לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:48
13

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'שלום. מישהו מכיר את האתר? איך מזמינים מהם?'
שלום. מישהו מכיר את האתר? איך מזמינים מהם?
06/06/2017 | 14:43
6
192
אני חושבת שיכול להיות שיש בתיקים האלה מידע חשוב..

לצפיה ב-'למיטב הבנתי הרישומים נמצאים בארכיון'
למיטב הבנתי הרישומים נמצאים בארכיון
06/06/2017 | 17:40
2
108
לצפיה ב-'תודה רבה סמדר.'
תודה רבה סמדר.
06/06/2017 | 17:44
35
לצפיה ב-'ראי גם כאן'
ראי גם כאן
06/06/2017 | 17:45
68
לצפיה ב-'תשובה מארכיון Wroclaw'
תשובה מארכיון Wroclaw
10/06/2017 | 13:42
2
40
תודה לובה, על ההפניה לאתר.
פניתי לארכיון ורוצלב בבקשה למידע אודות 3 קרובי משפחה שמצאתי באתר, והדגשתי שאני מעוניינת במידע למטרות מחקר שורשים משפחתיים בלבד.
הם השיבו לי רק לגבי אחד מהם, סבא שלי.
הם ענו לי בפולנית, ולפי מה שאני מבינה מתרגום גוגל הם מבקשים פרטים נוספים ומסמך כלשהו להוכחת קירבה משפחתית. 
את המשפט האחרון לא הבנתי, האם הם מבקשים שההתכתבות תעשה באמצעות עו"ד?

Archiwum Państwowe we Wrocławiu w odpowiedzi na Pani pismo  informuje, że w przechowywanych aktach Państwowego Urzędu Repatriacyjnego we Wrocławiu mogą znajdować się wpisy dotyczące Pana Maksa Tucha. W tym celu należy podać dane osobowe Pana Tucha: data i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania w 1939 roku, imiona rodziców. Archiwum prosi udokumentowanie (kserokopia lub oświadczenie) stopnia pokrewieństwa z poszukiwanymi osobami.
Informujemy również, że osoby zamieszkałe poza granicami Unii Europejskiej zobowiązane są do ustanowienia pełnomocnika do spraw korespondencji pocztowej.

לצפיה ב-'להבנתי'
להבנתי
11/06/2017 | 15:55
1
33
בהתבסס על תרגום גוגל:
הם לא שולחים דואר מחוץ לאיחוד האירופאי ולכן מבקשים כתובת באיחוד של נציג שדרכו ניתן לשלוח דואר פיזי
פלי
לצפיה ב-'כן, כנראה'
כן, כנראה
11/06/2017 | 16:34
23
לא ברור לי למה הם מבקשים משהו כזה. אולי הם חושבים שביקשתי מסמך רשמי.
כתבתי להם שוב וציינתי את הפרטים שביקשו. הפעם ביקשתי שישלחו לי עותק למייל, נראה מה תהיה תגובתם.
לצפיה ב-'שמות פרטיים בהונגרית (אולי עם השפעה סלובקית וגרמנית)'
שמות פרטיים בהונגרית (אולי עם השפעה סלובקית וגרמנית)
03/06/2017 | 14:14
27
92
אני מחפשת כיצד להתאים שמות של שלושת הדודים שלי שנרצחו בשואה בהיותם ילדים.
עפ"י העדויות שבידי מוזכרים השמות:
טוּלי, איזידור, דֶז'וֹ Dezso, יצחק, לאצי Laci, פרי Feri.
כפי שניתן לראות מופיעים 6 שמות אך מדובר רק בשלושה בנים, כך שייתכן והשמות הם בחלקם
השם המלא ובחלקם כינוי בלבד.
אינני יודעת כיצד לחבר בין השם המלא לכינוי.
תודה מראש לכל עזרה שתינתן.

לצפיה ב-'טולי - הרבה פעמים זה שיבוש ובעצם צריך להיות תולי, כלומר '
טולי - הרבה פעמים זה שיבוש ובעצם צריך להיות תולי, כלומר
03/06/2017 | 22:08
67
נפתלי. דיז'ו הוא שם הונגרי. המקבילה ההונגרית לדוד. איזידור הוא המקבילה ההונגרית לישראל. לצ'י נדמה לי גם דוד. פרי נראה לי כמו קיצור, או לפרנץ או לפרץ.

לצפיה ב-'תודה, אך זה לא מוסיף לי '
תודה, אך זה לא מוסיף לי
03/06/2017 | 22:30
23
54
כפי שכתבתי מדובר בשלושה בנים בלבד.
השמות כפי שהעליתי אותם הם שמותיהם של שלושת אחיה של אמי.
עדויות עליהם ניתנו הן על ידה והן על ידי אחיה, היחידים ממשפחה גרעינית
בת 8 נפשות, ששרדו.
הבלבול אצלי נובע מכך שניתנו 6 שמות שונים לאותם שלושה בנים ואני
מנסה להבין מיהו מי.
השמות שבידי הם: טוּלי, איזידור, דֶז'וֹ Dezso, יצחק, לאצי Laci, פרי Feri.
(אגב,  השם שאצלי הוא לָאצִי ולא לצ'י)
אין ביניהם את השמות: לא נפתלי, לא דוד, לא ישראל, לא פרנץ ולא פרץ.
מספיק מסובך גם בלי להעלות שמות נוספים...
לצפיה ב-'לא זה הדרך'
לא זה הדרך
04/06/2017 | 20:59
22
45
הקשר בין השמות - שם הונגרי, שם יהודי וכינוי - הוא קשר בעייתי.
אין חוקיות. במקרים רבים (לדעתי - ברוב המקרים) - ה"זיווג" של השמות הוא מקרי לגמרי. מניתוח השמות לא תבוא הישועה.
נכון יותר, לדעתי, הוא לעבור על הטקסטים/העדויות עצמם ולחפש בהם רמזים (אם תתני פרטים נוספים, חברי הפורום יוכלו לפשפש במאגר יד ושם ובמאגרים נוספים בעצמם).
סדר השמות, למשל, הוא בדרך-כלל (שוב: לא תמיד) מן הגדול אל הקטן.

לצפיה ב-'ואם השם הוא הרשקוביץ, אז יש עדויות נוספות'
ואם השם הוא הרשקוביץ, אז יש עדויות נוספות
04/06/2017 | 21:03
2
36
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
04/06/2017 | 21:22
46
שני שמות - דז'ו וטולי מופיעים גם ברשימה של אמך וגם ברשימה של דוד יעקב.
לכן אין מה לקשור אותם לשאר השמות.
עכשיו נותרו לנו לאצי בעדות של אמך, לעומת יצחק ואיזידור ברשימה של דודך.
ועכשיו שתי שאלות:
מי משני העדים מבוגר יותר ובכמה שנים (סביר יותר, אם כי לא בטוח, שהאח הגדול זוכר יותר)?
לפי מה קבעת שהיו 3 ולא 4? אצל הדוד יש רשימה. אצל אמך יש דפים נפרדים. לכאורה, יש עדיפות לרשימה. הכול לכאורה.
לצפיה ב-'תודה אקשט, איתרת. נכון מדובר בהרשקוביץ'
תודה אקשט, איתרת. נכון מדובר בהרשקוביץ
04/06/2017 | 23:11
42
את דפי העד מ"יד ושם" אני מכירה. כבר נברתי, חפרתי ומדובר במשפחה שהיו בה סה"כ ב-6 ילדים (2 בנות ו-4 בנים).
בת אחת שרדה, כך גם בן אחד. נותרו 4 ילדים לבירור שמותיהם (4 אלה שנרצחו).
- בת בכורה שנרצחה, ידוע שמה בבירור.
נותרו 3 שמות של בנים לאיתור.
הדוד נתן בשנות החמישים עדות ל"יד ושם" של שמות מסוימים (ותאמין לי שאני יודעת מה כתוב בדפים, כולל פיענוח שם של תינוקת בת שנתיים שהייתה בתה של האחות הבכורה. שתיהן נשלחו לתאי הגז מיד עם הגיען לאושוויץ).
ב-1999 נתנה אמי עדות בדף עדות ל"יד ושם". עדות נוספת מסרה, שנים מאוחר יותר, בע"פ למוזיאון השואה בוואשינגטון.
לאחר נבירה בין כל העדויות - נתברר כי יש 6 שמות של בנים כשברור שמדובר ב-3 בנים בלבד (עפ"י כל העדויות, כולל תמונה משפחתית שצולמה בסמיכות לשנים שלפני המלחמה). מכאן, שניתן יותר משם אחד לכל ילד ואני מתקשה לחבר ול"הדביק" השמות.
בכל אופן תודה, גם למאמץ שעשית בחיפוש דפי העדות וגם בנסיון לסייע. כרגע, לאחר שמיציתי כל המידע (ככל הידוע לי) שניתן לשאוב מ"יד ושם" - לא נותר לי אלא לנסות ולהגיע לתעודת הלידה. ואלה, מה לעשות ימצאו או בצ'ופ או ברימבסקה סובוטה.

לצפיה ב-'6 שמות ל-3 בנים'
6 שמות ל-3 בנים
04/06/2017 | 23:17
18
41
כאמור, מכלל העדויות מופיעים 6 שמות:
טוּלי, איזידור, דֶז'וֹ Dezso, יצחק, לאצי Laci, פרי Feri (את השמות ליקטתי הן מדפי העד, הן מהעדות למוזיאון בוואשינגון והן מעדותה של אמי בע"פ). שמות אלה שייכים ל-3 בנים בלבד.
אם יש מאגרים נוספים שאוכל להסתייע בהם, אשמח מאוד לדעת עליהם.
לצפיה ב-'אפשר להתייעץ עם GNDB'
אפשר להתייעץ עם GNDB
05/06/2017 | 07:42
17
50
GNDB = Given Names Database, מבית ג'ואישג'ן. המאגר קצת מיושן, אך במקרים מסויימים נמצא יעיל. הוא מבוסס על ניתוח של רישומים רבים שהתבצעו על פי הלכות גיטין ועל רישומים רבים אחרים. חיפוש מהיר שלי לא העלה ממצאים משמעותיים בדבר השמות שלך, אך כדאי לנסות.
לצפיה ב-' מסקנתי'
מסקנתי
05/06/2017 | 22:38
16
34
אין קשר בין שם יהודי, שם מקומי וייתכן שגם הכינוי לא תלוי כלל בשמות שניתנו.
ואולי, זכרונם של העדים כבר לא מה שהיה.
לצפיה ב-'אני מתעקש'
אני מתעקש
05/06/2017 | 23:33
37
יש ביד ושם שתי עדויות של אח ואחות. האח נקב בשמות של ארבעה אחים שנספו: טולי, דז'ו, איזידור ויצחק. האחות נקבה בשלושה שמות: טולי, דז'ו ולאצי.
המשותף - טולי ודז'ו הוא חד-משמעי. על כן אין בין 6 השמות מקביל לטולי, ואין בין 6 השמות מקביל לדז'ו. הם ודאייים. נשארנו עם 3 שמות שמופיעם רק ברשימה אחת כ"א. או שמדובר בשני אנשים (איזידור-לאצי ויצחק או יצחק-לאצי ואיזידור) או שמדובר באדם אחד (איזידור-לאצי או יצחק-לאצי), והשם שנותר הוא טעות של המעיד. מה שנשאר לעשות הוא לנתח את שתי העדויות: לעדות של האח יש יתרון מסוים בכך שהוא כתב רשימה בטופס אחד, בעוד שאחותו כתבה דף נפרד לכל אחד מאחיה.  זיכרון של טולי-דז'ו-לאצי נראה לי אותנטי יותר מזיכרון של יצחק-איזידור. (אני לא חושב שהיה ילד קטן אחד בהונגריה או בצ'כוסלובקיה, שקראו לו בבית יצחק), אבל זו אינה הוכחה. אלמנט משמעותי אחד שידוע לך (ולא ידוע לנו) והוא גילם של שני המעידים בעת המלחמה. ראיתי הרבה דפי עדות שגויים שנכתבו מזכרונם של מי שהיו ילדים צעירים, והזיכרון האמיתי שלהם מתערבב עם מה ששמעו אחרי המלחמה, ואם גר בבית בן-דוד הם עשויים לזכור אותו כאח וכד'. 
אגב, את פרי לא מצאתי לא כאן ולא כאן. אנימניח שמדובר בקרוב משפחה שאיננו אח (ראיתי באותה עיירה דף עד על אפרים הרשקוביץ).

לצפיה ב-'העקשנות שלך, יש לה על מה להסתמך'
העקשנות שלך, יש לה על מה להסתמך
06/06/2017 | 06:54
14
36
עדות הדוד (רשימת שמות) היא משנות החמישים. אמנם, אין תאריך על טפסי העד (יש 2 דפים),אך מדובר בטופס במהדורתו הישנה. ייתכן שרישום ידני של מספרים עוקבים בכל טופס יסייע לאיתור שנת מילוי הטופס. אפנה ל"יד ושם" ואברר זאת.
עדות אמי, דך עדות לכל שם בנפרד היא מ-1999.
אני נוטה להאמין שזכרונו של דודי, בשנות החמישים, היה מדויק יותר.
מסכימה עמך שלגבי טולי ודז'ו - אין חולק שהם שמות שני אחים (כמופיע ע"י שני העדים).
נותר ספק לגבי איזידור ויצחק.
ייתכן שלאצי הוא אכן יצחק. ומיהו איזידור? כאמור, בעדות למוזיאון השואה בוואשינגטון, שנים אחר כך, מופיעים השמות פרי ולאצי (הושמטו: טולי ואיזידור). אני נוטה לחשוב שהשמות שנמסרו בשנים מאוחרות - אינם מדויקים בשל עיוותי זכרון. עם זאת, אינני יכולה שלא להתייחס אליהם. מהיכן צצו?

אנסה עוד דרך, עם סיכוי קלוש לפיענוח. ישנה בת דודה של אמי בת כ-90. אולי, אולי היא תזכור את השמות, אך ספק. הן בשל גילה המופלג והן בשל העובדה שמדובר בבני דודים שלה שהיו קטנים משמעותית מגילה אז.

אגב, חיפשתי בדפי העד של "יד ושם" את המופיע על אפרים הרשקוביץ מהעיר רימובסקה סובוטה בצ'כוסלובקיה, לא מצאתי כזה.

ו...תודה גדולה על הנסיונות לסייע.

לצפיה ב-'איזידור'
איזידור
06/06/2017 | 12:57
13
32
כפי שהגדרת היטב, אין זו הלכה מסיני, והשמות תלויים במקום הגאוגרפי, במסורות המשפחתיות, ועוד כהנה וכהנה. 

הוזכר כאן כבר שאיזידור עפ"ר "הולך" עם השם ישראל. עם זאת, עלי לציין, שבין לבין נתקלתי כבר באי אילו מקרים, בהם השם איזידור הופיע לצד השם יצחק. לכן קחי בחשבון גם את האפשרות הזו, שאיזידור ויצחק חד הם. 
לצפיה ב-'תודה רבה. מאשש את מה שגם אני ראיתי'
תודה רבה. מאשש את מה שגם אני ראיתי
06/06/2017 | 17:04
12
22
גם אני ראיתי כי יש שנתנו לאיזידור שם יהודי: יצחק.
הבעיה היא שהשם איזידור הופיע רק בעדות האחרונה של אמי למוזיאון השואה בוואשינגטון ולא בדפי העד ל"יד ושם מ-1999, שבהם מופיע לאצי.
אצל הדוד שלי מופיע יצחק.
האם  יכול להיות שלאצי זה יצחק ; דז'ו הוא איזידור?

לצפיה ב-'אולי יצחק נקרא איזידור, והיה לו גם כינוי-חיבה לאצי?'
אולי יצחק נקרא איזידור, והיה לו גם כינוי-חיבה לאצי?
06/06/2017 | 18:57
3
21
עקרונית, כל שאלה שתשאלי ניתן יהיה לענות עליה כן, משום שהבנת בעצמך, שאין כאן כללי-ברזל.

אם אני מבינה נכון, הנתונים שבידייך מסתמכים עד כה רק על דפי-העד ביד ושם ועל עדותה של אימך במוזיאון השואה בוושינגטון. נראה לי שכדאי בשלב ראשון למצות את החיפושים במקומות נוספים, כדי להצליב את המידע באופן בו הוא מופיע במקורות שונים. 

1. מוזיאון השואה בוושינגטון - כדאי לערוך חיפוש במאגר-השמות. בתוצאות שמתקבלות לעיתים ניתנת כתובת אליה ניתן לפנות ולקבל את המסמכים הרלוונטיים. בכל מקרה נראה לי שכדאי לחפש במאגר. אני מנסה לקשר ישירות לדף-החיפוש:

2. מאגר באד ארולסן - המאגר מכיל פרטים אודות נספים וניצולים, והוא המאגר המקיף ביותר. המאגר לא מצוי ברשת אלא ביד ושם בירושלים ואף בסניף של יד ושם בגבעתיים (בית ווהלין). כדאי לערוך חיפוש גם שם. מניסיוני, לעיתים הופיעו כרטסות בהם נרשמו מספר שמות של אותו אדם, וזה עשוי לסייע. 

3. מצ'כיה נשלחו רבים לטרזינשטאדט. אם לא ערכת חיפוש באתר, כדאי לבדוק גם שם. מעבר לפרטים לעיתים יש מסמכים נלווים ואף תמונות:

4. ביחס לרישומי-חיים - כללית יש ברשת רישומים מצ'כיה. איני יודעת אם יש רישומים מהמקומות שהזכרת, זה טעון בדיקה, אך האתר הוא בצ'כית, ואיני מתמצאת בו. אולי מי שצבר ניסיון בחיפוש בו יוכל לסייע. הנה הקישור:

לצפיה ב-'כאמור, השמות איזידור ויצחק לעיתים באים ביחד'
כאמור, השמות איזידור ויצחק לעיתים באים ביחד
06/06/2017 | 19:27
14
אבל אם תחפשי בגוגל "יצחק לאצי" תראי שיש גם מופעים כאלה. ר"ל: יתכן שאיזידור, יצחק ולאצי הם אותו אדם, ולכן הדוד התייחס לאיזידור, ואימך התייחסה פעם אחת ליצחק ופעם נוספת ללאצי.
לצפיה ב-'תודה. לצערי כולם הושמדו מיד עם הגיעם לאושוויץ.'
תודה. לצערי כולם הושמדו מיד עם הגיעם לאושוויץ.
06/06/2017 | 21:08
20
לא הגיעו לטרזינשטאדט. מכל המשפחה נותרו רק אמי והדוד.
הם היו מצ'כוסלבקיה, דאז (סלובקיה כיום). לא בטוח שאוכל להיוושע
מהמאגר הצ'כי של רישומי חיים.
אנסה לראות אם ניתן לשאוב מידע מבת דודה נוספת, כבת 90.
מסופקתני, אך אנסה.
ושוב - תודה על כל נסיון לעזרה.

לצפיה ב-'לא יכול להיות'
לא יכול להיות
07/06/2017 | 19:13
14
איזידור ויצחק מופיעים באותה רשימה עם גילים שונים.
איזידור (הזה) איננו יצחק (הזה).
לצפיה ב-'לא יכול להיות'
לא יכול להיות
07/06/2017 | 19:11
1
11
יש רשימה שיש בה דז'ו לחוד ואיזידור לחוד.
דז'ו איננו איזידור
לצפיה ב-'צודק. '
צודק.
08/06/2017 | 23:12
2
לצפיה ב-'מקווה לפתור יום אחד את העניין '
מקווה לפתור יום אחד את העניין
07/06/2017 | 19:15
5
8
לצפיה ב-'האם ניסית ליצור קשר עם מוסרי-עדות אחרים? '
האם ניסית ליצור קשר עם מוסרי-עדות אחרים?
07/06/2017 | 19:38
4
12
אמנם הרשקוביץ הוא שם-משפחה נפוץ, אך המקומות שציינת הם מן הסתם לא ערים גדולות עם ריבוי של אנשים ששמם הרשקוביץ. אם תגבילי את החיפוש למקומות הללו, תוכלי לאתר דפים שנמסרו ע"י מוסרי-עדות אחרים. זה יאפשר:

1. לנסות "למפות" את ההרשקוביצים מהמקום הספציפי בניסיון לאתר קשרים ביניהם,

2. חשוב לנסות ליצור קשר עם מוסרי-העדויות ו/או צאצאיהם ע"מ לנסות לדלות מהם מידע, שאולי יעזור לקשור קצוות. יתכן מאד שהם קשורים באופן כזה או אחר למשפחה, ואולי יוכלו לתרום עוד מידע

עם זאת, אני עדיין חושבת שכדאי לא למצות את החיפוש רק במאגר-המידע של יד ושם, וכדאי לפנות לאפיקים נוספים. למשל: האם ניסית לפנות לאתר-ההנצחה באושוויץ-בירקנאו? אמנם רבים מהרישומים שם לא שרדו, אך כדאי לנסות. בשעתו קיבלתי מהם לא מעט מידע. חלקו היה מוכר, אך היו בהחלט הרבה פרטים חדשים.

בסופו של דבר נראה לי שהכרחי לנבור במאגר של באד ארולסן ביד ושם (או לחילופין בבית-ווהלין). יתכן גם שמי מבני-המשפחה חיפש בשעתו את יתר הקרובים, ואולי משם תצוצנה תובנות חדשות, שכן זהו המאגר המלא ביותר.  
לצפיה ב-'לצערי לא נותרו הרבה עדים חיים.'
לצערי לא נותרו הרבה עדים חיים.
08/06/2017 | 00:50
3
9
היום קיבלתי תשובה מאחת מבנות המשפחה , שהיא זוכרת רק את שמות שלושת הילדים הראשונים (זכרונה, נראה, נובע מתמונה משפחתית שברשותה. בעת הצילום היו רק שלושה אך עדותה סייעה לי לאמת את סדר השלושה).

מסקנתי: כדאי להצטלם. לא לשכוח לכתוב/לרשום/להדפיס תאריך ושמות מלאים של הדמויות המופיעות בתמונות. לאחר שניים-שלושה דורות, הצאצאים מנסים לשחזר דמויות ואין מי שיסייע.

לגבי העצה לפנות למאגר של באד ארולסן ביד ושם או בבית-ווהלין, אאמץ ואגש באחד הימים לברר. לגבי אושוויץ - אחכה מעט.
תודה !! 
לצפיה ב-'לא כיוונתי בהכרח לבני-המשפחה'
לא כיוונתי בהכרח לבני-המשפחה
08/06/2017 | 10:34
2
12
למרות שאותם בוודאי שיש לתחקר, ואת המבוגרים שבהם חשוב לתחקר בשלבים הראשוניים ולא לדחות זאת.

כוונתי היתה שאם תחפשי את השם הרשקוביץ במאגר של יד ושם, אבל תמקדי את החיפוש בכל אחד מהמקומות הספציפיים בהם חיו בני-משפחתך, תגיעי לדפי-עד שמסרו אימך והדוד, אך יהיו שם גם דפים שמסרו אנשים אחרים. האנשים הללו אולי לא מוכרים לך, ועל פניו לא נראים לך כבני-משפחה. עם זאת, העובדה שהם מתעדים אנשים ששמם הרשקוביץ מאותו מקום ספציפי בו את מתעניינת, עשויה להביא להפתעות, ותגלי שהאנשים הללו הם בכל זאת בני-משפחה באופן כזה או אחר. לכן כדאי ליצור קשר עם מוסרי-העדות הללו ו/או עם צאצאיהם במידה שמוסרי-העדות אינם עוד בחיים. בקיצור: כדאי להפוך כל אבן אם רוצים להגיע לתוצאות. 
לצפיה ב-'עשיתי כהצעתך, חיפשתי במאגר "יד ושם" והפתעה....'
עשיתי כהצעתך, חיפשתי במאגר "יד ושם" והפתעה....
09/06/2017 | 00:46
1
24
חיפשתי עפ"י שם משפחה וארץ בלבד. לא מצאתי כל חדש.
מלבד.....
מצאתי את שמו של דודי, אחיה של אמי, שניצל, הגיע ארצה ואף מילא דפי עדות... ואיך אני יודעת שזה הוא? המספר האישי שניתן לו בעת הגיעו למטהאוזן זהה למספר האישי שמופיע במסמכים שבידי. כלומר, על אף שמופיע שברשימות "יד ושם" כקורבן השואה, הוא דווקא שרד.
האם צריך לעדכן את "יד ושם"?
לצפיה ב-'עדכון של יד ושם'
עדכון של יד ושם
09/06/2017 | 18:20
12
הנושא נדון כאן בפורום בעבר לא פעם. על פניו, נראה מתחייב לעדכן את יד ושם, אך בפועל הסתבר, שליד ושם אין סמכות להוריד/להעלים מהמאגר דפי-עד שנמסרו, כך שגם אם תעדכני אותם, כנראה שהדף שאיתרת לא יעלם מהמאגר. עם זאת, אם תרצי למלא בעתיד בעצמך דפי-עד מעודכנים יותר ומדויקים יותר מאלה שנמסרו ע"י קרוביך ו/או דפים אודות בני-משפחה נוספים, לדעתי תוכלי להוסיף בתחתית-הדף הערה המתייחסת לקרוב הנוסף (ולנקוב בשמו), עבורו נמסר דף-עד, אך בפועל הוא שרד ולא נספה.

לעצם החיפוש, נראה לי שפספסת את כוונתי. לא התכוונתי שתחפשי את כל ההרשקוביצים המוכרים והידועים לך. אנסה להסביר: הרשקוביץ הוא שם-משפחה נפוץ למדי. לא סביר להניח, שכל הנושאים את השם מצ'כיה הם כולם קרובי-משפחה, וכך גם לא כל ההרשקוביצים מהונגריה הם קרובים, וכו'. 

עם זאת, המקומות הספציפיים בשמם נקבת הם לא ערים גדולות עם אוכלוסיה יהודית ענקית, ולכן יש מקום, לטעמי, לבחון את דפי-העד שנמסרו לזכרם של אנשים ששם-משפחתם הרשקוביץ במקום הנתון. למשל: כשמחפשים הרשקוביץ מ-Rimavska Sobota מתקבלת רשימה של דפי-עד. מרביתם, אכן, נמסרו ע"י אימך והדוד, אך יש אי אילו דפים נוספים, שנמסרו ע"י אנשים אחרים. העובדה ששמות-האנשים בדף ו/או שמות-האנשים שמסרו את דפי-העד אינם מוכרים לך אינה מעידה בהכרח שהאנשים הללו לא היו קשורים למשפחתך באופן כלשהו, שכן תמיד יש סיכוי שלפחות חלק מההרשקוביצים מרימבסקה סובוטה היו קשורים ביניהם. 

נראה לי שאין מה להפסיד בניסיון לאתר את מוסרי-העדות ו/או את צאצאיהם במידה שהם עצמם נפטרו. לעולם אין לדעת מה הם יודעים, ואם משהו מהפרטים והשמות שתשתפי בהם לא יצלצלו להם מוכר. לעיתים, בניסיון לפתור תעלומות, הפתרון אינו מצוי דווקא מתחת לפנס. כפי שנראה לי שיש לפרוץ עם החיפוש אל עבר מאגרי-מידע נוספים, ולא להסתפק רק בזה של יד ושם, כך נראה לי שיש לפרוץ עם החיפוש גם אל מעבר לקרובי-המשפחה המידיים והידועים/מוכרים לך. 

לצפיה ב-'ומעניין לעניין-באותו עניין: צ'וֹפּ, רִימוֹבְסקָה סוֹבּוֹטָה'
ומעניין לעניין-באותו עניין: צ'וֹפּ, רִימוֹבְסקָה סוֹבּוֹטָה
04/06/2017 | 17:45
58
האם מישהו יוכל לתת לי רעיון כיצד להגיע לרישומי לידה של מי שנולד בערים:
צ'וֹפּ (Chop) - נמצאת כיום באוקראינה
רִימוֹבְסקָה סוֹבּוֹטָה (Rimavska Sobota) - נמצאת כיום בסלובקיה
 (= Rimaszombat בהגייה הונגרית, שכן האיזור היה בעבר בשליטה הונגרית).

האם ידוע למישהו אם יש רשימות סרוקות שניתן להגיע אליהם ע"י חיפוש אינטרנטי. 

לצפיה ב-'גם אצלנו איזידור זה ישראל'
גם אצלנו איזידור זה ישראל
04/06/2017 | 20:15
24
לצפיה ב-'מידע על ולודבה'
מידע על ולודבה
04/06/2017 | 17:25
4
68
אשמח לקבל מידע על העיירה ולודבה שבפולין. כל החומר שמצאתי עד כה, שעוסק בחיים היהודיים שבעיירה מהתקופה שקדמה לשואה, נכתב ביידיש. האם יש מקורות מידע נוספים מלבד ספר היזכור של העיירה?
לצפיה ב-'ולודבה'
ולודבה
05/06/2017 | 16:47
3
52
שלום ליאת,
בספר היזכור של ולודבה יש כמה פרקים בודדים בעברית, וגם כמה באנגלית בסוף הספר.
כמו כן יש חומרים שונים באינטרנט באנגלית.
לצפיה ב-'אגב'
אגב
05/06/2017 | 16:48
29
מהי המשפחה שאת קשורה אליה בולודבה?
המשפחה שלי - רוז'נקה
לצפיה ב-'מחפשת חומר נוסף'
מחפשת חומר נוסף
05/06/2017 | 17:01
1
35
תודה על התגובה! 
אני מכירה את הספר, אך הפרקים בעבית עוסקים רק בימי השואה, ואני מחפשת חומר רקע על העיירה בימים שקדמו למלחמה. 
לצפיה ב-'ישנו ספר נוסף'
ישנו ספר נוסף
06/06/2017 | 09:35
33
"ולודאבה נר זכרון", שנמצא רק בספרייה הלאומית (במיקרופילם) ויד ושם. הוא גם כן ביידיש-אנגלית-פולנית. לא עיינתי בו, ואינני יודע מה הוא מכיל.
האם עיינת בו?
לצפיה ב-'כיצד ניתן לקבל תצוגה גרפית ב MYHERITAGE ?'
כיצד ניתן לקבל תצוגה גרפית ב MYHERITAGE ?
05/06/2017 | 12:02
9
102
לצפיה ב-'למה אתה מתכוון ב"תצוגה גרפית"? כל הממשק שם הוא גרפי...'
למה אתה מתכוון ב"תצוגה גרפית"? כל הממשק שם הוא גרפי...
05/06/2017 | 12:31
8
36
לצפיה ב-'אצלי לא... '
אצלי לא...
05/06/2017 | 12:42
7
53
בכניסה אני מקבל רשימה של "פעילות אחרונה" ורשימת תפריטים למעלה.
תצוגת העץ מופיעה רק אם אני מתחכם. כלומר מחפש "התאמה" ובהמשך מופיע לי
"הצג באילן יוחסין"
אינני יודע כיצד ניתן להציג את האילן בלחיצה אחת מבלי לעבור "דרך יסורים". 
לצפיה ב-'נ.ב. ניתן לטעון שמערכת ההפעלה חלונות היא גרפית...'
נ.ב. ניתן לטעון שמערכת ההפעלה חלונות היא גרפית...
05/06/2017 | 12:44
35
אבל אני התכוונתי לתצוגת אילן היוחסין בצורה גרפית.
לצפיה ב-'האם אתה מדבר על גירסת התוכנה (שמורידים למחשב) או על'
האם אתה מדבר על גירסת התוכנה (שמורידים למחשב) או על
05/06/2017 | 12:46
5
44
גירסת האתר?

אנא, צרף צילום מסך, כדי שנבין בדיוק על מה אתה מדבר.
לצפיה ב-'מצורף'
מצורף
05/06/2017 | 12:55
4
47
לצפיה ב-'לחיצה על Family Tree בתפריט העליון תוביל אותך לעץ המשפחה'
לחיצה על Family Tree בתפריט העליון תוביל אותך לעץ המשפחה
05/06/2017 | 14:55
3
42
לצפיה ב-'אם לוחצים על FAMILY TREE נפתח תפריט...'
אם לוחצים על FAMILY TREE נפתח תפריט...
05/06/2017 | 15:06
2
41
עם אופציות שאף לא אחד מוביל לעץ המיוחל.
לצפיה ב-'התעלם מהתפריט ולחץ על המילה Family Tree'
התעלם מהתפריט ולחץ על המילה Family Tree
05/06/2017 | 15:29
1
29
לצפיה ב-'המון תודה !!!'
המון תודה !!!
05/06/2017 | 15:34
24
לצפיה ב-'תודה רבה לובה, מעריכה מאוד'
תודה רבה לובה, מעריכה מאוד
05/06/2017 | 10:57
47
לצפיה ב-'חיפוש שורשים משפחת גלב Gelb בעיירת שדלייצה או חלם שבפולין'
חיפוש שורשים משפחת גלב Gelb בעיירת שדלייצה או חלם שבפולין
03/06/2017 | 10:30
3
71
שלום,
אני מחפשת מידע אודות משפחות של סבי מאיר שלום גלב. הוא סיפר שהוא נולד בשדלייצה שבפולין, אך איני מצליחה למצוא כול אזכור למשפחה זו בספר The Jews in Siedlce 1850-1945. ידוע לי כי אביו של סבי נקרא לייבוש גלב, אך לא ידוע לי שם אימו, הוא נולד בין 1904 ל-1907 (הוא לא זכר בדיוק) והיה הקטן בין 7 אחים, בעת המלחמה הוא נשלח למצוא מקום מסתור וכשחזר להביא אותם, הוא כבר לא מצא כול זכר, אך לפי החיפושים הבנתי כי היה בשליידצה גטו וכנראה שהוא לא יכל להיכנס בחזרה לעיירה והמשיך לברוח, בלי לדעת מה קרה בגורל משפחתו. כול השנים סבא היה בקשר עם קרוב משפחה בשם חיים לנדר, אך אף פעם לא הייתה ברורה לי מה הקירבה (חיים לנדר נפטר ב-2015, הוא מצא עדויות ואף הקים אנדרטה בעיירה חלם ומצא כי משפחתו שלו נשלחה לסוביבור) 
אשמח לעזרתכם בנושא
תודה, 
סיון גלב
לצפיה ב-'דף עד ביד ושם'
דף עד ביד ושם
04/06/2017 | 01:12
80
במאגר השמות של יד ושם מופיע דף עד לליב גלב. אפילו  א ם  אינך    יודעת  אם   ז ה   הסבא רבא שלך  שימי  לב  לאיות   השם  בפולני ת : GIELB

התחילי ביצירת  חשבון באתר  החינמי  http://www.jewishgen.org/
וערכי חיפוש לשם המשפחה
כדאי גם לעשות חיפוש באתר http://www.jri-poland.org/
שבו ייתכן שתמצאי רשומי לידה, נישוים ופטירה. באתר זה תוכלי לצמצם את החיפוש לעיירה שבה את מעוניית
בהצלחה
לצפיה ב-'נסיון לעזור'
נסיון לעזור
04/06/2017 | 12:09
76
שמחפשים ב-JEWISHGEN את שם המשפחה LANDER מגיעים לרשומות של JRI שזה מידע מפולין שם יש מלובלין רשומות. באחת מהן מופיעה שם של מישהי בשם GELB כנראה רשומת נישואין עם קשר כלשהו ל-LANDER, אולי זה הקשר בין המשפחות. אני מצרף את הסריקה משם אבל זה בשפה שאני לא קורא. פלי
לצפיה ב-'לסמדר ופלי, המווון המוון תודה על העזרה! '
לסמדר ופלי, המווון המוון תודה על העזרה!
04/06/2017 | 13:17
36
התקדמתי מאוד בזכותכם והעץ שלנו מתחיל להיסגר
לצפיה ב-'פענוח רישום לידה'
פענוח רישום לידה
01/06/2017 | 17:53
5
109
מחפש עזרה בפענוח רישום הלידה הרצ"ב - AKT# 15  (הצד הימני של הדף)

תודה רבה 

לצפיה ב-'שכחתי להוסיף -זה כתוב בפולנית ושם המשפחה הוא CHENCINSKI '
שכחתי להוסיף -זה כתוב בפולנית ושם המשפחה הוא CHENCINSKI
02/06/2017 | 01:35
29
לצפיה ב-'זה רישום לידה ברוסית לא בפולנית'
זה רישום לידה ברוסית לא בפולנית
02/06/2017 | 22:37
45
רישום לידה ב Busk.
18(30) למרץ 1895 10:00 בבוקר.
הגיע באופן אישי Usher Ozharovich סוחר, בן 33,תושב Busk. בנוחכות של העדים חיים איציק קלרמן בן 51 ו Vigdor Grojs בן 74 תושבי Busk והציגו לנו תינוקת , שנולדה ב Busk. ב 16 ( 28) לדצמבר 1893 ב 23:00 בלילה מאשתו החוקית חנה מבית Shindelvsausr בת 30 לתינוקת נתנו שם Gnedla.חתום על ידינו כי אחרים אינטליגנטים.
לצפיה ב-'חנזינסקי בצעד שמאל , מספר 14 לא 15. מצ"ב תרגום'
חנזינסקי בצעד שמאל , מספר 14 לא 15. מצ"ב תרגום
02/06/2017 | 22:59
2
40
רישום לידה ב Busk.
ב 6 (18) באפריל 1895 ב 10 בבוקר.
הגיע באופן אישי Fajfel Chenzinskij סוחר בן 38,תושב Busk. בנוחכות של העידים חים איציק קלרמן בן 51 ו Vigdor Grojs מזגג, בן 74,תושבי Busk. והציגו לנו תינוקת שנולדה ב Busk ב 11 (33) לאפריל השנה. ב 11 בבוקר מאשתו החוקית Sura Cipa מבית Bachmaor??? בת 35.לתינוקת הזאת בטקס דעתי נתנו שם Mindla.
חתום עלידינוועל ידי האב.העידים אנאלפבתיים.
לצפיה ב-'חמצ'ינסקי'
חמצ'ינסקי
04/06/2017 | 01:35
1
32
תודה רבה לובה על התרגום !
האם תוכלי לבדוק שוב את השם הפרטי והאם מופיע גם השמות DOBA או CYRLA   ?

שוב תודה

לצפיה ב-'לא.אין את השמות האלה..'
לא.אין את השמות האלה..
04/06/2017 | 12:23
13
לצפיה ב-'תרגום מסמכים מרוסית'
תרגום מסמכים מרוסית
01/06/2017 | 21:38
4
70
מבקשת לתרגם את שני המסמכים ההמצורפים.
תודה
לצפיה ב-'לא ניתן לקרוא'
לא ניתן לקרוא
02/06/2017 | 19:43
3
35
תשלח/י לי למייל. אשתדל לתרגם.
Lubapg@gmail.com
לובה.
לצפיה ב-'לובה, למקרה שלא עשית זאת: אם את "מקליקה" על המסמך'
לובה, למקרה שלא עשית זאת: אם את "מקליקה" על המסמך
02/06/2017 | 19:56
1
34
הוא נפתח בהגדלה, ואז הוא ברור וקריא. 

לצפיה ב-'הי שרי.לא אני לא מצליחה'
הי שרי.לא אני לא מצליחה
03/06/2017 | 09:47
23
בנייד לא רואים כלום. אשמח לעזור עם התרגום עם תשלחו לי למייל.
לצפיה ב-'שלחתי לך אתמול מייל עם הקבצים'
שלחתי לך אתמול מייל עם הקבצים
04/06/2017 | 09:06
15
לצפיה ב-'גזיר עיתון חלק ב'
גזיר עיתון חלק ב
01/06/2017 | 17:55
95
להלן אני מצרף לנוחיות כולם את גזיר העיתון אולי קרוב לעין קרוב ללב
לצפיה ב-'לובה שלחתי לך אי מייל'
לובה שלחתי לך אי מייל
31/05/2017 | 22:12
43
לצפיה ב-'גזיר עיתון'
גזיר עיתון
30/05/2017 | 18:36
7
158
מצאתי גזיר עיתון ובו כתוב "הנפת הדגל בקיבוץ הרצליה"
מה זה קיבוץ הרצליה ?
חג שמח
לצפיה ב-'מייסדי מרחביה לפי זכרוני...'
מייסדי מרחביה לפי זכרוני...
30/05/2017 | 22:28
6
72
לצפיה ב-'אפשרות נוספת'
אפשרות נוספת
31/05/2017 | 20:58
5
51
קיבוץ גליל ים שנמצא ממש בהרצליה '' פינת רמת השרון''.
לצפיה ב-'האם בארץ?'
האם בארץ?
31/05/2017 | 21:17
4
56
הגרעין המייסד של מרחביה אכן היה "קיבוץ הרצליה", וגם שפיים התחיל כ"קיבוץ הרצליה ג'", אבל שניהם שייכים לשנות השלושים, ולא נראה לי שבשנת 1946 מישהו קרא להם "קיבוץ הרצליה".  שתי אפשרויות אחרות:
- באירופה (בעיקר בפולין) פעלו גרעיני הכשרה רבים שנקראו "קיבוצים", לפני עלייה לארץ. האם ברור מגזיר העיתון שמדובר בארץ?
- האם העיתון ישראלי? אם לא, ייתכן שמדובר בהרצליה עצמה, וכותב הכותרת חשב שהיא קיבוץ. 
לצפיה ב-'תיקון עצמי'
תיקון עצמי
31/05/2017 | 21:48
3
58
[הדבקתי את 1946 שלך לקיבוץ הרצליה...].
מצורף קטע עיתון שמדבר על קיבוץ הרצליה בצפון הרצליה.

לצפיה ב-'עכשיו עם JPEG'
עכשיו עם JPEG
31/05/2017 | 21:50
52
לצפיה ב-'"בצפונה של הרצליה" = קיבוץ גליל ים'
"בצפונה של הרצליה" = קיבוץ גליל ים
03/06/2017 | 22:31
1
21
לצפיה ב-'בלתי אפשרי - בבקשה לא לשלוף תשובות'
בלתי אפשרי - בבקשה לא לשלוף תשובות
10/06/2017 | 06:26
13
גזיר העיתון הוא משנת 1935, מוזכרות בו שתי נקודות מצפון להרצליה. האחת רשפון שאין ויכוח היכן היא נמצאת והשניה קיבוץ הרצליה שלא ברור היכן היא. 
קיבוץ גליל ים נמצא בין הרצליה ובין רמת השרון. המסקנה גליל ים מדרום להרצליה בשנת 1935. (ודרך אגב הוא הוקם 1.7.1943)

קיבוץ הרצליה היתה תנועה בפולניה עד מלחמת העולם השניה, מה שאנחנו קוראים היום הכשרה והשתיכה לצד השמלי של תנועת העבודה (מפם מחנות העולים הקיבוץ המאוחד). 
חלק מהמגשימים שעלו לארץ התישבו בשנת 1927באיזור ד בהרצליה שזה היום מרכז העיר  "נובמבר 1927  - הקמת הקבוצה- קבוצת חברי הבחרות הסוציאליסטית  וגבעת השלושה יסדו את פלוגת הקיבוץ המאוחד, והתיישבו באזור ד' בהרצליה. מתוך מכתב שכתב יצחק גבירץ למלכה רעייתו: "בינתיים הסתדרו כמה עניינים..מחר בבוקר אנחנו (4 חברים) נהיה כבר בהרצליה ד'. אנחנו משתוקקים מאד להיות כבר מסודרים בהרצליה.... מחר נהיה שמה ונתחיל בסידור החיים החדשים, בברכת העבודה, שלך גבירץ"
בהמשך
עברה הקבוצה ל - אוקטובר 1930 - מעבר לאזור ג'- הפלוגה גדלה, המגרש בהרצליה ד' כלל מספר צריפים, סככה למכבסה ואורווה. מספר החברים גדל, יש צורך בחדר אוכל גדול ובמשק עזר, מתנהל מו"מ עם המוסדות המיישבים בעניין הקרקע. הפלוגה עוברת מהרצליה לגבעה באזור ג. 
איזור ג הוא היום הרצליה ב זה האיזור הגבוה איפה שתחנת המשטרה בין מסילת הרכבת וכביש החוף.
ובהמשך הקבוצה הזו הקימה את..................קיבוץ שפיים
ראשון במרץ 1935 -עלייה לקרקע- לאחר ויכוחים עם המוסדות המיישבים נקבעת אדמת "אל חראם" באזור שפיים של היום, שטח העלייה הוא 600 דונם.  מתוך יומן הפלוגה:  יום העלייה היה יום של מתיחות מוגברת במחנה, באותו היום הוקמו שני צריפים במחנה. הילדים עדיין נשארים בהרצליה ג'. הנקודה החדשה כונתה בפי החברים "השטח" ואילו הישוב באזור ג': "המחנה" (הבהרה של יצחק שץ)

1.3.1935 מתאים למוזכר בגזיר העיתון  המובא לפנינו  דבר 27.9.1935
ולגבי השם שפיים 
פברואר 1936 -  מוצע השם שפיים -  ועדת השמות של הקרן הקיימת מציעה לקרוא לנקודת התיישבותנו שפיים. המשמעות של השם: "גבעות או רמות נוחות, רוחות קלות" (רוח צח שפיים).
השם התקבל לאחר אישור באסיפת הקיבוץ אחרי 1937.
לצפיה ב-'איפה המקום?'
איפה המקום?
29/05/2017 | 23:06
5
138
בכמה דפים רשם אברהם איצקוביץ את סיפור חייו
מילדותו, שבאזור הקרפטים ללימודים בישיבות, ותלאותיו בין מחנות כפיה והבריחה בסוף מלחמת העולם השניה.

אשמח לעזרה בזהוי מקום... הוא רושם כי למד בישיבה בהורינצ'
אני מצרפת תמונה של הכתוב,
אולי תוכלו לעזור לי בזיהוי של המקום ?  

תודה
לצפיה ב-'Horyniec'
Horyniec
29/05/2017 | 23:42
3
87
נדמה לי שזה המקום - 
http://data.jewishgen.org/wconnect/wc.dll?jg~jgsys...
לצפיה ב-'הוא כותב שהמקום היה רחוק'
הוא כותב שהמקום היה רחוק
30/05/2017 | 06:25
2
61
ממקום מגוריו, יכול להיות שזה המקום. 
אבדוק התישבות יהודית שם, ובעיקר ישיבות...
תודה רבה, זו הצעה מתקבלת על הדעת.
לצפיה ב-'אני חושבת שמצאתי את המקום, כיוון'
אני חושבת שמצאתי את המקום, כיוון
30/05/2017 | 08:03
1
80
שנולד ב Kalin והמשפחה התגוררה בצ'כיה (מה שלא רשמתי מלכתחילה...שגיאה שלי) זו העיירה הראנציה או הרייניץ, רייניץ 

לצפיה ב-'אבל... אני מחפשת ישיבה '
אבל... אני מחפשת ישיבה
30/05/2017 | 08:08
54
שהיתה במקום, הוא עבר מרחק רב כדי ללמוד בישיבה...

לצפיה ב-'Horinchovo'
Horinchovo
30/05/2017 | 15:47
53
הישוב הוא Horinchovo, בהרי הקרפטים, לא רחוק מחוסט.

אפשר לקרוא על הישוב בספר מארמארוש עמוד 276, לא מוזכר שהייתה שם ישיבה:
לצפיה ב-'מה פירוש (maltster (krupiarz ?'
מה פירוש (maltster (krupiarz ?
28/05/2017 | 21:04
6
76
לצפיה ב-'פרוש KRUPIASZ MALSTER'
פרוש KRUPIASZ MALSTER
28/05/2017 | 22:19
1
109
    מאת  יואל  דרורי

בפולנית    KRUPY     זה  גריסים

KRUPIASZ       או  מוכר  גריסים   או  טוכן  גריסים
MALSTER       אני   חושב  שזה      MAISTER      מומכה   או  מיתמכה
  בגריסת   גריסים   טוכן  גריסים
לצפיה ב-'krupiarz'
krupiarz
29/05/2017 | 17:27
50
מצאתי כאן הסבר דומה - 
maltster, peeled barley maker
בתרגום גוגל - יצרנית maltster, שעורה קלופה
לצפיה ב-'MALSTER'
MALSTER
29/05/2017 | 17:52
3
79
יואל

אכן   מוסג  הזה  זער  לי

אבל   KRUPY  זה  גריסים
לצפיה ב-'סמוך נוסף מהספר של Frazin'
סמוך נוסף מהספר של Frazin
29/05/2017 | 19:22
1
58
Krupiraz (krupiiazre)
dealr(s) in groates [wheat,oats]
Mayster - master craftsman
הספר דרך אגב מומלץ מאוד
לצפיה ב-'krupiarz'
krupiarz
30/05/2017 | 00:57
39
המילה krupiarz כתובה באחד הרישומים במשבצת המקצוע של אחד מבני משפחתי.
בדף העד על שמו כתוב  - בעל טחנת קמח.
בדף העד של שם בנו כתוב - מפעל לעיבוד כוסמת.
נכדתו של אחד האחים כתבה לי - 
עד כמה שידוע לי לסבא שלי היה מפעלון שהפריד בין הקליפה לגוף הכוסמת ליד ביתם בלוברטוב.

אני מבינה אם כך לפי כל הדוגמאות, שהמילה מתארת מסחר או עיבוד של דגנים.

תודה רבה לשניכם 

לצפיה ב-'KRUPY'
KRUPY
30/05/2017 | 00:59
33
האם מרק קרופניק הוא מהמילה KRUPY ?
לצפיה ב-'חיפוש קרובים שיינדלה ופייגה גליסטמן'
חיפוש קרובים שיינדלה ופייגה גליסטמן
27/05/2017 | 10:09
3
257
אני מחפשת מידע על גליסטמן שיינדלה שהיתה במחנה עקורים סקואולה קדורנה במילאנו בסוף 1946 בהיותה בת 13. שיינדלה נולדה בפולין בעיירה איזביקה ב-1933 להורים יעקב גליסטמן ושיפרה לבית זפניק. יתכן שבזמן המלחמה היתה בברית המועצות ואחרי המלחמה הגיעה ללודז'. יש תיעוד שהיתה במחנה בסקואולה קדורנה במילאנו בנובמבר 1946 כילדה בודדה בלי ההורים. יתכן שעלתה לישראל בדצמבר 1948.
כמו כן יתכן שהיתה לה קרובת משפחה בשם פייגה גליסטמן שעלתה לישראל ב-24.3.1949 באניה קמפידוליו. פייגה גליסטמן היא אמא שלי שנפטרה ב-1954. אפשר לפנו אלי גם במייל ל-miri.soffer2@gmail.com בתודה מראש מירי סופר
לצפיה ב-'שפרה ויעקב גלסטמן'
שפרה ויעקב גלסטמן
27/05/2017 | 23:04
1
87
אני מבין שההורים של שיינדל, שפרה ויעקב גלסטמן, חיו בפתח תקווה. מכל מקום, יש ביד ושם דפים עדים שהם כתבו בשנת 1952. אז אולי את החיפוש אחרי בתם יש להמשיך מכאן. או שמא היא אבדה כבר להם?
לצפיה ב-'פרטים נוספים'
פרטים נוספים
27/05/2017 | 23:20
68
שני הנ"ל קבורים בפ"ת. יש תמונה זמינה של מצבתם. לפי אתר בית העלמין - יעקב נפטר ב 1971 ושפרה נפטרה ב 1988.
לצפיה ב-'מצבה של יעקב ושיפרה'
מצבה של יעקב ושיפרה
29/05/2017 | 19:14
48
שלום. אני ממליצה לך לפנות ל חברת קדישא ולברר מי טיפל בקבורה. טיפול שלהם מהיר. עולה 50 שח.
בהצלחה.
לובה
לצפיה ב-'למחפשי שורשים בקרקוב'
למחפשי שורשים בקרקוב
29/05/2017 | 09:25
119
מצאתי אתר שיש בו עצי משפחה מקרקוב אני מצרף קישור
http://www.ics.uci.edu/~dan/genealogy/Krakow/
פלי
לצפיה ב-'חיפוש שם מקורי'
חיפוש שם מקורי
28/05/2017 | 19:23
1
152
שלומות
בשנת התר"ס יצאו שני שליחים מירושלים לחפש את עשרת השבטים האבודים.
אחד מהם היה תימני בשם צדוק פרידמן. כן אני יודע שפרידמן זה לא שם משפחה תימני.... מסתבר שצדוק פשות "השתכנז" דיבר ידיש התלבש כאשכנזי ואפילו קרא לבני עדתו "פרענקים".
אני מנסה למצוא את שמו המקורי אך ללא הועיל. יש למשהו רעיון? אפשר לשלוח לי ישירות למייל nikiron@gmail.com
תודה מראש
לצפיה ב-'אזכור בספר, אולי יעזור'
אזכור בספר, אולי יעזור
29/05/2017 | 09:19
78
בספרו של פרופ' יונתן מאיר (אוניברסיטת בן גוריון בנגב), אודות חוגים קבליים בירושלים במחצית הראשונה של המאה ה-20, מופיע אזכור אודות צדוק פרידמן הנ"ל. ניתן לעיין בגירסה מקוונת של הספר באנגלית, שם מופיע האזכור בע' 103. צירפתי  צילום מעמוד זה. בהערת השוליים, מופיע מקור היסטורי בו מאוזכר צדוק פרידמן. בקיצור, הייתי ממליץ ליצור קשר עם פרופ' מאיר, אולי הוא יוכל להוסיף פרטים נוספים.
לצפיה ב-'חוקר שורשים בלבוב'
חוקר שורשים בלבוב
28/05/2017 | 23:15
1
97
שלום רב,
מחפשת חוקר שורשים בלבוב. סבי היה "בודד" ויחיד בעולם על פי דבריו-אחרי מלחמת העולם השנייה.
לפני עולם ומלואו היה לו אישה ראשונה שני בנים, הורים אחיות-אין לנו שמץ של מושג מה עלה בגורלם.
כיצד מתחילים??
בברכת תודה מראש, גל
לצפיה ב-' ברוכה הבאה לפורום '
ברוכה הבאה לפורום
29/05/2017 | 09:04
60
כמו תמיד, כדאי להתחיל בהתחלה. אנא, עקבי אחר ההמלצות במדריך הבא, וחזרי אלינו עם הפרטים המלאים.

ארנון
לצפיה ב-'חיפוש רישומים באתר המורמונים'
חיפוש רישומים באתר המורמונים
24/05/2017 | 21:08
10
298
אשמח לעזרה/ הסבר.
אני מנסה לבדוק האם מיקרופילם מס' 1,201,136 ניתן לצפיה ברשת.
ליד תוצאת החיפוש באתר (השורה המודגשת בצילום המסך שצירפתי) מופיע אייקון של מצלמה.
כשעומדים עליו עם העכבר כתוב - Browse the images online,
אבל כשאני לוחצת עליו נפתח חלון עם הכיתוב:
These images are viewable:
When using the site at a family history center.

מה אני מפספסת, האם/ איך אפשר לצפות בקבצים און-ליין?

לינק לעמוד תוצאות החיפוש - 
https://familysearch.org/search/catalog/294944?ava...

לצפיה ב-'למרבה הצער לא ניתן לראות סרטים אלו מהבית (אפילו באמריקה)'
למרבה הצער לא ניתן לראות סרטים אלו מהבית (אפילו באמריקה)
24/05/2017 | 21:37
9
109
ניתן לראותם על מחשב בספריה לחקר משפחה מורמונית.
ההסכם שלהם עם הארכיון שבו צולמו המיקרופילים מגביל את השימוש ברישומים לספריה.
לצפיה ב-'אני מתכננת ביקור בספריה, אוכל לשלוח לך עותק. ושאלה כללית'
אני מתכננת ביקור בספריה, אוכל לשלוח לך עותק. ושאלה כללית
25/05/2017 | 08:08
7
102
אני תוהה - האם מישהו בדק אם ניתן לראות את המאגרים באוניברסיטה המורמונית בהר הצופים?

לצפיה ב-'לא בדקתי, אך מהמעט ששמעתי אסור לאוני' הנמורמונית'
לא בדקתי, אך מהמעט ששמעתי אסור לאוני' הנמורמונית
26/05/2017 | 22:05
84
לתת שרותים בארץ אלא אך ורק לסטודנטים מחו"ל שבאים ללמוד בה וזאת לפי ההסכם שלהם עם מדינת ישראל.

אריה
לצפיה ב-'יש מרכז חקר משפחה באנגליה (האוסף נמצא בארכיון הלאומי בקיו)'
יש מרכז חקר משפחה באנגליה (האוסף נמצא בארכיון הלאומי בקיו)
28/05/2017 | 07:20
2
66
האם אפשר להגיע לשם ולעיין במיקרופילם?
לצפיה ב-'הסבר קצר על מיקום ומה תוכל למצוא או לא בספריות המורמוניות'
הסבר קצר על מיקום ומה תוכל למצוא או לא בספריות המורמוניות
28/05/2017 | 19:52
1
67
נתחיל במיקום: בדף זה תוכל לראות היכן ממוקמות הספריות המורמוניות לחקר משפחה ברחבי העולם:
ובאשר למיקרופילם:
אם המיקרופילם עבר דיגטציה והועלה לאתר ניתן לראותו בכל ספריה מורמונית.
באשר לסרטים שלא עברו דיגיטציה - תוכל לבדוק בקטלוג אם סרט מסויים נמצא בספריה מסויימת. אם הסרט אינו בספריה  תוכל להזמינו תמורת תשלום והוא יישלח לספריה.
כל המיקורופילם נמצאים בספריה המרכזית בסלט לייק סיטי
לצפיה ב-'תודה רבה סמדר.'
תודה רבה סמדר.
29/05/2017 | 06:44
21
לצפיה ב-'האם תוכלי לבדוק לי גם בבקשה את מספרי המיקרופילם האלה?'
האם תוכלי לבדוק לי גם בבקשה את מספרי המיקרופילם האלה?
01/06/2017 | 22:20
2
24
ויסוקי מאזוביצק 
1186441
1186440 
1186439
מהדף הזה:
אירית
לצפיה ב-'מצטערת, פספסת הייתי שם אתמול. '
מצטערת, פספסת הייתי שם אתמול.
01/06/2017 | 22:37
1
27
לצפיה ב-'את בארץ או בחו"ל?'
את בארץ או בחו"ל?
01/06/2017 | 23:06
25

לצפיה ב-'תודה סמדר '
תודה סמדר
26/05/2017 | 11:33
68
כמה מתסכל שהחומר כבר סרוק אבל הגישה אליו חסומה.
אותו תסכול גם לגבי אוסף המיקרופילמים שהיה זמין פעם בבית התפוצות.

תודה על הצעתך, אפנה אליך בהודעה פרטית 

לצפיה ב-'הרצאות בנושא " גם בישראל! רישומי נישואין כמקור גנאלוגי.”'
הרצאות בנושא " גם בישראל! רישומי נישואין כמקור גנאלוגי.”
25/05/2017 | 10:13
413
העמותה למחקר גנאלוגיה בישראל  מזמינה אתכם לשתי הרצאות ב-26/6 בנושא " גם בישראל! רישומי נישואין כמקור גנאלוגי”.

"תעודות נישואין וגירושין בארץ ישראל - לאורך הדורות" ע"י עו"ד רוני גולן.
עו"ד רוני גולן עוסק בגנאלוגיה מאז 1985. מרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וגנאלוג מקצועי.

"תעודות נישואין וגירושין באוסף העמותה למחקר גנאלוגיה בישראל" ע"י רוז פלדמן, מתאמת מאגרי מידע של העמותה.

הכניסה חופשית

תאריך: 26/6  18:00-21:00

כתובת: משרד הראשי של MyHeritage
רח' אריאל שרון 3
קומה 4
אור יהודה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו