לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
(איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 
 הצטרפת או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-' בדיקת נוכחות'
בדיקת נוכחות
27/03/2017 | 12:09
13
28
רוצה להחזיר את הפורום הזה לפעילות קבועה, והייתי שמחה לדעת מי נמצאת פה כדי להתאים את התכנים....

אז:
הריוניות:
1. באיזה שבוע אתן?
2. האם יש לכם ילדים נוספים?

אמהות לתאומים/שלישיה:
1. בני כמה התאומים שלכם?
2. האם יש להם אחים? גדולים או קטנים מהם?
לצפיה ב-'הריוניות'
הריוניות
27/03/2017 | 12:11
4
19

1. באיזה שבוע אתן?
2. האם יש לכם ילדים נוספים?

לצפיה ב-'קצת עלי'
קצת עלי
27/03/2017 | 15:43
3
25
שבוע 29 + ילד גדול בן 8
כרגע עוסקת בבחירת עגלה, מקום ללדת, הכנה להנקה, איסוף ציוד שכבר אין לי ממי להשיג ובאופן כללי חזרה לטיפול בתינוקות, אבל בגרסת תאומות.
לצפיה ב-'וואו... שינוי גדול'
וואו... שינוי גדול
28/03/2017 | 08:50
2
17
לגדל תאומות זה לא דומה למה שאת מכירה מגרסת הילד היחיד, תתכונני לזה... אבל נראה לי שיש יתרון גדול להגיע להורות לתאומים כשכבר יש לך ניסיון כלשהו בהורות...
וחוץ מזה, ילד בן 8 זה לחלוטין עוד זוג ידיים שיכולות לעזור בתפעול השוטף, לא?

שיהיה המשך הריון ארוך וקל
לצפיה ב-'הריון ראשון תאומים בנים מנסה להתאפס..'
הריון ראשון תאומים בנים מנסה להתאפס..
29/03/2017 | 00:35
1
2
הכל חדש ומבלבל..
החל מהבדיקות המקיפות והבילוי בבית החולים בגלל חרדה וסכרת וצוואר רחם מתקצר..
ועד לבחירת כל הציוד
כרגע בשלב העגלה
ויש עוד מלא ציוד..

אבל בשבוע 30 הרוב כבר מאחורי...
לצפיה ב-'בשבוע 30 באמת הרוב כבר מאחוריך '
בשבוע 30 באמת הרוב כבר מאחוריך
29/03/2017 | 09:27
איזה כיף!!

אין ספק שהריון תאומים הוא לא תמיד תואם את הפנטזיה שיש לנו לגבי הריון לפני שהוא קורה, והוא בהחלט יכול להיות מלחיץ...
ואגב, כך גם ההורות לתאומים - היא בד"כ לא מה שדמיינו וחלמנו כשהחלטנו שאנחנו רוצים ילד, ולו רק מעצם העובדה שלרובנו יש בראש את המודל הסטנדרטי של אמא ותינוק ולא אמא ושני תינוקות.

אני מקווה שעכשיו באמת כל הלחץ כבר מאחוריך ועכשיו את פנויה להכנה לקראת הלידה הקרבה והאמהות לתאומים.
שיהיה המשך הריון ארוך וקל...

לצפיה ב-' אמהות לתאומים/שלישיה'
אמהות לתאומים/שלישיה
27/03/2017 | 12:11
1
21

1. בני כמה התאומים שלכם?
2. האם יש להם אחים? גדולים או קטנים מהם?

לצפיה ב-'מתחילה'
מתחילה
27/03/2017 | 12:15
17
אני אמא של פיצי ופיצית, תאומיקס בני 5.
שלהם ורק שלהם. 
לצפיה ב-'שבוע 21 תאומים בנים ובת 4'
שבוע 21 תאומים בנים ובת 4
28/03/2017 | 14:36
5
4
לצפיה ב-'ניסיתי לשרשר את התגובה שלך, ללא הצלחה... '
ניסיתי לשרשר את התגובה שלך, ללא הצלחה...
28/03/2017 | 15:34
4
6
איזה כיף, זוג בנים אחרי בת!
הבנים זהים או לא ?

לצפיה ב-'לא זהים ��'
לא זהים ��
28/03/2017 | 18:02
3
9
בנינו, הייתי שמחה לתאומות אבל מברכת על מה שיש ��

לצפיה ב-'באמת ?? '
באמת ??
28/03/2017 | 22:41
2
3
למה ?
(רק אם בא לך לענות...)
לצפיה ב-'תמיד רציתי אחות'
תמיד רציתי אחות
29/03/2017 | 09:21
1
1
ויש לי שני אחים. אז רציתי לבת שלי אחות, אבל כבר לא תהיה ...
מעבר לזה אני מתחברת מאוד לגידול בת, החל מהלבוש ועד הצעצועים והפעילויות שאפשר לעשות איתן. בנים הם נמרצים ופעילים פיזית ופחות מתעניינים בפעילויות שלמשל אני עושה עם הבת כמו יצירה, או אפייה, או קניות. אני טיפוס שלא אוהב ריצות בגני שעשועים, או ספורט ובכלל הגן האימהי אצלי לא מפותח כל כך �� לא התלהבתי מעניין הבאת ילדים מההתחלה, אבל למזלי הייתה לי בת ראשונה והחיבור איתה מדהים. יהיה לי מאוד קשה להתחבר לבן. אני יודעת שאסור להגיד את זה אבל הייתי מאוד מאוכזבת מזה שזה שני בנים. אחרי שאמרו לי בכיתי כל היום והתאבלתי על הבת הנוספת שלא תהיה לי. בכל מקרה כבר השלמתי עם המצב. אני מקווה שאתחבר אליהם בשלב מסויים. בחוגים שהסתובבתי בהם (של מטופלות פוריות) כולם הסתכלו עליי כעל משוגעת שבכלל מרשה לעצמה להתבאס ממין העובר, אבל זה המצב ואני לא משקרת לגביו כששואלים אותי.
בעלי מאוד שמח (למרות שאמר שבשבילי היה רוצה שיהיו לפחות בן ובת) אס זה קצת מנחם.
לצפיה ב-'אני מאד מקווה שהבנים יפתיעו אותך לטובה'
אני מאד מקווה שהבנים יפתיעו אותך לטובה
29/03/2017 | 09:42
בסופו של דבר ילדים יודעים להוציא מאיתנו דברים שלא תמיד חשבנו שיש בנו...
ואפילו אני, שספורט תמיד היה אחד הדברים הרחוקים ממני... מוצאת את עצמי נהנית לשחק כדורגל בגינה עם הבן שלי. פשוט כי אני רואה עד כמה זה כיף לו וכמה הוא נהנה מהמשחק באופן כללי ומהמשחק המשותף איתי באופן ספציפי, וההנאה שלי נגזרת מההנאה שלו מהעניין.
ועוד דבר... העובדה שאת תמיד רצית אחות לא בהכרח אומרת שגם הבת שלך תרגיש את החוסר הזה. יכול להיות שעבורה דווקא שני אחים יהיו בדיוק מה שהיא צריכה...
בקיצור, מה שאני רוצה להגיד, הוא שאני מאד מבינה את הקושי שלך, וגם מאד מעריכה אותך על זה שאת אומרת אותו בצורה כזו למרות ש"אסור להגיד את זה" ואני מאמינה שאחרי שהם יוולדו כן יהיה לך חיבור איתם. אולי אפילו דווקא בגלל זה - בגלל שאת כן אומרת את הדברים ומתמודדת איתם כמו שהם. וגם אם ייקח קצת זמן לחיבור הזה לקרות זה עדיין בסדר ואני מאמינה שהוא יגיע בסופו של דבר.
לצפיה ב-'למכירה עגלת שלד ל-2 סלקלים, 2 טרמפולינות'
למכירה עגלת שלד ל-2 סלקלים, 2 טרמפולינות
29/03/2017 | 01:08
4
התאומים גדלו.
עגלת שלד מעולה ל-2 סלקלים Snap n Go ב-250 ש"ח. ניתן להתאמה לכל מיני סוגי סלקלים. 
2 טרמפולינות ב-100 ש"ח (לשתיהן).
כסא תינוק לרכב - 50 ש"ח.
באזור יהוד.
אמיר -  65 20 5 4 5 - 0 5 0 

לצפיה ב-'עגלות??'
עגלות??
24/03/2017 | 17:54
3
50
קיים פה סקר על זה לא מצאתי..
כל ההמלצות שראיתי היו על ביבי גוגר סיטי מיני
אבל בפועל היא לא נראת לי מתאימה לקטנטנים בכלל..
ההצעה לא גדול והפונקציות לא דומות לעגלות יחיד שזה מבאס.
בעלי התלהב מהקוקו ביבה
לי היא נראת מגושמת בחלק העליון אבל נראת יותר מתאימה לקטנים בחלק התחתון
הבוגבו מסורבלת וענקית ויש עריסות אבל כולם אומרים ל שזה מיותר ..
בקיצור אני אובדת עצות ובכיתי בחנות כי אני צריכה להתפשר על נוחות ויופי בגלל שזה תאומים??
לצפיה ב-'התשובה המבאסת היא- כן'
התשובה המבאסת היא- כן
26/03/2017 | 14:44
26
את צריכה להתפשר על משהו- על ספייס, משקל, נוחות, יופי וייתכן שאפילו על כולם. ובתור אמא לתאומים זו תהיה רק הפשרה הראשונה מני רבות מאוד אז תתכונני.
לי באופן אישי יש בייבי מונסטרס. היא היחידה שנכנסת בדלת הכניסה הביתה אז לא הייתה אפילו אפשרות להתלבט. אז גם על זה התפשרתי...
לצפיה ב-'לנו יש את קוקו ביבה'
לנו יש את קוקו ביבה
26/03/2017 | 15:29
21
והיא מעולה, אני מאד נהנית ממנה
לצפיה ב-'כן '
כן
27/03/2017 | 10:09
11
חלק מההורות לתאומים היא הפשרות.
בחירת העגלה היא אולי המקום הראשון שבו את נתקלת בזה, אבל בהמשך ההורות שלך בוודאי תתקלי בזה עוד פעמים רבות.

לעניין העגלה - לפני שאת בוחנת את הניראות שלה, כדאי קודם כל לוודא שהיא אכן מותאמת לצרכים שלך מבחינת הגודל שלה. תמדדי את גודל דלת הכניסה לבית/בניין, את רוחב המעלית, את העומק והרוחב של הבגאז' ברכב שבו את מתכננת לשים אותה (אם את מתכננת).
ברגע שתעשי את המדידות - סיכוי סביר שרשימת העגלות הפוטנציאליות תצטמצם לך אפילו יותר, ואז מה שאני מציעה הוא ללכת על פרקטיות - לראות עם איזו עגלה את מסתדרת הכי טוב - את איזו עגלה קל לך לקפל ולפתוח בעצמך, את איזו עגלה את יכולה להרים ולהכניס לבד לרכב....
ואם תצטרכי המלצות או עזרה בבחירה בין עגלות ספציפיות - אנחנו פה בשביל לסייע
לצפיה ב-'בבקשה תעזרו לנו'
בבקשה תעזרו לנו
26/03/2017 | 21:45
14
שלום, 
אנו סטודנטיות לתואר ראשון ובמסגרת סיום התואר אנו עורכות מחקר.
מצ"ב קישור לשאלון קצרצר ממש [55 דקות בממוצע] המתאים לנשים בהריון או שילדו ב-3 השנים האחרונות.
תודה רבה רבה על העזרה!
 לא מובן ומעריכות את זה ממש!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdaa0YhNp...
לצפיה ב-'היי כולן סקר קטנטן להריוניות עם תאומים'
היי כולן סקר קטנטן להריוניות עם תאומים
23/03/2017 | 10:07
5
73
 1. באיזה שבוע סיפרתן על ההריון?
(בכל זאת.. הבטן יוצאת וקשה להסתיר)
2. והאם סיפרתן מהתחלה שזה תאומים?
לצפיה ב-'בשבוע 13, ועל התאומים'
בשבוע 13, ועל התאומים
23/03/2017 | 10:43
48
רק להורים ואחים.
לשאר לא מתכוונת לספר עד הלידה
לצפיה ב-'סיפרנו'
סיפרנו
23/03/2017 | 12:14
41
בסוף 3 על ההריון. כאעלו, מאז זה לא סוד...
על התאומים סיפרנו רק להורים וקומץ אנשים קרובים מאוד.
לצפיה ב-'להורים אחרי דופק'
להורים אחרי דופק
26/03/2017 | 14:51
16
או יותר נכון דפקים...שבועיים או שלושה אחר כך למנהל הישיר...הייתי צריכה הקלות בעבודה כי הרגשתי רע ונאלצתי להוריד הילוך אז לא הייתה ברירה.
למשפחה המצומצמת אחרי שקיפות.
לכל השאר אחרי סקירה ראשונה...שבוע 15, אבל באמת כבר התחילו להתלחש מאחורי גבי בעבודה בגלל הכרס....אבל החלטתי להמתין. שיחנקו אני אומרת!! תספרי מתי שתרגישי בנוח ומקסימום תתעלמי מהרכלנים בהפגנתיות...ותמיד סיפרתי שיש שניים...בהתחלה התלבטתי אבל זרמתי עם זה כי הרגיש לי נכון.
אגב לילדים שלי שהיו קטנים לא ממש סיפרתי עד שההריון היה מתקדם מאוד וכבר הבטן הייתה עצומה...פחדתי שיקרה משהו להריון ולא רציתי לאכזב
לצפיה ב-'במשפחה מיד בעבודה אחרי סקירה'
במשפחה מיד בעבודה אחרי סקירה
26/03/2017 | 15:32
13
ולגבי תאומים אף פעם לא הסתרתי.
לצפיה ב-'אמנם ההריון היה מזמן, אבל עונה בכל זאת'
אמנם ההריון היה מזמן, אבל עונה בכל זאת
27/03/2017 | 10:23
9
למשפחה סיפרתי מייד, וגם לחברה אחת קרובה אמא לתאומים בעצמה.
בעבודה סיפרתי אחרי הסקירה. אבל חייבת לציין שאני הרגשתי מעולה בתחילת ההריון ולא היה לי צורך בשום הקלות. אבל הרבה פעמים בהריונות תאומים אין ברירה וחייבים לספר לבוס בגלל שלא מרגישים טוב....
תמיד סיפרתי שמדובר בתאומים, לא ראיתי סיבה להסתיר את זה, אפילו להפך - יש בזה משהו כ"כ מיוחד ומדהים... וחוץ מזה שבאיזשהו שלב לדעתי זה הופך להיות ברור שהבטן היא לא בטן סטנדרטית של הריון (בהנחה שאף אחת מאיתנו לא הולכת ללדת פיל ...)
לצפיה ב-'למכירה 2 מיטות תינוק בצבע שמנת'
למכירה 2 מיטות תינוק בצבע שמנת
19/03/2017 | 11:40
53
במצב מעולה!! כולל 2 מזרנים- כל מיטה+ מזרון ב400 ש"ח. בנוסף מוכרת שידת החתלה (350 ש"ח) ומגירת אחסון למיטת תינוק (150 ש"ח). לפרטים: מיטל 054-6891180
לצפיה ב-'למכירה עגלת תאומים/אחים'
למכירה עגלת תאומים/אחים
19/03/2017 | 10:04
1
95
עגלת תאומים אחים בייבי ג׳וגר סיטי סלקט city select, צבע שחור וסגול. במצב מצויין. עגלה נוחה לשימוש בעיקר במעברים צרים ומעליות. מתאימה לשימוש מגיל לידה.
לצפיה ב-'מחיר 1800₪'
מחיר 1800₪
19/03/2017 | 11:34
26
שכחתי לציין במודעה הקודמת 
מחיר 1800₪ אזור:חולון-בת ים , ניתן להשאיר הודעה ואני אחזור. רונה.
לצפיה ב-'בעקבות הסרט תאומים של ארנולד שוורצנגר ודני דה ויטו -'
בעקבות הסרט תאומים של ארנולד שוורצנגר ודני דה ויטו -
16/03/2017 | 16:52
56
לצפיה ב-'בחילותתת '
בחילותתת
13/03/2017 | 12:41
3
94
שלום, אני באמצע שבוע שמונה עם תאומים, אני עם בחילות נוראיות ולעיתים הקאות, יורדת במשקל, הרופא שלי לא ממליץ לקחת כדורים נגד בחילות, האם זה תקין?? קצת מלחיץ אותי....
לצפיה ב-'בתאומים הבחילות הרבה יותר נוראיות'
בתאומים הבחילות הרבה יותר נוראיות
14/03/2017 | 14:21
1
75
אני ממש לא תפקדתי.

אבל החדשות הטובות שלא היה הבדל בין הריון התאומים והריון יחיד בשבוע שבו נגמרו הבחילות. בשני המקרים ההקלה הגיעה בשבוע 16 ועברה כאילו לא הייתה.
אחרי זה יש בעיות אחרות אבל לדעתי יותר קל להתמודד איתן מאשר עם בחילות.

אגב בשלישי הראשון עליתי אולי קילו ככה שלדעתי הייתה ירידה מסויימת במשקל וזה למרות שהבחילות בכלל לא מנעו ממני מלאכול.
אני מכירה חברה שלקחה את הכדורים אבל במקרה שלה ההקאות היו כמה פעמים ביום והיא אושפזה.
הבעיה עם הכדורים האלה שבעבר נשים לקחו משהו דומה וגילו בדיעבד שזה עשה נזקים בעובר. הסוג החדש לכאורה בטוח, אבל עדיין יש רופאים שמסתייגים ממנו.

תשתי הרבה מים או סודה עם פלח לימון ותאכלי מאכלים שסופגים חומציות כמו תפוחי אדמה קרקרים וכו.

שיעבור בקלות
לצפיה ב-'תודה! מקווה שזה יחלוף בקרוב...'
תודה! מקווה שזה יחלוף בקרוב...
16/03/2017 | 14:58
15
לצפיה ב-'בחילות '
בחילות
27/03/2017 | 10:27
2
זו תופעת לוואי מאד נפוצה של הריון תאומים.
נסי לאכול כמויות קטנות במרווחי זמן קצרים. זה קצת נותן תחושה כאילו את כל הזמן אוכלת, אבל זה יכול לעזור לבחילות. ונסי למצוא את הדברים שבכל זאת עושים לך טוב ומקלים לך על הבחילות.
ותזכרי שזה חולף ...
לצפיה ב-'תאומים שבוע 7'
תאומים שבוע 7
14/03/2017 | 08:45
3
86
כתבתי פה הודעה לפני כמה ימים שאני מחכה לראות דופק שנצפו 2 שקי הריון עם 2 שקי חלמון, אז שלשום הייתי אצל הרופא וראינו 2 עוברים עם19 דופק שמתאימים לשבוע 7,יש הפרש של יומיים בינהם בגודל.
קודם כל עד הבדיקה לא סבלתי מתסמינים בכלל וכמו חוק מרפי מאתמול אני עם בחילות קשות מאוד,מיגרנה קשה ועייפות נוראית,פשוט סרטוט במיטה.

דבר שני קבעתי תורים לשקיפות וסקירה והרופא שקבעתי אצלו אמר שסקירה שונה לתאומים ממולץ לעשות בשבוע 18,19 וקבענו לשבוע 19. האם זה באמת נכון, בעובר יחיד הסקירה מתבצעת בן שבועות 14-16.
ואשמח לשמוע ממי שבכללית איך עובדים ההחזרים עם תאומים על הבדיקות בפלטינום לא הצלחתי לקבל תשובה ברורה אחרי מלא ניסיות בירור, הבנתי שהשקיפות עורפית עולה לי 800 שח ואז אני מגישה בקשה להחזר 75 אחוז מהסל הריון..אבל מה עם הסקירות?
לצפיה ב-'לי היו בחילות נוראיות החל משבוע 7 ועד 16'
לי היו בחילות נוראיות החל משבוע 7 ועד 16
14/03/2017 | 14:17
1
54
סקירת מערכות עשיתי בשבוע 16 לתאומים. עשיתי גם פרטי וגם בקופה.
ההנחה היא שאם יש ממצאים בסקירה אז קל יותר לקבוע תור למי שפיר (למרות שלנו המליצו לדחות את המי שפיר לשבוע 30 כדי להמנע מהפלה אבל זה כבר בשרשור אחר :)  )

גם אצלי היה הבדל של כמה ימים בניהם אבל עד סקירת המערכות כבר הההבדלים הצטמצמו.

אני במכבי אז לא יודעת לענות :)
לצפיה ב-'לנו כללית אישרו את הרוב והיו באמת אחלה'
לנו כללית אישרו את הרוב והיו באמת אחלה
18/03/2017 | 19:58
34
לא ציפתי והם הפתיעו לטובה..
עשינו שקיפות
2 סקירות
בפרטי שעלו מלא כסף
וגם את בדיקת הדם שמחליפה מי שפיר.
שמרנו את הפניה של הרופא שהפנה אותנו לכל אחת מהבדיקות וציין שזה הריון תאומים.
ושלחנו הפניה + קבלה מקורית
דרך מעטפה שקיבלנו במזכירות של הקופה.
וקיבלנו את רוב ההחזר על הדיקות תוך שבועיים.
הפתיעו לטובה לגמרי.

לצפיה ב-'איזה כיף שהבדיקה היתה תקינה'
איזה כיף שהבדיקה היתה תקינה
27/03/2017 | 10:31
1
למיטב זכרוני הסקירה בתאומים היא באמת מאוחרת יותר מאשר בעובר יחיד
לצפיה ב-'שבוע 7+ נצפו 2 שקי הריון, באחד עובר תקין עם דופק והשני ריק'
שבוע 7+ נצפו 2 שקי הריון, באחד עובר תקין עם דופק והשני ריק
12/03/2017 | 12:55
73
מה הסיכוי שעוד יתפתח שם עובר נוסף?? האם למשהי זה קרה ובסוף היא ראתה 2 דפקים?
לצפיה ב-'טיולון תאומים למכירה מציאה במצב מעולה '
טיולון תאומים למכירה מציאה במצב מעולה
11/03/2017 | 07:05
1
66
עם גגון שמש שהוספתי ,בקושי היה בשימוש ,במצב מעולה כמו חדש
לצפיה ב-'אולי תמונה? '
אולי תמונה?
14/03/2017 | 20:02
15
לצפיה ב-'זיהוי בעת הלידה'
זיהוי בעת הלידה
09/03/2017 | 20:10
4
119
שאלה קטנה לי לכם
כאשר נולדים תאומים זהים מאותו מין.איך אתם יודעים מי יצא ראשון  ?
האם רושמים על התווית ששמים לתינוק מס' אחד ועל השני מס' 2 ?
איך בכלל מבדילים בינהם בהחה שאין כתם לידה שניתן לזהות בקלות ?
מצטערת האם השאלה הופיעה כבר ,אין לי מושג איזה מושג לחפש ?
תודה
לצפיה ב-'שמים צמידי זיהוי לאחר היציאה'
שמים צמידי זיהוי לאחר היציאה
10/03/2017 | 13:34
3
85
על פרק היד ועל הקרסול של התינוק עם תעודת זהות ומספר רץ (תינוק 1/תינוק 2). גם כשהם זהים ואין סממן בולט שמבדיל מהר מאוד ההורים לומדים להבדיל ביניהם...כל השאר קצת פחות...
אצלנו כשחזרנו הביתה והורדנו את הצמידי זיהוי שמנו במקומם קוקיות בצבעים שונים על הרגליות וזה עזר מאוד בימים הראשונים
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/03/2017 | 15:36
2
56
לא ידעתי שת.ז. נותנים ברגע הלידה 
לצפיה ב-'קבלי תיקון '
קבלי תיקון
10/03/2017 | 17:31
1
72
שאלתי את בעלי והוא אמר שעל הצמיד יש את הפרטים של היולדת ורק ביציאה מהביח מקבלים תז. בכל מקרה את התינוק 1/2 כותבים על הצמיד כך שאי אפשר להתבלבל...
לצפיה ב-'אנחנו קיבלנו ת"ז מיד אחרי הלידה'
אנחנו קיבלנו ת"ז מיד אחרי הלידה
19/03/2017 | 10:35
27
וכל הזמן באשפוז בכניסה וביציאה מהתינוקיה בדקו והשוו.
לצפיה ב-'סקירה מאוחרת לתאומים - המלצה'
סקירה מאוחרת לתאומים - המלצה
09/03/2017 | 16:41
2
64
אשמח להמלצה לסקירה מאוחרת לתאומים, דרך רופא שעובד בהסדר עם "כללית"
תודה מראש לממליצות :)
לצפיה ב-'פרופסור מלינגר'
פרופסור מלינגר
09/03/2017 | 17:09
1
38
אני לא יודעת אם עובד עם כללית, נדמה לי שכן ושמו הולך לפניו
לצפיה ב-'לצערי הוא לא בהסדר'
לצערי הוא לא בהסדר
09/03/2017 | 20:45
32
שמעתי עליו אבל אני כמעט בטוחה שהוא לא בהסדר עם כללית.לצערי
לצפיה ב-'הריון תאומים שבוע 20+5'
הריון תאומים שבוע 20+5
09/03/2017 | 16:09
1
88
הי חברות,
אני בהריון ראשון עם תאומים בשע"ט אחרי ivf, עדין לא הצליחו לראות אם הם בנים או בנות למה כל פעם משתוללים...

אני לא יודעת לזהות אם אני חשה תנועות או לא.
באיזה שבוע התחלתן להרגיש?
עם כל החרדות שלי אני רוצה לשמוע שיש עוד כמוני שלא הרגישו עדין בשלב זה למרות שתאומים...
אגב, יש שליה אחת קדמית אז הבנתי שזה גם משפיע עלזה שמרגישים מאוחר יותר...

אודה לתשובתכן/ם..

לצפיה ב-'היי'
היי
14/03/2017 | 20:16
34
גם לי היתה שליה אחת קדמית ואחת אחורית... הרגשתי בערך בשבוע 18 ברבור ראשון בבטן... אבל רק בשבוע 20 פלוס זה נהייה יותר רציני. ותנועות ממש חזקות היה רק ב25 פלוס...
תראי לפי הנייר לא חובה להרגיש משהו רציני לפני שבוע 27...
לצפיה ב-'קורס קונדיטוריה'
קורס קונדיטוריה
08/03/2017 | 09:51
28
ערב טוב,

רומנטיקה היא מושג עמוק. אני אוהב לממש את המושג רומנטיקה בעזרת אוכל. אני רוצה להמליץ על לימודי קונדיטוריה על מנת לקחת את היכולות הקולינריות ולהפוך אותם לרומנטיקה. ניתן למצוא את האינפורמציה באתר:http://www.estella.co.il/studies/
לצפיה ב-'סקר שמירת הריון בתאומים'
סקר שמירת הריון בתאומים
06/03/2017 | 11:24
5
113
שלום לכולן, אני בהריון עם תאומים בשבוע 18. מתחילה להרגיש כל מיני תופעות שאפיינו סוף של הריון עם עובר יחיד כבר עכשיו. הרבה מזהירים אותי שלא נשאר לי הרבה זמן לעבוד ושהרבה נכנסות לשמירת הריון כבר משבוע 24. אז אני מתלבטת אם להתחייב לפרוייקט של חודשיים בעבודה. 

רציתי לשאול אותכן באיזה שבוע (אם בכלל) נכנסתן לשמירת הריון והאם זה היה במנוחה בבית או באשפוז בבית חולים. 

תודה מראש 
לצפיה ב-'שמירה בבית משבוע 22'
שמירה בבית משבוע 22
06/03/2017 | 19:52
1
104
בזכות הגדלת ראש של הרופא, שאמר שכדאי להוריד הילוך. לא היתה סיבה מעבר לכך. ואכן התחיל להיות קשה וכואב כבר בשבועות האלה...
לצפיה ב-'שמירה בבית משבוע 25'
שמירה בבית משבוע 25
07/03/2017 | 15:47
80
ועכשו שבועים אחרי(27 )אני מרגישה כמה זה נכון...
אני בהיסוס גדול ביקשתי מהרופא כי אני לא אחת שיודעת להוריד הילוך והפחידה אותי המחשבה להשתעמם בבית.
מה גם שאני מתכננת חופשת לידה של חצי שנה וזה אומר להעדר מהעבודה כמעט שנה..
אבל היום מבינה כמה הגוף זקוק לזה..
לצפיה ב-'ללא שמירה ועבדתי ממש עד הלידה '
ללא שמירה ועבדתי ממש עד הלידה
12/03/2017 | 16:17
1
77
שבוע 38+2
שמירת היריון אינה מחויבת המציאות בהיריון תאומים
לצפיה ב-'טוב לדעת!'
טוב לדעת!
12/03/2017 | 18:03
23
לצפיה ב-'ללא שמירה'
ללא שמירה
27/03/2017 | 10:37
3
אבל אחרי אשפוז בשבוע 33 ביקשתי מהרופא שלי ימי מחלה ונשארתי בבית.
מבחינה רפואית לא היה ממש צורך, אבל כיוון שכבר הייתי עייפה, עם בצקות ברגליים שהכאיבו לי מאד וגם הבוס שלי בעבודה נמאס עלי אחרי תקופה ארוכה שהוא היה בלתי נסבל העדפתי לנוח בבית והרופא שלי שיתף איתי פעולה והסכים לתת לי ימי מחלה לכל התקופה עד הלידה שהיתה בסופו של דבר בסוף שבוע 35.

שמירת הריון היא לא משהו מחוייב המציאות בהריון תאומים. אני מכירה אמהות רבות לתאומים שעבדו ממש עד הסוף בלי שום בעיה.
לצפיה ב-'שבוע 7 הריון תאומים חלבון 50 בשתן'
שבוע 7 הריון תאומים חלבון 50 בשתן
07/03/2017 | 13:45
46
היי חייבת את תגובתכם הדחופה, עד שאוכל לדבר עם הרופא שלי אני אשתגע. עשיתי בדיקת שתן שהראתה חלבון 10. אחרי כמה ימים חזרתי עליה כי היה חשש לזיהום בשתן ואז הבדיקה הראתה שיש חלבון 50. אני בהריון תאומים אחרי IVF אני לחוצה מזה מאוד. האם יכול להיות שזה התחלה של רעלת הריון? אולי זה בגלל שנתתי דגימה לא תקינה? (לא נתתי את הזרם המרכזי).
בהזדמנות זאת אשמח גם להמלצה לרופא פרטי/ קופה מכבי אזור השרון למעקב הריון בסיכון (היסטוריה של הפלות חוזרות + קרישיות), ובנוסף- גם המלצה לרופא שמבצע שקיפות עורפית לתאומים. תודה תודה
תודה רבה
לצפיה ב-'הי, אשמח לשמוע המלצות על דיקור מי שפיר לתאומים..'
הי, אשמח לשמוע המלצות על דיקור מי שפיר לתאומים..
05/03/2017 | 22:56
5
55
אני במכבי, ליפיץ וצלאל המומלצים לא עובדים עם קופת החולים.. האם שמעתן על הנדלר או מושונוב לדיקור תאומים?? תודה!
לצפיה ב-'מהבירור שאני עשיתי לגביי מי שפיר בתאומים '
מהבירור שאני עשיתי לגביי מי שפיר בתאומים
06/03/2017 | 11:20
2
85
הנדלר ממש מומחה ספציפית לדיקור תאומים.
מושונוב הוא גם עם המון ניסיון אבל הבנתי שאדם פחות נעים (לא שזה בהכרח חשוב).

אני אישית הייתי הולכת על הנדלר אבל לאור עיצה של שני יועצים גנטיים ומספר רופאים פרטיים שלא לסכן הריון תאומים בדיקור מוקדם, החלטנו לשמוע לעצתם ולחכות עם הדיקור לשבוע 30.
הנימוק היה שהסיכוי שתהיה בעיה עם שני העוברים היא סופר אפסית, ואם חלילה תהיה בעיה רק באחד ויצטרכו להפסיק את ההריון רק עבורו ולא עבור השני בכל מקרה לא יעשו זאת בשלב מוקדם שלאחר שבועות הדיקור 17-22 כי יש סיכוי של 10% שגם השני יילך איתו. לכן גם אם עושים הפסקת הריון לעובר אחד בכל מקרה מחכים לשבוע 30-32 ככה שאולי זה מרגיע לדעת כמה שיותר מוקדם אבל בעצם מסכן את ההריון כולו לחינם.
בשבוע 30 בעצם נמנעים מהסכנה של הפלה של ההריון כולו. על פי הרופאים הרחם הרבה יותר עמיד בשבוע הזה ויש סיכוי ממש אפסי ללידה מוקדמת בעקבות הדיקור ובעצם הסיכון ללדת לפני שיש תשובות של הבדיקה בשבוע 30 נמוך בהרבה מהסיכוי לאבד את כל ההריון בדיקור בשבועות 17-22.
החסרון הוא שמשרד הבריאות למשל לא מממן צ'יפ גנטי או דיקור בשבוע 30 על ידי מדקר פרטי או בבית חולים פרטי כמו אסותא. כלומר אם לא רוצים לשלם קרוב ל10 אלף (עלות דיקור פרטי ושני צ'יפים באופן פרטי) צריך לעשות זאת בבית חולים ציבורי.
עם זאת, היועצת הגנטית אמרה שבהריונות תאומים לא לוקחים סיכונים ותמיד יבצע את זה מישהו בכיר מאוד במחלקה, כמו ראש מחלקת אולטראסאונד.
זו החלטה מאוד אינדבידואלית אבל מכיוון שכל כך הרבה גורמים (יועצים ורופאים פרטיים וגם ציבוריים) המליצו לנו על אותו דבר, החלטנו ללכת עם כל המומחים ולעשות בשבוע 30. אם בכל זאת תחליטו על דיקור מוקדם אני הייתי הולכת על הנדלר. כנסי לאתר שלו בחיפוש מהיר בגוגל ותראי שיש לו ניסיון מאוד עשיר ספציפית עם דיקור תאומים.
בהצלחה

אגב - לא מצאתי בפורום מידע מפורט על אופציית דיקור בשבוע מאוחר, אולי כדאי למען אחרים לנעוץ את המידע איפשהו.
לצפיה ב-'ואו! תשובה מפורטת - תודה רבה!'
ואו! תשובה מפורטת - תודה רבה!
06/03/2017 | 21:31
1
38
באמת יש הרבה יועצים.. וקשה תמיד לדעת מה לבחור, הרבה בעד ונגד.. יתרונות וחסרונות.   מבינה בהחלט את השיקול של דיקור ב 30 שבועות. באמת הרבה פחות מסכן את ההריון, אחשוב על זה..אולי אתייעץ גם. הצ'יפ עדיין יקר כרגע, אמנם על הדיקור אני לא משלמת , אבל מכיוון שכרגע אין לי המלצה של גנטיקאי לצ'יפ זה עולה באזור ה 5000 שח....   אבל אם אני מסתכנת כבר בדיקור, עדיף שיהיה צ'יפ, אחרת אין טעם בבדיקה. (NIPT נותן תשובה טובה לגבי תסמונת דאון.. הייתי עושה את זה אחרת..).
שוב תודה!
לצפיה ב-'היום מקלים במימון צ'יפ במיוחד בתאומים'
היום מקלים במימון צ'יפ במיוחד בתאומים
07/03/2017 | 10:16
42
בקופה קשה לקבל תור לייעוץ גנטי, אז תקבעי בבית חולים כלשהו. פשוט שולחים פקס למכונים הגנטיים בבתי חולים והם חוזקיפ ונתנים לך תור עוד באותו שבוע. הייעוץ מאוד ממצה, כשעה וחצי, ולתאומים בגלל הסיכון הגבוה כמעט תמיד רושמים המלצה לצ'יפ במימון משרד הבריאות.  אנחנו קיבלנו מימון לשני העוברים למרות שרק באחד היה ממצא, ואם נכנסת להריון מעל גיל 35 או יש מקרה קודם כלשהו המשפחה או את מדווחת על בעיה מסויימת שעוברת במשפחה כמו בעיית כליות לב וכו הם ממליצים במימון משרד הבריאות. מאוד מאוד מקלים וחבל לשלם על זה כל כך הרבה. הם גם נותנים הפניות חינם לבדיקות אחרות כמו אקו לב, סקירה נוספת בבית חולים אצל מומחה וכו. בקיצור ממליצה בחום ללעת לייעוץ גנטי בכל מקרה. אין מה להפסיד, רק  להרוויח.
לצפיה ב-'מי שפיר תאומים'
מי שפיר תאומים
06/03/2017 | 12:14
1
52
שמעתי דברים מאוד טובים על הנדלר.. אני עברתי בתל השומר בפיקוחו של פרופ ינון יואב.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
06/03/2017 | 21:32
14
לצפיה ב-'למכירה עגלול'
למכירה עגלול
06/03/2017 | 09:25
71
למכירה עגלול מתכת עם בסיס ומזרון במצב מעולה. רחל 0526474729

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
ד
ד"ר אבי צפריר
פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה