לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1246412,464 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'גיוס לצבא הונגריה בפרוץ מלחמת העולם השניה.'
גיוס לצבא הונגריה בפרוץ מלחמת העולם השניה.
05/02/2019 | 16:02
50
בהונגריה גייסו את חייבי הגיוס לפי גילם.
באביב 1939 אבא שלי ז״ל עזב את בודפשט בדרכו לארץ ישראל.
התברר שלמזלו ״פספס״ את הגיוס ביום אחד.
אני מחפש תאריך מדויק יותר, ואשמח מאד לכל רעיון.
לצפיה ב-'לאון הויזר הי"ד חלל צה"ל מתש"ח.'
לאון הויזר הי"ד חלל צה"ל מתש"ח.
04/02/2019 | 22:42
48
עלה בדעתי ששם המשפחה "הויזר" נכתב בלועזית "האוזר". בספר חללי תש"ח אין תמונה שלו אבל באתר "ההגנה" יש.  ((קשור למזכיר הממשלה  לשעבר "צבי האוזר"?...או אולי  מדובר במקרה של "שימוש בזהות ממוחזרת"?   המדינה דוגלת בזכות השתיקה = צריך להעביר "טלפון שבור" לכל המתגייסים
לצפיה ב-'אשמח להשיג את הקלטת תוכנית טונדו של ירון לונדון'אשמ'
אשמח להשיג את הקלטת תוכנית טונדו של ירון לונדון'אשמ
03/02/2019 | 09:00
40
בס"ד,
שלום וברכה.
תודה על המידע החשוב.
מה מספר הטלפון או המייל של ירון לונדון?
בברכה,
ישראל זיסק
לצפיה ב-'אשמח להשיג את הקלטת תוכנית טונדו של ירון לונדון'
אשמח להשיג את הקלטת תוכנית טונדו של ירון לונדון
31/01/2019 | 23:08
1
85
בס"ד,
שלום וברכה.
לפני ימים אחדים הלכה לעולמה דבורה אלוש ז"ל מבאר שבע.
בשנת 1976, לפני 43 שנים, הייתה לירון לונדון תוכנית בערוץ הראשון בשם: "טנדו".
בתוכנית התארחו ויקטור ודבורה אלוש ז"ל.
נתבקשתי על ידי המשפחה להשיג את ההקלטה.
התוכנית כנראה שודרה בתאריך 25.1.1976.
מצורף כתבה מתוך עיתון "מעריב".
כתובת קישור.
פניתי לארכיון רשות השידור ולאחר בדיקה,
ההקלטה לא נמצאה.
כך כתבה לי בילי סגל מנהלת הארכיון:
"חיפשתי היטב ולצערי, כפי שסברתי תחילה התכנית לא נשמרה. בזמנו מחקו טייפים יקירם והקליטו עליהם שוב".
היכן אוכל להשיג את ההקלטה של התוכנית?
אשמח לאתר.
שבת שלום.
ישראל זיסק
נייד: 050-7230064

לצפיה ב-'איתור הקלטת תכנית טנדו'
איתור הקלטת תכנית טנדו
01/02/2019 | 17:44
75
נסה:
1.  לפנות לירון לונדון
2   לפנות לחברת יפעת.  הם מקליטים לדעתי את כל תכניות הטלויזיה.
     לא ברור כמה שנים הם שומרים אותן.
לצפיה ב-'תמונת מחזור בית הספר שבח בתל אביב'
תמונת מחזור בית הספר שבח בתל אביב
29/01/2019 | 18:51
10
82
שלום רב, האם יש כאן בפורום מישהו שבידיו יש תמונת מחזור משנת 1952- 1953 של בית הספר שבח בתל אביב, בו מופיע אלקנה קורט פאוקר?
לצפיה ב-'קורט פאוקר'
קורט פאוקר
29/01/2019 | 19:26
3
61
תמונה אין לי,
אך קורט פאוקר בן 83 אם בחיים,  גר בארה"ב יש בידי כתובת ומספרי טלפון
אשמח להעביר לכתובת אימייל.
בברכה,
אדי
לצפיה ב-'תודה יש לי את כתובתו'
תודה יש לי את כתובתו
29/01/2019 | 22:03
2
48
תודה אדי
יש לי את כתובתו ואת הטלפון שלו.
לצפיה ב-'תמונת מחזור תיכון מקצועי שבח מ1953'
תמונת מחזור תיכון מקצועי שבח מ1953
30/01/2019 | 16:34
1
46
מאירה שלום,
תנסי לפנות למזכירות ביה"ס שבח מופת, טלפון:03-6450815.
אולי יש להם את תמונת המחזור בגנזך, או תלויה על קירות ביה"ס
או לפנות לאגף החינוך של עירית תל אביב, טלפון: 03-5218111.
מניסיוני כדאי לתאם פגישה ולהגיע פיזית ולבדוק,
כי הפקידים והמזכירות לא יבצעו את חיפוש
אגב גם אני למדתי בשבח אך סיימתי ב 1961
בהצלחה,
אדי
לצפיה ב-'תמונת מחזור'
תמונת מחזור
30/01/2019 | 16:54
36
מאירה,
עוד רעיון שיש לי.
אם קורט זוכר שמות של חבריו לספסל הלימודים, בשבח.
אני יכול לנסות לאתר אותם ,
אולי אצל מישהו מהם תמצא התמונה המבוקשת.
לידיעתך,
אדי
לצפיה ב-'אם אינך בקשר עם רענן הרמן, כדאי ליצור עימו קשר'
אם אינך בקשר עם רענן הרמן, כדאי ליצור עימו קשר
29/01/2019 | 21:53
5
58
מנסה לקשר לשרשור עבר, בו הוזכר אלקנה קורט פאוקר:

בנוסף, אם אתר חבר'ה עדיין קיים (הוא אמור לעבור שינויים, כך שאיני יודעת אם האתר פעיל עדיין במתכונתו המקורית), אפשר לנסות לחפש. יתכן שמקרב הבוגרים של בית-הספר מישהו העלה תמונת-מחזור רלוונטית.
לצפיה ב-'קורט פאוקר'
קורט פאוקר
29/01/2019 | 22:02
4
49
חברים
קורט אלקנה פאוקר הוא בן דוד של אימי ע"ה.
מצאתי אותו אחרי 17 שנות חיפושים. הוא מאוד היה רוצה את תמונת המחזור מבית ספר שבח בתל אביב, כמו שכתבתי בראשית שנת 1952 או 1953.  אם למישהו מכם יש אשמח לצלמו ולהעביר לו העתק.
תודה מאירה
לצפיה ב-'האם ניסית לשאול בבית הספר (אם הוא קיים עוד...)?'
האם ניסית לשאול בבית הספר (אם הוא קיים עוד...)?
29/01/2019 | 22:57
1
43
ואולי בארכיון העיר תימצא עצה טובה?...
לצפיה ב-'מענה'
מענה
01/02/2019 | 16:57
28
תודה ארנון, כמו שכתבתי לשרי כנראה לא הבהרתי את עצמי מספיק, פניתי לכל הגורמים יעצתם לי בטרם פניתי כאן לפורום, אנסה בשנית לפניות לארכיון העיריה.
תודה ושבת שלום

לצפיה ב-'קצת קשה היה לנחש את זה מהפרטים הראשונים שהעלית'
קצת קשה היה לנחש את זה מהפרטים הראשונים שהעלית
30/01/2019 | 12:31
1
47
בכל אופן, הנה מספר רעיונות:

מציעה לך להעלות את הפנייה גם אל הרשתות החברתיות, אולי יצוצו מסיימי בית-הספר מאותו המחזור, שיוכלו לסייע עם העתק של תמונת-המחזור. 

כפי שארנון ציין, פנייה אל בית-הספר עצמו לא יכולה להזיק. בית-הספר שבח היה בעבר בית-ספר מקצועי. עם השנים הוא שינה אופיו וגם את שמו. הוא נקרא כיום "שבח מופת".

כבת למי שהיה מנהל בית-ספר, ידוע לי שעם סגירתו של בית-הספר העביר אבי את כל החומרים מבית-הספר, ובכלל זה תמונות-מחזור גדולות שהיו תלויות במסדרונות בית-הספר, אל הארכיון של עיריית תל-אביב. כדאי לנסות לבדוק איתם אם יש ברשותם תמונות מבית-הספר שבח. 

לצפיה ב-'מענה'
מענה
01/02/2019 | 16:56
33
שרי יקרה תודה רבה על העצות, כנראה לא הבהרתי את עצמי מספיק, פניתי כאן לפורום לאחר שפניתי גם לבית הספר וגם לארכיון של עירית תל אביב וגם ניסיתי למצוא את הצלם מאותם שנים אבל בית הספר לא זכר מי היה הצלם, שלחתי הודעות במסנג'ר לשני חברי המחזור מאותה שנה אך לא נענתי, מקווה שמישהו ירים את הכפפה, מכל מקום אולי אנסה שוב את מזלי בארכיון העיריה, תודה ושבת שלום.

לצפיה ב-'אולי'
אולי
01/02/2019 | 08:39
596
בילי צודקת. חסכו, מחקו, חסכו וחוזר חלילה.אבל אולי במקרה במסגרת היוטיוב זה יימצא? נסה ירון לונדון טנדו. הסבירות נמוכה ביותר.
לצפיה ב-'קשר בין ברזני או מועלם למגורשי ספרד?'
קשר בין ברזני או מועלם למגורשי ספרד?
30/01/2019 | 01:34
1
111
אנו צאצאים על הרבנית אסנת ברזני שהיתה דמות מרכזית ביהדות כורדיסטאן ועירק.... הייתי מעוניין לדעת אם יש קשר, או אם ניתן להוכיח קשר שלה או של קהילה זו, למגורשי ספרד.... כנ״ל לגבי ״מועלם״ ? 

תודה על העזרה
לצפיה ב-'צאצאי הרבנית אוסנת ברזני'
צאצאי הרבנית אוסנת ברזני
31/01/2019 | 14:41
46
בספר  Juwish ommunities of the workd  מוזכרת הרבנית אוסנת ברזני  שירשה את מקומו של אביה ולאחר מות בעלה הייתה הרבנית שהנהיגה את הקהילה .בסוף המאה ה16 ותחילת המאה ה 17 .ומדובר על קהילה עתיקת יומין./ לבטח תמצא תשובה  במוזאון קהילת בבל
לצפיה ב-'שאלה קטנה....'
שאלה קטנה....
30/01/2019 | 07:37
2
193
האם  ITSKO  זה אייזיק  באוקראינית.
בטוחה שכן-אבל מבקשת גושפנקא של המומחים פה.
תודה.
לצפיה ב-'לדעתי זה יצחק'
לדעתי זה יצחק
31/01/2019 | 01:03
1
49
לא אייזיק
לצפיה ב-'היינו הך'
היינו הך
31/01/2019 | 12:15
42
כולם גלגולים של אותו שם.
מבחינה פונולגית - איצקו קרוב יותר ליצחק (יצחק - איציק/איצק - איצקו).
 בני אברהם-יצחק-יעקב הם
אברמוביץ-איצקוביץ-יעקובוביץ.

לצפיה ב-'פיענוע ראשי תיבות'
פיענוע ראשי תיבות
28/01/2019 | 06:36
4
261
בוקר טוב
במצבתו של סב סבתי יש ראשי תיבות שלא הצלחנו לפענח.
האם יש למישהו רעיון? תודה
תאריך פטירה 1870
לצפיה ב-'כהר"ר = כבוד הרב ר'....'
כהר"ר = כבוד הרב ר'....
28/01/2019 | 17:08
31
לצפיה ב-'ש' תרל"א לפ"ק'
ש' תרל"א לפ"ק
28/01/2019 | 18:14
2
49
שנת תרל"א לפרט קטן (ציון השנה ללא מניין האלפים. בעבר נדון הנושא בפורום לא פעם.).

לפני ש' תרל"א הכיתוב לא לגמרי ברור. נראה לי שאולי רשום עש"ק (ערב שבת קודש).
לצפיה ב-'תודה. אני מנסה לפענח בשורה השניה למעלה את ראשי התיבות '
תודה. אני מנסה לפענח בשורה השניה למעלה את ראשי התיבות
29/01/2019 | 06:38
1
59
המסומנים בריבוע
"יצא נשמתו בש"ט ?? ה'  ט"ז חשוון ונפטר למחרתו

חשבתי  ת"פ - תאריך פטירתו - אך רישום זה לא היה מקובל אז
למי רעיון??
תודה
לצפיה ב-'בש"ט= בשיבה טובה'
בש"ט= בשיבה טובה
29/01/2019 | 11:48
25
לצפיה ב-'שם משפחה זיסק '
שם משפחה זיסק
27/01/2019 | 17:26
1
67
מבקשת לדעת האם יש משהו שיודע מה משמעות השם זיסק המוצא הוא פולין  תודה 
לצפיה ב-'ראי הודעה של ישראל זיסק למעלה'
ראי הודעה של ישראל זיסק למעלה
01/02/2019 | 15:04
17
אולי הוא יודע?
לצפיה ב-'בית העלמין וישו דה סוס- רומניה'
בית העלמין וישו דה סוס- רומניה
27/01/2019 | 16:23
3
62
שלום רב,
בשנים האחרונות נעשה מאמץ רב לשיקום בית העלמין. הנ"ל כולל צילום של כל המצבות ותמלול של כל מה שנמצא עליהן.
הבעיה היא שרבות מהמצבות שבורות או לא קריאות.
לפני כמה שנים, הגיע לידי מפה עם רישומי המצבות (רישומי החברא קדישא). הרישומים מאוד מקוצרים ובכתב יד שאינו תמיד קרי, אך יש שם דברים מענינים.
החלתי לעשות השוואה בין אינדקס המצבות העדכני שנוצר כעת, לבית אותה מפת בית העלמין הישנה, ויש המון פרטים שניתן להשלים דרך מפת בית העלמין הישנה.
כולל שמות משפחה, בעל וכו' שלא תמיד הופיעו על המצבה עצמה, ובטח לא קיימים היום על רבות מהמצבות.
שאלתי היא:
האם מישהו שמע על עבודה כזאת שנעשתה בעבר?
האם מישהו יוכל לסייע בעבודה זו אם יהיה בה עניין?

לצפיה ב-'חלק ממשפחתה של אישתי מקורם משם (גינצלר), אשמח לשמוע על זה.'
חלק ממשפחתה של אישתי מקורם משם (גינצלר), אשמח לשמוע על זה.
28/01/2019 | 11:23
30
לצפיה ב-'אשמח אם תמצא שם שם משפחה - שויץ'
אשמח אם תמצא שם שם משפחה - שויץ
30/01/2019 | 13:21
20
לצפיה ב-'עבודה דומה נעשתה על בית העלמין ברדאוץ - בוקובינה'
עבודה דומה נעשתה על בית העלמין ברדאוץ - בוקובינה
06/02/2019 | 08:02
14
העבודה התבססה על המקורות הבאים, כל אחד מהם חלקי בפני עצמו:
  1. פיענוח צילומי מצבות
  2. מפות קבורה
  3. אינדקס
לצפיה ב-'חצי ניצולים לא מוכרים מחלמנו'
חצי ניצולים לא מוכרים מחלמנו
26/01/2019 | 22:06
3
90
4-5 ניצולים מוכרים ממחנה השמדה חלמנו: פודכלבניק  וגרוז'נובסקי, ומתקופה מאוחרת יותר ז'ורבסקי וסרברניק.
בספרו של נפתלי לאו-לביא "עם כלביא" בעמודים 74-75 מופיעה עדותו על שני ניצולים ממחנה חלמנו המגיעים לביתם בגטו פיוטרקוב במרס 1942 : חיים ירחמיאל וידבסקי שהתגורר אחרי כן בבלגיה, ויצחק יוסטמן שנפטר בארה"ב ב1988 בערך.

חיפוש באינטרנט בעברית לא מעלה כלום על שני שמות אלה, חוץ מאשר דף אחד שכתב לאו-לביא בעצמו:

ואילו באנגלית יש לא מעט תוצאות, כולל בערך חלמנו בויקיפדיה.
יש הסבר לחוסר המידע בעברית על שני אלו ?
לצפיה ב-'חיים וידבסקי'
חיים וידבסקי
27/01/2019 | 07:09
2
61
איתרתי מישהו בשם וידבסקי ששם אביו חיים וידבסקי,
אולי זהו בנו או קרוב משפחה, יתכן שניתן לקבל פרטים על מי שאתה מנסה פרטים?
נא העבר כתובת אימייל ואשמח להעביר לך את הפרטים.
בברכה,
אדי

לצפיה ב-'אדי, אתה יכול לשלוח פרטים לאנשים גם דרך תיבת-המסרים האישית'
אדי, אתה יכול לשלוח פרטים לאנשים גם דרך תיבת-המסרים האישית
27/01/2019 | 12:54
1
25
לצפיה ב-'משלוח מסרים לתיבה אישית'
משלוח מסרים לתיבה אישית
27/01/2019 | 13:43
46
שרי שלום,
מידע על אנשדים חיים אני מעביר רק באמצעות אימייל ואו טלפון.
בברכה,
אדי
לצפיה ב-'תגליות בפקוא"ם ועוד שורשים בבסרביה 29 ינואר 18:00 יד בן צבי'
תגליות בפקוא"ם ועוד שורשים בבסרביה 29 ינואר 18:00 יד בן צבי
27/01/2019 | 09:27
56
איך קראו להורים של סבא רבא? היכן התגוררו? במה עסקו? כל זאת במכתבי הפקוא"ם מתחילת המאה ה - 19, שנסרקו באינדקס מיוחד לרשות הציבור "און ליין" באתר מכון יד יצחק בן צבי. 
"20 שנה אני חוקרת סיפור משפחת שוארץ" אומרת דבורה נצר, גנאלוגית בכירה ומנהלת שותפה בסניף ירושלים, "הפכתי את העולם למצוא מידע ונתקעתי, מכתבי הפקוא"ם פענחו את סיפור המשפחה. התגלו הפתעות אותן אשתף עם הציבור". כמו כן יוסבר על האופן בו ניתן לחפש בפנקסי הפקוא"ם מהכורסא בבית...
בנוסף, תרצה מריאנה קרונפלד, גנאלוגית ומנהלת שותפה בסניף ירושלים, אודות חקר משפחתה מבסרביה.
בואו בשמחה. 29 בינואר 18:00 יד יצחק בן צבי. סניף העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה
לצפיה ב-'נסיעה לעיירת אימי אלקה פרייליך לבית ניימן דלוגושודלה פולין'
נסיעה לעיירת אימי אלקה פרייליך לבית ניימן דלוגושודלה פולין
27/01/2019 | 08:34
54
אני נמצא בעיצומו של מחקר קטן על משפחת אימי אלקה פרייליך לבית ניימן מהעיירה דלוגושודלה. מי שיש לו מידע שיכול לעזור אשמח. אני בקשר עם גניאולוג ותיק בשם מאיר גובר לוין שלאחרונה פרסם ספר יזכור על משפחתו והעיירה דלוגושודלה. היום אני טס לשם לביקור בארכיונים לחיפוש מסמכים. תודה מראש על כל מידע בנושא העיירה. 

לצפיה ב-'בקשת עזרא אברהם מרקוביץ לנקסנר'
בקשת עזרא אברהם מרקוביץ לנקסנר
24/01/2019 | 00:31
515
שלום,
מבקש את עזרתכם באיתור פרטים אודות הנ"ל. שמו אברהם מרקוביץ בן מלכה לנקסנר ושמשון. הנ"ל היגר לאזור אורגאוי.
אשמח לעזרתכם בציאת בני משפחתו- אשתו ילדיו מקום קבורה וכו..
מצורפת תעודת הגירה.
יש לי איזה מידע שבתו נשואה לאדם בשם דניאל כץ מישראל.
לצפיה ב-'בהחלט אפשר אחרת'
בהחלט אפשר אחרת
23/01/2019 | 18:08
2
145
אשתי ואני משתתפים, מזה חודשיים ימים, בתוכנית "הקשר הרב דורי" שמתקיימת בכיתות ה' בבית הספר בו לומדת נכדתנו (להבנתי התוכנית נתמכת על ידי בית התפוצות). משלושה מפגשים שכבר התקיימו גזרתי את כותרת ההודעה "אפשר גם אחרת" ובזה אני מחזק את שכתב ארנון. אכן אפשר אחרת, הפעילות משולבת ילדים-סבים ובה יש חלק מול מחשב שבה השילוב הוא ילד-סבים ויש חלק שווה לו מבחינת זמן והשקעה והוא ילדים-סבים-צוות התוכנית. ילדים וסבים שומעים ילדים וסבים אחרים, משחקים במשחקים שבהם הסבים/סבתות מספרים והילדים שומעים ועוד.
ואסיים במשפט חכם של יאנוש קורצ'אק (אותו אגב צילמתי על אחד מקירות בית הספר המשופעים במשפטים חכמים בדרך כלל מתוך ספרים): "הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים והדואג לדורות מחנך אנשים".

לצפיה ב-' אכן תוכנית מרתקת '
אכן תוכנית מרתקת
23/01/2019 | 21:14
37
לצפיה ב-'אכן תכנית מרתקת'
אכן תכנית מרתקת
23/01/2019 | 22:38
51
גם אני השתתפתי. חלק מהסבים והסבתות עברו קילומטרים רבים בשביל להגיע למפגש. כשלושת רבעי השעה אחרי ההכתבת התכנים לנכדים, התברר שכל התלמידים בגלל טעות התחילו להקליד בתוכנה לא נכונה. לא היה ניתן לשמור על מה שהוקלד. נותר זמן קצר בלבד להשלמת מסימת התיעוד. 
אכן (אני מקווה) שאפשר גם אחרת. וחבל שזה לא תמיד מצליח.
לצפיה ב-' IGRA הרצאה ב-6.2.2019 בגבעתיים '
IGRA הרצאה ב-6.2.2019 בגבעתיים
23/01/2019 | 20:38
67
מרשימות למאגרים: מאגרי מידע חינמיים למחפשי שורשים
רוז פלדמן, מתאמת מאגרים של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל

סקירה של מאגרים שעומדים לרשות החוקר את שורשיו. הסקירה תכלול מאגרים של מסמכים בארצות שונות בעולם, לפעמים לפי נושא מסוים ולפעמים על אזור מסוים. רוב המאגרים שיזכרו עומדים לרשות הציבור ללא תשלום.
רוז פלדמן הינה אחראית על תיאום ופיתוח מאגרי מידע חדשים בעבור העמותה למחקר גנאלוגי בישראל(IGRA). רוז הרצתה ב-12 כנסים בינלאומיים של IAJGS הארגון הבינלאומי של עמותות לגנאלוגיה יהודית. בכנס הבינלאומי ש הל IAJGSארגון הבינלאומי של עמותות לגנאלוגיה יהודית של 2017 הוענק לה התואר מתנדבת השנה.

ההרצאה בעברית

ביום רביעי, 6 פברואר 2019
שעת התכנסות וכיבוד 19:30. ההרצאה תתחיל ב20:00

בספריית מרכז קהילתי שז"ר,רחוב יבנאלי 30, גבעתיים

דמי כניסה: חברי IGRA ללא תשלום, אורחים 20 ש"ח  

לכל ההרצאות נא לקפוץ לקישור זה
https://genealogy.org.il/calendar

לצפיה ב-'חוקר שורשים רומניה'
חוקר שורשים רומניה
23/01/2019 | 10:43
1
713
שלום רב,
לאחר מיצוי האפשרויות הזמינות אני מחפש חוקר שורשים ברומניה. מישהו מומלץ. תודה.
לצפיה ב-'באיזה אזור ברומניה את/אתה חוקר?'
באיזה אזור ברומניה את/אתה חוקר?
29/01/2019 | 18:54
23
לצפיה ב-'עזרה בפענוח של כיתוב ע"ג מצבה '
עזרה בפענוח של כיתוב ע"ג מצבה
21/01/2019 | 22:36
6
143
בתמונה שצירפתי הכיתוב ע"ג החלק העליון של המצבה הוא בצרפתית, ואילו בחלק התחתון הכיתוב הוא בעברית. אשמח לעזרה בפענוח של הכיתוב בעברית

מכיוון שחלק מהמצבה מוצל ומקשה על הקריאה, צירפתי גם צילום בו הבהרתי את החלק של הכיתוב בעברית, בתקווה שהדבר יקל על הקריאה. 

תודה למגיבים,
שרי
לצפיה ב-'נסיון ראשוני'
נסיון ראשוני
22/01/2019 | 00:05
5
81
שלום שרי,
לאחר ב'ד'ה' [=ברוך דיין האמת], ישנן שתי שורות של קינות, כאשר החריזה מסתיימת באותיות "סר" או בדומה להן. להלן מה שהצלחתי לשחזר:

ב'ד'ה'
[        ]סר, אוי גהה [=מזור, מרפא] נחסר,
רבקה ברה כסהר, תמימה ילדה(?) מאסר(?) [שתי המילים לא ברורות]
פ"ן [פה נטמנה] מר'[ת] רבקה מארגיריט  אשת האדון
עזרא פיזה מול'[דת] רוסו נפ'[טרה] ביוד אייר
התרצ"ט ת'נ'צ'ב'ה'

כל טוב,
דב
לצפיה ב-'נכון'
נכון
22/01/2019 | 16:57
60
מצורפת תמונה "משופרת" מבחינת הפרספקטיבה.
במקרים כאלה היד שלי מתרוממת באופן בלתי רצוני בנסיון להזיז את הענף הירוק אשר מסתיר חלק מהשורה הראשונה 
לצפיה ב-'אולי "תמימה ירדה מאסר"'
אולי "תמימה ירדה מאסר"
22/01/2019 | 18:28
3
53
"מאסר" במשמעות של קבורה
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם, וגם - בתי-קברות בטורקיה'
תודה רבה לשניכם, וגם - בתי-קברות בטורקיה
22/01/2019 | 19:01
2
63
תמונת-המצבה צצה במקרה, כשחיפשתי באתר Find a Grave. מפעם לפעם אני מנסה לחפש ע"פ התמקדות במדינה ספציפית ואף בעיר ספציפית. עד לא מזמן לא צץ שום דבר רלוונטי ביחס לטורקיה. אני רואה שלאחרונה נוסף כנראה די הרבה. כדאי לחפש אם בעיר/ערים הרלוונטית/יות הועלו פרטים הקשורים לבתי-קברות יהודיים. 

נכון לעכשיו, ממה שראיתי ביחס לבתי-הקברות בטורקיה הרוב אינו קשור בבתי-הקברות היהודיים. דב, מהצצה ראשונית מאד חטופה לא נראה לי שהועלו פרטים מבית-קברות יהודי באיזמיר, אך כדאי לחפש קצת יותר ביסודיות. 

בחיפוש תחת איסטנבול מטבע הדברים חיפשתי מידע ביחס לשישלי, שהוא בית-הקברות בו נקברו רבים בני-הקהילה האיטלקית. חלק מבני-משפחת פיזה אותה אני חוקרת וקרוביהם נקברו שם. להפתעתי גיליתי שהועלו אל האתר פרטים אודות למעלה מ-180 מצבות כולל תמונות !!! אשמח מאד אם זוהי רק ההתחלה, ובהמשך יופיע עוד. 

כאמור, למחפשים בטורקיה: כדאי לבדוק אם ביחס לעיר "שלכם" נוסף לאחרונה משהו רלוונטי. שימו לב, אם מחפשים ע"פ מדינה: טורקיה נמצאת באתר תחת "אירופה" ולא "אסיה". הנה הקישור:

בהצלחה!
לצפיה ב-'ירדה מאסר'
ירדה מאסר
22/01/2019 | 22:34
1
56
איסר הוא מטבע כסף בסיסי, ויש מושג הלכתי של ערך מינימלי שאינו פחות מאיסר. נראה שזה הדימוי כאן, שהמנוחה הייתה תמימה ולא פחתה מהערך המלא. (אילו נכתב: "לא ירדה מאסר" היה קל לי יותר...)
לצפיה ב-'תודה על הניסיון לפענח! '
תודה על הניסיון לפענח!
24/01/2019 | 17:23
15
לצפיה ב-'בקשת עזרה בהזמנת תעודה מאתר JRI'
בקשת עזרה בהזמנת תעודה מאתר JRI
20/01/2019 | 17:07
17
128
מישהו יודע איך מזמינים תעודה מאתר JRI? אשמח אם מישהו שמתמצא בהליך יכוון אותי. (מדובר בתעודת נישואין של סבא של סבא שלי משנת 1893)
תודה מראש.
לצפיה ב-'פרטי קשר'
פרטי קשר
20/01/2019 | 17:08
10
86
ניתן ליצור איתי קשר ב  A.R.GRINBOYM@GMAIL.COM
לצפיה ב-'התשובה אינה חד משמעית'
התשובה אינה חד משמעית
20/01/2019 | 18:08
6
86
למשל, ניתן לבקש רישומים מלודז ומספר ערים נוספות. חלק ניכר מהרישומים נמצאים על האתר של הארכיון הפולני. אם תעלה כאן את שם העיר בלועזית את השנה את סוג הרישום (לידה נישואים פטירה) ננסה לעזור לך
דרך אגב יש הוראות מצויינות באנגלית באתר של JR ראה בקישור המצורף תחת   Other Reference Resources    המדריכים הם בקישור החמישי והשישי
לצפיה ב-'הבהרה - הקישור הוא להוראות כיצד לחפש רישומים בארכיון הפולני'
הבהרה - הקישור הוא להוראות כיצד לחפש רישומים בארכיון הפולני
20/01/2019 | 18:36
5
48
לצפיה ב-'פרטים נוספים'
פרטים נוספים
21/01/2019 | 01:20
4
77
תודה, מדובר ברישום נישואין של אהרן גרינבוים וגולדה טרייבר (TRAJBER) מטומושוב לובלסקי (Tomaszow lubelski) משנת 1893.
ניתן להעזר ברישום של לידם בנם עם השם הייחודי  Sina Zindel  מאותה שנה.

לצפיה ב-'קישור מצורף'
קישור מצורף
21/01/2019 | 06:23
3
91
ב JRI מופיע קישור לרישומים של העיירה באתר הארכיון הפולני (ראה חץ באדום בתמונה המצורפת -

קישור ישיר  לרישום (הרישום ברוסית).  הרישום הימני הוא מספר 18

לצפיה ב-'סליחה. רישום מספר 18 הוא בצד שמאל'
סליחה. רישום מספר 18 הוא בצד שמאל
21/01/2019 | 09:06
1
36
לצפיה ב-'איזו שפה זו?'
איזו שפה זו?
21/01/2019 | 12:35
65
תודה רבה!  באיזו שפה זה כתוב בדיוק אם אני רוצה לבקש תרגום של הדף?
(יש מתרגם בקהל?)
לצפיה ב-'באמת ציפיתי לתודה אחת קטנה ..'
באמת ציפיתי לתודה אחת קטנה ..
24/01/2019 | 17:13
2
27
לצפיה ב-'תודה קטנה...'
תודה קטנה...
25/01/2019 | 16:02
1
30
סמדר גלבוע שלום, אני חייב לך התנצלות, אכן טרחת וכתבת לי תגובות ארוכות ומושקעות ומגיעה לך על כך תודה רבה!
מה שקרה הוא שאני בלי אינטרנט בימים האחרונים וכדי לגלוש אני מאלתר מפה ומשם כך שפרח מזכרוני להגיב לך חזרה, אז שוב סליחה ויישר כח
לצפיה ב-'שמחה שיכולתי לעזור'
שמחה שיכולתי לעזור
25/01/2019 | 16:18
13
לצפיה ב-'האם יש משהו בנוסף לרישום ב-JRI'
האם יש משהו בנוסף לרישום ב-JRI
21/01/2019 | 11:08
5
73
מבקשת הבהרה בנושא:  האם יש משהו בנוסף לצילום המסמך בכתב היד באתר  -  JRI  - שאותו אני רואה ואיכשהו קוראת  - שניתן - או כדאי להשיג ? בתודה מראש.

לצפיה ב-'גם אני מצטרף לשאלה'
גם אני מצטרף לשאלה
21/01/2019 | 12:39
4
56
וביתר פירוט: האם יש באיזשהו ארכיון בעולם מידע נוסף על לידה נישאין או פטירה של אדם בפולין מלפני 150 שנה? או שרק מה שכתוב במסמך מJRI ותו לא?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/01/2019 | 18:13
3
80
שפה - זה ברוסית. רישומים מלפני 1868 הם בפולנית. מ 1868 ועד לאחר מלחמת העולם הראשונה ברוסית
בארכיונים בפולין יש רישומים רבים חלקם שרדו חלקם לא. לחלקם נעשה אינדקס ולחלקם עדין לא. חלקם הועלו לרשת וחלקם עדין לא.
באתר הזה ניתן לראות איזה רישומים שרדו (חיפוש לפי שם העיירה כיום) http://www.rtrfoundation.org/search.php
בדף הבית של JRI POLAND יש קישור ל Your Town  בדף זה ניתן לראות לאיזה שנים וסוג רישומים נעשה אינדקס. ניתן גם לתרום בכדי ליצור אינדקס חדש (ייתכן שיש כבר אינדקס שנגיש רק לתורמים, כדאי לשלוח אימייל ל TOWN LEADER). 
רישומים שהועלו לרשת ל tomaszów lubelski: הקישור ב JR הוא לרישומים מ 1869-1913
רישומים מוקדמים יותר נמצאים בארכיון לובלין,  ויתכן גם באתר הארכיון. 
וכאמור המדריכים השונים באתר JRI POLAND טובים מאד ואני ממליצה לקרוא אם אתם מחליטים לחקור שורשים בפולין https://www.jri-poland.org/jripltip.htm
לצפיה ב-'תרגמתי את הרישום נשואים. אך...'
תרגמתי את הרישום נשואים. אך...
22/01/2019 | 14:18
2
56
עיר שבו נולדה כלה גולדה לא ברורה לי. כתוב שהיא נולדה בגליציה אוסטרית. שם של העיר מורכב מ 2 מילים. מה שהו כמו....LUBICH-MAR

לצפיה ב-'אני מניחה שניסתם אבל ליתר בטחון: חיפשתם את שם הורי הכלה '
אני מניחה שניסתם אבל ליתר בטחון: חיפשתם את שם הורי הכלה
22/01/2019 | 16:51
1
42
ב JR ובגשר גליציה? אולי זה יעזור בזיהוי  מקום הלידה

לצפיה ב-'ניסיתי...אבל לא מצאתי'
ניסיתי...אבל לא מצאתי
22/01/2019 | 17:16
30

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה