לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פונדקאות

8.12.2002נושא הפונדקאות הופך ליותר ויותר נפוץ בשנים האחרונות מאז נחקק החוק בשנת 1996. לפונדקאות צדדים רבים החל מההחלטה וההכרה שהולכים על זה דרך מציאת הפונדקאית המתאימה, ההתמודדות עם איסוף החומר לקראת הוועדה, הטיפולים, ההריון, השאלות, התהיות, הקשרים עם הפונדקאית, הצדדים החוקיים, המוסריים, הפסיכולוגיים וכמובן הכספיים, הכל כדי להגיע לאותו רגע מאושר עם השמחה הגדולה בסוף.בפורום הזה אנסה לרכז עבורנו את כל הצדדים הנוגעים לדבר, הצד המשפטי,הפסיכולוגי והרפואי, כאן תקבלו תשובות לשאלות הרבות שעוד יבואו. כאן תקבלו תמיכה ,יעוץ , והרבה הבנה ואהבה . וכאן- נתחיל להגשים את החלום.כשהתחלתי לנהל את הפורום הזה לפני שנה וקצת החלום הזה היה נראה רחוק אבל אפשרי, לא היה לי מושג מדוייק למה אני נכנסת, זה מסוג הדברים שאין דרך לחזות אותם, רק חוויה אישית נותנת את תמונת המצב האמיתית.אני מאושרת להגיד לכם שזה אפשרי, כשליבי שלי מביטה עלי במבט התמים הזה שלה אני יודעת שהצלחתי ואני רוצה שכולכם תדעו שההצלחה קרובה ואפשרית.מירבי* מירבי*

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פונדקאות

8.12.2002נושא הפונדקאות הופך ליותר ויותר נפוץ בשנים האחרונות מאז נחקק החוק בשנת 1996. לפונדקאות צדדים רבים החל מההחלטה וההכרה שהולכים על זה דרך מציאת הפונדקאית המתאימה, ההתמודדות עם איסוף החומר לקראת הוועדה, הטיפולים, ההריון, השאלות, התהיות, הקשרים עם הפונדקאית, הצדדים החוקיים, המוסריים, הפסיכולוגיים וכמובן הכספיים, הכל כדי להגיע לאותו רגע מאושר עם השמחה הגדולה בסוף.בפורום הזה אנסה לרכז עבורנו את כל הצדדים הנוגעים לדבר, הצד המשפטי,הפסיכולוגי והרפואי, כאן תקבלו תשובות לשאלות הרבות שעוד יבואו. כאן תקבלו תמיכה ,יעוץ , והרבה הבנה ואהבה . וכאן- נתחיל להגשים את החלום.כשהתחלתי לנהל את הפורום הזה לפני שנה וקצת החלום הזה היה נראה רחוק אבל אפשרי, לא היה לי מושג מדוייק למה אני נכנסת, זה מסוג הדברים שאין דרך לחזות אותם, רק חוויה אישית נותנת את תמונת המצב האמיתית.אני מאושרת להגיד לכם שזה אפשרי, כשליבי שלי מביטה עלי במבט התמים הזה שלה אני יודעת שהצלחתי ואני רוצה שכולכם תדעו שההצלחה קרובה ואפשרית.מירבי* מירבי*
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
חוק הפונדקאות בישראל נחקק בשנת 1996. מאז נולדו מאות ילדים בתהליכי פונדקאות חוקיים.
הפורום נותן מענה ותמיכה למתעניינים בתהליך .

בפורום פונדקאות כותבים הורים מיועדים ופונדקאיות הלוקחים חלק בתהליך ונמצאים בתוכו החל מההתלבטות, מהידיעה שצריך את תהליך ועד לאחר הלידה והאושר הגדול.

תוכלו לקרוא כאן הודעות משמחות המבשרות על הפיכתו של זוג למשפחה, פונדקאיות מאושרות שהגשימו את חלומן ועשו דבר גדול למענן ולמען אחרים, התלבטויות של איך לספר לילדי הפונדקאית על התהליך, מה לקנות לה ליום ההולדת וכו.

ראוי שהכותבים בפורום ידעו שמדובר בנושא רגיש הדורש רגישות, סבלנות, כבוד הדדי וחמלה.

המשך >>

לצפיה ב-'מכתב סיכום על ההיסטוריה שלי'
מכתב סיכום על ההיסטוריה שלי
20/07/2016 | 11:48
3
96
נתבקשתי להביא מכתב סיכום על העבר שלי ועקב כך שזאת הסיבה שאני פונה לפונדקאות.
משהיא הייתה צריכה להוציא מכתב כזה מהרופא? ואם כן מה צריך לכתוב שם? והאם אני יכולה לבקש מכל גניקולוג ( הרי כל המידע מתועד במחשב)?
לצפיה ב-'נראה לי'
נראה לי
20/07/2016 | 13:30
61
שהכוונה למכתב סיכום היסטוריה רפואית שמסביר מדוע הרופא המטפל מפנה אותך לפונדקאות.
בחלק מהמקרים יש סיבה מאד ברורה וחד משמעית (תסמונת MRKH לדוגמא, הגורמת לנשים להיוולד ללא רחם)
בחלק מהמקרים ישנה סיבה שאין לה ממש הסבר. כלומר, נעשו נסיונות להרות, נבדקו כל הגורמים ונשארה "עקרות בלתי מוסברת". לאחר מספר מסויים של נסיונות או שנים או אינדיקציות נוספות - הרופא המטפל מציע (והאשה מקבלת) שהגיע הזמן לפנות לפונדקאות.
נראה לי שזה מה שהועדה רוצה. שהרופא המטפל יסביר מדוע נעשית פניה לפונדקאות.
לצפיה ב-'טופס 6'
טופס 6
20/07/2016 | 21:18
1
56
מדובר על טופס 6.
זה הטופס שבו הרופא המטפל שלך צריך לכתוב מדוע הוא מפנה אתכם לפונדקאות ומה עברת עד לרגע זה.

מצורף הטופס.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/07/2016 | 15:03
18
גם אם אני עושה את הפונדקאות בחו"ל אני צריכה למלא את הטופס הזה?
ואני אחרי 6 הפלות כולל מתרומת ביצית, IVF והריון כימי, והיו לי כמה מטפלים....רופא להריון, רופא ל IVF כשעשיתי, ורופא לתרומת ביצית.....למי אני פונה? 
לצפיה ב-'טופס 8-שאלת הבהרה'
טופס 8-שאלת הבהרה
18/07/2016 | 22:29
3
101
שלום,
ב"ה אנו נמצאים  כעת בתחילתו של תהליך עם פונדקאית ואנו מנסים לעשות את זה באופן עצמאי...
רציתי לשאול האם בשלב שבו הפונדקאית אמורה לקבל מידע על התהליך הרפואי אצל רופא גניקלוג זה חייב להיות אותו רופא שאח"כ נמשיך אצלו את התהליך או שזה לא מחייב?

תודה רבה  
לצפיה ב-'טופס 8-שאלת הבהרה'
טופס 8-שאלת הבהרה
19/07/2016 | 21:20
44
לא מחייב
לצפיה ב-'טופס 8'
טופס 8
20/07/2016 | 21:15
1
37
זה צריך להיות הרופא שלכם שמכיר אתכם ואת הטיפול שהפונדקאית תקבל.
אם לא תרצו להמשיך איתו אחכ וזה יהיה מקובל על הפונדקאית אז אין בעיה אבל בהסכם ביניכם צריך להיות כתוב שם של רופא מטפל שמקובל על כל הצדדים.

בהצלחה
לצפיה ב-'מעולה תודה מירבי'
מעולה תודה מירבי
21/07/2016 | 20:31
9
לצפיה ב-'פסיכולג התחום הפונדקאות'
פסיכולג התחום הפונדקאות
19/07/2016 | 13:57
63
שלום לכולן,
יש לכן המלצות לפסיכולג שעושה אבחונים לקראת תהליך פונדקאות באיזור הצפון

תודה
לצפיה ב-'אימהות מיועדות בלבד'
אימהות מיועדות בלבד
17/07/2016 | 12:22
1
129
הי כולן,
הקמתי קבוצה סודית בפייסבוק בשם - "פונדקאות- אימהות מיועדות".
אני אמא שיועדתי כבר בעצמי, ורציתי שיהיה לנו פורום נטול אינטרסים רק לאימהות (ויסלחו לי הפונדקאיות המקסימות וכל מי שבא לעזר). הקבוצה היא סודית ולא ניתן למצוא אותה סתם ככה. מי שמעוניין מוזמן לשלוח לי בפורום זה הודעה פרטית ואתן לו את הפרטים.
מתנצלת כבר מראש , לא נכנסת הרבה לפורום זה... אז תיתכן שהתגובה תהיה איטית- אבל אשתדל בימים הקרובים להיכנס קצת יותר.....

לצפיה ב-'תגובה לnabo86'
תגובה לnabo86
19/07/2016 | 13:56
63
היי
אני אמא מיועדת אני אשמח להצטרף לקבוצה
כל הכבוד על היוזמה
איך אני יכולה לקבל פרטים?
לצפיה ב-'ספר ילדים חדש'
ספר ילדים חדש
13/07/2016 | 02:33
111
הי לכן, חדשה כאן.. 
רציתי לשתף שהוצאתי ספר ילדים חדש, בהוצאה עצמית, שעוסק בנושא ההסברה של תהליך הפונדקאות לילדי הפונדקאיות ולילדי ההורים המיועדים.  
מצורף קישור לעמוד הספר לעיונכן... 
יום טוב!
לצפיה ב-'כתבה מעניינת'
כתבה מעניינת
08/07/2016 | 19:15
1
172
לצפיה ב-'וואו איזה סיפור '
וואו איזה סיפור
08/07/2016 | 23:21
109
כל הכבוד לרופאים של מנור 

לצפיה ב-'פונדקאות - אצל נשואות'
פונדקאות - אצל נשואות
02/07/2016 | 13:31
6
230
כתבה שפורסמה בישראל היום לגבי פונדקאיות נשואות.

בעמוד 25 בלינק של המהדורה הדיגיטאלית:
http://digital-edition.israelhayom.co.il/Olive/ODE...

או בקובץ המצורף

מה דעתכם?
לצפיה ב-'מכבדת כל איש/ה באמונתו/ה, עם זאת....'
מכבדת כל איש/ה באמונתו/ה, עם זאת....
04/07/2016 | 23:53
123
יש על מי לסמוך (מבחינה הלכתית). נכון, יש רבנים שאוסרים (פונדקאות בכלל או פונדקאית נשואה בפרט) אך יש גם רבנים שמתירים...
מעצבנים אותי מאוד הדברים שאומר הרב בורשטיין כנימוקים לאי התרת פונדקאות לנשואות.
הוא מדבר על ילדי הפונדקאית שרואים את אמא בהריון ולא מבינים לאן נעלם התינוק אחרי 9 חודשים. מה הקשר לפונדקאיות נשואות?? גם לפונדקאיות רווקות יש ילדים! והילדים (לא משנה אם הם של נשואה או חד הורית) יודעים טוב מאוד לאן "נעלם" התינוק. לאמא ואבא שלו! הרי אנחנו רק שמרנו עליו... הפונדקאות היא אחד משיעורי החסד הגדולים ביותר שזכיתי להעניק לילדי.
והוא ממשיך בסיפוריו על בעלים שלוחצים על נשותיהם שיהיו פונדקאיות בשביל לסגור משכנתא?!?!?!!?!?!?!?!?!!?
האם כבוד הרב עבר פעם אבחון על מנת לשמש כפונדקאית? האם הוא עבר את הועדה? את הבדיקות? האם הוא מצוי בזוגיות? האם בזוגיות שלו אחד הצדדים יכול לכפות על הצד השני משהו על מנת לסגור משכנתא?
אני לא טוענת שזה לא יכול לקרות, אבל בדיוק בשביל זה הוקמה ועדה נכבדת שמטרתה לבחון (בין השאר) שהפונדקאית נכנסה לתהליך מרצונה החופשי...
כל הדברים האלו הם כלל לא נימוקים הלכתיים!! הן דעות אישיות, קדומות, ושוביניסטיות שמולן אני יכולה להעיד מניסיון שדווקא היותי נשואה נתן לי כוח, תמיכה, עזרה ובכלל- נכנסנו לתהליך הזה כמשפחה.
לצפיה ב-'כתבה צהובה ומבישה'
כתבה צהובה ומבישה
05/07/2016 | 10:21
87
שרק מראה את הבורות ואת הדעות הקדומות של הרב.
דווקא ממכון פועה הייתי מצפה ליותר.

לצפיה ב-'משהו חשוב בעיניין הנ"ל'
משהו חשוב בעיניין הנ"ל
07/07/2016 | 14:19
3
97
אני ובעלי על סף פירוק החבילה לצערי..
הפונדקאית שלי היתה נשואה
ומסתברר שברגע שפותחים תיק ברבנות הילדים האלה נחשבים כממזרים
שימו לב!!!
לצפיה ב-'ממש לא. '
ממש לא.
07/07/2016 | 14:32
81
ואם כך נאמר לך אז אני מציעה שתפני למי שמתמצא ויוכל לעזור לך.

לצפיה ב-'טעות '
טעות
08/07/2016 | 01:21
101
אצילה, אין לי מושג מי מסר לך את המידע הזה אבל במדינת ישראל יש חוק ולפי החוק ילד שנולד מפונדקאית נשואה לא נחשב ממזר.
אני מכירה באופן אישי זוג שהתגרש אחרי התהליך ולא אמרו להם דבר כזה.

לצפיה ב-'נשמע ממש תמוה'
נשמע ממש תמוה
09/07/2016 | 13:27
70
גם אם אתם מתגרשים עדיין הגרוש שלך הוא האבא - בטח מבחינה גנטית, וגם מבחינה חוקית. אין לילדים שום קשר חוקי לפונדקאית, ברגע שהיא ילדה האפוטרופסות עברה למדינה, אין לה שום קשר חוקי לילד..וברגע שאתם קיבלתם צו הורות אתם ההורים של הילד וזה לכל החיים, ואין שום דבר בעולם שישנה את זה!
אני מצטערת מאוד על מה שאת עוברת, אבל נראה לי שמישהו מנסה להפחיד אותך. תהיי חזקה, ותזכרי שלא משנה מה יהיה בתהליך הגירושין, אתם ההורים החוקיים של הילדים ולא מעניין את אף אחד שהם נולדו בתהליך פונדקאות.
לצפיה ב-'אם פונדקאית'
אם פונדקאית
03/07/2016 | 16:10
3
244
לפני כשבוע היתה כתבה בטלויזיה על אם פונדקאית שעשתה את התהליך פעמיים.
בעקבות כך שיפרה את חייה וחיי בנותיה ורכשה דירה .
ראיתי את הכתבה אבל לא זכור לי באיזה ערוץ.
אני רוצה להפנות בת משפחה לכתבה
מי ראה את הכתבה ובאיזה ערוץ?
תודה
לצפיה ב-'הכתבה'
הכתבה
03/07/2016 | 17:35
1
152
נראה לי שאת מתכוונת לכתבה הזאת.
לצפיה ב-'כתבה'
כתבה
03/07/2016 | 18:45
111
לצערי לא זו הכתבה.
הפונדקאית הכניסה את הכתבת לביתה עם צוות טלויזיה 
לצפיה ב-'עוד כתבה מחרידה שעושה נזק לתדמית הפונדקאות...'
עוד כתבה מחרידה שעושה נזק לתדמית הפונדקאות...
04/07/2016 | 11:47
154

זה מה שקורה כשמחליטים להסתכל על פסיק קטן מתוך הדבר העצום שנקרא פונדקאות. נראה לי שיש אנשים שפשוט לא יכולים להכיל את המעשה, את הגדלות הנפשית הנדרשת, את עצמת הקשר והנתינה. הם מצליחים ליישב לעצמם את הכל רק דרך פריזמה צרה של עסקה כלכלית.
(ושוכחים את הנתונים הרשמיים: רק 40% מהתהליכים מסתיימים בלידה ובתשלום (על פי נתוני משרד הבריאות 1996-2014).

לצפיה ב-'דימום לפני החזרה'
דימום לפני החזרה
02/07/2016 | 23:09
2
81
שלום,
שבוע שעבר היתה אמורה להתבצע החזרה לפונדקאית שלנו והיא בוטלה בגלל שהופיע לה דימום לפני ההחזרה.
האם זה מצב שכיח? הפונדקאיתלקחה כדורים כדי להסדיר את הביוץ.
מה יכולות להיות הסיבות לכך?

תודה רבה,
לצפיה ב-'דימום'
דימום
03/07/2016 | 17:38
1
70
לפעמים הרירית מתפרקת לפני הזמן ולפעמים זו תגובה לכדורים שקיבלה.
הרופא צריך להסיק מזה מסקנות לקראת הטיפול הבא.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/07/2016 | 08:05
13
לצפיה ב-'עובי הרירית אצל פונדקאית'
עובי הרירית אצל פונדקאית
30/06/2016 | 08:46
4
136
שלום לכולן,
אני מועמדת להיות פונדקאית, אם ל2, הריונות רגילים
בעיצומן של בדיקות לקראת פונדקאות התברר שרירית הרחם שלי דקה מדי 4.5 מ"מ(מחייבית שיהיה לפחות 7), יש השארה שגרידה להוצאת שאריות שיליה אחרי לידת הילד השני שלי פגעה ברירית. נכון לעכשיו אני בבירורים מול רופא נשים מה עושים במקרה כזה ואיך מתקנים
ובגלל זה בינתיים התהליך נפסק, נמצאתי לא מתאימה
השאלה, אם אני אתקן את מצב הרירית - האם אוכל לנסות שוב להגיש את מועמדי להיות פונדקאית?

לצפיה ב-'פונדקאות אחרי גרידה'
פונדקאות אחרי גרידה
30/06/2016 | 16:53
3
97
אפשר בהחלט להבין את הועדה שפסלה. לפונדקאות מחפשים מישהי שהלידה האחרונה שלה הסתיימה בלי סיבוכים. 
נסי לחשוב על אמא מיודעת שעברה המון טיפולים המון מכשולים - היא מעונינת שהתהליך יצליח הכי טוב והכי מהר. למה להחליף את המערכת הלא טובה במערכת אחרת שכנראה גם כן לא טובה? כמו כן יש בנות שלא מצליחות להרות בגלל נושאים כאלה של הדבקויות ברחם (לפעמים אשרמן) מגרידות, מהפלות או משאריות של שיליה...
 יש כל כך הרבה מכשולים כי רוצים את הכי ופשוט כדי ששני הצדדים לא יתאכזבו ויסבלו בדרך ויצאו בידים ריקות.
כל הכבוד על כוונותיך אך צר לי.
כמובן במידה ותרצו עוד ילד ותכנסי להריון בקלות יש מצב שהתשובה להיות פונדקאית תהיה חיובית אך שוב - רק במידה ותרצו עוד ילד :)
בהצלחה ושוב - כל הכבוד. ממש כל הכבוד עבור כל מי שרוצה לעשות תהליך לא קל כזה.
נ.ב - הקריטריונים של הועדה מאוד נוקשים. אין לקחת זאת ללב. זה רק לטובתך!

לצפיה ב-'כן זה מובן לי'
כן זה מובן לי
30/06/2016 | 20:59
2
62
אבל במידה וארצה עוד ילד  ונניח אכנס להריון ואלד לידה רגילה. אני כבר אוטומאטית אהיה לא רלוונטית לפונדקאות ניתן עד 2 לידות לא?
לצפיה ב-'ניתן עד 4 הריונות, כלומר ניתן שיהיו לך 3 ילדים... בהצלחה'
ניתן עד 4 הריונות, כלומר ניתן שיהיו לך 3 ילדים... בהצלחה
01/07/2016 | 18:15
1
60
בטופס מספר 7 של הוועדה רשום כי "מצבים בהם לא תאושר מועמדת לאם נושאת-  1 .עברה 4 לידות או יותר..."
לינק לרשימה המלאה:

לצפיה ב-'תוד רבה, אקח בחשבון! :)'
תוד רבה, אקח בחשבון! :)
01/07/2016 | 19:55
16
לצפיה ב-'בעוד כחודש........'
בעוד כחודש........
29/06/2016 | 15:32
5
165
חותמים חוזה עם הפונדקאית.
מיד אחרי החתימה. מה השלב הבא?
איך מתחילים את השלב המעשי? ומה עושים בשלב זה?
איך אפשר לעזור לפונדקאית שלנו? או להקל?
באיזה שלב מתחילים את החזרה של העוברים.
יש כבר עוברים מוקפאים.
סליחה על כמות השאלות אנחנו מתרגשים מאוד.
תודה רבה.
לצפיה ב-'זה תלוי בפרוטוקול ובשלב בחודש בו היא נמצאת...'
זה תלוי בפרוטוקול ובשלב בחודש בו היא נמצאת...
29/06/2016 | 18:58
1
86
גם אנחנו ממתינים לתאריך לועדה, אולי ניפגש שם P:
בגדול מה שהסביר לי הרופא הוא שאחרי חתימת החוזה צריך לגשת לפתוח לפונדקאית תיק בבית החולים בו אתם מטופלים, וזו הבירוקרטיה היחידה שאמורה להיות.
ואז מתחילים בהתאם לפרוטוקול, למשל אם יש דיכוי אז ביום 21 לוסת (בהנחה שהיא מבייצת סדיר) מזריקים דקפפטיל ארוך, ממתינים למחזור ואז מתחילים אסרופם/פרוגינובה עד שהרירית מספיק עבה (שבועיים בערך, תלוי בתגובה), מוסיפים פרוגסטרון, מחזירים את העוברים בהתאם ליום בו הוקפאו ומקווים לטוב :)
אם מחזירים על בסיס טבעי, אז עוקבים אחרי הביוץ שלה, ומחזירים לאחר הביוץ בהתאם לגיל העוברים.
לצפיה ב-'תודה רבה?'
תודה רבה?
30/06/2016 | 09:19
20
לצפיה ב-'אחרי חתימה בועדה'
אחרי חתימה בועדה
30/06/2016 | 16:58
59
בשעה טובה. אכן רגע מרגש.
היות ויש לכם מוקפאים הדבר הרבה יותר קל. (אומרים שהצלחה של מוקפאים שווה לטריים). יותר קל כי לא צריך לתזמן את שתי הנשים. רק את הפונדקאית. כשהיא מוכנה מפשירים את העוברים.
תקבעו תור לרופא נשים איפה שתרצו שתהיה ההחזרה (כבר מעכשיו תקבעו. אנו היינו אצל רופא בשבוע של החתימה ממש כמה ימים אחרי). 
יקבעו לכם פרוטוקול וצאו לדרך...
יתזמנו מה שצריך, יתנו הורמונים וכוו ואז כמה ימים אחרי ההחזרה תעשו בטא ותקבלו תשובה חיובית (אמן)
להקל על הפונדקאית: במילים חמות, בעזרה מול הרופאים. תראו לה שהיא חשובה לכם ולא רק מישהי שמהווה רק רחם. תתמכו בה. תשאלו לשלומה. מה שמרגיש לכם בלב. 
בהחלט רגע מרגש. 
בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
30/06/2016 | 18:09
1
42
זה מאוד מרגש, וכיף לשמוע שאתם קרובים להחזרה.
לאחר החתימה יש לקבוע עם המרפאב שבה תבצעו את ההחזרות, הם יכינו את הפונדקאית להחזרה באמצעות כדורים (שכך ישחקו לה ביום הביוץ).

שאלת איך לעזור לפונדקאית:
לעודד אותה, להראות לה שאתם איתה בכל מצב
הכי חשוב לתת לה את התחושה שאתם סומכים עליה.

שיהיה המון בהצלחה
לצפיה ב-'אתן מקסימות. '
אתן מקסימות.
30/06/2016 | 22:15
38
תודה רבה!
לצפיה ב-' הזמנה לאירוח של פרופ' קופרמינץ בפורום תרומת ביציות '
הזמנה לאירוח של פרופ' קופרמינץ בפורום תרומת ביציות
29/06/2016 | 17:08
1
49
לאור שאלות רבות שעלו בפורום תרומת ביציות בחודש האחרון בנושא הפלות, אנו שמחים לארח את פרופ' קופרמינץ שינסה לענות ככל שניתן על שאלות מורכבות.
פרופ' מיכאל קופרמינץ, מנהל היחידה לאשפוז טרום לידתי בבית החולים "ליס" ליולדות, במרכז הרפואי תל אביב, יתארח בפורום ביום שני ה 4.7.16 בין השעות 21:30-22:30 ויעסוק בתחום מומחיותו .
 אתן מוזמנות להעלות את שאלותיכן כבר עכשיו בלינק המצורף בפורום תרומת ביציות!
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/926/18094686...

על המתארח 
פרופ' קופרמינץ הינו מומחה במיילדות, גניקולגיה ופריון. עיקר עיסוקו בסיבוכי הריון עובריים ואמהיים כגון רעלת הריון, מות עובר ברחם, הפרדות שלייה, עיכוב צמיחה תוך רחמי וקרישיות יתר וכן אבחון וטיפול בהפלות חוזרות. מחלוצי המחקר והטיפול בעולם בתחום קרישיות היתר בהריון.

אשרת ואיילת מנהלות פורום תרומת ביציות

לצפיה ב-'זה הלינק להעלאת שאלות'
זה הלינק להעלאת שאלות
29/06/2016 | 17:50
25
לצפיה ב-'קול קורא לנשים שפנו לפונדקאות'
קול קורא לנשים שפנו לפונדקאות
29/06/2016 | 10:42
160

שלום רב,

בחודש מרץ ארגון "אשה לאשה" פתח בסדרת מפגשים בשם "פונדקאות מבוססת קשר"  ומאז פגשנו נשים שחלקו איתנו את סיפורי הפונדקאות שלהן: פונדקאיות בעבר ואמהות מיועדות.

היכרויות אלו העשירו את עולמנו, ועזרו לנו להבין יותר טוב את המורכבויות והאתגרים שכרוכים בתהליך הפונדקאות.

אחת הזוויות שחסרו לנו הוא קולן של הנשים שלא סיימו את תהליך הפונדקאות, מכל סיבה שהיא.
לפיכך, אנו מעוניינות להכיר ולשוחח עם נשים שלא סיימו את ההליך, לשמוע את הסיבות השונות וללמוד על מה שלרוב לא מסופר ולא מדובר בתקשורת. כך נוכל להרחיב את זוויות הראייה שלנו ולקבל תמונת מצב כנה ושלמה.

פרטים נוספים ניתן למצוא בקובץ המצורף.

ליצירת קשר ולכל שאלה: נופר הלסט במספר 050-8629769
או באי-מייל Nufarh89@gmail.com

לצפיה ב-'היי שאלה'
היי שאלה
24/06/2016 | 19:39
8
243
חדשים כאן, יש המלצה על חברה שעוסקת בפונדקאות בישראל??? כמובן מנסיון
.
לצפיה ב-'עינב אשכול'
עינב אשכול
24/06/2016 | 21:42
150
הי
אנחנו עברנו את התהליך עם עינב אשכול, מדהימה
עוזרת שהתהליך יהיה יותר נעים וקל.
ותמיד שם שצריך 
ממליצה עליה בחום
לצפיה ב-'חיים חדשים'
חיים חדשים
26/06/2016 | 22:37
117
תמר מקסימה.
יש לנו נסיון מצוין אם החברה
לצפיה ב-'אלירז זר אביב'
אלירז זר אביב
27/06/2016 | 10:27
69
לצפיה ב-'ממליצה בחום על מירב פונדקאות חובקת'
ממליצה בחום על מירב פונדקאות חובקת
27/06/2016 | 17:32
101
אנחנו בתחילת תהליך, לפני חתימה עם הפונדקאית.
אם בא לך לשמוע פרטים את מוזמנת לפרטי
לצפיה ב-'עינב אשכול'
עינב אשכול
28/06/2016 | 10:21
93
ממליצה בחום על עינב אשכול
מכניסה המון נשמה וחום לתהליך
לצפיה ב-'אלירז המהממת!'
אלירז המהממת!
29/06/2016 | 15:44
68
עברה עם חברה טובה והיום איתנו!
לצפיה ב-'לנו יש 3 ילדים דרך המרכז להורות'
לנו יש 3 ילדים דרך המרכז להורות
01/07/2016 | 14:51
96
ויש לנו מקום חם בלב עבורם. ממליצה לכל מי שחושב על פונדקאות.
אין כמו הנסיון הרב (20 שנה) מרגישים את זה בכל שלב , המקצועיות והאיכתפתיות הרבה. 
עדה ומינה ישר כח 
לצפיה ב-'אל תעשו כלום לפני שתתיעצו איתם : '
אל תעשו כלום לפני שתתיעצו איתם :
11/07/2016 | 11:46
41
המלצה חמה לכם, מניסיון
 קודם בידקו עם ל.ב הפריה חוץ גופית של פרופ. לברון ופרופ. בידר הם החלוצים והמתקדמים בתחום בארץ
בהצלחה רבה רבה

לצפיה ב-'סיכוי קליטה'
סיכוי קליטה
26/06/2016 | 19:29
4
139
הי
אני לא רוצה תאומים וארצה שיחזירו לפונדקאית רק עובר אחד,וזו גם תרומת ביצית מתורמת צעירה וזרע תקין של בעלי.
העניין שהבנתי שאם מחזירים עובר אחד סיכוי הקליטה נמוך  ועוד עובר שהיה קפוא.
יש לציין שהעובר  הוקפא 8 תאים ביום השלישי דרגה A

מה אומרות יש סיכוי?
:)

לצפיה ב-'עובר מצויין ליום 3 (:'
עובר מצויין ליום 3 (:
26/06/2016 | 22:19
100
בעיקרון לפי מה שקראתי ברחבי הרשת, הסיכוי להריון אינו גדל בהרבה בהחזרת יותר מעובר אחד, אך הסיכוי להריון מרובה עוברים עולה משמעותית כך שזה חכם מאוד להחזיר עובר אחד בהנחה שלא רוצים תאומים.
עם זאת לרוב מחזירים 2 עוברים בני שלושה ימים (למשל אצלי נקלטתי 4 פעמים עם עובר אחד ובכולן החזרנו 2 עוברים יום 3, לא שזה החזיק אבל בגלל זה אני כאן)
במידה וחלילה ההחזרה הזו לא תצליח, תשקלו עם הרופא לגדל לבלסטוציסטים (יום 5) ולהחזיר עובר אחד מצטיין, סאת בהנחה שיהיו מספיק עוברים כדי לגדל ואין שיקולים אחרים הקשורים בתרומת ביצית.
בהצלחה רבה!!
לצפיה ב-'הייתי במצב דומה'
הייתי במצב דומה
26/06/2016 | 22:35
79
גם אני מאוד חששתי מהסיכונים שבתאומים ורציתי להחזיר עובר אחד.
הרופא תמך בבקשה שלי והגענו להסכמה משותפת שנעשה שתי החזרות של עובר אחד בלבד ואם הם לא יקלטו אז נעבור להחזרות של שני עוברים. 
לשמחתי נקלטנו כבר בהחזרה הראשונה.

לצפיה ב-'תמיד יש סיכוי'
תמיד יש סיכוי
27/06/2016 | 08:57
59
אפשר להחזיר עובר אחד ולזכות בהריון של תינוק אחד ואפשר להחזיר עובר אחד שיתחלק לשניים ויתקבלו תאומים זהים ואפשר להחזיר שני עוברים ולקבל הריון עם עובר אחד, או שניים או שאחד מהם או אפילו שניהם יתחלקו ויהפכו להריון תאומים (או שלישיה... או רביעיה...)
מה שאני מנסה להגיד הוא שאין ממש דרך לדעת מה יקרה בתחום הזה. חלק מהדברים "כאילו" בשליטתנו (כמו כמה עוברים להחזיר) אבל בסופו של דבר יש פה גם עניין של מזל (או אולי "בריאה"...) ועל זה אי אפשר לשלוט...

שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'סיכוי יש!'
סיכוי יש!
27/06/2016 | 14:22
64
יעל,
דבר ראשון - תנסי להרגע, התהליך מלחיץ גם ככה. סיכוי קליטה קיים תמיד, זה לא שהחזרה של שניים מגדילה את הסיכוי בזה שהם מיתאחדים, זה פשוט שכשיש שניים מבחינה סטטיסטית הסיכוי גדל אבל גם לעובר אחד יש כמובן סיכוי.
אין ערובות בתהליך הזה, אנחנו שלחנו שישה עוברים טובים קפואים, ארבע לא שרדו את ההפשרה משום מה, שניים שרדו והוחזרו ומהם ניקלט אחד שחגג לאחרונה שנה. :)
דרך אגב, יש שטוענים שלקפואים יש יותר סיכוי כיוון שרק עוברים טובים שורדים את ההקפאה וההפשרה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'הקשר עם הפונדקאית'
הקשר עם הפונדקאית
24/06/2016 | 20:01
5
291
שלום לכולם!
הפונדקאית המקסימה שלנו שאנחנו מאד אוהבים נמצאת בהריון.
ההריון מתקדם יפה ב"ה.
לאחרונה היא מבקשת /דורשת השתתפות שלנו ברכישת מזון ופלאפון חדש.נראה לנו שהיא קצת איבדה גבולות.
האם נתקלתם בדבר  דומה?וכיצד מומלץ לנהוג?
בברכה שבת שלום
ריקדונה

לצפיה ב-'היי ריקדונה'
היי ריקדונה
25/06/2016 | 19:44
155
מי מלווה את התהליך שלכם? זה הזמן לשיחת הבהרה כדי שכל הצדדים יבינו מה מצופה מהם.
אני לא יודעת מה עומד מאחורי הבקשות שלה ולא יכולה לשפוט את המצב אבל מספיק שלך זה מרגיש כמו אובדן גבולות כדי שתצטרכו לפתוח ולדבר על זה לפני שמערכת היחסים עלולה להשתבש וחבל.
לצפיה ב-'מערכת היחסים'
מערכת היחסים
26/06/2016 | 08:11
152
זו בקשה חריגה ולא מקובלת לחלוטין.
הכסף שמיועד לתהליך מופקד כולו בחשבון הנאמנות ואת זה צריך להגיד לפונדקאית.
אתם יכולים לשקול הקדמת תשלום עך חשבון מה שמגיע לה לקבל בהריון.
לא ממליצה להיענות לבקשה, עם כל אי הנעימות הכרוכה בכך עדיף לפתוח את הנושא הזה עכשיו ולהעמיד גבולות.

בהצלחה

לצפיה ב-'היי'
היי
26/06/2016 | 17:53
2
134
האם יש מישהי/ו שמלווה את התהליך שלכן/ם? במידה וכן הייתי מבקשת עזרה בתיווך... ובכל מקרה כדאי לקיים שיחה ובה לדבר על הגבולות וגם להבין ממנה מאיפה נובעת הבקשה שלה. אני מבינה ממה שכתבת שעד כה היחסים ביניכן תקינים ויש רגשות חיבה, לכן כדאי לדבר על זה- גם להעמיד גבולות וגם להבין מאיפה זה נובע... (לדוג': אם היא חווה קושי כלכלי ומרגישה שזה עלול לפגוע בתהליך באופן מסוים- אולי חשוב לה תזונה מסוימת, קשר טלפוני ואולי התקלקל לה הטלפון...) יודעת שאני נוטה לכף זכות אבל זה לא אומר שאתם צריכים לממן את זה!!! רק שכדאי באמת לדעת למה הבקשות (המוזרות, לטעמי) במידה ותחליטו ביחד שיש מקום לעזור לה לא הייתי נותנת מתנות (קונה לה) אבל כמו שהציעה מירב אפשר אולי לשקול הקדמת תשלומים או משהו כזה...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/06/2016 | 18:00
1
117
על תשובתך מירב
הפונדקאית שלנו כבר בהריון.ב"ה
כתבת להקדים את התשלום.
ריקדונה
לצפיה ב-'הריון'
הריון
26/06/2016 | 18:15
122
בגלל שהיא בהריון כתבתי שאפשר לשקול הקדמת תשלום.
היא הרי מקבלת בכל חודש תשלום על ההריון, אפשר אם אתם רוצים להקדים לה  את התשלום על החודש הבא .
לצפיה ב-'אין צורך להכפיש'
אין צורך להכפיש
20/06/2016 | 09:31
1
242
לאור השיח שהיה פה בימים האחרונים אני רוצה להציג צד נוסף, אני לא אזכיר שמות כיוון שבאמת אינני רוצה להגרר להכפשות.
כשהכל תקין זה נכון שכולם טובים ומי ששילם את המחיר הנמוך או עשה לבד מרגיש שהצליח, אבל יש את המיקרים הנדירים כפי שקרה לנו שבהם מוצאים במהלך מעקב ההריון בעיה ואז אתה נחשף להבדל בין החברות. אנחנו קיבלנו במייל דו"ח תוצאות סקירת אולטרסאונד שהעידה על בעיה בהתפתחות העובר, הדו"ח שנכתב על ידי רופא גיאורגי ורק ציין בעיה ללא כל התייחסות למה צריך לעשות ואיך מטפלים, גם הסוכנות דרכה פעלנו לא ציינה שום דבר לגבי זה כששלחה את המייל. נאלצנו לבדנו לרוץ לרופאים כדי להבין מה זה אומר ומה צריך לעשות.
המומחים בארץ הרגיעו שניתן לטפל בזה אבל אמרו שיהיה צורך לנתח בתוך 48 שעות מהלידה. ניסינו לגבש תוכנית פעולה - הסוכנות דרכה בוצע התהליך הציע לנו לנתח בגיאורגיה ואף השיגה לנו טלפון של מנתח פרטי רוסי בגיאורגיה ושל מנהלת הפגיה בגיאורגיה. כמובן שהעדפנו לנתח בישראל ולא בגיאורגיה וחיפשנו איך ניתן יהיה להביא את התינוק לארץ ביום הלידה, משימה לא פשוטה - צריך לפנות לפרקליטות ולמשרד הפנים ומשרד הבריאות כדי לקבל אישור להכניס את התינוק לארץ לפני בדיקת ה DNA ומול משרד החוץ צריך לתאם שהקונסול יגיע לבית החולים להחתים את הפונדקאית וינפק תעודת מעבר ולארגן את הדברים גם בצד הגיאורגי כיוון שתעודת לידה ניתנת שם לאחר כמה ימים מהלידה והיינו צריכים אותה ביום הלידה ולתאם מטוס רפואי ואמבולנסים וצוות רפואי שילווה את הלידה והטיסה ולתאם מול בית החולים בארץ שיקלוט את הילד לניתוח ואישפוז. פה ראינו את ההבדל! - הסוכנות שמחזיקה צוות גדול בישראל ובגיאוריה נחלצה לעזרתנו וידעה להתמודד ולארגן את כל המבצע הזה (למרות שלא עשינו דרכם את התהליך!!!)- הם עשו תוכנית פעולה - ממש כמו מבצע צבאי! ביום הלידה הכל תיקתק לפי התוכנית ועוד באותו הלילה המראנו לישראל ותוך פחות מ 24 מהלידה התינוק נכנס לניתוח בישראל. הוא היה מאושפז 58 ימים בטיפול נימרץ ולאורך כל האישפוז הם המשיכו ללוות אותנו ולתמוך בנו. לא מזמן חגגנו שנה ואין זכר לכל הדרמה - הילד מדהים ומאושר וכמובן שגם אנחנו.
כשאתה מגיע למצב הזה - אתה מבין שיש כנראה הצדקה לפער.
מאחל לכולם הריון משעמם ושקט בלי דרמות...
אבל חשוב לדעת שיכולות להיות תקלות ועדיף שלצידך יהיה צוות שיודע להתמודד איתן.
בהצלחה לכולם!
לצפיה ב-'כל הכבוד !!!'
כל הכבוד !!!
20/06/2016 | 16:50
114
כל הכבוד לעוסקים במלאכה מכל החברות,צריך תמיד לזכור שאם שמים את הנושא הכספי בצד, בשורה התחתונה כל החברות העוסקות בזה, עושות מלאכה חשובה ובעזרתן הרבה זוגות מגשימים את חלומם וזה העיקר .
לצפיה ב-'יש החלטה!'
יש החלטה!
19/06/2016 | 14:51
2
209
זהו נפלה החלטה...
החלטתי ללכת עם המרכז להורות
מה שגרם לי להחליט זה בעקבות שיחה שהייתה לי עם בחורה שעשתה ילד ראשון דרך מנור וילד שני עם המרכז להורות והיא בעצם נתנה לי את כל האינפורמציה:
הפונדקאית רק שתבינו משלמים לה 15 אלף דולר גם במרכז וגם במנור,עדה ומינה לוקחות על הטיפול 30 אלף שח פלוס מעמ.ומנור קרוב ל150 אלף שח!!!!!!
אצל עדה ומינה כ25 אלף ש"ח הולך למסביב(לקליניקה לתרופות ללידה לשירות המשפטי)והכל רופאים מקומיים ועל הבדיקות עובר רופא ישראלי מהארץ.
היא אמרה לי שמדובר בקליניקה שהמרכז עובד איתם הוא קליניקה אמריקאית גאורגית ויש שם צוות נהדר דובר אנגלית ורופאים לא פחות טובים מישראל וציוד חדיש וכמו כן הבית חולים,הבדיקות מקבלים באיימל ישר מינה ועדה מעדכנות על תוצאות.נכון זה לא רופאים ישראליים כמו במנור שעושים החזרה ואת ההפרייה אבל הצוות שם מורכב גם ממקומיים,הסכום שלא כולל אצל עדה ומינה כמו ניתוח קיסרי, לינה כל זה אם מוסיפים כאקסטרה לסכום הסופי לא מגיעים לסכום שלוקח מנור,היא עברה את ההליך כאמור גם במנור וגם במרכז להורות ואמרה חד משמעי שהסכום המטורף ששילמה למנור ממש ממש מיותר,נכון צוות רופאים ישראלים אבל במרכז להורות היה לה שקט גם שם.שתבינו איזה קופון גוזר מנור,הוא משלם גם בעצמו מלא לרופאים ישראליים שטסים לקליניקה.
נכון הכל הלך לה חלק עם המרכז להורות ומה היה קורה אם היה בעיה?היא טוענת שהפגייה שם ברמה גבוהה (היא טוענת שראתה את הפגייה בבית חולים שהפונדקאית שלה ילדה)ויש רופא ילדים אומנם גיאורגים ולא ישראלים אבל כולם דוברי אנגלית.
והמרכז להורות קיים מ1996 עוד לפני שמנור התחיל בכלל אומנם עשו רק בארץ המון שנים אבל יש להם ניסיון מסתמן וכבר כמה שנים גם עושים בגיאורגיה.לא אכפת לי היה לעשות במנור עם צוות ישראלי אבל הסכום שם לא הגיוני,אותי הפחיד שהם לא מקצועיים במרכז להורות  ואשלם ביוקר אם אלך למרכז אבל אחרי השיחה עם הבחורה אני עכשיו חושבת אחרת..
אני מהמרת ועכשיו שקטה עם ההחלטה ללכת עם המרכז להורות...
אנוח חודש ואתחיל התהליך

בהצלחה לכולם

לצפיה ב-'בהצלחה ורק בשורות טובות '
בהצלחה ורק בשורות טובות
19/06/2016 | 16:05
69
לצפיה ב-'בהצלחה רבה !!!'
בהצלחה רבה !!!
20/06/2016 | 16:44
84
יעל,
המרכז הרפואי  האמריקאי גיאורגי הוא אותו אחד שגם אני עבדתי מולו בתהליך שלי והוא אכן מעולה !!! רופאים מצויינים,מעבדה מעולה וכל השירותים הנדרשים.
כנ"ל גם בית החולים ליולדות ממש מקצועי וכולל חדרים ממש טובים לשהיית ההורים בימים שלאחר הלידה.
בנושאים הנ"ל היי שקטה והסירי דאגה מליבך.
לגבי שאר הנושאים הכספיים זה לא הכי מדוייק אבל זה כרגע לא האישייו לאחר שהחלטת, המון המון הצלחה !!!!

לצפיה ב-'קבוצת תמיכה לנשים'
קבוצת תמיכה לנשים
17/06/2016 | 11:24
1
107
שלום לכולן,
בן-זוגי ואני נמצאים בתחילתו של תהליך פונדקאות בחו"ל. התהליך אינו פשוט והרגשתי צורך בתמיכה רגשית ושיתוף עם נשים אחרות שחוות את אותו תהליך. לאחר חיפושים רבים שמחתי לשמוע על קבוצת תמיכה לנשים שנפתחת באזור המרכז. הקבוצה מיועדת לנשים שנמצאות בשלבים שונים של תהליך הפונדקאות.
מי שמעוניינות להצטרף מוזמנות לפנות אליי ואשמח לתת את הפרטים.
לצפיה ב-'אמא מיודעת -מעוניינת להשתתך הקבוצת תמיכה'
אמא מיודעת -מעוניינת להשתתך הקבוצת תמיכה
18/07/2016 | 23:23
5
הי,
שמעתי שנפתחה קבוצת תמיכה לאמהות וזוגות מיועדים
אני בתחילתו של תהליך ווממש מרגישה את החשיבות להצטרף לקבוצת תמיכה....
אשמח לקבל פרטים לגבי מיקום/ימים/שעות... ועם מי אפשר ליצור קשר...

תודה רבה
לצפיה ב-'האם משהו יודע על קיומה של קבוצת תמיכה לזוגות שעוברים התהליך?'
האם משהו יודע על קיומה של קבוצת תמיכה לזוגות שעוברים התהליך?
16/06/2016 | 15:29
2
96
שלום,

אני ובעלי בימים אלו חתמנו על תחילת תהליך הפונדקאות. אני יודעת שיש המון "מעריצים" ומשכנעים כאן למנור אך לא חתמנו איתם ואני לא רוצה להכנס לנושא של המקום.
אני פונה אליכם בתקוה שתוכלו לכוון אותי לקבוצה. אני ובעלי מרגישים שמבחינה רגשית אנו צריכים קבוצה או מטפל שיוכל להכין אותנו לאורך התהליך הזה שהוא לא פשוט בכלל.
אני יודעת שקיימת קבוצה בפייסבוק אך אני לא רוצה לחשוף את הפרטים שלי לכל הסובבים אותי (החברים בפייסבוק, צוות מהעבודה והשכנים וכו') .
האם יש לכם מידע על קיומה של קבוצה כזו? 
(באיזור המרכז או השרון)
תודה,
מיכאלה
לצפיה ב-'נפתחת קבוצת תמיכה'
נפתחת קבוצת תמיכה
17/06/2016 | 11:16
99
היי מיכאלה,
מבינה מאוד את הצורך שלכם בתמיכה רגשית. גם אנחנו באותו מקום, התהליך מאוד לא פשוט ואכן יש צורך בליווי.
לשמחתי נפתחת באזור המרכז קבוצת תמיכה לנשים שנמצאות בכל השלבים של תהליך הפונדקאות.
אם זה מעניין אותך את מוזמנת לפנות אליי ואתן לך את הפרטים.
כמובן אם יש נשים נוספות שמעוניינות, מוזמנות גם לפנות אליי.

לצפיה ב-'אלירז זר אביב '
אלירז זר אביב
29/06/2016 | 15:46
28
מהממת. ממליצה עליה מאוד.
כל שאלה וכל בעיה עוזרת לנו מיד!
אלופה עם הרבה מאוד ניסיון.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופסור ברטוב- המרכז המקיף לפוריות הגבר
פרופסור ברטוב
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה