לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1762117,621 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'התקצרות צוואר הרחם ופתיחה של 1 סמ ����'
התקצרות צוואר הרחם ופתיחה של 1 סמ ����
04/07/2018 | 13:51
5
186
היי בנות
אני שבוע 22 עם תאומים 
היום גילו לי פתיחה של 1 ס"מ 
אורך הצוואר שלי הוא כ-10 ס"מ 
ויש לי פעילות רחמית 
אני מטופלת בפרסולט ואנדומטרין 

הרופאים ממליצים להפסיק את ההריון 
אובדת עצות ולא יודעת מה לעשות
למישהיא הייתה התנסות דומה ? הצלחות בנושא ? 
תודה
מורן 
לצפיה ב-'קודם כל חיבוק '
קודם כל חיבוק
04/07/2018 | 14:22
113
נשמע שזה מלחיץ.
אין לי נסיון בזה. גם לי התחילה התקצרות שנעצרה אבל לא היתה פעילות רחמית ואני מעריכה שזה הבדל משמעותי..
אני כן מכירה סיפורים של צואר קצר שהחזיק הרבה זמן ושל פעילות רחמית מוקדמת שהחזיקה הרבה זמן. לא יודעת לגבי השילוב ביניהם.
זה כבר תקופה? יכול להיות שהטיפול יעזור ויעצור את הפעילות הרחמית?
מה תחושת הבטן שלך אומרת?
לצפיה ב-''
04/07/2018 | 18:18
98
למה להפסיק?
נכון,הצוואר מאווווד קצר והפעילות יכולה לקחת אותך ללידה מוקדמת אבל!!!
את מקבלת פרסולט ואנדו',מניחה שאת באישפוז בהיריון בסיכון או בשמירה מלאה...
מה קורה עם העוברים?
למה לא שוקלים תפר צווארי?מאוחר?(יודעת שעושים עד 12-14).
כמה שוקלים העוברים?
למה לא נותנים זריקה להבשלת הריאות,לכל מקרה שלא יהיה,ושומרים על ההריון הזה בהשגחה מלאה?
אז לידה מוקדמת ופגייה.למה להפסיק?
בהצלחה יקרה ,חיבוקים ואנרגיות טובות מרחוק.
לצפיה ב-'למה להפסיק הריון?'
למה להפסיק הריון?
05/07/2018 | 09:16
126
נכון, בשבוע הזה העוברים עדיין מתחת לגבול החיות ולא ישרדו מחוץ לרחם, אבל אם אין סימני זיהום כרגע לא הייתי מפסיקה הריון. הכי גרוע זה יקרה באופן ספונטני. אם תצליכי למשוך עד שבוע 24 זה כבר עובר בר חיות. יכול להיות שרופאים ממליצים על  הפסקת הריון כדי להימנע מפגות קשה? לא יודעת, עד כמה זה שיקול בשבילך, אבל אני לא הייתי עושה זאת אלא אם הייתי בסיכון של ממש של זיהום וכריתת רחם (חום וסימני זיהום אחרים).
בכל אופן, מחזיקה לך אצבעות שיהיה בסדר.
לצפיה ב-'עכשיו סיימתי אישפוז של שבועיים בגלל אותה סיבה'
עכשיו סיימתי אישפוז של שבועיים בגלל אותה סיבה
05/07/2018 | 11:19
144
היי חברה,

מצטערת לשמוע.  אכן, סיבוך ידוע של היריון תאומים זה צירים מוקדמים והתקצרות. אני באותה סירה, רק בשבוע יותר מתקדם ממך.
בשבוע 26, הלכתי לתומי לבדיקה שגרתית בקופה (ותביני שאני בשמירה בבית משבוע 8), ופתאום הרופאה אומרת לי- מה זה, יש לך צירים ו"דינמיקה צווארית", דהיינו הצוואר מתקצר עם כל ציר. עד אותו רגע היה לי צוואר יפה וסגור. מהר עשו לי מוניטור, ראו צירים ושלחו אותי למיון נשים. 

במיון ראו צירים כל הזמן (הייתי 10 שעות במיון ועשו לי מוניטור 4 פעמים וכל הזמן ראו צירים) ולא הרגשתי כלום. ראו גם התקצרות צוואר רצינית (בבוקר היה 35 בערב הגיע ל11...). קיבלתי צלוסטון להבשלת ריאות, נר כלשהוא, פרוגסטרון ופרסולט. אושפזתי לשבוע ביחידה להיריון בסיכון. הצירים המשיכו והצוואר המשיך להיות דינמי. לאחר שבוע בבי"ח, הצוואר התארך חזרה ל19 והצירים נפסקו. שוחררתי הביתה.
הייתי שבועיים בבית, בשמירה , והלכתי לביקורת בבי"ח. עוד פעם ראו- צירים, הצוואר התקצר ל4 (!!!) ופתיחה של בין חצי ס"מ לס"מ. שבוע 29, סיוט שלא יאומן. מהר אישפזו אותי שוב, עוד פעם פרסולט (העלו לי את המינון), עוד נר, עוד פרוגסטרון וגינלי, עוד מוניטור ועוד שבוע אישפוז... התלבטו לגבי סבב נוסף של צלוסטון , בסוף החליטו לחכות.
אתמול שוחררתי הביתה, הסנטימטר פתיחה נסגר, הצוואר "התארך" ל16 והצירים במוניטור פסקו (לאחר שראו צירים כל השבוע).

לסיכום: ממליצה בחום להתייעץ עם מומחה בכיר להיריון בסיכון (לדוגמה פרופ' וייסבוך המצויין מקפלן). המצב שלך קצת שונה משלי כי אני כבר הייתי בשבוע 26, וכמו שכתבו לך פה- רק משבוע 24 העובר בר חיות וגם אז, עלולים להיות סיבוכים קשים.
לא יודעת להגיד למה המליצו לך הפסקת היריון, זה מאוד תלוי בכל הנתונים שלך . אבל פגשתי באישפוז כמה וכמה נשים שגם היו מאושפזות חודשיים עם פתיחה של 3 וצירים והגיעו לשבועות מכובדים (33-34) ואפילו יותר וילדו תינוקות בריאים. אין ערבוה לכלום כמובן והמצב שלך מאוד מורכב, אבל הייתי ממליצה להתייעץ עם מומחה בכיר ורב ניסיון בהיריון בסיכון. אני התחלתי היום שבוע 31, וברור לי שהכל זה בזכות היחס והטיפול שקיבלתי באישפוז.

המון המון בריאות והצלחה!!
לצפיה ב-'מה נשמע?'
מה נשמע?
08/07/2018 | 19:34
23
לצפיה ב-'קורס הכנה ללידת תאומים'
קורס הכנה ללידת תאומים
03/07/2018 | 13:52
6
91
מישהי עשתה? איפה עושים?
יש צורך בקורס ייעודי ללידת תאומים או שאלה אותם תכנים כמו בקורס רגיל?
תודה :)
לצפיה ב-'אני לא עשיתי אבל'
אני לא עשיתי אבל
03/07/2018 | 19:34
1
83
אגיד לך כמה דברים על זה
50% מלידות תאומים זה ניתוח קיסרי. אז לא בטוחה שבכלל צריך לעשות את הקורס. אם את בכל זאת מחליטה לעשות, תעשי מוקדם עד כמה שאפשר, כי בשלבים מתקדמים זה יהיה קשה מדי.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
04/07/2018 | 14:23
46
למרות הסטטיסטיקות, מקווה שלא יהיה קיסרי :)
לצפיה ב-'אני ביררתי והחלטתי לעשות פרטי'
אני ביררתי והחלטתי לעשות פרטי
05/07/2018 | 11:02
2
76
היי,
אני מאוד רציתי את הקורס הייחודי לתאומים של שיבא, אולם בגלל מרחק ושיקולים לוגיסטיים החלטנו לוותר כי אנחנו גרים רחוק משיבא. אני כן הבנתי מכמה מיילדות שדיברתי איתן שיש הבדל בין קורס רגיל לקורס על תאומים.

בסוף משיקולי נוחות החלטתי לקחת מדריכת לידה פרטית שבאה הבייתה, והיא במקרה בעצמה גם אימא לתאומים כך שיש לה גם ניסיון אישי. זה היה שני מפגשים כל אחד שעתיים וחצי בערך ואני מרוצה, גם בעלי למד דברים חדשים.

לצפיה ב-'יש לך שם וטלפון?'
יש לך שם וטלפון?
05/07/2018 | 16:23
1
12
לצפיה ב-'כן'
כן
07/07/2018 | 08:51
36
היי,
 כן אדווה ויינטראוב
רק אינני יודעת מהיכן את, תצטרכי לברר מולה אם היא עובדת באזור מגורייך. בהצלחה!

לצפיה ב-'אני עשיתי באיכילוב'
אני עשיתי באיכילוב
27/07/2018 | 03:02
16
לא מכירה קורס רגיל אבל נראה לי שדומה מאוד מבחינת התכנים גם לא משהו שאי אפשר ללמוד מחיטוט ברשת.
המדריכה היתה מקסימה אבל לא היה מועיל חוץ מהכרת השטח וסיור מודרך כי שם ילדתי בסופו של דבר.
לצפיה ב-'קורס הכנה ללידת תאומים'
קורס הכנה ללידת תאומים
05/07/2018 | 11:01
51
בהריון עם תאומים? מזמינים אותך לקורס הכנה ייעודי ללידת תאומים עם מיילדת מחדרי הלידה של ליס (איכילוב). הקורס יפתח ב 20.7.18 יום שישי בשעה 08:30. לפרטים נוספים: https://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/events/Pages...
הרשמה בטלפון: 03-6973113' 03-6974787

לצפיה ב-'שקיפות עורפית הריון שלישייה'
שקיפות עורפית הריון שלישייה
04/07/2018 | 10:46
1
95
מחפשת רופא מומלץ לשקיפות עורפית בירושלים

שאלה נוספת את כל  ההתייחבויות למרפאה של הריון בסיכון אני יכולה לקבל מהרופאת משפחה או שאני צריכה לפנות לרופא נשים?
לצפיה ב-'אם את בכללית, התחייבות מקבלים במשרד'
אם את בכללית, התחייבות מקבלים במשרד
05/07/2018 | 09:21
37
אין צורך לפנות לרופא, רק פעם אחת לקחת הפניה למרפאת הריון בסיכון.
לצפיה ב-'אקו לב כחלק מסקירה מוקדמת?'
אקו לב כחלק מסקירה מוקדמת?
01/07/2018 | 17:25
6
94
היי! שוב אני (:
היום עשיתי סקירת מערכות מוקדמת, היה מצויין (: הכל תקין והתבשרנו שיש לנו שני בנים!
במהלך הבדיקה הרופא (בורנשטיין) בדק את הלב, הסתכל על העורקים שיוצאים ונכנסים, השתמש בדופלר וגם מדד את קצב הלב. הוא אמר שמה שהוא עשה זה בדיקת אקו לב, כלומר לא צריך לעשות אחת נוספת.
אתן מכירות שעושים אקו לב כחלק מהסקירה? זה מספק? זה לא מוקדם (שבוע 15)? 
בכל מקרה מדובר בתאומים לא זהים.
תודה (:

לצפיה ב-'בסקירת מערכות בודקים גם את הלב'
בסקירת מערכות בודקים גם את הלב
01/07/2018 | 19:36
3
70
אבל אקו לב של עובר עושים חל משבוע 20 אצל קרדיאולוג ילדים ובדיקה הזאת מגיעה בהריון תאומים בחינם, אז למה לא לעשות?
לצפיה ב-'פשוט מדבריו של הרופא השתמע'
פשוט מדבריו של הרופא השתמע
01/07/2018 | 19:46
2
73
שמה שהוא עשה זו בדיקת אקו לב  והיא תקינה. נשמע לי מוזר ולכן שואלת.
כששאלתי את רופא המעקב (לפני כמה שבועות) הוא אמר שבתאומים לא זהים לא עושים אקו לב. מניחה שאם אני אתעקש הוא יתן לי הפנייה. אבקש ממנו מחר כשאני אצלו.
תודה!
לצפיה ב-'רופאת נשים שלי בקהילה'
רופאת נשים שלי בקהילה
01/07/2018 | 19:49
67
גם לא רצתה לתת לי הפניה, אבל רופאה במרפאת הריון בסיכון אמרה שכן צריך, לכן התעקשתי וכן עשיתי.
לצפיה ב-'לא לדאוג'
לא לדאוג
02/07/2018 | 03:52
58
רוב הרופאים בסקירות לא עושים אקו לב אלא אם צריך. ברונשטיין עושה לכולם כי מבחינתו זה חשוב וחלק מהסקירה. גם עם הבן הראשון . הריון יחיד עשה לי וגם עכשיו לשני הבנים. תאומים לא זהים.
עושה לכולם כחלק מהסקירה אצלו
לצפיה ב-'בעקבות הסקירה המוקדמת קיבלתי הפניה לאקו'
בעקבות הסקירה המוקדמת קיבלתי הפניה לאקו
02/07/2018 | 23:53
50
אני גם עם תאומים לא זהים, ובסקירה המוקדמת אמסטר לא הצליח לראות את הלב של אחד מהתאומים בבירור כי הוא סירב להסתובב, והוא הפנה אותי לאקו לב עוברי. 
הוא ממש ניסה לבחון את הלב ואת העורקים של שני העוברים. 
לצפיה ב-'אני עשיתי בשניידר'
אני עשיתי בשניידר
05/07/2018 | 11:00
31
היי, מזל טוב על הבנים :). אכן מסתכלים על הלב במהלך הסקירה, אבל אקו לב זו בדיקה מעמיקה של הלב ורצוי לעשות אותה לאחר שבוע 20 שרואים את הלב היטב. בתאומים מגיע חינם מהקופה. אנחנו עשינו עם הפנייה וטופס 17, בבי"ח שניידר לילדים, אצל ד"ר ברנט, קרדיולוג ילדים בכיר מאוד, ממליצה בחום. עשינו בשבוע 23+3 אני חושבת, כבר ראו יפה את הלב. כמובן שאם רואים בעיות כבר קודם אז כדאי להתייעץ עם הרופאים לגבי מתי לעשות. בהצלחה!
לצפיה ב-'חוויות לידה - סקרנית :)'
חוויות לידה - סקרנית :)
27/06/2018 | 11:23
1
180
אני סקרנית לשמוע את חוויות הלידה שלכן..
מתי ילדתן ואיך? (טבעי/קיסריה)
כמה זמן הייתן בשמירה לפני הלידה?
האם אתן ממליצות על בי"ח מסוים ללידת תאומים?

תודה!
לצפיה ב-'למה סקרנית?'
למה סקרנית?
27/06/2018 | 14:42
153
אעיד על עצמי אבל...שואלת למה את סקרנית?הרי כל אחת היא עולם ומלואו,גילנו שונה,בריאותנו שונה ועוד מדדים רבים.
מעבר לסיפוק סקרנות גרידא,מציעה שלא תקישי מסיפורי לידה כאלו ואחרים על הכלל-
ילדתי לפני 5 שנים,בקיסרי.
שכבתי בחדר לידה אבל בהמלצת הרופא,שחייגתי אליו מחדר לידה,הועברתי כלאחר כבוד וירידת מים לחדר ניתוח.
הרדמה של פלג גוף תחתון ומהר מאוד הילדים המדהימים שלי הגיחו לאוויר העולם.
ניתוח מעולה,צוות מקסים,מצחיק,קשוב,הילדים "נוקו",נשקלו,הובאו אלי לנשיקות והיידה לפגייה.
ילדתי בשבוע 30+5 ימים.
בשמירה משבוע 14 (כיף גדול!!!סרטים,בתי קפה וכיו"ב),שמירה עקב קיצור צוואר משבוע 26.
אשפוז שבוע,הביתה לשמירה מאוד קפדנית וכל שבוע ביקורת בביה"ח עד הלידה.
ילדתי בתה"ש.היה לי מצויין גם במעקב,גם בשמירה,גם בחדר לידה,גם בחדר ניתוח,גם במחלקות-הריון בסיכון+יולדות ואפילו....בפגייה.בהחלט ממליצה.
הרופא שלי גם הוא משם ולו....אני חווה עולם ומלואו אבל זה כבר פוסט נפרד
יום נ פ ל א
לצפיה ב-'איפה משיגים Snap-n-go לתאומים?'
איפה משיגים Snap-n-go לתאומים?
25/06/2018 | 23:15
102
מישהי יודעת? או מוכרת?
לצפיה ב-'ריבוי קל של מי שפיר'
ריבוי קל של מי שפיר
21/06/2018 | 21:27
1
103
שלום 
אני בשבוע 20 בהריון תאומים . היום הייתי בבדיקה שכוללת אולטראסאונד ונרשם בהערה של אחד העוברים ; הודגם כיס מקסימאלי של 10.5 סמ ובכמות המים נרשם ;ריבוי קל . לאחר מכן נכנסתי לרופא והוא לא נתן לנושא התייחסות מיוחדת
אני הבחנתי בהערה רק כשהגעתי הביתה .רציתי לברר אם מישהיא יודעת מה ההערה אומרת ? ומה נדרש לעשות בנושא ? 
בתודה מראש
מורן 
לצפיה ב-'גם לי היה'
גם לי היה
22/06/2018 | 05:42
81
זה ממצא שכיח יחסית בהריון תאומים.
גודל הכיס המקסימאלי צריך להיות עד תשע 
 אם אני זוכרת נכון עד 12 זה ריבוי קל.
יעקבו אחריך ואם זה יחמיר אז יעשו בדיקות נוספות

יכול להיות סימן לסכרת הריונית גם.
חכי להעמסת סוכר
לצפיה ב-'התייעצות - הוראה, הריון וחופשת לידה'
התייעצות - הוראה, הריון וחופשת לידה
20/06/2018 | 17:42
7
203
יש לי התייעצות קצת מוזרה (:
במקביל לעבודה העיקרית שלי, אני מתרגלת באוניברסיטה לסירוגין בחלק מהסמסטרים. זה משהו שאני מאוד אוהבת לעשות ומבחינתי זו התאווררות נהדרת מהשגרה. הציעו לי ללמד בסמסטר חורף הקרוב (אוקטובר-ינואר), אבל אני צפויה ללדת תאומים בדצמבר (הריון ראשון). התרגול ידרוש ממני 4-5 שעות בשבוע באוניברסיטה ועוד 2-3 שעות בשבוע הכנה בבית. השאלה היא, בהנחה שלבעלי יש מספיק גמישות בשעות העבודה ויכול לחפות עלי כשאני יוצאת ובהנחה שאני יכולה לפספס פעמיים-שלוש תרגולים במהלך הסמסטר סביב הלידה. זה משהו שנראה לכן סביר להתחייב אליו במהלך חופשת לידה? ובתקופה ה"כבדה" של לפני הלידה?
או שאני משלה את עצמי לגמרי? (:
לצפיה ב-'רק לך התשובה'
רק לך התשובה
20/06/2018 | 19:05
2
103
הריון תאומים לא תמיד הוא ביג אישיו.
נשים נושאות הריון תאומים,עד שבוע 38 בתפקוד כמעט מלא.הכרתי כמה כאלו.
אחרי הלידה,בהנחה שלא תכירו את הפגייה,תצאו הביתה ותתחילו את מסע ההורות,לא כזה נוראי ולא בלתי אפשרי.
יש לך עזרה,בעלך.הוא יעזור.
מה לגביך?את תחליטי.
אם זו התשוקה שלך,זה מה שעושה לך שמח בלב, חשוב לך, חיוני לך....לכי על זה.
זו לא אשליה.אפשר!
אם הייתי,באופן אישי,עושה את זה?לא.
לידה קלה,בזמנה

לצפיה ב-'תודה רבה (: את נהדרת'
תודה רבה (: את נהדרת
20/06/2018 | 19:48
1
76
למה לא היית עושה את זה?
לצפיה ב-'כי אני זו אני'
כי אני זו אני
20/06/2018 | 20:29
83
ואגב,אני ממערכת החינוך.
למה לא? למה להעמיס? לידה ראשונה לא ידוע מי,מה, מו....
במאמר מוסגר,אני יחידנית,ללא עזרה זמינה ונוחה אז בטח שלא.
ולמה בעצם כן? כי אני מאמינה שאם רוצים משהו באמת אז זה אפשרי.
כנשים,יש לנו עוצמות, חוזקות ויכולת תמרון להתפאר אז למה לא ללכת אחרי מה שאוהבים? הלא ילדים הם לא "מכשול". הם ילדים אהובים.
ו...כל אחת וסדר העדיפויות שלה בחיים והרצונות האישיים שלה ו...את זו את.
את תחליטי.
בהצלחה
לצפיה ב-'לא הייתי מתחייבת'
לא הייתי מתחייבת
21/06/2018 | 14:41
70
גם לידה רגילה בשבוע 38 דורשת התאוששות . יכולים להיות תפרים.
יכולה לסיים בקיסרי או בפגיה.
בתור אחת שעברה לידה רגילה סופר קלה וקיסרי סופר קשה דווקא בראשונה התאוששתי לאט יותר כי היה לי דימום. יש לי ילד בן 3 ותאומים בני 4 חודשים.
תאמיני לי שהדבר האחרון שתרצי אחרי הלידה זה ללמד  במיוחד בילד ראשון כפול שניים. 
לצפיה ב-'גם אני לא הייתי מתחייבת'
גם אני לא הייתי מתחייבת
21/06/2018 | 19:02
71
היי לך,
מאוד מבינה אותך, גם אני פעם רציתי לתרגל וזה תמיד היה נראה לי מאוד נחמד אז אני שמחה שיצא לך להגשים את זה. אולם, וזו רק דעתי- לא הייתי מתחייבת.
נכון שהיריון תאומים יכול להימשך עד שבוע 38 והיו מקרים מעולם , אולם זה לא הרוב. לרוב הלידה קורית קודם, וסוף ההיריון מאוד קשה. לדעתי יש להתכונן לפי התרחיש הגרוע ביותר ולא לפי הטוב ביותר. דהיינו אם את אמורה ללדת בדצמבר, יכול להיות שגם תלדי בנובמבר (אמן שלא) ואז תשאירי את הסטודנטים שלך כמעט חודשיים בלי מתרגלת.

השאלה גם איזה קורסים את מתרגלת והאם האוניברסיטה תוכל למצוא לך מחליפ/ה במקרה הצורך? למשל, ידיד שלי מתרגל בפקולטה לפיזיקה ושם חייבים את התירגולים ואפילו להפסיד 3 תירגולים (אם לא משלימים להם) זה לא פייר לסטודנטים, כי ההרצאות לא מספיק ברורות. אני יכולה לספר לך שאצלי בתואר השני ,התירגולים בסטטיסטיקה למשל היו סופר חשובים ובלעדיהם לא הבנו
כלום .

יכולה לספר לך גם שהכל יכול לקרות בהיריון תאומים, אני שבוע 29, ולמרות שאני בבית נחה משבוע 8, מקפידה על תזונה בריאה, ויטמינים ומנוחה ומלא ביקורים אצל רופאים- התחילו לי ללא כל סיבה נראית לעין צירים מוקדמים והתקצרות צוואר רצינית בשבוע 26, וביליתי שבוע בבי"ח. עכשיו אני בבית בשמירה הדוקה. בטח לא מתאפשר לעמוד על הרגליים וללמד... גם לבדוק תרגילים/עבודות בבית - אם הייתי צריכה עכשיו, ממש לא היה לי כוח... 

בקיצור, תלוי בך כמובן, אבל אני אישית לא הייתי מתחייבת על דבר כזה, גם לטובת הסטודנטים, וגם לטובת עצמי. בכל מקרה המון בהצלחה ושיעבור קל אמן!!
לצפיה ב-'לפני כמה שנים '
לפני כמה שנים
21/06/2018 | 20:17
86
למדתי אצל מישהי שילדה איזה חודש לפני ולקחה איתה ללימודים את התינוקת שלה. היא הסתדרה, אבל לדעתי זה לא אופטמלי. חוץ מזה, תבדדי, האם זה בכלל חוקי, לעבוד בזמן חופשת לידה בתשלום מביטוח לאומי אם את לא מתחלפת עם בעלך רשמי. בעבודה שלי מותר לעבוד חלקי רק בחל''ת.
אני אישית לא הייתי עושה את זה. אין לך כל כך הרבה זמן להיות רק אמא, זה רק חודשים ספורים. חבל לבזבז אותם על עבודה. חוץ מזה, לפי נסיון שלי, צריך לתת קצת זמן גם להתאוששת של מוח מהריון ולידה. לפי דעתי, אני עוד לא חזרתי לעצמי באופן מלא, למרות שילדתי לפני שבע וחצי חודשים וחזרתי לעבודה לפני חודש.
לצפיה ב-'תודה בנות, נתתן לי הרבה חומר למחשבה'
תודה בנות, נתתן לי הרבה חומר למחשבה
23/06/2018 | 14:28
18
לצפיה ב-'העמסת סוכר בתאומים'
העמסת סוכר בתאומים
18/06/2018 | 20:04
3
148
הי חברות

היום עשיתי העמסת סוכר. יצא לי 151.
האחות אמרה שאני צריכה לחזור על ה 100.
האם גם בתאומים הערך צריך להיות כמו בעובר יחיד עד 140?
מבואסת��
לצפיה ב-'כן, צריך עד 140'
כן, צריך עד 140
18/06/2018 | 20:14
77
אבל לי היה 160 בעמסת 50 ובסוף לא הייתה לי סכרת הריון
לצפיה ב-'אני אובחנתי עם סכרת היריון והשד לא נורא כלכך'
אני אובחנתי עם סכרת היריון והשד לא נורא כלכך
21/06/2018 | 19:08
1
79
היי חברה,

אני עשיתי העמסת 100, כתבתי על זה פוסט, וכל הערכים יצאו גרועים ואובחנתי עם סכרת היריון (יצוין שתמיד הייתי רזה טרום ההיריון, אני אוכלת בריא, מעולם לא היה לי בעיית סוכר ואין לי אף אחד במשפחה עם סכרת או סכרת היריון כך שמאוד הופתעתי...). אבל השד לא נורא כלכך. אני מודדת סוכר עם גלוקומטר 4 פעמים ביום ורושמת, קיבלתי תפריט מתזונאית ואני הולכת אליה פעם בשבועיים בקופה, ככה למעקב ומדידה וזהו. הסוכר התאזן מהתזונה. אמנם מבאס שיש הרבה דברים שאי אפשר לאכול, אבל סה"F זה עוזר לשמור על תזונה בריאה ומשקל תקין ואחרי ההיריון זה עובר. אם יש שאלות מוזמנת 
לצפיה ב-'גם אני במעקב 4 מדידות ביום'
גם אני במעקב 4 מדידות ביום
27/06/2018 | 00:10
33
משתדלת לאכול בריא (בעלי תופס על זה טרמפ...ככה לא משגעת אותו עם דברים מוזרים באמצע הלילה..חחחח) והסוכר יחסית מאוזן.
רק אני עובדת במשמרות וזה מקשה קצת על המדידות....וחוצמזה סתם עוד ''תיק של כאב ראש'' שצריך לעשות��
לצפיה ב-'מי שפיר לתאומים'
מי שפיר לתאומים
18/06/2018 | 15:29
9
119
חברות,
אני בשבוע 16+3, הריון תאומים שאינם זהים מטיפולים.
בעוד שבועיים מתעתדת לעבור בדיקת מי שפיר + צ'יפ גנטי באופן פרטי.
מפחדת וחוששת מעצם הבדיקה והסיכונים הכרוכים בה, לא פחות מתוצאותיה.
הרופא שיבצע את הבדיקה טוען שזו בדיקה פשוטה, שאין לי ממה לחשוש וההנחיה היחידה מבחינתו היא שביומיים מרגע הבדיקה הוא ממליץ על הורדת הילוך, לא על שכיבה מלאה, לא על מנוחה מלאה, רק פחות מאמץ.

את הבדיקה אני מבצעת רק בגלל 'השריטות' שלי ולא בשל צורך שהתגלה בבדיקות. שקיפות עורפית וסקירה מוקדמת יצאו פרפקט. אני רוצה לסגור את כל הפינות (עד כמה שניתן) ולעשות ככל יכולתי למנוע מומים / מוטציות גנטיות.

אשמח לתובנות לגבי הבדיקה ממי שעברה.
האם נחתן לאחריה? כמה זמן? אצל מי ביצעתן והאם הייתן מרוצות?

תודה
שילה
לצפיה ב-'תקראי את השרשור שלי למטה בנושא. שיהיה בהצלחה'
תקראי את השרשור שלי למטה בנושא. שיהיה בהצלחה
18/06/2018 | 20:05
5
51
לצפיה ב-'מה נשמע?'
מה נשמע?
18/06/2018 | 20:15
2
95
מה החלטתם לעשות בסוף?
לצפיה ב-'אחרי בדיקות וייעוצים נוספים'
אחרי בדיקות וייעוצים נוספים
18/06/2018 | 21:34
1
118
החלטנו להשאיר ולקוות לטוב
תודה רבה��
לצפיה ב-'אני חושבת שזאת החלטה הכי נכונה.'
אני חושבת שזאת החלטה הכי נכונה.
18/06/2018 | 21:57
96
מאד שמחה לשמוע. אני מחזיקה לכם אצבעות שיהיה בסדר.
לצפיה ב-'תודה, קראתי'
תודה, קראתי
18/06/2018 | 22:27
1
68
הי לך,
קראתי את כל השרשור.
מבינה שאת מתמודדת עם תוצאה של צ'יפ שאינה חד משמעית.
מנסה להעמיד את עצמי ולו לרגע במצבך, הייתי בוחרת בדיוק כמוך להמשיך עם ההריון.
מחזקת את ידיך ומאמינה שלקחת את ההחלטה הנכונה.

השאלה שלי היתה לגבי הדיקור עצמו, מי הרופא שביצע? האם הבדיקה עברה ללא סיבוכים? האם נחת אחרי?
בהצלחה
שילה
לצפיה ב-'הרופא שמבצע'
הרופא שמבצע
19/06/2018 | 10:42
70
זה הרופא שעובד באותו יום ומבצע את הדיקורים.
לא היתה לי אפשרות לבחור כי זה בי''ח ציבורי.
ביצעתי בתה''ש. רופא מקסים, הסביר הכל ומקצועי.
נחתי 3 ימים וב''ה עבר בסדר
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'עשיתי בהילל יפה אצל פרופסור אריה'
עשיתי בהילל יפה אצל פרופסור אריה
18/06/2018 | 20:33
2
56
דרוגן. הייתי מאוד מרוצה. נחתי 3 ימים אחרי ממש לא זזתי אבל מפחדים שלי.
יש לי ילד בן כמעט 3 גם אז שבוע אחרי עוד פחדתי להרים אותו. גם אני עשיתי ללא סיבה חוץ מהרצון שלי. לי היו אחרי זה שבועיים לחצים בבטן . נחתי ושתיתי הרבה. הכול היה בסדר והחזקתי עד שבוע 35 פלוס 4. 
לגבי התוצאןת את יכולה לקרוא בשרשור למטה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/06/2018 | 22:34
1
49
הי לך,
מאוד מעודדת הודעתך.
הלוואי ואגיע לשבוע 35+.
היום בבדיקת מעקב גיליתי שהצוואר התקצר, התחלתי טיפול בפרוגסטרון.
כנראה שאין מהמורה שאדלג עליה לצערי.
תהני מהם
שילה
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות שהכול יהיה בסדר'
מחזיקה לך אצבעות שהכול יהיה בסדר
21/06/2018 | 10:34
16
לצפיה ב-'גם שלי כבר כמעט בנות 5'
גם שלי כבר כמעט בנות 5
18/06/2018 | 15:12
131
אושר גדול. באמת. תענוג צרוף.
ואולי אני נהנית מהן כל כך כי לי עצמי יש אחות תאומה.

לצפיה ב-'שוב אני !-ממצא SUA עם VSD'
שוב אני !-ממצא SUA עם VSD
17/06/2018 | 22:57
91
מישהי מבינה קצת יכולה להוריד את הלחץ הגדול שאני נמצאת בו ??
הריון תאומים , לא עשיתי מי שפיר ושקיפות אבל סקירות מאוחרת וגם מכוונת כן , לא מצאו שום ממצא חוץ מSUA ובאקו לב מצאו אצל שניהם חור ממש קטן שבמכוונת לא מצאו ובדקו את הלב בסקירות עשרים פעם בגלל שלאחד יש SUA, יכול להיות שזה יסגר אבל אני מתה מפחד לגבי תסמונת כולשהייי 
תרגיעו אותי מתחננתתת
לצפיה ב-'הטבות לתאומים '
הטבות לתאומים
17/06/2018 | 03:04
4
202
ראיתי שיש ללידות שלישייה המון הטבות מביטוח לאומי וכ'ו , האם גם למישהי שיש שלושה ילדים מתחת לגיל שנה ,תאומים ועוד ילדה בת 10 חודשים הטבות??מישהי מבינה בזה ??
לצפיה ב-'נסי לקרוא באתר...'
נסי לקרוא באתר...
17/06/2018 | 15:02
120
"כל זכות".הוא נגיש ונהיר.
לחילופין תוכלי לחפש מידע באתר של בט"ל.
לצפיה ב-'מה שידוע לי'
מה שידוע לי
17/06/2018 | 17:41
125
זה רק מענק לידה מוגבר - שמונת אלפים ומשהו וחופשת לידה 18 שבועות בתשלום
לצפיה ב-'גם שמעתי משהו כזה. לא מכירה מקורות מידע אמינים. בהצלחה!!'
גם שמעתי משהו כזה. לא מכירה מקורות מידע אמינים. בהצלחה!!
17/06/2018 | 19:54
1
47
לצפיה ב-'תודה בנות, אבדוק'
תודה בנות, אבדוק
17/06/2018 | 23:03
27
לצפיה ב-'יש פה כאלה עם הריון שלישייה?'
יש פה כאלה עם הריון שלישייה?
14/06/2018 | 13:04
13
200
הייי

החזירו 2 עוברים, לפני 10 ימים ראו 2 שקים והיום באולטרסאונד ראו 3 שקים עם דופק ב"ה.  

יש מישהי עם הריון של שלישייה שיכולה קצת לארגן לי את המחשבות?
הולכים לרופא רגיל של שקיפות עורפית (או שצריך רופא ספציפי שמתמחה בהריון מרובה עוברים)?
מעקב הריון רגיל במרכז לבריאות האישה?
עד איזה שבוע אפשר לסחוב בהריון של שלישיה?
יש בדיקות נוספות שצריך לעשות בשונה מהריון עם עובר יחיד?

תודה על המענה
לצפיה ב-''
14/06/2018 | 14:50
4
138
תשובות קורקטיות אין לי אבל שאלת תם,כן-
החזירו 2....ראו 3?הכיצד?
הריון נפלאאאא,עגול ומשעמם
לצפיה ב-'זה מגניב לגמרי!'
זה מגניב לגמרי!
14/06/2018 | 20:01
150
אני מניחה שזה אומר ששניים מתוך השלושה הם זהים, כלומר עובר שהתפצל.
לצפיה ב-'את השלישי כנראה בעלי הכין חחח'
את השלישי כנראה בעלי הכין חחח
14/06/2018 | 21:07
2
172
לפני שלוש שנים עשה ניתוח לתיקון הבעיה
ובסבב הזה, קיבלתי רק זריקה לביוץ (כדי שלא יפול בשבת) ובאזור הזמן של ההחזרה נהננו יותר מדי
3 עוברים כל אחד בשק עם שילייה  משלו
לצפיה ב-'וואי, זה מסקרן!'
וואי, זה מסקרן!
14/06/2018 | 22:43
121
כלומר, גם היה הריון טבעי וגם החזרה של שני עוברים? וואוו!

אבל בעיקרון גם תאומים זהים יכולים להיות בשני שקים נפרדים ועם שתי שיליות, ככה שאל תשללי את התאוריה שלי
לצפיה ב-'נפלא.בורכתם'
נפלא.בורכתם
15/06/2018 | 14:09
29
לצפיה ב-'אין לי שלישיה, אבל אנסה לעזור'
אין לי שלישיה, אבל אנסה לעזור
14/06/2018 | 19:45
7
122
שקיפות עורפית גם לתאומים, גם לשלישיה עושים בבית חולים. כדאי לקבוע תור בהקדם
גם לגבי מעקב - תתקשרי למרפאת הריון בסיכון בבית חולים ותקבעי תור לשם בהקדם
שבוע לידת שלישיה בממוצא הוא 34. זה הריון בסיכון גבוה ללידה מוקדמת מאד, לרעלת הריון ולסכרת הריון, אבל יש גם הרבה מקרים של לידת שלישיה בראיה.
שיהיה קל, עגול ומשעמם עד כמה שאפשר
לצפיה ב-'למה שקיפות עורפית מבוצעת בבית חולים?'
למה שקיפות עורפית מבוצעת בבית חולים?
14/06/2018 | 21:10
6
82
מכונים שבהסדר לא עושים לשלישיות?

באסה שאין יותר מידע
לצפיה ב-'תלוי איזה קופת חולים את'
תלוי איזה קופת חולים את
14/06/2018 | 21:35
87
כשאני הייתי בהריון תאומים, נאמר לי ששקיפות בסל רק בבתי חולים ואפשר לעשות אותה או בבית חולים או בפרטי. אני בכללית. לדעתי אין טעם לעשות אותה בפרטי, זו בדיקה פשוטה. יהיו לך מלא הוצאות כספיות כבדות אחרות בהריון שלישיה וגם כשבע''ה תהיי אמא לשלישיה.
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי שלישייה'
לא יודעת לגבי שלישייה
14/06/2018 | 22:46
4
77
אני עשיתי שקיפות לתאומים מונו בי (בשק אחד) אצל רופא רגיל של הקופה. זאת באמת בדיקה פשוטה יחסית.
אני במכבי.
לצפיה ב-'אני בכללית ודיברתי '
אני בכללית ודיברתי
17/06/2018 | 13:35
3
60
עם המרכז לבריאות האישה, שם אמרו לי שאני בכלל לא קשורה אליהם וכל דבר שאני צריכה, מעקב רגיל, אולטרסאונד, סקירות ושקיפות בבית חולים  
לצפיה ב-'כל קופה והמדיניות שלה כנראה'
כל קופה והמדיניות שלה כנראה
17/06/2018 | 14:22
2
37
לכללית יש גם לא מעט בתי חולים שלהם, ולכן לא עולה להם כל-כך הרבה להפנות לשם כנראה.
לצפיה ב-'סקירות ושקיפות רק בבי''ח עם רופאים'
סקירות ושקיפות רק בבי''ח עם רופאים
18/06/2018 | 20:09
1
48
שהקצו אותם לבדיקות האלה.
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'סקירה מאוחרת אני עשיתי בק''ח'
סקירה מאוחרת אני עשיתי בק''ח
18/06/2018 | 20:13
48
לא שאני ממליצה לעשות כך, פשוט מציינת איך עשיתי
לצפיה ב-'מתי מתחילים להתארגן לשלב הבא?'
מתי מתחילים להתארגן לשלב הבא?
11/06/2018 | 19:17
3
208
הריון תאומים שבוע 22 ללא ילדים קודמים.
מצד אחד רוצה לחזור עם שני קטנטנים לבית מאורגן עם הציוד ומצד שני מאד חוששת מסיטואציה שחלילה משהו ישתבש ואני אמצא את עצמי עם הציוד (אני אחרי שתי הפלות).
עצות? ממתי כדאי להתחיל להתכונן אם בכלל? מה כדאי להכין מראש ומה מארגנים צ'יק צ'אק אחרי הלידה?
תודה IחיבוקI
לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי לעשות הזמנת לידה'
אני חושבת שכדאי לעשות הזמנת לידה
11/06/2018 | 19:37
153
ולהשאיר אופציה לבטל אותה אם חס וחלילה...
אני התחלתי לעשות רשימת קניות חל משבוע 22 בערך ועשיתי הזמנה בשבוע 26. טוב שעשיתי כך כי נהיה לי אחר כך קשה מאד ללכת. לקחתי את כל הדברים הביתה שלוש שבועות לפני הלידה, כי ברגע ההוא הייתה לי עזרה כדי לעשות זאת ומיד אחר לידה זה היה מסובך מדי בשבילי כי אני יחידנית. במקרים רגילים בן זוג יכול לאסוף דברים מהחנות אחרי לידה.
לצפיה ב-'גם אני חושבת...'
גם אני חושבת...
12/06/2018 | 14:51
96
שלהתחיל להתעניין בעגלה,מיטה,שידת החתלה....הדברים הגדולים ומה שנראה לך ומתאים לך אפשר להתחיל.
הזמנת לידה רק אחרי 26.
להזמין וביגוד ראשון להביא לפני,לכבס ולהכין.
ילדיי נולדו בשבוע 30+5.
באחד הימים יצאתי,אחה"צ,מהפגייה,נסעתי לחנות עם רשימה שהכנתי מראש,הזמנתי הכל ולמחרת הדברים החלו להגיע הביתה.
אל תמהרי אבל גם תתחילי להערך.
תוכלי לקרוא פה,בשרשורים קודמים,מה כדאי ופחות כדאי לקנות.
אני הורדתי רשימה מאיזה אתר,ביקשתי מחברה מנוסה למחוק לי דברים מיותרים ולפי זה קניתי.
מאוד מבינה את החשש.
בעבר קיבלתי לול,מיטה,עריסה ושידה מחברה ולצערי החזרתי הכל....
לימים,ב"ה,הכללללל היה בשימוש,חדש מהחנות.
המשך הריון מקסים,עגול ובריא
לצפיה ב-'תודה '
תודה
17/06/2018 | 19:50
10
לצפיה ב-'ביטוח נסיעות לחו"ל'
ביטוח נסיעות לחו"ל
11/06/2018 | 21:18
1
86
היי, אנחנו טסים לכמה ימים ללונדון. עקרונית אני מבוטחת אוטומטית דרך העבודה של בעלי בביטוח נפלא שכולל פחות או יותר הכל, אבל אנחנו חוזרים בטיסות שונות ולכן אין לי ביטוח בזמן הטיסה חזרה. לכן רציתי לעשות בכל זאת ביטוח עצמאית אבל נתקלתי בהתנגדות מאחר ומדובר בהריון תאומים (ולכן מוגדר בסיכון...) הנסיעה בשבוע 12-13. מכירות את העניין? יש חברות שכן מבטחות?

תודה!
לצפיה ב-'אם מישהי פעם תצטרך'
אם מישהי פעם תצטרך
17/06/2018 | 22:40
56
כלל מבטחים גם הריון תאומים.
צריך מכתב מרופא מעקב שההריון תקין וסיכום מידע רפואי מרופא משפחה.
לוקח זמן לקבל אישור אז כדאי לעשות את זה 3-4 ימים לפני הטיסה ולא ברגע האחרון כמוני.
לצפיה ב-'רופא\ת עיניים לתינוקות באיזור ת"א או במרכז'
רופא\ת עיניים לתינוקות באיזור ת"א או במרכז
08/06/2018 | 13:34
29
הי, אני צריכה תור לעוד כמה ימים. יש למישהי המלצה? גם פרטי
לצפיה ב-'מבצעים ומודעות אחרות'
מבצעים ומודעות אחרות
08/06/2018 | 11:37
2
56
לצפיה ב-'מטרנה אקסטרה קאר באתר סופר פארם'
מטרנה אקסטרה קאר באתר סופר פארם
08/06/2018 | 11:39
54
יש עכשיו מבצע משתלם למטרנה אקסטרה קאר באתר סופר פארם - 3 קופסאות גדולות ב135 ש''ח
לצפיה ב-'ביגוד,פיג'מות,חליפות גן וכיו"ב'
ביגוד,פיג'מות,חליפות גן וכיו"ב
14/06/2018 | 12:29
40
בתקופה זו,בחנויות ורשתות רבות יש מבצעי סוף עונה.
ממליצה להערך לקיץ הבא.המחירים מאוד כדאיים.
מאז שהקטנים נולדו כך אני עושה.
בסוף עונה רכשתי מגפיים לשנה הבאה,טרנינגים,גופיות.
עכשיו רכשתי חולצות טריקו,מכנסיים לסוגיהם ומחכה לסנדלים.
שלי בגיל שציורים הם עניין אז קונה לילדתי חולצות עם דמויות של בנות,פרחים וכד' ולבני עם כדור,בנים וכד' ובקיץ הבא אעשה "השלמות" קטנות של מה שיככב...הלו קיטי,מיני/מיקי,ספיידרמן וכו'.
בזבוזים מהנים ומועילים
לצפיה ב-'התייעצות של הריונית טריה :)'
התייעצות של הריונית טריה :)
05/06/2018 | 12:24
16
281
היי בנות, איזה כיף לגלות את הפורום הזה! 
אני בת 27, הצלחתי להיכנס להריון עם תאומים לאחר מספר סבבי איקקלומין. אני מתחילה היום שבוע 8 (כבר ראינו דופק כפול בשבוע שעבר) ויש נושא אחד שמאוד מטריד אותי. 
אשמח לשמוע את דעתכן ואת המלצותיכן: איך אני יכולה להחליט איזה בדיקות לעשות מבין NIPT, מי שפיר, צ'יפ גנטי, סיסי שליה.. אני מרגישה שאני הולכת לאיבוד ולא יודעת מה הדבר הנכון לעשות (אם יש דבר כזה בכלל). 
אודה לכל עצה/המלצה/סיפור אישי/חוות דעת!
לצפיה ב-'בשעה טובה! '
בשעה טובה!
06/06/2018 | 14:52
1
122
הבדיקות שאני עשיתי אלו
שקיפות עורפית
סקירה ראשונה
אקו לב עוברי
סקירה שניה

בהצלחה בכל!
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
07/06/2018 | 14:32
48
לצפיה ב-'תהני מההריון'
תהני מההריון
06/06/2018 | 16:27
1
108
מי צריך כל כך הרבה בדיקות?
את צעירונת,ראית דופק וקדימה זה הזמן להנות מההריון.
נכון,הריון תאומים....אז???
אז הוא קצת אחר,כבד וכיו"ב אבל הוא הריון ולא מחלה.
מניחה שיש רופא שמלווה אותך ואת סומכת עליו.הוא כבר ינחה אותך וימליץ מה לעשות ומתי.
אני עשיתי בדיוק את אותן הבדיקות שננסית ציינה,בגיל 41 ועם סכרת.
אם הכל תקין ,לדעתי האישית,אין צורך "להשתגע" .
איזה כיף לך
הריון נפלא,עגול ומשעמם
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
21
לצפיה ב-'גם אני עשיתי רק בדיקות לא פולשניות'
גם אני עשיתי רק בדיקות לא פולשניות
06/06/2018 | 16:40
4
132
בגיל 34. אם רוצים לדעת בוודאות, אפשר לעשות מי שפיר, אבל לא תמיד תשובה היא חד משמעית ואפשר אחר כך להיכנס לסרטים שיש פה בדיון בעמוד הזה קצת למטה. אני בדעיה, שאם אין אינדיקציה ברורה - גיל מאד מתקדם (ובשבילי זה לא 35 אלא משהו קרוב ל40) או משהו לא תקין בבדיקות לא פולשניות, אין צורך לעשות מי שפיר.
לצפיה ב-'אוי fialka3 אם היינו מדברות לפני'
אוי fialka3 אם היינו מדברות לפני
06/06/2018 | 19:09
2
121
אז אני זו ''אכולת הסרטים''...חחחח
פשוט מתוך מחשבה שעם תאומים לא ניתן לעשות את הבדיקת דם של השקיפות ואת החלבון עוברי ולכן רציתי משהו יותר מעמיק חוץ מהסקירות. הלכנו בסוף גם על ציפ גנטי (הדיקור מי שפיר הפשוט הסתבר כתקין) ועכשיו, כן אנחנו במרתון של בדיקות גנטיות והוצאות כספיות גנוהות, אך מאמינה שבדברים קשים פתולוגיים יותר הציפ כן עוזר ומגלה דברים שהסקירות לא ומונע הריונות עם תוצאה לא נעימה בסוף (כמובן כל אחד לפי אמונתו). רק הקאטש' כאן הוא שאם את נופלת על תחום אפור, את נכנסת לסרטים. כמונו במקרה הזה. ממשיכים לבדוק ומקווים לטוב.
בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה בהריון החדש. אכן הריון תאומים הוא מתאגר וכייפי כאחד.
��
לצפיה ב-'תראי, אני מבינה את הדאגה שלך'
תראי, אני מבינה את הדאגה שלך
06/06/2018 | 20:41
1
120
אבל אני אישית הייתי עוצרת במקום שאת עומדת כרגע ולא הייתי ממשיכה עם מרטון של בדיקות. מקסימום, הייתי עושה סקירה שלישית. לדעתי, אתם לא תקבלו תשובה חד משמעית האם המוטציה ספציפית הזאת כשורה לאוטוזם או לא, לא משנה, איזה בדיקות תעשו, זה יהיה רק סבירות. אני חושבת שסבירות במקרה שלכם היא לא גבוה בכלל ובשבילי ממש לא מספיקה כדי להפסיק הריון ובטח לא בשלב מתקדם. אי אפשר לקבל ביטוח לכל דבר, ילד בריא גם יכול לחלות במחלה קשה. לדעתי, אי אפשר להפסיק הריון מתקדם רק כי יכול להיות ש...זה קו אדום בשבילי. בטח, זאת אני ותחליטו אתם, אבל יכול להיות שבמקרה כזה וועדה להפסקת הריון של עובר בר חיות גם תחשוב כמוני.
לגבי הריון חדש - אם אמרת את זה לי, אז בשבילי זה כנראה לא אקטואלי כי אני יחידנית ויש לי כרגע מספיק ילדים בשבילי.
לצפיה ב-'תודה fialka הרגעת אותי!!'
תודה fialka הרגעת אותי!!
08/06/2018 | 15:05
54
הברכה להריון החדש היתה לכותבת הפוסט:)
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
07/06/2018 | 14:33
21
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
07/06/2018 | 12:21
2
68
אני עשיתי את הבדיקה של NIPT של חברת גנומיטי בגלל שלא הרגשתי בנוח שרק שקיפות עורפית תיתן הערכה לגבי תסמונת דאון וכאלה. 
חוץ מזה עשיתי את הבדיקות הרגילות שקיפות, סקירה ראשונה ושניה ואקו לב עובר (זה בחינם לתאומים)
את הסקירות עשיתי אצל רופא פרטי וקיבלתי החזרים מהמושלם
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
1
48
קיבלת החזרים על 2 הסקירות? הבנתי שמקבלים רק על אחת.
לצפיה ב-'כן'
כן
09/06/2018 | 10:43
45
בסקירה ראשונה זה היה רופא בהסדר של הכללית וזה עלה 117 שקל בסקירה השניה קיבלתי החזר של 75 אחוז (את שתי הסקירות עשיתי אצל אותו רופא דר מיקי לוריאן והייתי סופר מרוצה) 
גם על הבדיקת NIPT קיבלתי 75 אחוז החזר
את השקיפות עשיתי בבית חולים מאיר אצל דר אלינה ברגר, היא היתה מעולה (זה היה ברגיל דרך הקופת חולים)
לצפיה ב-'אני עשיתי מי שפיר וציפ גנטי'
אני עשיתי מי שפיר וציפ גנטי
07/06/2018 | 18:02
90
בת 31. הכול היה תקין. עשיתי בגלל שידעתי שזאת הבדיקה היחידה שנותנת תוצאות ודאיות לחלק מהדברים. בנוסף יש ילד נוסף בריא בבית בן 2.8. לא הייתי מסוגלת לחשוב על ילד חולה.
קיבלנו ממצא בתחום האפור לשני התאומים. שני בנים. שני שקים שתי שליות. בגלל שזה היה לשניהם ושיש בן בריא בבית היה ברור שזה מאחד מאיתנו אז לא בדקנו מעבר. היינו בייעוץ גנטי שטען שזה מעלה ב1 אחוז סיכוי לבעיות נורולוגיות
 בחרנו להתעלם. היום הם בני 4 חודשים וכרגע הכול תקין טפו טפו.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובהצלחה!!'
ברוכה הבאה ובהצלחה!!
10/06/2018 | 20:57
2
70
אני עשיתי שקיפות, אקו לב עוברי ואת הסקירות.
בהמלצת הרופאה עשיתי גם NIPT. אישית אני חוששת מהסיכון שבדיקות פולשניות ולכן אם אין המלצה ברורה לכך לא הייתי עושה סיסי שיליה או דיקור מי שפיר.
גם התבלבלתי מהאופציות והחברות בבדיקות NIPT. פשוט כתבתי לי מה עושה כל חברה ומה העלות, ולפי זה הכרעתי.
סיכום מחקר השוק שאני עשיתי: כולן בודקות בתאומים דאון, 18 ו13. פנורמה ופרוג'נטיקס בעלות של 2950
לא ממליצה לבחור בPregnicare כי הם גם בודקים דאון, 18 ו13 והעלות שלהם יקרה יותר, 3700 ש"ח.
פרונטו דיאגנוסטיקה מציעים בדיקה של עוד חסרים כרומוזומלים ועוד טריזומיות והעלות שלהם היא 3960 ש"ח. אני בחרתי בהם, לא יודעת האם התוספת באמת מצדיקה את פער המחיר. אגב, הם הגיעו אלי לקחת את הדגימה.
בהצלחה ובנחת!!
לצפיה ב-'תודה על הפירוט. המחיר הוא עבור שני העוברים?'
תודה על הפירוט. המחיר הוא עבור שני העוברים?
11/06/2018 | 15:28
1
29
לצפיה ב-'כן'
כן
11/06/2018 | 19:11
9

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום סקסולוגיה
לייעוץ בפורום סקסולוגיה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה