לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום תאומים ושלישיות
 ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

אז יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

אז יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

דר' ליאור כהן
29/05/2016 | 16:01
11
הייתי ביעוץ גנטי אצל דר' ליאור כהן.  רופא מדהים!  נותן המון זמן (מעל שעה יעוץ).  מקבל בקרית אונו. 
שלום לכן, רציתי לדעת באיזה שבוע ילדתן? ומה היה המשקל שלהם?
29/05/2016 | 11:09
1
21
בתודה מראש
2.2 ו 2.3 קג
29/05/2016 | 19:43
3
עגלת במבלרייד המלצות
25/05/2016 | 19:09
5
49
ראיתי את העגלה וממש אהבתי ומתאימה לי לכל הצרכים.
רציתי לדעת האם למישהי יש ניסיון ?  האם ממליצות.
במידה וכן עד איזה גיל השתמשתם בה?
תודה
ממליצה מאוד
26/05/2016 | 08:48
3
48
עגלה מעולה! לא יכולה לחשוב על חסרונות מלבד דבר אחד- המשקל שלה אבל מתרגלים :)
היא מאוד נוחה ויציבה, והעבירות שלה טובה מאוד (חשוב מאוד כשיש תאומים, במיוחד כשהם גדלים).
הבנות שלי בנות שנתיים, כבר בקושי משתמשת בעגלה.
פחות משתמשת כי הבנות הולכות או שקנית טיולון אחר?
26/05/2016 | 09:37
2
16
כי הן הולכות
26/05/2016 | 09:50
1
29
לא קניתי משהו אחר
תודה, עזרת לי מאוד.
26/05/2016 | 09:54
10
יש לנו אותה
27/05/2016 | 21:19
27
מעולה מעולה מעולה!!!!
מאוד מרווחת. הילדים שלי בצהריים ישנים רק בעגלה. בני שנה. כי המיטות שלהם בקומה שניה.
לי יש להגיד רק יתרונות.

לאחי גם יש.  מאוד מרוצים. הילדים שלו כמעט בני 3 עדיין לפעמיים משתמשים.

לא רוצים ביצה
26/05/2016 | 13:27
53
שלום לכולן,
החמודים כבר בני 10חודשים, מנסה להנהיג ארוחת ערב שכוללת גבינה וביצה
הבעיה היא ששניהם לא רוצים ביצה
ניסיתי קשה מקושקשת חביתה
בתוך קוטג, גבינה, אבוקדו כלום
ממש נגעלים מה לעשות?
תודה מראש על תשובותיכן

סל השירותים בתחום התפתחות הילד- בדיקת זכאות והשוואת קופות
26/05/2016 | 12:13
23
באתר החדש  "כל הבריאות", שהקים משרד הבריאות, קיימים כ-8,000 ערכים לבדיקת זכאויות רפואיות, כולל השוואה בין קופה לקופה.
הכניסה לאתר חופשית וחינמית. הקליקו:
סל השירותים בתחום התפתחות הילד - בדיקת זכאות והשוו...
2 טיולונים מחוברים
26/05/2016 | 09:05
44
הי, אנחנו מתכננים לטוס לחו"ל וחשבנו על האופציה לקחת 2 טיולונים שאפשר לחבר אותם (ולהפריד כשצריך). למישהו יש ניסיון עם זה? האם זה נוח להסתובב ככה? הילדות כבר בנות שנתיים וחצי, האם יהייה נוח עם משקלים כאלה?
רציתי לשאול...
24/05/2016 | 11:13
5
114
אני בהריון כרגע של תאומים, האם אפשר להניח את שני התינוקות בעריסה אחת? או שזה מצריך להעביר ל-2 עריסות? ואם כן, עד איזה גיל? ומה אחר כך עושים?
אשמח לתשובות
אפשר בהתחלה
24/05/2016 | 14:41
57
אפשר להניח את התאומים בעריסה אחת, או  במיטה אחת. כל עוד הם לא זזים יותר מידי זה בסדר. רק אין למה להשתמש בבייבי סנס במצב כזה.
אחרי שהם גדלים ומתחילים להסתובב ולהתהפך עדיף להפריד כל אחד למיטה משלו.
לדעתי בעריסה אחת זה פחות נוח
25/05/2016 | 09:00
3
47
לא כל התאומים נולדים קטנטנים. אני מאד מאחלת לך שגם שלך יוולדו בשבוע מתקדם ובמשקלים יפים.
מה שכן אפשרי הוא למשך כמה חודשים להשכיב אותם ביחד באותה מיטה או אפילו בלול. אבל כשהם מתחילים לזוז יותר זה כבר הופך להיות פחות נוח.
השאלה היא למה את מעוניינת להשכיב אותם ביחד? האם מדובר על מגבלת מקום? או שאת פשוט מעוניינת שיהיו ביחד?
כן, זה יותר מגבלת מקום,
25/05/2016 | 13:09
2
37
 אני רוצה לשים אותם בעריסה יותר גדולה מהרגילות עד גיל 3 חו' ואח"כ לול גדול לשניהם...
אני כרגע שמה
25/05/2016 | 20:46
1
45
בעריסה הגדולה יותר מהרגילה. הן יחסית קטנות אומנם.
זה מסתדר מצוין. כרגע אני אצל הוריי, אצלנו בבית מחכות להן שתי מיטות מטר.
מאיפה השגת עריסה כזו? קנית או לקחת גמ"ח ?
26/05/2016 | 15:35
9
שאלה דחופה...
25/05/2016 | 13:14
60
אני שבוע 28+2 בהריון תאומים ב"ה, אני ממש כבדה ועם כאבים באיזור האגן, מפשעות וכו...יש לציין שאני נמוכה 1.50 ואני מרגישה שאין להם מקום כי הבטן שלי לא גבוהה, ולכן בזמן שאני יושבת אני מרגישה כאבים חזקים בצלעות ולא יכולה לנשום, ומייד הולכת לשכב, השאלה עד מתי זה ימשך כך? זה אמור להסתדר קצת יותר מאוחר? כאילו שהבטן תצא קדימה...או שלהשלים עם זה שעד הלידה אני לא יוכל לשבת בגב זקוף?
מודה לכולם מראש...
אופניים לתאומים
24/05/2016 | 06:13
2
60
שלום סבתא שמבקרת באתר ונהנת לקרוא את המלצתכם והערותכם.תאומים בני 10 חודשים מעוניינת לקנות אופניים לתאומים .משהו יכול להמליץ היכן ניתן להשיג בארץ.
תודה ויום ניפלא לכולם
2bike
24/05/2016 | 14:37
1
48
למיטב ידיעתי האופניים היחידים לתאומים שיש בארץ הם של חברת 2bike.
אפשר לרכוש באינטרנט. אני ביררתי בזמנו עם במבלרייד, הם מייבאים את האופניים האלו גם.
אופניים לתאומים
25/05/2016 | 06:43
28
תודה לך אבדוק מולם.
יום ניפלא
והפעם: התייעצות בנושא רופא למעקב
24/05/2016 | 10:02
56
היי שוב, וקודם כל תודה רבה על כל העזרה בנושאים הקודמים.
האם למישהי כאן יש המלצה על רופא למעקב  ההריון של קופת חולים כללית בסניף ברמת אביב ג' (אבא אחימאיר)?
גלגל
24/05/2016 | 09:13
39
שלום לכולם,
הגלגל של עגלת בביבי ג'וגר (הדגם הישן) התפנצ'ר.חייבים להחליף גלגל אי אפשר לתקן.
חבל לי להשקיע בקניית גלגל.
אולי למשהי יש עגלה כזו ישנה או שלא בשימוש.
אשמח שתפנו אלי באישי
יום טוב
אמבטיה לעגלת תאומים
23/05/2016 | 15:27
1
63
שלום יש למשהי אמבטיה לעגלת תאומים מאונטן באגי באיזור המרכז?
למתי אתה צריך?
26/05/2016 | 12:43
6
המלצה למדיח כלים
21/05/2016 | 07:22
1
30
רוצה לקנות מדיח כלים אשמח מאד מאד להמלצה?
של bosch מוצלח
23/05/2016 | 10:35
16
הוא לא מאד זול, אבל הוא ממש מוצלח ומאד שקט.
ממליצה בחום.
שאלה.. האם בהריון תאומים יש זכויות נוספות
22/05/2016 | 19:14
2
78
כגון יןתר שעות הריון?בדיקות בסל?חופשים? חופשת לידה יותר ארוכה וכו?
ממה שיצא לי לקרוא עד כה
22/05/2016 | 22:39
1
96
חופשה לידה 17 שבועות במקום 14. ומענק לידה שמונה ומשהו במקום אלף ומשהו.
אני חושבת שבאמת זה מסתכם רק בזה
23/05/2016 | 10:34
63
אבל שווה לבדוק...
אהלן שמח לעזרה ממי שיודעת
18/05/2016 | 14:18
13
146
לגבי הלידה איך בוחרים בית חולים? יש איזשהו הסבר או סיור על הבית החולים
איזה עדיף? אני יודעת לבדוק את הפגייה /תינוקייה ואת הגישה של הבית חולים לגבי הלידה
כמובן שמחשפת בית חולים במתמחה בלידת תאומים..
אשמח לעזרה
יש סיורים וקורסי הכנה ללידה
19/05/2016 | 08:54
59
תבחרי איזשהו בית חולים קרוב לביתך, שהמליצו לך עליו ותירשמי לקורס.
יש בתי חולים שבהם יש גם קורס מיוחד לתיאומים.
את יכולה גם סתם לבוא לעשות סיור.
בעיקרון כמעט כל הבתי חולים בארץ טובים
19/05/2016 | 08:58
11
68
ברוב בתי החולים יש פגיות טובות.
בכל בתי החולים ניתן להגיע ללדת תאומים אין ממש כזה דבר מתמחה בלידת תאומים...
חווית הלידה היא מאוד סובייטיבית ולכן לרוב תשמעי דיעות לכאן ולכאן.
אני אישית עשיתי את הקורס הכנה ללידה בבית החולים במטרה להכיר את הבית חולים והקורס כלל גם סיור מלא במחלקה אך נערכים סיורים ברוב בתי החולים בלי קשר לקורס.
בתור התחלה תגידי באיזה איזור את גרה (דרום/מרכז/ירושלים/צפון) ואז נוכל יותר לעזור לך...

אגב אני ילדתי במאיר פעמיים (תאומים ויחידה) בניתוח קיסרי ואין לי מילה אחת רעה להגיד על המחלקה. היה מושלם בפעם הראשונה עם התאומים ובפעם השניה הם אפילו השתדרגו והיה עוד יותר טוב. ממליצה בחום!

היי תודה רבה על התגובה, בעיקרון
19/05/2016 | 09:52
8
68
אני מהמרכז ומתלבטת בין שיבא לאיכילוב.. הכוונה שלי הייתה ניסיון בלידות תאומים..
מה גם שאני ממש שוקלת ברצינות לעבור קיסרי וזהו נכון שאני עוד לא שם רק שבוע 23 ואי אפשר לדעת מה יוליד יום אבל בכל זאת מתעניינת
שניהם טובים מאוד
19/05/2016 | 10:10
115
שוב על שניהם יש דיעות לכאן ולכאן ממליצה לך פשוט לסייר בשניהם ולראות איפה את מרגישה יותר בנח. גם המחלקת יולדות וגם הפגיה טובות בשניהם.

לא מזמן המחלקת יולדות בשיבא עברה שיפוץ ואז היה לא כל כך נעים לשהות שם כי היה הרבה רעש... ממש ללדת צמוד לאתר בניה. אבל לדעתי השיפוצים הסתיימו אז זה כבר לא שיקול.

המשך הריון ארוך ובהצלחה 
ילדתי בשניהם
19/05/2016 | 10:43
59
באיכילוב ילדתי את התאומות בלידה טבעית. החוויה היתה מעולה, הבנות היו שבוע בפגייה והייתי מאוד מרוצה. הסיבה שילדתי שם היא בגלל שהרופא שטופלתי אצלו הוא משם ואת כל הבדיקות עשיתי שם.
בשיבא ילדתי את בתי הבכורה והחוויה שם היתה לא טובה, בגלל כל מיני סיבות.
אבל כמו שכתבו פה, זה כל כך תלוי על איזו מיילדת את נופלת, מי מטפל בך, איזו מספר לידה זה...

שניהם נחשבים טובים
23/05/2016 | 10:39
5
25
גם מבחינת מחלקת יולדות וגם מבחינת הפגייה. אם את מתכננת ללדת בקיסרי - שניהם בתי חולים מצויינים עם מנתחים טובים. (אגב, למה את רוצה ללדת בקיסרי? בכל זאת מדובר בניתוח... )
בסופו של יום זה מאד תלוי מי הצוות שמטפל בך ספציפית ואת זה אין לך אפשרות לצפות מראש.
ממליצה ליצור קשר עם שניהם, ללכת לסיור בשניהם ולראות איך זה מרגיש לך...

אני כרגע בשלב הבירורים למרות שמאוד מוקדם יחסית
23/05/2016 | 13:01
4
36
אבל בכל זאת עם מי שהתייעצתי בנושא שאלה בעיקר רופאים נאמר לי שהסיכון הוא לעובר השני לא למוביל שיכול פתאום להתהפך באמצע הלידה ואז מיילדים באמצעות משיכת רגליים (?!) אז זה כבר הרתיע אותי.. אני לוקחת בחשבון שזה ניתוח לכל דבר אבל אם זה מקטין את הסיכון לקטנים אני מוכנה לזה..
בכל מקקרה אמרו לי לשוב להתייעץ רק בשבוע 32 בעזרת השם (רק שאגיע לשם בלי נדר) ואז נדע יותר..
מה את אומרת?

אני מכירה את הגישה הזו של הרופאים
25/05/2016 | 09:38
3
74
היום יש נטייה של הרבה רופאים וגם של הרבה נשים לפנות ישר לניתוחים קיסריים כיוון שעבור הרופאים הם "פשוטים יותר" או אולי יותר נכון לומר שהם יותר בשליטה בזמן ניתוח מאשר בזמן לידה שבו אין להם ממש שליטה על מה שקורה.
התוצאה של זה היא באמת שיש פחות ופחות רופאים שמיומנים בלידות שמסתבכות. אני למשל נולדתי בלידת עכוז וזה לא היה חריג באותה תקופה. היום -  יש מעט מאד רופאים שעדיין יודעים לילד לידת עכוז, כיוון שהריונות כאלה בד"כ מופנים מיד לניתוח.
לכן, אני מבינה את החשש שלך לגבי העובר השני ומה יקרה אם יהיה סיבוך כלשהו בלידה שלו. יחד עם זאת, אני יכולה להגיד לך שאני מכירה הרבה אמהות לתאומים שילדו את שניהם בלידה רגילה בלי סיבוכים חריגים.
מנסיוני האישי - אני יכולה רק לספר שכל ההתלבטויות וכל התכנונים האלו לא תמיד יוצאים אל הפועל. גם אני , כמוך התלבטתי בין קיסרי ללידה רגילה כיוון שהמוביל שלי היה במצג ראש ואילו השנייה היתה רוחבית וחשבתי שאולי לאחר לידת המוביל היא תסתובב או שניתן יהיה לסובב אותה כך שגם היא תוכל להיוולד בלידה רגילה. בפועל, ביום שגרתי של ביקורת בקופ"ח התגלה שהתפתחה אצלי רעלת הריון ונותחתי בניתוח דחוף כמה שעות מאוחר יותר...
באיזה שבוע ילדת?
25/05/2016 | 11:17
2
9
סוף שבוע 35
25/05/2016 | 12:14
1
46
מהמם לך! אם כבר אז לפחות בשבוע הזה.. לא?! איזה משקלים?
26/05/2016 | 07:27
6
ליאורהו !!! איזה כיף שאת פה
23/05/2016 | 10:37
19
ליאורהההההה
29/05/2016 | 08:50
6
באמת איזה כיף שאת פהההההה
השכבות
17/05/2016 | 22:06
4
136
די אני מותשת! משהו השתבש בשינה של הילדודס שלי (כמעט בני 10 חודשים). בערבים האחרונים אני לא מצליחה להשכיב אותם עד 10 בלילה!  הם למדו להעמד במיטה וכל שניה הם נעמדים ומתחילים לצחוק ול"דבר"ביניהם... אז נכון שזה חמוד .. אבל כל ערב וכל כך הרבה זמן. העניין שנראה שהם ממש עייפים, ואם אני מתעלמת ויוצאת מהחדר ונותנת להם להיות בשלהם אחרי כמה דק הם מתחילים לבכות מעייפות... אני כבר לא יודעת מה לעשות!
אני יודעת שבעגלה הם ירדמו הרבה יותר מהר אבל אני לא רוצה להרגיל אותם לזה.
מה עושים?? אשמח לעזרה!

בדיוק אותו דבר
18/05/2016 | 09:47
89
גם שלי כמעט בני 10חודשים התחילו לעמוד 
מפריעים אחד לשני משחקים וגונבים אחד לשני מוצצים מהפה
אני לוקחת אחד על הידים מרדימה ואז מרדימה את השני, לא פתרון מושלם אבל עוזר
להיכנס לחדר, להשכיב חזרה במיטה, להגיד לילה טוב ולצאת
19/05/2016 | 08:47
1
82
ואחרי שיקומו שוב, להיכנס שוב ולעשות את אותו הדבר..
בסוף זה אמור לעבוד.
אגב, אני בשלב הזה כבר לקחתי יועצת שינה מרוב ייאוש...
גם אני
19/05/2016 | 09:05
69
אבל לא הסכמתי לשלם את המחירים המופקעים של יעוץ שינה. הלכתי לפסיכולוגית ילדים שגם עושה יעוץ שינה שילמתי תשלום חד"פ של 500 שכלל פגישה ולאחר מכן מעקב במייל (כמו פגישה אצל פסיכולוג...) ותוך 3 ימים היה שיפור משמעותי ותוך שבוע ישנו לילה שלם.
כמה עצות
23/05/2016 | 10:45
46
1. תתחילי את ההשכבה מוקדם יותר. כך גם אם היא נמשכת יותר זמן, הם לא מגיעים לשלב של עייפות יתר שבו קשה להם יותר להירדם.
2. לא לשנות הרגלים. אם עד עכשיו היית משכיבה אותם במיטה ויוצאת מהחדר - תמשיכי באותה דרך. כשאת מתייחסת לסיטואציה החדשה שנוצרה את מייצרת עניין -  "שווה להם" להמשיך להתנהג באותה דרך כי הם מקבלים ממך יותר תשומת לב בדרך הזו (ומי כמונו, כאמהות לתאומים, יודעת עד כמה תשומת לב של אמא היא מצרך יקר).
3. ממש לא לעבור לעגלה. תני לתקופה הזו לחלוף, תני ל"חידוש" להישכח והם יחזרו להרגלים הישנים שלהם.

אם בעוד שבוע וחצי שבועיים תראי שאין שינוי - תשאלי אותי שוב מה לעשות ואנסה לעזור לך.
שאלה נוספת: מי שפיר
18/05/2016 | 22:09
3
70
תודה רבה על התגובות לשאלתי הקודמת ושאלה נוספת: עברנו את בדיקת השקיפות העורפית בהצטיינות ואנחנו מתלבטים האם לבצע בדיקת מי שפיר בכל מקרה לאור גילה של אשתי (34). דעות, חוויות, והמלצות יתקבלו בהערכה רבה!

תגובה
19/05/2016 | 08:52
51
 אם אין סיבה אמיתית לעשות את זה והייתם רוצים בכל זאת להיות רגועים אז אפשר לעשות את בדיקת הדם (שכאילו מחליפה את דיקור מי השפיר) ונותנת מענה על חלק (קטן אמנם) מהמחלות שיכולות להתגלות. זה מה שאני עשיתי.

מה הרופא אומר?
23/05/2016 | 10:52
21
הוא מכיר היטב את הסטטיסטיקות ואת הסיכונים. אני בטוחה שהוא ידע להמליץ לכם אם לאור תוצאות הבדיקות כדאי או לא כדאי לבצע את הבדיקה ובאיזה מצב הסיכון שלכם גבוה יותר.

יחד עם זאת, ומעבר לסטטיסטיקות - אם אתם מרגישים לא רגועים רק על בסיס הסקירות - תתייעצו איתו לגבי בדיקות הדם (אני לא יודעת עד כמה הן מדוייקות בתאומים) ומה האינפורמציה הנוספת שהן יכולות לספק לכם, ומה הפערים בין האינפורמציה הזו לאינפורמציה שאתם יכולים לקבל מדיקור מי שפיר.
מי שפיר
24/05/2016 | 20:02
10
גם אני בת 34 ולא עשינו מי שפיר מאחר והשקיפות יצאה תקינה וכך גם הסקירות. בסופו של דבר כדי להיות רגועים עשינו בשבוע 20 בדיקת דם NIPT 
המלצות לסקירה מאוחרת
17/05/2016 | 10:59
3
61
שלום לכולם ונעים מאוד,
אני ואשתי בשבוע 12 עם תאומים (2 שקי הריון ו-2 שליות נפרדות), והיות והאשה עם היפר אמזיס לא קל אז מצאתי אני את דרכי הנה ורציתי לבקש את עצתכם/המלצותיכם.
קבענו תור לסקירה ראשונה אצל ד"ר מיקי לוריאן  בהסדר עם קופת חולים כללית (אשמח לשמוע חוות דעת גם עליו) וכעת אנחנו מתלבטים למי לפנות לסקירה השניה המאוחרת מורחבת.
שמענו על פורפסור ישראל מייזנר ופרופסור אחירון....
כאמור, יש המלצות? חוות דעת?

המון המוןתודה על העזרה!!!
אתה מעוניין בהמלצות לרופאים שעובדים בקופ״ח כללית או גם פרטי?
17/05/2016 | 11:37
1
38
לגבי מייזנר - שמעתי המלצות מאד טובות לגביו, גם מאחותי שעשתה אצלו.
ואחירון הוא גם בעל שם בתחום.

בינתיים שיהיה המשך הריון ארוך ותקין
גם וגם, תודה!
17/05/2016 | 13:16
24
אשמח לשמוע גם על רופאים פרטיים וגם בכללית עם יש מוצלחים במיוחד :)
המלצה
18/05/2016 | 16:05
31
אנחנו נוסעים לדגני בחיפה למרות שאנחנו מהמרכז. היינו אצלו גם בהריון הראשון וגם בהריון הנוכחי.באופן פרטי.

בהצלחה.
הנקה טעימות ומה שביניהם
15/05/2016 | 19:32
5
91
אז התאומים כבר בני שבעה חודשים
הנקה מלאה.
הבן התחיל עם טעימות ואוכל ירקות מבושלים ומרוסקים ופירות של מטרנה.
אני לא נותנת לו מנות שלמות כי אחרי הירקות/פירות ומרווח עיכול קצר הוא גם יונק (אחרת אצטרך לשאוב, ואני גם ככה עייפה)
הבת מסרבת בתוקף לאוכל אחר חוץ מהנקה.
כשאני מקרבת אליה כפית, ברגע שמרגישה משהו על הלשון, סוגרת את הפה ומחייכת בפה סגור חיוך מתוק מתוק שאומר "אמא, עזבי אותך. האוכל שלך הכי טעים לי בעולם".
בתכלס זה קצת מדאיג אותי שהיא לא טועמת ובטח לא אוכלת כי בספטמבר אמורה להיכנס למעון ושם לא יהיה את הפינוק שאמא לידה כל הזמן.
יש המלצות לעידוד אכילה?
הרופא אמר לא להתעקש וכשתרצה תאכל.
דבר נוסף, עד מתי הנקתן? אני יודעת שזה מאוד אינדווידואלי. את הבכור הנקתי עד גיל שנה והיה לי חלב שאוב לעוד חצי שנה.
גם הפעם יש לי חלב שאוב, רק לא יודעת לכמה זמן יספיק כי הם שניים.
אז מה עושים אחכ להמשיך להניק כשיחזרו מהמעון?
עד מתי נותנים הנקה?
חייבים לעבור  לתמ"ל?
הנקות ותחילת מוצקים
16/05/2016 | 23:08
4
48
הי כל הכבוד על זה שאת מניקה הנקה מלאה!
כמה תשובות:
זה טוב מאוד שאת מתקדמת לאט איתם. מכיוון שהם יונקים, עכשיו שמתחילים לטעום ולאכול מנות קטנות של מוצקים, זה לא אומר שהמוצקים יחליפו ארוחה שלמה. זה ייקח קצת זמן וזה בעיקר תלוי בהתלהבות שלהם. כל עוד אתם בשלב הזה של הטעימות וארוחות של ירקות, אין ספק שהם ימשיכו לרצות הנקות עוד ועוד והרבה. כי לא מדובר במנות משביעות או קלוריות. לפעמים כשמתחילים מוצקים יש אפילו נטיה ליותר הנקות עד שזה מתאזן. - 
לשאלתך כמה זמן זה ייקח? זה תלוי בהתלהבות ובהתקדמות. 
לפי מה שאת מספרת הבן שלך אוהב את זה ואוכל, אז את יכולה להתחיל לגוון לו, להעשיר את המנות שהוא אוכל במזונות עשירים כמו שקדיה, טחינה, שיבולת שועל ועוד. 
אין צורך להתחיל לשאוב. ואין צורך במטרנה. פשוט להניק, בין לבין הטעימות עד שהטעימה של הבוקר למשל, תהפוך לארוחה משביעה ממש ואז ההנקה היא סוג של קינוח או שפשוט לא צריך אותה. למשל, אם הוא יאהב את זה ויתלהב, אז את מעשירה לו את המנה. 
תחשבי על זה שארוחת ירקות מבושלים, היא ממש מעט קלוריות לעומת חלב אם. 
אם הוא מתלהב נסי כל מיני סוגים של מזון, גם האוכל שאתם אוכלים, תני לו לנסות כל דבר, ושימי לב לתגובות שלו, כך הוא יתקדם...

לגבי הבת- מסכימה עם הרופא, פשוט לחכות, לא להתעקש, לא להילחם ולתת לה את הזמן שלה. היא כנראה לא מוכנה. תמשיכו עם הנקות ותמשיכי להציע לה. 
את גם יכולה לוותר על כפית, לתת לה ללקק דברים מאצבע שלך. לשים לה קצת בצלחת משהו נוזלי על השולחן והיא תשחק בידיים, תגלה, תשים בפה. תראי מה קורה למשל אם את מועכת לה בננה עם קצת שקדיה ושמה לה מנה פצפונת. 
אל תיאבקי עם הכפית. 
נשמע לי טבעי שהיא מעדיפה עכשיו הנקה. יש תינוקות שמתחילים מאוחר יותר. 
חייבת לספר לך שאצלי התאומים, התחילו רק ממש טעימות לקראת שבעה וחצי חודשים ותהקדמו ממש לאט. 
קחי בחשבון שאם הם נולדו בשבוע מוקדם, זה גם יכול להשפיע על קצב ומוכנות מאוחרת יותר. 
ספטמבר עוד רחוק, עוד הרבה ייקרה עד אז, אל תדאגי ותזרמי עם הדרך שלך, נשמע שזה בסדר גמור. 
לא בטוח שתצטרכי חלב שאוב בספטמבר... הם יהיו כבר גדולים, בני כמעט שנה. 
את ההנקות יחליפו להם בבמעון בארוחת מוצקים, לא חייבים בכלל לתת מטרנה. 
עד מתי מניקים? זה מאוד אישי, כל אחת והשיקולים והתחושות שלה. גם הילדים שלך יתנו לך את הכיוון, יסמנו לך את הדרך, אם להמשיך או לא. 
ההמלצה היא שמגיל חצי שנה מתחילים לטעום ומתקדמים לשלב של ארוחות לקראת גיל שנה. זה מאוד משנה מתינוק לתינוק. ההמלצה העולמית היא להניק גם אחרי גיל שנה וגם עד גיל שנתיים ויותר.
יש אמהות מניקות שפשוט עוברות למוצקים בצורה הדרגתית שתואמת את רצונות התינוק ולאט לאט מתקדמים, אין צורך במטרנה אם לא רוצים, אפשר גם בלי. 

מנצלת לשאלה שמסקרנת אותי
17/05/2016 | 11:33
1
50
האם ההנקה בגיל שנה ואילך היא משמעותית מבחינת ערך תזונתי וקלוריות, במיוחד ביחס לארוחות מוצקים מלאות שהתינוק כבר אוכל בגיל הזה,  או שהיא יותר בגדר ה״פינוק״ והשמירה על זמן וקשר אם-ילד?
ערך ההנקה אחרי גיל שנה
18/05/2016 | 13:30
39
לא מדובר רק בצורך רגשי, מדובר בערך קלורי, תזונתי וגם חיסוני. 
לא כל התינוקות היונקים אוכלים ארוחות שלמות וטובות בגיל שנה
וההנקה ממלאת את כל החסכים הללו. הערך הקלורי של ההנקה עולה דווקא כשמניקים פעוט בן שנה ומעלה, כמו כן יש חשיבות חיסונית של פיתוח נוגדנים מניקים תינוק שנכנס למעון או גן. 
לגבי החשיבות החיסונית וגם הרגשית אפשר לקרוא כאן מאמר מצוין 
תודה על התשובה המרגיעה
17/05/2016 | 12:26
1
38
האם העשרת הארוחות הכוונה להוסיף גם אורז, קוסקוס, פתיתים
אלו דברים שאנחנו אוכלים בארוחת ערב
אבל לקטנטנם עוד אין שיניים והם גם לא יושבים לבד
אז מרסקים את זה לתוך הירקות או מה?
ולגבי מה שאמרת שאין צורך במטרנה במעון-הם לא יהיו רעבים?
הרי יש ארוחת בוקר ואחכ ארוחת צהרים ואחכ פירות ומה באמצע?
זוכרת מהגדול שהייתי מביאה כל יום 2 בקבוקים של חלב שאוב למשך היום וילדים אחרים היו מגיעים עם מחלק מנות של מטרנה או סימילאק...
מוצקים - המשך
18/05/2016 | 13:19
30
אני לא תזונאית אבל מנקודת המבט המקצועית שלי וגם מניסיוני האישי, 
תתחילי כמובן בטעימות בצורה הדרגתית אבל ברגע היש התלהבות ומוכנות פיזית של התינוקות, ואת מתקדמת ליצירת ארוחת מוצקים ולא רק טעימות, את יכולה להעשיר במרכיבים קלוריים, 
למשל דגנים רכים - (קוואקר אורז ועוד), להעשיר אפשר את הפירות בשקדיה ובטחינה, כנל לגבי הירקות. 
יש עוד 4 חודשים עד שתשאירי במעון ולכן סביר להניח שתתקדמו עד אז. 
לא תמיד צריך לתת מטרנה במעון, תלוי מה יהיה המצב אז. ולא תמיד במעון יש ארוחת בקבוק באמצע בין הארוחות בגיל הזה. 
אבל כמובן שאם את רוצה ונוח לך לתת מטרנה, במקום לשאוב או במקום ארוחת פירות, תוכלי לעשותאת זה. 
נשמע שאם תוכלי להשאיר מנת שאוב לכל אחד, זה יספיק אולי גם לא תצטרכי. 
יש גישה שמדברת על האצה של האוכל המוצק בשלב שבו התינוק בגיל המתאים, מראה נכונות, יכול לשבת זקוף, לא מתנגד לכפית או למזון ביד, ואז עוברים מהנקה למוצקים ללא בקבוקים של מטרנה. 
יש ספר עם רעיונות לאוכל שנקרא 'לאכול נכון מהרגע הראשון'. שווה לבדוק לגבי ארוחות בריאות בהמשך.

ניתוח קיסרי
17/05/2016 | 14:12
3
106
חדשה פה...
אני בשבוע 32 עם תאומים לא זהים ושניהם במצב עכוז.
יש לי כמה שאלות:
1. האם יש סיכוי שהם יתהפכו? עד איזה שבוע קיים סיכוי שכזה?
2. איך ניתן לדעת למתי לקבוע ניתוח קיסרי? 
3.האם מישהי עברה ניתוח בבלינסון בזמן האחרון ויכויה להמליץ/ לא להמליץ?

תודה רבה!
אני עשיתי ניתוח קיסרי בבלינסון ומאד הייתי מרוצה
22/05/2016 | 22:02
30
לפני כשלוש שנים והייתי מאד ממליצה אני הייתי במעקב הריון בסכון גבוה שם ושם קבעו לי את התאריך לטרום ניתוח אבל אצלי בסוף זה היה ניתוח חרום בגלל רעלת ממליצה מאד על בלינסון לי היתה חוויה מאד טובה
מנסה לענות
23/05/2016 | 10:57
24
1. אני חושבת שככל שהשבועות מתקדמים הסיכוי שיתהפכו קטן, בעיקר בגלל העובדה שהם שניים ולא נשאר להם הרבה מקום מיותר...
2. רופא הנשים שלך אמור להנחות אותך. בד"כ קובעים לשבוע 37.

תודה רבה
23/05/2016 | 16:53
17
הייתי במעקב בבלינסון. אכן קובעים לשבוע 37. בתקווה להגיע עד לשם.. ??
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מרכז קשרים לטיפול בהתמכרויות
מרכז קשרים
מנהיגים צעירים
מנהיגים צעירים
פורום מוהל ברית מילה
פורום מוהל ברית מילה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום