לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1180811,808 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מנסה לאתר שורשים של הסבתא רבא שלי'
מנסה לאתר שורשים של הסבתא רבא שלי
13/04/2018 | 14:38
3
340
שלום רב,
אני מנסה לאתר את שורשיה של הסבתא רבא שלי ויש לי מעט מאוד נתונים.
שמה מהבית הוא פאני פורטר ידוע לנו שהגיע מרוסיה הלבנה (ברחה משם והגיע לרומניה) ע"ג המצבה שלה רשום ששם אביה זלמן פורטר וידוע לנו שהיה לה אח.
אני לא יודעת את השפה הרוסית ולכן לא יכולה לחפש באתרים רוסיים. למישהו יש רעיון איך לאתר את שורשיה?
תודה ושבת שלום, מאירה גולדשטיין
לצפיה ב-'לא הבנתי חלק מהמידע'
לא הבנתי חלק מהמידע
13/04/2018 | 23:02
2
67
כדי שאפשר יהיה לעזור, צריך לרשום תמיד את השם כפי ששומעים או כותבים אותו:
potrer ? forter? pourter? 

איפה נמצאת המצבה?
האם ידועה העיר בבלארוס?

ככל שתתני יותר פרטים, עד כמה שיודעת, כך ניתן יהיה לעזור לך באופן ממוקד יותר.

משפחת אבי הגיעה גם מבלארוס (רוסיה הלבנה), רובם הגרו ישר לארה"ב במאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. בתקופות הללו השתקעו שם קהילות גדולות מכל ערי בלארוס.
חלק קטן יותר הגיע לארץ. 
לצפיה ב-'פאני פורטר - porter'
פאני פורטר - porter
14/04/2018 | 12:58
1
52
תודה על ההתייחסות, הבעיה שאין לי כמעט פרטים, פאני עצמה קבורה בבית העלמין ג'ורגולי בבקורשט שם פקדנו את קיברה וגילינו ששם אביה זלמן פורטר. אני מחפשת איך ללמוד על השורשים שלה, מאחר וכל מה שאני יודעת שהיא ברחה מרוסיה הלבנה, ששם אביה זלמן פורטר ושהיה לה אח נוסף, לא ידוע לי מיקום מדוייק לא שם אחיה לא יודעת אם אביה זלמן ברח אף הוא,  היא וסבי חיו בברלד ואחרי פטירתו עברה לבוקרשט. יש לי נקודת התחלה חלשה.

לצפיה ב-'פורטר בגומל'
פורטר בגומל
14/04/2018 | 22:07
38
יש ביד ושם מספר דו-ספרתי של פורטרים מבלרוס. רובם - מהעיר גומל. אולי זה קצה חוט.
לצפיה ב-'מה שם משפחתה של הכלה בהסכם התנאים'
מה שם משפחתה של הכלה בהסכם התנאים
14/04/2018 | 20:47
69
מצורף תצלום (לא מוצלח אבל אין לי אחר) של הסכם התנאים משנת 1900 של בני הזוג מנחם מענדיל בריינין ושיינה רחל ???
אבי החתן נקר פסח בריינין ואבי הכלה בנימין ???

למרות ששם אבי הכלה מופיע 3 פעמים בהסכם וכמובן גם שם הכלה, אני לא מצליחה לפענח. האם מי מקוראי הפורום יכול לעזור עם שם המשפחה של הכלה?
ועוד שאלה לגבי מקום החתונה - אני מבינה שמקום החתונה צריך גם הוא להיות מצויין בהסכם אך גם את זה לא הצלחתי לפענח.

אשמח לשמוע את הצעותיכם.

תודה
יונת
לצפיה ב-'סגירת מעגל בברדיוב ומיכלובצה בסלובקיה- KOENIGSBUCH ו BLASZ'
סגירת מעגל בברדיוב ומיכלובצה בסלובקיה- KOENIGSBUCH ו BLASZ
13/04/2018 | 23:46
2
240
מזמן לא הייתי כאן אך אין פרוש הדבר שנרדמתי בשמירה.
ב 4/12/2005 דווחתי בפורום שגיליתי במקרה ברישומי אושוויץ בני משפחת אמי
KOENIGSBUCH מגליציה בעיר מיכלובצה בסלובקיה.ליד שם אחד הנספים היה רשום שם אימו HELENA BLASS. אחרי זמן מה גיליתי ששמה העברי היה חיה ושהיא נפטרה ב 1934 וב JOWBR ישנו רישום שלה.תוך כדי כך גיליתי שהייתה נשואה ליוסף קניגסבוך,אחיו של סבי. שם אביה על פי הרשום במצבה היה איסר.
בשנים האחרונות התחלתי לחפור ברצינות במשפחת רעייתי שאביה דוד אפוטקר(1908-1995) נולד בעיר ברדיוב בסלובקיה.הוא  היה אחד מתשעה ילדים ורק הוא שרד את השואה בעיר שנגחאי בסין(רשימת סוגיהארה). תוך כדי חיפוש בספר היזכור של ברדיוב מצאתי שם רשימת "פרענומעראנטען" (רשימה של אנשים המוזכרים בהקדמות לספרים על תרומתם הכספית שאיפשרה הוצאתם לאור)ברשימה הופיעו  בין  השאר אביו של דוד לזר אפוטקר  ואדםבשם ישראל איסר בלאס.
זה כמובן הדליק לי נורה וב"ד ושם"מצאתי דף עד על אדלה בלאס מן העיר.
פרסמתי כמה פוסטים בסיג ההונגרי(המכסה את סלובקיה) אך ללא הועיל.
ב 2015 יצא ספר יזכור נוסף על ברדיוב ואדל היא היחידה עם השם בלאס המוזכרת שם(הספר מציין רק את מי שהיה שם ב1939).מה שיש ביד  ושםזו רשימת נספים סלובקית ולא דף עד כך שלא היה קצה חוט.
לאחרונה היתה לנו פריצת דרך בברדיוב והצלחנו לקבל את תאריכי הלידה של כל אחיו ואחיותיו של דוד אפוטקר.מסתבר שאמו ילדה 16 ילדים!!! אך שבעה מהם מתו בינקותם.
מכיון שהתברר לנו שיש אפשרות להגיע לרישומי לידות ונישואין עד העשור הראשון של המאה ה20 בקשתי מאיש קשר שינסה למצוא שם את איסר ישראל בלאס.
היום אכן נמצא האיש. הוא אותר כאביה של CHAJA BLASZ שנישאה בברדיוב
ב 1903 לאח סבי יוסף קניגסבוך. הם עברו אח"כ לעיר מיכלובצה המצויה במרחק של כ 45 ק"מ מברדיוב.
סגרנו מעגל ואשתי טוענת שאם נחפור אולי  נגלה שאנחנו עוד קרובי משפחה.
צחוק בצד,הלקח החשוב הוא שאין להרפות גם אחרי 15 שנה. למרשתת עולים חומרים חדשים שהיו גנוזים עד עתה וגם הארכיונים מתחילים להיות יותר גמישים.
יש לערוך בדיקה עתית באמצעות הסיגים השונים וה JGFF.
יעקב רוזן
לצפיה ב-'שלום יעקב '
שלום יעקב
14/04/2018 | 00:19
42
ברכות על הגילויים. זכרתי את "ספר המלכים" שלך. באמת חפרת בנושא שנים.

גם אני חזרתי לחפירות לפי דרישת אמי שאף פעם לא התעניינה ואמרה לי שכל זה הוא בזבוז זמן. פתאום בפסח נתנה לי רשימת מטלות ולמרות שבודקת את השמות מדי כמה חודשים, נפלו לי כמה פנינים פתאום עכשיו.

לפני כמה דקות מצאתי רישומי לידה בגליציה, משנת 1913/14 שמאשרים לנו מידע קודם בנושא אחר, שלא היה וודאי. 

שתרבנה ההפתעות אצל כולנו !!
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההתמדה בדרך הפתלתלה הזו '
כל הכבוד על ההתמדה בדרך הפתלתלה הזו
14/04/2018 | 17:08
27
אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני חוקרי המשפחה היום, הוא שמאגרי המידע אינם סטטיים, ולכן מסלולי המחקר צריכים ללכת כל הזמן "אחורה" ו"קדימה" בכל מיני מסלולים מוזרים.
לצפיה ב-'הקמת מצבה בליטא'
הקמת מצבה בליטא
12/04/2018 | 22:33
175
שלום רב,
לפני מס' שנים מצאתי את מצבתו של סבא-רבה שלי עומדת בבית העלמין בקובנה (Kaunas). כשבקרתי במקום תקופה לאחר מכן, גיליתי שהמצבה נפלה או הופלה ונשברה חלקית.
אשמח לקבל רעיונות או מידע רלבנטי כיצד ניתן לבצע את הכיתוב על גבי האבן החדשה בעברית בנכר.
בתודה,

לצפיה ב-'מה יש בתמונה מבית הכנסת ברודניק, פולין?'
מה יש בתמונה מבית הכנסת ברודניק, פולין?
09/04/2018 | 10:08
8
115
התמונה המצורפת היא מבית הכנסת ברודניק, פולין (Rudnik Nad Sanem ).
בעיירה הקטנה הזו שבדרום גליציה נולד אבי ב 1919. אביו וסבו היו חזנים, שוחטים ומוהלים בעיירה. 
"חברה" בפייס בוק חיברה אותי לשני רופאים בעיירה המחזיקים שפע של תמונות של יהודים, במטרה שמישהוא יבוא ו"יגאלן". (בקיץ לפני הכנס אסע להציץ ולפגשם) להורי הרופאים היו חברים וידידים קרובים יהודים והן עסקו בהברחתן ובהסתרתן במהלך השואה.
צאצאי המשפחות היהודיות והפולניות  בקשר עד היום!

שני הרופאים שלחו לי תמונה, כנראה  משנות השלושים של המאה ה 20, מתפילה בערב ראש השנה.
2 שאלות:
1. מהם/ מדוע/ על מה מעידים  הכובעים הלבנים שהחזנים/מתפללים חובשים? 
2. האם מישהו מזהה מישהו?

תודה,
לאה

לצפיה ב-'רודניק'
רודניק
09/04/2018 | 12:51
1
83
קהילות שונות -מנהגים שונים,כנראה,תפילת ראש השנה,מצווים ללבוש בגדים לבנים פשוטים,ללא קישוטים,כמו כן כובעים פשוטים מבד לבן,מבחינת"אם יהיו חטאיכם כשני(אדום)כשלג ילבינו"אחד מהם לובש קיטל(חולצה ארוכה,כמו שמלה בצבע לבן),והוא כנראה,החזן,או בעל תקיעה,או המקריא,בקהילות אחרות-כולם לובשים לבן ,וספרי התורה עטופים בבד לבן כמו תכריכים,כל קהילה לפי מנהגה.

לצפיה ב-'רודניק (2) לפגי11'
רודניק (2) לפגי11
09/04/2018 | 13:17
37
לצפיה ב-'תמונות מרודניק שעל נהר הסן'
תמונות מרודניק שעל נהר הסן
09/04/2018 | 13:29
3
82
היה כדאי מאוד שתסרקי את התמונות הנ"ל במקום שיישארו עלומות, אולי תוכלי להעזר בארגונים שונים למימון או עזרה אכנית.
דרך אגב גם משפחתי מגיעה מרודניק (4 אחיות: מישהי קורן (שם בעלה שרגא פייבל), מישהי רוזנפלד, מישהי סובול (שם בעלה הוא יעקב), ואסתר בירנפלד)  
לצפיה ב-'תמונות מרודניק (2)'
תמונות מרודניק (2)
09/04/2018 | 14:29
2
73
אני כעת בארץ....
לכשאגיע לפולין  בקיץ, לפני הכנס הבינלאומי, ואבקרם, אראה לראשונה את התמונות...
נחשוב יחד מה לעשות עמן ואיך לשמרן.
עפ"י דבריהם ברודניק עתיד להיפתח בשלב הראשון מוזיאון יהודי קטן.

רוזנפלד - בני משפחתך מקורם ברודניק?
היו להם קרובי משפחה בעיירות שליד רודניק?
לאה

לצפיה ב-'תיקון טעות'
תיקון טעות
09/04/2018 | 15:36
1
86
בדקתי שוב ומתברר שטעיתי, השם הוא רוזנבלום (ולא רוזנפלד), בעלה או בנה היה פנחס-פיני רוזנבלום, הוא עלה ארצה וגר בקריית שלום בתל אביב.

אחת מארבעת האחיות גרה ברזוודוב הסמוכה.
לצפיה ב-'ט.ל.ח.'
ט.ל.ח.
09/04/2018 | 20:01
35
לצפיה ב-'שלום לאה '
שלום לאה
11/04/2018 | 11:30
1
58
אמי שתחי', שנולדה וגדלה באזור, מגדירה עצמה כשומרת מסורת אבל בעניין הזה מאוד מקפידה, נוהגת עד היום להגיע לבית הכנסת בימים הנוראים בלבוש לבן.
מכינה לעצמה סטים קבועים, כולל נעליים וגרביים, הכל בלבן.
מסמל את הטוהר והנקיון כשבאים לתפילות המיוחדות לימים הללו. 
במשך השנים הראנו לה שאנשים חרדים לובשים צבעוני, אמרה: :"אבל ככה זה היה בבית".

מאחלת לך הצלחה באיסוף החומרים ובמפגש. 
את מתכננת להגיע גם לאזור הגרייפים (שמסובך יותר)?
לצפיה ב-'ברוך שובך bilen! '
ברוך שובך bilen!
11/04/2018 | 15:57
48
שלום bilen,
שמחה, כמו האחרים, שחזרת אלינו.
גרייף?
יש בהחלט מציאות. הם התחתנו עם בני משפחת קרמר, הסבתא רבתא של בעלי. נעו ונדו בין הכפרים Kosow, Rudniky/Rudniki, Zablotow Gwodzdierz,Kulaczkowce ואחרים. 
זה אומר לי הזכרון .
חייבת לפשפש בין הניירות והתוכנה ולהיות מדוייקת יותר.
עפ"י המאגרים שמצאתי הם נישאו גרייף-קרמר- טייכר- פסטרנק ועוד,   אחים ואחיות ממשפחה אחת  עם אחים ואחיות מבני משפחה אחרת.

חייבות לשבת על כך.
ושוב - 
ברוכה השבה,
לאה 

לצפיה ב-'איתור מסמכים בארכיון לוצק, אוקראינה'
איתור מסמכים בארכיון לוצק, אוקראינה
08/04/2018 | 13:58
5
111
האם יש מישהו שמוכן לחפש עבורי בתשלום כמובן בארכיון לוצק תעודת לידה, או כל מסמך המעיד על אזרחותו הפולנית של אבא שלי?
אשמח לתת לו את פרטיו.
תודה.
לצפיה ב-'אין מי שירים את הכפפה?'
אין מי שירים את הכפפה?
10/04/2018 | 11:58
4
30
לצפיה ב-'זו לא כפפה ,זה בנין שלם.'
זו לא כפפה ,זה בנין שלם.
11/04/2018 | 12:40
1
68
לעניות דעתי,אין בלוצק ארכיון,חומרים מהסביבה אם היו?הועברו לרובנה,או זיטומיר,פני, לסניף חב"ד ברובנה,אולי יש להם אינפורמציה?.
לצפיה ב-'לוצק, אוקראינה'
לוצק, אוקראינה
14/04/2018 | 12:25
21
קיים בלוצק ארכיון. היא העיר המרכזית הגדולה של מחוז ווהלין.
דברתי בזמנו עם סניף חב"ד ברובנה ונאמר לי שאיתור מסמכים נעשה בארכיון לוצק.

לצפיה ב-'ארכיון Lutsk'
ארכיון Lutsk
14/04/2018 | 13:07
1
24

ב- 17.7.2017 ביקרתי בארכיון AGAD שברח' דלוגה 7 בוורשה ושם נמסר לי  דף עם הפרטים שאני מצטטת להלן (בתקווה שאוכל למצוא חומר על ולודז'ימיירז וולינסקי ואוסטילוג שהיו פעם חלק מפולין – טרם פניתי אליהם) :
State Archives of Volyn Region
Address:  21, Veteraniv Str.,
Lutsk,  43024 (building 1)
37a  Glushets Str.,  (building 2)
Tel.: +380(332) 71-53-76
E-mail: info@davo.voladm.gov.ua
E-mail: archive_volyn@arch.gov.ua
Web: http://volyn.archives.gov.ua/

Transport:  Archives is situated not far from railway and bus stations
Reading room hours of operation:
M – Th   8:00am – 5:15pm        Fr - 8:00am – 04:00pm

Director:  Karasyuk Serhiy
Deputy Director:  Bagnyuk Mariia
בהצלחה!
לצפיה ב-'לוצק, אוקראינה'
לוצק, אוקראינה
14/04/2018 | 18:07
23
אכן זה הארכיון בלוצק.
פניתי אליהם והם נפנפו אותי בזלזול ובתשובה מוזרה: אין לנו חומר מבית הכנסת, חפשי במקומות אחרים. 
אילו מקורות אחרים יכולים להיות?

לצפיה ב-'שם לועזי למנחם מנדל'
שם לועזי למנחם מנדל
08/04/2018 | 22:38
6
131
שלום, אולי מישהו יודע מה יכול להיות תרגום לועזי לשמות מנחם ו-מנדל? ראוי לציין שהנ"ל היה ציוני וככל הנראה לא ממש דתי, אנא הציעו כל אופציה שבאה בחשבון ולא רק את הכי סבירות, תודה.

למתעניינים סיפור הרקע הוא כזה: יש במשפחתינו מידע על קרוב רחוק בשם מנחם מנדל וינטר שהיגר מפולין/רוסיה לארה"ב באזור 1900, ידוע שהוא התגורר במדינת אינדיאנה ושהיה עשיר, הוא היה ציוני נלהב וידיד של אוסישקין, רכש שטח בארץ שעליו תכנן להקים בית יתומים או משהו כזה, ומכיוון שנפטר ללא ילדים (כנראה בתחילת שנות השלושים) הוריש מחצית מרכושו למשפחת סבא רבא שלי, אך במלחמת העולם השניה כשהמשפחה ברחה לרוסיה נאלצו להשמיד את הצוואה.
מאז אנחנו מנסים לסירוגין לאתר מידע ובתקווה גם את הרכוש אך עד כה לשווא.
לצפיה ב-'אין חיה כזאת'
אין חיה כזאת
09/04/2018 | 12:34
2
92

אין "תרגום לועזי". כל יהודי שנדרש לשם לועזי ביבשת החדשה, בחר כרצונו. בדרך-כלל שמרו על עיצור ראשון זהה (מקס, מנפרד, מרווין...), אבל לא הייתי ממליץ על הכיוון הזה במחקר. עדיף לנסות לחפש דרך פרטים אחרים בסיפור.
למשל, ראש הארגון של יוצאי פולין בארה"ב בשנות העשרים והשלושים היה בנימין וינטר, שהגיע לארה"ב בשנת 1901. יכול להיות שהוא קשור?

לצפיה ב-'מם'
מם
09/04/2018 | 12:38
1
75
מכל מקום, בסיקור הפרשייה בעיתונות של 1938-9, האיש נקרא "מ. וינטר"
לצפיה ב-'לבנימין הייתה משפחה בארה"ב'
לבנימין הייתה משפחה בארה"ב
09/04/2018 | 21:45
60
לצפיה ב-'ואחרי כל מה שנאמר....הייתי מנסה את השם "עמנואל" Emmanuel'
ואחרי כל מה שנאמר....הייתי מנסה את השם "עמנואל" Emmanuel
10/04/2018 | 00:21
40
לצפיה ב-'בספר בראשית כתוב:'
בספר בראשית כתוב:
10/04/2018 | 08:44
56
כִּי נִחַמְתִּי, כִּי עֲשִׂיתִם. ח וְנֹחַ, מָצָא חֵן בְּעֵינֵי יְהוָה.  ט אֵלֶּה, תּוֹלְדֹת נֹחַ-

הפירוש: התחרטתי על יצירתי אך מצאתי נחמה בנח. על כן יכול "נח" להוות תחליף למנחם

כנ"ל שמות שניתן לפרשם כעידוד או נחמה כמו אליעזר, יהושע, שמחה, שפע ועוד
לצפיה ב-'אצלנו ברחוב היה איש חרדי ממוצא ייקי, שמו היה מקס'
אצלנו ברחוב היה איש חרדי ממוצא ייקי, שמו היה מקס
11/04/2018 | 11:32
35
העברי היה מנחם.
לצפיה ב-'עזרה בפיענוח ובתרגום מאידיש'
עזרה בפיענוח ובתרגום מאידיש
10/04/2018 | 11:19
7
83
מצורף מכתב באידיש משנת 1937, אשמח אם מישהו יוכל לתרגמו לעברית.                                                           תודה מראש.
(זה מה שזיהיתי עד כה: אל כבוד בני יקירי מר אברהם
... אחותך חיה רבקה תחיה
...רישא (יתכן שהכוונה לשם עיר)
...1600 דלאר = דולר
לצפיה ב-'תרגום מאידיש חלקי(נוסח גליציה)'
תרגום מאידיש חלקי(נוסח גליציה)
10/04/2018 | 18:30
4
55
ב"ב,יום ג,פרשת?אל כבוד בני יקירי מר אברהם?אני כותב לך על בריאותנו,השרת?יעזור לשמוע ממך בשורות טובות,כותב לך,שאחותך,חי,רבקה,תח,נמצאת עדיין ברישא,והיא חושבת לנסוע ל-?כותב לך,שאני היום,עכשיו,קבלתי את השיק מ-ווא.דיא(מה זה?מי זה?)בסך-1600 דולר,יתכן,שעוד משהו יגיע,בני אברהם,---,אני היום--הדף קרוע.--
לצפיה ב-'הפרשה נראית כמו פרשת האזינו'
הפרשה נראית כמו פרשת האזינו
10/04/2018 | 18:39
2
26
לצפיה ב-'נכון מאוד,פרשת האזינו,תרצח?השנה?'
נכון מאוד,פרשת האזינו,תרצח?השנה?
10/04/2018 | 18:46
1
20
לצפיה ב-'השנה 1937'
השנה 1937
10/04/2018 | 19:26
31
פרשת האזינו היא בתחילת-השנה החדשה תרצ"ח, אבל השנה הלועזית היא עדיין 1937 (ועדיין לא 1938).
לצפיה ב-'פגי 11, תודה רבה!!!'
פגי 11, תודה רבה!!!
11/04/2018 | 00:30
19
לצפיה ב-'מכתב נוסף'
מכתב נוסף
11/04/2018 | 02:42
1
44
אשמח אם פגי 11 או מישהו אחר יואיל לתרגם גם את המכתב הזה מאידיש
צירפתי תמונה של המכתב המקורי, הוא נכתב בשנות השלושים -

(המכתב נפתח במילים אל כבוד נכדי היקר אברהם...
ונגמר במילים ישימך אל-הים כאפרים וכמנשה, מנאי (=ממני) זקנך אהרן צבי גרינבוים)

אגב, המילה השי"ת שמופיע בשורות 6 ו-13 היא ראשי תיבות של השם יתברך  
לצפיה ב-'לא מצליחה לקרוא את הכתב המחובר'
לא מצליחה לקרוא את הכתב המחובר
11/04/2018 | 09:35
26
קצת,בתחילה-אכתוב בקשר לבריאותינו,אותו דבר,ואין בשורות.באחת השורות-ראיתי את תמונתך,שורה אחרונה-ישימך אלוהים כאפרים וכמנשה.
לצפיה ב-'Lipsko, Narol'
Lipsko, Narol
09/04/2018 | 12:35
5
95
שלום,
סבי ז"ל ואחד מאחיו היו הניצולים היחידים של  המשפחה (היגרו לארגנטינה עוד לפני פרוץ המלחמה). שניהם סרבו לדבר על העבר וכך אבד לנו קצה החוט לגבי המשפחה שנודע כי ניספתה בשואה. אבי זוכר כי אביו סיפר לו שבשלב כלשהו הפסיקו לקבל תשובות למכתבים וכי מאוחר יותר נודע להם כי הם ניספו. הוא לא יודע לומר כיצד נודע להם העניין.
בכל מקרה, אני מנסה לגלות מה עלה בגורלם והיכן ניספו.
כל שיש לי הוא מסמך על הולדתו של סבי (המסמך בפולנית). ניסיונותי גם דרך עו"ד מקומי למצוא מידע על המפשפחה לא צלח.
האם יש למישהו רעיון איך והיכן לחפש?
אני מצ"ב את המסמך שבידי אם מישהו יוכל להבין ולהגיד לי מה כתוב בו אשמח מאוד.
תודה רבה
לצפיה ב-'אין מסמך?'
אין מסמך?
09/04/2018 | 13:29
2
30
לצפיה ב-'מסמך מצורף'
מסמך מצורף
09/04/2018 | 14:56
1
73
מתנצלת. צילמתי את המסמך עבור ההודעה אבל מסתבר שהוא לא עלה.
הנה  אני מנסה בשנית.
תודה על הסבת תשומת הלב.
לצפיה ב-'עזרה בתירגום ו חפוש שורשים'
עזרה בתירגום ו חפוש שורשים
09/04/2018 | 15:50
83
   מאת  יואל  דרורי

נא  לישלוח  לי  את  כל    הפרטים   ו  כל  התעודות
   עזרה  בהיתנדבות
        YOEL437@WALLA.COM

לצפיה ב-'נראה כמו תעודת לידה של לייב בן יעקב ביר BEER'
נראה כמו תעודת לידה של לייב בן יעקב ביר BEER
10/04/2018 | 14:52
1
50
איך קראו לסבא שלך?
לצפיה ב-'תעודת לידה'
תעודת לידה
10/04/2018 | 23:43
32
היי אסף,

אכן מדובר בתעודת הלידה של סבא שלי עליו השלום.
שמו: לאון (לייב) קורמן.
לאון זה אריה בספרדית.

תודה

סינתיה
לצפיה ב-'בקשת עזרה - תוכנת DoroTree'
בקשת עזרה - תוכנת DoroTree
10/04/2018 | 14:07
104
שלום לכולם, קיבלתי מקרוב משפחה קבצי DTE של תוכנת Dorotree, ואני מעוניין להגיע למידע שהם מכילים. האם למישהו מכם יש את התוכנה? האם ניתן להמיר את המידע בקבצים הללו לפורמט אחר (gedcom או דו"ח מודפס כלשהו)?   
אודה לעזרתכם בעניין זה, או לרעיונות נוספים. 
תודה מראש, עמיר
לצפיה ב-'רשימות מדליקי משואות משנות ה-60'
רשימות מדליקי משואות משנות ה-60
08/04/2018 | 08:11
9
111
שבוע טוב וחזרה-לשגרה טובה לכולם

לפני שנים אחדות, התגלגל אליי סיפור משפחתי, על פיו אחיו של סבי, יעקב לִיבְּמַן (1986-1894), איש כפר יחזקאל, הדליק משואה באחד מטקסי הדלקת המשואות, ככל הנראה בשנות ה-60 של המאה ה-20. אני זוכר שבזמנו יצרתי קשר עם בעל תפקיד רלוונטי במשרד ממשלתי רלוונטי, אך אני לא מוצא תיעוד אודות כך ביומן המחקר, וממילא הבירור אז לא העלה דבר.

לקראת יום העצמאות, החלטתי לחדש החיפושים הללו. בדף בוויקיפדיה אודות הטקס מצוין כי בשנת 1965 נערך הטקס בסימן ההתנדבות לגדודים העבריים, הבריגדה ולוחמי מח"ל. אח-סבי היה גדודאי, ולכן יכול להיות שמדובר בטקס הזה. אפשרות נוספת רלוונטית היא הטקס של 1962, אשר עמד בסימן פועלי הכפיים (ליבמן, כאמור, היה חקלאי).

היכן, לדעתכם, אוכל לאתר רשימת מדליקי המשואות מן התקופה ההיא?

תודה,
ארנון
לצפיה ב-'מדליקי משואות'
מדליקי משואות
08/04/2018 | 11:56
72
באתר ארכיון המדינה קיימות רשימות חלקיות. מניחה ששאר הרשימות  או עדיין לא נסרקו או לא תועדו. אפשר להגיש בקשה דרך האתר (ולקחת בחשבון שייתכן שיעבור זמן עד לתשובה אם בכלל ימצא משהו).
לצפיה ב-'הדלקת המשואות בשנת 1965'
הדלקת המשואות בשנת 1965
08/04/2018 | 12:49
2
83
שמו של יעקב ליבמן אינו מופיע ברשימת המדליקים של שנה זו.
http://www.jpress.nli.org.il/Olive/APA/NLI_heb/?ac...
לצפיה ב-'תודה על האיתור הזה. חיפשתי בעצמי באתר "עיתונות היסטורית"'
תודה על האיתור הזה. חיפשתי בעצמי באתר "עיתונות היסטורית"
08/04/2018 | 12:55
1
63
אבל משום מה לא הגעתי לרשימת השמות משנת 1965...
לצפיה ב-''
08/04/2018 | 18:04
3
לצפיה ב-'מציעה לחפש בעיתונות עברית הסטורית'
מציעה לחפש בעיתונות עברית הסטורית
08/04/2018 | 12:50
1
48
ניתן להכבס לאתר דרך הספריה הלאומית ולחפש שם.
אם יהיה לי פנאי, ולא יקדימו אותי, אנסה לחפש בעבורך בערב.
אני מציעה להיכנס לאתר העיתון הנפוץ בשנות ה-60 "מעריב",
לחודשים אפריל-מאי ולחפש שם מי היו מדליקי המשואות.
לצפיה ב-'אני רואה שחוה הקדימה אותי'
אני רואה שחוה הקדימה אותי
08/04/2018 | 12:51
45
ישנה אפרות לחפש מדי שנה.
לצפיה ב-'ארכיון המושב'
ארכיון המושב
08/04/2018 | 20:23
2
71
כדאי לנסות, בביקורי לפני שנים מצאתי קטעי עתונות בתיקי המשפחה. בנוסף אם תעלה פוסט בפייס אשתף אותו עם חבריי המקומיים.
לצפיה ב-'כל פעם אני שוכח שאת כאן... '
כל פעם אני שוכח שאת כאן...
08/04/2018 | 20:45
1
50
אולי יהיה יעיל יותר שתפרסמי ישירות בקרב חברייך צאצאי הכפר?
לצפיה ב-'ב סדר!'
ב סדר!
08/04/2018 | 21:05
28
לצפיה ב-'איתור משפחה בכפר קיש'
איתור משפחה בכפר קיש
08/04/2018 | 13:53
65
האם מישהו בכפר קיש מכיר נצר למשפחת לנדסמן חנה שנשאה בשנת 1937 לשמואל שטרקר במחוז ווהלין (רוז'ישץ) פולין ולאחר המלחמה אוקראינה?
גונב לאוזני שמתגורר כזה בכפר קיש בגליל התחתון.
אשמח לעזרה.
לצפיה ב-'משפחה בשואה'
משפחה בשואה
07/04/2018 | 02:25
1
143
מחפשת שמות של משפחת פלדמן שנספתה בשואה בקוסטופול
לצפיה ב-'בדקת ביד ושם?'
בדקת ביד ושם?
07/04/2018 | 07:17
34
לצפיה ב-'הוספה לאילן היוחסין בmyheritage'
הוספה לאילן היוחסין בmyheritage
05/04/2018 | 13:43
1
256
מה עושים כשלא מופיע + באילן ורוצים להוסיף בנימשפחה חדשים?
לצפיה ב-'הוספה לאילן היוחסין ב MYHERITAGE'
הוספה לאילן היוחסין ב MYHERITAGE
05/04/2018 | 16:44
93
מאת  יואל  דרורי

נא  להיתקשר   אלהם   למשרד    מקבלים     עזרה   

באור  יהודה   תל.     1801222299
לצפיה ב-'איתור משפחת פינקלשטיין ברעננה בשנת 1947'
איתור משפחת פינקלשטיין ברעננה בשנת 1947
28/03/2018 | 13:37
5
453
אני מנסה לעזור לחבר שמחפש את הסבא שלו. 
הסבא, יליד רומניה, ניצול שואה, היה מוריס צ'ונטו. 
בשנת 1947 הוא מילא טופס במחנה פליטים בגרמניה ובוא הוא כתב שאחיין שלו בשם שמואל שפירא גר אצל משפ' פינקלשטיין ברעננה. 
רצ"ב החלק הרלוונטי מתוך אותו טופס.

הסבא היה בדרכו לארץ אך לא ברור מה קרה לו בהמשך והאם אכן הגיע לארץ.   
ידוע רק שהסבתא הגיעה לארץ עם הבת שלה והתחתנה עם אדם אחר בשנת 1951. 
כדי לעלות על עקבות הסבא אני מחפש את אותה משפחת פינקלשטיין שגרה ברעננה בשנת 1947 ו/או את שמואל שפירא שגר אצלה.

תודה רבה
לצפיה ב-'מה מקום הולדתו של הסבא ברומניה?'
מה מקום הולדתו של הסבא ברומניה?
01/04/2018 | 11:28
4
64
ואיך מאייתים צ'ונטו באנגלית?
לצפיה ב-'מצבה בבית העלמין בחולון'
מצבה בבית העלמין בחולון
01/04/2018 | 21:00
1
75
הנקבר בבית העלמין בחולון הוא יליד 1922 והשנים לא מתאימות כי הבת של מוריס צ'ונטו שאני מחפש נולדה בשנת 1934 או 1936.
כמו כן הכיתוב על המצבה "בעלי, אבינו, אחי וסבנו" לא יכול להתאים.
אנסה לאתר את קרובי הנפטר הזה כי אולי יש קשר משפחתי אבל זה לא נראה כמו האדם אותו אני מחפש.
לצפיה ב-'תוכל לנסות גם את זה'
תוכל לנסות גם את זה
01/04/2018 | 23:50
83

03-5058036, דותן (זאב (ציונטו, שד' לוי אשכול 8030 חולון
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
01/04/2018 | 20:37
90
הסבא נולד ככל הנראה בבוקרשט ולפני מלחמת העולם השניה המשפחה חיה בצ'רנוביץ (כיום זה באוקראינה). 
צ'ונטו מאויית CIUNTU
לצפיה ב-'אלכסנדריה בחבל ווהלין'
אלכסנדריה בחבל ווהלין
27/03/2018 | 21:31
1
94
לצפיה ב-'אלכסנדריה'
אלכסנדריה
28/03/2018 | 08:49
81
מה בקשתך?
לצפיה ב-'לגבי בית הקברות בוישאו דה סוס'
לגבי בית הקברות בוישאו דה סוס
27/03/2018 | 15:08
2
101
שם המשפחה שאני מחפשת הוא הגר ופישלר.
בקיץ 2017 בקרנו שם ולא אתרנו בין הקברים. ראינו על רובם כתוב שם פרטי בלבד.
האם ידוע לך משהו לגביהם?
בברכה,
מורן חן
לצפיה ב-'"האם ידוע לך משהו לגביהם"? - אל מי מופנית ההודעה?'
"האם ידוע לך משהו לגביהם"? - אל מי מופנית ההודעה?
27/03/2018 | 21:22
1
63
אם זה מתייחס לשרשור שהיה בעבר בנואש של וידאו דה סוס, כדאי להביא אותו לכאן, כדי שאנשים יוכלו לראות במה המדובר, ואולי יוכלו לסייע.
לצפיה ב-'צ"ל וישאו דה סוס, כמובן'
צ"ל וישאו דה סוס, כמובן
27/03/2018 | 21:24
42
לצפיה ב-'אתר האינטרנט של העמותה'
אתר האינטרנט של העמותה
26/03/2018 | 22:28
203
כידוע עיל"ם פועלת להקמתו של אתר אינטרנט חדש ומעודכן. בתקופת הביניים של המעבר מהישן לחדש צפויים שיבושים.  אנחנו פועלים ככול יכולתנו על מנת לקצר את תקופת הביניים, ומתנצלים על אי הנוחיות שנגרמת לשוחרי חקר שורשי משפחה.
משה גולן, יו"ר העמותה
לצפיה ב-'עידכון בקשר לאתר האגודה הישראלית לחקר המשפחה.נכתב בטעות היא'
עידכון בקשר לאתר האגודה הישראלית לחקר המשפחה.נכתב בטעות היא
26/03/2018 | 21:40
164
מחלוקת ולא כך הדבר . משה גולן מעדכן שהאתר עובר שידרוג רציני וזוהי סיבת
השבתתו. אי- ההבנה היתה נחסכת אילו היתה הודעה/כתובית המסבירה את סיבת הדבר.
לצפיה ב-'הזמנה לכנס הגנאלוגי ה- 13 בניהול עיל"ם'
הזמנה לכנס הגנאלוגי ה- 13 בניהול עיל"ם
26/03/2018 | 20:11
117
כולם מוזמנים לאירוע השנתי של הקהילה הגנאלוגית. הלינקים לפרטים והרשמה הם:

לתכנית הכנס לחץ  http://bit.do/ebxQN
 לעלון מידע על הכנס לחץ    http://bit.do/ebxRN
 לטופס הרשמה לכנס לחץ https://golanltd.wufoo.eu/forms/-13-igs/

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה