לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1708817,088 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'המלצה לקרדיולוג לאקו לב עוברי'
המלצה לקרדיולוג לאקו לב עוברי
31/12/2017 | 13:28
6
48
הי, אשמח להמלצה לקרדיולוג, לאקו לב עוברי, באזור המרכז, שמקבל דרך מכבי. תודה מראש

לצפיה ב-'למיטב זכרוני אין הרבה שעושים את זה...'
למיטב זכרוני אין הרבה שעושים את זה...
02/01/2018 | 08:01
37
תתקשרי למוקד זימון תורים של מכבי כדי לבדוק.
לצפיה ב-'פרופ' הגש'
פרופ' הגש
03/01/2018 | 10:06
2
20
עשיתי פעמיים אצל פרופ' הגש באסותא בתל אביב.
לצפיה ב-'את מתכוונת ליוליוס הגש?'
את מתכוונת ליוליוס הגש?
03/01/2018 | 12:54
1
24
לא ידעתי שהוא פרופ'. ותודה על ההמלצה. הייתי אצלו באקו לב, אחרי שנמצא בסקירה VSD (חור). אבל באקו לב הוא לא ראה שום דבר. אמר שאין כלום. העניין הוא שאחרי האקו לב הרופא שלי שוב הראה לי שיש. ובגלל שיצאתי מאד מוטרדת ומבולבלת החלטתי ללכת לקרדיולוג נוסף שיסתכל גם :)
אם ההמלצה שלך זה באמת על אותו רופא שהייתי אצלו, אז אני שמחה לשמוע- כי זה סימן טוב ולא סימן רק לכך שפספס או משהו...
לצפיה ב-'כן יוליוס הגש'
כן יוליוס הגש
04/01/2018 | 21:47
14
האמת ערערת אותי אם הוא פרופ' חח בכל מקרה הוא נחשב ממש מצוין בתחום, אמר לי את זה פרופ' מייזנר כשהייתי אצלו בסקירה מכוונת.
בכל מקרה אם את לא שקטה לכי למומחה נוסף.
בהצלחה!
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
16/01/2018 | 00:45
7
ד"ר כץ שמקבל בבני ברק. לא זוכרת שם משפחה. הוא היה ממש טוב נחמד ומרגיע.
לצפיה ב-'ממליצה בחום על ד"ר עקיבא תמיר'
ממליצה בחום על ד"ר עקיבא תמיר
16/01/2018 | 15:30
5
מנהל מחלקה בוולפסון
מקבל במרכז בריאות האשה בראשלצ - רחוב לישנסקי
אדם מקסים.
הייתי אצלו בשני ההריונות
לצפיה ב-'כמה משלמים לאירוע של תאומים ?'
כמה משלמים לאירוע של תאומים ?
02/01/2018 | 08:24
4
89
במקרה הזה בר מצווה (של משפחה קרובה)- האם משלמים כפול כי מדובר בתאומים ?
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי אירועים מהסוג הזה'
לא יודעת לגבי אירועים מהסוג הזה
02/01/2018 | 08:35
3
61
אבל בימי הולדת אני מאמינה שכן יש להביא מתנות כפולות.
כשם שלא היית מצפה מאורח להביא מתנה שתתחלק בין אחים רגילים כך גם לגבי תאומים - כל אחד זכאי בעיני לקבל את תשומת הלב ואת המתנה שמתאימה לו.

(*) מסייגת - אלא אם מדובר במתנה שהיא משמעותית גדולה והם יכולים לחלוק אותה (למשל משחק מאד יקר שהם יכולים לשחק בו ביחד...).
לצפיה ב-'זה ברור :)'
זה ברור :)
02/01/2018 | 08:46
2
46
אבל התכוונתי למתנה לבר מצווה שאז מביאים כסף.
לצפיה ב-'הייתי נותנת סכום גדול יותר'
הייתי נותנת סכום גדול יותר
02/01/2018 | 10:00
1
49
לא בטוחה אם כפול (יש פה גם שיקול כלכלי...), אבל כן סכום גדול יותר ממה שהייתי מביאה לבר מצווה של ילד אחד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/01/2018 | 10:29
6
לצפיה ב-' שאלות של זרים'
שאלות של זרים
02/01/2018 | 08:41
2
82
מנצלת את ההודעה של  fialka3 בהמשך העמוד כדי לשאול אתכן:
מה השאלות הכי הזויות/מביכות/מציקות/מצחיקות ששאלו אתכן כשגילו כשאתן בהריון עם תאומים או כשהבינו שאתן אמהות לתאומים? 

לצפיה ב-'יש לכם תאומים במשפחה? '
יש לכם תאומים במשפחה?
02/01/2018 | 08:43
55
אז  fialka3 כבר כתבה על השאלה האם מדובר בהריון טבעי או תוצאה של טיפולים...
השאלה האם יש לכם תאומים במשפחה היא הדרך "המעודנת" לשאול בדיוק את אותו דבר בלי שזה ישמע חודרני מדי. תכלס - זה בדיוק בדיוק אותו הדבר.
לצפיה ב-'בן כמה הוא? ובת כמה היא?'
בן כמה הוא? ובת כמה היא?
02/01/2018 | 08:45
51
אחת השאלות הכי הזויות ששאלו אותי בהקשר של התאומים (ובאמת ששאלו אותי המון שאלות הזויות).
ולשואלת: את מבינה שתאומים נולדו בדיוק באותו זמן? ממש באותה לידה...
לצפיה ב-'מקומות אחרונים בקורס הכנה ללידת תאומים'
מקומות אחרונים בקורס הכנה ללידת תאומים
02/01/2018 | 08:34
30
קורס הכנה ייעודי ללידת תאומים עם מיילדת מבית החולים ליס לנשים וליולדות (איכילוב). הקורס הקרוב יפתח ביום שישי 5.1.18
הרשמה במועדון היולדות: 03-6973113
לפרטים נוספים: //www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/events/Pages/Antenat...
לצפיה ב-'בדיקת דם סקר כמו nipt ועוד'
בדיקת דם סקר כמו nipt ועוד
27/12/2017 | 00:42
77
היי, 

על איזו בדיקת סקר של דם אתן ממליצות? 
יש מספר חברות ואני מתלבטת מי מהן עוברת על הכי הרבה תסמונות. 

תודה :)
לצפיה ב-'מעבר ממאוחדת למכבי הריון בסיכון'
מעבר ממאוחדת למכבי הריון בסיכון
24/12/2017 | 11:51
1
44
היי, 

מישהי עברה לאחרונה ממאוחדת למכבי בזמן המעקב במרפאת סיכון? 
אני מתלבטת האם צריך להוציא מרופא נשים שוב הפניה למרפאת הריון בסיכון או שמא יש דרך להגיע עם ההפניה של מאוחדת שם כבר התחלתי מעקב? 

לצפיה ב-'אני לא עברתי'
אני לא עברתי
26/12/2017 | 09:00
30
ולא יודעת לענות (אני במכבי). אבל כן רוצה להסב את תשומת לבך לכך שאתמול בחדשות הייתה כתבה על מישהי שעברה למאוחדת ממכבי, כנראה במהלך ההריון, ילדה פג, והיו לה המון בעיות בירוקרטיות לאור המעבר (שכנראה לא הושלם כמו שצריך לפני הלידה או לא יודעת מה קרה שם). הייתה צריכה לתת חיסון קריטי לילדה והפנו אותה ממקום למקום....  תבדקי אם כדא לך לעשות את המעבר באמצע הריון ...
לצפיה ב-'בדיקת ריצוף אקסומי'
בדיקת ריצוף אקסומי
26/12/2017 | 08:55
36
מישהי מכירה אותה ? יכולה לספר לי עליה ? איך היא מתבצעת בתאומים (2 שקים) ?
לצערי יש לי התלבטות לא פשוטה. בשבוע 27 עם תאומים. לאחד נמצאו הממצאים הבאים: שקיפות 2.3, בסקירה מוקדמת נמצא כפל עורפי. עשיתי מי שפיר וצ'יפ- יצא תקין. סקירה מאוחרת- נמצא VSD קטן. פרופ' שוחט סיפר לי על בדיקת ריצוף אקסומי שעולה אלפי דולרים... לאור השבוע והעלות לא ביצעתי, אבל לא רגועה .... :(
לצפיה ב-'חניכיים מדממות בעת ציחצוח'
חניכיים מדממות בעת ציחצוח
24/12/2017 | 15:13
36
היי, 

הבנתי שבהריון יש שינויים במחזור הדם ולכן החינכיים מדממות יותר. 
דיממתי בעבר אבל לא לאחר כול ציחצוח ועכשיו זה כול פעם אחרי ציחצוח.
יש לכן המלצות בנושא? 

לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:09
19

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'מחפשת רופא לבדיקה האם יש בקע מפשעתי'
מחפשת רופא לבדיקה האם יש בקע מפשעתי
24/12/2017 | 11:54
1
25
היי,

יש לי כאבים בזמן כול פעולה פרט לישיבה באזור המשולש המפשעתי,  נאמר לי שיכולות להיות לכך שתי אופציות: האחת- לחץ על האגן כתוצאה מההריון ואופציה שניה- בקע מפשעתי. 

לאיזה רופא אפשר ללכת על מנת לבדוק זאת?  מי בודק אם זה בקע? איזה סוג רופא? 

לצפיה ב-'תתחילי ברופא המשפחה '
תתחילי ברופא המשפחה
02/01/2018 | 08:16
1
ואם יש צורך אז רופא כירורג.
אם כי אני לא בטוחה שניתן לעשות עם זה משהו בזמן ההריון...
לצפיה ב-'תחילת הריון תאומים זהים..מי עברה או עוברת את זה? תודה מראש!'
תחילת הריון תאומים זהים..מי עברה או עוברת את זה? תודה מראש!
22/12/2017 | 10:03
10
108
היי בנות, אשמח לדעת מי בהריון עם תאומים זהים בשק הריון אחד ושני שקי חלמון?
אני לא רגועה מאז שיצאתי אתמול מהרופא, אני נמצאת ממש בהתחלה בשבוע 6 ובאולטרסאונד ראו 2 עוברים בתוך שק הריון אחד ועם מחיצה ביניהם.
בהתחלה נורא שמחנו כי באולטרסאונד אמרו לנו שזה טוב שקיימת מחיצה, אבל שהגעתי אתמול לרופא הוא רמז לי בצורה נורא עדינה שזה לא הריון מסוכן נורא נורא ושאעשה את האולטרסאונד הבא בעוד שבועיים אולי יראו שהייתה טעות ויש בסוף רק עובר אחד.
בנוסף, אמר שבמצב שזה אכן תאומים, אופציה אחת זה שההריון בסיכון גבוה מאוד ויש להיות תחת פיקוח בית חולים ואפשר ללדת גג בשבוע 32 ורוב הסיכויים בקיסרי.
ובמקרה הגרוע יותר זו הפלה כי עובר אחד יתפתח על חשבון עובר שני.
היה לי קשה לשמוע את זה כי לפי מה שאני שמעתי, יש בנות שגם הגיעו לחודש תשיעי וילדו תאומים זהים ובריאים.
סליחה על החפירה, אבל יש פה מישהי שיכולה לשתף אותי שהיא בסטטיסטיקה החיובית? באיזה שבוע ילדה? איך עבר מעקב ההריון שלה. תודה רבה!!
לצפיה ב-'הריון מונו בי'
הריון מונו בי
22/12/2017 | 13:00
113
הי. תאומות שלי לא זהות, אז אני אענה לך לא מנסיוני אלא מידע הכללי שלי. רוב הדברים המפחידים שאמר לך רופא כולל לידה בשבוע 32 קשורים להריון מונו מונו - ללא מחיצה בין העוברים. הריון מונו בי הוא פחות מסובך. לא שאין סיבוכים כלל וזה אכן הריון בסיכון, אבל רוב ההריונות האלו מסתיימים בשלום ובידיים מלאות. תבקשי מהרופא הפניה למרפאת הריון בסיכון ותהיה במעקב שם. זה יהיה הרבה יותר יעיל והרבה פחות מלחיץ
לצפיה ב-'מונו בי'
מונו בי
24/12/2017 | 09:24
7
100
כדי שתתייעצו עם רופא אחר, אני בהריון מונו בי שבוע מתקדם, עד כה היו מלא דברים שנראו רע ואז הסתדרו . אני במעקב במרפאת הריון בסיכון , יש המון בדיקות , חששות ודאגות אבל לא בהכרח הדברים יתפתחו על הצד השלילי שלהם , תתקדמו משבוע לשבוע, לא בהכרח תלדי בקיסרי מאוד תלוי בהריון שלך .ברגע שתיהי במרפאת הריון בסיכון יהיה לך יותר ברור הכל. תיהי חיובית , שיהיה המון בהצלחה :)
לצפיה ב-'מונו בי'
מונו בי
24/12/2017 | 09:37
1
59
תודה רבה :)
מאיזה שבוע מומלץ להיות בפיקוח מרפאת הריון בסיכון? והאם כדאי דרך קופת חולים או דרך בית חולים?
לצפיה ב-'מונו בי '
מונו בי
24/12/2017 | 10:54
60
אני בכללית ובמקרה שלי לא הייתה לי אפשרות בקופה , בהריון מונו בי בכללית זה רק דרך בית חולים לגבי השבוע אני לא זוכר מתי התחלתי נדמה לי ששבוע 16, זה היה אחרי השקיפות העורפית . כל הבדיקות הגדולות עשיתי באופן פרטי אצל פרופסור בועז וייס , שאגב אני מאוד ממליצה אבל הוא לא זול.
לצפיה ב-'מה הבדיקות שעושים במרפאת הריון בסיכון?'
מה הבדיקות שעושים במרפאת הריון בסיכון?
03/01/2018 | 12:59
4
26
הי כל כמה זמן מגיעים לבדיקה במרפאת הריון בסיכון, ומה כוללות הבדיקות בדרך כלל ?אני מלווה על ידי רופא פרטי  (ומשלמת לו מלא כסף על כל בדיקה) אז מעניין אותי אם אני עושה ובודקת מספיק וכל כמה זמן מבקרים במרפאת הריון בסיכון ומה בודקים שם ? אגב, גם הריון עם 2 שקים ו-2 שיליות נחשב הריון בסיכון ?. 
לצפיה ב-'מרפאת הריון '
מרפאת הריון
03/01/2018 | 13:20
3
31
היי ,
לגבי שני שיליות ושני שקים  לא בטוחה אולי המעקב רק במרפאה , ממה שהבנתי כל הריון תאומים הוא הריון בסיכון.
מונו בי הבדיקות (לפחות בכללית ) מבוצעות בבית חולים , כל שבועיים.
בודקים משקל שלך + סטיק בשתן+ לחץ דם, לאחר מכן נכנסים לרופא והיא עושה בדיקת אורך צוואר, זרימות דם תקינות בין העוברים (כלומר שאין העברת דם) והערכת משקל שלהם כדי לוודא שלא נוצר ביניהם פערי גדילה. התור הוא כל שבועיים , ממליצה להזמין תורים מראש כי בדרך כלל עמוס מאוד וקשה לתאם , זה לוקח זמן המתנה ארוך אז תבואי מוכנה לזה, חוץ מזה בדיקות אחרות מלבד הסקירות ( שאני גם עשיתי בפרטי) תלוי בהתקדמות ההריון שלך , אל תשכחי חיסוני שפעת ושעלת תבדקי מתי את צריכה לעשות .
בהצלחה :)
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
03/01/2018 | 13:41
11
לצפיה ב-'בדיקות מונו בי'
בדיקות מונו בי
09/01/2018 | 21:03
1
21
מתי צריך לעשות שקיפות עורפית?
אני בשבוע 9 מונו בי והרופא שלי עדיין לא הזכיר את זה..אנחנו פשוט נעים מבדיקה לבדיקה.
ודרך איפה מומלץ לעשות את הבדיקה? פרטי או דרך קופת חולים

לצפיה ב-'כדאי לך לכתוב הודעה חדשה'
כדאי לך לכתוב הודעה חדשה
10/01/2018 | 20:03
21
כדי שיענו לך. שקיפות עורפית אצל תאומים בסל עושים רק בביתי חולים. תקבעי תור כמה שיותר מהר. זו בדיקה פשוטה יחסית, לא צריך פרטי.  עושים אם אני זוכרת נכון משבוע 11+0 עד שבוע 13+6
לצפיה ב-'תחליפי רופא'
תחליפי רופא
02/01/2018 | 08:19
24
הריון תאומים הוא הריון מלחיץ עם הרבה גורמי סיכון. בעיני תפקיד הרופא הוא ללוות איתך, לשקף לך את מצב הדברים כפי שהם ולהמליץ לך אבל מבלי להלחיץ אותך.
אם בבדיקה הראשונה הוא הצליח להלחיץ אותך עד כדי כך אז הוא לא הרופא המתאים עבורך.
לצפיה ב-'מנשא Weego לתאומים למכירה במצב מצוין'
מנשא Weego לתאומים למכירה במצב מצוין
20/12/2017 | 04:00
2
102
מנשא Weego לתאומים למכירה במצב מצוין. הצלה של ממש להורים עם תאומים קטנים. נדיר בארץ וחדש נמכר ב-870 ש"ח אחרי הנחה. אנחנו מבקשים 650 ש"ח. תמונה מצורפת ומפרט מלא ניתן למצוא ב:
לצפיה ב-'מנשא Weego לתאומים למכירה במצב מצוין '
21/12/2017 | 03:19
1
76
שכחתילציין שאנחנו נמצאים באזור רמת גן. נוכל גם להעביר את המנשא לאזור רעננה במידת הצורך.
לצפיה ב-' מנשא Weego לתאומים למכירה במצב מצוין '
22/12/2017 | 16:09
35
בנוסף, בשבועיים הקרובים אהיה גם בירושלים ובבאר שבע, כך שאפשר לאסוף גם משם.
לצפיה ב-'יחסי מין בהריון עם תאומים'
יחסי מין בהריון עם תאומים
20/12/2017 | 01:19
3
121
האם אפשר לקיים יחסי מין בזמן הריון עם תאומים? האם זה עלול להיות מסוכן?
רופא ואחות לא אמרו כלום ושכחתי לשאול...
אני בשבוע 14
לצפיה ב-'יחסי מין'
יחסי מין
22/12/2017 | 07:01
108
נראה לי זה תלוי בהריון שלך , יכולה להגיד לך שאני בהריון בסיכון וכבר בשבוע 22 בערך אמרו לי שאם אפשר להמנע , שבוע 28 והלאה אמרו לי בפירוש להמנע ולא היה שום בעיה מיוחדת.
לצפיה ב-'שבוע 27'
שבוע 27
26/12/2017 | 08:56
1
67
צוואר רחם סגור. הרופא אמר לי שאין מניעה אבל כן אמר להזהר עם זה. מה בדיוק המשמעות ? לא יודעת ;) 
לצפיה ב-'.'
.
27/12/2017 | 08:16
35
ממה שאני הבנתי אורגזמה נשית וזרע יכולים לגרום לכיווץ הרחם מה שיכול להוביל לצירים מוקדמים.
לצפיה ב-'טיולון לתאומים קל קל'
טיולון לתאומים קל קל
21/12/2017 | 14:21
73
שלום רב, אני מחפשת טיולון קל לתאומים 

לצפיה ב-'מובייל'
מובייל
20/12/2017 | 19:06
1
49
זה פרקטי לשים מובייל בעריסות? הרי זה עשוי לנגן בו זמנית. או לחילופין יעירו אחת את השניה?
לצפיה ב-'לנו היה במיטות'
לנו היה במיטות
02/01/2018 | 08:14
14
זה לא הפריע אחד לשני להירדם, לנו לפעמים היה כאב ראש משני מוביליים שמנגנים ביחד...
לצפיה ב-'תאומים וטיפולים'
תאומים וטיפולים
19/12/2017 | 16:14
2
134
הלכתי היום לסופר פארם עם עגלה. כשעמדתי בתור, אחת מהבנות התחילה לבכות. אשה שעמדה אחריי התחילה לשאול כל מני שאלות, כמו איך אני מסתדרת וכו ופתאם שואלת האם הן מטיפולים. אשה שאני לא מכירה ורואה פעם ראשונה וכנראה שאחרונה. אמרתי לה שזה עניין אישי ואני לא מעוננת לענות לה. היא התנצלה, אבל אמרה שהיא לא מבינה למה אני מתביישת להגיד. אני שילמתי והלכתי.
ועכשיו שאלה - האם שואלים אותכם גם כן ואם כן, מה אתם עונים?
לצפיה ב-'לפעמים שואלים'
לפעמים שואלים
19/12/2017 | 20:25
96
ולפעמים עונה ולפעמים לא... תלןי איך שאלו ומה המצ"ר שלי באותו רגע. זה מצד איד מסקרן ומצד שני אישי וברור שזכותך לא לענות והיא צריכה ממש להתבייש ששאלה ועוד שוב פעם הטיחה בך שמה הבעיה....  
לצפיה ב-'או... מוכר עד מאד...'
או... מוכר עד מאד...
02/01/2018 | 08:13
35
אנשים מרשים לעצמם לשאול כל מיני שאלות , במיוחד בתאומים שתמיד גורמים לעניין הרבה יותר מתינוק יחיד. זה יכול להיות על טיפולים, על הנקה, על למה אחד ככה והשני אחרת...
לגבי התשובות: אצלי זה בד"כ היה תלוי במצב רוח שלי. אם הייתה לי סבלנות באותו רגע עניתי תשובה הגיונית כלשהי. כשלא הייתה לי סבלנות (רוב המקרים) עניתי בציניות או באופן כזה שיבהיר לה שהיא עברה את הגבול (למשל: "תגידי, כמה פעמים בשבוע את ובעלך שוכבים?/כמה נטו את מרוויחה בחודש?/יש לך דימום חזק בזמן המחזור? אה, אנחנו לא בקטע של שאלות אישיות וחודרניות? כי מהשאלה שלך לגבי הטיפולים היה לי את הרושם שכן".)
לצפיה ב-'מי שפיר- באיזה שבוע עשיתן? '
מי שפיר- באיזה שבוע עשיתן?
18/12/2017 | 17:20
11
73
היי,

באיזה שבוע עשיתן מי שפיר?  האם בהמלצת הרופא נשים או שהתייעצתן עם יועץ גנטי?
האם ניתן לבצע בשבוע 23? כי לי נוצרת בעיה מאחר והסקירה המאוחרת שלי היא ב3.1 והייעוץ הגנטי ב7.1.
כשהתקשרתי לנסות לקבוע תור אמרו לי ששבוע 23 זה מאוחר מדי והם לא מוכנים לקבוע לי תור.  
מה הייתן עושות? 

לצפיה ב-'אז למה לא להקדים את הבדיקה ? '
אז למה לא להקדים את הבדיקה ?
18/12/2017 | 17:25
1
50
אם את מתכננת לעשות אותה בכל מקרה....
לצפיה ב-'אני פשוט מעדיפה להיוועץ קודם'
אני פשוט מעדיפה להיוועץ קודם
18/12/2017 | 17:56
48
עם יועץ גנטי ולא ללכת על בדיקה כזו שיש בה סיכון בצורת בליינד.
גם כשניסיתי להקדים תורים לא הייתה אפשרות  ואז נשארתי באותה פרשת דרכים.  
לכן אני אשמח לדעת אם מישהי עברה אותה אחרי סוף שבוע 22 ,מה ההמלצות ומה הסיבות נגד או בעד ועוד.

לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/12/2017 | 08:51
3
47
עשיתי בשבוע 18+3 ללא כל אינדיקציה ובהתנגדות של הרופא הנשים והמדקר שלא התלהב.
המדקר לא הסכים לעשות לי אחרי שבוע 19. מקריאה באינטרנט אפשר לעשות עד שבוע 22+5.
אסביר לך למה לא מוכנים לעשות לך בשבוע כזה מתקדם. עובר משבוע 24 נחשב בר חיות. סיבוכים של מי שפיר יכולים לקרות יש אומרים עד 3 שבועות אחרי הבדיקה מה שאומר שאם תעשי בשבוע 23 וחס וחלילה יקרה משהו ותלדי בשבוע 26 יש סיכוי שהילדים ישרדו ויוולדו עם פגות קשה. בנוסף קחי בחשבון שלתשובה של מי שפיר לוקח 3 שבועות בערך להגיע ואז אם מוצאים משהו וצריך לעבור הפסקת היריון בשבוע 26 זה כבר לידה שקטה ולא גרידה.
יכולה לתת לך דוגמא ממני . אצלי לקח שבועיים לתוצאות של המי שפיר ושלושה שבועות לתוצאות של הציפ הגנטי. מצאו ממצא בתחום האפור בציפ הגנטי והייתי צריכה להתייעץ עם יועץ גנטי. במקרה מצאתי תור פרטי מהר לפרופסור שוחט אבל בעיקרון רק בשבוע 22 לאחר הסקירה השנייה היה ניתן להגיד שהכול בסדר ב 98% וממשיכים את ההיריון. לו הייתי עושה את המי שפיר בשבוע יותר מאוחר הייתי נגררת לשבועות 25-26.

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת'
תודה על התשובה המפורטת
19/12/2017 | 12:47
2
33
עכשיו אני מבינה למה עדיף שלא אחרי שבוע 22, את אומרת שלדעת שהכול בסדר מבחינתכם היה הסקירה המאוחרת?
כדאי לי ללכת לשוחט לפני המאוחרת יש בכלל טעם? רציתי לבוא אליו אחרי שני הסקירות כדי לקבל תמונה כמה שיותר אמיתית...
אבל אז לא מסתדר לי עם המי שפיר.
כול הכבוד שהלכת על מי שפיר למרות התנגדות הרופאים, אני חושבת על מי שפיר בקטע של איך אחרת נדע שהכול בסדר? בגלל זה חוששת לוותר על זה.

לצפיה ב-'אני עשיתי מי שפיר בדיוק בגלל שלא'
אני עשיתי מי שפיר בדיוק בגלל שלא
19/12/2017 | 13:48
1
61
יכולתי להיות רגועה שהכול בסדר במיוחד שאמרו לי לא לעשות בדיקות סקר.
אם הכול תקין עד כה אין לך מה ללכת לשוחט. שוחט הוא יועץ גנטי והולכים אליו אם יש בעיה. אם את עושה מי שפיר לחכות. אם התשובות יהיו תקינות וגם הסקירה השנייה אין לך מה ללכת אליו. אני הלכתי אליו בגלל משהו שמצאו בציפ הגנטי.
אם את הולכת אליו כדי שיעזור לך להחליט בנושא המי שפיר רוב הסיכויים שיגיד לך מה שחמישה רופאים אמרו לי. אם את רוצה תשובה ודאית תעשי מי שפיר. הם כמובן דאגו תמיד להדגיש את הסיכונים.
שוב, הסקירות ומי השפיר בודקים דברים שונים. כולם חשובים. ייעוץ גנטי בעיני הוא הכרחי אך ורק אם מוצאים משהו באחת הבדיקות האלו. אם את מחפשת שהוא יחליט בשבילך ויגיד לך לא לעשות מי שפיר זה לא יקרה...
אגב הכול בסדר זה כמובן בחיים לא 100%. אלה החיים והסיכונים בכל הריון ולא רק תאומים....לדוגמא אוטיזם לא מגלים בשום בדיקה. בקיצור צריך לחשוב חיובי. כל אחת ורמת הבדיקות שמרגיעה אותה

לצפיה ב-'תודה רבה רבה, עשית לי המון סדר בדברים'
תודה רבה רבה, עשית לי המון סדר בדברים
19/12/2017 | 15:35
32
יכול להיות שבאמת אני אלך לשוחט סתם ולא אקבל שום תשובה קונקרטית.  
בנתיים כול מי שדיברתי איתו מהרופאים טוען שזה מסוכן והוא לא ממליץ לי לעשות ותכלס זמן להחליט אין לי כול כך.

לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
22/12/2017 | 07:05
4
40
בדקת שלא ניתן לעשות ייעוץ גנטי באותו מקום שבו את עושה מי שפיר? אני עשיתי בבית חולים כשקבעתי שאלו אותי אם אני צריכה גם ייעוץ גנטי ושאם אני מעוניינת ניתן קודם להכנס לרופא לייעוץ גנטי ולאחר מכן להכנס לביצוע מי שפיר.
לצפיה ב-'האמת שלא חשבתי על הרעיון הזה'
האמת שלא חשבתי על הרעיון הזה
22/12/2017 | 08:26
3
28
כי אחרי המלצות קבעתי תור לשוחט למרפאה שלו...באיזה בית חולים נותנים גם ייעוץ לפני?
לצפיה ב-'בהילל יפה בוודאות '
בהילל יפה בוודאות
22/12/2017 | 08:36
2
23
הריון קודם עשיתי בתל השומר מי שפיר ונדמה לי שגם שם עשו , עשיתי בהריון קודם אצל שוחט גם ייעוץ אז אני לא זוכרת כזה טוב לגבי תל השומר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/12/2017 | 09:29
6
לצפיה ב-'בהלל יפה עושים'
בהלל יפה עושים
22/12/2017 | 15:18
19
אני עשיתי שם את מי השפיר אצל פרופסור אריה דרוגן והוא עושה לפני... גם ברמבם עושים לפני
לצפיה ב-'עזרה בסבך הסקירות... מבולבלת קשות'
עזרה בסבך הסקירות... מבולבלת קשות
18/12/2017 | 21:37
2
67
הי, הריון תאומים ראשון :) בכללית שלחו אותי לעשות מעקב הריון ואת כל הבדיקות בבית חולים. את השקיפות כבר קבעתי באיכילוב ועכשיו מתלבטת קשות לגבי הסקירות: אם לעשות אותן בבית חולים או פרטי ואם פרטי אז אצל מי (וגם אם את הוקדמת או המאוחרת). יש לי פלטינום אבל לא הבנתי איך עובדים ההחזרים וכמה בתכל'ס אצטרך לשלם על הסקירות.
אם מישהי בכללית ועברה את זה לאחרונה אשמח ממש לדעת מה עשיתן וגם לקבל המלצות לרופאים... תודה רבה <3
לצפיה ב-'פלטינום'
פלטינום
18/12/2017 | 22:40
41
קודם כל המון מזל טוב!!
אני לא מהמרכז אבל כן בכללית ויכולה להסביר לך איך הולכים ההחזרים פחות או יותר-בגדול מגיעות לך 3 פגישות ייעוץ עם רופא פרטי ועוד אחת אם את בהריון-סהכ 4 בשנה קלנדרית.על כל אחת מגיע לך החזר של 75%-אצלי את האולטרסאונד בשבוע 9 ואת השקיפות עשיתי פרטי-וקיבלתי החזר של 75% על כל אחת מהפגישות.במקרה שלי אישית לא הייתה לי ברירה ללכת על פרטי.
לגבי הסקירות-אחת הסקירות לפי בחירתך מגיעה לך בהחזר של50% או של 618 שקלים(אם אינני טועה בסכום) מקסימום-את ההפרש את יכולה לקחת מסל ההריון-75% על ההפרש.
בכל מקרה כשאני הסתבכתי אז עם ההחזרים התקשרתי לכוכבית והסבירו לי בדיוק מה לעשות כדי לקבל את כ-ל ההחזרים.אם בכל זאת לא הסברתי הכל אז תתקשרי תבררי.הם ממש בסדר
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/12/2017 | 09:12
33
היי,
אני עשיתי את הסקירה הראשונה בפרטי אצל פרופסור ברונשטיין בחיפה. הסקירה עלתה לי 4900 שקל. מכיוון שזה הריון שני את רוב הסל של הפלטיניום כיסיתי בראשון אבל הסל עמד על 8000 שקל. אני קיבלתי את כל מה שנשאר בסל ההריון חזרה שזה היה 2750 ש"ח. את תקבלי החזר על הסקירה. ההחזר יהיה בסך של 75% מערך הסקירה או פחות אם נשאר לך פחות כסף בסל ההריון כמו אצלי.
בנוסף קבלתי החזר מהכללית על סקירה שלא בהסדר. הסכום שקיבלתי היה 1238. למעלה כתבו שההחזר הוא 618 ש"ח. יכול להיות שבתאומים ההחזר הוא כפול. סך הכול מה שהופיע לי במכתב  - 2750 מתוך סל ההריון והשאר החזר על סקירה שלא בהסדר. סכ"ה קיבלתי חזרה 3900.
את המי שפיר שעשיתי פרטי ושילמתי 10,000 ש"ח הגשתי כבר לביטוח של העבודה כי לא נשאר לי כסף בסל היריון.
את הסקירה השנייה עשיתי בבית חולים רמב"ם בחינם. ניתנה לי התחייבות על ידי הגניקולוג שלי.

לצפיה ב-'זירוז לידה '
זירוז לידה
17/12/2017 | 12:26
4
68
מתקרבים לאט לאט לשלב הלידה ומתחילות לכרסם בי הדאגות בנושא, בגלל שהתאומות שלי הן מונו בי הוסבר לי שבמידה ולא אילד לפני שבוע 37+0 , אני אמורה להגיע למיון ולבקש שיתחילו לי תהליך של לידה. איך מבצעים זירוז לידה לתאומים? הבנתי מהאינטרט שזה לא כמו במקרה של לידה רגילה ויש לי עוד זמן עד שאוכל לשאול רופא :( 
לצפיה ב-'למה שזה לא יהיה כמו זירוז רגיל? '
למה שזה לא יהיה כמו זירוז רגיל?
18/12/2017 | 17:29
1
53
בכל מקרה, מאמינה שהרופא יסביר לך הכל במידה ואכן יהיה צורך בזירוז - כי הוא זה שיפנה אותך למיון...
לצפיה ב-'זירוז'
זירוז
18/12/2017 | 18:22
46
כי הבנתי שחלק מהשיטות מסוכנות בהריון תאומים.
לצפיה ב-'זירוז לידה'
זירוז לידה
22/12/2017 | 05:40
1
32
אני הגעתי לבית חולים "מעייני הישועה" בשבוע 38+2 בלי פתיחה ובלי צירים בכלל,  כדי להתחיל השראת לידה. קיבלתי כדור ציטוטק, שאותו מחלקים ל 6 חלקים, ולוקחים חלק אחד בכל ארבע שעות. אצלי החלק הראשון כבר הספיק, וחמש שעות אחר כך כבר הייתי בלידה. שתהיה לידה קלה ועם ידיים מלאות ❤
לצפיה ב-'תודה :)'
22/12/2017 | 06:56
15
לצפיה ב-'כאבים בצד ימין של עצמות המפשעה, משהי מכירה? '
כאבים בצד ימין של עצמות המפשעה, משהי מכירה?
17/12/2017 | 17:22
2
71
קורה לי בעת הליכה, עמידה ותנועה ונירגע רק בעת ישיבה. 
כאבים חזקים, שורף מאוד בצד הזה וכואב בצורה איומה ממש מגביל תנועה.
מישהי חוותה את זה?  מדברים שקראתי ברשת ניראה שזו תופעה שניקראת סימפיוזוליטוס.... מי מכירה?  
גם מלחיץ לקראת סוף שבוע 20 ועדיין לא חשה בעיטות/ תנועות.  מה דעתכן? 

לצפיה ב-'נשמע שזה אכן זה'
נשמע שזה אכן זה
18/12/2017 | 17:27
1
47
מה הרופא אומר?

הריון לא קל עובר עליך...
לצפיה ב-'כן, זה כאבי תופת שמגבילים אותי'
כן, זה כאבי תופת שמגבילים אותי
18/12/2017 | 17:53
36
אני אדע מחר אחרי התור אצל הרופא מה אפשר לעשות בעיניין,  מקווה לפתרונות.
זה ניראה שזו לא תופעה מאוד ידועה בקרב ההריוניות, לא מאחלת לאף אחת דבר כזה אבל הייתי שמחה לעצות של מי שכן יש לה או עברה את זה מה היא ממליצה לעשות במצב הזה.  
מקווה שלרופא תהיה תשובה בשבילי

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
פורום משפחות מורכבות
פורום משפחות מורכבות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה