לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1798817,988 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים?
אתם רוצים לדעת איך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?

בדיוק בשביל זה אנחנו פה! 

(הפורום הינו איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים?
אתם רוצים לדעת איך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?

בדיוק בשביל זה אנחנו פה! 

(הפורום הינו איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר בנושא הדרכת הורים'
בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר בנושא הדרכת הורים
21/03/2019 | 19:27
11
היי
למי שלא חפרתי לו עדיין, אני עורכת מחקר שבוחן יעילות של הדרכת הורים, במסגרת תיזה בתואר שני בעבודה סוציאלית. ואני ממש רוצה לסיים אותו!
אם אתם הורים שנמצאים בשלב כלשהו של הדרכה, או שעברתם בעבר, מאוד אעריך את זה אם תענו על השאלונים. 
זה ממש ממש יעזור לי להתקדם, תודה תודה תודה!!!
אגב השאלון אנונימי כמובן ולוקח רק כמה דקות למלא אותו.https://goo.gl/forms/eg9OHdskjeihWAOI2
לצפיה ב-'מי שפיר בתאומים'
מי שפיר בתאומים
10/03/2019 | 17:27
3
64
היי בנות ��
הריון תאומים, שבוע 20. שקיפות משוכללת עם גיל 1:3675 עבור שני העוברים. בנוסף סקירה שיצא בסדר לשתיהן. האם ממליצות לעשות בכל זאת מי שפיר/ nipit ?? עד עכשיו הייתי בדיעה שאין צורך אבל אחרי שיחה עם הרופאה עלה שוב הספק. 
לצפיה ב-'בגדול, זה שבוע כבר קצת מאוחר להתלבט'
בגדול, זה שבוע כבר קצת מאוחר להתלבט
10/03/2019 | 19:06
52
עד כמה שאני יודעת, אינדיקציה לביצוע מי שפיר זה סיכון 1ל 350 ויותר לפי שקיפות או ממצאים חשודים  בסקירה אז אין לך אינדיקציה רפואית. אבל אף אחד לא יגיד לך לא לעשות. אני אישית לא עשיתי בנסיבות דומות, אבל החלטה סופית היא שלך. רק רוצה להגיד ששבוע שמקובל לעשות בו דיקור זה 17-19. לא בטוחה שיאשרו לך לעשות אחרי שבוע 22 ללא אינדיקציה, כי אחרי שבוע זה (כולל) הדיקור עושים בבית חולים שיש בו חדר לידה למקרה הצורך.
לצפיה ב-'למה הרופאה העלתה בך ספק?'
למה הרופאה העלתה בך ספק?
11/03/2019 | 14:01
1
37
בד"כ רופאים לא ממליצים לבצע את הבדיקה אם אין אינדיקציה רפואית לצורך בביצועה.
לצפיה ב-'אבל אם היית שואלת שאלה ישירה'
אבל אם היית שואלת שאלה ישירה
11/03/2019 | 19:16
43
לעשות כן או לא, אני לא חושבת שיש רופא שיגיד חד משמעית לא, כי זה יכול להיות סיבה לתביעה אחר כך
אז תשובה היא בדרך כלל שאין אינדיקציה רפואית אבל אם יש ספק ורוצים לדעת בוודאות שעובר בריא אז כן כדאי לעשות.
לצפיה ב-'שבוע 14 תאומים זהים'
שבוע 14 תאומים זהים
09/03/2019 | 11:20
3
74
בוקר טוב!
בגדול, אני מתחילה להרגיש יותר טוב מכל מיני בחינות, אבל אני כן מרגישה רוב היום לחץ בבטן התחתונה וכאב קל כשאני עוברת מישיבה לעמידה, עם צורך ללכת מכופפת כמה שניות עד שזה יסתדר 
מניחה שהכל שם זז וגדל, ועדיין בודקת אם זה מצריך בדיקה או שזה רגיל :)
תודה!! 
לצפיה ב-'בעקרון'
בעקרון
09/03/2019 | 14:56
1
51
אם יש ספק צריך ללכת להיבדק
אני גם בערך בשבועות כאלה ואלה סבלתי מכל מני כאבים ומתיחות בבטן, שהדגיאו אותי כל הזמן, אבל לא חזקים. פעם אחת בשבוע 20 אפילו הלכתי להיבדק למיון נשים מרוב הלחץ, אבל הכל היה בסדר עם צואר הרחם, אז נרגעתי קצת. אבל כן, הריון תאומים הוא כבד יותר מהריון רגיל וכל הזמן משהו כואב או לוחץ שם למטה וגם בגב.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
11/03/2019 | 09:14
13
לצפיה ב-'בשבוע הזה יש בד"כ מתיחה של הרצועות באיזור '
בשבוע הזה יש בד"כ מתיחה של הרצועות באיזור
11/03/2019 | 14:03
27
וזה גורם לכאבים/אי-נוחות
אבל בכל מקרה כדאי להתייעץ עם הרופא ולוודא שאין משהו חריג שמצריך התייחסות.
לצפיה ב-'התלבטות נוספת :)'
התלבטות נוספת :)
06/03/2019 | 06:24
5
83
היי לכולם שוב אני,
אז ההריון בוודאות מונו מונו ואהיה מטופלת של פרופ יואב ינון ובמעקב צמוד איתו . אז לאחר שקיפות עורפית תקינה וגם סקירה מוקדמת אנחנו מתלבטים בין מי שפיר לNIPT ,יש כאן מישהי שעברה אחת מהבדיקות בהריון תאומים ויכולה מניסיון להמליץ או להפך על אחת מהבדיקות?  או מה עדיף בהריון רב עוברים?
תודה רבה על הכל 
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
09/03/2019 | 08:12
47
פרופ ינון זה בפרטי?
לצפיה ב-'מה הרופא שלך ממליץ?'
מה הרופא שלך ממליץ?
11/03/2019 | 13:59
3
30
כעקרון, הסיכון בבדיקת מי שפיר הוא גדול יותר. השאלה היא אם יש צורך רפואי לבדיקה הזו? לפי מה שאת מתארת הבדיקות הקודמות תקינות... אז יכול להיות ש NIPT מספיק טובה.
אני לא מכירה את רמת הדיוק שלה ... זה משהו שכדאי לבדוק מול הרופא ואולי יהיו פה בנות שכבר עשו בירור וידעו לתת תשובה מדוייקת יותר.
לצפיה ב-'לשתי הבנות ששאלו'
לשתי הבנות ששאלו
11/03/2019 | 18:20
2
43
בדיקת nipt לא מחליפה מי שפיר. היא בודקת מספר תסמונות שבודקים במי שפיר ולא מעבר ולא בדיוק של 100 אחוז. בנוסף במי שפיר אפשר לעשות גם צ'יפ גנטי. אני עשיתי בשבוע 17 אם אני זוכרת דיקור לתאומים לא זהים. כלומר שני שקים שתי דקירות. לא הייתה שום אינדקצייה חוץ מהחרדה שלי ללדת ילד חולה. יש לי גם ילד גדול יותר בריא וגם זה היה שיקול. המי שפיר יצאו תקינים בציפ הגנטי יצאה לנו תוצאה בתחום האפור. כלומר לא מוסברת. הסיכוי לכזה דבר הוא ב 5 אחוז. כתוצאה מכך הלכנו לשוחט לייעוץ גנטי. בסופו של דבר הם בני שנה ובריאים ברוך השם
לצפיה ב-'אז בעצם מה שאת אומרת '
אז בעצם מה שאת אומרת
13/03/2019 | 15:48
1
22
הוא שה NIPT היא פחות מדוייקת מהמי שפיר, אבל בודקת את אותן תסמונות?
והצ'יפ הגנטי הוא אפשרות להרחיב את מספר התסמונות שבודקים עבור מי שעושה מי שפיר?

לצפיה ב-'לא...'
לא...
13/03/2019 | 19:22
21
ה nipt בודקת מספר מצומצם של תסמונות ואינה מדויקת. מעליה מי השפיר שבודקת תסמונות רבות שבאות לידי ביטוי בחוסר או עודף בכרומוזומים ומעליה בדיקת הצ'יפ הגנטי שבודקת תסמונות שבאות לידי ביטוי בחוסר או עודף במבנה הכרומוזום עצמו
לצפיה ב-'רוצים לישון'
רוצים לישון
26/02/2019 | 11:04
9
63
לא מצליחים לישון לילה שלם ברצף? 
זה המקום לשאלות בנושא...

לצפיה ב-'טקס שינה'
טקס שינה
26/02/2019 | 11:14
49
למה צריך טקס שינה?
לילדים בגיל הינקות יש שליטה יחסית מועטה על חייהם. אנחנו קובעים עבורם את רוב הדברים – מתי יאכלו, מה יאכלו, מתי ישנו, איפה ישנו, מתי נצא מהבית, לאן נלך...
היכולת שלהם לצפות את מה שעתיד לקרות תלויה בעיקר במידה שבה סדר היום שלהם הוא קבוע, והם נעזרים בטקסים קבועים שאנחנו מקיימים כדי להסיק מהו הדבר הבא שיקרה. 
גם לנו המבוגרים יש טקסים קבועים. למשל: אנחנו קמים בבוקר – שותים קפה – מצחצחים שיניים – מתלבשים... עושים פעולות קבועות ברצף קבוע. זו דרכנו להיכנס לשגרת הבוקר.
כשאנחנו מקיימים עם הילדים טקס שינה – זו דרכנו לעזור לילדים להיכנס לשנת הלילה. זו דרכנו לעזור להם להוריד הילוך, להתאים את הציפיות שלהם למה שעתיד לקרות ולהיכנס לשינה בצורה רגועה ושלוה.

מה כדאי שיכלול טקס השינה?
  • "הורדת הילוך" – לעבור למשחקים שקטים יותר ופחות הוצאת אנרגיה.
  • עמעום האורות בבית – לא צריך לעבור לשבת בחושך, אבל כן להשתדל להחליש מעט את התאורה בבית. גם אנחנו לא אוהבים ללכת לישון תחת אור הפלורסנטים... 
  • הורדת הווליום בבית
  • הפסקת המסכים
  • ארוחת ערב (לילדים שכבר אוכלים מוצקים)
  • מקלחת
  • פיג'מה
  • בקבוק/הנקה 
  • שיר/סיפור/דקלום קצר (בהתאם לגיל הילד)
  • השכבה במיטה
לצפיה ב-'תאומים בני שנה ..שלא ישנים'
תאומים בני שנה ..שלא ישנים
27/02/2019 | 13:28
7
56
המתוקים שלי בני שנה כבר...מי היה מאמין. שני בנים... לא ישנים בלילה
מתעוררים בין חמש לשש. אוכלים בקבוק בד"כ ...בערך ב 8 נרדמים לשנת בוקר של 20 דקות - 30 דקות. בשעה 10 אוכלים פירות ב 12:00  - 14:00 ישנים ואז ב 14:00 מרק. ב 17:00 ארוחת ערב אח"כ מקלחת סביב שש אחר כך בקבוק עם דייסה ולישון.
יש כל כך הרבה בעיות בהרדמה שלהם... נתחיל מרוי... ביום לא ישן יותר מ 20 דקות במיטה. אחרי 20 דקות תמיד מתעורר. המטפלת בצהריים מעבירה אותו לעגלה שימשיך לישון. דין ישן רצוף בדרך כלל. רוי תמיד מעיר את דין...
בלילה אחרי הבקבוק נכנסים למיטות ומתחיל סשן של צרחות. אני צריכה ללטף את שניהם עד שנרדמים. דין נרדם מהר. רוי לא מוכן שיזוזו ממנו ומתעורר מכל רחש. רק אחרי שנכנס לשינה מאוד מאוד עמקה אפשר לצאת
מתעוררים בין 10 ל 1 מאוד תלוי . פעם היו אוכלים בקבוק וחוזרים לישון. עכשיו הם נעמדים במיטה ומתחילים לבכות. לא מוכנים שאצא מהחדר. לפעמים לוקח שעה להחזיר אותם לישון.
עוד תופעה כיפית שנוספה לאחרונה היא הקאות. בלילה במיוחד רוי אבל יכול לקרות גם לדין אחרי שאני משכיבה במיטה אחרי הבקבוק מקיאים הכול.

עזרהה לאמא העייפה תתקבל בשמחה
לצפיה ב-'לא קשור ישר לשינה אבל'
לא קשור ישר לשינה אבל
27/02/2019 | 19:09
3
41
לי נראה שחוסר להם אוכל
בגיל שנה כבר צריכה להיות ארוחת בוקר מסודרת כי פירות זה לא מספיק
בין בקבוק ב6 למרק ב14 הם פשוט רעבים נראה לי
יכול להיות שזה גורר התעוררויות גם ביום וגם בלילה כי חוסר להם קלוריות. בגיל כזה בקבוק זה כבר לא אוכל אלא שתיה יותר
לצפיה ב-'אז להוסיף ארוחת בוקר'
אז להוסיף ארוחת בוקר
27/02/2019 | 19:35
2
35
באיזה שעה? שקמים משנת הבוקר? ופירות זה ביניים?
לפירות מוסיפים להם שקדיה
לצפיה ב-'אצלנו אין ארוחה שהיא רק פירות'
אצלנו אין ארוחה שהיא רק פירות
27/02/2019 | 20:18
1
41
ארוחת בוקר קלסית שלנו זה שיבולת שועל עם תוספת פירות. לפעמים יוגורט או גבינה לבנה עם פירות, או לביבות קמח עם תות. בגיל שלכם זו הייתה ארוחת 10. עכשיו - בנות שנה וארבע ולאחרונה עברו לקבוצת פעוטות בגן - בגן יש להן ארוחת בוקר ב8.30, בבית אני גם מעבירה אותה לאט לאט לשעות מוקדמות יותר עם צפי מתישהו לתת אותה כארוחה ראשונה ולא בקבוק. בנתיים אין לי אומץ לנסות, אבל צפי זה ארוחת בוקר סביב שעה 7-8 בבוקר במקום בקבוק ב6 בבוקר שיש לנו כרגע, אחר כך ארוחת צהריים סביב 11.30-12.00, אז שנת צהריים, ארוחת ביניים אחרי שקמות וארוחת ערב בשעה 18 בערך ואז מקלחת וטקס שינה.
לצפיה ב-'נראה לי שהם אוכלים בסדר דווקא'
נראה לי שהם אוכלים בסדר דווקא
28/02/2019 | 11:14
28
אחרי שהתייעצתי עם חברה נראה שהבעיה המרכזית הייתה הדייסה שהייתי נותנת בלילה. הם פשוט לא היו רעבים ושתו את הבקבוק במקום לאכול כי הפיטמה מהירה. הורדתי להם אתמול וישנו מעשר עד שלוש וחצי שגם אז התעוררו כי פתחתי להם את הדלת לראות שהם בסדר....
אנסה היום שוב ונראה.
הם לא ממש מתים על בקבוק כבר.. גם בלילה בקושי אוכלים
לצפיה ב-'תודה על השאלה'
תודה על השאלה
28/02/2019 | 18:00
2
37
מתחילה מחלונות השינה שנראה שבסה"כ הם בסדר אצלכם...
בגיל הזה נצפה לשנת בוקר שתתחיל 2-3 שעות מההתעוררות משנת הלילה (שימי לב להשכיב אותם לישון מוקדם יותר אם התעוררו ב- 5 , ולא למשוך אותם עד 8 בכל מקרה).
שנת הצהריים בממוצע תהיה 2-3 שעות אחרי ההתעוררות משנת הבוקר.
בסה"כ בשתי השינות האלה נצפה לכ- 3.5 שעות שינה בסה"כ.
עד פה נראה שההשכבה מבחינת השעות היא בסדר עבור דין אבל לא מתאימה לרוי כיוון שהוא לא מצליח לישון בה שינה טובה. מה שאני הייתי מנסה לעשות הוא לשנות לו את זמן ההשכבה. יכול להיות שהוא מתעייף מוקדם יותר ולכן כשמגיעים להשכבה הוא כבר בעייפות יתר. שימי לב לסימני העייפות שלו, ובהתאם תשכיבי אותו לשנת הבוקר.
לגבי שנת הלילה, בגיל הזה היא אמורה להתחיל בממוצע 3-4 שעות אחרי ההתעוררות משנת הצהריים. כלומר אם את מתחילה את המקלחות סביב שעה 18:00 יכול להיות שזה מאוחר מדי ולכן הקושי להירדם. האם יש לך אפשרות להקדים את המקלחות?

עוד כמה שאלות:
1.  האם מיד אחרי הבקבוק את משכיבה אותם במיטה? האם הם מתחילים לנמנם בזמן הבקבוק או שהם עירניים בזמן שאת משכיבה אותם במיטה?
2. מה השתנה בבקבוק האחרון שבעקבותיו התחילו ההקאות?
3. האם לא מקבלים יותר בקבוק בהתעוררות במהלך הלילה? איך את עוזרת להם לחזור לישון בשעה הזו?

מחכה לתשובות...
לצפיה ב-'עונה'
עונה
03/03/2019 | 10:13
1
27
לגבי שנת הבוקר. חוויות מאתמול לפחות שאני הייתי איתם.
אין סיכוי להשכיב לפני שעברו 3 שעות. הם צורחים ומתעצבנים רוצים לצאת מהמיטה....אתמול אחד מהם צרח את נשמתו עד שנרדם. את השני כבר הוצאתי מהמיטה והוא שיחק עד שעברו 3 שעות ושמתי אותו והוא פשוט נרדם..
סימני עייפות? הם יכולים לשפשף עיניים גם חצי שעה אחרי שהתעוררו... ואם אני אנסה לשים לישון תהיה מלחמת עולם...
לגבי שנת הלילה גם ניסיון מאתמול קמו בשתיים ורבע וחצי משנת הצהריים... היו עייפים כבר בחמש וחצי לדעתי אבל אם אני אשים לישון בשעות האלה הם לא ישנו מספיק לדעתי... שמתי אותם במיטה בשבע ורבע והם שיחקו וברברו עד שנרדמו ברבע ל 8...
1. אני מחזיקה אותם קצת אחרי הבקבוק. הם הקיאו כנראה בגלל שהיו מלאי נזלת ומלאי ליחה. עכשיו המצב השתפר
2. הם מקבלים בכל התעוררות בקבוק אם עבר זמן סביר..
לדוגמא אתמול הלכו לישון ברבע לשמונה ודין קם ב8 וחצי ורבע לתשע אז החזרנו לישון ואז קם פעם הבאה באחד וחצי ובארבע. בשניהם נתתי בקבוק.
רוי קן ב11 וחצי ובשלוש. ניסיתי להחזיר אותו לישון והיו צרחות אימה. הוא חיסל את הבקבוק...
הבקבוק שאני נותנת לפני השינה הוא סמיך עם דייסה וזה שבלילה דליל יותר
לטעמי ואני רואה את זה גם בשבתות יש להם בעיה קשה של שינה. הם לא ישנים מספיק ולכן עייפים גם לאכול מוצקים והכול מתחרבש...
לא ברור לי אם צריך להשלים להם בקבוקים במהלך היום. לא מכירה אתזה מהגדול הוא ינק עד גיל שנה וחצי ולא לקח בקבוק.
מה שכן הגדול שלי היה גרוע פי 100. היה קם כל שעה וחצי לינוק בלילה עד שגמלתי אותו. בדיעבד לא בטוחה אם לא היה רעב....כי לא היה לי מספיק חלב..
בקיצור אני די אובדת עצות עם הסדר יום שלהם...בשבתות מאוד קשה לי במיוחד שיש ילד בן 3 וחצי ברקע שגם צריך תשומת לב...
ואני מותשת  ממאבקי הכוחות על האוכל והשינה
לצפיה ב-'עונה שוב... נראה לי שהתגובה הקודמת שלי נמחקה...'
עונה שוב... נראה לי שהתגובה הקודמת שלי נמחקה...
11/03/2019 | 14:15
12
מתחילה מזה שכל מה שכתבתי בהודעה הקודמת מתייחס לממוצעים. המשמעות היא שיהיו ילדים שצריכים את שנת הבוקר 2-3 שעות אחרי ההתעוררות, אבל יהיו גם כאלה שזקוקים לתנומה שעה אחרי ההתעוררות או 4 שעות אחרי ההתעוררות. לכל ילד יש טמפרמנט שונה. ואם ילד נראה עייף חצי שעה אחרי שהוא מתעורר, אין טעם לנסות למשוך אותו ער עוד שעתיים, עדיף להשכיב אותו לישון. כשמושכים ילד עייף גם לוקח לו יותר זמן להירדם כי הגוף שלו כבר נמצא בסטרס, וגם השינה שלו היא פחות איכותית וקצרה יותר. 
אותו הדבר לגבי שנת הלילה. אם הם עייפים בשעה 17:30, אין צורך למשוך אותם עד שעה 20:00. אני הייתי עושה בדיוק הפוך - מקדימה את שנת הלילה שלהם לשעה 18:00. אל תפחדי להשכיב אותם מוקדם. אני משוכנעת שאם תנסי את תגלי שהם יצליחו לישון טוב יותר - להירדם מהר יותר עם פחות "מאבקים" ולהתעורר פחות במהלך הלילה. 

לגבי ההאכלות - אם הילדים לא אוכלים טוב הפתרון הוא לא להוסיף להם קלוריות במהלך הלילה, אלא להוסיף להם קלוריות במהלך היום. כדאי לך מאד להתייעץ עם תזונאית שתבנה לך תפריט שיספק אותם מבחינה קלורית במהלך היום.
הערה לגבי האכלות בלילה - אם מיד אחרי הבקבוק הם חוזרים לישון - סימן שההתעוררות היתה תוצאה של רעב ובמקרה הזה הייתי מנסה להוסיף קלוריות במהלך היום. אבל אם הבקבוק בלילה לא עוזר להם לחזור מיד לישון - סימן שההתעוררות היא לא תוצאה של רעב ואז הבקבוק הזה הוא מיותר. 

דבר אחרון - אני מבינה שאת מרגישה שאת כל היום במאבקי כוח. אני יודעת שזה לא פשוט אבל אני מאד ממליצה לך לשחרר את זה ולא להיאבק איתם. ילדים חשים את המקומות שבהם אנחנו לחוצים ומתנהגים בהתאם. כשאת לא תהיי בלחץ מהארוחות או מהשינה גם הם יהיו רגועים יותר ומשתפי פעולה. 

אשמח אם תחליטי לנסות ולשתף בתוצאות. 
לצפיה ב-'היי! כמה שאלות של הריונית מתחילה'
היי! כמה שאלות של הריונית מתחילה
21/02/2019 | 21:41
4
111
שלום לכולן!
מישהי יודעת מתי ניתן לצאת לשמירת הריון (תאומים זהים).

בנוסף רציתי לשאול- היינו בשקיפות לפני כמה ימים (תחילת שבוע 12) והרופא טען בוודאות כי מדובר בשני בנים.
היום היינו בחוות דעת נוספת אצל רופא פרטי- לא כי לא סמכנו על הרופא הקודם, אלא כי קבענו את התור מזמן וכבר אמרנו "יללה נעשה שקיפות פעמיים זה לא מזיק". הפעם הרופא אמר שיש בליטות אמנם, אבל הן תמיד מתפתחות וזה לא מעיד על המין, להפך, הוא אמר שבגלל שיש פס רוחבי (אופקי) באיזור התפתחות התפתחות איברי המין, זה כנראה שתי בנות.
עכשיו ממש התבאסתי על הרופא הראשון (הציבורי ממכבי). אם הוא טעה (והיו לו שתי טעויות בעצם כי זה שני עוברים), מה יהיה בהמשך? חשבתי לעשות אצלו סקירה אבל עכשיו לא בטוחה.

תודה רבה
מהמתרגשת והלחוצה בו זמנית
לצפיה ב-'בשעה טובה על הריון'
בשעה טובה על הריון
22/02/2019 | 07:26
1
68
לי אמרו בשקיפות שיש לי בנות וככה היה, אבל זה עוד מוקדם להגיד בוודאות. בסקירה ראשונה כבר כתבו מה המין בתופס מסכם אז עוד קצת ותדעו.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
22/02/2019 | 12:43
20
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
24/02/2019 | 17:02
1
42
האמת שאני לא יודעת לענות לך לגבי מועד יציאה לשמירת הריון. אבל אני יכולה לומר לך ששמירת הריון היא לא הכרח. מהאופן שבו ניסחת את השאלה שלך אני מבינה שאת מעוניינת ביציאה לשמירת הריון, וכדאי שתיידעי את הרופא המטפל שלך בעניין - הוא בוודאי יוכל להוסיף מידע. 

לגבי מין העוברים - בשקיפות יש רופאים שמרשים לעצמם לעשות "ניחוש מושכל" אולם תשובה וודאית לגבי מין העוברים לא יכולה להתקבל בשבוע הזה, אלא רק מאוחר יותר - בזמן הסקירה. 
אני לא יודעת לומר לך אם הרופא הראשון צדק או לא, אבל אם את הולכת אליו בתחושה שאת לא יכולה לסמוך עליו - בעיני עדיף לוותר על זה - כי כל מה שהוא יאמר לך לא יתפס בעיניך כמקצועי מספיק. מה דעתך? 

מאחלת לך המשך הריון ארוך וקל 
לצפיה ב-'תודה רבה. צודקת בכל מילה :)'
תודה רבה. צודקת בכל מילה :)
11/03/2019 | 10:37
9
לצפיה ב-'היי. מחפשת המלצה '
היי. מחפשת המלצה
21/02/2019 | 21:37
3
67
לרופא יסודי ומקצועי שמבצע סקירה ראשונה לתאומים זהים ועובד עם מכבי.
תודה!
לצפיה ב-'איזה איזור?'
איזה איזור?
22/02/2019 | 07:27
2
13
לצפיה ב-'השרון. תודה'
השרון. תודה
22/02/2019 | 12:44
1
8
לצפיה ב-'תבדקי את ד"ר סביליה ג'קי'
תבדקי את ד"ר סביליה ג'קי
25/02/2019 | 15:06
19
בזמנו עבד במכבי ועשה סקירות.
באופן פרטי אני ממליצה מאד על ד"ר סילבר אניטה.
לצפיה ב-'תאומים מונו מונו'
תאומים מונו מונו
10/02/2019 | 10:00
10
135
היי לכולם,
מתחילה שבוע 12 מחר היום הייתי בשקיפות עורפית שיצאה תקינה לחלוטין אך לצערי הרופא עדיין לא ראה מחיצה וקבע תאומים מונו מונו ( למרות שהוא היה ככ אנטיפט וממהר שאני כבר לא יודעת על מי ומה לסמוך) לא אמר כלום חוץ מזה שזה הריון מסובך וזרק אותנו מהחדר. בעקבות כך מחפשת המלצות למומחה בהריון כזה מאיזור הדרום חברה בקופח מכבי אבל לא אכפת לי גם להגיע למרכז ולקבוע באופן פרטי. בנוסף אם מישהי כאן עברה הריון כזה ויכולה לתמוך או לעודד אני יותר מאשמח, החוויה הזו היום בבוקר פשוט מעיבה עליי. 
חיבוק ותודה ענקית על כל עזרה שתהיה.

לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
10/02/2019 | 12:27
2
102
1.עדיין יש סיכוי שיראו את המחיצה. אני מכירה מקרים שראו לראשונה בשבוע 14
2.הריון תאומים זהים - גם מונו מונו וגם מונו בי - מחייב מעקב מרפאת הריון בסיכון. את צריכה לקחת הפניה מרופא מטפל שלך ולקבוע תור לשם בהקדם. כדאי שזה יהיה קרוב למקום מגורים שלך כי יהיה קשה לנסוע כל הזמן מדרום למרקז כשההריון יתקדם.
3.איפה בדיוק באיזור הדרום את צריכה? כבר כתבתי  לך לגבי מרפאת הריון בסיכון בסורוקה.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
12/02/2019 | 13:32
1
79
היי תודה על המענה
אני בספק, הייתי אצל פרופ' ינון יואב והוא קבע מונו-מונו אך הרגיע במעט.
לגבי איזור, אני מבאר שבע, קופ"ח מכבי ,לא בדיוק מבינה איך זה עובד בקופה לגבי מרפאה של הריון בסיכון וגם אף אחד לא פרש בפניי את האופציה
לצפיה ב-'אני גם מבאר שבע'
אני גם מבאר שבע
13/02/2019 | 00:26
44
אני בכללית וטופלתי במרפאת הריון בסיכון בסורוקה
היו שם נשים גם ממכבי, זה טיפה יותר מורכב, כי צריך התחייבות לכל דבר, אבל עדיין אפשרי
צריך לקחת הפניה מרופא נשים מטפל ולפקסס/להביא להם אותה ואז יקבועו לך תור
שוב, אני הייתי מטופלת של דר ראניה עוקבי וממליצה עליה בחום. לדעתי היא בדיוק מי שאת צריכה - היא מאד מבינה בעניין, מאד מקצועית וגם אמפטית ואופטימית. היא מסבירה הכל על סיכונים בצורה נחמדה מאד ולא מפחידה סתם.
בכל אופן אם את צריכה משהו אני פה - מוזמנת לפנות אליי גם בפרטי.
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
10/02/2019 | 14:50
4
64
גם אני מציעה,אם לא ניגשת עד כה למרפאת הריון בסיכון,לעשות זאת באופן מידי.
תאומי מונו מונו חייבים מעקב צמוד על מנת לשמור על שניהם ולכן את צריכה מרפאה שבה תוכלי לעשות מעקב,אפילו יום יומי.
התיעצות את יכולה לעשות במרכז אבל מעקב צריך להיות הכי קרוב למקום מגוריך.
אני מניחה שאת יודעת את הסיכונים כמו מעבר הדם,חבל הטבור וכיו"ב ולכן,הריון כזה דורש מעקב צמוד.
קחי גם בחשבון לידה מוקדמת,סביב שבוע 32 כמדומני.לא רע,אני ילדתי ב 30 + 5.
את בהריון והיי אופטימית רק מעקב וקבוע.אולטראסאונד צפוף ודקדקני.
הריון קל,עגול ובריא ושבוע נהדר .
לצפיה ב-'כייף'
כייף
12/02/2019 | 13:33
3
49
איזה כייף לשמוע, אמן ואמן
מנסה לשמור על קור רוח ורוגע כי לחץ לא יעזור פה לאף אחד מאיתנו.
לצפיה ב-'חביבתי....'
חביבתי....
12/02/2019 | 15:27
2
55
אני בטוחה שאת רוצה הריון נפלא עם ידיים מלאות משמע,את חייבת כאן וכעת לגשת למעקב במרפאת הריון בסיכון.
אם את לא "תרימי את הכפפה" אף אחד לא יעשה זאת עבורך.
מציעה לך שוב,הצמדי לרופא אחד שילווה אותך וינחה אותך והתחילי מעקב הריון בסיכון.
בהצלחה.
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
12/02/2019 | 18:14
1
37
עשיתי זאת 
ביקשתי הפניה ואגש בהקדם
שאלה קטנה של צעירות, פשוט ניגשים עם ההפניה למרכז לבריאות האישה ? או שיש צורך בעוד פרוצדורה כלשהי?
לצפיה ב-'לעניות דעתי מספיקה ההפניה'
לעניות דעתי מספיקה ההפניה
12/02/2019 | 20:53
36
שם יפתחו לך תיק,יעשו לך בדיקות,מעקבים וכיו"ב וינחו אותך.
קדימה למלאכה
שיעבור קל,כיף ומשמח.
לצפיה ב-'שקיפות עורפית עשה לך הרופא המטפל שלך?'
שקיפות עורפית עשה לך הרופא המטפל שלך?
11/02/2019 | 09:29
47
אם זו התייחסותו - בהחלט זה הזמן למצוא מישהו אחר
וכמו שכתבו לך לפני - לפנות למרפאת הריון בסיכון למעקב צמוד יותר.

אם לא הרופא המטפל עשה את השקיפות אלא סתם רופא מהקופה (כך היה אצלי) - פשוט אל תתרגשי. תשמחי מכך שהבדיקות יצאו תקינות ותעברי הלאה.
אבל בכל מקרה- מרפאה למעקב הריון בסיכון. חשוב. חשוב.
לצפיה ב-'אצלי ראו מחיצה רק בשבוע 14+3'
אצלי ראו מחיצה רק בשבוע 14+3
24/02/2019 | 08:21
18
מנסה לעודד- אצלי קבעו מונו מונו ובשבוע 14+3 נצפתה מחיצה דקיקה. אני לא מאזור הדרם כך שאיני יכולה לעזור לך, אך אם תרצי את שמו של הרופא המלאך שמצא לי את המחיצה אשמח לעזור... (ירושלים...)
בכל מקרה אני מאחלת לך הרבה הצלחה!
זה פשוט אושר גדול!!!
לצפיה ב-'אני לא מאמינה שאני מצטרפת לכאן!'
אני לא מאמינה שאני מצטרפת לכאן!
02/02/2019 | 13:01
4
145
אני מאד נרגשת.
נעים מאד, פיצפיץ (שם בדוי כדי שלא יזהו אותי). אני בהריון טרי, שבוע 7+5.
בתחילת השבוע ראינו דופק, הרופא אמר שזה עובר אחד.
אתמול בבוקר היה מעט דימום ונלחצתי, אז הלכתי למיון נשים, שם הרופאה עשתה לי אולטראסאונד ואמרה: "אני רואה שהכל בסדר, אין לך מה לדאוג. אבל למה לא אמרת לי שמדובר בשני עוברים?"
בעלי ואני כמעט התעלפנו מההלם
אז עכשיו אני פה, מתרגשת, לא יודעת כלום, קצת מפחדת- אבל מאושרת כפליים!

לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
02/02/2019 | 17:58
1
75
הרופא ....הוא מרכיב משקפיים?
ובקשר אליך, בבקשה הקפידי לשתות המוןןןןןןןן ולא להתרוצץ בימים הקרובים כמו אחוזת אמוק.
דימום אופייני להריון תאומים והריון תאומים דורש קצת "להוריד הילוך" ולהרגע.
תתייעצי עם רופא שרואה טוב אולי כמה זריקות לטוסטוס בעקבות הדימום,שלא יהיו עניינים ותבקשי לראות, בעיניך שלך, דופק יפה בשני השקים.זה מקסים.
שיהיה הריון קל, עגול, משעמם ובעיקר שמח.
שבוע נפלא
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
03/02/2019 | 19:49
46
הדימום כבר הפסיק בנתיים, עושה רושם שהכל בסדר. הרופאה במיון הראתה לנו את הדופק ואמרה שהוא ברור וחזק אצל שניהם
אני אכן מקפידה לשתות המון ולא להעמיס על עצמי.
לאכול קשה לי, יש לי בחילות, לא ברמה של הקאות אבל כן ברמה שמקשה עליי לאכול במשך היום. אני בעיקר מכריחה את עצמי...

לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
03/02/2019 | 17:22
1
47
ממש מרגש!!!

מתי יש לך תור נוסף לרופא? מציעה שתבדקי איתו אם יש צורך במעקב במרפאת הריון בסיכון.

אנחנו כאן לשאלות, שיתופים, הגיגים וכל השאר...

שיהיה המשך הריון קל ופשוט

לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
03/02/2019 | 19:48
46
אני אהיה אצל הרופא בעוד שבועיים (כלומר שבוע 9). בהחלט אתייעץ איתו.
יש לי תורים כבר לשקיפות עורפית ולסקירה מוקדמת, דאגתי לעדכן שמדובר בתאומים.
אני ממש מתרגשת, זה כל כך לא צפוי בשבילי!
לצפיה ב-'אירוח בפורום פוריות ביום ג' 5.2.19'
אירוח בפורום פוריות ביום ג' 5.2.19
29/01/2019 | 21:33
23

ביום ג', בתאריך 5.2.2019, בין השעות 19:00-21:00, תתארח בפורום פוריות ד"ר רעות ברטוב-שיפמן, המנהלת המקצועית של מרכז ברטוב לפוריות הגבר.  

על האירוח
במהלך האירוח תענה ד"ר רעות ברטוב-שיפמן על שאלות בנושא פוריות הגבר בכלל ועל שאלות בנושא השיטות הייחודיות שפיתח אביה, פרופ' בנימין ברטוב, בתחום אבחון ומיון זרע ויישומן בפרט. 
מרכז ברטוב הינו מרכז רפואי פרטי, המקצועי והמוביל בתחום פוריות הגבר בישראל. 
המרכז, הפועל למעלה מ-35 שנה, מציע שירותי אבחון, יעוץ וטיפול בתחום פוריות הגבר ברמה הגבוהה ביותר, זאת באמצעות פיתוח ויישום שיטות חדשות בתחום פוריות הגבר, ושיתוף פעולה הדוק בין המטופל, הרופא והמעבדה.  

על המתארח
ד"ר ברטוב-שיפמן, בעלת תואר שלישי בביולוגיה מולקולרית במכון ויצמן למדע. התמחתה במשך עשר שנים בתחום האבחון והטיפול בזרע אצל אביה, פרופ' בנימין ברטוב, ועוסקת יחד איתו במחקר ויישום שיטות חדשות בפוריות הגבר. מרצה בכנסים בארץ ובעולם בתחום פוריות הגבר. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'נטייל ביחד?'
נטייל ביחד?
29/01/2019 | 09:09
2
106
בדיון בשירשור אחד למטה הופיע רעיון לארגן טיול משוטף של הפורום. יש מישהו שמעונן? בשבילי כרגע רלוונטי איזור של עד שעה נסיעה מבאר שבע לכל כיוון. מקומות מתאימים לטיול עם עגלת תאומים שאני מכירה באיזור הזה זה
*פארק אשקול - יש שם כל מני אטרקציות במסגרת פסטיבל דרום אדם שנפתח בסוף השבוע ובטח כלניות
*גן לאומי באשקלון - יש שם גם מה לראות, אבל לא נראה לי שיהיו שם כלניות
אנחנו יכולות ביום שבת בטוח ולגבי יום שישי אני עוד לא יודעת.
מישהו מעונן?
לצפיה ב-'הייתי שמחה, כרגע עוד קצת קטנות'
הייתי שמחה, כרגע עוד קצת קטנות
01/02/2019 | 15:12
37
וזה גדול עלינו
לצפיה ב-'אמהות לגילאי שנה - שנה וחצי - נראה לי שזה בשבילכן... '
אמהות לגילאי שנה - שנה וחצי - נראה לי שזה בשבילכן...
03/02/2019 | 17:24
12
לצפיה ב-'טיולים עם עגלת תאומים'
טיולים עם עגלת תאומים
27/01/2019 | 19:30
8
95
עכשיו זמן בדיוק מתאים לטיולים - פריחה בדרום וכו ולכן שאלה - אלו מקומות מתאימים לטיול עם עגלת תאומים? שאלה שלי היא בעיקר על איזור מדרום ועד מרקז,כי אני גרה בדרום,  אבל יכול להיות שאיזור הצפון גם יהיה רלוונטי למישהו. אז איפה אתם מטיילים?
לצפיה ב-'ממליצה לחפש מסלולים מונגשים '
ממליצה לחפש מסלולים מונגשים
28/01/2019 | 09:35
1
38
יש באתר של נגישות ישראל רשימת אתרים, וכן באתר של רשות הטבע והגנים רשימה של גנים לאומיים עם מסלולים מונגשים. בעקרון במסלולים מונגשים עגלת תאומים עוברת די בקלות (אלא אם היא ברוחב ממש ממש גדול ולא סטנדרטי לעגלות תאומים).

אנחנו מאוד אהבנו את נחל דוד בים המלח - המסלול עד המפל התחתון מונגש לגמרי, ואפשר לראות שם יעלים ושפני סלע (לא פריחה אבל עדיין כיף).
בפארק אשכול (ליד אופקים) יש מסלולים מונגשים ויש פריחה יפה.
נחל לכיש - מקיבוץ גבולות ועד פארק אשכול זה מסלול שרובו נעשה ברכב, אבל יש קטעים שניתן ללכת ורובן מונגשים, והפריחה שם ממש יפה.
בשמורת פורה (צפונית לבית קמה) יש חלק שבו ניתן ללכת עם העגלה (לא לטפס על הגבעה אלא ללכת למרגלותיה עד האגם העונתי).

יותר צפונית יש את נחל תנינים (ליד גאסר עזרקא, צפונית לקיסריה) שזה מסלול מונגש ומקום יפה מאוד, שמורת נחל דן (בצפון הרחוק) מונגשת ויפיפיה.

ובכלל - מרבית טיולי הפריחה הם ממש בשולי כביש, ולא חייבים להכנס עמוק עם העגלה.

אצלנו, ברגע שהתחילו ללכת, די השבתנו את העגלה בטיולים, ויותר הלכנו מסלולים קצרצרים ברגל (לבן הגדול נתנו לרוץ קדימה כל עוד ראינו אותו), והתעקבנו על כל פרח, זחל, פרפר וכו'. טיול יכול להיות מאוד חוויתי גם אם הולכים בו רק 50 מטרים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/01/2019 | 17:31
17
לגבי ים המלח - דרך לשם קצת מפחידה אותי, אז לא אעשה אותה עם שני ילדים לבד ברכב, אבל פארק אשקול בהחלט יכול להתאים
לצפיה ב-'האמת שאף פעם לא ניסיתי....'
האמת שאף פעם לא ניסיתי....
28/01/2019 | 10:29
39
נראה לי שכל כך התרגלנו לכך ששום דבר לא נגיש לנו עם העגלה שאפילו לא חשבנו על זה...
לצפיה ב-'אנחנו חלק מקבוצת מטיילים'
אנחנו חלק מקבוצת מטיילים
29/01/2019 | 07:13
4
39
שיוצאת בכל שבת לטיול.
אבא של אחד הילדים מהגן , שהיינו בו לפני שנתיים, באופן וולנטרי, מוציא כל שבת טיול וכל טיול מושלם למשפחות.
נפגשים ב9:00, מסיימים ב12:30 וכל המסלולים מתאימים.
יוצאות משפחות בהמוניהן,עם מנשאים,עגלות ומה לא.
חוויה משגעת לעין ולגוף.
אין לי המלצות באיזורכן אבל כל הכבוד על היוזמה לצאת ולטייל בחיק הטבע.נסי לחבור לעוד חברה וצאו יחדיו.
תהנו!!!

לצפיה ב-'רעיון דווקא טוב - טיולים ביחד'
רעיון דווקא טוב - טיולים ביחד
29/01/2019 | 08:41
2
27
אולי מישהו מהפורום רוצה? עכשיו בדיוק מתחילה עונת דרום אדום.
לצפיה ב-'באמת רעיון מעולה'
באמת רעיון מעולה
29/01/2019 | 08:45
1
22
אולי כדאי לפתוח לזה הודעה חדשה? מעוניינת?
לצפיה ב-'פתחתי. בואי נראה, האם יהיו מעוננים אחרים.'
פתחתי. בואי נראה, האם יהיו מעוננים אחרים.
29/01/2019 | 09:10
11
לצפיה ב-'גם אצלנו באחת הכיתות יש משפחה שמארגנת טיול אחת לחודש'
גם אצלנו באחת הכיתות יש משפחה שמארגנת טיול אחת לחודש
29/01/2019 | 08:44
26
לא תמיד כולם מגיעים, אבל בכל זאת הילדים ממש נהנים מהמפגשים האלו.
לצפיה ב-'שוב אני '
שוב אני
27/01/2019 | 10:39
3
106
דבר ראשון תודה לכולן על התמיכה
אני מנסה לעכל לאט לאט ולקוות שמה שצריך לקרות ייקרה ושזה באמת לא בידיים שלי.
דבר שני, בדיקה אחרונה הייתה בשבוע 9 הבדיקה הבאה היא שקיפות עורפית בשבוע 12 ,זה פראנואידי שמרגיש לי יותר מדיי זמן בלי להיבדק או שזה תקין? ואם אני רוצה לגשת לאולטראסאונד אני חייבת הפניה?  (במכבי אם זה משנה, והריון ראשון שהגיע לשלב הזה אז מתנצלת על השאלות הצעירות ) 
תודה רבה רבה
לצפיה ב-'מאיפה את ובאיזה קופת חולים?'
מאיפה את ובאיזה קופת חולים?
27/01/2019 | 14:20
54
קודם כל אני ממליצה לך כבר עכשיו לקבוע תור למרפאת הריון בסיכון. אין שום ספק שהריון שלך דורש מעקב כזה ואין שום משמעות לחכות עד לשקיפות.
לצפיה ב-'במכבי'
במכבי
27/01/2019 | 16:57
1
43
לדעתי יש צורך בהפנייה לאולטרסאונד, אבל לי היו כמה פעמים שבהן במהלך ההריון לא הרגשתי טוב או נפלתי (יש לי כישרון מיוחד לזה .. בשלב מסויים הרופא במוקד צחק עלי שצריך לתת לי הליכון...) והגעתי למוקד ועשו לי אולטרסאונד בלי הפנייה בכלל. לדעתי היתה עלות כספית של ביקור במוקד - אם אני לא טועה.
לא הייתי ממליצה על זה (ובטח לא על נפילות...) אבל כן הייתי ממליצה להתייעץ עם הרופא שלך לגבי הפנייה למרפאת הריון בסיכון. אני חושבת שהיום כל הריונות התאומים אמורים לקבל הפנייה כזו.
לצפיה ב-'אולטראסאונד'
אולטראסאונד
03/02/2019 | 17:44
31
במכבי יש מוקד נשים בהריון ואפשר להגיע ללא הפניה ולעשות אולטראסאונד.
יש באזור המרכז בבני ברק ובתל אביב
לצפיה ב-'תאומים '
תאומים
27/01/2019 | 09:56
12
139
היי,
חדשה כאן בפורום.
אני יחידנית בהריון עם תאומים, שבוע 15.
מאוד חוששת, אבל כמובן גם מתרגשת.
אשמח לשמוע על מקורות תמיכה שאתן ממליצות עליהם וכל מידע שיעזור להתכונן
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובשעה טובה על הריון'
ברוכה הבאה ובשעה טובה על הריון
27/01/2019 | 14:26
4
88
אני גם יחידנית וזוכרת טוב מאד את תחושת הלם ופחד והרגשה שנגמרו לי את החיים...
אבל למזלנו יש הרבה זמן לעכל את הבשורה. בסוף ההריון אני כבר חשבתי שזה דבר הכי טוב שהיה יכול לקרות לי בחיים
עכשיו אני אמא לשתי בנות בנות שנה וכמעט שלושה חודשים. ואני מאושרת. קל זה לא, אבל זה הרבה פחות קשה מאשר חשבתי.
אם את צריכה עזרה, תמיכה וכל דבר אחר את מוזמנת לכתוב פה ואם את צריכה גם לי בפרטי.
וכמובן יש גם פורום אמהות יחידנית מבחירה אם את עוד לא מכירה. שם יש גם אמהות לתאומים שלא נמצאות פה.
לצפיה ב-':)'
:)
03/02/2019 | 13:22
3
34

תודה רבה,
באמת לא הכרתי את הפורום,
אני אציץ גם שם.
נעזרת בשירותים כמו אחות לילה? או מטפלת בהתחלה?
לצפיה ב-'האמת שאני הסתדרתי כמעט בלי עזרה'
האמת שאני הסתדרתי כמעט בלי עזרה
03/02/2019 | 13:52
2
58
אני עברתי ניתוח קיסרי והקאתי את כל הנשמה בגלל חומרי הרדמה, אז הביאו לי תינוקות רק יום למחרת. וטיפלתי בהן כמעט לבד בבית חולים - אם עזרה קלה של הצוות. בכמה ימים ראשונים אחרי שיחרור היו איתי בת דודה וחברה לסירוגין ואמא, אבל היא לא טיפלה בתינוקות, רק עזרה מסביב. בשבועיים ראשונים הייתי שמחה ליותר עזרה, אבל לא היה לי. שבועיים אחרי ניתוח אני כבר הרגשתי הרבה יותר טוב מאשר בסוף ההריון והצלחתי לישון שעתיים שלוש ברצף. אמא הייתה גרה איתי בחודשיים ראשונים ואחרי זה הייתה באה פעמיים בשבוע לשעתיים. והסתדרתי מצויין כמעט לבד. אבל אני לא הנקתי כלל. קושי אמיתי התחיל בגיל שישה חודשים שלהן כשהצטרכתי להכניס אותן לגן והתחילו אין סוף מחלות. אבל יש לך עוד הרבה זמן לפני זה. חצי שנה ראשונה הייתה הרבה יותר קלה מאשר חשבתי.
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
03/02/2019 | 17:35
1
40
זה שאמא שלך באה לגור איתך לכמה חודשים בעיני זו עזרה גדולה מאוד.
אני בהחלט מקווה שגם אמא שלי תוכל לעזור בצורה כזאת
לצפיה ב-'לחודשיים'
לחודשיים
03/02/2019 | 18:57
41
וזה היה נורא קשה לשתינו...עכשיו, כשאנחנו גרות בנפרד יחסים בנינו הרבה יותר טובים. אם הייתי יכולה לחזור לזמנים  האלו, לא בטוחה שהייתי רוצה את זה שוב.
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
27/01/2019 | 16:49
6
56
זה באמת נורא מרגש וברור שיש בהריון תאומים גם לא מעט חששות ובעיקר לאם יחידנית.
מה שאני הייתי ממליצה לך הוא באמת לנסות לחשוב מראש על כל הדברים שבהם נראה לך שתזדקקי לעזרה (גם הטיפול בתינוקות, אבל לא רק) ולנסות להתאים לכל אחד מהם "ממלא מקום" - ולעשות תיאום ציפיות מראש. בין אם מדובר על אנשים מהמשפחה שיכולים לעזור ובין אם מדובר על שירותים שאת יכולה לקנות בכסף.
במיוחד עם המשפחה שבד"כ מאד "מגוייסים" לעניין ורוצים לעזור - תחליטו מראש מי לוקח אחריות על מה. שהדברים יהיו ידועים מראש ואנשים ידעו שהם לא מגיעים אליך אחרי הלידה להתארח, אלא באים לעבוד ולעזור.
דברים שעולים לי בראש: כביסות, ניקיון הבית באופן כללי, שטיפת כלים ובקבוקים במידה ולא תניקי, בישול עבורך, קניות, זמן מקלחת עבורך , זמן "פרטי" עבורך - לאפשר לך לצאת לבד לפרק זמן מסויים לנקות את הראש ולהתאוורר קצת, עזרה בלילות, אולי עזרה בהתחלה ביציאה עם התאומים מחוץ לבית,.... ומעבר לזה גם עזרה לימים הראשונים שבהם אולי תרצי יותר תמיכה והדרכה ממישהי שהיא אמא מנוסה - שתהיה איתך בעת החלפת חיתולים, מקלחות לתינוקות וכו'...

(*) בהרבה ערים קיים פרוייקט "אם לאם" - מתנדבות שבאות להיות ולעזור לאמהות בשנה הראשונה
(*) בהרבה ערים קיים פרוייקט של בישול לאמהות טריות
שווה לברר ולהיעזר.

מעבר לכל זה - אנחנו כאן! כולנו אמהות לתאומים, כולנו עברנו את ההתחלה הלא פשוטה, וכולנו רוצות ונשמח לעזור. 
לצפיה ב-':)'
:)
03/02/2019 | 13:20
5
22
תודה רבה
אני מניחה שאמא שלי תהייה המסייעת העיקרית, מעבר לזה כנראה אזדקק לשירותים בתשלום, ואני כבר מנסה לחסוך כמה שיותר כסף לנושא.
לצפיה ב-'גם איתה כדאי לעשות "תיאום ציפיות"'
גם איתה כדאי לעשות "תיאום ציפיות"
03/02/2019 | 17:26
4
24
שתדע במה את זקוקה לעזרתה לאחר הלידה.
וגם במה את לא מעוניינת שהיא תעזור ומעדיפה לעשות בעצמך...

לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
03/02/2019 | 17:38
3
26
את צודקת לגמרי ואני מתכננת לעשות איתה שיחה בהמשך.
לא יהיה פשוט עבורי להזדקק לעזרה אבל כנראה שלא תהיה ברירה
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
03/02/2019 | 17:40
2
21
זה באמת לא פשוט לבקש עזרה
אבל אם כבר נמצאים במצב שבו זקוקים לעזרה (ולדעתי זה המצב) אז כדאי לבקש אותה בצורה מדוייקת.
זה גם גורם לעזרה להיות הרבה יותר יעילה וגם מפחית משמעותית חיכוכים...

לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
03/02/2019 | 17:47
1
35
שוב צודקת..
החשש שלי הוא שמתוך הכרות עם אמא שלי, זה קצת או הכל או כלום.
גם כיום כשאני מבקשת עזרה במשהו היא מרשה לעצמה להתערב יותר מידי, ונעלבת אם אני אומרת משהו או מנסה להציב גבולות.
אין ספק שזאת הולכת להיות תקופה מאתגרת מכל הבחינות :)
בנתיים אני גם מנסה לחסוך כמה שיותר כסף לטובת עזרה בתשלום.
סך הכל ההריון הזה מתוכנן ומבורך :)
לצפיה ב-'מבינה אותך לגמרי...'
מבינה אותך לגמרי...
03/02/2019 | 18:00
15
אין ספק שזה לא יהיה פשוט.
לא קל להכניס מישהו אליך לבית - למקום הכי פרטי ואינטימי שלך, ובמיוחד בתקופה שהיא כ"כ קשה מבחינה הורמונלית...
ואמא - עם כל הרצון הטוב שלה שלא מוטל בספק יכולה לפעמים לאבד את הגבולות וזה בהחלט עשוי לייצר חיכוכים. לכן כתבתי שכדאי לעשות את תיאום הציפיות מראש, וכולי תקווה שבמקרה הזה לא תגיעו ל"הכל או כלום".
ובהחלט במקומות שאת חושבת שיהיו יותר רגישים עבורה ויש לך אפשרות להביא עזרה חיצונית  - כדאי להשתמש באלטרנטיבה הזו כדי לשמר את היחסים עם אמא שלך ולאפשר לה לתרום ולעזור במקומות שיהיו נוחים לשתיכן.
לצפיה ב-'תאומים זהים'
תאומים זהים
21/01/2019 | 15:00
4
142
צריכה עצה ואולי סיפורים מנחמים
שבוע 9 הריון שלישי לאחר 2 הפלות 
תאומים זהים באותו שק שניהם עם דופק וללא מחיצה נראית כרגע.
הרופא ממליץ לחכות עד השקיפות העורפית ולהחליט מה עושים...בינתיים מודאגת ואכולת דאגות.
מישהו עבר סיפור דומה עם סוף טוב ויכול לעודד? או לחילופין מכיר מומחה באיזור הדרום להריון כזה?
לצפיה ב-'מהאינטרנט'
מהאינטרנט
21/01/2019 | 16:59
97
דווקא אחוזי הצלחה גבוהים
נראה לי שהTTTS לא רלוונטי כשזה ללא מחיצה
21/01/2019 | 20:52
85
כמה דברים
1.יש סיכוי גדול שעוד יראו את המחיצה ומדובר בהריון מונו בי שזה גם לא פשוט, אבל לרוב הריון כזה מסתיים בהצלחה. אם לא ומדובר בהריון מונו מונו זה יותר מסובך בהחלט אבל גם פה יש סיכוי לא קטן לצאת עם ידיים מלאות.
2.אני הייתי במעקב מרפאת תאומים בסורוקה אצל דר ראניה עוקבי והייתי מאד מאד מרוצה.
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
22/01/2019 | 11:25
54
אין ספק שהריון כזה ידרוש מעקב צפוף יותר, אבל הוא לגמרי יכול להסתיים בסוף טוב ועם ידיים מלאות.

מאחלת לך הריון ארוך וקל...
לצפיה ב-'מנסה לעודד'
מנסה לעודד
22/01/2019 | 18:52
68
ילדתי לפני חודש תאומים זהים בריאים ושלמים ב"ה,
גם אצלי לא ראו מחיצה ורק בשבוע 14! היא נצפתה (לפי הסקר שאני אישית ערכתי זה מאוחר מאד!) 
ההריון היה כבד וקשה כמו כל הריון תאומים, בגלל שהם זהים יש צורך במעקב קפדני יותר,
אך כר עכשיוו אני יכולה להגיד לך שהאושר כפול ומכופל!!!!
מאחלת לך הריון תקין, קל ומשעמם ושתזכי לצאת ממנו עם ידיים עמוסות עמוסות בעז"ה.
לצפיה ב-'מזמן לא היה פה... שרשור היכרות...'
מזמן לא היה פה... שרשור היכרות...
13/01/2019 | 16:03
13
87
אז מי נמצאת כאן? ....אשמח להשתתפותכן... 
לצפיה ב-'הריוניות'
הריוניות
13/01/2019 | 16:07
77
באיזה שבוע את?
האם התאומים זהים? לא זהים? בנים? בנות? תאומיקס?
האם יש לך ילדים נוספים?
מה לדעתך הדבר הכי טוב שיש בהריון תאומים? 
מה הכי קשה לך בהריון תאומים? 
איזה פינות קבועות היית רוצה לראות בפורום? 
לצפיה ב-'אמהות לתאומים'
אמהות לתאומים
13/01/2019 | 16:09
11
80
בני כמה התאומים?
מין התאומים? בנים/בנות/תאומיקס?
האם זהים/ות או לא?
מהו בעיניך הקושי הגדול ביותר באמהות לתאומים?
מה הכי כיף בעיניך באמהות לתאומים?
איזה פינות קבועות היית רוצה לראות בפורום?
לצפיה ב-'בדיוק חשבתי על שירשור כזה לאחרונה'
בדיוק חשבתי על שירשור כזה לאחרונה
13/01/2019 | 19:02
2
82
אז אני אתחיל
אני אמא לתאומות בנות שנה וחודשיים, לא זהות
לגבי הקושי הגדול - הקושי שלי הוא קצת שונה מקושי של רוב האמהות פה כי אני יחידנית. כשהייתי בהריון מאד פחדתי שיהיה לי קשה מאד בהתחלה ובכלל לא אצליח לצאת איתן מהבית. אבל בשישה חודשים ראשונים הסתדרתי טוב מאד כמעט לבד, חוץ משבועיים ראשונים מיד אחרי ניתוח. קושי אמיתי חיכה לי כשהכנסתי אותן לגן והתחילו אין סוף מחלות. הכי קשי לי כשאני חולה.
הכי כיף שהן גדלו קצת והתחילו לעשות אינטרקציה בניהן.
לגבי פינות קבועות - את יודעת שניסינו הרבה פעמים ובנתיים לא הולך...
לצפיה ב-'אני לא מתייאשת... '
אני לא מתייאשת...
14/01/2019 | 09:16
1
68
מקווה שבכל זאת יהיו פה רעיונות לפינות קבועות... (לא חייבות להיות שבועיות, ולא חייבות להיות קשורות דווקא להורות לתאומים)
לצפיה ב-'אני חושבת שפינה של יעוץ שינה '
אני חושבת שפינה של יעוץ שינה
14/01/2019 | 21:35
49
יכולה להיות מבוקשת. בנוסף, משהו קשור לתזונה של תינוקות וילדים גדולים יותר.
לצפיה ב-'מתפקדים'
מתפקדים
13/01/2019 | 21:23
2
83
בת ובן,בני 5 ו-8 חודשים,לא זהים אם כי דומים.
הורות לתאומים היא "אחרת" בכל מדד.
אני אם יחידנית ולא פעם,במהלך האמהות,יש רגעים "מאתגרים".
כשהיו פיצים חששתי שיקומו יחד בלילה ואת מי אאכיל קודם?!?
אחר כך הגיע החשש מגן עירוני.גם את המשוכה הזו עברנו.
עכשיו, פחד אלוהים-כיתה א'!!!!
לא יודעת לשים אצבע על מה "מאתגר" בהורות לתאומים כי בכל גיל יש "עניינים" כמו לדוגמא המעבר מנייחות לניידות-אוהווו כמה רצתי בגינות.
ועובדתית יש שוני מגידול ילד אחד.להתנהל עם תינוק/ילד יחיד הרבה יותר פשוט משניים בכל מדד.
בעיקר חוששת מחולי וכינים,לא עלינו.
כיף? לגדל תאומים זה כיף! זה לא ילד אחד.אלו שניים מנצחים!!!!
ילדים מדהימים ואהובים והם יחד, לא ילדים יחידים במשפחה, יש להם האחד את השנייה, הם גדלים יחד והמשפחה שלנו גדולה.
אני חושבת שתאומים זה קסם ומודה בכל יום על ילדיי.
פינות קבועות? לא עולה לי רעיון אבל כן חשוב לי לציין שהפורום הזה הוא מקום נעים לקרוא בו,להתייעץ ולייעץ וזה הכי חשוב בעייני.
ערב נפפפפפפלא
לצפיה ב-'כ"כ מסכימה עם מה שכתבת'
כ"כ מסכימה עם מה שכתבת
14/01/2019 | 09:37
1
61
אבל למה היית צריכה להזכיר את הכינים???
עכשיו ייקח לי שעה להפסיק להתגרד... איכססססססססס
לצפיה ב-''
14/01/2019 | 17:29
12
לצפיה ב-'אני'
אני
14/01/2019 | 09:30
69
אני אמא של פיצי ופיצית (את השמות נתנה להם הרופאה בסקירה השנייה שעשיתי), הם תאומיקס - בן ובת בני 7 (ענקיים!!!) לומדים בכיתה ב'.
הקושי הגדול בעיני באמהות לתאומים, הוא קושי שקיים אצלי (ונראה לי שאצל כולנו) מרגע הלידה והוא הצורך להתפצל כל הזמן, לחלק את תשומת הלב והמשאבים הנפשיים שלי בין שני ילדים שזקוקים לי באותה מידה.
הורות לתאומים היא הכיף בעיני. אני חושבת שזו הורות מדהימה שלא דומה לשום דבר אחר. יש לה אתגרים משלה אבל האושר בלגדל את הזוג הזה ולראות את האינטראקציה ביניהם הוא כל כך גדול שהוא מעל ומעבר לכל אתגר שההורות הזו מציבה בפני.
אני מתבוננת על הקשר שלי עם אחותי - שהוא קשר מצויין - וברור לי שהקשר בין הילדים שלי הוא משהו אחר לגמרי. יש להם חיבור הרבה יותר עמוק והרבה יותר משמעותי מאשר אחים "רגילים".

את עניין הפינות - משאירה לכם
לצפיה ב-'עונה'
עונה
15/01/2019 | 17:11
63
התאומים בני 11 חודש.
לא זהים. בנים.
הקושי הגדול ביותר הוא לא להצליח לענות במיידי לצרכים כשהשני בןכה. לי זה מאוד קשה במיוחד שהם חולים. אני כמעט אף פעם לא מוכנה להיות איתם לבד. יש לי בעיה בלשמוע בכי. והקושי הכי גדןל זה שיש לי עוד ילד בן 3 וחצי שכל עולמו השתנה ביום אחד..
הכי כיף זה לראות את הקשר בניהם...מדהים ...ואת האינטרקציה עם הגדול..
פינות של ייעוץ שינה ואוכל נשמעות אחלה... טיפים בכללי מאמהות מנוסות איך להתמודד לדוגמא במצבים כמו גמילה/ מחלות שרק הורה אחד נמצא
לצפיה ב-'מתפקדת חדשה...'
מתפקדת חדשה...
17/01/2019 | 08:47
2
86
לפני חודש קיבלתי את המתנה הגדולה בחיי, 
נוספו למשפחתינו תאומים זהים קטנים ומתוקים.
הקושי העיקרי שלי כרגע אלו הילדים הגדולים שדורשים וצריכים ואני לא פנויה...
אשמח לקבל עצות מעשיות איך מתמודדים בכל החזיתות...

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
17/01/2019 | 18:48
52
תגדלו אותם בנחת
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
20/01/2019 | 09:46
39
כיף שהצטרפת אלינו !

בני כמה הגדולים? האם יש שעות במשך היום שבהן יש לך עזרה או שאת נמצאת איתם לבד כל הזמן?

לצפיה ב-'תאום אחד שזקוק ליותר'
תאום אחד שזקוק ליותר
13/01/2019 | 11:00
1
106
הקטנים בני 11 חודש..
מזכירה שיש לי ילד בן שלוש וחצי גם.
עבודה תובענית ומעט זמן עם הילדים...
אחד מהם הפך להיות מאוד תלותי בי. רוצה כל הזמן על הידיים שאני נמצאת. הולך אחרי לכל מקום. בוכה שאני הולכת אפילו לשירותים.
אני לא נבהלת כי גם הגדול שלי היה בול כזה. אבל אז היה אחד ועכשיו יש 3. הוא מסרב לשבת על הריצפה או בעגלה צורח מתנגד....לא מוכן ללכת לאף אחד שאני שם. לא נרדם אלא אם כן אני לידו וחייב שאשאר לידו עד שנרדם חזק אחרת בוכה.
אני משתדלת להיות איתו כל הזמן אבל יש לי עוד שניים בבית.
איך עושים את זה? מה אפשר לעשות כדי להחזיר לו את הביטחון..

לצפיה ב-'לא קל...'
לא קל...
14/01/2019 | 09:12
43
גיל 11 חודשים הוא גיל שאצל הרבה ילדים מופיעה חרדת נטישה, והקושי של הילדים להיפרד מאיתנו בגיל הזה הוא קושי אמיתי, אבל ממש כמו שאת מתארת, גם עבורינו ההורים זה שלב לא פשוט בכלל.
הצורך שלנו לא "להזניח" אף אחד גורם לנו לרגשות אשמה ולפעמים גם לכעס על הילד ה"תלותי" יותר.
אבל, כמו שכתבת את מכירה את זה מהבן הגדול ולכן את יודעת שזה שלב התפתחותי שחולף עם הזמן. בינתיים, אני הייתי מנסה לאפשר לו עד כמה שניתן לקבל את כל תשומת הלב שהוא צריך, ועם זאת להיות גם עם הילדים האחרים. גם כשתינוק אחד בידיים עדיין ניתן לדבר אל השני, לשבח את הגדול על דברים קטנים שהוא מצליח בהם ולהעצים אותו, ואפילו להיעזר בו. ובמצבים שבהם נמצא איתך מישהו נוסף כן להשתדל להעניק תשומת לב גם לאחרים. אם יש לך אפשרות אפילו לצאת כל פעם עם אחד מהם (גם אם מדובר על פרק זמן קצר - אפילו אם זה לצורך ביצוע מטלה כלשהי. למשל: ללכת עם אחד מהם לסופר, לאסוף חבילה מהדואר, לטייל עם הכלב...) שבו כל אחד זוכה בזמן אמא - זה יקל גם עליהם וגם עליך.

לצפיה ב-'בדיקת NIPT'
בדיקת NIPT
06/01/2019 | 09:04
5
118
שלום לכולן,
רקע - היריון ראשון מIVF, שני עוברים, סוף שליש ראשון, שקיפות עורפית תקינה, טרם הייתה סקירה ראשונה.
הרופא המטפל הציע לי לעשות NIPT של חברת FUGENE GENETICS (Harmony) שמבצעת בדיקה עבור 3 טריזומות.
בשיטוט באינטרנט מצאתי חברה נוספת, GENOMIT (MATERNIT), שמבצעת 13 בדיקות עבור תאומים.
אני מאוד מתלבטת בין הבדיקות והייתי מעדיפה לא לעשות מי שפיר.
אני אשמח לדעת אם יש לנשות הקבוצה יש חוות דעת או המלצות.
תודה רבה לעונות

06/01/2019 | 11:14
2
66
אין לי הרבה להגיד בנושא, אני לא עשיתי לא NIPT ולא מי שפיר, מקווה שיבואו בהמשך תשובות יותר לעניין
לצפיה ב-'אני עשיתי מי שפיר בסופו של דבר'
אני עשיתי מי שפיר בסופו של דבר
06/01/2019 | 14:19
1
98
אבל זוכרת שהבדיקה הכי מומלצת לתאומים היא מטרניטי 21
לצפיה ב-'לירי צודקת'
לירי צודקת
07/01/2019 | 10:58
59
גם אני זוכרת את זה..
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
07/01/2019 | 17:09
46
לצערי, אין לי ידע לתרום בנושא הבדיקות המחליפות את מי השפיר.
מקווה שימצאו פה עונות...

שיהיה בהצלחה ושיעבור בקלות
לצפיה ב-'מזל טובובשעה טובה'
מזל טובובשעה טובה
08/01/2019 | 21:10
51
לעניות דעתי,מטרניטי 21 והNipt הן בדיקות דם.אני הייתי "הולכת" על המטרניטי.
מי שפיר זו דקירה בשני שקי העוברים.בדיקה לא סימפטית אם כי נסבלת ביותר.
חושבת שבין דם לדקירת שק....עדיף דם.
בהצלחה והריון קל,עגול ומשעמם
לצפיה ב-'תנועות בתאומים '
תנועות בתאומים
05/01/2019 | 09:58
3
133
היי, שבוע 14 כמעט. הגיוני שאני מרגישה כבר תנועות?
זה לא ממש מובחן כה בעיקר בערב כמו רטט כזה באיזור.
הגיוני שזה זה? כזה מוקדם?
לצפיה ב-'הגיוני מאוד.'
הגיוני מאוד.
05/01/2019 | 15:43
69
אני הרגשתי בשבוע 15 בדיוק מה שאת מתארת. עם הגדול שהיה יחיד והריון ראשון הרגשתי אולי בשבוע 18
לצפיה ב-'אני הרגשתי בדיוק באותו שבוע'
אני הרגשתי בדיוק באותו שבוע
05/01/2019 | 20:46
30
לצפיה ב-'הגיוני בהחלט'
הגיוני בהחלט
07/01/2019 | 17:10
45
תלוי בעיקר במיקום השלייה
יכול להיות שהתנועות שאת מרגישה הן של אחד מהם, או של שניהם... 
תהני, זה החלק הכי כיפי בהריון, בעיני

לצפיה ב-'מבצעים ומודעות אחרות'
מבצעים ומודעות אחרות
04/01/2019 | 10:42
4
42

לצפיה ב-'בדג גוף ארוך'
בדג גוף ארוך
04/01/2019 | 10:44
44
קניתי היום במרקז הלבשה 5 ב50 ש''ח, של DELTA אז נשמע לי ממש משתלם
לצפיה ב-'טרמפולינה למסירה '
טרמפולינה למסירה
04/01/2019 | 10:46
46
בבאר שבע. ריפוד דורש כביסה. צבע ורוד, אז מתאימה לבת.
לצפיה ב-'מטפלת לילה לתאומים'
מטפלת לילה לתאומים
06/01/2019 | 12:42
1
53
מעונינים לישון טוב בלילה או לצאת לבלות.אני הפיתרון בשבילכם.מטפלת אחראית ובעלת ניסיון תישמור על ילדכם בשעות הלילה כדי שתוכלו להנות מזמן איכות.לפרטים נוספים תתקשרו לטלפון 0523415455.שרה.
לצפיה ב-'מטפלת לילה'
מטפלת לילה
31/12/2018 | 16:21
46

מעונינים לישון טוב בלילה או לצאת לבלות.אני הפיתרון בשבילכם.מטפלת אחראית ובעלת ניסיון תישמור  על ילדכם בשעות הלילה כדי שתוכלו להנות מזמן איכות.לפרטים נוספים תתקשרו לטלפון 0523415455.שרה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית
כהן ישראלי ושות' - משרד עו
כהן ישראלי ושות'
פורום עדשות מגע ומשקפיים
מרכיבים משקפיים או עדשות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה