לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1254412,544 עוקבים אודות עסקים

פורום אמהות יחידניות מבחירה

ברוכים הבאים לפורום אמהות יחידניות מבחירה

הרבה בחירות אנו עושים במהלך חיינו, ובחירה זו היא הגדולה מכולן: ההחלטה להפוך להיות הורה ללא בן/בת זוג. היא בעצם הבחירה לא לוותר על ההורות

הדרכים והסיבות שהובילו אותנו לבחירה הזו שונות ומגוונות:

- תקתוקו של השעון הביולוגי שגורם להבין שאם לא עכשיו, אז לעולם לא.

- הריון (מתוכנן או לא), שבמהלכו התברר כי לא יהיה שותף להורות, ולמרות זאת הוחלט להמשיך ולגדל את הילד בכוחות עצמנו.

- אימוץ כהורה יחידני.

- חוסר רצון לחכות עד אשר תימצא זוגיות שלתוכה נרצה להביא ילדים, והחלטה למימוש הזכות להורות עכשיו.

הפורום הוקם על מנת לספק תמיכה ולשמש בית חם לכל מי שבחרו בהורות היחידנית.

הפורום הוא ביתן של החוששות והמתלבטות, הנמצאות בדרך להורות יחידנית, ושל אמהות שמגדלות את ילדיהן לאחר שהתהליך הושלם. (הכתיבה בלשון נקבה אך הפורום מכוון להורים משני המינים).

זה המקום לחששות, להתלבטויות, להשתטויות, לקשיים, להנאות, לצחוקים, ולדמעות הכרוכים בחוויות ההורות היחידנית. זה המקום שבו אנו מתיישבות שלא על מנת ללכת. זה הבית שלנו.

אנא כבדו את הבית שאליו נכנסתם ואת כלליו. {אותם ניתן למצוא ב"כללי ההתנהגות בפורום" (באדום) - בהודעות המנהלתיות בכניסה לפורום}

שתהיה לכולנו השתתפות מהנה ופורייה

נכתב על ידי מנהלות הפורום הוקדמות - dafnapo ונטאשKה
ומאמצת בכל לב את כל שנאמר, אמאנחל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמהות יחידניות מבחירה

ברוכים הבאים לפורום אמהות יחידניות מבחירה

הרבה בחירות אנו עושים במהלך חיינו, ובחירה זו היא הגדולה מכולן: ההחלטה להפוך להיות הורה ללא בן/בת זוג. היא בעצם הבחירה לא לוותר על ההורות

הדרכים והסיבות שהובילו אותנו לבחירה הזו שונות ומגוונות:

- תקתוקו של השעון הביולוגי שגורם להבין שאם לא עכשיו, אז לעולם לא.

- הריון (מתוכנן או לא), שבמהלכו התברר כי לא יהיה שותף להורות, ולמרות זאת הוחלט להמשיך ולגדל את הילד בכוחות עצמנו.

- אימוץ כהורה יחידני.

- חוסר רצון לחכות עד אשר תימצא זוגיות שלתוכה נרצה להביא ילדים, והחלטה למימוש הזכות להורות עכשיו.

הפורום הוקם על מנת לספק תמיכה ולשמש בית חם לכל מי שבחרו בהורות היחידנית.

הפורום הוא ביתן של החוששות והמתלבטות, הנמצאות בדרך להורות יחידנית, ושל אמהות שמגדלות את ילדיהן לאחר שהתהליך הושלם. (הכתיבה בלשון נקבה אך הפורום מכוון להורים משני המינים).

זה המקום לחששות, להתלבטויות, להשתטויות, לקשיים, להנאות, לצחוקים, ולדמעות הכרוכים בחוויות ההורות היחידנית. זה המקום שבו אנו מתיישבות שלא על מנת ללכת. זה הבית שלנו.

אנא כבדו את הבית שאליו נכנסתם ואת כלליו. {אותם ניתן למצוא ב"כללי ההתנהגות בפורום" (באדום) - בהודעות המנהלתיות בכניסה לפורום}

שתהיה לכולנו השתתפות מהנה ופורייה

נכתב על ידי מנהלות הפורום הוקדמות - dafnapo ונטאשKה
ומאמצת בכל לב את כל שנאמר, אמאנחל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי ההתנהגות בפורום
קומונות שימושיות נילוות לפורום, 
וקישורים מהירים לפורומים משלימים בפרדס.
המשך >>

לצפיה ב-'מישהי קנתה שואב אבק איי-רובוט? או דייסון? מחפשת המלצות.'
מישהי קנתה שואב אבק איי-רובוט? או דייסון? מחפשת המלצות.
23/10/2017 | 21:18
4
19
לצפיה ב-'יש ברשת כל מיני השוואות'
יש ברשת כל מיני השוואות
23/10/2017 | 21:51
42
תעשי חיפוש.
לי יש איירובוט ישן, ואם מקבלים באהבה את השגעונות שלו, אז הוא בהחלט תורם את חלקו לניקיון.
לכל רובוט יש חסרונות ויתרונות, את צריכה למצוא את זה שהכי מתאים לצרכים שלך.

לצפיה ב-'לי יש דייסון V6+'
לי יש דייסון V6+
23/10/2017 | 21:59
43
הוא לא שואב רובוטי אלא שואב נטען. אני ממש ממש מרוצה ממנו. יש לו מברשת מסתובבת בראש ששואב את השטיח/רצפה והוא עושה נפלאות. העובדה שהוא נטען ולא צריך להסחב עם המיכל הכבד והחוט היא נפלאה. אני בפרוש שואבת יותר מאז שהוא "נכנס לחיי".
לצפיה ב-'לי יש דייסון V8'
לי יש דייסון V8
24/10/2017 | 09:29
19
מאוד מאוד מרוצה! שואבת תוך 5 דק את כל הבית. היתרון שהוא נטען ואפשר להסתובב איתו 40 דק'! ללא חוטים ובאלגן.
מומלץ!!
לצפיה ב-'יש לי דייסון עוד מהישנים'
יש לי דייסון עוד מהישנים
24/10/2017 | 10:11
27
כלומר לא נטען, כזה שצריך לגרור עם המיכל וכבל החשמל וכו'.
אני עדיין מרוצה ממנו עד הגג, יש לו סט מברשות שמתאימות לצרכים שונים, כולל מברשת ספות שעושה פלאים גם באוטו ומצליחה להיפטר אפילו מהשערות של הכלב.
בגלל שאני מרוצה ממנו, אני מתקמצנת לשדרג לדגמים החדשים, הנטענים, אבל הם נשמעים פצצה.
עם איירובוט אין לי ניסיון אישי, הבנתי שזה יותר מתאים למי שאין שטיחים וצריך גם להקפיד להרים דברים מהרצפה לפני שמפעילים אותו וזה פחות התאים לי.
לצפיה ב-'הנחליאלי הגיע '
הנחליאלי הגיע
22/10/2017 | 07:34
3
92
ראיתי הבוקר את הראשון שלי העונה. תמיד משמח אותי.
לצפיה ב-'הנחליאלי הגיע ואיתו הוירוסים:('
הנחליאלי הגיע ואיתו הוירוסים:(
22/10/2017 | 14:51
72
בעעע.. ועוד לא התחיל החורף.. 
לצפיה ב-'הסתיו ותחילת השנה באוניברסיטה'
הסתיו ותחילת השנה באוניברסיטה
23/10/2017 | 14:30
1
60
גם לי זה עושה טוב. בסימן התחלות חדשות... הילדה מגיעה הרבה לאכול.. הילד מאושר כשהוא רואה אותה.. יש להם שפה משלהם. 
אני מבשלת ומגישה וזוכה למחמאות מהחברים שבאים וטועמים
האמהות מאד טובה לי.. למרות שאוטוטו הם פורחים לי מהקן..
וצריכה לחשוב על האתגרים הבאים.

לצפיה ב-'כיף לשמוע:)'
כיף לשמוע:)
24/10/2017 | 09:24
11
נשמע שאתם בתקופה טובה:) 
לצפיה ב-'השלמת הכנסה, משנים מקום עבודה רחוק ואצטרך לרדת בשעות'
השלמת הכנסה, משנים מקום עבודה רחוק ואצטרך לרדת בשעות
21/10/2017 | 08:54
2
123
מעבירים את המקום  העבודה רחוק ואני אשאר בעבודה כי אני המון שנים שם ולא רוצה להתחיל מקום חדש מאד מבינים אותי עם הילדים וזו הסיבה העיקרית אבל ארד בשעות,לא רוצה מקום חדש כי מבינים אותי מאד מאד עם הילדים כל מה שאני צריכה - מקבלת, אני רוצה לעבוד אבל אצטרך השלמת הכנסה כי ההכנסה שלי תרד משמעותית ,האם מקשים בביטוח לאומי בהשלמת הכנסה. ראיתי את המחשבון, אין לי רכב ואין לי שום נכס, האם משהי מקבלת  השלמת הכנסה אשמח איך זה הולך אשמח מאד לשמע ממנה איך זה כי יש לי צהרון לילדים חוגים ואני חייבת את השלמת ההכנסה כדי לשרוד, האם זה מוגבל בזמן השלמת הכנסה
לצפיה ב-'אגב יש חוק בעניין הזה בדיוק! הנה הוא:'
אגב יש חוק בעניין הזה בדיוק! הנה הוא:
23/10/2017 | 23:42
27
https://www.tamal.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D...

אם תוספת הזמן היא משמעותית בכדילהגיעלמקום העבודה לאחר העברת מקום העבודה זו יכולה להיות עילה טובה לדרישה לקבלת פיצויי פיטורין.
אבל צריך קודם כל לדעתי לדבר עם הבוס ולהבין ממנו מה הואמתכוון לעשות.
ובכלל צריך לחשוב כמובן האם כדאי לעזוב בכלל.

לצפיה ב-'תראי תשמעי'
תראי תשמעי
24/10/2017 | 10:06
17
א. אני לא יודעת שום דבר על השלמת הכנסה.

ב. מאוד כדאי לך לחפש במקביל מקום עבודה אחר. כי, כפי שאת בוודאי יודעת, אם את צריכה השלמת הכנסה זה אומר שהמשכורת שלך נמוכה. זה שהם מאוד נחמדים אלייך במקום העבודה, זה אולי גם בגלל שהם מקבלים ממך כל מה שהם צריכים, ולא נותנים לך תמורה מתאימה - והם יודעים את זה. אם תהיה לך הצעת עבודה ביד את אולי יכולה להתמקח עם מקום העבודה הנוכחי ולהעלות לעצמך את השכר גם בלי לעבור מקום עבודה. להשאר במשכורת כל כך נמוכה שמחייבת השלמת הכנסה זה לא רעיון טוב אם רק יש אפשרות אחרת.
לצפיה ב-'איך נערכות ביורוקרטית?'
איך נערכות ביורוקרטית?
23/10/2017 | 16:39
2
77
שלום לכולן,
עדיין לא יחידנית, אבל בדרך.
שאלתי היא:
איך אדע מה כל הזכויות המגיעות לי? האם יש גוף כלשהו שמרכז את העניין ואפשר לקבוע פגישה כדי להבין?
כרגע הדבר שמטריד אותי ביותר הוא המעון. אני מניחה שהמעונות של ויצו ונעמת מבוקשים ורוצה לחשוב על הרישום, למרות שזה לשנה הבאה, אבל בעצם לא יודעת איפה להתחיל.
תודה!
לצפיה ב-'יש אתרים שמרכזים את הזכויות'
יש אתרים שמרכזים את הזכויות
23/10/2017 | 19:35
38
כאן בפורום נדונו הזכויות בהרחבה. תקראי קצת בדפים אחורה.
במעון ויצו או נעמת יש הנחה לחד הוריות בתלות בהכנסתך.
תתחילי בביקור במעון הקרוב לביתך. תתרשמי מהצוות. מהאוירה.
לא ידוע לי על גוף כזה. שמרכז זכויות. יש בכל אזור נציגים של עמותות שיודעים מה הזכויות למשל עמותת ידיד.
יש הנחה קטנה בארנונה. לעיתים במשרד השיכון. זהו בערך. בגיל בית ספר יש מענק חד שנתי.

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'יש אתר שנקרא "כל זכות"'
יש אתר שנקרא "כל זכות"
23/10/2017 | 21:55
27
ואפשר למצוא בו הפניות למקומות השונים.
בגדול יש קצבת ילדים (כמו לכל ילד), נקודות זיכוי במס הכנסה, הנחה בארנונה. וסבסוד במעונות. החל מגיל בית ספר יש מענק לימודים פעם בשנה מביטוח לאומי בסך 1000 ש"ח.
סיוע מעבר לכך מתקבל רק כתלות ברמת הכנסה נמוכה.

אי אפשר להרשם למעון לפני שיולדים. ובהחלט יכול להיווצר מצב שאת יולדת בתקופה כזאת שהמעון כבר מלא ואת צריכה למצוא סידור לילדים לכמה חודשים עד שמתחילה שנת הלימודים הבאה. או לנסות למצוא מקום על בסיס מקום פנוי במעון מרוחק ופחות מומלץ.
לצפיה ב-'תרומה'
תרומה
23/10/2017 | 19:25
57
ביכולתך לעזור לנו להיות הורים.
מעשה טוב שלך יכול לעזור לנו להפוך למשפחה.
אנחנו ואתם לא צריכים יום מעשים טובים, כי כל יום הוא יום מעשים טובים, ובואו נתחיל מעכשו.
וכולנו יכולים לעזור במעשה טוב אחד קטן...
כמו לרוב האנשים, גם לנו יש חלום - חלום להיות אבא...
אבא שמלמד את ילדו לעשות את צעדיו הראשונים, אבא שמלווה את ילדו ביומו הראשון לגן, אבא שמקריא לילדו סיפור לפני השינה ומתרגש מהמחשבה שיתמוך ויהיה עם ילדו בכל שלב בחייו...
כיום, כמעט לכל אחד יכול להיות ילד משלו - עניים, עשירים, פושעים, צדיקים, לסביות, כולם... חוץ מזוג גברים, כי המדינה לא מאפשרת לנו.
לכן אנו נאלצים לפנות להליך פונדקאות בחו"ל.
על אף התמיכה הרבה מהסביבה , אנחנו עדין רחוקים מהסכום הנדרש להגשמת החלום.
האם גם אתם מאמינים שיש לנו זכות להיות הורים?
אם כן, ליחצו על הלינק מטה ועיזרו לנו
לצפיה ב-'המלצות לנוירולוג קשב וריכוז לילד בירושליםמהקופה כללית'
המלצות לנוירולוג קשב וריכוז לילד בירושליםמהקופה כללית
20/10/2017 | 17:19
4
83
הבן שלי בכיתה א אובחן בעבר על ידי נוירולוג שלא היה לטעמי כסובל מהפרעות קשב וריכוז ואיפראקטיביות..המלצתו הייתה רטלין .ואני נגד.
ברצוני חוות דעת נוספת של נוירולוג המתמחה בקשב וריכוז בירושלים דרך קופת חולים כללית.מישהי יכולה להמליץ בבקשה??? ��די דחוף לי
לצפיה ב-'לא בירושלים אבל ממליצה על '
לא בירושלים אבל ממליצה על
23/10/2017 | 11:18
51
ד"ר צייגר יוליה
בכללית מקבלת בשוהם, לוד, ראשון.

לצפיה ב-'צר לי לא מכירה. השאלה האם ריטלין כן או לא..'
צר לי לא מכירה. השאלה האם ריטלין כן או לא..
23/10/2017 | 14:06
44
אני מכירה נער בגיל העשרה שקיבל ריטלין וזה מאד עזר לו. גם אמו שלמדה את הנושא התחילה לקחת ריטלין וזה עזר לה בלימודים מתקדמים בגיל מבוגר.

לא יודעת מה היא ההשפעה בגיל כל כך צעיר כמו בנך..
כדאי שתקראי על זה חומר בפורום הפרעות קשב ותתייעצי עם הורים אחרים.

טוב את עושה לחפש רופא נוסף. בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'למה נוירולוג?'
למה נוירולוג?
24/10/2017 | 08:49
1
11
אני עדיין בשלבי לימוד של העניין, אבל ממה שאני מבינה בעיקר אצל ילדים צעירים עדיף ללכת לפסיכיאטר, שיכול לראות תמונה הרבה יותר רחבה של הילד (קשיים רגשיים שנראים כמו קשב אבל הטיפול בהם שונה).
יש בפייסבוק קבוצה פעילה בעניין, תיכנסי ותחפשי/תבקשי שם המלצות
לצפיה ב-'מה שם הקבוצה?'
מה שם הקבוצה?
24/10/2017 | 12:04
לצפיה ב-'האם יש לנו עזרה בקניית דירה?'
האם יש לנו עזרה בקניית דירה?
22/10/2017 | 13:14
1
59
לצפיה ב-'יש עזרה במשרד השיכון'
יש עזרה במשרד השיכון
22/10/2017 | 19:02
97
לחד הוריות שמצבן הכלכלי קשה. עזרה בשכר דירה וגם עזרה במשכנתא בתנאים יותר טובים. (הידע שלי לא מעודכן)
כדאי לחפש באתר משרד השיכון וגם באתר זכויות.
שיהיה בהצלחה! קניית דירה זה פרויקט גדול. מקוה שיש לך תמיכה בענין.

לצפיה ב-'מחשבות שעולות אחרי לילה בלי שינה..'
מחשבות שעולות אחרי לילה בלי שינה..
21/10/2017 | 10:03
172
מחשבות שעולות בלילה בלי שינה..
מהרגע שהחלטתי להיום אמא יחידנית, ידעתי שהרגע הזה יגיע. הרגע שבו חבר, שכנה, אמא של חבר, סבתא של חברה, גננת או מורה ובעיקר בני או ביתי בעצמם ישאלו איפה אבא שלהם.
הבנתי כבר אז שהמסר הכי חשוב שאני רוצה וצריכה להעביר לבן או לבת שיוולדו לי הוא מסר שלם, חיובי ומעצים. להנחיל לו או לה את המסר שהמשפחה שלנו טובה בדרכה, שאין אבא ויש המון המון שפע, שמחה ואהבה. שהאושר נמצא באיכות הקשר המשפחתי ולא במבנה המשפחה או בכמות האנשים שנמצאים בה.
מאז שהבן שלי נולד, לפני שמונה שנים, אני חיה לפי זה וכך גם מחנכת אותו - ועושה את גם באמצעות יכולת שקיבלתי במתנה, הכתיבה שלי.
ככה כתבתי את "אוצר קטן" שחוגג את העמצאות והבחירה של האמהות (ונמכר עד היום ב 2000! עותקים), "המשפחות של שושו" ששמח בכל מבנה משפחתי, "של מי האף הזה?" שמעודד כל ילד לאהוב את מי שהוא כמו שהוא והספר האחרון, האהוב עלי כל כך: "יום המשפחה או (איפה אבא של נדב?)". 
הספר מביא את סיפורו של נדב, ילד חמוד ושמח בחלקו, שנשאל על ידי ילדי הגן איפה אבא שלו ומעניק להם תשובה כנה, שלמה ומעוררת השראה.
כמו את ספרי הקודמים גם את הספר הזה אני מוציאה בכוחות עצמי.
אבל בגלל עלויות הדפוס הגבוהות וכדי שהספר יודפס אני צריכה את התמיכה שלכן ולכן פניתי לגיוס המונים.
אני קצת פחות משבוע באוויר וההיענות מדהימה ומרגשת. עד היום גייסתי 8500 שקל שהם כמעט שלישי מהסכום הנדרש.
אז אם אהבתן את ספרי הקודמים ואתן רוצות לתת לילד שלכן מתנה שהוא ישמח לקבל, אני מציעה לכן לרכוש את הספר במחיר השקה ולהיות שותפות להוצאתו לאור .
תודה שהגעתן עד כאן. הנה הלינק למכירה המוקדמת.
לצפיה ב-'דמי כיס '
דמי כיס
19/10/2017 | 21:15
15
140
עכשיו שאנחנו כבר בכיתה א, אני תוהה אם כבר הגענו לגיל...

יש לקטני ארנק עם קצת כסף שמקבל מכאן ומשם,
אבל פתאום הבנתי שהוא מבואס שהוא לא משתמש בכסף שלו.
אז אתמול כשעברנו ליד חנות של הכל בשקל, הוא קנה דבר ושילם בעצמו, והתרגש מאד :)

וזה הזכיר לי, את הנושא של דמי כיס.
חשבתי שעכשיו כשהוא כבר ילד גדול שהולך לביה"ס,
אפשר להתחיל לתת לו דמי כיס קטנים.
אבל אני תוהה איך לעשות את זה :
- כמה ?
- כל שבוע או כל חודש ?
- ומה הכללים ? - הוא עושה עם זה מה שבא לו ? מבזבז הכל / חוסך חלק ? ומתי משלם על משהו מהכסף שלו ? ..
אשמח לשמוע מנסיונכן !

תודה ושבת שלום !
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
19/10/2017 | 21:48
2
143
בהגדרה דמי הכיס הם כמה שקלים בודדים לשבוע.
עד כמה שזכור לי התחלתי בגיל 7 כשהיא התחילה להבין קצת בחיבור וחיסור.
העקרון שלי הוא שבפועל לא חסר לה כלום, כל מה שהיא באמת צריכה וגם דיי הרבה ממה שסתם מתחשק לה, אני קונה לה.
אז זה לא כסף שלה, אלא כסף שלי שאני מקצה לה לשימוש חופשי. מה שאומר שהיא עדיין צריכה אישור כדי לבזבז אותו. ההבדל הוא שהחוקים לגביו יותר גמישים.
לדוגמא, אני לא מסכימה לקנות לה בובות מהסוג שבנות אוספות, אבל מדמי הכיס היא יכולה לקנות אותן, לעומת זאת, ממתקים אני לא מסכימה בשום מקרה.
לגבי חסכון, אני לא הגדרתי שחובה לחסוך, ובשנה הראשונה היא כל שבוע דרשה ללכת להכל בשקל לבזבז את דמי הכיס של אותו שבוע. זה היה מתיש ומתסכל.
בפרספקטיבה של שנים, אני מבינה שזה היה חלק מתהליך התפתחות שהיא הייתה צריכה לעבור, בגיל צעיר הם מתקשים להבין את המשמעות של חסכון. ולאט לאט היא הבינה שיש דברים יותר יקרים שהיא רוצה ולא יכולה לקנות, אבל אם תחסוך קצת תצליח לקנות. זה היה מאוד מאתגר, דחיית סיפוקים זה לא הצד החזק שלה.
היה הרבה בכי מעורב בעניין.
הכל חלק מתהליך הלמידה של התנהלות כלכלית.
עדיף שתבכה בגיל 8 ולא בגיל 38...

מפה לשם חלפו להן השנים, והיום היא חוסכת בלי בעיה ולגמרי ביוזמתה, יש איזה משהו שהיא נורא רוצה, אבל זה מאוד יקר, והיא החליטה שלא שווה לה למרות שהיא חסכה מספיק. אז כל שבועיים שלושה היא בודקת אם המחיר ירד. בינתיים לא ירד מספיק לדעתה. אז היא ממשיכה לחסוך.

לצפיה ב-'אצלנו התחיל לקבל בכיתה א'
אצלנו התחיל לקבל בכיתה א
19/10/2017 | 22:11
97
מקבל מסבא שלו 10 שקלים לשבוע
כבר חסך לכמה דברים גדולים (וכשחסך ביקש נניח מתנת יומולדת כסף כדי להגדיל את החסכון). עכשיו כהגדרתו הוא לא חוסך לכלום, ועדיין- אין לו המון אפשרויות לבזבז אז הוא עדיין חוסך
הוא קונה בכספו משחקים מתכלים למשל (בלייבלייד הלהיט התורן, אני קניתי לו 1, הוא קנה עוד כמה), עכשיו חוזר הסופרגול אז גם על זה הוא בטח יבזבז. לא מרשה לקנות ממתקים בכסף שלו (כי אחרת כל הכסף ילך רק על זה).
מניחה שככל שיגדל והתיאבון הדיגיטלי יגדל (רואה אצל הבנדוד שלו שקנה עכבר משוכלל למחשב או אוזניות מגניבות) אז יהיה לו יותר על מה להוציא את הכסף
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
19/10/2017 | 22:26
23
לצפיה ב-'נקודה שלא הוזכרה כאן, ואולי תרצי לחשוב עליה, היא החובות '
נקודה שלא הוזכרה כאן, ואולי תרצי לחשוב עליה, היא החובות
20/10/2017 | 07:44
2
121
שבאות יחד עם הזכויות. נכון שהוא עוד קטן, אבל הוא יגדל צ'יק צ'ק, ואם תתחילי להתייחס לזה עכשיו, זה יעזור לך בהמשך. אצלנו הסברתי שזכויות וחובות באים ביחד, ותהיה לו הזכות לקבל דמי כיס אם ייקח על עצמו תפקידים בבית.  דנו בעניין ביחד והוא בחר מה הוא יכול לעשות בבית. בכיתה א' אלה היו דברים קטנים, כמו להוריד את הצלחת מהשולחן בסיום האוכל, או לסדר צעצועים. בגילאים מתקדמים יותר בדקתי איתו במה הוא יכול לעזור, ודרשתי תפקידים קצת יותר גדולים. (גם אני הרי מתאמצת בנקיון הבית, וזה לא בית מלון. כשהוא גדול יותר הוא יכול יותר).  אם הוא לא מתנהג יפה, אני שוללת את הזכות הזו לאותו שבוע.  
אצלי הנער חוסך במרץ וקונה לו דברים בהחלט יקרים, שדורשים חיסכון של חודשים. אני לא מגבילה מה מותר לקנות לו בכסף, כי הכסף שלו, אבל באופן טבעי הוא מבזבז פחות על ממתקים כי חבל לו על הכסף והוא חוסך לדברים שיותר חשובים לו. כך שהרווח כפול.  במקביל, אני כן קונה לו כמובן כל מיני דברים, כולל לפעמים ממתקים, וגם מאפשרת לו את הזכות להרוויח עוד כסף אם הוא עושה עבודות שהן יותר קשות, כמו לרחוץ את האוטו, למשל.  ועל זה הוא מקבל תשלום קטן. בשלב הנוכחי הוא כבר מציע תפקידים נוספים בעצמו, ומתווכח על גובה התשלום. בהחלט הכנה טובה להתמודדות עם הבוס בעתיד. התמריץ הכלכלי עובד, וטוב לשנינו.  בהצלחה.
לצפיה ב-'אצלי יש הפרדה'
אצלי יש הפרדה
20/10/2017 | 08:16
108
יש את הכמה שקלים שהיא מקבלת בלי קשר לכלום, זה דמי כיס, חלק מההוצאות השוטפות שלי לחינוך ולגידול שלה.

יש אנשי חינוך שאומרים שעל עזרה בבית ילדים לא אמורים לקבל תשלום, מכיוון שזה חלק מהחיים במשפחה. אני כילדה קיבלתי תשלום על עזרה בבית ואני לא חושבת שזה היה מועיל או יעיל.
עם זאת, לבת שלי מאוד קשה לקבל עצמה אחראיות, מאוד קשה לה להתמיד לאורך זמן, היא שוכחת או דוחה ודוחה ודוחה . אז אני משתמשת בחיזוק כלכלי להתנעת תהליכים כאלו, אני מסכמת איתה שהיא מקבלת x כסף על כל פעם שהיא תבצע משימה בחודשיים הקרובים, זה נותן לה מוטיבציה ראשונית. אחרי חודשיים המשימה כבר חלק מההרגלים שלה ואני מפסיקה לשלם עבורה.
לפעמים התשלום לא עוזר והיא לא מבצעת את המשימה, אז אני מייחסת את זה לעובדה שהיא עדיין לא בשלה למשימה מהסוג הזה, ומנסה לחפש יחד איתה משימה אחרת.

לצפיה ב-'מסכימה עם שתיכן..'
מסכימה עם שתיכן..
20/10/2017 | 09:36
76
אני לא מתחברת ללשלם ישירות תמורת עבודה,
והאמת היא שלעתים קרובות הוא עוזר לי בכל מני דברים קטנים בשמחה
(ומעולם לא קישרנו את זה לתמורה).
אבל כן נראה לי הגיוני לקשר יחד את העובדות שהוא כבר בוגר ובכתה א וגם עוזר לי וכו'..
ולכן הוא זכאי לדמי כיס.
מצד שני, אני לא חושבת שאם הוא לא יעזור אבטל את המענק.. אולי אם יהיה ממש נורא ואיום..
תודה !
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
20/10/2017 | 15:16
2
94
עד גיל 10 קיבלו 5 ש"ח לשבוע, מגיל 10, 10 ש"ח לשבוע. מיועד לצעצועים שאני חושבת שהם מיותרים, והם בכל זאת ממש רוצים. או לתחפושת יקרה בפורים שהיא מעבר לסכום הבסיסי שאני הייתי מוציאה. או לאביזרי אופנה: למשל אני קונה כובע אחד והם רוצים עוד כובעים, או אני קונה מספר מסוים של צמידים והם רוצים יותר צמידים ושרשראות. אני לא מרשה לקנות ממתקים מדמי הכיס. לפעמים הם מקבלים את הכסף במזומן, לרוב אני רושמת אותו אצלי וכשמגיעים לסכום מתאים הם קונים מה שהם רוצים. בהתחלה קשה להם להתאפק ולחסוך, ועם הזמן היכולת לחסוך למטרות גדולות יותר מתעצמת.

החינוך הפיננסי שלהם מתרחש בכל פעם שהולכים לחנות כלשהי, הם רואים איך משווים מחירים, אני מראה להם שמשחקים שהם עכשיו ממש ממש הלהיט החדש, עולים יקר מאוד ואחרי זמן מה המחיר יורד פי שתיים או פי ארבע. הם לומדים איך בגדים דומים מאוד ומשחקים דומים מאוד עולים מחירים שונים בחנויות שונות. כשאנחנו קונים ציוד לבית הספר אנחנו לומדים על מחברות ממותגות מול מחברות רגילות, קלמרים ותיקים ממותגים מול קלמרים במבצע וכו'.

בדרך כלל אני לא קושרת עזרה בבית לדמי כיס. אני בדעה שצריך לעזור בבית כי הם חלק מהמשפחה. למרות שיש מקרים קיצוניים: כאשר הילדה במשך חודשיים שלמים "לא מצאה זמן" לסדר את השולחן שלה החדר שלה הכביסה שלה והבלגן כבר....  אז הבהרתי לה שהיא לא תקבל את הטלפון החדש, שנרכש אמנם מדמי הכיס שלה, עד ש... כי כמו שאני "מצאתי זמן" לקנות לה אותו, כך אני מצפה...
לצפיה ב-'לגבי עבודות בית.'
לגבי עבודות בית.
20/10/2017 | 15:22
87
הבן שלי התחיל לבקש כסף על עזרה בבית, אבל בצורה מתוחכמת, למשל לשאוב אבק עם שואב אבק בחדר שלו ובסלון הוא לא יבקש כסף, כי הוא משתמש ומשחק ב-2 החדרים האלו, אבל שביקשתי ממנו לשאוב אבק בחדר שלי, הוא ביקש תשלום .
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
21/10/2017 | 22:53
8
לצפיה ב-'דמי כיס'
דמי כיס
20/10/2017 | 15:18
1
87
הבן שלי בן 7 והתחלתי לתת בגיל 6. כרגע הוא מקבל לפי הגיל, כלומר בגיל 6 קיבל פעם בשבוע 6 שקלים, עכשיו הוא מקבל 7 שקלים. אני משערת שבגיל יותר מבוגר הסכום השבועי יגדל הרבה יותר מהגיל... אולי כפולה של הגיל...
לא מרשה להוציא את הכסף על ממתקים ועד עכשיו הוא בעיקר חסך, וחלק מזה פשוט רשום אצלי. הוא יכול לקנות מה שהוא רוצה אבל יש דברים שאני לא מרשה. למשל סקייטבורד, משיקולי בטיחות.
למרות שהוא אימפולסיבי, הוא דווקא דיי טוב בעניין של דחיית סיפוקים הקשורים להוצאות כלכליות. יש לו חשיבה מופשטת דיי טובה אזי מגיל צעיר הוא מבין את הנושא של זול, יקר, וחסכון. עוד מעט הוא גם ידע לחשב מחיר לאחר הנחה של אחוזים   .
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
21/10/2017 | 23:14
8
לצפיה ב-'אצלנו דמי כיס חודשיים'
אצלנו דמי כיס חודשיים
20/10/2017 | 19:05
83
התחיל לקבל מגיל 7 או 8, לפני כן הרגשתי שהוא לא מבין עדיין את משמעות המונח ואין לו מספיק הכרה בערך של הכסף. הוא מאוד חסכוני ומתכוון לחסוך לרכישת פלייסטיישן (או לפחות להגיע למחצית הסכום ואז אשלים לו). מקבל כל סוף חודש 20 ש"ח.
אחותו בת 7 עוד לא מקבלת, אבל אם הם נרתמים לשטיפת המכונית הם מצ'ופרים בסכום סמלי.
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
21/10/2017 | 09:20
2
86
תאומים בני שבע - אין עדיין ממש דמי כיס בהגדרה. דיברנו על זה כי הבת ביקשה ואמרתי שאתן 5 ש"ח בשבוע לכל אחד אבל יש סייגים. למשל אם לא מתנהלים בצורה אחראית בבית, אני שומרת את הכסף אצלי  (עזרה מינימלית במטלות הבית או עבודה עצמאית בכל מה שקשור בבית הספר. אני לא מאמינה בלשלם להם כדי לעזור לי במטלות הבית. הם שותפים מלאים למגורים ויש להם חובות) . לגבי הבת זה עובד מצוין. לגבי הבן  - הוא כנראה עדיין לא הפנים משמעות של כסף כי בכלל לא רוצה אותו כשאני נותנת וכל פעם טורח להגיד לי שרוצה מתנה (צעצוע) ולא כסף.. היה גם שלב שנתן את הכסף שלו לאחותו למשמר אז כעקרון אני שומרת אצלי.. 
אני מסכימה שהם הגיעו לגיל שאוהבים לקנות משהו מכספם . הבת מאוד אוהבת לבזבז מכספה על צעצועים בשקל ולזכותה יאמר שהיא תמיד קונה גם לאחיה או לחברה הטובה (ב 2 ש"ח ) ויודעת גם לחסוך כשרוצה משהו גדול יותר.
לצפיה ב-'איזו חמודה שקונה לאחיה או לחברה!'
איזו חמודה שקונה לאחיה או לחברה!
21/10/2017 | 21:16
14
לצפיה ב-'תודה. חמודים !'
תודה. חמודים !
21/10/2017 | 23:15
14
לצפיה ב-'אז מה עונים כשהילדים שואלים איפה אבא של..?'
אז מה עונים כשהילדים שואלים איפה אבא של..?
18/10/2017 | 19:29
3
237
אמהות יקרות, השבוע עלה לאוויר פרויקט מכירה מוקדמת לספר הילדים החדש שכתבתי "יום המשפחה (או, איפה אבא של נדב)".
הספר מביא את סיפורו של נדב, בן לאמא יחידנית, ילד חמוד ומלא תושייה, שנשאל על ידי ילדי הגן איפה אבא שלו, ומעניק תשובה מעוררת השראה שחורגת הרבה מעבר לעניין המשפחתי.
הספר, הרביעי בסדרת "אוצר קטן", נותן מענה לאחת השאלות המשמעותיות שאיתם מתמודדים ילדינו, (איפה אבא של..?), אבל לא רק. הוא גם שם דגש על כל הטוב שיש בעולמם של הילדים: על האהבה הגדולה מאמא שכל כך רצתה אותם, על המשפחה שמקיפה אותם, תחושת השייכות ותשומת הלב, ולצד זה, לשים את האין במקומו ולהראות שלאף אחד אין את הכל.
כמו ספרי הקודמים, גם הוא נולד מתוך צורך, וגם הוא נכתב עם המון אהבה ומחשבה ובליווי צמוד של פסיכולוג קליני (שכתב גם הקדמה עם הסבר מעמיק).
אני מזמינה אתכן לרכוש את הספר במסגרת המכירה המוקדמת, ליהנות מספר חשוב ומלא אהבה ולסייע לו לצאת לאור. (הספר כתוב, ערוך ומאויר וכל מה שנדרש זה להדפיס אותו).
כדי לרכוש את הספר (או סםר אחר בסדרה) כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לקישור המצורף ולבחור באחת התשורות שהכנתי לכם, (תוכלו להתחדש בכל אחד מספרי סדרת "אוצר קטן", במחירי השקה אטרקטיבים).
הנה הלינק, אשמח מאוד אם תשתפו ותשתתפו, מבטיחה בתמורה ספר מלא באהבה
לצפיה ב-'מקסים! אהבתי את הפרומו!'
מקסים! אהבתי את הפרומו!
19/10/2017 | 10:07
2
94
בהצלחה רבה לך בהוצאת הספר לאור.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/10/2017 | 12:43
1
68
מקוה שיצליח
לצפיה ב-'נראה נהדר, ועושה חשק לפתוח לקרוא. בהצלחה.'
נראה נהדר, ועושה חשק לפתוח לקרוא. בהצלחה.
19/10/2017 | 14:11
30
לצפיה ב-'ייסורי כיתה א'
ייסורי כיתה א
15/10/2017 | 22:24
11
259
הבן שלי חזר היום מבית הספר מבואס, ובארוחת הערב פרץ בבכי - מסתבר שיש להם "דף חוזקות" שהם קיבלו בכיתה, שאותו ממלאים במדבקות, שמקבלים מהמורה על כל מיני סוגי הצטיינות - בלימודים, ובעזרה לחברים. ברגע שדף החוזקות מתמלא - יש טקס, ומעניקים פרסים. 
הבכי שלו היה כי לאחרים יש כבר שתיים או שלוש מדבקות - ולו רק אחת. והמורה לא עברה כדי לראות את העבודה שלו, ובכלל - חלק מהספרות הוא כותב עדיין הפוך (נשמע לי טבעי בגיל הזה).הוא אמר שהוא תיקן אותן  - ועדיין לא קיבל מדבקה.  שאלתי אותו מה דעתו על העבודה שלו - והוא אמר לי שהוא חושב שהיא טובה. אמרתי לו שזה מה שחשוב, ושזה הרבה יותר חשוב מלקבל מדבקה.  
אין לי מושג מה דעתי על שיטת המדבקות (תוך כדי כתיבה דווקא צומחת לי דעה)  והאם היא עובדת - אבל ברור לי שעבור הבן שלי היא הרסנית. הוא מאוד לוקח תחרויות ללב, והפחד להפסיד מביא אותו ליאוש. 
כתבתי למורה, וסיפרתי לה מה קרה. אני מניחה שהם לא ישנו את השיטה שהיא בית ספרית. 
אבל לבן שלי אמרתי שלי לא איכפת בכלל אם יש לו מדבקות  בדף הזה, ומה שבאמת משנה, זה אם הוא חושב שהוא עשה עבודה טובה. אני לא יודעת אם להמשיך  בקו הזה,  אבל אינטואיטיבית - ממש הייתי רוצה שידע שמדבקה כתמורה לעבודה היא שטות אחת גדולה, כי מה שחשוב היא איכות העבודה עצמה, ולפעמים המורה רוצה לתגמל דווקא את המתקשים, או המפריעים.  אבל אני לא מעזה להגיד. הייתן משתפות את הילד שלכן בהרהורי הכפירה המערכתיים שלכן?

לצפיה ב-'לדעתי כן'
לדעתי כן
16/10/2017 | 00:32
145
ביה"ס מחנך את בנך להיות עגל בעדר. אם הוא יחשוב באופן עצמאי הוא עוד עשוי, רחמנא ליצלן, לערער בחשיבות השירות הצבאי בהמשך.

זו אחת הסיבות שבגללן אחרי שנתיים של יאוש בביה"ס ממלכתי העברתי את בני לחינוך אנתרופוסופי ומאז הוא פורח.
לצפיה ב-'זו שיטה נוראית'
זו שיטה נוראית
16/10/2017 | 06:50
1
167
מה גם שנשמע שהיא מיושמת בצורה שגויה.
אם כבר משתמשים בשיטה זו שנקראת דרך אגב "כלכלת אסימונים", אז לילדים צריך להיות מאוד ברור על מה מקבלים מדבקה, והתנאי לקבלת מדבקה אמור להיות אפשרי לכולם. והמורה חייבת לתת מדבקה אם ילד עמד בתנאי שהוגדר לקבלת מדבקה. זה לא אמור להיות שהיא נותנת לפי איך שמתחשק לה באותו רגע או לפי כמה שהיא הספיקה לבדוק באותו שיעור.
אם לא מיישמים את השיטה הזו בדיוק בדיוק לפי הכללים שלה היא גורמת בדיוק למה שאת מתארת.
והבעיה היא שזו שיטה שמאוד קשה ליישם נכון במערכת החינוך בארץ, גם בגלל שהכיתות יחסית גדולות, אבל בעיקר בגלל שהאופי הישראלי הוא כזה שלא שם לב לפרטים, במיוחד לא לחיוביים ולא מקפיד על הצמדות אבסולוטית לחוקים.
אני עובדת כבר הרבה שנים בחינוך מיוחד, ועוד לא נתקלתי באשת חינוך שהצליחה ליישם את השיטה הזאת. למרות שזו שיטה שנהגתה עבור חינוך מיוחד. בתחושה שלי זו שיטה שנוגדת את האופי הישראלי ...

לגבי הילדון הפרטי שלך,
כמו שכתבתי בעבר,
כדי להתמודד עם מערכת החינוך הממלכתית בארץ,
צריך לגדל עור של פיל,
עצוב שזה קורה בכיתה א',
וטוב שאת עוזרת לו להשאר חזק ונאמן לעצמו.

מעניין מה המורה תענה לך ...

לצפיה ב-'המורה לא ענתה לי, הבוקר אמרה'
המורה לא ענתה לי, הבוקר אמרה
16/10/2017 | 11:00
151
"שלחת לי משהו?" ובקצרה סיפרתי לה מה קרה אתמול בערב. היא הבטיחה לתקן. אבל על השיטה עצמה לא הספקתי לדבר איתה.  אני מתכוונת לעשות זאת, אבל ללא הרבה תקווה לשינוי. היא נחשבת למורה מאוד טובה, יכול להיות שהשיטה נכפתה עליה - מי יודע. 

לצפיה ב-'אכן ייסורים'
אכן ייסורים
16/10/2017 | 09:50
3
131
היתה לי על השיטה הזו עם יועצת בית הספר שנה שעברה. שיטת המדבקות עבדה חזק אצלנו והבן שלי הבין בתוך חודש שמי שמקבל את הכי הרבה מדבקות זה הילד עם בעיות ההתנהגות הכי קשות, זה שהילדים הכי פחדו ממנו (הוא הבין את זה בלי שאמרתי לו את דעתי בנידון). הוא אמר לי ש X מקבל מדבקה אפילו אם הוא רק יושב בשקט או מרים אצבע ובגלל זה יש לו יותר מכולם. אמרתי ליועצת שתשים לב שהוא הבין את השיטה והיא אמרה שהן יחשבו על משהו אחר. היתה להם מנתחת התנהגות , אולי עדיין יש , והצוות עבד בהנחיה שלה - שהיא כולה חיזוקים חיצוניים (מדלית התנהגות, מצטיין יומי וכו). זה ייצר התנהגות טובה בימים מסויימים אבל לא לאורך זמן כי ברגע שממצים את החיזוק הזה מחפשים משהו אחר. אמרתי ליועצת בית הספר שכל מה שהילד (שלי) צריך זה מילה טובה באופן אישי, בגובה העיניים ולא צריך את כל הפרסים והשוחד הזה, זה לא עושה כלום חוץ מתחרות שסופה בזכיה בשטות שלמחרת שוכחים. אמרתי לה שלדעתי הם צריכים לרתום את הילדים למסגרת במילים טובות וניתן אחריות על נושאים שונים אבל כמובן שלא הקשיבה לי . עכשיו הילדים שלי בכיתה ב'. זה לא השתפר בכלל ואני די מיואשת.  כרגע בחיפושים אחרי מסגרת חלופית אבל זה לא יקרה השנה. הילד שלך ילמד לפתח עור עבה, לא תהיה לו ברירה (כך היה אצל הילד שלי) כך שההגדרה שלך נכונה - אכן ייסורי כיתה א'. ובכלל - בית הספר אצלנו היווה את קץ הילדות ואובדן התמימות ואני עדיין מתאבלת על זה.
לצפיה ב-'תודה לכן על המידע - מחזק את מה שהרגשתי אינטואיטיבית '
תודה לכן על המידע - מחזק את מה שהרגשתי אינטואיטיבית
16/10/2017 | 10:54
2
104
ועוד בית הספר הזה נחשב למצויין . למעשה, נלחמתי על הזכות להגיע אליו. מוזר מאוד שמיישמים שיטה כל כך קלוקלת ונותנים לה במה כזאת.  
לצפיה ב-'למדתי שזה לא מוזר'
למדתי שזה לא מוזר
16/10/2017 | 11:01
109
הצוות כפוף לכל מיני יוזמות של צוותים חינוכיים / מנתחי התנהגות חיצוניים ולא בוחר בעצמו מדיניות
לצפיה ב-'השיטה עצמה לא קלוקלת'
השיטה עצמה לא קלוקלת
16/10/2017 | 17:18
96
אם תחפשי מחקרים עליה תמצאי המון תמיכה חיובית.
הבעיה היא שלא מיישמים אותה נכון.
ואז זה בכלל לא שיטה אלא סתם משהו שהמציא מישהו בלי שום תימוכין של מחקר.
השאלה היא איפה הכשל,
האם המורה לא הבינה את השיטה ומיישמת באופן שגוי או שמי שהדריך את המורה לא הבין ונתן הדרכה שגויה.

זה כמו שתיתני לילד חולה בשפעת אנטיביוטיקה במינון כפול ותצפי שהוא ירגיש יותר טוב. אנטיביוטיקה זו תרופה טובה, אבל לא לשפעת ולא במינון לא מתאים.

לצפיה ב-'נשמע ממש רע'
נשמע ממש רע
16/10/2017 | 11:56
95
אני בעד תחרות של כל ילד עם עצמו, להשתפר למול נקודת הפתיחה שלו ולא כהשוואה לילדים אחרים.
אז כן, הייתי עושה מה שצריך מול המחנכת/יועצת כדי שהילד שלי לא יצא עם תחושת קיפוח ומצד שני הייתי משתפת אותו בגבולות יכולת ההבנה של ילד בן 6 בדעתי על השיטה, מתוך מחשבה שחשיבה ביקורתית היא דבר שראוי לפתח מגיל צעיר
לצפיה ב-'אצלנו ההורים הצליחו להפסיק את הנוהג הטיפשי הזה'
אצלנו ההורים הצליחו להפסיק את הנוהג הטיפשי הזה
16/10/2017 | 12:30
141
את הבת שלי לימדתי לא להתרגש מזה, ומבחינתי היה בסדר גמור שתלמד לשבור את התבנית שבית הספר רוצה להכניס אותה אליה. מובן שלא ששאלתי אותה מעולם מיוזמתי על ספר החוזקות, לא ביקשתי לראות אותו ולא התרגשתי מהנושא.
אבל אימהות אחרות התרגזו נורא שדווקא הילדים שבסדר באופן טבעי מקבלים פחות מדבקות, ולקחו את זה קשה(בעיקר האימהות).
זה גם הפך את הכול למלאכותי וריקני. כשהילדה הייתה חולה היה לה ברור שכל שיחות החברות לדרוש בשלומה זה רק כדי לקבל מדבקה (וכשפסקו המדבקות, פסקו גם השיחות).
בקיצור, מי שרוצה לעסוק באילוף, צריך לפתח שיטות אילוף טובות יותר.

לצפיה ב-'מבאס לקרוא . אני משתפת את הבן שלי בחלק מהרהורי'
מבאס לקרוא . אני משתפת את הבן שלי בחלק מהרהורי
17/10/2017 | 23:38
111
הכפירה שלי לגבי מערכת החינוך (לא יותר מדי, כי הוא דווקא אוהב את ביה"ס), כמו למשל שיצטרך לחבוש כיפה בטקס קבלת ספר תורה ומה דעתי על זה (בעיקר לאחר שהוא עצמו מאוד לא אהב את הרעיון-אולי קלט מה עמדתי).
נשמע שנהגת בצורה מצוינת, והייתי ממשיכה באותו קו, כולל שיחות עם המורה, כפי שאת עושה.
לצפיה ב-'כיתה ד..עם מדבקות'
כיתה ד..עם מדבקות
22/10/2017 | 13:10
38
עד כיתה ג..זה היה יותר אינטנסיבי..השנה נדמה לי שרק בשיעור תורה ואנגלית.לבת שלי זה מצוין
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:48
4

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'עזרה בלידה בקיסרי'
עזרה בלידה בקיסרי
14/10/2017 | 23:12
7
191
כנראה שאלד בקיסרי. מישהי יכולה לייעץ לי - אם יש צורך בעזרה בתוך ביה"ח? בימי האשפוז שאחרי? אם כן אז דולה? הבנתי שדולה זה רק ללידה עצמה, אז אולי זה לא מתאים לקיסרי?
לצפיה ב-'כן, כדאי עזרה'
כן, כדאי עזרה
15/10/2017 | 06:34
142
בעיקר בשעות ובימים הראשונים אחרי הלידה.
לא צריך לכל הזמן, אבל כן יכול להיות שתצטרכי עזרה בדברים כמו להתקלח, להחליף בגדים וכו' ביומיים הראשונים.
אני הייתי צריכה גם עזרה עם התינוקת ביומיים הראשונים.
אם יש לך אפילו שתיי חברות טובות שיכולות לבוא לשעתיים-שלוש בבוקר או בערב, זה יכול להספיק.

לצפיה ב-'2 לידות בקיסרי:)'
2 לידות בקיסרי:)
15/10/2017 | 12:36
131
אז ככה.. אין צורך בדולה, אבל אם יש לך מישהו שיכול לבוא להיות איתך אחרי הלידה אז עדיף לפחות ליום הלידה ויום אחרי.. מבחינה אישית שלי, הקיסרי היה ממש לא נורא אבל מאוד מאוד חשוב לרדת מיד מהמיטה (אפילו שכואב) ולהתחיל להסתובב במסדרונות - מאוד עוזר להחלמה מהירה יותר. בהצלחה:)
לצפיה ב-'מצטרפת'
מצטרפת
15/10/2017 | 13:53
100
בהחלט צריך עזרה. לא בניתוח עצמו (למרות שכדאי שיהיה מישהו שיילך אחרי התינוק לתינוקיה ויראה שהכל בסדר). אבל לאחר מכן - הירידה הראשונה מהמיטה, המקלחת הראשונה. היומיים הראשונים כאובים מאוד. בהתחלה קשה אפילו להרים את התינוק מהעריסה. מה שכן ממליצה מאוד לקום ולהתחיל ללכת כמה שיותר מהר , זה מאוד עוזר להתגבר על הכאבים ומזרז החלמה. 
לצפיה ב-'צריך עזרה - כל אחת מגיבה אחרת לקיסרי'
צריך עזרה - כל אחת מגיבה אחרת לקיסרי
15/10/2017 | 22:13
71
וגם אם יש כאלו שהתחילו להתרוצץ שעתיים אחריו, אין לך דרך לצפות איך הגוף שלך יגיב. עדיף שתגבי את עצמך עם עזרה. 
לצפיה ב-'מומלץ מאוד'
מומלץ מאוד
15/10/2017 | 22:18
1
100
לפחות בימים הראשונים קצת יותר קשה לקום מהמיטה ולהתנייד, אם את בוחרת באפס הפרדה / ביות מלא אז לדעתי ממש ממש כדאי שתהיה עזרה בימים הראשונים.

הלידה הראשונה שלי היתה קיסרי אלקטיבי, הגעתי למחלקה מאוחר בערב (סביבות 20-21), ולא הסכימו שתשאר מלווה איתי בלילה. אז נאלצתי לתת את הילדה שלי לתינוקיה, ועכשיו כשאני לפני לידה שניה וחפרתי וקראתי בקבוצת אפס הפרדה בפייסבוק - אין מצב שזה יקרה שוב.. ולכן ארגנתי לי תמיכה במהלך השהות שלי בבית היולדות, בטח בלילות.

והתמיכה היא אחות פרטית שתהיה איתי בלילות - יש לי בטוח רפואי פרטי של הראל (מהעבודה) וגם מושלם פלטינום. שני אלה ביחד מכסים לי את כל העלות של אחות פרטית בלילה. לקחתי אחות שהיא גם יועצת הנקה - ככה שהיא גם תעזור לי בנושא הזה שמאוד חשוב לי. לכן אני ממליצה לברר - במידה ויש לך ביטוחי פרטיים - האם הם נותנים כיסוי למימון אחות פרטית למהלך השהייה שלך בבית היולדות. 

בנוסף לאחות פרטית, יש גם אפשרות לדולה פוסט לידה - שתשאר איתך בלילות. ויש גם מיזם של קיסרית למען קיסרית - תסתכלי בקישור הזה. אני חושבת שאם תכנסי לקבוצץ הפייסבוק "קיסרי נולד" תמצאי שם הרבה מידע בנושא. ואם זה רלוונטי עבורך אז גם לקבוצת הפייסבוק של אפס הפרדה

בהצלחה!

לצפיה ב-'בבלינסון יש הליך קיסרי "טבעי"'
בבלינסון יש הליך קיסרי "טבעי"
16/10/2017 | 09:40
93
צריך לבקש ולא כל הרופאים עושים את זה. אבל אם את מעתדת ללדת שם - תשאלי על קיסרי טבעי עם אפס הפרדה. ההרדמה היא אחרת וההתאוששות פחות כואבת, את לא קשורה במהלך הניתוח, יכולה להחזיק בתינוק ואח"כ הוא יכול להיות לידך כל הזמן. אחותי עשתה את זה לאחרונה וזו היתה חוויה אחרת לגמרי משלי. 
לצפיה ב-'המון תודה לכולן:)'
המון תודה לכולן:)
16/10/2017 | 23:30
19
לצפיה ב-'אז... איך היה השבוע שהיה?'
אז... איך היה השבוע שהיה?
13/10/2017 | 17:49
1
40
לצפיה ב-'היה כיף'
היה כיף
15/10/2017 | 21:20
100
חגגנו את החופשה במסעדה בעין כרם. על מרפסת לאור השקיעה... מקסים מקסים.
היה שם בורגר טעים. וזה הכי חשוב לילד הצומח כבר מעלי... (ואני גבוהה..)

בבית הילדים רקדו שוב לצלילי מוזיקה עם מדריך ריקוד בטלויזיה. שניהם אוהבים מוזיקה.. ולרקוד יחד..
זכיתי לחיבוק מהבכורה. וגם למחמאות על ארוחת שישי..
הילד אמר: אני אוהב אותך.. אין דברים כאלה
לצפיה ב-'משפחה שונה- קבוצת תמיכה'
משפחה שונה- קבוצת תמיכה
11/10/2017 | 22:38
2
233
מחפשת משפחות כמונו לקשרים קבועים.

גיליתי שחשוב לי להיות בקשר קרוב עם עוד נשים כמוני.

וחשוב לילדים, שידעו ויכירו מילדות ומקרוב עוד ילדים במשפחות שיש בהן רק אמא. לא רק בסיפורים ולא רק הילד האחד בכיתת הגן כשילכו לגן (אהההה).

איפה יש קבוצות שנפגשות, שמקיימות קשרים חברתיים תכופים? לא עמודי פייסבוק של דיונים ולא פורומים. אלא נשים שנפגשות. או אולי יש כאן כאלה שמעוניינות.
לצפיה ב-'מפגש עם משפחות שונות לא רק מהספרים.'
מפגש עם משפחות שונות לא רק מהספרים.
12/10/2017 | 07:30
176
מסכימה אתך שחשוב שהילדים יכירו משפחות שיש בהם רק אמא, גם אני חשבתי כך שהילדה היתה בגיים יותר צעירים.
יצאתי לטיולים של חד הורים שיצאו באוטובוס,  ולילדה נוצרו היזדמניות להיות בחברת משפחות שהם רק חד הודיות, ושם היכרתי חברות   שאנחנו עד היום בקשר הילדים חברים,  ואנחנו ויוצאות לבילויים משותפים.
יזמתי  וחידשתי את הקשר עם חברת ילדות שלי שהיא יחידנית.
בימנו אלו ישנם מישפחות הרבה יחידניות, ואפשר להתידד בגני מישחקים ועוד מקומות שיוצאים עם הילדים.
אני גם התידדתי עם אב חד הורי ועם משפחה עם שתי אמאות , כדי שהילדה תפגש עם סוגים שונים של מישפחות.

לצפיה ב-'מפגשי משפחות'
מפגשי משפחות
12/10/2017 | 13:00
189
היי, בעבר היו מפגשים שנתיים דרך הפורום הזה ונותרו קשרים בין אמהות וילדים. השתתפתי בכמה כאלה וזה היה מבורך. מעבר לכך, אם יש לך פייסבוק אז יש קבוצות של אמהות יחידניות לתאומים, קבוצות של הורים יחידנים וקבוצת תאומים ושלישיות. בכל המקומות הללו ניתן למצוא פרטנרים למפגשים. בזמנו מישהי מקבוצת תאומים ושלישיות יזמה פוסט של אמהות יחידניות וחלקנו התחברנו ככה. התחלנו בהודעות אישיות, עברנו לקבוצת וואטסאפ ואחנו מפגשות מפעם לפעם. תחפשי יוזמות כאלו (או יותר טוב, תזמי אחת כזו) לאמהות יחידניות לילדים בגיל שלכם ואני בטוחה שתמצאי אמהות רבות שירמו להצטרף. מאוד חשוב בעיני שהילידם יכירו משפחות רבות דומות.
לצפיה ב-'לבטים של בר מצווה'
לבטים של בר מצווה
08/10/2017 | 19:49
22
228
האוצר חוגג בעוד כחצי שנה בר מצווה. רציתי לערוך טקס רפורמי אבל מתברר שהעלויות גבוהות. דורשים 3000 ש"ח שזה לטקס ולכמה מפגשים קודמים. לא כולל לימוד ההפטרה וכמובן לא כולל כיבוד. הלימוד הוא עוד 1000-1500 ש"ח. נראה לי מוגזם להוציא 5000 ש"ח על טקס שמי שיהייה בו זה האחים והאחיינים שלי.
אם למישהי יש רעיון או הצעה אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'עד כמה חשובה לכם העלייה לתורה ?'
עד כמה חשובה לכם העלייה לתורה ?
08/10/2017 | 21:04
3
154
אני, אישית, אשמח אם הבת שלי תבחר לציין את המעבר מילדות לבגרות בדרך ערכית ולא בהכרח דתית.
בעיני זה המעבר *שלה* מילדות לבגרות, אז היא תחליט איך לציין אותו. בגבולות ההגיון והתקציב.

אם ממילא החוגגים מסתכמים במשפחה הקרובה, אפשר לעשות ארוחה במסעדה. או פיקניק בטבע . מה שמדבר אליכם.

לצפיה ב-'אני אישית הייתי מוותרת בשמחה על העליה לתורה'
אני אישית הייתי מוותרת בשמחה על העליה לתורה
09/10/2017 | 07:58
2
143
אבל זה דוקא בא מהאוצר כך שקשה לי להגיד לו לא. בכל מקרה נחגוג לו גם בחיק המשפחה בלי קשר לעליה לתורה. נורא מתלבטת כי אני לא רוצה לעשות בבית כנסת רגיל כיוון שחשוב לי להיות לידו ואיתו. מעצבן שלוקחים כל כך הרבה כסף על דבר שאמור להיות רוחני ולא רווחי.
לצפיה ב-'אולי שווה להתמקח?'
אולי שווה להתמקח?
09/10/2017 | 08:45
103
או באופן כללי לדבר איתם על איך להוזיל עלויות? אולי שיהיה רק רב אחד במקום גם רב וגם רבה? או משהו בסגנון? כיוון שלא מדובר בבית כנסת ליד הבית אולי לברר אם יש "סניף" שדורש מחירים יותר נמוכים אפילו אם צריך לנסוע לעיר אחרת... לברר גם בקונסרבטיבי ולא רק ברפורמי...

שמעתי על משפחות שחגגו עליה לתורה מחוץ לבית הכנסת, מול נופי ירושלים או מול חוף הים, אבל לא הצלחתי למצוא ברשת פרטים.
לצפיה ב-'כששאלתי את הילד אם הוא רוצה לעלות לתורה '
כששאלתי את הילד אם הוא רוצה לעלות לתורה
09/10/2017 | 18:26
119
הוא סיפר שרוב הילדים בכיתה לא עלו 
והוא בעצם לא דתי.
כשאמרתי לו שאימא שלי היתה ממש רוצה שיעלה לתורה (לא הכיר אותה)
והשכנים הדתיים שהיו לנו כמשפחה יתעלפו - הוא הסכים מיד.
הוא גם אמר לשכנה שרק בזכותה הוא יעלה לתורה. 
ובתנאי שלא יצטרך ללמוד את כל הדרשה.
הוא באמת קרא קצת בתורה והשכן החליף אותו. 

חיפשתי מקום שאוכל לעמוד לצדו.
כי חשבתי שזה ראוי ופמיניסטי לא פחות. 
וחילוני מאוד לפני דרך חיינו. 
אבל בית הכנסת הרפורמי היה קצת רחוק. 
ושנינו אוהבים קרוב. 
אז הלכנו לבית הכנסת השכונתי - כאילו, עברנו את המדרכה
והוא בית כנסת של תימנים או משהו כזה.

הילד שלי  היה למטה ואני למעלה עם כל החברות שלי
ומדי פעם "ברחנו" לעשן סיגרייה ולשתות יין
בכל זאת , חגיגה:)

החלטה הכי חכמה שלקחתי בחיי. לא פחות:)) 
הילד היה המון זמן למטה.. 
שם ערכנו ארוחת בוקר חביבה.

ומכיוון שאני גרה עם דשא ענק מקדימה
חזרנו הביתה - פיזרנו המון כיסאות והוצאתי קפה  ועוגות.

זהו, יופי של בר מצווה. 
ולך ולבנך - 

לצפיה ב-'יש גם את ארגון צהר'
יש גם את ארגון צהר
08/10/2017 | 21:13
129
לצפיה ב-'בר מצוה'
בר מצוה
08/10/2017 | 21:21
3
137
שלום.
קשה להשוות, בכל עיר ושכונה נראה לי עלויות שונות.
אני עשיתי בר מצוה רפורמית כי היה לי ברור שאני עומדת ליד הבן שלי, ולא אעמוד בעזרת נשים שהוא שם למטה לבד (לא משנה מי מהמשפחה יהיה איתו), אבל בעירי, העלויות שונות לחלוטין, הצטרפנו לקבוצת בר מצוה שעלתה יחד עם העליה לתורה כ - 1500 ש"ח מבחינת הקהילה, ושילמתי עוד ללימוד ההפטרה בנפרד לפי מספר הפעמים הלא רב (וכן הרב הציע שבנו ילמד מה שהיה מוזיל את העלויות, אבל לא התאים לנו). האירוע עצמו כבר נתפר לפי המידה שאני קבעתי מבחינת מספר משתתפים, קייטרינג וכו'. 
לצפיה ב-'באיזו עיר זה?'
באיזו עיר זה?
08/10/2017 | 21:32
2
100
נשמע הרבה יותר סביר

(אצלי בר מצוה בעוד שנה, אז גם מתעניינת).
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/10/2017 | 22:10
1
130
ירושלים
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/10/2017 | 22:23
23
לצפיה ב-'אני שאלתי את הנער'
אני שאלתי את הנער
08/10/2017 | 22:28
135
והוא סרב בתוקף לעלות לתורה.
עשינו מסיבה קטנה בבית קפה. 40 אורחים. זמרת נחשבת. אוכל טעים חלבי.
האורחים שלי מאד נהנו. 
זה עלה הרבה. אבל זה היה טקס של פעם בחיים. היתה התרגשות גדולה אצלנו.
הילד היה מאושר.

לצפיה ב-'גם אני עמדתי באותה דילמה תמיד אמרתי שהוא יעלה לתורה'
גם אני עמדתי באותה דילמה תמיד אמרתי שהוא יעלה לתורה
08/10/2017 | 23:01
4
148
רק בבית כנסת רפורמי ,ואז גיליתי שזה יקר לי וזה נורא הרגיז אותי המחירים שהם דרשו , והוא ביקש לעלות לתורה בבית כנסת רגיל ליד הבית כי הוא רצה שכל החברים שלו יבואו ושהוא יעלה לתורה כמו כולם ואני נכנעתי ולבסוף מאוד נהנתי , ואני רחוקה מהדת אלף שנות אור , הוא עלה לתורה ולידו עמד אחי והדוד שלי , אבי נפטר לפני שנים רבות.  ואני מאוד מאוד התרגשתי ונהנתי, בכלל גיליתי לפני הבר מצוה של בני שכל בתי הכנסת מנסים לקחת כמה שיותר כסף מההורם של הילדים. בבית הכנסת השכונתי שלנו לא דרשו הרבה כסף וזה במקרה בלבד, אחרת באופן עקרוני הוא לא היה עולה לתורה בבית כנסת בטוח שהייתי מוצאת אלטרנטיבה. מאחלת לך למצוא את מה שמתאים לך ולבנך ולהנות זה רגע של נחת פשוטו כמשמעו ולא חשוב מה הקשר שלך לדת.
לצפיה ב-'אנחנו חגגנו את בר המצווה בנסיעה ללונדון. לא תפילות, לא טקסים'
אנחנו חגגנו את בר המצווה בנסיעה ללונדון. לא תפילות, לא טקסים
09/10/2017 | 07:46
3
128
דתיים בבית כנסת, ולא תשלום עבור הגישה לאלוהים. חגגנו את הפיכתו לנער שטס בפעם הראשונה לחו"ל, נפתח בפעם הראשונה לעולם, גילה תרבות חדשה וחווה חוויות חדשות, מרגשות ומבגרות לטובה. היה אדיר, ואני ממליצה בחום (כמובן שלא חייבים דווקא ללונדון).
לצפיה ב-'אפשר גם אמסטרדם '
אפשר גם אמסטרדם
10/10/2017 | 22:04
2
25
לצפיה ב-'מסכימה איתך. בדיוק לשם טסנו השנה. ושאר העולם בדרך, בעזרת '
מסכימה איתך. בדיוק לשם טסנו השנה. ושאר העולם בדרך, בעזרת
11/10/2017 | 08:07
72
השם.
לצפיה ב-'אנחנו עשינו את העליה לתורה בנוסף לנסיעה לפינלנד ולונדון...'
אנחנו עשינו את העליה לתורה בנוסף לנסיעה לפינלנד ולונדון...
11/10/2017 | 13:25
27
לצפיה ב-'מה דעתך על הכותל? '
מה דעתך על הכותל?
09/10/2017 | 13:44
6
104
לא יודעת אפילו אם זה יותר מידי דתי או לא אבל נראה לי נחמד
ואני לא בטוחה שאת 'חייבת' לעשות מעבר.
בידקי עלויות ותראי אם מתאים  

שיהיה המון במזל! 
לצפיה ב-'שם בכלל אי אפשר לראות אפילו את הילד מעבר למחיצה'
שם בכלל אי אפשר לראות אפילו את הילד מעבר למחיצה
09/10/2017 | 14:17
5
104
בלי סולמות וחבלים....
לצפיה ב-'חוגגים ברחבה מקדימה איפה עושים את הטקסים של החיילים....'
חוגגים ברחבה מקדימה איפה עושים את הטקסים של החיילים....
09/10/2017 | 19:11
1
114
ואחר כך ארוחה טובה באחת משפע המסעדות שיש בירושלים ובקרבת השוק והכותל,
והרבה מזל טוב!

לצפיה ב-''
10/10/2017 | 08:17
13
לצפיה ב-'אפשר לעשות בכותל הדרומי ואז כולם ביחד ואת בוחרת '
אפשר לעשות בכותל הדרומי ואז כולם ביחד ואת בוחרת
11/10/2017 | 13:27
2
94
איזה טכס לעשות .
לצפיה ב-'מי מביא את ספר התורה?'
מי מביא את ספר התורה?
11/10/2017 | 14:40
1
30
לצפיה ב-'את צריכה קישור לרב באזור או רב קונסרבטיבי או רפורמי'
את צריכה קישור לרב באזור או רב קונסרבטיבי או רפורמי
17/10/2017 | 12:20
29
יש גם רבה של התנועה הרפורמית. יש גם את ארגון נשות הכותל - יש להן ספר תורה.
יכולה להמליץ לך על רב קונסרבטיבי שעורך בר מיצווה בכותל בהשתתפות כל המשפחה נשים וגברים יחד. הוא דואג להביא ספר תורה וכל הטקס.

חשבתי על זה עבור בני אבל הוא סרב בתוקף. כעת מודה לי שלא כפיתי עליו את הטקס הזה..
לצפיה ב-'גשםםם!!!! '
גשםםם!!!!
09/10/2017 | 14:16
2
54
לצפיה ב-'ואין שום מבצע על בגדי חורף לילדים '
ואין שום מבצע על בגדי חורף לילדים
11/10/2017 | 09:51
1
129
לפחות לא כזה שאני יודעת עליו
איפה התקופה של אחרי הלידה שכולם תרמו לי את בגדי הילדים שלהם...
מתגעגעת לחיסכון הזה
לצפיה ב-'בגדי סוף עונה'
בגדי סוף עונה
14/10/2017 | 12:39
91
הדבר הכי טוב שאני עושה כבר די הרבה שנים זה לקנות בסוף העונה לעונה הבאה,
אם אני לא בטוחה במידות שלהם לעונה הבאה  קונה אחד מעל מה שנראה לי
תלוי בילד, בגודל שלו בגודל של הבגד וכו'
ככה לא יוצא אף פעם כמעט שהם מתחילים עונה בלי בגדים ואני לא צריכה לחכות למכירות.
קונה להם בחנויות טובות קדס, הוניגמן, swear סולוג וכו' , בקיצור כל אחד לפי ההעדפות שלו (ויש כמה ילדים וכמה העדפות...)
זה קצת מנדנד לז\כור לקנות בסוף העונה לשנה הבאה נניח בקיץ מחכה ליולי/יוני תלוי מתי יש מכירות שוות וקונה לאביב הבא לאזור מאי
ככה עושה גם בחורף.

לצפיה ב-'קבוצת תמיכה לאמהות יחידניות לעתיד'
קבוצת תמיכה לאמהות יחידניות לעתיד
09/10/2017 | 12:23
168
במכון לפריון בליס-איכילוב מתקיימות קבוצות תמיכה לאמהות יחידניות לעתיד.בקבוצה יוכלו המשתתפות להכיר נשים נוספות הנמצאות בתהליך המורכב של הבאת ילד לעולם. ביחד תשתפו במחשבות, דילמות וקונפליקטים. הקבוצה מאפשרת הקמה של מערכת תמיכה חברתית שחשובה לתקופת ההריון ולעתיד המיוחל. השתתפות בקבוצה מותנית בפגישת היכרות עם פסיכולוגית המכון.
ההצטרפות הינה דרך טפסי 17 מקופת החולים, הניתנים כסדרה של מפגשים עם מכתב הפנייה של פסיכולוגית המכון.
ניתן לפנות לג'ודית 03-6925753
למידע נוסף: https://www.tasmc.org.il/Lis/Articles/Pages/-Pregn...
לצפיה ב-'בעד או נגד סיבוב שני?'
בעד או נגד סיבוב שני?
07/10/2017 | 15:19
19
306
בעקבות שיחה עם חברה מה דעתכן? אם היו לכן תאומים האם הייתן הולכות על סיבוב שני כלומר לקראת ילד שלישי או שהייתן מסתפקות בשניים במחיר של אחד, כמו שאומרים? לחברה יש תאומים והיא חושבת שמספיק למרות שהייתה רוצה לחוות שוב הריון. האם יש כאן מישהי שהייתה בדילמה הזו פעם?
לצפיה ב-'נשמע לי עניין להחלטה אישית'
נשמע לי עניין להחלטה אישית
07/10/2017 | 21:50
56
לצפיה ב-'היא רוצה לחוות היריון או גם ללדת ולגדל עוד ילד?'
היא רוצה לחוות היריון או גם ללדת ולגדל עוד ילד?
08/10/2017 | 09:03
147
יש לה אמצעים כלכליים לגדל עוד ילד,
אם היה לי כסף לגדל שלושה ילדים הייתי שמחה מאוד לשלושה ילדים...
וגם הגיל לא לטובתי

עניין מאוד אישי,
אני בעד סבב שני אם זה בלב ובנשמה, ויש אפשרות רגשית, נפשית ובעיקר כלכלית לגדל 3-4 ילדים..

לצפיה ב-'אף פעם לא הבנתי את הביטוי "רוצה לחוות עוד הריון"'
אף פעם לא הבנתי את הביטוי "רוצה לחוות עוד הריון"
08/10/2017 | 12:06
9
167
יש בי כמיהה עצומה לאמהות, אבל ל"חוויית הריון"? יכול להיות שזה בגלל הקשיים שחוויתי בתהליך הכניסה להריון, והחרדות שנלוות לו, אבל אם היה אפשר לעשות fast forward ולקבל כבר את הילד, הייתי לוקחת את זה בשתי ידיים.
לעניין השאלה, זו לגמרי החלטה אישית שתלויה בהמון גורמים, בעיקר כלכליים ולוגיסטיים כי לגדל 3 ילדים לבד זה לא דבר של מה בכך. אני אישית לא הייתי עושה את זה כי לא הייתי עומדת בזה, אבל אני לא היא.

לצפיה ב-'אני דווקא מאוד מבינה את המשפט'
אני דווקא מאוד מבינה את המשפט
08/10/2017 | 16:04
2
176
האמת שהייתי רוצה להינות קצת מהריון, ובהריון הזה ממש לא יצאה לי. בטרמסטר ראשון היו לי פחדים רגילים של תחילת הריון ביחד עם חרדה מזה, שאני בהריון תאומים, מה יהיה, איך אסתדר. אחרי סקירה ראשונה כבר השלמתי עם תאומים ואפילו התחלתי קצת לשמוח שזה קרה לי, אבל פחדים רק התגברו בגלל שזה הריון כפול עם סיכון גבוה מאד להפלה ולידה מאד מוקדמת. אחרי שבוע 26 זה עבר לאט לאט אבל התחלתי ממש להרגיש קשי וכבדות של הריון כפול. בקיצור, ממש לא נהנתי. הייתי רוצה אחרת.
לגבי שאלה המקורית - אני לא בטוחה שהייתי עושה ילד שני אם הם לא באו בהפתעה ביחד. ילד שלישי - בטוח לא, רק בזוגיות אם בן זוג ממש ירצה, אבל סיכוי לזה לדעתי נמוך מאד
לצפיה ב-'למה לא בעצם?'
למה לא בעצם?
08/10/2017 | 20:28
1
120
מה הטיעונים של בעד ונגד?
לצפיה ב-'אני עוד לא ילדתי'
אני עוד לא ילדתי
08/10/2017 | 20:33
130
כרגע לקראת סוף הריון תאומים. אז אני כרגע לא בדיוק הכתובת לשאלות כאלו. זה דעתי פשוט.
לצפיה ב-'כמה חודשים אחרי הלידה'
כמה חודשים אחרי הלידה
08/10/2017 | 19:40
2
158
כשהחיים קצת מתאזנים, ויש קצת יותר ביטחון וסוג של שגרה... מופיעה פתאום כמיהה להריון חדש. ואולי גם מחשבות על ילד נוסף.
אומרים שזה הורמונלי
אני חוויתי את זה בפרץ קנאה עז ופתאומי כלפי חברה שגילתה שהיא בהריון.

לצפיה ב-'ומה גרם לך בסוף לא לעשות ילד שלישי?'
ומה גרם לך בסוף לא לעשות ילד שלישי?
08/10/2017 | 20:42
1
134
בהנחה שאצלך גם היו תאומים מהתחלה?
היא בת 35 אגב. לגבי הפן הכלכלי מניחה שבסוף מיד מוצאים דרך להסתדר
לצפיה ב-'את מתבלבלת......'
את מתבלבלת......
09/10/2017 | 08:35
141
אני עדיין בילד הראשון

אבל אם להתייחס לשאלתך אז, בעיני ״למצוא דרך להסתדר״ כלכלית זו לא אופציה.
אם אין גב כלכלי או אפיק כלשהו שידוע שאפשר לפנות אליו כדי להרוויח מספיק על מנת לכלכל משפחה, הייתי מוותרת על הגדלת המשפחה.

אני התחלתי לחסוך הרבה לפני שהתחלתי טיפולים. אפיק אחד לימי קשישותי, אפיק אחד לעתיד ילדיי, ואפיק נוסף לימים גשומים או מקרי חירום.
לצפיה ב-'אני הכי מתחברת למשפט הזה'
אני הכי מתחברת למשפט הזה
11/10/2017 | 07:01
1
81
היה לי כיף בהריון, זו הייתה התקופה הכי כיפית בחיי
בגלל שאני גם ככה שמנה, אז בהריון הרשתי לעצמי דברים שאני לא מרשה לעצמי ביום יום, כמו ללכת עם בגדים צמודים, עם שמלות, עם גופיות, לאכול חופשי ליד אנשים, לשבת לא זקוף ועוד...
זרחתי בהריון (פה ושם היו כאבים וקשיים אבל הם התגמדו)
עד כדי כך נהניתי בהריון שקצת אחרי הלידה התחלתי לברר על תהליך פונדקאות, רציתי לעזור לאחרות ורציתי עוד הריון.
בסוף לצערי זה לא יצא לפועל...
לצפיה ב-'אני מקווה שגם היום את מרשה לעצמך '
אני מקווה שגם היום את מרשה לעצמך
13/10/2017 | 11:34
52
לאכול מה שבא לך, ללבוש מה שבא לך, לשבת איך שבא לך... אין שום סיבה שתגבילי את עצמך בגלל מה שאנשים אחרים *אולי* יחשבו.
וכן, גם לי אומרים שיפה לי הריון ואני מרגישה סבבה, בקושי היו לי תופעות (חוץ מקוצר נשימה בעליות בשבועיים האחרונים, בכל זאת, אני כבר די גדולה...).
נראה לי אני פשוט עדיין בטראומה מההריון הראשון שאיבדתי ובכלל מהתהליך שלקח לי הרבה יותר זמן ממה שציפיתי ועלה לי לא מעט עצבים, והחרדות שליוו את תחילת ההריון הנוכחי ודי התישו אותי נפשית (והאמת - עדיין מלוות אותי, אם כי על אש הרבה יותר קטנה).
באיזשהו שלב רציתי רק ללכת לישון ולהתעורר כשהילד כבר בעריסה לצידי. יכול מאוד להיות שאחרי הלידה זה ישתנה ובאמת יתחשק לי "לחוות הריון" נוסף.
לצפיה ב-'מבינה את המשפט'
מבינה את המשפט
22/10/2017 | 13:07
2
הייתי רוצה לחוות הריון..בלי הלחצים שהיו לי בהריון של הילדה..להנות מזה...חסרה לי חוויה מתקנת.גם לידה
לצפיה ב-'מבינה אותה'
מבינה אותה
08/10/2017 | 18:10
124
גם אני רוצה לפעמים הריון נוסף
רוצה גם ילד נוסף
אבל לא יקרה
אין לי משאבים לכך....
וגם הגיל כבר גבולי
אם חברתך יכולה לגדל ילד שלישי אז שווה לנסות,
לכל היותר היא תצליח
לצפיה ב-'עניין של משאבים'
עניין של משאבים
08/10/2017 | 20:45
5
143
משאבים כלכליים לגדל עוד ילד, משאבים רגשיים  לגדל עוד ילד ,משאבים גופניים ובריאותיים: אנרגיות וחשק לרוץ אחרי שלושה ילדים לחנך שלושה ילדים, ותלוי גיל ומצב הפיריון. לא הייתי נכנסת להרפתקה ארוכה מרובת הורמונים כשיש כבר שני ילדים במשפחה. אבל אם הגיל יחסית צעיר והאשה אנרגטית ורוצה עוד ילד, אז למה לא?
הרצון לחוות עוד הריון מאוד מאוד מובן לי. אני ממש התאבלתי בסוף ההריון השני על זה שיותר לא אחווה לעולם את הפרפורים הנפלאים האלה בבטן. את הפלא הלא יאומן של התפתחות בן אנוש בתוך הגוף שלי. אבל הריון זו חוויה של תשעה חודשים וילד זה לכל החיים, אז אם זה רק בגלל הרצון לחוות עוד הריון לא הייתי בוחרת ללדת "עוד ילד שלם".
לצפיה ב-'אלו הלבטים שלה'
אלו הלבטים שלה
08/10/2017 | 21:20
4
152
הבעיה היא שמשאבים יכולים באחת להשתנות. זה בדיוק הבעיה העיקרית שמטרידה אותה, שאין ערובה לשום דבר
היום המשכורת סבירה. היא עובדת בתחום ההי טק (בקרת איכות למי שזה אומר משהו) מרוויחה סביב ה-9000 נטו אבל אף אחד לא ערב לה שמחר היא לא תאבד את עבודתה. לא שזה חייב לקרות אבל אף אחד לא יודע מה צופן העתיד. כנ"ל גם לגבי ענייני בריאות. היום היא בת 35, בריאה, אנרגטית...מחר היא יכולה לחלות בסרטן חו"ח או להיפגע בתאונה ואז מי יעזור לה בגידול הילדים...אלו הטיעונים שלה. מאידך אם כולם היו חושבים ככה, לאף אחד לעולם לא היו ילדים 
אני אישית יכולה להעיד שלא התחברתי לילדים שלי אחרי הלידה ובעצם עד שהיו בערך בני שנה. ידעתי שאני אמא שלה וצריכה לדאוג להם אבל את הרגש הזה שנקרא אהבה לא הרגשתי בהריון או מייד לאחר שנולדו. זה משהו שנבנה עם הזמן כך שעניין חווית ההריון הוא משהו שאני פחות מתחברת אליו
לצפיה ב-'בגיל 35 עם 2 ילדים'
בגיל 35 עם 2 ילדים
08/10/2017 | 22:49
174
הייתי לוקחת זמן להתלבט, להכין את הקרקע הכלכלית, ולקבל החלטות בהמשך
כל אחת והפוריות שלה וכו.. אבל הגוף שלה כבר הוכיח שהוא יודע להיות בהריון וללדת כך שסטטיסטית הסיכויים שלה טובים יותר ממי שלא ילדה בכלל
וגיל 38-40 זה עדיין גיל מצוין להיכנס להריון במידה ותחליט שרוצה
לצפיה ב-'גם בלי המקרה הגרוע ביותר'
גם בלי המקרה הגרוע ביותר
09/10/2017 | 07:01
175
9 נטו, נראה לי סכום נמוך מדיי ל 3 ילדים.
אלא אם כן אין לה רכב ויש לה דירה בלי משכנתא.

ובכלל בתור יחידנית עם תאומים מתח לגיל 3, לדעתי הנטו שלה חייב להיות גבוהה יותר,
אלא אם כן גם הברוטו שלה הוא 9. מה שלא הגיוני בעיניי לתחום שבו היא עובדת.

לסיכום, אם באמת היא מרוויחה 9, ואין לה אפשרות להעלאה במשכורת, אז לדעתי, זה כבר מאוד מאתגר כלכלית גם עם שני ילדים. ולא הייתי עושה עוד אחד, רק כדי לחוות עוד הריון .

לצפיה ב-'חסר הנתון של בני כמה התאומים שלה?'
חסר הנתון של בני כמה התאומים שלה?
12/10/2017 | 13:06
73
כשהתאומים שלי היו בני שלוש , באמת שחשבתי על אפשרות של עוד ילד. די התאבלתי על כך שהלידה היחידה הזו שהיתה לי והטירוף שנלווה לחודשים הראשונים הם מה שישארו לי כזכרונות הינקות של הילדים. חשבתי על חוויה מתקנת. בסופו של דבר החלטתי שאין לי את המשאבים הכלכליים לילדים נוספים ושאני בגיל גבולי כך שאצטרך טיפולים הורמונליים שאינם בריאים במיוחד. יש לי שני ילדים בריאים ומה צריך יותר? היום התאומים שלי בני שבע, בכיתה ב' בבית ספר. האתגרים הפיזיים ולוגיסטיים התחלפו באתגרים מנטליים ולחץ נפשי ואני מודה שאני מאוד עייפה. הורות זו ריצה למרחקים ארוכים ואני מבינה שאם היו לי עוד ילדים לא הייתי יכולה לתת להם מה שאני מסוגלת לתת היום (נפשית וחומרית). לא הייתי עומדת במירוץ הזה.
לצפיה ב-'הנטו שלי מאוד דומה לשלה'
הנטו שלי מאוד דומה לשלה
13/10/2017 | 11:23
90
ואני לא הייתי מעיזה לחשוב על ילד שלישי. 
ואני עוד יחסית מסודרת מבחינת מגורים (טפו טפו דירה בלי משכנתא, אבל עם ארנונה יפה+חשבונות+רכב), אם היה לי שכר דירה או משכנתא על הראש ספק אם הייתי חושבת אפילו על ילד שני.
אני עדיין בדרך לילד ראשון, חסכתי ועדיין חוסכת כל שקל שאני יכולה, במיוחד לשנה הראשונה שברור לי שתהיה קשה (אני מתכננת להישאר בבית חצי שנה), וגם דאגתי מראש לביטוח חיים, ביטוח סיעודי וחסכון לעתיד.
יש דברים כמו חלילה מחלות ותאונות שאי אפשר לחזות מראש ואי אפשר באמת להתכונן אליהם, לכן אין טעם לתכנן את החיים סביב השיקול "מה יקרה אם?" כי אין לזה סוף וזה לא חיים, אבל בסיס כלכלי זה משהו שכן ניתן וחשוב לתכנון.
לצפיה ב-'חג שמח, וחופשה מהנה לכולן '
חג שמח, וחופשה מהנה לכולן
06/10/2017 | 11:14
4
33
לצפיה ב-'חג שמח!'
חג שמח!
07/10/2017 | 10:16
79
נרשמה עליה לרגל לירושלים.. זה משמח. וגם ארוע גדול של נשים עושות שלום מחר אחצ במרכז העיר.. חברות ומשפחה יגיעו לארוע.
הבכורה המורדת חזרה לארץ... אבל טרם ראינו אותה. יש למה לחכות
שבת בבוקר
יום יפה.
אמא שותה המון קפה.
לצפיה ב-'אנחנו בנינו הרים וגבעות על החופש הזה'
אנחנו בנינו הרים וגבעות על החופש הזה
08/10/2017 | 09:12
2
122
אז אנחנו חולות

לצפיה ב-' באסה, תרגישו טוב'
באסה, תרגישו טוב
08/10/2017 | 10:20
1
23
לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/10/2017 | 11:56
65
גם זו דרך לנוח בבית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה