לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1754417,544 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-'כאבים בירכיים- הצילוווו'
כאבים בירכיים- הצילוווו
11/08/2018 | 00:41
3
57
הי חברות,

כרגע שבוע 33- בצקות בירכיים, כאבי תופתתת. לא מפסיקה לבכות מכאבים. כואב בכל שינוי תנוחה, הליכה וכו'.
תובנות? מוכר למישהי?
מרגישה מתוסתכלת.
מעדיפה ללא משככים

תודה לעונות
לצפיה ב-'אני רק לעודד '
אני רק לעודד
11/08/2018 | 19:19
1
39
כאב כזה לא מוכר לי, אבל אני מניחה שיכול להיות
שבועות מתקדמים של הריון תאומים זו תקופה קשה
אני זוכרת שגם בכיתי הרבה, בעיקר מצרבת מתורפת, כאבי גב וחוסר שינה. תחזיקי מעמד. לא נשאר הרבה וכל יום בבטן חשוב בשביל העוברים. יכולה להגיד לך ששבועיים אחרי קיסרי עם שתי תינוקות הרגשתי יותר טוב מאשר בסוף ההריון...
לצפיה ב-'גם אני לעודד'
גם אני לעודד
12/08/2018 | 20:39
20
סוף היריון תאומים זה סיוט. זה עובר מהר כמו שכתבו לך ולעוברים חשוב כל יום. בסוף שוכחים. שלי כבר בני חצי שנה. זה סיוט אבל עוד שנייה מאחוריך. לנוח כמה שיותר. להוריד מעצמך כמה שיותר עומס 
לצפיה ב-'לא מכירה כאבים בירכיים, אבל כן מכירה טוב את הבצקות'
לא מכירה כאבים בירכיים, אבל כן מכירה טוב את הבצקות
13/08/2018 | 11:02
13
קודם כל - את במעקב בקופ"ח לגבי לח"ד וחלבון בשתן? בצקות יכולות להעיד על תחילתה של רעלת הריון וחשוב לשלול את זה.
מעבר לזה - מצטרפת להמלצות לנוח כמה שיותר, במזגן (!), אפילו לעשות קומפרסים קרים, או לשבת באמבטיה עם מים קרירים שיצננו לך את הרגליים יכול לשפר את ההרגשה.
ו... באמת לא נשאר לך עוד הרבה זמן, השבועות האלה הם קשים לכולן, מבחינת ההריון הם משמעותית קשים יותר מהריון של עובר יחיד כי המעמסה על הגוף היא מאד גדולה - על כל המערכות. אבל, כמו שכתבו לך - כל יום שהם עוד בבטן הוא ברכה עבורם ועבורך.

שולחת לך הרבה כוחות
לצפיה ב-'קורס הכנה ללידה תאומים'
קורס הכנה ללידה תאומים
12/08/2018 | 12:19
3
37
מישהי מכירה את איילת קופל להב?
אני שוקלת לעשות אצלה קורס הכנה ללידה.
ממליצות/לא ממליצות?

יש מישהי אחרת מומלצת באזור חיפה?

תודה (:
לצפיה ב-'לא מכירה אותה אישית'
לא מכירה אותה אישית
12/08/2018 | 18:09
23
אבל יודעת שהיא נחשבת מאוד מקצועית בתחום ומעבירה הכשרות לדולות אחרות.
לצפיה ב-'עשיתי אצל אטי כץ אבל פרטי'
עשיתי אצל אטי כץ אבל פרטי
12/08/2018 | 18:23
21
גם בגדול וגם אצלם רענון. היה אחלה. ממש תרם לי בראשון. גם אצלם עם ההנקה. אבל אצלם היה קיסרי בסוף
לצפיה ב-'לא עשיתי אצלה את הקורס אבל שמעתי הרצאה שלה'
לא עשיתי אצלה את הקורס אבל שמעתי הרצאה שלה
13/08/2018 | 10:38
14
במסגרת הלימודים שלי.
עשתה עלי רושם של בנאדם מקסים והיא מאד מאד מקצועית.
לצפיה ב-'טיסה בהפתעה'
טיסה בהפתעה
06/08/2018 | 10:23
6
86
בוקר טוב בנות, אני בשבוע 11 עם הריון תאומים אחרי IVF. בעלי הפתיע אותי אתמול ובישר לי שהזמין לנו חופשה עם הילדה בת ה4, לקפריסין לשלושה ימים ממחר בלילה. אני סופר מודאגת, גם על ההריון אני נורא מפחדת וגם כי אין לי אישור מרופאת הנשים שלא עובדת עד יום חמישי, ואני צריכה ללכת היום לרופא נשים אחר שאני לא מכירה. לא מצליחה לשמוח מההפתעה. מרגישה שהכול התערבב לי ולא בא לי כלום.
לצפיה ב-'היי מאמי'
היי מאמי
06/08/2018 | 11:16
1
65
אני טסתי בשבוע 9 , גם הריון תאומים IVF - הריון יקר מאוד,  שביררתי עם הרופא הוא אמר שאם הכל תקין אם שום המנעות לנסוע.. הטיסה ובמיוחד לקפריסין שאורכת שעה לא מה שיזיק להריון
לדעתי את צריכה להיות הכי שמחה בעולם איזה כיף לטוס עם הילדה והבעל לכמה ימים לנקות את הראש
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/08/2018 | 11:28
48
הרבה תודה על המילים, בהחלט את מעודדת. כנראה שגם ההורמונים וגם הרצון להגן על ההריון הזה בכל מחיר עושים את שלהם. ממש מקווה שהכל יהיה בסדר היום בבדיקה אצל הרופא נשים ואוכל באמת לטוס בראש שקט.
לצפיה ב-'ממה שאני יודעת, אם ההריון תקין אין שום מניעה לטוס. תהני!!!'
ממה שאני יודעת, אם ההריון תקין אין שום מניעה לטוס. תהני!!!
08/08/2018 | 11:05
9
לצפיה ב-'גם אני בהיריון עם תאומים אחרי IVF'
גם אני בהיריון עם תאומים אחרי IVF
08/08/2018 | 13:32
43
וטסתי לחו"ל (קרואטיה, טיסה של 3.5 שעות) בשבוע 22 והכל היה תקין. חזרנו לפני שבוע וחצי, היה מעולה!
רק תעשי ביטוח רפואי כמו שצריך לכל מקרה שלא יהיה. 
תהני :)
לצפיה ב-'איזה כיף! תהני '
איזה כיף! תהני
08/08/2018 | 18:15
33
אם אין בעיה ספציפית עם ההריון , אין מניעה לטוס לחו"ל. כמובן שיש לציין בביטוח שמדובר בהריון תאומים.
אני טסתי בשבוע 22 או 24 (לא זוכרת) לרודוס ועבר לגמרי בשלום וממש בכיף.
זכיתי לצפות שם בזוג צרפתי עם תאומים שטסו לשם עם האופר שלהם ומהסתכלות עליה הבנתי איך חיי הולכים להראות ממש בקרוב... הזוג, אגב, נהנו מאד מהחופשה המפנקת שלהם - נפגשו עם הילדים רק בארוחות
לצפיה ב-'אני טסתי בשבוע 12 הריון תאומים ivf ועבר חלק'
אני טסתי בשבוע 12 הריון תאומים ivf ועבר חלק
08/08/2018 | 23:16
29
אפילו לא היה צריך ביטוח מיוחד
שיהיה בקלות ובנחת:)
לצפיה ב-'מטפלת לילה'
מטפלת לילה
08/08/2018 | 12:19
3
42

היי,
מחפשת מטפלת לילה לתינוק רך החל מסוף אוגוסט
דרישות-בת 18 ומעלה עם ניסיון בטיפול בתינוקות רכים והמון סבלנות
3 -4 לילות בשבוע החל מ 22:00 ועד 7:00 בבוקר
נא רישמו לי למייל
לצפיה ב-'יכולה להמליץ'
יכולה להמליץ
08/08/2018 | 13:39
2
40
על מישהי מתה"ש.
רחוקה מ18,היא אמא,יועצת הנקה בפגייה ועוד.
כשאנחנו יצאנו מהפגייה היא שמרה,ערב אחד על הפיצים שלי.
אם מעניין אותך אתן לך שם+נייד.
לצפיה ב-'לאחי וגיסתי הייתה מטפלת לילה בשם יעל רוזן'
לאחי וגיסתי הייתה מטפלת לילה בשם יעל רוזן
09/08/2018 | 17:20
1
6
לצפיה ב-'יעל מדהימה! '
יעל מדהימה!
09/08/2018 | 23:30
7
לצפיה ב-'סקירה מאוחרת - התייעצות והמלצות'
סקירה מאוחרת - התייעצות והמלצות
05/08/2018 | 18:52
5
74
לצערי כל בתי החולים באזור המרכז והשרון שהתקשרתי אליהם לא יכולים לקבל לסקירה מאוחרת תאומים בספטמבר (בגלל החגים). 
לכן אני צריכה לעשות את הבדיקה באופן פרטי. את הסקירה המוקדמת עשיתי אצל מיקי לוריאן והייתי מאוד מרוצה אבל הוא לוקח 4800 לשני עוברים באופן פרטי (על המוקדמת שילמתי 228 דרך כללית). בדקתי גם אצל ראובן אמסטר והוא לוקח 3400, ובנוסף אצל יפעת גולד שלוקחת 3000. האם מישהי מכן יודעת להמליץ על ראובן אמסטר או על יפעת גולד? אם יש המלצות אחרות אשמח לשמוע :) 
לצפיה ב-'מה ק''ח שלך?'
מה ק''ח שלך?
05/08/2018 | 19:00
51
אני בכללית ועשיתי סקירה מואחרת במרקז בריאות האישה. הזמנתי תור די מראש בבאר שבע, אבל נגיד באשקלון היו תורים יותר קרובים, אז נראה לי אפשר לנסות לחפס תור פנוי גם איפשהו במרקז.
לצפיה ב-'על מיקי שמעתי'
על מיקי שמעתי
05/08/2018 | 21:15
32
את השניים האחרים לא מכירה.
פרטי יכולה להמליץ על פרופ' צלאל.
בהצלחה.
לצפיה ב-'לא מכירה את הרופאים שציינת'
לא מכירה את הרופאים שציינת
06/08/2018 | 09:45
29
יכולה להמליץ לך בחום על ד"ר אניטה סילבר. למיטב ידיעתי היא מקבלת באופן פרטי בכפר סבא.
אני עשיתי אצלה 2 סקירות מתוך 3 והיא היתה מדהימה.
יש גם את ד"ר ג'קי סביליה שהוא מוצלח. לא מאד תקשורתי, אבל מאד מקצועי. מקבל דרך מכבי, אבל יש מצב שגם באופן פרטי. כדאי לבדוק.

בהצלחה
לצפיה ב-'סקירה מאוחרת'
סקירה מאוחרת
07/08/2018 | 16:30
30
היי, 
אני עשיתי את הסקירה המוקדמת אצל פרופסור אחירון (מקבל בת"א) והוא ממש מקצועי ומומלץ.
לקח לסקירה ראשונה 3600 ולבאה אחריה ייקח 2000 בגלל שעשיתי אצלו את הראשונה. 
אם תרצי תפני אלי בפרטי לגבי תור לבי"ח מאיר לסקירה מאוחרת ב18 בספטמבר. שריינתי מזמן, אולי תוכלי לקבל את התור שלי. ממילא התכוונתי לבטל.. 
נ.ב אני לא מכירה ולא יודעת כמה הסקירה שם איכותית וטובה. 
לצפיה ב-'עשיתי את הסקירה המוקדמת אצל אמסטר'
עשיתי את הסקירה המוקדמת אצל אמסטר
08/08/2018 | 13:30
23
 באופן פרטי והוא היה ממש יסודי וחביב, ממליצה עליו בחום. 
את המאוחרת עשיתי דרך הקופה אצל מיקי לוריאן במסגרת ההסדר (אמסטר לא נמצא בהסדר עם הכללית)
לצפיה ב-'קבוצת ווצאפ להריון עם שלישייה'
קבוצת ווצאפ להריון עם שלישייה
07/08/2018 | 14:02
40
היי האם יש קבוצת ווצאפ להריונית עם שלישייה???
לצפיה ב-'מישהי עשתה דיקור מי שפיר אצל פרופ' ליפיץ?'
מישהי עשתה דיקור מי שפיר אצל פרופ' ליפיץ?
04/08/2018 | 11:49
8
56
אשמח לחוות דעת על ליפיץ. 
ומלבד זאת, שמעתי שבהריון תאומים ליפיץ דוקר רק פעם אחת ונכנס לשני השקים בכדי למזער נזקים וסיכון לזיהום?
לצפיה ב-'לי עשה שתי דקירות'
לי עשה שתי דקירות
04/08/2018 | 23:55
3
53
אולי זה תלוי במנח העוברים?
לצפיה ב-'היי'
היי
07/08/2018 | 16:22
2
29
ייתכן ותלוי במנח העוברים.. אחכה ונראה. 
כמה זה כואב?
איך מתנהגים אחרי הדיקור? 
האם יש צורך באגד או גזה על מקום הדקירה? 
תוך כמה זמן יש תוצאות?
אשמח למענה :) 
תודה!
לצפיה ב-'לא כאב בכלל'
לא כאב בכלל
08/08/2018 | 15:15
23
אני לא זוכרת שידעתי איפה בדיוק דקרו אבל אולי שכחתי. תשובות תוך שבועיים או חודש? אני לא זוכרת.. את יכולה להתקשר לאסותא לשאול. נדמה לי שמתחייבים לחודש ומעשית התשובות תוך שבועיים. זה לגבי הצ'יפ. תשובה של המי שפיר הבסיסי הגיעה אחריו.
אחרי הדיקור המליץ נדמה לי יומיים לנוח, את יכולה לשאול את המזכירה שלו. לא לסחוב כלום, לא לפתוח דלת כבדה. אני מאוד מאוד חששתי ושבוע שלם לא יצאתי מהמיטה. הלכתי על המלצות מחמירות של רופאים אחרים שראיתי באינטרנט. וגם שבועיים אחכ מאוד נשמרתי. אומרים שסהכ הסיכון אחרי הדיקור הוא למשך 3 שבועות, כאשר ביומיים הראשונים הסיכון הכי גדול ואחכ יורד.
בהצלחה רבה
לצפיה ב-'זה לא כואב'
זה לא כואב
09/08/2018 | 17:03
11
אבל התחושה היא לא כ"כ נעימה. סוג של תחושת לחץ חזקה בבטן.
אני נחתי יומיים אחרי הבדיקה (זה מה שליפיץ הנחה אותי) - ממש ברמה של לשכב ולא להתאמץ בכלל, ואח"כ חזרתי לפעילות רגילה. באותו יום עוד הרגשתי את המקום של הדקירה, ולמחרת כבר לא הרגשתי שום דבר חריג, אבל בכל זאת המשכתי במנוחה.
התוצאות למיטב זכרוני הגיעו אחרי 3 שבועות בערך.
לצפיה ב-'אני עשיתי אצלו, די מזמן...'
אני עשיתי אצלו, די מזמן...
05/08/2018 | 17:55
43
2 דיקורים. להבנתי אין דרך אחרת לעשות את זה כיוון שרוצים בכל פעם לשאוב משק אחר ואין טעם לערבב את נוזלי השפיר במבחנה כי אז לא ניתן יהיה לתת תוצאות ספציפיות לכל עובר.
אם בכל זאת יש דרך לעשות את זה בדקירה אחת - תעדכני כדי שכולנו פה נדע.
לצפיה ב-'מוסיפה הערה'
מוסיפה הערה
06/08/2018 | 10:05
2
43
בהמשך לשאלתך בעניין דיקור אחד - הבנתי שיש רופאים שממליצים במקרה של תאומים זהים (שליה אחת, שני שקים) לעשות דיקור אחד כיוון שהזהות שלהם גורמת לכך  שסטטיסטית הסיכוי לבדיקה תקינה אצל אחד ולא אצל השני קטן יותר מהסיכון שבדקירה כפולה.
יתכן שזו היתה כוונתך?
לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
06/08/2018 | 10:32
1
35
היי, תודה על תשובתך.
זו לא הייתה כוונתי.. וגם יש לי תאומים שאינם זהים.
שמעתי שכדי למזער את הנזק הוא בוקר פעם אחת ויכול לעבור בצורה זו גם חדר השני.. 
אבל כנראה שלא כך הדברים. 
אקווה שהוא מספיק מקצועי ושהכל יעבור בשלום ��
לצפיה ב-'הוא מאד מקצועי ומנוסה'
הוא מאד מקצועי ומנוסה
08/08/2018 | 12:12
20
את תראי כשתגיעי לבדיקה את כמויות הריקודים שהוא עושה....
מחזיקה לך אצבעות ומאחלת לך שהכל יעבור בשלום ובצורה תקינה
לצפיה ב-'2 עריסות או מיטה אחת'
2 עריסות או מיטה אחת
27/07/2018 | 12:30
11
118
הי בננות,

2 תאומות בדרך, מתלבטים אם להשכיר 2 עריסות או שעדיף מיטת תינוק את לשתיהן עד גיל 4-5 חוד' ואח''כ לפצל ל 2 מיטות. אין לנו כ''כ מקום בחדר ל 2 עריסות ומצד השני הפחד לפצל בגיל 4-5 חוד' ולהעביר לחדר לבד (לא סומכת על אינטרקום בייביסיטר)
יש פיתרון יצירתי לעיניין?

תודה וחג אהבה שמח:)
לצפיה ב-'אני חושבת שהכי טוב'
אני חושבת שהכי טוב
27/07/2018 | 13:35
5
128
שתי עריסות עד גיל שלושה חודשים בחדר שלכם ואז שתי מיטות תינוק בחדר נפרד. בגיל שלושה חודשים הם כבר גדולים יחסית ולא שברירים כמו מייד אחרי לידה, יכולים לקרוא לכם אם הם ממש צריכים ולא צריך כבר לקום לכל פיפס קטן שלהם.
לי לא היה אינטרקום והעברתי לחדר נפרד בגיל 4 חודשים.
במיטה אחת אפשר עד גיל שלושה חודשים בערך, אז הם מתחילים לזוז ולהפריע זה לזה, אבל גם לפני זה אם אחד בוכה הוא יפריעה לשני, אם אחד פולת, צריך להחליף סדין לשניים. לדעתי, פחות מתאים.
לצפיה ב-'מה ז''א יכולים לקרוא לנו??? בגיל 3 חוד??'
מה ז''א יכולים לקרוא לנו??? בגיל 3 חוד??
27/07/2018 | 13:46
4
37
לצפיה ב-'כשהם צריכים משהו '
כשהם צריכים משהו
27/07/2018 | 13:52
3
93
הם יכולים לבכות מספיק חזק כדי שאת תתעוררי ותשמעי מחדר אחר. אצל ממש קטנטנים זה יכול להיות בעיתי.
לצפיה ב-'אני יותר בחרדה ממות בעריסה עד גיל שנה'
אני יותר בחרדה ממות בעריסה עד גיל שנה
27/07/2018 | 18:50
2
32
לצפיה ב-'מוות בעריסה הוא ביטוי'
מוות בעריסה הוא ביטוי
27/07/2018 | 18:57
80
מוות,חלילה,יכול להתרחש גם במיטת תינוק וגם אז הוא יכונה "מוות בעריסה".
העריסות תהיינה צמודות אל המיטה הזוגית שלך כך שתשמעי הכל וחוץ מזה,אפשר לשים את מגש הביביסנס גם מתחת למזרן העריסה.
לצפיה ב-'כמו שכתבה רותם'
כמו שכתבה רותם
01/08/2018 | 09:33
36
מוות בעריסה לא חייב לקרות בעריסה - הוא יכול לקרות גם במיטה.
מוות בעריסה הוא שם כולל לתינוקות שמתים תוך כדי שינה מבלי שנמצאה סיבה ישירה למוות שלהם.
יש כל מיני גורמים שעשויים להעלות / להפחית את הסיכוי למוות בעריסה (למשל: שינה עם מוצץ, שינה על הגב, עישון בסביבת התינוקות, חימום יתר של החדר וכו') אבל השינה שלהם ביחד או לחוד היא לא בעלת השפעה בנושא.
מה שכן מומלץ מבחינת "מוות בעריסה" הוא להשאיר את הילדים איתך בחדר עד גיל חצי שנה. יש לזה מגוון סיבות - ביניהן העובדה שכשהן איתך בחדר השינה שלך יותר קלה ואת יותר ערה למצבי מצוקה שלהם, וגם העובדה שהן שומעות את הנשימות שלך ומווסתות את הנשימה שלהן על פיה.
לצפיה ב-'המלצתי'
המלצתי
27/07/2018 | 18:49
2
73
שתי עריסות לידכם.
אצלי היו בעריסה עד 9 חודשים ואז עברו למיטת תינוק,בחדר שלהם.
אני,אישית,ישנתי איתם בלינה משותפת ,מבחירה ובהנאה גדולה,עד לא מזמן (אני אם יחידנית).
אם הייתי מעבירה למיטת תינוק בחדר משלהן אז רק עם ביביסנס,לפחות עד גיל שנה.
שבת שלום.
לצפיה ב-'על אלו עריסות את מדברת?'
על אלו עריסות את מדברת?
27/07/2018 | 19:30
1
67
בעריסה קטנה אפשר להשתמש עד גיל 3 חודשים לפי תקן. בפועל זה עד 4 חודשים גג, כי ברגע שתינוק מתחיל להתפך זה מסוכן.
יש עריסות יותר גדולות שבהן אפשר להשתמש עד גיל שנה. אני קניתי שתיים כאלה, אבל בדיעבד לא הייתי עושה זאת כי אחרי גיל שנה גל צריך פתרון כלשהו.
לצפיה ב-'גדולות/קטנות לא יודעת לענות לך אבל...'
גדולות/קטנות לא יודעת לענות לך אבל...
27/07/2018 | 20:29
54
השכרתי אותן מ"מוצצים" ,היו מעץ והן היו מרווחת מאוד.
ילדיי גבוהים ושכבו בהן בנינוחות,עד גיל 9 חודשים.
יתרה מכך,הייתי תמיד משכיבה על הגב אבל ביתי אהבה יותר לשכב על הבטן והצליחה אפילו "להתהפך" בתוכן באופן חופשי.
לצפיה ב-'מה שאני עשיתי..'
מה שאני עשיתי..
30/07/2018 | 11:28
63
שמתי את שניהם באותה מיטה, כל ראש בכיוון אחר, קצת באלכסון. הם גם ככה לא מסתובבים, מתהפכים או עושים משהו בחודשים הראשונים.
אחרי 3 חודשים בערך, כבר העברתי אחד מהם למיטה אחרת.
לא השתמשתי בכלל בעריסה.
לצפיה ב-'בעיני השאלה היא בעיקר אם את מעוניינת להשתמש במכשיר בייביסנס'
בעיני השאלה היא בעיקר אם את מעוניינת להשתמש במכשיר בייביסנס
01/08/2018 | 09:29
44
אם כן - מיטה אחת היא לא רלוונטית.
אם לא - אז את בהחלט יכולה להשתמש במיטה אחת בערך עד גיל 4 חודשים.
ברגע שמתחילים לזוז ולהסתובב במיטה זה פחות נוח להם לישון ביחד באותה מיטה.
לצפיה ב-'דילול עוברים מתוך 3, הריון ספונטני'
דילול עוברים מתוך 3, הריון ספונטני
27/07/2018 | 01:43
5
106
אשתי בשבוע 6+, בת יותר מ35, הריון ספונטני כאמור. יש לנו ילדה בת 3 בבית.
השבוע היינו אצל רופא לבדיקה ויש לנו שלישייה (3 שקים). קצת אחרי ההתרגשות הראשונית וההפתעה, הומלץ לנו ע"י הרופא לבצע דילול עובר אחד. אנחנו עדיין בשלב איסוף המידע של כל ההיבטים של שלישייה/תאומים וכו' על כל המשתמע מכך. נקבל החלטה שיהיה לנו את מירב המידע.

רציתי לשמוע מנסיונם של הורים נוספים שעברו היריון של שלישייה בדגש על ספונטני בין אם דיללו ובין אם לאו:
האם דיללתם? איך עבר הדילול?
איך עברה הלידה? איך עבר גידול הילדים? באם יש אחים גדולים איך היתה החוויה שלהם? איך הסתדרתם כלכלית? איך זה השפיע על חייכם (לטוב ולרע)

תודה מראש והרבה בריאות לכל המעוברות והולדים
וט"ו באב שמח
לצפיה ב-'אין לי נסיון של הריון של שלישיה'
אין לי נסיון של הריון של שלישיה
29/07/2018 | 18:02
83
והתאומות שלי גם לא ספונטניות.
ובכ"ז מרשה לי לעצמי להגיב ולומר לכם שהרפואה היום חששנית מאוד מאוד, בכל הנוגע לפחד שיבואו אליהם בטענות. ההמלצות שלהם נובעות מעניין בריאותי וכיסוי שלהם. אבל את ההחלטה להוליד שלוש נשמות לעולם, לגדל אותם בשמחה ולזכות בשפע שקיבלתם, זה רק אתם יכולים לעשות. קחו בערבון מוגבל את המלצותיהם של הרופאים.
מאחלת לכם החלטות טובות בע"ה!!
לצפיה ב-'גם ללא נסיון עם שלישיה'
גם ללא נסיון עם שלישיה
29/07/2018 | 18:20
80
מאוד מזדהה עם ננסית.
בנוסף - שבוע 6 נראה לי מוקדם מאוד. גם אם מחליטים לדלל, הייתי מחכה לראות שכולם מתפתחים, שלא יהיה מצב שאתם מדללים ופתאום האחרים מפסיקים להתפתח.
לצפיה ב-'ווואווו'
ווואווו
05/08/2018 | 23:28
1
42
תגובה ראשונית שלי היא ואו.... הריון ספונטני עם שלישיה  ואוו
אפילו לא יודעת אם לטוב או לרע ( אני אמא לתאומים וגם אחות פגיה )
הריון שלישיה הוא לא פשוט בכלל, מלווה בהרבה פחדים ללידה מוקדמת ופגים קטנים. רוב הריונות של שלישיה לא עוברים את השבוע 32 -33  עם משקלים בסביבות 1500. וגם רוב הנשים מאושפזות לשמירת הריון
אבל יש גם הריונות שלישיה שמסתיימים עם ילדים בריאים אפילו שהם פגים.  
ממליצה לכם להכנס לפיסבוק לקבוצה של תאומים ושלישיות , יש קבוצה מאוד גדולה ושם תקבלו הרבה יותר מידע ותוכלו להגיע להחלטה נכונה עבורכם.  
כמו שכבר רשמו לפני, שבוע 6 מאוד מוקדם. לפעמים יש אחד שלא מתפתח, אחד שהתחיל להתפתח והפסיק. ולכן במידה ותחליטו על דולול זה יהיה קרוב לשבוע 15 שזה גם אחרי שקיפות. גם בשקיפות יש מצב שאחד העוברים לא תקין.

לגדל שלישיה לא נשמע לי ממש פשוט. אבל נשמע שזה אושר אמיתי לקבל 3 ילדים בבת אחת.

מאחלת לכם המון בהצלחה בכל אשר תבחרו. ומלא כוחות.
לצפיה ב-'שבוע לידה של שלישיה הוא 34 בממוצע'
שבוע לידה של שלישיה הוא 34 בממוצע
06/08/2018 | 07:58
36
זאת אומרת שלא נכון שרוב הלידות הן לפני שבוע הזה.
לצפיה ב-'שלישיה ספונטנית'
שלישיה ספונטנית
07/08/2018 | 12:37
30
הי, אני עכשיו בשבוע 23 עם תאומות אחרי דילול משלישיה ספונטנית. אצלי הסיפור היה מורכב יותר כי היו שלושה שקים שכולם מחוברים לשיליה אחת (כלומר שלישיה זהה... אחד המצבים הנדירים יותר). לא יכולנו לעשות דילול רגיל ועברנו פרוצדורה מיוחדת ומסוכנת יותר של הפחתה בלייזר. את ההחלטה לעבור הפחתה קיבלנו אחרי שהרופאים הלחיצו אותנו מספיק עם הסיכונים שבהריון כזה ובעיקר לאור העובדה שיש בבית עוד שני ילדים לא גדולים... ההפחתה התבצעה בשבוע 14+4 אחרי בדיקת שקיפות וסקירה מוקדמת מאוד ועבר בשלום  
רשמתי את זה מאוד ענייני וקר אבל כמובן שאלו היו חודשים מאוד קשים עם הרבה בכי וחוסר וודאות. אני נשמתי לרווחה בפעם הראשונה בהריון הזה בשבוע 15...
אני לא יכולה לענות על רוב השאלות שלך אבל כן, מבינה אתכם, גם אני הייתי שם 
לצפיה ב-'דחוף המלצות!!!לעגלות תאומים'
דחוף המלצות!!!לעגלות תאומים
24/07/2018 | 22:11
15
310
לא נשאר לי הרבה זמן לבחור,רציתי את הבוגבו אבל מלחיץ אותי המשקל המטורף של הגעלה במיוחד שאתה נוסע לעיתים באוטובוס ולא ברכב 

לצפיה ב-'סטרול אייר'
סטרול אייר
25/07/2018 | 07:18
2
79
ובצבע בהיר-ירוק.
עגלה קלה ונוחה לתפעול.
שנה ראשונה התחלנו עם ביבי ג'וגר-טעות גדולה,עגלה איומה!
מכרתי ורכשנו סטרול אייר שהייתה נפלאה.
לידה קלה,בזמנה
לצפיה ב-'זה מגיל לידה ?'
זה מגיל לידה ?
25/07/2018 | 16:09
1
55
ממש תודה !!
אמן !!!
לצפיה ב-'כן ו...'
כן ו...
25/07/2018 | 17:18
69
אני השתמשתי באמבטיות של הביבי ג'וגר אבל אחרי שרכשתי את הסטרול אייר והבנתי שטעיתי עם הביבי ג'וגר מלכתחילה,הרהרתי שיכולתי לקנות סטרול אייר,אפשר גם עם אמבטיות אבל לא חייבים כי היא עגלה מאוד נעימה,אפשר לשים תוספת של הריפוד הזה,בפנים שלא זוכרת את שמו...לי היו כאלו עבים בצבע ירוק,של העגלה,שהשיג לי זה שקניתי ממנו וזה בהחלט משטח יציב וחובק לתינוק.
אני לא מתכוונת לדקים שמוכרים בחנויות לתינוקות אלא יש עבים יותר באופן משמעותי.
ממליצה גם על הצבע הירוק שחוץ מהעובדה שכל מי שיעבור לידך,יסתכל על העגלה הוא לא "מתחמם" כמו אדום ובטח ובטח שחור.

לצפיה ב-'לנו יש קוקו ביבה חדשה'
לנו יש קוקו ביבה חדשה
25/07/2018 | 19:20
9
80
ואני מאד מרוצה ממנה. זו אחת מעגלות תאומים הכי קלות שמתאימות מגיל לידה.
אין בה אמבטיות, אבל יש מקטני ראש לקטנים מאד ושק לכיסוי רגליים.
לצפיה ב-'אם אינני טועה...'
אם אינני טועה...
25/07/2018 | 21:01
8
78
הגגון משותף לשני המושבים וזה חיסרון.
גם זכור לי שמנח הרגליים לא היה נראה לי מוגן ונוח דיו.
סליחה מראש,אם טועה.
שקי רגליים יש גם בסטרול אייר.זה מגיע כציוד נלווה לעגלה.
לצפיה ב-'נכון לכרגע כבר לא '
נכון לכרגע כבר לא
25/07/2018 | 21:13
7
78
בדגם חדש גגון כבר בנפרד
יש שם זוית שכיבה מלאה ומנח הרגליים אפשר לשנות איך שרוצים
לדעתי עגלה מאד מוצלחת
לצפיה ב-'מה הבעיה עם הבייביגוג'ר?'
מה הבעיה עם הבייביגוג'ר?
27/07/2018 | 12:36
5
68
אני לא קונה, אלא מקבלת ועכשיו גרמתן לי להרהורים מחדש....
לצפיה ב-'גם אין לה אבמטיות, אלא צריך להשכיר. מהיכן משכירים?'
גם אין לה אבמטיות, אלא צריך להשכיר. מהיכן משכירים?
27/07/2018 | 12:37
1
26
לצפיה ב-'באיזור המרכז אפשר להשכיר אמבטיות לתקופה קצרה'
באיזור המרכז אפשר להשכיר אמבטיות לתקופה קצרה
01/08/2018 | 09:36
18
אני מכירה את "עגליס" בהרצליה, שמאפשרים לשכור את האמבטיות. אני מניחה שיש עוד מקומות שמאפשרים השכרה.
לצפיה ב-'אני חושבת שאם את מקבלת בחינם'
אני חושבת שאם את מקבלת בחינם
27/07/2018 | 13:29
68
אז היא בסדר. אני לא השתמשתי בה, אבל מתקפת התלבטויות אני זוכרת שהיא פשוט טיפה יקרה יותר מקוקו ביבה ועל כל דבר צריך לשלם בנפרד והיא טיפה יותר כבדה. אמבטיות דרך אגב לא חייבים, אני ילדתי בסוף אוקטובר והסתדרתי בלי. יש לבייביגוגר שקים לכיסוי רגליים?
לצפיה ב-'עגלה...'
עגלה...
27/07/2018 | 18:54
63
אם את מקבלת,לא אמליץ לך לא לקחת כי ....נותנים-לוקחים-חוסכים.
למה אני לא אהבתי?
ראשית,קניתי העגלה ב"מוצצים" ושם קניתי האמבטיות.מניחה שבכל חנות שיש לה את העגלה,ימכרו גם את האמבטיות.
מזל שהיו אמבטיות משום שאיך שהן יצאו והקטנים עברו לעגלה-מיד מכרתי.
אין לעגלה כיסויי לרגליים/שק שינה.
השכיבה בעגלה לא "חובקת",הרגיש לי שהכל "פרוץ",מנח הרגליים כלפי מטה בלי אפשרות להרימו ועוד ועוד.
קראי במרשתת השוואות,נגיד,בין הסטרול אייר לביביג'וגר ואולי תתרשמי יותר.
שבת שלום
לצפיה ב-'שום בעיה , עגלה מעולה . שימשה אותנו נאמנה מגיל לידה'
שום בעיה , עגלה מעולה . שימשה אותנו נאמנה מגיל לידה
31/07/2018 | 17:22
31
עד שנתיים וחצי בערך . ואז מכרנו בלי שום בעיה
לצפיה ב-'גם רואה אותה מלא לאחרונה ברחובות'
גם רואה אותה מלא לאחרונה ברחובות
29/07/2018 | 17:24
51
ובכ",ז אין מצב שהייתי מוותרת על המאונטיין באגי שלי.. בגלל הרוחב המושלם שלה!!
לצפיה ב-'יש לי קוקו ביבה ואני מאד מרוצה!'
יש לי קוקו ביבה ואני מאד מרוצה!
30/07/2018 | 11:30
17
לצפיה ב-'מניסיוני האישי עם הבוגבו'
מניסיוני האישי עם הבוגבו
01/08/2018 | 09:59
43
היא עגלה מאד נוחה, גם להורים וגם לילדים.
אבל, המשקל שלה הוא אכן גבוה, והיא גם לא מאד צרה...

אני מודה שמעולם לא ניסיתי לעלות עם עגלת תאומים לאוטובוס - לא עם הבוגבו ולא עם הקוקו ביבה שהיתה לי, אבל לדעתי, עגלת תאומים לעולם לא תהיה נוחה להתנהלות באוטובוס בגלל הרוחב שלה.... אני לא יודעת אם דווקא המשקל הוא הבעיה...  
לצפיה ב-'וואי. הרבה זמן לא הייתי פה'
וואי. הרבה זמן לא הייתי פה
24/07/2018 | 12:49
5
146
ולא יאומן אנחנו אוטוטו מסיימים שבוע 34....

הרופאה ב"ה אופטימית ולא צופה לידה מוקדמת.
אני מנסה לברר ולא מצליחה להבין, אם הכל תקין - נותנים לסחוב עד שבוע 40?
ואם כן, מבצעים מעקב הריון עודף מ38?

כל רופא או אחות עם הגישה שלו... אשמח לשמוע מבעלות נסיון או יידע.

ועוד שאלה - מישהי יודעת אם קיים טרמפיסט לעגלת תאומים?

תודה!
לצפיה ב-'הי'
הי
24/07/2018 | 19:27
92
תלוי קודם כל בסוג הריון. אם מדובר בהריון מונו בי לא מומלץ לסחוב מעבר לשבוע 37. לגבי הריון בי בי אין תשובה חד משמעית בדיוק כמו שאמרת. אני ילדתי בניתוח מתוכנן בשבוע 37+5 עקב מצג של מובילה ואחת מהבנות הפסיקה לגדול ואצלי כבר התחילו להופיע סיבוכים גם. בקטנה, אבל רופאה שלי אמרה שבדיאבד היה כדאי ליילד אותי שבוע קודם.
לצפיה ב-'בדיוק קראתי את הודעת הלידה שלי מלפני 4.5 שנים'
בדיוק קראתי את הודעת הלידה שלי מלפני 4.5 שנים
27/07/2018 | 01:38
2
70
כתוב שם שהלכתי לאיכילוב לעשות מעקב ב38+2 ואמרו לי שלא עושים מעקב בשלב הזה רק זירוז אם אני רוצה. אז הלכתי הביתה ושלושה ימים אחר כך זה קרה לבד.
אם יש לך מצגים נוחים חכי להתפתחויות ספונטניות:)
לצפיה ב-'לא הייתי נותנת המלצות חד משמעיות במקרה כזה'
לא הייתי נותנת המלצות חד משמעיות במקרה כזה
27/07/2018 | 10:15
1
63
כי הכל תלוי לא רק במצגים, אלה גם במצב של אשה ושל העוברים
לצפיה ב-'ברור, התשובה היתה לגבי המעקב. על כל היתר צריך להתפלל'
ברור, התשובה היתה לגבי המעקב. על כל היתר צריך להתפלל
28/07/2018 | 23:27
10
לצפיה ב-'בבתי חולים יעדיפו לילד ולא להגיע לשבוע 40'
בבתי חולים יעדיפו לילד ולא להגיע לשבוע 40
01/08/2018 | 09:40
40
אבל אני מכירה כאלה שהחליטו להמתין בכל זאת וילדו באופן טבעי ובלי זירוז אחרי שבוע 38.
עקרונית, הסיכוי להגיע עד שבוע 40 בהריון תאומים הוא לא גבוה... לא רק בגלל המלצות רפואיות, אלא גם בגלל המשקל הגדול שמוביל להתקצרות של צוואר הרחם עוד לפני שבוע 40.
בכל מקרה, שבוע 34 הוא עדיין מספיק רחוק מתאריך היעד - ודברים עשויים להשתנות... אני מציעה לך להקשיב להמלצות הרופאים אבל גם להקשיב לעצמך ולגוף שלך וכשיגיע הרגע המתאים - לקבל את ההחלטות בהתאם
לצפיה ב-'הפרדת תאומים בכיתה א'
הפרדת תאומים בכיתה א
27/07/2018 | 02:08
5
83
שלום,
התאומים שלי, בן ובת עולים לכיתה א'. לי ולהם מאוד ברור שעדיף להם להשאר יחד.
ביהס רוצה להפריד (יש כמה זוגות תאומים במחזור מפחד מתקדים).
האם יש לי זכות לשנות את החלטתם? ואיפה זה רשום?
תודה
שלומית
לצפיה ב-'הם אינם רשאים'
הם אינם רשאים
27/07/2018 | 07:00
3
78
לכפות עליך הפרדה.
גם לי בת ובן ובעוד שנה יעלו לא' וברור לי חד משמעית שלא אפריד.
אני מתוך המערכת .אין כל חוזר מנכ"ל בעניין.
מעבר לכך,את האמא וככזו יש לך זכות חד משמעית להחליט מה יקרה עם הילדים.לזה לא צריך אישורים.
את האפוטרופוסית היחידה שלהם והמערכת לא היא זו שתקבע.
אגב,למיטב זכרוני כבר דובר הנושא בעבר.
הקלידי במרשתת "תאומים במערכת החינוך" וקראי.
בהצלחה ושבת שלווה ומבורכת.
לצפיה ב-'אני קצת מופתעת. הבנות שלי עולות לכיתה א '
אני קצת מופתעת. הבנות שלי עולות לכיתה א
31/07/2018 | 17:26
2
49
עד עכשיו היו ביחד בגן . שנה הקרובה כל אחת תלך לכיתה אחרת.
ככ ברור שמתישהו צריך להפריד בינהן .
ןאם לא בכיתה א אז מתי ?
בסה"כ לכל אחד/ת זכות לקצת נפרדות.
תאומות זו מתנה נהדרת אבל לדעתי להמשיך להתייחס אליהם כאל ישות אחת זו טעות להמשך.
זו כמובן דעתי הפרטית בלבד .
לצפיה ב-'מעבר לעובדה שזו אכן,דעתך'
מעבר לעובדה שזו אכן,דעתך
31/07/2018 | 19:41
1
39
מזמינה אותך להבחין בין תאומים מאותו מין לבין תאומים שמינם שונה.
יכולה להעיד על ילדיי שבגן,לה יש את החברים שלה ולו את החברים שלו.
המרחב בו הם פועלים הוא אחר למרות,ששניהם באותו הגן.
יישות אחת?ממש אבל ממש לא!!!!אמירה ממש שגויה,בעייני.
זו אחת הסיבות המובהקות שלא אפריד.
מעבר לכך,אישית,חשובה לי מאוד הקירבה המשפחתית גם במסגרות הלימודיות,מסיבותיי שלי.
וכן,נכון,יש כמוך שדוגלים/בעד נפרדות וגם זה בסדר.
כל אמא תעשה מה שטוב ונכון לה ולילדיה אבל,אם נחזור לשאלת פותחת השרשור-בית הספר אינו רשאי לכפות הפרדה,בשום אופן.
לצפיה ב-'נפרדות היא לא רק תוצאה של הפרדה פיזית ביניהם לכיתות נפרדות'
נפרדות היא לא רק תוצאה של הפרדה פיזית ביניהם לכיתות נפרדות
01/08/2018 | 09:54
27
נפרדות היא קודם כל ובעיקר תוצאה של ההתייחסות לכל אחד מהם כאדם בפני עצמו ללא תלות באחיו התאום/אחותו התאומה.
יותר מכך, הפרדה פיזית בכיתות לא בהכרח תוביל לנפרדות פסיכולוגית אם היחס אליהם תמיד יהיה אחד ביחס לשני , ואחד ביחד עם השני. לעומת זאת, נפרדות פסיכולוגית יכולה לבוא לידי ביטוי גם כשלומדים ביחד באותה כיתה אם המחנכת והמורות המקצועיות יודעות להתייחס לכל ילד בפני עצמו מבלי לייצר את ההשוואה התמידית ביניהם שממילא קיימת גם אצלם. כמובן שקודם כל העבודה היא בבית, ותפקיד ההורים הוא גם להנחות את צוות בית הספר בהתאם לכך.

בלי קשר להפרדה בכיתות - כיוון שכתבת שיש כאלה שדוגלים בנפרדות, אבל יש גם כאלה שלא - חשוב לי לכתוב שנפרדות פסיכולוגית (בשונה מהפרדה פיזית) היא מה שכל הורה לתאומים צריך לשאוף אליו כיוון שמשמעותו שכל ילד גדל כ"שלם" בפני עצמו ולא כ"חצי" של מישהו אחר. לגדול מתוך תלות במישהו אחר לא מאפשרת לילד להתפתח למבוגר עצמאי ומתפקד. ההפרדה הפיזית יכולה לסייע בכך - לפחות מול צוות בית הספר, אבל היא בוודאי לא הכרח.
לצפיה ב-'בית הספר לא רשאי לכפות הפרדה'
בית הספר לא רשאי לכפות הפרדה
01/08/2018 | 09:46
26
הוא יכול להמליץ לך להפריד - אבל בסופו של דבר את זו שתקבעי אם הם ימשיכו ביחד או ילמדו בכיתות נפרדות.
אם חשבת על הדברים לעומק, הבנת את השיקולים בעד ונגד כל בחירה ומתוך ההיכרות שלך עם ילדייך - זה הדבר הנכון בעיניך לעשות - לבית הספר אין סמכות לכפות עליך הפרדה.

סתם לשם העניין (ואת לא חייבת לענות, כמובן) - למה את לא מעוניינת להפריד?

לצפיה ב-'שלום לכולן'
שלום לכולן
24/07/2018 | 08:51
5
123
אני בהריון תאומים שבוע 12 :) .. רציתי לדעת באיזה שבוע כבר מתחיל לצאת בטן?

לצפיה ב-'ברוכה הבאה!'
ברוכה הבאה!
24/07/2018 | 19:23
76
בשעה טובה!
תלוי איזה הריון זה. בהריון ראשון לפי נסיון שלי בדיוק סביב שבוע שאת נמצאת עכשיו. בהריונות הבאים מוקדם יותר נראה לי.
לצפיה ב-'איזה כיף לראות אותך פה!!!! :)'
איזה כיף לראות אותך פה!!!! :)
29/07/2018 | 08:32
1
48
הייייי!!! 
ממש מרגש לראות..
התכתבנו בפורום טיפולי פוריות, נכון? 
לצפיה ב-'כןן נכון :)'
כןן נכון :)
29/07/2018 | 10:01
44
מה שלומך?
לצפיה ב-'בשעה טובה!!!!'
בשעה טובה!!!!
29/07/2018 | 18:04
41
זה הריון ראשון? אצלי בהריון ראשון של תאומות יצאה הבטן באיזור השבוע 14-16... לא זוכרת בדיוק...
בע"ה שתזכי להריון קל תקין ומשעמם!! ושתצאו בידיים מלאות!:)
לצפיה ב-'ברוכה הבאה ! '
ברוכה הבאה !
05/08/2018 | 18:20
13
אצלי יצאה בסביבות שבוע 15....
לצפיה ב-'רכב שמתאים ל3 כיסאות בטחות'
רכב שמתאים ל3 כיסאות בטחות
21/07/2018 | 10:24
2
72
היי חברים,
אשמח לקבל המלצה מניסיון על רכב 5 מקומות שנכנסים בו 3 כיסאות בטיחות (כרגע יש לנו כיסא אחד britax boulevard) וכאשר יוולדו התאומים נצטרך לרכוש עוד 2 כסאות (מעדיפים על פני סלקלים)
חשוב שיהיה מקום בבגאז, לא מאוד יקר (נלך על יד שנייה עדיפות עד 80 אלף), בטיחותי ואמין.
תודה!
לצפיה ב-'לי יש יונדאי i30 שנת 2013'
לי יש יונדאי i30 שנת 2013
21/07/2018 | 12:23
75
היה לנו ציקו נקסט פיט וקנינו שני כסטות נוספים של חברה שנקראת clek. הם צרים ובטיחותיים. הבגאז יחסית גדול. יש לי קוקו ביבה והיא נכנסת כולל כמה תיקים קטנים. לא הכי נוח אבל לא רצינו לקנות אוטו 7 מקומות בנוסף לשאר ההוצאות
לצפיה ב-'גמלנו יש יונדאי i30cw, שנת 2015'
גמלנו יש יונדאי i30cw, שנת 2015
21/07/2018 | 20:32
50
רכב מפנק,תא מטען ענקי,הרכב מרווח בהחלט.
שבוע טוב
לצפיה ב-'סקירה מוקדמת שלישייה פרופ יגל'
סקירה מוקדמת שלישייה פרופ יגל
17/07/2018 | 12:00
4
116
היי בנות
מישהי יודעת איך אפשר לקבוע תור לסקירה מוקדמת אצל פרופ שמחה יגל עם הנחה ולא בתשלום של 4500?
לצפיה ב-'לא מכירה רופא ספציפי הזה '
לא מכירה רופא ספציפי הזה
18/07/2018 | 09:22
2
64
אבל אם יש לך ביטוחים נוספים במסגרת ק''ח או בפרטי, את יכולה לקבל החזר חלקי על הסקירה, תלוי בסוג הביטוח.
לצפיה ב-'הבעיה שהמכונים שבהסדר עם כללית בירושלים הרוב לא עושים '
הבעיה שהמכונים שבהסדר עם כללית בירושלים הרוב לא עושים
18/07/2018 | 11:05
1
54
סקירה לשלישייה, ומי שכן עושה אומר שאני צריכה 3 תורים ברצף ואין להם, אולי לעובר 1 יכולים להכניס אותי, לבית חולים כללית לא מביאה התחייבות כי הסקירה לא בסל ואם זה פרטי העלות 4500  בגלל שיש לי כללית מושלם אבל עדיין זה סכום לא מבוטל וממש כבד    

עצות יתקבלו בברכה
לצפיה ב-'אם את ממש רוצה לעשות אצל רופא ספציפי הזה'
אם את ממש רוצה לעשות אצל רופא ספציפי הזה
18/07/2018 | 13:45
68
לדעתי, אין ברירה חוץ מלשלם
אם לא, אז אפשר לנסות לחפס מכון הסדר במקום אחר בארץ.
לצפיה ב-'לכי להכי טוב שאת מכירה'
לכי להכי טוב שאת מכירה
18/07/2018 | 17:53
60
בזמנו כשאני רציתי לעשות שקיפות בקופח לא קיבלו אותי ותורים לבתי חולים זה לא משהו שהיה זמין בכלל
אחרי שראינו ששקיפות שזו בדיקה שהיא יחסית פשוטה עושים לנו איתה בעיות אז החלטנו את כל הבדיקות הגדולות-שנשארו הסקירות רק-לעשות באופן פרטי-וגם לי זה עלה כ4000 שקלים.
העלות היא כזו משום שזו בדיקה של שעתיים ומשהו אם לא יותר-תלוי בהתנהגות ובמיקום של העוברים(ולכן גםלוקחים יותר כי בזמן הבדיקה שלך אפשר לקבל מטופלת אחת או שתיים נוספות אז הוא צריך גם להרוויחמהזמן הזה)-במקרה זה גם צריך מומחה למרובי עוברים כדי שיעבור ביסודיות על הכל וידע לא להתבלבל מכמות האיברים ועוברים שרואיפ-זה קל מאוד להתבלבל ולאבד את הסדר שם בפנים.
אני ממליצה-אם כבר יש הריון כזה בסיכון וכזה יקר אז צריך גם לתת את המקסימום מבחינת הבדיקות לוודא שהכל בסדר!!!
(במקרה שלי אובחן מום שהיה קשה לראות אלא אם כן לא מדובר ברופא עם ניסיון וידע-הייתי אצל מספר מומחים אחרי שהתגלה בסקירה וכל אחד אמר שניתן לפספס את זה בקלות-אז יש תמורה להוצאה)
המון המון בהצלחה והריון מצ׳עמם!!!!
לצפיה ב-'מחפסת רופא אף אוזן גרון שמבצע שיאבה מהאוזן'
מחפסת רופא אף אוזן גרון שמבצע שיאבה מהאוזן
17/07/2018 | 20:03
2
70
שלום - הבן שלי סובל מלחץ באוזניים והרופא אאג שהיה לנו בעבר יצא לפנסיה.
אני מחפסת רופא אף אוזן גרון שמבצע שיאבה מהאוזן - אזור המרכז

לצפיה ב-'ד"ר דוד נבות-אא"ג'
ד"ר דוד נבות-אא"ג
18/07/2018 | 07:51
12
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
18/07/2018 | 20:58
6
לצפיה ב-'שאלה אחרונה (לצערי) בפורום הזה'
שאלה אחרונה (לצערי) בפורום הזה
12/07/2018 | 09:40
5
211
סיימתי שבוע 15. הייתי בהריון תאומים לא זהים. בבדיקת השקיפות שעשיתי בשבוע 13 התגלה כי אחד העוברים ללא דופק והרופא העריך לפי גודל העובר שהדופק פסק כשבוע וחצי קודם לכן (שבוע 11).
כעת לאחר סקירה מוקדמת השק עדיין לא נספג במלואו.
העובר השני מתפתח נהדר.
אני מתכננת מי שפיר ב 17+3. 
האם צריך להמתין לספיגה מלאה של התאום לפני כן? האם יש המלצות למועד הבדיקה בעקבות האירוע? 

לצפיה ב-'איני יודעת. רק חיבוק!!!! '
איני יודעת. רק חיבוק!!!!
12/07/2018 | 12:57
1
44
לצפיה ב-''
16/07/2018 | 22:43
20
לצפיה ב-'גם אני אינני יודעת'
גם אני אינני יודעת
12/07/2018 | 15:21
1
115
 אבל שולחת לכם בשם כולנו חיבוק מחזק,להמשך
ו....אל תלכי.הרגישי נוח.
הישארי בפורום הזה ותוכלי לקבל תשובות,כשתדרשי להן.
המשך הריון עגול ובריא
ובבוא הזמן,ידיים מלאות ואושר גדול

לצפיה ב-'תודה לשתיכן.. ריגשתן'
תודה לשתיכן.. ריגשתן
16/07/2018 | 22:45
25
לצפיה ב-''
22/07/2018 | 12:03
26
מצטרפת לרותם - את מוזמנת להישאר איתנו, באהבה.
לצפיה ב-'מחיצה ברחם ותאומים'
מחיצה ברחם ותאומים
10/07/2018 | 09:16
2
140
היי לכולן! אשמח לשמוע ממי שיש לה נסיון..או אם יש פורום אחר שיכול לעזור לי.
אני בת 30 ויש לי ילדה בת 9 מהריון לא מתוכנן. במשך חיי הייתי בהריון לא מתוכנן 3 פעמים כאשר 2 מהם הסתיימו בהפלה יזומה.

כיום אני ובן זוגי  מנסים להכנס להריון
לאחר 2 הזרעות שלא הניבו תוצאה ואף היו 2 זקיקים באופן טבעי  הרופאה רוצה לעבור למחזור עם זריקות . גונאל אף.
לאחר שביצעתי צילום רחם ואולטרסאונד תלת מימד התגלתה לי מחיצה שמהווה כ 30% מהרחם. כאמור המחיצה לא הפריעה להריון הקודם וילדתי אף בשבוע 41.
הרופאה אמרה שבמידה ויהיו 2 זקיקים לא נבצע הזרעה בגלל החשש לתאומים והסיכון בכך שיש מחיצה. אותי זה מצער בגלל שאצתרך לעבור זריקות ואולי בסוף לא לבצע הזרעה .חשבתי שאולי לפחות אחד יקלט.
הרופא שעשה לי אולטרסאונד אמר שאין שום מניעה מהריון תאומים ומחיצה כמו שלי.
האם להתייעץ עם רופא נוסף? האם למישהי היה הריון תאומים ספונטני ואז התגלתה מחיצה ברחם?

לצפיה ב-'שאלה שלך יותר מתאימה לפורום פוריות'
שאלה שלך יותר מתאימה לפורום פוריות
10/07/2018 | 19:45
1
54
אני אישית לא רואה הגיון בלתת גונאל, שאמור לגרום לשחלה לייצר יותר מזקיק אחד שהיא מייצרת באופן טבעי ואחר כך לא לעשות הזרעה אם יהיה יותר מזקיק אחד. דבר יחיד שיכול להסביר דבר כזה זשלוש הזרעות עם הורמונים כתנאי למעבר לIVF. שם אפשר להחזיר עובר אחד שגם דרך אגב יכול להתחלק לשניים.
לצפיה ב-'רציתי לדעת אם מישהי עברה הריון עם מחיצה ותאומים'
רציתי לדעת אם מישהי עברה הריון עם מחיצה ותאומים
11/07/2018 | 01:00
48
כי הרי אפשר להקלט עם תאומים באופן טבעי ולא רק עי טיפולים
ואף אחת לא יודעת איזה רחם יש לה עד שהיא לא נמצאת בטיפולי פוריות בעצם
אז רציתי לשאול אם מישהי עברה את זה ושרדה כדי לספר;)8
לצפיה ב-' מחכים לך בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לך בפורום לידה פעילה וביתית
10/07/2018 | 11:52
15

ד"ר ומיילד מומחה ידבר איתך על כל לידה שהיא קצת אחרת, היכנסי עכשיו

לצפיה ב-'אח שמציק'
אח שמציק
08/07/2018 | 11:15
5
136
בבקשה עצותיכן..
תאומים בנים בני שלוש וחצי , בכללי, שניהם ילדים טובים ואין תלונות .
אבל..אחד מהם כל הזמן מציק, חוטף דברים  ומרביץ לאחיו ככה סתם
גם בגן הוא יכול לראות ילדים משחקים ולבוא לחטוף מהם או להציק
יוצא שאני כל הזמן כועסת ולפעמים נותנת מכה..מסבירה לו שלא יהיו לו חברים ככה.
יש לציין שהם מקבלים המון אהבה שווה בשווה
זה סתם אופי כזה..
איך ניתן ללמד אותו?
בנוסף, יש לתאומים קשר מאד טוב,הם  חברים טובים למרות שגם רבים הרבה.
וגם שאני איתם בחוץ, לאחרונה הם מאד משתוללים ולא ממושמעים..
כל טיפ מכן אקבל בברכה
תודה
לצפיה ב-'תאומות שלי עדיין קטנות'
תאומות שלי עדיין קטנות
08/07/2018 | 19:48
1
91
אז אין לי מה לייעץ לך כרגע, רק חיבוק.
אני מקווה שתבוא פצי ופיצית, מנהלת של הפורום, שהיא גם מדריכה להורים לתאומים ותוכל לעזור, למרות שדי מזמן לא רואים אותה פה, אני מקווה שהכל בסדר אצלה...
לצפיה ב-'אני בסדר'
אני בסדר
22/07/2018 | 13:17
9
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
22/07/2018 | 12:25
2
37
באופן כללי, התנהגויות של הילדים שלנו , צריכות להעביר לנו מסר.
ילד שמתנהג באופן אגרסיבי - זה ילד שמנסה להעביר לנו מסר של צורך בתשומת לב.
למרבה הצער, ילדים מודדים כמות של תשומת לב, אבל פחות מעניין אותם סוג תשומת הלב. מה הכוונה? ברור שהם מעדיפים לקבל חיבוקים, נשיקות, מחמאות... אבל אם הם מרגישים שהם זקוקים ליותר תשומת לב - גם תשומת לב שלילית היא תשומת לב מבחינתם.
אצל תאומים - העניין הזה הוא אפילו בולט יותר. למה? כי ברגע שאמא כועסת עלי וצועקת וכמו שכתבת גם מכה (ואני אתייחס לזה בהמשך)  אני גם מקבל המון המון תשומת לב מאמא, ולא רק זה, אלא מה שאפילו יותר טוב הוא שאני מקבל הרבה יותר תשומת לב מאחי - שהוא מקור התחרות העיקרי שלי על תשומת הלב של אמא.
המסקנה: אם אני מתנהג באגרסיביות ומקבל על זה המון תשומת לב - יש לי אינטרס להמשיך בהתנהגות הזו. מה שנקרא: לא מחליפים קלף מנצח....

אז מה עושים? סופרים עד 10 לפני כל תגובה להתנהגות שלילית של הילד. וכשמגיבים התגובה צריכה להיות הכי אדישה שאת יכולה. לא לכעוס, לצעוק וללהתעצבן - אלא בדיוק להפך - להסביר לו בקול הכי מכיל ומבין שיש לך: "אני מבינה שאתה גם רוצה לשחק במשאית. אבל אחיך משחק בה עכשיו ואצלנו בבית לא חוטפים צעצועים. בוא נבקש בצורה יפה מאחיך שיתן לך את המשאית".
במקביל לזה, תקדישי המון המון תשומת לב למציאת הרגעים (גם אם הם בודדים) שבהם הוא כן מתנהג יפה, שבהם הוא משחק יפה עם אחיו או עם חברים בגינה - ומהרגעים האלה תעשי שמחה גדולה. את כל תשומת הלב השלילית שהחסרת כשהוא לא התנהג יפה - תני לו עכשיו בכמויות אדירות של תשומת לב חיובית: "וואו, חמוד, איזה יופי!! אתה משחק כל כך יפה עם אחיך!! איזה יופי ששיתפת אותו במשחק ונתת לו את המשאית שהוא רצה לשחק בה בלי לריב איתו!! כל הכבוד לך על ההתנהגות המקסימה הזו!! ...."
בסופו של דבר המטרה היא לגרום לו להבין שהוא מקבל הרבה הרבה יותר תשומת לב על התנהגויות חיוביות מאשר על התנהגויות שליליות ואז יהיה לו "שווה" לשנות את ההתנהגות שלו.
קחי בחשבון - זה לא קורה ביום. את צריכה להיות מאד החלטית ומאד עקבית בתגובות שלך ולא לתת לעצמך להתעצבן ולכעוס עליו לא משנה מה. תמיד להעיר לו ממקום של הבנה והכלה ואהבה גדולה אליו (כי את באמת מאד מאד אוהבת אותו!).

דבר שני - לעניין הצעקות והמכות: כשאת צועקת או מכה ילד בתגובה להתנהגות שלו מה שאת בעצם עושה הוא ללמד אותו ע"י דוגמה אישית שצעקות/מכות היא דרך תגובה נכונה ומתאימה לסיטואציות שבהם אתה לא מרוצה מהתנהלות הדברים. כשאת תגיבי אליו אחרת הוא גם ילמד מצפייה בך וחיקוי שלך להתנהג אחרת לאחרים.

דבר אחרון - אני מאד מאד מאד ממליצה לך לפנות להדרכת הורים, וספציפית להדרכת הורים לתאומים כי זה משהו אחר... אם תרצי המלצות אשמח לשלוח לך בפרטי.
לצפיה ב-'תודה, נהנתי מאוד מתגובתך!!!'
תודה, נהנתי מאוד מתגובתך!!!
29/07/2018 | 18:14
1
6
לצפיה ב-'תודה לך!'
תודה לך!
01/08/2018 | 09:23
4

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
פורום משפחות מורכבות
פורום משפחות מורכבות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה