לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1670216,702 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'למכירה עגלת תאומים כולל ה-כ-ל'
למכירה עגלת תאומים כולל ה-כ-ל
26/07/2017 | 22:46
1
137
למכירה עגלת תאומים סטרולאייר במצב מעולה כוללת הכל - 2 אמבטיות, 2 טיולונים, 2 סקלקלים, 2 בסיסים לרכב, מתאמי סלקל לעגלה, מגיני גשם ורשתות. 
מודולרית לגמרי. עגלה שפשוט מקלה על החיים החדשים.
ממש מומלץ.  
לפרטים - morandemri@gmail.com
לצפיה ב-'איפה בארץ ומה מחיר?'
איפה בארץ ומה מחיר?
27/07/2017 | 17:19
32
לצפיה ב-'איך מכניסים 3 מושבים ברכב?'
איך מכניסים 3 מושבים ברכב?
25/07/2017 | 12:08
1
101
הי!
אני בהריון תאומים, ובן גדול יותר שיהיה בן 4 בזמן הלידה בעז"ה.
אני מוטרדת מנושא כסאות הבטיחות ברכב- האם ברכב משפחתי רגיל 
נכנסים 2 סלקלים+ כסא בטיחות של פעוט (לא בוסטר)?
לא רוצה לשים סלקל אחד מקדימה משיקולי בטיחות..איזה סוג רכב צריך?
מה יש לכם והאם נכנס?
לפי הנתונים באינטרנט כל סלקל 47 סל והכסא של הילד 44, וזה לא מסתדר עם הרוחב של מכוניות משפחתיות..
תודה!
תודה!
לצפיה ב-'לי יש מאזדה 3'
לי יש מאזדה 3
26/07/2017 | 14:41
92
היינו שעתיים בחניה של בייביסטאר כדי לנסות להכניס הכל בפנים - שני איזו פיקס עם שני סלקלים וכסא של ילדה בת 4. הכסא הקיים שהוא כסא בטיחות שהיה לה מאחרי שיצאה מהסל קל לא נכנס איתם בכלל. גם כשעברנו לכסא שהוא בוסטר עם גב שמשתמש בחגואת בטיחות של המכונית עברנו כמה סוגים עד שמצאנו משהו שנכנס וזה חייב להיות כזה שאין לו ידיות או משענות לידיים. אני חושבת שברגע שיעברו מהסל קל לכסא פעוט אין סיכוי שייכנסו כולם יחד ונצטרך להחליף רכב.

ברכב של בעלי שהוא מיצובישי אאוטלנדר נכנסים כולם כולל המושב הקודם שאינו בוסטר במושב אחורי אחד.

אם יש יכולת לדעתי שווה לעבור לרכב מרווח. אגב גם בקטגוריות הג'יפונים הרבה רכבים הם ברוחב של מכונית משפחתית רגילה רק גבוהים, האאוטלנדר מרווח במיוחד ולכן הוא הג'יפון הנמכר ביותר עבור משפחות, במיוחד כאלה עם יותר משלושה ילדים כי יש לו מושב אחורי נוסף ולמעשה מקום לשבעה אנשים סך הכל.
לצפיה ב-'שני כיסאות בטיחות'
שני כיסאות בטיחות
24/07/2017 | 13:47
87
למכירה שני כיסאות בטיחות תואמים של אוונפלו מדגם סימפוני, כולל מגיני שמש וריפודים פנימיים נשלפים(להקטנת הגודל) 550 ש"ח
לצפיה ב-'עגלת תאומים'
עגלת תאומים
21/07/2017 | 10:47
6
160
שלום לכולם. אני בהריון תאומים, שבוע 23 ומתחילה לאט לאט לחשוב על עגלה. יש כמה דברים חשובים שמשפיעים על הבחירה -
-אני יחידנית, אז אצטרך להסתדר עם ההעגלה לבד רוב הזמן, אז היא לא צריכה להיות כבדה במיוחד
-אני אמורה ללדת בסתיו, אז ככל הנראה אצטרך אמבטיות - זה נכון או עדיין אפשר להסתדר בלי?
-אני גרה בבית עם מעלית עם פתח 80 ס''מ. יש שם שתי מעליות, אחת מהן ארוכה אבל עם אותו רוחב.
-אוטו שלי יונדאי I20 קטן יחסית
אז אני אשמח לקבל המלצות מנסיונכם
אם מישהו יכול להגיד משהו על עגלת TWIN LITE אשמח לשמוע
לצפיה ב-'לא מכירה את העגלה שציינת'
לא מכירה את העגלה שציינת
23/07/2017 | 11:56
3
85
אבל לדעתי-
א. במקומך הייתי מוותרת על אמבטיות....לי הספיק טיולון שמתאים מגיל לידה. נשמע לי מעצבן כל פעם לפרק ולדחוף שתי אמבטיות לרכב, וצריך מקום ברכב לשתיהן...ציינת שהרכב קטן, ואת צריכה מקום לעגלה ולשני הסלקלים גם כך.
לא הייתי לוקחת את מזג האוויר בעת הלידה כפקטור. בכל זאת יש בגדים חמים, שמיכות, שקשים וכיסוי נגד גשם לעגלות תאומים...מה גם שאת לא יוצאת מיד אחרי הלידה ל"טרק" עם העגלה....לוקח קצת זמן עד שמשתמשים בה יותר...או לפחות היה כך אצלי.
ב. לי יש בייבי מונסטרס שהיא לא הדבר הכי עמיד בעולם (וגם די יקרה) אבל היא צרה מאוד ויחסית לעגלות תאומים אחרות קלה. לא יודעת אם הייתי ממליצה עליה אבל בכניסות צרות, מדרכות צרות ומעליות צרות אין עליה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/07/2017 | 17:42
2
51
אני בכל זאת חושבת שאני לא חייבת לשים אמבטיות כשאני מתכוונת לנסוע באוטו, אבל לסתם טיול נראה לי בחורף צריך
לצפיה ב-'אז יש משהו בסיסי'
אז יש משהו בסיסי
23/07/2017 | 22:37
1
67
בעגלות שנראה לי שהתפספס פה. אני אסביר- את לא מלבישה אמבטיה על טיולון מוכן לשימוש (אלא על בסיס טיולון אבל ללא הכיסוי שלו, ללא הריפוד עליו יושב הילד)....כלומר את לא יכולה במקביל להשתמש גם וגם כי להלביש כיסוי של טיולון על בסיס העגלה זו משימה שאורכת זמן. לא פרקטי להלביש ולהסיר את הכיסוי הזה פעמים רבות על מנת להשתמש באמבטיות.
לא יודעת אם הצלחתי להסביר את עצמי. הצלחת להבין אותי? אם אני לא ברורה אז הכי פשוט לגשת לחנות ולבקש מהמוכר להסביר איך בעגלה שאת מתעניינת בה עוברים מאמבטיה לטיולון, שממש יראה לך את החלק שמגיע מוכן להרכבה לטיולון ונראה לי שככה תראי אם מתאים לך, כי מהעגלות שאני מכירה לזגזג בין השניים זה בגדר הבלתי אפשרי.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה - לגשת לחנות ולראות בעצמך את התפעול'
מצטרפת להמלצה - לגשת לחנות ולראות בעצמך את התפעול
24/07/2017 | 16:14
38
מה שנוח לאחת לא נוח לאחרת, ואת צריכה לראות שאת מסתדרת עם העגלה ושהיא נוחה לך.
לצפיה ב-'אני העדפתי סרבול באורך ולא ברוחב'
אני העדפתי סרבול באורך ולא ברוחב
26/07/2017 | 14:47
1
54
גם לנו יש מעלית ארוכה אחת בבניין. אבל בסופו של דבר רוב היום צריך להתנהל על מדרכות צרות, מסדרונות ומעברים בחנויות בקניון�� לכן העדפתי עגלה במבנה רכבת ולא רחבה. הלכתי אחרי המון בדיקות על בייבי ג'וגר סיטי סלקט שזו עגלת יחיד שרוכשים לה מושב נוסף והיא הופכת לעגלת תאומים כאשר הם יכולים לשבצ בהרבה צורות כולל עם הפנים אחד לשני. הדגם של 2017 שנקרא סיטי סלרט לאקס מתקפל ממש קטן, 30% פחות גודל מהקודם. לצערי הגיע במאי בארהב אבל בארץ עוד נמכר ולכן אחי הביא לי מחו"ל (מותר לעלות למטוס בנוסך ולא במקום מזוודה).

לגביי הרכב, אני לא יודעת אם יש כבר ילדים בבית, אבל קשה מאוד להסתדר עם עגלה וציוד לשניים עם מכונית כמו שלך. ממליצה לעבור למינימום משפחתית רגילה
לצפיה ב-'חשבתי על החלפת אוטו בתחילת הריון'
חשבתי על החלפת אוטו בתחילת הריון
26/07/2017 | 15:15
54
אבל החלטתי שעכשיו זה לא מתאים לי. אני לבד כרגע וזה יותר מדי כח נפשי ופיזי להתעסק עם זה עכשיו.  נצטרך להסתדר עם מה שיש. אתמול הלכתי עם חברה שלי להסתקל על עגלות תאומים והיה לי כבר קשה מאד ללכת. אולי בגלל חום או שסתם כבר הגיע זמן קשה של חלק שני של הריון תאומים...
לגבי עגלת רכבת - אני מעדיפה בנתיים בכל זאת רחבה, אם אצליח למצוא משהו מתאים למעלית שלי ולאוטו שלי. אם לא - אז אחשוב שוב.
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:50
9

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'הלם! שוק חיי!'
הלם! שוק חיי!
21/07/2017 | 14:03
6
250
היי,
אני אמא לשני ילדים מהממים בהפרש קטן בינהם. עכשיו כשקצת גדלו, החלטנו שאנחנו כבר מוכנים לילד נוסף. אתמול באולטראסאונד גיליתי שאני עם תאומים!!
הריון ספונטני, ללא היסטוריה משפחתית - ממש לא ציפיתי לזה. 
מעבר לתחושת ההלם, אני מודה שאני גם קצת מתבאסת ובלחץ מזה... כולם סביבי מאושרים ואני רוצה רק לבכות. 
נצפו שני שקי הריון בכל אחד עובר עם דופק, האם זה אומר שיהיו שתי שיליות? או שזה לא מחייב?
כרגע אני בשבוע 6+5, האם זה עוד יכול להשתנות? אני יודעת שזה נשמע רע, אבל רוצה להבין מה הסיכויים ואיך ממשיכים מפה. 
תודה למי שקרא/ה ❤️
לצפיה ב-'בשעה טובה!!!! '
בשעה טובה!!!!
23/07/2017 | 08:00
116
אין ספק שזה הלם, ויקח זמן לעכל את זה... גם מי שעושה טיפולים ויותר צופה את זה, בשוק וצריכה לעכל...

בעיקרון אצלי בא"ס הראשון ראו גם את המחיצה בינהם.

ממליצה לך את כל השאלות לשאול את הרופאים והאחיות והטכנאיות א"ס. הם יסבירו לך...

לצערי לא זוכרת לומר לך מתי מגלים בדיוק איזה סוג תאומים זה. כן אם יש מחיצה זה פוסל את האופציה של תאומים זהים שבאותו שק..! מקווה שאני לא מטעה...

מחזקת אותך שתאומים זה ברכה, זה כיף עצום שאין לו הסבר.... בהצלחה בכל ובע"ה הריון קל משעמם ושיסתיים בידיים מלאות!!!
לצפיה ב-'עקרונית, עד שבוע 9 בערך'
עקרונית, עד שבוע 9 בערך
24/07/2017 | 16:20
2
129
עוד יש סיכוי גבוה יחסית שאחד העוברים "ייספג" באופן ספונטני.
לגבי הסיכויים והסבירויות - מציעה לך לבדוק אם הרופא המטפל שלך, הוא ידע להגיד לך את הכל.

אני מבינה את ההלם, אין ספק שתאומים זה משהו שונה לחלוטין ממה שאנחנו מכירות ומפנטזות עליו כשאנחנו חושבות על הריון...
אולי אם תוכלי לשתף מה בדיוק מפחיד/מלחיץ/מבאס אותך, יהיו פה אמהות שיוכלו לעזור או לעודד אותך...

לצפיה ב-'עכשיו אני כבר ממש מבולבלת'
עכשיו אני כבר ממש מבולבלת
31/07/2017 | 11:28
1
91
אז בשבוע 6+5 הטכנאית אולטראסאונד זיהתה שני שקים עם שני עוברים ודופק.
בשבוע 8+0 חזרתי לרופא והוא אמר שיש רק שק ועובר אחד ומעולם לא היו שניים.
אמר גם שאין שום עדות לכך שהיו שניים והיה מאוד בטוח בזה. בדק ממש ביסודיות גם וגינלית וגם בטנית.
עכשיו אני כבר לא יודעת למי להאמין...
רוצה להאמין שבשבוע 8 לא מפספסים עובר... מה גם שבדיעבד הבטא כשבוע לאחר האיחור לא הייתה אופיינית לתאומים - 1500.
מישהו שמע על כזה מקרה? 
אני חושבת ללכת לעשות עוד אולטראסאונד, אבל היות וכרגע זה וגינלי, האם ניתן לעשות ללא הגבלה? יש איזשהו נזק להתעסק שם יותר מידי?
לצפיה ב-'אין כאן עניין של למי להאמין'
אין כאן עניין של למי להאמין
03/08/2017 | 14:02
72
אחד מהשניים טעה באיבחון... ובאמת מה שהייתי עושה במקומך כדי להירגע זה חעשות עוד א"ס... ודווקא משבוע 8 עושים *בד"כ* א"ס בטני.
מגובר על הבדל של שבוע ויומיים בין הבדיקות... הכל יכול להיות...

ובנימה אישית, לא מתחברת מדי לאנשי מקצוע שבטוחים בעצמם ב200%...
תהיו קצת ענווים ותמיד תחשבו שקיים הסיכויון הפיצפון שאתם לא מושלמים....
סתם קפץ לי מנימת הרופא שבדק אותך...

בע"ה בשורות טובות!!
לצפיה ב-'שמוצית, בחיי כרגע כתבתי הודעה ממש זהה!!!!'
שמוצית, בחיי כרגע כתבתי הודעה ממש זהה!!!!
09/08/2017 | 15:33
53
שני ילדים בבית. בני 6 ו- 2.5. בבטא ראשונה היה 870, שלחו אותי לבטא נוספת, אחרי 3 ימים היה 3000.
היום הייתי באולטרסאונד ראשון אצל טכנאית בקופ"ח (הרופא שלי בחופש !!!)
אומרת לי תאומים. 2 שקים. 2 דופק
במשך שעתיים וחצי בכיתי ! אין לי שום הסבר לזה ! זה לא מאושר. זה כמובן לא מסיבה רעה. פשוט בכיתי.
כל השאלות שהעלית רלוונטיות אלי.
אני שבוע 7.
הריון קל ותקין, זה הכי חשוב!!!! 
לצפיה ב-'אוי שמוצית, עכשיו רק ראיתי את הודעת ההמשך שלך'
אוי שמוצית, עכשיו רק ראיתי את הודעת ההמשך שלך
09/08/2017 | 15:39
47
האם באולטרסאונד הראשון לא נתנו לך צילומים ?
לצפיה ב-'מעקב הריון בסיכון'
מעקב הריון בסיכון
20/07/2017 | 09:35
4
136
שלום , 
אני צריכה להתחיל מעקב במרפאה להריון ומתלבטת היכן כדאי, אני מאזור חדרה לכן ההתלבטות היא בין מאיר להילל, כשאני שוקלת אולי גם את תל השומר (כי הבנתי שהם מעולים שם) . ההתלבטות נובעת בעיקר מבחינת זמני הגעה במקרה של ארוע חריג ולא הבדיקות השוטפות.
מה דעתכם? יש לכם המלצות?
תודה:)
לצפיה ב-'במיקרה חריג אפשר להגיע לכל מיון'
במיקרה חריג אפשר להגיע לכל מיון
20/07/2017 | 17:07
63
לא משנה איפה את במעקב. אני לא מהאיזור, אז לא יכולה להמליץ על בית חולים ספציפי, רק רוצה להגיד שבבית חולים גדול יש זמן המתנה ארוך, אני בסורוקה ומוולה בתור שעתיים למרות שמגיעה בזמן. צריך להוסיף לזה זמן בדרך, אז זה יכול לקחת לך יום עבודה שלם. אולי בחדרה זה אחרת.
לצפיה ב-'אני מהאזור'
אני מהאזור
23/07/2017 | 11:34
2
47
אוף, כתבתי לך הודעה ארוכה שנמחקה...
בכל מקרה אותי הפנו למאיר (אפילו לא הציעו לי את הלל יפה) וכמו שכתבתי לך בדיעבד זה היה בעייתי- לא יודעת מה המצב בהלל יפה אבל במאיר הזמינות של התורים נוראית. חיכיתי 5-6 שבועות בין תורים בגלל עומס (תכלס הריונות רגילים זוכים למעקב צמוד יותר), וההמתנה לרופא ביום התור גם אורכת שעות. כתוצאה מהעומס הרופא עצמו אינו זמין לבלתמים- גם לא טלפונית אם חו"ח את זקוקה לו, פשוט אין עם מי לדבר (התקשורת דרך האחות, שהיתה חביבה, אבל עד שהיתה חוזרת עם אינפורמציה מהרופא כבר הייתי מספיקה לגשת למוקד ולהיבדק על ידי רופא...בכל זאת אם מרגישים לא טוב אי אפשר לחכות). בסוף ההריון (בתאומים כבר משבוע 25 את גדולה כמו בסוף הריון יחיד) היה קשה להגיע למאיר למעקבים ובדיקות.
בלי קשר למאיר, יצא לי להיות מאושפזת במהלך ההריון הזה במחלקת הריון בסיכון בהלל יפה ואני חייבת לומר שהמחלקה שם נהדרת. הרופאים והאחיות היו מדהימים ורק בזכותם זכיתי למשוך את ההריון הזה וללדת בזמן, אז חייבת לתת להם קרדיט.
בקיצור, אם עוד לא הבנת מהחפירה שלי, בדיעבד הייתי עושה מעקב בהלל יפה.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר המפורט:) '
תודה על ההסבר המפורט:)
26/07/2017 | 18:47
1
28
קבעתי מעקב בהלל יפה, מתחילה בעוד שבועיים ולפחות המזכירה/ פקידה שם נשמעת מקסימה אז אני אופטימית. היא כן אמרה לי שזה יקח זמן אז אני מניחה שזה בכל מרפאה ככה. בכל מקרה אשמח לטיפים /תובנות  או דברים שנראה לך יעזרו אני  עדיין בשוק מזה שניים תודה שוב.
לצפיה ב-'אין לי כל כך טיפים להלל יפה'
אין לי כל כך טיפים להלל יפה
27/07/2017 | 14:21
27
כי באמת לא עברתי את המעקב שם, אולי יש פה עוד בנות מהאיזור שהיו ויכולות לתרום מנסיונן.
מה שכן מציעה לך כבר מעכשיו לקבוע תורים לשקיפות/סקירות איפה שאת רוצה כי לקבוע אצל הרופאים המבוקשים שני תורים ברצף זה לא תמיד פשוט.
אצלי באופן אישי השוק מהתאומים נמשך בערך עד שילדתי...חחחח
לפעמים אני מסתכלת עליהם מחטיפים אחד לשני כאפות ועדיין לא מאמינה ששניהם גדלו בתוכי באותו הזמן.....
לצפיה ב-' תחרות בפורום: זוכים בבילוי עם הילדים בחופש'
תחרות בפורום: זוכים בבילוי עם הילדים בחופש
19/07/2017 | 12:21
6

הורים יקרים

שימו לתחרות המקסימה בפורום הורים לפעוטות

מה עליכם לעשות לכתוב רעיון לבילוי מיוחד עם הילדים בחופש
במה זוכים בכרטיסים לפסטיבל תיאטרון הבובות הבינ"ל 2017

מחכים לראותכם בתחרות

לצפיה ב-'לידת תאומים באזור ירושלים'
לידת תאומים באזור ירושלים
18/07/2017 | 16:03
49
אשמח לעזרתכן!
אמנם עוד לא שם אבל מתחילה להתקרב ורוצה להיות מוכנה..
שבוע 21 הריון תאומים בי בי.
בלידות הקודמות ילדתי בהדסה עין כרם והייתי מאד מרוצה מחדר הלידה ומחלקת יולדות.
עכשיו, בגלל שזו לידה קצת יותר מורכבת- רוצה לברר..
אילו מחלקות בירושלים מומלצות ללידת תאומים? איזו פגיה (שלא נצטרך) מומלצת?
פחות מוטרדת מרמת הנחמדות של האחיות. מחפשת מקצועיות ואנושיות.
כמובן שמבחינתי בתי החולים הרלוונטים הם- הדסה עין כרם, הדסה הר הצופים או שערי צדק.
אשמח לכל תובנה והערה.
תודה!

לצפיה ב-'הריון תאומים זהים'
הריון תאומים זהים
15/07/2017 | 07:20
6
169
שלום , אתמול גילינו שאנחנו מצפים לתאומים זהים (מונו בי) הוסבר לנו כל הסיכונים שכרוכים בזה והוצע לנו הפסקת הריון ,אנחנו מאוד רוצים להמשיך את ההריון  .אשמח לשמוע קצת חוויות אישיות של הורים לתאומים זהים באותו מצב , דברים מרגיעים ומעודדים יהיה נחמד ,תודה :)
לצפיה ב-'תאומים מוני בי'
תאומים מוני בי
15/07/2017 | 08:45
1
167
אין לי תאומים מוני בי, אבל אני רוצה להגיד לכם שאף פעם לא שמעתי על המלצה להפסיק הריון רק בגלל שזה תאומים מוני בי (בהריון מונו מונו כן ממליצים לפעמים). תחליפו רופא.
לצפיה ב-'תאומים מונו בי'
תאומים מונו בי
15/07/2017 | 17:34
131
תודה :) 
לצפיה ב-'גם אני אף פעם לא שמעתי '
גם אני אף פעם לא שמעתי
15/07/2017 | 17:24
2
147
על המלצה להפסיק הריון מונו בי רק בגלל סוג ההריון. ייתכן ויש גורמי סיכון נוספים ספציפיים לך שבגינם הרופא המליץ כפי שהמליץ? או אולי זה הריון מונו מונו? בכל אופן אם אין סיבה אחרת גם אני בעד החלפת רופא. גם ככה בהריון של זהים את מופנית למחלקת הריון בסיכון ויהיה לך רופא אחר ש(בתקווה) ירגיע אותך...
אני ילדתי תאומים זהים בריאים ומקסימים, ועם כל הקושי והאתגרים שהריון והורות כזו מזמנים, זה אחד הדברים הטובים ביותר שקרו לי...אושר אמיתי...
לצפיה ב-'תאומים מונו בי'
תאומים מונו בי
15/07/2017 | 17:49
1
120
היי לולי ,
אין סיכונים נוספים שספציפיים לי , וזה בוודאות מונו בי- שק כוריון אחד ו2 אמניון. התאומים שלך גם מונו בי ? איפה טופלת? יש לך המלצה לרופא? מרפאת הריון בסיכון?  תודה :)
לצפיה ב-'שלי לגמרי מונו בי (-:'
שלי לגמרי מונו בי (-:
16/07/2017 | 11:19
134
זה לא שאין סיכונים בהריון כזה אבל בכל זאת רובם של ההריונות הללו מסתיימים בשלום ועם מעקב צמוד של רופא הריון בסיכון לא רואה סיבה שהמצב אצלך יהיה שונה וזו בטח לא אינדיקציה להפלה. אני אישית טופלתי בהריון בסיכון במאיר, אבל זה היה רחוק מהבית ולקראת סוף ההריון היה קשה מאוד להגיע לשם, מה גם שזו מרפאה סופר עמוסה מה שבא לידי ביטוי בתורים רחוקים מאוד זה מזה והמתנה של שעות בתור בכל ביקור. אני הייתי ממליצה על מחלקת הריון בסיכון כמה שיותר קרובה לבית. אם לא מחייבים אותך לעשות בבית חולים אז הייתי מעדיפה מרפאה בקהילה...בכל זאת בתי חולים זה מקום פחות ידידותי לנשים בהריון....
לצפיה ב-'באמת נשמע מוזר...'
באמת נשמע מוזר...
16/07/2017 | 15:57
100
לא ברורה לי ההמלצה ונראה לי שכדאי להתייעץ עם רופא אחר. כי או שהרופא הנוכחי לא יודע מה הוא עושה, או שיש לו סיבה להמלצה הזו שהוא לא משתף אותך בה, ואז בעיני הוא לא רופא מתאים.

ובינתיים, ברוכה הבאה ושיעבור בקלות
לצפיה ב-'בגדים תאומים בן ובת גיל 6 מישהו מוסר?'
בגדים תאומים בן ובת גיל 6 מישהו מוסר?
16/07/2017 | 00:20
42
שלום אני אמא יחידנית אשמח מי שעושה סדר טיעונים למסור בגדי ילדים לגיל שש בן ובת.תודה 
לצפיה ב-'תאומים בני חודש'
תאומים בני חודש
13/07/2017 | 03:33
2
161
היי,
חדשה כאן בפורום, מעוניינת לשמוע מהניסיון שלכן.
לפני חודש ילדתי תאומים מהממים ומקסימים ,הראשון בלידה רגילה והשני בקיסריה חירום. בהתחלה הם היו מתעוררים בלילה כל שלוש שעות לאכול אבל בשבועיים האחרונים אחד מהם פשוט ער כל הלילה ובוכה עד שמרימים אותו. הוא גם ממש לא שקט ונינוח בשינה יש לי תחושה שהוא כל הזמן פוחד, כל פעם שמרימים אותו יש לו את רפלקס המורו. השאלה אם זה יכול להיות כתוצאה מהטראומה של הניתוח קראתי שיש קשר. ומה מומלץ לעדטת עם העניין שהוא לא ישן כמעט כל הלילה ורק בוכה??
לצפיה ב-'מה קורה כשאת מרימה אותו? האם אז הוא נרגע?'
מה קורה כשאת מרימה אותו? האם אז הוא נרגע?
13/07/2017 | 19:03
75
מתי הוא כן ישן טוב ?
האם לתחושתך יכול להיות שמדובר בגזים או שיכול להיות שיש בעיה רפואית כלשהי? ממליצה לך בכל מקרה לפנות גם לרופא לבדיקה.

לגבי רפלקס מורו - נסי להרים ולהשכיב אותו במיטה דרך הצד (ואז "לגלגל" אותו לגב)  ולא ישירות מהגב ואל הגב. זה עשוי להקל עליו.

לצפיה ב-'נשמע כאבי גזים'
נשמע כאבי גזים
13/07/2017 | 23:24
52
זה לא נראה לי קשור לקיסרי...
ניסית כלמיני תנוחות שונות של החזקה? אולי לישון עם כרית מיוחדת לשינה על הצד? אולי גרעפס שמציק לו?

גזים זה בדכ בלילה...

אגב, יש עוד המון פרטים חסרים לתמונה, איך את מרדימה אותו?  ישן לבד/ביחד במיטה עם התאום? בחושך? מה קורה כשאת מרימה אותו?
לצפיה ב-'המלצות לרופאים להריון בסיכון במכבי תל אביב/מרכז?'
המלצות לרופאים להריון בסיכון במכבי תל אביב/מרכז?
12/07/2017 | 16:07
1
35
אהלן, זקוקה להמלצות לרופאים להריון בסיכון בקופ״ח מכבי תל אביב/מרכז,
תודה! מו.
לצפיה ב-'ד"ר גור דביר '
ד"ר גור דביר
16/07/2017 | 10:22
26
ד"ר רן נגר. מקצועיים בטירוף מקבלים בהדר יוסף
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
09/07/2017 | 12:56
11

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'גידול תאומים לבד'
גידול תאומים לבד
07/07/2017 | 18:18
3
183
אני רוצה לבקש מידע ועצות על מצב שבו אמא מגדלת תאומים לבד, ובעיקר על עזרה בטיפול- אילו אפשרויות יש, אילו סוגים של מטפלת אפשר לשכור? ומה לגבי עזרה בלילה? רב תודות.

לצפיה ב-'תנסי לשאול גם בפורום אימהות יחידניות מבחירה'
תנסי לשאול גם בפורום אימהות יחידניות מבחירה
08/07/2017 | 14:57
1
94
1
יש שם לא מעט נשים שמגדלות תאומים לבד
אני גם יחידנית ובהריון תאומים. עוד לא ילדתי, אז אין לי מה לענות לך, אבל כשגיליתי שיש לי תאומים בשבוע שש הייתי בהלם והלכתי לשם. קיבלתי הרבה תמיכה. לאט לאט מתרגלים לריון. עכשיו אני בשבוע 21 ולא הייתי רוצה משהו אחר כבר.
לצפיה ב-'תודה רבה, בהצלחה לך!'
תודה רבה, בהצלחה לך!
14/07/2017 | 12:37
23
לצפיה ב-'עזרה בלילה'
עזרה בלילה
22/07/2017 | 19:57
43
היי,
אני מטפלת לילה של תאומים, נסיון רב והמלצות חמות... במקצועי אני מדריכה לליווי התפתחותי לתינוקות. אשמח לדבר איתך, 0522-242487.
לצפיה ב-'דר' אורי ארליך או אניטה סילבר?- לסקירה מאוחרת לתאומים'
דר' אורי ארליך או אניטה סילבר?- לסקירה מאוחרת לתאומים
06/07/2017 | 09:41
1
46
היי,
אשמח להמלצות ממי שהייתה אצל אחד מהם בסקירת תאומים.
האם הם עושים סקירה מורחבת דרך הקופה זהה כמו שהייתי הולכת אליהם בפרטי?
היות ואני לא מתכננת לעשות מי שפיר אני חייבת רופא מקצועי ביותר.
במידה ויש המלצות אחרות לרופא דרך ההסדר של כללית מושלם אשמח לשמוע.
תודה!!
לצפיה ב-'ד"ר אניטה סילבר'
ד"ר אניטה סילבר
10/07/2017 | 11:51
49
לא מכירה את הרופא השני, אבל אין לי ספק שאם תלכי לד"ר סילבר לא תתחרטי.
היא מדהימה! גם מבחינה אישיותית, וגם מבחינה מקצועית (עד כמה שמישהי כמוני שאינה רופאה יכולה להעיד).
אני הייתי אצלה בשתי סריקות מורחבות בגלל בעיה שהייתה אצל אחד העוברים ונדרש מעקב והיא היתה נהדרת.
ממליצה עליה בחום רב לכל מי ששואל.
לצפיה ב-'המלצות על מומחים לדיקור מי שפיר בתאומים ? '
המלצות על מומחים לדיקור מי שפיר בתאומים ?
02/07/2017 | 22:50
5
65
שלום אנשים יקרים,
לאור הסיכון הכרוך בבדיקה אשמח לדעת אם יש המלצות לרופאים שמתמחים בדיקור מי שפיר בהריון עם תאומים?

תודה!
לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
03/07/2017 | 02:38
84
במרכז- ליפיץ; בצפון (חיפה)- שפירא. בהצלחה
לצפיה ב-'הנדלר באסותא'
הנדלר באסותא
03/07/2017 | 11:02
2
69
כיום הוא חלק גם מהמרפאה של פרופ זיידמן בבניין מול אסותא.
אפשר גם דרך הקופה באסותא ולבקש אותו עם השתתפות עצמית
לצפיה ב-'תודה רבה רבה לכן - ואם יש עוד המלצות אמשמח לשמוע :)'
תודה רבה רבה לכן - ואם יש עוד המלצות אמשמח לשמוע :)
03/07/2017 | 15:29
1
24
לצפיה ב-'ההמלצות שקיבלת הן באמת הרופאים הכי מוכרים בתחום'
ההמלצות שקיבלת הן באמת הרופאים הכי מוכרים בתחום
04/07/2017 | 10:20
55
אולי תרצי למקד את השאלה לאיזור או לקופת חולים ספציפית?
לצפיה ב-'הרצליה מדיקל סנטר'
הרצליה מדיקל סנטר
06/08/2017 | 23:03
11
אני עשיתי אצל ד״ר אפלמן בהרצליה מדיקל סנטר. מאוד מקצועי, עוסק בדיקור מי שפיר המון שנים. הפרוצדורה הייתה מהירה וללא כאבים.
לצפיה ב-'שלישיה הפחתה טבעית'
שלישיה הפחתה טבעית
30/06/2017 | 14:26
4
149
שלום לכולן, אחרי שנה וחצי של ניסיונות נקלטנו ברוך ה' להריון עם שלישיה... עם ההתרגשות והציפיה מגיעים החששות והחרדות !!! אין לי ספק שאעבור דילול על אף הקושי, מעדיפה לא לסכן את ההריון או וחס ושלום לפגוע בבריאות העוברים. השאלה אני שבוע 7+2 הרופא רוצה לעשות us נוסף עוד כשבוע וחצי.... מה הסיכוי שהטבע יעשה את שלו ואחד העוברים ייספג לבד ולא אאלץ לקבל החלטה גורלית ולבחור מביניהם?? אציין שלפני שבוע עשינו us נצפו 3 שקים נפרדים עם דופק בכל אחד ! קרה למישהי? להרגעות והמלצות אודה :) תודה רבה מראש 
לצפיה ב-'עקרונית זה עוד יכול לקרות'
עקרונית זה עוד יכול לקרות
02/07/2017 | 16:26
107
אם אני לא טועה עד שבוע 9 יש סיכוי גדול יותר שזה יקרה באופן טבעי, ואני מניחה שזו גם הסיבה שהרופא רוצה לחכות לעוד US.

בלי קשר... שיהיה בשעה טובה ושיעבור בקלות, ומקווה לראות אותך פה בפורום עוד הרבה...
לצפיה ב-'הפחתה'
הפחתה
03/07/2017 | 02:37
2
116
היי ענבר. גם אני בזמנו קיוויתי שתהיה הפחתה טבעית. לי זה לא קרה אבל בהחלט יכול לקרות. עברתי דילול בשבוע 12+2 מוזמנת לפנות אליי בפרטי עם כל שאלה. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבהה'
תודה רבהה
03/07/2017 | 17:19
1
90
אשמח לאינפורמציה לגבי התהליך. כאב? נאלצת לבחור מבין העוברים? הרופא בחר? תופעות לוואי אחרי? אין חשש ליתר העוברים בעקבות התהליך? תודה מראש!!!!!
לצפיה ב-'כתבתי לך בפרטי.'
כתבתי לך בפרטי.
03/07/2017 | 20:34
81
לא בטוחה שזה נשלח. תגידי אם לא
לצפיה ב-'בהריון תאומים אשמח לשמוע מאמהות על חווית השנה הראשונה הרא'
בהריון תאומים אשמח לשמוע מאמהות על חווית השנה הראשונה הרא
30/06/2017 | 10:31
2
157
אני בהריון תאומים ועם ילד בן שלוש בבית. מצד אחד אני ממש שמחה מצד שני עם מלא חששות. איך אסתדר עם שלושה???? איך אחלק את את תשומת הלב? אם מישהי יכולה לשתף, איך השנה הראשונה, מה הכי קשה, איך הלילות? האם קבלתן עזרה? איך מסתדרים כלכלית? מודה לכל מי שיכולה להקדיש זמן. 
לצפיה ב-'קראת לי? (-;'
קראת לי? (-;
02/07/2017 | 15:04
214
אז ככה, שמחה לבשר לך שהמצב אצלך מעולה ממש...
לי יש ארבעה בגילאים: 5, 2.5 והתאומים בני 9 חודשים.
הייתי כמובן מודאגת כמוך ושמעתי סיפורי אימה מהורים שלהם התאומים הם ילדים ראשונים. איך חייבים עזרה, ואי אפשר להסתדר לבד, איך קשה עד בלתי אפשרי להניק....הגעתי בחששות ללידה. בסוף מרוב שהתכוננתי לגרוע מכל היה ממש בסדר.
לא אומר לך שהכל כיף ומפנק ושהלילות שקטים, אבל הימים עוברים והילדים גדלים ולפני ששמים לב כבר עוברת לה שנה...(אני מניחה שאם לא מניקים אז בכלל הלילות הרבה יותר שקטים, בטח לקראת גיל שנה).
לא לקחתי עזרה בכלל, אבל בעלי שותף מלא, רוב השבוע מפזר ואוסף את הגדולים מהמסגרות. בימים שלא הסבים עוזרים ולאחרונה פעם בשבוע נערה באה לעזור לי אחהצ.
אם אצלך אין מצב לעזרה משמעותית מהבעל או מההורים תתארגני על נערה לעזרה, בעיקר בשביל איסוף מהגן וארגון ללילה (ארוחה, מקלחות, השכבה).
מבחינה כלכלית לי התאפשר להישאר עם התאומים בבית ואכניס אותם רק בספטמבר למסגרות....מניחה שלהכניס למסגרת לפני כן היה יותר פשוט. בכל זאת יותר קשה להשתלט עליהם כשהם גדלים וזוחלים בטירוף לכל הכיוונים, מאשר כשהם פצפונים וישנים או יונקים רוב היום. חוצמזה אצלך הגדול כבר נכנס לגן עירייה בספטמבר, ואז לפחות תשלומים לגן פרטי אחד ירדו לך.
בכלל אני מוצאת שגידול תאומים מאוד דומה לגידול של תינוק אחד אבל אחד קצת נודניק...שלא ישן טוב ושמתנחל על הציצי עם ההנקה. נראה לי שזה בערך מסכם את העניין להורים לילדים שהגיעו ב"בודדים".
חוצמזה אם יש לך עוד שאלות יותר ספציפיות אז בשמחה...
לצפיה ב-'השנה הראשונה קשה מאד , לילות קשים מאד '
השנה הראשונה קשה מאד , לילות קשים מאד
13/07/2017 | 23:54
103
אנחנו לא לקחנו עזרה אבל מכירה כאלה שנעזרו במטפלת בעיקר ללילות , למשל לילה אחד בשבוע היא האחראית ובני הזוג יכלו לישון
מאחר ואני הנקתי הנקה מלאה ( שזה דווקא לא קשה כפי שניתן לצפות :) ) לא ראיתי טעם לקחת כזו מטפלת מאחר ולא הייתי מעוניינת להחליף הנקה בשאיבה
אחרי גיל שנה נהיה קצת יותר קל ולקראת גיל 3 - מהפך , החיים דבש
כלכלית - הקושי הוא כמובן מהרגע שמכניסים למסגרות ועד שיוצאים למסגרת של חוק חינוך חינם , אין לי מה להוסיף בהיבט זה
ממליצה לך לנסות להניק - תוכלי לחסוך לפחות את עלויות המטורפות של התמ"ל
יש גם עלויות מטורפות של חיתולים אבל פה אין לי עיצות חכמות
תזכרי שזה קשה אבל עובר .. אחכ זה נהיה כיף גדול כשיש להם חבר צמוד
ובכלל שניים ביחד זה באמת מהמם
שיהיה המון המון בהצלחה
לצפיה ב-'הבדל בגודל בus תאומים'
הבדל בגודל בus תאומים
29/06/2017 | 10:39
6
175
שלום, פעם ראשונה שאני כותבת כאן מקווה שתוכלו לעזור לי.
אני בשבוע 9+2 לפי חישוב של ivf עם תאומים. בשבוע 7 הייתי אצל הרופא פוריות שלי שראה דופק לשני העוברים ב"ה. אתמול הלכתי פעם ראשונה לרופא בקופה, בus ראה שעובר אחד מתאים בדיוק לשבוע 9+1 והעובר השני 8+0. הוא לא ידע מה להגיד, עברנו לus בחדר אחר ויצאה אותה תוצאה. הוא לא ידע להסביר ורק אמר לי בסוף שלא אדאג. הבדיקה הבאה שלי היא שקיפות עורפית בבלינסון ב20/7 עד אז לא אדע מה קורה בפנים וזה מלחיץ אותי. קרה למישהי? מה לעשות? יש אפשרות ללכת לרופא פרטי רק לייעוץ פעם אחת ולא למעקב הריון? בשבוע 8+0 היו לי הפרשות חומות בהירות ממש קצת. זה קשור? מצטערת על האורך של ההודעה. תודה
לצפיה ב-'קודם כל בשעה טובה '
קודם כל בשעה טובה
30/06/2017 | 08:07
3
103
קודם כל ב"ה הכל בסדר... כמו שהרופא אמר.

לדעתי כשיש הפרשות בצבע כלשהן חובה ללכת להיבדק...

איזו קופה את? למכבי יש מוקד שדי אפשר לבוא אליו מתי שרוצים... אומרים שבאת למעקב לבדוק את גיל העובר, ואז הטכנאית תבדוק...

אין באמת מה לעשות, זה רק כדי שתדעי...

לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות!'
תודה על ההתייחסות!
30/06/2017 | 08:37
2
79
אני בכללית. כשזה קרה התקשרתי למוקד אחיות והיא אמרה לי שרק אם זה מתגבר ללכת לבדוק. בדיעבד הבנתי שבגלל שיש לי סוג דם שלילי הייתי צריכה לקבל זריקת אנטי די. קבלתי אותה שבוע אחרי כדי שהרופא יסיר אחריות מעצמו אבל זה לא באמת עוזר אחרי שבוע...בקשר למה שאמרת את יודעת אם זה קיים גם בכללית? אני פשוט מגיעה ואומרת את זה ולא צריך הפניה?
שוב ממש תודה על.ההתייחסות אני אשמח לשמוע מעוד נשים אם זה קרה למישהי פעם והכל היה בסדר
לצפיה ב-'יודעת שבכללית'
יודעת שבכללית
03/07/2017 | 16:48
1
56
זה אחרת.... תשאלי במוקד הטלפוני של כללית. ונראה לי שאפשר לבוא ולומר "מעקב על הפרשי הגודל"...

בע"ה בהצלחה!
לצפיה ב-'אנסה.. תודה!!'
אנסה.. תודה!!
04/07/2017 | 11:31
20
לצפיה ב-'אצלי גם היה הפרש ביניהם'
אצלי גם היה הפרש ביניהם
02/07/2017 | 16:36
1
81
לא זוכרת במדוייק מה הוא היה, לדעתי קצת פחות ממה שיש אצלך, והיום הם בני 5.5
וגם אני ממליצה ללכת למוקד אם יש הפרשות. עדיף לבדוק ולהיות רגועה מאשר להישאר עם התהיות וחוסר הבטחון.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
04/07/2017 | 11:30
19

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה