לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1084710,847 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'לא לגמרי שורשים, אבל מרתק - פרופ' רחל אליאור -'
לא לגמרי שורשים, אבל מרתק - פרופ' רחל אליאור -
19/07/2017 | 18:32
149
בהרצאה מרתקת מאוד על תקופת השבתאות והחסידות באירופה.

בהרצאה מוזכרים שמות רבים מאוד של רבנים, מנהיגים ופרנסים (וגם קשרי המשפחה ביניהם), כך שייתכן שיש גם ערך גניאולוגי.

האזנה מהנה!
לצפיה ב-'רב אמסנא בצרנוביץ '
רב אמסנא בצרנוביץ
19/07/2017 | 14:11
70
מחפשים מידע על רב אמסנא- שמואל מאיר הולנדר, בצרנוביץ בזמן המלחמה, 
אז צרנוביץ הייתה תחת גבולות רומניה, היום היא באוקרינה, 
לצפיה ב-'קהילה היהודית, בית קברות, בית חולים בדורוהוי, '
קהילה היהודית, בית קברות, בית חולים בדורוהוי,
19/07/2017 | 13:39
1
74
האם למישהו יש מידע על בית החולים היהודי שהיה פעם בדורוהוי? 

או לחילופין הם קיים מפות של בית הקברות או מידע יותר רשום, 

ראיתי שיש סירטון ביוטיוב של בית הקברות- אבל זה היה מספיק רלוונטי בשבילי, 

הבנתי שיש היום שם איזה קהילה יהודית עם רב מקומי רומני, האם מישהו מכיר/ יודע או שיש לו את מספר או כל צורה אחרת שאפשר להתקשר איתם,
תודה רבה ,  
לצפיה ב-'מצאתי בגוגל'
מצאתי בגוגל
19/07/2017 | 14:03
55
A delegation of the Association of the Dorohoi-born Jews, led by Doru Koler, the Association vice-president, including Lica Coper, important member of the Association, Rabbi Iosif Wasserman, Dorohoi native Israeli, along with two of his sisters, Rabbi Katzi (Israel), Rabbi Margulis (Swiss), Bucecea native, Zvi Barbiro, Israeli businessman, Darabani native, took part in the commemoration of the pogrom victims from Dorohoi, committed in 1940, 1st of July

יש פה שמות של אנשים שכנראה ידעו, אני לא יודע ממתי זה בדיוק
פלי
לצפיה ב-'הה' - סימן קיצור על מצבה '
הה' - סימן קיצור על מצבה
17/07/2017 | 09:20
6
94
נתקלתי ב-3 פירושים אפשריים לסימן - הה' :
החכם הגדול / הרב הגדול / קריאת יגון

איך ניתן לדעת לאיזה מהפירושים הכוונה?

לצפיה ב-'על הא'
על הא
17/07/2017 | 23:04
5
68
א. לפי ההקשר. קשה לדמיין הקשר שמאפשר גם קריאת יגון וגם הרב הגדול.
ב. אם יש גרשיים - ודאי מדובר בראשי תבות. אגב, ראית מצבה שכתוב עליה הה'?
גרש אחד אחרי הה? מוזר. אם יש גרש אחד, הייתי חושד שזהו הר' ולא הה'.
ג. יש אפשרויות רבות. לא רק החכם הגדול והרב הגדול. למה זה חשוב? בדרך-כלל אם זה כל מה שיש במצבה - מדובר ביהודי פשוט...
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי, הפיענוח הנכון: 'הלוא הוא''
למיטב ידיעתי, הפיענוח הנכון: 'הלוא הוא'
18/07/2017 | 12:57
54
ביהדות גם כיום הר"ת משמש לתואר שבעצם אינו מחייב כלום, ובכל זאת מכובד לציין תואר כלשהו לפני שם האדם.
לצפיה ב-'נדמה לי שטעיתי והכיתוב הוא הח''
נדמה לי שטעיתי והכיתוב הוא הח'
18/07/2017 | 18:30
3
68
במבט נוסף, בהגדלה, נדמה לי שהקיצור הוא הח' 
מה פירוש הח' ? 
האם הח' = החסיד ?
http://library.princeton.edu/departments/tsd/katma...

תודה רבה לשניכם 

לצפיה ב-'תשובה ושאלה'
תשובה ושאלה
18/07/2017 | 20:11
1
66
הח' - כנראה - החסיד. 
ראיתי טוב? השם העברי הוא דב ב"ר אברהם, והשם באנגלית הוא אברהם??
לצפיה ב-'בשורה הראשונה באנגלית'
בשורה הראשונה באנגלית
18/07/2017 | 20:16
54
כתוב "לזכר" ואז השם של אברהם בנ"ל
לצפיה ב-'יכול להיות גם 'החבר', 'החכם'...'
יכול להיות גם 'החבר', 'החכם'...
19/07/2017 | 07:37
49
נכון שיש תארים מקובלים יותר ויש פחות,
לכן מומלץ לבדוק מול מצבות סמוכות באזור (ובתקווה שיהיו שם תארים לא בקיצור תיבות) ואז ניתן לראות אלו כינויים רווחו באותה תקופה באזור זה.
לצפיה ב-'מבקשת עזרה לחיפוש במפקדי ארה"ב'
מבקשת עזרה לחיפוש במפקדי ארה"ב
15/07/2017 | 21:01
35
144
מצאתי את הנתונים הבאים באליס איילנד
Regina Fleischmann, בת 22 הגיעה דרך אליס איילנד ב -15 בינואר 1896, על ספינה בשם טאורמינה (Taormina.)
כל ניסיונותיי למצוא אותן  במפקד 1900, 1920 1930
נִכשָׁלו.
מבקשת עזרה ממי שיש לו גישה למפקדים

תודה רבה
לצפיה ב-'האם ראית שהיא הגיעה עם בתה התינוקת, Channe?'
האם ראית שהיא הגיעה עם בתה התינוקת, Channe?
16/07/2017 | 08:07
3
112
במניפסט עצמו, מופיעה מתחת רגינה בתה, Channe, בת 9 חודשים? (מצ"ב הקטע הרלוונטי מן הדף.) השתיים עושות דרכן לניו-יורק. לא הצלחתי לפענח את מקום מוצאן, אולי זה יסייע בהמשך האיתור.
לצפיה ב-'על אותה אניה הגיעה גם אחותה מלכה ובנה ווילי וויסמן'
על אותה אניה הגיעה גם אחותה מלכה ובנה ווילי וויסמן
16/07/2017 | 10:47
2
84
כן, לא ציינתי אבל כן. על אותה אניה הגיעה גם אחותה מלכה ובנם ווילי וויסמן.
להלן מניפסט של הנכנסים
!) New York Passenger Lists, 1820-1957 about Regina Fleischmann
Name: Regina Fleischmann
Arrival Date:15 Jan 1896
Birth Year:abt 1874
Place of Origin:Soucony
Port of Departure:Hamburg
Port of Arrival:New York, New York
Ship Name:Taormina
Hamburger Passagierlisten, 1850-1934 Hamburg Passenger Lists, 1850-1934 about Regine Fleischmann Name:Regine Fleischmann Departure Date:28 Dez 1895 (28 Dec 1895) Estimated Birth Year:abt 1873 Age Year:22 Gender:weiblich (Female)
Relationship: Frau (Wife)
Residence: Dresden, Sachsen (Saxony)

וזה כל מה שהצלחתי  למצוא
לצפיה ב-'--->'
--->
17/07/2017 | 20:11
1
56
רגינה ובתה חנה נפטרו במהלך הנסיעה. הרשימה שמופיעה היא רשימת נפטרים על האניה טאורמינה. במהלך השייט נפטרו 152 נוסעים מהם 14 תושבים ו-138 זרים. כך על פי האתר של אליס איילנד.
תאריך הפטירה מופיע בעמודה האחרונה.

לצפיה ב-'כפי שכבר נכתב כאן'
כפי שכבר נכתב כאן
18/07/2017 | 10:02
30
79
מדובר על מוצא Saxony, Germany.
לפיכך כדאי לבדוק ברישומי גרמניה אודות רגינה וחנה.

במקור אחר בהקשר לנסיעה הזו של רגינה וחנה, תחת עמודת Transit or Travel Compartment,
מופיע כך:
 Returning to country of origin [Transit]; Steerage [Travel]

בהצלחה
לצפיה ב-'יצאתי מבולבלת מהתשובות'
יצאתי מבולבלת מהתשובות
18/07/2017 | 12:21
29
56
תודה לכל הטורחים .
אני לא חושבת כך, ארנון צרף את המניפסט שלה, לא מובן לי למה הכוונה "רישומי גרמניה". מה זה? היכן ניתן לבדוק זאת?
דונקישוט - תוכל לצרף בבקשה מהיכן לקוח שרשום על חזרתה לארץ ממנה הגיעה?, מתי אם כך היא חזרה? יש תאריך?
תודה רבה!

לצפיה ב-'אולי הכוונה שהיא חזרה לארה"ב? כלומר שהיא היגרה מוקדם יותר'
אולי הכוונה שהיא חזרה לארה"ב? כלומר שהיא היגרה מוקדם יותר
18/07/2017 | 17:57
26
46
הנה קישור להסבר על האוסף ב NARA
לפעמים צריך לחפש בדרכם עקיפות - האם ידוע לך היכן האחות  התגוררה? 
לצפיה ב-'האוסף מופיע גם ב familysearch ושם מופיע גם המידע על חזרה'
האוסף מופיע גם ב familysearch ושם מופיע גם המידע על חזרה
18/07/2017 | 18:10
24
55
ראי מצורף
לצפיה ב-'רגינה'
רגינה
18/07/2017 | 18:42
23
42
לדעתי,היה לה כרטיס הלוך ושוב,או כפי שנאמר,נכנסה  קודם ויצאה?אם לא מימשה את החזרה ?אפשר יהיה למצוא אותה דרך הקרובים,אם יצאה?אז כדאי לחפש אותה בגרמניה,לא ברור,?בכל אופן מקומה באוניה-steerage passengers,שזה -second class',שכךנסעו בדרך כלל המהגרים באוניות הקיטור.
לצפיה ב-'עדיין לא הבנתי'
עדיין לא הבנתי
18/07/2017 | 20:18
22
40
איפה כתוב שרגינה חזרה לגרמניה? בכל הקבצים כתוב שהיא הגיעה לארה"ב
מצטערת, עדיין לא מצאתי את הפסקה על יציאתה מארה"ב.
לצפיה ב-'רגינה'
רגינה
18/07/2017 | 20:35
21
47
הסתכלי שנית במסמך של familysearch ,שסמדר העבירה ,כתוב-returning to country of origin,-חזרה לארץ המוצא,מה זה אומר לך?
לצפיה ב-'אההה.....ראיתי תודה!'
אההה.....ראיתי תודה!
18/07/2017 | 20:40
2
23
לצפיה ב-'איך מחפשים אחריה מכאן?'
איך מחפשים אחריה מכאן?
18/07/2017 | 20:45
1
40
אם כך, לגרמניה היא לא חזרה....אולי חזרה לטרנופול אוקראינה, אבל אין לי כל אפשרות להתחכות אחריה.
משהו לא מסתדר בפזל....כל אחיותיה היגרו לאמריקה, למה שתחזור לטרנופול?
לעשות כזה מאמץ, לצאת משם עם ילדה קטנה, (והיא הגיעה על האונייה עם אחותה והבן שלה: מלכה וויסמן ווילי....) למלכה חיכה בעלה והיה לו מקום לגור ועבודה.....
אם כך מתי עזבה את אמריקה?
לצפיה ב-'מאחר שמהגרים נטו לגור ביחד הייתי מתחילה היכן שבני משפחה אחרי'
מאחר שמהגרים נטו לגור ביחד הייתי מתחילה היכן שבני משפחה אחרי
18/07/2017 | 21:01
38
אם תתני מידע נוסף על אחיותיה ושם הנעורים ננסה לעזור
לצפיה ב-'אתה צודק! אכן היה לה כרטיס בחזרה'
אתה צודק! אכן היה לה כרטיס בחזרה
18/07/2017 | 20:55
17
49
וגם לאחותה
לצפיה ב-'אבל הם לא חזרו '
אבל הם לא חזרו
18/07/2017 | 21:07
16
71
לדעתי זאת טעות ! (או בהבנת הכתוב- או בהבנת הנקרא של המניפסט ) מלכה הגיעה לבעלה דוד וויסמן, והם נמצאים בכל המפקדים...למרות שכתוב חזרו לארץ המוצא.....
ואני חושבת שגם רגינה ובתה חנה נשארו באמריקה.
איזו סיבה הייתה לה להגיע לאמריקה ומיד לעזוב? זה פשוט לא מתקבל על הדעת.
מכיוון שיש המון טעויות הקלדה במפקדים ובמניפסטים השונים .
אין לי גישה למפקדים, קשה לי מאוד כרגע לחפש. אני משוכנעת באלף אחוז שרגינה ובתה נשארו באמריקה....
לצפיה ב-'הערה קטנה...'
הערה קטנה...
18/07/2017 | 21:18
1
43
אני לא יודע מה היה במקרה של רגינה, אבל בשביל שמהגר יחזור מיידית לארץ מוצאו לא חייבת להיות בהכרח סיבה לכך מצידו. עד כמה שאני יודע, מהגרים לארה"ב גורשו לפעמים חזרה בהחלטה של פקידי ההגירה. למשל אם היו חולים במחלות מסוימות.
לצפיה ב-'בדרך כלל היה כתוב במפורש אם לא נתנו להיכנס'
בדרך כלל היה כתוב במפורש אם לא נתנו להיכנס
18/07/2017 | 21:22
35
בכל מקרה המניפסטים מלפני 1900 מכילים פחות מידע
לצפיה ב-'אני נוטה להסכים איתך'
אני נוטה להסכים איתך
18/07/2017 | 21:18
39
ושוב אם את רוצה עזרה תני לנו מידע נוסף
לצפיה ב-'אח יוסף, אחיות יינטה, מלכה, רבקה (בקי) פליישמן'
אח יוסף, אחיות יינטה, מלכה, רבקה (בקי) פליישמן
18/07/2017 | 21:22
4
48
יוסף וג'ני (Jennie)  פליישמן היגר בשנת 1895   - התגורר Manhattan Ward 10, New York, New York
רבקה (בקי) ואברהם אדולף פליישמן  (התחתנה עם בן משפחה) התגוררו Brooklyn Ward 15, Kings, New York
מלכה (מולי, מילי) דוד וויסמן התגוררו Manhattan, New York, New York
אחות נוספת יינטה הגיעה לאמריקה בשנת 1914....

אני נוטה להאמין שרגינה (נולדה חנה, לא מבינה למה השם שלה שונה לרגינה) ובתה חנה  נשארו באמריקה....
ואוליי בכלל מצאה חתן ?...ואז שם המשפחה עשוי להיות שונה....

לצפיה ב-'השם לנה פליישמן '
השם לנה פליישמן
18/07/2017 | 21:38
3
44
מצאתי ביומן חיפושים שלי ברשימות  (עם סימני שאלה:) = את השם "לנה"  פליישמן  - האם זה עשוי להיות חנה? רגינה?
במפקד 1910 מופיעה לנה פליישמן בת 20  אצל בקי ואברהם אדולף פליישמן
1910 United States Federal Census
about Becka Fleisman
Name: Becka Fleisman
Age in 1910: 28
Estimated Birth Year: abt 1882
Birthplace: Germany
Relation to Head of House: Wife  
Father's Birth Place: Germany  
Mother's Birth Place: Germany  
Spouse's Name: Otto
Home in 1910: Brooklyn Ward 15, Kings, New York
Marital Status: Married  
Race: White
Year of Immigration: 1900  
Neighbors: View others on page  
Household Members: Name Age
Otto Fleisman 33  
Becka Fleisman 28  
Henry Fleisman 7  
George Fleisman 5  
Jette Fleisman 4  
Jacob Fleisman 1 6/12  
Lena Fleisman 20  

אני מנסה להבין מי זאת הייתה...ברור לי שהיא בת משפחה. האם ייתכן כי הייתה בתה של רגינה? האם חנה עשויה להיות לנה?
לצפיה ב-'she was Otto's sister'
she was Otto's sister
18/07/2017 | 21:42
2
27
לצפיה ב-'אוקיי, האם כך כתוב במפקד?'
אוקיי, האם כך כתוב במפקד?
18/07/2017 | 21:47
1
43
לצפיה ב-'yes'
yes
18/07/2017 | 21:49
27
relation to the head of the family: sister
לצפיה ב-'ב-FamilySearch יש גישה ללא מעט מפקדים'
ב-FamilySearch יש גישה ללא מעט מפקדים
18/07/2017 | 22:22
7
42
האם ניסית לחפש שם? 
לצפיה ב-'האם את מכירה את העץ באנססטרי'
האם את מכירה את העץ באנססטרי
18/07/2017 | 23:32
6
33
לצפיה ב-'הורים וילדים'
הורים וילדים
18/07/2017 | 23:35
5
34
לצפיה ב-'משפחת פליישמן באנססטרי'
משפחת פליישמן באנססטרי
19/07/2017 | 07:33
4
42
הנ"ל- חומר שאני העליתי.
כל העץ הגדול שמופיע הוא באחריותי. עצים נוספים המופיעים-או חופפים בצורה הכי פשוטה הועתקו ע"י בני משפחה למעשה אין אף אחד מביניהם שממש חקר כמוני- בנויים על המידע  שלי. ניתן למצוא גם הרבה מאוד טעויות - במשך הרבה מאוד שנים העליתי הרבה מאוד חומר ועידכנתי מידע. בעלי העצים האחרים לא ממש חקרו, ולכן ניתן למצוא נתונים לא מדוייקים. בתחילה הרגיז ביותר, בשלב מסוים עזבתי והפסקתי להוסיף מידע.

לצפיה ב-'מבינה אותך לחלוטין. שאלה לגבי רגינה'
מבינה אותך לחלוטין. שאלה לגבי רגינה
19/07/2017 | 07:45
3
45
האם ידוע לך בברור שהיא אחות, או שאת משערת שהיא אחות? 
לצפיה ב-'ידוע. רשומה בעץ תחת השם חנה'
ידוע. רשומה בעץ תחת השם חנה
19/07/2017 | 07:48
2
39
נולדה כ- חנה
לצפיה ב-'שוב, בכדי שאוכל לנסות לעזור תני עוד פרטים'
שוב, בכדי שאוכל לנסות לעזור תני עוד פרטים
19/07/2017 | 17:35
1
30
מהו מקור המידע בנוסף למניפסט שמציין רגינה=חנה
מה הוא "שמך" באנססטרי כדי שאוכל להסתכל על העץ הנכון.
על העץ שהעלתי איני רואה חנה, אני רואה מלכה חנה. פרט נוסף  הוא שבמניפסט וגם ברשימות מהמבורג מקום לידתה של רגינה הוא גרמניה בעוד שאחייה ואחיותיה נולדו בגליציה/אוסטריה/רוסיה. האם זה מתאים להיסטוריה המשפחתית?
לצפיה ב-'העץ הנכון באנססטרי'
העץ הנכון באנססטרי
19/07/2017 | 21:30
80
סמדר תודה על המאמץ והנכונות לעזור.
העץ שלי נקרא 1000    FLEISCHMAN 
נולדו בטרנופול, אוקראינה
לצפיה ב-'נכון, הענין מצריך בדיקה ולכן רק ציטטתי המידע'
נכון, הענין מצריך בדיקה ולכן רק ציטטתי המידע
19/07/2017 | 07:33
24
לצפיה ב-'כבר ענו...'
כבר ענו...
19/07/2017 | 07:32
1
47
עד שנכנסתי שוב, כבר השיבו לשאלותייך.

'רישומי גרמניה' כוונתי היא להתחיל בבדיקות עם ארכיונים של ארץ המוצא, הנחתי שמדובר על גרמניה, אבל בסמוך הזכרת שמדובר על טרנופול אז אינני יודע.
ייתכן שמה שצוין כנקודת המוצא הוא לא המוצא המקורי אלא רק המקום ממנו יצאה האנייה וכדו', - אינני יודע.

לצפיה ב-'נכון מאוד. תודה דונקישוט'
נכון מאוד. תודה דונקישוט
19/07/2017 | 07:34
23
לצפיה ב-'עיר/ עיירה בשם "דוראי"'
עיר/ עיירה בשם "דוראי"
18/07/2017 | 09:28
4
51
שלום וברכה, 

אנו מחפשים אחר עיר/ עיריה בשם "דוראי", פעם היא הייתה בשליטת רומניה, היום אין לנו מושג האם בכלל קייפ מקום בשם זה, אנו מאמינים ששינו את השם למקום, 
הסיפור שלנו הוא - סבא שלי הם ברחו מצרנוביץ בזמן המלחמה, בדרך עצרו ב"דוראי" והייתה לו אחות יחידה בשם מירל הולנדר בת 12 קיבלה שם דלקת קרום המוח ונפטרה, קברו אותה שם באמצע הדרך בבית קברות יהודי, 
אם מישהו יודע על מקום זה או פרטים או היכן ניתן לחפש אודה לקבל תגובה, 
רוב תודות ותזכו למצוות, 
לצפיה ב-'DOROHOI'
DOROHOI
18/07/2017 | 11:32
3
54
נמצאת ברומניה בערך אמצע הדרך בין צרנוביץ ל-בוטוסאני
זה פשוט מלכתוב בחיפוש עיירות של JEWISHGEN צרנוביץ והסתכלות במפה.
לפי הנתונים שם זה מקום עם אוכלוסיה יהודית די גדולה בעבר כ-7,000 ב-1899 וכ-5,000 ב-1941.
http://www.yadvashem.org/odot_pdf/Microsoft%20Word... זה קצת מידע מיד ושם על ההיסטוריה בתקופת המלחמה של העיירה
פלי
לצפיה ב-'קבלת השם באותיות לאטיניות'
קבלת השם באותיות לאטיניות
18/07/2017 | 12:47
2
40
האם קראו לזה ככה גם ברומנית? 

אם כן אשמח לקבל בדיוק איך זה היה רשום, 

כדי לחפש אני צריכה להיית את זה נכון וכנראה שאנילא עושה את זה נכון וככה זה לא מופיע לי, 
האם המקום קיים עדיין היום? והאם יש שם יהודים היום? 

לצפיה ב-'בדיוק ככה'
בדיוק ככה
18/07/2017 | 13:13
1
38
אפילו סתם תכתבי DOROHOI בגוגל וזה יקשר אותך לערך בויקיפדיה על העיר שקיימת עד היום ברומניה
לצפיה ב-'קוראים היום למקום דורוחוי ,תודה, '
קוראים היום למקום דורוחוי ,תודה,
18/07/2017 | 13:21
21
לצפיה ב-'שלום לכולם! מחפש אישים ממשפחת 'בן דוד', שחיו בספרד ב1942'
שלום לכולם! מחפש אישים ממשפחת 'בן דוד', שחיו בספרד ב1942
16/07/2017 | 15:54
5
64
כמו שאתם בטח יכולים לנחש, אני מנסה לקבל אזרחות זרה (פורטוגלית) ובין יתר המסמכים התבקשתי להשיג מסמכים קושרים.
חיפוש בגוגל יוצר לי המון בראנצ'ים אין-סופיים, אשמח לטיפ כיצד אוכל לעשות את זה.
מודה לכם מאוד!
לצפיה ב-'1942 או 1492 ? '
1942 או 1492 ?
17/07/2017 | 17:23
4
56
בכל הקשור למאה ה-20 הייתי ממליץ לפנות לשגרירות ספרד בדוא"ל ולבדוק דרכם איך מוצאים ואל מי לפנות. זו כבר תקופה שיש בידם (או בידי מוסדות ממשלתיים אחרים) תיעוד מסודר. אם מדובר בפורטוגל, לא הייתי מנסה לפנות לשגרירות, הם לא עונים, ואם עונים - לא יכולים לעזור במה שאתה מחפש. במקרה של פורטוגל, על סמך ניסיון אישי (חיפוש קרוב משפחה), אני יודע לאן להפנות אותך אם אתה צריך, אבל צריך פרטים מדויקים של בני המשפחה.

אם מדובר בטעות הקלדה והתכוונת לימי האינקוויזיציה, מטילדה תג'ר ז"ל היתה אומרת לא ""לדלג"" מאות שנים אחורה. כדי להתחקות אחר שורשי המשפחה מתחילים מהסוף. בכל זאת, כדי לא להשיב פניך ריקם, הייתי מתחיל את החיפוש במקורות המידע הבסיסיים הנגישים באתר Sephardicgen , לרבות שמות משפחה בספרד בימי הביניים - שם תמצא תיעוד למספר אישים ממשפחת בן דוד, כמו זה שצירפתי כקובץ לתגובה.

אם אתה רוצה עצה ממני, בתור אחד שמכיר את התהליך, הייתי מציע לא לחפש מסמכים מימי הביניים - אין בהם צורך, מיותר ולא הכרחי. וזה נראה לי כמו אתגר גדול מדי לחוקר המתחיל, במיוחד עם שם משפחה נפוץ כמו בן-דוד. תנסה להתמקד בדורות האחרונים והשייכות המשפחתית לקהילה יהודית-ספרדית. זה לא מספיק, אבל זו ההתחלה הנכונה. אם אתה זקוק להכוונה נוספת פנה אליי בהודעה פרטית ואנסה לעזור. להבא - גם אם אתה מחפש מסמכים בני מאות שנים, נכון יהיה לציין מהו מוצא המשפחה בדורות האחרונים, מאיזו מדינה הגיעו לישראל, זה עוזר להשיג תוצאות ממוקדות יותר.
לצפיה ב-'כן, תודה :) מקרה מביך של שיכול מספרים'
כן, תודה :) מקרה מביך של שיכול מספרים
18/07/2017 | 08:25
2
53
המשפחה הגיעה ממרוקו. 
מה שאתה אומר זה מעניין... שגרירות ספרד אשכרה נותת מידע שכזה?
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
18/07/2017 | 10:24
45
גם אם תמצא רישומים על שם משפחה זהה בעיירה ספציפית ב-1492 לרוב האנשים אין שום יכולת להוכיח קשר משפחתי דור אחרי דור. לכן עדיף באמת להראות שבקהילות יוצאי ספרד/פורטוגל (לפי הצורך) יש איזכורים לשם המשפחה במשך הדורות בלי להראות קשר ישיר. זה בעצם מה שגנאולוג מומחה עושה בחוות דעת לצורך זה (אנחנו השתמשנו במישהו כזה בהצלחה רבה לצורך הוכחת קשר לקהילה היהודית בליסבון). פלי
לצפיה ב-'לא. הם לא מספקים מידע אישי'
לא. הם לא מספקים מידע אישי
23/07/2017 | 17:39
14
כוונתי, שהם יכולים להפנות אותך אל מי מהמוסדות הממשלתיים בספרד שמטפלים בפניות מסוג זה, אם מדובר בבקשה לפרטים על קרובי משפחה בדורות האחרונים. אבל אם לא היו לך קרובי משפחה שהתגוררו בספרד בדורות האחרונים, אין מה לנסות, לא תמצא מה שאתה מחפש.
לצפיה ב-'שגרירות ספרד החזירו לי תשובה'
שגרירות ספרד החזירו לי תשובה
20/07/2017 | 10:40
30
בגדול מה שהם אומרים "אנחנו לא מתעסקים בזה, תסתדר לבד".
לצפיה ב-'עצה/ עזרה במציאת קרוב משפחה שהיגר כנראה לקנדה'
עצה/ עזרה במציאת קרוב משפחה שהיגר כנראה לקנדה
16/07/2017 | 23:44
4
92
לחברי הפורום שלום,
אח של חמותי Fiszel Klajn (כך נרשם באוקטובר 1946 במחנה מעבר בקונסטנץ) נולד ב- 3.7.1928 ב- Irshava שבסלובקיה, היום באוקראינה. 
האבא - צבי הירש קמינסקי' האמא - בלומה/ בלימה קליין 
למיטב ידיעתנו היגר לקנדה. 
אודה לכול עצצה/ עזרה איך להתחיל ולנסות לעלות על עקבותיו 
לצפיה ב-'מה היה שם משפחתו, קליין או קמינסקי (שם אביו)?'
מה היה שם משפחתו, קליין או קמינסקי (שם אביו)?
20/07/2017 | 10:34
3
17
לצפיה ב-'איתור פישל קליין'
איתור פישל קליין
20/07/2017 | 21:21
2
23
שם האבא צבי הירש קמיניסקי אבל כפי שציינתי, ברישום היחידי שיש ברשותנו לאחר מלחמת העולם השנייה, נרשם כפישל קליין
לצפיה ב-'מצטערת, ניסיתי לחפש אבל לא מצאתי כלום '
מצטערת, ניסיתי לחפש אבל לא מצאתי כלום
21/07/2017 | 23:29
1
10
לצפיה ב-'תודה רבה, אמשיך לנסות'
תודה רבה, אמשיך לנסות
22/07/2017 | 01:09
7
לצפיה ב-'שאלה טכנית.. למשפחה בלבוב היה מפעל סבונים ונרות'
שאלה טכנית.. למשפחה בלבוב היה מפעל סבונים ונרות
16/07/2017 | 08:43
79
בין השנים 1870 ל 1939
והיתה קצביה בין השנים 1840 ל 1870...
ובנוסף, בית גדול בו התגוררה המשפחה ודיירים בשכירות
מטרידה אותי שאלת הברזים והמים הזורמים ...
אולי מי מכם יכול להפנות אותי למקור מידע, או יודע
מאימתי הותקנו ברזים בבתי המגורים בלבוב ?
ו/או מהם מקורות המים לרחצה, ותעשיות כגון אלו שרשמתי ?

סליחה על השאלה החריגה, אבל מעניינת אותי מאד, מכיוון שההתנהלות עם המים השפיעה ללא ספק על חיי המשפחה .

תודה רבה

נירה
לצפיה ב-'החודש ביד יצחק בן צבי - "גנאלוגיה - ההיבט המשפטי"'
החודש ביד יצחק בן צבי - "גנאלוגיה - ההיבט המשפטי"
16/07/2017 | 08:25
81

החוקר עו"ד רוני גולן, ירצה בנושא "גנאלוגיה מקצועית – ההיבט המשפטי", במפגש הקרוב של סניף ירושלים ביד בן צבי. יום שלישי 25 באוגוסט 18:00.
בנוסף נשמע את חברתנו ויויאן כהן, החוקרת את משפחתה, בנושא : "הסיפורים הקטנים מאחורי השמות" – פכי משפחה.
בואו בשמחה.

לצפיה ב-'תרגום מודעת אבל '
תרגום מודעת אבל
12/07/2017 | 12:12
4
135
האם מישהו יכול לתרגם מה כתוב במודעה זו
שלדעתי היא מודעת אבל.
ו/או איפה אפשר לקבל תרגום, הכתב הוא כתב מסולסל..
ולא ברור לתרגום בגוגל...

תודה על העזרה
לצפיה ב-'ה"כתב המסולסל" הוא אותיות גוטיות והקטע כתוב בגרמנית'
ה"כתב המסולסל" הוא אותיות גוטיות והקטע כתוב בגרמנית
12/07/2017 | 23:26
70
תוכלי לחפש בגוגל את האתיות ולראות המרתן לאותיות לטיניות.
דוברי גרמנית מהדור הישן יודעים לקרוא את הכתוב.
לצפיה ב-'פענוח'
פענוח
13/07/2017 | 14:21
2
80
Todesfall. Gestern starb hier im Alter von 48 Jahren der Kaufmann Simon Schrenzel, der fich bei allen seinen Bekannten grosser Werchäftzung und Symphatie erfreute. Das Leichen-begängnis sand gestern, um 3 Uhr nachmittags vom Trauerhouse, Leliengasse 21 a aus statt.

Google translate:
Death. Yesterday, at the age of forty-eight, Kaufmann Simon Schrenzel, who enjoyed great success and sympathy with all his acquaintances, died here. The corpse consignment yesterday, at three o'clock in the afternoon, took place from the mourning house, Leliengasse 21 a.

לצפיה ב-'אם את מתעניינת במשפחת שרנצל'
אם את מתעניינת במשפחת שרנצל
13/07/2017 | 19:51
1
74
כדאי ליצור קשר עם חברנו אלי בראונר, החוקר את משפחת שרנצל מלבוב. אולי תגלו קשר כשלהו. 
לצפיה ב-'תודה רבה רבה רבה על התרגום'
תודה רבה רבה רבה על התרגום
13/07/2017 | 23:00
57
אני מכירה את אלי בראונר.
ונמצאת איתו בקשר, הסיבה שביקשתי עזרה בתרגום
זה לבדוק אם יש קשר משפחתיבין האיש הנפטר לעץ המשפחה שלו.  
וזה המקום להודות ל Zelid על התרגום הנפלא,
ואני מודה מאד
המון תודה, נירה
לצפיה ב-'מידע על רכוש יהודת צרנוביץ,'
מידע על רכוש יהודת צרנוביץ,
12/07/2017 | 09:51
4
120

שלום וברכה, סבא שלי יליד צרנוביץ והם ברחו מהמקום באמצע המלחמה, הם השאירו אחיהם רכוש, לפני כמה חודשים ניסינו לחפש שם את המקום וזה ממש מסובך שינו שם את השם וגם היום יש ברחוב יותר מ- 200 דירות ואז היה בערך 50,

האם מישהו יודע או מכיר?
נשמח לקבל תשובות- שם הרחוב אז- ברייאויז- (ככה קראו לזה באנגלית,) - 32

לפי מה שידוע לנו שיש היום חוק באוקרינה שאם זה היה נכס יהודי האופציה הבודדת היא להחזיר את זה לקהילה היהודית שם במקום, מבחינתינו עדיף לנו שיגיע אליהם ויעשה בזה שימוש מועיל, 

לצפיה ב-'טבלת המרה לשמות הרחובות בעיר צ'רנוביץ'
טבלת המרה לשמות הרחובות בעיר צ'רנוביץ
12/07/2017 | 12:59
3
78
הקישור המצורף מכיל טבלת המרה גרמנית / רומנית / אוקראינית לשמות הרחובות בעיר צ'רנוביץ.
בהצלחה
יוסי יגור
לצפיה ב-'בקשר לטבלת המרה לשמות הרחובות בצרנוביץ '
בקשר לטבלת המרה לשמות הרחובות בצרנוביץ
12/07/2017 | 13:24
2
49
תודה רבה, 

סליחה אבל לא הבנתי, 
זה בעצם טבלה אחת שלושה שפות? 
או שיש שינוי? 

לצפיה ב-'טבלה אחת, 3 שפות (לפי התקופות), 3 אפשרויות מיון'
טבלה אחת, 3 שפות (לפי התקופות), 3 אפשרויות מיון
12/07/2017 | 13:40
30
לצפיה ב-'נראה לי שאתה מחפש את רחוב Bräuhausgasse'
נראה לי שאתה מחפש את רחוב Bräuhausgasse
13/07/2017 | 22:27
40
על פי הטבלה הנ"ל הרחוב נקרא היום Lukiana Kobylitsi
קישור למפות גוגל
לצפיה ב-'מבקשת מלאה חבר גדליה ליצור איתי קשר במסר'
מבקשת מלאה חבר גדליה ליצור איתי קשר במסר
12/07/2017 | 18:44
2
67
אני לא יודעת את הכינוי שלך כאן בפורום
אני נינה של ברוך מאיר רוזנבלום ממייסדי יסוד המעלה

דינה
לצפיה ב-'שלחתי לך במייל (דרך מערכת המסרים) את המייל שלה'
שלחתי לך במייל (דרך מערכת המסרים) את המייל שלה
13/07/2017 | 21:44
1
28
אם לא תקבלי - שילחי לי מייל ואחבר ביניכן.
לצפיה ב-'תודה רבה קבלתי את המייל'
תודה רבה קבלתי את המייל
13/07/2017 | 23:13
20
לצפיה ב-'סיוע בתוכנת גנופרו '
סיוע בתוכנת גנופרו
10/07/2017 | 18:20
102
יצרתי רשימה שמית מעץ-משפחה מסוים בתוכנת גנופרו ע"מ לעבוד עם הנתונים. בפעם הבאה שיצרתי את הרשימה באותו אופן כדי להמשיך להשתמש בה, הרשימה, המסודרת אלפאביתית, התהפכה, קרי: במקום בסדר יורד הרשימה כעת בסדר עולה. 

כיצד ניתן להפוך את הסדר בו מופיעים השמות ברשימה?

למסייעים,
שרי

לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 12:56
21

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'הקשר בין משפחת לנדא הרבנים מבני ברק למשפחת צוקרמן'
הקשר בין משפחת לנדא הרבנים מבני ברק למשפחת צוקרמן
06/07/2017 | 09:42
3
84
שלום לכולם,
סבי נקרא אריה (ליובה) צוקרמן ושם אביו פרץ לנדא-צוקרמן. לפי מה שהבנתי מסבתי שם המשפחה המקורי היה לנדא ובעקבות דרישות גיוס לצבא הם אימצו את השם צוקרמן שהיה של קרובים שהתגייסו ובכך מולאה המכסה המשפחתית. במעבר הדורות לסבי השם לנדא נעלם אולם אצל הסב הרבא היה שימוש בשני השמות.
הסב רבא נולד בגורודוק שבאוקראינה שהינה ליד לבוב ואם הבנתי נכון מוצא משפחת לנדא הרבנים מבני ברק הינה מעיירה שהינה גם ליד לבוב.
האם למישהו יש פרטים (מעבר ל-JEWISHGEN) על עיירות באיזור לבוב (בעיקר גורודוק) ואולי עץ משפחה רחב של משפחת לנדא?
תודה
פלי
לצפיה ב-'יש לי מידע לא מאומת'
יש לי מידע לא מאומת
08/07/2017 | 23:41
1
66
ידוע לי על משפחת לנדאו ממרקובה ומלנצוט (במחוז לבוב) שהם צאצאי הנודע ביהודה (הרב יחזקאל סגל לנדא). בעץ משפחה זה אין את השם פרץ לנדא-צוקרמן.
(הייתי בקשר עם חוקר משפחת לנדאו מאיזור זה והוא סיפק לי את עץ המשפחה שלו.)
כמובן שייתכן מאד שמדובר בענף אחר של אותה המשפחה.
למיטב זכרוני משפחת הרבנים לנדא מבני ברק גם בעלי אותו ייחוס.
אמיר
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/07/2017 | 07:30
19
לצפיה ב-'משפחת לנדא היתה ענפה מאד'
משפחת לנדא היתה ענפה מאד
18/07/2017 | 15:41
18
והיו המוני ענפים של בני המשפחה בכל ערי הסביבה.
לצפיה ב-'משפחתן של אלקה ורבקה קסטנבוים/קסטנבאום - עדיין תעלומה'
משפחתן של אלקה ורבקה קסטנבוים/קסטנבאום - עדיין תעלומה
05/07/2017 | 23:10
4
120
 לאחר עזרה של חברים בפורום, ולאחר שנוצר קשר עם צאצאי רבקה, אני מרכזת את המידע / זכרונות שהתאספו,ומנסה להבין.

אלקה ילידת 1896, ורבקה ילידת 1905 בנות אריה ישעיהו (לעיתים שעיה, לעיתים osias) קסטנבוים, ומרים לבית כץ. ככל הנראה ילידות ברודי.
 ידוע בוודאות שהאחיות גדלו בבית קרוביהן, משפחת יחזקאל וגולדה שוסטק ברובנו. (אני בקשר עם בני המשפחה). ההתייחסות המשפחתית בשני הכיוונים היא כאילו הזוג שוסטק הם דודים של הבנות אין לי מידע לגבי משפחתה של גולדה - שם נעוריה היה יכול להיות מפתח לחידה.
 מדוע גדלות במשפחה אחרת? השערה: היו יתומות לפחות מאחד ההורים.
 אלקה נישאה בשנת 1924, וההזמנה לחתונה חתומה ע"י ישעיהו קסטנבוים ורעייתו. כלומר, האב היה בחיים בשנה זו. 
 אם ככה, כנראה שהאם נפטרה
 במשפחת רבקה יש קבלה משנת 1938 המעידה על כך ששלחה כסף למרים קסטנבאום בברודי, פולין. כלומר - נראה שגם האם היתה בחיים בעת שגדלו בבית הדודים. בניה ציינו שגילתה שאמה נפטרה לאחר שלא נמצא דורש לכסף. לא ברור אם מדובר דוקא בהעברה זו.
  ב"גשר גליציה" מצאנו צילום של מצבות מברודי:
         מרים יענטא קעסטנבוים בת יעקב ישראל אשת ישעיה - נפטרה ב 1910, לכאורה יכולה להיום האם, אבל מועד הפטירה אינו מתאים. בנוסף, על המצבה כתוב: ביתה היחידה תבכה את מותה...
          שפרינצה קעסטנבוים בת ישעיה הכהן - נפטרה 1911. האב יכול להתאים, השם אינו מוכר במשפחה.
          אריה קסטנבוים בן דב הכהן, נפטר 1903. רבקה נולדה שנתיים לאחר מכן, כלומר הוא אינו אביה.
          אסתר יוטא קסטנבאום, נפטרה 1892. לא ברור אם היא שייכת למשפחה
יצויין כי לשלוש המצבות הראשונות יש תבנית דומה.
 רבקה קראה לבנה הבכור, על שם אביה שנפטר ב 1931. היא ציינה שאם היתה יודעת ב1941 שאמה כבר לא חיה היתה קוראת לבן שנולד באותה שנה על שמה. מכאן שההודעה על פטירת האם הגיעה אליה באיחור רב.
 אלקה קראה לבנה יליד 1933 על שם אביה.
 בין התמונות שרבקה שמרה יש אחת עליה כתוב: לאחותי היקרה, אלה אשתי ושייע לייב שלי. חתום: יענקל. הבחור חשוד להיות אח שקרה לבנו על שם אביו.

בניה של רבקה מציינים שאימם מעטה לדבר על עברה בכלל על משפחתה בפרט, ובכל זאת ציינה:
היא אחת מתשעה אחים ואחיות
אביה היה נשוי פעמיים

נראה לי שכינסתי את כל המידע שיש לי. 
עולה כאן שאלה נוספת: האם אריה ישעיהו היה נשוי פעמיים, ובשני המקרים שמה היה מרים? האם רבקה שלחה את הכסף לאמה החורגת?

אשמח לתובנות שלכם או לרעיונות היכן להמשיך לחפש.
תודה מראש!

לצפיה ב-'שוסטק'
שוסטק
06/07/2017 | 18:37
3
71
דברת איתי לפני כמה שנים(לא העלינו דבר),רק רציתי לציין,שהיו מקרים,שילדים גדלו אצל משפחות אחרות,שלא היו בהכרח דודים או בני דודים,בארץ קראנו להם קוזינים וקוזינות והם לא היו בני משפחה.אבי ציין פעם,שאמו היתה אישה כל כך טובה שאספה,התבקשה?לגדל שני ילדים,לדבריו,אפילו לא היו בני משפחה, אמר ושכחנו הכרנו אותם בארץ,והם נחשבו משפחתינו,לפני זמן לא רב ביקשתי להכניסם לעץ משפחה,ואז התברר כי אינם בני דודים,ולא מרובנו,אלא ממקום קטן,קליין סליש, (מי שמע)אבל היו מיודדים,עם בן-דוד אמיתי,שגר בקוסטופול,והוא זה שביקש.למה כל הספור הזה?דודים הם לא בהכרח דודים,כפי שאמרתי לך בזמנו,אחת האחיות של סבתי,היתה נשואה ליעקב שוסטק,מרובנו,משפחה אמידה,סביר להניח ?שמעט השוסטקים בסביבה השתייכו לענפי המשפחה הזאת,מדף-עד שראיתי,היה יחזקאל שוסטק אשתו איטל-אטל ,בקורץ,ועוד אחד בטוטשין,כולם מאותו אזור,מי שהוא?שגר ברובנו?והכיר את קסטנבאום ?(שידך) ביניהם.דרך שוסטק לא יימצא הפתרון ,לדעתי,אלא דרך קסטנבאום שגרו באזור רובנו.

לצפיה ב-'תודה, פגי. הבעיה היחידה היא שאין את מי לשאול.'
תודה, פגי. הבעיה היחידה היא שאין את מי לשאול.
07/07/2017 | 15:01
2
49
אני חופרת כבר כמה ימים ברשומות של גשר גליציה ושל ארכיוני פולי בחיפוש אחר קסטנבוימי חשודים, אבל טרם מצאתי קצה חוט.
לעניין קרבת המשפחה, לא פסלתי את האפשרות בגלל הקדשות שמצאתי על תמונות שנמסרו מאחד לשני בין דיירי בית שוסטק, ובכולת נמצאת הקידומת "בן/בת דוד". לא ממרחק זמן, ולא בהקשר של ניצוי שואה שמשפחתם נעלמה. אבל כמו שכתבת, ככה התייחסתי לשידוך בין שתי המשפחות עד שראיתי את התמונות הללו, שאינן מעטות.
לצפיה ב-'שוסטק'
שוסטק
08/07/2017 | 11:57
1
47
הכנסי בבקשה,לארכיון לוחמי בגיטאות,ותחת השם צבי גרש שוסטק,ישנן מס תמונות,הסתכלתי שנית, ומשום מה כתוב?שהוא נולד בלובלין ??לא הבנתי מה הוא עשה ,שם?זה האיש בודאות, נולד וגר ברובנו ,ולמד בצרפת,ולובלין היא הפתעה,לא כתבת מאיזה שנים התמונות שבידיך,אולי ?כמה שזה מוזר,האיש נמצא בתמונה??
לצפיה ב-'שלושה צביים...'
שלושה צביים...
11/07/2017 | 19:33
34
מצאתי את צבי גרש, וצרפתי אליו את זיסקינד צבי ואת צבי...
יש דמיון מה, אבל אני בספק.
לצפיה ב-'צבא הפולני בשנות השלושים'
צבא הפולני בשנות השלושים
07/07/2017 | 15:08
3
135
שלום רב בימים האחרונים נודע לי שאבי שירת בצבא הפולני כנראה בשנות השלושים. הוא עלה לארץ ב1935
איך אני יכולה לקבל מיידע באיזה שנה התגייס לצבא הפולני עד מתי שירת שם ומה עשה שם .הוא לא סיפר לנו ששירת בצבא הפולני ידעתי ששירת במלחמת השחרור בארץ. יש לי תמונה שלו עם מדים פולניים.
לצפיה ב-'לצבא הפולני התגייסו בגיל 21...'
לצבא הפולני התגייסו בגיל 21...
07/07/2017 | 18:57
106
אז לפי שנת הלידה של אביך את יכולה לשער מתי גויס לצבא.
כמו בארץ, גם שם מן הסתם היו שגויסו טיפה לפני הזמן והיו שדחו קצת את הגיוס.
לצפיה ב-'לפנות לארכיון של הצבא הפולני'
לפנות לארכיון של הצבא הפולני
12/07/2017 | 14:19
1
58
זה המייל שלהם: caw.kwerendy@wp.mil.pl
במייל יש לכתוב את הפרטים הבאים של אביך: שם ושם משפחה מקורי (אם שונה בארץ), שם אביו ושנת הלידה שלו. נסי לאתר כיצד אביך איית את שמו במקור, זה יכול לקצר את זמן החיפוש.
ממליץ לציין שאת חוקרת את ההיסטוריה המשפחתית ורצוי ביותר לצרף גם את התמונה של אביך במדי הצבא הפולני (אגב, את בטוחה שאלו מדים פולניים?).
לצפיה ב-'צבא הפולני'
צבא הפולני
12/07/2017 | 20:15
73
תודה רק לאחרונה נודע לי שהיה שעזב את הבית והתגייס לצבא אני אצרף את התמונה  אבי הגיע לארץ ב1935 
לצפיה ב-'שורשים של משפחתי-משפחת פישר'
שורשים של משפחתי-משפחת פישר
05/07/2017 | 19:46
6
306
שלום רב,
שמי רובי אהרוני ואני צאצא של משפחת פישר. למשפחתי ענפים ידועים של משפחות כמו גויטיין, בנעט ודושינסקי שהרבה דובר ונכתב עליהם, אך מעט מאוד ידוע לי על הענף של משפחת פישר שאליו למעשה אני מיוחס בן אחר בן. סבי ירחמיאל דב, היה בן יחיד שעיברת מפישר לאהרוני כשעלה לארץ וכך גם אביו ולא הצלחתי למצוא קרובי משפחה במעגלים רחבים יותר. המידע שיש לי הוא שאנחנו כהנים ומוצא המשפחה הוא מאיזור בודפשט בהונגריה, אך יתכן שהגיעו מאיזורים אחרים בקיסרות האוסטרו-הונגרית כמו צ'כיה או סלובקיה. סבא רבה שלי נקרא אהרון פישר ז"ל והוא היה נשוי למרים  פישר ז"ל לבית אדלר. אם אני זוכר נכון סבי ז"ל סיפר לי פעם שלסבו קראו פליקס פישר ולסבא רבא שלו קרו משה פישר. אשמח לדעת האם יש למשיהו מידע על משפחות פישר שהם כהנים והאם יש להם מוצא אחד או שכהנים שונים נקראו פישר באופן בלתי תלוי. כמו כן, האם ידוע למישהו  על אישים בשם אהרון, פליקס או משה פישר שהם כהנים ומוצאם באיזור הונגריה/צ'כיה/סלובקיה.
תודה רבה, רובי
לצפיה ב-'פישר'
פישר
05/07/2017 | 23:58
3
109
תראה כאן לגבי משפחת פישר הכהנים מהונגריה שיתכן מאוד שאתה קשור אליהם..

על פי מצבתו של סבא-רבה שלך אהרן פישר לאביו קראו משה ולא פליקס. כמו כן מצויין שהיה פרנס קהילת נייפסט - שהיא חלק מבודפשט.
לצפיה ב-'תודה רבה אסף על המידע הוא קידם אותי מאוד! '
תודה רבה אסף על המידע הוא קידם אותי מאוד!
07/07/2017 | 03:09
2
60
אכן, עם מצבות אי אפשר להתווכח. הסתמכתי על מה שזכרתי כנער צעיר שסבא שלי סיפר לי, אך כנראה זכרתי לא נכון ומשה היה אביו של אהרון פישר ולא סבו. מצירוף  המידע שעל המצבה ומהמאמר שצירפת אני משער שמשה היה בנו של יהושע זליג פישר ואולי בלבלתי זליג עם פליקס בגלל הצליל הדומה...
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
07/07/2017 | 14:53
1
46
תבדוק את העץ הזה

אני במקומך הייתי ממשיך לחפש ראיות יותר ברורות ולא מסתמך רק על השערות.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/07/2017 | 12:22
17
כן בוודאי שאני לא מסתמך על השערות. אני די חדש בתחום הגניאולוגי וכבר קיבלתי ממך מס' כלים שלא הכרתי והתחלתי לבדוק את המקורות ולהצליב ביניהם מידע. כמובן, שאני אשמח להגיע למקורות נוספים, אבל בהחלט נתת לי עם מה להתחיל...
לצפיה ב-'שורשי משפחת אהרוני-פישר.'
שורשי משפחת אהרוני-פישר.
09/07/2017 | 13:01
1
60
מאחל לך הרבה הצלחה. אל תסתמך על הזכרון תשתדל לראיין ןלהקליט את אביך ואת הדודות שלך. 
לצפיה ב-'זה בהחלט רעיון טוב! תודה!'
זה בהחלט רעיון טוב! תודה!
10/07/2017 | 12:24
14
לצפיה ב-'הצבא הפולני'
הצבא הפולני
06/07/2017 | 13:58
7
118
שלום
מבקשת את עזרתכם בנוגע לארכיון הצבא הפולני . כתבתי לארכיון לגבי חיפוש אדם שגויס לצבא הפולני אחרי תום לימודיו (גיל 17 ?) כנראה בין השנים 1930 -1934 .הם מצאו את שמו אצלם אך לא יכולים  לתת פרטים נוספים ,לשם כך מבקשים מס' ת.ז שם הגדוד מקום שירות וכו' .אין בידי פרטים אלא ,ולמעשה ,זאת האינפורמציה שאני מנסה להשיג . מה עושים ?בתודה צפרא .
לצפיה ב-'כדאי לך לנסות לפנןת לחברנו בפורום אלי בראונר'
כדאי לך לנסות לפנןת לחברנו בפורום אלי בראונר
06/07/2017 | 21:37
93
שיש לו ידע רב בנושאים צבאיים כגון זה שלך.
לצפיה ב-'לא להתייאש'
לא להתייאש
12/07/2017 | 14:12
5
44
כשפניתי אליהם בפעם הראשונה לגבי סבא שלי, הם אמרו לי שאין להם מידע אודותיו.
לאחר שנה ניסיתי שוב ואז הם גילו הכול: מתי התגייס, באיזו יחידה שירת, דרגה וכו'.
יש לקחת בחשבון ש:
1. הם לא ממהרים לנפק מידע לכל אחד (בגלל כל סיפור הדרכונים הפולנים הנחשקים מאוד היום). אם האדם שאת מחפשת הוא קרוב משפחה ואת מחפשת מידע במסגרת מחקר גנאולוגי כדאי מאוד לציין זאת. אם יש לך תמונה שלו במדים אז מומלץ ביותר לשלוח אותה במייל הבקשה.
2. חלק מהמסמכים הרלוונטיים אבדו במהלך מלחה"ע השנייה ואולי באמת אין להם מידע נוסף, למרות שאם הם מצאו את השם אז מוזר שלפחות לא שלחו לך את המסמך שבו הוא נמצא.
לצפיה ב-'הצבא הפולני.'
הצבא הפולני.
12/07/2017 | 16:11
4
43
אבי שירת בצבא הפולני ונודע שלי שהיה שבוי מלחמה. באתר /www.straty.pl/index.php/en/szukaj-w-bazie
מצאתי שאבי היה שבוי מלחמה. רשמתי רק שם פרטי ושם משפחה, כי כל המוסיף גורע. קיבלתי 4 שמות עם אותו שם פרטי ושם משפחה, אך ברביעי ברשימה רשום שנולד בוינה, רכן אבי נולד בוינה. לחצתי על מספר 4 שמשמאל לשם, נפתח חלון ובו רשומים פרטים על אבי בצבא הפולני. עם זה אפשר לפנות לארכיון של הצבא הפולני, אך אני פניתי קודם לצלב האדום הבינלאומי בג'נבה, וקיבלתי בדואר צילום של שני תעודות שבוי של אבי. את זה אני מתכוונת לשלוח לארכיון הצבא הפולני, לקבל עוד פרטים על אבי.
אם את רוצה את עזרתי, כתבי לי את שם אביך המקורי בפולין באותיות לטיניות? 
לצפיה ב-'צבא הפולני'
צבא הפולני
12/07/2017 | 20:54
3
41
לא הצלחתי כתוב שאין מיידע אשמח אם תעזור לי שמו באיר מנדל bauer mandel או bayerבפולין בארכיון העיירה  רשום שם המשפחה bauer יליד 1909 נולד piaski lobalski שם האב יחיאל אמא ברנידל
לצפיה ב-'היכן כתוב ?'
היכן כתוב ?
13/07/2017 | 08:35
1
37
לא הבנתי האם פנית לארכיון הצבא הפולני במייל או שחיפשת באתר שלהם.
חיפוש באתר לא רלוונטי - אין להם מאגר דיגיטלי של שמות האנשים ששירתו בצבא.
פנייה במייל לארכיון הצבא הפולני מצריכה סבלנות - אם תקבלי מהם תשובה שבה הם מבקשים את הכתובת שלך בארץ זה אומר שהם מצאו משהו (אם הם מוצאים משהו הם לא שולחים חזרה במייל אלא רק בדואר רגיל).
אומר שוב, אם יש לך תמונה של האב במדים פולניים אזי רצוי ביותר לשלוח להם אותה ולבקש שיחפשו בשנית.
מה שכן נחמד, זה שהם לא מבקשים תשלום עבור שירותיהם, בניגוד לארכיונים אחרים.
לצפיה ב-'צבא פולני'
צבא פולני
13/07/2017 | 15:25
30
תודה לך אני אפנה במייל חיפשתי באתר
לצפיה ב-'הצבא הפולני'
הצבא הפולני
15/07/2017 | 15:37
28
ניסיתי באתר שכתבתי לך, גם לפי BAUER וגם לםי BYYER, ואכן אינו מופיע כשבוי מלחמה. כדאי לנסות לפנות ליד ושם שלהם יש אפשרות להתחבר לכל מיני רשימות.ואולי הם יציעו לך מה לעשות. כמו כן כפי שנכתב קודם כדאי לפנות לאלי בראונר שמתמצא בנושא.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו