לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1681316,813 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'סקירה מוקדמת- שאלה בירוקרטית'
סקירה מוקדמת- שאלה בירוקרטית
19/11/2017 | 11:07
5
16
היי, אז מכיוון שאני בהיריון תאומים (וקופ"ח כאמור מתייחסת לזה כאל היריון בסיכון) נשלחתי לעשות את כל הבדיקות והמעקבים בבית חולים. 
קבעתי לי סקירה מוקדמת באיכילוב, אבל מכיוון שזה לא כלול בסל, קופת חולים (כללית) לא מוכנה לתת לי טופס 17. הענייין הוא שאת הסקירה המאוחרת אני מעדיפה לעשות באופן פרטי, כך שלא ברור לי איפה אני יכולה לעשות את הראשונה? אם אין רופאים בקופת חולים שמתעסקים בתאומים ואין לי החזר לבדיקה, אין לי בררה אלא לעשות אותה באופן פרטי?
מה אתן עשיתן ? (:
לצפיה ב-'אני עשיתי ראשונה בפרטי '
אני עשיתי ראשונה בפרטי
19/11/2017 | 11:21
2
16
ושניה דרך ק''ח. במחשבה שאם יש משהו חריג , אז יגלו את זה בסקירה מוקדמת מפורטת ויהיה לי זמן לפעול בהתאם לתוצאה. סקירה מאוחרת עשיתי בק''ח כי חשבתי שמשהו גס מאד יגלו גם שם. במידה ויש משהו קטן מבחינתי זה לא סיבה להפסיק הריון של עובר בר חיות - עשיתי סקירה מאוחרת בשבוע 23+- אז לא היה לי כל כך משנה.
לצפיה ב-'הסקירה השניה שעשית בקופת חולים-'
הסקירה השניה שעשית בקופת חולים-
19/11/2017 | 11:45
1
10
עשית אצל רופא שמתמחה התאומים? קופת חולים הפנו אותי לעשות את כל הבדיקות בבית חולים אז לא ברור לי אצל מי אני יכולה לעשות אותה..
לצפיה ב-'אני בכללית. '
אני בכללית.
19/11/2017 | 13:28
15
התקשרתי ל*2700, אמרתי שאני צריכה תור לסקירה מאוחרת לתאומים וקבעו לי שני תורים במרקז בריאות האישה
לצפיה ב-'אני במכבי'
אני במכבי
19/11/2017 | 13:20
7
אז הייתי מטופלת במרפאה להריון בסיכון, והרופא נתן לי הפניה לסקירה מוקדמת... וקבעתי אצל רופא שעובד עם מכבי והיתה לי השתתפות עצמית שירדה לי בהוראת קבע אבל לא הייתי צריכה טופס 17 כי זה לא בבי"ח... כנ"ל לסקירה המאוחרת.

בהצלחה.
לצפיה ב-'כשאני עשיתי - די מזמן - את המוקדמת עשיתי דרך מכבי'
כשאני עשיתי - די מזמן - את המוקדמת עשיתי דרך מכבי
20/11/2017 | 00:43
1
ואת המאוחרת פרטי.
למעשה עשיתי 2 מאוחרות בגלל שהיה צורך במעקב נוסף.

אבל, אני לא יודעת מה הפרוצדורה כשהטיפול הוא במסגרת מח׳ הריון בסיכון, כיוון שאצלי הרופא לא הפנה למח׳ הריון בסיכון וביצעתי אצלו את כל מעקב ההריון שלי.
לצפיה ב-'טיפול רגשי בתאומים'
טיפול רגשי בתאומים
19/11/2017 | 09:56
1
50
בוקר טוב, 
האם יש פה מישהי שהתאומים שלה עברו טיפול רגשי במקביל? האם מאותה הסיבה? סיבות שונות? האם היו אצל אותו מטפל או מטפלים שונים?
אשמח להתייעץ בנושא עם מישהו שעבר את זה, או שנמצא במצב כזה כרגע.
שבוע טוב
לצפיה ב-'אם זה יעזור'
אם זה יעזור
20/11/2017 | 00:39
אשמח לענות מניסיוני לגבי תאום אחד שעבר טיפול רגשי.

האם להערכתך אכן יש צורך בטיפול רגשי עבור שניהם?
לצפיה ב-'צלחת וסטיבולרית'
צלחת וסטיבולרית
19/11/2017 | 12:28
8
אשמח לרכוש כתרומה
אבקש לחזור אליי ל - 054-5568087
תודה
לצפיה ב-' הערב: אירוח בנושא יחסים בין אחים במשפחה '
הערב: אירוח בנושא יחסים בין אחים במשפחה
19/11/2017 | 09:52

הילדים לא מסתדרים

הערב, בשעה 21:00, תתארח בפורום הורים לפעוטות קרן גאולה גרופר, מנחת הורים בכירה, איתה תוכלו להתייעץ על יחסים בין בני הבית, מריבות וקנאה בין אחים, קבלת אח חדש, איך ללכד ולחבר בין אחים ועוד. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'יועץ גנטי'
יועץ גנטי
16/11/2017 | 16:09
8
23
שלום לכולן, 

רציתי לשאול האם יש לכן המלצות לגבי יועץ גנטי טוב שיכול לעזור בהחלטות של כן או לא מי שפיר.  
מאחר ומי שפיר לא בדיקה פשוטה, אני רוצה להתייעץ עוד לפני והבנתי שזה אפשרי עם יועץ גנטי.

תודה :)
לצפיה ב-'מוטי שוחט'
מוטי שוחט
16/11/2017 | 19:22
1
13
ממליצה בחום על פרופ' מוטי שוחט, הוא מקבל באופן פרטי אבל לכל הקופות כמעט יש החזרים לביקור אצלו.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
17/11/2017 | 18:36
6
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על פרופ' שוחט'
מצטרפת להמלצה על פרופ' שוחט
17/11/2017 | 09:06
5
10
אנחנו הגענו אליו אחרי שקיפות וסקירה בעייתיות של אחד העוברים והוא מאד הרגיע אותנו.
אותו עובר יחגוג יומולדת 6 בחודש הבא והוא ילד מוצלח לגמרי
לצפיה ב-'היינו אצלו אתמול'
היינו אצלו אתמול
17/11/2017 | 11:35
2
14
מקסים ומרגיע. מאוד מומלץ
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
17/11/2017 | 18:36
1
9
הייתם אצלו דרך הקופה שלכם?  הקופה נותנת הפניה אליו?  או שצריך לשלם לו? 
לצפיה ב-'אני בכללית ויש לו הסדר איתם'
אני בכללית ויש לו הסדר איתם
17/11/2017 | 21:19
7
אז שילמנו 150 שקל. תתקשרי לשאול. לגבי לדחוף בדיקות אז ממש לא. הוא מסתכל על כל הבדיקות שעשית ונותן חוות דעת. אני באתי אליו עם התוצאות של המי שפיר והציפ הגנטי. אבל התרשמתי שהוא ממש לא דוחף שום דבר.
לצפיה ב-'תודה :) הוא נותן חוות דעת מקצועית'
תודה :) הוא נותן חוות דעת מקצועית
17/11/2017 | 18:34
1
9
לפי סקירה ושקיפות האם כדאי לבצע מי שפיר או לא, נכון?  הוא לא יגיד סתם כדי לדחוף לבצע את הבדיקה הזו כי היא מלאת סיכונים,נכון?
לצפיה ב-'זה תפקידו'
זה תפקידו
17/11/2017 | 20:43
9
אני לא התרשמתי שהוא עושה משהו בניגוד ליושרה המקצועית שלו.
ובכל מקרה - בסופו של דבר ההחלטה היא תמיד בידייך ....
לצפיה ב-'לאחר הלידה '
לאחר הלידה
15/11/2017 | 09:00
2
38
אמנם זה רחוק, ויש עוד דרך ... אבל איך זה עובד בבית חולים לאחר לידה עם תאומים ???????? מאפשרים ביות מלא? מאפשרים ליווי של בן הזוג בחדר יולדות כי זה שתי תינוקות ? כמובן בהנחה שהלידה עברה בשלום והכל תקין עם האם והתינוקות.
לצפיה ב-'אני יכולה לספר איך זה הולך אחרי קיסרי'
אני יכולה לספר איך זה הולך אחרי קיסרי
15/11/2017 | 16:16
28
בקיסרי מתוכנן מותר לבן זוג להיות בחדר ניתוח. אם הכל עבר בשלום, מורידים מהמיטה 6 שעות אחרי ניתוח ואז מביאים תינוקות. ומאז אפשר ביות מלא. ככה זה בסורוקה. מותר לבן זוג להיות בחדר איתך מ6 בבוקר עד 10 בערב. אין ביקור בעלים בלילה, אבל מותר לאשה מלווה להישאר. זה חשוב במיקרה של ביות מלא עם תאומים.
לצפיה ב-'אני חושבת שברוב בתי החולים זה די דומה'
אני חושבת שברוב בתי החולים זה די דומה
17/11/2017 | 09:10
17
אבל כדאי לבדוק בבתי החולים הפוטנציאליים מבחינתך מה המדיניות שלהם.
לצפיה ב-'צרבות זה סיוט!!! '
צרבות זה סיוט!!!
16/11/2017 | 18:22
3
22
היי לכולן, 

חשבתי שאחרי שיש הפחתה בבחילות תהיה קצת הקלה מבחינת תיאבון ואוכל ואוכל לנשנש בכייף ובתיאבון רב, אך גיליתי שהמון ובעיקר בערבים המאוחרים אני סובלת מחומציות שעולה מעלה בושט (הרגשה של מיצי קיבה כמו של הקאה) ואני ממש מתקשה לנשום וסובלת מזה. 
איני יודעת האם זו ההגדרה הקלאסיץ והנכונה לצרבת... אבל מה שתיארתי קודם זו ההרגשה.  
אשמח אם מישהי שחוותה/יודעת תוכל להאיר לי תובנות בנושא, ואיך להימנע וממה. 

תודה:)
לצפיה ב-'צרבת'
צרבת
16/11/2017 | 20:45
1
11
שקדים, מלפפון ירוק וטאמס.
לצפיה ב-''
17/11/2017 | 00:07
3
לצפיה ב-'זה אכן סיוט!'
זה אכן סיוט!
17/11/2017 | 09:08
8
העניין הוא שזה מאד אינדיבידואלי. אצל כל אחת יש "גורמי סיכון" אחרים שמעוררים את זה.
אצלי למשל כל דבר מטוגן היה גורם לי לסבל נוראי.
לעומת זאת, תפוחים ירוקים חמוצים היו לי נהדרים...
אין ברירה אלא לנסות ולראות בכל פעם מחדש מה עושה לך טוב ומה פחות... וגם - מה מקל עליך..
לצפיה ב-'כאבי גב נוראיים'
כאבי גב נוראיים
13/11/2017 | 10:07
2
32
אני בשבוע 22 והתחילו לי כאבי גב תחתון. ממש קשה לי להתכופף ולרוץ אחרי בן השנתיים שלי. לא קשור לעודף משקל. עליתי משהו כמו 5 קילו. אני ממש מרגישה שכבד לי ממש ויש עוד כל כך הרבה זמן.יש עצוץ איך להתמודד?
לצפיה ב-'קודם כל, הייתי הולכת להיבדק'
קודם כל, הייתי הולכת להיבדק
13/11/2017 | 12:27
20
כדי לוודא שזה לא צירים מוקדמים
אצלי היו כאבי גב חזקים משלב טיפה יותר מתקדם. לא יודעת, האם יש מה לעשות עם זה. זה הריון כפול וכבד יותר מהרגיל. אולי מישהו יכול לעזור עם הילד שלא תצטרכי לרוץ אחריו?
לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
15/11/2017 | 08:55
15
גם אני עם כאבי גב נוראים, הייתי אצל הרופא (כדי להבדק באמת ) אצלי הוא המליץ לשנות תנוחה כל הזמן כי הוא הסביר שזה מפעיל לחץ על הגב, הוא גם המליץ לשים מטלית חמה ( לא רותחת) באזור ולא להרבה זמן ... חשוב חשוב לא להרבה זמן.
מעבר לזה הוא אמר שאין מה לעשות יותר מדי. 
סיבובי אגן על כדור פיזיו קצת עוזר לי , תחפשי ביו טיוב יש כל מיני תרגילים אולי זה יקל עלייך (בחיפוש תרשמי- כאבי גב בהריון). שיעבור בקלות:)
לצפיה ב-'סיסי שלייה, שאלות'
סיסי שלייה, שאלות
12/11/2017 | 16:54
1
30
שלום לכולן, 

יש לי כמה שאלות לבנות שעברו את בדיקת סיסי השלייה:
1. באיזה שבוע ניתן לבצע? 
האם חייב עד שבוע 13 (ממה שראיתי ברשת) או שניתן גם לאחר מכן? 
2. לפי מה מחליטים האם לעבור אותה?  האם רק מי שקיבלה תוצאה לא טובה בבדיקות קודמות מבצעת אותה או גם מי שהחליטה שהיא רוצה לדעת מה מצב העובר?
3. הבנתי שמי שפיר מסוכן יותר מסיסי שליה מאחר וגם ישנן שתי דקירות והצורה היא רק דיקור בבטן. 
האם סיסי שליה מתאימים להריון רב עוברי? 
4. האם כדי לבצע את הבדיקה צריך הפניה מגנטיקאי או המלצות וכ"ו? רופא נשים? או שישר אפשר לקבוע תור? 
5. האם למי שמעל 35 (בעת ביצוע הבדיקה)  ניתן לבצע את הבדיקה במסגרת בית חולים במימון מלא של משרד הבריאות? 
6. האם כדאי לשלב צ'יפ גנטי לבדיקה? האם זה כלול באותה הבדיקה? 
7. האם התורים לקביעת הבדיקה ארוכים? 
8. האם כדאי לבצע בדיקת סקר כגון מטרניטי 21 במקום סיסי שלייה?  האם יש שם 100 אחוז או שזה רק בסיסי שלייה? 
9. עד כמה בדיקת סיסי שלייה אמינה בתוצאותיה?  האם יתכנו תוצאות שגויות בבדיקה כזו הטוענת ל100 אחוז דיוק? 

תודה וסורי על המיליון שאלות, פשוט זה דחוף וחשוב לי. 
לצפיה ב-'הייתי מתייעצת עם הרופא לגבי הצורך לבצע את הבדיקה'
הייתי מתייעצת עם הרופא לגבי הצורך לבצע את הבדיקה
13/11/2017 | 13:03
17
כיוון שלמיטב ידיעתי הסיכון בה הוא גבוה יותר מבדיקת מי שפיר (למרות הדיקור הכפול), ובד"כ לא מפנים אליה אם אין עדות לבעיה באחת הבדיקות המוקדמות יותר.

ממה שקראתי ברשת ניתן לשלב בבדיקה גם צ'יפ גנטי, ובאופן אישי, אני נוטה לבדוק כל מה שאפשרי לבדוק בהנחה שהבדיקה לא מגדילה את הסיכון. צ'יפ גנטי הוא מידע שנאסף (למיטב ידיעתי הלא מוסמכת) לאחר לקיחת הדגימה , ולא דורש לקיחת דגימה נוספת ולכן לא מגדיל את הסיכון שבבדיקה ועם זאת יכול לספק מידע נוסף.

בעניין האמינות - הבדיקה היא אמינה ביחס ל"פגמים" שאותם היא בודקת. בדיקה תקינה לא מעידה בהכרח על עובר תקין, אלא מעידה רק על כך שבעובר אין את הבעיות שאותן בודקת הבדיקה.

בכל מקרה, בשאלות כאלה כדאי מאד להתייעץ עם רופא שמכיר את מצבך ויודע להעריך את הסיכון לעומת התועלת שבכל אחת מהבדיקות עבורך ולהמליץ המלצה הרבה יותר מושכלת מאשר מישהי מאיתנו...

שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'עזרה לגבי עגלת תאומים'
עזרה לגבי עגלת תאומים
12/11/2017 | 14:48
2
40
הי,
אשמח לעצות בנוגע לעגלת תאומים צרה.
האם למישהו יש נסיון עם עגלת רכבת/קומות? האם הילד שיושב למטה מאחור לא בוכה בגלל זה? איזה סוג של עגלת רכבת מומלץ?

לגבי עגלת תאומים (לא רכבת) האם יש למישהו נסיון עם בייבי מונסטרס/קוקו ביבה/באגי מאונטיין ? האם כשהילדים גדלים הטיולון לא קטן/צפוף להם מידי? האם העגלה עוברת במעליות, פתחים של דלתות וכו?

אשמח להמלצות ושיתוף מידע מנסיונכם האישי.
לצפיה ב-'מתייחסת רק לגבי הקוקו ביבה'
מתייחסת רק לגבי הקוקו ביבה
12/11/2017 | 16:17
39
כיוון שרק איתה היה לי ניסיון אישי - הטיולון לא היה צפוף לילדים שלי. הם ממוצעים מבחינת גובה ומשקל והיה להם מספיק מרווח.
אבל - אם אני לא טועה לאחרונה צמצמו את הרוחב שלה, ואני לא יודעת בכמה ועד כמה זה משמעותי. אולי יהיו פה אמהות שיש להן את הדגמים האחרונים ויוכלו לומר.
מבחינת עבירות - קחי בחשבון שעגלת תאומים היא תמיד בעייתית יותר. אם יש פתחים קבועים שאת צריכה לעבור דרכם (כניסה לבית, מעלית, כניסה לבית ההורים וכו' - כדאי למדוד את רוחבם ולראות שמסתדר לך... ).
לצפיה ב-'לי יש קוקו ביבה חדשה'
לי יש קוקו ביבה חדשה
13/11/2017 | 09:44
42
יש לי ניסיון קטן מאוד - ילדתי לפני שבועיים, אבל בינתיים אני מאד מרוצה ממנה. רוחב מעלית שלי 80 ועוברת שם בקלות. גם בדלת של הבית ובחניות. היא קלה ונכנסת לאוטו יחסית קטן שלי - יונדאי I20
אני אחרי ניתוח, אז עוד לא ניסיתי לקפל ולהרים אותה בעצמי, אבל אצל אחרים זה יוצא בקלות
אם יש לך עוד שאלות לגבי העגלה, אענה בשמחה
לצפיה ב-'טרום קיסרי'
טרום קיסרי
12/11/2017 | 07:36
26
קבעתי תורים לשני בתי חולים. מישהי עשתה את זה ויודעת איך זה מסתדר עם ההפניה מהרופא נשים? אפשר ללכת בלי הפניה?
לצפיה ב-'האם הכרחי שבדירה תהיה אמבטיה'
האם הכרחי שבדירה תהיה אמבטיה
09/11/2017 | 08:48
2
44
שלום,
אנו מצפים לתאומים, ומחפשים כעת דירה. האם הכרחי שבדירה תהיה אמבטיה, או שאפשר להסתדר גם בלי אמבטיה? האם יש אמבטיות שאפשר לקנות ולשים במקלחת?
אודה לכם על תגובות והצעות.
לצפיה ב-'זה עניין של נוחות'
זה עניין של נוחות
12/11/2017 | 16:14
25
בהתחלה בכל מקרה משתמשים באמבטיה על רגליים.
אבל בגיל מבוגר יותר בעיני נוח יותר לרחוץ את הילדים כשהם יושבים באמבטיה מאשר בעמידה במקלחון.
זה לא בלתי אפשרי , זה פשוט עניין של נוחות...
לצפיה ב-'לדעתי לא חייב'
לדעתי לא חייב
17/11/2017 | 07:31
7
כשהיו תינוקות קילחתי באמבטית תינוק על רגליים, כשגדלו פשוט הורדתי את המבטיה לרצפת המקלחת, מילאתי במים וקילחתע ��
לצפיה ב-'תופעה שקוראת בעמידה'
תופעה שקוראת בעמידה
08/11/2017 | 14:44
1
55
היי, 

רציתי להיוועץ איתכן במשהו שקרה לי מספר פעמים ולהגיד בבסיס שהרופאה אמרה לי "זה הורמונים " אולי היא צודקת אבל אשמח להארות מכן. 
ואגב,  בדקתי לחץ דם וסוכר והם תקינים (חשבתי שזה קשור אולי בהם). 
ונגיע לעיקר: אני יכולה ללכת ארבעים חמישים דקות או עשר דקות ולהיות בסדר ופתאום לאבד את זה.... מה זה אומר? 
מרגיש כאילו הטמפרטורה בגוף משתנה חום קור ומרגיש שמתחילה סחרחורת שאם אני לא אתיישב אני פשוט אתעלף,  וברגע שאני מתיישבת תוך דקה שתיים זה נירגע.  
יש לך השערות מה זה יכול להיות?  למישהי זה קרה? 

לצפיה ב-'לא מוכר לי'
לא מוכר לי
12/11/2017 | 16:12
14
והייתי בודקת את זה יותר לעומק.
לצפיה ב-'ברזל'
ברזל
07/11/2017 | 15:18
5
51
שלום, בהריון עם תאומות . מרגישה לאחרונה מאוד חלשה , קר לי יש לי צמרמורות , עייפה ומותשת בעיקר נפשית ... אני כמובן אילך להבדק אבל עד אז . יכול להיות שזה נגרם מחוסר ברזל ?? הברזל שלי די נמוך 10.4. וזה אחרי הוספת כדור נוסף , יש לכם המלצה על ברזל קל לעיכול ?
לצפיה ב-'ניסית להתייעץ עם הרופא נשים? '
ניסית להתייעץ עם הרופא נשים?
08/11/2017 | 02:01
20
לא מבינה גדולה בתחום, אבל מאחר והברזל שלי יצא נמוך התחלתי גם לקחת כדורי ברזל שהם כדורי חןמצה פולית משולב עם ברזל והם דווקא מרגישים לי בסדר גמור.  
יש הרבה סוגי ברזל בכדור, בנוזל וכו ולכול אחת מתעכל שונה, אז קשה לדעת מה מתאים לך הכי.
שמעתי דעות טובות על ברזל נוזלי פלוריקס וברזל אקו-סאפ.
שוב, אלו שמועות ששמעתי צריך לבדוק האם מתאים.

בהצלחה
לצפיה ב-'אכן מחוסר ברזל'
אכן מחוסר ברזל
08/11/2017 | 07:57
16
אני אותו דבר עם המוגלובין 10. לי החליטו לתת עירוי ברזל. תנסי לשאול...
לגבי ברזל שנספג אני שמעתי על הספאטון שהוא ברזל נוזלי ששותים מותר בהריון ואמור להיספג ממש טוב.
לצפיה ב-'ברור'
ברור
08/11/2017 | 13:02
18
שיש סיכוי שזה מחוסר בברזל...
אני לקחתי את הסירופ של אקוסאפ... בהצלחה!
לצפיה ב-'מאד הגיוני!'
מאד הגיוני!
12/11/2017 | 16:10
1
9
תתייעצי עם הרופא, כיוון שחשוב שרמות הברזל שלך יהיו מספיק גבוהות גם ללידה.

לצפיה ב-'ברזל'
ברזל
15/11/2017 | 08:57
4
הרופא התקשר אליי ואמר לי שזה נמוך מאוד,  כנראה אצטרך עירוי ברזל, תודה :)
לצפיה ב-'סקר ביוכימי גרוע? שק הריון נוסף שנספג..מפשת קצת תשובות'
סקר ביוכימי גרוע? שק הריון נוסף שנספג..מפשת קצת תשובות
05/11/2017 | 14:42
6
45
היי
בת 36,לאחר 2 הפלות(אחת בשל אנאצפלוס ואחת בשל הפסקת דופק בשבוע 8) נקלטתי שוב להריון אחרי טיפולים.
בהתחלה היו 2 שקים ,אחד לא התפתח בכלל והשני עם עובר.
אני שבוע 12+3 ועשיתי לפני יומיים שקיפות עורפית באולטראסאונד שיצאה תקינה אממה התוצאות סקר ביוכימי יצאו 1:2!!!!! לטריזומי 18/13 , 1:36 לטריזומי 21.שבגיל שלי זה אמור להיות 1:200 .הרופא הזמין אותי דחוף לסיסי שיליה ביום ג בבוקר ואז לחכות לתוצאות שבטח יקחו כמה ימים.
רציתי לדעת למי היו תוצאות כאלה מזעזעות ויצא לה ילד בריא? אני יודעת שזה סקר אבל עדיין תוצאות פתולוגיות...
ולמי קרה מצב שהיה לה שק נוסף שלא התפתח ואולי גרם להטעיית התוצאות ? יודעת שזה מקרה מורכב עם השק השני ..אבל אולי יש פה מישהי..???
תודה רבה
לצפיה ב-'לא יודעת לענות באופן ספציפי למקרה שלך'
לא יודעת לענות באופן ספציפי למקרה שלך
06/11/2017 | 10:12
5
32
אבל מה שאני כן יודעת לגבי תוצאות הסקר הוא שהתוקף שלהן הולך ויורד ככל שגיל האישה עולה. כמות הנתונים שיש לגבי הריונות בגילאים מבוגרים היא נמוכה יחסית כיוון שזוהי מגמה של השנים האחרונות.
לגבי הריונות בגילאים צעירים יותר הסקר הוא יותר מהימן.
קחי את זה בחשבון.

מחזיקה לך אצבעות שהכל יהיה תקין ונזכה לראות אותך הרבה אצלנו בפורום - גם במהלך ההריון וגם אחריו
לצפיה ב-'היי פיצי ופיצית'
היי פיצי ופיצית
06/11/2017 | 19:24
4
30
תודה
אבל אני בת 35..אמור להיות 1:200.
וזה בדיוק מה שמפחיד אותי.הדבר היחיד שיכול להסביר הוא שק נוסף שנספג מתחילת ההריון שיכול לגרום לעיוות..
לצפיה ב-'זה באמת מלחיץ..'
זה באמת מלחיץ..
07/11/2017 | 08:28
1
25
ואם אני מבינה נכון את אמורה הבוקר לעשות את הבדיקה של סיסי שליה.
אני מקווה ומאחלת לך שהתוצאות יצאו תקינות.
מחזיקה לך אצבעות  , תחזרי לעדכן....  
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/11/2017 | 14:25
21
אעדכן מקווה מחר
לצפיה ב-'היי רק מעדכנת'
היי רק מעדכנת
08/11/2017 | 21:49
1
32
התוצאות חזרו והכל תקין!!!תודה לאל...
אין הסבר למה הערכים היו כל כך גרועים אבל הכל טוב וזה מה שחשוב ???
לצפיה ב-'איזה יופי! '
איזה יופי!
12/11/2017 | 16:09
8
אני ממש שמחה בשבילך
שיהיה המשך הריון תקין ורגוע
לצפיה ב-' מוכרים/קונים/מפרסמים'
מוכרים/קונים/מפרסמים
06/11/2017 | 10:01
6
32
זה המקום לפרסום... בנושאים הקשורים לפורום בלבד
לצפיה ב-'בחירת שם לתאומים ושלישיות'
בחירת שם לתאומים ושלישיות
04/11/2017 | 13:39
70
היי לכן/ם,
שמי נגה ואני נומרולוגית מומחית לבחירת שמות לתינוקות ילדים ואנשים.
אחד ה"שפיצים" של מומחיות שלי הוא מתן שמות לתאומים ושלישיות.
נושא בחירת השם לתינוק/ת שבדרך מעסיק את ההורים במהלך ההריון מאד רלוונטי ורגשי להורים בהריון ורב בו הנסתר על הנגלה מכיוון שאין גוף ידע שמרכז את הנושא מבחינה מקצועית.
לגבי לידת תאומים או שלישיות, הנושא הוא בדגש כפול ומכופל.
והנה סיפור קטן,
האמת שחלק מיוחד בהתמחות שלי - התאמת שמות לזוגות לנישואין, בין אחים  ובמשפחה כולה, קרה בתחילת דרכי המקצועית.
בתוך חודש אחד פנו אלי 3 זוגות הורים לגבי יעוץ בבחירת שם לתאומים שלהם. תאמינו לי שזה היה אתגר לא קטן לנומרולוגית בתחילת דרכה.
חיברתי את הידע שלי מלימודי הפסיכולוגיה מחקרים על תאומים) עם הנומרולוגיה ומצאתי דרך לעזור לכולם בבחירת שמות טובים לתאומים/ות**.
ההורים היו מרוצים ואני שמחתי שיכולתי לייעץ והחיים המשיכו...

כעבור שנתיים חזרו אלי 2 מתוך שלושת הזוגות עם בקשה לייעוץ בבחירת שם לילד חדש שנולד להם. מאד הופתעתי שכ"כ מהר נולד להם עוד ילד אחרי תאומים וכששאלתי אותם לגבי זה, הם אמרו שהם הסתדרו כ"כ טוב עם הזוג הראשון, שזה עשה להם חשק לעוד ילד...
וכאן קבלתי הבנה מתוך הפידבקים של ההורים, שכמו שהדרך שלי הצליחה ליצור יחסים טובים ומאוזנים בין התאומים, היא יכולה לעזור ביחסים בין זוגות ובין אחים ובין חברי המשפחה כולה ...
וכך, קרה כמו בהרבה תחומים שדרך תאומים אנחנו לומדים הרבה על היחיד ועל הקבוצה, כך גם כאן, בעקבות התאומים פיתחתי שיטה ייחודית ומאד מוצלחת להתאמת שמות בין בני זוג ובמשפחה כולה, היתה קצרה.
ולענייננו,
אני נותנת הנחה משמעותית מאד ליעוץ בבחירת שם לתאומים.
עלות ייעוץ לשם אחד = 480 ש"ח (המחיר יכול להתעדכן )
עלות ייעוץ לתאומים = 580 ש"ח כלומר תוספת של 100 ש"ח בלבד.
הייעוץ שההורים מקבלים מקיף וכולל : 
3-4 שיחות טלפון ממוקדות איתי,
ניתוח מפת הלידה של התינוק/ת ובדיקת השמות ברשימת השמות של ההורים,
מתן רשימת שמות נוספת לאפשרויות טובות נוספות,
עזרה ותמיכה במהלך ההתלבטויות גם בהתאמה ביניהם וגם לשם המשפחה,
בדיקת התאמת השמות עם שמות האחים הגדולים.
וליווי עד קבלת ההחלטה על השם לכל אחד/ת מהם.
בנוסף,
כתבתי גם מדריך להורים "איך שם נולד"
ובו הדגמות, הסברים ותשובות לשאלות הכי "חמות" ורלוונטיות
שההורים שואלים לגבי שמות בכלל ובחירת שם לתינוק/ה בפרט.
וכמובן הסברים על איך להכין את רשימת שמות לקראת הלידה.
המדריך ניתן במתנה באהבה רבה.
אם תרצו ואפשר להעלות את הקישור אליו בפורום.
עוד עלי ועל הנושא בדף הפייסבוק שלי "שמות עם קסם"
אשמח לשמוע מכם.

נגה אן ירושלמי
נומרולוגיה לשמות עם קסם
052-3505508 
לצפיה ב-'מטפלת פנויה למשרה מלאה'
מטפלת פנויה למשרה מלאה
30/10/2017 | 14:26
48
היי,
שמי יונית, אני מטפלת בתינוקות יחידים ותאומים, בעלת ניסיון של 25 שנים.
מעוניינת לטפל בתאומים, באזור הרצליה-רמת השרון.
יש לי המלצות רבות בכתב בצירוף מספרי טלפון.

ציטוט מהמלצה:
"המון תודה על הזכות שהייתה לנו לתת לך לגדל ולשמור על רוני שלנו ועל הטיפול המסור, האהבה, היצירתיות והחריצות וע היותך חלק ממשפחתנו הקטנה. על שעות המשחק הרבות, הסבלנות, האיכפתיות והאהבה האינסופית לרוני..".

לפרטים: 0544504443
לצפיה ב-'למכירה במחיר מוזל עגלת שלישייה קומפקטית'
למכירה במחיר מוזל עגלת שלישייה קומפקטית
21/10/2017 | 23:58
137
מצרפת תמונות. מחיר גמיש.
עצות לגידול שלישייה אתן בחינם.

לצפיה ב-'קורס הכנה ללידת תאומים'
קורס הכנה ללידת תאומים
18/10/2017 | 19:22
65
נותרו מקומות אחרונים בקורס הכנה ייעודי ללידת תאומים עם מיילדת מנוסה מחדרי הלידה של ליס. הקורס בשני מפגשים עוקבים יחל ב-3.11.17.
רישום במועדון היולדות: 03-6973113
לפרטים נוספים: https://www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/events/Pages...
לצפיה ב-'תחפושות לתאומים בני שנתיים וחצי'
תחפושות לתאומים בני שנתיים וחצי
01/11/2017 | 12:16
40
מעוניינת לרכוש 2 תחפושות לתאומים בני שנתיים וחצי (לא זהות) תודה
לצפיה ב-'שני סלקלים למכירה מאזור הרצליה'
שני סלקלים למכירה מאזור הרצליה
14/11/2017 | 13:57
10
לצפיה ב-'בדיקת מטרניטי 21, המלצות? '
בדיקת מטרניטי 21, המלצות?
02/11/2017 | 18:26
11
42
היי, 

מישהי יודעת האם זה מוכר בסל הבריאות? מישהי עשתה ויכולה להמליץ? 
אני חושבת לבצע בדיקה זו במקום מי שפיר/סיסי שלייה שהן מסוכנות יותר.  

לצפיה ב-'זה מוכר כחלק מבדיקה שיש'
זה מוכר כחלק מבדיקה שיש
03/11/2017 | 15:31
8
25
עלייה החזר אם יש לך ביטוח מקןפת החולים או ביטוח פרטי. כשאני בדקתי לא מזמן עלתה 4400. דיקור מי שפיר פלוס שני ציפים עלה לי 10000 לשניהם
לצפיה ב-'זהו שהביטוח קופח לצערי לא מכסה'
זהו שהביטוח קופח לצערי לא מכסה
03/11/2017 | 18:13
7
15
אצלי את הבדיקה נשאר רק לפנות לביטוח פרטי ששאלו השאלה אם זה בסל הבריאות.
4400 זה עוד יחסית סביר למול הסהכ שציינת אין ספק, אבל זה לא פר עובר(משהו שקראתי ברשת)?
לצפיה ב-'בדירת המטרניטי 21 עולה 4400 וזה לא פיר עובר'
בדירת המטרניטי 21 עולה 4400 וזה לא פיר עובר
05/11/2017 | 13:01
6
15
מכיוון שהדם שלך הוא שנבדק.
המי שפיר במקרה שלי הצריך שני דיקורים כיוון שזה שני שקים ולא זהים ושני צ'יפים ומכיוון שלא הייתה סיבה וזה היה רצון אישי שילמתי מחיר מלא על הבדיקה + צ'יפ כפול שניים.
למה הביטוח של הקופח לא מכסה?
אין סל היריון שאת יכולה להשתמש בו?
לצפיה ב-'אני אסביר למה לא מכסה'
אני אסביר למה לא מכסה
05/11/2017 | 15:00
5
23
אני במאוחדת עדיף וסל ההריון שם מגיע רק למבוטחי שיא והמתנה  24 חודש, כמו כן גם עכשיו אני בתהליך מעבר למכבי שם גם יש
תקופת המתנה שסל ההריון יגיע לי רק אחרי שישה חודשים המתנה ,  אני מעדיפה לעשות את הבדיקה של מטרניטי בקרוב יותר ולא לחכות כול כך רחוק.... אז יוצא שמכאן ומכאן אני לא מקבלת כלום מקופות החולים בגלל כול תקופות ההמתנה.  
הבנתי שמטרניטי בודקת יותר מהשאר ולכן חשבתי שכדאי לבצע אותה וגם לא לבצע מי שפיר/ סיסי שלייה לשני שקים כמו שתיארת.
לצפיה ב-'יכולה להגיד לך לפי מה שאמרו לי'
יכולה להגיד לך לפי מה שאמרו לי
05/11/2017 | 16:38
4
14
שמטרנטי 21 אכן בודקת יותר מאחרות. לגבי המי שפיר/סיסי שיליה זאת החלטה שלך לחלוטין.רוב הרופאים ששאלתי אותם כולל המדקר לא התלהבו בכלל לעשות לי את הבדיקה אבל כולם הדגישו בוודאות שהמטרינטי זו רק בדיקת סקר ומי שפיר היא וודאית. הם הדגישו שוב ושוב את הסיכון של דיקור שני שקים.
המדקר שלי הוא גם גנטיקאי והוא ממש לא המליץ לעשות את המטרנטי 21 לתאומים.
הסוקר שלי בסקירה הראשונה היה היחיד שכן המליץ לעשות. הוא בכלל נגד הבדיקות דם ואומר שהן סטיסטיות בלבד.
בסוף זה רק השיקול שלך . הסכנה בדיקור(ויש סכנה) מול התוצאות.
עוד לא קיבלתי תוצאת אז לא יכולה להגיד לך אם היו תקינות. מחזיקה אצבעות שהכול תקין גם אצלי וגם אצלך .
השיקול אצלנו היה שיש ילד אחד בריא בבית ואנחנו לא יכולים לחיות עם העובדה שלא בדקנו את העוברים . להגיד לך שעשיתי את זה בלב שלם? לא!!!
אני כוססת ציפורניים כל יום בצפייה לתשובות
לצפיה ב-'אמן ואמן שהתוצאות תהיינה תקינות'
אמן ואמן שהתוצאות תהיינה תקינות
05/11/2017 | 18:08
3
13
גם אצלי וגם אצלך ������������ אני שמחה שיש מישהי שמבינה את ההתלבטויות שאני עוברת ואני יכולה לחלוק איתה את הסוגייה הלא פשוטה הזו.
ההימנעות שלי מהסיסי שליה/מי שפיר זה הסכנות שטמונות בכך ובוודאי גם הכפילות של הבדיקה.
לגבי המטרניטי 21 המליצה לי על זה רופאת הנשים אבל מצד שני לא העבירה שום חוות דעת /ביקורת על מי שפיר וסיסי שלייה ולכן גם ממנה לא קיבלתי כיוון מסוים.
זה ניראה כאילו ההחלטה היא שלי ושלך והצוות הרפואי לא ממש יכול להתוות כיוון ברור.  
מצד שני,  אם וחלילה מישהי עשתה מי שפיר נניח ונמצא אצלה משהו אז היא תחליט לא ללדת את העובר?  ניראה שלא בדיוק יהיה לה מה לעשות נגד זה, זה ניראה שאותה אישה פשוט תסתובב עם הידיעה הזו בראש שקועה בחרדה אינסופית ופחד ממה יהיה.
אני לדוגמא,כשהבנתי שנניח מי שפיר זו דקירה דרך הבטן עם סיכונים ישר נחרדתי כי בוודאי שבדיקות פולשניות הן מלאות בחשש וסכנות.  אז אני לא יודעת מה עדיף לדעת או לא לדעת לפעמים.
לצפיה ב-''
05/11/2017 | 18:10
7
אלו הסימנים שיש בהודעה הקודמת, ניראה לי שלא רואים שם טוב
לצפיה ב-'הרופאים נמנעים מלהמליץ'
הרופאים נמנעים מלהמליץ
06/11/2017 | 10:08
1
21
אבל הם כן אמורים לתת לך מספיק מידע כדי שאת תוכלי לקבל את ההחלטה על בסיס האמונות וראיית העולם שלך.
אם את מרגישה שאת לא מקבלת מהם מספיק תשובות שיכולות לכוון אותך - תציקי להם בעוד שאלות - זו זכותך להבין בדיוק את ההשלכות הצפויות של כל פרוצדורה וגם מה המידע שמתקבל בכל אחת מהבדיקות ועד כמה הוא רלוונטי או לא רלוונטי במקרה של תאומים.

שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה רבה '
תודה רבה רבה
06/11/2017 | 13:59
4
לצפיה ב-'ממה שהבנתי'
ממה שהבנתי
08/11/2017 | 00:08
1
12
לאחר בירורים על הבדיקות
מטרניטי זו הבדיקה המתאימה ביותר להריון רב עוברי מבחינת כמות התסמונות שהיא בודקת וגם מבחינת אחוזי הדיוק
אני לא יודעת לגבי סל בריאות (אבל שווה לבדוק)
יודעת שיש ביטוחים שמכסים את הבדיקה וגם בקופות זה תלוי בסוג הביטוח ובדר"כ למי שיש את הביטוחים הגבוהים יותר (מושלם/עדיף/שלי) אז יש כיסוי רחב
כל אחת בהתאם למה שניצלה מסל ההריון שלה - נראה לי שזה קצת שונה בין קופה לקופה
בקיצור, עדיף לדבר עם נציג מהקופה על-מנת שלא יהיו הפתעות מאוחר יותר....

לצפיה ב-'תודה, זה נישמע שיש הרבה פידבקים'
תודה, זה נישמע שיש הרבה פידבקים
08/11/2017 | 01:53
7
על הבדיקה הזו,  לגבי סל הבריאות אין לי עדיין מושג גם לא איך לברר את זה כי זה מה ששאלו אותי בביטוח מאחר ואינם מכירים את הבדיקה כול כך.  
הסברתי להם שזה נחשב לבדיקה גנטית מסוג מסויים, מקווה שלא הטעיתי.  
לגבי ביטוח קופות חולים אז כמו שהסברתי בתגובה למעלה בהמשך להתכתבות עם liri251 המקסימה אין לי אפשרות לקבל החזר כי אני לא במאוחדת שיא עוברת למכבי וניכנסת לתקופת המתנה עד לקבלת מכבי שלי שמגיע לי ממש מאוחר ואני מעוניינת לבצע את הבדיקה בזמן הקרוב.

לצפיה ב-'חיסון שפעת בהריון בסיכון, מומלץ? '
חיסון שפעת בהריון בסיכון, מומלץ?
30/10/2017 | 15:08
6
36
לצפיה ב-'הרופא שלי בזמנו לא המליץ לי'
הרופא שלי בזמנו לא המליץ לי
30/10/2017 | 15:39
1
46
אבל לא בגלל ההריון , אלא בגלל שהוא לא חשב שיש צורך בחיסון הזה.
אגב, גם רופא הילדים שלנו לא תומך במתן החיסון הזה, למעט במקרים של אוכלוסיות שהן קבוצת סיכון (אסמטיים, קשישים... ).

בכל מקרה  - כדאי להתייעץ עם הרופא שלך ולשמוע מה דעתו... הוא מכיר את מצבך הרפואי על כל היבטיו וידע לשקול עלות מול תועלת בחיסון.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
02/11/2017 | 18:27
5
לצפיה ב-'חיסון שפעת'
חיסון שפעת
02/11/2017 | 11:17
1
28
אני בהריון בסיכון גם   ובהמלצת הרופאה שלי , עשיתי .
לצפיה ב-'עשיתי בסוף אחרי ההתלבטות, תודה '
עשיתי בסוף אחרי ההתלבטות, תודה
02/11/2017 | 18:27
14
לצפיה ב-'אני לא עשיתי... '
אני לא עשיתי...
02/11/2017 | 13:25
1
28
את השעלת כן..
לצפיה ב-'שעלת הבנתי שזה סופר חשוב'
שעלת הבנתי שזה סופר חשוב
02/11/2017 | 18:28
20
לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
02/11/2017 | 12:08
1
31
יש למישהי רעיונות מה אפשר לעשות עם זה ? מאוד כואב לי הגב , ואני מתחילה לאבד סבלנות....תודה:)
לצפיה ב-'אני מקווה שניגשת לרופא לבדוק את זה'
אני מקווה שניגשת לרופא לבדוק את זה
06/11/2017 | 10:13
15
כי זה הצעד הראשון שצריך לעשות.
מעבר לזה - לנסות למצוא את התנוחות שמקלות עליך גם בישיבה וגם בשכיבה - תוספת תמיכה, שינוי זויות וכו'
לצפיה ב-'שלום לכולם! שאלה'
שלום לכולם! שאלה
31/10/2017 | 12:32
1
67
כמה נהוג לשלם היום למטפלת לילה לתאומים? בחיפה.

תודה רבה
לצפיה ב-'מישהו?'
מישהו?
02/11/2017 | 05:38
21
בבקשה זה די דחוף לי, ולא מצאתי על זה מידע ברור בשום מקום...
אפילו אם יש לכם נסיון עם מטפלת לילה באיזור אחר זה בסדר.

תודה מראש

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה