לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1699216,992 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'שמירת הריון עם תאומים'
שמירת הריון עם תאומים
18/01/2018 | 16:55
4
25
היי, רציתי לדעת- האם בהיריון תאומים בהכרח מגיעים למצב של שמירת הריון? וכמה זמן לפני התאריך המשוער כבר מרגישים לא כשירים לעבוד? (בהנחה שמדובר בעבודה משרדית שבה יושבים כל היום...)
אני בשבוע 19 ובמשרד שלי כבר לחוצים, מתחילים לחפש לי מחליפה וזה מרגיש לי מוקדם מדי... 
לצפיה ב-'אני עבדתי עד שבוע 31'
אני עבדתי עד שבוע 31
18/01/2018 | 17:11
26
ואחר כך לקחתי ימי מחלה וימי חופש עד הלידה ולא שמירת הריון משיקולים כספיים
למעשה משבע 26 נהיה לי כבר קשה ומשבוע 28 קשה מאד לעבוד
צריך לקחת בחשבון שמבחינה רפואית הריון שלי היה תקין. אם יש סימני לידה מוקדמת או משהו כזה זה יכול לקרות הרבה יותר מוקדם
לצפיה ב-'אני יצאתי לשמירה משבוע 20'
אני יצאתי לשמירה משבוע 20
18/01/2018 | 17:26
18
הרופא שלי הוציא אותי לשמירת הריון משבוע 20 בגלל שהסיכון ללידה מוקדת אצלי הוא גבוהה בגלל נתונים של צוואר רחם קצר וכדומה,
לדעתי זה שונה אצל כל אחת , עדיף להתייעץ עם הרופא המטפל...
לצפיה ב-'היי'
היי
19/01/2018 | 15:11
1
9
אני פרשתי בשבוע 30 ומשהו. לא יכולתי יותר. לא שלפני זה עבדתי מי יודע מה. ההריון הזה היה לי מאוד קשה מתחילתו שלווה בבחילות והקאות אין סופיות עד חודש שישי . אחר כך בקושי עמדתי על הרגליים מחוסר ברזל. ועכשיו כל פעולה הורגת אותי. כאבי גב נוראיים ורגליים. לא ישנה ובקושי אוכלת. סופרת כל דקה.
אני עובדת מהבית מידי פעם כמה שעות כדי להשלים דברים. שבוע 31 וסופרת את הימים 
לצפיה ב-'מוכר'
מוכר
19/01/2018 | 16:50
9
תחזיקי מעמד!
יכולה להגיד שזה יעבור אחרי לידה. אני מרגישה עכשיו הרבה יותר טוב מאשר בסוף ההריון אפילו לבד עם שתי תינוקות
לצפיה ב-'הערכת משקל תאומות מונו בי '
הערכת משקל תאומות מונו בי
18/01/2018 | 16:46
1
21
היי, הריון תאומות מונו בי בשבוע 27, מחר יש לי הערכת משקל ורציתי לדעת מה המשקל הנורמלי שצריך להיות להן בשבוע כזה? 
תודה:) 
לצפיה ב-'נראה לי שמשהו סביב 1 קג'
נראה לי שמשהו סביב 1 קג
18/01/2018 | 17:14
20
אבל תסתקלי פה https://www.babydoc.co.il/growth/
לצפיה ב-'חדשה פה, כמה שאלות לגבי היריון תאומים'
חדשה פה, כמה שאלות לגבי היריון תאומים
16/01/2018 | 18:59
6
51
שלום רב לכולם, מצטערת מראש על האורך

שמחתי לגלות את הפורום הזה. כותבת פה פעם ראשונה (בחיל ורעדה). עוברת לפה (בתקווה באופן קבוע) מהפורום השכן היקר של טיפולי פוריות. 
ברקע: בני 33 וחצי, בריאים, מדובר בהיריון ראשון לאחר טיפולי IVF, לאחר שבסבבים קודמים הוחזר רק עובר אחד ולא נקלט. התכוננו נפשית לאפשרות שיהיה היריון תאומים, על כל המשתמע, אבל רק עכשיו שגילינו שהתשובה חיובית, ויש תאומים (לא זהים- ביכוריוני ביאמניוטי, 2 שקים נפרדים ונראה שיש 2 שיליות).

כרגע בשבוע 6+3, בבדיקת דופק נצפו שני עוברים תואמי גיל עם דופק טוב.
אנחנו עדיין קצת בשוק ולא מעכלים. למרות כל הקריאה שעשיתי לפני, אני מרגישה שאני לא יודעת ולא הבנתי לעומק את כל הסיכונים שכרוכים בהיריון תאומים, ועכשיו שזה קורה, אני מאוד חוששת. כאמור היריון ראשון. אשמח לשמוע כמה מילות "חוכמה למתחילות", הרגעה לגבי ההיריון וכל עצה שיש לכם מניסיונכם...

אציין שמצבי הגופני טוב, משקל תקין, אין בעיה מבנית ברחם (עשיתי צילום רחם ועוד מיליון בדיקות במסגרת טיפולי פוריות, כולל הדמיית הרחם בתלת מימד והכל תקין טפו טפו).

שאלות:
1. היכן עושים בדיקת שקיפות עורפית, מכיון שבמרכז בריאות האישה אמרו לי שלא עושים לתאומים, אלא שאני צריכה ללכת לבית חולים. האם נכון? ואם כן, לאיזה בי"ח כדאי? (אני מאזור השפלה).
2. רופא הפוריות אמר לי שפה נפרדות דרכינו ושאני צריכה לחזור לרופא נשים רגיל. האם מומלץ רופא שמתמחה בהיריון בסיכון?
3. רופא הפוריות גם אמר שאני צריכה להיות במרפאת היריון בסיכון- האם נכון ואם כן כיצד מגיעים למרפאה כזו?
4. יש לי כיליה אגנית (כיליה שנמצאת באגן, מעט נמוך יותר ממקומה הטיבעי. נולדתי כך). היא תקינה ועובדת מעולה, זה ממצא שהתגלה בצבא ואני במעקב שנים רבות, כולל א.ס, ומצב הכיליה מצוין. לפני טיפולי הפוריות הייתי אצל נפרולוגית והיא אמרה שאין בעיה להיות בהיריון. האם ידוע לכן/ שמעתן על היריון תאומים באישה עם כיליה אגנית והאם היה סיבוך כלשהוא?

מצטערת על האורך, מודה מראש לעונים
לצפיה ב-'קודם כל בשעה טובה!'
קודם כל בשעה טובה!
16/01/2018 | 21:33
43
מאד מבינה אותך כי ילדתי תאומות שלי לפני חודשיים וחצי ונסיון שלי ממש טרי. לא עברתי IVF אבל הריון גם מטיפולים. גם מאד פחדתי מכל מני סיבוכים של הריון תאומים, אבל ברוך השם עבר בשלום וילדתי בניתוח מתוכנן בשבוע 37+ עקב מצג עקוז של מובילה. אצלי גם היה הריון בי בי. זה מצב הכי פחות מורכב מהריונות תאומים, אבל זה עדיין הריון בסיכון. האמת שלא כולן בהריון כזה נמצאות במעקב מרפאת הריון בסיכון, אבל הרוב כן. אני כן הייתי וחושבת שזה היה נכון. אני מאיזור הדרום, אז לא יכולה להמליץ לך בית חולים, אבל אנסה לענות על שאלות.
1.שקיפות עורפית לתאומים עושים רק בבית חולים. זו בדיקה פשותה יחסית, אז לא כל כך משנה באיזה בית חולים תעשי. רק תזמני תור כמה שיותר מהר
2-3.אני קיבלתי הפניה למרפאת הריון בסיכון כשהשתחררתי ממרפאת פוריות אבל גם רופא נשים רגיל יכול לתת הפניה כזאת. בעיקרון, את צריכה להיות במעקב גם רופא נשים רגיל וגם במרפאת הריון בסיכון.
4.לדעתי לא צריכה להיות בעיה
בהצלחה!
לצפיה ב-'היי ובשעה טובה!'
היי ובשעה טובה!
17/01/2018 | 12:16
24
אני גם בהיריון תאומים, לא זהים, שבוע 19. אנסה לענות...
אני בקופת חולים כללית ומרגע שהתבשרתי שמדובר בהיריון תאומים נפרדתי מרופא הנשים ונשלחתי למעקב הריון בסיכון. אני עושה את המעקבים באיכילוב, לשם אני לא צריכה טופס 17 וכרגע יוצא לי להגיע כל חודש- חודש וחצי אבל הבנתי שככל שההריון יתקדם כך המעקב יהיה לעיתים קרובות יותר. בכל אופן, בינתיים זה ממש לא מרגיש הריון בסיכון (טפו טפו חמסה חמסה) ודווקא הסידור הזה של להגיע לבית חולים נוח לי. תתקשרי לבית החולים הכי קרוב אליך ותשאלי אותם מה הפרוצדורה ומה את צריכה על מנת להגיע אליהם.
את השקיפות העורפית עשיתי גם כן בבית חולים (לשם קיבלתי טופס 17 אם אני לא טועה). עשיתי אותה באיכילוב ומסתבר ש"נפלתי" על רופא ממש טוב ומומלץ כך שהייתי בידיים טובות. מה שכן, בהיריון תאומים אין טעם לעשות את בדיקת הדם שעושים אחרי השקיפות.
שיהיה המון בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה לכן על התגובות'
תודה לכן על התגובות
17/01/2018 | 12:41
2
25
קבעתי תור למרפאת היריון בסיכון בקפלן. אין לי מושג איך הם ומה הולך, נקווה לטוב. אם מישהי הייתה שם ויכולה לספר- אני אשמח .

כמו כן,  יש לי שאלה בהקשר הריגשי- איך הרגשתן שגיליתן על ההיריון תאומים? אני מאוד מאוד חוששת ועולים לי הרבה ספקות, לאור קריאה שאני עושה על כל הסיכונים, לידות מוקדמות, סיבוכי פגות וכו... מאוד מלחיץ אותי. כבר עכשיו אני מאוד עייפה, חלשה, בחילות נוראיות. אני מרגישה פתאום שזה "גדול עליי" ועולות לי מחשבות לא פשוטות, שקשה לי להגות בקול רם אפילו. כלכך רציתי ילד, ועברנו טיפולים, ועכשיו פתאום שזה תאומים- ועוד היריון ראשון, אני מאוד מפחדת. האם מישהי חוותה ויכולה לתת עצה? 
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
17/01/2018 | 16:38
30
אם אני הבנתי אותך נכון את חושבת על דילול עוברים. אגיד לך כמה מילים בקשר לזה
1.דילול עוברים זה למעשה הפסקת הריון של עובר אחד, לכן צריך לעבור וועדה והיא לא כל כך מאשרת דילול מתאומים לעובר אחד לזוגות אם אין לכך אינדיקציה רפואית ברורה
2.הריון תאומים זה הריון בסיכון, אבל גם דילול עוברים זה תהליך שיש בו סכנה לא קטנה לאבד הריון כולו. הריון תאומים אחרי טיפולים רבים יקר מידי כדי לסכן אותו בדילול
3. כשאני גיליתי שאני בהריון תאומים, הייתי בהלם. אני עוד יחידנית. אני לא אשקר ולא אגיד שאף פעם לא חשבתי על דילול. אבל ידעתי בפנים שלא אעשה זאת. כי אני מכירה את עצמי ויודעת שאם הייתי עושה דילול לאחד, היה לי קשה מדי לחיות ולחשוב כל יום איך היה נראה עוד ילד אם הייתי משירה שתיים. אז מהתחלה החלטתי לשמור שתיים, אבל לא הייתי שמחה בכלל. אבל אם הזמן זה עבר, הפנמתי ובסוף ההריון כבר חשבתי שזה דבר הכי טוב שהיה יכול לקרות לי בחיים
לצפיה ב-'בקפלן יש מרפאת הריון בסיכון נהדרת'
בקפלן יש מרפאת הריון בסיכון נהדרת
18/01/2018 | 11:34
17
אני עברתי את המעקב אצל  פרופ' יצחק בליקשטיין, שהוא מומחה בעל דם עולמי להריונות תאומים. הוא מקצועי, לבבי מאוד ותמיד דואג מאוד להריונית :) 
בקשר לתחושה, גם אני הייתי בהלם כשקיבלתי את הבשורה, ואפילו יותר, בגלל שזה היה הריון ספונטני. הייתי בתחושות מעורבות. מצד אחד שמחה גדולה, מצד שני חששות שלא אצליח להתמודד.. היום כשהם בני שנה, אני מרגישה שעם כל האתגר זה פשוט קסם 
לצפיה ב-'בשעה טובה ����'
בשעה טובה ����
17/01/2018 | 16:20
22
בשעה טובה! איזה מרגש זה ומבלבל בו זמנית, ממש מבינה את כל קשת הרגשות שעוברת עלייך כרגע!
אני רואה שכבר ענו לך כמה תשובות חכמות לפני, אז אני כאן רק כדי לחבק ולהגיד לך מזל טוב, וגם כדי להזכיר שאת כל ענייני הבירוקרטיה (הפניות, התחייבויות, בדיקות פרטיות במשך ההריון כולו) צריך לסדר מול הקופה שלך ולהגיד לך שתשימי לב טוב טוב איזה החזרים מגיעים לך- אני במאוחדת ואצלינו למשל יש החזרים ממש יפים בסל הריון, ניצלתי את רובם בהריון שלי!
לצפיה ב-'הריון מונו בי בדיקות'
הריון מונו בי בדיקות
12/01/2018 | 09:42
10
43
היי, מישהי יכולה לומר לי באיזה שבוע מתחילים את בדיקת שקיפות עורפית? האם הלכתן פרטי או דרך קופת חולים.
אני נמצאת בסוף שבוע 9 והרופא שלי עדיין לא דיבר איתי על זה או כיוון אותי, הוא כל הזמן מזכיר כמה שההיריון מסוכן ושכל בדיקת אולטרסאונד שאני עושה צריך לוודא בצורה ברורה שהמחיצה קיימת.
אשמח אם יש פה מישהו בשלב הזה או שעברה את זה ושתוכל לכוון אותי ולהרגיע אותי :)
בנוסף, אני צריכה להתחיל מעקב בבית חולים במחלקת התפתחות העובר.
תודה מראש.

לצפיה ב-'לגבי שקיפות כתבתי לך למטה'
לגבי שקיפות כתבתי לך למטה
12/01/2018 | 09:50
35
עוד דבר מאד חשב מבחינתי - תחליפי רופא
לצפיה ב-'שקיפות עורפית '
שקיפות עורפית
12/01/2018 | 10:46
5
42
היי, באמת שאולי כדאי להחליף רופא במיוחד אם הוא רק מלחיץ אותך ... הריון מונו בי זה מלחיץ מספיק גם בלי זה. לגבי שקיפות ושאר בדיקות את יכולה לחפש באינטרנט ואז תדעי באיזה שבוע אמורים לעשות כל דבר, אני עשיתי בשבוע 12 (מונו בי) לוקח זמן לקבוע לא כל הרופאים עושים לתאומים אז אין טעם לבזבז זמן , אז תזרזי את הרופא שיתן לך את ההפנייות הרלוונטיות ותקבעי תורים , אני עשיתי באופן פרטי והרופא היה מאוד עמוס ככה שקבעתי כמעט הכל מראש (סקירות וכאלה ) כדי לשריין לי מקום, ממליצה לנסות לעשות את כל הבדיקות הגדולות אצל רופא אחד ( אבל שכן מרגיע אותך ) אם תצטרכי/תרצי מי שפיר גם זה לוקח זמן ועדיף לבדוק דברים בהקדם שלא תפספסי את השבועות המתאים ואז סתם תיהי בלחץ . לגבי המרפאת מעקב גם שם לוקח זמן לקבוע תורים זא קחי בחשבון ,אני התחלתי מעקב בשבוע בשבוע 13+.
סקירה מוקדמת שבוע +16.
סקירה מאוחרת שבוע 23+.
אל תשכחי בדיקות גנטיות אם עוד לא עשיתי ותקפידי לעשות בדיקה לבירור cmv כל כמה זמן ( בדיקת דם).
לשמור על אופטימיות ולנסות להנות מזה ��
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
15/01/2018 | 11:06
4
24
תודה על התשובה.
יש לך רופא פרטי להמליץ לי במרכז?
לצפיה ב-'פרופסור בועז וייס'
פרופסור בועז וייס
15/01/2018 | 11:23
3
21
מטפל ברמת החייל , לא עובד כללית הוא גם מקבל במרפאת הריון בסיכון בתל השומר.
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
15/01/2018 | 11:28
2
19
סליחה על החפירה :)
אבל זה משנה אם אני קובעת איתו פרטי או דרך תל השומר חוץ מהעניין של זמינות התור?
לצפיה ב-'פרופסור וייס'
פרופסור וייס
15/01/2018 | 11:35
1
19
אני לא יודעת :( לא הייתי אצלו במרפאת הריון יכול להיות שבמקרה כזה לא תמיד הוא נמצא שם , הלכתי אליו באופן פרטי לעשות אצלו שקיפויות וסקירות. אבל יכולה להגיד לך שהוא היה לנו זמין באופן מוחלט במהלך כל ההריון לכל שאלה שצצה לנו.
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
15/01/2018 | 11:41
16
תודה רבה!!
לצפיה ב-'בקשר לשקיפות עורפית וכל המעקב באופן כללי'
בקשר לשקיפות עורפית וכל המעקב באופן כללי
15/01/2018 | 10:21
2
25
בשעה טובה, עם כל הלחץ של הריון תאומים התוצאה בסוף שווה את הכל! ומונו בי זה באמת הריון קצת יותר מורכב, אבל עם מעקב טוב אפשר לא רק לעבור אותו בשלום אלא אפילו להנות ממנו. אישית אני מציעה לך ללכת לרופא פרטי, שגם ירגיע אותך וגם יכוון אותך כמו שצריך לכל בדיקה ובדיקה. זה הריון יקר ולא משחקים עם הריון כזה.  תבדקי בקופת חולים שלך אם מגיע לך החזר על מעקב אצל רופא פרטי, אני במאוחדת ויש לנו החזר כזה (וגם החזר על שקיפות עורפית בפרטי, אגב).
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
15/01/2018 | 11:08
1
17
תודה, יש לך רופא פרטי להמליץ לי?
לצפיה ב-'לדעתי לא מחייב רופא פרטי'
לדעתי לא מחייב רופא פרטי
18/01/2018 | 16:22
12
היי, אני גם בהריון מונו בי שבוע 27, מטופלת בקפלן ביחידה להריון בסיכון אצל פרופסור בליקשטיין (לא באופן פרטי) חייבת לציין שהוא מרגיע לחלוטין ודואג ברמה הכי מקצועית שיש ולכן לדעתי לא מחייב להוציא כל כך הרבה כסף על רופא באופן פרטי...
אני ערכתי שקיפות עורפית בשבוע 13 ורק בשקיפות גיליתי שזה הריון תאומים, בכל אופן המון בהצלחה:) 

לצפיה ב-'זירוז לידה ע"י פקיעת מי שפיר?'
זירוז לידה ע"י פקיעת מי שפיר?
09/01/2018 | 14:52
1
31
כמעט שבוע 37 עם תאומות מונו בי והצוות בביה"ח דוחף לזירוז. מכיוון שצוואר הרחם כבר התחיל להתקצר, המליצו לי על פקיעת מי השפיר. מקריאה עושה רושם שהסיכוי להתחיל לידה באופן כזה אינו גדול, ולעומת זאת הסיכון ללידה כואבת גדול יותר, וכך גם הסיכון להתגלגל לקיסרי. הזירוז נקבע למחר ואני מתלבטת  מה לעשות.
תודה!
לצפיה ב-'עונה לך מניסיוני עם הגדול שהיה אחד'
עונה לך מניסיוני עם הגדול שהיה אחד
10/01/2018 | 08:03
34
בשבוע 36+5 זיהו ריבוי מים ולא הרגשתי אותו כל כך טוב. הייתה כבר פתיחה של 3 ס"מ ומחיקה של 70% נראה לי..אז החליטו על זירוז
עשו לי סטריפינג... זה עשה צירים אבל הפתיחה לא התקדמה. הרופאה אמרה שבגלל המים הראש של העובר נדחף למעלה כל הזמן.
פקעו לי את המים וילדתי תוך שעתיים. פתיחה 10.
מה שכן אכן הצירים כואבים מאוד אחרי שפוקעים את המים. בפקיעת המים הייתהלי פתיחה חמש ואחרי רבע שעה של צירים ביקשתי אפידורל.
זה אחרי שסחבתי לילה שלם עם צירים בלי בעיה בכלל.
סך הכול כל הלידה הייתה בערך 12 שעות. התהליך עצמו מהפקיעה שעתיים והיה בחוץ.
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון חזקים מאד'
כאבי גב תחתון חזקים מאד
07/01/2018 | 19:58
2
51
למישהי רעיון להקלה על כאבים מסוג זה? שבוע 23 ובקושי מצליחה ללכת.....
לצפיה ב-'יש עיסויים שמתאימים לנשים בהריון'
יש עיסויים שמתאימים לנשים בהריון
09/01/2018 | 12:36
1
21
זה אולי יכול לעזור.

המשקל הנוסף בהריון תאומים מכביד מאד על הגב, ויתכן גם שמישהו מהחבר'ה לוחץ לך על עצב שגורם לך לכאבים האלה.
נסי לנוח כמה שיותר..
לצפיה ב-'אוסטופאט'
אוסטופאט
09/01/2018 | 17:13
74
תודה. אולי מישהי שמעה או ניסתה טיפול אצל אוסטאופט? כמובן מישהו שמבין בהריון בסיכון...
לצפיה ב-'עגלה לשלושה תינוקות'
עגלה לשלושה תינוקות
08/01/2018 | 07:40
1
60
שלום רב,
אני עומדת להיות סבתא לשלישיה.
מעוניינת בעגלת שלישיה.
הבנתי שדרוש זמן רב כדי להזמין ולקבל... 
אשמח להצעות
0544743743
לצפיה ב-'מוכרת עגלה מאד נוחה ב3300'
מוכרת עגלה מאד נוחה ב3300
14/01/2018 | 12:28
16
0527667575
לצפיה ב-'למכירה באיזור הצפון'
למכירה באיזור הצפון
06/01/2018 | 20:17
49
עגלת תאומים בייבי ג'וגר, סיטי מיני בצבע ירוק מחיר: 700 ש"ח
2 מיטות תינוק + מזרונים של חברת משכל, עץ מלא, בצבע עץ דובדבן מחיר: 1400 ש"ח
לפרטים: גיל: 0523795405
לצפיה ב-'אני בשבוע 29 .. בבית ילד בן שנתיים ושלוש'
אני בשבוע 29 .. בבית ילד בן שנתיים ושלוש
04/01/2018 | 10:48
6
94
מתחילה להילחץ...
אשמח לעצות מאמהות שכבר יש להם תאומים איזה ציוד הכרחי ויכול לעזור בתאומים?
יש לי תהיות רבות..
איך מאכילים שניים ביחד? ( אנסה להניק אבל נגיד חלב שאוב)
איך מקלחים שניים שאני לבד בבית?
בקיצור לחוצה...
אשמח לכל עצה אפשרית.
בנתיים לא קניתי כלום... די בהכחשה
לצפיה ב-'לבד עם תאומים'
לבד עם תאומים
04/01/2018 | 18:34
2
87
תראי, אני יחידנית. אז אני רוב הזמן לבד עם תאומות שלי. הן בנות חודשיים ואני יכולה לספר לך מנסיון לא גדול שלי איך אני מסתדרת.
1.ויתרתי על הנקה. אני הייתי אחרי ניתוח, תאומות נלדו בזמן, אבל קטנות לגיל ההריון והבנתי שיהיה לי קשי מדי להניק. לקחתי כדורים כדי להפסיק הנקה והן אוכלות מטרנה. בשבילי זו הייתה החלטה נכונה.
2.אני מאכילה מבקבוקים. לא ביחד, אבל אחת אחרי השניה. ברגע שאחת מבקשת לאכול, אני מאכילה אותה ואז את השניה אפילו עם היא לא רוצה באותו רגע. גם ביום וגם בלילה. יש לזה מחיר - לפעמים הן מתעוררות ביחד ובוכות ביחד, אבל זה מה שיש. ככה אני מצליחה לישון בלילה שלוש שעות ברצף ולפעמים אפילו יותר.
3.לגבי לקלח - לי לא היה שום נסיון, אז בפעמים הראשונות קילחתי אותן עם עוזרת. ואז - לבד. אני מכינה כל הציוד מראש וגם אוכל בשביל שתיהן. ואז מקלחת ומאכילה אחת, ואחר כך שניה. לפעמים, אם שניה ממש צורחת, אני מוותרת על אמבטיה בשבילה באותו יום, אבל זה לא קורה הרבה. אפשר גם יום אחד לקלח אחת, ויום למחרת שניה.
אם יש לך עוד שאלות, אשמח לענות
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
04/01/2018 | 18:45
1
64
איפה את מניחה תינוקת אחת בזמן שאת מקלחת את השנייה?
לצפיה ב-'נכון להרגע'
נכון להרגע
04/01/2018 | 18:48
62
במיטה שלה או במיטה שלי. הן עדיין לא מתהפחות. מה אעשה אחר כך - לא יודעת.
לצפיה ב-'מטפלת תאומים לשרותך 0547970212נאוה'
מטפלת תאומים לשרותך 0547970212נאוה
05/01/2018 | 17:06
62
שלום לך
שמי נאוה מטפלת מומחית בתאומים ובפגים מגיל לידהבעלת ניסיון של 14 שנים ,
נותנת טיפים לחיים קלים ונוחים עם תאומים.
זמינה בשעות ובימים .
לצפיה ב-'כמה רעיונות'
כמה רעיונות
09/01/2018 | 12:47
38
לגבי האכלות - את תמצאי את הדרך שהכי נוחה בעבורך. אפשר להאכיל אותם אחד אחרי השני, אפשר את שניהם בו זמנית. את תצטרכי לנסות ולמצוא את התנוחות שנוחות לך בין אם מדובר בהנקה ובין אם מדובר על בקבוקים.
מנסיוני עם בקבוקים אפשר להאכיל בו זמנית בהרבה דרכים - אחד על הידיים והשני בסלקל, שניהם בסלקל, כשאת יושבת במיטה/על שטיח והם נשענים על הירכיים שלך... פשוט צריך להיות יצירתיים ולמצוא את הפתרונות שהכי נוחים לך ולהם.

לגבי המקלחות - פשוט עושים את זה בתורות. את יכולה להשאיר אחד בסלקל/טרמפולינה/מזרן קטן לידך בזמן שאת מקלחת את אחיו, את יכולה להשאיר אותו בלול או במיטה. אחרי שאת מלבישה את מי שהתקלח את יכולה לעבור לשני. כדאי להתחיל עם המקלחות מוקדם כדי לא להגיע איתם למצב של עייפות יתר כדי שאף אחד לא יצרח בזמן המקלחת של השני - כדי להקל על הלחץ שלך.

אני חושבת שהעובדה שיש לך עוד ילד בבית יכולה להיות יתרון אם תדעי לתווך לו נכון את העניין ולהעצים אותו בתור "עוזר של אמא".

מעבר לזה, קחי בחשבון שחלק מההורות לתאומים, בשונה מההורות לילד יחיד היא שלפעמים יש ילד שצורח ואין לך מה לעשות בנידון כי את בדיוק מטפלת באחיו שזקוק לך באותה מידה. עם הזמן את תלמדי לזהות את הנקודות הקריטיות ביום ולהיערך אליהן כדי למזער את הסיטואציות האלה.

ודבר אחרון - עזרה. אל תתביישי לבקש עזרה. הורים/אחים/שכנים/חברות וחברים - תבקשי שיגיעו לעזור לך בשעות שאת יודעת שהן "קשות " יותר - בזמן המקלחות, בזמן ארוחת הערב.

לצפיה ב-'רעיונות והצעות'
רעיונות והצעות
16/01/2018 | 15:38
12
אני אמא יחידנית לתאומים ובנוסף ילד בן 6
אף פעם לא ניסיתי לעשות משהו בו זמנית לשניהם.
הנקתי את שניהם עד גיל שנתיים, כל אחד אכל בתורו. הקפדתי להחליף כל הזמן, כלומר מי שאכל ראשון יהיה השני בהנקה הבאה. אם השני היה רגוע אז היה על המיטה לידי או במיטה שלו. אם אחד ינק והשני בכה אז הבוכה היה בסלקל לידי ונדנדתי עם הרגל או שהיה על הברכיים שלי ויכולתי ללטף או לנדנד וכד'.
רחצה, לא חיכיתי לערב הייתי משתדלת לקלח בצהריים ושוב זורמת לפי המצב אם אחד בכה לקחתי קודם את הבוכה, תכלס הרחצה לא לוקחת הרבה זמן.
לפעמים ביקשתי מהגדול, שהיה בן 4, שיהיה ליד אחד מהתאומים וישיר לו שיר או ילטף אותו, לפי המצב.
גיליתי שאי אפשר להתכונן ולתכנן איך הדברים יתנהלו עד שבפועל התאומים לא הגיעו הביתה והיה צריך להסתדר.
בהתחלה נלחצתי כשאחד בכה/צרח בזמן שהשני ינק. אני זוכרת שהיו אנשים שהעירו לי והמליצו לקצר את זמן ההנקה של הראשון ולתת לשני הבוכה ואחכ לעשות השלמה. סרבתי. אמרתי שכל אחד יונק כמה זמן שהוא צריך והיה לי את כל הזמן לזה. וזה לוקח הרבה זמן (לפחות בהתחלה)
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'מטפלת תאומים ופגים מגיל לידה התפנתה 0547970212נאוה'
מטפלת תאומים ופגים מגיל לידה התפנתה 0547970212נאוה
05/01/2018 | 15:51
18
לצפיה ב-'קיסרי/ לידה רגילה '
קיסרי/ לידה רגילה
04/01/2018 | 15:30
3
65
שלום ,
שאלת השאלות כמה ממכן ילדתן בלידה רגילה ?כרגע התחילו לדבר איתי על הלידה והבנות במצג ראש ... אז חשבתי ללדת לידה רגילה (לנסות) אבל מרגיש לי שכל פעם שאני אומרת את זה לאיש צוות רפואי מסתכלים עליי כאילו משהו מוזר.
יש משהו שאני מפספסת ? לא עדיף ללדת רגיל ולא קיסרי ??נניח וזה תלוי בי .
לצפיה ב-'לידת תאומים'
לידת תאומים
04/01/2018 | 18:42
1
74
אני ילדתי בקיסרי מתוכנן בגלל מצג עקוז של מובילה. אבל האמת שאני שמחתי שאני לא צריכה להחליט שום דבר. זה היה הריון ראשון שלי ולידה ראשונה ואני פחדתי שיקרה משהו לעובר שני. בחמש אחוז מכל המקרים אחרי שתאום ראשון יוצא השני נכנס למצוקה ומוצאים אותו בניתוח חירום. ויכולים להיות סיבוכים של חוסר חמצן למח. מזה מאד פחדתי. זה לא שכיח ובגדול עם שניהם ראש ובגודל פחות או יותר אותו דבר או כשראשון גדול יותר, עדיף לידה רגילה. גם אם ילדת כבר בעבר זה יהיה יותר קל.
לצפיה ב-'.'
.
05/01/2018 | 07:49
31
תודה רבה :)
לצפיה ב-'ברור שעדיף ללדת רגיל'
ברור שעדיף ללדת רגיל
09/01/2018 | 12:53
27
ניתוח קיסרי הוא ניתוח.
אמנם ניתוח שכיח מאד.
אבל ניתוח. עם כל הסיכונים הכרוכים בניתוח. עם כל ההחלמה הכרוכה בניתוח.

אבל... לידת תאומים היא לידה שבה הסיכון לסיבוכים הוא גבוה יותר מלידה רגילה (בכל זאת, מדובר על שני עוברים...) ואנשי צוות רפואי נוטים להליכים שהם פשוטים יותר עבורם. כיוון שניתוחים קיסריים כ"כ שכיחים - רמת המיומנות בהם מאד גבוהה, ולכן כביכול הסיכון שבהם עבור הצוות הרפואי נמוך יותר.

אני מאמינה שאם את רוצה ללדת בלידה רגילה ואין מניעה רפואית - תעשי את זה.

(*) מסייגת את כל הנאמר - אני ילדתי את התאומים שלי בניתוח קיסרי דחוף עקב רעלת הריון. אין לי ניסיון בלידה רגילה.  
לצפיה ב-'המלצה לקרדיולוג לאקו לב עוברי'
המלצה לקרדיולוג לאקו לב עוברי
31/12/2017 | 13:28
6
42
הי, אשמח להמלצה לקרדיולוג, לאקו לב עוברי, באזור המרכז, שמקבל דרך מכבי. תודה מראש

לצפיה ב-'למיטב זכרוני אין הרבה שעושים את זה...'
למיטב זכרוני אין הרבה שעושים את זה...
02/01/2018 | 08:01
33
תתקשרי למוקד זימון תורים של מכבי כדי לבדוק.
לצפיה ב-'פרופ' הגש'
פרופ' הגש
03/01/2018 | 10:06
2
18
עשיתי פעמיים אצל פרופ' הגש באסותא בתל אביב.
לצפיה ב-'את מתכוונת ליוליוס הגש?'
את מתכוונת ליוליוס הגש?
03/01/2018 | 12:54
1
23
לא ידעתי שהוא פרופ'. ותודה על ההמלצה. הייתי אצלו באקו לב, אחרי שנמצא בסקירה VSD (חור). אבל באקו לב הוא לא ראה שום דבר. אמר שאין כלום. העניין הוא שאחרי האקו לב הרופא שלי שוב הראה לי שיש. ובגלל שיצאתי מאד מוטרדת ומבולבלת החלטתי ללכת לקרדיולוג נוסף שיסתכל גם :)
אם ההמלצה שלך זה באמת על אותו רופא שהייתי אצלו, אז אני שמחה לשמוע- כי זה סימן טוב ולא סימן רק לכך שפספס או משהו...
לצפיה ב-'כן יוליוס הגש'
כן יוליוס הגש
04/01/2018 | 21:47
13
האמת ערערת אותי אם הוא פרופ' חח בכל מקרה הוא נחשב ממש מצוין בתחום, אמר לי את זה פרופ' מייזנר כשהייתי אצלו בסקירה מכוונת.
בכל מקרה אם את לא שקטה לכי למומחה נוסף.
בהצלחה!
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
16/01/2018 | 00:45
5
ד"ר כץ שמקבל בבני ברק. לא זוכרת שם משפחה. הוא היה ממש טוב נחמד ומרגיע.
לצפיה ב-'ממליצה בחום על ד"ר עקיבא תמיר'
ממליצה בחום על ד"ר עקיבא תמיר
16/01/2018 | 15:30
3
מנהל מחלקה בוולפסון
מקבל במרכז בריאות האשה בראשלצ - רחוב לישנסקי
אדם מקסים.
הייתי אצלו בשני ההריונות
לצפיה ב-'כמה משלמים לאירוע של תאומים ?'
כמה משלמים לאירוע של תאומים ?
02/01/2018 | 08:24
4
63
במקרה הזה בר מצווה (של משפחה קרובה)- האם משלמים כפול כי מדובר בתאומים ?
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי אירועים מהסוג הזה'
לא יודעת לגבי אירועים מהסוג הזה
02/01/2018 | 08:35
3
44
אבל בימי הולדת אני מאמינה שכן יש להביא מתנות כפולות.
כשם שלא היית מצפה מאורח להביא מתנה שתתחלק בין אחים רגילים כך גם לגבי תאומים - כל אחד זכאי בעיני לקבל את תשומת הלב ואת המתנה שמתאימה לו.

(*) מסייגת - אלא אם מדובר במתנה שהיא משמעותית גדולה והם יכולים לחלוק אותה (למשל משחק מאד יקר שהם יכולים לשחק בו ביחד...).
לצפיה ב-'זה ברור :)'
זה ברור :)
02/01/2018 | 08:46
2
36
אבל התכוונתי למתנה לבר מצווה שאז מביאים כסף.
לצפיה ב-'הייתי נותנת סכום גדול יותר'
הייתי נותנת סכום גדול יותר
02/01/2018 | 10:00
1
42
לא בטוחה אם כפול (יש פה גם שיקול כלכלי...), אבל כן סכום גדול יותר ממה שהייתי מביאה לבר מצווה של ילד אחד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/01/2018 | 10:29
6
לצפיה ב-' שאלות של זרים'
שאלות של זרים
02/01/2018 | 08:41
2
59
מנצלת את ההודעה של  fialka3 בהמשך העמוד כדי לשאול אתכן:
מה השאלות הכי הזויות/מביכות/מציקות/מצחיקות ששאלו אתכן כשגילו כשאתן בהריון עם תאומים או כשהבינו שאתן אמהות לתאומים? 

לצפיה ב-'יש לכם תאומים במשפחה? '
יש לכם תאומים במשפחה?
02/01/2018 | 08:43
40
אז  fialka3 כבר כתבה על השאלה האם מדובר בהריון טבעי או תוצאה של טיפולים...
השאלה האם יש לכם תאומים במשפחה היא הדרך "המעודנת" לשאול בדיוק את אותו דבר בלי שזה ישמע חודרני מדי. תכלס - זה בדיוק בדיוק אותו הדבר.
לצפיה ב-'בן כמה הוא? ובת כמה היא?'
בן כמה הוא? ובת כמה היא?
02/01/2018 | 08:45
36
אחת השאלות הכי הזויות ששאלו אותי בהקשר של התאומים (ובאמת ששאלו אותי המון שאלות הזויות).
ולשואלת: את מבינה שתאומים נולדו בדיוק באותו זמן? ממש באותה לידה...
לצפיה ב-'מקומות אחרונים בקורס הכנה ללידת תאומים'
מקומות אחרונים בקורס הכנה ללידת תאומים
02/01/2018 | 08:34
22
קורס הכנה ייעודי ללידת תאומים עם מיילדת מבית החולים ליס לנשים וליולדות (איכילוב). הקורס הקרוב יפתח ביום שישי 5.1.18
הרשמה במועדון היולדות: 03-6973113
לפרטים נוספים: //www.tasmc.org.il/Lis/Mamy-Lis/events/Pages/Antenat...
לצפיה ב-'בדיקת דם סקר כמו nipt ועוד'
בדיקת דם סקר כמו nipt ועוד
27/12/2017 | 00:42
69
היי, 

על איזו בדיקת סקר של דם אתן ממליצות? 
יש מספר חברות ואני מתלבטת מי מהן עוברת על הכי הרבה תסמונות. 

תודה :)
לצפיה ב-'מעבר ממאוחדת למכבי הריון בסיכון'
מעבר ממאוחדת למכבי הריון בסיכון
24/12/2017 | 11:51
1
39
היי, 

מישהי עברה לאחרונה ממאוחדת למכבי בזמן המעקב במרפאת סיכון? 
אני מתלבטת האם צריך להוציא מרופא נשים שוב הפניה למרפאת הריון בסיכון או שמא יש דרך להגיע עם ההפניה של מאוחדת שם כבר התחלתי מעקב? 

לצפיה ב-'אני לא עברתי'
אני לא עברתי
26/12/2017 | 09:00
26
ולא יודעת לענות (אני במכבי). אבל כן רוצה להסב את תשומת לבך לכך שאתמול בחדשות הייתה כתבה על מישהי שעברה למאוחדת ממכבי, כנראה במהלך ההריון, ילדה פג, והיו לה המון בעיות בירוקרטיות לאור המעבר (שכנראה לא הושלם כמו שצריך לפני הלידה או לא יודעת מה קרה שם). הייתה צריכה לתת חיסון קריטי לילדה והפנו אותה ממקום למקום....  תבדקי אם כדא לך לעשות את המעבר באמצע הריון ...
לצפיה ב-'בדיקת ריצוף אקסומי'
בדיקת ריצוף אקסומי
26/12/2017 | 08:55
33
מישהי מכירה אותה ? יכולה לספר לי עליה ? איך היא מתבצעת בתאומים (2 שקים) ?
לצערי יש לי התלבטות לא פשוטה. בשבוע 27 עם תאומים. לאחד נמצאו הממצאים הבאים: שקיפות 2.3, בסקירה מוקדמת נמצא כפל עורפי. עשיתי מי שפיר וצ'יפ- יצא תקין. סקירה מאוחרת- נמצא VSD קטן. פרופ' שוחט סיפר לי על בדיקת ריצוף אקסומי שעולה אלפי דולרים... לאור השבוע והעלות לא ביצעתי, אבל לא רגועה .... :(
לצפיה ב-'חניכיים מדממות בעת ציחצוח'
חניכיים מדממות בעת ציחצוח
24/12/2017 | 15:13
32
היי, 

הבנתי שבהריון יש שינויים במחזור הדם ולכן החינכיים מדממות יותר. 
דיממתי בעבר אבל לא לאחר כול ציחצוח ועכשיו זה כול פעם אחרי ציחצוח.
יש לכן המלצות בנושא? 

לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:09
13

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום משפחות מורכבות
פורום משפחות מורכבות
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה