לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1223612,236 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חיפוש קשר בין הרב שלום שרעבי למשפחת שרעבי מתוניס'
חיפוש קשר בין הרב שלום שרעבי למשפחת שרעבי מתוניס
17/09/2018 | 11:19
41
שלום,
חברה שלי לעבודה עלתה מצרפת ושורשי משפחת אביה בטוניס. שם המשפחה שרעבי והם מייחסים לפי המסורת המשפחתית את עצמם לרב שרעבי. הרב עלה לירושלים ונקבר בה אולם לפחות אחד מבניו או נכדיו נסע לטוניסיה ושם פעל תקופה מסוימת ומופיע כחתום על פסקי הלכה. האם מישהו נתקל בקשר זה ומכיר אילן יוחסים מתאים?
תודה
פלי
לצפיה ב-'קורס גנאולוגיה'
קורס גנאולוגיה
16/09/2018 | 10:32
3
135
מתעניין בקורס בגנאולוגיה- אשמח להצעות
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
16/09/2018 | 21:25
1
103
יש קורס "מבוא לגנאולוגיה" של 'יד ושם' והארכיון הציוני.
הקישור הנ"ל מתייחס לקורס שכבר היה, אך בעוד כחודש נפתח מחזור נוסף והתכנים זהים. תוכל לקבל פרטים בטלפון/מייל שם.

לצפיה ב-'אני ממליץ על הקורס של הארכיון הציוני המרכזי'
אני ממליץ על הקורס של הארכיון הציוני המרכזי
17/09/2018 | 11:36
59
לצפיה ב-'קורס בגנאלוגיה'
קורס בגנאלוגיה
19/09/2018 | 20:41
69
הנה קישור לתוכנית הקורס של יד ושם:
https://www.yadvashem.org/he/events-and-courses/co...
עומד להיפתח קורס נוסף, אך אין לי קישור לתוכניתו.
שני הקורסים שיחלו באוקטובר הם יותר בבחינת סדרת הרצאות מאשר קורס מעשי בעשיית מחקר גנאלוגי. 

לצפיה ב-'מנחם מענדעל לעזער "שובע שמחות"-פרטים נוספים'
מנחם מענדעל לעזער "שובע שמחות"-פרטים נוספים
13/09/2018 | 11:07
4
113
בשנת 2011 היתה כאן התכתבות בנושא:

יש לי קצת יותר פרטים על הזכרים במשפחה  ואשמח באם המתעניינים יחזרו אלי.
יעקב רוזן

"מעט שמות פרטיים במשפחה של  מקבילים לשל משפחת לעזער, אבל שם אבי : מנחם-מנדל....כמו לרב לעזער.
- עד לאחרונה , ייחסתי לכיתוב "נכד של"  כמשמעותו  וחיפשתי במעגל קרוב.
 לפי  השנתונים מתקבל על הדעת שיש דור אחד ואולי שניים  נוספים בין סבי ל"כותב שובע שמחות ".
-ישבתי  שוב על  הספרים של מאיר וונדר, "אלף מרגליות" ו"מאור-גליציה"  שם יש  פרקים על  משפחות
הרבנים  לעזער ופרטי "שובע שמחות".
לצערי הפרוט לא עזר לי . לא כל בנותיו ובניו רשומים , וכך חסרים ענפים שלמים מהצאצאים.
במקרה הטוב מופיע הערה " בתו ללא שם נישאה  לרב....  "
לא מצאתי  בריינדל  ולא  הולנדר .
גם  חיפוש  במאגר JIR  לא עזר לי .
- בזמנו  התכתבתי עם  ארכיון פולין. הם מצאו לי ששם אם סבי הוא בריינדל , זאת מתוך "מפקד אוכלוסין 1870".
 לשאלתי מי היו  הוריה = ענו שאין להם פרטים .
- ניסיתי ליצור קשר עם בן משפחה  "לעזער" אולי יש אצלם רישום משפחתי , אמר לי  שהוא דור  מאד רחוק ואינו מכיר .
נראה לי  כי רק רישום משפחתי-פרטי  שבדרך-כלל קיים  במשפחות רבנים = אולי יפתור  לי  החידה ".

לצפיה ב-'שער 'שובע שמחות''
שער 'שובע שמחות'
14/09/2018 | 22:49
3
65
אולי פיענוח תיאור המביא לדפוס בשער הספר יקדם אותך.
מודה: לא בדקתי ההקדמה, ההסכמות ואם יש קולופון.
לצפיה ב-'תודה לך הלני.זה עוזר'
תודה לך הלני.זה עוזר
14/09/2018 | 23:50
2
46
יש בידי צילום שער מהדורה מוקדמת יותר מפשמישל משנת 1878 שהוהדרה על ידי
נכד המחבר יוסף לעזער.המהדורה מפיוטרקוב  מ 1934 ההודרה על ידי נין המחבר (בן של נכד אחר) כך שיש לי עתה עוד כמה שמות שלא הכרתי. דומני שאוכל למזג שני עצים ב GENI.

יעקב רוזן
לצפיה ב-'מהדורות נוספות'
מהדורות נוספות
15/09/2018 | 22:12
1
38
אם כך, כדאי לך לבדוק את כל המהדורות שבאתר HebrewBooks, ובהזדמנות זו גם את ההקדמות, ההסכמות והקולופונים.
לצפיה ב-'בינתיים מצאתי מהדורה נוספת מ 1957'
בינתיים מצאתי מהדורה נוספת מ 1957
15/09/2018 | 23:08
35
שהוהדרה על ידי נין נוסף של המחבר. ממהדורה למהדורה כוחנו עולה....
יעקב רוזן
לצפיה ב-'השכנה שצועקת'
השכנה שצועקת
14/09/2018 | 00:44
7
343
לילה טוב
במהלך ההכנה האינטנסיבית למסע לפולין נזכרתי בה. היא גרה בבית פיצפון שעמד בחצר מלאה אורנים ותיקים, בעייני הילדה שלי (הייתי בת עשר לכל היותר) היא נראתה מבוגרת, נמוכת קומה, שער לא ארוך. היא חיה בגפה ואינני זוכרת שבאו לבקרה. בשעות אחר הצהרים היתה יוצאת לחצר ונושאת קולה בצעקות של פחד או כאב. לפעמים שמענו אותה גם בשעות אחרות. היא היתה ניצולת שואה, למיטב זכרוני עם מספר על היד, ושמה בפי הילדים - השכנה שצועקת. אינני יודעת אם מישהו בשכונה ידע את שמה.
עכשו אני מצרה על בדידותה וכאבה, ומזה זמן מנקרת בי המחשבה לעשות משהו להנצחתה, ולו לספר את סיפורה באחד הטקסים. אבל איך? האם יש דרך לאתר את שמה של האשה על פי כתובתה בתקופה מסויימת כדי להמשיל ולמצוא אולי משהו מעברה?
תודה על כל רעיון, גם ההזוי ביותר.
שנה טובה!
לצפיה ב-'בהחלט יש סיכוי. אנא, הוסיפי כאן כמה שיותר פרטים'
בהחלט יש סיכוי. אנא, הוסיפי כאן כמה שיותר פרטים
14/09/2018 | 09:37
2
106
וביחד ננסה לחשוב על דרכים לאיתור פרטים נוספות אודותיה.
לצפיה ב-'השכנה...'
השכנה...
14/09/2018 | 18:18
1
116
היא גרה ברחוב מנדלה מוכר ספרים 30 או 30 א בקרית אתא. לא יכולה להוסיף כלום, ההורים לא זוכרים...
לצפיה ב-'גם לנו היתה שכנה צועקת בשכון ד' בטבריה עלית.סיפור מזעזע.'
גם לנו היתה שכנה צועקת בשכון ד' בטבריה עלית.סיפור מזעזע.
14/09/2018 | 23:54
70
לצפיה ב-'השכנה שצועקת'
השכנה שצועקת
15/09/2018 | 06:42
1
119
שלום אלקה.
איתרתי מישהי שגרה ברחוב מנדלי מוכר ספרים 30 בקרית אתא.
היום הייתה צריכה להיות כבת 102. אינני יודע אם זאת מי שאת מחפשת,
אך יש פרטי קשר של שניים מילדיה שאולי מכירים את הסיפור ויודעים עוד פרטים.
נא העבירי מייל ואשמח להעביר אליך.
 סופ"ש נעים,
 אדי
לצפיה ב-' אנא, המשיכו לעדכן כאן'
אנא, המשיכו לעדכן כאן
16/09/2018 | 08:19
36
לצפיה ב-'השכנה שצועקת'
השכנה שצועקת
15/09/2018 | 06:48
1
124
אלקה שלום,
איתרתי אישה שגרה ברחוב מנדלי מוכר ספרים בקרית אתא.
היום הייתה צריכה להיות כבת 102.
אינני יודע אם זאת האישה שאת מחפשת עלי פרטים, אך יש לי פרטי קשר של שניהם מילדיה, שאולי מכירים את הסיפור ויכולים להוסיף פרטים.
אשמח להעביר לך את פרטי הקשר , נא העבירי כתובת מייל,
בברכה,
 אדי
לצפיה ב-'שלחתי במסר, תודה!'
שלחתי במסר, תודה!
16/09/2018 | 07:32
46
לצפיה ב-'האם מכתבי הסרטיפיקטים לעליה שמורים ?'
האם מכתבי הסרטיפיקטים לעליה שמורים ?
11/09/2018 | 23:33
2
139
שלום
אני מחפש אישורי עליה שניתנו ב-1935 לקרובי שעלו מפולין לחיפה בעליה לגאלית.
מסרטיפיקאט אחר שניתן ב- 1939 לסבי (מצ"ב) אני רואה שמחלקת ההגירה בירושלים היא זאת שהעניקה את האישורים. האם האישורים הללו נשמרו וניתן לעיין בהם ?
לצפיה ב-'מצטרף לשאלה '
מצטרף לשאלה
13/09/2018 | 23:43
70
לסבא שלי קראו Elkan כמו לסבא שלך, הוא קיבל סרטיפיקט אך בחר לא להשתמש בו וכשרצה להשתמש כבר היה מאוחר מדי. 
הייתי שמח למצוא תיעוד של הבקשה והסרטיפיקט עצמו.

לצפיה ב-'סרטיפיקט'
סרטיפיקט
16/09/2018 | 12:47
69
סרטיפיקטים שונים ניתנו ממקורות שונים,ולא בהכרח מירושלים,הסוכנות- למשל,קיבלה באופן ישיר רשות לנפקת סרטיפיקטים,ובגוגל ישנם הרבה צילומים,תלוי באיזה קטגוריה עלו?אני מניחה?שגם בארכיון הציוני,וגם בארכיון הלאומי,וגם בארכיון הסוכנות(אם קיים כזה?)יימצאו אולי אישורי עליה.
לצפיה ב-'תרגום מסמך מפולנית'
תרגום מסמך מפולנית
12/09/2018 | 00:23
1
97
שלום. המליצו לי לבקש סיוע כאן: 
אנחנו נוסעים בשבוע הבא למסע שורשים בפולין, ועומדים לבקר בעיירת ילדותם של סבי וסבתי ז"ל, בתקווה למצוא ממצאים מעניינים אודות משפחותיהם.בין היתר אנחנו מקווים למצוא את הבתים שבהם התגוררו בילדותם ולבקר בהם (בתקווה שלא נהרסו). הגיע לידינו מסמך חתום על ידי נוטריון מאחרי מלחמת העולם השניה,שיתכן שיש בו פרטים על ביתו של סבי. המסמך כתוב בפולנית ומאוד קשה לפענוח, לא כל שכן לתרגום למי שאינם דוברי פולנית, ואשמח לדעת אם יש בין חברי הקבוצה מישהו שיוכל לסייע בתרגומו.
מדובר במסמך של 2 עמודים.
תודה רבה, רוני אמיר
לצפיה ב-'תירגום מפולנית'
תירגום מפולנית
13/09/2018 | 00:07
69
  מאת  יואל  דרורי

על  איזו  עיר  מדובר

נא  לישלח  למייל

לצפיה ב-'שתי תעודות, זהות אבל שונות'
שתי תעודות, זהות אבל שונות
09/09/2018 | 01:27
8
162
לפני זמן מה מצאתי ברשת את רישום הנישואין של הסברבים שלי, יודה הולנדר והנה דבורה ליכטנברג. הנישואין היו בשנת 1884 בטארנוב, גליציה. 
היום הורדתי עוד פעם את הרישום, הפעם דרך ה-JRI, ושמתי לב שיש לי כבר את הרישום, אבל כשהשוותי בין הרישומים הסתבר לי שהם שונים.
מסתבר שלמרות ששני הרישומים בעלי אותו המספר, ומתארים את אותו האירוע, הם שונים, גם הטפסים שונים. האחד בפולנית והשני בגרמנית. הפולני יותר מפורט ויש בו גם את המקצועות של החתן, אביו וחמו, וכן את החתימות של העדים.
מישהו נתקל בתופעה זו ? וכיון שכך, יש לשים לב למידע ולבדוק האם הוא מלא, ואם לא, אז להמשיך לחפש
צרפתי את הקבצים, רישום מס' 60, הראשון מלמעלה.
שנה טובה
איל
לצפיה ב-'המקצוע של אבי הכלה'
המקצוע של אבי הכלה
09/09/2018 | 01:36
6
96
הצלחתי לחלץ את המקצוע של אבי הכלה, הכיתוב בפולנית הוא : cukiernika ובתרגום גוגל לאנגלית confectioner, כלומר קונדיטור. לעומת זאת בתרגום לעברית הגוגל הגדיר - מַמְתַקָן. 
מכאן, האם מדובר בקונדיטור (של עיר שדה בפולין במאה ה-19) או ביצרן ממתקים, או שזה אותו הדבר ?
איל
לצפיה ב-'בוא נתפשר על מגדנאי '
בוא נתפשר על מגדנאי
09/09/2018 | 10:20
5
77
איני יודעת ספציפית לפולין של המאה ה-19, אך מן הסתם מגדנאי מייצר מעדנים שונים ובכלל זה גם עוגות. 

אשר למקור התעודות: אחת מן התעודות הורדת דרך JRI. מהיכן הורדת את התעודה הנוספת? 

שנה טובה!
לצפיה ב-'מגדנאי זה טוב, זה מסביר כמה אהבות משפחתיות'
מגדנאי זה טוב, זה מסביר כמה אהבות משפחתיות
09/09/2018 | 12:36
4
66
אינני זוכר מהיכן הגיעה התעודה הראשונה, לזכרוני גם דרך ה- JRI, אבל כנראה בחרתי במקבץ תעודות אחר.
כמובן שבחיפושי המשך, לא נמצא כלום, בינתיים. במיוחד לא במדריך העסקים בגליציה, למרות שהאיש היה פעיל בשנת 1891.
גם חיפושי המשך עפ"י שמות הנעורים של הנשים, חנה מן, ומלכה פרוכטר לא העלו דבר.
ואנקדוטה נחמדה, אחד העדים לנישואין, מאיר ארצט, מצאתי שהוא דוד של הסבתא רבא של אישתי, מה שנאמר, עולם קטן 
איל
לצפיה ב-'Unikat Duplikat?'
Unikat Duplikat?
10/09/2018 | 17:40
66
האם הרישומים השונים מסומנים כ UNIKAT או DUPLIKAT?
UNIKAT הוא הספר האורגינלי. כלומר הספר בו נרשמו הארועים במהלך השנה.
DUPLIKAT הוא עותק שנעשה מאוחר יותר. לעיתים שני הספרים שרדו, והסיבה שהאינדקס מראה את שניהם היא כי לפעמים כמו שראיתה יש הבדלים בפרטים.
ובאשר לצוקרינה - בעת ביקורי הקצרצר בקרקוב הצלחתי לבקר לפחות בשתיי צוקרינות והם אכן קונדיטוריות.
לצפיה ב-'רישום מקורי והעתקה'
רישום מקורי והעתקה
11/09/2018 | 19:57
2
54
הרישום המקורי הוא זה שבו העדים עצמם חתמו בכתב ידם. הרישום השני הוא העתק שנעשה מסיבות ביורוקרטיות בלבד. אני חייב לציין כי בדרך כלל רישום שהוא העתק כולל גם הערה ומראה מקום לרישום המקורי - דבר שאינו נמצא כאן. 
לצפיה ב-'ההסבר מתאים, אבל'
ההסבר מתאים, אבל
13/09/2018 | 02:08
1
30
ברור שהרישום המקורי הוא הפולני, ושם נראות החתימות המקוריות של העדים. אבל נראה שההעתק הגרמני, הוא "הרשמי". נראה לי שאין מראה מקום למקור משום שמספרי התעודות זהים, כך שברור לאנשי הבירוקרטיה המקומית היכן התעודה המקבילה. 
ברשומה הפולנית, בסעיף הרב- עורך הנישואים, יש הערה בעיפרון שהוכנסה כנראה בשנת 1909, מהי בדיוק ?
ותודה לכל המגיבים, שהביאו תובנות מעניינות.
איל
איל
לצפיה ב-'לפחות שני מאמרים מעניינם על ההיסטוריה והשפה'
לפחות שני מאמרים מעניינם על ההיסטוריה והשפה
13/09/2018 | 17:04
47
של רישומי חיים בגליציה. מאמר של SHEA בראש העמוד, וראה למטה תחת הכותרת Reading Vital Records

לצפיה ב-'2 רישומים לאותו אירוע'
2 רישומים לאותו אירוע
14/09/2018 | 23:02
30
בביקור שערכתי בארכיון טרנוב בשבוע שלפני כנס IAJGS2018 בוורשה, סיפר לי הארכיביסט:
בתקופה הנאצית ספרי רישומי החיים היהודיים הוחבאו ועסקו בהעתקתם תוך כדי מעבר מ'סיפורים' לדפי טבלאות. אח"כ חלקם הושמדו ע"י הגרמנים וחלקם שרדו והם בארכיון.
יתכן כי תוך כדי ההעתקה, שינו שפתם.
תשובה מוסמכת אפשר לקבל מצוות הארכיון, שהוא אחד מהידידותיים ביותר.

אפשרות נוספת, לפי דוגמא מעיר אחרת, לביב/לבוב: לרישומי החיים נעשו מספר ספרים מכל סוג. כך אפשר למצוא עותק של רישומי החיים מלבוב בווארשה. לרב בחפיפה. לעיתים יש שנות רישום בלבוב שאין בווארשה ולהפך.
ב'גשר גליציה' אינדקסו גרסה שלישית... עוד ספר לאותו סוג רישום?

בתקופה מסוימת כל רישומי גליציה הועברו לפשמישל. שם הועתקו ו/או אונדקסו.
אח"כ רובם חזרו למקום מוצאם.
יתכן מאד ששני ספרים אלה הם העתקה ותרגום, כששניהם הוחזרו למוצאם מפשמישל.
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
11/09/2018 | 17:08
48
לצפיה ב-'משפחת קרצו (KRETZU, CRETU)'
משפחת קרצו (KRETZU, CRETU)
11/09/2018 | 10:36
65
מבקשת למצוא מידע על משפחת אמי, קרצו (KRETZU, CRETU) מוצאם מבקאו רומניה עם שורשים באיסטנבול טורקיה. בעיקר הייתי רוצה למצוא את הקשרים בטורקיה. אודה על עזרתכם.
לצפיה ב-'גרלה'
גרלה
10/09/2018 | 14:37
74
אני נוסע עכשו לגרלה מחפש את עיר הולדתו של אבי אצרף חוויותנ
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
09/09/2018 | 13:00
64
לכל משתתפי וקוראי הפורום. שתהיה שנה מבורכת בגילויים חדשים ומעניינים
לצפיה ב-'האם באתר ג'ואישג'ן ניתן לקבל מידע בחינם או שזה רק למשלמים'
האם באתר ג'ואישג'ן ניתן לקבל מידע בחינם או שזה רק למשלמים
07/09/2018 | 02:03
1
84
לצפיה ב-'רישום חינמי מקנה אפשרויות חיפוש בסיסי בכל הרשומות'
רישום חינמי מקנה אפשרויות חיפוש בסיסי בכל הרשומות
07/09/2018 | 08:59
77
מנוי שנתי מקנה אפשרויות חיפוש מורכב בעזרת קומבינציות של פרמטרים. זה מועיל במקרה של שמות שכיחים ואלפי תוצאות. אין הבדל בין שתי השיטות לגבי המידע המוצג.
לצפיה ב-'יואכים קוהל סילברמן'
יואכים קוהל סילברמן
04/09/2018 | 12:28
5
149
שלום
במסגרת מחקר עבור "לתת פנים לנופלים" אני חוקרת אודות יואכים מונדק קוהל שנפל במלחמת השחרור בקרבות בקבוץ יד מרדכי מאי 1948.
מצאתי ש Joachim  נולד 1 ינואר 1914 בטרנופול ל:
אבא:  Josef Silberman b. 1874 Stupki
Josef Silberman הוא בנם של Chaim STEINBERG   ו Elke SILBERMAN
אמא של יואכים: Freude Ruchel Grunspan b. 1980 בת של Chaim KOHL  ו Sara  Lea Grunspa

מכיוון שבזמן לידתו הוריו לא היו נשואים הוא נושא את שם אמו אבל יכול להיות שבחלק מהמסמכים הוא נושא את שם משפחת אביו.
הוריו נישאו נשואים אזרחיים ב 1917.
לזוג יוסף סילברמן ורחל פרוידה קוהל היו 6 ילדים, כלומר שליואכים היו עוד 5 אחים.
אני מבקשת עזרה למצוא עץ משפחה שבו אוכל אולי לאתר קרובי משפחה ששרדו את המלחמה במקום אחר בעולם.
תודה מראש
תמר

לצפיה ב-'אולי'
אולי
05/09/2018 | 19:14
1
58
יש במאגר יד ושם משה גרינשפן בן יוסף מטרנופול. אולי זה אחד האחים.
העדה היא אחותו החורגת, בשנת 1999.
לצפיה ב-'יואכים קוהל'
יואכים קוהל
06/09/2018 | 08:56
47
תודה רבה. בדקתי אבל אין קשר
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/09/2018 | 11:10
1
50
באתר גשר גליציה יש כמה תוצאות, בין השאר שני אחים של יואכים, מאיר ומקס עם שמות נשותיהם, לצערי לא הצלחתי למצוא עליהם דבר.

כדאי לחפש בספר 'יזכור' של טרנופול, באינדקס השמות בסוף מופיעים כמה זילברמנים, לא היה לי פנאי לחפש.

ב'יד ושם' יש דפי עד לרוזה זילברמן, אשת יוסף, מטרנופול ובנותיה שנספו, את הדפים מילא קרוב משפחה בשם שטיינברג מחיפה.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/09/2018 | 16:31
36
לצפיה ב-'יואכים קוהל סילברמן'
יואכים קוהל סילברמן
06/09/2018 | 16:14
55
מאת  יואל  דרורי  

אני  חוקר  את  שלי  ו  עוזר   בחיפוש  שורשים

גם  אני  מאיזור  טרנופול     לא  נישארו  בארכיון  מישמחים

אבל  יש  אתרים  לחיפוש   כמו    גשר  גליציה  
נא   למייל  שלי   YOEL 437@WALLA.COM
אשלח  לך   אתרים
יואל  
לצפיה ב-'משפחת דוכובני'
משפחת דוכובני
06/09/2018 | 13:58
88
סבתא שלי מלכה סגל זכרוני לברכה נולדה כ דוכובני
בגייסין 

הפון שלי 0543025828
קובי סגל
לצפיה ב-'שמו של אביה של דישקא גרינוולד לבית הורוביץ'
שמו של אביה של דישקא גרינוולד לבית הורוביץ
02/09/2018 | 15:37
107
שלום לכולם,
דישקא גרינוולד(הורוביץ),ודב בר גרינוולד היו הוריו של ר׳ הירשילי דישקיס,מאפאטשנא ,אני זקוק לשמו של אביה של דישקא.
תודה לכל המשיבים
לצפיה ב-'מחפשים את גניה/אוגניה ליינו'
מחפשים את גניה/אוגניה ליינו
28/08/2018 | 13:40
4
159
משפחה פולנית מחפשת את גניה/אוגניה  ליינוואנד-Leinwand, מהבית-רובין-Rubin. נולדהב לודז' או ביאלה-פודלסקה, בערך שנת 1920. בזמו המלחמה חיה בזהות שאולה אצל משפחה פולנית בכפר-Trzebieszow. בסיום המלחמה עברה כנראה לרוסיה. עלתה לארץ ועד שנות ה-60 לפחות, התגוררה בחיפה יחד עם בעל ובת.
אם למישהו יש ידיעה על גניה או רעיון-קצה חוט לחיפושים-נשמח מאוד.
לצפיה ב-'כתובת ב 1955'
כתובת ב 1955
28/08/2018 | 14:18
114
לצפיה ב-'עוד'
עוד
28/08/2018 | 20:54
72
לצפיה ב-'משפחה פולנית מחפשת את גניה מבית רובין'
משפחה פולנית מחפשת את גניה מבית רובין
29/08/2018 | 16:16
106
מאת  יואל  דרורי

נא  לחפש   בעדות  יד  ו  שם     עים  רובון  נתנה  עדות     בשני  ערים

יד  ו  שם  מאגר  שמות
לצפיה ב-'גניה'
גניה
30/08/2018 | 13:01
71
תודה רבה
לצפיה ב-'רשום לידות בית החולים הסקוטי בטבריה'
רשום לידות בית החולים הסקוטי בטבריה
29/08/2018 | 20:23
107
האם  יש מידע לאן התגלגלו הרשימות הנ"ל  
לצפיה ב-'משפחה מרוסיה מחפשת אישה בשם אייבושץ / אייבשיץ'
משפחה מרוסיה מחפשת אישה בשם אייבושץ / אייבשיץ
28/08/2018 | 12:37
1
145
שלום לכולם.
משפחה מרוסיה מחפשת אישה ששם הנעורים שלה אייבושץ / אייבשיץ? EJBUSZEC .
ילידת לודז '. נולדה בסביבות 1900-1905, עלתה לארץ ישראל בשנת 1945~, שמו של אביה היה יעקב (יענקל).
תודה מראש לעונים.
לובה.

לצפיה ב-'אייבשיץ'
אייבשיץ
14/09/2018 | 23:06
18
פני למכון אייבשיץ לחקר השואה בחיפה.
אולי יש עדיין צאצאים למי שעל שמו נקרא המכון.
לצפיה ב-'מקור שם משפחה'
מקור שם משפחה
25/08/2018 | 18:03
1
165
מחפשים את המקור לשם המשפחה "דבש-Dwasz" -משפחות יהודיות מפולין. מישהו יכול לעזור?
תודה
לצפיה ב-'פשוט - דבש'
פשוט - דבש
25/08/2018 | 21:49
111
לפי ביידר, שמות יהודיים בגליציה, השם היה קיים ב- Tarnopol וב- Borszczow, בכיתוב הגרמני - Dwasch. ופרושו פשוט דבש בעברית. 
האם ידוע לך, אם בעלי השם הזה היו בעלי כוורות, או סוחרים בדבש ?
איל
לצפיה ב-'שרה גולדברג (Biek Becker)'
שרה גולדברג (Biek Becker)
24/08/2018 | 16:46
1
116
חיים מאיר גולדברג הוא שם אבי סבתי. יליד 1885 (משוער)
הוא נספה בשואה בפוניבז ליטא.
שרה גולדברג היא אחותו של חיים מאיר גולדברג

היא מתישהו היגרה לארה"ב והתחתנה. שם משפחתה השתנה ל Biek. לאחר מכן הם שינו את שם המשפחה לBecker.
אח נוסף של השניים יענקל. יתכנו עוד שתי אחיות עם שם לא ידוע.

אשמח לדרך לאתר את שרה ומשפחתה
לצפיה ב-'האם ידוע לך באיזה עיר או מדינה היא התחתנה?'
האם ידוע לך באיזה עיר או מדינה היא התחתנה?
25/08/2018 | 08:36
53
בכל מקרה אתה יכול לנסות  לחפש רישומי נישואים באתר  https://www.familysearch.org/ 
ללא עלות. במקרים רבים גם מופיע שם הנעורים של האם 
וכנ"ל גם לרישומי פטירה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה