לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279312,793 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'זקוק לעזרה באוקראינה בעיר קריבוי-רוג Кривой Рог'
זקוק לעזרה באוקראינה בעיר קריבוי-רוג Кривой Рог
21/08/2019 | 23:58
3
108
שלום לכולם,

האם אתם מכירים מישהו שמתגורר בעיר קריבוי רוג באוקראינה (מחוז דנייפרפטרובסק)?

אני זקוק לעזרה שם ואשמח אם תוכלו להכיר לי מישהו משם.

תודה!

רוני

לצפיה ב-'אני נולדתי בקריבוי רוג '
אני נולדתי בקריבוי רוג
27/08/2019 | 13:26
2
98
מה אתה צריך ?
לצפיה ב-''
29/08/2019 | 04:25
30
לצפיה ב-':- 0WOW'
:- 0WOW
29/08/2019 | 18:52
78
תודה, לובה. אכתוב לך במייל!

רוני

לצפיה ב-'IGRA - הרצאה ב-4.9.2019 בגבעתיים '
IGRA - הרצאה ב-4.9.2019 בגבעתיים
21/08/2019 | 23:35
158
העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מזמינה אתכם להרצאת פתיחת העונה "כלים מקוונים לחיפוש שורשים ב- JewishGen" 

שתתקיים ביום ד', 4 בספטמבר 2019/ד' באלול תשע"ט 
באולם ההרצאות במרכז קהילתי שז"ר, רח' יבנאלי 30, גבעתיים. 
המקום נגיש לכסאות גלגלים. 
התכנסות וכיבוד קל מ-19:30. ההרצאה תתחיל ב-20:00.
דמי כניסה 20 ₪. חברי העמותה ללא תשלום.

במחקר שורשי המשפחה, אחד מן הכלים המקוונים החשובים ביותר הוא אתרJewishGen (https://www.jewishgen.org) ;. בהרצאה זאת אני אדגים את השימוש בחלקים רבים של האתר, ביניהם אפליקציות "חיפוש משפחה," "משפחת העם היהודי," מסד נתוני הקהילות היהודיות הייחודי, מסדי הנתונים של ארצות שונות, מסד נתוני הקבורה המקוון, וכן, קבוצות העניין והשיח – ועוד, ככל שהזמן יאפשר. אם אתם רק מתחילים במחקר השורשים, הרצאה זאת תיתן לכם את אבני הבניין שידרשו לכם על מנת להצליח, וחוקרים ותיקים גם יגלו כלים שימושיים מאוד.

גרי רגב עלתה ארצה ב-1978. גרי עוסקת בגנאלוגיה כבר יותר מ-20 שנה.  היא מעבירה שיעורים וסדנאות בגנאלוגיה במסגרות שונות כמו הדסה, טורו קולג' והארכיון הציוני, מכללת דוד ילין, יד ושם ומיי הריטג'.  היא בונה מאגר מחומר בתיקים בארכיון הציוני המרכזי בנושא העליה הבלתי לגאלית. גרי נתנה הרצאות וסדנאות ב-8 ועידות בינלאומיות לגנאלוגיה יהודית ובנוסף גם הרצתה בועידה של אווה/מינרווה. היא מתנדבת במרכז הגנאלוגי בספריה הלאומית, במוזיאון ישראל ובארכיון הציוני. היא היתה בין המקימים של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל והיתה היו"ר למשך ארבע שנים וכיום משמשת כיו"ר לשעבר של העמותה. גרי בועד של קבוצת המיקוד של ליטא.

www.genealogy.org.il
יש חנייה בחינם החל משעה 17:00 בחניון מול בית ווהלין
   מפה:   https://goo.gl/maps/4YVN5o8UDYr   &...;

לצפיה ב-'רישומי נפטרים מאורדאה 1942'
רישומי נפטרים מאורדאה 1942
18/08/2019 | 23:35
9
124
אני חוקרת את משפחת אבי זל lajos rubinstein מהעיר oradea ברומניה.
מצד אימו הגעתי למידע על הניספים אך מצד אביו אין לי דום בן משפחה, וגם לא מצאתי רישומים של אחיו שניספו.
מצאתי רק רישום פטירה בג'ואישגן של אביו mor rubinstein.
אני מעוניינת לדעת איך ניתן להגיע ולקבל תעודת פטירה או תצלום מצבה, אולי משם אוכל לדלות עוד פרטים.
בנוסף אולי גם רישום נישואין. דבר נוסף ומעניין הוא שאומנם אבי נולד באורדאה אבלמאחיו כל אחד נולד במקום אחר וכן גם סבתי.
סבי נישא פעמיים שם אישתו הראשונה היה מריה ולה נולדו בן ובת שאותם הכרתי
וילמוש נולד ב targusor ב1893 וברתה נולדה ב1907 ב tasnadvarad
כשמריה נפטרה סבי התחתן עם סבתי ובנו הבכור וילמוש התחתן עם אחותה
סבתי אסתר נמט נולדה בסולוטבינו
ואחותה סרנה גם נולדה בסולוטבינו
מהסיפורים ידוע שאשתו הראשונה של סבי נפטרה בשנת 1914
אחיו מאותה אמא ואבא של אבי נולד ב 1916 בtasnad שמו ננדור.
אני במבוי סתום כבר המון סמן ושוקלת לרכוש עזרה מקצועית.
אשמח אם תוכלו לסייע לי לפחות למצוא איש קשר בנוגע למצבה של סבי
תודה רבה אתי שיטרית לבית רובינשטיין, שדרות
לצפיה ב-'כמה רעיונות'
כמה רעיונות
19/08/2019 | 21:35
7
86
מציע לך ליצור קשר עם הקהילה ב- Oradea ולהתענין בפנקס חברא קדישא לתקופה. אולי יתנו לך פרטים של שומר בית העלמין כך שתוכלי לקבל תמונה.
פנקסי ח"ק לתקופה עד שנת 1939 ומשנת 1946 הועלו לאתר Jewishgen.
בעבר היו הודעות על הפרויקט ב- Romania SIG ואולי גם ב- Hungary SIG.
נסי לחפש בארכיון ההודעות את יוזם הפרויקט.

האם חיפשת בבאד ארולסן ואתרים קשורים?

אתר Jewishgen יש ציטוט מרישום לידה של Vilmos Rubinstein נולד 19/12/1892 ב- Aszonyivasar (היא Targusor) האב Mor סוחר יליד Aszonyivasar. האם Mari Kacz ילידת Bogyoszlo. הסנדק Abr. Kacz סוחר מ- Bogyoszlo.
לצפיה ב-'נישואי מוזס רובינשטיין ומריה כץ'
נישואי מוזס רובינשטיין ומריה כץ
19/08/2019 | 21:52
6
92
בחיפוש נוסף ב- Jewishgen מצאתי את נישואי Mozes Rubinstein חקלאי בן 23 יליד . Aszonyivasar הוריו Antal ו- Pepi Rosenbaum, עם Maria Kacz בת 25 ילידת Bogyoszlo הוריה Abraham ו- Zali Ehrenfeld. הנישואין נערכו ב- Bogyoszlo ביום 21/9/1891. עד Ignatz Horovitz.
לצפיה ב-'תודה רבה ריגשת אותי מאוד'
תודה רבה ריגשת אותי מאוד
21/08/2019 | 18:46
68
עדיין לא בדקתי את הפרטים שהעלת מכוון שהייתי בנופש, אך תודה רבה .
את כל הפרטים שידועים לי קיבלתי מits כי ההורים שלי הגישו תביעה מגרמניה בנוסף באתר של ג'ואישגן חיפשתי ולא מצאתי, כנראה פיספסתי אני לא מומחית.
באתר יד ושם אין דפי עד אך מצאתי כרטסת אבירים ממטהאוזן של אבא שלי.
השאר הפרטים זה מספר שדודתי כתבה "שם נולדתי כאן נולדו לי ילדיי" אך זאת דודה מצד סבתא ולא סבא.
תודה רבה על הכל
לצפיה ב-'קישורים'
קישורים
21/08/2019 | 21:01
4
54
תוכל בבקשה לצרף קישורים למסמכים שמצאת
תודה רבה על הכל
לצפיה ב-'קישורים לחיפוש'
קישורים לחיפוש
21/08/2019 | 22:27
3
65
בבסיס הנתונים של הונגריה אין קישורים בדר"כ ומסמכים מרומניה לא זמינים כמעט ברשת.

לידות משפחת רובינשטיין באסונייואסאר
כולל את לידת וילמוש, את לידת אביו מוזס אח ואחות למחצה של מוזס.

נישואי מוזס רובינשטיין עם מריה כץ
בקישור רשמי שם משפחה Rubinstein  ועיר Bogyoszlo

לצפיה ב-'תורה רבה'
תורה רבה
25/08/2019 | 19:39
24
כל המשפחה מרוגשת מהגילויים
תודה רבה
לצפיה ב-'מצאתי בני משפחה תודות לך'
מצאתי בני משפחה תודות לך
27/08/2019 | 11:17
1
34
תודה רבה, בעקבות הידיעה על אחות למחצה של סבי בדקתי בדפי עד ומצאתי רישום שבתה מילאה וכבר יצרנו קשר, אנשים מקסימים, אין מילים לתאר את ההתרגשות תודות לך
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
27/08/2019 | 18:21
25
שמח לשמוע. תודה שאת מעדכנת בניגוד לרוב השואלים.
לצפיה ב-'רישומי קבורה'
רישומי קבורה
28/08/2019 | 01:15
30
קיים מיזם לפרסום רישומי הקבורה מהעיר. נסי ליצור קשר:
לצפיה ב-'סגירת מעגל (אולי)- אברהם אלטר לנצמן'
סגירת מעגל (אולי)- אברהם אלטר לנצמן
19/08/2019 | 18:22
8
121
לפני 30 שנה התחלתי לאסוף את שברירי המידע שהיו למשפחה. איגדתי את הכל בחוברת (על חשבוני) כשהייתי חייל. 
נודע לי שקרוב משפחה הגיע לארגנטינה.
ב- 1992 ביקרתי בארגנטינה. הגעתי למשרדי אמיה. שוחחתי עם מישהו , אולי יכול לעזור לי על מידע של קרוב משפחה. הוא היה אנטיפט. הרגשתי שאם הייתי מציע כסף זה היה אחרת.
למחרת הייתי בשגרירות ויום אחרי כבר נסעתי משם. זה היה היום שהשגרירות התפוצצה ושנתיים אח"כ גם פגעו במשרדי אמיה ואולי כל המידע פשוט נעלם.
שאלתי:
אברהם אלטר לנצמן נולד בסביבות 1885 בליטא. ב- 1924נסע (כנראה בעיקבות הברון הירש) לארגנטינה. אני לא יודע עליו דבר. יכול להיות שהוא נסע/ היגר משם לארה"ב.
האם תוכלו לעזור לי? 
לא שלא עזרתם לי בתקופה האחרונה. אתם נפלאים.

לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
19/08/2019 | 19:20
7
89
תאריך נישואין: 15/7/1927 
LANTSMANAS / [LANTSMAN], Abromas Davidas / Abrom David
KHAJETAITE / [KHAJET], Roza
נולד בשנת : 1892 

Husband worker, born in Kernave, wife seamstress

לצפיה ב-'זה אותו אדם?'
זה אותו אדם?
21/08/2019 | 21:57
6
62
יש חוסר התאמה בין הנתונים שרשמת בתחילה לרישום הנישואין:
אברהם אלתר או אברהם דוד?
נולד בשנת 1888 או בשנת 1892?
היגר בשנת 1924 או שהתחתן בליטא בשנת 1927?

אם אברהם דוד מרישום הנישואין הוא זה שאתה מחפש, אחות של אשתו פנינה בנכלר מבני ברק רשמה דפי עד על אחיה ואחותה בני בנציון ונחמה חיט

באתר Jewishgen יש רישום קבורה מבואנוס איירס של אברהם לנצמן שנפטר ביום 31/5/1970/
לצפיה ב-'הנתונים הראשונים לפי סבתא שלי'
הנתונים הראשונים לפי סבתא שלי
26/08/2019 | 18:23
5
37
הנתונים שצרפתי הם לפי LITVAKSIG . לפי ההורים זה אותו האיש. אז מניח שזכרון  הילדות של סבתא שלי לא היה ברור (למרות שבמשך השנים היתה חדה כתער ).
שאלתי, האם אפשר לחקור על הלנצמן שנפטר בארגנטינה? מה האתרים שאוכל לחפש בארגנטינה ? 
לצפיה ב-'נסה תחילה לבחון אם אתה מאתר אותו ברשימות-המהגרים לארגנטינה'
נסה תחילה לבחון אם אתה מאתר אותו ברשימות-המהגרים לארגנטינה
26/08/2019 | 19:27
1
38
לצפיה ב-'הוא לא מופיע ברשימה'
הוא לא מופיע ברשימה
26/08/2019 | 22:13
18
לצפיה ב-'בית קברות בבואנוס אירס'
בית קברות בבואנוס אירס
27/08/2019 | 18:28
2
31
הרישום של אברהם Lanzman

יש עוד אברהם לנצמן שנולד בשנת 1910.

פרטי בית הקברות כולל פרטי קשר:

בהצלחה
לצפיה ב-'עוד רעיונות'
עוד רעיונות
27/08/2019 | 19:00
1
37
ניתן ליצור קשר עם הקהילה היהודית דרך האתר שלהם, אולי יוכלו לסייע:

בנוסף, קח בחשבון שרבים היגרו לארגנטינה כשהנקודה הראשונית אליה הגיעו היתה ברזיל, ממנה המשיכו הלאה. ב-FamilySearch יש כרטיסיות של מהגרים לברזיל, הכרטיסיות הללו מכילות לא מעט מידע ואף תמונות. נסה לחפש באתר, אולי יתמזל מזלך ותאתר משהו. מנסה לקשר ישירות לדפי-החיפוש הרלוונטיים:

שמתי לב שיש גם מאגר נוסף, שמעולם לא בדקתי, אך ע"פ ההסבר כנראה שהוא מכיל גם אינדקסים, מה שאמור אולי להקל על החיפוש:

לצפיה ב-'תודה רבה אנשים יקרים'
תודה רבה אנשים יקרים
28/08/2019 | 19:56
21
לצפיה ב-'שתי המלצות קריאה קצרות'
שתי המלצות קריאה קצרות
21/08/2019 | 10:33
1
152
רציתי לשתף ולהמליץ על שני דברים מעניינים שקראתי לאחרונה:
1. פוסט בבלוג של מנהל ספריית הרמב״ם, שבו הוא מתחקה אחר בעליו של ספר שנמצא בספריה. בפסקה קצרה משתקף מחקר גניאולוגי מקצועי ומרתק שניתן ללמוד ממנו רבות.
הבלוג כולו מומלץ מאוד בלי קשר ועוסק פעמים רבות במחקרים גניאולוגיים בהקשר של ספרים

2. פוסט מעניין (באנגלית) על רישום נישואין מרגש משנת 1576, אני למדתי מפה עד כמה חשוב למצוא ולתרגם את הרישום המקורי ולא להסתפק בתמצית רישום.

לצפיה ב-'בהחלט מעניין'
בהחלט מעניין
24/08/2019 | 13:08
27
תודה שהבאת זאת בפנינו, במיוחד ענין אותי  הבלוג של מנהל ספריית הרמב"ם, אכן עבודה יסודית מארץ בה הכל כל כך תועד.... ובכל זאת, האיסוף ראוי להערכה
לצפיה ב-'מבקשת את עזרת חברי הפורום ברעיונות לחיפוש'
מבקשת את עזרת חברי הפורום ברעיונות לחיפוש
18/08/2019 | 11:12
18
179
בעבר לפני כמעט 4 שנים נעזרתי בפורום לקבל מידע על הרב יוסף ביגון Begun שנרצח באושוויץ. אני מחפשת מי הם הוריו כדי לחבר אותו לעץ המשפחה.
יוסף ביגון הוא נין של הרב שלום מנשה מבריסק. הרב שלום מנשה הוא סבא סבא שלי. בעזרת בנתן2 האינטרנט וד"ע נמצא שאביו שמו בנימין ואימו רחל. רחל אמורה להיות נכדה של הרב שלום מנשה.עד היום לא הצלחתי לחבר אותה למשפחה.לפי האינטרנט יוסף ביגון נולד בוויסקי ליטובסקי Wysokie-Litewaki בשנת 1898 או 1901.
יוסף ביגון התחתן עם חנה גרוספלד מקראקוב בשנת 1934, מצאתי באינטרנט הזמנה לחתונה אין שמות ההורים. פניתי לבני משפחת גרוספלד לפי ד"ע שמצאתי ואין להם מידע על יוסף ביגון.
פניתי לצאצאי הוצאת הספרים של אליהו כי טוב שהוציא את המאמר "עיינא פיקחא" של יוסף ביגון, אין להם מידע נוסף עליו.
בחיפושי מצאתי אפשרויות נוספות של שמות ההורים שחלק מהנתונים שלהם מתאימים למידע שיש לי. סיכום האפשרויות הקיימות הן:
יוסף ביגון בן בנימין ורחל מוויסוקי ליטובסק Wysokie-Litewaki נולד ב 1901
יוסף ביגון בן נח ביגון וסורה שוורצבאום מטרספול Terespol נולד ב 1898
יוסף ביגון בן פשה רבינוביץ מוויסקי ליטובסק Wysokie-Litewaki ולייב ביגון נולד ב 1902.
ארכיונים שפניתי אליהם:
מבאד ארולסן לא נמצאו מסמכים בכלל.
מוזיאון השואה בוושינגטון שלחו מסמכים וביניהם תעודת זיהוי מגטו קראקוב. אין שמות ההורים.
הארכיון היהודי בוורשה "ארכיון רינגלר" המסמכים זהים לאלו שנשלחו ממוזיאון השואה בוושינגטון.
ארכיון קראקוב המסמכים זהים לאלו שנשלחו לי.
לפי תעודת הזיהוי מגטו קראקוב יוסף ביגון נשוי לחנה גרוספלד, נולד בוויסוקי ליטובסק ב 1898 חי בקראקוב מ 1935. התעודה הוצאה ב 5 במרץ 1941.
עד כאן כל חיפושי מקווה ששרדתם. 
אשמח לרעיונות נוספים וכל כיוון חשיבה אחר.
תודה דינה

לצפיה ב-'יוסף ביגון'
יוסף ביגון
18/08/2019 | 18:08
7
69
הייתי חוזרת שוב לדפי-עד מאוחרים יותר,1.של האחיינית,חנה גרינבאום-גרוספלד משנת-99,קבוץ חפציבה,,2. ושל דרורי בלהה משנת 86,שכותבת שגורש מגטו קרקוב ביוני 42,אולי מסביר את התעודה שהוצאה ב-1941?(לקראת הגרוש?)בדף עד מוקדם יותר,מציינת צילה סורודקין,שם האם-רחל,נולד ב-1905,היא עצמה היתה באושוויץ,אבל הוא גורש לטרבלינקה?אולי טעות?אם היה רב ומנהל ישיבה?כותב הדוד בשם דרורי,כי נרצח ב-belzec,(יש תעוד על אושוויץ?)ראיתי שפנית יתכן שנולד ב1905לגרוספלד,סליחה,קצת מאוחר לנישואים אם נולד ב-1898?והתחתן בשנת 1934?יתכן שנולד ב-1905 והלאה---
לצפיה ב-'דפי העד של יד ושם'
דפי העד של יד ושם
18/08/2019 | 20:58
1
60
גם לדעתי, כדאי לחזור לאותם אחיינים שמילאו את דפי העד. אבל מכיוון שהם כנראה כבר לא בחיים צריך למצוא את צאצאיהם של גרינבאום ודרורי וייתכן שהם אספו חומר בנושא.
מעניין שיש כל כך הרבה דפי עד כפולים על הזוג חנה ויוסף ביגון, וכמעט כולם מוסרים מידע רב יותר על חנה ופחות על יוסף. כנראה שהכירו אותו פחות טוב ולכן גם שנת הלידה שלו לפי דפי העד היא מוערכת בלבד. דרך אגב, גם שנת הלידה 1898 שמופיעה בתעודת הזהות לא חייבת להיות אמיתית. אנשים זייפו את גילם למעלה או למטה.
לגבי מותו, השמדה בבלזץ לאחר האקציה הגדולה ביוני 1942 היא המקרה הסביר ביותר.
לצפיה ב-'תודה tristis על התיחסותך. פגי ואתה מציינים אתנושא הגיל '
תודה tristis על התיחסותך. פגי ואתה מציינים אתנושא הגיל
18/08/2019 | 22:38
48
בהחלט מעורר מחשבות שווה בדיקה
תודה דינה
לצפיה ב-'תודה פגי על התיחסותך.דיברתי עם הצאצאים בחפציבה ועם צאצאי '
תודה פגי על התיחסותך.דיברתי עם הצאצאים בחפציבה ועם צאצאי
18/08/2019 | 21:12
4
55
דרורי בלהה בירושלים ותל אביב. המשפחה של חנה גרוספלד לא יודעת עליו פרטים. צילה סורודקין היא אחת מקבוצת הבנות של סמינר "בנות יעקב" למורות שהוקמה בקראקוב .  חנה גרוספלד הייתה דמות בולטת בקבוצה ולימדה בסמינר.גם יוסף ביגון לימד בסמינר.

תודה דינה

לצפיה ב-'יוסף ביגון'
יוסף ביגון
19/08/2019 | 09:32
3
35
מענין,שכל דפי העד,יכולים להתאים לאותו אדם?לפי,litvak sig part 2,begum-begunas,f-leib,m-pese rabinovich,נולד בליטא,1902,וב1925 היגר לפולין,רווק,לויסוקו-ליטובסק,אחותו נולדה שם,ובשנה זו,קיבל אישור קבע,גר ramygalos st 8 ומי שכתב שנולד בליטא כנראה צדק?(לא חיפשת פעם רבינוביץ?)האיש הסתובב במספר מקומות ,גם בוורשא,עד שהתישב בקרקוב,ולימד בסמינר בית יעקוב יחד עם אשתו.
לצפיה ב-'המידע מליטא הביא אותי לציין את האפשרות ששמות ההורים הם פשה '
המידע מליטא הביא אותי לציין את האפשרות ששמות ההורים הם פשה
19/08/2019 | 16:17
2
44
רבינוביץ ולייבה ביגון.זוהי אפשרות מאד סבירה אבל מנוגדת לשמות בנימין ורחל שמופיעים באינטרנט ובדפי עד.גם שנת הלידה אינה מתאימה לתעודת הזהות מגיטו קראקוב
תודה על ההערות והארות
דינה
לצפיה ב-'הערה כללית "אינטרנט" כמקור מידע - בעייתי'
הערה כללית "אינטרנט" כמקור מידע - בעייתי
19/08/2019 | 17:41
1
54
אין באפשרותנו לראות היכן חיפשת או להעריך את מהיימנותם של המקורות. 
חפשי גם בעיתונים היסטוריים ובאיותים שונים - אולי מומחי יידיש יוכלו לעזור בהצעות לאיות.

לצפיה ב-'ביעגון.'
ביעגון.
20/08/2019 | 09:32
22
לצפיה ב-'האם ניסית לאתר את רישום-לידתו?'
האם ניסית לאתר את רישום-לידתו?
19/08/2019 | 18:16
7
40
בהנחה שאולי נולד בוויסוקי ליטובסק, האם בחנת היכן מצויים רישומים משם? אם לא במקום עצמו אולי בברסט? אולי איתור של רישום-לידתו יעשה סדר בעניינים בשלב ראשון כדי שתהיה לך נקודת-מוצא. 
לצפיה ב-'לסמדר תודה. המקור באינטרנט הוא הספר של הלל זיידמן'
לסמדר תודה. המקור באינטרנט הוא הספר של הלל זיידמן
19/08/2019 | 21:27
6
40
"אלה אזכרה". הכותב נותן פרטים על נדודיו. כנראה שכל שאר המאמרים שנכתבו מסתמכים על המאמר שלו. מצאתי את המאמר ב"אוצר החכמה".
לשרי תודה. לפי תעודת הלידה היחידה שמצאתי (תודה ללובה שתרגמה בעבר ) יוסף ביגון הוא בנם של נוח ביגון וסורה שוורצבאום נולד ב Terespol זו האפשרות היחידה שנותנת את שנת הלידה 1898 כפי שכתוב בתעודת זהות מגיטו קראקוב.
על סמך הנדודים הגעתי למפקד ליטא וכאן עלו שמות חדשים פשה רבינוביץ  ולייבה ביגון.
לפי נתוני המפקד יוסף ביגון בן לייבה נולד בוויסוקי ליטובסקי ב 1902 שם האם פשה רבינוביץ נולדה ב 1877 האב נולד ב 1872. הוא  מתגורר ביחידות  ועזב את ליטא ב 1925 לפולין.
חייבת לציין שהנתונים האלה על הוריו מפתים אבל סותרים את המידע של הלל זיידמן. 
אשמח להערות והארות 
תודה דינה

לצפיה ב-'חייבת לציין שהמאמר של הלל זיידמן מאוד מפורט'
חייבת לציין שהמאמר של הלל זיידמן מאוד מפורט
19/08/2019 | 21:54
5
32
מתאר את נדודיו אופיו ופעליו בפרטי פרטים ומשתרע על 10 עמודים.
ההתלבטות היחידה שלי היא מי הם הוריו.
אצל זיידמן כתוב ש"שם אביו בנימין סוחר זעיר, למדן ירא שמים ובעל מידות טובות" שם האם רחל הוא מדף עד שכתבה צילה סוריצקין מכרה של יוסף ביגון.
במפקד ליטא האב לייבה והאם פשה רבינוביץ
דינה
לצפיה ב-'מי ערב שיש רק יוסף ביגון אחד? '
מי ערב שיש רק יוסף ביגון אחד?
19/08/2019 | 22:25
2
36
אגב, מניסיוני עם "תעודות-הזהות" מקרקוב (אלו לא ממש "תעודות-זהות" אלא טפסים שנדרשו היהודים למלא לקראת פינוי-הגטו) תאריכי-הלידה שם בד"כ מדויקים. 

העובדה שאצל זיידמן יש פירוט רב עדיין לא שוללת טעות. כבר נתקלתי בלא מעט טעויות במאמרים ובספרים, ולעיתים אלו טעויות גסות למדי. 

חוזרת למה ששאלתי בכותרת: מי ערב שיש רק יוסף ביגון אחד? בין אם יש או אין קשר בין האנשים ששמם יוסף ביגון, לאור העובדה שלמיטב ידיעתי שורשייך בליטא הייתי מנסה להזמין רישום-לידה של יוסף ביגון מליטא בעזרת הפרטים שאיתרת במפקד-ליטא ו/או במקורות אחרים. אולי לובה תוכל לסייע באיתור של הארכיון הרלוונטי, בו מצויים רישומים מוויסוקי ליטובסק ע"מ שתוכלי לנסות להשיג רישום-לידה שלו. 
לצפיה ב-'תודה שרי, הערכה שלי שהמידע מליטא הוא הרלוונטי, למרות '
תודה שרי, הערכה שלי שהמידע מליטא הוא הרלוונטי, למרות
19/08/2019 | 22:48
1
38
שיוסף ביגון הוא מהצד הפולני של אבי. משהו מוביל אותי בכוון הזה.
דינה
לצפיה ב-'אם זה איזור ברסט, הרי שזה היה חלק מפולין (בריסק)'
אם זה איזור ברסט, הרי שזה היה חלק מפולין (בריסק)
20/08/2019 | 11:06
38
כך שזה בהחלט אפשרי.
לצפיה ב-'ביגון'
ביגון
20/08/2019 | 09:31
1
36
לדעתי,מפקד ליטא נראה הכי אמין,משום שהתאזרחותו בפולין בשנת 1925,יש לה מספר,שם הוריו,ושנת לידתם,כתובת,והגעה לליטובסק,ואפילו מצוינת אחותו,ליטא נשכחה בשאר המקומות?משום שהתרכזו בתפקידו ,ובתפקידה של אשתו בקרקוב.

לצפיה ב-'תודה לכולם, הדברים שעלו כאן מחדדים את האפשרות של מפקד ליטא'
תודה לכולם, הדברים שעלו כאן מחדדים את האפשרות של מפקד ליטא
20/08/2019 | 13:04
33
לצפיה ב-'ביגון '
ביגון
24/08/2019 | 10:21
1
37
שלום רב אני מכירה את משפחת ביגון מדויד הורדוק וסטולין בלראוס .
לצפיה ב-'תודה, המשפחה שלנו היא בוודאות מוויסוקי ליטובסק'
תודה, המשפחה שלנו היא בוודאות מוויסוקי ליטובסק
26/08/2019 | 20:28
17
לצפיה ב-'משפחת נוריאל מאירביל '
משפחת נוריאל מאירביל
18/08/2019 | 23:19
47
כול פרט יסימחפש פרטים על אברהם וחנה נוריאל שחיו באירביל בניהם עלו לארץ ב-1919 אחיו ברוך ורחל נוריאל 

לצפיה ב-'איתור חוקר/גניאולוג לאזור חרסון '
איתור חוקר/גניאולוג לאזור חרסון
18/08/2019 | 08:59
60
שלום  אני מחפש כתובת של חוקר  אמין  (רצוי מהאזור  המבוקש)     לבדיקה של רישומי  2 משפחות מהאזור הנ"ל  המשפחות קשורות זו בזו  .
לצפיה ב-' לזכרו של הטייס אשר נהרג בשדות מושב עוזה'
לזכרו של הטייס אשר נהרג בשדות מושב עוזה
17/08/2019 | 23:53
73

בס"ד,
שבוע טוב.
אנו פועלים למען הנצחתו של הטייס אמנון כרובי ז"ל,
אשר בעוד כשנה ימלאו שישים שנה למותו
בשדות מושב עוזה ליד קריית גת.
אני מעוניין לאתר את חבריו של הטייס מתקופות שונות:
בפלמ"ח, קורס טייס, בטייסת, בחברת "כימאוויר",
תנועת הנוער "השומר הצעיר", קבוץ ברעם, שכנים וכו'.
אודה לכם אם תוכל לסייע לי.
לפני ימים אחדים דיברתי ברדיו בתוכנית המדור לחיפוש קרובים" של איזי מן ב"קול ישראל".
כתובת קישור.
בברכה,
ישראל זיסק
להלן הסיפור בהרחבה:
לזכרו של הטייס אשר נהרג בשדות מושב עוזה
לפני ימים אחדים, בתארך ב' באב,
מלאו 59 שנים למותו של טייס מטוס הריסוס אמנון כרובי ז"ל,
אשר נהרג בשדות מושב עוזה שבמועצה אזורית שפיר.
אירוע האסון נחרט בזיכרונם של וותיקי המושב.
חייו של הטייס אמנון כרובי ז"ל היו קצרים אך מלאי מעש.
הוריו של אמנון, אורי ומרים קרויטהמר עלו מפולין בשנות השלושים,
לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה והתיישבו בתל אביב.
האב עבד ב"סולל ובונה", האם הייתה עקרת בית.
בתאריך ה' בטבת תר"ץ- 4 בינואר 1930 נולדו התאומים אמנון וחובב.
אמנון לימים כרובי למד בבית הספר "שבח" בתל אביב,
היה ספורטאי מצויין, חניך בתנועת הנוער של "השומר הצעיר"
וחבר בגרעין ההקמה לקיבוץ ברעם שבגליל העליון.
במלחמת העצמאות שירת בפלמ"ח עד לצאתו לקורס טייס מספר 5 בחיל האוויר.
אחרי ששבר את רגלו במהלך הקורס, הוא התעקש וחזר לסיים אותו בקורס 7.
והצטרף לטייסת ה"פייפרים" במסגרתה,
באחת הפעולות לאיתור מסתננים מהאוויר הוענק לו בחודש תמוז תשי"ב-יולי 1952,
צל"ש ממפקד חיל-האוויר דאז חיים לסקוב וכך נכתב בתעודת הצל"ש:
"הנני לציין לשבח את ק/11263 סג"ם כרובי אמנון על מסירות
ויוזמה למופת בעת מילוי תפקידו. להלן תיאור המעשה:
ביום 9 ביוני 1952בעת טיסת סיור משותף עם משטרת ישראל,
כתוצאה מפעילותו, נהרגו 2 מסתננים מבריחים ונתפסו 4 אחרים
כמו-כן הוחרמו סוסים וכמות סחורות מוברחות".
על החתום אלוף חיים לסקוב מפקד חיל-האוויר.
בשנת תשי"ג-1953 נשא אמנון כרובי לאשה את רחל לבית משפחת עוזיאל
השניים התגוררו ברחוב אפשטיין בתל אביב.
בהמשך כשכבר היה בדרגת סרן עמד בראש משלחת שנסעה
לצרפת להתמחות בהטסת מסוקי בל.
זמן מה אחרי חזרתו מצרפת החליט לפרוש מחיל-האוויר ולהצטרף לחברת התעופה החקלאית "כימאוויר".
תיאור תאונת המטוס:
ביום רביעי ב' באב תש"ך- 27 ביולי 1960, בסביבות השעה חמש אחר-הצהריים המריא מ"מנחת פלוג'ה",
מטוס פייפר של חברת "כימאוויר" אשר חג מעל שדות המושב עוזה
במטרה לרסס את שדה הכותנה של אחד מחברי המושב, המטוס הנמיך טוס מעל השדה,
פלט מאחוריו ענן לבן של חומר הריסוס הפרתיון.
כאשר ניסה המטוס להתרומם מעט במטרה להסתובב ולטוס שוב מעל החלקה,
לא הצליח בכך. לפתע סטה המטוס בפניה חדה כלפי מטה,
ותוך שניות ספורות חרטומו פגע באדמה.
הטייס אמנון כרובי בן שלושים יוצא חיל-האוויר נהרג.
למקום הגיעו מספר מושבניקים שניסו לחלץ את הטייס הלכוד.
רופא שהגיע למקום קבע את מותו .
למחרת היום, יום חמישי ג' באב תש"ך- 28 ביולי 1960,
הובא אמנון לקבורה בבית העלמין בקריית שאול
הותיר אחריו אישה רחל ובן כבן שלוש בשם: עמוס כרובי.
בהלוויה השתתפו קהל רב ובניהם קצינים וחיילים מחיל-האוויר
שבו שירת אמנון שנים לא מעטות לפני שהצטרף ל"כימאוויר".
שתי חיילות הניחו זר פרחים מטעם צה"ל.
על מצבתו נכתב בקצרה:
"הטייס אמנון כרובי.
ה' טבת תר"ץ.
ב' אב תש"ך.
ת.נ.צ.ב.ה".
לפני חודשים אחדים הבן עמוס כרובי יחד עם משפחתו,
ביקרו לראשונה באזור הנפילה בשדות מושב עוזה.
הסיור היה בהדרכתו של עמוס גואטה-בשוני מוותיקי ומראשי הישוב,
אשר זוכר היטב את האירוע.
בעוד כשנה ימלאו שישים שנה לנפילתו של הטייס אמנון כרובי ז"ל.
אנו פועלים שבעזרת השם עד ליום הזיכרון הבא יונצח
זכרו של הטייס במקום בו נפל.
"תהא נשמתו צרורה בצרורה בצרור החיים".
אמן.

לצפיה ב-'מקורות מידע מסוצאבה ומסירט רומניה'
מקורות מידע מסוצאבה ומסירט רומניה
17/08/2019 | 17:53
1
64
שלום רב, האם יש מקורות מידע על היהודים מסוצ'אבה או מסירט חוץ מג'ואיש ג'ן?
מנסה להתחכות אחרי הסבים של הסבתא רבא של שיינדל שכטר (שנולדה ב 1864) , שם ההורים אברהם ודבורה שכטר.
ושאלה נוספת האם מישהו יודע מה מצב בתי העלמין היהודים בסירט וסוצאבה?
תודה
לצפיה ב-'מקורות מידע סוצ'אבה'
מקורות מידע סוצ'אבה
25/08/2019 | 19:36
21
מידע על לידות,פטירות ונישואים נמצא באתר Jewishgen.
יש גם ספר זכרון ברשת:

לגבי סירט יש ספר זכרון שאינו זמין ברשת. לא מצאתי מקורות נוספים/

מידע כללי על מקורות לגבי בוקובינה בכלל:

לצפיה ב-'חיפוש מידע'
חיפוש מידע
16/08/2019 | 16:27
1
153
מחפש מידע על סבי וסבתי אריה לובה בן אליהו רבינוביץ ווירה רבקה בת מרדכי גוריביץ ‚הם היגיעו לארץ בערך בשנת 1930 לחיפה מהעיר פולטובה באוקרינה סבי עבד בתור מהנדס חשמל בתחנת הכח בחיפה ונפטר ב1985‚ מי שיוכל לעזור לי הודה לו מאוד ‚אורי-0547959222
לצפיה ב-'סבך וסבתך'
סבך וסבתך
17/08/2019 | 09:06
91
אורי שלום,
לא ברור מבקשתך אם אתה מעוניין בפרטים על סבך וסבתך בארץ או מאוקראינה?
הצלחתי למצוא עליהם מידע בארץ כולל תאריכי לידה מדויקים שאולי יסייעו בחיפשים בארכיונים באוקראינה.
אריה (רבינוביץ) רוה בן מרדכי נולד ב 29/9/1906 ועלה לארץ ב 1930.
רבקה רוה בת אליהו נולדה ב 2/2/1906 עלתה ב 1931
הוריהם של דן ועמוס רוה.
בהצלחה,
אדי

לצפיה ב-'FINK שם משפחה יהודי ?'
FINK שם משפחה יהודי ?
12/08/2019 | 21:48
22
132
אבקש את עזרתכם ממי שבקיא בגניאולוגיה באוסטריה. עבור פרופ
Helmut Kerl מאוסטריה,( עמית של חבר טוב )  מבקש לבדוק האם מוצאו יהודי. אימו  Chararlotte  לבית FINK  נולדה בעירGRAZ  , שם הוריה JULIUS
ו JOSEFA ילידת 1910.  הוא אינו יודע האם סבו  יהודי. ניסיתי לבדוק
ב GEANTEAM וראיתי שיש FINK יהודים וגם לא יהודים. לא יכולתי למצוא את סבו. מאחר ומתגורר באוסטריה אני רוצה להפנות אותו לארכיון , חשבתי שעליו לאתר את רישום הלידה והנישואין של יוליוס פינק, השאלה לאיזה  ארכיון  ? האם בגרץ יש ארכיון או בוינה , האם ברישום בקהילה היהודית או אזרחית כי אולי גם  כיהודי לא התחתן כיהודי. האם תוכלו לסייע  לי , מאד רוצה לעזור לאיש שמחפש האם שורשיו יהודיים.  תודה רבה לכל עצה
לצפיה ב-'ניסיון לסייע'
ניסיון לסייע
13/08/2019 | 18:37
10
97
אכן, פינק הוא בד"כ שם-משפחה יהודי. ברשת יש לא מעט מקורות-מידע למחקר הקשור באוסטריה. GenTeam הוא אחד מהם, אך הוא אינדקס דינמישמתעדכן מזמן לזמן, כך שלא בהכרח החומרים הרלוונטיים אונדקסו. בווינה יש הרבה מאד ארכיונים, יש לפנות לארכיון הספציפי שרלוונטי לעניין, אך כדי לנסות להבין קצת יותר, אשמח להבהרות:

1. את כותבת: "הוא אינו יודע אם סבו יהודי". האם משתמע מכך, שהוא יודע בוודאות שסבתו אינה יהודיה?

2. האם ידוע מתי נולדו הסבא והסבתא (אפילו הערכה)? אני מניחה שאינו יודע היכן נולדו. האמנם?

3. האם ידוע היכן נישאו הסבא והסבתא? אם בווינה, האם ידוע באיזה רובע של ווינה?

4. האם ידועים פרטים נוספים אודות הסבא כדוגמת עיסוקו? כל פרט עשוי לסייע. המדובר בשמות נפוצים, ולעיתים הפרטים הנוספים מסייעים "לנפות" מידע שאינו רלוונטי. 

5. האם ידוע היכן נקברו הסבא והסבתא?

6. אני מניחה שאין קרובי-משפחה לשאול עוד אודות הסבא והסבתא והמשפחה בכלל. האומנם?

נסי לברר את הסוגיות הללו, אולי אפשר יהיה להמשיך משם.

שרי

לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/08/2019 | 22:49
9
68
תודה שרי, אני אנסה לברר את כל הפרטים האלה. בנתיים כפי שכתבתי, הסבתא יוספה ילידת 1910, ילדה את הבת שרלוטה בגרץ.  
לצפיה ב-'תודה על ההבהרה, חשבתי שהאימא שרלוט נולדה ב-1910'
תודה על ההבהרה, חשבתי שהאימא שרלוט נולדה ב-1910
13/08/2019 | 23:23
8
51
לצפיה ב-'חזרתי לנקודת-המוצא'
חזרתי לנקודת-המוצא
14/08/2019 | 16:45
7
70
"גוגלתי" את שמו של הפרופסור, וראיתי שהוא עצמו מגראץ (חשבתי שמווינה). אם אני מבינה נכון, המדובר במשפחה שתמיד חיה בגראץ, ולא חיה בווינה. אם זה כך, הרי שאין טעם לחפש במקורות מווינה, זה לא רלוונטי.

ברשת יש רישומים לא יהודיים מגראץ. יתכן שאפשר לאתר את רישום-לידתה של הסבתא, שכן 1910 זה בתחום-השנים שיש מהן תעודות בד"כ (אם ידוע תאריך מלא, עדיף). מניסיוני עם תיעוד מאוסטריה (לא מגראץ), מעבר לעובדה שהרישומים מכילים כל טוב, יש לא פעם הערות נוספות. לפיכך, יתכן שלצד רישום-לידתה של הסבתא יהיה רשום תאריך-נישואיה והמיקום המדויק. אם זה עדיין בתחילת שנות ה-30, אולי גם את זה אפשר יהיה לאתר ברשת. 

הבעיה שבדומה לווינה, גם גראץ נחלקת לרבעים (ואולי גם לתת-רבעים, בדומה לווינה). כדי לאתר רישום, יש צורך לדעת באיזה רובע הוא נרשם. אחרת צריך לעבור על ספרי-האינדקס של כל הרבעים. מעבר לכך, הסבתא לא נולדה פינק. האם ידוע שם-נעוריה? 

לאורך השנים נוכחתי שרבים באוסטריה ובגרמניה יש ברשותם (גם אם לא תמיד הם מודעים לכך) רישומי-חיים. שווה תחילה לנסות לברר עם הפרופסור אם יש ברשותו תעודת-לידה של אימו, למשל. זה אמור לתת לא מעט מידע על הוריה. אם היתה בת יחידה, אולי גם רישום-הנישואין ו/או הפטירה של הוריה יצוצו בבית. מהרישומים הללו יכולים לצוץ אי אילו רמזים (הרמזים הללו הובילו אותי רחוק לאורך השנים, גם אם בתחילה לא הייתי מודעת לזה שאני מקבלת לצד התעודה רמזים להמשך!).

באם אין רישומים כאלה ברשותו, כדאי לנסות לבדוק אם ידוע לו היכן התגוררה המשפחה בגראץ (רובע? כתובת?). זה יקל על הניסיון לאתר את רישום-הלידה של הסבתא, אך כאמור, ללא שם-נעוריה יהיה קשה לאתר את התעודה. 

אם לא ידוע שם-הנעורים, במקרה כזה צריך לנסות לאתר את רישום-הנישואים של הסבא והסבתא. אם לא ידוע מתי נישאו, צריך לאתר ארכיון בגראץ. מקווה שהאיש אליו הופנית דרך GENI יוכל לסייע. אם לא, חפשו אתר רשמי של גראץ בגוגל. עשויים להיות שם פרטים אודות ארכיון עירוני, ומשם יפנו אותך הלאה. אם אין פרטים כאלה, צרו קשר דרך האתר, ספרו מה אתם מחפשים, ובקשו שיסייעו לכם בפרטים אודות ארכיון הסטורי. 
לצפיה ב-'שרי אין כמוך...'
שרי אין כמוך...
15/08/2019 | 07:22
6
52
שרי יקרה, כמו תמיד את יסודית ואני מאד מעריכה את ההשקעה
תודה !!!!
חוזרים לאותו עניין שחייבים יותר קצות מידע, התקשורת שלי עם האיש היא לא ישירה ולכן כל תשובה מתעכבת.
מה שלמדתי ממך  שהארכיונים באוסטריה זה לא פשוט.
בנתיים ראיתי שיש כל כך הרבה פינק באוסטריה , ראיתי שיש  שהגיעו ממורביה.
בדקתי גם עצים באתרים השונים ולא מתאים לפחות למידע המועט שיש לי כרגע. אני חייבת להשיג עוד מידע , כפי שכתבת, אחרת קשה להתקדם.
אני אעדכן ברגע שיהיה משהו.
תודה רבה  

לצפיה ב-'אל תאמרי נואש'
אל תאמרי נואש
15/08/2019 | 11:16
5
43
כמי שהורידה מהרשת בשנים האחרונות מאות תעודות הקשורות באוסטריה, אני יכולה לספר שהארכיונים באוסטריה הפכו למשהו הרבה יותר פשוט מאז שיש לא מעט חומרים ברשת, אך כאמור, כדי לא לעבוד עבודה סיזיפית (ואולי לחינם), כדאי באמת למקד יותר ולחדד את הפרטים. 

לצפיה ב-'אכן מעודד...'
אכן מעודד...
16/08/2019 | 00:30
4
30
טוב לשמוע על הארכיונים באוסטריה שנעשו נגישים יותר עם יותר מידע און ליין.   בעלי משפחתו מאוסטריה ומחפשת מידע מאד ספציפי בלי לנסוע לארכיון של וינה..
ושוב תודה
לצפיה ב-'הרישומים מהקהילה היהודית בווינה ברשת עד שנת 1938'
הרישומים מהקהילה היהודית בווינה ברשת עד שנת 1938
16/08/2019 | 08:27
3
91
(למעט רישומי-לידה, בינתיים רק עד 1911ׂ). הם הועלו באתר של FamilySearch. לא צריך להמתין ל-GenTeam עד שיאנדקסו את המידע הרלוונטי (זה עלול לארוך זמן רב), בד"כ יש ספרי-אינדקס באתר, וניתן לחפש את השמות הרלוונטיים, וע"פ המידע באינדקס לחפש את הרישום הרלוונטי. לא מעט עבודה, אך משתלמת בענק, לפחות מבחינתי.

בעבר הרחוק הועלה חלק קטן, ולא מזמן אף אונדקס במסגרת FamilySearch, אך השאר הועלה גם כן (כאמור, במגבלות הקיימות), ויש לחפש בספרים עצמם. חשוב להדגיש: בקהילה היהודית קיימים רישומים רק עד 1938, רישומים מאוחרים יותר יש לאתר דרך הארכיונים העירוניים. 

הקישור לרישומי-הקהילה היהודית (הספרים בהתחלה נגישים רק דרך המרכזים של המורמונים, אולם אם יורדים הלאה, בהמשך-הדף ספרים רבים שנגישים דרך הרשת.):

מקווה שידוע לך שגם מדריכי-הכתובות של להמן ברשת (עד 1941 כמדומני, אולם מניסיוני, האנשים "שלי" נעלמו כולם מהמדריכים בעקבות האנשלוס ).

שבת שלום,
שרי
לצפיה ב-'תודה שרי, אני שומרת כל עצותייך והסבריך..'
תודה שרי, אני שומרת כל עצותייך והסבריך..
17/08/2019 | 15:58
2
20
אבדוק בFAMILY SEARCH, נישואי זוג ב 1922 בוינה.  רוצה למצוא האם החתן בגיל שנשא בגיל  42 , היו אלו נישואיו הראשונים, או היה  גרוש או אלמן. זהו סבו של בעלי, נרצח בסרביה במלחמה. לאחר מותן של אחיותיו של הסבא שחיו בארץ ,  נמצאה  בביתם  קופסת סכו"ם  מהודרת ( מאוסטריה ) עם שמו של הסבא ושמה של אישה אחרת..התעוררה הסקרנות האם הייתה אכן אישה אחרת והסוד נשמר אצל האחיות, והאם היו אולי  גם ילדים ? .  ומה שעורר אחרי שנים שוב את הסקרונות, כשבעלי באחת מטיסותיו ראה אדם זהה לאביו שדמה לסבו , האיש דבר גרמנית ולא רצה לשתף פעולה עם בעלי. מאז מנסה למצוא קצה חוט, ללא הצלחה. אמשיך לנסות..בין לבין..
תודה שרי
לצפיה ב-'חפשי קודם אם יש ספר זמין של אינדקס נישואין מהשנה האמורה.'
חפשי קודם אם יש ספר זמין של אינדקס נישואין מהשנה האמורה.
17/08/2019 | 18:37
1
25
כך תוכלי לאתר את מספרו המדויק של הרישום, ותוכלי אח"כ לחפש בספר של רישומי-הנישואין הרלוונטי לך את הרישום המקורי ע"פ המספר. אם היו עוד נישואין לפני/אחרי וכמו כן מצבו-המשפחתי של כל אחד מבני-הזוג בד"כ רשומים. 

חשוב להתנסות בזה, כי מן הסתם לא תסתפקי במחקר בווינה ברישום הזה בלבד. בכל מקרה, אם יש בעיה - אשמח לסייע. 

ושבוע טוב,
שרי
לצפיה ב-'תודה, אתפנה לזה בקרוב..ואשמח להעזר.|'
תודה, אתפנה לזה בקרוב..ואשמח להעזר.|
17/08/2019 | 23:03
16
לצפיה ב-'שלום חיה'
שלום חיה
14/08/2019 | 12:00
1
306
תנסי לראות באתרי עצי משפחה כמו geni, myheritage, ancestry..... אם השמות שיש לך מופיעים בעצי משפחה ותפני למנהל העץ, אולי הוא יודע משהוא.

עוד מקור טוב לחיפוש הוא ספר העיר או העיירה.

תנסי לחפש אם לעיר יש בית קברות יהודי - תנסי לראות אם קבורים שם אנשים עם שם המשפחה הזה.

תנסי את אתר "עיתונות יהודית היסטורית" אולי יעלו לך שם פירסומים של המשפחה כמו לחתונות, פטירות וכד' יש שם הרבה עיתונים ביידיש

מכל הלב
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה , חלק מההצעות כבר בצעתי'
תודה , חלק מההצעות כבר בצעתי
15/08/2019 | 07:27
29
תודה, אכן כבר בדקתי בחלק מהעצים, אפנה גם למנהלי העץ.
אני אאסוף עוד קצת מידע, כי לפי העצים שמות פרטיים שכרגע ידועים לי
מופיעים בעץ אך אין התאמה בפרטים אחרים, אז אולי באמת קרובים או סתם מקרה. תודה רבה על כל עצה, אבדוק גם בעיתונות היסטורית .
לצפיה ב-'גראץ, אוסטריה'
גראץ, אוסטריה
14/08/2019 | 13:54
5
56
יש פרויקט באתר Geni שמרכז את כל המשפחות שנולדו, חיו או נפטרו בגראץ, אוסטריה.
מנהל הפרויקט Benjamin C. Schoenbrun, שבמקרה יצרתי איתו קשר בשבוע שעבר באיזה עניין, אמר שבסוף השבוע הוא ינסה לבדוק במקורותיו לגבי השם פינק.

בכל מקרה הוא מבקש מכל מי שיש לו קשר לעיר גראץ להצטרף לדף הפרויקט ב Geni בקישור הזה:
לצפיה ב-'תודה ! פרויקט שמות משפחה בגרץ ב Geni '
תודה ! פרויקט שמות משפחה בגרץ ב Geni
15/08/2019 | 07:43
4
46
כמה טוב לשתף כאן ולשאול שאלות ולמצוא עצות והפתעות��
תודה על בקשת הבדיקה על משפחת פינק,
ותודה על המידע על פרויקט גראץ. מיד נרשם,
משפחת בעלי , וינברגר וראר ואולי עוד חיו בגראץ, (הגיעו
ממורביה מהעיירה פודיבין או דאז קוסטל שבצ׳כיה.
גם פינק ראיתי שהיו שם)
כדאי לפרסם לחוד על הפרויקט.
תודה רבה אסף !

לצפיה ב-'רק אנקדוטה קטנה,אם השם פינק יכול להיות שם יהודי?'
רק אנקדוטה קטנה,אם השם פינק יכול להיות שם יהודי?
16/08/2019 | 11:00
2
36
יכול,(כבר אמרו)שכנתי דוברת האידיש-תמיד אמרה לי,"אירע פינקן זענען פייער"?כלומר-רשפיך-רשפי אש,מסתבר -כי נלקח משיר השירים-"כי עזה כמות אהבה,,רשפיה רשפי אש",פינק-רשף,וכמובן,עוד תרגומים שונים לשם.
לצפיה ב-'זה ביידיש אבל פינק בגרמנית זה סוג של ציפור'
זה ביידיש אבל פינק בגרמנית זה סוג של ציפור
17/08/2019 | 16:11
1
27
אנקדוטה מעניינת, והקשר עם שיר השירים.  תודה.

לפי בית התפוצות :
השמות בקבוצה הזאת קשורים במילה הגרמנית פינק שפירושה "פרוש" (סוג של ציפור).
אפשר ששמות המשפחה בקבוצה זאת נגזרו מכינוי של אדם קטן מימדים ופעלתני.
גם בויקפדיה:
Fink (surname) - Wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/Fink_(surname)Fink (from German, meaning finch) is a surname,
FINCH זו  ציפור, בעברית פרוש 
לצפיה ב-'ברור שזה באידיש,יהודים גם דיברו-אידיש,'
ברור שזה באידיש,יהודים גם דיברו-אידיש,
17/08/2019 | 17:00
25
גם צפור וגם צריח קטן,בהחלט.
לצפיה ב-'פינק'
פינק
20/08/2019 | 00:21
24
האיש מ geni לא מצא פינק ברישומים היהודיים משנת 1910
לצפיה ב-'אוסטריה'
אוסטריה
28/08/2019 | 03:02
2
20
שלום חיה,
לא תוכלי למצוא אותם ב-GenTeam עם המידע שבידייך כי הוא מאוחר מידי. אם הסבתא יוזפה נולדה ב-1910 כנראה נישאה רק בשנות ה-30. אם ידוע לך שם נעורייה תוכלי לנסות למצוא את תעודת הלידה באתר FamilySearch, אבל להבנתי החשד הוא שהסבא היה יהודי מומר. האם הלמוט יודע מתי סבו נולד (ייתכן שהמידע חקוק על קברו)?
לצפיה ב-'סליחה על האחור בהתיחסות..ותודה לך ולכולם..'
סליחה על האחור בהתיחסות..ותודה לך ולכולם..
02/09/2019 | 22:48
1
11
תודה על האינפורמציה החשובה. 
כל העניין עם הלמוט הוא טלפון שבור, אין לי קשר ישיר איתו ומי שמתעניין עבורו לא מעביר מידע נכון ומדויק ומטעה אותי. אני מצטערת שהטרחתי את כל הקבוצה הנהדרת, רציתי לעזור ולהעזר אבל לא מצליחה להתקדם מבלי לקבל תשובות על השאלות החשובות. לפחות למדתי מעט על אך לחפש מידע באוסטריה.
לצפיה ב-''
04/09/2019 | 12:59
559
לא הטרחת בכלל. כולם פה עוזרים ברצון
לצפיה ב-'תרגום הכיתוב על גבי המצבה'
תרגום הכיתוב על גבי המצבה
14/08/2019 | 00:22
2
130
שלום לחברי הפורום, אשמח אם תוכלו לסייע בתרגום הכיתוב, שעל גבי המצבה. תודה
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
14/08/2019 | 12:51
1
89
לטובה מהטובים.
לאהובה מהאהובים.
אמא ואישה. לפסקר אנה גיללוונה.
יקירתי, לא צער  או כאב לעולם לא יפשרו אותנו עם המחשבה שאינך. את ותמיד תהיי איתנו.
לצפיה ב-'תודה רבה לובה מעריכה מאוד'
תודה רבה לובה מעריכה מאוד
15/08/2019 | 21:26
26
לצפיה ב-'שם משפחה FINK'
שם משפחה FINK
13/08/2019 | 18:07
1
76
מאת  יואל  דרורי
יש   שמות  יהודים  פינק

וש  לי  אתרים  יכול  לישלוח  נא  גם  ליפנות  לעזרה  בפצבוק  
     גנאולוגיה  יהודות
לצפיה ב-'תודה יואל, אנסה קודם לברר עוד פרטים כפי ששרי הציעה.'
תודה יואל, אנסה קודם לברר עוד פרטים כפי ששרי הציעה.
13/08/2019 | 22:50
25
לצפיה ב-'עזרה באתר jri ותרגום מפולנית'
עזרה באתר jri ותרגום מפולנית
10/08/2019 | 13:16
6
116
באתר jri מופיע sycowki szlama. מבקשת ממי שיכול לתרגם לי את הפרטים שמופיעים שם, כמו כן bawelniak zakaines בפרטים מופיע פורמט כתוב.
אודה למי שיכול לעזור בתרגום.
תודה מראש
רונית ציטרון
לצפיה ב-'למה כוונתך ב-"בפרטים מופיע פורמט כתוב"?'
למה כוונתך ב-"בפרטים מופיע פורמט כתוב"?
10/08/2019 | 19:19
3
73
עדיף שתעלי לכאן את הפרטים/הרישומים שאיתרת, כדי שאפשר יהיה לדעת במה המדובר. 
לצפיה ב-'לשרי סילבר'
לשרי סילבר
11/08/2019 | 22:56
2
66
ברישום בעיר belchatow   רשומה sycowska zakajnesa ליד השם יש view image  כשלוחצים עליו מופיע טקסט רשום בפולנית ואותו אני מבקשת לתרגם  כמו כן  ברישום לודג ישנו  sycowski szlama וכשלוחצים על  ה-view רשומים כל מיני פרטים בפולנית.תודה
לצפיה ב-'עדיין עדיף להוריד ולשמור את הרישומים ולהביא אותם כאן'
עדיין עדיף להוריד ולשמור את הרישומים ולהביא אותם כאן
12/08/2019 | 10:04
1
56
מרבית-האנשים לא יטרחו לעשות זאת עבורך, וחבל לא להעלות את הפוטנציאל של אלה שיהיו אולי לסייע בידך.

מעבר לכך, את רושמת בכל פעם שמות באיות שונה, מה שמקשה על איתור-הרישומים שאת מכוונת אליהם, וכלל לא ברור איזה שם לחפש:

בשרשור המקורי את רושמת sycowki, כעת את רושמת sycowski.
בשרשור המקורי את רושמת bawelniak zakaines, כעת את רושמת sycowska zakajnesa.

לצפיה ב-'שיהיו צ"ל שיוכלו'
שיהיו צ"ל שיוכלו
12/08/2019 | 10:04
35
לצפיה ב-'תרגום מפולנית'
תרגום מפולנית
11/08/2019 | 17:36
88
1
לתרגום מפולנית אני ממליץ להעזר במתנדבים בקבוצה Genealogy Translations בפייסבוק.
לצפיה ב-'הרצון לדעת יותר על'
הרצון לדעת יותר על
14/08/2019 | 21:06
39
משפחת סיקובסקי עוד קיים או שקיבלת או מצאת בינתיים מספיק נתונים?
לצפיה ב-'איתור תעודת לידה של אבי ז"ל'
איתור תעודת לידה של אבי ז"ל
11/08/2019 | 19:36
2
167
אני מבקש עזרה למצוא את תעודת הלידה של אבי  Lefkovits Herman יליד הונגריה מעירת Sarospatak בשנת 1910 חודש מאי. אנו עלינו לישראל בשנת 1957 ואבי נשאר בהונגריה והקשר נותק ביננו. אני זקוק לתעודת לידה שלו בכדי לנסות לדעת מה עלה בגורלו והיכן נקבר. עודה לכל עזרה בנדון הכרת תודה     מבנו

לבקוביץ רוברט
לצפיה ב-'רישום לידה'
רישום לידה
15/08/2019 | 13:43
1
51
מציע לך להיעזר במי שבקי בכתיבת מכתבים רשמיים בהונגרית, לכתוב לעירית Sarospatak. לעיתים הם מבקשים כסף עבור השרות, ולא תמיד מצליח. אם המידע חשוב לך, כדאי לנסות.

יעקב 
לצפיה ב-'sarospatak'
sarospatak
15/08/2019 | 13:48
41
תוכל להיעזר באתר של המקום: www.sarospatak.hu
יעקב
לצפיה ב-'עזרה בחיפוש אנשים בבקשה'
עזרה בחיפוש אנשים בבקשה
09/08/2019 | 09:13
47
2912
אנשים יקרים

אולי תוכלו לעזור בבקשה למצא שלושה ילדים (היום אנשים מבוגרים) שכל המשפחה היתה בטוחה שנרצחו בשואה ולפניי יומיים נמצאו ששרדו במסמכים חדשים שעלו.
יש השערה שהם עלו לארץ. המשפחה שלהם חיה בארה"ב ומבקשים את עזרתכם:

Family in the US is searching for the following people.  Not...
המשך>>
אנשים יקרים

אולי תוכלו לעזור בבקשה למצא שלושה ילדים (היום אנשים מבוגרים) שכל המשפחה היתה בטוחה שנרצחו בשואה ולפניי יומיים נמצאו ששרדו במסמכים חדשים שעלו.
יש השערה שהם עלו לארץ. המשפחה שלהם חיה בארה"ב ומבקשים את עזרתכם:

Family in the US is searching for the following people.  Not sure if these three orphaned children went to Israel after the war.  

These are their Yiddish names given at birth:

Lejbus (pronounced Leibush) Pesaj (Pesach) Lewin age 17 after the war
Mordchaj Jakub Lewin  age 12 after the war
Jura Ester  Lewin age 15 after the war

Their parents were Liba Lewin nee Baumel and Chaskiel Majer Lewin both from Gniewaszow, Poland.
The father left for Bolivia in 1938. War broke out and the families were separated by the war. The children were hidden during the war by Christians. The mother was murdered at Treblinka in 1942.

The family in the US has just found out that the children survived.  

תודה רבה לכם
לצפיה ב-'המלצה. פוסט ב"עם הספר" - לחוקרי פולין'
המלצה. פוסט ב"עם הספר" - לחוקרי פולין
09/08/2019 | 20:12
1
261
עם דוגמאות למסמכים שונים מספרית ה JEWISH HISTORICAL INST

לצפיה ב-'וצכוסלובקיה גם'
וצכוסלובקיה גם
09/08/2019 | 20:27
29
לצפיה ב-'סיוע לגברת : CECILE SELWYN מארה"ב במציאת שורשים'
סיוע לגברת : CECILE SELWYN מארה"ב במציאת שורשים
08/08/2019 | 15:26
7
102
שלום
הגברת הנ"ל ביקשה באמצעות חברים סיוע במציאת שורשי המשפחה ואנשים ממשפחתה בארץ.
מצרף את המכתב שלה.
בתודה
רחל
לצפיה ב-'היי רחל:) לגבי יפה. לפי צו ירושה, יתכן שנפטרה ב 2012'
היי רחל:) לגבי יפה. לפי צו ירושה, יתכן שנפטרה ב 2012
08/08/2019 | 16:38
2
75
לפי צו הירושה יצחק כנראה גר בקרית מוצקין. בפייסבוק תוכלי ליצור קשר עם      Itzik Nussbaum  יתכן וזה הבן של קרול ואנה.
לצפיה ב-'Cecile Selwyn'
Cecile Selwyn
08/08/2019 | 18:19
1
56
הי
אנסה לתקשר בפייסבוק ואעדכן בפורום.
תודה
רחל
לצפיה ב-''
08/08/2019 | 20:16
9
לצפיה ב-'על מנת להקל על כולם לסייע למבקשת - עדיף להביא את עיקרי המידע'
על מנת להקל על כולם לסייע למבקשת - עדיף להביא את עיקרי המידע
08/08/2019 | 16:41
58
בגוף ההודעה ובעברית.
לצפיה ב-'יצחק נוסבאום'
יצחק נוסבאום
08/08/2019 | 17:28
1
78
רחל שלום,
הצלחתי לעלות על עקבותיו של יצחק נוסנבאום בנם של קרול ואנה,
שססיל מבקשת לאתר.
המידע שמצאתי איננו מעודכן להיום, אך הצלחתי להגיע כנראה למשפחה
בדרך קצת מורכבת.
אני לא מעביר באתר מידע על אנשים חיים,
כך שאוכל להעביר לך את המידע העדכני שמצאתי אליך בטלפון או לכתובת מייל שלך
בברכה,
 אדי

אשמח להסביר לך טלפונית או במייל   
לצפיה ב-'Cecile Selwyn'
Cecile Selwyn
08/08/2019 | 18:18
71
הי אדי
תודה על תשובתך המהירה.
המייל שלי:
בברכה
רחל
לצפיה ב-'קברי חיים וחנה'
קברי חיים וחנה
08/08/2019 | 21:26
60
קברי חיים בן דוד ושרה ורעיתו חנה בצור שלום - בית הקברות של הקריות.

https://billiongraves.com/grave/חיים-נוסבאום/18639800

לצפיה ב-'חפוש עיירות'
חפוש עיירות
08/08/2019 | 16:47
2
101
מחפשת עיירה שנקראה קירהאזה או קרלובו נטיטסטו היתה שייכת לצ'כיה לפני המלחמה.
לצפיה ב-'Korolevo, Ukraine'
Korolevo, Ukraine
11/08/2019 | 17:41
1
25
העיירה קורולבו כיום באוקראינה, בעבר הייתה שייכת לצ'כיה ולהונגריה ונקראה ביידיש קיראלהאז.
לצפיה ב-'קורולבו'
קורולבו
12/08/2019 | 20:21
19
השם ההונגרי קיראיהאזה Kirakyhaza

קישור לפרטים על העירה (מתוך הלינק בהודעה)

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ