לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

אז יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

אז יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'האם חובה לקנות "אמבטיות" בקניית עגלה? '
האם חובה לקנות "אמבטיות" בקניית עגלה?
22/07/2016 | 20:15
1
4
אשמח לקבל חוות דעת על:
* האם אמבטיות הן חובה בחודשים הראשונים?
* האם חובה זווית של 180 מעלות לחודשים הראשונים?
* האם טיולון של BRITAX דגם B-Agile המגיע ללא אמבטיות הינו מספיק בטיחותי עבור החודשים הראשונים (אם לוקחים בחשבון שבדר"כ המשקלים של התאומים הם יחסית קטנים יותר בהתחלה)?

אינפורמציה שצריך לקחת בחשבון:
* יש לנו מגבלת מקום ברכב (יונדיי i20 שהוא רכב יחסית קטן) ובנוסף אנחנו גרים בקומה 3. אומנם יש מעלית אבל פתח הכניסה לבניין הוא 69 ס"מ כך שזה לא משאיר ברירה אלא להשאיר את העגלה בבגאז'.
* להערכתי, להכניס לרכב שלנו 2 סלקלים, 2 אמבטיות ושלד של עגלה נראה משימה מאתגרת. זה אומר שתהיה אמבטיה 1 בין 2 התינוקות ולא בטוחה עד כמה זה בטיחותי ונוח.
* על הטיולון של BRITAX דגם B-Agile - לא ניתן להלביש "אמבטיות" אלא רק סלקל 1 בלבד. בנוסף, לא ניתנת זווית של 180 מעלות אלא רק עד 170 מעלות. לטענת המוכרת, למרות הזווית ולמרות שאין אמבטיה, העגלה מספיק בטוחה גם לחודשים הראשונים והציעה להוסיף מזרן בשביל הוספת ריפוד.

אשמח לקבל קצת עזרה.
תודה מראש :)

לצפיה ב-'לא חובה'
לא חובה
22/07/2016 | 22:29
2
לא מכירה את הBRITAX. לי יש במבלרייד בלי אמבטיות וזה בסדר גמור.
170 מעלות לדעתי זה סבבה לגמרי. בטח עם מזרון. בארץ יש טירוף עם שכיבה מלאה ואיסור להסתובב עם הילד בסלקל הרבה זמן. בארה"ב אנשים מסתובבים עם התינוקות בסלקלים במשך שעות והילדים  לא נראים עקומים...
לצפיה ב-'סקירה ראשונה באזור הקריות'
סקירה ראשונה באזור הקריות
19/07/2016 | 15:52
2
19
זקוקה להמלצות לרופאים שמבצעים סקירות לתאומים (סקירה ראשונה) באזור נהריה- קריות- חיפה.
ממש מאוכזבת משירותי קופ"ח ומרגישה קצת אבודה בעניין.
לצפיה ב-'מורד עזרא'
מורד עזרא
19/07/2016 | 17:32
10
אני עשיתי אצל מורד עזרא מהקריות
ממש היינו מרוצים 
לצפיה ב-'אני עשיתי אצל ד"ר סאמר חורי'
אני עשיתי אצל ד"ר סאמר חורי
21/07/2016 | 12:42
6
הוא היה הרופא פריון שלי בקופ"ח ועכשיו אנחנו במעקב אצלו באופן פרטי, הוא ממש מקסים ומקצועי. יש לו מרפאה בעכו אם את מעוניינת אני ארשום לך את הפרטים שלו.
לצפיה ב-'למכירה מיטות ושידה לתאומים'
למכירה מיטות ושידה לתאומים
21/07/2016 | 12:28
31
למכירה בבנימינה,
2 מיטות בצבע שמנת כולל מזרן ושידת החתלה גדולה של חברת משכל.  
500 ש״ח כל פריט

לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:53
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'מה עושים הצילו'
מה עושים הצילו
20/07/2016 | 11:08
1
61
הילד שלי תאום לאחות
מיתנהג בצורה מופרעת כבר הרבה זמן בגן מיתנהג לגננות בצורה לא מכובדת , הוא אמר לגננת ''אני יעשה עליך פיפי' אני בשוק לאן הוא מגיע בבית הוא גם מיתנהג בצורה מופרעת זאת אומרת יש לו תקופות שהוא בסדר ותקופות קשות עים התנהגות בלתי ניסבלת פשוט מופרע מרביץ לפעמים צועק ועוד. יש למישהו רעיון . ניסינו עונשים שונים ניסינו חדר עונש הכנסנו אותו לכמה דקות קצת עוזר אבל רחמנות הוא מגיע למצב של בכי והתוטטות
לצפיה ב-'בן כמה הוא?'
בן כמה הוא?
22/07/2016 | 22:30
לצפיה ב-'ד״ר נילי ינאי - מישהי עשתה אצלה מי שפיר לתאומים? לתא'
ד״ר נילי ינאי - מישהי עשתה אצלה מי שפיר לתאומים? לתא
17/07/2016 | 17:53
3
54
שלום לכולם,
אני שבוע 19.
צריכה לעשות מי שפיר ואין לי הרבה זמן.
יש לי המון המלצות על ד"ר ליפיץ באסותא - עולה הון (פרטי לגמרי) + ציפ גנטי - 11500 שח!!
עכשיו יש אופציה שפויה יותר (מה לעשות זה קצת יקר)
אצל ד"ר נילי ינאי בירושלים בעין כרם - 4000 שח כולל הכל (הציפ הגנטי חינם!!!!)

ממש אודה לכל תשובה!
מורן.

לצפיה ב-'לא הבנתי את השאלה'
לא הבנתי את השאלה
17/07/2016 | 21:54
41
לא מכירה אותה אישית אבל אני יודעת שהיא נחשבת למעולה. הייתי שואלת גם בפורום הריון ולידה, נראה לי שהוא יותר פעיל (:
לצפיה ב-'ד״ר נילי ינאי'
ד״ר נילי ינאי
18/07/2016 | 10:28
41
עשיתי אצלה מי שפיר בהריון הראשון עם עוברית אחת לא תאומים
אבל היא הייתה מדהימה ומקצועית עשתה את זה ממש מהר ובכלל לא הרגשתי... אין לי ספק שאם הייתי צריכה לעשות שוב מי שפיר בהריון הנוכחי (עם תאומים לא זהים) הייתי הולכת אליה

שיהיה בהצלחה ובשורות טובות :)
לצפיה ב-'אני עשיתי אצלה'
אני עשיתי אצלה
20/07/2016 | 07:18
32
דילול, היא מאוד מקצועית, מי שפיר אצל דר יובל גאילצנסקי, שהוא מומחה באולטרסאונד ובניתוחים תוך רחמים. שניהם בהדסה עין כרם מאוד מומלצים
לצפיה ב-'מעקב תאומים לא זהים'
מעקב תאומים לא זהים
19/07/2016 | 12:14
3
72
היי,
אני בשבוע 34+3, היריון תאומים עם שתי שיליות.
מעקב הזרימות האחרון היה בשבוע 28+5 ואני תוהה האם יש צורך בעוד מעקבים.
אני מטופלת במקביל במרפאת היי ריסק ושם בודקים לי פעם בשבוע-שבועיים את העוברים. עד כה הכל היה תקין. הם גדלים (מאוד! כל אחד מהם מעל אחוזון 90!) ויש להם כמות מים תקינה ותנועות נשימה.
בהיי ריסק טכנאית עושה אולטראסאונד, במרפאת העובר רופא עושה אותו.

הסיבה שריווחתי מאוד את הביקורים שם (מרפאת העובר) הייתה כי בביקור האחרון הרופא אמר שניתן לרווח. הוא כתב בהמלצות 3 שבועות במקום שבועיים, אבל בעל פה אמר שאפשר יותר.
חוץ מזה שהמתנה ברפואת העובר לוקחת המוווווון זמן, אני יכולה להמתין 3 שעות לבדיקה, בעוד שבהיי ריסק כל הסבב לוקח 3 שעות. אם אני קובעת באותו יום את שני המעקבים אני יכולה למצוא את עצמי בביח 6-7 שעות!
אני לא ככ רוצה לשאול את הרופאה בהיי ריסק כי זו שאלת קיטבג. ברור שהיא תגיד לעשות מעקב מקביל. זה כסתח שלהם...
לצפיה ב-'ידוע לך מה המשקל שלהם עכשיו?הבדיקה שאת עושה..'
ידוע לך מה המשקל שלהם עכשיו?הבדיקה שאת עושה..
19/07/2016 | 14:45
2
35
זה לא הערכת משקל?
לצפיה ב-'הערכת משקל+כמות מים+זרימות'
הערכת משקל+כמות מים+זרימות
19/07/2016 | 17:47
1
40
לפני שבוע היו 2.6 ו- 2.4.

כמובן שהטכנאיות בהיי ריסק בודקות תמיד דופק, תנועות ועוד כל מני פרמטרים, אבל
1. עד כמה זה שונה ממדידה של רופא?
2. מה זה זרימות?
לצפיה ב-'זרימות'
זרימות
20/07/2016 | 01:40
28
זה בעצם בודק את זרימת הדם בחבל הטבור. שזה בעצם מקור החיות של העובר...
לצפיה ב-'שווה להיכנס'
שווה להיכנס
19/07/2016 | 22:06
52
למכירה דברים שווים במצב מעולה:
1. שתי מיטות של שילב רהיטי טל עץ מלא ניקנו לפני שנתיים וחצי
האחד צבע לבן השני שמנת בהירה כולל מזרון ומצעים לכל מיטה 690 כל מיטה(ניקנו כל אחת 1400). בנוסף ישנן שתי מגירות על גלגלים לאחסון כל מגירה 50 ש"ח.
2. מיזרון לעריסה לא היה בשימוש בכלל כולל סדין 50 ש"ח
3. שולחן פעילות שהופך להליכון של טייני לאב מבית שילב נקנה לפני שנה וחצי ולא היה בשימוש רב מצב מעולה 150 ש"ח
4. שתי זוגות נעליים צעד ראשון סגורות מידה 22 של פפאיה היו בשימוש מועט 50 שח כל זוג(עלו 350).
5. שתי כיסאות אוכל של ד"ר בייבי האחד אדום והשני כחול 150 ש"ח שתי הכיסאות. מצב מעולה.
6. ספר נפתח לעגלה של טייני לאב שילב צד אחד צבעוני והצד השני שחור לבן 50 ש"ח
7. לא קשור לקטנטנים אבל למי שצריכה שולחן סלון שחור חדש עדיין ארוז נקנה לפני שבוע ולא מתאים במידות 200 ש"ח.
לפרטים נוספים או תמונות 0523593860 יפעת
לצפיה ב-'בדיקת מי שפיר לתאומים'
בדיקת מי שפיר לתאומים
18/07/2016 | 15:45
4
56
שלום לכולם,

הייתי שמחה לשמוע אם מישהו מחברי הפורום ביצע בדיקת מי שפיר בתאומים או לחלופין את אחת מבדיקות הדם.

אנחנו מתלבטים לגבי ביצוע הבדיקה ובעיקר חוששים מהסיכון שכרוך בה.

תודה רבה!
לצפיה ב-'אני עשיתי מי שפיר , לפני 5 שנים '
אני עשיתי מי שפיר , לפני 5 שנים
19/07/2016 | 09:43
1
34
בערך.
תריצי חיפוש בפורום ותמצאי מגןן דיעות , לכאן ולכאן
מלבד גילי בזמנו -39- לא היתה המלצה נוספת לביצוע הבדיקה אך מבחינתי לא הייתי מוותרת עליה . היחידה שנתנה לי שקט נפשי. כמובן שכל הנ"ל הוא אינדיווידואלי לחלוטין.
לגבי בדיקת הדם לא יכולה לחוות דיעה מאחר ובזמנו הבדיקה לא היתה מהימנה מספיק. אין לי מושג מה השתנה לגביה בשנים האחרונות.
בכל זאת 5 שנים ברפואה זו חתיכת תקופה ומניחה שיש שיפורים כל הזמן
המון בהצלחה בכל החלטה שתבחרי לקחת
לצפיה ב-'גם אני עשיתי בעבר מי שפיר'
גם אני עשיתי בעבר מי שפיר
19/07/2016 | 09:49
30
והפעם גם אני באותה התלבטות מה לבחור..אבל בטוח שאעשה אחת מהן בשביל השקט שלי..:)

בכל מקרה, לפי מה שהבנתי בהריון של תאומים מבין בדיקות הדם זו שנותנת את התוצאה הטובה ביותר היא מטרניטי  21 ואפשר לעשות אותה כבר משבוע 10..(אבל עד שבוע 20 ולא כמו המי שפיר שאפשר גם אחרי - אבל מומלץ בשבוע 18 אם אני לא טועה)

לצפיה ב-'עשיתי'
עשיתי
19/07/2016 | 12:02
28
שבוע 22+3 בגלל חשד להדבקה ב cmv.
בסוף שניהם יצאו שליליים, תודה לאל.

אצלי יש להם שתי שיליות, אז היה צורך לדקור פעמיים. אם יש אצלך שילייה אחת אז זו דקירה אחת.

אני ממש ממש ממש ממש מבינה את החששות שלך. גם אנחנו לא רצינו לעשות את הבדיקה בהתחלה (למעשה רוב ההיריון). שבועיים קודם החלטנו שכן אחרי התייעצות עם רופא, ששפך אור אחר על מה שידענו, וידענו הרבה על cmv כשהגענו אליו

לצפיה ב-'עשיתי'
עשיתי
19/07/2016 | 21:05
19
למרות שלא היתה המלצה מלבד היל, 41. גם הוספנו צ'יפ גנטי וכמו שכתבו לפני, זה נתן לנו שקט נפשי, עם כח הסיכון והדאגה מהבדיקה.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תלת אופן לתאומים'
תלת אופן לתאומים
19/07/2016 | 09:44
1
30
שלום ,
התאומים שלי אוטוטו בני שנה, ורציתי להתייעץ לגבי תלת אופן בשבילם-
קודם כל האם לקנות שני תלת אופן של יחיד או לקנות את של התאומים , ברור שמבחינת הנוחות של התאומים עדיף , אבל מה קורה אם רק אחד מהם רוצה לנסוע עליו , האם זה נוח?
בנוסף - האם בתלת אופן של התאומים יש פדלים (לשימוש כשיהיו יותר גדולים...) או רק רגליות?
האם זה באמת יכול להחליף את העגלה ביציאות לגני משחקים או טיול קצר?
ושאלה אחרונה- היכן ניתן להשיג ? כרגע ל2BIKE  אין במלאי...
אשמח לשמוע מנסיונכם
לצפיה ב-'מניסיוני , כאחת שלא היה לה תלת אופן לתאומים'
מניסיוני , כאחת שלא היה לה תלת אופן לתאומים
19/07/2016 | 10:04
40
לתאומים
זה מיותר , אלא אם כן זה ממש זול ( ונדמה לי שזה לא המצב )
דבר לא יחליף את הנוחות של העגלה .
אני קניתי שתי בימבות קטנות מתקפלות ( נקרא ג'וק כמדומני) והעמסתי אותן בסל של העגלה
היה לי תלת אופן עם הגדולים שלי , שהם לא תאומים וגם עם ילד אחד לטעמי ההתניידות עם זה היא לא ככ נוחה, וברגע שהם יודעים להשתמש בבימבה או באופנוע קטן ( יוטבתה נדמה לי ) אני לא רואה את היתרון הגלום בתלת אופן, המסורבל למדי
בקיצור אני לא הייתי משקיעה בזה. נראה לי מוצר מאד נישתי שמהר מאד נהיה לא רלבנטי אבל שוב , אני גם לא ניסיתי ...
לצפיה ב-'חיפוש מטפלת בחיפה'
חיפוש מטפלת בחיפה
18/07/2016 | 20:55
19
שלום לכולם,

אני חדשה כאן בפורום. מאוד מתרגשת!
האם מישהי מכירה מניסיון אישי מטפלת עם ניסיון בטיפול בתאומים?

אשמח לקבל המלצות :)
לצפיה ב-' מטפלת מנוסה מחפשת משפחה חדשה'
מטפלת מנוסה מחפשת משפחה חדשה
18/07/2016 | 15:38
22
שלום,
הגיע הזמן לחזור לעבודה? מסגרת של גן או משפחתון לא מספיק אינטימית וחמה?
מטפלת בעלת ניסיון רב (בעיקר עם תאומים) והמלצות חמות ובעלת משפחתון לשעבר. חמה, חרוצה, מסורה ואחראית, שמחה, עם הרבה סבלנות ואהבה לילדים  פנויה לעבוד עם משפחה חדשה.
אני עובדת לפי השקפת העולם של ההורים, מכבדת את רצונם, ומביאה מהידע והניסיון הרב שלי לעבודה עם תינוקות.
אני מסודרת, לא מעשנת, עושה עבודות קלות בבית ואין לי בעיות עם בעלי חיים בבית.
מעוניינת לעבוד בביתך, באזור המרכז או השרון.

052-6464913

לצפיה ב-'EHLP'
EHLP
18/07/2016 | 13:28
39
היי, מחפשת שלישיה של בני 7-8 לסדרת כתבות מקסימה על ילדים מיוחדים מכל הארץ. אם למישהו או מישהי יש רעיון בשבילי - ממש אשמח לעזרה! זו סדרת הכתבות: http://xnet.ynet.co.il/home/0,7340,L-12129,00.html
אני בטלפון 052-5559059 או במייל hila@xnet.co.il

תודה מראש!
לצפיה ב-'ד"ר רונית יגב'
ד"ר רונית יגב
17/07/2016 | 11:29
47
היום הייתי אצלה בסורוקה עם ילד בן שנה. היא שאלה למה לא באתי אליה באופן פרטי. בסורוקה היא מקבלת לניתוכים ולא לבדיקות. אבל אם כבר באנות היא תעשה לנו טובה ותבדוק את הילד לפזילה וראיה. היא התחילה לרוץ בחדר עבודה שלה כמו משוגעת וצעקה חזק. הילד נבהל כמובן... ביקשתי ממנו להפסיק, אבל היא ממשיכה ואמרה שהיא ככה משחקת. ילד בכה. היא אמרה שמפני שהוא בוכה כאשר היא צועקת ומכניסה לו מכשיר עם אורות כמעט בתוך העין אי אפשר לעשות בדיקה. כדי ללכת לקופה לעשות בדיקה. אמרתי שלפני שלושה ימים אופטומטריסט עשה את הבדיקה ללא בעיה, ילד בכה ופחד מהמכשיר, אבל הוא עשה ללא בעיה. היא אמרה שילדים בני שנה לא בוכים בבדיקות. בקיצור: אשה מטורפת!!! בטוח בבדיקה פרטית מתייחסת לאנשים אחרת!
לצפיה ב-'מתפנה מיידית לטיפול בתאומית'
מתפנה מיידית לטיפול בתאומית
17/07/2016 | 11:14
48
מומחית לגיל הרך נסיון רב הסמכה מקצועיות אהבה ונתינה.
אשמח לעבודה מיידית באזור בקעת אונו
לפרטים 0523614294 גילה
לצפיה ב-'התארגנות ללידה ואחריה. זהירות: ארוך '
התארגנות ללידה ואחריה. זהירות: ארוך
14/07/2016 | 21:23
5
115

היי,
אני בהיריון, שבוע 33+5 עם תאומים. בבית ילדון בן שנה ו-11 חודשים.
היום הייתי במעקב והמוביל במצג עכוז (כבר כמה שבועות ככה), זה אומר שאצטרך ללדת בניתוח. הרופאה מאוד אופטימית וקבעה לשבוע 38+4.
יש לי בכלל סיכוי להגיע לשם?
היום בביקורת אורך צוואר 27 (היה לפני שבוע 33) ויש התקשויות לא סדירות בעיקר בערב.
ההיריון קשה. אין לי סבלנות לעצמי, אין לי סבלנות לילד ובאופן כללי אני מרגישה שהכל סוגר עלי.
יש לי עזרה. בעלי חוזר הביתה 3 פעמים בשבוע בשעה 17:00, בפעמיים הנותרות יש נערות/משפחה שבאות לעזור לי עם הילדון בשעות אחה"צ. לא פשוט לי לקבל את העזרה הזו, אני יודעת שאני חייבת אותה, אבל קשה לי לנהל אותה. "תעשי א, תקחי אותו לב". קשה לי לתת הוראות הפעלה לילד. מצד שני, לא יודעת כמה מקובל לבקש לשטוף כלים או לסדר משהו...
ב 10/8 הילדון יוצא לחופש מהמעון והתאריך של הקיסרי הוא ה 17/8. אין לי פיתרון עבורו. אני בכלל לא בטוחה שאוכל לטפל בו יום שלם בשבוע הזה, שבין לבין.
אנחנו גרים במושב קטן וכל המטפלות המושב לא עובדות באוגוסט (כדי לקבל את הילדים בשמחה בספטמבר). התחלתי לברר על בחורות צעירות יותר, כולן מבלות באותה תקופה. עברתי לנערות צעירות יותר, גם שם היה קשה כי הרוב בתנועות נוער, אבל נערה אחת (עולה לי"ב) הסכימה לחלק מהתקופה. אומנם מדובר בנערה שרגילה לטפל בעשרות אחיינים, אבל אני חוששת לתת לה את בני ליום שלם. ביקשתי ממנה חצי יום ואני אקח את החצי הנוסף.
אולי גם זה יותר מדי? מה דעתכן?
באופן כללי קשה לי עם זה שאני מחפשת לפנות אותו מהבית, ולו לכמה שעות... 

חוץ מזה שמכיוון שאני אהיה אחרי קיסרי ועוד עם שניים, החלטנו שאנחנו מארגנים את הבית לגמרי לפני הלידה. אנחנו לא במצב שיש לנו פריבילגיה לאמונות טפלות...
אשמח לשמוע מכן עד לאיזו רמה צריך להגיע מבחינת ההתארגנות. ההרגשה שלי היא שאני מתכוננת למלחמה ולכן אני רוצה הכל ערוך ומוכן. מצד שני, אין לי את הסבלנות לבנות רשימה, לכן אשמח אם תתרמו לי מניסיונכן.

כמה חיתולים, מגבונים, מוצצים, משחות לטוסיק, בקבוקים צריך להכין?
שכחתי משהו?
אני רוצה להניק אבל לא מתכוונת להתאבד על זה (במיוחד לא אם זה פוגע בגדול). האם כדאי לקנות עכשיו כרית הנקה לתאומים או להתחיל חיפושים רק אחרי הלידה? האם יש אפשרות להניק רק כשהגדול במסגרת וכשהוא חוזר לתת בקבוק (כך אוכל להשאיר איתם עזרה ולהיות פנויה אליו), או שהנקה זה מוחלט?
בבדיקה של מלאי יש לי 10 טטרות, 15 חולצות (מעטפת ורגילות, נסגרות מלמטה), 11 מכנסיים, 6 אוברולים ו-4 סדינים לעריסה. האם זה יספיק או שצריך להגדיל כמויות? האם לסמוך על מתנות או לקנות בעצמי?
שכחתי משהו?
קנינו סלקלים ועגלת תאומים. כרגע הם שוכבים בחנות. מתי כדאי להביא אותם הביתה?
השכרת עריסות- אחרי הלידה לבקש שמישהו יעשה את זה עבורנו או להשכיר בעצמנו לפני? ואם לפני הלידה, מתי בערך? 

תודה וסליחה על החפירה.
אני ממש אבודה...

לצפיה ב-'עונה על חלק'
עונה על חלק
17/07/2016 | 09:45
62
הי,
לא כל כך הבנתי מה התיכנון שלך לגדול מהרגע שהוא מסיים את הגן.
בכל מקרה, הוא ממש קטן (הגדול) ואני חושבת שזה כמעט בלתי אפשרי להתנהל לבד עם תאומים שרק נולדו ועם ילד בן שנתיים. אני הייתי לוקחת מישהי איתי הביתה (גם נערה צעירה) שתעזור לך להתנהל (אפילו ברמה של לנקות בקבוקים, לעשות כביסות, להכין אוכל.. ולאו דווקא להיות עם הילדים).

לגבי התארגנות לפני:
- חיתולים צריך הרבה מאוד, תקני חבילה (או שתיים) שיהייה לך לימים הראשונים. תחשבי שאת מחליפה בערך כל פעם שהם אוכלים, יש 8 ארוחות ביום, זה יוצא 16 חיתולים ביממה (!!!).
- מוצצים, בקבוקים, תקני שניים מכל אחד ותראי אם זה מה שהם אוהבים... אם כן תקני אח"כ עוד לפי הצורך.
- בגדים: לדעתי זה לא ממש מספיק (תצטרכי לעשות הרבה כביסות), מצד שני כדאי אולי לחכות למתנות, לראות במה את משתשמת יותר ואז לקנות עוד אם צריך.
- לגבי ההנקה: אם חשוב לך הייתי לוקחת יועצת הנקה שמתמחה בתאומים, לי באופן אישי היא מאוד עזרה למרות שכביכול הייתי מנוסה מהילדה הגדולה. היא עזרה לי גם בהתנהלות של ההנקה ליום שלם... איך לשלב ארוחה אחת בבקבוק כשהגדולה חוזרת מהגן, איך להניק בו"ז את שתיהן (וככה לחסוך זמן).... היא אגב גם נתנה לי 2 כריות הנקה לניסיון לשבוע-שבועיים ואז יכולתי לראות מה נוח לי.
- לגבי סלקלים ועריסות - אפשר לקחת גם לפני (למרות שבעלך יכול פשוט לקחת יום אחרי שאת יולדת). לגבי עגלה אני הזמנתי כשילדתי וזה הגיע אלי הביתה אחרי שבוע (גם ככה את לא משתמשת בזה בשבועיים הראשונים).

בהצלחה! 
לצפיה ב-'מבינה ומזדהה'
מבינה ומזדהה
19/07/2016 | 21:22
28
מבינה לגמרי את הדאגה שלך , אני במצב דיי דומה אבל קצת יותר טוב. הגדול בן 4 כמעט אבל גם ישאר בלי מסגרת מה - 10.8. למזלי ההורים שלי פה ויעזרו למרות שהם עובדים חצי יום ואני גם מקווה שהאחייניות יתפנו גם, למרות שהן עסוקות כפי שתארת את המצב אצלכם.
לא נראה לי שאקח עזרה בתשלום אבל לא פוסלת לפי הצורך.
לגבי התארגנות לפני...
אם את לא רוצה להעמיס את הבית לפני, תוודאי שמי שילך לקנות ידע בדיוק מה את רוצה או שמקסימום תעשי הזמנה און ליין מהסופר של חיתולים, מגבונים, סבונים, מקלות אוזניים וכו.. או שתכיני רשימה מסודרת לסופר לפחות.
כמו כן אם את לא רוצה לקנות בגדים תוודאי גם שבן הזוג יודע היכן לקנות אם יהיה צורך, לפחות כמה םריטים.
בכל מקרה תצטרכי לברית חיתולים חדשים וכמה דברים מבית מרקחת. כדי לרכז בכל זאת רשימה לפי מוקדים : סופר, בית מרקחת, בגדים.
זכרי שהיום לפי חוק לבן זוגך יש 8 ימי חופשה אחרי הלידה והוא יהיה לידך.
לגבי ריהוט...אנחנו מוכנים מראש כי יש לנו אחת ועוד אחת נקבל... זה גורם לי לשקט נפשי. עגלה כבר אצלי כי החלטתי לקנות ולפזר הוצאות ולא לחכות עם כל הטרוף לרגע אחד.
אם יש לך עוד קצת כח להסתובב את פשוט יכולה לגשת לאחת החנויות הגדולות ולעשות הזמנה של מוצצים, בקבוקים, סדינים וביגוד ראשוני ואז פשוט לשלוח מישהו שיאסוף. גם לא יתפוס לך מקום וגם יהיה לך מה שאת בוחרת.
למרות הקושי נסי לנצל את הזמן שהגדול עוד במסגרת לארגון מחשבות ודרך פעולה כדי להקטין לחצים בהמשך.
בהצלחה
לצפיה ב-'עונה מניסיוני'
עונה מניסיוני
21/07/2016 | 19:30
2
5
ילדתי לפני 7 שבועות תאומים בנים בניתוח קיסרי מתוכנן בשבוע 38+4, כי גם אצלי המוביל היה במנח עכוז . בשבוע 30 היו לי צירים מוקדמים וממש לא חשבתי שאגיע עד שבוע 38, אבל כשעברתי את שבוע 38 ולא נראה שהם רוצים לצאת קבעו לי תור לניתוח וזהו.
יש לי עוד שני בנים בני 3.5 ו5.5.
אני בסוף ההריון (וגם במהלכו..) הייתי ממש ענקית ובחודש האחרון כבר היה לי ממש קשה ללכת, היו לי כאבים ברגל ימין וצלעתי ממקום למקום. למזלי הבנים הגדולים שלי כבר לא צריכים שארים אותם, או אאכיל אותם כך שיכולתי להתנהל איתם לבד, אבל לא יכולתי ללכת איתם לגן משחקים נגיד. כך שטוב שאת לוקחת עזרה ואם תוכלי להיות איתו חצי יום לבד, זה מאוד תלוי במצב הפיזי שלך (אני כאמור הייתי שבר כלי...), במה שהילד דורש . את מכירה את עצמך ואת הילד הכי טוב...
בקשר למלאי הטטרות, בגדים וכו - כמו שאח שלי אמר לי לפני שילדתי את הבן הראשון של ושאלתי כמה צריך מכל דבר - "זה תלוי בכמה כביסה את עושה", א אם את לא מתכננת לכבס כל יום - לדעתי המלאי לא מספי והייתי מגדילה כמויות. תקני בעצמך מה שאת אוהבת - אוברולים לעומת בגד גוף וכו...
אנחנו הבאנו סלקלים ועגלה לפני הלידה, הרבה לפני... היות ומדובר בתאומים אפשר ללדת מוקדם, ועדיף לדעתי לחסוך את כל ההסתובבויות בסידורים בזמן שאת בבית החולים. כדאי שבעלך בזמן הזה לא ירוץ להביא עגלות ודברים כשהוא יכול להיות איתך, עם הילד או לשכב לנוח. 
אם יש לכם מישהו שיכול לארגן עריסות אחרי הלידה, אז תבקשו ממנו. אם לא, אז היות והניתוח מתוכנן תעשו את זה יום - יומיים לפני.
בקשר לאירגונים לפני - אני אירגנתי את כל הבגדים בשידה לפני הלידה (איזה חודש לפני...בשבוע 34). כולל מגבונים, חיתולים, משחות וכו. הכל היה מוכן לתינוקות.
לצפיה ב-'תמרצוק כל הכבוד על זה שהגעת לשבוע כזה...כנסי'
תמרצוק כל הכבוד על זה שהגעת לשבוע כזה...כנסי
21/07/2016 | 21:04
1
7
כמה הם נולדו לך? אני בשבוע 36+1 כרגע...ורוצה למשוך כמה שיותר....
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/07/2016 | 01:01
4
נולדו 3.300 ו2.840 ק"ג.  היה כבד!
לצפיה ב-'מוכרת עגלת במבלרייד'
מוכרת עגלת במבלרייד
15/07/2016 | 10:25
1
79
עגלת במבלרייד מצויינת - עברה בכל הדלתות והמעליות...
1500 ש"ח ( נקנתה ב4000)
לצפיה ב-'אפשר עוד פרטים.'
אפשר עוד פרטים.
20/07/2016 | 07:25
14

לצפיה ב-'שאלה חשובה...כנסו'
שאלה חשובה...כנסו
11/07/2016 | 23:51
3
197
הייתי בהערכת משקל, שבוע 34+5, ב"ה אחד שוקל 1526 והשני 1418, רציתי לדעת עד כמה זה אמין מבחינת הא.ס., ז"א האם יש הפרשים גדולים במשקל בין הלידה שלהם להערכת משקל שעושים או שאפשר לסמוך ע"כ?
וכן מה היו המשקלים אצליכן בשבועות האלה?
תודה מראש לעונות.
לצפיה ב-'א"ס זו הערכה'
א"ס זו הערכה
13/07/2016 | 00:41
75
זה מצד אחד לא תלוש מהמציאות, ומצד שני זה יהיה פחות או יותר כמו ההערכה...

אני יודעת שזה לא מעודד במיוחד...
כן שמעתי מרופאה שעשתה לי א"ס,  שאצל נשים גבוהות/נמוכות במיוחד ההערכה עוד פחות מדוייקת...

אצלי זה היה בסביבות ה1.800/900 אצלן. אגב, מה יש לך? 2 בנים/בנות/בן ובת? בנות שוקלות פחות מבנים.

תתפללי לריבונו של עולם כל יום שתסחבי עוד ועוד! שהבדיקה הזו לא משקפת את המציאות... הוא אחראי והוא המחליט...

בע"ה שתלדי בעיתו ובזמנו בבריאות לך ולקטנים!!!
לצפיה ב-'כמו שכתבו לך - מדובר בהערכה'
כמו שכתבו לך - מדובר בהערכה
13/07/2016 | 23:03
63
זה לא תמיד מדוייק, אבל ברוב המקרים זה די קרוב למציאות.
אני ילדתי בסוף שבוע 35, כלומר שבוע יותר ממה שאת היום והמשקלים בלידה  היו 2100 ו- 2500.
לצפיה ב-'אני לא מאמינה......כנסו'
אני לא מאמינה......כנסו
16/07/2016 | 22:33
50
כתבתי את המשקלים לא תקינים, איזה פאדיחה..... המשקלים האמיתיים היו 2.418 ו-2.526 סורי .....
לצפיה ב-'הריון בשלישיה '
הריון בשלישיה
13/07/2016 | 10:29
1
118
שלום רב 
אני בהיריון בשלישיה שבוע 8, אחרי טיפולי פוריות, הרופאים לוחצים עלי לעשות דילול, ואני בכלל לא מסוגלת לחשבו על זה .
האם יש פה הורים לשלישיה? אם נשים בהיריון עם 3 עובירם  ?  שאוכל להתייעץ איתם
תדוה 
לצפיה ב-'יש בפייסבוק קבוצות של תאומים עם שלישיות תוכלי לקבל שם מידע'
יש בפייסבוק קבוצות של תאומים עם שלישיות תוכלי לקבל שם מידע
22/07/2016 | 12:10
3
הפרופ המומלץ לנושא הוא בדכ מוטי שוחט אם אני זוכרת נכון
לצפיה ב-'ff'
ff
13/07/2016 | 10:27
55
fffff

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
מנהיגים צעירים
מנהיגים צעירים
דר ערן הורוביץ-מומחה לבעיות פריון
ד"ר ערן הורוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה