לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1358813,588 עוקבים אודות עסקים

פורום אמהות יחידניות מבחירה

ברוכים הבאים לפורום אמהות יחידניות מבחירה

הרבה בחירות אנו עושים במהלך חיינו, ובחירה זו היא הגדולה מכולן: ההחלטה להפוך להיות הורה ללא בן/בת זוג. היא בעצם הבחירה לא לוותר על ההורות

הדרכים והסיבות שהובילו אותנו לבחירה הזו שונות ומגוונות:

- תקתוקו של השעון הביולוגי שגורם להבין שאם לא עכשיו, אז לעולם לא.

- הריון (מתוכנן או לא), שבמהלכו התברר כי לא יהיה שותף להורות, ולמרות זאת הוחלט להמשיך ולגדל את הילד בכוחות עצמנו.

- אימוץ כהורה יחידני.

- חוסר רצון לחכות עד אשר תימצא זוגיות שלתוכה נרצה להביא ילדים, והחלטה למימוש הזכות להורות עכשיו.

הפורום הוקם על מנת לספק תמיכה ולשמש בית חם לכל מי שבחרו בהורות היחידנית.

הפורום הוא ביתן של החוששות והמתלבטות, הנמצאות בדרך להורות יחידנית, ושל אמהות שמגדלות את ילדיהן לאחר שהתהליך הושלם. (הכתיבה בלשון נקבה אך הפורום מכוון להורים משני המינים).

זה המקום לחששות, להתלבטויות, להשתטויות, לקשיים, להנאות, לצחוקים, ולדמעות הכרוכים בחוויות ההורות היחידנית. זה המקום שבו אנו מתיישבות שלא על מנת ללכת. זה הבית שלנו.

אנא כבדו את הבית שאליו נכנסתם ואת כלליו. {אותם ניתן למצוא ב"כללי ההתנהגות בפורום" (באדום) - בהודעות המנהלתיות בכניסה לפורום}

שתהיה לכולנו השתתפות מהנה ופורייה

נכתב על ידי מנהלות הפורום הוקדמות - dafnapo ונטאשKה
ומאמצת בכל לב את כל שנאמר, אמאנחל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמהות יחידניות מבחירה

ברוכים הבאים לפורום אמהות יחידניות מבחירה

הרבה בחירות אנו עושים במהלך חיינו, ובחירה זו היא הגדולה מכולן: ההחלטה להפוך להיות הורה ללא בן/בת זוג. היא בעצם הבחירה לא לוותר על ההורות

הדרכים והסיבות שהובילו אותנו לבחירה הזו שונות ומגוונות:

- תקתוקו של השעון הביולוגי שגורם להבין שאם לא עכשיו, אז לעולם לא.

- הריון (מתוכנן או לא), שבמהלכו התברר כי לא יהיה שותף להורות, ולמרות זאת הוחלט להמשיך ולגדל את הילד בכוחות עצמנו.

- אימוץ כהורה יחידני.

- חוסר רצון לחכות עד אשר תימצא זוגיות שלתוכה נרצה להביא ילדים, והחלטה למימוש הזכות להורות עכשיו.

הפורום הוקם על מנת לספק תמיכה ולשמש בית חם לכל מי שבחרו בהורות היחידנית.

הפורום הוא ביתן של החוששות והמתלבטות, הנמצאות בדרך להורות יחידנית, ושל אמהות שמגדלות את ילדיהן לאחר שהתהליך הושלם. (הכתיבה בלשון נקבה אך הפורום מכוון להורים משני המינים).

זה המקום לחששות, להתלבטויות, להשתטויות, לקשיים, להנאות, לצחוקים, ולדמעות הכרוכים בחוויות ההורות היחידנית. זה המקום שבו אנו מתיישבות שלא על מנת ללכת. זה הבית שלנו.

אנא כבדו את הבית שאליו נכנסתם ואת כלליו. {אותם ניתן למצוא ב"כללי ההתנהגות בפורום" (באדום) - בהודעות המנהלתיות בכניסה לפורום}

שתהיה לכולנו השתתפות מהנה ופורייה

נכתב על ידי מנהלות הפורום הוקדמות - dafnapo ונטאשKה
ומאמצת בכל לב את כל שנאמר, אמאנחל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי ההתנהגות בפורום
קומונות שימושיות נילוות לפורום, 
וקישורים מהירים לפורומים משלימים בפרדס.
המשך >>

לצפיה ב-'עלות טיפול אצל רופא פריון פרטי'
עלות טיפול אצל רופא פריון פרטי
06/11/2018 | 06:40
47
230
לקראת הליך תרומת זרע. מעוניינת לדעת מה עלות טיפול פוריות אצל רופא פרטי? מזה כולל? האם הוא זה שמבצע את המעקב והאולטראסאונד והבדיקות דם מתקיימות בקופה? האם קיימים החזרים מהקופה על הטיפול (לא מתכוונת על הייעוץ שאותו ניתן לקבל 4 פעמים בשנה במאוחדת בהשתתפות עצמית נמוכה. הרי 4 פגישות מסתיימות בטיל, אפילו... המשך>>
לקראת הליך תרומת זרע. מעוניינת לדעת מה עלות טיפול פוריות אצל רופא פרטי? מזה כולל? האם הוא זה שמבצע את המעקב והאולטראסאונד והבדיקות דם מתקיימות בקופה? האם קיימים החזרים מהקופה על הטיפול (לא מתכוונת על הייעוץ שאותו ניתן לקבל 4 פעמים בשנה במאוחדת בהשתתפות עצמית נמוכה. הרי 4 פגישות מסתיימות בטיל, אפילו במחזור טיפול אחד של פגישה ראשונית+שאיבה+החזרה ועוד פגישה נותרה. מה קורה אחכ? מה העלות?)?

קופת חולים מאוחדת מאיזור חיפה. אשמח להמלצות לרופא פרטי באיזור?
לצפיה ב-'תרומת זרע'
תרומת זרע
07/11/2018 | 17:34
1
90
שלום לכולן!
אני אמנם לא יחידנית, אך לבעלי ישנה בעית פוריות ואנו זקוקים לתרומת זרע.
אני אשמח מאוד לעצתכן כי אני ממש אובדת עצות.
רצתיי לשאול איפה לדעתכן מומלץ לקנות (פרטי או ציבורי) ואם יש המלצה על בנק ספציפי מה טוב....מה ההבדלים בין הבנקים השונים?
איזה מידע מקבלים? האם יש הבדל בין בנקים לא פרטיים בבתי חולים שונים..?
(כרגע הנטייה ללכת לבנק לא פרטי בגלל העלויות, אבל לא סגורים על זה)...איך לבחור בנק?
כמה עולה תרומה? (פרטי ולא פרטי)
והאם מנה אחת קנויה מספיקה להזרעה\ הפריה אחת..?

לא ברור כרגע אם אני מיועדת להזרעה או הפריה, מכיוון שיש לי אנדומטריוזיס ולא ברור אם אקלט מהר או לאט...
כמה מנות הייתן ממליצות לקנות? (בהנחה שנרצה 2-3 ילדים)?

לצפיה ב-'הייתי שוקלת לקחת זרע מחו"ל בזהות פתוחה'
הייתי שוקלת לקחת זרע מחו"ל בזהות פתוחה
08/11/2018 | 21:05
62
זה מעט סבוך, נושא תרומת הזרע כשיש אבא.
היום נוטים יותר לספר לילדים על דבר התרומה, מתוך ידיעה שסודות לא מביאים למקום טוב.
והתגובות לא ידועות.
לפחות במחקרים ובסיפורים מחו"ל לפני שנים (ז"א כשקראתי עליהם לפני האימהות), בחוד החנית של מאבק ילדי בנק הזרע בהסרת האנונימיות של התורמים עמדו ילדים שיש להם אבא. אולי כי היו פחות ילדים בוגרים ליחידניות אז, ואולי כשגדלים לתוך קונספט של אב, ודאי כשיש שבר והאמת מתגלה בגיל מאוחר, יש המחשה משמעותית יותר של אבהות וצורך להשלים תמונה גנטית.
נראה לי שאתם צריכים לעבד את הנושא, לחשוב לאיזה כיוון זה עשוי להוביל, להבין שלא תמיד אפשר להסתיר את הסוד, ולעבד את המצב של תרומה ידועה מול תרומה אנונימית.
אבל כאמור, לא חקרתי את הדבר לעומק.
לצפיה ב-'האם ישנה אפשרות במדינתנו לעשות החזרה של עוברים אחרי גיל 54?'
האם ישנה אפשרות במדינתנו לעשות החזרה של עוברים אחרי גיל 54?
05/11/2018 | 20:56
1
59
לצפיה ב-'נשמע מאתגר'
נשמע מאתגר
10/11/2018 | 22:20
80
לא יודעת לענות אבל שיהיה בהצלחה..
לצפיה ב-'היי:) מזמן לא הייתי כאן. שלום לכן '
היי:) מזמן לא הייתי כאן. שלום לכן
03/11/2018 | 08:24
6
175
אז כן, הזמן עובר מהר והילד עוד חודש מתגייס .
רק שלא יגיע השלום פתאום ויבטלו את הגיוס לצה"ל:))

הוא שאל מה המקום הכי רחוק שאפשר לשרת ואני מההתלהבות הצבעתי במפה על ירדן . הוא צחק שעה .אני לא:)
בסך הכל אימא נורמלית ��

עוד חודש!
תארו לכן לא להיכנס למטבח כל השבוע או שבועיים. 

תמיד, אם אתן זוכרות:) דיברתי על היותי יחידנית כאילו הייתי על גג העולם .
מוזר כי עד שנולד הילד לא העליתי על דעתי שאני יכולה לגדל ילד בגפי. 
והנה, הגעתי עד הלום .

18 שנים מהיום שהבאתי אותו הביתה .
בשוק לגמרי . (לא חשבתי באמת שאוכל להיכנס להיריון)  וכששואלים אותי איך ומתי סיפרתי לילד שהוא מבנק הזרע הייתי צוחקת .לא סיפרתי . רוב הזמן דיברתי אל עצמי  "איזה מזל שהלכתי לבנק הזרע". וזה מה שהוא שמע מגיל יום .  הייתי מחזיקה את הראש לפעמים עד שראיתי שגם הוא התחיל להחזיק את ראשו:) 
הוא הפסיק ואני עדין תופסת את הראש .

ולא קשור ואולי קצת .
כשהייתי בת חמש עשרה חליתי בחצבת. לא היו חיסונים אז.
חודש לאחר מכן, הייתי בבית חולים עם דלקת המוח .
סיבוך מוכר וידוע של החצבת .
לא הייתי בתיכון ולא בצבא .בית חולים היה ביתי לשנים ארוכות והחיים נראו גיהנום מתמשך. שנים של בכי ועצבות נוראית . מחלה ארורה שהרגה את חיי:(

המתנגדות לחיסונים - אין לי עניין להיכנס לויכוחים או לדרך חיים שלא מובנת לי. 
ובכל זאת, אני מפצירה לחסן את הילדים ולו רק לחצבת .  

בינתיים להתראות .
אעדכן איך זה להיות אימא לחייל ��

לצפיה ב-'שיהיה גיוס קל'
שיהיה גיוס קל
03/11/2018 | 10:06
1
91
ועצוב לשמוע על מה שעברת עם החצבת. נורא!
לצפיה ב-'תודה:) '
תודה:)
04/11/2018 | 15:13
18
לצפיה ב-'וואו כבר מתגייס!'
וואו כבר מתגייס!
04/11/2018 | 16:02
78
איזה התרגשות. שיעבור לך ולו בקלות.. מה קורה עם הרגל שלו? סיפרת פעם שנפצע.. 
אני מקבלת חום מלחשוב על בני הקטן בצבא.. וגם אצלנו זה מתקרב. עוד שנתיים צו גיוס. הוא כבר הודיע שרוצה להתגייס...

תודה ששיתפת על החצבת. סיפור קשה. חשוב שידעו את זה ויקראו.

לצפיה ב-'וואו.. איך הזמן טס !'
וואו.. איך הזמן טס !
05/11/2018 | 15:09
55
כבר גיוס?? וואו.. התרגשות , לחץ .. ערבוביה של רגשות
המון בהצלחה וגיוס קל ! 
ולגבי החצבת, תודה על השיתוף, נשמעת תקופה נוראית  ומצטרפת להפצרות לחסן את הילדים למען בריאותם ולמען בריאות הילדים שאיתם בסביבה. 
בהצלחה ינקינטונה לילד שעומד להפוך לחייל ולאמא של החייל :) :) 
לצפיה ב-'שיהיה גיוס קל '
שיהיה גיוס קל
06/11/2018 | 22:06
29
חתיכת סיוט עבר עליך מהחצבת

לצפיה ב-'גיוס קל, לך ולו. ומאוד מאוד אשמח אם תשתפי בקליטה בצבא, האם '
גיוס קל, לך ולו. ומאוד מאוד אשמח אם תשתפי בקליטה בצבא, האם
07/11/2018 | 17:41
37
ילך לקורס קדם צבאי כלשהו, איך היה הצו הראשון - כל דבר שאת מוכנה. אנחנו מתחילים עכשיו (כיתה י"א) וההתרגשות מתחילה.
לצפיה ב-'חדשה מהדרום, אשמח לעזרה והמלצות'
חדשה מהדרום, אשמח לעזרה והמלצות
03/11/2018 | 09:08
6
101
שלום לכן

רווקה בת 39 מהדרום, מתה מפחד , אבל החלטתי לקפוץ למים...
הייתי אצל הרופא בשבוע שעבר שלח אותי למיליון בדיקות ובמקביל גם הפנייה לבנק הזרע.
לא מצאתי כמעט מידע על בנק הזרע בסורוקה ובברזילי- אשמח לשמוע המלצות- האם הם מבצעים ייבוא?
האם עדיף הבנק הפרטי? איך הולך הממשק בין הבנק הפרטי לקופת החולים? מאחר ואין בנק פרטי בדרום, עד כמה הריחוק הגאוגרפי עלול להוות בעיה? אני מבולבלת מאד וממש אודה לכל תשובה שתקדם אותי... תודה!

לצפיה ב-'אני טופלתי בסורוקה לפני שנתיים בערך'
אני טופלתי בסורוקה לפני שנתיים בערך
03/11/2018 | 09:22
2
74
זרע קיבלתי בבנק ציבורי מסורוקה, לא נראה לי, שהם מבצעים יבוא. בזמי תורים לשם לא היו ארוכים - קיבלתי תור תוך שבוע. הזרעות גם עשו לי בסורוקה במרפאת פוריות, אז זה מרחק הליכה קצרה זה מזה שזה יתרון. יש גם חיסרונות, כמובן. אין כל כך אפשרות באמת לבחור תורם - רופא בוחר בשבילך לפי קריטריונים שלך. לי לא היה כל כך משנה ותוצאה מעולה - כפול שתיים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
03/11/2018 | 22:42
1
44
תודה על התגובה.
האם נראה לך ריאלי לקנות זרע במרכז ולטפל בדרום?
יש לי רופא מעולה בבאר שבע ולא רוצה לוותר עליו

לצפיה ב-'אני חושבת שאפשר לעשות מעקב זקיקים בבאר שבע'
אני חושבת שאפשר לעשות מעקב זקיקים בבאר שבע
04/11/2018 | 06:25
48
והזרעה עצמה במרקז
נראה לי פחות ריאלי להביא מנה ממרקז לבאר שבע כדי לעשות הזרעה
הרופא שלך הוא רופא פוריות?
לצפיה ב-'למה לא ללכת על בנק זרע באיזור הדרום?'
למה לא ללכת על בנק זרע באיזור הדרום?
06/11/2018 | 18:53
2
28
מה את צריכה התרוצצויות ללכת ולנסוע ממקום למקום עם מנת הזרע? לנסוע מבש למרכז וחזור לבש עם מיכל מנת זרע נשמע לי מיותר. בעיניי ההליך עצמו, הטיפולי פוריות גם כך מורכבים ולא צריך לסרבל אותם יותר. איפה שניתן להקל צריך להקל.
לצפיה ב-'אני טופלתי בבאר שבע ולמרות התוצאה המעולה'
אני טופלתי בבאר שבע ולמרות התוצאה המעולה
06/11/2018 | 19:25
1
57
יש לי תאומות בנות שנה מבנק זקע בסורוקה
אבל אני לא יודעת, האם הייתי ממליצה לקבל שם טיפול משתי סיבות עקריות
1.אי אפשר למעשה לבחור תורם - שואלים אותך, מה צבע של עור שאת מעדיפה, צבע עיניים, האם הוא רזה או שמן, נמוך או גבוה אולי עוד משהו שאני כבר לא זוכרת וזהו. אני עוד ביקשתי שהוא יהיה יהודי, אמרו לי שאין בעיה, כי אין להם לא יהודי כרגע. וזהו, רופא בוחר את התורם בשבילך וגם מחליף לך תורם אחרי שתיים - שלוש נסיונות לא מוצלחים בלי ליידע אותך אפילו. וגם אי אפשר לשמור מנות לילד שני.
2. מעקב במרפאת פוריות לא הכי מדיוק וקשה מאד להיכנס להריון ללא הורמונים. אני הייתי בת 34 בלי בעית פוריות מאוחדת והצטרכתי לעבור די מהר להזרעות עם הורמונים כי לא הלך ואני הבנתי די מהר שלא ילך אחרת עם מעקב כזה. עם הורמונים יותר קל לשלות על התהליך אפילו עם מעקב כזה.
שוב, אני מאד מרוצה מהתוצאה הסופית, אבל לא יודעת, האם הייתי ממליצה למישהי אחרת...
לצפיה ב-'תאומות וואו תוצאה מעולה'
תאומות וואו תוצאה מעולה
07/11/2018 | 00:28
42
כמה זמן ארכו כל הטיפולים אצלך? אמרת שהתחלת בגיל 34 שזה צעיר. כל הכבוד שהתחלת עם התרומה בגיל הזה.
לצפיה ב-'שאלה לאמהות לתאומים'
שאלה לאמהות לתאומים
02/11/2018 | 10:59
8
144
שאלתי גם בפורום תאומים, אבל אני יודעת שנמצאות פה גם כאלו שלא מבקרות שם.
בנות שלי בנות שנה בדיוק. בגן שהן נמצאות כרגע יש שתי קבוצות - קבוצת תינוקות עד גיל שנה בערך וקבוצת פעוטות ובוגרים מגיל שנה עד שלוש. קרטריון העברה מקבוצת תינוקות זה לא בהכרח גיל אלא יותר מוכנות של הילד. הבנות שלי עדיין עם פער די משמעותי בהתפתחות מוטורית - הגדולה נראת שהיא אוט אוטו תלך והשניה עוד לא מתקרבת לזה - היא בקשי נעמדת והתחילה לשבת בגיל 10 חודשים. נראה ככה שבקרוב הגדולה תהיה מוכנה לעבור כיתה.שאלה האם לתת לה לעשות זאת וזה אומר להפריד בין הבנות או שלהשאיר בנתיים את הגדולה בתינוקות. אני חושבת שהעברה תתרום הרבה להתפתחות של הגדולה וגם אי אפשר להשאיר ילד הולך בקבוצת תינוקות להרבה זמן. יש לציין שבהתפתחות ריגשית הקטנה לא מתעקבת ואפילו נראה לי נכון לכרגע מפותחת יותר מגדולה. מה דעתכן?
לצפיה ב-'אני לא אמא לתאומים'
אני לא אמא לתאומים
03/11/2018 | 07:39
3
85
לדעתי להשאיר אותן תמיד באותו שנתון, מעכשיו ועד סוף הצבא. התחרות בין אחים היא מובנית ובין תאומים במיוחד, ההשוואות שהם עושים אחד עם השני הן בלי פוסקות ובלתי נמנעות. בשום אופן לא הייתי רוצה להעצים איזה שהם הבדלים, שיגרמו לאחת להרגיש שהיא פחות טובה מהשנייה. לדעתי, כשאחת מהן תתחיל ללכת, אם לא יסכימו להשאיר אותה יותר בתינוקות, אז תעבירי יחד איתה את השנייה לקבוצת הגדולים יותר.
לצפיה ב-'תראי, מדובר בשתי קבוצות באותו גן ומעבר עושים לא פעם בשנה'
תראי, מדובר בשתי קבוצות באותו גן ומעבר עושים לא פעם בשנה
03/11/2018 | 08:59
2
73
בספטמבר אלא ברגע שהילד מוכן. זאת אומרת שאחת יכולה לעבור עכשיו ושניה בעוד חודשיים. וזה רק פעם אחד, כי מגרע מעבר ועד גיל שלוש הן נשארות באותה קבוצה. בגיל שלוש הן עוברות לגן עיריה גם ביחד. בקשר להמשך, זה מאד מורכב אצל תאומים כי הם צריכים להרגיש שהם לא אותו בן אדם אלא אנשים שונים ולא יכולים להיות כל הזמן ביחד, אבל זה כבר נושא אחר.
לצפיה ב-'לא התכוונתי שלא יהיו אף פעם בכתות נפרדות'
לא התכוונתי שלא יהיו אף פעם בכתות נפרדות
03/11/2018 | 10:01
1
61
אלא שלא יהיו בשכבות נפרדות, זאת אומרת שלא יהיה מצב שאחת בכתה א' והשניה בכתה ב' (אם רק אחת מחוננת ומציעים שתקפוץ כתה אז לא להסכים, או אם אחת מתעכבת ונשארת עוד שנה בגן אז צריך להשאיר גם את השנה, זו דעתי). זה שיהיו בשתי כתות נפרדות באותה שכבה זה אכן חיוני לנפרדות, לדעתי.

מהתשובה שלך אני מרגישה (אולי אני טועה , כי קצת קשה לשפוט מקריאה באינטרנט) שמאוד בוער לך להעביר אחת כבר עכשיו לקבוצת הגדולים. למה זה כל כך חשוב בעינייך? באמת שלא ייגרם לה נזק אם היא תהיה עוד קצת זמן עם התינוקות. החיים כולם עוד לפניה. זה לא מה שיעכב אותה.
לצפיה ב-'נכון לכרגע גם היא לא עוברת לאף מקום'
נכון לכרגע גם היא לא עוברת לאף מקום
03/11/2018 | 10:08
65
כי היא עוד לא הולכת. פשוט אני יודעת שעוד מעט השאלה הזאת תישאל ואני אצטרך להחליט. ואני נוטה לא לעכב את הגדולה ולתת לקטנה את הזמן שלה להתפתח בקצב שלה. אבל יכול להיות שאני לא צודקת, לכן שאלתי. אבל אני לא חושבת שבגיל כזה - שנה - שנה וחצי - מישהי מהן תחשוב שהיא פחות טובה מהשניה. בגיל שנה וחצי אני בטוח אבקש להעביר גם שניה, אם אפילו היא לא תלך עד אז.
לצפיה ב-'גם לא אמא לתאומים'
גם לא אמא לתאומים
03/11/2018 | 20:10
1
71
אצלנו בגן העבירו תאומים יחד, גם כשברור שאחד בשל עוד קודם. רשמת שהקבוצה של הגדולים היא מגיל שנה עד 3, לדעתי את צריכה לבדוק אם בגלל שהקבוצה מקבלת עוד ילדים שעולים מהתינוקיה, אם יש כוונה לפצל את הקבוצה, כי הצרכים של ילד בן שנה וחודשיים שונים מאלו של ילד שעולה לעירוני. אם יש פיצול, אז תוכלי להעביר את שתיהן, כי אם העיכוב הוא רק בצד הפיזי, יהיה לה משעמם עם תינוקות...
בהצלחה
לצפיה ב-'אני אברר, תודה'
אני אברר, תודה
03/11/2018 | 20:55
46
נראה לי אבל שבגנים פרטיים מקובל לא לפצל. נגיד, בת של חברים שלי בגן פרטי שמוכר על ידי משרד חינוך, אז ילדים בני שלוש ובני ארבע שם ביחד, רק לימודים בקבוצות, אז אני מניחה שגם פה זה ככה.
אני רואה שרוב אנשים בעד לא להפריד, אז אני אחשוב על זה שוב. פשוט יש לה עיכוב די משמעותי בהתפתחות פיזית, היא התיישבה בגיל 10 חדשים ונעמדה על הברכיים בגיל 11 חודשים ועוד לא נעמדת על הרגליים למרות שנראת מאד קרובה לזה כבר. היא גם מאד קטנה במשקל ונראת ממש תינוקת, למרות שהיא כבר מדברת ומבצעת מה שמבקשים ממנה יותר טוב מאחותה. אבל אני ממש לא בטוחה שיהיה לה יותר טוב בקבוצה של בוגרים יותר במצב כזה. אולי באמת עדיף לחכות עוד טיפה ולראות מה ישתנה.
לצפיה ב-'סליחה שעונה מאוחר..'
סליחה שעונה מאוחר..
08/11/2018 | 12:56
1
36
לא הייתי פה שבוע (מסיבות טובות..) . אם זה עדיין רלוונטי - אז מוסיפה את דעתי האישית.
כל זמן שאין עיכוב התפחותי שדורש טיפול מיוחד - לא הייתי מפרידה בין הבנות. הן יכנסו לגיל של חרדות נטישה גם ככה והאחות התאומי היא כמו חפץ מעבר.. משהו מוכר וידוע. הבן שלי היה נכנס ללחץ תקופה מסויימת כשראה שאחותו לא בחדר איתו. היה נכנס לבכי היסטרי ואי אפשר היה להרגיע עד שהוחזרה... וזה לא משנה שביום יום בקושי שיחקו יחד. כנראה היה צריך לראות אותה בזוית העין. 
לגבי כיתות - אגיד לך מהניסיון שלנו - התאומים שלי ילידי ספטמבר. בגיל שנה נכנסו לנעמ"ת. יכולתי להכניס לתינוקיה (גילאי חצי שנה עד שנה) או לכיתת ההמשך (שנה עד שנתיים) ובחרתי להכניס לתינוקיה. שיהיו הגדולים ביותר שם ויקבלו יחס יותר אישי (פחות ילדים בכיתה) ושיקבלו בטחון. בגיל שנתיים "הקפצתי" אותם כיתה והכנסתי לקבוצת הבוגרים - הפעוטון (גילאי שנתיים עד שלוש). אז היו הקטנים ביותר כשהבוגרים גדולים מהם בשנה ממש. לדעתי, לא הפסידו דבר, לא נפגע כלום בהתפתחות שלהם (למעט אולי הקטע הורבלי שהתחילו לדבר מאוחר יחסית בגיל שנתיים, אבל אין לדעת אם זה קשור לתינוקיה ובכל מקקרה, היום בני שמונה שנים ולא סוצמים את הפה אז...) . בגילאים הרכים - הכי חשוב בעיני כמה שיותר יחס אישי וביטחון אישי. אין מה למהר ולחפש התפתחות, זה עדיין לא גיל שמנשחקים עם חברים ומחפשים חברה (זה קורה אחרי גיל שנתיים) ואני לא חושבת שיש פה תרומה כלשהי להפרדה ביניהם. ובאופן כללי לגבי תאומים (ותינוקות בכלל)  ההתפתחות כל כך דינמית שאין מה לחשוב יותר מידי קדימה. מה שמתאים לעכשיו, יכול להיות שונה בתכלית בעוד חודשיים. ואני חושבת שעדיף תמיד לחכות עד שרואים שנחוץ שינוי ואז להחליט. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/11/2018 | 18:59
26
אני דיברתי היום עם גננת בתינוקויה והחלטתנו שבנתיים שתיהן נשארות בתינוקיה עד שהגדולה תתחיל ממש ללכת - לא צעדים ראשונים אלא ממש הליכה - ואז נדבר שוב.
לגבי חרדת נטישה - אני מביאה אותן לפעמים בנפרד לגן כשאחת חולה, כי להורים שלי יותר קל עם אחת מאשר עם שתיים, ופעם אחת אפילו אני נשארתי בבית עם אחת כשלא הרגשתי כל כך טוב ושניה הלכה לגן - בנתיים ברוך השם זה בסדר מבחינתן.
לצפיה ב-'תפיחות בטנית לאחר החזרה ראשונה'
תפיחות בטנית לאחר החזרה ראשונה
01/11/2018 | 15:30
56
שלום לכל הנפלאות!
אני 8 ימים לאחר החזרת עובר טרי אחד, ו10 ימים לאחר שאיבה.
מאז השאיבה אני סובלת מתפיחות בטנית חריגה, בימים הראשונים זה היה מלווה גם בכאבים ברחם אך הכאבים חלפו ועכשיו נותרה רק הנפיחות הזו. קרה למישהי? 
לצפיה ב-'ילד שני? מתי?'
ילד שני? מתי?
28/10/2018 | 15:41
6
198
אהבת חיי כבר בן 11 חודשים ואני בהתלבטות קשה: האם להתחיל לעבוד על אח, ומתי? ההתלבטות היא גם קצת כלכלית (אוכל לעמוד בזה, אבל במקום חיים נוחים ורגועים יחסית אנחנו נצטרך להיות הרבה יותר מחושבים וחסכנים), אבל בעיקר לוגיסטית ורגשית. כרגע אנחנו בתקופה די סיוטית של מחלות גן, מה שגם גורם לי להפסיד המון ימי עבודה וגם מאוד קשה לי נפשית כל פעם לראות את הפיצקי סובל, כל פעם להיתקע בבית וכו', שלא נדבר על הלילות הקשים כשהוא לא מרגיש טוב. יש ימים שאני כבר רוצה להרים טלפון ולקבוע תור לרופא לחזרה לטיפולים, ויש ימים שאני רק מדמיינת את עצמי בהריון במצב כזה (או עם תינוק נוסף) ולא יודעת אם לצחוק או לבכות. מצד שני, אני לא יודעת כמה זמן יש לי, את הפיצקי לקח לי יותר משנה להרות, היום אני בת 36 והשעון מתחיל לתקתק. לפעמים כשאני בשיא של הקושי אני אומרת לעצמי, בשביל מה, זכיתי לאושר הזה ואני כל כך נהנית ממנו, יש לי את האפשרות להקדיש את כולי רק לו ולבנות לנו חיים נוחים ושקטים, ומהצד השני יש כמובן את הקול שאומר שאני ממש לא רוצה להשאיר אותו לבד בעולם, כי אין כמו אח\ות.
אז אשמח לשמוע מניסיונכן, מתי הבאתן ילד שני? מה היו השיקולים והאם אח"כ התחרטתן על התיזמון או שדווקא יצא לכן מושלם?
לצפיה ב-'אין כללים מה מדויק'
אין כללים מה מדויק
28/10/2018 | 17:47
141
עוד לא עבר הרבה זמן מהלידה וייתכן שאת עדיין מושפעת מהורמונים.
בקרוב אהבת חייך יתחיל לגלות יותר עצמאות והטיפול בו יגזול ממך יותר משאבים פיזיים ונפשיים. לכן אני לא בטוחה שכדאי להעמיס על עצמך עוד הריון ותינוק כ"כ מהר אם אין איזה אילוץ מיידי.
לאור גילך הצעיר (יחסית) נראה לי שאת יכולה לחכות עם הוצאה לפועל של ההחלטה.
אצלי ההפרש בין הבנות הוא 3.5 שנים וזה היה לי מדויק (התחלתי בגיל הרבה יותר מבוגר ממך).

לצפיה ב-'אני מאוד רציתי צמודים'
אני מאוד רציתי צמודים
29/10/2018 | 07:23
137
כך שהקושי יהיה ביחד...
כשהילד היה בן שנה החזרתי עוברים מוקפאים שלא צלחו
אחרי כמה חודשים עשיתי שאיבה ונקלטתי להריון. פעמיים ושניהם נפלו בטרימסטר הראשון.
אח"כ כבר הילד היה בן שנתיים והתחיל להיות לי די קל איתו וחשבתי לעצמי שעד שסוף סוף קל לי למה לי לחזור לכל הקושי שוב, ממש שכנעתי את עצמי שלא בא לי.
אחרי שנה חזרתי די עם חוסר חשק שוב לטיפולים ושוב הייתה הפלה. כשגיליתי על ההריון הייתי ממש מאושרת וידעתי שזה מה שאני רוצה. ואז באה ההפלה השלישית הנתנה לי סתירה מצלצלת.
אז עכשיו אני בברור הפלות, מיליון בדיקות, אין תורים והרופא לא רוצה להמשיך לטפל בי עד שאני לא מחליפה תורם.
לא רוצה להחליף ולא מצליחה להחליט מה לעשות
לא יודעת אם עזרתי בתשובתי או רק בלבלתי יותר
לצפיה ב-'לדעתי חכי עוד קצת'
לדעתי חכי עוד קצת
29/10/2018 | 07:52
131
קל יותר עם תינוק קטן כאשר הגדול כבר הולך וכבר מבין מה שמדברים אליו. אם תלדי כשהגדול יהיה בן שנתיים וחצי זה אידאלי.
אני לא חיכיתי כי הייתי כבר הרבה יותר מבוגרת ממך. את הבכור ילדתי כשהייתי בת 40. יצא שההפרש ביניהם הוא שנה ועשר. היה מאתגר בהתחלה. לא מתחרטת לרגע.
בחוויה שלי הגידול של הילד השני קל יותר, כי את כבר יודעת איך להיות אמא.
מצב כלכלי רק את יכולה לשפוט. בכל השנים שלי בפורום הכרתי רק אמא אחת שאמרה לי שהילד השני ממש העביר אותה ממצב בסדר למצב מאוד מעיק וקשה. מהאחרות שמעתי רק דברים טובים. אבל זה בהחלט יכול לקרות שעוד ילד אחד מעביר אותך מרווחה יחסית לקושי. את אכן צריכה לבדוק עם עצמך, השנים שלפני גיל בית ספר הן מאתגרות כלכלית, וגם אחר כך יש עוד כמה שנים של צהרונים.

בהצלחה בכל בחירה.
לצפיה ב-'מספרת על מעבר מאחת לשניים (בית לא יחידני)'
מספרת על מעבר מאחת לשניים (בית לא יחידני)
29/10/2018 | 15:00
141
אצלי ההפרש בדיוק שנה + 9. לי היה קשה מאד לעבור מהורות לילדה אחת להורות לשני ילדים. גם בהיבט הטיפולי - הבן שלי סבל נורא מגזים, לא ישן (בכלל בכלל) בלילות כמעט עד גיל שנה, והרבה יותר מזה בהיבט הנפשי - כי הרגשתי שאני גוזלת מהבת שלי את הבכורה ועושה לה איזה נזק איום ונורא (פסיכולוגיה עצמית בגרוש - זה כנראה קשור לזה שאני עצמי בכורה). זה כמובן עניין פרטי שלי וממש לא קורה לכל אמא שעוברת מאחד לשניים.
כשהם קצת גדלו (ממש קצת, כשהוא היה בערך בן 10 חודשים) הם הפכו להיות צמד מדהים - היא היתה עומדת על הרצפה ומדברת ומסבירה לו דברים (אתה התינוק, ואני הנסיכה, ועכשיו אתה רוצה ללכת ואני עושה עליך קסם) והוא היה עונה לה דה-דה-דה-דה-דה  - והם נשארו צמד מקסים עד היום.
השילוב של פעוט ותינוק הוא השילוב הכי קשה בעיני (מסייגת שלא גידלתי תאומים), והרבה הרבה יותר קל עם ילד/ילדון ותינוק מבחינת יכולת ההבנה של הילד, מבחינת הגמילה (אני התחלתי גמילה עם בטן של חודש תשיעי וזה כמובן הצליח תוך שבוע... סליחה, שנה), מבחינת המחלות ועוד כמה בחינות, אבל הוא גם מאד קסום ומיוחד.
אני את ההחלטות האלה מקבלת מהבטן (מתוך הנחה שלא תתמוטטי כלכלית, כן?), את לא באמת יכולה לדמיין איך תתמודדי עם סיטואציה מסויימת עם הריון כשכרגע את ללא הריון - אבל אני בטוחה ב-100% שברגע האמת את תמצאי את הדרך שהכי מתאימה לך ולמשפחה שלך. יש דברים (טובים ורעים) שאי אפשר להתכונן אליהם רגשית עד הסוף, אלא רק לקבל את ההחלטה ולהמשיך משם.
אני מאחלת לך שמחה ונחת בכל דרך בה תבחרי.
לצפיה ב-'אני רציתי 3 שנים '
אני רציתי 3 שנים
29/10/2018 | 18:54
147
זה היה נראה לי פער אידאלי
בפועל יצא 4.5 שנים

מבחינה כלכלית זה מן הסתם עוד הוצאות, וגם אם לא כפול אז כמעט כפול (לא מדברת על גיל התינוקות, אבל מגיל 4-5 זה ממש כמעט כפול)
לצפיה ב-'ילדה שנייה'
ילדה שנייה
30/10/2018 | 21:55
134
הבת שלי נולדה בהפרש של שנה ותשעה חודשים מהגדול. 
בגלל הגיל שלי  - לא יכולתי לחכות לפער גדול יותר. 
 בשנתיים הראשונות,היה מאוד קשה, ונעזרתי הרבה בחברים, משפחה, והמון עזרה בתשלום. 
הקושי הוקל מאוד כשהילדה הגיעה לגיל   שנה וחצי. למעשה, ברגע בו התחילה ללכת ולפטפט - כבר היתה דינמיקה שאיפשרה לסנכרן את שניהם. 
אני מאוד מאוד שמחה על הפער הקטן, אבל יכול להיות , שללא אילוץ של גיל, הייתי מחכה עוד. הקושי  של היחידנות מתעצם לנוכח כל בעייה, ועדיף לתת לגדול זמן לגדול ולקבל אותך במלואך, לפני  הילד הנוסף.  
לצפיה ב-'אחים הייתי רוצה למצוא בשביל בתי מה עושים לרדת מזה?'
אחים הייתי רוצה למצוא בשביל בתי מה עושים לרדת מזה?
29/10/2018 | 10:17
1
101
לצפיה ב-'למה לרדת מזה?'
למה לרדת מזה?
31/10/2018 | 20:23
51
לצפיה ב-'הלילה עוברים לשעון חורף'
הלילה עוברים לשעון חורף
27/10/2018 | 15:32
3
64
בשתיים בלילה מזיזים את המחוגים לשעה אחת.
לצפיה ב-'בהחלט נכון....'
בהחלט נכון....
27/10/2018 | 19:19
2
79
ואת מזכירה לי שלא אני ולא סתווי עברנו לפיג'מת חורף מה שנדרש כנראה כבר...
לצפיה ב-'המעבר לשעון חורף'
המעבר לשעון חורף
27/10/2018 | 19:29
71
הלילה עוברים לשעון חורף��. איך נעזור לילדים להתרגל?
(משתפת פוסט של עינת בורקין לייזר, מלווה ויועצת שינה במרכז הורות "לנוע עם החיים")
שעון חורף איך עוברים את זה????
בלילה שבין שבת לראשון נעבור לשעון חורף. בשעה 2:00 נזיז את השעון שעה אחורה לשעה 1:00. (איזה כייף נרוויח עוד שעת שינה....) 
השינוי, המעבר, החשיכה המוקדמת יכולים להיות מעט קשים לילדינו בימים הראשונים. כמו כל שינוי לוקח לגוף זמן להסתגל למצב החדש. כמה טיפים כיצד לעבור את זה יותר בקלות....
- חשוב לשמור לילדים כמה שיותר את שגרת השינה ,טקס השינה וכל מה שילדכם רגילים אליו. ילדים שרגילים להרדם בשעה 19:30, בשעה 18:30 כבר ירגישו בעייפות וירצו לישון. אל תחששו להשכיב את הילדים מוקדם, החשיכה המוקדמת יוצרת עייפות אצל הילדים.
- הקפידו על טקס שינה קבוע , על שגרה והשתדלו לא לפספס את חלון השינה של ילדכם. השכבה בזמן עוזרת להרדם בקלות ומובילה לשינה טובה, איכותית ורציפה. 
- בהדרגה אחרי כמה ימים תגיעו לשעה המקורית. 
ביום הראשון השכיבו בשעה 18:40, ביום השני בשעה 18:50, ביום השלישי בשעה 19:00 וכן הלאה. הקשבה לסימני השינה, להתנהגות בימים הראשונים והשכבה מוקדמת יקלו על המעבר.
- ילדים המתעוררים בשעה 06:00 קיים החשש שיקומו עתה בשעה 5:00. במידה והילדים קמים מוקדם, התייחסו לשעה 5:00 "כאילו" אמצע הלילה, החזירו לישון, תמכו והרדימו חזרה. נהגו כמו בכל התעוררות במהלך הלילה, עזרו לילד לחזור לישון ונסו לא להוציאו מהמיטה עד השעה 06:00 לפחות. אפשר בהדרגה ביום הראשון 05:15, שני 05:30 וכן הלאה. 
- בבוקר הקפידו על טקס בוקר המפריד בין היום ללילה.
בשעת ההתעוררות בבקר הדליקו אור, פתחו תריסים, החליפו בגדים, שירי בוקר.
מעבר קל לכולם. שיהיה חורף חמים ונעים.
שרית שוהם – ייעוץ משפחתי והדרכת הורים https://bit.ly/2xsybYB
saritshoham@gmail.com
לצפיה ב-'עוברים לשעון חורף��'
עוברים לשעון חורף��
27/10/2018 | 19:40
58
(משתפת פוסט של עינת בורקין לייזר, מלווה ויועצת שינה במרכז הורות "לנוע עם החיים")
שעון חורף איך עוברים את זה????
בלילה שבין שבת לראשון נעבור לשעון חורף. בשעה 2:00 נזיז את השעון שעה אחורה לשעה 1:00. (איזה כייף נרוויח עוד שעת שינה....) 
השינוי, המעבר, החשיכה המוקדמת יכולים להיות מעט קשים לילדינו בימים הראשונים. כמו כל שינוי לוקח לגוף זמן להסתגל למצב החדש. כמה טיפים כיצד לעבור את זה יותר בקלות....
- חשוב לשמור לילדים כמה שיותר את שגרת השינה ,טקס השינה וכל מה שילדכם רגילים אליו. ילדים שרגילים להרדם בשעה 19:30, בשעה 18:30 כבר ירגישו בעייפות וירצו לישון. אל תחששו להשכיב את הילדים מוקדם, החשיכה המוקדמת יוצרת עייפות אצל הילדים.
- הקפידו על טקס שינה קבוע , על שגרה והשתדלו לא לפספס את חלון השינה של ילדכם. השכבה בזמן עוזרת להרדם בקלות ומובילה לשינה טובה, איכותית ורציפה. 
- בהדרגה אחרי כמה ימים תגיעו לשעה המקורית. 
ביום הראשון השכיבו בשעה 18:40, ביום השני בשעה 18:50, ביום השלישי בשעה 19:00 וכן הלאה. הקשבה לסימני השינה, להתנהגות בימים הראשונים והשכבה מוקדמת יקלו על המעבר.
- ילדים המתעוררים בשעה 06:00 קיים החשש שיקומו עתה בשעה 5:00. במידה והילדים קמים מוקדם, התייחסו לשעה 5:00 "כאילו" אמצע הלילה, החזירו לישון, תמכו והרדימו חזרה. נהגו כמו בכל התעוררות במהלך הלילה, עזרו לילד לחזור לישון ונסו לא להוציאו מהמיטה עד השעה 06:00 לפחות. אפשר בהדרגה ביום הראשון 05:15, שני 05:30 וכן הלאה. 
- בבוקר הקפידו על טקס בוקר המפריד בין היום ללילה.
בשעת ההתעוררות בבקר הדליקו אור, פתחו תריסים, החליפו בגדים, שירי בוקר.
מעבר קל לכולם. שיהיה חורף חמים ונעים.
שרית שוהם – ייעוץ משפחתי והדרכת הורים      https://bit.ly/2xsybYB
saritshoham@gmail.com
לצפיה ב-'כמה ילדים ממשפחות יחידניות בגן?'
כמה ילדים ממשפחות יחידניות בגן?
22/10/2018 | 20:30
8
197
שלום לכולן 
כמה ילדים ממשפחות יחידניות יש בגנים/כיתות של ילדכן?
אני שואלת כי אין הרבה ילדים ממשפ' יחידניות אצלנו בגן ואני חושבת שהיה לילד שלי יותר נחמד אם היו עוד...

לצפיה ב-'בקבוצה שלו, רק אנחנו'
בקבוצה שלו, רק אנחנו
22/10/2018 | 21:04
158
יש עוד אחד בקבוצת גיל אחרת. והגננת יחידנית, אבל הילדה שלה לא בגן. 

לצפיה ב-'כרגע אין'
כרגע אין
23/10/2018 | 06:17
133
זה נכון שמאוד טוב לילדים להכיר עוד ילדים ממשפחות יחידניות. לאורך השנים היו מפגשי פורום שבהם אפשר היה לפגוש ילדים למשפחות יחידניות, ואני גם יודעת שיש קבוצות בארץ שמתארגנות לטיולים משותפים. לילדים שלי זה היה חשוב לדעת שהם ממש לא היחידים ממשפחה יחידנית.

מי שרוצה לארגן מפגש מוזמנת. לא מוסרים את מקום המפגש על גבי הפורום, אלא רק למי שנרשם ולאחר שיחת טלפון קצרה לוודא שמדובר באמת במשפחות יחידניות ולא בגולשים אקראיים.
לצפיה ב-'בקבוצה שלנו רק אנחנו, למיטב ידעתי '
בקבוצה שלנו רק אנחנו, למיטב ידעתי
23/10/2018 | 08:56
112
בגיל שלו ( מחר חוגגים 11 חודשים) זה עוד לא נראה לי משנה בכלל, תינוקות לא בדיוק מתעניינים במבנה המשפחות אחד של השני עדיין... נראה מה יהיה בהמשך.
לצפיה ב-'אצלנו תמיד היו עוד ילדים'
אצלנו תמיד היו עוד ילדים
23/10/2018 | 09:31
132
אמנם שלי תמיד היחידים שהם תאומים ואמא יחידנית אבל תמיד היו איתנו במעונות ובגנים לפחות עוד ילד אחד. וגם בבית הספר היועצת סידרה בכל כיתה עוד ילד אחד ממשפחה יחידנית. מאוד ממליצה להפגיש את הילד עם עוד משפחות יחידניות וליצור מעגל חברויות נוסף כך שלא ירגיש יוצא דופן.
לצפיה ב-'פעם ראשונה השנה'
פעם ראשונה השנה
23/10/2018 | 20:42
124
עם הבכור שלי מעולם לא היה ילד ממשפחה יחידנית בגן או בביהס
הבת שלי בגן חובה ופעם ראשונה שיש איתה בגן ילדה ממשפחה יחידנית (והגננת ככ התלהבה מזה שישר חיברה אותן אז הן חברות טובות)

לצפיה ב-'שלי בגן עירייה ויש משפחה אחת יחידנית '
שלי בגן עירייה ויש משפחה אחת יחידנית
23/10/2018 | 22:01
120
כיון שאנחנו בשכונה די בורגנית, וידעתי שיש עוד אמא יחידנית בגן, היה לי חשוב להשאיר אותה בגן הזה ולא להעביר אותה.
שנה שעברה בויצו היו עוד 2 משפחות יחידניות

לצפיה ב-'תודה לתגובות '
תודה לתגובות
23/10/2018 | 22:04
123
תודה לכן על התגובות, אשמח למפגש אם יהיה נבוא 
לצפיה ב-'לא צריך "הרבה"'
לא צריך "הרבה"
25/10/2018 | 10:39
130
מספיק עוד משפחה אחת כזאת בשביל להראות לבנך שאין המדובר בחריג.
ואם יש גם ילדים עם סיפורים משפחתיים מורכבים (הורים גרושים, שאולי כבר יש להם בני זוג חדשים וכיו"ב), די בזה כדי להמחיש שלמשפחה כמו שלנו יש יתרונות ביחס לאחרים ולא רק "חסרונות".
לצפיה ב-'למסירה כסא אוכל '
למסירה כסא אוכל
22/10/2018 | 22:49
1
94
של כתר במצב טוב (מאיזור השרון)
לצפיה ב-'האם עדיין רלוונטי?'
האם עדיין רלוונטי?
05/11/2018 | 23:29
1
לצפיה ב-'קבוצת וואטסאפ '
קבוצת וואטסאפ
22/10/2018 | 22:46
139
יש קבוצת וואטסאפ של אמהות יחידניות? 
לצפיה ב-'מבולבלת'
מבולבלת
20/10/2018 | 23:34
7
284
בת 40 ללא זוגיות, לפני כשנתיים הקפאתי 2 עוברים מתרומת זרע. לצערי יש לי בעיות פוריות קשות ולכן אני בכל מקרה לא יכולה להכנס להיריון באופן טבעי. כעת אני שוקלת להחזיר אותם ולנסות להרות...מצד אחד חוששת שזה לא יצליח ומצד שני חוששת שיצליח. אני לבד, ללא משפחה שיכולה לעזור, לא שלמה לגמרי עם האמהות כרגע, אבל שלמה לגמרי ורוצה להיות אמא מתישהו... מתלבטת לגבי המתישהו... אני לא בטוחה שאהיה אף פעם שלמה... אני דוחה את זה כבר הרבה זמן, אני מניחה שקיוויתי למצוא זוגיות אך זה לא קרה לצערי. מפחדת להשאר יום אחד גם ללא בן זוג וגם ללא ילדים.. מה דעתכן? האם צריך להרגיש שלמה או שאולי זה אף פעם לא יקרה לגמרי והשלמות תבוא תוך כדי... האם לוותר על החיפוש של זוגיות בתקופה זו ? 
לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
21/10/2018 | 09:13
157
תנסי לחשוב מה מונע ממך להחליט עכשיו? מה באמת הסיבה? האם הסיבה הזאת תשתנה בעתיד? אף פעם לא יהיה מצב שבו לא תחששי ותפחדי מהלא נודע. כי זאת הקפיצה הכי גדולה אי פעם בחיים שלנו אל הלא נודע ואין דרך להתחמק מזה. את צריכה לסמוך על ההיכרות שלך עם עצמך: אם את אשה עצמאית שיודעת להסתדר ולמצוא פתרונות בחיים, את אותן יכולות את תנצלי כשתגיעי לאמהות.

עם בעיות פוריות ידועות ברור לך שככל שתקדימי, כך הסיכוי שזה יצליח הוא גדול יותר.

אני גם מציעה להתחיל מעכשיו לחשוב ולהתרגל לרעיון של האפשרות של תרומת ביצית. הסיכוי שעוברים שהוקפאו מביציות בנות 38 יגרמו להריון הוא די נמוך.
לצפיה ב-'ההתלבטות שלך נובעת רק מהאופן בו את מקבלת החלטות'
ההתלבטות שלך נובעת רק מהאופן בו את מקבלת החלטות
21/10/2018 | 13:03
161
אין דבר בעולם ששלמים אתו במאה אחוז.
הדבר היחיד שמפריד בין בחירה בהליכה בדרך זו או בדרך האחרת היא האופן בו את מקבלת החלטות בחיים:
ייתכן שאת נמנית על אלה שעושים וייתכן שאת נמנית על אלה שנמנעים (ואולי יש תחומים בהם את מאלה שעושים ויש תחומים בהם את מאלה שנימנעים). כך או כך מדובר בסוג של דרך לקבל החלטות.
בעניין הזה - של להפוך להיות הורה - את צריכה לבחור האם את רוצה להשאיר את התוצאה ליד הגורל או לבצע פעולות כדי להשפיע על הגורל הזה.
אם כמו שאת אומרת מתישהו את רוצה להפוך להורה, בשל גילך ומצב הפריון שלך מציעה לך להקדים ולפעול למען זה, כי הימנעות מלהתחיל כבר עכשיו - סביר להניח שמשמעה קבלת החלטה לא להפוך להורה. 

לצפיה ב-'כשאני הייתי בתחילת הדרך'
כשאני הייתי בתחילת הדרך
21/10/2018 | 18:06
1
172
קראתי בלוג של אמא יחידנית בדרך. http://blogs.haaretz.co.il/yaelkatzeer אני מאד מודה לה על הבלוג הזה, הוא מאד עזר לי. היא כתבה שם שמבחינת הגיל בגיל 35 צריכה להידלק מנורה צהובה - אם את עדיין לא בזוגיות ורוצה ילדים, צריך לעבוד על עניין הזה. בגיל 40 זה כבר מנורה אדומה- או עכשיו או לאולם לא. את צריכה להחליט עכשיו. אם את מבינה את זה ולא מקבלת החלטה ללכת על זה זה למעשה החלטה לא להביא ילד לאולם. זה גם ליגיטימי.
לצפיה ב-'ממליצה להתחיל כי אם תרצי יותר מילד אחד ..הזמן אוזל '
ממליצה להתחיל כי אם תרצי יותר מילד אחד ..הזמן אוזל
28/10/2018 | 13:35
45
תמיד מתלבטים ואף פעם לא שלמים 
מה שלא הצליח עד עכשיו יכול להיות שזה לא הזמן להתעכב בגללו 
הצלחת הטיפולים עלולה לארוך שנים אין לך את הזמן הזה

לצפיה ב-'עונה מהצד שויתר על הורות יחידנית'
עונה מהצד שויתר על הורות יחידנית
01/11/2018 | 18:24
2
64
תמיד אהבתי ילדים והמון שנים חלמתי על ילד
מצד אחד הכרתי את הכיף מצד שני הכרתי את הקושי של תינוק שבוכה כמה שעות.
וגם חששתי מעוני.
נתתי לעצמי דד ליין של גיל 40 כי מעבר לזה לדעתי זה מבוגר מידי לתחילת הורות (בהחלט דעה סובייקטיבית שלי).
אצלי בגיל 40 אובחנתי על הספקטרום האוטיסטי וזה גרם לי להחליט בהשלמה מלאה שלא
לצפיה ב-'תינוק לא בוכה שעות'
תינוק לא בוכה שעות
04/11/2018 | 07:20
1
13
לצפיה ב-'תינוק עם גזים/ מוציא שיניים/ לא מרגיש טוב יכול לבכות שעות'
תינוק עם גזים/ מוציא שיניים/ לא מרגיש טוב יכול לבכות שעות
04/11/2018 | 18:44
7
לצפיה ב-'בנק הזרע קריובנק המלצות'
בנק הזרע קריובנק המלצות
16/10/2018 | 22:40
5
139
היי
האם יש למישהי נסיון עם בנק הזרע קריובנק?
האם הוא בנק זרע מומלץ?
תמיד יש בי פחד לגבי אמינות הפרטי
ותמיד נדמה לי שבנקים פרטיים יעעשו הכל כדי שלא אכנס להריון בשביל להרוויח עוד קצת ☺ שמעתי על סיפורים של תורמים שהתגלו עקרים..
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובהצלחה '
ברוכה הבאה ובהצלחה
17/10/2018 | 06:35
94
לא מכירה פרטים.
לצפיה ב-'הבן שלי מקריו'
הבן שלי מקריו
17/10/2018 | 08:05
3
136
אני הייתי מאוד מרוצה להם
גם מהיחס, גם מהזרע
אחרי שנמצא כי הזרע שלקחתי מאסף הרופא על הפנים (לפחות המנה הזאת ספציפית שבדקו לי), עברתי לקריו
נקלטתי כבר במנה הראשונה מהם אבל אולי זה צירוף מקרים
בקיצור - מבחינתי אני ממשיכה איתם וממליצה לך עליהם

אגב, אחרי שדיווחתי להם על הלידה הם שלחו לי מתנה ושאלו אם אפשר לראות תמונה והיו ממש נחמדים, זה קנה אותי
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
19/10/2018 | 06:06
2
89
זה הפחד שלי כמו שרשמת שהזרע על הפנים.איך מוכרים זרע על הפנים?
קניתי 2 מנות ולא נכנסתי להריון אז החלפתי תורם
ועדיין שילמתי מבחינתי המון כסף...
האם עשית הזרעות אצלם או בחוץ?

לצפיה ב-'הזרעות עשיתי באסף הרופא'
הזרעות עשיתי באסף הרופא
20/10/2018 | 21:09
1
83
עם זרע שלהם. אח''כ עברתי להפריות ומסתבר שבהפריה בית החולים (לפחות באסותא זה ככה) בודק את הזרע לפני ההפריה.
כיוון שזה היה זרע תורם ולא בן זוג, מה שאומר שחופשי אפשר להחליף, הטכנאית בנעבדה יצאה לדבר איתי ואמרה שהמנה לא הייתה טובה ושלא אשתמש יותר בתורם הזה. כמובן שהוסיפה שיתכן ורק המנה הזאת הייתה לא טובה ושאר המנות שלו כן טובות, פשוט לא ניתן לדעת.
פניתי עם זה לאסף הרופא ומן הסתם הם הכחישו והאשימו את אסותא...
וכל אופן, זה סיכון שאנחנו לוקחות. במיוחד בהזרעות ששם לא בודקים בכלל את הזרע.
ממש עיצבן אותי כל הקטע הזה, הוצאתי מאות שקלים על הזרע ועוד כמה אלפים על זריקות, רופא, תשלום לאסותא, ימי חופש ומחלה ועוד, רק כדי לקבל זרע לא תקין.

לצפיה ב-' בהפשרה והשבחה'
בהפשרה והשבחה
27/10/2018 | 11:50
34
הם לא בודקים את הזרע?  אני מניחה שזה תחת מיקרוסקופ..
הלוואי וזה היה רק מאות שקליים. כל מנה עולה 2500 שקל בקניית 2 מנות.
פשוט מקומם שאי אפשר לדעת....ומוכרים חתול בשק

לצפיה ב-'חדשה פה:)'
חדשה פה:)
16/10/2018 | 13:37
12
281
היי,
גיליתי את הפורום המקסים הזה היום!
אני בת 34.5 (בידיוק מחר..) ובשלב של בחירת תורם זרע (ייבוא מחו"ל) לצורך הפרייה חוץ גופית. בחרתי בהקפאת ביציות+עוברים, כי אני עדיין מקווה שאמצא זוגיות, לפחות בשנתיים וחצי הקרובים, ואם זה לא יקרה אז אעשה את ההזרעה.
אני עושה את זה דרך אסותא-ספרם, שהמליצו לי ספציפית על בנק קריוס סניף דנמרק ועל הבנק בסיאטל. זאת כי נמצאתי נשאית לגן כלשהו ולכן חשוב לי הבדיקות הגנטיות של התורם. מישהי שעשתה דרכם את התהליך יכולה לשתף/להמליץ?
דבר נוסף שחיפשתי פה והוא מאוד משמעותי לי מהפן הפסיכולוגי,
האם יש ילדים שנולדו לאם יחידנית דרך בנק הזרע שעברו את גיל 18 ויכולים לספר על חווית הגדילה שלהם/ן לתוך משפחה כזו? אני לא יודעת מה זה לגדול בלי אבא, והמחשבה על כך שהילד/ה יגדלו לתוך מציאות שאין בה אבא ובמיוחד בגילאים המאוחרים יותר שזה נהיה מושא לשאלות ואף לעג - חוששת מאוד מהעניין הזה.
אשמח לשמוע מזווית אישית, אני לא יודעת איך ואיפה אבל זה משהו שמאוד יכול להרגיע אותי. כמובן שזה מאוד אינידוואולי....אבל זה עדיף לי על לא לדעת כלום.
כמו כן, איך אתן מסתדרות עם רגש טבעי, שנקרא..קנאה?
אני מסתכלת על זוגות צעירים בגילי עם תינוקות, הולכים יד ביד או האבא מסיע את התינוקת בעגלה והאמא מחזיקה קניות מהסופר (או ההפך...הבנתן)...ואני מודה שהקנאה בזה שזה כל כך טבעי ורק אצלי לא הלך, מחרפנת אותי..... 
אז על אחת כמה וכמה איך עוברים את הדבר הזה כשאת בהריון והורמנאלית גם כך?...או בשלבים שאחרי, שאת בקופ"ח, טיפת חלב, בי"ח, בדיקות..גן..בית ספר...ולראות את כל ההורים ואת לבד כיחידנית-  זה משהו שאני לא יודעת איך אעמוד בו אם כבר עכשיו מאוד קשה לי עם זה....
אשמח לכל תגובה
תודה לכן:)

לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
16/10/2018 | 17:00
141
מזל טוב ליום ההולדת 
ובהצלחה בדרך.
מפאת קוצר זמן "אגיד" רק שלבחור ביחידנות,לדעתי האישית,זו בחירה שצריכה להיות ממקום חד משמעי,שלם ואז העיניים לא נשואות למה שאחרים בחרו או שהחיים זימנו להם.

לצפיה ב-'אני חושבת שיש לך עוד קצת זמן'
אני חושבת שיש לך עוד קצת זמן
16/10/2018 | 19:18
2
177
למרות שאני התחלתי תהליך בגיל שלך בערך - היה לי תור לבנק זרע ביום הולדת 34.
לא יכולה להגיד, שהייתי 100 אחוז שלמה עם החלטה, אבל ידעתי שאני מאד רוצה ילד ואין לי נסיון בניהול מערכת יחסים לזמן ממושך ואני מאד לחוצה להביא ילד וזה עוד יותר מוריד את הסיכוי. אז החלטתי להתחיל. נכנסתי להריון מהזרעה רביעית וכל שלילי לפני זה רק חיזק את החשק שלי להביא ילד והוריד ספק. עכשיו אני חושבת שזאת חייתה אחת מהחלטות הכי נכונות שעשיתי בחיים.
לגבי הקנאה - חברה שלי ילדה לא מזמן. היא בגילי בערך ופגשה את בן זוג שלה בדיוק כשאני נכנסתי להריון. הם מאושרים עכשיו עם תינוקת חדשה. ואני שמחה בשבילם, אבל לא מקנא. כנראה זוגיות זה פשוט לא בשבילי, לפחות בשלב זה של החיים, למרות שכרגע אני מרגישה שדווקא עכשיו כשאני לא לחוצה להביא ילד אני בהחלט יותר פנויה רגשית לבנית זוגיות טובה.
גיל שלך הוא צעיר יחסית בשביל הריון מתרומת זרע, אבל מאד גבולי להקפאת ביצית. לא בטוחה שהקפאת ביצית זה רעיון טוב בכלל. לגבי הריון מתרומה - יש לך עוד זמן, אני במקומך - אם את מאד רוצה זוגיות - הייתה במשך שנה הקרובה מקדישה את כל הזמן שיש לך לחיפוס זוגיות, הייתי עושה מזה הפרויקט שלך, כולל פגישות עם פסיכולוג לצורך להבין מה מפריע לך. אם מאד רוצים, בדרך כלל אפשר למצוא בן זוג, אולי להתפשר קצת... אני אישית פשות לא רציתי מספיק.
לצפיה ב-'לא מאמינה בקציבת הזמן הזאת'
לא מאמינה בקציבת הזמן הזאת
17/10/2018 | 09:02
1
168
חושבת שחיפוש בן זוג בסד זמנים לחוץ ממילא נדון לכשלון, כי בפרק זמן של שנה לא מספיקים גם לברור את האחד וגם להמצא אתו מספיק זמן כדי לדעת שהוא זה שראוי להפוך להיות הורה ילדיך - שותף לדבר הכי חשוב לך בכל החיים. זה שלא נפרדים ממנו גם כשנפרדים.
אם כבר התחלת לבצע פעולות לקראת הורות יחידנית - משמע שאת מוכנה לזה.
ברור שעד לרגע האחרון (הרגע בו תקלטי להריון) תהיה בך הססנות, אבל את לגמרי מוכנה.
יותר מזה - עד שלא תתחילי לא תדעי כמה זמן יקח לך להיקלט להיריון. 
לכן, ההמלצה שלי היא ללכת על זה עד הסוף ובכל הכח!

לצפיה ב-'אני כבר ילדתי לפני שנה'
אני כבר ילדתי לפני שנה
17/10/2018 | 11:51
137
אני עדיין חושבת לנכון לעשות את מה שכתבתי למישהי שהיא מתלבטת בגי כזה. בעוד שנה אם לא תמצא בן זוג עדיין אפשר להתחיל. אני עשיתי זאת בזמני.נתתי לעצמי את הזמן הזה. לא באמת חיפסתי בן זוג במשך שנה הזאת, אבל הבנתי, שבשבילי חשוב יותר להביא ילד.
לצפיה ב-'נשאות גנטית'
נשאות גנטית
16/10/2018 | 20:02
141
לגבי הבנקים, גם לי יש נשאות גנטית ואמרו לי בזמנו שלא ללכת לבנק הדני, כי באירופה עושים פחות בדיקות גנטיות. אני יודעת שמאז שאני ילדתי, העבירו אליהם מנות מהסניף האמריקאי (ששם יש בדיקות נרחבות יותר), בכל מקרה, את הפרופיל הרפואי אפשר לראות לפני ההזמנה, אז לבדוק טוב לבני שאת בוחרת. 
אם חשוב לך שלילד יהיה אבא יש את אפשרות ההורות משותפת. מן הסתם הפורום הזה הוא של נשים שהחליטו שלהן זה לא מתאים...
ולגבי הקנאה/ כמיהה, אני יכולה להבין את הרצון, אבל ידעתי שלי זה לא ממש מתאים, ומה שרואים כמה דקות בגינה זה לא מה שקורה באמת בבית. יש לי חברות גרושות שאומרות שחבל שהן לא עשו את הילד לבד. 
מה שתחליטי, בהצלחה.
לצפיה ב-'קנאה'
קנאה
16/10/2018 | 20:23
1
173
קנאה הוא אחד הרגשות הכי טבעים והכי הרסניים בחיים. לא סתם הסיפור הראשון (כמעט) בתנך הוא על הרצח של קין את הבל בגלל קנאה. איך את מתמודדת עם קנאה בחיים בתחומים אחרים?

אם קנאה באנשים עם זוגיות תנהל לך את החיים, אז אל תבחרי ביחידנות. יחידנות היא בחירה - זו לא חובה.

לא מכירה ילדים מתרומת זרע מעל גיל 18. אני יודעת שהילדים כאן בפורום מתמודדים היטב עם העדר אב. יש שיחות, יש תהיות, לפעמים יש תלונות. אבל מתמודדים בסדר גמור. כמו כן, אני לא מתרשמת שיש יותר מדי הצקות בנושא הזה. יש נושאים אחרים להצקות: כשהציקו לבת שלי בית הספר זה לא היה בגלל שאין לה אבא. מצאו להם נושאים אחרים להצקות. גם לבן שלי הציקו בגלל כל מיני שטויות, אבל לא בנושא אין אבא.
ראינו לאורך השנים כמה סרטים בטלוויזיה על ילדים מתרומת זרע, שבהם היו ילדים שהנושא של העדר אב לא הציק להם בכלל וגם כמה שהנושא הציק להם מאוד. (כי אחרת על מה היו עושים סרט?)

בהצלחה וברוכה הבאה.
לצפיה ב-'חושבת קצת הפוך מאמאנחל'
חושבת קצת הפוך מאמאנחל
17/10/2018 | 09:16
147
גם אני קנאית, ומן הסתם קנאה שימשה באופן זה או אחר בבחירה ביחידנות.
אבל אחרי לידת הבת הראשונה, ועוד יותר מזה אחרי השנייה (שאז הרגשתי שהמשפחה שלי שלמה יותר), רגשות הקנאה התעמעמו מאוד, אולי אפילו נעלמו כליל.
פתאום אני בעלת "נכסים", מסופקת, מאושרת - לא נמצאת בהמתנה לשום דבר, לא בחוסר שליטה על החיים שלי. ההבדלים הבולטים כרגע הם כלכליים, אבל אני לא מקנאת בכסף, אולי גם כי יש לי במידה שמספקת היטב את הצרכים שלנו, גם אם זה חצי ממה שיש לאנשים סביב.
ובמקביל גם פנטזיית האושר מסביב נסדקה, והתחילו הצרות בממלכות הזוגיות. לא כולם מאושרים, הרוב מקטרים ומקטרות, אני מאוד מאושרת בילדות שלי, ואני שומעת בלי הפסקה תגובות על כך שגם הפנטזיה לא להיט (כולל משפטי קנאה בי).
אז אם קנאה היא פקטור מניע, אל תחששי ממנה. את חותרת כך להשוואת מעמד, ובכל מקרה נישואי לחץ גרועים הם עסק גרוע בהרבה, שלא רק את תשלמי עליהם מחיר אלא גם ילדייך.
לצפיה ב-'בתי הבכורה בת 17'
בתי הבכורה בת 17
17/10/2018 | 20:23
4
181
אם זה עוזר לך... (ואחותה בת 13.5)
אנחנו גם מכירות נער שחגג כבר 18...

מה בדיוק תירצי לדעת?
לצפיה ב-'אמאלללהה הזמן טס !'
אמאלללהה הזמן טס !
17/10/2018 | 22:39
1
135
כיף לראות אותך פה
לצפיה ב-'לגמרי טס...'
לגמרי טס...
20/10/2018 | 10:33
27
לצפיה ב-'איזו אורחת! כיף לראות אותך כאן '
איזו אורחת! כיף לראות אותך כאן
18/10/2018 | 03:55
1
48
לצפיה ב-''
20/10/2018 | 10:35
18
לצפיה ב-'תרומת ביצית'
תרומת ביצית
17/10/2018 | 20:16
1
133
שלום לכולן. חדשה פה. אני אמא חד הורחת לילד בן 6 מתרומת זרע. עברתי את גיל 45 השנה אז אין לי אפשרות לטיפולי פוריות. האם יש פה מישהי עם נסיון של תרומת ביצית ?איך הולך התהליך? מה עדיף מהארץ או מחו"ל? הבנתי שבארץ זה הרבה יותר זול. האם יש אפשרות לקבל תיאור של התורמת בארץ? האם יש זמן המתנה ב2 המקרים? אשמח לעוד מידע. תודה רבה
לצפיה ב-'נראה לי שיש פורום תרומת ביציות. אולי שם...'
נראה לי שיש פורום תרומת ביציות. אולי שם...
07/11/2018 | 16:29
5
לצפיה ב-'איך בוחרים???'
איך בוחרים???
10/10/2018 | 11:07
7
263
היי, בת 39, מאזור המרכז. כבר מוכנה ומזומנה עם כל הבדיקות והייתי רוצה להתחיל בתהליך כבר החודש , רק נשאר לבחור את בנק הזרע. ממש לא מצליחה להגיע להחלטה, פרטי או ציבורי. מבינה שזה ממש מסחרה בעניין העלויות וההפרשים מאחד לאחר. אשמח להמלצות והכוונה מבעלות הניסיון. תודה❤
לצפיה ב-'כל הילדים יוצאים מוצלחים '
כל הילדים יוצאים מוצלחים
10/10/2018 | 11:30
2
209

סביר להניח שמבנק ציבורי בארץ יש לכל תורם יותר ילדים. (זה אם מאמינים לבנקים הפרטיים, שטוענים שהם מגבילים את מספר ההריונות מאותו תורם).

הבדל נוסף הוא בזמינות של הבדיקות הגנטיות שנערכות לתורמים. אז אם את לא נשאית של מחלה ידועה, אז אין לך בעיה בתחום הזה. אם בבדיקות הגנטיות נמצא שאת נשאית של מחלה גנטית מסוימת, אז את צריכה בנק זרע שמתחייב לתת לך תורם שנבדק, ואיננו נשא של אותה מחלה גנטית.

גילוי נאות, השניים שלי הם מבנק זרע ציבורי והם מקסימים. (וגם לא היו אז בנקים פרטיים).

לגבי יבוא מחו"ל, זה שוב סיפור אחר.
לצפיה ב-'מבקשת "לחזק"'
מבקשת "לחזק"
11/10/2018 | 12:18
1
168
גם אני נתרמתי מ"איכילוב",ציבורי כדת וכדין ,קיבלתי שירות מעולה ושיהיו לי רק בריאים,יש לי תאומים מקסימים.
אם לומר את האמת,התורם מעניין אותי כקליפת השום,הילדים שלי גדלים לתוך המציאות שלנו ואין התעסקות בתורם ומבחינתי גם לא תהייה ואין לה מקום בחיינו אלא אם הם יבחרו אחרת,בבגרותם.
אי לכך ובהתאם לזאת בחרתי בציבורי שהעלויות שם היו סבירות,שמתי את כל יהבי ומבטחי בפרופ' יעבץ,דאז,שניהל את הבנק והיה חביב עלי עד מאוד ו...הצליח לנו להתפאר.
בהצלחה בכל מה שתבחרי ובעיקר בדרך
לצפיה ב-'מזדהה מאוד'
מזדהה מאוד
14/10/2018 | 12:17
80
גם אותי לא עניינה ולא מעניינת זהות התורם, ואפילו קצת עייפו אותי כל הפרטים שמסופקים בבנקים מחו"ל (כי בינינו, אם נניח הייתי נכנסת לזוגיות במטרה להקים משפחה, בטוח לא הייתי בוחרת בן זוג לפי כל הפרמטרים שיש שם, אז בשביל מה זה טוב?).
בחרתי תורם מבנק ציבורי, ותהליך הבחירה לקח לי משהו כמו 10 דקות - ביקשתי מישהו בצבעים שלי, אקדמאי (רובם כאלה), וביקשתי ממנהלת הבנק שתשתדל לכוון אותי לתורמים שהיא התרשמה מהם מבחינה אישיותית. התוצאה: מהמם לגמרי.
לצפיה ב-'קשה לי לענות כיצד נעשית הבחירה היום....'
קשה לי לענות כיצד נעשית הבחירה היום....
11/10/2018 | 14:15
166
כי כשאני הייתי בצומת הדרכים לא היו בנקים פרטיים והבנק היחידי שהתעסק עם תרומות מחו"ל היה אסף הרופא, אבל אפרט לך מה עמד לנגד עיני כשאני קיבלתי את ההחלטה ואולי זה יעזור לך לבחור בבנק שמתאים לך.

השאלה שהנחתה אותי היתה האם לקחת תרומה מהארץ או מחו"ל. ולמה?
א) ריבוי התורמים בחו"ל לעומת מיעוט דל של תורמים בארץ (כשהגעתי לאיכילוב ראיתי שבבנק הכי גדול יש רשימה ממש קצרה של תורמים). זאת כשידעתי שמספר הנשים שרוצות להרות מבנק הזרע רק הולך ועולה.
ב) האפשרות היחידה לפקח על כמות האחאים שיהיה מאותו זרע במדינה היתה רק אם מדובר בבנק זרע מחו"ל מאחר ונעשתה הגבלה על כמות המנות מתורם שמיובאות לארץ (כאמור, בזמנו היתה בלעדיות לבנק אחד לפקח על היבוא בנק אחד מחו"ל).
ג) כמות האינפורמציה שניתן לקבל על התורם (כמות ממש רבה, כולל תמונת ילדות של התורם, לעומת כמות מינימלית לגבי תורמים בארץ).
ד) היעדר מניעות הלכתית (נכון למועד קבלת ההחלטה) רק על הריון מזרע גוי מחו"ל.

ברור שעלות מנה מחו"ל היתה ממש גבוהה ביחד למנה מהארץ ולמזלי דרכי לא התארכה יותר מדי, כך שזכיתי לממש את בחירתי הראשונית (להרות ממנה מבנק זרע מחו"ל) ואפילו פעמיים....

לצפיה ב-'היום? כלכלית...'
היום? כלכלית...
11/10/2018 | 15:19
172
אם יש לך כסף ורצון לקבל הרבה מידע - בנקים פרטיים נותנים יותר מידע,
אם תקציבך מוגבל, והמידע פחות חשוב לך בנקים ציבוריים מצויינים גם כן.

שלי מציבורי, מהממת.

איך בוחרים? הסתכלתי על הרשימה, הורדתי את אלו שלא התאימו לי מבחינת
הקריטריונים האישיים שלי, ובחרתי. אני בחרתי הכי קרוב לצבעים שלי,
ועדיין יצאה ילדה הפוכה ממני בצבעים

כשאני בחרתי היה פחות שפע ממה שהיה היום, מבחינת אפשרויות של בנקים מחו"ל, הלכתי לתור הראשון שקיבלתי. חיכיתי אז משהו כמו 8 חודשים!!!!

לצפיה ב-'בחירה מושכלת וגם רגשית'
בחירה מושכלת וגם רגשית
12/10/2018 | 08:49
140
כמה גורמים חשובים כאן:
בנק מחו"ל - האם חשובה לך הזהות הפתוחה? בעיניי זה סוג של תיק אימוץ, והיום הדעה הרווחת היא שזה משמעותי מאוד לחלק מהילדים שייוולדו. יש אימהות שמסתייגות מכך.
יהודי או לא יהודי - משמעותי מבחינתך? קשור גם להיבט רגשי, גם למראה
ריבוי פוטנציאלי של אחאים באזור
הצורך לבחור - בבנק פרטי יש יותר פרטים, בחו"ל אפשר לקבל פרטים רבים עוד יותר ואף תמונות. זה משהו שאת רוצה בו?
מידת האמינות שאת מייחסת לבנק - סוגיה לא פשוטה.

ובשורה התחתונה: יכולת כלכלית.
בהצלחה בכל דרך שתבחרי!
לצפיה ב-'שני הסנט שלי.'
שני הסנט שלי.
12/10/2018 | 16:58
156
אני בתחילת אמצע תהליך.
מההתחלה ידעתי שאני רוצה רק תורם מחו"ל,
לא היה לי ספק שזה מה שאני אעשה
אבל היה הבדל משמעותי מאוד בעלויות וגם בבדיקות הגנטיות
נמצא שאני נושאת גן מסויים ולכן הבדיקה של הזרע מחו"ל
הייתה עוד יותר מייקרת לי את התהליך וגם היה עניין של זמן,
בגלל שהזרע צריך לעבור את הבדיקה זה היה לוקח כחודשיים.
בגלל שחציתי כבר את ה-40 ולא רציתי לחכות עוד ועוד ועוד
ובסוף הפן הכלכלי היה מבחינתי מה שהכריע,
לקחתי החלטה לא פשוטה והלכתי עם בנק ציבורי.
בכנות, אם הייתה לי אפשרות כלכלית הייתי הולכת על בנק מחו"ל
אבל בגלל שהיה הבדל מאוד משמעותי הלכתי על ציבורי.
בהצלחה במה שתבחרי.
לצפיה ב-'סבסוד מסגרות חינוך להורים יחידים'
סבסוד מסגרות חינוך להורים יחידים
11/10/2018 | 10:44
1
177
ישנה הטבה חדשה להורים יחידים - של סבסוד מסגרות חינוך למי שעומד/ת בתנאי הסף. כדי למנוע אכזבה, מקדימה ואומרת כי נראה שההטבה מיועדת לבעלי/ות הכנסות נמוכות ממש.

http://employment.molsa.gov.il/Employment/UniquePo...

לצפיה ב-'בדיוק צילמתי הכתבה'
בדיוק צילמתי הכתבה
11/10/2018 | 12:12
106
מהעיתון,על מנת לשלוח פה.
נכנסתי בעצמי לבדוק במה דברים אמורים ואכן,הסף נמוך-2,100 ש"ח לנפש.
הלוואי וייתן מענה אמיתי למי שעומד בתנאים!
בהצלחה
לצפיה ב-'חדשה בנושא'
חדשה בנושא
07/10/2018 | 15:47
8
262
הי לכן,
אני ממש בתחילת התהליך ועל כן אודה לכן על הכוונה,
הבנתי שהשלב הראשון הוא ביקור אצל הרופא נשים הרגיל שלי לצורך ביצוע בדיקות- אני יודעת שיש עניין הלכתי עם רווקה והרופא ה"רגיל" שלי הוא דתי, האם לדעתכן עדיף להחליף אותו? אם כן, על מי הייתן ממליצות באזור ירושלים והאם כדאי לעבור את כל התהליך הזה (רופא+בנק וכו') דרך בי"ח הדסה עין כרם או שעדיף לצאת מגזרת ירושלים בכלל? (אין בעיה לנסוע..)
אשמח לשמוע מכן כמה שיותר מידע ובטוח שלא שאלתי הכל...
תודה,

לצפיה ב-'בהצלחה !'
בהצלחה !
08/10/2018 | 01:17
1
116
הרופא שלך אמור לטפל בך בלי קשר למה שהוא חושב על הבחירות שלך.
וגם דעי שאין איסור הלכתי של ממש,
מה שיש זה רבנים ואנשים שזה לא נראה להם מתאים..

אבל כל זה לא באמת חשוב.
את לא צריכה את רופא הנשים הרגיל שלך. את צריכה רופא פוריות.
אם זה יחסוך זמן - אולי הרופא הרגיל יכול לתת לך בינתיים הפניות לבדיקות -
איידס, פאפ, גנטיות (בעיקר הגנטיות לוקחות המון זמן)..

תשמעי, פתאום אני לא בטוחה ולא רוצה להגיד סתם..
לא זוכרת אם את צריכה רופא פוריות של הקופה, או ישר לפתוח תיק במחלקת IVF.
ממליצה לך לשאול בקומונה: בדרך לאמהות יחידנית.
וצייני גם באיזו קופת חולים את.

בהצלחה !

לצפיה ב-'רק מוסיפה'
רק מוסיפה
08/10/2018 | 10:00
93
שיש חשיבות לקרבה לבית של המקום בו תעשי את התהליך - מעקבי הזקיקים נערכים בבוקר מוקדם.  וחוץ מזה אני לא זוכרת הרבה על התהליך, רק רוצה לאחל המון בהצלחה. 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
08/10/2018 | 10:17
1
75
תמצאי מאמרים ב"כלים ומידע" בראש הפורום.
את הרופא שלך את צריכה לצורך קבלת הפניות לבדיקות שבנק הזרע מבקש. כך שאת צריכה קודם בנק זרע. במקביל את תרצי לעשות בדיקות גנטיות, הן לא חובה ולכן לא הרופא ולא בנק הזרע יפנו אותך אליהן. את פונה מיוזמתך לבדיקות גנטיות דרך קופת החולים שלך. ואת צריכה להחליט על קופא פוריות שילווה אותך בתהליך דרך קופת החולים או בפרטי. בקופות החולים השונות יש פרוצדורות מעט שונות בנושא הזה.
לצפיה ב-'מעדכנת טיפה'
מעדכנת טיפה
08/10/2018 | 11:35
106
אני התחלתי תהליך מרופא נשים רגיל שלקח בדיקת פאפ ונתן הפניה למרפאת פוריות. חוץ מזה לא צריך כלום ממנו. כשמזמנים תור למרפאת פוריות, מקבלים רשימת בדיקות, כולל גנטיות, שחייבים לעשות. זה עושים בזמן המתנה לתור. הפניה לבנק זרע נתן לי רופא פוריות, אבל זה היה בבאר שבע וכמעט ולא הייתה שם המתנה לבנק בהשווה למרקז, אז כדאי להזמין תור לבנק זרה במקביל.
לצפיה ב-'ממש אין צורך לצאת מירושלים'
ממש אין צורך לצאת מירושלים
08/10/2018 | 12:06
98
רק שערי צדק עושים בעיות עם טיפולי פוריות לרווקות, בשתי ההדסות ובקופות החולים לא עושים עם זה  שום בעיות.
לא יודעת מי הרופא שלך, אבל רופא דתי\מסורתי לא תמיד יעשה בעיות, גם שלי חובש כיפה ומאוד תמך בי לאורך כל הדרך, גם את המעקב הריון עשיתי אצלו והייתי מרוצה מאוד.
אם את בכללית, ממליצה בחום על מרפאת רמת אשכול לטיפולים, ב-IVF עברתי להדסה הר הצופים וגם שם הייתי מאוד מרוצה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'חדשה בנושא'
חדשה בנושא
08/10/2018 | 12:25
2
94
תודה רבה על המענה.

כל התהליך מבלבל..לא היה לי מושג מאיפה מתחילים בכלל..עשיתן לי קצת סדר
נראה שזה תהליך ארוך ואולי באמת עדיף להשאר קרוב לאזור המגורים.
בינתיים אני אנסה להחליף רופא בכל זאת..אולי מישהו אחר שמתמחה בפוריות (דרך הקופה)..
שוב תודה
לצפיה ב-'רק מוסיפה'
רק מוסיפה
08/10/2018 | 12:27
1
90
אני בקופ"ח מאוחדת
לצפיה ב-'מאוחדת בירושלים'
מאוחדת בירושלים
15/10/2018 | 16:11
28
יש באתר של הקופה רופאי פוריות, למיטב ידיעתי, מקבלים היום במרפאה שקרויה בית אגד, שם תמצאי את כל החבילה - בדיקות רפואיות הנחיות וכו'. אולי שווה להרים אליהם טלפון ולברר.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
פורום כאב
פורום כאב כרוני

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה