לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1755817,558 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'מחפשת המלצה על רופא למעקב היריון בסיכון (תאומים) '
מחפשת המלצה על רופא למעקב היריון בסיכון (תאומים)
26/03/2018 | 21:13
9
63
שנמצא בהסדר של כללית באיזור המרכז (עדיפות ת"א / גבעתיים / ר"ג)

משום מה לא הצלחתי למצוא... מרגיש שכל הידועים עובדים רק פרטי ללא הסדר כלשהו.
לצפיה ב-'נסית לברר בבתי חולים?'
נסית לברר בבתי חולים?
26/03/2018 | 21:36
3
44
בעיקר בבתי חולים של כללית, לשם לא תהיה שום בעיה להוציא התחייבות.
לצפיה ב-'כלומר - רופא קבוע מביה"ח שעושה מעקב משם?'
כלומר - רופא קבוע מביה"ח שעושה מעקב משם?
26/03/2018 | 22:19
2
27
זה מחליף בעצם את רופא הקופה לצורך העניין?
לצפיה ב-'במרפאות חוץ של בתי חולים'
במרפאות חוץ של בתי חולים
26/03/2018 | 22:23
1
44
יש מרפאה להריון בסיכון ושם יש רופא שהוא מומחה בתאומים. אני הייתי במעקב מרפאת  הריון בסיכון בסורוקה והייתה לי רופאה קבועה שם. איך זה הולך בבתי חולים אחרים אני לא יודעת, אבל שווה לבדוק.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
26/03/2018 | 22:36
5
לצפיה ב-'אני מתל אביב'
אני מתל אביב
27/03/2018 | 09:44
36
כשהתבשרתי שאני בהיריון, קופ"ח כללית שלחה אותי אוטומטית למרפאת היריון בסיכון. אני מטופלת באיכילוב אצל ד"ר הירש. הוא אחלה. מקבל בימי ראשון
לצפיה ב-'המלצה חמהההה'
המלצה חמהההה
27/03/2018 | 11:17
3
57
אני מבוטחת כללית באזור המרכז,  גם אני הופניתי ישירות למרפאת הריון בסיכון בבילינסון/שיבא/מאיר והתורים היו רחוקים מאד ובשעות לא נוחות בעליל.
חיפשתי ומצאתי רופאה אחת! שמקבלת בקהילה הריונות בסיכון,
ד"ר לינדה הראל באלעד.
אין דברים כמוה! בדיוק קודם חזרתי מביקור אצלה. הרגשה של שר"פ. יסודית ולא מפספסת כלום, לוקחת את הזמן. אני מאד מאד ממליצה.
בלל שמדובר במרכז רפואי יש שם גם אחות וגם ניתן לעשות שם את המעקב השגרתי.

מסייגת רק שההריון שלי לא בסיכון מיוחד , "רק" תאומים. אולי במקרים אחרים עדיף בי"ח.

קבעתי את התור הראשון דרך זימון תורים של הכללית, השאר ישירות במרפאה.
לצפיה ב-'אז מה זה אומר בעצם - במרפאת הריון בסיכון? איך הזמינות '
אז מה זה אומר בעצם - במרפאת הריון בסיכון? איך הזמינות
28/03/2018 | 19:30
2
39
של הרופא/ה?
כי גם ניסיתי לקבוע למרפאה של תל-השומר, אבל קבעו לי פגישה ראשונה לשבוע 14 וזה נראה לי קצת רחוק (קבעתי כשהייתי בשבוע 8)
ולנסוע למקומות מרוחקים פחות רלוונטי לי.
את בילינסון, אגב, בכלל לא הצלחתי לתפוס בטלפון...
לצפיה ב-'יכולה לספר לך איך זה בקפלן'
יכולה לספר לך איך זה בקפלן
28/03/2018 | 20:05
37
היי חברה, 

יכוהל רק לשתף מניסיוני- אני במרפאת היריון בסיכון בקפלן. הגעתי פעם ראשונה בשבוע 9 נראה לי, אבל האחות אמרה שלרוב מגיעים אליהם סביב שבוע 12. לאחר התור הראשון, הרופא (בקפלן זה מנהל היחידה בעצמו- פרופ' בליקשטיין, מומחה בתאומים) מקבל אותך והוא אומר למתי לקבוע את התור הבא. מה שהוא אומר- המזכירות קובעות. בהתחלה אמר לי לבוא עוד 4 שבועות. עכשיו בתור האחרון אמר לי לבוא עוד 3 שבועות. אני אומרת למזכירה מה ביקש הפרופ' והיא קובעת מה שיש, בקפלן זה בשעות הבוקר (לרוב בין 8וחצי לרבע לעשר כזה). 

כל ביקור מצריך מחדש 2 טפסי 17 (לפחות ככה זה בכללית)- הם נותנים לך את הקוד. כשבוע לפני כל ביקור אני דואגת לקבל את הטפסי 17 ממרפאת האם שלי או ממרכז בריאות האישה. (המזכירות בקפלן רוצים עותק פיזי של הטופס 17, אז צריך להדפיס גם אם זה מופיע במחשב, קצת שנות ה80...).

בתחילת כל ביקור עוברים בחדר האחות (יש אחות בחדר שצמוד לחדר של הפרופ'), היא מודדת לחץ דם משקל ושתן. ואז נכנסים לפרופ' לפי התור. זה סיפור של שעה וחצי- שעתיים, תלוי בעומס. 
לצפיה ב-'שבוע 14 זה ממש בסדר'
שבוע 14 זה ממש בסדר
28/03/2018 | 20:50
44
אין איזה משהו מאוחד לעשות שם לפני זה בתנאי שקיבלת הפניות לכל הבדיקות רלוונטיות לפני מרופא נשים שלך. משמעות של מעקב מרפאת הריון בסיכון גוברת עם התקדמות של הריון.
לצפיה ב-'דברים שהשתמשנו הרבה ודברים שהיה מיותר לקנות'
דברים שהשתמשנו הרבה ודברים שהיה מיותר לקנות
26/03/2018 | 08:42
18
258
נושא קניות היו חשוב מאד גם לפני הלידה וגם להורים לילדים יותר גדולים. בואו נרכז בשירשור אחד מה אתם ממליצים לקנות מנסיונכם ומה קניתם והיה ממש מיותר. ברור, שאצל אנשים שונים זה יכולים להיות דברים שונים לגמרי ומהשהו שהיה בשימוש אצל אחד לשני יכול להיראות מיותר לגמרי, אבל בכל זאת נראה לי ששירשור כזו יכול לעזור. ממש אשמח, אם הורים לילדים יותר גדולים יכתבו דברים כאלו גם לגיל אחרי שנה.
לצפיה ב-'אני אתחיל מדברים מיותרים'
אני אתחיל מדברים מיותרים
26/03/2018 | 08:58
2
160
רק אזכיר שאני יחידנית ויכול להיות שהשתמשתי או לא השתמשתי במשהו כי הייתי רוב הזמן לבד עם הבנות שלי.
אז מה היה מיותר לקנות מבחינתי
*סלקלים - באחת השתמשתי פעם אחת כדי להוציא מבית חולים ועכשיו הוא רק תופס מקום לי במרפסת. בשני אני משתמשת עדיין, אבל הוא מחובר באוטו באופן קבוע ובשימוש אצלי בתור כיסא בטיחות. עכשיו הייתי קונה שתי כיסאות בטיחות מגיל לידה וזהו.
*עריסות גדולות - כמו בתינוקיות בגנים - לפי תקן עד גיל שנה. אני כן משתמשת עכשיו, אבל כבר עכשיו ברור לי שהם רק עד גיל שנה ולא ברור, מה אעשה אחר כך, כי זה מוקדם מאד להעביר למיטת מעבר בגיל כזה. עכשיו הייתי לקחת ביד שרה עריסות קטנות עד גיל שלושה חודשים ואחר כך מיטות תינוק - הייתי שמה אותן ישר לחדר שלהן בגיל שלושה חודשים.
זה דברים גדולים מיותרים
לגבי דברים קטנים
*דפני לאמבטיה. לא השתמשתי בכלל. זה מאד נוח לשים לכיור אבל כיור גדול יש לי בחדר אמבטיה בלי חימום, וילדתי בסתיו, אז היינו צריכים חימום מהתחלה. אז השתמשתי באמבטית תינוק ומעמד במקלחון קטן.
*לגבי בגדי תינוקות - לא השתמשתי בגרביים בכלל אלא ברגליות. לא השתמשתי בבגד גוך שצריך לשים על הראש, רק באלה שנפתחים מקדימה. זה נכון עד גיל שלושה חודשים בערך, אחר כך מתחילים להשתמש כבר.
*מד חום לאמבטיה - השתמשתי פעם או פעמיים
*מנשא - יש לי אחד, אבל נכון לכרגע - גיל חמישה חודשים כמעט - כמעט ולא משתמשת, רק בעגלה.
לצפיה ב-'מניסיוני - דברים מיותרים ומומלצים'
מניסיוני - דברים מיותרים ומומלצים
28/03/2018 | 12:25
1
93
מיותר:
- טרמפולינה
- אוניברסיטה (השתמשתי במזרון גדול שקניתי בזמנו ממילגה)
- מנשא
- עריסות (השתמשתי במיטה אחת בהתחלה, ולאחר מכן 2 מיטות)
- דפני
מומלץ:
- בייביקוק - מאדה וטוחן
- שידת החתלה
- ספונת - ספה קטנה - מצאתי שנוח מאד להאכיל את שני הקטנים על הספונת ולאו דווקא בכסאות אוכל

ובטוח שיש עוד דברים שאני לא זוכרת..
-
לצפיה ב-'שאלה בקשר לבייביקוק'
שאלה בקשר לבייביקוק
28/03/2018 | 14:13
52
אני מתלבטת האם לקנות, לכן שאלה - כמה זמן משתמשים בו? זאת אומרת מגיל שמתחילים טעימות ועד איזה גיל? אפשר להכין שם רק פרות וירקות או גם דייסה, בשר וכו?
לצפיה ב-'ועכשיו מה הייתי ממליצה'
ועכשיו מה הייתי ממליצה
26/03/2018 | 09:11
1
124
*שידת החתלה - זה ממש הציל לי את החיים אחרי ניתוח כי כאב לי מאד הגב. משתמשת כמעט בכל החתלה.
*עגלת קוקו ביבה חדשה - מאד קלה, צרה יחסית, קל לכפל ולהכניס אפילו לבגז' של אוטו קטן. עכשיו כשגגון שלה נפרד נראה לי שהיא אחת מעגלות הכי מומלצות. אני השתמשתי מגיל לידה ללא אמבטיות. הבנות נולדו בסוף אוקטובר,הקטנה נולדה שני קילו וזה היה ממש בסדר גם בשבילה. השתמשתי ממש מרגע שחזרנו מבית חולים.
*שתי טרמפולינות ואוניורסיטה אחת.
*סטריליזטור למיקרו
*בקבוקים של אוונט - נסיתי כמה סוגים, זה הכי נוח לי.
לצפיה ב-'תודה רבה לך!'
תודה רבה לך!
27/03/2018 | 20:12
54
את מועילה מאוד!
ממש תודה
לצפיה ב-'תודה! טוב לדעת'
תודה! טוב לדעת
26/03/2018 | 09:30
1
36
לצפיה ב-'אם יש לך שאלות נוספות, אשמח לפרט.'
אם יש לך שאלות נוספות, אשמח לפרט.
26/03/2018 | 09:33
26
לצפיה ב-'נצרך ממש'
נצרך ממש
26/03/2018 | 12:06
3
108
תחתונים חדפ לאשפוז לאחרי הלידה
רפידות הנקה לחודש חודשיים הראשונים
בקבוקים מינימום 3 עם עדיפות ל4. אפילו שהנקתי, גם שאבתי וגם נעזרנו בתמל...
שקיות לשמירת חלב אם, ממש נצרך אבל זה בעיקר לתקופה שנכנסו למעון
חיתולים- לחכות לאחרי הלידה, לראות מה המשקל שלהם.... אנחנו השתמשנו בהתחלה במידה 0 של פמפרס... יצאו קטנות כפרעליהן....
בגדים- בגדי גוף ארוכים עם רגליות רצוי מהסוג של המעטפת. קנינו מעט לפני הלידה והשלמנו אח"כ. באמת אחרי הלידה קנינו מידות ממש קטנות, בשילב יש ניובורן סמול ובh&m יש מידה 0-1 חודשים... זכור לי שיש משהו דומה בפוקס.
לקנות רק תמל 1 קטן להתחלה לראות מה הקצב שלכם ואם מתאים הסוג שבחרתם. בהמשך תקנו לפי הצורך.
אמבטיה עם דפני והריפוד לדפני היה שימושי מאוד.
מגבת גדולה לכל תינוק
קרם גוף
מקלוני אזנים
4 סדינים לאמבטיות של העגלה
חיתולי טטרא. מליון בערך....
לא קנינו חיתולי פלנל.
סדינים לעריסות/לולים. מיני' 4.
קשתות לעגלה, נהנו מזה מאוד
גם מוביילים למיטות
מוצצים, לקנות 2 סוגים... אחד שיהיה פשוט כמו של הבי"ח לדעתי..
יש עוד אבל כבר לא זוכרת....
בהצלחה!
לצפיה ב-'כמה הערות ושאלה'
כמה הערות ושאלה
26/03/2018 | 12:12
1
84
אצלנו דווקא חיתולי פלנל היו בשימוש כי יש פליטות בהתחלה, כדי לא להחליף סדין כל פעם
לגבי תמ''ל - אני לא קניתי לפני ואחר כך קניתי כבר זה שקיבלו בב''ח
ועכשיו שאלה - יש לך אולי איזה טיפים לאחרי גיל שנה?
לצפיה ב-'לא מצליחה לחשוב'
לא מצליחה לחשוב
30/03/2018 | 00:07
34
על משהו ספציפי... אולי על כסאות אוכל? אצלנו, כשהן כבר היו צריכות כסאות אוכל אז עדין לא ישבו לבד אז הייתי חייבת כסאות עם זוית ישיבה יותר גדולה מ90 מעלות... יש לנו של צ'יקו פוקט לאנץ'. מתקפלים שיא הקומפקטי ונכנסים מתחת לשולחן שזה יעיל מאוד כשיש שני כסאות...

כסאות בטיחות קנינו אוונפלו שהוא חמישה כוכבי בטיחות במבחני ריסוק ועולה 700 לכסא... סביר.

חוצמזה, לגבי בטיחות בבית לקראת מתי שמתחילים להיעמד, חשוב לקנות מגן לשקעים ולדעתי גם מגן מפני פינות של שולחנות... הבת שלי קיבלה בומבה ממש רצינית מהשפיץ של פינת האוכל שלנו...

לצפיה ב-'אמנם לא אמא אבל טיפלתי 19 שנים בתינוקות'
אמנם לא אמא אבל טיפלתי 19 שנים בתינוקות
31/03/2018 | 21:05
46
לגבי תמ"ל אפשר עוד לפני הלידה להתקשר לחברות השונות ולבקש דוגמיות
יש מקומות כמו הסופרפארם (לפחות בעבר) שהיו נותנים בסכום קטן ערכות שכללו קןפסת תמ"ל, בקבוק, מוצץ אחד כאשר הציגו ספח של תעודת הזהות עם שמות התינוקות, זוכרת שראיתי ערכות ממש משתלמות
לצפיה ב-'מתייחסת בתשובה לנושאים שאליהם את התייחסת'
מתייחסת בתשובה לנושאים שאליהם את התייחסת
26/03/2018 | 21:12
6
70
ואנסה בהמשך להוסיף עוד משלי...
סלקלים - מסכימה איתך לגמרי שזו הוצאה מיותרת - הם לא קלים (!!!) - ומבחינה בטיחותית אין להם שום יתרון על פני כסאות בטיחות מגיל 0. אלא אם יש עגלה עם מתאמים לסלקל - וזה כבר יכול לשנות את התמונה מבחינתי, כי אז באמת יש להם יתרון שלא צריך להוציא תינוק ישן מהכיסא ולהעביר לעגלה, אלא פשוט שולפים אותו מהרכב עם הסלקל והוא מתלבש על העגלה.
עריסות גדולות - אני לא בטוחה אם הכוונה היא ללול. אם כן, בשבילי זה דווקא היה מאד שימושי - במשך היום הלול היה בסלון - בטווח הראייה שלי והם ישנו בו ביחד, ובלילה ישנו בעריסות הקטנות / במיטות תינוק שהיו בחדר שלנו/בחדר שלהם.
דפני לאמבטיה - מסכימה איתך במיליון אחוז. לא מבינה את הנוחות של זה, לא סומכת על זה, ואם בכל מקרה אני צריכה להחזיק את התינוק בידיים אז זה רק מפריע לי באחיזה שלו. גם כל כריות האמבטיה למיניהן מיותרות בעיני - סתם פריט שקשה לייבש אותו וצובר עובש. לא שימושי.
גרביים ובגדי גוף שנלבשים דרך הראש - גם אני לא השתמשתי בחודשים הראשונים. בהמשך כן.
בעניין המנשא אני לא מסכימה איתך - בשבילי זה היה הצלה ממש! הבן שלי סבל מגזים נוראיים והיו שעות שהדבר היחיד שהצליח להרגיע אותו היה מנשא בד של לופיקס שקיבלתי מחברה. בהמשך גם היו לנו שני מנשאי בייבי ביורן והיו המון טיולים עם הכלבה שהיינו עושים איתם, וגם כשהייתי לבד בחוץ עם שניהם - תמיד לקחתי איתי מנשא למקרה של תינוק שבוכה וצריך להיות על הידיים - זה פותר את הבעיה ומאפשר לך להמשיך לטייל עם העגלה. מבחינתי המנשאים היו חד משמעית הצלה ואין שום סיכוי שהייתי מסתדרת בלעדיהם.
מוסיפה לזה: טרמפולינות ויותר מהן - פוף שמבחינתי שימש כמו טרמפולינה - האפשרות להניח תינוק שקוע בתוך הפוף והוא נמצא בתנוחה שהיא מערסלת ומחבקת ועם זאת שומרת על הגב שלו היתה נהדרת מבחינתי. הטרמפולינות גם שימשו אותי מאוחר יותר בתחילת הטעימות עד שעברנו לכיסאות אוכל.
חיתולי טטרא - השתמשתי המון , ולאורך הרבה זמן - גם הייתי מניחה להם אותם בעריסה לטובת פליטות, גם השתמשו בהן בתור חפץ מעבר בזמן השינה לאורך הרבה (!) שנים, גם היום משמשים למשחקים שונים (שמיכה לבובות, מפה לשולחן משחקים... ועוד כל שימוש שעולה בדימיונם הפורה של הילדים שלי...)

אחרי גיל שנה - לדעתי כדאי לפתוח שרשור נפרד לצעצועים מתאימים ומומלצים לכל גיל, ויותר מזה, הייתי שמחה שנפתח גם שרשור על ספרים מתאימים לכל גיל. אבל ספציפית לנושא השרשור הזה אני חושבת שהקנייה הכי מיותרת מבחינתי היתה מיטות מעבר. לצערי, לא יכולתי להימנע מהקנייה שלהן כי בדירה הקודמת שלנו לא היתה אפשרות להכניס שתי מיטות ילדים בגודל רגיל לחדר הילדים. אבל אם יש אפשרות כזו - מיטות המעבר אולי נראות כמו שלב מעבר נוח ופחות מאיים ממיטת יחיד, אבל בפועל אפשר למצוא דרכים "לצמצם" גם מיטת יחיד ולוותר על הקנייה של מיטת מעבר שמשמשת לפרק זמן מאד קצר. 
לצפיה ב-'לגבי עריסות ומיטות'
לגבי עריסות ומיטות
26/03/2018 | 21:50
5
70
עריסה גדולה שלי היא דומה לזאת
רק שלי הן מעץ ועם שלושה מצבי גובה ומתאימות עד גיל שנה לפי תקן. כשקניתי, חשבתי להשתמש עד גיל שנה וחצי ואז לעבור למיטות מעבר, אבל כנראה זה לא אפשרי למשוך בעריסות האלו עד גיל שנה וחצי. גם בדירה הנוכחית שלי אין אופציה להכניס שתי מיטות יחיד לחדר ילדים וזה גם מאד מוקדם.
כששאלתי על אחרי גיל שנה, חשבתי על אופניים, בימבות, שולחנות ילדים וכו. תוכלי להגיד משהו בקשר לזה?
לצפיה ב-'את תיכננת להשתמש בעריסה אחת כזו עבור שתיהן?'
את תיכננת להשתמש בעריסה אחת כזו עבור שתיהן?
29/03/2018 | 19:43
4
30
אין סיכוי שזה מספיק רחב עבור שתיהן עד גיל שנה וחצי... וגם עבור אחת - תבדקי את עניין הגובה. את צריכה מיטה שהמעקה שלה הוא מספיק גבוה כך שהם לא תוכלנה לטפס עליו ולצאת באמצע הלילה...
ואגב, לגבי מיטות מעבר - גיל שנה וחצי זה מאד מאד מוקדם בשביל לעבור למיטות מעבר\מיטות יחיד. זה מעבר שכדאי לחכות איתו כמה שיותר.. כשיש כבר גבולות מבוססים בעניין השינה ואי יציאה מהמיטה במהלך הלילה...

לגבי אופניים , בימבות וכו' - נראה לי שזה מקום לשרשור אחר של צעצועים/משחקים ואת השרשור הנוכחי להשאיר לטובת ציוד בלבד. לא ?
לצפיה ב-'ברור שלא, כל אחת מהן בעריסה משלה מרגע ראשון'
ברור שלא, כל אחת מהן בעריסה משלה מרגע ראשון
29/03/2018 | 19:56
3
45
אבל זה בדיוק מה שאני התכוונתי להגיד - עכשיו נראה לי שהעריסות עד גיל שנה בלבד. בכל אפון, נראה לי שהבעיה תפטר - אמרו לי שמיטת תינוק אחת מוסרים לי ומיטה השניה אני אוכל לקחת זמני מחברים שלי שבת שלהם כבר גדולה וישנה במיטה רגילה ובנתיים הם לא צריכים את מיטת תינוק שלה.
אפשר גם בשירשור נפרד.
לצפיה ב-'מעולה!'
מעולה!
29/03/2018 | 21:43
2
21
זה פתרון הרבה יותר מוצלח בעיני מאשר להעביר מוקדם מדי למיטות מעבר.

לצפיה ב-'כן, רק שזה לא מבטל עובדה שעריסות כאלו זו הוצאה כספית מיותרת '
כן, רק שזה לא מבטל עובדה שעריסות כאלו זו הוצאה כספית מיותרת
30/03/2018 | 08:19
1
11
לצפיה ב-'נראה לי שאת צודקת...'
נראה לי שאת צודקת...
01/04/2018 | 08:50
7
לצפיה ב-'עגלת תאומים'
עגלת תאומים
25/03/2018 | 13:42
14
131
אשמח לשמוע ממנוסות.
הדריושת: עגלה קטנה, קומפקטית וקלה,
שמתאימה מגיל לידה ועד---,
מתקפלת קטן ונוחה בקיפול ופתיחה. 

רוב הזמן תהיה ברכב ולא תעלה הביתה (בניין ללא מעלית,רכב עם תא מטען לא גדול...)

שמעתי המלצות על הבייביג'וגר אבל לא ככ אוהבת אותה. יש עוד אופציות?

תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'בסגנון של הבייביג'וגר '
בסגנון של הבייביג'וגר
25/03/2018 | 14:24
3
83
אבל בעיני מוצלחת יותר היא הקוקו ביבה - מבחינת המשקל והקיפול הן די דומות.
יש גם עגלות צרות יותר ממנה - את צריכה ללכת לחנויות ולבקש למדוד אם העגלות נכנסות לך לתא המטען - זה קריטי אם הוא לא גדול.

לצפיה ב-'לי יש קוקו ביבה חדשה'
לי יש קוקו ביבה חדשה
25/03/2018 | 14:59
2
99
ואני מאד מרוצה ממנה. מאד קלה, צרה יחסית - בערך 70 ס''ם ונכנסת לבגז של ינדי I20 שלי שהוא קטן יחסית. ממליצה מאד.
טעיתי במקום בשירשור...
לצפיה ב-'שאלה בקשר לאוטו-'
שאלה בקשר לאוטו-
25/03/2018 | 18:33
1
63
אני בדיוק בחיפושים אחר השילוב האולטימטיבי בין רכב- עגלה- כסאות. עגלה ככל הנראה תהיה קוקו ביבה. היונאי I20 שלך- העגלה נכנסת בקלות לבגז'? 
ויש מקום מאחרוה לשני כיסאות נגד כיוון הנסיעה? 
אני מתלבטת בין כיסאות Britax Boulevard ClickTight או Evenflo Triumph 65 (שהוא מאוד מאוד רחב...)
לצפיה ב-'לא יודעת, האם קוראים לזה בקלות'
לא יודעת, האם קוראים לזה בקלות
25/03/2018 | 20:16
64
כי צריך להעמיד אותה בצורה מסויימת כדי להכניס, אבל אני עושה את זה לבד בלי שום בעיה.
לגבי כסאות - יש לי כרגע כסא גרקו SIZEFORME 65 אחד מגיל לידה ועד 30 קג ושניה עדיין בסלקל, אבל אני מתכוונת להחליף אותו בכיסא גרקו נוסף. אין שום בעיה עם רוחב מושב אחורי באוטו. הוא מספיק כדי להכניס שני כסאות, אבל אני לא חושבת שיש מצב להושיב בין הכסאות בן אדם שלישי. אז יש לי רק מקום אחד נוסף חוץ ממני והבנות. לי היה אוטו הזה לפני שנכנסתי להריון. אם הייתי קונה עכשיו, כנראה הייתי קונה משהו טיפה יותר גדול. אבל יש לי אותו כרגע ואני לא מתכוונת להחליף.
לצפיה ב-'תודה לשתיכן! גיגלתי ואכן נראית מושלמת לצרכים שלנו'
תודה לשתיכן! גיגלתי ואכן נראית מושלמת לצרכים שלנו
26/03/2018 | 12:22
5
61
נלך להתרשם בחנות.

כתבת שיש לך את החדשה- הכוונה עם הגגונים הנפרדים? ראיתי שיש מבצעים על הדגם הישן יותר עם הגגון הגדול ותהיתי עד כמה זה משמעותי.

תודה!
לצפיה ב-'כן, חדשה זו עם גגונים נפרדים'
כן, חדשה זו עם גגונים נפרדים
26/03/2018 | 13:01
2
55
משמעות היא שכשילדים קצת יגדלו, יכול לקרות שאחד רוצה לישון ושני לשבת להסתקל ואז זה נוח יתר
דרך אגב, אם תעשי הזמת לידה במקום אחד יתנו לך הנחה ולא תהיה הבדל משמעותי במחיר בין דגם חדש וישן.
לצפיה ב-'תודה. למה את מתכוונת בהזמנת לידה?'
תודה. למה את מתכוונת בהזמנת לידה?
27/03/2018 | 11:19
1
37
יש לך המלצה על מקום מסוים?

אצלנו זו לידה רביעית ויש לי פעוטה בת בקושי שנתיים בבית, כך שאין לי קניה גדולה לעשות מלבד העובדה שמדובר הבתאומים אז יש דברים שחייבים...
לצפיה ב-'אז את כנראה לא צריכה הזמנת לידה'
אז את כנראה לא צריכה הזמנת לידה
27/03/2018 | 12:40
34
בכל אופן, כשאני קניתי עגלה, זה היה איזה מתיים שקלים הבדל בין דגם חדש לישן
לצפיה ב-'בעיני גגונים נפרדים זה יותר נוח, אבל לא קריטי '
בעיני גגונים נפרדים זה יותר נוח, אבל לא קריטי
26/03/2018 | 17:46
1
33
לי היתה עגלה אחת שבה היו גגונים נפרדים ושנייה שבה היה גגון יחיד.
כמו ש fialka3 כתבה לך - זה בעיקר נוח כשאחד ישן והשני ער.
אם הפער במחירים הוא משמעותי - זה לגמרי משהו שלדעתי אפשר להתפשר עליו.
לצפיה ב-'אכן. אלך לראות בעיניים ולהתרשם. תודה!'
אכן. אלך לראות בעיניים ולהתרשם. תודה!
27/03/2018 | 11:20
8
לצפיה ב-'כמה זמן מראש כדאי לרכוש עגלה?'
כמה זמן מראש כדאי לרכוש עגלה?
26/03/2018 | 12:41
3
44
היי לכן, 
שאלת תם- למרות שיש לנו עוד זמן (כעת שבוע 16), תהיתי מתי כדאי להתחיל ברכישת העגלה והכיסאות בטיחות לאוטו, מצד אחד אינני רוצה להקדים את המאוחר (עין הרע ושאר ירקות...). אך מאידך, על מנת לא להשאיר את המחקר והקנייה לרגע האחרון. מתי קניתם את הדברים?
לצפיה ב-'אני עשיתי הזמנה בשבוע 26'
אני עשיתי הזמנה בשבוע 26
26/03/2018 | 13:03
1
64
ממליצה להתחיל לעשות רשימה ולבחור דברים חל משבוע 20 ולהזמין בשבוע 24-26 בערך, כי אחר כך זה כבד להסתובב בחניות.
לצפיה ב-''
26/03/2018 | 18:28
26
כדאי לפחות לעשות סיבוב ולהתרשם בערך בשבוע 20-24 - גם אם לא עושים הזמנה עדיין. אח"כ זה כבר יותר קשה לעשות את הסיבובים האלה...
לצפיה ב-'בהריון הקודם קנינו בחודש חמישי בערך.'
בהריון הקודם קנינו בחודש חמישי בערך.
27/03/2018 | 11:24
50
אני עושה סקר שוק ומבררת כבר עכשיו (שבוע 17. אולי נתראה?:))

ואת הקניה משאירה לעוד כמה חודשים. 
לצפיה ב-'המלצות לרופא לשקיפות עורפית באיזור המרכז'
המלצות לרופא לשקיפות עורפית באיזור המרכז
23/03/2018 | 08:22
8
59
הי, חדשה כאן, שבוע 7+3... מחפשת המלצה לרופא שמתמחה בתאומים לשקיפות עורפית 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובשעה טובה!'
ברוכה הבאה ובשעה טובה!
23/03/2018 | 09:44
3
55
שקיפות לתאומים בסל רק בבתי חולים ושם בדרך כלל  אין אופציה לבחור רופא. זו בדיקה פשוטה יחסית ולדעתי אין טעם לעשות אותה בפרטי.
לצפיה ב-'תודה על המענה המהיר'
תודה על המענה המהיר
24/03/2018 | 09:28
2
36
להבנתי ניתן לעשות את הבדיקה הזו במחיר מסובסד מאוד דרך המושלם של כללית, לכן מתעניינת.
בכל מקרה אברר גם בביה"ח 
לצפיה ב-'לתאומים לא רלונתי דרך מושלם כי זה בסל'
לתאומים לא רלונתי דרך מושלם כי זה בסל
24/03/2018 | 09:37
1
47
אז רק בבית חולים או בפרטי. ביררתי בזמנו.
לצפיה ב-'THANKS'
THANKS
24/03/2018 | 12:37
10
לצפיה ב-'גם אני בכללית באזור המרכז'
גם אני בכללית באזור המרכז
25/03/2018 | 13:40
24
והפנו אותי לבתי"ח לשקיפות,

אבל בסוף התברר שאפשר לעשות גם במרכז בריאות האישה הסמוך למקום מגורי בשעה מסויימת אצל רופא מסוים. ממליצה לך לבדוק אצל הפקידות בסניף.

בשעה טובה ובהצלחה:)
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
25/03/2018 | 14:26
23
מצטרפת למה שכבר כתבו לך - מדובר בבדיקה פשוטה וקצרה יחסית
אין לי המלצה לרופא ספציפי, אבל שמחה שהצטרפת אלינו
לצפיה ב-'אני עשיתי באיכילוב'
אני עשיתי באיכילוב
25/03/2018 | 18:35
30
נדרשתי רק לטופס 17 והרופא היה מקצועי
לצפיה ב-'אני עשיתי בקפלן'
אני עשיתי בקפלן
26/03/2018 | 12:42
24
ביחידת האולטראסאונד נשים. עשה לי מנהל היחידה רופא מקסים בשם ד"ר ינון חזן, היה אחלה. מה שכן מאוד קשה לתפוס אותם בטלפון והם די מלאים. היה צריך רק הפנייה מרופא המטפל וטופס 17 מהקופה. בהצלחה
לצפיה ב-'עגלה לשלישייה'
עגלה לשלישייה
25/03/2018 | 10:24
2
77
היי בנות, חדשה כאן בפורום...
ברוך ה' נמצאת בהריון ראשון עם 3 עוברים, ועכשיו מבינה שגם למצוא עגלה זה בעייתי חח יודעות להמליץ לי מאיפה לקנות? יש מישהי שמוכרת יד 2?
כל דבר יעזור:)
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובשעה טובה!'
ברוכה הבאה ובשעה טובה!
25/03/2018 | 10:46
64
אין לי מה להגיד בנושא כי יש לי רק תאומות אבל מקווה שבהמשך יבוא מישהו שיוכל לעייץ לך.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
25/03/2018 | 15:20
53
האמת שגם אני לא ממש בקיאה בעגלות שלישייה.
למיטב ידיעתי אין הרבה מבחר, אז אני מתארת לעצמי שחיפוש קצר בגוגל יעשה את העבודה...
אני מקווה שמישהי פה בפורום תוכל לעזור לך יותר.
מאחלת לך המשך הריון ארוך וקל
לצפיה ב-'למי יש המלצות על מטפלת לתאומים?'
למי יש המלצות על מטפלת לתאומים?
25/03/2018 | 13:17
2
24
למי יש המלצות על מטפלת לתאומים?
לצפיה ב-'איזור?'
איזור?
25/03/2018 | 15:17
1
13
לצפיה ב-'באיזור רמת גן'
באיזור רמת גן
25/03/2018 | 17:25
12
לצפיה ב-'האם יש לך למסור בגדי תאומים בנים'
האם יש לך למסור בגדי תאומים בנים
22/03/2018 | 08:56
1
51
מחפשת בגדים לתאומים בנים כמעט בני שנה, מעבר וקיץ, אם יש למישהו למסור אשמח מאד.

0504103152,  או Blumyshe@gmail.com
לצפיה ב-'אם טרם שאלת בפורום הורים לתינוקות'
אם טרם שאלת בפורום הורים לתינוקות
22/03/2018 | 10:04
38
והורים לפועטות ממליצה לך שתשאלי גם שם
לצפיה ב-'איך נותנים ברזל לתינוקות?'
איך נותנים ברזל לתינוקות?
21/03/2018 | 12:21
12
36
כשהייתי צריכה לתת לבנות שלי ויטמין D פשוט שמתי טיפה אחת על הפתמה של בקבוק וזהו ועכשיו, כשאני יודעת כמה הן אוכלות בדרך כלל, אני פשוט מוסיפה טיפה לתמ''ל.
עכשיו הגיע זמן להוסיף ברזל. הבנתי שאסור לטפטף ישירות לפה. ניסיתי לטפטף לכפית שקניתי להן לקראת התחלה של טעימות, אבל רוב הברזל נשאר על הפרצוף של תינוקת. אולי יש למישהו רעיון אחר איך אפשר לעשות זאת?
ועוד שאלה - האם ברזל עשה לתינוקת שלכם איזשהם בעיות במערכת העיכל?
לצפיה ב-'ברזל'
ברזל
21/03/2018 | 12:32
11
35
קודם כל ממליצה לתת לפני או בזמן אמבטיה כי הברזל הזה מלכלך ומכתים את הבגדים נורא!
אנחנו נתנו בכפית קטנה, אבל אם זה לא הולך אולי תנסי לתת עם מזרק או טפטפת קטנה?
אצלנו לא נרשמו בעיות במערכת העיכול בעקבות הברזל.
לצפיה ב-'כן, לגבי זמן אמבטיה כבר ראיתי פה המלצה'
כן, לגבי זמן אמבטיה כבר ראיתי פה המלצה
21/03/2018 | 12:39
10
29
וזה מה שאני עושה. לגבי מזרק - רעיון טוב. אני אנסה עוד קצת עם כפית, כי אני בכל זאת רוצה שיתרגלו לכפית, אבל אם לא ילך, אז אשתמש במזרק.
לצפיה ב-'עכשיו נזכרתי '
עכשיו נזכרתי
21/03/2018 | 16:59
9
23
שבזמנו היה לי בקבוקון קטן לטובת תרופות (משהו כמו 10 מ״ל) אם את מוצאת כזה זה יכול גם להיות אופציה לא רעה ....
לצפיה ב-'טיפטפת לשם מבקבוק מקורי של תרופה?'
טיפטפת לשם מבקבוק מקורי של תרופה?
21/03/2018 | 17:11
8
21
לא כל כך הבנתי מה הרעיון...
לצפיה ב-'המטרה שלו היא לערבב חלק מהתמ״ל עם התרופה'
המטרה שלו היא לערבב חלק מהתמ״ל עם התרופה
21/03/2018 | 17:20
7
18
הכמות קטנה וכך ברור שהילד מקבל את כל המנה (בניגוד לערבוב בתוך בקבוק מלא של תמ״ל שהילד לא תמיד מסיים ואז נותר מינון מסויים של התרופה בתוך התמ״ל שלא נשתה).

לצפיה ב-'שלי מסיימות את המנה בדרך כלל'
שלי מסיימות את המנה בדרך כלל
21/03/2018 | 17:33
6
25
זאת אומרת שאפשר פשוט להוסיף ברזל לתמ''ל? לא תהיה איזה אינטרקציה שלילית בן ברזל למשהו שיש בתמ''ל?
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין בעיה'
למיטב ידיעתי אין בעיה
21/03/2018 | 19:54
5
15
אבל תבדקי מה כתוב על האריזה של הברזל. אם יש בעיה למהול אותו אז זה בד"כ כתוב.
לצפיה ב-'האמת שלא כתוב כלום'
האמת שלא כתוב כלום
21/03/2018 | 20:03
4
19
נגיד, על אריזה של ויטמין D כתוב שמותר להוסיף למים, חלב ומיץ. ועל ברזל כלום חוץ מזה, שאסור לטפטף ישירות לפה.
לצפיה ב-'שווה להתייעץ עם הרופא'
שווה להתייעץ עם הרופא
25/03/2018 | 16:15
3
3
או אפילו עם מוקד תזונאיות של חברת התמ"ל - בד"כ יש להן מוקדים כאלה שנותנים ייעוץ...
לצפיה ב-'דר גוגל כבר אמר לי שאין איסור'
דר גוגל כבר אמר לי שאין איסור
25/03/2018 | 16:38
2
15
אז נתתי פעם אחד. תוצאה לא מצאה חן בעיניי - הן פולטות קצת וצבע של תמיסה הזו חום ובגדים שלהן הפכו להיות עם כתמים חומים כי לא יכולתי לאכיל אותן ערומות, אז הרעיון נפסל לעתיד...
לצפיה ב-'בגלל זה כדאי לתת ברזל באמבטיה... '
בגלל זה כדאי לתת ברזל באמבטיה...
26/03/2018 | 20:20
1
8
אבל אולי דווקא בגלל זה הבקבוקון של התרופות הוא פתרון טוב - כי הוא משתמש בכמות קטנה של תמ"ל (את השאר את יכולה להשאיר בבקבוק), ואת יכולה לתת אותו כשהן ערומות לפני/אחרי אמבטיה...
אם כי, תכל'ס, אפשר לעשות את אותו ערבוב בכפית בלי לקנות בקבוקון במיוחד בשביל זה...
לצפיה ב-'תודה. אנסה באמת לערבב בכפית'
תודה. אנסה באמת לערבב בכפית
26/03/2018 | 21:24
2
לצפיה ב-'שאלה שמטרידה אותי..'
שאלה שמטרידה אותי..
21/03/2018 | 05:09
7
127
אולי חלק לא יבינו את השאלה שלי ולמה אכפת לי בכלל אבל זה מציק לי...
כמה זמן אחרי הניתוח הקיסרי למי שעברה ירדה לכן הבטן? והרחם התכווץ? וכמה זמן לכם לקח לכם לרזות את המשקל העודף?
אני נראה לי בסוף עליתי 18-19 קילו..הרוב ירד על ההתחלה. לפני ההריון שקלתי 56-57 ובסוף 75 בערך נראה לי שהרוב היה הילדים הנוזלים והשיליות ..עכשיו 63. אני מניקה מלא. את שניהם. ממש שומרת. אוכלת מסודר אבל המשקל לא זז ועדיין יש לי בטן של חודש שלישי. עם הגדול תוך חודש הייתי בגינס כבר. השבוע היו בני חודש ומחר ברית
לצפיה ב-'הי, על ההתחלה ירדו לי כ-10 ק"ג, לא הנקתי,'
הי, על ההתחלה ירדו לי כ-10 ק"ג, לא הנקתי,
21/03/2018 | 08:01
60
נשארו לי בסופו של דבר עוד כ-10 ק"ג שהתקשיתי מאד להשיל כדי לחזור למשקל המקורי. רק היום, אחרי כשנה וחצי, אני יכולה להגיד שהורדתי והגעתי למשקל ההתחלתי שלפני ההיריון, אבל... עדיין יש לי בטן של חודש שלישי. הגוף לא חזר לעיצוב המקורי. אני עושה קצת תרגילים לבטן, אבל נורא קשה להוריד את הבטן.
חשוב לי לציין שלפני ההיריונות לא הייתה לי בטן כלל ואכלתי כל מה שאני רוצה.
היום זה אחרת, אם זה בגלל ההריונות, הגיל, התזונה וכו'.
אני מקפידה לאכול ארוחות קטנות כל כמה שעות - וזה ניכר במשקל ובתחושת הכבדות - הרבה יותר טוב. היום אני שוקלת בסביבות ה-68 ק"ג, אבל עדיין מרגישה שלא חזרתי לעצמי.. מקווה שעם התזונה והספורט הגוף יתעצב לקימורים שהיו לו..
לצפיה ב-'אני התחלתי עם קצת עודף משקל'
אני התחלתי עם קצת עודף משקל
21/03/2018 | 09:49
64
עם BMI בגבול עליון של תקין...במהלך הריון עליתי 12 קג. בהתחלה כי שמרתי על אוכל בריא ואחר כך כי פשוט בקשי יכולתי לאכול בכלל. אז הבנות כנראה לקחו ממני, כי שבוע אחרי קיסרי כבר ירדתי 11 קג ובעוד שבוע כבר שקלתי פחות ממשקל בזמן שנכנסתי להריון. עכשיו שוב עליתי קצת בגל שאני אוכלת שטיות ולא שומרת, אבל זה כבר לא קשור לשאלה שלך. נראה לי ששישה שבועות אחרי קיסרי כבר יכולתי ללבוש בגדים רגילים.
לצפיה ב-'לא זוכרת לגבי המשקל'
לא זוכרת לגבי המשקל
21/03/2018 | 10:21
44
אבל אני מצטרפת למה שכתבה לך אבטליה - מבנה הגוף משתנה. אצלי הבטן נראית שונה לחלוטין ממה שהיה לפני ההריון, וגם יש לי חלק של עור עודף (שנראה מקומט) בגלל המתיחה הגדולה של העור בזמן ההריון...

לצפיה ב-'אז החזרה למבנה הגוף המקורי אחרי קיסרי-'
אז החזרה למבנה הגוף המקורי אחרי קיסרי-
21/03/2018 | 13:43
3
59
היא בעייתית יותר מאשר לידה טבעית?
אוף... עוד סיבה שאני מקווה שהבנות יועילו בטובן להתהפך (:
לצפיה ב-'לא ילדתי רגיל אבל לא נראה לי שיש קשר'
לא ילדתי רגיל אבל לא נראה לי שיש קשר
21/03/2018 | 13:59
54
אבל, האמת שלא נראה לי שזה צריך להיות שיקול.. נגיד, בסוף ההריון אני קיוויתי שלהפך, מובילה לא תתהפך לראש ולא אצטרך ללדת רגיל, כי פחדתי מסבל של השניה. בסופו של דבר היא לא התהפכה למזלי ולמזל של השניה, כי שניה הייתה משמעותית יותר גדולה מראשונה ולא כל כך עלו על זה בהערכת משקל לפני לידה וזה היה יוכל להיות ממש מסוכן.
לצפיה ב-'אצלי כן'
אצלי כן
21/03/2018 | 19:20
1
36
מצד שני עליתי עם הגדול רק 12 קילו והבטן הייתה פיצית. יש מצב שזה קשור להריון תאןמים ולבטן הגדולה שהייתה לי
לצפיה ב-'חברה שלי ילדה רגיל פעמיים'
חברה שלי ילדה רגיל פעמיים
21/03/2018 | 19:29
50
אחרי לידה ראשונה היא ירדה במשקל מאד מהר ואיפו רזתה בהשווה למשקל לפני הריון. אחרי לידה שניה היא עלתה הרבה וטרם הצליחה להוריד.
לצפיה ב-'סקירה מוקדמת, נא עזרתכן...'
סקירה מוקדמת, נא עזרתכן...
20/03/2018 | 18:44
7
117
שלום חברות יקרות,

היום (שבוע 15+3), עשינו בשעה טובה סקירה מוקדמת. להלן מה שהיה, זקוקה לעצתכן/ כל מידע שתוכלו לתת...אני מודאגת.

1. ראשית רוצה לציין שעשינו פרטי אצל רופא מצוין ומומלץ (ד"ר מיקי לוריאן), זה פרטי, (בהסדר עם הכללית). מיכשור מצוין ארבע מימד, מסך גדול, הוא יסודי מסביר הכל, מראה הכל, היינו שם איזה שעה ורבע. בדק הכל כמה פעמים והיה מאוד מקצועי, סבלני וחביב. ממליצה.
2. מסתבר שיש לנו בן ובת, התרגשנו מאוד, פעם ראשונה שממש רואים יצור אנושי... מרגש, אנחנו מאוד שמחים.
הוא התחיל עם הבת- הכל יצא תקין: גודל, משקל, ראו ממש את כל האיברים, מוח, שתי אונות, לב עם כל החדרים, קיבה, מעיים, כיס מרה,כליות, ידיים רגליים עם כל האצבעות וכו וכו, אמר שהכל תקין, נראה מצוין, בגודל ובמיקום הנכון, אמר שזו "עוברית דוגמנית". נהדר.
3. עבר לבן- התחיל גם טוב, רואים ראש, מוח, לב , עיניים, סנטר, רגליים ידיים, פין וכולי, הכל נראה תקין ומצוין ותואם לשבוע ההיריון. יופי.
ואז- הוא מגיע לכליות שלו.
מסתכל מסתכל, מסתכל. תבינו זה ציוד הכי משוכלל שיש, מסך עצום, הכל ארבע-מימד, צבעוני, דופלר, רואים זרימה של העורקים באדום וכחול, רואים אותם זזים, ממש ראות מעולה. ראו כל חוליה בעמוד שידרה, באמת- אמריקה.
מחפש את הכליות עוד ועוד. אצל העוברית ראה אותן, כולל העורקים שלה תוך חמש שניות.
אצל הבן- לאחר מאמץ רב, הצליח לראות כיליה ימנית עם עורק. את הכיליה השמאלית- לא רואה. ניסה שוב ושוב, איזה ארבע פעמים, הגדיל, עשה צבעים, דופלר, מה לא. אין כיליה שמאלית....

הוא אמר כך: מניסיונו רב השנים בודאות של 95% הוא יכול לומר לנו שהכיליה לא במקומה, ויש בערך 5% לטעות שהיא שם- פשוט מוסתרת בגלל שיליה או המעי או משהו כזה ונראה אותה בהמשך.
אופציה שנייה- לדעתו בוודאות של כ60-70%- שהכיליה היא אגנית ומסתתרת באגן ולכן לא ניתן לראות אותה עכשיו, ויראו אותה בהמשך. 
אופציה שלישית והרעה מכולן- שאין כיליה בכלל. כרגע מוקדם מדי לדעת, הוא המליץ על סקירה מוכוונת לכליות וייעוץ גנטי וכמובן סקירה מאוחרת בשבוע 22, שאז כבר אפשר יהיה לראות. 

יצאנו מדוכאים נורא. אני יודעת שאפשר לחיות גם עם כיליה אחת (סבתא שלי הייתה עם כיליה אחת, אבל בסוף גם השנייה לא תפקדה והיא נזקקה לדיאליזה תכופה ובסוף נפטרה בגיל 60+). לעומת זאת אני יודעת שיש אנשים שחיים עם כיליה אחת גם עד גיל 100 בלי בכלל לדעת.

האם מישהי חוותה כזה דבר? שלא ראו כיליה ואח"כ היא "צצה"? אנחנו מאוד מודאגים. קבעתי תור לייעוץ גנטי לשבוע 20, ומי שפיר לשבוע 17. וכמובן יש לי השבוע פגישה אצל הפרופ' שמלווה אותי בהיריון בסיכון, ואשאל לדעתו.
האם זה קשור בתסמונות אחרות? כרגע הוא אמר שזה ממצא יחיד וכל השאר תקין. אוף, אני ממש מודאגת!!! אשמח לשמוע מניסיונכן...
לצפיה ב-'הדאגה שלך מאד מובנת'
הדאגה שלך מאד מובנת
20/03/2018 | 19:58
60
אני אישית לא נתקלתי בדבר כזה, אבל ראיתי בפורום הזה וגם בפורום הריון תאומים ושלישיה מספר דיונים בנושא ואפילו הייתה גולשת שהיא אמא לתאומים בעצמה והתגלתה אצלה במקרה כליה אחת. תחפסי בארכיון הודעות
דבר שני, אני מאד מקווה בשבילך שבסופו של דבר יתברר שיש לו כליה. אבל אפילו אם אין, בהחלט חיים גם עם כליה אחת חיים מלאים. רק כדאי לוודא שזה באמת דבר יחיד, וזה בדיוק מה שאת עושה - מי שפיר וסקירה מאוחרת. מחזיקה לך אצבעות שיהיה בסדר
וכמובן בשעה טובה על בן ובת!
לצפיה ב-'אני מבינה את הלחץ'
אני מבינה את הלחץ
21/03/2018 | 10:46
43
מכירה את המצב הזה מחברה - שם לא היה קשר לשום תסמונת אחרת, ואני מקווה שאם אכן אין כליה - אז מדובר רק בזה ולא במשהו מורכב יותר.
בינתיים מחזיקה לך אצבעות שבסה"כ מדובר בכליה שלא נמצאת במקומה.
ומזכירה לך להסתכל גם על ה 50% של הכוס המלאה -אצל הבת הכל תקין . מניסיון, אני יודעת שקשה לראות את זה כשמקבלים בשורות פחות טובות לגבי העובר השני, אבל חשוב לזכור גם את זה ולשמוח בזה.
לצפיה ב-'תודה על תשובותיכן, עוד שאלות'
תודה על תשובותיכן, עוד שאלות
21/03/2018 | 11:48
4
52
תודה לכן על התמיכה. אתמול הרגשנו שהשמיים נפלו עלינו. הרצתי תרחישי אימה בראש, בעקבות משהו שהרופא אמר לנו- למצער אי אפשר לדעת את טיב תפקוד הכליות אלא רק לאחר הלידה ואפילו גם לא תמיד (אצל האחיינית של בעלי גילו בעיה בכליות שהייתה ניתנת לתיקון בניתוח רק לאחר גיל חצי שנה).
כלומר, אי אפשר לשלול תרחיש (הגרוע מכל, אבל בכל זאת), שהילד יוולד עם כיליה אחת, וגם היא תתברר כלא תקינה, והוא יזדקק להשתלת כיליה בתור תינוק... זה מדיר שינה מעיניי.

עבר עלינו לילה גרוע ביותר, לא ישנתי, לא אכלתי והקאתי (אני עדיין מקיאה ובחילות בלי קשר, אבל נראה לי שהלחץ עשה את שלו), היום אני בבית, משתדלת להירגע.

מחר יש לי תור אצל הפרופ' ואני מקווה שהוא יעשה לי סדר בדברים. למשל, לא ברור לי מתי לעשות את הסקירה מוכוונת לכליות והאם ללכת לנפרולוג ילדים לפני או אחרי?

פיצי ופיצית- האם לחברתך גילו ממצא שאין כיליה בכלל? באיזה שלב בהיריון? והאם הילד היום עם כיליה בודדת מתפקדת היטב? האם הוא במעקב ומה אמרו לה? אם ידוע לך באיזה שבוע היא עשתה סקירה מוכוונת לכליות (ואצל מי...)? אשמח לכל פירור מידע...

אם מישהי אחרת נתקלה במקרה דומה (אפילו של איבר אחר) שפתאום התגלה מאוחר, אני אשמח לשמוע. כמו כן אשמח להמלצות על נפרולוג ילדים...
המון תודה. 

לצפיה ב-'חבל על הדאגות שלך'
חבל על הדאגות שלך
21/03/2018 | 14:40
1
45
שלום לך,
אמנם אני לא מבינה בתחום הזה של הכליות אבל רוצה להתייחס לדברייך. הרגשת שהשמיים נפלו ולילה גרוע, לא אכלת. ובעצם את עדין לא יודעת שום דבר אמיתי על המצב. למה המוח שלנו רץ לתרחישי אימה? לא חבל על האנרגיות שלך? נסי לקחת נשימה עמוקה, אין הרבה לעשות מלבד לחכות לבדיקה נוספת שתאשש או תפריך את הענין של כליה. נסי להתחזק באנרגיות חיוביות,גם בשבילך וגם עבור התינוקות היקרים שלך. תחשבי עליהם טוב, דברי אליהם בטוב. 
גם אם באמת יש כליה אחת, תתמודדו עם זה בבוא השעה. למה לרוץ לכך שיהיה בסכנה וכו' וכו'? נסי להתרכז בהווה, לעבור עוד יום ברוגע ובשמחה. זה יותר יתרום לבריאות שלך ושל ילדייך מאשר הסטרס הזה שנכנסת אליו.
תבררי טוב על מי שפיר, יש בזה סיכונים. ובתכלס אני לא בטוחה שיש מה לעשות בענין. ברוך ה' ראו איברים תקינים ועובדים. לכי עם זה. נסי לא ליפול מזה, להתחזק באמונה שלך שהכל יהיה בסדר ולהיות שמחה, שמחה, שמחה. ובבוא העת תמודדו עם מה שצריך. כרגע התינוק שלך בריא ומוגן.
מאחלת לך בשורות טובות!
לצפיה ב-'אני בדרך כלל לא בעד ביצוע מי שפיר ללא אינדיקציה '
אני בדרך כלל לא בעד ביצוע מי שפיר ללא אינדיקציה
21/03/2018 | 15:06
44
אבל פה בהחלט יש אינדיקציה רפואית - לשלול בעיות אחרות שיכולות לבוא ביחד עם כליה אחת. במקרה כזה אני הייתי עושה.
לצפיה ב-'אני לא מכירה את הפרטים לעומק עד כדי כך'
אני לא מכירה את הפרטים לעומק עד כדי כך
25/03/2018 | 15:12
1
24
וגם לשאול אותה לגבי הרופאים נראה לי כבר פחות רלוונטי כיוון שמדובר על ילדה שהיא היום בת 7.5 בערך.
אם אני לא טועה, במקרה שלה קיימת כליה נוספת אבל היא מנוונת. הילדה נמצאת במעקב (אני לא יודעת להגיד כל כמה זמן...) אבל אין תסמונות אחרות שקשורות לכך.

אבל באמת, כמו שכתבו לך לפני - נסי להימנע מתסריטים שחורים כל עוד המצב לא ברור לחלוטין. אני מאמינה שהרופא שלך יצליח לעשות לך סדר בדברים ולומר לך אילו בדיקות נוספות את צריכה לעשות ומתי וגם מה המשמעויות של הממצא הזה בבדיקה הנוכחית.
אני מאמינה גדולה בכוחה של חשיבה חיובית, ולכן גם אני ממליצה לך להתמקד בטוב, לנסות לשמור על אופטימיות . לא להתעלם מהסיכונים , אבל לא להתמקד דווקא בהם - זה לא עושה טוב לא לך, ולא לאף אחד מהעוברים שלך...

אשמח מאד אם תעדכני מה אמר הרופא המטפל שלך ובינתיים שולחת לך חיבוק גדול
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/03/2018 | 12:38
12
שלום , תודה רבה על התשובה. זה נכון, לחשיבה חיובית כוח רב. אנחנו אופטימים לבינתיים. יש  לנו סקירה מוכוונת לכליות לעוד שבועיים ולאחר מכן פגישה עם הפרופסור. אעדכן לאחר מכן. תודה לכולכן.
לצפיה ב-'מחפשת ביגוד לתאומים בני כמעט שנה '
מחפשת ביגוד לתאומים בני כמעט שנה
21/03/2018 | 13:49
24
שלום,
מחפשת למי שיש להעביר ביגוד לתאומים בנים מעבר וקיץ בני כמעט שנה.
תודה רבה מראש
בלומי 0504103152

לצפיה ב-'שאלה בקשר לגודל בקבוקים'
שאלה בקשר לגודל בקבוקים
20/03/2018 | 13:55
4
50
הגיע זמן להחליף לבנות בקבוקים, לכן יש לי שאלה - האם גודל של 260 מל זה מספיק או שמתישהו נצטרך 330? פשוט בקבוק של 330 לא יכנס לסטרליזטור שלי.הבנות כבר בגיל שלא ממש צריכות סטריליזצית בקבוקים כל יום, אני כבר מזמן עושה פעם ב.., לכן זה לא קריטי, אבל בכל זאת...
לצפיה ב-'לא חושבת שאצלי אי פעם עברו את הכמות הזו'
לא חושבת שאצלי אי פעם עברו את הכמות הזו
20/03/2018 | 15:09
2
37
ומקסימום... מכינים 240 ואז מוסיפים עוד אם מישהי עדיין רעבה...
ת'כלס, היות ואת בכיוון לארוחות מוצקים - כמויות התמ"ל אמורות דווקא לרדת ולא לעלות ככל שיתקדמו עם ארוחות המוצקים...
לצפיה ב-'אני כן, אבל טרם שאלתי מה דעתן...'
אני כן, אבל טרם שאלתי מה דעתן...
20/03/2018 | 15:18
1
19
לצפיה ב-'19 שנים טיפלתי בתינוקות, וגם זה ששקל 9 ק"ג בגיל 9 חודשים'
19 שנים טיפלתי בתינוקות, וגם זה ששקל 9 ק"ג בגיל 9 חודשים
20/03/2018 | 16:57
34
לא הצטרך בקבוק של 330 מ"ל
לצפיה ב-'אני דווקא עברתי לבקבוקים של 330, זה לא שהם אכלו את הכמות'
אני דווקא עברתי לבקבוקים של 330, זה לא שהם אכלו את הכמות
21/03/2018 | 08:04
16
הזאת, אבל אני מכינה להם כ-210-240 - וזה הרבה יותר נוח בבקבוק גדול - אם זה מבחינת ערבוב, או מרווח בבקבוק.
כמובן שיש הבדלים בתקופות גדילה.
אני רק כל פעם שיניתי את מספר הפטמה.
לצפיה ב-' פינה להורים שרוצים לישון'
פינה להורים שרוצים לישון
16/03/2018 | 09:12
21
77
בזמנו כשהפורום הזו היה פעיל יותר, הייתה פה מסורת טובה לרקז כל השאלות שקשורות לשינת ילדים בהודעה אחד ואז יועצת שינה הייתה עונה עליהן. ועכשיו יש לנו מצב שנמצאת פה יוצעת שינה ולא סתם נמצאת אלא היא מנהלת של הפורום ואף אחד לא שואל שאלות בנושא. אני לא מאמינה שלאף אחד אין שאלות כאלה. ננסה לחדש את הפינה?
לצפיה ב-'אני אתחיל עם שאלה בקשר לארוחת חלומות'
אני אתחיל עם שאלה בקשר לארוחת חלומות
16/03/2018 | 09:24
7
75
הבנות שלי בנות ארבע וחצי חודשים. בדרך כלל הן הולכות לישון ב19-20 ואז אחת מהן, לעתים קרובות הרבה יותר דווקא גדולה ולא קטנה - כן, יש להן עדיין הבדל מאוד משמעותי של יותר מקג במשקל - מתעוררת באמצע לילה ואז אני מאכילה גם אותה וגם את אחותה. אחר כך הן מתעוררות ב7-8. זה מצב ממש מצועיין בעניי. אבל שמתי לב כשנגיד גדולה מתעוררת ב23 ואני לא מצליחה להרדים אותה עם מוצץ ואז מאכילה אותה במחשבה שהיא רעבה וגם את אחותה במחשבה אגויסטית כדי שלא תעיר אותי בלילה אז הן ישנות עד הבוקר. זה לא קורה הרבה ומצב הנוכחי עם ארוחת אמצה לילה מתיאם לי, אבל השאלה היא אולי כדאי לנסות לתת להן כל ערב ארוחת חולומות ב23 בתקווה שישנו כל הלילה או שלהשאיר כמו שיש? עם ארוחת חולומות אני אצטרך לשנות גם סדר יום שלי כי כעת אני הולכת לישון ב22. אני אוסיף שכרגע אין להן שעה קבוע בלילה שהן מתעוררות לאכול - זה יכול להיות באחת וגם בארבע.
לצפיה ב-'האכלת חלום'
האכלת חלום
18/03/2018 | 18:01
6
56
אני אתחיל קודם כל מכך שהתעוררות אחת בלילה זה מצב מעולה! עד גיל שנה זה יותר מסביר להתעורר לאוכל באמצע הלילה.
לעניין האכלת חלום - הדעות מנוגדות.
מצד אחד, באמת יש בזה נוחות מאד גדולה להורה - כיוון שהוא שולט בזמני ההאכלה בהתאם לנוחות שלו, ובמיוחד עם תאומים - יש בזה יתרון גדול.  
מצד שני - הגישה שטוענת שזה מנגנון ש"עוקף" את מנגנון רעב ושובע הטבעי של הגוף ובעצם מלמד את הגוף לא להתייחס לתחושות שלו.

אני באופן אישי לא אוהבת האכלת חלום כי היא מייצרת אצל התינוק הרגל לקבל אוכל בשעה קבועה שהוא לא בהכרח זקוק לו... עם כל הקושי שבדבר אני מעדיפה להתעורר בזמנים שונים אבל בהתאם למה שהתינוק באמת צריך ולא לתת סתם אוכל אם אין לו צורך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/03/2018 | 18:05
5
34
אצלנו זה הולך כרגע בהתאם למה שתנוקת אחת רוצה, כי את השניה אני מאכילה אחריה ולא יודעת, האם היא רעבה באמת. אבל היא גם אוכלת מנה שלמה ולא מתנגדת...
לצפיה ב-'את מעירה אותה כשהראשונה מתעוררת ? '
את מעירה אותה כשהראשונה מתעוררת ?
19/03/2018 | 08:30
4
29
או שהיא מתעוררת לבד?
תמיד אותה אחת מתעוררת ראשונה?
לצפיה ב-'אני מעירה אותה אחרי שראשונה אכלה'
אני מעירה אותה אחרי שראשונה אכלה
19/03/2018 | 08:35
3
36
לפעמים היא מתעוררת לבד, אבל בדרך כלל לא. כן, בדרך כלל אותה אחת. נגיד, היום אותה אחת שמתעוררת בדרך כלל לא התעוררה, שמעתי בלילה את השניה "מדברת" , אבל היא לא בכתה ולא נגשתי אליה ואז נרדמה שוב ולא אכלו בלילה. אני חושבת אולי בכלל קר להן קצת והיום היה לילה חם יחסית ובגלל זה הגדולה לא התעוררה...
לצפיה ב-'לא לגשת מיד - זו תגובה מעולה'
לא לגשת מיד - זו תגובה מעולה
19/03/2018 | 08:50
2
38
כיועצת שינה, נתקלתי הרבה פעמים בהורים שניגשים לתינוקות בלילה מיד כשהם שומעים קול מכיוונם - ומניסיוני זו טעות. לא צריך "לרוץ" מיד - אלא כן לאפשר להם רגע של התמודדות לבד כיוון שיכול להיות שמדובר בהתעוררות קלה בין מחזורי שינה וההגעה של ההורים הופכת אותה מהתעוררות קלה שהתינוקות יכולים באופן עצמאי לחזור לישון אחריה, להתעוררות של ממש שבה הם כבר זקוקים לעזרת ההורים כדי לחזור לישון.
אני כמובן לא מדברת על לתת לתינוק לבכות מבלי לגשת אליו. אבל תינוק שרק מתעורר - ששומעים את התזוזות שלו או אפילו מלמולים שלו אבל הוא אינו בוכה - אין צורך לגשת אליו באמצע הלילה.
בקיצור, מה שרציתי להגיד לך - כל הכבוד שלא ניגשת ואיפשרת להן לישון לילה שלם ברציפות !

לצפיה ב-'אני חושבת אולי פעם אחת לנסות לא לעיר את השניה'
אני חושבת אולי פעם אחת לנסות לא לעיר את השניה
19/03/2018 | 08:57
1
31
ולראות האם היא תתעורר לבד לאוכל, אבל אין לי אומץ, כי זה יבוא על חשבון שעות שינה שלי. מצד אחר אני עדיין בחופשת לידה ולא נורא אם אתעורר פעם נוספת בלילה וכדאי לנסות, אולי היא באמת לא צריכה אוכל בלילה ורק אחותה כן.
לצפיה ב-'אין ספק שחוסר סינכרון פוגע בשעות השינה'
אין ספק שחוסר סינכרון פוגע בשעות השינה
19/03/2018 | 08:58
25
אבל למה לא לנסות לילה אחד? תמיד תוכלי לחזור לסנכרן בלילה שאחריו....
לצפיה ב-'עוד לא שם, אבל יש שאלה'
עוד לא שם, אבל יש שאלה
18/03/2018 | 18:40
3
50
היי לכן,

הנושא עדיין רחוק ממני, אולם זה נושא סופר חשוב ואני כבר שמחה לקרוא וללמוד ולקבל טיפים מאנשים מנוסים...
שאלתי- איך באמת, בטח עם תאומים, מתחילים ביצירת סדר יום ולו"ז, איך יודעים מתי לשכיב אותם לישון, מתי להאכיל אותם בלילה? האם כל פעם שהם מתעוררים? איך יודעים שזה מרעב ולא ממשהו אחר? ואיך אפשר באמת ל"סנכרן" בשינה שלהם כך שיהיו ערים ווישנו באותם הזמנים?

המון תודה!!!
לצפיה ב-'את בטח בהמשך תקבלי תשובה מקצועית'
את בטח בהמשך תקבלי תשובה מקצועית
18/03/2018 | 20:49
2
59
אבל אני בנתיים אספר קצת מנסיון הקטן שלי. הקטנה שלי נולדה שני קילו. תינוקות כאלו מומלץ להיער כל שלוש שעות לאוכל, גם ביום וגם בלילה. תינוק שאוכל תמ''ל, גם ככה אוכל כל שלוש שעות בערך. אם מניקים, אז לעתים קרובות יותר, כל שעתיים בערך. בהתחלה לא קל להבין, למה התינוק באמת בוכה. האם הוא רעב, האם הוא עייף או האם הוא צריך גראפס. צריך לזכור שאם תינוק אכל מספיק ובכל זאת בוכה שעה אחרי אוכל, אז כנראה שיש לו גראפס תקוע וצריך להרים אותו. זה טיפ מאד חשוב. לאכיל שוב במקרה כזה זה טעות. אז עד שהקטנה הגיעה למשקל שתיים וחצי קילו, הערתי אותה וגם אחותה על הדרך כל שלוש שעות. שמתי לי שעון מעורר אם במקרה הן לא יעירו אותי. לא זוכרת, שבאמת הצטרכתי אותו אי פעם...אחר כך הפסקתי וזרמתי איתן, אבל ברגע שאחת אכלה, השניה קיבלה בקבוק מיד לאחריה. הייתי לבד איתן רוב הזמן, אז הייתי צריכה את זה כדי להקל לי על חיים. ככה סנקרנתי אותן. יש לזה מחיר - לפעמים הן מתעוררות ביחד ובוכות ביחד. אבל אין מה לעשות. בהורות לתאומים יש הרבה פשרות, ואחת מהן זה להבין, שלפעמים קורה, שתינוק אחד צורח ואת לא יכולה לעשות כלום עם זה, כי את מטפלת באחיו באותו רגע שצריך אותך בדיוק באותה מידה.  בחודש ראשון הבנות שלי בעיקר ישנו ואכלו כל שלוש שעות. לאחר חודש הן התחילו להיות ערות קצת יותר במהלך היום ולפתח פערים גדולים יותר בארוחות בלילה. בהתחלה זה פעמיים בלילה, אחר כך פעם אחת.
ככה בערך. אבל אל תדאגי, גם לי היו מלא חששות, כי לא טיפלתי אף פעם בתינוקות ובקשי ידעתי להחזיק אותם בידיים, אבל טבע עושה את שלו ודברים מסתדרים.
לצפיה ב-'האמת? תשובה מעולה!! '
האמת? תשובה מעולה!!
19/03/2018 | 08:42
1
42
לא בטוחה שיש לי מה הרבה להוסיף לזה..

בעיקרון מבחינת לו"ז מסודר וסדר יום קבוע - זה משהו שלא רלוונטי לפני גיל 3 -4 חודשים.
לפני הגיל הזה חשוב להיות ערים לצרכים של התינוקות וולעזור להם "להתאקלם" בעולם ולעשות את המעבר מהרחם אל העולם החיצוני בצורה כמה שיותר קלה. ברגע שרוצים להתחיל לסגל סדר יום קבוע מתחילים גם להשכיב לישון בשעות קבועות, ויחד עם ההשכבות גם כל שאר ה"פרוצדורות" מתכנסות לאיזשהו מבנה קבוע (אוכל, אמבטיה, טיול...). הסיבה שאני מתייחסת לזה כ"פרוצדורות" היא שבעיקר אצל תאומים (אבל לא רק) הרבה פעמים החודשים הראשונים הם מאד טכניים - סביב הטיפול השוטף - האכלה, החלפת חיתול, אמבטיה... כיוון שאלו באמת הדברים שלוקחים את רוב הזמן.
לגבי הסינכרון בין התינוקות - כמו שכתבה לך fialka3 - בד"כ משיגים את זה ע"י כך שמאכילים אותם ביחד, גם אם רק אחד מהם בכה לאוכל. כך הם מתרגלים לאכול באותם זמנים. יש לזה יתרונות וחסרונות.
אני באופן אישי העדפתי לא לסנכרן כיוון שהרגשתי שדווקא זמני הארוחות הם זמנים שמאפשרים לי סוג של זמן אישי אחד על אחד עם כל אחד מהתינוקות, ולא רציתי את הלחץ של עוד תינוק שרעב לאוכל באותו זמן (לא שזה לא עשוי לקרות בכל מקרה... ). החיסרון המשמעותי של לא לסנכרן בארוחות הוא כמובן שעות השינה - שהן גם ככה מאד מאד מאד מצומצמות (את לא מתארת לעצמך עד כמה ....) .
כל אמא צריכה להבין עם עצמה מה יותר מתאים לה - לאופי שלה, להתנהלות שלה, לרמת התמיכה שיש לה מסביב... אני מאמינה שאת תדעי מה יותר נכון עבורך.
הערה חשובה שהעירה fialka3  היא לגבי מששקלים נמוכים (שהם מאד נפוצים בתאומים) - במקרים האלה חייבים להעיר לאוכל כל 3 שעות.

מקווה שהצלחתי לענות, ואם לא - אשמח מאד לשאלות נוספות
לצפיה ב-'למדתי את כל זה מארכיון של הפורום...'
למדתי את כל זה מארכיון של הפורום...
19/03/2018 | 09:09
33
בעיקר מטיפים של ספי - מנהלת לשעבר וגם אם יחידנית. זה מאד מאד עוזר. אני רוצה גם לעזור לאחרים, לכן אני מנסה לעשות מאמצים כדי שהפורום יהיה פעיל יותר גם בשביל אמהות לתאומים.
לצפיה ב-'תאומות שישנות יחד'
תאומות שישנות יחד
19/03/2018 | 20:50
8
41
בנות כמעט 4 חודשים ישנות איתי יחד, מגיל כמה שבועות. נראה שהן מאוד אוהבות להיות יחד. רק בעגלה אני נאלצת להפריד ביניהן. אני מרגישה שבקרוב יהיה מסוכן להשאיר אותן במיטה שלי. יש פה הורים שהשאירו את התאומים לישון יחד? אם כן אז איך עושים את זה טכנית? קראתי פה שרשור ישן של התנגדויות אבל אולי יש מי שהצליח לו.
לצפיה ב-'כיוון שקראת כבר את כל הסכנות '
כיוון שקראת כבר את כל הסכנות
20/03/2018 | 09:15
7
33
אני יוצאת מנקודת הנחה שאת מכירה את הכללים הבטיחותיים ללינה משותפת (בין האם לקיר, בלי שמיכות, בלי כריות, סדין עם גומי מתוח.... )
מה שאני הייתי מציעה לעשות הוא להוריד את המזרון שלך לרצפה על מנת להמנע מנפילות בזמן שיתחילו להיות פעילות יותר גם בלילה (חלק מההתקדמות בשלבים ההתפתחותיים - זחילה, ישיבה, עמידה - מתורגלת גם בלילה).
דבר נוסף שכדאי בעיני הוא לסגור את דלת חדר השינה (או את הדלת עצמה או להתקין שער נמוך שלא יאפשר להן טיולים ליליים. אל תסמכי על זה שתתעוררי לפני שיספיקו לצאת מהחדר.
וכמובן לוודא שסביבת החדר מאובטחת  - אין שקעים גלויים, אין כבלי חשמל שהן עשויות להיתקל בהם או למשוך אותם, אין פינות חדות, חפצים מסוכנים או חפצים שעשויים ליפול עליהן....

לצפיה ב-'סביבה מאובטחת'
סביבה מאובטחת
20/03/2018 | 09:23
1
33
בנות שלי בנות ארבע וחצי חדשים ישנות במיטות שלהן ואפילו הכנסתי אותן לחדר שלהן בגיל 4 חודשים, אבל יש לי שאלה לגבי בטיחות. נכון לכרגע לא עשיתי כלום בנושא, בנות בדרך כלל על משתח פעילות שמונח על הרצפה כשהן ערות. אחת מהן כבר מתהפחת מבטן לגב ושתהן יודעות לשנות ציר. זה הזמן להתחיל לסדר עניני בטיחות או שאפשר לחכות עוד קצת?
לצפיה ב-'עוד קצת...'
עוד קצת...
20/03/2018 | 11:00
25
אבל זה יגיע יותר מהר ממה שאת חושבת... וברגע שיתחילו לזחול ולהגיע לכל מיני מקומות - גם בלי לשבת הן יכולות להושיט יד ולפתוח מגירות תחתונות וכו'...
אז כדאי להתחיל להרים דברים שאת לא רוצה שיגיעו אליהן, לקנות מנעולים למגירות, מגינים לפינות ובעיקר בעיקר לדלתות של חדרים שעלולות להיטרק על האצבעות כשמושכים אותן..
לצפיה ב-'מתברר שלא קראתי הכל'
מתברר שלא קראתי הכל
20/03/2018 | 11:10
4
24
הי,
קראתי שילדים רבים וכו אבל כללי בטיחות ללינה משותפת אני לא מכירה: למה אסור שמיכות? אנחנו ישנות עם שמיכות עכשיו, לא קר אחרת?
לצפיה ב-'בלינה משותפת מומלץ להימנע משמיכות עבות/כבדות '
בלינה משותפת מומלץ להימנע משמיכות עבות/כבדות
20/03/2018 | 15:16
3
25
(כדוגמת שמיכות פוך) ולהשתמש בשמיכות קלות בלבד. הסיבה היא שתינוק שחלילה מסתבך ונחנק תחת השמיכה לא מסוגל להרים אותה בגלל המשקל שלה (כמו גם את הכריות). עדיף להלביש בשכבת ביגוד נוספת על פני הוספת שמיכה.
לצפיה ב-'אוקי, תודה'
אוקי, תודה
20/03/2018 | 16:31
3
לצפיה ב-'מיטת תינוק משותפת לשתיהן'
מיטת תינוק משותפת לשתיהן
20/03/2018 | 19:14
1
23
זה ריאלי? או לול גדול בתור מיטה?
לצפיה ב-'תלוי לאיזה פרק זמן את מתכננת...'
תלוי לאיזה פרק זמן את מתכננת...
20/03/2018 | 19:54
18
למספר חודשים לול יכול להיות ריאלי, אח"כ יהיה להן צפוף ביחד, ואם הן גבוהות אז גם לא מספיק ארוך...
לצפיה ב-'דימום חזק אחרי דילול עוברים ....HELP !!!'
דימום חזק אחרי דילול עוברים ....HELP !!!
17/03/2018 | 19:37
4
106
הי בנות
אני קוראת שקטה בדר"כ של הפורום... אחרי ככ הרבה שנים של IVF נכנסנו להיריון סופסוף..השמחה היתה גדולה כשראו תאומים...ואז שבוע לאחר מכן הרופא אמר :"רגע..יש לנו פה הפתעה...עוד אחד". מפה לשם אחרי התבלטויות רבות החלטנו על דילול מ3 ל2.
לפני כשבועיים וחצי עשיתי דילול מ3 לתאומים, כאשר הדילול היה ארוך מהרגיל והשאירו אותי לאשפוז, עוד עובר הלך לעולמו באותו יום... :(
כרגע אני עם עובר אחד שבוע 14+5 והיו לי השבוע פעמיים דימומים ממש חזקים (ברמה של שלולית דם גדולה) ועם קרישי דם צמיגיים ודיי גדולים (סורי על התיאור)..היתי בטוחה שזה העוברים שיצאו ממני. בכל פעם הלכתי למיון והעובר שלנו בסדר גמור תודה לאל ובכל יום שעובר באמת 2 השקים האחרים מצטמצים וגם החומר ששם הולך וקטן.. אבל כל רופא אומר סיבה אחרת לדימום..הרופא שלי של היריוון בסיכון אמר שזה תקין שיש דימום כי הרחם סופג את 2 העוברים (כשרחם סופג זה אומר שזה מדמם ? לא בטוחה..), רופאה אחת אמרה שיכול להיות זו היפרדות שיליה (למרות שאין שום הוכחה לכך באולטרסאונד או ממצאים לכך), רופא אחר אמר שהעוברים יוצאים ממני...למי להאמין ? לפחות כולם תמימי דעים שאין מה לעשות עם זה...שזה עוד יותר מעצבן..
מישהי חוותה / שמעה על כך ...?
האם זה הגיוני ?
אני כבר לא יודעת מה לעשות.. אשמח לעצתכן ....
תודה :)
לצפיה ב-''
18/03/2018 | 09:41
1
66
האמת שאין מה לעשות כרגע. מחזיקה לך אצבעות שיהיה בסדר.
לצפיה ב-'תודה על העידוד :)'
תודה על העידוד :)
18/03/2018 | 09:46
29
לצפיה ב-'הרבה בריאות'
הרבה בריאות
18/03/2018 | 18:34
52
שלום לך חברה,

קודם כל אני מאוד מבינה לליבך, גם אנחנו זה היריון מ IVF, ראשון, לאחר הרבה ניסיונות וזה מאוד מפחיד ומלחיץ. המחשבה שמשהו יקרה לו, כי לנו זה ממש לא בא בקלות. אין לי ניסיון בדילול, אולם יכולה לספר לך שאצלי בשבוע 6 ראו המטומה ברחם ליד אחד השקים (תאומים לא זהים), ושבוע לאחר מכן- הדימום התגבר והיה לי דימום רציני, ממש אדום וניגשתי בלילה למיון נשים בבי"ח.

גם הם אמרו לי שלמרבה המזל עדיין יש דופק, אולם שאין מה לעשות. גם ככה הייתי עדיין על תמיכה, כך שלא היה להם מה לעשות איתי. אמרו לי לנוח ממש 3 שבועות, ובאמת בקושי זזתי. אמרו לי שהתרחיש הכי טוב זה שהדימום ייספג, וכך אכן היה, בא.ס אחרי שבועיים ההמטומה נספגה ולא ראו אותה יותר, אבל אמרו לי שתמיד יכול לחזור... בקיצור, גם ככה אני מוגדרת היריון בסיכון, כמוך בוודאי, אז אני די בבית לא מתאמצת הרבה. 

יש פורום פה גם "היריון לאחר טיפולים" וגם "אובדן היריון" יש שם נשים עם הרבה ניסיון (למצער), אולי כדאי לשאול שם? באמת מרגיז שכל רופא אומר משהו אחר. לי אמרו שדימום יכול להיספג כמו אצלי, אבל זה לא היה שני שקים והכל כמו אצלך, ההיגיון שלי אומר שזה אמור לצאת החוצה, אבל אינני רופאה. בכל מקרה, תנוחי הרבה, תשתי ותאכלי, תהיי קשובה לגוף שלך, ואם משהו חשוד קורה- הייתי הולכת להיבדק . המון המון בהצלחה ותעדכני!!

לצפיה ב-'תקשיבי לגוף שלך, וגם ללב שלך'
תקשיבי לגוף שלך, וגם ללב שלך
19/03/2018 | 08:57
51
אם משהו מרגיש לך לא תקין - לכי שוב להיבדק, לכי לרופא אחר, עד שתמצאי מישהו שהתשובה שלו תרגיש לך נכונה.

לצפיה ב-'אין דופק. וסליחה על האורך...'
אין דופק. וסליחה על האורך...
18/03/2018 | 20:36
2
119
שלום לכולם.
רק לפני 6 ימים הצטרפתי לפורום פה וכנראה שכבר אאלץ להפרד ממנו...
יש לי 4 ילדים ב"ה. כולם מטיפולי IVF (ועברנו הרבה...)
אני בהריון ולפני 6 ימים עשיתי אולטרסטונד ראשון במחלקה להפרייה חוץ גופית בבי"ח שם נצפו שני עוברים עם דופק. שבוע שישי. הייתי בהלם. כבר הוחזרו לנו בעבר 3 ואף 4 עוברים ואף פעם לא נקלטו שניים. 
קשת של רגשות- שמחה (אני בעצמי תאומה), חששות, התרגשות, בהלה. 
איך אסתדר עם שניים? איך אסתדר עם הריון גדול וכבד לפי מה שקראתי פה? יש 4 לטפל בהם בבית.
היום הלכתי לרופאת הנשים בקופה, שבוע שביעי. עשתה לי אולטרסאונד ונצפה רק דופק אחד. קצת קשה לי. כבר דמיינתי הכל... 
אמרה לי לחזור עוד שבוע אבל קשה לי להאמין שפתאום יראו שוב דופק. אני מכירה מקרים שלא ראו בהתחלה ולאחר שבוע-שבועיים כן ראו. אבל לא שמעתי על מקרה שראו ואז לא ואז שוב כן..
מנסה להתחזק שהכל מאת ה' ולטובה ולהתפלל על העובר שכן נשאר. אבל עצובה לעת עתה. 
הצטרפתי לכאן ביום הראשון שגילו לנו תאומים... רק לפני 6 ימים.. איך כ"כ מהר נגמר...?
לצפיה ב-' '
19/03/2018 | 08:55
1
49
אני לא יודעת אם זה מנחם... אבל מה שאת מתארת הוא מאד נפוץ בהריונות תאומים. עד שבוע 9-10 הסיכוי של אחד מהעוברים לא לשרוד הוא מאד גבוה.
אני שולחת לך חיבוק של נחמה, ומאחלת לך המשך הריון ארוך ותקין.
אני מאמינה שדברים כאלו קורים כי זה מה שאמור היה לקרות, והעובר הזה כנראה לא אמור היה לשרוד מכל מיני סיבות שאינן ידועות לנו, ושזה כנראה לטובה.
לצפיה ב-'תודה רבה על המילים החמות..'
תודה רבה על המילים החמות..
19/03/2018 | 15:09
20
לצפיה ב-'מבצעים ומודעות אחרות'
מבצעים ומודעות אחרות
18/03/2018 | 15:50
1
27
מצעיה לכתוב פה אם ראיתם לאחרונה איזהשהם מבצעים מעננים למוצרי תינוקות וילדים
לצפיה ב-'פמפרס אקטיב ביבי ומטרנה'
פמפרס אקטיב ביבי ומטרנה
18/03/2018 | 15:52
28
קניתי היום ברמי לוי קופסא של פמפרס אקטיב ביבי 124 יחידות ב60 ש''ח. נשמע לי משתלם.
בנוסף, יש עכשיו קופון בסופר פארם לשתי קופסאות גדולות של מטרנה ב95 ש''ח.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לגנים ומחלות'
שאלה בקשר לגנים ומחלות
15/03/2018 | 14:52
4
63
עוד לא הכנסתי את הבנות לגן, אבל אני כבר מתארת לעצמי שהן יהיו חולות הרבה בהתחלה ולא תמיד ביחד. אני לא אוכל להישאר איתן כל הזמן במשך מחלות, לכן אני חושבת להישאר איתן רק בימים קשים, מקווה ברגע שהן ירגישו קצת יותר טוב, אבל לא יהיו בריאות מספיק לגן, אמא שלי תוכל להישאר איתן. שאלה היא במקרה של ילד אחד חולה ושני בריא, השארתם את הבריא בבית או שהוא הלך לגן? אם הלך לגן, איך עשתם את זה טכני - לקחתם את שניהם לגן והשארתם שם רק אחד? איך השני מגיב? אני יחידנית, אז אין לי אופציה של בן זוג שלוקח לגן או אוסף מהגן.
לצפיה ב-'מחלות בשנה הראשונה בגן'
מחלות בשנה הראשונה בגן
16/03/2018 | 00:43
3
42
זה נושא כבד....
מתחילה בחדשות הרעות: זה קורה המון. הרבה יותר ממה שאת מתארת לעצמך. ברמה כזו שיש חודשים שבהן הן יותר בבית מאשר בגן...
ולמה אני מתחילה בחדשות האלה דווקא? כי חשוב להיערך לזה. במיוחד לאור העובדה שאת יחידנית - חשוב לתכנן מראש את מעגלי התמיכה במצבים האלה ואם אמא שלך לא זמינה לעזור לך הרבה אז אולי למצוא בייביסיטרית שאת סומכת עליה ושאת יודעת שתוכלי להזעיק אותה במצבים האלה.

לשאלתך לגבי ילד אחד חולה והשני בריא - העמדה שלי היא שבנושא הזה תאומים אינם שונים מכל זוג אחים אחר. כלומר - אם היה ביניהם פער של שנה לא היתה לך התלבטות והיית שולחת את הבריא לגן ואת החולה משאירה בבית, נכון? כך גם במקרה של תאומים.
בהתחלה זה מוזר - גם לך וגם להם. אבל עם הזמן את תראי שיש בזה גם צדדים חיוביים (ואני יודעת כמה נורא זה נשמע להגיד שיש צד חיובי לילד חולה...). אחד היתרונות הוא שזה מאפשר לכל אחד מהם להיות בנפרד מהשני. לקבל תשומת לב אישית בלי "החצי השני" - גם לילד שהולך לגן ופתאום מצליחים לראות אותו בלי ההשוואה המתבקשת לאחיו שנמצא ממש לידו... וגם לילד החולה שנמצא בבית עם אמא וזוכה לתשומת לב אישית ובלעדית של אמא שממוקדת גם בו. היתרון הזה הוא יתרון גם עבורך שזוכה בזמן אישי עם אחד מהילדים - דבר שבשנים הראשונות בעיקר הוא מאד קשה להשגה, ובמיוחד ליחידניות.

טכנית - אני העדפתי תמיד לבקש ממישהו שישאר עם החולה בזמן שאני מביאה את הבריא לגן (או להפך - שמישהו אחר יביא את הבריא לגן בזמן שאני נשארת עם החולה בבית) - לא בגלל הקושי שלהם בסיטואציה אלא בעיקר בגלל חוסר רצון להתנייד עם ילד חולה שלפעמים בדיוק ישן אחרי לילה קשה או סתם מרגיש רע והטרטור הזה לגן שלא לצורך עשוי להעיק עליו ולהציק לו. אם אין ברירה ולא ניתן לבקש ממישהו שישאר עם החולה בבית למשך 10 דקות - רבע שעה (אני מניחה שזה פרק זמן סביר להביא ילד לגן ולחזור הביתה) אז אני מניחה שהייתי לוקחת אותו איתי...
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובה כל כך מפורטת'
תודה רבה על תשובה כל כך מפורטת
16/03/2018 | 08:39
1
27
אמא שלי זמינה, רק שהיא מבוגרת ויהיה לה קשה להסתדר עם שתיהן לבד כל היום כשאני אהיה בעבודה. לכן ברור לי שכשהיא תהיה איתן אז ילדה בריאה בטח תלך לגן. כשאני אהיה איתן אני עוד לא החלטתי מה הכי טוב, כי גן די רחוק - 10 דקות נסיעה באוטו מהבית שלי. לא מצאתי בשכונה שלי משהו פטוח מ7 עד 17 לפחות, כי ככה אני צריכה בגלל העבודה שלי. והגן ההוא כן ואפילו יותר וגם קיבלתי המלצות חמות.
לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי לך לחשוב על עזרה נוספת'
אני חושבת שכדאי לך לחשוב על עזרה נוספת
17/03/2018 | 22:35
22
אם אמא שלך מבוגרת זה בהחלט לא פשוט , גם תינוק יחיד זה לא פשוט ושתיים זה מאד קשה !
אולי סטודנטית שגרה באזור ותוכל לעזור ?
לצפיה ב-'אכן נושא קשה ושנה ראשונה קשה בגן..'
אכן נושא קשה ושנה ראשונה קשה בגן..
18/03/2018 | 08:09
16
גם אני התמודדתי כך. נעדרתי כל כך הרבה מהעבודה בשנה הראשונה, כאילו לא חזרתי מחופשת הלידה. בעלי לא בדיוק יכול להתמודד עם ילדים חולים.  הצד החיובי הוא שהזמן עובר והם גדלים, מתחשלים ומתחסנים. תנסי למצוא לך באמת עוד מישהי חוץ מאמא שלך שתוכל להיות ב"סטנד ביי" (יש כאלה שיכולות להיות) מהבקרים. 
לצפיה ב-'באיזה גיל הכנסתם את הקטנטנים למסגרות ולאיזה?'
באיזה גיל הכנסתם את הקטנטנים למסגרות ולאיזה?
14/03/2018 | 15:31
7
44
באיזה גיל הכנסתם את הקטנטנים למסגרות ולאיזה? חצי שנה/9 חודשים/שנה? לגן/משפחתון/מטפלת ?
לצפיה ב-'אני עוד לא הכנסתי'
אני עוד לא הכנסתי
14/03/2018 | 15:38
1
66
אבל מתכוונת להכניס בגיל חצי שנה לגן פרטי. זה בעוד חודש וחצי. למה גן פרטי ולא מעון או מטפלת? כי אני מאלה שקשה להן עם מטפלת, כי אני לא יודעת מה היא תעשה כל היום עם הבנות כשאני לא איתן. לגבי הגן אני יותר רגועה כי קיבלתי עליו המלצות חמות וגם יש שם מספר גננות. למה לא מעון? אני חושבת שבגיל חצי שנה הן מאוד קטנות למסגרת ציבורית גדולה. וגם אני צריכה לחזור לעבודה במאי ולא בספטמר.
לצפיה ב-'אני הכנסתי רק בגיל שנתיים'
אני הכנסתי רק בגיל שנתיים
14/03/2018 | 15:48
51
לשמחתי הייתה לי את האפשרות הכלכלית לוותר על ההכנסה שלי ולהישאר איתם עד הגיל הזה.
בגיל הזה הכנסתי אותם לגן - היה חשוב לי שיהיה מקום מסודר עם צוות גדול שעובר הדרכות מסודרות של מד"א וכו'....
אני מאמינה שגם אם הייתי מכניסה אותם למסגרת בגיל צעיר יותר הייתי מעדיפה מסגרת כזו על פני מטפלת  - למרות הנוחות שיש כביכול במטפלת - פשוט בגלל שקשה לי לסמוך על מישהי אחת שנמצאת איתם כל היום. בתור אחת שעשתה את זה ומבינה את הקושי בלהיות יום שלם עם שני קטנטנים - קשה לי לסמוך על ההתנהגות של מישהי שאני לא מכירה (גם אם קיבלתי עליה המלצות).

לגבי מועד חזרה לעבודה - קחי בחשבון שגם מבחינת מטפלות - ההיצע גדול יותר בספטמבר כשהילדים שהן מטפלות בהם עוברים למסגרת ציבורית ואז הן מחפשות משפחה חדשה. ומבחינת מסגרת של מעון/משפחתון - יש מקומות שמוכנים להכניס גם באמצע השנה...
לצפיה ב-'הגדול שלי נכנס בגיל 4 וחצי חודשים לגן'
הגדול שלי נכנס בגיל 4 וחצי חודשים לגן
14/03/2018 | 18:59
3
49
היה סיוט סיוטי. היה חולה חודשים בלי הפסקה. את הקטנים אני מתכוונת להשאיר עם מטפלת עד שנה וחצי. 
אני נשארת איתם בבית עד גיל 7 חודשים. 
ובספטמבר הבא בשאיפה יכנסו לגן
לצפיה ב-'את חושבת שמחלות רבות זה קשור לגיל'
את חושבת שמחלות רבות זה קשור לגיל
14/03/2018 | 19:15
2
43
ולא לשנה ראשונה בגן וזה לא יקרה אצל גדולים יותר?
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
14/03/2018 | 20:09
37
אבל יהיו גדולים וחזקים יותר. גם הגדול שלי עדיין קטן והם ידביקו אחד את השני. הוא היה גם בתינוקייה ענקית. 25 ילדים. ממליצה אם להכניס רק למקום קטן . יש לי מישהו בעבודה שהכניס ילד בן שנה וחצי עכשיו והוא חולה בלי סוף
אבל באמת שזה סיוט שהם פיצים.  לא רוצה להיזכר בתקופה ההיא..חודשים של מחלות...רק עכשיו זה נרגע והוא בן שנתיים וחצי. סוף סוף הרוויח קצת משקל
לצפיה ב-'שנה ראשונה בגן היא קשה בכל גיל'
שנה ראשונה בגן היא קשה בכל גיל
16/03/2018 | 00:55
31
אין ספק שהמערכת החיסונית כנראה עמידה יותר בגילאים מתקדמים יותר, אבל חלק מבנייה של מערכת חיסונית היא גם חשיפה למחלות...
מניסיוני - שהכנסתי את הילדים לגן לראשונה בגיל שנתיים - השנה הראשונה היא קשה. זו הפעם הראשונה שהם נחשפים לכזו כמות של חיידקים, ואין דרך להימנע מזה...
לצפיה ב-'הגדולה שלי (בת חמש) בגיל'
הגדולה שלי (בת חמש) בגיל
18/03/2018 | 08:10
58
4 חודשים, ואת התאומים בגיל חצי שנה. כולם למשפחתון (פרטי).
לצפיה ב-'מעדכנת.זה ארוך.'
מעדכנת.זה ארוך.
14/03/2018 | 22:23
14
165
ובכן
ביום שני בערב עשו לי מוניטור והיו צירים אבל הרופא המטפל שלי לא התרגש.בסדר..הלכתי לישון והתחילו לי בחילות נוראיות פשוט-לא הבנתי אם זה צרבות או בחילות אז לקחתי גם רני וגם מן נוזל לבן שיש לבית החולים..לצרבות.זה המשיך והמשיך עד שלקראת 4 בבוקר התחלתי להרגיש כאבים-משהו חדש-התכווצויות עם כאבי גב אבל בתדירות מאוד גבוהה.והייתי בטוחה שזה כי יש לי קקי(סורי על הגועל).
בקיצור בשעה 5 כרגיל באו לתת לי כדורים ולעשות לי מוניטור-היא ראתה שהייתי על הפנים-שאלה ממתי וכל כמה זמן אמרתי לה שעה וקצת בערך ובתדירות גבוהה-עשו לי מוניטור נצפו צירים עם צעקות ובכי רב-קראה לרופא שאמר מחיקה 90% אותה פתיחה נוריד לחדר לידה.
התחלתי לבכות והתקשרתי לבעלי אומרת לו בוא!!!
בסדר..הגעתי לחדר לידה וחיברו אותי לכל מיני תרופות,נכנסו כל הרופאים האפשריים וכל אחד אומר אנחנו נעשה את המקסימום כדי לעצור.זה מוקדם אבל לא מוקדם מדיי.אז אל תדאגי.
עד השעה 12 הייתי בצום עם צירים שהלכו ופחתו-ועשיתי קקי-הייתי בטוחה שבזה זה נגמר.
העלו אותי למחלקה עם המשך טיפול בתרופות למניעת צירים.התקלחתי,נחתי-התעוררתי עם ציר.
השעה הייתה 17:00.שוב צירים.כואבים ובתדירות הולכת ומתגברת.אמא שלי הייתה פה.ואז בעלי הגיע..טוב מוניטור.
צירים.בכי.צעקות.אבא שלי מגיע.
קוראים לרופא(אותו אחד מ5 בבוקר)-מחיקה מלאה אותה פתיחה-האחות אומרת לו שזה יכול להתקדם מאוד במהירות ואולי כדאי שתרד למטה.
שעה 20:00 בערך יורדים לחדר לידה.
״אבל אני רק צריכה קקי!!בבקשה!!זה יעבור!!״
שום קקי.עכשיו ח.לידה.
ירדנו.נשכבתי צורחת מכאבים.נאנקת מכל ציר שרק הולך ומתגבר.
באה רופאה מנתחת לבדוק אותי,אמרה אין שינוי-בינתיים הורידו לי תכשיטים והחתימו על טפסים לתינוקות,נרופאה בדקה שאכן הם עכוז עכוז.
״ד״ר אני חייבת לקום עוד שנייה יש לי יציאה על המיטה״היא חא הסכימה ואמר. שלפעמים צירים מרגישים כך והיא צריכה עוד מוניטור.
בסדר.התאפקתי כמה דקות עד שצרחתי תנו לי לעשות שירותים!!!!!!!צורחת!!באו ניתקו אותי
הצלחתי בען ציר לציר-למזלי ההרגשה הייתה נכונה ובאמת באמת הייתי חייבת.
יצאתי-בא הרופא(אותו אחד מ5 בבוקר) בדק!
פתיחה 4 ירדנו לחדר ניתוח.
השעה 21:00 בערך.
מחליפים בגדים,מתחילים לבכות,הצירים התגברים,בעלי מנסה להרגיע-לחא הצלחה.
הוא לא יכל להיכנס.בחדר הניתוח אני םוגשת את אותו הרופא שמלווה אותי מ5 בבוקר.
בוכה,צירים,צורחת,צירים..הרדמה-תתכווצי-שדודה שלך תתכווץ!!אני רוצה את בעלי שיכווץ אותי.כואב ליייייי תנו לציר לעבור.שום דבר.כיווצו את האמאמא שלי ואז..הפסקתי להרגיש.מהר מאוד הכל התנהל-אמרתי לד״ר-תעשה ששניהם יצאו בוכים.זה הכי חשוב.
גז צחוק עזר.לא הרגשתי כלום.
הוצאתם את הילדה שלי גם?..כן נשלחה השלייה לגנטעקה.
יופי.הביאו לי אותם-בוכים לשנייה-קטנים ומכוערים כמו קופיפים!!!
אז..ילדתי אתמול ב13.3 ביום שלישי פעמיים כי טוב בשבוע 33+3 בשעה 21:29 שני נסיכים קטנים במשקלים 1.795 ו-1.360.
נמצאים בפגייה-אחד מהם עדיין בטיפול נמרץ ואחד עבר לאזור של הגדולים.
מתאוששת מהניתוח-קשה מאוד.כואב.אבל התחלתי ללכת קצת וקמה מדיי פעם.היום הייתי אצלם החזקתי את הגדול.מתוקים קטנים.
מאושרת עד הגג-אפילן הצלחתי לסחוט להם חלב היום.גאה בהם שהם חזקים ואיתנים וגדלים!!!

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
15/03/2018 | 07:10
50
תגדלו אותם בנחת. אני חושבת שאת הגדול בכלל תוכלי לקחת עוד מעט הביתה. והקטן יצטרך קצת זמן כדי להשמין.
לגבי כאבים - תקחי משכחי כאבים בזמן. זה חשוב. אין שום סיבה לסבול מכאבים.
לצפיה ב-'המון המון מזל טוב!!!'
המון המון מזל טוב!!!
15/03/2018 | 09:40
26
לצפיה ב-''
15/03/2018 | 11:45
2
43
ג'יזס איזה סיפור!!!! ממש כאילו נלקח מאיזה סרט... קודם כל המון בריאות, מזל טוב ואושר ואיחולי השמנה וגדילה מהירה לקטנים!!!! ממש נולדו פיציים, מותר בכלל להרים אותם? 

פשוט מטורף כל מה שעברת עם הקקי, יש להם מזל שאת כזו נחמדה, כי אני כנראה הייתי עושה במקום (הלוא הזהרת אותם?!).
לא הבנתי מתי עשו לך את הניתוח? אחרי שהרדימו אותך עם גז צחוק? ולמה בעצם העלו והורידו אותך כמה פעמים לח. לידה אם הייתה מחיקה כזו רצינית? אני באמת עוד לא מבינה בדברים האלה, אשמח לקבל מידע...

מאחלת לך החלמה מהירה, שתתאוששו כולכם (גם הבן זוג שבטח עבר המון...) והכי חשוב רפואה שלמה לתינוקות. 
לצפיה ב-'לגבי להרים תינוקות'
לגבי להרים תינוקות
15/03/2018 | 12:01
73
אם בעיה היא רק משקל אז בטח מותר. אפילו מותר לקחת הביתה סביב משקל שני קילו, זה לא הרבה הבדל מהגדול שלה. כן, מאד קטנים, כן טיפה מפחיד, אבל לוקחים, מרימים, נותנים בקבוק, מחליפים חיטול, מלבישים. דווקא להלביש בהתחלה  קשה כי בגדים של בית חולים ממש גדולים עליהם. יש לי תמונה של קטנה שלי בגיל שמונה ימים - היא נולדה שני קילו - היא נראית כמו בובה קטנה ולא כמו תינוקת. אבל מסתדרים, אין ברירה.הם גודלים ממש מהר.
לצפיה ב-'וואוו לא מצליחה להתאושש!!'
וואוו לא מצליחה להתאושש!!
30/03/2018 | 11:22
14
קודם כל תודה תודה על כל האיחולים!
אני אחזור ללפני שבועיים וחצי-יום אחרי הניתוח בעלי בא לבית החולים והלך לפגייה כשחזר אמר שאסור להיכנס לחדר שבו הם נמצאים עם כסא גלגלים-בעצם את חייבת ללכת מהמסדרון לתוך החדר ולהתיישב שם על כסא-לא ידעתי מה המרחק אבל זה נתן לי דרייב לקום כמה שיותר מהר-מקימים אותי אחרי 12 שעות כלומר בסביבות 9:30 הקימו אותי מהמיטה-בהתחלה ישבתי שעה ומשהו על כסא ורק אחכ קמתי לעשות פיפי-ההליה הייתה קשה וכואבת-שלא נדבר על הקימה מהמיטה.אבל הייתה לי מטרה לכת עמה צעדים כדי לראות את הנסיכים הקטנים שלי.
בעלי לקח אותי בכסא גלגלים לפגייה והצלחתי בקושי ללכת-אבל הצלחתי והתיישבתי שם והחזקתי את הפיצי שלי ששקל 1.360 ק"ג-אין בעיה להרים משום שהם מנוטרים כל הזמן ויש אחיות שנמצאות סביבך אז הן בודקות שהכל בסדר.

לגבי הקקי הארור הזה-איזה מזל שעשיתי-אחרת אחרי ההרדמה הספינלית בדוק הייתי עושה שם.בלי להרגיש אפילו חחח

הגז צחוק המרדים נתן לי אחרי שחתכו כבר-אמר שזה ירכך את הכאב של ההוצאה שלהם מהבטן-זה מן לחץ כזה שמרגישים שאני לא הרגשתי אותו-הייתי מסטולה לגמרי חחח
הורידו לח.לידה בבוקר כדי לעצור את הצירים-דחפו לי מלא תרופות וכשראו שהם פוחתים חשבו שאולי בעצם הצליחו-הועלתי לחדר עם חומר לווריד שהיה אמור לזרום 24 שעות כדי לעצור לי את הצירים-זה פשוט מאוד לא עזר.לגבי מחיקות אני לא מבינה בזה אני עדיין לא יודעת מה זה אבל נראה לי שבגלל זה לא כאבו כל הבדיקות פתיחה שעשו לי כל 5 דקות שם.
לפני אותו יום כל בדיקת פתיחה הייתה מבחינתי סבל נוראי.

לגבי הבן זוג-יומיים אחרי הלידה הוא החליט ללכת לחתונה ולהחליק מחוץ לאולם-הלך למרמ ושמו לו גבס.
וזה לא הקטע הכי מצחיק/עצוב-כשבוע לאחר מכן הוא הלך לקופת חולים לאורטופד שאמר לו שאין שבר ולא צריך גבס.
בזמן הזה כמובן שהיינו צריכים לעבור דירה-עם אישה אחרי ניתוח בבית חולים ובעל מגובה שלא יכול לנהוג ולא יכול לארוז.כמובן שלא להחזיק את הילדים שלו.

בקיצור הרבה ניסים ונפלאות קרו לנו בשבועיים וחצי האחרונים-אבל הכי חשוב שהקטקנים שלנו גדלים-עדיין בפגייה.בהתחלה ממש התקשתי עם החלב-הייתי מאוד מתוסכלת ובכיתי המון שאין לי מספיק-אבל עכשיו לאט לאט אני מתחילה להתאזן-עדיין לא יכולה לתת להם ארוחות מלאות לכל היום-אבל לפחות הם מקבלים כמה ארוחות שלי זה גם בסדר.
הקטן הלוחם שלי שנולד 1.360 יצא מהאינקוסטור לפני הזמן כי פשוט לא רצה להישאר שם-בלגאניסט כזה.והוא מסיים את כל הבקבוק שלו-מה שאחיו השמנמן לא עושה-אבל כל אחד והזמן שלו.אנחנו מאמינים שהם יעשו קפיצה גדולה בבת אחת ואז נוכל לקחת אותם סופסוף הביתה

אז ככה התחלתי לכתוב את ההודעה הזו אתמול ובין לבין לנקות לאכול לשאוב לנקות לסדר לפנות ארגזים...מה לא!!
לפני שאלך לניקיונות האחרונים בבית החדש אאחל חג שמח!!ובריאות איתנה ובשורות טובות!:)
אכתוב שוב-גאה להיות חלק מקבוצת העילית של הורים לתאומים:)
לצפיה ב-' מזל טוב'
מזל טוב
16/03/2018 | 00:52
5
29
איזה סיפור...
אני מאחלת לך שמפה והלאה יהיה פשוט יותר, ששלושתכם תהיו בריאים ושתזכי לגדל אותם בנחת

אני יכולה לספר לך שהבן שלי השתחרר מבי"ח במשקל 2 ק"ג - וזה לא כ"כ רחוק ממה שהגדול שלך נולד, אז אני מאמינה שבקרוב הוא יוכל להשתחרר מהפגייה.
בינתיים תתמקדי גם בהחלמה שלך - תנסי לישון ולאכול טוב, לאגור כוחות כדי שתוכלי לטפל בהם ולדאוג להם.

שיהיה במזל
ונשמח לעדכונים בהמשך...
לצפיה ב-'תודה:)'
תודה:)
30/03/2018 | 11:45
4
10
הגדול שלי כבר מעל 2 קילו אבל הוא לא מסיים בקבוק לבד-אז הוא לא יכול להשתחרר.
התקופה בפגייה מאוד קשה-אני מרגישה רגשות אשמה נוראיים שאני לא שם כל הזמן-אבל זה כ"כ קשה להיות שם כל היום פיזית-את לא באמת אוכלת כמו שצריך,לא נחה,יושבת מאכילת שואבת-ככה הסדר יום-ואח"כ להכין להם את האוכל..זה לא יוצא באמת 3 שעות בין ארוחה לארוחה זה איזה שעתיים שאת אמורה להספיק כ"כ הרבה-וגם איכשהו לבלות זמן עם הילדים הקטנטנים שלך שאת רק רוצה לחבק ולנשק ולהרים לבד בלי להיות תלויה באחיות שכל אחת עסוקה בדברים שלה כי יש הרבה ילדים שם..
בקיצור-אני רוצה אותם איתי בבית.
לגבי כוחות ולאכול ולנוח-רק ביומיים האחרונים התחלתי קצת לנוח(למרות שאני עדיין גמורה מהשבוע וחצי האחרונים)והתחלתי קצת לאכול כמו שצריך..נקווה שיהיה בסדר:)

תודה וחג שמח!!:)
לצפיה ב-'התקופה בפגייה היא אכן לא פשוטה'
התקופה בפגייה היא אכן לא פשוטה
01/04/2018 | 09:04
3
9
אבל היתרון הגדול שלה מעבר לצוות מקצועי מצויין שמטפל בילדים הוא שהיא מאפשרת לך לישון בלילה קצת יותר ממה שתוכלי לישון כשהילדים יהיו בבית, וגם במשך היום, כדאי לך למרות רגשות האשמה לקחת לעצמך הפסקות שבהן את יודעת שהילדים נמצאים בידיים טובות (והן באמת כאלה!) ולאכול ולשתות כמו שצריך ולא להיקרע. כי מה שהילדים שלנו צריכים יותר מכל אלו אמהות שלא קורסות. וכדי לא לקרוס את חייבת לטפל גם בעצמך.
נסי להניח קצת לרגשות האשמה (תאמיני לי, הם פה כדי להישאר, וגם אם תצליחי לשחרר אותם בתחום אחד, הם מיד ימצאו לעצמך תחום אחר להיתלות בו - כי זה טבעה של האמהות - כנראה שהיא לא קיימת בלי רגשות אשמה...), ולטפל בעצמך היטב גם בשביל עצמך ובעיקר בשביל הילדים שלך שצריכים אותך חזקה בשבילם.
לצפיה ב-'צודקת לגמרי!'
צודקת לגמרי!
01/04/2018 | 19:35
2
8
וגם אני אומרת את זה לעצמי עד שאני פותחת תמונה או סרטון שלהם ואז כל מה שבא לי זה לקחת את הרכב ולהגיע אליהם כמה שיותר מהר-לא משנה מה השעה ואיפה אני נמצאת.
כמובן שצריך לנוח ולאכול(קצת קשה בפסח חח)אבל משתדלת-מזל שבעלי פה כדי לשים לי ברקסים וגם לספוג את מה שהברקסים האלה מביאים איתם-שזה אישה עם סצינות געגועים.
כל פעם שאני מאכילה אותם או סתם מסתכלת והם מסתכלים עליי או לא עוזבים לי את היד או מחייכים(מעוותים את הפנים אני מפרשת כחיוך חח)אני מבינה שהם לא שוכחים אותי למרות שאני לא שם כל היום..
מחכה שיגיעו הביתה כבר
לצפיה ב-'וואוו הרבה בריאות'
וואוו הרבה בריאות
03/04/2018 | 16:23
1
8
והמשך דרך קלה יותר. מסכימה עם מה שכתבו לך- חשוב שתצברי כוחות בשבילם, ברור שאת עושה את המקסימום, ולמרות הגעגועים חשוב גם שתדאגי לעצמך שיהיה לך כוחות להמשך. מחזיקה אצבעות שיגדלו מהר ותוכלו להגיע ביחד לבית החדש. איזה סיפור יהיה להם לשמוע על הלידה שלהם שיגדלו!! 

לצפיה ב-'עכשיו התחלנו לנוח קצת יותר'
עכשיו התחלנו לנוח קצת יותר
04/04/2018 | 23:13
6
אחרי שהבית מסודר,החדר שלהם מסודר,מיטות,עריסות,אמבטיה,בקבוקים,בגדים,עגלה,סלקל אחד עם איזופיקס שני בלי-אז זה הדבר היחידהשנשאר סימן שאלה אם לרכוש סלקל-לא רצינו כי הביאו לנו ואם לא היו מביאים היו קונים כסאות בטיחות..אז עכשיו מתלבטים ממש..
עכשיו התחלנו סופסוף טיפה לצבור כוחות-מזל שחופש ובעלי לא עובד אז הוא גם לא נקרע מדיי..
לגבי הסיפור לידה-בימים הראשונים לא הפסקתי לספר להם כמה הם הפתיעו וכל מה שעברנו איתם חח טוב הם לא מבינים מן הסתם..אבל אני אדאג שידעו שהם היו מאוד מיוחדים-מסתבר שהפיצי-שהוא הבכור-יצא עם חומר שחור עליו(שירד עם מגבון וירד אחרי המקלחת) אבל העניין הוא שאף רופא-לא ילדים ולא נשים-לא ראה מקרה כזה בחיים והם לא שמעו על מקרה כזה בשום פגייה אחרת-בקיצור מפה לשם עושה רושם שאנחנו מקרה מיוחד חחח-היינו ונשארנו עם חותם משלנו ברמבם

בעזרת ה׳ נחזור שבוע הבא הביתה כמשפחה מורחבת
לצפיה ב-'הרבה מזל טוב ונחת'
הרבה מזל טוב ונחת
20/03/2018 | 10:43
1
14
באיזה בית חולים ילדת?
מאחלת לך המון בריאות, נחת בגידולם ורוב שמחה...
לצפיה ב-'בבית חולים רמבם'
בבית חולים רמבם
30/03/2018 | 11:30
8
הייתי מאושפזת שם גם שבוע לפני עם צירים:)
לצפיה ב-'מזל טוב!!!!! '
מזל טוב!!!!!
20/03/2018 | 21:34
16
איזה משמח!!! המון נחת!!! גם גאה בך על שסחטת להם חלב!!!
שפע והמון כוחות לעבור את התקופה בפגיה!!!
לצפיה ב-'כאבי גב ותשובה לסיון'
כאבי גב ותשובה לסיון
15/03/2018 | 17:32
2
59
בנות יקרות, מי שכבר עברה את זה... יכול להיות בשבוע 32 ואני בקושי הולכת??? כאבי גב מטורפייייים... מה ניתן לעשות? ניסיתי כדור פיזיו, פיזיותרפיה ורק בישיבה פחות כואב.. ויש לי עוד חודש לפחות...

סיון, גם אני בת 37 וברוך ה' אצלי הסקירות היו תקינות אז לא הלכתי לניפט. אם הכל תקין לדעתי לא חייבים למרות שחברה עשתה את הבדיקה ומאד נרגעה בעקבותיה...
בהצלחה והעיקר בבריאות וידיים מלאות.

לצפיה ב-'סוף ההריון זה תקופה קשה '
סוף ההריון זה תקופה קשה
15/03/2018 | 17:44
43
בשבילי סוף ההריון היה הרבה יותר קשה מחודשים ראשונים אחרי לידה (פרט לשבועיים ראשונים מיד אחרי ניתוח). רק מחשבות על עוברים ועל זה, שכל יום בבטן חשוב בשבילם חיזקו אותי והצחלתי להחזיק מעמד. זה קשה, אבל זה עובר.
לצפיה ב-'אלו שבועות קשים'
אלו שבועות קשים
16/03/2018 | 00:18
28
המאמץ על הגוף הוא גדול, ויכול להיות שלא רק תוספת המשקל, אלא גם שאחד העוברים יוצר לחץ על עצב שיוצר את כאבי הגב.
מעבר לפיזיותרפיה , אני הייתי מנסה אולי סוגים של רפואה משלימה (רפלוקסולוגיה, דיקור) - אבל בעדינות ואצל מישהו מאד מיומן כדי לא לגרום לזירוז הלידה.
ו... למצוא את התנוחות שהכי נוחות לך. גם אם זה אומר לישון בישיבה או בחצי ישיבה עם מיליון כריות במיטה....

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה