לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1318213,182 עוקבים אודות עסקים

פורום אמהות יחידניות מבחירה

ברוכים הבאים לפורום אמהות יחידניות מבחירה

הרבה בחירות אנו עושים במהלך חיינו, ובחירה זו היא הגדולה מכולן: ההחלטה להפוך להיות הורה ללא בן/בת זוג. היא בעצם הבחירה לא לוותר על ההורות

הדרכים והסיבות שהובילו אותנו לבחירה הזו שונות ומגוונות:

- תקתוקו של השעון הביולוגי שגורם להבין שאם לא עכשיו, אז לעולם לא.

- הריון (מתוכנן או לא), שבמהלכו התברר כי לא יהיה שותף להורות, ולמרות זאת הוחלט להמשיך ולגדל את הילד בכוחות עצמנו.

- אימוץ כהורה יחידני.

- חוסר רצון לחכות עד אשר תימצא זוגיות שלתוכה נרצה להביא ילדים, והחלטה למימוש הזכות להורות עכשיו.

הפורום הוקם על מנת לספק תמיכה ולשמש בית חם לכל מי שבחרו בהורות היחידנית.

הפורום הוא ביתן של החוששות והמתלבטות, הנמצאות בדרך להורות יחידנית, ושל אמהות שמגדלות את ילדיהן לאחר שהתהליך הושלם. (הכתיבה בלשון נקבה אך הפורום מכוון להורים משני המינים).

זה המקום לחששות, להתלבטויות, להשתטויות, לקשיים, להנאות, לצחוקים, ולדמעות הכרוכים בחוויות ההורות היחידנית. זה המקום שבו אנו מתיישבות שלא על מנת ללכת. זה הבית שלנו.

אנא כבדו את הבית שאליו נכנסתם ואת כלליו. {אותם ניתן למצוא ב"כללי ההתנהגות בפורום" (באדום) - בהודעות המנהלתיות בכניסה לפורום}

שתהיה לכולנו השתתפות מהנה ופורייה

נכתב על ידי מנהלות הפורום הוקדמות - dafnapo ונטאשKה
ומאמצת בכל לב את כל שנאמר, אמאנחל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמהות יחידניות מבחירה

ברוכים הבאים לפורום אמהות יחידניות מבחירה

הרבה בחירות אנו עושים במהלך חיינו, ובחירה זו היא הגדולה מכולן: ההחלטה להפוך להיות הורה ללא בן/בת זוג. היא בעצם הבחירה לא לוותר על ההורות

הדרכים והסיבות שהובילו אותנו לבחירה הזו שונות ומגוונות:

- תקתוקו של השעון הביולוגי שגורם להבין שאם לא עכשיו, אז לעולם לא.

- הריון (מתוכנן או לא), שבמהלכו התברר כי לא יהיה שותף להורות, ולמרות זאת הוחלט להמשיך ולגדל את הילד בכוחות עצמנו.

- אימוץ כהורה יחידני.

- חוסר רצון לחכות עד אשר תימצא זוגיות שלתוכה נרצה להביא ילדים, והחלטה למימוש הזכות להורות עכשיו.

הפורום הוקם על מנת לספק תמיכה ולשמש בית חם לכל מי שבחרו בהורות היחידנית.

הפורום הוא ביתן של החוששות והמתלבטות, הנמצאות בדרך להורות יחידנית, ושל אמהות שמגדלות את ילדיהן לאחר שהתהליך הושלם. (הכתיבה בלשון נקבה אך הפורום מכוון להורים משני המינים).

זה המקום לחששות, להתלבטויות, להשתטויות, לקשיים, להנאות, לצחוקים, ולדמעות הכרוכים בחוויות ההורות היחידנית. זה המקום שבו אנו מתיישבות שלא על מנת ללכת. זה הבית שלנו.

אנא כבדו את הבית שאליו נכנסתם ואת כלליו. {אותם ניתן למצוא ב"כללי ההתנהגות בפורום" (באדום) - בהודעות המנהלתיות בכניסה לפורום}

שתהיה לכולנו השתתפות מהנה ופורייה

נכתב על ידי מנהלות הפורום הוקדמות - dafnapo ונטאשKה
ומאמצת בכל לב את כל שנאמר, אמאנחל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי ההתנהגות בפורום
קומונות שימושיות נילוות לפורום, 
וקישורים מהירים לפורומים משלימים בפרדס.
המשך >>

לצפיה ב-'מישהי מבינה בנושא ילדים שתוקים?'
מישהי מבינה בנושא ילדים שתוקים?
22/05/2018 | 12:35
4
83
היי לכולן.
אני רווקה ועברתי הליך של שאיבה והקפאת ביציות.
כעת עומדת לפני סבב שני של שאיבה והרופא המליץ לי להקפיא עוברים ולא רק ביציות וזאת עם תרומה מבנק הזרע.
עוד הוסיף הרופא כי הוא ממליץ לאחר ההקפאות לעשות הריון בהזרעה.
אין לי ברירה מפאת הגיל ואני "נאלצת, לעשות זאת, אז התחלתי לקרוא קצת על הנושא, בתקווה שהפחדים יתפוגגו...ואז קראתי על זה שהרבנות מגדירה ילדים מהפריה כזו כ"ילדים שתוקים" והם מסורבי חיתון.
שמעתן על משהו כזה ???
מישהי יכולה לעזור לי להבין אם זה נכון או לא?

תודה 
לצפיה ב-'ילדים מתרומת זרע והרבנות.'
ילדים מתרומת זרע והרבנות.
22/05/2018 | 18:54
71
נכון לעכשיו אין בעיה לקבל אישור חיתון. (אך הדבר עדיין לא עמד במבחן, ככל שידוע לי, לגבי נישואין לכוהן למשל).

אם הנושא ההלכתי מאוד חשוב לך תפני לארגון "קיימא" שהוא ארגון של יחידניות דתיות. אפשר למצוא אותן בפייסבוק.
לצפיה ב-'בזמנו בדקתי את הענין לעומק (לפני יותר מ- 13 שנים),'
בזמנו בדקתי את הענין לעומק (לפני יותר מ- 13 שנים),
23/05/2018 | 08:43
62
וילדי תרומת זרע בכלל לא נופלים להגדרת "שתוקי".

עשיתי אז בדיקה ממש מקיפה, כולל התייעצות עם רבנים. לא היה ולא נברא.

כל אחד מילדיי אוחז בפסק דין של בית הדין הרבני לפיו הוא כשר לבוא בקהל, ואין בו כל פסול, וכשיר חיתון ומה שלא תרצי....
לצפיה ב-'פשוט. ילד לרווקה + תרומת זרע - אינו שתוקי.'
פשוט. ילד לרווקה + תרומת זרע - אינו שתוקי.
23/05/2018 | 22:24
1
19
ואפשר כיון לקבל עבורו אישור חיתון מהרבנות בקלות,
כשיחזור לרבנות עם בחירת ליבו יוכל להציג את האישור ולהנשא שם.
שיהיה במזל טוב :)
לצפיה ב-'כיום. לא כיון'
כיום. לא כיון
23/05/2018 | 22:25
10
לצפיה ב-'יש לכן עצות איך לבלוע כדור גדול?'
יש לכן עצות איך לבלוע כדור גדול?
23/05/2018 | 10:15
2
53
הי לכולן!
בשעה טובה אני בהריון ראשון מבנק הזרע :) 
אני צריכה לקחת את תוסף התזונה בהריון שנקרא פרנטל (אוסף של ויטמינים).
הבעיה שהכדור הזה גדול מאוד ואני ממש לא מצליחה לבלוע אותו , נתקע לי בגרון, לא מתחלק והוא גם די מגעיל.. 
יש לכן אולי טיפים איך בולעים כדור כזה ? ואם אני יכולה לחלק אותו לחצי או לרבעים?

ממש אשמח לכל עצה שלכן , תודה! 
לצפיה ב-'יש לרכישה בבתי מרקחת מתקן קטן מיועד לחיתוך כדורים'
יש לרכישה בבתי מרקחת מתקן קטן מיועד לחיתוך כדורים
23/05/2018 | 10:35
38
שימושי גם בעתיד עבור הילדים
לצפיה ב-'מכירה את זה '
מכירה את זה
23/05/2018 | 13:09
41
אני מאוד מתקשה לבלוע כדורים בכללי והפרנטל הזה היה סיוט. דיברתי על זה עם רופא מעקב ההריון וסיכמנו שאני יכולה ללעוס אותו בתנאי שנאי לוקחת שניים ביום במקום אחד. לעסתי עם המון מיץ (לא טעים בכלל..). בהמשך גלל שהייתי בהריון תאומים הרופא גם המליץ לי על כדור ברזל בתוספת חומצה פולית שהיה קטן מספיק ככה שהצלחתי להסתדר איתו. בקיצור, ממליצה להתייעץ עם הרופא , את לא היחידה שסובלת מזה (ואגב, גם הרוקחים בבתי המרקחת מכירים את התופעה. אני תמיד שואלת אותם אם יודעים לומר לי מה גודל הכדור ובדר"כ מאוד עוזרים)
לצפיה ב-'תזכורת: אלו ורה נגד גירוד'
תזכורת: אלו ורה נגד גירוד
22/05/2018 | 18:58
3
77
הי,

הבת שלי התגרדה מאיזו אלרגיה לאיזו עקיצה כבר יותר משבוע. הגירוד התפשט על היד ועלה לצוואר ולפנים. הלכנו לרופא וקיבלנו טיפות פניסטיל ומשחה.

היום בלילה נזכרתי באפשרות של שימוש בצמח האלו ורה, הלכתי למשתלה וקניתי עציץ אלו ורה. מרחתי על הילדה. הגירוד נפסק תוך חמש שניות !! ולא חזר מאז.
לצפיה ב-'וואוא רעיון טוב!'
וואוא רעיון טוב!
22/05/2018 | 19:42
48
תודה על השיתוף.
אצלנו כמה ימים של דימום מהאף אצל הנער.. למישהי יש רעיון להקלה?
לצפיה ב-'מורחים את העלה על העור ? לא הבנתי.'
מורחים את העלה על העור ? לא הבנתי.
23/05/2018 | 08:44
1
16
לצפיה ב-'זה סוג של קקטוס עם עלים ארוכים בשרניים'
זה סוג של קקטוס עם עלים ארוכים בשרניים
23/05/2018 | 09:09
41
גוזרים חתיכה מהעלה ומורחים את נוזל שבפנים על העור.

יש גם ג'ל אלו-ורה לקניה בבתי מרקחת. אני חושדת שהוא פחות יעיל.
לצפיה ב-'מחקר בנושא פחד מהריון ולידה בקרב אימהות חד הוריות :))'
מחקר בנושא פחד מהריון ולידה בקרב אימהות חד הוריות :))
22/05/2018 | 08:09
61
שלום לכולן,

אני וחברתי עורכות מחקר השוואתי בנושא פחד מהריון ולידה, בקרב אימהות חד הוריות ואימהות אשר נמצאות בזוגיות.

נשמח אם תוכלו לענות לנו על סקר קצר שאורכו לא יותר מ-5 דקות. השתתפותכם היא כמובן אנונימית וחסויה ואף אחד (כולל אנחנו) לא יכול לדעת מי ענתה מה.

המענה שלכם חשוב לנו מאוד ויעזור לנו!!!

לכל שאלה או פנייה אחרת אנחנו זמינות במייל ninaka133@gmail.com

תודה רבה!!!

הלינק לשאלון:

https://docs.google.com/forms/d/12-sfw5n7N-GqUrkAe...
לצפיה ב-'תקופות קשות של הורות יחידנית'
תקופות קשות של הורות יחידנית
20/05/2018 | 07:02
8
183
כשגיליתי שאני בהריון תאומים, מאד נבהלתי. כולם אמרו לי איך יהיה לי קשה ואני נורא פחדתי שאפילו לא אוכל לצאת מהבית אף פעם עם שתי תינוקות. כשזה הגיעה, היה לי קשה בשבועיים ראשונים, עד שהתאוששתי מהניתוח. אז כבר יכולתי לטפל בשתי הבנות לבד עם עזרה במטלות בית מאמא שלי. מגיל חודשיים של הבנות אני גרה איתן לבד ואמא הייתה באה אליי פעמיים בשבוע לכמה שעות לעזור וזהו. והסתדרתי מצויין בלי שום עזרה נוספת. ולא יכולתי להבין, למה כולם אומרים שיהיה קשה ומתי הקשה הזה צריך להגיע.
זה הגיע שבועיים אחרי שהבנות נכנסו לגן. יום אחד ילדה אחת חולה, יום למחרת גם ילדה שניה. אני גם מרגישה לא משהו, אבל מסתדרת. ופתאום כשהבנות כבר הבריאו עליתי חום עד 39 שלא ירד במשך שלושה ימים. מזל שהבנות כבר הבריאו ושההורים שלי היו יכולים לקחת אותן. כי אם הן עדיין היו חולות, זה היה יכול להיות מסוכן להורים, כי להידבק במחלה כזאת בגיל מבוגר זה מסוכן.
עכשיו אני כבר מרגישה יותר טוב ומחר חוזרת לעבודה. סתם רציתי לשתף. כדאי לדעת שזה קורה ולהתכונן לזה מראש.
לצפיה ב-'ועכשיו הגיע תורנו '
ועכשיו הגיע תורנו
20/05/2018 | 12:54
3
118
בדיוק כמו שחששתי, אחרי 4 ימי הסתגלות בלבד הקטנצ׳יק כבר חטף איזה וירוס, מנוזל מאוד ומאתמול בלילה עם חום וכולו מסכן. ישן איתי בלילה כי אחרת כל הזמן התעורר בצרחות, ברגע שנתתי נובימול והכנסתי איתי למיטה - ישן כמו מלאך קטן. היה אמור לחזור לגן ביום שלישי (שני אסרו חג ולא עובדים), אבל לא נראה שזה יקרה... ואני כבר התחלתי להנות מבקרים חופשיים. 
ועדיין, אני מבינה שהקושי הזה הוא כלום לעומת הקשיים שלך, עם שתי פיציות. שמחה לשמוע שאתן כבר אחרי זה. רק בריאות. 
לצפיה ב-'תרגישו טוב!'
תרגישו טוב!
20/05/2018 | 13:33
101
הקשי העיקרי אצלנו הוא לא מחלה של שתי הבנות אלא מחלה שלי, כשלא הייתי מסוגלת לטפל בהן. היה מאד מפחיד.
לצפיה ב-'שירגיש טוב במהרה!! קישטא וירוסים '
שירגיש טוב במהרה!! קישטא וירוסים
20/05/2018 | 16:28
26
לצפיה ב-'יכולה להמליץ לך על משחה מארה"ב'
יכולה להמליץ לך על משחה מארה"ב
21/05/2018 | 09:19
72
של חברת VICKS או משהו דומה
נקראת BABY RUB (מקווה שאני לא טועה)
קיבלתי את זה ממשפחה שהייתה בארה"ב (כי לא מוכרים את זה בארץ), מורחים לקטנטנים המקוררים על החזה וזה עוזר להם בנשימה, זה עם ריח עדין של מנטה וממש מקל עליהם עם האף הסתום

לצפיה ב-'המחלות זה הדבר שיותר קשה לי'
המחלות זה הדבר שיותר קשה לי
20/05/2018 | 19:48
103
אני מסתדרת עם הכל, ורוב הזמן ממש לא חווה את ההורות היחידנית כקשה. אבל כשזה מגיע למחלות, שם הקושי מופיע. בד"כ כשהילד חולה, אני יודעת שאדבק ממנו מייד אח"כ. אם זה חופף את הכמה ימים ושנינו חולים זה הופך להיות ממש אתגר תפקודי. כמו שאת אומרת, להזמין אנשים אחרים הביתה שיעזרו ולהדביק גם אותם... בעיה. כשאלה הורים מבוגרים, פי כמה וכמה. אבל גם אם זו סתם בייביסיטר צעירה וחזקה, זה עדיין לא נעים. 
לפעמים אני רואה איך משפחות שיש בהן שני הורים מתפקדות בימים כאלה, וזה נראה כל כך הגיוני שיש לצדך עוד זוג ידיים, עוד מבוגר אחראי שאפשר לסמוך עליו.. שאני אומרת לעצמי, למה לעזאזל אני לא בזוגיות... ורק בימים האלה של המחלות אני מקנאה בהם ברמות על (אח"כ זה עובר...
לצפיה ב-'מוכר לי'
מוכר לי
21/05/2018 | 09:16
84
אומנם עם ילד אחד, אבל עדיין הכי קשה היה לי כשאני הייתי חולה והייתי צריכה לטפל בילד
עד עכשיו זה קשה
כולם סיפרו לי על הקשיים של לגדל ילד, אף אחד לא סיפר לי שמכל פיפס הכי קטן את נהיית חולה בעצמך.
זה היה פשוט מדהים, החסרתי עבודה בגלל מחלות שלי הרבה יותר מאשר בגלל מחלות של הילד. כנראה המערכת החיסונית אחרי לידה לוקה בחסר או משהו כזה...
יכולה להעיד על עצמי לפחות, שזה עובר... מתחזקים וגם הילדים פחות חולים וזה נהיה קל יותר.
המון בהצלחה ובעיקר בריאות
לצפיה ב-''
22/05/2018 | 07:38
49
תודה לאל שכולכן בריאות.
נכון.את צודקת.יחידנית חולה זה ביג אישיו,על אחת כמה וכמה עם תאומים.
אני,באופן אישי,בימים שלא מרגישה טוב,נלחצת באופן ממשי,מחשבות
איימים עוברות בראשי מה יהיה אם...
(ואני אישה ממש לא היסטרית ולחוצה)
ואז ממש מכריחה את עצמי לקום ו"לתקתק" את החיים כי הילדים צריכים אותי!
אין זמן להתפנק ולהתמסכן.
לא,זה לא פשוט בכלל ולפחות יש לך את היכולת להשאיר אותן עם ההורים לילה.
אמנם זו טיפה בים אבל גם זה מסייע.
רק ימים בריאים לכולכן

לצפיה ב-'תודה רבה לכולן על מילות תמיכה'
תודה רבה לכולן על מילות תמיכה
22/05/2018 | 19:30
13
לצפיה ב-'מתייעצת בשביל חברה'
מתייעצת בשביל חברה
21/05/2018 | 23:10
2
79
בדיוק חגגה 39. שוקלת יחידנות. מאד חוששת.
אתן יכולות לתת לי סדר גודל של זמן לצד הבירוקרטי (בלי ההיקלטות של ההריון עצמו) - כמה זמן מההחלטה והפניה לבנק הזרע ועד הנסיון הראשון?
האם מורכב מול הקופה? (היא במאוחדת)
לצפיה ב-'המממ...'
המממ...
22/05/2018 | 07:24
63
תלוי בכל כך הרבה מדדים.
רופא פרטי/ציבורי
תורים
ההתנהלות שלה/הבחירות שלה
לוקח זמן "להתניע" התהליך,להבין מי עושה מה ומה צריך להביא,איך ומה לבחור...
מניחה שאם היא תתכונן מבעוד מועד,דהיינו,בדיקות נדרשות,פתיחת תיק ובחירת תורם,מה שלוקח זמן בפני עצמו,תוך חודש היא תצא לדרך.
בהצלחה לה.
לצפיה ב-'לי מרגע שקבעתי תור לבדיקה הראשונה '
לי מרגע שקבעתי תור לבדיקה הראשונה
22/05/2018 | 07:25
65
ועד להזרעה הראשונה עברו 3 חודשים (פחות כמה ימים)
מה שעיכב היה התור לבנק הזרע
תוצאות של כל הבדיקות קיבלתי אחרי מקסימום חודש (כולל איידס וכולל פרופיל הורמונלי וכולל בדיקות גנטיות), תור לרופא פוריות בקופה קבעתי די מהר ורק חיכיתי לבנק הזרע וגם אז נדנדתי להם כל כמה ימים ובדקתי אם התפנה תור מוקדם יותר
הבעיה היא להחליט שאת הולכת על זה...
לצפיה ב-'ראיתי כתבה בטלויזיה על טליה בושארי, גרה בראש העין'
ראיתי כתבה בטלויזיה על טליה בושארי, גרה בראש העין
20/05/2018 | 21:27
1
128

גרושה שמגדלת ילד אוטיסט בתפקוד גבוה.
איך אפשר לתקשר איתה?

לצפיה ב-'חיפשתי פה למשל ,וגם אצל סלקום ואורנג לא מצאתי'
חיפשתי פה למשל ,וגם אצל סלקום ואורנג לא מצאתי
21/05/2018 | 18:44
57
לצפיה ב-'בהיריון מתרומה ועכשיו בזוגיות - אשמח לעצות'
בהיריון מתרומה ועכשיו בזוגיות - אשמח לעצות
17/05/2018 | 21:29
3
151
אז ככה - אחרי כשנתיים של טיפולי פוריות וללא זוגיות, נקלטתי ב IVF ואני בתחילת ההיריון עם תאומים (אני עוד בשלב העיכול...).
ב- 7 חודשים האחרונים, נכנסתי לזוגיות עם גבר גרוש + 3 שידע על הטיפולים ואפילו תמך ועודד אבל לא רצה להיות האבא הביולוגי של הילדים כי לטענתו זה מוקדם לו מידי (ואני מבינה אותו), כך שהמשכתי ב IVF עם תרומת זרע, וכמו שתיארתי נקלטתי.
הוא מאוד שמח מהכל ומבקש להיות מעורב בהכל, כולל להגיע איתי לרופא לבדיקות.
דיברנו על כך כמה פעמים, ומבחינתו לגדל את הילדים ביחד כאילו הם שלו, למרות שהחלטנו שכשנספר לילדים שלו נגלה להם את האמת שהוא לא האבא.
מידי פעם יש לנו ויכוחים קטנים לגבי העתיד, איך נגדל אותם ודברים כאלה, והוא אפילו הביע כמה פעמים שהוא מאוד יתבאס אם אשלוף לו בעתיד את הקלף של הוטו על החלטות כי הם לא שלו ואעשה בסופו של דבר מה שאני רוצה רק בגלל זה.

נכון שאני ממש בתחילת ההיריון, אבל רציתי לשאול אם יש פה מישהי שהיתה או שעדיין במצב הזה ויש לה עצות איך ומה לעשות?

המון תודה על ההקשבה
לצפיה ב-'ברכות להריון וברכות לזוגיות '
ברכות להריון וברכות לזוגיות
17/05/2018 | 22:59
1
133
אני בכלל לא טיפוס זוגי, אז קחי את זה בחשבון ביחס לכל מה שאני כותבת.

מבחינה חוקית אם את תסכימי והוא יסכים והוא יאמץ אותם אז הם יהיו שלו מבחינה חוקית וגם לו תהיה זכות וטו. מובן שלא הייתי הולכת על זה בקלות, אם בכלל.

קחי גם בחשבון שאם הילדים שלו ידעו אז גם הילדים שלך ידעו כי הם הרי ידברו ביניהם.

בינתיים לא נראה לי שיש מה להפסיד. תתקדמו יחד ותראו אם אתם מצליחים להיות הורים יחד. אני מכירה במשפחה המורחבת שלי שני זוגות עם פרקי ב' מוצלחים מאוד. יחד עם זה צריך להיות מודעים שסטטיסטית קשרים של פרק ב' מועדים לפרוק עוד יותר מנישואין רגילים.

לדעתי כדאי לך להשקיע את הזמן וללכת להיפגש עם עורך/כת דין לענייני משפחה כדי להיות מודעת לזכויות וחובות שיש לך ושיש לו במקרים האלה. למשל אם יש לכל אחד מכם רכוש משמעותי כרגע, או חובות משמעותיים כרגע, ואם אתם תנהלו משק בית משותף אתם יכולים להכנס למעמד של ידועים בציבור ואז לכל אחד מכם מוקנות בחוק זכויות וחובות שאת אולי לא מודעת להם. כדאי להיכנס לזה בעיניים פקוחות.

אפשרות אחרת זה להתייעץ יחד בארגון משפחה אחרת. הם ידועים בכך שיש להם ניסיון בכתיבה של הסכמי הורות משותפת. אז הם לפחות יוכלו לעזור לכם להעלות את השאלות הנכונות בקשר למערכת יחסים כזאת ולנסות לחשוב יחד איך אתם רוצים שהיא תתנהל. החיים חזקים מהכל, ולא בטוח שכל מה שתסכמו היום יהיה רלוונטי בעתיד, אבל לפחות תוכלו לראות איך אתם מדברים אחד עם השני ואיך אתם פותרים אי הסכמות או חילוקי דעות כשהם צצים. המנגנון להגיע להסכמות יותר חשוב מההסכמות עצמן.

מאחלת לך המון אושר ושמחה בילדים ובזוגיות.
לצפיה ב-'תיקון: הארגון נקרא משפחה חדשה'
תיקון: הארגון נקרא משפחה חדשה
18/05/2018 | 06:09
36
לצפיה ב-'כדאי שתתקדמי לאט ובזהירות . אין לדעת איך ירגיש אחרי הלידה '
כדאי שתתקדמי לאט ובזהירות . אין לדעת איך ירגיש אחרי הלידה
20/05/2018 | 22:44
26
לצפיה ב-'אפשר לקטר קצת?'
אפשר לקטר קצת?
15/05/2018 | 06:49
12
238
התחלנו גן לפני שבועיים ועכשיו שתי הבנות עם חום וגם אני לא מרגישה כל כך טוב. לא קל להיות גם חולה וגם מבוגר אחראי בבית שכל דבר תלוי בו...סתם, רציתי קצת תמיכה...
לצפיה ב-'בשביל זה אנחנו כאן!!'
בשביל זה אנחנו כאן!!
15/05/2018 | 09:28
1
118
ברור שזה ממש קשה!!
בימים כאלה עושים מינימום שבמינימום. מושיבים אותם מול הטלוויזיה, משכיבים אותם לישון לידי כדי שלא אצטרך לקום, לא מבשלים - נותנים רק חלב/יוגורט/לחם (אם הם בכלל מוכנים לאכול משהו), לא רוחצים לא מסרקים.  הבנת את הרעיון... מסבירים לילדים: אמא לא מרגישה טוב.

מורידים חום עם תרופות כדי שתוכלי לתפקד - וגם הן. בולעים ויטמין C בכמויות, ומחכים עד יעבור זעם.

יש לך במי להיעזר? הורים? הורים של ילדים מהגן? שכנות (לי הייתה שכנה שהייתה משגיחה על הילדים כשהיו חולים, תמורת תשלום כמובן)? בייביסיטר בתשלום? אולי אחת המטפלות בגן/גן סמוך יכולה לבוא תמורת תשלום אחר הצהריים? אצלנו עשו זאת לפעמים.

בכלל בכלל לא קל.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
15/05/2018 | 10:06
95
למזלי בנתיים הן מתנהגות ממש יפה - אוכלות בסדר וגם מוצקים, שותות יפה ולא מבקשות כל הזמן להיות על הידיים. נתתי להן אקמול בערב והן ישנו בלילה יפה.
הורים שלי מוכנים לעזור, אבל כרגע אני מעדיפה להימנע מזה עד כמה שאפשר, כי הם גם בטח ידבקו והם אנשים די מבוגרים...
לצפיה ב-'תנסי למצוא עזרה בתשלום'
תנסי למצוא עזרה בתשלום
15/05/2018 | 10:47
1
112
סיפרתי פה כבר פעם שכשהתאומים שלי נכנסו לגן בספטמבר היינו חולים כולנו עד פברואר. בחיים שלי לא הייתי חולה ככה. וככל שהייתי חלשה יותר ככה נדבקתי מהם יותר. כל וירוס היה מתיישב עלינו ועושה פינג פונג בין כל דיירי הבית. יש לך יתרון שהכנסת עכשיו ואומרים שבקיץ יש פחות מחלות (לא בדיוק נכון, יש יותר ענייני מערכת העיכול, פחות דרכי הנשימה) , אבל מקווה בכל מקרה בשבילך שיהיו פחות מחלות ממה שאני חוויתי. אני חושבת שזו היתה התקופה הקשה בחיי והיו מקרים שממש קרסתי פיזית וההורים באו לעזור. וכן - הם מבוגרים ונדבקו גם לא פעם וזה היה מאוד לא פשוט. מאוד הצטערתי אז שויתרתי על המטפלת שלנו ולא דאגתי לגיבוי של מישהי בתשלום. 
מאחלת לך הרבה כוחות ואורך רוח. זו תקופה קשה אבל היא באמת עוברת ונעלמת אחרי שמסתגלים וגדלים.
לצפיה ב-'תודה על העידוד'
תודה על העידוד
15/05/2018 | 11:16
41
לצפיה ב-'אוי איזה סיוט...'
אוי איזה סיוט...
15/05/2018 | 21:16
1
92
אנחנו התחלנו הסתגלות היום ואני כולי דרוכה לקראת תחילת מכת הוירוסים. החלמה מהירה לשלושתכן!

לצפיה ב-'אצלנו זה לקח שבועיים עד זיהום ראשון'
אצלנו זה לקח שבועיים עד זיהום ראשון
16/05/2018 | 08:54
73
יצא דווקא טוב, אם אפשר להגיד ככה על מחלת ילדים, כי אני חוזרת לעבודה בשבוע הבא
לצפיה ב-'החלמה מהירה!'
החלמה מהירה!
16/05/2018 | 11:07
5
56
איך היום? אולי יותר טוב?
לצפיה ב-'הבנות בסדר. חזרו היום לגן.'
הבנות בסדר. חזרו היום לגן.
16/05/2018 | 15:38
4
91
אני עם חום גבוה, אז ההורים שלי יקחו אותן ללילה אחד.
לצפיה ב-'אוי, תרגישי טוב!!'
אוי, תרגישי טוב!!
16/05/2018 | 15:43
1
63
ומשמח לשמוע שהבנות כבר החלימו. מצוין. וטוב שיש את ההורים שייקחו אותן.

תטפלי בעצמך יפה ומאחלת שתרגישי טוב ממש מהר.
לצפיה ב-'כן, לא מתארת לעצמי מה הייתי עושה עם חום כזה ושתי תינוקות...'
כן, לא מתארת לעצמי מה הייתי עושה עם חום כזה ושתי תינוקות...
17/05/2018 | 09:44
28
לצפיה ב-'תשמרי על עצמך'
תשמרי על עצמך
17/05/2018 | 10:23
1
52
אני באמת מכירה את זה מקרוב - הבנות מסתגלות לגן ואת איתן.. זה נורא מדבק. בהתחלה חליתי בכל וירוס ביחד עם הילדים ובאמת שהגוף חלש וקורס. קשה לטפל בילדים כשאת חולה. בהמשך הבנתי שאין לי פריבילגיה להיות חולה ולכן חייבת לדאוג לעצמי... פיתחתי שגרה שאיך שמתחילים הוירוסים אני מתחילה לקחת ויטמין C וביו בליס (פרוביוטיקה לגרון , למניעה של סטרפטוקוקים) ... ואיך שמתחילה הצטננות לוקחת גם הומאו פלו / אוסילו בוארון  . תוסף שמיועד למניעה של שפעת אבל עושה את העבודה על כל ההצטננויות. 
לצפיה ב-'אני חסופה כל הזמן בעבודה לכל מני זיהומים'
אני חסופה כל הזמן בעבודה לכל מני זיהומים
17/05/2018 | 10:37
90
אז חשבתי שמערכת החיסון שלי כבר רגילה לזה ואצלי זה ילך קל יותר, כי חליתי משמעותית לפני שנתיים בפעם אחרונה. אבל מצטבר שזיהומים שילדים מביאים מהגן זה משהו אחר לגמרי...
לצפיה ב-'תנאי המעבר ל-IVF'
תנאי המעבר ל-IVF
16/05/2018 | 23:30
80
היי לכולן,
לקראת תחילת טיפולים לילד נוסף, בת 37 עם FSH 10.5, AMH 1.13. ומס' מוגבל של מנות זרע מהתורם שלי (10).
רופאת פוריות פרטית הציעה להתחיל ישר עם IVF.
זכור לי שמגיל מסויים מאשרים IVF ללא הזרעות ליחידניות - מישהי יודעת מה התנאים? האם בגיל 37 עם FSH גבוה ומס' מנות מוגבל אפשר להשיג אישור?
תודה!
לצפיה ב-'מי שפיר - כמה שאלות '
מי שפיר - כמה שאלות
15/05/2018 | 09:26
4
108
שלום לכל הפורום!
אני לקראת מי שפיר בעוד כשבוע (הריון ראשון מתורם) וממש מפחדת מהבדיקה 
עולות לי הרבה חששות ושאלות ואודה לעזרתכן -
1. האם הדיקור כואב ?  תוך כדי דיקור ? אחרי ?
2. האם רק הרופא נמצא בחדר או שיש גם טכנאית שמחזיקה את האולטרסאונד ?
3. אחרי כמה זמן יודעים אם הכל עבר בשלום ?
4. אם יוצא ממצא כלשהו - האם נהוג לבדוק את ההורים? ומה עושים שיש רק הורה אחד זמין ? 

אם למישהי יש עוד משהו לתרום מנסיונה, ממש אשמח 
תודה!
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
15/05/2018 | 09:34
68
1. לי הדיקור לא כאב, אבל שרף. לדעתי זה מרוב ששפך לי על הבטן חומר חיטוי אז בדקירה זה שרף. אבל ממש לא נורא, לא הייתי מגדירה זאת ככאב.
2. יש טכנאית שמחזיקה את הא"ס ואצלי גם המלווה היה בפנים
3. אחרי בערך חודש קיבלתי תשובות
4. לא יודעת לענות על זה.
המון בהצלחה, תנוחי יומיים אחרי, תשתדלי כמה שפחות לסחוב, להרים, להתכופף
לצפיה ב-'באמת שהשד לא כזה נורא'
באמת שהשד לא כזה נורא
15/05/2018 | 10:52
66
כאב זה עניין סובייקטיבי.. אחרי כל הטיפולים דקירה אחת פחות או יותר לא הטרידה אותי כל כך ובכללי אני לא מפחדת מידי מזריקות וטיפולים אז זה עזר. אישית לא כאב לי אבל מאוד לחץ . תחושה של לחץ בתוך הבטן (במקרה שלי תאומים , שתי דקירות, שתי שאיבות) . אחרי כן לא כאב לי בכלל והשתדלתי לשכב ולנוח כמה שיותר. הרופא לא לבד בחדר - תמיד יש מישהו על האולטרסאונד וגם למלווה נותנים להכנס. אמא שלי היתה איתי. אחרי הבדיקה לנוח הרבה ולהמתין לתוצאות. בכל חשש או בעיה לגשת להבדק. 
לגבי הממצאים - במידה ומוצאים משהו יש לעשות יעוץ גנטי ולפעול לפי ההנחיות שם. בהצלחה!

לצפיה ב-'באמת שזה לא נורא'
באמת שזה לא נורא
15/05/2018 | 20:46
47
הדקירה עצמה לא נעימה, לא הייתי מגדירה אותה ככואבת. גם כל שאיבת מי השפיר היא בעיקר מלחיצה (רגשית) ונוצרת תחושה של לחץ פנימי (מהשאיבה).
הרופא כמובן לא לבד אלא עם מישהו שמסייע באולטרסאונד.
תדאגי לבוא עם מלווה שינהג, יסחוב את התיק, אם חניתם רחוק- שיביאו את הרכב כמה שיותר קרוב אליך ושיורידו אותך הכי קרוב שאפשר הביתה.
ממליצה לעשות ציפ גנטי או לכל הפחות לשמור מבחנה לציפ
שיעבור בקלות ובשלום
לצפיה ב-'תודה על העידוד :)'
תודה על העידוד :)
17/05/2018 | 17:07
12
לצפיה ב-'התייעצות לגבי בית חולים'
התייעצות לגבי בית חולים
15/05/2018 | 13:25
91
שלום לבנות הפורום. 
אני מתכננת להתחיל הליך של הזרעות .
מתלבטת בין טיפולים בתל השומר מול בלינסון כולל פניה לבנק הזרע באותו בית חולים בו יאשה את הטיפולים, מה דעתכם באיזה בית חולים /בנק זרע עדיף?
לצפיה ב-'המשך סאגת המעון '
המשך סאגת המעון
13/05/2018 | 17:12
6
177
לשמחתי הרבה התקבלנו למעון שרציתי ועכשיו לסוגיה חדשה: בהוראות של התמ״ת לקבלת דרגה כתוב לצרף תלושי שכר מתקופה שבה לא עבדתי כי הייתי בחופשת לידה (חוזרת לעבודה ביוני). מה אני עושה? מצרפת תלושים מהחודשים שלפני הלידה? מצרפת עוד תלושים אחכ?
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
14/05/2018 | 07:14
74
אני שלחתי תלושי שכר של החודשים של לפני הלידה ואז הם גם ביקשו אם אני לא טועה תלושי שכר לפחות אחד של אחרי החל"ד
לדעתי בכל מקרה הם ימצאו איך לטרטר אותך אז תכיני הכל מראש.
אותי הם שיגעו 3 חודשים לפני שראיתי דרגה
חברה שלי עכשיו עוברת את זה איתם וכל פעם הם ממציאים לה עוד ועוד טפסים
לצפיה ב-'את יכולה להמתין ליוני שיהיה לך תלוש?'
את יכולה להמתין ליוני שיהיה לך תלוש?
14/05/2018 | 10:50
4
55
אם תראי שחזרת לעבודה יטרטרו אותך פחות. 
במקרה הזה של בקשה לדרגה בזמן חופשת לידה הם מבקשים הוכחה שחזרת לעבוד או שאת חוזרת לעבוד (טופס אישור מעסיק על תאריך החזרה המתוכנן). ובדרך כלל לא מקבלים דרגה (מקבלים את הדרגה הגבוהה ביותר) עד שיש שלושה תלושים עוקבים או שמקבלים דרגה זמנית. יכול להיות שתצטרכי לשלם תשלום מלא למעון בתחילת שנה"ל עד שיאשרו לך דרגה ואז תקבלי החזר רטרואקטיבית.
לצפיה ב-'יש לי אישור מעסיק'
יש לי אישור מעסיק
14/05/2018 | 11:09
3
56
הייתי צריכה להגיש אותו בזמנו לועדת הקבלה... אין לי בעיה עקרונית לשלם תשלום מלא ולקבל החזר, כל עוד אקבל אותו. 
לצפיה ב-'לדעתי.. תגישי בינתיים בלי תלושים'
לדעתי.. תגישי בינתיים בלי תלושים
14/05/2018 | 22:15
2
28
כשיהיו לך תלושים שיעדכנו דרגה .

תקראי את תנאי ההשתתפות בשכר באתר של התמת- החזר מקבלים רק חודש אחד רטרואקטיבית ובתנאי שהתקבל לפני דצמבר. והם מוכנים לשנות רק פעם אחת דרגה (הגשת תלושים אחרים), אם יש צורך בעדכון..

בהצלחה
ט.ל.ח
לצפיה ב-'דיברתי עם התמ״ת בטלפון היום'
דיברתי עם התמ״ת בטלפון היום
14/05/2018 | 22:41
1
48
ענתה לי איזו אנטיפתית שאמרה שבמקרה שלי אני צריכה להגיש תלושים של יוני יולי אוגוסט. אני רק חוזרת לעבודה ביוני, מה שאומר שרק לקראת אמצע ספטמבר אוכל להגיש את התלושים הנ״ל... אני שוקלת להגיש בינתיים תלושים מלפני החל״ד+אישור מעסיק שאני חוזרת לעבודה.
לצפיה ב-'לדעתי ללכת בשיטה שלהם'
לדעתי ללכת בשיטה שלהם
15/05/2018 | 10:43
35
אם תגישי טפסים ריקים עכשיו - ממילא לא תקבלי דרגה עם סבסוד ותצטרכי להמתין ולערער ויטרטרו אותך לפי מיטב הסיפורים. אם תגישי שלושה תלושים עוקבים של יוני-יולי-אוגוסט לא תהיה בעיה. 
תשלמי את שכר לימוד ספטמבר ותקבלי עליו החזר. חבל להסתבך איתם, זה מתכון לבעיות. במקרה הזה אין מה למהר.
לצפיה ב-'המרת מרשמי הורמונים פרטי - קופת חולים'
המרת מרשמי הורמונים פרטי - קופת חולים
13/05/2018 | 15:05
6
85
אשמח ללמוד מנסיונכן..
אני בתהליך הפריה עם רופא פרטי, יודעות האם ניתן להמיר את המרשמים להורמונים למרשמי קופת חולים? אם כן - איך או באמצעות איזה רופא?
תודה רבה!
לצפיה ב-'כן'
כן
13/05/2018 | 17:10
3
59
כל רופא נשים בקופה יכול להמיר לך מרשמים בלי בעיה. בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
13/05/2018 | 21:35
12
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
14/05/2018 | 07:12
1
48
לא כל רופא נשים רשאי לתת תרופות פוריות.
אני נתקלתי בזה כשהמרתי מרשם אצל רופאת נשים "רגילה" ובבית מרקחת לא הסכימו לקבל כי זו תרופה שרק רופא פוריות יכול לתת.
*** חייבת לציין שזה היה לפני מעל 4 שנים כך שאולי משהו השתנה מאז***
אבל... גם נוכחתי באותה עת לדעת שהמרשם של הרופא הפרטי מתקבל חופשי בבית מרקחת של הקופ"ח וסתם המרתי אותו אצל רופאת נשים.
תבררי לפני, אולי גם אצלך המרשם של הרופא הפרטי יתקבל בלי בעיות.

לצפיה ב-'אכן, יש רופאים שלא צריך להמיר את מרשמיהם'
אכן, יש רופאים שלא צריך להמיר את מרשמיהם
14/05/2018 | 08:50
40
אם אותו רופא עובד גם בקופת החולים שלך, או אם הוא ״מורשה חתימה״ באותה קופה. 
אמא שלי למשל (שאינה רופאת פוריות, אבל רופאה ) מורשת חתימה בכללית, אפילו שלא עובדת בקופה, אז המרשמים שלה מתקבלים בלי בעיה בכללית, כולל הנחות מושלם וכו׳.
לצפיה ב-'תבדקי אם הרופא הפרטי עובד עם הקופה שלך'
תבדקי אם הרופא הפרטי עובד עם הקופה שלך
14/05/2018 | 09:45
1
31
הרופא שלי היה רופא "יועץ" שלהם , הופיע ברשימת היועצים (קיבלתי החזרים לשישה "יעוצים" דרך קופ"ח מושלם של הכללית) . המרשמים שלו התקבלו בלי בעיה בכל בית מרקחת וגם במרכז בריאות האישה להפניה לבדיקות דם ומעקב. לא היה צורך להמיר כלום.
לצפיה ב-'תודה רבה לכולן - אבדוק '
תודה רבה לכולן - אבדוק
14/05/2018 | 11:19
12
לצפיה ב-'מה הייתן עושות במקומי?'
מה הייתן עושות במקומי?
07/05/2018 | 10:11
9
286
יש לנו נופש מהעבודה באוקטובר לתאילנד
הנופש 6 ימים ואני אמורה לטוס עם חברה מהעבודה
מצד אחד קשה לי לחשוב על לעזוב את הילד (יהיה אז בן 3.5 שנים) לכ"כ הרבה זמן, אני בטוחה שיהיה לו קשה, הוא מאוד קשור אלי ולי כבר קשה, אז בחו"ל בכלל יהיה לי קשה בלעדיו.
מצד שני, הנופש הוא בעלות סימלית, זו הזדמנות שלא תחזור, תאילנד מעולם לא היה בלקסיקון שלי ולא חשבתי שאבקר שם ולא בטוח שתהיה לי עוד הזדמנות כזאת.
אני גרה עם אמא שלי כך שאין בעיה עם הילד, יהיה מי שיטפל בו בביתו שלו ואחותי והמשפחה שלה גרים ממש קרוב אלינו ויעזרו (הוא מאוד אוהב לבלות איתם).
הייתן עוזבות את הילד לכמעט שבוע וטסות לנופש (שלפי השמועות הולך להיות אלוהי)?
אני ממש לא יודעת מה להחליט...
לצפיה ב-'הייתי נוסעת בהחלט '
הייתי נוסעת בהחלט
07/05/2018 | 10:33
150
הילד כבר לא תינוק ומסוגל להבין שאמא הולכת וחוזרת. הוא מוקף בבני משפחה מוכרים, אין לך בעיה למצוא לו סידור וסדר היום שלו לא ישתנה / יפגע. לא רואה בעיה.. 
לי יש תאומים ונסיעת העבודה ראשונה שלי לחו"ל בלעדיהם היתה רק אחרי גיל שש (נסיעה לאנשהו בלעדיהם כולל לילה) . זה היה כי לא היה לי סידור לפני כן. יכולה לומר לך שזה עשה רק טוב לכולנו ובדיעבד יכולתי לנסוע הרבה לפני כן. מסתבר שגם הילדים היו צריכים קצת חופש מאמא שלהם   (בכל זאת הזמן שלנו ביחד מאוד מאוד אינטנסיבי)
לצפיה ב-'אני חושבת שהייתי מתלבטת ומתלבטת ובסוף נוסעת'
אני חושבת שהייתי מתלבטת ומתלבטת ובסוף נוסעת
07/05/2018 | 11:42
132
אם היה מדובר בשלושה ימים בכלל לא הייתי חושבת פעמיים. ששה ימים זה כבר די הרבה. לעשרה ימים לא הייתי נוסעת כמעט בוודאות. ששה ימים זה גבולי...

זה שהוא נשאר במקומו הרגיל עם אנשים שהוא מורגל אליהם, ואת יכולה לדבר איתו בטלפון ואפילו בסקייפ או שירות וידאו אחר, יכול להיות שמקל על הפרידה ועל ההחלטה.
לצפיה ב-'הייתי טסה'
הייתי טסה
07/05/2018 | 15:35
107
אמנם אני עוד לא השארתי את הילדים לבד, אבל אחיותי הנשואות השאירו מספר פעמים ויצאו לחופשה זוגית כך שנראה לי שזו שריטה שלנו- היחידניות שחוששות כי זה רק עבור עצמנו (ולא עבור הזוגיות כמו אצל נשואים)

לצפיה ב-'הייתי טסה'
הייתי טסה
07/05/2018 | 19:34
102
לא הייתי יוזמת טיול לבד בשלב הזה, אבל לא שווה לוותר על הזדמנות שלא תחזור.
הורים רבים נוסעים לשבוע כשהילדים קטנים בלי בעיה בכלל, אבות יוצאים למילואים, והעובדה שאת משאירה אותו עם ההורה השני שלו במקום שלו מקילה מאוד.
אני לא מאמינה שתצטערי אם תיסעי.
לצפיה ב-'זו שאלה אישית לעצמך... יש לי חברה שנוסעת לארצות הברית ל 14 '
זו שאלה אישית לעצמך... יש לי חברה שנוסעת לארצות הברית ל 14
08/05/2018 | 19:19
1
162
יום ומשאירה ילדה בת שנתיים ותינוק בן 7 חודשים בבית עם אבא שלהם וסבתא,
יש לי כמה חברות שנסעו לכמה ימים והשאירו ילדים עם סבא וסבתא,
את צריכה להרגיש בלב שלך אם את תצליחי ליהנות רחוק ממנו, כי הוא בטח
יהנה עם המשפחה, בעיקר אם תעשי לו לוח שנה גדול עם אוסף מדבקות וסימנים ומתנות ומכתבים לכל יום והרבה שיחות בווצאפ

כך שזה באמת עניין שלך,
מה שכן, לטוס עד תאילנד לשבוע נראה לי מתיש... רק הטיסות גוזלות יומיים לדעתי.

לצפיה ב-'עונה כלא-יחידנית '
עונה כלא-יחידנית
08/05/2018 | 20:35
168
שהשאירה ילדים בגילאים הרבה הרבה יותר צעירים (לפני גיל שנתיים, כשאי אפשר ממש להסביר כמו בגיל של הילדים שלך) עם סבא וסבתא ונסעה לנופש עם הבעל -
סעי ותהני!
גידול ילדים הוא משימה כל-כך אינטנסיבית, אם יש אפשרות כזו מוגנת, מוכרת, בטוחה ולא-שוברת שגרה לעשות זאת - בעיני זו הזדמנות פז וחבל להחמיץ אותה. אני חושבת שחלק מלהיות אמא טובה זה לטפל בעצמך ובצרכייך. ונופש חלומי בתאילנד בעלות סימלית נשמעת לי דרך נהדרת לעשות את זה.
לצפיה ב-'באותה שאלה, אבל 4 ימים ליעד לא אטרקטיבי'
באותה שאלה, אבל 4 ימים ליעד לא אטרקטיבי
09/05/2018 | 11:25
158
הייתי נוסעת, בגלל היעד וההזדמנות המצוינת, מודה שאם זה היה יעד פחות אטרקטיבי, 6 ימים, הייתי מוותרת.
לצפיה ב-'התלבטות קשה'
התלבטות קשה
13/05/2018 | 17:15
74
אני החלטתי לצאת לטיול מהעבודה, שיוצא כמה ימים אחרי שאני חוזרת מחופשת לידה, כי הרגשתי שאני חייבת לעצמי להתאוורר קצת וכי אמא שלי מאוד עודדה אותי לצאת (היא תישאר עם הקטנצ׳יק).
ברור לי שלא יהיה לי קל, אפילו כשאני יוצאת לאירוע איזה ערב אחד אני מוצאת את עצמי מדפדפת בתמונות שלו בטלפון. אבל חייבים להתאוורר קצת מדי פעם.
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
14/05/2018 | 16:50
53
השאלה היא מה אימך אומרת? האם מתאים לה להיות 6 ימים עם הנכד? מסתדר עם מחוייבויות החיים? להנחתי תלוי בת כמה היא ובמצבה הפיזי ובסבלנות שלה
וסתם עצה 6 ימים בתאילנד זה לא שווה את הטיסה הארוכה זה יוצא 4 ימים בנטו עדיף להמיר ליעד קרוב 
לצפיה ב-'בנק זרע'
בנק זרע
08/05/2018 | 16:34
127
היי
הייתי שמחה לקבל פה המלצה מניסיון כמובן לבנק הזרע יותר לכיוון של בנק זרע פרטי.

תודה
לצפיה ב-'אפשרי להכיר בן זוג במהלך הריון ?'
אפשרי להכיר בן זוג במהלך הריון ?
02/05/2018 | 15:21
15
239
אולי מישהי חוותה ... זה אפשרי להכיר בן זוג כשאת בהריון ?  הייתי עסוקה בכל התהליך ועכשיו שאני כבר בהריון נורא בא לי בן זוג. אני לא מחפשת אבא לתינוק אבל כן חושבת שבן זוג תומך במסע הזה ... היה נפלא .  אין לי אומץ להיכנס לאתר הכרויות מי ירצה לצאת עם הריונית ?�� ברור לי שיגיע הנסיך בטח לא יהיה זמן למצוא בן זוג אבל לא רוצה לחשוב שנגזר עליי לחיות בבדידות .. מעניין אותי מה אתן חושבות ? עוברות לכן גם מחשבות כאלו בראש . ושלא יהיה ספק אני מאוד מאושרת עם ההריון התהליך ההחלטה הכל . אבל כמוני אני בטוחה שיש הרבה נשים שתכננו מסלול אחר ... אבל לא יצא אז כיון שהשעון תיקתק במהירות נוראית ... העדפנו להיות קודם אמאות . אשמח לשמוע תגובות 
לצפיה ב-'מסתבר שזה אפשרי '
מסתבר שזה אפשרי
02/05/2018 | 17:49
6
231
ממש לא מניסיוני האישי. אבל היו כאן כמה וכמה נשים לאורך השנים שדיווחו על בני זוג במהלך הריון. יש גברים שנמשכים להריוניות, מסתבר. אבל בכל המקרים שדווחו כאן בפורום כשהסתיים ההריון הסתיימו גם היחסים, אז קחי בחשבון.... ותמיד אפשר לקוות שאצלך יהיה היוצא דופן .
לצפיה ב-'נשמע מבאס משהו'
נשמע מבאס משהו
02/05/2018 | 19:41
1
176
אז מתי הזמן הנכון להכיר ? בטוחה שיש פה נשים עם ניסיון בעניין ... אשמח לשמוע עוד תגובות  אם זה בכלל אפשרי ?....
לצפיה ב-'לא בטוח שמבאס'
לא בטוח שמבאס
03/05/2018 | 05:36
139
הנשים שדיווחו על קשרים בהריון מאוד נהנו.
לצפיה ב-'אני חושבת שיש גם מקרים אחרים'
אני חושבת שיש גם מקרים אחרים
03/05/2018 | 07:34
161
(גם לא מניסיון)
יש מקרים מעטים שבני הזוג מכירים בהיריון והקשר יציב ונשמר (נדמה לי שפעם הייתה כתבה על אישה כזאת), יש גם מקרים שבהם נוצר קשר כשהילד עוד קטן ואז מדובר במעין אימוץ. אבל כנראה מדובר במיעוט מקרים.
גם כאן צריך המון מזל. במידה מסוימת זה גם תלוי בך: כמה את רוצה, כמה את בנויה לקשרים (ואיך ניהלת את הקשרים הללו לפני ההיריון), מה יש לך להציע וכמה את נכונה להתפשר, איך את מנתבת את הקשר ולא מפילה על הגבר אבהות. 
נשים רבות מספרות שיצירת הקשר הרבה יותר מורכבת: כשהילד נולד הוא הופך למרכז העולם, והוא לגמרי שלך. המוטיבציה להתפשר ולהשקיע כדי להקים משפחה יורדת (לדעתי זה צורך ביולוגי ממש, מעבר לצורך החברתי), ופעמים רבות עולה גם רצון לגונן על הילד שלך או רצון בילד נוסף שייוולד בתנאים שוויוניים. וזה עוד לפני מרכיב העייפות, הטוטליות והיעדר המשאבים. 
אותם מרכיבים שהביאו אותך ליחידנות ילוו אותך גם ביצירת הקשרים, והתנאים הטכניים לקיום הקשר רק הורעו.
אבל זאת סטטיסטיקה לא מדעית (תזכרי גם שנשים שמצאו זוגיות עשויות להרגיש פחות שייכות לפורום ופשוט להתאדות). תעבדי את המחשבות, ולכי תכי את הסטטיסטיקה.
לצפיה ב-'לאו דווקא'
לאו דווקא
04/05/2018 | 12:50
2
125
יש לי חברה טובה שהחלה כיחידנית ובמהלך ההריון פגשה את בן זוגה. הם מגדלים את הילדה יחד והוא האב שלה לכל דבר ועניין כבר שנים רבות.לפעמים זה מצליח..
לצפיה ב-'משמח לשמוע '
משמח לשמוע
04/05/2018 | 13:30
39
לצפיה ב-'כייף לשמוע'
כייף לשמוע
09/05/2018 | 22:39
9
לצפיה ב-'ידיד שלי'
ידיד שלי
03/05/2018 | 08:06
6
223
הכיר מישהי בהריון, היא בכלל הייתה בשלבי גירושין מתחילים.
הוא התאהב בה והיא בו ועכשיו, משהו כמו 8 שנים אחרי הם זוג אוהב לכל דבר עם שתי בנות משותפות והבן הוא בנו לכל דבר למרות שיש אב פעיל.
אומנם אלו מעט מאוד מקרים אבל הכל אפשרי
ולגבי גברים שנמשכים לנשים בהריון - כ"כ נכון. אני "כיכבתי" בהריון שלי, זו הייתה התקופה הכי פורה שלי עם היזיזים שלי.
גם הכי נהניתי
לצפיה ב-'אבל איך מתחילים למצוא זוגיות בהריון ? '
אבל איך מתחילים למצוא זוגיות בהריון ?
03/05/2018 | 18:29
5
175
היה לי נורא קל לפני התהליך להיות בכל אתרי ההכרויות ולצאת בכייף.  עכשיו מה ארשום. אשה בהריון ???? חחחחח זה מצחיק אפילו אותי  לא בדיוק יודעת איך להתחיל 
לצפיה ב-'לנסח לך?'
לנסח לך?
03/05/2018 | 20:28
4
233
הריונית יחידנית,חביבה וחייכנית תרה אחר זוגיות עם איש מיוחד ואמיץלטובת מסע משותף.קפה עליך-הבטן עלי.
בהצלחה ושבוע טוב
לצפיה ב-'גדול'
גדול
04/05/2018 | 11:14
2
52
לצפיה ב-'שיל"ת שלומות'
שיל"ת שלומות
04/05/2018 | 15:23
1
163
כמה טוב שאת מגיחה מעת לעת!
תמיד שמחה לראות את הכינוי שלך.
מקווה שכולכם בטוב
שבת נפלאה
לצפיה ב-'חן חן יקירתי שבוע נפלא לכולם'
חן חן יקירתי שבוע נפלא לכולם
06/05/2018 | 12:03
41
לצפיה ב-'חחחחח..... הרגת אותי .... מעניין דווקא '
חחחחח..... הרגת אותי .... מעניין דווקא
09/05/2018 | 22:36
24
לצפיה ב-'הגר ינאי מצאה וגם כתבה על זה בפייסבוק פוטורומן'
הגר ינאי מצאה וגם כתבה על זה בפייסבוק פוטורומן
09/05/2018 | 00:06
62
לצפיה ב-'הזרעה ביתית'
הזרעה ביתית
02/05/2018 | 17:23
5
215

מממ
היי  לכן

יש פה אמהות שהצליחו להקלט בפעמים הראשונות שניסו הזרעה ביתית (ללא שום התערבות רפואית) וההריון החזיק והיה תקין כל הדרך ונגמר בילד/ ילדה בריאים  ?

כעקרון רופאים אומרים שאין שום סיכון בהליך כזה של הזרעה ביתית לעומת יחסי מין , אבל קראתי הרבה בפורומים על בנות שספרו על הפלות וזרע שהיה לא תקין בגלל שקשה לשמור על סטריליות בתהליך כזה.  

מפחדת מאד ורק זקוקה לקצת הרגעה שזה יכול להגמר בילד / ילדה בריאים.

תודה מראש    

לצפיה ב-'אין לי תשובות, רק מברכת בהצלחה '
אין לי תשובות, רק מברכת בהצלחה
02/05/2018 | 17:54
44
לצפיה ב-'רק דבר אחד...'
רק דבר אחד...
02/05/2018 | 18:27
2
172
אין לי ניסיון בעניין ואת ילדיי הריתי בעזרת "התערבות רפואית" רק מבקשת לחדד שבשום "ערוץ" לא מובטחת לך פסגת האושר כאן ועכשיו,לפי הזמנה.
נשים מפילות,נשים יולדות ילדים שסובלים מחולי כזה או אחר ובעיקר...נשים יולדות.
מפחדת מעניין הסטריליות?בדקי העניין לעומקו ויצרי סביבה ביתית סטרילית אם זה העניין.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אני כמובן מבינה אך '
אני כמובן מבינה אך
02/05/2018 | 18:40
1
147

רוצה לדעת שזה אפשרי ולא מוריד סיכויים בגלל שזה הזרעה ביתית ולא כל דרך אחרת להכנס להריון .

כתבתי את ההודעה הזו כי כל החיפושים שהרצתי בתפוז על הזרעה ביתית היו על הודעות שנגמרו בהפלות או הריונות לא תקינים אחרים ואני לא יודעת אם זה בגלל זה או הנשים האלו בכל מקרה זה גורלן .. 

לצפיה ב-'וזה לא עבד לי טוב'
וזה לא עבד לי טוב
02/05/2018 | 18:58
143
לא שמעתי על שום קושי (וגם הרופא המטפל וגם הבנק היו מן הסתם מביעים עמדה אילו היה חשש ממשי).
אני הסתבכתי טכנית, לא הייתי בטוחה שאני פועלת נכון, והרגשתי שאני מבזבזת מנות וגם לא זוכה בשום תמורה נפשית. אז העדפתי לוותר על התענוג.

לצפיה ב-'הזרעה "רגילה" לא ממש נחשבת התערבות רפואית לדעתי'
הזרעה "רגילה" לא ממש נחשבת התערבות רפואית לדעתי
03/05/2018 | 10:01
125
הי, לא מכירה מקרים של הזרעה ביתית אבל גם אני בזמנו בדקתי את זה והגעתי למסקנה שעבורי אין לזה שום ערך מוסף, בתהליך הזרעה טבעי (כלומר ללא הורמונים) המנה שלי נשמרת בצורה הטובה יותר בבית החולים, מופשרת ומיד אכ מזריעים - ועושה את זה במקרה רופא אבל לא החשבתי את זה כהתערבות רפואית אלא פשוט כמישהו שפשוט יודע מה הוא עושה - בניגוד אלי. ככה לא "אבזבז" מנות בגלל שעשיתי משהו לא מדויק.. אבל זו כמובן רק דעתי.
בכל מקרה שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'רופא טוב למי שפיר'
רופא טוב למי שפיר
01/05/2018 | 16:10
10
106
קראתי פה שירשור לגבי מי שפיר וראיתי שיש לא מעט שעשו -
האם תוכלו להמליץ על רופא פרטי טוב שעושה דיקור מי שפיר במרכז ?
וספציפית - מישהי עשתה אצל פרופ' ליפיץ או פרופ' מייזנר ויש לה דעה כלשהי ?

זה די דחוף לי , ממש אשמח לתגובות שלכן 

לצפיה ב-'תכנסי לפורום הריון ולידה - תמיכה'
תכנסי לפורום הריון ולידה - תמיכה
01/05/2018 | 17:47
50
שם תקבלי יותר תשובות. אני אישית לא עשיתי אבל שמעיתי מילים טובות על אלו שציינת.
לצפיה ב-'לא מכירה את ליפיץ'
לא מכירה את ליפיץ
01/05/2018 | 18:19
49
שמעתי השם אבל לא התנסתי.
לא מייזנר!אצלו הייתי.לא ממליצה בכלל!!!
אם כבר אז מלינגר ישראל....זו כבר קלאסה אחרת.
בהצלחה.
לצפיה ב-'בדיקת מי שפיר'
בדיקת מי שפיר
01/05/2018 | 19:48
58
אני עשיתי אצל פרופ ליפיץ מאסותא והייתי מרוצה. 

הוא היה ענייני בבדיקה. שמעתי עליו הרבה המלצות והוייב שלו הרגיע אותי. 

שיהיה לך בהצלחה ��
לצפיה ב-'עשיתי את ליפיץ ואצל צלאל'
עשיתי את ליפיץ ואצל צלאל
01/05/2018 | 20:23
3
90
שניהם מצוינים
ברמה האישית התחברתי יותר לצלאל, אבל כשהוא לא היה זמין בתאריכים שרציתי עשיתי אצל ליפיץ והיה מעולה
לצפיה ב-'שלגיה...מי שפיר לא סקירות'
שלגיה...מי שפיר לא סקירות
04/05/2018 | 07:06
2
20
לצפיה ב-'התגובה שלי על מי שפיר'
התגובה שלי על מי שפיר
04/05/2018 | 18:58
1
52
לא יודעת למה חשבת שעל סקירות (2 הריונות, לא פעמיים מי שפיר באותו הריון...)
לצפיה ב-''
04/05/2018 | 20:38
31
לא ידעתי שצלאל עושה גם דיקורי שפיר.
עשיתי אצלו את כל הסקירות.מלך!!!
ו....שכחתי שיש לך שניים
שבת מבורכת
לצפיה ב-'עשיתי אצל ליפיץ'
עשיתי אצל ליפיץ
01/05/2018 | 22:04
70
בחרתי בו כי קראתי המלצות בפורומים. הבדיקה עצמה לוקחת רבע שעה, לא משהו יוצא דופן. אוירה רגועה כמו שכתבו לפני. חיכיתי בתור כחצי שעה.
לצפיה ב-'עשיתי בתל השומר'
עשיתי בתל השומר
01/05/2018 | 23:24
63
הרופא שלי אמר שאם אני עושה בתל השומר אין צורך לעשות בפרטי, התלבטתי אם לעשות אצל ליפיץ בפרטי (ליפיץ מנהל את המחלקה בתל השומר), עשיתי בתל השומר והיה בסדר גמור, התמזל מזלי וליפיץ היה נוכח בחדר במהלך כל הבדיקה שלי יחד עם הרופא שביצע את הבדיקה (ליפיץ היה עם הא.ס והרופא השני עשה את הדיקור) 
לצפיה ב-'תודה רבה, '
תודה רבה,
03/05/2018 | 09:54
50
אני אתאם תור לפרופ' ליפיץ , בנתיים לא הצלחתי להשיג את המזכירה.
ממה שאמרו לי זה הולך להיות סיפור יקר - תשלום לאסותא+ תשלום לרופא+ תשלום לצ'יפ גנטי - זה בסביבות 7,000 ש"ח - הגיוני שזה הסכום?? 
יש לי עוד 5 חודשים עד גיל 35 כך שאני לא זכאית להחזר 
לצפיה ב-'נסיעה לחו"ל לבד עם פעוטה '
נסיעה לחו"ל לבד עם פעוטה
02/05/2018 | 11:07
3
183
הייתן נוסעות (למערב אירופה ) לבדכן עם פעוטה חמודה ?
מי מכן שנסעה לבד יודעת שגם אישה לבד חשופה לפגיעות
לגבי עצמי אני נוסעת אמיצה לבד
אבל פוחדת על הילדה (אני פוחדת מחטיפות למי שלא הבינה ) למישהי יש ניסיון ?

לצפיה ב-'בת כמה הילדה?'
בת כמה הילדה?
02/05/2018 | 11:43
134
אני נסעתי לקנדה לפני שנה. היה לי ילד בן 3.9 ועוד תינוקת בת 9 חודשים. הטיסה הייתה זוועת עולם בריבוע. גם לא היה כיף במיוחד עם ילד שסובל הפרעת קשב ומשתולל לפעמים ועוד ינוקת שכל הזמן רצתה לצאת מהעגלה ולזחול
לגבי חטיפות אם יש לך עגלה את קושרת אותה וזו לא בעיה. גרתי כמה שנים בגרמניה אומנם ללא ילדים אבל מקום בטוח ביותר
מה שכן, קחי בחשבון שבגיל הזה הם לא ממש מבינים איפה הם ומה הם רואים 
לצפיה ב-'חו"ל לבד עם פעוטה'
חו"ל לבד עם פעוטה
02/05/2018 | 12:56
1
157
נשמע לי מאתגר לנסוע לבד עם פעוטה לחו"ל.
יש כ"כ הרבה קשיים לוגיסטיים כשאת לבד עם פעוטה (לדוגמא דמייני שאת צריכה להיכנס לשירותים על המטוס), שלא הייתי מעיזה לצאת למסע כזה בלי עוד מבוגר מחויב לעניין לידי.
ממליצה לך לחפש פרטנר/ית/ים/ות למסע, לרבות יחידני/ת אחרת עם פעוט/ה.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שהחטיפות נעשות במערב אירופה'
אני לא חושבת שהחטיפות נעשות במערב אירופה
02/05/2018 | 15:59
127
בתדירות שצריכה להיחשב פקטור. נסיעה על הכביש הרבה יותר מסוכנת.
תקפידי לא להשאיר אותה לבד (דהה), ללון במקומות טובים, תעדיפי בית מלון שבו יש קבלה 24/7 על פני דירה ותקראי היטב את הביקורות.
אני לא חושבת שיש בעיה קשה עם שירותים: תמיד עזרו לי במטוס. בשדה התעופה הלכתי לשירותי נכים עם הילדה. כשהגיל אפשר, נכנסתי לתא לבד, וביקשתי שישירו לי כל הזמן לעידוד מבחוץ.
אנשים עוזרים גם עם הסחיבות, וזאת לא בעיה.
השאלה היא מנטלית: יש לחץ בחול, פחד מתקלות בלתי צפויות, ועם תינוק/פעוט עדיין מרגישים בדידות.
אם מבחינה נפשית את רוצה בזה, אז סעי. אני בטוחה שתיהני.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה