לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1825018,250 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים?
אתם רוצים לדעת איך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?

בדיוק בשביל זה אנחנו פה! 

(הפורום הינו איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים?
אתם רוצים לדעת איך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?

בדיוק בשביל זה אנחנו פה! 

(הפורום הינו איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'תנועות בתאומים '
תנועות בתאומים
05/01/2019 | 09:58
3
214
היי, שבוע 14 כמעט. הגיוני שאני מרגישה כבר תנועות?
זה לא ממש מובחן כה בעיקר בערב כמו רטט כזה באיזור.
הגיוני שזה זה? כזה מוקדם?
לצפיה ב-'הגיוני מאוד.'
הגיוני מאוד.
05/01/2019 | 15:43
118
אני הרגשתי בשבוע 15 בדיוק מה שאת מתארת. עם הגדול שהיה יחיד והריון ראשון הרגשתי אולי בשבוע 18
לצפיה ב-'אני הרגשתי בדיוק באותו שבוע'
אני הרגשתי בדיוק באותו שבוע
05/01/2019 | 20:46
61
לצפיה ב-'הגיוני בהחלט'
הגיוני בהחלט
07/01/2019 | 17:10
81
תלוי בעיקר במיקום השלייה
יכול להיות שהתנועות שאת מרגישה הן של אחד מהם, או של שניהם... 
תהני, זה החלק הכי כיפי בהריון, בעיני

לצפיה ב-'מבצעים ומודעות אחרות'
מבצעים ומודעות אחרות
04/01/2019 | 10:42
4
59

לצפיה ב-'בדג גוף ארוך'
בדג גוף ארוך
04/01/2019 | 10:44
56
קניתי היום במרקז הלבשה 5 ב50 ש''ח, של DELTA אז נשמע לי ממש משתלם
לצפיה ב-'טרמפולינה למסירה '
טרמפולינה למסירה
04/01/2019 | 10:46
59
בבאר שבע. ריפוד דורש כביסה. צבע ורוד, אז מתאימה לבת.
לצפיה ב-'מטפלת לילה לתאומים'
מטפלת לילה לתאומים
06/01/2019 | 12:42
1
82
מעונינים לישון טוב בלילה או לצאת לבלות.אני הפיתרון בשבילכם.מטפלת אחראית ובעלת ניסיון תישמור על ילדכם בשעות הלילה כדי שתוכלו להנות מזמן איכות.לפרטים נוספים תתקשרו לטלפון 0523415455.שרה.
לצפיה ב-'מטפלת לילה'
מטפלת לילה
31/12/2018 | 16:21
69

מעונינים לישון טוב בלילה או לצאת לבלות.אני הפיתרון בשבילכם.מטפלת אחראית ובעלת ניסיון תישמור  על ילדכם בשעות הלילה כדי שתוכלו להנות מזמן איכות.לפרטים נוספים תתקשרו לטלפון 0523415455.שרה

לצפיה ב-'יש כאן אמהות לתאומים/תאומות שילדו בשנת ?2009'
יש כאן אמהות לתאומים/תאומות שילדו בשנת ?2009
02/01/2019 | 11:17
4
107
שנים שלא נכנסתי לאתר מעניין מי עדיין כאן ואיך הולך לה עם התאומים/תאומות שלה
לצפיה ב-'לדעתי אני הכי ותיקה פה... '
לדעתי אני הכי ותיקה פה...
03/01/2019 | 17:17
91
ואני ילדתי ב 2011....

אבל נשמח לשמוע איך הולך לך עם התאומים שלך ... ?

לצפיה ב-'2008 תופס?'
2008 תופס?
27/01/2019 | 11:00
2
41
אני פה בעיקר כצופה שקט.
מצד אחד - הבנות שלי גדולות מידי כדי שאזוכר לענות על שאלות של הריוניות או הורים טריים.
מצד שני - אין פה הורים לגדולים יותר.
מצד שלישי (ואחרון) - עדיין לא מצליחה להתנתק סופית מהמקום שליווה אותי בהמון קשיים ובהמון תקופות.
לצפיה ב-'אולי יש וגם קוראים באופן סמוי?'
אולי יש וגם קוראים באופן סמוי?
29/01/2019 | 13:21
1
28
אפשר לנסות לפתוח פינה להורים תאומים גדולים ולבדוק, האם תהיה התעננות
אני הגעתי לפורום כשהייתי בהריון, זה היה לפני קצת פחות משנתיים, אז הכרתי אותו במצב כמו שהוא עכשיו בערך, אבל ביליתי די הרבה זמן בארכיון הודעת ואני יודעת שהיו לו זמנים הרבה יותר טובים. אני אשמח מאד לראות אותך פה יותר.
לצפיה ב-'אני חושבת שכשהתאומים גדלים'
אני חושבת שכשהתאומים גדלים
03/02/2019 | 17:46
30
הדילמות משתנות והן הרבה פחות יומיומיות מאשר בזמן ההריון או התקופה הראשונה לאחר הלידה.
הייתי שמחה לראות פה תנועה יותר ערה באופן כללי, אבל רוב האנשים נמצאים היום במקומות אחרים, לצערי...
לצפיה ב-'חדשה ועדיין בהלםםם '
חדשה ועדיין בהלםםם
30/12/2018 | 15:16
1
175
אז לפני שעיכלנו שיש לנו תאומים ��
עכשיו צריך לקבוע תורים! הבנתי שלתאומים קובעים שקיפות בבתי חולים. מישהי יכולה להמליץ על רופא ספציפי בסורוקה? 
לצפיה ב-'לא נראה לי שאת יכולה לבחור רופא לשקיפות בסורוקה'
לא נראה לי שאת יכולה לבחור רופא לשקיפות בסורוקה
30/12/2018 | 23:44
86
בכל מקרה לי עשה דר אהוד כץ והייתי מרוצה
בנוסף, אני הייתי במעקב מרפאת הריון בסיכון אצל דר ראניה עוקבי והייתי מאד מאד מרוצה.
לצפיה ב-'איך יוצאים לבד עם תאומים שכבר ניידים'
איך יוצאים לבד עם תאומים שכבר ניידים
27/12/2018 | 21:08
4
149
אז עכשיו זה קורה.. בנות בנות שנה וכמעט חודשיים ואנחנו מתקרבות לתקופה שמזמן אני מפחדת ממנה - כשהן ירוצו לצאת מעגלה בזמן הטיול וירצו לי לשניי כיוונים שונים. בנתיים הן עוד לא הולכות לגמרי לבד, אבל אחת כבר מסוגלת ללכת כשאני מחזיקה אותה ביד אחד ואני חושבת שזה כבר יותר לביטחון מאשר לתמיכה ממשית. שניה עוד לא שם, אבל גם היא כבר עושה הליכה צדדית והולכת איתי עם שתי ידיים, אז זה כבר בקרוב. היום הלכנו לאיזה גן שעשועים ואחת מהן עלתה מאד מהר במדריגות ושניה נשארה למטה. רצתי אחרי ראשונה ופחדתי ששניה יכולה לפול בו זמנית.
איך עשיתם את זה -איך יצאתם לבד עם תאומים בשלב של תחילת ניידות שלהם? כל טיפים והמלצות התקבלו בברכה.
לצפיה ב-'עניתי לך בפורום השכן'
עניתי לך בפורום השכן
28/12/2018 | 07:34
57
לצפיה ב-'זה בהחלט שלב מאתגר'
זה בהחלט שלב מאתגר
29/12/2018 | 22:59
96
ולכן אני העדפתי ללכת לגינה מאד ספציפית שהיתרון הגדול שלה היה בגודלה הקטן ובעובדה שהיו שערים ניתנים לנעילה מכל הכניסות אליה, כך שתמיד הייתי בטוחה שאף אחד לא יכול לברוח לכיוון הרחוב והכביש בזמן שאני נמצאת עם השני.
מה שתמיד עשיתי היה לקחת איתי עגלה ולא לוותר עליה, ולהסביר להם שאנחנו הולכים ביחד והם מחזיקים את העגלה או אותי כל הזמן.
מעבר לזה, כשיוצאים לגינה החוקים צריכים להיות ידועים מראש, ולחזור עליהם לפני כל יציאה לגינה - מה מותר ומה אסור. לאן אפשר ללכת ולאן אי אפשר.
ובתקופות שהרגשתי שזה יותר מדי מאתגר בשבילי הייתי יוצאת לגינה רק אם היתה לי עזרה, אחרת הייתי הולכת איתם למקומות שבהם אני הרגשתי שיש לי יותר שליטה.
בסופו של דבר - זה שלב שהן צריכות לעבור. הן צריכות את ההתרחקות ממך כדי שיוכלו לחזור אליך. הן צריכות לדעת שהן יכולות ללכת ולחזור ואת תהיי שם בשבילן תמיד. גם במובן הפיזי וגם בשאר המובנים. ואנחנו כהורים צריכים להעריך את הסכנות הצפויות ולראות מתי אנחנו יכולים לשחרר יותר ומתי פחות...

לצפיה ב-'מוסיפה'
מוסיפה
30/12/2018 | 11:40
1
65
מוסיפה 2 דברים שנזכרתי בהם הבוקר ועוד משהו שרציתי להרחיב לגביו...

1. מנטרות קבועות. מדקלמים אותם כל פעם שיוצאים מהבית. הקוים הכי הכי אדומים שלך. (קחי בחשבון שלא יכולים להיות 100 חוקים ליציאה לגינה. אלו חייבים להיות הדברים הכי קריטיים שלך - בבחינת יהרג ובל יעבור...):
לא מתקרבים לכביש לבד,תמיד נותנים יד לאמא. חניה זה כמו כביש - חייבים לתת יד לאמא, כשאני קוראת לך בשם/כשאני אומרת "עצור" - אתה עוצר ובא לעמוד לידי... ואם יש מקומות "מועדים לפורענות" בדרך לגינה או בגינה - גם הם צריכים להיות חלק מהמנטרות הקבועות שמשננים לפני היציאה (אצלנו למשל זה היה - לא הולכים לבד לנדנדות, ובהמשך הוספנו גם את: לא פותחים ולא סוגרים את השער לבד), ותוך כדי ההליכה לגינה או בגינה.
וכמובן להבהיר שמי שלא מצליח לעמוד בחוקים (המנטרות ששיננתם לפני היציאה לגינה)- יושב בעגלה. ולאכוף את החוקים. מיידית. שיהיה ברור שאת לגמרי לגמרי מתכוונת לזה. לא נתת לי יד בכביש - שב בעגלה עד שנגיע לגינה. לא עצרת כשקראתי לך? שב בעגלה. עכשיו, ומיד.

2. את מכירה מהגן את השיר  "נגן ונגן ועצור! נגן ונגן ועצור!....." ? אז לעשות בדיוק את אותו דבר - להפוך את זה למשחק בגינה. להרגיל אותם ללכת אבל לעצור לקריאה שלך. בהתחלה זה יהיה בשבילם רק משחק, אבל בהמשך זה יהפוך להרגל - לעצור כשאת קוראת להם. את יכולה גם לשחק איתם בבית (בורסיות שונות) לפני היציאה לגינה כדי שהמשחק יהיה מוכר להם.

3. משחקי דרך - מייצר שיתוף פעולה איתך במהלך ההליכה לגינה (אם היא לא נעשית בעגלה). עכשיו הולכים רק בצעדים גדולים.... עכשיו הולכים רק בצעדים קטנטנים... עכשיו כולנו נלך על הצד... עכשיו נעשה רכבת: X מובילה,Y מחזיקה אותה ואמא מאחור מחזיקה את שתיכן...וכו'- ככל שהדמיון יאפשר לך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/12/2018 | 23:50
20
לצפיה ב-'רכב וכסאות בטיחות'
רכב וכסאות בטיחות
25/12/2018 | 08:39
3
110
היי לכולן
אשמח לשמוע מנסיונכן לגבי כסאות בטיחות ובוסטרים לרכב.
יש לנו היום רכב מסוג סוזוקי SX4. אנחנו לא ששים להחליף לרכב ענק ויקר מיד עם לידת התאומות. רוצים למשוך קצת.
האם זה אפשרי להכניס במושב האחורי כסא בטיחות מגיל 0, בוסטר (לילד בן 3) ועוד שיישאר לי מקום לשבת ביניהם?
אם זה המצב של מישהי מכן אשמח לשמוע איזה כסא ובוסטר מאפשרים את זה
תבורכו...

לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי להגיע לחנות עם אוטו'
אני חושבת שכדאי להגיע לחנות עם אוטו
25/12/2018 | 19:06
58
ולנסות במקום. אחרת אי אפשר לדעת.
לי יש יונדאי I20 - הוא יותר קטן מאוטו שלך, אבל יש לי שתי כיסאות בטיחות מאחורה, אחד מגיל 0 ואחד מ9 קג - החלפתי לאחרונה את הסלקל שהיה שם לפני. אני לא יודעת, עד כמה את רזה, לי נראה לי היה קשה לשבת בין הכיסאות, אבל שוב, אוטו שלכם נראה לי יותר גדול משלי.
לצפיה ב-'אני חושבת שתצטרכו למדוד... '
אני חושבת שתצטרכו למדוד...
26/12/2018 | 10:12
34
על פניו נשמע לי צפוף אם כי לא בלתי אפשרי... שווה לנסות ולמדוד
לצפיה ב-'לנו יש i30 וגם אנחנו לא רצינו להחליף רכב'
לנו יש i30 וגם אנחנו לא רצינו להחליף רכב
26/12/2018 | 13:45
60
לי יש 3 כסאות בטיחות מאחורה. אחד של ציקו לבן ה 3 וחצי שלי ושני כסאות של  foonf חברת clek שהם מאוד צרים אך בטיחותיים. הרוחב של הציקו הוא 48 ושלהם 43 לדעתי. החיסרון שהם מאוד מאוד יקרים.
לא הכי נוח צפוף אבל בנתיים אנחנו מסתדרים עם הרכב הזה
כשהיו יותר קטנים היה סלקל של סייבקס מאחורה והציקו ואני הצלחתי לשבת בניהם
לצפיה ב-'בירור '
בירור
24/12/2018 | 15:42
3
144
היי אני עתידה ללדת עוד חודש תאומים בן ובת
רציתי לדעת כמה דברים .
האם אפשר לשים את התאומים במיטה אחת ביחד עד חודש 3 ואז להעביר כל אחד למיטה שלו?
במידה וכן האם אני יכולה להשתמש בייביסנס 1 על 2 התאומים במיטה 1 .

לצפיה ב-'בגדול אפשר לשים אותם באותה מיטה'
בגדול אפשר לשים אותם באותה מיטה
24/12/2018 | 19:30
2
136
עד גיל שלושה חודשים, אני לא בטוחה עד כמה זה יהיה נוח. נראה לי יותר נוח לשכור שתי עריסות עד אותו גיל ואז להעביר אותם לשתי מיטות תינוק.
לגבי בייביסנס - לא, אי אפשר
לצפיה ב-''
24/12/2018 | 20:38
36
לצפיה ב-''
25/12/2018 | 08:31
20
לצפיה ב-'מעבר לנוטרילון ar'
מעבר לנוטרילון ar
12/12/2018 | 17:54
2
80
היי
התינוקות שלי פגית נולדנו בשבוע 34
חודש וחצי הראשונים היינו על מטרנה אקסטרה קר אך התרבו הפליטות ( הייתה פולטת כמעט הכל אמנם לא בכל ארוחה)
הרופא המליץ על נוטריון ar.  
עם מטרנה הייתה לה יציאה אחת ביממה אבל כמות יפה ורך
עכשיו עם נוטרילון היציאות נהיו כל יום אבל גושים כאילו מפלסטלינה אנחנו כרגע בשבוע הראשון עם האוכל החדש
האם יש סיבה לדאגה או שזה בסדר?
לצפיה ב-'זה בסדר'
זה בסדר
12/12/2018 | 18:18
18
לצפיה ב-'נראה לי שזה בסדר'
נראה לי שזה בסדר
13/12/2018 | 09:14
37
אבל אם משהו נראה לך חריג או בעייתי הייתי מתייעצת עם הרופא.

לצפיה ב-'חודש שמיני ויש לי חששות'
חודש שמיני ויש לי חששות
11/12/2018 | 20:29
4
228
אני חוששת מאיך מתמודדים ומה לעשות האם לנסות להניק או ישר לתת תמל כי אני בטוחה שזה יהיה קשה ואני אתאייש כי אני לא סבלנית ביותר... גם לא יהיה לי ככ עזרה הוריי אנשים עובדים ולא יהיו איתי הרבה במהלך היום רק בעלי אולי בשבועיים הראשונים�� גם כולם מאחלים לי בהצלחה וזורקים הערות כמו קשה יהיה לך ומה מחכה לך ממש מעצבן וממש לא מוסיף לתחושות שאני מרגישה כרגע אני גם בלחץ מהלידה וגם חוששת מהברית �� בכל מקרה פרקתי לכן את הרגשתי... וגם אשמח לטיפים של התחלה חח��

לצפיה ב-'אני ממליצה להיות אופטימית'
אני ממליצה להיות אופטימית
11/12/2018 | 20:54
125
אני אמא יחידנית לתאומות בנות שנה. כשנכנסתי להריון והתברר שזה תאומים הייתי בהלם. פחדתי שיהיה לי קשה ולא אוכל אפילו לצאת מהבית אף פעם. המציאות הייתה יותר קלה בהרבה. זמן הכי קשה זה חודשיים אחרונים של הריון (ילדתי בקיסרי מתוכנן בשבוע 37) ושבועיים ראשונים אחרי ניתוח. אחרי שבועיים עם שתי תינוקות בבית אני הרגשתי יותר טוב מאשר בסוף ההריון, כי פתאום יכולתי לישון יותר משעתיים ברצף. בשישה חודשים ראשונים אני הסתדרתי מצויין כמעט בלי עזרה - אמא שלי הייתה באה אליי פעמיים בשבוע לשעתיים שאוכל לצאת מהבית בלי תינוקות ולהתאוורר קצת. בגיל שישה חודשיים הכנסתי אותן לגן ואז נהיה קשה מאד בגלל אין סוף מחלות בשילוב עם עבודה שלי - פה כבר לא הייתי מסתדרת בלי עזרה, אבל בשבילך זה לא רלוונטי כרגע.
אני לא הנקתי בכלל. אבל אני הייתי לבד כמעט לגמרי עם שתי תינוקות והייתי צריכה לשמור על שפיות שלי. אני לא מצטערת על הבחירה שלי, אבל אני כן ממליצה לך לנסות להניק ולראות איך ילך. שמניות באויר בשביל זה אני לא הייתי עושה, אבל לנסות אני חושבת שכן כדאי.
שיהיה המון בהצלחה. אנחנו פה לכל שאלה.
לצפיה ב-'אם לא היו חששות היה מוזר'
אם לא היו חששות היה מוזר
12/12/2018 | 07:37
102
גם אני,כמו קודמתי,אמא יחידנית לתאומים,בת ובן,בני 5 ו-7 חודשים (הזמן טס!!!).
בשנים הראשונות הייתי אמא במשרה מלאה. 3 שנים היינו יחד.היה אינטנסיבי אבל כיף גדול.
עצה אחת טובה יש לי-להיות סופר מאורגנת.
אפילו,כעת, כשאת עדיין בהריון-לכבס בגדים ולהניח בשידת ההחתלה,למשל.
כשיוולדו הגוזלים להשתדל להיות מאורגנת מאוד,זה מקל על ההתנהלות ושומר על שפיות.
עזרה-לקנות! עוזרת בית,אוכל מוכן מידי פעם וכיו"ב.
ולשמוחחחחחח והרבה.
לא קל לגדל תאומים,בטח לא בהתחלה אבל "גדלים" איתם ולימים גם את תביני שאין דבר יותר מושלם מזה.
אגב,אינני יודעת איפה את מתעתדת ללדת אבל בכל בי"ח יש אחות תינוקייה/פגייה שאת יכולה לבקש שתבוא אליכם הביתה,בתשלום,ולתמוך בך בכל עניין-הנקה,אמבטיה ועוד.
הנקה?אם ממש מתחשק לך לכי על זה.בהתחלה זה דורש תרגול והתמסרות.אח"כ מתרגלים וזה "זורם",תרתי משמע אבל אם לא אז תמ"ל זה מצוין.אני הנקתי וכשסיימתי נתתי סימילאק.הם גדלו נפלא.
ברית-אני הבאתי הביתה רופא שהוא מוהל והברית הייתה נפלאה.בכיתי כמו כל אמא טרייה ונרגשת אבל הפיצי שלי עבר אותה בלי שום בעיה.גם את תבכי בברית והיא תעבור.
ואנחנו פה,אפשר לשאול,אפשר אולי לבקש שיבואו לבקר אותך כשתלדי ולעודד ולסייע. סבלנות ושמחה!
לצפיה ב-'הכול יהיה בסדר'
הכול יהיה בסדר
12/12/2018 | 07:45
95
קודם כל לנשום ולהגיד תודה. הגעת לחודש שמיני כבר מעולה. מה שכתבה לך פלקה...לומדים להסתדר עם הכול... אני הנקתי 5 חודשים בעיקר שאבתי. אם את מתכננת להניק מציעה לך להתארגן על יועצת הנקה טובה מראש. אני הנקתי שנה וחצי את הגדול שלי ועדיין הייתי צריכה הדרכה איתם. כדי להניק צריך להיערך לעזרה מראש ולעוד זוג ידיים. גם ממליצה לברר על משאבות...לי היה מאוד חשוב להניק וידעתי שקיסרי יכול להגביל אז הבאתי את המשאבה כבר לבית חולים. אצלי הם נולדו בשבןע 35. ינקו מצוין בהתחלה ואחר כך הלך רק עם אחד ובעיקר שאבתי. לא ממש נלחמתי על זה כי היה לי בבית בן שנתיים וחצי וזה היה בלתי אפשרי. מה שלי מאוד עזר בחודשים הראשונים איתם לבד- מנשא. ככה יכולתי להחזיק את שניהם ביחד כששניהם בכו. עגלה כמובן...ושתי כריות הנקה. במידה והיו רעבים ביחד הנחתי את שניהם בזוית של חצי ישיבה על הכריות והאכלתי ביחד. אחר כך השתמשתי גם בטרמפולינות שגדלו קצת. אם את יכולה להתארגן על עזרה להתחלה אז מאוד ממליצה. אפילו לבישולים כביסןת וכאלה. אם תלדי בקיסרי יש זמן התאוששות אחרי הניתוח. ובכלל לא קל לצאת מהבית עם שניים אז ממליצה על עזרה שתוכלי לצאת להתאוורר מידי פעם לבד.אני לא הייתי שורדת בלי עזרה אבל לי יש גם בן שלוש בבית. אה ולגבי ההנקה בגלל שהייתי עם "הגדול" מהתחלה לבד שילבתי מטרנה מהתחלה וזה לדעתי קצת דפק את ההנקה והמעיט את כמויות החלב...לא שזה רע בכלל. זה הציל אותי. אבל כמובן שזה בא על חשבון החלב כי ככל שמניקים יותר הגוף מייצר יותר חלב. אם יש לך שאלות נוספות בכלל או על הנקה אשמח לענות

לצפיה ב-'ברור שיש לך חששות'
ברור שיש לך חששות
12/12/2018 | 09:57
81
לכולנו היו. זה הכי טבעי בעולם.
תראי, אני לא רוצה לייפות את הדברים. התקופה הראשונה (3 חודשים) היא קשה ומתישה, מעייפת ומתסכלת. אף אחת מאיתנו לא נולדה "אמא". כולנו לומדות את זה תוך כדי, וזה לוקח זמן. לוקח זמן להתאושש אחרי לידה/קיסרי, לוקח זמן ללמוד להניק, לוקח זמן להכיר את התינוקות שלך שהם אנשים בפני עצמם עם צרכים ורצונות ותחושות שונים אחד משל השני. ההורות הופכת את החיים שלך למשהו אחר. בעיני - למשהו נפלא , אבל זו לגמרי תהפוכה, וזה משהו שצריך להתמודד איתו. וכל ההתמודדויות האלה קורות כשאת נורא נורא עייפה ויש 2 קטנטנים שזקוקים לך. זה לא פשוט.
אז מה עושים? קודם כל מתארגנים מראש על כל מה שאפשר. מבררים עם המשפחה מי כן יכול להיות זמין, מתי וכמה זמן, ומסכמים איתם מראש שמי שמגיע לביקור - לא בא להתארח אלא מגיע לעזור.
אם יש לך אפשרות להוציא דברים מאחריותך, ולקנות אותם - תעשי את זה. שאת תצטרכי להתמודד עם כמה שפחות עומס שניתן. להביא עזרה בתשלום - לניקיון, לכביסה, לבישול - לכל מה שאת יכולה כדי שאת תוכלי להתפנות להיות עם הקטנטנים.
לגבי ההנקה - זו החלטה אישית. אני לא בעד לוותר מראש. אבל את מכירה את עצמך יותר טוב מכולם. אם את חושבת שלא תצליחי להתמודד עם זה - אל תפחדי לתת תמ"ל. אני התחלתי עם הנקה, וכשהרגשתי שזה שואב ממני יותר מדי כוחות ומשאבים - עברתי לתמ"ל. הילדים שלי היום בני 7 - וגדלו יפה מאד גם ככה.
לגבי מה שאנשים מסביב אומרים לך - אני לא הייתי מייחסת לזה יותר מדי חשיבות. אנשים אומרים הרבה שטויות על דברים שאין להם מינימום של הבנה בהם. הורים לילדים יחידים לא יכולים לתת לך עצות או להביע את דעתם על הורות לתאומים - כיוון שהם לא באמת מבינים בזה. זו לא אותה הורות כמו לילד יחיד. ומעבר לכך - כל אמא היא אחרת. זה שמישהי אחרת חושבת שיהיה לך קשה או נורא לא אומר שבאמת כך יהיו הדברים. את תצטרכי לגלות עם הזמן לבד איזו אמא את - מה קל לך, ומה קשה לך. ואני מאמינה שאת תפתיעי את עצמך לטובה.
אני מאמינה בכל ליבי שהורות לתאומים היא מתנה נפלאה. מאתגרת מאד אבל מתגמלת אפילו יותר.
יהיה בסדר! ואנחנו כאן כדי לעזור לך גם אחרי הלידה...
לצפיה ב-'חדשה ומבולבלת'
חדשה ומבולבלת
05/12/2018 | 22:57
6
230
שלום,
הייתי השבוע בבדיקה ראשונה (שבוע 6) ונודע לי שיש שניים
הרופא בקופת חולים היה ממש קצר בזמן ולא הספקנו ממש להבין מה התהליך. קיבלנו דפים עם רשימת בדיקות שיש לבצע ומתי והתחלנו לקבוע תורים.
למרות הדפים, יש לנו המון שאלות:
1.הבדיקה הבאה שלנו היא א.ס. בעוד שבועיים אצל רופא מזדמן שהיה לו תור. האם יש צורך ברופא קבוע שאליו הולכים חוץ מהסקירות למיניהן?
2. מה כדאי לעשות פרטי ומה לא?
3. בקריאה בפורום נתקלנו בהמון בדיקות שניתן לעשות במהלך ההריון, איך לדעת איזה בדיקות לעשות ואיזה לא? עם מי מתייעצים על דברים כאלה?
4. מה לגבי ספורט? האם ניתן / מומלץ?
5. אני בקופ"ח כללית באיזור ת"א, איך לבחור רופא לסקירות? למישהי יש המלצה לחיוב או לשלילה על אורי ארליך?
6. אנחנו כרגע בקומה שנייה ללא מעלית, האם אנחנו צריכים לעבור דירה (זה אפשרי מבחינה כלכלית).
7. אני מאוד רעבה ואוכלת המון. האם זה בסדר? מהו קצב תקין לעלייה במשקל?

מצטערת על כל השאלות, אנחנו בהתחלה ומאוד מתרגשים אך כמובן קצת חוששים.

תודה
ליהי
לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב וברוכה הבאה'
קודם כל מזל טוב וברוכה הבאה
06/12/2018 | 07:03
3
139
תאומים זה ברכה גדולה. זה לא קל לא בהריון ולא אחר כך, אבל זה אושר כפול אם לא יותר.
בקשר לשאלות
1.בטח שצריך מעקב מסודר. בבדיקה הבאה אצל רופא תבקשו הפניה למרפאת הריון בסיכון, אם טרם קיבלתם ותקבעו תור. סביר להניח שישלחו אותכם למעקב לאחד מבתי חולים של כללית.
2-3 - שקיפות אצל תאומים בסל רק בבתי חולים, אתם יכולים לקבוע תור כבר עכשיו לאחד מבתי חולים של כללית כי לא תהיה שום בעיה לקבל התחייבות לשם. זו בדיקה פשוטה, אין צורך לעשות אותה בפרטי. סקירה מוקדמת אני עשיתי בפרטי, אם יש לך מושלם אז אפשר לקבל החזר או לעשות במכון הסדר. סקירה שניה בסל, אבל אולי כדאי גם אותה לעשות בפרטי.
4.אם את כבר עכשיו עושה ספורט אז אפשר להמשיך, להתחיל משהו חדש בהריון תאומים לא הייתי ממליצה.
6.הרבה יותר נוח בבניון עם מעלית, אז אם יש אפציה כן כדאי לעבור. רק צריך לוודא שמעלית רחבה מספיק בשביל עגלת תאומים. אם אין אופציה, אז אפשר להסתדר גם בלי.
7.עליה תקינה במשקל בהריון תאומים זה 11-16 קג. בסוף ההריון אני כמעט ולא עליתי כלום כי לא יכולתי לאכול בגלל צרבת מטורפת. אז בהחלט בסדר לאכול הרבה, רק כדאי לשים לב שאוכל בריא.

לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
07/12/2018 | 12:07
2
69

לשאלה הראשונה לגבי מעקב, היית אצל משהו שאת ממליצה (אני מאזור תל אביב)?
ועוד עניין שלא דברו איתי עליו זה הציפ הגנתי ודיקור מי שפיר. מה אני צריכה לדעת?

לצפיה ב-'אני מאיזור הדרום'
אני מאיזור הדרום
07/12/2018 | 12:38
1
77
אז אני לא יכולה להמליץ לך על מישהו באיזור תל אביב.
לגבי דיקור מי שפיר וציפ גנטי - בת כמה את? אני לא עשיתי, אבל אני הייתי בת 34 בהריון ושקיפות וסקירה מוקדמת היו תקינות, אז לא הייתה אינדיקציה. יש לא מעט נשים שעושות גם בלי אינדיקציה כדי להיות בטוחים, זו בחירה אישית. לגבי עיניין ספיציפי של ציפ גנטי - היו פה כמה נשים שקיבלו תוצאה בתחום אפור - יש מוטציה, אבל לא ידוע מה משמעות שלה.לדעתי זה רק מוסיף לעניין דאגה מיותרת ושום תועלת, אבל זה רק דעתי.
לצפיה ב-'הבנתי שאת מהדרום'
הבנתי שאת מהדרום
30/12/2018 | 15:18
27
יש לך המלצות על מומחה לשקיפות שמבצע בסורוקה? 
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
08/12/2018 | 14:50
62
מציעה שני דברים-
האחד "להצמד" לרופא שאת סומכת עליו ויוכל ללוות אותך במהלך כל ההריון.
השני-מחלקת הריון בסיכון בתל השומר.
התקשרי לשם וקבעי תור.
יש שם (או לפחות הייתה) רופאה נפלאה,ד"ר רקפת יואלי-אולמן,יש שם אולטראסאונד,בדיקות מעבדה,דיאטנית ובקיצור כל מה שנדרש.
נסי להגיע ליהודית,היא המזכירה של פרופ' יעקוב לברון בקליניקה שלו וגם נמצאת במחלקה הזו,בתה"ש ואולי היא תכוון אותך איך להתחיל.אישה מדהימה!!!
בקליניקה של פרופ' לברון (מול אסותא רמת החייל) יש גם את פרופ' צלאל,שעושה סקירות והוא מעולה.
בהצלחה.
הריון קל,עגול ונעים

לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
11/12/2018 | 09:12
49
מזל טוב על ההריון המרובה, וכיף שהצטרפת אלינו.

לשאלותיך - לגבי רופא מאד כדאי שיהיה לך רופא קבוע במהלך ההריון, מישהו שאת סומכת עליו, ושגם לא קצר מדי בזמן כדי שבאמת תוכלי לשאול אותו את כל השאלות שיש לך במהלך ההריון (כי עם כל הכבוד לפורום שלנו - כל אחת פה מדברת מנסיונה האישי, ולרובנו אין ידע רפואי נוסף, וכדאי שתהיה לך יכולת להתייעץ עם בעל מקצוע שאת סומכת עליו).
אני לא הייתי במעקב של הריון בסיכון, אבל להבנתי היום כל ההריונות המרובים מופנים למעקב הריון בסיכון, ואני חושבת שיש בזה יתרון. לא יודעת להמליץ לך על מישהו ספציפי מאיזור תל אביב, אבל כשתגיעי לסקירות, מי שפיר (אם יהיה צורך) וכו' - אשמח להמליץ לך על רופאים שאני התחברתי אליהם.
הרופא שלך אמור לכוון אותך לבדיקות שאת צריכה לעשות. אצלי הוא נתן לי בביקור הראשון רשימה של כל הבדיקות שאני אמורה לעשות לפי שבועות כדי שאדע להתכוונן ולקבוע תורים לבדיקות, ובביקורים אצלו היינו עוברים על הרשימה ומסתנכרנים על מה אני אמורה לעשות לקראת הביקור הבא, וקובעים תור למעקב אחרי הבדיקות.
מניסיוני, חשוב שיהיה לך רופא שיהיה זמין לך, כי לפעמים בעקבות בדיקות מתעוררות כל מיני שאלות וחשוב שיהיה לך למי לפנות גם בין התורים הקבועים למעקב.
לעניין ספורט ותזונה - חשוב להקפיד לשמור על הבריאות. אם את רעבה יותר ואין לך בחילות אז את יכולה לאכול יותר, רק קחי בחשבון שאת לא באמת צריכה לאכול כפול, וחשוב להקפיד לאכול אוכל בריא ולא ג'אנק לטובת העוברים שלך... . אם עשית ספורט לפני הכניסה להריון - ההריון לא מונע ממך להמשיך לעסוק בספורט אלא אם יש אינדיקציה רפואית ספציפית שבגללה יאסר עליך להמשיך לעסוק בספורט. כמובן שאם עד עכשיו לא עסקת בספורט - עכשיו זה לא הזמן להתחיל...
קומה 2 - אם יש לך אפשרות לעבור לבניין עם מעלית זה בהחלט מקל על החיים. שימי לב אבל, שלעגלות תאומים יש מידות לא סטנדרטיות - אז אם כבר מחפשים בניין עם מעלית - שימי לב שהמעלית תהיה במידות המתאימות לעגלת תאומים. עם זאת, זה לגמרי אפשרי להסתדר בבניין בלי מעלית. אני גרתי בקומה שנייה בלי מעלית עד שהפיצים שלי היו בני 5. פחות נוח אבל אפשרי.

הבדיקה הקרובה שלך היא סקירה - זו בדיקה פשוטה יחסית - כך שכל רופא שמבצע אותה יהיה בסדר ...

שיהיה בהצלחה, והמשך הריון קל וארוך...
לצפיה ב-'שינה וסדר יום'
שינה וסדר יום
07/12/2018 | 13:47
7
91
הקטנים בני עשרה חודשים. מתוקים פעילים. ממלמלים יושבים עומדים והולכים סביב חפצים. מאוד פעלתנים
הם בבית עם מטפלת. הבעיה היא סדר היום שלהם. הם פשוט ישנים ממש גרוע. בדכ קמים בין חמש לשש במקרים בודדים בשש וחצח הרוב בחמש לא משנה מתי הלכו לישון. ישנים בבוקר 45 דקות ואז מתחילה הבעיה. המטפלת טוענת שהם מתעוררים אחרי חצי שעה בצהריים מתים מעייפות אבל היא לא מצליחה להחזיר אותם לישון. כתוצאה מכך היא משכיבה אותם אחר הצהריים והם נרדמים בין 8 ל 9. שזה מאוג מאוחר ומקשה לי להיות עם הגדול ובכלל לעשות משהו בבית. בנוסף יש בעיית אוכל מאוד גדולה. שניהם לא אכלנים. אוכלים כמויות קטנות ובכלל עושים טובה. עד שהם מסכימים לאכול. פירות אוכלים אחר כך ירקות אחר כך בקבוק ובערב ביצה גבינה עגבנייה. מתעוררים בדכ לעוד שני בקבוקים בלילה. כשאני איתם לבד הפ בכלל יכולים לשבות רעב ולא לאכול מוצקים ולצרוח עד שאתן בקבוק. גם בקבוקים אוכלים בתשלומים. חוץ מבלילה אז מסיימים בבת אחת הכול. בקיצור אני מיואשת. שוקלת לפנןת לייעוץ....עצות יתקבלו בברכה
לצפיה ב-'לא הבנתי כמה ארוחות מוצקים יש להם ביום'
לא הבנתי כמה ארוחות מוצקים יש להם ביום
07/12/2018 | 14:18
1
42
הייתי מנסה לתת להם בבוקר דייסה עם פירות, בצהריים ירקות עם עוף ובערב מה שאת נותנת. את נותנת להם בקבוק ממש לפני שהולכים לישון - אחרי אמבטיה?
לגבי שינה שלי גם קמות גג בשש בבוקר, אבל לי זה מתאים, כי אני צריכה להביא אותן לגן וללכת לעבודה
שלי ישנות לאחרונה שעתיים מתישהו בן ארוחת 10 לארוחת 13 בבית, אבל הן כבר בנות שנה וחודש. בגן עדיין מצליחים להשכיב אותן פעמיים כמו כל התינוקות בתינוקיה.
בהשכבה ב8-9 אני לא רואה משהו ממש חריג, למרות שאני מבינה שזה יכול להיות לא נוח לך.
לצפיה ב-'כאילו 3 ארוחות מוצקים'
כאילו 3 ארוחות מוצקים
07/12/2018 | 15:44
36
אבל הם בקושי אןכלים. ממש קשה איתם. במיוחד לי....אצלי הם ישר בוכים ומבקשים בקבוק. 8-9 זה נורא מאוחר לגיל שלהם ומילא היו קמים יותר מאןחר. הם עדיין קמים בחמש מאוד עייפים
לצפיה ב-'מתי היא משכיבה אותם לשנת בוקר? '
מתי היא משכיבה אותם לשנת בוקר?
11/12/2018 | 09:21
4
24
אם הם מתעוררים בחמש, אז את שנת הבוקר שלהם הם אמורים להתחיל בין שעה 6:30 ל-7:00 (שעה וחצי -שעתיים גג אחרי ההתעוררות משנת הלילה). אם היא משכיבה אותם יותר מאוחר מזה (או את. בשעות האלה זה בטח עדיין את איתם) - אז הם כבר בעייפות יתר, ובוודאי שבשנת הצהריים הם לא ישנים שינה טובה כמו שהם אמורים לישון.
לגבי הארוחות - לי זה נשמע שהם לא אוכלים מספיק מוצקים משביעים במהלך היום. פירות וירקות זה נחמד אבל זה לא משביע לאורך זמן. הם זקוקים לעיבוי של הארוחות שלהם כדי להרגיש שובע לאורך זמן כי אחרת ברור שיהיה להם צורך בהשלמות של הבקבוקים.
אני הייתי מתחילה בבוקר עם דייסת שיבולת שועל, יחד עם פירות, בצהריים מוסיפה גם חלבון למנה ולא רק ירקות.
אבל - אם הם מגיעים לארוחה עייפים מדי (וכנראה שזה מה שקורה) - ברור שהם לא משתפים פעולה עם אכילת מוצקים. זה דורש מהם מאמץ שאין להם יכולת לתת אותו כשהם עייפים ולכן זועקים לבקבוק.
אני הייתי מתחילה לסדר להם את השינה, ורק אח"כ עוברת לטפל בעניין הארוחות שלהם.
מה דעתך?
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי..'
זה מאוד תלוי..
13/12/2018 | 10:24
3
22
הם מאוד עצבניים בבוקר ואני מניחה שזה בגלל שהם קמים הרבה בלילה.
אני בכלל מיואשת... פעם היו קמים אוכלים חוזרים לישון
לאחרונה הם גם מעירים אחד את השני ונעשה שמח בבית.. הם עייפים ועצבניים ולא מוכנים לאכול ואז בוכים מעייפות ורעב ואי אפשר להחזיר אותם לישון
גם שאני מנסה להשכיב אותם הרבה פעמים למרות שכבר אכלו הם בוכים ובוכים ורק שנותנת השלמה של בקבוק הם נרדמים.
אני לא חושבת שיש תלות של בקבוק בשינה כי תמיד הבקבוק ניתן בסלון והם לא נרדמים על הבקבוק.
בקיצור גם ההשכבות וגם הלילות נעשו נורא קשים. אני כבר אובדת עצות...

לצפיה ב-'הם קשורים זה בזה'
הם קשורים זה בזה
17/12/2018 | 15:31
2
20
כלומר, כשישנים לא טוב (לא מספיק) ביום - גם ישנים לא טוב בלילה.
שינה טובה ורבה ביום מעודדת שינה טובה ורבה בלילה , וזאת בניגוד למה שחשבו הסבתות - שכדאי לעייף את הילדים ביום כדי שישנו טוב בלילה. התיאוריה של הסבתות מתאימה לגילאים מאוחרים יותר, אבל לא לגילאים שאת מתייחסת אליהם.
לכן, מה שאני הייתי עושה, הוא מתחילה גם להקפיד על השכבה בזמן במהלך היום, וגם דואגת להשכיב לישון מספיק מוקדם לשנת הלילה בימים שבהם לא ישנו טוב במהלך היום.
אל תפחדי משינה נוספת אחה"צ - אם הם זקוקים לה - תני להם לישון אותה, זה לא ימנע מהם לישון טוב בלילה, רק אל "תמשכי" אותם אח"כ יותר מדי כדי לא להגיע שוב למצב של עייפות יתר.
לצפיה ב-'הבעיה שבבוקר כולם לחוצים'
הבעיה שבבוקר כולם לחוצים
18/12/2018 | 09:53
1
19
והגדול עושה רעש ובלאגן ואני צריכה לצאת מוקדם כי עובדת רחוק ובעלי לא ירדים אותם עד שהמטפלת מגיעה. שהיא מגיעה לרוב הם בעייפות יותר ומסכימים להירדם רק בעגלה ואז מתעוררים מכל רעש. בד"כ הכי הרבה שישנים בבוקר זה 45 דקות..
פיתרון שמצאנו לשישי שבת זה שמישהו מאיתנו יוצא עם העגלה והם ישנים בחוץ והגדול עם השני. ככה הם ישנים שעה לפחות. אבל מה עם אמצע השבוע?
לצפיה ב-'45 דקות זה יותר טוב מכלום'
45 דקות זה יותר טוב מכלום
19/12/2018 | 09:38
15
אבל המשמעות היא שיכול להיות שהיא צריכה להקדים להם את שנת הצהריים לשעה מוקדמת יותר, כדי שלא יגיעו לשנת הצהריים בעייפות יתר.
אני הייתי מהמרת על משהו בסביבות שעתיים אחרי ההתעוררות משנת הבוקר - אבל כמובן שצריך פשוט לראות אותן ולשים לב לסימני העייפות. לא לחכות לפיהוקים, שפשופי עיניים ובכי, אלא ממש לסימנים הכי ראשונים - בהייה, תנועות מונוטוניות, חוסר שיתוף פעולה עם גירויים שמוצעים להם וכו'... ואז להשכיב אותן לישון.
אם המטפלת תצליח לזהות את הסימנים האלה בהצלחה - אז גם יהיה לה קל יותר להרדים אותן, וגם הם יוכלו לישון שינה הרבה יותר טובה ואיכותית.
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:15
9
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'שינה בלילות'
שינה בלילות
03/12/2018 | 11:17
8
160
שלום,
אני צריכה קצת עידוד. 
ילדתי תאומים לפני שבוע וקצת והם ממש לא מסודרים בשינה. 
ביום ישנים טוב אבל בלילה חוגגים. 
התחלקתי לחלק עם בעלי את הלילה כך שכל חצי מישהו אחר שומר עליהם, אבל זה מאוד קשה. אני מניקה, בחצי שבעלי אחראי הוא נותן מטרנה. 
רציתי לשמוע מהניסיון שלכם, איך הסתדרתם? כרגע ממש ממש קשה לי. 
תודה!
לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב!'
קודם כל מזל טוב!
03/12/2018 | 11:47
113
מניסיון שלי אני יכולה להגיד לך שהיה לנו גם ככה עד גיל חודש, אחר כך זה התחיל להסתדר לבד - הבנות התחילו להיות ערות יותר זמן ביום ולשון פרקי זמן ארוכים יותר בלילה. מגיל חודש וחצי הן היו קמות לאכול רק פעם אחת בלילה. אבל אני לא הנקתי וסינכרנתי אותן ככה שכשאחת הייתה מתעוררת אז הייתי נותנת בקבוק גם לשניה.
לצפיה ב-'מזלללללל טוב!'
מזלללללל טוב!
03/12/2018 | 17:45
1
79
איזה כיף לך!
תאומים,קסם שאין כמותו ובמקביל "מסע" ההורות הוא אחר בכל פרמטר, בפרט עניין השינה שאותו אנחנו כל כך רוצות אחרי שיולדות.
אז לנשום עמוק.זה לוקח קצת זמן.
שולחת לך מרחוק חיבוק מעודד. את ממש אחרי לידה,ההורמונים שלך בהיי,תאומים זה ביג דיל וכן,קשה.
אבל בסבלנות וזה יקרה.
הם ילמדו את סדר היום,את האוכל ואתם תלמדו אותם.
לי,הבת שלי,לא איפשרה לישון לילה שלם עד גיל 3 .
זוכרת שבהתחלה הייתי נרדמת עם נעלי הבית מרוב שהייתי עייפה וכשאחד היה מתעורר הלב שלי היה דופק בעוצמות מהחשש שהשני יתעורר גם הוא ואז אצטרך להאכיל שניים במקביל אבל זו "למידה" גם שלכם וגם שלהם וזה מסתדר.
נסי,בתקופה הקרובה,להתעסק רק בהם ובעצמך.
ניקיון,סדר,כביסות,אוכל תעזרי בכל מי שתוכלי עד ש"תתאוששי" ותסדרי לכולכם שגרה.
בהצלחה ו-זכית!
תאומים זו מתנה ענקיתתתתת

לצפיה ב-''
04/12/2018 | 09:45
37
מצטרפת לכל מילה
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
04/12/2018 | 09:44
51
איזה כיף!!! זכית בדבר נפלא ומדהים - הורות לתאומים. זו הורות אחרת, מתאגרת, אבל מתגמלת ומדהימה שלא דומה לשום דבר אחר. תהני מהם!

לעניין הלילות - הלילות הם קשים. בעיקר בהתחלה - סדר היום של התינוקות הוא קצת הפוך משלנו - הם בד"כ ישנים מעולה במשך היום ובלילה ערניים יותר בגלל שכך הם התרגלו ברחם - במשך היום כשאת היית בתזוזה - הם התערסלו והתנדנדו ברחם וישנו מעולה, וכשאת הלכת לישון והנדנוד פסק - הם התעוררו...
אבל עם הזמן, את תראי שזה ישתנה, שנת הלילה שלהם תתחיל להיות דומה יותר לשנת הלילה שלנו.
בעיני, שלושת החודשים הראשונים הם הקשים ביותר מבחינת השינה. צריך לדעת את זה ולהתאזר באורך רוח.
אני מעולם לא הייתי עייפה יותר מאשר בשלושת החודשים הראשונים שאחרי הלידה של הפיצים, ואני מדברת איתך על עייפות ברמה כזו שאני לא מסוגלת בכלל לזכור אם הייתי מוציאה את מי שהתעורר מהחדר כדי שלא יעיר את השני, או שהייתי מאכילה אותו בחדר.
מה שכן, אם לחפש את הצד החיובי שבעניין - לבעלי ולי נוצר "זמן איכות" של כוס תה משותפת בשעה 4 בבוקר, אחרי ההאכלה האחרונה של הלילה....
מבחינת ההתנהלות במהלך הלילה: בהתחלה -  כיוון שבעלי היה צריך לקום לעבודה בבוקר, אני תמיד הייתי זאת שקמה למי שבוכה ראשון. אם השני לא התעורר - מה טוב. אם גם השני התעורר, בעלי היה מצטרף אלי. בסופי שבוע היינו מחליפים את התפקידים כדי לאפשר גם לי שעות שינה.
בהמשך, כשההתעוררויות שלהם הפכו להיות קבועות יותר - היינו מחלקים בינינו את הלילה - אני הייתי לוקחת את רוב הלילה אבל את השעות של לפנות בוקר שהן עבורי היו סיוט - בעלי לקח על עצמו.
אני מאמינה שעם הזמן תצליחו למצוא את הנוסחה שעובדת לכם הכי טוב. כל אחד יגלה מהן שעות המשבר שלו ותצליחו לנהל את הלילה ביניכם בצורה שיהיה לכם הכי קל. (וגם אז - זה יהיה קשה. לא רוצה למכור לך פה אשליות...)

מה שאני ממליצה לך, ואני יודעת שזה נורא קשה לשחרר - את כל מה שאת לא חייבת לעשות בעצמך - תבקשי שאחרים יעזרו. אם את יכולה להיעזר במשפחה, חברים, עזרה בתשלום - תורידי מעצמך כמה שיותר דברים ותתרכזי בלדאוג לעצמך ולהם.

ותהני. זכית בשתי מתנות, ועוד מעט את תגלי את הדבר הכי מופלא בתאומים - הקסם שאמהות לתאומים זוכות לו...
וגם כשזה קשה, תזכרי שכשאנחנו מחייכות חיוך אחד, מחייכים אלינו בחזרה שניים
לצפיה ב-'איזה מקסימות אתן, ממש עודדתן אותי'
איזה מקסימות אתן, ממש עודדתן אותי
04/12/2018 | 11:38
1
52
fialka3- נתת לי תקווה

רתם- אני באמת הורמונלית, וגם מבינה מה זה להתעורר עד גיל 3 כי גם הבן שלי בן השנתיים עוד מתעורר. וצריכה גם ללמוד לשחרר כדי לקבל עזרה, לא פשוט לאנשים כמוני. 

פיצי ופיצית- תודה על העצות, עם הזמן אני משערת שגם אנחנו נראה מה הנכון לנו. 

מכולכן הבנתי שאני צריכה להתאזר באורך רוח והרבה סבלנות, ולהשתדל להנות גם בתקופה הקשה הזו. תודה!!
לצפיה ב-'אכן - סבלנות, והמון המון קפה '
אכן - סבלנות, והמון המון קפה
04/12/2018 | 15:37
32
לצפיה ב-'זה משתפר'
זה משתפר
05/12/2018 | 11:49
1
56
אני הנקתי/ בעיקר שאבתי עד גיל 5 חודשים..
בהתחלה רק הנקתי והיו קמים כל הזמן. (היו קטנים עם לשון קשורה ולא ינקו טוב)
לא הצלחתי לעמוד בזה ועברתי לבקבוקים ושאיבות ומטרנה.
זה הקל קצת וריווח קצת אבל לא מאוד.
בגיל 4 חודשים המצב התחיל ממש להשתפר והיו קמים אולי פעם פעמיים גג לאכול. כשהתחלנו מוצקים והתחילו להיות פעילים המצב הדרדר והיו משלימים אוכל בלילה...קמים כל שעתיים שלוש.
עכשיו הם בני 10 חודשים...הורדתי בקבוקים ביום אז הם אוכלים יותר לפני השינה והמתעוררים עם פעמיים בלילה.
בקיצור באמת שזה ממש משתפר עם הזמן. והזמן טס!!! שלי כבר בני 10 חודשים ואין לי מושג איך זה קרה...

לצפיה ב-'את ממש מעודדת! תודה רבה!'
את ממש מעודדת! תודה רבה!
08/12/2018 | 20:41
11
לצפיה ב-'גמילה אצל תאומים'
גמילה אצל תאומים
24/11/2018 | 16:20
10
110
אנחנו עוד ממש לא שם, הבנות בנות שנה, אבל כבר התחלתי קצת להתענן בנושא. תספרו מנסיון שלכם, באיזה גיל היו ילדים, האם נגמלו מטיטולים ביחד או כל אחד בנפרד, כמה זמן זה לקח ובכלל כל טיפים חשובים שיש לכם להגיד בנושא.
לצפיה ב-'גמילה'
גמילה
25/11/2018 | 18:22
1
59
כמספר הילדים כך מספר דרכי הגמילה.
חברה שלי קבעה (יש לה תאומים בנים) שכאן ועכשיו,הורידה להם טיטול, שבוע "עבדה" בזה וסיימו.
אצלנו,
ילדיי בני 5 וחצי.
סביב גיל שנתיים וחצי-
קניתי ישבנון עם מדרגה (האסלה אצלנו בבית גבוהה) ושמתי בשירותים שיכירו.
קניתי תחתונים והראתי שיש.
הם ראו בגן ילדים שהולכים לשירותים ביקשו,בבית,גם.
היו עם טיטולי פולאפ אז הורידו כמו תחתונים והחזירו אם היה יבש.
בבית איפשרתי להתהלך ערומים כשרצו.
הודעתי בגן שמנסים וכשביקשו שלחתי עם תחתונים.
צפו בדיסקים-"בלי טיטולים" ו"האסלה הקסומה".
סיר לא נכנס אלינו הביתה.אישית נגעלתי מהעניין.
בלילה המשיכו עם הטיטולים עד גיל 4.
פיצית שלי הייתה תמיד יבשה.הפיצפון בלילה עוד היה רטוב גם כי שתה בקבוק וגם כי התפנק לקום.
בגיל 4 הורדתי לשניהם לילה.היא יבשה,הוא רטוב יום כן,יום לא,יום למה לא.
עם הזמן למד לא לשתות סמוך לשינה ובאמבטיה,דקה לפני שיוצא עושה הפיפי האחרון.
ו...."נגמלו" מיוזמתם,בקצב שלהם,בלי שום בעיות מיוחדות.
מציעה לך לעשות אישיו מהעניין.פשוט לקנות,להראות ולחכות שיבוא או אם יבשות,לנסות.
שמעתי בעבר שבנות נגמלות ביתר קלות.
איזה כיף לכן שאתן עוד במעבר מתינוקות לפעוטות.מתגעגעת לגילאים הללו.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/11/2018 | 20:21
26
זה בנתיים סתם התעננות, אנחנו לא נעשה כלום עד הקיץ.
לצפיה ב-'גמילה'
גמילה
27/11/2018 | 08:54
7
46
אצלנו התחלנו בחופשת פסח, בגיל שנתיים וארבע.
אני פחות מתחברת לשיטה של להתחיל בחצאי ימים אחרי שחוזרים מהגן, למרות שאני יודעת שזה עובד מצויין, אלא העדפתי לעשות את זה כשיש לנו פרק זמן ארוך של ימים מלאים שבהם אני נמצאת איתם.
הרגשתי ששניהם מוכנים לזה כבר, היתה להם קבוצה בוגרת בגן שכבר היו גמולים והם גם כבר היו בעניין. עשינו לזה הכנה מראש וביום הראשון של החופש הורדנו את החיתולים.
הפיצית הבינה את העניין קצת יותר מהר מהפיצי, אבל לא היה פער משמעותי ממש ביניהם.
את גמילת הלילה התחלתי כשראיתי שקמים בבוקר בחיתול יבש. אצלה זה היה הרבה יותר מוקדם ממנו.

הטיפים החשובים בעיני לנושא הגמילה:
1. להתחיל עם מי שמוכן.
זה שהם תאומים לא אומר שחייבים לעשות את התהליך עם שניהם ביחד. אם אחד יותר מוכן והשני פחות - אפשר להתחיל קודם עם זה שמוכן יותר.
2. זה הטיפ הכי חשוב בעיני - להתחיל את התהליך כשאת מוכנה, רגועה, מכילה, ומבינה.
בהתחלה, יש ימים שהפספוסים יכולים מאד לתסכל (גם אותך וגם אותם). צריך לדעת להגיב אליהם באופן קורקטי ולא לעשות מהם עניין. פיספסת - קרה, לא נורא, בפעם הבאה תצליח.
3. הכנה פיזית בבית:
- אצלי היתה בימים הראשונים גיגית עם מים ואבקת כביסה. את הבגדים שנרטבו במשך היום הכנסתי לשם להשרייה ובסוף היום הייתי מכבסת את הכל.
- נייר מגבת נגיש למקרי פספוסים - כדי לספוג את מה שברח, ודלי עם סמרטוט ב"היכון" לנקיון אחרי הפספוס.
- אני השתמשתי בשני סירים. כיוון שגמלתי ביחד, ובבית היה חדר שירותים אחד, העדפתי להשתמש בסירים (כי כשהם רואים את השני עושה בסיר זה עושה גם להם חשק לנסות...). אני חייבת לסייג ולומר שלמרות שהשתמשתי בסירים, אני לא אוהבת את השימוש בהם.
4. לא השתמשתי ב"פרסים" על הצלחות. מבחינתי ה"פרס" היה ההתלהבות (המוגזמת בכוונה) שלי מכל הצלחה שלהם.
5. דבר אחרון שחשוב לזכור - בגמילה הם לומדים לעשות משהו חדש שהם לא ידעו לעשות אותו קודם. הם מכירים תחושה שהם לא הכירו אותה לפני כן, והם צריכים ללמוד לזהות אותה בזמן ולדעת מה לעשות כשהם מזהים אותה. כמו כל תהליך למידה שהם עברו עד היום (תיזכרי באיך הם למדו לשבת, לזחול, לעמוד, ללכת, להירדם לבד...) וכל תהליך למידה עתידי שלהם - הלמידה היא לא בקו ישר. יש רגרסיות. ילד שמצליח ויודע לשלוט בצרכים שלו ופתאום מפספס. צריך לדעת לא להתרגש מהרגרסיות, להגיב אליהן באופן רגוע ואם נראה שיש רגרסיה משמעותית - לנסות להבין מה הסיבה לרגרסיה ולטפל בה.

הערה אחרונה - כתבת שאת לא מתכננת להתחיל לפני הקיץ - אני מאד מסכימה איתך. נורא לא נעים להירטב בחורף, לא רק בגלל הקור בחוץ, אלא גם בגלל הבגדים הארוכים שנספגים בשתן. בדיוק אתמול שוחחתי עם אמא שהבן שלה עכשיו בתקופת רגרסיה שסיפרה לי כמה מתסכל אותה שהוא נרטב "עד הגרביים".

שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/11/2018 | 11:32
6
29
תגידי, נראה לך מנסיון שלך שבגיל שנה ו10 זה יכול להצליח? זה הגיל שהבנות יהיו באוגוסט שנה הבא. אני מבינה שבגדול כדאי להתחיל כשהילדים מוכנים, אבל אני ממש לא רוצה למשוך עם זה לאחרי חורף הבא, כי זה יהיה כבר טיפה לחוץ לפני גן עיריה...
לצפיה ב-'זה ממש תלוי '
זה ממש תלוי
27/11/2018 | 12:53
5
32
לכל ילד מוכנות אחרת...
אני מאמינה שאת תוכלי לזהות בעצמך אם הן בשלות לכך או לא.
כשהילד בשל זה לא תהליך ארוך, ולדעתי עדיף לחכות מאשר להתחיל מוקדם מדי.
אני יודעת שיש גם דעות אחרות... - אני פחות מסכימה איתן.

עוד הערה לגבי גני עירייה - גם לילדים גמולים יש פספוסים לפעמים. הגננות והסייעות יודעות את זה ולא נבהלות. משאירים לילדים בתיק בגדי החלפה וזה הכל.
גם, קחי בחשבון שהחורף נגמר אצלנו בסביבות מרץ... עד ספטמבר יש חצי שנה שבה ניתן לגמול את הילדים ללא לחץ עוד לפני שהם מתחילים גן עירייה.
לצפיה ב-'תראי, לי אין את הפרווילגיה של חופשת פסח'
תראי, לי אין את הפרווילגיה של חופשת פסח
27/11/2018 | 14:23
4
46
כי אני עובדת בחול המועד וגן פרטי שלנו גם פתוח בחול המועד. אז זמן יחיד שאני יכולה להקדיש לזה ימים שלמים זה חופשת קיץ.
לצפיה ב-'מאוד תלוי בילד'
מאוד תלוי בילד
27/11/2018 | 15:16
1
28
הגדול שלי נגמל בגיל שנתיים. הוא עכשיו בן שלוש ו 3 חודשים ויש לו ילדים בגן בגילו שרק עכשיו נגמלים. לי היה חשוב לגמול לפני שהתאומים נולדו אבל גם חשוב המוכנות של הילד. תקראי על סימני מוכנות לגמילה. לא תוכלי לדעת מראש אלא לחכות ולראות. אצלנו מגיל שנה וחצי הוריד חיתול וביקש קקי בשירותים. אני גמלתי בחופש סוכות למרות שיכולתי לגמול בקיץ. הייתי אז עם בחילות השליש הראשון ולא הייתי מסוגלת. עשינו הכנה. אצלנו הלך חזק הספר הסיר של לולו ובלי חיתול. אני שונאת סירים וכמעט לא השתמשנו. קנינו את הישבנון של איקאה. בהתחלה כדאי לקנות הרבה תחתונים זולים במקס סטוק ולהכין הרבה הרבה סבלנות. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/11/2018 | 15:18
6
לצפיה ב-'אני מאמינה שאת תראי לבד כשהן יהיו מוכנות לכך'
אני מאמינה שאת תראי לבד כשהן יהיו מוכנות לכך
28/11/2018 | 09:07
1
21
ואז תמצאי את הזמן המתאים לך כדי לעשות איתן את התהליך.
בכל מקרה, זה לא משהו שאת יכולה לתכנן אותו שנה מראש כי מוכנות ובשלות זה לא משהו שניתן לצפות מראש..
לצפיה ב-'זה ברור'
זה ברור
28/11/2018 | 09:31
23
סתם רציתי לשאול את מנוסים יותר האם יש בכלל סיכוי כזה או שאני סתם פותחת ציפיות יותר מדי...
לצפיה ב-'התקצרות צוואר הרחם, חוששת... מישהי לעידוד?'
התקצרות צוואר הרחם, חוששת... מישהי לעידוד?
06/11/2018 | 22:22
5
228
היי בנות, 
אני בשבוע 29, הריון תאומים. 
בתחילת אוקטובר צוואר הרחם היה 40 מ"מ, כעבור שבועיים 27 ממ והיום 23. אין פתיחה, אבל יש לי התכווצויות לעיתים קרובות ואני נורא חוששת ללדת מוקדם מהצפוי והרצוי.. יודעת שהסבירות גם ככה גבוהה בהריון מרובה עוברים אבל עדיין מקווה למשוך כמה שיותר. 
אשמח לשמוע חוויות מפתיעות וטובות וגם את האמת.. תודה!
לצפיה ב-'מאוד אופייני להריון תאומים'
מאוד אופייני להריון תאומים
07/11/2018 | 07:32
1
170
גם שלי התקצר,בשבוע הרבה יותר מוקדם והרבה יותר קצר.
אושפזתי במחלקת הריון בסיכון,הייתי שבוע במעקב וקיבלתי פרסולט ועוד משהו שכרגע לא זוכרת השם.
שוחררתי הביתה לשמירה מלאה ובכל שבוע הייתי באה למעקב.
יש לי שני מקסימים בני 5 וחצי שנולדו בקיסרי והיו בפגייה.
גם אני רציתי ורציתי אבל הקטנים ביקשו את שלהם,לצאת מוקדם.
מציעה לך מאוד מאוד על מנוחה מלאה!!!!
לא לסחוב,לא להרים,לטייל לבית קפה קרוב ולא מעבר. 
בהצלחה ללידה בזמנך

לצפיה ב-'תודה רבה רותם '
תודה רבה רותם
07/11/2018 | 07:48
66
לצפיה ב-'מאד מאפיין הריונות מרובי עוברים'
מאד מאפיין הריונות מרובי עוברים
07/11/2018 | 09:29
150
מציעה לך לדבר עם הרופא שלך על שמירת הריון אם עדיין לא עשית את זה
ולהשתדל לנוח כמה שיותר - אבל ממש לנוח!
לצפיה ב-'קיצור צוואר'
קיצור צוואר
09/11/2018 | 20:59
1
154
אתחיל מהסוף הטוב:
בן ובת בריאים וחמודים בני שנה וחודשיים
נולדו בניתוח אלקטיבי בשבוע 37.
בסקירה השנייה בשבוע 23 גילו צוואר מקוצר 20 ממ ומשפך.
ישר נכנסתי לשמירה, טבליות פרוגסטרון בבוקר ובערב וצלסטון בשבועות 26 ו- 32.
מנוחה ומים כמה שיותר! 
המצב שלך הרבה יותר טוב משהיה לי, השבוע שלך הרבה יותר מתקדם. זה אפשרי בהחלט! בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה מאיה!! מאוד מאוד מעודד ❤'
תודה מאיה!! מאוד מאוד מעודד ❤
10/11/2018 | 10:40
41
לצפיה ב-'מבצעים ומודעות אחרות'
מבצעים ומודעות אחרות
09/11/2018 | 13:18
1
43

לצפיה ב-'פמפרס אקטיב בייבי'
פמפרס אקטיב בייבי
09/11/2018 | 13:21
62
קניתי היום במחסני להב ב20 ש''ח לאריזה, אנחנו עוברים עכשיו למידה 4+, זה יוצא חצי שקל ליחידה, מידות יותר קטנות אפילו יותר זול ליחידה. ממש משתלם.
לצפיה ב-'היי'
היי
07/11/2018 | 09:34
10
217
בימי מחלה ולאחר 30 יום אקבל שמירת הריון. 
הבעיה היא שיש צירים וגם כשאני נחה האזור תמיד "במאמץ".
מקווה לטוב ולמשוך כמה שיותר.. 
תודה!
לצפיה ב-'למה לא תמיכה כולשהי?'
למה לא תמיכה כולשהי?
07/11/2018 | 15:15
2
107
רופא ראה אותך ולא המליץ על תמיכה בצוואר והפסקת צירים?
לצפיה ב-'לא.... '
לא....
07/11/2018 | 17:12
1
83
כרגע לא... 
אני מאוד סומכת על הרופאה שלי אבל מחר אהיה בסקירה השלישית אצל רופא נוסף, נראה מה הוא יציע. 
תודה לך!
לצפיה ב-'בשמחהוקראי קצת על פרסולט במרשתת'
בשמחהוקראי קצת על פרסולט במרשתת
07/11/2018 | 17:17
36
לצפיה ב-'מוזר בעיני שלא נותנים לך שום טיפול... '
מוזר בעיני שלא נותנים לך שום טיפול...
07/11/2018 | 18:42
6
79
ברוב המקרים שאני מכירה, עד שבוע 33 או 34 נהוג לתת כדורים להפסקת צירים (פרסולט - כפי שכתבה לך רותם) וגם זריקה להבשלת ריאות העוברים למקרה שבכל זאת תהיה לידה מוקדמת.
אם אכן יש לך צירים רצוי ללכת להיבדק במיון ולא להמתין לבדיקת רופא תקופתית...

לצפיה ב-'נכון,צלסטון.חשוב!!!'
נכון,צלסטון.חשוב!!!
07/11/2018 | 18:50
33
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת צואר 23'
עד כמה שאני יודעת צואר 23
08/11/2018 | 06:53
4
103
זה לא אינדיקציה למתן צלסטון, כי נותנים את הזריקה הזאת כשלידה מוקדמת מאיימת להתרחש תוך ימים ספורים וזה לא המצב כי צואר התקצר מ27 ל23 תוך שבועיים עד כמה שהבנתי. במקרה כזה מנוחה מוחלטת ושתיה מרובה זה מה שצריך עכשיו.
לצפיה ב-'להבנתי היא כבר תקופה עם צירים'
להבנתי היא כבר תקופה עם צירים
08/11/2018 | 09:14
3
58
לא ראיתי בהודעה שלה אינפורמציה על אורך הצוואר.
כשיש צירים בשבועות מוקדמים בד"כ נותנים פרסולט...
בכל מקרה בסיטואציה כמו שהיא מתארת לא הייתי מחכה לסקירה, אלא הולכת להיבדק במיון.
לצפיה ב-'תודה לכולכן! מעדכנת....'
תודה לכולכן! מעדכנת....
09/11/2018 | 08:34
2
103
היי, 
אני כמובן לא שאננה והייתי במיון כשהצירים היו תכופים יותר ( הכוונה להתקשויות של הבטן ללא כאב),
בכל ביקור אצל הרופאים הציעו רק צלסטון ולא תרופה לצירים.
כתבתי שאורן הצוואר היה 27 והתקצר ל23. אתמול בבדיקה כבר היה 18 וקיבלתי נרות אוטרגסטן.
אני נחה ושותה המון! בסקירה שהייתה אתמול דיברו עם הרופאה שלי והיא החליטה לתת נרות להפחתת הצירים ובשבוע הבא כנראה אקבל צלסטון. 
מקווה למשוך כמה שיותר.. 
תודה לכולן על התגובות והתמיכה!
לצפיה ב-''
10/11/2018 | 16:37
14
לצפיה ב-'הרבה בריאות '
הרבה בריאות
11/11/2018 | 10:12
37
והמשך הריון ארוך....
לצפיה ב-'התייעצות..'
התייעצות..
04/11/2018 | 10:00
28
269
1. תאומים בנים בני 8 וחצי חודשים. אחד מתיישב עומד וכבר כמעט הולך. את השני התחלנו להושיב לא מזמן למטרות משחק. יודע לרדת יפה מאוד מישיבה לזחילה אבל לא מתיישב לבד. הבעיה שעכשיו הוא ישר קפץ לעמידה. כל הזמן עומד על הברכיים ובוכה שלא מצליח לעמוד. היום עמד על הספה ועף אחורה קיבל ממש מכה. רואים שהוא לא בשל ללכת עדיין אבל הוא נורא מתוסכל. מה לעשות?
2. שניהם לא אכלנים אבל זה שלא מתיישב עוד פחות. אוכלים קצת מהמוצקים ואחר כך רוצים בקבוק. כתוצאה מכך קמים לאכול כל 3 גג 4 שעות בלילה. לא חושבת שזה הרגל כי קמים בשעות אחרות כל יום כתלות מתי שאכלו בקבוק פעם אחרונה. בקבוק תמיד ניתן בסלון ואף פעם לא לפני השינה . גם שקמים בבוקר ממש לא נותנת ישר בקבוק. ניסיתי לתת דייסה הם לא מסתדרים אם אף פיטמה.

3. ניסיתי לתת אוכל מעוך ולא מרוסק. זה שלא מתיישב ממש נחנק מזה השני בסוף בלע אבל גם נחנק. הם לא אוהבים מרק עם הודו אז ניסיתי קציצות מעוכות או חתיכות קטנות של עוף והם לא מצליחים לאכול את זה.  מה אפשר לעשות כדי שיאכלו יותר ביום ופחות בלילה?
לצפיה ב-'לאן אצה לך הדרך?'
לאן אצה לך הדרך?
04/11/2018 | 18:13
1
95
הקטנים עדיין תינוקות.
ללכת?ילכו.כל אחד בזמנו שלו.
לא הייתי מושיבה,גם לא למטרת משחק.
ירצה-יתיישב.בוכה?אז?אפשר לחבק,לנשק,לעודד אבל לא הייתי מתערבת באופן יזום בהתפתחות המוטורית שלהם.
לגבי תזונה גם לא הייתי רצה קדימה.
בזמנו שרשרנו לך תשובות בנושא תזונה .
קשה לייעץ לך מבלי לדעת מה אוכלים מהרגע שקמים עד שישנים.
נסי להתייעץ עם אחות טיפת חלב.
נכון,אפשר ורצוי לחשוף למוצקים אבל גם אפשר להמשיך לתת טחון אם הם אוכלים.
הודו....טעמת פעם?אישית אותי מגעיל ולא אתן לילדים אפילו שבריא.מידי פעם מכניסה בטחון של קציצות שאני מבשלת.
עוף הוא יבש.סביר שיחנקו אם לא ילעסו היטב.
קציצות מבושלות,בהנחה שהבשר בושל כהלכה ונטחן עד דק,הם יוכלו לנסות.
אל תשכחי,הפה שלהם לא מלא שיניים והם רק בשלב בו הם לומדים שלא רק מוצצים אלא גם לועסים.
אני בהחלט הייתי ממשיכה עם מרק ירקות טחון ובתוכו טוחנת גם עוף,הודו,מה שתרצי וטוחנת פירות.
אפשר לעשות טחינה שהיא יותר "גסה" ופחות נוזלית,מימית.
וסבלנות יקרה,סבלנות,הם קטנטנים.
לצפיה ב-'מדויק!'
מדויק!
05/11/2018 | 14:39
20
לצפיה ב-'תקראי את מה שכתבה לך רותם'
תקראי את מה שכתבה לך רותם
05/11/2018 | 14:44
2
64
ואז תקראי את זה שוב.
אני מתחברת לכל מילה מההמלצות שלה.
תני להן את הזמן שלהן, ותזכרי שהן אמנם נולדו יחד אבל הן שתיים שונות.
הן מתפתחות אחרת, הן בעלות אופי שונה ורצונות שונים...
כל עוד אין בעיה התפתחותית - תני לכל אחת את הזמן שלה. ואם יש בעיה התפתחותית - טפלי בה מול גורמי הבריאות הרלוונטיים. אל תושיבי ילדה שלא יודעת להתיישב לבד כי את עלולה לגרום לה נזק. תני לה לעשות את הדברים בדרך שלה ובקצב שלה.
זה אגב נכון לגבי כל דבר בהמשך חייהן...

בעניין האוכל - ממליצה לך בחום להתייעץ עם דיאטנית ילדים, שתעשה לך קצת סדר ותוכל להמליץ לך.
לצפיה ב-'יש לה שני בנים...'
יש לה שני בנים...
05/11/2018 | 17:46
1
28
לצפיה ב-'סליחה, טעות שלי. '
סליחה, טעות שלי.
06/11/2018 | 15:05
28
מתנצלת על השגיאה הלשונית
לצפיה ב-'לגבי התפתחות מוטורית אין לי מה לייעץ'
לגבי התפתחות מוטורית אין לי מה לייעץ
06/11/2018 | 06:33
22
46
לגבי אוכל - תנסי כל דבר שאת נותנת להם לעביר דרך בלנדר קודם. אצלנו הלך עם דייסה רק ככה. ועוד דבר - ניסית לתת להם יוגורט?
לצפיה ב-'זכרתי מה שאמרת על הדייסה ובאמת שמתי בבלנדר'
זכרתי מה שאמרת על הדייסה ובאמת שמתי בבלנדר
07/11/2018 | 12:07
21
41
והם אכלו.
הם אוכלים בבוקר פירות עם אבוקדו ושקדייה.
אחר כך מרק המטפלת אומרת שממש צריך לשחק איתם ולשכנע אותם. אצלי לא אוכלים. ישר פרצוף אז אוכלים בקבוק
בארבע בערך גבינת סקי תשע אחוז עם צהוב של ביצה מרוסק ואבוקדו. מתים על זה. נתתי גם יוגורט יווני עם פירות ואכלו. יוגרט טבעי שהוספתי לו מחית פירות מוכנה.
לפני השינה בקבוק ובד"כ ב 11- 12, 3-4 שני בקבוקים נוספים
ניסיתי קציצות מעוכות, בטטה מעוכה, דלעת מעוכה הם ממש לא בשלים לזה. נחנקים.
 אנסה לבשל להם קציצות ברוטב ולטחון.  
הם אוכלים גם את הבייבי ביס ואתמול המטפלת טחנה להם דייסת עם קוואקר ופירות ואכלו.
מחפשת פיתרון שיחליף את המרק והם יאהבו.
לגבי ההתפתחות המוטורית התייעצתי עם פיטותרפיסטית והיא אמרה שמצוין שהושבתי את התאום שלא ישב והעיקר שהוא זוחל. לטענתה הוא יעמוד ואז ילמד להתיישב.
ממש לא מיהרתי לשום מקום אלא הם אלה שמיהרו. הראשון התיישב בגיל חצי שנה ועכשיו כמעט בן 9 חודשים הולך סביב חפצים.
השני לא מתיישב אך זוחל ויושב עצמאית ויודע לרדת לזחילה. מחקה את אחיו והתחיל להיעמד על חפצים.

לצפיה ב-'מוזר...'
מוזר...
07/11/2018 | 18:48
20
31
כי  מבחינת המרקם אין הבדל משמעותי בין דייסת קוואקר לבין בטטה מעוכה או דלעת מעוכה. יכול להיות שאת צריכה להוסיף לזה קצת נוזלים כשאת מועכת את הירקות ואז המרקם שלהם יהיה קצת יותר חלק ויהיה להם קל יותר.
רעיון נוסף - קוסקוס עם מרק. רוב הילדים מתים על זה.

ולגבי המרק - בד"כ הנטייה היא לעשות מרק שהוא בלי שום תיבול והוא באמת לא טעים. אם תכיני מרק שהוא עם קצת יותר תיבול - כמובן שלא חריף מאד או מלוח מאד, אבל כן ניתן לדעתי בגיל הזה להוסיף עשבי תיבול שמשדרגים משמעותית את הטעם של המרק.
אני באופן כללי בעד לתת לילדים אוכל שטעים גם לנו, ולא לצפות מהם לאכול את המרק הטחון והתפל הסטנדרטי...

לצפיה ב-'את הדייסת קוואקר טחנתי בבלנדר אז'
את הדייסת קוואקר טחנתי בבלנדר אז
07/11/2018 | 21:46
19
25
זה מרקם חלק יותר לדעתי מהמעוך. יכול להיות באמת שצריך להכין מרק יותר נוזלי. הוספתי למרק מהתחלה בצל שורש פטרוזיליה שורש סלרי. אני מוציאה לפני שאני טוחנת. וגם הודו. אולי אנסה להחליף את ההודו עם עוף. וגם קניתי בשר טחון ואכין קציצות עוף עם בטטה בפנים. אבשל ברוטב ואטחן להם. הגדול שלי מאוד אהב
לצפיה ב-'שלי בגיל שנה לא מסכימות לאכול קציצות'
שלי בגיל שנה לא מסכימות לאכול קציצות
08/11/2018 | 00:12
31
ועוף מבושל וחתוך לחתחים קטנים - כן
לצפיה ב-'אני הייתי מנסה לשחק עם המרקם'
אני הייתי מנסה לשחק עם המרקם
08/11/2018 | 09:08
17
18
ולהפוך אותו ליותר נוזלי - ואולי גם את הירקות להעביר בבלנדר ולא רק למעוך, ובהדרגה - אחרי שיתרגלו לטעמים - לשנות את המרקם לפחות נוזלי ויותר מוצק.

והודו באמת לא טעים...
לצפיה ב-'עוד שאלה לגבי הלילה'
עוד שאלה לגבי הלילה
08/11/2018 | 10:13
16
28
אני מבינה שהם עדיין קטנים וזה בסדר שקמים בלילה אבל ממש קשה לי לקום לשלושתם בלילה במרווחים כאלה קטנים.
אני זורמת איתם ונותנת להם מה שצריך בגלל שבאמת נראה לי שהמרווחים סבירים ושהם לא כאלה אכלנים ביום..
נגיד אתמול אכלו ברבע לשבע בערך. יש אחד יותר אכלן והשני פחות. אז הפחות אכלן החזיק עד 10 וחצי והאכלן עד 11 וחצי . הם אכלו 180. ואז שניהם קמו אחרי 3 שעות ואכלו 180. אחר כך ישנו עד הבוקר ( חמש וחצי)
הם גם לא מתעוררים בשעות קבועות אז ברור לי שזה רעב. ניסיתי לתת דייסה בבקבוק הם מסרבים. השאלה אם כדאי לתת מטרנה לילה טוב? אני די נגד הדברים האלה...
את הגדול שלי הנקתי עד גיל שנה וחצי והיה קם כל שעתיים בלילה לאכול עד גיל שנה וחצי
שאכלו רק בקבוקים היו ישנים הרבה יותר. 5 שעות בן בקבוקים 
לצפיה ב-'התעוררויות בלילה'
התעוררויות בלילה
08/11/2018 | 16:27
10
27
בעיקרון התעוררויות בלילה מושפעות מכמה גורמים.
אחד מהם הוא באמת הרעב. ילדים שלא צורכים מספיק קלוריות במהלך היום (מכל מיני סיבות) משלימים בד"כ את הצריכה הקלורית בלילה. אבל - זה לא נפתר ע"י העמסה של קלוריות ממש לפני השינה (דייסות למיניהן - שגם אני , כמוך, לא אוהבת). גם למבוגרים קשה להירדם כשהבטן ממש מפוצצת. נעים ללכת לישון על קיבה מלאה, אבל לא מלאה מדי...
סיבה נוספת היא רמת העייפות שלהם כשהם הולכים לישון. ילדים שהולכים לישון עייפים מדי מתעוררים בד"כ יותר פעמים במהלך הלילה (ולכן זו טעות "למשוך" ילד עייף). כמה הם ישנים במהלך היום ומתי הם מתעוררים בפעם האחרונה לפני שאת משכיבה אותן לשנת הלילה?
סיבה נוספת שיכולה להיות היא האופן שבו הם רגילים להירדם בתחילת הלילה. האם הם נרדמים "על הבקבוק"?

בכל מקרה, אני חייבת לציין שלמרות שאני יודעת שההתעוררויות האלה במהלך הלילה הן מתישות... בגילם זה עדיין לגיטימי להתעורר פעמיים בלילה לאוכל. האתגר בתאומים הוא שזה פעמיים בלילה כפול שניים....  
לצפיה ב-'שום דבר לא קבוע'
שום דבר לא קבוע
11/11/2018 | 11:17
9
21
אבל בדרך כלל הם קמים בין חמש לשש . ישנים ב 8/9 חצי שעה. אחר כך פירות עם שקדייה. בצהריים מרק /בקבוק ישנים בין שעה וחצי לשעתיים. אם לא ישנו טוב ישנו רבע שעה אחרי צהריים. אחרי צהריים אוכלים סקי עם ביצה ואבוקדו
לא משנה מתי קמו הם הולכים לישון בין שבע לשמונה.
הם פשוט לא עפים לא על מוצקים ולא על בקבוקים. אוכלים כמויות קטנות ומחזיקים לפעמים גם 4 שעות בין הארוחות מוצקים.
בלילה אוכלים 180 ביום בחיים לא.
גם בשביל שיאכלו את המוצקים/בקבוק צריכים להיות רעבים ממש. אם אני מנסה בין לבין לתת הם לא מוכנים בשום אופן. יש להם אח בן שלוש ובערב הרבה פעמים רועש בבית וקשה להם לאכול/לישון. שלא נדבר על הסופי שבוע
לצפיה ב-'לא כתבת לי איך הם נרדמים'
לא כתבת לי איך הם נרדמים
11/11/2018 | 17:33
8
16
את משכיבה אותם ויוצאת? נשארת איתם? נרדמים עם הבקבוק של לפני השינה? ...

בכל מקרה, וברור לי לחלוטין שזה ממש קשה להרדים תאומים כשיש עוד ילד גדול שדורש תשומת לב - אבל שעת ההשכבה שלהם חייבת להיות תלויה בזמן שבו התעוררו מהשינה האחרונה שלהם. ז"א שאם הם נמנמו אחה"צ הם אמורים בממוצע ללכת לישון כ- 1.5 שעות מאוחר יותר , ואם הם לא נמנמו אחה"צ, אז לא כדאי למשוך אותם יותר מ 4.5 שעות מרגע ההתעוררות משנת הצהריים.
האם יש מישהו שיכול לעזור לך בשעות הערב?
לצפיה ב-'אצלנו גם שעת ההשכבה קבועה'
אצלנו גם שעת ההשכבה קבועה
11/11/2018 | 19:01
1
34
ולא תלויה בכמה זמן ישנו במהלך היום. הן הולכות לישון בדרך כלל סביב 7 בערב וכמות סביב 6 בבוקר. ביום אין לנו שעות שינה קבועות, בגן הן ישנות בדרך כלל פעמיים, בבית יש שנת יום אחת ממושכת יותר ואצל ההורים שלי הן לפעמים לא ישנות בכלל, אבל הולכות לישון לילה באותה שעה וקמות בבוקר באותה שעה בדיוק.
לצפיה ב-'בגן שעות השינה הן בד"כ קבועות'
בגן שעות השינה הן בד"כ קבועות
12/11/2018 | 09:13
16
והן בממוצע בין 13:00 ל- 15:00. כך שללכת לישון בשעה 19:00 בערב עדיין נכנס במסגרת ה- 4.5 שעות שכתבתי בהודעה שלי ל- liri251.

בכל מקרה, כל ילד הוא אחר. כשיש בעיות שינה (ואגב, בעיני אצל liri251 אין בעיות שינה. להתעורר בגיל 8 חודשים פעם -פעמיים בלילה זה לגמרי תקין) חשוב לשים לב לכמות השינה במהלך היום ולשעות ההשכבה. אצל ילדים שישנים פחות טוב יש משמעות גדולה יותר לשעה שבה הם הולכים לישון. יש ילדים עם טמפרמנט רגוע יותר שההשפעה של חצי שעה יותר או פחות היא פחות משמעותית בשבילם.

לצפיה ב-'שמה אותם במיטה ויוצאת'
שמה אותם במיטה ויוצאת
12/11/2018 | 08:07
5
31
אחד בדרך כלל ישר נרדם השני נעמד במיטה ובוכה. אני חוזרת מרימה קצת. מחזירה אותו . בד"כ אחרי פעמיים הוא מסכים לשכב ואז אני טופחת לו קצת על הטוסיק והוא נרדם. 
אתמול קמו משנת הצהריים בשתיים וחצי ונרדמו בשבע וחצי. בד"כ נרדמים בין שבע לשמונה.
בבוקר ישנים חצי שעה בצהריים שעה וחצי. פעמים בודדות ישנים אחרי צהריים רבע שעה.
הבעיה הכי גדולה זה עם אחד מהם. הוא פשוט לא אכלן. אוכל כמויות קטנות אז מתעורר לעיתים תכופות ומעיר את אחיו גם. הם אוכלים גבינה וביצה בערך בארבע ארבע וחצי ואז בשבע שבע ורבע בקבוק של 150. בד"כ האכלן מסיים והשני אוכל 90. אבל הוא בד"כ אוכל יותר גבינה. אנחנו נותנים את הבקבוק בסלון. מחכים קצת ואז שמים במיטה. הם מתעוררים שוב סביב 10 וחצי 11. האכלן יותר יכול להחזיק גם עד 12-1. השני גג 11. כשקמים אני נונתת בקבוק של 180 ואוכלים הכול. קמים שוב אחרי שלוש וחצי-ארבע שעות ושוב אוכלים 180. האכלן פחות קם כל יום בחמש ורבע בוכה. אני מוציאה אותו לא נותנת ישר בקבוק . הוא משחק קצת עושה קקי בדרך כלל ואז נותנת בקבוק. בשש אחיו מתעורר בדרך כלל. הבעיה שלי שנראה לי שבחמש ורבע הוא מאוד עייף. הוא מתעורר אבל אי אפשר להחזיר אותו לישון ואחר כך הוא ממש עייף. מתחיל לבכות ולהיות עצבני. מתלבטת אם להציע לו בקבוק ישר ואולי ככה ירדם...נראה לי מוקדם אחרי 3 שעות שאכל 180 להציע לו בקבוק
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
12/11/2018 | 09:20
4
22
ילדים בגיל הזה, במשקל תקין, ששומרים על האחוזונים, ושאין להם בעיה רפואית אחרת לא אמורים להיות רעבים אחרי 3 שעות.
בעיני מדובר פה יותר על הרגל , ויותר מכך... תחשבי על הרווח העצום שיש לילד שהוא גם תאום, וגם יש לו אח גדול ממנו -ההתעוררות הזו משיגה לו  3/4 שעה של זמן איכות רק עם אמא.... מה עוד אפשר לבקש???....
במקרה הזה אני כן הייתי מתעקשת על החזרה למיטה, למרות הקושי לחזור לישון בשעה הזו, ולמרות שיכולים להיות כמה ימים קשים שבהם כל הבית יתעורר בשעה חמש ורבע בבוקר.
מצד שני - אם זה בסדר מבחינתך לקום בשעה הזו וגם לך מתאימה 3/4 שעה של זמן איכות איתו אז אל תתעקשי על זה. גם לנו כהורים חסר זמן 1:1 עם התאומים שלנו (ובמיוחד כשיש אחים נוספים) וזה מייצר לך זמן שבו את יכולה להיות לגמרי רק איתו, ויכול להיות שזה צורך גם שלך וגם שלו, וזה לגיטימי...
מה שאני מנסה להגיד - זה לגמרי עניין של העדפה שלך ומה שנכון לך.
לצפיה ב-'לא אכפת לי לקום'
לא אכפת לי לקום
12/11/2018 | 10:03
3
23
הגדול מעיר אותי לפניו.. עובר למיטה שלנו.. אני בדרך כלל מספיקה לשתות קפה ולארגן קצת ואז הוא קם.
אין לי כוח למלחמות את האמת. עם הגדול נלחמתי שנה וחצי בלילות קם כל שעה וחצי וכלום לא עזר. הפסקתי להניק כי חשבתי שזה יעזור והיום אני חושבת שחבל שלא המשכתי.הגדול היה בגן מגיל ארבע וחצי חודשים טעות גדולה בעיניי והיום אני מבינה שהוא השלים זמן אמא בלילה כי סבל בגן. אותם לצערי הנקתי רק 4 חודשים. לא הצלחתי לעמוד בזה ולהמשיך לתפקד כאמא לגדול. בחרתי בו על פניהם בנקודת הזמן ההיא כי לטעמי הוא היה זקוק לי יותר אז.
במציאות המורכבת של 9 שעות עבודה , 3 ילדים קטנים, אני מנסה לזרום עם החיים... אז הם קמים פעמיים בלילה... אז הגדול עובר בחמש אלינו... סך הכול הם ישנים. הם בריאים וזה מה שחשוב...אז כשאני עם הגדול אחרי צהריים אני לפעמים לא מספיקה לראות אותם אבל יש להם את סבתא או אבא.
אלה מציאות חיינו ואני מנסה לתת להם את הטוב ביותר שאפשר. לשלושתם.
לא ציפיתי שיהיו לי תאומים. לא ציפיתי לשלושה בנים. ובטח לא חשבתי שיהיו לי 3 ילדים בהפרשים כאלה קטנים. אז אני בוחרת לראות את הדברים הטובים. שכל אחד מהם הוא מתנה ועם כל הקושי אין יותר כיף מזה.

לצפיה ב-'מהמם!'
מהמם!
12/11/2018 | 11:41
2
18
המשפט האחרון שלך פשוט מהמם בעיני.
אני חושבת שההורות שלנו היא אף פעם לא האידיאל שחשבנו עליו כשתכננו להביא ילדים. המציאות שונה לגמרי מהפנטזיות שלנו, וזה לא עושה אותה פחות טובה.
בעיני, את עושה בחירות נכונות, בוחנת את הצרכים של כל ילד ומנסה לתת מענה לצורך של כל אחד מהם, גם אם הבחירות הן קשות ולא תואמות את הפנטזיה על האמא שמצליחה לעשות הכל כל הזמן.
אני מלאת הערכה אליך.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
15/11/2018 | 11:38
1
16
כשנולדו התאומים למדתי לשחרר. וזה עשה רק טוב לכולם במיוחד לגדול שלי.
אז מבחינתי זה מצוין שנולדו לי תאומים. זה לימד אותי לשחרר לדעת לבקש ולקבל עזרה. לסמוך על בעלי ובעיקר להבין שאני לא יכולה לשאת הכול על כתפיי.
לצפיה ב-'אני כל כך מתחברת למה שכתבת'
אני כל כך מתחברת למה שכתבת
22/11/2018 | 17:19
8
בכלל, אני חושבת שהילדים שלנו מלמדים אותנו הרבה שיעורים בחיים...
לצפיה ב-'דבר ראשון שאני הייתי עושה'
דבר ראשון שאני הייתי עושה
08/11/2018 | 18:50
4
35
ועשיתי, אבל ממש מהתחלה - לסכרן אותם. זאת אומרת שכשראשון מתעורר שני מקבל את הבקבוק שלו גם. זה מאפשר חלונות שינה יותר גדולים.
לצפיה ב-'אצלי אי אפשר'
אצלי אי אפשר
11/11/2018 | 11:20
3
25
אם הם לא רעבים לא יאכלו. אם מעירים אותם סתם קשה להם לחזור לישון ועצבניים.
אחד אוכל כל 3 וחצי שעות בלילה השני יכול להחזיק שש שעות.
אם כל הקושי לא רוצה להעיר סתם. אני נגד. ביום אני והמטפלת מאוד מתשלות לסנכרן גם שינה וגם אוכל
לצפיה ב-'אם את רוצה לסנכרן'
אם את רוצה לסנכרן
11/11/2018 | 18:08
2
24
וזו שאלה , כי יש לזה גם יתרונות וגם חסרונות
את לא חייבת להעיר כדי להאכיל. אפשר להשתמש ב"האכלת חלום" (שגם לה יש יתרונות וחסרונות...).
רק מציינת את זה כדי שתדעי שזה אפשרי אם את מעוניינת.

לצפיה ב-'אני נגד...'
אני נגד...
12/11/2018 | 08:12
1
19
הוא גם ככה רגיש לאוכל וסובל מגזים..והיה לו ריפלוקס
לא רוצה לדחוף אוכל סתם.
בין לבין גם הגדול מתעורר בד"כ איתם ביחד בשתיים שלוש ..יש לו שינה קלה והם כנראה מעירים אותו. עם אני פנויה ניגשת אליו יושבת איתו קצת והוא נרדם. אם אני בדיוק עם אחד הקטנים אורמת לו שיחכה שאתפנה. הוא בוכה אבל נרדם אחרי דקה שתיים . עד שאני מסיימת כבר נרדם. ובחמש חמש וחצי עובר אלינו וישן עם אבא עד שאני יוצאת לעבודה. הוא בן שלוש וישן שעה בצהריים בגן. ניסינו להוריד לו וזה היה בלתי נסבל. היה עצבני מאוד ונרדם באוטו בדרך מהגן.
לצפיה ב-'גם אני לא אוהבת את השיטה הזו'
גם אני לא אוהבת את השיטה הזו
12/11/2018 | 09:23
18
רק ציינתי שהיא קיימת, כי היא אפשרות טובה לסנכרון בין תאומים למרות חסרונותיה, ויש פה עוד קוראות בפורום שיכול להיות שהיא כן נכונה עבורם...

לגבי הבן הגדול - אם קשה לו לוותר על השינה - אל תעשו את זה בכוח. אתם תרגישו לבד מתי היא מתחילה להיות מיותרת לו (למשל, תראו שיש לו קושי להירדם בערבים, והוא נשאר ער עד שעה מאוחרת...).
לצפיה ב-'קבוצת הורים לפגים לתושבי תל-אביב - יפו'
קבוצת הורים לפגים לתושבי תל-אביב - יפו
05/11/2018 | 17:27
39
שלום לכולם,
אם אתם הורים לילדים ששהו בפגייה ואתם תושבי תל-אביב - יפו - זה בשבילכם!
אני מזמינה אתכם בשמי ובשם עידית אורני, שותפתי להנחיה, להצטרף לקבוצת הורים לפגים שנפתחת ביום ראשון הבא בבית שטראוס ברחוב בלפור בתל-אביב. הקבוצה ללא עלות ובחסות מערך טיפת חלב העירוני. גיל הילדים\ות הנוכחי אינו משנה מאחר והפוקוס הוא עלינו - ההורים. מוזמנים ליצור קשר.
מחכות לכם באהבה,
גילית ועידית.
לצפיה ב-'שוב שאלה בנושא הפרדת תאומים'
שוב שאלה בנושא הפרדת תאומים
01/11/2018 | 19:22
13
158
בנות שלי בנות שנה בדיוק. בגן שהן נמצאות כרגע יש שתי קבוצות - קבוצת תינוקות עד גיל שנה בערך וקבוצת פעוטות ובוגרים מגיל שנה עד שלוש. קרטריון העברה מקבוצת תינוקות זה לא בהכרך גיל אלא יותר מוכנות של הילד. הבנות שלי עדיין עם פער די משמעותי בהתפתחות מוטורית - הגדולה נראת שהיא אוט אוטו תלך והשניה עוד לא מתקרבת לזה - היא בקשי נעמדת והתחילה לשבת בגיל 10 חודשים. נראה ככה שבקרוב הגדולה תהיה מוכנה לעבור כיתה.שאלה האם לתת לה לעשות זאת וזה אומר להפריד בין הבנות או שלהשאיר בנתיים את הגדולה בתינוקות. אני חושבת שהעברה תתרום הרבה להתפתחות של הגדולה וגם אי אפשר להשאיר ילד הולך בקבוצת תינוקות להרבה זמן. יש לציין שבהתפתחות ריגשית הקטנה לא מתעקבת ואפילו נראה לי נכון לכרגע מפותחת יותר מגדולה. מה דעתכם?
לצפיה ב-'למה את לא מעבירה את שתיהן יחד?'
למה את לא מעבירה את שתיהן יחד?
02/11/2018 | 00:25
3
62
העניין הפיסי הוא קריטי למעבר?
לצפיה ב-'להעביר את הקטנה זה לא אופציה'
להעביר את הקטנה זה לא אופציה
02/11/2018 | 06:17
2
66
היא עוד ממש תינוקת שבקשי עומדת
אז או להעביר את הגדולה או להשאיר שתהן ביחד בתינוקות
אבל אני לא רוצה לעקב את הגדולה בהתפתחות...
לצפיה ב-'בזמנו היתה לי חברה שלבתה היה טונוס שרירים נמוך'
בזמנו היתה לי חברה שלבתה היה טונוס שרירים נמוך
02/11/2018 | 13:03
1
59
אני לא זוכרת שעיכבו אותה בקבוצת גילאים בגן, והיא התיישבה ממש מאוחר, בגיל שנה עוד לא ישבה ואני לא זוכרת אם בשנתיים.
אני קוראת כאן בפורומים אמהות שילדיהם מתפתחים מוטורית לאט, והן מתלבטות איך יהיה להם עם קבוצת גילם, ולפי התשובות הגננות מסתדרות
לצפיה ב-'אם היא תגיע לגיל שנה וחצי מבלי להראות סימני מוכנות'
אם היא תגיע לגיל שנה וחצי מבלי להראות סימני מוכנות
02/11/2018 | 13:40
56
אני אשקול מה שאת אומרת, אבל נכון לכרגע היא צריכה להישאר בקבוצת תינוקות - היא ממש קטנטונת גם במשקל, זוחלת לרוב גחון, למרות שיודעת לזחול גם על שש, נעמדת רק על הברכיים. אין מצב להעביר אותה עכשיו.
לצפיה ב-'אני חושבת שהתשובה בשאלה'
אני חושבת שהתשובה בשאלה
02/11/2018 | 14:49
2
52
אני מעולם לא ניצבתי מול התלבטות שכזו ולכן אינני יכולה להשיב ממקום אישי.
הנושא של "הפרדה",אישית,לא מתחברת אליו אבל יש לי בת ובן ואני כמעט משוכנעת שזה שונה כשהילדים הם בני אותו מין. 
חושבת שבעצם השאלה שלך יש לך כבר את התשובה.
את חושבת שנכון יהיה לא לעכב את ה"גדולה" ולאפשר לה לעלות ואת ה"קטנה" להשאיר בתינוקייה על מנת שתתפתח בקצב שלה.
הן צעירות מאוד.אולי, ה"הפרדה"תהייה קצרצרה בהנחה שה"קטנה" תצמצם פער, ואז היא לא תרגיש לך ולהן (אם הן מאוד קשורות)כל כך מהותית,משמעותית.
שבת שלום לכולכן.
לצפיה ב-'תודה, רותם'
תודה, רותם
02/11/2018 | 15:09
1
42
האמת שאני חושבת שהן עדיין צעירות מדי ולא מאד קשורות זו לזה, כי גם בתמונות מהגן וגם כשאני באה לקחת אותן אני רואה לעתים קרובות שהן משחקות בנפרד עם ילדים אחרים ולא זו עם זו.
לצפיה ב-'אז אל תהססי'
אז אל תהססי
02/11/2018 | 18:24
38
תפעלי על פי הלב שלך והתחושות שלך.את אמא
לצפיה ב-'אני לא הייתי מפרידה בגיל כזה'
אני לא הייתי מפרידה בגיל כזה
05/11/2018 | 14:47
5
37
אלא אם באמת יש איזושהיא בעיה התפתחותית משמעותית אצל מישהי מהן.
אחרת - זה בסה"כ עניין של זמן.
ובגן - יתמודדו.
זו דעתי. ככה אני הייתי נוהגת עם התאומים שלי.
אבל כמו שרותם כתבה לך - את אמא שלהן. את מכירה אותן ואת יודעת מה נכון עבורן יותר מכל אחד אחר.
לצפיה ב-'בעיה קיימת, אני לא יודעת עד כמה היא משמעותית'
בעיה קיימת, אני לא יודעת עד כמה היא משמעותית
05/11/2018 | 15:56
4
48
היא התיישבה בגיל 10 חודשים ונעמדה על הברכיים בגיל 11 חודשים. כרגע היא עוד לא נעמדת על הרגליים, אבל נראת מאד קרובה לזה. היא זוחלת גחון לרוב למרות שיודעת לזחול גם על שש. יש לנו תור לפיזיאוטרפיסטית בסוף החודש סוף סוף. מבחינה ריגשית היא קצת מדברת כבר ומבצעת מה שמבקשים ממנה יותר טוב מאחותה. כרגע מבחינה התפתחות פיזית יש בקבוצת תינוקות ילדים בגיל 9 חודשים שמפותחים פיזית יותר טוב ממנה. אני סגורה על זה שהיא צריכה להישאר בתינוקיה עד שתוכל לעמוד טוב וקצת ללכת עם עזרה אם לא  לבד. אז אני לא חושבת שאפשר להעביר אותה ביחד עם הגדולה ברגע שהגדולה תהיה מוכנה - זה עוד מעט. זאת אומרת שצריך לעכב את הגדולה בתינוקיה. אני לא יודעת עד כמה זה נכון בשבילה אפילו אם צוות יסכים.
לצפיה ב-'נקודה למחשבה'
נקודה למחשבה
06/11/2018 | 15:10
3
28
למעט מצבי קיצון, להיות גדול בין קטנים לא מעכב התפתחות (ילדים ממשיכים להתפתח כי זו דרכו של הטבע), אבל כן יכול לחזק את הבטחון העצמי ...

אבל ממה שאני קוראת מדבריך נראה שאת כבר די משוכנעת ברצון שלך להפריד ביניהן ...
לצפיה ב-'דווקא לא'
דווקא לא
06/11/2018 | 19:08
2
29
רוב מוחלט של גולשים בשני פורומים שונים בדעיה אחרת משלי, אז הופיע לי חומר למחשבה...
לצפיה ב-'במקרה הזה דעתי היא כדעת הרוב'
במקרה הזה דעתי היא כדעת הרוב
07/11/2018 | 09:13
1
28
גם מנסיוני כאמא לתאומים
וגם מתוך הידע שלי כמדריכת הורים לתאומים.
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
27/11/2018 | 18:52
13
בסופו של דבר החלטתי אז לחכות עד שהדגולה תלך ואז להחליט. נכון להיום זה טרם קרה ובנתיים הקטנה נעמדה על הרגליים. והיום לקחתי אותה להערכת פיזיוטרפיסטית והשניה נשארה בגן. ושתיהן היו כל כך מדוכאות מעניין של הפרדה ליום אחד שהחלטתי שאני לא מפרידה אותן - שישארו שתיהן בתינוקיה עד כמה שאפשר וכשזה יהיה כבר בלתי אפשרי שיעברו שתיהן ביחד.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
סימונטיקס בע
מתנהלים נכון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה