לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

אז יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

אז יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:27
1
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'מכירת עגלת סטרול אייר '
מכירת עגלת סטרול אייר
28/09/2016 | 10:30
11
הי בנות,
מוכרת את עגלת הסטרול אייר שלנו.

צבע שחור, 1000 ש"ח (ללא אמבטוית), איזור ירושלים, גבעת זאב.

למעוניינות: 054-3339439
לצפיה ב-'תיתולים'
תיתולים
27/09/2016 | 22:30
12
מחפשת טיטולים מידה 5 של חברת טיטולים,ובנוסף בגדים מידה 18/24  אם מישהי תורמת אשמח לקבל 
לצפיה ב-'סקירת מערכות תאומים בבאר שבע'
סקירת מערכות תאומים בבאר שבע
27/09/2016 | 22:11
9
שלום לכולן,
אני נמצאת בשבוע 11 בהריון עם תאומים...ברצוני לקבוע סקירת מערכות מוקדמת, האם יש רופאים מומלצים בבאר שבע?
תודה
לצפיה ב-'תאום אחד שעושה לי חיים קשים..'
תאום אחד שעושה לי חיים קשים..
26/09/2016 | 10:46
1
54
שלום
תאומים אוטוטו בני שנתיים
האחד ילד טוב רוב הפעמים מקשיב לי
השני מרביץ חופשי..לא מקשיב לי בכלל
איך מחנכים?
יוצא שאני מכה אותו הרבה וברור לי שאני מחטיאה פה בגדול
מה עושים? תודה  אשמח לכל טיפ
לצפיה ב-'איך מחנכים?'
איך מחנכים?
26/09/2016 | 14:59
35
קודם כל חשוב להבין שמכות הן לא דרך לחינוך (לפחות לא מהסוג שאת רוצה להשיג). הדבר היחיד שילד שמכים אותו יכול ללמוד הוא שמכות הן דרך לגיטימית להשיג דברים שהוא רוצה.
מכות, וענישה בכלל בגיל הזה הן לא אפקטיביות כדי לחנך ילד לא להרביץ. ראשית, מכיוון שבאמת אין בהן שום דבר מלמד, אלא רק דרך של ההורה "לנקום" בילד שהתנהג לא כשורה.
כדי להבין את הסיבה השנייה שבגללה מכות , צעקות וענישה בכלל הן לא אפקטיביות כדרך חינוך צריך קודם כל לנסות להבין למה הילד נוהג בדרך שבה הוא נוהג.
למה הוא מרביץ? אצל ילדים, כל התנהגות מכוונת להשגת מטרה כלשהי. ברוב המכריע של המקרים המטרה היא לקבל תשומת לב. עבור הילד זה לא משנה אם תשומת הלב שהוא מקבל כתוצאה מההתנהגות שלו היא "שלילית" (ענישה, מכות) או "חיובית" (שבחים, עידוד). מה שמעניין את הילד בגיל הזה הוא כמה תשומת לב הוא מקבל כתוצאה מההתנהגות שלו. הכמות היא הגורם המכריע.
כל מה שכתבתי עד פה נכון עבור כל ילד בן שנתיים. כשמוסיפים לזה גם את עניין התאומות, ברור לנו שתשומת לב של ההורים היא מצרך הרבה יותר נדיר - מעצם העובדה שהיא תמיד צריכה להתחלק בין שניים. ולכן, כל התנהגות שתאפשר לי לקבל יותר תשומת לב מאשר אחי התאום - היא כשרה.

אז מה עושים?
קודם כל אני ממליצה לך לפנות להדרכת הורים. יש הדרכות הורים פרטניות, ויש סדנאות להורים לתאומים בגיל הזה. אני ממליצה מאד על ורד בן פורת שהיא מדהימה ואני בטוחה שתעזור לך מאד.
דבר שני, ברגע שאת מבינה ויודעת שהמטרה של "המרביץ" היא לקבל תשומת לב - את יכולה לתת לו יותר תשומת לב חיובית בכל פעם שהוא מתנהג כמו שאת רוצה שהוא יתנהג (למשל: כשהוא משתף את אחיו במשחק, כשהוא נותן לו צעצוע, כשהוא עושה משהו שאת מבקשת ממנו), ולא לתת לו תשומת לב כשהוא מתנהג בניגוד למה שאת מצפה ממנו. כשהוא מרביץ - פשוט תרחיקי אותו ותסבירי לו ש"אצלנו בבית לא מרביצים, אלא .... (מבקשים את הצעצוע/מחכים לתור שלנו/.... )".

מה דעתך?
לצפיה ב-'בנים בני שנתיים בגן'
בנים בני שנתיים בגן
22/09/2016 | 21:11
1
54
בגן יש שתי קבוצות של בני שנתיים והגננת הציעה להפריד ביניהם.
אשתי בעד אבל אני מתלבט.
מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'השאלה היא למה הגננת הציעה להפריד ביניהם'
השאלה היא למה הגננת הציעה להפריד ביניהם
25/09/2016 | 14:34
26
וגם , מה הכוונה בשתי קבוצות?  האם מדובר בצוות שונה לכל קבוצה? מתחם אחר? או שמדובר על קבוצות עבודה שונות באותו מתחם ?
לצפיה ב-'סקירת מערכות במרכז'
סקירת מערכות במרכז
25/09/2016 | 08:21
24
הזוי הקטע שבלינסון לא עושים...

בנות מהכללית, איפה עשיתן סקירת מערכות מאוחרת לתאומים (אזור פתח תקווה)?
אם עשיתן פרטי - אז אצל מי וכמה עלה? (אין לי פלטינום).
יש עוד אפשרויות חוץ מתל השומר?
לצפיה ב-'עגלת שלישייה.'
עגלת שלישייה.
21/09/2016 | 11:14
54
בוקר טוב, רציתי לברר אם יש חנויות בארץ שמוכרות עגלת שלישייה אבל לא רכבת אלא כמו עגלת אחים. אני לא אוהבת את הרכבות.
לאחר שוטטות באינטרנט לא מצאתי משהו קונקרטי.
תודה רבה!
לצפיה ב-'לידת תאומים'
לידת תאומים
13/09/2016 | 09:41
3
173
אני מתלבטת אם לקחת דולה ללידה כי מעבר לעניין הכלכלי אני תוהה אם מתאים לי שתהיה עוד מישהי איתי, אשמח לתובנות בעניין (כמה זה משמעותי בלידת תאומים, איזו תמיכה אפשר לקבל וכיו')

בנוסף אם יש למישהי ניסיון בלידת תאומים בבתי החולים- תל השומר, איכילוב ומעייני הישועה אשמח לשמוע אם יש נהלים מיוחדים או כל עניין מיוחד בתחום וכן על התינוקיה (בלידות הקודמות השתדלתי להיות צמודה לתינוקות שלי חוץ מהלילה ששמתי בתינוקיה עכשיו כיון שמדובר בתאומים אני מבינה שלא אוכל לעשות זאת ולכן אשמח לדעת איך מתנהלות התינוקיות בבתי החולים האלו) 

תודה!
לצפיה ב-'ילדתי במעייני'
ילדתי במעייני
15/09/2016 | 06:58
71
אבל בקיסרי (אלקטיבי).
אז אוכל לייעץ לגבי התינוקיה-
מקסים מקסים!!!!
איזה מקצועיות ואכפתיות!
החלטות טובות
לצפיה ב-'ילדתי באיכילוב'
ילדתי באיכילוב
15/09/2016 | 11:25
83
לידה טבעית, חוויוה ממש טובה.
לא יודעת כמה דולה תעזור לך כי בכל מקרה יתנו לך אפידורל (חייבים בלידת תאומים אם במקרה צריך באמצע לעבור לניתוח חירום).
בכל מקרה, יהיו איתך מלא אנשים בחדר לידה ככה שאם הסיבה שאת לא רוצה דולה כי את לא רוצה עוד מישהו איתך זה לא ממש רלוונטי...
הבנות שלי היו שבוע בפגייה, הייתי מאוד מאוד מרוצה.
אח"כ היו עוד לילה אחד בתינוקייה, לילה שבו לא ישנתי כמעט ואין לי ממש דברים טובים להגיד עליה. מצד שני, גם את התינוקייה בתל השומר (שם ילדתי את בתי הבכורה) לא אהבתי בכלל...
שיהייה בהצלחה!
לצפיה ב-'אני ילדתי במעייני הישועה'
אני ילדתי במעייני הישועה
18/09/2016 | 00:10
51
אני חוושבת שמאד תלוי באיזה מצג התינוקות שלך. אצלי זה היה ראש ראש והכל היה תקין ברוך השם. הייתה לי לידה יחסית קלה, לא יותר מורכבת מלידה רגילה.. למעט אפידורל שנתנו לי רק בסוף כי פחדו שיפסיקו לי הצירים. באופן כללי הם מעודדים שם לידה טבעית . אני הייתי מרוצה. לא חושבת שצריך דולה אבל זה אישי עד כמה את צריכה תמיכה באופן כללי בלידה. לידת תאומים מאריכה את הלידה בעוד כמה דקות לא יותר..
לצפיה ב-'אכילה מוגזמת בלילה'
אכילה מוגזמת בלילה
14/09/2016 | 12:40
5
89
היי, רציתי לשתף בתופעה מוזרה שהתחילה אצל אחד מהתאומים שלי , (בני שנה) לפני כשלושה שבועות. הוא מתעורר בלילה ובוכה ולא נרגע עד שהוא מקבל בקבוק (מטרנה מדוללת) אחרי שעתיים- שוב אותו דבר כך שלוש וארבע פעמים בלילה. 
עד עכשיו היה ישן שינה רצופה ומקבל בקבוק פעם אחת בשעה קבועה בלילה. 
אני לא יודעת מה לעשות- זה הגיוני שהוא כ"כ צמא? ואולי הוא רעב ואני צריכה לחזור לתת לו בקבוק מטרנה מלא? (בשעות היום בכלל לא מקבל  מטרנה רק לפני השינה בקבוק אחד ובלילה כמו שאמרתי- מדוללת)
מישהו נתקל בתופעה כזאת?
(ומה עושים עם החיתול- הוא מתעורר בבוקר כוווווולווווו רטוב כולל הבגדים והמזרון.. להחליף לו באמצע הלילה? זה לא יוציא אותו משינה לגמרי?)
לצפיה ב-'אולי קפיצת גדילה? '
אולי קפיצת גדילה?
15/09/2016 | 04:43
1
30
נסי להוסיף לו עוד אוכל לארוחת ערב.
ואם לא רוצה, אז להקדים קצת את ארוחת הערב ואז לתת תוספת אחרי שעה.

הפואנטה זה לבדוק אם באמת הוא צריך את התוספת הזאת...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/09/2016 | 00:18
16
אנסה להגדיל את ארוחת הערב..
לצפיה ב-'ואולי זה לא רעב...?'
ואולי זה לא רעב...?
19/09/2016 | 16:09
2
38
את מתארת תופעה שהחלה לפני שלושה שבועות, מה שאצלי מייד מעלה את החשד שיש קשר לכניסה למסגרת חדשה.
אז אני מתחילה ושואלת האם היה שינוי כזה שבעקבותיו החלו ההתעוררויות בלילה?

ולמה אני חושבת שלא מדובר ברעב? כי תינוק בן שנה, שאוכל טוב במהלך היום, ששומר על האחוזונים, והוא בריא, לא זקוק להשלמת קלוריות במהלך הלילה.

מה שאני מציעה לך לעשות הוא קודם כל כמובן לוודא שהוא אוכל טוב במהלך היום, וגם לנסות להבין מה גרם לשינוי בהתנהגות. האם היה שינוי אחר כלשהו בחייו באותה תקופה שבה התחילו ההתעוררויות הליליות?
הדבר השני שאני מציעה הוא לוותר על ה"ארוחות" האלה כי הן באמת מיותרות עבורו (בהנחה שכל מה שכתבתי למעלה נכון והוא בריא, שומר על האחוזונים וכו') ולנסות להתמודד עם ההתעוררויות האלו בדרך אחרת. קחי בחשבון שיכולים להיות כמה לילות קשים, אז אולי כדאי לעשות את זה דווקא בסופ"ש כשיש אפשרות להשלמת שעות שינה למחרת...
מה דעתך?
לצפיה ב-'זאת גם התחושה שלי'
זאת גם התחושה שלי
19/09/2016 | 19:12
1
23
התחושה שלי שזה גם לא רעב, האמת שלאחרונה גם עברנו דירה וגם הוא נכנס למסגרת אחרי שנה שהיה איתי בבית.
אני באמת מנסה להתחיל תהליך של לא לתת מטרנה בלילה אלא רק מים, הוא בוכה הרבה אבל בסוף נרדם. אני מניחה שלאט לאט הוא יתרגל...
תודה רבה על התגובה- אעדכן בהמשך..
לצפיה ב-'אין הבדל בין מטרנה למים'
אין הבדל בין מטרנה למים
20/09/2016 | 12:18
26
מבחינת התלות בהם במהלך הלילה. שניהם ממלאים את הקיבה שלא לצורך במהלך הלילה.
ממה שאת מתארת, הבן שלך עבר שני שינויים מאד רציניים בזמן האחרון, וההנחה שלי היא שההתעוררויות בלילה הן בעיקר צורך שלו בהשלמת "זמן אמא".
מה שאני מציעה לך הוא לוותר לחלוטין על הבקבוקים בלילה, כי הם לא תורמים לו, ולנסות לאפשר לו יותר "זמן אמא" בשעות שאת נמצאת איתו לפני השינה. במשך היום כשהוא נמצא בלעדייך ומתמודד עם זה "מאגרי אמא" שלו הולכים ומתרוקנים. ההתעוררויות בלילה מאפשרות לו למלא את המאגרים.. לכן, כשאת אוספת אותו מהגן - נסי לא להיות מוסחת מדברים אחרים. אני יודעת שזה לא פשוט כשיש אחות תאומה שגם היא רוצה את הזמן אמא שלה, אבל הכוונה שלי היא בעיקר להסחות דעת של כביסה, כלים, טלפון, מטלות השגרה... תני לו להרגיש אותך, לנשום אותך, להתמלא במה שהיה חסר לו במשך כל היום.
עוד דבר שמאד יכול לעזור הוא הארכה של טקס השינה. תתחילו מוקדם יותר את שגרת הערב, תאריכו את טקס השינה - תוסיפו לו הרבה הרבה חלקים של מגע, של חיבוקים, של נשיקות, של זמן אחד על אחד. תני לו את האפשרות למלא את המצברים שלו ב"אמא".
מה דעתך?
לצפיה ב-'משאבה'
משאבה
14/09/2016 | 10:06
3
59
הי.. יש לי תאומות בנות כמה ימים. כל אחת נולדה 2.100. איזה משאבה מומלצת על מנת להגביר את החלב עד שילמדו לינוק יעיל ולאפשר לי לשאוב במהירות בלי לבזבז זמן יקר ומעייף...? אני די מיואשת...
תודה
לצפיה ב-'אמדה דו צדדית'
אמדה דו צדדית
14/09/2016 | 12:42
40
שירתה אותי נאמנה...
לצפיה ב-'בשעה טובה! :)'
בשעה טובה! :)
15/09/2016 | 04:40
34
אני שאלתי מיד שרה מדלה lactina
דו"צ. טובה מאוד.
לצפיה ב-'לקטינה של מדלה'
לקטינה של מדלה
25/09/2016 | 21:52
4
משאבת לקטינה של מדלה דו צדדית. 
ניתנת להשגה בהשאלה ביד שרה וגמחים אחרים. 
ניתנת גם להשכרה.
תאמרי להם שילדת תאומים כי המשאבות שמורות לתאומים ופגים.

גם משאבת סימפוני מעולה אך היא יקרה יותר, היא ניתנת להשכרה ולא להשאלה
לצפיה ב-'ציוד יד שניה ליולדות בקרוב'
ציוד יד שניה ליולדות בקרוב
14/09/2016 | 21:07
60
הי בנות!! ליולדות בקרוב נותר לי ציוד מעולה מהתאומות שלי: חבילה ענקית של בגדי פגים וסדיניות, 2 טרמפולינות של צ'יקו איזי רילקס, 2 מוניטור נשימה של שילב אנג'ל קר ומחמם בקבוקים. הכל בשליש עד רבע מחיר מהקניה. אזור המרכז. לא מצליחה לכווץ כאן תמונות ולהעלות אך אוכל לשלוח במייל הכל.
לצפיה ב-'העלאת נושא הדילול - אצל כולם?'
העלאת נושא הדילול - אצל כולם?
11/09/2016 | 19:43
7
167
היי
בבדיקה הראשונה אצל הגניקולוג שלי הוא ראה שיש תאומים והעלה את האופציה של דילול.. זה עשה לי ממש רע ורציתי לשאול... כל הרופאים אומרים את זה? לכולן?
לצפיה ב-'לי לא אמרו'
לי לא אמרו
11/09/2016 | 22:27
101
אבל אצלי זה הריון מivf אז זו היתה אופציה אפשרית וצפויה מראש
לצפיה ב-'דילול'
דילול
11/09/2016 | 23:41
102
גם אצלי הרופא הציע. נראה לי שחלק מרופאים נוהגים להציע. מה שכן, אחרי שנידנדתי לכמות מסוימת של אימהות לתאומים, הבנתי שכשאין עדיין ילדים בבית, אז לרב לא יציעו דילול.
פעם , לפני כמה שנים שמעתי על מישהי שהציעו לה דילול משתיים לאחד, לכן כשרופא הציע לי הייתי מוכנה. ההבדל הוא שאצלי זה IVF, אז זה ממש מוזר - להחזיר שני עוברים ואז לדלל ? 
ועוד משהו - סיכון שאחרי דילול הכל יפול - כעשרה אחוז - בעיניי זה ממש המון. אז איך מציעים משהו כל כך מסוכן ?

לצפיה ב-'ממש לא הציעו... '
ממש לא הציעו...
12/09/2016 | 09:38
81
גם היה מivf
אבל ריבונו של עולם! איך אפשר לדלל ברכה כזאת?!?!
אין לך מושג איזה כיף ומיוחד זה!
נכון, ברור שזה לא כמו ילד אחד... אבל לדלל???? ה' החליט שיהיו לך שניים, אז זה אומר שאת ובעלך מסוגלים לקבל את הברכה הזאת!!!!

המשך הריון תקין ובריא ושיסתיים בידיים מלאות.
החלטות טובות.
לצפיה ב-'לנו לא אמרו לדלל'
לנו לא אמרו לדלל
12/09/2016 | 16:46
68
אצלנו לא הציעו לדלל
אנחנו אחרי IVF

זה אושר ענקי וכיף גדול תאומים
מאוד מיוחד לגדל אותם ביחד
בהצלחה
לצפיה ב-'לי זה היה הריון טבעי...'
לי זה היה הריון טבעי...
13/09/2016 | 09:15
89
ונראה אותו אם הוא היה מסוגל לומר לי לדלל ח"ו, אני מאושרת כל רגע,
וזה לא קשור למה שיש לך בבית, יש לי ילד בן שנה ושלושה חוד' ועכשיו תאומים בני חודש.
לצפיה ב-'זה רופא מטומטם (סליחה על ההתבטאות)'
זה רופא מטומטם (סליחה על ההתבטאות)
13/09/2016 | 10:10
1
88
פשוט ככה.

אם היה מציע ברביעייה , היה ברור לכל אדם בר דעת שהסיכונים להמשיך הריון כזה הם חסרי פרופורציות - מכיוון שהשבוע הממוצע ללידה כזאת הוא 30 שבועות (עם סטיות של כמה שבועות לכאן או לכאן) והשנה ילדה מישהי בביה"ח רמב"ם רביעייה בשבוע 27 (משקלים של 500-900 גרם) ואף אחד לא יכול להבטיח שהם יגדלו בריאים.

על שלישייה - הדעות חלוקות לכאן ולכאן - ממוצע 33 שבועות.

בתאומים הרבה נשים מגיעות ל 37 (שזה כבר מחוץ להגדרה של פגות) - קרוב ל 50 אחוז. וגם אם לא מגיעים אלא רק לשבוע 34 - כאן כבר נמצאות בוודאי מעל ל 80 אחוז מהנשים (ואולי אף מעל 90 אחוז) והסיכונים לתחלואי פגים עם נכויות לכל החיים אינו אופייני לפגים בשבועות 34-36 (אך עדיף להימנע מזה).
נכון שקיימת אפשרות ללידה מוקדמת מאד -מתחת ל 33 אבל ההסתברות קיימת גם בהריון יחידאי (בסיכונים קצת יותר נמוכים).

צריך להציב גבולות בנושא דילולים.

יש לזכור כי רוב מוחלט של הריונות התאומים - בפרט DC/DA מסתיימים בלידות מוצלחות ובילדים בריאים.

לצפיה ב-'דילול'
דילול
21/09/2016 | 11:19
29
אנחנו עברנו בשבוע האחרון דילול מארבעה לשלושה. אמנם בלב כבד אבל עברנו את זה תודה לאל. במספר עוברים כזה באמת זה הדבר הראשון שמציעים אך כשיש תאומים???? אני לא מבינה מה הסיבה להציע דבר כזה!!!
לצפיה ב-'מחפשת עגלת סנאפ אנד גו'
מחפשת עגלת סנאפ אנד גו
12/09/2016 | 18:08
33
מחפשת נואשות אחר עגלת snap n' go או דגם דומה עבור תאומים
מכירים מישהו שמעוניין למכור?
לצפיה ב-'דילול מתאומים לאחד'
דילול מתאומים לאחד
08/09/2016 | 11:07
128
היי,  הייתי רוצה לקבל המלצה על רופא מומחה שמבצע דילול..  תודה

לצפיה ב-'חזרה לעבודה שאיבות והנקה'
חזרה לעבודה שאיבות והנקה
04/09/2016 | 22:30
3
93
התאומים שלי בני 11 חודשים יונקים לאורך כל היום והלילה, שומרים על הנקה מסודרת כל 3-4 שעות בערך. בין לבין גם אוכלים גבינה לבנה, יוגורט דנונה, מחית פירות, אובקדו וקציצות עוף.
נכנסו למעון ואני חזרתי לעבודה.
בקבוק עם חלב אם שאוב, לא נאכל בכלל (המטפלת אמרה שהם לא אהבו את הפיטמה), כשניפגשנו שוב אחהצ ינקו קצת, אחכ שעה, עוד קצת ובערב חזרו לינוק פרק זמן רגיל.
רציתי לדעת -האם המעון הולך לשנות את הרצון שלהם לינוק?
האם להמשיך לשאוב בעבודה? חברה שהניקה ששה ילדים אמרה שאם לא אשאב, הגוף ידע שבשעות מסוימות אין צורך בחלב, ואז בשבת לדוגמא אני יכולה להתקע כי לא יהיה חלב. ככה זה עובד?
כרגע יש לי  חלב ששאבתי והקפאתי, מה אני עושה אם הם ממשיכים ולא רוצים לאכול מבקבוק? מוכרחה לומר שכאב לי הלב לשפוך את המנה שחוממה ולא אכלו :(
לצפיה ב-'כמה שאלות אלייך וגם תשובות '
כמה שאלות אלייך וגם תשובות
11/09/2016 | 11:58
2
38

האם לפני שהיו במעון הסכימו לשתות חלב אם מבקבוק בשמחה? 
-האם תמיד סירבו לבקבוק?
-האם החלב שנותנים להם הוא חלב קפוא שהופשר או חלב טרי ששאבת יום קודם עבודה? 
-כמה פעמים את שואבת בעבודה?
יש אמהות שמפסיקות בהדרגה (!!) לשאוב בעבודה והגוף מאזן את הכמויות, זה לא אומר שסופשים לא יהיה לך חלב לתת להם בהנקה.
-היית רוצה להפסיק לשאוב ושיאכלו יותר מוצקים במעון? 
-מצפה לתשובות שלך, אבל במקביל הייתי ממשיכה לשאוב, ולתת ביום שאחרי. 
תביאי למעון חלב מקורר אבל לא קפוא בכמויות קטנות כלומר שקיוות או בקבוקים של 50-60 ולא 180 לצורך המחשה, כדי להמעיט את הכאב על חלב שנשפך.
אולי הם יכולים ללנסות לתת את המנה הזאת רק בצהריים, וכך במידה והחלב לא היה בשימוש, את עדיין תוכלי להשתמש בו לאורך אותו יום...
אפשר גם שתנסי לתת בקבוק במגוון פטמוות. 
אפשר לנסות כוסות מעבר, זה לפעמים עובד טוב. 

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
13/09/2016 | 17:32
1
16

נתתי לכמה ימים שיעברו על מנת לראות איך דברים מתקדמים
אז ככה-
לפני המעון, רק ינקו. ניסיונות שלי לתת בקבוק עם חלב אם נכשלו.
לא היה מישהו אחר שינסה במקומי (אני יחידנית)
החלב שהם מקבלים הוא קפוא שמופשר יום קודם ומחומם בכלי נוסף.
כיוון שאני מורה, לצערי הגדול לא מצאתי זמן בשבוע הראשון לשאוב (וגם לא חדר פנוי). ומסתבר כמו שאמרת שהגוף ממשיך לייצר והם מקבלים מה שצריך בשעות שהם איתי אחה"צ ובערב/לילה וכמובן בסופ"ש.
עדין מרגישה ימים של גודש ולחץ בחזה, מניחה שגם זה יתאזן.
יש לי מאגר של חלב קפוא ואז מאוד מתלבטת אם להמשיך לשאוב, כי כרגע רק הבן אוכל בקבוק של 80 מ"ל כשקם משנת הצהרים. הבת אוכלת כריך קטן עם ממרח תמרים :)
עדין יש לפעמים שלא מסיים הכל ואז אני נאלצת לשפוך-חבל על כל טיפה...
החלפתי שלושה סוגי בקבוקים. בנוכחי הבן מסכים לשתות.

לצפיה ב-'לדעתי...'
לדעתי...
25/09/2016 | 21:57
1
אולי באמת אין טעם לשאוב... השאיבות ישמרו את האספקה. 
אי שאיבה תאזן את הכמויות. 
יש נשים שחוזרות לעבודה במצב כזה שהתינוקות מתחילים לאכול אוכל של גדולים ופשוט מדלגות על שאיבות. 
אם יש לך גודש בעבודה, פשוט תשחררי. 
שינסו לתת לו בכוס מעבר, אולי זה יילך יותר טוב. 
את הקפוא שהוא לא מסיים את יכולה לשמור למספר שעות אחכ ולתת, אם צריך. 
את גם יכולה לערבב את זה בדיסת קוואקר ואז בעצם למחזר את זה. בלי לחמם ובלי לקרר. (קווקר מורתח מרוכך, עם מעט סילאן, קינמון, שקדיה)...

אם את מרגישה גודש במהלך יום עבודה. שחררי מעט לתוך בקבוק (אם יש לך מקום עם פרטיות) ותרגישי הקלה. את הבקבוק תשמרי מקרר וקחי הביתה. 

נשמע שהם רוצים להיות גדולים... 

לצפיה ב-'הדרכות לגורמי מקצוע'
הדרכות לגורמי מקצוע
01/09/2016 | 12:20
2
112
הי,
אני רוצה לשתף במשהו אחרי היום הראשון של הבנות שלי בגן עריה.
יצאתי בהרגשה שהגורמים המקצועיים חייבים לעבור הדרכות בנושא תאומים.
כמה משפטים בודדים שאמרה לי הגננת(עושה לי רושם כמקסימה אך פשוט לא יודעת מספיק בנושא) הותיר אותי מודאג לגבי המשך הדרך של הבנות ואתן דוגמא.
תמיד יש גוררת ונגררת, גם אם אחת מתנהגת יפה אז השניה נגררת אחריה. חילקו שלוקים ועברו ילד ילד ושאלו איזה צבע הוא רוצה ושהגיעו לבנות שלי שאלו אותן ביחד איזה צבע הן רוצות כאילו הן ישות אחת.
המשפטים שהגננת אמרה לי מאפיינים מצב התייחסות כמצב פתולוגי לתאומים במקום כמצב נורמלי לחלוטין שצריך להכיר, מה זאת אומרת תמיד יש נגררת וגוררת? אם אתה מגדל את התאומים באופן נכון הן לא מתייחסות אל עצמן שאחת מגדירה את השניה. זהו, חפרתי מספיק, אשמח להתיחסות ובנוסף אם אולי מישהו ירים את הכפפה וננסה להרים מהלך של הדרכות לגורמים מקצועיים 
לצפיה ב-'נכון'
נכון
11/09/2016 | 12:03
39
פעמים רבות קיימת חוסר רגישות של גננות ומרות והנהלות בתי ספר לכל נושא התאומות.

אפשר לבדוק את ההדרכות האלה של ורד בן פורת.

לצפיה ב-'מסכימה איתך מאד'
מסכימה איתך מאד
19/09/2016 | 16:13
9
יש הרבה בורות בקרב אנשי מקצוע בכל מה שקשור לנושא התאומות.
מצטרפת להמלצה של יעל על ורד בן פורת. יש לה סדנאות להורים וגם השתלמויות לאנשי מקצוע.
לצפיה ב-'בשעה טובה!! '
בשעה טובה!!
29/08/2016 | 17:35
3
297
שלום לכולן,
לפני שלושה שבועות גילנו שאני בהריון עם תיאומים. ההתרגשות גדלה מיום ליום.
אני בקופ"ח כללית, ולצערי לא מצליחה לקבל מהם מספיק מידע על איפה עושים את הבדיקות, מה ממומן, מה לא.. 
הבנתי שבדיקת שקיפות עורפית אני מבצעת רק בביה"ח. האם זה נכון? אם כן, האם תוכלו להמליץ על ביה"ח טוב לבדיקה זו? אני מתגוררת בנס ציונה.
בנוסף, שאר הבדיקות - סקירה מוקדמת ומאוחרת - היכן מתבצעות? 

תודה רבה למשיבות,
מעיין
לצפיה ב-'בשעה טובה!! '
בשעה טובה!!
31/08/2016 | 01:06
95
אני במכבי ולכן לא יודעת לענות לך..

בעל מקרה מאחלת המשך הריון בריא ותקין וישסתיים בידיים מלאות!!!
לצפיה ב-'מצטרפת גם לשאלתך'
מצטרפת גם לשאלתך
31/08/2016 | 16:53
96
כרגע גם אני בתחילת הריון תאומים, גם בכללית ומחפשת היכן לבצע שקיפות עורפית..
אשמח לקבל גם המלצות לרופאים במרכז/ שרון.
קבעתי למכון פרטי שהעלות היא 700 ש"ח, ואני מחפשת מכון אחר שיש לו אולי הסדר עם הקופה.
תודה!
לצפיה ב-'בשעה טובה! מנסה לענות'
בשעה טובה! מנסה לענות
31/08/2016 | 21:30
87
הי ושיהיה בשעה טובה
אני גם בקופח כללית אבל בירושלים ככה שלא יכולה להמליץ באיזורים אחרים... שקיפות עורפית עשיתי עם טופס 17 בבית חולים, סקירה מוקדמת אצל רופא שעובד עם הקופה בעלות של 228 ש״ח, וסקירה מאוחרת גם עושה בע״ה בבית חולים עם טופס 17 ללא תשלום. מקווה שעזרתי ושיהיה המשך הריון תקין ומשעמם
לצפיה ב-'יכול להיות שביום בהיר אחד'
יכול להיות שביום בהיר אחד
26/08/2016 | 08:32
3
333
הן למדו להתעורר ביחד???? 
בנות 3 חודשים וחצי. 
לצפיה ב-'כן...לדעתי. אבל'
כן...לדעתי. אבל
27/08/2016 | 22:51
2
142
לדעתי כן אבל גם אפשר לעזור לזה לקרות. 
לצורך מה את רוצה שיתעוררו יחד? 

לצפיה ב-'אני לא רוצה שזה יקרה'
אני לא רוצה שזה יקרה
28/08/2016 | 21:35
1
119
למה זה קורה?
לצפיה ב-'זמני התעוררות '
זמני התעוררות
11/09/2016 | 12:06
42
אני חושבת שאין עקביות. 
נסי לבדוק מתי זה קורה. 
תארי לנו קצת כאן מה בדיוק קורה , האם יונקות, מקבלות תמל ומתי אוכלות ואיך ההתעוררויות מתרחשות.
לפעמים התינוקות מסתנכרנים אבל אפשר לנסות לשנות את זה בהתאם לדרך שבה אתם מתנהלים. מצפה לפרטים
לצפיה ב-'שאלות לגבי הנקה דחופות.'
שאלות לגבי הנקה דחופות.
25/08/2016 | 18:29
3
122
אני מניקה את התאומים ביום ובלילה יש לי כמה שאלות,
א. האם עדיף להניק את שניהם ביחד או כל אחד לחוד?
ב. התחלתי לשלב מטרנה אחרי המקלחות כי לקראת ערב נגמר לי החלב, הגיוני? או שאין דבר כזה נגמר החלב?
ג. אני מרגישה כל היום סביב ההנקה, איך אפשר לעשות סדר בעניין כלומר שעות מסודרות?
ד. מה אתן אומרות על כרית הנקה? זה יעזור לי להניק את שניהם ביחד בקלות?
ה. האם יש מצב להנקה בלבד עד חצי שנה לפחות? אשמח לשמוע עידוד מבנות שהניקו לפחות עד שלב זה.
מחכה לתשובות שלכן....
לצפיה ב-'תשובות והרבה שאלות כדי לענות לך טוב יותר '
תשובות והרבה שאלות כדי לענות לך טוב יותר
25/08/2016 | 18:50
2
92
כל הכבוד שאת מניקה, זה לא מובן מאליו, קבלי עידוד, זה אפשרי. יש כאן המון שהצליחו, אפשר לגמרי להניק עד חצי ושנה וגם הרבה הרבה מעבר לזה, אפילו רצוי!!

- בני כמה התאומים? כמה שקלו בלידה ואיך העליה שלהם במשקל? 
-האם את רק מניקה ביום או גם משלבת בקבוקים שאובים? 
-כמה זמן את כבר משלבת מטרנה ומה הכמות שאת נותנת? 
-מה קורה לאורך הלילה? את רק מניקה?
עונה לך בין השורות, באדום:
א. האם עדיף להניק את שניהם ביחד או כל אחד לחוד?
זה עניין של נוחות. אני תמיד ממליצה לאהמות לנסות הנקה בו זמנית של שניהם יחד, זה חוסך זמן, מייעל את העניינים וגם עוזר לך לחוש את מספקת את הצרכים שלהם ואף אחד לא צריך לחכות. אפשר לשלב בין שני ה"פורמטים". 
השאלה אם כל אחד מהם יונק יעיל וטוב, האם ההנקה מבוססת אצלכם. ואם כן, זה כבר עניין של ללמוד טכנית איך לתפעל את זה...
ב. התחלתי לשלב מטרנה אחרי המקלחות כי לקראת ערב נגמר לי החלב, הגיוני?
או שאין דבר כזה נגמר החלב?
לא תמיד תחושה של שד ריק זה אומר שנגמר החלב. 
ספרי מה קורה לאורך היום ומה את מרגישה ולמה את חושדת בזה. 
אם הם היום על הנקה כל היום ללא הפסקה, לפעמים יש תחושה כזו אבל זה לא אומר שנגמר חלב. השדיים מתרוקנים ומתמלאים שוב.
יש דבר כזה נגמר חלב - זה קשור לניהול, לאיך מנהלים את כל ההנקה לאורך כל היממה וגם קשור ליעילות ההנקה של התינוקות עצמם. 
איך את נותנת מטרנה, איזו כמות ומה קורה אחר כך. אם נותנים מטרנה במקום הנקה, אז הגוף מקבל איתות שצריך ארוחה אחת פחות, לאורך זמן זה יוריד לך את אספקת החלב במידה מסויימת.
ג. אני מרגישה כל היום סביב ההנקה, איך אפשר לעשות סדר בעניין כלומר שעות מסודרות?
מחכה לשמוע מה קורה אצלכם (ראי שאלות למעלה) כדי לענות לך.
בגדול בגילאים צעירים מאוד קשה לעשות סדר מוחלט כי תינוקות קטנים רוצים לינוק הרבה לאורך היממה. מצד שני אפשר קצת לסדר את היום, להניק בו זמנית, לצמצם פערים, לבדוק אם ההנקה יעילה. 
זה לפעמים מאוד מתיש ומרגיש שאת כל היום סביב זה. זה קורה לאמהות עם תינוק אחד, אז ברור שתרגישי כך עם תאומים. 
ספרי עוד, אנסה לעזור. 
ד. מה אתן אומרות על כרית הנקה? זה יעזור לי להניק את שניהם ביחד בקלות?

כרית הנקה מאוד עוזרת. אחרות יכולות ספר לך.

לצפיה ב-'אנסה לענות...'
אנסה לענות...
25/08/2016 | 23:04
1
68
אני ילדתי ב-10/8 כך שהם בני שבועיים וקצת, הם נולדו 2.850 ו-2.545, מבחינת ההנקה כרגע היא די מבוססת, כרגע אין לי שום חלב שאוב-מהסיבה שלא הצלחתי לשאוב...הכל הם אוכלים, התחלתי לשלב מטרנה ביומיים האחרונים בקבוק אחד של 60 מ"ל (נשאר קצת בבקבוק) ורק לאחר מקלחת, לגבי הלילה אני מניקה בלבד.
התכוונתי בשאלתי לגבי כמות החלב שיש לי, בלילה אני מרגישה גדושה אבל לקראת סוף היום וגם בצהרים אני מרגישה מרוקנת, כביכול הם מוצצים בכוח ולא יוצא כלום (לפי דעתי) ולכן הם רוצים לינוק אפילו כל שעה, לכן אני מרגישה כל היום סביב ההנקה,
 וכן הם בוכים הרבה בכללי אז אני חושבת שהם רעבים, הם גם כל הזמן מחפשים עם הפה.
מקווה שתעזרי לי.....

לצפיה ב-'האם יש מספיק חלב? '
האם יש מספיק חלב?
26/08/2016 | 00:01
73
הי 
קשה לאבחן את המצב אצלכם מרחוק אבל בכל זאת אנסה לעזור עם כמה שאלות שייתנו לך כיוון.
איך הייתה העליה במשקל שלכל אחד מהם  מאז הלידה בשבועיים האלה של ההנקה המלאה לפני שהתחלת מטרנה? מה אמרו בטיפת חלב?
בכי וחיפוש מתמיד עם הפה אינו בהכרח מעיד על רעב בגלל שיש חוסר חלב אלא פשוט זאת התנהגות טבעית של תינוקות קטנים בשלב הזה של חייהם. 
איך היו היציאות שלהם עד שהתחלת עם בקבוק המטרנה? האם היו הרבה יציאות כל יום? 
עליה במשקל, יציאות, ואת מניקה כל היום לפי דרישה, לפחות 8 פעמים ביממה, בלי לנתק אותם וכו, כל אלא מעידים על מצב תקין אצל תינוקות. 
תחושת ההתרוקנות היא בגלל ההנקות המרובות, אני משערת. 
מחכה לתשובות שלך..
אם את בכל זאת מוטרדת, מציעה שתפני בהמשך לאשת מקצוע, אני אוכל  להמליץ לך בפרטי למי לפנות בהתאם למה שאת זקוקה לו. 

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מתיחת בטן
פורום מתיחת בטן
פורום הסרת עודפי עור
פורום הסרת עודפי עור
פורום גני ילדים
פורום גני ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה