לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1224112,241 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חקר משפחה בטשין '
חקר משפחה בטשין
30/09/2018 | 09:59
7
127
האם יש למישהו נסיון בחקר משפחה בעיר טשין (צ'שין (בפולנית: Cieszyn, בצ'כית: Těšín)  שמאז מלחמת עולם  השנייה מחולקת בין פולין  וצ'כיה.   בצ'כיה נקראת היום
Český Těšín
היכן הארכיונים ? בפולין או בצ'כיה ?  אם ארצה להגיע לשם ? האם יש אתרי און ליין לחיפוש ?
אודה על כל הכוונה והמלצה.

לצפיה ב-'תוצאות בג'ואיש ג'ן'
תוצאות בג'ואיש ג'ן
30/09/2018 | 11:35
6
166
מציעה לחפש באתר ג'ואיש ג'ן.
הנה עמוד העיירה באתר:

תוכלי לעשות חיפוש משולב של שם משפחה ושם עיירה אם תירשמי לאתר.

מצאתי גם 243 מסמכים של אנשים מהעיירה CIESZYN בלינק הבא:

תוכלי לצמצם את מספר התוצאות אם תוסיפי שם משפחה.

לגבי ארכיונים, מציעה לפנות לאתר של מרים וינר, שמתמחה בארכיונים במזרח אירופה:

בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
30/09/2018 | 12:07
5
57
תודה רבה מרים, ב jewishgen לא מצאתי אך אנסה שוב
אולי פספסתי משהו. ותודה על הרעיונות האחרים.
בנתיים מצאתי שטשין ושמות משפחה מופיעים גם באתר
של גשר גליציה, אך איני חברה עדיין , אשלם וארשם ואבדוק.
כן מצאתי שבית הקברות היהודי נמצא בצד הפולני.

לצפיה ב-'הערה'
הערה
01/10/2018 | 22:07
4
57
לא צריך לשלם לגשר גליציה על מנת לצפות בתוצאות.
לצפיה ב-'תודה..אצלי משום מה קפץ מחירון..אבדוק שוב'
תודה..אצלי משום מה קפץ מחירון..אבדוק שוב
03/10/2018 | 12:25
3
26
לצפיה ב-'החיפוש בבסיס-הנתונים של גליציה הוא חינמי'
החיפוש בבסיס-הנתונים של גליציה הוא חינמי
03/10/2018 | 13:03
2
53
הנה קישור לבסיס-הנתונים (AGDׂ):

במידה שמצאת פרטים שעשויים להיות רלוונטיים, את יכולה לנסות לחפש
ב-FamilySearch אם יש רישומים זמינים באתר. 
לצפיה ב-'היה לי נסיון דומה. לי זה "קפץ" בחיפוש במפקד של 1910 מטרנוב.'
היה לי נסיון דומה. לי זה "קפץ" בחיפוש במפקד של 1910 מטרנוב.
03/10/2018 | 15:46
39
ייתכן בגלל  שלגשר גליציה יש עותקים של הרישומים שרק חברים יכולים לבקש.   כשערכתי חיפוש כללי (כלומר לא במאגר מסוים) ראיתי את התוצאות.
לצפיה ב-'תודה, הצלחתי .'
תודה, הצלחתי .
05/10/2018 | 21:50
13
לצפיה ב-'חיפוש שושלת שאלתיאל'
חיפוש שושלת שאלתיאל
30/09/2018 | 21:52
1
89
שמי רוני פרסבורגר בתו של יצחק שאלתיאל מילון סלוניקי. 
היכן אפשר לראות  ולרכוש את הכל המשפחה.
אנו הוזמנו לכנס שניה ביקושים של משפחת שאלתיאל. 
אשמח לתשובתכם
לצפיה ב-'יש פה בפורום הזה חומר שנכתב סביב המשפחה'
יש פה בפורום הזה חומר שנכתב סביב המשפחה
01/10/2018 | 13:55
61
כולל כנס של שנת 2006, גם גוגל יספק לך מידע ראשוני. למיטב ידיעתי זה כמעט "שבט". בהצלחה
לצפיה ב-'שורשים משפחתיים'
שורשים משפחתיים
29/09/2018 | 17:26
2
153
שלום רב,
מחפש פרטים על משפחת מילר, שחיה בכפר איגלא בצ'כסלובקיה, כיום Uhlia באוקראינה, במחצית השניה של המאה ה- 19 ועד מלחמת העולם השניה, אז נספתה חלקה הגדול של המשפחה.
לצפיה ב-'אילו פרטים?'
אילו פרטים?
29/09/2018 | 21:53
74
יש תוצאות למשפחת מילר מאיגלא גם ב'יד ושם' וגם ב jewishgen. השאלה היא אלו פרטים ועל מי אתה מחפש?
לצפיה ב-'ראה לינק הבא'
ראה לינק הבא
30/09/2018 | 11:20
69
ג'ואיש ג'ן:

מציעה לסרוק את האתר - יש בו הרבה מאוד מידע.

עשיתי חיפוש בג'ואיש ג'ן עבור מילר והעיירה Uglia בהונגריה וקיבלתי 89 תוצאות.
החיפוש המשולב של עיירה ושם משפחה זמין רק לחברים רשומים בג'ואיש ג'ן.
מציעה להירשם ולבדוק את התוצאות.

לצפיה ב-'רשום נשואין'
רשום נשואין
29/09/2018 | 19:16
113
בשנות ה30 של המאה שעברה בזמן המנדט הבריטי , זוגות מתל אביב  שביקשו
להנשא היו צריכים להרשם במשרדים בפתח תקוה.
מדוע לא בתל אביב או לפחות בלוד שהיתה בירת המחוז.
מדוע בפתח תקווה
לצפיה ב-'עזרה בתוצאות בדיקת dna'
עזרה בתוצאות בדיקת dna
28/09/2018 | 13:26
11
344
אשמח לעזרה, עשיתי בדיקת dna דרך אתר ancestry.com
התוצאה הכי "טובה" הייתה  "64 centimorgans shared across 6 DNA segments".

מה זה אומר? 

תודה לעוזרים...
לצפיה ב-'ניסיון להסבר כללי'
ניסיון להסבר כללי
28/09/2018 | 21:02
10
156
אינני מכיר את אופן הדיווח של חברת ancestry.com, ואנסה להסביר בכלליות.
ה-DNA היא מולקולה ארוכה מאד שמחולקת בתוך הכרומוזומים שנמצאים בגרעין של התא, בכל יצור חי. לכל אדם יש 23 זוגות כרומוזומים, שהוא/היא קיבל/ה מההורים. סט אחד מכל הורה. 
בזמן היווצרות תא המין, (זרע או ביצית) מתקיים תהליך שבו "מתערבבים" זוגות הכרומוזומים ומתקבל תא מין המכיל סט יחיד של הכרומוזומים. כתוצאה מכך כל תא מין מכיל מידע גנטי שהגיע כ-50% מהאב ו- 50% מהאם. כיון שמדובר במולקולה משורשרת ארוכה, הרי שלאחר ה"ערבוב" מתקבלים "קטעים" שלמים של המולקולה. בדור הבא, עם ערבוב נוסף של המולקולה, והפעם נוסף החומר הגנטי של ההורה מהדור השני, הרי שהמקטעים נשברים פעם נוספת ולכן מתקצרים, וכך בכל דור ודור.
כאשר אנו משווים מידע גנטי בין 2 אנשים, אנחנו מחפשים את הדמיון בין המולקולות של אותם שני האנשים. אנו למעשה מחפשים 2 פרמטרים, הראשון - כמה חומר דומה יש בין 2 המולקולות הנבדקות, והשני - מה גודל השברים. ככל שהמשותף הגנטי יותר גדול, הרי שלאותם שני אנשים יש מקור גנטי קרוב יותר, וככל שהסיגמנטים יותר גדולים הרי שהיו פחות חלוקות והקשר בין אותם שני אנשים יותר קרוב. את "אורך" השברים הגנטיים מודדים ביח' שנקראת - סנטימורגן - cM.
יש כמובן פרמטרים נוספים, אולם הם דורשים ניתוח גנטי מקצועי יותר.
באופן כללי, וזה הכל סטטיסטי אפשר להניח את ההנחות הבאות:
בין הורה וילד/ה, האורך המשותף הכולל יהיה מעל 3000 cM.
בין 2 אחאים, האורך המשותף הכולל יהיה מעל 1700 cM.
בין 2 בני דודים, האורך המשותף הכולל יהיה מעל 800 cM.
בין 2 בני דודים מדרגה שניה, האורך המשותף הכולל יהיה מעל 200 cM.
בין 2 בני דודים מדרגה שלישית, האורך המשותף הכולל יהיה מעל 55 cM.
וכיון שאנו מתייחסים גם לגודל הסיגמנטים עצמם, הרי שרצוי שיהיו גדולים ככל הניתן. 
כיון שהכל סטטיסטיקה ויש גם אנדוגמיה (נישואי קרובים), הרי שנדרשת זהירות בניתוח התוצאות. בזהירות ניתן לאמר, שאם בין שני אנשים יש שיתוף של למעלה מ- 150 cM, וגודל הסיגמנט הגדול ביותר מעל 20 cM, והשני אחריו מעל 10 cM, יש סיכוי למצא קרבת משפחה ב"זמן גנאלוגי" כלומר בטווח של עד 5-6 דורות.
מבלי לאכזב אותך, שיתוף של 64 cM ב- 6 סיגמנטים, הוא לא גבוה מספיק (אא"כ שיטת הדיווח של ancestry.com מתארת רק את הסיגמנטים הגדולים ביותר) בכל מקרה רצוי לבדוק גם ב- Chromosome Browser ולהשוות גם את המקום הכרומוזואלי של הסיגמנטים המשותפים (אני לא בטוח שהאופציה הזו קיימת ב- ancestry.com)
שבת שלום וחג שמח
ובהצלחה
איל
לצפיה ב-'הסבר מצוין! תודה'
הסבר מצוין! תודה
29/09/2018 | 03:25
62
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
29/09/2018 | 09:07
3
98
אני נבדקתי ב-23andMe והתוצאה הכי קרובה שלי היא 287cM ב-13 סגמנטים,
אני לא מכיר אותו אישית אבל אני יודע שהוא בן-דוד שני שלי לפי עץ משפחה שבניתי.
האם תוכל להסביר יותר על ב-Chromosome Browser (צרפתי צילום מסך) ?
למה רואים רק כרומוזום אחד מכל זוג ומה הכוונה ב- half identical ?
דרך אגב יצא לי 14% אשכנזי למרות שעד כמה שאני יודע כל אבותי הם יהודים ספרדים ממצרים ומרוקו, יש לזה הסבר ?
לצפיה ב-'סימנים אופיניים ליהודים מוצא ספרדי'
סימנים אופיניים ליהודים מוצא ספרדי
29/09/2018 | 12:36
108
ניתן למצוא אותם גם אצל אשכנזים,ולהפך,כי הדמיון רב,הדבר לא מפתיע,כי רבים מיהודי ספרד ברחו למזרח אירופה.
לצפיה ב-'ניתוח המשך'
ניתוח המשך
29/09/2018 | 18:29
1
101
כן, התוצאות שלך מתאימות לקשר בדרגה הזו, אפילו קצת גבוהות מהממוצע, אבל כיון שהכל סטטיסטי (שוב, וכל הזמן, בענייני גנטיקה) זה בסדר גמור.
Chromosome Browser  הוא כלי שמאפשר לבחון את הקטעים המשותפים במקומם על הגנום. כל חברה מציגה את הכלי באופן קצת שונה, אבל דומה. עיקר כוחו של ה- Chromosome Browser הוא בהשוואה בין יותר מזוג אנשים, וכך אם התאמות של אדם שלישי נופלות באותו המקום של האדם השני, אז כנראה יש קשר בין אותם שני אנשים. בצורה זו יש אפשרות למקם את כיון הקשר המשפחתי בינך לאדם השלישי (הלא מוכר).
לכל כרומוזום, כפי שאמרנו, יש שני "עותקים", אחד שמקורו מהאם והשני מהאב. המידע המצוי בשרשרת ה-DNA נמצא ב"מקומות" מוגדרים, אבל בכל עותק יכול להיות מידע שונה. כאשר החברה מבצעת בדיקה גנטית היא בודקת את שני העותקים של הכרומוזום, אולם אינה יודעת איזה עותק הגיע מאיזה הורה. לכן, אם בהשוואה בין ההתאמות נמצאה התאמה רק בעותק אחד של הכרומוזום, חברת 23andme מגדירה זאת כ- חצי התאמה- half-identical, ואם ההתאמה היתה על שני עותקי הכרומוזום, זו התאמה מלאה - completely identical. לדוגמה אם שני ההורים אינם קרובי משפחה באופן מוחלט, הרי שכל אחד מילדיהם, שקיבל/ה סט כרומוזומים שלם מההורה, לכן שהקשר שלו להורה הוא מסוג חצי התאמה. לעומת זאת הקשר בין שני אחאים שמחלקים קשר עם אותם ההורים, סביר להניח שיהיו קטעים שלמים שבהם תהיה התאמה מלאה, ובשאר חצי התאמה. 
בקישור המצורף, ישנו הסבר של חברת 23andme על הנושא (גם אני למדתי ממנו, ואני מקוה שהבנתי נכון).
לגבי אחוזי הקשר למקור גנטי רחוק, שוב פעם, סטטיסטיקה !! כיון שאנחנו מניחים שלרוב היהודים מקור גנטי משותף, אי שם בהיסטוריה, ומשום שמשם היהודים התפזרו לפזורותיהם (והיו גם נישואים בין עדות, של אנשים שנדדו ונשארו), הרי שנשארו שרידים של גנטיקה רחוקה. ובאמצעות הניתוח הגנטי נמצא שבגנום שלך יש שרידים ברמה כלשהי המתאימים לגנטיקה של אנשים שהתיישבו באיזור אחר.
מקוה שעזרתי
איל
לצפיה ב-'תודה רבה, עזרתי לי מאוד.'
תודה רבה, עזרתי לי מאוד.
29/09/2018 | 20:18
42
לצפיה ב-'תודה על ההסבר ושאלה לך'
תודה על ההסבר ושאלה לך
01/10/2018 | 18:00
4
73
אני מודה שאני בור בכול הנוגע לתוצאות DNA

האם יש הבדל אם אני עושה את הבדיקה או אבא שלי או סבא שלי(מבחינת התוצאות האם כשעולים מדרגה למעלה מקבלים תוצאות יותר מפורטות על הדורות הקודמים)?
והאם אחותי או אמא שלי עושות את הבדיקה האם הם יקבלו תוצאות שונות על הנשים במשפחה או הדורות הקודמים?

ואם מעניין אותכם יש הרבה דיונים על DNA בפורום הזה של מחפשים שורשים יהודים בפייסבוק(באנגלית)

כמו הדיון הזה שאומרים לה להעלות את התוצאות לכול המאגרים לבדוק אותם

וחג שמח מידידכם בחו"ל
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
01/10/2018 | 22:00
3
90
לדורות הקודמים יש אכן מידע מפורט יותר על הצד שלהם. אם הורה מבצע את הבדיקה ולא הצאצא, המידע אמנם מוכפל, אבל הוא כולל רק את הצד של אותו ההורה. כלומר גם אם לזוג הורים יש עשרה ילדים, באופן סטטיסטי לא בטוח שכל הרקע הגנטי של ההורים עבר לילדים, ולעומת זאת, במחיר 2 בדיקות של ההורים אתה מקבל את כל 100% של המידע של שני ההורים.
בבדיקות מסוג זה- אוטוסומליות, אין הבדל בין המינים. לכל אחד ואחת מאחיך ומאחיותך יהיה דמיון של כ-50% ביחס להורים. לאמך לעומת זאת יהיה מידע על משפחתה, שלא נמצא אצל אביך, ולהיפך (אפילו אם הם קרובי משפחה ואז יש התאמה גנטית חלקית ביניהם).
עניין נוסף הוא המוטציות, בכל דור ודור נוצרות מוטציות ויכול להיות שבינך ובין אחיך נוצרה מוטציה שמפחיתה את ההתאמה הגנטית ביניכם. בבדיקת דורות קודמים אתה נמנע מהמוטציות החדשות. בקיצור, אני בעד לבדוק את ההורים ואם אפשר את הסבים.
אני בדקתי את שני הורי. 
תמיד רצוי לחכות למבצעי הוזלות שבהם המחיר נמוך משמעותית. לפני שבועיים הסתיים מבצע הקיץ ולקראת סוף השנה האזרחית יהיה מבצע נוסף.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/10/2018 | 05:07
43
לצערי אין יותר סבים וסבות או אמא רק אבא ואחים ואחיות
אז אני מבין שמאבא נקבל יותר מידע(האם זה משמעותי?) אבל לא מאחים ואחיות

לצפיה ב-'איזה מבצעים ?'
איזה מבצעים ?
02/10/2018 | 07:44
1
62
Ancestry.com ו- MyHeritage לא שולחים ערכות בדיקת DNA לישראל,
23andMe שולחים לארץ אבל המבצעים שלהם תקפים רק לארצות הברית, לארץ תמיד המחיר הוא מלא $99 פלוס מחיר משלוח מטורף של $84.

לצפיה ב-'מבצעים'
מבצעים
04/10/2018 | 23:39
44
של חברת FTDNA ששולחת ערכות לארץ, ומחיריה נמוכים משל Ancestry.
החברה שלמרות שהיא "המציאה" את בדיקות ה-DNA לגנאלוגיה, היא קטנה משמעותית מהשלוש האחרות. בפעם האחרונה שקניתי, מחיר הבדיקה ירד עד כדי 48$, + משלוח (12$). מצד שני, יש לה את המאגר הגנטי של היהודים האשכנזיים הגדול ביותר. 
כמו כן, לשלוש החברות הנ"ל יש רק את הבדיקה האוטוסומלית, לעומת זאת, ל-FTDNA יש גם את הבדיקות האחרות: Y-DNA ו- mtDNA. כלומר על כרומוזום Y (הזכרי) ועל המיטוכונדריה (שרשרת אמהות).
איל
לצפיה ב-'הרצאתה של לאה טייכר עליה סיפרה כאן ב'סגירת מעגל''
הרצאתה של לאה טייכר עליה סיפרה כאן ב'סגירת מעגל'
29/09/2018 | 16:54
85
את ההרצאה נשאה ד"ר טייכר בכנס IAJGS 2018 בוורשה.
בחודש אוקטובר תתארח בסניף ראשל"צ של עמותת עיל"ם ותרצה אותה בעברית בפני הבאים.
מצורפת ההודעה על ההרצאה ובה שאר הפרטים עליה.

נשמח לראותכם ביננו.
לצפיה ב-'מפגשי חודש אוקטובר בעמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה [IGS]'
מפגשי חודש אוקטובר בעמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה [IGS]
29/09/2018 | 16:44
67
תנופת "אחרי החגים" של מפגשי סניפי העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה, תחל כבר ב- 2.10, במפגש סניף ירושלים.
להתראות!
לצפיה ב-'אירוע חשון תשע"ט – הקהילות שלא יישכחו'
אירוע חשון תשע"ט – הקהילות שלא יישכחו
28/09/2018 | 18:01
1
384
כמו בכל שנה, במסגרת חודש הגנאלוגיה היהודית, העמותה למחקר גנאלוגי בישראל – IGRA, מקיימת את אירוע חשון של העמותה. אל תחמיצו את ההזדמנות למפגש עם חברי העמותה ועם חוקרים אורחים, לכבד את המתנדבים שעוזרים לעמותה בפיתוח מאגרי המידע, לברך את המצטיינים ולהשתתף בהרצאות מחכימות.
השנה, אירוע חשון של העמותה, יתקיים בספריה הלאומית בגבעת רם בירושלים, ביום ה' 18.10.2018, ט' חשון תשע"ט. האירוע יהיה אירוע של יום שלם ויהיה בסימן – הקהילות שלא יישכחו.
האירוע יחל בשעה 9:30 בבוקר וימשך עד 4 אחה"צ. במסגרת מושב הפתיחה נכבד את כל המתנדבים, נעניק תעודות הוקרה לשני מוסדות שתרמו תרומה משמעותית לעמותה בשנה הקודמת, ונעניק תעודת הוקרה ע"ש מטילדה תג'ר לשני המתנדבים המצטיינים של השנה.
כפי שניתן לראות בלו"ז, יהיו 7 הרצאות: 4 באנגלית ו-3 בעברית, כל שתי הרצאות יהיו במקביל, כך שכל אחד ואחת יוכלו לבחור את ההרצאה המתאימה להם. בנוסף, יתקיים סיור מיוחד באוצרות הספריה, והמשתתפים באירוע יוזמנו להשתתף בו.
בתכנית:
9:30-10:00 התכנסות וכיבוד
10:00-10:30 מושב פתיחה, והוקרה למתנדבים
10:30-11:15 – שתי הרצאות במקביל
ה- DNAשל העם היהודי , מקס בלנקפלד, אנג.
זיכרונות דיגיטליים מפאס, מרוקו – עינת לוי, עב.
11:15-11:30 – הפסקה וכיבוד
11:30-12:15 – שתי הרצאות במקביל
על הדרך ממחקר משפחתי לשימור קהילתי, קהילת יהודי נאבל, תוניסיה–ד"ר ויקטור חיון, עב.
כל הדרכים מובילות לארץ ישראל – רוזי פלדמן, אנ.
12:15-13:30, הפסקת צהרים
13:30-14:15 סיור באוצרות הספריה הלאומית
14:15-15:00– שתי הרצאות במקביל
"כלה", ספר מסע בעקבות סיפור משפחתי – אורה אחימאיר, עב.
זכרונות מהורי הורינו, קהילת וילקאוילקיס, ליטא – רלף סלינגר, אנג.
15:00-15:15 – הפסקה וכיבוד
15:15-16:00 – סיפור האימוץ הקשור לג'ון סטיידמן / קלי מור - קארן פרנקלין, אנג.
בקובץ המצורף ניתן לקרא על ההרצאות והמרצים.

כולם מוזמנים להשתתף באירוע ע"י הקלקה על טופס הרישום. מחיר האירוע: לחברי העמותה 50 ₪ ולאחרים 70 ₪.
להתראות באירוע
לצפיה ב-'מזכיר, הכנס ביום חמישי הקרוב'
מזכיר, הכנס ביום חמישי הקרוב
13/10/2018 | 01:32
4
לצפיה ב-'צלם ביפו: דוד סבונג'י David SABUNGI'
צלם ביפו: דוד סבונג'י David SABUNGI
28/09/2018 | 15:08
81
חברים יקרים,

אני מחפש פרטים על צלם שפעל ביפו בתחילת המאה ה- 20 בשם דוד סבונג'י David Sabungi.

ראיתי שיש ברשת מעט תמונות (אקראיות) שצולמו בידו.

אני מחפש פרטים על הסטודיו, הצלם, פועלו, באילו שנים פעל וכן, האם יש לו ארכיון (אישי או אחר).

תודה, שבת שלום ומועדים לשמחה,

רוני

לצפיה ב-'ELFRIEDE MASUR לבית OGUNTKA'
ELFRIEDE MASUR לבית OGUNTKA
25/09/2018 | 23:39
2
250
קרובת משפחתה היידי אוגונטקה המתגוררת בסקוטלנד פרטים אודותיה (תאריך מותה ומקום קבורתה). אלפרידה ילידת 1.5.1895 מברסלאו גרמניה. נישאה 16.4.1916 למקס מזור ועלתה מברלין  ביונ/י יולי 1949. כנראה התגוררה בנתניה.
לצפיה ב-'שלחתי מסר'
שלחתי מסר
26/09/2018 | 11:16
62
לצפיה ב-'תודות'
תודות
27/09/2018 | 17:22
39
התעלומה נפתרה.
תודה לאסף על ההתענינות, החיפוש והממצאים.
לצפיה ב-'"סגירת מעגל ותודה" /לאה טייכר - ההרצאה 15.10.18'
"סגירת מעגל ותודה" /לאה טייכר - ההרצאה 15.10.18
25/09/2018 | 21:02
106
לאה טייכר סיפרה את סיפורה של מריה כבר בכנס IAJGS 2018 בוורשה.
התרגשתי אז ושמחתי לקרוא על סגירת המעגל עתה.
לאה נאותה להרצות ולספר את סיפור המחקר במפגש סניף ראשל"צ של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה שיתקיים בתאריך 15.10.18.
פרטים נוספים אביא בהודעה על ההרצאה.

בואו בברכה.
לצפיה ב-'נכון. אבל ברסט הייתה אז פולין והיום בלארוס'
נכון. אבל ברסט הייתה אז פולין והיום בלארוס
25/09/2018 | 20:35
54
לצפיה ב-'gudlenik'
gudlenik
25/09/2018 | 11:46
6
91
צורת הכתיבה שבכותרת הינה אחת מצורות ההיגוי של שם משפחתנו.
לאחרונה, בשיטוטיי באינטרנט, הצלחתי למצוא באתר https://www.kinopoisk.ru/user/5867395/ מישהו הנושא שם זה. נראה לי שהכיתוב הוא ברוסית.
האם מישהו יכול בבקשה לסייע בתרגום?
יוסי
לצפיה ב-'זה שם משתמש nik name'
זה שם משתמש nik name
25/09/2018 | 14:43
5
57
Leonid Gudov, Belarus, ויטבסק, 69, 11 בינואר 1949,
לצפיה ב-'בחירה של שם חיבה'
בחירה של שם חיבה
25/09/2018 | 15:06
4
53
מוזר אבל הכל יכול להיות [למשל שם משפחה של אמא שלו]. אגב, לא ציינתי אבל מצד אבי המשפחה מסמיאטיץ' אז פולין היום בלארוס.
מהו האתר שבו מופיע השם?
בכל מקרה תודה על המידע.
יוסי
לצפיה ב-'אתר ןהורדת סרטים'
אתר ןהורדת סרטים
25/09/2018 | 18:56
2
53
שבו משתמשים יכולים לעשות ציון.
מה אתה מחפש?
לצפיה ב-'מחפש'
מחפש
25/09/2018 | 19:08
1
47
קרובי משפחה מצד אבי כאשר השם הוא godlenik או godelnik או gudlenik/gudelnik. סבי נולד בבריסק [ברסט] ואבי כבר נולד בסמיאטיץ'.
יוסי
לצפיה ב-'שם משפחה נדיר'
שם משפחה נדיר
25/09/2018 | 20:35
45
ברוסיה אין אנשים עם שם משפחה Godl?nik. אבל יש שם משפחה Godlinnik
באזור סנקט פטרבורג.
ביד ושם יש משפחה מברסט. שזה אתה בטח ראית.
לצפיה ב-'סמיאטיץ,גם אז וגם היום-פולין.'
סמיאטיץ,גם אז וגם היום-פולין.
25/09/2018 | 19:50
36
לצפיה ב-'שאלה ללובה - מוניו לרר lehrer'
שאלה ללובה - מוניו לרר lehrer
22/09/2018 | 21:57
4
109
לובה שלום
באילן היוחסין שלי יש בן דוד של אמא בשם מוניו לרר lehrer, ב 1938 מוניו נשא לאישה את אידה שנןלדה בסולקה בבוקובינה ו ב1941 הוא נלקח על ידי הצבא הרוסי, אידה נפטרה בבראשד.
האם יש איך לאתר מה קרה למוניו? (מוניו יתכן ששמו מנחם ע"ש הסבא רבא).
אודה לתשובתך
לצפיה ב-'מה שם של אבא של מנו? ומה שנת לידה של מנו?'
מה שם של אבא של מנו? ומה שנת לידה של מנו?
25/09/2018 | 14:52
38
לצפיה ב-'לרר מנחם יעקבלביץ, מדליה "לניצחון על גרמניה"'
לרר מנחם יעקבלביץ, מדליה "לניצחון על גרמניה"
25/09/2018 | 18:25
2
59
מסמך היחד שמצאתי זה עבור:
לרר מנחם יעקבלביץ ( שם האב יעקב), מדליה "לניצחון על גרמניה במלחמה ההאולם השניה 1941-1945"
ב אוגוסט 1945 הניקו לו את המדליה.
הוא היה מנהל כספים של הפלוגה.

https://pamyat-naroda.ru/heroes/podvig-chelovek_nagrazhdenie1534871425/?backurl=%2Fheroes%2F%3Fgroup%3Dall%26types%3Dpamyat_commander%3Anagrady_nagrad_doc%3Anagrady_uchet_kartoteka%3Anagrady_ubilein_kartoteka%3Apotery_doneseniya_o_poteryah%3Apotery_gospitali%3Apotery_utochenie_poter%3Apotery_spiski_zahoroneniy%3Apotery_voennoplen%3Apotery_iskluchenie_iz_spiskov%3Apotery_vpp%26page%3D1%26last_name%3D%D0%9B%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%80%26first_name%3D%D0%9C%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%85%D0%B5%D0%BC
לצפיה ב-'לרר מנחם בן יעקב'
לרר מנחם בן יעקב
05/10/2018 | 16:43
1
12
לובה המון תודה.
האם כתוב אם הוא קיבל את המדליה בעודו בחיים או לאחר מותו?
מאירה
לצפיה ב-'אחרי מלחמה. כניראה בחיים'
אחרי מלחמה. כניראה בחיים
06/10/2018 | 07:12
7
לצפיה ב-'גניה גבירץ'
גניה גבירץ
24/09/2018 | 18:55
2
104
שנת הלידה של האמא 1908
רגינה בשמה הלועזי
או לפי הידוע לי שמה העיברי שרה רבקה
לצפיה ב-'מה השאלה?'
מה השאלה?
24/09/2018 | 19:04
1
45
לצפיה ב-'גניה גבירץ'
גניה גבירץ
24/09/2018 | 20:44
95
נשאלתי לגבי שנת הלידה של האמא שלה
אז נא תיקון
שנת הלידה של האמא שלה 1918
ןשמה היה שרה רבקה 
שמה הלועזי רגינה
אני מחפש קשר לגניה גבירץ
שנולדה בין השנים 1955 1956
וירדה עם משפחתה לארצות הברית ב1960
לצפיה ב-'סגירת מעגל ותודה(2)'
סגירת מעגל ותודה(2)
24/09/2018 | 12:18
3
160
לפני כ 10 חודשים  (פלוס מינוס) החל חיפוש אחר משפחת בת דודתו של אבי, מריה, שננטשה כתינוקת בת 8 חודשים בגטו קרוסנו (Krosno ) שבפולין.
זוג פולנים מצאה, אימץ אותה וגידל אותה.
בהמשך החלטנו לנסות לאתר את משפחתו המורחבת של אביה, משפחת זילבר מהעיירה יאסלו. שרי סילבר מצאה בבית הקברות היהודי בוינה רישום פטירתם של 2 האחים  של אביה, 2 דודיה של מריה, שנקברו בוינה. (להם יש כיום ילדים ונכדים).

עבר זמן, נפגשנו בארץ עם מריה, החיה באומסק שברוסיה,  בני הדודים מצד אמה(משפחתי) ובני הדודים מצד אביה.
הקשרים היום הם באמצעות האמצעים הטכנולוגיים המקצרים עולמות וזמנים.

אבל, לפני יום הכיפורים החליטו בני הדודים של מריה, אלו החיים בוינה לפקוד את קבר אביהם ודודם בוינה.
סוגרת מעגל - התמונה ששלחתי קודם היא מצבתו של אהרון/ארתור זילבר והתמונה השנייה בניין בית הקברות שבין רישומיו מצאה שרי את 2 האחים/דודים.

תודה רבה רבה שוב לשרי ולכל המסייעים אז  במסרים האישיים.
חג שמח!
לאה

לצפיה ב-'אכן סיפור לא ייאמן'
אכן סיפור לא ייאמן
24/09/2018 | 15:42
38
לצפיה ב-'מרגש מאוד '
מרגש מאוד
24/09/2018 | 15:53
27
לצפיה ב-'אכן סגירת-מעגל מרגשת, ובאופן אישי תחושת-סיפוק '
אכן סגירת-מעגל מרגשת, ובאופן אישי תחושת-סיפוק
24/09/2018 | 19:05
37
לצפיה ב-'סגירת מעגל ותודה'
סגירת מעגל ותודה
24/09/2018 | 12:10
77
לצפיה ב-'ביקור בבית המאירי בצפת'
ביקור בבית המאירי בצפת
23/09/2018 | 17:49
3
267
שלום חברות וחברי הפורום,

אני מתכנן נסיעה לצפת ביום שלישי, וביקור ראשון במוזיאון בית המאירי.
ניסיתי ליצור קשר טלפוני, אבל לא הצלחתי להשיג אותם במס' 04-6971307 .

ידוע לכם אם המוזיאון פתוח למבקרים בחול המועד ?

שנית, אני מגיע עם פרטים מדויקים (שמות ותאריכים) של קרובי משפחה שהתגוררו דורות בצפת. האם יש אוספים שאני יכול לעבור עליהם בליווי ארכיונאי או שהמוזיאון מציע סיור והמחזה של חיי הקהילה בלבד ופחות מחקר גנאולוגי אישי?

שלישית, האם אני נדרש לתאם מראש את מטרת הביקור ? אל מי יש לפנות בבקשה ? אשמח לשתף מהמחקר שלי.

שנה טובה וחג שמח.
לצפיה ב-'אולי הפרטים הבאים יעזרו'
אולי הפרטים הבאים יעזרו
23/09/2018 | 19:43
2
65
הטלפון המופיע באתר עירית צפת - בית המאירי  04-6921939
כתובת אימייל   beit.hameiri@gmail.com נראה לי שמתאים להפנות אליהם שאלות.  לא יודעת אם יסתדר לך עם התאריך שקבעת לעצמך, אבל אפשר לנסות
לפחות טלפונית.
לצפיה ב-'שלום חנה2012 וחג שמח'
שלום חנה2012 וחג שמח
30/09/2018 | 20:00
1
19
תודה לך על המענה. הגעתי למוזיאון לביקור והוצע לי לפנות בדוא"ל לארכיונאית בכתובת שמסרת. בית המשפחה כפי שזיהה אותו אבי, נמצא לא רחוק מבית המאירי, בסמוך לבית הכנסת האר"י האשכנזי. מצ"ב תמונה מביקורנו.
לצפיה ב-'מציאת בית המשפחה היא כשלעצמה חוויה בפני עצמה. בהצלחה ותעדכן.'
מציאת בית המשפחה היא כשלעצמה חוויה בפני עצמה. בהצלחה ותעדכן.
01/10/2018 | 13:38
14
לצפיה ב-'מייל שני ששלחתי אליך hershkovitz@gmail.com‬ אולי לא קיבלת?'
מייל שני ששלחתי אליך hershkovitz@gmail.com‬ אולי לא קיבלת?
22/09/2018 | 17:44
1
146
הפנייה הייתה במייל שני ששלחתי אליך hershkovitz@gmail.com‬ אולי לא קיבלת?
לצפיה ב-'זה לא המייל שלי... '
זה לא המייל שלי...
22/09/2018 | 18:18
115
המייל הוא arnon.hershkovitz@gmail.com
לצפיה ב-'שאלה...'
שאלה...
22/09/2018 | 18:14
285
היי
אני מנסה לעזור לאישה רומניה נוצריה שחיה בארץ שמאוד מעוניינת לחקור על משפחתה, יש לה תחושה שבאישזהו דור יש בה נגיעה של יהודיה.
אתם יכולים להפנות אותי למישהו שיוכל לעזור לה? 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה