לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1742817,428 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'אין דופק. וסליחה על האורך...'
אין דופק. וסליחה על האורך...
18/03/2018 | 20:36
2
107
שלום לכולם.
רק לפני 6 ימים הצטרפתי לפורום פה וכנראה שכבר אאלץ להפרד ממנו...
יש לי 4 ילדים ב"ה. כולם מטיפולי IVF (ועברנו הרבה...)
אני בהריון ולפני 6 ימים עשיתי אולטרסטונד ראשון במחלקה להפרייה חוץ גופית בבי"ח שם נצפו שני עוברים עם דופק. שבוע שישי. הייתי בהלם. כבר הוחזרו לנו בעבר 3 ואף 4 עוברים ואף פעם לא נקלטו שניים. 
קשת של רגשות- שמחה (אני בעצמי תאומה), חששות, התרגשות, בהלה. 
איך אסתדר עם שניים? איך אסתדר עם הריון גדול וכבד לפי מה שקראתי פה? יש 4 לטפל בהם בבית.
היום הלכתי לרופאת הנשים בקופה, שבוע שביעי. עשתה לי אולטרסאונד ונצפה רק דופק אחד. קצת קשה לי. כבר דמיינתי הכל... 
אמרה לי לחזור עוד שבוע אבל קשה לי להאמין שפתאום יראו שוב דופק. אני מכירה מקרים שלא ראו בהתחלה ולאחר שבוע-שבועיים כן ראו. אבל לא שמעתי על מקרה שראו ואז לא ואז שוב כן..
מנסה להתחזק שהכל מאת ה' ולטובה ולהתפלל על העובר שכן נשאר. אבל עצובה לעת עתה. 
הצטרפתי לכאן ביום הראשון שגילו לנו תאומים... רק לפני 6 ימים.. איך כ"כ מהר נגמר...?
לצפיה ב-' '
19/03/2018 | 08:55
1
47
אני לא יודעת אם זה מנחם... אבל מה שאת מתארת הוא מאד נפוץ בהריונות תאומים. עד שבוע 9-10 הסיכוי של אחד מהעוברים לא לשרוד הוא מאד גבוה.
אני שולחת לך חיבוק של נחמה, ומאחלת לך המשך הריון ארוך ותקין.
אני מאמינה שדברים כאלו קורים כי זה מה שאמור היה לקרות, והעובר הזה כנראה לא אמור היה לשרוד מכל מיני סיבות שאינן ידועות לנו, ושזה כנראה לטובה.
לצפיה ב-'תודה רבה על המילים החמות..'
תודה רבה על המילים החמות..
19/03/2018 | 15:09
18
לצפיה ב-'מבצעים ומודעות אחרות'
מבצעים ומודעות אחרות
18/03/2018 | 15:50
1
26
מצעיה לכתוב פה אם ראיתם לאחרונה איזהשהם מבצעים מעננים למוצרי תינוקות וילדים
לצפיה ב-'פמפרס אקטיב ביבי ומטרנה'
פמפרס אקטיב ביבי ומטרנה
18/03/2018 | 15:52
26
קניתי היום ברמי לוי קופסא של פמפרס אקטיב ביבי 124 יחידות ב60 ש''ח. נשמע לי משתלם.
בנוסף, יש עכשיו קופון בסופר פארם לשתי קופסאות גדולות של מטרנה ב95 ש''ח.
לצפיה ב-'שאלה בקשר לגנים ומחלות'
שאלה בקשר לגנים ומחלות
15/03/2018 | 14:52
4
61
עוד לא הכנסתי את הבנות לגן, אבל אני כבר מתארת לעצמי שהן יהיו חולות הרבה בהתחלה ולא תמיד ביחד. אני לא אוכל להישאר איתן כל הזמן במשך מחלות, לכן אני חושבת להישאר איתן רק בימים קשים, מקווה ברגע שהן ירגישו קצת יותר טוב, אבל לא יהיו בריאות מספיק לגן, אמא שלי תוכל להישאר איתן. שאלה היא במקרה של ילד אחד חולה ושני בריא, השארתם את הבריא בבית או שהוא הלך לגן? אם הלך לגן, איך עשתם את זה טכני - לקחתם את שניהם לגן והשארתם שם רק אחד? איך השני מגיב? אני יחידנית, אז אין לי אופציה של בן זוג שלוקח לגן או אוסף מהגן.
לצפיה ב-'מחלות בשנה הראשונה בגן'
מחלות בשנה הראשונה בגן
16/03/2018 | 00:43
3
42
זה נושא כבד....
מתחילה בחדשות הרעות: זה קורה המון. הרבה יותר ממה שאת מתארת לעצמך. ברמה כזו שיש חודשים שבהן הן יותר בבית מאשר בגן...
ולמה אני מתחילה בחדשות האלה דווקא? כי חשוב להיערך לזה. במיוחד לאור העובדה שאת יחידנית - חשוב לתכנן מראש את מעגלי התמיכה במצבים האלה ואם אמא שלך לא זמינה לעזור לך הרבה אז אולי למצוא בייביסיטרית שאת סומכת עליה ושאת יודעת שתוכלי להזעיק אותה במצבים האלה.

לשאלתך לגבי ילד אחד חולה והשני בריא - העמדה שלי היא שבנושא הזה תאומים אינם שונים מכל זוג אחים אחר. כלומר - אם היה ביניהם פער של שנה לא היתה לך התלבטות והיית שולחת את הבריא לגן ואת החולה משאירה בבית, נכון? כך גם במקרה של תאומים.
בהתחלה זה מוזר - גם לך וגם להם. אבל עם הזמן את תראי שיש בזה גם צדדים חיוביים (ואני יודעת כמה נורא זה נשמע להגיד שיש צד חיובי לילד חולה...). אחד היתרונות הוא שזה מאפשר לכל אחד מהם להיות בנפרד מהשני. לקבל תשומת לב אישית בלי "החצי השני" - גם לילד שהולך לגן ופתאום מצליחים לראות אותו בלי ההשוואה המתבקשת לאחיו שנמצא ממש לידו... וגם לילד החולה שנמצא בבית עם אמא וזוכה לתשומת לב אישית ובלעדית של אמא שממוקדת גם בו. היתרון הזה הוא יתרון גם עבורך שזוכה בזמן אישי עם אחד מהילדים - דבר שבשנים הראשונות בעיקר הוא מאד קשה להשגה, ובמיוחד ליחידניות.

טכנית - אני העדפתי תמיד לבקש ממישהו שישאר עם החולה בזמן שאני מביאה את הבריא לגן (או להפך - שמישהו אחר יביא את הבריא לגן בזמן שאני נשארת עם החולה בבית) - לא בגלל הקושי שלהם בסיטואציה אלא בעיקר בגלל חוסר רצון להתנייד עם ילד חולה שלפעמים בדיוק ישן אחרי לילה קשה או סתם מרגיש רע והטרטור הזה לגן שלא לצורך עשוי להעיק עליו ולהציק לו. אם אין ברירה ולא ניתן לבקש ממישהו שישאר עם החולה בבית למשך 10 דקות - רבע שעה (אני מניחה שזה פרק זמן סביר להביא ילד לגן ולחזור הביתה) אז אני מניחה שהייתי לוקחת אותו איתי...
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובה כל כך מפורטת'
תודה רבה על תשובה כל כך מפורטת
16/03/2018 | 08:39
1
27
אמא שלי זמינה, רק שהיא מבוגרת ויהיה לה קשה להסתדר עם שתיהן לבד כל היום כשאני אהיה בעבודה. לכן ברור לי שכשהיא תהיה איתן אז ילדה בריאה בטח תלך לגן. כשאני אהיה איתן אני עוד לא החלטתי מה הכי טוב, כי גן די רחוק - 10 דקות נסיעה באוטו מהבית שלי. לא מצאתי בשכונה שלי משהו פטוח מ7 עד 17 לפחות, כי ככה אני צריכה בגלל העבודה שלי. והגן ההוא כן ואפילו יותר וגם קיבלתי המלצות חמות.
לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי לך לחשוב על עזרה נוספת'
אני חושבת שכדאי לך לחשוב על עזרה נוספת
17/03/2018 | 22:35
22
אם אמא שלך מבוגרת זה בהחלט לא פשוט , גם תינוק יחיד זה לא פשוט ושתיים זה מאד קשה !
אולי סטודנטית שגרה באזור ותוכל לעזור ?
לצפיה ב-'אכן נושא קשה ושנה ראשונה קשה בגן..'
אכן נושא קשה ושנה ראשונה קשה בגן..
18/03/2018 | 08:09
16
גם אני התמודדתי כך. נעדרתי כל כך הרבה מהעבודה בשנה הראשונה, כאילו לא חזרתי מחופשת הלידה. בעלי לא בדיוק יכול להתמודד עם ילדים חולים.  הצד החיובי הוא שהזמן עובר והם גדלים, מתחשלים ומתחסנים. תנסי למצוא לך באמת עוד מישהי חוץ מאמא שלך שתוכל להיות ב"סטנד ביי" (יש כאלה שיכולות להיות) מהבקרים. 
לצפיה ב-'באיזה גיל הכנסתם את הקטנטנים למסגרות ולאיזה?'
באיזה גיל הכנסתם את הקטנטנים למסגרות ולאיזה?
14/03/2018 | 15:31
7
42
באיזה גיל הכנסתם את הקטנטנים למסגרות ולאיזה? חצי שנה/9 חודשים/שנה? לגן/משפחתון/מטפלת ?
לצפיה ב-'אני עוד לא הכנסתי'
אני עוד לא הכנסתי
14/03/2018 | 15:38
1
64
אבל מתכוונת להכניס בגיל חצי שנה לגן פרטי. זה בעוד חודש וחצי. למה גן פרטי ולא מעון או מטפלת? כי אני מאלה שקשה להן עם מטפלת, כי אני לא יודעת מה היא תעשה כל היום עם הבנות כשאני לא איתן. לגבי הגן אני יותר רגועה כי קיבלתי עליו המלצות חמות וגם יש שם מספר גננות. למה לא מעון? אני חושבת שבגיל חצי שנה הן מאוד קטנות למסגרת ציבורית גדולה. וגם אני צריכה לחזור לעבודה במאי ולא בספטמר.
לצפיה ב-'אני הכנסתי רק בגיל שנתיים'
אני הכנסתי רק בגיל שנתיים
14/03/2018 | 15:48
51
לשמחתי הייתה לי את האפשרות הכלכלית לוותר על ההכנסה שלי ולהישאר איתם עד הגיל הזה.
בגיל הזה הכנסתי אותם לגן - היה חשוב לי שיהיה מקום מסודר עם צוות גדול שעובר הדרכות מסודרות של מד"א וכו'....
אני מאמינה שגם אם הייתי מכניסה אותם למסגרת בגיל צעיר יותר הייתי מעדיפה מסגרת כזו על פני מטפלת  - למרות הנוחות שיש כביכול במטפלת - פשוט בגלל שקשה לי לסמוך על מישהי אחת שנמצאת איתם כל היום. בתור אחת שעשתה את זה ומבינה את הקושי בלהיות יום שלם עם שני קטנטנים - קשה לי לסמוך על ההתנהגות של מישהי שאני לא מכירה (גם אם קיבלתי עליה המלצות).

לגבי מועד חזרה לעבודה - קחי בחשבון שגם מבחינת מטפלות - ההיצע גדול יותר בספטמבר כשהילדים שהן מטפלות בהם עוברים למסגרת ציבורית ואז הן מחפשות משפחה חדשה. ומבחינת מסגרת של מעון/משפחתון - יש מקומות שמוכנים להכניס גם באמצע השנה...
לצפיה ב-'הגדול שלי נכנס בגיל 4 וחצי חודשים לגן'
הגדול שלי נכנס בגיל 4 וחצי חודשים לגן
14/03/2018 | 18:59
3
49
היה סיוט סיוטי. היה חולה חודשים בלי הפסקה. את הקטנים אני מתכוונת להשאיר עם מטפלת עד שנה וחצי. 
אני נשארת איתם בבית עד גיל 7 חודשים. 
ובספטמבר הבא בשאיפה יכנסו לגן
לצפיה ב-'את חושבת שמחלות רבות זה קשור לגיל'
את חושבת שמחלות רבות זה קשור לגיל
14/03/2018 | 19:15
2
43
ולא לשנה ראשונה בגן וזה לא יקרה אצל גדולים יותר?
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
14/03/2018 | 20:09
37
אבל יהיו גדולים וחזקים יותר. גם הגדול שלי עדיין קטן והם ידביקו אחד את השני. הוא היה גם בתינוקייה ענקית. 25 ילדים. ממליצה אם להכניס רק למקום קטן . יש לי מישהו בעבודה שהכניס ילד בן שנה וחצי עכשיו והוא חולה בלי סוף
אבל באמת שזה סיוט שהם פיצים.  לא רוצה להיזכר בתקופה ההיא..חודשים של מחלות...רק עכשיו זה נרגע והוא בן שנתיים וחצי. סוף סוף הרוויח קצת משקל
לצפיה ב-'שנה ראשונה בגן היא קשה בכל גיל'
שנה ראשונה בגן היא קשה בכל גיל
16/03/2018 | 00:55
31
אין ספק שהמערכת החיסונית כנראה עמידה יותר בגילאים מתקדמים יותר, אבל חלק מבנייה של מערכת חיסונית היא גם חשיפה למחלות...
מניסיוני - שהכנסתי את הילדים לגן לראשונה בגיל שנתיים - השנה הראשונה היא קשה. זו הפעם הראשונה שהם נחשפים לכזו כמות של חיידקים, ואין דרך להימנע מזה...
לצפיה ב-'הגדולה שלי (בת חמש) בגיל'
הגדולה שלי (בת חמש) בגיל
18/03/2018 | 08:10
58
4 חודשים, ואת התאומים בגיל חצי שנה. כולם למשפחתון (פרטי).
לצפיה ב-'מעדכנת.זה ארוך.'
מעדכנת.זה ארוך.
14/03/2018 | 22:23
14
148
ובכן
ביום שני בערב עשו לי מוניטור והיו צירים אבל הרופא המטפל שלי לא התרגש.בסדר..הלכתי לישון והתחילו לי בחילות נוראיות פשוט-לא הבנתי אם זה צרבות או בחילות אז לקחתי גם רני וגם מן נוזל לבן שיש לבית החולים..לצרבות.זה המשיך והמשיך עד שלקראת 4 בבוקר התחלתי להרגיש כאבים-משהו חדש-התכווצויות עם כאבי גב אבל בתדירות מאוד גבוהה.והייתי בטוחה שזה כי יש לי קקי(סורי על הגועל).
בקיצור בשעה 5 כרגיל באו לתת לי כדורים ולעשות לי מוניטור-היא ראתה שהייתי על הפנים-שאלה ממתי וכל כמה זמן אמרתי לה שעה וקצת בערך ובתדירות גבוהה-עשו לי מוניטור נצפו צירים עם צעקות ובכי רב-קראה לרופא שאמר מחיקה 90% אותה פתיחה נוריד לחדר לידה.
התחלתי לבכות והתקשרתי לבעלי אומרת לו בוא!!!
בסדר..הגעתי לחדר לידה וחיברו אותי לכל מיני תרופות,נכנסו כל הרופאים האפשריים וכל אחד אומר אנחנו נעשה את המקסימום כדי לעצור.זה מוקדם אבל לא מוקדם מדיי.אז אל תדאגי.
עד השעה 12 הייתי בצום עם צירים שהלכו ופחתו-ועשיתי קקי-הייתי בטוחה שבזה זה נגמר.
העלו אותי למחלקה עם המשך טיפול בתרופות למניעת צירים.התקלחתי,נחתי-התעוררתי עם ציר.
השעה הייתה 17:00.שוב צירים.כואבים ובתדירות הולכת ומתגברת.אמא שלי הייתה פה.ואז בעלי הגיע..טוב מוניטור.
צירים.בכי.צעקות.אבא שלי מגיע.
קוראים לרופא(אותו אחד מ5 בבוקר)-מחיקה מלאה אותה פתיחה-האחות אומרת לו שזה יכול להתקדם מאוד במהירות ואולי כדאי שתרד למטה.
שעה 20:00 בערך יורדים לחדר לידה.
״אבל אני רק צריכה קקי!!בבקשה!!זה יעבור!!״
שום קקי.עכשיו ח.לידה.
ירדנו.נשכבתי צורחת מכאבים.נאנקת מכל ציר שרק הולך ומתגבר.
באה רופאה מנתחת לבדוק אותי,אמרה אין שינוי-בינתיים הורידו לי תכשיטים והחתימו על טפסים לתינוקות,נרופאה בדקה שאכן הם עכוז עכוז.
״ד״ר אני חייבת לקום עוד שנייה יש לי יציאה על המיטה״היא חא הסכימה ואמר. שלפעמים צירים מרגישים כך והיא צריכה עוד מוניטור.
בסדר.התאפקתי כמה דקות עד שצרחתי תנו לי לעשות שירותים!!!!!!!צורחת!!באו ניתקו אותי
הצלחתי בען ציר לציר-למזלי ההרגשה הייתה נכונה ובאמת באמת הייתי חייבת.
יצאתי-בא הרופא(אותו אחד מ5 בבוקר) בדק!
פתיחה 4 ירדנו לחדר ניתוח.
השעה 21:00 בערך.
מחליפים בגדים,מתחילים לבכות,הצירים התגברים,בעלי מנסה להרגיע-לחא הצלחה.
הוא לא יכל להיכנס.בחדר הניתוח אני םוגשת את אותו הרופא שמלווה אותי מ5 בבוקר.
בוכה,צירים,צורחת,צירים..הרדמה-תתכווצי-שדודה שלך תתכווץ!!אני רוצה את בעלי שיכווץ אותי.כואב ליייייי תנו לציר לעבור.שום דבר.כיווצו את האמאמא שלי ואז..הפסקתי להרגיש.מהר מאוד הכל התנהל-אמרתי לד״ר-תעשה ששניהם יצאו בוכים.זה הכי חשוב.
גז צחוק עזר.לא הרגשתי כלום.
הוצאתם את הילדה שלי גם?..כן נשלחה השלייה לגנטעקה.
יופי.הביאו לי אותם-בוכים לשנייה-קטנים ומכוערים כמו קופיפים!!!
אז..ילדתי אתמול ב13.3 ביום שלישי פעמיים כי טוב בשבוע 33+3 בשעה 21:29 שני נסיכים קטנים במשקלים 1.795 ו-1.360.
נמצאים בפגייה-אחד מהם עדיין בטיפול נמרץ ואחד עבר לאזור של הגדולים.
מתאוששת מהניתוח-קשה מאוד.כואב.אבל התחלתי ללכת קצת וקמה מדיי פעם.היום הייתי אצלם החזקתי את הגדול.מתוקים קטנים.
מאושרת עד הגג-אפילן הצלחתי לסחוט להם חלב היום.גאה בהם שהם חזקים ואיתנים וגדלים!!!

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
15/03/2018 | 07:10
49
תגדלו אותם בנחת. אני חושבת שאת הגדול בכלל תוכלי לקחת עוד מעט הביתה. והקטן יצטרך קצת זמן כדי להשמין.
לגבי כאבים - תקחי משכחי כאבים בזמן. זה חשוב. אין שום סיבה לסבול מכאבים.
לצפיה ב-'המון המון מזל טוב!!!'
המון המון מזל טוב!!!
15/03/2018 | 09:40
26
לצפיה ב-''
15/03/2018 | 11:45
2
42
ג'יזס איזה סיפור!!!! ממש כאילו נלקח מאיזה סרט... קודם כל המון בריאות, מזל טוב ואושר ואיחולי השמנה וגדילה מהירה לקטנים!!!! ממש נולדו פיציים, מותר בכלל להרים אותם? 

פשוט מטורף כל מה שעברת עם הקקי, יש להם מזל שאת כזו נחמדה, כי אני כנראה הייתי עושה במקום (הלוא הזהרת אותם?!).
לא הבנתי מתי עשו לך את הניתוח? אחרי שהרדימו אותך עם גז צחוק? ולמה בעצם העלו והורידו אותך כמה פעמים לח. לידה אם הייתה מחיקה כזו רצינית? אני באמת עוד לא מבינה בדברים האלה, אשמח לקבל מידע...

מאחלת לך החלמה מהירה, שתתאוששו כולכם (גם הבן זוג שבטח עבר המון...) והכי חשוב רפואה שלמה לתינוקות. 
לצפיה ב-'לגבי להרים תינוקות'
לגבי להרים תינוקות
15/03/2018 | 12:01
71
אם בעיה היא רק משקל אז בטח מותר. אפילו מותר לקחת הביתה סביב משקל שני קילו, זה לא הרבה הבדל מהגדול שלה. כן, מאד קטנים, כן טיפה מפחיד, אבל לוקחים, מרימים, נותנים בקבוק, מחליפים חיטול, מלבישים. דווקא להלביש בהתחלה  קשה כי בגדים של בית חולים ממש גדולים עליהם. יש לי תמונה של קטנה שלי בגיל שמונה ימים - היא נולדה שני קילו - היא נראית כמו בובה קטנה ולא כמו תינוקת. אבל מסתדרים, אין ברירה.הם גודלים ממש מהר.
לצפיה ב-'וואוו לא מצליחה להתאושש!!'
וואוו לא מצליחה להתאושש!!
30/03/2018 | 11:22
11
קודם כל תודה תודה על כל האיחולים!
אני אחזור ללפני שבועיים וחצי-יום אחרי הניתוח בעלי בא לבית החולים והלך לפגייה כשחזר אמר שאסור להיכנס לחדר שבו הם נמצאים עם כסא גלגלים-בעצם את חייבת ללכת מהמסדרון לתוך החדר ולהתיישב שם על כסא-לא ידעתי מה המרחק אבל זה נתן לי דרייב לקום כמה שיותר מהר-מקימים אותי אחרי 12 שעות כלומר בסביבות 9:30 הקימו אותי מהמיטה-בהתחלה ישבתי שעה ומשהו על כסא ורק אחכ קמתי לעשות פיפי-ההליה הייתה קשה וכואבת-שלא נדבר על הקימה מהמיטה.אבל הייתה לי מטרה לכת עמה צעדים כדי לראות את הנסיכים הקטנים שלי.
בעלי לקח אותי בכסא גלגלים לפגייה והצלחתי בקושי ללכת-אבל הצלחתי והתיישבתי שם והחזקתי את הפיצי שלי ששקל 1.360 ק"ג-אין בעיה להרים משום שהם מנוטרים כל הזמן ויש אחיות שנמצאות סביבך אז הן בודקות שהכל בסדר.

לגבי הקקי הארור הזה-איזה מזל שעשיתי-אחרת אחרי ההרדמה הספינלית בדוק הייתי עושה שם.בלי להרגיש אפילו חחח

הגז צחוק המרדים נתן לי אחרי שחתכו כבר-אמר שזה ירכך את הכאב של ההוצאה שלהם מהבטן-זה מן לחץ כזה שמרגישים שאני לא הרגשתי אותו-הייתי מסטולה לגמרי חחח
הורידו לח.לידה בבוקר כדי לעצור את הצירים-דחפו לי מלא תרופות וכשראו שהם פוחתים חשבו שאולי בעצם הצליחו-הועלתי לחדר עם חומר לווריד שהיה אמור לזרום 24 שעות כדי לעצור לי את הצירים-זה פשוט מאוד לא עזר.לגבי מחיקות אני לא מבינה בזה אני עדיין לא יודעת מה זה אבל נראה לי שבגלל זה לא כאבו כל הבדיקות פתיחה שעשו לי כל 5 דקות שם.
לפני אותו יום כל בדיקת פתיחה הייתה מבחינתי סבל נוראי.

לגבי הבן זוג-יומיים אחרי הלידה הוא החליט ללכת לחתונה ולהחליק מחוץ לאולם-הלך למרמ ושמו לו גבס.
וזה לא הקטע הכי מצחיק/עצוב-כשבוע לאחר מכן הוא הלך לקופת חולים לאורטופד שאמר לו שאין שבר ולא צריך גבס.
בזמן הזה כמובן שהיינו צריכים לעבור דירה-עם אישה אחרי ניתוח בבית חולים ובעל מגובה שלא יכול לנהוג ולא יכול לארוז.כמובן שלא להחזיק את הילדים שלו.

בקיצור הרבה ניסים ונפלאות קרו לנו בשבועיים וחצי האחרונים-אבל הכי חשוב שהקטקנים שלנו גדלים-עדיין בפגייה.בהתחלה ממש התקשתי עם החלב-הייתי מאוד מתוסכלת ובכיתי המון שאין לי מספיק-אבל עכשיו לאט לאט אני מתחילה להתאזן-עדיין לא יכולה לתת להם ארוחות מלאות לכל היום-אבל לפחות הם מקבלים כמה ארוחות שלי זה גם בסדר.
הקטן הלוחם שלי שנולד 1.360 יצא מהאינקוסטור לפני הזמן כי פשוט לא רצה להישאר שם-בלגאניסט כזה.והוא מסיים את כל הבקבוק שלו-מה שאחיו השמנמן לא עושה-אבל כל אחד והזמן שלו.אנחנו מאמינים שהם יעשו קפיצה גדולה בבת אחת ואז נוכל לקחת אותם סופסוף הביתה

אז ככה התחלתי לכתוב את ההודעה הזו אתמול ובין לבין לנקות לאכול לשאוב לנקות לסדר לפנות ארגזים...מה לא!!
לפני שאלך לניקיונות האחרונים בבית החדש אאחל חג שמח!!ובריאות איתנה ובשורות טובות!:)
אכתוב שוב-גאה להיות חלק מקבוצת העילית של הורים לתאומים:)
לצפיה ב-' מזל טוב'
מזל טוב
16/03/2018 | 00:52
5
28
איזה סיפור...
אני מאחלת לך שמפה והלאה יהיה פשוט יותר, ששלושתכם תהיו בריאים ושתזכי לגדל אותם בנחת

אני יכולה לספר לך שהבן שלי השתחרר מבי"ח במשקל 2 ק"ג - וזה לא כ"כ רחוק ממה שהגדול שלך נולד, אז אני מאמינה שבקרוב הוא יוכל להשתחרר מהפגייה.
בינתיים תתמקדי גם בהחלמה שלך - תנסי לישון ולאכול טוב, לאגור כוחות כדי שתוכלי לטפל בהם ולדאוג להם.

שיהיה במזל
ונשמח לעדכונים בהמשך...
לצפיה ב-'תודה:)'
תודה:)
30/03/2018 | 11:45
4
9
הגדול שלי כבר מעל 2 קילו אבל הוא לא מסיים בקבוק לבד-אז הוא לא יכול להשתחרר.
התקופה בפגייה מאוד קשה-אני מרגישה רגשות אשמה נוראיים שאני לא שם כל הזמן-אבל זה כ"כ קשה להיות שם כל היום פיזית-את לא באמת אוכלת כמו שצריך,לא נחה,יושבת מאכילת שואבת-ככה הסדר יום-ואח"כ להכין להם את האוכל..זה לא יוצא באמת 3 שעות בין ארוחה לארוחה זה איזה שעתיים שאת אמורה להספיק כ"כ הרבה-וגם איכשהו לבלות זמן עם הילדים הקטנטנים שלך שאת רק רוצה לחבק ולנשק ולהרים לבד בלי להיות תלויה באחיות שכל אחת עסוקה בדברים שלה כי יש הרבה ילדים שם..
בקיצור-אני רוצה אותם איתי בבית.
לגבי כוחות ולאכול ולנוח-רק ביומיים האחרונים התחלתי קצת לנוח(למרות שאני עדיין גמורה מהשבוע וחצי האחרונים)והתחלתי קצת לאכול כמו שצריך..נקווה שיהיה בסדר:)

תודה וחג שמח!!:)
לצפיה ב-'התקופה בפגייה היא אכן לא פשוטה'
התקופה בפגייה היא אכן לא פשוטה
01/04/2018 | 09:04
3
9
אבל היתרון הגדול שלה מעבר לצוות מקצועי מצויין שמטפל בילדים הוא שהיא מאפשרת לך לישון בלילה קצת יותר ממה שתוכלי לישון כשהילדים יהיו בבית, וגם במשך היום, כדאי לך למרות רגשות האשמה לקחת לעצמך הפסקות שבהן את יודעת שהילדים נמצאים בידיים טובות (והן באמת כאלה!) ולאכול ולשתות כמו שצריך ולא להיקרע. כי מה שהילדים שלנו צריכים יותר מכל אלו אמהות שלא קורסות. וכדי לא לקרוס את חייבת לטפל גם בעצמך.
נסי להניח קצת לרגשות האשמה (תאמיני לי, הם פה כדי להישאר, וגם אם תצליחי לשחרר אותם בתחום אחד, הם מיד ימצאו לעצמך תחום אחר להיתלות בו - כי זה טבעה של האמהות - כנראה שהיא לא קיימת בלי רגשות אשמה...), ולטפל בעצמך היטב גם בשביל עצמך ובעיקר בשביל הילדים שלך שצריכים אותך חזקה בשבילם.
לצפיה ב-'צודקת לגמרי!'
צודקת לגמרי!
01/04/2018 | 19:35
2
8
וגם אני אומרת את זה לעצמי עד שאני פותחת תמונה או סרטון שלהם ואז כל מה שבא לי זה לקחת את הרכב ולהגיע אליהם כמה שיותר מהר-לא משנה מה השעה ואיפה אני נמצאת.
כמובן שצריך לנוח ולאכול(קצת קשה בפסח חח)אבל משתדלת-מזל שבעלי פה כדי לשים לי ברקסים וגם לספוג את מה שהברקסים האלה מביאים איתם-שזה אישה עם סצינות געגועים.
כל פעם שאני מאכילה אותם או סתם מסתכלת והם מסתכלים עליי או לא עוזבים לי את היד או מחייכים(מעוותים את הפנים אני מפרשת כחיוך חח)אני מבינה שהם לא שוכחים אותי למרות שאני לא שם כל היום..
מחכה שיגיעו הביתה כבר
לצפיה ב-'וואוו הרבה בריאות'
וואוו הרבה בריאות
03/04/2018 | 16:23
1
8
והמשך דרך קלה יותר. מסכימה עם מה שכתבו לך- חשוב שתצברי כוחות בשבילם, ברור שאת עושה את המקסימום, ולמרות הגעגועים חשוב גם שתדאגי לעצמך שיהיה לך כוחות להמשך. מחזיקה אצבעות שיגדלו מהר ותוכלו להגיע ביחד לבית החדש. איזה סיפור יהיה להם לשמוע על הלידה שלהם שיגדלו!! 

לצפיה ב-'עכשיו התחלנו לנוח קצת יותר'
עכשיו התחלנו לנוח קצת יותר
04/04/2018 | 23:13
6
אחרי שהבית מסודר,החדר שלהם מסודר,מיטות,עריסות,אמבטיה,בקבוקים,בגדים,עגלה,סלקל אחד עם איזופיקס שני בלי-אז זה הדבר היחידהשנשאר סימן שאלה אם לרכוש סלקל-לא רצינו כי הביאו לנו ואם לא היו מביאים היו קונים כסאות בטיחות..אז עכשיו מתלבטים ממש..
עכשיו התחלנו סופסוף טיפה לצבור כוחות-מזל שחופש ובעלי לא עובד אז הוא גם לא נקרע מדיי..
לגבי הסיפור לידה-בימים הראשונים לא הפסקתי לספר להם כמה הם הפתיעו וכל מה שעברנו איתם חח טוב הם לא מבינים מן הסתם..אבל אני אדאג שידעו שהם היו מאוד מיוחדים-מסתבר שהפיצי-שהוא הבכור-יצא עם חומר שחור עליו(שירד עם מגבון וירד אחרי המקלחת) אבל העניין הוא שאף רופא-לא ילדים ולא נשים-לא ראה מקרה כזה בחיים והם לא שמעו על מקרה כזה בשום פגייה אחרת-בקיצור מפה לשם עושה רושם שאנחנו מקרה מיוחד חחח-היינו ונשארנו עם חותם משלנו ברמבם

בעזרת ה׳ נחזור שבוע הבא הביתה כמשפחה מורחבת
לצפיה ב-'הרבה מזל טוב ונחת'
הרבה מזל טוב ונחת
20/03/2018 | 10:43
1
14
באיזה בית חולים ילדת?
מאחלת לך המון בריאות, נחת בגידולם ורוב שמחה...
לצפיה ב-'בבית חולים רמבם'
בבית חולים רמבם
30/03/2018 | 11:30
8
הייתי מאושפזת שם גם שבוע לפני עם צירים:)
לצפיה ב-'מזל טוב!!!!! '
מזל טוב!!!!!
20/03/2018 | 21:34
15
איזה משמח!!! המון נחת!!! גם גאה בך על שסחטת להם חלב!!!
שפע והמון כוחות לעבור את התקופה בפגיה!!!
לצפיה ב-'כאבי גב ותשובה לסיון'
כאבי גב ותשובה לסיון
15/03/2018 | 17:32
2
57
בנות יקרות, מי שכבר עברה את זה... יכול להיות בשבוע 32 ואני בקושי הולכת??? כאבי גב מטורפייייים... מה ניתן לעשות? ניסיתי כדור פיזיו, פיזיותרפיה ורק בישיבה פחות כואב.. ויש לי עוד חודש לפחות...

סיון, גם אני בת 37 וברוך ה' אצלי הסקירות היו תקינות אז לא הלכתי לניפט. אם הכל תקין לדעתי לא חייבים למרות שחברה עשתה את הבדיקה ומאד נרגעה בעקבותיה...
בהצלחה והעיקר בבריאות וידיים מלאות.

לצפיה ב-'סוף ההריון זה תקופה קשה '
סוף ההריון זה תקופה קשה
15/03/2018 | 17:44
43
בשבילי סוף ההריון היה הרבה יותר קשה מחודשים ראשונים אחרי לידה (פרט לשבועיים ראשונים מיד אחרי ניתוח). רק מחשבות על עוברים ועל זה, שכל יום בבטן חשוב בשבילם חיזקו אותי והצחלתי להחזיק מעמד. זה קשה, אבל זה עובר.
לצפיה ב-'אלו שבועות קשים'
אלו שבועות קשים
16/03/2018 | 00:18
27
המאמץ על הגוף הוא גדול, ויכול להיות שלא רק תוספת המשקל, אלא גם שאחד העוברים יוצר לחץ על עצב שיוצר את כאבי הגב.
מעבר לפיזיותרפיה , אני הייתי מנסה אולי סוגים של רפואה משלימה (רפלוקסולוגיה, דיקור) - אבל בעדינות ואצל מישהו מאד מיומן כדי לא לגרום לזירוז הלידה.
ו... למצוא את התנוחות שהכי נוחות לך. גם אם זה אומר לישון בישיבה או בחצי ישיבה עם מיליון כריות במיטה....

לצפיה ב-'התלבטות בין מי שפיר לניפטי'
התלבטות בין מי שפיר לניפטי
13/03/2018 | 14:21
9
89
היי לכולן,

בת 36, שבוע 15, הריון תאומים לא זהים. שקיפות מצוינת וסקירה מוקדמת תקינה.

מתלבטת מאוד האם להסתפק בבדיקת הדם או ללכת על כל הקופה עם מי שפיר עם כל הסיכונים הכרוכים בדיקור כפול.

זה הריון רביעי אחרי היסטוריה של 3 אובדני הריון ואני נחרדת מהעובדה שחלילה אאבד את ההריון הזה, שעד כה נראה תקין.

האם יש בקהל בנות 36 ומעלה שהסתפקו רק בבדיקת הדם? עד מתי לכל המאוחר ניתן לבצע מי שפיר במידה ואתחרט? בהינתן שקיפות תקינה, סקירות תקינות, אקו לב תקין, ניפטי תקין - אפשר להיות רגועה?

ממש אובדת עצות.
אשמח לשמוע תובנות ממי שעברה או עוברת כעת את אותה דילמה.

תודה רבה
לצפיה ב-'החלטה לא פשוטה'
החלטה לא פשוטה
13/03/2018 | 14:55
73
אני הייתי בהריון בגיל 34 וזה היה הריון ראשון. שקיפות תקינה ושתי סקירות תקינות. הסתפקתי בזה ולא עשיתי לא בדיקות דם ולא מי שפיר. לא יכולה להגיד לך שהייתי רגוע לגמרי, אבל ככה החלטתי. החלטתי שפחד מלאבד הריון כולו הוא יותר גדול אצלי מללדת חס וחלילה ילד חולה במקרה שלי - כששקיפות תקינה וסקורה מוקדמת תקינה לגמרי. סקירה מוקדמת עשיתי בפרטי אצל רופא מומלץ מאד. היה יקר מאד - 4500 ש''ח לשני עוברים, אבל בשבילי זה היה שווה.
אף אחד לא יתן לך המלצה חד משמעית לא לבצע מי שפיר. את צריכה להחליט. אבל לדעתי, סיכוי ללדת ילד חולה גם במקרה שלך הוא פחות מסיכון לאבד הריון כולו לאור רקע שלך. אפשר להחליט לבצע בדיקת מי שפיר מאוחרת כשעוברים כבר ברי חיות במקרה שתתפתח לידה אחרי הבדיקה, אבל מחיר של זה הפסקת הריון מתקדם במיקרה שמתגלה פגם גנטי קשה. לא יודעת, האם זה מתיאם לך.
לגבי ניפטי - אומרים שבדיקות מסוג הזה לא מאד טובים בהריון מרובה עוברים.
לצפיה ב-'תקראי את התשובה שלי למטה....'
תקראי את התשובה שלי למטה....
13/03/2018 | 17:30
55
אני בת 31 ועשיתי....ללא כל אינדיקציה...
יש דברים שמגלים 100 אחוז רק בציפ ובמי שפיר...השיקול שלי היה שיש לי ילד בריא בן שנתיים שלא אהרוס לו את החיים ולא אוכל להתמודד עם גידול של ילד חולה  
 מצד שני ההריון היה טבעי והושג בקלןת
לצפיה ב-'החלטה לא קלה, אבל לגמרי שלך'
החלטה לא קלה, אבל לגמרי שלך
13/03/2018 | 17:47
51
אני בת 37, הריון ראשון, תאומות לא זהות ועשיתי מי שפיר למרות שהשקיפות והסקירה היו תקינות.
אני חושבת שלבדיקה האת יצא שם רע והיא כבר לא מסוכנת כפי שהיתה בעבר...
מה שכן, תוצאות הצ'יפ אצלי יצאו בתחום האפור מה שמוביל ליותר בלבול, כך שזה גם משהו שצריך לחשוב עליו...
לצפיה ב-'אני הייתי מתייעצת עם פרופ' שוחט'
אני הייתי מתייעצת עם פרופ' שוחט
14/03/2018 | 15:38
1
50
הוא ידע לומר לך אם יש או אין טעם לעשות מי שפיר בהתחשב בגילך, בהיסטוריה הרפואית ובבדיקות הקודמות שלך.
לגבי בדיקת הדם - למיטב הבנתי מדובר בבדיקת סקר סטטיסטית, ולכן אני לא חושבת שהייתי עושה אותה במיוחד כשמדובר בתאומים ואני לא חושבת שהיא מהימנה מספיק במצב הזה.
לצפיה ב-'אין אצלו תורים'
אין אצלו תורים
15/03/2018 | 11:32
36
בעקבות המלצות רבות ,כלכך רציתי ללכת לפרופ' שוחט , אולם אין לו תורים עד אמצע מאי... קבעו לי למישהי שעובדת איתו, לסוף אפריל. לא אותו דבר אבל אין ברירה. הוא עמוס מאוד ואין תורים....
לצפיה ב-'באותה דילמה אולם,'
באותה דילמה אולם,
15/03/2018 | 11:36
48
ראי שירשור דומה שפתחתי כאן למטה לפני כמה שבועות. מאוד מבינה לליבך, גם לי ההיריון בא בעמל רב לאחר טיפולים וזה מאוד קשה. דילמה רצינית. אולם, עשיתי ברירור ויש לזכור כי בדיקות הNIPT הן: א. בדיקות סקר ולא אבחנתיות. ב. כמעט ולא מתאימות לתאומים (ראי למשל מה וריפי בעצמם כתבו על כך באתר שלהם. ג. אינן בודקות את כל הכרומוזומים כמו מי שפיר וצ'יפ גנטי, אלא רק 3-4 תסמונות.

אנחנו החלטנו כן לעשות מי שפיר וצ'יפ למרות הסיכון. אבל זו החלטה מאוד אישית. ואגב אני עוד לא בת 34 אפילו ועד כה הבדיקות יצאו תקינות. אבל אני מרגישה שזה יתן לי שקט. אין נכון ולא נכון, כל אחת שתעשה מה שנכון לה. בהצלחה
לצפיה ב-'מאוד מבינה אותך'
מאוד מבינה אותך
15/03/2018 | 13:17
38
הייתי באותה התלבטות בכל ההריונות
עשיתי בעבר מי שפיר בסופו של דבר 
בכל מקרה, מבינה מאוד את החרדה של אובדן הריונות..
באמת כפי שכתבו הסיכון במי שפיר הוא כנראה לא כמו פעם..השאלה באמת אם את מתכוונת לעשות גם צ'יפ (כי אז את חייבת מי שפיר) ואם לא אז להבין מה בודקת בדיקת הדם וללכת על הבדיקה שבודקת את מירב התסמונות (לפי מה שאני יודעת מחברה שלי יש את בדיקת מטרניטי שהיא המתאימה מביניהן להריון עם יותר מעובר אחד) ולעשות שקלול של כל הבעד ונגד. מניחה שלא ממש עזרתי לך..פשוט אני בעצמי עדיין בלבטים :)
לצפיה ב-'מבינה לליבך'
מבינה לליבך
15/03/2018 | 18:28
35
אני בת 33.5, מאוד לא רציתי לעשות מי שפיר בגלל הסיכון. הפשרה היתה ניפט, בחרתי במטרניטי 21 שהיא הכי יקרה אבל בודקת הכי הרבה תסמונות. 
אם יש לך ביטוח והכסף הוא לא שיקול, את יכולה להתחיל מהבדיקת דם ומקסימום להחליט שאת הולכת אח"כ גם על מי שפיר. 
לתוצאות לוקח שבועיים, הם שולחים מישהו עד הבית לקחת דם (לפחות באיזור המרכז) כך שזה מאוד נוח. 
מה שלא יהיה, מאחלת לך שיעבור בקלות ובידיים מלאות נחת :)
לצפיה ב-'היי בנות, תודה לכולכן '
היי בנות, תודה לכולכן
17/03/2018 | 12:44
53
אכן החלטה מורכבת וקשה.
בשלב זה ככל הנראה אעשה את בדיקת הדם.
התלבטתי בין וריפיי ומטרניטי, אבל אני מבינה גם מכאן שהמלצתן יותר על מטרניטי.
בנוסף, קבעתי תור לאקו לב עוברי וסקירה מאוחרת אצל פרופ' מקצועי ומוערך בשבוע 21.
אם חלילה תהיה אינדיקציה לעשות מי שפיר, אעשה זאת מייד לאחר הסקירה.
נקווה לטוב, ובהצלחה גם לכן בנות יקרות!
לצפיה ב-'חדשה שבוע 14'
חדשה שבוע 14
14/03/2018 | 14:46
3
84
היי חדשה פה, שבוע 14 בהריון תאומים, הריון ראשון ספונטני. 
ככל הנראה תאומים זהים. 
שמחה להצטרף לפורום... בטח יהיה לי מלא שאלות בהמשך :)
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובשעה טובה!'
ברוכה הבאה ובשעה טובה!
14/03/2018 | 15:24
33
אנחנו פה בשבילך לכל השאלות וגם לתמיכה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה!'
ברוכה הבאה!
14/03/2018 | 15:39
23
מקווה שעד כה ההריון עובר עליך בקלות
נשמח להמשיך לראות אותך פה גם במהלך ההריון וגם בהמשך, כאמא לתאומים...
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
15/03/2018 | 11:31
23
שלום לך,
ברוכה הבאה, תרגישי בנוח לשאול כל דבר, גם אני שואלת הרבה. כמוך, אני בהיריון תאומים, לא זהים, עדיין לא יודעת מין. היריון ראשון גם לי, סוף שבוע 14. למצער אצלי זה ממש לא היה ספונטני ובא לאחר טיפולי IVF. שיהיה לנו בהצלחה
לצפיה ב-'מצג עכוז'
מצג עכוז
11/03/2018 | 16:11
3
73
שבוע 26 והתאומות נמצאות במצג עכוז.
מניסיונכן- יש סיכוי שעוד יתהפכו..? 
לצפיה ב-'בטח'
בטח
11/03/2018 | 17:19
55
יש להן סיכוי גבוה אפילו. אחרי שבוע 30 בערך זה בעיתי, אבל נגיד אחת מהבנות שלי התהפכה מרוחב לראש בן שבוע 33 ל35, אבל לא מובילה.
לצפיה ב-'לי זה לא קרה... '
לי זה לא קרה...
12/03/2018 | 00:16
44
אבל לגמרי יש סיכוי מבחינה סטטיסטית... בע"ה שהכל יהא לטובה...
לצפיה ב-'יכול לקרות'
יכול לקרות
14/03/2018 | 15:33
20
אבל תכיני את עצמך גם לאפשרות של ניתוח קיסרי, כדי שלא תתאכזבי...
לצפיה ב-'בדיקת אקו לב עוברים'
בדיקת אקו לב עוברים
10/03/2018 | 09:24
12
80
היי,
, היכן מומלץ לבצע בדיקת אקו לב? האם במרפאת הריון בסיכון בשיבא מבצעים זאת?
או דרך קופת חולים? 
אם דרך קופת חולים, יש למישהי רופא להלמליץ דרך מכבי?

תודה!

תודה מראש :)

לצפיה ב-'לא יודעת לגבי שיבא'
לא יודעת לגבי שיבא
10/03/2018 | 09:50
61
אבל בסורוקה את הבדיקה מבצעים במרפאת ילדים - בקרדיאולוגיה. דרך אגב, לא בטוחה שתוכלי לקבל הפניה ותופס 17 לשיבא ממכבי. בכל אופן, במכבי תוכלי לעשות בחינם כי הבדיקה בסל בהריון תאומים.
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה...'
מצטרפת לשאלה...
11/03/2018 | 10:44
2
42
מי שעשתה אוק לב עובר- יכולה לספר איפה ואצל מי? ומתי?
אני בכללית והתקשרתי למוקד, הם אמרו לתאומים שעושים רק בבתי חולים ואמרו לי להתקשר למרפאת האם שלי... בקיצור אף אחד שם לא יודע להגיד. אם מישהי יודעת אשמח לפרטים. 
לצפיה ב-'עושים את זה מרפאות חוץ ילדים של בית חולים'
עושים את זה מרפאות חוץ ילדים של בית חולים
11/03/2018 | 11:15
53
ככה זה בסורוקה, אני מניחה שבכל בתי חולים של כללית זה ככה. תתקשרי למרפאות חוץ ילדים לבית חולים איפה שאת רוצה לעשות ותשאלי שם. שמעתי שאפשר גם להתקשר למרפאה איפה שאת הולכת לרופא משפחה ולהזמין תור דרכם. עושים את זה חל משבוע 20, אבל אני עשיתי בשבוע 21 ואמרה לי המבצעת שעוד טיפה מוקדם והיא לא רואה הכל, אבל אין מומים גסים. הזמינה אותי לביקורת בעוד חודשיים אבל הסתפקתי בזה ולא הללכתי.
לצפיה ב-'אקו לב עובר'
אקו לב עובר
20/03/2018 | 12:31
22
אני לא יודעת לגבי כללית,
אבל התקשרתי למכבי ויש אפשרות לבחור לעשות דרכם או דרך אסותא. לפי מה שהמליצו לי אני עושה באסותא 
לצפיה ב-'ממליצה בחום'
ממליצה בחום
12/03/2018 | 00:15
2
40
על ד"ר כץ שמקבל בבני ברק. הוא קרדיולוג ילדים... בהצלחה!
לצפיה ב-'אקו לב'
אקו לב
13/03/2018 | 18:44
1
28
היי, הוא רופא של מכבי?
לצפיה ב-'כן. מקבל במרפאה של רבי עקיבא'
כן. מקבל במרפאה של רבי עקיבא
19/03/2018 | 00:01
18
לצפיה ב-'עשיתי עוד בירור '
עשיתי עוד בירור
12/03/2018 | 09:56
1
51
היי  חברות,

אז אתמול התקשרתי לבי"ח לילדים שניידר, מכון הלב, וקבעתי שם תור. חשוב לדעת שהם דורשים הפנייה + 2 טופס 17! (אחד לכל עובר...). הנציגה שלהם אמרה לי שיש להוציא את הטפסי 17 מראש, כי זה טפסים שדורשים אישור הקופה, וזה לוקח לפחות שבוע. שאלתי, למה צריך אישור קופה, אם יש לי הפניה מרופא היריון בסיכון?  היא אמרה שזו המדיניות של קופ"ח כללית. 

כמו כן, הם מבצעים את הבדיקה החל משבוע 23 ומעלה בלבד, למרות שטכנית אפשר קודם. זו המדיניות שלהם. 
לצפיה ב-'שניידר זה בית חולים של כללית'
שניידר זה בית חולים של כללית
12/03/2018 | 11:30
39
אז לא תהיה לך בעיה להוציא התחייבות לשם אם את בכללית. זה דווקא מקום מאד טוב לעשות שם את הבדיקה מבחינת נסיון שלהם. שבוע 23 זה טיפה מאוחר מבחינת איבחון מוקדם אבל רואים הכל כבר ממש טוב בשבוע הזה.
לצפיה ב-'אותי הפנו בזמנו לעשות באסותא (דרך מכבי)'
אותי הפנו בזמנו לעשות באסותא (דרך מכבי)
14/03/2018 | 15:35
2
18
עשיתי באסותא רמת החייל ולא היתה לי בחירה של רופא כיוון שהוא היה היחיד האפשרי (שכחתי כרגע את שמו).
ניסית לדבר עם המוקד של מכבי ולבדוק איתם ?
לצפיה ב-'אקו לב עובר'
אקו לב עובר
20/03/2018 | 12:29
1
13
כן, תיאמתי לאסותא ביגאל אלון בתל אביב..זה לפי מה שהמליצו לי
לצפיה ב-'צודקת. גם אצלי זה היה ביגאל אלון.'
צודקת. גם אצלי זה היה ביגאל אלון.
20/03/2018 | 15:18
8
בטעות כתבתי רמת החייל.

לצפיה ב-'ביגוד לפגית'
ביגוד לפגית
11/03/2018 | 20:29
2
53
שלום לכולם,
אני מחפשת חנות בחיפה והסביבה לקניית ביגוד מתאים לפגית שהיום במשקל 2,200 קג ועומדת לצאת מהפגיה בקרוב
בתודה מראש
לצפיה ב-'מיננה מידה nb small ושילב nb small'
מיננה מידה nb small ושילב nb small
12/03/2018 | 00:57
1
33
שילב בחנויות שילב. מיננה יש דרך האתר שלהם, במוצצים, בלה בבה במתמ ובייבי סטאר -חנות חדשה בצק פוסט
לצפיה ב-''
14/03/2018 | 15:50
2
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:12
11

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

לצפיה ב-'אוף!!'
אוף!!
08/03/2018 | 23:13
8
156
כנראה התאומים שלי החליטו שהם רוצים לצאת החוצה!!
ביום שלישי הגעתי לביקורת רגילה ברמבם-התעוררתי כבר עם כאבי גב ובטן כמו מחזור..ידעתי שמשהו טוב לא מחכה לנו היום כנראה.מגיעים-לחץ דם גבוה,צירים ״יפים״ וסדירים ופתיחה 1.5.
ישר מיון,זריקה להבשלת ריאות,מוניטור-צירים,אותה פתיחה..מחליטים על כדורים להפסקת צירים ונוזלים.איסוף שתן לגילוי חלבון-יש חלבון ותפקודי כבד גבוהים מעט ובקיצור בדיקות מעבדה גבוליות.וכנראה רעלת!!
בינתיים מאשפזים-הכדורים רק אתמול בצהריים התחילו להשפיע,היום בבוקר קיבלתי מנה אחרונה-בערב מוניטור-צירים בהפרשים של 10 דקות-עדיין פתיחה 1.5.
מחזירים לי את הכדורים של הפסקת הצירים-זה אומר אישפוז נוסף לעוד כמה ימים
בהתחלה הייתי לבד..אבל היום הביאו לי בחורה אחרי לידה שיסלח לי אלוהים אבל אי אפשר לישון איתה היא נוחרת כל כך חזק.וזה מגביר לי את הצירים.כאבים.
בא לי הביתה!!ורוצה שהם ישארו בפנים כמה שיותר-השאלה איך משלבים בין השניים
מנסה להתעודד ולקוות לטוב!!
לצפיה ב-'תחזיקי מעמד'
תחזיקי מעמד
09/03/2018 | 07:02
4
72
כל יום בבטן חשוב מאד בשבילם עכשיו. תזכירי איזה שבוע את?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/03/2018 | 07:32
3
75
ידוע!!ולכן אני מנסה להירגע כמה שיותר אבל כל הלילה עם צירים..ייקח לכדור שוב זמן להשפיע..
נקווה לטוב
אני היום בשבוע 32.6
לצפיה ב-'רוב השלבים קריטיים כבר עברת'
רוב השלבים קריטיים כבר עברת
09/03/2018 | 08:07
2
90
שבוע 33 זה מאוד מכובד גם בהריון תאומים ועוד יותר בנסיבות שלך. בטח תנסי להחזיק אותם בפנים עוד קצת, אבל לא להילחץ יותר מדי. את עושה הכל מה שאת יכולה בשבילם.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
09/03/2018 | 09:52
1
53
הם אומרים שעד שבוע 34 ימשיכו עם הכדורים לעצירת צירים..ואחכ לא מתערבים ולא מנסים לעצור לידה..מה שיהיה יהיה..
אני ממש מקווה שהם יחזיקו בפנים כמה שיותר זמן..בכל מקרה זה יהיה ניתוח כך או כך כי הם עכוזים!!רציתי להימנע מניתוח חירום אבל נקווה לטוב
לצפיה ב-'אני משבוע 26 הייתי עם צירים ופתיחה של חצי סמ'
אני משבוע 26 הייתי עם צירים ופתיחה של חצי סמ
10/03/2018 | 10:37
59
הצוואר היה סגור וארוך נראה לי עד שבוע 31. ברגע שהוא התחיל להתקצר מניסיון עם הגדול שלי ידעתי שאם לא אפסיק לעבוד אלד מוקדם. לא עשיתי כלום כולל בבית עד שבוע 35. ברגע שחזרתי לפעילות תוך שנייה ילדתי. תלוי בגוף..ברור לי גם שאם שניהם היו ראש הייתי יולדת רגיל בלי בעיה. אצלי ממש רואים את הפתיחה בצורה של האגן
לצפיה ב-'מה שלומך??'
מה שלומך??
11/03/2018 | 09:16
2
33
חברה יקרה,
קודם כל תעדכני מה שלומך? זה נשמע ממש מבאס "לבלות" ככה בבית חולים, ואני מחזיקה אצבעות בשבילך שיישארו כמה שיותר. באמת עשית בשבילם את כל מה שיכולת ועכשיו זה כבר "פורס מז'ור"... יכולה רק לספר לך שאצל חברתי הטובה, שהייתה אמנם עם עובר אחד, שכבר בתחילת שבוע 32 התחילו לה צירים, אישפזו אותה מספר פעמים, גם כדורים וזריקות, והצליחו לסחוב עוד שבועיים וקצת עד 34+2. הילד היה קצת בפגייה אבל יצא בריא ושלם. 

הצחקת אותי לגבי הנוחרת, מה גם שבעלי אומר שאני לאחרונה התחלתי לנחור!!! (דבר חדש, השינה שלי נהייתה פשוט זוועה), אולי אטמי אוזניים? אוזניות עם מוסיקה רגועה? הלוואי שתשתחררי בקרוב!!
לצפיה ב-'משתדלת להיות אופטימית'
משתדלת להיות אופטימית
11/03/2018 | 12:18
1
56
בינתיים הצירים ממשיכים(היום בבוקר היו כל 4 דקות כשבדכ זה כל 10 דקות)אבל פתיחה לא השתנתה אז זה טוב.עשו לי שוב איזוף שתן לבדיקת חלבון כי הלחצי דם גבוליים וכך גם הרעלת.קשה לישון בלילה כי יש צירים והם כבר לוחצים-אחד למעלה מאוד ואחד למטה ממש שלוחץ כל הזמן..
דוקרים כל הזמן מוניטור 3 פעמים ביום..הכי חשוב שעוקבים אחריהם.
הם אומרים שהכדור נגד צירים יתנו עד שבוע הבא כנראה ואז יפסיקו להתערב ואם תהיה לידה אז תהיה לידה(בתקווה שהרעלת לא תהיה חמורה מדיי במקרה זה יתערבו לפני כמובן)
עבר אחד כבר שוקל קצת יותר מהם..הם חייבים לצבור עוד קצת משקל!!עוד שבוע לפחות ואז עוד שבוע בע״ה שיחזיקו..בתקווה שנגיע ל37 כמו שתכננו ונלד כמתוכנן.(אין אופטימיות שזה יגיע לשם חח אבל אני מקווה)

טוב לגבי הנחירות-לדעתי זהו דבר בלתי נמנע של יולדות!!העבירו אותי חדר ששמעם ליידי רק יולדות ליומיים כזה וכולן נוחרות-אין מנוס!!!
ברגיל שלי אני ישנה עם אטמי אזניים וכיסוי עיניים חחח רעשים ואני לא מסתדרים
יהיה בסדר נשרוד גם את זה-את הכל בשביל הפיצקיים הקטנים שיגדלו כמו שצריך!!
עכשיו השאלה היא איך בעלי ינקה את הדירה החדשה שאליה אנחנו אמורעם חהיכנס עוד שבועיים לפסח ואיך הוא יארגן לי את הבית בלי שאסמן לו מה איפה ואיך?כבר תכננתי את תנוחת השייח שלי מצביעה על כל דבר בבית והוא עבד לרגליי..עכשיו יש לו חופש בחירה עיצובי-לא לעניין!!!מדאיג משהו..
לצפיה ב-'שיחת וידאו!! והוראות ברורות...!'
שיחת וידאו!! והוראות ברורות...!
14/03/2018 | 15:32
29
יש דברים שבהם אני לא מוכנה לאפשר חופש, ואם הייתי צריכה לתת לבעלי לסדר את כל הדירה כראות עיניו אני יכולה רק לדמיין את האסון שהייתי חוזרת אליו (והוא יחסית אחד המוכשרים יותר... )

מקווה שאת עדיין שורדת. נסי את כיסוי העיניים והאטמים גם בבי"ח אולי זה יקל עליך קצת. אני בטוחה שהסיטואציה לא פשוטה....
מחזיקה לך אצבעות שתצליחי למשוך כמה שיותר ובלי רעלת...
לצפיה ב-'תאומה ראשונה במצב עכוז'
תאומה ראשונה במצב עכוז
08/03/2018 | 18:14
3
84
הי יקרות, 
שבוע 31 היום בא.ס הרופא אמר שהראשונה במצב עכוז ואם היא לא תתהפך (שלדעתו זה פחות סביר כי אין להן הרבה מקום ובתאומים לא עושים היפוך) אז אצטרך ניתוח....
אני מוכנה לעשות הכל כדי לא להגיע לניתוח.. יש למישהי רעיונות?
פליייז...
תודה רבה מראש למשיבות וסופש רגוע...

לצפיה ב-'אצלי הראשון היה במצג ראש'
אצלי הראשון היה במצג ראש
08/03/2018 | 19:51
76
באתי בלידה. פתיחה 5 עם צירים. השני היה עכוז ולא הסכימו לילד רגיל. הסבירו לי את הסיכונים ועשו לי ניתוח....אגב העכוז שלי התהפך בשבוע האחרון.כל ההריון היו ראש ראש. אין לדעת אולי תתהפך
לצפיה ב-'רק אם היא תתהפך לבד'
רק אם היא תתהפך לבד
08/03/2018 | 20:22
63
זה אופציה יחידה שלך כדי ללדת רגיל. אם זה לא יקרה, שאר הדברים מסוכנים מדי ואין ברירה צריך לעבור ניתוח. יש פה הרבה נשים שעברו ניתוח וזה לא נורא בכלל. למה את כל כך לא רוצה ניתוח?
לצפיה ב-'מצטרפת למה שענו לך'
מצטרפת למה שענו לך
11/03/2018 | 09:09
35
עדיין אין לי ניסיון בלידות בעצמי, כי זה הריון ראשון שלי כרגע,  אבל מכל הקריאה המרובה שעשיתי, אם היא לא תתהפך לבד אין מנוס מניתוח למצער...
בכל מקרה, יש לי פגישה אצל מומחה שבוע הבא, מוכנה לשאול אותו בנושא ולכתוב לך מה הוא אמר... שיהיו בשורות טובות!
לצפיה ב-'טעימות'
טעימות
09/03/2018 | 08:13
19
87
אני אשאל פה, כדי לגוון קצת וכדי שיהיו פה שאלות גם של אמהות לתאומים לא רק אלה שקשורות להריון ולידה
בנות שלי בנות 4 חודשים והתחלתי לחשוב כבר על שלב של טעימות
אני יודעת שהמלצה כרגע היא להתחיל בגיל חצי שנה, אבל הרבה מתחילים לפני.
תספרו מתי התחלתם, ממה התחלתם, איך המשכתם, איזה ציוד צריך. כל טיפים  יתקבלו בברכה.
לצפיה ב-'ההמלצה שלהם משתנה משנה לשנה, לצערי..'
ההמלצה שלהם משתנה משנה לשנה, לצערי..
13/03/2018 | 11:23
8
29
אני התחלתי עם הטעימות בגיל חצי שנה, כי ראיתי שעדיין אין בשלות מבחינת להכניס אוכל לפה או כפית.
קניתי כפיות פלסטיק גמישות לתינוקות, והתחלתי כל כמה ימים לתת ירק/פרי - בערך כרבע כפית של מחית שהכנתי. בלי תבלינים, כמובן, רק כדי לבדוק רגישות לפירות/ירקות.
נתתי הכל! גם תותים, אפרסקים וכו'.
בהמשך כבר עברתי למנת פירות מרוסקת למחית בבוקר, ולאחר מכן הוספתי מנת מרק עוף מרוסקת למחית בצהריים. כמובן שהוספתי גם שתיית מים.
קניתי צלוחיות המתאימות לילדים, קופסאות פלסטיק ללא ביספינול שניתן להקפיא ולחמם במיקרו. לאט לאט עוברים ממחית חלקה לתערובת גושית מעט, לאחר מכן, מגורדת, "פינגר-פוד", וכו'.
לצפיה ב-'תודה ושאלה'
תודה ושאלה
13/03/2018 | 11:40
3
21
נגיד, אני רוצה להתחיל מקישוא. איך אני מגיעה לקונסיסטנציה נכונה? לבשל בסיר ואחר כך בלנדר?
לצפיה ב-'כן, קודם סיר ואחר כך בלנדר. אבל את צריכה כמות מזערית'
כן, קודם סיר ואחר כך בלנדר. אבל את צריכה כמות מזערית
13/03/2018 | 12:00
2
18
לטעימות - משהו כמו רבע כפית.
גם לא יודעת אם הייתי מתחילה מקישוא.. אם אני לא טועה, התחלתי מירק מתוק - בטטה. פעם ירק, פעם פרי.
אגב, אני קניתי את הבייבי-קוק - שגם מאדה וגם טוחן. ממליצה בחום! קניתי אותו לקראת הטעימות של הילדה הגדולה שלי (בת 5 היום) ועדיין משתמשת בו היום לשני הקטנטנים. היום אני רק טוחנת בו פירות, כי אין לי צורך לאדות. (אני כבר מכינה להם מרק בסיר, ומקפיאה מנות).
לצפיה ב-'אין לי שום נסיון'
אין לי שום נסיון
13/03/2018 | 12:07
1
22
אבל אני שמעתי שאם להתחיל ממשהו מתוק אחר כך הן לא ירצו לאכול משהו שלא מתוק.
תודה על המלצה על בייבי קוק - אני אסתקל.
לצפיה ב-'זה מה שאומרים - ולא נכון בכלל, זה רק טעימות!'
זה מה שאומרים - ולא נכון בכלל, זה רק טעימות!
13/03/2018 | 13:28
16
הם רגילים לחלב, בשלב הטעימות הם בכלל לא יודעים או מבינים מה רוצים מהם..
זה רק לבדיקת רגישויות ולראות אם התינוק מוכן לאוכל מוצק. איך אפשר להתרגל מלטעום פעם אחת רבע כפית?
לצפיה ב-'זה נכון, כל פעם ההמלצה משתנה'
זה נכון, כל פעם ההמלצה משתנה
15/03/2018 | 13:22
2
11
זה באמת תלוי בבשלות של הילד..
חברה שלי אומרת שמהניסיון שלה (4 ילדים) אם הילד מוכן בגיל 4 חודשים אז לתת לו להתחיל לטעום ירקות (יש ספרים ממש טובים בנושא וגם הרבה מאמרים ברשת שאפשר לעקוב אחריהם)
לצפיה ב-'איך יודעים שהילד מוכן?'
איך יודעים שהילד מוכן?
15/03/2018 | 13:30
1
4
לצפיה ב-'המדדים העיקריים למוכנות לטעימות '
המדדים העיקריים למוכנות לטעימות
17/03/2018 | 22:29
8
כשהילד מתעניין במה שאת אוכלת
כשהוא מסוגל לשבת (אפילו עם תמיכה ולא עצמאית) לתקופות קצרות

לצפיה ב-'זה נכון, כל פעם ההמלצה משתנה'
זה נכון, כל פעם ההמלצה משתנה
15/03/2018 | 13:22
8
זה באמת תלוי בבשלות של הילד..
חברה שלי אומרת שמהניסיון שלה (4 ילדים) אם הילד מוכן בגיל 4 חודשים אז לתת לו להתחיל לטעום ירקות (יש ספרים ממש טובים בנושא וגם הרבה מאמרים ברשת שאפשר לעקוב אחריהם)
לצפיה ב-'אכן ההמלצה משתנה משנה לשנה...'
אכן ההמלצה משתנה משנה לשנה...
14/03/2018 | 15:23
1
8
בתקופתי טיפת חלב המליצו להתחיל בגיל 4 חודשים, אבל אני התחלתי בגיל חצי שנה אחרי התייעצות עם רופא הילדים שלהם.
כמו שאמרו לך - באמת מדובר על כמויות קטנות בהתחלה - על מנת לבדוק רגישיות. לכן גם טועמים כל ירק ופרי בנפרד ולא שילובים ביניהם בשלב הראשון, ורק אחרי שטעמו ירק/פרי בנפרד ניתן לשלב אותו עם ירק/פרי אחר שגם נטעם בעבר בהצלחה וללא רגישויות.

קחי בחשבון שלפעמים הם לא משתפים פעולה מיד בהתחלה עם העניין  - הוא עוד חדש להם ולא כולם מעוניינים בזה... הכי חשוב לא להתרגש. אם לא מעוניינים לא ללחוץ ,אלא לעשות הפוגה ולנסות שוב אחרי שבוע-שבועיים.
בטיפת חלב הרבה פעמים נוטים להלחיץ סביב העניין הזה וחשוב לא להיכנע ללחץ, ולהבין שכל תינוק צריך את הזמן שלו להתרגל לעניין הזה.

לצפיה ב-'תודה! אני חושבת שאתחיל בגיל חמישה חודשים '
תודה! אני חושבת שאתחיל בגיל חמישה חודשים
14/03/2018 | 15:26
14
ואראה איך ילך
לצפיה ב-'וגם... ממליצה לך על הספר "טעמים ראשונים" של מיכל וקסמן'
וגם... ממליצה לך על הספר "טעמים ראשונים" של מיכל וקסמן
14/03/2018 | 15:26
7
13
אין לי אחוזים מהמכירות שלו... ואם יש לך ממי להשאיל אותו אז אפילו עדיף בעיני...
לי הוא מאד עזר בשלב ההתחלתי להבין מה ואיך כדאי להכין כל דבר.

ודבר אחרון - תודה על השאלה!!! אני מאד אשמח שהפורום הזה יהיה מקום לא רק עבור הריוניות לתאומים אלא גם ואולי בעיקר עבור אמהות לתאומים - שכן זהו תחום ההתמחות שלי
לצפיה ב-'אני קראתי ארכיון הודעות והבנתי משם שאת יועצת שינה '
אני קראתי ארכיון הודעות והבנתי משם שאת יועצת שינה
14/03/2018 | 15:29
6
21
זה נכון?
לצפיה ב-'גם יועצת שינה'
גם יועצת שינה
14/03/2018 | 15:51
5
15
וגם מדריכת הורים לתאומים.
אם יש לך שאלות באחד הנושאים - אשמח מאד אם תעלי אותן בפורום
לצפיה ב-'לגבי יועצת שינה'
לגבי יועצת שינה
14/03/2018 | 16:00
4
18
אצלנו נכון להרגע הכל בסדר, הבנות הולכות לישון ב19-20 ואחת מהן מתעוררת פעם אחד באמצע לילה ואז אני מאכילה את שתיהן. זה נראה לי ממש בסדר לגיל ארבע וחצי חודשים. רק שאני אחר כך לא יכולה הרבה זמן להירדם בעצמי, אבל זה כבר לא שאלה אלייך.:) אני חושבת שאולי ננסה לפתוח פינת להורים שרוצים לישון כמה שהיה פה קודם ונראה איך ילך? נגיד, אני אפתח בשבילך כי אני כרגע יותר זמן פה כי טרם חזרתי לעבודה ואז כשתוכלי, תעני אם יהיו שאלות? אפשר לראות, האם זה ילך.
לצפיה ב-'אני מאד אשמח להחזיר את הפינה הזו'
אני מאד אשמח להחזיר את הפינה הזו
16/03/2018 | 01:00
3
14
השאלה היא אם יש מספיק ביקוש...
בואי ננסה ונראה

ולמצב שתיארת - נראה לי מעולה ! קחי בחשבון שזה עוד עשוי להשתנות מספר פעמים בשלבים שונים של ההתפתחות.
לעצמך - אני ממליצה על תה קמומיל שהוא מרגיע ואולי יעזור לך לחזור לישון... וגם - אם ההתעוררות היא בשעה פחות או יותר קבועה - נסי להתאים את שעת השינה שלך כך שלא תצטרכי להתעורר באמצע מחזור שינה שלך אלא בין מחזורים (תעשי חישוב של שעה וחצי למחזור שינה). ספרי לי אם זה הקל עליך... ?  
לצפיה ב-'נראה לי שרוב מאלה שנמצאים פה'
נראה לי שרוב מאלה שנמצאים פה
16/03/2018 | 09:02
2
14
הם חדשים ולא יודעים מה התמחות שלך, אחרת היו שואלים המון שאלות
לצפיה ב-'בואי ננסה ... '
בואי ננסה ...
17/03/2018 | 22:26
1
7
נפתח מחר בבוקר (ראשון) את הפינה ?
לצפיה ב-'פתחתי כבר לפני כמה ימים'
פתחתי כבר לפני כמה ימים
18/03/2018 | 09:32
10
כנראה שהיית צודקת ואין ביקוש נכון לכרגע
לצפיה ב-'המלצה לרופא לביצוע מי שפיר'
המלצה לרופא לביצוע מי שפיר
06/03/2018 | 10:32
12
85
שלום חברות,

בימים אלו אנחנו בהתלבטויות קשות לגבי לעשות/ לא לעשות דיקור מי שפיר+צ'יפ גנטי (מבחינתי זה הולך ביחד, אם כבר אז כבר). לאחר בירורים רבים על בדיקות ה NIPT, הגעתי למסקנה שהן אינן יעילות בתאומים מספיק, בודקות רק כ-4 תסמונות, וגם אז זה סטטיסטי ולא אבחנתי. 
אני עדיין לא בת 35, והא.ס שקיפות עורפית יצא תקין (לעובר אחד יצא 1 מ"מ ולשני 1.3 מ"מ), כך שאין "הצדקה רפואית" לממן לי את הבדיקה.
אבל יש במשפחה שלי כל מיני מקרים מוזרים, אמנם לא של תסמונת חמורה ולא בקירבה ראשונה, אבל למשל יש לי שני בני דודים ודוד עם טיקים מוטוריים די משמעותיים ולאחיין שלי התגלתה בגיל חצי שנה איזה בעיה נוירולוגית, ואני ארגיש יותר שקטה אם אעשה את המי שפיר למרות הסיכון (קראתי רבות ואני מודעת לסיכון, בייחוד בשני עוברים). 

התחלתי לברר אפוא, ובכל מקום אני רואה שכתוב דברים אחרים, (במקרה כמו שלי, שאין הפנייה מיועץ גנטי ואני הולכת מרצוני "החופשי").
אודה למי שעברה ויודעת להגיד או תוכל להמליץ:

1. האם חייב הפניה בכל זאת מיועץ גנטי הן בשביל המי שפיר והן בשביל צ'יפ גנטי? הבנתי שבאסותא למשל הם דורשים?
2. האם אפשר עדיין לעשות בבי"ח חולים ציבורי, או שבלי הפנייה זה רק פרטי, כמו באסותא?
3. האם יש לכן המלצות לרופא שמבצע מי שפיר ומה העלויות?
4. נאמר לי למשל שבאסותא רמת החייל לוקחים בסביבות ה3000 ש"ח לדיקור לתאומים, ועוד כ2800 ש"ח לכל עובר על הצי'פ הגנטי, סה"כ מגיע לעלויות של כמעט 10K, אם עושים שם, האם מישהי עשתה שם ויודעת להגיד?

מודה לכל העונות
לצפיה ב-'עונה לגביי'
עונה לגביי
06/03/2018 | 13:11
59
בת 31 וחצי. תאומים לא זהים. שני שקים שתי שיליות. עשיתי ללא אינדקציה מי שפיר וציפ בהילל יפה אצל פרופסור אריה דרוגן.
ביקשו יעוץ גנטי . עשיתי אצלו פרטי לפני המי שפיר.
לא ביקשו הפנייה.
הבדיקה עלתה 2650 בערך לכל דקירה פלוס 2500 שקל לכל ציפ. בערך 10000 לשניהם. קיבלתי החזר מהסל היריון.
קיבלתי ממצא בתחום האפור לשני התאומים. לאחר התשובה הלכנו לייעוץ לפרופסור מוטי שוחט שאמר להתעלם כל עוד זה ממצא יחיד. כרגע אחד מהם יונק והשני בעגלה.בני שבועיים. יש לי ילד נוסף בן שנתיים וחצי בריא לחלוטין שבהריון שלו לא עשיתי. בחרנו שלא לבדוק אותו או אותנו. כנראה השינוי בגן הוא מבעלי . כי הם 3 בנים. ובגלל שלשניהם יש אז פרופסור שוחט אמר שזה בטוח נורש מאחד מאיתנו. וסביר מאוד שלבן שלי הגדול גם יש.
לצפיה ב-'זה לא בדיוק מה שאת שואלת'
זה לא בדיוק מה שאת שואלת
06/03/2018 | 15:28
6
86
אבל אגיד לך כמה דברים
1.כשאני הייתי בהריון, הייתי בת 34. תאומות לא זהות. שקיפות תקינה ושתי סקירות תקינות. לא עשיתי לא בדיקות גנטיות ולא מי שפיר. כרגע הן בנות ארבע חודשים. בנתיים הכל בסדר.
2.חברה שלי הייתה בת 35 ועשתה מי שפיר בגלל גיל ואיזה ממצא לא ברור בסקירה ראשונה. קיבלה תוצאה בתחום אפור. התינוק בסדר. רק היא יודעת מה היא חשבה במהלך הריון...
3.עוד חברה אחד בת 35  עשתה הפסקת הריון בשבוע 25 בגלל מום קשה בלב אצל עוברית. מבחינה גנטית הכל תקין.
מה אני רוצה להגיד? ציפ גנטי זה בדיקה שלא תמיד נותנת תשובה ודעית וחד משמעית.ולא תמיד יש קורלציה בין איזה פטולוגיה לבין גנים ולהפך. הרבה גנטיקאים לא ממליצים לבצע ציפ גנטי, רק בדיקה כרומוזומלית רגילה.
לצפיה ב-'לי פרופסור מוטי שוחט שהוא הגנטיקאי'
לי פרופסור מוטי שוחט שהוא הגנטיקאי
06/03/2018 | 16:18
5
64
הכי בכיר שיש אמר לי שהתלוננתי על הממצא בתחום האפור שלי אולי יצאה תוצאה כזאת אבל הציפ בפירוש מציל חיים להמון משפחות ושלא נדע איזה זוועות הוא מגלה.אכן אף רופא נשים שהתיעצתי איתו לא היה בעד הדיקור כולל המדקר עצמו. היחיד שתמך הוא פרופסור ברונשטיין שעשה לי את הסקירה הראשונה. אפשר לחתום לא לקבל ממצאים בתחום האפור
לצפיה ב-'מה זאת אומרת לחתום לא לקבל ממצאים בתחום אפור?'
מה זאת אומרת לחתום לא לקבל ממצאים בתחום אפור?
06/03/2018 | 16:38
4
21
לצפיה ב-'כשעושים ציפ גנטי יש סיכוי של 5 אחוז'
כשעושים ציפ גנטי יש סיכוי של 5 אחוז
06/03/2018 | 18:13
3
58
לקבל תוצאה שאין לה הסבר בספרות. ניתן לחתום מראש לא לקבל דיווח על תוצאה כזאת
לצפיה ב-'מעננין אותי איך נראה דיווח במקרה כזה אם בכל זאת תוצאה בתחום '
מעננין אותי איך נראה דיווח במקרה כזה אם בכל זאת תוצאה בתחום
07/03/2018 | 07:36
2
50
אפור, אבל יש חתימה כזאת...
לצפיה ב-'כתוב שהבדיקה תקינה'
כתוב שהבדיקה תקינה
07/03/2018 | 09:08
1
48
בפנים יש פירוט של מה שלא יצא תקין בדנא. הרי משווים לדנא של עובר בריא כביכול. אצלי הייתה תוספת לשניהם בגן מסוים. לתשובה היה מצורף מאמר לגבי מה שמתואר בספרות על הגן הזה ובסיכום היה כתוב שמומלץ ייעוץ גנטי.
לצפיה ב-'אני אשית הייתי מעדיפה לא לקבל תשובה כזאת'
אני אשית הייתי מעדיפה לא לקבל תשובה כזאת
07/03/2018 | 09:23
51
זאת אומרת לא לבצע בדיקה בכלל. אם הייתה לי סיבה מוצדקת  לעשות מי שפיר, הייתי עושה רק בדיקה כרומוזומלית רגילה עם תשובה חד משמעית.
אבל זאת אני. אני גם הייתי CMV שלילית בסוף טרימסטר ראשון והחלטתי לא לבצע בדיקות נוספות...
לצפיה ב-'תודה לכן על התגובות'
תודה לכן על התגובות
07/03/2018 | 09:39
2
43
מעריכה את ניסיונכן. אכן נושא לא פשוט, ובאמת זו שאלה טובה- מה עושים עם תוצאה לא ברורה/ לא ידועה לרפואה/ תחום אפור? דילמה. נראה לי שהייתי עושה כמוך  לירי, ומתייעצת עם מומחה גנטי לראות מה הסיכויים.
אני פשוט אחת שדווקא צריכה לדעת כמה שיותר, וגם אני CMV שלילית מתחילת ההיריון, ועושה בדיקה כל איזה 4 שבועות ליתר ביטחון...

אנחנו עוד בהתלבטות אבל נראה לנו שנלך על זה. אני עדיין מבררת לגבי רופאים והיכן כדאי לעשות. אני רוצה לעשות בשבוע 17 (כרגע באמצע 13). אם אכן אעשה אני אעדכן אחרי איך היה...
לצפיה ב-'שיהיה המון בהצלחה בהכל מה שתבחירי'
שיהיה המון בהצלחה בהכל מה שתבחירי
07/03/2018 | 09:56
38
איך את מרגישה? פיזית ונפשית?
לצפיה ב-'גם אני הייתי שלילית ל cmv בהריון'
גם אני הייתי שלילית ל cmv בהריון
07/03/2018 | 14:06
42
של הגדול. נדבקתי ממנו שהיה בן שנה.היריון ראשון? תעשי בדיקה לפני המי שפיר. מי שפיר ל cmv עושים בשבוע 22 רק. 
לצפיה ב-'אין לי הרבה מה להוסיף למה שכבר ענו לך פה'
אין לי הרבה מה להוסיף למה שכבר ענו לך פה
08/03/2018 | 12:26
38
אני מצטרפת בחום להמלצות על פרופ' מוטי שוחט שמעבר להיותו מומחה בתחומו הוא קודם כל רופא מהסוג האנושי ...

מאחלת לך בהצלחה בין אם תבחרי לבצע את הבדיקה ובין אם לא.

לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם '
מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם
06/03/2018 | 16:07
6

בפורום גישור תוכלו להתייעץ על פתרון קונפליקטים עם המשפחה או מכרים שונים עם עו"ד ומגשר מומחה

בפורום טיפול זוגי תשבו על הספה הווירטואלית של המטפלת לייעוץ על כל בעיה הקשורה לזוגיות

בפורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה הנוגעת לצוואה, ירושה, זכויות בני משפחה ועוד מעו"ד מקצועי בתחום 

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'מזרונים לקוקו ביבה'
מזרונים לקוקו ביבה
04/03/2018 | 11:52
3
68
זוכרת שלבן הגדול היה לי בטיולון מזרון של מיננה. האם הוספתם עוד מזרון בנוסף למה שיש בקוקו ביבה?
לצפיה ב-'אני לא הוספתי כלום'
אני לא הוספתי כלום
04/03/2018 | 16:18
44
קניתי עגלה ביחד עם מזרנים, מקטני ראש, כיסוי רגליים ולא חשבתי, שצריך להוסיף משהו כי לא היה לי עם מה להשוות.
לצפיה ב-'בהתחלה שמתי מזרונים דקים'
בהתחלה שמתי מזרונים דקים
05/03/2018 | 14:59
26
אבל ראיתי שבעצם אין צורך, אז הורדתי.
מה שכן, קניתי להם שקי שינה מחממים ופרוותיים ולמשך כל תקופת החורף התפנקו להם בעגלה (במקום שמיכות).
לצפיה ב-'אני הוספתי מזרונים'
אני הוספתי מזרונים
08/03/2018 | 12:28
22
נראה לי נוח יותר עבורם וגם קל יותר לניקוי עבורי
לצפיה ב-'דילול בשבוע 22'
דילול בשבוע 22
27/02/2018 | 13:29
12
164
בנות יקרות...עד עכשיו הייתי קוראת שקטה, ואני לא מאמינה שאני כותבת את הפוסט הזה. אבל מרגישה אבודה, לא מוצאת שום מידע ברשת, אז פונה אליכם לעזרה. אני בשבוע 21, וצירכה לבצע דילול לעובר אחד (הריון תאומים) עקב ציפ גנטי לא תקין. מישהי עברה? מכירה? באסותא נאמר לי שלא מבצעים בשבוע ככ מתקדם. מפחיד אותי לעשות בביח ציבורי ללא בחירת רופא כמובן מרוסקת וכואבת, איזה נורא להפפסיק את הלב של עובר אחרי שכבר מרגישים אותו זז ובועט אבל לפחות מתפללת לשמור על הריון תקין של השני. אם מישהי יכולה לעזור עם עצה או המלצה אודה לכן מאוד מאוד. 
לצפיה ב-'דילול בשבוע מתקדם'
דילול בשבוע מתקדם
27/02/2018 | 14:38
150
משבוע 22 מבצעים דילול רק בבית חולים שיש בו חדר לידה למקרה שתתפתח לידה מיד לאחריו. אז באסותא לא תוכלי לעשות. אולי אפשר בפרטי בבית חולים, אני לא יודעת.
דבר שני, אולי תוכלי לפרט, מה זאת אומרת צ'פ גנטי לא תקין? יש איזה פגם ברור שגורם לתסמונת ידוע או פגיעה באיזה מערכת ברורה או זה סתם משהו לא ברור מה? כי יש גם מקרים כאלה ובמקרה כזה יכול גם להיוולד ילד בריא.
לצפיה ב-'מבינה אותך '
מבינה אותך
28/02/2018 | 14:44
5
103
אני עברתי דילול בשבוע לא מתקדם כמוך,אלא בשבוע 21+5 משלושה לשניים עקב מום במח העוברית.
אני מהצפון לכן החלטתי לעשות את זה ברמבם-ביצע לי את ההליך מנהל המחלקה-פרופסור שגם הרופא הפרטי שלי מכיר והמליץ וידוע לי שהוא עושה דילולים.
במקרה שלי,דילול מ3 ל2 וגם בשבוע כה מתקדם הכל נעשה מהרגע להרגע-לא היה זמן להתכונן נפשית אפילו-יש את האופציה לחכות לשבועות מתקדמים יותר(שבוע 30-32) ואז העוברים הם ברי חיות ואם מתפתחת לידה אז ניתן להציל את העובר הבריא.
למיטב ידיעתי,אחרי שבוע 24 הפרוצדורה של דילול היא אחרת-עד שבוע 24 יש את הוועדה להפסקת הריון-שזה פורמלי לחלוטין ופגישה עם רופא שמסביר לך על הפרוצדורה(לי עשו בהרדמה מלאה ושחררו בערב אחרי בערך 12 שעות שהייתי במעקב)
לגבי הכאב הנפשי-זה לא פשוט לא משנה מה תגיד לך הסביבה שזה לטובה וזה הדבר הנכון וכו׳(מאמינה שעשיתם ובדקתם הכל לפני שהחלטתם ללכת על הפרוצדורה הזו-לא מעורה במקרה הספציפי שלך כמובן כל אחת והמקרה שלה)ייקח לך זמן להחלים,ייקח לך זמן להבין ולקבל-צריך סביבה תומכת ומחזקת וסבלנות.

האם קבעת כבר תור?האם דיברת עם איזשהו בית חולים?ביררת לגבי הפרוצדורה?(-במקרה שלי באותו היום שהתקשרתי לרמבם חזרו אליי ואמרו לי להגיע ב6 בבוקר למחרת לביצוע ההליך-כנראה כשזה קריטי הם לא מבזבזים זמן)
אני רוצה רק לסיים את זה בנימה אופטימית ולהגיד לך שאני היום בשבוע 31+3 עם שני קטנטנים בריאים ברוך ה׳.צריך להיות חזקים ואופטימיים!!!שולחת חיבוקים חמים ובשורות טובות!!
לצפיה ב-'משבוע 24 פרוצדורה שונה רק מעט'
משבוע 24 פרוצדורה שונה רק מעט
28/02/2018 | 17:15
4
90
חברה שלי עברה הפסקת הריון בשבוע 25 לא מזמן, אז אני יודעת מה הפרוצדורה. צריך לעבור ועדת על וסיבות צריכות להיות יותר ברורות. נגיד, לא יאשרו הפסקת הריון עם יש רק חשד למום, רק במיקרה של מום מוכח.
לצפיה ב-'האמת!אין לי שמץ'
האמת!אין לי שמץ
28/02/2018 | 18:36
3
72
אז אני מאמינה שזו אכן הפרוצדורה..אני רק יודעת שבזמנו כשקיבלנו את הבשורות(וטעיתי במה שכתבתי הייתי בשבוע 20+5 כשעברתי את הדילול)המרות שאין ברירה אלא לבצע את זה גם אני שוטטתי בפורום ובאינטרנט לגבי איך ומה ובעצם מציאת פתרון..רק היה כתוב שהוועדה היא שונה וכו׳-בכל מקרה כאשר מדובר במרובה עוברים,כך הוסבר לי ביום של הדילול ע״י הרופא,כשמחכים יותר זה מקשה על הדיקור והסיכון גדל-כמובן שהם נתנו לי את האופציה,כאמור,לחכות לשבוע 32 אבל בשלישיות לידה בשבוע מוקדם יותר היא משהו ממשי ויכלתי ללדת בעצם תינוקת חולה-כאשר מדובר בתאומים אני לא יודעת מה ההנחייה-אולי דומה אולי לא-בכל מקרה צריך להתייעץ עם גורמים מקצועיים.
אגב,בזמנו התלבטתי אם לעשות בצפון או במרכז משום שבמרכז יש את פרופסור ליפיץ-שנחשב לה-כי טוב בארץ-ולדעתי הוא עושה פרטי-אם את מהמרכז אולי שווה להתקשר ולהיוועץ איתו.
לצפיה ב-'דילול'
דילול
04/03/2018 | 01:45
2
82
תודה רבה רבה על התשובה המפורטת, וגם על התמיכה .נמחקו לי כמה ימים מהחיים, אז חזרתי לפה רק עכשיו. אכן ניתן לעשות רק בבי"ח ציבורי, וללא אפשרות לבחור רופא . מאידך, ממה שנאמר לי רק רופאים בכירים ומנוסים מופנים לביצוע הפעולה.  אני מהמרכז, קבעתי בתל השומר, קבעו לי רק לעוד 8 ימים מרגע שהתקשרתי (נשארו עוד 5 ימים) . הם מפוצצים...לדבריהם אין תוספת סיכון רפואי בהמתנה של שבוע נוסף... אז מחכים.
התשובות של הצ'יפ הגנטי מאוד חד משמעיות: מוטציה נדירה, שדווחה אצל 14 אנשים בעולם, וכל ה-14 מאוד מאוד חולים. אז זה די וודאי, מה שאמור להקל (אם יש משהו שיכול להקל). 
שולינקה 123, המשך הריון משעמם ולידה קלה בידיים מלאות! 
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
04/03/2018 | 08:59
53
שיעבור קל עד כמה שניתן
לצפיה ב-'דילול'
דילול
04/03/2018 | 11:47
52
הפרופסור ההוא ליפיץ לדעתי עובד גם בתל השומר-לדעתי אין דרך לבחור כמו שאת אומרת אבל לא הרבה עושים את זה-ומי שכן עושה הוא באמת אמור להיות מנוסה(אגב את יכולה להתקשר ולהציק ולבדוק איזה רופא נמצא באותו היום של התור שלך-אין לך מה להפסיד מקסימום יגידו שלא אומרים)
לגבי ההמתנה-באמת שאין לי מושג-אני זוכרת שברמבם היו מאוד לחוצים להביא אותי מוקדם ככל האפשר ולמרות זאת העמידו בפניי את האפשרות של דחיית הפרוצדורה לשבוע מאוחר שהעוברים ברי חיות.כשתהיי שם מציעה לך להעלות את זה אם הם לא יעלו זאת בפנייך.

לגבי ההקלה שאין ברירה-ביום בדיעבד אני יכולה להגיד לך שתגיעי לזה בסופו של דבר-תביני שזה הדבר הנכון אחרי שיעבור זמן ההתאוששות הפיזית והנפשית וככל שהעובר השני בע״ה ימשיך להתפתח תהיה לך קבלה פשוטה של המצב הקיים-אני לא שכחתי את הקטנה שלי-ועד היום היא איתי-בגוף,בנפש וברוח.
מחזיקה אצבעות שהכל יעבור בשלום-תחזרי הביתה עם תינוק בריא,בועט ורק מחכה לראות אותך בעוד כמה חודשים טובים אחרי שהתבשל לו שם
תודה רבה הלוואי לכולנו ידיים מלאות ובזמנו!

לצפיה ב-'מצטערת לשמוע '
מצטערת לשמוע
06/03/2018 | 10:07
39

שלום לך,
קודם כל קבלי חיבוק, את עוברת דבר קשה ואני שולחת לך כוחות ומאחלת שכל הפרוצדורה תהיה מאחורייך במהרה. הלוואי שהיה לי מידע כלשהוא לתרום לך, אבל אני רק בתחילת היריון תאומים ראשון. אם בא לך תעדכני אותנו מה שלומך ושהכל בסדר לאחר מכן.  
רק אגיד במילה, שאני בימים אלו שוקלת לעשות מי שפיר וצ'יפ גנטי, למרות שכביכול "אין סיבה" (אני עדיין לא בת 35 והשקיפות יצאה טובה), אבל מקנן בי אי שקט. 
הלוואי שהמשך דרכך תהיה קלה משעממת ובריאה!!!!

לצפיה ב-' לא קל... '
לא קל...
06/03/2018 | 15:24
3
39
בהחלט מצב לא פשוט - לא פיזית ולא רגשית.
אבל אני מקווה בשבילך שהפרוצדורה הרפואית תעבור בקלות ובשלום גם עבורך וגם עבור העובר הבריא.
אני חושבת שההחלטה שקיבלת היא החלטה נכונה גם עבורך, גם עבור העובר החולה ובעיקר עבור העובר הבריא - בראייה לעתיד.
שולחת לך חיבוק גדול ואיחולי בריאות שלמה והמשך הריון תקין
לצפיה ב-'אז חזרתי כדי לעדכן'
אז חזרתי כדי לעדכן
25/03/2018 | 23:16
2
55
בתקווה שזה יעזור למישהי, ולו במעט, כשתחפש מידע רלוונטי. לקח לי בסה"כ שבועים מיום יצירת הקשר עם תל השומר ועד לביצוע הפעולה (שבוע להגיע לפגישה עם רופא ועוד שבוע לפעולה עצמה). באמצע היתה הועדה להפסקת הריון, אכן עניין טכני לחלוטין, לפחות כאשר מדובר חד משמעית בעובר חולה. ממה שהבנתי פעולות מורכבות דוגמת דילול בהריון רב עוברי מבוצעות ע"י הבכירים של המחלקה- יואב ינון, בועז וויס וליפיץ (מנהל המחלקה), שלושתם מצויינים. הפעולה עצמה די פשוטה, מזכירה מאוד דיקור מי שפיר מבחינה פיזית. מבחינה נפשית קשה מאוד, עושים את זה ללא הרדמה/טשטוש/משהו בסגנון. אפילו ניסיתי לבקש כדור קלונקס להרגעה, אבל אסור להם לתת... היו כמה מתלמדים בחדר, רופא נוסף ואחות שעזרו בפעולה. בהתחלה קצת נרתענו כששמענו שיהיו גם מתמחים בחדר, אבל כל הצוות היה מקסים, מאוד תומך, קשוב ואמפטי. לקח משהו כמו רבע שעה מהתחלה עד הסוף. למי שתיאלץ לעעבור את זה, מציעה פשוט לעצום את העיניים ולא להסתכל על מסך האולטרסאונד. בעלי הסתכל, ובשלב מסויים פשוט פרץ בבכי בחיים שלי לא ראיתי אותו ככה. אני עצמתי את העיניים והעדפתי לא לראות. 
שוחררנו הביתה אחרי כשעתיים . לפני השחרור מגיע רופא לבדיקת US נוספת, לווודא שהעובר הנותר מרגיש טוב ויש לו דופק. ולזה שהופסק אין. 
מאחלת לכולן שלא תצטרכו! אבל אם מישהי תצטרך, חו"ח, מקווה שהשרשור הזה יעזור .
לבנות היקרות של הפורום שמצאו את המילים הנכונות בסיטואציה הלא פשוטה, והצליחו קצת לנחם (איפה שהחברות הכי קרובות לא ידעו מה להגיד כי פשוט לא חוו משהו דומה)-  תודה מכל הלב, המשך הריון תקין ובריאות לבייביז.

לצפיה ב-' מאחלת הרבה בריאות לך ולעובר שנותר'
מאחלת הרבה בריאות לך ולעובר שנותר
26/03/2018 | 20:25
10
שהמשך ההריון יהיה תקין ויעבור בקלות על שניכם.
אני יכולה רק לתאר לעצמי כמה קשה הסיטואציה... שולחת לך חיבוק גדול
נשמח מאד לקבל עדכון ולשמוח בשמחתך אחרי הלידה לכשתהיה.
בהצלחה , ואולי עוד ניפגש פה בפורום בעתיד... מי יודע...?
לצפיה ב-'שולחת חיבוק גדול '
שולחת חיבוק גדול
31/05/2018 | 21:23
הרבה כוחות פיזיים ונפשיים!
לצפיה ב-'חזרתי מהרופא נשים יותר מבולבלת'
חזרתי מהרופא נשים יותר מבולבלת
28/02/2018 | 14:59
5
140
הריון תאומים שבוע 9+4 בעיקרון במעקב הריון בסיכון בתה''ש שהתור אליו רק ב 21/3. הלכתי לרופא בקהילה לבקש הפניה לשקיפות ב 20/3 ויצאתי יותר מבולבלת מאשר שנכנסתי. אמר שעם הזמן אצטרך לבצע אקו לב עובר כי יש יותר מומים בתאומים ובדיקות נוספות שיגידו לי בהמשך. האם יש מקום לקרוא על הבדיקות המתוכננות, למעט הרגילות (סקירות ומי שפיר)???? האם יש כאן מישהי בשבועות מתקדמים יותר שתוכל לשפוך אור על הבלבול שלי??

תודה לעונות
לצפיה ב-'בדיקה נוספת יחידה זה אקו לב עוברי'
בדיקה נוספת יחידה זה אקו לב עוברי
28/02/2018 | 17:18
3
78
בהריון תאומים היא בסל
לצפיה ב-'בדיקת אקו לב'
בדיקת אקו לב
10/03/2018 | 08:46
2
19
היי, היכן מומלץ לבצע בדיקת אקו לב? האם במרפאת הריון בסיכון בשיבא מבצעים זאת?
או דרך קופת חולים? 
אם דרך קופת חולים, יש לך רופא להלמליץ דרך מכבי?

תודה מראש :)
לצפיה ב-'אני בכללית ומאיזור הדרום'
אני בכללית ומאיזור הדרום
10/03/2018 | 08:56
1
26
אז אין לי המלצה בשבילך. אבל תכתבי הודעה חדשה כדי שיותר אנשים יראו אותה ואז תוכלי לקבל המלצות
לצפיה ב-'אכתוב, תודה!'
אכתוב, תודה!
10/03/2018 | 09:22
2
לצפיה ב-'לא כל הריון תאומים מחוייב בבדיקת אקו לב'
לא כל הריון תאומים מחוייב בבדיקת אקו לב
06/03/2018 | 15:28
41
ובכל מקרה, מדובר בבדיקת אולטרסאונד.
נכון שהסיכונים בהריונות תאומים הם גבוהים יותר מהריונות של ילדים יחידאים, אבל עם זאת, מרבית הריונות התאומים הם הריונות תקינים.
אני לא הייתי קוראת מראש על כל הבדיקות האפשריות, אלא רק במידה והרופא מפנה אותך לבדיקה מסויימת...

מאחלת לך הריון קל ותקין, ונשמח לראות אותך באופן קבוע אצלנו בפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה