לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1180811,808 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'עזרה עם רישום פטירה בגרמנית'
עזרה עם רישום פטירה בגרמנית
07/12/2017 | 12:14
5
74
שלום לכולם,
האם יש פה מישהו שיכול לעזור עם תרגום של רישום פטירה בגרמנית משנת 1905?

תודה
עדי
לצפיה ב-'ניסיון לפענח וגם '
ניסיון לפענח וגם
07/12/2017 | 19:14
4
78
שלום עדי,

האם תוכלי לספר מהיכן התעודה? בשעתו ראיתי שהארכיון בברלין החל להעלות תיעוד לרשת. האם זה מהאתר שלהם או מ-FamilySearch או ממקור אחר? 

אשר לתעודה, זהו רישום אזרחי של הולדת-בת. הנה מה שאני מצליחה לפענח בהצצה ראשונית:

ברלין, 25 במאי 1905

כאן מסופר שהתייצב (בפני הגורם הרשמי לצורך רישום אזרחי) הרש קרייקמן - Hersch KREIKEMAN ׁ(איני בטוחה עדיין ביחס למקצועו), תושב ברלין,
B-e-dingerstrasse 7 (איני בטוחה עדיין ביחס לשם המדויק של הרחוב, אפשר לנסות לחפש במפות), 
וציין שפאולה קרייקמן - Paula KREIKEMAN, בת 3 חודשים, יהודיה, מתגוררת בברלין עם הוריה,
הבת של ... (לא ברורות לי כל האותיות במילה, אך הכוונה להרש עצמו) ושל אשתו, חיה לבית צווייבאום - Chaja geboren ZWEIBAUM.

כאן יש שוב אזכור של ברלין, הכתובת שלהלן, והתאריך 25 במאי 1905, והעובדה שזה נקרא, אושר ונחתם ע"י הרש קרייקמן. האב, הרש קרייקמן, חתם על המסמך, ובהמשך חתם הפקיד שמילא את המסמך. 

שרי

לצפיה ב-'תוספת לפענוח'
תוספת לפענוח
07/12/2017 | 20:41
3
55
מקצועו של הרש נראה כמו  Zigarettenarbeiter (ככל הנראה עובד בייצור סיגריות).
לצפיה ב-'נראה לי שהצלחתי לפענח גם את הכתובת '
נראה לי שהצלחתי לפענח גם את הכתובת
07/12/2017 | 20:44
2
65
Weydingerstraße 7 בברלין.
לצפיה ב-'תודה על התרגום ו'
תודה על התרגום ו
07/12/2017 | 23:20
1
56
את המסמך מצאתי באנססטרי.
תודה רבה על התרגום. הצלחתי לקרוא את השם הרש קרייקמן ועכשיו לאחר תרגום שם האם אני יודעת במי מדובר. המשפחה הזאת כבר בעץ שלי, הגיעו בסופו של דבר לאנגליה. כנראה שבדרך מורשה ללונדון הם גרו תקופה בברלין. כך שהמקצוע שרשמת הוא נכון מפני שגם בלונדון הוא מופיע כ tobaconist.

תודה
עדי
לצפיה ב-' אני אוהבת כשהדברים מתחברים '
אני אוהבת כשהדברים מתחברים
08/12/2017 | 09:01
41
תודה על המידע ביחס לתעודות מברלין.
לצפיה ב-'מחפש את שמשון וינברג'
מחפש את שמשון וינברג
05/12/2017 | 00:26
5
140
בס"ד,
שלום וברכה.
אני נקרא על שמו של דוד שלי ישראל גלבוס ז"ל, טרקטוריסט קק"ל,
אשר נרצח על ידי מחבלים לפני 52 באזור גבול הלבנון, סמוך לקיבוץ יראון. בן 24 במותו היה. הובא למנוחת עולמים בחיפה.
לישראל גלבוס ז"ל היה חבר בשם שמשון וינברג מקרית אתא.
כיום צריך להיות כבן 77.
ניסיתי לאתרו ולא הצלחתי.
אודה לכם אם תעזרו לי לאתר את שמשון וינברג.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'כנראה מצאתי'
כנראה מצאתי
05/12/2017 | 16:05
3
114
יש שמשון ויינברג בן 76 שגר נכון ל-2006 בקריית אתא רחוב זבולון 78 (יש לו 2 בנות נטע ועדי)
מחפש את שמשון וינברג
05/12/2017 | 23:23
2
77
בס"ד,
תודה רבה על המידע החשוב.
לפני כעשר שנים שוחחתי עם שמשון
והוא אף עלה איתנו לבית העלמין ביום הזיכרון לישראל גלבוס ז"ל.
ניסיתי לאחרונה להתקשר אליו מספר פעמים ולא הצלחתי.
אשמח לקבל מידע נוסף כדי לאתרו.
בברכה,
ישראל זיסק

מחפש את שמשון וינברג
07/12/2017 | 00:04
62
בס"ד,
שלום וברכה.
מספר הטלפון של שמשון וינברג:
04-8450573,
אבל הוא לא עונה לטלפונים.
אשמח לקבל מספר עדכני.
בברכה,
ישראל זיסק
מחפש את שמשון וינברג
03/01/2018 | 23:43
5
בס"ד,
שלום וברכה.
עדין לא הצלחתי לאתר את שמשון וינברג.
בברכה,
ישראל זיסק
מחפש את שמשון וינברג
21/01/2018 | 23:45
6
בס"ד,
שלום וברכה.
מצאנו את שמשון וינברג.
שלומו בסדר גמור.
תודה רבה לפורום ובעיקר לאוהד.
בברכה,
ישראל זיסק
לצפיה ב-'שלום מחפש רשימת יהודיי קישוורדה בהונגריה'
שלום מחפש רשימת יהודיי קישוורדה בהונגריה
04/12/2017 | 21:49
3
74
מי שיכול להפנות אותי 
אודה לו מאוד.

לצפיה ב-'JewishGen'
JewishGen
05/12/2017 | 23:55
54
מציע לנסות באתר JewishGen חיפוש בבסיס נתונים של הונגריה.
יש רשימה של יהודי קישוורדה לפני הגירוש לאושוויץ, ניתן להגיע רק ע"י חיפוש של שם משפחה.

לצפיה ב-'רשימות יהודי קישוורדה'
רשימות יהודי קישוורדה
09/12/2017 | 19:28
30
באתר יד ושם - רשימות מן השואה,   ישנן רשימות יהודי קישוורדה שנערכו לקראת גירושם בשנת 1944.
הנה לדוגמה רשימה שניתנת לצפייה במקוון  (כך גם השאר)/ 
לצפיה ב-'ספרי זכרון לקהילת קישוורדה (קליין ורדיין)'
ספרי זכרון לקהילת קישוורדה (קליין ורדיין)
18/12/2017 | 17:57
10

יש בידי את ספר הזכרון של קהילת קישוורדה. בספר רשימות נספים (גם של הישובים מסביב).
בנוסף יש מאמרים בתוך הספר ומוזכרים בהם אנשים רבים.

בנוסף יש לי ספר נוסף על קהילת קישוורדה בהונגרית וגם שם אפשר למצוא שמות של אנשים ומשפחות.

מוזמנת לעיין!

רוני

לצפיה ב-'Familysearch'
Familysearch
05/12/2017 | 02:21
1
241
האם יש דרך לצפות במידע בלי הרשאה,זאת אומרת מהארץ,איכשהו?
לצפיה ב-'צפיה ב- Familysearch'
צפיה ב- Familysearch
05/12/2017 | 23:34
114
כיום  ניתן לצפות ברוב האתר. יש להקיש על איקון מצלמה.
ניתן להרשם ללא תשלום ולצפות ברוב החומרים המוגבלים.
לצפיה ב-'משפחת גרינבוים מטומושוב-לובלסקי'
משפחת גרינבוים מטומושוב-לובלסקי
05/12/2017 | 15:45
5
80
שלום לכולם, אני מחפש מידע על משפחות גרינבוים (או גרינבאום) וכן על משפחת פוטר (או פוטער) מהעיירה טומושוב לובלסקי שבפולין. 
אב המשפחה הקדום ביותר הידוע הוא עזריאל גרינבוים (1840-1928) היו לו שתי נשים, חיה רבקה ושפרה, נולדו לו לפחות 7 ילדים, שמות אלה הידועים לי:
אהרן צבי (נרצח ברווהרוסקה בשואה)
אנשל (הגיע ארצה גר בבני ציון)
פנחס (התגורר ברמת גן)
ישראל יצחק (היה גר בקריית מוצקין)
מליה פלדמן (כנראה לא שרדה את השואה)
ו-יוכבד 

תודה מראש לכל העונים.

לצפיה ב-'מליה גרינבאום'
מליה גרינבאום
10/12/2017 | 14:36
3
27
מליה גרינבאום .
היא נולדה ב 1879 באזור לובלין , טומשוב.היתה אינאלפבתית. נשלחה ב 25/07/40, רודינסקי מחוז, Matveyevka.
היא נפטרה ב ב 20/04/1941
באזור ארכנגלסק :
לצפיה ב-'מלה גרינבוים'
מלה גרינבוים
10/12/2017 | 22:33
2
21
תודה רבה!
יש לך מושג על משפחה של אותה מלה? הורים, בעל, ילדים?

(ישנה מלה גרינבוים שאני מכיר שנישאה לישראל רדליך ויש להם ילדים (שנפטרו מאז) ונכדים בארץ, בעיקר בנתניה)

ומה הקרשר שלך אליה?
לצפיה ב-'מלה גרינבוים - תיקון'
מלה גרינבוים - תיקון
10/12/2017 | 22:46
22
בדקתי שוב ומתברר שטעיתי, אותה מלה שהזכרתי בתגובה הקודמת ושהתחתנה עם ישראל רדליך נולדה כ-קלנר (הם קשורים למשפחת גרינבוים אבל איני בטוח איך, ככל הנראה ישראל רדליך הוא בנם של יעקב וביילה רדליך (נולדו בסביבות 1880) ביילה רדליך הנ''ל נולדה כגרינבוים להוריה עזריאל וחיה רבקה בטומושוב לובלסקי)

אכן ישנה מלה גרינבוים ביתם של עזריאל וחיה רבקה (או אשתו השניה -שפרה-) שנישאה ליצחק פלדמן, שניהם נספו בשואה אך בת אחת (לפחות) שלהם שרדה חיה שמה, היא התחתנה עם חנוך גרשון פלדמן, גרו ברמת גן ונפטרו ללא ילדים לפני כ-30 שנה.
לצפיה ב-'גרינבאום'
גרינבאום
10/12/2017 | 22:46
17
גרנבאום היחיד שהוה איתה באותו כפר בסיביר זה גרינבאום איצקו גורשקוביץ '

תאריך לידה: 1878 מקום לידה: לבוב פרובינציה, ליוביץ .יהודי. השכלה: אנאלפביתים. פסק הדין: הגיע ליישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 25.07.40, רודינסקי מחוז, Matveyevka. מת 12/12/40

**** אין לי שום קשר איתם.אני פשוט עוזרת לך לחפש ?
לצפיה ב-'גרינבאום מליה '
גרינבאום מליה
10/12/2017 | 14:46
25

Nazwisko: Grinbaum
Imię: Mala
Imię ojca: Arzil
Data urodzenia: 1879

LP Opis losów Początek Koniec Kraj Woj/Oblast Pow. Miej.
r m d r m d
1 Deportacja 1940 Lwowska
2 Zesłanie 1940 07 25 Archangielska Matwiejewka
3 Śmierć 1941 04 20

LP opis źródła sygnatura
1. Archiwum CI USW Obwodu Archangielskiego, kartoteka ewidencyjna AR-K
לצפיה ב-'הרב משה שמואל בלייכער (Bleicher), קרקוב, פולין - חיפוש מידע'
הרב משה שמואל בלייכער (Bleicher), קרקוב, פולין - חיפוש מידע
03/12/2017 | 11:16
9
93
לאחרונה התוודעתי לקרובי משפחה שלא ידעתי על קיומם. בעקבות מפגש שנערך עמם עלו שאלות שאיננו יודעים כיצד לפתור אותן.

הרב , משה שמואל בלייכער (בפולנית: מוזס סמואל בלייכר Bleicher)
1872-1935, יו"ר בית דין רבני ורבה של קרקוב שבפולין, הוא סבא רבא שלי.
נולדו לו 13 ילדים, שלושה מהם נפטרו בצעירותם. עשרת הילדים האחרים
נישאו כולם, לרובם גם נולדו ילדים. כל עשרת ילדי הרב – ניספו בשואה.

אנו מחפשים תשובות לשאלות
א. איננו יודעים מה שמות הוריו של הרב ולצערי הרב אין את מי לשאול היום.

ב. לרב היו אחים ואחיות. איננו יודעים כמה.  שמותיהם של שניים מאחיו ידוע:
- ייטל הערשטיין (לבית בלייכר). את אחת משתי בנותיה (שהיא כיום אשה בת
  מעל ל-90) פגשתי לאחרונה כמו גם את הנכד, הנכדה, נינה אחת מתוך כמה
  נינים וכמה חִמְּשִׁים.
- ליבל בלייכער (ידוע לנו על צאצאים החיים בבלגיה).

ג. יש בני משפחה שחיפשו את קברו של הסבא רבא בבית העלמין. אחת מנינותיו
    אף פרסמה שאלה באחד האתרים, אך עד כה לא נענתה. ההנחה היא שהוא 
    ורעייתו חיה ברנדיל (לבית טימברג) נקברו בבית העלמין ברחוב מיודובה 55
   (Miodowa ), בקרקוב.

אודה מראש לכל מי שיוכל לסייע לנו להשלים את הפאזל החסר בתמונת המשפחה.

לצפיה ב-'בלינק המצורף כל עץ המשפחה'
בלינק המצורף כל עץ המשפחה
03/12/2017 | 12:35
71
למעט זה שהאיש מופיע כנולד בשנת 1970 כל שאר הפרטים נראה לי מתאימים

בברכה,
פלי
לצפיה ב-'תודה פלי. הרשימה מוכרת לנו, נמצאת בידנו'
תודה פלי. הרשימה מוכרת לנו, נמצאת בידנו
03/12/2017 | 16:14
7
49
קיבלנו אותה בעבר. אין ברשימה מקרא לסימונים השונים ולכן אנו מתקשים
לפענחה (על אף ששם אבי, סבי וסבתי, שם דודתי ועוד כמה - מוכרים לי
מהיכרות אישית.
אני מזהה את שמות ילדיו של הרב, יש לי את שמותיהם ברשימה אחרת.
- האם ניתן ללמוד מהרשימה מה שם הוריו של הרב משה שמואל בלייכער?
- מה שם אחיו ואחיותיו?
- שאלה נוספת שהתעוררה אצלי: מה קירבתנו למשפחת בלוך (שמא השם בא
כי הרשימה מסודרת לפי סדר א-ב?

לצפיה ב-'הסבר לרשימה'
הסבר לרשימה
03/12/2017 | 20:31
44
הספרה 4 משמאל אומרת שמשה שמואל הוא דור 4 לראש העץ. 
ולכן: משה שמואל הוא בנו של Dawid BLACHER ואשתו Jentel Reile HEUTEL
דוד הוא בנו של Lebel BLACHER וינטל
ו-LEBEL בנו של Joseph BLUCHER ואשתו רחל שהם ראשי העץ הזה.
אחיו ואחיותיו הם כל מספרי 4 תחת מספר 3 DAWID ולכן שמותיהם: ITEL, ABRAHAM, PEREL, EWA, LOBEL
בלוך - אני לא יודע בדיוק כנראה הופיעו ברישומים כקרובי משפחה. שימי לב שהאיש הראשון בעץ יוסף שנולד בשנת 1763 שם משפחתו 
BLUCHER ואני משער שבמקור שני שמות המשפחה החדשים יותר הם פיצול של שם זה.
פלי
לצפיה ב-'שוב תודה, פלי. אט-אט אנחנו מתקדמים'
שוב תודה, פלי. אט-אט אנחנו מתקדמים
03/12/2017 | 23:22
5
40
אשב עם הרשימה ועם הסבריך ואנסה לדלות הפרטים, תוך
השוואת הנתונים שיש כבר בידנו.

אתמול נכנסתי ל-Myheritage  ומצאתי גם שם שמות המשתייכים,
לפחות בחלקם, למשפחתנו. ראיתי כי אנשים שונים העלו הפרטים
והרשימות אינן מעודכנות.
- איך ניתן להגיע למי שהעלה את השמות? אני חושבת שמי שהעלה
  אותם, קשורים בדרך זו או אחרת למשפחתנו (לפחות בשני מקרים
  העלו את שמו של סבי המנוח (אחד מבניו של הרב), שניספה בשואה -
  ואין זה מישהם מדרגה ראשונה. לסבי היו 2 ילדים ואני מכירה את בני
  דודי היטב).
- איך ניתן לעדכן שם, ב-myheritage  את הנתונים? 
לצפיה ב-'ממה שראיתי'
ממה שראיתי
04/12/2017 | 08:25
4
36
מי שהוסיפה המשפחה הזו לאתר GENI היא אילת גורדין לויתן, מי שרשום באתר גיני יכול לשלוח לה דואר אלקטרוני דרך המערכת ולבקש ליצור קשר.
דרך אגב בגיני עץ המשפחה הזה הולך עוד יותר אחורה מאשר באתר שאני מכיר
פלי
לצפיה ב-'שתי שאלות...'
שתי שאלות...
04/12/2017 | 09:22
3
40
א. נרשמתי לאתר GENI ולא הצלחתי לאתֵר את עץ המשפחה שאתה מכוון אליו.    
    אינני מתמצאת עדיין באופן השיטוט והשמוש בו. האם תוכל להפנותני למייל של
    אילת גורדין-לויתן או לפחות לדף הקישור. 
ב. כפי שכתבתי, את הרשימה של המשפחות  Bleicher u-Bloch שהעלית כאן
    יש לנו רק שעד כה איננו יודעים מהיכן נלקחה. האם תוכל להאיר את עינינו   
    ולכתוב מה מקור הרשימה (כלומר, באיזה אתר למצוא אותה?).
תודה מראש.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
04/12/2017 | 12:19
2
36
לגבי ב. האתר הוא פרטי של פרופסור בארה"ב בקישור הזה:
כל משפחות קרקוב הותיקות
בקישור הזה:
כל המחקר שלו
לדעתי הכל מבוסס על רישומי הקהילה המלאים שהוא השיג
זה קישור לאיש שאת חיפשת וזה: https://www.geni.com/people/Joseph-Blucher/6000000...
לסבא רבא שלו שאותה גברת העלתה ויש שם אפשרות ליצור איתה קשר בלחיצה על שמה
פלי
לצפיה ב-'תודה רבה. אשב באחד הימים הקרובים על ההפניות ואבדוק'
תודה רבה. אשב באחד הימים הקרובים על ההפניות ואבדוק
04/12/2017 | 22:49
1
32
אם אמצא חומרים חדשים או קרובים - אעדכן כאן.
לצפיה ב-'בדף של אילת גורדין לויתן יש גם את המייל שלה'
בדף של אילת גורדין לויתן יש גם את המייל שלה
09/12/2017 | 09:58
14
לצפיה ב-'משפחת זילבר/פרוינד מיאסלו ומקרוסנו, פולין.'
משפחת זילבר/פרוינד מיאסלו ומקרוסנו, פולין.
01/12/2017 | 23:19
25
242
מי פה מחברי הפורום שייך אולי, או מכיר את צאצאי משפחת פרוינד (Freund ) וזילבר (Zilber ) מהעיירות יאסלו (Jaslo) וקרוסנו (Krosno ) שבפולין?
אנחנו (בני דודיי, ארגון הJRI והעומד בראשו, גנטיקאית בשליחותו ועוד אנשים טובים) במירוץ כבר חודשים רבים, אחר תינוקת בת 9 חודשים, שהושלכה עטופה בשמיכה, פתק ובו תאריך לידתה ה 25.11.1941)  ברחובות קרוסנו בקיץ 1942.
"התינוקת" - מריה -  כיום אישה בת 76, אלמנה, אם לבת וסבתא לנכד,  שהחיים גילגלוה לאומסק שבסיביר. היא גדלה וחיה כקתולית לכל דבר.
לדבריה,  חשה כל ימיה, שהיא יהודיה: המראה החיצוני, הלעג והאנטישמיות בשל :"המראה היהודי שלה" ולבסוף הווידוי של הוריה המאמצים (אינם בחייים)  "היו לך הורים יהודים"...
ביוזמתה עברה בדיקת דנ"א. מסתבר, שגם בת דודה אחרת (שלי בוודאות ! בדרגה שלישית)  ערכה בדיקת דנ"א. השתיים נמצאו  עם התאמה , אמנם לא מלאה.
לענין הזיהוי המלא, נרתם ארגון ה - JRI לסייע במסד נתונים, שאינו פתוח לציבור, אלא למי שתרמו עבור הארגון. והוא בקש מגנטיקאית לעזור בזיהוי.
החיפוש כרגע אחרי צאצאי משפחת זילבר - כנראה,אחר קרובים חיים של  אביה של מריה.
הללו היו הוריו של זאב זילבר, שברחו עם בנם הבכור ו4 נכדיהם לרוסיה מיד עם פרוץ ה מלחמה.
זאב זילבר, ואשתו אסתר (לבית פרוינד) עם שני ילדיהם (משה, נ' 1935 ושרה נ' 1937) נשלחו למחנה ההשמדה בלז'ץ.
2 אחים נוספים לחמו בפרטיזנקות, חוו מחנות ריכוז ושרדו. הם הבחרו בתום המלחמה לחיות ב...וינה, שם גם נפטרו.
אחות אחרת עלתה ארצה ב 1929, בהכשרה של השומר הצעיר לקבוץ מרחביה. בעקבות חגיגות 80 שנה לקבוץ, תיעדה את סיפור משפחתה , השמור בארכיון הקבוץ.
אחות אחרת, היא אימו של הסופר ראובן קריץ (חי היום בהיידלברג בגרמניה).
אם אכן נכונים הקשרים, מריה היא בת דודה ראשונה של בנות דודותיי ובני דודיי לבית פרוינד. וכולן בנות דודותיי בדרגה שלישית אנחנו, למרות "הריחוק" - קשורות אלו לאלו מעולה זה שנים.

אשמח - אם משהוא מכיר, שמע, מציע ...את הזילברים היכולים להיות קרוביו של זאב זילבר.

הסיפור המלא עלה לפני למעלה מ 3 שנים בViewMate -(אפשרות תרגומי מסמכים ואיתור אנשים מתמונות) של הJewishGen והשארתיה על שולחן העבודה שלי מאז. .
תמונתה של מריה מקרוסנו הייתה כה דומה לבנות  דודותיי ודודיי בילדותם. בדיקת הדנ"א לא בוצעה על ידי השתיים ובכל זאת...
ולכך נדרש מומחה תמונות, שה JRI נידב. הוא אף אישר את הדמיון

ואם התרגשתי, או הכברתי מילים - מתנצלת - חשבתי שמקרים אלו הם באמת  אגדות.
תודה רבה!
לאה
לצפיה ב-'לא מכיר, אך הסיפור מדהים! נקווה שמישהו יוכל לעזור.'
לא מכיר, אך הסיפור מדהים! נקווה שמישהו יוכל לעזור.
02/12/2017 | 18:55
51
לצפיה ב-'סיפור מעניין, אולם כיצד נוצר ביניכן הקשר?'
סיפור מעניין, אולם כיצד נוצר ביניכן הקשר?
02/12/2017 | 21:56
3
78
מי גילה ומי פנה למי?

כמו כן, אם תוכלי לפרט:
א. מדוע לא נבדקו בנות הדודות מדרגתה? משום שכבר נפטרו או סיבות אחרות?
ב. בתוצאות הבדיקות אצל בנות הדודות מהדרגה השלישית "לא היתה התאמה מלאה", מה זה אומר, שיש קרבה וודאית אך ההסתייגות היא בגלל פער של דור או שאולי כלל אין קרבה?
ג. כיצד בעצם להערכתך מריה קשורה למשפחה? כילידת 1942 אז היא פחות או יותר בדור גיל הילדים של זאב ואסתר זילבר. זה אומר שהוריה אמורים להיות בני הדור של זאב ואסתר, בערך. מה הלאה?
ד. שם אביו של זאב זילבר הוא חיים. כתבת שמחפשים את קרוביהם אז אם יש מידע נוסף - כדאי לפרט.
ה. מה עם דוד יוסט (הגיס של זאב זילבר), בדקתם אפשרויות אצל בני המשפחה?
ו. וכהמשך לסעיפים הקודם: את מי מחפשים בדיוק? שמות\תאריכים\מקומות.
ז. קישורים לחומרים ולסיפור ב JRI - בהחלט יועילו.
לצפיה ב-'משפחת פרוינד (2)/ לדונקישוט1 ולכולם'
משפחת פרוינד (2)/ לדונקישוט1 ולכולם
02/12/2017 | 23:09
2
97
אענה על כל אחד מהסעיפים:
א'. בת דודה אחת יש מדרגתה והיא תבדק השבוע. הערכה הגיעה מארה"ב. ותשלח  לשם.
ב'. בנות הדוד - זו מארה"ב וזו  שכנראה  בת הדוד מאומסק, מריה מתאימות  אך לא מוחלט. יש הרבה יותר מהמשותף ביניהן.. יש אכן פער של  דור.
ג'. מריה כנראה בתם של אסתר (פרוינד)  וזאב זילבר. עשינו פשוט הערכה מדויקת. רק אסתר יכלה להיות אמא, שנשארה לדאבונה בפולין ובגיל הפוריות. גרה בקרוסנו. הפולנים שמצאוה היו מכפר שליד קרוסנו והגרמנים גרשו אותם לעיר. הם הצליחו להימלט עם הילדה והסתתרו בקרוסנו עם הילדה . לטעמי גיבורים. אין הורים אחרים היכולים להיות הוריה. היא הצעירה משני הילדים ה אחרים. הוריה רשמו בפתק את תאריך הלידה שלה.
ד'. מצאתי את קרביו של זאב: הוריו אחיו , גיסתו ושני אחייניו נמלטו לסיביר , בתם המלחמה עלו ארצה לקבוץ מרחביה. פשוט, כי בתם הגדולה של חיים וחיה הייתה שם כבר מאז 1929 וחיכתה להם.
ה'. דוד יוסט ה יה גיסו של זאב. בן ד וד ראשון של אבי ואשתו בת דודה שניה של שניהם... הוא נפטר בשנות השמונים של המאה ה 20. מבני הדור הזה, של הורינו, אין איש. שלוש האחיות שהצליחו לעלות ארצה בטרם השואה ילדו בנים, ורק אחת מהן, מלכה (פרוינד) גרוסמן  ילדה בת. ו...שני בנים. לכן בתה תעשה את בדיקת הדנ"א מחר...ו. בכדי להיות בטוחים עד הסוף, מנסים לאתר ולשמוע אודות משפחתו של זאב זילבר כנראה  האב. זאת מעבר לפרטים המדויקים, שספר "יזכור" של יאסלו מתאר! (הספר הוא לקסיקון של שמות של יהודי העיירה. פרטים גנאלוגיים, עיסוקים , מה עלה בגורלם של כל אחד ואחת, לאן הגרו - הכל שם! מבחינה זו הוא ספר יזכור  ייחודי, לטעמי..
ז'. הסיפור הועלה ב ViewMate לפני כארבע שנים. משום שמדובר בקרוסנו, ומשום שכמה ענפים של משפחת סבתי, בעלי ילדים ונכדים צעירים נספו בעיירה זו ו/או נשלחו לבלז'ץ, "הרחתי" שישי קשר, והשארתי את תמונת הילדה על לוח העבודה!
אנשים הגיבו והאיצו במריה לעבור דנ"א. במיוחד גנאלוגית המתנדבת בJRI.
הגנאלוגית ערבה את סטנלי דיאמונד, המנהל של ארגון הJRI, והוא נרתם לסייע: הJRI פנו אלי, כי, השארתי בFFJG את רשימות המשפחות שאני חוקרת, ואת שמות העיירות בהן הן גרו.
בבדיקה נמצא שהקרבה הגיאוגראפית היא פולין והעיירות יאסלו/קרוסנו. משום שאיני מבינה עד תום ואיני רוצה להסתבך ולסבך - אני מוסרת  את דבריה של הגנטיקאית.
סטנלי דיאמונד שלח נתונים, שיש בידיו על מנת שהחיפוש והאיתור יהיו זריזים וערב גם גנטיקאית.
את מסד הנתונים, ששלח, איני יוכלה להפיץ, כי לא תרמו עבורו. כך אעשה , כי הבטחתי. אבל, הוא מאושש את הכתוב בספר ה"יזכור" ומפרטי זיכרון של כנראה בני הדודים הראשונים  (מישראל) של מריה ושל ילדי בן דוד של סבתי, שהיה היחיד מבין 10 אחיו ואחיותיו, ששרד והיגר לארה"ב.
אגב, נכדתו, היא זו שערכה את בדיקת הדנ"א, בלי לדעת על מריה - אבל, באותה חברה!

השאלות הללו - מיטיבות עמנו, כי הן מחדדות את הפרטים הנדרשים למען הדיוק.
ו..אם תשמעו על זילבר מיאסלו/קרוסנו , כפי שכבר פנו במסרים - נשמח.
תודה,
לאה
לצפיה ב-'תודה על הפירוט,'
תודה על הפירוט,
03/12/2017 | 08:58
1
57
אם כך, כל שנותר הוא להמתין לתוצאות הכנראה החיוביות של בדיקת ה DNA האחרונה שהזכרת, ולהמתין כמה חודשים עד שהכל יתועד דוקומנטרית... 

להלן לא ציינתי פרוינדים מספר יאסלו כי רבים המה, אולם לא נזכרים זילברים נוספים, למעט המוסמן בקו תחתון (שאינני יודע אם קשור למשפחה, אולי דרך חיים אביו של זאב):

Elimelech Freund
He was a modest man and a non-talker. He instructed yeshiva students and was clean dressed. He was a good-natured person and avoided gossip. He kept his distance from community affairs. He was a follower of Rabbi Mandil and prayed at his study center.
He lived on Karmelicka Street and had a leather and shoe store. He was well off. His wife was Chaya a native of Dembice. Her maiden name was Taub. They had six daughters and three managed to reach Palestine. The oldest Miriam was married to Dawid Just (Tzutzkenbaum) and they left for Palestine in the thirties and live in Tel Aviv. The Third daughter Tzipora was a member of the Mizrahi daughters group in Jaslo and left for Palestine in 1933 when she married Meir Shilat (see previous chapters). The fourth daughter married LI.Grossman, from a Hassidic family, presently a builder and they live in Tel Aviv. The second daughter Esther married the son of Chaim Zilber. The two youngest daughters Bat Sheva and Riwkah shared the fate of the Jewish community of Jaslo.

Chaim Zilber
He was a known timber merchant. He was fair and honest in business and very observant. He prayed at the synagogue and lived all his life on Kosciuszko Street.
[Page 186]
He also devoted time to the community in spite of the fact that he managed a big glass factory. He was very active in the community and assisted various charitable institutions. He was elected to the community council prior to WWII on the Zionist ticket. The council selected him to be the head of the community a position he held until the Germans entered the city.
He managed to leave the city at the last moment with his wife Julia, (Hamershlag from home in Nowy Targ) and daughters. They reached the city of Lemberg where all died as a result of infectious diseases in 1942 .

Israel Plotzker, attorney
He was the oldest son of Henoch Plotzker and graduated as one of the youngest and brightest lawyers. He was a very popular person and mingled with the people. He was a Zionist as a youngster and continued these activities. He organized the “Hashomer” youth organization in Jaslo and headed it for many years. He was also very active in communal affairs and participated in many fund drives notably for matzot for Pessah for the poor, and other needy causes.
He married the daughter of Chaim Zilber of Sanok who was wealthy and respected. The latter was also the son in law of Shlomo Berger. The family left Poland with the outbreak of WWII and reached Russia. Three years ago the family arrived in Palestine with their only son. They settled in Jaffa where he received a position in the tax department.

Naphtali Zilber
...........................................

כך שאם ישנם זילברים נוספים מיאסלו\קרוסנו (קרובי האב) אשר לא נזכרו בספר יאסלו, הרי שהם אמורים להופיע במידע ששלפת מ JRI, - אם אני מבין נכון, גם שם מופה כבר העץ המשפחתי ומכאן הקשר לנכדת בן דוד סבתך היחיד ששרד והיגר לארה"ב.

המפליא בסיפור הוא שנכון לעכשיו לא היו עם זאב ואסתר זילבר שום עדים ו\או בני משפחה כדי לחלוק עמם את דבר ההריון והלידה. הרי 2 ילדים נפטרו עוד לפני כן.
בנוסף, מהדברים עולה כי גם לא היה קשר באמצעות מכתבים וכדו', מפני שאם היו התכתבויות - לכאורה היה אמור אולי להירמז בו הענין הזה.

ייתכן שישנו מקום להפעיל חוקר מקומי בקרוסנו, לנסות לדלות מידע משכני\מכרי\קרובי ההורים המאמצים (שלכאורה כבר הלכו לעולמם) בכדי לשמוע פרטים על איסוף\אימוץ מריה, וגם לנסות ולאתר את מקום הימצאם של אסתר וזאב בתקופה שהיו בקרוסנו. הרי אסתר היתה בהריון וילדה בשיא המלחמה.
מה לגבי יהודים אחרים שהתחבאו בקרוסנו באותה עת, ניסית לאתר משפחות נוספות?

בנתיים.... בהצלחה!
לצפיה ב-'פרוינד (3)'
פרוינד (3)
04/12/2017 | 09:51
44
תודה רבה על הפירוט.
ספר יאסלו נמצא אצלי, מאז ילדותי, עת אבי קבל אותו מארגון יוצאי יאסלו, כנראה באחת האזכרות בהן השתתף.
הספר תורגם לאחרונה לאנגלי ואף הודפס באנגלית.
"מכירה" את כל הנפשות שהזכרת וכן את כל הפרוינד המוזכרים - כלם קרובים בדרגה זו או אחרת לאבי, כולל בני יוסט המופיעים בספר.
דוד יוסט היה בן דוד מדרגה ראשונה של אבי, ואני זוכרת אותו.
בקרוסנו נמצאו מספר תינוקות, שנותרו ברחובות. חלקם נאסף ע"י הכנסיה וחלקם ע"י הפולנים.
בארגון ה - JRI יש ניסיונות מקיפים לאתר את משפחותיהם.

גם ביאסלו גרים היום אנשים בני 70 פלוס מינוס שגדלו אצל פולנים, נשיאו ליהודים/יות, ועתה מנסים לגלות את זהותם.
סיפור כואב מאד.

לצפיה ב-'תמונת מריה ואמה(? )אסתר (לבית פרוינד )זילבר-האם יש דמיון?'
תמונת מריה ואמה(? )אסתר (לבית פרוינד )זילבר-האם יש דמיון?
04/12/2017 | 17:13
16
76
מה אתם אומרים? האם יש דמיון?
מימין, תמונתה של מריה (שיער ג'ינג'י) ואולי אמה, אסתר פרוינד זילבר.
אשמח לתגובות.
תודה,
לאה
לצפיה ב-'אני חושבת שהם דומות. במיוחד בפה ובשפתיים'
אני חושבת שהם דומות. במיוחד בפה ובשפתיים
05/12/2017 | 15:25
1
17
לצפיה ב-'תמונת מריה ואמה(?)'
תמונת מריה ואמה(?)
05/12/2017 | 16:10
27
אכן דומות בפה ובשפתיים.
תודה, לובה.
לצפיה ב-'דומות מאוד.'
דומות מאוד.
05/12/2017 | 15:56
1
17
לצפיה ב-'לפגי 11'
לפגי 11
05/12/2017 | 16:13
27
חושבת כמוך.
לצפיה ב-'התמונות - הסבר קצר לשואלים בפרטי.'
התמונות - הסבר קצר לשואלים בפרטי.
05/12/2017 | 17:58
11
31
למי שלא כ"כ היה ברור -
אסתר פרוינד זילבר - תמונה שנשלחה אלי מזמן מבת דודתי .
תמונת מריה נשלחה כנראה על ידה.
את העמדתן יחד ערך סטנלי דיאמונד מנהל הJRI לטובת המחקר.
לצפיה ב-'קטונתי מלהכריע בסוגיית-הדמיון, שלעיתים מתעתעת'
קטונתי מלהכריע בסוגיית-הדמיון, שלעיתים מתעתעת
05/12/2017 | 18:18
10
31
אך מה שמשך את תשומת-ליבי בתחילה היה מבנה-הסנטר המחודד, המשותף הן למריה והן לאימה(?) אסתר. 

אגב, לאה, הזכרת במסגרת הסיפור המדהים הזה 2 צאצאים, שהתגלגלו בסופו של דבר לווינה, ונפטרו שם. האם ידוע בוודאות שלא היו להם צאצאים? אם לא, האם נעשה ניסיון לאתר מידע בווינה?
לצפיה ב-' צאצאים בוינה'
צאצאים בוינה
05/12/2017 | 19:51
9
42
אין לי כל מושג מה קרה לגברים הללו.
את הידיעה שהם לאחר השואה עברו לגור בוינה, הבינותי מהארכיבאית של קבוץ מרחביה, אליו עברו לגור הוריהם, אח אחד ומשפחתו, שניצלו. בקבוץ כבר גרה אחותם גיטל.גיטקה.
אהרון ושלמה זילבר.
זה היה שמם.
מעולם גם לא חקרתי בוינה...
אני מחכה לתיעוד בכתב של הזכרונות של גיטקה, כפי שנגבו בקבוץ. החומר עתיד להגיע עם הדואר.
על נפלאותיו ... לא כאן.

האם את יודעת, איך לחפש את האחים הנ"ל, את צאצאיהם - אם היו?
תודה שרי - על תשומת הלב, האבחנה  והדיוק!
לאה
לצפיה ב-'האם ידועים לך פרטיהם של האחים בווינה? '
האם ידועים לך פרטיהם של האחים בווינה?
05/12/2017 | 21:15
8
35
מעבר לשמות - האם ידוע מתי נפטרו ו/או כל מידע אחר? ע"פ רוב מידע מהעשורים האחרונים די קשה למצוא ברשת, אבל אפשר כנקודת-מוצא ראשונית לנסות לאתר אי אילו פרטים כדי להרחיב את היריעה, מה שיסייע ויקל אולי לאתר צאצאים.

לא סביר שתוכלי לאתר הולדת-צאצאים ברשת, שכן רישומי-הלידות בקהילה היהודית הוא נכון לעכשיו הוא עד 1911, אבל פנייה אל הקהילה היהודית עשויה להועיל. לשם כך עדיף לפנות אליהם עם כמה שיותר פרטים. 

אם יש ברשותך פרטים נוספים אודות האחים, אנא העלי אותם. בינתיים אנסה לאתר מידע.   

לצפיה ב-'ועוד משהו, שאיני בטוחה שהבנתי'
ועוד משהו, שאיני בטוחה שהבנתי
05/12/2017 | 21:19
40
האם ידועים לך שמות-ההורים של השניים בווינה ואלה שעלו ארצה? 
לצפיה ב-'פרטי האחים לבית זילבר'
פרטי האחים לבית זילבר
05/12/2017 | 22:47
6
66
שם האב: חיים זילבר (יליד יאסלו, בה גם גר )
שם האם: חיה
אחיהם: יצחק, בנו צבי גר בקריות שליד חיפה. שהה ברוסיה בעת המלחמה. מעבר לפרטי שמות משפחתו הגרעינת לא ידע להוסיף.
**ההורים, (חיים וחיה , היו הורים ל 4 ילדים) - יצחק ועוד 3 ילדים,  נמלטו למזרח ושהו בהרי אורל.
עלו ארצה בתום המלחמה.
אחות: גיטל./גיטקה  זילבר - חברת קבוץ מרחביה.
אחות: רחל (זילבר) רייפר -אם לארבעה (ביניהם הסופר ראובן קריץ , כיום חי בהיידלברג)

זאב - ניספה עם אשתו אסתר (לבית פרוינד) עם ילדיהם: משה(1935), שרה (1937) השערה: מריה היא בתו השלישית (1941)

שני האחים בוינה:
אהרון, שלמה זילבר (Zilber ) - עברו את השואה במחנות, לחמו בפרטיזאניקות. השניים חזרו לחיות בוינה.
ההורים עם גיטקה נסעו לוינה בכדי לנסות לשכנעם לעלות ארצה, (ממש בתום המלחמה) השניים סרבו.
לא ידוע על משפחתם ו'או צאצאיהם, אם היו.

ומראש-
תודות אלפיים.
לאה
לצפיה ב-'חיים וחיה זילבר'
חיים וחיה זילבר
06/12/2017 | 15:49
2
36
כן הם היו בבאורל?!?
כמדומני שלפי המסמכים שאת העלית הם היו בטשקנט?!?.

משום שאיני קוראת אותיות קיריליות...
האם תוכלי להסביר מה נאמר שם עליהם?
רוב תודת לובה,
לאה
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
07/12/2017 | 10:59
1
28
הי לאה. זה כרטיסים של מופנים מ 1942.
אין יותר מידי פרטים.
חים זילבר
שם האב: אהרון
שנת לידה: 1879
מקום מגורים לפני מלחמה : Jaslo פולין
מקום מגורים בזמן המלחמה : Samarkand אוזבקיסטן

חיה זילבר
שנת לידה: 1873
מקום במלחמה: Jaslo , פולין
מקום מגורים בזמן המלחמה : Samarkand אוזבקיסטן

לצפיה ב-'תודה רבה, לובה. '
תודה רבה, לובה.
07/12/2017 | 13:23
22
היי לובה,
אימות כה מדוייק, רק ממך! 
תודה,
לאה
לצפיה ב-'ווינה'
ווינה
06/12/2017 | 19:14
1
61
לאה, ראשית שאלה כללית: האם במסגרת החיפושים נעשה ניסיון לבדוק מה קיים בשירות-האיתור של באד ארולסן (ITS)? אולי מי מבני-המשפחה חיפש את האחרים, ואפשר לשאוב משם עוד מידע. זה נראה לי קריטי אם לא נעשה עד כה.

אשר לווינה, ככלל, השם מופיע בד"כ בתצורה SILBER ולא ZILBER (אם כי תמיד כדאי לציין את 2 התצורות בתכתובות, כידוע לנו). לצערי איתרתי כרגע רק פרטי-קבורה של מישהו בשם סלומון זילבר. הוא נפטר בשנת 1983, בהיותו בן 69. לפיכך אפשר להניח שנולד לערך בשנת 1914. האם זה הגיוני? ע"ס מעט התאריכים שרשמת זה עשוי להתאים. 

לצערי לא הצלחתי לאתר צילום של המצבה. רישומים מהשנים הללו לא מצויים ברשת. בכל מקרה רישומי-הקבורה אינם מכילים בד"כ את שם-האב, וכדי לבחון באם המדובר בסלומון זילבר "שלך", כדאי לפנות אל הקהילה היהודית, ע"מ שינסו לאתר את רישום-הפטירה שלו. שם ע"פ רוב (אם כי לא תמיד ביחס לכאלה שלא נולדו בווינה) נרשם שם-האב. 

בקישור של הקהילה היהודית בתפריט למעלה תחת About מופיע Departments. בעבר היה רק ארכיון, אך כיום יש בנוסף על הארכיון גם מחלקת רשומות. איני יודעת מי מהם אמור להחזיק בתעודות הרלוונטיות. בכל מקרה מומלץ לספר להם את הסיפור כמות שהוא, ולבקש שיעבירו אל מי שעשוי לסייע.. מניסיוני עם האוסטרים, הם לא ימהרו לספק לך (גרסה עדינה ל-"יסרבו בכל תוקף") פרטים אודות צאצאים, אם יש כאלה. לפיכך, לצד התחינה של לנסות לאתר צאצאים של 2 האחים, "האצילי מסמכותך", וכתבי להם משהו בנוסח: "אנא, הרגישו חופשיים להעביר את הדוא"ל שלי למי שעשוי לסייע ו/או ישירות לצאצאים של מי מהאחים, אהרן ושלמה זילבר". הנה הקישור לאתר של הקהילה היהודית בווינה: 

במקביל, מכיוון שבצילום שצירפתי מופיעים הפרטים המדויקים של הקבר, את יכולה לנסות לפרסם בקשה בסיג של הג'ואישג'ן, אולי מישהו יאות לצלם עבורך את המצבה של סלומון זילבר, בתקווה ששם-האב יהיה רשום עליה, ותוכלי לדעת אם המדובר אכן בסלומון "שלך".

אנסה לבדוק בין יתר האוצרות האוסטרים שלי אם ניתן לאתר עוד משהו רלוונטי.

מחזיקה לך אצבעות,
שרי.
לצפיה ב-'איזו תגלית!! תודה שרי'
איזו תגלית!! תודה שרי
06/12/2017 | 20:32
52
אנסה את כוחי באתר של וינה. אפעל לפי הוראותייך.
נראה מה אעלה בחכתי.

תודה גדולה, שרי!
לאה
לצפיה ב-'משפחת זילבר'
משפחת זילבר
29/12/2017 | 01:37
2
19
בסיפור של לאה יש קצת בלבול. זאב זילבר אינו אח של רחל גיטקה שלמה ואהרון. זאב זילבר אינו בן של חיים וחיה. גם ראובן קריץ אינו בנה של רחל זילבר. הוא היה נשוי לבת של רחל. היו לה 3 ילדים. לא ארבעה

לצפיה ב-'משפחת זילבר (2) נשמח לתיקוניך'
משפחת זילבר (2) נשמח לתיקוניך
29/12/2017 | 05:51
1
15
אורי,
כך נכתב  בזכרונת שכתבה גיטקה.
במרבית הדברים דייקה, וכן בספר היזכור של קהחלת יאסלו.
אשמח אם תוכל לתקן ולדייק.
תודה,
לאה
לצפיה ב-'משפחת זילבר'
משפחת זילבר
11/01/2018 | 01:06
10
לאה, בבקשה תיצרי איתי קשר. איבדתי את כתובת המייל שלך.
לצפיה ב-'כתבי היד- מבט של החיים היהודיים בארץ במאה ה- 19 '
כתבי היד- מבט של החיים היהודיים בארץ במאה ה- 19
04/12/2017 | 12:39
135
מחומרים שהתפרסמו לאחרונה עולה כי עשרות אלפי יהודים חיו בישראל הרבה לפני הצהרת בלפור
מחומרים ארכיוניים שנסרקו ותורגמו לאחרונה עולה כי עשרות אלפי יהודים חיו בארץ שהיא כיום מדינת ישראל, כבר ב-1830, קרוב למאה שנה לפני הצהרת בלפור.
בפעם הראשונה, נמצא מעדויות דוקומנטריות שזמינות לציבור כעת, כי הייתה נוכחות משמעותית של יהודים בארץ הקודש. במפקדים שנערכו ע"י הנדבן הידוע, סר משה מונטפיורי נמצא מידע אישי ומשפחתי מפורט, כולל מקצועות וארצות מוצא של 25,535 משפחות יהודיות, ובנוסף 968 משקים חקלאיים, מוסדות דתיים, חינוכיים וארגוני רווחה שהיו לתושבים אלו.
מפקדים אלה, בנוסף למסמכים שונים של מונטפיורי, מספקים עדות מרשימה על העקשנות בה נאחזו יהודים אלו במחוז המוזנח והעני של האימפריה העות'מנית המתפוררת. ממפקדים אלו, בצרוף מסמכים נוספים מציגים את התמודדותם עם העוינות של שכניהם הקרובים, סכסוכיהם עם שבטי בדואים הפראיים. ובנוסף  רעידות אדמה קשות, מגפות חוזרות ונשנות ולחץ להמרת דת של מיסיונרים נוצרים. ובכל זאת מספרם עלה וצמח.
כתבי היד, אשר חושפים עבורנו מבט סוציולוגי וגנאלוגי של החיים היהודיים באזור במאה ה- 19, כתובים במגוון כתבי יד. דפים רבים קשים בקריאה, ובגלל שחסר אינדכס, הרי שהחיפוש יכול להיות מתסכל, במיוחד שהאיות של השמות ושמות המשפחה, שמות הערים ואפילו שמות המדינות, השתנה לאורך התקופה.
קרן מונטפיורי, אשר מחזיקה בכתבי יד אלו, מכריזה כי אחרי עבודה מאומצת שנמשכה כ- 9 שנים, נשלמה סריקתם ומפיתוחם של כל כתבי היד, ותרגומם לאנגלית. ועתה הם זמינים באתר בצרוף מנועי חיפוש מתוחכמים באנגלית ובעברית להקלת השימוש.

לוציאן גוביי, יו"ר קרן  מונטפיורי אמר : "הקרן מכריזה בגאווה על הניגשת כתבי יד אלו, בפעם הראשונה, לציבור החוקרים דוברי האנגלית ודוברי העברית. יש לברך את המתנדבים הרבים עסקו במשך 9 שנים בעבודה המדוקדקת הזו על הישגם המשמעותי.
לצפיה ב-'עזרה בחיפוש חוקר מישפחות KALSKI . JASTRZEMBSKI'
עזרה בחיפוש חוקר מישפחות KALSKI . JASTRZEMBSKI
03/12/2017 | 11:09
57

POLIN TOWN SOBOTA. PIONTEK REGION LODZ
חוקר על המשפחות מעיירות האלה

יואל דרורי
לצפיה ב-'שורשים בחב"ד'
שורשים בחב"ד
30/11/2017 | 08:49
2
149
שלום, אני מנסה למצוא את הקישור בין כמה דורות אשמח לעזרה.

בספר תולדות מש' הרב מלאדי מופיע בעמ' 60 :
הרב יוסף יהודא ליב משיוף - הוא מוזכר בתור דור שני.

מה הקישור בינו לבין הרב מלאדי? מחבר ספר התניא?

תודה רבה.
לצפיה ב-'מנוחה רחל'
מנוחה רחל
30/11/2017 | 12:00
89
מנוחה רחל הייתה ביתו של דב בר בנו של בעל התניא. דב בר נקרא גם "האדמו"ר האמצעי" בעלה של מנוחה רחל היה כולי סלונים
לצפיה ב-'הוא לא היה צאצא לבעל התניא'
הוא לא היה צאצא לבעל התניא
02/12/2017 | 21:36
52
רק בדורות מאוחרים, המשפחות התחתנו.
שים לב לאמור שם בעמוד 37:
"הבאים להלן הם ראשי בתי אבות המשפחה, אשר בהמשך השרשרת יבואו אלה שהתחתנו עם המשפחה ושלשלת היחש שלהם הלאה".
לצפיה ב-'חיפוש קרוב משפחה'
חיפוש קרוב משפחה
29/11/2017 | 20:31
159
שכחתי להוסיף שנולד בראדום בפולין .
לצפיה ב-'חיפוש קרוב משפחה'
חיפוש קרוב משפחה
29/11/2017 | 20:29
1
127
שלום רב אני יודעת שהאדם בשם Henk Guttman ניצל בשואה ,היכן אוכל למצוא אותו?אין לי כבר את לשאול..רק בעזרתכם
לצפיה ב-'מה שמות הוריו של הנק גוטמן?'
מה שמות הוריו של הנק גוטמן?
29/11/2017 | 23:33
40
לצפיה ב-'רצה לבטל ולרשום שוב'
רצה לבטל ולרשום שוב
29/11/2017 | 09:56
56
לצפיה ב-'רשימות תושבים בישראל'
רשימות תושבים בישראל
26/11/2017 | 19:34
3
300
זכור לי כי יש רשימות תמיכה של אחד העשירים היהודים ביהדות הארץ ובהן פרטי מקבלי הסיוע, כמקור מידע לתושבי הארץ במאה ה-19. מי יכול לכוון אותי?
תודה
פלי
לצפיה ב-'מפקדי מונטיפיורי'
מפקדי מונטיפיורי
27/11/2017 | 11:45
2
83
לצפיה ב-'תודה על התזכורת'
תודה על התזכורת
27/11/2017 | 22:19
1
50
לצפיה ב-'מפקדי-מונטיפיורי הם מפקדים, הם אינם רשימות של מקבלי-סיוע'
מפקדי-מונטיפיורי הם מפקדים, הם אינם רשימות של מקבלי-סיוע
27/11/2017 | 22:24
62
לצפיה ב-'משפחת אהרונסון מזיכרון יעקב'
משפחת אהרונסון מזיכרון יעקב
22/11/2017 | 18:53
26
467
שלום לכולם,
אחרי זמן רב שלא כתבתי, התאספו גילויים רבים וחדשים במחקר השורשים שלי.
למעשה גיליתי שרבים מהנהגת המדינה, צמרת הצבא, מדענים , מוזיקאים, ציירים ואמנים ידועי שם בארץ ובעולם, הינם מיוצאי חלציו של סבא גדול משותף משושלת משפחת הברון גינזבורג (מצד אמו)  אשר חטא בריבוי נשים ובהולדת אין ספור ילדים. הוא התגורר לסרוגין ופעל במרחב העצום שבין סין במזרח וגרמניה במערב ורומניה בדרום. האיש אף התגורר זמן מה במהלך המאה ה-19 בארץ ישראל - ב ארבעת ערי הקודש (שבהן הוא הקים כמה שושלות)  אך חזר למזרח אירופה ושם גם נפטר כנראה ב-1936 באחת מהחוות החקלאיות שלו ברומניה. 
הוא היה גם איש מאוד אידיאולוגי ואשר חתר תחת המשטרים המלוכניים של אירופה -רוסיה הצארית והאימפריה האוסטרו הונגרית. רבים מבניו ובנותיו עלו ארצה עם הבילויים בעליה הראשונה. בעליות השנייה, השלישית, רביעית וחמישית עלו רבים מנכדיו וצאצאיהם מאכלסים את המושבות והקיבוצים בארץ.
רבים אחרים מצאצאיו פנו להתיישבות בארה''ב, קנדה, ארגנטינה, אוסטרליה, דרום אפריקה וכו...
בזכרון יעקב ובראשון לציון מתגוררים גם כן מצאצאיו. לאחרונה גיליתי שבני משפחת אהרונסון מזכרון יעקב ( וזאת אינה המשפחה היחידה שם ) הינם צאצאיו הישירים. אותו רחוב המייסדים מאוכלס עלידי רבים מצאצאיו .
לצפיה ב-'אני מצרף תמונות של האיש'
אני מצרף תמונות של האיש
22/11/2017 | 19:00
1
121
לצפיה ב-'אפריים פישל אהרונסון'
אפריים פישל אהרונסון
22/11/2017 | 20:18
113
האיש בתמונות  שצרפתי הוא אביו של אפריים פישל אהרונסון.. הוא שינה שמות ושמות משפחה מאז שערק כילד חטוף מצבא הצאר
וזאת תמונה של בנו אפריים פישל אהרונסון
לצפיה ב-'מעניין מאוד, האם תוכל לפרט את הקשר של האהרונסונים?'
מעניין מאוד, האם תוכל לפרט את הקשר של האהרונסונים?
22/11/2017 | 21:52
72
לצפיה ב-'ברוך שובך מצטרפת לארנון'
ברוך שובך מצטרפת לארנון
22/11/2017 | 22:19
22
95
מעבר למשפחת אהרונסון, האם תוכל לציין משפחות נוספות שהן צאצאיות ישירות של הברון גינזבורג? השאלה מתייחסת בעיקר לצאצאים שעלו ארצה בעליות השונות. 
לצפיה ב-'הוא גם הסבא רבא שלי'
הוא גם הסבא רבא שלי
23/11/2017 | 06:08
21
118
תודה רבה למברכים. ייתכן שרי שאת עצמך צאצאית שלו מבלי לדעת מאחר שהאיש שינה שמות . אני כרגע לא זוכר את העץ שלך והמחקר עדיין בעיצומו. גם משפחת פייקוביץ' מכפר תבור היא מצאצאיו. ראובן פייקוביץ שנולד בגרודנו הוא נכד שלו. אמו של ראובן רחל לאה פייקוביץ' היא בת שלו...
ישראל לוליק פיינברג (אביו של אבשלום )הוא בן שלו ..יש עוד רבים מאוד בארץ ובעולם. אמו היא האחות של הברון יוסף גינזבורג ולכן הוא שייך לשושלת זאת מצד אמו...
מרגש אותי לדעת שאבשלום פינברג ושרה גיבורת ני''לי היו בני דודים ראשונים של אבי...
לצפיה ב-'אפריים פישל אהרונסון '
אפריים פישל אהרונסון
23/11/2017 | 06:15
7
93
אם לא ציינתי אז אפריים פישל אהרונסון (אביה של שרה אהרונסון) הוא הבן של אותו סבא גדול.
אני מצרף תמונות של ישראל פיינברג ואפריים פישל לצד תמונות אביהם
לצפיה ב-'בעץ משפחה בג'ני, אשר מנוהל על ידי בן משפחת אהרונסון'
בעץ משפחה בג'ני, אשר מנוהל על ידי בן משפחת אהרונסון
23/11/2017 | 09:11
6
89
מופיע אביו של אפריל פישל אהרונסון בשם אהרון אהרונסון, עם אותה תמונה שפרסמת פה. האם אתה טוען שאותו אהרון אהרונסון (לא האגרונום המפורסם, אלא הסבא שלו) הוא הברון גינזבורג? אנא, עזור לי להבין, אני קצת מבולבל...
לצפיה ב-'האבא של אפריים אהרונסון'
האבא של אפריים אהרונסון
23/11/2017 | 09:31
5
97
אכן האבא של אפריים אהרונסון. הסבא רבא המשותף היה חי במחתרת והחליף שמות רבים. אהרון הוא רק שם אחד שלקח. מן הסתם זאת הסיבה שלקח לי זמן רב לעלות על התגלית הזאת. נחת עלי מבול של אנשי שם שהם צאצאים משותפים של אותו סבא. יש לי בת דוד קשישה שסיפרה לי ואני מוכן להוכיח את האמת הזאת באמצעות בדיקות DNA (מצידם). 
בין ההמונים שהתגלו לי כקרובי משפחה, גם סבתו של  יצחק רבין לאה (אם אביו נחמיה) שגם היא בת של אותו סבא רבא. מצאתי דמיון  בין רבין הנער לאלכסנדר אהרונסון הנער בתמונות המצורפות
לצפיה ב-'אכן, מעניין יהיה לאמת את הסיפור הזה באמצעות בדיקת DNA'
אכן, מעניין יהיה לאמת את הסיפור הזה באמצעות בדיקת DNA
23/11/2017 | 09:47
48
לצפיה ב-'שושלת הברון גינזבורג'
שושלת הברון גינזבורג
23/11/2017 | 09:54
3
109
ואכן אמו של האבא של אפריים פישל היא מאצולת גינזבורג. כלומר בעורקי זורם דם של אצולת גיזבורג. רמז קטן מצוי במכתב המצורף שנשלח לבת דוד של אבי חנה דריזנשטוק לבית וויכנסקי
לצפיה ב-'מרתק!'
מרתק!
23/11/2017 | 10:10
2
74
תוכל להבהיר יותר?

אביו של אפריים פישל אהרונסון קשור לברון מגינזבורג. כיצד?

תוכל לתת רשימה של שמות ילדיו (אילו שידועים לך כמובן)? שמות נוספים בהם השתמש?
לצפיה ב-'אהרון דוד גורדון'
אהרון דוד גורדון
23/11/2017 | 10:24
1
86
הסבתא של אפריים פישל היא מאצולת גינזבורג - הדודה של הברון דוד גינזבורג.
נכד אחר שלה היה אהרון דוד גורדון (א''ד גורדון -מסתבר שאף הוא אח של סבא שלי) להלן דברים  שכתבה בתו יעל גורדון אודות הקשר לאצולת גינזבורג.
גם משה ומאיר סמילנסקי מראשון לציון הם בניו. כאמור האיש היה מחתרתי והיה חי תחת שמות מזוייפים עד סוף ימיו...
לצפיה ב-'סופיה גינזבורג'
סופיה גינזבורג
23/11/2017 | 10:32
74
סליחה הטקסט בהודעה הקודמת לא נכתב עלידי יעל בתו של א''ד גורדון אלא עלידי סופיה גינזבורג הבת של הברון דוד גינזבורג שהיה בן דוד ראשון של א''ד גורדון. בטכסט מתייחס לחווה שאותה ניהל האבא של א''ד גורדון -אותו סבא רבא שלי שאמו הייתה הדודה של הברון דוד גינזבורג...
לצפיה ב-'תודה על המידע המרתק, ועוד קצת שאלות'
תודה על המידע המרתק, ועוד קצת שאלות
23/11/2017 | 18:29
12
78
אגב משפחת פייקוביץ', למיטב זכרוני זו המשפחה שמקשרת בינך לביני. אצלי הקשר הוא עקיף, ואיני צאצאית ישירה של המשפחה. אחת מהאחיות של סבתי (משפחת ברד"ש) נישאה לבן-הדוד של יגאל אלון (פייקוביץ'). 

אשמח אם תבהיר מעט מספר סוגיות:

מה שמו הפרטי של הברון גינזבורג שאתה מתייחס אליו בשרשור?

אתה מציין שבעצם אימו של הברון היתה אחותו של הברון יוסף גינזבורג. האם אתה יודע את שמה הפרטי ואת שם-משפחתה לאחר נישואיה?

הזכרת מחקר בנושא. האם הכוונה למחקר הגנאולוגי שלך, או שמא נערך מחקר כלשהו בנושא? אם נערך מחקר כלשהו, האם תוכל להרחיב מעט אודות מי שמבצע את המחקר, מטרות-המחקר, וכו'? אם אני מבינה נכון, עדיין לא בוצעו בדיקות DNA, לפחות לא באופן נרחב בקרב אלה שמתייחסים אל הברון, או שמא השמות שהזכרת מיוחסים לברון בעקבות בדיקות DNA שכבר בוצעו?

האם קיים עץ-משפחה המפרט, ולו חלקית, את צאצאיו של הברון או, לחילופין, רשימה של שמות-משפחה המיוחסים לצאצאי-הברון? 

לסיום, פיקנטריה: באזכורים אודות משפחת הברונים גינזבורג מוזכרים, פעמים רבות, קשריהם העסקיים עם משפחת דה פוליאקוף (פוליאקוף), ששלטו בעניינים של מסילות-הרכבת ברוסיה. לא התעמקתי בכל הענפים של משפחת דה פוליאקוף, אלא ניסיתי להתמקד בענף שמעניין אותי, זה של שמואל דה פוליאקוף. אגב, במשפחתו של שמואל דה פוליאקוף, שכונה "מלך-הרכבות", היה קשר משפחתי לברון הירש ומשפחתו.

הסיבה להתעניינות שלי היא שאחד מצאצאיו של שמואל, דניאל דה פוליאקוף, נישא לצאצאית ברד"שית. סיפור שמתרקם לו כבר מספר שנים, והניב פרטים מרתקים, תמונות מדהימות ואף קשרים מיוחדים. אני מקווה לאתר תיעוד רלוונטי, על אחת כמה וכמה לאור העובדה שיש לי יסוד להאמין שהענף הזה נקשר ישירות לברד"שים שלי. 

שוב תודה על המידע המרתק!
שרי
לצפיה ב-'אני רואה ע"פ התמונות בשרשור הראשוני '
אני רואה ע"פ התמונות בשרשור הראשוני
23/11/2017 | 19:01
11
62
שהמדובר בסולומון גינזבורג. האמנם?
לצפיה ב-'שמו המקורי היה חיים בר וויכנסקי'
שמו המקורי היה חיים בר וויכנסקי
23/11/2017 | 20:12
10
72
אבל מסיבות שונות הוא שינה את שמו לשמות רבים אחרים. אמו היא משושלת גינזבורג -אחות של הברון יוסף גינזבורג. שרה דה גינזבורג בת גבריאל יעקב גינזבורג מויטבסק. הסיפור על בניית מסילת הרכבת הטרנס סיבירית נשמע מוכר והסבא רבא שלי לקח חלק פעיל בבניית המסילה . הוא סיפק את העצים. נוסף לחוות חקלאיות שהיו לו ברחבי מזרח אירופה, הוא גם עסק בעסקי יער ובתעשיית הבורסקאות (עורות ופרוות) .
בחוות שלו הוא גידל בקר לבשר, וכן היה בעל שדות חיטה נרחבים.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
23/11/2017 | 21:27
3
33
לצפיה ב-'בדיקת DNA - Y'
בדיקת DNA - Y
25/11/2017 | 09:00
2
86
בינתיים האהרונסונים הסכימו לעשות בדיקת -Y כרומוזום . נמתין לתוצאות..
לצפיה ב-'אנא עדכן כשיגיעו התוצאות'
אנא עדכן כשיגיעו התוצאות
28/11/2017 | 11:32
1
20
לצפיה ב-'כן כמובן'
כן כמובן
28/11/2017 | 22:16
11
לצפיה ב-'נשמע פנטסטי, אבל'
נשמע פנטסטי, אבל
25/11/2017 | 22:44
5
89
משפחתו של גבריאל יעקב, תועדה בכמה וכמה ספרים.
לפחות משנת 1873, ועד 1935.
באף אחד מן המקורות, לא מוזכרת הבת שרה.

לצפיה ב-'אני לא סגור לגבי השם שלה'
אני לא סגור לגבי השם שלה
26/11/2017 | 07:26
4
74
אני לא סגור לגמרי לגבי השם שלה אבל היא נולדה בויטבסק .  לגבריאל יעקב היו ילדים  מנשים שונות . היו לו גם בנות וייתכן שלבנות היו  שמות  נוספים
לצפיה ב-'אהרון דוד גורדון'
אהרון דוד גורדון
26/11/2017 | 09:17
3
90
אגב: אהרון דוד גורדון (א''ד גורדון) גם הוא משושלת גינזבורג ועובדת היותו בן דוד של הברון דוד גינזבורג ומשושלת גינזבורג מתוארת בהרחבה בספר על תולדותיו שיצא זה מכבר :
" העורג - סיפור חיו של א''ד גורדון"  שכתבה גלילה רון פדר עמית. עובדת היותו משושלת גינזבורג ידועה לחוקרים. יחד עם זאת לא תמצא את א''ד גורדון בעץ שושלת היוחסין של משפחת גינזבורג...

לצפיה ב-'בדיקת DNA'
בדיקת DNA
09/12/2017 | 21:06
2
13
נערכה בדיקת -Y כרומוזום ביני לבין נכד ישיר של אהרונסון (נכד של אח של אהרון אהרונסון) . עכשיו צריך להמתין בסבלנות לתוצאות בערך בין חודש לחדשיים...
לצפיה ב-'נמתין בסבלנות, ונקווה שלא תשכח לעדכן אותנו.'
נמתין בסבלנות, ונקווה שלא תשכח לעדכן אותנו.
09/12/2017 | 21:28
1
5
לצפיה ב-'כמובן!!!'
כמובן!!!
09/12/2017 | 21:33
5
לצפיה ב-'חיפוש קרובים מתקופת השואה'
חיפוש קרובים מתקופת השואה
22/11/2017 | 22:07
13
230
סבי ישראל (יאשה, סרול, יסרול) סטריקוב ז"ל נולד בעיירה סורוקי בבסרביה רומניה ללייב (אריה, נולד ב- 1894 לסרול וטובה) סטריקוב ורייזל וייסמן (נולדה ב- 1898 לאהרון וביילה).
היו לו 3 אחים ואחות אחת - יעקב / יענקל (היה בן 17 כשראה אותו בפעם האחרונה), איציק (היה בן 19 כשראה אותו בפעם האחרונה), אהרון (היה בן 12 כשראה אותו בפעם האחרונה) ולייקה (שהייתה בת 23 כשראה אותה בפעם האחרונה והיתה נשואה ל- Beiryl). סבי הוא היה פרש בצבא האדום וכששב לביתו לאחר המלחמה נאמר לו שהוא היחיד שנותר בחיים לאחר השואה וכל משפחתו נספתה.
מספר שנים לאחר תום המלחמה הגיע לבקר בעיירת הולדתו ואנשים סיפרו כי הגיעו אנשים מאמריקה לחפש שורדים ממשפחתו - אך הם לא זכרו / לא ידעו כי הוא שרד ומסרו להם שכולם נספו.
סבי חי כל חייו בתחושת החמצה ובידיעה שמישהו ממשפחתו הקרובה אולי נותר בחיים. הוא מילא בחייו דפי עד וניסינו לסייע לו לחפש מידע במאגרים - אך ללא הצלחה.
על מצבתו רשומים שמות הוריו, אחיו ואחותו, ואנחנו לא יכולים שלא לתהות אם אולי איפשהו בעולם יש מצבה ששמו מופיע עליה.
נשמח לסיוע באיתור מידע.
תודה!
לצפיה ב-'האם ראית את דפי העד שנרשמו על ידי מאיר וייסמן'
האם ראית את דפי העד שנרשמו על ידי מאיר וייסמן
23/11/2017 | 07:43
6
88
ב 1955?

לצפיה ב-'ראינו'
ראינו
23/11/2017 | 18:02
3
64
הוא קרוב משפחה שעלה לארץ לפני השואה, אבל אין לו מידע על מה שעלה בגורל המשפחה במהלך השואה או אחריה.
לצפיה ב-'הצעות שיעזרו אם מישהו אחר מחפש גם כן את המשפחה'
הצעות שיעזרו אם מישהו אחר מחפש גם כן את המשפחה
23/11/2017 | 19:13
2
86
1. תירשמי ל jewishgen ותוסיפי את שם המשפחה ל familyfinder:
2. ייתכן שכבר עשית כך, אך אם לא תעלי עץ משפחה לרשת באנגלית
3. האם ניסית למצוא קרובים כל שהם בארה"ב, ומשני צידי המשפחה? ייתכן שהם ידעו אם מישהו מהמשפחה שלך הגיע לארה"ב אחרי המלחמה.

בנוסף, בכדי שחברי הפורום יוכלו לעזור לך אנא פרטי את המאגרים בהם חיפשת כך שנוכל לכוונך למקורות נוספים, אם קיימים.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
24/11/2017 | 17:11
1
37
1 + 2 - אעשה זאת, תודה!
3. למיטב ידיעתנו אין לנו קרובי משפחה בארה"ב.

אנחנו "טירונים" בנושא, ניסינו במאגרים הגדולים - יד ושם, בית התפוצות וכו'. אשמח אם תפני אותי למאגרים נוספים.

תודה רבה!

לצפיה ב-'מקוה שמישהו יפנה אותך לבאד אורסלן'
מקוה שמישהו יפנה אותך לבאד אורסלן
24/11/2017 | 22:44
61
את יכולה גם לנסות את האתרים הבאים
המוזאון לחקר השואה בוושינגטון

ארגון הג'וינט העולמי

לצפיה ב-'ממליצה לך לכתוב את הסיפור בקבוצה'
ממליצה לך לכתוב את הסיפור בקבוצה
24/11/2017 | 16:36
1
60
בסרביה/ מולדובה בפייסבוק ולספר שם את הסיפור שלך.
https://www.facebook.com/groups/Bessarabian.Moldavian.Jewishroots/
לצפיה ב-'תודה! אעשה זאת.'
תודה! אעשה זאת.
24/11/2017 | 17:11
22
לצפיה ב-'איך כותבים שם משפחה ברוסית או באנלית?'
איך כותבים שם משפחה ברוסית או באנלית?
23/11/2017 | 20:41
1
39
לצפיה ב-'STARIKOV, Стариков'
STARIKOV, Стариков
24/11/2017 | 17:13
22
לצפיה ב-'מידע על סורוקה'
מידע על סורוקה
24/11/2017 | 08:16
1
63
אבי, שאיה, (שייקה, ישעיהו) נולד בסורוקי. הוא היגר לארה"ב עם משפחתו ב 1925. אשמח אם ידועה לך אם יש דרך לקבל מידע ממשהו..משרד ממשלתי או אחר על  תושבי סורוקי. תודה
לצפיה ב-'לא מכירה, אם תמצאי אשמח לדעת '
לא מכירה, אם תמצאי אשמח לדעת
24/11/2017 | 17:14
25
לצפיה ב-'חיפוש קרובים מתקופת השואה'
חיפוש קרובים מתקופת השואה
24/11/2017 | 15:58
1
141
HI Einat, if you are on the Facebook, please join this group and share your story. Maybe someone can recognize your family names . https://www.facebook.com/groups/Bessarabian.Moldav...
לצפיה ב-'תודה רבה! הצטרפתי.'
תודה רבה! הצטרפתי.
24/11/2017 | 17:06
23
לצפיה ב-'איתור קרוב משפחה ששרד את השואה ועלה לישראל'
איתור קרוב משפחה ששרד את השואה ועלה לישראל
22/11/2017 | 09:32
14
202
שלום לכולם,

אני מנסה לאתר בעל שהיה נשוי לקרובת משפחתי שנפסתה בשואה.
ידוע לי שהוא שרד את השואה, ככל הנראה עיסוקו היה רוקח והוא התגורר בחיפה.
שמו הלועזי היה: Eugen Moskovics (אוגן מוסקוביץ או יוג'ין מוסקוביץ) אשר נולד בתאריך 10.01.1906 בעיר הסלובקית Rimvaska Sobota (לעיר יש גם שם הונגרי: "Rimaszombat") שם התגורר.

לא ידוע לי שמו הפרטי העברי. לא ידוע לי אם נישא בשנית.

כיצד אני יכול לאתרו? האם קיים מאגר של רישומי עלייה לישראל? וגם אם כן - האם ניתן לאתר אדם לפי שמו הלועזי?
תודה
לצפיה ב-'נסה לבדוק בהסתדרות הרוקחים http://www.pharmacy.org.il/ '
נסה לבדוק בהסתדרות הרוקחים http://www.pharmacy.org.il/
22/11/2017 | 10:42
1
40
לצפיה ב-'ניסיתי, תודה. הרשימה מתייחסת לרוקחים פעילים. גם איני יודע שמ'
ניסיתי, תודה. הרשימה מתייחסת לרוקחים פעילים. גם איני יודע שמ
23/11/2017 | 12:23
23
לצפיה ב-'בארכיון הציוני ובארכיון המדינה יש רשימות עולים'
בארכיון הציוני ובארכיון המדינה יש רשימות עולים
22/11/2017 | 14:44
1
73
מתקופת המנדט הבריטי וראשית המדינה. אפשר לנסות לפי השם הלועזי הידוע לך. הרבה מהעולים שינו את שמם רק אחרי שהגיעו לארץ.

אריה
לצפיה ב-'תודה, פניתי לארכיון המדינה לא הצליחו לאתר...'
תודה, פניתי לארכיון המדינה לא הצליחו לאתר...
23/11/2017 | 12:24
26
לצפיה ב-'אולי זה הוא'
אולי זה הוא
22/11/2017 | 19:42
1
88
יש במאגר יד ושם דף עד אחד, שנכתב ע"י אויגן מוסקוביץ מניו יורק בשנת 1983 על אחותו, רייזל לייבוביץ לבית מוסקוביץ. הוריהם - אידה ומקס.
שנת הלידה של האחות - 1908. די קרוב לשנת לידתו של אויגן שלך.
מקום המגורים הוא קונוש, צ'כוסלובקיה. 
מוסקוביץ הוא שם נפוץ מאוד. גם אויגן איננו נדיר. וניו-יורק - איננה חיפה. אם כן, ייתכן מאוד שאין קשר. ובכל זאת -שווה בדיקה.

לצפיה ב-'זה לא נראה הוא, הוא התגורר בrimvaska sobota, אבל תודה'
זה לא נראה הוא, הוא התגורר בrimvaska sobota, אבל תודה
23/11/2017 | 12:28
45
לצפיה ב-'מוסקוביץ'
מוסקוביץ
24/11/2017 | 18:59
7
65
אם גר בחיפה יתכן שקבור בחיפה תנסה לפנות לחברת קדישא יש לך שם ותאריך לידה
לצפיה ב-'מצאת את אוגן?'
מצאת את אוגן?
04/12/2017 | 11:19
1
12
לצפיה ב-'לא מצאתי באף מאגר, ממש מוזר. אולי כינוי שלו היה Jeno?'
לא מצאתי באף מאגר, ממש מוזר. אולי כינוי שלו היה Jeno?
04/12/2017 | 21:33
9
וגם חיפוש לפי Jeno, כולל תאריך לידתו המדוייק ועיירת מגוריו בסלובקיה (RIMAVSKA SOBOTA או "Rimaszombat" בהונגרית - לא העלה דבר...
לצפיה ב-'חיפשתי באתר חברה קדישא (כולל לפי תאריך לידה) - ללא ממצאים...'
חיפשתי באתר חברה קדישא (כולל לפי תאריך לידה) - ללא ממצאים...
04/12/2017 | 21:31
4
21
אני מניח שיש אפשרות שהוא עיברת את שמו הפרטי מ-Eugen לשם עברי אחר, אך איני יודע מהו וגם איני יודע את שמות הוריו (לא שמותיהם הלועזיים ולא שמותיהם העבריים) אלא רק את מקום מגוריו מסלובקיה - העיירה Rimavska Sobota (בהונגרית: Rimaszombat).
נראה לי שיש אפשרות שלשמו הפרטי היה גם קיצור או כינוי בשם Jeno
לצפיה ב-'יתכן ששם משפחתו מושקוביץ?'
יתכן ששם משפחתו מושקוביץ?
04/12/2017 | 23:03
3
16
לצפיה ב-'יתכן ששינה ליעקב?'
יתכן ששינה ליעקב?
06/12/2017 | 12:18
8
לצפיה ב-'אני לא יכול לפסול ששינה שמו ליעקב מושקוביץ אך עדיין איני מוצ'
אני לא יכול לפסול ששינה שמו ליעקב מושקוביץ אך עדיין איני מוצ
07/12/2017 | 01:02
1
15
אך עדיין איני מוצא אותו באף רשימה (אני מזכיר שנולד ב-10.1.1906 והתגורר בעיירה סלובקית בשם Rimvaska Sobota).
לצפיה ב-'אכתוב לך במסר דרך ליצירת קשר'
אכתוב לך במסר דרך ליצירת קשר
07/12/2017 | 21:12
11
לצפיה ב-'תעודת לידה'
תעודת לידה
23/11/2017 | 15:59
143
שלום
נולדתי בוולבז'יך ב1946 בבית פרטי על ידי מיילדת. הורי היו בדרכם מרוסיה למחנה מעבר בגרמניה. להורי לא היתה כנראה תעודת לידה שלי. מה היה נהוג אז בעיר הזאת בנושא רישום לידות. האם יתכן שרשמו את לידתי בארגון כלשהו?
תודה
חיים
לצפיה ב-'מפגש החודש ביד בן צבי 28.11 על חקר יהודי ספרד ועוד'
מפגש החודש ביד בן צבי 28.11 על חקר יהודי ספרד ועוד
22/11/2017 | 12:20
62
הינכם מוזמנים למפגש סניף ירושלים של העמותה לחקר שורשי המשפחה המתקיים ביד יצחק בן צבי ב 28 בנובמבר 18:00 על סדר היום הפעם חקר יהודי ספרד וכן נארח את נארח את חליל חאלדי, אורח מיוחד שיחשוף בפנינו מחקר משפחה ערבית ירושלמית . בואו בשמחה
לצפיה ב-'מחפשת משפחה שהצילה את קרובי בשואה'
מחפשת משפחה שהצילה את קרובי בשואה
20/11/2017 | 16:57
2
149
הי
אמי ממוצא הולנדי, נולדה מיד בסיום מלה"ע ה 2 בהולנד. שני הוריה הסתתרו בבית בדרום הולנד. ובנם התינוק, בבית אחר. 
מחבואו של הפעוט נחשף, והוא נשלח למחנה השמדה שם נספה. ככל הידוע לנו, אבי המשפחה המצילה, (משפחה הולנדית- נותרית) נרצח גם הוא ע"י הנאצים.
סבי וסבתי ז"ל מעולם לא דיברו על כך. אין לנו שום פרטים של המשפחה הזאת.
יש פרטים של הפעוט (תאריך לידה ותאריך פטירה).
הייתי רוצה לאתר את המשפחה המצילה. אבל אין לי שמץ של מושג מהיכן להתחיל
אשמח לרעיונות...
לצפיה ב-'וגם... העבירי את כל הידוע לך ליד ושם'
וגם... העבירי את כל הידוע לך ליד ושם
21/11/2017 | 16:32
41

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה