לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'עגלת תאומים'
עגלת תאומים
28/04/2017 | 23:12
1
למכירה
עגלת תאומים stroll-air צבע ירוק
במצב משומש
מחיר 600 ש"ח
לצפיה ב-'סקירת מערכות מוקדמת'
סקירת מערכות מוקדמת
28/04/2017 | 11:38
1
23
היי לכולם, אני אמורה לעבור סקירת מערכות מוקדמת ואני מאוד מתלבטת אם לעשות את הסקירה בפרטי או בקופת חולים אני מבוטחת במכבי, בעיקרון כבר נקבע לי תור לסקירה במכבי אך אני עדיין מתלבטת.

אשמח לתשובתכן לגביי ההתלבטות שלי מה אתן חושבות?
והאם מישהי מכירה את ד"ר ברנוב במכבי ? הוא עושה לי את הסקירה אשמח לשמוע חוות דעת :)

לצפיה ב-'לא יודעת איך ההסדר במכבי'
לא יודעת איך ההסדר במכבי
28/04/2017 | 14:28
4
אבל אם כמו בכללית יש לך סקירה אחת שמכוסה על ידי הקופה וכל סקירה נוספת את עושה בפרטי מציעה שאת הסקירה הראשונה תעשי פרטי ואת השנייה דרך הקופה. בהריון הראשון עשיתי סקירה שנייה בפרטי אצל אחד הסוקרים המוכרים בארץ שאמר לי להבא לבוא אליו רק לסקירה ראשונה כי גם יש יותר סממנים לתסמונת דאון שאחר כך נעלמים וכמובן אם משהו לא תקין עדיף לדעת כמה שיותר מוקדם...). אגב יש סוקרים מעולים גם בהסדרים עם הקופות (לפחות בכללית זה כך)
לצפיה ב-'סימני מתיחה מטורפים...מה עוזר?'
סימני מתיחה מטורפים...מה עוזר?
27/04/2017 | 17:19
1
12
אז אני בשבוע 34
ואיתם הגיעו סימני מתיחה שנראים כמו שטפי דם כאלה .. האמת די מפחיד..
מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'עם הזמן ייהפכו לבנים וחיוורים'
עם הזמן ייהפכו לבנים וחיוורים
28/04/2017 | 10:46
5
אבל אין מה לעשות.
באיזה שבוע הופיעו לך?
לצפיה ב-'התאום המתוק צריך ויסות חושי מבקשת המלצה לוינשטיין או מאיר'
התאום המתוק צריך ויסות חושי מבקשת המלצה לוינשטיין או מאיר
25/04/2017 | 06:29
3
14
הנסיך בן 4 ואני צריכה ריפוי בעיסוק ויסות חושי בשבילו בביתי שמחה להמלצות ויסות חושי בעיסוק או בלוינשטיין או במאיר אשמח מאד מאד מאד להמלצות
לצפיה ב-'למה דווקא בלוינשטיין או מאיר ?'
למה דווקא בלוינשטיין או מאיר ?
25/04/2017 | 20:39
2
5
לצפיה ב-'כי בשניידר זה רק עד גיל 4 '
כי בשניידר זה רק עד גיל 4
26/04/2017 | 06:22
1
3
לצפיה ב-'באיזו קופ"ח את? '
באיזו קופ"ח את?
26/04/2017 | 09:58
9
אין אפשרות ללכת לריפוי בעיסוק לאו דווקא באחד המקומות האלה?
באופן אישי, יש לי נטייה להסתייג מטיפולים מהסוג הזה שמתבצעים בבתי חולים - פשוט בגלל הקונוטציה שלהם. לא אוהבת לשדר לילד שהוא "חולה" או שהוא "לא בסדר" , אלא מעדיפה ללכת למישהו שנמצא בקליניקה מחוץ לבתי חולים ואז זה מרגיש יותר כמו "חוג" מאשר כמו "טיפול".

לצפיה ב-'היי כולן '
היי כולן
25/04/2017 | 10:32
1
36
שבוע 12+5 עם תאומים
כבר מעל שבוע מרגישה שהמפשעה בצד שמאל תפוסה
חשבתי שמתנועה לא נכונה זה קרה ויעבור אבל זה לא.
קרה למישהי??
קראתי שיתכן שזה מהתרחבות האגן וכו...

לצפיה ב-'אם אני זוכרת נכון'
אם אני זוכרת נכון
25/04/2017 | 20:38
22
זה תוצאה של הימתחות הרצועות בשלב הזה של ההריון.
אבל בכל מקרה הייתי מתייעצת עם הרופא - ליתר בטחון.  
לצפיה ב-'עגלת תאומים'
עגלת תאומים
25/04/2017 | 08:33
2
37
היי אשמח לקבל את עזרתכן.
המליצו לי מאוד על עגלת בייבי ג׳וגר סיטי מיני לתאומים ואמרו שהטיולון מתאים ממשקל 0 כלומר מהרגע שיוצאים מבית החולים.
האם זה באמת מספיק ונוח עבור התינוקות או שעדיף גם לקנות או להשכיר אמבטיה לכל תינוק?

אשמח לתשובתכם המהירה
לצפיה ב-'לטעמי מספיק בהחלט....'
לטעמי מספיק בהחלט....
25/04/2017 | 13:55
27
ואם לא ימצא חן בעינייך אז תשכירי אחרי הלידה. זה לא שכל החנויות ייסגרו כשתלדי...
לצפיה ב-'אני באופן אישי מעדיפה את האמבטיות בשלב ההתחלתי'
אני באופן אישי מעדיפה את האמבטיות בשלב ההתחלתי
25/04/2017 | 20:35
26
גם בגלל שאני לא בטוחה עד כמה השיפוע של מושב העגלה באמת מתאים בגילאים הקטנטנים (אע"פ שרבים משתמשים בהם בלי בעיות מיוחדות...)
ובעיקר בגלל שהתחושה שלי היא שהתינוקות הקטנטנים זקוקים למרחב יותר "עוטף" ותחום בשלבים ההתחלתיים של חייהם.
מעבר לזה, לתאומים יש סיכוי לא קטן לפגות, מה שבעיני מצריך אפילו יותר את האמבטיות...

אבל.. כמו שכתבה לך לולי - החנויות לא נסגרות ביום שתלדי, ותמיד יש אפשרות להוסיף אמבטיה...  

לצפיה ב-'איפה התאומים ישנים לאחר הלידה'
איפה התאומים ישנים לאחר הלידה
25/04/2017 | 04:22
3
31
היי,
יש לנו עוד זמן.. אבל רציתי לדעת היכן ישנים התאומים לאחר הלידה..
כלומר אני יודעת מחברות שכאשר יש ילד יחיד, כמה חודשים ראשונים הם ישנים בעריסה לצד המיטה עם ההורים למען הנוחות בלילה.
אבל מה קורה שיש שניים ויש מגבלת מקום רצינית בחדר? רווח של 60 ס"מ מכל צד של המיטה...
תודה :)
לצפיה ב-'אצלנו העמדנו את העריסות באותו הצד'
אצלנו העמדנו את העריסות באותו הצד
25/04/2017 | 13:59
1
36
כלומר, סמוך לצד שלי של המיטה שיהיה לי קל יותר לקום להניק.
אפשר גם פעמיים "מיטונת" שיתחברו למיטה שלכם משני הכיוונים...ואפשר גם שניים במיטת תינוק.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
25/04/2017 | 14:02
6
לצפיה ב-'עקרונית, ברוחב של 60 יש אפשרות להכניס עריסה'
עקרונית, ברוחב של 60 יש אפשרות להכניס עריסה
25/04/2017 | 20:30
33
כיוון שהיא צרה יותר ממיטת תינוק. כך שבעצם יש לכם אפשרות להעמיד עריסה אחת מכל צד של המיטה. בהנחה שתעמידו את העריסות בחלק שקרוב לראש שלכם, עדיין ניתן יהיה לצאת ולהיכנס למיטה בצורה סבירה יחסית מהחלק הרחוק יותר שלה. (הסידור הזה מתאים גם עם "מיטונת" מכל צד)
קיימות גם אפשרויות נוספות:
אנחנו בחרנו להעמיד את שתי העריסות בקצה המיטה שלנו, צמודות אחת לשניה. כמובן שבמקרה הזה צריך להעמיד אותן "לאורך" אחרת לא ניתן יהיה לגשת לאחד הילדים בנוחיות.
אפשרות נוספת היא להצמיד את המיטה לקיר מצד אחד ואז נשאר מקום להעמיד את 2 העריסות במקביל למיטה בצד השני שלה, כשהן בטור אחת אחרי השנייה. (גם האפשרות הזו מתאימה לחיבור של 2 "מיטונת" זו אחר זו).
עוד אפשרות היא להעמיד אחת לצד המיטה ואחת בקצה המיטה.
אפשרות אחרונה היא לוותר על העריסות ולהכניס מיטת יחיד אחת (קחי בחשבון שהיא רחבה יותר מעריסות) שבה ישנו שניהם יחדיו.
לכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות - תראו למה אתם מתחברים יותר.

לצפיה ב-' יום הזכרון לשואה ולגבורה '
יום הזכרון לשואה ולגבורה
24/04/2017 | 09:13
6
מי שמעוניינת מוזמנת לשתף בסיפורם של אלו שהיום הזה נועד לכבודם ולזכרם
לצפיה ב-'המלצה לרופא לסקירה ראשונה '
המלצה לרופא לסקירה ראשונה
19/04/2017 | 17:14
5
44
היי, יש רופא שמתמחה בהריון תאומים?
אשמח לשמוע המלצות למישהו באיזור המרכז, גם באופן פרטי..
לצפיה ב-'סקירה ראשונה'
סקירה ראשונה
20/04/2017 | 11:08
1
39
אני לא חושבת שיש צורך ברופא שמתמחה בתאומים לצורך ביצוע הסריקה הראשונה (או כל סריקה אחרת) אלא אם יש בעייה ספציפית שבגללה את מעוניינת ברופא שמתמחה בתאומים.
אני מאד אהבתי את ד"ר אניטה סילבר בכפר סבא. היא מקבלת באופן פרטי. אנחנו עשינו אצלה שתי סקירות מתוך 3 שעשינו בסה"כ במהלך ההריון, והייתי מאד מרוצה ממנה גם מבחינה מקצועית (עד כמה שאני יכולה להעריך) וגם מבחינה אישית.

לצפיה ב-'תודה אבדוק'
תודה אבדוק
20/04/2017 | 11:54
7
לצפיה ב-'דר יובל יפת'
דר יובל יפת
23/04/2017 | 21:26
2
15
היינו מאוד מרוצים ממנו בהריון הראשון (עובר יחיד)
והלכנו אליו גם הפעם לשתי הסקירות.
גם אני לא חושהת שצריך רופא מיוחד שמתמחה בתאומים.

לצפיה ב-'תודה! דרך כללית או פרטי?'
תודה! דרך כללית או פרטי?
24/04/2017 | 15:03
1
7
לצפיה ב-'אנחנו היינו אצלו דרך מכבי'
אנחנו היינו אצלו דרך מכבי
28/04/2017 | 16:16
לצפיה ב-'שאלת הכפלת בטא וסיכוי לתאומים'
שאלת הכפלת בטא וסיכוי לתאומים
18/04/2017 | 12:43
2
52
יום לאחר האיחור בטא 128..היום 9 ימים אחרי בטא 13743...זה לא גבוהה מידי? האם ייתכן שזה הריון תאומים?
לצפיה ב-'הדרך הכי טובה לדעת '
הדרך הכי טובה לדעת
19/04/2017 | 09:36
37
היא לגשת לרופא שיבדוק מה באמת קורה שם....

לצפיה ב-'אחרי השבוע הראשון הבטא '
אחרי השבוע הראשון הבטא
19/04/2017 | 13:38
38
כבר לא רלוונטית כי היא לא בהכרח מוכפלת. בגלל זה נהוג לבדוק רק הכפלה ראשונה או שניה.

הגובה ההתחלתי של הבטא בעיקר מעיד על הסיכוי וגם הוא יחסי.
בקיצור אין דרך לדעת, אבל 9 ימים אחרי איחור כבר ייראו שקי הריון באולטראסאונד איכותי, פשוט תקבעי תור ותראי
לצפיה ב-'מכירת עגלת תאומים'
מכירת עגלת תאומים
17/04/2017 | 23:51
65
למכירה עגלת תאומים stroll air בצבע ירוק בהיר
ללא אמבטיות בשימוש שנה
כולל כיסויים חדשים להגנה מהגשם
ניתן ליצור קשר 0524234047
לצפיה ב-'חדשה והריונית ממש טרייה :)'
חדשה והריונית ממש טרייה :)
15/04/2017 | 15:09
1
87
שלום לכולן, 
אני חדשה בפורום ובנושא הריון בכלל :) 
רציתי לשאול אם תוצאות הדופק שראינו הם תקינות ונורמליות...
אולטרסאונד שבוע 7, מצאו 2 שקים ו 2 עוברים עם דופק של 115 לאחד ו 125 לשני. הריון ראשון של ivf - רציתי רק לשאול אם זה תקין :) תודה!!
לצפיה ב-'שמחים שהצטרפת אלינו '
שמחים שהצטרפת אלינו
19/04/2017 | 09:34
19
האמת שאף פעם לא בדקו לי את קצב הדופק...
או לפחות לא עדכנו אותי מה הוא היה.
מה אמר הרופא?
לצפיה ב-'לידת תאומים בירושלים'
לידת תאומים בירושלים
13/04/2017 | 07:34
4
74
אני צריכה את עזרתכן! אני כרגע בשבוע 30 להריון תאומים ב"ה אחרי הסתבכויות ומתלבטת איפה ללדת בירושלים ואצל איזה רופא? למישהי יש ניסיון ותוכל להמליץ? זה ממש יעזור!
לצפיה ב-' אמהות ירושלמיות'
אמהות ירושלמיות
19/04/2017 | 09:37
22
מישהי יכולה לעזור?
לצפיה ב-'אף אחת?'
אף אחת?
20/04/2017 | 11:01
2
6
לצפיה ב-'מנסה לעזור בינתיים..'
מנסה לעזור בינתיים..
20/04/2017 | 11:18
1
18
היית בסיור בבתי החולים? לפעמים ההתרשמות הכללית יכולה לעזור לך לקבל את ההחלטה.
מה שלי בזמנו היה חשוב בהחלטה הוא עניין הפגייה. אמנם אני מאחלת לכולן פה לא להגיע לפגייה , אבל ידוע שבתאומים הסיכוי לכך גדול יותר, ולכן לי היה מאד חשוב שבביה"ח שאליו אני הולכת תהיה פגייה מוצלחת.
אני מציעה לך להכין לעצמך רשימה של קריטריוניים שהם חשובים עבורך (וכמובן לקחת בחשבון שבין תכנון למציאות יש סיכוי שיהיה פער...) ולבחון איזה מבתי החולים עונה על יותר קריטריונים שהם קריטיים עבורך (ביות מלא? פגייה? אפשרות לבן זוג להיכנס לחדר ניתוח במקרה הצורך?.... )
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/04/2017 | 07:34
8
הייתי בסיורים, התרשמתי מהפגיות אבל אין כמו ניסיון אישי. תודה בכל מקרה
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:57
2
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'יש לכן טיפים להעברת הבחילות? ממש קשה לתפקד ככה..'
יש לכן טיפים להעברת הבחילות? ממש קשה לתפקד ככה..
04/04/2017 | 10:27
13
77
בינתיים ללא הקאות
לצפיה ב-'לי עזר סודה עם פלח לימון'
לי עזר סודה עם פלח לימון
04/04/2017 | 11:01
4
35
אבל זה באמת מאוד לא נעים. אולי החלק הכי לא נעים בהריון. זה עובר סביב שבוע 15 לרובן.
לצפיה ב-'עם תאומים זה יותר קשה מהריון יחיד?'
עם תאומים זה יותר קשה מהריון יחיד?
04/04/2017 | 12:47
3
64
וזה אמור להיות כל יום הבחילות? או שאם יש הפסקות זה בסדר?
לצפיה ב-'אין בסדר ולא בסדר'
אין בסדר ולא בסדר
04/04/2017 | 13:40
2
51
אצל כל אחת זה שונה...מה שבטוח, יותר עוברים=יותר הורמונים שהגוף מפריש= יותר בחילות מהריון יחיד. אצלי זה היה משמעותי....גם בחילות קשות יותר וגם נמשכו יותר זמן לתוך ההריון. אגב זה גם החריף מהריון להריון ללא קשר להריון תאומים. תרגישי טוב!
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
04/04/2017 | 14:22
1
40
פשוט שהבחילות מפסיקות לכמה שעות פתאום זה מרגיש שמשהו לא בסדר ( פארנויות אחרי טיפולים)
לצפיה ב-'הרווחת ביושר את זכותך להיות פרנואידית'
הרווחת ביושר את זכותך להיות פרנואידית
05/04/2017 | 16:17
40
ושאף אחד לא יגיד לך אחרת!! (-;
לצפיה ב-'ברוכה הבאה אלינו '
ברוכה הבאה אלינו
05/04/2017 | 16:44
6
34
לעניין הבחילות - בעיקר כדאי לא להישאר רעבה. לאכול דברים קטנים כל הזמן. מה שלא גורם לך להקיא. בייגלה, לחם, קרקר, תפוח ירוק חמוץ... נסי מה עובד אצלך
לצפיה ב-'תודה.הרופא נתן לי כדור פרמין נגד בחילות.מכירות? מומלץ?'
תודה.הרופא נתן לי כדור פרמין נגד בחילות.מכירות? מומלץ?
06/04/2017 | 11:31
5
26
זה כבר בלתי נסבל אצלי...אני לא יכולה לתפקד ככה
לצפיה ב-'גם אני הייתי גמורה עד שגיליתי את כדור הקסם...'
גם אני הייתי גמורה עד שגיליתי את כדור הקסם...
06/04/2017 | 14:45
3
48
דיקלקטין.. מכירה? אם לא, כדאי שתכירי ותקראי עליו.. ממש כדור קסם!
אין מה להשוות בכלל לפרמין שהוא גורם לך לא להקיא אבל הבחילות נשארות..
הדיקלקטין הוא ממש מעולה! עולה יקר מאודדדד אבל שווה כל שקל. עולה 600 שקל ועם החזר של הכללית (עם מרשם ) את תשלמי 300 שקל.
תנסי.
אני שבוע 14 +2 והתחלתי לקחת אותו לפני שבוע. הייתי כמוך, עם פרמין.
אין מה להשוות.
בהצלחה!!!!
לצפיה ב-'תודה אני בהחלט אבקש אותו'
תודה אני בהחלט אבקש אותו
06/04/2017 | 15:20
2
19
ממש ממש לא מתפקדת ולא מצליחה לאכול ולשתות ..
מקווה שיעזור
לצפיה ב-'הייתי בדיוק כמוך!'
הייתי בדיוק כמוך!
06/04/2017 | 15:40
1
28
הדיקלקטין הרים אותי על חזרה על הרגליים. אני חייבת לתפקד כי יש לי ילד בן 5 בבית שצריך אמא מתפקדת..
איזה שבוע את?
לצפיה ב-'שבוע 7 פלוס 4.. יש לי עוד זמן...'
שבוע 7 פלוס 4.. יש לי עוד זמן...
06/04/2017 | 17:20
13
לצפיה ב-'שווה לנסות '
שווה לנסות
06/04/2017 | 22:08
23
לא?
אם ההרגשה היא כ״כ זוועתית כמו שאת מתארת אז בעצם שווה להסות כל דבר , לא?
לי באופן אישי לא היה ניסיון איתם, אבל שמעתי עליהם רבות והם אמורים להיות כדורים מוצלחים.
לצפיה ב-'גיליתי את תרופת הפלא!מים חמים עם גינגר'
גיליתי את תרופת הפלא!מים חמים עם גינגר
08/04/2017 | 13:18
22
מדהים
מעביר הכל!
לצפיה ב-'עצות ותהיות לגבי בדיקת NIPT או מי שפיר'
עצות ותהיות לגבי בדיקת NIPT או מי שפיר
03/04/2017 | 00:04
7
377
היי, זקוקה לעצה.
אני באמצע שבוע 16 עם תאומים. חזרנו היום מסקירה אצל פרופ' בורנשטיין בחיפה. הבדיקה לטענתו הייתה תקינה ומשעממת... טפו טפו טפו :)
לאחר סיום הסקירה שאלתי אותו האם לדעתו יש צורך במי שפיר או בדיקת דם לאיתור תסמונות (וריפיי, פרונטו וכיו"ב). שאלתי אותו מה היה ממליץ לבתו או לקרובת משפחתו והוא ענה שאם לא רוצים לסכן הריון במי שפיר (צ'יפ גנטי) אז הוא בעד וריפיי ודומיו. האופציה של לא לעשות אף אחת משתיהן לא כל כך מצאה חן בעיניו לפי הרגשתי.. שאלתי אותו מדוע אם הכל היה תקין בסקירה אז אמר שיש הרבה דברים שסקירה לא יכולה לעלות עליה (הגיוני סה"כ)
בעלי מאוד שקט ואינו מודאג. אני חצויה בלבי מה לעשות. האם מישהי יכולה קצת לשפוך אור או לשתף מניסיונה מה החליטה לעשות בסוף. אשמח לכל הערה והארה.
תודה
לצפיה ב-'נראה לי '
נראה לי
03/04/2017 | 09:09
1
64
שכולנו עוברות את אותה התלבטות....וגם אני בוודאות אעשה את אחת הבדיקות - ז"א שלא אוותר על שתיהן (ועכשיו צריך לעשות את הבחירה :)
ממה שאני רואה בקרב החברות שלי, מי שממש חששה ממי השפיר (כל אחת מסיבותיה) אז הבחירה בבדיקת NIPT היתה קלה יותר. לגבי סוג הבדיקה, אם אני מבינה נכון אז לתאומים הבדיקה העדיפה היא מטרניטי 21 (בודקת יותר תסמונות ובאחוזים יותר טובים) ורק חשוב לבדוק עד מתי ניתן לעשות אותה לדעתי עד שבוע 20 - זה לא כמו מי השפיר שאפשר לעשות גם אחרי. מה הרופא/ה שלך המליצ/ה?
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
03/04/2017 | 09:21
45
הרופא אמר לקחת בחשבון את החרדה לעומת כמה ההריון יקר... בדיקת הדם מזהה הרבה תסמונות שונות אך לא כמו מי שפיר.. מצד שני, היא הרבה פחות מסוכנת (כלל לא..) 
אני פשוט לא בטוחה האם גם אחרי שאעשה את בדיקת הדם, האם באמת אוכל להיות שקטה? האם באמת יש לזה סוף? 
אני גם לא בטוחה האם המליץ לי לעשות בדיקה נוספת בגלל התאומים או פשוט כי הוא מאמין שצריך לדעת יותר בוודאות על תסמונות מסוימות גם אם מדובר בהריון יחיד...
לצפיה ב-'משתפת אחרי החלטה שלי'
משתפת אחרי החלטה שלי
03/04/2017 | 11:21
2
77
אנחנו מראש הלכנו על הNIPT של חברת מטרניטי, וסיכמנו בנינו לבין עצמנו שאם יהיה ממצא משמעותי באחת הסקירות שנעשה גם מי שפיר.
באחד משני העוברים נמצא ממצא רך (קלאב פוט שזה נפוץ בתאומים). היינו אצל בערך 5 מומחים שונים כולל ראש מחלקת אולטראסאונד שמבצע דיקור מי שפיר כבר עשרות שנים וכמה בכירים וכולם למעט רופאה אחת המליצו שאם אנחנו מתעקשים להיות שקטים שלא לסכן את ההריון כולו בדיקור בשלב מוקדם (כי גם ככה אם יהיה צורך בדילול עובר אחד זה יעשה מטעמי בטיחות החל משבוע 30), אז שנעשה את הדיקור עצמו בשבוע 30-32. וככה באמת החלטנו. זה נכון שאין 100%, וגם בתסמונת דאון שהיא מאוד נפוצה לפעמים לא רואים כלום בסקירות ולכן העדפנו לכסות את התסמונות המאוד נפוצות של 13,18,21 בבדקת NIPT. לפי הרופא שלנו התסמונות האלה הם 80% מהבעיות שמתגלות בהריון אז זה כבר כיסוי גדול. ואם באמת רוצים להיות קפדנים ולכסות 250 תסמונות שהצ'יפ מגלה חבל בגלל סקרנות להתסכן באיבוד הריון בריא או אפילו עובר אחד מבין שניים בריא.
הסיכון כמובן בדיקור בשבוע 30-32 הוא ללדת לפני שמקבלים את התשובות. לצורך העניין הסיכוי ללדת תאומים בשבוע 32 עומד על כ10%. הדיקור עצמו יכול לזרז לידה אבל ממה שהרופא הסביר לי הדיקור בשבוע מאוחר כזה נעשה בבית חולים תוך השגחה ובמידה ורואים שמתפתחים צירים יש תרופות שניתן להזריק שמדכאות את הצירים וניתן למשוך את הזמן. זה לא בהכרח משהו מיידי שקורה שאין ממנו דרך חזרה.
בסופו של דבר כל החלטה היא סוג של הימור. זה מה שאנחנו החלטנו, זה לא בהכרח אומר שזה הכי נכון.
שיהיה בהצלחה :)
לצפיה ב-'לא בטוחה שהבנתי'
לא בטוחה שהבנתי
03/04/2017 | 12:33
1
46
ממצא הקלאב פוט זה משהו שנמצא בסקירה ולכן החלטתם לעשות מי שפיר?
עשיתם את ה - NIPT  לפני הסקירה ובלי קשר אליה ולממצאים?
תודה
לצפיה ב-'את הNIPT עושים הרבה יותר מוקדם ממי שפיר'
את הNIPT עושים הרבה יותר מוקדם ממי שפיר
03/04/2017 | 17:09
46
כבר בשבוע 10. ניתן לבצע גם עד שבוע 20 אבל חלק מהיתרון של הבדיקה זה שאפשר להיות רגועים על ההתחלה ולכן עשינו בשבוע 20. לכן הסקירה מגיעה כבר בשלב מאוחר יותא מהבדיקה.
את הדיקור ניתן לעשות או בשבועות 17-22 או 30-32, אבל לא בניהם. בשבועות 17-22 אם יהיה זיהום או לידה מוקדמת אז העוברים לא ישרדו. בשבועות המאוחרים במידה ותהיה לידה או זיהום כתוצאה מהבדיקה העוברים ייצאו פגים (עלול לקרות לפני שיש תשובה אבל הבנתי שזה מאוד נדיר כי הרחם יותר עמיד בשלב הזה).
בשבוע שבין לבין לא עושים דיקור אף פעם כי התוצאה תהיה עוברים פגים עם פיגור כתוצאה מהלידה המוקדמת.

אנחנו העדפנו ללכת על הNIPT להיות רגועים יותר בהתחלה ואם לא יהיו ממצאים בסקירות לא לעשות בכלל מי שפיר. בעקבות הממצא נעשה. מה גם שכיום משרד הבריאות מממן את הצ'יפ הגנטי לכל אישה מעל 35 עם סיכון וגם לכאלה עם כל מיני מומים קלים ידועים במשפחה. זה פשוט מותנה בייעוץ גנטי בקופה והמלצה של היועץ ואז זה הכל בחינם. אז מעדיפה כבר לעשות בשבוע 30.  
לצפיה ב-'גם אני מאנשי הnipt'
גם אני מאנשי הnipt
04/04/2017 | 13:46
45
וכן, לא טעית בתחושתך, ברונשטיין לגמרי ממליץ לעשות משהו בכל מקרה (ואם אין אינדיקציה לדיקור מי שפיר אז nipt). סטטיסטית היות ויש יותר עוברים אז הסיכוי למום גדל....
אני הסתפקתי בבדיקת nipt הכי בסיסית והכי זולה כי לא הייתה אינדיקציה לבעיות ולמען האמת התחילו לי כל מיני בלאגנים אחרים כך שלא הספקתי להרגע מתוצאות הבדיקה. נראה לי שהריונות מרובי עוברים הם יותר מלחיצים מטבעם בכל מקרה מהריון יחיד, לא משנה מה תעשי...
לצפיה ב-'לא עשיתי'
לא עשיתי
04/04/2017 | 14:42
50
כן בסקירה המוקדמת הרופא ייעץ לעשות אקו לב עובר כי אחת מהן היתה בתנוחה לא פשוטה לאבחון..
אבל למה לחשוב שמשהו לא בסדר???

הגישה שלי זה שתמיד ח"ו משהו יכול לקרות וא"א להיות בשליטה על הכל. אז ממליצה על הרפיה, רוגע...
הייתי ממליצה על יוגה או תרגול נשימות, זה בטוח יותר טוב לעוברים...

כן בדיקות עבור ממצא לא תקין זה משהו אחר, אבל כך סתם, לא שולחים אוטומטית את כולן לבדיקות שאת מתלבטת בינהן.. לכן זה נראה לי יותר שכדאי להרפות...
לצפיה ב-'הרבה שאלות :)'
הרבה שאלות :)
01/04/2017 | 20:47
7
139
היי בנות,
אני שבוע 7 ובנתיים נצפו 2 שקים עם דופק לכל אחד . רציתי לשאול אם כדאי לפנות לרופא שמתמחה בתאומים? כמובן שרשמח להמלצות. אם יש כזה באיזור המרכז בכללית
בנוסף- נקבע לי תור רק עוד 4 שבועות לרופא.זה הגיוני?
מתי מבצעים שקיפות? סקר מערכות? הכל כמו בהריון יחיד?
אשמח לקצת הסבר איך מתנהלים :)
לצפיה ב-'היי, שמחים שהצטרפת אלינו '
היי, שמחים שהצטרפת אלינו
02/04/2017 | 09:55
70
לדעתי, אם אין בעיה מיוחדת עם ההריון אין צורך במעקב מיוחד. אני הייתי במעקב אצל רופא הנשים הקבוע שלי , כיוון שההריון היה תקין וללא בעיות מיוחדות. לפעמים, נוצר הצורך בתחילת או במהלך ההריון למעקב הדוק יותר, ואז ברוב המקרים מפנים לרופא היי-ריסק.
אני בטוחה שיש פה גם אמהות שהיו במעקב היי-ריסק החל מתחילת ההריון, כיוון שבכל זאת לא מדובר בהיריון שהוא לגמרי "סטנדרטי"...
הכי נכון יהיה להתייעץ עם הרופא שלך בנושא הזה ולשמוע מה דעתו. אני לא מאמינה שרופא מקצועי יקח על עצמו התמודדות עם משהו שהוא לא כשיר להתמודד איתו.

לגבי הבדיקות - שקיפות וסקירה ראשונה הן בד"כ קצת יותר מאוחרות מאשר בהריון יחיד, אבל בטח תכף יענו לך פה אמהות שיותר קרובות לזה ממני ועברו את הבדיקות לאחרונה.

לצפיה ב-'אני במעקב פרטי '
אני במעקב פרטי
02/04/2017 | 19:53
57
הרופא שלי לא מתמחה ספציפית בתאומים.

שקיפות בשבוע 11, סקירה ראשונה 15-17, שניה 22-24. לדעתי הכל זהה בזמנים לעובר אחד. נהוג להזמין לביקורת בהתחלה כל שבועיים עד חודש. משבוע 24 כבר צריך להגיע כל עשרה ימים עד שבועיים כדי לעקוב במקרה ויש התקצרות צוואר רחם או סימנים ללידה מוקדמת שניתן לעכב.

בהצלחה ��
לצפיה ב-'רופא מומחה לתאומים'
רופא מומחה לתאומים
20/04/2017 | 20:26
4
17
הי, גם אני חדשה בפורום והורות לתאומים��. למיטב ידיעתי בכללית שולחים נשים עם תאומים למעקב במרפאת הריון בסיכון בבית חולים
 אני טופלתי בקפלן אצל פרופ' יצחק בליקשטיין, ואני יכולה רק לשבח אותו. הוא מאוד מקצועי, בעל שם עולמי בחקר תאומים, ולא פחות חשוב- מצחיק, אדיב ומרגיע.
ממליצה ❤
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
21/04/2017 | 11:44
3
11
מה הכוונה כללית שולחים? הלכתי לרופא נשים ומבחינתו הוא יטפל בי בכל ההריון. מי שלח אותך?
והאם הרופא שציינת עשה לך את כל הבדיקות? שקיפות וסקירות?
תודה
לצפיה ב-'לי גם נתנו הפניעה למרפאת תאומים'
לי גם נתנו הפניעה למרפאת תאומים
23/04/2017 | 22:24
2
7
עוד לא הייתי שם אז לא יכולה להגיד כלום. יש לי תור בעוד כמה ימים.
לצפיה ב-'מי נתן לך הפניה?'
מי נתן לך הפניה?
24/04/2017 | 11:52
1
4
לצפיה ב-'הפניה למרפאת תאומים'
הפניה למרפאת תאומים
24/04/2017 | 17:32
7
גם כששיחררו אותי ממרפאת פוריות וגם רופאת נשים בקהילה רצתה לתת לי, אמרתי לה שכבר יש לי
לצפיה ב-' בדיקת נוכחות'
בדיקת נוכחות
27/03/2017 | 12:09
28
104
רוצה להחזיר את הפורום הזה לפעילות קבועה, והייתי שמחה לדעת מי נמצאת פה כדי להתאים את התכנים....

אז:
הריוניות:
1. באיזה שבוע אתן?
2. האם יש לכם ילדים נוספים?

אמהות לתאומים/שלישיה:
1. בני כמה התאומים שלכם?
2. האם יש להם אחים? גדולים או קטנים מהם?
לצפיה ב-'הריוניות'
הריוניות
27/03/2017 | 12:11
6
98

1. באיזה שבוע אתן?
2. האם יש לכם ילדים נוספים?

לצפיה ב-'קצת עלי'
קצת עלי
27/03/2017 | 15:43
3
138
שבוע 29 + ילד גדול בן 8
כרגע עוסקת בבחירת עגלה, מקום ללדת, הכנה להנקה, איסוף ציוד שכבר אין לי ממי להשיג ובאופן כללי חזרה לטיפול בתינוקות, אבל בגרסת תאומות.
לצפיה ב-'וואו... שינוי גדול'
וואו... שינוי גדול
28/03/2017 | 08:50
2
100
לגדל תאומות זה לא דומה למה שאת מכירה מגרסת הילד היחיד, תתכונני לזה... אבל נראה לי שיש יתרון גדול להגיע להורות לתאומים כשכבר יש לך ניסיון כלשהו בהורות...
וחוץ מזה, ילד בן 8 זה לחלוטין עוד זוג ידיים שיכולות לעזור בתפעול השוטף, לא?

שיהיה המשך הריון ארוך וקל
לצפיה ב-'הריון ראשון תאומים בנים מנסה להתאפס..'
הריון ראשון תאומים בנים מנסה להתאפס..
29/03/2017 | 00:35
1
114
הכל חדש ומבלבל..
החל מהבדיקות המקיפות והבילוי בבית החולים בגלל חרדה וסכרת וצוואר רחם מתקצר..
ועד לבחירת כל הציוד
כרגע בשלב העגלה
ויש עוד מלא ציוד..

אבל בשבוע 30 הרוב כבר מאחורי...
לצפיה ב-'בשבוע 30 באמת הרוב כבר מאחוריך '
בשבוע 30 באמת הרוב כבר מאחוריך
29/03/2017 | 09:27
64
איזה כיף!!

אין ספק שהריון תאומים הוא לא תמיד תואם את הפנטזיה שיש לנו לגבי הריון לפני שהוא קורה, והוא בהחלט יכול להיות מלחיץ...
ואגב, כך גם ההורות לתאומים - היא בד"כ לא מה שדמיינו וחלמנו כשהחלטנו שאנחנו רוצים ילד, ולו רק מעצם העובדה שלרובנו יש בראש את המודל הסטנדרטי של אמא ותינוק ולא אמא ושני תינוקות.

אני מקווה שעכשיו באמת כל הלחץ כבר מאחוריך ועכשיו את פנויה להכנה לקראת הלידה הקרבה והאמהות לתאומים.
שיהיה המשך הריון ארוך וקל...

לצפיה ב-'מצטרפת'
מצטרפת
21/04/2017 | 11:20
1
17
כרגע שבוע 13.
תאומים זהים מונו B. כנראה בנים.
יש בבית עוד חבורה מכובדת.
גיליתי את ענין התאומים רק השבוע, באולטראסאונד שני. בראשון לא ראו משום מה.
בינתיים בשוק, מנסה לאסוף מידע באינטרנט, ולעכל את הבשורה הנפלאה.
לצפיה ב-'באמת בשורה נפלאה '
באמת בשורה נפלאה
22/04/2017 | 01:56
6
אני בטוחה שלמרות הניסיון הרב , תגלי בהמשך שההורות לתאומים היא מיוחדת ושונה ומדהימה עד מאד.
מאחלת לך המשך הריון ארוך וקל ושמחה שהצטרפת אלינו למשפחה ....
לצפיה ב-' אמהות לתאומים/שלישיה'
אמהות לתאומים/שלישיה
27/03/2017 | 12:11
5
99

1. בני כמה התאומים שלכם?
2. האם יש להם אחים? גדולים או קטנים מהם?

לצפיה ב-'מתחילה'
מתחילה
27/03/2017 | 12:15
104
אני אמא של פיצי ופיצית, תאומיקס בני 5.
שלהם ורק שלהם. 
לצפיה ב-'תאומות'
תאומות
31/03/2017 | 13:36
3
91
לא זהות
בנות 10.5 חוד'
בכורות...
לצפיה ב-'איזה מוזר זה להגיד "בכורות" (ברבים), נכון? '
איזה מוזר זה להגיד "בכורות" (ברבים), נכון?
01/04/2017 | 11:00
2
53
כל החיים הרגילו אותנו שיש רק ילד אחד שהוא בכור, ופתאום אצלנו יש ילדים "בכורים".

גיל 10.5 חודשים זה גיל מהמם! קודם כל עברת את שלב ההלם ואת כבר מרגישה יותר בשליטה, והקטנות כבר ממש באינטראקציה משמעותית אחת מול השנייה - שזה אחד הדברים המדהימים ביותר לראות מצד. לא?
לצפיה ב-'לגמרי! '
לגמרי!
02/04/2017 | 08:34
1
37
קודם כל, ב"ה יש לי לא מעט עזרה, לכן יש שליטה כיפית.
גם עשינו יעוץ שינה לאחת מהן, אז עכשיו בכלל ממש ממש כיף ולא מעיק...
אנחנו בשלב שאחת זוחלת על 6 במהירות והשניה על הגחון קצת יותר לאט...
הן לגמרי באינטרקציה אחת עם השניה... במיוחד כשהראשונה עולה על השניה ורוכבת עליה ��
ב"ה נהנת ומודה לה' על האוצרות האלה!!
לצפיה ב-'הטיפוסים האלה אחת על השנייה'
הטיפוסים האלה אחת על השנייה
02/04/2017 | 09:50
36
מדהימים בעיני.
הצורך של תאומים להיות במגע אחד עם השני הוא פשוט מהמם, וממרומי גיל 5 אני יכולה לספר לך שהוא לא נגמר...

לצפיה ב-'שבוע 21 תאומים בנים ובת 4'
שבוע 21 תאומים בנים ובת 4
28/03/2017 | 14:36
10
51
לצפיה ב-'ניסיתי לשרשר את התגובה שלך, ללא הצלחה... '
ניסיתי לשרשר את התגובה שלך, ללא הצלחה...
28/03/2017 | 15:34
9
67
איזה כיף, זוג בנים אחרי בת!
הבנים זהים או לא ?

לצפיה ב-'לא זהים ��'
לא זהים ��
28/03/2017 | 18:02
8
97
בנינו, הייתי שמחה לתאומות אבל מברכת על מה שיש ��

לצפיה ב-'באמת ?? '
באמת ??
28/03/2017 | 22:41
7
68
למה ?
(רק אם בא לך לענות...)
לצפיה ב-'תמיד רציתי אחות'
תמיד רציתי אחות
29/03/2017 | 09:21
6
75
ויש לי שני אחים. אז רציתי לבת שלי אחות, אבל כבר לא תהיה ...
מעבר לזה אני מתחברת מאוד לגידול בת, החל מהלבוש ועד הצעצועים והפעילויות שאפשר לעשות איתן. בנים הם נמרצים ופעילים פיזית ופחות מתעניינים בפעילויות שלמשל אני עושה עם הבת כמו יצירה, או אפייה, או קניות. אני טיפוס שלא אוהב ריצות בגני שעשועים, או ספורט ובכלל הגן האימהי אצלי לא מפותח כל כך �� לא התלהבתי מעניין הבאת ילדים מההתחלה, אבל למזלי הייתה לי בת ראשונה והחיבור איתה מדהים. יהיה לי מאוד קשה להתחבר לבן. אני יודעת שאסור להגיד את זה אבל הייתי מאוד מאוכזבת מזה שזה שני בנים. אחרי שאמרו לי בכיתי כל היום והתאבלתי על הבת הנוספת שלא תהיה לי. בכל מקרה כבר השלמתי עם המצב. אני מקווה שאתחבר אליהם בשלב מסויים. בחוגים שהסתובבתי בהם (של מטופלות פוריות) כולם הסתכלו עליי כעל משוגעת שבכלל מרשה לעצמה להתבאס ממין העובר, אבל זה המצב ואני לא משקרת לגביו כששואלים אותי.
בעלי מאוד שמח (למרות שאמר שבשבילי היה רוצה שיהיו לפחות בן ובת) אס זה קצת מנחם.
לצפיה ב-'אני מאד מקווה שהבנים יפתיעו אותך לטובה'
אני מאד מקווה שהבנים יפתיעו אותך לטובה
29/03/2017 | 09:42
2
55
בסופו של דבר ילדים יודעים להוציא מאיתנו דברים שלא תמיד חשבנו שיש בנו...
ואפילו אני, שספורט תמיד היה אחד הדברים הרחוקים ממני... מוצאת את עצמי נהנית לשחק כדורגל בגינה עם הבן שלי. פשוט כי אני רואה עד כמה זה כיף לו וכמה הוא נהנה מהמשחק באופן כללי ומהמשחק המשותף איתי באופן ספציפי, וההנאה שלי נגזרת מההנאה שלו מהעניין.
ועוד דבר... העובדה שאת תמיד רצית אחות לא בהכרח אומרת שגם הבת שלך תרגיש את החוסר הזה. יכול להיות שעבורה דווקא שני אחים יהיו בדיוק מה שהיא צריכה...
בקיצור, מה שאני רוצה להגיד, הוא שאני מאד מבינה את הקושי שלך, וגם מאד מעריכה אותך על זה שאת אומרת אותו בצורה כזו למרות ש"אסור להגיד את זה" ואני מאמינה שאחרי שהם יוולדו כן יהיה לך חיבור איתם. אולי אפילו דווקא בגלל זה - בגלל שאת כן אומרת את הדברים ומתמודדת איתם כמו שהם. וגם אם ייקח קצת זמן לחיבור הזה לקרות זה עדיין בסדר ואני מאמינה שהוא יגיע בסופו של דבר.
לצפיה ב-'תודה רבה על העידוד, מקווה שיתברר לי שאת צודקת :) '
תודה רבה על העידוד, מקווה שיתברר לי שאת צודקת :)
29/03/2017 | 18:16
1
11
לצפיה ב-'אני בטוחה בזה! '
אני בטוחה בזה!
30/03/2017 | 10:28
8
לצפיה ב-'סתם נכנסתי לפה בגלל חברה אבל חייבת לכתוב '
סתם נכנסתי לפה בגלל חברה אבל חייבת לכתוב
30/03/2017 | 15:53
2
101
לצערי הרב אין לי תאומים, אבל יש לי שלושה בנים שנולדו כל אחד בנפרד.
אני ממש שומעת את הכאב שלך בהודעה ורק רוצה להרגיע אותך טיפה,
ילדים הם תבנית נוף מולדתם, אני ממש ממש לא אוהבת גינות וספורט וגם הבנים
שלי כמוני רגועים... הם בחוגי אומנות, קרמיקה ותאטרון (שהם בחרו בחיי) ובחיים לא רצתי אחריהם
בגינה ואין לנו אפילו בבית כדור (לא להלשין במועצה לשלום הילד). נכון שהם לא משחקים בבובות
ולא עושים תסרוקות... אבל הם אוהבים אפיה! ומשחקים רגועים ובניה בלגו.
אני גם תמיד ראיתי את עצמי אמא לבנות, והלוואי ועוד תגיע לנו גם אחת כזאת, אבל החיים עם
הבנים הם גם ממלאים ומשמחים עד אין קץ!
מקווה שזה מרגיע אותך קצת.
לצפיה ב-'תודה שכתבת!'
תודה שכתבת!
30/03/2017 | 17:13
37
בית עם בנים בלי כדור זה ממש מרשים :)

מקווה מאוד לכתוב פה יום אחד שהחששות שלי היו לחינם.

שוב תודה
לצפיה ב-'תודה שכתבת '
תודה שכתבת
01/04/2017 | 11:02
6
לצפיה ב-'הייי'
הייי
29/03/2017 | 23:56
1
75
אצלי זה הריון שני,יש לי ילדה בת שנה וחמישה חודשים,כרגע בהריון טבעי תאומים לא זהים שבוע 10.
לצפיה ב-'ממש התחלה, איזה כיף!!'
ממש התחלה, איזה כיף!!
30/03/2017 | 10:26
40
אני בטוחה שתהני מאד מההורות לתאומים ותגלי עד כמה היא שונה מההורות לילדה יחידה.
מאחלת לך המשך הריון ארוך ותקין , וכיף שהצטרפת אלינו למשפחת התאומים
לצפיה ב-'הי, בת 4.5 ותאומים זהים בני 9 חודשים'
הי, בת 4.5 ותאומים זהים בני 9 חודשים
05/04/2017 | 14:03
1
19
לצפיה ב-'כיף שאת כאן '
כיף שאת כאן
05/04/2017 | 16:40
17
הייתי שמחה לשמוע, אם תרצי לכתוב, מה שונה בעיניך בהורות לתאומים לעומת ההורות לילד יחיד?
לצפיה ב-'למכירה עגלת שלד ל-2 סלקלים, 2 טרמפולינות'
למכירה עגלת שלד ל-2 סלקלים, 2 טרמפולינות
29/03/2017 | 01:08
1
87
התאומים גדלו.
עגלת שלד מעולה ל-2 סלקלים Snap n Go ב-250 ש"ח. ניתן להתאמה לכל מיני סוגי סלקלים. 
2 טרמפולינות ב-100 ש"ח (לשתיהן).
כסא תינוק לרכב - 50 ש"ח.
באזור יהוד.
אמיר -  65 20 5 4 5 - 0 5 0 

לצפיה ב-'הטרמפולינות במתנה!'
הטרמפולינות במתנה!
04/04/2017 | 22:29
25
באים לפני פסח לקנות את עגלת השלד ל-2 סלקלים - הטרמפולינות במתנה!
לצפיה ב-'עגלות??'
עגלות??
24/03/2017 | 17:54
4
149
קיים פה סקר על זה לא מצאתי..
כל ההמלצות שראיתי היו על ביבי גוגר סיטי מיני
אבל בפועל היא לא נראת לי מתאימה לקטנטנים בכלל..
ההצעה לא גדול והפונקציות לא דומות לעגלות יחיד שזה מבאס.
בעלי התלהב מהקוקו ביבה
לי היא נראת מגושמת בחלק העליון אבל נראת יותר מתאימה לקטנים בחלק התחתון
הבוגבו מסורבלת וענקית ויש עריסות אבל כולם אומרים ל שזה מיותר ..
בקיצור אני אובדת עצות ובכיתי בחנות כי אני צריכה להתפשר על נוחות ויופי בגלל שזה תאומים??
לצפיה ב-'התשובה המבאסת היא- כן'
התשובה המבאסת היא- כן
26/03/2017 | 14:44
1
106
את צריכה להתפשר על משהו- על ספייס, משקל, נוחות, יופי וייתכן שאפילו על כולם. ובתור אמא לתאומים זו תהיה רק הפשרה הראשונה מני רבות מאוד אז תתכונני.
לי באופן אישי יש בייבי מונסטרס. היא היחידה שנכנסת בדלת הכניסה הביתה אז לא הייתה אפילו אפשרות להתלבט. אז גם על זה התפשרתי...
לצפיה ב-'מה המידות של העגלה?'
מה המידות של העגלה?
04/04/2017 | 15:48
33
את יודעת מה המידות של העגלה בייבי מונסטורס כשהיא מקופלת? לא מצאתי פרטים באינטרנט
לצפיה ב-'לנו יש את קוקו ביבה'
לנו יש את קוקו ביבה
26/03/2017 | 15:29
85
והיא מעולה, אני מאד נהנית ממנה
לצפיה ב-'כן '
כן
27/03/2017 | 10:09
74
חלק מההורות לתאומים היא הפשרות.
בחירת העגלה היא אולי המקום הראשון שבו את נתקלת בזה, אבל בהמשך ההורות שלך בוודאי תתקלי בזה עוד פעמים רבות.

לעניין העגלה - לפני שאת בוחנת את הניראות שלה, כדאי קודם כל לוודא שהיא אכן מותאמת לצרכים שלך מבחינת הגודל שלה. תמדדי את גודל דלת הכניסה לבית/בניין, את רוחב המעלית, את העומק והרוחב של הבגאז' ברכב שבו את מתכננת לשים אותה (אם את מתכננת).
ברגע שתעשי את המדידות - סיכוי סביר שרשימת העגלות הפוטנציאליות תצטמצם לך אפילו יותר, ואז מה שאני מציעה הוא ללכת על פרקטיות - לראות עם איזו עגלה את מסתדרת הכי טוב - את איזו עגלה קל לך לקפל ולפתוח בעצמך, את איזו עגלה את יכולה להרים ולהכניס לבד לרכב....
ואם תצטרכי המלצות או עזרה בבחירה בין עגלות ספציפיות - אנחנו פה בשביל לסייע

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
ד
לייעוץ אורולוג ילדים
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה