לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1776717,767 עוקבים אודות עסקים

פורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

בדיוק בשביל זה אנחנו פה! 
(הפורום הינו איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תאומים ושלישיות

ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות 
הצטרפתם או שאתם עתידים להצטרף לקהילה חמה ומיוחדת - משפחת תאומים ושלישיות 
אם את בהריון מרובה עוברים או אם כבר נולדו לכם תאומים (או שלישיה) - ברוכים הבאים!! 

יש לכם תאומים/שלישיה בבית ואתם רוצים לשתף ולהתייעץ? 
את בהריון עם תאומים ויש לך המון שאלות? 
הסתבכתם עם הלילות ואתם זקוקים לעצה טובה?
יש לכם שאלות הקשורות ליחסים בין תאומים ואיך לשמור עליהם תאומים וגם למצוא לכל אחד את מקומו?
ילדת תאומים ואת מנסה להניק ויש לך המון שאלות?
את בשיא האופוריה עם שניים מקסימים על הידיים ואת מודה על הברכה הכפולה שנפלה בחלקך ורוצה לחלוק ולשתף? 

בדיוק בשביל זה אנחנו פה! 
(הפורום הינו איחוד של פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים.) 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תאומים ושלישיות! (איחוד של - פורום תאומים ושלישיות, פורום הריון תאומים ושלישיות ופורום הנקת תאומים)
הפורום הזה הוא שלכם/שלכן. זהו בית להורים לתאומים ושלישיות, לאמהות, לנשים ולזוגות בהריון עם תאומים/שלישיה, למשפחות ולכל מי שזהו חלק מעולמו. אם את רוצה לחלוק את האושר שנפל בחלקך, אם אתן רוצות לדבר עם אמהות דומות לכן,  יש לכן שאלות על ההירון והלידה? איך מניקים תאומים או שלישיה? 
איך מתנהלים ביומיום עם שניים? איך שורדים? איך שואבים להם חלב? מתי נישן שוב בלילה? מה עושים עם האחים הגדולים? איך יוצאים מהבית עם שניים? האם להפריד אותם בגן?האם לגמול אותם ביחד? 
 איזו עגלה? איזה רכב? איך שורדים כלכלית,  ועוד המון המון נושאים... זהו עולם ומלואו ואתם מוזמנים לחלוק, לשתף, להתייעץ ולתרום. 

המשך >>

לצפיה ב-' כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת '
כאן המקום לשאול ולהתעניין בתחום הפרעות בתקשורת
21/11/2018 | 15:14
1

שם כולל להפרעות שפה, דיבור, שמיעה ותקשורת למיניהן, שהוא תחום עבודתם של קלינאי התקשורת. התקשורת האנושית היא צורך חיוני הנחוץ לאדם כמעט כמו אוויר לנשימה... אנו מדברים זה עם זה כדי להעביר מסרים, רעיונות, רגשות ומחשבות, ועושים זאת מבלי לחשוב לרגע עד כמה מופלאה ומורכבת היא יכולת התקשורת...

אנו שמחים לבשר על פתיחתו של פורום טיפול בשפה ודיבור

המשך גלישה מהנה 
לצפיה ב-'התקצרות צוואר הרחם, חוששת... מישהי לעידוד?'
התקצרות צוואר הרחם, חוששת... מישהי לעידוד?
06/11/2018 | 22:22
5
94
היי בנות, 
אני בשבוע 29, הריון תאומים. 
בתחילת אוקטובר צוואר הרחם היה 40 מ"מ, כעבור שבועיים 27 ממ והיום 23. אין פתיחה, אבל יש לי התכווצויות לעיתים קרובות ואני נורא חוששת ללדת מוקדם מהצפוי והרצוי.. יודעת שהסבירות גם ככה גבוהה בהריון מרובה עוברים אבל עדיין מקווה למשוך כמה שיותר. 
אשמח לשמוע חוויות מפתיעות וטובות וגם את האמת.. תודה!
לצפיה ב-'מאוד אופייני להריון תאומים'
מאוד אופייני להריון תאומים
07/11/2018 | 07:32
1
56
גם שלי התקצר,בשבוע הרבה יותר מוקדם והרבה יותר קצר.
אושפזתי במחלקת הריון בסיכון,הייתי שבוע במעקב וקיבלתי פרסולט ועוד משהו שכרגע לא זוכרת השם.
שוחררתי הביתה לשמירה מלאה ובכל שבוע הייתי באה למעקב.
יש לי שני מקסימים בני 5 וחצי שנולדו בקיסרי והיו בפגייה.
גם אני רציתי ורציתי אבל הקטנים ביקשו את שלהם,לצאת מוקדם.
מציעה לך מאוד מאוד על מנוחה מלאה!!!!
לא לסחוב,לא להרים,לטייל לבית קפה קרוב ולא מעבר. 
בהצלחה ללידה בזמנך

לצפיה ב-'תודה רבה רותם '
תודה רבה רותם
07/11/2018 | 07:48
20
לצפיה ב-'מאד מאפיין הריונות מרובי עוברים'
מאד מאפיין הריונות מרובי עוברים
07/11/2018 | 09:29
59
מציעה לך לדבר עם הרופא שלך על שמירת הריון אם עדיין לא עשית את זה
ולהשתדל לנוח כמה שיותר - אבל ממש לנוח!
לצפיה ב-'קיצור צוואר'
קיצור צוואר
09/11/2018 | 20:59
1
52
אתחיל מהסוף הטוב:
בן ובת בריאים וחמודים בני שנה וחודשיים
נולדו בניתוח אלקטיבי בשבוע 37.
בסקירה השנייה בשבוע 23 גילו צוואר מקוצר 20 ממ ומשפך.
ישר נכנסתי לשמירה, טבליות פרוגסטרון בבוקר ובערב וצלסטון בשבועות 26 ו- 32.
מנוחה ומים כמה שיותר! 
המצב שלך הרבה יותר טוב משהיה לי, השבוע שלך הרבה יותר מתקדם. זה אפשרי בהחלט! בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה מאיה!! מאוד מאוד מעודד ❤'
תודה מאיה!! מאוד מאוד מעודד ❤
10/11/2018 | 10:40
12
לצפיה ב-'מבצעים ומודעות אחרות'
מבצעים ומודעות אחרות
09/11/2018 | 13:18
1
22

לצפיה ב-'פמפרס אקטיב בייבי'
פמפרס אקטיב בייבי
09/11/2018 | 13:21
34
קניתי היום במחסני להב ב20 ש''ח לאריזה, אנחנו עוברים עכשיו למידה 4+, זה יוצא חצי שקל ליחידה, מידות יותר קטנות אפילו יותר זול ליחידה. ממש משתלם.
לצפיה ב-'היי'
היי
07/11/2018 | 09:34
10
84
בימי מחלה ולאחר 30 יום אקבל שמירת הריון. 
הבעיה היא שיש צירים וגם כשאני נחה האזור תמיד "במאמץ".
מקווה לטוב ולמשוך כמה שיותר.. 
תודה!
לצפיה ב-'למה לא תמיכה כולשהי?'
למה לא תמיכה כולשהי?
07/11/2018 | 15:15
2
43
רופא ראה אותך ולא המליץ על תמיכה בצוואר והפסקת צירים?
לצפיה ב-'לא.... '
לא....
07/11/2018 | 17:12
1
36
כרגע לא... 
אני מאוד סומכת על הרופאה שלי אבל מחר אהיה בסקירה השלישית אצל רופא נוסף, נראה מה הוא יציע. 
תודה לך!
לצפיה ב-'בשמחהוקראי קצת על פרסולט במרשתת'
בשמחהוקראי קצת על פרסולט במרשתת
07/11/2018 | 17:17
11
לצפיה ב-'מוזר בעיני שלא נותנים לך שום טיפול... '
מוזר בעיני שלא נותנים לך שום טיפול...
07/11/2018 | 18:42
6
39
ברוב המקרים שאני מכירה, עד שבוע 33 או 34 נהוג לתת כדורים להפסקת צירים (פרסולט - כפי שכתבה לך רותם) וגם זריקה להבשלת ריאות העוברים למקרה שבכל זאת תהיה לידה מוקדמת.
אם אכן יש לך צירים רצוי ללכת להיבדק במיון ולא להמתין לבדיקת רופא תקופתית...

לצפיה ב-'נכון,צלסטון.חשוב!!!'
נכון,צלסטון.חשוב!!!
07/11/2018 | 18:50
13
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת צואר 23'
עד כמה שאני יודעת צואר 23
08/11/2018 | 06:53
4
54
זה לא אינדיקציה למתן צלסטון, כי נותנים את הזריקה הזאת כשלידה מוקדמת מאיימת להתרחש תוך ימים ספורים וזה לא המצב כי צואר התקצר מ27 ל23 תוך שבועיים עד כמה שהבנתי. במקרה כזה מנוחה מוחלטת ושתיה מרובה זה מה שצריך עכשיו.
לצפיה ב-'להבנתי היא כבר תקופה עם צירים'
להבנתי היא כבר תקופה עם צירים
08/11/2018 | 09:14
3
31
לא ראיתי בהודעה שלה אינפורמציה על אורך הצוואר.
כשיש צירים בשבועות מוקדמים בד"כ נותנים פרסולט...
בכל מקרה בסיטואציה כמו שהיא מתארת לא הייתי מחכה לסקירה, אלא הולכת להיבדק במיון.
לצפיה ב-'תודה לכולכן! מעדכנת....'
תודה לכולכן! מעדכנת....
09/11/2018 | 08:34
2
39
היי, 
אני כמובן לא שאננה והייתי במיון כשהצירים היו תכופים יותר ( הכוונה להתקשויות של הבטן ללא כאב),
בכל ביקור אצל הרופאים הציעו רק צלסטון ולא תרופה לצירים.
כתבתי שאורן הצוואר היה 27 והתקצר ל23. אתמול בבדיקה כבר היה 18 וקיבלתי נרות אוטרגסטן.
אני נחה ושותה המון! בסקירה שהייתה אתמול דיברו עם הרופאה שלי והיא החליטה לתת נרות להפחתת הצירים ובשבוע הבא כנראה אקבל צלסטון. 
מקווה למשוך כמה שיותר.. 
תודה לכולן על התגובות והתמיכה!
לצפיה ב-''
10/11/2018 | 16:37
6
לצפיה ב-'הרבה בריאות '
הרבה בריאות
11/11/2018 | 10:12
16
והמשך הריון ארוך....
לצפיה ב-'התייעצות..'
התייעצות..
04/11/2018 | 10:00
27
106
1. תאומים בנים בני 8 וחצי חודשים. אחד מתיישב עומד וכבר כמעט הולך. את השני התחלנו להושיב לא מזמן למטרות משחק. יודע לרדת יפה מאוד מישיבה לזחילה אבל לא מתיישב לבד. הבעיה שעכשיו הוא ישר קפץ לעמידה. כל הזמן עומד על הברכיים ובוכה שלא מצליח לעמוד. היום עמד על הספה ועף אחורה קיבל ממש מכה. רואים שהוא לא בשל ללכת עדיין אבל הוא נורא מתוסכל. מה לעשות?
2. שניהם לא אכלנים אבל זה שלא מתיישב עוד פחות. אוכלים קצת מהמוצקים ואחר כך רוצים בקבוק. כתוצאה מכך קמים לאכול כל 3 גג 4 שעות בלילה. לא חושבת שזה הרגל כי קמים בשעות אחרות כל יום כתלות מתי שאכלו בקבוק פעם אחרונה. בקבוק תמיד ניתן בסלון ואף פעם לא לפני השינה . גם שקמים בבוקר ממש לא נותנת ישר בקבוק. ניסיתי לתת דייסה הם לא מסתדרים אם אף פיטמה.

3. ניסיתי לתת אוכל מעוך ולא מרוסק. זה שלא מתיישב ממש נחנק מזה השני בסוף בלע אבל גם נחנק. הם לא אוהבים מרק עם הודו אז ניסיתי קציצות מעוכות או חתיכות קטנות של עוף והם לא מצליחים לאכול את זה.  מה אפשר לעשות כדי שיאכלו יותר ביום ופחות בלילה?
לצפיה ב-'לאן אצה לך הדרך?'
לאן אצה לך הדרך?
04/11/2018 | 18:13
1
52
הקטנים עדיין תינוקות.
ללכת?ילכו.כל אחד בזמנו שלו.
לא הייתי מושיבה,גם לא למטרת משחק.
ירצה-יתיישב.בוכה?אז?אפשר לחבק,לנשק,לעודד אבל לא הייתי מתערבת באופן יזום בהתפתחות המוטורית שלהם.
לגבי תזונה גם לא הייתי רצה קדימה.
בזמנו שרשרנו לך תשובות בנושא תזונה .
קשה לייעץ לך מבלי לדעת מה אוכלים מהרגע שקמים עד שישנים.
נסי להתייעץ עם אחות טיפת חלב.
נכון,אפשר ורצוי לחשוף למוצקים אבל גם אפשר להמשיך לתת טחון אם הם אוכלים.
הודו....טעמת פעם?אישית אותי מגעיל ולא אתן לילדים אפילו שבריא.מידי פעם מכניסה בטחון של קציצות שאני מבשלת.
עוף הוא יבש.סביר שיחנקו אם לא ילעסו היטב.
קציצות מבושלות,בהנחה שהבשר בושל כהלכה ונטחן עד דק,הם יוכלו לנסות.
אל תשכחי,הפה שלהם לא מלא שיניים והם רק בשלב בו הם לומדים שלא רק מוצצים אלא גם לועסים.
אני בהחלט הייתי ממשיכה עם מרק ירקות טחון ובתוכו טוחנת גם עוף,הודו,מה שתרצי וטוחנת פירות.
אפשר לעשות טחינה שהיא יותר "גסה" ופחות נוזלית,מימית.
וסבלנות יקרה,סבלנות,הם קטנטנים.
לצפיה ב-'מדויק!'
מדויק!
05/11/2018 | 14:39
12
לצפיה ב-'תקראי את מה שכתבה לך רותם'
תקראי את מה שכתבה לך רותם
05/11/2018 | 14:44
2
37
ואז תקראי את זה שוב.
אני מתחברת לכל מילה מההמלצות שלה.
תני להן את הזמן שלהן, ותזכרי שהן אמנם נולדו יחד אבל הן שתיים שונות.
הן מתפתחות אחרת, הן בעלות אופי שונה ורצונות שונים...
כל עוד אין בעיה התפתחותית - תני לכל אחת את הזמן שלה. ואם יש בעיה התפתחותית - טפלי בה מול גורמי הבריאות הרלוונטיים. אל תושיבי ילדה שלא יודעת להתיישב לבד כי את עלולה לגרום לה נזק. תני לה לעשות את הדברים בדרך שלה ובקצב שלה.
זה אגב נכון לגבי כל דבר בהמשך חייהן...

בעניין האוכל - ממליצה לך בחום להתייעץ עם דיאטנית ילדים, שתעשה לך קצת סדר ותוכל להמליץ לך.
לצפיה ב-'יש לה שני בנים...'
יש לה שני בנים...
05/11/2018 | 17:46
1
14
לצפיה ב-'סליחה, טעות שלי. '
סליחה, טעות שלי.
06/11/2018 | 15:05
18
מתנצלת על השגיאה הלשונית
לצפיה ב-'לגבי התפתחות מוטורית אין לי מה לייעץ'
לגבי התפתחות מוטורית אין לי מה לייעץ
06/11/2018 | 06:33
21
28
לגבי אוכל - תנסי כל דבר שאת נותנת להם לעביר דרך בלנדר קודם. אצלנו הלך עם דייסה רק ככה. ועוד דבר - ניסית לתת להם יוגורט?
לצפיה ב-'זכרתי מה שאמרת על הדייסה ובאמת שמתי בבלנדר'
זכרתי מה שאמרת על הדייסה ובאמת שמתי בבלנדר
07/11/2018 | 12:07
20
23
והם אכלו.
הם אוכלים בבוקר פירות עם אבוקדו ושקדייה.
אחר כך מרק המטפלת אומרת שממש צריך לשחק איתם ולשכנע אותם. אצלי לא אוכלים. ישר פרצוף אז אוכלים בקבוק
בארבע בערך גבינת סקי תשע אחוז עם צהוב של ביצה מרוסק ואבוקדו. מתים על זה. נתתי גם יוגורט יווני עם פירות ואכלו. יוגרט טבעי שהוספתי לו מחית פירות מוכנה.
לפני השינה בקבוק ובד"כ ב 11- 12, 3-4 שני בקבוקים נוספים
ניסיתי קציצות מעוכות, בטטה מעוכה, דלעת מעוכה הם ממש לא בשלים לזה. נחנקים.
 אנסה לבשל להם קציצות ברוטב ולטחון.  
הם אוכלים גם את הבייבי ביס ואתמול המטפלת טחנה להם דייסת עם קוואקר ופירות ואכלו.
מחפשת פיתרון שיחליף את המרק והם יאהבו.
לגבי ההתפתחות המוטורית התייעצתי עם פיטותרפיסטית והיא אמרה שמצוין שהושבתי את התאום שלא ישב והעיקר שהוא זוחל. לטענתה הוא יעמוד ואז ילמד להתיישב.
ממש לא מיהרתי לשום מקום אלא הם אלה שמיהרו. הראשון התיישב בגיל חצי שנה ועכשיו כמעט בן 9 חודשים הולך סביב חפצים.
השני לא מתיישב אך זוחל ויושב עצמאית ויודע לרדת לזחילה. מחקה את אחיו והתחיל להיעמד על חפצים.

לצפיה ב-'מוזר...'
מוזר...
07/11/2018 | 18:48
19
17
כי  מבחינת המרקם אין הבדל משמעותי בין דייסת קוואקר לבין בטטה מעוכה או דלעת מעוכה. יכול להיות שאת צריכה להוסיף לזה קצת נוזלים כשאת מועכת את הירקות ואז המרקם שלהם יהיה קצת יותר חלק ויהיה להם קל יותר.
רעיון נוסף - קוסקוס עם מרק. רוב הילדים מתים על זה.

ולגבי המרק - בד"כ הנטייה היא לעשות מרק שהוא בלי שום תיבול והוא באמת לא טעים. אם תכיני מרק שהוא עם קצת יותר תיבול - כמובן שלא חריף מאד או מלוח מאד, אבל כן ניתן לדעתי בגיל הזה להוסיף עשבי תיבול שמשדרגים משמעותית את הטעם של המרק.
אני באופן כללי בעד לתת לילדים אוכל שטעים גם לנו, ולא לצפות מהם לאכול את המרק הטחון והתפל הסטנדרטי...

לצפיה ב-'את הדייסת קוואקר טחנתי בבלנדר אז'
את הדייסת קוואקר טחנתי בבלנדר אז
07/11/2018 | 21:46
18
15
זה מרקם חלק יותר לדעתי מהמעוך. יכול להיות באמת שצריך להכין מרק יותר נוזלי. הוספתי למרק מהתחלה בצל שורש פטרוזיליה שורש סלרי. אני מוציאה לפני שאני טוחנת. וגם הודו. אולי אנסה להחליף את ההודו עם עוף. וגם קניתי בשר טחון ואכין קציצות עוף עם בטטה בפנים. אבשל ברוטב ואטחן להם. הגדול שלי מאוד אהב
לצפיה ב-'שלי בגיל שנה לא מסכימות לאכול קציצות'
שלי בגיל שנה לא מסכימות לאכול קציצות
08/11/2018 | 00:12
18
ועוף מבושל וחתוך לחתחים קטנים - כן
לצפיה ב-'אני הייתי מנסה לשחק עם המרקם'
אני הייתי מנסה לשחק עם המרקם
08/11/2018 | 09:08
16
12
ולהפוך אותו ליותר נוזלי - ואולי גם את הירקות להעביר בבלנדר ולא רק למעוך, ובהדרגה - אחרי שיתרגלו לטעמים - לשנות את המרקם לפחות נוזלי ויותר מוצק.

והודו באמת לא טעים...
לצפיה ב-'עוד שאלה לגבי הלילה'
עוד שאלה לגבי הלילה
08/11/2018 | 10:13
15
15
אני מבינה שהם עדיין קטנים וזה בסדר שקמים בלילה אבל ממש קשה לי לקום לשלושתם בלילה במרווחים כאלה קטנים.
אני זורמת איתם ונותנת להם מה שצריך בגלל שבאמת נראה לי שהמרווחים סבירים ושהם לא כאלה אכלנים ביום..
נגיד אתמול אכלו ברבע לשבע בערך. יש אחד יותר אכלן והשני פחות. אז הפחות אכלן החזיק עד 10 וחצי והאכלן עד 11 וחצי . הם אכלו 180. ואז שניהם קמו אחרי 3 שעות ואכלו 180. אחר כך ישנו עד הבוקר ( חמש וחצי)
הם גם לא מתעוררים בשעות קבועות אז ברור לי שזה רעב. ניסיתי לתת דייסה בבקבוק הם מסרבים. השאלה אם כדאי לתת מטרנה לילה טוב? אני די נגד הדברים האלה...
את הגדול שלי הנקתי עד גיל שנה וחצי והיה קם כל שעתיים בלילה לאכול עד גיל שנה וחצי
שאכלו רק בקבוקים היו ישנים הרבה יותר. 5 שעות בן בקבוקים 
לצפיה ב-'התעוררויות בלילה'
התעוררויות בלילה
08/11/2018 | 16:27
9
14
בעיקרון התעוררויות בלילה מושפעות מכמה גורמים.
אחד מהם הוא באמת הרעב. ילדים שלא צורכים מספיק קלוריות במהלך היום (מכל מיני סיבות) משלימים בד"כ את הצריכה הקלורית בלילה. אבל - זה לא נפתר ע"י העמסה של קלוריות ממש לפני השינה (דייסות למיניהן - שגם אני , כמוך, לא אוהבת). גם למבוגרים קשה להירדם כשהבטן ממש מפוצצת. נעים ללכת לישון על קיבה מלאה, אבל לא מלאה מדי...
סיבה נוספת היא רמת העייפות שלהם כשהם הולכים לישון. ילדים שהולכים לישון עייפים מדי מתעוררים בד"כ יותר פעמים במהלך הלילה (ולכן זו טעות "למשוך" ילד עייף). כמה הם ישנים במהלך היום ומתי הם מתעוררים בפעם האחרונה לפני שאת משכיבה אותן לשנת הלילה?
סיבה נוספת שיכולה להיות היא האופן שבו הם רגילים להירדם בתחילת הלילה. האם הם נרדמים "על הבקבוק"?

בכל מקרה, אני חייבת לציין שלמרות שאני יודעת שההתעוררויות האלה במהלך הלילה הן מתישות... בגילם זה עדיין לגיטימי להתעורר פעמיים בלילה לאוכל. האתגר בתאומים הוא שזה פעמיים בלילה כפול שניים....  
לצפיה ב-'שום דבר לא קבוע'
שום דבר לא קבוע
11/11/2018 | 11:17
8
8
אבל בדרך כלל הם קמים בין חמש לשש . ישנים ב 8/9 חצי שעה. אחר כך פירות עם שקדייה. בצהריים מרק /בקבוק ישנים בין שעה וחצי לשעתיים. אם לא ישנו טוב ישנו רבע שעה אחרי צהריים. אחרי צהריים אוכלים סקי עם ביצה ואבוקדו
לא משנה מתי קמו הם הולכים לישון בין שבע לשמונה.
הם פשוט לא עפים לא על מוצקים ולא על בקבוקים. אוכלים כמויות קטנות ומחזיקים לפעמים גם 4 שעות בין הארוחות מוצקים.
בלילה אוכלים 180 ביום בחיים לא.
גם בשביל שיאכלו את המוצקים/בקבוק צריכים להיות רעבים ממש. אם אני מנסה בין לבין לתת הם לא מוכנים בשום אופן. יש להם אח בן שלוש ובערב הרבה פעמים רועש בבית וקשה להם לאכול/לישון. שלא נדבר על הסופי שבוע
לצפיה ב-'לא כתבת לי איך הם נרדמים'
לא כתבת לי איך הם נרדמים
11/11/2018 | 17:33
7
9
את משכיבה אותם ויוצאת? נשארת איתם? נרדמים עם הבקבוק של לפני השינה? ...

בכל מקרה, וברור לי לחלוטין שזה ממש קשה להרדים תאומים כשיש עוד ילד גדול שדורש תשומת לב - אבל שעת ההשכבה שלהם חייבת להיות תלויה בזמן שבו התעוררו מהשינה האחרונה שלהם. ז"א שאם הם נמנמו אחה"צ הם אמורים בממוצע ללכת לישון כ- 1.5 שעות מאוחר יותר , ואם הם לא נמנמו אחה"צ, אז לא כדאי למשוך אותם יותר מ 4.5 שעות מרגע ההתעוררות משנת הצהריים.
האם יש מישהו שיכול לעזור לך בשעות הערב?
לצפיה ב-'אצלנו גם שעת ההשכבה קבועה'
אצלנו גם שעת ההשכבה קבועה
11/11/2018 | 19:01
1
21
ולא תלויה בכמה זמן ישנו במהלך היום. הן הולכות לישון בדרך כלל סביב 7 בערב וכמות סביב 6 בבוקר. ביום אין לנו שעות שינה קבועות, בגן הן ישנות בדרך כלל פעמיים, בבית יש שנת יום אחת ממושכת יותר ואצל ההורים שלי הן לפעמים לא ישנות בכלל, אבל הולכות לישון לילה באותה שעה וקמות בבוקר באותה שעה בדיוק.
לצפיה ב-'בגן שעות השינה הן בד"כ קבועות'
בגן שעות השינה הן בד"כ קבועות
12/11/2018 | 09:13
7
והן בממוצע בין 13:00 ל- 15:00. כך שללכת לישון בשעה 19:00 בערב עדיין נכנס במסגרת ה- 4.5 שעות שכתבתי בהודעה שלי ל- liri251.

בכל מקרה, כל ילד הוא אחר. כשיש בעיות שינה (ואגב, בעיני אצל liri251 אין בעיות שינה. להתעורר בגיל 8 חודשים פעם -פעמיים בלילה זה לגמרי תקין) חשוב לשים לב לכמות השינה במהלך היום ולשעות ההשכבה. אצל ילדים שישנים פחות טוב יש משמעות גדולה יותר לשעה שבה הם הולכים לישון. יש ילדים עם טמפרמנט רגוע יותר שההשפעה של חצי שעה יותר או פחות היא פחות משמעותית בשבילם.

לצפיה ב-'שמה אותם במיטה ויוצאת'
שמה אותם במיטה ויוצאת
12/11/2018 | 08:07
4
13
אחד בדרך כלל ישר נרדם השני נעמד במיטה ובוכה. אני חוזרת מרימה קצת. מחזירה אותו . בד"כ אחרי פעמיים הוא מסכים לשכב ואז אני טופחת לו קצת על הטוסיק והוא נרדם. 
אתמול קמו משנת הצהריים בשתיים וחצי ונרדמו בשבע וחצי. בד"כ נרדמים בין שבע לשמונה.
בבוקר ישנים חצי שעה בצהריים שעה וחצי. פעמים בודדות ישנים אחרי צהריים רבע שעה.
הבעיה הכי גדולה זה עם אחד מהם. הוא פשוט לא אכלן. אוכל כמויות קטנות אז מתעורר לעיתים תכופות ומעיר את אחיו גם. הם אוכלים גבינה וביצה בערך בארבע ארבע וחצי ואז בשבע שבע ורבע בקבוק של 150. בד"כ האכלן מסיים והשני אוכל 90. אבל הוא בד"כ אוכל יותר גבינה. אנחנו נותנים את הבקבוק בסלון. מחכים קצת ואז שמים במיטה. הם מתעוררים שוב סביב 10 וחצי 11. האכלן יותר יכול להחזיק גם עד 12-1. השני גג 11. כשקמים אני נונתת בקבוק של 180 ואוכלים הכול. קמים שוב אחרי שלוש וחצי-ארבע שעות ושוב אוכלים 180. האכלן פחות קם כל יום בחמש ורבע בוכה. אני מוציאה אותו לא נותנת ישר בקבוק . הוא משחק קצת עושה קקי בדרך כלל ואז נותנת בקבוק. בשש אחיו מתעורר בדרך כלל. הבעיה שלי שנראה לי שבחמש ורבע הוא מאוד עייף. הוא מתעורר אבל אי אפשר להחזיר אותו לישון ואחר כך הוא ממש עייף. מתחיל לבכות ולהיות עצבני. מתלבטת אם להציע לו בקבוק ישר ואולי ככה ירדם...נראה לי מוקדם אחרי 3 שעות שאכל 180 להציע לו בקבוק
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
12/11/2018 | 09:20
3
10
ילדים בגיל הזה, במשקל תקין, ששומרים על האחוזונים, ושאין להם בעיה רפואית אחרת לא אמורים להיות רעבים אחרי 3 שעות.
בעיני מדובר פה יותר על הרגל , ויותר מכך... תחשבי על הרווח העצום שיש לילד שהוא גם תאום, וגם יש לו אח גדול ממנו -ההתעוררות הזו משיגה לו  3/4 שעה של זמן איכות רק עם אמא.... מה עוד אפשר לבקש???....
במקרה הזה אני כן הייתי מתעקשת על החזרה למיטה, למרות הקושי לחזור לישון בשעה הזו, ולמרות שיכולים להיות כמה ימים קשים שבהם כל הבית יתעורר בשעה חמש ורבע בבוקר.
מצד שני - אם זה בסדר מבחינתך לקום בשעה הזו וגם לך מתאימה 3/4 שעה של זמן איכות איתו אז אל תתעקשי על זה. גם לנו כהורים חסר זמן 1:1 עם התאומים שלנו (ובמיוחד כשיש אחים נוספים) וזה מייצר לך זמן שבו את יכולה להיות לגמרי רק איתו, ויכול להיות שזה צורך גם שלך וגם שלו, וזה לגיטימי...
מה שאני מנסה להגיד - זה לגמרי עניין של העדפה שלך ומה שנכון לך.
לצפיה ב-'לא אכפת לי לקום'
לא אכפת לי לקום
12/11/2018 | 10:03
2
9
הגדול מעיר אותי לפניו.. עובר למיטה שלנו.. אני בדרך כלל מספיקה לשתות קפה ולארגן קצת ואז הוא קם.
אין לי כוח למלחמות את האמת. עם הגדול נלחמתי שנה וחצי בלילות קם כל שעה וחצי וכלום לא עזר. הפסקתי להניק כי חשבתי שזה יעזור והיום אני חושבת שחבל שלא המשכתי.הגדול היה בגן מגיל ארבע וחצי חודשים טעות גדולה בעיניי והיום אני מבינה שהוא השלים זמן אמא בלילה כי סבל בגן. אותם לצערי הנקתי רק 4 חודשים. לא הצלחתי לעמוד בזה ולהמשיך לתפקד כאמא לגדול. בחרתי בו על פניהם בנקודת הזמן ההיא כי לטעמי הוא היה זקוק לי יותר אז.
במציאות המורכבת של 9 שעות עבודה , 3 ילדים קטנים, אני מנסה לזרום עם החיים... אז הם קמים פעמיים בלילה... אז הגדול עובר בחמש אלינו... סך הכול הם ישנים. הם בריאים וזה מה שחשוב...אז כשאני עם הגדול אחרי צהריים אני לפעמים לא מספיקה לראות אותם אבל יש להם את סבתא או אבא.
אלה מציאות חיינו ואני מנסה לתת להם את הטוב ביותר שאפשר. לשלושתם.
לא ציפיתי שיהיו לי תאומים. לא ציפיתי לשלושה בנים. ובטח לא חשבתי שיהיו לי 3 ילדים בהפרשים כאלה קטנים. אז אני בוחרת לראות את הדברים הטובים. שכל אחד מהם הוא מתנה ועם כל הקושי אין יותר כיף מזה.

לצפיה ב-'מהמם!'
מהמם!
12/11/2018 | 11:41
1
8
המשפט האחרון שלך פשוט מהמם בעיני.
אני חושבת שההורות שלנו היא אף פעם לא האידיאל שחשבנו עליו כשתכננו להביא ילדים. המציאות שונה לגמרי מהפנטזיות שלנו, וזה לא עושה אותה פחות טובה.
בעיני, את עושה בחירות נכונות, בוחנת את הצרכים של כל ילד ומנסה לתת מענה לצורך של כל אחד מהם, גם אם הבחירות הן קשות ולא תואמות את הפנטזיה על האמא שמצליחה לעשות הכל כל הזמן.
אני מלאת הערכה אליך.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
15/11/2018 | 11:38
5
כשנולדו התאומים למדתי לשחרר. וזה עשה רק טוב לכולם במיוחד לגדול שלי.
אז מבחינתי זה מצוין שנולדו לי תאומים. זה לימד אותי לשחרר לדעת לבקש ולקבל עזרה. לסמוך על בעלי ובעיקר להבין שאני לא יכולה לשאת הכול על כתפיי.
לצפיה ב-'דבר ראשון שאני הייתי עושה'
דבר ראשון שאני הייתי עושה
08/11/2018 | 18:50
4
20
ועשיתי, אבל ממש מהתחלה - לסכרן אותם. זאת אומרת שכשראשון מתעורר שני מקבל את הבקבוק שלו גם. זה מאפשר חלונות שינה יותר גדולים.
לצפיה ב-'אצלי אי אפשר'
אצלי אי אפשר
11/11/2018 | 11:20
3
14
אם הם לא רעבים לא יאכלו. אם מעירים אותם סתם קשה להם לחזור לישון ועצבניים.
אחד אוכל כל 3 וחצי שעות בלילה השני יכול להחזיק שש שעות.
אם כל הקושי לא רוצה להעיר סתם. אני נגד. ביום אני והמטפלת מאוד מתשלות לסנכרן גם שינה וגם אוכל
לצפיה ב-'אם את רוצה לסנכרן'
אם את רוצה לסנכרן
11/11/2018 | 18:08
2
13
וזו שאלה , כי יש לזה גם יתרונות וגם חסרונות
את לא חייבת להעיר כדי להאכיל. אפשר להשתמש ב"האכלת חלום" (שגם לה יש יתרונות וחסרונות...).
רק מציינת את זה כדי שתדעי שזה אפשרי אם את מעוניינת.

לצפיה ב-'אני נגד...'
אני נגד...
12/11/2018 | 08:12
1
12
הוא גם ככה רגיש לאוכל וסובל מגזים..והיה לו ריפלוקס
לא רוצה לדחוף אוכל סתם.
בין לבין גם הגדול מתעורר בד"כ איתם ביחד בשתיים שלוש ..יש לו שינה קלה והם כנראה מעירים אותו. עם אני פנויה ניגשת אליו יושבת איתו קצת והוא נרדם. אם אני בדיוק עם אחד הקטנים אורמת לו שיחכה שאתפנה. הוא בוכה אבל נרדם אחרי דקה שתיים . עד שאני מסיימת כבר נרדם. ובחמש חמש וחצי עובר אלינו וישן עם אבא עד שאני יוצאת לעבודה. הוא בן שלוש וישן שעה בצהריים בגן. ניסינו להוריד לו וזה היה בלתי נסבל. היה עצבני מאוד ונרדם באוטו בדרך מהגן.
לצפיה ב-'גם אני לא אוהבת את השיטה הזו'
גם אני לא אוהבת את השיטה הזו
12/11/2018 | 09:23
9
רק ציינתי שהיא קיימת, כי היא אפשרות טובה לסנכרון בין תאומים למרות חסרונותיה, ויש פה עוד קוראות בפורום שיכול להיות שהיא כן נכונה עבורם...

לגבי הבן הגדול - אם קשה לו לוותר על השינה - אל תעשו את זה בכוח. אתם תרגישו לבד מתי היא מתחילה להיות מיותרת לו (למשל, תראו שיש לו קושי להירדם בערבים, והוא נשאר ער עד שעה מאוחרת...).
לצפיה ב-'קבוצת הורים לפגים לתושבי תל-אביב - יפו'
קבוצת הורים לפגים לתושבי תל-אביב - יפו
05/11/2018 | 17:27
26
שלום לכולם,
אם אתם הורים לילדים ששהו בפגייה ואתם תושבי תל-אביב - יפו - זה בשבילכם!
אני מזמינה אתכם בשמי ובשם עידית אורני, שותפתי להנחיה, להצטרף לקבוצת הורים לפגים שנפתחת ביום ראשון הבא בבית שטראוס ברחוב בלפור בתל-אביב. הקבוצה ללא עלות ובחסות מערך טיפת חלב העירוני. גיל הילדים\ות הנוכחי אינו משנה מאחר והפוקוס הוא עלינו - ההורים. מוזמנים ליצור קשר.
מחכות לכם באהבה,
גילית ועידית.
לצפיה ב-'שוב שאלה בנושא הפרדת תאומים'
שוב שאלה בנושא הפרדת תאומים
01/11/2018 | 19:22
12
76
בנות שלי בנות שנה בדיוק. בגן שהן נמצאות כרגע יש שתי קבוצות - קבוצת תינוקות עד גיל שנה בערך וקבוצת פעוטות ובוגרים מגיל שנה עד שלוש. קרטריון העברה מקבוצת תינוקות זה לא בהכרך גיל אלא יותר מוכנות של הילד. הבנות שלי עדיין עם פער די משמעותי בהתפתחות מוטורית - הגדולה נראת שהיא אוט אוטו תלך והשניה עוד לא מתקרבת לזה - היא בקשי נעמדת והתחילה לשבת בגיל 10 חודשים. נראה ככה שבקרוב הגדולה תהיה מוכנה לעבור כיתה.שאלה האם לתת לה לעשות זאת וזה אומר להפריד בין הבנות או שלהשאיר בנתיים את הגדולה בתינוקות. אני חושבת שהעברה תתרום הרבה להתפתחות של הגדולה וגם אי אפשר להשאיר ילד הולך בקבוצת תינוקות להרבה זמן. יש לציין שבהתפתחות ריגשית הקטנה לא מתעקבת ואפילו נראה לי נכון לכרגע מפותחת יותר מגדולה. מה דעתכם?
לצפיה ב-'למה את לא מעבירה את שתיהן יחד?'
למה את לא מעבירה את שתיהן יחד?
02/11/2018 | 00:25
3
41
העניין הפיסי הוא קריטי למעבר?
לצפיה ב-'להעביר את הקטנה זה לא אופציה'
להעביר את הקטנה זה לא אופציה
02/11/2018 | 06:17
2
42
היא עוד ממש תינוקת שבקשי עומדת
אז או להעביר את הגדולה או להשאיר שתהן ביחד בתינוקות
אבל אני לא רוצה לעקב את הגדולה בהתפתחות...
לצפיה ב-'בזמנו היתה לי חברה שלבתה היה טונוס שרירים נמוך'
בזמנו היתה לי חברה שלבתה היה טונוס שרירים נמוך
02/11/2018 | 13:03
1
41
אני לא זוכרת שעיכבו אותה בקבוצת גילאים בגן, והיא התיישבה ממש מאוחר, בגיל שנה עוד לא ישבה ואני לא זוכרת אם בשנתיים.
אני קוראת כאן בפורומים אמהות שילדיהם מתפתחים מוטורית לאט, והן מתלבטות איך יהיה להם עם קבוצת גילם, ולפי התשובות הגננות מסתדרות
לצפיה ב-'אם היא תגיע לגיל שנה וחצי מבלי להראות סימני מוכנות'
אם היא תגיע לגיל שנה וחצי מבלי להראות סימני מוכנות
02/11/2018 | 13:40
43
אני אשקול מה שאת אומרת, אבל נכון לכרגע היא צריכה להישאר בקבוצת תינוקות - היא ממש קטנטונת גם במשקל, זוחלת לרוב גחון, למרות שיודעת לזחול גם על שש, נעמדת רק על הברכיים. אין מצב להעביר אותה עכשיו.
לצפיה ב-'אני חושבת שהתשובה בשאלה'
אני חושבת שהתשובה בשאלה
02/11/2018 | 14:49
2
38
אני מעולם לא ניצבתי מול התלבטות שכזו ולכן אינני יכולה להשיב ממקום אישי.
הנושא של "הפרדה",אישית,לא מתחברת אליו אבל יש לי בת ובן ואני כמעט משוכנעת שזה שונה כשהילדים הם בני אותו מין. 
חושבת שבעצם השאלה שלך יש לך כבר את התשובה.
את חושבת שנכון יהיה לא לעכב את ה"גדולה" ולאפשר לה לעלות ואת ה"קטנה" להשאיר בתינוקייה על מנת שתתפתח בקצב שלה.
הן צעירות מאוד.אולי, ה"הפרדה"תהייה קצרצרה בהנחה שה"קטנה" תצמצם פער, ואז היא לא תרגיש לך ולהן (אם הן מאוד קשורות)כל כך מהותית,משמעותית.
שבת שלום לכולכן.
לצפיה ב-'תודה, רותם'
תודה, רותם
02/11/2018 | 15:09
1
32
האמת שאני חושבת שהן עדיין צעירות מדי ולא מאד קשורות זו לזה, כי גם בתמונות מהגן וגם כשאני באה לקחת אותן אני רואה לעתים קרובות שהן משחקות בנפרד עם ילדים אחרים ולא זו עם זו.
לצפיה ב-'אז אל תהססי'
אז אל תהססי
02/11/2018 | 18:24
30
תפעלי על פי הלב שלך והתחושות שלך.את אמא
לצפיה ב-'אני לא הייתי מפרידה בגיל כזה'
אני לא הייתי מפרידה בגיל כזה
05/11/2018 | 14:47
4
22
אלא אם באמת יש איזושהיא בעיה התפתחותית משמעותית אצל מישהי מהן.
אחרת - זה בסה"כ עניין של זמן.
ובגן - יתמודדו.
זו דעתי. ככה אני הייתי נוהגת עם התאומים שלי.
אבל כמו שרותם כתבה לך - את אמא שלהן. את מכירה אותן ואת יודעת מה נכון עבורן יותר מכל אחד אחר.
לצפיה ב-'בעיה קיימת, אני לא יודעת עד כמה היא משמעותית'
בעיה קיימת, אני לא יודעת עד כמה היא משמעותית
05/11/2018 | 15:56
3
33
היא התיישבה בגיל 10 חודשים ונעמדה על הברכיים בגיל 11 חודשים. כרגע היא עוד לא נעמדת על הרגליים, אבל נראת מאד קרובה לזה. היא זוחלת גחון לרוב למרות שיודעת לזחול גם על שש. יש לנו תור לפיזיאוטרפיסטית בסוף החודש סוף סוף. מבחינה ריגשית היא קצת מדברת כבר ומבצעת מה שמבקשים ממנה יותר טוב מאחותה. כרגע מבחינה התפתחות פיזית יש בקבוצת תינוקות ילדים בגיל 9 חודשים שמפותחים פיזית יותר טוב ממנה. אני סגורה על זה שהיא צריכה להישאר בתינוקיה עד שתוכל לעמוד טוב וקצת ללכת עם עזרה אם לא  לבד. אז אני לא חושבת שאפשר להעביר אותה ביחד עם הגדולה ברגע שהגדולה תהיה מוכנה - זה עוד מעט. זאת אומרת שצריך לעכב את הגדולה בתינוקיה. אני לא יודעת עד כמה זה נכון בשבילה אפילו אם צוות יסכים.
לצפיה ב-'נקודה למחשבה'
נקודה למחשבה
06/11/2018 | 15:10
2
16
למעט מצבי קיצון, להיות גדול בין קטנים לא מעכב התפתחות (ילדים ממשיכים להתפתח כי זו דרכו של הטבע), אבל כן יכול לחזק את הבטחון העצמי ...

אבל ממה שאני קוראת מדבריך נראה שאת כבר די משוכנעת ברצון שלך להפריד ביניהן ...
לצפיה ב-'דווקא לא'
דווקא לא
06/11/2018 | 19:08
1
18
רוב מוחלט של גולשים בשני פורומים שונים בדעיה אחרת משלי, אז הופיע לי חומר למחשבה...
לצפיה ב-'במקרה הזה דעתי היא כדעת הרוב'
במקרה הזה דעתי היא כדעת הרוב
07/11/2018 | 09:13
15
גם מנסיוני כאמא לתאומים
וגם מתוך הידע שלי כמדריכת הורים לתאומים.
לצפיה ב-'עד מתי אצלכן העוברים התהפכו?'
עד מתי אצלכן העוברים התהפכו?
21/10/2018 | 15:43
10
92
אני בשבוע 31, שני הקטנטנים במצג עכוז, הרופאים אומרים שהסיכוי שהמוביל עוד יתהפך קלושים ומכינים אותי שזה יהיה קיסרי. מחפשת סיפורים מעודדים על היפוך בשבוע מאוחר, יש כאלו?

לצפיה ב-'אחת מהבנות שלי'
אחת מהבנות שלי
21/10/2018 | 20:19
2
87
התהפכה מתישהו בין שבוע 33 ל35 ממנח רוחבי למצג ראש, אבל לא מובילה.
בגדול אני חושבת שרופאים צודקים וקרוב לוודאי זה יהיה קיסרי.
אצלי מובילה הייתה עקוז ואני אישית שמחתי שזה ככה ואני לא הייתי צריכה להחליט איך ללדת.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
22/10/2018 | 09:47
1
54
גם אני בהרבה דברים מעדיפה שיחליטו בשבילי. כאן אני דוקא ממש יודעת מה אני רוצה... אבל מתחילה להכין את עצמי גם לאופציה השנייה...
לצפיה ב-'אני מאלה שמחליטים לבד בדרך כלל'
אני מאלה שמחליטים לבד בדרך כלל
22/10/2018 | 11:03
67
וקרוב לוודאי גם פה הייתי מחליטה ללכת על קיסרי אפילו בלי אינדיקציה מוחלטת, כי לא רציתי תפרים משני הכיוונים אם משהו מסתבך וגם לא רציתי לסכן את עוברית השניה - יש סיכוי של 5 אחוז של פגיע מחוסר חמצן לעובר שני בלידת תאומים וגינלית. סיכון לא גבוה ורוב האנשים לוקחים אותו אבל אני לא רציתי.
לצפיה ב-'התהפכות עוברים'
התהפכות עוברים
21/10/2018 | 23:42
3
74
הי לך,
בשבוע 31 + 6, סקירה שלישית, שני העוברים היו אצלי במצג עכוז. הרופאה תאמה לי קיסרי מתוכנן מכורך הנסיבות, גם לדעתה הסיכוי שהעובר המוביל יתהפך בשבוע כזה קלוש.
בשבוע 32 + 3 הגעתי לבצע מוניטור (פעם בשבוע משבוע 32 לדרישת הרופאה שלי). במוניטור לא הצליחו לאתר את פעימות הלב של אחד מהעוברים, שלחו אותי לאולטראסאונד כדי לסמן על הבטן היכן להניח את המתמר. הסתבר שהעובר התהפך מאז הסקירה השלישית, דהיינו בשבוע 32 וזו הסיבה שהאחות לא מצאה את פעימות הלב.
שבוע שעבר במוניטור (שבוע 33) לפי מיקום מציאת הדופק  העובר היה עדין במצג ראש.
מחר שבוע 34+3 מעקב גדילה, מאוד מקווה שהעובר החליט להישאר מצג ראש ולתת לי את הצ'אנס ללידה רגילה.
מקווה שגם אצלך העובר ימצא את המקום להתהפך.

בהצלחה!
שילה
לצפיה ב-'תודה רבה, זה מאוד מעודד'
תודה רבה, זה מאוד מעודד
22/10/2018 | 09:41
2
42
מחזיקה אצבעות גם בשבילך שהוא ישאר מצג ראש ושתהיה לידה קלה (:
לצפיה ב-'אני אחרי הבדיקה'
אני אחרי הבדיקה
23/10/2018 | 17:14
1
55
הי,
אחרי הבדיקה, העובר המוביל החליט להשתקע יפה במצג ראש כשראשו מעוגן עמוק באגן.
יצאתי מבסוטית :)
תאמנו בדיקה נוספת בבית החולים לראות מצב צוואר, מצג עובר מוביל ומוניטור בשבוע 37. במידה ויהיו תנאים בשלים אעבור זירוז קליל לקדם לידה וגינלית.
גם אתמול הרופאה חזרה ואמרה שהיא לא זוכרת מתי "זכתה לראות" בשבוע 33 התהפך עובר מוביל בתאומים, במיוחד לאור העובדה שהוא באחוזון מעל ה- 80.

מאחלת לך הפתעה בבדיקה הבאה, עובר מוביל במצג ראש!
בהצלחה
שילה

לצפיה ב-'איזה כיף לשמוע (:'
איזה כיף לשמוע (:
24/10/2018 | 15:12
31
תודה והמון בהצלחה!
לצפיה ב-'זה אפשרי. השאלה מה הסיכוי שזה יקרה...'
זה אפשרי. השאלה מה הסיכוי שזה יקרה...
05/11/2018 | 14:51
20
הרופאים צודקים שהסיכוי הולך ויורד ככל שההריון מתקדם, ולכן רוב הסיכויים שיהיה צורך בקיסרי.
עם זאת, מדובר בסיכויים - אז גם אם יש-  99% ודאות לסנריו מסויים, עדיין קיים 1% שמשהו אחר יקרה.
השאלה היחידה היא אם את תהיי חלק מה- 99% או מה - 1%... ?
לצפיה ב-'שמעתי'
שמעתי
05/11/2018 | 19:42
20
בפורום אחר שהמוביל התהפך בשבוע 36 מעכוז לראש... לי זה לא קרה... בע"ה בשורות טובות!
לצפיה ב-'אצלי שניהם היו במצג ראש עד שבוע 34. היריון שני. את הגדול '
אצלי שניהם היו במצג ראש עד שבוע 34. היריון שני. את הגדול
12/11/2018 | 10:12
12
ילדתי רגיל. תוכננה לידה רגילה. המוביל נשאר ראש והשני התהפך למצג רוחבי עכוז בשבוע 35.אבל היה לי ריבוי מי שפיר בסוף וטוענים שבגלל זה הצליח להתהפך.
נקבע ניתוח קיסרי לשבוע 36. בפועל נכנסתי ללידה פעילה בשבוע 35 כאשר המוביל במנח ראש והייתה לי פתיחה 5 כבר שהגעתי. הלידה התקדמה מהר ולא הסכימו ליילד אותי רגיל.
כלומר לתת לראשון לצאת ולחכות שהשני יתהפך. אז זה הסתיים בקיסירי חירום.(לא בגלל מצוקה של העוברים אלא בגלל שהלידה התקדמה מאוד מהר ופחדו שהראשון יצא בדרך לניתוח)

לצפיה ב-'יומנים לטיפול בתאומים ושלישייה'
יומנים לטיפול בתאומים ושלישייה
13/10/2018 | 08:13
1
119
בקוב זה קורה

יומן פרקטי לטיפול בתאומים וגם לשלישייה

מוצר חדש ויעיל
פרקטי ואפקטיבי

עוזרים להורים של
תאומים
ובשלישייה
חיים שקטים
רוגע ושלווה
איכות חיים

מידע נוסף

נורה דוידוביץ
0543455636

לצפיה ב-'בהצלחה נורה'
בהצלחה נורה
16/10/2018 | 20:44
37
בהחלט מצרך שימושי.
חבל שלא היה קיים לפני 5 שנים.
3 שנים,על טבלה שיצרתי במחשב ושיכפלתי טריליון פעם,ביצעתי מעקב על הקטנים(הנקה,אוכל,יציאות,תעוד שיניים,זחילה,הליכה,מילים ומה לא).
רק כשיצאו לגן ואני חזרתי לעבודה אגדתי את כל הטבלאות,הוספתי מכתב שלי בפתיח,כרכתי ושומרת להם את זה בקופסא שיש לכל אחד מהם.
בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה בנושא התנהגות'
שאלה בנושא התנהגות
08/10/2018 | 18:55
11
128
בנות שלי מתקרבות לגיל שנה. בזמן אחרון אחת מהן מושכת שיער לשניה- בדרך כלל זו אותה אחת. אני אומרת לה לא, אסור, אבל היא עושה את זה עוד יותר. אני חושבת שלא עם כוונה להכאיב לאחותה אלא למשוך תשומת ליבי. באיזהשהו שלב אני פשוט שמה אותה במיטה לאיזה דקה שתיים ואז היא מתחילה לבכות. מה דעתכם, מה התגובה הנכונה במקרה כזה?
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך שאין לה כוונה להכאיב לאחותה'
אני מסכימה איתך שאין לה כוונה להכאיב לאחותה
10/10/2018 | 09:42
1
48
אבל בהחלט היא הבינה שיש בפעולה הזו משהו שמעורר אותך לתגובה וזו דרך לקבל תשומת לב מאמא (שאצל תאומים תמיד המאבק על תשומת הלב ההורית הוא משמעותי).
מה שאני הייתי מציעה קודם כל - ותרי על הסנקציה של לשים אותה במיטה. למידה משמעותית היא לא תוצאה של ענישה, ובכלל בגיל הזה ענישה היא לא רלוונטית.
מה שכן הייתי עושה הוא מעבר ללומר לה מה לא לעשות, להסביר לה מה כן עושים. למשל: "זה לא נעים ל-X שאת מושכת לה בשיער, בואי נלטף אותה ביחד" ואז באמת ביחד איתה ללטף את אחותה. לשנות את המגע המתבקש ביניהן ממגע שהוא לא נעים למגע שהוא כן נעים, ובאותה הזדמנות את גם נותנת לה תשומת לב - שזה מה שהיא רצתה להשיג בכל מקרה.

עוד מילה על "מכות" בין תאומים: אצל תאומים הקשר הפיזי הוא מאד משמעותי. הם זקוקים למגע של אחד בשני ורגילים אליו. בגילאים שאת מדברת עליהם אין להם הבנה שמגע מסויים מכאיב לשני - וזה המקום שלנו לתווך את העניין הזה - להסביר איך לגעת בצורה שתהיה נעימה.
מה שבעיקר חשוב הוא לתת תשומת לב לשתיהן בסיטואציה - זו שכואב לה ובוכה מהכאב, אבל גם לזו שהכאיבה - כי זאת לא היתה כוונתה, וגם היא זקוקה לתשומת הלב שלנו. הנטייה טבעית שלנו היא לראות את הדברים בשתי קיצוניות - זאת שתמיד מושכת בשיער וזאת שתמיד מושכים לה וזה מקבע את הבנות בתפקידים מסויימים, ובהתאם ההתייחסות שלנו אליהן. כדאי עד כמה שניתן להימנע מההכללות האלה כדי לא לקבע אותן על התנהגויות מסויימות.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
10/10/2018 | 17:48
5
לצפיה ב-'שלי מעט קטנות יותר'
שלי מעט קטנות יותר
10/10/2018 | 12:22
8
42
אז אני לא יודעת אם זה רלוונטי. כשאחת משכה אמרתי לא\די בתערומת ושיחררתי בעדינות את היד, וניחמתי את השניה. הכל לקח רגע. לרוב אני לא מתערבת ביניהן, ואם ממש חייבת אז נותנת תשומת לב למי שנפגעה
לצפיה ב-'אני חושבת שנכון יותר לתת תשומת לב לשתיהן'
אני חושבת שנכון יותר לתת תשומת לב לשתיהן
11/10/2018 | 11:01
7
26
גם בגילאים הצעירים - כשברור שה"פוגעת" לא מבינה את ההשלכות של המעשה שלה ואת העובדה שהוא מכאיב, אבל גם גם בגילאים הבוגרים יותר כשהמעשים הם יותר מכוונים.
הסיבה שאני חושבת שכדאי לתת לשתיהם תשומת לב היא שגם הנפגעת וגם הפוגעת נמצאות במצב קשה, ובעצם שתיהן זקוקות לך. כשאת נותנת תשומת לב רק למישהי אחת את בעצם מייצרת ומביעה את העמדה שלך לגביה.
אני חושבת שאחד הדברים החשובים שלמדתי הוא לתת לשניהם חיבוק ביחד. להתיישב על הרצפה לידם ולחבק כל אחד ביד אחרת, בו זמנית. לנחם את שניהם, לתת לשניהם את תשומת הלב שהם זקוקים לה במצב הנסער שהם נמצאים בו (וכן, גם ה"פוגע" נמצא במצב נסער בעקבות הפגיעה).
לצפיה ב-''
11/10/2018 | 12:21
12
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
11/10/2018 | 14:34
5
19
עדיין קטנות אז אין לי ניסיון, הן עדינות ולא ממש רבות. אם אחת חטפה לשניה, והשניה בוכה (לא תמיד אכפת להן), אז לרוב אין לי מושג מי החוטפת הראשונה, ואני רק מנחמת ומציעה עוד צעצוע.
אבל בהרגשה שלי אני רוצה למנוע מצב של בקשת תשומת לב שלילית, על חשבון השניה. (בדוגמא שלי כנראה בכלל לא היה ניסיון לתשומת לב, אלא סתם התחשק לה למשוך בשיער. והתערומת שלי היתה יותר ההפתעה שלי מאשר צורך חינוכי. ) כרגע ניסיון לתשומת לב שלילית קורה בעיקר בהשכבה, ירידה מהמיטה למרות העייפות, או כאשר הייתי עם אחת הבנות בסשן חיבוקים, והשניה ניגשה לספת הכלבה. (אני לא מרשה). במצבים האלה קל לי לאסוף את הילדה לחיבוק. 
אבל אם היא תכאיב לאחותה כדי למשוך את תשומת לבי, לא עדיף לנחם את אחותה בלבד? את הילדה המכאיבה אוכל לשבח או לחבק כמה רגעים אחרי זה, באיזושהי אמתלה. רק שלא יהיה מקושר למה שקרה.
לצפיה ב-'אני לא חושבת'
אני לא חושבת
11/10/2018 | 16:07
4
18
הן הרי לא עושות את זה במודע. זה לא שאחת מהן חושבת לעצמה: "איך אני אקבל מאמא תשומת לב עכשיו? אה! אני ארביץ לאחותי..." אבל באופן לא מודע הן מייצרות סיטואציות כאלו שדורשות את תשומת הלב שלך.
אני מסכימה איתך שלא צריך לתת תשומת לב שלילית, ולכן אני לא ממליצה להרחיק, או לכעוס , או לצעוק על הפוגעת. החיבוק הוא חיבוק כדי להרגיע את שתיהן במצב שבו שתיהן לא רגועות. ואת תשומת הלב החיובית את תתני כשתהיה התנהגות חיובית, וכשתראי לה איך את רוצה שהיא תתנהג עם אחותה.

מה דעתך?
לצפיה ב-'אני מניחה שברגע האמת'
אני מניחה שברגע האמת
11/10/2018 | 16:44
3
21
אראה גם את הפוגעת נסערת, וארצה להרגיע אותה. כרגע אני מדמיינת אותה מרוצה\ אדישה
לצפיה ב-'אני הייתי נותנת חיבוק בכל מקרה'
אני הייתי נותנת חיבוק בכל מקרה
12/10/2018 | 08:16
2
20
גם אם היא נראית מרוצה/אדישה.
למנוע מילד חיבוק של אמא, זה עונש כבד מדי בעיני, בטח ובטח בגילאים הצעירים...  
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
12/10/2018 | 14:33
1
24
למה זה ככ ודאי שתצטרך חיבוק? הרבה פעמים אני מחבקת רק אחת מהן
לצפיה ב-'קודם כל אין שום דבר ודאי'
קודם כל אין שום דבר ודאי
16/10/2018 | 08:53
13
אבל ברוב המקרים, בסיטואציות מהסוג הזה, שני הצדדים נמצאים במצב של מצוקה, ולכן, לתפיסתי שני הצדדים זקוקים לחיבוק ולהכלה של אמא.
לצפיה ב-'מוקד אקוגני בלב אחת העובריות'
מוקד אקוגני בלב אחת העובריות
09/10/2018 | 13:21
2
80
שלום בנות
אני בשבוע ה20 להריון תאומות , הריון שני שלי אחרי IVF. בבדיקת השקיפות הכול היה מצוין. בסקירה עלה שלאחת הבנות יש מוקד אקוגני בשני חדרי הלב והפנו אותי לייעוץ גנטי. מעבר לזה הרופאה שלי המליצה שאעשה בדיקה בשם mateniT21 (בדיקה פרטית בעלות של 5000 ש"ח). 
בייעוץ גנטי הוא אמר שבגלל המוקד האקוגני גם הוא היה שולח אותי לאותה בדיקה או שיתן לי המלצה למי שפיר. לדעתי הבדיקות מיותרות, וחשבתי לעצמי שאני בכל מקרה רוצה את ההריון. אבל עכשיו הספק מתחיל לכונן בי. ואני לא יודעת מה לעשות. מפחיד אותי לעשות מי שפיר ולדקור שני שקים, וגם לא רוצה לשבת שבועיים-שלושה ולדאוג כל הזמן . ב21.10 יש לי גם סקירת מערכות שנייה. מה אתן אומרות? למישהי גם היה מקרה של מוקד אקוגני? אשמח לשמוע מכן
לצפיה ב-'מוקד אקוגני בלב בפני עצמו זה ממצא מינורי'
מוקד אקוגני בלב בפני עצמו זה ממצא מינורי
09/10/2018 | 18:49
1
88
ואמור להיעלם, יכול להיות שלא יראו אותו כבר בסקירה שניה, אבל זה יכול להעיד על בעיה גנטית, לכן ממליצים במקרים כאלו לעשות מי שפיר. קודם כל צריך להחליט מה תעשי אם בבדיקה באמת יהיה פגם גנטי. אם את מתכוונות להמשיך הריון של העוברית בכל מקרה, אז אין משמעות לעשות את הבדיקה. אם לא, אז את צריכה להחליט, מה יותר מפחיד אותך, ללדת ילד  פגוע או לאבד את ההריון. דרך אגב, לא חייבים לחכות לתשובה שלושה שבועות, בדיקה מהירה לבעיות כרומוזומליות גדולות עושים תוך מספר ימים.
בהצלחה בכל מה שתבחרי.
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה '
מסכימה עם כל מילה
10/10/2018 | 09:43
18
לצפיה ב-'מחפשת סנפ אן גו'
מחפשת סנפ אן גו
09/10/2018 | 10:07
54
מישהי מוכרת?
לצפיה ב-'מוצקים'
מוצקים
05/10/2018 | 15:11
15
80
רציתי לשאול מה סדר היום שלכם. שלי בני 8 חודשים תכף ויש לי בעיה עם המרק. בבוקר אוכלים ממש יפה פירות אבל הבעיה שרוצים השלמת בקבוק אחרי שעה שעה וחצי ואז אם אני מנסה לתת מרק אחרי שעתיים מסרבים בכל תוקף. ובכלל יוצא שאיכשהוא ארוחה
אחרונה לפני השינה יוצאת לפעמים בחמש שש. אני מנסה לתת להם דייסה בבקבוק כדי שימשכו. הם מחזיקים גג עד 11-12. 
מתלבטת אם לתת בקבוק רגיל בחמש שש ואז שיקומו דייסה. חוזרת לעבודה בראשון ויהיה לי קשה להמשיך לקום כל כך הרבה. הם קמים לאכול גם בשתיים שלוש וגם הגדול קם עוד איזה פעמיים.
לצפיה ב-'בערך בגיל כזה'
בערך בגיל כזה
05/10/2018 | 16:18
49
אני עברתי לשתי בקבוקים - בוקר אחרי שקמות וערב לפני שינה ושלוש אחרוחות מוצקים
בדרך כלל ארוחת 10 זה שיבולת שועל עם פירות - עד לאחרונה עשיתי בבלנדר כי הקטנה סירבה לאכול אחרת ולא רציתי לעשות לגדולה בנפרד, אז יצאה מנה של דייסה עם טעם פירות, זה מאד משביע. אחר כך ארוחת צוהריים ב13 - ירקות עם עוף דברך כלל וב16 יוגורת גבינה וכל מני ירקות או פרות בחתחים קטנים - לאוכל אצבע - זה בערך מגיל 9 חודשים. לפעמים אני מוסיפה לארוחה לחם או כל מני בסקביטים לפעוטית
לצפיה ב-'חושבת ש...'
חושבת ש...
05/10/2018 | 19:00
5
40
פירות לא בבוקר.ממה שזוכרת ככה מנחים בטיפת חלב.
אני לא נתתי בבוקר.נתתי אחה"צ.
בבוקר בקבוק.
בהמשך ביסקוויט.
בצהריים הגיע המרק.
אחה"צ פירות.
אחה"צ המאוחרות-גמדים.
לפני שינה,אחרי אמבטיות,בקבוק.
כמובן שזה היה הסדר בגדול.במהלך היום היו עוד דברים על מנת לחשוף לאוכל-גלידה,פסטה,לחם.....
דיסה סירבו אצלי לאכול.
את הסימילאק,בבקבוקים,הסמכתי עם כף דיסה של מטרנה (זוכרת שקית בצבע סגול).
בתאבון
לצפיה ב-'עד איזה גיל הם היו עם בקבוק בוקר/ערב?'
עד איזה גיל הם היו עם בקבוק בוקר/ערב?
06/10/2018 | 09:18
4
15
לצפיה ב-'היא עד שנתיים,הוא עד ארבע.'
היא עד שנתיים,הוא עד ארבע.
06/10/2018 | 12:03
3
17
לצפיה ב-'זה הגיל שהם בחרו בעצמם?'
זה הגיל שהם בחרו בעצמם?
06/10/2018 | 12:48
2
40
לא ניסית לגמול אותם קודם?
שלי אוטאטו מגיעות לגיל שנה ונראה לי שנמשיך עם זה לפחות עד שנה וחצי, אבל נראה לי שזה לאט לאט הופך להיות נוחות שלי יותר מאשר צורך שלהן...
לצפיה ב-'נכון'
נכון
06/10/2018 | 15:09
26
ובשביל לחדד-אני לא "גמלתי" מכלום.
הם הפסיקו עם בקבוק כשרצו.
טיטולים,ראו ילדים בגן עם תחתונים,ביקשו וקיבלו.
בקבוק רגיל,חודש אחרי שהיו בגן עירייה,כשביקשו כמו בוגרים.
טיטול לילה הורדתי רק לקראת 4 כשראיתי ששניהם יבשים.
מוצץ,מהרגע שיצאו לגן,היה נשאר מתחת לכרית,ללילה,אם וכאשר רצו,מבחירתם.
נעלם בפח כשהם זרקו,בגיל 5.
לילדה שלי יש "שמיכי" צמרית קטנה מהיום שנולדה.
השבוע דיברנו עליה והסברתי לה שהיא פרטית שלה,היא במיטה שלה ורק כשהיא תרצה ותבחר,לא אעביר אותה (מה שאנחנו לרוב עושים-תורמים הכלללל) אלא אכניס אותה לקופסא שלה (יש בה את כל הדברים שלהם,שראויים למשמרת,מהיום שנולדו).
גישתי היא שגמילה מייצרת חוסר,מתח,יש בה משהו כופה ואני לא מוצאת שהיא מתאימה לנו.
כל עוד תהליך הסוציאליזציה מתקיים והילדים שלי בריאים ושמחים-אשריינו.

לצפיה ב-'אני חושבת שבקבוק בערב / בבוקר זה לא רק נוחות שלנו'
אני חושבת שבקבוק בערב / בבוקר זה לא רק נוחות שלנו
07/10/2018 | 09:23
27
אני חושבת שזה סוג של פינוק (ואני לא מתכוונת לזה במובן השלילי).
בעיני הבקבוק הזה הוא כמו "הקפה של הבוקר" שלנו. זו הדרך לפתוח את היום. סוג של "טקס" שלנו של בוקר.
בשביל ילדים כל ה"טקסים" האלה הם אפילו יותר משמעותיים, כיוןן שיכולת השליטה שלהם בזמן היא מאד נמוכה, והטקסים הקבועים מסמנים עבורם את הזמנים ביום ומאפשרים להם להתכוונן אליהם מבחינת הציפיות שלהם ושלנו.
מן הסתם, בהמשך הבקבוקים יוחלפו בטקסים אחרים....
אני מבינה את כוונתך לגבי נוחות שלנו, אבל אני חושבת שיש בזה הרבה מעבר לנוחות.
מה דעתך?
לצפיה ב-'לא הצלחתי להבין מה סדר היום שלהם מבחינת האוכל'
לא הצלחתי להבין מה סדר היום שלהם מבחינת האוכל
07/10/2018 | 09:27
7
26
נתנו לך פה כמה עצות טובות לגבי הארוחות.
אם תרצי לכתוב את סדר היום שלך - נוכל לנסות לעזור לך לתכנן אותו בצורה שאולי תהיה נוחה לך יותר.
לגבי ההתעוררויות בלילה - בממוצע (רק בממוצע) עד גיל שנה לקום פעם - פעמיים בלילה לאוכל זה סביר מאד. אבל ממה שאת מתארת נשמע שהתחושה שלך היא שהם לא אוכלים מספיק במשך היום. אכן כך?
ובן כמה הגדול שלך ולמה הוא עדיין מתעורר בלילות?
לצפיה ב-'סדר יום'
סדר יום
10/10/2018 | 09:35
6
23
קמים בן חמש וחצי לשש אוכלים בקבוק. בן 70 ל 140. תלוי כמה אכלו לפני
נרדמים שעה וחצי לאחר הקימה. לאט לאט זה מתקצר. היום ישנו רק רבע שעה
3 שעות אחרי אוכלים פירות ארוחה מלאה עם שקדייה.
בסביבות תשע עשר נרדמים שוב . ישנים בערך חצי שעה 40 דקות
3 שעות אחרי פירות בקבוק מטרנה של 150 (ב 12 , 1)
בצהריים נרדמים שוב לשעה וחצי בערך
היא מנסה לתת להם ירקות אחרי שקמים אחד אוכל קצת השני בכלל לא רוצה אז בקבוק בסביבות 3,4
בסביבות חמש עייפים ונרדמים לשנת אחרי צהריים. קמים ברבע לשש מקלחת קצת משחקים בקבוק של בין 120 ל 150 ולישון
קמים שוב בסביבות 11
ואז בשתיים וחצי שלוש
אוכלים בקבוק וחוזרים לישון. 

בני 8 חודשים ב 19.10. נולדו בשבוע 35 במשקל תקין. 2600 כל אחד
לא היו בפגייה
ינקו עד גיל 5 חודשים ותמיד אכלו מנות קטנות
לצפיה ב-'משהו בצהריים לא מסתדר לי...'
משהו בצהריים לא מסתדר לי...
10/10/2018 | 09:55
5
19
למה לתת ארוחת צהריים אחרי שקמים?
אני הייתי נותנת בערך שעתיים אחרי הפירות. פירות לא אמורים להחזיק ילד לשלוש שעות. אחרי שעתיים הם יהיו מספיק רעבים כדי לאכול ארוחת מוצקים, אבל לא רעבים מדי כדי שההתמודדות עם המוצקים תהיה קשה מדי עבורם.
כשקמים משנת הצהריים אפשר לתת את הבקבוק הנוסף אם יש צורך, אבל אני הייתי מעדיפה לתת דברים אחרים - יוגורט, גבינה, מאפינס, לביבות... להתחיל להתקדם לכיוון ארוחת הערב....

בעניין השינה - שנת הבוקר עדיין לא אמורה להתקצר בגיל הזה. השינה הראשונה שילדים מוותרים עליה היא שנת אחה"צ (וגם עליה נראה שהילדים שלך עדיין לא מוכנים לוותר - וזה בסדר, הם עדיין קטנים...) . על שנת הבוקר מוותרים רק בשלב הבא, אחרי שמפסיקים את שנת אחה"צ. לכן נראה לי שמשהו מתפספס שם. יכול להיות שמשכיבים אותם לישון מוקדם מדי (כשהם עדיין לא עייפים) או מאוחר מדי (כשהם כבר בעייפות יתר). כדאי לשים לב לזה ולנסות לדייק את זמן השינה כדי ששנת הבוקר תהיה משמעותית יותר, ולא נימנום של רבע שעה שלא ממש תורם להם... זה שינוי שישפיע גם על רמת העייפות שלהם לקראת שנת הצהריים ועל הנכונות שלהם לנסות ולטעום מאכלים מוצקים חדשים.

מה דעתך?

לצפיה ב-'אז המטפלת באמת עשתה שינוי'
אז המטפלת באמת עשתה שינוי
13/10/2018 | 13:46
4
18
ואני אימצתי.
בבוקר בקבוק
אחר כך פירות
אחר כך מרק
אחר כך בקבוק השלמה 
ואז עוד שני בקבוקים.
לטענתה כדאי קודם לבסס את ארוחת המרק לפני שנותנים ארוחה שלישית. 
אני ניסיתי לתת בייבי ביס כנשנוש והתקבל בברכה. הבעיה העיקרית שלי שהם קמים פעמיים לאכול בלילה. מבינה ממך שזה בסדר? כל 4 שעות. נגיד אכלו בשש/שבע. יקומו ב10 11 לבקבוק ואז שוב ב 2 3 ואז ב5 6. הבעיה העיקרית שלא תמיד הם ישנים טוב במהלך היום. בזמן האחרון בעקבות הגברת המוצקים מתעוררים מגזים עושים קקי ואז לא מצליחים לחזור לישון.
איחרנו את שנת הבוקר וחצי שעה והם אכן ישנים 40 דקות בערך
לצפיה ב-'טוב שעשיתם את השינוי'
טוב שעשיתם את השינוי
16/10/2018 | 09:01
3
11
אני הייתי מוסיפה אחה"צ ובערב עוד מוצקים, ולא רק בקבוקים. לא רואה קשר למרק של הצהריים...

לגבי הלילה - תיאורטית 2 התעוררויות זה נחשב תקין בגיל הזה. ובכל זאת, תינוקות שאוכלים מספיק קלוריות במשך היום, אמורים להיות מסוגלים לפתוח פערים גדולים יותר מ-4 שעות במהלך הלילה.
כמה שאלות:
-  האם הם רגילים להירדם עם בקבוק בתחילת הלילה?
- כתבת שהם לא ישנים טוב במהלך היום. מה אתם עושים עם שנת הלילה בימים האלה?
- האם בכל פעם שמתעוררים בלילה את נותנת להם בקבוק? ואם כן, האם הם מסיימים את כולו?

לצפיה ב-'לגבי התוספת מוצקים אשמח לרעיונות1'
לגבי התוספת מוצקים אשמח לרעיונות1
16/10/2018 | 10:27
2
14
1. לא נרדמים אם בקבוק בכלל. הבקבוק בא הרבה לפני השינה
2. לאט לאט היא מרגילה אותם לישון יותר טוב ביןם. אם לא ישנים אז משכיבה לישון מוקדם יותר.
3. אני מנסה להחזיר לישון. רק שלא עובג נותנת בקבוק. לרוב הם מסיימים הכול. הם פשוט רגילים לאכול כל 4 שעות הבעיה שאם אכלו פחות במנה הקודמת אז יתעוררו לפני.... הם פשוט לא אכלנים גדולים ואוכלים מנות קטנות
לצפיה ב-'יש המון דברים שאת יכולה לתת בגיל הזה'
יש המון דברים שאת יכולה לתת בגיל הזה
16/10/2018 | 13:39
1
15
מעדנים, גבינות, פנקייק, מאפינס, חביתה מקושקשת, דייסת שיבולת שועל....

הייתי מבססת את הארוחות מוצקים במשך היום והערב ואז בהדרגה עושה שינוי גם במהלך הלילה. יכול להיות שהם לא מקבלים מספיק קלוריות במשך היום ולכן זקוקים להשלמה במהלך הלילה...
לצפיה ב-''
16/10/2018 | 16:47
2
לצפיה ב-'שבוע 22 מרגישה מאוד מאוד כבדה'
שבוע 22 מרגישה מאוד מאוד כבדה
04/10/2018 | 09:17
9
149
אני עובדת עבודה משרדית ומאוד קשה לי לשבת 9 שעות כל הגב מלמעלה עד למטה פשוט כואב, ושלא נדבר בערב שמרגישה את הבטן מתוחה מתוחה ולא יכולה לעשות כלום חוץ מלשכב כמו פרה כי ישר כואב לי הגב והבטן התחתונה
אז מה תגידו על כך? מה מחכה ליי עוד?
האם אפשר לקבל שמירה בגלל זה לדעתכם? 

לצפיה ב-'הריון תאומים הוא כבד'
הריון תאומים הוא כבד
04/10/2018 | 20:32
2
106
זה אין ספק.
בנוגע לשמירה,אפשר לנסות.
גשי לרופא,תארי מה שאת מרגישה ותשאלי אם אפשר לצאת לשמירה.
רק נקודה אחת שאינני יודעת עד כמה היא נוגעת אליך אבל בעייני חשובה-המשקל.
אני עליתי בהריון 9 קילו.הייתי בפיקוח של דיאטנית הריון.
שמעתי על נשים שהעלו המון במשקלן וזה היה כבד מאוד מאוד.
לא,לא אוכלים בשביל שלושה.ממש לא.
שמרי על עצמך,גשי לרופא לשאול ולהתייעץ,במהלך היום קומי מידי פעם ולכי לסיבוב קצר שהגב יתיישר וזה בסדר גמור,להגיע לשעות הערב עייפה וכבדה.
המשך הריון קל ונעים.
שבת שלום.
לצפיה ב-'אני עליתי בהריון 12 קג שזה תקין לגמרי להריון תאומים'
אני עליתי בהריון 12 קג שזה תקין לגמרי להריון תאומים
04/10/2018 | 21:49
84
בלי שום התערבות של דיאטנית
אבל עדיין היה לי נורא קשה בחודשים אחרונים של ההריון
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מה שכתבת בעניין המשקל, אבל'
מסכימה עם כל מה שכתבת בעניין המשקל, אבל
07/10/2018 | 09:16
58
מעבר לזה, בהריון תאומים גם בלי עלייה מאסיבית במשקל יש עומס מאד מאד גדול על כל המערכות בגוף.
כאבי גב בסוף היום הם לא רק תוצאה של המשקל שעלה כתוצאה מההריון או מאכילה עודפת אלא גם תוצאה של שינוי האופן שבו הגוף מייצר שיווי משקל - היות ובחלק הקדמי הבטן הופכת להיות מרכז כובד משמעותי, כדי לאזן אותה הגוף צריך לאמץ מאד את שרירי הגב וזה קשה ומעמיס מאד את הגב.
לצפיה ב-'אולי תנסי שרופא תעסוקתי יוריד לך לחצי משרה'
אולי תנסי שרופא תעסוקתי יוריד לך לחצי משרה
04/10/2018 | 23:58
47
אם לא תצליחי לצאת לשמירה. ויש ימי מחלה. זה הריון עם סיכוי גבוה ללידה מוקדמת וטוב שאת נחה לפחות בערב. שיהיה בהצלחה. אני חושבת שיש רופאים שממליצים שמירה בתאומים.
לצפיה ב-'רופאה שלי הציעה לי לצאת לשמירה בשבוע 28'
רופאה שלי הציעה לי לצאת לשמירה בשבוע 28
05/10/2018 | 07:11
2
78
בלי סיבה אוביקטיבית, סתם כי נהיה לי כבר קשה מאד לעבוד
האם אפשר מוקדם יותר? תשאלי את הרופא שלך.
לצפיה ב-'אפשר.אני יצאתי בשבוע 14'
אפשר.אני יצאתי בשבוע 14
06/10/2018 | 15:16
1
75
זה תלוי בכל כך הרבה מדדים-פיזיים,תעסוקתיים.....
שווה לגשת לרופא ולהתייעץ.
לצפיה ב-'האמת נראה לי שיותר גיל ועד כמה קשה היה להשיג את ההריון...'
האמת נראה לי שיותר גיל ועד כמה קשה היה להשיג את ההריון...
06/10/2018 | 15:22
35
לצפיה ב-'שמירה'
שמירה
05/10/2018 | 07:43
64
גם אני עבדתי במשרד בישיבה כל היום-עם השלישיה כבר בשבוע 7 התחלתי להרגיש כאבים בצד שמאל של הגוף כשבסוף היום לא יכלתי אפילו לעמוד במקלחת שלא לדבר על לנסות לשבת-ישבתי על כריות. עד שבוע 9 שבו החלטתי,לפי הנחייה של רופא משפחה ורופא נשים,ללכת לאורטופד-קבעו לי תור מהיום להיום(מסתבר שזה אפשרי כשאחות מיון מתקשרת לקבוע ישירות במזכירות) הלכתי אליו עשה לי כמה בדיקות ואחרי שהסברתי לן את אופי העבודה ואת הנסיעות שאני עושה לשם ושלח אותי למנוחה בביתי עד סוף ההריון.דהיינו שמירה הייתה עכשיו משהו שרופא יחתום.
במקרה שלך,שבוע 22,זה פשוט יותר-לכי לרופא עם הטפסים והוא יחתום לך לדעתי בלי בעיהאולי גם לאורטופד רק כדי לחזק את התביעה מול ביטוח לאומי ולדעתי תקבלי.

אני מצטרפת למה שאמרו לך לגבי טיול בחוץ בסוף היום-בעלי היה לוקח אותי לטיול בפארק לייד הבית טיול של חצי שעה עם מנוחה על ספסל(אני כם לא יכלתי הרבה לצאת מהבית ולאייל במשך היום אז אוויר היה נחוץ לי ולעוברים)
לגבי עלייה במשקל-אני עליתי כ17 קילו והגעתי רק לשבוע 33 לכן היד עוד הייתה נטויה לדעתי וכל ההריון אכלתי בריא-ירקות כל יום,לא מטוגן,לפחות 2 ליטר מים ביום,לא מתוק(לא היו לי הרבה חשקים בהריון-היה לי לגלידה בעיקר-אז הרשתי לעצמי לאכול כמה כדורים מספר פעמים בשבוע וזה כי ידעתי שסוכרת שכיחה בהריונות מרובי עוברים)וגם לחם מלא ופסטה מלאה..בקיצור כל הדברים הלא טובים שאנחנו אוכלים כשאנחנו לא בהריון כמעט הורדתי לחלוטין.

המון בהצלחה עם הגשת תביעה ותשמחי עם כל עלייה במשקל זה אומר שהם גם גדלים!כמובן רק לדמור על עצמך זה הכי חשוב עם אורח חיים בריא.
הריון משעמם מאוד וידיים מלאות בסופו!!
לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי לך להתייעץ עם הרופא'
אני חושבת שכדאי לך להתייעץ עם הרופא
07/10/2018 | 09:11
47
ולראות מה הוא מציע. הרופא שלי למשל, ממש לא היה בעניין של שמירת הריון (מצד שני, עד שבוע 33 ממש לא הרגשתי צורך בשמירת הריון), אבל כן הציע לי לקחת ימי מחלה מתי שאני רוצה ואמר שהוא מוכן לחתום לי על כמה ימי מחלה שאני רוצה.
כמובן שיש משמעויות כלכליות לעניין הזה, ולכן כדאי להבין איפה הרופא שלך עומד בעניין הזה.
בינתיים,  מה שאני מציעה לך לעשות - נסי לא לשבת שעות ארוכות. גם אם העבודה היא משרדית - אם את יכולה למשל במקום לעשות טלפון למישהו לגשת לדבר איתו - תעשי את זה, אם את יכולה - נסי לקום פעם בכמה זמן ולעשות סיבוב (אם יש לך אפשרות לצאת לסיבוב מחוץ לבניין זה בכלל מעולה). תביאי לך בקבוק מים לא גדול כדי שכל פעם תצטרכי ללכת למלא אותו, סדרי לך הגבהה לרגליים מתחת לשולחן כדי שתוכלי להרים את הרגליים ולא לשבת עם הרגליים למטה כל היום.
וכן, גם להגיע ולשכב על הספה בסוף היום זה בסדר...
לצפיה ב-'איפה ללדת?'
איפה ללדת?
01/10/2018 | 15:33
5
107
מתקרבת לחודש שישי ומתחילה לחשוב על מקום הלידה..
מתלבטת בין תל השומר, איכילוב ומאיר.
מה אתן אומרות?
אשמח להמלצות מנסיון אישי כמובן..

לצפיה ב-'אני ילדתי בתל השומר'
אני ילדתי בתל השומר
01/10/2018 | 20:52
113
משום שהרופא שליווה אותי היה משם.
במבט לאחור-מצוין!
מחלקת הריון בסיכון מעולה,יולדות מעולה,פגייה מצויינת,חדר הלידה נעים מאוד,חדר הניתוח (קיסרי) היה מצוין.
על איכילוב שמעתי גם דברים טובים.
מאיר לא שמעתי חו"ד ולא מכירה.
מציעה לך פשוט ללכת לראות.
איפה שירגיש לך נעים ונכון-שם תלדי.
בזמנך,בקלות ובשמחה.בהצלחה
לצפיה ב-'ילדתי במעייני הישועה'
ילדתי במעייני הישועה
02/10/2018 | 04:21
75
ניתוח קיסרי מתוכנן (המובילה היתה עכוז).
היו מקצועיים ביותר ב"ה חוויתי התאוששות מאוד טובה מהניתוח. באישפוז גם היה מצוין ועוד הייתי במחלקה הישנה (עוד לא פתחו את החדשה)
לצפיה ב-'ילדתי באיכילוב'
ילדתי באיכילוב
02/10/2018 | 23:31
68
לידה ראשונה ורגילה עם מוביל ראש והשני רוחבי
הגעתי ב2:30 בלילה עם פתיחה מלאה במצב שרק צריך לתת לזה לקרות ובכל זאת ניסו לשכנע אותי לעשות ניתוח.. אבל הייתי נחושה והכל קרה מאוד מהר. הראשון קפץ ראש והשני נשלף מיד אחריו.
צוות מקצועי ביותר אבל כמו שאת מבינה, ואני מניחה שזה ככה בכל בית חולים, רק שומעים את המלה תאומים ועוברים למצב הלחצה טוטאל.
בקשתי לא לפתוח וריד ופתחו, עשו חתך בלי להודיע לי בכלל ואחכ השאירו אותי במחלקה שבוע רק בשביל הלחץ שלהם כי הכל היה באמת טוב - הלידה עברה חלק (שבוע 39) והילדים יצאו בריאים ובמשקלים טובים.
מצטערת אם פרטתי קצת יותר מדי.. בסך הכל אני ממליצה מאוד וגם את הלידה הבאה עלי לטובה (הריון יחיד הפעם הכל מטיפולים) אני מאמינה שאעבור שם.
שימשיך בקלות ובנחת.
לצפיה ב-'ילדתי לפני כשנה בתל בשומר'
ילדתי לפני כשנה בתל בשומר
03/10/2018 | 00:37
63
נרשמתי לקיסרי וילדתי לפני הזמן בקיסרי חירום. היחס היה מצוין
לצפיה ב-'אני ילדתי באיכילוב'
אני ילדתי באיכילוב
07/10/2018 | 09:34
249

אומרים שהם נוטים לדחוף לקיסרי ובמיוחד בתאומים. אני לא יודעת כיוון שאני ילדתי בקיסרי דחוף בגלל רעלת.
מה שאני כן יכולה לומר זה שהרופא שלי עבד במעייני הישועה ומאד מאד לחץ עלי להגיע אליו לניתוח קיסרי (עוד לפני שהתגלתה הרעלת) אע"פ שהמוביל אצלי היה ראש.
הילדים שלי היו באיכילוב גם בפגייה וגם בתינוקייה (כל אחד במקום אחר) ושתיהן היו מצויינות.
מחלקת יולדות היתה קטסטרופה מבחינת הצפיפות והעומס על הצוות, אבל הצוות עצמו היה בסדר גמור.
המלונית היתה מעולה! ואם יש לך אפשרות אני ממליצה לך בחום.

את יכולה ללכת לסיור בכל אחד מבתי החולים ולהתרשם. אני יודעת שבמאיר יש פגייה מצויינת, וגם על מחלקת יולדות שמעתי דברים טובים.
לצפיה ב-'נעליים'
נעליים
28/09/2018 | 08:50
7
123
הבנתי שמומלץ לקנות לילדים נעליים ראשונות כשהם בערך חודש כבר הולכים לבד. ומה עושים לפני זה? בקייץ או בעונות מעבר אפשר גרביים או בכלל כלום, ומה עושים בחורף כשקר?
לצפיה ב-'אני מעולם לא שמעתי'
אני מעולם לא שמעתי
28/09/2018 | 10:00
1
78
אורטופד או רופא ילדים שהמליץ המלצה כזו.אם קריטי לך מידע מבוסס כדאי לברר.
אצלי הלכו מעל שנה יחפים.
הנעלתי רשמית רק כשהלכו לגן.
הלכו או יחפים או עם גרביים או עם נעל-גרב.
בבית ובמעון יש מזגן,בחוץ בעגלה יש שמיכה וגרביים עבות או גרביים ועליהן נעל-גרב יחממו היטב.
את הנעל הראשונה קניתי של "אלפנט". מאוד ממליצה. הן קלות, גמישות ונוחות.
שילכו בדרכים טובות.
שבת שלום

לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/09/2018 | 14:33
17
לצפיה ב-'יש נעלי טרום הליכה במיוחד לחורף'
יש נעלי טרום הליכה במיוחד לחורף
28/09/2018 | 21:48
18
לצפיה ב-'אני שמעתי שאפילו חודשיים '
אני שמעתי שאפילו חודשיים
02/10/2018 | 04:18
3
35
ובאמת כשחורף, אז נותנים להם ללכת יחפים בבית המחומם... זה חשוב לפיתוח היציבות א"א לדלג על זה... אם במעון/משפחתון לא מספיק מחוממת הרצפה אז להביא גרביים דקיקות מונעות החלקה... אבל בבית כמה שיותר יחפים...
לצפיה ב-'קשה לי לתאר לעצמי'
קשה לי לתאר לעצמי
02/10/2018 | 07:21
2
36
איך אפשר בחורף בישראל לחמם את הבית עד כדי כך, שיהיה אפשר ללכת יחפים...
אז בבית ובגן כנראה יהיו עם גרביים, שאלה מה עושים אם נגיד בחוץ הן ירצו ללכת בתקופה הזו.
לצפיה ב-'בפנים-בחוץ'
בפנים-בחוץ
02/10/2018 | 07:39
1
29
אם ההליכה היא רק במקומות סגורים אז גרב דקה ועליה נעל-גרב יספיקו.
אם את מתכוונת להוריד מהעגלה ולאפשר הליכה ברחוב....גשי לקנות להן נעל ראשונה.
אגב,אם אין שלוליות,והמדרכה לא רטובה ברמות של הרטבת גרביים אני הייתי מאפשרת בחוץ עם נעל גרב.הסולייה שלהן אטומה למדיי.
עד היום אנחנו משתמשים בהן בג'ימבורי,למשל ועד האוטו הם לא חולצים.נשארים איתן ובבית מכבסת ומחזירה לתיק.
לצפיה ב-'תודה, רותם'
תודה, רותם
02/10/2018 | 07:58
19
אנחנו עוד לא בשלב של הליכה בחוץ, אז נגיע לשם ונראה
לצפיה ב-'סלקל/כסא בטיחות ועגלה'
סלקל/כסא בטיחות ועגלה
26/09/2018 | 20:34
12
121
אנחנו שוברים את הראש בנוגע לקניית סלקל/כסא בטיחות ואיזו עגלה כדאי, בהתחלה היינו נעולים על לקנות ישר כסא בטיחות מגיל 0 ולדלג על הסלקלים אבל עכשיו אנחנו כבר לא בטוחים...
פרטים חשובים - אני צפויה ללדת בדצמבר. יש לנו בבניין מעלית צרה שרוב העגלות לא נכנסות אליה, מצד שני מדובר בסך הכל על 9 מדרגות. אנחנו יכולים לקבל בירושה טיולון תאומים צ'יקו שלא נכנס במעלית ואי אפשר לחבר אליו אמבטיות. מה הייתן בוחרות:
1. לקבל בירושה את הטיולון, להתנייד מ ואל הבית במדרגות. + לדלג על שלב הסלקלים ולקנות כסאות בטיחות מגיל 0.
2. לקבל בירושה את הטיולון, להשאיר אותו ברכב ולהתנייד מ ואל הבית עם מנשא/סלקלים.
3. לקנות עגלה בסגנון קוקו ביבה שאמנם אין לה אמבטיות אבל מרגישה מספיק עוטפת ולהתנייד מ ואל הבית כמו באפשרות 1 או 2.
4. לקנות את אחת העגלות הצרות שנכנסות במעלית שלנו + אמבטיות (בייבי מונסטר/מאונטיין באגי), לדלג על שלב הסלקלים ולקנות ישר כסאות בטיחות מגיל 0 (אם בשלב כלשהו העגלה הצרה תהיה צפופה להם מידי נוכל עדיין להשתמש בצ'יקו).
5. אפשרות אחרת :)

ועוד שאלה - למישהי יצא להשתמש בשלב הראשון בעגלת יחיד ולשים את שניהם באמבטיה אחת?

לצפיה ב-'אני הייתי הולכת על אפשרות 4'
אני הייתי הולכת על אפשרות 4
27/09/2018 | 07:33
1
65
בנוגע לשאלה הנוספת-
לא נראה לי סביר להשכיב במיטת תינוק אחת (והיא בוודאות יותר מרווחת מעגלה ואמבטיה) אז בטח לא בעגלה.
זו דעתי האישית.
הפיצים אמנם פיצים אבל הם בני אדם וצריכים לנשום ולזוז אפילו שהם תינוקות שלרוב שוכבים במנח קבוע.
לידה קלה ובזמנה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
27/09/2018 | 15:18
16
לצפיה ב-'עד כמה המעלית צרה?'
עד כמה המעלית צרה?
27/09/2018 | 14:25
3
65
לביבי מונסטרס יש רוחב 65 ולקוקו ביבה חדשה 70, אז רק אם מעלית 70 יש הבדל
עוד דבר - סל קל ממש לא קל גם עם תינוק אחד ואפילו בהתחלה. לסחוב שני סל קלים עם תינוקות לדעתי בלתי אפשרי לבן אדם אחד, זאת אומרת שלבד לא תוכלי לצאת איתם עם סל קלים
שלי בנות 11 חודשים ואני נאלצת להביא אותן מאוטו לגן בידיים כי בכניסה לגן יש מדריגות. אני משתמשת במנשא אחד ואת השניה סוחבת בידיים. ככה מגיל שישה חודשים עד עכשיו. לפני זה לא השתמשתי במנשא כי לא היה נוח.
לצפיה ב-'רוחב המעלית 70 ס''מ'
רוחב המעלית 70 ס''מ
27/09/2018 | 15:27
2
48
אז ההבדל ברוחב משמעותי.
לנסיעה כן השתמשת בסלקלים? או ישר כסאות בטיחות?
לצפיה ב-'יש לי כיסא אחד וסל קל אחד מהתחלה'
יש לי כיסא אחד וסל קל אחד מהתחלה
27/09/2018 | 16:03
52
סתם יצאה ככה, אבל הסלקל הוא מחובר באוטו באופן קבוע כמו כיסא. בדיעבד הייתי משתמשת בשני כיסאות בטיחות מגיל 0.
לצפיה ב-'במקרה שלך לא הייתי קונה עגלה לא מתאימה למעלית'
במקרה שלך לא הייתי קונה עגלה לא מתאימה למעלית
27/09/2018 | 19:22
52
כנראה הייתי קונה עגלה מתאימה למעלית, כי טיולון צ'קו כנראה לא מתאים מגיל לידה
לצפיה ב-'אני הייתי משלבת כמה מהאופציות'
אני הייתי משלבת כמה מהאופציות
27/09/2018 | 20:54
3
42
קודם כל-אם אין לך מישהו שמביא סלקלים-אל תקני-תקני כסא בטיחות מגיל 0 זה מעולה.הסלקלים ישמשו אותך לא לתקופהה ארוכה למרות שהם נולדים פיציים(קיבלנו סלקל מחברים והחלפהו אותו לפני שבועיים בגיל חצי שנה לקטנצ׳יק שנולד 1.3 לכסא בטיחות)אם לא היו נותנים לנו היינו קונים כסאות מההתחלה.
לגבי עגלה-יש לי קוקו ביבה 2018 היא נהדרת-חברה שלי שילדה גם בדצמבר רכשה אותה ומרוצה ממנה מאוד-לדעץי היא עוטפת מספיק ובאמת שיש בה הכל-השאלה היא אם היא תיכנס למעלית ביחד איתך משום שסלקלים כמו שכתבו לך הם לא קלים בכלל ועוד 2 זה בכלל!!!!
את יכולה להשתמש במנשא והשני בידיים זה גם נראה לי לא פשוט אבל מדובר רק ב9 מדרגות-לדעתי אפשר לנסות לעלות עם העגלה עם גלגלים אחוריים..
ולגבי הטיולום בירושה-קבלו אותו בכל מקרה יכול להיות שישמש אתכם לאחכ
ולגבי האמבטיה לשניהם-לדעתי לא מומלץ ככ כי כמה שהם פיציים הם לא ככ קטנים חח
המון המון בהצלחה!!!!!

לצפיה ב-'באמת? בגיל 6 חודשים זה כבר קטן עליו?'
באמת? בגיל 6 חודשים זה כבר קטן עליו?
27/09/2018 | 21:51
2
44
הקטנה שלי שנולדה 2 קג בגיל 11 חודשים עדיין בסלקל, אבל היא באמת עדיין קטנה - לפני חודש שקלה 7200. האמת שאני חושבת כבר להעביר אותה  גם לכיסא, רק מחכה שהן יגיעו לגיל שנה שאוכל להעביר את הגדולה לכיסא שמתאים מגיל שנה - קיבלתי אותו מחברים- והקטנה לכיסא שלה.
לצפיה ב-'כןןן!!'
כןןן!!
27/09/2018 | 22:19
1
42
אולי זה תלוי בכסא וזה שנתנו לנו היה אולי לא הכי נח כי הוא פשוט התחיל להתפתל בתוכו ובכה כל פעם שהכנסנו אותו פנימה וכשהושבנו אותו בכסא של הגדול הוא היה הרבה יותר חופשי ונראה שהיה לו נח יותר-אגב הוא גם קטן לדעתי בסביבןת ה6.5 קג אבל מבחינת הנוחות הוא כבר נהיה לא נח לו..היה לי טוב הסלקל עכשיו פחות נח לי כי עם הסלקל עוד נכנסתי והיה לי נחמד לשבת באמצע עכשיו פחות נח-עדיין נכנסת אבל לחגור קצת מסורבל וצריך ממש להתמקם טוב כדי שיהיה איכשהו נח..
מה זה כסא מגיל שנה??
לצפיה ב-'יש כול מני סוגים של כיסאות'
יש כול מני סוגים של כיסאות
28/09/2018 | 06:44
37
זה שיש לנו עכשיו מתאים מגיל לידה ועד 30 קג
זה, שמוסרים לנו - מגיל שנה או ממשקל 9 קג, מה שיגיע מאוחר יותר. לפני חודש הגדולה שקלה 8700, אז אני מניחה שתגיע ל9 קג עוד מעט אם עוד לא הגיעה.
לצפיה ב-'אני הייתי בוחרת ב 4'
אני הייתי בוחרת ב 4
07/10/2018 | 10:24
13
הסלקלים הם לא ממש קלים, וככל שמשקל התינוקות עולה הם הופכים להיות יותר ויותר כבדים... ולהתנייד איתם לאורך זמן זה לא ריאלי, בעיני.
לי לא היתה מעלית בבניין כשהילדים היו קטנים, ובעיני יש נוחות מאד גדולה באפשרות לצאת ולהיכנס עם העגלה - כי לא תמיד רוצים לצאת רק עם האוטו. אפילו יותר מכך - הרוב המכריע של היציאות הוא לטיולים ברגל ולא עם האוטו ולכן הנוחות של היציאה עם העגלה היא הרבה יותר משמעותית בעיני.
מעבר לזה, ההוצאה הכספית על סלקלים ואז המעבר  לכיסא בטיחות היא בעיני הוצאה כפולה.
לצפיה ב-'אמבטיות של בייבי מונסטר במצב טוב מאוד ובמחיר מצוין'
אמבטיות של בייבי מונסטר במצב טוב מאוד ובמחיר מצוין
07/10/2018 | 11:45
20
למכירה אמבטיות של עגלת בייבי מונסטר במחיר 200 ש"ח לשתיהן יחדיו. נא לפנות להילה 054-5652922
לצפיה ב-'הריון ראשון תאומים'
הריון ראשון תאומים
24/09/2018 | 15:51
1
163
היי, 
אני בהריון ראשון שבוע 13, עם תאומים לא זהים אחרי טיפולי פוריות .
אומנם הבשורה על התאומים היא בשורה מאוד משמחת אבל גם הולידה המון פחדים על ההריון עצמו והגידול בהמשך . 
אני מחפשת חברות שבאותו שלב שלי פחות או יותר מאזור פתח תקווה שאוכל להתייעץ ולעבור יחדיו את השלבים של ההריון .
לצפיה ב-'ברכות על ההריון '
ברכות על ההריון
25/09/2018 | 22:29
79
אני בטוחה שפה בפורום תוכלי למצוא נשים באותו שלב כמו שלך,
וגם כאלו שכבר היו שם...ומכירות את ההתלבטויות ואת התחושות שאת חווה עכשיו.
נשמח שתשתפי אותנו בחששות וההתלבטויות שלך. אנחנו פורום חם ואוהב ...

שיהיה בשעה טובה
לצפיה ב-'טיולון מקלארן תאומים'
טיולון מקלארן תאומים
25/09/2018 | 14:08
96
עגלת מקלארן תאומים צבע שחור, שמורה כחדשה, היתה בשימוש פעמים ספורות בלבד (קנינו גם טיולון מקלראן וגם עגלת תאומים בוגה-בו שנמכרה, בדיעבד נכון היה לקנות את הטיולון בלבד- קל לקיפול). מאובזרת כחדשה עם שקי שינה. שמורה כחדשה ממש, מומלצת כתחליף לעגלת תואמים, שקי השינה מחליפים אמבטיות כבדות בעגלות שקשה לקפלן. מהדגם שבתמונה, העגלה שמורה כחדשה מקופלת במחסן ביתנו. לפרטים- 054-9983601.
לצפיה ב-'התלבטות בנוגע לכיסא אוכל'
התלבטות בנוגע לכיסא אוכל
16/09/2018 | 12:50
6
100
שלום לכולן,
פיצקיות בנות 9 ח' אוכלות רק טחון ורק מעט פירות שהן אוהבות.
אנחנו יושבות על מזרון וככה אני מאכילה אותן. (תמל הן שותות בסלקלים).
אני רוצה להניח להן צלחות התנסויות בתקווה שיסכימו לעוד מאכלים, שבטעימות מכפית הן לא מתלהבות מהם.
אני מתלבטת מאוד אם לקנות כיסא האכלה גבוה כמו כולם, או במקום זה שולחן קטן. קשה לי לעבור מהחופש שיש להן כרגע, לקשירה בכיסא. מצד שני כולם אומרים לי שהן קטנות מדי לאכול עצמאית משולחן, הן עומדות רק בהישענות.
מה דעתכן? 
לצפיה ב-'את יכולה...'
את יכולה...
16/09/2018 | 14:25
2
68
למצוא ב"איקאה" כסאות אוכל לא נורא יקרים.
כשיש מגש בחזית וניתן להניח עליו דברים אין ספק שזה מאפשר להתנסות עם האוכל.
את לא חייבת "לקשור" בכיסא.
אגב,כשאוכלים,יושבים בנחת ולא מטיילים כך שאני לא חושבת שישיבה בכיסא תיקח מהן את ה"חופש".
מניחה שגם הישיבה על המזרן היא ישיבה ולא ביס,גלגול,זחילה,עמידה וכיו"ב.
אני הייתי מושיבה בכיסאות,שמה על המגש ומתיישבת מולם.לא קמתי עד שהורדתי מהכסאות.
כשגדלו הנמכתי את גובה הכיסא כך שידעו גם לרדת ממנו לבד ואפילו להוציא את המגש בעצמם.
בגיל 3 רכשתי שולחן וכסאות,כמו אלו שיש בגנים, שמשמשים אותם עד היום.
בתאבון
לצפיה ב-'עדיין שואלת'
עדיין שואלת
16/09/2018 | 18:17
1
50
על המזרן הן לפעמים נעמדות\נשענות עלי, לפעמים משחקות לרגע. מעבר לכיסא לא יגרע מהעצמאות? כי מפעם לפעם הן יותר יושבות יפה איתי, ומרצונן, אני לא מעירה להן.
ד"א בכיסא גבוה לא חייבים לקשור?
למה לא לשים להן שולחן קטן ולשבת איתן? מבחינת הניקיון הבנתי שממילא מעיפים אוכל לרצפה. ואח"כ בגן יאכלו גם על שולחן.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
16/09/2018 | 18:50
38
זה בסדר מבחינתך שהן קמות,משחקות במהלך האוכל?אם כן...תמשיכי.
אם רוצה להקנות הרגלי אכילה אז אפשר בכיסא,ליד שולחן כשהמטרה היא אכילה ולא משחק.
חייבים?מי מחייב?זה בטוח כשחוגרים.
אני לא חגרתי לא בעגלה ולא בכיסאות אוכל.ברכב-חוגרת.
שולחן מצריך ישיבה בכיסא.הן מסוגלות,לדעתך?
הניקיון הוא פרט שולי בהחלט.
ילדים אוכלים-מלכלכים! על אחת כמה וכמה כשהם צעירים ומתנסים בסוגי מזונות שונים.
הם נוגעים,יורקים,זורקים,מורחים.
עכשיו את תחליטי מה טוב עבורן.
אם נוח לכן מזרן אז מזרן,אם הן מסוגלות לשבת ליד שולחן אז שולחן וכיסא או שאולי צריכות משהו יותר "חובק" כמו כיסא אוכל.

לצפיה ב-'מצטרפת למה שכתבה לך רו תם'
מצטרפת למה שכתבה לך רו תם
17/09/2018 | 00:26
2
51
העניין פה הוא פחות ה"חופש" ויותר עניין של הקניית הרגלי אכילה וישיבה ליד שולחן בזמן האוכל.
בגן למשל, יושבים ואוכלים ליד שולחנות נמוכים ולא על כסאות גבוהים, אבל לא מאפשרים "טיולים" בזמן האוכל אלא מקפידים שכולם ישבו ויכבדו את חבריהם האוכלים כל זמן שהם עדיין אוכלים.
מעבר לזה, בעיני, היתרון שבכיסאות הגבוהים הוא שהם מאפשרים להן לשבת בגובה שלנו, ליד שולחן האוכל שלנו ולהיות חלק מהארוחה שמיועדת לכל בני המשפחה, ולא בארוחה פרטית שהיא רק עבורן. הישיבה עם כל בני המשפחה מאפשרת לחשוף אותן למאכלים שונים שאוכלים בבית, ולתרבות של ארוחות משפחתיות.
מעבר לזה, אני לא חושבת שארוחה של חצי שעה פוגעת להן בחופש - הן חופשיות לעשות מה שהן רוצות במשך כל שאר הזמן... וברור שיש שלבים במשך היום שהם תחומים (גם במשך הזמן שלהם וגם בתחום הפיזי שלהם) - אכילה, מקלחת, שינה...
לצפיה ב-'לגבי החופש'
לגבי החופש
17/09/2018 | 11:19
1
43
זה שונה בעיני כשהן יושבות לידי לאכול מרצונן, זה לא בוגר יותר? דורש מהן יותר הבנה של הסיטואציה? הן מטיילות פחות ופחות, יותר קשובות לארוחה, ועכשיו אני אקח להן את זה. לא כדאי לזרום עם הקצב שלהן? בינתיים המשפחה זו אני, אני יכולה לשבת איתן בכל גובה. (כרגע אני מאכילה אז לא יכולה ממש לאכול יחד איתן, רק כששותות תמל) 

לצפיה ב-'בסופו של דבר'
בסופו של דבר
26/09/2018 | 09:31
16
העניין הוא הנוחות שלך.
תעשי מה שנוח לך ומה שמרגיש לך נכון וזורם יותר איתן כרגע, ואם אח"כ יהיה צורך לשנות - אז תשני.
הילדים שלנו משתנים כ"כ הרבה וכ"כ מהר בגילאים האלה, שממילא מה שנכון להם היום לא בהכרח יהיה נכון עבורם בעוד שבוע. לכן לא נראה לי קריטי להחליט כך או אחרת.
אם נוח לך ומתאים לך שהארוחות מתנהלות בצורה מסויימת כרגע - לכי על זה ! אם זה מה שיותר זורם ופחות מוביל למאבקי כוחות - נהדר. כשזה לא יהיה ככה - תשני את זה. אין "נכון או לא נכון" אוניברסלי. יש "נכון או לא נכון" למשפחה שלכן. ואת יודעת יותר מכולם מה הכי נכון לכן.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

נילי פירסט - סקסולוגית
נילי פירסט - סקסולוגית
פורום כאב
פורום כאב כרוני
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה