לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1724717,247 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'סקירה מוקדמת בקופה / פרטי'
סקירה מוקדמת בקופה / פרטי
17/04/2018 | 19:04
2
22
הי
חדשה בתחום 
בהריון תאומים, ומתלבטת האם לעשות את הסקיה המוקדמת דרך הקופה או באופן פרטי.
אני יכולה לקבל החזר של 50% ועד 325 ש"ח לאחת הסקירות - מוקדמת / מאוחרת.
1. האם מומלץ לעשות את הבדיקות באופן פרטי, ואם כן איזו מהן חשוב יותר לעשות בפרטי?
2. מה המחיר של סקירה פרטית?
3. מישהי יודעת להמליץ על רופאים שעושים סקיה מוקדמת באופן פרטי, אך נמצאים בהסדר עם מכבי?
תודה 
לצפיה ב-'הי'
הי
17/04/2018 | 19:20
22
לא כתבת באיזה איזור את מחפסת.
אני עשיתי ראשונה בפרטי ושניה דרך קופת חולים. שילמתי 4500 ש''ח לשני עוברים בפרטי. מאלו שיקולים עשיתי ככה ולא אחרת כתבתי פה http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/331/18305277...
אם יש לך עוד שאלות אשמח לפרט
לצפיה ב-'אין תשובה חד משמעית'
אין תשובה חד משמעית
19/04/2018 | 10:01
5
שלום לך,

זוהי שאלה שאכן תמיד חוזרת ועולה בכל הפורומים והתשובות מרובות כמו כמות העונים... זה מאוד תלוי לדעתי במספר גורמים- כמה  את לחוצה, תקציב, ניסיון אישי עם רופאי קופה לעומת רופאים פרטיים, סוג ומהלך ההיריון ועוד.  בעיניי שתיהן חשובות באותה מידה , כי יש דברים שרואים במאוחרת שלא רואים במקודמת וכולי.
יש כאלה שהולכות רק לפרטי ויש כאלה שהולכות רק בקופה או גם וגם, כל אחת מה שנכון לה. היה פה שירשור בנושא לא מזמן- מוזמנת לחפש.

יכולה רק להעיד על עצמי- אצלי זה היריון ראשון שבא אחרי קושי וטיפולים, יש הרבה גורמי סיכון והחלטנו ללכת על פרטי. בסקירה מוקדמת הלכנו דרך רופא שנמצא בהסדר עם הקופה (כללית) ושילמנו רק  השתתפות עצמית (230 ש"ח).
לא  יודעת לגבי הסדר עם מכבי, אני עשיתי אצל ד"ר לוריאן מרמת אביב והוא בהסדר עם כללית, כדאי לבדוק.

למצער התגלה ממצא בעייתי ושלחו אותנו לסקירה מוכוונת לכליות , שאותה עשינו בציבורי עם טופס 17 בקפלן והיה מצוין (התוצאה עדיין לא חד משמעית אבל הרופאים היו נהדרים).

לסקירה המאוחרת קבעתי לרופא פרטי קראתי עליו הרבה המלצות (ד"ר אורי ארליך) ואין לי מימון כלל כך שזו עלות פרטית לגמרי (2600 ש"ח). מחירים של סקירה פרטית משתנה בין הרופאים וכמובן בתאומים זה עולה יותר. למשל ביררתי סקירה מאוחרת אצל ד"ר ערן כסיף (שיש עליו המון המלצות) בפרטי וזה עולה 4400 ש"ח לתאומים. כדאי לעשות סקר להתקשר ולברר. בהצלחה בכל מקרה!
לצפיה ב-'מבקשת המלצות לעגלת תאומים'
מבקשת המלצות לעגלת תאומים
18/04/2018 | 01:21
17
שלום אנשים,
אמנם יש לנו עוד חודשיים בערך עד הלידה
אבל נשמח לקבל המלצות/דיס-המלצות על דגמים של עגלות תאומים.
הכרחי שתהיינה מודולריות - גם מתאימות לשלב מאוחר יותר, וכוללות אמבטיה נשלפת.
כל השאר זה בונוסים.
תודה!!
לצפיה ב-'איך מלבישים את הילדים עכשיו'
איך מלבישים את הילדים עכשיו
17/04/2018 | 16:40
2
29
בשבת היינו בים עם הגדול ואני טיילתי איתם בעגלה והיה חום אימים. איך להלביש בבית? בלילה? ביום?
בני חודשיים. מעל 4 קילו
לצפיה ב-'אני'
אני
17/04/2018 | 17:32
28
בנות שלי בנות חמש וחצי חודשים. בבית אני מלבישה אותן בבגד גוף ארוך ואבירול דק. גם בלילה. הן לעתים מורידות שמיכה ישנות ככה. משתדלת לצאת איתן רק בבוקר כשעוד לא חם מידי. אם הייתי צריכה לצאת כשחם, הייתי שמה בגד גוף ארוך, מכנסיים וגרביים - זה אומר שכבה ארוכה דקה אחת. ראיתי כבר הרבה כאלה ששמים שכבה קצרה אחת, אבל אני לא חושבת שזה נכון לתינוקות כרגע.
לצפיה ב-'שלי כמעט 5 ח' בערך 5+ קילו'
שלי כמעט 5 ח' בערך 5+ קילו
17/04/2018 | 22:04
15
אנחנו ביום עם בגד גוף קצר ומכנסי רגלית דקות. מהערב בגד גוף ארוך ורגליות לא דקות. בעגלה יש גם שמיכה או שתיים אם צריך וכיסויי רגליים, אבל אם לא קר (מעל 23) אז לפעמים יוצאות מהעגלה ונמצאות על משטח.
אני דואגת שלא יצטננו אבל גם שלא יתייבשו. לא יוצאות אם חם מדי. באיזשהו גיל הכפות ידיים שלהן הפסיקו להיות קפואות אז אני מרגישה אותן כדי לבדוק אם נהיו קרות.
לצפיה ב-'יש משהי שמניקה? '
יש משהי שמניקה?
17/04/2018 | 16:44
2
29
רציתי לשאול כמה שאלות...
אני די התייאשתי... הם לא ינקו טוב...הבאתי יועצת הנקה...עשינו התרת לשון קשורה אבל אין מצב להניק בשקט. לוקח להם שעות לינוק. מפסיקים מלא באמצע ותמיד רעבים. ותמיד השני מתעורר תוך כדי. נראה שהתרגלו לבקבוק ולא בא להם כבר לינוק. אני שואבת כמה שיכולה ויוצא לי לתת להם חצי מטרנה חצי שאוב ביום. בוכה המון כי מרגישה אמא רעה. את הגדול הנקתי בלעדית עד שנה וארבע...אבל איתו ועם זה שיש שניים פשוט לא הולך לי. עצות יתקבלו בשמחה
לצפיה ב-'לא מבינה כלום בהנקה'
לא מבינה כלום בהנקה
17/04/2018 | 17:24
26
אבל באתי לחבק אותך
את לא צריכה להרגיש אמא רעה, את עושה את מיתב יכולתך בשבילם
יש הבדל ענק בן הורות לילד אחד להורות לתאומים ועוד יותר להורות לשלושה ילדים
בנות שלי לא טעמו חלב אם אף פעם ואני לא מרגישה אמא רעה בגלל זה. כן, לפעמים זה קצת מעציב אותי אבל אני יודעת שבאותו רגע לא יכולתי אחרת.
מקווה שעוד מעט יבואו לתת לך יעוצים לעניין יותר.
לצפיה ב-'גם אני לא מבינה כלום בהנקה'
גם אני לא מבינה כלום בהנקה
17/04/2018 | 18:38
15
אבל מעריכה שהילדים שלך צריכים אמא שפויה יותר מכל דבר אחר.
לצפיה ב-'קורס הכנה ללידת תאומים - איכילוב'
קורס הכנה ללידת תאומים - איכילוב
17/04/2018 | 13:35
21
נותרו מקומות אחרונים בקורס הכנה ללידת תאומים עם המיילדות של בית החולים ליס ליולדות ונשים (איכילוב). הקורס מתקיים בשני ימי שישי 18.5 ו25.5 בבוקר במועדון היולדות. פרטים נוספים בטלפון: 03-6973113
https://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/events/Pages...
לצפיה ב-'שמירת הריון'
שמירת הריון
16/04/2018 | 22:33
4
45
טוב, אז דימום חדש בא לבקר ממוצ''ש בערב, ביקורת במרפאת הריון בסיכון, א.ס שהראה פקיעת קרומים אמנם קטן 5*10 ממ, קיבלתי שמירת הריון לחודש....מדוכאת על סף דמעות
שבוע 16.
הארות מישהי...?
לצפיה ב-''
17/04/2018 | 07:23
30
מחזיקה לך אצבעות שיהיה בסדר
לצפיה ב-' מבאס, אבל כל עוד הם בסדר... '
מבאס, אבל כל עוד הם בסדר...
17/04/2018 | 09:50
29
את תצליחי להתמודד עם זה. תחשבי כל הזמן על המטרה הסופית.
לצפיה ב-'שולחת חיזוק'
שולחת חיזוק
17/04/2018 | 12:43
20
היי חברה,

קודם כל מצטערת לשמוע, אבל סליחה על הבורות- מה זה בדיוק אומר פקיעת קרומים? זה דבר נפוץ? זה נעלם מעצמו? מה אמרו לך הרופאים?

יכולה לספר לך שלי היה דימום רציני , המטומה, בשבוע 7-8 וגם לי נתנו שמירה 3 שבועות, הייתי במיון אבל אמרו שאין מה לעשות ולקוות שייספג. אכן נספג אחרי שבוע / שבועיים. מחזיקה לך אצבעות שהז יעבור מהר, תנוחי הרבה!!!.
לצפיה ב-'היי! יש חדש? מה שלומך?'
היי! יש חדש? מה שלומך?
19/04/2018 | 10:05
לצפיה ב-'צעצועים מומלצים לגיליים שונים'
צעצועים מומלצים לגיליים שונים
15/04/2018 | 17:38
9
28
אני יכולה לספר על צעצועים שהיו מוצלחים אצלנו מגיל לידה ועד עכשיו זאת אומרת עד גיל שישה חודשים בערך. אשמח לשמוע מהורים אחרים המלצות לגיליים יותר מתקדמים
לצפיה ב-'עד גיל חצי שנה'
עד גיל חצי שנה
15/04/2018 | 17:45
2
27
מה שהיה הרבה בשימוש אצלנו - זה אוניברסיטה. לדעתי אחת מספיק לתאומים
שתי טרמפולינות
מצעצועים אחרים - יש לנו לא מעט כל מני רעשנים וכו, אבל הכי בשימוש היה דבר כזה - http://www.lamazetoys.co.uk/lamaze-play--grow-fred...
הבנות ממש אהבו את זה
במובייל למיטה וכל מני צעצועים ספציפיים לעגלה דווקא לא השתמשנו
לצפיה ב-'אצלנו המובייל היה להיט!'
אצלנו המובייל היה להיט!
17/04/2018 | 09:42
1
10
ונשאר גם הרבה אחרי גיל חצי שנה.
בשלב מסויים הורדנו את החלק המסתובב ונשארנו רק עם החלק שמנגן מוזיקה.
הבן שלי היה מתעורר , מפעיל לעצמו את המוזיקה וחוזר לישון...

אחרי גיל חצי שנה - כל המשחקים ה"מרעישים"... כל מיני משחקי השחלות של צורות (כשמצליחים - משמיע קול), שולחנות פעילות למיניהם (לנו היה אחד שניתן היה לפרק לו את הרגליים בשלב הראשוני, ובהמשך כשכבר עברו לעמידה הרכבנו לו את הרגליים), כלי נגינה, היה לנו "מחשב נייד" שהיה משמיע קולות של כלי נגינה והיה הצלחה מסחררת בקרב הילדודס, אוהל כדורים היה הצלחה גדולה גם.
לצפיה ב-'לגבי שולחן פעילות'
לגבי שולחן פעילות
17/04/2018 | 10:03
14
יש סיכוי שתוכלי למצוא תמונה של משהו דומה לזה שהיה לכם ברשת?
לצפיה ב-'אצלנו-'
אצלנו-
17/04/2018 | 07:48
5
15
עד גיל 8 חודשים המובייל למיטה היה עוזר, הן נעמדו בגיל מאוחר...
הטרמפולינה גם ממממש.
חיות קופצות, הך הכה בקסילופון.
בגיל שנה קנו להן הליכון, נהננו ממנו מאוד!!
ומגה בלוקס, חבל על הזמן.
מגנטים לקח יותר זמן עד שהראו עניין, יותר לקראת השנה וכמה חודשים. אז גם קנו להן בימבה...
לצפיה ב-'לגבי בימבה'
לגבי בימבה
17/04/2018 | 09:26
2
15
יש לכם אחת או שתיים? אם שתיים, אז עוד שאלה - האם את מצליחה לצאת איתן לבד עם שתי בימבות?
לצפיה ב-'חייבים 2'
חייבים 2
17/04/2018 | 09:48
1
14
בימבה זה לא משהו שאפשר לחלוק בעיני. זה צעצוע שהוא יותר מדי אטרקטיבי בשביל שילדים בגיל הזה יהיו מסוגלים לחלוק בו.
לגבי לצאת לבד עם 2 בימבות - בעיני השאלה היא לאן את יוצאת. לגינה קטנה ומגודרת (שיש לך יכולת שליטה ויכולת לראות את כל הפינות במבט) - זה אפשרי. כל דבר אחר הוא בעיני יותר מדי מתיש... עם הבימבות הם מתקדמים מהר, ולהתחיל לרדוף אחריהם בשטחים גדולים זה נורא מתיש אם את לבד. לא שזה בלתי אפשרי. הכל שאלה של עד כמה את אתלטית
לצפיה ב-'הכל אפשרי אבל'
הכל אפשרי אבל
17/04/2018 | 10:06
13
כל כך מפחיד אותי השלב שהם כבר ניידים אבל עדיין לא מאד מבינים...
ומה לגבי אופניים לתאומים?
לצפיה ב-'נכון! שכחתי את המגה בלוקס...'
נכון! שכחתי את המגה בלוקס...
17/04/2018 | 09:43
1
15
אחד המשחקים המעולים שהיו לנו, יחד עם קופסה של קוביות עץ שהיו בונים מהם מגדלים. קופסת הקוביות נשארה איתנו עוד הרבה אח"כ.

אצלנו לבימבה התחברו בשלב מאוחר יותר, נראה לי לקראת גיל שנה וחצי...
לצפיה ב-'דווקא קוביות עץ?'
דווקא קוביות עץ?
17/04/2018 | 10:09
12
או שקוביות בד או גומי גם בסדר?
לצפיה ב-'מצטרפת חדשה :)'
מצטרפת חדשה :)
15/04/2018 | 16:07
4
53
היי,

מצטרפת חדשה, שבוע 13 :)

מחכה בקוצר רוח לשקיפות עורפית, עברו שלושה שבועות ולא הייתי אצל רופא, מקווה שהכל בסדר!! כמה מתח
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובשעה טובה'
ברוכה הבאה ובשעה טובה
15/04/2018 | 16:45
22
אם יש לך שאלות או את צריכה משהו אנחנו פה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
16/04/2018 | 09:09
13
מקווה שהכל בסדר ושאת מרגישה טוב בהריון
אנחנו פה לכל שאלה או התלבטות במהלך ההריון ואחריו
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
16/04/2018 | 09:41
10
שלום לך ו ברוכה הבאה. מאחלת לך היריון קל ומשעמם כמה שניתן, אם יש שאלות מוזמנת לכתוב.
לצפיה ב-'בשעה טובה!! '
בשעה טובה!!
17/04/2018 | 07:44
8
תאומים? שלישיה?
בע"ה המשך הריון קל, משעמם, תקין ושיסתיים בע"ה בידיים מלאות!!!
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית
16/04/2018 | 14:40
7

הפורום חוזר לפעילות בניהול מקצועי של מומחה ברפואת נשים ומיילד המתמחה בלידות לא שגרתיות.
בפורום תוכלו להתייעץ, לשתף ולשאול הכל על לידה טבעית, לידה פעילה, לידה ביתית ועוד

לצפיה ב-'מעדכנת לגבי הכיליה'
מעדכנת לגבי הכיליה
12/04/2018 | 12:47
7
70
שלום חברות,

אז עשינו השבוע את הסקירה מוכוונת כליות, ייעוץ גנטי ופגישה אצל הפרופ'.

- בסקירה מוכוונת (בקפלן אצל שני רופאים מצויינים ונחמדים מאוד- ד"ר חזן וד"ר בראון), חושבים שראו את הכיליה באגן, לדבריהם ראו משהו שנראה כמו כיליה אבל הם לא בטוחים  במאה אחוז, כי הכל עוד קטן מאוד. אבל זה חדשות אופטימיות.
אמרו שבתקווה בסקירה מאוחרת עוד חודש יוכלו לראות יותר טוב אם כן או לא יש כיליה "מסתתרת".

- בייעוץ גנטי אמרו שאפשר לעשות מי שפיר וצ'יפ, שכבר עשינו, מעבר לזה לא היה לה מה להגיד, מעבר לזה שבגלל שגם לי יש כיליה אגנית אז סיכוי גבוה שגם לעובר. שאלתי אותה, האם נכון שכיליה אחת אכן מקושרת בסבירות גבוהה יותר לתסמונת דאון ותסמונות אחרות? תשובתה, (הקצת מזלזלת לדעתי -"אה, היום כל דבר קשור לתסמונת דאון"..). בקיצור לא תרמה לי יותר מדי.

- הפרופ' במרפאת היריון בסיכון גם לא חידש יותר מדי, היה יהיר ומתנשא כרגיל, וגם אמר שצריך לחכות לסקירה המאוחרת. חוץ מזה צעק עליי שלא הייתי צריכה מי שפיר, ולמה אני בכלל באה אם אני לא מקשיבה לו? ממש עיצבן אותי. אני ממש רוצה לעבור לבי"ח אחר ולא יודעת לאן, הולכת לקפלן משיקולי קירבה לבית.

עוד שאלה- במעקב השבוע צוואר הרחם שלי התקצר מ39 מ"מ (לפני 3 שבועות) ל33 מ"מ. זה נראה לכן רציני?  זה ימשיך להתקצר? הרופאה בינתיים אמרה שזה בסדר, אבל זה קצת מדאיג אותי. 

זהו חוץ מזה,מקווה שכולכן חשות בטוב. 
לצפיה ב-'סך הכל חדשות די טובות'
סך הכל חדשות די טובות
12/04/2018 | 14:13
50
אם לא לקחת בחשבון חוסר נחמדות אצל רופאים מסויימים. דווקא לגבי פרופ הזו היו פה בפורום לפני כן המלצות טובות. לא יודעת, האם את יכולה להחליף מרפאת הריון בסיכון באמצע הריון. רק הוא מקבל אותך או כל פעם מישהו אחר? לי גם הייתה רופא מאד לא נחמדה בקהילה, שבסופו של דבר אמרה לי לא לבוא אלייה יותר. למזלי במרפאת הריון בסיכון הייתה לי רופא פשוט מעולה, לא פגשתי חרבה כמוהה.
לגבי בירור - את עושה הכל מה שצריך, גנטיקאית בגדול צודקת, כל דבר מנסים לקשר לתסמנות שונים. את עוד מעט כבר תקבלי תשובות מי שפיר.
לגבי צוואר הרחם - נכון לכרגע אין מה לדואג. יותר מ25 ממ זה תקין. לנוח, לשתות הרבה מיים וכמובן לעקוב.
בשורות טובות.
לצפיה ב-'עדכון חיובי '
עדכון חיובי
15/04/2018 | 10:46
5
29
שמחה שעדכנת

לצערי יש הרבה מדי רופאים שאולי הם מאד מקצועיים אבל ביחסי אנוש הם איומים ונוראים. אני מאד משתדלת להתרחק מרופאים כאלה ולמצוא אחרים שהם יותר נעימים.
לא יודעת לגבי החלפת רופא במרפאה להיריון בסיכון - אבל שווה לבדוק את העניין.
ובעיני - תמיד תלכי על מה שאת מאמינה בו, גם אם הרופא לא המליץ לך לעשות את הבדיקה ואת יודעת שזה מה שירגיע אותך -אז שילמד להתמודד גם אם מטופלים שנוהגים בניגוד לעצתו. זה חלק מהמקצוע.
הרבה בריאות
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
15/04/2018 | 11:15
31
אני מכירה את העניין משני הצדדים ורק כשהייתי בהריון הבנתי עד כמה חשוב לדעת מתי לסגת ולתת למטופל להחליט מה יותר טוב בשבילו.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
16/04/2018 | 09:39
3
17
מסכימה איתך. אכן בדקתי ואפשר גם אפשר, ביקשתי תור לרופא אחר וקיבלתי. 
אעדכן שיהיה תשובות מהמי שפיר.

שאלה אחרת- לגבי העגלה, משהו לא כלכך ברור לי: שמתי לב שתינוקות בגיל לידה שמים בעגלה שוכבת כזו, ישרה שנראית כמו אליפסה. ואילו עגלות תאומים ממה שראיתי באינטרנט, גם הקוקו ביבה, היא באלכסון כזה, כאילו לתינוקות חצי יושבים. מה אני מפספסת? יש עוד חלק לעגלה? או שמשכיבים אותה?
מבולבלת.

עוד שאלה- האם פשוט נכנסים לחנות וקונים במקום, או שחייב לעשות הזמנה והם שולחים הביתה? יש לכם המלצה לחנות (או רשת חנויות) היכן לקנות את העגלה? 

תודה!

לצפיה ב-'לגבי עגלה'
לגבי עגלה
16/04/2018 | 09:49
24
לעגלות מגיל לידה יש זווית שכיבה מלא - 180 או 175 מעלות לפחות. יש לי קוקו ביבה ויש שם מצב שכיבה מלא. אפשר גם להרים קצת רגליים.
אני עשיתי הזמנה ולקחתי את הדברים אחר כך עוד לפני הלידה כי ככה היה נוח לי יותר לוגיסטי.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
17/04/2018 | 07:55
22
יש גם עגלות תאומים במצב שכיבה שתיארת- זה נקרא אמבטיה.
מצורפת תמונה.
ויש גם במצב המתכוונן, שזה נקרא טיולון. מצורפת תמונה.

אמבטיות של תאומים הן קטנות משל עגלת יחיד. אבל אני ידעתי שהן הולכות להיות פיציות, בנותיי, לכן זה היה לי רלוונטי עד גיל חודשיים וחצי...
לצפיה ב-'יש 2 "סוגים" של עגלות'
יש 2 "סוגים" של עגלות
17/04/2018 | 10:01
14
כאלו שמגיעות עם "אמבטיה" שזה לדעתי מה שאת מתכוונת ב"אליפסה" (למשל הבוגבו דונקי או הבייבי מונסטרס). האמבטיה מתלבשת על העגלה בשלב ההתחלתי ובהמשך ניתן לוותר עליה ולהשתמש בעגלה כטיולון.  אני קניתי כזו כי הילדים שלי היו קטנים ונולדו בחורף וידעתי שזה ישמש אותי לאורך זמן.
לעומת העגלות האלו, יש עגלות שמגיעות בלי אמבטיה (למשל הבייבי ג'וגר או הקוקו ביבה) ואז ניתן להשכיב את המושב שלהן למצב של כמעט 180 מעלות. אני פחות התחברתי לזה בשלב ההתחלתי - כי הם באמת היו נורא קטנים והרגשתי שהם צריכים את האמבטיה הסגורה. בהמשך זה מאד נוח, וכשגדלו קצת החלפתי את העגלה שהיתה לי בעגלת קוקו ביבה.

לגבי הקנייה - זה עניין של העדפה אישית. את יכולה לגשת לחנות ולקנות במקום או להזמין ושישלחו לך אחרי הלידה. בכל מקרה לדעתי כדאי לגשת לחנות ולראות את העגלה ואת התפעול שלה ולא רק להתרשם באינטרנט.

ואני שמחה בשבילך שאת עוברת לרופא אחר. מאחלת לך שיהיה מוצלח יותר
לצפיה ב-'כמה שאלות על תינוקות'
כמה שאלות על תינוקות
15/04/2018 | 08:34
2
62
1.לגבי מגן ראש למיטה - כן, אני יודעת ששימוש בו לא מומלץ לפי בטרם, אבל השתמשתי מגיל לידה ועד עכשיו. בזמן אחרון הבנות התחילו להכניס מתחתיו ראש, יד, לטפס עליו עם הרגליים, אז הורדתי. שמתי לב, שאחרי זה הבנות ישנות פחות טוב, בעיקר אחת מהן, אבל יש לה בו זמנית גם קפיצת התפתחות וגם כנראה שיניים, אז אני לא בטוחה שבהכרח קשור למגן ראש ומתלבטת, אולי להחזיר אותו. עד מתי אתם השתמשתם ולמה הורדתם?
2.אנחנו כבר שבועיים בשלב של טעימות. אני לא רואה התעננות רבה בדבר מצד של הבנות. הן לא סוגרות את הפה ואני מצליחה להכניס להן שתי כפיות, אבל לא נראה לי שהן בכלל מבינות מה אני רוצה מהן. איך ממשיכים בשלב כזה? מנסים לעלות כמות כפיות? ממשיכים באותו קצב עם פרות וירקות שונים? או שאולי כדאי בכלל לחכות קצת?
לצפיה ב-'מניסיוני'
מניסיוני
15/04/2018 | 10:41
1
32
1. גם אני השתמשתי במגן מזרן, למרות שכמו שכתבת - זה לא מומלץ ע"י בטרם.
אני הורדתי אותו כשהתחילו לעמוד ולטפס עליו. עד אז לא הפריע לי. אבל אני לא מאמינה שזה מה שמשפיע על איכות השינה שלהן. קפיצה התפתחותית היא הסבר הגיוני יותר לעניין...
2. אני הייתי ממשיכה באותו קצב. זה שהן עדיין לא יודעות מה לעשות עם הכפית זה עניין של הרגל. תמשיכי עם כפית או שתיים ביום, את יכולה להתקדם לפירות וירקות נוספים. עם הזמן את תראי שהביקוש וההתעניינות גוברים וגם היכולת שלהן להתמודד עם זה, ואז תגדילי את הכמויות. ואם את רואה שהן לא מעוניינות - אז אפשר לעשות הפסקה לשבוע שבועיים ואז לחזור לזה... זה גם בסדר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/04/2018 | 11:19
6
לצפיה ב-' פינה להורים שרוצים לישון'
פינה להורים שרוצים לישון
08/04/2018 | 07:42
11
54
שאלות בנושא שינת תינוקות וילדים
לצפיה ב-'ואז הגיעו ימים קצת יותר קשים'
ואז הגיעו ימים קצת יותר קשים
08/04/2018 | 07:56
10
81
בערך מגיל חודש וחצי עד גיל חמישה חודשים הבנות שלי ישנו בלילה עם התעוררות אחת לאוכל. בטח, פה ושם היו לילות קצת יותר קשים, אבל לא הרבה. בגדול, ציפיתי לתקופה הרבה הרבה יותר קשה כשגיליתי שאני בהריון תאומים. למזלי, פרט לשבועיים ראשונים אחרי קיסרי שהיה סיוט, שאר התקופה הייתה יחסית קלה (אם אפשר להגיד קל על לטפל כמעט לבד בשתי תינוקות). ואז הגיעו ימים יותר קשים. לקראת גיל חמישה חודשים התחילו התעררויות נוספות של אחת מהבנות, יותר מוקדמות מהתעוררות רגילה שלה לאכול. הייתי נותנת לה מוצץ והיא הייתה נרדמת שוב לאיזה שעה ואחר כך שוב מתעוררת. חשבתי שאולי היא רעבה, אז נתתי לה מנת אוכל יותר גדלה לקראת שנת לילה וזה עבד. עד שהיא למדה להתהפך מגב לבטן. אף אחד מהבנות שלי אף פעם לא אהבו במיוחד לשקב על הבטן. ועכשיו מה שקורה, היא מתהפכת ואז מתחילות קיטורים. אני מחכה קצת זמן שבכל זאת תשכב קצת על הבטן, אז הופכת אותה. בעוד כמה שניות היא שוב על הבטן וממשיך אותו סיפור. גם בזמן שינה היא עושה אותו דבר וגם מעירה את אחותה, שגם פורצת בבכי הסטרי. למזלי, זה בדרך כלל קורה במהלך שנת יום, אז אתמול הן כל כך התעייפו שהקדמתי להן מקלחת לשש בערב ואז הן נרדמו והעירו אותי רק בשש בבוקר. יש מה לעשות עם דבר כזה או שזה שלב של התפתחות וככה יהיה עכשיו?
לצפיה ב-'ההערכה שלך היא נכונה'
ההערכה שלך היא נכונה
09/04/2018 | 09:58
9
42
אכן מדובר בשלב התפתחותי.
היתרון הוא שאת יודעת שיש לזה סוף (עד השלב הבא...) ואת מבינה שאין צורך להתרגש מזה או לשנות סדרי עולם.
בקפיצות התפתחותיות חשוב להמשיך לשמור על ההרגלים הקבועים ולא להתחיל לשנות הרגלים בזמן ההרדמה, או בזמן ההתעוררויות.
קחי בחשבון שמדובר על שבועיים עד חודש קצת יותר קשים, אבל זה יגמר...

לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה'
תודה ועוד שאלה
09/04/2018 | 10:04
8
51
ואם היא תתהפך ולא תתחיל לבכות אלא תמשיך לישון על הבטן? אני יודעת שזה לא מומלץ לתינוקות. זה נכון גם לגבי גיל כזה?
לצפיה ב-'אכן בעייתי...'
אכן בעייתי...
09/04/2018 | 10:19
7
39
זה נכון ששינה על הבטן היא לא מומלצת.
מצד שני, אין לך אפשרות לעמוד לצידה 24 שעות ביממה, ובוודאי שלא במהלך הלילה כדי לוודא שהיא לא מתהפכת לבטן ולהחזיר אותה לישון על הגב....
אם היא מתעוררת ובוכה - תחזירי אותה לישון על הגב. כשאת משכיבה אותה לישון - תשכיבי אותה על הגב, לפני שאת הולכת לישון - תוודאי שהיא על הגב, וכך גם כשאת מתעוררת במהלך הלילה. בשאר הזמן צריך פשוט לקבל את העובדה שאין לך שליטה על העניין הזה...
יש עזרים שונים שיכולים לסייע באיתור מצוקות בשינה. השאלה אם את בעניין של בייביסנס ודומיהם או שלא. זו העדפה אישית...  

לצפיה ב-'אם אני לא השתמשתי במכשירים כאלה מיד אחרי לידה'
אם אני לא השתמשתי במכשירים כאלה מיד אחרי לידה
09/04/2018 | 10:27
6
42
אז גם עכשיו לא נראה לי שזה הזמן.
האמת שלי אישית נראה יותר מסוכן כשאני מוצאת אחת מהבנות משנה ציר ככה שיש לה שמיכה על הראש. נראה לי שכדאי להוריד שמיכה בכלל.
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך שזה יותר מסוכן'
אני מסכימה איתך שזה יותר מסוכן
09/04/2018 | 10:47
5
30
אם יש לך אפשרות לחמם קצת יותר (להלביש עבה יותר) ולוותר על השמיכה זה עדיף.

(מודה שאני לא הצלחתי לעשות את זה כי אני לא יכולה לישון בלי שמיכה ולכן נראה לי מוזר להשכיב את הילדים לישון בלי שמיכה... אבל מבחינה בטיחותית אין ספק שזה עדיף לוותר על השמיכה)
לצפיה ב-'בכל מקרה נראה לי שעוד מעט נעבור כבר לשמיחה ממש דקה של קייץ'
בכל מקרה נראה לי שעוד מעט נעבור כבר לשמיחה ממש דקה של קייץ
09/04/2018 | 10:59
4
68
וזה פחות מסוכן. בקיצור, נכון לכרגע נראה לי שכל שילדים גודלים יש פחות שקט נפשי...
ואצלי עוד ממש תינוקות...אני כבר עכשיו מפחדת מתקופה שיתחילו ללכת ולרוץ לשני צדדים שונים. פגשתי ברחוב לא מזמן איזה אישה עם תאומים בנים ששניהם נתנו לה יד והלכו לצידה ותהיתי האם אני אגיע לכיף כזו. מצד אחר, כשהייתי בתחילת הריון באתי לבקר איזה חברה שלי במחלקת יולדות והייתה לידה אישה עם תאומים שישנו שניהם ביחד. חשבתי שלי אף פעם זה לא יקרה, אבל חיים אמיתיים היו קצת יותר קלים מאשר חשבתי. אבל זה כבר נושא לשירשור אחר...
לצפיה ב-'זה דווקא יכול להיות נושא נחמד לשירשור '
זה דווקא יכול להיות נושא נחמד לשירשור
09/04/2018 | 12:46
1
31
"איזה חלק בהורות לתאומים חשבת שיהיה יותר קשה וגילית שהוא לא..?"

ולעניין השמיכה - אני לא מכירה את המחירים, יודעת שהן לא זולות - יש שמיכות שעשויות מבד במבוק (כמו של החיתולי במבוק) - זה אמור להיות בד נושם, כך שגם אם במקרה מכסה את הראש זה מפחית את רמת הסכנה...
לצפיה ב-'תודה שהזכרת לי'
תודה שהזכרת לי
09/04/2018 | 14:13
28
הביאו לי שתיים כאלה במתנה כשילדתי ועכשיו הוצאתי אותן וזה בדיוק מה שצריך.
לגבי השירשור כזה - זה באמת מעניין, אבל לי אין הרבה מה להגיד בנושא כרגע. אבל האמת היא שהייתי שמחה לשמוע אם היית מספרת מניסיון שלך.
לצפיה ב-'הצחקת אותי!!'
הצחקת אותי!!
10/04/2018 | 21:14
1
31
לי יש גם אחד בן שנתיים וחצי וכולם בנים. יש לי סיוטים רק מהמחשבה ללכת עם שלושתם....אין לי מושג מה עושים. הגדול שלי לבד בורח והוא כבר כבד אי אפשר להרים אותו אז עוד שניים 
לצפיה ב-'זה מפחיד, אבל'
זה מפחיד, אבל
11/04/2018 | 07:20
30
מנסיון שלי עם ילדה של חברים שלי, שבגיל שנתיים וחצי גם הייתה רצה לכל הכיוונים, אבל כשהיא הייתה בת שלוש וחצי, הצטרכתי להישאר איתה ועם הבנות שלי ביחד כשהן היו בנות חודש בערך מנסיבות עצובות שהיו להורים שלה, וממנה היה אפשר אפילו לבקש לעשות מטלות פשוטות, להעסיק את עצמה לאיזה זמן ובטח ללכת לידי. אז יש אור בקצה המנהרה.
לצפיה ב-'מטפלת לילה'
מטפלת לילה
10/04/2018 | 20:49
25
אני טובה מטפלת לילה לתינוקות מעל 20שנה . גם בפגים. עם המלצות כמובן.אשמח להתשמע.
050-5625395
לצפיה ב-'ענייני בטיחות בבית'
ענייני בטיחות בבית
09/04/2018 | 15:35
17
42
אנחנו עוד לא שם, אבל תקופה שהבנות יהיו ניידות הולכת ומתקרבת.
כבר קיבלתי פה המלצות בקשר למגן פינות, שקע, דלת
ועכשיו אני רוצה לשאול שאלה בקשר לשער בטיחות. חשבתי לשים אחד כזה בכניסה לחדר בנות. בעיה היא שחדר בנות הוא ממ''ד ובאיזור הדרום יש סיכוי לא קטן שנצטרך להשתמש בחדר הזו לפי מטרתו העיקרית. ואני לא יודעת, האם אוכל לסגור את הדלת אם השער יהיה שם. מישהו יכול להגיד משהו על זה מנסיון?
ועוד שאלה בקשר ללול. האם צריך אותו?
ובכלל, כל טיפים בנושא יתקבלו בברכה.
לצפיה ב-'שער בממ"ד ודעתי בעניין גידור... '
שער בממ"ד ודעתי בעניין גידור...
10/04/2018 | 08:48
9
23
אני לא יודעת אם יש אפשרות לשים את השער כך שלא יפריע לדלת להיסגר. אני יודעת שיש אפשרות בממ"דים להתקין דלת פנימית שהיא דלת רגילה אז אני מניחה שיש אפשרות גם להתקין את השער באופן דומה. אבל זה משהו שכדאי לברר עם מישהו מוסמך לעניין.  השאלה היא למה בכלל יש לך צורך בשער כזה..?
אני באופן אישי לא מאמינה בלגדר את השטח שבו נמצאים הילדים. קודם כל כי באמת ברוב הזמן הם מעדיפים להיות בסביבתנו ולא להיות לבד, ודבר שני אני לא חושבת שגידור הוא תחליף להשגחה שלך עליהם. אין ספק שלתת להם להיות בשטח לא מוגבל עשוי להקשות עליך בביצוע מטלות מסויימות. אבל אני לא חושבת שהייתי מרגישה בטוחה להשאיר אותן בשטח מגודר וללכת למקום אחר לאורך זמן ולא להשגיח עליהם.
אני חושבת שצריך לשים לב לסביבה הביתית - לכסות שקעים, להרים מוצרי חשמל או דברים שבירים ומסוכנים לגובה שאליו לא יוכלו להגיע, לשמור על הפינות ובאופן כללי להפוך את הבית לסביבה בטוחה,  אבל כן לאפשר להן לחקור את הסביבה שבה הן חיות.
גדר בעיני אמורה לשמש לגידור למצבים שהם מסוכנים עבורם - למשל מדרגות. מעבר לזה אני לא רואה צורך בגדר.
לצפיה ב-'אני לא רוצה להשאיר אותן מאחורי הגדר באופן קבוע'
אני לא רוצה להשאיר אותן מאחורי הגדר באופן קבוע
10/04/2018 | 09:01
8
24
אבל יש מצבים שנגיד אני צריכה ללכת לשירותים ולא רוצה שהן ירדפו אחוריי או כשאני צריכה לקלח אחת ובזמן הזה השניה תהיה במקום בטוח. נגיד עכשיו הן מבלות לא מעט זמן על משתח פעלות בחדר שלהן ואני רואה אותן. פשוט כרגע הן לא ניידות עדיין.
לצפיה ב-'למצבים כאלה '
למצבים כאלה
10/04/2018 | 09:04
5
25
את יכולה להכניס אותן למיטה שלהן לכמה דקות. זה בטוח באותה מידה כמו לגדר את החדר אם לא יותר...
לצפיה ב-'לא בטוחה שבגיל שנה נגיד הן לא יבכו כל הזמן הזה במיטה'
לא בטוחה שבגיל שנה נגיד הן לא יבכו כל הזמן הזה במיטה
10/04/2018 | 09:09
4
24
כי מקלחת זה לא ממש כמה דקות ובמיטה הן ירגישו בגיל כזה כמו בכלא וחדר שלהן זה מקום יחסית גדול עם צעצועים שלהן וכו...
לצפיה ב-'הן יבכו גם אם תשאירי אותן לבד בחדר'
הן יבכו גם אם תשאירי אותן לבד בחדר
10/04/2018 | 09:30
3
25
ותלכי עם אחותן התאומה למקום אחר...
אם את רוצה להימנע מבכי - קחי את שתיהן איתך לאמבטיה ותני לאחת משהו להתעסק איתו בזמן שאת מקלחת את אחותה.
(ואגב, בגיל שנה - הן מתקלחות בישיבה ואפשר כבר לקלח אותן ביחד באמבטיה)
לצפיה ב-'אמבטיה משוטפת'
אמבטיה משוטפת
10/04/2018 | 10:03
2
32
בעיה היא שאין לי אמבטיה בדירה. יש שני חדרי שירותים עם מקלחון, אחד קטן מאד שאין מקום להכניס את השניה לשם בזמן שאני מקלחת אחת, אבל החדר ההוא עם חימום, וחדר שני, עם מספיק מקום לשתיהן, אבל בלי חימום. ואנחנו נגור בדירה הזו עוד שנה לפחות, זאת אומרת עד גיל שנה וחצי שלהן לפחות.  אז אני לא חושבת שיש אופציה לאמבטיה משוטפת, אלא אם יש פיטרנות יצירתיים שאני לא מכירה אותם.
לצפיה ב-'אולי שווה להוסיף חימום גם לחדר השני... ? '
אולי שווה להוסיף חימום גם לחדר השני... ?
10/04/2018 | 11:30
1
14
זה יכול להקל עליך, לדעתי.
לצפיה ב-'נכון, חשבתי על זה'
נכון, חשבתי על זה
10/04/2018 | 13:19
19
מצד שני, אני לא כל כך מתארת לעצמי איך אפשר להסתדר עם שני תינוקות בחדר אמבטיה בו זמנית. צריך לחתל ולהלביש אותן במקום, זאת אומרת להביא את כל הציוד מראש כי אני לא רוצה להשיאר תינוקת לבד בחדר אמבטיה לרגע.
לצפיה ב-'לול'
לול
10/04/2018 | 10:44
1
21
חברה אמרה לי שאת בניה שמה בלול וקירבה אותו לדלת האמבטיה, והם היו מרוצים.
לצפיה ב-'אם זה מתאפשר זה פתרון טוב'
אם זה מתאפשר זה פתרון טוב
10/04/2018 | 11:31
16
אצלי לול לא היה יכול לעבור במסדרון שממנו נכנסים לחדר האמבטיה...
לצפיה ב-'ועוד משהו על בטיחות וגבולות'
ועוד משהו על בטיחות וגבולות
10/04/2018 | 09:01
16
קודם כל ממליצה להיכנס לאתר של "בטרם" למי שעדיין לא ביקרה בו.

מעבר לזה, ברגע שילדים מתחילים להיות ניידים יותר זה השלב שבו צריך להתחיל ללמד אותם גבולות. נכון שבהתחלה צריך להגיד להם כל דבר 1000 פעמים. אבל בפעם ה1001 הם כבר ידעו לא לעשות אותו.
האחריות שלנו כהורים היא ללמד אותם להתרחק משקעי חשמל, כמו שהאחריות שלנו היא ללמד אותם לעצור לפני ירידה לכביש ולתת לנו יד כדי לחצות בצורה בטוחה. באותו אופן, אנחנו אחראים גם ללמד אותם לא לסגור את המגירות על הידיים וגם לא לקפוץ על הספה...
לצפיה ב-'מעצור לדלת'
מעצור לדלת
10/04/2018 | 10:49
5
20
באחד הספרים קראתי שאם המעצור לדלת הוא הטבעת עם הבלם גומי, אז עדיף לפרק, כי תינוקות עלולים להוריד את הגומי ולהחנק ממנו. אצלי בבית יש מכסה לבלם שבטוח שצריך לסלק.
לצפיה ב-'יש גם אביזרים אחרים שמונעים טריקת דלתות'
יש גם אביזרים אחרים שמונעים טריקת דלתות
10/04/2018 | 11:35
4
20
תראי למשל את האביזר הזה שבתמונה
לצפיה ב-'התכוונתי למה שמחזיק את הדלת פתוחה'
התכוונתי למה שמחזיק את הדלת פתוחה
10/04/2018 | 11:48
3
6
לצפיה ב-'הבנתי למה התכוונת, רק רציתי להוסיף '
הבנתי למה התכוונת, רק רציתי להוסיף
10/04/2018 | 15:05
2
15
שגם צריך לקחת בחשבון את עניין טריקת הדלת באופן אקטיבי ע"י הילד (משיכה של הדלת ושחרור שלה מהמעצור)
לצפיה ב-'איפה מזמינים את זה?'
איפה מזמינים את זה?
10/04/2018 | 15:28
1
5
לצפיה ב-'אני קניתי במוצצים'
אני קניתי במוצצים
10/04/2018 | 15:30
17
אני חושבת שבכל חנות דומה יש...
לצפיה ב-'סדר פסח'
סדר פסח
09/04/2018 | 11:12
12
48
בתל אביב
למסירה בגדי בנות בערך +2 קילו עד 4 קילו, לא לקיץ. במצב טוב מאוד.
ו-2 מזרונים לעריסה (משתמשים בשניהם לאותה עריסה)  וסדינים

לצפיה ב-'לגבי מזרונים לעריסה'
לגבי מזרונים לעריסה
09/04/2018 | 11:18
11
74
אולי אל תמהירי למסור כי אולי תרצי להשתמש בהם  כדי לעשות לבנות סביבה מאובטחת.
לצפיה ב-'איך אני בונה?'
איך אני בונה?
09/04/2018 | 13:22
10
28
אני מתכננת לעשות גדר מקופסאות איחסון
לצפיה ב-'לא יודעת לאיזה קופסאות איחסון את מתכוונת'
לא יודעת לאיזה קופסאות איחסון את מתכוונת
09/04/2018 | 14:09
9
24
אבל זה לא נשמע לי מאד בטיחותי. ראיתי בחנויות גדר שמיועד בשביל זה. בכל אופן, עדיין אין לי ניסיון בנושא, כי הבנות שלי בערך בגיל של הבנות שלך. אני חושבת לפתוח שירשור נפרד בנושא בטיחות כדי לשמוע מאימהות מנוסות יותר.
לגבי מזרנים - אם היו לי מיותרים, הייתי שמה אותם פשות בריצפה ליד משתח פעילות כדי להרחיב אותו.
לצפיה ב-'קופסאות ששמים בהן צעצועים'
קופסאות ששמים בהן צעצועים
09/04/2018 | 15:50
8
19
אה, רעיון טוב.
לגבי הקופסאות התכוונתי כשהן יזחלו בע"ה אז לא ארצה שיגיעו לכל מיני מקומות.
לצפיה ב-'תבאי אולי איזה תמונה, כי אני עדיין לא הבנתי על מה מדובר'
תבאי אולי איזה תמונה, כי אני עדיין לא הבנתי על מה מדובר
09/04/2018 | 15:56
7
6
לצפיה ב-'לדעתי זה נמוך מידי'
לדעתי זה נמוך מידי
09/04/2018 | 18:41
5
22
הן ילמדו מאד מהר לטפס על זה
לצפיה ב-'איך את מתכננת למנוע גישה למקומות בעייתיים?'
איך את מתכננת למנוע גישה למקומות בעייתיים?
09/04/2018 | 18:45
4
16
איזור חשמל, מיטה של כלבה
לצפיה ב-'אני חושבת להתפטר ממקומות כאלו עד כמה שאפשר'
אני חושבת להתפטר ממקומות כאלו עד כמה שאפשר
09/04/2018 | 21:10
14
לגבי איזורי חשמל - יש לי מגנים לשקעים ומקבלים שאני לא משתמשת אני חושבת להתפטר.
ואת אלו שאני כן משתמשת - להרים עד כמה שאפשר. זה בגדול. לגבי רעיינות קנקרטיים - אני מקווה שמישהו פה בכל זאת יוכל לייעץ מנסיון.
לצפיה ב-'אני חושבת שהפתרון הוא לטפל באיזורים הבעיתיים'
אני חושבת שהפתרון הוא לטפל באיזורים הבעיתיים
10/04/2018 | 08:57
2
9
* לכסות ולהגן על שקעי החשמל (אגב, לא חייבים לכסות. יש שקעים שבהם לא ניתן להכניס שום דבר שהוא יחיד לשקע (למשל אצבע) כיוון שיש מנגנון שמאפשר רק הכנסה לשני החורים במקביל ולילדים זה קשה לבצע את זה. יש גם שקעים בטיחותיים אחרים).
* להתקין על הדלתות אמצעים למניעת טריקה של הדלת על האצבע
* נעילת ארונות או מגירות שיש בהם חומרים מסוכנים
וכו'....

לגבי מיטת הכלבה - אני לא רואה בעייה בגישה שלהם למיטת הכלבה.

לצפיה ב-'אשמח לפירוט'
אשמח לפירוט
10/04/2018 | 10:41
1
16
את יכולה לפרט לגבי השקעים? שקעים סטנדרטים של 3 חורים מכסים?
מיטת הכלבה - זה לא מוגזם מבחינת הליכלוך? חוץ מזה שאני לא יודעת אם היא תתלהב מזה..

לצפיה ב-'אני לא חשמלאית'
אני לא חשמלאית
10/04/2018 | 11:38
12
בזמנו, החשמלאי שלנו התקין לי שקעים כאלה בכל המקומות הבעייתיים בבית.
מחיפוש בגוגל ראיתי שיש עוד פתרונות לשקעים בטיחותיים.
זה נראה לי משהו פשוט שכל חשמלאי מכיר.

מיטת הכלבה - גם לנו יש כלבה. לא הפריע לה כשהם הגיעו אליה למיטה. היא בד"כ פשוט היתה יוצאת משם כשהם היו מגיעים. מבחינת הלכלוך.... - אין ספק שזה לא המקום הכי נקי בעולם, אבל את תראי שבקרוב הם גם יתחילו ללקק את הרצפה, אז בין זה לבין המיטה של הכלבה אני לא רואה הרבה הבדל...
לצפיה ב-'מעוניינת לעבוד כמטפלת לילה'
מעוניינת לעבוד כמטפלת לילה
07/04/2018 | 22:26
44
שלום , בת 32 
עם מעל עשור נסיון בעבודה עם ילדים,  מחפשת עבודה כמטפלת לילה 
אזור מרכז ושפלה 

לצפיה ב-'דיקור מי שפיר בתאומים- חוות דעת'
דיקור מי שפיר בתאומים- חוות דעת
03/04/2018 | 16:48
17
89
שלום חברות,

אז אתמול סוף סוף עברתי את הדיקור מי שפיר (+צ'יפ גנטי CMA). רוצה לשתף בחוויה לטובת כל הגולשות שגם יבואו בהמשך .

אז כפי שאתן יודעת התלבטנו רבות בשאלה הניצחית- כן או לא מי שפיר בתאומים. עשיתי מחקר מקיף כולל קריאה בחומר רפואי מחו"ל, מחקרים מהארץ והעולם, שיחה עם מספר מומחים בתחום ונשים שעברו זאת. כידוע בהתחלה לא הייתה לנו כביכול "הצדקה" רפואית כי אני עוד לא בת 35 ובשקיפות היה תקין.
בסקירה הראשונה נמצא כפי שסיפרתי ממצא שחסרה כיליה לאחד העוברים, ועדיין חלק מהרופאים אמרו לי- "מצדיק מי שפיר" וחלק אמרו לי- " לא מצדיק מי שפיר".
למדתי שוב, שבכל מיני נושאים רפואיים תמיד יש דעות שונות ואג'נדות שונות בקרב רופאים שונים.

מכל מקום החלטנו לעשות בשביל השקט הנפשי. לאחר בירור מעמיק (לגבי רופאים, מחירים, בתי חולים, טפסים וכולי), החלטנו לעשות באסותא ראשל"צ, אצל רופא מצוין- ד"ר איתן מרדכי. ממליצה עליו בחום- רופא מקצועי מאוד, מנוסה מאוד, רגוע ומרגיע, נחמד שעונה בסבלנות על כל שאלה, באמת רופא נהדר.

דרך כללית מושלם העלות( לכל עובר) רק על הדיקור- 570 ש"ח. אם רוצים להוסיף צ'פ גנטי- זה עוד 2880 לאסותא (כפול שתיים במקרה של תאומים). כך שיצא ששילמנו כמעט 7K, אבל מבחינתנו זה היה שווה את זה.
עשינו את הדיקור בשבוע 17+2, באסותא מאפשרים משבוע 17. רציתי לעשות כמה שיותר מוקדם, כי לתשובות לוקח כ3-4 שבועות, ורציתי תשובות מהר ככל הניתן. 

הגענו כחצי שעה קודם כדי להסדיר תשלום ואת כל הטופסיאדה (אגב לידיעה- הם מבקשים אישור/ בדיקה עם סוג הדם שלכן, אז צריך להגיע עם זה). לאחר מכן עולים למעלה, נכנסו די מהר. בהתחלה יושבים עם הרופא הנחמד איזה רבע שעה, הוא מסביר הכל ואם יש שאלות אפשר לשאול. מלא טופסולוגיה ומדבקות במקרה של תאומים.
לאחר מכן, עושים א.ס לראות את העוברים, המיקום שלהם, המנח שלהם, שיש כמות יפה של מי שפיר, דופק וכולי (נחמד היה להציץ עליהם שוב).

לאחר מכן חיטוי רציני מאוד (הרגשתי כאילו התקלחתי בחומר חיטוי, כל המכנס שלי נרטב, אבל העיקר שזה מחטא :)). לאחר מכן שוב אולטרא סאונד לאורך כל הזמן, והרופא מסביר ברוגע מה קורה וראיתי הכל על מסך גדול מולי. ציפיתי למחט יותר גדולה, אז ככה שהופתעתי לטובה.
התחלנו עם הדיקור של העובר מצד ימין, הדקירה עצמה לא כואבת, כמו בדיקת דם. אבל מה שכואב ולא נעים- זה התחושת לחץ החזקה שבאה מיד לאחר מכן (הרחם הוא שריר חלק, וברגע שדוקרים אותו מתכווץ באורח לא רצוני). זה נמשך בערך דקה, בזמן ששאבו 40 סמ"ק. זהו, ואז מוציאים את המחט והוא שם פד כזה ולחץ עם היד שלו על המקום, זה עזר. (התחושה הלא נעימה נמשכת כמה דקות, הרופא הסביר לי הכל תוך כדי ודיבר אליי מאוד ברוגע). לאחר מכן זה קצת נרגע.

ואז הראה לי בא.ס שהעובר תקין, זז והשמיע לי את הדופק שלו. יופי , one more to go....
לאחר כמה דקות שקצת נרגעתי, כל התהליך שוב- לעובר השני. אולטרא סאונד, חיטוי, שוב אולטרא סאונד ואז הדיקור עצמו ושאיבת מי השפיר מ השק השני. האמת שאחרי הדיקור הראשון, השני היה אפילו יותר נסבל. שניהם היו באמת לא סוף העולם, כאב לגמרי נסבל ורגעי. 

לאחר מכן, הראה לי את העובר השני זז ודופק ושהכל יופי, אמר שעבר מצוין, שיש כמות מאוד יפה של מי שפיר ושעבר חלק. האחות נותנת לעבור על הת.ז על כל המבחנות לראות שאין טעויות. לאחר מכן קמים בזהירות, רק על הצד (לא מתרוממים קדימה עם הבטן). התחושה קצת של אי נוחות , אבל לא משהו היסטרי.
עוד כמה דקות שיחה עם הרופא, אם יש שאלות, מסביר מה הסימנים שיש לשים לב אליהם (דימום, העלאת חום וכולי)וזהו. עבר בשלום.... חשוב לדעת שתוך 3 שעות בערך מי השפיר מתמלאים מחדש.

הוא המליץ להיות 3 ימים בבית במנוחה (מקבלים גם אישור מחלה), לא להרים כלום ולקום רק על הצד, ועדיף לא לנהוג ולא להתכופף. בגלל שזה היריון ראשון בשבילי, אני מרשה לעצמי את הפריווילגיה של מנוחה מלאה...
תחושת הלחץ וקצת אי נוחות בבטן נמשכה עד הערב (זה נורמלי), אבל מעבר לזה שום דבר. היום, יום וחצי כמעט אחרי אני מרגישה טוב מאוד, (חוץ מהבחילות שיש לי בכל מקרה), ועדיין נמצאת במנוחה מלאה. 

לסיכום- השד אינו נורא כמו שחשבתי, גם בתאומים שזה שני דיקורים, אני שמחה שזה מאחוריי, וממליצה בחום על הרופא הנהדר ד"ר מרדכי. 
עכשיו נותר רק לחכות לתוצאות ולקוות לבשורות טובות 

לצפיה ב-'אני שמחה לשמוע שעבר בשלום'
אני שמחה לשמוע שעבר בשלום
03/04/2018 | 17:01
34
בשורות טובות. דרך אגב, אפשר לשלם עוד איזה סכום של כסף ולקבל תשובה מהירה  בקשר למספר תסמנות כרומוזומליות  נפוצות תוך 72 שעות.
לצפיה ב-'דיקור תאומים'
דיקור תאומים
04/04/2018 | 10:10
43
שמחה שעבר בשלום!
רק רציתי להוסיף שיש אופציה נוספת לדיקור תאומים, דיקור חיצוני יחיד ומעבר בין המחיצות בתוך הרחם. זה מונע עוד דקירה ולכן נחשב בטוח יותר, פחות סיכוי לזיהום, צירים וכו.
אני מניחה שההחלטה לבצע בדיקור אחד או שניים תלוי במנח העוברים, מיקום השליות והמחיצה וכו'.
לא בטוחה שכל המדקרים מיומנים לבצע בדיקור אחד, אולי זה משהו שחשוב לדעת לפני ההחלטה אם ואיפה לעשות את הבדיקה.

לצפיה ב-'ברוך ה׳ שהכל עבר בשלום'
ברוך ה׳ שהכל עבר בשלום
04/04/2018 | 23:02
13
37
המוני הצלחה!!!
אגב,ניתן לחיות עם כלייה אחת-אני עם אחת מלידה ובזמני לא היה ניתן לאתר דברים כאלה כי לא היה א.ס.
כך שטוב שהיום יש הרבה בדיקות לאיתור דברים שכאלה מראש
רק בשורות טובות!!
לצפיה ב-'כיף לראות אותך פה!'
כיף לראות אותך פה!
05/04/2018 | 08:19
12
42
מה נשמע? מה שלום הקטנים? השתחררו מפגיה?
לצפיה ב-'חג שמייח'
חג שמייח
05/04/2018 | 11:06
11
42
לא עדיין לא
אנחנו עכשיו בדרך לבית החולים מקווים שישחררו להו אותם
הגדול יכול ללכת הביתה כבר מאתמול-ורציתי לקחת אותו אחרי שאמרו לי שייקח זמן לקטן כנראה יום ראשון או שני כי הוא עדיין לא 2 ק״ג..חסרים לו ממש כמה גרמים מועטים..
אבל בעלי התנגד בתוקף לקחת אחד כי יהיה קשה להיות עם אחד ולהשאיר את השני ואיך נתחלק ואיך ניסע לשם וכו׳
ובקיצור היה ויכוח גדול.
היום התעורר עם תובנה שכנראה בסדר לקחת את התינוק שלא צריך להיות בפגיה כבר מזמן..ולהשאיר את הקטן אם הוא לא ישוחרר..
בגדול אמרו לנו הרופאים שמשחררים פחות מ2 קג השאלה אם ההורים מוכנים לקבל תינוק כזה הביתה-והשאלה היא מה ההבדל בין 2 ל1.900?זה עדיין קטן.
בקיצור מקווים לבשורות טובות גם במחוזותינו..
לצפיה ב-'שחרור מהיר שיהיה לכם!'
שחרור מהיר שיהיה לכם!
05/04/2018 | 12:04
25
שלום שולי,
תודה, עברו כבר שלושה ימים ואני מרגישה טוב מאוד. ממתינים לתוצאות... כן אני יודעת שאפשר לחיות עם כיליה אחת, אנחנו עוד בתקווה שהכיליה מתחבאת באגן, יש לנו שבוע הבא סקירה מוכוונת לכליות, אני אעדכן איך היה.

שמחה לשמוע שהם העלו במשקל, זה בסדר שלא מסכימים על הכל, העיקר שבסוף מקבלים החלטה ביחד. מקווה שגם הקטנצ'יק יעלה מהר במשקל וישתחרר בקרוב. איך את מרגישה אחרי הניתוח?

בכל מקרה, חג שמח לכולן!
לצפיה ב-'תראי, הקטנה שלי נולדה 2090 ובאזשהו שלב בבית חולים הייתה 1990'
תראי, הקטנה שלי נולדה 2090 ובאזשהו שלב בבית חולים הייתה 1990
05/04/2018 | 12:06
47
לקחתי אותה הביתה כשמשקל שלה היה 2005 - שיחררו אותה בזמן ביחד עם אחותה שנולדה 2875. כשהיא הייתה מתחת לשני קילו שאלתי את רופא התינוקות האם ישחררו אותה עם לא תגיע לשני קילו ליום שיחרור. אמרו לי שמה שחשוב זה לא משקל עצמו אלא האם התינוק בשל - אם אין לו בעיות נשימה, האם סוכר שלו בסדר, האם הוא מסוגל להחזיק חום גוף. וצריך לראות שיש עליה מתמדדת במשקל. בתניים כאלה אפשר לשחרר את התינוק גם אם הוא פחות משני קילו (אבל יותר מ1800 גרם, מתחת למשקל כזה אין שיחרורים). בטיפול בתינוקות כאלה קטנים חשוב מאד להלביש אותם כמו שצריך - לא חם מדי אבל גם שלא יהיה להם קר. טמפרטורה בחדר צרכה להיות 22 מעלות בערך. וצריך להעיר אותם לאוכל כל שלוש שעות גם ביום וגם בלילה. עד שיגיעו למשקל 2.5 קילו לפחות. וצריך לשקול אותם פעמיים בשבוע בערך בהתחלה כדי לראות שאוכלים מספיק. את מניקה?
לגבי הגדול - אני חושבת שאם יש לכם אפשרות, כדאי לקחת אותו מבית חולים כי להישאר שם מעבר לזמן ש הוא צריך זה סכנה לזיהום. זיהומים של בתי חולים הם מאד מסוכנים.
לצפיה ב-'מקווה ששניהם כבר איתכם בבית...'
מקווה ששניהם כבר איתכם בבית...
08/04/2018 | 09:58
8
20
מחכה לעדכונים ...
לצפיה ב-'אנחנו בבית'
אנחנו בבית
10/04/2018 | 11:52
7
20
מיום ראשון
להגיד שהייתה נחיתה רכה זה יהיה קשה משום שהם כנראה עדיין בקשיי הסתגלות-לאחד יש גזים והשני לא מפסיק לפלוט את האוכל-וזה הקטן שצריך לאכול ולעלות במשקל..אבל לא מפסיק לפלוט והיום כבר ממש הקיא את האוכל.כואב לי עליו.
אני נותנת אוכל שנתנו בפגייה וגם חלב-כל החלב שלי הולך אליו כמעט בלבד-גם יניקה וגם שאיבה.חוסר אונים טוטאלי.
מקווה שיהיה בסדר..ושזו באמת רק תקופת הסתגלות שתעבור.
הכי חשוב שאנחנו בבית
לצפיה ב-'תינוק כזה קטן שמקיא צריך לקחת לבדיקה רפואית '
תינוק כזה קטן שמקיא צריך לקחת לבדיקה רפואית
10/04/2018 | 12:25
2
29
באופן דחוף. כי הוא יכול להתייבש במהירות ואין לו יכולת להתמודד עם זה. אני לא נותנת המלצות כאלה פה ובכלל באינטרנט בדרך כלל, אבל עכשיו תתיחסי זה כלהמלצה רפואית.
לצפיה ב-'התקשרנו לפגייה'
התקשרנו לפגייה
10/04/2018 | 13:26
1
23
האחות שם אמרה שזה בגדול בסדר ופשוט האוכל לתת לו לאט אט ועם גרעםסים תכופים יותר.עובדה שבפגייה הוא לא היה ככה כנראה שזה משהו בהסתגלות לטענתם.היום הוא הקיא פעם ראשונה אתמול ושלשום פשוט פלט קצת..משהו שאנחנו לא רגילים אליו.חשבנו שאולי המטרנה לא טובה לו..זה הרי לא הגיוני שביטם שהם הגיעו הביתה הכל התחרפן-לא היו משחררים אם לא היה במצב טוב הרי.
סתום לו האף אולי זה גם השפיע על הפליטות..אם יפלוט הרבה שוב אנחנו כבר נתייחס לזה אחרת אבל בינתיים אני אנסה לתת לו כמה שיותר חלב אם ובלי מטרנות
לצפיה ב-'בכל זאת אני חושבת שזה מקרה חריג'
בכל זאת אני חושבת שזה מקרה חריג
10/04/2018 | 13:38
29
כי הוא ממש קטן. את צודקת בשיקולים שלך אם היה מדובר בתינוק רגיל. לאומת זאת הבן שלך הוא מאד שברירי כי הוא פג. האחות הזאת לא תקח אחריות אם משהו יקרה לו. אני אישית במקומך הייתי מתקשרת למוקד אחיות של קופה מבקשת הפניה למיון - אף אחד לא יסרב לתת הפניה כזאת לפג שמקיא - ולקחת אותו למיון. יותר טוב שתקחי אותו סתם למיון מאשר משהו יקרה לו.
לצפיה ב-'ההתחלה קשה'
ההתחלה קשה
10/04/2018 | 15:00
3
20
זה גם קשיי הסתגלות שלהם, גם קשיי הסתגלות שלכם - הצורך להבין מה אומר כל צליל שהם מפיקים ואיך להיענות לצרכים שלהם בצורה המיטבית והרבה פעמים התסכול שנובע מחוסר היכולת לעשות את זה -זו לא תקופה פשוטה.
אבל כן, היא עוברת. בואי נאמר שבגיל 3 חודשים אני מאמינה שהקשיים יהיו קצת שונים ממה שהם עכשיו.

לעניין האוכל - איזה תמ"ל אתם נותנים לו? האם גם בפגייה קיבל אותו? יכול להיות שהתמ"ל הזה פחות מתאים לו וכדאי להחליף למשהו אחר. ממליצה לך להתייעץ על זה עם רופא ילדים (את ממילא צריכה לגשת לרופא ילדים לבדיקה ראשונית של אחרי השחרור הביתה אז תשאלי אותו גם על זה). ואם הוא מקיא - נא לגשת למיון בדחיפות. הוא יותר מדי קטנצ'יק....

אנחנו פה לשאלות והתלבטויות...
לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
10/04/2018 | 18:42
2
20
החלטתי להניק אותם יותר כי לשאוב ולהניק זה ממש קשה..אז אני מניקה ומשלימה במקרה הצורך-כרגע אין לי כמויות מספיקות לשניהם..לאט לאט
בכל מקרה בעלי רצה לעלות למיון-הלכנו למרפאה הרופא אמר שזה לא הקאה אלה פליטות.שנובעות כנראה מהאכלת יתר ומתנוחה לא מתאימה בשכיבה-בפגייה השכיבו אותם בזווית-משהו שבבית אין להם-וגם זה משפיע(הוא אכן פלט טיפה גם כשהיינו אצל הרופא והוא אמר לנו אתם רואים זה כנראה גם סיבה)
שאלנו לגבי השלמת התמל-הם אכלו מטרנה פגים וזה מה שיש לנו בבית-והמליץ כרגע לא להחליף אלא לחכות יומיים עד לתור שקבעתי לרופא ילדים ושם הוא יחליט מה לעשות.
בכל אופן הילד בסדר גמור ברוך ה׳-לאט לאט יתרגל לבית-בינתיים נמשיך למדוד לו מנות עם מזרקים-מחוויות הכנת האוכל בפגייה-ונקווה שזה באמת יעזור.
לצפיה ב-'גם בבית את יכולה לייצר זווית'
גם בבית את יכולה לייצר זווית
15/04/2018 | 10:51
1
7
את יכולה להגביה מעט את רגלי המיטה בחלק שקרוב לראש (לשים מגבת או ספר לא גבוה מתחת לרגליים).
וגם.. תמשיכי לעקוב אחרי העניין הזה כי זה יכול להיות תוצאה של רפלוקס. שווה לשאול את הרופא בעניין הזה. לפעמים החזקה בתנוחה גבוהה אחרי האוכל יכולה להקל.

לצפיה ב-'עשינו זאת'
עשינו זאת
18/04/2018 | 06:59
7
כבר שבוע שעבר זה לא ככ עזר הזווית הזו,אםילו בייגלה סידרתי לו בתחתית שגם לא יחליק מהזווית וגם שיהיה לו מקום שירגיש לפחות כמו משהו שהוא רגיל אליו.
הרופא ילדים נתן מרשם לנוטרילון איי אר אבל היו והיה בסופש האחרון אמרהלא להתחיל ובראשון ללכת ולשקול את הקטני בדחיפות.שקלנו בטיפת חלב בראשון-בשבוע הוא עלה 45 גרם בלבד.בגלל הבכי והפליטות ובגלל שגם הנקתי אותו הוא הוציא יוצר אנרגיות מאשר לאכור אותן ולגדול-האחות בטיפת חלב אמרה לא להניק בינתיים,לא להתחיל בינתיים עם הנוטרילון כי לדעתה זה לא ריפלוקס-להמשיך לתת חלב אם ומטרנה(את שניהם הוא פולט) להפחית כמויות ולהגדיל תדירות-כל שעתיים היה לנו קשה מאוד כי לא תפקדנו בכלל-ניסינו יום אחד ראינו שאכן זה עוזר אבל כל שעתיים אני כבר התנדנדתי בבית וויתרנו על זה חזרנו לכל 3 שעות-להעיר לאוכל בכל שעות היממה-לתת לו כמה שרוצה,היא אמרה להודיב על סלקל לכמה זמן לאחר ההאכלה כי זו זווית שטובה לו.
מיום ראשון הוא פלט בערך 5 פעמים בלבד-פליטות גדולות יחסית וגם הן לא גדולות כמו שבוע שעבר-הוא מבקש יותר אוכל-רעב יותר אז אני נותנת כמה שמבקש-אבל גם בסהכ עוד 10-15 סי סי שזה מה שהיו נותנים גם בפגייה כשהוא ביקש עוד.
היום הולכים לשקול את שניהם(השני שלי ברוך ה׳ צריך חלי ממן עוד מעט נקווה שמספרים טובים על המשקל
לגבי ההחזקה גבוה בזמן האוכל-אמא שלי ואני כבר עלינו על כך זאולי זה יכול לעזור ובאמת מחזיקות אותו ככה בזמן ההאכלה!!
תודה רבה על העצות!מקווה שיהיה בסדר ויהיו בשורות טובות לכולנו!!!
לצפיה ב-'אני שמחה שעבר בשלום '
אני שמחה שעבר בשלום
08/04/2018 | 09:57
23
ומחזיקה אצבעות לתוצאות טובות ...
לצפיה ב-'תנועות חזקות'
תנועות חזקות
02/04/2018 | 20:24
3
95
ולחצים באגן (לא צירים) האם יש מה לעשות? בנוסף לכאבי גב תחתון...
שבוע 34+4....
חג שמח ותודה מראש למגיבות..
לצפיה ב-'בשבוע כזה אין כבר מה לעשות גם אם זה כן צירים'
בשבוע כזה אין כבר מה לעשות גם אם זה כן צירים
02/04/2018 | 21:31
57
חוץ מלנוח ולשתות הרבה מיים. תחזיקי מעמד. עוד קצת. לגבי תנועות - אם יש שינוי של ממש בכמות תנועות העוברים כדאי ללכת להיבדק.
לצפיה ב-'הייתי מתייעצת עם הרופא'
הייתי מתייעצת עם הרופא
03/04/2018 | 16:14
28
היי,
לצערי אין לי ניסיון בעניין, אבל רק כדי להרגיע את עצמי הייתי הולכת לרופא לשאול לדעתו... יכול להיות שפשוט "זה האופי שלהם" מבחינת חוזק התנועות? באמת שלא ידוע לי משהו בעניין, שווה לברר הם הרופא... תרגישי טוב!
לצפיה ב-'אם זה משהו שמרגיש לך חריג'
אם זה משהו שמרגיש לך חריג
08/04/2018 | 09:59
17
הייתי מתייעצת עם הרופא, ואפילו הולכת למוקד
רק ליתר בטחון...
לצפיה ב-'מחפשת עגלת תאומים למסירה מאזור המרכז '
מחפשת עגלת תאומים למסירה מאזור המרכז
02/04/2018 | 00:05
31
לצפיה ב-'בייביקוק ומכשירים דומים'
בייביקוק ומכשירים דומים
30/03/2018 | 08:55
15
70
אני מתלבטת, האם לקנות את המכשיר, לכן כמה שאלות לאלה, שהשתמשו בו.
1.כמה זמן השתמשתם בו, זאת אומרת מרגע שהתחלתם טעימות ועד איזה גיל של ילדים?
2.אפשר להכין שם משהו חוץ מירקות?
3.הייתם ממליצים עליו עכשיו?
לצפיה ב-'קניתי והחזרתי..'
קניתי והחזרתי..
30/03/2018 | 15:30
9
56
הרבה יותר זול...סלסלת אידוי ובלנדר מוט. מאדים בסלסלה ואחר כך מרסקים עם הבלנדר מוט. בהמשך מרסקים עם מזלג שהם אוכלים מרקמים יותר גסים. שאת מכינה מרק בהמשך הבלנדר מוט ממש נוח. טוחנים בתוך הסיר...
לחסוך זמם כשחזרתי לעבודה  הייתי עושה כמות ומקפיאה מה שאפשר. היו לי קופסאות מיוחדות לפריזר
לצפיה ב-'למה החזרת בעצם?'
למה החזרת בעצם?
30/03/2018 | 16:07
8
18
לצפיה ב-'הגעתי הביתה והחלטתי שסתם'
הגעתי הביתה והחלטתי שסתם
30/03/2018 | 20:35
7
52
נחפזתי וזה לא שווה את ה 700 שקל
לצפיה ב-'תראי, כסף זה חשוב מאד'
תראי, כסף זה חשוב מאד
31/03/2018 | 14:10
6
54
אבל מצד שני אני עוד מעט מכניסה אותן לגן וחוזרת לעבודה, וחשוב לי שבזמן שאני איתן אני אהיה באמת איתן ולא אבלה הרבה זמן בבישולים.
לצפיה ב-'אני גם הייתי כמוך'
אני גם הייתי כמוך
31/03/2018 | 20:47
5
44
גם אני עובדת מ 8 עד 5 . קחי בחשבון שלאמצע שבוע את לא צריכה. הן אוכלות בגן. מכינים בשישי שהם בגן. עוד יותר כדאי לך להקפיא כי תכיני כל שבוע ותזרקי? אני הייתי מקפיאה. יש ספר שנקרא טעמים ראשונים. יש שם אחלה מתכונים והנחיות גם איך להקפיא ומה מיתר ומה לא
לצפיה ב-'אני מתוכננת לתת להן ארוחת ערב של מוצקים'
אני מתוכננת לתת להן ארוחת ערב של מוצקים
31/03/2018 | 20:51
4
34
לא בטוחה מה כן יתנו להן בגן ומה לא, לפחות בהתחלה
לצפיה ב-'תשאלי'
תשאלי
01/04/2018 | 04:37
3
24
בדכ בגיל הזה נותנים פירות בבוקר ומרק בצהריים. הם גם נורא עייפים שהם חוזרים מהגן בגיל הזה. נרדמים בשש...אני הייתי נותנת לארוחת ערב ביצה/טחינה/פנקייק שהייתי מכינה/דייסה/גבינה/לחם/לביבות...תלוי ביכולת אכילת המוצקים של הילד
לצפיה ב-'לאיזה גיל את מתכוונת'
לאיזה גיל את מתכוונת
01/04/2018 | 07:29
2
20
כשאת מדברת על שלוש ארוחות של מוצקים ביום ועל כל מגוון דברים שכתבת על ארוחת ערב?
לצפיה ב-'שתי הארוחות של מרק ופירות'
שתי הארוחות של מרק ופירות
01/04/2018 | 09:06
1
24
מתחילים בגן לתת. נותנים כמה כפיות ורואים איך מתקדם. נותנים תוספת חלב שאוב/הנקה/מטרנה עד שהם אוכלים ארוחה מלאה שזה נחשב 180 מל. הבן שלי מהיום הראשון בגן אכל את שתי הארוחות. לגבי ארוחת ערב אני התחלתי בגיל חצי שנה להציע את מה שכתבתי לך
מציעה לך לפני שנכנסות לגן לעשות בבית את הטעימות הבסיסיות. מותר כבר מגיל 4 חודשים. אני לפני שנכנס לגן התחלתי טעימות . לא סמכתי על הגן. נתתי כל יומיים פרי/ירק חדש בנפרד לראות שאין רגישות
 התחלתי בגיל 4 חודשים.
אחרת בגן יעשו להן את הטעימות וגם זה בסדר. הן מתורגלות
לצפיה ב-'כן, נשאר לנו בדיוק חודש לפני כניסה לגן'
כן, נשאר לנו בדיוק חודש לפני כניסה לגן
01/04/2018 | 09:09
19
ואני מתכוונת להתחיל טעימות בימים הקרובים, בגלל זה שאלתי על המכשיר. בגיל 4 חודשים הן עוד לא היו בקטע, אפילו ברזל בכפית לא יכולתי לתת להן, ועכשיו כבר נותנת ללא בעיה.
לצפיה ב-'בעיני זו הוצאה מיותרת'
בעיני זו הוצאה מיותרת
01/04/2018 | 08:46
2
32
סיר אידוי (כמו למשל סיר של קוסקוס) ובלנד מוט עשו אצלי את העבודה נהדר.
גם קחי בחשבון שהשלב של אוכל טחון הוא קצר יחסית. בגיל שנה כבר אוכלים ממש הכל, בכל המרקמים... ואת מפסיקה להכין להם בנפרד והם אוכלים מהאוכל שלך....
במיוחד לאור זה שאת מתכננת להכניס בקרוב לגן - ועיקר הארוחות יהיו שם... - אני הייתי מוותרת על הקנייה של זה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/04/2018 | 09:12
1
27
את לא השתמשת במכשיר בעצמך, נכון?
לצפיה ב-'לא'
לא
08/04/2018 | 10:01
1
לצפיה ב-'עידכון'
עידכון
03/04/2018 | 11:17
1
34
אז קניתי בסוף והמסכנה שלי - זה משהו מסוג nice to have. ממש לא חייב אבל בהחלט מקל על החיים בצורה מסויימת.
ומזל טוב לנו - התחלנו טעימות.
לצפיה ב-'תהנו !'
תהנו !
08/04/2018 | 10:00
12
הכיף מתחיל עכשיו...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
נילי פירסט - סקסולוגית
נילי פירסט - סקסולוגית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה