לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1810718,107 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים?
אתם רוצים לדעת איך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?

בדיוק בשביל זה אנחנו פה! 

(הפורום הינו איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים?
אתם רוצים לדעת איך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?

בדיוק בשביל זה אנחנו פה! 

(הפורום הינו איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'היי, אני מחפשת עבודה כמטפלת..'
היי, אני מחפשת עבודה כמטפלת..
10/06/2019 | 13:55
35

היי, אני איילת,מטפלת צעירה בת 29. מאד אוהבת תינוקות וילדים .אני מבטיחה לתת חום,אהבה ואת כל תשומת הלב שתידרש כדי שלתינוק יהיה טוב ונעים איתי. מעוניינת לעזור לאמא עם תאומים כמטפלת לילה או יום. יש לי נסיון רב עם תינוקות במגוון גילאים החל מגילאי ניו בורן. יש לי כמובן המלצות חמות וטובות. מעוניינת לעבוד באיזור השרון ,נתניה או תל אביב והסביבה. בבקשה תפנו אליי רק אם אתן רציניות.
המייל שלי-AYN8998@WALLA.COM

לצפיה ב-'בבסיטר בלילות'
בבסיטר בלילות
05/06/2019 | 09:16
1
45
היי אשמח לתת מענה 
לאמהות טריות 
בשכר שעתי בלילות 
לצפיה ב-'כללי מידי'
כללי מידי
05/06/2019 | 15:41
40
אינך משתמשת רשומה ולכן אין אפשרות לפנות אליך-
איזור? ניסיון קודם? טלפון/מייל או כל אמצעי התקשרות?
לצפיה ב-'שאלה בקשר למיטות ילדים'
שאלה בקשר למיטות ילדים
31/05/2019 | 19:49
24
75
בשעה טובה אנחנו אמורות לעבור דירה באוקטובר, כשהבנות יהיה בנות שנתיים. דירה חדשה היא גם קטנה יחסית, שלושה חדרים והבנות ישנו ביחד בחדר ממד. כרגע הגדולה ישנה במיטת תינוק והקטנה עדיין בעריסה גדולה. קצת מוזר לקראו להן גדולה וקטנה, אבל האמת שגם ברחוב כל הזמן שואלים אותי בת כמה גדולה ובת כמה קטנה...דרך אגב, לשמחתי הקטנה סוף סוף התחילה ללכת.
אז שאלה שלי - איזו מיטות כדאי לקנות להן לדירה חדשה. אני חושבת על כאלה - https://www.ikea.co.il/catalogue/Childrens_IKEA/Be...
מה דעתכם על זה? רעינות אחרים גם התקבלו בברכה.
אני מניחה שבאיזהשהו שלב בבית ספר יסודי נצטרך שוב לעבור דירה לגדולה יותר.
לצפיה ב-''
31/05/2019 | 20:50
8
38
מזל טוב על הדירה,ההליכה....את רואה? לאט, לפעמים מפחיד אבל הכל מסתדר.
בעניין המיטות-
1. גם אצלי ישנים באותו החדר.
בשנה הבאה עולים לא' וישנו באותו החדר.כשיתבגרו נפתח את העניין לשיח.
2.אני בעד לרכוש מיטת נוער טובה,
שתלווה את הילדים עד גיל ההתבגרות,לפחות.
המיטה שמצאה חן בעינייך יפה, לא לטעמי האישי כי היא "חובקת" מידי,סגורה.
אני בעד צבע בהיר ומיטת נוער אמיתית.
הורודה נראית לי (וסליחה מראש) קצת תינוקית.
אישית, רכשתי שתי מיטות נוער טובות, מעץ מלא, עם מוט/קרש או שם כזה או אחר  שמונע נפילה והן משרתות אותנו נאמנה.
אגב, המחירים מאוד דומים למחיר המיטה הורודה.
איזה שינויים מרעננים.
כיף!!!
שבת מבורכת לכולכן

לצפיה ב-'תודה, רותם'
תודה, רותם
31/05/2019 | 20:57
7
39
המיטה ממש לא חייבת להיות ורודה,  יש מגוון צבעים
אני חושבת על מיטות כאלו כי הן יכולות לחסוך מקום בחדר קטן יחסית.
לצפיה ב-'אהה לא עניין הצבע הוא רק העניין'
אהה לא עניין הצבע הוא רק העניין
01/06/2019 | 07:29
6
28
היא פשוט סגורה מידי, לטעמי:)
לא הסתכלתי על המידות ואם הן קטנות  באופן משמעותי ממיטות נוער סטנדרטית אבל המחיר לא רחוק ממיטת נוער.
לנו יש כאלו-המגירות בצבע המיטה,המעקה שלו ירוק,שלה סגול והריבועים בגב המיטה הודבקו כתמונות על הקיר כי על גב המיטה,מסוכן בעיניי.

לצפיה ב-'היתרון של מיטה של איקאה בעיניי'
היתרון של מיטה של איקאה בעיניי
01/06/2019 | 08:16
5
34
זה שזאת מיטה מתארכת - גודל הכי קטן שלה זה 130 סמ והכי ארוך 200. אפשר להאירך בהדרגה מתי שצריך
ממתי הילדים שלך ישנים במיטות כאלה? זה לא גבוה מדי לגיל שנתיים?
לצפיה ב-'עניין של תפיסה,כנראה'
עניין של תפיסה,כנראה
01/06/2019 | 09:32
4
29
מגיל בנותיך.יש שטיח בין המיטות ומעקה.אנחנו ישנו בלינה משותפת עד גיל 5 אז פתחתי את מיטת האורח וישנתי עליה כך שאם אחד מהם היה "צונח" הייתי רואה. זה לא קרה כי יש מעקה.
יש לי חברות שקנו מיטה אחת עם מעקה,פותחים את מיטת האורח למטה וקונים גם לה מעקה. זה במקום לקנות שתי מיטות נוער.
ו....אצלי לא יורדים מהמיטה.אני משכיבה בערב ולא יורדים.אין טיולים אלא וחלילה קרה משהו, הם ניגשים למיטה שלי אבל הם כבר "גדולים". הם לא עשו זאת לפני,כשהיו צעירים יותר ובגלל הלינה המשותפת הם גם לא נדרשו לכך.
לצפיה ב-'אני ממש לא בעינין של לינה משותפת. '
אני ממש לא בעינין של לינה משותפת.
01/06/2019 | 09:42
3
42
הן ישנות בחדר נפרד מגיל 4 חודשים ומגיל שישה חודשים, כשהפסיקו לבקש בקבוק לילה, אני לא באה אליהן לחדר בלילה באופן שגרתי אם אין ממש בכי. לפעמים הן מתעוררות, אבל יודעות להירדם לבד חזרה. אבל אני מבינה שאושר הזה צפוי להיגמר ברגע שיצאו ממיטות תינוק...
לצפיה ב-'תלוי איך תרגילי'
תלוי איך תרגילי
01/06/2019 | 11:55
2
29
גם ממיטת תינוק יש שקופצים החוצה.
אין ספק שממיטת נוער פשוט יותר אבל תלמדי אותן שלא יורדים אחרי שנכנסים לשנת לילה.
אם צריכות משהו לקרוא/את תשמעי....
לצפיה ב-'סתם שאלה על הדרך'
סתם שאלה על הדרך
01/06/2019 | 13:24
1
33
אני מבינה שזה ממש לא רלבנטי לגיל שנתיים, אבל בכל מקרה. באיזה גיל ילדים כבר הולכים לבד לשירותים בלילה? זאת אומרת, כבר לא צריכים עיזרה בשירותים בכלל.
לצפייה - מוסתר
01/06/2019 | 20:53
לצפיה ב-'אם יש מקום בחדר גם אני הייתי מעדיפה לקנות מיטות נוער'
אם יש מקום בחדר גם אני הייתי מעדיפה לקנות מיטות נוער
06/06/2019 | 14:45
14
17
אני ממש מסכימה עם רותם בעניין.
בבית הקודם שגרנו לא היתה לי אפשרות להכניס שתי מיטות נוער לחדר שהילדים ישנו בו ולכן השתמשנו במיטות מעבר (שזה פחות או יותר כמו המיטה של איקאה בגודל המוקטן שלה). בדיעבד, לאורך זמן זה לא מספיק טוב. הם גדלים נורא מהר ונדרשים למיטה גדולה יותר.
המיטות שהצעת הן פחות מוצלחות בעיני לאורך זמן דווקא בגלל הגובה שלהן - כשהילדים יגדלו - גם אם למיטות יש פונקציה להתארך - זה פחות נוח להם מהמיטות הגבוהות יותר, וגם לנו. היום, כשהילדים שלי ישנים במיטות נוער הרבה יותר נוח לי לשבת איתם במיטה ולקרוא סיפור ביחדף וגם סתם להתכרבל איתם במיטה.
אם את רוצה את המיטה הזו כי יש לך מגבלת מקום בחדר - הייתי מעדיפה את האופציה השנייה שרותם הציעה - של מיטת נוער אחת + מיטת חבר נפתחת.

ועוד דבר - לעניין היציאה מהמיטה לבד - כשהעברנו את הילדים ממיטת תינוק למיטת מעבר אני הרגלתי אותם שגם באמצע הלילה וגם בבוקר קוראים לנו כדי לצאת מהמיטות. וכך היה. אל תחששי מהמעבר הזה. תסבירי להן את הכללים מראש, תקפידי גם את לאכוף אותם באופן קבוע, ואת תראי שלא יהיו טיולים באמצע הלילה. 

ושיהיה בהצלחה עם המעבר 
לצפיה ב-'מיטת חבר'
מיטת חבר
06/06/2019 | 15:04
13
18
אני חושבת שמיטת חבר היא מתאימה לשימוש זמני ביותר - לחבר, אבל לא לשימוש יום יומי. אני טועה? וגם, אני חושבת שחשוב להקפיד על פרטיות ואם אין חדר לכל אחת אז לפחות שתהיה מיטה נפרדת של כל אחת.
לגבי גובה של המיטות - יכול להיות שאתן צודקות ולילדים בגיל בית ספר יסודי זה באמת פחות נוח. אבל אני חוששת מנפילות בגיל שנתיים שזה יותר רלוונטי בשבילנו כרגע.
בכל מקרה, יש לי עוד זמן, אחשוב על עוד אופציות.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
06/06/2019 | 17:12
12
8
1.מיטת חבר יכולה לשמש כמיטה לכל דבר ועניין. העניין הוא איכות המזרן.אני קניתי גם למיטות האורח מזרנים מצוינים.
יהיה שוני בחזות.  למיטה תהייה ה"מסגרת" ולמיטת האורח לא. אבל,זה חיסכון בכסף,לפחות בשלב ראשון ובמקום.
2. אין מקום? אפשר מיטת קומותיים.אני לא אוהבת.
3. חושבת שאת צודקת בהחלט מבחינת מה שאת מכנה "פרטיות".אם יש די מקום הייתי קונה לשתיהן מיטה.בכל זאת זה מעבר חשוב בחיים והחוויה של "חדש ושלי" חשובה בעיניי.
4. אין לך מה לחשוש ממיטת נוער.תרכשי מעקה למיטות ושטיח שתשימי בין שתי המיטות.את יכולה גם,כל לילה להניח פוך זוגי על השטיח שאם וחלילה יצנחו,אז מרופד.ואגב, נדיר שצונחים עם מעקה.
5.טיולי לילה ימנעו בדיוק כמו שאני ואמא לפיצית ופיצי כתבנו- להסביר שלא יורדים ולאכוף.
לצפיה ב-'עכשיו אני חושבת שאולי'
עכשיו אני חושבת שאולי
06/06/2019 | 22:29
11
14
אם אני בכל זאת לא רוצה כרגע מיטה גבוהה, אז כדאי לקנות מיטות מעבר רגילות כי היא הרבה יותר זולה מזאת שמאקיא לשנתיים-שלוש ואז מיטות נוער?
לצפיה ב-'אולי תשימי מיזרונים על הרצפה?'
אולי תשימי מיזרונים על הרצפה?
07/06/2019 | 00:07
15
את יכולה לקנות בינתיים רק את המזרונים ובהמשך לקנות מיטות. אבל עדיין תצטרכי לשים מסביב מזרונים דקים\משטח למקרה שיתגלגלו מהמזרון של המיטה.
לצפיה ב-''
07/06/2019 | 07:24
9
15
אני לא "מחבבת" קיצורי דרך. אוהבת ישר ולעניין ולכן מעולם לא קניתי מיטות מעבר.
זו אפשרות שאם היא נראית לך אז היא מענה לא רע למעבר ממיטת תינוק. מיטות המעבר עולות מעט, משהו סביב 300.
מזרנים על הרצפה לא הייתי שמה בשום אופן. 

לצפיה ב-'מסכימה איתך לחלוטין לגבי מזרנים על הרצפה'
מסכימה איתך לחלוטין לגבי מזרנים על הרצפה
07/06/2019 | 14:14
24
זה לא בא בחשבון
לצפיה ב-'למה בשום אופן?'
למה בשום אופן?
10/06/2019 | 00:53
7
11
בלינה משותפת לא ישנתם על מזרון על הרצפה?
לצפיה ב-'מעולם לא'
מעולם לא
10/06/2019 | 07:36
6
12
כשישנו בעריסות-היו איתי בחדר
כשעברו למיטת תינוק-הכנסתי לחדר מיטה מתקפלת וישנתי איתם
כשעברו למיטת נוער-הוצאתי כל ערב מיטת אורח של ילד אחר וישנתי עליה
למה לא מזרן על הרצפה? בעייני לא מכבד, לא נעים "לצנוח" משינה לרצפה, הן, שלא נדע, לא באבל, לא נוח לאם לגשת לילד ששוכב על הרצפה והרצפה, בעיניי נודעה להנחת ריהוט,שטיחים וכיו"ב ולא להלין עליה פעוטות.
לצפיה ב-'אנחנו בלינה משותפת'
אנחנו בלינה משותפת
10/06/2019 | 14:28
5
15
על מזרון גדול על הרצפה, כדי שאם יפלו זה לא יהיה מגובה. עברנו אחרי שלב העריסות. המזרון מוקף במזרוני התעמלות. בעיני זה דווקא כיף, וגם קל להן לטפס למזרון בעצמן אם הן עייפות. נהיה צפוף, ולילה אחד כמעט מעכתי פיצקה אחת. אז בקרוב נפריד למזרון משלי, ומזרונים משלהן.

לצפיה ב-'כיף גדול'
כיף גדול
10/06/2019 | 17:09
4
14
ועדיין חושבת שזה עניין של גישה.
מכירה נשים שישנות עם תאומים, יחד בלינה משותפת, במיטה הזוגית שלהן אבל, כפי שהבנת בעצמך, מסוכן מאוד, סכנת "מעיכה".
מעבר לכך,חושבת שכל אחד זכאי למרחב האישי שלו . מרחב שיאפשר להתגלגל מצד לצד, לנשום את האויר סביב ולישון באופן מיטבי.
בשביל שפעוט יוכל לטפס בעצמו למיטה יש מיטות מעבר שהן נמוכות וזולות.
מזרן לא נכון בעיניי מהסיבות שציינתי מעלה.
נכון, מה שנכון לאחת לא בהכרח נכון לאחרת ולכן בחירתך בלינה משותפת בדרך בה את בחרת ממש מצוינת אם לך היא מצוינת רק בבקשה להזהר לא למעוך ולא לדרוך:)

לצפיה ב-'שלי בנות שנה ושבע חודשים כרגע'
שלי בנות שנה ושבע חודשים כרגע
10/06/2019 | 18:54
3
22
ושתיהן יכולות לטפס על כל הספות בבית (יש לנו כמה) וגם לרדת מהן בלי קשי לבד. אני לא יודעת מה בדיוק גובה של מיטת נוער, אבל אני חוששת יותר מנפילות בתוך שינה.
מאד מסכימה עם מה שכתבת בנוגע למרחב אישי. בדיוק לזה התכוונתי כשכתבתי על פרטיות.
לצפיה ב-'מעקה,שטיח ואפילו על השטיח פוך ובבוקר לקפל בצד:)'
מעקה,שטיח ואפילו על השטיח פוך ובבוקר לקפל בצד:)
10/06/2019 | 20:47
2
7
לצפיה ב-'נראה לי אני אלך לחנות להתרשם'
נראה לי אני אלך לחנות להתרשם
10/06/2019 | 21:46
1
10
ואז אחליט
לצפיה ב-''
11/06/2019 | 07:16
3
לצפיה ב-'עגלת תאומים מאונטיין באגי'
עגלת תאומים מאונטיין באגי
30/05/2019 | 15:53
5
46
היי לכולם,
מתחילה להתעניין בעגלות....
אני שבוע 17 עם 4 עוברים!!!
בקיצור, אני צריכה שהעגלות ייכנסו לי לרכב...אמרו לי שמאונטיין באגי הכי קטנה וגם נוחה...ראיתי שזה עולה בסביבות ה2600....

האם היא כל כך שווה?(אני אצטרך 2...)
כדאי לקנות יד 2?
תודה לעונות.
לצפיה ב-'עגלות'
עגלות
30/05/2019 | 19:41
2
44
דעתי רק בעיניין העגלות, כי אני מבינה ששום דבר אחר לא שאלת.
אני לא מכירה את מאונטיין באגי, אבל ראיתי עכשיו באינטרנט שהיא מתאימה רק מגיל 6 חודשים
לא יודעת מה כוונה להכי קטנה, אבל עגלת תאומים הכי צרה שמתאימה מגיל לידה זה בייבי מונסטרס. עגלת תאומים הכי קלה שמתאימה מגיל לידה זה קוקו ביבה.
לצפיה ב-'מעניין אני ראיתי שזה מגיל לידה...'
מעניין אני ראיתי שזה מגיל לידה...
30/05/2019 | 20:24
1
17
לצפיה ב-'בדקתי עכשיו שוב'
בדקתי עכשיו שוב
30/05/2019 | 21:49
33
באמת כתוב שמגיל לידה. אבל עדיין, משקל שלה הוא 15.5 קג, זה די הרבה.
לצפיה ב-''
30/05/2019 | 20:50
52
שכחתי כבר איך נראית עגלה ולכן לא אוכל לסייע אבל ואווו ואווו איזה הריון מבורך!!!!
בהצלחה ושמרי עליכם

*מאונטיין באגי היא מגיל 0 .
לנו הייתה ביבי ג'וגר, שנה, הייתה איומה והחלפנו לסטרול אייר שהייתה מופלאה.
לצפיה ב-'בשעה טובה על ההריון '
בשעה טובה על ההריון
06/06/2019 | 14:52
17
אני לא מכירה את העגלה מספיק כדי לחוות עליה דעה.
אבל היות ואתם תזדקקו לשתי עגלות שיכנסו לרכב, חשוב שכשאת הולכת לראות את העגלות תבקשי לנסות ולראות שבאמת את מצליחה להכניס 2 עגלות יחד לרכב.
זו נשמעת לי משימה לא פשוטה למצוא עגלות שיצליחו להיכנס ביחד לרכב.... בהצלחה
לצפיה ב-'מטפלת לילה'
מטפלת לילה
30/05/2019 | 20:51
26
שלום לכל האמהות היקרות
אני מטפלת לתינוקות לשעות הלילה עד הבוקר בעלת ניסיון רב והמלצות חמות
גרה באזור רחובות
053-5540848
זה הטלפון שלי תיצרו קשר
תודה.

לצפיה ב-'אוכל'
אוכל
16/05/2019 | 11:46
12
86
התאומים כבר שני שנה ושלוש..
הבעיה שהם מעדיפים מטרנה...אם היה אפשר היו חיים על מטרנה. עדיין בבית עם מטפלת ויכנסו לגן בספטמבר.
בבוקר הם אוכלים בקבוק אחר כך פירות ממש קצת כמה ביסים.בצהריים אוכלים מעט פתיתים ירקות ועוף
בארבע גמדים בלי סוכר
ובערב ביצה קשה אבוקדו עגבנייה
הם אוכלים כמויות מזעריות מהמוצקים ובערב משלימים בבקבוקים
הם יכולים לאכול לפני השינה בקבוק של 300 אפילו ובלילה עוד אחד כלומר 3 בקבוקים ביום
הם מאוד מתעניינים באוכל ושרואים את הגדול שלי אוכל או אותנו מבקשים
לא אוכלים כל דבר
ואוכלים כמויות מאוד מאוד קטנות
כולם אומרים לי להוריד במטרנה ואז יאכלו אבל אי אפשר הם ממש צורחים ומבקשים את הבקבוק
מה לעשות? הם נכנסים לגן בספטמבר.
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
16/05/2019 | 12:54
57
אני חושבת שכדאי לפנות לרופא ילדים ולדיאטן. אם עד גיל שנה זה עוד בסדר, אחרי גיל שנה מטרנה זה שתיה ותוספת, אבל לא יכולה להיות מקור של רוב הקלוריות.
ועוד משהו. לא ראיתי בתפריט שלהם מוצרי חלב - גבינה, יוגורט? אולי דייסנ עם חלב פרה ולא עם מטרנה?
לצפיה ב-'תזונה'
תזונה
16/05/2019 | 16:38
44
מסכימה עם מה שפיאלקה כתבה,מעל.
לדעתי האישית הילדים לא אוכלים נכון, מגיעים לארוחות או שבעים או רעבים מידי. זה מאוד בולט בעניין שנת הלילה.
אין לי צל של ספק שבגן,לאט לאט,הם ישפרו את הרגלי התזונה שלהם ועם זאת מציעה לך קצת לשנות.
בבוקר,אחרי הבקבוק, שעה-שעתיים אחרי כריך ולא פירות. כריך שהם יחזיקו ביד ויאכלו. בכריך כל ממרח שווה ניסיון-גבינה רכה (את יכולה לתת גבינה צפתית ליד הכריך, שיחזיקו ביד ויאכלו), אבוקדו, טחינה, שוקולד וכיו"ב.
את הפירות הייתי מעבירה לעשר או אחה"צ.
עד הצהריים יש חטיפים לתינוקות,אפשר גלידת טילון שיחזיקו ביד וילקקו.
רצוי שתשימו לב שבין ארוחה לארוחה עובר זמן אחרת הם יהיו שבעים ולא יאכלו או יאכלו מעט ומנגד לא למשוך הרבה שלא יהיו רעבים מידי ויבכו.
בצהריים קציצות עוף,דגים ותוספת פחמימה וירק מבושל. 
אחה"צ פירות, גמדים....
בערב ביצה, כריך, ירק.... ולפני שינה אפשר עוד בקבוק.
חשוב מאוד לגוון,לחשוף לטעמים שונים ולתפריט מגוון ואז תוכלי לזהות מה הם אוהבים יותר ואיתו להתמיד כמה ימים ושוב לגוון.
כמו כן, לדעתי, מכיוון שהם ממעטים לאכול, לגוון בביניים- פרי שיחזיקו ביד, גלידה, כריך, חטיף. שהפה יעבוד, הלסתות יתאמצו בלעיסה והבטן,הקיבה תעבוד.
לא להתקבע על שעות ארוחה מסודרות ומעבר להן אין כלום ביד.
בתאבון,
רותם.

לצפיה ב-'סיפור דומה'
סיפור דומה
16/05/2019 | 16:43
42
בדיוק בת דודה שלי סיפרה לי איך נאבקו עם בתה שתאכל מחית, וכשהגיעה לגן היא נהנתה לאכול שניצלים. כנראה שבגן הם לומדים מהר לאכול. 
לצפיה ב-'אני הייתי מתייעצת עם דיאטנית'
אני הייתי מתייעצת עם דיאטנית
22/05/2019 | 10:11
8
18
אחרי גיל שנה, המטרנה יכולה לשמש להשלמות קטנות, להיות בק-אפ במקרה שלא מרגישים טוב ולא יכולים לאכול , אבל לא מתאימה להיות עיקר האוכל.
חלק מהעניין הוא הערכים התזונתיים שהם צריכים לקבל מהאוכל והחלק השני הוא החיזוק של שרירי הפה והלסת שעם הזמן ישפיעו על אופן הדיבור. המציצה מחזקת שרירים מסוימים, וחיתוך ולעיסה של האוכל מחזקים שרירים אחרים.
דבר נוסף - בגיל הזה הפה שלהם כבר מלא שיניים. לתת להם מטרנה במהלך הלילה כדי להשלים קלוריות עשוי להוביל להיווצרות עששת כיוון שלא מצחצחים שיניים אחריה...

עצותי, מעבר לפגישה עם דיאטנית:
- לא להגיע לארוחה רעבים מדי או עייפים מדי. האכילה והלעיסה היא מאמץ עבורם. כשהם עייפים או רעבים מדי אין להם כוח להתאמץ והם בוכים לבקבוק שהוא הפתרון הקל עבורם.
- להושיב אותם איתכם כשאתם אוכלים ולאפשר להם להתנסות במגוון שאתם אוכלים.
- אם אוכלים כמויות קטנות אולי כדאי להוסיף עוד ארוחות במהלך היום:פרי, כריך, מעדן, מאפינס, פנקייק, קציצה  - דברים שהם יכולים להחזיק ביד ולאכול בעצמם.

לצפיה ב-'התייעצתי עם הרופא ילדים'
התייעצתי עם הרופא ילדים
23/05/2019 | 15:59
7
30
הוא בדק והמדדים שלהם תקינים(גובה ומשקל).
הוא אמר להוריד מטרנה בלילה כי זה מזיק לשיניים. בכלל הם אוכלים ממש טוב לפני השינה ארוחת ערב ובקבוק של 300 עם קצת דייסה.
התחלתי לגמול ביומיים האחרונים ויש שיפור באכילה ביום. גם בבוקר שהם קמים הם בכלל לא מבקשים בקבוק רק אחרי שעה אז סימן שלא באמת היו רעבים בלילה.
בלי קשר המטפלת טוענת שבשר הם לא אוכלים. אצלי הם כן אוכלים עוף. לא חושבת שאפשר להכריח לאכול משהו זה עניין של טעם/זמן. אני איתם בסופש ולא רואה שום בעיה. הם פשוט ברננים. אוכלים מה שהם אוהבים וגם הבן הגדול שלי ככה.
הבדיקות דם שלהם גם תקינות.
מאמינה שיכנסו לגן יוציאו יותר אנרגייה ואכילה חברתית והכול יסתדר
הם בני שנה ושלוש וכבר אוכלים לבד עם כפית אז אני באמת לא חושבת שיש איזשהיא בעיית אכילה

לצפיה ב-'גם אני לא חושבת שיש בעיית אכילה'
גם אני לא חושבת שיש בעיית אכילה
23/05/2019 | 18:27
6
20
פשוט, מנסיוני, לדיאטניות יש הרבה פעמים ״טריקים״ ורעיונות שיכולים לעודד אותם לאכול יותר מגוון ...
ואם אני לא טועה זו זכאות שמגיעה לך דרך קופת החולים, אז למה לא לנצל אותה?
לצפיה ב-'הפסקתי עם הבקבוקים בלילה'
הפסקתי עם הבקבוקים בלילה
27/05/2019 | 13:01
5
21
ובאמת יש שיפור עצום באכילה.
ולגבי הגיוון הם פשוט עקשניים. ברגע שנותנים להם משהו שהם אוהבים ומשהו שפחות הם אוכלים מה שהם אוהבים.
מדהים כמה ילד בן שנה ושלוש הוא עצמאי. אתמול נתתי להם גבינה צהובה מגורדת שהם אהבים ממש ואז ליד שמתי פיתה עם גבינה. שנגמרה הגבינה הוא הצביע על המקרר וביקש עוד ואז אמרתי תאכל את הפיתה והוא פשוט עשה לי לא עם הראש והצביע על המקרר. אחרי שהבין שלא אתן לו אכל את הפיתה כמו גדול
לצפיה ב-'נפלאאאאאא'
נפלאאאאאא
27/05/2019 | 14:08
6
לצפיה ב-'אין ספק שהם יודעים בדיוק מה הם רוצים...'
אין ספק שהם יודעים בדיוק מה הם רוצים...
28/05/2019 | 17:11
3
14
נשמע שאת יודעת לנווט אותם כך שישתפו פעולה עם מגוון גדול יותר. אני הייתי מבקשת גם מהמטפלת לנהוג כמוך.
לצפיה ב-'עוד שאלה לגבי סדר יום'
עוד שאלה לגבי סדר יום
29/05/2019 | 10:45
2
15
כרגע אוכלים בין 6:00 ל 7:00 בקבוק של בין 180 ל 240 ועוגייה(רואים את הגדול ואין לי ברירה אלא לתת גם להם) ואז הם שבעים עד 11 בערך שאז אוכלים ארוחת בוקר ואז בשלוש צהריים בשש ערב ואז בקבוק לפני השינה...
בספטמבר יכנסו לגן ואני חושבת על זה שלא יהיו רעבים לארוחת בוקר..
אם אני מפחיתה בכמות של הבקבוק בוקר הם מתעצבנים ומבקשים עוד(ניסיתי)
השאלה מה לעשות כדי להרגיל אותם לשעות אוכל של הגן
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
29/05/2019 | 12:19
18
1.אני הורדתי בקבוק בוקר בגיל שנה וחמישה חודשים שלהן בערך. הן לא מתנגדות. אם מבקשות, נותנת להן איזה עוגיה קטנה או פרי לפני יציאה לגן ומיים. ארוחת בוקר בגן ב8.30.
2.ארוחת צהריים בגן שלנו היא לפני שנת צהריים - ב11.30 בערך. אז אפילו אם לא יהיה רעבים לארוחת בוקר, ארוחת צהריים מוקדמת יחסית, אז זה לא כזו בעיה.
לצפיה ב-'אני חושבת'
אני חושבת
06/06/2019 | 14:56
8
שחלק מהאכילה בגן הוא גם אכילה חברתית. אז יכול להיות שבימים הראשונים הם פחות ישתפו פעולה בארוחת הבוקר, אבל זה לא נורא, כי ארוחת הצהריים לא מאד מאוחרת, ובהמשך יתרגלו לשעות הפעילות בגן ויתאימו גם את הארוחות בבית לשעות האלה.
מעבר לזה, שעד ספטמבר יכולים להיות עוד שינויים בהרגלי הארוחות שלהם בבוקר, וגם את יכולה ליזום שינויים כאלה - למשל לעבור משתיה מבקבוק לשתיה מכוס מעבר ואז יתכן שהכמויות ישתנו.

לצפיה ב-'מתרגשת להצטרף - איכילוב או תל השומר?'
מתרגשת להצטרף - איכילוב או תל השומר?
05/05/2019 | 19:36
3
88
גילינו היום.....ודי בהלם (למרות שהבטא הגבוהה הצביעה על זה).
המלצות למרפאת הריון בסיכון? איכילוב או תל השומר?
איכילוב קרוב לי יותר לעבודה וקל לקפוץ באמצע היום, אבל רופא הנשים רמז שבתל השומר הליווי טוב יותר. מה אתן חושבות?
לצפיה ב-'אני הייתי בתה"ש ורק דברים טובים'
אני הייתי בתה"ש ורק דברים טובים
05/05/2019 | 22:41
61
יש לי לומר עליהם.
הרופא שלי הייתה ד"ר רקפת יואלי אולמן,הייתה לי דיאטנית שאת שמה אני לא זוכרת,הייתה מקסימה ושמרה כל ההריון על הבטן שלי.
מזל טוב,הריון עגול ונעים
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
06/05/2019 | 16:23
1
63
לא מכירה את המחלקות, אבל להבנתי שתיהן מצויינות.
למה הרופא המליץ דווקא על תה"ש? האם הוא עובד שם? אם כן, זה עשוי להיות יתרון משמעותי...
לצפיה ב-'הוא לא עובד שם'
הוא לא עובד שם
06/05/2019 | 19:37
54
ולכן אולי ההמלצה יותר אובייקטיבית
לצפיה ב-'לא יודעת איך להתקדם'
לא יודעת איך להתקדם
29/04/2019 | 15:43
13
154
בנות שלי בנות שנה וחצי. כבר כתבתי שזאת, שנולדה קטנה, קצת מתעכבת בהתפתחות פיזית. היא התיישבה בכוחות עצמה בגיל 10 חודשים, התחילה לזחול על שש בגיל 11 חודשים. נעמדה על הרגליים בגיל שנה. לקחתי אותה פעמיים לפיזיאוטרפסטית, היא אמרה שיש לה טיפה גמישות יתר והיפוטונוס, אבל כל זה במידה קלה ואמור להסתדר לבד. אמרה שאם בגיל שנה וחצי היא לא תתחיל ללכת, להביא אותה שוב לבדיקה ולקנות לה נעליים שיחזיקו לה קרסוליים. לאחרונה היא התחילה לעשות צעדים ראשונים. בבית זה עד ארבע צעדים ברצף, לרוב היא מעדיפה להתנייד על שתי ברכיים. פעם אחת לקחתי את הבנות לפארק ועל הרצפה שם לא דשה סינטטי, אלא כמו גומי כזה. ושם היא פתאם קמה והלכה איזה 15 צעדים, כאלו היא כבר ממש הולכת. אז מה שהבנתי אין לה מספיק יציבות בקרסוליים והיא מפחדת ללכת. קניתי לה נעליים וחשבתי שזה יפתור את הבעיה. אבל פה יש בעיה אחרת - מידה הכי קטנה זה 19 והיא צריכה מידה אחת פחות. אבל 18 יש רק טרום הליכה והן לא יחזיקו לה את הקרסול. אז אני לא יודעת איך להתקדם מפה. יש למישהו רעינות?
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
29/04/2019 | 20:50
3
49
1.ספידה?
2.להתייעץ עם אורטופד או רופא ילדים.
אני מאוד סומכת על רופא הילדים שלי ולו הייתי נתקלת בשאלה כזו הייתי מתייעצת איתו.
אגב, למה הלחץ? ואם היא תלך עוד חודש,חודשיים?
איפה כתוב שבגיל שנה-שנה וחצי ילדים צריכים להלך באופן יציב ומלא?

רותם (לא מצליחה להיכנס בשמי).
לצפיה ב-'אני חושבת להזמין תור לאורטופד ילדים'
אני חושבת להזמין תור לאורטופד ילדים
29/04/2019 | 21:22
2
51
בעבודה יש לי הרבה  אינטרקציות עם אורטופדים רגילים ונסיתי לשאול בזמנו כל מני שאלות בנושא והם לא כל כך מתמצאים בעניין כי זה לא בדיוק תחום שלהם. כנל רופאת ילדים שלנו.
אני קצת לחוצה כי  הילדה הראתה לי שהיא כן יודעת ללכת כשלא מפחדת להחליק - מה שכתבתי לגבי הטיול בפארק.  למרות שגבול השקלה זה שנה וחצי אני יודעת שהיא קצת מתעקבת בהרבה דברים פיזיים  ובסוף כן עושה הכל בזמן שלה, לכן זה שהיא עוד לא הולכת בפני עצמו לא מפריע לי.  
לצפיה ב-'בבית'
בבית
29/04/2019 | 22:18
1
29
תגרבי לה גרביים שמונעות החלקה, עם בליטות כאלו בכף הרגל, אולי איתן היא תרגיש ביטחון לצעוד
לצפיה ב-'היא כל הזמן עם גרביים כאלו'
היא כל הזמן עם גרביים כאלו
30/04/2019 | 06:16
24
גם בבית ום בחוץ
לצפיה ב-'אחת הבנות אצלי אחרה בחודש-חודשיים מהשניה'
אחת הבנות אצלי אחרה בחודש-חודשיים מהשניה
30/04/2019 | 03:12
6
46
ובאמת גרביים נגד החלקה הוסיפו מאוד לביטחון שלה - כאלה שהסיליקון הוא שכבה שלמה, כל  הסוליה, לא רק נקודות. בכל מקרה, לדעתי, אם היא כבר הלכה 15 צעדים ברצף אז היא בדרך ללכת, ולא הייתי קונה לה נעליים שמחזיקות קרסוליים, אלא אם גם אורטופד ממליץ. אולי נעלי טרום הליכה גם יתנו לה ביטחון נגד החלקה? את זה אפשר לבדוק בחנות.
לצפיה ב-'נעל גרב'
נעל גרב
30/04/2019 | 06:20
5
28
היו לנו כאלו בחורף, כשאף אחת מהן עוד לא הלכה. ואני התרשמתי שזה דווקא יותר מסוכן להחלקה
לצפיה ב-'באמת? לא התרשמתי שהן מחליקות מהן'
באמת? לא התרשמתי שהן מחליקות מהן
30/04/2019 | 07:45
4
31
אם כי הבית שלנו קטן וחלק גדול מהרצפה מכוסה בשטיחים ובמשטח. פשוט ברגע ששמתי לה אותם בבית, במקרה, כי היה קר, היא תפסה ביטחון וניסתה לצעוד. גם, בהתחלה, זחלה כשמיהרה, או כשבא לה:), ומדי פעם הצעתי לה לצעוד. עד שפתאום התחילה להעדיף ללכת ככל האפשר. ד"א בגינה הן טיפסו על מגלשות עם הגרביים האלה, עד שקניתי להן נעליים, יש להן אחיזה טובה.
לצפיה ב-'יכול להיות שיש כמה סוגים'
יכול להיות שיש כמה סוגים
30/04/2019 | 13:07
3
34
לנו היה משהו כזה https://market.marmelada.co.il/products/56088
ולא אהבתי
בכל אופן אמרו לי היום בגן שהיא הולכת מצויין אבל רק כשהיא רוצה. בעצם, כמו כל דבר אצלה
לצפיה ב-'אספר לך'
אספר לך
30/04/2019 | 15:19
1
33
שהיום דיברתי בעבודה עם חברה שבנה בן שנה וחצי ועוד לא הולך.רק צעד פה צעד שם והיא לא התעלפה מהעניין.
אל תדאגי.היא תלך

לצפיה ב-'תודה רותם'
תודה רותם
01/05/2019 | 09:27
11
לצפיה ב-'חח איזה אופי'
חח איזה אופי
01/05/2019 | 00:56
41
כן, זה סוג אחר, שלי זה רק גרביים פשוטות עם שכבת סיליקון שקופה מודבקת בסוליה
לצפיה ב-'גם אצלי לאחד התאומים היה עיכוב בהתפתחות'
גם אצלי לאחד התאומים היה עיכוב בהתפתחות
15/05/2019 | 11:17
1
27
וגם הוא עוד לא התחיל ללכת בגיל שנה וחצי.
אני התייעצתי עם פיזיותרפיסטית טובה, שהמליצה לי לקנות לו נעלי ספורט שיחזיקו לו היטב את הרגל - חברת "נייק" או "ניו באלאנס" (לא נימרוד, פפאיה וכו'). גם לא הייתי מורידה לו את הנעליים, אפילו כשהיינו בבית.
מצאתי כאלו ב"מגה ספורט" ואפשר לדעתי למצוא בכל חנות נעלי ספורט.. אין לי מושג מאיזו מידה מתחילות הנעליים - צריך לבדוק בכל חנות.
אבל אין צורך לדאוג.. כבר לקראת גיל שנתיים הוא כבר הלך, לפעמים חסר להם בטחון עצמי. הוא פתאום עשה כמה צעדים - הוא נתמך בכיסא, ורצה להגיע למוצץ שלו - שעל הכיסא השני (במרחק 2 צעדים), אז הוא פשוט הלך!
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/05/2019 | 11:40
22
נעליים שקניתי לה לא עזרו, אז הורדתי אותן והיא עכשיו מתחילה ללכת יחיפה. לאט לאט, עדיין מעדיפה על הברכיים, אבל כבר הולכת מספר מכובד של צעדים ללא תמיכה כשאני מבקשת ממנה.
לצפיה ב-'אוכל...ושינה'
אוכל...ושינה
02/04/2019 | 11:02
13
112
אקדים ואומר שיש לי 3 בנים . נראה לי שאתן כבר יודעות את זה
אחד בן 3 וחצי ותאומים בנים בני שנה וחודש
הגדול שלי היה בגן מגיל ארבע חודשים והם בבית עם מטפלת עד ספטמבר..
הגדול שלי ינק עד גיל שנה וחצי ולא נגע בבקבוק בכלל רק בגן ולהם השלמתי כמעט מהתחלה עם מטרנה וחלב שאוב. אותם הנקתי בעיקר שאבתי עד גיל 5 חודשים.
הגדול התחיל לאכול מוצק די מוקדם והסכים לאכול מכפית בלי בעיה ובכלל היה מאוד עצמאי בענייני אוכל מגיל קטן. נראה לי שהוא אכל מעדן לבד בכפית כבר בגיל שנה וקצת...
איתם אולי בגלל שהם בבית ממש קשה לי עם האוכל.
אצל המטפלת הם אוכלים בכפית ויש להם שיגרה של ארוחות. בבוקר בקבוק + פתיבר.ציריוס...זה אני נותנת
אחר כך המטפלת נותנת להם חתיכות של פירות ומשלימה בפירות טחונים עם שקדייה

ארוחת צהריים מרק עוף עם ירקות ופסטה. היא נותנת להם חתיכות קודם ואז משלימה בטחון.
שקמים נותנת להם גמדים בלי סוכר
ארוחת ערב : ביצה/פנקייק/אבוקדו/לחם/עגבנייה ואז בקבוק עם כף דייסה של מטרנה לפני השינה

הם אוכלים כמויות קטנות יחסית ..גם בקבוק לפני השינה הם יאכלו 180 אבל בתשלומים...בבוקר אולי 100/120

בשייש שבת אני מגוונת להם בצהריים ומכינה סלמון/קציצות או מה שיש אצל סבא סבתא. נותנת להם לאכול הכול

הבעיה הראשונה היא שאחד מהם קם עדיין לשני בקבוקים בלילה והשני לבקבוק אחד בדרך כלל. כולם אומרים שמגיל שנה לא צריך לאכול בלילה ואני לא סגורה אם הם רעבים או שזה הרגל באמת... הם הרי לא אוכלים מי יודע מה ביום. אוכלים מגוון אבל לא הרבה. הם גם רזים. שוקלים 9 קילו.

ובשיש שבת קשה לי איתם מאוד עם האוכל. אצלי הם לא אוכלים בכפית בשום אופן. הם פשוט עושים לי לא עם הראש. הם מוכנים לאכול רק חתיכות. הבעיה שהם לא אוכלים מספיק ואני לא יודעת אף פעם אם הם שבעים... ופחות מתלהבת להשלים עם בקבוקים...
עצות יתקבלו בברכה גם לגבי האוכל וגם לגבי האכילה בלילה

לצפיה ב-'אנסה'
אנסה
02/04/2019 | 11:16
45
ראשית,בבקשה אל תשווי בין הבכור לצעירים.הם שונים וגם את השתנית באמהות.ההשוואה לא תעזור לך למצוא תשובות.
לגבי המשקל,לעניות דעתי 9 ק"ג הוא משקל תקין.בטיפת חלב יתנו לך תשובה יותר מוסמכת.
הקטנים אכן בגיל שצריך לחשוף אותם לאוכל מוצק ומגוון והם מאמצים לעצמם העדפות טעמים ומרקמים.
אצלי שתו בקבוק לפני השינה,ביתי עד שנתיים+4 ובני עד ארבע.
בתשלומים בעייני לא סביר ועל זה הייתי מתייעצת עם אחות טיפת חלב.
אולי היחס בין המטרנה לדייסה שתסמיך צריך להשתנות,אולי הזמנים.....
קימה בלילה הייתה לי עם שניהם עד גיל 3,הגיל בו העברתי למיטת נוער.
כפית היא לא חובה.אני בעד אכילת ידיים.
אצלי אוטוטו בני 6,בגן אוכלים בסכו"ם אבל בבית מה שרוצים אוכלים עם הידיים.תאפשרי להם עם הידיים ושיאכלו.לא אכלו אל תתני בקבוק.תציעי אחרי חצי שעה אולי אז יהיו רעבים.
מה שכולם אומרים הוא של כולם.אצלך זה אחרת.אז?!?! אני לא בעד "להתיישר" לפי מה שאצל אחרים. הילדים שלך הם שלך.לא של אחרים.
אין לי ספק ששגרת מעון מכניסה את הילדים לסגנון אכילה אחר וכנראה שגם המטפלת מקפידה בצורה טובה על התזונה. מולך הם מתנהלים אחרת כי כנראה הבינו שאפשר.
אם תתיאשי מניסוי ותהייה תמיד יכולה להתייעץ בטיפת חלב או עם תזונאית לפעוטות.

לצפיה ב-'אוכל ושינה אחרי גיל שנה'
אוכל ושינה אחרי גיל שנה
02/04/2019 | 13:00
11
55
בואי נתחיל מזה שהסטטיסטיקות של טיפת חלב מבוססות על ממוצעים של האוכלוסיה.
המשמעות היא שבממוצע מרבית הילדים לא קמים בלילה לבקבוק אחרי גיל שנה.
אבל ממוצע מגלם בתוכו גם את הילדים שהפסיקו לקום לבקבוק בלילה בגיל חצי שנה וגם את הילדים שהפסיקו לקום לבקבוק בלילה בגיל שנה וחצי (ראי לדוגמא את הבן הבכור שלך).
ברור שכשמדובר בתאומים הקימות בלילה הרבה יותר קשות ומתישות, כי הן רבות יותר מאשר בילד אחד ולכן יש לנו נטייה טבעית לרצות ש"זה ייגמר כבר". אבל חשוב להיות קשובים לצרכים של הילדים , ואם הם עדיין זקוקים לבקבוק בלילה - הם צריכים לקבל אותו למרות הקושי שלך.
ברור שהעובדה שבמשך היום הם לא אוכלים כמויות גדולות משפיעה על הלילה, כי הם זקוקים לקלוריות הנוספות הללו לצורך תפקוד והתפתחות. לכן אני הייתי ממקדת את המאמצים בהגדלת הצריכה הקלורית במשך היום כדי שבהדרגה יהיה פחות ופחות צורך בבקבוק בלילה.
אני ממליצה לך להתייעץ עם דיאטנית ילדים כדי שתוכל לכוון אותך כיצד להעלות את הצריכה הקלורית שלהם במשך היום.
לגבי הבקבוק שלפני השינה - ששותים אותו ב"תשלומים" - אני לא אוהבת את זה. אם הם לא רעבים מספיק כדי לגמור את הבקבוק לא צריך להתעקש על זה. דווקא ללכת לישון על בטן מלאה מדי יכול להפריע לשינה. יכול להיות שכדאי להקדים קצת את ארוחת הערב, כדי שעד שיגיעו לבקבוק הם יהיו רעבים מספיק כדי לגמור אותו.  
לעניין אופן האכילה איתך ועם המטפלת - ילדים מתנהלים אחרת מול "מטפלים" שונים. הם יודעים לזהות שאצלך הם יכולים לומר "לא" לכפית ואצל המטפלת הם צריכים להתיישר לפי הכללים שלה. זה בסדר, ומעיד על התפתחות תקינה. יכול להיות שהם מזהים את זה כמקום שבו הם יכולים להשיג שליטה מולך? ולמה בעצם זה כל כך מפריע לך שהם אוכלים עם הידיים ולא בכפית? אני מציעה לשחרר את זה. תגישי להם את האוכל, וגם את הכפית אבל תני להם לאכול איך שהם רוצים ואיך שנוח להם.  מה דעתך?
לצפיה ב-'אני מאוד זורמת איתם'
אני מאוד זורמת איתם
02/04/2019 | 13:29
10
50
בגלל זה שאלתי .. אין לי שום כוונה להילחם איתם על הבקבוק בלילה...אני נגד גמילות בכוח. עם הגדול שלי נלחמתי והכול היה לחינם...מיותר. בשישי שבת הם ישנים בוקר וצהריים בטיול בעגלה כי רק ככה הם נרדמים כי הם רוצים להיות עם הבן הגדול שלי... אני לא נלחמת בזה...בלילה הם ישנים במיטה...
אין לי שום בעיה לתת להם לאכול לבד אבל זה מקשה עלי לזהות מתי הם בוכים מרעב ומתי ממשהו אחר כי אני לא בטוחה ששבעו.
אחד מהם יותר רגוע ומסוגל לשבת בשקט לאכול אבל השני אחרי שתי דקות מאבד סבלנות... לגבי הכפית לתת להם את המעדן והכפית התכוונת?  כי כשאני מנסה להאכיל בכפית הם מסרבים בתוקף.
לגבי העשרת הקלוריות... לדעתי הם אוכלים טוב פשוט הם לא אכלנים וזה תמיד היה ככה. הם אוכלים כמויות קטנות...אבל אם אתן להם במבות וכאלה הם יאכלו בכל מצב...וחבל לי. אני מאמינה שכשיכנסו לגן יהיה יותר קל עם האוכל .. המטפלת היא מאוד טובה להם אבל מטפלת כמו מטפלת יש לה אג'נדות משלה...

לצפיה ב-'בעניין המעדן'
בעניין המעדן
02/04/2019 | 18:31
1
36
כן,לתת המעדן ולהניח הכפית ליד.ירצו יאכלו עם הכפית.לא ירצו עם כפית שיטבלו אצבעות בתוכו וילקקו.
גמדים הם מעדן יותר "יציב" ממלקי וכד' אפשר לנסות ...
פסטה,קציצות,כריך ....הכל אפשר לאכול באצבעות.שישבעו יעצרו.אם את לא בטוחה ששבעו,תציעי שוב אחרי חצי שעה.
בהצלחה.
לצפיה ב-''
04/04/2019 | 09:52
8
לצפיה ב-'לעניין הכפית'
לעניין הכפית
02/04/2019 | 23:54
4
50
שלי קצת יותר גדולות - שנה וחמישה חודשים - ואחת אוכלת בגן עם כפית מציון, שניה פחות, אבל בבית שתיהן מתעיפות מהר עם כפית לבד וכבר לא מסכימות שאני אכיל אותן, אז אני ממלאה להן את הכפית ונותנת ביד ואז הן כבר שמות אותה לפה. ככה הן אוכלות כמעט הכל לאחרונה.אולי תנסי את זה?
לצפיה ב-'רעיון מעולה!'
רעיון מעולה!
03/04/2019 | 07:32
3
36
אני אנסה. מה עושים בגן עם התאומה שאוכלת פחות טוב?
אני קצת מוטרדת מה יהיה שיכנסו לגן למרות שיש עוד חצי שנה.
אני כל הזמן אומרת למטפלת שתפסיק לתת להם מרוסק בגלל שזה כבר לא מתאים ובגן אף אחד לא ישב להאכיל אותם בכפית...אבל היא לא ממש מקשיבה
לצפיה ב-'קודם כל, בגן כן מאכילים ילד שלא מסוגל לאכול לבד עדיין'
קודם כל, בגן כן מאכילים ילד שלא מסוגל לאכול לבד עדיין
03/04/2019 | 07:51
2
43
אם זה משהו שהוא לא יכול לאכול עם ידיים. אבל שלי היו מסרבות שאכילו אותן עם כפית, סיפרו לי שאחת לא אכלה בכלל ארוחת צהריים פעם אחת בנסיבות האלו, אז ביקשתי שבפעם הבאה הם ימלאו לה כפית ויתנו ביד. ועשו את זה וככה היא אוכלת בגן. בעיני זו בקשה סבירה, מדובר בגן פרטי ובנות שלי הן מהקטנים בקבוצה ורוב כבר אוכלים לבד לגמרי. דרך אגב, הבנות עברו לקבוצת פעוטות לפני חודשיים כשלא ידעו כמעט בכלל לאכול עם כפית וגדולה למדה תוך ימים ספורים גם לאכול עם כפית, גם לשבת על כיסא קטן וגם לרדת ממנו וגם ללכת - לפני זה הייתה עושה כמה צעדים בלבד. קטנה טיפה מתעקבת עם זה, אבל גם היא מסתדרת - או שגננות מסתדרות. בסוף לא הסכמתי להעביר רק את הגדולה ולהשאיר את הקטנה בתינוקיה והן עברו ביחד.
לצפיה ב-'אוקי זה מרגיע'
אוקי זה מרגיע
04/04/2019 | 16:33
1
29
שלי בני שנה וחודש שניהם הולכים.
אמרתי למטפלת להפסיק לתת להם מרוסק. עכשיו היא מחרפנת אותי שהם לא אוכלים מספיק והם לא יגדלו ובלה בלה.
היא גם התחילה להשלים להם בקבוק בצהריים ואני מפחדת שזה יסתום אותם.
אשמח לשמוע מה הבנות שלך אוכלות במהלך היום
לצפיה ב-'במהלך השבוע'
במהלך השבוע
04/04/2019 | 19:47
28
הבנות אוכלות בגן בעיקר. כשעברנו לשעון קיץ, הפסקתי לתת להן בקבוק בוקר. הן אוכלות בגן ארוחת בוקר ב8.30, אחר כך ארוחת צהריים סביב 12.00, ב15.30 יש להם איזה ארוחה קלה כמו עוגת תפחוחים או משהו בסיגנון. אז מגיעים הביתה והן אוכלות ארוחת ערב -גבינה עם פרות, לביבות קמח, חביטה, לחם, עוגיות ובקבוק ערב ממש לפני שינה - 180 מל
כשהן איתי בבית כל היום - ארוחת בוקר - שיבולת שועל עם פרות כשקמות. אחר כך אנחנו הולכות לטייל בחוץ ושם אני נותנת להן איזה חטיפים על הדרך. סביב 11.30-12.00 ארוחת צהריים - ירקות מבושלים, פסטה, אורז, כסמת עם עוף או דג. בדרך כלל הן לא מספיק רעבות כדי לסיים מנה, אז הולכות לישון צהריים, קמות ואז מסיימות מה שנשאר.
ב17.00 ארוחת ערב - יוגורט, גבינה עם פרות ועוד דברים בסיגנון של ארוחת ערב במהלך השבוע ואז בקבוק לפני שינה

לצפיה ב-'לעניין הכפית '
לעניין הכפית
04/04/2019 | 16:47
2
27
את יכולה לתת להם כפית אחת בשבילם ואחת בשבילך - ככה הם ישתמשו בכפית שלהם אם וכשירצו, ואת תוכלי להאכיל אותם בכפית "שלך". אם הם לא רוצים לאכול בכפית בכלל - שיאכלו עם הידיים. יהיו להם עוד מספיק הזדמנויות לאכול בכפית....
מה שהייתי שמה לב אליו, בגלל שאמרת שבמבה הם יאכלו מצויין ואוכל רגיל פחות - אני הייתי מוותרת לחלוטין על הבמבה ושאר החטיפים. כדי שיגיעו לארוחה מספיק רעבים ויתרכזו באוכל ולא בחטיפים.
לצפיה ב-'שאלה נוספת לגבי האוכל והבקבוק בלילה'
שאלה נוספת לגבי האוכל והבקבוק בלילה
10/04/2019 | 11:52
1
18
אחד התאומים אוכל או בקבוק בלילה או בכלל לא וישן סבבה. אם אוכל חוזר לישון ישר. גם אוכל מוצקים יותר טוב במהלך היום מבחינת כמויות.הוא מעדיף עם כפית ומרשה לי להאכיל אותו בכפית אם יש לו משהו ביד
השני קם לפחות לשני בקבוקים בלילה ולא מוכן לחזור לישון. צריכה לשבת לידו חצי שעה עד שנרדם ולצאת בשקט מהחדר
לאחרונה התחיל לוותר על ארוחת הבוקר . נגיד נותנת בקבוק ב 11 וחצי בערך ואז בארבע בבוקר. בבוקר אוכל עוגייה ועד הצהריים לא מוכן לאכול...
אני עושה להם בקבוק של 180-210 עם כפית אחת של דייסה כי רק ככה הם מוכנים לאכול. בלי הדייסה הם לא נוגעים אבל אני שמה להם רק כפית לא כמו בהוראות.
שהיו קטנים שמתי להם כי אכלו כמויות קטנות ממש ואכלו כל שעה וחצי אז כדי להעביר לפיטמה יותר גדולה הוספתי קצת דייסה ופיטמה משולבת של אוונט וכך לאט לאט הגדילו כמויות.הם לא מוכנים לגעת בבקבוק בלי דייסה
אני לא יודעת מה לעשות..לזרום איתו? או להוריד בקבוקים כדי שיאכל יותר מוצקים? הוא פשוט קם וצורח וקשה לי עם זה.
מצד שני לא רוצה שיוריד במוצקים. הוא באופן כללי אוכל ממש טוב מוצקים אבל כמויות קטנות.
המוגלובין תקין והמשקל סבבה. שניהם רזים אך באחוזון סביר(נראה לי 30)
ובאופן כללי מאוד קשה לי לקום גם פעמיים בלילה וגם כל פעם לשבת לידו חצי שעה שיירדם. בבוקר הוא בכלל לא נרדם ואני מעבירה אותו לעגלה ורק שם הוא ממשיך לישון

לצפיה ב-'כשתינוק מתעורר כתוצאה מרעב'
כשתינוק מתעורר כתוצאה מרעב
16/04/2019 | 02:33
29
ברוב המקרים, מיד אחרי הבקבוק הוא יחזור לישון מיד.
ממה שאת מתארת אני לא בטוחה שההתעוררות היא תוצאה של רעב או תוצאה של הקשרי שינה שהוא תלוי בהם (הנוכחות שלך לידו לפני שהוא נרדם). כלומר, כשהוא מתעורר ולא מוצא את אותם תנאים שהיו לו בהירדמות בתחילת הלילה קשה לו לחזור לישון.
אני הייתי מנסה קודם כל לטפל בעניין ההירדמות בתחילת הלילה (למה את צריכה לשבת לידו חצי שעה? אולי הוא לא עייף מספיק בשעת השינה? או שהוא עייף מדי ? ) ככל שתצליחי להשכיב אותו לישון בשעה הנכונה לו כך יהיה לו קל יותר להירדם ותוכלי ללמד אותו להירדם באופן עצמאי ללא תלות בנוכחות שלך לידו. כשהוא ידע להירדם באופן עצמאי בתחילת הלילה הוא יצליח לעשות זאת גם בהמשך הלילה ואני מניחה שגם ההתעוררויות יפחתו.
קחי בחשבון שבהתעוררות לפנות בוקר לרוב התינוקות קשה יותר לחזור לישון כי רמת ההורמון האחראי על שינה שמופרשת בגוף הולכת ויורדת במהלך הלילה ולכן לפנות בוקר קשה יותר לחזור לישון.
לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
02/04/2019 | 20:43
5
108
הי בנות יקרות, אני חדשה כאן. בהריון תאומים לא זהים, שבוע 9+1. טפו טפו טפו העוברים מתאימים לגיל ההריון ויש דופק. אני בת 40 ומתכננת לעשות מי שפיר. מאזור הצפון. ההתלבטות היא בין פרטי לציבורי. בעקרון לפני מה שהבנתי לא מקבלים החזר על פרטי נכון? מישהי כאן יודעת מה פחות או יותר העלות לבדיקת מי שפיר לתאומים? אשמח לשמוע מניסיונכן, אם עשיתן באופן פרטי או בבית חולים?המון תודה
לצפיה ב-'אני עשיתי'
אני עשיתי
03/04/2019 | 07:30
1
66
 תאומים בנים לא זהים. 
עשיתי בשבוע 17 בבית חולים הילל יפה אצל פרופסור אריה דרוגן שהוא גם יועץ גנטי.
הלכתי אליו פרטי לאלישע לייעוץ גנטי ואת המי שפיר עצמם עשיתי אצלו בבית חולים. הוא עושה גם פרטי באלישע.
אני הייתי בת 32 ולא הייתה שום אינדיקציה רפואית ולכן קיבלתי החזר מסל ההריון של הכללית שהיה אז 8000 ש"ח. 
עלות הבדיקה הייתה סביב ה 10,000 ש"ח.
שילמתי עבור כל דיקור בנפרד כיוון שזה שני שקים אז שני דיקורים. ושני צ'יפ גנטי בנפרד. אם את בוחרת לוותר על הצ'יפ הגנטי זה יעלה לך סביב ה 5,000 שקל.
בכל מקרה אם יש לך ביטוח פרטי או בקופת החולים אמורים להיות החזרים על בדיקות.
אני קיבלתי גם על הסקירה החזר למרות שהייתה פרטית. תבדקי.
לדעתי בגלל שאת מעל גיל 35 אם את עושה בבית חולים מגיע לך מימון. 
אני עשיתי בבית החולים למרות שהוא עושה גם פרטי באלישע כי:
1. פחדתי שבאלישע לא נקי מספיק והעדפתי בית חולים
2. רציתי להיות קרובה לבית חולים למקרה שיקרה משהו
לא עניין אותי כל כך איפה לעשות אלא מי יעשה ... גילוי נאות אמא שלי עובדת ברמב"ם ולכן בחרתי בו. הוא היה מנהל מחלקת יולדות שם עד שעבר להילל יפה ונחשב למומחה במי שפיר.
לצפיה ב-'המון תודה!'
המון תודה!
03/04/2019 | 09:49
33
אני די בטוחה שלא אקבל החזר אם אעשה פרטי אבל אבדוק. עדיין מתלבטת בין פרטי לציבורי. החלטה ממש קשה. תודה על המידה!!
לצפיה ב-'אני עשיתי פרטי'
אני עשיתי פרטי
03/04/2019 | 23:05
53
רציתי לבחור מי יעשה לי, ובציבורי לא יכולתי לדעת. לכן בכלל לא שקלתי ציבורי.

לצפיה ב-'אני מהמרכז'
אני מהמרכז
04/04/2019 | 09:50
54
עשיתי פרטי.
לדעתי קיבלתי החזר מהקופה בגלל שהיתה הצדקה רפואית לביצוע הבדיקהף ולא בגלל הגיל.
לדעתי מעל גיל 35 בכל מקרה מקבלים החזר.
אם יש לך ביטוח פרטי - כדאי לבדוק מולם - להערכתי הם נותנים החזרים.

כמו שכתבו לך - היתרון בפרטי הוא בחירת הרופא. לי זה היה מאד חשוב לדעת מי יעשה לי את הבדיקה. בזמנו עשיתי אצל פרופ' ליפיץ.

שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'אומנם התאומות שלי כבר בנות 7 ..'
אומנם התאומות שלי כבר בנות 7 ..
21/04/2019 | 13:15
48
אבל הייתי בהריון איתן בגיל 39 ועשיתי מי שפיר באופן פרטי אצל פרופ צלאל.
שני דיקורים.
מחיר לא זוכרת אבל מן הסתם גם לא רלבנטי מאחר וזה היה לפני יותר מ 7 שנים
לצפיה ב-'מחפשת קצת עידוד'
מחפשת קצת עידוד
31/03/2019 | 20:22
6
164
שלום לכולן, חדשה פה...
הריון ראשונה לאחר ivf
היום הייתי אצל הרופא יש דופק לעובר שמתאים לשבוע 7 פלוס 3 ועוד עובר עם דופק שמתאים לשבוע 6 פלוס 3...
אני ממש מודאגת מהקטן שלא תואם לשבוע... 
הכניסו לי 2 עוברים טריים יום 4...
למשהי גם קרה שהם לא היו אותו גודל והכל הסתיים בשלום?
לצפיה ב-'בשעה טובה על הריון'
בשעה טובה על הריון
01/04/2019 | 06:46
105
1.עד שבוע הבדל בין העוברם נחשב תקין
2.בשבעות כאלו מוקדמים עוברים כל כך קטנים, שסטיה של 1 ממ במדידה מאד משמעותית, כשקובעים לאיזה שבוע מתאים גודל
לצפיה ב-'היי '
היי
01/04/2019 | 10:05
4
65
ברוכה הבאה לפורום שלנו,
ובשעה טובה על הההריון.
להבנתי פער כזה הוא לא בעייתי.
מה אמר הרופא?

לצפיה ב-'הבדל של שבוע'
הבדל של שבוע
01/04/2019 | 17:58
3
76
בעיקרון הייתי אצל רופא  להריון רגיל, כי כששאלתי את האחות פוריות בהדסה אם אני צריכה לקבוע להריון בסיכון היא אמרה שצריך לקבוע לרופא להריון רגיל...
בכל מקרה, אז הוא בדק אותי עם בדיקת אולטרסאונד דרך הבטן (ולא וגינלי) ואמר לי שזה נראה שיש שבוע הבדל ושיכול להיות שהקטן באמת יפסיק להתפתח באיזשהו שלב.
בעלי אומר שהוא גם אמר שיכול להיות ששניהם יתפתחו והכל יהיה תקין (אני כנראה לא שמתי לב לזה...)
ושפשוט אנחנו צריכים לקחת את זה בחשבון שזה יכול לקרות לכאן ולכאן... 
יש לי תור לעוד שבועיים לרופא להריון בסיכון... מתפללת ששניהם יחזיקו מעמד ולא יקרה כלום עד אז..
לצפיה ב-'הכל עוד "פתוח".חכי לחו"ד השנייה'
הכל עוד "פתוח".חכי לחו"ד השנייה
02/04/2019 | 12:06
32
לצפיה ב-'זה נכון, וגם אצלי הרופא אמר את זה'
זה נכון, וגם אצלי הרופא אמר את זה
02/04/2019 | 13:03
1
58
יש פרק זמן מסויים (עד שבוע 9 או 10 אם אני זוכרת נכון) שבו חלק מההריונות שהתחילו כהריונות תאומים הופכים להריון יחיד אחרי שעובר אחד מפסיק להתפתח ונספג.
לא בטוחה שהפער הזה שנראה באולטרדאונד אכן מעיד על כך שזה מה שיקרה, אבל מרבית הרופאים מציינים את האפשרות הזו בשבועות הראשונים של ההריון בגלל השכיחות של התופעה.
מאחלת לך שבבדיקה הבאה תראי שני עוברים בריאים
לצפיה ב-'הקטן בבטן הוא היום הגדול במשקל '
הקטן בבטן הוא היום הגדול במשקל
26/04/2019 | 11:04
36
מנסיוני זה לא אומר כמעט כלום על החיים שאחרי הלידה 
אם תראי את מי שהיה הכי קטן בכל ההריון משמעותית 
ליד האח שהיה גדול בהריון אז דווקא מי שהיה בהריון הגדול 
נראה היום בגיל 12 האח שקטן בשנה מההאח הרזה בהריון 
ייתכן וידביק את הפער תוך כמה שבועות ואם לא יש לו את כל הזמן שאחרי הלידה 

לצפיה ב-'אוכל...ושינה'
אוכל...ושינה
02/04/2019 | 11:00
38
אקדים ואומר שיש לי 3 בנים . נראה לי שאתן כבר יודעות את זה
אחד בן 3 וחצי ותאומים בנים בני שנה וחודש
הגדול שלי היה בגן מגיל ארבע חודשים והם בבית עם מטפלת עד ספטמבר..
הגדול שלי ינק עד גיל שנה וחצי ולא נגע בבקבוק בכלל רק בגן ולהם השלמתי כמעט מהתחלה עם מטרנה וחלב שאוב. אותם הנקתי בעיקר שאבתי עד גיל 5 חודשים.
הגדול התחיל לאכול מוצק די מוקדם והסכים לאכול מכפית בלי בעיה ובכלל היה מאוד עצמאי בענייני אוכל מגיל קטן. נראה לי שהוא אכל מעדן לבד בכפית כבר בגיל שנה וקצת...
איתם אולי בגלל שהם בבית ממש קשה לי עם האוכל.
אצל המטפלת הם אוכלים בכפית ויש להם שיגרה של ארוחות. בבוקר בקבוק  + פתיבר.ציריוס...זה אני נותנת
אחר כך המטפלת נותנת להם חתיכות של פירות ומשלימה בפירות טחונים עם שקדייה

ארוחת צהריים מרק עוף עם ירקות ופסטה. היא נותנת להם חתיכות קודם ואז משלימה בטחון.
שקמים נותנת להם גמדים בלי סוכר
ארוחת ערב : ביצה/פנקייק/אבוקדו/לחם/עגבנייה ואז בקבוק עם כף דייסה של מטרנה לפני השינה

הם אוכלים כמויות קטנות יחסית ..גם בקבוק לפני השינה הם יאכלו 180 אבל בתשלומים...בבוקר אולי 100/120

בשייש שבת אני מגוונת להם בצהריים ומכינה סלמון/קציצות או מה שיש אצל סבא סבתא. נותנת להם לאכול הכול

הבעיה הראשונה היא שאחד מהם קם עדיין לשני בקבוקים בלילה והשני לבקבוק אחד בדרך כלל. כולם אומרים שמגיל שנה לא צריך לאכול בלילה ואני לא סגורה אם הם רעבים או שזה הרגל באמת... הם הרי לא אוכלים מי יודע מה ביום. אוכלים מגוון אבל לא הרבה. הם גם רזים. שוקלים 9 קילו.

ובשיש שבת קשה לי איתם מאוד עם האוכל. אצלי הם לא אוכלים בכפית בשום אופן. הם פשוט עושים לי לא עם הראש. הם מוכנים לאכול רק חתיכות. הבעיה שהם לא אוכלים מספיק ואני לא יודעת אף פעם אם הם שבעים... ופחות מתלהבת להשלים עם בקבוקים...
עצות יתקבלו בברכה גם לגבי האוכל וגם לגבי האכילה בלילה

לצפיה ב-'אינטרקציות בין הילדים'
אינטרקציות בין הילדים
28/03/2019 | 15:24
1
82
כשאחד מתאומים חותף צעצועה לשני, אתם מתערבים? אני ממש לא תמיד, אבל שמתי לב שנגיד בגן גננת לא מרשה לילדים לעשות את זה - לא ספציפית לשלי, לאף אחד בקבוצע - וכולם מקשיבים לה.
איך זה  אצלכם?
לצפיה ב-'יש הבדל בין גננת לאמא'
יש הבדל בין גננת לאמא
01/04/2019 | 10:10
51
ובין החוקים בגן לחוקים בבית.

לעניין ההתערבות במריבות - אני חושבת שנכון שאת לא מתערבת ביניהם, כיוון שכשכאנחנו מתערבים בין אחים בכלל ובין תאומים בפרט אנחנו יוצרים באותה נקודת זמן תשומת לב על אירוע שאנחנו לא רוצים לתת לו תשומת לב בגלל שהוא זוכה למעורבות הורית, ובנוסף מייצרים חוות דעת על כל אחד מהמשתתפים באירוע ועל חלקו באירוע, מה שבסופו של דבר מוביל אותנו לתיוגים של הילדים כ"חוטפת" "ותרן" "אלים" "בכיינית"....
במקום זאת, עדיף לנצל את האינטראקציות החיוביות ביניהם כדי להראות מעורבות הורית ולשבח אותם על התנהגות שהיא רצויה בעינינו.
לצפיה ב-'בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר בנושא הדרכת הורים'
בקשה לעזרה במילוי שאלון קצר בנושא הדרכת הורים
21/03/2019 | 19:27
24
היי
למי שלא חפרתי לו עדיין, אני עורכת מחקר שבוחן יעילות של הדרכת הורים, במסגרת תיזה בתואר שני בעבודה סוציאלית. ואני ממש רוצה לסיים אותו!
אם אתם הורים שנמצאים בשלב כלשהו של הדרכה, או שעברתם בעבר, מאוד אעריך את זה אם תענו על השאלונים. 
זה ממש ממש יעזור לי להתקדם, תודה תודה תודה!!!
אגב השאלון אנונימי כמובן ולוקח רק כמה דקות למלא אותו.https://goo.gl/forms/eg9OHdskjeihWAOI2
לצפיה ב-'מי שפיר בתאומים'
מי שפיר בתאומים
10/03/2019 | 17:27
3
138
היי בנות ��
הריון תאומים, שבוע 20. שקיפות משוכללת עם גיל 1:3675 עבור שני העוברים. בנוסף סקירה שיצא בסדר לשתיהן. האם ממליצות לעשות בכל זאת מי שפיר/ nipit ?? עד עכשיו הייתי בדיעה שאין צורך אבל אחרי שיחה עם הרופאה עלה שוב הספק. 
לצפיה ב-'בגדול, זה שבוע כבר קצת מאוחר להתלבט'
בגדול, זה שבוע כבר קצת מאוחר להתלבט
10/03/2019 | 19:06
108
עד כמה שאני יודעת, אינדיקציה לביצוע מי שפיר זה סיכון 1ל 350 ויותר לפי שקיפות או ממצאים חשודים  בסקירה אז אין לך אינדיקציה רפואית. אבל אף אחד לא יגיד לך לא לעשות. אני אישית לא עשיתי בנסיבות דומות, אבל החלטה סופית היא שלך. רק רוצה להגיד ששבוע שמקובל לעשות בו דיקור זה 17-19. לא בטוחה שיאשרו לך לעשות אחרי שבוע 22 ללא אינדיקציה, כי אחרי שבוע זה (כולל) הדיקור עושים בבית חולים שיש בו חדר לידה למקרה הצורך.
לצפיה ב-'למה הרופאה העלתה בך ספק?'
למה הרופאה העלתה בך ספק?
11/03/2019 | 14:01
1
76
בד"כ רופאים לא ממליצים לבצע את הבדיקה אם אין אינדיקציה רפואית לצורך בביצועה.
לצפיה ב-'אבל אם היית שואלת שאלה ישירה'
אבל אם היית שואלת שאלה ישירה
11/03/2019 | 19:16
86
לעשות כן או לא, אני לא חושבת שיש רופא שיגיד חד משמעית לא, כי זה יכול להיות סיבה לתביעה אחר כך
אז תשובה היא בדרך כלל שאין אינדיקציה רפואית אבל אם יש ספק ורוצים לדעת בוודאות שעובר בריא אז כן כדאי לעשות.
לצפיה ב-'שבוע 14 תאומים זהים'
שבוע 14 תאומים זהים
09/03/2019 | 11:20
3
170
בוקר טוב!
בגדול, אני מתחילה להרגיש יותר טוב מכל מיני בחינות, אבל אני כן מרגישה רוב היום לחץ בבטן התחתונה וכאב קל כשאני עוברת מישיבה לעמידה, עם צורך ללכת מכופפת כמה שניות עד שזה יסתדר 
מניחה שהכל שם זז וגדל, ועדיין בודקת אם זה מצריך בדיקה או שזה רגיל :)
תודה!! 
לצפיה ב-'בעקרון'
בעקרון
09/03/2019 | 14:56
1
100
אם יש ספק צריך ללכת להיבדק
אני גם בערך בשבועות כאלה ואלה סבלתי מכל מני כאבים ומתיחות בבטן, שהדגיאו אותי כל הזמן, אבל לא חזקים. פעם אחת בשבוע 20 אפילו הלכתי להיבדק למיון נשים מרוב הלחץ, אבל הכל היה בסדר עם צואר הרחם, אז נרגעתי קצת. אבל כן, הריון תאומים הוא כבד יותר מהריון רגיל וכל הזמן משהו כואב או לוחץ שם למטה וגם בגב.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
11/03/2019 | 09:14
28
לצפיה ב-'בשבוע הזה יש בד"כ מתיחה של הרצועות באיזור '
בשבוע הזה יש בד"כ מתיחה של הרצועות באיזור
11/03/2019 | 14:03
51
וזה גורם לכאבים/אי-נוחות
אבל בכל מקרה כדאי להתייעץ עם הרופא ולוודא שאין משהו חריג שמצריך התייחסות.
לצפיה ב-'התלבטות נוספת :)'
התלבטות נוספת :)
06/03/2019 | 06:24
5
196
היי לכולם שוב אני,
אז ההריון בוודאות מונו מונו ואהיה מטופלת של פרופ יואב ינון ובמעקב צמוד איתו . אז לאחר שקיפות עורפית תקינה וגם סקירה מוקדמת אנחנו מתלבטים בין מי שפיר לNIPT ,יש כאן מישהי שעברה אחת מהבדיקות בהריון תאומים ויכולה מניסיון להמליץ או להפך על אחת מהבדיקות?  או מה עדיף בהריון רב עוברים?
תודה רבה על הכל 
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
09/03/2019 | 08:12
99
פרופ ינון זה בפרטי?
לצפיה ב-'מה הרופא שלך ממליץ?'
מה הרופא שלך ממליץ?
11/03/2019 | 13:59
3
81
כעקרון, הסיכון בבדיקת מי שפיר הוא גדול יותר. השאלה היא אם יש צורך רפואי לבדיקה הזו? לפי מה שאת מתארת הבדיקות הקודמות תקינות... אז יכול להיות ש NIPT מספיק טובה.
אני לא מכירה את רמת הדיוק שלה ... זה משהו שכדאי לבדוק מול הרופא ואולי יהיו פה בנות שכבר עשו בירור וידעו לתת תשובה מדוייקת יותר.
לצפיה ב-'לשתי הבנות ששאלו'
לשתי הבנות ששאלו
11/03/2019 | 18:20
2
102
בדיקת nipt לא מחליפה מי שפיר. היא בודקת מספר תסמונות שבודקים במי שפיר ולא מעבר ולא בדיוק של 100 אחוז. בנוסף במי שפיר אפשר לעשות גם צ'יפ גנטי. אני עשיתי בשבוע 17 אם אני זוכרת דיקור לתאומים לא זהים. כלומר שני שקים שתי דקירות. לא הייתה שום אינדקצייה חוץ מהחרדה שלי ללדת ילד חולה. יש לי גם ילד גדול יותר בריא וגם זה היה שיקול. המי שפיר יצאו תקינים בציפ הגנטי יצאה לנו תוצאה בתחום האפור. כלומר לא מוסברת. הסיכוי לכזה דבר הוא ב 5 אחוז. כתוצאה מכך הלכנו לשוחט לייעוץ גנטי. בסופו של דבר הם בני שנה ובריאים ברוך השם
לצפיה ב-'אז בעצם מה שאת אומרת '
אז בעצם מה שאת אומרת
13/03/2019 | 15:48
1
77
הוא שה NIPT היא פחות מדוייקת מהמי שפיר, אבל בודקת את אותן תסמונות?
והצ'יפ הגנטי הוא אפשרות להרחיב את מספר התסמונות שבודקים עבור מי שעושה מי שפיר?

לצפיה ב-'לא...'
לא...
13/03/2019 | 19:22
61
ה nipt בודקת מספר מצומצם של תסמונות ואינה מדויקת. מעליה מי השפיר שבודקת תסמונות רבות שבאות לידי ביטוי בחוסר או עודף בכרומוזומים ומעליה בדיקת הצ'יפ הגנטי שבודקת תסמונות שבאות לידי ביטוי בחוסר או עודף במבנה הכרומוזום עצמו
לצפיה ב-'רוצים לישון'
רוצים לישון
26/02/2019 | 11:04
9
120
לא מצליחים לישון לילה שלם ברצף? 
זה המקום לשאלות בנושא...

לצפיה ב-'טקס שינה'
טקס שינה
26/02/2019 | 11:14
85
למה צריך טקס שינה?
לילדים בגיל הינקות יש שליטה יחסית מועטה על חייהם. אנחנו קובעים עבורם את רוב הדברים – מתי יאכלו, מה יאכלו, מתי ישנו, איפה ישנו, מתי נצא מהבית, לאן נלך...
היכולת שלהם לצפות את מה שעתיד לקרות תלויה בעיקר במידה שבה סדר היום שלהם הוא קבוע, והם נעזרים בטקסים קבועים שאנחנו מקיימים כדי להסיק מהו הדבר הבא שיקרה. 
גם לנו המבוגרים יש טקסים קבועים. למשל: אנחנו קמים בבוקר – שותים קפה – מצחצחים שיניים – מתלבשים... עושים פעולות קבועות ברצף קבוע. זו דרכנו להיכנס לשגרת הבוקר.
כשאנחנו מקיימים עם הילדים טקס שינה – זו דרכנו לעזור לילדים להיכנס לשנת הלילה. זו דרכנו לעזור להם להוריד הילוך, להתאים את הציפיות שלהם למה שעתיד לקרות ולהיכנס לשינה בצורה רגועה ושלוה.

מה כדאי שיכלול טקס השינה?
  • "הורדת הילוך" – לעבור למשחקים שקטים יותר ופחות הוצאת אנרגיה.
  • עמעום האורות בבית – לא צריך לעבור לשבת בחושך, אבל כן להשתדל להחליש מעט את התאורה בבית. גם אנחנו לא אוהבים ללכת לישון תחת אור הפלורסנטים... 
  • הורדת הווליום בבית
  • הפסקת המסכים
  • ארוחת ערב (לילדים שכבר אוכלים מוצקים)
  • מקלחת
  • פיג'מה
  • בקבוק/הנקה 
  • שיר/סיפור/דקלום קצר (בהתאם לגיל הילד)
  • השכבה במיטה
לצפיה ב-'תאומים בני שנה ..שלא ישנים'
תאומים בני שנה ..שלא ישנים
27/02/2019 | 13:28
7
93
המתוקים שלי בני שנה כבר...מי היה מאמין. שני בנים... לא ישנים בלילה
מתעוררים בין חמש לשש. אוכלים בקבוק בד"כ ...בערך ב 8 נרדמים לשנת בוקר של 20 דקות - 30 דקות. בשעה 10 אוכלים פירות ב 12:00  - 14:00 ישנים ואז ב 14:00 מרק. ב 17:00 ארוחת ערב אח"כ מקלחת סביב שש אחר כך בקבוק עם דייסה ולישון.
יש כל כך הרבה בעיות בהרדמה שלהם... נתחיל מרוי... ביום לא ישן יותר מ 20 דקות במיטה. אחרי 20 דקות תמיד מתעורר. המטפלת בצהריים מעבירה אותו לעגלה שימשיך לישון. דין ישן רצוף בדרך כלל. רוי תמיד מעיר את דין...
בלילה אחרי הבקבוק נכנסים למיטות ומתחיל סשן של צרחות. אני צריכה ללטף את שניהם עד שנרדמים. דין נרדם מהר. רוי לא מוכן שיזוזו ממנו ומתעורר מכל רחש. רק אחרי שנכנס לשינה מאוד מאוד עמקה אפשר לצאת
מתעוררים בין 10 ל 1 מאוד תלוי . פעם היו אוכלים בקבוק וחוזרים לישון. עכשיו הם נעמדים במיטה ומתחילים לבכות. לא מוכנים שאצא מהחדר. לפעמים לוקח שעה להחזיר אותם לישון.
עוד תופעה כיפית שנוספה לאחרונה היא הקאות. בלילה במיוחד רוי אבל יכול לקרות גם לדין אחרי שאני משכיבה במיטה אחרי הבקבוק מקיאים הכול.

עזרהה לאמא העייפה תתקבל בשמחה
לצפיה ב-'לא קשור ישר לשינה אבל'
לא קשור ישר לשינה אבל
27/02/2019 | 19:09
3
77
לי נראה שחוסר להם אוכל
בגיל שנה כבר צריכה להיות ארוחת בוקר מסודרת כי פירות זה לא מספיק
בין בקבוק ב6 למרק ב14 הם פשוט רעבים נראה לי
יכול להיות שזה גורר התעוררויות גם ביום וגם בלילה כי חוסר להם קלוריות. בגיל כזה בקבוק זה כבר לא אוכל אלא שתיה יותר
לצפיה ב-'אז להוסיף ארוחת בוקר'
אז להוסיף ארוחת בוקר
27/02/2019 | 19:35
2
59
באיזה שעה? שקמים משנת הבוקר? ופירות זה ביניים?
לפירות מוסיפים להם שקדיה
לצפיה ב-'אצלנו אין ארוחה שהיא רק פירות'
אצלנו אין ארוחה שהיא רק פירות
27/02/2019 | 20:18
1
61
ארוחת בוקר קלסית שלנו זה שיבולת שועל עם תוספת פירות. לפעמים יוגורט או גבינה לבנה עם פירות, או לביבות קמח עם תות. בגיל שלכם זו הייתה ארוחת 10. עכשיו - בנות שנה וארבע ולאחרונה עברו לקבוצת פעוטות בגן - בגן יש להן ארוחת בוקר ב8.30, בבית אני גם מעבירה אותה לאט לאט לשעות מוקדמות יותר עם צפי מתישהו לתת אותה כארוחה ראשונה ולא בקבוק. בנתיים אין לי אומץ לנסות, אבל צפי זה ארוחת בוקר סביב שעה 7-8 בבוקר במקום בקבוק ב6 בבוקר שיש לנו כרגע, אחר כך ארוחת צהריים סביב 11.30-12.00, אז שנת צהריים, ארוחת ביניים אחרי שקמות וארוחת ערב בשעה 18 בערך ואז מקלחת וטקס שינה.
לצפיה ב-'נראה לי שהם אוכלים בסדר דווקא'
נראה לי שהם אוכלים בסדר דווקא
28/02/2019 | 11:14
46
אחרי שהתייעצתי עם חברה נראה שהבעיה המרכזית הייתה הדייסה שהייתי נותנת בלילה. הם פשוט לא היו רעבים ושתו את הבקבוק במקום לאכול כי הפיטמה מהירה. הורדתי להם אתמול וישנו מעשר עד שלוש וחצי שגם אז התעוררו כי פתחתי להם את הדלת לראות שהם בסדר....
אנסה היום שוב ונראה.
הם לא ממש מתים על בקבוק כבר.. גם בלילה בקושי אוכלים
לצפיה ב-'תודה על השאלה'
תודה על השאלה
28/02/2019 | 18:00
2
54
מתחילה מחלונות השינה שנראה שבסה"כ הם בסדר אצלכם...
בגיל הזה נצפה לשנת בוקר שתתחיל 2-3 שעות מההתעוררות משנת הלילה (שימי לב להשכיב אותם לישון מוקדם יותר אם התעוררו ב- 5 , ולא למשוך אותם עד 8 בכל מקרה).
שנת הצהריים בממוצע תהיה 2-3 שעות אחרי ההתעוררות משנת הבוקר.
בסה"כ בשתי השינות האלה נצפה לכ- 3.5 שעות שינה בסה"כ.
עד פה נראה שההשכבה מבחינת השעות היא בסדר עבור דין אבל לא מתאימה לרוי כיוון שהוא לא מצליח לישון בה שינה טובה. מה שאני הייתי מנסה לעשות הוא לשנות לו את זמן ההשכבה. יכול להיות שהוא מתעייף מוקדם יותר ולכן כשמגיעים להשכבה הוא כבר בעייפות יתר. שימי לב לסימני העייפות שלו, ובהתאם תשכיבי אותו לשנת הבוקר.
לגבי שנת הלילה, בגיל הזה היא אמורה להתחיל בממוצע 3-4 שעות אחרי ההתעוררות משנת הצהריים. כלומר אם את מתחילה את המקלחות סביב שעה 18:00 יכול להיות שזה מאוחר מדי ולכן הקושי להירדם. האם יש לך אפשרות להקדים את המקלחות?

עוד כמה שאלות:
1.  האם מיד אחרי הבקבוק את משכיבה אותם במיטה? האם הם מתחילים לנמנם בזמן הבקבוק או שהם עירניים בזמן שאת משכיבה אותם במיטה?
2. מה השתנה בבקבוק האחרון שבעקבותיו התחילו ההקאות?
3. האם לא מקבלים יותר בקבוק בהתעוררות במהלך הלילה? איך את עוזרת להם לחזור לישון בשעה הזו?

מחכה לתשובות...
לצפיה ב-'עונה'
עונה
03/03/2019 | 10:13
1
44
לגבי שנת הבוקר. חוויות מאתמול לפחות שאני הייתי איתם.
אין סיכוי להשכיב לפני שעברו 3 שעות. הם צורחים ומתעצבנים רוצים לצאת מהמיטה....אתמול אחד מהם צרח את נשמתו עד שנרדם. את השני כבר הוצאתי מהמיטה והוא שיחק עד שעברו 3 שעות ושמתי אותו והוא פשוט נרדם..
סימני עייפות? הם יכולים לשפשף עיניים גם חצי שעה אחרי שהתעוררו... ואם אני אנסה לשים לישון תהיה מלחמת עולם...
לגבי שנת הלילה גם ניסיון מאתמול קמו בשתיים ורבע וחצי משנת הצהריים... היו עייפים כבר בחמש וחצי לדעתי אבל אם אני אשים לישון בשעות האלה הם לא ישנו מספיק לדעתי... שמתי אותם במיטה בשבע ורבע והם שיחקו וברברו עד שנרדמו ברבע ל 8...
1. אני מחזיקה אותם קצת אחרי הבקבוק. הם הקיאו כנראה בגלל שהיו מלאי נזלת ומלאי ליחה. עכשיו המצב השתפר
2. הם מקבלים בכל התעוררות בקבוק אם עבר זמן סביר..
לדוגמא אתמול הלכו לישון ברבע לשמונה ודין קם ב8 וחצי ורבע לתשע אז החזרנו לישון ואז קם פעם הבאה באחד וחצי ובארבע. בשניהם נתתי בקבוק.
רוי קן ב11 וחצי ובשלוש. ניסיתי להחזיר אותו לישון והיו צרחות אימה. הוא חיסל את הבקבוק...
הבקבוק שאני נותנת לפני השינה הוא סמיך עם דייסה וזה שבלילה דליל יותר
לטעמי ואני רואה את זה גם בשבתות יש להם בעיה קשה של שינה. הם לא ישנים מספיק ולכן עייפים גם לאכול מוצקים והכול מתחרבש...
לא ברור לי אם צריך להשלים להם בקבוקים במהלך היום. לא מכירה אתזה מהגדול הוא ינק עד גיל שנה וחצי ולא לקח בקבוק.
מה שכן הגדול שלי היה גרוע פי 100. היה קם כל שעה וחצי לינוק בלילה עד שגמלתי אותו. בדיעבד לא בטוחה אם לא היה רעב....כי לא היה לי מספיק חלב..
בקיצור אני די אובדת עצות עם הסדר יום שלהם...בשבתות מאוד קשה לי במיוחד שיש ילד בן 3 וחצי ברקע שגם צריך תשומת לב...
ואני מותשת  ממאבקי הכוחות על האוכל והשינה
לצפיה ב-'עונה שוב... נראה לי שהתגובה הקודמת שלי נמחקה...'
עונה שוב... נראה לי שהתגובה הקודמת שלי נמחקה...
11/03/2019 | 14:15
21
מתחילה מזה שכל מה שכתבתי בהודעה הקודמת מתייחס לממוצעים. המשמעות היא שיהיו ילדים שצריכים את שנת הבוקר 2-3 שעות אחרי ההתעוררות, אבל יהיו גם כאלה שזקוקים לתנומה שעה אחרי ההתעוררות או 4 שעות אחרי ההתעוררות. לכל ילד יש טמפרמנט שונה. ואם ילד נראה עייף חצי שעה אחרי שהוא מתעורר, אין טעם לנסות למשוך אותו ער עוד שעתיים, עדיף להשכיב אותו לישון. כשמושכים ילד עייף גם לוקח לו יותר זמן להירדם כי הגוף שלו כבר נמצא בסטרס, וגם השינה שלו היא פחות איכותית וקצרה יותר. 
אותו הדבר לגבי שנת הלילה. אם הם עייפים בשעה 17:30, אין צורך למשוך אותם עד שעה 20:00. אני הייתי עושה בדיוק הפוך - מקדימה את שנת הלילה שלהם לשעה 18:00. אל תפחדי להשכיב אותם מוקדם. אני משוכנעת שאם תנסי את תגלי שהם יצליחו לישון טוב יותר - להירדם מהר יותר עם פחות "מאבקים" ולהתעורר פחות במהלך הלילה. 

לגבי ההאכלות - אם הילדים לא אוכלים טוב הפתרון הוא לא להוסיף להם קלוריות במהלך הלילה, אלא להוסיף להם קלוריות במהלך היום. כדאי לך מאד להתייעץ עם תזונאית שתבנה לך תפריט שיספק אותם מבחינה קלורית במהלך היום.
הערה לגבי האכלות בלילה - אם מיד אחרי הבקבוק הם חוזרים לישון - סימן שההתעוררות היתה תוצאה של רעב ובמקרה הזה הייתי מנסה להוסיף קלוריות במהלך היום. אבל אם הבקבוק בלילה לא עוזר להם לחזור מיד לישון - סימן שההתעוררות היא לא תוצאה של רעב ואז הבקבוק הזה הוא מיותר. 

דבר אחרון - אני מבינה שאת מרגישה שאת כל היום במאבקי כוח. אני יודעת שזה לא פשוט אבל אני מאד ממליצה לך לשחרר את זה ולא להיאבק איתם. ילדים חשים את המקומות שבהם אנחנו לחוצים ומתנהגים בהתאם. כשאת לא תהיי בלחץ מהארוחות או מהשינה גם הם יהיו רגועים יותר ומשתפי פעולה. 

אשמח אם תחליטי לנסות ולשתף בתוצאות. 
לצפיה ב-'היי! כמה שאלות של הריונית מתחילה'
היי! כמה שאלות של הריונית מתחילה
21/02/2019 | 21:41
4
199
שלום לכולן!
מישהי יודעת מתי ניתן לצאת לשמירת הריון (תאומים זהים).

בנוסף רציתי לשאול- היינו בשקיפות לפני כמה ימים (תחילת שבוע 12) והרופא טען בוודאות כי מדובר בשני בנים.
היום היינו בחוות דעת נוספת אצל רופא פרטי- לא כי לא סמכנו על הרופא הקודם, אלא כי קבענו את התור מזמן וכבר אמרנו "יללה נעשה שקיפות פעמיים זה לא מזיק". הפעם הרופא אמר שיש בליטות אמנם, אבל הן תמיד מתפתחות וזה לא מעיד על המין, להפך, הוא אמר שבגלל שיש פס רוחבי (אופקי) באיזור התפתחות התפתחות איברי המין, זה כנראה שתי בנות.
עכשיו ממש התבאסתי על הרופא הראשון (הציבורי ממכבי). אם הוא טעה (והיו לו שתי טעויות בעצם כי זה שני עוברים), מה יהיה בהמשך? חשבתי לעשות אצלו סקירה אבל עכשיו לא בטוחה.

תודה רבה
מהמתרגשת והלחוצה בו זמנית
לצפיה ב-'בשעה טובה על הריון'
בשעה טובה על הריון
22/02/2019 | 07:26
1
129
לי אמרו בשקיפות שיש לי בנות וככה היה, אבל זה עוד מוקדם להגיד בוודאות. בסקירה ראשונה כבר כתבו מה המין בתופס מסכם אז עוד קצת ותדעו.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
22/02/2019 | 12:43
46
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
24/02/2019 | 17:02
1
86
האמת שאני לא יודעת לענות לך לגבי מועד יציאה לשמירת הריון. אבל אני יכולה לומר לך ששמירת הריון היא לא הכרח. מהאופן שבו ניסחת את השאלה שלך אני מבינה שאת מעוניינת ביציאה לשמירת הריון, וכדאי שתיידעי את הרופא המטפל שלך בעניין - הוא בוודאי יוכל להוסיף מידע. 

לגבי מין העוברים - בשקיפות יש רופאים שמרשים לעצמם לעשות "ניחוש מושכל" אולם תשובה וודאית לגבי מין העוברים לא יכולה להתקבל בשבוע הזה, אלא רק מאוחר יותר - בזמן הסקירה. 
אני לא יודעת לומר לך אם הרופא הראשון צדק או לא, אבל אם את הולכת אליו בתחושה שאת לא יכולה לסמוך עליו - בעיני עדיף לוותר על זה - כי כל מה שהוא יאמר לך לא יתפס בעיניך כמקצועי מספיק. מה דעתך? 

מאחלת לך המשך הריון ארוך וקל 
לצפיה ב-'תודה רבה. צודקת בכל מילה :)'
תודה רבה. צודקת בכל מילה :)
11/03/2019 | 10:37
30
לצפיה ב-'היי. מחפשת המלצה '
היי. מחפשת המלצה
21/02/2019 | 21:37
3
118
לרופא יסודי ומקצועי שמבצע סקירה ראשונה לתאומים זהים ועובד עם מכבי.
תודה!
לצפיה ב-'איזה איזור?'
איזה איזור?
22/02/2019 | 07:27
2
22
לצפיה ב-'השרון. תודה'
השרון. תודה
22/02/2019 | 12:44
1
24
לצפיה ב-'תבדקי את ד"ר סביליה ג'קי'
תבדקי את ד"ר סביליה ג'קי
25/02/2019 | 15:06
40
בזמנו עבד במכבי ועשה סקירות.
באופן פרטי אני ממליצה מאד על ד"ר סילבר אניטה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סימונטיקס בע
מתנהלים נכון?
מנור מדיקל- תרומת ביצית
תרומת ביציות מחו"ל!
פורום כאב
פורום כאב כרוני

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה