לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
80338,033 עוקבים אודות עסקים

פורום פאגניזם ושאמניזם בישראל

שלום לכולם וברוכים הבאים לפורום פאגניזם ושמאניזם בישראל. אני מקבלת אותכם בזרועות פתוחות לתוך הבית הווירטואלי לפאגנים ושאמנים בישראל. אני ממזמינה אותכם לקחת חלק בדיונים ובשיחות שיעלו פה או אפילו סתם לקבל מילה טובה ותמיכה מאנשים הדומים לכם בדרך החיים המקורבת לאדמה ולטבע. אני מקווה שפה תמצאו את הפינה שאותה חיפשתם לאמונה שלכם ולדרך החיים שלכם. כמה כללי התנהגות בפורום:1) בדומה למעגלי דיבור אני מזמינה אותכם לדבר מהלב להקשיב מהלב לראות מהלב ובמקרה שלנו לכתוב מהלב. בלי שיפוטיות ובלי העברות ביקורת מהמקום הנקי והאמיתי שלכם. 2) בלי קללות וניבולי פה. הודעות כאלה ימחקו מיד בלי קשר ליתר התוכן.3)סובלנות לדעות של אחרים- זה בסדר שיש לך דעה שונה מותר להגיד אותה אבל בלי לפגוע באדם השני. אני מודעת לכך שזה גבול דק אני משאירה את זה לשיקול דעתי שתכלול גם תחושת פגיעה מגולשים אחרים. גולש שפונה אלי וטוען שנפגע מתוכן של מישהו אחר נכלל בקטגוריה והמצב נלקח בכובד ראש.4) בלי מיסיונריות. הודעות המנסות לשכנע שזו הדרך הנכונה כי היא שלכם ימחקו גם כן. 5)ללא הצפות או הטרדות. 6) גולש שמקבל שתי הזהרות בשלישית הוא נחסם מהפורום. התנצלויות כנות מתקבלות בברכה תמיד ויכולות להשפיע לטובה ולדחות את החסימה. 7) הגבול בין שיחה על פאגניות ושאמניות למאגיה הוא טיפה בעייתי אני מבקשת שבכול ספק להפנות את הדיון לפורום מאגיה. נכון לעכשיו איסור זה הוסר זמנית עקב סגרת פורום מאגיה 8) הודעות לגבי  אתרים או אירועים אשר לא רלוונטים לנושא הפאגניזם באופן ישיר רק בשירשור OFFמאחלת לכולנו דיונים פוריים, מהנים וסובלניים. הילה )0(

אודות הפורום פאגניזם ושאמניזם בישראל

שלום לכולם וברוכים הבאים לפורום פאגניזם ושמאניזם בישראל. אני מקבלת אותכם בזרועות פתוחות לתוך הבית הווירטואלי לפאגנים ושאמנים בישראל. אני ממזמינה אותכם לקחת חלק בדיונים ובשיחות שיעלו פה או אפילו סתם לקבל מילה טובה ותמיכה מאנשים הדומים לכם בדרך החיים המקורבת לאדמה ולטבע. אני מקווה שפה תמצאו את הפינה שאותה חיפשתם לאמונה שלכם ולדרך החיים שלכם. כמה כללי התנהגות בפורום:1) בדומה למעגלי דיבור אני מזמינה אותכם לדבר מהלב להקשיב מהלב לראות מהלב ובמקרה שלנו לכתוב מהלב. בלי שיפוטיות ובלי העברות ביקורת מהמקום הנקי והאמיתי שלכם. 2) בלי קללות וניבולי פה. הודעות כאלה ימחקו מיד בלי קשר ליתר התוכן.3)סובלנות לדעות של אחרים- זה בסדר שיש לך דעה שונה מותר להגיד אותה אבל בלי לפגוע באדם השני. אני מודעת לכך שזה גבול דק אני משאירה את זה לשיקול דעתי שתכלול גם תחושת פגיעה מגולשים אחרים. גולש שפונה אלי וטוען שנפגע מתוכן של מישהו אחר נכלל בקטגוריה והמצב נלקח בכובד ראש.4) בלי מיסיונריות. הודעות המנסות לשכנע שזו הדרך הנכונה כי היא שלכם ימחקו גם כן. 5)ללא הצפות או הטרדות. 6) גולש שמקבל שתי הזהרות בשלישית הוא נחסם מהפורום. התנצלויות כנות מתקבלות בברכה תמיד ויכולות להשפיע לטובה ולדחות את החסימה. 7) הגבול בין שיחה על פאגניות ושאמניות למאגיה הוא טיפה בעייתי אני מבקשת שבכול ספק להפנות את הדיון לפורום מאגיה. נכון לעכשיו איסור זה הוסר זמנית עקב סגרת פורום מאגיה 8) הודעות לגבי  אתרים או אירועים אשר לא רלוונטים לנושא הפאגניזם באופן ישיר רק בשירשור OFFמאחלת לכולנו דיונים פוריים, מהנים וסובלניים. הילה )0(

הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום פאגניזם ושאמניזם בישראל
הבית הורטואלי לאלו ההולכים בדרך הטבע האדמה והאלים. אני מבקשת ממכם לקרוא את אודות הפורום והנהלתו לפני תחילת הכתיבה בברכה הילה }{ 

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
13/05/2012 | 22:35
484
שלום רב,
מבקשת לדעת את שם התה
מיערות הגשם...

בברכה,
יפעת חכמון
לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
01/01/2012 | 15:58
652
נוכח רמת הפעילות הנמוכה הוחלט לסגור את הפורום בשלב הזה.

המשך גלישה נעימה ב אנשים
לצפיה ב-' פורומים חדשים ב- '
פורומים חדשים ב-
26/12/2011 | 19:59
140
כל הפנויים והפנויות מגיל 50 ומעלה -
בפורום החדש הזה תחכה לכם חברותא של אנשים חכמים, רגישים, דעתניים, מעניינים ומצחיקים ובו תוכלו למצוא פינה נעימה ונהדרת לשוחח ולשתף בכל העולה על רוחכם.
פורום פנויים ופנויות מגיל 50 - אתם מוזמנים
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

נתקלתם בהודעה מעניינת כתבתם פוסט מושקע במיוחד רוצים להשפיע על איך יראה העמוד הראשי
עורכי התוכן שלנו יעברו יום יום על ההודעת בפורום מומלצים בתפוז וישמחו לקדם את התכנים המיוחדים שתעלו
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
לצפיה ב-'סמארטפון חדש מחכה לכם ב-'
סמארטפון חדש מחכה לכם ב-
22/12/2011 | 12:39
1
43
משולשי אהבה-שנאה
אף פעם לא קל להתנהל עם צלע שלישית, אבל כשהצלע הזו היא הגננת או המורה הקושי גדול שבעתיים.
איך משפיעה מערכת היחסים המורכבת עם הגננת או המורה על התנהגות הילד איך ליצור שיתוף פעולה מוצלח בין ההורים ואנשי החינוך

היום ב-20:00 תתארח בפורום להיות הורים שריי גלב - מומחית מכון אדלר - ותשיב על שאלות בנושא המשולש המורכב.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

בוחרים את אנשי השנה
כריסטינה או ליידי גאגא? יו לורי או קולדפליי? מי הכוכבים שעשו לכם את 2011 קצת יותר מעניינת?
בואו להצביע במצעד החו"לי של מעריב לנוער ו-Flix  וקבלו הזדמנות לזכות ב-סמארטפון חדש ופרסים נוספים
http://flix.tapuz.co.il/tapuz/net/WebPages/Competi...

דמי חנוכה מיוחדים לגולשי דף הבית הראשון שלי!
הילדים שוב יצאו לחופש ואתם שוברים את הראש בניסיון לשעשע אותם?
דף הבית הראשון שלי מציע לגולשיו הצעירים דמי חנוכה מיוחדים ומפנקים!

גיליון "אצבעוני" במתנה!
http://www.myfirsthomepage.co.il/mfhp/etzbeoni/ez5...

כרטיסים לסרט המקסים "הפופינים בממלכת השמש" בתלת מימד:
http://www.myfirsthomepage.co.il/mfhp/tv/popinim/p...

כרטיסים להצגה "שכחו אותי בבית" ובילוי אישי עם הכוכבים!
http://www.myfirsthomepage.co.il/festigal/homealon...

חג שמח!
לצפיה ב-'אם הזכירו סמארטפון, אז הנה אפליקציה חביבה ל-'
אם הזכירו סמארטפון, אז הנה אפליקציה חביבה ל-
23/12/2011 | 11:12
49
iPhone:

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-207...

אז מי שבינתיים עוד לא היה ובקרוב לא יהיה בסטונהנג', יכול לטייל שם (ואפילו לעשות דברים שמי שטייל שם לא יכול היה לעשות!)
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' כולנו מתגייסים למען ער"ן'
כולנו מתגייסים למען ער"ן
21/12/2011 | 16:40
52
הזמנה ל-"התשמע קולי"

עמותת ער"ן מזמינה אתכם למופע התרמה מוזיקלי לציון "40 שנות הקשבה בחברה הישראלית" בו ישתתפו: אחינועם ניני וגילי דור, שייקה לוי, יונה עטרי, דרור קרן ועוד

העמותה מספקת שירות הומניטרי המציע עזרה ראשונה נפשית בטלפון ובאינטרנט, תוך הקפדה גמורה על סודיות ועל אנונימיות. אדם במשבר, החש בדידות, אכזבה, ייאוש, חושב על התאבדות או נמצא במצוקה נפשית מכל סיבה שהיא, ימצא בער"ן אוזן קשבת והתעניינות כנה בבעיותיו. מתנדבי ער"ן ינסו להקל עליו באמצעות שיחה, וביחד יחפשו דרכים להיחלץ מן המצב וימסרו לו מידע והכוונה לשירותי סיוע שונים.

המופע יתקיים ביום ג' ה-3.1.2012 בשעה 20:30 בהאנגר 11 בתל אביב - כולם מוזמנים  להגיע, ליהנות ולתרום למטרה החשובה הזו

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים - http://www.eran.org.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/t...

לער"ן הקישו 1201 מכל טלפון או היכנסו לאתר האינטרנט - http://www.eran.org.il
לצפיה ב-'חג שמח'
חג שמח
21/12/2011 | 07:49
1
89
לצפיה ב-'יול מבורך ועוצמתי!!'
יול מבורך ועוצמתי!!
21/12/2011 | 23:49
81
לצפיה ב-')O( שיהיה יול מבורך לכולנו!'
)O( שיהיה יול מבורך לכולנו!
20/12/2011 | 14:25
2
229
Blessed be!
לצפיה ב-'יול מבורך'
יול מבורך
22/12/2011 | 12:40
66
לצפיה ב-'יול שמח!'
יול שמח!
22/12/2011 | 14:17
34
לצפיה ב-'מחפש מסיבת יום חורף טובה'
מחפש מסיבת יום חורף טובה
20/12/2011 | 14:16
1
164
אם מישהו מכיר, אני אשמח לשמוע
לצפיה ב-'(ידוע גם בתור יול בדתות מסויימות)'
(ידוע גם בתור יול בדתות מסויימות)
20/12/2011 | 15:05
79
לצפיה ב-'תמונה מדהימה'
תמונה מדהימה
15/12/2011 | 12:14
12
391
לצפיה ב-'איך אני אוהב עיוותים מודרנים של אלכימיה'
איך אני אוהב עיוותים מודרנים של אלכימיה
15/12/2011 | 16:25
11
176
במיוחד שהם מנסים לתת לה נופך ניאופגאני.
לצפיה ב-'למה עיוות ולמה דווקא של אלכימיה?'
למה עיוות ולמה דווקא של אלכימיה?
15/12/2011 | 16:47
10
134
אולי אפשר לראות את זה כהתפתחות, או כזרם שונה?

הצצת בכתבה שממנה לקוחה התמונה?
לצפיה ב-'איזה כתבה?'
איזה כתבה?
15/12/2011 | 17:34
9
88
יש רק תמונה בקישור...

ולמה אלכימיה - פיתגוראיות->מיסטיקה הלניסטית->הרמטיקה-גנוסטיקה->שורשי האלכימיה והאוקולטיזם המדיוואלי.

ולמה עיוות -

כי למעט מקום אחד, בשום מקום בהרמטיקה לא מדובר על אל ואלה (למעט בתולת העולם, וגם שם לך תבדיל מה אלגוריה ומה לא). מה גם שהעיוות של הנמרים על האורובורוס, הנסיון המגוחך להציג את הירח כאלה והשמש כאל (דבר שגם לא קיים בהרמטיקה שבכלל מתעסקת בגנוסיס ולא במיניות לרוב), והאדם שמבצע "מדיטציה" למטה לא קיים בהרמטיקה.

ולא, זה לא הרמטיקה. זה דבר אחר לפי התמונה. אולי מן וריאנט ניו אייג'י על גנוסטיקה והרמטיקה , זה לא נראה אחרת לאור חוסר הדיוק המופלא ביחס למקורות. ומה הכתבה?
לצפיה ב-'קודם כל, נראה לי שזו תמונה של עץ החיים.'
קודם כל, נראה לי שזו תמונה של עץ החיים.
15/12/2011 | 22:20
1
85
וגם ברור למדי מהסימבוליזם שמדובר במשהו מודרני, ללא יומרה לשקף נאמנה משהו מדיוואלי.
נראה לי שנכון יותר לבחון את התמונה לאור מה היא כן, ולא מה היא לא.

יכולת באותה מידה לטעון שיש כאן עיוות של הבודהיזם, או של היהדות, לא?
לצפיה ב-'האמת שלא'
האמת שלא
16/12/2011 | 00:47
47
מאחר ואין כאן סימבוליקה שקשורה אליהם במיוחד. הסימבוליקה כאן היא ניו אייג'ית וחוטאת לדברים שהיא מתיימרת לייצג.
לצפיה ב-'הכתבה'
הכתבה
16/12/2011 | 19:26
6
56
נמצאת כאן.

אני לא חושב שמטרת התמונה היא להיות הרמטית - היא שואלת מעולם המושגים ההרמטי, אך לא מתיימרת להציג איזו המשכיות. גם המסורת ההרמטית נוצרה מתישהו וע"י מישהו, ולפני 2000 שנה היא היתה שונה מאשר הציגו אותה אנשי הרנסאנס שעסקו בה (די להציץ ב- Greek Magical Papyri in Translation כדי להבין עד כמה המסורת המאגית של אז היתה אקלקטית - וכנראה גם "ניו אייג'" לזמנה).
לצפיה ב-'המאמר הזה הוא בדיחה'
המאמר הזה הוא בדיחה
16/12/2011 | 22:35
5
63
הלוציפריאניות היא המצאה של המאה העשרים. המילה לוציפר לא סימנה אל כמו שהיא הייתה תרגום - Lux ferer אם אני זוכר נכון, וזה עוות ללוציפר.

כמות השטויות והשקרים במאמר הזה מרקיעה שחקים. לקשר את לילית, שהייתה שדה בבלית, לא אלה, להילל בן שחר זה בלשון המעטה מגוחך. לילית הייתה שדה מוכרת ברחבי המזרח התיכון, לא אלה, ולמעט בתרגומים הלטיניים להילל בן שחר כלוציפר, אין עדות לקיומו. גם המשמעות של "הלל בן שחר" נמצאת במחלוקת עצומה טולא ברור אם מדובר באל, דימוי, מלאך...

סבאת' המכשפות? הרשה לי לגחך. הסבאת' כמו שהוויקה והלוציפריות מדברים עליה היא קשקוש נוצרי מימי הביניים שהרבה ניאופגאניים אמצו בחיפושם אחר זהות. יש הבדל עצום בין היערות הקדושים של הפגאנים העתיקים לקשקוש הזה.

כמו בהרבה מאמרים ניאופגאנים, ניכר שכותב המאמר לא מבין מהחיים שלו בהיסטוריה.

לוציפריות לא השפיעה על כלום. כלום, היא המצאה מודרנית של אנשים מתוסכלים שחיפשו זהות שתזעזע אנשים כביכול. אין בעיה שאנשים יאמינו במה שהם ירצו, אבל לא שיכתבו במאמר ויאמרו שטויות.

ונכון, שים לב איך הצגתי את ההרמטיקה - כדבר שנבע משלל מקורות. רוב ההרמטיקה של הרנסאנס עברה ניצור מסוים גם. ולזמנה היא הייתה אקלקטית, לא ניו אייג'ית. הניו אייג' היום מורכב בעיקרו מאנשים מטומטמים שמקשרים בין דברים לא קשורים, ומאמינים לקונספירציות וכתות שאחת יותר מגוחכת מהשנייה. הניו אייג' ההלניסטי לפחות האמין בתבונה ולא בטמטום.

לצפיה ב-'אני נוטה להסכים עם העורב הצחור'
אני נוטה להסכים עם העורב הצחור
17/12/2011 | 21:36
3
40
דתות ממציאים. זו לא בהכרח עובדה בגנותן, אבל אלא אם אנחנו מוכנים להודות שכל הדתות מדברות על ישויות ממשיות, עלינו להודות שבני-אדם ממציאים דתות. לא אחת ההמצאה הזו נעשית בהשראת דתות אחרת, דרך אימוץ סלקטיבי של רעיונות רוחניים, ובצורה אקלקטית. זה נכון במיוחד בכל הקשור לדתות בעלות מוטיבים מאגיים או מיסטיים בולטים (שמטבען הן אסוציאטיביות מאוד.)

יש הבדל בין "אמת" דתית לבין "אמת" היסטורית. מבחינה היסטורית לילית היא במקור שדה בבלית. אבל מבחינה דתית אין סיבה שלא להכתיר אותה כאלה. בדיוק כפי שהבבלים יכולו להכתיר אותה כשדה. אם מותר לדמיין אז מותר לדמיין גם באופן דינמי.
לצפיה ב-'לא הבנת את הטענה'
לא הבנת את הטענה
18/12/2011 | 09:33
2
32
הבעיה היא לא בהמצאת דת. הבעיה היא בחוסר היכולת להודות בכך, ובקשקושים ההיסטוריים שכותבים שם. כאן הבעיה. תאמינו במה שתרצו, אל תעוותו את ההיסטוריה למיתוס בריאה מגוחך.
לצפיה ב-'הבנתי את הטענה'
הבנתי את הטענה
18/12/2011 | 15:19
1
32
מפריע לך אי-הדיוק ההיסטורי.
אבל לא נראה לי שלכותב המאמר היתה יומרה לדיוק היסטורי. מה שהיה שם קרוב יותר לנסיון להציג עמדה דתית.

אפשר לשאול מה היתה המשמעות של סמל כלשהו בתקופה כלשהי ובתרבות כלשהי. וזו שאלה היסטורית או סוציולוגית.
ואפשר לפשוט להשתמש בסמל, ממניעים דתיים. ושימוש כזה אינו מחויב להיסטוריה, אלא שהוא בדרך כלל ספונטני ואסוציאטיבי.

לצפיה ב-'אין רע בזה'
אין רע בזה
18/12/2011 | 18:15
24
אבל מכאן ועד לסלף ולשקר לגבי ההיסטוריה המרחק עצום. ולא מעט ניאופגאנים חוטאים באיוולת הזאת.
לצפיה ב-'קראת את הספר "הליוויתן מבלל"?'
קראת את הספר "הליוויתן מבלל"?
18/12/2011 | 09:04
55
זה ספר פנטזיה ממש נחמד. הילל בן שחר מופיע שם.

ובזה אני מביעה את דעתי על המאמר הזה.
לצפיה ב-'אמנם זה פוליטי אבל זה צריך להיכתב'
אמנם זה פוליטי אבל זה צריך להיכתב
16/12/2011 | 15:44
5
296
שלום לכולם. אני מניח שכל חברי הפורום ערים להתרחבות החקיקה הגזענית והתיאוקרטית בישראל. אני מצרף כאן לינק לכתבה חדשה שתבינו את שיפוע המדרון שאנו דוהרים בו -

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4162110,00...

אין צורך לציין שאם זה יאושר, הדרך מכאן ולמדינת דת לא ארוכה, ואולי אפילו קצרה. ואין צורך שאציין שתחת ממשל דתי כולנו הולכים לסבול. אי לכך, אני יכול לומר לגבי עצמי שאני בקרוב מאוד הולך לבדוק אפשרויות הגירה לשנים הקרובות, ואני ממליץ. לכם להתחיל עם אותו דבר, לפני שמאוחר מדי.
לצפיה ב-'לא מאמין שזה יאושר'
לא מאמין שזה יאושר
16/12/2011 | 19:16
1
97
נכון להיום, חברי הכנסת הנוכחיים לא ימהרו לאשר דבר כזה. עצם ההצעה נראה לי כמו נסיון נואש של ישראל ביתנו ללקק למצביע החרדי או החרד"לי. רק חבל שהנסיון הזה עולה כסף למשלם המיסים (כל הצעת חוק עולה כסף והרבה כסף, גם אם היא נופלת בסופו של דבר).

מה שכן, במידה והחוק הדבילי הזה כן יאושר, אפשר להוריד את השאלטר על המילה "דמוקרטית" בביטוי "מדינה יהודית דמוקרטית" ואת המילה "יהודית" לשנות ל"חרדית". לי כבר יש תוכניות מגירה ליום שחור (תרתי משמע) שכזה.
לצפיה ב-'מפיך לאלים'
מפיך לאלים
16/12/2011 | 22:36
77
אני גם בודק כרגע איך אני מוציא דרכון זר למקרה הצורך...
לצפיה ב-'אני לא מסכים איתך '
אני לא מסכים איתך
17/12/2011 | 00:53
1
71
אין ספק שהמצב היום לא מזהיר אבל זה רק בגלל שאנשים כמוך מחפשים לברוח מהארץ במקום להצביע ולהשתתף במשחק הפוליטי כאילו זה נבלה שצריך להתרחק ממנה .

בסך הכל לדוסים ולמתנחלים יש ייצוג גדול בכנסת כי מצביעים בשבילם ... אם כל החילונים השמאלנים (ברובם) היו מצביעים כמו בימים עברו למפלגת העבודה ולמרץ  אז המצב בכנסת היה שונה לחלוטין

הדוסים והמתנחלים הם לא באמת הבעיה כי הם חלק קטן באוכלוסיה יחסית  ,הבעיה זה ישראל ביתנו וקדימה שזה שתי מפלגות חסרות תועלת לחלוטין .

הרי אין שום דבר שימנע ממפלגה שמאלנית שתהיה בשלטון לחוקק חוקים דומים נגד הימין
לצפיה ב-'אם כבר נכנסים לפוליטיקה ...'
אם כבר נכנסים לפוליטיקה ...
25/12/2011 | 16:06
65
אחרי הבחירות של 99', ההשתתפות בבחירות נפלה מאיזור ה 78% לאיזור ה 64%. אילו קולות השווים לכ 17 מנדטים שהצביעו בעבר, ואינם מצביעים יותר. כמו כן, יש מספר גדול של מצביעים מתוך ה 64% שכן מצביעים (ה 15 מנדטים שהצביעו בעד שינוי וה 7 מנדטים שהצביעו בעד גיל, שתיהן כשלו לעבור את אחוז החסימה בבחירות אח"כ) שמחפשים בעד מי להצביע. אילו קולות שמחפשים למי להצביע ויכולים להכניס לכנסת מפלגה גדולה יותר מקדימה או הליכוד, ובמהלך המחאה החברתית נעשה סקר שתומך בטענה שלמפלגה עם אג'נדה חברתית יש פוטנציאל לקבל 30+ מנדטים.

אני חושב שזה מצער שהמחאה הובילה לא להקמת מפלגה חדשה לקראת הבחירות בעוד שנה, אלא לכל מיני צעדים קיקיוניים, כמו התפקדות למפלגות הקיימות (ע"ע הליכוד בראשות הקפיטליסט החזירי ביבי, העבודה בראשות שלי יחימוביץ' שהכריזה, למעשה, שתכנס לממשלה עם הליכוד והחרדים, מפלגת עריקי ליכוד-עבודה, וכיוב', כולן מיטות חולות, לדוגמא כל אחת חייבת עשרות מליוני שקלים לבנקים).

הבעיה של עם ישראל, כפי שצוין לא פעם, היא שיש הרבה אנשים מוכשרים לכשעצמם, אבל מעט מאוד אנשים שמוכשרים להנהיג ולשתף פעולה.
לצפיה ב-'מקווה שיאשרו את החוק'
מקווה שיאשרו את החוק
18/12/2011 | 02:26
53
כי זו תהיה הדרך הכי מהירה לשכנע את חבר שלי לעזוב איתי :)
בסך הכל המקום הזה הולך ומחשיך ואנשים נהיים מטומטמים יותר ויותר, אז מה שצריך לקרות זה שרק האנשים האלו יישארו כאן וישמידו אחד את השני, זה די מתבקש.
לצפיה ב-'יהווה.'
יהווה.
16/12/2011 | 13:43
3
229
לאור כל המלחמות הדתיות שמתחוללות להן בצורה כזו או אחרת בימים האחרונים,התחלתי לכתוב משהו.לא רציתי לפרסם את זה בפייסבוק,ונראה שכאן זה המקום היחיד שאוכל באמת לתת את זה בלי להרגיש צורך לצנזר את זה,או להתמודד אחר כך עם ביקורת מעצבנת.

יהווה.
ברכותיי.הרבה נעשה בזכותך,עוד מאז שהחליטו כוהנייך להשמיד את אחייך ואחיותך,בנייך ובנותייך,את אביך ואמך ולתת לך מעמד של אל יחיד,נעשה המון בשמך.לא לחינם תפקידך היה לפקח על מלחמות,צדק וזעם.
אך זהו זמן להכיר באחיותך,באחיך,בנייך ובנותייך,אביך ואמך.אנחנו צריכים את הפנתיאון המושלם.אנחנו צריכים להכיר בדברים שאינם מלחמה.שאינם הישרדות.אנחנו צריכים להכיר ברזי הקיום היפה.
התעזור לנו?שנים שלא נשאתי תפילות בשמך.שנים שלא הסכמתי להרכין ראשי בפנייך.אך היום,אני חושש שלא נותר המון זמן לגאוות יחיד,והגיע הזמן שלי להתחנן.
למד את עולמנו,זה שקורא בשמך כיחיד,זה שמהלל אותך ושר לך מהזמירות והנעימות היפים ביותר שנשמעו ברחבי היקום,זה שקורא לך בבכי-תן לנו להכיר את שארית משפחתך.תן לנו לדעת חיים שאינם כעס וחרון,תן לנו לדעת חיים של אחווה.
מי יתן ולעד,ישאו בשמך כראוי.מי יתן ולעד,יזכרו את שמות הנוספים.
מי יתן ואשרה תחזור לחיקך בביתכם.מי יתן ונחל קדרון יוצף פרחי דם-על חזרתה של האמא.
מי יתן ונידע מה שמך,ומה שמות רעיך,ומי יתן כי כהניך,יזכרו כי זה שהוציאם ממצרים,זה שהעניק להם ניצחון בכל מלחמה,זה שנתן להם ארץ וזרע את זרעם לעלמי עד,מי יתן וכהניך,יזכרו כי לא הוא זה שעבד את האדמה.לא הוא זה שהוריד גשמי ברכה.לא הוא זה שזרע אהבה בין שניים/שתיים.לא הוא היחיד שעומד לצידם,לא הוא היחיד שעומד גאה בארמונו,לא הוא היחיד שיש לשאת בשמו.
לצפיה ב-'יש לי התנגדות רצינית למה שכתבת'
יש לי התנגדות רצינית למה שכתבת
16/12/2011 | 17:02
2
156
בעיקר כי לא יהווה אשם בזה, אלא בני האדם הטפשים שלקחו כוח ונתנו לו שם. אלים לא נותנים חוקים לבני אדם. דת זאת המצאה אנושית. תאשים את משוגעי יהווה שעושים את זה, לא את הכוח. לא בכך האשמה. ואגב, יהווה ככל הנראה התפתח מאל הכנעני (או לפחות שאל ממנו המון מאפיינים), כך שהוא היה כנראה האל האב עוד מההתחלה.
לצפיה ב-'לא האשמתי את יהווה,אלא את כהניו,'
לא האשמתי את יהווה,אלא את כהניו,
16/12/2011 | 17:16
1
110
ויהווה היה אל נפרד מאל אב.לפי המקורות ככל הנראה הוא אל מלחמה מפנתיאון כנעני כלשהו.
לצפיה ב-'יהווה כשם'
יהווה כשם
16/12/2011 | 17:22
107
שם שונה, אבל יהווה בעל לא מעט סממנים של אל עליון הכנעני, שהיה האל האב (כמו היריבות בין בעל לאל עליון שלא רואה בו בן נבחר בהתחלה, וכיו''ב). כמו בכל דת, מדובר בפועל בסינקרטיזם.
לצפיה ב-'טוב, אז ככה'
טוב, אז ככה
14/12/2011 | 11:12
8
266
לאחר התלבטות קטנה, החלטתי שאני לא מעוניין להחיות את הפורום.
מה שעתיד למות, שימות.
לכן, תפוז מתבקשים לסגור את הפורום.
Sionara, bitches
Alon has left the building
:)
לצפיה ב-''
14/12/2011 | 11:46
121
"תפוז מתבקשים לסגור את הפורום"...
כי זה בדיוק מה שישפיע עליהם אם לסגור את הפורום או לא...

תודה, זו בדיחה מצויינת
לצפיה ב-'אנחנו י&#'
אנחנו י&#
14/12/2011 | 13:56
2
123
כי אף אחד אחר לא מסוגל לאהוב אותך.
לצפיה ב-' לגבי הכינוי שלך'
לגבי הכינוי שלך
14/12/2011 | 15:27
1
112
"קראו לי ישמעאל" - כאשר זה מחובר זה נראה כ"קראולי-ישמעאל", האם זה מכוון או ככה במקרה?
לצפיה ב-'בכוונה'
בכוונה
14/12/2011 | 15:45
55
לצפיה ב-'אז נתחיל מזה'
אז נתחיל מזה
14/12/2011 | 20:07
2
115
מי אמר שאנחנו מעוניינים שא-ת-ה תחייה את הפורום?
לצפיה ב-''
14/12/2011 | 20:52
24
לצפיה ב-''
16/12/2011 | 09:36
20
לצפיה ב-'חחח Alon has left the building מזמן..'
חחח Alon has left the building מזמן..
16/12/2011 | 13:44
80
הוא פשוט טרח להמשיך לכתוב בפורום...
טרול.
לצפיה ב-' פורומים חדשים ב- '
פורומים חדשים ב-
12/12/2011 | 16:54
36
בזמן שבהוליווד עובדים על גירסה קולנועית לטרילוגייה המצליחה, אנחנו מזמינים אתכם לדבר איתנו עליה בפורום החדש - משחקי הרעב
סדרת הספרים המצליחה מאת סוזאן קולינס, אשר סחפה אחריה המוני בני נוער ומבוגרים, מתרחשת במדינת פאנם העתידנית ובמרכזה של הטרילוגיה עומדת קטניס אוורדין, צעירה בת שש עשרה , הנשלחה להילחם למוות בזירת משחקי הרעב.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

אם יש לכם איזשהו תחום עניין מיוחד ומעניין, סדרת טלוויזיה בה אתם צופים באדיקות, תחביב מגניב שאתם משקיעים בו מזמנכם, ואין לו פורום בתפוז -
אנחנו מזמינים אתכם לפתוח אחד
פשוט מלאו את הפרטים המלאים בטופס - http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'הזמנה לסדנת תיפוף עם שלמה בר'
הזמנה לסדנת תיפוף עם שלמה בר
11/12/2011 | 16:58
39
מומלץ לחובבי מוזיקה בכלל ולחובבי מוזיקת עולם, כלי הקשה ותופים בפרט
בסדנה - הברירה הטבעית עובדת והשכל בחופש!
אין צורך בידע קודם בתיפוף!

הסדנה הקרובה נפתחת בסטודיו של שלמה בר ביום שלישי הקרוב (13.12.11) ותימשך על פני 5 מפגשים של שעתיים כ"א
פרטים נוספים והרשמה אצל יעל בטלפון:
054-7771872
ובאתר
www.letofef.com
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ת'למה בישראל'
ת'למה בישראל
09/12/2011 | 12:56
5
351
אהלן חבר'ה.

רציתי לשאול האם מישהו\י כאן שמעו על פעילות המקושרת לפילוסופיית הת'למה (קראולי וממשיכיו) בישראל.
אני יודע שהיה פעם סניף של אגודת הOTO, אבל נראה לי שהיה בו רק חבר אחד, היא זו שניהלה את הדברים.
אשמח לכל שביב של מידע או הכוונה בנושא,

סופ"ש גשום ונעים
לצפיה ב-'לפני כמה שנים'
לפני כמה שנים
09/12/2011 | 18:31
2
120
פעם הכרתי מישי שאמרה לי שהיא משלבת רעיונות מהת'למה לצד אחרים בתפיסת החיים שלה. אבל אין לי מושג מה איתה כבר הרבה זמן. למרות שלמיטב ידיעתי, אם רעיונות מבוססים על דברים שקראולי כתב (כמו הוויקה שהושפעה ממנו המון) זה מה שאת מחפשת ולא ספציפית את מסדר המקדש המזרחי, לא יהיה לך קשה למצ וא. ישנם מעט מאוד אשר לא הושפעו מקראולי בעקיפין או ישירות, למעט אלה שמסתמכים על טקסטים מלפני המאה ה19 (אם מחשיבים את התיאוסופיה כתפיסה שהשפיעה בדרך על קראולי וממשיכיו).

או במילים אחרות (למרות שאני שייך לבודדים הנ''ל שלא קשורים לקראולי) - ברוכה הבאה :)
לצפיה ב-'אני גבר, ותודה '
אני גבר, ותודה
10/12/2011 | 11:47
1
77
קראולי השפיע המון על האזוטריקה של היום, אבל אני מחפש את מקום נביעתו של המעיין, so to speak, אנשים שמתעסקים במודע בת'למה ובונים את תפיסת העולם שלהם על פי ספר החוק וכל מה שקשור בזה.
לצפיה ב-'אם אתה מחפש את מקור המעיין...'
אם אתה מחפש את מקור המעיין...
10/12/2011 | 15:23
91
אני לא חושב שקראולי הוא המתאים. המעיין עתיק בהרבה ממנו, וקראולי בעצמו הושפע המון משחר הזהב והתיאוסופיה, שבתורם מאוד הושפעו...
לצפיה ב-'יש את "מחנה עמק הגיהנום"'
יש את "מחנה עמק הגיהנום"
10/12/2011 | 12:55
124
ובתחתיתו יש אימייל -

http://www.otoisrael.com/

שם ענו לי לפני שנתיים. נכון לאז, היו כ-2 פעילים בו. יש לי במייל ברושור ששלחו לי מהסניף הבינלאומי בגרמניה - תשלח לי מסר פרטי עם המייל שלך ואשלח לשם.

אם משנתו של קרואלי מעניינת אותך, הייתי מציע לך לפנות גם ל :.A:.A דרך הלשכה הגדולה של ה-OTO של ארה"ב
http://www.oto-usa.org/aa.html
לצפיה ב-'תלמה בישראל'
תלמה בישראל
12/12/2011 | 18:04
86
לפני יותר מ-10 שנים, כשנעשו הנסיונות הראשונים להקים את ‫"מחנה עמק הגיהנום" (זה לא עניין פשוט, יש הרבה בירוקרטיה ב-OTO), התאספו לא מעט אנשים סביב העניין. אבל מאחר שהאנשים הגיעו ממקומות שונים מאוד ומאחר שלא התקיימה פעילות מעניינת באמת, מרבית האנשים הלכו כלעומת שבאו.

בסופו של דבר הצליחו להקים את המחנה הזה, וגם ערכו בארץ כמה טקסי חניכה, אבל למיטב הבנתי (וכפי שכבר נאמר כאן) לא קורה הרבה במסגרתו ואין בו יותר מחבר או שניים (אני עזבתי כבר מזמן).

כל הנסיונות "למסד" את התלמה בארץ לא באמת הצליחו. וכרגע אי-אפשר להיות ב-OTO ולהתקדם בתוכו מבלי להיות בקשר עם לודג' בחו"ל ועם אחים מחו"ל. אם זה מה שמעניין אותך - כדאי לך לפזול לכיוון גרמניה או קליפורניה.

ואתה גם מוזמן ליצור קשר במערכת המסרים. (-:
לצפיה ב-'הודעת פרידה'
הודעת פרידה
06/12/2011 | 20:23
24
132
בצער רב אני מודיעה על פרישתי מהפורום.
לצערי בין שתי עבודות עם עבודה שלישית פוטנציאלית ולימודים  ומחשב שמחליט מתי הוא רוצה לעבוד ומתי לא. אין ביכולתי להשקיע בפורום את ההשקעה המגיעה לו.
אני מקווה שביניכם ישנו האחד או האחת שירצו לקחת על עצמם להמשיך ולהפעיל את הבית הזה של הקהילה הפאגנית בשביל אלו אשר עדיין מחפשים קהילה להשתייך אליה.
כמובן שאהיה זמינה כמיטב יכולתי למנהל\ת החדש\ה ואשמח לעמוד לרשותו\ה ככול שניתן.
תודה לכם על השנתיים האחרונות על השיחות הנעימות ועל ההתנהלות הנעימה וכמעט חסרת ריבים ומבקשת אני ממכם להמשיך כך גם אצל המנהל\ת הבא\ה.
כמובן זה לא אומר שאני נעלמת
אשתדל להמשיך ולכתוב פה
וכמובן שנתראה במפגשים ובחגים
Blessed be
בפעם האחרונה כמנהלת
הילה
לצפיה ב-' אהובה, היה תענוג. '
אהובה, היה תענוג.
06/12/2011 | 21:12
39
עשית כמיטב יכולתך.
לצפיה ב-''
07/12/2011 | 12:42
8
לצפיה ב-'תאהבי את עצמך...השאר יגיע אחרי'
תאהבי את עצמך...השאר יגיע אחרי
08/12/2011 | 07:37
18
37
לצפיה ב-'תאהב את עצמך קצת פחות..'
תאהב את עצמך קצת פחות..
09/12/2011 | 17:57
5
30
לצפיה ב-'למה?!'
למה?!
12/12/2011 | 19:27
4
49

אם אני אוהב את עצמי פחות, אז אני אוהב את כל השאר עוד יותר פחות, כי זה הרי ידוע ומובן מאליו שכל אדם אוהב קודם כל את עצמו ורק אחר כך, את הזולת (אלא אם קוראים לך האחות תרזה). לפי הגיון זה, תאהב את עצמך קצת יותר וכך, לפי חוק המשיכה ההדדית, החיים שלך יהיו הרבה יותר יפים.

אה, וקצת כבוד לזולת לא היה מזיק....הילדים של היום....זה הכל בגלל שאסרו אלימות פיסית מצד המורים. פעם היית יכול לקבל סרגל על היד אם רק היית מסתכל לא נכון על המורה, כי המורה היה דמות סמכותית. היום, זורקים עליהם כיסאות ושולפים סכינים כי יודעים שההורים האידיוטים יגנו. הכל מתחיל בחינוך....
לצפיה ב-'ואתה יופי של דוגמא לחינוך.... '
ואתה יופי של דוגמא לחינוך....
12/12/2011 | 19:32
2
15
לצפיה ב-'אני דוגמה מצויינת לחינוך'
אני דוגמה מצויינת לחינוך
13/12/2011 | 08:09
1
28

יש כאן עוד חברים של הילה שמפחדים לומר לה את האמת או שאת ושי היחידים?
לצפיה ב-'אמרתי את האמת. '
אמרתי את האמת.
13/12/2011 | 09:04
23
הבעיה היא אתה, כרגע. לא הילה.
לצפיה ב-'מזל שאתה לא המורה שלי.. :) '
מזל שאתה לא המורה שלי.. :)
16/12/2011 | 13:47
25
אני זוכר את ניסיונות השכנוע הקלים אבל..אתה יודע,יש את אלו שמחזיקים בסרגל,ויש את אלו שמחזיקים בחכמה וידע.

אני מקווה שאתה לפחות יודע להעמיד את עצמך במקום הנכון בסקלה.
לצפיה ב-'אלון כיוון שאני כבר לא המנהלת אני מרשה לעצמי'
אלון כיוון שאני כבר לא המנהלת אני מרשה לעצמי
11/12/2011 | 20:10
11
53
להגיד לך
תשתוק
באמת תעשה טובה
תשתוק
לצפיה ב-'אני עושה לך טובה בזה שאני מדבר'
אני עושה לך טובה בזה שאני מדבר
12/12/2011 | 11:48
6
38

אם אשתוק, האם זה יגרום לך להשתפר?

הבעיה הגדולה ביותר שלך זה שאת לא מאמינה בעצמך וכתוצאה מכך, לא אוהבת את עצמך. אם תיזכרי בתרגילים שלנו ותשימי לרגע בצד את הצד הרגשי, את תביני על מה אני מדבר. מכאן - כל הבעיות שלך בחיים.

אם לא הייתי מעריך ואוהב אותך בזכות מי שאת - אז הייתי שותק כי אז לא היה אכפת לי.
לצפיה ב-'הבעיה כרגע היא '
הבעיה כרגע היא
12/12/2011 | 16:51
4
33
שאתה מרשה לעצמך לאבחן את הילה על גבי הפורום ומול כולם, כשזה בעצם דיון למסרים. אני לא חושבת שמישהו מאיתנו היה רוצה שידברו עליו כך על גבי הפורום.
לצפיה ב-'זאת כלל לא בעיה מבחינתי'
זאת כלל לא בעיה מבחינתי
12/12/2011 | 19:19
3
30

דוגרי, הניהול הכושל של הילה הוא מה שהביא את הפורום הזה למצב של לפני סגירה. ביקורת ציבורית על מצבה והסיבה לכך שהפורום בקרשים לגיטימי מאוד בעיני - מוסר השכל ל-poor bastard, סליחה, מנהל הבא של הפורום

שימי לב לעוד נתון מעניין....כל פורום שבו אני לא נמצא - מת.
האם זה קשור אלי ספציפית? ממש לא. האם זה קשור למה שאני עושה והצורה בה אני עושה זאת? *שורק בתמימות*
סתם נקודה למחשבה.
לצפיה ב-'ביקורת ציבורית על הניהול של הילה?'
ביקורת ציבורית על הניהול של הילה?
12/12/2011 | 19:30
2
34
"הבעיה הגדולה ביותר שלך זה שאת לא מאמינה בעצמך וכתוצאה מכך, לא אוהבת את עצמך"
זה נקרא בעיניך ביקורת ציבורית על הניהול של הילה?

עשה לי טובה..
לצפיה ב-'חמודה, אני לא עושה לך טובות. '
חמודה, אני לא עושה לך טובות.
13/12/2011 | 08:10
1
20
לצפיה ב-'וטוב שכך'
וטוב שכך
13/12/2011 | 09:05
24
העיקר שהתחמקת מהשאלה שלי.
שיהיה לך יום טוב.
לצפיה ב-'חשבתי עם לענות'
חשבתי עם לענות
12/12/2011 | 17:46
31
ואז הגעתי למסקנה שלא אכפת לי
אם זה מה שגורם לך להרגיש טוב
האשליה שיש לך איזה שהיא נגיעה בחיים שלי עדיין
אז מברוק
תהנה לך
לצפיה ב-'למנהל הבא של הפורום'
למנהל הבא של הפורום
13/12/2011 | 14:51
3
30
בבקשה תמחק את השרשור הזה, הוא לא מוסיף כבוד.

ואלון, בכנות, דברים כאלה לא פותחים בפורום. בטח שלא כל האנשים מודעים למה שהולך, ואני מאמין שיש אנשים שפרטיותם חשובה להם. אז בבקשה כולם, די.
לצפיה ב-'אני דווקא הייתי מעדיפה שימחקו רק את ההודעות'
אני דווקא הייתי מעדיפה שימחקו רק את ההודעות
14/12/2011 | 16:21
2
23
של אלון
בכול זאת זה השירשור פרידה שלי ויש אשכארה אלו שכתבו לי משהו נחמד....
לצפיה ב-'מצטערת שלא רשמתי לך משהו נחמד'
מצטערת שלא רשמתי לך משהו נחמד
16/12/2011 | 09:37
1
24
אולי כדאי שהמנהל/ת הבא/ה י/תחיל מלחסום את אלון? אני מבטיחה לבוא לפה יותר אם זה יקרה!
לצפיה ב-'בלי אלון מקבלים קגומה?נשמע לי עסקה הוגנת.'
בלי אלון מקבלים קגומה?נשמע לי עסקה הוגנת.
16/12/2011 | 13:45
11
לצפיה ב-' ניהלת את הפורום בצורה הטובה ביותר שיכולת '
ניהלת את הפורום בצורה הטובה ביותר שיכולת
09/12/2011 | 13:19
24
יקירה.
לצפיה ב-'מגיע לך אדום.'
מגיע לך אדום.
09/12/2011 | 22:04
1
31
אם את כבר בלי הכחול.

יש לך חתימה מעניינת, יש מצב להסבר?
לצפיה ב-'מהספר רצות עם זאבים'
מהספר רצות עם זאבים
11/12/2011 | 20:11
52
משפט שפשוט ממש מלווה אותי
ותודה
לצפיה ב-'מחפשת תליון פנטגרם'
מחפשת תליון פנטגרם
05/12/2011 | 22:36
5
78
שלום לכם,

רציתי לשאול אם מישהו יודע איפה אני יכולה להשיג תליון פנטגרם. אני מחפשת אחד פשוט כזה, בלי כל מיני אבנים ובלי שיהיו ציורים על העיגול ודברים בסגנון... הפליא אותי עד כמה קשה למצוא פנטגרם פשוט ונקי.
אשמח אם מישהו יודע איפה יש.

תודה מראש
לצפיה ב-'את יכולה לנסות-'
את יכולה לנסות-
06/12/2011 | 00:45
45
ב"חנות של נטלי" - חנות מקוונת עם מבחר יחודי (שלרוב לא ניתן למצוא בחנויות המוכרות פנטגרמים בארץ).

מקום נוסף הוא יער הפיות בדיזנגוף סנטר.

את יכולה לשאול גם ב"יער הלבן", אולי יכולים גם שם לארגן משהו (אם יש לך פייסבוק).

ראי כתובת אינטרנט בתחתית ההודעה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ebay'
ebay
06/12/2011 | 11:15
18
ממש קשה להשיג תליוני פנטגרם בארץ, והמעטים שראיתי בחנויות היו יקרים בלי שום פרופורציה.
פשוט כנסי לebay ותחפשי תליון פנטגראם ואת סוג החומר שאת מעדיפה. יצא לך זול יחסית לארץ (כל עוד את לא עוברת את ה50 דולר אין מכס על הפריט), ולחכות שבוע שבועיים למשלוח (חבילה קטנה מגיעה בד"כ ישירות לתיבת הדואר) לא נראה לי נורא כל כך...
רק אל תשכחי לוודא שהחנות שבחרת עושה משלוח לישראל ושדמי המשלוח סבירים.
לצפיה ב-'בחנות של נטלי את יכולה למצוא'
בחנות של נטלי את יכולה למצוא
06/12/2011 | 20:47
25
יש גם את יער הפיות בדיזנגוף סנטר
ובחנות ליד שניקרא טיפת שמן ראיתי גם
בהצלחה
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
08/12/2011 | 07:36
1
25
http://www.natalie-shop.com/v4/-a-/amulets-and-tal...

ולא משנה מה שיגידו לך, איביי לא בהכרח זול יותר.

תקחי מחיר של תליון באיביי, תוסיפי משלוח (ומעמ אם זה עובר 50$ כולל המשלוח), תכפילי בשער הדולר ותקבלי סכומים די דומים. כמובן שיש לשים לב גם לאיכות המוצר. יש הבדל בין כסף לפיוטר, מבחינת האיכות, גם אם הם נראים מאוד דומה בתמונות.
לצפיה ב-'אחלה, תודה רבה לכולם'
אחלה, תודה רבה לכולם
09/12/2011 | 18:05
13
אני אבדוק הכל ואז אחליט... מקווה שהחיפושים יגמרו
תודה
לצפיה ב-' פרישת מנהלת הפורום '
פרישת מנהלת הפורום
07/12/2011 | 12:21
21
אנו מודים ל 5halo על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל

המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

לצפיה ב-'שיהיה לכולם סופ"ש נעים '
שיהיה לכולם סופ"ש נעים
02/12/2011 | 15:02
11
לצפיה ב-'על קהילה וגלים'
על קהילה וגלים
29/11/2011 | 08:56
10
68
לפני כמה זמן, היתה לי שיחה עם חבר שנתנה לי חומר למחשבה, והייתי רוצה לשתף אתכם.

אם מסתכלים לאחור, עשר שנים ויותר, אפשר לראות שדברים מתרחשים בקהילה שלנו בגלים - גל של עשיה, ואחריו סוג של תהום הנשיה (מעין גל סינוס לחובבי הפונקציות בינינו) - כאשר הדברים רוחשים רק מתחת לפני השטח בתקופת התהומות - וחוזר חלילה.
כעת ניתן לומר שאנחנו נמצאים בתנופה - בדרך לשיא. לא מזמן היה פסטיבל פגני של סופ"ש שלם, בשנה האחרונה התקיימו מפגשים רבים לא טקסיים (באזור המרכז והצפון) ואני אישית יודע על שלושה טקסי יול קבוצתיים ופחות או יותר פתוחים מתוכננים, ועוד שלושה שאני מנחש שהולכים להתקיים גם כן (קבוצתיים, לא פרטניים. אלה ייתכן ויהיו כמה עשרות!). זה מצב מעולה לדעתי, שמראה על פעילות, על שונות, על צמיחה.

אותו חבר העלה חשש, שמצב זה זמני, לאור ניסיון העבר. השאלה היא, איך משמרים את הגל, או לפחות לא נותנים לו לצנוח לתהום?
לצפיה ב-'רעיון אחד, בינתיים, עד שאנסח עוד כמה שיש לי'
רעיון אחד, בינתיים, עד שאנסח עוד כמה שיש לי
29/11/2011 | 09:51
2
24
בנוגע למפגשים - מצד אחד להמשיך במתכונת הנוכחית, מצד שני - ארבע פעמים בשנה פחות או יותר, בסביבות בחגים  לעשות מפגש של חבר'ה מכל הארץ, כל פעם באיזור גיאורגפי אחר אם אפשר, אשר יכלול גם הרצאה או שתיים, שוק קטן - תן קח וכיו"ב.

לצפיה ב-'האמת שאני די מתנגד לקונספט של הקהילה'
האמת שאני די מתנגד לקונספט של הקהילה
29/11/2011 | 12:46
1
31
אני חושב שבהרבה מובנים ברגע שמתאגדים לקהילה קורים דברים מאוד מכוערים, כמו שלפחות בשנה האחרונה (כפגאני שעד לפני שנה היה מנותק מהקהילה, וגם היום לרוב מתפקד כצופה מן החוץ אם בכלל) קרו, ונדחפו מתחת לפני השטח מטעמי אחדות קהילתית.
אני חושב שאין בעיה במפגשים פה ושם, אבל הקונספט של קהילה שתהיה מגובשת וזה מיותר ובטווח הקרוב למי שלא בהכרח יתיישר לפי קו מסוים של הקהילה - רק יפגע. אפשר לנסח חוקים, ונורמות חברתיות שאנחנו רוצים שיהיו שם - זה מיותר כי בני אדם זה בני אדם ובני אדם בהינתן המצב המתאים מתייחסים לחוק ולנורמה כהצעה בלבד. לטעמי בכנות, מעבר למה שהוצע כאן אין מקום ליותר כי זה מתכון לבעיות.

ואגב, אתה יכול באותה מידה לדבר על פונקציית קוסינוס, לדעתי זה יתאים במצבנו קצת יותר :) (או טאנגנס, אם אנחנו ממש מתארים מצב קיצוני)
לצפיה ב-'יש סוגים שונים של קהילות'
יש סוגים שונים של קהילות
29/11/2011 | 13:31
16
ובין אם נרצה או לא, יש קהילה (ויותר מאחת) פגנית בארץ - במובן המודרני יותר של הגדרת הקהילה, כאשר הקהילה שלנו מאופיינת, בין השאר, בפלורליזם ובחוסר מנהיגות מרכזית (יש מובילים, יש יוזמים, אין מנהיגים במלוא מובן המילה). אין חוקים לקהילה הזו, למעט דיסקרטיות ואין הגדרה מוחלטת, אלא טטנטיבית, של "בפנים" מול "בחוץ" (הדבר שונה כאשר פורטים את המינוח קהילה פגנית למשל לקהילת אסטראורים, קהילת וויקנים וכיו"ב, שם כן יתכנו מושגים של "בפנים" ו"בחוץ"). גם לא מדובר על "אחדות קהילתית". אין פה אחדות, הכוח שלנו הוא בשוני שלנו :)

לא הצעתי לנסח נורמות או כללים, אלא אם פעילויות שונות שיחברו בינינו (מי פחות ומי יותר) ושזרם העשיה בקהילה הזאת לא ייפסק. תסתכל קצת אחורה בדפי הפורום, תוכל לראות שהיו גם הרבה דברים חיוביים :)
לצפיה ב-'הלוואי והיה לי את התשובה'
הלוואי והיה לי את התשובה
30/11/2011 | 21:45
14
גם אני מקווה שהמצב ימשיך כמו שהוא
הלוואי הלוואי שהגל ימשיך.
בנתיים אני עושה הכי טוב שאני יכולה לעשות
להחזיק אצבעות חזק חזק חזק חזק
לצפיה ב-'על גלים וקהילות'
על גלים וקהילות
03/12/2011 | 09:01
14
שלומות.

קודם כל, גלים של עשיה והתכנסות זה לא בהכרח רע. זה נותן זמן להתרענן, להחליף כוחות. עשיה קבועה שוחקת מאוד עד שלאף אחד אין כוח לעשות יותר כלום בכלל. מההיכרות שלי עם קהילות קטנות אחרות שניסו 'לשמר פעילות' באופן קבוע לאורך זמן, זה יוצר עייפות אצל הפעילים. האלטרנטיבה לרוב היא צמיחת 'דם חדש' שייקח את הנטל, כך שהפעילות משתמרת אבל הפעילים מתחלפים. הבעיה היא שלא נראה לי סביר שזה יקרה במתכונת הקהילה הפגאנית כפי שהיא היום- ולו בגלל המצב הבעייתי מבחינה חוקית (אנחנו לא יכולים לעודד אנשים להצטרף, בוודאי לא אנשים מתחת לגיל 18).
בעוד שדם חדש מצטרף לרוב זה לא קורה בצורה מובנית כלשהי, כי זה האופי של הקהילה.

בהרבה מובנים הקהילה הזאת בנויה מאוסף של מעגלים חברתיים שמחולקים גיאוגרפית, או מבחינת סוג העבודה שנעשית (המטריה 'פגאניזם ושמאניזם' לא מתאימה לחלקנו), או אפילו מבחינת טווח גילאים. כל עוד חלק מהמעגלים האלה מקיימים פעילות, ומידי פעם משתפים פעולה ליצירת טקס גדול יותר, זה המינימום כדי לקיים קהילה.
הניסיון ליצור 'קהילת על' הוא יפה ומבורך בעיני, אבל צריך לזכור מה המגבלות שלו.
לדוגמה- טקסים משותפים לא תמיד מתאימים לכולם (מבחינת סגנון, או מבחינת מיקום גיאוגרפי).
מפגשים חברתיים נטו הם לא מה שבונים קהילה (לעניות דעתי) מכיוון שהם משמרים את המעגל החברתי שבכל מקרה מכיר זה את זה.
מה כן יכול לעזור?
קודם כל, סוג של Witchvox ישראלי, לפחות במשמעות של למצוא את הקהילה הקרובה אליך. בזמנו הקימו בקהילת שחקני התפקידים מערכת שנקראת 'הגילדה' שיועדה להפגיש בין שחקנים שונים. זה אפשר לשחקנים חדשים להכיר אנשים מהסביבה שלהם. (כמובן שאצלנו נוסף לזה מרכיב הדיסקרטיות, ככה שזה לא כזה פשוט, אבל עדיין נשמע כמו רעיון טוב).
הרעיון של מפגש חברתי עם הרצאה הוא רעיון מצויין- מאפשר להיפגש מידי פעם, ובנוסף נותן סיבה לאנשים להגיע אפילו אם הם לא מכירים אף אחד. (ויש בזה מעט מאוד מחוייבות, מה שהופך את זה לגמיש יותר. במקרה כזה כל מה שנזדקק לו הוא רשימת 'מי מעביר מה מתי ואיפה', אם כי שוב יהיה חשוב לשמור על דיסקרטיות עבור מי שמעוניין בכך. רשימה בסגנון 'מיקו (שם פרטי) מעביר הרצאה על חיזוי עתידות במיץ גזר (כלי עבודה, או כל נושא אחר שנראה לכם שיכול לעניין אנשים ולהיות רלוונטי להם), בתאריך כזה וכזה בשעה הזאת והזאת, ניפגש בבית הקפה 'המיץ האמיץ' בכתובת הזאת. (אוקי, המיקום הוא החלק היחיד שדורש קצת תכנון- בין אם זה בתים של אנשים, בית קפה, או פארק- צריך לשים לב למזג האוויר ושאר פרטים כאלה. במידה ולמיקו אין מושג על מקום מתאים הוא יכול להעלות את השאלה למי יש מקום מומלץ להעביר בו הרצאה. ייתכן שאנשים ינדבו את ביתם הקט, או פשוט מכירים בית קפה ידידותי.

כל התיאומים האלה דורשים במה. כרגע נראה שהפעילות עברה לפייסבוק (יש לי את הנחותי על למה זה קורה, אבל זה לא הנושא כרגע), ולכן הגיוני שלקבוצה בפייסבוק (שחסויה כדי להגן על פרטיות חבריה) יתווסף מסמך 'מפגשי הרצאות' בו אנשים יוכלו לעדכן תאריכים (נניח, לעשות רשימה של ימי חמישי\שישי).
לצפיה ב-'אני חושבת שהקהילה הפגאנית בתנופה'
אני חושבת שהקהילה הפגאנית בתנופה
04/12/2011 | 01:38
25
יחסית לשנים קודמות בשנה האחרונה חלה עלייה משמעותית בטקסים בהיענות ובכמות האנשים שמצטרפים או שפתאום יוצאים החוצה כזה ונחשפים.
לדעתי צריך פשוט לתת לזה לזרום, מן הסתם יהיו תקופות של יותר ושל פחות אבל צריך לחתור שלפחות מפגשים יהיו, וגם טקסים
אני לפחות אשתדל לקיים מפגשים פגניים חברתיים באזור הצפון (חיפה) במטרה לגבש את הקהילה (זה היה אחלה רעיון אז להיפגש  ולדעתי צריך לשמר את זה שעכשיו זה בתנופה ולא לקפוא על השמרים)

לצפיה ב-'נעלבת בשקט'
נעלבת בשקט
05/12/2011 | 09:17
17
ומה עם אנשים כמוני שאין להם פייסבוק?
אני לא יודעת ולו על מפגש אחד, ואתה אומר שיש עשרות?

ואני לא חושבת שצריך לשמר. גלים זה טבעי, כך זה אמור להיות.
לצפיה ב-'על תחיה, מוות ומחזור החיים'
על תחיה, מוות ומחזור החיים
08/12/2011 | 07:33
1
21

לכל דבר יש התחלה, שיא, סוף וחוזר חלילה. אין להפריע לתהליך, כי אי אפשר למנוע אותו, אפשר רק לדחות מעט, בדרך כלל עם תוצאות פחות נעימות.

מה שאמור למות - תן לו למות. מהמוות יצמחו חיים חדשים. אין טעם להחזיק מישהו או משהו שכבר לא תורם. עדיף לשחרר ולפנות מקום לדברים אחרים שיתנו תועלת.

מה שאמור לחיות - אל תפריע לו. כי אם תפריע לו, תפריע לעצמך. הרי אנחנו מתקיימים באקו סיסטם אחד, אז אם הלכת ולכלכת על מישהו מאחורי הגב, אולי קיבלת סיפוק רגעי ותחושת ניצחון, אבל דפקת את עצמך בתווך הארוך, כי אותו מיזם שהיית יכול להרוויח ממנו - לא יצא לפועל.

אז איך משמרים את הגל? פשוט מאוד.
אל תפריע.
לצפיה ב-'מחזק את דבריך.'
מחזק את דבריך.
08/12/2011 | 21:37
4
לצפיה ב-'מה שמעניין אותי זה'
מה שמעניין אותי זה
08/12/2011 | 13:54
12
האם התקופה הנוכחית בקורות הפגאנים בישראל  היא עוד גל - אשר גם הוא יתנפץ לו מתישהו - או שיש כאן
משהו ששובר את הדפוס הקיים.. מהשהו אחר.. ואם כן, אז מדוע זה קורה דווקא עכשיו, מה התנאים הקיימים כיום שלא היו קיימים בעבר ?

אני אישית חושב שעדיין מוקדם מאוד לדעת האם יש כאן משהו ששובר את דפוס הגלים הקיים או לא, אבל אשמח לשמוע מה אתם/ן חושבים/ות

שי

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ