זה שמידי פעם, בנסיעה לבד באוטו, עם שיר שמתנגן לו ברקע שמילותיו מדברות אלינו, המחשבות שלנו מפליגות למקומות אחרים... אנחנו מרשים לעצמנו לדמיין מה היינו רוצים, לחלום בגדול, מקבלים פרץ של אנרגיה חיובית, גם אם זה לרגע אחד קטן... 

קישור לדף אומן של שירה בפייסבוק:
https://www.facebook.com/shiray.alwaysmusic23/?fre...

13??? לסופ"ש אביבי...
15/04/2016 | 19:33
4
26
1. תכלת הרקיע זיו אביב תביע לך
2. חברים מקשיבים לקולך
3. והירוק מציץ מחלונך
4. הראיני את מראייך השמיעיני את קולך
5. ...כאביב, כן או לא, כן או לא...
6. הוורד חולם חלומות בלאט
7. והאביב כולו מלא יונים
8. וקורח התפוח וכולו מבול פרחים
9. מלוא הגן ריחות המור, מולא הלב שירי מזמור
10. שירי לי על תפוחים
11. נשקו בלי רשות לאדמה
12. הומה החורש חדווה שופע
13. האביב שוב צוהל ואיתי משתולל
כמעט, אז אחד בונוס בסוף
16/04/2016 | 23:30
3
13
1.אגלי טל - יהורם גאון 
2.היושבת בגנים
3.בעקבותיך
4.בחגווי הסלע
5. לא, זה לא נועה אבל אין לי מושג מה זה כן
6.ערב בא
7.יום אביב חינם
8."ופורח התפוח" אולי. כי אז זה בעלייתי שם יפתי - יהורם גאון
9. שי (מירה מאיר)
10 שיר על תפוח
11.בלילה שכזה, 
12.פנה הגשם 
13.חגיגת אביב

בונוס: במרחב ובניר, הביא לה
4. הפכפך כאביב..כן או לא, כן או לא...
18/04/2016 | 19:05
2
10
בונוס: דבר אלי בפרחים, אהובי... (אביב בא, ביקשה אביבית להיות...)
יו! נכון תרשמי לי שאני סתומה
18/04/2016 | 21:17
1
11
ברור  מירה מאיר, שלום חנוך ? צוות הווי נחל. נדמה לי שיש לי אפילו את התקליט הזה  - כן כן תקליט לא תקליטור ולא קובץ ...זה השיר הראשון אם אני לא טועה.  סתומה אני!!!!
אוף. איך לא חשבתי על זה.....

וכמובן שהבונוס נכון. חיכיתי שאביבית  תענה.
לא רושמת כאלה דברים... כולנו נסתמים לפעמים ואח"כ אומרים אה..
18/04/2016 | 23:25
7
אגב, יש ביצוע נהדר של שלום חנוך בכבודו ובעצמו. שר את זה לאט יותר וכל כך יפה...
סינגל חדש למתן מימון!! "חוזרת לחיי"
17/04/2016 | 19:56
3

אחד השירים של 2016
ריקודים לצלילי המוזיקה הישראלית עם להקת הולידיי
17/04/2016 | 14:49
5
ביום ששי 13.5.16 אנו נקיים את מסיבת יום העצמאות של מדינתנו, בדרום השרון.
במסיבה זו להקת הולידיי תארח את הזמר גיטריסט יוסי מאיר, ויחד אנחנו נבצע שירים ולהיטים עבריים, כשכולם מותאמים למסיבת הריקודים. מסתבר שעל מרבית להיטי העבר הרחוק והקרוב, אפשר לרקוד את הריקודים המערבים שנהוג לרקוד אצלנו במסיבות הריקודים הרגילות. כדי להבין את הרעיון טוב יותר הנה לכם מספר דוגמאות מתוך "ים השירים" :
טנגו- שחרחורת, בואי נשוב אל הטנגו...
צ'ה צה' צ'ה- קפה תורכי, אדוני השופט...
דיסקו- מרי לו, אהבה בסוף הקיץ, שיר הפרכה...
טוויסט- העיירה שלי, איזה פלא
רוקנרול- שיר הגלשן, להשתטות לפעמים...
סלוא- אין מדינה לאהבה, אלף נשיקות...
וואלס- שניים, תרקוד היא אמרה לי...
צ'רלסטון- סימן שאתה צעיר, רוצי שמוליק...
סמבה- לאה לאה
פסדובלה- רוזה רוזה,
רוק ישראלי- לגור איתו, שיר אהבה בדואי....
כאמור זו רק דוגמית על קצה המזלג...כעת כשהרעיון ברור, תארו לכם
איזו מסיבת עצמאות זו תיהיה...אסור וחבל להחמיץ
פרטים באתר הבית: www.50-live.com
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ