לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1762217,622 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'גיליתי עכשיו שיש לי תאומים ואני מעולפת'
גיליתי עכשיו שיש לי תאומים ואני מעולפת
03/05/2018 | 17:46
5
225
כמעט בכיתי. אין אף אחד במשפחה שלי עם תאומים ואני לא מבינה בזה כלום. 
אז, אני יודעת שזו מתנה ובכל זאת, אשמח לעידוד. 
- ילדתי את הגדולים בלידות רגילות. זה אפשרי בתאומים?
- אני מניחה שההריון קצר יותר. בהכרח?
- ישנים בשנה הראשונה? ואח"כ?
ואיך עובר ההריון???

תודה רבה!

לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובשעה טובה!'
ברוכה הבאה ובשעה טובה!
03/05/2018 | 18:49
157
הדאגה שלך מאד מובנת. כשגיליתי שאני בהריון תאומים, הייתי בהלם. והני, הן כבר בנות חצי שנה. ואני מאד מאושרת. לא אגיד לך שזה קל, אבל האמת שלא כזה קשה כמו שחשבתי. מגיל חודש וחצי הן ישנו רוב הלילות עם התעוררות אחת באמצע לילה לאוכל. עכשיו טיפה יותר קשה עם קפיצות התפתחות, הסתגלות לגן, חום בחוץ, אבל עדיין, אני כמעט לבד איתן רוב הזמן (אני יחידנית) ואני מסתדרת.
לגבי שאר השאלות שלך
-משך הריון תאומים בממוצה 37 שבועות. אני ילדתי בשבוע 37+5 בניתוח מתוכנן בגלל מצג עקוז של מובילה. בערך 50 אחוז מלידות תאומים זה ניתוח קסרי.
איך עובר ההריון - האמת שלא קל. בעקר בסוף. נכון לכרגע אני חושבת ששבועות אחרונים - בערך 8 - של ההריון היו הכי קשים בחיי. שבועיים אחרי לידה עם שתי תינוקות היה לי כבר יותר קל כי יכולתי לישון יותר משעה ברצף. אבל זה עובר. ומגיע אושר.
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
03/05/2018 | 20:40
101
אל תתעלפי.זכית בהחלט.
גם אני יחידנית עם תאומים ואין אושר גדול מזה.
אפשר בהחלט ללדת בלידה רגילה.הכל תלוי גיל,מצב בריאותי,מצב העוברים.
לרוב,לידת תאומים תתרחש באיזור שבוע 38.
גידלת ילדים כך שאת וודאי מכירה את ההתנהלות ועם תאומים זה כפול בבקבוקים,בהחתלה וכיו"ב אבל הלילות הם כמו שאת מכירה.זה לא קונצרט כי הם שניים.
כדאי ורצוי להערך מראש,כמו לכל תינוק והעצה הכי טובה שאוכל לתת לך,על מנת שתוכלי להנות מההריון באופן מיטבי,לדעתי,הוא להקפיד על תזונה (יש בבית החולים דיאטנית להריוניות) ולא,בגלל שאת הרה עם תאומים להשתולל עם האוכל.תזונה נכונה ועלייה מתונה במשקל,במהלך ההריון שגם כך הוא אחר,כבד תקל עליך מאוד "לסחוב" ההריון בצורה מיטבית.
ו....איזה כיף לך)
שבוע טוב.
לצפיה ב-'תודה רבה על העידוד!'
תודה רבה על העידוד!
05/05/2018 | 23:49
1
82
מאז שכתבתי את ההודעה קראתי הרבה על תאומים ומציאות שהייתה זרה ומלחיצה עבורי מתחילה להיות שייכת לי. 
אני שמחה בתאומים ודואגת שיהיו בסדר...
לצפיה ב-''
06/05/2018 | 07:08
45
נהדר!
והנה יש לך גם פורום לדרך
שיהיה לך הריון עגול,נעים וקל.
שבוע נפלא.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
07/05/2018 | 09:37
52
קודם כל , כמו שכתבת - זו בהחלט מתנה!!

לשאלותיך - אפשר ללדת תאומים בלידה רגילה. תלוי בעיקר במצג שלהם. אם המוביל הוא במצג ראש ברוב המקרים יאפשרו לידה רגילה. אם המוביל לא במצג ראש בד"כ יעדיפו קיסרי.
ההריון בממוצע הוא קצר יותר, אבל אני מכירה גם אמהות לתאומים שסחבו ממש עד סוף ההריון ואפילו ילדו עם זירוז...
שינה - ההתחלה היא קשה, בעיקר כשהם לא מסונכרנים ואז יוצא שאת מתעוררת ליותר האכלות בלילה מאשר אצל ילד יחיד. בהמשך... - זה גם לא ממש כמו ילד יחיד כי זה שני ילדים שמוציאים שיניים, שני ילדים שמתחילים שנה ראשונה בגן ותופסים את כל המחלות וכו'... אבל בסה"כ אני חושבת שמרגע שמתחילים לישון לילה שלם אז ההתעוררויות בלילה הן לא כאלה דרמטיות. לתחושתי החלק הקשה הוא קודם כל 3 החודשים הראשונים עד חצי שנה הראשונה. אח"כ זה משתפר.
ובכל מקרה - הכיף שבגידול תאומים הוא בעיני עולה על הקושי בצורה משמעותית. ההורות לתאומים היא אחרת, יש לה אתגרים משלה והיא לא דומה להורות לילדים יחידים, והיא תענוג!
לצפיה ב-'עגלה למעלית צרה'
עגלה למעלית צרה
30/04/2018 | 23:17
13
96
היי, 
המעלית שלנו ברוחב 70 ואורך 105 ותהינו לגבי עגלת הקוקו ביבה האם יש סיכוי שהיא תיכנס בה. למישהי יש נסיון עם זה?
המאונטיין באגי גם מתאימה לנו אבל זה יקרררררר
נשמח להמלצות אם יש עוד עגלות צרות בתקציב שפוי.

תודה!
לצפיה ב-'בייבי מונסטרס'
בייבי מונסטרס
01/05/2018 | 06:44
6
97
אני לא יודעת כמה היא עולה, אבל היא נראה לי עגלת תאומים הכי צרה עם רוחב 65 ויכולה להתאים.
לגבי קוקו ביבה - רוחב שלה 70 אז לא נראה לי שיתאים, כי גם אורך מוגבל. לי בבינין יש אחת ממעליות קצרה ואני מכניסה לשם עגלה באכלוסין, אבל פתח המעלית הוא 80.
לצפיה ב-'באלכסון, בטח'
באלכסון, בטח
01/05/2018 | 07:09
56
היום היום ראשון שלנו בגן, אז אני לחוצה ולא יודעת מה כותבת...
לצפיה ב-'המעלית עצמה רחבה רק הדלת צרה'
המעלית עצמה רחבה רק הדלת צרה
01/05/2018 | 16:41
4
43
הדלת של המעלית 70 אבל אח"כ המעלית עצמה ברוחב מטר, אז מרגיש לי שאפשר יהיה לנסות באלכסון אבל נאי לא רוצה סתם לקנות. והמונסטרס גם יקרה. ורק עכשיו שמתי לב שרק הגרסת 2018 של הקוקו ביבה יקרה, אז בכלל אין לי מושג מה אפשר לעשות. מבאס ):

לצפיה ב-'אני קניתי קוקו ביבה ב2300 ש''ח בערך'
אני קניתי קוקו ביבה ב2300 ש''ח בערך
01/05/2018 | 17:10
56
אם זה יקר בשבילך אפשר לקנות יד שניה. בייבי מונסטרס לא הרבה יותר יקרה, אם לקנות טיולון בלבד, שהוא מתאים גם מגיל לידה. אבל אם את רוצה גם סלקל וגם אמבטיה, זה יותר יקר, אבל עדיין, אין הרבה עגלות עם אופציה כזאת. בת דודה שלי מאד מרוצה מבייבי מונסטרס. אין לה תאומים, אבל ילדים שלה הם עם הפרשי גיל מאד קטנים. היא קנתה אותה ביד שניה.
לצפיה ב-'שימי לב שהקוקו ביבה 2018 יותר יקרה'
שימי לב שהקוקו ביבה 2018 יותר יקרה
01/05/2018 | 19:25
2
57
כי היא יותר צרה ב 5 ס"מ . זאת הסיבה שקניתי אותה. עלתה 2600
לצפיה ב-'יש עגלה יותר חדשה וצרה מכזאת?'
יש עגלה יותר חדשה וצרה מכזאת?
01/05/2018 | 19:41
1
51
לצפיה ב-'לא. זאת באמת החדשה'
לא. זאת באמת החדשה
01/05/2018 | 22:29
39
בדגם של 2017 הרוחב הוא 75 ס"מ
לצפיה ב-'אם אין לך בעייה עם האורך'
אם אין לך בעייה עם האורך
01/05/2018 | 08:46
4
47
אז אולי עגלת "רכבת" (שיושבים לא זה לצד זה אלא אחד מאחורי השני) יכולה להיות בשבילך פתרון.
לצפיה ב-'היא כתבה שאורך 105, אז עגלת רכבת זה לא אופציה'
היא כתבה שאורך 105, אז עגלת רכבת זה לא אופציה
01/05/2018 | 09:40
3
6
לצפיה ב-'לא שמתי לב שכתבה אורך, אבל שווה לבדוק בכל זאת'
לא שמתי לב שכתבה אורך, אבל שווה לבדוק בכל זאת
02/05/2018 | 10:50
2
19
אני לא זוכרת מה האורך של עגלת רכבת, אבל יכול להיות שבאלכסון כן תוכל להכניס את העגלה למעלית ואז מגבלת הרוחב כבר פחות רלוונטית.
(אפשר גם להכניס את העגלה עם הטייה קלה כלפי מעלה - אז כדאי אפילו לנסות להשאיל ממישהי שיש לה את העגלה רק לטובת הבדיקה... ).
לצפיה ב-'דרך אגב, אני אישית לא פגשתי אף אחד שהיה מרוצה'
דרך אגב, אני אישית לא פגשתי אף אחד שהיה מרוצה
02/05/2018 | 13:45
1
75
מעגלת רכבת. מעננן לשאול בפורום, האם יש פה מישהו כזה.
לצפיה ב-'דווקא מכירה כמה שהיו מאד מרוצות'
דווקא מכירה כמה שהיו מאד מרוצות
07/05/2018 | 09:39
22
גם אמהות לתאומים וגם אמהות לאחים שקרובים בגיל שבחרו בעגלה הזו והיו מרוצות ממנה.
אני חושבת שזה עניין של העדפה אישית...
לצפיה ב-'נסו אולי מאונטיין באגי'
נסו אולי מאונטיין באגי
06/05/2018 | 09:17
27
ביד 2. במיוחד מי שקנה לאחים אז השתמשו בה פחות זמן מתאומים...
לנו יש אותה ומרוצים מאוד. עכשיו שהן בנות שנתיים כבר כבד...
לצפיה ב-'קיסרי'
קיסרי
24/04/2018 | 10:30
7
206
נקבע לי קיסרי לשבוע 38. אני מחר מתחילה 33 וחוששת שזה יהיה מאוחר מדי. אני כבר לא מדברת על הבטן הענקית והקושי לסחוב, זה מילא, אני חוששת שהבנות ירצו לצאת לפני ואז אני אאלץ לעבור ניתוח חירום. שבוע 38 לקיסרי מתוכנן זה אפשרי לדעתכן? 
לצפיה ב-'זה אפשרי'
זה אפשרי
24/04/2018 | 11:05
123
אני ילדתי ב37+5 בקסרי מתוכנן. היו לי כבר צירים פה ושם ויצא פקק רירי, אבל עוד לא הייתי בלידה פעילה. בנוסף, אם תגיעי למיון יולדות לפני התאריך, זה לא קיסרי חירום, אלא דחוף, שזה אותו דבר בערך כמו מתוכנן, רק לא ידוע מראש, מי מנתח. חירום זה אם יש סכנה לאשה או לעוברים.
לצפיה ב-'עם כל הקושי, זה אפשרי'
עם כל הקושי, זה אפשרי
27/04/2018 | 10:06
74
אני הייתי מרחק שלושה ימים מהקיסרי המתוכנן שלי בשבוע 38 אבל יילדו אותי ב37+4 בגלל חשש לרעלת הריון ככה שזה בהחלט אפשרי.
ובראייה לאחור, אמנם קיסרי חירום פחות כיף מאלקטיבי אבל הכל מתגמד ברגע שהתאומים נולדים בריאים. 
לצפיה ב-'אני עברתי קיסרי חירום'
אני עברתי קיסרי חירום
28/04/2018 | 06:35
85
היה לי ניתוח מתוכנן לשבוע 36 והגעתי בשבוע 35 פלוס ארבע עם צירים ופתיחה. בשל מצג עכוז של העובר השני הוחלט לנתח. הכול תלוי מתי את מגיעה. אני הגעתי בבוקר ולכן הרופא שלי שהוא בכיר שהיה אמור לנתח אותי מהתחלה ניתח. ממליצה שאם יש חשד למשהו לנסות להגיע בבוקר כשהצוות הבכיר נמצא.
בגלל שזה תאומים סביר שעל כל דבר קטן לא יקחו סיכון וינתחו..אצלי העובר המוביל היה במצג ראש כבר הייתה פתיחה 5 ועדיין התעקשו לנתח בשל המצג של העובר השני. טענו שהפיכת העובר השני מסוכנת ובלתי אפשרית בשל מצג רוחבי
לצפיה ב-'זה אפשרי'
זה אפשרי
30/04/2018 | 08:11
58
אמנם כבד, אבל הכובד הזה שווה כל רגע שנחסך בפגייה.

ואם הבנות ירצו לצאת לפני - זה לא יהיה ניתוח חירום אלא ניתוח דחוף שהוא לא שונה מהותית מניתוח מתוכנן פרט למועד שלו שאינו ידוע מראש...

שיהיה בהצלחה, מחזיקה לך אצבעות שתמשכי עד הרגע האחרון ממש.
לצפיה ב-''
30/04/2018 | 18:05
2
45
מנצלת ברשותכן לשאלה בעניין דומה אך שונה- כל הזמן שואלים אותי מה התאריך לידה המשוער שלי (גם בקופה). התאריך היחיד שיש לי זה לפי האפליקציה של כללית, שהיא מותאמת ל40 שבועות לעובר יחיד... כיצד אפוא ניתן לדעת, בטח משלב כה מוקדם, מה התאריך המשוער? האם הרופאה אמורה להגיד לי?
תודה!
לצפיה ב-'בתאומים זה שבוע 38'
בתאומים זה שבוע 38
30/04/2018 | 18:10
84
ככה אמרה לי רופאה במרפאת תאומים, כששאלה אותי אותה שאלה ועניתי לה תאריך של שבוע 40
לצפיה ב-'בקופה לא שאלו אותי על תל"מ'
בקופה לא שאלו אותי על תל"מ
01/05/2018 | 08:42
62
תמיד התייחסו לתאריך וסת אחרונה, היות ואת כל החישובים של שבוע הריון הם מבצעים לפי התאריך הזה.
בעבודה - הסברתי שכיוון שמדובר בתאומים תל"מ של שבוע 40 הוא פחות ריאלי ושכדאי שיהיו מוכנים לתחילת חפיפה באזור שבוע 38.
מי עוד צריך לדעת .. ? (אם זה לא משהו שצריך להיות מדוייק אפשר גם לפתור את זה בציון חודש כללי: אני אמורה ללדת באוגוסט/באוקטובר/בדצמבר.....)

לצפיה ב-'אפשר לפרוק פה??'
אפשר לפרוק פה??
24/04/2018 | 13:57
1
234
אני מקנאה בכל אחת ואחת מכן  שנולדו לה תאומות!!!
יש לי תאומים בנים בני שלוש,והחלום שלי היה בנות..
כיף לכן...

לצפיה ב-'בטח שאפשר!'
בטח שאפשר!
26/04/2018 | 11:09
109
אבל מעניין לדעת, למה ?
מה בעיניך עדיף בתאומות בנות על פני תאומים בנים?
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
23/04/2018 | 18:01
5
214
בשעה טובה נולדו לנו תאומות לא זהות בשבוע שעבר. אני אחרי קיסרי ומתאוששת לאט לאט..
אתמול שמתי לב שיש לי גוש קטנטן בשד ואני מודאגת מעט..  למישהי זה קרה? אני משתדלת להניק ולשאוב וגם בלילה מטרנה... האם ללכת כבר להבדק או לחכות מעט... אני עדיין כאובה...
תודה ובשמחות אצל כולן...
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
23/04/2018 | 18:09
83
תגדלו אותן בנחת. באיזה שבוע ילדת? מה משקל שלהן?
לגבי גוש בשד - זה משהו שלא היה לפני הלידה, נכון? אם אין לך חום ואין אודם מקומי זה לא דחוף, אבל בטח כדאי ללכת להיבדק.
ותקחי נגד כאבים, ממש אין צורך לסבול.
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
24/04/2018 | 13:58
64
היי ובשעה טובה!  באיזה שבוע זה היה בסוף? האם הקיסרי היה מתוכנן מראש או החליטו לפי המצב?
מאחלת לך המון בריאות והתאוששות מהירה!

לגבי הגוש- תמיד שווה לברר עם רופא שתרגישי קצת יותר טוב, יכולה לספר לך על עצמי, שלפני ההיריון הלכתי פעמיים לכירורג שד ועשיתי אולטראסאונד לשד וראו כמה ציסטות ומאוד נבהלתי, אבל הכירורג שד אמר שזה כלום וזה בסדר גמור ועובר מעצמו. אם את עדיין בבית חולים שווה לשאול שם את הרופא. אולי יוכלו לתת לך הפניה לא.ס שד ושתתאוששי קצת תוכלי ללכת...

נ.ב
באיזה בי"ח ילדת והאם היית מרוצה? 
לצפיה ב-'בשעה טובה ומזל טוב - רק לענין המטרנה'
בשעה טובה ומזל טוב - רק לענין המטרנה
25/04/2018 | 00:44
1
79
דווקא בלילה חשוב מאד להניק/לשאוב מאחר וייצור החלב הוא רב יותר
אם את לא מניקה בלילה את פוגעת במנגנון זה וכמות החלב תרד במשך הזמן
הכל נאמר כמובן בהנחה שאת מעוניינת להמשיך להניק

מצטטת מכתבה שמצאתי + לינק
"הנקה בלילה – פרולקטין, ההורמון שאחראי על ייצור החלב, נמצא בשיאו בשעות הלילה ולפנות בוקר. הנקת הלילה חשובה לשמירה על כמויות חלב לאורך זמן. מפתה מאוד להציע בקבוק בשעות האלה אבל חשוב להבין שזה עשוי לפגוע בכמויות החלב, במיוחד בחודשים הראשונים"

לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
25/04/2018 | 07:46
51
אני נותנת 3 בקבוקי תמל ביום ועוד 4 שאובים או ציצי לפי האפשרות. בארוחה של לפני הלילה בעלי נותן מטרנה והם מושכים בדכ עד 1,2 בלילה. אז אני קמה. אם הספקתי לשאוב לפני מקבלים שאוב אחרת מטרנה ומיד שואבת אחרי. יוצא לי כמויות לשתי ארוחות אם הם לא יונקים כי בדכ בארוחה של הבוקר הם שבעים ובקושי אוכלים.
בקיצור חשוב מאוד לשאוב בלילה. מאז שהתחלתי עלתה כמות החלב באופן משמעותי
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
26/04/2018 | 11:07
36
לגבי הגוש - הייתי מתייעצת עם רופא, ולו רק כדי להיות רגועה ...

לגבי ההתאוששות - קחי את הזמן. החודשים הראשונים הם לא פשוטים - העייפות והמתח הנפשי הם קשים ומשפיעים על ההתאוששות. מבטיחה לך שהקושי הולך ומשתפר, ובעיקר חשוב שאת תאפשרי לעצמך את המנוחה ואת הרגיעה מתי שזה מתאפשר. עזרה היא מילת הקסם. אל תתביישי לבקש עזרה מכל מי שיכול לעזור כי את פה לריצת מרתון, לא לריצת מאה מטרים ואת צריכה לשמור את הכוחות שלך להמשך...

המון מזל טוב, מאחלת לך שתגדלו אותן בנחת ובאהבה
לצפיה ב-'מטפלת לילה'
מטפלת לילה
24/04/2018 | 23:08
9
163
הי,
רוצה לרכוש עבור חברה כמה לילות של עזרה עם מטפלת/אחות לילה. אשמ להמלצות למטפלת/אחות באזור השרון.

לצפיה ב-'איזו מחווה מקסימה'
איזו מחווה מקסימה
30/04/2018 | 15:41
8
86
ישר כוחך על היוזמה.
יכולה להמליץ מאוד על שרית פאר
-050-5562180.
היא אחות,יועצת הנקה ומטפלת לילה מתה"ש.מופלאה.
לצפיה ב-'כיף לפגוש אותך גם פה'
כיף לפגוש אותך גם פה
30/04/2018 | 16:55
7
64
תבואי עוד.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
30/04/2018 | 17:05
6
54
האמת שידעתי על קיומו של הפורום ומעת לעת אני "מציצה" אבל,הילדים,בשישי יחגגו 5 ופה כולן בהיריון או ממש בהתחלה ולא תמיד מרגיש שיש לי מה לתרום.
אקפיד לפקוד יותר.
ושלומות לנוכחים-
אמא לתאומים-בת ובן.
נולדו טרם התל"מ.
"בילינו" בפגייה 6 שבועות.
ו.....תאומים זה מסע,זו חוויה חד פעמית ובעיקר זה אושר גדול

לצפיה ב-'אני בטוחה שיש לך הרבה מה לתרום'
אני בטוחה שיש לך הרבה מה לתרום
30/04/2018 | 17:11
47
אין כמו אמהות מנוסות! אם תוכלי להיכנס לשירשור צעצועים בעמוד הזה ולספר על נסיון שלכם, אני ממש אשמח.
ומזל טוב ויום הולדת שמח לילדים!
לצפיה ב-'אני גם תמיד שמחה לשמוע מאימהות מנוסות'
אני גם תמיד שמחה לשמוע מאימהות מנוסות
30/04/2018 | 18:06
13
לצפיה ב-'כיף שיש פה גם אמהות עם ניסיון '
כיף שיש פה גם אמהות עם ניסיון
01/05/2018 | 08:51
3
30
באופן אישי, אשמח אם יהיו פה יותר - אני חושבת שגם בגיל 5 קיימים אתגרים בגידול תאומים ויהיה נחמד אם הפורום הזה יוכל לנהל במקביל גם דיונים של הריוניות , גם של אמהות בשנה הראשונה, וגם של אמהות לגדולים יותר....

ו...אני מסכימה לגמרי עם השורה המסכמת שלך!
לצפיה ב-'תודה וטוב,אני פה '
תודה וטוב,אני פה
01/05/2018 | 17:09
2
26
להשאר ולהתמיד.
תודה על האיחולים.שרק ישארו לי שמחים ובריאים.
צעצועים?מתקשה להיזכר ב"להיט" מסויים.
בגילאים הצעירים כל דבר מרשרש,עושה קולות ואם יש גם אורות אז זה נהדר.
בימבות היו לי בשפע.קיבלתי מחברות מכל הבא ליד ועם השנים אני מקפידה בקנאות להעביר הלאה כל מה שרק אפשר.בגדים,צעצועים,ריהוט וכיו"ב.
ובמאמר מוסגר,אני מתחום החינוך אבל עושה הפרדה מאוד ברורה בין העבודה לילדיי הפרטיים.
לא קונה צעצועים "לימודיים"!
וגינה...חחח החזרתן אותי אחורה כשהייתי יוצאת איתם לגינה,בראשית ההליכה,אנשים היו מסתכלים עלי....
אמא עם מיליון עיניים,גינה שלפעמים יש בה 4 כניסות ושני ילדים עליזים שרצים מצד לצד.
תאומים,כבר אמרתי?
מאתגר לפעמים
לצפיה ב-'כתבת על הגינה והזכרת לי...'
כתבת על הגינה והזכרת לי...
02/05/2018 | 10:39
1
23
שאכן... אמהות לתאומים לא מגיעות לגינה כדי לשבת ולרכל עם חברות.... אין שום סיכוי להצליח לעשות את זה
מיליון עיניים וכושר של חיילת בקרבי...
לצפיה ב-''
02/05/2018 | 18:33
6
לצפיה ב-'טירונות....'
טירונות....
24/04/2018 | 16:42
2
140
תודה לכן יקרות. זה היה בשבוע 36+4 בניתוח מתוכנן מראש. גם אני כבר לא יכולתי לשאת את הכובד הייתי ממש ענקית. לקחנו רופא פרטי את ד''ר חן סלע בשערי צדק והיה ממש מצויין.  
היום הגענו הביתה ואיך נגדיר זאת? עברנו את הגיבוש ומתחילים את הטירונות...��
בשורות טובות לכולם!!!
לצפיה ב-'בציבורי לא עושים ניתוחים מתוכננים לפני שבוע 37+0'
בציבורי לא עושים ניתוחים מתוכננים לפני שבוע 37+0
24/04/2018 | 16:58
72
מצטבר שבפרטי כן...
לצפיה ב-'ממש טירונות '
ממש טירונות
26/04/2018 | 11:08
17
לצפיה ב-'תאומים לא זהים, חשש לiugr היקף הבטן'
תאומים לא זהים, חשש לiugr היקף הבטן
21/04/2018 | 14:50
2
108
היי בנות
שבוע 23 תאומים לא זהים, 2 שיליות. הייתי בסקירה שנייה מורחבת אתמול והרופא אמר שהעוברים קצת קטנים ויש חשש לIugr. אומנם עוד צריך מעקב אבל נראה שבשבועיים האחרונים הם תפסו פער ויש השטחה בגדילת היקף הבטן. יש כאן בנות שעברו משהו דומה? אשמח להבין מה המשמעות של הדבר ומה הסיכוי שיצמצמו את הפער 
לצפיה ב-'אני כבר לא זוכרת בדיוק'
אני כבר לא זוכרת בדיוק
22/04/2018 | 09:25
84
אבל בסקירה מאוחרת כתבו לי שמשהו אחד (ראש או בטן) מתאים לשבוע 23 ומשהו שני לשבוע 25 אצל אחת מעובריות. ילדתי בשבוע 37+ ודווקה היא שקלה 2875 ושניה 2090.
אני לא מבינה גדולה בUS מיילדותי, אבל לפי מה שאת מתארת לא נשמע שיש משהו קריטי. כמובן כדאי להתעייץ עם הרופא שלך ולעקוב.
לצפיה ב-'לצערי אין לי ניסיון בנושא'
לצערי אין לי ניסיון בנושא
24/04/2018 | 14:03
44
היי לך,
מצטערת על החדשות הללו  וכמובן מחזיקה לך אצבעות. 
אין לי ניסיון אישי בנושא,
אבל קראתי הרבה על IUGR וזה יכול להיות שום דבר וזה יכול להיות רציני. הייתי הולכת, אפילו פרטי לחוות דעת שנייה. האם עשית  מי שפיר? האם היו בעיות אחרות בסקירות הקודמות? האם יש נטייה במשפחתך לעוברים קטנים? (זה שאלות שרופאים מסתכלים עליהם). הנה קישור לעמדת איגוד הגניקולוגיה והמיילדות בישראל בנושא:

לצפיה ב-'https://www.walla.co.il/'
https://www.walla.co.il/
23/04/2018 | 17:46
38
להתקשר
לצפיה ב-'יש משהי שמניקה? '
יש משהי שמניקה?
17/04/2018 | 16:44
10
134
רציתי לשאול כמה שאלות...
אני די התייאשתי... הם לא ינקו טוב...הבאתי יועצת הנקה...עשינו התרת לשון קשורה אבל אין מצב להניק בשקט. לוקח להם שעות לינוק. מפסיקים מלא באמצע ותמיד רעבים. ותמיד השני מתעורר תוך כדי. נראה שהתרגלו לבקבוק ולא בא להם כבר לינוק. אני שואבת כמה שיכולה ויוצא לי לתת להם חצי מטרנה חצי שאוב ביום. בוכה המון כי מרגישה אמא רעה. את הגדול הנקתי בלעדית עד שנה וארבע...אבל איתו ועם זה שיש שניים פשוט לא הולך לי. עצות יתקבלו בשמחה
לצפיה ב-'לא מבינה כלום בהנקה'
לא מבינה כלום בהנקה
17/04/2018 | 17:24
94
אבל באתי לחבק אותך
את לא צריכה להרגיש אמא רעה, את עושה את מיתב יכולתך בשבילם
יש הבדל ענק בן הורות לילד אחד להורות לתאומים ועוד יותר להורות לשלושה ילדים
בנות שלי לא טעמו חלב אם אף פעם ואני לא מרגישה אמא רעה בגלל זה. כן, לפעמים זה קצת מעציב אותי אבל אני יודעת שבאותו רגע לא יכולתי אחרת.
מקווה שעוד מעט יבואו לתת לך יעוצים לעניין יותר.
לצפיה ב-'גם אני לא מבינה כלום בהנקה'
גם אני לא מבינה כלום בהנקה
17/04/2018 | 18:38
60
אבל מעריכה שהילדים שלך צריכים אמא שפויה יותר מכל דבר אחר.
לצפיה ב-'אני הנקתי'
אני הנקתי
19/04/2018 | 22:02
7
93
הי.
אני הנקתי תאומים, וגם את הבכור הנקתי.
לא הצלחתי להבין מההודעה שלך איזה עצות את צריכה. בלהניק? בלהפסיק?
אצלי כשנולדו, אחד היה בתינוקיה והשני בפגיה. עשיתי כמיטב יכולתי להתרוצץ בין שתי המחלקות כדי ששניהם יקבלו הנקה. (הייתי אחרי קיסרי). הרוב סביבי המליץ להפסיק ולתת בקבוקים. זה לא התאים לי בכלל. ידעתי שאני רוצה להניק.
כשהגעתי הביתה החלטתי שאני זורמת איתם. לרוב הם היו מתואמים כשאחד התעורר גם השני אחריו. אם היו רגועים הנקתי ואז החלפתי. אם בכו, הייתי מניקה אחד והשני מונח לי על הרגליים והייתי מלטפת ומנדנדת מעט. ואחכ מחליפה. לפעמים אם המצב היה ממש רועש, הייתי מניקה קצת, מחליפה ואז שוב מחליפה ומשלימה את המנה שרצו לאכול.
פעמים בודדות ניסיתי להניק בו זמנית וזה היה ממש מסובך. אחרי שהייתי מתחילה להניק את הראשון, לא הצלחתי להרים את השני ולקרב אלי להנקה, זה היה משחרר את ההנקה של הראשון...
העדפתי להניק אחד אחרי השני.
במקביל גם שאבתי כמה שיכולתי כדי לשמור להמשך.

אבל לכל אחת מתאים משהו אחר.
אם חשוב לך להניק אולי שווה לעשות ניסיון נוסף. היתה כאן מנהלת בשם יעל נדמה לי, שהיתה יועצת הנקה, אולי תוכלי לנסות לאתר אותה...

בהצלחה בכל אופן
לצפיה ב-'בעיקר רציתי לפרוק'
בעיקר רציתי לפרוק
22/04/2018 | 17:30
4
63
מאוד רציתי להניק. את הבכור הנקתי הנקה מלאה עד שנה וארבע. ושאבתי לו עד גיל שנה. לא קיבל תמל בכלל
אבל הואבן שנתיים וחצי . מקנא ועושה את המוות אז ויתרתי. שואבת 3 פעמים ביום . הם מקבלים 3 בקבוקים שאובים ליום ועוד 3 _4 תמל. מניקה בלילות בעיקר שהגדול ישן ואין לי את הלחץ של עבודות הבית. בוכה הרבה אבל הבנתי שכדי לשמור על השפיות של כולם במיוחד של "הגדול" זאת הנוסחה
לצפיה ב-'לא הבנתי למה הבן הגדול מכתיב לך את ההתנהלות?'
לא הבנתי למה הבן הגדול מכתיב לך את ההתנהלות?
22/04/2018 | 22:10
2
22
לצפיה ב-'כי הוא לא באמת גדול'
כי הוא לא באמת גדול
23/04/2018 | 04:27
1
57
כי הוא בן שנתיים וחצי שצריך להתמודד עם שני אחים חדשים ועם אניק שהוא נמצא בכלל לא יהיה לי זמן איתו. פעמיים בשבוע התאומים עם מטפלת אחרי הצהריים לשעתיים ואני אוספת אותו ויוצאת איתו. בשישי משתדלת לאסוף מהגן . ברביעי אבא שלו אוסף מהגן ולוקח אותו לחוג. שני וחמישי סבא סהתא אוספים. אז בבוקר אני מניקה ואחרי צהריים הם מקבלים בקבוקים שאובים או תמל. בלילה בעלי נותן בקבוק עד 12 1 ואז אני קמה להניק אחרת אתמוטט. בדיוק הלילה הזה הגדול הקיא אז בכלל לא ישנתי. 
לצפיה ב-'שתפי אותו במה שקורה.'
שתפי אותו במה שקורה.
30/04/2018 | 22:32
16
את מניקה, תגידי לו שיביא ספר וישב לידך, ואת תקריאי לו.
שישב לידך ויספר לך מה היה בגן.
כך אני עשיתי עם הגדול שלי, היה בן ארבע כשנולדו התאומים.
היה משחק עם האחד כשהנקתי את השני ואחכ היינו מתחלפים :)
נשמע שיש סביבו הרבה משפחה, זה לא שהוא הפך מוזנח וללא התייחסות.
גם אם קשה לו, לדעתי, את לא צריכה בשביל זה להפסיק להניק
לצפיה ב-'אני חושבת, שמה שמשאיר אותך שפויה'
אני חושבת, שמה שמשאיר אותך שפויה
26/04/2018 | 11:18
38
הוא מה שנכון לך ולילדים שלך.
אני מבינה את הרצון להתבסס באופן מלא על הנקה כמו שהיה עם הגדול. אבל כמו שתיארת - הנסיבות השתנו. יש לך בן גדול שהוא עוד לא ממש גדול וגם הוא זקוק לזמן אמא.
אני מאמינה שחלק מההורות באופן כללי, ובמיוחד חלק מההורות לתאומים היא לדעת לעשות פשרות. ופשרות...מה לעשות...ברוב המקרים הן כואבות לנו כי הן מכריחות אותנו לוותר על האידיאל ועל החלום שלנו ולהתיישר לפי מה שהמציאות מכתיבה.
אני חושבת שהנקה בלעדית של תאומים היא אפשרית. אני מכירה הרבה אמהות שעשו את זה. אבל אני חושבת שזה "שווה את זה" כל זמן שהתשומות שזה גוזל ממך הן לא בלתי אפשריות. ואם בנקודת הזמן הנוכחית את מרגישה שאין לך את היכולת להניק בלעדית - אז לא. זה לא עושה אותך אמא פחות טובה. להפך. זה עושה אותך אמא נהדרת שמצליחה לראות גם את הצרכים של הבן שלה מבעד למערבולת של ההורות לתאומים - וזה דבר מדהים. תפרגני לעצמך - כי באמת מגיע לך. את האמא הכי טובה שיכולה להיות עבור שלושת הילדים שלך, וזה יותר חשוב מכל דבר אחר.
שולחת לך חיבוק גדול
לצפיה ב-'תודה רבה על ההודעה '
תודה רבה על ההודעה
23/04/2018 | 18:03
1
40
אותי היא מחזקת שלהניק שניים זה אפשרי...
לצפיה ב-'ברור שזה אפשרי .. לא הרבה יותר מסובך מלהניק אחד'
ברור שזה אפשרי .. לא הרבה יותר מסובך מלהניק אחד
25/04/2018 | 00:48
35
ההתחלה קצת קשה ( כמו עם תינוק אחד ) אבל אח"כ עולים על הגל
מכירה רבות שהצליחו ( ואני ביניהן )
ממליצה להיעזר באשת מקצוע אם חשוב לך ( ונשמע שכך הדבר )
שיהיה המון בהצלחה :)
לצפיה ב-'סקירה מוקדמת בקופה / פרטי'
סקירה מוקדמת בקופה / פרטי
17/04/2018 | 19:04
5
83
הי
חדשה בתחום 
בהריון תאומים, ומתלבטת האם לעשות את הסקיה המוקדמת דרך הקופה או באופן פרטי.
אני יכולה לקבל החזר של 50% ועד 325 ש"ח לאחת הסקירות - מוקדמת / מאוחרת.
1. האם מומלץ לעשות את הבדיקות באופן פרטי, ואם כן איזו מהן חשוב יותר לעשות בפרטי?
2. מה המחיר של סקירה פרטית?
3. מישהי יודעת להמליץ על רופאים שעושים סקיה מוקדמת באופן פרטי, אך נמצאים בהסדר עם מכבי?
תודה 
לצפיה ב-'הי'
הי
17/04/2018 | 19:20
62
לא כתבת באיזה איזור את מחפסת.
אני עשיתי ראשונה בפרטי ושניה דרך קופת חולים. שילמתי 4500 ש''ח לשני עוברים בפרטי. מאלו שיקולים עשיתי ככה ולא אחרת כתבתי פה http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/331/18305277...
אם יש לך עוד שאלות אשמח לפרט
לצפיה ב-'אין תשובה חד משמעית'
אין תשובה חד משמעית
19/04/2018 | 10:01
60
שלום לך,

זוהי שאלה שאכן תמיד חוזרת ועולה בכל הפורומים והתשובות מרובות כמו כמות העונים... זה מאוד תלוי לדעתי במספר גורמים- כמה  את לחוצה, תקציב, ניסיון אישי עם רופאי קופה לעומת רופאים פרטיים, סוג ומהלך ההיריון ועוד.  בעיניי שתיהן חשובות באותה מידה , כי יש דברים שרואים במאוחרת שלא רואים במקודמת וכולי.
יש כאלה שהולכות רק לפרטי ויש כאלה שהולכות רק בקופה או גם וגם, כל אחת מה שנכון לה. היה פה שירשור בנושא לא מזמן- מוזמנת לחפש.

יכולה רק להעיד על עצמי- אצלי זה היריון ראשון שבא אחרי קושי וטיפולים, יש הרבה גורמי סיכון והחלטנו ללכת על פרטי. בסקירה מוקדמת הלכנו דרך רופא שנמצא בהסדר עם הקופה (כללית) ושילמנו רק  השתתפות עצמית (230 ש"ח).
לא  יודעת לגבי הסדר עם מכבי, אני עשיתי אצל ד"ר לוריאן מרמת אביב והוא בהסדר עם כללית, כדאי לבדוק.

למצער התגלה ממצא בעייתי ושלחו אותנו לסקירה מוכוונת לכליות , שאותה עשינו בציבורי עם טופס 17 בקפלן והיה מצוין (התוצאה עדיין לא חד משמעית אבל הרופאים היו נהדרים).

לסקירה המאוחרת קבעתי לרופא פרטי קראתי עליו הרבה המלצות (ד"ר אורי ארליך) ואין לי מימון כלל כך שזו עלות פרטית לגמרי (2600 ש"ח). מחירים של סקירה פרטית משתנה בין הרופאים וכמובן בתאומים זה עולה יותר. למשל ביררתי סקירה מאוחרת אצל ד"ר ערן כסיף (שיש עליו המון המלצות) בפרטי וזה עולה 4400 ש"ח לתאומים. כדאי לעשות סקר להתקשר ולברר. בהצלחה בכל מקרה!
לצפיה ב-'תודה רבה בנות!'
תודה רבה בנות!
28/04/2018 | 22:43
2
25
עשיתי בסוף דרך הקופה כי כבר היה לי תור, ולא היה לי חשק לקבוע חדש... היה בסדר, אלא שהופניתי לאקו לב לשני העוברים.
מישהי יודעת האם צריך לקבל ממש הפניה מרופא הנשים או שמספיק להגיע עם סיכום הסקירה ששם מופיע "מופנית לאקו לב עובר"?

לצפיה ב-'צריך הפנייה'
צריך הפנייה
30/04/2018 | 18:02
1
16
היי,
יופי שמחה בשבילך שהכל עבר טוב, באיזה בי"ח עשית בסוף?

לגבי אקו לב- לידיעתי חייב הפנייה מהרופא מעקב שלך. שאני קבעתי את התור , דבר ראשון ביקשו ממני- לפקסס את ההפנייה. גם צריך, לפחות בכללית, מאמינה שגם בשאר הקופות טופס 17, שניתן לאחר שיש הפנייה במערכת.
(השאלה היותר חשובה היא- מדוע לא מתקדמים למאה ה21 ונוטשים את הפקסים המעצבנים האלו??). בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
02/05/2018 | 18:18
19
עשיתי אצל ד"ר אלכס ברנוב, במכון US של מכבי במודיעין. היה מקצועי ויסודי.
ולא, הקטע של פקסים הוא לא ברור...
לצפיה ב-'מבקשת המלצות לעגלת תאומים'
מבקשת המלצות לעגלת תאומים
18/04/2018 | 01:21
4
73
שלום אנשים,
אמנם יש לנו עוד חודשיים בערך עד הלידה
אבל נשמח לקבל המלצות/דיס-המלצות על דגמים של עגלות תאומים.
הכרחי שתהיינה מודולריות - גם מתאימות לשלב מאוחר יותר, וכוללות אמבטיה נשלפת.
כל השאר זה בונוסים.
תודה!!
לצפיה ב-'בייבימוסטר איזי טווין'
בייבימוסטר איזי טווין
22/04/2018 | 18:42
2
42
לצפיה ב-'טוב לראות אותך פה'
טוב לראות אותך פה
22/04/2018 | 19:50
1
68
מה נשמע? מה שלום הבנות?
לצפיה ב-'��'
��
22/04/2018 | 22:19
53
בסדר גמור :) מתחילות להסתגל לשינה חחח ...
לצפיה ב-'סטרול אייר'
סטרול אייר
30/04/2018 | 15:46
15
לצפיה ב-'איך מלבישים את הילדים עכשיו'
איך מלבישים את הילדים עכשיו
17/04/2018 | 16:40
2
91
בשבת היינו בים עם הגדול ואני טיילתי איתם בעגלה והיה חום אימים. איך להלביש בבית? בלילה? ביום?
בני חודשיים. מעל 4 קילו
לצפיה ב-'אני'
אני
17/04/2018 | 17:32
66
בנות שלי בנות חמש וחצי חודשים. בבית אני מלבישה אותן בבגד גוף ארוך ואבירול דק. גם בלילה. הן לעתים מורידות שמיכה ישנות ככה. משתדלת לצאת איתן רק בבוקר כשעוד לא חם מידי. אם הייתי צריכה לצאת כשחם, הייתי שמה בגד גוף ארוך, מכנסיים וגרביים - זה אומר שכבה ארוכה דקה אחת. ראיתי כבר הרבה כאלה ששמים שכבה קצרה אחת, אבל אני לא חושבת שזה נכון לתינוקות כרגע.
לצפיה ב-'שלי כמעט 5 ח' בערך 5+ קילו'
שלי כמעט 5 ח' בערך 5+ קילו
17/04/2018 | 22:04
44
אנחנו ביום עם בגד גוף קצר ומכנסי רגלית דקות. מהערב בגד גוף ארוך ורגליות לא דקות. בעגלה יש גם שמיכה או שתיים אם צריך וכיסויי רגליים, אבל אם לא קר (מעל 23) אז לפעמים יוצאות מהעגלה ונמצאות על משטח.
אני דואגת שלא יצטננו אבל גם שלא יתייבשו. לא יוצאות אם חם מדי. באיזשהו גיל הכפות ידיים שלהן הפסיקו להיות קפואות אז אני מרגישה אותן כדי לבדוק אם נהיו קרות.
לצפיה ב-'קורס הכנה ללידת תאומים - איכילוב'
קורס הכנה ללידת תאומים - איכילוב
17/04/2018 | 13:35
60
נותרו מקומות אחרונים בקורס הכנה ללידת תאומים עם המיילדות של בית החולים ליס ליולדות ונשים (איכילוב). הקורס מתקיים בשני ימי שישי 18.5 ו25.5 בבוקר במועדון היולדות. פרטים נוספים בטלפון: 03-6973113
https://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/events/Pages...
לצפיה ב-'שמירת הריון'
שמירת הריון
16/04/2018 | 22:33
6
171
טוב, אז דימום חדש בא לבקר ממוצ''ש בערב, ביקורת במרפאת הריון בסיכון, א.ס שהראה פקיעת קרומים אמנם קטן 5*10 ממ, קיבלתי שמירת הריון לחודש....מדוכאת על סף דמעות
שבוע 16.
הארות מישהי...?
לצפיה ב-''
17/04/2018 | 07:23
64
מחזיקה לך אצבעות שיהיה בסדר
לצפיה ב-' מבאס, אבל כל עוד הם בסדר... '
מבאס, אבל כל עוד הם בסדר...
17/04/2018 | 09:50
70
את תצליחי להתמודד עם זה. תחשבי כל הזמן על המטרה הסופית.
לצפיה ב-'שולחת חיזוק'
שולחת חיזוק
17/04/2018 | 12:43
51
היי חברה,

קודם כל מצטערת לשמוע, אבל סליחה על הבורות- מה זה בדיוק אומר פקיעת קרומים? זה דבר נפוץ? זה נעלם מעצמו? מה אמרו לך הרופאים?

יכולה לספר לך שלי היה דימום רציני , המטומה, בשבוע 7-8 וגם לי נתנו שמירה 3 שבועות, הייתי במיון אבל אמרו שאין מה לעשות ולקוות שייספג. אכן נספג אחרי שבוע / שבועיים. מחזיקה לך אצבעות שהז יעבור מהר, תנוחי הרבה!!!.
לצפיה ב-'היי! יש חדש? מה שלומך?'
היי! יש חדש? מה שלומך?
19/04/2018 | 10:05
1
20
לצפיה ב-'הי יקרות'
הי יקרות
20/04/2018 | 20:24
73
כרגע בשמירת הריון לחודש כולל זריקות תמיכה של פרוגרסטרון.
הדימום נראה שלקראת סיום, משתדלת לנוח ולא להתאמץ, אמנם קצת קשה עם 2 אינדיאניות בבית :)
נקווה לטוב.
אגב, פקיעת קרומים זה קרום חיצוני של השיליה שקצת התפורר וזה כנראה מקור הדימום. אין כרגע מה לעשות, רק לנוח.

המשך הריון קל לכולנו
לצפיה ב-'לא יכול להיות פקיעת קרומים'
לא יכול להיות פקיעת קרומים
26/04/2018 | 23:02
49
פקיעת קרומים זה ירידת מים, שזה אני מאמינה ומקווה בשבילך שאין לך. כנראה הכוונה להיפרדות קרומים או המטומה שזה משהו שיכול להעלם בהמשך, ובגודל שאת מתארת לא נשמע מדאיג.
לצפיה ב-'צעצועים מומלצים לגיליים שונים'
צעצועים מומלצים לגיליים שונים
15/04/2018 | 17:38
13
53
אני יכולה לספר על צעצועים שהיו מוצלחים אצלנו מגיל לידה ועד עכשיו זאת אומרת עד גיל שישה חודשים בערך. אשמח לשמוע מהורים אחרים המלצות לגיליים יותר מתקדמים
לצפיה ב-'עד גיל חצי שנה'
עד גיל חצי שנה
15/04/2018 | 17:45
4
51
מה שהיה הרבה בשימוש אצלנו - זה אוניברסיטה. לדעתי אחת מספיק לתאומים
שתי טרמפולינות
מצעצועים אחרים - יש לנו לא מעט כל מני רעשנים וכו, אבל הכי בשימוש היה דבר כזה - http://www.lamazetoys.co.uk/lamaze-play--grow-fred...
הבנות ממש אהבו את זה
במובייל למיטה וכל מני צעצועים ספציפיים לעגלה דווקא לא השתמשנו
לצפיה ב-'אצלנו המובייל היה להיט!'
אצלנו המובייל היה להיט!
17/04/2018 | 09:42
3
20
ונשאר גם הרבה אחרי גיל חצי שנה.
בשלב מסויים הורדנו את החלק המסתובב ונשארנו רק עם החלק שמנגן מוזיקה.
הבן שלי היה מתעורר , מפעיל לעצמו את המוזיקה וחוזר לישון...

אחרי גיל חצי שנה - כל המשחקים ה"מרעישים"... כל מיני משחקי השחלות של צורות (כשמצליחים - משמיע קול), שולחנות פעילות למיניהם (לנו היה אחד שניתן היה לפרק לו את הרגליים בשלב הראשוני, ובהמשך כשכבר עברו לעמידה הרכבנו לו את הרגליים), כלי נגינה, היה לנו "מחשב נייד" שהיה משמיע קולות של כלי נגינה והיה הצלחה מסחררת בקרב הילדודס, אוהל כדורים היה הצלחה גדולה גם.
לצפיה ב-'לגבי שולחן פעילות'
לגבי שולחן פעילות
17/04/2018 | 10:03
2
34
יש סיכוי שתוכלי למצוא תמונה של משהו דומה לזה שהיה לכם ברשת?
לצפיה ב-'משהו כזה'
משהו כזה
26/04/2018 | 11:21
1
21
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/04/2018 | 12:10
2
לצפיה ב-'אצלנו-'
אצלנו-
17/04/2018 | 07:48
7
29
עד גיל 8 חודשים המובייל למיטה היה עוזר, הן נעמדו בגיל מאוחר...
הטרמפולינה גם ממממש.
חיות קופצות, הך הכה בקסילופון.
בגיל שנה קנו להן הליכון, נהננו ממנו מאוד!!
ומגה בלוקס, חבל על הזמן.
מגנטים לקח יותר זמן עד שהראו עניין, יותר לקראת השנה וכמה חודשים. אז גם קנו להן בימבה...
לצפיה ב-'לגבי בימבה'
לגבי בימבה
17/04/2018 | 09:26
3
150
יש לכם אחת או שתיים? אם שתיים, אז עוד שאלה - האם את מצליחה לצאת איתן לבד עם שתי בימבות?
לצפיה ב-'חייבים 2'
חייבים 2
17/04/2018 | 09:48
2
28
בימבה זה לא משהו שאפשר לחלוק בעיני. זה צעצוע שהוא יותר מדי אטרקטיבי בשביל שילדים בגיל הזה יהיו מסוגלים לחלוק בו.
לגבי לצאת לבד עם 2 בימבות - בעיני השאלה היא לאן את יוצאת. לגינה קטנה ומגודרת (שיש לך יכולת שליטה ויכולת לראות את כל הפינות במבט) - זה אפשרי. כל דבר אחר הוא בעיני יותר מדי מתיש... עם הבימבות הם מתקדמים מהר, ולהתחיל לרדוף אחריהם בשטחים גדולים זה נורא מתיש אם את לבד. לא שזה בלתי אפשרי. הכל שאלה של עד כמה את אתלטית
לצפיה ב-'הכל אפשרי אבל'
הכל אפשרי אבל
17/04/2018 | 10:06
1
30
כל כך מפחיד אותי השלב שהם כבר ניידים אבל עדיין לא מאד מבינים...
ומה לגבי אופניים לתאומים?
לצפיה ב-'לא היו לנו מעולם'
לא היו לנו מעולם
26/04/2018 | 11:24
9
לא כל כך מבינה את ההגיון שבזה...
לצפיה ב-'נכון! שכחתי את המגה בלוקס...'
נכון! שכחתי את המגה בלוקס...
17/04/2018 | 09:43
2
30
אחד המשחקים המעולים שהיו לנו, יחד עם קופסה של קוביות עץ שהיו בונים מהם מגדלים. קופסת הקוביות נשארה איתנו עוד הרבה אח"כ.

אצלנו לבימבה התחברו בשלב מאוחר יותר, נראה לי לקראת גיל שנה וחצי...
לצפיה ב-'דווקא קוביות עץ?'
דווקא קוביות עץ?
17/04/2018 | 10:09
1
26
או שקוביות בד או גומי גם בסדר?
לצפיה ב-'לאורך זמן - העץ יותר מוצלחות'
לאורך זמן - העץ יותר מוצלחות
26/04/2018 | 11:23
11
כשגדלים הקוביות בד ממש לא מעניינות וגם אי אפשר לבנות איתן דברים מורכבים...
לצפיה ב-'מצטרפת חדשה :)'
מצטרפת חדשה :)
15/04/2018 | 16:07
4
138
היי,

מצטרפת חדשה, שבוע 13 :)

מחכה בקוצר רוח לשקיפות עורפית, עברו שלושה שבועות ולא הייתי אצל רופא, מקווה שהכל בסדר!! כמה מתח
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובשעה טובה'
ברוכה הבאה ובשעה טובה
15/04/2018 | 16:45
43
אם יש לך שאלות או את צריכה משהו אנחנו פה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
16/04/2018 | 09:09
29
מקווה שהכל בסדר ושאת מרגישה טוב בהריון
אנחנו פה לכל שאלה או התלבטות במהלך ההריון ואחריו
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
16/04/2018 | 09:41
25
שלום לך ו ברוכה הבאה. מאחלת לך היריון קל ומשעמם כמה שניתן, אם יש שאלות מוזמנת לכתוב.
לצפיה ב-'בשעה טובה!! '
בשעה טובה!!
17/04/2018 | 07:44
24
תאומים? שלישיה?
בע"ה המשך הריון קל, משעמם, תקין ושיסתיים בע"ה בידיים מלאות!!!
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית
16/04/2018 | 14:40
9

הפורום חוזר לפעילות בניהול מקצועי של מומחה ברפואת נשים ומיילד המתמחה בלידות לא שגרתיות.
בפורום תוכלו להתייעץ, לשתף ולשאול הכל על לידה טבעית, לידה פעילה, לידה ביתית ועוד

לצפיה ב-'מעדכנת לגבי הכיליה'
מעדכנת לגבי הכיליה
12/04/2018 | 12:47
7
141
שלום חברות,

אז עשינו השבוע את הסקירה מוכוונת כליות, ייעוץ גנטי ופגישה אצל הפרופ'.

- בסקירה מוכוונת (בקפלן אצל שני רופאים מצויינים ונחמדים מאוד- ד"ר חזן וד"ר בראון), חושבים שראו את הכיליה באגן, לדבריהם ראו משהו שנראה כמו כיליה אבל הם לא בטוחים  במאה אחוז, כי הכל עוד קטן מאוד. אבל זה חדשות אופטימיות.
אמרו שבתקווה בסקירה מאוחרת עוד חודש יוכלו לראות יותר טוב אם כן או לא יש כיליה "מסתתרת".

- בייעוץ גנטי אמרו שאפשר לעשות מי שפיר וצ'יפ, שכבר עשינו, מעבר לזה לא היה לה מה להגיד, מעבר לזה שבגלל שגם לי יש כיליה אגנית אז סיכוי גבוה שגם לעובר. שאלתי אותה, האם נכון שכיליה אחת אכן מקושרת בסבירות גבוהה יותר לתסמונת דאון ותסמונות אחרות? תשובתה, (הקצת מזלזלת לדעתי -"אה, היום כל דבר קשור לתסמונת דאון"..). בקיצור לא תרמה לי יותר מדי.

- הפרופ' במרפאת היריון בסיכון גם לא חידש יותר מדי, היה יהיר ומתנשא כרגיל, וגם אמר שצריך לחכות לסקירה המאוחרת. חוץ מזה צעק עליי שלא הייתי צריכה מי שפיר, ולמה אני בכלל באה אם אני לא מקשיבה לו? ממש עיצבן אותי. אני ממש רוצה לעבור לבי"ח אחר ולא יודעת לאן, הולכת לקפלן משיקולי קירבה לבית.

עוד שאלה- במעקב השבוע צוואר הרחם שלי התקצר מ39 מ"מ (לפני 3 שבועות) ל33 מ"מ. זה נראה לכן רציני?  זה ימשיך להתקצר? הרופאה בינתיים אמרה שזה בסדר, אבל זה קצת מדאיג אותי. 

זהו חוץ מזה,מקווה שכולכן חשות בטוב. 
לצפיה ב-'סך הכל חדשות די טובות'
סך הכל חדשות די טובות
12/04/2018 | 14:13
64
אם לא לקחת בחשבון חוסר נחמדות אצל רופאים מסויימים. דווקא לגבי פרופ הזו היו פה בפורום לפני כן המלצות טובות. לא יודעת, האם את יכולה להחליף מרפאת הריון בסיכון באמצע הריון. רק הוא מקבל אותך או כל פעם מישהו אחר? לי גם הייתה רופא מאד לא נחמדה בקהילה, שבסופו של דבר אמרה לי לא לבוא אלייה יותר. למזלי במרפאת הריון בסיכון הייתה לי רופא פשוט מעולה, לא פגשתי חרבה כמוהה.
לגבי בירור - את עושה הכל מה שצריך, גנטיקאית בגדול צודקת, כל דבר מנסים לקשר לתסמנות שונים. את עוד מעט כבר תקבלי תשובות מי שפיר.
לגבי צוואר הרחם - נכון לכרגע אין מה לדואג. יותר מ25 ממ זה תקין. לנוח, לשתות הרבה מיים וכמובן לעקוב.
בשורות טובות.
לצפיה ב-'עדכון חיובי '
עדכון חיובי
15/04/2018 | 10:46
5
51
שמחה שעדכנת

לצערי יש הרבה מדי רופאים שאולי הם מאד מקצועיים אבל ביחסי אנוש הם איומים ונוראים. אני מאד משתדלת להתרחק מרופאים כאלה ולמצוא אחרים שהם יותר נעימים.
לא יודעת לגבי החלפת רופא במרפאה להיריון בסיכון - אבל שווה לבדוק את העניין.
ובעיני - תמיד תלכי על מה שאת מאמינה בו, גם אם הרופא לא המליץ לך לעשות את הבדיקה ואת יודעת שזה מה שירגיע אותך -אז שילמד להתמודד גם אם מטופלים שנוהגים בניגוד לעצתו. זה חלק מהמקצוע.
הרבה בריאות
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
15/04/2018 | 11:15
35
אני מכירה את העניין משני הצדדים ורק כשהייתי בהריון הבנתי עד כמה חשוב לדעת מתי לסגת ולתת למטופל להחליט מה יותר טוב בשבילו.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
16/04/2018 | 09:39
3
26
מסכימה איתך. אכן בדקתי ואפשר גם אפשר, ביקשתי תור לרופא אחר וקיבלתי. 
אעדכן שיהיה תשובות מהמי שפיר.

שאלה אחרת- לגבי העגלה, משהו לא כלכך ברור לי: שמתי לב שתינוקות בגיל לידה שמים בעגלה שוכבת כזו, ישרה שנראית כמו אליפסה. ואילו עגלות תאומים ממה שראיתי באינטרנט, גם הקוקו ביבה, היא באלכסון כזה, כאילו לתינוקות חצי יושבים. מה אני מפספסת? יש עוד חלק לעגלה? או שמשכיבים אותה?
מבולבלת.

עוד שאלה- האם פשוט נכנסים לחנות וקונים במקום, או שחייב לעשות הזמנה והם שולחים הביתה? יש לכם המלצה לחנות (או רשת חנויות) היכן לקנות את העגלה? 

תודה!

לצפיה ב-'לגבי עגלה'
לגבי עגלה
16/04/2018 | 09:49
42
לעגלות מגיל לידה יש זווית שכיבה מלא - 180 או 175 מעלות לפחות. יש לי קוקו ביבה ויש שם מצב שכיבה מלא. אפשר גם להרים קצת רגליים.
אני עשיתי הזמנה ולקחתי את הדברים אחר כך עוד לפני הלידה כי ככה היה נוח לי יותר לוגיסטי.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
17/04/2018 | 07:55
44
יש גם עגלות תאומים במצב שכיבה שתיארת- זה נקרא אמבטיה.
מצורפת תמונה.
ויש גם במצב המתכוונן, שזה נקרא טיולון. מצורפת תמונה.

אמבטיות של תאומים הן קטנות משל עגלת יחיד. אבל אני ידעתי שהן הולכות להיות פיציות, בנותיי, לכן זה היה לי רלוונטי עד גיל חודשיים וחצי...
לצפיה ב-'יש 2 "סוגים" של עגלות'
יש 2 "סוגים" של עגלות
17/04/2018 | 10:01
42
כאלו שמגיעות עם "אמבטיה" שזה לדעתי מה שאת מתכוונת ב"אליפסה" (למשל הבוגבו דונקי או הבייבי מונסטרס). האמבטיה מתלבשת על העגלה בשלב ההתחלתי ובהמשך ניתן לוותר עליה ולהשתמש בעגלה כטיולון.  אני קניתי כזו כי הילדים שלי היו קטנים ונולדו בחורף וידעתי שזה ישמש אותי לאורך זמן.
לעומת העגלות האלו, יש עגלות שמגיעות בלי אמבטיה (למשל הבייבי ג'וגר או הקוקו ביבה) ואז ניתן להשכיב את המושב שלהן למצב של כמעט 180 מעלות. אני פחות התחברתי לזה בשלב ההתחלתי - כי הם באמת היו נורא קטנים והרגשתי שהם צריכים את האמבטיה הסגורה. בהמשך זה מאד נוח, וכשגדלו קצת החלפתי את העגלה שהיתה לי בעגלת קוקו ביבה.

לגבי הקנייה - זה עניין של העדפה אישית. את יכולה לגשת לחנות ולקנות במקום או להזמין ושישלחו לך אחרי הלידה. בכל מקרה לדעתי כדאי לגשת לחנות ולראות את העגלה ואת התפעול שלה ולא רק להתרשם באינטרנט.

ואני שמחה בשבילך שאת עוברת לרופא אחר. מאחלת לך שיהיה מוצלח יותר
לצפיה ב-'כמה שאלות על תינוקות'
כמה שאלות על תינוקות
15/04/2018 | 08:34
2
124
1.לגבי מגן ראש למיטה - כן, אני יודעת ששימוש בו לא מומלץ לפי בטרם, אבל השתמשתי מגיל לידה ועד עכשיו. בזמן אחרון הבנות התחילו להכניס מתחתיו ראש, יד, לטפס עליו עם הרגליים, אז הורדתי. שמתי לב, שאחרי זה הבנות ישנות פחות טוב, בעיקר אחת מהן, אבל יש לה בו זמנית גם קפיצת התפתחות וגם כנראה שיניים, אז אני לא בטוחה שבהכרח קשור למגן ראש ומתלבטת, אולי להחזיר אותו. עד מתי אתם השתמשתם ולמה הורדתם?
2.אנחנו כבר שבועיים בשלב של טעימות. אני לא רואה התעננות רבה בדבר מצד של הבנות. הן לא סוגרות את הפה ואני מצליחה להכניס להן שתי כפיות, אבל לא נראה לי שהן בכלל מבינות מה אני רוצה מהן. איך ממשיכים בשלב כזה? מנסים לעלות כמות כפיות? ממשיכים באותו קצב עם פרות וירקות שונים? או שאולי כדאי בכלל לחכות קצת?
לצפיה ב-'מניסיוני'
מניסיוני
15/04/2018 | 10:41
1
52
1. גם אני השתמשתי במגן מזרן, למרות שכמו שכתבת - זה לא מומלץ ע"י בטרם.
אני הורדתי אותו כשהתחילו לעמוד ולטפס עליו. עד אז לא הפריע לי. אבל אני לא מאמינה שזה מה שמשפיע על איכות השינה שלהן. קפיצה התפתחותית היא הסבר הגיוני יותר לעניין...
2. אני הייתי ממשיכה באותו קצב. זה שהן עדיין לא יודעות מה לעשות עם הכפית זה עניין של הרגל. תמשיכי עם כפית או שתיים ביום, את יכולה להתקדם לפירות וירקות נוספים. עם הזמן את תראי שהביקוש וההתעניינות גוברים וגם היכולת שלהן להתמודד עם זה, ואז תגדילי את הכמויות. ואם את רואה שהן לא מעוניינות - אז אפשר לעשות הפסקה לשבוע שבועיים ואז לחזור לזה... זה גם בסדר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/04/2018 | 11:19
9

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
אורי דון יחייא - עו
עו"ד אורי דון יחייא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה