לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פענוח מצבה - חנה יפת ?'
פענוח מצבה - חנה יפת ?
05/03/2017 | 14:51
5
109
אשמח לעזרה בפענוח המצבה.
אני מצליח לפענח את התאריך, וגם נראה לי שזו חנה יפת.
אך האם מישהו מוצא שם אב או שם האם?
אני גם לא בטוח ב-"יפת"
לצפיה ב-'קשה'
קשה
05/03/2017 | 19:45
54
המילה חנה היא הדבר הברור היחיד בשורה השלישית.
שתי האותיות האחרונות הן נע. אולי: ראשי התבות של נוחו/ה עדן.
ואולי תחילת שמו של האב (בת נע...)
לא נראה לי יפת.

לצפיה ב-'מזהה 2 מילים: הנפטרת בקצי"ו'
מזהה 2 מילים: הנפטרת בקצי"ו
06/03/2017 | 11:34
43
בסוף שורה 4 ותחילת שורה 5
משמעותו: הנפטרת בקיצור ימים ושנים.
לצפיה ב-'כמה שורות'
כמה שורות
06/03/2017 | 11:55
2
62

"ותתפלל חנה ותאמר [שמואל א', ב, א]
.........
אזלא לארעא האשה
הכבו'[דה] והצנו'[עה] הנפטרת
בקצי"ו [=בקיצור ימים ושנים] מ'[רת] חנה [די?] יפת נ"ע [נוחה עדן]
נלב"ע ביום ב"ך לח' טבת
 משנת התרכ"ח"

לצפיה ב-'אזלא-(זיל)הלכה,לארעא-לאדמה.'
אזלא-(זיל)הלכה,לארעא-לאדמה.
06/03/2017 | 13:00
1
26
לצפיה ב-''
07/03/2017 | 08:51
9
לצפיה ב-'אזרחות איטלקית'
אזרחות איטלקית
05/03/2017 | 15:49
76
איך אפשר לברר מהי הנתינות / האזרחות / המעמד של אדם שנולד ברומא בשנת 1921?
תודה
לצפיה ב-'שלום רב חדשה פה '
שלום רב חדשה פה
05/03/2017 | 12:33
1
109
יש לי את תוכנת דורותי משהו יודע מה קרה לה ? הקו מנותק משום מה לא מצליחה להתקין שוב את התוכנה
ואם יש המלצות טובות לתכנה לבנייה וניהול עץ שורשים
תודה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה! נסי את Family Tree Builder'
ברוכה הבאה! נסי את Family Tree Builder
09/03/2017 | 22:53
32
של חברת My Heritage

דורותרי כבר מזמן לא פעילה. נסי ליצא את העץ מדורותרי לקובץ GEDCOM ויבאי אותו ב-FTB.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תרגום של כיתוב על גב תמונה'
תרגום של כיתוב על גב תמונה
01/03/2017 | 07:46
7
134
אני עוזרת לאישה שנולדה ב1940 או 1941, להורים שכנראה ניספו בשואה ומבעוד מועד מסרו אותה לטיפול משפחה נוצרית, ומשם התגלגלה למשפחה יהודית...(לפי עדויות היתה בלבוב ובוורצלב) ועלתה לארץ ב 1949, אך אינה יודעת בוודאות את תאריך הולדתה, שמות הוריה ושם משפחתה, כל שנשאר לה זו תמונה מגיל שנתיים שנמסרה לה ע"י אדם שהיה כעין אפוטרופוס/אב  שלה.
אני מבקשת את עזרתכם בתרגום הכתוב בפולנית או אוקראינית, על גב התמונה
אולי זה יתן כיוון למקום הולדתה אן שמות המשפחות (הוריה והמשפחה המאמצת שאליה הובאה ע"י אימה)
לצפיה ב-'ובהמשך הנה צילום נוסף של המילה השניה על גב התמונה '
ובהמשך הנה צילום נוסף של המילה השניה על גב התמונה
01/03/2017 | 07:48
6
102
שנראית בתמונה הראשונה הפוכה...
יש כאן שתי מילים אחת למעלה ואחת למטה ואני זקוקה לתרגום של שני הם הלמעלה והלמטה

והמון המון תודה למתרגמים ולעוזרים
לצפיה ב-'dziecko -זה ילד בפולנית'
dziecko -זה ילד בפולנית
01/03/2017 | 14:50
5
72
אולי שפחה יהודית מילתה דפי עד עבור הורים הביאולוגים של ילדה  ? 
לצפיה ב-'לצערי אין דפי עד המתיחסים להורים'
לצערי אין דפי עד המתיחסים להורים
02/03/2017 | 11:43
4
57
ואי אפשר על פי דפי העד לדעת כי צריכה להיות הוכחה שאלו ההורים, היא העלתה דף עד למי שאמרו לה מהצלב האדום שאלו הוריה, אבל אין תעודת לידה (מ 1941 בלבוב ) ובהידר תעודת רשמית ו/או עדות שהכירו את ההורים יש ממש בעיה 
להוכיח ...
ואילו התמונה הזו היא העדות  היחידה .

אבל, תודה על התרגום והאיכפתיות

לצפיה ב-'מה שהשמות שהיא העלתה דף עד שאמרו לה מהצלב האדום?'
מה שהשמות שהיא העלתה דף עד שאמרו לה מהצלב האדום?
02/03/2017 | 12:01
3
66
אפשר לנסות לבדוק בלבוב , במרכז לרישום אזרחים. 
ואולי עוד מישהו מהמשפחב שרד את המלחמה..

לצפיה ב-'כן, נמשיך לחפש, תודה רבה'
כן, נמשיך לחפש, תודה רבה
02/03/2017 | 13:14
2
35
לצפיה ב-'תשאלי בפורום תרגום ועריכה בתפוז'
תשאלי בפורום תרגום ועריכה בתפוז
03/03/2017 | 18:36
1
53
יש שם קוראי פולנית
לצפיה ב-'תודה, אנסה'
תודה, אנסה
06/03/2017 | 12:42
13
לצפיה ב-'סיכום מפגש הפורום ב"מיי הריטייג'" '
סיכום מפגש הפורום ב"מיי הריטייג'"
27/02/2017 | 23:21
33
274
נו, מה אומרים אחרי מפגש שכזה? שמזמן הוא כבר היה צריך לקרות? ברור! שקשה כבר לחכות לפעם הבאה? ברור! ובכל זאת, סיכום קצר שלי לטובת מי שהיה ולטובת מי שרוצה עדיין להיאחז בפרטים הקטנים...

התארחנו הערב בבית חברת מיי הריטייג' MyHeritage באור יהודה, למפגש טעים ונעים, אחרי הפסקה ארוכה מאוד - ארוכה מדי - של היעדר-מפגשים. היה כיף לפגוש שוב את החבר'ה שהכרתי והיה כיף לא פחות להכיר חברים חדשים. נסיון העבר מוכיח כי אין כמו מפגשי הפורום כדי להפיח חיים בפורום, וזה כבר לקח לרבים מאתנו לפעם הבאה השולחנות היו עמוסים במטעמים משובחים, וככה - על בטן הולכת ומתמלאת - התחלנו לקשקש.

את המפגש הקדשתי לחברתנו כוכה ז"ל, אשר היתה הרוח החיה מאחורי "רוח הפורום". במרכז החלק התוכני ניצבו 5 חברי פורום אשר נתנו לנו הצצה לעולמם הגנאלוגי:
 הלני סיפרה לנו כיצד הצליחה לאתר, לאחר שנתקלה בקירות רבים, מידע אודות בני משפחתה משני כפרים קטנים ש"נעלמו" מכל מאגרי המידע הגנאלוגים.
dinaj1 הציגה בפנינו את היומן הקסום של סבא-רבא שלה, שהוא אוצר בלום של מידע, נוסטליה ורגש.
 10david10 הדגים לנו כיצד ניתן לייעל את המחקר בצורה דרמטית באמצעות כלים טכנולוגים פשוטים יחסית.
 קרמרוצקי הפגיש אותנו עם דילמות אתיות קשות מאוד שעלולות לצוץ במהלך המחקר הגנאלוגי: מה אם נגלה שאדם מסוים הוא לא יהודי למרות שהוא חושב שהוא כזה? ומה אם נגלה שאדם מסוים הוא ממזר?...
 עבדכם הנאמן שפך אור על המחקר הגנאלוגי כתהליך למידה ועל מחקרים אקדמיים ראשונים בתחום זה, אותם אני עורך בשנים האחרונות.
לבסוף, פתחתקוה1911 סיפרה לנו על פרויקט מיקור-ההמונים של IGRA, במסגרתו כל אחד יכול לתרום לפענוח רשומות היסטוריות.

אחרי הפסקה קלה (ועוד קצת אוכל...), הציג בפנינו גלעד יפת, מנכ"ל מיי הריטייג', את החידושים האחרונים בחברה, והם מלהיבים אחד אחד!
בעוד מספר חודשים, יסיימו בחברה למפות את כל בתי העלמין בארץ (דרך BillionGraves.com), ובחלוף כחצי שנה נוספת - החומר כולו יהיה מאונדקס!!!
בשבוע הבא יתווסף למאגר החברה מאגר המתאזרחים בפלסטינה (1947-1937) המלא!!!
בשבוע הבא יעלה לאתר קטלוג אוספים מסודר
פיצ'רים שהתווספו לאחרונה לשירות המקוון של עצי המשפחה: איתור תמונות בעצי משפחה אחרים של אנשים בעץ המשפחה בעבורם אין לכם תמונות, וגילוי טעויות בעץ המשפחה (תכונה הקיימת כבר בתוכנת FTB)
בדיקות ה - DNA של החברה - אשר אינן זמינות ללקוחות ישראלים, בשל החוק בישראל האוסר עליהן - תפתחנה פתח למגוון חדש של התאמות חכמות ולגילויים חדשים. מי שיש בידיו תוצאות בדיקות מחברה אחרת יכול לבקש להעלות את הבדיקות לעץ שלו (אני עשיתי כך לא מזמן, ומאז אני מקבל התאמות מ"מיי הריטייג'").
גלעד ענה על שאלות רבות של חברינו, עד שנאלצתי לגרש את כולם כי כבר נהיה עשר בלילה...

יצאתי מחוזק מאוד מן המפגש, ואני כבר מתחיל לגלגל בראשי את המפגש הבא. רעיונות והצעות לעזרה מתקבלים תמיד בברכה המון המון תודה לגלעד ולאנשי "מיי הריטייג'" אשר פתחו בפנינו את ביתם ביד נדיבה ובלב רחב. תודה לכל מי שהגיע ותודה מיוחדת למי שהשתתף ותרם לתוכן המפגש.
לצפיה ב-'תודה לגלעד ולאנשי "מיי הריטייג'" על האירוח.'
תודה לגלעד ולאנשי "מיי הריטייג'" על האירוח.
27/02/2017 | 23:46
1
106
תודה לכל מי שלקח חלק ותרם לאירוע. תודה לגלעד על חשיפת החידושים עם המבט קדימה. חידוש מסורת המפגשים אכן הוכיח את עצמו.
להתראות במפגש הבא
דינה
לצפיה ב-'הייה מרתק'
הייה מרתק
27/02/2017 | 23:49
94
שבתי לירושלים לפני שנעלו את שעריה.הייה מרתק .תודה לגלעד,דניאל וכל החברים
במיי הריטג'.
יעקב רוזן
לצפיה ב-'מחכה למפגש הבא!'
מחכה למפגש הבא!
28/02/2017 | 00:08
70
היה מרתק ומחכים. אין כמו לפגוש את האנשים פנים אל פנים. זה פשוט השאיר טעם לעוד.
והאירוח של מיי הריטג' באמת היה מושקע, והחידושים של גלעד באמת מלהיבים.
אז שוב תודה לארנון על מלוא היוזמה והמרץ, שכמו שאנו רואים לא נגמר גם ב11 בלילה אחרי כזה יום...
לצפיה ב-'תודה רבה על ערב מהנה ומשובח'
תודה רבה על ערב מהנה ומשובח
28/02/2017 | 00:29
70
תודה לארנון, לגלעד ולאנשי הצוות של MH, ל-
מרצות/מרצים, ובכלל לחברי הפורום שטרחו והגיעו.
נשאר טעם חזק של עוד ..
לצפיה ב-'היה כיף חברתי, טעים ומרתק ומלמד.'
היה כיף חברתי, טעים ומרתק ומלמד.
28/02/2017 | 00:30
3
70
גם אני מחכה למפגש הבא כי מהמינגלינג למדתי שיש עוד חברים שיש להם מה לספר.
רק שכנראה אין לי תמונה למזכרת....
מחר, אדאג שיצלמו אותי בהרצאתי בסניף ירושלים של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה: "חוקרי כורסא או דרי ארכיונים?" 

תודה לחברת מיי הריטג', לראשה, גלעד יפת, וגם לדניאל הורוביץ ושני אנשי החברה שהשתתפו במפגש, על האירוח המהנה, הטעים והמרתק.
לצפיה ב-'ואני ממיטת חוליי לא יכולה שלא לקנא'
ואני ממיטת חוליי לא יכולה שלא לקנא
28/02/2017 | 02:39
2
36
לצפיה ב-'החלמה מהירה!'
החלמה מהירה!
28/02/2017 | 09:03
1
19
לצפיה ב-'תודה הלני'
תודה הלני
28/02/2017 | 15:26
13
לצפיה ב-'היה מפגש נפלא, תודה לארנון ולגלעד על הערב הנהדר'
היה מפגש נפלא, תודה לארנון ולגלעד על הערב הנהדר
28/02/2017 | 06:47
63
היה כייף במיוחד לפגוש את כל השותפים ל"חיפוש". המצגות שנתנו חלק מהחברים היוו הצצה לעולמם של ה"מחפשים" וממש הזדהתי איתם. הן היו מדהימות. האכסנייה - מיי הריטג' - הייתה מושלמת, לא פחות (אולי המזגן המטרטר בחדר הכנסים העיב מעט חחח). תודה.
לצפיה ב-'היה מאורגן להפליא, מרתק וכיף! '
היה מאורגן להפליא, מרתק וכיף!
28/02/2017 | 07:30
58
תודה לארנון על היוזמה והארגון.
תודה ל My Heritage על האירוח המדהים ובמיוחד לגלעד על הרצון, הכוונה, הנכונות, רוחב הלב והשיתוף בחידושים.
ההרצאות הקצרות היו מעולות, כל אחת שונה ומיוחדת, כולן קצרות מדי... 

כיף להיפגש. תודה ולהתראות!
לצפיה ב-'תודה רבה למארגן(ארנון) ולמארח(גלעד). היה מפגש מרתק ומחכים'
תודה רבה למארגן(ארנון) ולמארח(גלעד). היה מפגש מרתק ומחכים
28/02/2017 | 11:03
27
לצפיה ב-'פגישת הפורום ביום שני 27.2.2017'
פגישת הפורום ביום שני 27.2.2017
28/02/2017 | 11:16
85
הפגישה הייתה מוצלחת ומעניינת ביותר.
ההרצאות התמציתיות היו מאלפות.
דברי גלעד מנכ"ל MYHERITAGE - מרשימים.
הארוח של החברה היה נהדר וברוחב יד.
לסיום תודה לארנון על חידוש היוזמה
ותקווה למפגשים נוספים.
לצפיה ב-'בעקבות במפגש, וכדי שאנשים ידעו במי מדובר, לא הבנתי'
בעקבות במפגש, וכדי שאנשים ידעו במי מדובר, לא הבנתי
28/02/2017 | 06:51
3
159
איך מחליפים שם משתמש?
לצפיה ב-'אי אפשר להחליף שם משתמש'
אי אפשר להחליף שם משתמש
28/02/2017 | 07:31
1
96
אפשר לפתוח יוזר חדש, אך לא ניתן יהיה לשייך אליו את ההיסטוריה של היוזר הנוכחי.
לצפיה ב-'החלפת שם משתמש '
החלפת שם משתמש
01/03/2017 | 10:48
56
ארנון - אתה יכול לבקש מתפוז להוסיף את האפשרות לעדכן זיהוי משתמש ?
לצפיה ב-'איך מבטלים מנוי במיי הרטי'ג'
איך מבטלים מנוי במיי הרטי'ג
28/02/2017 | 14:47
103
עשיתי מנוי במיי הרטג' לנסיון של 14 יום ולצערי ראיתי שאני לא מקבל מענה למה שציפיתי, זה רק אחרי יומיים, אז איך ניתן לבטל את המנוי?

לצערי למרות שאני מתקשר אליהם ושיחתי היא הבאה בתור אני לא זוכה למענה מהם
לצפיה ב-'היה מעולה.'
היה מעולה.
28/02/2017 | 15:22
69
תודה לארנון על היוזמה והתכנון.
תודה לגלעד על אירוח המפגש וכן לכל המרצים ששיתפו במידע המעניין.
אך סמלי הוא שהמפגש התקיים בסיומו של ראש חודש אדר, ואכן בהחלט היה 'משנכנס אדר מרבין בשמחה'.
לצפיה ב-'תודות '
תודות
28/02/2017 | 16:54
57
תודה לאנשי מיי הריטג' על האירוח המדהים,
תודה ארנון על הארגון המושלם,
ותודה לחברי הפורום על ההרצאות המרתקות.

היה ערב מעניין ומעשיר,
ושמחתי להכיר את האנשים מאחורי השמות 

ענת 
לצפיה ב-'היה נפלא '
היה נפלא
01/03/2017 | 01:09
48
הרבה תודות למארגנים, לאירוח הנפלא, למרצים המרתקים ולכל המשתתפים.
תמיד מהנה לפגוש את חברי הפורום. ולאחר הרבה שנים, להכיר את החברים החדשים ולשמוח שרוח הפורום נשמרת למרות חילופי המשתתפים.
להתראות במפגש הבא
איל
לצפיה ב-'מפגש הפורום - היה פשוט נפלא!'
מפגש הפורום - היה פשוט נפלא!
01/03/2017 | 09:34
121
הכול כבר נאמר בהודעות קודמות.
אז שוב, תודה רבה לארנון על היוזמה והארגון של המפגש, לחברי הפורום על הרצאותיהם המעניינות ועמידתם בלוח הזמנים,  לעובדי "מיי הריטייג" על האירוח הנפלא. תודה מיוחדת לגלעד יפת על הרצאה מרתקת (!) וכמובן על האירוח. שמחתי מאד לפגוש חברי פורום ותיקים ולהכיר חברים חדשים וביניהם לפגוש פנים אל פנים את החבר דונקישוט שעוזר לי במחקרי בהתכתבות ובשיחות טלפוניות .
מצפה למפגש הבא.

לצפיה ב-'מפגש פורום'
מפגש פורום
01/03/2017 | 11:30
40
זו לי הפעם הראשונה לפגוש את הפורום. היה מרתק ומהנה.
תודה לכל המארגנים והדוברים.
לצפיה ב-'כיף גדול'
כיף גדול
01/03/2017 | 12:13
46
...וכמו שאמרתי לארנון ולגלעד, בהחלט השאיר טעם של עוד. 

היה נפלא לפגוש בחברים הוותיקים כמו גם לערוך הכרות ראשונית עם הפנים שמאחורי הכינויים והשמות החדשים. ההרצאות היו קצרות, מרתקות, כל אחת עסקה באספקט אחר של מחקר-השורשים, וגם הן הותירו טעם של עוד... והיומן של הסבא רבא של Dinaj1, אוי, בפעם המי יודע כמה נאלצתי לומר לדינה שאני אכולת קנאה (ואני בד"כ לא אדם קנאי). 

האירוח היה נפלא, החל מקבלת-הפנים הלבבית והאוהדת של גלעד ושל אנשי-הצוות השונים שנטלו חלק באירוע ואלה שהציצו והתעניינו מה מעשינו שם, וכלה בקולינריה. 

תודה לכל מי שהיה מעורב בכל דרך שהיא בארגון-הערב הנפלא!
לצפיה ב-'מקנא בחברים שהשתתפו, לצערי הרב נאלצתי להעידר ברגע האחרון'
מקנא בחברים שהשתתפו, לצערי הרב נאלצתי להעידר ברגע האחרון
01/03/2017 | 21:02
46
עקב פטירת דודתה של אשתי.

מצפה למפגשים הבאים
לצפיה ב-'ארנון, האם מאגר המתאזרחים'
ארנון, האם מאגר המתאזרחים
02/03/2017 | 19:12
9
80
יהיה בתשלום נוסף כמו המאגרים מחו"ל ?
לצפיה ב-'אני לא זוכר אם גלעד ציין שהמאגר הזה יונגש בחינם'
אני לא זוכר אם גלעד ציין שהמאגר הזה יונגש בחינם
03/03/2017 | 08:57
8
36
לצפיה ב-'גם אם לא'
גם אם לא
03/03/2017 | 09:36
7
67
גלעד ציין מפורשות שהפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם גנזך-המדינה (שם מצויים תיקי-ההתאזרחות המקוריים), והמאגר יימסר לגנזך-המדינה, ויועלה אל האתר של הגנזך מעט אח"כ. 
לצפיה ב-'למיטב זכרוני זה בחינם'
למיטב זכרוני זה בחינם
03/03/2017 | 10:12
6
52
וזה מתבקש לאור מה שציינה שרי.
מלבד זה קיבלתי את הרושם שגלעד משתדל לבוא לקראת הציבור בכל מה שקשור למאגרים ישראלים.
אולי זה סוג של פיצוי על כך שאם אני לא טועה עד עכשיו לא היה אפילו מאגר ישראלי אחד, ונדמה לי שאפילו לא מאגר יהודי אחד (ייחודי להם) מלבד עצי המשפחה. זה די בושה. אבל הבשורות שהוא בישר עליהם (המתאזרחים והקברים) בהחלט מהוות פיצוי הולם.
אגב, מישהו מוכן לתועלת הציבור לסכם בשרשור נפרד את התכל'ס מהרצאתו של גלעד?
לצפיה ב-'ארנון, שרי ודוד, תודה על התשובות'
ארנון, שרי ודוד, תודה על התשובות
04/03/2017 | 18:37
5
41
תיקי ההתאזרחות עד שנת 1942 כבר נמצאים באתר הארכיון (גם איתרתי בו את תיק ההתאזרחות של סבה וסבתה של סבתי).
אגב, דווקא ספציפית במקרה שלי - אני מחפשת תיק שאני מקווה לא למצוא (או יותר נכון מקווה למצוא, אבל במועד מאוחר יותר).
אני מתכננת ביקור בארכיון עצמו בקרוב שכן אני צריכה אישור על כך שסבתי והוריה לא הגישו בקשה לאזרחות ארץ ישראלית.
לצפיה ב-'?'
?
04/03/2017 | 19:35
4
36
"תיקי ההתאזרחות עד שנת 1942 כבר נמצאים באתר הארכיון (גם איתרתי בו את תיק ההתאזרחות של סבה וסבתה של סבתי)."
--אני מניח שאת מתכוונת רק לתיק, כמובן שבשביל אינדקס צריכים לחכות לפרוייקט של גלעד, עם זאת לא הכרתי בכלל את התיקים האלו והם הרי הפכו נגישים כעת עם המהפכה בארכיון המדינה, אשמח מאוד לקבל קישור לתיק הזה.

"אני מתכננת ביקור בארכיון עצמו בקרוב שכן אני צריכה אישור על כך שסבתי והוריה לא הגישו בקשה לאזרחות ארץ ישראלית."
--לא הבנתי בדיוק, אך קחי בחשבון שעיון בתיקים לא מתאפשר היום בארכיון המדינה (אני מניח שיש מקרים חריגים), אלא רק קבלת סריקות באינטרנט.

לצפיה ב-'בתיקים מסוימים ניתן לעיין '
בתיקים מסוימים ניתן לעיין
04/03/2017 | 20:30
3
65
ואף ענו לי לגבי זה במייל - שניתן לבוא ולעיין בתיקים של התאזרחות ארץ ישראלית.
מצרפת לינק http://www.archives.gov.il/ ממש בעמוד הראשי ניתן לבצע את החיפוש.

ולמשל לתיק של המשפחה שלי

לצפיה ב-'שאני אבין...'
שאני אבין...
05/03/2017 | 23:55
2
44
כל בקשת התאזרחות היא תיק בפני עצמו ע"ש אדם מסויים?
זה אומר שבעצם כבר כעת אפשר למצוא בחיפוש בארכיון המדינה לפי השם, ולעיין ידנית בתיק.
לצפיה ב-'כן, רק ש...'
כן, רק ש...
06/03/2017 | 15:17
1
39
גלעד הסביר שהוא ביקש שליפה של כל השמות הרלוורנטיים מתוך התיק.
דהיינו ההבדל הוא, שאם בארכיון המדינה יש תיק על שם 'משה כהן' אז אם תחפש 'משה כהן' אכן תמצא את התיק, אבל אצל גלעד נשלפו גם שמות הקרובים, העדים, הרב, הדיין, השופט, השוטר, הדייג, הסנדלר והשכנים. - וחיפוש על שמם יביא גם את התיק של 'משה כהן'.
אני לא יודע מה מונע בעצם ממיי הריטג' לתת לארכיון המדינה את פלט השמות הקשור בכל תיק ושהארכיון יקשר אותו דרך אינדקס מסוים או דרך המנוע הקיים, כך שבכל חיפוש על שם של אחד מהמעורבים בתיק - יעלה התיק גם בארכיון המדינה ולא רק אצל מיי הריטג'.
לצפיה ב-'תודה. אין מניעה'
תודה. אין מניעה
06/03/2017 | 15:42
27
זה כנראה יקרה בסיום האינדקס
לצפיה ב-'סיוע בתרגום שמות ההורים'
סיוע בתרגום שמות ההורים
01/03/2017 | 15:04
2
229
מצורפים שני קבצים,
רישומי לידה של ROZEN Szyia
אחד מהם עשוי להיות רישום הלידה של סבא רבא שלי.

האם מישהו יכול לתרגם את שמות ההורים בשני הרישומים?

ענת

לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
01/03/2017 | 16:17
1
86
היי ענת! בשמחה! 
את הדף הגדול הצלחתי לפתוח, הקטן לא הצלחתי לפתוח. בדף הגדול :
רישום לידה של SZIJA GERSZKO ROJZEN
נולד ב 18/01/1882 ב SOKOLOW.
שמות ההורים :
DAVID ROJZEN , בן 25, סוחר.
CHANA RUCHLA ROZENBLUM בת 25.

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
01/03/2017 | 16:54
48
זה לא הוא אם כך.
לא יודעת למה השני לא נפתח (אצלי רואים אותו טוב),
שולחת לך במייל.
לצפיה ב-'עזרה באיתור אדם בארה"ב'
עזרה באיתור אדם בארה"ב
26/02/2017 | 01:28
19
155
אני מחפש קרובת משפחה בשם Cynthia Belavanc. בערך בת 65, התגוררה באטלנטיק סיטי, ניו ג'רזי. כל מי שיוכל לעזור לי במידע אודותיה או איך להגיע אליה או אל קרובי משפחתה, יבורך.
לצפיה ב-'האם זהו אכן שם המשפחה?'
האם זהו אכן שם המשפחה?
26/02/2017 | 10:14
89
חיפוש באתר Intelius.com אחר אנשים עם שם משפחה זה או דומה (ניסיתי גם בשינויים קלים) העלה אפס תוצאות...
לצפיה ב-'רצ"ב'
רצ"ב
26/02/2017 | 12:13
17
78
לצפיה ב-'יפה! ואם כך, חיפוש שמה ב - Intelius.com'
יפה! ואם כך, חיפוש שמה ב - Intelius.com
26/02/2017 | 12:21
16
98
מעלה שני שמות של קרובי משפחה: Cortland Bellavance ו - Jennifer Bellavance. את שניהם אפשר למצוא בפייסבוק (ג'ניפר עם שם משפחה מנישואים).
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/02/2017 | 14:06
15
57
תודה רבה לשניכם.
האם תוכל לומר לי כיצד הם קרובי משפחה של סינתיה? 
לצפיה ב-'אני משער, על פי תמונותיהם, שהם בעלה ובתה'
אני משער, על פי תמונותיהם, שהם בעלה ובתה
26/02/2017 | 22:36
14
37
לצפיה ב-'חיפשתי בפייסבוק'
חיפשתי בפייסבוק
26/02/2017 | 23:44
1
43
מצאתי יותר מדי תוצאות ל-Jennifer Bellavance. איך אני יכול לדעת לאיזו מהן לפנות? תוכל לעזור לי למקד את החיפוש?
לצפיה ב-'לשלוח מסרים לכולן'
לשלוח מסרים לכולן
27/02/2017 | 07:09
46
אני מציעה לנסח מסר אחיד באנגלית פשוטה ולהסביר מדוע מחפשים את אמה והאם זו היא ולשלוח לכולן.

לצפיה ב-'מתחילים מ - Coutrlandt'
מתחילים מ - Coutrlandt
27/02/2017 | 10:13
11
65
מוצאים אותו (שים לב, באיות מעט שונה) - הוא מניו ג'רזי, מה שמעלה את החשד שמדובר באותו אדם - וברשימת החברים שלו מוצאים את ג'ניפר.
לצפיה ב-'פניה בפייסבוק'
פניה בפייסבוק
27/02/2017 | 13:18
5
51
טיפ לגבי פניות בפייסבוק:    מישהו שלח לי פניה בפייסבוק לפני למעלה משנתיים ומכיון שאנחנו לא "חברים" ההודעה נתקעה אי שם ורק לפני כחודש היא הופיעה אצלי.  לא ברור לי גם מדוע היא הופיעה פתאום.
לדעתי אם הפניה בפייסבוק לא נענית אזי אפשר למצוא את האדם ב- White pages האמריקאי.
לצפיה ב-'תודה סוני'
תודה סוני
27/02/2017 | 23:35
4
33
עשיתי כהמלצתך, וחיפשתי בווייט פייג'ז. מצאתי את קורטלנד שם, אבל לא מצאתי שם אפשרות ליצור קשר איתחו, וכל מידע נוסף עליו זמין שם רק לתושבי ארה"ב. אלא אם כן התכוונת למשהו אחר--אשמח אם תתקן אותי ותסביר.

לצפיה ב-'US White pages'
US White pages
28/02/2017 | 10:37
3
33
לגבי מידע רחב יותר הזמין רק לתושבי ארה"ב, אפשר להתגבר די בקלות ע"י גישה דרך שרת proxy, שירות די סטנדרטי ברשת. 

מעבר לזה, בתגובה הראשונה שלי עם מידע על Cynthia היה גם מספר טלפון.  האם ניסית להתקשר ?
לצפיה ב-'בעקבות החיפוש'
בעקבות החיפוש
01/03/2017 | 00:09
2
41
לפי הערכתי, אני חושש שסינתיה עצמה כבר אינה בין החיים. ולכן כנראה שמספר הטלפון שלה לא כ"כ יעזור במקרה הזה. אני מנסה לאתר את כתובת הדואר הרגיל של הבת, ג'ניפר, או של הבעל קורטלנד (אם הוא עדיין בין החיים), זאת כדי לכתוב להם מכתב בדואר רגיל. ניסיתי לפנות לקורטלנד גם בפייסבוק וגם במייל של האוניברסיטה, בינתיים ללא תשובה. 

לסיכום, אם יש אפשרות להגיע לכתובת של ג'ניפר (הבת) או מס' טלפון שלה, זה כנראה בעדיפות ראשונה. או בעדיפות שנייה, הכתובת של קורטלנד.

לגבי סינתיה, משוטטות שלי ברשת עולה שהיא עבדה ב"אטלנטיק סיטי סקול", אך לא הצלחתי לבדוק שם אם היא עדיין נמנית עם הצוות שם.

אודה מאוד אם תוכלו לעזור לי בזה.
לצפיה ב-'cynthia bellavance'
cynthia bellavance
06/03/2017 | 06:40
1
16
אם זאת אותה סינטיה מבית הספר התיכון?אז היא בחיים,ובמסגרת כתבה ב-NJTV NEWS,מ-3 במרץ 2017,היא מוזכרת,הכתבת-היא-christie duffy,אפשר לפנות לתחנה,ויש שם מספר אופציות.
לצפיה ב-'תודה פגי11'
תודה פגי11
06/03/2017 | 15:36
11
לפי מה שאני חיפשתי, מצאתי אמנם כתבה באתר שציינת, מאת הכתבת שציינת. אולם היא מ-23 בספטמבר 2014 ולא מהתאריך שציינת. אשמח מאד אם תוכלי לתת לי קישור לכתבה מ-2017 שמצאת, או מילות מפתח שתעזורנה לי בחיפוש הכתבה באתר NJTV.
לצפיה ב-'תודה ארנון'
תודה ארנון
27/02/2017 | 23:27
33
פניתי לקורטלנד לפי הקישור שנתת לי, בינתיים אין מענה.
לעומת זאת לבתו ג'ניפר לא הצלחתי לשלוח הודעה פרטית (ייתכן שאינני יודע מספיק כיצד להשתמש בפייסבוק). אשמח אם תוכלו לתת לי טיפים כיצד בכל זאת אוכל לפנות אליה, או לתת לי קישור כמו שנתת לי לאבא שלה.
לצפיה ב-'עוד דבר'
עוד דבר
27/02/2017 | 23:40
3
36
לפי מה שראיתי בדף הפייסבוק של קורטלנד, נראה שהדף שלו מעודכן רק עד 2012 ומאז אין שם פעילות. האם יש סיכוי שהדף לא פעיל?

האם יש אפשרות להשיג כתובת דואר רגילה שלו כדי שאוכל לשלוח לו מכתב בדואר רגיל?
לצפיה ב-'לפי פרופיל הפייסבוק הוא פרופסור לאומנות/מדעי הרוח'
לפי פרופיל הפייסבוק הוא פרופסור לאומנות/מדעי הרוח
27/02/2017 | 23:49
2
49
והוא מניו-ג'רזי. לכן, יש סיכוי שזהו אותו פרופסור שמופיע כאן באונ' בניו-ג'רזי עם כתובת המייל שלו.
לצפיה ב-'תודה, אנסה ואדווח'
תודה, אנסה ואדווח
28/02/2017 | 12:34
17
לצפיה ב-'המשך'
המשך
02/03/2017 | 14:04
32
פניתי במייל לכתובת שנתת לי, לצערי לא קיבלתי מענה. האם יש אפשרות לנסות לפנות ל-Atlantic City High School, שם היא עבדה עד לאחרונה? לא מצאתי שם דרך לפנות אליהם במייל. אם תוכלו להדריך אותי היכן לפנות אליהם, אשמח.
לצפיה ב-'גנאלוגיה של מגורשי ספרד: יום עיון בספריה הלאומית, 20.3.17'
גנאלוגיה של מגורשי ספרד: יום עיון בספריה הלאומית, 20.3.17
28/02/2017 | 09:54
86
שלום לכולם,

יש מבין חברי הפורום מי שיתעניינו ביום העיון אשר יתקיים בספריה הלאומית ביום 20.3.17 וכותרתו: מברצלונה לירושלים: חיפוש שורשים בקרב צאצאי מגורשי ספרד. פרטים מלאים - בקישור.

ארנון
לצפיה ב-'עזרה בתרגום תעודה מארכיון Siedlce'
עזרה בתרגום תעודה מארכיון Siedlce
26/02/2017 | 22:57
3
366
שלום
צירפתי קטע קטן מתוך תעודה של מרשם האוכלוסין הנוגעת לסבי מרדכי. לא ברור לי אם זה בפולנית או רוסית, אודה לתרגום הקטע.
לצפיה ב-'עזרה בתרגום'
עזרה בתרגום
27/02/2017 | 09:24
60
היי,
התעודה היא ברוסית.
הכותרת : שמות ההורים ומי האמא.

הצלחתי לקרוא רק את ה 3 המילים הראשונות של כתב היד:
אב - לא ידוע
לצפיה ב-'תרגום (כמה שניתן להבין כי כתב לא ברור)'
תרגום (כמה שניתן להבין כי כתב לא ברור)
27/02/2017 | 15:33
1
59
בדפוס כתוב :
שמות ההורים ושם של האם (מלידה)
בכתב יד כתוב :
האב אינו ידוע.
האם : MIDLYA MARIMOCHIK 
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם'
תודה רבה לשניכם
28/02/2017 | 00:37
36
זה מתאים למה שידוע לי ממקורות אחרים
לצפיה ב-'מחר זה קורה בואו בהמוניכם'
מחר זה קורה בואו בהמוניכם
26/02/2017 | 10:16
47
260
המשך>>
לצפיה ב-'מחפש שני כפרים - השמות ביידיש'
מחפש שני כפרים - השמות ביידיש
25/02/2017 | 14:47
3
109
1. יאזשערנע - נמצא באזור טארנאפאל (Tarnopol).
2. סוועבענע - נמצא באזור קאווקאס (מניח שזה הקווקז).
לצפיה ב-'עדיין מחפש, מישהו? זה ממש, אבל ממש חשוב להמשך העץ...'
עדיין מחפש, מישהו? זה ממש, אבל ממש חשוב להמשך העץ...
27/02/2017 | 07:00
22
לצפיה ב-'הראשון אולי Ozerna, אוקראינה, נקראה Jezierna בפולנית'
הראשון אולי Ozerna, אוקראינה, נקראה Jezierna בפולנית
27/02/2017 | 10:18
1
48
חיפשתי במאגר הקהילות של ג'ואישג'ן איות על פי שמיעה וזו אחת התוצאות שקיבלתי. אכן, במחוז טרנופול.
לצפיה ב-'תודה רבה מאוד ארנון'
תודה רבה מאוד ארנון
27/02/2017 | 15:55
16
לצפיה ב-'עזרה בתרגום מילה מיידיש'
עזרה בתרגום מילה מיידיש
25/02/2017 | 13:05
3
82
אני מחפש תרגום למילה פאטפארוטשניק. זה כנראה סוג של קצין בצבא הרוסי שנשלח לפולין בזמן WW2.
לצפיה ב-'מצאתי, המילה היא פוטפורוטשניק ולא איך שרשום למעלה'
מצאתי, המילה היא פוטפורוטשניק ולא איך שרשום למעלה
25/02/2017 | 14:43
53
ופירושה הוא סגן משנה בצבא הפולני.
לצפיה ב-'בצבא הפולני: פוד-פורוצ'ניק = סגן משנה.'
בצבא הפולני: פוד-פורוצ'ניק = סגן משנה.
25/02/2017 | 18:43
1
37
ראה בלינק.
לצפיה ב-'אפשר למחוק. לא שמתי לב שהמילה כבר זוהתה.'
אפשר למחוק. לא שמתי לב שהמילה כבר זוהתה.
25/02/2017 | 18:44
17
לצפיה ב-'משתתפים בצערה של חברתנו, לאה טייכר, במות אמה '
משתתפים בצערה של חברתנו, לאה טייכר, במות אמה
24/02/2017 | 17:21
22
103
שלום לכולם,

אני מוסר מכאן את תנחומיי הכנים לחברתנו, לאה טייכר, על פטירתה של אמה, אסטריה צוקרמן ז"ל. הלוויה תתקיים ביום ראשון, 26.2.17, בשעה 16:00, בבית הקברות הישן בחיפה, בחלקת הספרדים. השבעה תתקיים בבית אחיה של לאה, פרופ' אלי צוקרמן, ברח' הזית 16, מושב עין איילה.

המקום ינחם את לאה ואת בני משפחה
לצפיה ב-'תנצב״ה'
תנצב״ה
24/02/2017 | 17:46
12
לצפיה ב-'ועוד השתתפות בצער: אביו של אור401 נפטר '
ועוד השתתפות בצער: אביו של אור401 נפטר
24/02/2017 | 17:51
6
69
שוב שלום,

נודע לי כעת כי אביו של חברנו אור401 נפטר הבוקר. אין לי עדיין פרטים נוספים. יהי זכרו ברוך.
לצפיה ב-''
24/02/2017 | 19:44
8
לצפיה ב-'תנחומים לחברנו אור401. עצוב מאוד'
תנחומים לחברנו אור401. עצוב מאוד
24/02/2017 | 23:53
15
לצפיה ב-'צח, משתתפת בצערך.'
צח, משתתפת בצערך.
26/02/2017 | 11:31
12
לצפיה ב-'ולאור, שלא תדע עוד צער'
ולאור, שלא תדע עוד צער
26/02/2017 | 20:40
9
לצפיה ב-' צח קבל את השתתפותי בצערך על מות אביך, שלא תדע יותר צער'
צח קבל את השתתפותי בצערך על מות אביך, שלא תדע יותר צער
27/02/2017 | 15:16
10
לצפיה ב-'משתתף בצערך יהי זכרו ברוך '
משתתף בצערך יהי זכרו ברוך
01/03/2017 | 12:13
7
לצפיה ב-'יהי זכרה ברוך'
יהי זכרה ברוך
24/02/2017 | 19:41
14
לצפיה ב-'תנחומים ללאה היקרה ולמשפחה'
תנחומים ללאה היקרה ולמשפחה
24/02/2017 | 23:51
10
לצפיה ב-'תנחומי הכנים ללאה טייכר ולאור401'
תנחומי הכנים ללאה טייכר ולאור401
25/02/2017 | 17:12
25
משתתפת בצערכם ובצער-המשפחות. 
לצפיה ב-'משתתף בצערם. '
משתתף בצערם.
25/02/2017 | 18:46
6
לצפיה ב-'לאה ואור401, משתתף באבלכם הכבד'
לאה ואור401, משתתף באבלכם הכבד
25/02/2017 | 19:04
6
לצפיה ב-'תנחומיי. שלא תדעו עוד צער.'
תנחומיי. שלא תדעו עוד צער.
26/02/2017 | 10:34
8
לצפיה ב-'ללאה משתתפת בצערך על מות אימך. תנצבה '
ללאה משתתפת בצערך על מות אימך. תנצבה
26/02/2017 | 16:54
7
לצפיה ב-'לאור משתתפת בצערך על מות אביך תנצבה '
לאור משתתפת בצערך על מות אביך תנצבה
26/02/2017 | 16:57
13
לצפיה ב-'תנחומינו לאה, שלא תדעי עוד צער'
תנחומינו לאה, שלא תדעי עוד צער
26/02/2017 | 17:39
7
לצפיה ב-' ללאה קבלי את תנחומי על מות אמך, שלא תדעי עוד צער'
ללאה קבלי את תנחומי על מות אמך, שלא תדעי עוד צער
27/02/2017 | 15:15
1
7
לצפיה ב-'נחומינו הכנים'
נחומינו הכנים
28/02/2017 | 21:15
5
לצפיה ב-'משתתף בצערך גב' טייכר יקרה. שלא תדעו עוד צער '
משתתף בצערך גב' טייכר יקרה. שלא תדעו עוד צער
01/03/2017 | 12:10
6
לצפיה ב-'צח היקר, משתתפת בצערך כי רב '
צח היקר, משתתפת בצערך כי רב
02/03/2017 | 18:19
4
לצפיה ב-'לאה יקירתי - משתתפת בצערך - יהי זכרה ברוך'
לאה יקירתי - משתתפת בצערך - יהי זכרה ברוך
02/03/2017 | 18:23
6
וגם תודה - שבמפגשים קודמים שתפת אותנו בתולדות משפחתה.
לצפיה ב-'מבקשת עזרה באיתור רישומי חיים מ-Boianchuk ומ-Horoszautz'
מבקשת עזרה באיתור רישומי חיים מ-Boianchuk ומ-Horoszautz
24/02/2017 | 05:05
2
56
Horoszautz / Horosvitsi / Khoroshovtsy
ו-Boianchuk הם שני כפרים ששכנו מצפון ל-Sadgora.
באתר של מרים ויינר אין להם זכר.
באתר הזה: http://microtarget.com/czernowitz/CzernowitzBMDind...
מופיעם מעט רישומים משני הכפרים הללו.
בארכיון בצרנוביץ טוענים שאין להם רישומים מכפרים אלו.

האם מישהו יודע או שיש לו רעיון כיצד להגיע לרישומים מהשנים 1880-1900 מסדיגורה או משני כפרים אלו?

לצפיה ב-'רישומים מסדגורה -'
רישומים מסדגורה -
24/02/2017 | 19:36
1
57
 - בסאלט לייק סיטי Metrical books, 1886-1921, של הקהילה היהודית.

https://familysearch.org/search/catalog/1378647?av...

שם אחד הכפרים שציינת  - Khoroshovtsy -  נקרא בעבר ciornohuzi כמו גם - chernhauz בבוקובינה.
חוה

לצפיה ב-'תודה חוה3'
תודה חוה3
01/03/2017 | 12:53
12
רישומי הלידות מאוד מצומצמים ואינם מכסים את השנים שאני מעוניינת בהן...
לצפיה ב-'אתר או תוכנה ליצירת עץ משפחה'
אתר או תוכנה ליצירת עץ משפחה
23/02/2017 | 00:11
3
93
שלום לכולם,

אני מחפשת תוכנה טובה ליצירת עץ משפחה. בניתי עץ באמצעות אתר ancestry.com, בגלל היתרון שאפשר לשתף אותו עם קרובי משפחה אחרים, וגיליתי באיחור שאי אפשר לייצא אותו כקובץ pdf וגם ההדפסה התבררה כבעייתית. האתר מראה לי רק חלק מהעץ (את הענפים הקטנים יותר הוא מכווץ) ומדפיס אותו על פני כמה דפים שונים, לא משנה איך אני משחקת עם ההגדרות.

ייבאתי את העץ כקובץ gedcom, ופתחתי אותו בתוכנות על המחשב:

Gramps – ממשק לא נוח וגם לא מראה את העץ בשלמותו, מאפשר הדפסה של העץ רק באופן מאונך (משמאל לימין) ולא מאוזן (מלמעלה למטה).

MyHeritage Family Tree Builder – ממשק הרבה יותר טוב, אבל ההגדרות ליצירת קובץ pdf מאפשרות להתמקד בכל פעם רק באדם אחד וליצור קובץ מעץ המשפחה המיידי שלו. אני רוצה ליצור pdf ולהדפיס את עץ המשפחה כולו, בשלמותו, על עמ' 1 בלבד.

מחיפוש בגוגל ראיתי שהרבה אנשים נתקלו בבעיות האלו עם אתרים ותוכנות. למישהו יש המלצה על תוכנה טובה שכדאי לעבוד איתה? רצוי חינמית, כי זה פרוייקט חד-פעמי ולא נראה לי שאשתמש בה ליותר מעץ אחד או שניים. לחלופין, אפשר גם אתר טוב שמאפשר ליצור קבצי pdf.

תודה!

לצפיה ב-'תוכנה ליצירת עץ משפחה'
תוכנה ליצירת עץ משפחה
24/02/2017 | 15:02
94
הי,

הנושא הזה נידון רבות בפורום הזה. מציעה לעשות חיפוש בפורום זה ל"תוכנה" ו"עץ משפחה".

בהצלחה
לצפיה ב-'הדפסת תרשים של כל האילן'
הדפסת תרשים של כל האילן
27/02/2017 | 13:32
1
46
אפשרית בגריסת הפרימיום של מיי הריטג
לצפיה ב-'תודה לשניכם '
תודה לשניכם
28/02/2017 | 00:10
11
לצפיה ב-'עזרה בפענוח כתובת מצבה'
עזרה בפענוח כתובת מצבה
21/02/2017 | 11:19
11
178
שלום לכולם,
אני מנסה לפענח את הכתובות על מצבות ישנות בבית הקברות הקראי בירושלים.
מצבה זו של אברהם סינאני (נפטר ב-1911, לפי מה שהצלחתי לקרוא) אינה קלה לקריאה.
האם מישהו יכול לעזור לפענוח בשיטות של עיבוד תמונה?
תודה,
ארז.
לצפיה ב-'לאחר שנת הפטירה תרעד מופיעות המלים:'
לאחר שנת הפטירה תרעד מופיעות המלים:
22/02/2017 | 14:18
7
78
למנין היצירות
לילך (?) בגן עדן אלקים
(?) בבוא גואל בשורות
תנצבה
לצפיה ב-'בראש המצבה - ברוך הנשר...'
בראש המצבה - ברוך הנשר...
22/02/2017 | 14:36
1
79
אל ?אבן מס(ו)דרות השורות
..... קורא היות מענה ולהורות
.... השבר כדי(?) עזרת גבאים
....... אשר ... קברות
..... בכל נפשו בימיו
---- זה השביל גם במצות אל מאירות
..נקרא אברהם בן אליה
סינאני במשפחות יקרות
... בני ביתו ....
ב-2 השורות הבאות עד לתאריך הפטירה אני מצליחה לקרוא רק: ואף אשתו

לצפיה ב-'בראש המצבה כתוב ״ברוך הגוזר״'
בראש המצבה כתוב ״ברוך הגוזר״
24/02/2017 | 15:59
15
לצפיה ב-'תודה... תאריך?'
תודה... תאריך?
22/02/2017 | 14:40
4
30
המון תודה!
אני מנסה לראות האם רשום תאריך מלא על המצבה. מצאתי רק "שנת תרעא".
לרוב רושמים גם יום וחודש, ואני לא מוצא אותם...
לצפיה ב-'התאריך מופיע בסוף השורה שלפני השנה ואולי ממשיך בתחילתה.'
התאריך מופיע בסוף השורה שלפני השנה ואולי ממשיך בתחילתה.
22/02/2017 | 14:55
3
36
אני לא מצליחה להגיע לתוצאה שתאפשר קריאה.
אם אצליח אעלה לכאן
לצפיה ב-'בכל מקרה,'
בכל מקרה,
22/02/2017 | 14:56
2
43
גם מה שפענחתי רצוי שיעבור עוד עיניים :)
לצפיה ב-'עוד עיניים'
עוד עיניים
22/02/2017 | 16:07
1
42
לילך (ל' בצירה) = ללכת.
בשורה האחרונה - קיצה (מלשון: להקיץ = תחיית המתים).
השנה - תרעא (לא תרעד)
בשורה שלפני השנה נראה לי: בן חן (58) שנים. וכאן מילה שאמורה להיות תאריך או חודש או חג , ואינני מזהה אותה.אולי אולי פר' נח?
המילים אחרי אשתו - אולי בית ונוה.
לצפיה ב-'השורה של אשתו...'
השורה של אשתו...
22/02/2017 | 23:30
38
"ואף אשתו ביגונות וצרות"

לצפיה ב-'המון תודה... ותאריך'
המון תודה... ותאריך
23/02/2017 | 10:34
2
30
המון תודה לכולם על העזרה בפיענוח.
ואם מישהו מצליח לאתר את התאריך (מעבר לשנה - תרע"א)...
לצפיה ב-'אולי'
אולי
23/02/2017 | 18:11
1
34

מילת המפתח היא זו שלפני "שנת תרעא".
זה נראה כמו פראנס...
אבל אולי זה פר' נח.
אם זו פר' נח, ואין יום בשבוע, הרי שמדובר בשבת פרשת נח - 
ג' מרחשון תרעא, 5.11.1910.
באותה שורה: חן שנים. אולי משחק מילים עם פרשת נח.
כל זה - השערה בלבד.

לצפיה ב-'מילת המפתח'
מילת המפתח
24/02/2017 | 16:02
27
אין לי ספק שמילה זו חשובה לתאריך.
מה שכן, האות האחרונה בה נראית כמו ס׳ או ם׳...

לצפיה ב-'חיפוש נפטר צעיר...'
חיפוש נפטר צעיר...
23/02/2017 | 13:40
1
112
שלום חבר'ה.
בתקופה האחרונה אני נמצא בחיפוש אחר שם של ילד שנפטר בשנת 2001 יש לי את שם האב, איני בטוח לגבי שם המשפחה ואם היה לו שם נוסף. בששנת 2001 גם אני הייתי צעיר מאוד והיה לי קשה מאוד. אודה אם מישהו יענה לי.
לצפיה ב-'מה השמות?'
מה השמות?
23/02/2017 | 14:55
57
בכל מקרה, אם אין אלו שמות נדירים למדי, קשה מאד יהיה למצא רק לפי שמות פרטיים.
לצפיה ב-'מפגש'
מפגש
23/02/2017 | 13:03
80
הי,
אשמח להגיע למפגש.
תודה
לצפיה ב-'מחפשת חוקר בבלרוס מינסק, סלונים'
מחפשת חוקר בבלרוס מינסק, סלונים
22/02/2017 | 22:09
3
66
שלום חברים, אני תקועה בחקר המשפחתי שלי. אודה לשמות של חוקר אמין באזור מינסק...
לצפיה ב-'אין לי נסיון איתו אבל קראתי המלצות על Nikita Dimidov'
אין לי נסיון איתו אבל קראתי המלצות על Nikita Dimidov
23/02/2017 | 10:41
49
לצפיה ב-'Yuri Dorn - חוקר בבלרוס'
Yuri Dorn - חוקר בבלרוס
26/02/2017 | 00:59
27
לצפיה ב-'חוקרים מקצועיים'
חוקרים מקצועיים
28/02/2017 | 00:58
20
באתר הג'ואישגן יש המלצות של שוכרי חוקרים על חוקרים מקצועיים:
לצפיה ב-'בעלי רכוש בוורשה? יש לכם חצי שנה לתבוע אותו'
בעלי רכוש בוורשה? יש לכם חצי שנה לתבוע אותו
22/02/2017 | 20:21
3
71
עיריית ורשה הפעילה היום לראשונה את שעון העצר להחזרת רכוש שהנאצים והקומוניסטים גזלו מיהודי פולין. פורסמה רשימת 50 נכסים מתוך 2,613 שיש לגביהם תביעות פתוחות
לצפיה ב-'מדובר על נכסים שבעליהם ידועים?'
מדובר על נכסים שבעליהם ידועים?
03/03/2017 | 10:15
2
10
מישהו יודע?
הייתה לי משפחה בוורשה, סביר שהם השאירו נכסים, האם זה יכול להיות קשור אלי?
לצפיה ב-'לפי מה שאני מבין, מדובר על תביעות שכבר הוגשו בעבר ונדחו'
לפי מה שאני מבין, מדובר על תביעות שכבר הוגשו בעבר ונדחו
03/03/2017 | 13:32
1
9
אבל ההיגיון אומר, שאם יש לך הוכחות לנכס שברשות משפחתך, אתה יכול לתבוע גם.
לצפיה ב-'זהו שאין לי, זו פשוט השערה'
זהו שאין לי, זו פשוט השערה
03/03/2017 | 15:20
10
אף פעם לא טרחתי לבדוק מכיוון שאין לי מושג וחבל על הזמן. אבל חשבתי שאם יש רשימה אולי זה עשוי לעזור לי בבדיקה פשוטה וחבל לפספס. אבל כנראה שאין מציאות חינם...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו