לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1707917,079 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא קניות באינטרנט '
אירוח בנושא קניות באינטרנט
20/02/2018 | 15:10
1

בזמן שרשתות אופנה בקניונים נקלעות לקשיים כלכליים, עולם הקניות ברשת לא מפסיק להתפתח!
לכן לא יכולנו שלא להביא לכם אירוח בנושא.
יש לכם שאלה על קניות באינטרנט? על האתרים השונים, הזמנות, מוצרים או רוצים טיפים לרכישה משתלמת? 

היכנסו עכשיו לשרשור האירוח
לצפיה ב-'מיעוט מי שפיר לתאום אחד/שבוע 20'
מיעוט מי שפיר לתאום אחד/שבוע 20
18/02/2018 | 06:27
2
45
 היי כולם, הריון תאומים לא זהים, כל אחד שק ושליה נפרדים. מהתחלה שומרים על פער של שבוע ביניהם, בסקירה שבוע 20 שניהם במצב תקין, גודל, איברים, לב הכל נבדק ונמצא תקין, חוץ מזה שלתאום שקטן יותר יש מעט מי שפיר והשליה שלו קטנה יותר. 
אני בקנדה ואין לי אפשרות לקבל חוות דעת שניה, אין מכוני us או רפואה פרטיים ולכן אני תקועה עם התוצאות האלו ביד... הוחלט שכעת ממתינים לסקירה הבאה שיעשו בשבוע 26 ואז כפי שאמרו הרופאים- נראה מה יהיה. לפי נסיון שלהם כנראה הקטן לא יתפתח ולבסוף או שנצטרך להחליט ליילד את שניהם מוקדם או לזרום עם מה שיש וללדת רק תינוק אחד חי ובריא והשני יעצור את ההתפתחות... 
יש לי כבר שני ילדים ואני יודעת לא לסמוך על תוצאות us, במיוחד שאין עוד עין שראתה את התוצאה... לתאום הקטן הזה יש שליה קדמית והיה להם קשה למדוד כי השליה הסתירה הכל ולקח זמן למדידות , אז אני רק חושבת שאולי יש מצב שטעו, או שזה עוד ישתנה... ספרו לי אם היה לכם משהו דומה ולבסוף היה מספיק מים והשליה גדלה תקין... ספרו גם חיובי וגם שלילי... אני מנסה לבנות תמונה של זה בראש...

לצפיה ב-'מחזיקה לך אצבעות שהכל יהיה בסדר '
מחזיקה לך אצבעות שהכל יהיה בסדר
19/02/2018 | 08:57
6
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
20/02/2018 | 11:56
10
שלום חברה,

ראשית אני יכולה לומר לך שגם אצלי יש פער של 5-6 ימים שנשמר כבר כמה שבועות, בינתיים אמרו לי שזה לא אומר כלום ולהמשיך לעקוב, אבל אני בשבוע מוקדם יותר ממך. לא יודעת מה זה אומר על שיליה קטנה יותר, איתי עדיין לא דיברו על זה.

שנית, לא גרתי בקנדה, אבל גרתי בעבר בארה"ב וממש מוזר מה שאת אומרת שאין מכוני US ואי אפשר לקבל חוות דעת שנייה? אני יודעת שהרפואה בקנדה דומה לארה"ב ומאוד מתקדמת? האם את מתכוונת שזה לא מכוסה בביטוח שלך? 
אם הייתי במצבך, לי באופן אישי היה קשה לחכות לשבוע 26 ו"לקוות שיהיה טוב". אם את גרה קרוב לגבול עם ארה"ב, ויש לך אפשרות, אולי שווה לנסוע לאחד מבתי החולים/ קליניקות בקרבת הגבול (רוצ'סטר, באפלו, מקומות אחרים בניורק סטייט או ורמונט?). אני יודעת שבניו יורק (גם בסטייט ולא רק בסיטי) יש גם הרבה רופאים ישראלים, שווה לשאול בפורום "ישראלים בארה"ב" פה בתפוז, יש ישראלים עם הרבה ניסיון עם רופאים ובתי חולים באזור הזה.

בנוסף, יש את האתר של פרופ' יוסף שלו, שהוא מומחה ידוע, הוא גם כותב את הנייד האישי שלו באתר והוא מאוד מקצועי, כדאי לכתוב לו שאלה בפורום ואף להתקשר אליו. הנה לינק לאתר שלו: https://www.prof-shalev.co.il/

עוד רעיון שחשבתי עליו- אם לא עשיתם "ניתוק תושבות לצרכי מס" ואתם עדיין משלמים קופת חולים, מגיע לכם כל ההטבות הנלוות לתושב ישראל, כולל יעוצים פרטיים מרופאים בכירים. (למשל בכללית מגיע 3 ייעוצים בשנה ב150 ש"ח). בטוח יש רופאים שיסכימו לעשות שיחת סקייפ, במקרה המיוחד שלך, שווה לבדוק. 

המון בהצלחה ורק בריאות.
לצפיה ב-'תנועות '
תנועות
18/02/2018 | 11:37
3
44
היי, הריון תאומות זהות שבוע 31.2 , מרגישה שמשבוע לשבוע התנועות שלהן נהיות חלשות והן פחות זזות כמו פעם, האם זה תקין? אולי זה בגלל שכבר יש להן פחות מקום? 
תודה! 
לצפיה ב-'יכול להיות שזה בגלל חוסר מקום'
יכול להיות שזה בגלל חוסר מקום
18/02/2018 | 12:52
37
אבל אם יש ספק הולכים להיבדק.
דרך אגב, אצלי לא היה מעוט תנועות ששמתי לב ממש. מצד שני, הבנות לא היו פיעולות במיוחד אף פעם. עצלניות.
לצפיה ב-'מיעוט תנועות'
מיעוט תנועות
19/02/2018 | 08:55
22
בעיני זה משהו שמחייב פנייה לרופא.
אמנם ככל שהשבועות עוברים לעוברים יש פחות מקום להתהפך , אבל עדיין יש להם אפשרות לזוז ולהזיז את הגפיים, ואלו תנועות שאת יכולה להרגיש אותן.
אם את מרגישה ירידה בתנועתיות - לכי להיבדק. מה יש לך להפסיד?

לצפיה ב-'גם אני הייתי בודקת עם הרופא'
גם אני הייתי בודקת עם הרופא
20/02/2018 | 11:41
6
היי,
כפי שענו לך לפני, לדעתי גם אם זה כלום (ומאוד סביר שזה אכן כך), שווה לבדוק ולהיות רגועים...בכל מקרה המון בהצלחה ורק בריאות, עדכני מה אמר הרופא אם בא לך
 .
לצפיה ב-'חדשה בפורום '
חדשה בפורום
18/02/2018 | 17:36
5
38
הי לכולן,
חדשה בפורום בת 36, עם 2 נסיכות בבית בנות 10,8 וכרגע עם הריון ivf עם 2 שקים.
מתחילה מעקב הריון בסיכון בבי''ח תה''ש ורציתי לשאול מס' שאלות:
א. האם הבדיקת דם שמבצעים בשקיפות עורפית בעובר יחיד, לא מבצעים בהריון תאומים כי אם חו''ח יש בעיה לא יודעים באיזה עובר מדובר?
ב. כנ''ל במי שפיר???
האם ישנן תובנות נוספות מהותיקות בתחום?⁦☺️

תודה רבה לעונות
והמשך קל ותקין

לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
18/02/2018 | 19:09
2
27
כן, לא מבצעים בדיקות דם של חלבון עוברי ודומות בהריון תאומים כי במקרה כזה זה לא נותן שום דבר ברור
מי שפיר אפשר לבצע, רק צריך לקחת מכל שק בנפרד
לצפיה ב-'חלבון עוברי דווקא כן'
חלבון עוברי דווקא כן
18/02/2018 | 19:26
1
28
הבדיקת דם של השקיפות הבנתי לא מבצעים..
לצפיה ב-'לא זה ולא זה'
לא זה ולא זה
18/02/2018 | 19:32
29
חלבון עוברי זה לא חד משמעי אבל לרוב גם לא מומלץ, כי לא נותן מידע ברור על כל אחד מעוברים
לצפיה ב-'בשעה טובה!!!!!!'
בשעה טובה!!!!!!
18/02/2018 | 20:18
17
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
19/02/2018 | 08:42
15
אכן, בדיקות הדם לא יכולות להעיד באופן ספציפי על כל אחד מן העוברים, ולכן לא רלוונטיות בהריון תאומים.
דיקור מי שפיר ניתן לבצע עבור כל שק הריון בנפרד ולכן כן רלוונטי בהריון תאומים.

כיף שהצטרפת אלינו, שיהיה בשעה טובה
לצפיה ב-'מיטות לתאומים ללינה אצל סבתא'
מיטות לתאומים ללינה אצל סבתא
14/02/2018 | 11:05
4
54
אני מתכוונת לחזור לעבודה כשהבנות יהיו בנות חצי שנה. עבודה שלי כוללת משמרות בשעות ערב מאוחרת או בשעות לילה בערך פעם בשבוע. זה אומר שפעם בשבוע הן יצטרכו לישון אצל סבתא. אז אני חושבת, איך לסדר להן מיטות שם. לקנות מיטה מתקפלת אחת או שתיים? או אולי לחלופין לקנות מיטות תינוק לחדר שלהן בדירה שלי ולעביר עריסות גדולות, שיש להן עכשיו, לסבתא? אם יש למישהו רעיון אחר גם אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'אצלנו יש לולים מתקפלים '
אצלנו יש לולים מתקפלים
14/02/2018 | 12:18
3
40
אחד שבגודל עריסה והשני טיפה יותר גדול...
תכף אוסיף קישורים שתראי על מה אני מדברת
לצפיה ב-'התכוונתי אצל הוריי^'
התכוונתי אצל הוריי^
14/02/2018 | 12:19
2
41
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/02/2018 | 12:22
1
36
עד איזה גיל זה מתאים?
לצפיה ב-'הן כרגע בנות שנה ו9'
הן כרגע בנות שנה ו9
15/02/2018 | 19:11
28
וזה מצוין.... בעלי רוצה פחות להתאמץ עם הפתיחה כל פעם ושואף/רוצה שישנו על מזרון... שזה מה שקורה למשל במעון מתחילת השנה. אבל לי לא אכפת לפתוח כדי לא לשנות להן עוד משהו מלבד זה שלא ישנות בביתן...
(בגלל שאנחנו גרים קרוב להוריי אנחנו כמעט לא ישנים שם... ואצל חמי וחמותי פעם ב... אז לרוב הן רגילות לביתן ולמיטותיהן...)
לצפיה ב-'חיסון שעלת'
חיסון שעלת
14/02/2018 | 08:47
3
45
חברות, מה עם חיסון שעלת? חובה לעשות או רק בגדר המלצה? הרופאה שלי לא אמרה דבר.... אשמח לתגובות בעניין. ותודה למגיבות!
לצפיה ב-'כדאי מאד'
כדאי מאד
14/02/2018 | 09:04
44
שעלת זו מחלה קשה  אצל תינוקות רכים. יש אחוזי תמותה משמעותיים ממחלה הזאת בקרב תינוקות עד גיל שנה. וחיסון מגן אליהם. מצד אחר, שום דבר לא חובה. אני, נגיד, לא עשיתי. לא מסיבה כלשהי ברורה, פשוט לא היה לי כוח ללכת לעשות...
לצפיה ב-'שום דבר לא חובה'
שום דבר לא חובה
14/02/2018 | 10:32
30
אבל כדאי לעשות משום שהקטנטנים שלנו מתחסנים וכמו שנאמר זו מחלה קשה מאוד-וכרגע מה שחשוב זה הם.
אני עשיתי לפני שבועיים(רופא במעקב בבית חולים אמר שזה הזמן לעשות)והיד כואבת מספר ימים וזהו..ממש בקטנה!!
לצפיה ב-'תייעצי עם הרופאה '
תייעצי עם הרופאה
15/02/2018 | 09:32
21
כדאי לשמוע מה דעתה גם מבחינת המועד לביצוע החיסון.
לצפיה ב-'עגלת תאומים'
עגלת תאומים
13/02/2018 | 10:20
2
60
בטוחה ששאלו זאת כבר אלף פעם ובכל זאת..זה עבור חברה שלי (לי כבר יש עגלה מחברה אחרת :)

איזו עגלת תאומים מתאימה לרכב קטן וגם אפשר לצרף אליה "טרמפיסט"..יש לי חברה בהריון עם תאומים ויש לה ילד בן פחות משנתיים..

תודה רבה למגיבות
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי טרמפיסט'
לא יודעת לגבי טרמפיסט
13/02/2018 | 12:20
44
אבל יש לי ינדאי20 - לא הכי קטן, אבל קטן יחסית וקוקו ביבה חדשה שלנו נכנסת לשם וגם נשאר מקום לכל מני שטויות שזרוקים בבגז'...
לצפיה ב-'אין לי תשובה ספציפית'
אין לי תשובה ספציפית
13/02/2018 | 16:14
45
אבל בכל מקרה, כשהולכים לראות עגלות - כדאי לבקש בחנות שיאפשרו לה לבדוק אם העגלה נכנסת לבגאז.
זו בקשה מקובלת במקרה של עגלות תאומים שהן, כידוע, די מאסיביות ...
לצפיה ב-'בדיקת verifi - nipt'
בדיקת verifi - nipt
10/02/2018 | 21:00
3
55
היי בנות,
האם מישהי עשתה את הבדיקת דם היקרה הזאת שבודקת תסמונות כרומוזוליות בעוברים? וממליתה לעשות? והאם זה יכיל להחליף בדיקת מי שפיר? 
לצפיה ב-'גם אני מתלבטת, ממחקר שערכתי אלו הממצאים:'
גם אני מתלבטת, ממחקר שערכתי אלו הממצאים:
12/02/2018 | 12:01
2
56
היי, גם אני כמוך מתלבטת בשאלה האם לעשות או לא, ולשם כך ביצעתי מחקר. 
אגב, אני בשעת הלידה (המשוערת) אהיה בת 34 שזה גבולי למרות שההמלצה בארץ של משרד הבריאות היא מגיל 35, ולכן גם אני מתלבטת בעניין מי השפיר, בייחוד בתאומים שזה אומר שתי דקירות.
 (אגב, לי אין החזר מקופת החולים ולכן אני מאוד מבינה את שאלת העלות). 

להלן עיקרי המידע שמצאתי בעניין ה NIPT:
בדיקות ה NIPT - non invasive prenatal tests, הן בדיקות מהשנים האחרונות (נכנסו לישראל ב2013) שבודקות חלקיקי כרומוזומים של העובר בדם האם. אכן מדובר בבדיקת דם שאינה פולשנית. בארץ משווקות כרגע 5 בדיקות של חברות שונות (הוריפי משווקת ע"י חברת טבע). הבדיקות של החברות השונות בגדול מתבססות על טכניקות דומות ותוצאותיהן מבחינת סטטיסטיקת הדיוק דומות.
אבל, וזה אבל גדול, היא נחשבת בדיקת סקר ולא בדיקה אבחנתית. ולכן להגיד "מחליפה את מי השפיר" זה אמירה לא מדויקת. 
בדיקת מי שפיר היא אבחנתית, ובודקת את כל הכרומוזומים של העובר. בדיקות הNIPT בודקות מספר תסמונות כרומוזומליות (לרוב טריזומיה 21, 18 ו13) ולא את כל הכרומוזומים, ונותנת לך הסתברות סטטיסטית ולא תשובה חד משמעית של כן או לא כמו מי שפיר. קראתי שהוריפי + בודקת עוד כמה חסרים מיקרוסקופיים- אולם בדיקה זו (הוריפי + המורחבת) אינה מתאימה לתאומים...

מצרפת פה כמה קישורים שמצאתי מועילים:

שימי לב למה שכתוב באתר של וריפי בעצמו לגבי בדיקות אלו בקרב תאומים.

לסיכום- זה מה שהרופאים שלי יעצו לי: לחכות עד השקיפות עורפית ולראות מה יהיו התוצאות. לאחר מכן יש לי תור אצל מומחה להיריון בסיכון. בהתחשב בהיסטוריה המשפחתית והרפואית- לקבל החלטה. ממליצה לך לעשות את המחקר שלך ולהתייעץ עם הרופאים שלך. בכל מקרה המון בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקת nipt'
בדיקת nipt
12/02/2018 | 12:41
1
32
תודה,
אחרי בדיקה עם הרופא שלי הוא אמר לחכות לסקירת מערכות ורק אחרי זה להחליט. במידה והכל בסדר, ואין צורך במי שפיר אז אני יכולה לעשות את הבדיקת nipt (בת 33). במידה וכן צריך לעשות מי שפיר אז חבל לעשות את בדיקת nipt ולהוציא על זה הרבה כסף.
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודעת מחברה שלי'
לפי מה שאני יודעת מחברה שלי
13/02/2018 | 10:26
206
לא כל בדיקות ה- NIPT ממש מתאימות להריון מרובה עוברים
חברה שלי אמרה לאחר שעשתה מי שפיר בתאומים שזה ממש לא נורא
 (אני עשיתי מי שפיר בהריון של עובר אחד..:)
אבל אם אין באמת סיבה לעשות מי שפיר מבחינת הבדיקות ותוצאותיהן ובכל זאת רוצים לבדוק למען השקט הנפשי (וזה מאוד מובן) אז יש את בדיקת מטרניטי שהיא בודקת את מספר התסמונות הגדול יותר מבין הבדיקות הקיימות אבל לא יודעת להגיד בדיוק מספרים כמה ולמה..
לצפיה ב-'סקירה מאוחרת בבי"ח מעיני הישועה'
סקירה מאוחרת בבי"ח מעיני הישועה
11/02/2018 | 15:17
5
37
יש כאן מישהי שעשתה סקירה שם, ויכולה לשתף?

ממש אשמח.

תודה
לצפיה ב-'אז חזרו אלי '
אז חזרו אלי
13/02/2018 | 09:40
4
35
וקבעו סקירה חד"ר אורי ארליך.

מכירות?

לא הצלחתי לקבוע בשום בי"ח אחר ברדיוס הקרוב..
לצפיה ב-'יכולה לנסות לבדוק לך'
יכולה לנסות לבדוק לך
15/02/2018 | 19:12
3
4
לצפיה ב-'אשמח. תודה רבה!'
אשמח. תודה רבה!
18/02/2018 | 14:03
2
2
לצפיה ב-'ניסיתי לשאול'
ניסיתי לשאול
18/02/2018 | 20:18
1
6
אמא שלי עובדת בחדר ניתוח.... אבל לא באמת מכירה... קיצר, לא יודעת.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על הרצון:)'
תודה על הרצון:)
19/02/2018 | 08:48
1
לצפיה ב-'מנשא תאומים'
מנשא תאומים
10/02/2018 | 18:13
3
55
הי
האם יש פה מישהי שהשתמשה במנשא כפול, מותאם לתאומים, ויכולה לחוות דעה?
נראה מעולה אבל חוששת שהמשקל יכריע אותי בשלב מאוד מוקדם.
אני יחידנית אז אין לי אפשרות לשים אחד אצל ה"אבא"...
לצפיה ב-'לא השתמשתי וגם לא מכירה את מישהי שהשתמשה'
לא השתמשתי וגם לא מכירה את מישהי שהשתמשה
10/02/2018 | 21:09
43
לא נראה לי שזה אפשרי בגלל המשקל וגם לא חושבת שזה בטיחותי
אבל מנשא ליחיד נראה לי שכדאי שיהיה - זה יכול לעזור גם במעברים וגם סתם כדי להרגיע את תינוק אחד ברגע שאת צריכה לעשות משהו אחר בו זמנית
אני גם יחידנית ורוב הזמן לבד עם הבנות שלי. קניתי מנשא של ארגו בייבי וטרם משתמשת כי לא הסתדרתי עם מתאם לניו בורן אז מחכה לגיל 4 חודשים שאוכל להשתמש בלי. דרך אגב, גם בלי מנשא אני מסתדרת. למה את חושבת שאת כל כך צריכה את זה?
לצפיה ב-'אשמח לדעת איזה מנשא זה?'
אשמח לדעת איזה מנשא זה?
11/02/2018 | 08:40
15
לצפיה ב-'האמת ? לא נראה לי נוח'
האמת ? לא נראה לי נוח
13/02/2018 | 09:31
24
קחי בחשבון שתינוק ממוצע נולד במשקל של 2.5-3.5 ק"ג (תאומים בד"כ נולדים קטנים יחסית). עד גיל חצי שנה הם אמורים (פחות או יותר) להכפיל את משקלם.
ז"א שאם בתחילת הדרך המנשא אמור לשאת משקל של 5-7 ק"ג, הרי שבהמשך מדובר על 10-14 ק"ג.
בעיני זה נורא כבד, מה גם שפיזית זה נראה לי פשוט לא נוח.

מה שכן הייתי ממליצה, הוא על מנשא יחיד. גם אם את צריכה להחזיק את שניהם על הידיים באותו זמן (וברוב המקרים אפשר למצוא פתרונות אחרים...) אז את יכולה להכניס אחד למנשא ואת השני במקביל להחזיק בידיים. אני יכולה לומר לך שכל היציאות שלי מהבית נעשו בצורה הזו - העגלה שלי הייתה ממוקמת באופן קבוע באוטו כיוון שלא היתה לי מעלית, והייתי עולה ויורדת במדרגות כשתינוק אחד במנשא והשני בידיים.
לא שזה יותר קל או נוח ממנשא תאומים, אבל זה באמת היה פתרון למצבים ספציפיים וקצרים.
לצפיה ב-'בטא 486, 12 יום אחרי החזרת עוברים'
בטא 486, 12 יום אחרי החזרת עוברים
10/02/2018 | 22:06
4
51
האם עשוי להעיד על תאומים? אני בלחץ...החזרתי 2 עוברים ,8 ו-7 תאים...אני בת 41.5 אז לא חשבתי שבאמת יקלטו שניים...
לצפיה ב-'יתכן..א"א לדעת עד הא"ס...'
יתכן..א"א לדעת עד הא"ס...
11/02/2018 | 09:48
1
47
בע"ה הריון בריא תקין ומשעמם...
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/02/2018 | 09:58
13
לצפיה ב-'אין לדעת'
אין לדעת
12/02/2018 | 12:05
32
היי,

מספר רופאים אמרו לי שאי אפשר לדעת לפי בטא בלבד אם זה תאומים או לא ואכן תאלצי לחכות לא.ס על מנת לקבל תשובה ודאית. כבר שמעתי על בטאות נמוכות יותר שהיו תאומים ועל גבוהות יותר שהיו עובר יחיד... רק יכולה לספר על עצמי, 14 יום להחזרה של עוברי 3 ימים - הבטא הייתה מעל 1800 ואכן היה תאומים. בכל מקרה בהצלחה והיריון תקין! 
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה!'
שיהיה בהצלחה!
13/02/2018 | 09:17
19
כמו שכתבו לפני - אין אפשרות לדעת על סמך הבטא בלבד.
לצפיה ב-'שמירה'
שמירה
12/02/2018 | 14:08
4
71
הי יקרות,
אני אוטוטו בשבוע 28 עם תאומות. ב''ה הכל תקין אך אני סובלת מכאבי גב קשים ממש. יצאתי לשמירה, ניסיתי הכל שחיה, רפואה משלימה והשבוע אלך לפיזיותרפיה... יש למישהי רעיון איך להקל? יש לי עוד חודשיים... והגעתי כבר ל90 קילו... אני בדכ ממוצעת וממש משתדלת לשמור... תודה חברות....
לצפיה ב-'כן, זה קשה'
כן, זה קשה
12/02/2018 | 15:51
46
סוף הריון תאומים זה תקופה קשה פיזית. אין הרבה מה לעשות.  תנוחי כמה שיותר. דרך אגב, אני כמעט ולא עליתי במשקל בסוף כי כמעט לא יכולתי לאכול בגלל צרבת מתטורפת. היה קשה, אבל חשבתי על זה, שכל יום בבטן חשוב לעוברים. תחזיקי מעמד.
לצפיה ב-'לא קל!!'
לא קל!!
12/02/2018 | 20:33
1
37
אני בשמירה משבוע 9(!!) בגלל כאבי גב שהקרינו לי על היד והרגל-לא יכולה לשבת,לעמוד,ללכת,לנהוג..אחרי יומיים עבודה לא יכלתי לעמוד באמבטיה-עם כיסא הייתי מתקלחת..אורטופד שלח אותי לפיזיותרפיה(אחרי שנתן לי שמירה כי לא באמת היה לו מה לעשות איתי) לנשים בהריון-אצלי אישית זה עוזר בקטנה ממש-ובמיוחד עכשיו(שבוע 29.2)מרגישה שכלום לא יעזור מהמשקל.
אני עושה הליכות קצרות-מסלול לא ארוך,בבית קצת תרגילים להזרמת הדם(הפיזיותרפיסט/ית יתנו לך תרגילים גם לבית אחרי מפגש שניים שיעריכו את המצב ומאיפה הוא נובע) אבל בגדול עכשיו זה לנוח והרבה כי נראה לי שבגלל שהם גדלים לנו בבטן אז גם יהיה יותר כבד(בלי לבאס אבל זה מה שאומרים לי בכל אופן)-אני מנסה גם לשמור על תזונה בריאה כדי לא להעמיס..הברכיים בשבועות האחרונים התחילו לבגוד בי חחח 
אבל יהיה בסדר תשמרי על עצמך תנוחי תעשי טיפה הליכות ועוד מעט זה מאחורייך בע״ה בידיים מלאות!!!
לצפיה ב-'תודה לכן'
תודה לכן
12/02/2018 | 22:58
26
תודה רבה על העידוד והתמיכה. ידיים מלאות ובשורות טובות לכולן!
לצפיה ב-'אכן לא קל'
אכן לא קל
13/02/2018 | 09:02
27
לא פיזית ולא נפשית.
אני מקווה שבפיזיותרפיה יצליחו לעזור ולהקל לך קצת על הכאבים.
לי בעבר כירופקט מאד עזר עם כאבי גב, אבל לא בזמן ההריון. אני לא יודעת אם טיפול כירופרקטי הוא אפשרי בזמן ההריון אבל אם כן - בעיני שווה לנסות גם את זה.
מעבר לזה אני הייתי בודקת גם את תחום הרפואה המשלימה.

דבר נוסף שהייתי מנסה - יש המון סוגים של כריות שיכולות לספק לך תמיכה בזמן שאת יושבת/שוכבת. החל מכל מיני "כריות טלויזיה" למיניהן ועד כריות הנקה או כריות ארוכות (למשל כאלו של מילגה - לי היו מאד נוחות כתמיכה בלילה).

וכמו שאמרו כבר - עם כל הקושי (וזה באמת קשה) מה שחשוב לזכור הוא שכל יום שהקטנטנים נשארים בבטן הוא יתרון עצום בשבילם. והסבל הזה עכשיו ישתלם לכולכם אח"כ...

לצפיה ב-'הריון תאומים דחוף יעוץ ותמיכה'
הריון תאומים דחוף יעוץ ותמיכה
10/02/2018 | 01:04
6
95
שלום, אני בת 40, יש לי שני ילדים, אחד בן 4 ואחד בן שנה. אחרי טיפולי פוריות נכנסתי להריון וראו שני שקים. כרגע אני בתחילת שבוע שש ובעוד יומיים יעבור אולטרסאונד שני לבדיקת דופק ומצב כללי.
בנות יקרות, אמנם הכנסתי שני עוברים אבל קיוויתי שיקלט אחד...עברתי החזרות של עובר אחד ולא נקלטתי ואז החלטתי להחזיר שניים.
אני ובעלי חושבים על דילול, בעלי האמת לא מוכן לשמוע על המשך הריון תאומים והאמת? שגם אני מאוד חוששת, מפחדת שיהיו סיבוכים, ואם אני יהיה בשמירת הריון מי יטפל לי בילדים היקרים שלי? לבעלי אין משפחה בארץ והעזרה ממשפחתי מאוד מצומצמת. אני גם אחרי 2 קיסרי.
שורה תחתונה, אני מקווה שאחד לא יתפתח, אני בחרדות מהדילול שאולי יצטרך לעבור. אני יודעת שאם אמשיך עם שניהם זה יגבה מחיר גבוה ולחץ מטורף עבור בעלי ולכן גם לילדיי, וגם אם יהיה הריון בריא וללא בעיות אני מרגישה שאני באמת לא מסוגלת ולא רוצה להביא עוד שניים ביחד, אני מרגישה שהתינוק שלי בן השנה עדיין קטן וגם ככה וארבעה פתאום זה יהיה קשה מאוד. אני אוסיף שבעלי עובד המון, וסובל מהתפרצויות זעם, לא אלימות פיזית אבל פאסיב אגרסיב ותמיכה רגשית ממנו כמעט ואינה קיימת. ואני יודעת שלהביא עכשיו עוד שניים זה ימוטט הכול ואני לא יכולה לעשות את זה עבור ילדיי. אבל מאוד רציתי עוד אחד, ככה אחרון, אבל בהחלט לא שניים.
אני מפחדת מהדילול אבל יודעת שאין לי הרבה ברירה שאני צריכה לחשוב על עצמי גם וכמה אני מסוגלת ועם איזה פרטנר לחיים אני מתמודדת. (לגבי התוהות אז למה להביא עוד ילד? כי יש לי שניים מהממים ואני מניחה שזה הרצון הזה שיש לאישה, אמא, להביא עוד ילד, זה בער בי)
הבנתי ש 4 אחוז לאבד את כל ההריון אחרי הדילול. אני מתכוונת לעשות אם וכאשר, בהדסה עין כרם.
אשמח מאוד לחוות דעת וסתם תמיכה...
תודה
לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
12/02/2018 | 12:25
3
50
שלום חברה,

אנסה לענות כמיטב יכולתי. את מתארת מצב קשה ומורכב- הן ריגשית, הן משפחתית והן זוגית. אני רק יכולה לתאר כמה לחץ את חווה ומחזקת את ידייך. אין החלטה נכונה או לא, רק את מכירה את כל מורכבות חייך, הרקע שלך, הסיפור המשפחתי שלך, המסוגלות שלך  ונסיבות חייך. איש אינו יכול לקבל את ההחלטה במקומך. 
על זה נאמר: " שלושה יהודים- עשר דעות"... ותמיד יהיו כאלה שיגידו לך "תעשי כך" או "תעשי אחרת". 
נדמה לי מקריאת דברייך, שאת ובעלך צריכים לשבת לשיחה רצינית ולקבל החלטה יחד. לאור מה שכתבת על אופיו הייתי  מציעה להיעזר באיש מקצוע (מטפל זוגי/ פסיכותרפיסט וכולי) על מנת להבין את כל האופציות העומדות בפניכם וההשלכות של כל בחירה, על מנת לעשות קצת סדר.  כמובן גם להיעזר ברופא המטפל להבין את ההשלכות הרפואיות.

מקריאה בין השורות של דברייך ומבחירת המילים שלך ("ואני יודעת שלהביא עכשיו עוד שניים זה ימוטט הכול ואני לא יכולה לעשות את זה עבור ילדיי"), נראה שליבך נוטה לכיוון מסויים אולם את מפחדת "לקבל במודע" את הבחירה הזו. שוב, הייתי עורכת שיחה רצינית עם בן הזוג, למרות כל הקשיים ומקבלת החלטה יחד איתו מה שנכון למשפחה שלכם. רק אתם יודעים מה טוב לכם.
במה שלא תבחרי אני מאחלת לך הצלחה ורק בריאות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/02/2018 | 18:51
2
40
ושלום, אני מודה לך על תשובה רגישה ותומכת. אתמול עשיתי אולטרסאונד ונראה עובר אחד יפה עם דופק והשק השני ריק... מה שהתחיל כמו ״80 אחוז שזה יפתח לשניים״ הסתיים במה שליבי רצה, עובר אחד. אז עכשיו אני יכולה להתחיל לדאוג לעובר המתוק שגדל, לחשוש להתרגש לשמוח לדאוג. סאגת התאומים עברה. ואין זה מפחית מקצת את כל מה שכתבת, דברים שאני יודעת, כי הרי קשה גם עכשיו, אז לא יהיו תאומים אבל יהיה עוד תינוק, וכל הסטרס, הרגשות, הם עדיין שם עם כל הקושי שבזוגיות. מה שכן, משהו אחד ירד מהדאגות, הדילול שאינו רלוונטי וחסך אקסטרה דאגות ורגשי אשם.
אני מודה לך שוב על ההתייחסות הארוכה והחמה שלך. אני בדרך כלל וכמעט אף פעם לא כותבת בפורומים אלא רק קוראת מה שאחרים כותבים, אבל כנראה שהייתי צריכה מאוד את הצורך לכתוב במילים מה שאני מרגישה ולשתף.
תודה  

לצפיה ב-'אני שמחה עבורך '
אני שמחה עבורך
13/02/2018 | 09:22
1
30
שהדברים הסתדרו לך כפי שקיווית.
יחד עם זאת, אני חושבת שכמו ש maive1 המליצה לך - כדאי לך לשבת עם בעלך לשיחה, אולי אפילו בליווי של איש מקצוע כי גם במצב הנוכחי לא פשוט לך. אני מאמינה שיש דרך לעשות את ההורות והזוגיות קלה יותר עבורך וגם עבורו, ואני מאמינה שעם הכלים המתאימים החיים של שניכם יהיו קלים ופשוטים יותר.
תחשבי על זה....

המשך הריון קל ותקין

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
13/02/2018 | 09:54
6
לצפיה ב-''
13/02/2018 | 09:38
1
27
קראתי אותך לפני כמה ימים והיה קשה לענות לך, ממש הורגש חוסר האונים שלך והמצוקה  מההודעה . מאחלת לך שהכל יעבור בקלות ובשמחה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
13/02/2018 | 09:56
4
לצפיה ב-'מטפלת לילה'
מטפלת לילה
08/02/2018 | 12:45
44
שלום:
מחפשת מטפלת לשעות הלילה (11 עד שבע) עבור תאומות בגיל שנה וחודשיים בטבעון ל6 לילות בכל חודש
תודה
דליה
0549256659
לצפיה ב-'פערים בשבוע ההריון'
פערים בשבוע ההריון
05/02/2018 | 19:10
5
87
היי לכולן,

אני בשבוע 9+6. הריון תאומים לא זהים לאחר ivf.
היום בבדיקת us נצפה פער של 6 ימים בין כל אחד מהעוברים.
האחד מתאים לשבוע 10+1, השני מתאים לשבוע 9+2.
האם פער כזה הוא תקין?

תודה!
לצפיה ב-'הי'
הי
05/02/2018 | 21:12
1
78
בגדול עד שבוע ימים נחשב תקין. אבל אני לא יודעת האם זה נכון לשבוע כזה מוקדם.
לצפיה ב-'כדאי להתייעץ עם הרופא'
כדאי להתייעץ עם הרופא
06/02/2018 | 09:17
44
פערים בין העוברים הם תקינים, אבל אני לא יודעת אם זה פער תקין ביחס לשבוע ההריון שלך.
דברי עם הרופא, ולו רק בכדי להיות רגועה יותר...

ושיהיה המשך הריון מוצלח וקל
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
06/02/2018 | 11:00
34
הרופאה אמרה לא להילחץ מהפער כרגע.
אבל כמובן שאני כבר מריצה סרטים...
לצפיה ב-'גם אצלי אותו דבר'
גם אצלי אותו דבר
07/02/2018 | 11:23
1
53
היי חמודה, מבינה מאוד לליבך, אני באותו מצב- שבוע 9+3, היריון BB. ומההתחלה (משבוע 6) אחד התאים בול לגיל ההיריון, והשני- גדול בכמה ימים. שאלתי אתמול את הרופאה שלי שמתמחה בהיריון בסיכון על העניין הזה, כי גם אני דאגתי, והיא אמרה שזה כרגע חסר משמעות ורק יש לעקוב אחרי זה. שיש הבדלים כמעט תמיד בין הגודל, ולרוב זה תקין. שכרגע זה עוד מאוד מוקדם וזה רק למעקב ואין מה לדאוג. אמרה שאחרי השקיפות עורפית יהיה יותר מידע. אז ממתינים... אני מאוד משתדלת גם להיות רגועה ואופטימית כמו שכולן ממליצות פה...

עוד דבר קטן- אתמול שוחחתי עם חברה שיש לה תאומים (כבר בני ארבע), והיא אמרה שאצלה היה הבדלים בגודל כל ההיריון וגם בלידה, אחד נולד קטן יותר ועד היום , שהם כבר ילדים, אחד קצת "שמנמן" יותר מהשני... אז אין לדעת .
לצפיה ב-'תודה מקסימה :)'
תודה מקסימה :)
07/02/2018 | 18:45
37
תודה על תשובתך המרגיעה.

גם הרופאה אמרה לי כך, שבשלב הזה אין מה להילחץ. ואני מאוד משתדלת להיות רגועה, אבל... את יודעת... המוח עובד שעות נוספות. זה הריון רביעי שלי אחרי שלושה אובדנים והפעם בסימן כפול. אז אמן שהכל יהיה טוב!

בהצלחה רבה בהמשך!!!

לצפיה ב-'אחות לילה או בוקר'
אחות לילה או בוקר
06/02/2018 | 19:45
2
76
מישי כאן לקחה אחות לילה או עזרה בבוקר מה יש לכן לומר על זה?
לצפיה ב-'עוד לא שם אבל גם אני חשבתי על זה'
עוד לא שם אבל גם אני חשבתי על זה
07/02/2018 | 11:54
56
שלום לך,
הנה מחשבותיי בעניין:
תראי, אני אמנם רק בתחילת ההיריון וכאמור אין לי ילדים קודמים, אבל, כבר אני והבן זוג הקדשנו לזה מחשבה, כי בעיניי זה נושא חשוב. אינני יודעת מה מצבך המשפחתי, אבל אני למשל, באה ממשפחה מורכבת, ואני יודעת שלא תהיה לנו מה שהרבה זוגות מכנים "עזרה". לי אין אימא או חמות שיבואו כל יומיים, ויטפלו בילדים בזמן שאני קצת ישנה או עושה דברים אחרים. לא תהיה לנו עזרה לא מהצד שלי ולא מהצד של בעלי. וברור לי , בהיכורתי את עצמי, שנצטרך קצת עזרה חיצונית של אחות לילה/ מטפלת יום וכולי. אפילו שמנו כסף בצד בשביל זה. (אם בסוף לא נצטרך, מקסימום ניסע עם הילדים לדיסנילנד ).

אם את מרגישה שאת צריכה עזרה (וכאמור, למצער לא לכולנו יש פריבילגיה של עזרה ממשפחה), אני לא רואה כל פסול להיעזר בטיפול מקצועי. כמובן הייתי מבררת היטב והולכת לפי המלצה אישית. שוב, זו רק דעתי ואני מאמינה שכל אחד צריך לעשות מה שנכון לו. 
לצפיה ב-'אשמח גם לשמוע על כך :)'
אשמח גם לשמוע על כך :)
13/02/2018 | 10:28
17
טווח מחירים (שאדע מה הגיוני) ואם מישהי התנסתה בעבר ויכולה לתת המלצות

תודה רבה
לצפיה ב-'לא יאומן אבל אני פה...'
לא יאומן אבל אני פה...
05/02/2018 | 15:33
6
102
שנים שלא כתבתי בפורומים בתפוז, אבל עקב הבשורה המשמחת הרגשתי שוב שזו הפלטפורמה שמתאימה לי, בגלל הנוכחות ובעיקר בגלל האנונימיות....
נעים מאד, בת 32 וקצת. עכשיו בשבוע 10+3 ,הריון רביעי ספונטני שלמרבה ההלם התגלה ככפול. 
הרופא הפנה אותי מיד למרפאה בהריון בסיכון מה שמתברר כדבר כמעט בלתי אפשרי (התור הראשון היה באפריל!) עד שמצאתי רופאה באזור שמקבלת הריון בסיכון וקבעתי אליה תור לעוד שבועיים.
בבדיקה הראשונית בשבוע 8 נצפו 2 עוברים בשני שקים עם מחיצה עבה. לא הצלחתי להבין אם זה אומר בהכרח שהם לא זהים...

כמו"כ קבעו לי שקיפות בקופה ולא בבי"ח, וגם סקירה אצל רופא עצמאי אבל לא בבי"ח. מסקירה קצרה על ההודעות כאן אני רואה שאתן כותבות שזה אמור להתבצע רק בבי"ח. מה פספסתי?

אשמח לכל דעה/הרגעה. תודה!!!

לצפיה ב-'קודם כל בשעה טובה'
קודם כל בשעה טובה
05/02/2018 | 16:06
70
לא כתבת איזה קופת חולים את. שקיפות לתאומים בסל רק בבתי חולים. הייתי מתקשרת שוב למקום שקבעת בו תור לוודע שרשום שם שזה תאומים כי זה מאד משמעותי.
לגבי סקירה ראשונה - היא לא בסל. אם יש לך ביטוחים נוספים, הם ממשתתפים בתשלום. אני עשיתי בפרטי.
לצפיה ב-'בשעה טובה !'
בשעה טובה !
06/02/2018 | 09:19
46
באיזו קופ"ח את?
שימי לב כשאת קובעת את התורים לציין שמדובר בתאומים - זה משמעותי גם מכיוון שיש צורך בתור כפול...
לצפיה ב-'תודה לכן:)'
תודה לכן:)
06/02/2018 | 11:43
1
51
נלחצתי אז פניתי היום למוקד היכן שקבעו לי את התור,
מתברר שכן עושים שם שקיפות לתאומים אצל רופא ספציפי ולא רק בבי"ח.
מדובר על קופ"ח כללית (שעברנו אליה רק לאחרונה, גם ככה הכל חדש לי...)

לצפיה ב-'היי. לגבי השקיפות'
היי. לגבי השקיפות
06/02/2018 | 14:03
51
אני גם עשיתי במרפאה להריון בסיכון אצל רופא מסוים שרשאי לעשות לתאומים ועובד בבית חולים. במקרה הוא גם הרופא שלי
לצפיה ב-'בשעה טובה!!!!! '
בשעה טובה!!!!!
07/02/2018 | 10:10
1
42
הריון טיפה יותר מיוחד אבל הפירות שווים את זה. ברכה ברכה ברכה. זכיתם!!!!
נשמע שזה תאומים לא זהים, אבל יש מצבים של תאומים שלא יודעים בוודאות עד הלידה.

אני לא עשיתי שום דבר בבי"ח. אני במכבי ולשקיפות שלחו אותי לבדיקה במכבי השלום, רופא לא ספציפי שיכולתח לבחור, מזכיר בי"ח.
סקירה מוקדמת ומאוחרת עשינו אצל רופא שבהסדר עם מכבי עם השתתפות עצמית. ד"ר ארז יזהר. מקצועי מאוד.

שאר החיווי העה במרפאת הריון בסיכון, באמת התורים לא משהו אבל אם יש משהו דחוף תמיד אפשר להתקשר חמרפאה וחהיכ ס בין התורים וחוץ מזה יש מוקד רפואה דחופה... הייתי במוקד נשים של מכבי במכבי השלום מעל 20 פעמים כי הייתי היסטרית מכל דבר קטן ולא מצטערת על זה... הריון ראשון שלי... ואני גם גרה ממש קרוב לשם...
רק אציין שזה נחשב הריון בסיכון באופן אוטומטי כי זה תאומים. לא משנה איזה סוג תאומים.
בקיצור, אאחל לך עיכול נעים, תהני מההריון כמה שאפשר. גם ההריון מיוחד יותר... ובע"ה שיסתיים בידיים מלאות!!
לצפיה ב-'אמן ותודה!'
אמן ותודה!
11/02/2018 | 15:06
12
אני קצת יותר רגועה...קפצתי למוקד לראות מה עניינים וראיתי אותם בא.ס., קטנים וחמודים וגדלו יפה ב"ה.
שקיפות בשבוע הבא, והצלחתי לקבוע תור לרופאה שמטפלת בהריון בסיכון - יותר פשוט מלהגיע לבי"ח כל פעם.
לצפיה ב-'למכירה - אמבטיות לעגלת תאומים'
למכירה - אמבטיות לעגלת תאומים
05/02/2018 | 14:25
1
61
זוג אמבטיות צרות לעגלת בייבי ג'וגר לתאומים בצבע שחור.
נקנו לפני כחצי שנה והיו בשימוש מועט במשך כ 3 חודשים. במצב מצויין, כולל מתאמים. מחיר: 700 ש"ח לשתיהן. ניתן לקבלן בתל אביב באיזור רמת החייל/עתידים או במושב באיזור השרון.
לצפיה ב-'בהמשך להודעה: למעוניינים/ות, נא ליצור קשר במייל להלן'
בהמשך להודעה: למעוניינים/ות, נא ליצור קשר במייל להלן
05/02/2018 | 14:37
28
לצפיה ב-'משאבת חלב'
משאבת חלב
03/02/2018 | 16:26
2
98
הי, אני משתמשת במשאבת חלב דו צדדית של spectra מיד שרה. אני מרגישה שאני צריכה לשאוב המון זמן, (יותר מחצי שעה) כדי לרוקן את השדיים ולהשיג תפוקה טובה, בעוד שאני אמורה לשאוב רבע שעה וזהו. מי יכולה להמליץ על משאבת חלב טובה? האם מישהיא מכירה את המשאבה של madela דגם lactina?
אודה להמלצות.
לצפיה ב-'משאבת לנסינו'
משאבת לנסינו
04/02/2018 | 08:54
46
הי לך.. אני ממש ממליצה על הדו צדדית של לנסינו, לדעתי ולדעת החברות שלי לנסינו בהרבה יותר טובה מהמשאבות של מדלה, וניסינו אותן..
וגם השירות שלהם מוציין.

לצפיה ב-'אני מכירה'
אני מכירה
04/02/2018 | 19:51
33
זה מה שקיבלתי ביד שרה ביום שחזרתי מבית החולים. היא ע נ ק י ת.
כבדה. לא קלה לשינוע. היא כן טובה. אין לה את העיסוי פיטמות בהתחלה...
כשרציתי משהו קטן יותר לקחתי מגמח משאבות מדלה פאמפ אין סטייל אאל"ט. והיא גם היתה טובה אבל בשביל להתרוקן ממש הייתי צריכה חצי שעה דוצ... אבל בשביל הקלה טובה, הספיקה לי רבע שעה.
לצפיה ב-'מטפלת לילה '
מטפלת לילה
04/02/2018 | 14:08
50
היי כולם.
אני בת 29, עובדת כמטפלת מזה עשר שנים ומחפשת עכשיו אפרוחים חדשים להתאהב בהם.
עקב אילוצי לו״ז עוברת לעבוד כמטפלת לילה, וכבר מחממת את החיבוקים והשירים לקטנטנים כדי שאתם תוכלו לישון בלב שקט.

רלוונטי בתל אביב- אזור הצפון הישן, או רמת גן.
מוזמנים להשאיר לי מספר טלפון במסר או תגובה ואחזור אליכם
שבוע מקסים!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה