לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1345013,450 עוקבים אודות עסקים

פורום אמהות יחידניות מבחירה

ברוכים הבאים לפורום אמהות יחידניות מבחירה

הרבה בחירות אנו עושים במהלך חיינו, ובחירה זו היא הגדולה מכולן: ההחלטה להפוך להיות הורה ללא בן/בת זוג. היא בעצם הבחירה לא לוותר על ההורות

הדרכים והסיבות שהובילו אותנו לבחירה הזו שונות ומגוונות:

- תקתוקו של השעון הביולוגי שגורם להבין שאם לא עכשיו, אז לעולם לא.

- הריון (מתוכנן או לא), שבמהלכו התברר כי לא יהיה שותף להורות, ולמרות זאת הוחלט להמשיך ולגדל את הילד בכוחות עצמנו.

- אימוץ כהורה יחידני.

- חוסר רצון לחכות עד אשר תימצא זוגיות שלתוכה נרצה להביא ילדים, והחלטה למימוש הזכות להורות עכשיו.

הפורום הוקם על מנת לספק תמיכה ולשמש בית חם לכל מי שבחרו בהורות היחידנית.

הפורום הוא ביתן של החוששות והמתלבטות, הנמצאות בדרך להורות יחידנית, ושל אמהות שמגדלות את ילדיהן לאחר שהתהליך הושלם. (הכתיבה בלשון נקבה אך הפורום מכוון להורים משני המינים).

זה המקום לחששות, להתלבטויות, להשתטויות, לקשיים, להנאות, לצחוקים, ולדמעות הכרוכים בחוויות ההורות היחידנית. זה המקום שבו אנו מתיישבות שלא על מנת ללכת. זה הבית שלנו.

אנא כבדו את הבית שאליו נכנסתם ואת כלליו. {אותם ניתן למצוא ב"כללי ההתנהגות בפורום" (באדום) - בהודעות המנהלתיות בכניסה לפורום}

שתהיה לכולנו השתתפות מהנה ופורייה

נכתב על ידי מנהלות הפורום הוקדמות - dafnapo ונטאשKה
ומאמצת בכל לב את כל שנאמר, אמאנחל

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אמהות יחידניות מבחירה

ברוכים הבאים לפורום אמהות יחידניות מבחירה

הרבה בחירות אנו עושים במהלך חיינו, ובחירה זו היא הגדולה מכולן: ההחלטה להפוך להיות הורה ללא בן/בת זוג. היא בעצם הבחירה לא לוותר על ההורות

הדרכים והסיבות שהובילו אותנו לבחירה הזו שונות ומגוונות:

- תקתוקו של השעון הביולוגי שגורם להבין שאם לא עכשיו, אז לעולם לא.

- הריון (מתוכנן או לא), שבמהלכו התברר כי לא יהיה שותף להורות, ולמרות זאת הוחלט להמשיך ולגדל את הילד בכוחות עצמנו.

- אימוץ כהורה יחידני.

- חוסר רצון לחכות עד אשר תימצא זוגיות שלתוכה נרצה להביא ילדים, והחלטה למימוש הזכות להורות עכשיו.

הפורום הוקם על מנת לספק תמיכה ולשמש בית חם לכל מי שבחרו בהורות היחידנית.

הפורום הוא ביתן של החוששות והמתלבטות, הנמצאות בדרך להורות יחידנית, ושל אמהות שמגדלות את ילדיהן לאחר שהתהליך הושלם. (הכתיבה בלשון נקבה אך הפורום מכוון להורים משני המינים).

זה המקום לחששות, להתלבטויות, להשתטויות, לקשיים, להנאות, לצחוקים, ולדמעות הכרוכים בחוויות ההורות היחידנית. זה המקום שבו אנו מתיישבות שלא על מנת ללכת. זה הבית שלנו.

אנא כבדו את הבית שאליו נכנסתם ואת כלליו. {אותם ניתן למצוא ב"כללי ההתנהגות בפורום" (באדום) - בהודעות המנהלתיות בכניסה לפורום}

שתהיה לכולנו השתתפות מהנה ופורייה

נכתב על ידי מנהלות הפורום הוקדמות - dafnapo ונטאשKה
ומאמצת בכל לב את כל שנאמר, אמאנחל
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כללי ההתנהגות בפורום
קומונות שימושיות נילוות לפורום, 
וקישורים מהירים לפורומים משלימים בפרדס.
המשך >>

לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
24/09/2018 | 18:49
1
24
היי, אשמח להתייעצות מנסיונכן...התגרשתי לפני הרבה שנים ויש לי ילד מקסים בן 10 מהגרוש. הגרוש מעורב לגמרי בחיי הילד.
רציתי מאד שלבן שלי יהיו עוד אח או אחות וגם אני רוצה עוד ילד וכיום איני בזוגיות והחלטתי להביא ילד מבנק הזרע. אני בחודש חמישי להריון. המשפחה החברים כבר יודעים אך הבן שלי עוד לא סיפר לחברים ואני רוצה לכוון אותו איך לספר להם שעומד להיות לו אח. החברים עלולים לשאול שאלות כמו מי האבא? מה לאמא שלך יש חבר וכו? ילדים בגיל זה פחות יבינו את המונח בנק הזרע וישנם ילדים רעים שמסוגלים להקניט אותו וכו.
אשמח לדעותיכן כיצד על הילד לספר שעומד להיוולד לו אח ואיך להתמודד עם השאלות.
תודה מראש
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
24/09/2018 | 20:37
13
הייתי במצבך... היתה לי ילדה בת 9 וחצי והריון נוסף.. מה שאני עשיתי זה פיזרתי את השמועה בין האמהות בכיתה של בתי.. הודעתי שאני בהריון. כולם שמחו בשמחתי. גם המורות. אף אחד לא שאל מאין הגיע ההריון.
תחזקי את הילד שיהיה גאה באחיו או אחותו. תשתפי אותו. אין מה להתבייש בבנק הזרע או בכל דרך אחרת. אצלי עד היום הילדה גאה מאד באחיה ומציגה אותו לחברים שלה. 
לצפיה ב-'חג שמח!! זהו החג עם הציווי "ושמחת בחגך" '
חג שמח!! זהו החג עם הציווי "ושמחת בחגך"
23/09/2018 | 12:49
1
48
חובה לשמוח.

ואם גם יפסיק להיות כל כך חם אז יהיה עוד יותר טוב. אתמול בערב סוף סוף היה אפשר לנשום כאן את האויר.

תחגגו ותהנו.
לצפיה ב-'בירושלים כבר קריר...'
בירושלים כבר קריר...
24/09/2018 | 09:57
32
הוצאתי שמיכות. חג שמח !
לצפיה ב-'עדכון קטן'
עדכון קטן
23/09/2018 | 15:56
4
80
בהמשך להודעה שלי פה לפני כמעט חודש
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/183636323...
בסוף מלאתי חלק שלי בטפסים, חלק של הגננת השארתי רק, לא התיחסו לזה כי ילדה בעצם בגיל פחות משנה עדיין, הגשתי אותם, אף אחד לא שאל שום דבר על האב, כעבור כמה ימים קיבלתי הודעה שאישרו לה פזיאוטרפיה בלי שום בדיקה נוספת של הילדה, הלכתי למכון התפתחות הילד כמה פעמים, הם אמרו שקיבלו את המסמכים, אבל המתנה כ3 חודשים... בנתיים לפני כמה ימים הילדה התיישבה לבד, בגיל 10 חודשים ושלוש שבועות...
רציתי להגיד בעצם שהגשתי יותר מידי תשומת לב לעניין של מסמכים, התברר שזה ממש כלום. רק שהמתנה כזו ארוכה שבאמת אפשר לפספס חלון הזדמנויות, למזלנו כנראה שבמקרה שלנו עיכוב הוא קל יחסית והילדה יכולה להסתדר גם בלי עזרה מקצועית...
לצפיה ב-'נהדר! חדשות טובות!'
נהדר! חדשות טובות!
24/09/2018 | 09:50
1
26
תודה על העדכון.
לצפיה ב-'תודה על התמיכה'
תודה על התמיכה
24/09/2018 | 09:54
24
כל כך שמחתי שזה קרה בסוף... ילדה שניה כבר נעמדת על הרגליים ומנסה להכניס אצבעות לשקע...
לצפיה ב-'יופי, נהדר '
יופי, נהדר
24/09/2018 | 10:15
1
11
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/09/2018 | 11:13
10
לצפיה ב-'צו ראשון'
צו ראשון
22/09/2018 | 20:52
7
71
האם מישהי מכן התמודדה כבר עם צו ראשון?
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
23/09/2018 | 12:50
4
46
אני עוד לא שם, יש כאן כמה נשים שכבר עברו את זה.

אולי את רוצה לשתף אותנו בשאלות או בהרגשות?
לצפיה ב-'היי אמאנחל, למעשה אני לא חדשה אלא ותיקה רק בשם אחר.'
היי אמאנחל, למעשה אני לא חדשה אלא ותיקה רק בשם אחר.
23/09/2018 | 17:58
3
54
לא זכרתי את השם שהייתי רשומה בו והעדפתי להירשם שוב. הייתי לונדון ואמסטרדם בעבר. הנער כבר בן 16, בביה"ס כבר מדברים על צו ראשון, ואני מתחילה להילחץ. אמנם לפי החוק הוא אמור להיות לא קרבי, בגלל שהוא בן יחיד, אבל גם אם החלק הזה מובטח (אני מקווה), יש הרבה חששות אחרים. בעיקר אובדן השליטה (שלי) על הסיטואציה. זה כבר לא בי"ס שאפשר לדבר עם המורה או המנהלת. קורסים קדם צבאיים שיבטיחו לו עיסוק מעניין דורשים חתימה ארוכה של שנה וחצי עד שנתיים, ועצם ההחלטה קשה. אני גם לא יודעת מה לייעץ ומה כדאי. והוא עצמו נלחץ. אני רגילה להרגיע את עצמי בעשייה, אבל פה אין משהו שאני יכולה להתנפל עליו. קראתי קצת באינטרנט, אבל לא הרגיע. היתה פה מישהי לפני כחצי שנה, שסיפרה שהבן שלה גויס לשמירה במחסומים, למרות היותו בן יחיד. הבנתי שהעניין הסתדר בסופו של דבר, אבל למי היא פנתה ומה עשתה - את זה אני לא יודעת. אם היא קוראת פה, אשמח לעוד פרטים. פשוט מלחיץ אותי שאני לא יודעת למי לפנות במקרה הצורך.
לצפיה ב-'היי'
היי
23/09/2018 | 21:34
2
44
אני עוד ממש לא שם, הילדים שלי צעירים בהרבה
רק לגבי חתימה לשירות ארוך- זוכרת את עצמי בגיל הזה נרתעת מהזדמנויות שהיו כי דרשו התחייבות לטווח ארוך, ורואה את אחותי ובעלה (צעירים ממני) שלא נרתעו ומשרתים בקבע (כקריירה) ושניהם מאוד מרוצים. כך שלא הייתי פוסלת על הסף קורסים והזדמנויות רק כי הן דורשות חתימה
וממליצה לך ללמוד ולהכיר את האפשרויות השונות, להתייעץ ולסייע לבנך לקבל החלטות (בהנחה שהוא כמובן פתוח לכך), כי שירות במקום שנכון עבורו (ולכל אחד יש משהו אחר שמתאים לו) יכול בהחלט להוות מקפצה אחכ באזרחות
לצפיה ב-'איפה את מציעה אני יכולה ללמוד את האפשרויות השונות?'
איפה את מציעה אני יכולה ללמוד את האפשרויות השונות?
24/09/2018 | 04:59
1
27
כי חיפשתי באינטרנט ולא ממש מצאתי תשובות ברורות.
לצפיה ב-'אם את מכירה שמות ספציפיים של אתרים או קורסים, או איפה זה '
אם את מכירה שמות ספציפיים של אתרים או קורסים, או איפה זה
24/09/2018 | 05:02
28
מפורט, אשמח לשמוע. תודה.
לצפיה ב-'גם הבן שלי בקרוב יהיה בן 16 וגם אני מאוד '
גם הבן שלי בקרוב יהיה בן 16 וגם אני מאוד
24/09/2018 | 02:53
35
מודאגת אבל מקווה מאוד שזה שהוא בן יחיד יעזור לו להיות קרוב לבית. חוץ מזה אני חושבת שאפשר להיכנס לאתרים שעוסקים בנושא , האמת שעוד לא בדקתי את הנושא לעומק .
לצפיה ב-'אנסה לעזור'
אנסה לעזור
24/09/2018 | 09:44
30
אני אחרי צבא עם הבת ולפני צבא עם הבן... תקופת ביניים.
יש הרבה מידע באינטרנט. נערים שואלים ואחרים מנוסים עונים.
יש מבחני קב"א בצו ראשון או שני. לפי תוצאות המבחנים מוצעים תפקידים בצבא.
וכן יש למי לפנות - למפקדים - זה לא כמו המורה - אבל הם יקשיבו לך וינסו לעזור. אני מכירה אמהות שהתערבו בצורה מאד משמעותית ועזרו לבנם החייל. יש גם בתפוז פורום הורים לחיילים ופורום מתגייסים - אפשר לשאול שם.
הבת שלי קיבלה רשימת תפקידים ובחרה מה שנראה לה. היה לה שירות מוצלח ותורם.
שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'הדשא של השכן ירוק יותר לא מאוהבת בילדה ולא בדיכאון'
הדשא של השכן ירוק יותר לא מאוהבת בילדה ולא בדיכאון
19/09/2018 | 22:23
5
176
אז הקטנה בת 4 ח'.
הרקע: הריתיי בהזרעה ראשונה.
הלכתי להזרעה מתוך ההנחה שהסיכוי שייקלט יהיה מאוד נמוךוכשאקבל את הלא כבר אבין בטח עד כמה רוצה. 
הייתי כל  כך בטוחה שלא יקלט שאפילו באותו היום של ההזרעה אמרתי לעצמי מה בחרתי את התורם הזה אבל כל כך הייתי בטוחה שההזרעה הזו לא תצליח שאמרתי לעצמי גם ככה לא יעבוד אז אין לזה משמעות.
והופ אסור להתלונן הריתי. אחרי הרבה בכי ותמיכה שקיבלתי אמרתי לעצמי זה כנראה מה שהיה צריך להיות. 
ההריון והלידה היו מושלמים.אבלמעבר לכך שלא מרגישה מאוהבת בה אני רואה תינוקות אחרים בלונדינים עיניים כחולות מהממים ומקנאה לשלי שיער שחור עיניים חומות וצבע קצת כהה. היא לא מושלמת בעיניי של אחרים נראים לי לא רק יפים ומתוקה יותר אלא כאלה שמתאהבת בהם ואני בשלי לא רק שלא מאוהבת אלא בתחושה של אחרים יצא טוב יותר. אווףף מתסכל מפחדת שעם הזמן גם אעביר לה את המסר והתחושות האלו. האם מישהי חוותה זאת כמוני?
לצפיה ב-'גם בני נולד שחרחר'
גם בני נולד שחרחר
19/09/2018 | 23:15
134
וכשנולד היה לי קשה להתחבר אליו. הוא לא דומה לי בכלל. עיניים חומות שיער שחור. אני זוכרת שאמרו לי שהוא מאד יפה. ועניתי שאני לא רואה את זה.
זה לקח תקופה מסוימת של הסתגלות. הוא גדל ואני למדתי לאהוב אותו.
כיום הוא בן 14. גבוה יפיפה ואהוב מאד. אם יש משהו שהוא בטוח בו זה באהבה שלי ותמיכה ללא סייג.
לצפיה ב-'המציאות מול מה שדימיינו'
המציאות מול מה שדימיינו
20/09/2018 | 06:26
136
כשהייתי בהריון דמיינתי את הבן שלי עם שיער כהה. כשנולד, ובמשך תקופה די אורכה הוא היה בלונדיני. אני זוכרת שהיה לי קושי להסתגל לזה. תקופה מסוימת דמיינתי שאני משנה לו את השם כדי שיתאים לילד בלונדיני.

עם הזמן הילדים גדלים ומתחילים ליצור קשר ייחודי, לדבר, ללכת, לגלות חוש הומור, ומתאהבים בהם יותר ויותר. כל התינוקות הם קצת אותו דבר (ובעיניי גם קצת משעממים), ואולי זו הסיבה שהצורה החיצונית משנה לנו, אבל כשהם גדלים הם נהיים בני אדם יחודיים ומפתחים אופי אינדיבידואלי ואנו מתאהבים בהם כבני אדם. גם היופי החיצוני שלהם משתנה. הבת שלי לא הייתה יפה במיוחד כתינוקת, היום היא יפהפייה. ראיתי גם תינוקות אחרים בגנים של הילדים שהיו מכוערים כילדים והיום הם נערים ונערות יפי תואר.

כמו שאנחנו עצמנו לא "הכי", אנחנו לומדים שהילדים שלנו הם לפעמים לא "הכי", אבל בשבילנו הם "הכי הכי" בעולם.

תמשיכי לטפל בה, להיות איתה, לשחק איתה, להכיר אותה. תני לה אהבה והיא תחזיר לך אהבה. אני מאמינה שזה יסתדר.

אם זה עדיין לא מסתדר בהמשך אז שווה ללכת לשיחות, כי לכל אמא ולכל ילד מגיע לגדול זו עם זה באהבה גדולה.
לצפיה ב-'אני זוכרת כשהייתי במלונית אחרי הלידה'
אני זוכרת כשהייתי במלונית אחרי הלידה
20/09/2018 | 08:16
131
נכנסתי לחדר הנקה והיו שתי אמהות איתי שלא הפסיקו לנשק את הבייבי שלהן ולהגיד עד כמה הן מאוהבות.
כ''כ נבהלתי, זה היה נראה כאילו בחיים לא אתחבר לילד. לא הרגשתי שום צורך לנשק ובטח לא להגיד שאני אוהבת/מאוהבת או שזה החיים שלי.
בחודש הראשון דאגתי לו והכל אבל לא התחברתי, לא נישקתי ולא דיברתי אליו ומבחינתי הוא היה מטרד שרק רציתי שיגדל ויתחיל להיות עצמאי ושיפסיק לדרוש כל הזמן צומי. גם זה שהוא היה תינוק קשה שרצה רק על הידיים לא עזר.
אני זוכרת שבסתר ליבי הבנתי את כל המטפלות שהואשמו בטילטול הילד. גם אני החזקתי את עצמי כמה פעמים לא ליפול לשם.
חייבת לציין שלא הייתי בדיכאון שלאחר לידה, פשוט לא התחברתי לילד...
כשהוא היה בן חודשיים וחצי אושפזתי לכמה ימים. ואז חטפתי את הכאפה שלי. התגעגעתי אליו בטירוף ואז הבנתי עד כמה כן נקשרתי ואהבתי.
מאמינה שזה יבוא לך עם הזמן ולגבי מראה חיצוני, זה משתנה בלי סוף והאהבה עיוורת.
המון מזל טוב ובהצלחה
לצפיה ב-'שווה להעזר בשיחות '
שווה להעזר בשיחות
20/09/2018 | 10:48
105
כי מה שאת מתארת, נוגע כנראה גם לעמדה שלך לחיים שלך עצמך: לאחרים יצא יותר טוב.   תקראי קצת, תעשי חיפוש ברשת, ותראי כמה אימהות מתארות קשיי התחברות ראשוניים לילד\ה שלהן. זה לא נדיר. כל עוד את מחוייבת לה, ומטפלת בה במסירות, ונותנת לה אהבה, זה בסדר להרגיש כל מני דברים.  אבל לדעתי, משהו בבחירת המילים שלך בתיאור הבעייה, משליך על מצב קיומי שבו את נמצאת,  ועל זה אולי כדאי לעבוד. בנוסף, הקושי של אימהות יחידנית בהכנסת עוד נוכחות קבועה לחיים לדעתי שונה מזה של זוג. עצם העובדה שפתאום את כבר לא סולו,  ויש נוכחות קבועה נוספת בחייך, יוצרת עוד תחושות שחדשות לנו. זו מהפכה. כל אחת מגיבה אליה באופן שונה. הציפייה שזה יהיה מיד כמו חלום שהתגשם לא ריאלית. הכנסת לחיים אדם נוסף. הוא תלוי בך, וזקוק לאהבתך. תעבדי על זה. תהיי בשבילה, גם אם זה דורש מאמץ, ולא בא לך טבעי. הרגשות יגיעו אם תתמקדי במה שאת בונה עבור שתיכן, והוא מיוחד לך ולה. בלי להסתכל לצדדים. 

לצפיה ב-'לא מתאהבים בצבע שיער או עיניים'
לא מתאהבים בצבע שיער או עיניים
20/09/2018 | 13:42
114
אלא מתאהבים בילד עצמו, באדם שהוא, תוך כדי הקשר שנוצר.
הקטנטונת שלך עדיין כל כך קטנטונת.
עוד הכל מאוד טרי.
אתן שתיכן רק מתחילות להכיר אחת את השנייה, לומדות לאהוב.
בילדה שלך יש אדם מצחיק, מתוק, חכם ומדהים שאת עוד תלמדי להכיר תוך כדי הגדילה.
זה תהליך ואי אפשר להאיץ בו. תניחי לרגשות האשם, תני לעצמך זמן.
והכי חשוב, תחמלי על עצמך קצת. את לא מושלמת, והאהבה שלך לבתך לא מושלמת, ואין דברים מושלמים. התינוקות המושלמים שאת רואה הם לא באמת מושלמים, וגם ההורים שלהם לא.
לאט לאט.... תני לעצמך להכיר את בתך... ואם את מרגישה שהתחושות לא עוברות לך, ושהדאגות מציפות, אולי נכון לפנות לייעוץ סביבן.
ועוד דבר - כשעשית את התינוקת שלך קיבלת החלטה. אולי היא לוותה בפחדים, ואולי הרגעת את עצמך שהסבירות להיריון גם ככה נמוכה אז למה לדאוג, אבל כשפתאום כן נקלטת, אפשר היה פתאום להרגיש, והפחדים דופקים בדלת. "מה אם לא אוהב אותה?" זה פחד כל כך טבעי של הרבה מאוד הורים טרם ההיריון, כנראה שהוא בא עכשיו כי לא נתת לו לבוא קודם, וזה לא אומר שלא תאהבי אותה.
שימי לב מה את כותבת - "מפחדת שעם הזמן גם אעביר לה את המסר והתחושות" - מה הרגש שעולה כאן? על מי את חושבת כאן? זוהי תחילתה של אהבה. 

לצפיה ב-'תהיות לקראת לידה שניה'
תהיות לקראת לידה שניה
17/09/2018 | 02:45
4
172
היי
יש לי בת שנתייים ובקרוב צפויה ללדת שוב ��. הילדה מפותחת לגילה, עם ביטחון עצמי, מאוד קשורה אלי, ילדה מאושרת. לא יכולה שלא לחשוב על השינוי שהולך להיות לה...יש לכן רעיונות מה ניתן לעשות כדי להקטין את הזעזוע כמה שיותר ולשמור לה על מקומה, יציבות, בטחון עצמי וכולי?
תהיות של אמצע הלילה ....תודה!

לצפיה ב-'קודם כל.. מזל טוב :)'
קודם כל.. מזל טוב :)
17/09/2018 | 10:36
1
108
  ילדתי את בתי כשהגדול היה בן 2.4, היה לי מאוד חשוב לשתף אותו בכל התהליך של ההריון  ואחר כך גם בכל מה שאני עושה עם הילדה.  אכן השינוי גדול אבל זה יותר אצלנו בראש מאשר אצלהם.. הוא מאוד שמח על התוספת החדשה וזה ממש לא גרם לו לחוסר בטחון או לבאסה באופן כללי:) הוא השוויץ בה..
חשוב מאוד שתתני לה להיות חלק מהעניין, ללטף, לשחק כשזה כבר אפשרי מבחינת גיל התינוק/ת, לומר כל הזמן שאת אוהבת וגאה בה. את תראי שתיכנסו לשיגרה ופשוט תזרמי עם האינטואציה שלך.  כשתקריני לגדולה בטחון ,שמחה במשפחה שיצרת ואהבה כמו תמיד למרות שיש תוספת חדשה בבית, זה יעבור בשלום:) דרך אגב, אצלי מאוד עבד הקטע שהלכנו לבחור יחד מתנה ממנו לילדה לפני הלידה והוא נתן לה את המתנה בבית חולים.. הרגיש כמו אח גדול :) 
המון מזל טוב! 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/09/2018 | 21:00
30
לוקחת את מה שכתבת בשתי ידיים...
כרגע לא בטוחה שתבוא לבית חולים. בטוח אתגעגע בטירוף אבל חושבת כמה יהיה לה קשה להפרד אבל בהחלט טיפים טובים. תודה!
לצפיה ב-'רעיונות (כתבתי לפני כמה ימים אבל אני רואה שתפוז לא פרסם)'
רעיונות (כתבתי לפני כמה ימים אבל אני רואה שתפוז לא פרסם)
21/09/2018 | 06:37
1
65
כדאי להקריא לילדה ספרים שמדברים על הולדת אח /אחות חדשה. יש כמה נחמדים. תחפשי בחנות הספרים, יש בדרך כלל מדף מיוחד בחנות הספרים המכיל ספרים "עם מטרה", המוכרות יוכלו להפנות אותך. אבל חשוב לקרוא היטב את הספרים עד הסוף לפני שקונים. את לא רוצה ספר שמפחיד את הילד מלידת אח צעיר, אלא ספר שמדגיש את התרומה של הגדול ואת מקומו במשפחה.

אפשרות נחמדה נוספת היא לקנות לגדולה עגלת בובה עם בובת תינוק כדי שיהיה לה "תינוק משלה" לטפל בו. ואז אפשר מראש להתייחס דרך משחק לזמן שהתינוק הקטן בוכה, או שמאכילים אותו בבקבוק או שהוא יונק או שמחליפים לו חיתול. כך שקצת ממה שעומד לקרות כבר יהיה צפוי. לדבר על זה שכאשר התינוק ישן אז לאמא יש זמן לילד הגדול.

נחמד לתת לגדולה משימות שקשורות בטיפול באח הקטן. זה באמת מחזק את מעמדה כאחות הגדולה. ובאותו זמן לזכור שהיא ילדה ולא "אמא קטנה" ולשמור על הזכות שלה להיות "ילדה קטנה של אמא" ולהתפנק. להקדיש זמן להחזיק אותה על הידיים ב"תנוחת תינוק", לחבק ולנשק. להבטיח לה שהיא תמיד תהיה "התינוקת של אמא". מנסיוני ככל שמאפשרים להם "להשאר קטנים", כך הם מוכנים יותר לנסות גם להיות גדולים.

בהצלחה. משפחה עם שניים זה נ ה ד ר!!
לצפיה ב-'וואוו תודה על הטיפים!'
וואוו תודה על הטיפים!
22/09/2018 | 22:13
7
לצפיה ב-'למישהי יש ניסיון עם עובר קטן יחסית לשבוע שלו?'
למישהי יש ניסיון עם עובר קטן יחסית לשבוע שלו?
16/09/2018 | 16:01
2
116
הייתי היום בא''ס ויש דופק, אבל העובר מתאים לשבוע 6+2 ואני 7+2
הרופא לא ידע להגיד אם זה טוב או לא (אולי לא רצה להגיד), רק אמר שכל עוד יש דופק אז להמשיך עם התמיכה ולחזור שבוע הבא לבדוק: ''אם עדיין יש דופק''
כאילו אני לא מספיק בחרדות אחרי 2 הפלות
אני יודעת שהבדל של שבוע זה המון לגיל הזה ולא מצליחה לשמור על אופטימיות.
למישהי יש סיפור מעודד אולי?
לצפיה ב-'אם זה היה'
אם זה היה
16/09/2018 | 16:16
103
בהריון רגיל אז זה קורה הרבה כי מועד הביוץ לא ידוע במאה אחוז אלא רק משוער,
בגלל שאצלנו זה עם טיפולים ומועד ההחזרה ידוע מראש אז זה פחות הגיוני אבל יכולות להיות סטיות בבדיקה לא מדוייקת של הרופא או במכשיר וכו׳
זה שבוע כל כך מוקדם שממילא אין מה לעשות רק לחכות ולקוות לטוב
לצפיה ב-'עובר קטן לגילו'
עובר קטן לגילו
16/09/2018 | 23:14
96
  בגדלים שמודדים  בשלב הזה באמת יש לפעמים טעויות מדידה, ועובר קטן  בהחלט יכול להתפתח לתינוק בריא. זו נראית לי בחירת מילים אומללה של הרופא.  תנסי  לא  להכנס לחרדות מזה .   העוברית שלי היתה קטנה כבר בשלב מדידת הדופק,   היום היא בכיתה א. 
לצפיה ב-' המלצה על אינסטלטור '
המלצה על אינסטלטור
15/09/2018 | 08:31
1
58
צריכה בבקשה המלצה על אינסטלטור אמין (כזה שלא יגיד שצריך להחליף את כל הצנרת בבית כשאפשר להחליף רק גומיה נניח...) שעובד באיזור השרון. 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
16/09/2018 | 06:21
57
אין לי להמליץ על מישהו.
בתקופה האחרונה אני לוקחת בעלי מקצוע מאתר מדרג. הם תלויים בדרוג של הלקוחות ולכן חשוב להם לתת שרות טוב. אני הייתי מרוצה ממי שלקחתי דרכם בכל מיני תחומים.

תשאלי חברות באזור מגורייך. את יכולה לשאול גם בחנות של חומרי בניין שקרובה לאזור מגורייך. הם בדרך כלל מכירים בעלי מקצוע.
לצפיה ב-'הזרעה שנייה'
הזרעה שנייה
11/09/2018 | 08:42
3
135
היי
אני לאחר הזרעה שנייה בדרכי אל ה3.
האם גם אתן עשיתן השבחת זרע? האם זה מאסט? האם לפעולה קשר על בחירת מין הילוד?

לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה!!'
שיהיה בהצלחה!!
11/09/2018 | 10:45
1
87
לדעתי כמעט תמיד נעשית השבחת זרע, ואין לזה שום השפעה על מין היילוד.
לצפיה ב-'אי אפשר בלי השבחה'
אי אפשר בלי השבחה
13/09/2018 | 13:36
65
האופא אומר שכואב שזרע מגיע לרחם לא שטוף
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
12/09/2018 | 11:16
72
אני מעולם לא עשיתי כי הזרע הגיע אחרי השבחה. אז רק הפשרה.
לצפיה ב-'שנה טובה '
שנה טובה
09/09/2018 | 07:00
7
39
לצפיה ב-'חג שמח ושנה טובה '
חג שמח ושנה טובה
09/09/2018 | 08:08
19
לצפיה ב-'שנה מקסימה וחג שמח ����'
שנה מקסימה וחג שמח ����
09/09/2018 | 23:54
12
לצפיה ב-'שנה טובה לכל האמהות והילדים'
שנה טובה לכל האמהות והילדים
11/09/2018 | 10:44
2
44
וגם לדניאלי ולכל באות הפורום.

שתהיה לנו שנה טובה של בריאות וצמיחה, נחת וסיפוק.

לצפיה ב-'שנה קסומה !'
שנה קסומה !
12/09/2018 | 03:07
1
41
ואני רואה את עצמי כחלק מקבוצת האמהות בהחלט לרוב בכל מקרה  
לצפיה ב-' שנה טובה'
שנה טובה
12/09/2018 | 11:42
10
לצפיה ב-'שנה טובה - באיחור קל..'
שנה טובה - באיחור קל..
12/09/2018 | 17:06
38
עברתי דירה ושבוע בלי אינטרנט.. היה קשה. אבל זה מאחורי.
לצפיה ב-'שנה טובה וגמר חתימה טובה:) '
שנה טובה וגמר חתימה טובה:)
17/09/2018 | 10:39
12
שתהיה שנה נהדרת לכולכן :) שנה של נחת מהילדים ומהמשפחה שיצרתן באהבה כל כך גדולה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי הנחה לצהרונים ליחידניות'
שאלה לגבי הנחה לצהרונים ליחידניות
05/09/2018 | 20:58
5
145
נתקלתי באקראי בשבוע שעבר בתכנית של אורלי וגיא בה נאמר שלמשפחות יחידניות אמור להיות סבסוד לצהרון בלי מבחן הכנסה (חשוב מאוד לדעת!), רק צריך למלא טופס ואמורים לקבל את ההנחה. מה שעוד נאמר בתכנית שבאותו טופס צריך למלא סימול של הצהרון ולחקל מהצהרונים אין בכלל סימול כי זה לא מעניין אותם ואז הם לא מוכרים ע"י התמ"ת.
פניתי למנהלת יחידת הצהרונים (הבת שלי בת 2.8 בגן עירייה) והיא ענתה לי שאין סימול ואם אני רוצה סבסוד אני אמורה לשלוח 3 תלושי משכורות אחרונים וצילום של תז. - הנ"ל לדעתי לא חוקי לבקש בכלל מאחר שועדת טרכטרנברג קבעה שאין מבחן הכנסה. יש מישהי שהצליחה לקבל הנחה ללא סימול של הצהרון? האם נדרשה למבחן הכנסה? מישהי יודעת איך בכל זאת ניתן לקבל סבסוד?
אציין שאני גרה בחיפה.
תודה!

לצפיה ב-'צהרונים בחיפה'
צהרונים בחיפה
06/09/2018 | 10:36
1
112
צר לי לאכזב, אבל בחיפה קיימים צהרונים בודדים בלבד שיש להם סמל וניתן בהם סבסוד. הם ממוקמים בשכונות דתיות. לכן, אל תבני על הנחה שאינה מבוססת על מבחני הכנסה.

בכל מקרה, תגידי תודה שאת מצויה בטווח הכנסה שלא מצריך קבלת סבסוד (זה תמיד עדיף על המצב ההפוך).
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
06/09/2018 | 12:19
79
רק לדייק- לא כתבתי שאני לא בטווח ההכנסה שצריך סבסוד, רק כתבתי שהסבסוד שמגיע לנו תלוי במצב משפחתי בלבד לפי החוק ולכן אין שום סיבה שיבקשו זאת ממני. 
אכן, לא בונה על הסבסוד.

תודה רבה!
לצפיה ב-'גם בתמ"ת מבקשים 3 תלושים אחרונים, יכול להיות שזה '
גם בתמ"ת מבקשים 3 תלושים אחרונים, יכול להיות שזה
09/09/2018 | 08:14
2
65
בשביל לראות שאת אם עובדת, ועובדת במשרה מלאה.

גם בעיריית ב"ש ביקשו תלושים ות"ז פלוס ספח.

לצפיה ב-'תודהרבה, בתמ"ת אכן הגשתי את כל מה שביקשו'
תודהרבה, בתמ"ת אכן הגשתי את כל מה שביקשו
11/09/2018 | 14:33
1
44
במקרה של הצהרונים, זה נראה לי מוזר, כי הזכאות היא בגלל שאני אם יחידנית, לא בגלל שאני עובדת ולא עפ"י מבחן הכנסה.
אנסה אחרי החגים,
תודה!

לצפיה ב-'בתמ"ת,צהרונים,מתייחסים להכנסה'
בתמ"ת,צהרונים,מתייחסים להכנסה
11/09/2018 | 22:03
24
לצפיה ב-'המלצה לעוזרת בית '
המלצה לעוזרת בית
05/09/2018 | 14:44
1
143
הי לכולן,
אני בהריון מתקדם ובקרוב ב"ה אוכל להצטרף אליכן באופן רשמי , איזה מרגש זה!
חשבתי להעזר בעוזרת בית (במחירים שפויים) שתעזור לי לארגן קצת את הבית לקראת הלידה. האם אתן מכירות מישהי טובה מאזור ת"א ?

תודה רבה וברכת שנה טובה ! 

לצפיה ב-'בשעה טובה !'
בשעה טובה !
12/09/2018 | 17:04
57
ברוכה הבאה מוזמנת כבר עכשיו להצטרף.
בירושלים מחיר עוזרת זה 50 שח לשעה. לא מכירה בתל אביב. מציעה לך לתלות פתק בסביבות ביתך וכך לחפש. הכי טוב זו מישהי שבסביבה. אפשר גם לשאול שכנות. וזו הזדמנות ליצור איתן קשר - לאחרי הלידה.. אני נעזרתי הרבה בשכנות.

העיקר זה לא להתבייש ולבקש עזרה.
לצפיה ב-'בהצלחה מחר לתלמידים הצעירים לאמהות ולמורות!'
בהצלחה מחר לתלמידים הצעירים לאמהות ולמורות!
01/09/2018 | 22:11
4
87
חיכיתי כל כך לספטמבר והנה הוא כאן
הבן שלי נרגש לקראת כיתה ט.. ממש גדול (ולפעמים עוד קטן).
חוזרים לשגרה ברוכה.
לצפיה ב-'שנה טובה טובה'
שנה טובה טובה
02/09/2018 | 06:40
22
לצפיה ב-'שנה טובה ומוצלחת!!'
שנה טובה ומוצלחת!!
03/09/2018 | 10:03
47
לכל האמהות וילדיהן, ולכל המורות והגננות. המון הנאה וסיפוק!!
לצפיה ב-'שנת לימודים מוצלחת ובטוחה :)'
שנת לימודים מוצלחת ובטוחה :)
04/09/2018 | 09:14
44
מסתכלת על הילדודסים ולא מאמינה כמה גדלו.. 
חזרה לשגרה נעימה לכולן:)

לצפיה ב-'שנה טובה ושלווה'
שנה טובה ושלווה
06/09/2018 | 10:40
13
לצפיה ב-'מישהי מכירה דולה פוסט פארטום שעושה לילות?'
מישהי מכירה דולה פוסט פארטום שעושה לילות?
29/08/2018 | 23:01
4
125
מחפשת מישהי לא יקרה
לצפיה ב-'למה לא מטפלת?'
למה לא מטפלת?
30/08/2018 | 13:33
3
47
לצפיה ב-'פיספסתי את התשובה שלך. לא מכירה קונספט של מטפלת שעושה לילות '
פיספסתי את התשובה שלך. לא מכירה קונספט של מטפלת שעושה לילות
12/09/2018 | 22:35
2
36
חוץ מאופר
לצפיה ב-'מטפלת לילה '
מטפלת לילה
13/09/2018 | 11:40
1
45
חפשי בקבוצות הפייסבוק העירוניות שלך להורים וילדים. זה תחום פורח (אבל לא זול). 
יכולה להמליץ על יעלי רוזן אבל לא יודעת מאין את בארץ ואם זה יתאים (היא בדר"כ מפרסמת לתאומים ושלישיות). 0522220131
לצפיה ב-'אבדוק. תודה :) '
אבדוק. תודה :)
14/09/2018 | 21:05
6
לצפיה ב-'אחרי הזרעה ראשונה.'
אחרי הזרעה ראשונה.
28/08/2018 | 19:00
1
147
אז הייתה הזרעה לפני שבועיים וקיבלתי מחזור. אוף.
האם ללכת בכל זאת לעשות את בדיקת הדם שנתן לי הרופא לגילוי הריון
או שזה מיותר?
לצפיה ב-'לעשות בדיקה'
לעשות בדיקה
28/08/2018 | 19:59
112
תמיד כדאי לוודא במאה אחוז. לפעמים גם הריון מתחיל בדימום. מנסיון אישי, תמיד לעשות בדיקה. בהצלחה.
לצפיה ב-'בחירת בנק זרע'
בחירת בנק זרע
28/08/2018 | 17:36
1
134
אחרי כמה ימים שממש הסתבכתי , רציתי לשאול אם יש כאן משהי שלקחה תרומת זרע מחו"ל ויכולה לעזור לי,
אני רוצה לייבא זרע להפריה בivf (לא בהזרעה), מבנק שמאפשר גם תמונה של התורם כבוגר,
אני מנסה להבין באיזה בנק העלויות הכי נמוכות,ולא בטוחה בעצמי בגלל השפה,

חוץ מזה , רציתי לשאול אם מנת זרע  ici art זה בעצם אותו דבר כמו מנת זרע לivf?
תודה

לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה'
שיהיה בהצלחה
02/09/2018 | 23:29
51
אין לי תשובות. אולי תתייעצי עם בנק זרע בארץ?
לצפיה ב-'מכון להתפתחות הילד'
מכון להתפתחות הילד
26/08/2018 | 18:47
25
261
בנות שלי בנות כמעט 10 חודשים, ואחת מהן, זאת שנולדה קטנה - שני קילו - קצת מתעקבת בהתפתחות. נכון לכרגע היא לא מתיישבת לבד וזוחלת גחון בלבד, לא נעמדת, אפילו על הברכיים. יחד עם זאת, היא כבר אומרת כמה מילים ועושה כפיים. קיבלנו הפניה למכון התפתחות הילד עם אבחנה של עיכב מוטורי קל. יחד עם הפניה קיבלתי שאלון להורים ולגננת והוא קצת הפחיד אותי. אני יודעת, שיש פה לא מעט נשים, שעובדות במערכת חינוך וגם בחינוך מיוחד. שאלה שלי האם מעקב במכון התפתחות הילד יכול להשפיע אחר כך למסגרת חינוכית שהיא תתקבל?
לצפיה ב-'קיבלתי בזמנו הפניה דומה'
קיבלתי בזמנו הפניה דומה
26/08/2018 | 19:13
2
166
הם דרשו את חתימת האב כדי להתחיל בטיפול וויתרתי על זה.
הבן שלי לא זחל ולא זז בכלל עד גיל 9 חודשים. התחלנו אז פיזיותרפיה לתינוקות בקופת חולים. אחרי טיפול של כמה חודשים הוא התחיל לזחול ומאוחר יותר למד ללכת.
כעת בן 14 יש בעיות בשיעורי ספורט.. אבל חוץ מזה הוא מקסים ומחונן ואפילו יצא לדייט ראשון
לא עניתי לשאלתך.. מקוה שעודדתי קצת..
לצפיה ב-'תודה על עידוד'
תודה על עידוד
26/08/2018 | 19:18
1
124
כן, בתופס שקיבלתי דורשים גם חתימת אב... אבל חשבתי שאם שם האב לא רשום במרשם האכלוסין אז אין בעיה... אני טועה או שאצל הבן שלך שם האב רשום?
לצפיה ב-'אני זוכרת שהם עשו המון בעיות'
אני זוכרת שהם עשו המון בעיות
26/08/2018 | 19:47
146
אצלי האב רשום בת.ז.
אבל זה היה לפני המון שנים. אולי כיום הם התעדכנו.
לצפיה ב-'לא'
לא
26/08/2018 | 20:14
2
110
זה לא קשור.
תמלאי,תגישי,תטפלו ובעז"ה והעזרה שתקבלו,עד גיל 6 תשכחו,שלושתכן,שהיה עיכוב.
את אם יחידנית.אין אבא אז אין חתימת אב.מאוד פשוט.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/08/2018 | 20:29
1
88
אני מפחדת שבשאלונים של כל מסגרות החינוך שנצטרך למלא תהיה שאלה האם הילדה טופלה במכון התפתחות הילד וזה יכול להשפיע לא טוב על סיכוי שלה להתקבל
לצפיה ב-'לאיזה שאלונים את מתכוונת?'
לאיזה שאלונים את מתכוונת?
27/08/2018 | 07:38
85
המקום היחיד שאת עשוייה להישאל על העניין הוא באם תרצי לעשות לה איבחון.
במסגרות חינוכיות לא מגישים להורים שאלונים שלא לצורך.
אם הילדה סוגרת את העיכוב ומתנהלת כאחרון הילדים אז למה זה משנה מה היה בגיל 10 חודשים????
לצפיה ב-'תמיד כדאי לטפל כמה שיותר מהר'
תמיד כדאי לטפל כמה שיותר מהר
26/08/2018 | 20:26
1
124
למוח האנושי יש "חלונות של הזדמנויות", אם לא מנצילים את החלון אחר כך קשה הרבה הרבה יותר.

קחי לדוגמה לימוד שפה. אנחנו לומדים את שפת האם בקלות ובשלמות בגיל שנה-שנתיים-שלוש. אחר כך, בגיל מבוגר, אי אפשר כמעט ללמוד באותה שלמות שפה אחרת, וזה דורש המון המון מאמץ. ככה גם עם מיומנויות אחרות. ככל שמצליחים לנצל את השלבים שבהם המוח פתוח ורגיש לשינויים מסויימים - כך קל יותר.
לצפיה ב-'מצד אחר'
מצד אחר
26/08/2018 | 20:33
104
בגיל חודשיים היא לא החזיקה את הראש וכבר רצו להפנות אותה לפיזיאוטרפיה, אבל קצת מאמץ מצידי וזה הסתדר עד גיל שלושה חודשים. בגיל שישה חודשים התפתחות שלה הייתה תקינה. ועיכוב ברור קיים עכשיו רק בישיבה, אז אני חושבת לנסות לעזור לה בעצמי קצת זמן ואז אם לא ילך לפנות לעיזרה מקצועית
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
26/08/2018 | 20:30
8
113
אמנם לא מניסיוני אבל מניסיונות של אמהות אחרות - ממש לא.
ובלי קשר, אצל רוב התינוקות חלקים בהתפתחות באים ״על חשבון״ חלקים אחרים, נגיד ילד שזוחל מוקדם מאוד יכול להתחיל לדבר מאוחר יחסית וכו׳. בני בן 9 חודשים ואמנם התחיל לזחול ולהיעמד מוקדם, אבל עדיין לא מסוגל לאכול מזון שאינו טחון ואין זכר למילים ראשונות, רק הברות חוזרות. כפיים גם לא עושה, אבל האמת שבכלל לא עבדתי איתו על זה כי לא ראיתי לזה חשיבות מיוחדת.

לצפיה ב-'תודה על העידוד'
תודה על העידוד
26/08/2018 | 20:43
7
90
לי יש אם מי להשוות, למרות שאני יודעת שזה לא טוב כל כך להשוות בין תאומות וכל ילד הוא שונה), אבל ילדה שניה זוחלת רגיל, מתיישבת ונעמדת על הברכיים, למרות שבטיפת חלב העירו גם עליה שהיא לא נעמדת על הרגליים ולא הצליחה לקחת חפץ קטן בין שתי אצבעות, אבל על זה אנחנו עובדות, התחלנו עם שלב של אצבע אוכל). אז גם היא לא ממתקדים, למרות שהתפתחות שלה תקינה, וקיים הבדל ממש משמעותי בין שתיהן.

לצפיה ב-'הסקאלה שלהן שונה, אין מקום להשוואה'
הסקאלה שלהן שונה, אין מקום להשוואה
26/08/2018 | 21:01
2
96
מניחה שזה מאד קשה לא להשוות, במיוחד כשזה 2 בנות, אבל אם הן נולדו עם פער גדול במשקל, הן נמדדות אחרת.
אם אפשר לקבל הכוונה מקצועית, תלכו. אנחנו היינו ב3 או 4 טיפולי פיזיותרפיה בגיל  3 חודשים וזה נתן לי כלים שעזרו גם אחר כך.
וכמו שרותם רשמה, עד גיל 6 יהיה בסדר.
בהצלחה. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/08/2018 | 21:08
1
77
הלכתם לטיפול פיזיאוטרפיה במכון התפתחות הילד או בפרטי? אני חושבת אולי לקחת אותה בפרטי כדי להימנע מהשלכות שמפחידות אותי.
לצפיה ב-'דרך מכבי'
דרך מכבי
26/08/2018 | 21:53
68
ולא ביקשו או שאלו לגבי האבא. 
לצפיה ב-'רק על האצבעות....'
רק על האצבעות....
27/08/2018 | 07:47
3
99
רק על עניין התפיסה בין האצבעות-
כשהיינו בטיפת חלב גם לי "העירו" על זה.
חזרתי בלחץ הביתה,חברה הרגיעה,אחרי שבוע בלי התערבות מצידי זה הגיע.
יש עניינים שהם "קטנים",מינוריים.
זחילה והליכה הם לא עניין של מה בכך ואם את לא רוצה התפתחות הילד (אגב,גם אני "לא בעדם" ,מסיבותיי שלי וגם טיפת חלב-הן היו נטו לחיסונים) לכי באופן פרטי לרופא התפתחות לייעוץ וטיפול.
אל תנסי לבד או לקוות שזה "יחלוף"/יסתדר מעצמו.
לצפיה ב-'זה לא ממש עיניין מינורי, זה מוטוריקה עדינה'
זה לא ממש עיניין מינורי, זה מוטוריקה עדינה
27/08/2018 | 09:01
2
84
והקטנה דווקא כן הצליחה
לגבי אופן פרטי - זה כנראה מה שאני אעשה. זה רופא התפתחות או ליווי התפתחותי על ידי פיזיאוטרפיסט?
לצפיה ב-'חושבת ש..'
חושבת ש..
27/08/2018 | 09:22
1
70
צריך קודם לגשת לרופא התפתחותי או להתייעץ עם רופא הילדים (על מי שאת ממש סומכת) והוא יפנה לטיפול המתאים.
לצפיה ב-'היינו אצל רופא התפתחות בקופה'
היינו אצל רופא התפתחות בקופה
27/08/2018 | 12:38
71
ושם קיבלנו את ההפניה
לצפיה ב-'אני לקחתי להתפתחות הילד בגלל בעיה של הטייה בצוואר'
אני לקחתי להתפתחות הילד בגלל בעיה של הטייה בצוואר
26/08/2018 | 21:15
104
היינו במעקב, אני מחקתי את הצד של האב / כתבתי אין... לא עשו עם זה בעיות.

לא יודעת עם המעקב ממשיך איתה הלאה, כן יודעת שאני בעד לטפל במה שצריך
לטפל. הינקות לא אמורה לרדוף אחרי הילד, ומאוד חשוב לטפל אם צריך...

לצפיה ב-'הבת שלי'
הבת שלי
27/08/2018 | 09:16
1
116
דווקא נולדה גדולה, גם היא בגיל 10 חודשים לא זזה לשום מקום, לא חושבת שישבה, וזחלה כמו שאת מתארת רק על הגחון, על עמידה לא היה מה לדבר.
היא התחילה ללכת לקראת גיל שנה ושמונה !!
כשהבאתי אותה לגן בפעם הראשונה בגיל שנה וראיתי את כל שאר הילדים, ממש בכיתי, הבנתי כמה היא מתפתחת לאט מוטורית. גם היא אגב, דיברה ממש מוקדם, ומבחינת מוטוריקה עדינה הייתה מצויינת.
אבל, היום, היא בת 4 וחצי כמעט, ילדה מקסימה וחכמה, שרצה ורוקדת, שרה וגם חופרת מדיי פעם...
בקיצור, מבינה אותך כי הייתי שם, אבל ככה זה, כל ילד הוא אחר ומתפתח שונה.
לצפיה ב-'תודה רבה על העידוד'
תודה רבה על העידוד
27/08/2018 | 12:25
26
לצפיה ב-'אני רוצה להדגיש את מה שאמאנחל כתבה על "חלון הזדמניות".'
אני רוצה להדגיש את מה שאמאנחל כתבה על "חלון הזדמניות".
27/08/2018 | 13:20
1
132
הבת שלי , בגיל 10 חודשים רק זחלה על הגחון  וזחלה עקום, כשהיא מישתמשת בצד אחד של הגוף, גם שהיו מושיבים אותה היא לא היתה מצליחה לשבת.
אני זוכרת שזה הכניס אותי לדיקאון ואפילו לא נירדתי טוב ,כי מאד דאגתי.
פניתי להתפתחות הילד ושם היא קיבלה טיפול פיזוטרפי וכמובן התמדתי לעשות איתה את התרגילים שהם ביקשו בביית. היא התקדמה במהירות בגיל שנה וחצי היא כבר הלכה ולא היה עוד צורך בהמשך טיפול.
היום היא בת 10, תודה לאל הכל בסדר, ילדה חברותית וכישרונית גם בתחומי הספורט לפי מה שהמורה לספורט בבית ספר כתבה בתאודה שלה.
אז אנחנו ניצלנו את חלון הזמן.  שהילדה היתה תינוקת תענו שיש לה היפוטוניה  קלה. שכרגע אין לזה ביטוי.
טיפול פרטי הוא מאד יקר, אני בזמנו פניתי לאיבחון פרטי שעלה מאד יקר כדילדעת שאני לא מפספת דבר. 
ובקשר לתפסים, גם אם נתקלתי בתפסים שההייתי צרכה לציין שהילדה היתה בטיפול בהתפתחות הילד כשהיתה בת10 חודשים לא היה לכך משמעות.

יכול להיות שהכל היה מסתדר גם בלי הטיפול אצלנו, אבל היום 9 שנים אחרי אני שלמה שעשיתי את המקסימום שיכולתי לעשות וניצלתי נכון את חלון ההידמניות ולא אוכלת את עצמני על מהוא שלא עשיתי בידיוק בזמן הנכון לו.
אז אני בטוחה שהכל יסתדר עם הילדה לדעתי כדאי לטפל בהתפתחות הילד ולא פרטי, ושיהיה רק טוב.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/08/2018 | 13:32
20
לצפיה ב-'בגיל כזה אין שום קשר או השפעה על מסגרת חינוכית עתידית'
בגיל כזה אין שום קשר או השפעה על מסגרת חינוכית עתידית
27/08/2018 | 18:35
2
83
היא צריכה עזרה בהתפתחות מוטורית וזה לא קשור למסגרות לימודים אח"כ (אלא אם תהיה בעיה ממשית וטפו טפו זה לא נשמע ככה כרגע). לדעתי כדאי למלא את הטופסידאדה ולהתחיל. התורים כל כך ארוכים ורחוקים שקרוב לוודאי שתגיעי למרפאה פרטית בהמשך אבל אולי תוכלי לקבל החזרים מהקופה עקב זמני ההמתנה. הייתי שומרת את הכסף לחוגים וההעשרות ועזרה שאולי יצטרכו בהמשך ולא לנושא כזה טריוויאלי יחסית. הרבה מאוד ילדים (והורים) סביבי הופנו להתפתחות הילד לאורך השנים ולא ראיתי בזה בעיה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/08/2018 | 18:57
1
57
כן, אמרו לי כשנתנו הפניה שהיא כבר כנראה תתיישב לבד עד שיגיע תור...
לצפיה ב-'גם אני מניחה שעד שיגיע התור לפיזיוטרפיה היא תשב לבד'
גם אני מניחה שעד שיגיע התור לפיזיוטרפיה היא תשב לבד
07/09/2018 | 21:33
24
אבל בכל מקרה מצב פיזי לא צריך להשפיע על מסגרות חינוך, יש לי מכר בכסא גלגלים שהוא עורך דין
לצפיה ב-'מי רוצה לקבל תווי קניה שווים?'
מי רוצה לקבל תווי קניה שווים?
23/08/2018 | 09:19
74

זה אמיתי!!
קיבלתי 200 ₪ נוספים !!!!            
ההרשמה – בחינם.
מי עוד רוצה לקבל תווי קניה שווים
בתמורה למענה על סקרים?

הנה 5 אתרי סקרים אמינים ומתגמלים:

בבקשה,

מומלץ להירשם לחמשת האתרים במקביל (ככה מקבלים יותר סקרים).

1. http://PanelView.co.il/Join.aspx?ref=356078291

2. http://www.sekernet.co.il/Register.aspx?ReffereID=...

3.  https://www.ipanel.co.il/memberregistration/?refer...

4. https://www.panel4all.co.il?inviterID=d225decc42f5...

5. http://www.midgampanel.com?ref=188167

אפשר להמליץ גם לחברים ומשפחה, לשתף ולשלוח הלאה

(על כל חבר שמצרפים, מקבלים ניקוד נוסף)

לצפיה ב-'גם לכן שולחים הודעות: "היי אפשר להכיר?"'
גם לכן שולחים הודעות: "היי אפשר להכיר?"
19/08/2018 | 08:15
5
243
אני בכמה פורומים אז לא יודעת אם זה בגלל הפורום הזה או האחרים
אבל מה הקטע?
לצפיה ב-'גמלי שלחו'
גמלי שלחו
19/08/2018 | 08:46
152
פשוט מחקתי.
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
19/08/2018 | 14:04
2
125
קיבלתי פעם שלישית או רביעית מאותו שם משתמש. אני לא מגיבה.
לצפיה ב-'גם לי שלחו'
גם לי שלחו
19/08/2018 | 23:42
1
105
גם לי שלחו... מחפשים סקס... 
לצפיה ב-'לי ממש ממש מזמן'
לי ממש ממש מזמן
20/08/2018 | 00:59
113
וכן....הבינו אחרי זמן קצר שאין מה לחפש 
לצפיה ב-'גם אני קיבלתי לפני כמה ימים'
גם אני קיבלתי לפני כמה ימים
27/08/2018 | 20:47
28
לצפיה ב-'התלבטות נוספת '
התלבטות נוספת
17/08/2018 | 22:25
3
310
הי בנות, תודה רבה על התמיכה והתשובות אני מאוד מעריכה את זה!!! הייתי רוצה להתייעץ אתכם האם לדעתכן היה כדאי בכל זאת לחפש בן זוג לחיים במקביל לתהליך ואם כן האם אין בזה משום הונאה שהרי אני אנסה להרות מתרומת זרע ואז מה... לומר לבחור שאני מנסה להרות ומנסה להכיר בן זוג לחיים במקביל �� מה דעתכן? או שאני חייבת להפסיק את נושא הכרויות לשנים הקרובות ולחשוב על זה רק עוד כמה שנים... מה דעתכן? 
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
18/08/2018 | 17:12
174
את יכולה להמשיך לחפש במקביל. אבל אם לא מצאת זוגיות עד היום הסיכוי שזה יקרה עכשיו הוא ממש קטן, אז לא לשגות באשליות. לדעתי את לא חייבת לספר בדייט ראשון אבל עדיף לספר יחסית מהר ולא להסתיר, את רוצה יחסים שמבוססים על אמון. את יכולה להחליט שאת יוצאת לפגישות כדי להכיר חברים חדשים, ואם יצא מזה משהו מעבר - אז מה טוב. אם כבר הייתה לך זוגיות ארוכה בעבר אז הסיכוי שלך למצוא אחת כזאת בעתיד הוא יותר גדול.

לפי מה שאני קוראת כאן בפורום לאורך השנים, בשנים הראשונות אחרי לידת הילד/ה אין שום אנרגיה לצאת. כשהילדים גדלים אצל חלק מהנשים יש חשק לצאת שוב עם גברים (ואצל חלק בכלל לא). אז יש בעיות לוגיסטיות של מציאת בייביסיטר, אבל אפשר להתגבר על זה. לוקח זמן לפני שמכירים בן זוג לילדים כי לא רוצים שהם יחוו טלטלות של הכרות ופרידה, תקוות ל"אבא" וסיבוכים מן הסוג הזה.
לצפיה ב-'היי'
היי
18/08/2018 | 23:59
120
היי רינת
לדעתי לספר בשלב מוקדם . יודע שזה לא קל אבל חובה שהוא ידע מזה בשלב מוקדם יחסית ובעצם להימנע מכל מיני מחלוקות וקשיים אחר כך.
בכל מקרה האינטואיציה שלך צריכה להוביל
לצפיה ב-'אגיד לך מה אני עשיתי'
אגיד לך מה אני עשיתי
19/08/2018 | 07:10
201
כיוון שהתהליך התארך אז החלטתי במקביל לחפש זוגיות.
בחודשים שהייתי בטיפול הורדתי הילוך עד הבטא ולא יצאתי לדייטים, בחודשים שבלי טיפול יצאתי ואם היה דייט נוסף ולא נגמר רק בחמש דקות הראשונות, אז הייתי זורקת לאוויר שאני רוצה וחושבת על להביא ילד לבד...
פעם אחת יצאתי לדייט עם גרוש עם ילדים שלא רצה עוד ילדים, שאלתי אותו אם מפריע לו שאנסה במקביל להרות מבנק הזרע והוא היה ממש בעד. יצאנו כחודשיים ובסוף לא הסתדר בינינו, אבל זה לא היה קשור לתהליך.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה