לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1380113,801 עוקבים אודות עסקים

פורום אמהות יחידניות מבחירה

ברוכים הבאים לפורום אמהות יחידניות מבחירה

הרבה בחירות אנו עושים במהלך חיינו, ובחירה זו היא הגדולה מכולן: ההחלטה להפוך להיות הורה ללא בן/בת זוג. היא בעצם הבחירה לא לוותר על ההורות

הדרכים והסיבות שהובילו אותנו לבחירה הזו שונות ומגוונות:

- תקתוקו של השעון הביולוגי שגורם להבין שאם לא עכשיו, אז לעולם לא.

- הריון (מתוכנן או לא), שבמהלכו התברר כי לא יהיה שותף להורות, ולמרות זאת הוחלט להמשיך ולגדל את הילד בכוחות עצמנו.

- אימוץ כהורה יחידני.

- חוסר רצון לחכות עד אשר תימצא זוגיות שלתוכה נרצה להביא ילדים, והחלטה למימוש הזכות להורות עכשיו.

הפורום הוקם על מנת לספק תמיכה ולשמש בית חם לכל מי שבחרו בהורות היחידנית.

הפורום הוא ביתן של החוששות והמתלבטות, הנמצאות בדרך להורות יחידנית, ושל אמהות שמגדלות את ילדיהן לאחר שהתהליך הושלם. (הכתיבה בלשון נקבה אך הפורום מכוון להורים משני המינים).

זה המקום לחששות, להתלבטויות, להשתטויות, לקשיים, להנאות, לצחוקים, ולדמעות הכרוכים בחוויות ההורות היחידנית. זה המקום שבו אנו מתיישבות שלא על מנת ללכת. זה הבית שלנו.

אנא כבדו את הבית שאליו נכנסתם ואת כלליו. {אותם ניתן למצוא ב"כללי ההתנהגות בפורום" (באדום) - בהודעות המנהלתיות בכניסה לפורום}

שתהיה לכולנו השתתפות מהנה ופורייה

נכתב על ידי מנהלות הפורום הוקדמות - dafnapo ונטאשKה
ומאמצת בכל לב את כל שנאמר, אמאנחל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמהות יחידניות מבחירה

ברוכים הבאים לפורום אמהות יחידניות מבחירה

הרבה בחירות אנו עושים במהלך חיינו, ובחירה זו היא הגדולה מכולן: ההחלטה להפוך להיות הורה ללא בן/בת זוג. היא בעצם הבחירה לא לוותר על ההורות

הדרכים והסיבות שהובילו אותנו לבחירה הזו שונות ומגוונות:

- תקתוקו של השעון הביולוגי שגורם להבין שאם לא עכשיו, אז לעולם לא.

- הריון (מתוכנן או לא), שבמהלכו התברר כי לא יהיה שותף להורות, ולמרות זאת הוחלט להמשיך ולגדל את הילד בכוחות עצמנו.

- אימוץ כהורה יחידני.

- חוסר רצון לחכות עד אשר תימצא זוגיות שלתוכה נרצה להביא ילדים, והחלטה למימוש הזכות להורות עכשיו.

הפורום הוקם על מנת לספק תמיכה ולשמש בית חם לכל מי שבחרו בהורות היחידנית.

הפורום הוא ביתן של החוששות והמתלבטות, הנמצאות בדרך להורות יחידנית, ושל אמהות שמגדלות את ילדיהן לאחר שהתהליך הושלם. (הכתיבה בלשון נקבה אך הפורום מכוון להורים משני המינים).

זה המקום לחששות, להתלבטויות, להשתטויות, לקשיים, להנאות, לצחוקים, ולדמעות הכרוכים בחוויות ההורות היחידנית. זה המקום שבו אנו מתיישבות שלא על מנת ללכת. זה הבית שלנו.

אנא כבדו את הבית שאליו נכנסתם ואת כלליו. {אותם ניתן למצוא ב"כללי ההתנהגות בפורום" (באדום) - בהודעות המנהלתיות בכניסה לפורום}

שתהיה לכולנו השתתפות מהנה ופורייה

נכתב על ידי מנהלות הפורום הוקדמות - dafnapo ונטאשKה
ומאמצת בכל לב את כל שנאמר, אמאנחל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי ההתנהגות בפורום
קומונות שימושיות נילוות לפורום, 
וקישורים מהירים לפורומים משלימים בפרדס.
המשך >>

לצפיה ב-'בעיה שאולי לא רק לי יש אותה....'
בעיה שאולי לא רק לי יש אותה....
18/03/2019 | 21:50
10
89
היוש
זה רק קיים אצלי שנדמה לי ??
פשוט כל דבר שלכאורה נחשב לקטן שיש לעשות בבית מוצא אותי בחוסר אונים כי דיי לא מסוגל לזה ולא יודע....
הכוונה לכל הדברים שצריך לעשות בלהתקין לתקן וכולי...
גם להחליף מנורה זו משימה לא פשוטה ושלא נדבר על דברים מורכבים יותר.
למשל בשבוע שעבר קראתי למישהו שמתקן מזגנים ובסוף הוא מצא איזה כפתור באיזשהו מקום באיזשהו לוח וכל מה שנותר לי זה להסתכל עליו בעיניים פעורות.
זה רק אצלי?
בכל מקרה יש גורם אחד שיכול לעשות את כל הדברים האלה שמבין בהכל מקום כל פעם למצוא אחד רלוונטי?
טנקס
לצפיה ב-'לא רק לך'
לא רק לך
19/03/2019 | 14:54
4
47
וכן,יש מענה. קוראים לו- "הנדימן".
לנו בשכונה יש איש נחמד שיודע הכל. מלהתקין דוד שמש, דרך חשמל, אינסטלציה, הרכבת רהיטים מאיקאה ועוד.
בכל פיפס קוראים לו.הוא מסדר, משלמים והכל ממשיך לתפקד.
הוא מחליף מנורות בבתים ובבניין, הוא מתקן, משפץ, צובע, מטייח, מתקין שידות ועוד ועוד כיד הדמיון הטובה עליך.
תמצא לכם אחד כזה ובא לציון גואל
לצפיה ב-'חפש באתר "מדרג" '
חפש באתר "מדרג"
19/03/2019 | 23:19
15
לצפיה ב-'הרכבת רהיטים מאיקאה? וואלה, אנשים משלמים על זה?'
הרכבת רהיטים מאיקאה? וואלה, אנשים משלמים על זה?
20/03/2019 | 10:11
2
32
אני הרכבתי כל כך הרבה רהיטים בשנה ו-4 האחרונות, מאיקאה ולא מאיקאה, שאני כבר יכולה להיות הנדימן בעצמי. השלמת הכנסה. 
לצפיה ב-'אולי דאניאלי יעזר בך ולא ב"מדרג"'
אולי דאניאלי יעזר בך ולא ב"מדרג"
20/03/2019 | 21:16
1
12
לצפיה ב-'באמת שלא תזיק לי עזרה במצבי....אם יכולה '
באמת שלא תזיק לי עזרה במצבי....אם יכולה
20/03/2019 | 23:16
7
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
20/03/2019 | 06:31
37
יש כאן גם עניין של נטייה, יש אנשים שכיף להם ללמוד לעשות את הדברים האלה בעצמם, ויש כאלה שלא. להחליף נורת להט או פלורסנט זה קל מאוד, להתקין מנורת לד חדשה זה עניין יותר מסובך, שצמריך חשמלאי. להחליף גומייה באסלה קל ללמוד, אבל לוקח זמן. להחליף ברז זה קל, אם הצנרת לא חלודה מאוד. לקדוח בקיר כדי להתקין מדף, זה לא באמת מסובך אבל מצריך ממך לקנות מקדחה מתאימה, דיבלים, ברגים, תומכי מדף, ולהקדיש לזה את הזמן.
יש כאן גם עניין של גאווה והסתמכות עצמית, יש גאווה ביכולת שלך ללמוד לעשות כל מיני דברים חדשים. חלק מהדברים באמת לא מסובכים וגם לא לוקחים הרבה זמן.

מצד שני יש את העומס הכללי של החיים. אם החיים מאוד עמוסים אין זמן וגם אין אנרגיה מנטלית להתפנות וללמוד את הדברים האלה. אם לוקח חודשים "להגיע לזה", או אם הצטברו הרבה דברים שצריך לעשות, אז מוטב להזמין מישהו שמתמצא, שיגמור עם כל העניינים האלה, גם אם את/ה יודע/ת לעשות בעצמך.
ויש גם את העניין של מקצוענות, מי שמתחיל/ה בתחום חזקה עליו שיעשה טעויות, אם אתה מזמין איש מקצוע מיומן, הוא יעשה את העבודה בזמן קצר יותר ובלי טעויות, וגם יש לו, מן הסתם, את הכלים המתאימים מה שלך אין, ויעלה לך הרבה כסף לרכוש.
יש גם את העניין הבטיחותי: בענייני חשמל, גז, מזגנים, דוודים, חייבים להזמין אנשי מקצוע - זה מסוכן ממש לעשות טעויות.
לחלק מהדברים מספיק הנדימן, לחלק מדברים צריך איש מקצוע ייעודי.
אם אתה מקושר להורים ושכנים ותיקים בשכונתך הם יפנו אותך לאנשי מקצוע טובים. זו הדרך הכי טוב, המלצות של אנשים שאתה מכיר. אם יש קבוצת ווטסאפ של הורים בגן או בבית הספר הם יוכלו להמליץ. אם אתה לא מוצא בדרך הזאת, אז באמת באתר מידרג מצאתי אנשים שבסך הכל הייתי מרוצה מהם.
לצפיה ב-'תלוי במה מדובר'
תלוי במה מדובר
20/03/2019 | 10:19
3
36
נורות אני מחלהפה בלי בעיה, ומאז שילדתי גיליתי גם שאני לגמרי סבבה עם הרכבת רהיטים, זה אפילו כיף לי ומשאיר אותי עם תחושת סיפוק שהנה עשיתי את זה בעצמי.
אבל דברים שדורשים ידע וטכניקה יותר מקצועית אני לא עושה - נניח אם צריך לקבע משהו לקיר אני אקרא למישהו, כי אני לא באמת יודעת באיזה דיבלים משתמשים, איך קודחים נכון וכו', ואני מעדיפה לא לקחת סיכון. אם הייתה לי הזדמנות ללמוד ממישהו הייתי עושה את זה בשמחה. כנ"ל לגבי רוב ענייני צנרת, גומיות אני מחליפה, אבנית מנקה, אבל אם יש משהו יותר רציני קוראת לאיש מקצוע. 
לצפיה ב-'תודה בנות '
תודה בנות
20/03/2019 | 23:21
1
20
האמת שעכשיו הבנתי כמה מצבי ממש אבל ממש לא מזהיר....רוב המושגים שציינת אין לי מושג בהם.
חשבתי שזה שהידיים שלי חופפות ומסדרות שיער זה מספיק בשביל שלהגדיר אותן כחלק מהנדימן וכנראה שטעיתי....
נצטרך למצוא הגדרה אחרת למי שלא מצליח/ה לסדר דברים בסיסיים שזה ההפך מהנדימן....
מקווה להתקדם למרות שזה ממש לא אני 

לצפיה ב-'לשמחתנו'
לשמחתנו
21/03/2019 | 12:39
12
אנחנו חיים בחברה שבה כל אחד יכול לבחור לו מה הוא רוצה לעשות, אז אתה ממש אבל ממש לא חייב ללמוד לעשות מה שלא בא לך.
לחפוף ולסדר שיער זה אחלה
לצפיה ב-'הדרך הכי טובה ללמוד - '
הדרך הכי טובה ללמוד -
21/03/2019 | 10:27
19
כשמגיע איש מקצוע, ועושה מזהו שאני הייתי יכולה לעשות, אני פשוט עומדת, מסתכלת שואלת שאלות. לרוב קיבלתי הסברים, והדרכה. 
יש גם באינטרנט המון סרטוני הדרכה כמעט לכל תיקון שאפשר לבצע לבד. 

לצפיה ב-'חוות דעת על דייסון v10 '
חוות דעת על דייסון v10
16/03/2019 | 14:11
6
52
אני צריכה לקנות שואב אבק חדש, ומתלבטת בין האפשרויות. האם מישהו קנתה  דייסון v10?  או שיש לכן שואב אחר שאתן ממש מרוצות ממנו? אשמח לשמוע. תודה.
לצפיה ב-'לי יש דייסון V6 ואני סופר מרוצה'
לי יש דייסון V6 ואני סופר מרוצה
16/03/2019 | 16:02
3
41
המעבר משואב מתגלגל כבד, עם חוט חשמל ששנשרך מאחור, לשואב נטען קל משקל, היה מהפכה בנוחות ובזמינות. אני ממש שואבת הרבה יותר מאז. כמו כן אני מרוצה מהמברשת המסתובבת בראש של השואב, היא לוכדת מצוין את כל השערות של הבת שלי. נכון שצריך להפעיל מספריים קטנים כדי להוריד את השערות מהמברשת, אבל אני כל כך מבסוטה מהשואב שלא אכפת לי.

אני חושבת שלא יהיה הרבה הבדל באיכות בין ה V6 ל V10 אז את יכולה לחסוך לך הרבה כסף על ידי רכישת דגם ישן יותר.

דרך אגב, ברכישת מכשירי חשמל אני תמיד מסתכלת קודם באתר wisebuy לראות את ההמלצות שלהם. תמיד לומדת שם מידע מעניין.
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
16/03/2019 | 17:57
2
47
כמה זמן מחזיקה לך הסוללה מעמד בשאיבה אחת בעוצמה חזקה לפני שצריך להטעין שוב? תודה.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה'
אני לא בטוחה
16/03/2019 | 21:53
1
53
אני לא תמיד טוענת עד הסוף, והדירה לא גדולה. אם טעון בצורה מלאה אפשר לשאוב כמה חדרים ברצף בלי בעיות.

בקיצור אין לי תשובה טובה על זה. בדגם שיש לי כנראה לא יספיק לדירה גדולה מאוד ולמי ששואב הרבה זמן ברצף. בשביל הצרכים שלי הוא מספיק.
לצפיה ב-'מעולה. תודה.'
מעולה. תודה.
17/03/2019 | 20:53
7
לצפיה ב-'לי יש דייסון 10, אחלה שואב'
לי יש דייסון 10, אחלה שואב
18/03/2019 | 10:26
1
41
מצליח להתמודד עם שטיחים, עם הפרווה של הכלב בריפוד באוטו וכו'. בעוצמה המקסימלית הסוללה נגמרת יחסית מהר (לא יודעת כמה זמן בדיוק, אף פעם לא מדדתי...), וזה החסרון היחיד שלו, אבל זה כי יש לי כמה שטיחים. אם שואבים את הרצפה ממש לא צריך להפעיל בעוצמה המקסימלית, ובכל מקרה מספיק בהחלט לשאוב את כל הבית.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
18/03/2019 | 20:05
8
לצפיה ב-'תובנות מדייטים בעבר - כאם יחידנית'
תובנות מדייטים בעבר - כאם יחידנית
14/03/2019 | 03:06
5
123
היי,

אני אם יחידנית לתינוק מתוק, מהמם ומקסים בן 10 חודשים.
אני רוצה להתמקד בהודעה זו, ברשותכם, בענייני זוגיות:

במשך כל השנים רציתי מאוד זוגיות ועדיין לא ויתרתי על החלום הזה, גם עכשיו כאם יחידנית. הבעיה היא שאני חושבת שמשהו לא עובד אצלי בזוגיות. אני מרגישה שהייתי בררנית מדי בעבר, ועכשיו אני מכה על חטא.

אני מודה שהדבר שקסם לי בהורות יחידנית מתרומת זרע, זה העובדה שאני חופשיה לבחור כאוות נפשי אב ביולוגי לילדיי מתוך מבחר גדול יחסית של גברים (לפחות כשמדובר בתורמים בחו"ל, שם המבחר גדול יותר) ואיני צריכה להשיג את הסכמתם לרצות אותי ספציפית. לעומת זאת, בכל הקשור למציאת בן זוג, אני מוגבלת מראש למבחר מצומצם של בחורים שמעוניינים בי ומתוכם אני צריכה לבחור (כמובן, ברור לי שהטיפוס שמצטייר לי מקטלוג בנק הזרע הוא אולי אשלייה, וגם ברור לי שאין להשוות מציאת תורם למציאת בן זוג, בכל אופן אני מדברת כאן על העיקרון של יכולת הבחירה).  

אז אני מודה ומתוודה, פסלתי בעבר ברוב עוונותיי בחורים חביבים בדייטים, שכן היו מעוניינים בי, למשל בשל מראה חיצוני שלא משך אותי (שלא תבינו אותי לא נכון, זה ממש לא הפרמטר היחיד שאני מסתכלת עליו אצל גבר), ויכול מאוד להיות שאלמלא בררנות היתר הזו, הייתי נשואה היום. מצד שני, יכול להיות שבחורים אחרים פסלו אותי גם כן בשל בררנות מצדם.
אני מרגישה שאולי נתתי משקל גדול מדי למראה חיצוני בדייטים. מה לעשות שנורא קשה לי לצאת עם מישהו שלא מושך אותי חיצונית, על אף השטחיות שבדבר. קטע קצת בעייתי אצלי שאני מנסה לשפר 

יש כאן עוד בחורות שסובלות מבררנות-יתר, ופוטנציאלית היו יכולות להיות נשואות היום? אני ארצה לחזור בשלב מסוים לדייטים, והלוואי שזה יצליח, מישהי יכולה לשתף אותי בתובנות שהיא הפיקה, על סמך העבר, בכל הקשור לזוגיות? על מה כדאי להתפשר, מה לא להתפשר? באיזה מחיר עדיף להישאר יחידנית?  (סוגיה סבוכה שאני מתחבטת בה עד היום). 
לצפיה ב-'כמו לשאול עיוור על משקפיים '
כמו לשאול עיוור על משקפיים
14/03/2019 | 06:23
76
כי אם אנחנו כאן סימן שנשארנו יחידניות. היו מספר בודד של יחידניות בפורום לאורך השנים שמצאו זוגיות ופרשו מהפורום.

בכל אופן אני לא יודעת למה את קוראת "לפסול על סמך מראה חיצוני". יש דבר כזה שנקרא משיכה מינית. מכל מה שקראתי בספרים ושמעתי באינטרנט, זוגיות לא תעבוד אם אין משיכה מינית. אז כן, נראה לי שמשיכה מינית הדדית זה איזה תנאי התחלתי בסיסי. (שהטבע מכתיב כדי למנוע בעיות גנטיות בילדים). משיכה מינית יכולה להתפתח כלפי אדם כאשר מכירים אותו לאורך זמן, פתאום הוא נהיה יפה ומושך בעיניינו, אבל יהיו גם מקרים שלא. אני מכירה כמה מקרים של גברים ונשים שהיו חברים טובים מאוד מאוד, ממש חברי נפש לאורך שנים, אבל לא יצאה מזה זוגיות כי העניין המיני פשוט לא היה שם. וכל אחד מהם בסוף התחתן עם מישהו/מישהי אחרים.
לצפיה ב-'בררנות יתר זה מושג קצת בעייתי'
בררנות יתר זה מושג קצת בעייתי
14/03/2019 | 10:52
73
המושג הזה צמח מתוך הבנה שנשים וגברים צריכים לשאוף לזוגיות, תמיד וכמעט בכל מחיר, ומי שלא עושה את הויתורים הנדרשים לכך הוא "בררן ביתר".
ואני שואלת, מי קובע מה זה ה"יתר" הזה? אולי את פשוט לא מתפשרת על דברים שחשובים לך? זה שמישהו אחר חושב שהם לא חשובים - שמחת זקנתי בראש חוצות...
סתם לדוגמא, מה יעזור לך אם תתפשרי על מראה חיצוני אם לא תוכלי להימשך לבן אדם? זוגיות שהיא חד-צדדית מבחינת משיכה מינית זה דבר שמאוד קשה לקיים לאורך זמן ואני לא בטוחה שזה בריא לאף אחד מהצדדים.
אנחנו חיים בחברה שמאפשרת לגברים ולנשים לחיות חיים מלאים גם ללא זוגיות, ולכן כל אחד מגדיר לעצמו מה חשוב לו ומה פחות. לפעמים זה משתנה עם הזמן ועם הצורך בזוגיות, לפעמים לא, וזה בסדר.
אני גם לא חושבת שזה נכון להסתכל על כלל הדייטים שלך ולייסר את עצמך במחשבה שאולי היה ביניהם איזה נסיך על סוס לבן. לי היה בן זוג שאני בטוחה שהייתי מקימה איתו משפחה אם לא הייתי נטפלת לשטויות ועוזבת אותו, וכן אני מתחרטת על זה, אבל לא על "בררנות היתר" הכללית שלי, כי אני מי שאני ולא יכולה להכריח את עצמי להימשך למי שאיני נמשכת אליו או לכבד את מי שאיני מכבדת וכו'.
לצפיה ב-'אני לא מבינה גדולה בעניין'
אני לא מבינה גדולה בעניין
14/03/2019 | 15:36
1
113
אהבתי כותרת הודעה של אמאנחל
סתם נכנסתי להגיד לך מזל טוב ושכיף לראות אותך פה. אני זוכרת אותך עוד מקמונה שבדרך...
לצפיה ב-'תודה! כן, חזרתי אחרי היעדרות ארוכה'
תודה! כן, חזרתי אחרי היעדרות ארוכה
14/03/2019 | 21:38
96
גם את זכורה לי, עוד מהתקופה שאנחנו דנו על הזרקות והפריות 

לצפיה ב-'חופש הבחירה קסם גם לי'
חופש הבחירה קסם גם לי
15/03/2019 | 23:42
65
התהליך של ללכת לבנק הזרע ולבחור תורם היה מאד מעצים מבחינתי.
ולגבי זוגיות. לא חושבת שכדאי לך להצטער על מה שהיה. צאי עם הפנים קדימה. עכשיו למצוא שותף זה יותר מסובך כי יש ילד. פגשתי כמה אנשים לאחר לידת בני. זה היה בלתי אפשרי ליצור קשר. 
עכשיו כשבני כבר בן 14.. ובתי בת 24... וכבר עזבה את הבית. אני יכולה לדמיין את הריק שיהיה לי עוד כמה שנים. ועולה הרהור של אולי בן זוג או קשר כלשהו.
בינתיים מדחיקה. 
לצפיה ב-'בואו נדבר רגע על סקס'
בואו נדבר רגע על סקס
13/03/2019 | 07:45
6
103
כל השנים היו לי יזיזים קבועים
בכל תקופה בחיים היה לי את זה שאפשר לשלוח הודעה והיינו נפגשים
בשנים האחרונות מאז הלידה לא היה לי כח ולא חשק אז זה היה פעם באיזה חצי שנה ואפילו יותר.
עכשיו, כשאני ממשששששששש צריכה היזיז הקבוע שלי מהשנים האחרונות פתאום מצא זוגיות (החצוף ) ונשארתי יבשה
אין מצב שאכניס הביתה כשהילד בבית מישהו שאני לא מכירה (זה כבר לא כמו פעם). ואני לא מצליחה למצוא מישהו שאני מכירה שיהיה יזיז חדש
ואני מנסה.... באמת שמנסה
אני מרגישה שרשום לי על המצח נואשת
כבר פניתי לחברות ושאלתי אם יש להן מישהו להכיר לצורך כך
ות'אמת דווקא היו כאלה שרצו להכיר לי אבל טכנית זה לא אפשרי לי כי אכניס לבית רק מישהו שאני מכירה וכדי להכיר אותו צריך להפגש בחוץ והבייביסיטר הקבועה (אמא) לא זמינה בתקופה הקרובה ומעולם לא הבאתי בייביסיטר בתשלום
גם אין לי ממש כסף להוציא על זה
וגם מי שרוצה רק סקס לא יהיה מוכן להפגש בחוץ כאילו דייט ורק במפגש אח"כ להגיע הביתה
מה עושים??? איפה מוצאים יזיז?
אני צריכה סקס! לא יודעת מה עובר עלי, יכולה להיות שנה בלי ועכשיו אני מתחרפנת בלי
זהו, פרקתי....
סליחה אם זה לא היה פוליטיקלי קורקט...
לצפיה ב-'למה זה מוסתר?'
למה זה מוסתר?
13/03/2019 | 09:09
3
52
לצפיה ב-'מילים מסוימות הופכות את התוכן למוסתר'
מילים מסוימות הופכות את התוכן למוסתר
13/03/2019 | 14:32
95
דבר חדש בתפוז. נסי לערוך את הודעתך שוב (את אחרי 15 דק׳ עריכה אז פשוט העתק הדבק עם עריכה למילה הזו) מבלי המילה האחרונה שבכותרת שלך. זה טיפשי אבל המילה הזו על הטיותיה הופכת את התוכן למוסתר. וזה עוד יותר טיפשי כי המילה עצמה מופיעה בלועזית באימוטקינים.

את צריכה לערוך בהרבה מקומות בהודעה. אולי בעברית זה ייתן?! אין לי מושג...

לעצם העניין, תלכי לבית שלהם אם את לא מעוניינת להכניס כאלה שלא מכירה אלייך לביתך. בד ובבד, תקווי שהידיד כבר לא יהיה תפוס חחח כמה רוע מצידי
לצפיה ב-'ממרום גילי'
ממרום גילי
13/03/2019 | 17:30
99
יכולה לספר לך שאחרי הפסקת המחזור הצורך נעלם כמעט לגמרי.
וכן שנים ארוכות לא הכנסתי אף אחד הביתה. במיוחד כשהילדים היו קטנים.
וגם עכשיו זה לא מתאים בכלל. 
אני לא מרגישה מסכנה בגלל זה. האמהות יותר חשובה לי. והרצון לתת לילדי תחושת בית אמיתית. נראה לי שזה כבר מתבטא באישיות שהם מפתחים לעצמם. ביציבות שלהם.
שיהיה בהצלחה.. מה שתחליטי.
לצפיה ב-'מזדהה איתך'
מזדהה איתך
13/03/2019 | 22:34
91
גם לי יש לא מעט תקופות כאלו...מאז האקס והקודם והקודם של הקודם...
באמת בלי קשר שניתן לשלב סוג של "שגרה" כזו עם ילד...כל עוד עושים זאת נכון.
את צריכה לעשות מה שהלב והראש ביחד אומרים לך כי זה פשוט ככה....
מקווה שעזרתי 
לצפיה ב-'מממ'
מממ
13/03/2019 | 21:21
1
93
מוכרחה להתוודות שאין לי ניסיון בתחום כלל.

אז רק כמה הערות ככה מהצד.
א. נראה לי שהגיע הזמן למצוא בייביסיטר בתשלום. מהתאור שלך יש כאן הצדקה להוצאה הכספית על עצמך. אבל רק את קובעת.
ב. נראה לי שאת צריכה להחליט שאת שווה השקעה של דייט אחד לפני שאת מכניסה זר למיטה. נראה לי לגיטימי (אפילו  הכרחי?) לתהות מעט על קנקנו של פרטנר אפשרי לפני.

המון בהצלחה.
לצפיה ב-'כשרוצים רק מגע פיזי ו'
כשרוצים רק מגע פיזי ו
15/03/2019 | 10:49
87
כשרוצים רק את זה ברוב הפעמים אין בכלל חשק ואנרגיות להשקיע בדייט, בלנסות להכיר, בלנסות לשווק את האישיות. זה מעייף. לפעמים מתחשק רק להגיע למיטה להרגיש נחשקת או להתפרק מבלי יותר מידי בלאגנים. חד וחלק.
לצפיה ב-'ילד בן 3 לא משתף ותוקפן כלפי ילדים אחרים '
ילד בן 3 לא משתף ותוקפן כלפי ילדים אחרים
13/03/2019 | 15:37
1
66
אולי מישהי ניתקלה , אולי זה גם קשור למבנה המשפחה השונה שלנו
הבן שלי בן 3 יפה חכם וחמוד בן יחיד, בשנה וחצי האחרונות (כן אני עוקבת , כן זה השתנה והיה אחרת בעבר) תוקפני במגעים שלו עם ילדים אחרים , מתקשה להתידד עם ילדים זרים
לדוגמא אם אלך איתו לגן משחקים עם כדור אני יכולה לצפות לזה שאם הכדור יתגלגל לרגליו של ילד אחר בגילו (לגדולים הוא נחמד) הבן שלי יסתער עליו בצעקות "זה שלי !!" גם אם הילד נראה ידידותי אם בא חבר בוא לא יתן לו לשחק במשחקים שלו וינסה לכפות עליו לשחק במשחקים שהוא רוצה (גם איתי זה ככה ) , מצד שני הוא משווע לחברה כל הזמן מבקש שאזמין ילדים ואם נקלע לחברת ילדים (כשאנחנו מתארחים וכד' הוא יצמד לילד המארח גם אם זה מנסה להתנער ממנו ,גם אם הוא מרביץ לו או מציק לו , דיבוןרים שלי לא משפיעים עליו כלל (ולמען האמת אני לא בטוחה מה לומר )
לצפיה ב-'הייתי מבקשת את הגננת לשתף פעולה'
הייתי מבקשת את הגננת לשתף פעולה
13/03/2019 | 21:12
43
לבקש ממנה לערוך תצפית על הילד ולדווח לך איך הילד בגן, ואם צריך אז להציע לך מה לעשות. רוב הסיכויים שזו פשוט התנהגות שהיא שלב התפתחותי של ילד. והיא תדע להרגיע אותך ולהנחות אותך בעצמה איך לעזור לילד, ותוכל לשים עליו עין ולהדריך אותו בגן.

(אם המצב חריג, לדעתה, אולי היא תקבע עם פסיכולוג של הגן שיבוא לצפות בילד. אם זה המצב דעי שלא כרוכה בכך שום סטיגמה, ולא נשאר שום "תיק שמלווה את הילד לכל החיים").

כאשר אתם מזמינים ילדים אליכם תדאגי להזמין בכל פעם רק ילד אחד, ותכיני את הילדון שלך מראש.: תבחרו ביחד שלושה או ארבעה משחקים או פעילויות (כמו צביעה על דפים או הדבקת מדבקות, או משחק בכדור, כבר לא לגמרי זוכרת מה הם עושים בגיל הזה) שבהם הוא מסכים לתת לאורח לשחק, ואת שאר המשחקים תסתירו. לדעתי זו זכותו להחליט מה לא לשתף. יכול להיות שכדאי לרדת עם האורח לגינה ליד הבית, תלוי איפה מרגיש לך שיהיה יותר מתאים.
לצפיה ב-'תסכול'
תסכול
11/03/2019 | 15:49
9
155
שלום לכן,
אני בת 35, אחרי 3 הזרעות שנכשלו, ונמצאת עכשיו בניסיון הרביעי, מעקבים שנמשכים זמן ארוך (מזריקה לעצמי כבר 20 יום פיוריגון ועדיין לא רואה את הסוף לקראת יום ההזרעה).
נכנסתי לתהליך הזה לאחר מחשבות ארוכות, שכללו גם התייעצויות אם גורמים שונים.
נכנסתי לתהליך כשאני שלמה עם עצמי ועם ההחלטה.
זוגיות כרגע לא מתאימה לי, ואני לא מצליחה לראות את עצמי נפתחת לבן זוג ובונה איתו בית.
ההחלטה ללכת על תרומת זרע ועל כך שאני רוצה להיות אימא מבלי להיות עם בן זוג (לפחות כרגע), לא באה בקלות, ואני כן רואה בזה סוג של כשלון עם עצמי.
כשאני רואה את חברות שלי מתחתנות ומביאות ילדים, זה עדיין צובט בלב.

לצערי אני מגיעה הרבה פעמים עם אימא שלי (שהיא באמת החברה הכי טובה שלי בחיים)לחיכוכים סביב הנושא. היא תומכת בי אבל עדיין היתה רוצה לראות אותי נשואה, היא עדיין חושבת שזו טעות ושאני לא באמת נסיתי למצוא זוגיות ושאני סתם מחדריה לעצמי לראש שאני לא בנויה לזוגיות כרגע.

הבטחון העצמי שלי לא גבוהה במיוחד ואירועים בשים האחרונות גרמו לו עוד יותר לרדת.
אני יודעת שאני שלמה עם עצמי ועם ההחלטה לעשות ילד לבד. ואני יודעת שהזוגיות גם תוכל לבוא אח"כ ברגע שכבר אהיה שלמה עם עצמי.

החיכוכים שיש לי עם אימא שלי, גורמים לי עוד יותר להרגיש לבד ומורידות לי עוד יותר את הבטחון, ולרצות להרים ידיים ולוותר על הכל.
אימא שלי היא באמת הדבר הכי יקר לי בחיים האלה, ואני מצד אחד מרגישה שאני מאכזבת אותה (ואני מבינה את הרצון שלה שיהיה לי בן זוג ולא אשאר ואתמודד לבד), אבל מצד שני אני מרגישה שהיא לא מספיק מבינה מה עובר עלי בתהליך הזה.

אני עייפה מהטיפולים והמעקבים הלא נגמרים ומהצורך התמידי לרצות את הסביבה.
אני באמת מרגישה שאני לא בנויה לזוגיות כרגע אבל אני יודעת שאני רוצה (וזקוקה) ילד/ה, ושאם זה לא יקרה עכשיו זה כבר לא יקרה לעולם.
לצפיה ב-'מכירה את זה'
מכירה את זה
11/03/2019 | 17:17
1
91
גם אמא שלי היתה נגד הרעיון. וגם אחותי וחברה קרובה. אבל אני החלטתי שאני רוצה עוד ילד. זה היה אחרי שהיתה לי כבר ילדה. מה שעשיתי היה לראשונה בחיים לא סיפרתי לאמא שלי על התהליך. אמא שלי היתה מאד קרובה אלי תמיד. אבל התאפקתי ולא סיפרתי לה. הייתי בטיפולים שנתיים. שנתיים ארוכות וקשות. עם הרבה אכזבות וייאוש.
התמיכה שלי היתה חברות גם פה בפורום. מציעה לך להרשם לתפוז עם שם כלשהו ולקרא פה בפורום אחורה. תראי שיש הרבה סיפורים כאלה וזה מקל לדעת.
שיהיה בהצלחה! ואת לא לבד!
לצפיה ב-'טעיתי במקום התגובה, סליחה'
טעיתי במקום התגובה, סליחה
11/03/2019 | 19:34
40
לצפיה ב-'אם את לא תלויה כלכלית באמא'
אם את לא תלויה כלכלית באמא
11/03/2019 | 19:37
90
את יכולה להחליט לבד, היא לא חייבת להסכים. היא לא תפסיק להיות קרובה אלייך.
אני לא סיפרתי לאמא על התהליך, העמדתי אותה בפני עובדה כשכבר הייתי בהריון, אבל אנחנו לא היינו קרובות במיוחד אף פעם
בקשר לתהליך - אני נכנסתי להריון בהזרעה רביעית. זה תהליך לא קל, אבל בממוצע זה לוקח שישה נסיונות, אז סבלנות, למרות שזה קשה. בהצלחה.
לצפיה ב-'ממש מבינה אותך'
ממש מבינה אותך
11/03/2019 | 19:42
79
לי כל מיני אנשים אמרו את דעתם, משפחה ואחרים, ואז החלטתי לא לומר יותר, וכך היה. כמעט לא סיפרתי לאף אחד, אלא רק אחרי הלידה. 
זה נהדר שאימא שלך יקרה לך, אבל אני מניחה ומקווה שגם את יקרה לעצמך וגם נאמנה לעצמך. 
מה שלמדתי בטיפולי הפוריות שעברתי שנדרשת סבלנות, סבלנות וסבלנות. לי זה היה ממש לא פשוט, אבל הבנתי שזו הדרך, אם אני רוצה את הסיכויי שזה יקרה ושאהפוך להיות אימא.
שילך הכל בטוב
אנה 

לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
11/03/2019 | 20:21
74
ושיהיה בהצלחה במהרה!!

אני מצטרפת להמלצה למעט במתן פרטים לאמא שלך. תשני נושא שיחה אם צריך. את יודעת שאת עושה את הכי טוב לעצמך, וזה מה שחשוב. במקום לקטר לאמא שלך, את מוזמנת לקטר כאן .  התהליך דורש סבלנות, אין ברירה.
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
12/03/2019 | 08:20
61
אני מעריכה מאוד את התמיכה שלכן, אני יודעת שצריך הרבה סבלנות ואורך רוח בתהליך הזה.
תודה על כל החיזוקים והעצות!
לצפיה ב-'אמא כמו אמא'
אמא כמו אמא
12/03/2019 | 13:59
75
רוצה בשביל הילדה שלה זוגיות. זה בא מתוך מחשבה על טובתך, מתוך רצון שלא תישארי לבד / שיהיה לך עם מי לחלוק את החיים/ שיהיה לך קל יותר עם הילד / שיהיה מישהו איתך כשהיא לא תהיה...
אבל יחד עם הצורך שלה להגן ולשמור עלייך, יש פה צורך אחר שהוא שלך - שפעם היה תלוי בזוגיות והיום כבר לא. הצורך להיות אמא.
יום אחד (אולי אחרי שתהיי אמא) יכול להיות שיהיה לך צורך בזוגיות, ואולי ממש לא. מי יודע? מה זה משנה? כרגע את עסוקה בצורך שלך להיות אמא, וזה בסדר גמור!! זה הצורך הכי טבעי והכי בוער שקיים, לפחות בעיניי.
לכי איתו, תעשי מה שטוב לך, ואל תחשבי מה אחרים חושבים (גם אם האחרים האלה - הם היקרים לך מכל). בסופו של דבר האחרים יבינו, וישמחו בשמחתך.
זה תהליך ארוך, מייגע, מפרך שלא ברור מתי יסתיים עם התוצאה המיוחלת - ילד משלך. אבל יש הצלחות בתהליך הזה כל הזמן, ולכי תדעי אולי ההצלחה מחכה לך מעבר לקשת של ההזרעה הרביעית?? רק לא להתייאש!!! 
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
12/03/2019 | 14:00
1
75
כמו שאמרו פה, וזו גם הכנה לחיים אחרר כך - תלמיד את מי את משתפת, במה את משתפת, ומתי את משתפת.

בנוסף - אולי תמצאי איזה מטפל/ת מקצועית שתעזור לשתיכן ביחד וככה תרתמי את אמא לתהליך. את צריכה אנשים שתומכים בך ומעודדים אותך, ולא כאלה שאת רבה איתם ומורידים לך את הבטחון.

הפנטזיה של אמא שלך (שתהיה נשואה בעושר ואושר) לא קשורה לחיים שלך ואליך ולאיך שאת חייה את החיים שלך, אלא לאמא שלך בלבד.

ודבר אחרון - כשמגיע הילד/ה - אז הכל מתבטל, ואמא שלך בכלל תשכח את הפנטזיה שלה

לצפיה ב-'אגב, עצם פנייה להליך היחידני לא בהכרח'
אגב, עצם פנייה להליך היחידני לא בהכרח
13/03/2019 | 14:41
50
מעיד שאין לאותה יחידנית פנטזיה בעצמה (לא רק לאמה) להיות בזוגיות ואהבה.  לפעמים הפנטזיה של האמא והבת לגמרי זהות אבל הבת בוחרת שלא להמתין עם הבאת ילד עד התגשמות הפנטזיה הזוגית.

זה בהערת אגב, כי התקבל מתגובתך כאילו את יוצאת מהנחה, שיחידנית איננה בעלת פנטזיה זוגית, וזה לא נכון.
לצפיה ב-'הריון מתרומה זרע וביצית'
הריון מתרומה זרע וביצית
07/03/2019 | 20:38
3
123
הי בנות, 
אני בת 39, לפני כ4 שנים גילו שיש לי כשל שחלתי מוקדם (בעיה עם FHS), ורק אוכל להיכנס בהריון בתרומת ביצית. כמובן באותו רגע כל עלומי התמוטט, היה לי כל כך אבל כל כך קשה לקבל את זה..אפילו רציתי למות, נכנסתי בדיכאון, אין סוף ליליות של בכי, כעס, תסכול, טיפולים, אבל, ועם הזמן קבלת המצב.
 השנה החלטתי שאני רוצה להיות אימא, אבל לא אשקר יש לי הרבה חששות ופחדים, אני לבד ללא גב משפחתי או כלכלית, אין לי בן זוג. ולמרות המצב הנתון, אני רוצה להתגשם את החלום שלי ולהפוך לאימא. 
האם יש פה מישהי שנכנסה בהריון מתרומה זרע וביצית?  האם יכלה לשתף אותי בחוויותה, תהליך, עם איזה רופא או קליניקה עשתה את זה? סדר גודל העלויות?
אם מישהי במצב דומה לשלי איך ההתמודדות עם הלבד? האם מכירות קבוצה לווי וכ'ו. 
אשמח לכל מידע או יועץ שיכול לעזור לי.
ברכות, בריאות ואהבה לכולנו.
ציפ 

לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
07/03/2019 | 21:28
86
כאשר אין גב משפחתי אז צריך לקנות עזרה בכסף.
את יכולה למצוא בהודעות הנבחרות את ההוצאות הצפויות הממוצעות על גידול תינוקות ופעוטות ולראות אם את מוכנה לכך מבחינה כלכלית. האם את חוסכת את הסכום הזה כל חודש כיום. העומס בגידול ילד לבד (פיזי ורגשי) הוא גדול, ולא טוב להיכנס לזה כאשר את גם בלחץ כלכלי קיומי. רק את יודעת מה המצב שלך למעשה, את לא רוצה להגיע למצב שאת ניזונה מסלי מזון....

יש כאן בפורום, והיו לאורך השנים, כמה וכמה נשים שמגדלות ילדים (אפילו יותר מאחד) לבד ובלי גב משפחתי. זה קשה - אבל אפשרי, וגורם לאושר רב. אבל צריך לבדוק שהמצב הכלכלי מאפשר.
לצפיה ב-'יש פורום "תרומת ביצית"'
יש פורום "תרומת ביצית"
08/03/2019 | 00:14
80
שם תמצאי עלויות
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'יש לי חברה שעשתה את זה'
יש לי חברה שעשתה את זה
09/03/2019 | 00:10
104
זה עלה המון. עשרות אלפים. ולקח כמה שנים של נסיונות. היתה לה עזרה ותמיכה מהמשפחה.
בסופו של דבר נולדה ילדה. והשמחה גדולה.
שיהיה בהצלחה מה שתחליטי.
לצפיה ב-'הטבות ליחידניות'
הטבות ליחידניות
04/03/2019 | 08:18
8
135

שלום בנות יקרות 
מבדיקה שעשיתי נאמר לי שבמצבי כיון שאני  מרוויחה  משכורת יפה שהיא הרבה יותר מ 5000 שח לא מגיעה לי שום הטבות הנחות לא בארנונה ולא במעונות קצת מוזר למרות שזאת משכורת יחידה אשמח לשמוע מכן יותר פרטים. דיי מבאס �� 

לצפיה ב-'הנחות ליחידנית'
הנחות ליחידנית
04/03/2019 | 11:09
3
128
לא יודעת איפה בדקת, אבל הנחנה בארנונה להורה עצמאי לא תלויה במשכורת. תעודת זהות שכתוב בה שאת רבקה וספח שרשומים בו ילדים זה מספיק.
זה בערך הנחה יחידה שאני מקבלת בתור יחידנית. ועוד נקודות זיכוי נוספות במס הכנסה שבמקרה שלנו מגיעות לנו במקום האב. אבל על זה צריך להתעקש כי לא נותנים אותם אוטומטית כשממלאים תופס 101.
לגבי הנחות במעון - תבדקי בסימולאטור - https://apps.moital.gov.il/MeonotSimulator/default...
לצפיה ב-'הנחות '
הנחות
05/03/2019 | 14:26
2
79
לגבי ארנונה הברוטו שלי גבוה לכן לא אישרו לי. גם לגבי מעון אני משלמת מחיר מלא. 
גם אם המשכורת גבוהה עדיין המשפחה תלויה במשכורת אחת. מרתיח ממש 
לצפיה ב-'אולי זה תלוי עיריה אבל'
אולי זה תלוי עיריה אבל
05/03/2019 | 23:41
60
אף אחד לא ביקש ממני תלוש משכורת בארנונה
לצפיה ב-'לגבי ארנונה זה נשמע תמוהה'
לגבי ארנונה זה נשמע תמוהה
06/03/2019 | 09:11
60
בזמנו כשעברתי לעיר הנוכחית שאני נמצתא בה ביקשתי הנחה בתור הורה יחיד. צירפתי גם שלושה תלושי שכר. חזרה אלי פקידה ושאלה אותי אם אני רוצה הנחה על סמך תלושי השכר שלי או על סמך היותי יחידנית. כי על סמך התלושים לא הייתי זכאית אוטומטית והיתה צריכה להעביר את זה לועדה כלשהי (מי ישמע מליונרית... ). בכל מקרה, - ברגע שאמרתי שזה על סמך שאני יחידנית ההנחה היתה אוטומטית. הייתי צריכה לספק רק העתק תעודת זהות ובלי מסמכים נוספים או תלושי שכר.
לצפיה ב-'את יכולה להסתכל באתר "כל זכות"'
את יכולה להסתכל באתר "כל זכות"
04/03/2019 | 17:01
1
94
הנחה בארנונה תלויה בעירייה שאליה את שייכת. בכל המקרים שאני שמעתי עליהם היא לא תלויה בהכנסה.

נקודות זיכוי במס הכנסה מקבלים בלי קשר למשכורת. כן אמורים לקבל כמו שצריך אם ממלאים את הטופס כמו שצריך, ואם אנשי כוח אדם במקום שבו את עובדת יודעים את עבודתם. אם לא, אז צריך להמציא ממס הכנסה ולקבל מהם אישור על נקודות הזיכוי ולהביא אותו למקום העבודה כדי שיעשו את ההתאמות הנכונות. לדעתי אפשר לעשות את זה באינטרנט פעם בשנה (זה אותו טופס של תאום מס), ורק אם יש צורך באישור נוסף באותה שנה אז צריך לגשת לשם פיזית. אבל אם לא בטוחים שיודעים למלא נכון את הטופס במחשב אז אפשר לגשת לשם.

סבסוד במעונות של ויצו ונעמת מקבלים לפי משכורת. צריך לחלק את המשכות בשתיים ואז לחלק במספר הנפשות במשפחה פלוס אחד. כלומר לאמא עם ילד אחד מחלקים את המשכורת ברוטו בשש, ואז מסתכלים בטבלאות של התמ"ת כדי לראות מהי הדרגה המגיעה ומהו הסבסוד המגיע.

החל מגיל שש מקבלים באוגוסט מענק לימודים מביטוח לאומי, גם זה בלי תלות בהכנסה.

בכל מקום אפשר לבקש הנחה בגלל שזאת משכורת יחידה, לפעמים מקבלים ולפעמים לא. אני קיבלתי הנחה בגן פרטי, וגם קיבלתי הנחה בקונסרבטוריון, למשל.

יש גם הנחות בצהרונים מסובסדים, אלה לא כל הצהרונים אלא חלק מהם וצריך לברר איזה צהרון מסובסד ואיזה לא.
לצפיה ב-'תסתכלי כאן בעמוד 9'
תסתכלי כאן בעמוד 9
05/03/2019 | 18:07
75

אם ליחיד/ה ילד אחד, ומשכורתו/ה מעל 30000 ברוטו, אז כל הכבוד!! בשכר כזה הייתי שולחת את הילד לגן פרטי עם מספר אנשי צוות גדול יותר לכל ילד (זה מה שאני באמת עשיתי, עם משכורת נמוכה בהרבה). אם זו המשכורת, אין סיבה שכולנו כאזרחים נשלם מיסים כדי לסבסד את הילד במעון. יש אחרים שצריכים את המיסים האלה יותר.
לצפיה ב-'גם למי שמרויחה יותר מ 5000 יש הטבות'
גם למי שמרויחה יותר מ 5000 יש הטבות
16/03/2019 | 20:33
1
19
כמו כתבו ארנונה זה 20 % לא תלוי משכורת
במעונות יום וצהרונים עם סמל תמ"ת החישוב כזה שגם למי שמרויחה 10000 ומעלה יש הנחות.
ולגבי הנחות במסגרות אחרות שאינם של התמת צריך להגיש בקשה ולראות

לצפיה ב-'תודה לעונות '
תודה לעונות
18/03/2019 | 09:34
10
תודה רבה 
לצפיה ב-'הפכת לאמא בשנה וחצי האחרונות?'
הפכת לאמא בשנה וחצי האחרונות?
28/02/2019 | 19:56
2
119
אנו רוצות להבין טוב יותר היבטים שונים של מה שעבר עליך מאז. 
נודה לך אם תעני על שאלון מחקר, מטעם אוניברסיטת בר אילן, במטרה להבין טוב יותר את החוויה של נשים במעבר להורות. 
אנונימיות מובטחת! אינך צריכה לרשום שום פרט מזהה על גבי השאלון. 
מילוי השאלון לוקח כ-10 דקות וניתן למלאו גם דרך הטלפון הנייד.
בברכה,
פרופ' אורית טאובמן – בן-ארי וצוות המחקר.
קישור לשאלון:
 https://biusocialsciences.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_6KK6bRmFCNihjkF

לצפיה ב-'פה בהודעה כתוב שלוקח 10 דקות למלא'
פה בהודעה כתוב שלוקח 10 דקות למלא
02/03/2019 | 20:42
1
113
ובשאלון כתוב 20 דקות. אז מי צודק?

הזמן שלנו כאמא חשוב ויקר

לצפיה ב-'אני צודקת כמובן '
אני צודקת כמובן
04/03/2019 | 20:02
64
אמור לקחת 10 דקות ולא עשרים כמו שכתוב בפתיח. תיקנתי את הטעות.
תודה על הפידבק ועל הנכונות לענות על השאלון!
הקול שלכן כאימהות חשוב מאוד

לצפיה ב-'בנק זרע'
בנק זרע
27/02/2019 | 12:39
8
116
מתחילה תהליך הזרעות. פתחתי תיק באסותא סופרם אבל ההיצע שם לא גדול ומגוון. האם שווה/מומלץ ללכת לבנק זרע אחר ואם כן איזה?
לצפיה ב-'בבנק ציבורי בדרכ יציעו 3 תורמים'
בבנק ציבורי בדרכ יציעו 3 תורמים
27/02/2019 | 13:49
7
91
המגוון בבנקים ציבורים מצומצם יותר. מה ההיצע בסופרם? כמה עולה שם מנה?
לצפיה ב-'תרומת זרע'
תרומת זרע
27/02/2019 | 13:56
5
74
בסופרם עולה 2000שקלכל מנה. לא פניתי לציבורי כי הבנתי שהבדיקות  בפרטי יותר מקיפות. ויש משהו כמו 50 תורמים לבחור מתוכם. פשוט כולם כמעט אותו מוצא ואם זה לא מתאים עבורך אז נשארת בלי הרבה
לצפיה ב-'את זקוקה לבדיקות מקיפות יותר מסיבה רפואית?'
את זקוקה לבדיקות מקיפות יותר מסיבה רפואית?
27/02/2019 | 14:15
4
76
כלומר בבדיקות גנטיות שלך נמצאו ממצאים שבעקבותם חשוב לך שהתורמים יעברו בדיקות מקיפות או סתם לשקט נפשי מבלי שתהא סיבה ספציפית?

ממש לאחרונה, בבנק ציבורי הוצעו לי 3 תורמים וזה כל מה שהיה להם ומתוכם בחרתי (בהמשך מתכוונת לייבא מחו״ל). אני יודעת שביתר הציבוריים ההיצע גם זהה פחות או יותר ובטח שלא משתווה לבנקים הפרטיים. בבנק פרטי המגוון יותר גדול (כמו שציינת 50). את בטח שילמת לפתיחת תיק. אם תלכי לבנק פרטי אחר (נגיד קריובנק) גם תצטרכי לשלם עבור פתיחת תיק. אם לא איכפת לך לשלם שוב עבור פתיחת תיק תיגשי לקריובנק.

עברת על כל התורמים בסופרם ואף אחד לא מצא חן בעיניך?
לצפיה ב-'תרומת זרע'
תרומת זרע
27/02/2019 | 14:21
3
71
תודה. קצת קראתי באינטרנט... לא צריכה לבדיקות מקיפות אבל בהחלט לשקט הנפשי בסופרם מבצעים משהו כמו חמישים בדיקות גנטיות לתורמי הזקע. ואם משהו לא תקין הם לא תורמים. ואני למשל עשיתי לעצמי רק 15 (מה נדרש ממני). 
אני מניחה שבכל מקרה עדיף בנק פפרטי גם מהחינת מבחר. וכן, המבחר גדול אבל ההתרשמות פחות. כולם יפים, כולם בלונדינים עם עיניים כחולות...קצת מרגיש לי לא אמין. 
לסיכום מבינה שעדיף להמשיך עם סופרם...
אגב סתם לידע כללי כמה עולה מנת זרע בבנק ציבורי?
לצפיה ב-'תרומת זרע'
תרומת זרע
27/02/2019 | 15:14
2
72
המחיר של 2000 שח בסופרם הוא לתורם ישראלי או מחו״ל?

בציבורי בצפון 750 שח למנה, אך אני יודעת שבבנקים ציבוריים במרכז הארץ המחירים יהיו מעט יותר גבוהים.

גם אני עשיתי את בדיקות הסקר של קופת חולים ולא המורחבות, אך ישנה עוד דרך להבטיח שקט נפשי והיא: לבצע בעצמך בדיקות גנטיות מורחבות שעולות 3000-4000 שח ואז למעשה את יכולה לבחור תורמים שלא עשו בדיקות מקיפות וכך יוצא שאומנם שילמת חד פעמי כמה אלפים על הבדיקות המקיפות שלך אבל לא תצטרכי לשלם 2000 שח למנה של תורם שעבר את כל הבדיקות. הבנת את הנקודה?

לגבי הכולם יפים ומרגיש לא אמין - גם זה מה שעבר לי בראש כשהסתכלתי על תורמים בבנקים בחו״ל. אין לנו דרך או כל יכולת לבדוק אם המידע הוא אמין, ולכן כל שנותר לעשות זה לסמוך על המידע שניתן לנו.

רוצה להאמין, שהבנקים מקצועיים ומספקים מידע מהימן לגבי התורמים, למרות שבתכלס בנקי הזרע בישראל לא מפוקחים ואין חוקים מסוימים שהם פועלים לפיהם. יש חוזר מנכ״ל שלפיו אמורים לפעול, אבל בפועל אין שום רגולטור מפקח על פעילות הבנקים וכל מנהל בנק פועל לפי מדיניות עצמאית. עדיין, אולי הם לא מדברים גלויות בכל הקשור למכסה לכל תורם ומעגלים פינות, אבל אני מניחה שלגבי התיאור החיצוני ובטח הרפואי הם מוסרים מידע אמת. אולי מעט הלחצתי, אבל באמת זה המצב ואין לנו יכולת לדעת מה מתרחש. יש דברים שלא באחריותנו, כל שנותר לנו הוא להאמין ולקוות לטוב

לצפיה ב-'תרומת זרע'
תרומת זרע
27/02/2019 | 15:22
1
71
וואו ההבדל במחירים מטורף. 2000 שקל זה לתרומה מהארץ. גם אם עולה 1000 במרכז זה עדיין חצי. עוד התלבטות...
לצפיה ב-'כן, הבדל עצום'
כן, הבדל עצום
27/02/2019 | 15:26
69
כן, זה יוצא פי 2. תקראי את הודעתי הקודמת כי ערכתי אותה אחרי שקראת. כתבתי משהו לגבי הבדיקות הגנטיות המקיפות.
לצפיה ב-'אני חושבת שבבנקים הציבוריים במרכז יש יותר היצע'
אני חושבת שבבנקים הציבוריים במרכז יש יותר היצע
28/02/2019 | 06:43
62
למרות שאני ממש לא מעודכנת
לצפיה ב-'שאלת משכנתה'
שאלת משכנתה
26/02/2019 | 08:17
3
156
היי
מחפשת את חוכמת ההמונות ומתעניינת בדעתכן האישית ולכן לא פונה כרגע לייעוץ אז אל תפנו לשם בבקשה.
אז ככה:
זכיתי במחיר למשתכן ברמלה. הסיכוי שאגור שם הוא אפסי כי אני לא מתחברת למקום, לאוכלוסיה ולמרחק מהעבודה.
כלומר זו דירה להשקעה (אם אפשר לקרוא לדירה ראשונה "דירה להשקעה").
זכיתי במקום די רחוק מה שאומר שהסיכוי שישארו לי 3 חדרים הוא נמוך.
במידה ודירה של 3 חדרים עולה מעט פחות ממיליון ש"ח ויש לי הון עצמי של 300K, האם הייתן הולכות על דירה של 4 חדרים שעולה כ- 1,250,000 עם ההון העצמי הזה או שזו התאבדות מבחינה כלכלית?
משכורת של כ- 10K, אין הלוואות אחרות ויש פוטנציאל בעתיד הרחוק לירושה שתכסה כחצי מהסכום.
כמובן שאכוון לדירת ה 3 חדרים, אבל אם לא ישאר אז מתלבטת אם לוותר על הזכאות או ללכת על 4 חדרים.
כרגע גרה בדירה של אחותי ולכן לא משלמת שכ"ד אבל לא יודעת מתי היא תחליט למכור אותה ולפנות אותי וזה מפחיד אותי בפני עצמו כי אז יהיה גם שכ"ד על הראש (לא משהו שיקרה בשנים הקרובות אני מניחה).
יש עיצות? מה הייתן עושות במקומי?
לצפיה ב-'לוותר ולחפש משהו מתאים'
לוותר ולחפש משהו מתאים
26/02/2019 | 09:09
114
לא מומלץ לקחת משכנתה שהעלות החודשית שלה מהווה יותר משליש מהשכר.  

אם את כבר שוקלת לקנות דירה שלא תשמש אותך למגורים, תפתחי את הראש ותסתכלי גם על דירות יד שניה של שלושה חדרים בערים מרכזיות אחרות. למשל, בחיפה תוכלי למצוא דירות שלושה חדרים יד שניה במחירים שאת מדברת עליהם בשכונות טובות. דירה כזו את גם יכולה להשכיר מיד (כי לא תצטרכי להמתין לכך שתבנה) ולכסות באמצעות שכר הדירה את המשכנתה או לפחות את חלקה. התנהלות כזו גם תאפשר לך גם להקצות סכום כסף לשפץ אותה במידת הצורך.
לצפיה ב-'לא הייתי שוללת רכישת דירה'
לא הייתי שוללת רכישת דירה
26/02/2019 | 15:23
98
חסרים פה המון נתונים אבל נקודת הפתיחה שלי היא שנדל"ן ביד כרכוש שלך תמיד מביא תשואה מובטחת. לדעתי יש לך הון עצמי מספק לרכישה של דירת שלושה חדרים ולגבי דירת ארבעה חדרים = פה זה כבר לשבת עם הבנק ולבדוק מה התנאים ולמה את זכאית ולכמה שנים את יכולה לפרוס את המשכנתא.
את כמובן חייבת לבדוק האם הדירה במיקום  שבו יש בכלל ביקוש לשכירות. כלומר תוכלי להשכיר אותה בקלות? באיזה סכום? הוא מכסה את ההחזר החודשי? 
לצפיה ב-'במחיר שרשמת אפשר למצוא דירות'
במחיר שרשמת אפשר למצוא דירות
26/02/2019 | 19:01
102
לפי כתבה מהעיתון של הבוקר, אפשר למצוא דירות 3 חדרים בפחות ממליון שקל בעוד מקומות חוץ מרמלה, באר שבע למשל. ואז כמו שרשמו לפני, הדירה כבר מוכנה, מקסימום שיפוץ של חודש/ חודשיים ואפשר להשכיר אותה.
אם ההון העצמי הוא 300K, אז משכנתא של 1.25 היא גבולית ולא בטוח שיאשרו. יש מחשבונים ברשת שיכולים לעשות חישוב של כמה משכנתא את יכולה לקבל.
בהצלחה.
לצפיה ב-'סיפור האופניים וגם זיכוי למסירה'
סיפור האופניים וגם זיכוי למסירה
13/02/2019 | 13:08
4
201
אחד האתגרים היותר גדולים שהיו לי זה ללמד את בני רכיבה על אופניים. זכרתי את אמי מקללת את הרגע שלימדה אותי לרכב ורצה איתי עם האופניים וגלגלי העזר...
והילד גדל וגדל ולא ידע לרכב. בגיל 12 בערך נכנסתי לחנות אופניים מקצועית בלטרון והתעניינתי ברכישת אופניים וגם במדריך לרכיבה. התברר שהמוכר ירושלמי ונותן שיעורים וגם יעזור לנו להביא את האופניים הביתה (לפרק גלגלים כדי שייכנסו לאוטו שלי). קניתי אופניים מפוארים ביותר בסכום ענק.. רק כדי שהילד ילמד סוף סוף.
המדריך אכן הגיע לביתי. הרכיב את האופניים ותוך כמה שיעורים הילד למד לרכב. ממש נס.
הילד גדל וגבה מאד מאד. והאופניים קטנים עליו. מצאתי חנות אופניים בירושלים שקיבלה את האופניים המשובחים. ובתמורה קיבלתי זיכוי לקניית אופניים.
הנער מסרב כרגע לקנות אופניים.. לא רוצה לרכב בכלל. אז אם מישהי מכן רוצה את הזיכוי (על סך 300 שח) אשמח לתת אותו.
חנות אופניים בגבעת שאול ירושלים.

לצפיה ב-'תבורכי. הצעה נדיבה כל הכבוד!'
תבורכי. הצעה נדיבה כל הכבוד!
13/02/2019 | 20:32
1
106
אולי אופניים בשבילך? חחחח
לצפיה ב-'רעיון טוב!'
רעיון טוב!
14/02/2019 | 12:52
82
אופניים בשבילי... רק שיש לי בעיה בברך. אחשוב על זה.
לצפיה ב-'מכל הדברים שהטרידו אותי '
מכל הדברים שהטרידו אותי
14/02/2019 | 11:42
1
169
אופניים!!! אף פעם לא ידעתי ולא הצלחתי לרכוב על אופניים.. והילדים הגיעו לכיתה ב' ועדיין לא ידעו לרכב. ניסיתי, רצתי אחריהם , סחבתי אופניים למגרשי חנייה נטושים וכלום... ואז גילו לי שיש מישהו בשכונה הקרובה אלי שמלמד רכיבה בתשלום. התקשרתי, תיאמתי... שילמתי.. שיעור אחד ושניהם רוכבים כמו מקצוענים! והוא אפילו לא רץ אחריהם. מסביר באסרטיביות, מכניס מוטיבציה והיידה - רוכבים אל האופק. 
מסקנה.. יש פתרון לכל דבר. צריך רק כסף  
(כרגע הןא מנסה לשכנע אותי ללמוד אצלו גם... )
לצפיה ב-'נהדר!'
נהדר!
14/02/2019 | 12:57
98
זה יהיה בשבילך תיקון הילדות. ללמוד לרכב עכשיו. כדאי לך!
לצפיה ב-'רוצה להכניס את הילד לגן נעמת - יהיה בן 1.4 ח' איך מתחילים?'
רוצה להכניס את הילד לגן נעמת - יהיה בן 1.4 ח' איך מתחילים?
12/02/2019 | 14:15
8
71
לצפיה ב-'בחרת גן?'
בחרת גן?
12/02/2019 | 15:36
3
77
הייתם? ראיתם? מצא חן בעיניך? תבקשי ממנהלת הגן טפסי הרשמה.
לצפיה ב-'היינו, קיבלנו, רציתי לדעת איך מקבלת הנחה של יחידנית וכו''
היינו, קיבלנו, רציתי לדעת איך מקבלת הנחה של יחידנית וכו'
12/02/2019 | 19:48
2
43
לצפיה ב-'תמ"ת-משרד הכלכלה'
תמ"ת-משרד הכלכלה
12/02/2019 | 20:49
1
86
הכנסי לאתר שלהם,ליחידת מעונות יום וצהרונים,שם כתוב הכל-
איך נקבעת דרגה
מה המסמכים שצריך לסרוק ולצרף לשאלון המקוון
מתי לשלוח השאלון וכיו"ב.
בהצלחה 
לצפיה ב-'סבבה תודה :))'
סבבה תודה :))
12/02/2019 | 23:05
20
לצפיה ב-'את צריכה להגיע למנהלת הגן'
את צריכה להגיע למנהלת הגן
13/02/2019 | 09:10
2
74
ולקבל חוברת רישום ולמלא ולהחזיר לה.

תזדרזי כי ההרשמה עוד מעט נגמרת.

בהצלחה!

לצפיה ב-'הייתי'
הייתי
13/02/2019 | 10:42
1
65
הייתי אצל מנהלת הגן, קיבלתי טופס לתשלום, השאלה שלי איך אני יודעת כמה מגיעה לי הנחה כאם יחידנית, אף אחד לא זמין ולא יכול לתת מענה, וגם באתר האינטרנט אי אפשר להזין פרטים. אני בקשר עם עובדת סוציאלית מהרווחה, שלעיתים היא נעלמת... 
לצפיה ב-'מצאתי בשבילך את הסימולטור לחישוב הנחה'
מצאתי בשבילך את הסימולטור לחישוב הנחה
13/02/2019 | 14:01
53

ההנחה שניתנת למטופלי משרד הרווחה גדולה יותר מההנחה לחד הוריות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'את צריכה לקחת חוברת הרשמה מהמעון'
את צריכה לקחת חוברת הרשמה מהמעון
16/02/2019 | 13:01
41
להירשם באתר
לקבל אישור שהתקבלתם למעון
ואז להיכנס לאתר של התמ"ת ולהעלות את כל המסמכים שהם מבקשים,
שימי לב שההרשמות למעונות מסתיימות שבוע הבא - ב 21.2

לצפיה ב-'הליך הזרעה בבי״ח ציבורי-מאוחדת'
הליך הזרעה בבי״ח ציבורי-מאוחדת
10/02/2019 | 18:05
29
160
מתחילה טיפול בהזרעה עם ביוץ טיבעי בבי״ח ציבורי. המזכירה של היחידה אמרה לי שטיפול הזרעה (כולל הכל: את הביקורים אצל הרופא, מעקב ביוץ, אולטראסאונד, בדיקות דם) כולל מנת זרע אחת תעלה לי 1700 שח. שאלתי: האם יש זכאות לקבלת אישור מהקופה כדי לקבל מימון  להליך ההזרעה וכל מה שנלווה אליו (מלבד מנת הזרע כמובן)? ענתה: שקופות החולים לא נותנות התחייבויות להליך כולו ודורשות שזה יעשה במכוני הפוריות של הקופות עצמן ומנהל יחידת הivf רוצה שהכל התנהל אצלו ביחידה. השאלה: האם קופת חולים מאוחדת לא נותנת התחייבות לכל מה שכרוך בהליך? ואז אשלם רק על המנה עצמה? זה נראה לי מוגזם לשלם לביח ציבורי להזרעה ולמעקבים 1000 שח.

תאירו את עיניי פליז!

לצפיה ב-'סליחה שאני לא בנושא השאלה'
סליחה שאני לא בנושא השאלה
10/02/2019 | 19:15
4
130
אבל נראה לי חשוב להדגיש - אני חושבת שהזרעה טבעית אחרי גיל 40 זה ממש לא מה שצריך לעשות. יש לך אינדיקציה לעבור ישר לIVF אבל אם לא, אז הזרעה עם הורמונים ולא בלי, אלא אם באופן חד פעמי אבל גם זה לא ממש.
שוב סליחה, אני יודעת שלא את זה שאלת.
ובנושא השאלה - כן, מקבלים התחייבות מקופה בדרך כלל לכל דבר חוץ ממנת זרע עצמה
לצפיה ב-'הזרעה על סייקל טיבעי'
הזרעה על סייקל טיבעי
12/02/2019 | 10:59
3
84
גם אני חשבתי כמוך, שבגלל הגיל עדיף ישר שאיבה ולא הזרעה. הרופא (מדובר במומחה בהא הידיעה באיזור הצפון) אמר בתגובה שזו החלטה שלי ושכן יאשרו לי מהקופה להתחיל עם ivf, אבל הוא ממליץ טיפול *אחד* בהזרעה על ביוץ טבעי וללא שום הורמונים. אמר שתמיד אם האישה מבייצת טיבעי הוא מעדיף לנסות בהתחלה ללא הורמונים. הוא גם מעדיף לעקוב אחר הסייקל הטיבעי ולראות את תגובת הגוף ואת הרירית שמתפתחת.

הוחלט על הזדמנות אחת להזרעה ואם לא יילך אז נעבור לivf מיד אחכ.

לגבי הטופס 17 למעקבי US, מעקבי רופא ובדיקת דם *בהזרעה* - קופח נתנה לך התחייבויות לביח ציבורי (כלומר לא למכונים של הקופה)? המזכירה ביחידה בבי״ח אמרה שכל ביקור אצלהם אני אצטרך טופס 17 כשמדובר בהזרעה. הקופה מספקת כל כך הרבה טופסי 17? לא הבנתי...
לצפיה ב-'אני במאוחדת'
אני במאוחדת
12/02/2019 | 13:20
2
52
ניגשים למזכירות הרפואית,אומרים הזרעה ותקבלי טופס 17.
יהיה כתוב בו מעקב זקיקים וזה כולל דם,אולטרסאונד וכיו"ב.
את מנת הזרע את רוכשת בכספך.
אם תצלצלי למזכירות הן יסבירו לך ואצלנו אפילו מפקססים ההתחיבות.
לי לאסותא ואיכילוב לא עשו שום בעיה.
לצפיה ב-'מעקבים, בדיקות דם ומעקבי רופא בהזרעה'
מעקבים, בדיקות דם ומעקבי רופא בהזרעה
12/02/2019 | 14:39
1
47
מאוחדת נתנה לך לאסותא ולאיכילוב? הקופה לא דרשה שתעשי את המעקבים בהזרעות במכוני הקופה? וכל ביקור בהזרעות (אולטראסאונד וכו׳) נתת לאיכילוב טופס 17 בנפרד או מקבלים טופס 17 אחד שתקף לכל הביקורים של המעקבים בסבב הזרעה?

תודה רותם
לצפיה ב-'נתנה'
נתנה
12/02/2019 | 15:20
32
לאיכילוב ואסותא.
למיטב זכרוני,טופס 17 אחד אבל מה יותר פשוט מלהרים טלפון למזכירות הרפואית של הסניף,אליו את שייכת ולקבל את התשובות ממזכירה רפואית בקופה?
הייתי מוכנה לעשות עבורך את שיחת הטלפון הזו רק שאני גרה במרכז ואת...אינני יודעת.בהצלחה
לצפיה ב-'רוצה לעדכן אותנו מה אמרו לך בקופה?'
רוצה לעדכן אותנו מה אמרו לך בקופה?
11/02/2019 | 20:44
1
69
שיהיה המון בהצלחה!!
לצפיה ב-'תודה מותק. עדיין לא בורר העניין. אעדכן כשתהיה תשובה'
תודה מותק. עדיין לא בורר העניין. אעדכן כשתהיה תשובה
12/02/2019 | 11:01
20
לצפיה ב-'לפני כמה שנים כשעמדתי לפני הזרעות דרך מחלקת פוריות'
לפני כמה שנים כשעמדתי לפני הזרעות דרך מחלקת פוריות
16/02/2019 | 13:10
17
59
בסורוקה, את בדיקות הדם ומעקב הזקיקים עשיתי במרכז בריאות האישה.

במחלקת IVF עושים הכל - מגיעים לשם ושם מתבצע כל התהליך, כולל בדיקות דם
ואולטרסאונד (בסורוקה בבניין אחר, אבל עדיין דרכם).

בהצלחה,
ואני לגמרי מצטרפת למחשבה לגבי מעבר מהיר ל IVF.

לצפיה ב-'אז את המעקבים בהזרעות עשית במכוני הקופה?'
אז את המעקבים בהזרעות עשית במכוני הקופה?
16/02/2019 | 14:32
16
33
זה כי לא קיבלת טופס 17 לסורוקה או כי היה לך נוח יותר?
זה יותר מסתדר עם מה שהמזכירה בivf הסבירה לי (שבהזרעות הקופה נותנת התחייבות למעקבים למכונים שלה ולא ליחידת הפיריון בבי״ח ציבורי. דבר שבivf לא קיים, כי הכל נעשה ביחידה והקופה מכסה גם את המעקבים ביחידה).

אם הקופה לא תיתן לי מעקבים לביח ציבורי אני אאלץ לשלם 1000-950 שח על סבב הזרעה כולל הכל. גם מהסיבה שמנהל היחידה מעוניין שהמעקבים יהיו כולם תחת קורה גג אחת וגם כי אני מבינה את החשיבות מאחורי המדיניות הזו. מעבר לכך, ממש אין לי כח להתרוצץ בין המקומות השונים (קופה וביח) ולהעביר תוצאות ולהתקשר ולהמתין ולהיות במתח. לי זה ממש לא מתאים. אני בגישה שהשקט שווה זהב!

בנוסף, התכנון הוא הזרעה אחת אז מקסימום שילמתי 950 שח כדי לעשות מעקבים היכן שאני מעדיפה ולא היכן שהקופה החליטה לי.
לצפיה ב-'גם עכשיו כשאני עושה מעקבים בבאר שבע ומטופלת בתל אביב את '
גם עכשיו כשאני עושה מעקבים בבאר שבע ומטופלת בתל אביב את
16/02/2019 | 16:50
10
35
המעקבים עשיתי במרפאת בריאות האישה - קובעים תור (נותנים תור לבדיקת דם ולאולטרסאונד) ושולחים להם במייל / באתר את התשובות. יעיל ומהיר.
אם יש לך מרפאת בריאות האישה נגישה כדאי לבדוק באיזה ימים הם עושים את הבדיקות האלו, חבל לבזבז כסף, הזרעה אחת, יכולה להוביל לעוד אחת, אחר כך IVF, הורמונים עולים כסף, זה סיפור שעלול להיות מרתון ולא ספרינט.
אגב, אני עשיתי בדיקות פעם ראשונה במרפאה אחת ואת השתיים האחרות במרפאה אחרת, וגיליתי שדווקא הרחוקה יותר יותר נוחה להגעה ולחניה.

זה באמת לא מסובך, רופאת המשפחה שלי הכניסה למחשב בקשה ל 4 בדיקות דם ואת הדפים של האולטרסאונד מצלמים כמה שצריך...

בהצלחה
לצפיה ב-'יש מעבר לבדיקות הדם ולאולטראסאונד גם מעקבי רופא'
יש מעבר לבדיקות הדם ולאולטראסאונד גם מעקבי רופא
16/02/2019 | 17:58
9
22
אני לא מעוניינת להיות במעקבי רופא של הקופה. גם אם נניח אבצע בדיקות דם ואולטראסאונדים בקופה עדיין אצטרך לשלם עבור כל ביקור ביחידה בבי״ח סכום מסוים. אם מדובר במס׳ ביקורים זה כבר מתקרב לסכום של ה950 שח. אז זה כבר משתלם לי לקבל מההתחלה את כל החבילה (הזרעה, השבחה, בדיקות דם ומעקבי רופא וזקיקים) באותו מחיר גלובלי.

אנסה לקבל את המעקבים לביח הציבורי...

אגב, לא מאמינה שביח יסכים לקבל צילומים של אותו טופס 17 למעקבים (בקופה זה שונה כשאת מצלמת את אותה הפניה). זה ישר יחשיד את המזכירה. יצא שהבאתי ל2 פגישות ביחידה טופס 17 ובטופס ה17 השני שהבאתי (כלומר בפגישה השניה) המזכירה שאלה אותי אם לא השתמשתי כבר בטופס הנ״ל. עניתי שלא מה פתאום (זה באמת היה טופס ״לא משומש״. לא צילמתי את הטופס ה1 והגשתי שוב. מדובר היה בטופס 17 אחר לחלוטין אבל עצם שאלתה לא הייתה נעימה משהו. לא אוהבת להתעסק בתיחמוני מערכת). אולי במכוני הקופה זה מקובל לצלם ולהגיש בכל ביקור במעקב....

כמובן, שכל הדיבור הוא על מעקבים בהזרעות כי בשאיבות לא קיימת עבור הקופה שום בעייתיות עם עניין המעקבים ביחידה עצמה.
לצפיה ב-'אני טופלתי במרפאת פוריות '
אני טופלתי במרפאת פוריות
16/02/2019 | 18:55
1
38
בסורוקה ולא ביחידת IVF(הזרעות). בהחלט אפשר לקבל לשם התחייבות ולא לעשות מעקבים בקופה.
אבל אם מדובר בנסיון חד פעמי אולי כדאי לשלם אם תהיה בעיה עם התחייבות כדי לא לבזבז זמן?
לצפיה ב-'כן, זה מה שאעשה אם לא אקבל מעקבים ליחידת ivf'
כן, זה מה שאעשה אם לא אקבל מעקבים ליחידת ivf
16/02/2019 | 23:50
17
(לא מכירה שם מרפאת פוריות בביהח. אין לי מושג מזה). במידה ולא אקבל מעקבים להזרעה ביחידה אשלם בלית ברירה להזרעה כולל הכל+מנת זרע 1700 שח (מנת זרע 750 שח). ההתחייבות זה לא מה שמעכב אותי. יש לי עוד זמן לווסת עד שאוכל להתחיל מעקבי ביוץ...
לצפיה ב-'לא דיברתי על לצלם טופס 17, אלא את ההפניה של בדיקת'
לא דיברתי על לצלם טופס 17, אלא את ההפניה של בדיקת
16/02/2019 | 19:17
6
23
זקיקים.

נראה שלא כ"כ הבנתי  איך את מטופלת..

העיקר שיהיה בקלות ובמהירות

לצפיה ב-'שאלתי לגבי מעקבים בבי״ח ציבורי בהזרעה'
שאלתי לגבי מעקבים בבי״ח ציבורי בהזרעה
16/02/2019 | 23:39
5
26

תודה!
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
17/02/2019 | 16:22
4
23
מהניסיון שלי עם סורוקה, הם שולחים לעשות את הבדיקות במרפאות נשים בקהילה ולא בבית החולים, אלא אם את מטופלת במחלקת IVF.

בהצלחה!!

לצפיה ב-'מנסיון שליי עם סורוקה'
מנסיון שליי עם סורוקה
17/02/2019 | 18:54
3
35
אפשר לעשות כל הבדיקות במרפאת פוריות שם ומעקב זקיקים ביחידת US נשים במקום.
לצפיה ב-'את יודעת יותר טוב '
את יודעת יותר טוב
17/02/2019 | 19:41
2
31
חשבתי עלייכן השבוע

אגב, אני חושבת שהבנתי מה הטעות שלי - אני הועברתי אחר כבוד מפוריות
ל IVF, בעצם את ההזרעה הראשונה התחלתי בהנחיה של רופא נשים ששלח
למעקב זקיקים ובדיקות דם, ואז הביוץ התפספס ונשלחתי למחלקת פוריות.
סליחה אם הטעיתי מישהי..

לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
18/02/2019 | 12:35
1
27
רופא נשים מקופת חולים יכול להפנות למעקב זקיקים וUS בקופה, אבל ברגע שאישה כבר מטופלת במרפאת פוריות, היא עושה את כל הבדיקות שם. דרך אגב, רופאי פוריות עובדים גם בקהילה ואני מכירה כמה נשים שמעדיפות מכל מני שיקולים שונים לעשות טיפולים דרכם ולא דרך מרפאת פוריות.
אניחנו בסדר. בנות עברו לאחרונה לקבוצת פעוטות בגן ביחד כי לא הסכמתי בסוף להשאיר את הקטנה בתינוקות ולהעביר את הגדולה לבד.
מה איתך? איך הולך לך?

לצפיה ב-'יופי שהסתדר '
יופי שהסתדר
18/02/2019 | 18:00
5
לצפיה ב-'סליחה , טעיתי והטעיתי...'
סליחה , טעיתי והטעיתי...
17/02/2019 | 19:43
4
51
את ההפניה להזרעות קיבלתי מרופא נשים,
את בדיקות הדם והמעקבים התחלתי לעשות במרפאת בריאות האישה,
כשהביוץ פוספס ולא הגעתי להזרעה  נשלחתי למרפאת פוריות , ומשם כבר שלחו
אותי ישר ל IVF.

סליחה אם הטעיתי מישהי..

לצפיה ב-'את בדיקות הדם ניתן לעשות בסניפי הקופה הרגילים?'
את בדיקות הדם ניתן לעשות בסניפי הקופה הרגילים?
18/02/2019 | 15:58
3
19
אני רוצה לעשות בסניף רגיל (כלומר לא בסניף שיש בו בריאות האישה). זה אפשרי? ואיך מוודאים שהתוצאות תתקבלנה עד הצהרים? מה צריך להגיד לאחות?
לצפיה ב-'בדכ עושיפ גם אולטרסאונד זקיקים במקביל'
בדכ עושיפ גם אולטרסאונד זקיקים במקביל
18/02/2019 | 17:54
2
25
את בדיקות הדם אפשר במרפאה השאלה מתי תגיע התשובה..
לצפיה ב-'איך הגיעו/מגיעות אלייך או אל כולן?'
איך הגיעו/מגיעות אלייך או אל כולן?
18/02/2019 | 19:45
1
11
לצפיה ב-'באתר של הכללית יש תשובות..'
באתר של הכללית יש תשובות..
18/02/2019 | 20:29
5
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
19/02/2019 | 01:49
37
למה את לא מתקשרת לשאול את קופת החולים שלך לגבי טופס 17?
לצפיה ב-'אז תשובה לטובת הבאות בתור'
אז תשובה לטובת הבאות בתור
27/02/2019 | 13:47
2
25
קבלת התחייבויות קופה (לפחות במאוחדת אבל זה תקף גם ליתר) למעקבי זקיקים ומעקבי רופא שמתבצעים בבי״ח (כלומר לא במכוני הקופה) היא מעט קשה וסיזיפית. זה לא כמו בivf שמקבלים התחייבות שלב א׳ ושלב ב׳ וכו׳ שאז מדובר בהתחייבות שמכסה את כל הסבב של אותו טיפול הפריה. בהזרעה אין טופס התחייבות אחד שמכסה את כל מעקבי הזקיקים והרופא ולכן *כל מעקב* צריך לדאוג להתחייבות נפרדת (מלבד התחייבות להזרקת הזרע עצמה). מדובר בחתיכת בלבול שכל בירוקרטי. מוצאת את עצמי פונה כל יומיים לקופה לקבלת התחייבות חדשה כי חס וחלילה כל פעם נותנים כמות 1. בינתיים זה עובד אבל מי יודע אולי אתייאש ופשוט אשלם 150 שח כל מעקב.

למי שמעוניינת בראש שקט ולא רוצה לרדוף אחר התחייבויות אז חבילה שכוללת את כל המעקבים ובדיקות הרופא פלוס הזרעה תגיע בבי״ח ציבורי ל1000 שח. 1000 שח מול טרטורים מממ תחשבו על זה.

מזל שהתכנון הוא סבב אחד של הזרעה ואז אעבור להפריה מלאכותית, אחרת לא הייתי עומדת בזה
לצפיה ב-'תודה על העדכון!!'
תודה על העדכון!!
27/02/2019 | 17:07
1
8
לצפיה ב-''
28/02/2019 | 15:27
11
לפעמים שאני מחפשת משהו מסוים בארכיון הפורום ומגיעה לשרשור שיש בו שאלה או דיון בנושא אבל הוא לא סגור במובן זה שהנושא נותר עלום ללא מענה אמיתי זה מבאס. אז למען נשים שנתקלות באותה בעיה בעתיד חשוב לתת את התשובה ולעדכן איך נסגר העניין.
לצפיה ב-'עזרה מאמא'
עזרה מאמא
04/02/2019 | 16:57
19
304
היי,
רציתי להתייעץ. אני בהריון עם תאומים, יחידנית. לפני שיצאתי לדרך היו לי שיחות רבות עם אמא שלי שהביעה נכונות לעזור.
עברתי לגור ליד ההורים כדי שכל זה יהיה אפשרי.
היום העזתי לומר שאני מקווה שהיא תראה לנכון לגור אצלי בתקופה הראשונה, ושאני כמובן אסדר לה חדר שיהיה רק שלה.
היא ישר שאלה למה שאני לא אבוא לגור איתה ועם אבא שלי.
היחסים ביני לבין אבא שלי ממש גרועים, ואני מנסה להתראות איתו כמה שפחות.
חשוב לציין שגם היחסים בין ההורים שלי ממש גרועים, וכוללים שימוש באלימות מילולית, אבל הם בוחרים להמשיך לגור יחד, וזאת החלטה שלהם.
אני לא יכולה לומר שהופתעתי מהתגובה של אמא שלי, כי אני בכל זאת מכירה אותה.
אני מצידי אמרתי שאני חושבת שיהיה לי הרבה יותר נכון להיות בבית, ושהדבר יקל עלי להסתגל לחיים החדשים עם הקטנטנים.
היא ענתה - כן, אבל לי יהיה יותר נוח אצלי.
אני מקווה שאני לא נשמעת כפויית טובה, כי ברור לי שהיא לא חייבת לי כלום, ואני צריכה להודות על מה שיש, אבל אני בכל זאת מאוכזבת, ובעיקר מקווה שככול שההריון יתקדם היא תבין למה זה לא נכון לי לבוא לגור אצלהם.
אשמח לשמוע מה דעתכן ואולי רעיונות לנימוקים שיעזרו לי לשכנע אותה, כמובן בלי להכנס לשיחה לא נעימה
תודה רבה 
לצפיה ב-'עניין רגיש... אבל לא חייב להיות.'
עניין רגיש... אבל לא חייב להיות.
04/02/2019 | 21:18
1
203
בזמנו היה לי עניין דומה עם אמא שלי. זה בקלות מצב שיכול להביא לעלבונות וכד', אבל אני ממש ראיתי את זה כצעד הראשון שלי כאמא.
אני ידעתי שאני צריכה לפתח ביטחון בעצמי ובהורות שלי.
כדי לעשות זאת, הייתי צריכה להגיב לאמא שלי כהורה של בני, ולא כילדה שלה.
זה היה מאוד חדש ובהתחלה מאוד מוזר, וזה הצריך לשחרר כל מיני חלקים רגישים מהילדות וכל מיני עניינים לא פתורים - ולהיות מולה מתוך מקום חזק יותר, של אמא שיודעת מה היא רוצה בשביל הבן שלה.
קודם כל הייתי חייבת להבין מה אני באמת רוצה. וכשהבנתי, גם הדרך נהייתה קלה יותר.
ידעתי שאני חייבת להיות בבית שלי, כי הילד ואני צריכים להסתגל זה לזו, והמרחב בו זה צריך לקרות חייב להיות מבחינתי מרחב *שלי*.
יחד עם זאת ידעתי שאני חייבת אותה כפרטנרית, כסבתא, כתומכת מלאה בכל התהליך, ושגם היא צריכה להסתגל למציאות חדשה.
אז דיברתי איתה מאוד בעדינות ומתוך הבנה שלי אותה, אבל גם בביטחון מלא שאני אומרת את הדבר הנכון.
אמרתי לה בפשטות שחשוב לי לפתח מההתחלה הרגלים נכונים עם הילד בתוך הבית שלי, ושנסתגל אחד לשנייה בתוך המרחב שלי. אני חושבת שזה הדבר הכי נכון והכי בריא, ועם זאת אשמח לקבל ממנה כל עזרה שהיא יכולה לתת. אם תוכל להיות אצלנו יותר בתקופה הראשונה - זה יהיה ממש טוב, כמה שהיא יכולה ולא יותר מזה. אני אעריך כל עזרה. 
וכך, היא מעולם לא גרה אצלי, אבל היא היתה מגיעה כמעט כל יום בתקופה הראשונה. היום אני יודעת שעשיתי את ההחלטה הנכונה. היום גם אמי אומרת את זה.
כמובן שאני מדברת רק מתוך ניסיוני, ומתוך מערכת היחסים שלי עם אמי. אז אני לא יכולה באמת לייעץ. וגם, הורות לתאומים מצריכה יותר עזרה. אז אני לא יכולה לשים את עצמי במקומך. אבל מה שאני כן יכולה להגיד בביטחון, הוא שכל אמא יודעת מה נכון עבורה - ואם תהיי שלמה עם מה שמרגיש לך נכון עבורך, אז גם תדעי לתווך זאת לאמך. ואז הבקשה שלך לאמך לא תבוא מתוך מקום רגשי, ויהיה קשה להיכנס לעלבונות. 
מקווה שעזרתי 

לצפיה ב-'בהחלט עזרת!'
בהחלט עזרת!
05/02/2019 | 11:47
110
תודה רבה על התגובה המושקעת.
חידדת לי דברים וגם נתת לי ביטחון להתנהלות מולה

לצפיה ב-'כבר דיברנו על זה קצת בפורום תאומים אבל אני אוסיף עוד קצת'
כבר דיברנו על זה קצת בפורום תאומים אבל אני אוסיף עוד קצת
04/02/2019 | 21:54
2
168
יחסים בין ההורים שלי הם בערך אותו דבר ואני חושבת שחלק גדול מאד בזה שבחרתי בהורות יחידנית זה מסיבה שמאד סבלתי ממערכת יחסים שלהם בזמנו
אני גם אמא יחידנית לתאומים - תאומות ליתר דיוק. אמא שלי הייתה גרה איתי בחודשיים ראשונים אחרי לידה וזו הייתה תקופה מאד קשה לשתינו. היו לנו סיכסוכים כל יום. ברגע שהיא עזבה מצב השתפר פלאים. מנסיון שלי לא חייב עזרה 24 שעות ביממה מעבר אולי לשבועיים ראשונים. יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי להקל על החיים. כן, צריך לוותר על משהו. אני העדפתי לוותר על הנקה וסינכרנתי את הבנות ככה שברגע שאחת הייתה מתעוררת לאוכל הייתי נותנת בקבוק גם לשניה. זה עזר לי להרוויח כמה שעות שינה ברצף. אני העדפתי לוותר על זה ולא על עצמאות שלי. אני הצטרכתי לעבור דירה בהריון כדי שיהיה לי מעלית וממ''ד בבית ואוכל לצאות לבד עם עגלה מהבית. בחרתי עגלה שהיא קלה יחסית ונכנסת בקלות יחסית לאוטו. יש כל מני דברים אחרים שאפשר לתכנן מראש. אם את צריכה טיפים, אשמח לעזור. טוב שעברת לגור ליד ההורים, ככה תוכלי לבקש עזרה בכל רגע שאת צריכה. אבל אני ממש לא חושבת שחייבים לגור ביחד.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
05/02/2019 | 11:48
1
86
ברור לי שמגורים משותפים יהיו קשים, אני פשוט חוששת כרגע מהמחשבה על להיות לבד עם קטנטנים שרק נולדו.
בהחלט אשמח לכל טיפ שתוכלי לחשוב עליו
לצפיה ב-'לכמה ימים ראשונים אחרי שיחרור'
לכמה ימים ראשונים אחרי שיחרור
05/02/2019 | 18:52
106
כן צריך עזרה רבה ואני לא בטוחה שאמא זה הכי טוב. חברה או מישהי מהמשפחה שיש לה ילדים קטנים שתוכל להראות לך דברים בסיסיים בטיפול בתינוקות נשמע לי יותר מתאימה
אני לקחתי מישהי שקילחה איתי את התינוקות כי לא היה לי מוסג איך עושים זאת ואמא שלי לא הייתה יכולה לעזור לי בזה.
לגבי טיפים
1.להכין הכל מראש. בערך סביב שבוע 22 אני התחלתי לחשוב על הזמנת לידה ובשבוע 26 כבר עשיתי הזמנה. זה היה ממש טוב, כי אחרי זה כבר נהיה ממש קשה ללכת. אם יש לך שאלות ספיציפיות בקשר להזמנת לידה תבואי לפורום תאומים, נעזור לך שם.
2.תשאלי אנשים בסביבתך הקרובה אולי יש להם דברים שהם רוצים למסור. אם תרשמי מאיפה את אולי יהיו פה נשים שירצו למסור משהו. זה יחסוך לך הרבה כסף, כי דברים של תינוקות הם יקרים ומשתמשים בהם ממש מעט זמן. הם גודלים ממש מהר...
3.הרבה יותר קל לענות על שאלות ספציפיות. אני ממליצה לך לעבור על שירשורים בפורום תאומים לשנה אחורה - יש לך עוד זמן, זה לא כל כך הרבה עמודים וכן הרבה מידע כדי שיהיה לך התרשמות ראשונית ואז תוכלי לשאול שאלות ספיציפיות.
לצפיה ב-'לא בטוח שתצטרכי ככ הרבה עזרה'
לא בטוח שתצטרכי ככ הרבה עזרה
05/02/2019 | 01:01
1
142
אצלי הבנות היו קלות, ונעזרתי בשבועיים הראשונים, ולא ברצף. אני מציעה לך להכין את החדר, ואמא שלך תוכל להשתמש בו כשתגיע לעזור לך. אני מניחה שאם יהיה קשה, היא תישאר יותר. ולא תצטרכי לשכנע אותה.
לצפיה ב-'רעיון מעולה'
רעיון מעולה
05/02/2019 | 11:50
92
הרעיון שלך ממש טוב, ואני בטוחה שאמא שלי לא תפקיר אותי ברגע האמת.
השיחה שעשינו היתה מבחינתי שיחה ראשונית שקצת נועדה להביע בכלל את הצורך שלי בתמיכה.
שמחתי לשמוע שיש כוונה לעזור ואני ממש מקווה שנמצא את הדרך שתתאים לשתינו
לצפיה ב-'תשארי אצלך בבית'
תשארי אצלך בבית
05/02/2019 | 05:33
1
121
והיא תישאר אצלה. אם יהיה קשה בלילות הראשונים, ואמא שלך עדיין לא תרצה להשאר, תזמיני אחות לילה בתשלום. תשאלי בעזר מציון אם יש להם על מי להמליץ.
אמא שלך תעזור ככל שהיא תוכל, והכל יהיה בסדר.
לצפיה ב-'אני בטוח אשאר אצלי'
אני בטוח אשאר אצלי
05/02/2019 | 11:52
105
מגורים אצל ההורים לצערי ממש לא באים בחשבון מבחינתי, ושוב, זה לא מפינוק, זה נובע אך ורק מחשש למצב הנפשי שלי.
אחות לילה זה רעיון לא רע בכלל :)
לצפיה ב-'לדעתי אין מה לשכנע את אמא'
לדעתי אין מה לשכנע את אמא
05/02/2019 | 10:06
4
139
כל עזרה שהיא תוכל לתת לך - מה טוב, אבל אל תכריחי אותה לעשות משהו שהיא לא מוכנה אליו. היא אדם מבוגר עם חיים משל עצמה ונוח לה בבית שלה ובטריטוריה שלה. היא מוכנה לעזור וזה המון אבל תני לה לבחור איך לעזור בתנאים שלה, אחרת תגיעו לפיצוצים מיותרים (וגם כך תגיעו אליהם כי העצבים רופפים בהתחלה כשלא ישנים מספיק וההורמונים משתוללים...).  
מהניסיון שלי - עברתי לגור ליד ההורים אבל היה לי ברור שהם לא מסוגלים לעזור לי לילות ולא להתחייב לשעות ארוכות במהלך היום. יש להם את החיים שלהם ועוד נכדים ואני לא יכולה להשתלט להם על הזמן. שכרתי דירה לידם וחיפשתי אופרית שתגור איתי בחודשים הראשונים (התוכנית היתה למצוא מטפלת יום אבל נפלה לי הזדמנות להעסיק אחות תינוקיה לשעבר מרמב"ם שחיפשה הכנסה נוספת לתקופה קצרה). היא היתה אצלי חודשיים ועזרה לי מאוד. וההורים באו כשיכלו ובעיקר בסופי שבוע כשהיא נסעה הביתה. אחרי חודשיים נשארתי לבד וההורים באו בשעות אחה"צ לעזור לי עם ההשכבות. בגיל ארבעה חודשים כבר הצלחתי לסנכרן ביניהם וללמד את שניהם להירדם עצמאית וכך הייתי פחות תלויה בעזרה וחיפשתי רק מטפלת יום כדי שאוכל לחזור לעבודה. אני מאוד מציעה לך לשים כסף בצד לצורך עזרה שכזו , או לתכנן כלכלית איך לנצל נכון את דמי הלידה שלך. לא להסתמך טוטלית על אימך (במיוחד שהיחסים ביניכם נשמעים לא יציבים) ולהתחיל לחפש עזרה ללילות לתקופה הראשונה - אחות לילה או מטפלת שתוכל לבוא כמה פעמים בשבוע ולתת לך להתאושש. ושוב - תני להורים להציע עזרה מיוזמתם ורצונם החופשי ולא מתוך מחוייבות. זה הרבה יותר בריא ליחסים ביניכם.
לצפיה ב-'את כל כך צודקת'
את כל כך צודקת
05/02/2019 | 11:54
3
113
אין כוונה להכריח, ואני קצת מצטערת על הדרך שבה הגבתי בשיחה עם אמא שלי.. הייתי מאוד לחוצה לפני השיחה והגבתי בצורה אמוציונאלית.
אני מנסה לחסוך כל חודש כמה שיותר, בכדי באמת לשריין כסף לעזרה בתשלום.
אשמח לשמוע קצת על העלויות של העזרה שלקחת, אם לא אכפת לך לשתף.
אופר זה נשמע חלום, אבל זה בטח יקר..
לצפיה ב-'אל תצטערי'
אל תצטערי
05/02/2019 | 14:53
2
113
הכל בסדר.. את עומדת בפתחה של תקופה חדשה , מפחידה ומבלבלת. זה ברור שהתגובות שלך יהיו לפעמים מוקצנות ואת צריכה לזכור את זה ולגם להזכיר להורים מידי פעם כי יהיו פיצוצים, זה די בלתי נמנע..
טוב שאת מתחילה לחשוב קדימה ולחסוך, גידול תאומים מאוד מאוד יקר גם בהשוואה לשני ילדים צמודים משום שההוצאות הן תמיד כפולות בו זמנית ומשום שאנחנו נוטות לקנות יותר עזרה בתשלום מאשר אמהות לילד יחיד והלאה. התאומים שלי כבר בני 8.5 שנים.. העלויות ששילמתי אז כבר לא רלוונטיות לימינו לדעתי. א-ב-ל את צריכה לחשוב מה התוכנית שלך קדימה ולתכנן צעדים בהתאם. למשל - אני ידעתי שאחזור לעבודה אחרי 4 חודשים כדי לשמור על מקום העבודה שהיה לי, וידעתי שהילדים יוולדו סביב ספטמבר מה שאומר שלא יהיה להם מקום במעון מסובסד של ויצו / נעמ"ת וכו באותה שנה. כשבדקתי עלויות של משפחתונים וגנים פרטיים גיליתי שהפער מול העסקת מטפלת לא כזה משמעותי (אז.. וזה היה בגבעתיים) ובכל מקרה, העדפתי מטפלת שתבוא אלי הביתה במקום לגרור תינוקות בחורף לבית אחר. העלויות של גן או מטפלת לתאומים היו גבוהות מאוד כבר אז (שילמתי למטפלת 8000 ש"ח לחודש לפני תנאים סוציאליים והמחירים רק עלו מאז). זה גרם לי להבין שלא אוכל להסתמך רק על המשכורת השוטפת שלי בשלב הראשוני ופדיתי חיסכון שהיה לי.  בגלל שידעתי שאשתמש בדמי הלידה והחיסכון למטפלת יכולתי לקחת מישהי ישר מההתחלה.  ודוקא אופרית עלתה פחות ממטפלת כי המחייה שלה עלי בכל מקרה..  ידעתי שאוכל להתמיד בזה שנה בלבד ושהילדים יצטרכו להכנס למעון מסובסד בשנה שאחרי כן ואז אתאזן כלכלית. ככה יכולתי להחליט כמה כסף להקציב לעזרה בתשלום. מניחה שאם הסיטואציה שלי היתה אחרת (תאריך לידה שונה..) הייתי קונה עזרה לפי שעות וחוסכת הרבה יותר. 
מה שאני מנסה לומר הוא שתכיני לך בראש תוכנית איך את ממקסמת את האפשרויות שלך לקנות עזרה בתשלום בלי להכנס להוצאות בלתי נשלטות ואת ההורים תשימי כגיבוי שאת יכולה גם בלעדיו וכל עזרה תתקבל כבונוס.. 
לצפיה ב-'אני אתקן קצת...'
אני אתקן קצת...
05/02/2019 | 17:52
1
126
זה בטח תלוי מקום מגורים, אבל בנות שלי בגן פרטי מגיל שישה חודשים ואני משלמחת עכשיו 5000 ש''ח כל חודש עבר שתיהן. כן, לא במרקז, בדרום. זה סכום שהוא טיפה פחות מפחיד.
בחודשים ראשונים הבאתי איזה בחורה (לא תיכוניסטית, אחרי שירות לאומי) ושילמתי לה 40 ש''ח בשעה לעזרה של כמה שעות פעמיים בשבוע.
לצפיה ב-'אין ספק, פריפריה זה אחרת'
אין ספק, פריפריה זה אחרת
06/02/2019 | 09:44
108
לפני שמונה שנים המחיר הכי זול שראיתי על גן פרטי היה 5800 ש"ח (וזה בגן שלא רציתי.. השאר היו יקרים יותר). בכל מקרה - כמובן שלא חייבים להגיע לסכומי העתק שאני הוצאתי. מבחינתי זו היתה השקעה לטווח ארוך כי הייתי חייבת לשמר משרה בכירה במקום העבודה שלי וידעתי שלא יחכו לי חצי שנה. ידעתי שאוכל לעמוד בהוצאה הכבדה ההיא במשך שנה בלבד (פחות - זה היה בעצם 9 חודשים עד שנכנסו למעון נעמ"ת). וידעתי שיהיה לזה מחיר כלכלי כבד כי די חיסלתי את כל החסכונות שלי. היום אמנם התאזנתי כלכלית אבל כבר לא מסוגלת לשלם סכומים כאלה. השיקולים של כל אחת שונה ולא חייבים להגיע לסכומים כאלו אם מוצאים מישהי שיכולה לעזור לפי שעות ולא מחוייבים מבחינת מקום העבודה , או אם ההורים יכולים לעזור יותר. לי לא היתה עזרה מהמשפחה ותודה לאל יכולתי להרשות לעצמי לקנות אותה בתשלום.
לצפיה ב-'גם אני...'
גם אני...
05/02/2019 | 10:59
2
125
אמא לתאומים בת ובן, אימי גרה בבניין שלנו והיחסים בינינו "לא להיט" בלשון המעטה.
חושבת בדיוק כמו שקודמותיי כתבו- בבית שלך ואמא תבוא כשתבחר ותרצה והאמיני לי שהיא תבוא ותרצה.
בלילות תמיד הייתי לבד והסתדרתי מצוין.
בימים אימי הייתה מסייעת ועיקר העזרה הייתה סביב מקלחות והשכבה.
הנוכחות שלה אצלנו בבית, עד היום, לא פשוטה עבורי.
היום הילדים גדולים (אוטוטו 6) והתדירות ירדה מאודדדדד אבל המעט שהיא מגיעה תמיד לא נוח ולכן מעדיפה שהילדים יעלו אליה כשהם רוצים ומתאים לה.
את תסתדרי נפלא והיא תהייה שם לסייע, אצלך בבית.
תמיד קיימת האפשרות של קניית עזרה בתשלום.
המשך הריון קל ושמח 
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המחזקת'
תודה רבה על התגובה המחזקת
05/02/2019 | 11:58
1
118
לאמא שלי יש תכונה מבלבלת..
מצד אחד היא עוזרת לי כל החיים בכל מיני דרכים, דווקא לא בפן הכלכלי, אלא בצרכים אחרים, וזה פלוס ענק ענק לזכותה.
מצד שני יש תחושה של "הכל או כלום".. כלומר מבחינתה אם היא עוזרת אז זה צריך להיות בתנאים שלה, כולל ממש להתעצבן אם היא מייעצת ואני לא מקבלת את דעתה.
אני בהחלט מאמינה בעצמי שאהיה מסוגלת להסתדר, אבל כולם כ"כ מלחיצים אותי ואומרים שאין דרך לצפות את מה שעתיד לבוא, ושזה הולך להיות הדבר הכי קשה שעברתי בחיים..
אם יש לך כל טיפ נוסף שנוגע לתקופת ההתחלה עם תאומים אשמח מאוד לשמוע
לצפיה ב-'עונה...'
עונה...
05/02/2019 | 18:21
113
אמא כמו שלך יש גם לי.
מבטיחה לך שתסדרי נהדר והיא תהייה שם. מניחה שתהיינה עליות וירידות אבל מהר מאוד לומדים אמהות ולתפקד בתוך העניין.
נכון,תאומים זה אחר אבל ממש לא משימה בלתי אפשרית.
נסי להקשיב פחות לקולות ה"מפחידים" והיי קשובה יותר לקולות המעשיים.
הריון ולידת תאומים יכולים להיות מפתיעים משמע, לידה מוקדמת, פגייה וכיו"ב ולכן קשה לתכנן מראש.
מה כן אני יכולה להציע? להתארגן מראש ולהיות הכי מסודרת שבעולם. למשל-
לקנות תינוקלין,לכבס ולהניח בשידת החתלה בגדים, חיתולי בד וכו'.
לדעתי כבר היה שרשור בעניין של איך להתכונן. נסי לחפש אותו, הוא יעזור לך מאוד.
בגדול חכי עוד קצת.לקראת שבוע 28+ תשאלי שוב, זה יהיה שבוע מתקדם ואז כבר תתחילי ממש לפעול- לבצע רכישות לקראת לידה כמו עגלה,עריסות,סלקלים וציוד נדרש.
בינתיים תהני מההריון, תבצעי מעקבים נדרשים ותבלי עם בטן נפלאה.

לצפיה ב-'שתבוא לעזור בנקודות זמן מסוימות בהן קשה לך'
שתבוא לעזור בנקודות זמן מסוימות בהן קשה לך
15/02/2019 | 19:36
1
56
לא צריך להפוך את החיים שלה לגמרי..

שתישן איתך כמה ימים ראשונים,
כדי שתתחזקי מהלידה
ואחר כך תתחילי להתמודד, והיא תגיעה בנקודות זמן שבהן את מזהה שקשה לך יותר.

אני לא חושבת שאפשר או צריך לצפות מהורה לשנות את כל חייו בשבילינו,
חוץ מזה... שתדעי שהבטחות לחוד ומעשים לחוד, לפעמים מבטיחים המון
ואז מגלים שממש ממש קשה לעזור הרבה / כל יום / לאורך זמן, ותצטרכי
למצוא פתרונות אחרים..

שתהיה לידה קלה ובידיים מלאות!
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/02/2019 | 11:17
10
לצפיה ב-'לצורך עבודה סמינריונית '
לצורך עבודה סמינריונית
05/02/2019 | 13:17
1
87
שלום, לצורך עבודה סמינריונית אני מחפשת אמהות יחידניות מבחירה שמוכנות להתראיין. כמובן שניתן להישאר בעילום שם ולא יעשה שום שימוש במידע שלא לצורך כתיבת העבודה.
אני מאוד אודה לכן על שיתוף הפעולה (:
לצפיה ב-'מה נושא העבודה?'
מה נושא העבודה?
11/02/2019 | 10:02
19
לצפיה ב-'בנק זרע ביהח כרמל'
בנק זרע ביהח כרמל
03/02/2019 | 22:21
69
מנסה שוב... -
אשמח לחוות דעת על בנק הזרע בביהח כרמל.
תודה רבה.
לצפיה ב-'שריון מנות לילד נוסף - '
שריון מנות לילד נוסף -
31/01/2019 | 18:36
6
190
צפוייה להתחיל תהליך של הזרעה, פעם ראשונה, בתקווה שאקלט ולא אצטרך IVF. תוהה -
1. כמה מנות זרע לקנות כדי לשריין לי לאחאים ?
2. מישהי חוותה מצב בו מנות הזרע ששריינה לילד שני לא הספיקו ?
רוצה לקחת זרע מבנק פרטי קריובנק...
מבינה שכל גוף שונה מאחת לשנייה, אך אודה על תגובות של פחות או יותר כמה לקנות... - תודה רבה!

לצפיה ב-'את חייבת להחליט מראש?'
את חייבת להחליט מראש?
01/02/2019 | 14:23
1
115
לדעתי קודם תראי איך הולך התהליך עם הראשון. אולי תרצי להחליף תורם במהלך התהליך? אחרי שתכנסי להריון תדעי כמה נסיונות זה לקח לך, ותקחי בחשבון את אותו מספר פלוס כמה לנסיון שני, כי בנסיון שני כבר תהיי יותר מבוגרת.

דובר על ששה נסיונות בממוצע להריון ראשון. אין לי מושג מאיפה המספר הזה. אני לא קראתי מאמרים בעצמי, זה מספר ש"מסתובב" בפורומים. גם לא יודעת לאיזה גיל המספר הזה תקף וכו'.
לצפיה ב-'ואם יסתיימו המנות ? '
ואם יסתיימו המנות ?
04/02/2019 | 19:00
68
לא צריכה להחליט מראש, אך חוששת שמנות יסתיימו, ואשאר ללא מנות מאותו תורם לילד/ה נוסף.
מנסיונך, מכירה סיטואציה כזו ?
תודה על תגובתך ועל המידע בדבר המספר ש"מסתובב" בפורומים .
לצפיה ב-'לפי דעתי בתור התחלה'
לפי דעתי בתור התחלה
03/02/2019 | 10:22
1
128
לניסיונות לילד ראשון - שריינ 2-4 מנות. את לא יודעת איך ילך התהליך, כמה סבבים תצטרכי, אולי כמו שנאמר תצטרכי להחליף תורם וכו'.

מומלץ לברר גם מה קורה במידה ואת צריכה להחליף תורם - האם את יכולה "להחזיר" את המנות האלה ולבחור מנות אחרות ללא תשלום.

בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה רבה -'
תודה רבה -
04/02/2019 | 19:08
47
סוגייה חשובה.
לצפיה ב-'בהמשך לנאמר כאן'
בהמשך לנאמר כאן
04/02/2019 | 10:50
1
81
יש לקחת במערך השיקולים גם את הגיל שלך ומצב הפריון.  כשאני פתחתי תיק הייתי בת 38 ללא בעיות מיוחדות , בבנק הזרע המליצו לי לקחת 6 מנות "בתור התחלה". מכיוון שלא הצלחתי להכנס להריון והמנות נגמרו, החלפתי תורם , קניתי הפעם 8 מנות ונכנסתי להריון בניסיון השני.. מניחה שכדאי להתחיל עם 4-6 מנות ולבדוק אם תוכלי לרכוש עוד במידה ותצליחי ותרצי לשמור מנות להריון הבא.  

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
04/02/2019 | 19:04
54
לצפיה ב-'הזרעה - שאלות'
הזרעה - שאלות
27/01/2019 | 15:32
15
193
בנות אשמח לעזרתכן -
אני רוצה לנייד זרע מהמרכז לצפון לצורך הזרעה.
כמה זמן, לפי הידוע לכן, זרע יכול להחזיק מעמד מרגע ההפשרה וההשבחה ועד ההזרעה ?
תודה
לצפיה ב-'ככל הזכור לי'
ככל הזכור לי
29/01/2019 | 09:58
1
97
אין אף בנק זרע שמאפשר להוציא מנות לצרכי הזרעה בלבד.
ניוד מנות אפשרי רק לצרכי IVF . תבדקי קודם את מדיניות בית החולים / בנק הזרע שאת מזמינה ממנו.
לצפיה ב-'תודה - מבדיקתי מאפשרים'
תודה - מבדיקתי מאפשרים
29/01/2019 | 18:20
71
תודה.
מהבדיקה שלי הרוב מאפשרים.
כיוון שגרה בצפון ורוצה לבצע מעקב והזרעה בקרבת מקום מגוריי, שאלתי את שאלתי. חוששת שאיכות הזרע תפגע...
לצפיה ב-'בעקרון אפשר לנייד זרע בתרמוס עם חנקן נוזלי'
בעקרון אפשר לנייד זרע בתרמוס עם חנקן נוזלי
29/01/2019 | 20:20
10
76
ואת ההפשרה וההשבחה לעשות במקום שבו מתבצעת אחר כך ההזרעה. זה אומר זמן המתנה בין ההגעה עם הזרע לבין ההזרעה. את צריכה לברר את התהליך בדיוק, והאם בכלל מאפשרים אותו, גם במקור הזרע וגם במקום שבו מתבצעת ההזרעה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה. בנק פרטי לא מאפשר - '
תודה על התגובה. בנק פרטי לא מאפשר -
29/01/2019 | 21:49
9
92
בבנק פרטי שפניתי אליו (במרכז) לא מאפשרים שההפשרה וההשבחה תתבצע בביהח בו תעשה ההזרעה (ביהח בצפון). לכן אני כל כך מפחדת לרכוש מהם זרע, בייחוד שהמחיר לא זול..., מצד שני מצאתי אצלם את התורם הפוטנציאלי עבורי.
לכן כל כך חוששת ולא יודעת מה לעשות...מפחדת לקחת את הסיכון - מעבר להיבט הכספי למפח הנפש.
מצד שני, ייתכן ואין בעיה והחשש שלי לחינם..
ממש מבולבלת..
אשמח לתגובות / הצעות נוספות - הכוונה...
לצפיה ב-'לא יודעת מה להגיד, שיהיה בהצלחה.'
לא יודעת מה להגיד, שיהיה בהצלחה.
29/01/2019 | 22:00
24
לצפיה ב-'מהניסיון שלי ..'
מהניסיון שלי ..
30/01/2019 | 10:06
6
74
הזמנתי דרך אסף הרופא זרע מחו"ל. היה לי רופא פריון פרטי שביצע גם את המעקבים והלכתי לפי ההוראות שלו - הפרוטוקול שלו. רק את ההזרעה עצמה ביצעתי באסף הרופא במחלקת פריון שלהם. אז (לפני תשע שנים) אסור היה להוציא משם מנות להזרעה, רק להפריות. 
האם אין אופציה כזו גם בבנק הפרטי שאת מזמינה ממנו? 
לצפיה ב-'לצערי לא - '
לצערי לא -
30/01/2019 | 16:07
5
70
הם לא מאפשרים להציא זרע קפוא להזרעה, אלא רק להפריות (IVF).
שאלה אחרת לחלוטין - אם זה בסדר מבחינתך..-
מה השיקולים בבחירת זרע של תורם מהארץ או מחול?
היבט דתי, אם בכלל, או שישנן סוגיות נוספות ...? דאגה מגילוייי עריות בעתיד...?
תודה רבה....
לצפיה ב-'השיקולים שלי - '
השיקולים שלי -
31/01/2019 | 10:08
4
62
שיקול ראשי והכי קריטי- רציתי תורם פתוח שהילדים יוכלו לקבל עליו פרטים אם ירצו כשיהיו בגירים. 
שיקול שני - כמה שפחות אחראים בארץ. זה עדיין נושא משמעותי בפני גם כיום (יש אמהות שמחפשות אחאים עבור ילדיהן. אני ממש נרתעת מזה). 
שיקול שלישי שכבר לא רלוונטי כיום הוא הנושא הדתי. בזמנו דובר על כך שילדים מתרומה הם במעמד "שתוקי" ולא יוכלו להנשא בחתונה אורתודוכסית בישראל אם ירצו בכך. חוקי ההלכה לא חלים על גויים וזו היתה הדרך לעקוף את הנושא. זה לא היה ממש קריטי אבל זה הסתדר לי טוב עם זה שחיפשתי ממילא תורם פתוח... כיום עד כמה שראיתי וקראתי כאן בפורומים בפייסבוק - הרבנות מסדירה מעמד גם לילדים מתורמים יהודיים ואין בעיה לקבל עבורם מסמך מהרבנות. 
לצפיה ב-'תודה רבה על השיתוף'
תודה רבה על השיתוף
31/01/2019 | 17:54
3
38
אם יורשה לי לשאול -
בתרומה מחול לכמה משפחות / נשים ניתן לעשות שימוש מאותו תורם ? (כי גם אני ממש לא בעניין של  חיפוש אחאים).  
האם זה קשור לתרומה סגורה / פתוחה ?
ומה לגבי בדיקות רפואיות לזרע ? מפורט בקטלוגים של בנקים בחו"ל אילו בדיקות בוצעו ?
תודה רבה..
לצפיה ב-'מגבלות תרומה מחו"ל'
מגבלות תרומה מחו"ל
31/01/2019 | 19:30
1
58
הבנקים בחו"ל סופרים משפחות לפי מדינה, בהתאם לגודל האוכלוסיה שם. יכול להיות תורם עם 5 ילדים בבריטניה ואז ימכרו אותו לכל מדינה חוץ מבריטניה. הבנק שאני קניתי ממנו הגביל את התרומות לישראל ל-6 נשים. 
כל בנק עושה בדיקות בהתאם לחוקי אותה מדינה, רמת הפירוט משתנה. חלק מאפשרים לראות את המידע בחינם וחלק מבקשים תשלום.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
31/01/2019 | 22:48
9
לצפיה ב-'בזמנו..'
בזמנו..
04/02/2019 | 10:46
21
אסף הרופא הרשו להזמין מאותו תורם חו"ל לחמש משפחות בלבד. אין באמת דרך לדעת אם זה נכון. אין קשר לתרומה פתוחה/סגורה. זו היתה המדיניות שלהם לגבי תרומות חו"ל. תורמים מקומיים תרמו הרבה יותר. 
לגבי בדיקות רפואיות - מקבלים פירוט מה נבדק. ככל הזכור לי אלו היו בדיקות בסיסיות בלבד אבל כיוון שאני נבדקתי לכל מה שהיה קיים ברשימות של הייעוץ הגנטי ויצא שלילי אז לא הרגשתי צורך לבקש בדיקות נוספות. אפשר לבקש לערוך עוד בדיקות בתשלום.
לצפיה ב-'לפני כמה שנים - אמרו לי להגיע להזרעה בבנק הזרע'
לפני כמה שנים - אמרו לי להגיע להזרעה בבנק הזרע
16/02/2019 | 13:18
15
לא הגעתי להזרעות בסוף, כי עברתי ישר ל IVF
ואז ניידתי את הזרע במיכל ענק.
לצפיה ב-'למה שלא תעשי את ההזרעה במרכז?'
למה שלא תעשי את ההזרעה במרכז?
31/01/2019 | 08:58
1
23
לצפיה ב-'גרה בצפון - '
גרה בצפון -
31/01/2019 | 18:29
58
מרגיש לי קצת מורכב, כאשר מעקב זקיקים מתבצע בביהח בצפון..
לצפיה ב-'אירוח בפורום פוריות ביום ג' 5.2.19'
אירוח בפורום פוריות ביום ג' 5.2.19
29/01/2019 | 21:33
38

ביום ג', בתאריך 5.2.2019, בין השעות 19:00-21:00, תתארח בפורום פוריות ד"ר רעות ברטוב-שיפמן, המנהלת המקצועית של מרכז ברטוב לפוריות הגבר.  

על האירוח
במהלך האירוח תענה ד"ר רעות ברטוב-שיפמן על שאלות בנושא פוריות הגבר בכלל ועל שאלות בנושא השיטות הייחודיות שפיתח אביה, פרופ' בנימין ברטוב, בתחום אבחון ומיון זרע ויישומן בפרט. 
מרכז ברטוב הינו מרכז רפואי פרטי, המקצועי והמוביל בתחום פוריות הגבר בישראל. 
המרכז, הפועל למעלה מ-35 שנה, מציע שירותי אבחון, יעוץ וטיפול בתחום פוריות הגבר ברמה הגבוהה ביותר, זאת באמצעות פיתוח ויישום שיטות חדשות בתחום פוריות הגבר, ושיתוף פעולה הדוק בין המטופל, הרופא והמעבדה.  

על המתארח
ד"ר ברטוב-שיפמן, בעלת תואר שלישי בביולוגיה מולקולרית במכון ויצמן למדע. התמחתה במשך עשר שנים בתחום האבחון והטיפול בזרע אצל אביה, פרופ' בנימין ברטוב, ועוסקת יחד איתו במחקר ויישום שיטות חדשות בפוריות הגבר. מרצה בכנסים בארץ ובעולם בתחום פוריות הגבר. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
מנור מדיקל- תרומת ביצית
תרומת ביציות מחו"ל!
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה