לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1735817,358 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'מחר שבוע 37'
מחר שבוע 37
22/05/2018 | 18:27
2
65
אז הצלחתי להגיע לשבוע 37, הידד. בעיקרון נקבע לי ניתוח קיסרי לשבוע 38 מכיוון שהתאומות היו במנח עכוז, אבל לפני שלושה שבועות המובילה התהפכה כך שלידה טבעית עדיין אופציונלית. האם עלי להגיע למועד הניתוח? או שפשוט לחכות שיתפתחו צירים?
בנוסף, עשיתי הערכת משקל היום- אחת מהבנות עלתה 100 גרם בשבועיים האחרונים והשנייה עלתה 450! גרם בשבועיים האחרונים. זה צריך להטריד אותי?
לצפיה ב-'יש לך רופא של מעקב הריון?'
יש לך רופא של מעקב הריון?
22/05/2018 | 19:40
49
או ששיחררו אותך לחכות לתור לניתוח?
תראי, בגדול, בשבועות כל כך מתקדמים מומלץ מוניתור ומעקב רופא פעם בשבוע.
לי היה בדיוק ככה - עוברית אחת המשיכה לעלות יפה במשקל ושניה לא עלתה. בסוף בלידה הם פיתחו פער של 800 גר. אני עברתי קיסרי, אז זה לא כזה משנה. בלידה רגילה זה יכול לסבך. בדיעבד אמרו לי שבגלל שאחת מהבנות לא עלתה טוב במשקל אז כנרא חסר לה משהו והיה כדאי לילד אותי שבוע לפני. בקיצור, הייתי שואלת את השאלות כאלו את הרופא שאת סומכת עליו.
לצפיה ב-'פער בקצב גדילה'
פער בקצב גדילה
23/05/2018 | 22:48
34
אז טרם הגעתי למעמדך המתקדם והמרשים! שאפו ובהצלחה!
אני לא יודעת האם בשבועות האלה עדין מתייחסים לזה, אבל אני יודעת שלפחות בשבועות מוקדמים יותר מייחסים חשיבות לגדילה בקצב אחיד +-. מצטרפת להמלצה להתייעץ עם רופא שמלווה את ההריון או אפילו עם מוקד נשים.
לצפיה ב-'קיצור צוואר שבוע 23'
קיצור צוואר שבוע 23
17/05/2018 | 18:29
9
91
היי, אני בהריון מונו בי.
הייתי היום בסקירה מאוחרת הכל מצוין עם העובריות אבל צוואר הרחם שלי התקצר ל17 אחרי שבדיוק לפני שבוע הוא היה 30.  
אני אלך מחר בבוקר למיון אבל אם יש לכן סיפורים מעודדים אני ממש אשמח\
:(
לצפיה ב-'עד שאת מגיעה למיון'
עד שאת מגיעה למיון
17/05/2018 | 21:19
64
תשכבי עם הרגליים מורמות - תנוחת שמירת הריון, תקומי רק לשירותים ועל תרימי כלום. תשתי הרבה מאד מיים. מחזיקה לך אצבעות שיהיה בסדר.
לצפיה ב-'אכן לנוח הרבה'
אכן לנוח הרבה
18/05/2018 | 07:19
1
54
וכמו שכתבה לך fialka, לא להרים שום דבר כבד (אני גם כביסה לא תולה בחוץ כדי לא להתכופף לחבלי כביסה, אלא קניתי מתקן כזה קטן לתוך הבית...) אפילו את החתול האהוב שלי, שהוא הילד שלי השמנמן כבר המליצו לי לא להרים .
(כמובן שאני מלטפת אותו בלי סוף ומכווצ'צ'ת אותו שהוא בא אליי ....) כמובן שמי שיש לה עוד ילדים קטנים אין לה את האפשרות הזו, אבל לעשות מה שאפשר.

אני תחילת שבוע 24, ואצלי אמנם לא הייתה התקצרות כמו אצלך, אבל כן היו התקצרויות ו"התארכויות": שבוע 16 היה 39 ממ", שבועיים אח"כ- 32 מ"מ, שבועיים אח"כ- 37 ממ", עלה ל42 מ"מ, ושבוע שעבד ירד ל31 מ"מ... כל מדידה אומרים לי משהו אחר. אבל אני רואה שכשאני נחה וממש לא עושה כלום (שזה די מטריף את השכל!!! אני רגילה להיות בן אדם סופר פעיל)- המדידה יותר טובה.

תלכי למיון כמובן, תרימי רגליים, ותשתי המון וכמובן לנוח!!! תראי מה יגידו לך במיון, הבנתי שבמקרים מסויימים עושים תפר צווארי שעוזר. מחזיקה לך אצבעות!.
לצפיה ב-'תפר צווארי עד שבוע 12'
תפר צווארי עד שבוע 12
22/05/2018 | 17:02
8
לצפיה ב-'מה שלומך? יש חדש?'
מה שלומך? יש חדש?
22/05/2018 | 12:57
5
13
לצפיה ב-'הרבה דברים קרו מאז'
הרבה דברים קרו מאז
23/05/2018 | 12:00
4
51
ממש תודה על ההתעניינות זה מרגש ממש :)\
אז ביום שישי הלכתי למיון ושם ראו באמת קיצור צוואר וצירים אז אושפזתי לפרסולט וקורס צלסטון למרות השבוע המוקדם (אז זה היה 23+4) אחרי יומיים הצוואר קצת התארך חזרה אז שחררו אותי הביתה עם נרות פרוגסטרון ושמירה מלאה מעכשיו ועד הלידה. הרופא אמר לי לחשוב על זה כמו שפעת קשה שכל מה שאת צריכה זה לנוח ומותר מידי פעם לקום להכין קפה או כאלה אבל לא יותר מזה. 
אז עכשיו אני מנסה להתרגל למצב החדש שבו אני פשוט שוכבת במיטה וצריכה להעביר את הזמן למשך שלושה חודשים 
לצפיה ב-'כמובן, הלוואי שרק ילך ויתארך'
כמובן, הלוואי שרק ילך ויתארך
23/05/2018 | 16:33
2
35
שמחה שהצליחו קצת "להאריך" לך את הצוואר, הלוואי וזה רק ישתפר. מאוד מבינה את התסכול שבלשכב 3 חודשים, אני די בשמירה משבוע 8 בערך, אמנם לא בשכיבה מלאה, אבל בלי יכולת לעבוד ובלי אפשרות לעשות יותר מדי בבית (בן זוגי דאגן מאוד...), וחוץ מללכת לרופאים ופעם ב איזה סיבוב קניות או בית קפה עם חברה, והרבה קריאה- אני לא עושה הרבה. זה מאוד מציק כי הייתי בחורה שעשתה תואר שני ועבדה בשתי עבודות במקביל לספורט ועוד דברים והכל מאוד חסר לי. (לפחות סיימתי את התואר בנחת בציונים טובים). 

תנסי אולי לקרוא, בין אם באינטרנט ובין אם ספרים או כל מה שמעניין אותך, אני מבלה הרבה זמן בקריאה וזה מאוד עוזר לי. חשוב גם שלא ייגרמו בצקות מחוסר תנועה מוחלט, כדאי להתייעץ עם הרופא, אני יודעת שיש כמה תרגילים שאפשר לעשות להזרמת הדם בשכיבה. רק בריאות!!
לצפיה ב-'באיזה שבוע את כבר?'
באיזה שבוע את כבר?
25/05/2018 | 09:47
1
18
אני קוראת הרבה מחקרים בנושא והרפואה מאוד חלוקה לגבי העניין של השכיבה במיטה לא יודעים אם זה באמת עוזר...
גם בן זוגי מאוד דואג ולא נותן לי לעשות שום דבר אני חושבת שזה הדרך שלו להרגיש שהוא גם יכול קצת לקחת אחריות בכל העניין הזה 
אני אקרא הרבה ספרים אני מניחה בזמן הזה וגם אשתדל להישאר מעודכנת בתחום שלי 
שיעבור מהר ושלא יחשבו על לצאת לפני שבוע36 
מה יש לך בנים/בנות?

לצפיה ב-'תחילת 25'
תחילת 25
25/05/2018 | 10:30
20
מקווה להחזיק  כמה שיותר. זה היריון ראשון שלי ואין לי מושג אפילו איך מרגיש ציר (האחיות אומרות לי: לשים לב אם יש תחושה של צירים..). לפעמים יש לי דקירות כאלה בבטן אבל לרוב זה עובר. השבוע הייתי במעקב אצל הרופאה היא אמרה שהכל נראה תקין . יש לנו בן ובת, זה היריון ראשון , שהגיע אחרי טיפולים, כך שהגענו אחרי תלאות וחששות גדולים.

זה נכון, ברפואה בכלל ובתחום הגניקולוגיה בפרט, רב הנסתר על הגלוי והרבה דברים לא ידועים במאה אחוז או נתונים במחלוקת בין הרופאים. בוודאי ששאין "בטוח" (על זה נאמר: מה שבטוח בחיים זה המוות ומס הכנסה, זה נשמע יותר טוב באנגלית). אבל קראתי על וגם פגשתי באופן אישי (בנות במרפאה להיריון בסיכון וכמה חברות ) שבהם שכיבה מוחלטת עזרה. אני מניחה שיעברו עוד הרבה שנים עד שיהיה קונצנזוס בנידון. 

אני יכולה לספר לך שבתחום הפוריות יש הרבה דברים שלא "הוכחו" במאה אחוז ועדיין משתמשים בהם, בחזקת "לא יזיק"- למשל יש בדיקה שנקראת פיפל, שתועדו מקרים שבהם היא עוזרת להשרשה. תועדו מקרים שלא. ועדיין, נעזרים בזה במקרים רבים, כדי לדעת ש"ניסו הכל". או עכשיו נכנס דבר חדש בפוריות, לתת הורמון גדילה במינון נמוך לכל מיני בעיות פוריות. עדיין לא ברורה היעילות, אבל בגלל שלחלק מהמקרים זה עוזר- מנסים. לצערנו זה תחום שרק ניסיונות קליניים מרובים יכולים ליצור דאטה בייס מספיק רחב על מנת להסיק מסקנות...

כנראה שככה גם נושא השכיבה...ואפילו אם  זה רק מעלה את הסיכוי להחזיק עוד קצת זמן, זה שווה את זה לדעתי. למרות שזה מאוד קשה לשכב כל הזמן!

מקווה בשביל שתינו שיישארו שם כמה שיותר...
לצפיה ב-'מאוד קשה אבל...'
מאוד קשה אבל...
23/05/2018 | 18:21
39
ממליצה לך יותר ממאוד להקפיד על מנוחה 100%.
קשה להיות בשמירה אבל קשה כפליים ללדת לפני הזמן ו"לגור" בפגייה.
מאחלת לך לידה טובה וקלה,בזמנך
לצפיה ב-'תאומים אחרי הריון עם רעלת'
תאומים אחרי הריון עם רעלת
15/05/2018 | 11:36
7
108
היי. אני בתחילת הריון עם תאומים. לאור העובדה שבהריונות הקודמים היתה בעיה של יתר לחץ דם ובהריון הראשון היתה רעלת הרופא המליץ לעשות דילול. האם למישהי היתה בעיה דומה? אני בלחץ וממש לא מעוניינת לותר על אחד העוברים.
תודה רבה לעונות
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
15/05/2018 | 12:41
4
82
לא היה לי, אבל נאמר לי מהתחלה שבהריון תאומים סיכוי לרעלת הריון הוא פשלוש מהריון יחיד. אז כן, סביר שתהיה לך רעלת. האם זו סיבה מספיק טובה כדי להפסיק הריון של אחד מהעוברים? זה תלוי מאד מכל מני גורמים נוספים - נגיד, באיזה שבוע ילדת בהריונות קודמים? מתי התפתחה רעלת ועד כמה היא הייתה קשה? בקיצור, ממליצה לך ללכת לדעיה שניה לאחד מהרופאים שמתמחה בתאומים. מאיזה איזור את? אולי משהו יכול להמליץ פה על אחד כזה.
לצפיה ב-''
15/05/2018 | 23:31
3
46
מציעה גם להתייעץ עם רופאה שמתמחה בהריון תאומים. אם תרצי שמות יש לי המלצות בפרטי.
לצפיה ב-'אני מאזור המרכז'
אני מאזור המרכז
16/05/2018 | 08:27
2
46
אם יש המלצה על רופא הריון בסיכון מרובה עוברים אשמח להגיע להתייעצות בכל מקום בארץ
תודה לכל העונות :)
לצפיה ב-'ניסיתי לכתוב במסר אישי - לא יודעת איך עושים את זה..'
ניסיתי לכתוב במסר אישי - לא יודעת איך עושים את זה..
24/05/2018 | 12:36
1
12
מקווה שכבר הסתדרת..
שמות מומלצים שקבלתי:
טלי מישאל
ורד סרי
תהילה אביטן
שלומי יהלומי
לצפיה ב-'לא תוכלי'
לא תוכלי
24/05/2018 | 17:28
13
פותחת השרשור אינה משתמשת רשומה ולכן לא ניתן לשלוח לה מסר אישי
לצפיה ב-'הסיכוי לרעלת בהריון תאומים הוא גבוה'
הסיכוי לרעלת בהריון תאומים הוא גבוה
17/05/2018 | 12:09
46
אבל אני לא יודעת אם זו עילה לדילול.
ממליצה לך לשמוע חוו"ד נוספת אצל רופא שמתמחה בהריון בסיכון והריון תאומים.
לצפיה ב-'מוסיפה'
מוסיפה
18/05/2018 | 07:01
40
שלום לך,

אכן מסכימה עם מה שכתבו מעליי, גם לי כל הרופאים המטפלים בי (בלי עין הרע יש מלא: שני רופאי היריון בסיכון בבי"ח, רופאת נשים מעקב גם מומחית היריון בסיכון, רופאה אנדוקרינולוגית במרפאת סכרת, שני מומחים שונים תותחים שעשו לי את הסקירות פרטי, תזונאית , אחות ליווי היריון ועוד ועוד...)-
וכולם אמרו שהיריון תאומים מגביר פי כמה וכמה את הסיכוי לרעלת היריון (לא זוכרת את הנתונים המדוייקים, יכולה לבדוק לך). אני אובחנתי לאחרונה גם עם סכרת היריון (כיף!), שבכלל מעלה סיכוי לרעלת.
נתנו לי לפני שבוע להתחיל עם אספירין , שלפי המחקרים מוריד סיכויים לרעלת (אבל זה רק באחוזים מסויימים).

לא יכולה לספר לך על בעיה דומה כי זהו היריון ראשון שלי... לא נראה לי שמישהו יוכל להבטיח לך, אם תהיה רעלת או לא, ומה יהיו ההשלכות...אולם למצער זה שכבר היה לך זה מוסיף "גורם סיכון". איך היו הלידות הקודמות? באיזה שבוע ילדת? האם לחץ הדם זה בעיה "כרונית" שמצריכה טיפול בכדורים? (אצלי במשפחה למשל, גם סבא וגם אבא סבלו מיתר לחץ  דם והיו מטופלים תרופתית...). 

כדאי להתייעץ עם מומחה בתחום ולקבל את ההחלטה הכי נכונה לך. מאוד מבינה אותך, לי ההיריון בא בקושי ועמל רב לאחר טיפולים קשים, אבל יחד עם זאת, הבריאות שלך ושל העובר היא החשובה ביותר. שיהיה רק בהצלחה ובריאות!!
לצפיה ב-'התקשרו מהמכון הגנטי'
התקשרו מהמכון הגנטי
14/05/2018 | 17:39
17
117
שבוע 20 עם תאומות, עשינו צי'פ גנטי.
התקשרו היום מהמכון הגנטי להגיד שאצל עוברית אחת הכל תקין ואצל השניה מצאו עודף מכרומוזום 22 שלא ברור כרגע וזה בתחום האפור. ביקשו שבעלי יגיע לבצע בדיקת דם שיוכלו לבדוק את הנשאות של שנינו (אחיו על הספקטרום האוטיסטי מלווה בפיגור) ואם יהיה צורך בהמשך לבדוק גם את אחיו.
הגענו למכון במהרה והיועצת הסבירה לנו שזה יכול להיות מ''כלום'' דרך הפרעות קשב ועד אוטיזם. זה שיש לנו ב''ה 2 בנות בריאות בבית זה מוריד סיכויים אבל בגלל אחיו זה עדין לא ברור עד הסוף וצריך לבצע בירור מקיף יותר.
שבורה ומדוכאת��

לצפיה ב-'אני רק לעודד'
אני רק לעודד
14/05/2018 | 19:30
56
אין לי מה להגיד בנושא, רק רוצה לחבק אותך.
מחזיקה לך אצבעות שיהיה בסדר.
לצפיה ב-'חיבוק ענקקקקק'
חיבוק ענקקקקק
14/05/2018 | 21:17
36
יקרה זה באמת מדכא ושובר כמו שאמרת, אבל נסי להאמין בטוב, הרי בינתיים זו תקופת בירורים.... אין משהו אחר לעשות מלבד להתפלל ולהאמין. כמובן להכין את עצמך לאופציה הפחות טובה מבחינה נפשית אבל רק להכין את עצמך. להאמין ממש- שיהיה בסדר!

חיבוק!!
לצפיה ב-'לי יצא עודף בכרומוזום מסוים אבל אצל שניהם'
לי יצא עודף בכרומוזום מסוים אבל אצל שניהם
15/05/2018 | 01:03
67
וזה גם היה בתחום האפור . בגלל שזה היה אצל שניהם בייעוץ הגנטי אמרו שזה ברור שזה מאחד מאיתנו ואין צורך לבדוק. העובדה שיש לנו בן שנתיים וחצי בריא ואנחנו בריאים עזרה. היינו בייעוץ גנטי אצל מוטי שוחט. ממליצה ללכת אליו  הוא הכי טוב שיש. במקרה שלנו אמרו שהממצא מעלה באחוז אחד לבעיות שציינת. בנתיים הם בני3 חודשים. שולחת חיבוק. לא פשוט בכלל
לצפיה ב-' מלחיץ...'
מלחיץ...
15/05/2018 | 10:03
37
אני ממליצה לך להתייעץ עם פרופ' שוחט.
אני לא יודעת אם הוא עובד עם איזושהיא קופ"ח, אנחנו הלכנו אליו באופן פרטי.
הוא איש מקסים והוא אחד המומחים בארץ בתחום, אם לא ה-מומחה.

מחזיקה לך אצבעות שהכל יהיה בסדר , ומקווה שעם כל הקושי שבכך את מצליחה לשמור על אופטימיות ועל אמונה שהכל יהיה בסדר.
שולחת לך חיבוק גדול
לצפיה ב-'שולחת '
שולחת
15/05/2018 | 10:17
1
39
שלום חברה,

מאוד מצטערת לשמוע את מה שעובר עליכם!!!!, זה ממש מלחיץ ואני רק יכולה לדמיין מה את עוברת. מצטרפת להמלצות על פרופ' שוחט, הוא בהסדר עם הכללית של ה 3 יעוצים בשנה, יש לו רשימת המתנה ארוכה אבל אולי אם תסבירו את דחיפות המצב- יכניסו אתכם קודם. גם יש פרופ' ידוע בבאר שבע- פרופ' קויפמן גם מומחה רציני הוא מרצה לגנטיקה לסטודנטים לרפואה באונ' בן גוריון.

שאלת תם- אם לבעלך יש את אותו עודף בכרומוזום 22, האם זה חדשות טובות או לא? והאם אחיו נבדק אי פעם מבחינה גנטית, כלומר האם ידוע מה גורם לתסמונת שלו?

אני מחזיקה לך אצבעות שכל הבדיקות יצאו תקינות, הלוואי שהיה לי עוד משהו מנחם להגיד...

לצפיה ב-'לגבי בעלי'
לגבי בעלי
15/05/2018 | 10:45
60
אתמול הוא עשה את הבדיקת דם לגילוי הנשאות. נראה מה ייצא
לגבי אחיו- לפני 32 שנה אמא שלו אמרה שבדקה ואמרו לה שזה לא גנטי. אבל כמובן מאז הטכנלוגיה השתנתה והמחקרים השתנו.
נקווה לטוב ונאמין :(
לצפיה ב-'שולחת חיזוקים!!'
שולחת חיזוקים!!
16/05/2018 | 12:16
10
42
אינני מבינה בזה הרבה אבל שולחת לך המון חיבוקים וחיזוקים חיוביים!הרבה אופטימיות(לפי מה שכתבת אני באמת מאמינה שבסוף הכל יהיה בסדר!!) ובעזרת ה׳ בשורות טובות.
לצפיה ב-'הודיעו לנו היום'
הודיעו לנו היום
17/05/2018 | 01:26
9
66
שרצוי מאוד שאחיו יגיע מחר לבצע את בדיקת הנשאות (2800 שח) ונמשיך עם הבירור.
יש לעשות כך:
א. לבדוק אם שנינו נשאים. עדיף שזה יהיה נשאות של אחד מאיתנו מאשר משהו חדש שהתפתח בהריון.
ב. אם צריך שמישהו יהיה נשא עדיף שזה יהיה אני (כי אחיו אוטיסט)
ג. אם בעלי נשא צריך לבדוק את אחיו- מחר הוא מגיע לבצע את הבדיקה כי אני על זמן שאול.

עכשיו אומרים לי שכדי לחסוך בזמן שאספיק הכל לפני שבוע 24, אחיו צריך להגיע כבר מחר לעשות את הבדיקת דם לנשאות.

בכל מקרה אם ידובר על הפלה זה צריך להעשות עד שבוע 24 כדי שהפרוצדורה תהיה לא פולשנית: ממיתים עובר אחד, ומחכים למועד הרגיל של הלידה. עד אז העובר המת ייספג...
לצפיה ב-'תעשו כל מה שאפשר!!!'
תעשו כל מה שאפשר!!!
17/05/2018 | 02:19
41

כדי לוודא שאתם עושים את הצעד הנכון להמשך הריון תקין.
כשלנו גילו ממצא במח והיו עדיין שאלות וזה לא היה חד משמעי האם זה מצריך דילול לא ביצענו אותו.רק לאחר שהיינו אצל המומחה הכי גדול בארץ (רק לשם השוואה כספית-סקירה מכוונת של המח לעובר אחד 3200 שקלים-אבל בשלב הזה הכסף לא היה אישיו-רק רצינו לוודא שאנחנו אכן צריכים לעשותאת זה) והבנו שזה בלתי נמנע והעוברית שלי עם מום חמור יום למחרת עשינו את הפרוצדורה-ככל שמאחרים את זה יכול להיות סיכון להריון כולו-מצד שני יש אופציה גם לדחות לשבוע מאוחר(שבוע 32 בערך) שזה שבוע שהעובר בר חיות ואז גם אם יש סכנה להריון העובר שייווחד יהיה פג אבל בשלב שאפשר להציל אם תיכנסי ללידה.בקיצור יש הרבה על מה לחשוב ולהחליט-העצה היחידה שלי מניסיוני בבעיה אחרת היא להיות שלמים עם עצמכם בכל החלטה שתחליטו לקחת-אחרת רגשות האשמה ירדפו אתכם לא משנה באיזו דרך תחליטו ללכת-אם לשמור או לא.
וכמובן לשמור על אופטימיות-עד שזה לא חד משמעי ואתם לא בוטחים בחווד שניתנה לכם אל תחשבו על הגרוע מכל.
ובכל מקרה-אני מאמינה בלב שלם שהכל יהיה בסדר!!מחזיקה אצבעות.ושוב שולחת חיבוקים וחיזוקים!!

לצפיה ב-'זה אותה פרוצדורה גם עכשיו וגם אחרי שבוע 24'
זה אותה פרוצדורה גם עכשיו וגם אחרי שבוע 24
17/05/2018 | 06:56
55
ועובר כבר לא יספג - הוא יוולד ביחד עם עובר חיי. אבל כן יש הבדל בין להפסיק הריון של העובר עכשיו - את יכולה להגיד שאת רוצה וזהו. משבוע 24 צריך אישור של וועדת על - הפסקת הריון לעובר בר חיות - ובמקרה שלך יכולים לא לאשר, כי אין הוכחה שיהיה ילד חולה, כי אמרת בעצמך שיכול להיות שזה כלום.
לצפיה ב-'מה שלומך?'
מה שלומך?
18/05/2018 | 06:51
6
27
היי חברה,

רציתי לשאול בשלומך, ואם עברתם את הבדיקות וגם האח? נשמע פרוצדורה לא פשוטה בכלל, רק הבדיקות...תוך כמה זמן אמורות  להיות תוצאות?? האם זה מסוג הבדיקות שאפשר לעשות FISH מהירה?

אמן אמן שהכל יימצא תקין אבל (אבל גדול), אם לא, כמו שכתבו לך, תתייעצו עם מי שצריך, על מנת לקבל את ההחלטה הכי נכונה בשבילכם. החלטה קשה בכל מקרה, לכל אדם שהיה בנעליכם. מאחלת לך רק טוב ו happy ending!!! תעדכני אותנו שיזדמן לך, מחזיקה לך אצבעות!!!!
לצפיה ב-'הי חברות- מעדכנת'
הי חברות- מעדכנת
18/05/2018 | 17:35
5
51
אתמול אחיו ביצע את הבדיקת דם.
אמרו לנו שהתשובות שלי ושל בעלי יהיו כבר ביום שני ולאחיו יקח קצת זמן כי לקחו לי צ'יפ מלא.
משתדלת לא לחשוב על הרע מכל אלא לחיות כל יום ביומו ולהתפלל. הבת שלי הגדולה (בת 10.5) כ''כ מחכה ומצפה, כך שאסור לי לאכזב אותה :(

תודה על התמיכה וחג שמח לכולנו��
לצפיה ב-'עידכון נוסף'
עידכון נוסף
22/05/2018 | 18:00
4
44
התקשרו מהמכון הגנטי:
נמצא שבעלי נשא את הכרומוזום ועכשיו מחכים לתשובה של אחיו.
הכי אופטימלי הבנתי יהיה שיימצא שאחיו לא נשא.
נקווה לטוב����
לצפיה ב-'חשבו חיובי!יהיה בסדר'
חשבו חיובי!יהיה בסדר
22/05/2018 | 18:25
4
לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות!'
מחזיקה לך אצבעות!
22/05/2018 | 19:15
2
24
מה זה אומר שבעלך נשא של הכרומוזום, שבוודאות זה עבר לעובר ממנו? ואז זה פחות "חשוד"? הלוואי שתקבלו את הבשורות הכי טובות שאפשר!!.
לצפיה ב-'כן. הוא נשא אז עבר ממנו לעובר'
כן. הוא נשא אז עבר ממנו לעובר
22/05/2018 | 20:10
1
38
וזה "הרע במיעוטו" כי זה לא ממצא חדש.
וסביר להניח שגם לאחת הבנות שלי יש את הכרומוזום (או לשתיהן)
נחכה לתשובה ונחזיק אצבעות��
לצפיה ב-'בדיוק מה שהיה לנו'
בדיוק מה שהיה לנו
23/05/2018 | 14:43
32
רק שלנו היה לשניהם אז לא בדקנו את בעלי. או אותי. מחזיקה לך אצבעות!! גם זה שיש לך ילדים בריאים מחזק
לצפיה ב-'מעקב גדילה'
מעקב גדילה
14/05/2018 | 07:58
3
78
היי,
אני בשבוע 18 עם תאומות ואתמול הייתי אצל הרופא לבדיקה שגרתית. בבדיקת האולטרסאונד הוא בדק רק דופק וכמות מים ומיקום. האם זה בסדר? הוא לא אמור לבדוק את הגודל שלהן? כששאלתי אותו אבל שיבדקו כבר בסקירה... שהיא תהיה רק בעוד 3 שבועות
לצפיה ב-'אכן... '
אכן...
14/05/2018 | 11:26
34
זה כך. לקראת הסוף בודקים יותר...

בהצלחה!
לצפיה ב-'זה אכן כך'
זה אכן כך
14/05/2018 | 11:35
1
29
מעקב גדילה עושים בסקירות, ולקראת הסוף כשעושים הערכת משקל.
בשאר הזמן רק בודקים שהחבר'ה מרגישים טוב...
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/05/2018 | 12:02
10
לצפיה ב-'סכרת הריון ומעקב סוכר'
סכרת הריון ומעקב סוכר
10/05/2018 | 12:03
6
59
שלום חברות,

עשיתי ישר העמסת סוכר 100, (הרופאה אמרה לי לדלג על העמסת 50 כי הבדיקות סוכר שלי יצאו לא טובות) והתוצאות יצאו על הפנים . כל הערכים לא תקינים והרבה מעל מה שצריך (למשל הערך של אחרי שעה יצא לי 202). זה מאוד הפתיע אותי, כי מעולם לא הייתה לי בעיית משקל או סוכר או משהו כזה. הרופאה אמרה שזה אחד מסיבוכי היריון תאומים ושזה שם אותי גם בסיכון גבוה יותר לרעלת היריון ושעליי להתחיל אספירין. זאת בנוסף למעקב עם גלוקומטר ומשטר תזונה קפדני.

למישהי פה היה סכרת היריון ושינוי תזונה עזר לה? אני ממש לא רוצה להגיע לזריקות אינסולין... מציינת שהמשקל שלי תקין ואפילו אמרו לי להעלות עוד קצת.

היא (הרופאה להיריון בסיכון בבי"ח, מומלצת מאוד אגב, ד"ר גדות שמה) גם אמרה שיש קצת ריבוי מים אצל אחד העוברים ושזה עוד סימן לסכרת. 
האם בשינוי תזונה עניין הריבוי מים ישתפר? בקיצור אשמח לעצה מכל מי שחוותה סכרת היריון ויכולה לשתף...
לצפיה ב-'לי לא הייתה סכרת הריון אבל'
לי לא הייתה סכרת הריון אבל
10/05/2018 | 15:19
1
53
עמסת 50 יצאה לא תקינה ועשיתי עמסת 100 ויצא עורך אחד לא תקין - בצום. זה לא בהגדרה של סכרת הריון, אבל כן המליצו לי על מעקב ודיאטה. לצערי, לא עמדתי בזה, כי לא יכולתי לאכול כמעט שום דבר חוץ מפחממות בגלל צרבות מטורפות בסוף ההריון. עשיתי בדיקת סוכר גם אחרי הלידה וגם היא לא הייתה תקינה. עדיין לא סכרת, אבל מצב של טרום סכרת.
לגבי השפעה של זה על עוברים - אחת מעובריות הייתה קצת גדולה לגיל ההריון בחלקו השני, אבל לא משמעותית.
לצפיה ב-'לי לא היתה'
לי לא היתה
11/05/2018 | 20:07
30
אבל אצל אחותי שינוי תזונה כן עזר
בכל מקרה נראה לי שווה לנסות ולהשקיע בזה מאמץ למרות שזה לא פשוט כדי להימנע מהחמרה של הסכרת
לצפיה ב-'תודה לכן , עשיתי מחקר'
תודה לכן , עשיתי מחקר
13/05/2018 | 12:44
3
43
כמו בכל דבר, עשיתי מחקר מקיף בנושא סכרת בכלל וסכרת היריון בפרט .

התחלתי שינוי תזונתי בעזרת הנחיית תזונאית, כבר 10 ימים, כולל מדידות 5 פעמים ביום של רמת סוכר עם גלוקומטר, ונראה שאני די בסדר!. התפריט די מבאס כי אסור הרבה דברים שאני מתה עליהם (למשל מאוד חסר לי פירות קיץ כמו אבטיח ומלון... ואסור שום פחמימה לא בריאה, דהיינו רק לחם מחיטה מלאה, אורז מלא, קינואה וכולי) אבל מה לא עושים בשביל הילדים.
קראתי שברוב של 80% מהמקרים ניתן להגיע לאיזון בעזרת שינוי תזונתי ואז אין צורך בזריקות אינסולין וזו התקווה שלי.
יש לי תור למרפאת סכרת בקפלן שבוע הבא, נראה מה הם יגידו. בנוסף הרופאה אמרה לי להתחיל לקחת גם אספירין, ע"מ להקטין סיכויים לרעלת היריון (מסתבר שסכרת היריון מעלה סיכוי לרעלת היריון אז זה עוד סיבה להקפיד).
אני אופטימית :)
לצפיה ב-'הפירות זה באמת מבאס ... '
הפירות זה באמת מבאס ...
14/05/2018 | 11:42
2
37
אבל לגמרי שווה את ההקרבה. כמו שכתבת: מה לא עושים בשביל הילדים... וזוהי רק ההתחלה...

ובינתיים תתנחמי בזה שבקיץ הבא תאכלי אבטיח ומלון איתם ביחד, וזה הרבה יותר כיף!!!
לצפיה ב-'סוכר'
סוכר
14/05/2018 | 15:04
1
23
כאחת שלומדת עכשיו כימיה וביוכימיה ....וגם בהריון אחרי כבר 5 לידות, אני קצת סקפטית בקשר לבדיקות סוכר בדם כי בודקים רק גלוקוז אבלללל!!!!! יש סוכר תעשייתי בכמעט כל המוצרים בסופר ! תבדקו !!! כל מה שרשום : סוכר זהו סירופ תירס תעשייתי שהרבה יותר גרוע מסוכר רגיל . אז אם כבר יש סכרת כדאי מאוד לבדוק מה אוכלים מהמזונות המעובדים והקנויים מעבר לפירות וירקות . זה מתחיל ברסק עגבניות קטשופ וכאלה וכמובן בשניצלים מוכנים מיצים למיניהם שוקולדים סוכריות ואפילו לחם. תחליפו אותם במזונות יותר בראים ללא סוכר תעשייתי (יש תחליפים ,שימו לב לרכיבים)וכמובן שצריך לשמור לא להגזים בסוכר לבן הרגיל אבל רוב הנזק בא מתעשיה .בהצלחה בנות ולידה קלה למי שבהריון
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
15/05/2018 | 10:10
17
הבעיה היא שרובנו לא מכירים ולא מבינים מספיק כך שגם התוויות שעל המוצרים לא באמת מצליחות לספק לנו את המידע הזה שבעיני הוא הכרחי לכולם - לא רק למי שחולים בסכרת....

לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
09/05/2018 | 12:45
3
95
כאמור הייתי לראשונה אצל רופא מעקב הריון (לא מתמחה בהריון בסיכון) ביום ראשון האחרון (שבוע 7). הוא הפנה אותי למעקב הריון בסיכון, קבעו לי תור רק ל3/6, זה יוצא שבוע 11. זה סביר שזה כל כך רחוק? לא צריך לפני? אמרו שאין תורים מוקדמים יותר. 
לצפיה ב-'זה ממש בסדר'
זה ממש בסדר
09/05/2018 | 13:55
1
57
בתחילת הריון מעקב פעם ב4-6 שבועות, אין צורך בתדירות גבוהה יותר. קיבלת הפניה לשקיפות?
לצפיה ב-'כן יש לי תור לשקיפות שבוע אחרי'
כן יש לי תור לשקיפות שבוע אחרי
09/05/2018 | 13:57
41
תודה!
לצפיה ב-'זה בסדר גמור'
זה בסדר גמור
11/05/2018 | 20:04
27
וברוכה המצטרפת אלינו
לצפיה ב-' אקו לב עובר'
אקו לב עובר
10/05/2018 | 00:28
4
66
הי חברות,
שבוע 20 מטופלת בהריון בסיכון בתה''ש עם תאומות לא זהות
הבנתי שבהריון תאומים צריך לעשות אקו לב עובר כי גדלים הסיכונים למומים. שאלתי את הרופאה שלי בתה''ש מתי לעשות, אז היא שאלה אותי אם יש במשפחה בעיות לבביות או שהסקירות הראו על משהו חריג, עניתי שלא. גם הציפ גנטי תקין , לכן אמרה שאין צורך לעשות.
קצת מבואסת מזה.....כי בכל זאת רציתי לבדוק.
קרה למישהי?

תודה לעונות והמשך הריון קל ותקין
לצפיה ב-''
10/05/2018 | 07:43
31
מבואסת,למה?
1.תאמרי לרופאה שאת רוצה לבדוק ושתיתן לך הפנייה לאקו.
2.יכולה לעשות בקופ"ח.יש להם הסדרים עם מכונים.
ההריון הוא שלך,הגוף הוא שלך והרצונות שלך לגיטימיים.
אין צורך להתבאס.ידייך לא כבולות בשרשראות.לכי ועשי.
המשך הריון נפלא!
לצפיה ב-'אקו לב בהריון תאומים מגיע לך בחינם'
אקו לב בהריון תאומים מגיע לך בחינם
10/05/2018 | 09:00
54
תגידי לרופאה שלך שאת מתעקשת לעשות והיא תתן לך הפניה.
בעקרון, אם מדובר בתאומים לא זהים, סבירות של מומים בלב לא גדולה יותר משמעותית מהריון יחיד, אז יש משהו במילים של הרופאה, אבל בכל זאת מגיע לך את זה בחינם ולמה שלא תעשי? לי היה סיפור דומה עם רופאה בקהילה, אבל רופאה במרפאת הריון בסיכון כן המליצה לי וכן עשיתי.
לצפיה ב-'מסכימה עם מה שענו לך'
מסכימה עם מה שענו לך
10/05/2018 | 11:54
1
37
היי לך,
ראי, אני למדתי בדרך הארוכה להיריון וגם בהיריון עצמו, שכפי שאומר הביטוי " 3 יהודים - 10 דעות"  כנ"ל רופאים. פגשתי רופאים שאמרו לי דברים מנוגדים לגמרי, ויש אג'נדות של רופאים. סתם דוגמה- פרופסור מנהל מרפאת היריון בסיכון אמר לי שחייב זריקות פרוגסטרון בתאומים, ואילו פרופסור אחר, מנהל המחלקת נשים באותו בי"ח אמר שלא צריך ומספיק אספירין (למנוע רעלת היריון...).

לגבי אקו לב- כל הרופאים שפגשתי המליצו על אקו לב עובר במקרה של תאומים וזה אכן מגיע לך חינם בסל. למה לא לעשות? תתעקשי לקבל הפנייה. ואז צריך רק טופס 17. לבי"ח. לי יש תור שבוע הבא בשניידר, יכולה לספר לך אח"כ איך היה . בהצלחה!!
לצפיה ב-'זריקות פרוגסטרון'
זריקות פרוגסטרון
13/05/2018 | 22:26
18
הי,
זריקות פרוגסטרון אני לוקחת כתמיכה להריון כי סבלתי מדימומים . הייתי מטופלת בכדורי תמיכה ובכל פעם שהסתיים הזמן של לקיחת הכדורים, אחרי תקופת מה דיממתי אז הרופאה נתנה זריקות תמיכה אחת לשבוע. (אין קשר לרעלת..)
לגבי אקו לב , אשאל שוב את הרופאה, שתיתן הפנייה.
תודה רבה והמשך הריון קל ומהיר לכולנווו��
לצפיה ב-'איזה משאבת הנקה כדאי לקנות לתאומים?'
איזה משאבת הנקה כדאי לקנות לתאומים?
06/05/2018 | 21:20
8
33
רציתי לדעת מה כדאי לקנות לגבי משאבת הנקה אם בכלל כדאי לקנות?

לצפיה ב-'מדלה פריסטייל'
מדלה פריסטייל
06/05/2018 | 21:41
4
40
לי יש והיא מעולה. קטנה וחזקה והכי חשוב דו צדדית!!
לצפיה ב-'היכן קנית אותה?'
היכן קנית אותה?
09/05/2018 | 14:23
3
22
היי לירי,
אני עדיין לא יודעת בכלל אם אניק או אשאב או מה יהיה, אבל אני מתעניינת כבר במאשבה שציינת- וראיתי שהיא מאוד מאוד יקרה בסביבות ה 1900 ש"ח. איפה קנית את שלך וכמה היא עלתה לך?
תודה!
לצפיה ב-'קניתי בשילב במבצע של סייבר מנדיי'
קניתי בשילב במבצע של סייבר מנדיי
10/05/2018 | 04:27
2
35
ב 1400. בנוסף הזמנתי מאיביי חזיה שמאפשרת שאיבה דו צדדית עם ידיים חופשיות ואת הבקבוקים של מדלה וסטים נוספים לשאיבה. 
המחיר של החלקי חילוף של מדלה בארץ לא שפוי. פשוט היה לי כבר ניסיון מהגדול שהיה אלרגי לחלב ולכן שאבתי לו בעבודה עד גיל שנה. אז הייתה לי את המדלה סווינג שהיא חד צדדית וזה היה פשוט סיוט. היא עלתה לי גם הרבה בסביבות 800 או 900 וברגע שהבנתי שיש לי תאומים אמרתי שאני לא שואבת איתה שוב. הייתי צריכה לשאוב כל צד בנפרד וגם היא לא הייתה מספיק חזקה אז היא לא שמרה לי על כמות החלב. בדיכבד הייתי קונה מראש דו צדדית בשביל ההפרש של כמה מאות שקלים
לצפיה ב-'באמת מבצע טוב'
באמת מבצע טוב
10/05/2018 | 11:50
1
21
נראה אם אני אצליח למצוא משהו כזה. אפשר להזמין מאמזון וזה אכן הרבה יותר זול (סביבות 280 דולר) אבל בטח יקחו על זה מע"N ומכס ואז זה כבר לא משתלם.

מה עם הלנסינו הדו צדדית? הבנתי שגם היא טובה וחזקה ולא מאוד גדולה? והיא משמעותית יותר זולה... (אוף למה הכל כלכך יקר בארץ ).
לצפיה ב-'לגבי להזמין אז המשלוח יקר'
לגבי להזמין אז המשלוח יקר
12/05/2018 | 03:48
19
בדקתי בזמנו ולא היה שווה. לגבי הלנסינו קראתי המלצות בזמנו בפורום הנקה. כדאי לשאול שם
לצפיה ב-'אני שאלתי מגמ"ח במודיעין '
אני שאלתי מגמ"ח במודיעין
06/05/2018 | 23:17
31
מדלה פאמפ אין סטייל שכבר לא משווקים בארץ...
לצפיה ב-'מדלה'
מדלה
07/05/2018 | 07:07
1
28
גם לי הייתה מדלה דו צדדית.
לקנות?לא.
אם תמצאי איפה להשכיר/להשאיל יותר מומלץ.
חושבת שכדאי קודם לנסות להניק,אם לשם את מכוונת ורק אם החלב יזרום וההנקה לא ממש תצלח תשתמשי במשאבה.
לצפיה ב-'רק מחדדת את נושא ההנקה'
רק מחדדת את נושא ההנקה
07/05/2018 | 13:48
50
אותי המשאבה הצילה ולמדתי לקח מהגדול. שאבתי כבר בבית חולים. אם את באמת רוצה להניק ובהתחלה לא ילך חשוב מאוד לשאוב כדי שהחלב יגיע. אצלי לשניהם הייתה לשון קשורה ועד שעלינו על זה וסידרנו את זה שאבתי מלא וזה שמר לי על החלב אז רצוי מראש להיערך ולברר על משאבה לתאומים..
לצפיה ב-'הנקה מלאה תמיכה'
הנקה מלאה תמיכה
07/05/2018 | 18:25
3
64
הי לכולם. ברוכות הבאות למצטרפות מאחלת לכולכן הריון תקין קל ומשעמם והעיקר ידיים מלאות ותינוקות בריאים..

אנחנו חוגגות היום שלושה שבועות.. אני מניקה מלא את שתיהן לא בו זמנית והן עולות במשקל תודה לאל.
העניין הוא שאני מפורקת גם אחרי קיסרי וגם הלילות קשים ומתישים. אני לא רוצה לותר על ההנקה ומחכה שאני ארגיש טוב ואז זה יותר יסתדר... מישהי גם מניקה מלא או הניקה ויכולה לעודד?
תודה אהובות
לצפיה ב-'אני הנקתי מלא שבועיים שלוש אחרי'
אני הנקתי מלא שבועיים שלוש אחרי
07/05/2018 | 20:16
57
קיסרי ואז נשברתי. העייפות גמרה אותי וגם בדיעבד הייתה להם לשון קשורה ולא ינקו טוב אז ברגע שהגדילו כמויןת לא היו רגועים ובכו כל הזמן. מה שעבד לי זה שהתחלתי לשאוב מלא ולתת מטרנה בלילה. עד היום קשה לי עם המטרנה בגלל שאת הבכור הנקתי בלעדית עד גיל שנה וארבע אבל הם מקבלים חצי חצי. עכשיו הם כבר לא מתעוררים ביחד אז אני מניקה בלילה ובבוקר ושואבת. אחר הצהריים ובלילה בקבוק אחד מטרנה. אני חזרתי לשפיות בזכות זה. העצה הכי טובה שיש לי לתת לך זה להשיג עזרה אם את על הנקה מלאה שלא תתמוטטי. 
לצפיה ב-' שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
08/05/2018 | 15:21
14
לצפיה ב-'הנקתי'
הנקתי
08/05/2018 | 16:46
40
כמעט מלא... בחודש השלישי לחייהן כבר מאה אחוז מלא... עד שהתחילו השאיבות למעון שאז לא הצלחתי לייצר מספיק. אבל הייתי שלמה עם זה שיש מטרנה כהשלמה....
וגמני הייתי אחרי קיסרי אבל ב"ה היתה לי החלמה מדהימה... את יחידנית? כי בלילות בעלי עזר לי ממש...
לצפיה ב-'חדשה כאן ומלא שאלות'
חדשה כאן ומלא שאלות
06/05/2018 | 19:52
13
134
עליתי כיתה מפורום טיפולי פוריות ומקווה להצליח לשמור על הסטטוס החדש :)
לפני שבועיים ראינו שני שקי הריון, היום ראינו כבר דופק לשניהם, זה הדבר הכי מרגש שראיתי אי פעם! (אין לנו ילדים, מנסים שנתיים וחצי, בטיפולים יותר משנה וחצי, בדרך היו שני כימיים).

יש לי מלא שאלות...

לפי תאריך ההחזרה אני אמורה להיות בשבוע 7+3, לפי המדידה היום עובר אחד מתאים ל 7+1 ואחד ל6+5. זה פער סביר? גם הפער ביניהם וגם הפער ממועד ההחזרה? הבנתי מהרופא שבשלב זה הערכת גיל העובר לא מדוייקת אבל בכל זאת חוששת.

הרופא הפנה אותנו למרפאת מעקב הריון בסיכון, בלין בחיפה קופ"ח כללית. איך הרופאים/צוות שם? מישהו ספציפי שמומלץ? 
בנוסף הפנה אותי לשקיפות עורפית וסקירת מערכות. כדאי ללכת דרך הקופה? משהו מהן מומלץ לעשות באופן פרטי? יש מישהו ספציפי בחיפה שמומלץ? למתי לקבוע? צריך להזמין תור כבר מעכשיו או לחכות קודם לתור במרפאת הריון בסיכון?

מה אתן עושות לגבי תוספי תזונה וויטמינים? המולטי-וויטמינים של ההריון נראים לי סופר מוגזמים ומרגיש לי שדוחפים לי סתם. כרגע אני לוקחת חומצה פולית, ויטמין D (כי חסר לי) ואנחנו משתמשים בבית במלח מועשר ביוד בגלל ההמלצות האחרונות. יש עוד משהו שאתן יודעות שהוא קריטי?

מקווה שאני לא חופרת יותר מידי ותודה מראש :)

לצפיה ב-'ברוכה הבאה ובשעה טובה!'
ברוכה הבאה ובשעה טובה!
06/05/2018 | 20:02
84
לגבי גיל ההריון וגודל עוברים - הכל בסדר, נכון לכרגע אין מה לדאוג
לגבי הבדיקות - לשקיפות כדאי לקבוע תור כמה שיותר מהר. בהריון תאומים היא בסל בבתי חולים. זו בדיקה פשוטה ואין שם סיבה לעשות אותה בפרטי.
לגבי סקירות - יש הרבה דיות, תקראי כמה עמודים אחרונים פה, יש הרבה דיונים בנושא.
לגבי ויטמינים - עד שבוע 12 אני לקחתי רק חומצה פולית, אחר כך פרנטל ומשבוע 20 גם ברזל.
לגבי רופאים מומלצים - אני מאיזור הדרום, אז לא יכולה להמליץ, מקווה שיבוא בהמשך מישהו מצפון.
שיהיה קל, עגול ומשעמם.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
07/05/2018 | 09:14
41
כל זמן שהרופא לא מתרגש - אני לא הייתי מתרגשת...

לעניין הבדיקות - אני מסכימה עם כל מה ש fialka3 כתבה לך.
שקיפות היא בדיקה פשוטה , והיא בדיקה סטטיסטית בעיקרה כך שלא הייתי משקיעה בבדיקה פרטית.
לגבי הסקירות הדעות חלוקות. אני עשיתי בסה"כ 3 סקירות - את הראשונה דרך הקופה ואת השתיים הנוספות אצל רופאה פרטית. אבל כמו שנאמר - יש כאלו שמעדיפים דווקא את הראשונה לעשות פרטי ואת השנייה לעשות דרך הקופה. תקראי קצת ותראי מה מרגיש לך יותר נכון.

שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'שלום '
שלום
07/05/2018 | 12:09
9
68
היי לך,
אני זוכרת אותך מפורום פוריות, גם אני משם... הלוואי שתישארי פה עד הסוף הטוב. אני בדיוק כמוך, זה היריון ראשון, אין ילדים (עדיין) והשוק מהמעבר של "טיפולים" "להיריון" הוא מאוד מפתיע ויש המון חששות וחרדות, שלא נעלמות. את מוזמנת לקרוא פוסט דאגני שלי מתחילת ינואר פה .

לגבי השאלות:

1. ראשית קבעי תור לרופא מעקב בקופה. אני העדפתי רופאה שהיא עם התמחות גם בהיריון בסיכון, אותה אני רואה עכשיו כל שבועיים, בהתחלה זה היה כל חודש.
כבר מעכשיו תדאגי לקבוע תור לשקיפות עורפית, זו בדיקה פשוטה, באמת אין צורך ללכת פרטי. לפחות לי אמרו שאין בקופה (בכללית) שקיפות לתאומים, וצריך ביחידת אולטראסאונד נשים של בי"ח.
אני עשיתי בקפלן והיה נהדר (עשה לי ד"ר ינון חזן). צריך הפניה כמובן וטופס 17. אני כבר הייתי קובעת תור לסקירה מוקדמת, אני עשיתי אצל מישהו פרטי עם הסדר מול הקופה, וזה עלה לי רק 230 ש"ח. כתבתי המלצה בפירוט מוזמנת לגלול למטה ולקרוא.
סקירה מאוחרת עשיתי אתמול, באופן פרטי מלא למרות שמגיע דרך סל הבריאות. אבל זה אני ואכן כל אחד ומה שמתאים לו. היה פה כמה דיונים על זה מוזמנת לחפש. מהניוסיון שלי התורים ךרופאים הטובים מתמלאים מהר וכדאי לקבוע לפחות 6 שבועות מראש, בטח בתאומים שדורשים תורים ארוכים יותר. 

2. גם אותנו הפנה הרופא פוריות למעקב במרפאת היריון בסיכון. אני הולכת פעם בחודש בבי"ח קפלן. אחות בודקת שתן, לחץ דם ומשקל ואז נכנסים לרופא. אני פחות מרוצה מהרופא שלי, למרות שהוא פרופסור ומומחה עולמי לתאומים, אני לא מרגישה שהוא מחדש לי מעבר למה שאומרת הרופאה בקופה. אני בינתיים ממשיכה שם, אמורה לעבור לרופאה חדשה, אז נראה איך יהיה. מצד אחד זה עוד זוג עיניים שבודק ומסתכל, מצד שני, זה טירטור רציני ולי בינתיים זה לא נתן הרבה. אני יודעת שיש פה בנות שמאוד מרוצות, אז זה אינדיבידואלי. 

3. לגבי פער- גם אצלי היה פער ביניהם (בן ובת ) מההתחלה של כמעט שבוע, שהלך והצטמצמם ועכשיו הם כמעט באותו גודל. הבדלים בין תאומים שכיחים וידועים ואם הרופא אמר שאין מה לדאוג אז מה לדאוג. בכל מעקב יגידו לכם את הגודל של כל אחד ואם הוא תקין. הבדל של כמה ימים זה מקובל.

4. לצערי אין לי מי להמליץ לך כי אני גרה בדרום השפלה

5. תוספי תזונה- אני ללא קשר להיריון לא אוכלת בשר וביצים אז גם ככה לקחתי ברזל, בי12 וח. פולית. למצער בדיקות הדם הראו שהברזל שלי מאוד נמוך לכן כבר משבוע 18 התחלתי לקחת פרהנטל ועוד ברזל בשתיה (spaton) לפי המלצת הרופאה. אני במעקב אצל תזונאית כל 3 שבועות כי גם הסוכר שלי גבוה למרות שאני רזה (טרום ההיריון...) ואין לי בעיות משקל. 

6. בהמשך תקבלי הפנייה לאקו לב עובר, עושים את זה לקראת שבוע 22-23, גם לזה  צריך לקבוע תור בהקדם בבי"ח כי התורים נתפסים מהר. 

7. לי נהיה קשה לישון כבר די בהתחלה וקניתי כרית שינה מיוחדת להיריון, זה מאוד עוזר לי

זהו, כל שאלה שיש תרגישי חופשי ושיהיה המון בהצלחה!

לצפיה ב-'מה נשמע? איך הייתה הסקירה?'
מה נשמע? איך הייתה הסקירה?
07/05/2018 | 13:42
3
27
לצפיה ב-'היה טוב :) '
היה טוב :)
08/05/2018 | 14:44
2
54
עשינו את הסקירה שלשום, בתחילת שבוע 22. הלכנו פרטי לד"ר אורי ארליך ברמת אביב. הוא רופא נהדר , חביב מאוד, יסודי ועם חוש הומור. הרגשנו בידיים טובות- אני ממליצה עליו בחום, העלות 2600, ולדעתי הוא לא בהסדר עם כללית.

העניין המרכזי אצלנו הוא הכיליה החסרה, ותודה לאל- סוף סוף הוא הצליח לראות בבירור שהיא אגנית. אמנם קצת יותר קטנה מהכיליה הרגילה, אבל בהחלט קיימת.
מבחינתנו זה חדשות נפלאות. עדיף כיליה אגנית קטנה יותר מאשר אין כיליה בכלל.

גם המי שפיר וצ'יפ הגנטי חזרו תקינים (עדיין מחכים למכתב, אבל התקשרו מהבי"ח להגיד שיצא תקין). כרגע יש לנו תור לנפרולוגית ילדים (גם פרטי, היה סיוט להשיג תור דרך בי"ח), ונמשיך לעקוב אחרי עניין הכיליה.
אנחנו מקווים שהיא תהיה כמו אצלי, אגנית, אבל בגודל טוב ומתפקדת. חוץ מזה כל שאר הסקירה יצאה תקינה לשניהם . שבוע הבא יש לנו את האקו לב. 
לצפיה ב-'איזה יפי! חדשות ממש טובות! מאד שמחה בשבילך.'
איזה יפי! חדשות ממש טובות! מאד שמחה בשבילך.
08/05/2018 | 15:19
31
בשעה טובה שיהיה וימשיך קל, עגול ומשעמם.
לצפיה ב-'חדשות טובות!'
חדשות טובות!
11/05/2018 | 20:00
13
שמחה בשבילכם
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת וכל המידע והעצות :)'
תודה רבה על התשובה המפורטת וכל המידע והעצות :)
07/05/2018 | 19:22
4
44
מה באמת עושים עם כל החששות והחרדות האלו...? נראה לי שהם רק מתגברים ככל שמתקדמים.

לגבי רופא מעקב בקופה, הייתי אצלו אתמול פעם ראשונה והוא לא כל כך הבין למה באתי אליו (האמת שקבעתי אליו את התור לפני שידעתי שיש שני שקים). הוא אמר שאת כל המעקב עושים במרפאה להריון בסיכון בלין. נשמע הגיוני?

איזה כיף שיש לך בן ובת :) הלוואי גם אצלי (כמובן שכל מה שבא ברוך הבא).
שיהיה המון בהצלחה גם לך!
לצפיה ב-'רק עכשיו ראיתי שאת מחיפה'
רק עכשיו ראיתי שאת מחיפה
07/05/2018 | 20:09
3
57
אני הייתי מטופלת בלין בהריון בסיכון.
הרופא שלי היה דוקטור גאנם נדיר והוא מקסים. הוא עשה לי את השקיפות גם. הוא מנהל מיון ברמבם וגם ניתח אותי. ילדתי בקיסרי. גם אמיר ויסמן הוא בסדר. מנהל המחלקה בלין. קצת פחות נעים אישיותית.
סקירה ראשונה עשיתי פרטי אצל ברונשטיין
סקירה שנייה עשיתי ברמבם אצל פרופסור זאב ויינר
מי שפיר עשיתי אצל אריה דרוגן בהילל יפה
סקירה שלישית עשיתי אצל רון בולססקי ברמבם
שקיפות אצל הרופא שלי בלין. דוקטור גאנם נדיר
לצפיה ב-'אם את רוצה סקירה ראשונה פרטית'
אם את רוצה סקירה ראשונה פרטית
07/05/2018 | 20:11
47
לקבוע כבר מעכשיו
לצפיה ב-'איך התרשמת מברונשטיין לסקירה ראשונה?'
איך התרשמת מברונשטיין לסקירה ראשונה?
07/05/2018 | 21:20
1
14
לצפיה ב-'הוא הכי טוב שיש'
הוא הכי טוב שיש
08/05/2018 | 02:29
45
גם עם הגדול עשיתי אצלו. אם את רוצה אליו תקבעי מעכשיו. ותקחי בחשבון שזה יקר. 5200 שקל לשניהם
לצפיה ב-'תודה לכולכן :)'
תודה לכולכן :)
07/05/2018 | 19:08
12
לצפיה ב-'ד״ר קיס סאלם'
ד״ר קיס סאלם
08/05/2018 | 11:34
30
מקבל במכבי פ״ת.
מישהי עשתה אצלו מעקב להריון תאומים?
אני לא מוצאת יותר מידי מידע מגוגל.
ראיתי המלצות חמות עליו להריונות רגילים, אבל לא בהקשר של תאומים. למישהי יש ניסיון?
לצפיה ב-'עוד חדשה עם שאלה'
עוד חדשה עם שאלה
06/05/2018 | 22:13
6
107
שלום לכולם :)
אחרי השוק של ההתחלה וקריאה של כל בדל מידע שמצאתי ברשת, הגיע הזמן להירשם לפורום...
הריון תאומים זהים מונו-בי מפתיע למדי, בבית שני מתוקים קטנים-גדולים. שבוע 14 כבר
קיבלתי הפניה למרפאה להריון בסיכון, ואני מתלבטת לאן ללכת.
האם ללכת לרופא של הקופה (מכבי, אזור פ"ת אם יש המלצות) או ללכת למרפאות ייעודיות בבי"ח (הרופא המליץ על בלינסון או תה"ש).
יש למישהי המלצות על אחד מהם?
יש יתרון משמעותי למעקב הריון בבי"ח, ששם יש רופאים שמתמחים דווקא בהריון מרובה עוברים, או שרופא של הריון בסיכון דרך הקופה מספיק? (אם כן, אשמח להמלצות).
הזמן עובר ואני לא קובעת תור מרוב בלבול...
תודה והריון קל ומשעמם לכולנו
לצפיה ב-'לי יש תאומות אחווה '
לי יש תאומות אחווה
06/05/2018 | 23:15
75
והייתי במרפאת הריון בסיכון בהדר יוסף בת"א אצל ד"ר רן נגר, ממליצה עליו בחום!!!! וגם על ד"ר גור דביר, מדהים!!!
לצפיה ב-'תה"ש'
תה"ש
07/05/2018 | 07:04
2
50
אני הייתי בתה"ש.פעם בשבוע הייתי נוסעת,עושה U.s.,רואה דיאטנית,נשקלת,בדיקות שצריך,בדיקת רופא והביתה.
הייתי מאוד מרוצה.
חושבת שמעקב בבי"ח טוב יותר מקופ"ח.
היריון נהדר.
לצפיה ב-'הלכת לרופא מסויים שם?'
הלכת לרופא מסויים שם?
07/05/2018 | 08:32
1
37
או שהתור הוא כללי ונכנסים למי שנמצא? איך בדיוק קובעים תור? 

לצפיה ב-'אני....'
אני....
07/05/2018 | 18:11
28
לא זוכרת באיזה יום בשבוע הייתי מגיעה אבל זוכרת היטב את ה"שיגרה"....
מתחילים באולטראסאונד,נשקלים אצל האחות,בדיקת שתן,לחץ דם וכיו"ב,אח"כ דיאטנית ובסוף לרופאה,ד"ר רקפת יואלי-אולמן שקוראת את כל הנתונים ומסבירה ואומרת איך להמשיך.
מקסימה שכמותה!!!
לא זוכרת איך קבעתי אבל את יכולה לצלצל לביה"ח,למחלקה ושם יסבירו לך בדיוק איך ומה צריך.
בזמנו הכרתי את כל פקידות הקבלה,האחיות,הצוות....
מניחה שדברים ואנשים השתנו
ו.... אני בעצמי הזדקנתי ב5 שנים.
בהצלחה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
07/05/2018 | 08:51
34
אני הייתיי במעקב אצל רופא הקופה וזה היה ממש בסדר כמעט עד הסוף.
בדיעבד, אני חושבת שהיה עדיף להיות במעקב צמוד יותר בבי"ח.

בכל מקרה, מאחלת לך המשך הריון קל
לצפיה ב-'קודם כל מזל טוב'
קודם כל מזל טוב
07/05/2018 | 11:47
33
אני יכולה לספר רק מניסיוני- אני גם במעקב אצל רופאה בקופה שההתמחות שלה זה היריון בסיכון וגם במעקב אחת לחודש במרפאת היריון בסיכון בבי"ח קפלן. בינתיים המעקב בבי"ח לא נתן לי יותר מדי, זה עוד חוות דעת ועוד זוג עיניים שבודק, אבל אף פעם לא חידשו לי שם מעבר למה שאמרה הרופאה בקופה וזה קצת טירטור. אני בינתיים ממשיכה שם, אבל לא יודעת אפילו אם אשאר שם עד סוף ההיריון.
שוב, בגלל שהרופאה שלי בקופה היא עם התמחות בהיריון בסיכון גם ככה, אני מרגישה שאני בידיים טובות. אני בכללית ומהדרום אז לצערי אין לי להמליץ לך...
בהצלחה!
לצפיה ב-'חדשה ועם המון קושיות '
חדשה ועם המון קושיות
06/05/2018 | 11:09
8
104
היי בנות,שבוע 22 עם תאומות לא זהות
מרגישה צורך לשלוח את לחמי ולבקש מכל אחת מכן שבא לה לכתוב לי את ההמלצה הכי טובה שיש לה לתת להכנה של לפני.
מטפלת לילה טובה באזור גבעתיים למי שיש להמליץ
לקנות משאבת הנקה כן או לא? אם כן איזו.
בקיצור, תציל כל אם עבריה נפש אם עתידית אבודה
תודה ושבוע נפלא
ברוכה הבאה ובשעה טובה!
06/05/2018 | 11:48
1
68
לגבי שתי השאלות - אין לי תשובות כי לא השתמשתי. אבל אם יש לך עוד שאלות קצת יותר קונקרטיות(רשימת קניות, למשל) אז אשמח לענות. בנתיים ממליצה לך לקרוא את השירשור הזה http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/331/18304657...
לצפיה ב-'תודה על המענה ועל הקישור לשירשור על הקניות'
תודה על המענה ועל הקישור לשירשור על הקניות
06/05/2018 | 12:23
21
לצפיה ב-'חלקי....'
חלקי....
06/05/2018 | 20:49
4
44
ילדיי בני 5 וההתחלה מרגישה כל כך פה ועם זאת כל כך רחוקה....
אנסה לסייע-
1.מטפלת לילה הביטי מטה...המלצתי-שרית פאר.מעולה!!!הכרתי אותה בפגייה של תה"ש.מאוד ממליצה עליה.
2.הנקתי.השתמשתי גם במשאבה של מדלה.לעניות דעתי ניתן לקחת מיד שרה.תבררי.לא הייתי "רצה" לקנות.
3.קניות-להתארגן על הרוב משמע-שידת החתלה,שתי מיטות תינוק,אני מאוד בעד שתי עריסות מושכרות,עגלת תאומים שתחכה בבית,חיתולים,קצת טיטולים,פדים לציצי שמניק,קופסא של תמ"ל,קצת ביגוד בהתאם לעונה,מצעים (סדין,מגן מיטה/עריסה),הרבה לקבל,אם אפשר,מחברות.אם זה במצב טוב כדאי לחסוך.בקבוקים,מוצצים,אני בעד סטריליזטור למיקרו ששמים הבקבוקים עם מים והיידה זה נקי.
עוד?
בשעה טובה
לצפיה ב-'רגע עוד'
רגע עוד
06/05/2018 | 21:05
3
41
בזמנו,פריט "שווה" שהיה לי היה קומקום לתינוקות של קנדי.מה טוב בו?מרתיחה מים ולוחצת על כפתור ששומר את המים בטמפ' החדר.ממנו הייתי מוזגת מים לבקבוקים.עזרה אדירה!!!
אחרי ש"קוננתי" היטב,ניקיתי יסודי והכנתי הבית לקראת הקטנים הנחתי על השיש מגש ועליו 16 (כן כן..לא פחות) בקבוקים.זוגות זוגות.כשבאנו הביתה מילאתי בבקבוקים את המים מהקומקום והיידה אוכלזה,היה אחרי ששלב ההנקה חלף הלך לו
להנקה קיבלתי מתנה כרית ממילגה.אחלה כרית הנקה)
סדרי להן חדר יפה עם כל הריהוט,כבסי הבגדים שתרכשי או תקבלי,מבעוד מועד,שימי בשידת החתלה.
בחדר השינה שימי את שתי העריסות,עם המצעים והמגן.שהן ישנו לידך כמה חודשים.
כשהעגלה תגיע הביתה תביני שאוטוטו זה מגיע.
אגב,יש לי את הקבלה עם רשימת הדברים שקניתי אני כשנולדו ילדיי.אם יעזור מוכנה לצלם לך.
לצפיה ב-'קומקום לתינוקות נראה לי דבר מיותר'
קומקום לתינוקות נראה לי דבר מיותר
06/05/2018 | 21:22
1
44
אני שמה טיפה מיים רותחים מקומקום רגיל ומוסיפה מיים מרותחים קרים עד כמות שאני צריכה. בגדול בכלל הייתי שמה מיים בטמפרטורת חדר ועשיתי ככה ובנות היו ממש בסדר עם זה עד שאמא שלי עשתה לי חור בראש שקר להן ככה והיה לי יותר קל לוותר מאשר כל יום 6 פעמים ביום להתווכח איתה...
לצפיה ב-'המים בקומקום בטמפרטורת החדר'
המים בקומקום בטמפרטורת החדר
07/05/2018 | 07:11
30
והוא שימש אותי אך ורק לילדים ולכן היה נוח.

לצפיה ב-'תודה רבה רבה כל המלצה ראויה ותישקל בכובד ראש חחח עזרת ממש'
תודה רבה רבה כל המלצה ראויה ותישקל בכובד ראש חחח עזרת ממש
07/05/2018 | 08:57
27
קצת בהתלבטות לגבי עריסות, יש לנו 2 מיטות וחשבנו פשוט לשים אחת בחדר השינה ולפחות בהתחלה ישנו יחד עם נחשוש באמצע או משהו
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
07/05/2018 | 08:59
26
העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך היא להתארגן מראש על עזרה וגם לדעת מה את רוצה מכל אחד שיעשה (מי יכול לעזור לך בבישולים, מי יכול לעזור עם נקיון הבית, מי יכול לעשות בייביסיטר כשאת צריכה להתאוורר -וזה חשוב להתאוורר!! - ממש לפרוט לך את הדברים למשימות שאת יודעת מי יכול להיות אחראי על כל משימה, ולתאם ציפיות מראש. להודיע למבקרים שהם לא באים להתארח, אלא באים לעזור.

ועצה שנייה - תעשי מה שמשאיר אותך שפוייה. אם את מניקה וזה סבבה לך - תניקי. אם זה לא - אל תניקי (בהקשר הזה: לא הייתי ממהרת לקנות משאבה. תתחילי עם משאבה מושכרת ותראי איך זה הולך). אם נוח לך לסנכרן ביניהם את שעות השינה וההאכלה - תסנכרני, אם זה לא מתאים לך - תזרמי עם הזמנים שלהם. תעשי מה שנוח לך לעשות ולא מה שצריך!
ותזכרי שהכל בר שינוי. לא לפחד להרגיל אותם למשהו מסויים כי הרגלים ניתן לשנות, במיוחד  בגילאים הצעירים שהכל כל כך משתנה כל הזמן.

ואם יש שאלות ספציפיות יותר - אנחנו כאן לעזור

שיהיה המשך הריון קליל..
לצפיה ב-'שוב אני עם שאלות על תינוקות'
שוב אני עם שאלות על תינוקות
06/05/2018 | 09:56
1
64
הבנות שלי בנות חצי שנה. טרם מתישבות לבד, אבל אם אני אושיב אותן, הן יכולות לשבת, הגדולה אפילו ללא תמיכה מיוחדת. שאלה האם אפשר כבר להושיב לפחות את הגדולה בכיסא אוכל ובעגלה או לחכות עד שיתחילו לשבת לבד?
לצפיה ב-'לבסס את הישיבה'
לבסס את הישיבה
06/05/2018 | 16:55
40
כל עוד הילד לא מתיישב לבד, זה אומר שהגוף והעצמות שלו לא מוכנים לתנוחה.
ברגע שיבסס את הישיבה ויישב בכוחות עצמו, אפשר להושיב בכיסא אוכל.
לצפיה ב-'גיליתי עכשיו שיש לי תאומים ואני מעולפת'
גיליתי עכשיו שיש לי תאומים ואני מעולפת
03/05/2018 | 17:46
5
128
כמעט בכיתי. אין אף אחד במשפחה שלי עם תאומים ואני לא מבינה בזה כלום. 
אז, אני יודעת שזו מתנה ובכל זאת, אשמח לעידוד. 
- ילדתי את הגדולים בלידות רגילות. זה אפשרי בתאומים?
- אני מניחה שההריון קצר יותר. בהכרח?
- ישנים בשנה הראשונה? ואח"כ?
ואיך עובר ההריון???

תודה רבה!

ברוכה הבאה ובשעה טובה!
03/05/2018 | 18:49
97
הדאגה שלך מאד מובנת. כשגיליתי שאני בהריון תאומים, הייתי בהלם. והני, הן כבר בנות חצי שנה. ואני מאד מאושרת. לא אגיד לך שזה קל, אבל האמת שלא כזה קשה כמו שחשבתי. מגיל חודש וחצי הן ישנו רוב הלילות עם התעוררות אחת באמצע לילה לאוכל. עכשיו טיפה יותר קשה עם קפיצות התפתחות, הסתגלות לגן, חום בחוץ, אבל עדיין, אני כמעט לבד איתן רוב הזמן (אני יחידנית) ואני מסתדרת.
לגבי שאר השאלות שלך
-משך הריון תאומים בממוצה 37 שבועות. אני ילדתי בשבוע 37+5 בניתוח מתוכנן בגלל מצג עקוז של מובילה. בערך 50 אחוז מלידות תאומים זה ניתוח קסרי.
איך עובר ההריון - האמת שלא קל. בעקר בסוף. נכון לכרגע אני חושבת ששבועות אחרונים - בערך 8 - של ההריון היו הכי קשים בחיי. שבועיים אחרי לידה עם שתי תינוקות היה לי כבר יותר קל כי יכולתי לישון יותר משעה ברצף. אבל זה עובר. ומגיע אושר.
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
03/05/2018 | 20:40
66
אל תתעלפי.זכית בהחלט.
גם אני יחידנית עם תאומים ואין אושר גדול מזה.
אפשר בהחלט ללדת בלידה רגילה.הכל תלוי גיל,מצב בריאותי,מצב העוברים.
לרוב,לידת תאומים תתרחש באיזור שבוע 38.
גידלת ילדים כך שאת וודאי מכירה את ההתנהלות ועם תאומים זה כפול בבקבוקים,בהחתלה וכיו"ב אבל הלילות הם כמו שאת מכירה.זה לא קונצרט כי הם שניים.
כדאי ורצוי להערך מראש,כמו לכל תינוק והעצה הכי טובה שאוכל לתת לך,על מנת שתוכלי להנות מההריון באופן מיטבי,לדעתי,הוא להקפיד על תזונה (יש בבית החולים דיאטנית להריוניות) ולא,בגלל שאת הרה עם תאומים להשתולל עם האוכל.תזונה נכונה ועלייה מתונה במשקל,במהלך ההריון שגם כך הוא אחר,כבד תקל עליך מאוד "לסחוב" ההריון בצורה מיטבית.
ו....איזה כיף לך)
שבוע טוב.
לצפיה ב-'תודה רבה על העידוד!'
תודה רבה על העידוד!
05/05/2018 | 23:49
1
59
מאז שכתבתי את ההודעה קראתי הרבה על תאומים ומציאות שהייתה זרה ומלחיצה עבורי מתחילה להיות שייכת לי. 
אני שמחה בתאומים ודואגת שיהיו בסדר...
לצפיה ב-''
06/05/2018 | 07:08
32
נהדר!
והנה יש לך גם פורום לדרך
שיהיה לך הריון עגול,נעים וקל.
שבוע נפלא.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
07/05/2018 | 09:37
34
קודם כל , כמו שכתבת - זו בהחלט מתנה!!

לשאלותיך - אפשר ללדת תאומים בלידה רגילה. תלוי בעיקר במצג שלהם. אם המוביל הוא במצג ראש ברוב המקרים יאפשרו לידה רגילה. אם המוביל לא במצג ראש בד"כ יעדיפו קיסרי.
ההריון בממוצע הוא קצר יותר, אבל אני מכירה גם אמהות לתאומים שסחבו ממש עד סוף ההריון ואפילו ילדו עם זירוז...
שינה - ההתחלה היא קשה, בעיקר כשהם לא מסונכרנים ואז יוצא שאת מתעוררת ליותר האכלות בלילה מאשר אצל ילד יחיד. בהמשך... - זה גם לא ממש כמו ילד יחיד כי זה שני ילדים שמוציאים שיניים, שני ילדים שמתחילים שנה ראשונה בגן ותופסים את כל המחלות וכו'... אבל בסה"כ אני חושבת שמרגע שמתחילים לישון לילה שלם אז ההתעוררויות בלילה הן לא כאלה דרמטיות. לתחושתי החלק הקשה הוא קודם כל 3 החודשים הראשונים עד חצי שנה הראשונה. אח"כ זה משתפר.
ובכל מקרה - הכיף שבגידול תאומים הוא בעיני עולה על הקושי בצורה משמעותית. ההורות לתאומים היא אחרת, יש לה אתגרים משלה והיא לא דומה להורות לילדים יחידים, והיא תענוג!
לצפיה ב-'עגלה למעלית צרה'
עגלה למעלית צרה
30/04/2018 | 23:17
13
65
היי, 
המעלית שלנו ברוחב 70 ואורך 105 ותהינו לגבי עגלת הקוקו ביבה האם יש סיכוי שהיא תיכנס בה. למישהי יש נסיון עם זה?
המאונטיין באגי גם מתאימה לנו אבל זה יקרררררר
נשמח להמלצות אם יש עוד עגלות צרות בתקציב שפוי.

תודה!
לצפיה ב-'בייבי מונסטרס'
בייבי מונסטרס
01/05/2018 | 06:44
6
70
אני לא יודעת כמה היא עולה, אבל היא נראה לי עגלת תאומים הכי צרה עם רוחב 65 ויכולה להתאים.
לגבי קוקו ביבה - רוחב שלה 70 אז לא נראה לי שיתאים, כי גם אורך מוגבל. לי בבינין יש אחת ממעליות קצרה ואני מכניסה לשם עגלה באכלוסין, אבל פתח המעלית הוא 80.
לצפיה ב-'באלכסון, בטח'
באלכסון, בטח
01/05/2018 | 07:09
43
היום היום ראשון שלנו בגן, אז אני לחוצה ולא יודעת מה כותבת...
לצפיה ב-'המעלית עצמה רחבה רק הדלת צרה'
המעלית עצמה רחבה רק הדלת צרה
01/05/2018 | 16:41
4
35
הדלת של המעלית 70 אבל אח"כ המעלית עצמה ברוחב מטר, אז מרגיש לי שאפשר יהיה לנסות באלכסון אבל נאי לא רוצה סתם לקנות. והמונסטרס גם יקרה. ורק עכשיו שמתי לב שרק הגרסת 2018 של הקוקו ביבה יקרה, אז בכלל אין לי מושג מה אפשר לעשות. מבאס ):

לצפיה ב-'אני קניתי קוקו ביבה ב2300 ש''ח בערך'
אני קניתי קוקו ביבה ב2300 ש''ח בערך
01/05/2018 | 17:10
41
אם זה יקר בשבילך אפשר לקנות יד שניה. בייבי מונסטרס לא הרבה יותר יקרה, אם לקנות טיולון בלבד, שהוא מתאים גם מגיל לידה. אבל אם את רוצה גם סלקל וגם אמבטיה, זה יותר יקר, אבל עדיין, אין הרבה עגלות עם אופציה כזאת. בת דודה שלי מאד מרוצה מבייבי מונסטרס. אין לה תאומים, אבל ילדים שלה הם עם הפרשי גיל מאד קטנים. היא קנתה אותה ביד שניה.
לצפיה ב-'שימי לב שהקוקו ביבה 2018 יותר יקרה'
שימי לב שהקוקו ביבה 2018 יותר יקרה
01/05/2018 | 19:25
2
42
כי היא יותר צרה ב 5 ס"מ . זאת הסיבה שקניתי אותה. עלתה 2600
לצפיה ב-'יש עגלה יותר חדשה וצרה מכזאת?'
יש עגלה יותר חדשה וצרה מכזאת?
01/05/2018 | 19:41
1
40
לצפיה ב-'לא. זאת באמת החדשה'
לא. זאת באמת החדשה
01/05/2018 | 22:29
33
בדגם של 2017 הרוחב הוא 75 ס"מ
לצפיה ב-'אם אין לך בעייה עם האורך'
אם אין לך בעייה עם האורך
01/05/2018 | 08:46
4
38
אז אולי עגלת "רכבת" (שיושבים לא זה לצד זה אלא אחד מאחורי השני) יכולה להיות בשבילך פתרון.
לצפיה ב-'היא כתבה שאורך 105, אז עגלת רכבת זה לא אופציה'
היא כתבה שאורך 105, אז עגלת רכבת זה לא אופציה
01/05/2018 | 09:40
3
6
לצפיה ב-'לא שמתי לב שכתבה אורך, אבל שווה לבדוק בכל זאת'
לא שמתי לב שכתבה אורך, אבל שווה לבדוק בכל זאת
02/05/2018 | 10:50
2
17
אני לא זוכרת מה האורך של עגלת רכבת, אבל יכול להיות שבאלכסון כן תוכל להכניס את העגלה למעלית ואז מגבלת הרוחב כבר פחות רלוונטית.
(אפשר גם להכניס את העגלה עם הטייה קלה כלפי מעלה - אז כדאי אפילו לנסות להשאיל ממישהי שיש לה את העגלה רק לטובת הבדיקה... ).
לצפיה ב-'דרך אגב, אני אישית לא פגשתי אף אחד שהיה מרוצה'
דרך אגב, אני אישית לא פגשתי אף אחד שהיה מרוצה
02/05/2018 | 13:45
1
55
מעגלת רכבת. מעננן לשאול בפורום, האם יש פה מישהו כזה.
לצפיה ב-'דווקא מכירה כמה שהיו מאד מרוצות'
דווקא מכירה כמה שהיו מאד מרוצות
07/05/2018 | 09:39
14
גם אמהות לתאומים וגם אמהות לאחים שקרובים בגיל שבחרו בעגלה הזו והיו מרוצות ממנה.
אני חושבת שזה עניין של העדפה אישית...
לצפיה ב-'נסו אולי מאונטיין באגי'
נסו אולי מאונטיין באגי
06/05/2018 | 09:17
19
ביד 2. במיוחד מי שקנה לאחים אז השתמשו בה פחות זמן מתאומים...
לנו יש אותה ומרוצים מאוד. עכשיו שהן בנות שנתיים כבר כבד...
לצפיה ב-'קיסרי'
קיסרי
24/04/2018 | 10:30
7
161
נקבע לי קיסרי לשבוע 38. אני מחר מתחילה 33 וחוששת שזה יהיה מאוחר מדי. אני כבר לא מדברת על הבטן הענקית והקושי לסחוב, זה מילא, אני חוששת שהבנות ירצו לצאת לפני ואז אני אאלץ לעבור ניתוח חירום. שבוע 38 לקיסרי מתוכנן זה אפשרי לדעתכן? 
לצפיה ב-'זה אפשרי'
זה אפשרי
24/04/2018 | 11:05
101
אני ילדתי ב37+5 בקסרי מתוכנן. היו לי כבר צירים פה ושם ויצא פקק רירי, אבל עוד לא הייתי בלידה פעילה. בנוסף, אם תגיעי למיון יולדות לפני התאריך, זה לא קיסרי חירום, אלא דחוף, שזה אותו דבר בערך כמו מתוכנן, רק לא ידוע מראש, מי מנתח. חירום זה אם יש סכנה לאשה או לעוברים.
לצפיה ב-'עם כל הקושי, זה אפשרי'
עם כל הקושי, זה אפשרי
27/04/2018 | 10:06
56
אני הייתי מרחק שלושה ימים מהקיסרי המתוכנן שלי בשבוע 38 אבל יילדו אותי ב37+4 בגלל חשש לרעלת הריון ככה שזה בהחלט אפשרי.
ובראייה לאחור, אמנם קיסרי חירום פחות כיף מאלקטיבי אבל הכל מתגמד ברגע שהתאומים נולדים בריאים. 
לצפיה ב-'אני עברתי קיסרי חירום'
אני עברתי קיסרי חירום
28/04/2018 | 06:35
59
היה לי ניתוח מתוכנן לשבוע 36 והגעתי בשבוע 35 פלוס ארבע עם צירים ופתיחה. בשל מצג עכוז של העובר השני הוחלט לנתח. הכול תלוי מתי את מגיעה. אני הגעתי בבוקר ולכן הרופא שלי שהוא בכיר שהיה אמור לנתח אותי מהתחלה ניתח. ממליצה שאם יש חשד למשהו לנסות להגיע בבוקר כשהצוות הבכיר נמצא.
בגלל שזה תאומים סביר שעל כל דבר קטן לא יקחו סיכון וינתחו..אצלי העובר המוביל היה במצג ראש כבר הייתה פתיחה 5 ועדיין התעקשו לנתח בשל המצג של העובר השני. טענו שהפיכת העובר השני מסוכנת ובלתי אפשרית בשל מצג רוחבי
לצפיה ב-'זה אפשרי'
זה אפשרי
30/04/2018 | 08:11
43
אמנם כבד, אבל הכובד הזה שווה כל רגע שנחסך בפגייה.

ואם הבנות ירצו לצאת לפני - זה לא יהיה ניתוח חירום אלא ניתוח דחוף שהוא לא שונה מהותית מניתוח מתוכנן פרט למועד שלו שאינו ידוע מראש...

שיהיה בהצלחה, מחזיקה לך אצבעות שתמשכי עד הרגע האחרון ממש.
לצפיה ב-''
30/04/2018 | 18:05
2
38
מנצלת ברשותכן לשאלה בעניין דומה אך שונה- כל הזמן שואלים אותי מה התאריך לידה המשוער שלי (גם בקופה). התאריך היחיד שיש לי זה לפי האפליקציה של כללית, שהיא מותאמת ל40 שבועות לעובר יחיד... כיצד אפוא ניתן לדעת, בטח משלב כה מוקדם, מה התאריך המשוער? האם הרופאה אמורה להגיד לי?
תודה!
לצפיה ב-'בתאומים זה שבוע 38'
בתאומים זה שבוע 38
30/04/2018 | 18:10
59
ככה אמרה לי רופאה במרפאת תאומים, כששאלה אותי אותה שאלה ועניתי לה תאריך של שבוע 40
לצפיה ב-'בקופה לא שאלו אותי על תל"מ'
בקופה לא שאלו אותי על תל"מ
01/05/2018 | 08:42
47
תמיד התייחסו לתאריך וסת אחרונה, היות ואת כל החישובים של שבוע הריון הם מבצעים לפי התאריך הזה.
בעבודה - הסברתי שכיוון שמדובר בתאומים תל"מ של שבוע 40 הוא פחות ריאלי ושכדאי שיהיו מוכנים לתחילת חפיפה באזור שבוע 38.
מי עוד צריך לדעת .. ? (אם זה לא משהו שצריך להיות מדוייק אפשר גם לפתור את זה בציון חודש כללי: אני אמורה ללדת באוגוסט/באוקטובר/בדצמבר.....)

לצפיה ב-'אפשר לפרוק פה??'
אפשר לפרוק פה??
24/04/2018 | 13:57
1
163
אני מקנאה בכל אחת ואחת מכן  שנולדו לה תאומות!!!
יש לי תאומים בנים בני שלוש,והחלום שלי היה בנות..
כיף לכן...

לצפיה ב-'בטח שאפשר!'
בטח שאפשר!
26/04/2018 | 11:09
76
אבל מעניין לדעת, למה ?
מה בעיניך עדיף בתאומות בנות על פני תאומים בנים?
לצפיה ב-'בשעה טובה'
בשעה טובה
23/04/2018 | 18:01
5
161
בשעה טובה נולדו לנו תאומות לא זהות בשבוע שעבר. אני אחרי קיסרי ומתאוששת לאט לאט..
אתמול שמתי לב שיש לי גוש קטנטן בשד ואני מודאגת מעט..  למישהי זה קרה? אני משתדלת להניק ולשאוב וגם בלילה מטרנה... האם ללכת כבר להבדק או לחכות מעט... אני עדיין כאובה...
תודה ובשמחות אצל כולן...
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
23/04/2018 | 18:09
67
תגדלו אותן בנחת. באיזה שבוע ילדת? מה משקל שלהן?
לגבי גוש בשד - זה משהו שלא היה לפני הלידה, נכון? אם אין לך חום ואין אודם מקומי זה לא דחוף, אבל בטח כדאי ללכת להיבדק.
ותקחי נגד כאבים, ממש אין צורך לסבול.
לצפיה ב-'מזל טוב!!'
מזל טוב!!
24/04/2018 | 13:58
52
היי ובשעה טובה!  באיזה שבוע זה היה בסוף? האם הקיסרי היה מתוכנן מראש או החליטו לפי המצב?
מאחלת לך המון בריאות והתאוששות מהירה!

לגבי הגוש- תמיד שווה לברר עם רופא שתרגישי קצת יותר טוב, יכולה לספר לך על עצמי, שלפני ההיריון הלכתי פעמיים לכירורג שד ועשיתי אולטראסאונד לשד וראו כמה ציסטות ומאוד נבהלתי, אבל הכירורג שד אמר שזה כלום וזה בסדר גמור ועובר מעצמו. אם את עדיין בבית חולים שווה לשאול שם את הרופא. אולי יוכלו לתת לך הפניה לא.ס שד ושתתאוששי קצת תוכלי ללכת...

נ.ב
באיזה בי"ח ילדת והאם היית מרוצה? 
לצפיה ב-'בשעה טובה ומזל טוב - רק לענין המטרנה'
בשעה טובה ומזל טוב - רק לענין המטרנה
25/04/2018 | 00:44
1
63
דווקא בלילה חשוב מאד להניק/לשאוב מאחר וייצור החלב הוא רב יותר
אם את לא מניקה בלילה את פוגעת במנגנון זה וכמות החלב תרד במשך הזמן
הכל נאמר כמובן בהנחה שאת מעוניינת להמשיך להניק

מצטטת מכתבה שמצאתי + לינק
"הנקה בלילה – פרולקטין, ההורמון שאחראי על ייצור החלב, נמצא בשיאו בשעות הלילה ולפנות בוקר. הנקת הלילה חשובה לשמירה על כמויות חלב לאורך זמן. מפתה מאוד להציע בקבוק בשעות האלה אבל חשוב להבין שזה עשוי לפגוע בכמויות החלב, במיוחד בחודשים הראשונים"

לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
25/04/2018 | 07:46
45
אני נותנת 3 בקבוקי תמל ביום ועוד 4 שאובים או ציצי לפי האפשרות. בארוחה של לפני הלילה בעלי נותן מטרנה והם מושכים בדכ עד 1,2 בלילה. אז אני קמה. אם הספקתי לשאוב לפני מקבלים שאוב אחרת מטרנה ומיד שואבת אחרי. יוצא לי כמויות לשתי ארוחות אם הם לא יונקים כי בדכ בארוחה של הבוקר הם שבעים ובקושי אוכלים.
בקיצור חשוב מאוד לשאוב בלילה. מאז שהתחלתי עלתה כמות החלב באופן משמעותי
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
26/04/2018 | 11:07
32
לגבי הגוש - הייתי מתייעצת עם רופא, ולו רק כדי להיות רגועה ...

לגבי ההתאוששות - קחי את הזמן. החודשים הראשונים הם לא פשוטים - העייפות והמתח הנפשי הם קשים ומשפיעים על ההתאוששות. מבטיחה לך שהקושי הולך ומשתפר, ובעיקר חשוב שאת תאפשרי לעצמך את המנוחה ואת הרגיעה מתי שזה מתאפשר. עזרה היא מילת הקסם. אל תתביישי לבקש עזרה מכל מי שיכול לעזור כי את פה לריצת מרתון, לא לריצת מאה מטרים ואת צריכה לשמור את הכוחות שלך להמשך...

המון מזל טוב, מאחלת לך שתגדלו אותן בנחת ובאהבה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות ישראלית בחו"ל
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה