לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1188811,888 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'תעודת נישואין של אבא שלי שנישא לפני מלחמת העולם השנייה'
תעודת נישואין של אבא שלי שנישא לפני מלחמת העולם השנייה
11/03/2018 | 13:52
109
היכן ניתן למצוא את תעודת הנישואין של אבי שנישא ב: רוז'ישץ מחוז ווהלין, לשעבר פולין ולאחר מלה"ע השנייה משתייך לאוקראינה.
תודה מראש.
לצפיה ב-'מרשם אוכלוסין בליטא'
מרשם אוכלוסין בליטא
11/03/2018 | 08:13
2
142
בוקר טוב, איך אפשר ליצור קשר עם משרדי מרשם האוכלוסין בליטא? תודה
לצפיה ב-'דרך השגרירות'
דרך השגרירות
19/03/2018 | 12:48
1
45
כל מסמך או תעודה שתזמינו יגיע דרך השגרירות, ושם יש גם לפנות. במידה ומדובר במסמכים ישנים מאוד (לפני 1914) צריך לפנות לארכיון הלאומי. חלק מהתעודות העתיקות זמינות באינטרנט באתר המורמונים (בערך עד שנת 1890).
לצפיה ב-'תודה רבה לך:)'
תודה רבה לך:)
22/03/2018 | 22:31
3
לצפיה ב-'Beryslav בריסלב מחוז חרסון'
Beryslav בריסלב מחוז חרסון
11/03/2018 | 00:00
110
שלום לכולם,

אשמח להעזר בחברים שיש להם ניסיון במחקר בעיר בריסלב, מחוז חרסון באוקראינה.

היכן יימצאו תעודות לידה מהשנים 1890-1900 של תושביה היהודיים של העיר?

האם קיימים מקורות נוספים לגבי שנים אלו?

תודה,
רוני

לצפיה ב-'שלום חברים.בשנת תשנ"ז היא 1897'
שלום חברים.בשנת תשנ"ז היא 1897
08/03/2018 | 23:07
5
277
נערך מפקד אוכלוסין ברוסיה. האם ידוע למישהו אם תוצאות המפקד
ושמות המתפקדים מופיעים וגלויים היום לקהל הרחב.
תודה מראש למשיבים.
דני

לצפיה ב-'תודה סמדר,'
תודה סמדר,
09/03/2018 | 09:35
2
66
לצערי תוצאות המיפקד מאזור דנייפופטרובסק אותו אני חוקר כעת, כנראה לא שרדו.
תודה לך על התגובה המהירה.
דני
לצפיה ב-'וליתר דיוק - שנת תרנ"ז (ולא תשנ"ז)'
וליתר דיוק - שנת תרנ"ז (ולא תשנ"ז)
09/03/2018 | 11:33
1
39
לצפיה ב-'צודקת כרגיל, טעות שלי.'
צודקת כרגיל, טעות שלי.
09/03/2018 | 16:05
30
לצפיה ב-'מפקד 1897'
מפקד 1897
10/03/2018 | 23:57
70
דני,
למיטב ידיעתי, מרבית החומר הפיזי של המפקד הושמד לאחר שהופקו המסקנות הסטטיסטיות ממנו.
ידוע לי שלגבי שתי ערים באוקראינה נותר חומר גלם (כנראה בצורה נרחבת): קייב ו- אודסה.
רוני
לצפיה ב-'הספר חברון שלנו והמחברת'
הספר חברון שלנו והמחברת
09/03/2018 | 02:58
4
107
לפני שנים קניתי את הספר "חברון שלנו" מאת אביבה נאמן. ביום מן הימים נעלם לי הספר ואני מחפש לקנות אותו שוב, ניסיתי בכל הדרכים להשיג את הספר או את הגב' נאמן, ולא הצלחתי. אולי מישהו יכול לעזור לי איך להגיע אליה

תודה מראש
לצפיה ב-'האם ניסית לבדוק בהוצאה? '
האם ניסית לבדוק בהוצאה?
09/03/2018 | 11:39
70
הספר יצא לאור בהוצאה לאור של איתי בחור. אם לא פנית אליהם עד כה, אולי כדאי לבדוק איתם אם נותרו להם עותקים (בחיפוש באתר מופיע דף עם מידע אודות הספר, כך שאולי עדיין קיים ברשותם):

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
09/03/2018 | 14:48
75
אפשר לקנות יד שניה, מצאתי בגוגל כאן (תנסו גם ליצור קשר עם טלפוני עם החנות)
לצפיה ב-'ספר חברון'
ספר חברון
10/03/2018 | 21:57
1
67
מאת  יואל
נא  ליפנות  לקרון  ספרים

בטיבעון     04  9533461
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/03/2018 | 00:41
28
על המידע. מאחר ואני נמצא בחו"ל הבדלי השעות קצת מקשים עלי, אבל אני מקוה לתפוס אותם לפני שהספר יימכר,
להוצאה עצמה ניסיתי לפני כמה חדשים וכבר לא היה להם

ועדיין אני צריך את המחברת. אודה לכם מאד אם תעזרו לי בזה. וכנ"ל ניסיתי בכל המספרים שהיה לי ממנה, וגם לפי הכתובת ואין קול ואין עונה
תודה
לצפיה ב-' מידע על פרטיזנית ז"ל מהצבא האדום'
מידע על פרטיזנית ז"ל מהצבא האדום
09/03/2018 | 19:17
4
104
אחות אבי הסתבר לנו השבוע לא נרצחה עם שאר משפחתה בבורות ההריגה בעיירה קלצק בלרוס וברחה ליערות להילחם עם הפרטיזנים השבוע בדפי עד ביד ושם מצאתי הוכחה שנהרגה בשרות הצבא האדום השאלה - האם ניתן למצוא אינפורמציה איך נהרגה .תמונות.מידע. משהו שנרשם בתיקים מסודרים של הצבא האדום או מוזיאונים צבאיים ברוסיה או בלרוסיה שנסגור מעגל לזיכרו של אבי .אחותי נוסעת לטיול שורשים בחודש הבא באם יש למישהו עצה 
שמה חסיה פדר ילידת 1911 קלצק 
אז פולין היום בלרוסיה 
שמות ההורים שמואל ושם האם סוניה גולדה 
לצפיה ב-'מידע על חללי הצבא האדום'
מידע על חללי הצבא האדום
15/03/2018 | 06:32
3
51
באתר הזה יש מידע ולפעמים גם תמונות של חללי הצבא האדום:

לצפיה ב-'מידע על חללי הצבא האדום'
מידע על חללי הצבא האדום
15/03/2018 | 23:35
2
31
תודה רבה!
מחר העזר בדובר רוסית שימלא את הטופס ונקווה לטוב
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
19/03/2018 | 12:43
1
22
אפשר גם לנסות דרך האתר הבא למי שאינו כותב ברוסית:
לצפיה ב-'עזרה בחיפוש'
עזרה בחיפוש
19/03/2018 | 23:13
13
דובר רוסית מעבודתי ניסה לחפש בכל הווריציות ולא קיבל תוצאה . ייתכן ויש אתר רק לפרטיזנים ?
לצפיה ב-'גילוי מצבה'
גילוי מצבה
07/03/2018 | 21:42
2
194
גיליתי דודה של סבי.
לא הגעתי אליה בעבר, כי ידעתי רק את עיר מגוריה (ניו יורק) ואת שם משפחתה (עקשטיין). ברשימת ימי-זיכרון ליוצאי ביאליסטוק בניו-יורק מצאתי בעבר "חשודה" - חיה אסתר עקשטיין. שמרתי בצד, אולי זו הדודה החסרה.
אתמול חיפשתי באתר FINDAGRAVE ו... בינגו. על המצבה מופיע שמו (המוכר לי היטב) של בעלה, ואין ספקות.
שמונה שורות של אקרוסטיכון לפי שמה הפרטי - חייה אסתר (בשני יו"דין!). ארבע שורות ביידיש, ארבע שורות בעברית. לא ציפיתי לעברית פיוטית ויפה כל כך בניו יורק של 1922:\
אבל רק הגוף פה באדמה ינוח
סוף האדם לשוב לעפר ולא הרוח
תשוב נשמתה ותעלה לעולם הנשמות
רק החומר ישאר פה עלי אדמות.

איזה יופי!
ומי שיוכל לפענח ותרגם בעבורי את השורות ביידיש - יבורך.
לצפיה ב-'מצבה'
מצבה
08/03/2018 | 12:29
1
92
חיה(חייה באידיש)-אסתר נפטרה כ"ו ניסן,כל מי שמכיר(יודע)את הילדים שלכם,כל יום ולתמיד,יזכרו ברגש ובגעגועים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/03/2018 | 21:54
36
לצפיה ב-'צאצאי ר' חיים מוולוז'ין'
צאצאי ר' חיים מוולוז'ין
06/03/2018 | 15:27
2
95
שלום לכולם, ידוע במשפחתינו שסבתא של סבי היא מצאצאי ר' חיים (איצקוביץ') מוולוז'ין, אבל אין לנו מושג איך, מישהו מכיר אולי רשימה מסודרת של כל צאצאיו?

שמה של הסבתא הוא געלא רייפמן נולדה בסביבות 1860, וחיה במחוז לובלין או ז'מושץ בפולין. בעלה הוא אהרן רייפמן שהיה סופר סת''ם מפורסם.

תודה רבה.
לצפיה ב-'צאצאי ר' חיים מוולוז'ין'
צאצאי ר' חיים מוולוז'ין
07/03/2018 | 22:39
1
72
יש לי חבר טוב שיש לו רשימה מאוד מכובדת של צאצאי ר' חיים מוולוז'ין אבל השם רייפמן לא מוכר לו.

בחיפוש ב JRI-Poland מופיע רישום נישואין מ 1876 של אהרן רייפמן וג'ניה לבית ווגנר מהעיר שצ'בזשין מחוז לובלין, האם אלו הם? אם כן ראה כאן שמות הוריהם.

לצפיה ב-'עוד פרטים'
עוד פרטים
08/03/2018 | 09:00
55
ראשית תודה רבה !

אני לא כל כך מתמצא באתר JRI, ברשותך אוסיף עוד כמה פרטים ותבדוק אם זה מתאים, לאהרן וגעלא רייפמן (שאכן גרו בשצ'בז'שין) היו לפחות 3 ילדים:
-שרה פערל, נישאה לסיני זינדל גרינבוים.
-יצחק (איצ'ה) נולד בסביבות 1883 כנראה בשצ'בז'שין, יתכן שהחליף את שם      משפחתו מרייפמן לרוזנגרטן.
-חיים רייפמן, נולד בסביבות 1893 כנראה בשצ'בז'שין.
אהרן רייפמן עצמו נפטר איפשהו בין 1930 ל-1940
ושוב המון תודה.
לצפיה ב-'חיפוש בברה"מ'
חיפוש בברה"מ
05/03/2018 | 21:29
2
133
סבי וסבתי היו בזמן מלה"ע ה-2 בהרי אורל בברהמ. הם נפטרו ונקברו שם. מאחר ואימי ואחיותיה היו בדרכי ה"בריחה" לאחר המלחמה, הן נאלצו לתת את כלהמסמכים שהיו בידיהן. עקב כך לא נותרה לנו כל תמונה של סבא וסבתא שלנו.
האם יש איזו שהיא דרך להשיג תמונות שלהם? האם יש לכם רעיון כלשהו?

תודה
לצפיה ב-'מה ידוע לך על סבא וסבתא'
מה ידוע לך על סבא וסבתא
06/03/2018 | 20:35
1
73
מה שמם? איפה הם נולדו? העם היו קומוניסתים? העם היו פליטים שהסכימו לקבל אזרחות של ברית המעצות? תספר/י קצת על הסבא וסבתא.
לובה.
לצפיה ב-'הפרטים אודות סבא וסבתא שלי'
הפרטים אודות סבא וסבתא שלי
07/03/2018 | 01:10
79
סבא וסבתא היו יחזקאל - יונה ורבקה זנדברג. הם היו מקאליש פולין. הם הגיעו לברה"מ כמו רבבות יהודי פולין שהגיעו לשם בשנת 1939. סבא גוייס לגוף הדומה למשמר האזרחי בארץ. הם שניהם עבדו. הם לא קיבלו אזרחות רוסית. הם נשארו אזרחי פולין. סבא נפטר ב1942 וסבתא ב1945.
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם '
מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם
06/03/2018 | 16:06
26

בפורום גישור תוכלו להתייעץ על פתרון קונפליקטים עם המשפחה או מכרים שונים עם עו"ד ומגשר מומחה

בפורום טיפול זוגי תשבו על הספה הווירטואלית של המטפלת לייעוץ על כל בעיה הקשורה לזוגיות

בפורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה הנוגעת לצוואה, ירושה, זכויות בני משפחה ועוד מעו"ד מקצועי בתחום 

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'השלמת פערי מידע אודות אבי'
השלמת פערי מידע אודות אבי
03/03/2018 | 17:06
12
303
• אבי, חיים גודלניק [CHAIM GODLENIK]  עלה ארצה ב- 1936 באונייה "פלשתינה". אבי עלה עם סרטיפיקט כשמתלווה אליו אישה בשם לאה איתה התחתן בנישואין פיקטיביים שהיו לצורך מימוש זוגי של הסרטיפיקט.
• אם הגעתם ארצה הותרו הנישואין. אבי פנה מייד לפתח תקווה [משום שהיו לא שם חברים] ואילו לאה פנתה לפי שסיפר אבי לקיבוץ אלונים.
• במסגרת חקר המשפחה בו אני עוסק שנים רבות, עלה בי לפני כשנתיים הרצון לנסות לאתר את לאה. למעשה היה די ברור שהיא כבר אינה בין החיים אבל קיוויתי להגיע למשפחתה. גם מתוך סקרנות גרידא וגם כדי לברר אולי יש לה בן/בת מבוגרים שעשויים להיות אחים [בעיקרון אבי לא היה "שובב" אבל היה גבר מצודד].
• פניתי למזכירות הקיבוץ ושם הפנו אותי לאדם מבוגר וזה זיהה את האישה כלאה דרוג שכמובן נפטרה. אותו אדם [לא רשמתי את שמו] ציין כי היא לא נשאה מעולם אבל היה לה בן [שנפטר] אלא שמבחינת גיל הוא לא התאים לעניין.
• לאחרונה בשיטוטים שלי הגעתי למסמך במייהריטג' שנושאו בקשה להתאזרחות בממשלת פלסטינה שתחת המנדט הבריטי. שם מופיע שם אחר של מי שעלתה כאשתו של אבי - לאה שקלרסקי ילידת העיירה skidel שבחבל ביאליסטוק [היום בלרוס] וזאת בהקשר.
• העליתי מתוך מיי הריטג' את התיק ואכן המסמכים תומכים בשם החדש.
• פניתי לאלדד שהוא האחראי על הארכיון ההיסטורי של קיבוץ אלונים בבקשה לסייע באיתורה של לאה שקלרסקי. מסתבר שאין ברישומי הקיבוץ שם כזה [ישנן 4 "לאה" אבל אף אחת מהן לא עונה לפרטים] הרישום בקיבוץ התחיל ב- 1938.
• אודה על הכוונה/סיוע לאיתור משפחתה.
יוסי
לצפיה ב-'לגמרי במקרה...'
לגמרי במקרה...
04/03/2018 | 01:16
128
הפנו אותי היום לכתבה בנושא "פרשת בזק".

בין יתר השמות, מוזכר בה גם אדם שימש בעבר כמדען בכיר של רפא"ל,
ד"ר דן שקלרסקי ז"ל. (היה מועמד לעבודה ולא שייך לפרשיות).

זה שם לא נפוץ, שווה לפנות לבני המשפחה הזו. במודעות פטירה יש פרטי בני משפחה וכתובת. 
בהצלחה. 

לצפיה ב-'לאה שקלרסקי'
לאה שקלרסקי
04/03/2018 | 11:24
5
107
יוסי שלום,
יש לי חברה ממשפחת שקלרסקי מסקידל. מה המייל שלך?
לצפיה ב-'המייל'
המייל
04/03/2018 | 13:27
73
לצפיה ב-'n_godelnik@yahoo.com'
n_godelnik@yahoo.com
04/03/2018 | 13:29
3
39
לצפיה ב-'שקלרסקי'
שקלרסקי
04/03/2018 | 14:20
2
86
העברתי לה, שמה אורית
לצפיה ב-'אני מבין שהיא תיצור איתי קשר'
אני מבין שהיא תיצור איתי קשר
04/03/2018 | 14:27
1
72
האם אכן?

לצפיה ב-'שקלרסקי'
שקלרסקי
04/03/2018 | 15:06
82
כן, העברתי לה את הפוסט שלך ואת  כתובת המייל. היא בודקת אם אכן מדובר בקרובת משפחה שלה.
לצפיה ב-'לאה?'
לאה?
04/03/2018 | 14:47
91
סביר מאוד להניח שהשם בבקשת ההתאזרחות הוא השם האמיתי,וגם ביד -ושם ,משפחת שקלרסקי מופיעה ברשומים מ-סקידל,הערה -מתוך ניסיון אישי-נישואין-גם נישואין פיקטיביים,אינם מותרים, סתם ,אלא דרך הרבנות,ובנישואין הבאים(של הוריך?)מצוין מס תיק הגרושין,ורישום לנישואין,וכתובת המגורים, ברבנות,מכיון שהזכרת קיבוץ,הסרטיפיקט ניתן למי שהיה בהכשרה,לקבוץ אלונים-הגיעה בשנה זו-קבוצת החלוץ הצעיר,גוש תל-חי(ע"ש טרומפלדור) אבי ביניהם,לא כולם נשארו בקבוץ,וחלקם עברו לקבוץ גבעת השלושה ,ובהמשך עם הפיצול עברו לקבוץ עינת,חלקם עברו לעבוד בפרדסי פתח-תקוה,שם היו החברים מההכשרה,זה שלאה הגיעה לאלונים ?לא אומר שנשארה שם?החלוצים הסתובבו בארץ לחפש עבודה בעיקר בפרדסים,אם אביך היה בהכשרה מסויימת?ארכיון לוחמי הגטאות,הוא מקור מצוין לאינפורמציה,גם חזותית.

לצפיה ב-'ב - JGFF יש מספר קטן של חוקרי משפחת שלקרסקי '
ב - JGFF יש מספר קטן של חוקרי משפחת שלקרסקי
04/03/2018 | 15:47
3
76
(באיותים שונים, למשל Sklarsky או Shklarsky) מסקידל - כדאי ליור איתם קשר דרך האתר.
לצפיה ב-'כבר שוחחתי עם בת משפחה'
כבר שוחחתי עם בת משפחה
04/03/2018 | 19:13
1
84
לפני כשלוש שעות שוחחתי עם נכדה של בת דודה של לאה. הערב אני מקווה לדבר עם בן דוד אחר שמרכז את החומר אודות המשפחה. אעדכן בהמשך
לצפיה ב-'וואו, נפלא '
וואו, נפלא
05/03/2018 | 19:58
37
לצפיה ב-'פניתי'
פניתי
05/03/2018 | 12:11
87
לשניים מבין השלושה. גם שוחחתי אתמול עם בן משפחה. הוא ינסה לבדוק [אין לו ממש עץ משפחה]. נראה שאולי הדרך היא דרך רישומי משרד הפנים.
לצפיה ב-'כהן בעץ המשפחה'
כהן בעץ המשפחה
02/03/2018 | 20:08
4
152
שם המשפחה של אבי היה זילברמן, על כל המצבות של אבותיו בפולין שהצלחתי למצוא היו "ידיים מברכות". גם שאר בני המשפחה שמצאתי באוסטרליה המשתיכים לענף הזילברמן, אמרו לי שהם יודעים על כך שהם כוהנים.  הדוד שלי סיפר שהיה מברך את ברכת הכוהנים, גם אביו  בירך, כשהיו בגרמניה לפני שעלו ארצה.
שאלה, האם בעץ המשפחה אני רושמת זילברמן כהן? או זילברמן ה כהן? האם בכלל לציין זאת בעץ?
תודה.
לצפיה ב-'ברור שאת חייבת לציין את הכהן כי בעתיד זה יכול למנוע'
ברור שאת חייבת לציין את הכהן כי בעתיד זה יכול למנוע
04/03/2018 | 00:53
3
92
טעויות/בלבול ויסייע לגלות  נוספים בעתיד.

יש שתי אפשריות:
"משה" הכהן זילברמן (זה יותר בטוח ולא יימחק, ראיתי אנשים שכותבים בעיקר כך).

"משה" זילברמן (הכהן) - זה פחות יעיל כי עלו להתפרש כשם של משפחה אחרת.

המצבות מדברות יותר מכל מקור אחר... המצבות "שלנו" ממאות קודמות, נשאו  ציורי צבי ואיילה ואכן במשפחה היו כל הגירסאות בעברית ולועזית לשמות הללו.
לפי מחקר שביצע קרוב בארה"ב במאה שעברה, לפי ראיונות עם קשישים שהגרו לשם במאה ה-19, השמות הללו יחד עם סיפורים שעברו מדור לדור, מעידים כי המשפחה השתייכה לשבט נפתלי שסמלו איילה.

בהצלחה בהמשך המחקר. שבוע טוב!
לצפיה ב-'ומצד שני - ציון מפורש של המילה "הכהן" כחלק משמו של אדם'
ומצד שני - ציון מפורש של המילה "הכהן" כחלק משמו של אדם
04/03/2018 | 15:43
2
72
עשוי להתפרש, על ידי מי שלא הכירו אותו, כי מילה זו היתה חלק בלתי נפרד משמו או משם משפחתו (כמו, למשל, אצל שמואל אבידור הכהן, אברהם יצחק הכהן קוק, כרמל שאמה הכהן, ועוד רבים). אני מסכים שיש מקום לציין את השיוך השבטי, אך הייתי עושה זאת במקום נפרד משדה שם המשפחה.
לצפיה ב-'שדות המתאימים לציון כהן / לוי'
שדות המתאימים לציון כהן / לוי
04/03/2018 | 20:00
1
59
בתוכנת Family Tree Builder מבית MyHeritage יש שדה יעודי עבור ציון השושלת היהודית.
בתוכנות אחרות ניתן להשתמש לצורך זה בשדה "תואר" (Title).
ואני מניח שיש גם רעיונות אחרים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/03/2018 | 10:03
11
לצפיה ב-'חיפוש פרטים של סבא '
חיפוש פרטים של סבא
04/03/2018 | 11:49
119
שלום
אני מחפשתמזה חצי שנה פרטים על סבא שנפטר.
לאימי יש מעט מאוד פרטים מאחר וההורים היו גרושים.
עלפי תעודת הלידה של אמא שלי- אבא שלה- משה וייס לבנון נולד ב 1894.
עלה לארץ מוינה או גרמניה.
עבד במשרדים של דובק בתל אביב.
גר ברחוב דוב הוז 14 תל אביב.
אשמח לקבל מידע לגבי אפשרויות חיפוש במאגרי ארכיון למינהם.
כל מה שניסיתי עד היום לא הצליח מאחר וחסרים לי פרטים נחוצים כמו מספר תעודת זהות או תאריך פטירה.
תודה רבה
טלפון 0507666065
לצפיה ב-'טיול שורשים בפולין-גרמניה'
טיול שורשים בפולין-גרמניה
04/03/2018 | 10:25
176
אנחנו יוצאים בסוף מאי לטיול שורשים קצר, חמישה ימים. מתחילים בפולין, שם נהיה כ-24 שעות, וממשיכים לברלין ופרנקפורט. האם אתם מכירים מדריך/נהג, שיכול ללוות אותנו בנסיעה הזאת? יש כמה מקומות שאנו רוצים לבקר בהם, אך אני מאמינה שעם מדריך שמכיר את החומר נוכל למצות הרבה יותר בזמן העומד לרשותנו.
תודה מראש
לצפיה ב-'מחפשת משפחת סבתא שלי רגינה ורסנו'
מחפשת משפחת סבתא שלי רגינה ורסנו
03/03/2018 | 20:59
211
אני רוצה לאתר את משפחת סבתא שלי רגינה ורסנו שהתגוררה ביפו עם סבא שלי, שלום אטנלוף. ביחד עם הבת הבכורה דינה, אימא שלי, נסעו לדרום א ריקה , ארוגואי בשנת 1929. אני יודעת שמשחת סבתא שלי התגוררה בפתח תקווה אך אינני יודעת איך לאתר אותה. אשמח לקבל פרטים שיעזרו לי להכיר את משפחתי.  המייל שלי : perlalilianlaizerovitz@gmail.com
לצפיה ב-'תכנית הכנס הגנאלוגי ה- 13'
תכנית הכנס הגנאלוגי ה- 13
02/03/2018 | 15:41
199

לטובת התגובות הראשונות והנרשמים הראשונים ואלה שיבואו בעקבותיהם אנחנו מפרסמים את תכנית הכנס הגנאלוגי  ה-13 (2 עמודים)
כולם מוזמנים
עיל"ם - העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה

לצפיה ב-'תכנית הכנס הגנאלוגי ה- 13 במעלה החמישה'
תכנית הכנס הגנאלוגי ה- 13 במעלה החמישה
02/03/2018 | 12:35
123
לטובת התגובות הראשונות והנרשמים הראשונים ואלה שיבואו בעקבותיהם אנחנו מפרסמים את תכנית הכנס הגנאלוגי  ה-13
כולם מוזמנים
עיל"ם - העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה
לצפיה ב-'הכנס הגנאלוגי השנתי'
הכנס הגנאלוגי השנתי
02/03/2018 | 12:18
68
האירוע המרכזי של הגנאלוגיה והגנאלוגים
לצפיה ב-'בדיקת DNA בישראל'
בדיקת DNA בישראל
26/02/2018 | 14:16
6
127
רציתי לדעת איפו בארץ מומלץ לעשות בדיקת DNA לצורך בירור שורשים אשקנזים / ספרדיים? תודה .רינה
לצפיה ב-'בארץ, על פי חוק, לא ניתן לבצע בדיקת DNA לטובת מחקר משפחתי'
בארץ, על פי חוק, לא ניתן לבצע בדיקת DNA לטובת מחקר משפחתי
26/02/2018 | 16:10
5
123
(או בכלל), אלא באישור שופט בית משפט. ניתן להזמין ערכה מחו"ל. אני נבדקתי בחברת Family Tree DNA, ובינתיים אני מרוצה מהם מאוד (אם כי טרם גיליתי באמצעות הבדיקה קרובי משפחה אבודים...).
לצפיה ב-'בדיקת DNA'
בדיקת DNA
26/02/2018 | 17:22
136
תודה רבה ארנון. אולי יש אפשרות להשתתף באיזשהו מחקר?
לצפיה ב-'ארנון'
ארנון
27/02/2018 | 13:05
3
152
האם ידועה לך אם בוצעו בדיקות השוואתיות בין תושבי מסופוטמיה לאינקה של מקסיקו לפני כארבעת אלפים שנים?
לצפיה ב-'ידוע'
ידוע
27/02/2018 | 13:06
2
69
לצפיה ב-'לא ידוע לי...'
לא ידוע לי...
27/02/2018 | 21:12
1
62
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/03/2018 | 12:01
20
לצפיה ב-'דעת מומחה -מכירת קרקעות בתקופת השלטון הבריטי'
דעת מומחה -מכירת קרקעות בתקופת השלטון הבריטי
25/02/2018 | 20:30
4
185
אני מבקשת עצה ממישהו שמכיר את הנושא. איזה מסמכים נילווים נדרשו למכור או לקנות קרקע?
מצאתי את המסמך המצורף בארכיון פתח תקווה. סבא רבא מכר את ביתו לאחיו המתגורר בפולניה. אני תוהה אם היה על הקונה או המוכר להגיש מסמכים נוספים לשלטונות שיעלו מידע נוסף על המעורבים בדבר. ורק אוסיף:  זו שאלה למטרות מחקר משפחתי בלבד, לא לחיפוש קרקעות אבודות.
תודה,
סמדר
לצפיה ב-'מכירת קרקעות'
מכירת קרקעות
26/02/2018 | 12:08
3
98
לא מומחית,(אבל בזמנו בדקתי את מושג המושה-משאע),בתקופה העותומאנית,פעלו זה לצד זה,שני סוגי ספרי אחוזה-land registry,הממשלתי,והפנימי-העברת  קרקעות פרטית,כדי לקבל שטר קנין -קושאן ,נרשמים הבעלים,המיקום,השטח והגבולות,תאור מילולי,השכנים,והתמורה.לא היה בשטר מספרי זיהוי,רק שמות,מי שהחזיק בשטר הוא הבעלים((ללא מיפוי וללא מדידה)כל זאת עד 1918,פקודת המקרקעין -החל 1920,ביקשה להעביר את ספרי האחוזה הפנימיים הבלתי רשמיים,והרשמיים(שנלקחו ע"י התורכים)בצורה מסודרת כדי שיהיה להם תוקף ממשלתי,לשם הסדרה,גבית מיסים,מדידות ועוד,החוק העותומאני לא בוטל,מי שבידיו שטר-קושאן-תקף, ב-1926-הפקודה לתיקון ספרי האחוזה קבעה-3 חודשים למסירת הספרים הבילתי רשמיים למחלקת רישום הקרקעות הממשלתיים,שאם לא כן ייחשבו כבטלים ומבוטלים,אני משערת??שבסביבות השנים 20-26,נעשו עיסקאות בארץ ,וגם כלפי חו"ל,כדי להמנע מרישום שהיה כרוך בתשלומי מיסים שונים ורבים.

לצפיה ב-'תודה, הגיוני מאוד. יש שם מסמכים דומים ומתנות של חצי פתח תקוה'
תודה, הגיוני מאוד. יש שם מסמכים דומים ומתנות של חצי פתח תקוה
26/02/2018 | 20:11
49
לצפיה ב-'מסמכים לעסקת מקרקעין'
מסמכים לעסקת מקרקעין
06/03/2018 | 16:31
1
32
סמדר,
על מנת להשלים את העסקה במשרדי רישום המקרקעין היה צורך בחתימה על שטרות מכר. החתימה היתה יכולה להתבצע באופן אישי בפני רשם המקרקעין או באמצעות מיופה כח (ואז היה צורך בהגשת יפוי כח מאומת).
כל המסמכים הללו צריכים היו להשמר בתיק משרד רישום הקרקעות.
רוני

לצפיה ב-'תודה! אנסה לבקש את התיק'
תודה! אנסה לבקש את התיק
06/03/2018 | 20:23
13

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה