לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1083210,832 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חיפוש מידע על קרובי משפחה בזמן השואה'
חיפוש מידע על קרובי משפחה בזמן השואה
03/07/2017 | 13:42
2
204
אני מחפש רישום לנישואין של אבי daniel galster לאשתו הראשונה ajdla/adela/adele לבית wendel.הזוג נישא בלודג בשנת 1940(אין תאריך מדוייק ,אני מניח בזמן היותם בגטו).כמו כן אני מחפש רישום לידה של צאצא שלהם בגטו לודג (כנראה ילדה - אין כל פרט אודותיה).על פי מסמכים שברשותי אשת אבי נשלחה לשטוטהוף ב 1942 ושם נספתה.אבי נשלח לאוושויץ ב 1944 ושרד את המלחמה.אחרי המלחמה הוא נישא לאימי בלודג.
לצפיה ב-'רישום נשואים GALSTER בלודז''
רישום נשואים GALSTER בלודז'
03/07/2017 | 23:34
86
    מאת  יואל  דרורי

יש  כמה   דרכים   ליפש   שורשים

בוורשה
      INSTETUT    HISTORYCZNY    WARSZAWA  

FAMILYHERITAGE@JHI.PL
      יש  אפשרות   חיפוש   כתובת   ב     גוגל
    ARCHIW       LODZ     

אשלח  לך  אתרים

לצפיה ב-'גלסטר, גטו לודז''
גלסטר, גטו לודז'
04/07/2017 | 09:19
96
בתמונה המצורפת תוכל לראות את הדיירים בכתובת Acker Weg 1 flat 16.
ביניהם כנראה אביך ואשתו איידלה. כמו כן להערכתי הילדה בריינה רייזה שנולדה ונפטרה בגטו היא הבת. ניתן לשער כי שם המשפחה פוענח בטעות כ-גולדר. באותיות לטיניות השמות עשויים להראות דומים.
באשר למסמכים: רישומי הלידה והנישואין אמורים להימצא במשרדי הרישום האזרחי בלודז'. מקווה שהאימייל עדכני: usc.centrum@uml.lodz.pl
תצטרך לשלוח להם הוכחה כלשהי שמדובר באביך.
אורית

לצפיה ב-'תשובה לגדי לב מ 1.7.17'
תשובה לגדי לב מ 1.7.17
03/07/2017 | 18:29
1
106
תנסה להעביר את תמונת הסמל ללייבה פלינר בארכיון בשפיים-leibap@bezeqint.net, 054-3061428,03-5348022. יש לו ידע והרבה חומר על יהדות לטביה!! בהצלחה, גלילה ברקאי
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/07/2017 | 14:32
5
לצפיה ב-'צאצאי הסבא משפולי'
צאצאי הסבא משפולי
02/07/2017 | 22:09
1
91
שלום לכולם! אני צאצא של הצדיק המפורסם ר' יהודה (ארי'ה) לייב (המכונה הסבא) משפולי. ברצוני לבנות עץ משפחתי ובמידת האפשר לכלול את כל הצאצאים. לפי הידוע לי מדובר באלפים. כרגע אני מתמקד בכמה משפחות שטוענות שיש להם מסורת שהם צאצאים, אך חסר מידע כיצד מתחברים לצדיק.
ברשותכם אכתוב כאן שמות משפחה ולמי שיש מידע עליהם או על צאצאים בכלל, אשמח אם יכתבו לי. משפחות: לבדינסקי, גרינברג, לוינסון, קייזלמן.
כמו"כ אני מחפש בן של מוריס גרטנר. מוריס (משה) סלובודיאנסקי נולד בעיר ראוונא בפולין (כיום אוקראינה), בתקופת השואה היגר לצרפת, החליף את שם משפחתו לגרטנר. שם הוא התגייס לצבא ושובץ בלגיון הזרים. הוא לחם נגד הנאצים במרוקו, שם נפצע. הוא נשאר במרוקו שם הכיר את אשתו (מרים?). אחרי החתונה הם גרו בקזבלנקה והוא ניהל מוסך לאופנועים עד בערך שנת 1956. נולד לו בן (שמו לא ידוע לי) בסביבות שנת 1945. אשתו ובנו עזבו אותו ועלו ארצה בערך באותה תקופה (שנת 56), והוא עזב לפריז, שם נפטר ונקבר. הקשר עם בנו התנתק כבר אז והמשפחה רוצה לחדש את הקשר (ואני רוצה לשבצו בעץ המשפחתי). כל היודע מידע או לאן לפנות, אשמח לקבל.
לצפיה ב-'צאצאי הסבא משפולי'
צאצאי הסבא משפולי
30/07/2017 | 00:49
7
יש בשכונתי נחלת הר חבד קרית מלאכי כמה משפחות שהם צאצאים שלו ויודעות גם את סדר היחס על ידי שהסבא שנפטר לפני מספר שנים לכל שמחה היה מביא מתנה גביע עליו הוא חרט את סדר היחס עד הסבא משפולי
לצפיה ב-'רצון למצוא את קרובי משפחתו של אבי.'
רצון למצוא את קרובי משפחתו של אבי.
02/07/2017 | 13:49
2
162

תודה שרי, כל מה שציינת ידוע לי. לפני כשנתיים הייתי בקשר עם אחיינו של פישל/פיליפ פירזצר/ווייזר, שגר בארה"ב. לדבריו, הפליפ המצויין בלינק היגר לארה"ב לפני מלחמת העולם הראשונה, היה נשוי לרוז, היו להם 4 ילדים והם גרו ברוד איילנד. אכן מצאתי לכך סימוכין ברתקים אמריקאים. לפיכך זה לא יכול להיות סבי משתי סיבות: 1. אבי נולד ב-23/5/1914, 2.  לפי אמי ידע את כתובתו של אבי בצ'כוסלובקיה, כתב לו מכתב כועס על שנטש אותו, ואף קיבל תשובה.

במקרה מצאתי באתר יד ושם Fischel  פיליפ Ffursetzer שנולד ב- Stanislaw בשנת 1892. בזמן המלחמה שמו מופיע ברשימת שמות של יהודים שרובם מסלובקיה ששהו במחנה בשם Vyhne בצ'כוסלובקיה. נאמר שם, שהמידע מבוסס על רשימת נרדפיםמתוך שמות יהודים רובם מסלובקיה ששהו באותו מחנה וגורלם לא ידוע.  לא מצויינים פרטים נוספים, ובקרוב יסרקו עותק של הרשימה.
אכתוב ליד ושםלברר אם יש עוד פרטים    

אם זה הפישל /פליפ שאני מחפשת, אזי פישל נולד ב-1982 ואבי ב-1914, ז"א שפישל היה בן 22 , כשאבי נולד. כפי שכתבתי בעבר לא ברור אם פישל היה נשוי לאישה שממנה נולד אבי.                                        על פי אמי שמה היה Ruza Kropiwnicki והיא לא היתה יהודיה.

לפי תעודת הזהות של אבי ז"ל שמו ארץ נרשם כחיים פורזצר ושם אביו פישל. אך זה לא היה שמו האמיתי. בפולניה שמו היה Jan Kropiwnicki. הוא שירת בצא הפולני. כנראה שם משפחתו בארץ היה כשם משפחתו של סבו, שאותו נהג לבקר, בזמן שגדל אצל משפחה לא יהודיה בסטניסלבוב.

הייתי  בוורשה במכון רינגבלום ושם מצאו שאבי Jan Kropiwnicki היה שבוי מלחמה.

פניתי לצלב האדום בינלאומי בג'נבה, וקיבלתי מהם בדואר שתי תעודות שבוי של אבי. ( זה ברור שזה אבי לפי תאריך לידה, מקום הלידה ) באף אחד מהתעודות לא רשום שם האב או שם האם, אלא צויינו שני שמות,
אחת בוינה: Bazilia Kropiwnicki,  4 (or 5) Bezirk Waagasse,  Wien
השניה בסטניסלבוב: Kostenska Maria/Marja,    29 ul. Wojciechowski,  Stanislawow
כאמור, היום סטניסלבוב נמצאת באוקראינה ונקראת איבנו פרנקיסט

איך ממשיכים מכאן הלאה?

לצפיה ב-'מכירה את זה?'
מכירה את זה?
12/07/2017 | 14:31
1
27
לצפיה ב-'מציאת קרובי משפחה'
מציאת קרובי משפחה
12/07/2017 | 18:39
22
ראשית תודה רבה.
לא לא מכירה את זה, באיזה אתר זה נמצא? אני רואה למטה שזה מתוךשבויי מלחמה ב-1939 שנמצא בארכיון הצבאי של Rembertow של מסמכים מבארכיון הרוסי. אפשר לשלוח לי את דף האינטרנט של הפרטים?

לצפיה ב-'זהוי סמל'
זהוי סמל
01/07/2017 | 10:47
106
שלום לכולם
האם מישהו מכיר את הסמל המצורף?
מצאתי אותו על תליון. התמונה צולמה בלטביה בשנת 1934.
תודה
לצפיה ב-'ר' צבי הירש הדיין, אב"ד קרקוב'
ר' צבי הירש הדיין, אב"ד קרקוב
30/06/2017 | 20:16
2
84
שלום לכם, אני מנסה כבר הרבה זמן להבין מי היה הדיין הנ"ל (לא מצאתי שם משפחה!).
ידוע לי שבתו אסתר נולדה בשנת 1806/7, מכך שהוא חי מתי שהוא במאה ה-18.
אסתר נישאה לאברהם צדרבאום ונפטרה בשנת 1855 והיא קבורה בורשה.
גיליתי באתרים השונים מצבות של ילדיה ונכדיה - בורשה ולא בקרקוב! - ועל כל אחת מהן מצויין שהנפטר היה צאצא לר' צבי הירש (או הרשלה) הדיין. מכך אני מניחה שהדיין הנ"ל היה ידוע למדי.
איך אני מבררת הלאה, מי היה הדיין הזה ומי היו הוריו ושאר בני משפחתו?
המון תודה, נעה

לצפיה ב-'אני מציעה לך לפנות ללילי הבר יו"ר ארגון יוצאי קרקוב בישראל'
אני מציעה לך לפנות ללילי הבר יו"ר ארגון יוצאי קרקוב בישראל
04/07/2017 | 12:43
1
25
יש לארגון כתב עת המופץ באופן סדיר וניתן לפרסם שם את שאלתך.
ייתכן גם שלילי עצמה תדע להפנותך למקור כלשהו לשם מציאת שם המשפחה.
את פרטיה ניתן למצוא באינטרנט. אם תתקשי, שלחי לי מסר ואשתדל לסייע.
לצפיה ב-'תודה רבה! מצאתי אותה בגוגל ואצור קשר'
תודה רבה! מצאתי אותה בגוגל ואצור קשר
04/07/2017 | 13:23
14
לצפיה ב-'DATA BASE של צ'כוסלובקיה'
DATA BASE של צ'כוסלובקיה
28/06/2017 | 13:01
6
132
סבי מצד אבי גר לפני ובזמן השואה בצכוסלובקיה. ידוע לי שמו בלבד, אך לא ידוע לי פרטים נוספים, באיזה ארכיון אוכל למצוא פטים עליו? איני יודעת אם האיזור בו גר שייך היום לצ'כיה או סלובקיה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
28/06/2017 | 18:58
5
92
ייתכן שיש רישומים רלוונטים ברשת, אך גם אם לא, כדי לנסות לסייע לך תצטרכי לסייע לנו תחילה.

כדאי שתצייני תחילה היכן נולד סבך ו/או היכן הוא גר, ועל באיזו תקופה מדובר. אם ידועים לך תאריכים מדויקים, כדאי לציין. בכלל, כדאי לציין את הפרטים הידועים לך אודות סבך ומשפחתו, גם אם אינך בטוחה בפרטים. מה שמו? האם ידוע לך במה עסק? סבך הרי נישא לסבתך. מה שמה? היכן היא נולדה? אולי נישאו במקום ממנו היא הגיעה? נולדו להם ילדים. את יודעת מה שמם? היכן הם נולדו? 

בכל מקרה, כדאי לציין שמות של אנשים ומקומות בלועזית. 
לצפיה ב-'ארכיון של יהודי צ'כוסלובקיה'
ארכיון של יהודי צ'כוסלובקיה
30/06/2017 | 02:35
4
105
שרי, איני יודעת מתי נולד סבי   Fyszel Fursetzer , אני יכולה לשער בערך לפי תאריך הולדתו של אבי ז"ל. ידוע לי שמקום הולדתו של הסב היה באיזור סטניסלבוב, שהיה בממלכה האוסטרו הונגרית, לאחר מכן פולין וכיום אוקראינה. סבי גר תקופה בוינה, שם נולד אבי, אך הוריו התגרשו בהיותו ילד קטן, והוא נשאר אצל אביו, שהעביר אותו לגדול אצל משפחה זרה ולא יהודית בסטניסלבוב.. סבתי לא היתה יהודיה. ממה שהבנתי מאמי לאחר מלחמת העולם השניה אבי כתב מכתב כועס לאביו בצ'כוסלובקיה, ואף קיבל תשובה.                                           האם ידוע אם בפראג יש ארכיון עם נתונים מתקופת צ'כוסלובקיה?

לצפיה ב-'קצת תובנות'
קצת תובנות
30/06/2017 | 18:55
3
167
בצ'כיה ובסלובקיה יש ארכיונים לרוב. מלכתחילה ציינת שאינך יודעת היכן התגורר סבך, ואפילו אינך יודעת אם המקום בו חי מצוי כיום בתחומי-צ'כיה או סלובקיה. יתכן שבהמשך יהיה צורך לפנות לארכיון המקומי הרלוונטי, אבל בשלב זה אינך יודעת, כאמור, היכן חי סבך, מתי נולד, מה שמות הוריו ו/או כל פרט אחר. בשום ארכיון לא יערכו חיפוש ביחס לאדם שרק שמו ידוע ללא כל פרטים נוספים. לטעמי, יש לנקוט גישה אחרת ע"מ למצות תחילה את האפשרויות הקיימות ברשת, כדי לנסות להפיק כמה שיותר נתונים. אסביר בהמשך, אך תחילה מספר הערות כלליות:

שם-המשפחה יחודי למדי ואינו נפוץ, וזה בהחלט עשוי להקל על החיפושים, אך עליך לקחת בחשבון שבנוסף על צורת-הכתיב שציינת, Fursetzer, עשויות לצוץ צורות-כתיב נוספות כדוגמת Fursezer / Fürsetzer / Firsetzer ועוד. גם השם הפרטי, פישל, עשוי להופיע בצורות-איות שונות. 

מניסיון רב שנים עם איזור גליציה המזרחית אני יכולה לספר לך, שרבים מאלה שנולדו תחת השם פישל נקראו בהמשך-חייהם פיליפ. 

ציינת שאת יכולה לשער מתי בערך נולד סבך, אך לא ציינת מה השערתך. לפיכך לא נותר לי אלא להעריך על-דעת עצמי. בהנחה שהגיל המצויין בכרטיסך הוא אמיתי, הרי שאני מעריכה שסבך נולד בשלהי המאה ה-19. 

לדעתי, איתור של רישום-הלידה של סבך עשוי לספק לא מעט פרטים כדוגמת תאריך-הולדתו, שמות-הוריו ועוד. למזלך, תיעוד מגליציה המזרחית בן יותר מ-100 שנים עולה בשנים האחרונות אל הרשת. יש אמנם מספר אתרים רלוונטיים, אך במקרה זה חשוב שתכירי את אתר ה-JRI. האתר כיום נכלל תחת השרתים של אתר הג'ואישג'ן (למרות שהוא אינו חלק מאתר הג'ואישג'ן), ונדרשת הרשמה חינמית לאתר הג'ואישג'ן. כדאי להתנסות בחיפוש באתר ה-JRI. אפשר להגביל את החיפוש לאיזור סטניסלבוב, שכן את יודעת שסבך נולד באיזור זה. אם תחפשי ללא שם פרטי, תוכלי לראות שלסבך היו עוד אחים ואחיות. יתרה מזו, שם-המשפחה של סבך מופיע כ-FIRSETZER. ע"פ האינדקס, הוא נולד בקולומיאה, שנמצאת באיזור סטניסלבוב. הנה הקישור לאתר ה-JRI:

בתוצאות שמתקבלות ניתן "להקליק" בצד שמאל של התוצאה הרלוונטית לך ולהיכנס אל הספר. שם יש לדפדף כדי להגיע אל המספר הסידורי (Akta). במקרה של סבך זהו מספר 701. בתחתית-הדף יש חיצים קטנים לצד ימין ושמאל. במקרה שלך היה צריך לדפדף עם החץ הפונה שמאלה כדי להגיע לרישום שמספרו 701.

אני מנסה לקשר ישירות אל הדף ובו רישום-הלידה של פישל פירזצר (כאמור, מס' 701). מקווה שהקישור יעבור. את יכולה לשמור את הרישום, ואז להגדיל כדי לנסות להתמודד עם הפרטים, ובמידת-הצורך אסייע לך:

לצפיה ב-'רצון למצוא פרטים על קרובי משפחה'
רצון למצוא פרטים על קרובי משפחה
07/07/2017 | 00:39
2
21
תודה שרי, כל מה שציינת ידוע לי. לפני כשנתיים הייתי בקשר עם אחיינו של פישל/פיליפ פירזצר/ווייזר, שגר בארה"ב. לדבריו, הפליפ המצויין בלינק היגר לארה"ב לפני מלחמת העולם הראשונה, היה נשוי לרוז, היו להם 4 ילדים והם גרו ברוד איילנד. אכן מצאתי לכך סימוכין ברתקים אמריקאים. לפיכך זה לא יכול להיות סבי משתי סיבות: 1. אבי נולד ב-23/5/1914, 2.  לפי אמי ידע את כתובתו של אבי בצ'כוסלובקיה, כתב לו מכתב כועס על שנטש אותו, ואף קיבל תשובה.

במקרה מצאתי באתר יד ושם Fischel  פיליפ Ffursetzer שנולד ב- Stanislaw בשנת 1892. בזמן המלחמה שמו מופיע ברשימת שמות של יהודים שרובם מסלובקיה ששהו במחנה בשם Vyhne בצ'כוסלובקיה. נאמר שם, שהמידע מבוסס על רשימת נרדפיםמתוך שמות יהודים רובם מסלובקיה ששהו באותו מחנה וגורלם לא ידוע.  לא מצויינים פרטים נוספים, ובקרוב יסרקו עותק של הרשימה.
אכתוב ליד ושםלברר אם יש עוד פרטים    

אם זה הפישל /פליפ שאני מחפשת, אזי פישל נולד ב-1982 ואבי ב-1914, ז"א שפישל היה בן 22 , כשאבי נולד. כפי שכתבתי בעבר לא ברור אם פישל היה נשוי לאישה שממנה נולד אבי. על פי אמי שמה היה Ruza Kropiwnicki והיא לא היתה יהודיה.

לפי תעודת הזהות של אבי ז"ל שמו ארץ נרשם כחיים פורזצר ושם אביו פישל. אך זה לא היה שמו האמיתי. בפולניה שמו היה Jan Kropiwnicki. הוא שירת בצא הפולני. כנראה שם משפחתו בארץ היה כשם משפחתו של סבו, שאותו נהג לבקר, בזמן שגדל אצל משפחה לא יהודיה בסטניסלבוב.

הייתי  בוורשה במכון רינגבלום ושם מצאו שאבי Jan Kropiwnicki היה שבוי מלחמה.

פניתי לצלב האדום בינלאומי בג'נבה, וקיבלתי מהם בדואר שתי תעודות שבוי של אבי. ( זה ברור שזה אבי לפי תאריך לידה, מקום הלידה ) באף אחד מהתעודות לא רשום שם האב או שם האם, אלא צויינו שני שמות,
אחת בוינה: Bazilia Kropiwnicki,  4 (or 5) Bezirk Waagasse,  Wien
השניה בסטניסלבוב: Kostenska Maria/Marja,    29 ul. Wojciechowski,  Stanislawow
כאמור, היום סטניסלבוב נמצאת באוקראינה ונקראת איבנו פרנקיסט

איך ממשיכים מכאן הלאה?

לצפיה ב-'חיפוש מידע בצ'כוסלובקיה דאז וגם באוסטריה וגרמניה...'
חיפוש מידע בצ'כוסלובקיה דאז וגם באוסטריה וגרמניה...
11/07/2017 | 10:30
1
28
אני נעזרת רבות באתר https://www.genteam.at/index.php
הוא מעולה !!! לחיפוש מידע בקרב יהודים אוסטרים, אם כי מכיל גם מידע עבור רשומות בגרמניה רפובליקה הצ'כית, סלובקיה וגרמניה.

חוץ מזה האם בדקת בJewishgen? 
לצפיה ב-'חיפוש מידע בצ'כוסלובקיה, אוסטריה וגרמניה.'
חיפוש מידע בצ'כוסלובקיה, אוסטריה וגרמניה.
12/07/2017 | 14:30
12
תודה על התשובה, חיפשתי ב- Jewishgen, אך לא מצאתי. תודה על האתר Genteam, שאותו איני מכירה. בינתיים קיבלתי מספר מסמכים מיד ושם. 
לצפיה ב-'תרגום מרוסית עתיקה 1897'
תרגום מרוסית עתיקה 1897
28/06/2017 | 12:54
3
79
מצ"ב 2 מסמכים (כל מסמך 2 דפים) שההשגתי מארכיון רוסי.

אשמח לקבל תרגום של השמות.

אחר כך במידה ורלוונטי השמות למשפחתי אבקש בקשה גדולה יותר והיא תרגום כל הטבלה הרלוונטית לאנשים שיימצאו במפקד מ 1897.
לצפיה ב-'תרגום שמות'
תרגום שמות
29/06/2017 | 13:11
2
62
GUDOVICH SARRA בת בנימין
GUDOVICH JOSEL בן חיים
DUDOVICH SAMUIL בן חיים
לצפיה ב-'תודה אבל...'
תודה אבל...
29/06/2017 | 15:56
1
51
מעולה, אכן שייך למשפחתי !!

מה לגבי המסמך השני? גם בו יש רשימת שמות .
לצפיה ב-'אני לא מצליחה לדפדף.תשלח לי במסר'
אני לא מצליחה לדפדף.תשלח לי במסר
29/06/2017 | 16:07
26
לצפיה ב-'מהם השמות העבריים המקובלים לזליג ולזיסקינד? תודה מראש!'
מהם השמות העבריים המקובלים לזליג ולזיסקינד? תודה מראש!
29/06/2017 | 01:24
4
39
לצפיה ב-'זליג הוא אשר'
זליג הוא אשר
29/06/2017 | 08:53
2
34
לצפיה ב-'זליג-אושר,מאושר מגרמנית,ואשר,כמו שכתבו,זיסקינד-זיסל'
זליג-אושר,מאושר מגרמנית,ואשר,כמו שכתבו,זיסקינד-זיסל
29/06/2017 | 12:54
1
46
(ילד שלי מתוק)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/07/2017 | 21:12
7
לצפיה ב-'זיסקינד פעמים רבות "הולך" עם אלכסנדר'
זיסקינד פעמים רבות "הולך" עם אלכסנדר
29/06/2017 | 12:20
26
לצפיה ב-'גרינגרא(ק)'
גרינגרא(ק)
29/06/2017 | 03:40
138
האם משהו יודע על מקום בו אפשר לדלות פרטים על משפחת גרינגרא(ק), מעבר לנח גדליה שנפטר ב1876 וקבור בבית הקברות הישן בחיפה, אביו יהושע שוחט שהיה השוחט האשכנזי הראשון בחיפה ולאביו קראו משה מרדכי וככל הנראה היו גרים בטבריה או צפת, בתודה מראש!
לצפיה ב-'חרוביישוב במלחמת העולם ה-2'
חרוביישוב במלחמת העולם ה-2
27/06/2017 | 21:03
6
88

אמי ושלושה אחיה המבוגרים יותר – רוטנברג - ברחו מלודז' לחרוביישוב בתחילת המלחמה והיו בין האחרונים ששהו בגטו לפני חיסולו בספטמבר 1943.  ערב החיסול נמסר להם על מה שעומד לקרות והם ברחו וקיבלו מחסה אצל משפחה נוצרית בעיירה כ-5 ק"מ משם למשך 11 חודש.  עם השחרור ע"י הרוסים ביולי 1944 חזרו לחרוביישוב ויותר מאוחר ללודז'.
אבקר בחודש הבא למשך מספר שעות בעיר זו והייתי רוצה לקבל, אם קיים, המידע הבא:
- רשימת כתובות המגורים של האנשים בגטו.
- מה מומלץ לבקר בזמן קצר כל כך במקום.
- שמות אנשי היודנראט ערב חיסול הגטו.  (מי היה יכול למסור מידע על החיסול הקרוב ?)
- שם מפקד המשטרה האוקראיני  (הסתיר אותם במשרדו במשטרה בליל הבריחה).

רב תודות.

לצפיה ב-'חרוביישוב'
חרוביישוב
28/06/2017 | 09:25
1
63
תפני במייל,ל-tomekez@tnn.lublin.pl,אסף עדויות מהסביבה כולל חרוביישוב.
לצפיה ב-'חרוביישוב - עדויות'
חרוביישוב - עדויות
28/06/2017 | 19:37
37
תודה, אעשה זאת.
לצפיה ב-'מעט מידע'
מעט מידע
28/06/2017 | 17:15
3
58
ראש היודנראט בהרובישוב היה שמואל ברנדט (BRANDT) שהיה דוד של סבי.
סביר להניח שלא הוא נתן את המידע (הוא ורב סבתי-גיסתו יחד עם רוב המשפחה נרצחו בחיסול הגטו).
אמיר
לצפיה ב-'חרוביישוב - יודנראט'
חרוביישוב - יודנראט
28/06/2017 | 19:33
2
47
תודה על תגובתך.  סביר להניח שחברי היודנראט הודיעו ואפשרו לאנשים לברוח והם בעצמם, בלית ברירה, נאלצו ללכת עם כולם לאן שהגרמנים לקחו אותם.  אני סבורה שהדוד של סבך היה אחד מהם.
האם ידוע לך על עוד שמות של אנשי היודנראט בעת חיסול הגטו?.
אגב, דודיי היו חברים של יולק ברנדט ויתכן וגם של הקרובים שלך.  אלמנתו של יולק, פרנקה, הגיעה לחרוביישוב עם הבן יעקב אחרי המלחמה, שם הכירה את בן דודה של סבתי – משה פקלר מזמושץ' והתחתנו.  אני נוסעת לזמושץ' וחרוביישוב עם בת פקלר.
שוב תודה.

לצפיה ב-'הפרטים קיימים ביד ושם'
הפרטים קיימים ביד ושם
28/06/2017 | 23:43
1
46
ביד ושם קיימת עדות על חורבן קהילת הרובישוב.
סימנה: ג- 1711/128. גיליתי אודות קיומה מאחר והוכנסו דפי עד על סמך העדות בציון סימנה.
יש לי סיבה להאמין שבעדות זאת יש מידע לגבי חברי היודנראט והמשטרה היהודית בהרובישוב, וכן על התרחשויות פינוי הגטו.
הבעיה היא שנותן העדות (מכר של סבי המנוח) ביקש שהעדות תישאר סגורה. על כן לא ניתן לעיין בה.
אני ממליץ לך לפנות ליד ושם בשאלות קונקרטיות לגבי אנשים מסויימים המעניינים אותך. אני מקווה שמידע לגבי בני משפחתך, אם מופיע בעדות, יימסר לך. כמובן ששיקול הדעת בסופו של דבר הוא של אנשי יד ושם שאמורים לאזן בין רצון העד לסגירת עדותו לבין הצורך של אנשים לקבל מידע לגבי קורות וגורל משפחתם.
אמיר
לצפיה ב-'חרוביישוב - עדות חורבן הקהילה'
חרוביישוב - עדות חורבן הקהילה
29/06/2017 | 02:44
194
תודה.
לצפיה ב-'שאלה על רישומי נישואין '
שאלה על רישומי נישואין
27/06/2017 | 08:24
3
156
ברישומי נישואין של אלמנה ואלמן , שם המשפחה של האישה הוא שם נעוריה או שם משפחתה מבעלה שהתאלמנה ? מדובר ברישום מ 1905 בוילנה. 

לצפיה ב-'קבלתי את התשובה'
קבלתי את התשובה
28/06/2017 | 21:10
2
63
אלמנה המתחתנת שנית, שם משפחתה ברישומי הנישואין החדשים הוא של בעלה המנוח ולא שם נעוריה .
לצפיה ב-'השאלה אם זה תקף תמיד'
השאלה אם זה תקף תמיד
28/06/2017 | 22:17
1
554
יתכן שזה תקף ביחס למקום הספציפי ששאלת עליו. נתקלתי בעבר במקרים בהם צוין שם-הנעורים ולאו דווקא השם מהנישואים הראשונים.
לצפיה ב-'אכן זו השאלה '
אכן זו השאלה
28/06/2017 | 23:47
44
האם תקף למקום ולזמן 1905 וילנה - ליטא,   מדובר באישה אלמנה  בת 70 שנישאה שנית . 

לצפיה ב-'גנאולוג'
גנאולוג
28/06/2017 | 09:34
1
112
בוקר טוב, מקווה שהגעתי למקום הנכון. אשמח לקבל שם וטלפון ו/או אימייל של גנאולוג(ית) מצויין לעזרת אילן יוחסין של משפחתי הן מצד אימי והן מצד אבי. אני רוצה ללכת כמה שיותר אחורה...תודה,
ליאורה. liora_c@radwin.com
לצפיה ב-'איזו מדינת מקור?'
איזו מדינת מקור?
28/06/2017 | 11:40
59
לצפיה ב-'משפחת amrar'
משפחת amrar
25/06/2017 | 09:16
9
138
היי אני דור שלישי לניצולי שואה סבי וסבתי אינם חיים סבא נולד ברובנו וסבתא באודסה מחפשת לדעת אודות מה עברו במהלך מלחמת העולם השנייה שם משפחתי)(לפני נישואים) אמרר
 פניתי לשגרירות פולין בישראל ועמותת ליוצאי רובנו נכון להיום לא מצאתי שום תיעוד אשמח לעצה למי לפנות או אם מישהו מכיר את שם המשפחה שלי? סבא פנחס אמרר בן שלמה. סבתא חנה.
תודה

לצפיה ב-'משפחת amrar'
משפחת amrar
25/06/2017 | 09:24
8
96
הסיפור הוא סבוך סבתא הייתה נשואה למישהו אחר לפני השואה וכך גם סבא ידוע לי ששם הנישואין הראשונים שלה היו אלטמן לבעלה קראו שלמה אלטמן וככל שידעה הוא נספה 
סבא היה נשוי והיו לו 4 בנים הוא סיפר שכולם נספו כולל אישתו ילדיו ואמו אבל אני לא מבינה איך אין תיעוד לכלום בשום מקום לא מופיע שם המשפחה אני בחיפושים כבר כמה חודשים ולהיכן שלא פניתי נתקלת בשלילה
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
25/06/2017 | 19:43
7
74
אולי יש נתונים נוספים?
האם ידוע ששמו של הסב היה אמרר מלכתחילה (אולי הוא שינה את שמו; זהו שם נדיר, וייתכן שהוא ראשי תיבות)?
מה שם אמה של חנה (אם לא ידוע - ייתכן שקראה לבנותיה אם היו בשמות הוריה)?
מי הן ציפורה וצביה אמרר? דודותיך?
האם דור הביניים לא ידע את שם הנעורים של הסבתא חנה?

לצפיה ב-'כפי שידוע לנו'
כפי שידוע לנו
25/06/2017 | 20:54
6
76
כפי שידוע לנו שם המשפחה הוא אמרר ואינו שונה כך טען גם סבא שלי ז"ל. סבתא חנה אמרר בת לייב וציפורה ז"ל הייתה נשואה לפני השואה והיה לה בן ששמו גרישא אלטמן הוא לצערי לא חיי גרישא נפטר פה בארץ בגיל 42 לצערי. כיום הסיפור שאני יודעת שאיך שהוא היא הצליחה לברוח עם גרישא ובעלה שלמה נספה בשואה היא פגשה בסבא בפולניה ושם התחתנו.
אין לי מושג מה שם המשפחה של סבתא בניעורייה
יודעת רק אלטמן לאחר הנישואים הראשונים שלה.
סבא פנחס אמרר בן שלמה ופרידה ז"ל היה גם הוא נשוי לפני מלחמת העולם השנייה היו לו 4 בנים ידוע לי שעבד בעבודות כפייה לפי הסיפורים שסיפר היה מכסה את הבורות הרג ומיישר את האדמה ידוע לי שעבד המפעל לייצור סבון ושאישתו בניו ואמא שלו נספו בשואה הוא הצליח לברוח דרך יערות ופגש את סבתא בפולין.
לאמא של סבתא קראו ציפורה למיטב ידעתי וכן לאבא שלי יש אחיות בשם ציפי וצביה אבל הדור השני לא יודע פרטים נוספים מעבר למה שאני יודעת.
תודה

לצפיה ב-'ניסיון'
ניסיון
25/06/2017 | 23:28
5
76
הוריה של סבתא חנה היו לייב ופייגה (גם לדודתך ציפורה קראו פייגה לפני שעברתה את שמה; שינוי השם מופיע ברשת).
איננו יודעים את שם משפחתם.
אנחנו משערים שגרו באודסה.
חיפשתי ביד ושם - לייב ופייגה מאודסה. התקבלו ארבע תוצאות מתחום שנות הלידה הסביר:
קורנבלו, דונדה, סיגינור וגרשנזון.
האם אחד משמות המשפחה האלה מצלצל מוכר? 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/06/2017 | 00:11
4
65
את שינוי השם ראיתי בילקוט הפירסומים.
לגבי שמות המשפחה שמצאת, אברר עם בני משפחתי, אם אחד מהם
מצלצל מוכר.
תודה רבה:)
לצפיה ב-'בוקר טוב'
בוקר טוב
26/06/2017 | 10:56
3
62
דיברתי עם אבא שלי הוא לא מזהה שום שם משפחה כי בעצם הם לא יודעים אותו אולי אם יש אפשרות לברר את שמות ילדיהם יהיה ניתן לזהות אילו מהמשפחות הם שלנו.
אבא שלי ליאון לייב אמרר נולד בלגניצה פולין ב- 47.

לצפיה ב-'עיריית לגניצה'
עיריית לגניצה
27/06/2017 | 23:07
2
52
אני רוצה להשיג תעודת לידה או כל מסמך של אבא שלי ליאון לייב אמרר, שנולד במגניצה, וגר שם 12 שנה. למי אני צריכה לפנות? אשמח לעזרה.
תודה
לצפיה ב-'אמרר'
אמרר
28/06/2017 | 08:53
1
50
למה פנית לשגרירות הפולנית?דרכון?אביך בחיים כתבת,איפה למד?באיזה בית ספר?לפי חשבוני?עלה ב-59 בערך?עלה ישירות או דרך ורשה?ב56-פתח גומולקה רשות ליציאה מפולין,זאת "עלית גומולקה",תפני לארכיון העירוני בורשה,וגם לארכיון היהודי,ישנם שם רשימות שונות,ואם היו לו מסמכים שונים,תעודות?בארכיון הציוני.ואולי לשקול חוקר פרטי?
לצפיה ב-'תודה רבה לך:)'
תודה רבה לך:)
02/07/2017 | 12:24
14
לצפיה ב-'מקורות מידע יהדות פולין'
מקורות מידע יהדות פולין
28/06/2017 | 08:50
100
שלום, אשמח לדעת על מקורות טובים לחיפוש מידע גנאלוגי על יהודי פולין (חוץ מהאתר הנפלא JRI): עיתונות יהודית בפולין, רשימות של חברא קדישא (הספדים), רשימות של הקהילות על בריתות, כתובות, קבוצות ספציפיות...? אשמח להפניות. כמו"כ האם קיים מרכז ליהודות מערב אירופה בסגנון של יד בן צבי? בתודה מראש
לצפיה ב-'הגענו ל-1,000,000 רשומות באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל'
הגענו ל-1,000,000 רשומות באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל
28/06/2017 | 08:39
126

עם המאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA
הגענו ל-1,000,000 רשומות

בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה. עם המאגרים האלו הגענו ל-1,000,000 רשומות.

המאגרים כוללים:
רשימות נישואין וגירושין שנמסרו לארכיון פתח תקוה
1931-1928
 686 רשומות

פנקס כתובות הועדה הספרדית ירושלים
1940-1931
 5,601 רשומות

תעודות נישואין / גירושין - ארץ ישראל
860 רשומות

מאורסים
 2016  
858 זוגות

ועדת דובלין למען הצלת יהודי רוסיה, פולין ופלסטין 
293 רשומות

רשימת הלא מורשים להיכנס לפלאסטינה
 1940 
1,633 רשומות

רשימת החברים בהסתדרות המורים תש"א
2,713 רשומות

גיוס לצבא הבריטי מפתח תקוה
 1942
190 רשומות

השומר הצעיר גרעינים
 1946  
47,782 רשומות

עובדי עיריית פתח תקוה
 1948
108רשומות

שינוי שמות
 1954  
4,328 רשומות

"מבצע על כנפי נשרים" 
ספטמבר 1949
8,637 עולים 

מדריך טלפונים 1963 – כרך 2    אותיות A, E ו F
5,605 רשומות

מצבות בית העלמין של יהודי שאלוניקי
2,143 רשומות

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php     

לצפיה ב-'מחפשים בן דוד של ניצולי שואה FRANK LIESER HILL קליפורניה'
מחפשים בן דוד של ניצולי שואה FRANK LIESER HILL קליפורניה
27/06/2017 | 11:59
2
65
זוהי הודעת המשך. אני מנסה לסייע לחברתי סילבי ואחיותיה לאתר את בני הדודים בארה"ב....
מחפשים קשר לFRANK LIESER HILL שהינו בן דוד יחיד (?) של ניצולי שואה בארץ . המידע הידוע :  FRANK LIESER HILL יליד 1934 בן FRANK C ו -SYLVIA DYM
מופיע יחד עם Sheila Goldner  ב -  Hatteras North Hollywood, CA,  
הטלפון המופיע אינו עונה. 818-763-6542
נודה על סיוע באיתור ילדיו ככל שיש, אחים נוספים או פרטי מידע שיסייעו ביצירת קשר איתו. חלק מהמידע באינטרנט חסום למי שאינו מתגורר בארה"ב.

לצפיה ב-' על ריכוז המידע וכל הכבוד על הנחישות. נראה לי שמצאתי'
על ריכוז המידע וכל הכבוד על הנחישות. נראה לי שמצאתי
27/06/2017 | 22:28
1
57
פרטים עדכניים ליצירת קשר עם בני הזוג.

ראשית, במכתב שנחתם על ידם לפני כשנה וחצי, מופיעה כתובת המגורים המלאה של Frank Lieser Hill ו - Sheila Goldner (הם חתומים עליו ביחד). (חפשי את שמם בקובץ ה - PDF שייפתח.)

שמה של שילה, לצד אותה כתובת בדיוק, מופיע עם מספר טלפון ועם כתובת מייל, בקובץ הזה, אשר נכתב לפני כשנה וחצי. (חפשי את שמה בקובץ.)

שיהיה בהצלחה! (אני מניח שתעדכני כאן בהתפתחויות.)
לצפיה ב-'תודה ארנון חידשת לנו דוא"ל של Sheila ומס' טלפון נוסף, אדווח '
תודה ארנון חידשת לנו דוא"ל של Sheila ומס' טלפון נוסף, אדווח
27/06/2017 | 23:50
22
לצפיה ב-'Ustilug ו- Volodymyr Volynskyi כיום באוקראינה'
Ustilug ו- Volodymyr Volynskyi כיום באוקראינה
27/06/2017 | 20:33
42
הידוע אם קיימים רישומי לידה/נישואין/פטירה/מפקד לגבי המקומות הנ"ל ? אם כן - היכן ועבור אלו שנים. אני מחפשת מידע על תקופות שלפני השואה וכמה שיותר רחוק. (פניתי ל-AGAD בוורשה לפני יותר מחודש הן במייל והן בפקס ולא זכיתי לתשובה.)
כמו-כן, אשמח לקבל המלצה על חוקר מהאזור הנ"ל.
תודה.
(חוקרת רוטנברג, פקלר, רוזנברג, רוטנשטיין, לימוניק ואחרים במקומות הנ"ל)

לצפיה ב-'חיפוש ילדים או נכדים של בלה פוליאסטרו'
חיפוש ילדים או נכדים של בלה פוליאסטרו
26/06/2017 | 14:10
5
130
ביקשו ממני לעזור.
מחפשים צאצאים של בלה פוליאסטרו גבריאלי בת יוסף.נולדה ב רוסיה ב 1897. למדה רפואה ברוסיה. נשלחה לפוליבטין ב 1926 כי מהפכנית( בימקום סיביר). עבדה כרופא. נפטרה ב 1941.
ידוע שהייתה לב בת.שנולדה בערך ב 1936-1937. מצאתי את המצבה שלה .
אולי יש למישהו רעיון אך למצואה את הילדים שלה?
תודה מראש.
לובה.

לצפיה ב-'"מצאתי את המצבה שלה" .של בלה שא של הבת.'
"מצאתי את המצבה שלה" .של בלה שא של הבת.
26/06/2017 | 14:27
3
77
לצפיה ב-'באתר חב' קדישא היא רשומה בשם - גבריאלי בילה'
באתר חב' קדישא היא רשומה בשם - גבריאלי בילה
26/06/2017 | 16:42
2
68
לצפיה ב-'תוד ענת'
תוד ענת
26/06/2017 | 17:01
1
55
כן ראיתי.
כתבתי להם בקשה לבדוק מי טיפל בקבורה.היא מתה ב 1941. לא יודעת איך אז רשמו או לא
לצפיה ב-'לובה, כמה שאלות.'
לובה, כמה שאלות.
26/06/2017 | 23:12
57
מה המקור לכך שהיתה לה בת?
היכן נולדה הבת, בישראל או בחו"ל?
פוליאסטרו זה שם הנעורים וגבריאלי זה שם הנישואין מבעלה?
לצפיה ב-'תודה גדולה לנילי גולדמן וגידי פורז על העזרה בחיפוש!!!!'
תודה גדולה לנילי גולדמן וגידי פורז על העזרה בחיפוש!!!!
27/06/2017 | 15:00
51
המשפחות נמצאו ... ומדברות כבר זה עם זה!!
לצפיה ב-'הודעה על הפסקת הפצת מירקופים מפמלי סרץ' (המורמונים)'
הודעה על הפסקת הפצת מירקופים מפמלי סרץ' (המורמונים)
27/06/2017 | 14:01
112
הפסקת ההפצה תהיה מ1.9.2017. ניתן להזמין מיקרופילים עד 31.8.2017 וזאת עקב דיגטציה של המיקרופילים (עד כה כאחד וחצי מיליון והשאר עד 2020)
You might be interested in this message in the JewishGen discussion group:
FamilySearch to Cease Microfilm Distribution Services as of September 1, 2017
FamilySearch announced that as of September 1, 2017 they will discontinue  microfilm distribution services (borrowing microfilms). The last day to order microfilms will be on August 31, 2017. The change in their long-standing practice is due to FamilySearch's microfilm digitization efforts and that microfilm technology is becoming obsolete.

At the time of their announcement, FamilySearch digitized over 1.5 microfilms and stated the remaining microfilms should be digitized by the end of 2020.
 Family History Centers will continue to provide access to premium subscription services and digital records.
Local centers may continue to maintain microfilm collections already on loan from FamilySearch once the microfilm ordering ends as of September 1st, when approved by priesthood leaders.
 To read the notice see: http://tinyurl.com/yba8dyvl
Original url: https://www.lds.org/callings/temple-and-family-his...
If you have been thinking about borrowing microfilms from Salt Lake City and putting it off, this is the time to order them. For information on how to order microfilms go to: https://familysearch.org/wiki/en/Ordering_Microfil....
To order you will need to register (it's free) to sign in: https://familysearch.org/register/1
 The ordering form: https://familysearch.org/films/
 Thank you to Gary Mokotoff, and Nu? What's New? for informing us about this change on microfilm borrowing.

Jan Meisels Allen Chairperson, IAJGS Public Records Access Monitoring Committee

אריה

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו