לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1762117,621 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'התלבטות בנוגע לכיסא אוכל'
התלבטות בנוגע לכיסא אוכל
16/09/2018 | 12:50
5
55
שלום לכולן,
פיצקיות בנות 9 ח' אוכלות רק טחון ורק מעט פירות שהן אוהבות.
אנחנו יושבות על מזרון וככה אני מאכילה אותן. (תמל הן שותות בסלקלים).
אני רוצה להניח להן צלחות התנסויות בתקווה שיסכימו לעוד מאכלים, שבטעימות מכפית הן לא מתלהבות מהם.
אני מתלבטת מאוד אם לקנות כיסא האכלה גבוה כמו כולם, או במקום זה שולחן קטן. קשה לי לעבור מהחופש שיש להן כרגע, לקשירה בכיסא. מצד שני כולם אומרים לי שהן קטנות מדי לאכול עצמאית משולחן, הן עומדות רק בהישענות.
מה דעתכן? 
לצפיה ב-'את יכולה...'
את יכולה...
16/09/2018 | 14:25
2
38
למצוא ב"איקאה" כסאות אוכל לא נורא יקרים.
כשיש מגש בחזית וניתן להניח עליו דברים אין ספק שזה מאפשר להתנסות עם האוכל.
את לא חייבת "לקשור" בכיסא.
אגב,כשאוכלים,יושבים בנחת ולא מטיילים כך שאני לא חושבת שישיבה בכיסא תיקח מהן את ה"חופש".
מניחה שגם הישיבה על המזרן היא ישיבה ולא ביס,גלגול,זחילה,עמידה וכיו"ב.
אני הייתי מושיבה בכיסאות,שמה על המגש ומתיישבת מולם.לא קמתי עד שהורדתי מהכסאות.
כשגדלו הנמכתי את גובה הכיסא כך שידעו גם לרדת ממנו לבד ואפילו להוציא את המגש בעצמם.
בגיל 3 רכשתי שולחן וכסאות,כמו אלו שיש בגנים, שמשמשים אותם עד היום.
בתאבון
לצפיה ב-'עדיין שואלת'
עדיין שואלת
16/09/2018 | 18:17
1
35
על המזרן הן לפעמים נעמדות\נשענות עלי, לפעמים משחקות לרגע. מעבר לכיסא לא יגרע מהעצמאות? כי מפעם לפעם הן יותר יושבות יפה איתי, ומרצונן, אני לא מעירה להן.
ד"א בכיסא גבוה לא חייבים לקשור?
למה לא לשים להן שולחן קטן ולשבת איתן? מבחינת הניקיון הבנתי שממילא מעיפים אוכל לרצפה. ואח"כ בגן יאכלו גם על שולחן.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
16/09/2018 | 18:50
30
זה בסדר מבחינתך שהן קמות,משחקות במהלך האוכל?אם כן...תמשיכי.
אם רוצה להקנות הרגלי אכילה אז אפשר בכיסא,ליד שולחן כשהמטרה היא אכילה ולא משחק.
חייבים?מי מחייב?זה בטוח כשחוגרים.
אני לא חגרתי לא בעגלה ולא בכיסאות אוכל.ברכב-חוגרת.
שולחן מצריך ישיבה בכיסא.הן מסוגלות,לדעתך?
הניקיון הוא פרט שולי בהחלט.
ילדים אוכלים-מלכלכים! על אחת כמה וכמה כשהם צעירים ומתנסים בסוגי מזונות שונים.
הם נוגעים,יורקים,זורקים,מורחים.
עכשיו את תחליטי מה טוב עבורן.
אם נוח לכן מזרן אז מזרן,אם הן מסוגלות לשבת ליד שולחן אז שולחן וכיסא או שאולי צריכות משהו יותר "חובק" כמו כיסא אוכל.

לצפיה ב-'מצטרפת למה שכתבה לך רו תם'
מצטרפת למה שכתבה לך רו תם
17/09/2018 | 00:26
1
29
העניין פה הוא פחות ה"חופש" ויותר עניין של הקניית הרגלי אכילה וישיבה ליד שולחן בזמן האוכל.
בגן למשל, יושבים ואוכלים ליד שולחנות נמוכים ולא על כסאות גבוהים, אבל לא מאפשרים "טיולים" בזמן האוכל אלא מקפידים שכולם ישבו ויכבדו את חבריהם האוכלים כל זמן שהם עדיין אוכלים.
מעבר לזה, בעיני, היתרון שבכיסאות הגבוהים הוא שהם מאפשרים להן לשבת בגובה שלנו, ליד שולחן האוכל שלנו ולהיות חלק מהארוחה שמיועדת לכל בני המשפחה, ולא בארוחה פרטית שהיא רק עבורן. הישיבה עם כל בני המשפחה מאפשרת לחשוף אותן למאכלים שונים שאוכלים בבית, ולתרבות של ארוחות משפחתיות.
מעבר לזה, אני לא חושבת שארוחה של חצי שעה פוגעת להן בחופש - הן חופשיות לעשות מה שהן רוצות במשך כל שאר הזמן... וברור שיש שלבים במשך היום שהם תחומים (גם במשך הזמן שלהם וגם בתחום הפיזי שלהם) - אכילה, מקלחת, שינה...
לצפיה ב-'לגבי החופש'
לגבי החופש
17/09/2018 | 11:19
24
זה שונה בעיני כשהן יושבות לידי לאכול מרצונן, זה לא בוגר יותר? דורש מהן יותר הבנה של הסיטואציה? הן מטיילות פחות ופחות, יותר קשובות לארוחה, ועכשיו אני אקח להן את זה. לא כדאי לזרום עם הקצב שלהן? בינתיים המשפחה זו אני, אני יכולה לשבת איתן בכל גובה. (כרגע אני מאכילה אז לא יכולה ממש לאכול יחד איתן, רק כששותות תמל) 

לצפיה ב-'דילול עוברים'
דילול עוברים
14/09/2018 | 19:09
16
91
היי לכולם. אני בהריון שבוע 12 עם שלישיה לאחר 3 הזרעות. החלטנו לאחר ההמלצה של הרופא שנעשה דילול של עובר אחד. הבנתי שעל מנת לעבור את הדילול נצטרך לעבור ועדה להפסקת הריון. יש פה כאלה שלא התירו להם בועדה לעשות דילול? אשמח לשמוע סיפורים ותובנו וגם איך הפעולה מבוצעת, מה תופעות לוואי וכו'. יואר, כי נכון לעכשיו כל העוברים בריאים ולא נמצאו מומים אבל עדיין אנחנו לא רוצים לסכן את ההריון כולו ואותי בהתאם לסיכונים שיש בהריון של שלישיה. אודה לתשובתכם
לצפיה ב-'כן צריך לעבור וועדה אבל במקרה שלכם היא בטח תאשר דילול'
כן צריך לעבור וועדה אבל במקרה שלכם היא בטח תאשר דילול
14/09/2018 | 22:20
1
49
כי הריון שלישיה נחשב כי אינדיקציה רפואית לדילול.
לגבי תופעות לווי - קיימת סכנה לזיהום ולאיבוד הריון כולו, ככול הנראה פחות מאשר במקרה שתחליטו להשאיר הריון כולו, לא יודעת בוודעות.
אם החלטתם לבצע דילול, נראה לי שכדאי לעשות את זה בשבועות הקרובים ולא למשוך.
לצפיה ב-'דילול'
דילול
15/09/2018 | 09:15
47
כן כמובן שנעשה את זה בשבועות הקרובים. תודה
לצפיה ב-'גם אני בהריון עם שלישייה ואני חייבת רק לציין'
גם אני בהריון עם שלישייה ואני חייבת רק לציין
15/09/2018 | 10:34
3
67
שברגע שהבנו שמדובר בשלישייה כמעט כל רופא המליץ על דילול ונשלחנו להתייעצות עם רופא מומחה במחלקה להריון בסיכון, הוא הסביר לנו את כל ההשלכות ובסוף ציין "שלפי הספרות העדכנית הפחתת עובר בהריונות כאלה אינה מורידה את הסיכון להפלה".
שמעתי גם מחברה שהייתה בקשר עם קבוצת נשים בהריון שלישייה שהיו כאלה שהחליטו להפחית עובר אחד ובסוף איבדו את כל ההריון.
בכל מקרה מה שתחליטי שיהיה בהצלחה

לצפיה ב-'דילול'
דילול
15/09/2018 | 15:11
2
55
תודה
אני מודעת לסיכונים ואני באמת מקוה שהכל יעבור בשלום אמן.
הלוואי והיתה בספרות הרפואית תשובה חד משמעית לעניין הזה. לא פשוט.
לצפיה ב-' אין חד משמעי לצערנו'
אין חד משמעי לצערנו
15/09/2018 | 17:17
1
52
הם גם לא מתחייבים על כלום-הם אומרים שהסיכוי שלך להגיע להריון בריא יותר הוא עם 2 עוברים אבל אין ערובה בכלל שיישארו לך עוברים-אני עברתי את הדילול שלי מעכשיו לעכשיו(קבעו לי תור בצהרי יום רביעי לחמישי ב7:30 בבוקר) משום הדחיפות שהייתה לעשות זאת-וגם אז למרות שהעוברים שלי היו בכמעט שבוע 22 לא הבטיחו לי כלום.והרופא גם ציין אין בספרות שום דבר על הנושא הזה..לכן הם לא מתחייבים ומציינים בפנייך את כל הזיכונים לכל הכיוונים(אצלי גם הייתה האופצייה לחכות לשבוע 30+ כדי שיהיו ברי חיות ואם תתפתח לידה שיהיה ניתן להציל)-את צריכה לבחור את הרופא הכי טוב בעינייך שאת יכולה לסמוך עליו שיעשה זאת ולקוות להכי טוב.הכל יכול לקרות.
מאחלת לך המשך הריון קל ומשעמם אחרי ההחלטה החשובה הזו!!
לצפיה ב-'דילול'
דילול
15/09/2018 | 17:29
43
תודה אמן
לצפיה ב-'דילול'
דילול
15/09/2018 | 12:13
6
67
לגבי וועדה-זה שם מנופח לרופא ויועצת סוציאלית שיושבים מולך ומסבירים לך את ההשלכות של המשך ההריון ושל הדילול-מציעים לך אוזן קשבת לאחר התהליך וזהו-היות ואת בהריון שלישיה זה רק לצורך חתימת טפסים ולראות כנראה שאת שלמה עם ההחלטה.

אני עשיתי דילול משלושה לשניים בשלב מאוד מאוחר )שבוע 21+5) בהרדמה ואצלי לאחר הפרוצדורה לא היו תופעות מלבד הנפש שכאבה(עשינו זאת עקב חשד למום שהתגלה בסקירה ראשונה-כשלבסוף היו אלה מומים שאסור היה להמשיךאת ההריון).

אנחנו החלטנו להמשיך עם השלישייה למרות שאמרו לנו להוריד-בדיעבד אילו הייתי מורידה כשאמרו לי הייתי מורידה כנראה עובר בריא ובסוף נאלצת להמשיך ולעשות דילול נוסף וכנראה כל ההריון היה נופל-כל הרופאים ללא יוצא מן בכלל אמרו לנו במקרה הזה שהאינטואיציות שלנו עבדו נכון.
כל רופא יגיד לכם לדלל משום הסיכון ללידה מוקדמת ולמומים וכד׳-אנחנו עשינו טבלה של יתרונות וחסרונות לכל הכיוונים-כי הסיכונים שבהמשך ההריון קיימים גם בדילול-הפלה ומומים לעוברים שנותרו עקב זיהומים וכד׳.
היום הריונות שלישייה כבר לא נדירים ככ..תעשו כמובן את הבחירה שלכם-אחרי ששקלתם הכל ואתם בלב שלם ניגשים.
אני היום עם שני ניסים קטנים בני חצי שנה שאיבדו את אחותם ושרדו את כל ההריון הזה עם כל הבעיות שהתלוו אליו-ובאמת שלא חשבתי שאהיה בידיים מלאות.
תחשבו ותעשו את הבחירה הטובה עבורכם-ולא רק לפי מה שכל הרופאים אומרים.
בהצלחה ובשורות טובות!!!!!!

לצפיה ב-'דילול'
דילול
15/09/2018 | 15:08
5
51
תודה מקווה שיהיה בסדר
לצפיה ב-'שולינקה ריגשת אותי מאוד'
שולינקה ריגשת אותי מאוד
15/09/2018 | 17:33
4
56
גדלו אותם בנחת ואהבה רבה!!!
ריטה,
קטונתי מליעץ לך אבל רוצה רק נקודה למחשבה-
אני אמא יחידנית לתאומים.
לומר שקל?לא תמיד.
לומר שמדהים וממלא,מלא אהבה,מרגש?תמיד והכי בעולם.
לו הייתה לי עזרה ואפשרות ביולוגית() הייתי מוכנה לעוד תאומים.
בין תאומים לשלישייה ההבדל הוא לא משמעותי.
נכון,מרגיש נורא "גדול" אבל אפשרי בהחלט.
הריון תאומים הוא הריון בסיכון,שלישיה על אחת כמה וכמה אבל,גם אני הייתי הולכת על הטבלה ששולינקה עשתה.
החלטה לא פשוטה כלל.
בהצלחה בכל מה שתחליטו ורק טוב
לצפיה ב-'גם אני אמא יחידנית לתאומים - תאומות ליתר דיוק'
גם אני אמא יחידנית לתאומים - תאומות ליתר דיוק
15/09/2018 | 18:41
71
אולי בגלל שהבנות שלי עדיין קטנות אני חושבת שהבדל הוא די משמעותי. לא מתארת לעצמי איך הייתי מסתדרת עם עוד תינוק במקרה של שלישיה. כשהלכתי להזרעה עם שלושה זקיקים מובילים תיארתי לעצמי שאני יכולה להיכנס להריון מרובה עוברים. החלטתי מראש שתאומים אני אשמור ובמקרה של שלישיה אעשה דילול לתאומים עם צער רב ולב כבד. לא רק בגלל הסיכונים אלא גם כי אני לא מסוגלת להסתדר לבד עם שלושה תינוקות.למזלי זה לא קרה לי ונכנסתי להריון רק עם שתיים. בגדול אני ממש לא בעד הפסקות הריון ללא סיבה טובה מאד ודילול זה הפסקת הריון לעובר אחד. אם הייתי בזוגיות ובן זוג היה תומך בהחלטה, הייתי ממשיכה עם הריון שלישיה.
לצפיה ב-'תודה אהובה!!'
תודה אהובה!!
15/09/2018 | 19:44
47
גם את!!רק נחת בריאות ואנבה!!
ומסכימה עם כל מילה שכתבת-אנחנו שהיינו מוכנים לקשיים של שלושה(זה הריון בסיכון סופר גבוה ועם הרבה בדיקות ומעקבים ולא כל אופא מוכן להתעסק איתנו ובקיצור אנחנו עברנו הרבה) ניגשנו לתאומים בגישה של יכל להיות יותר קשה מעכשיו אז לקחת את כל הקשיים שעומדים ולהפוך לחיובי-כי הם באמת אושר גדול.והקושי הוא באמת לא קטן אבל הם ממלאים את כולי.
בעלי כבר מוכן לעוד זוג
ואני מוכנה לחזור ולתפוח בכל רגע בשביל עוד כמה נסיכים ונסיכות

לצפיה ב-'היי תודה. אנחנו החלטנו לדלל,עכשיו רק נתפלל שהכל יעבור בשלום'
היי תודה. אנחנו החלטנו לדלל,עכשיו רק נתפלל שהכל יעבור בשלום
20/09/2018 | 21:06
1
7
לצפיה ב-'המון בהצלחה!!'
המון בהצלחה!!
21/09/2018 | 10:02
5
ובשורות טובות!!!
לצפיה ב-'דילול'
דילול
18/09/2018 | 01:19
2
34
הי ריטה,
אשתי עברה דילול משלישיה בשבועות האחרונים באופן פרטי אצל פרופ ליפיץ באסותא. הוא מאוד מומלץ כי הוא עושה אינספור דיקורים (בייחוד מי שפיר אבל גם דילולים). קחי בחשבון שהעלות לא זולה (שימי בצד 6000 שח לפחות).
נאמר לנו שהסיכון בהפלת כל ההריון בדילול מ3 ל2 הוא 4-5% ובדילול מ3 ל1 הוא 6-7%.
הפרוצדורה עצמה מבחינה פיזית לא כזו נוראית (כמובן שאין מה לדבר על הבחינה הנפשית), מזריקים זריקת הרדמה מקומית כך שלא מרגישים הרבה. הדילול עצמו מתבצע ע"י הזרקת תמיסה ללב העובר. כעבור שעתיים של מנוחה בודקים שוב בא"ס את המצב (ראינו שיש דופק למי שנשאר) ומשחררים הביתה ל5 ימי מנוחה מלאים (אפשר לקום מהמיטה, אסור להתאמץ ולהרים דברים).
אשתי לא רצתה מי שפיר, אנחנו עשינו בדיקת NIPT של מטרניטי21 שהיא היחידה שמתאימה לשלישיות (ואפילו לרביעיות). (גם כאן, שימי בצד לפחות 4000 שח) עדיף לעשות אותה לפני הדילול (תוצאות תוך שבוע בערך), כך שאם יש חשד שאחד העוברים לוקה במשהו מדללים אותו. ישנם פרמטרים בתוצאות הבדיקה שלא רלוונטיים להריון מרובה עוברים.
בעיקרון אם כולם בריאים משאירים את העובר התחתון ועוד עובר.
לוקח לעובר מספר שבועות/חודשים להיספג ברחם (תלוי כמובן בשבוע שבו מבצעים את הדילול). הסיכון להפלה קיים אפילו מספר חודשים לאחר הדילול אבל הוא יורד ככל שעובר הזמן.
מאחל לכולם רק בריאות, כתיבה וחתימה טובה ושנה טובה!
לצפיה ב-'אגב'
אגב
18/09/2018 | 01:23
1
28
הועדה היא רק משהו פרוצדורלי, יושבים עובדת סוציאלית שמתפקדת על תקן פקידה, רופא ופסיכיאטר (כמובן שהמגדר שלהם יכול להיות שונה). במקרה של שלישיה זו סיבה רפואית ומאשרים מיידית בלי לשאול הרבה שאלות.
לצפיה ב-'היי תודה על תשובותיךהמפורטות. נקווה לטוב '
היי תודה על תשובותיךהמפורטות. נקווה לטוב
20/09/2018 | 21:04
5
לצפיה ב-'מטפלת לילה לתאומים'
מטפלת לילה לתאומים
11/09/2018 | 18:23
1
75
שלום לכולן
מחפשת מטפלת לילה לתאומים בני שבועיים. אני גרה בתל אביב, יש המלצות? מה התעריף?
לצפיה ב-'יכולה להמליץ...'
יכולה להמליץ...
11/09/2018 | 20:18
48
על שרית פאר.הכרתי אותה בפגייה ובבית שמרה על שלי.
מקסימה,מנוסה,בעייני אלופה עם תאומים.
תעריף לא יודעת לומר.
050-5562180.
יכולה לעשות גוגל ולקרוא עליה.
לצפיה ב-'מנסה גם פה'
מנסה גם פה
07/09/2018 | 19:52
21
108
התאומים שלי כבר בני 7 חודשים. הזמן טס. שני בנים. לאחרונה חובה קשיי שינה עם אחד מהם. אי אפשר להרדים אותו ביום בשום צורה. כל ניסיון להרדמות מוביל לצרחות. הוא מסתובב במיטה מצד לצד ללא הפסקה צורח ולפעמיח לוקח חצי שעה להרדים אותו וזה מלווה בבכי. אני ממש אובדת עצות. שהיה קטן יותר הייתי שמה אותו ופשוט נרדם. עכשיו זה ממש סיוט. ממש קשה לי לראות אותו בוכה.זה משפיע על כל היופ. הוא עצבני ובוכה כל הזמן. אשמח לעצות

לצפיה ב-'כמה זמן זה ככה?'
כמה זמן זה ככה?
07/09/2018 | 20:11
47
אולי זה קשור לקפיצת בהתפתחות. אצלנו היה משהו כזה קצת מוקדם יותר - בגיל חמישה חודשים.
עכשיו הבנות שלי רוב הזמן בגן ולדברי הצוות ישנות שם צהריים בסדר, אבל בבית שנת צהריים גם לא משהו מי יודע מה, אבל כל עוד הן ישנות בלילה אני לא כל כך מתייחסת לזה.
לצפיה ב-'לי היה משהו דומה, בגיל דומה'
לי היה משהו דומה, בגיל דומה
09/09/2018 | 15:17
15
38
אחת הבנות שתמיד נרדמה ברגע, פתאום התחילה לבכות נורא. היה לי רושם שזה מגרעפס שנתקע לה, וקניתי כדור פיזיו. זה עזר, הקפצתי אותה קצת וזהו. אבל זה לא הרס את כל היום כמו שאת מתארת. אולי כדאי לך לשאול בפורום של דני שינהר. או ללכת לרופא.
לצפיה ב-'זה נראה כאילו משהו מציק לו'
זה נראה כאילו משהו מציק לו
09/09/2018 | 16:16
14
39
אז לגבי ההרדמות יש שיפור. נראה שהיה בעייפות יתר. משתדלת להשכיב לפי סימני עייפות ויש שיפור. אבל כשהוא על המזרן פעילות הוא בוכה כל הזמן כאילו משהו כואב לו. הוא ממש רוקע ברגליים. בטרמפולינה בעגלה עלי לרוב בסדר. אני ממש אובדת עצות. מבאס שהוא לא רוצה לשחק. אני כל הזמן צריכה להיות צמודה אליו. מה אני מפספסת? אם היה משהו רפואי היה לדעתי בוכה גם בעגלה ובטרמפולינה . אני דואגת להוציא לו גרפס תמיד. מה שכן נראה שלא נוח לו על המזרון בעיקר סביב האוכל. יכול להיות שהוא פיתח פתאום רגישות? הם אוכלים מטרנה אקסטרה קר מגיל חודש נראה לי
לצפיה ב-'שינה,רעב,גזים...'
שינה,רעב,גזים...
09/09/2018 | 16:41
13
30
שינה-ממליצה לך לקרוא על "חלונות שינה" ולא להשכיב על פי סימנים אלא לקבוע זמני שינה קבועים ומסודרים.
אוכל-אולי רעב ולכן בוכה? 
גזים-אולי הם שמפריעים לו?
אמנם 7 חודשים אבל יכול להיות.
נסי קצת " התעמלות" על המזרן-על הגב ולקפל הרגליים לבטן וליישר...
אולי לא נעים לו על המזרן? אולי שטיח,שמיכת פוך....
שיניים-זה יכול להיות כאב שכזה....
המון דברים יכולים לבוא בחשבון.
היי קשובה להתנהלות שלו,סבלנות וזה יחלוף
בהצלחה,שבוע טוב,חג שמח ושנה טובה.
לצפיה ב-'נראה שגזים'
נראה שגזים
09/09/2018 | 22:37
12
32
היום בעלי החזיק אותו שצרח ואמר שהיה לו פלוץ רציני. זה התחיל שהיו חולים לאחרונה. 
אולי משהו השתנה בחיידקים במעי?
בנתיים אני מנסה שיטת אלימינציה.
הורדנו ברזל
עכשיו נוריד חלק מהפירות
ואם כל זה לא יעזור אולי נחליף פורמולה
לצפיה ב-'יתכן שלוקח זמן להתרגל לטעימות '
יתכן שלוקח זמן להתרגל לטעימות
10/09/2018 | 21:46
34
וזה עושה בלגן בבטן (עצירות/ קשיי עיכול וכו)
את יכולה לנסות לתת פרוביוטיקה באבקה .
אם עד עכשיו לא היו שום בעיות עם המטרנה מניחה שזה לא זה
אבל שמעתי מכל מיני מקורות שנוטריליון עדין יותר לבטן .
בכל מקרה אם ממשיך ממליצה לקחת לרופא לשלול בעיה רפואית  
(גם אוזניים נניח מרגישים יותר בשכיבה מאשר בישיבה וגם יותר
כואב בלילה כששוכבים לישון ) .
לצפיה ב-'אנחנו גם עברנו לסימילאק קומפורט'
אנחנו גם עברנו לסימילאק קומפורט
12/09/2018 | 11:39
10
27
עוד כשהיינו בשלב 1. ובהתחלה כל הטעימות עשו עצירות לאחת הבנות. אצלינו דווקא הברזל מאוד עזר.
לצפיה ב-'אז הבנתי מה הבעיה'
אז הבנתי מה הבעיה
14/09/2018 | 20:31
9
21
הילד שונא בקבוק או את המטרנה. הוא אוכל 40 וזורק. הוא פשוט היה מורעב. הוא מוכן לשבות רעב רק לא לאכול מטרנה. בבוקר נותנת פירות. היום נתתי מרק אכל צלחת שלמה. היה מורעב. קניתי דייסה של מטרנה לנסות מחר. חשבתי על אבוקדו וביצה קשה. מה אפשר לתת להם על הבוקר. הוא קם בשש וחצי אוכל איזה 70 מטרנה בקושי ואז צורח את נשמתו. רק בשמונה מסכים לסיים בקבוק. אני חשבתי שהוא אוכל בתשלומים עכשיו מבינה שהוא שונא את המטרנה ועד שלא מורעב לא אוכל. מסכנון
לצפיה ב-'למה שלא תחליפי?'
למה שלא תחליפי?
15/09/2018 | 07:32
8
22
אצלי שתו סימילאק בבקבוקים של טומי טיפי.
לא רק שהייתי מנסה להחליף תמ"ל,הייתי מנסה גם להחליף בקבוק עם פטמה אחרת.זה בהחלט יכול לעשות הבדל.
בבוקר-מעדן גמדים,דניאלה וכיו"ב,פרוסת לחם עם ממרח,פתיבר,פסטה.
לצפיה ב-'שלי בגיל 10 חודשים לא אוכלות עדיין לא לחם ולא פסטה...'
שלי בגיל 10 חודשים לא אוכלות עדיין לא לחם ולא פסטה...
15/09/2018 | 09:07
7
21
ופה מדובר בגיל 7 חודשים. הגזמת קצת..
לצפיה ב-'תבדקי במקור מוסמך'
תבדקי במקור מוסמך
15/09/2018 | 17:22
6
15
ותגלי שאפשר גם וגם.
לצפיה ב-'מותר הכל מגיל 6 חודשים'
מותר הכל מגיל 6 חודשים
15/09/2018 | 17:32
5
25
אבל בגיל כזה (6-7 חודשים) רוב הילדים אוכלים טחון בלבד. אני לא מתארת לעצמי איך לתת לתינוק כזו פסטה. לשלי כבר אפשר, ניסיתי, הן פשוט עדיין לא רוצות.
לצפיה ב-'לא רוצות זה עניין אחר'
לא רוצות זה עניין אחר
15/09/2018 | 18:40
4
19
אבל בהחלט אפשר לתת.
לנסות בדיוק כמו טעימות אחרות.
לועסים גם עם שן אחת בלבד וגם באמצעות החניכיים ויש פיצים שיעדיפו אוכל מאשר תמ"ל לכן,
שווה לנסות סוגי מזונות מגוונים,רכים,בהתאם לגיל כמובן והעיקר שהגוף יקבל מזון.

לצפיה ב-'את צודקת בעיקרון'
את צודקת בעיקרון
15/09/2018 | 18:49
3
16
אבל אני חושבת שבגיל כזה יותר מתאים לאכול דיסה, פירות, ירקות, עוף וקצת יותר מאוחר יוגורט, גבינה לבנה ושאר הדברים שכתבת.
לצפיה ב-'אז....'
אז....
15/09/2018 | 20:43
2
21
רק בשביל ה"איזון" הבנות שלך לא בעניין פסטה,אצלי הוציאו את הביס הראשון של הדיסה ומאז לא טעמו.
בצדק,זה באמת לא להיט.
לעניין העוף-בגילאים הללו רק טחון עם המרק.
אם בשר אז קציצות ולא מעבר וזה קצת מוקדם.
"גמדים" זה מעדן גבינה ממלא וטוב מאוד לגילאים הללו.
"דניאלה" גם היא מעדן.אצלי סרבו לאכול אותה בכל תוקף.
גם לטעמי האישי,הגמדים יותר מוצלחים (כן,טעמתי וטועמת כל דבר שנותנת לילדים לפה מחלב האם,שהנקתי,דרך התמ"ל ואפילו סירופ).
ובשורה התחתונה וחוזרת על מה שכתבתי בתגובה מעלה-לנסות כדאי כל מה שמרגיש לך נכון.
עם שן אחת וחניכים הטעימות המגוונות והחשיפה לטעמים,למרקמים ולמגע (אכילת אצבעות)חשובה לביסוס תזונה מגוונת.
לא סטייקים וצ'יפס אבל רך ומגוון.
מנסים,את ליד הבנות כשהן אוכלות כך שרואה מה הן עושות עם האוכל ואיך מגיבות לטעמים.אם טוב-נפלא,אם לא-אז לא.
שבוע טוב.

לצפיה ב-'הם ממש התחילו לגנוב לי אוכל מהצלחת'
הם ממש התחילו לגנוב לי אוכל מהצלחת
16/09/2018 | 21:27
1
15
שאני אוכלת הם ממש בוכים ורוצים גם
בשבת לקחתח עוף ופוררתי להם. ממש הושיטו לי ידיים לצלחת. הגדול שלי אכל נראה לי מגיל 8 /9 חודשים הכול...ולא היה לו שיניים. יצאו רק בגיל 10 חודשים
לצפיה ב-'אם הם משתפים פעולה ורוצים'
אם הם משתפים פעולה ורוצים
17/09/2018 | 00:11
68
תני להם באופן שמתאים לגילם - מעוך או בחתיכות ממש קטנות.

לצפיה ב-'מנסה לעשות קצת סדר'
מנסה לעשות קצת סדר
12/09/2018 | 19:53
3
33
כי את מדברת גם על קשיי הירדמות אבל גם על קושי כללי במשך היום, אולי אפילו חוסר מצב רוח או הרגשה כללית לא טובה שגורמת לו לחוסר רצון לשחק או לשתף פעולה, ובעיקר רצון להיות על הידיים.
האם כל מה שתיארתי עד עכשיו נכון?
אם כן - הדבר הראשון שהייתי מנסה לאתר הוא
1. האם היה איזשהו שינוי באורח החיים שלו (או שלכם כמשפחה) ממש לפני שהתחיל השינוי ההתנהגותי שלו?
2. האם היה שינוי תזונתי כלשהו שגרם לשינוי ההתנהגותי. יכול להיות שבמסגרת הטעימות הוספת לו משהו שלא עשה לו טוב?
3. לגבי שעות השינה - האם היה שינוי בשעות השינה שלו ביום? האם הוא נכנס למסגרת (חדשה/ישנה) בתחילת החודש? כמה ומתי הוא ישן במהלך היום?

מעבר לכל זה תמיד יש גם את האלטרנטיבה של שיניים/וירוס...
לצפיה ב-'עונה'
עונה
13/09/2018 | 21:49
2
27
1. כן. הייתה לי עזרה פעמיים בשבוע מהמטפלת שתהיה להם מחודש הבא. היא טסה לחודש. היו הרבה חופשים והאח הגדול שלהם בבית וקשה להם לישון עם כל הרעש ולי קשה להתחלק בן שלושתם.
2. הם נורא רגישים לאוכל מאז שהיו קטנים . לרוב מתחילים לצרוח חצי שעה לפני הארוחה ואז אוכלים רק חצי בקבוק כי לא רעבים מספיק וההאכלה נגררת לשני חלקים ואז הם עייפים וצורחים ולא רוצים לאכול אבל לא נרדמים כי עייפים. בכלל הם לא אכלנים . ואוכלים כמויות קטנות בארוחות צפופות. זה גם גורם לגזים. עדיין מתעוררים לאכול פעמיים בלילה במקרה הטוב
3. לרוב האח הגדול מעיר אותם ונדיר שהם קמים לבד בבוקר וזה תמיד בצרחות כי זה לפני הזמן. קמים בין שש לשבע במקרה הטוב. הם עצבניים ולרוב יוצאים ישר לטיול כדי שירדמו  נרדמים בערך שעב וחצי אחרי הקימה לשנת בוקר. שוב אם קמים לפני המחזור שינה עצבניים וקשה להחזיר לישון. אחר כך ישנים שעה או שעתיים. לפעמים רצוף לפעמים לא מצליחים לעבור לבד למחזור שינה הבא. בסביבות ארבע חמש מתחילים להיות עצבניים וקשה להרדים אותם אז שוב יוצאים לטיול ולפעמים נרדמים לחצי שעה ואז אחרי מקלחות ומנסה שירדמו גג שעה וחצי אחרי שקמו או שעתיים וחצי משנת הצהרים.

ניכר שיש בעיה באיכות השינה. הם גם מעירים אחד את השני. מאוד רגישים לרעש ומאוד פעלתנים
 קשה להם להירדם שיש פעילות
כמו שאמרתי לזה שמתקשה ממש קשה להירדם לבד ואם עבר את חלון השינה אז אין סיכוי. הוא צורח במיטה בןעט משתולל ממש וזה ילד שפעם הייתי מניחה במיטה וישר נרדם
לצפיה ב-'נראה שמדובר בשילוב של הרבה גורמים'
נראה שמדובר בשילוב של הרבה גורמים
17/09/2018 | 00:10
1
9
ולכן מה שאני הייתי מציעה הוא להתחיל להחזיר את הדברים לקדמותם ולעשות שינויים בהדרגה ולא בבת אחת.
אני מתארת לעצמי שהגדול (בן כמה הוא?) התחיל החודש את המסגרת, אז זה אמור להקל עליך, למרות שכמובן שלא ניתן עדיין לבסס שיגרה עם כל החופשים של החגים. מה שכן הייתי עושה בינתיים הוא לדבר איתו ולהסביר לו שישתדל לא להעיר אותם בבוקר כשהוא מתעורר בגלל שאח"כ קשה להם במשך כל היום (הוא יבין שזה פוגע גם בו) ואפילו הייתי מתמרצת אותו ומעודדת אותו בכל פעם שהוא מתעורר ומצליח לשמור על השקט ולא להעיר אותם משינה.
לעניין המטפלת - האם היא אמורה להיות איתם לבד או ביחד איתך? אין ספק שהחופשה שלך יצאה לך בזמן שהוא קשה במיוחד שכולם נמצאים בבית ואת היית צריכה להתחלק בין שלושתם. זה לא ישאר המצב לאורך זמן...
את עניין האוכל הייתי בודקת עם רופא, ואולי אפילו עם רופא גסטרו. תינוקות בד"כ לא מרעיבים את עצמם בלי סיבה. אם הוא אוכל ומיד אח"כ מתחיל לבכות יכול להיות שיש סיבה. יכול להיות שזו גם הסיבה למנות הקטנות. אולי יש לו סוג של ריפלוקס שהאוכל עולה לו. זה פתיר ורק צריך לאתר את הסיבה ולמצוא את הפתרון המתאים. הוא לא צריך לסבול. יכול להיות שזה גם מה שמקשה עליו בשכיבה (נסי להיזכר בצרבות שהיו לך בהריון, אם היו לך - ההרגשה די דומה ולא ממש נעימה...).
וכמובן להשתדל לא לפספס חלונות שינה כי חוסר שינה מוביל לקושי בהירדמות ולחוסר שינה וכן הלאה....
מה דעתך?
לצפיה ב-'די עליתי על הבעיה אבל לא בטוחה'
די עליתי על הבעיה אבל לא בטוחה
19/09/2018 | 13:36
7
על פיתרון. בגלל הארוחות מוצקים יוצא שהם לא תמיד אוכלים מנה שלמה או בכלל לא ואז עייפים מידי ועצבניים. ואחד מהם לא יגע בכלום אם לא רעב. ואז לפעמים כשמגיעה שעת המוצקים הוא עייף מידי ואני מוותרת ונותנת בקבוק.הם עדיין קמים בלילה לשני בקבוקים מניחה שזה גם בגלל שאוכלים פחות ביום. שהיו רק על בקבוקים ישנו הרבה יותר טוב. היום השלמתי בקבוק לפני השינה של הצהריים וזה עבד טוב. בכלל הם לא אכלנים גדולים. ביום אוכלים 120 במקרה הטוב ובלילה ארוחה אחת של 150. הם ינקו עד גיל 5 חודשים והתרגלו לאכול בהאכלה תומכת הנקה. אז מה עצתך בנושא? ולגבי חלונות שינה כמה פרקי שינה הם צריכים לישון? לא סגורה על זה. בחלק מהמקומות כתוב שנת בוקר שעה שעה וחצי אחרי הקימה ובחלק שעתיים וחצי
לצפיה ב-'מעדכנת שילדתי:)'
מעדכנת שילדתי:)
06/09/2018 | 05:45
5
116
2 בנים מקסימים ב"ה בלידה רגילה
מצגי ראש עכוז בתל השומר.
רוצה לשתף בעיקר כדי לחזק אחרות במצב דומה.
אחרי שכל ההריון דיברו על סיכון של לידה מוקדמת וכו',
סחבתי וסחבתי.... החל משבוע 37 לחצו עלי מאד לזרז, למרות שהכל היה תקין והכל היה סגור ומסוגר (0 פתיחה, קצת מחיקה, ללא צירים).
אני התנגדתי כי חששתי מאד מניתוח ולא הבמתי מה יש להזדרז אם אין שום תנאים והכל תקין (bb, הרגישו טוב )
מה גם שאני מכירה את עצמי, בכל זאת לידה רביעית והעוברים שלי קטנים. קל וחומר בתאומים.... שיהיו שם כמה שיותר.
שורה תחתונה-
התפתחה לידה טבעית ב38+3
לידת בזק מהירה -שעתיים מרגע הציר הראשון הם היו בחוץ, במשקל 2400 ק"ג.
ב"ה לכולנו שלום.

כרגע מתמודדת עם קשיים גדולים בהנקה, מתפללת לשיפור....

שאלה. אחד הצטנן ומנוזל ואחרי יומיים גם אחיו התחיל. אני מאד דואגת.
למישהי יש נסיון עם דבר כזה?
בני שבועיים וחצי.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
06/09/2018 | 06:43
54
תגדלו אותם בנחת.
אחת מהבנות שלי כבר בגיל 10 ימים הייתה מצוננת... לא נעים, אבל קורה. אפשר לשים להם טיפות אף לתינוקות.
לצפיה ב-'אלופה!מזל טוב'
אלופה!מזל טוב
06/09/2018 | 07:01
50
גדלו אותם בנחת.
יכולה להתקשר לרופא ילדים או לטיפת חלב ולבקש נטו עצה.
איזה כיף!!!
לצפיה ב-'הרבה מזל טוב!!'
הרבה מזל טוב!!
07/09/2018 | 19:55
32
גם לי יש שני בנים מקסימים. כבר בני 7 חודשים. סתם מסקרן אותי אמרת ראש ועכוז. איך הצלחת ללדת רגיל? גם אצלי זה היה ככה ולא הסכימו לתת לי ללדת רגיל ועד עכשיו יש לי טראומה מהקיסרי. הלידה של הגדול שלי הייתה מדהימה. תוך שעתיים. לגבי ההנקה נושא כאוב בתאומים. גם לי היה קשה נורא נורא. עברתי בעיקר לשאיבות ובגיל 5 חודשים נשברתי
לצפיה ב-'מזל טוב!! '
מזל טוב!!
12/09/2018 | 20:43
19
מקווה שבזמן שעבר מאז שכתבת את ההודעה ועד התגובה שלי כבר כולכם מרגישים טוב.
אם עדיין אחד מהם מצונן אז הייתי ניגשת לרופא, ליתר בטחון...
ובעניין ההנקה - אני מאמינה שזה יסתדר לך היות וכבר יש לך ניסיון. אבל ממליצה לך בכל מקרה להתייעץ עם מישהי שזו ההתמחות שלה. אולי אם תכווני אותנו לקושי ספציפי נוכל לנסות לעזור מניסיוננו כאן בפורום.

מעבר לזה, מאחלת לך שתגדלי אותם בנחת. אני מאמינה שעם הזמן תגלי שתאומים הם משהו שונה לגמרי מכל אחים אחרים. שונה ומדהים.
לצפיה ב-'בשעה טובה ומוצלחת'
בשעה טובה ומוצלחת
13/09/2018 | 10:28
20
איזה כיף של לידה. אשריך שזכית וטוב שחיכית..
מקווה שכולם כבר בריאים.
עם ההנקה צריך פשוט לנסות עד שמוצאים את הדרך שנוחה ומתאימה לך ולהם
תעדכני וננסה לעזור
מזל טוב, שנה טובה והרבה נחת.
לצפיה ב-'הריונית טריה ומבולבלת '
הריונית טריה ומבולבלת
02/09/2018 | 10:25
14
144
הי לכן, שמחה שיש פורום ספציפי להריונות מרובי עוברים.
אני בהריון PGD משמע טיפולים על רקע גנטי, ללא ילדים קודמים.
היום שבוע 6+3 ראו דופק בשני שקי ההריון ב"ה.
  1. האם אוטומטית זה נחשב הריון בסיכון? אני צריכה לחפש רופא מעקב שמתמחה בזה? אני במכבי, זה במסגרת רופא של הקופה או שצריך לבקש להגיע למרפאת הריון בסיכון בבי"ח? אשמח להמלצות באיזור ראש העין או פתח תקווה / אלעד / כפ"ס / רמת השרון. מוכנה לנסוע בשביל רופא טוב.
  2. במה שונה מעקב הריון תאומים ממעקב הריון רגיל? הולכים לעיתים יותר תכופות לרופא המעקב? יש עוד בדיקות א"ס גם בין הבדיקות של שקיפות / סקירות / שפיר?
  3. האם יש יותר בדיקות לעשות בהריון תאומים או הנחיות שונות לבדיקות (לדוגמה קראתי פה בפורום שחלבון עוברי לפעמים יכול להיות מיותר בתאומים)
  4. אני בעז"ה אעשה מי שפיר, אשמח לדעת אם יש מדקרים מומלצים במיוחד עבור הריונות תאומים. ברגיל שמעתי המלצות על בועז וייס, ליפיץ ומייזנר. 
תודה! 
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
02/09/2018 | 21:12
2
71
1. זה נחשב הריון בסיכון גם בגלל הטיפולים וגם בגלל התאומים. תלכי קודם לרופא בקופה ותבקשי הפניה להריון בסיכון. בכללית עושים את המעקב בקופה ובבית חולים
2. זה שונה כי יש הרבה יותר בדיקות אולטרא סאונד במשך כל ההריון. אצלי למשל היו כל שבועיים. 
3. אין יותר בדיקות רגילות אבל חלבון עוברי וכאלה לא עושים לרוב בתאומים כי יוצא תוצאה של שתיים. 
4. זה כבר אני לא יודעת.. :)
לצפיה ב-''
03/09/2018 | 10:34
11
לצפיה ב-'מה נשמע? הרבה זמן לא ראינו אותך פה...'
מה נשמע? הרבה זמן לא ראינו אותך פה...
03/09/2018 | 15:58
19
לצפיה ב-'גם אנחנו ראינו דופק ב6+3 ב"ה'
גם אנחנו ראינו דופק ב6+3 ב"ה
02/09/2018 | 22:37
1
62
אני הלכתי לרופאת נשים הקבועה שלי למעקב ואין הרבה הבדל חוץ מזה שעל שקיפות את לא משלמת בכלל (בהריון יחיד יש השתתפות לא גבוהה) ומה שציינת על חלבון עוברי.
מי שפיר לא עשיתי. גדול עלי להכניס מחט לשם.. ועוד פעמיים..
כל עוד הכל תקין בבדיקות המעקב הרגילות אל תרוצי לרופאים כי הם נלחצים רק מזה שהם שומעים את המילה "תאומים".
תמיד להיות זהירה, לשמור על עצמך, לאכול טוב לשתות הרבה ולהתחיל ברזל מוקדם יחסית כי הוא צונח לקראת הסוף אז כדאי לבא עם עתודות. יש בהריון תאומים את כל התופעות של הריון יחיד באופן קצת מועצם.
אם משהו לא מסתדר לך תמיד אפשר ללכת למיון. אבל שהכל יהיה טוב בקלות ובנחת ובידיים מלאות. בהצלחה.
לצפיה ב-''
03/09/2018 | 10:35
8
לצפיה ב-'שאלה נוספת.... יש בעיה עם סקס?'
שאלה נוספת.... יש בעיה עם סקס?
03/09/2018 | 10:35
2
61
מפחדת שהחדירה תגרום איזשהו דימום או הפלה... או הזרע שמשייט לו שם בין השקים יפריע...
לצפיה ב-''
03/09/2018 | 14:15
1
61
הריון תאומים,וודאי הריון ראשון אחרי טיפולים כאלו או אחרים,הוא הריון בסיכון.
הוא הריון "אחר" ולו רק במדד הראשוני-את נושאת שניים ולא אחד.
כבד יותר,מצריך מעקב,הבדיקות יכולות להיות מעט שונות בהתחשב בעובדה שההריון הוא של שני עוברים.
עצה אישית,בחרי לך רופא שאת סומכת עליו,שילווה אותך בכל שלבי ההריון,שיפנה אותך למעקבים,לבדיקות הנדרשות וחלקם,מניחה שתוכלי לבצע אצלו.
זה הריון "יקר" ועם זאת זה הריון ולא מחלה וחשוב להנות ממנו.
סקס הוא לגיטימי ואין סיבה להימנע ממנו.
36 שבועות "תצומו"?
אפשר יותר נינוח,רגוע,לא פראי ובאקסטרים.
בנוגע למדקרים-כל השמות שציינת,כולם מוכרים.
כשתתקרבי למועד בו תדרשי למי שפיר תוכלי שוב להתייעץ פה ולהחליט למי לפנות.
הריון קל,עגול ונעים!!!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
03/09/2018 | 23:24
13
לצפיה ב-'בשעה טובה!! :)))'
בשעה טובה!! :)))
04/09/2018 | 10:22
2
46
ראיתי שכבר השיבו לך על רוב השאלות אז אענה רק על האחרונה.
אני עשיתי דיקור מי שפיר אצל ליפיץ לפני שלושה שבועות, חששתי מאוד לפני הבדיקה אבל היא עברה בקלות ובשלום תודה לאל! 
מסקר שעשיתי הבנתי שליפיץ הוא בין הטובים והמובילים בתחום, מאוד מנוסה גם בתאומים ואת יכולה ללכת אליו בלי חשש. 
אני החלטתי ללכת על דיקור למרות שמבחינת הגיל אני לא צריכה ובדיקות שעשיתי יצאו תקינות כדי להבטיח לעצמי שקט נפשי למהלך ההריון.
אשמח לענות על כל שאלה נוספת אם תרצי כמובן. 
המון בהצלחה שיעבור בכיף ובקלות!! 
לצפיה ב-'תודה! יש מצב שאלך בציבורי בסוף...'
תודה! יש מצב שאלך בציבורי בסוף...
05/09/2018 | 17:52
1
35
כי במקרה שלי לעשות פרטי זה אומר לשלם למדקר (ליפיץ או אחר) + לשלם על צ'יפ גנטי (כמעט 3000 ש"ח לעובר לאסותא) + לשלם לבילינסון שיבדקו את הגן בגינו עשינו את תהליך PGD מלכתחילה, כי אסותא לא עושים זאת (1700 ש"ח לעובר)... בלי להתאמץ הגענו למעל 11,000 ש"ח וזה נראה לי סכום מטורף בשביל בדיקה אחת. 
אני מנסה להוציא התחייבות לייעוץ גנטי כדי לא ללכת לזה "בליינד" אלא להבין אם באמת יש לי צורך במי שפיר ומה הפלוסים והמינוסים...

מישהי פה עברה דיקור בשע"צ ?
לצפיה ב-'אני ממש מבינה אותך.. '
אני ממש מבינה אותך..
05/09/2018 | 18:21
30
אני גם התלבטתי רבות לפני הבדיקה גם בגלל העלות הגבוהה וגם בגלל הסיכון בבדיקה פולשנית מסוג זה. 

שווה וכדאי לבדוק אם תוכלי לקבל את הבדיקה במימון בשל הנסיבות.. 
תעדכני ושיהיה המון בהצלחה ורק בשורות טובות ושנה טובה :) 
לצפיה ב-'היי, איזה כיף! '
היי, איזה כיף!
05/09/2018 | 17:40
2
31
1. כשאני הייתי בהריון במכבי לא התייחסו אליו אוטומטית כהריון בסיכון. להבנתי היום יש נטייה כן להתייחס מיידית להריונות תאומים כהריונות בסיכון.
מצד שני, בגלל שמדובר בהריון שהוא תוצאה של טיפולים יכול להיות שהוא באמת עונה על ההגדרה של הריון בסיכון.
2. הבדיקות לא שונות, אבל התדירות גבוהה יותר.
3. בהריון תאומים לא עושים יותר בדיקות, אבל חשוב לשים לב כשאת קובעת תורים לבדיקות להגיד שמדובר בהריון תאומים כי המשמעות היא שצריכים לקבוע לך תורים כפולים - כל עובר מקבל תור משל עצמו. בבדיקות פרטיות העלות היא כמובן כפולה...
4. אני ממליצה על ליפיץ . מאד מקצועי. גם אני עשיתי אצלו ועבר בשלום

תהני מההריון, אנחנו פה בפורום נענה בשמחה לכל שאלה
ושיהיה בשעה טובה
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
05/09/2018 | 17:53
1
53
מתי את היית בהריון במכבי?
רשמתי למעלה לגבי המי שפיר, כנראה אעשה בציבורי..
לצפיה ב-'לפני כמעט 7 שנים '
לפני כמעט 7 שנים
05/09/2018 | 18:16
10
לצפיה ב-'חלבון עוברי עשיתם או מיותר?'
חלבון עוברי עשיתם או מיותר?
30/08/2018 | 10:51
7
61
הרופא נתן לי הפניה לעשות ... וחברות שלי שבהריון תאומים או אמהות לתאומים אמרו שזה בכלל לא משקף כלום ומיותר לעשות ... 

לצפיה ב-'אני לא עשיתי'
אני לא עשיתי
30/08/2018 | 11:33
1
58
גם קיבלתי הפניה מרופאת נשים בקהילה, אבל התיעצתי עם רופאה במרפאת הריון בסיכון (מרפאת תאומים) והיא אמרה לי שלא מומלץ לעשות את הבדיקה בהריון תאומים כי היא לא אומרת שום דבר על כל עובר בנפרד.
לצפיה ב-'לא עשיתי'
לא עשיתי
30/08/2018 | 14:45
38
כנ"ל מה שנכתב מעלי
לצפיה ב-'אני עשיתי'
אני עשיתי
31/08/2018 | 16:28
54
הרופא שלי (הריון בסיכון) הפתיע אותי ואמר לעשות בטענה שהיום כבר נאספו מספיק נתונים בשביל שניתן יהיה להסיק לגבי תאומים.

עשיתי. בדיעבד לא הייתי ממליצה לעשות. ואם כן, רק אחרי שברור לך מה משמעות הבדיקה והתוצאות האפשריות.

קיבלתי תוצאות לא טובות עבור תסמונת דאון. הרבה לחץ, הפנייה לייעוץ גנטי, בעקבות התוצאות החלטתי בכל זאת לעשות NIPT (שיצאה תקינה תודה לאל).

בדיעבד התברר לי שכנראה עבור מומים אחרים הבדיקה יותר רלוונטית בתאומים אבל דוקא לגבי תסמונת דאון, מה שיצא אצלי לא תקין, אין לה שום משמעות.

בקיצור, לחץ מיותר ולהבנתי רוב הרופאים גם היום לא ממליצים על הבדיקה בתאומים ( בטח כשהשקיפות והסקירה המוקדמת תקינות).

לצפיה ב-'אני עשיתי'
אני עשיתי
01/09/2018 | 23:25
32
ויצא תקין. רשמו כמובן את ההסתייגויות לתאומים בתוצאה.
גם הילדים יצאו תקינים ב"ה
הסיפור של yaya משכנע למדי שלא צריך.. כנראה סרט מיותר..
לצפיה ב-'לא עשיתי'
לא עשיתי
02/09/2018 | 21:13
7
לצפיה ב-'לא עשיתי'
לא עשיתי
03/09/2018 | 14:18
3
לצפיה ב-'לא עשיתי'
לא עשיתי
05/09/2018 | 17:44
16
הרופא שלי אמר שלא רלוונטי
לצפיה ב-'רופא לשקיפות עורפית'
רופא לשקיפות עורפית
31/08/2018 | 16:16
2
38
צריכה המלצה לרופא שעושה שקיפות עורפית לתאומים באיזור המרכז (אשדוד-ראשל"צ) שעובד עם מכבי.

תודה מראש
לצפיה ב-'שמעתי על טובבין בראשל״צ (טרם הייתי בעצמי)'
שמעתי על טובבין בראשל״צ (טרם הייתי בעצמי)
03/09/2018 | 23:22
5
לצפיה ב-'לשקיפות אני פשוט קבעתי למי שהיה תור בתאריך שרציתי'
לשקיפות אני פשוט קבעתי למי שהיה תור בתאריך שרציתי
05/09/2018 | 17:46
14
זו בדיקה קצרה  ופשוטה יחסית
לצפיה ב-'רכב ועגלת תאומים'
רכב ועגלת תאומים
27/08/2018 | 11:14
6
93
היי, 
צריכים להחליף רכב.. יש לנו רכב ותא מטען לא מספיק גדולים ונוחים לתאומים עגלה כו.. 
יש לכן המלצות על רכב מספק?
ואשמח גם להמלצה על עגלת תאומים נוחה (יש זמן אבל אני מתחילה לבדוק..)
לצפיה ב-'איזה רכב יש לכם?'
איזה רכב יש לכם?
27/08/2018 | 12:48
1
79
לי יש יונדאי I20 - ממש לא גדול, אבל נכנסים לשם שני כסאות בטיחות מאחורה וגם עגלת תאומים שלנו נכנסת לתא מטען. לנו יש קוקו ביבה חדשה.
לצפיה ב-'יש לנו ניסן גוק'
יש לנו ניסן גוק
27/08/2018 | 13:46
60
אבל היא לא נוחה.. 
תא המטען קטן והמושב האחורי גם כן קטן וצפוף מדי 
לצפיה ב-'כבר היו,לאחרונה ממש, שני שרשורים'
כבר היו,לאחרונה ממש, שני שרשורים
27/08/2018 | 12:49
3
72
שיתנו מענה לשתי השאלות שלך.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה לך על המענה אבל....'
תודה לך על המענה אבל....
28/08/2018 | 20:44
2
55
ראיתי את השרשור על עגלות תאומים ולא לגבי רכב.. :/
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
04/09/2018 | 10:23
5
לצפיה ב-'שאלות כלליות לגבי הריון תאומים'
שאלות כלליות לגבי הריון תאומים
27/08/2018 | 22:06
3
113
היי, 
אני בהריון ראשון עם תאומים, שבוע 8 +6 ימים.
אשמח לתשובות על מספר דברים .
1. בימים האחרונים התחילו לי כאבים בבטן התחתונה (כאבי מתיחה) . הייתי אצל הרופא הכל תקין והוא אמר שהכאבים שאני מרגישה הם נורמלים כי הרחם מתרחב. כמה זמן  בערך נמשכים הכאבים האלו? מה אפשר לקחת כדי להקל על הכאבים מלבד אקמול וכדומה.
2.שאלה כללית האמת לגבי הריון , מה אפשר לעשות נגד בחילות? ( טבעי בלבד מנסה להימנע מתרופות אלא אם כן ממש אין ברירה). 
3.האם יש בדיקה חלופית למי שפיר לתאומים? ( מקווה שאני לא אצטרך אבל אם כן רוצה לדעת מה האפשרויות שלי).
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובשעה טובה על הריון'
ברוכה הבאה ובשעה טובה על הריון
28/08/2018 | 12:03
62
1.כאבים האלו מאד שכיחים בהריון תאומים, כי רחם גודלת יותר מהר מאשר בהריון רגיל. אני הרגשתי כאבי מטיחה פחות או יותר במהלך כל ההריון
2.לי לא עזר שום דבר שזה לא תרופה. הקאתי עד שבוע 14 בערך והרגשתי בחילה עד שבוע 20+, אבל חשבתי שזה נסבל (לא יותר מפעם-פעמיים ביום) ולא עשיתי עם זה כלום.
3.לאיזה בדיקה עד מתקוונת? בדיקת דם? בדיקת ססי שיליה?
לצפיה ב-'לגבי כאבי מתיחה'
לגבי כאבי מתיחה
28/08/2018 | 15:25
58
הכאבים באים והולכים לסירוגין
הרופא שלי אמר לי שהכדור שאפשר לקחת הוא אופטלגין אבל ממש ממש ניסיתי להימנע
לגבי בדיקה שמתאימה להריון תאומים ונחשבת טובה יש את המטרניטי
לגבי הבחילות אז מה שלי עוזר תמיד זה למצוץ לימון ותה ג'ינג'ר כן..גם בקיץ :)
אולי גם מיץ חמוציות..

לצפיה ב-'כיף שהצטרפת אלינו :)'
כיף שהצטרפת אלינו :)
05/09/2018 | 17:54
23
1. הכאבים אכן נורמלים ונובעים מהגדילה של הרחם. נסי לא להעמיס על עצמך יותר מדי , לנוח יותר - זה נכון לגבי כל ההריון ולא רק לגבי כאבי המתיחה. בכל זאת מדובר בהריון שיוצר עומס גדול על הגוף בזמן קצר יחסית.
2. נגד בחילות - לאכול הרבה ארוחות קטנות ותכופות ולא מעט ארוחות גדולות. קרקרים, בייגלה ודומיהם - עוזרים להתמודד עם הבחילות, לימון...
ובאופן כללי תנסי לשים לב איזה מאכלים עושים לך פחות טוב ותנסי להימנע מהם. אני לאורך כל ההריון כמעט לא אכלתי אוכל מטוגן כי הרגשתי שזה לא עושה לי טוב, ולעומת זאת היתה אצלי עלייה חדה בכמויות התפוחים הירוקים (החמוצים) שאכלתי ובכמויות הלימונדה ששתיתי.

שיהיה הריון קל,
ואם יש לך שאלות - הגעת לפורום הכי מוצלח בתפוז כדי לשאול אותן
לצפיה ב-'מתי הרגשתם תנועות?'
מתי הרגשתם תנועות?
26/08/2018 | 11:06
2
100
אני שבוע 17 מרגישה לפעמים כמו בועות בצדדים .. ניראלכם שזה הגיוני?
אני עם שליה גם קדמית וגם אחורית מרגישה יותר למעלה מאשר למטה (איפה שהפופיק) 
לצפיה ב-'הגיוני מאד'
הגיוני מאד
26/08/2018 | 11:33
70
בהריון תאומים רחם גודלת יותר מהר ויוצאת מאגן הקטן יותר מהר
אני הרגשתי בשבוע 15 בטוח, יכול להיות שגם טיפה יותר מוקדם
לצפיה ב-'הגיוני מאד'
הגיוני מאד
05/09/2018 | 17:55
18
גם אני התחלתי להרגיש בסביבות 17-18 שבועות.
לצפיה ב-'תאומים באותו חדר - עד איזה גיל?'
תאומים באותו חדר - עד איזה גיל?
24/08/2018 | 14:29
9
192
שאלה להורים לילדים גדולים יותר - עד איזה גיל הילדים היו באותו חדר ואם הם עדיין באותו חדר עד איזה גיל אתם חושבים להשאיר אותם ביחד?
לצפיה ב-'אצלנו...'
אצלנו...
24/08/2018 | 14:51
5
145
הקטנים עברו 5,באותו חדר,הבית גדול דיו ויש מספיק חדרים על מנת לייצר הפרדה אבל לא בכוונתי לייצר אותה בזמן הקרוב.
אחכה לרגע בו הם יבקשו ו/או ארגיש שזה מה שנכון לעשות.
מעריכה שזה יכול להגיע בגיל ההתבגרות.
בכלל,לא מוצאת עניין בהפרדה.לא בגן,לא בביה"ס ובטח לא בחדר השינה.
אין לעניין "חוקים" ואני גם טוענת שאין לזה שום השלכה "פסיכולוגית" .
יש שיחלקו עלי אבל אני חושבת שמאוד תלוי איך את מחנכת,במה את מאמינה,איך את תופסת את מושג ה"תאומים" ,מין הילדים ועוד ועוד.
עשי מה שמרגיש לך נכון וטוב עבורן ועבורך.
שבת מבורכת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/08/2018 | 15:15
4
111
שאלתי כי אני רוצה לקנות דירה וחושבת לכמה זמן שלושה חדרים זה יהיה בסדר לנו.

לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
24/08/2018 | 16:50
3
108
מאחלת לך בהצלחה,מראש,בקנייה.
יכולה לקנות 4?תקני.
לנו יש 4 אבל אם החלטת על 3...את המבוגרת האחראית.
את וודאי יודעת שיש משפחות שלמות שחיות בדירת חדר וחצי ויש להם המונים של ילדים.
רווחה ואושר לא תמיד נמדדים במספר החדרים.

לצפיה ב-'האם אני יכולה לקנות 4?'
האם אני יכולה לקנות 4?
24/08/2018 | 17:09
1
115
כנראה שבגדול כן, אבל הרבה יותר מתאים לי כלכלית לקנות 3 עכשיו.
חוץ מזה יש לי שיקול אחר חשוב - אני רוצה לשמור על גבולות של משפחה קטנה שלנו, ואם לא יהיה חדר נוסף, אז לא תהיה אופציה להתארך אצלנו לאורך זמן ולא אצטרך להסביר כל פעם למה לא. חוץ מזה, יש לי שתי בנות, אז אני מקווה שזה בסדר ל10 שנים הקרובות, ואז נראה מה יהיה.
תודה רבה על איחולים.
לצפיה ב-''
24/08/2018 | 18:27
23
לצפיה ב-'אצלנו חדר וחצי:) '
אצלנו חדר וחצי:)
02/09/2018 | 22:17
28
התאומים בחצי ויש עוד אחד\אחת בדרך. לא יודעת איך נצליח לדחוף עוד משהו בדירה הזו ואנחנו בענין של לעבור כבר כמה שנים..
נראה לי חדר בנים חדר בנות בעיקרון למשפחות ברוכות ובלי אמצעים. אם יש אמצעים אז בטח חדר או חצי לכל ילד. לי היה חדר מרווח לבד בתור ילדה וגם לכל אח ומאוד אהבתי את זה. הייתי שמחה לתת את זה לילדים שלי אבל הם קיבלו תאום וזה עוד יותר כיף!
אצלך אם את קונה 3 אפשר לפצל אחד אם מרגיש לך נכון להפריד. בהצלחה.
לצפיה ב-'אני חושבת שזה תלוי מין במידה רבה.'
אני חושבת שזה תלוי מין במידה רבה.
05/09/2018 | 18:04
2
25
אני מאמינה שהדרישה להפרדה בחדרים צריכה לבוא מהם. אם וכאשר מגיעה בקשה מצידם - צריך להתייחס לזה ברצינות כי כנראה שמדובר בצורך אמיתי שלהם ואם זה מתאפשר להפריד בחדרים אז כדאי להפריד אותם, ואם לא - אז צריך למצוא את הדרך המתאימה כדי  לאפשר להם מרחבים פרטיים במסגרת החדר הקיים.
אצל בני אותו מין זה קורה בד"כ  בשלב יותר מאוחר מאשר אצל תאומים ממינים שונים.

אצלי, בני כמעט 7 ועכשיו עלתה הדרישה מצד הבת לעבור לחדר אחר. כיוון שיש לי אפשרות אנחנו עובדים בימים אלה על המרת החדר הנוסף להיות החדר שלה.
לצפיה ב-'7??זה מוקדם!אני חשבתי שזה יגיע יותר מאוחר'
7??זה מוקדם!אני חשבתי שזה יגיע יותר מאוחר
05/09/2018 | 18:15
1
18
לצפיה ב-'גם אני קיוויתי שזה יהיה מאוחר יותר... '
גם אני קיוויתי שזה יהיה מאוחר יותר...
05/09/2018 | 19:01
9
לצפיה ב-'סקירת מערכות מוקדמת'
סקירת מערכות מוקדמת
21/08/2018 | 13:02
3
73
היי בנות. מי מכן עשתה סקירה מוקדמת? אני בשבוע ה13 עם הריון תאומים אחרי IVF. והרופאה נתנה לי הפנייה לסקירה מוקדמת. היות והרופא שעשה לי את השקיפות הוא גם זה שאמור לעשות לי את הסקירה, הוא אמר שזה מוקדם מדי לסקירה ודחה לי את התאריך. זה תקין? כמה סקירות אתן עשיתן בהריון תאומים?
לצפיה ב-'סקירה מוקדמת היא לא בסל'
סקירה מוקדמת היא לא בסל
21/08/2018 | 13:15
1
72
אבל רוב הנשים עושות אותה. מומלץ מאד לעשות אותה כי היא מאפשרת גילוי מוקדם של משהו לא תקין אצל עוברים ובמקרה שיש צורך אפשר  להמשיך בירור על ידי בדיקות פולשניות יותר וגם יש מספיק זמן לפעול לפי התוצאה.
אם אני זוכרת נכון, עושים את הסקירה בין שבוע 14 ל17.
אני עשיתי סקירה מודקמת ומאוחרת. במידת הצורך אפשר לעשות גם סקירה שלישית, אבל זה כבר אחרי שבוע 30 ועושים אותה במידה שיש משהו לא תקין בבדיקות קודמות.
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
22/08/2018 | 13:43
39
עשיתי, פרטי, שתי סקירות- מוקדמת ומאוחרת.
לא הייתי "מדלגת" על השתיים הללו.
הריון עגול ונעים.
לצפיה ב-'מה שענתה לך fialka3 הוא מדוייק. '
מה שענתה לך fialka3 הוא מדוייק.
05/09/2018 | 18:07
9
אני עשיתי 3 סקירות כיוון שהיו ממצאים אצל אחד העוברים בשתי הסקירות הראשונות.
רוב הנשים עושות 2 .
לצפיה ב-'המלצות לקורס הכנה ללידת תאומים באזור השרון?'
המלצות לקורס הכנה ללידת תאומים באזור השרון?
19/08/2018 | 21:41
1
31
קוס 
לצפיה ב-'לדעתי ברוב בתי החולים יש קורסים. '
לדעתי ברוב בתי החולים יש קורסים.
05/09/2018 | 18:11
9
הם לא רבים , אז רצוי לבדוק מראש כדי להירשם למועד שמתאים לך.
מעבר לזה הרבה "מרכזי הורות" (כמו דיאדה) עושים גם קורסים, ויש גם קורסים שמועברים ע"י אנשי מקצוע באופן פרטי.
אם תכווני באופן יותר מדוייק מה את מחפשת אולי יוכלו לתת לך פה המלצה שתתאים לך.
לצפיה ב-'הפרדה בבית הספר'
הפרדה בבית הספר
19/08/2018 | 12:58
3
87
אנחנו עוברים אזור מגורים והתאומים עוברים בית ספר
בית הספר החדש מתעקש לא לשבץ את התאומים באותה כיתה למרות בקשה מפורשת שלנו
למרות שאני בטוח שיש דעות בעד ונגד אנחנו מניסיון מעדיפים שיהיו באותה כיתה , כפי שהיה עד היום
מה אני יכול לעשות על מנת לשנות את ההחלטה של בית הספר?
לצערי הרב אין שום הנחיות בנושא של משרד החינוך, לא בעד ולא נגד דרך אגב
וכנראה שהאוטונומיה של בתי הספר בנושא מוחלטת 
לצפיה ב-'מצאתי לינק, מקווה שזה נכון'
מצאתי לינק, מקווה שזה נכון
19/08/2018 | 14:15
57
לצפיה ב-'חד משמעית לפנות לפיקוח'
חד משמעית לפנות לפיקוח
19/08/2018 | 15:33
67
אי אפשר לקבוע עבורכם.
אתם ההורים ואתם היחידים שתקבעו!!!
אני ממערכת החינוך ואמא לתאומים וממש מקומם אותי לקרוא דברים כאלו.
בית הספר אינו רשאי להחליט עבור ההורים!!!!
בהצלחה
לצפיה ב-'ממש ממש לא נכון!'
ממש ממש לא נכון!
05/09/2018 | 18:15
14
בית הספק לא יכול לחייב אתכם להפריד את התאומים.
מקווה שהדברים הסתדרו לכם (עניתי קצת באיחור...)
לצפיה ב-'המלצה לבית חולים לביצוע לסיסי שיליה עם תאומים מונו בי'
המלצה לבית חולים לביצוע לסיסי שיליה עם תאומים מונו בי
19/08/2018 | 11:04
1
50
שלום בנות,
אשמח להמלצה לבית חולים עם מומחים לסיסי שיליה בתאומים זהים מונו בי או לרופא פרטי ספצ.
אם יש מישהי שעברה זאת בשלום, או מכירה חברה אשמח לכל תגובה.
לצפיה ב-'פרופ' מייזנר'
פרופ' מייזנר
19/08/2018 | 12:38
42
הוא גם מומחה באולטראסאונד ומי שפיר.
למיטב זכרוני,מקבל בסביון ואסותא רמת החייל.
בהצלחה.
לצפיה ב-'מוצקים ורווח בן הארוחות'
מוצקים ורווח בן הארוחות
18/08/2018 | 19:58
3
54
תאומים בנים בני חצי שנה. ינקו עד גיל 5 חודשים בשילוב שאוב ומטרנה. עשיתי טעות והרגלתי אותם לכמויות קטנות של אוכל ולבקבוק עם חור קטן ולכן התרגלו לאכול כמויות קטנות במרווחים קטנים. עד שהבנתי והחלפתי לפיטמה 2 היה מאוחר. היום אוכלים במקרה הטוב 150. מה הבעיה? בלילה פותחים פער גדול. ישנים משבע בערך עד אחת שתיים ואוכלים אז 150. הבעיה מתחילה בארוחה הבאה. קמים בחמש ולפעמים אוכלים רק 100 ואז בשבע רעבים שוב ושוב אןכלים קצת ואז בתשע שצריכים לישון עצבניים ואני לא מצליחה לתת יותר מכמה כפיות של מוצקים כי שבעים מהר. עצות יתקבלו בברכה. 
לצפיה ב-'מתי התחלת לתת להם מוצקים?'
מתי התחלת לתת להם מוצקים?
18/08/2018 | 22:28
2
41
אצלנו התחלתי בגיל חמישה חודשים ולקח חודש שלם עד שהצלחתי להחליף ארוחה אחת. בגיל שישה חודשים הן בדיוק הלכו לגן ואז הלך יותר מהר.
לצפיה ב-'3 שבועות בערך'
3 שבועות בערך
19/08/2018 | 06:56
1
32

הם לא הולכים לגן. ישארו עם מטפלת
לצפיה ב-'אני חושבת שזה אוט אוטו יקרה'
אני חושבת שזה אוט אוטו יקרה
19/08/2018 | 08:26
38
אצלנו זה בא בבום כשכבר כמעט ולא ציפיתי...פשוט יום אחד פתאם אכלו מנה שלמה. לפני זה היה שש כפיות מקסימום...
לצפיה ב-'כאבים בירכיים- הצילוווו'
כאבים בירכיים- הצילוווו
11/08/2018 | 00:41
3
131
הי חברות,

כרגע שבוע 33- בצקות בירכיים, כאבי תופתתת. לא מפסיקה לבכות מכאבים. כואב בכל שינוי תנוחה, הליכה וכו'.
תובנות? מוכר למישהי?
מרגישה מתוסתכלת.
מעדיפה ללא משככים

תודה לעונות
לצפיה ב-'אני רק לעודד '
אני רק לעודד
11/08/2018 | 19:19
1
87
כאב כזה לא מוכר לי, אבל אני מניחה שיכול להיות
שבועות מתקדמים של הריון תאומים זו תקופה קשה
אני זוכרת שגם בכיתי הרבה, בעיקר מצרבת מתורפת, כאבי גב וחוסר שינה. תחזיקי מעמד. לא נשאר הרבה וכל יום בבטן חשוב בשביל העוברים. יכולה להגיד לך ששבועיים אחרי קיסרי עם שתי תינוקות הרגשתי יותר טוב מאשר בסוף ההריון...
לצפיה ב-'גם אני לעודד'
גם אני לעודד
12/08/2018 | 20:39
52
סוף היריון תאומים זה סיוט. זה עובר מהר כמו שכתבו לך ולעוברים חשוב כל יום. בסוף שוכחים. שלי כבר בני חצי שנה. זה סיוט אבל עוד שנייה מאחוריך. לנוח כמה שיותר. להוריד מעצמך כמה שיותר עומס 
לצפיה ב-'לא מכירה כאבים בירכיים, אבל כן מכירה טוב את הבצקות'
לא מכירה כאבים בירכיים, אבל כן מכירה טוב את הבצקות
13/08/2018 | 11:02
53
קודם כל - את במעקב בקופ"ח לגבי לח"ד וחלבון בשתן? בצקות יכולות להעיד על תחילתה של רעלת הריון וחשוב לשלול את זה.
מעבר לזה - מצטרפת להמלצות לנוח כמה שיותר, במזגן (!), אפילו לעשות קומפרסים קרים, או לשבת באמבטיה עם מים קרירים שיצננו לך את הרגליים יכול לשפר את ההרגשה.
ו... באמת לא נשאר לך עוד הרבה זמן, השבועות האלה הם קשים לכולן, מבחינת ההריון הם משמעותית קשים יותר מהריון של עובר יחיד כי המעמסה על הגוף היא מאד גדולה - על כל המערכות. אבל, כמו שכתבו לך - כל יום שהם עוד בבטן הוא ברכה עבורם ועבורך.

שולחת לך הרבה כוחות
לצפיה ב-'קורס הכנה ללידה תאומים'
קורס הכנה ללידה תאומים
12/08/2018 | 12:19
3
73
מישהי מכירה את איילת קופל להב?
אני שוקלת לעשות אצלה קורס הכנה ללידה.
ממליצות/לא ממליצות?

יש מישהי אחרת מומלצת באזור חיפה?

תודה (:
לצפיה ב-'לא מכירה אותה אישית'
לא מכירה אותה אישית
12/08/2018 | 18:09
45
אבל יודעת שהיא נחשבת מאוד מקצועית בתחום ומעבירה הכשרות לדולות אחרות.
לצפיה ב-'עשיתי אצל אטי כץ אבל פרטי'
עשיתי אצל אטי כץ אבל פרטי
12/08/2018 | 18:23
36
גם בגדול וגם אצלם רענון. היה אחלה. ממש תרם לי בראשון. גם אצלם עם ההנקה. אבל אצלם היה קיסרי בסוף
לצפיה ב-'לא עשיתי אצלה את הקורס אבל שמעתי הרצאה שלה'
לא עשיתי אצלה את הקורס אבל שמעתי הרצאה שלה
13/08/2018 | 10:38
31
במסגרת הלימודים שלי.
עשתה עלי רושם של בנאדם מקסים והיא מאד מאד מקצועית.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פרקטי חינוך פיננסי
פרקטי חינוך פיננסי
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה