לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279312,793 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'הוכפלדר קרולינה מויסוקה'
הוכפלדר קרולינה מויסוקה
06/12/2018 | 22:27
4
115
שלום,
מנסה לאתר עבור ידיד אמריקאי פרטים על סבתא רבה שלו. שמה קרולינה הוכפלדר, ילידת 1894. ביתם של יוסף ואנה קרוהן / קורצניקובה. היגרה לארה״ב בגיל 15. היה לה אח בשם רודי. אולי נשמע לך מוכר? תודה

לצפיה ב-'יש מידע עליה באתר Familysearch.org'
יש מידע עליה באתר Familysearch.org
07/12/2018 | 00:03
1
67
Karolina Hochfelder היגרה ב 1910 מ Vrjsoka אשר הונגריה לארה"ב, שם האב יוסף.

איזה פרטים אתם מחפשים בדיוק?
לצפיה ב-'קרובים והוכחת יהדות'
קרובים והוכחת יהדות
11/12/2018 | 21:49
47
הנכד ״רבא״ מחפש הוכחה ליהדות שלה, וקשר לקרובים שיש מהצד שלה. הוא דובר אנגלית ולכן אני מתווכת.
תודה.
לצפיה ב-'אחת מחברות הפורום הותיקות חקרה את המשפחה הזו'
אחת מחברות הפורום הותיקות חקרה את המשפחה הזו
15/12/2018 | 00:19
1
37
אם כי, משפחתה היתה מהונגריה.
פרטים בפרטי
איל
לצפיה ב-'הוכפלדר'
הוכפלדר
19/12/2018 | 15:19
23
מכיוון שיש בידי רשימות גדולות של לידה  נישואין פטירה של ההוכפלדרים מויסוקא (חוקרת אותם בעצמי, המשפחה שלנו) העברתי אליו במייל את כל הרשימות ואנחנו בקשר מייל
לצפיה ב-'עץ משפחה - עברית / לועזית'
עץ משפחה - עברית / לועזית
05/12/2018 | 01:22
2
351
עץ המשפחה שלי הוא בתוכנת מיי הריטג' בעברית. יודעי דבר המליצו שהעץ יהיה בלועזית. האם ניתן שהרישומים במיי הריטג' יהיו בשתי שפות? האם כדאי ליצור עץ משפחה נוסף והפעם בלועזית? במידה ואעשה עץ משפחה חדש (בלועזית) האם כדאי שיהיה בתוכנה אחרת? תודה
לצפיה ב-'עברית אנגלית'
עברית אנגלית
05/12/2018 | 18:42
87
תתקשרו אלי ל052-3638111
אני מוכן לעזור
לצפיה ב-'אחד היתרונות המובהקים של MH הוא ריבוי שפות'
אחד היתרונות המובהקים של MH הוא ריבוי שפות
15/12/2018 | 00:11
38
בתוכנת Family Tree Builder - FTB של חב' MyHeritage ניתן לנהל את עץ המשפחה במס' רב של שפות, והתוכנה מתרגמת מיידית משפה לשפה. הדבר חשוב כאשר את מעבירה מידע לאנשים בשפות המתאימות להם.
התוכנה ניתנת להורדה חינמית באתר החברה, ואני ממליץ להוריד אותה ולנהל את עץ המשפחה שלך במחשב שלך ולא באתר החברה. כמובן אפשר לסנכרן את המידע לאתר ולהשתמש בשרותיו, אולם לנהל את המידע (ולשמור פרטים פרטיים) במחשב שלך בלבד!!
כמובן שגם באתר את יכולה לקבל את העץ בשפות השונות. אם האתר שלך בעברית, לחצן החלפת השפה נמצא בצד שמאל למעלה, לחצי עליו ותבחרי את השפה המבוקשת
איל
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:15
12
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'מציאת אונית מעפילים שהגיעה משפחתה של אישתי עפ"י שמות ההורים'
מציאת אונית מעפילים שהגיעה משפחתה של אישתי עפ"י שמות ההורים
02/12/2018 | 17:45
9
147
מבקש סיוע באיתור מאגר מידע בו אוכל למצוא אונית מעפילים עפ"י שם המעפיל.
לצפיה ב-'שם אניית המעפילים'
שם אניית המעפילים
03/12/2018 | 06:26
8
121
אילן שלום,
באותה משיכת קולמוס שכתבת את בקשתך, היית יכול לכתוב את השמות הרלוונטים
אולי במקום מה שכתבתי עד כה , הייתי כותב את שם האנייה.
בברכה,
אדי
לצפיה ב-'שם אוניית מעפילים שהורי אישתי כל אחד בדרכו הגיעו לקפריסין'
שם אוניית מעפילים שהורי אישתי כל אחד בדרכו הגיעו לקפריסין
03/12/2018 | 21:54
7
107
הי אדי
אם הייתי יודע את שם האוניה הייתי כותב בשמחה. אבא של אישתי שנפטר מזמן לא סיפר דבר. ממה שידוע לנו הוא היה לאחר מלחמת עולם שניה נדד מבוקרסט והגיע למחנה של הכשרת עולים לקראת עליה לישראל המחנה היה ליד נפולי. ככל הנראה בסוף 1947 או בתחילת 1948 הפליג בספינת מעפילים לארץ אולם הספינה עד כמה שאישתי זוכרת היתה קטנה, נתפסה ע"י הבריטים נגררה לחיפה משם הועלו לספינה שהביאה אותם לקפריסין.
שם הכיר את חמותי, התחתנו בסיוע הגוינט (כמה חתונות בו זמנית) ובדצמבר 1948 נולד גיסי ישראל ברודר שבקרוב ימלאו לו 70 שנה. עבודת שורשים זו היא כדי לספר למשפחה איך ההורים הגיעו לקפריסין, הכירו, הקימו משפחה ועלו לארץ. זה חלק עלום מעברו שברצוני לסייע לפתור.
שם האב המעפיל: יצחק ברודר
שם האם: מנצי (מינדה) צוקרניק. לצערי כל חיפושי במאגרי מידע לא הגעתי למצוא באיזה אוניות הגיעו לקפריסין.
אשמח לסיוע. בתודה ענקית.
אילן
לצפיה ב-'משפחת ברודר'
משפחת ברודר
04/12/2018 | 06:57
6
86
אילן שלום,
בחיפוש ראשוני, גם אני טרם מצאתי..
לארץ  הם עלו מקפריסין בינואר 1949.
עוד פרטים שאני יכול להוסיף שאולי לא ידועים לכם.
יצחק ברודר בן נחמן וסלו יליד רומניה 1914.
מינדה ברודר  בת ישראל ו הנדי ילידת רומניה 1923
יתכן שהאניה נגררה לקפריסין ישירות ולא היגיעו לחיפה
ולכן אין רישומים עליהם כמעפילים
אנסה להמשיך בחיפושים אולי אמצא
בברכה,
אדי
לצפיה ב-'אוניות מעפילים שהפליגו ישר לקפריסין'
אוניות מעפילים שהפליגו ישר לקפריסין
04/12/2018 | 08:29
5
86
אוניות הפאנים, "פאן יורק" - "קיבוץ גלויות" ו"פאן קרסנט" - "עצמאות"  שלאחר ארגון מורכב ומדוקדק הפליגו מבולגריה, נושאות כ 7,500 מעפילים כל אחת. הן הפליגו למרות לחץ בריטי ואמריקאי לעצרן ולמרות הוראת הסוכנות היהודית לעכב את הפלגתן ערב החלטת האו"ם בשאלת ארץ ישראל.
לאחר משא ומתן עם הבריטים בלב ים, הוחלט לא לסכן את המעפילים והספינות נשלחו ישירות לקפריסין.

04/12/2018 | 20:57
4
79
הי אדי
תודה רבה על הסיוע.
הפרטים שציינת בתשובתך נכונים וידועים לנו.
האם אתה או מישהו אחר בפורום יודע איפה אפשר למצוא את רשימת המעפילים שהיו על האוניה "קיבוץ גלויות"?
האוניה הגיעה לנמל פמגוסטה בקפריסין בתאריך 1/1/1948
האם מישהו יודע איפה אפשר למצוא את רשימת אלו שהועמדה חופה לטובתם ע"י הגוינט במחנה המעצר בקפריסין? ידוע לי שהיה רישום לפחות חלקי של הבאים בברית נישואים בועד הרבנים הגדול בדיקליה קפריסין. כנראה שזה יישוב שהיה ליד מחנה המעפילים. תודה
04/12/2018 | 21:27
3
113
לאדי ולכל אנשי הפורום הנכבדים.
קיבלתי היום מידע מדהים מצוות הארכיון של אירגון מעפילי קפריסין מייק ואמיר.
האב יצחק ברודר עלה באוניה "שאר ישוב" ושהה במחנה 69.
את האם מנצי (צוקרניק) ברודר הכיר במחנה 64 וב- 4/4/1948 נישאו במחנה ועברו לגור במחנה 67. ללידה עברה האם לבית החולים הצבאי הבריטי בניקוסיה שם ילדה את ישראל ברודר בתאריך 16/12/1948. המשפחה נרשמה ברשומות מפלגת מפאי.
ב- 25/1/1949 עלו לארץ באוניה גלילה.
לצפיה ב-'מרגש '
מרגש
04/12/2018 | 22:30
40
לצפיה ב-'מרגש מאוד אשמח לשמוע עוד קצת פרטים'
מרגש מאוד אשמח לשמוע עוד קצת פרטים
05/12/2018 | 07:12
1
66
על הארכיון שהזכרת. האם מדובר בארכיון שהוקם ברעננה?
לצפיה ב-'מציאת מידע על משפחתה של אישתי דרך ארגון מעפילי קפריסין'
מציאת מידע על משפחתה של אישתי דרך ארגון מעפילי קפריסין
05/12/2018 | 21:49
79
הי ארנון
אין לי מושג איפה נמצא פיזית הארכיון שציינתי בהודעה הקודמת.
מי שסייע לי בפריצת הדרך הנפלאה היה מייק מאירגון מעפילי קפריסין (גם אלדד עזר). בברכה. אילן
תוכל ליצור עימו קשר במייל הבא: cyprii@gmail.com

לצפיה ב-'דרוש סיוע בתשלום (!), להשלמת חיפוש שורשים.. >054-7549898 '
דרוש סיוע בתשלום (!), להשלמת חיפוש שורשים.. >054-7549898
04/12/2018 | 11:00
223
דרוש סיוע בתשלום (!), להשלמת חיפוש שורשים..
>054-7549898 
לצפיה ב-' בחיפוש אחר חיים בהירים "ילד, חזור הביתה"'
בחיפוש אחר חיים בהירים "ילד, חזור הביתה"
04/12/2018 | 03:56
113

עכשיו, ילדים רבים מכורים לאינטרנט, משתהים על סף חטאים. בינתיים, אין ספור הורים מודאגים לגבי ילדיהם אבל הם חסרי אונים. סרט זה מביא תקווה לאלפי הורים וגם את אור הגאולה לילדים שהורעלו מהתמכרות לאינטרנט. אם אתם מחפשים דרך להתנתק מהתמכרות לאינטרנט, הסרט הזה "ילד, חזור הביתה" יגיד לך את התשובה.
לצפיה ב-'באיזה ארכיון מצויים רשומי הלידה של יהודי LUBACZÓW (גליציה) ?'
באיזה ארכיון מצויים רשומי הלידה של יהודי LUBACZÓW (גליציה) ?
03/12/2018 | 23:59
2
176
באתר jewishgen אין התיחסות לארכיון:
https://www.jewishgen.org/Communities/community.ph...

באתר sztetl מכוונים לארכיון Archiwum Państwowe w Przemyślu
https://sztetl.org.pl/en/towns/l/155-lubaczow/126-...

אולם בחיפוש און-ליין בארכיון Przemyślu לא מצאתי רשומות של יהודים
http://www.przemysl.ap.gov.pl/skany/
האם משהו יודע היכן לחפש רשומות לידה/פטירה/נישואין של יהודי LUBACZÓW ?
תודה
לצפיה ב-'רישומים מ 100 שנים אחרונות'
רישומים מ 100 שנים אחרונות
11/12/2018 | 03:46
1
56
Urząd Stanu Cywilnego Lubaczów
Powiat lubaczowski
Rynek 26
37-600 Lubaczów
telefon: (16) 632-80-10 wew. 46
numer fax: (16) 632-11-91
adres email: usc@um.lubaczow.pl
www.lubaczow.pl

לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/12/2018 | 20:28
32
פניתי בנתיים ל 'sztetl@polin.pl'  וקיבלתי תשובה:

Actually, a small percent of all records is available online. Therefore I suggest you to send requests to the following institutions:

1/ the State Archives in Przemyśl: archiwum@przemysl.ap.gov.pl
2/ the Civil Registry Office in Lubaczów: a.gorzelnik@usc.lubaczow.pl

Civil Registry Office should keep vital records issued after 1918 (actually no older than 100 years). State archives keep vital records issued before 1918 and other documents (even younger than 100 years), like lists of inhabitants, tax payers, voters as well as lists of so called “abandoned property”, registered by the Polish state after 1945. In many cases it was property of the Shoah victims.

Another source of information may be a museum in Lubaczów (http://www.muzeumkresow.eu/kontakt).

Please check the below websites:
1/ Jewish Records Indexing – Poland (https://jri-poland.org/jriplweb.htm). This a database of Jewish vital records.

2/ JewishGen Family Finder (https://www.jewishgen.org/jgff/jgffform.php). This website helps finding unknown relatives living somewhere in the world.

3/ Jews in Lubaczów: http://www.zydzi.lubaczow.pl/?id=main. Although it is written in Polish, it may be useful.

לצפיה ב-'מציאת שורשי משפחתי ליעד'
מציאת שורשי משפחתי ליעד
03/12/2018 | 22:09
107
שלום שמי ליעד,
אני מעוניין למצוא את שורשי משפחת אבי ואמי.ראשית כל אתחיל מאמי. אמי ממוצא עירקי שלם, שני הוריה עלו מעיראק בשנות החמישים בעליית הנוער. סבתי (1940) וסבי (1935) הגיעו מבצרה הם עלו בעלייה בלתי ליגאלית דרך פרס. ושם העלו אותם על מטוסים לארץ. שם משפחתה של סבתי ראובני. שם משפחתו של סבי אשורי. לסבתא היה גם אח שעבד בארגון עליית הנוער הוא שמר על קשר עם התנועה הציונית בארץ. כל האחים עלו יחד עם סבתא מלבד אחותה שנפטרה בטרם עת עוד בהיותם בעירק. מצד אבא סבא הוא דור שביעי בארץ, משפחת אביעזר במקור אביכזר. סבתא עליה השלום מצד אבא עלתה מצרפת ילידת 1928, וסבי מצד אבא 1925. לסבתא יש משפחה בצרפת כל אחיה נותרו בצרפת הם מפריז, שם משפחתה היה גינזבורג לפני החתונה. אבי סיפר לי שלחמה במחתרת הצרפתית.
לצפיה ב-'הקשר של ר' יעקב נתן שפירא מרומניה למגלה עמוקות מקראקוב פולין'
הקשר של ר' יעקב נתן שפירא מרומניה למגלה עמוקות מקראקוב פולין
03/12/2018 | 21:51
56
שלום
בגדול אני מחפש הקשר שבנדון, זו משימה של קשר של כ 250 שנה.
אך אסתפק ואוקיר סיוע נקודתי:
מבקש פרטים על פנחס שפירא מרומניה אשר נולד לא  לפני 1820 ולא אחרי 1852,
ידוע שבשנת 1871 נולד לו בן  בעיירה FALTICENI ליד העיר MOINESTI ברומניה, בשם יעקב נתן שפירא וממנו יש לנו כל הפרטים עד היום..
אודה גם לסיוע נוסף , אם מישהו יודע להצביע על הענף של רבי נתן נטע שפירא מקראקוב פולין (1585-1633) המעונה "המגלה עמוקות" - שגלש מפולין לרומניה (סביר שבדרך היו עוד ארצות...)

תודה רבה
אלי זאבי
לצפיה ב-'מקום קבורתו של הרב אהרון יהודה לייב שטימן זצ"ל'
מקום קבורתו של הרב אהרון יהודה לייב שטימן זצ"ל
03/12/2018 | 09:16
65
שלום רב,
ברצוני לדעת היכן קבור הרב,בית עלמין בני ברק חלקה?
רוב תודות
לצפיה ב-'המלצה: בלוג של לארה דאימונד על j-roots'
המלצה: בלוג של לארה דאימונד על j-roots
02/12/2018 | 19:32
98
כמעט כל האתר j-roots  הוא ברוסית, הבלוג של לארה, באנגלית, מסביר כיצד ניתן לנווט באתר בעזרת גוגול טרנסלייט וכלים נוספים
לצפיה ב-'ת.ז ומספר דרכון של אדם שנסע לגרמניה ועבדו עקבותיו'
ת.ז ומספר דרכון של אדם שנסע לגרמניה ועבדו עקבותיו
01/12/2018 | 13:13
2
98
אין ניתן למצוא מספר ת.ז. ושם ומספר דרכון כמו שנכתב בדרכון
וגם איך אפשר לגלות שם של ילדים שנולדו בשנת 1959-60 בתל אביב.

לצפיה ב-'מה שמו של האיש שאתה מחפש?'
מה שמו של האיש שאתה מחפש?
01/12/2018 | 20:59
1
48
לצפיה ב-'כתבתי את השאלה הזו למשרד הפנים וזה מה שקיבלתי :'
כתבתי את השאלה הזו למשרד הפנים וזה מה שקיבלתי :
05/12/2018 | 10:46
74
"שלום,
להנפקת תמצית רישום לאדם שנפטר יש לגשת ללשכה.
 על מנת להנפיק תמצית רישום מורחבת לאדם שנפטר יש להגיע ללשכה עם פס"ד מבית משפט."

תשובה לקונית ולא מפורטת...
לצפיה ב-'חיפוש פרטי מהגרים לארה"ב בסביבות שנת 1900'
חיפוש פרטי מהגרים לארה"ב בסביבות שנת 1900
28/11/2018 | 14:38
1
92
שלום, האם מישהו מכיר דרך פשוטה למצוא פרטים של מהגרים לארה"ב בין 1880 ל-1925?

האנשים שאני מחפש הם:
א. מישהו גרינבוים/גרינבאום קרוב לוודאי בן עזריאל שהיגר מפולין לארה"ב מתישהו בין השנים הנ"ל.

ב. מנחם מנדל וינטר שהיגר מרוסיה/פולין לארה"ב באותה תקופה, מנחם מנדל היה ידיד של מנחם אוסישקין וידוע שהוא היה גר, כנראה עד פטירתו (ללא ילדים) במדינת אינדיאנה.

תודה לעונים.
לצפיה ב-'חיפוש באתר 'אליס איילנד''
חיפוש באתר 'אליס איילנד'
29/11/2018 | 10:39
76
חפש באתר 'אליס איילנד' או ב Familysearch.org
לצפיה ב-'חיפוש עורך דין משנות השלושים בארה"ב'
חיפוש עורך דין משנות השלושים בארה"ב
28/11/2018 | 14:59
1
112
שלום, אני מחפש עורך דין בשם וויליאם פדר, ככל הנראה ממדינת אינדיאנה, שחי בסוף שנות העשרים או תחילת שנות ה-1930, למישהו יש מושג איפה מחפשים?

(בכמה מילים הסיפור הוא שהעו"ד הנ"ל חתום על צוואה של קרוב רחוק שהוריש רכוש רב למשפחתי וכן שטח שרכש בארץ ישראל עליו הוא תכנן להקים בית יתומים או משהו כזה, הצוואה המקורית הושמדה על ידי סבי בעת שהם ברחו מפולין לרוסיה בזמן מלחמה"ע השניה, מחשש שהמסמכים יגרמו לרוסים לחשוב שהם מרגלים, לפני 20-25 שנה סבא שלי ניסה לאתר אותו ללא הצלחה, אבל אולי היום עם הדיגיטציה והנגישות למידע ארכיוני יהיה קל יותר למצוא משהו)
לצפיה ב-'קח בחשבון'
קח בחשבון
29/11/2018 | 06:54
79
שעברו מאז כ 80 שנה. אם הוא היה אז בשנות ה30 שלו, אפשר להניח
שהוא לא איתנו יותר......
וגם אם תמצא אותו, מה הוא כבר יכול לעזור לך בגילו המתקדם? 
לצפיה ב-'משמעות ההערה avoided conscription ברשימת ג'ואישגן מליטה'
משמעות ההערה avoided conscription ברשימת ג'ואישגן מליטה
28/11/2018 | 08:10
4
140
בחיפוש בעקבות משפחת פוגרנד מאבל, בירז' שוונציאן - מצאתי רשימה מבירז' ליטההנקראת revision שנראית כמו מפקד אוכלוסין וכוללת בתוכה מידע משנים קודמות שכבר היה מוכר לי, אבל בסוף מוזכרים בני המשפחה (של סבא של בעלי, אביו, אחיו והוא עצמו אם כי בשם שגוי - אהרון אליקים במקום יקותיאל) כשהתאריך 17.5.1915 ובצד יש הערה על כל אחד מהם avoided conscription. האם הכוונה פטורים מגיוס או מתחמקים מגיוס? השאלה התעוררה בשל העובדה שלפחות אחד מהנזכרים הירש אליהו - הארי פוגרנד - היגר לארה"ב כבר בשנת 1908 ולא סביר להניח שערך ביקור מולדת בעיצומה של מלחמת העולם הראשונה. גם מוזרה ההערה על האב - יצחק אהרון - שהוא בן 55 וכן על סבו של בעלי שהוא בסה"כ בן 13 באותה עת. עלה על דעתי שאולי כל המשפחה לא נמצאת בבירז' באותו זמן, כי ידוע לנו שהם עברו לשוונציאן ומבחינת שלטונות הצבא יש כאן היעדרות. האם נכון להבין כך?
לצפיה ב-'נמנעו מגיוס.'
נמנעו מגיוס.
03/12/2018 | 11:29
3
29
לצפיה ב-'נמנעו מגיוס - מה זה אומר?'
נמנעו מגיוס - מה זה אומר?
03/12/2018 | 19:58
2
39
האם זה רישום צבאי? האם זו תוספת למפקד האוכלוסין? האם המשפחה הזו נכחה בתאריך17/05/1915 בבירז' - כולל האח שהיגר ב-1908 לאנגליה ואחרי כן לארה"ב?
מצרפת את הדף שבסוף מופיע יצחק אהרון ובניו עם ההערה המדוברת.
לצפיה ב-'avoided conscripton'
avoided conscripton
03/12/2018 | 20:03
1
36
בשמירה של הPDF זה נראה רשום פעם אחת, אבל כשנכנסים לדף בג'ואישגן זה רשום בצד על כל בני המשפחה המוזכרים בסוף. מנסה לשלוח קישור https://www.jewishgen.org/databases/jgdetail_2.php...
לצפיה ב-'revision-משמעה,גירסה,עריכה ועוד,רשימות נערכו מספר פעמים,'
revision-משמעה,גירסה,עריכה ועוד,רשימות נערכו מספר פעמים,
08/12/2018 | 11:33
11
שמת לב?,ברשימה(data base),מופיעים-3 תאריכים,1887,מפקד רוסי-כתוב קירילית,דצמבר 1913,מאי 1915,נמנעו מגיוס?אולי היו סיבות רפואיות,אחרות?אין לדעת?אבל-אחד-pogrund ruvel,כן היה מגויס ב-1913,שייך אליך?כדאי לחפש?במפקד הכללי הרוסי לאחר 10 שנים-1897,ילדים יהודיים גויסו מגיל-12-25,וכנראה נמצאו ברשימות גיוס,נאמר בפרוש כי יתכן שרשימות לא היו מדויקות,לא בשם ולא בתאריך.
לצפיה ב-'פרטים על עולים משנות העשרים של המאה הקודמת'
פרטים על עולים משנות העשרים של המאה הקודמת
25/11/2018 | 15:39
3
195
שלום
אני מחפש פרטים על עלייתם של משפחת בן ארויה מטורקיה ובולגריה
בשנים 1923-4.
אשמח לדעת באיזה ארכיון לחפש את המידע על עלייתם
בתודה
יהודה
לצפיה ב-'לנסות באתר ארכיון המדינה'
לנסות באתר ארכיון המדינה
27/11/2018 | 15:58
50
לצפיה ב-'בארכיון המדינה'
בארכיון המדינה
27/11/2018 | 17:41
78
חפש ברשימות עולים באניות:

בהצלחה
לצפיה ב-'בן ארויה'
בן ארויה
27/11/2018 | 18:56
66
יהודה שלום,
בכור בן ארויה בן יעקב, אשתו לאה, ילידי בולגריה עלו בנובמבר 1924
עם בנם אהרון ובתם אסתר..
בברכה,
אדי

לצפיה ב-'מפגש בגבעתיים 12 דצמבר 2018 IGRA'
מפגש בגבעתיים 12 דצמבר 2018 IGRA
25/11/2018 | 22:55
105
IGRA העמותה למחקר גנאלוגי בישראל

נושא ההרצאה:    גלה את שורשיך בלחיצת עכבר

אחרי שוטטות ארוכת שנים בין הארכיב של לודז' בפולין וביקורים חוזרים בפרויקט השמות של דפי-העד ביד ושם, רחל כבר כמעט והתייאשה למצוא משהו על עברה המשפחתי של אימא מפולין. מפגש אקראי עם העיתונאי צח אוריין הביא לסוף מפתיע, שאליו הוא הגיע משימוש במחשב הביתי שלו.  באמצעות סיפורו של מקרה בודד וייחודי זה מביא אוריין צדדים שונים של חקר שורשי המשפחה וחושף את האוצרות הגנאלוגיים הטמונים ברשת. מצגתו חושפת צעדים ראשונים לחובבי הגנאלוגיה, מהם מרכיביה ומקורות המידע המרכזיים שלה והיא מציעה הצצה על עולם החיפוש של קרובי משפחה אבודים, בניית אילנות יוחסין, על תהליך הענקת שמות משפחה בקרב יהודים ועוד.

המרצה: צח אוריין-אוראץ', עיתונאי ויועץ תוכן, פעיל בסצנת הגנאלוגיה בישראל

שעת התכנסות וכיבוד 19:30. ההרצאה תתחיל ב20:00
ביום רביעי, 12 דצמבר 2018
בספריית מרכז קהילתי שז"ר,רחוב יבנאלי 30, גבעתיים

דמי כניסה: חברי IGRA ללא תשלום, אורחים 20 ש"ח  

אתר:  http://genealogy.org.il/      

דוא"ל:  hinda@genealogy.org.il       

מפה:    https://goo.gl/maps/4YVN5o8UDYr

לצפיה ב-'איתור מאמר בעברית על מפקדי האוכלוסין בימי המנדט ובמדינת ישרא'
איתור מאמר בעברית על מפקדי האוכלוסין בימי המנדט ובמדינת ישרא
24/11/2018 | 23:36
4
98
חברים יקרים,
לפני מספר שנים הופיע בפרסום אינטרנטי מאמר בן מספר עמודים
על מפקדי האוכלוסין בימי המנדט ובמדינת ישראל. המאמר נכתב על ידי גימלאי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. לצערי לא שמרתיו ואינני מצליח להיזכר איפה הופיע. אנא מכם הצעירים ממני.
תודה.
יעקב רוזן
לצפיה ב-'ב״שרשרת הדורות״ מאי 2017'
ב״שרשרת הדורות״ מאי 2017
25/11/2018 | 10:50
3
78
מופיע מאמר של עו״ד שמואל שמיר :
מפקדי אוכלוסין בארץ ישראל
בשלהי המאה ה ־ 19 ובמאה ה־ 20
לצפיה ב-'תודה.גליון מאי 2017 אינו עולה במרשתת.אנא'
תודה.גליון מאי 2017 אינו עולה במרשתת.אנא
25/11/2018 | 11:32
2
47
לצפיה ב-'אולי הכוונה לזה (זה צץ בחיפוש ברשת)'
אולי הכוונה לזה (זה צץ בחיפוש ברשת)
25/11/2018 | 18:46
1
87
לצפיה ב-'תודה לך שרי'
תודה לך שרי
25/11/2018 | 19:42
51
אני מניח שלזה הכוונה.ב 10/5ש2017 שלח משה גולן,יו"ר עיל"ם מייל ובו מודיע על הגליון החדש של "שרשרת הדורות".יש שם הפנייה לקישורית אך היא אינה מגיבה אך אכן הגובה בזמנו.כנראה שיש תקלה כלשהיא.

יעקב רוזן
לצפיה ב-'שיחזור תעודת לידה רוסית 1986'
שיחזור תעודת לידה רוסית 1986
25/11/2018 | 12:34
49
שלום,
לצורך הגשת בקשה באחת הקונסוליות בארץ התבקשתי לספק תעודת לידה רוסית עם חותמת אפוסטיל. היות ונולדתי בשנת 1986 תעודת הלידה שברשותי שייכת לברית המועצות שאינה קיימת עוד ועל כן התבקשתי להגיש שיחזור תעודה לידה רוסית חתומה. אחד ממשרדי עורכי הדין בארץ ביקש עבור השירות כ600 דולר. האם מישהו התנסה בכך?
לצפיה ב-'סליל SANYO'
סליל SANYO
25/11/2018 | 08:42
2
74
פשפשתי ומצאתי את הסליל הזה של SANYO, ונראה שזה קשור בתולדות המשפחה.
לצערי לא מצאתי שום נתון טכני של סוג הסליל כדי שאוכל לחפש בגוגל או בדפי זהב אפשרויות של המרה.
לצפיה ב-'סרט הקלטה'
סרט הקלטה
25/11/2018 | 10:02
1
72
זה סרט הקלטה של מכשיר הקלטה ישן. מה שמכונה סרט מגנטי. אני בספק אם יש היום מכשירים שמסוגלים להשמיע את תוכן ההקלטה. גש לחנות שמבצעת המרות כאלה עם הסליל ותשאל.

נ.ב. אני בעצמי מחפש מכשיר כזה לשמוע הקלטות ישנות שביצעתי לפני 30 שנה ויותר.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ