לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שדרוג (סוף סוף?) באפשרויות החיפוש בITS'
שדרוג (סוף סוף?) באפשרויות החיפוש בITS
15/03/2017 | 10:15
10
197
הופצה בג'ואישגן ההודעה הבאה:
International Tracing Service (ITS) in Bad Arolsen has put on its public
website an alphabetical index to its holdings of Reichsvereinigung der Juden
in Deutschland (RJD) registration cards.  This includes images of each card.
Go to https://digitalcollections.its-arolsen.org/0102040....

The RJD was established in 1939 as a compulsory Gestapo supervised
surveillance tool to register all Jews resident in Germany.  Up to now
access to the these cards held at ITS was only available at the USHMM, Yad
Vashem and the Bundesarchiv, so this is a major step forward.  In addition
to name, each card includes such valuable information as date and place of
birth, maiden name, address and, often, names of other family members.  In
most cases the fate of each individual is given, e.g. deported, emigrated,
or died within Germany.

This database can only be searched by family name, so that if you wish to
search by maiden name or place of birth you may want to go to the Steve
Morse website, under Holocaust Roof Organization, where a partial but
growing list of names appears and where broader searches are possible.

רציתי להיות בטוח שאני מבין את המשמעות.
האם מעתה כל מה שהיה אפשר לחפש ביד ושם (במחשבים שלהם פיזית) יהיה נגיש באתר האינטנר של הITS?
אם כן, זו אכן בשורה של צעד ראשון בהתקדמות לקראת הפיכת המאגר האדיר והקריטי הזה לנגיש לציבור (ציבור בעל סבלנות של שנות ה2000...).
לצפיה ב-'הבנת נכון..אבל..'
הבנת נכון..אבל..
16/03/2017 | 08:43
1
108
אני ניסיתי לחפש את שם אבי שבודאות אמור להיות בארכיון  ITS כי הוצאתי  תדפיס  דרך יד ושם,  כדי ללמוד איך זה עובד הכנסתי את שם משפחתו כפי שמאוית בתדפיס שבידי , הוא הוציא הודעה שלא נמצא.  ניסיתי בדרכים שונות ולא הגעתי לאותו מסמך, אז ברור שצריך ללמוד להשתמש או עדיין לא הכל הועבר.  אם יש כאלה שהצליחו אז נשמח ללמוד

לצפיה ב-'גם אני ניסיתי משהו דומה'
גם אני ניסיתי משהו דומה
16/03/2017 | 10:29
101
ובכלל, מופיעים שם פחות מ50 רשומות עם השם ADLER - זה כמובן מופקע מן ההגיון וגם מן הנסיון ביד ושם.
ההסבר טמון כנראה במה שכתב דונקישוט, מדובר בפתיחה של חלק מסויים בלבד.
לצפיה ב-'למיטב הבנתי'
למיטב הבנתי
16/03/2017 | 09:21
6
100
כדאי לשים לב שמדובר על אינדקס וכרטסות המתייחסות לרישומים הקשורים ל RJD הנ"ל בלבד.
Reichsvereinigung der Juden in Deutschland (Reich Association of Jews in Germany).
לא מדובר על פתיחת ארכיון ITS במלואו על גבי פלטפורמה אינטרנטית בעלת מנוע חיפוש, אבל אולי זו עוד סנונית...

צריך להעמיק עוד במחקר כדי להבין מי יכול שנכלל תחת רישומים אלו של RJD, מפני שבעץ שלי לצערי, חיפושים על מספר שמות בני משפחתי, יקים מאות בשנים ממספר אזורים בגרמניה ושכמובן נספו בשואה - לא הניב אף תוצאה אחת.

בכדי לבחון את איכות\כמות האינדקס הספציפי בדקתי כמה אנשים בשם Karl ששם משפחתם הוא Mayer יופיעו ברשומות. זהו שם ושילוב שמות מאוד נפוץ. התשובה היא כרטיס אחד ויחיד. וכן, ניסיתי גם להפוך את שם המשפחה והשם הפרטי אך 0 תוצאות. עלה חשד כי אולי מנוע החיפוש מפספס אז דפדפתי 'ידנית' ברשומות אולם התוצאות לא השתנו.

נזכר שם בתיאור האינדקס כי ישנן כרטיסיות שהוסרו, עם זאת, מופיע כי further increase in the information is to be expected, אז אולי הדיגיטציה ו\או סידור המידע בחטיבה זו טרם הושלם במלואו. כדאי לעקוב.
לצפיה ב-'בודאי לא מדובר על הארכיון המלא'
בודאי לא מדובר על הארכיון המלא
16/03/2017 | 10:32
1
54
גם מה שיש ביד ושם זה בסך הכול רק סוג של אינדקס וכרטסות לתיקים המלאים. אבל כנראה כפי שאתה אומר לא מדובר אפילו על זה באופן מלא.
הבעיה היא שהאוסף הזה המופיע כבר ביד ושם מורכב גם הוא מכל מיני מקורות לא ברורים כך שהחיפוש שם די קשה, והזמן הקצר שעומד לרשותך בביקור ביד ושם לא ממש מאפשר "ללמוד" את העבודה.
היה מאוד מועיל אם היה אפשר לקבל איזושוהי הדרכה או פירוט על המבנה של האוסף הזה, ככה גם נדע מה מתוך זה עלה עכשיו לאתר שלהם.

אגב, מעולם לא הבנתי למה יד ושם שומרים את הארכיון הממוחשב הזה לעצמם ולא מעלים אותו לרשות הציבור באינטרנט.
לצפיה ב-'יש אפשרות לבקש הדרכה ביד ושם ויש שלוחה בבית ואהלין בגבעתיים'
יש אפשרות לבקש הדרכה ביד ושם ויש שלוחה בבית ואהלין בגבעתיים
16/03/2017 | 18:15
41
כפי שהבנתי ממי שאחראית ביד ושם על הגישה לארכיון ITS
זה לא פשוט , צריך הדרכה וסיוע שאפשר להזמין מראש, בנוסף יש שלוחה של יד ושם בספריה שבבית ואהלין בגבעתיים , גם שם אפשר לקבל הדרכה ועזרה והם פחות עמוסים מיד ושם ( אינפורמציה מלפני כ 3 שנים )
לצפיה ב-'הכרטסת'
הכרטסת
16/03/2017 | 12:08
3
76
המדובר במצאי חלקי ביותר של מה ששרד, כך שלא מפליא שכולנו לא מוצאים תוצאות רלוונטיות. כדאי לקרוא את ההסבר המקורי באתר של ITS:

לצפיה ב-'מדובר על תוצאות יחסית ליד ושם'
מדובר על תוצאות יחסית ליד ושם
16/03/2017 | 15:18
2
49
כלומר שמוצאים חלק קטן מאוד לעומת מה שמוצאים בחיפוש באוסף הITS בביקור ביד ושם
לצפיה ב-'לדעתי ITS העלו עד כה פירור ממה שברשותם'
לדעתי ITS העלו עד כה פירור ממה שברשותם
16/03/2017 | 18:16
1
39
נראה לי שייקח זמן רב עד שהמוני-המסמכים שברשותם יועלו לרשת. 
לצפיה ב-'מדובר רק במפתח'
מדובר רק במפתח
16/03/2017 | 18:38
37
זה אפילו לא פירור מהתוכן עצמו.
רק שהמפתח הוא גם בעל ערך עצום, ואחרי שמצאת משהו מעניין תוכל להזמין את התיק עצמו ובמהירות מדהימה של פחות משנה וחצי תוכל לקבלו.

אני גם חושב שייקח זמן רב. אך נראה לי שזה גם בגלל שזה לא ממש מעניין מישהו.
גם מה שיש ליד ושם לקח המון זמן עד שהם שיחררו, רק אחרי שקמה מחאה עולמית.
זה אמור להיות גוף גדול ועם מימון משמעותי - אם רק זה היה מעניין את הישויות הענקיות שעומדות מאחוריו.
אם אפשר למחשב ארכיונים לאומיים של מדינות - בטח אפשר ארכיון חשוב כזה ואחרי הכל קטן יותר - אם רק רוצים. אני חושב שהם אפילו לא ממש בכיוון ואם כן אז בצעדי צב.
לצפיה ב-'החומר בעיקר מברלין'
החומר בעיקר מברלין
18/03/2017 | 12:07
28
בבדיקה של שמות המשפחה שלי עלו כמה תוצאות לא של בני משפחתי (לפחות לפי הידוע לי) ובכולם מקום הלידה הוא ברלין. כך שיתתכן והחומר הוא מברלין בלבד?
לצפיה ב-'Myheritage'
Myheritage
15/03/2017 | 11:53
4
189
חייגתי כמה פעמים למספר הטלפון הישראלי שלהם כפי שרשום באתר, לצערי לא עונים שם.

האם מישהו כאן יודע במקרה כמה עולה מנוי?

מניסיון של מי שמנוי אצלם, האם העובדה שלא עונים לטלפון מאפיינת את רמת שירות הלקוחות שלהם?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/03/2017 | 14:33
3
111
חייגתי כמה פעמים למספר הטלפון הישראלי שלהם כפי שרשום באתר, לצערי לא עונים שם.
השירות בעברית בעייתי, עובד בעיקר במייל.
האם מישהו כאן יודע במקרה כמה עולה מנוי?
--למיטב זכרוני כ100 דולר בשנה. תלוי איזה סוג בדיוק ולכמה זמן רכשת.
מניסיון של מי שמנוי אצלם, האם העובדה שלא עונים לטלפון מאפיינת את רמת שירות הלקוחות שלהם?
--חד משמעית כן.

יש לציין שאין לך חלופה טובה יותר, אבל תוכל לשקול טוב אם אכן אתה חייב מנוי או יכול להסתדר בלי, היתרונות לא מאוד מאוד משמעותיים לפעמים, וכן שקול איזה מנוי.

לצפיה ב-'זהו... שחשבתי לפנות במייל... אבל לא מצאתי אותו באתר'
זהו... שחשבתי לפנות במייל... אבל לא מצאתי אותו באתר
15/03/2017 | 19:34
2
42
לצפיה ב-'כן, זוכר שגם זה מסובך'
כן, זוכר שגם זה מסובך
15/03/2017 | 20:32
1
82
קל לי יותר למצוא אותו בתיבת המייל שלי, בבקשה:
לצפיה ב-' תודה'
תודה
16/03/2017 | 09:27
26
לצפיה ב-'בקשת עזרה לחיפוש אדם'
בקשת עזרה לחיפוש אדם
14/03/2017 | 16:55
3
167
מצאתי מודעת חיפוש קרובים מ-1951 שבה אדון בשם סלומון קושניר מארגנטינה מחפש את דויד חלימסקי (כנראה קרוב של סבא רבא שלי) ואדם נוסף בשם חיים ברויטמן. כתוב שם שאם יש מידע לפנות למישהו בשם דורפמן ברמת יצחק ליד תל אביב בלוק 88 של עמידר דירה 3. מישהו מזהה משהו מהשמות? האם למישהו יש ספר טלפונים ישן לאיתור אותו דורפמן? תודה, פלי
לצפיה ב-'רמת יצחק'
רמת יצחק
15/03/2017 | 07:05
1
106
היא שכונה ברמת גן. אם לא תקבל תשובה כאן הייתי מציע לפנות לעיריית רמת גן לברר מה הכתובת הנוכחית של הבניין (רחוב ומס. בית).
יש להניח שהרבה דברים השתנו מאז 1951 ובתקווה שאותו דורפמן עדיין איתנו,
אולי ניתן לעלות על עקבותיו ע''י ברור במקום עצמו. (שכנים וכו').
לצפיה ב-'ורמת יצחק סמוכה לרמת עמידר...'
ורמת יצחק סמוכה לרמת עמידר...
15/03/2017 | 10:19
46
לצפיה ב-'נסה את זה:'
נסה את זה:
15/03/2017 | 10:22
69

המיקום של הרחוב מתאים, אם זה לא הם אולי הם מכירים דורפמנים נוספים באיזור.
מדובר על אדם שהיה ילד בשנה שהזכרת, אבל סביר להניח שאנשים מבוגרים יותר כבר נפטרו.
לצפיה ב-'עזרה בשיוך מדינתי'
עזרה בשיוך מדינתי
12/03/2017 | 15:01
9
428
אני מבקש עזרה בשאלה לאיזו ישויות מדיניות השתייכו המקומות הבאים בתקופות הרלוונטיות:
קולומיאה ב-1830
סטולין ב-1820
מז'יריטש ("מזריטש") ב-1823
קמניץ ליטובסק ב-1930

לצפיה ב-'תיקון טעות'
תיקון טעות
13/03/2017 | 00:34
75
קמניץ ליטובסק ב-1830 ולא כפי שנכתב...
לצפיה ב-'סטולין'
סטולין
13/03/2017 | 17:34
2
64
מפנה אותך למרכז מורשת יהדות פולין שם מספרים על סטולין מאז המאה ה11 ו12 עד מלחמת עולם השנייה
לצפיה ב-'הלינק שהבאת לגבי קולומיאה שגוי ומתאר עיירה אחרת...'
הלינק שהבאת לגבי קולומיאה שגוי ומתאר עיירה אחרת...
13/03/2017 | 22:14
41
קולומיאה נמצאת בגליציה (היום באוקראינה), ובתקופה הרלוונטית היתה חלק מאוסטריה.

להלן הקישור הנכון:
לצפיה ב-'תודה לכולם '
תודה לכולם
14/03/2017 | 03:23
22
לצפיה ב-'סטולין'
סטולין
14/03/2017 | 22:05
3
41
שאלה מדוע אתה מחפש מיידע על סטולין ? משפחת אימי הגיעה מסטולין
לצפיה ב-'מישהו מאבות אבותיי נולד שם...'
מישהו מאבות אבותיי נולד שם...
15/03/2017 | 00:17
2
33
לצפיה ב-'סטולין'
סטולין
16/03/2017 | 21:27
1
27
לידיעתך קיים אירגון יוצאי סטולין בארץ אנחנו נפגשים פעמיים בשנה .נסענו ב2012 לסטולין לטיול שורשים עם הקבוצה  אפשר לדעת מה שם המשפחה שחייתה בסטולין?
לצפיה ב-'עניתי לך בפרטי'
עניתי לך בפרטי
18/03/2017 | 12:52
13
לצפיה ב-'סיור שורשים בתל אביב הקטנה עם עופר רגב'
סיור שורשים בתל אביב הקטנה עם עופר רגב
14/03/2017 | 12:47
60
עיל"ם, שם הקיצור לעמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה ו"סביבתנו" - מכון אבשלום חברו יחדו ביוזמה לארגן סיורי שורשים בכול רחבי ישראל. הפעם מסיירים בתל אביב הקטנה ביום ראשון 23 באפריל. ראה הודעה מצורפת.
לצפיה ב-'מפגש חודשי בפתח תקווה בתאריך 22.3.2017'
מפגש חודשי בפתח תקווה בתאריך 22.3.2017
14/03/2017 | 12:40
89
הזמנה לחברי פורום שורשים ולציבור שוחרי חקר תולדות המשפחה למפגש עם ניר דונת על ספרו אם תרצו - זן אגדה ביום רביעי הבא 22 במרס 2017. נפגשים בקרית המוזיאונים יד לבנים בפתח תקוה בשעה 18:30.
משה גולן, יו"ר העמותה
לצפיה ב-'מחפשים את פלומבה palomba'
מחפשים את פלומבה palomba
14/03/2017 | 06:58
1
88
שלום, מנסה לעזור למכר בחיפוש אחר פלומבה. בתמונה היא כבת 16. בת למשפחה ממוצא תורכי, נולדה וגדלה בירושלים, שם משפחתה אינו ידוע. בתקווה שהיא עדיין איתנו צריכה להיות כבת 82-83.
אשמח לכל רעיון איפה ניתן לחפש מידע אודותיה (מלבד מייהריטג' הידוע).
לצפיה ב-'פלומבה'
פלומבה
14/03/2017 | 10:08
87
אפשר לנסות לבדוק בארכיון ירושלים, אני חושבת שיש ברשותם רישומי-חיים ישנים ואולי גם הפנקסים השונים שברשותם יהיו לעזר. לא יהיה קל עם שנת-לידה מוערכת ושם פרטי בלבד, אבל אפשר לנסות. אם ידועים שמות-ההורים ו/או כל פרט נוסף (תעסוקת-האב, באיזו שכונה התגוררה המשפחה וכו') זה עשוי לעזור. 

קחו בחשבון שהשם פלומבה עשוי להופיע גם כפלומה או יונה או יונינה. 

לצפיה ב-'פענוח מצבה עתיקה מ-1749'
פענוח מצבה עתיקה מ-1749
11/03/2017 | 21:13
2
151

אשמח לעזרה בפענוח.
אני מצליח לקרוא:

מצבת
קבורת
האשה הצ׳ (צנועה)
מ כול סוקאל (שורה זו ממש לא ברורה לי!)
יפת אלמנת
הזקן ????
הצדיק נע
התקט ליצ׳ (ליצירה/ות)

מה לדעתכם שמה? מי בעלה?
תודה!
לצפיה ב-'שורה אחרונה'
שורה אחרונה
11/03/2017 | 21:47
97

כנראה שנת התק''ט 1749.
שורה קודם צדיק נשמתו עדן.
לצפיה ב-'יש מישהו שמצליח לפענח את השורה השלישית?'
יש מישהו שמצליח לפענח את השורה השלישית?
16/03/2017 | 15:15
22
מישהו מצליח לפענח את הכיתוב הנ"ל:
"מ כול סוקאל"
אשמח לעזרה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי רישום נישואין/לידה (רומניה)'
שאלה לגבי רישום נישואין/לידה (רומניה)
11/03/2017 | 11:09
82
האם נישואין שנערכו ב- Podu Iloaiei נרשמו למעשה ב-Iasi (יאש)?
תודה
לצפיה ב-''
11/03/2017 | 10:40
43
תודה , מרגישה מטופשת ....:}  כן הורדתי את התוכנה הבעיה היא שאני לא מצליחה להתקין אותה מחדש למחשב , אנסה לבצע ייבוא למסמכים נראה אם אצליח כשהתוכנה לא במחשב ויש לי את הקבצים שמורים 
תודה 

לצפיה ב-'שם משפחה פלישץ'
שם משפחה פלישץ
08/03/2017 | 20:01
10
111
אני מחפש ולא מוצא מידע על שם משפחה פלישץ (אני גם לא יודע איך מבטאים אותו).
האם מישהו יודע מה משמעותו?
האם מישהו יודע מה עשוי להיות האיזור ממנו בעלי שם משפחה זה הגיעו לארץ (לקראת סוף המאה ה-19)?
לצפיה ב-'מחיפוש ביד ושם'
מחיפוש ביד ושם
08/03/2017 | 20:22
3
94
יש דפי עד של חוקר על משפחה בשם משפחה זה מ: Kamieniec Litewski, Poland
לצפיה ב-'נשמע די מתאים'
נשמע די מתאים
08/03/2017 | 20:38
2
73
תודה על תגובתך.
האיזור הזה די מתחבר לי לדברים אחרים שידוע לי על המשפחה.
ניסיתי עכשיו לחפש בעצמי באתר של יד ושם אך ללא הצלחה, אפשר בבקשה לקבל קישור לדף עם המידע שמצאת?
לצפיה ב-'די פשוט'
די פשוט
08/03/2017 | 20:46
1
73
תלך למאגר דפי העד ותכתוב את שם המשפחה בחיפוש
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/03/2017 | 21:16
34
לצפיה ב-'שאלת המשך'
שאלת המשך
09/03/2017 | 13:44
5
81
עכשיו כשאני יודע שהשם הוא Flayshetz, שהמוצא הוא קמניץ ליטובסק ושמדובר בתקופה (שנות השמונים של המאה ה-19) בה המקום היה תחת שלטון פולני (כיום זה בתחום בלארוס), נשאלת השאלה איך ההגייה הנכונה של השם - האם פלִישֶׁץ או פלֵיישֶׁץ? או פלֵשֶׁץ?
לצפיה ב-'פולין נהייתה עצמאית שוב ב1918.עד אז רוסיה שלטה שםץ'
פולין נהייתה עצמאית שוב ב1918.עד אז רוסיה שלטה שםץ
09/03/2017 | 20:21
4
30
לצפיה ב-'כן, נכון! אני טעיתי בפרט הזה'
כן, נכון! אני טעיתי בפרט הזה
09/03/2017 | 21:49
3
39
עדיין אני סקרן לגבי ההגייה, מקווה שמישהו כאן יודע.

לצפיה ב-'לגבי ההגיה'
לגבי ההגיה
10/03/2017 | 13:55
2
60
ככל הנראה החוקר שמילא את דפי העד של יד ושם כתב את שם המשפחה בצורה "מאונגלזת" ולכן  אפשר לקרוא את זה בצורה הפשוטה ביותר כאילו זה באנגלית. צורת הכתיבה של השם כפי שהיא מופיע שם היא לא פולנית לא גרמנית וגם לא תעתוק מרוסית.

אתה יכול ליצור קשר עם החוקר שמילא את דפי העד ופרטיו מופיעים בתחתית הדף. או לבדוק ב"ספר יזכור לקהילת קמניץ דליטא"
לצפיה ב-' תודה'
תודה
10/03/2017 | 15:55
17
לצפיה ב-'מציע שתבדוק באינדקס שמות המשפחה היודיים של AVOTAYNU'
מציע שתבדוק באינדקס שמות המשפחה היודיים של AVOTAYNU
10/03/2017 | 21:41
47
בקישורית הזו ממנה יתברר לך שיש כמה דרכים לכתןב זאת
יעקב רוזו
לצפיה ב-'שלום יש לי שאלה לגבי שם משפחה דינטצ'י'
שלום יש לי שאלה לגבי שם משפחה דינטצ'י
10/03/2017 | 13:10
60
הגיעו מאירופה לארץ ישראל במאה ה19 ולאחר מכן היגרו למצרים ואז עלו שוב לארץ בתחילת שנות ה50 
לצפיה ב-'אדם שהיה שו"ב (שוחט ובודק) - האם יכול להיות'
אדם שהיה שו"ב (שוחט ובודק) - האם יכול להיות
09/03/2017 | 20:10
7
114
ששימש גם כמוהל?

(על התשובה הזאת יקום או ייפול ענף משפחתי שלם..... )
תודה!
לצפיה ב-'אני מחדדת - המדובר שאדם ששימש כמוהל'
אני מחדדת - המדובר שאדם ששימש כמוהל
09/03/2017 | 21:25
76
בברית המילה של הנכד שלו, (בסוף המאה ה-19). אני לא מבינה בזה כלום אבל מישהו אמר שבעיקרון האב יכול למול את בנו (????) אז אולי האדם לא שימש במוהל ביום-יום.
אני מנסה להבין אם השו"ב והאדם שמהל את הנכד הוא אותו אדם.

לצפיה ב-'כן'
כן
10/03/2017 | 08:57
3
57
סבא של אשתי היה שוחט וגם מוהל, הוא מל את בניו וגם בני יהודים אחרים במקום מושבו. כל האמור לעיל מגובה אצלי במסמכים רשמיים.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
10/03/2017 | 09:05
2
44
האדם עליו אני שואלת הוא כנראה סבא של סבא שלי. יש הרבה עובדות שרומזות על כך שמדובר באדם הנכון ורק ה"שימש כמוהל" הבהיל אותי. עכשיו אני משוכנעת שזיהיתי נכון!
המון תודה.
לצפיה ב-'גם אצלי סבא רבא שימש שוחט ומוהל ומגובה במסמכים'
גם אצלי סבא רבא שימש שוחט ומוהל ומגובה במסמכים
11/03/2017 | 07:38
1
24
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
11/03/2017 | 08:04
18
לצפיה ב-'זה לא רק יכול להיות, אלא גם מסתבר.'
זה לא רק יכול להיות, אלא גם מסתבר.
14/03/2017 | 16:30
1
35
יש קשר מסויים בין המקצועות. ובכלל כלי הקודש הלכו ביחד פעמים רבות, ייתכן שתגלי שהוא היה גם חזן/רב/איש חברא קדישא.

אב/סב אכן יכול למול את בנו, ויש בזה עדיפות, אך ברוב המקרים עשה זאת רק אדם שהיה לו שייכות למקצוע מעבר לילדיו הפרטיים...

בנוסף, מוהל לאו דוקא היה מקצוע, אלא עיסוק נוסף לעת מצוא, מסיבות יהודיות ולאו דוקא כלכליות.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר הברור והמושקע '
תודה על ההסבר הברור והמושקע
14/03/2017 | 16:48
13
לצפיה ב-'עץ משפחה'
עץ משפחה
09/03/2017 | 09:41
156
אני מעוניין לבנות עץ משפחתי לצורך אישי. אם מישהו יוכל לעזור לי בפרטים היכן וכיצד אני עושה זאת. בתודה מראש.
לצפיה ב-'יום עיון - חיפוש שורשים בקרב צאצאי מגורשי ספרד'
יום עיון - חיפוש שורשים בקרב צאצאי מגורשי ספרד
09/03/2017 | 07:52
86
עשוי לעניין רבים כאן - ביום שני 20.3 יתקיים בספרייה הלאומית בירושלים יום עיון גנאלוגי שיעסוק בחיפוש שורשים בקרב צאצאי מגורשי ספרד.
הנה הקישור לדף עם המידע
לצפיה ב-'הגדרת יחס קרבה משפחתית'
הגדרת יחס קרבה משפחתית
08/03/2017 | 19:55
2
102
אמי התייתמה מאביה סמוך ללידתה, אמה התחתנה שוב ומהבעל השני נולדו ילדים.
מה הגדרת יחס הקרבה המשפחתית בין אמי לבין ילדיה האחרים של אמה? האם הם אחים חורגים? אחים למחצה? או שיש הגדרה אחרת?
לצפיה ב-'אחים למחצה - מונח זה מתאר מצב בו שני אנשים'
אחים למחצה - מונח זה מתאר מצב בו שני אנשים
08/03/2017 | 21:40
1
79
חולקים רק הורה אחד משותף (במקרה שלך, האמא של אמא שלך). אחים חורגים הם אחים רק בשם - בפועל, אין להם מטען גנטי משותף, שכן הם נולדו לשני זוגות הורים שונים ורק בהמשך חברו יחד הורה מפה והורה מפה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/03/2017 | 21:57
19
לצפיה ב-'פענוח מצבה - ישראל'
פענוח מצבה - ישראל
05/03/2017 | 14:59
14
169
כאן קשה לפענח במיוחד.
אני חושב שרשום כאן "בכור שבתי הלוי" בשורה שישית.
ואולי בשורה הראשונה השם הוא ישראל??
אני מצליח לקרוא את התאריך: "ביום יא שבט שנת התרכח"

האם מישהו מצליח לפענח יותר? להבין בדיוק האם המצבה היא של בכורו של שבתי או של שבתי עצמו?
תודה.
לצפיה ב-'ממש קשה. זיהיתי רק את המלה נלב"ע לפני שורת התאריך'
ממש קשה. זיהיתי רק את המלה נלב"ע לפני שורת התאריך
06/03/2017 | 11:28
33
לצפיה ב-'רק מציינת ש"בכור" הוא שם פרטי ולא בהכרח מציין'
רק מציינת ש"בכור" הוא שם פרטי ולא בהכרח מציין
07/03/2017 | 08:54
8
41
שכאן נקבר בנו הבכור של מישהו (למרות שמי שקיבל את השם כנראה היה הבן הראשון)
* ראו למשל - בכור-שלום שטרית.
לצפיה ב-'בכור'
בכור
07/03/2017 | 09:12
7
50
במשפחות ממוצא ספרדי בכור/בכורה או בוקו/בוקה (שמשמעותם גם כן בכור/בכורה, בהתאמה) ניתנו לבן או לבת הבכורים במשפחה. 
לצפיה ב-'נכון, והכוונה שלי היא שכנראה (השערה שלי) שכשכתוב בכור'
נכון, והכוונה שלי היא שכנראה (השערה שלי) שכשכתוב בכור
07/03/2017 | 09:29
6
42
הכוונה לשם פרטי, ולא לציון העובדה שהנפטר היה הבן הבכור ובכלל קראו לו משה, או דוד, או משהו אחר.
לצפיה ב-'מה שכתבתי'
מה שכתבתי
07/03/2017 | 18:52
5
42
הוא מה שציינת כהשערה, אך אצלי זה מידיעה ולא מהשערה: בד"כ היה שם, אך מכיוון שהילד/הילדה היה/היתה הבכור/ה, השתמשו פעמים רבות בבכור/בכורה או בוקו/בוקה, אפילו במקום בשם המקורי. 

אגב, אצלנו היתה מישהי בשם בוקה. בילדותי ידעתי שזהו שמה, ולקח זמן רב עד שנודע לי ששמה בעצם פנינה. 
לצפיה ב-'שרי, מקבלת, אבל אני תוהה האם גם על המצבה'
שרי, מקבלת, אבל אני תוהה האם גם על המצבה
08/03/2017 | 20:41
4
28
כתבו "בכור" במקום השם האמיתי?
לצפיה ב-'לפעמים כן'
לפעמים כן
08/03/2017 | 20:59
3
30
הכינוי בכור או בכורה לעיתים כל כך התקבע, שבחיי היומיום איש לא השתמש בשם הרשמי. כך היה, למשל, במקרה של הגברת עליה סיפרתי. במכתבים רשמיים שקיבלה גיליתי לפתע ששמה פנינה, בשעה שעבורי היא תמיד היתה בוקה, ומעולם לא שמעתי את השם פנינה בבית. עד יומה האחרון. איש לא קרא לה פנינה במשפחה. 
לצפיה ב-'תודה, החכמתי! '
תודה, החכמתי!
08/03/2017 | 21:59
12
לצפיה ב-'תודה לכולם, ועדיין...'
תודה לכולם, ועדיין...
09/03/2017 | 13:53
1
29
אני חושב שמצוין כאן שהוא הבכור של שבתי הלוי.
(כלומר לא בכור ששמו שבתי).
יש לי הרגשה שהשם האמיתי מופיע בשורה הראשונה, ואולי הוא ישראל.
הצרה היא שאני לא מצליח לקרוא את השורה הראשונה ולפענח האם מדובר בעם ישראל או בשם.
האם יש מישהו שמצליח לפענח את השורות הראשונות?
לצפיה ב-'כלל לא בטוח שזה "בכור"'
כלל לא בטוח שזה "בכור"
09/03/2017 | 21:16
35
בין מה שנראה כ"בכור" ל"שבתי" ישנה אות נוספת שנראית כמו ר' או ת'.
ואם זו ת', אז ייתכן שזו בכלל אישה...
לצפיה ב-'תמונה נוספת של המצבה'
תמונה נוספת של המצבה
09/03/2017 | 15:44
42
אני מוסיף כאן תמונה נוספת של המצבה, אולי ניתן לפענח ממנה יותר...
לצפיה ב-'כמה"ר שבתי הלוי'
כמה"ר שבתי הלוי
10/03/2017 | 00:40
1
38
הנראה בעיני:

... רע ומר ביום ...
............
לן יאות למבכי [=לנו ראוי לבכות] בצאת
נשמתו במבחר ימיו החכם הנעלה(?)
כמה"ר שבתי הלוי נ"ע נלב"ע
ביום יא(?) חשון שנת התרכ"ח
תנצבה

לצפיה ב-'ישנה בעיה'
ישנה בעיה
10/03/2017 | 13:11
28
חשבתי גם כן שמדובר בכמה״ר, שכן ניתקלתי בקיצור הנ״ל לא מעט בבית הקברות.
אך אם זה אכן כמה״ר, אז מדובר במצבה של שבתי הלוי.
ואז, הוא מת בגיל צעיר מידי בשביל להיקרא כמה״ר. ובנוסף אישתו לא קבורה לצידו, וזה מוזר בבית הקברות הנ״ל. במיוחד לאור העובדה שיש מספיק מקום לקבור עוד אדם לצידו.

לצפיה ב-'השם בכור'
השם בכור
10/03/2017 | 21:15
24
רק בכדי להרחיב את הנושא. כמו ששרי כתבה, אצל הספרדים הילוד הראשון מקבל את התואר "בכור", ואם זאת נקבה "בכורה", ובנוסף שם פרטי, בדרך כלל על שם הסב או הסבתא מצד האבא. בהרבה מקרים ממשיכים לכנות את הילד או הילדה בתוך המשפחה בכור או בכורה אבל ברישומים הרשמיים רושמים את השם הפרטי המקורי.
 במיקרים רבים בנים שנולדו בכורים מכונים בתוך המשפחה, בנוסף לבכור, גם ראובן או רוברט (כי ראובן היה הבן הבכור של יעקב).
אילן
לצפיה ב-'פענוח מצבה - נחמה ?'
פענוח מצבה - נחמה ?
05/03/2017 | 14:55
3
118
אשמח לעזרה בפענוח.
ממה שאני קורא:
מ"ק
האשה הכ' הזקנה
אשת חיל מ נחמה
??? (אני לא מצליח להבין איך האותיות מתחברות)
ירושלמי נע ימך
יד תשרי ש' תרלא
תנצבה

האם ניתן לפענח שם משפחה? שם אב?

תודה
לצפיה ב-'נחמה ירושלמי'
נחמה ירושלמי
06/03/2017 | 12:12
2
74
"מ"ק
האשה הכ'[בודה] הזקנה
אשת חיל מ' נחמה
אלמ'[נת] הנו"מ[הנבון ומעולה] הר' אליה (?)
ירושלמי נ"ע ומ"ך [נוחה עדן ומנוחתה כבוד]
יד תשרי ש' תרל"א
תנצב"ה"
לצפיה ב-'המון תודה, ושאלה'
המון תודה, ושאלה
09/03/2017 | 14:04
1
38
המון תודה על הפענוח!
האם אתה חושב שהשם הוא אליה, או שייתכן שהוא משהו אחר?

לצפיה ב-'סביר שמדובר בקיצור של אליהו'
סביר שמדובר בקיצור של אליהו
10/03/2017 | 10:57
20
בדרך כלל כשאין מקום מקצרים וכאן השם מגיע ממש עד קצה האבן ולכן סביר שמדובר בקיצור...
לצפיה ב-'פענוח מצבה - חנה יפת ?'
פענוח מצבה - חנה יפת ?
05/03/2017 | 14:51
5
108
אשמח לעזרה בפענוח המצבה.
אני מצליח לפענח את התאריך, וגם נראה לי שזו חנה יפת.
אך האם מישהו מוצא שם אב או שם האם?
אני גם לא בטוח ב-"יפת"
לצפיה ב-'קשה'
קשה
05/03/2017 | 19:45
53
המילה חנה היא הדבר הברור היחיד בשורה השלישית.
שתי האותיות האחרונות הן נע. אולי: ראשי התבות של נוחו/ה עדן.
ואולי תחילת שמו של האב (בת נע...)
לא נראה לי יפת.

לצפיה ב-'מזהה 2 מילים: הנפטרת בקצי"ו'
מזהה 2 מילים: הנפטרת בקצי"ו
06/03/2017 | 11:34
42
בסוף שורה 4 ותחילת שורה 5
משמעותו: הנפטרת בקיצור ימים ושנים.
לצפיה ב-'כמה שורות'
כמה שורות
06/03/2017 | 11:55
2
62

"ותתפלל חנה ותאמר [שמואל א', ב, א]
.........
אזלא לארעא האשה
הכבו'[דה] והצנו'[עה] הנפטרת
בקצי"ו [=בקיצור ימים ושנים] מ'[רת] חנה [די?] יפת נ"ע [נוחה עדן]
נלב"ע ביום ב"ך לח' טבת
 משנת התרכ"ח"

לצפיה ב-'אזלא-(זיל)הלכה,לארעא-לאדמה.'
אזלא-(זיל)הלכה,לארעא-לאדמה.
06/03/2017 | 13:00
1
26
לצפיה ב-''
07/03/2017 | 08:51
9
לצפיה ב-'אזרחות איטלקית'
אזרחות איטלקית
05/03/2017 | 15:49
75
איך אפשר לברר מהי הנתינות / האזרחות / המעמד של אדם שנולד ברומא בשנת 1921?
תודה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו