לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1197211,972 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'משפחות כ"ץ - רודיק - מאן'
משפחות כ"ץ - רודיק - מאן
17/05/2018 | 12:27
180
מחפש נתונים על המשפחות הנ"ל מהעיירה יגלניצה
לצפיה ב-'לאה מוזורי'
לאה מוזורי
17/05/2018 | 00:45
134
לפי התמלול של בליוןגרייבס אין בבית העלמין החדש  בנצרת עלית לאה מוזורי
יכול להיות שהיא עדין חיה 
לצפיה ב-'ארזבט- לאה שקלושי'
ארזבט- לאה שקלושי
13/05/2018 | 20:41
23
165
מבקשת את עזרתכם.התגיסותכם לנושא הבא שאני מעלה.
פוסט של חבר קבוץ, שהחליט בגיל 71 לנסות למצוא את אימו.
להלן הספור של דני שגיא חבר קבוץ מצובה, וצרוף תמונה. הוא העלה אתמול את הפוסט לפייסבוק בתקווה לקבל עזרה.
אני נרתמת לבקשתו ואשמח לרעיונות נוספים מהחברים כאן.
עד כה נמצאו רק העדויות של אביו ביד ושם ושל אחיו של אביו אליהו שיקלושי. תודה לכולם

אף פעם לא קראתי לה: "אמא".

החודש לפני 71 שנה הגיעה האשה שבתצלום לבית החולים הצבאי בניקוסיה, שם נולדתי. היא ילדה אותי וטיפלה בי בשנותי הראשונות, אבל היא אינה מופיעה בזיכרונות הילדות שלי. אני יודע עליה רק פרטים בודדים. היום אני כבר סבא בעצמי, אבל אני עדיין מחפש את אמא שלי.

שמה היה ארזבט שיקלושי, היא הייתה רקדנית, ילידת הונגריה, ניצולת שואה. אבא שלי, ראובן שיקלושי ז"ל, הכיר אותה אחרי המלחמה, ויחד הם עלו לאניית המעפילים "כנסת ישראל", שנתפסה על ידי הבריטים מול חופי חיפה ונשלחה בחזרה ללב ים. אמא שלי הייתה אז בהריון. בסוף מאי 1947 היא ילדה אותי במחנה חורף 64 בקפריסין.

אינני יודע מתי ואיך הצליחו הורי לעלות לישראל ולהגיע להכשרה בקיבוץ דגניה ב ומשם לקיבוץ מצובה, שבו אני מתגורר עד היום. כשהייתי בערך בן שנתיים היא עזבה את אבא שלי, את הקיבוץ וגם אותי. אני לא זוכר את היום הזה, אבל מאז אני מחפש אותה.

אבא שלי, כמו רבים מבני דורו, מעולם לא דיבר על זוועות השואה, וגם עליה הוא לא רצה לדבר. כששאלתי שאלות, כשרציתי לחפש אותה, הוא התנגד נמרצות. השמועות שהתגלגלו לאזני לאורך השנים מוטלות גם הן בספק. נאמר שהיא עזבה את הארץ והשתקעה בקפריסין התורכית, אולי התחתנה שם, אולי נולדו לה ילדים. אולי יש לי אחים שאינני מכיר?

בקיץ האחרון נסעתי עם משלחת של ילדי קפריסין, שכמוני נולדו במחנות המעפילים, אלף פעמים יעצו לי לעזוב את זה, להשאיר את העבר מאחור, "מה שהיה היה". אבל האישה הזאת הייתה אמא שלי.
אני רוצה לבקש מכם לשתף את הפוסט הזה ולתייג בו אנשים שעשויים לסייע לי בפיסת מידע או בעצה. אולי בזכותכם אצליח להתחקות אחרי מסלול חייה. למצוא קצה חוט. אולי בזכותכם אצליח להבין.

בתודה ובתקווה, דני
לצפיה ב-'סיפור מעניין מאוד. האם נבדקו חומרים בארכיוני'
סיפור מעניין מאוד. האם נבדקו חומרים בארכיוני
13/05/2018 | 22:10
131
הקיבוצים הרלוונטיים (דגניה ב', מצובה)? יכול להיות שיהיו שם רמזים כלשהם.

כמו כן, לאור סיפורים רבים שצצים לאחרונה - כדאי לשקול לערוך בדיקת DNA מתאימה, אולי גם משם יצוץ משהו מתישהו...
לצפיה ב-'מחנה מעפילים עתלית'
מחנה מעפילים עתלית
14/05/2018 | 08:03
1
101
בחיפוש במחנה מעפילים עתלית: 
http://maapilim.org.il/
נמצא כי האם נולדה בשנת 1925 בהונגריה. מופיעה ברשומות כ- לאה שיקלושי
על האב ראובן שיקלושי נמצאו הפרטים הבאים:

שם מלא: שגיא ראובן 
שם פרטי קודם: רוברט 
שם משפחה קודם: שיקלושי, שפילמן 
תאריך לידה : 01.01.1926 
שם אב: אלדר 
שם האם: וילמה 
תנועת נוער: מכבי הצעיר 
אופן עליה: דרך הים 
מקום לידה: הונגריה / Hungary 
העפלה מ/ב: כנסת ישראל 

על האם כתוב:
שם מלא: שיקלושי לאה 
תאריך לידה : 1925 
אופן עליה: דרך הים 
העפלה מ/ב: כנסת ישראל 
מחנה מעצר: קפריסין - מחנה 64 (מחנה חורף) 

על הבן דן (מבקש העזרה בחיפוש אימו:)

שגיא דן (דני)
שם מלא: שגיא דן (דני) 
שם משפחה קודם: שיקלושי 
תאריך לידה : 28.05.1947 
שם אב: ראובן 
שם האם: לאה 
אופן עליה: ילידי מחנות מעצר 
מקום לידה: קפריסין / Cyprus 
מחנה מעצר: קפריסין 

מחנה חורף 64 קפריסין

נסיבות פתיחת המחנה
מחנה 64 היה מחנה החורף הראשון. הוא נבנה בנובמבר 1946 ונפתח בדצמבר 1946 עקב התנאים הקשים ששררו במחנות הקיץ. הראשונים ששוכנו בו היו מעפילי "כנסת ישראל" ו-"רפיח

תאור המחנה
מחנה 64 הוקם ממזרח לכביש פמגוסטה-לרנקה. לעומת מחנות הקיץ, מחנה 64 היה מתוכנן. המחנה היה בנוי מצריפי פח (Nissen Huts). הצריפים נבנו בגושים צפופים. כל צריף הכיל 12-16 אנשים (צריפי הנוער הכילו 18-20 צעירים). במרכז המחנה מוקמו מבני הציבור: חדרי אוכל, מטבחים, מחסנים, מועדון ותאי שירותים ומקלחות. במחנה 64 היה מגרש כדורגל ובמאי 1947 נפתח בו בית התינוקות המרכזי של מחנות החורף. במחנה 64 שוכנו משפחות רבות

לצפיה ב-'1948-בוצע מפקד האוכלוסין הראשון(תחת עוצר)'
1948-בוצע מפקד האוכלוסין הראשון(תחת עוצר)
14/05/2018 | 20:43
75
המפקד -היה פתיח לניפוק מספרי תעודות זהות,נופקה סידרה לעולים חדשים ולתינוקות שלא נולדו בארץ-במחנות,הסידרה מתחילה ב-01,כך ששלוש המספרים שלכם כנראה עוקבים,מי שלא היה עדיין בארץ?מספר תעודת העולה,נמסר לרשות ההגירה,שמאוחר יותר נמסר למשרד הפנים,שניפק תעודת זהות.ישנם חומרים בארכיון הציוני-סימול חטיבה-j21,ארכיון המדינה, ארכיון הגונט-jdc ,ועוד,אם "השמועה "נכונה:?ועזבה את הארץ?שמה יופיע במשרד הפנים.,כפי שנמסר מרשות ההגירה.
לצפיה ב-'מחכים לתשובה מארכיון דגניה ב''
מחכים לתשובה מארכיון דגניה ב'
14/05/2018 | 08:09
9
65
בארכיון במצובה  לא קיים מידע נוסף אחר על לאה שיקלושי

לצפיה ב-'ממליצה לפנות לחני גת מיד ושם'
ממליצה לפנות לחני גת מיד ושם
14/05/2018 | 09:45
79

ספרית השלוחה - תוכניות חינוכיות ייחודיות - שירותי יעץ לתיאום ביקור בספרייה : טל. 03-5718197 שלוחה 7 או במייל: hani.gat@yadvashem.org.il 
לצפיה ב-'אליהו שיקלושי'
אליהו שיקלושי
15/05/2018 | 19:00
7
62
בראשל"צ קבור מישהו בשם אליהו שיקלושי. אמנם שם-האב, המופיע על המצבה, הוא יעקב (ולא אלדר כפי שרשמת), אך שם האם, וילמה, מחשיד שאליהו היה אולי אחיו של ראובן (רוברט). האם במשפחתו של אליהו לא יודעים שום דבר אודות לאה (ארז'בט)? אם לא מוכרים הצאצאים של אליהו, האם ניסיתם לחפש כאלה? 

אליהו שיקלושי: https://tinyurl.com/y86mb4sk

לצפיה ב-'אליהו שיקלושי'
אליהו שיקלושי
15/05/2018 | 19:51
6
52
אחיו של ראובן שגיא
שם המשפחה המקורי  בהונגריה שפילמן- אח"כ שונה לשיקלושי (על האונייה כנסת ישראל)- ואח"כ לשגיא
אליהו היה אחיו
לצפיה ב-'ובמשפחתו של אליהו איש אינו יודע מאומה אודות לאה?'
ובמשפחתו של אליהו איש אינו יודע מאומה אודות לאה?
15/05/2018 | 21:24
2
38
לצפיה ב-'לא ידוע'
לא ידוע
15/05/2018 | 21:32
34
לצפיה ב-'לא ידוע'
לא ידוע
15/05/2018 | 21:44
33
שני האחים אליהו וראובן שיקלושי  היו על אותה האונייה בדרך לישראל כשעלו ארצה ולא ניפגשו אחד עם השני.  גם כשגורשו לקפריסין ושהו שם במחנה -לא נפגשו. 
רק בעתלית מאוחר יותר נפגשו.....
בכל אופן אליהו כבר נפטר, גם ראובן נפטר. לא ידועים פרטים במשפחה על לאה.
לצפיה ב-'איזה שמות כתובים ביד ושם?שפילמן או שיקלושי?'
איזה שמות כתובים ביד ושם?שפילמן או שיקלושי?
16/05/2018 | 07:39
2
50
אם השם המקורי הוא שפילמן?ושני האחים לא נפגשו לא באוניה ולא בקפריסין,ועדין בחרו באותו שם משפחה,בזמן כל שהוא,?לא כל כך מובן?
לצפיה ב-'שם משפחה שיקלושי'
שם משפחה שיקלושי
16/05/2018 | 11:31
1
46
אליהו שינה את שם המשפחה לשיקלושי לאחר שניפגשו. משפחתו נשארה עם שם המשפחה עד היום.
דני (הבן), שינה שם משפחתו ל"שגיא" לאחר נישואיו. ואז אביו שינה אף הוא את שם המשפחה לשגיא.
לצפיה ב-'ביד ושם '
ביד ושם
16/05/2018 | 11:38
54
הדפים לזכרם של ההורים- אלדר ווילמה  בשם  משפחה -שפילמן (SPIELMAN(N
ומוסרי העדויות הם ראובן שגיא, ואליהו שיקלושי

לצפיה ב-'ניסו לרצוח אותה ב 1951 (מארכיון עיתונות עברית...)'
ניסו לרצוח אותה ב 1951 (מארכיון עיתונות עברית...)
15/05/2018 | 18:19
9
105
היא מוזכרת בשתי כתבות בעיתון "חרות" ובעיתון "הבקר".
ב 21 באוגוסט נכתב שהרקדן דוד רוסו נאשם בניסיון לרצוח את לאה שקלושי.
ב 31 באוקטובר 1951 נגזר עונשו ל 3 שנות מאסר. מצויין שירה בה שתי יריות באולם "הקזינו" בחיפה.

האם מישהו יודע איך לגשת לארכיון בית המשפט ולפתוח את התיק הזה? אולי תהיה שם כתובת או רקע נוסף עליה...?
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
15/05/2018 | 18:33
8
87
אם תחפש "דוד רוסו" ותצמצמו לשנים הרלוונטיות תקבלו  כתבות נוספות על נסיון הרצח ועל עיסוקיו המעניינים של דוד רוסו בבית הכלא.

בכתבה מ'מעריב' מדצמבר 1951 נכתב כי רוסו מרצה עונשו עבור "רצח הרקדנית" (כנראה הכוונה לניסיון לרצח)
לצפיה ב-'ניסיון לרצח בשנת 1951'
ניסיון לרצח בשנת 1951
15/05/2018 | 19:54
7
92
אמת לאמיתה.
שוחחתי עם דני שעה ארוכה, וכפי הנראה הרבה פרטים מילדותו מודחקים.
עם העלאת הנושא ושחזור הפרטים דברים צפים ועולים.

לצפיה ב-''
16/05/2018 | 08:46
6
22
לצפיה ב-'קפריסין הטורקית- פמגוסטה'
קפריסין הטורקית- פמגוסטה
16/05/2018 | 12:12
5
73
הועלתה סברה שכפי הנראה לאה עזבה את הארץ לקפריסין, לפמגוסטה נישאה כפי הנראה לגוי ואף נולדו 2 ילדים בן ובת.
האם למישהו יש רעיון כיצד לחפש בקפריסין? (אני פניתי לרב המקומי דרך הפייסבוק- שמו חיים הילל אזימוב טרם נעניתי) רעיונות נוספים
לצפיה ב-'אל תשללי את האפשרות של לונדון'
אל תשללי את האפשרות של לונדון
16/05/2018 | 12:28
4
66
באתר של FamilySearch מופיעים פרטים אודות מישהי בשם Erzsebet Siklosi, שנישאה בשנת 1963 בלונדון (רובע צ'לסי). למרבה הצער אין רישום מקורי, וזהו רק אינדקס, כך שהפרטים מועטים, ולא מופיעה שנת-לידה.

עם זאת, מכיוון שדני נולד בשנת 1947, ואין לו כל כך זכרונות-ילדות, סביר שעזבה כשהיה מאד צעיר. בנוסף, לאור העובדה שקפריסין היתה בעבר בשליטה בריטית, המעבר לאנגליה עשוי להיות הגיוני, ושווה לפתוח את הראש לעוד אפשרויות. 

מנסה לקשר לפרטים (צריך להירשם או להיכנס תחילה אם את כבר רשומה):

לצפיה ב-'שם הבעל'
שם הבעל
16/05/2018 | 18:01
62
מופיע גם שם החתן: Elene'r Farnos
אז אולי מעתה צריך לחפש אחרי  Erzse'Bet Farnos ...
לצפיה ב-'כמו כן'
כמו כן
16/05/2018 | 18:22
2
49
בחיפוש ב FamilySearch מופיע Elemer Farnos שנולד ב 1934 ונפטר ב Brent, London ב 1995
ב 1970 נולד באותו מקום אדם בשם Thomas Leslie Farnos ויש עוד כמה רישומים עם שo המשפחה הזה שנולדו שם.
לצפיה ב-'כנראה שזו לא הארזבט שאנחנו מחפשים'
כנראה שזו לא הארזבט שאנחנו מחפשים
16/05/2018 | 19:55
1
45
יש עץ של הנ"ל ב Familysearh שבו מופיע שארזבט נולדה בהונגריה ב 1934, שם האם: אלינור. נפטרה ב 2002. תומס פרנוס הוא אכן בנה.
שנת הלידה לא מתאימה...
לצפיה ב-'לא הייתי ממהרת לפסול ע"ס שנת-הלידה שמופיעה בעץ'
לא הייתי ממהרת לפסול ע"ס שנת-הלידה שמופיעה בעץ
16/05/2018 | 20:31
45
איננו יודעים מה המקור עליו מבוססת שנת-הלידה שבעץ, מה גם שהעניין של שנת-הלידה חמקמק, בלשון-המעטה... 

אם יש אפשרות ליצור קשר עם מי שהעלה את העץ, בהחלט כדאי לנסות ליצור עימו/ה קשר, כמו גם לנסות לאתר את תומס פרנוס, הבן. 
לצפיה ב-'מפקדי מונטיפיורי'
מפקדי מונטיפיורי
14/05/2018 | 10:57
3
108
מישהו יודע מתי יש מצב לראות את האתר בעבודה נסבלת
לצפיה ב-'לא ברור לי כל כך למה הכוונה ב-"עבודה נסבלת"'
לא ברור לי כל כך למה הכוונה ב-"עבודה נסבלת"
14/05/2018 | 18:13
2
98
אבל אם הכוונה לכך שיש בעיה באתר, הרי שאצלי כרגע אין בעיה:

שרי
לצפיה ב-'הפורמט השתנה לגמרי ממה שהיה פעם'
הפורמט השתנה לגמרי ממה שהיה פעם
16/05/2018 | 12:24
1
47
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
16/05/2018 | 12:32
64
דף-החיפוש במפקדים הוא חלק מהאוצרות הקשורים במונטפיורי, אבל הדף עצמו לא השתנה, ונותרו בו אותן אפשרויות-חיפוש.
לצפיה ב-'בקשה להשתתפות בסקר חשוב על 23andMe'
בקשה להשתתפות בסקר חשוב על 23andMe
16/05/2018 | 10:09
202

בקשה להשתתפות בסקר חשוב על 23andMe

שלום לכולםן,
פנייה זו מיועדת ללקוחות של אתר הבדיקות הגנטיות 23andMe הנמצאים בין משתתפי הפורום הזה.
חשוב לנו לשמוע מה דעתכם על 23andMe בהקשר לשימוש האישי, המחקרי והעסקי שהם עושים ב- DNA שלכם. מדובר בסקר בינלאומי קצר, אנונימי כמובן, שאנו מעבירים לגולשים במדינות שונות. השתתפותכם תאפשר לנו לגבש דוח המסכם את חווית הלקוחות ולהשתמש בו כדי לחולל שינוי לטובת שקיפות והגינות.
הסקר נמצא בלינק הבא:
https://docs.google.com/forms/d/1Mp8WZsq-PQGpQO5S-...
ניתן ליצור עמי קשר להבהרות
בתודה מראש,
פרופ' אביעד רז, אוני' בן-גוריון
aviadraz@bgu.ac.il

לצפיה ב-'שורשים משפחתיים'
שורשים משפחתיים
14/05/2018 | 23:18
145
שלום נטע
שם של סבא שלי הוא אייזיק פטלשנקו 

לצפיה ב-'יעקב רוזן קניגסבוך'
יעקב רוזן קניגסבוך
14/05/2018 | 16:47
108
הי 
 בקשר לכתבתך על פורט סעיד
 מה המייל לך
לצפיה ב-'חיפוש שורשים יהדות חאלב ותורכיה- עג'מי אנג'ל עבוד ועבאדי '
חיפוש שורשים יהדות חאלב ותורכיה- עג'מי אנג'ל עבוד ועבאדי
14/05/2018 | 12:01
1
63
שלום רב
במסגרת ניסיון לאסוף מידע לבניית עץ אילן יוחסין להוצאת דרכון פורטוגלי עבור ביתי , נסחפתי בחיפוש ואני מעוניינת להשלים תמונת מידע מעבר לנדרש עבור מטלה זו .

מחפשת מידע על משפחת אבי -
משפחת עג'מי מחאלב :
סבי - ליאון עג'מי ז"ל עלה לארץ מחאלב לארץ בשנות ה-30 (מסתבר שהמשפחה במקור היא מאיראן )
סבתי- אסתר ז"ל (במקור משפחת אנג'ל) עלתה לארץ בשנות ה-40

מחפשת מידע על משפחת אמי . משפחות עבוד ועבאדי מתורכיה - המשפחות חיו במרסין ולפני זה במרעש .
עלו לארץ כזוג נשוי בשנת 1948 או 1949 ביחד עם אימי (שהייתה בת שנתיים)
באניה בשם דמיר היסר שיצאה מאיסקנדרון בתורכיה והגיעה לנמל חיפה.
אין לי מועד מדויק .
סבתי- רחל משפחת עבוד , אביה היה הרב חיים עבוד , סבה הרב יצחק עבוד . עלו ממרסין אך במקור ממרעש ולפני כן כנראה מחאלב .
סבי - מרדכי ז"ל משפחת עבאדי חקמז - ממרסין ובמקור ממרעש .

תודה רבה מראש על כל מידע או סיוע .
ציפי

לצפיה ב-'מידע נדרש בעניין משפחות עג'מי אנג'ל עבוד עבאדי'
מידע נדרש בעניין משפחות עג'מי אנג'ל עבוד עבאדי
14/05/2018 | 12:02
33
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי שם האם בתעודת לידה (רוסית, כתב מחובר, 1897)'
עזרה בזיהוי שם האם בתעודת לידה (רוסית, כתב מחובר, 1897)
13/05/2018 | 23:02
2
57
שלום, בתעודת רישום אוכלוסין מלוקוב, 1897 מופיע שם האם לא ברור. מצ"ב צילום של שם האם. ב- ViewMate  אמרו לי שזה Michla  או Mitla. 
לפי הידוע לי השם הוא מינדל או מינדלה. האם משהו מצליח לקרוא כך ? 
תודה

לצפיה ב-'כתוב MIDLA וליד זה MA'
כתוב MIDLA וליד זה MA
14/05/2018 | 09:47
1
26
לצפיה ב-'תודה לובה'
תודה לובה
17/05/2018 | 22:54
9
לצפיה ב-'משפחות ממונסטיר'
משפחות ממונסטיר
12/05/2018 | 17:50
1
88
שלום לכולם.
מצרפת תמונה בה מופיע סבי בנימין ברוך בצד הימני קיצוני, יליד מונסטיר. באותה תמונה מופיע בצד השמאלי, יושב, כנראה יוסף פסו. 

מצרפת גם תמונה של סבי לבדו.

האם מישהו מכיר את סבי, את חבריו? אשמח לפרטים.
תודה

לצפיה ב-'כתבתי לך בפרטי'
כתבתי לך בפרטי
13/05/2018 | 12:22
35
גם אני חוקר את יהדות מונסטיר-ביטולה ואשמח לעזור.
בינתיים, הנה לינק לאוסף תמונות של בני קהילת מונסטיר. האוסף נלקח ממרכז הקהילה ע"י השלטונות הבולגרים ששלטו שם לפני השואה.

אילן גיא
לצפיה ב-'סולוטבינו, אוקראינה - מחפשים מי נסע לשם'
סולוטבינו, אוקראינה - מחפשים מי נסע לשם
11/05/2018 | 12:51
5
120
שלום,

אנו מעוניינים לנסוע לעיירה זו (בה משפחתנו הייתה גרה עד מלחמת העולם השנייה) ורוצים להיתייעץ עם אנשים שכבר נסעו.  

נודה על כל קצה חוט בנושא!!

דפנה
לצפיה ב-'שלום דפנה וברוכה הבאה '
שלום דפנה וברוכה הבאה
11/05/2018 | 18:34
60
בתקווה שלכך הכוונה, כדאי לבדוק את דף-הקהילה במסגרת האתר של הג'ואישג'ן. כפי שתוכלי לראות בתפריט שבראש-הדף, הדף מכיל מידע בנושאים שונים, ואולי כדאי גם להתייעץ עם מי שמתחזק את הדף. אני מנסה לקשר ישירות אל הדף:

שרי 
לצפיה ב-'תודה! אבל הכוונה לאנשים שכבר ביקרו שם ויכולים לעזור בתכנון '
תודה! אבל הכוונה לאנשים שכבר ביקרו שם ויכולים לעזור בתכנון
11/05/2018 | 22:03
1
37
הנסיעה.
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין'
זה בדיוק העניין
11/05/2018 | 22:44
50
אפשר לנסות ליצור קשר עם מי שמתחזק את דף-הקהילה. ע"פ רוב האנשים הללו הם כאלה ששורשיהם שם, כך שיתכן שהוא או מי שמסייע בידו ביקר שם, ויוכל לסייע. 

בנוסף, נראה לי שעדיף להרחיב את הפנייה לתפוצה רחבה יותר, כמו לקבוצת-העניין (SIG) של הג'ואישג'ן, לקבוצת-העניין (SIG) של אוקראינה וזו של סב-קרפטיה בג'ואישג'ן. פנייה לשם אולי תזכה למענה ממי שביקר במקום. לשם כך יש להירשם חינמית לג'ואישג'ן ואח"כ להירשם לקבוצות-העניין (SIG) הרלוונטיות כדי שתוכלי לפרסם שם הודעה בנושא. הקישור לג'ואישג'ן:

מנסה לקשר לדף של ה-InfoFiles, שם תוכלי למצוא את הרשימה של ה-Special Interest Groups ותוכלי לבחור לאיזו להירשם:

לצפיה ב-'סולוטבינו - קרמרוצקי?'
סולוטבינו - קרמרוצקי?
15/05/2018 | 11:39
29
הי דפנה,
אני מניחה שאת מתכוונת לעיר שנמצאת סמוך לסיגט (רומניה), מעבר לנהר הטיסה (ולא לעיר בעלת שם מאד דומה שהיתה במחוז סטניסלבוב בגליציה).
אם כן, נדמה לי שידידנו המכונה קרמרוצקי ביקר שם.
נסיעה טובה!
אורית
לצפיה ב-'סולווטבינו'
סולווטבינו
13/06/2018 | 21:41
6
אם זה סולוטבינו, שנמצא בזקרפטיה, אוקראינה, יש עמותה יוצאי זקרפטיה 

הם גם מארגנים באוטובר טיול שורשים עם הדרכה בעברית. אני הייתי בזקרפטיה ב-2016. לא בעיה לטייל שם לבד. י שנהגים. מדריכים מקומיים שבמחירים מצחיקים עוזרים להסתדר שם.
לצפיה ב-'החלל צבי וכברג'
החלל צבי וכברג
08/05/2018 | 07:31
11
123
חוקרת אודות החלל צבי וכברג שנפל ונקבר בקיבוץ יד מרדכי 1948.
אין פרטים על שמות ההורים מקום ותאריך לידה. כנראה היה בשנות ה 20 לחייו. לחם בחטיבת הנגב של הפלמח.
רעיונות כיצד מאייתים את השם בפולנית, אנגלית, גרמנית?
מה מקור השם ובאילו ארצות מוצאים אותו? האם מישהוא נתקל כבר בשם זה?
תודה מראש
לצפיה ב-'אולי WAKBERG HERSZ'
אולי WAKBERG HERSZ
08/05/2018 | 11:18
2
33
לצפיה ב-'יותר נראה לי WACHBERG (לפחות בפולנית ובגרמנית)'
יותר נראה לי WACHBERG (לפחות בפולנית ובגרמנית)
08/05/2018 | 11:23
1
33
לצפיה ב-'בגרמנית יכול להיות גם VACHBERG'
בגרמנית יכול להיות גם VACHBERG
08/05/2018 | 11:25
19
לצפיה ב-'צבי וורכבורג'
צבי וורכבורג
08/05/2018 | 15:10
7
105
מצאתי ששם משפחתו כתוב במקומות שונים בצורות שונות. נראה שבאתר משרד הביטחון ואתר הפלמ"ח חל שיבוש של השם (?). בכל ידיעות העיתונות שמצאתי (מצ"ב קישורים) מופיע השם וורכבורג.

באתר יזכורוכברג צבי 
באתר הפלמ"חווכברג צבי
ברשימת חדר ההנצחה של יד מרדכי (כפי שמופיעה באתר יזכור) - צבי ווכבורג

בידיעות שהופיעו בעיתונות, מופיע השם צבי וורכבורג 
על המשמר, 14/12/1948 - צבי וורכבורג
על המשמר, 25/06/1948 - צבי וורכבורג
הצפה, 20/03/1950 - וורכבורג צבי
על המשמר, 06/05/1955 - צבי וורכבורג

לצפיה ב-'החלל צבי וורכבורג'
החלל צבי וורכבורג
08/05/2018 | 15:25
4
56
המון תודה על האינפורמציה
האם יש רעיונות מהיכן השם הזה וכיצד הוא נכתב?
לצפיה ב-'כשאין קצה חוט'
כשאין קצה חוט
08/05/2018 | 19:04
1
244
מעולם לא נתקלתי בשם דומה.גם במאגר יד ושם לא מצאתי שם דומה.
בימים ההם - לא כולם היו מוכרים בשמם המלא, וספק אם היה רישום מבוסס בכתב. העובדה שיש כמה גרסאות מעלה את החשד, שכל החברה קראו לו הרשל, ומי ששמע פעם את שם משפחתו - שךף מה ששלף מזכרונו, או שהעתיקו את מו מרשימה בכתב יד לא-ברור
אם המבוי סתום - הייתי "יורה" הצידה - אל שמות דומים אך שונים, הוכברג או  וורכמן (VERCHMAN) או וורבורג 
לצפיה ב-'sara wachberg-קבורה בבית הקברות היהודי-ורשה.'
sara wachberg-קבורה בבית הקברות היהודי-ורשה.
09/05/2018 | 07:46
26
לצפיה ב-'מצאתי ב JRI כך: WORCBERG '
מצאתי ב JRI כך: WORCBERG
08/05/2018 | 19:54
46
לצפיה ב-'החלל צבי ווכברג'
החלל צבי ווכברג
13/05/2018 | 14:54
33
בבית הקברות ביד מרדכי קבור חלל בשם רכבוך פאול צבי שנפל גם הוא בהגנת הקיבוץ ב1948
יש לי חשד שאולי זה אותו אדם. אולי תוך כדי הנסיגה וקבורת המתים היה בלבול?
האם נתקלתם במקרה דומה?
תמר
לצפיה ב-'נוטה להניח כמו ענת'
נוטה להניח כמו ענת
08/05/2018 | 15:30
52
זכור לי על הקפדה באותם ימים בעיתונות בציון שמות , ולא רק. 
לצפיה ב-'WECHBERG'
WECHBERG
09/05/2018 | 10:17
65
בפנחס הניצולים 2, מופיע 
WECHBERG, Felicja  
אולי קרובת משפחה של צבי?
ביד ושם מופיעה MAX WECHBERG

לצפיה ב-'סגירת פערי מידע בנוגע לאבי חיים גודלניק'
סגירת פערי מידע בנוגע לאבי חיים גודלניק
08/05/2018 | 19:25
5
114
לפני חודשים ספורים העליתי מידע אודות אבי וביקשתי את עזרת החברים בעצה לגבי סגירת פערי מידע. היום לאחר שיחת טלפון - סגרתי את המידע בסוגייה שאותה העליתי. אני מביא את הדברים להלן:
אבי, חיים גודלניק [CHAIM GODLENIK]  עלה ארצה ב- 1936 באונייה "פלשתינה". אבי עלה עם סרטיפיקט כשמתלווה אליו אישה בשם לאה איתה התחתן בנישואין פיקטיביים שהיו לצורך מימוש זוגי של הסרטיפיקט.
אם הגעתם ארצה הותרו הנישואין. אבי פנה מייד לפתח תקווה [משום שהיו לו שם חברים] ואילו לאה פנתה כפי שסיפר אבי לקיבוץ אלונים.
במסגרת חקר המשפחה בו אני עוסק שנים רבות, עלה בי לפני כמה שנים הרצון לנסות לאתר את לאה. למעשה היה די ברור שהיא כבר אינה בין החיים אבל קיוויתי להגיע למשפחתה. גם מתוך סקרנות גרידא וגם כדי לברר אולי יש לה בן/בת מבוגרים שעשויים להיות אחים [בעיקרון אבי לא היה "שובב" אבל היה גבר מצודד].
פניתי למזכירות קיבוץ אלונים ושם הפנו אותי לאדם מבוגר וזה זיהה את האישה כלאה דרוג שכמובן נפטרה. אותו אדם [לצערי, לא רשמתי את שמו] ציין כי היא לא נישאה מעולם אבל היה לה בן [שנפטר] אלא שמבחינת גיל הוא לא התאים לעניין.
לאחרונה בשיטוטים שלי הגעתי למסמך במייהריטג', הנוגע לאבי, שנושאו 'בקשה להתאזרחות בממשלת פלשתינה' שתחת המנדט הבריטי. שם מופיע שם אחר של מי שעלתה כאשתו - לאה [בת יחיאל, מתוך מה שלמדתי מרישומי הקבורה שלה] שקלרסקי ילידת העיירה skidel שבחבל ביאליסטוק [היום בלרוס].
העליתי מתוך מייהריטג' את התיק ואכן המסמכים תומכים בשם החדש.
פניתי לאחראי על הארכיון ההיסטורי של קיבוץ אלונים בבקשה לסייע באיתורה של לאה שקלרסקי. מסתבר שאין ברישומי הקיבוץ שם כזה [ישנן 4 "לאה" אבל אף אחת מהן לא עונה לפרטים], הרישום בקיבוץ התחיל ב- 1938 [עדיין ייתכן ששהתה תקופה קצרה בקיבוץ זה].
העליתי לאתר 'שורשים משפחתיים' את הסיפור וביקשתי סיוע באיתורה של לאה. עוד ביום שבו העליתי את הבקשה יצרה איתי קשר בחורה נחמדה אשר ספרה לי שסבתא היא ממשפחת שקלרסקי וכי בן דוד שלה בקי ברזי המשפחה וכי בת דודה שלה בניו יורק תיצור איתו קשר ותיידע אותו שאני אתקשר.
יצרתי קשר עם בן הדוד [אגב, הוא גר כ- 500 מטרים ממני] והוא אכן מכיר את לאה שקלרסקי. בו הדוד הוסיף לי אינפורמציה חשובה לפיה הוא זוכר את לאה גרה בקיבוץ עין כרמל וכי השם בו הוכרה היה לאה שין [נראה קיצור של שקלרסקי]. כמו כן הוסיף כי הוא זוכר שיש לה בן ונקב בשמו.
יצרתי קשר עם מזכירות הקיבוץ ושם מייד הוסיפו לי מידע על כך ששם המשפחה [לפחות של בנה] הוא 'מדור חיים'.  
עוד באותו יום בערב, יצרתי קשר עם בנה של לאה וההתרגשות של שנינו הייתה גדולה. הבן סיפר לי שאימו, עוד על האנייה בדרך ארצה, הכירה את אביו אברהם [אברשה] קידושין [קדושין] וכן הוסיף סיפור מעניין [שאותו ניתן לשמוע מפיו ביוטיוב] איך אביו הגיע לשם המשפחה 'מדור חיים'. שלחתי לו את המסמך שבו התמונה שלעיל והוא השיב בחזרה שאכן זו אימו.
בשיחה נוספת עם הבן הוא סיפר לי כי אימו הגיעה לקריית ים שם סעדה זוג זקנים, אברשה איתר אותה והם נישאו והגיעו לקיבוץ 'עין הים' [שאיננו עוד] ומשם לקיבוץ 'עין כרמל' שם הוא נולד.
הבן הוסיף כי הוריו נפרדו [בעיקר על רקע רצונה של לאה לצאת מהקיבוץ] וכי היא נשאה שוב לאדם ממושב כפר חיים. עוד הוסיף הבן כי היא נפטרה בסביבות 1980.
בדקתי אצל הגורמים המתאימים בכפר חיים והשלמתי מידע. לאה נשאה לצבי קלפקר [בניו מנשותיו האחרות שינו את שמם ל'קדם''. לצבי וללאה לא היו ילדים]. לאה נפטרה בשנת 1977 והיא קבורה בבית העלמין שבמושב [יש לי את צילום הקבר]. עוד נמסר לי מאותו גורם מתאים כי לפי זכרונו היא הגיעה למושב עם בת.
איתרתי את הבת של צבי קלפקר כדי לוודא את סוגיית 'הגיעה למושב עם בת'. שוחחתי איתה [היום] בטלפון והיא ספרה כי לאביה היו כמה נשים, אחת מנשותיו [וזאת לא לאה] אכן הגיעה עם בת.
עד לכאן סיפור המעשה
לצפיה ב-'נהנתי לקרוא '
נהנתי לקרוא
08/05/2018 | 19:39
29
לצפיה ב-'איך שגלגל מסתובב'
איך שגלגל מסתובב
08/05/2018 | 20:38
72
גם,אימי עלתה לארץ באוניה פלשתינא(כך כתוב)ונציה,אבל ב-1935,גם בנישואין פיקטיביים,אבי עלה באותה אוניה ב-1936,ללא סרטיפיקט,קפץ למים ושחה לחוף,(לא הזוי)שניהם מהכשרות שונות,ההכשרה של אבי הלכה לקבוץ אלונים,ושל אימי,לקבוץ רמת-רחל,חלק מקבוץ אלונים"נדדו"לקבוץ גבעת -השלושה,עם פינוי רמת-רחל,,הועברו האנשים לקבוץ עין כרמל,במטרה לחזור,,דבר שלא התאפשר,בהחלט ראוי לספר את תולדות ההכשרות וגלגוליהם בארץ,תודה על השיתוף.
לצפיה ב-' על השיתוף וכל הכבוד על המחקר המרתק '
על השיתוף וכל הכבוד על המחקר המרתק
08/05/2018 | 23:06
32
לצפיה ב-'תודה לכל המגיבים'
תודה לכל המגיבים
09/05/2018 | 18:14
22
לצפיה ב-'סגירות-המעגלים הללו תמיד מרגשות. יישר כוח על ההתמדה '
סגירות-המעגלים הללו תמיד מרגשות. יישר כוח על ההתמדה
09/05/2018 | 18:22
23
לצפיה ב-'once removed בעברית'
once removed בעברית
06/05/2018 | 09:44
4
294
I've been working on a list of Hebrew genealogy terms, and I would love to get input on all of them. You can see the full list of over 150 terms here:

However, there's one term in particular I'm trying to figure out and would appreciate discussing here. It's how to describe cousins of different generations. In English we say first cousin once removed, or third cousin twice removed, etc.

I have no convincing answer as to what the correct term is in Hebrew. I've seen a formulation here using the word מוזח:

בֶּן דּוֹד שְׁלִישִׁי מוּזָח פַּעֲמַיִם

for "Third cousin twice removed"

Looking through other places online I've also seen:

בֶּן דּוֹד שְׁלִישִׁי מֶדּוֹר שֵׁנִי

בֶּן דּוֹד שְׁלִישִׁי מַדְרֵגָה שְׁנִיָּיה

בֶּן דּוֹד שְׁלִישִׁי הוּסַר פַּעֲמַיִם

and in the following discussion on Facebook:

there were also suggestions such as:

בֶּן דּוֹד שְׁלִישִׁי בשֵׁנִי

There are of course even more possibilities if once spends time searching.

The first time I suggested the term מוזח to someone they heard מוזנח.

That's a problem, but in my mind not as bad as the fact that most people don't know what the word means. It was suggested to me that מוזז might be better in this case:

בֶּן דּוֹד שְׁלִישִׁי מוּזָז פַּעֲמַיִם

This doesn't have the problem with מוזנח and the word is easily understandable to any Hebrew speaker. It's true that in either case the phrase may not be understood, but at least the words are, and people can make an educated guess. I welcome a discussion on what would be best for this phrase.
לצפיה ב-'חשוב להזכיר את שיטתו של הרמב"ם'
חשוב להזכיר את שיטתו של הרמב"ם
06/05/2018 | 10:37
1
128
על פיה, למשל, אחים הם "ראשון בראשון", בני דודים (מדרגה ראשונה) הם "שני בשני", ובהתאם לכך - בן-דוד מוזח פעם אחת הוא "ראשון בשני". כלומר, הספירה מתחילה באב-הקדמון המשותף האחרון, וסופרת דורות של כל אחד מן האנשים אליו. שיטה זו ניתנת להרחבה בקלות לכל דרגה של בני-דודים ולכל מידת הזחה. ראה כאן וכאן.
לצפיה ב-'הרמב"ם'
הרמב"ם
06/05/2018 | 14:01
79
I like that there's a method for describing this relationship that dates back to Maimonides, but I'm but sure most people would understand that ראשון בראשון were siblings.

My goal is to find a term that is understandable to the average person. The full phrase might not be fully understandable, but at least the words will make sense and people can make an educated guess.

לצפיה ב-'מורחק'
מורחק
06/05/2018 | 14:11
73
Someone else suggested to me the word מורחק: 

בן דוד שלישי מורחק פעמים

Although I'm not sure that has the correct connotation.
לצפיה ב-'מוזז'
מוזז
08/05/2018 | 11:45
36
I think my current preference is to use the word

מוזז

It may not be perfect, but it is understandable by all Hebrew speakers.

בן דוד שלישי מוזז פעמ׳ם

for 'Third Cousin twice removed'

I think it works because besides the meaning of moved, it also means shifted. Third cousins shifted twice is as understandable as twice removed.
לצפיה ב-'אוף טופיק - עזרה באיתור שיר שנכתב על ניצולי השואה'
אוף טופיק - עזרה באיתור שיר שנכתב על ניצולי השואה
08/05/2018 | 10:25
60
אני מחפש בנרות שיר קצר שנכתב על ניצולי השואה ומדבר על כך שמי שמסוגל לאבד את כל מה שהיה לו ולבנות את הכל מחדש מן החורבות / מן האפר, הוא ראוי להיקרא אדם, או משהו בסגנון הזה.

אולי במקרה מישהו מכיר את השיר הזה?
לצפיה ב-'איתור קרובי משפחה בברזיל'
איתור קרובי משפחה בברזיל
06/05/2018 | 14:44
42
173
שלום רב
מצאתי גלויה ובה החידה הגדולה. אימי ז"ל חיפשה בזמנו קרובי משפחה אחרי השואה. איתרתי את כותבת הגלויה שכתבה בשם אביה. הגלויה נכתבה ביידיש ובה נכתב שלאימי יש בברזיל קרוב משפחה בשם דוד גלוזמן david gluzman בצירוף הכתובת המדוייקת כמו שכתובה בגלויה. אני מנסה לאתר את משפחתו של קרוב...
המשך>>
שלום רב
מצאתי גלויה ובה החידה הגדולה. אימי ז"ל חיפשה בזמנו קרובי משפחה אחרי השואה. איתרתי את כותבת הגלויה שכתבה בשם אביה. הגלויה נכתבה ביידיש ובה נכתב שלאימי יש בברזיל קרוב משפחה בשם דוד גלוזמן david gluzman בצירוף הכתובת המדוייקת כמו שכתובה בגלויה. אני מנסה לאתר את משפחתו של קרוב המשפחה. האם ידוע על ארכיון בסאן פאולו בברזיל שאוכל לפנות אליו בחיפוש. האם יש רישומים של הקהלה ההודית במקום?
אשמח לכל עזרה
בתודה
לצפיה ב-'מאגרים חדשים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל '
מאגרים חדשים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל
07/05/2018 | 14:44
1
453
בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה.

המאגרים כוללים:

אינדקס של מפקדי מונטיפיורי 1875-1839       60,157 רשומות

רשימת הבוגרים של כנסת ישראל תרצ"ו
תל אביב - ט' - ל'   5,296 רשומות

בחירות למועצת המקומית של חולון  1945
3,014 רשומות

תעודות נישואין / גירושין - ארץ ישראל
3,916 רשומות

שחרור חיילים פולנים יהודים בארץ ישראל
272 רשומות

מדריך טלפון 1963
אות B
3,566 רשומות

לתצוגה מקדימה
https://www.slideshare.net/igra3/apr-2018-igrarele...

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php       

חוכמת המונים – בואו נבנה מאגרים ביחד
https://genealogy.org.il/indexingh

לצמוח IGRA עזרו לצמוח
https://genealogy.org.il/volunteeringh/

לצפיה ב-' על העדכון. מה מבדיל את האינדקס למפקדי מונטיפיורי'
על העדכון. מה מבדיל את האינדקס למפקדי מונטיפיורי
08/05/2018 | 07:00
61
שבאתר שלכם מזה שבאתר הרשמי של קרן מונטיפיורי?
לצפיה ב-'איתור מקום לידה של סבי'
איתור מקום לידה של סבי
05/05/2018 | 21:07
2
154
סבי אדולף (אברהם) וייס נולד בטרנסילבניה בשנת 1912 (אוסרו הונגריה).
אני מנסה לאתר את שם עיר הולדתו על מנת להוציא תעודת לידה, אימי כתבה באחד ממכתביה שהוא נולד ב-"רָגְלָה", אך אין מקום כזה.. חיפשתי בגרלה וברגין, אולי יש רעיונות נוספים כיצס אוכל לאתר את מקום הולדתו?
לצפיה ב-'רגלה'
רגלה
06/05/2018 | 19:17
73
הישוב רגלה נמצא במחוז ביסטריצה נאסוד שבטרנסילבניה, כיום רומניה.

הונגרית - Rágla Beszterce-Naszód megye

רומנית - Ragla  Județul Bistrița-Năsăud

באתר JEWISHGEN רישומי לידה בודדים מרגלה אך לא של בן משפחת וויס.

ביד ושם יש כרטיס אסיר של  DEZSO WEISZ מרגלה יליד 30/11/1912, נשוי לגיזלה.

לצפיה ב-'יד ושם'
יד ושם
06/05/2018 | 21:48
49
יש ביד ושם רשומה  ממאוטהאוזן - דז'ו וייס יליד 1912 מרגלה
לצפיה ב-'טעויות חמורות בעצי משפחה.'
טעויות חמורות בעצי משפחה.
05/05/2018 | 20:13
5
163
קיימים היום ברשת עצי משפחה רבים שעולים כאשר מקליקים שם מסוים בגוגל. נתקלתי בזמן האחרות בכמה עצים שאמנם יש בהם גרעין של אמת - אבל חלק גדול שגוי. עם כל ה"התאמות החכמות" והמיזוגים עובר כל המידע השגוי מעץ לעץ.
לאחרונה נתקלתי בכמה מקרים שאדם הופיע כ"נפטר "- למרות שהוא חי וקיים. (והפרטים הם של אדם אחר בעל שם דומה) נסיתי לפנות לאדם שהכניס אינפורמציה זו - אבל הוא הודיעני שאין לו כל ידע אישי והוא "ממזג" פרופילים..
נראה לי שמי שמכניס פרופיל מוטעה צריך לבדוק את הנתונים שבידו ולהיות אחראי לתוצאה.
והאם במיי הריטג' יש איזשהו  מנגנון שיכול למנוע טעויות ממין זה?
אשמח ללמוד מה עושים במקרים כאלה.
לצפיה ב-'המחקר המשפחתי הופך להיות מורכב מאוד בימינו'
המחקר המשפחתי הופך להיות מורכב מאוד בימינו
06/05/2018 | 08:41
4
121
ומצריך מהגנאלוגים לשכלל מיומנויות מסויימות. בפרט, מה שרלוונטי לשאלתך - הערכת מידע והצלבת מקורות מידע. נדמה לנו שהיום - עם שפע המאגרים המקוונים - מצבנו טוב, אך בפועל מצבנו רע מאוד, ועל חלק מהסיבות הצבעת.

האחריות על שימוש במידע היא תמיד בידי המשתמש. ובמצב בו יש שרשרת ארוכה של משתמשים, כל אחד מהם חייב להיות מודע וביקורתי. הפתרון הוא לא טכנולוגי, אלא חינוכי.
לצפיה ב-'טעויות חמורות בעצי משפחה.'
טעויות חמורות בעצי משפחה.
06/05/2018 | 16:09
93
ועדיין נשאלת השאלה כיצד ניתן לתקן טעויות חמורות  אלה והאם מי שמודיע על "התאמות חכמות" אינו יכול להתריע על בדיקה נוספת של הפרופיל הנדון השגוי.
מסכימה שכמו בכל תחומי החיים גם חינוך יכול להועיל - אבל זה בטווח הרבה יותר רחוק...
לצפיה ב-'"טעויות"בעצי משפחה'
"טעויות"בעצי משפחה
08/05/2018 | 21:41
2
52
הבעיה הראשונה באתר הידוע נקראת "התאמה חכמה" .  אם להוריד את שמות התואר אין מה להוסיף  , הרצון לייחוס + הדבקה ללא כל ברור / בדיקה לעומק יוצרים  מה שנקרא  מומים מולדים.  (אפשר לקבל קשה להתמודד.)
בעיה שנייה - העלאת נתונים שאין להם שחר ע"י בנאים חרוצים . הפתרון לא יגיע מחינוך  (מאוחר מדי .מעט מדי.)
בעיה שלישית - מסחור כולל של הענף. במקום לפעול להנגשת הנתונים מתוך הבנה כי הם שייכים לכולם  מתקיים תהליך הפוך גופים ממלכתיים , ממלכתיים למחצה ועמותות מנכסים מידע ומוכנים למוסרו לעיון רק ואך ורק בתמורה לדמי חבר. ואני מאמין כי הדברים מוכרים וידועים.  ואם יש איזו שאלה בעניין זה אשמח לפרט.
מה שנותר זה לייצר עץ בסבלנות, לא להעלותו לאתרים מסחריים אלה לתקשר עם
הקרובים והרחוקים  ( אני קשור בדוא"ל פרטי עם ניו זילנד, אוסטרליה . ארגנטינה ועוד .) את העץ אני בונה בתוכנה שרישיונה איננו דורש חידוש והיא מספיק חכמה 
להכיל כל מידע וחומר גרפי שאפשר לדרוש.
אין לי כל תקוה כי משהו בנדון ישתנה בעיקר לאור הכרות עם רוב השחקנים בליגה
וכבר נאמר "הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות" 
בתודה על הסבלנות.

לצפיה ב-'טעויות בעצי משפחה.'
טעויות בעצי משפחה.
09/05/2018 | 07:30
1
52
מסכימה בהחלט עם הנאמר - במקום להשקיע במחקר ובדיקה הרבה יותר פשוט להעתיק מידע וליצור עץ "אינסטנט". בשיטה זו במשפחתי יש עצים עם 14 ילדים לבית אב אחד שהם תוצאה של מיזוג 2 עצים שהיו בו 7 ילדים.

לא תמיד עוזר להיות בקשר  עם  ה"בנאים החרוצים"ניסיתי אבל ללא הועיל.

גם העץ שלי לא הועלה באף אתר - ולצערי זו הדרך היחידה לשמור על תכנו.
לצפיה ב-'מאידך אם מעלים עובדות ומקורות יש לפחות סיכוי שמישהו יתקן '
מאידך אם מעלים עובדות ומקורות יש לפחות סיכוי שמישהו יתקן
10/05/2018 | 17:39
37
את השגיאות.  אחרי שנים של שמירת העץ כפרטי, החלתטי לפתוח אותו, למעתיקים יופיע העץ שלי כמקור לעולמי עד.
"אימוץ" ענפים אינו ייחודי למייהירטג, זה קורה גם באנססטרי. ובשתי התוכנות זה עזר לי רבות, אך אני משמשת באפשרות זו רק לאחר יצירת קשר עם בעל העץ, ולאחר שאני מבקשת אישור לעשות זאת.  בנוסף איני משתמשת באיחוד האוטומתי אלא בזה שמאפשר בחירת אנשים מסויימים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה