לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1163211,632 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'בדיקת מוצא אתני'
בדיקת מוצא אתני
01/02/2018 | 12:28
11
156
אני בזמן האחרון מתעניין בנושא של בדיקת מוצא אתני (ע"י רוק) ורואה הרבה סרטונים בנושא, אבל מתלבט בגלל המחיר הדי גבוה, כי נראה שיש משהו מעניין ולא צפוי בי.., מצד אמי אני ממוצא טוניסאי-קצת אלג'יראי עם קשר לספרד, שלמרות זאת לסבתא רבא שלי יש חזות מונגולית כלשהי( ללא מעט מיהודי צפון אפריקה היה מראה כזה) אז יש מצב שיש לי קצת שורשים בסין או אינדונזיה? כמה שזה מוזר, לאבא שלי משפחתו מאוקראינה מליטא והוא די שלום האם יש לו משהו צועני (שזה למעשה הודי)?, ועוד דבר למרות שיהודים אשכנזים די אחידים במוצא, עדיין כמעט כל בדיקה שראיתי באינטרנט של אנשים בעיקר מאמריקה/אירופה לרובם היה משהו יהודי אפילו במעט, אולי יש לכם תשובות, תודה.
לצפיה ב-'מה שאתה כותב מאד מעניין'
מה שאתה כותב מאד מעניין
03/02/2018 | 14:40
10
96
ואני כבר מזמן טוענת שכל היהודים אחים והחלוקה לאשכנזים ספרדים היא מופרכת.
לא מפתיע שיש לך סבתא עם תווים מונגוליים, כי היו יהודים שנדדו בדרך המשי ואפילו התישבו בה. משפחות עירקיות נדדו עד סין והמשפחה המפורסמת ביותר היא משפחת ששון משנחאי. פה מדובר על סוף המאה ה18 וה 19. קהילה גדולה של יהודים מתקופות קדומות  הרבה יותר מוכרת לך כיהדות בוכרה, גם היא על דרך המשי. 
בסוף המאה ה19 ותחילת ה 20  יהודים מאיזור רוסיה וליטא נדדו עד אלכסנדריה שבמצריים. 
אולי כדאי שחברים שנדודים כאלו נמצאו במשפחותיהם יוסיפו לנו מהידע שנאגר אצלם.
לצפיה ב-'זה נכון, רק אין לי קשר לעירק במוצא'
זה נכון, רק אין לי קשר לעירק במוצא
03/02/2018 | 18:14
9
74
והסבתא שהיא למעשה אמא של סבא שלי מצא אימי בכלל מטוניס, שזה די רחוק מסין ומהאיזור, ואגב, ללא מעט יהודים וגם לא יהודים מצפון אפריקה היה מראה קצת "מונגולי" כזה, למרות המרחק העצום ממזרח אסיה, אולי זה במקרה ואין קשר כמו ה"סמי" באיסלנד ופינלנד (לדוגמא:הזמרת ביורק), ולא ענית למה להרבה אנשים מאירופה ויבשת אמריקה יש מוצא יהודי כלשהו.
לצפיה ב-'אין טעם להתעסק בזה'
אין טעם להתעסק בזה
03/02/2018 | 19:52
1
91
בדיקות גנטיות מוכיחות שוב ושוב שבני האדם התערבבו ללא הכרה לאורך כל התקופות ההיסטוריות.
לכן, אין בכלל טעם לחשוב שיש איזושהי אוכלוסיה "טהורה"  או בני אדם שהשושלת שלהם נקייה מגנים זרים. פשוט אין כאלה.
מרחקים עצומים יכולים להקשות על מעבר גנים, אך הם עוברים בכל זאת אם על ידי נוסעים ותיירים ואם על ידי זיווגים עם שכנים, ואלו עם שכניהם, ושכנים אלו עם השכנים הסמוכים וכו'
לצפיה ב-'מסכים איתך, אבל זה קרה בעיקר באירופה'
מסכים איתך, אבל זה קרה בעיקר באירופה
05/02/2018 | 10:06
38
ואחרי זה ביבשת אמריקה, ובקצה הצפוני של אפריקה, באיזור מזרח אסיה כמעט ולא היה ערבוב, למעט העמים הרקובים (סינים, יפנים, קוראים וכו...) הם יותר אחידים מבחינה אתנית, למרות שהיה סיפור שהיפנים או לפחות חלקם למעשה ממוצא שמי.
לצפיה ב-'שליחי ציבור'
שליחי ציבור
09/02/2018 | 12:27
6
39
בוא קודם כל נסכים שליהודי מזרח אירופה יש DNA מונגולי מובהק. ואכן אצל רובם ישנו DNA מזרח אסייתי (סיני מונגולי וכו) ברמות של מ -3% ועד 8% ויותר. זה מראה על עבר מונגולי רחוק. 
במאות ה-18 וה-19 שלחו הרבנים מליטא ופולין שליחי ציבור ל מרוקו ולטוניס. שליחי הציבור התערבבו עם היהודים המקומיים ולכן ישנם רבים עם מראה כזה גם בארצות אלו. דוגמא לשמות יהודים פולנים במרוקו וטוניס: בוכניק, וויצמן וכו..
לשם המחשה, אני מצרף תמונות של משפחת הרב שח הליטאי בעלי תווי פנים מונגולים מובהקים
לצפיה ב-'רק תיקון קטן: שך (למעשה ש"ך) ולא שח'
רק תיקון קטן: שך (למעשה ש"ך) ולא שח
09/02/2018 | 12:41
2
27
הש"ך הוא רבי שבתאי הכהן, בעל "שפתי כהן". 
לצפיה ב-'כן, שמעתי על זה'
כן, שמעתי על זה
09/02/2018 | 13:09
1
26
מה שכן אצל יוצאי בוכרה(אוזבקיסטן) יש הרבה יותר עם מראה כזה, אבל נראה שאלה עמים טורקיים ממרכז אסיה מאשר סינים/יפנים/קוראים וכו', וחוץ מזה יש את בני המנשה ממזרח הודו ובורמה שנראים מונגולים לגמרי, אולי זה שבט עברי קדום שעבר "מונגוליזציה".
לצפיה ב-'על יהודים ממרכז אסיה אין להתפלא'
על יהודים ממרכז אסיה אין להתפלא
09/02/2018 | 13:38
28
שם וגם בעירק ובתורכיה למשל המונגולים היו. מה שכביכול אמור להפליא הוא שיש יהודים מרוקאים וטוניסאים שנראים כך.
צריך לקחת בחשבון שכאשר נשלחו יהודים - רבנים שליחי ציבור במאות ה-18 וה-19 הם היו עוד יותר בעלי תכונות ומראה פנים מונגוליים. התכונות האלו התמוססו במזרח אירופה עם השנים. לכן כאשר אתה מדמיין שליחי ציבור מליטא ופולין במרוקו וטוניס תחשוב יותר על משפחת הרב שך שהבאתי כדוגמא. כמה מהם נראים יותר מונגולים ממונגולים....
לצפיה ב-'שנוי במחלוקת "שליהודי מזרח אירופה יש DNA מונגולי מובהק"'
שנוי במחלוקת "שליהודי מזרח אירופה יש DNA מונגולי מובהק"
09/02/2018 | 17:55
2
30
המחקר הזה שנוי במחלוקת ולכן יש להזהר מהצהרות מסוג זה לפחות עד שיפרסומו מחקרים נוספים בנושא. ואינני מתכוונת לפתוח ויכוח כאן.
לצפיה ב-'יכול להסיק מאלפי תוצאות ה DNA שמצטלבות עם משפחתי'
יכול להסיק מאלפי תוצאות ה DNA שמצטלבות עם משפחתי
09/02/2018 | 18:52
30
לכולם בלי יוצא מן הכלל יש אחוזים כפי שציינתי מ - 3 ועד 8 % מזרח אסייתי/סיבירי /אלטאי....
מצרף עוד פעם את התמונה של בת שבע האמא של הרב שך
כמו כן שם משפחתי וויחנסקי שמשמעותו משפות סלביות לוחמים של חאן 
לצפיה ב-'ולי -שהורי ממזרח אירופה -יש 2%-מוצא DNAמ-אוקינווה ויפן-'
ולי -שהורי ממזרח אירופה -יש 2%-מוצא DNAמ-אוקינווה ויפן-
13/02/2018 | 20:32
5
לצפיה ב-'יצירת דו"ח במי הריטג' ללא ציון תאריכי לידה לאנשיים חיים'
יצירת דו"ח במי הריטג' ללא ציון תאריכי לידה לאנשיים חיים
03/02/2018 | 18:26
76
שלום
אני רוצה לשלוח לקרוב דו"ח ספר מפורט בתוכנה של מיי הריטג' ואני לא רוצה שיופיעו בדו"ח תאריכי לידה של אנשים שעדין חיים. האם ניתן וכיצד ? 
תודה
לצפיה ב-'עזרה בפיענוח והפנייה'
עזרה בפיענוח והפנייה
02/02/2018 | 12:13
8
131
שלום לכולם,
בקובץ המצורף נתונים שמצאתי ב- myheritage אודות אבי ובת זוגו לספטיפיקט [למעשה אשתו בנישואים שהותרו עם הגעתם ארצה בפסח 1936]. יש לי שתי שאלות: [1] המסמכים המצורפים הם כנראה מנדטוריים - איך ניתן להגיע אליהם? [2] שמה ושם משפחתה הקודם של בת זוגו רשום בפולנית, אני מבין שהשם הפרטי הוא לאה, איך יש לקרוא את שם משפחתה?
שבת שלום,
יוסי
לצפיה ב-'לא צירפת את המסמכים'
לא צירפת את המסמכים
02/02/2018 | 12:17
39
לצפיה ב-'מנסה לצרף'
מנסה לצרף
02/02/2018 | 13:02
43
לצפיה ב-'מקווה שעכשיו הקובץ מצורף'
מקווה שעכשיו הקובץ מצורף
02/02/2018 | 13:04
4
57
לצפיה ב-'הקולבץ'
הקולבץ
02/02/2018 | 13:40
3
60
הקובץ
לצפיה ב-'מבקש עזרה, לא מצליח להעלות את הקובץ'
מבקש עזרה, לא מצליח להעלות את הקובץ
02/02/2018 | 13:44
2
23
לצפיה ב-'נסה לבדוק את גודל-הקובץ שאתה מנסה לצרף'
נסה לבדוק את גודל-הקובץ שאתה מנסה לצרף
02/02/2018 | 18:34
1
33
יתכן שהוא גדול מדי (יש מגבלה). אם זה כך, נסה להקטין תחילה את הקובץ. 
לצפיה ב-'אולי דרך הקישור המצורף'
אולי דרך הקישור המצורף
02/02/2018 | 19:11
60
לצפיה ב-'שם'
שם
03/02/2018 | 11:13
54
אם השם קריא?תשלח איך שכתוב.
לצפיה ב-'משפחה מבולגריה'
משפחה מבולגריה
03/02/2018 | 09:33
66
משפחת פניז'ל סופיה בולגריה.. איך ניתן לקבל פרטים
לצפיה ב-'עזרה בחיפוש במיי אנטריג''
עזרה בחיפוש במיי אנטריג'
02/02/2018 | 19:25
2
218
מבקש עזרה ממי שיש לו כניסה לא מוגבלת לאתר את י. נוב שחיפש אינפורמציה על בלומה רזניק שהיא הסבתא רבה שלי מקלצק בלרוסיה מצ"ב צילום ממי אנטריג'
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר פרטי'
שלחתי לך מסר פרטי
03/02/2018 | 19:09
1
32
לצפיה ב-'תודה זיגי באם יהיה סיפור לספר העדכן כאן'
תודה זיגי באם יהיה סיפור לספר העדכן כאן
05/02/2018 | 16:28
16
לצפיה ב-'מחפש חוקר זול ונוח למחקר בארכיונים של מינסק וגרודנה'
מחפש חוקר זול ונוח למחקר בארכיונים של מינסק וגרודנה
01/02/2018 | 19:28
6
68
שלום
אני זקוק לחוקר שיסרוק עבורי מפקדים מסויימים הנמצאים חלקם בארכיון ההיסטורי של גרודנה וחלקם בארכיון ההיסטורי של מינסק.

אני מחפש חוקר נוח לעבודה, ובעיקר נוח במחיר, שמוכן לעשות גם עבודות קטנות וגם גדולות. המקצועיות לא מאוד חשוב, מספיק לי שיצלם עבורי את הרשומות שאני מבקש, אין צורך בפיענוח הנתונים.

מניסיון, חשוב שזה יהיה מישהו שגר ממש קרוב שאם לא כן זה מייקר מאוד את המחיר.

אשמח לשמוע אם יש לכם ניסיון עם מישהו.
לצפיה ב-'גמני '
גמני
02/02/2018 | 10:44
5
32
לצפיה ב-'תוכל לפרט יותר?'
תוכל לפרט יותר?
02/02/2018 | 11:57
4
54
מה אתה צריך? אולי נוכל להתארגן יחד.
לצפיה ב-'האם ניסיתם לבדוק בג'ואישג'ן?'
האם ניסיתם לבדוק בג'ואישג'ן?
02/02/2018 | 12:12
1
50
יתכן שברשימת-הגנאלוגים המומלצים יש כאלה שחוקרים באזורים שמעניינים אתכם. אם כן, אפשר ליצור קשר עם האנשים שהמליצו עליהם, ולשאול את השאלות הרלוונטיות עבורכם:

לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/02/2018 | 12:20
39
האמת שכחתי מזה, אבל בניסיון אחד פעם בעבר זה לא היה מוצלח. אנסה, אבל אשמח לשמוע גם על מישהו מניסיון אישי.
לצפיה ב-'מסלונים: טרוצקי משנת 1800 לערך. מגרודנו:'
מסלונים: טרוצקי משנת 1800 לערך. מגרודנו:
02/02/2018 | 13:04
1
45
רבינוביץ מלפני 1800 מז'טל (דיאטלובו) ליד גרודנו. משקלוב, פלך מוגילב המחצית השניה של המאה השמונה עשרה בני משפחת חייקין.
לצפיה ב-'גם אני צריך מז'טל - אבל 1806 (או 1811) זה הכי מוקדם'
גם אני צריך מז'טל - אבל 1806 (או 1811) זה הכי מוקדם
02/02/2018 | 13:45
35
לפני זה זה 1795 - והוא בלי שמות משפחה.
צור איתי קשר בפרטי.
לצפיה ב-'ועכשיו'
ועכשיו
02/02/2018 | 13:10
64
לצפיה ב-'שם משפחה HUBNER / HUBLER'
שם משפחה HUBNER / HUBLER
30/01/2018 | 00:57
4
81
מצאתי היום שני רישומי לידה חדשים של המשפחה (אזור קולומיאה) ובהם מופיע שם המשפחה HUBLER במקום HUBNER .
השם מופיע באיות הזה (HUBLER) בשני רישומי לידה שונים (אחד מ-1909, ושני מ-1911).
ברישומים מוקדמים יותר מופיע השם HUBNER, וזה גם השם שאני מכירה כשם נעוריה של סבתי (Jutta Tauba HUBNER, b.1902 היא אם סבתי).

מה יכולה להיות הסיבה לשינוי? האם יש משמעות לשם HUBLER,
ומה פירוש השם HUBNER ?

לצפיה ב-'אם מצאת את זה באחד ממסדי הנתונים...'
אם מצאת את זה באחד ממסדי הנתונים...
30/01/2018 | 13:05
3
70
סביר שזו טעות של המתרגם. גם אם לא, סביר שזו טעות של פקיד הרישום במקור. זה אפשרויות סבירות ונפוצות, יתכן כמובן שיש למישהו הסבר ספציפי לשם המשפחה הזה.
לצפיה ב-'השם נכתב כך ברישום עצמו '
השם נכתב כך ברישום עצמו
30/01/2018 | 16:07
2
56
אם זו טעות, מוזר שהיא חוזרת על עצמה בשני רישומי לידה שונים (1909, 1911ׂׂ),
על ידי שני פקידי רישום שונים.
לצפיה ב-'לא לגמרי מוזר'
לא לגמרי מוזר
30/01/2018 | 18:24
1
73
הרשמים כתבו מה שהם שמעו או מה שנדמה היה להם ששמעו. זה הביא ללא מעט טעויות, לעיתים רישום של שמות שהיו מאד רחוקים מהשם המקורי. 

לעצם שם-המשפחה שהוזכר, ההבדל בין N ו-L כששומעים אותם לא מאד גדול (ואם מי שמוסר את השם מעט מאנפף, הקרבה בין השמות אפילו עוד יותר בולטת), כך שטעות כזו יכולה לקרות, ויותר מפעם אחת. 

את יכולה לנסות לאתר עוד תעודות הקשורות למשפחה, ב-2 צורות-הכתיב. אם כרגע אין, אולי תעלינה בהמשך. מתוך בחינה של כמות גדולה יותר של תעודות, אולי תגלי שרוב המופעים הם בתצורה אחת, ואילו השנייה היא במיעוט. 

אגב, למען הדיוק: שימי לב שבשני הרישומים שהעלית, השם נכתב עם אומלאוט מעל ה-U. המשמעות היא שהשם מבוטא כמשהו שבין היבנר והובנר, ולחילופין, משהו שבין היבלר והובלר. 

לפיכך, כדאי מאד לחפש גם תעודות בהן עשוי להירשם שם-המשפחה כ-HIBNER ולחילופין HIBLER.

שרי
לצפיה ב-'תודה שרי ודוד '
תודה שרי ודוד
01/02/2018 | 17:28
26
אמשיך לחפש בשתי הצורות, אולי בהמשך יתגלו רישומים נוספים..
לצפיה ב-'מאגרים חדשים ועדכנים באתר העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA'
מאגרים חדשים ועדכנים באתר העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA
31/01/2018 | 12:52
1
1086
בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה.

המאגרים כוללים:

רשימת הבוגרים של כנסת ישראל תרצ"ו
תל אביב - א' - ד'   15,721 רשומות

רשימות עולים שנרשמו בלשכת העליה, חיפה   1943
6,264 רשומות

"מבצע על כנפי נשרים"
3,505 עולים  - אוקטובר 1949

מדריך טלפונים 1963
אותיות H-G
5,541 רשומות

נא לשים לב, רק חברים של IGRA   יכולים לראות את הסריקות. בלי חברות, אתם רק יכולים לראות את הרשימה.

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php

לצפיה ב-'תודה רוז'
תודה רוז
31/01/2018 | 15:12
43
כמו תמיד. האם אנו צפויים לראות מתישהו מאגרים (חדשים) משנות ה-20?
לצפיה ב-'מחפש מקור לשם משפחה הרשטיק מחבל מרמורוש רומניה'
מחפש מקור לשם משפחה הרשטיק מחבל מרמורוש רומניה
30/01/2018 | 16:15
1
49
לצפיה ב-'תנסה לפנות לבית התפוצות הם פירשו לי את הם פופוביץ'
תנסה לפנות לבית התפוצות הם פירשו לי את הם פופוביץ
03/02/2018 | 16:57
17
לצפיה ב-'רישום לידות בתקופת המנדט הבריטי'
רישום לידות בתקופת המנדט הבריטי
30/01/2018 | 12:09
126
שלום לכולם, אולי מישהו יודע,  האם קיים רישום לידות בתקופת המנדט הבריטי, שאינו נובע מרישום בבתי החולים ? האם יש מאגר הזמין לעיון של הציבור ? בתודה מראש ! 
לצפיה ב-'"אחרון ילדיי נפל" - לרגל יום השואה הבינלאומי ביד יצחק בן צבי'
"אחרון ילדיי נפל" - לרגל יום השואה הבינלאומי ביד יצחק בן צבי
29/01/2018 | 08:30
1
82
מפגש סניף ירושלים של העמותה הישראלית לחקר שורשי המשפחה, יתקיים השבוע בים שלישי 30.1.2018 ביד יצחק בן צבי ב 18:00 בערב. כיבוד טו בשבט מובטח.
"אחרון ילדיי נפל" - חברתנו אסתר ביניאק תספר סיפורו של יוסף פרידלר יליד גרמניה, אשר נישלח במבצע הצלה, ע"י הוריו לארץ, לחם עם חבריו בצבא הנאצי ונפל.

"בין הרזיסטאנס בצרפת לארגון השומר בעמק יזרעאל".
המרצה יורם יגאל, יספר סיפורה של אמו אביבה – אותו לא שמע ממנה מעולם ! אביבה, פעלה בתקופת מלחמת העולם השנייה, במחתרת הצרפתית-יהודית – להצלת יהודים, בעיקר ילדים.
מאידך, יסופר גם על סבו של יורם, מרדכי, (השיר: "חמש שנים על מיכאל" (בגירסתו המקורית נכתב עליו), שהיה חבר אמיץ לב בארגון השומר בעמק יזרעאל, בישראל המתחדשת.
בואו בשמחה.  
לצפיה ב-'הזמנה למפגש ביד בן צבי '
הזמנה למפגש ביד בן צבי
29/01/2018 | 13:31
41
נימסר לי שישנם המתקשים לפתוח את הקישור. מצ"ב תמונת ההזמנה.
יד יצחק בן צבי רחוב אברבנאל 12 ירושלים
יום שלישי הקרוב 30.1.2018 ב 17:30 התכנסות וכיבוד טו בשבט וב-  18:00 התחלה.
לצפיה ב-'מבקש עזרה - היכן לחפש ברשת'
מבקש עזרה - היכן לחפש ברשת
28/01/2018 | 02:00
2
583
שלום, מצד אימי, אני דור שישי בארץ של יוצאי ספרד (עד סבתי עדיין היו מדברים לדינו בבית). הצלחתי למפות 6 דורות מעלי, הסבא רבא עלה לארץ באזור 1880 בתקופת השלטון העותומני מיוון (רודוס או סלוניקי , לא ברור) והתיישב בירושלים. היכן אני יכול להתחיל לחפש מהיכן הגיע? האם יש אתרים של קהילות יהודיות ביוון? המשפחה נראית לי דיי ידועה מבחינת שם, משפחות ששון.
אודה למי שמסוגל להכווין.
לצפיה ב-'מספר רעיונות'
מספר רעיונות
28/01/2018 | 14:57
85
ראשית, ארכיון העיר ירושלים, ככר ספרא.
שנית, עולה בדעתי שאולי במפקדי מונטיפיורי תוכל למצא משהו.
שלישית, אולי הר הזיתים על מסמכיו יכול לשפוך אור , לפחות לגבי תאריכים, שמות הורים וכדומה.
יהיה מעניין לשמע מה הצלחת למצוא.
לצפיה ב-'יש במפקדי מונטיפיורי'
יש במפקדי מונטיפיורי
28/01/2018 | 15:25
77
למשל:
Name David Sasson Age 42 Status Married, Male
Place of Birth Thessaloniki, Greece Year of Arrival 1850
Occupation One of the Jerusalem clerks Economic Status 3,000 per annum
Relationship David Sasson
Name Rivka Sasson Status Married, Female

הקישור לחיפוש:
לצפיה ב-'פענוח שם על המצבה'
פענוח שם על המצבה
27/01/2018 | 00:21
2
152
התגלתה לנו מצבה עתיקת יומין משפחתיתץ בברשה עזרו לנו לפענח מה רשום שם
בגדול רשומות האותיות פו או פן
ומתחת רשום: אשת ליל ותפארה

"הכיתוב לא ממש ברור וחצי נמחק. האם פן או פו זה רשי תיבות של משהוא?
האם זה ליל או חיל?
פליז.
לצפיה ב-'פ''נ זה קיצור של פה נקבר/ה'
פ''נ זה קיצור של פה נקבר/ה
27/01/2018 | 13:39
1
46
לצפיה ב-'כנראה אשת חיל.'
כנראה אשת חיל.
27/01/2018 | 22:49
33
לצפיה ב-'Source: Hebrew Registers 1883 - 1917'
Source: Hebrew Registers 1883 - 1917
25/01/2018 | 22:20
1
447
באתר הג'ואישגן מצאתי את פרטי קברו של סבא רבא שלי ברומניה.
ישנה שם הפניה למקור הרשום לעיל.
האם מישהו מכיר ויודע כיצד לגשת למקור הנ"ל?
תודה
לצפיה ב-'תקיש על שם המאגר לראות פרטים נוספים '
תקיש על שם המאגר לראות פרטים נוספים
25/01/2018 | 22:37
104
המידע המבוקש בד"כ מופיע בסוף ההסבר
לצפיה ב-' תנחומים לחברתנו לאה הבר-גדליה על פטירתו של אביה'
תנחומים לחברתנו לאה הבר-גדליה על פטירתו של אביה
24/01/2018 | 11:03
4
77
שלום לכולם,

אני שולח מכאן תנחומיי הכנים לחברתנו, לאה הבר-גדליה, על פטירתו של אביה, שרגא הבא. הלוויה תצא היום בשעה 15:00 מבית ההספד קהילת ירושלים, הר המנוחות גבעת שאול בירושלים .
לצפיה ב-'משתתפת בצערם של לאה הבר-גדליה והמשפחה '
משתתפת בצערם של לאה הבר-גדליה והמשפחה
24/01/2018 | 20:13
1
26
לצפיה ב-'משתתפים בצערה של לאה ומשפחתה,'
משתתפים בצערה של לאה ומשפחתה,
25/01/2018 | 17:31
27
עדנה ועמי
לצפיה ב-'משתתפת בצערך על מות אביך שלא תדעו עוד צער'
משתתפת בצערך על מות אביך שלא תדעו עוד צער
25/01/2018 | 19:44
1
12
לצפיה ב-'תנחומים '
תנחומים
26/01/2018 | 20:05
10
לצפיה ב-'מחפש את משפחת המורה מלכה אוחנה ז"ל מבאר שבע'
מחפש את משפחת המורה מלכה אוחנה ז"ל מבאר שבע
24/01/2018 | 00:26
1
74
בס"ד,

בס"ד,
שלום וברכה.
למדתי בבית הספר היסודי "צאלים" בשכונה ד' בבאר שבע בשנים 1975 ועד 1978.
לראשונה מאז שסיימנו, אנו בעזרת השם ניפגש בקרוב ל"פגישת מחזור".
בשנים 1979 ועד 1980, בכיתות ה'-ו',
המורה מלכה אוחנה ז"ל היתה המחנכת שלנו.
אשמח לאתר את ילדי מלכה אוחנה ז"ל כדי להזמינם למפגש.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'מחפש את משפחת המורה מלכה אוחנה ז"ל מבאר שבע'
מחפש את משפחת המורה מלכה אוחנה ז"ל מבאר שבע
04/02/2018 | 23:37
7
בס"ד,
שלום וברכה.
בעזרת המורה מרסל נעמן שלימדה בבית הספר צאלים בבאר שבע,
הצלחתי לאתר את משפחת המורה מלכה אוחנה ז"ל.
כפי שכתבתי, המורה מלכה אוחנה ז"ל היתה המחנכת שלנו בכיתות ה'-ו',
בבית הספר צאלים בבאר שבע. בשנים תשל"ט-תש"ם, 79-80.
מלכה נולדה בשנת תש"ה-נובמבר 1944 בטוניס.
עלתה ארצה יחד עם משפחתה בגיל 12.
נישאה ליצחק ז"ל.
לזוג נולדו שלושה ילדים:
רונית, אייל ושני.
בתקופה שלימדה אותנו המשפחה התגוררה בדרך הנשיאים בעיר.
בחודש אדר תשס"ה- 2005, המורה מלכה הלכה לעולמה
והיא בת שישים בלבד.
תודה לבנה שני על המידע.
"תהא נשמתה צרורה בצרור החיים". אמן
ויהי זכרה ברוך.
ישראל זיסק

לצפיה ב-'מחפש את ז'אן סלומון'
מחפש את ז'אן סלומון
22/01/2018 | 23:45
2
146
בס"ד,
שלום וברכה.
למדתי בבית הספר היסודי "צאלים" בשכונה ד' בבאר שבע בשנים 1975 ועד 1978.
לראשונה מאז שסיימנו לפני שלושים וחמש שנים, אנו בעזרת השם ניפגש בקרוב ל"פגישת מחזור".
עדין לא הצלחנו לאתר את ז'אן סלומון חברנו לכיתה.
ז'אן סלומון בן 49 או 50 היה גר בדרך הנשיאים, כיום דרך יצחק רגר בעיר.
נודע לי שבשרותו הצבאי היה חייל בקבע בחיל האוויר.
אשמח לאתר את ז'אן כדי להזמינו למפגש.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'קבוצת פייסבוק - זכרונות ילדות באר שבע'
קבוצת פייסבוק - זכרונות ילדות באר שבע
23/01/2018 | 16:35
74
בפייסבוק קמו לאחרונה מס' קבוצות בשם "זכרונות ילדות ___ (שם העיר)".
יש קבוצה כזאת גם לבאר שבע. אפשר לנסות לאתר אותו או לשאול אודותיו בקבוצה.

לצפיה ב-'מחפש את ז'אן סלומון'
מחפש את ז'אן סלומון
24/01/2018 | 00:25
60
בס"ד,
תודה.
הוספת מידע:
אמא של ז'אן נולדה ברומניה.
ישראל
לצפיה ב-'סגירת-מעגל מרגשת '
סגירת-מעגל מרגשת
20/01/2018 | 18:17
8
276
הסיפור בקובץ שצירפתי אירע השבוע. סגירת-מעגל מרגשת ומצמררת, שחיברה בין 2 סיפורים משפתיים. אני חייבת להודות, שכאשר ראיתי את הפרטים ונסגר המעגל, עמדו דמעות בעיני.

שרי
לצפיה ב-' עולם קטנצ'יק...'
עולם קטנצ'יק...
20/01/2018 | 19:17
1
85
מי יודע כמה צמתים כאלו טרם גילינו.
לצפיה ב-'מרגש וכל הכבוד'
מרגש וכל הכבוד
20/01/2018 | 21:08
71
הזיכרון שלך לאנשים מקומות וארועים חברו יחד לסיפור מרגש
לצפיה ב-' מצמרר ומרגש '
מצמרר ומרגש
20/01/2018 | 21:45
43
לצפיה ב-'באמת כל כך מרגש. איזה סיפור מדהים'
באמת כל כך מרגש. איזה סיפור מדהים
21/01/2018 | 12:41
1
58
תמשיכי ותספרי לנו עוד.
ובסוף,  כמובן,  תכתבי ספר.
אני יודעת שהוא יהיה מרתק, לא רק לבני המשפחה.
לצפיה ב-'מרגש מאד! תודה על השיתוף.'
מרגש מאד! תודה על השיתוף.
22/01/2018 | 17:43
18
לצפיה ב-'מרגש מאוד. תודה!! '
מרגש מאוד. תודה!!
22/01/2018 | 18:06
1
17
לצפיה ב-'|אכן מרגש'
|אכן מרגש
23/01/2018 | 06:42
10
לצפיה ב-'סיפור מרגש.. קל להבין את הדמעות'
סיפור מרגש.. קל להבין את הדמעות
28/01/2018 | 15:44
5
לצפיה ב-'פליציה-פולין'
פליציה-פולין
19/01/2018 | 11:11
1
199
משפחת מיצמאכר,,,בפליציה [פילץ] פולין,מכירים.,,,
לצפיה ב-'יש מידע ב-JEWISHGEN'
יש מידע ב-JEWISHGEN
19/01/2018 | 14:07
72
חפש שם משפחה MICMACHER, תחת רישומי JRI פולין תחת האיזור KIELCE יש רישומים מהעיירה PILICA.
יש שם די הרבה מהשנים 1833 עד 1884.
בחיפוש יש עוד דברים על השם הזה מפולין זה כנראה היה שם נפוץ
מקווה שעזרתי
פלי

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה