לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום פונדקאות
8.12.2002נושא הפונדקאות הופך ליותר ויותר נפוץ בשנים האחרונות מאז נחקק החוק בשנת 1996. לפונדקאות צדדים רבים החל מההחלטה וההכרה שהולכים על זה דרך מציאת הפונדקאית המתאימה, ההתמודדות עם איסוף החומר לקראת הוועדה, הטיפולים, ההריון, השאלות, התהיות, הקשרים עם הפונדקאית, הצדדים החוקיים, המוסריים, הפסיכולוגיים וכמובן הכספיים, הכל כדי להגיע לאותו רגע מאושר עם השמחה הגדולה בסוף.בפורום הזה אנסה לרכז עבורנו את כל הצדדים הנוגעים לדבר, הצד המשפטי,הפסיכולוגי והרפואי, כאן תקבלו תשובות לשאלות הרבות שעוד יבואו. כאן תקבלו תמיכה ,יעוץ , והרבה הבנה ואהבה . וכאן- נתחיל להגשים את החלום.כשהתחלתי לנהל את הפורום הזה לפני שנה וקצת החלום הזה היה נראה רחוק אבל אפשרי, לא היה לי מושג מדוייק למה אני נכנסת, זה מסוג הדברים שאין דרך לחזות אותם, רק חוויה אישית נותנת את תמונת המצב האמיתית.אני מאושרת להגיד לכם שזה אפשרי, כשליבי שלי מביטה עלי במבט התמים הזה שלה אני יודעת שהצלחתי ואני רוצה שכולכם תדעו שההצלחה קרובה ואפשרית.מירבי* מירבי*

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פונדקאות

8.12.2002נושא הפונדקאות הופך ליותר ויותר נפוץ בשנים האחרונות מאז נחקק החוק בשנת 1996. לפונדקאות צדדים רבים החל מההחלטה וההכרה שהולכים על זה דרך מציאת הפונדקאית המתאימה, ההתמודדות עם איסוף החומר לקראת הוועדה, הטיפולים, ההריון, השאלות, התהיות, הקשרים עם הפונדקאית, הצדדים החוקיים, המוסריים, הפסיכולוגיים וכמובן הכספיים, הכל כדי להגיע לאותו רגע מאושר עם השמחה הגדולה בסוף.בפורום הזה אנסה לרכז עבורנו את כל הצדדים הנוגעים לדבר, הצד המשפטי,הפסיכולוגי והרפואי, כאן תקבלו תשובות לשאלות הרבות שעוד יבואו. כאן תקבלו תמיכה ,יעוץ , והרבה הבנה ואהבה . וכאן- נתחיל להגשים את החלום.כשהתחלתי לנהל את הפורום הזה לפני שנה וקצת החלום הזה היה נראה רחוק אבל אפשרי, לא היה לי מושג מדוייק למה אני נכנסת, זה מסוג הדברים שאין דרך לחזות אותם, רק חוויה אישית נותנת את תמונת המצב האמיתית.אני מאושרת להגיד לכם שזה אפשרי, כשליבי שלי מביטה עלי במבט התמים הזה שלה אני יודעת שהצלחתי ואני רוצה שכולכם תדעו שההצלחה קרובה ואפשרית.מירבי* מירבי*
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
חוק הפונדקאות בישראל נחקק בשנת 1996. מאז נולדו מאות ילדים בתהליכי פונדקאות חוקיים.
הפורום נותן מענה ותמיכה למתעניינים בתהליך .

בפורום פונדקאות כותבים הורים מיועדים ופונדקאיות הלוקחים חלק בתהליך ונמצאים בתוכו החל מההתלבטות, מהידיעה שצריך את תהליך ועד לאחר הלידה והאושר הגדול.

תוכלו לקרוא כאן הודעות משמחות המבשרות על הפיכתו של זוג למשפחה, פונדקאיות מאושרות שהגשימו את חלומן ועשו דבר גדול למענן ולמען אחרים, התלבטויות של איך לספר לילדי הפונדקאית על התהליך, מה לקנות לה ליום ההולדת וכו.

ראוי שהכותבים בפורום ידעו שמדובר בנושא רגיש הדורש רגישות, סבלנות, כבוד הדדי וחמלה.

המשך >>

גישושים ראשונים
10/02/2016 | 22:01
2
50
היי לכולן/כולם
אחרי שכבר נעשיתי מנויה רשמית בפורום פוריות ובפורום הפלות חוזרות הגענו להבנה שהגיע הזמן להניע דברים קדימה.
אנחנו אוטוטו בני 35. התחתנו לפני 3 שנים. ולא הרבה אחרי החתונה כבר נכנסנו להריון ראשון שלצערנו נפסק בשבוע ה-9. ולאחר שנה בדיוק חווינו עוד הפלה ואחרי שנה הפלה נוספת.
בין הבירורים להפלות החוזרות ולבדיקות האינסופיות שעברנו התחילה לחלחלההבנה שאנחנו כמהים לילד בכל ליבנו. גם אם זה אומר שנצטרך להיעזר בפונדקאות.
אז עכשיו מתחיל מסע הגישושים- בארץ או בחו"ל? סוכנות או לא?
הספקתי כבר לקרוא די הרבה מהסיפורים שנכתבו פה בפורום. אבל אשמח לשמוע ולקבל המלצות על גוף או ארגון או אדם שיכול לעזור לנו להבין איך לשחות במים העמוקים האלו שאנחנו קופצים אליהם. כמה זה יעלה? כמה זמן לוקחת הבירוקרטיה? יש לנו בכלל סיכוי להתחיל עם זה בארץ? איך מוצאים פונדקאית?
תודה רבה מראש ובהצלחה לכל המיועדים והפונדקאיות !!

תשובות ראשונות- עונה לך בפרטי :)
11/02/2016 | 10:06
13
קצת מידע
12/02/2016 | 22:56
2
הי,
 לפי הידוע לי :
דבר ראשון אתם צריכים מכתב מרופא שממליץ על מעבר להליך פונדקאות.
לגבי האפשרות לעשות בארץ - יש רשימת מסמכים שיש לשלוח לועדה ואז מקבלים אישור עקרוני, לאחר איתור פונדקאית שעומדת בדרישות מבחינת גיל, מצב רפואי, איבחון פסיכולוגי וכדומה, מנסחים חוזה וניגשים לאישור הועדה. אני לא יודע להמליץ מה עדיף וכיצד מאתרים פונדקאית בארץ ועל זה אחרים יוכלו לפרט מניסיונם. המחיר בארץ מהידוע לי מתחיל מ 220,000 ש"ח וצפונה.
היתרונות בארץ:
 קירבה לפונדקאית ומעורבות בכל ההריון.
קבלת הילד מיידית לאחר הלידה.
רישום הילד כילדכם בהליך קל.
במיקרה חירום - אתם בארץ עם מערכת רפואית טובה.
אין צורך בגיור הילד.
חסרונות:
איתור פונדקאית עשוי לקחת מספר חודשים.
פונדקאות חו"ל:
נכון להיום מהידוע לי האפשרויות לזוגות הטרוסקסואלים ישראלים הן גיאורגיה - שעתיים וחצי טיסה, אוקראינה (מסלול חדש יחסית) וארה"ב - טיסה ארוכה ומחיר  יקר (יתרון זה שזו מדינה מערבית והילד מקבל דרכון אמרקאי)
אפרט לגבי גיאורגיה כיוון ששם עשינו אנחנו: יש מספר סוכנויות שעוסקות בכך והמחירים מתחלים בכ 150,000 ש"ח ומטפסים למעל ל 250,000 ש"ח, יש סיבה לפער המחירים ומניסיון הפער מוצדק.
ההליך בחו"ל מהיר מאוד וניתן לרוב בתוך כחודשיים להתחיל בתהליך. ניתן אם רוצים לטוס במהלך ההריון לבדיקות או לקבל עידכון מהרופאים ואף לצפות בבדיקות בסקייפ. 
לקראת הלידה טסים לשם, מיד עם הלידה מקבלים את הילד וישנו הליך בירוקרטי של בין 3 ל 6 שבועות שבהם צריך לשהות שם עד שמתקבל אישור לחזור לארץ, לאחר החזרה לארץ יש הליך בירוקטי נוסף לרישום האם ולאחר מכן צריך לגייר את הילד.
 למי שלא חשובה הקירבה והמעורבות בהריון זה פתרון טוב, כמו כן התהליך מתחיל מהר ואין צורך בועדות ואישורים.
חשוב מאוד לדרוש מהסוכנות רשימת ממליצים שסיימו הליך ולשוחח איתם, דברו עם לפחות 10 זוגות, לא לוותר על זה!
בהצלחה
הצלחה בהחזרות
12/02/2016 | 22:15
3
שלום לכולם.
אשמח לשמוע מנסיונן של חברות הפורום שעברו החזרות עם תרומת ביצית.כמה החזרות נדרשו על מנת להשיג הריון?ואיך היתה הדרך להצלחה?
תודה
ריקדונה
זוג צעיר מהמרכז מחפשים פונדקאית
12/02/2016 | 21:32
4
שלום לכולן,
אנחנו נועה וליאור, זוג נשוי בתחילת שנות ה30, גרים במרכז. נועה סטודנטית לפסיכולוגיה קלינית ואני עורך דין. ממש לפני זמן קצר קיבלנו את האישור העקרוני מהועדה לחפש פונדקאית ונשמח אם יפנו אלינו נשים מעוניינות ומתאימות לתהליך. 
אפשר ליצור קשר ראשוני במייל
liorglassman@gmail.com
בדרך לפונדקאות
11/02/2016 | 18:09
31
היי, אנחנו כרגע בודקים את האופציה של פונדקאות בחו"ל דרך מנור מדיק . אשמח לשמוע חויות מזוגות שעשו או עושים את התהליך דרך מנור מדיק.
כמו כן אשמח לשנמוע המלצות על סוכנויות נוספות שעושות פונדקאות בחו"ל
ובאופן כללי אשמח לשמוע על כל מידע שיכול לעזור לנו לשחות בעולם הזה
כמו כן אשמח לשמוע על טיפולי IVF ׁׂ(אני לא יכולה לשאת הריון לכן ישנה רק האופציה של פונדקאות) שאותם אני אמורה להתחיל ממש בקרוב. 
אפשר גם במסרים
תודה רבה
פונדקאות בעיני הדת
08/02/2016 | 09:22
2
67
שלום לכולם,
אני מעוניינת להיות אם פונדקאית לזוג מאוד קרוב אליי, אך אני באה ממשפחה מסורתית ובעלי אדם דתי.
האם הדת מתירה הליך של פונדקאות? היכן אני יכולה לקרוא יותר? במידה וישנן מגבלות של הדת, האם יש למישהו רעיון "יצירתי" לעקוף את המגבלות?
תודה
היי, אין מניעה הלכתית לתהליך פונדקאות
09/02/2016 | 13:40
1
38
שלום,
דבר ראשון כל הכבוד על הרצון והכוונה וברוכה הבאה לפורום
בוועדה לנשיאת עוברים יושב גם רב, כך שלכל תהליך יש גם "הכשר" דתי.
בעבר לא התירו לנשים נשואות להיות פונדקאיות עד שלפני מספר שנים הרב עמר פסק שגם נשים נשואות יכולות.
אני מכירה כמה נשים פונדקאיות דתיות ונשואות, אם תרצי אוכל לחבר ביניכן,
בהצלחה!!
נתקלתי בעניין עם הפונדקאות בדת - מהצד של המיועדים
10/02/2016 | 09:07
27
שמעתי על זוגות שהתירו להם להיעזר רק בפונדקאית שאינה נשואה.
אבחון פסיכולוגי לפני וועדה
05/02/2016 | 21:41
9
86
שלום רב, עברתי את כל הבדיקות האפשריות ואני מוזמנת לפסיכולוג לאבחון של למעלה משלוש שעות. הפסיכולוג אמר שאעבור גם מבחן אישיות. אני מוזמנת אליו בשבוע הבא וקצת לחוצה. מה מצפה לי? מה בודקים במבחן? יש מצב שישללו אותי כי אני רגישה מדי?

מצפה לך יום ארוך וקצת מתיש
07/02/2016 | 10:35
2
59
אין מה לחשוש ואין מה להתכונן. הפסיכולוג יערוך לך מבחני אישיות ואת הרי רוצה שהאישיות שלך תתבטא בצורה האמיתית ביותר.
אני מניחה (ואין לי ביסוס לזה) שכל עוד את לא מפגינה מאפיינים של בעיות נפשיות עמוקות כלשהן, כל עוד את מראה שאת מבינה את התהליך, את המשמעויות, את הקשר, את היתרונות לצד החסרונות - אין סיבה לפסול אותך.
מטרת האבחון להבטיח עד כמה שניתן (ואין הרי 100%) שמצבך ומצב בני משפחתך לא יורע בעקבות התהליך. שתיכנסי אליו בריאה ושלמה בנפש וגוף ותצאי ממנו באותה הצורה (עם הפלוסים המובנים של התרוממות הנפש...). זאת המטרה של הועדה באופן כללי וזה תפקיד הפסיכולוג בתהליך.
אני מתארת לעצמי שהרגישות שלך היא מה שהביא אותך לתהליך מלכתחילה. זה לא תהליך שניגשות אליו נשים שאין בהן רגישות לזולת... הרגישות שלך היא נכס עבורך ועבור המיועדת שלך. היא תאפשר לכן לצעוד ביחד בדרך המופלאה הזאת...
בהצלחה
וואו! תודה רבה על התשובה
07/02/2016 | 18:54
1
34
אני ממש חוששת שיגידו שאני רגישה מדי... אבל הצלחת קצת להרגיע אותי. קראתי שאחת מתוך עשר נשים עוברת את הסינון. זה החלום שלי ואני מפחדת שלא יאפשרו לי להגשים אותו..
חידוד- "אחת מעשר"
11/02/2016 | 10:04
15
להבנתי, מדובר על סטטיסטיקה כללית (ואפשר להגיד הרבה דברים על סטטיסטיקה, בפרט איפה שעושים טיפולים שהנתונים בהם מוצגים לפי סטטיסטיקה... שורה תחתונה - זו רק עוד דרך להציג נתונים, לא בהכרח מעיד על המקרה הפרטי) של סינון בתהליך עצמו- כלומר בדר"כ הסינון הועדה לפונדקאיות הוא דווקא מסיבות רפואיות/ פיזיות ולא על האבחון הפסיכולוגי, ובטח לא רק 1 מ-10 על האבחון עצמו. הועדה מחפשת התאמה בכל הקריטריונים כדי להבטיח את שלומה ובריאותה של הפונדקאית, ודווקא בדברים הפיזיים היא נוטה לדקדק מאוד ולא לאשר מקרים לגופם.
בהצלחה
08/02/2016 | 12:40
1
41
היי יקרה,
שיהיה בהצלחה
רציתי להוסיף הערה - 
כתבת ששמעת שעוברות את המבדקים אחת לעשר
אני לא יודעת אם זה נכון אבל חשוב לשים לב שלא מדובר על ראיון עבודה או מיונים בהם ניתן לקבל *רק* אחת מתוך כמה ואת צריכה לגבור על מישהי.
פה הפרספקטיבה שונה לגמרי והשאלה היא אם *את* מתאימה לתהליך הזה.
אם את מתאימה אז אין סיבה לשלול אותך.
רגישות היא דבר חשוב בעיני, אם את מרגישה שיש לך גם חוסן ומערכת תמיכה שתשמור עלייך בתהליך ותוכל לתת מקום לרגישות שלך בלי חלילה ללכת לאיבוד אז חשוב לשקף אותם
ממליצה לך לקרוא את ההנחיות הבאות של משרד הבריאות שיש לפסיכולוגים ובהם מפורט גם התהליך של האבחון (שכולל אגב שיחת משוב אחרי האבחון בו את יכולה לשקף את הרושם שלך לגבי האבחון)
וגם ההנחיות כוללות אילו מבחנים צריך לעבור, איך צריך לכתוב את חוות הדעת ומהם הקריטריונים להתאמה או לאי התאמה. אני חושבת שזה יכול לתת תחושה בהירה יותר לגבי "מה בודקים"
אם את מרגישה שאת מתאימה לפי הקריטריונים המוצגים אז וודאי תוכלי לשקף אותם גם לפסיכולוג המראיין
http://www.health.gov.il/DocLib/pon_tofes12.pdf
הרבה טוב!
אלפי תודות! אמיצה מי שעוברת את כל הבירוקרטיה...
09/02/2016 | 18:11
12
בהצלחה
09/02/2016 | 13:51
3
23
כמו שכתבו לך כבר מדובר ביום שיכול להיות מתיש וארוך... אני מאוד נהניתי
הגישה שלי לגבי כל הבדיקות, האבחונים, ראיון וכו' היא שהכל בסופו של דבר נועד כדי לוודא התאמה לתהליך (הרי לא היינו רוצות שמישהי תיכנס לתהליך כשהיא לא מתאימה, כשהיא עלולה להפגע), בעצם לשמור עלינו.
לכן, אל תלחצי, תבואי ותהיי את- המטרה היא לא להכשיל אותך אלא באמת להכיר אותך ולאשר שאת מתאימה לתהליך כזה.
רגישות היא תכונה מעולה וחשובה מאוד לתהליך!
בהצלחה 
את גם היית לחוצה לפני האבחון?
09/02/2016 | 18:04
2
9
התרגשתי
10/02/2016 | 13:50
1
17
לא הייתי לחוצה, עברתי אבחונים בסגנון הזה כבר קודם (להתקבל לעבודה, לוועדת קליטה לקיבוץ ועוד...) אז כבר הכרתי חלק מהדברים שהיו באבחון הזה (למרות שבאופן יחסי הוא מאוד מקיף, נראה לי הכי מקיף ממה שעברתי... ) וכצו שכתבתי אני מאוד התרגשתי, אבל התרגשתי מכל דבר שהיה קשור לתהליך, כי זה באמת תהליך מרגש ומדהים
מתי את נפגשת עם הפסיכולוג? אשמח שתעדכני איך היה
אני אעדכן)) מקווה שיעבור בקלות ושלא יסחטו אותי....
12/02/2016 | 17:39
1
פונדקאות בחו"ל
05/02/2016 | 12:36
3
96
אנחנו מתלבטים בין פונדקאות בארץ לחו"ל. אחת הסיבות להתלבטות הינה הבירוקרטיה בהחזרת הילד לארץ בסוף התהליך. האם מישהי יודעת מהי החקיקה נכון להיום לגביי זה? האם יש צורך באימוץ של הילד?
למיטב ידיעתי
06/02/2016 | 00:17
71
לא צריך אימוץ
רק צו אימהות ואבהות
בהצלחה
רישום רגיל אין צורך באימוץ
07/02/2016 | 12:24
24
מניסיון אישי - אין צורך באימוץ
08/02/2016 | 00:05
43
כחודשיים לפני הלידה משאירים דגימת DNA בתל השומר (בדיקת דם),כמה ימים לאחר הלידה הקונסול לוקח דגימת רוק מהילוד ומחתים את הפונדקאית על תצהיר (אתם צריכים לדאוג לתצהיר), הדגימה נישלחת לארץ ומשווים לדגימה של האב, התוצאות נישלחות לבית המשפט, עיניין של עוד כמה ימים ומתקבל צו של שופט שמורה למשרד הפנים לרשום את הילד כבנו של האב, עוד כמה ימים ומישרד הפנים רושם ואז ניתן לנפק דרכון בקונסוליה איתו ניתן לחזור לארץ עד פה זה יכול לקחת בין 3 ל 6 שבועות. בארץ מגישים בקשה לצו הורות פסיקתי עבור האם, כיום אין צורך בתסקיר של עובדת סוציאלית ומדובר על הליך שמטפל בו עורך הדי], זה יכול לקחת כמה שבועות אבל כשהוא מתקבל ניגשים למשרד הפנים מציגים אותו ולאחר כשבועיים מקבלים את הספח בדואר.  וזהו, שניכם רשומים כהורים.

בהצלחה!
מזל טוב נולדו תאומים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2016 | 18:51
2
51
מזל טוב נולדה משפחה!!!!!
איזו התרגשות, איזו שמחה.
זוג הורים, ש' ו-ד' הפכו היום לאמא ואבא לתאומים מקסימים.

המשפחה המקסימה הזאת נולדה בזכות א' הפונדקאית הנפלאה שעברה תהליך מקסים, לא ויתרה גם כשהיה קשה והוכיחה שהנחישות היא דרך חיים.
תהנו מכל רגע יקיריי ולך א' מקסימה שכמותך- החלמה מהירה והלוואי שכל הטוב בעולם יהיה מנת חלקך.
הלידה היתה הלילה בבית חולים אסף הרופא נולדו תאומים בנים במשקלים 3070 ו-2900!!!!
מזל טוב!!
מזל טוב! בריאות ונחת לכולן/ם!
09/02/2016 | 17:10
4
בשעה טובה
09/02/2016 | 23:38
1
כתבה מקסימה על פונדקאית נהדרת
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2016 | 23:26
4
104
כתבה מצויינת!
07/02/2016 | 07:41
2
38
כל כתבה שמתפרסמת על פונדקאית שבחרה בפונדקאות בלי רקע של "מסכנה" מקדמת את המעמד שלנו בתפיסה הציבורית ומשנה את הדעות הקדומות ביחס אלינו...
וכבר אי אפשר להגיד שאני מקרה חריג או היא מקרה חריג - אנחנו רבות.
פונדקאיות שרצו להיות פונדקאיות. לא כי הן צריכות כסף, לא מתוך הרצון לשפר מעמד סוציואקונומי. פשוט כדי לעשות את המעשה הזה עבור מישהי אחרת. פשוט כי הן יכולות.
ואני שמחה שהרעיון שלנו למסיבת הפרידה עם הילדים (שהגיע לרעות דרך ליאת, חברתנו הפונדקאית המשותפת) תפס והיה מוצלח גם בעיניה.
יש לדעתי צורך לסגור מעגל באופן משפחתי. וכמו שהבנתי ממי שטיפל בי בימים שלקראת הלידה (ערן מי-רב, מטפל ברפואה משלימה בחסד, בן זוגה המופלא של אלירז זר-אביב המופלאה בפני עצמה) כדי להיפרד - חייבים לאפשר לרגע גם להיקשר.
בהצלחה לכל זוג ופונדקאית ובתקווה שרבות יצטרפו לדרך המדהימה הזאת...

כרגיל, את כותבת בדיוק רב את תחושותי
07/02/2016 | 09:35
1
30
והכתבה אכן נפלאה, כל הכבוד לרעות
07/02/2016 | 10:29
96
כתבה
07/02/2016 | 12:17
33
כתבה מרגשת.
היי
02/02/2016 | 10:08
5
119
פונדקאית פעם שנייה הפעם  רוצה לעבור דרך מרכז.
ממי שעברה דרך מרכז יש פגישת היכרות  עם בעלת המרז ואז פגישה עם הזוג  ואז מה ?
אפשר לבחור מכמה זוגות ?איך זה הולך דרך מרכז?
תודה רבה
היי גם לך
02/02/2016 | 21:11
64
יכולה לספר לך על המרכז שאני עשיתי דרכו (מירב פונדקאות חובקת) אני נפגשתי עם מירב (יחד עם האיש שלי) לפגישת הכירות- פגישה חשובה, בה קיבלנו הסבר מקיף על התהליך והכרנו את הנפשות הפועלות במרכז, והן הכירו אותנו. אח"כ עברתי את כל התהליך של הבדיקות (אצלך זה יהיה קצר יותר אני מניחה, כי מדובר בפעם שניה) ואז נפגשתי עם זוג- כשבעצם "משדכים" בין הפונדקאית לזוג אחרי ההיכרות עם שני הצדדים, כך שסביר להניח שהזוג שתפגשי יתאים לך לפחות מבחינת הציפיות שלהם ושלך מהתהליך. אני יכולה להגיד שבמקרה שלי זה היה שידוך מושלם, הייתה כימיה מהתחלה, הציפיות שלנו מהתהליך היו דומות והחיבור היה ממש מיידי...
עם זאת, זה לא מחייב, אחרי פגישה עם זוג את יכולה גם לבקש להיפגש עם זוג נוסף, בטח אם הרגשת שזה לא מתאים מאיזו סיבה- אז כדאי לחפש זוג אחר. החיבור עם הזוג הוא הדבר הכי חשוב בעיני בתהליך, חיבור טוב, כזה שבו יש תקשורת פתוחה ומתפתחת אפילו חברות (כך היה אצלנו) הופך את התהליך לתהליך מעצים, מרגש ומדהים.
בהצלחה!! כותבת לך גם בפרטי...
היי
03/02/2016 | 11:42
3
54
אפשר לשאול איך עשית בפעם הקודמת ולמה את רוצה דרך מרכז הפעם?
אני עשיתי בליווי של אלירז זר אביב וזכיתי לתהליך נפלא ומרגש ומעצים.
דווקא כשבדקתי מרכזים הרגיש לי לא נוח...
ומצד שני לא רציתי תהליך עצמאי כי היה לי חשוב שיהיה לשני הצדדים למי לפנות אם יהיה צורך לתווך בינינו בשלב כזה או אחר...
היי
04/02/2016 | 14:10
2
38
עשיתי את התהליך הקודם עצמאית וזכור לי שלקח לי המון זמן למצוא זוג
והבירוקרטיה הייתה ארוכה מאוד
מקווה שדרך מרכז זה קצר ומהר יותר
איך ניתן ליצור קשר עם אלירז שהזכרת ?
תודה רבה
מתלבטים בין מרכז לעצמאית
05/02/2016 | 12:45
37
אנחנו בדיוק מתלבטים אם לעשות זאת בצורה עצמאית או דרך מרכז. בפעם הראשונה (יש לנו ילדה קטנה ומהממת מפונדקאות) עשינו זאת דרך מרכז ולא היינו כל כך מרוצים. חשבנו לעשות זאת עצמאית הפעם.
הייתי שמחה לדבר איתך...

שולחת לך מסר
07/02/2016 | 07:24
4
טפול שנכשל
30/01/2016 | 21:00
5
143
שלום לכולם.
לצערנו הרב הטפול הראשון שלנו עם הפונדקאית נכשל.
מצאנו פונדקאית מדהימה,החזרנו בלסטוציסט אחד בן 5 ימים,הלכנו על טפול טבעי פלוס תמיכה אחרי החזרה()לפי הוראות הרופא)עשינו את הטפול אצל רופא מהשורה הראשונה וההריון טן לא הגיע למרות כל אלה.
הפונדקאית המדהימה שלנו היתה בטוחה שיש הריון.אנחנו היינו אופטימים זהירים(בגלל נסיוננו).עודדנו אותה לאחר הכשלון.יש לנו עוד מוקפאים.אבל איך ממשיכים?מאיפה לוקחים את הכוח הנפשי?איך שומרים על הפונדקאית שלא תישבר לנו?בקיצור מה לעשות?
בתודה
ריקדונה
אוי
30/01/2016 | 22:06
1
87
זה באמת לא פשוט... אני זוכרת את עצמי אחרי הכישלון הראשון, הייתי בטוחה שזה יצליח ותופעות הלוואי של התמיכה באמת נותנים תחושה של הריון...
מבחינתי זה היה ברור שהכל יקרה תיק תק, בהריונות הפרטיים שלי נקלטתי בקלות, הייתה שאיבה מוצלחת והפקידו אצלי שני עוברים (מתוכם אחד "יפה יפה") ככה שמבחינתי היה ברור שיהיה הריון.
ולא היה... בסופו של דבר הניסיון השלישי שלנו הצליח וההורים חובקים עכשיו תינוקת מתוקה.
אני זוכרת שבהפקדה הראשונה, כשגילינו שזה לא נקלט, לקחנו שעתיים בערך לעבד את זה כל אחת לעצמה אבל היינו מאוד פתוחות אחת עם השניה ובדקנו מה אנחנו צריכות (שקט, לדבר...) הייתה תחושה של חיבור כי הרגשנו שזה משהו של שתינו ושאנחנו מחזקות אחת את השניה.
מה שעזר לי מאוד זה התהליך עצמו, כלומר היינו כל הזמן עם הפנים קדימה... ישר קבלתי  הנחיות ופרוטוקול חדש והכנתי את עצמי  (הכנו את עצמינו) לניסיון הבא. (גם אם יש הפסקה ואצלנו יצא שהיו קצת הפסקות בין ניסיון לניסיון) לקחתי את ה"מנוחה" כהכנה להמשך..
נשמע שיש לכן קשר טוב וזה הכי חשוב, אני חושבת שתוכלו לדבר בפתיחות ולחזק ולהתחזק. בסה"כ זאת אכן אכזבה אבל לי עזר להסתכל על זה כ"עיכוב" בדרך להצלחה.
הרבה הצלחה בהמשך
תודה
30/01/2016 | 22:12
51
תודה רבה על תשובתך
ריקדונה
כל סבב שלא הולך שובר את הלב...
01/02/2016 | 11:15
67
אני הייתי מתאכזבת מעצמי, מהתהליך הארוך הזה, מהאכזבה שאני מייצגת עבור המיועדים...
עברנו שלושה סבבים כאלה. החזרה שלא הצליחה, החזרה שלא היה לה סיכוי מלכתחילה והכנות להחזרה שלא התקיימה...
אחרי כל אלה (זה לקח 5 חודשים עם כל מה שהולך בין לבין) קרו שני דברים. הראשון הוא שהתקבלה החלטה להחליף בי"ח מאחר ולא הרגשנו שמטפלים בנו שם בדרך הכי טובה האפשרית. והשני הוא שנפגשנו עם אלירז, שליוותה אותנו בתהליך, ל"ניקוי" וחיבוקים (נפגשנו הרבה בינינו גם בלי זה, אבל הפגישה הזאת היתה ביוזמתה...)
אז עברנו מוולפסון לאיכילוב וקיבלנו פרוטוקול שונה (וגם היו הרבה פחות מלחיצים כלפיי, כי היו כבר הוכחות שהגוף שלי מגיב היטב לטיפולים - אז שלחו למעקב אולטרסאונד ובדיקת דם רק פעם אחת ולא כל יומיים למשך שבועיים כמו קודם)
ובפגישה שלנו עם אלירז החלטנו שעכשיו מתחילים מהתחלה. ששמים את הכל מאחורינו ומתקדמים מכאן. וגם בכיתי (בפעם הראשונה...) על כל מה שכבר היה. וגם החלטנו להניח בצד את הספקות שהתעוררו בנו בדרך. לסגל לעצמנו אופטימיות חדשה.
וגם שמעתי מהמיועדת האהובה שלי את מה שהיה לי חשוב לשמוע. שעצם נוכחותי בחייה והדרך המשותפת שלנו - עושים עבורה את ההבדל. אני עבורה כל מה שרציתי להיות עבורה גם אם לא נצליח להגיע למטרה שלשמה התכנסנו, גם אם לא יהיה ילד בסוף תהליך ארוך...

ואז קרה דבר מדהים.
לקראת המעבר לאיכילוב דיברנו בינינו על סנכרון המחזורים שלנו. הייתי צפויה לקבל לפניה וסיכמנו שאתחיל גלולות עד שהיא תקבל כדי שלא נפספס סבב. כי הפגישה באיכילוב לקבלת הפרוטוקול היתה אמורה להיות רק שבוע אח"כ...
וקיבלנו ביחד במפתיע באותו היום.
ובאיכילוב הסכימו לקבל אותה מיד ולתת פרוטוקול (גם עבורי, למרות שלא נכחתי בפגישה)
ומכל הסנכרון הזה היה ברור לנו שרק טוב יכול לצאת...

הטוב הזה יהיה בשבת בן 4 חודשים

ואסור להתייאש.
ספרי לפונדקאית שלך שהיא עבורכם כל מה שהתכוונה להיות כשנכנסה למסע הזה. גם אם התוצאה מתאחרת להגיע... יש סיבה שמדברים על 6 טיפולים. הממוצע נמצא איפשהו ביניהם...
מחזיקה לכם אצבעות

כישלון
03/02/2016 | 00:38
44
הי
כל פעם שלא מצליחים זה אכן מאוד שובר את הלב.
את יכולה להיות עצובה ולהראות שיברון לבן הזוג, אבל את חייבת לעודד את הפונדקאית, הרי סה"כ היא לא רגילה לכשלון מבחינת הריונות, ואת חייבת לחזק אותה גם לה זה מאוד קשה.
קחי לך יום חופש מהעבודה ותנסי למרות הקושי לעשות יום כיף וקצת להתעודד.
שיהיה המון בהצלחה במהשך.
כשלונות
03/02/2016 | 14:18
42
כל תהליך שלא מצליח זה מאוד מאוד מאכזב
עם זאת, גם לזוגות בלי קשיי פוריות לוקח רוב הפעמים כמה נסיונות עד שנכנסים להריון
לדעתי צריך לראות את הדברים בהקשר סטטיסטי, 
הסיכוי להצליח בהחזרה רגילה הוא יחסית לא כל כך גבוה (נראה לי ש 20 - 35 אחוז)
זה תלוי בהרבה משתנים כמו גיל הביציות איכות העובר ועוד 
אבל בסופו של דבר זה כמו קוביה,
גם אם רוצים לקבל שש, הסיכוי להצליח בפעם הראשונה לא הכי גבוה, וחוסר הצלחה לא מעיד על חוסר מזל מיוחד,
מצד שני אם נזרוק הרבה פעמים אז אנחנו מקווים להצליח.
אז לנסות כמה שאפשר לראות את המצב כסדרה ולא כנסיונות חד פעמיים.
בהצלחה רבה רבה!!
שאלה
29/01/2016 | 10:28
3
147
אין לי בעיה של להיכנס להריון, ויש לי שני ילדים. העניין הוא ששני ההריונות שלי היו קשים מאוד. בלי סכנה לעובר או לי אבל אני לא אוכל לעמוד נפשית בהריון נוסף.
לפי הבנתי במקרה כזה לא אקבל אישור מהוועדה ללכת לפונדקאית. האם נכון? מה היכולת לעשות? אני רוצה מאוד עוד ילד אך אין מצב שאוכל לעבור פעם שלישית הריון כפי שהיו השניים הקודמים.
תודה לעונות.
פונדקאות
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2016 | 13:41
2
116
הוועדה מאשרת פונדקאות לזוג שמוכיח ע"י מכתב מהרופא שאין ביכולתה של האישה לשאת הריון או שהריון מסכן את חייה.
פונדקאות על רקע נפשי אושרה בעבר לאחר שהוצגו מסמכים פסיכיאטרים שהעידו על בעיה.
לדעתי, בגלל שיש לך כבר 2 ילדים והבעיה לא מובהקת יהיה קשה לקבל אישור מהוועדה.
בכל מקרה שווה לנסות.

בהצלחה ושבת שלום
תודה על התשובה אבל
29/01/2016 | 21:37
1
86
אין לי בעיה נפשית, פשוט ההריון ככ קשה שישנו קושי נפשי לעבור אותו.
לפונדקאות בחו"ל לא צריך אישורים נכון?
פונדקאות בחו"ל דורשת אישורים אחרים.
07/02/2016 | 10:39
18
למיטב הבנתי נדרש הליך משפטי כלשהו על מנת שתוכלי לחזור לארץ עם התינוק שלך (שיצאת מהארץ בלעדיו, כזכור).
יכול להיות שיש פחות החמרה לעניין המניעים לפונדקאות.
ממליצה לך לבדוק מול סוכנויות שעוסקות בכך.
כמה זמן מראש יש להתניע הליך פונדקאות בארץ?
26/01/2016 | 22:11
9
133
שלום לכולם, אני חברה קבועה בקבוצה השכנה- "פורום פוריות".. 
אחרי 4 שנים בטיפולים ללא הצלחה, פשוט עייפנו... ורוצים לתת הזדמנות אחת או שתיים אחרונות להחזרת עוברים ואם לא ישתנה מזלנו לטובה, ללכת לפונדקאות. 

שאלות...
1. האם בארץ נדרש לעבור וועדות? יש סף שנדרש לעמוד בו? האם ניתן לעשות בארץ גם אם הרופאים עדיין אופטיימים שנוכל להרות ב IVF? (עשינו עד כה 6 סבבי החזרות של 1-2 עוברים יפים, ומבחינת הרופאים עדיין לא עלה נושא הפונדקאות, אבל אנחנו כבר ממש כמהים לילד, אחרי יותר מ 4 שנים שמנסים..).
2. כמה זמן לוקח להתניע את התהליך? מרגע שמחליטים ללכת על פונדקאות בארץ ועד שמתחילים?כמה זמן לוקח וועדות /אישורים/ מציאת פונדקאית בארץ וכו.. 
3. למה הרוב עושים בחו"ל? (גם זוגות נשואים) ההבדל בעלויות שונה באופן קיצוני? יש חוסר גדול בפונדקאיות בארץ?

המון תודה בנות 
ברוכה הבאה :)
27/01/2016 | 13:29
6
97
אנחנו בתחילת הדרך, אבל אם אתם שוקלים פונדקאות בארץ, ראשית אתם צריכים לקבל אישור עקרוני.
תדפיסי את טופס מס' 6 מאתר משרד הבריאות ותבקשי מרופא הפיריון שימלא אותו וימליץ על פונדקאות במקרה שלכם, ויפרט את כל ההיסטוריה.
לטופס אתם צריכים לצרף מכתב שלכם, שמפרט את ההיסטוריה ככה בגדול, למה אתם פונים לפונדאות, ועניינים טכנים - ממתי אתם נשואים, דת, וכו' (ראי בקישור הצורף).
צריך לצרף תמצית רישום מרשם האוכלוסין של שניכם - תזמיני אונליין ותקבלי הביתה (אתר משרד הפנים, תרשמי בגוגל וזה יפנה אותך)
תמצית רישום פלילי לשניכם - בכל תחנת משטרה, את נכנסת לחוקר, מוסרת ת.ז. ומקבלת את התמצית, לוקח 2 דקות...
ואישור מרופא משפחה על בריאות תקינה לשניכם.
הכול את שולחת לאביבה נמרודי לפי הכתובת הקישור, ומתקשרת אליה אחרי כמה ימים כדי שתזרז לך את זה (היא מקסימה).
לוקח בערך 3 שבועות עד שהועדה דנה בבקש ומאשרת, אביבה מודיעה לך בטלפון / מייל ושולחיםפ לך הביתה אישור עקרוני שתקף לשנה.
מכאן אתם יכולים להמשיך בחיפוש פונדקאית לבד, או להתחיל להיפגש עם כל מיני מרכזים וסוכנויות.

פונדקאות בחו"ל לא צריך את כל ההליך הזה מלבד המלצה של רופא, אנחנו החלטנו לעבור את זה בארץ כי חשוב לנו להיות חלק מהתהליך ושההריון יהיה קרוב, גם רופא הפיריון הדגיש את החשיבות... הריון כזה יקר, אם חלילה משהו קורה אז אני רוצה להיות מעורבת. שוב, יש המון זוגות שעשו בחו"ל והכול הלך חלק. משום מה, אחרי כל מה שאנחנו עברנו, אני לא סומכת על זה P:
המחירים שאנחנו ראינו בחו"ל דומים לאלו של הארץ, אבל לא בדקנו יותר מידי...

נכון שבארץ יש בירוקרטיה, אבל כשנכנסים לזה מבינים כזה שזה שטויות. לקח לנו יום אחד לאסוף את החומר, שלנו עם שליח, הועדה אישרה, אפילו הודיעו לנו במייל מתי התיק עולה לועדה... ממש נגיש ונעים.

אם את רוצה לדעת עוד משהו את מוזמנת :)

בהצלחה!

הקישור...
27/01/2016 | 13:29
5
59
אחרי כמה החזרות מוגדרים כ"אינן יכולות להתעבר ולשאת הריון" ?
27/01/2016 | 19:44
4
58
אנחנו כעת אחרי 6 החזרות עוברים, וכנראה נתחיל בתהליך (מילוי טפסים) אחרי החזרה 7 בהנחה שחלילה תיכשל (וחיפוש פונדקאית יהיה אחרי 8 כנראה, אלא אם ימצאו את הגורם עוד קודם, למרות שכבר עשינו את כל הבדיקות... קריוטיפ/ קרישיות/ היסטרו/ צילום רחם/ "גורמים מפריעים" שונים).
כיצד מגדירים "אינה יכולה להתעבר ולשאת הריון"? רק אם מוצאים סיבה לאי פריון? או שיש כמות מסויימת של החזרות החל ממנה זה נכנס להגדרה זו?
אשמח לשמוע מבנות פה אחרי כמה החזרות אישרו להן... בנוסף.. האם דרך חו"ל יותר פשוט לקבל אישור, או שאת הליך הנ"ל נדרש לעבור בכל זאת?

המון המון תודה איילה על כל התשובות  ומאחלת לכם ידיים מלאות בקרוב..
אצלי אישרו אחרי 7 החזרות
27/01/2016 | 21:38
1
65
אנחנו עם הפלות חוזרות, לא מוסברים (היה הריון אחד טבעי ואחר כך ארבעה מIvf)
הכול שאלה של ניסוח ורצון טוב מצד הרופא... מי הרופא שלכם?
מאחלת לך שתגלי שסתם אספת את כל הטפסים ושתהיה החזרה מנצחת (:
עם הרופא עדיין לא דיברנו על זה, אצלו עשינו רק את ההחזרה
28/01/2016 | 01:07
44
האחרונה (את 5 ההחזרות הקודמות עשינו במרפאה אחרת). כעת אצל בר חוה. מתכננת לדבר איתו על כך אם החזרה הבאה (שבע) תיכשל.

צר לי לשמוע על מה שעברת עד כה..  מקווה שתיהי עם ידיים מלאות בקרוב.

המון תודה על התשובות והאיחולים
אישור עקרוני
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2016 | 00:33
1
66
הוועדה דנה בכל מקרה לגופו.
הגיל שלך נלקח בחשבון.
אם היו עוברים טובים ובכל זאת לא נקלט הריון לאחר 8 נסיונות, הוועדה נוטה לאשר.
אין לוועדה עניין להקשות על אף אחד, הם בוחנים את המסמכים ולרוב מאשרים.
בכל מקרה, לא מסובך להגיש אישור עקרוני והתשובה ניתנת לרוב בתוך שבועיים עד שלושה.

בהצלחה
תודה רבה על התשובות
28/01/2016 | 01:08
22
כמה תשובות ממיועדת
11/02/2016 | 10:13
1
6
היי,

אני זוכרת (במעורפל) את התקופה שלי בפורום השכן.
לדעתי ענו לך על רוב השאלות, אז רק אוסיף שאשמח לענות ולדבר על כל מה שתרצי מהצד של המיועדות. 
בהיבטי הזמן המשוער:
אפשר לצפות לפרק זמן של כחצי שנה מהרגע שמתחילים להתניע תהליך עד שאפשר להתחיל החזרה לפונדקאית. קבלת אישור עקרוני לוקחת עוד חודש, לכן אם יש כבר רופא שיכתוב לכם המלצה על טופס 6, רצוי להתניע את החלק הראשוני הזה כעת.
לפני שנתיים ושלושה שבועות נפל אצלנו הפור שהולכים לפונדקאות (כבר היה אישור עקרוני מבעוד מועד), הפונדקאית ואני (שהכרנו ממש כאן בפורום...) תקתקנו את כל התהליך וביוני חתמנו בועדה. לקח עוד כמה חודשים של נסיונות ומעבר בית חולים לטיפול מנצח, והיום הפלא שלנו בן 4 חודשים. 
כל תהליך כמובן משתנה ויכול להיות קצר או ארוך יותר בהתאם למשתנים נוספים.
אשמח לדבר, לענות, להסביר, להרגיע על כל דבר שתרצי :)
ובינתיים - אצבעות רבות מוחזקות והצלחה רבה בהחזרה טובה וזורחת :)
תודה רבה
11/02/2016 | 20:08
1
ממש משמח לשמוע על הפלא הקטן, שיהיה לכם רק אושר ונחת ממנו 

מתעניינת בפונדקאות
26/01/2016 | 20:37
1
165
1
היי לכולם,
אני בת 34, רווקה ובריאה. אינני מעוניינת בילדים אך כן מעוניינת בפונדקאות. הבנתי שצריך להיות עם ילד אחד לפחות. האם זה חובה? האם יש דרך אחרת?
היי
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2016 | 00:36
72
הוועדה לא מאשרת אישה שלא עברה בעצמה לידה ושלא מגדלת את ילדיה.
יש בזה הרבה הגיון ואין דרך אחרת.

בהצלחה
היי בנות
26/01/2016 | 23:42
3
130
הפונדקאית שלנו עשתה 2 בדיקות בטא (בהפרש של יומיים)ובשתיהן היתה תוצאה קטן מ7.מזה כשבוע יש לה בחילות.הקאות.וצרבות. תופעות שלפי דבריה אפיינו הריונות קודמים .היא מקבלת תמיכה של אנדומטרין.הרופא אמר שאין הריון.והפסיק התמיכה.מה דעתכן?
תודה
ריקדונה
כמה זמן עבר מההחזרה? (ובכל מקרה צר לי אך הרופא כנראה צודק)
27/01/2016 | 00:45
24
מתי הייתה החזרה, בני כמה ימים היו העוברים ומתי הבטא?
27/01/2016 | 13:31
45
התופעות הללו יכולות לנבוע גם מהאנדומטרין....
תופעות לוואי
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2016 | 00:34
45
סביר להניח שמה שהפונדקאית מרגישה הן תופעות לוואי מהתמיכה ההורמונאלית שהיא מקבלת.
למרבה הצער, 2 בדיקות בטא עם תוצאה כזו לא מבשרות טובות.

בהצלחה
בלסטוציסטים
26/01/2016 | 19:51
1
91
שלום לכולם.!
האם יש למישהי נסיון עם החזרה של בלסטוציסטים בני 6 ימים?האם יש לכך סיכוי?
תודה
ריקדונה
סיכוי מעולה
26/01/2016 | 20:29
68
לפי הרופא שלי וממה שקראתי, יש 50% סיכוי לקליטה בבלסטוציסט. הוא אמור להשתרש בתוך 24 שעות מההחזרה.
שיהיה בהצלחה!
הלוואות לפונדקאות
25/01/2016 | 07:54
4
105
הי,
האם יש למישהו/י מידע על הלוואות ללא ריבית עבור פונדקאות? אני כל הזמן שומעת רחשים כאלו אך לא מצליחה למצוא שום דבר קונקרטי
תודה
ממה שאני יודעת יש את האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית
25/01/2016 | 14:25
3
85
תודה רבה לך :)
25/01/2016 | 15:26
2
58
תודה.
זה באמת הדבר היחיד שמצאתי. אבל  מדובר בהלוואה של 30,000 כשהסכום הדרוש הוא כמעט פי 10, ככה שחשבתי שאולי אני מפספסת משהו...
ברור שזה חלקי ביותר
26/01/2016 | 14:16
1
73
אני פונדקאית אז לא מכירה מקרוב אבל תוהה על הצפי הגבוה כל כך של העלות,
אולי יש דרכים להוזיל את התהליך?
אתם עושים בארץ? עם סוכנות?
השוותם מול מלוות שונות? (אלירז זר אביב/ עינב אשכול? ככל הידוע לי אלירז עושה את התיווכים עם הפונדקאיות בחינם ולוקחת רק אם מבקשים בנפרד על ליווי)
או בהקשר הבירוקרטי, התהליך הבירוקרטי מאוד מפורש היום ואני לא בטוחה שזקוקים לליווי בשלב הזה, בפרט לאור העלות הגבוה שלו.
בכל מקרה הרבה הרבה הצלחה

והערה לגבי הלוואות ללא ריבית, בסופו של דבר הלוואות ללא ריבית סופגות את העלות של הריבית הקבועה במשק. כלומר אלו תמיד יהיו הלוואות בהפסד ולכן הן כל כך מוגבלות. אמנם, היום הריבית מאוד נמוכה אז גם ההפסדים שלהם נמוכים, מאידך יכולים להיות אולי מסלולי הלוואות עם ריביות סבירות באפיקים אחרים.
ושוב, בהצלחה רבה 
בהמשך למה שכתבת
02/02/2016 | 06:35
22
מי אותן נשים שכתבת שנותנות יעוץ ?
פונדקאות בגאורגיה - זקוקה להמלצות
19/01/2016 | 09:26
3
166
שלום לכולם.
חדשים כאן בפורום. אחרי 6 שנים של IVF, המון נסיונות, 6 הריונות,
0 ילדים. אחרי הפלה נוספת לפני שנה החלטנו על אימוץ. והלכנו על אימוץ בחו"ל. השבוע נפל אסימון. למה לא פודקאות.
אנחנו נמצאים בתהליך בעמותת האימוץ והיום נמצאים במקום שרוצים להחליף את האימוץ בפונדקאות (העלות זהה+-)
מבקשים המלצות על מקום שבו ניתן לבצע פונדקאות בגאורגיה. נפגשנו השבוע עם המרכז להורות. אשמח לשמוע מנסיונכם דרך מי מומלץ לקיים את ההליך.
גאורגיה
21/01/2016 | 18:00
1
141
אנחנו בחרנו גם את גאורגיה דרך מנור מדיק
אישית מאוד מרוצה .
אשמח לשתף
תודה
21/01/2016 | 22:30
97
אשמח לשיתוף, במסר, כאן או בטלפון. איך שנוח לך
הי. אנחנו בתהליך בגיאורגיה בחברת מנור
28/01/2016 | 13:06
71
מוזמנת לכתוב לי מסר ונשוחח בשמחה

שאלה למיועדות.. וגם לפונדקאיות
20/01/2016 | 18:45
2
220
שואלת עבור חברה שלי:
היא נפגשה עם פונדקאית פוטנציאלית (דרך מרכז) להיכרות ראשונית. נראה שהמפגש היה טוב וזרם, שיחה די פתוחה וכנה.
היא היתה רוצה להיפגש שוב לראות איך מתקדמים. רק מה - הפונדקאית הצהירה באמצע המפגש שהיא רוצה להיפגש עם עוד זוג ולבחור ביניהם (המפגש עם הזוג השני יהיה כנראה בשבוע הבא). 
המפגש הסתיים כשכל צד אמר שיחשבו על הדברים ויהיו בקשר.
אז עכשיו היא מחכה לשמוע מה תחליט הפונדקאית. היא מרגישה לא בנוח עם עניין ה"השוואה", ותוהה אם במקרה כזה הפונדקאית לא תתחרט על ה"פספוס" אם נניח התהליך (עם החברה שלי - אם תבחר בה) יתארך... היא מספרת שהיא גם די התרגשה וחוששת שלא התבטאה כמו שצריך, בצורה ממוקדת או ברורה מספיק (לשאלות כמו "איך את רואה את התהליך")...
אני אמרתי לה שעדיף שמי שתצא איתה לדרך תהי בטוחה בבחירתה, שהכי טבעי שהתרגשה (וגם שהיא בטח תתרגש וכו' במהלך התהליך עצמו  ), ומה שהכי נכון יקרה..
אבל תכלס, אני לא יודעת איך הייתי מגיבה בסיטואציה כזאת. אם (להבדיל) היה מדובר בגבר שיצא איתי לדייט הייתי מעיפה אותו לכל ה...
מן הסתם היא גם עברה דרך די ארוכה וכואבת עד כה, ואני לא רוצה שתיפגע.
ולכן אני שואלת אתכן:
האם לגיטימי להתנהל ככה?
איך אפשר להתגבר על התחושה הלא נעימה?
האם היא צריכה ליזום קשר עם הפונדקאית ולהגיד שהיא כן מעוניינת להמשיך? לפנות למרכז ולדרוש גם היא להיפגש עם עוד פונדקאית?
אשמח לכל הערה או תובנה 

אויש
21/01/2016 | 10:15
1
142
נשמע בהחלט לא פשוט רגשית
אני פונדקאית ולא הייתי מעולם בסיטואציה כזו כי הגעתי מראש לזוג מסוים ששמעתי שחפשו פונדקאית (דרך חברה).
בסופו של דבר, המציאות פה היא לא סימטרית - יש הרבה יותר הורים מפונדקאיות.
כך שלא תהיה כל כך משמעות לדרישה שלה להיפגש עם עוד פונדקאיות,
בנוסף, יש הרבה הגיון מצד הפונדקאית להיכנס להתהליך כל כך מסובך עם אנשים שהיא תרגיש איתם הכי נוח וטוב
איך אפשר לעבור תהליך כזה בלי פגיעה בשום צד זו שאלה מאתגרת.

תודה על התשובה
21/01/2016 | 18:48
91
אשמח לעוד..
שמירת הריון
19/01/2016 | 21:18
4
115
שלום,
האם יש בעיה לאשר בועדה פונדקאית שבהריון האחרון שלה היתה בשמירת הריון?
(לא עקב מצוקה של העובר חו"ח)
בסופו של דבר הלידה התרחשה בשבוע 40
שמירת הריון
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2016 | 23:30
2
81
זה כמובן תלוי בסיבה שבגללה היא יצאה לשמירת הריון.
גם אם לא היתה מצוקה לעובר היתה בוודאי איזו שהיא בעיה שהביאה אותה לשמירת הריון. כל מקרה נבחן לגופו.
אם את רוצה תשובה חד משמעית תכתבי מה הסיבה לשמירת ההריון.
מעבר לסיבה, את צריכה לזכור שלפונדקאית שהיתה בשמירת הריון לא יהיה כיסוי ביטוחי בתהליך הבא.
חברת הביטוח תחריג את הבעיה בביטוח ואז ההורים המיועדים יאלצו לשאת בהוצאה במקרה שתהיה שוב שמירת הריון.

בהצלחה
תודה ושאלת המשך..
20/01/2016 | 10:17
1
64
הסיבה לשמירה - כאבי גב (החמרה בפריצת דיסק קיימת). ללא סיכון לעובר. ההריון הסתיים בלידה רגילה בשבוע 40.
אם חברת הביטוח מחריגה מה המשמעות? זה לא מכוסה דרך ב.לאומי?
כאבי גב
( לעמוד שלי בתפוז )
20/01/2016 | 14:49
64
הועדה מבקשת לוודא שאין סיכון בריאותי לעובר ולפונדקאית.
בהנחה שההריון החמיר את מצב פריצת הדיסק שלה לא בטוח שהיא תאושר.
כדאי להביא מכתב מאורטופד לגבי מצבה הנוכחי, תרופות שהיא לוקחת וההשפעה של הריון נוסף על מצב הגב שלה.
מול ביטוח לאומי צריך לעשות את הבדיקה בנפרד.
בהריון הראשון הייתי בשמירה מחודש ראשון ועד הסוף
30/01/2016 | 21:44
19
בגלל בעיות שינה. הייתי ישנה 16 שעות ביממה במצטבר ולא יכולתי לתפקד בעבודה וקיבלתי שמירת הריון מאוד חריגה. ההריון השני שלי לא הייתה לי בעיינ כלל. בהריון הפונדקאי שהיה ההריון השלישי שלי החברת ביטוח נחריגה כיסוי לשמירת הריון עקב בעיות שינה-זה הכל
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
ד
מתקשים בפוריות?
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום