לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שוב לא מצליחה לפתוח הודעות. לובה- איני יכולה לקרוא את שכתבת.'
שוב לא מצליחה לפתוח הודעות. לובה- איני יכולה לקרוא את שכתבת.
14/05/2017 | 14:38
1
25
לצפיה ב-'אם הבעיה חוזרת, כדאי שתפני לפורום התמיכה הטכנית של תפוז'
אם הבעיה חוזרת, כדאי שתפני לפורום התמיכה הטכנית של תפוז
14/05/2017 | 18:52
20
לצפיה ב-'תרגום מיידיש'
תרגום מיידיש
14/05/2017 | 09:28
1
72
יש אצלי מכתב, שנכתב ביידיש בשנת 1916 ונשלח מבעל לאשתו. המכתב כתוב בכתב יד ברור ואורכו פחות מעמוד. האם מישהו/מישהי מחברי הפורום מוכן לתרגם לי או להפנות אותי למישהו שיתרגם את המכתב? תודה.
לצפיה ב-'אשמח לנסות.'
אשמח לנסות.
15/05/2017 | 06:44
13
לצפיה ב-'מעברת רמת השרון (מורשה)'
מעברת רמת השרון (מורשה)
13/05/2017 | 22:31
4
94
שלום לכולם
אני מחפש פרטים על אנשים שגרו במעברת רמת השרון. להבנתי מדובר במעברת מורשה
האם יש המלצות איפה לחפש? אצל מי מרוכז מידע בנושא?
תודה רבה
שי
לצפיה ב-'אשתי נולדה במעברת רמת השרון'
אשתי נולדה במעברת רמת השרון
14/05/2017 | 04:18
3
66
הרבה מאלה שגרו במעברה שהייתה ליד הכפר הירוק צמוד למרכז הטניס של רמת השרון גרים בשכונת מורשה. יש להם פורום בפייסבוק בשם   שכונת מורשה נוסטלגיה
נוכל לעזור לך.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
14/05/2017 | 20:12
2
20
לצפיה ב-'לפנות לתקוה בלש,מגוונים רמת השרון'
לפנות לתקוה בלש,מגוונים רמת השרון
15/05/2017 | 19:33
1
22
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/05/2017 | 20:20
9
לצפיה ב-'מסמכים מהמורמונים'
מסמכים מהמורמונים
12/05/2017 | 11:00
6
152
שלום
מישהוא יודע כיצד להזמין מסמכים מהמורמונים? יש לי את מספר המסמך אבל מאיזו כתובת אני מבקשת.
תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי ניתן להזמין בסניפים של המורמונים בעולם.'
למיטב ידיעתי ניתן להזמין בסניפים של המורמונים בעולם.
12/05/2017 | 17:38
5
81
בארץ אין סניף של המורמונים בגלל סיבות דתיות/פוליטיטות ולכן לא ניתן להזמין מסממכים.
נדמה לי שבבית התפוצות היו (ואולי עדיין ישנם) מסמכים שונים של המורמונים שהם קבלו פעם וניתן היה לראות במקום או להזמין מהם. מעולם לא התנסתי בזה, כך שאינני יודע כמה מעודכן מה שכתבתי כאן.

אריה
לצפיה ב-'למרבה הצער שרות ההזמנות מהספרייה בוטל'
למרבה הצער שרות ההזמנות מהספרייה בוטל
12/05/2017 | 19:34
4
99
יש חברות ואנשים בסלט לייק שישלחו לך עותק תמורת תשלום. אם המסמך המסויים מצוי בספריה המורמונית בלוס אנג׳לס אני יכולה  לשלוח לך עותק גם כן (בשיטת טובה תחת טובה או תשלום)
לצפיה ב-'חשוב לבדוק לפני כן'
חשוב לבדוק לפני כן
12/05/2017 | 21:11
3
121
המורמונים מצויים בתהליך של העלאה אל הרשת של המאגרים הרבים שברשותם. עוד ארוכה הדרך, וגם כאשר הועלו רישומים, זה לא מחייב שהכול הועלה, כי התהליך דינמי, ומדי פעם הם מוסיפים עוד לאותו מאגר. 

בכל מקרה כדאי לבדוק תחילה דרך החיפוש בקטלוג אם רישומים מהמקום הספציפי הועלו. כשנכנסים לדף-החיפוש ומשם אל הקטלוג, מתקבל דף ובו שורת-חיפוש. בשורה הזו יש להקליד את שם-המקום בו אנו מעוניינים. יתקבל דף ובו המצאי ביחס לאותו המקום. בהנחה שאנו מעוניינים ברישומים יהודיים, למשל, אפשר להיכנס אל הרישומים היהודיים ולבחון האם משהו עלה לרשת. 

כשמתקבלת רשימה של המצאי הספציפי שברשותם, אם לצד השורה מופיעה צלמית של מצלמה קטנה, הרי שסרט הספציפי קיים ברשת. ניתן להיכנס אליו, ולחפש את הרישום בו אנו מעוניינים. 

אני מנסה לקשר ישירות אל דף-החיפוש בקטלוג (שימי לב שניתן לחפש גם ע"פ מספר-הסרט.):

לצפיה ב-'מורמונים'
מורמונים
13/05/2017 | 12:40
2
83
תודה רבה
אנסה לעשות זאת
 במידה וזה לא ברשת ניתן להזמין צילומים באמצאות האי מייל?
תמר
לצפיה ב-'למרבה הצער לא'
למרבה הצער לא
13/05/2017 | 14:14
1
78
הנוהל הזה היה קיים בעבר ובעלות מאד נמוכה (דבר שהיה לעזר רב מאד עבורנו בישראל), אך הוא בוטל.
לצפיה ב-'בדיעבד אני נזכרת שבשלב מסוים ניתן היה להזמין חינמית'
בדיעבד אני נזכרת שבשלב מסוים ניתן היה להזמין חינמית
13/05/2017 | 19:50
60
אך כאמור, השירות הזה בוטל. 
לצפיה ב-'כן ארנון. מצליחה לכתוב הודעות חדשות אבל לא יכולה לקרוא את '
כן ארנון. מצליחה לכתוב הודעות חדשות אבל לא יכולה לקרוא את
11/05/2017 | 17:43
3
70
הכתוב בהודעות של אחרים מתחת לשורת הנושא.
לצפיה ב-'האם ניסית לקרוא הודעות בדפדפן אחר ?'
האם ניסית לקרוא הודעות בדפדפן אחר ?
11/05/2017 | 23:08
2
20
לצפיה ב-'קרה נס! לפתע אין בעייה! '
קרה נס! לפתע אין בעייה!
13/05/2017 | 19:29
1
15
לצפיה ב-' בדיוק עמדתי להציע לך לפנות לפורום התמיכה הטכנית '
בדיוק עמדתי להציע לך לפנות לפורום התמיכה הטכנית
13/05/2017 | 19:31
18
אם הבעיה לא תיפתר.
לצפיה ב-'סמדר - לא ניסיתי אבל עד כה לא הייתה לי בעייה. '
סמדר - לא ניסיתי אבל עד כה לא הייתה לי בעייה.
13/05/2017 | 19:28
46
האם שינו משהו?
לצפיה ב-'הזדמנות להתנדב מהבית העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA'
הזדמנות להתנדב מהבית העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA
12/05/2017 | 09:53
99
אתם מוזמנים להצטרף ולעזור בבניית מאגרים של תושבי ארץ ישראל. הזדמנות להתנדב  מבית

לצפיה ב-'מאגר ממוחשב על בולגריה - יש כזה דבר?'
מאגר ממוחשב על בולגריה - יש כזה דבר?
12/05/2017 | 01:24
52
מחפש מידע על אישה בשם סופיה בן-הדור שנולדה שם ב1906, לאביה קראו אברהם,  זה כל מה שידוע לי, אין לי מושג מה שם הנעורים שלה, וסביר מאוד שהיא לא התחתנה שם אלא בארץ...
לצפיה ב-'שרטוט של עץ על מצבה'
שרטוט של עץ על מצבה
11/05/2017 | 17:28
1
99
אני זוכרת ששאלו דברים כאלה כאן, אבל לא מוצאת בחיפוש.
מה מסמל עץ, נראה כמו ערבה בוכיה, על מצבה? האם זה רק סמל לבכי, או שגם סמל לעץ שנגדע? אני מצרפת את הצילום. האם גם לכם זה נראה ערבה בוכיה? העץ לא נראה גדוע. אני יודעת שהאדם נפטר בגיל 46 וגם על המצבה כתוב "בחצי ימיו עזב ביתו". (מדובר בסבא-רבה שלי).
לצפיה ב-'עץ על מצבה'
עץ על מצבה
18/05/2017 | 08:42
18
אני מכירה את חבר הפורום המומחה לכך יותר ממני.
מידיעותיי המחוזקות בידיעת הכיתוב על המצבה: ערבה בוכיה ועץ שנגדע הם סימול לאיש/אישה שנפטרו בצעירותם.
לצפיה ב-'מוזר. אני יכולה לכתוב הודעות, אבל איני יכולה '
מוזר. אני יכולה לכתוב הודעות, אבל איני יכולה
11/05/2017 | 06:37
1
75
להיכנס להודעות...
לצפיה ב-'מה ז"א "להיכנס להודעות"? הכוונה לקרוא אותן (מתחת לכותרת)?'
מה ז"א "להיכנס להודעות"? הכוונה לקרוא אותן (מתחת לכותרת)?
11/05/2017 | 08:16
24
לצפיה ב-'מחפש גינאולוג מומחה לאזור גליציה (חירוב) לביצוע עבודת מחקר'
מחפש גינאולוג מומחה לאזור גליציה (חירוב) לביצוע עבודת מחקר
09/05/2017 | 23:30
86
שלום רב,
משפחתי מעוניינת להעמיק את הידע על השורשים המשפחתיים מאזור גליציה, וליצור לבסוף עץ משפחתי עם מידע מבוסס.
אשמח לקבל הפניות למומחים לאזור שזהו עיסוקם. 
תודה מראש,
איציק 
לצפיה ב-'דוד שוורץ מכפר שלם 1956'
דוד שוורץ מכפר שלם 1956
09/05/2017 | 12:05
115
שלום,
אני מחפשת אחר דוד שוורץ או מקורביו.
דוד תיעד בשנת 1956 מספר קורבנות שואה עבור יד ושם. על פי דפי עדות שמסר ליד ושם הוא גר בכפר שלם בתל אביב.
בין הקורבנות שתיעד- אחותו של דוד- חיה שרה סין סטרול- אני מאמינה שהיא אשתו הראשונה של סבי - שמריהו (שמרל) ליבוביץ'- שנספתה בשואה עם 2 בנותיה. לאחר המלחמה סבי נישא בשנית לסבתי. סיפור המשפחה שנספתה נשמר בסוד מאמי ומאחותה במשך עשרות שנים. משפחתי ואני מעוניינים לשמוע את הסיפור כולו מפי דוד שוורץ או מקורביו. 
מצורף דף עד שדוד שוורץ מילא עבור חיה שרה אחותו.
תודה,
מירב
לצפיה ב-'חיפוש שורשי משפחת קלינהוף'
חיפוש שורשי משפחת קלינהוף
08/05/2017 | 13:10
2
132
אני ראובן קלינהוף, יליד ישראל הגר בעין כרמל. אבי גוסטב גרשון קלינהוף נולד בוינה ועלה לארץ ב1933 ונפטר כאן.אביו משה מיכאל קלינוף(קלינהוף) נולד בגלאץ רומניה ב25.4.1876.  ועלה עם משפחתו באניה "טטיס".  
אביו (סבא רבא שלי) איציק יצחק קלינוף עלה עם משפחתו ביניהם סבי משה מיכאל להקים את זכרון יעקב ב-1882.
לימים (כנראה בגלל מלריה) עזבה המשפחה את זכרון יעקב וירדה למצריים.אחד מהם נהיה פחה.
משה מיכאל עלה ממצרים על אניה למזרח הרחוק, לאיי סומטרה וג'ווה באינדונזיה וכנראה גם לשנחאי בסין. הוא היה סוחר בציוד ספנות.
ב1904 קראה לו המשפחה לוינה לשידוך יהודי. הוא חזר והתחתן ב-16.4.1905 לסבתי פאולינה ליכטנשטרן שנולדה בקונסטנטינופול.
ב-18.5.1906 נולד אבי גרשון גוסטב קלינהוף.
אני מבקש לדעת פרטים הנוגעים למשפחת קלינוף/קלינהוף:
מי עלה עם סבא רבא איציק לזכרון יעקב? ברימות מופיע שמו ועוד (4)?
מי עבר למצריים ומה עלה בגורלם?
מי עבר לוינה ומה עלה בגורלם?
קשר אלי : פל. 0505-641562
אי מייל: rkalinhoff@gmail,com
תודה מראש,
ראובן קלינהוף

לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום '
ברוך הבא לפורום
09/05/2017 | 07:07
74
שלום, ראובן. אני שמח על שהצלחת לפרסם ההודעה כאן, ובטוח שאם תתמיד בחיפושים ואם תתמיד בתקשורת כאן - תצליח להתקדם. זה עשוי לקחת זמן, זה עשוי להיראות תחסר-תקווה לעתים, אך אין ברירה, אלא להתאזר בהרבה סבלנות ולקוות לטוב.

ראשית, הייתי מנסה להבין אם בזכרון עצמה השאירה משפחת קלינוף עקבות כלשהן. כיוון שעזבו את המושבה בשלב מוקדם יחסית (ככל הנראה), אין להם זכר ברישומים המאוחרים יותר (למשל, באלבום משפחות המייסדים; גם באתר "נשמה", אשר תיעד את בית העלמין בזכרון לא מצאתי תיעוד רלוונטי). עם זאת, ייתכן וברישומים המוקדמים ניתן יהיה לאתר משהו אודותם, אולי רישום לידה או פטירה בפנקסים הישנים. לכן, הייתי ממליץ ליצור קשר עם ארכיון המושבה (כרגע עדיין במשכנו הזמני) ולנסות לברר זאת.

לעניין מצרים - יבואו מומחים גדולים ממני בנושא, אך אני לא אופטימי לגבי איתור תיעוד מן הכיוון הזה, וכך גם בנוגע לגבי איתור תיעוד מארצות המזרח.

לכן, הייתי תולה תקוות באיתור מידע בווינה. יש כאן מומחים לאזור ההוא, ואמתין כעת להערותיהם בנושא.

ארנון
לצפיה ב-'שלום ראובן '
שלום ראובן
14/05/2017 | 19:02
32
כפי שיכולת להבין מארנון, אנחנו מעדיפים לסייע בפומבי במסגרת הפורום ולא באופן אישי, משום שחברי-פורום נוספים, החוקרים באותם איזורים בהם אתה מתעניין ו/או באותם נושאים, עשויים לצאת נשכרים מהמידע והעצות. זו, בסופו של דבר, מטרתו העיקרית של הפורום: סיוע הדדי.

לעצם העניין, אני רואה שלא הגבת למה שענה ארנון, ואיני רוצה להטריח עצמי לשווא ולגלות שבסופו של דבר אחרי כל הטרחה אינך חוזר אל הפורום להגיב לשרשורים.

ביחס לווינה בשנים האחרונות עלו עוד ועוד מידע ובסיסי-נתונים ברשת, כולל תעודות-חיים ורישומים מקוריים. כמי "שחורשת" את המאגרים הקשורים בווינה שוב ושוב, אוכל לסייע.

כפי שרשם ארנון, ביחס למצרים האפשרויות לאתר רישומים מקוריים ו/או מצבות הן בעייתיות ולמעשה לא קיימות כרגע. עם זאת, אוכל לנסות להציע אי אילו אפשרויות חיפוש, שאולי יניבו לפחות קצות-חוט.

חיפושים ראשוניים שערכתי בהחלט מראים שמחכה לך הרבה עבודה, יש מצאי לא קטן ברשת. 

שרי
לצפיה ב-'איתור כתבה עיתונאית מהזמן האחרון'
איתור כתבה עיתונאית מהזמן האחרון
08/05/2017 | 22:41
4
90
שלום לכולם,
לפני שבועות מספר, נתקלתי בכתבה באחד העיתונים (איני זוכר איזה) בנוגע לגנאולוגיה ולאנשים שונים שעוסקים בתחום. אני מנסה לאתר את הכתבה ללא הצלחה.
אולי מישהו כאן מצליח לנחש לאיזו כתבה אני מתכוון ויכול להכווין אותי?
תודה מראש,
איציק.
לצפיה ב-'עיתון הארץ, כתבה של עופר אדרת על אנשים שהפכו את הגניאולוגיה '
עיתון הארץ, כתבה של עופר אדרת על אנשים שהפכו את הגניאולוגיה
08/05/2017 | 23:31
1
123
למקצוע. מעניין. חבל רק שהתעלם מהפורום הזה.

לצפיה ב-''
08/05/2017 | 23:40
14
לצפיה ב-'הארץ - הבלשים ההיסטוריים הפכו את חקר השורשים למקצוע'
הארץ - הבלשים ההיסטוריים הפכו את חקר השורשים למקצוע
08/05/2017 | 23:34
1
87

כרוך במנוי להארץ (רמז: כדי לקרוא את הכתבה - חפש את הכותרת בגוגל )
לצפיה ב-''
08/05/2017 | 23:41
9
לצפיה ב-'פירוש שם משפחה רוסי'
פירוש שם משפחה רוסי
08/05/2017 | 17:38
1
91
אני חייבת לדעת דחוף את פירוש שם המשפחה הרוסי "רוסקיך"
לצפיה ב-'בתרגום חופשי "הרוסים"'
בתרגום חופשי "הרוסים"
10/05/2017 | 11:28
26
לצפיה ב-'מקור ומשמעות שם המשפחה סיטון'
מקור ומשמעות שם המשפחה סיטון
07/05/2017 | 22:17
86
זוהי משפחה גדולה בחלב ורבים מבניה עלו לארץ. מתעתקים שמם בתעתיק לטיני
SETTON,SITTON,SETTAHON,SETEHON
בטבריה היו רבנים ממוצא חלבי שרשמו שמם בעברית:סתהון .ראיתי גם סתון
הם סבורים שמוצאם מספרד ואחדים הוסיפו ס"ט ליד שמם.
אודה על תוספות וביאורים.
יעקב רוזן
לצפיה ב-'תרגום מפולנית'
תרגום מפולנית
06/05/2017 | 22:46
2
91
אודה לקבלת המלצה על תרגום מקצועי של מכתבים וגלויות דואר, מתקופת מלחמת העולם השנייה, הכתובים בפולנית, רצוי מאזור חיפה
לצפיה ב-'תירגום מכתבים ו גליות '
תירגום מכתבים ו גליות
07/05/2017 | 19:22
1
65
  מאת   יואל  דרורי

רמת  ישי

מוכן  לנסות

לצפיה ב-'תרגום מפולנית'
תרגום מפולנית
07/05/2017 | 21:46
55
שלחתי במייל העתק מגלויה שנשלחה מקזחסטן לארץ
לצפיה ב-'אשמח להכוונה בחיפוש אחר קרובים שגורלם לא ידוע'
אשמח להכוונה בחיפוש אחר קרובים שגורלם לא ידוע
06/05/2017 | 21:20
5
186
סבתי ז"ל הספיקה לעזוב את פולין בתחילת המלחמה, ומעולם לא גילתה מה עלה בגורלם של הוריה ושתי אחיותיה שנותרו בבית בוורשה.
אני יודעת את השמות של הוריה, אחת מאחיותיה, דוד וסבא וסבתא מצד האב, וכן את שם הרחוב שבו הם התגוררו בוורשה.
היכן יהיה יעיל ומהיר ביותר להתחיל את החיפוש?
(מילאתי טופס לבקשת מידע ביד ושם עבור אביה של סבתי, אך ייקח הרבה זמן לקבל מהם מענה וכיוון שנבקר בוורשה בעוד חודש, נשמח לגלות קצה חוט עד אז).
תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'אנסה לעזור.'
אנסה לעזור.
07/05/2017 | 05:36
3
110
באם את רוצה צריך את כל הפרטים. המייל שלי  skugol7@gmail.com  או פירסום באתר. נא לרשום את כל השמות בפולנית או באנגלית. בכל מקרה כדאי לקבוע תור בארכיון היהודי בורשה  zih . ויש 2 ארכיונים בורשה. רישומים בבית הקברות ועוד אתרים.
לצפיה ב-'אתה מוזמן למפגשים הבאים המצ"ב...'
אתה מוזמן למפגשים הבאים המצ"ב...
07/05/2017 | 10:47
1
112
משוכנע שהם יהיו לך לעזר
בהצלחה

לצפיה ב-'תודה רבה, נראה מעניין מאוד'
תודה רבה, נראה מעניין מאוד
07/05/2017 | 22:28
23
לצפיה ב-'תודה רבה! שלחתי לך את הפרטים במייל'
תודה רבה! שלחתי לך את הפרטים במייל
07/05/2017 | 22:25
25
לצפיה ב-'חיפוש אחרי קרובים שגורלם לא ידוע'
חיפוש אחרי קרובים שגורלם לא ידוע
07/05/2017 | 19:27
77
מאת  יואל  דרורי    רמת  ישי

נה  ליפנות   אלי  במייל

לצפיה ב-'מקדוניה - יקותיאל ומרים כהן'
מקדוניה - יקותיאל ומרים כהן
05/05/2017 | 18:05
1
76
שלום לכולם,

הנ"ל חיו במקדוניה (שביוגוסלביה לשעבר, בעיר ביטולה הנקראת גם מונאסטיר), ככל הנראה נולדו בסביבות 1890. מעט המידע שיש לי עליהם מגיע מדפי עד ביד ושם ומרשימות של נרצחי השואה שלא מפרטות מעבר לכך. שמעתי במשפחה כי היתה בת קטנה בשם טובה שנרצחה גם היא בשואה אך לא מצאתי לכך עדות.
ילדיהם שמחה (אלגרה), יצחק (איזק), דוד (דריו), אסתר ומשה (מואיז) היגרו לארץ ישראל בסביבות שנות ה-20 של המאה הקודמת. שמחה התחתנה עם דוד בכר, אביה של סבתא שלנו ובאופן כללי נראה כי רובם ככולם השתקעו בתל-אביב, כאשר חלק מהאחים הועסקו בתפירה בחנות משי זקס שבנחלת בנימין.
את הסיפור שלאחר מכן אני יחסית מכירה, אבל תוהה האם יש עוד דרכים לברר על השנים שלפני העליה ועל קורות המשפחה ושורשיה במקדוניה?
לצפיה ב-'יהודות מונסטיר'
יהודות מונסטיר
07/05/2017 | 12:48
44
יש דרכים לברר ולחקור.
גם אני חוקר משפחות ממונסטיר (ביטולה).
אשלח לך ספר שנכתב על קהילת מונסטיר (מהדורה אלקטרונית).
יש בידי גם ספר באנגלית.
אשמח לעזור.

אילן גיא 
לצפיה ב-'השגת מסמכים בבקאו רומניה'
השגת מסמכים בבקאו רומניה
07/05/2017 | 10:55
42
חברה שלי נוסעת לטיול שורשים ברומניה, סבה שלה נפטר וקבור שם. 
מה כתובת בית הקברות היהודי?
איפה היא יכולה לקבל שם העתק של תעודת הלידה שלו?

תודה

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו