לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1669316,693 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'תאומים'
תאומים
11/10/2016 | 12:40
1
236
שלום,
רציתי לדעת באיזה חודש כבר אמרו לכם את המין של התאומים..
בסקירה הראשונים כבר ניתן לדעת או שעדיף לחכות לסקירה המאוחרת?
לצפיה ב-'אצלי ידעו לראות מהסקירה הראשונה'
אצלי ידעו לראות מהסקירה הראשונה
11/10/2016 | 16:13
75
לצפיה ב-' ממליצים'
ממליצים
09/10/2016 | 14:34
9
132
רוצות להמליץ על עסק/בעל מקצוע?
מחפשות המלצה מבעלות ניסיון? 
זה המקום... 
לצפיה ב-'הריון תאומים'
הריון תאומים
08/10/2016 | 11:13
1
192
שלום לכן
ממש בתחילת ההריון לפני כיומיים נצפו 2 שקים ושני חלמונים.
כמובן אחכה לדופק.. אבל הבנתי שכדאי לקבוע תור לרופא כבר עכשיו.
זה הריון מטיפולים לאחר תקופה ארוכה והפלות.. כך שחשוב הרופא יהיה מטובים ביותר.
אזור ירושלים. (כללית) 
התוכלו לעזור? תודה!
לצפיה ב-'רופא מומלץ- דר מזעקי אייל '
רופא מומלץ- דר מזעקי אייל
09/10/2016 | 13:59
84
רופא מומלץ בחום - דר מזעקי אייל
לצפיה ב-'הריון תאומים- צריכה עצות'
הריון תאומים- צריכה עצות
06/10/2016 | 10:23
169
שלום לכם ותודה שיש את הפורום הזה
בנס גדול אני בהריון תאומים מטיפולים, שבוע 8
(לא לידה ראשונה)
אני בקופח מכבי. מחפשת רופא/ה מומלצ/ת למעקב הריון בסיכון באזור עפולה או הקריות. קיבלתי הפניות לשקיפות עורפית וסקירות ואני קצת מבולבלת ... עושים את זה כרגיל בקופה או שמומלץ רופאים שמתמחים בהריון תאומים? עדיף בפרטי? אשמח לשמוע המלצות
תודה !!
לצפיה ב-'סקירת מערכות תאומים בבאר שבע'
סקירת מערכות תאומים בבאר שבע
27/09/2016 | 22:11
1
97
שלום לכולן,
אני נמצאת בשבוע 11 בהריון עם תאומים...ברצוני לקבוע סקירת מערכות מוקדמת, האם יש רופאים מומלצים בבאר שבע?
תודה
לצפיה ב-'סקירת מערכות'
סקירת מערכות
10/10/2016 | 13:53
55
אנחנו עשינו את פרופ' הרשקוביץ רלי מעומר גם בהריון תאומים וגם אחריו בהריון רגיל, היא הייתה נהדרת.
לצפיה ב-'סקירת מערכות במרכז'
סקירת מערכות במרכז
25/09/2016 | 08:21
1
121
הזוי הקטע שבלינסון לא עושים...

בנות מהכללית, איפה עשיתן סקירת מערכות מאוחרת לתאומים (אזור פתח תקווה)?
אם עשיתן פרטי - אז אצל מי וכמה עלה? (אין לי פלטינום).
יש עוד אפשרויות חוץ מתל השומר?
לצפיה ב-'עשיתי פרטי אצל דר' הנדלר-3700. גם לי אין פלטינום....'
עשיתי פרטי אצל דר' הנדלר-3700. גם לי אין פלטינום....
29/09/2016 | 22:41
46
לצפיה ב-'עגלת שלישייה.'
עגלת שלישייה.
21/09/2016 | 11:14
179
בוקר טוב, רציתי לברר אם יש חנויות בארץ שמוכרות עגלת שלישייה אבל לא רכבת אלא כמו עגלת אחים. אני לא אוהבת את הרכבות.
לאחר שוטטות באינטרנט לא מצאתי משהו קונקרטי.
תודה רבה!
לצפיה ב-'ציוד יד שניה ליולדות בקרוב'
ציוד יד שניה ליולדות בקרוב
14/09/2016 | 21:07
180
הי בנות!! ליולדות בקרוב נותר לי ציוד מעולה מהתאומות שלי: חבילה ענקית של בגדי פגים וסדיניות, 2 טרמפולינות של צ'יקו איזי רילקס, 2 מוניטור נשימה של שילב אנג'ל קר ומחמם בקבוקים. הכל בשליש עד רבע מחיר מהקניה. אזור המרכז. לא מצליחה לכווץ כאן תמונות ולהעלות אך אוכל לשלוח במייל הכל.
לצפיה ב-'מחפשת חליפות לתאומים בני חמש'
מחפשת חליפות לתאומים בני חמש
09/10/2016 | 21:58
51
מחפשת שתי חליפות לשושבינים תאומים בני ארבע וחצי אחד קצת יותר מלא ואחד רזה מאד, יכול ללבוש גם חליפה מידה 3-4.
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:27
7
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'תאום אחד שעושה לי חיים קשים..'
תאום אחד שעושה לי חיים קשים..
26/09/2016 | 10:46
4
375
שלום
תאומים אוטוטו בני שנתיים
האחד ילד טוב רוב הפעמים מקשיב לי
השני מרביץ חופשי..לא מקשיב לי בכלל
איך מחנכים?
יוצא שאני מכה אותו הרבה וברור לי שאני מחטיאה פה בגדול
מה עושים? תודה  אשמח לכל טיפ
לצפיה ב-'איך מחנכים?'
איך מחנכים?
26/09/2016 | 14:59
241
קודם כל חשוב להבין שמכות הן לא דרך לחינוך (לפחות לא מהסוג שאת רוצה להשיג). הדבר היחיד שילד שמכים אותו יכול ללמוד הוא שמכות הן דרך לגיטימית להשיג דברים שהוא רוצה.
מכות, וענישה בכלל בגיל הזה הן לא אפקטיביות כדי לחנך ילד לא להרביץ. ראשית, מכיוון שבאמת אין בהן שום דבר מלמד, אלא רק דרך של ההורה "לנקום" בילד שהתנהג לא כשורה.
כדי להבין את הסיבה השנייה שבגללה מכות , צעקות וענישה בכלל הן לא אפקטיביות כדרך חינוך צריך קודם כל לנסות להבין למה הילד נוהג בדרך שבה הוא נוהג.
למה הוא מרביץ? אצל ילדים, כל התנהגות מכוונת להשגת מטרה כלשהי. ברוב המכריע של המקרים המטרה היא לקבל תשומת לב. עבור הילד זה לא משנה אם תשומת הלב שהוא מקבל כתוצאה מההתנהגות שלו היא "שלילית" (ענישה, מכות) או "חיובית" (שבחים, עידוד). מה שמעניין את הילד בגיל הזה הוא כמה תשומת לב הוא מקבל כתוצאה מההתנהגות שלו. הכמות היא הגורם המכריע.
כל מה שכתבתי עד פה נכון עבור כל ילד בן שנתיים. כשמוסיפים לזה גם את עניין התאומות, ברור לנו שתשומת לב של ההורים היא מצרך הרבה יותר נדיר - מעצם העובדה שהיא תמיד צריכה להתחלק בין שניים. ולכן, כל התנהגות שתאפשר לי לקבל יותר תשומת לב מאשר אחי התאום - היא כשרה.

אז מה עושים?
קודם כל אני ממליצה לך לפנות להדרכת הורים. יש הדרכות הורים פרטניות, ויש סדנאות להורים לתאומים בגיל הזה. אני ממליצה מאד על ורד בן פורת שהיא מדהימה ואני בטוחה שתעזור לך מאד.
דבר שני, ברגע שאת מבינה ויודעת שהמטרה של "המרביץ" היא לקבל תשומת לב - את יכולה לתת לו יותר תשומת לב חיובית בכל פעם שהוא מתנהג כמו שאת רוצה שהוא יתנהג (למשל: כשהוא משתף את אחיו במשחק, כשהוא נותן לו צעצוע, כשהוא עושה משהו שאת מבקשת ממנו), ולא לתת לו תשומת לב כשהוא מתנהג בניגוד למה שאת מצפה ממנו. כשהוא מרביץ - פשוט תרחיקי אותו ותסבירי לו ש"אצלנו בבית לא מרביצים, אלא .... (מבקשים את הצעצוע/מחכים לתור שלנו/.... )".

מה דעתך?
לצפיה ב-'אותו דבר קרה לי . טעות פאטלית'
אותו דבר קרה לי . טעות פאטלית
06/10/2016 | 04:10
1
155
רק מחמיר את הבעיה והופך אותו ליותר אלים. להשתמש בעונשים אחרים כמו דקה שתיים בחדר עונש. כמו לעשות איתו ברוגז. לשלול הפתעות ומתנות. ועים הרבה סבלנות לאורך זמן זה משתפר. אצלי חדר עונש לכמה דקות היה מאוד אפקטיבי למרות שבהתחלה זה כרוך בצעקות ובכי שכל הבלוק שומע. אבל בסוף אין להם ברירה הם נירגעים כדי לצאת מהחדר .
לצפיה ב-'בגיל הזה ענישה בחדר לא משיגה את המטרה. '
בגיל הזה ענישה בחדר לא משיגה את המטרה.
09/10/2016 | 12:26
89
יש הרבה דברים אחרים שאפשר לעשות כנגד התנהגויות שנתפסות בעינינו כ״אלימות״ בגיל הזה לפני הרחקה לחדר אחר.
לצפיה ב-'מכות רק עושה יותר גרוע. אני תמיד פשוט אומרת לבן שלי לא מרביצ'
מכות רק עושה יותר גרוע. אני תמיד פשוט אומרת לבן שלי לא מרביצ
18/10/2016 | 11:02
59
מרביצים ומראה לו מה כן עושים כמו תעשה טובה ועם היד שלו מלטפת את הילד השני שיבין שככה עושים
לצפיה ב-'בנים בני שנתיים בגן'
בנים בני שנתיים בגן
22/09/2016 | 21:11
1
154
בגן יש שתי קבוצות של בני שנתיים והגננת הציעה להפריד ביניהם.
אשתי בעד אבל אני מתלבט.
מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'השאלה היא למה הגננת הציעה להפריד ביניהם'
השאלה היא למה הגננת הציעה להפריד ביניהם
25/09/2016 | 14:34
106
וגם , מה הכוונה בשתי קבוצות?  האם מדובר בצוות שונה לכל קבוצה? מתחם אחר? או שמדובר על קבוצות עבודה שונות באותו מתחם ?
לצפיה ב-'לידת תאומים'
לידת תאומים
13/09/2016 | 09:41
3
367
אני מתלבטת אם לקחת דולה ללידה כי מעבר לעניין הכלכלי אני תוהה אם מתאים לי שתהיה עוד מישהי איתי, אשמח לתובנות בעניין (כמה זה משמעותי בלידת תאומים, איזו תמיכה אפשר לקבל וכיו')

בנוסף אם יש למישהי ניסיון בלידת תאומים בבתי החולים- תל השומר, איכילוב ומעייני הישועה אשמח לשמוע אם יש נהלים מיוחדים או כל עניין מיוחד בתחום וכן על התינוקיה (בלידות הקודמות השתדלתי להיות צמודה לתינוקות שלי חוץ מהלילה ששמתי בתינוקיה עכשיו כיון שמדובר בתאומים אני מבינה שלא אוכל לעשות זאת ולכן אשמח לדעת איך מתנהלות התינוקיות בבתי החולים האלו) 

תודה!
לצפיה ב-'ילדתי במעייני'
ילדתי במעייני
15/09/2016 | 06:58
186
אבל בקיסרי (אלקטיבי).
אז אוכל לייעץ לגבי התינוקיה-
מקסים מקסים!!!!
איזה מקצועיות ואכפתיות!
החלטות טובות
לצפיה ב-'ילדתי באיכילוב'
ילדתי באיכילוב
15/09/2016 | 11:25
205
לידה טבעית, חוויוה ממש טובה.
לא יודעת כמה דולה תעזור לך כי בכל מקרה יתנו לך אפידורל (חייבים בלידת תאומים אם במקרה צריך באמצע לעבור לניתוח חירום).
בכל מקרה, יהיו איתך מלא אנשים בחדר לידה ככה שאם הסיבה שאת לא רוצה דולה כי את לא רוצה עוד מישהו איתך זה לא ממש רלוונטי...
הבנות שלי היו שבוע בפגייה, הייתי מאוד מאוד מרוצה.
אח"כ היו עוד לילה אחד בתינוקייה, לילה שבו לא ישנתי כמעט ואין לי ממש דברים טובים להגיד עליה. מצד שני, גם את התינוקייה בתל השומר (שם ילדתי את בתי הבכורה) לא אהבתי בכלל...
שיהייה בהצלחה!
לצפיה ב-'אני ילדתי במעייני הישועה'
אני ילדתי במעייני הישועה
18/09/2016 | 00:10
162
אני חוושבת שמאד תלוי באיזה מצג התינוקות שלך. אצלי זה היה ראש ראש והכל היה תקין ברוך השם. הייתה לי לידה יחסית קלה, לא יותר מורכבת מלידה רגילה.. למעט אפידורל שנתנו לי רק בסוף כי פחדו שיפסיקו לי הצירים. באופן כללי הם מעודדים שם לידה טבעית . אני הייתי מרוצה. לא חושבת שצריך דולה אבל זה אישי עד כמה את צריכה תמיכה באופן כללי בלידה. לידת תאומים מאריכה את הלידה בעוד כמה דקות לא יותר..
לצפיה ב-'אכילה מוגזמת בלילה'
אכילה מוגזמת בלילה
14/09/2016 | 12:40
5
195
היי, רציתי לשתף בתופעה מוזרה שהתחילה אצל אחד מהתאומים שלי , (בני שנה) לפני כשלושה שבועות. הוא מתעורר בלילה ובוכה ולא נרגע עד שהוא מקבל בקבוק (מטרנה מדוללת) אחרי שעתיים- שוב אותו דבר כך שלוש וארבע פעמים בלילה. 
עד עכשיו היה ישן שינה רצופה ומקבל בקבוק פעם אחת בשעה קבועה בלילה. 
אני לא יודעת מה לעשות- זה הגיוני שהוא כ"כ צמא? ואולי הוא רעב ואני צריכה לחזור לתת לו בקבוק מטרנה מלא? (בשעות היום בכלל לא מקבל  מטרנה רק לפני השינה בקבוק אחד ובלילה כמו שאמרתי- מדוללת)
מישהו נתקל בתופעה כזאת?
(ומה עושים עם החיתול- הוא מתעורר בבוקר כוווווולווווו רטוב כולל הבגדים והמזרון.. להחליף לו באמצע הלילה? זה לא יוציא אותו משינה לגמרי?)
לצפיה ב-'אולי קפיצת גדילה? '
אולי קפיצת גדילה?
15/09/2016 | 04:43
1
67
נסי להוסיף לו עוד אוכל לארוחת ערב.
ואם לא רוצה, אז להקדים קצת את ארוחת הערב ואז לתת תוספת אחרי שעה.

הפואנטה זה לבדוק אם באמת הוא צריך את התוספת הזאת...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/09/2016 | 00:18
36
אנסה להגדיל את ארוחת הערב..
לצפיה ב-'ואולי זה לא רעב...?'
ואולי זה לא רעב...?
19/09/2016 | 16:09
2
79
את מתארת תופעה שהחלה לפני שלושה שבועות, מה שאצלי מייד מעלה את החשד שיש קשר לכניסה למסגרת חדשה.
אז אני מתחילה ושואלת האם היה שינוי כזה שבעקבותיו החלו ההתעוררויות בלילה?

ולמה אני חושבת שלא מדובר ברעב? כי תינוק בן שנה, שאוכל טוב במהלך היום, ששומר על האחוזונים, והוא בריא, לא זקוק להשלמת קלוריות במהלך הלילה.

מה שאני מציעה לך לעשות הוא קודם כל כמובן לוודא שהוא אוכל טוב במהלך היום, וגם לנסות להבין מה גרם לשינוי בהתנהגות. האם היה שינוי אחר כלשהו בחייו באותה תקופה שבה התחילו ההתעוררויות הליליות?
הדבר השני שאני מציעה הוא לוותר על ה"ארוחות" האלה כי הן באמת מיותרות עבורו (בהנחה שכל מה שכתבתי למעלה נכון והוא בריא, שומר על האחוזונים וכו') ולנסות להתמודד עם ההתעוררויות האלו בדרך אחרת. קחי בחשבון שיכולים להיות כמה לילות קשים, אז אולי כדאי לעשות את זה דווקא בסופ"ש כשיש אפשרות להשלמת שעות שינה למחרת...
מה דעתך?
לצפיה ב-'זאת גם התחושה שלי'
זאת גם התחושה שלי
19/09/2016 | 19:12
1
52
התחושה שלי שזה גם לא רעב, האמת שלאחרונה גם עברנו דירה וגם הוא נכנס למסגרת אחרי שנה שהיה איתי בבית.
אני באמת מנסה להתחיל תהליך של לא לתת מטרנה בלילה אלא רק מים, הוא בוכה הרבה אבל בסוף נרדם. אני מניחה שלאט לאט הוא יתרגל...
תודה רבה על התגובה- אעדכן בהמשך..
לצפיה ב-'אין הבדל בין מטרנה למים'
אין הבדל בין מטרנה למים
20/09/2016 | 12:18
57
מבחינת התלות בהם במהלך הלילה. שניהם ממלאים את הקיבה שלא לצורך במהלך הלילה.
ממה שאת מתארת, הבן שלך עבר שני שינויים מאד רציניים בזמן האחרון, וההנחה שלי היא שההתעוררויות בלילה הן בעיקר צורך שלו בהשלמת "זמן אמא".
מה שאני מציעה לך הוא לוותר לחלוטין על הבקבוקים בלילה, כי הם לא תורמים לו, ולנסות לאפשר לו יותר "זמן אמא" בשעות שאת נמצאת איתו לפני השינה. במשך היום כשהוא נמצא בלעדייך ומתמודד עם זה "מאגרי אמא" שלו הולכים ומתרוקנים. ההתעוררויות בלילה מאפשרות לו למלא את המאגרים.. לכן, כשאת אוספת אותו מהגן - נסי לא להיות מוסחת מדברים אחרים. אני יודעת שזה לא פשוט כשיש אחות תאומה שגם היא רוצה את הזמן אמא שלה, אבל הכוונה שלי היא בעיקר להסחות דעת של כביסה, כלים, טלפון, מטלות השגרה... תני לו להרגיש אותך, לנשום אותך, להתמלא במה שהיה חסר לו במשך כל היום.
עוד דבר שמאד יכול לעזור הוא הארכה של טקס השינה. תתחילו מוקדם יותר את שגרת הערב, תאריכו את טקס השינה - תוסיפו לו הרבה הרבה חלקים של מגע, של חיבוקים, של נשיקות, של זמן אחד על אחד. תני לו את האפשרות למלא את המצברים שלו ב"אמא".
מה דעתך?
לצפיה ב-'משאבה'
משאבה
14/09/2016 | 10:06
3
112
הי.. יש לי תאומות בנות כמה ימים. כל אחת נולדה 2.100. איזה משאבה מומלצת על מנת להגביר את החלב עד שילמדו לינוק יעיל ולאפשר לי לשאוב במהירות בלי לבזבז זמן יקר ומעייף...? אני די מיואשת...
תודה
לצפיה ב-'אמדה דו צדדית'
אמדה דו צדדית
14/09/2016 | 12:42
84
שירתה אותי נאמנה...
לצפיה ב-'בשעה טובה! :)'
בשעה טובה! :)
15/09/2016 | 04:40
71
אני שאלתי מיד שרה מדלה lactina
דו"צ. טובה מאוד.
לצפיה ב-'לקטינה של מדלה'
לקטינה של מדלה
25/09/2016 | 21:52
53
משאבת לקטינה של מדלה דו צדדית. 
ניתנת להשגה בהשאלה ביד שרה וגמחים אחרים. 
ניתנת גם להשכרה.
תאמרי להם שילדת תאומים כי המשאבות שמורות לתאומים ופגים.

גם משאבת סימפוני מעולה אך היא יקרה יותר, היא ניתנת להשכרה ולא להשאלה
לצפיה ב-'העלאת נושא הדילול - אצל כולם?'
העלאת נושא הדילול - אצל כולם?
11/09/2016 | 19:43
11
395
היי
בבדיקה הראשונה אצל הגניקולוג שלי הוא ראה שיש תאומים והעלה את האופציה של דילול.. זה עשה לי ממש רע ורציתי לשאול... כל הרופאים אומרים את זה? לכולן?
לצפיה ב-'לי לא אמרו'
לי לא אמרו
11/09/2016 | 22:27
241
אבל אצלי זה הריון מivf אז זו היתה אופציה אפשרית וצפויה מראש
לצפיה ב-'דילול'
דילול
11/09/2016 | 23:41
1
261
גם אצלי הרופא הציע. נראה לי שחלק מרופאים נוהגים להציע. מה שכן, אחרי שנידנדתי לכמות מסוימת של אימהות לתאומים, הבנתי שכשאין עדיין ילדים בבית, אז לרב לא יציעו דילול.
פעם , לפני כמה שנים שמעתי על מישהי שהציעו לה דילול משתיים לאחד, לכן כשרופא הציע לי הייתי מוכנה. ההבדל הוא שאצלי זה IVF, אז זה ממש מוזר - להחזיר שני עוברים ואז לדלל ? 
ועוד משהו - סיכון שאחרי דילול הכל יפול - כעשרה אחוז - בעיניי זה ממש המון. אז איך מציעים משהו כל כך מסוכן ?

לצפיה ב-' אני אגיד לך איך, נכנסת לראש של הרופא רגע..'
אני אגיד לך איך, נכנסת לראש של הרופא רגע..
08/10/2016 | 13:41
149
אני לא אומרת מה נכון ומה לא רק מסבירה את הצד של הרופא שמציע. אישית לא הייתי עושה אם היו מציעים.. אבל רק אומרת.
בהריון תאומים הסיכוי ללידה מוקדמת הוא כ40% השבוע הממוצע ללידה הוא שבוע 36-7 וזה רק הממוצע. כלומר חלק לא מבוטל יולדות לפני השבוע הזה. הסיכון ללידה מוקדמת, הוא מאוד גדול. הסיכוי להפלה של אחד או שניהם הוא גם לא מבוטל.. פה אני לא מכירה את הסטטיסטיקה.
אך כפי שנראה הסיכוי לאבד את ההריון בגלל דילול הוא קטן יותר מאשר לאבד אותו או לסיים אותו לא באופן אידאלי בשל עצם העובדה שמדובר בתאומים...

לצפיה ב-'ממש לא הציעו... '
ממש לא הציעו...
12/09/2016 | 09:38
183
גם היה מivf
אבל ריבונו של עולם! איך אפשר לדלל ברכה כזאת?!?!
אין לך מושג איזה כיף ומיוחד זה!
נכון, ברור שזה לא כמו ילד אחד... אבל לדלל???? ה' החליט שיהיו לך שניים, אז זה אומר שאת ובעלך מסוגלים לקבל את הברכה הזאת!!!!

המשך הריון תקין ובריא ושיסתיים בידיים מלאות.
החלטות טובות.
לצפיה ב-'לנו לא אמרו לדלל'
לנו לא אמרו לדלל
12/09/2016 | 16:46
166
אצלנו לא הציעו לדלל
אנחנו אחרי IVF

זה אושר ענקי וכיף גדול תאומים
מאוד מיוחד לגדל אותם ביחד
בהצלחה
לצפיה ב-'לי זה היה הריון טבעי...'
לי זה היה הריון טבעי...
13/09/2016 | 09:15
208
ונראה אותו אם הוא היה מסוגל לומר לי לדלל ח"ו, אני מאושרת כל רגע,
וזה לא קשור למה שיש לך בבית, יש לי ילד בן שנה ושלושה חוד' ועכשיו תאומים בני חודש.
לצפיה ב-'זה רופא מטומטם (סליחה על ההתבטאות)'
זה רופא מטומטם (סליחה על ההתבטאות)
13/09/2016 | 10:10
3
219
פשוט ככה.

אם היה מציע ברביעייה , היה ברור לכל אדם בר דעת שהסיכונים להמשיך הריון כזה הם חסרי פרופורציות - מכיוון שהשבוע הממוצע ללידה כזאת הוא 30 שבועות (עם סטיות של כמה שבועות לכאן או לכאן) והשנה ילדה מישהי בביה"ח רמב"ם רביעייה בשבוע 27 (משקלים של 500-900 גרם) ואף אחד לא יכול להבטיח שהם יגדלו בריאים.

על שלישייה - הדעות חלוקות לכאן ולכאן - ממוצע 33 שבועות.

בתאומים הרבה נשים מגיעות ל 37 (שזה כבר מחוץ להגדרה של פגות) - קרוב ל 50 אחוז. וגם אם לא מגיעים אלא רק לשבוע 34 - כאן כבר נמצאות בוודאי מעל ל 80 אחוז מהנשים (ואולי אף מעל 90 אחוז) והסיכונים לתחלואי פגים עם נכויות לכל החיים אינו אופייני לפגים בשבועות 34-36 (אך עדיף להימנע מזה).
נכון שקיימת אפשרות ללידה מוקדמת מאד -מתחת ל 33 אבל ההסתברות קיימת גם בהריון יחידאי (בסיכונים קצת יותר נמוכים).

צריך להציב גבולות בנושא דילולים.

יש לזכור כי רוב מוחלט של הריונות התאומים - בפרט DC/DA מסתיימים בלידות מוצלחות ובילדים בריאים.

לצפיה ב-'דילול'
דילול
21/09/2016 | 11:19
2
146
אנחנו עברנו בשבוע האחרון דילול מארבעה לשלושה. אמנם בלב כבד אבל עברנו את זה תודה לאל. במספר עוברים כזה באמת זה הדבר הראשון שמציעים אך כשיש תאומים???? אני לא מבינה מה הסיבה להציע דבר כזה!!!
לצפיה ב-'בוודאי שבתאומים אין כל הצדקה לכך'
בוודאי שבתאומים אין כל הצדקה לכך
06/10/2016 | 15:56
87
אא"כ יש נסיבות רפואיות חריגות.

אני מכיר חבר שלי שהוא אחד משלישייה- והאמא קטנת קומה (בקושי מטר וחצי) והם נולדו במשקלים 1.1 עד 1.3 ק"ג (שבוע 30 בקירוב) וברוך ה' כולם בסדר גמור.

בתאומים ישנן נשים רבות שמגיעות ל 37 ואף ל 38.

גם אם חלילה היא בצד הפחות חיובי של הסטטיסטיקה והיא תלד בשבוע 35 (שברור שעדיף להימנע מכך) אין כל סכנה של תחלואי פגים קשים (כמו דימום תוך מוחי דרגה 4 או משהו כזה).
לצפיה ב-'רביעייה זה כבר סיפור בפני עצמו'
רביעייה זה כבר סיפור בפני עצמו
06/10/2016 | 15:59
90
אמנם שמעתי על מקרה שהאשה סחבה כמעט עד 36 אבל גם 33-34 זה נחשב מעולה בהריונות מסוג זה.

הממוצע זה שבוע 29-30 (שזה לא מזהיר ) ולא חסרים מקרים רבים של לידה בשבועות 25-27 שיכולים להסתיים בילדים עם שיתוק מוחין ח"ו.
לצפיה ב-'דילול...'
דילול...
18/10/2016 | 20:19
65
לי אמרו בגלל שאני בגיל 40 עם עודף משקל ויש לי כבר שני ילדים. אמרו? אז אמרו. שקלתי. התייעצתי עם עוד רופאים. מי שאמר לי את זה הוא הרופא הפרטי שאני אצלו שנים והוא פרופסור. כל השאר אמרו שלא. רציתי מאוד תאומים. לא דיללתי. היום הם בני 3 בריאים ומתוקים. נולדו כ-3 ק"ג כל אחד בסוף 38. אני לא רופאה ולא יודעת מדוע הציעו לך אבל תלכי לעוד התייעצות ותשקלי. בהצלחה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
B'way- הורות ומשפחה בפרק ב'
גלית הלר זמינה עבורכם
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה