לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'יהדות חרז בספרד'
יהדות חרז בספרד
03/01/2017 | 15:41
58
אבקש להשיג מידע על יהדות חרז בספרד
לצפיה ב-'מחקר משפחה תקוע לגמרי'
מחקר משפחה תקוע לגמרי
02/01/2017 | 17:40
2
282
שלום
אני רוצה לשתף אתכם במחסום משמעותי במחקר שלי על משפחת גוטליב.
מדובר על כך שמכל החיפושים שלי התוצאה היא עד עכשיו – אפס עגול. לא כלום. דבר כזה עוד לא קרה לי במחקר על משפחות אחרות. אולי למישהו מכם יהיה רעיון שלא חשבתי עליו.
אני מחפש מידע אודות ההורים של הינדא באשע זינגר – לבית גוטליב.
האבא: ישעיהו. נולד מתישהו לפני 1872. נפטר בסביבות 1910. היה רב בעיירה זלוטניקי (טרנופול, גליציה). התגורר כנראה גם בעיירה סטרטין (רוהטין, גליציה). נפטר או בעיירה סטרטין או בעיירה Bukachevtsy (רוהטין, גליציה). ההלוויה הייתה בודאות בעיירה Bukachevtsy.
האמא: אסתר מלכה (לבית לנגנר – לא בודאות) (נולדה מתישהו לפני 1875 – נפטרה מתישהו אחרי 1905).
הבת: הינדא באשע. נולדה בערך 1890. הבן שלה הבכור נולד ב1905 בעיירה Bukachevtsy. נהרגה בשואה ב1942 בעיירה Bukachevtsy.
זהו, זה מה שאני יודע.
התחלתי מהסוף – קיבלתי (תמורת תרומה של 100$ לJRI) את הרשומות של Bukachevtsy. יש נישואים של 1900-1908. לא מצאתי שם את הנישואין של הינדא באשע. מצאתי שם רישומי לידה של הילדים של הינדא באשע – ברישומים לא מפועי שמות ההורים של הינדא באשע או פרטים אודותיהם???. כתוב שהינדא באשע היא מהעיר סטרטין.
חיפשתי את הלידה של הינדא באשע בעיירה סטרטין – בJRI חסרים רוב הלידות שבין 1881-1898.
חיפשתי את הלידה/נישואין פטירה או תעודות אחרות של כל אחד מהמשפחה בעיירה זלוטניקי – מארק הלפרין אומר שכל המסמכים של העיר זלוטניקי לא שרדו.
חיפשתי את הלידה או הנישואין של אסתר מלכה לנגנר – בJRI וגשר גליציה. לא מצאתי כלום. אין לי אפשרות לחיפוש בארכיון ספציפי – בגלל שאין לי מושג אודות העיר והשנה.
חיפשתי את הפטירה של אסתר מלכה לנגנר – הפטירה שלה במאה השנים האחרונות, לכן היא נמצאת בUSC  באיזושהי עיירה (אולי Bukachevtsy?). בכל מקרה, הם לא מסכימים לחפש בלי שיש לי שנת פטירה ספציפית.
חיפשתי את הלידה או הנישואין של ישעיהו גוטליב – בJRI וגשר גליציה. לא מצאתי כלום. אין לי אפשרות לחיפוש בארכיון ספציפי – בגלל שאין לי מושג אודות העיר והשנה.
חיפשתי את הפטירה של ישעיהו גוטליב במשרד הUSC בוורשה (בין 1909-1911) – הם חיפשו בספרים של רוהטין (הכוללת את סטרטין), בורשטיין ו Bukachevtsy – זה מוזר, אבל הם לא מצאו כלום.
חיפשתי מידע כללי בספר הזיכרון של רוהטין, במאגר JRI, בגשר גליציה – שום דבר מועיל.
מצאתי לידה בטרנופול של אישה אחת בשם הינדא באשע ב1898, בת של בנציון וטילא – זה היה עשוי להיות בת דודה של הינדא באשע "שלנו" (בנציון עשוי להיות אח של ישעיהו) – אבל הינדא באשע קרויה בכלל על שם אמא של טילא, זה לא מהצד של גוטליב. אז זה כנראה לא קשור.
מצאתי לידה ב Trembowla של אישה שכן עשויה להיות בת דודה של הינדא באשע, אבל אין לי הוכחות: לידה ב1898 של הינדא באשע בסן בת שיינדל, ושיינדל היא בת יוסף ובאשע גוטליב. ייתכן שיוסף ובאשע הם ההורים של ישעיהו. (והתינוקת עשויה להיות בת דודה של הינדא באשע "שלנו").
יש שמועה שאסתר מלכה קשורת למשפחת לנגנר המפורסמת – משפחת האדמורי"ם מסטרטין. בדקתי את כל העץ המשפחתי שלהם למצוא קשר אפשרי – כלום.
אני מקוה שלא הכבדתי בכמות המידע. לא רציתי להטריח בהצעות שכבר בדקתי.
לפני שאני מתייאש, אני מנסה לבקש את עזרתכם. למישהו יש רעיון?
תודה רבה מראש על כל התיחסות.
דוד

לצפיה ב-'אכן מרב עצים, קשה לראות את היער...'
אכן מרב עצים, קשה לראות את היער...
03/01/2017 | 01:02
1
101
לפני שנלמד דבריך כדי לסייע לך, אשאל: האם החומר שקיבלת מה- JRI הוא טבלת אקסל של מפתוח [אינדקס] הרישומים המקוריים?
אם כן, כאינדקס אינם כוללים כל המידע שברשומה המקורית.
אם מצאת אזכור רלבנטי בטבלאות, הזמן צילום או סריקה של המסמך עצמו. אולי יהיה בו יותר מידע. חשיבות רבה יש לעמודת ההערות במסמכים.

בכל הנוגע לרוהטין, אני מציעה כי תפנה דרך הפייסבוק [לקבלת כתובת דוא"ל ולהמשך מחקר בדוא"ל] אל Marla Raucher Osborn.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה עירית, ואכן...'
תודה עירית, ואכן...
03/01/2017 | 08:51
84
לגבי הרשומות מJRI - אכן קיבלתי קובץ EXCELת ומשום מה היה זכור לי שהיה בו פיענוח מקסימלי. רק אתמול תוך כדי שכתבתי את ההודעה שפירסמתי כאן - שמתי לב גם אני לנקודה שהזכרת. מיד ביקשתי ממארק את המסמכים המקוריים, ומיד כבר אתמול הוא הפנה אותי אליהם (סרוקים ברשת), ושלחתי אותם למתרגם מקצועי. בא נראה - אולי משם תבוא הישועה.

את הרעיון השני בקשר לרוהטין כבר ניסיתי, ולא היו תוצאות.
לצפיה ב-'הזמנה למפגש'
הזמנה למפגש
02/01/2017 | 15:34
1
107
הנכם מוזמנים למפגש של סניף ראשון לציון והסביבה של העמותה הישראלית לחקר שורשי המשפחה שיתקיים ביום שני ה-9/1/17 בשעה 18:30
במוזאון ראשון לציון רחוב אחד העם 2.
במרכז הערב - הרצאה ומצגת של ארקדי בראזין, חוקר שורשי משפחה עתיר ניסיון, שישתף אותנו בידע הרב שהוא צבר משלל ביקוריו בארכיונים השונים ברחבי אוקראינה.
במהלך המפגש הקרוב, שיערך בסימן חילופי משמרות בסניף ראשון לציון, ימסרו פרטים על התוכנית לסדרת המפגשים הצפויה ותיערך שיחה פתוחה על בקשות, רעיונות וחידושים המתוכננים בפעילות הסניף שלנו.
הזמנה מצורפת
לצפיה ב-'נשמע מרתק, רציתי להגיע אבל... יש סיכוי שמישהו יסריט לי?'
נשמע מרתק, רציתי להגיע אבל... יש סיכוי שמישהו יסריט לי?
09/01/2017 | 17:48
10
לצפיה ב-'אשמח לעזרתכם'
אשמח לעזרתכם
02/01/2017 | 03:07
99
שלום רב, 
אשמח לדעת איפה אפשר לקבל רשימה מלאה של הרופאים היהודים ששירתו בצבא אנדרס. 
תודה מראש
אביבית
לצפיה ב-'עזרה במציאת דוד שלי בניו יורק'
עזרה במציאת דוד שלי בניו יורק
01/01/2017 | 20:37
104
יש לי דוד בשם מסעוד אוחנונה ( אוחנה ) שצריך להיות בערך בן 67. הוא היה לומד בישיבה של ח״בד באגדיר(מרקו). הוא היה בן 10 בערך בכיתה ג׳. ולפני 57 שנה. היה באגדיר רעידת אדמה ומאז הוא נעלם לא מצאו אותו. ובימים האחרונים חיפשנו מידע בקשר אליו. וביום שישי האחרון התקבלו לידי רשומות של הארכיון מהישיבה לאחר רעידת האדמה בהן מוזכרים כול התלמידים שלמדו בישיבה מי היו מוריהם ,באיזה כיתות הם למדו ואם הם בחיים או שניספו ברעידה. ולפי הרשמות דודי ניצל מרעידה. ואחד מהניצולים שמוזכר ברשומות שהיה אם דודי בחדר בזמן הרעידה. דיברנו והוא הפנה אותי לישיבת ח״בד בניו יורק בכדי לברר לגבי רשימות שקיימות בחב״ד האם ידוע להם על גורלו של דודי פניתי לרב גבריאל אביכזר , מנהל מרכז חב״ד בניו יורק וכאשר הזכרתי את שמו מסעוד אוחנונה. הוא טען שהוא מכיר אחד בשם הזה שהיה באגדיר בכיתה ג׳ ברעידת אדמה והוא חי באמריקה והוא צריך לעשות בדיקה ולוודא היכן הוא נימצא. 
אנא מכם חברים יקרים עיזרו לי לשתף את הסיפור הזה גם אם יש סיכוי ולו הקטן ביותר לאתר את דודי ולאחד אותו עם משפחתו לאחר שנים רבות!!!
אם אתם מכירים מישהו מהקילה היהודית בניו יורק שיכול לסייע אני אשמח

לצפיה ב-'הסבר על שם פרטי IRSZA'
הסבר על שם פרטי IRSZA
31/12/2016 | 12:29
90
מישהו יודע להגיע לפרטים על מקור השם השם הפרטי IRSZA וכיצד הוא יהיה בעברית?
לצפיה ב-'מחפשת כאן בפורום את ענת שיש לה שורשים בעיירה שדובה בליטא'
מחפשת כאן בפורום את ענת שיש לה שורשים בעיירה שדובה בליטא
29/12/2016 | 22:25
3
80
מבקשת שתיצרי איתי קשר במסר
תודה דינה
לצפיה ב-'אני אמנם לא ענת...'
אני אמנם לא ענת...
30/12/2016 | 11:47
2
74
אך סבתא שלי מצד אמי נולדה בשדובה, ומעניין אותי מה ידוע לך.
למשפחתה קראו פוקס, להוריה אריה לייבל ורבקה.
שבת שלום.
לצפיה ב-'סבא שלי מצד אימי אהרון שניידר נולד בשדובה '
סבא שלי מצד אימי אהרון שניידר נולד בשדובה
30/12/2016 | 12:15
1
69
ההורים יעקב נחום ואטה לבית דנציג. את שם המשפחה קנה סבא רבא יעקב נחום כדי להשאר ללמוד בישיבה ולא להתגייס לצבא. סבא אהרון שניידר התחתן עם דינה לאה פרידלנד.
דינה
לצפיה ב-'תודה נוצר קשר'
תודה נוצר קשר
31/12/2016 | 10:37
31
לצפיה ב-'עזרה במציאת דוד שלי בבקשה '
עזרה במציאת דוד שלי בבקשה
30/12/2016 | 00:17
3
192
יש לי דוד בשם מסעוד אוחנונה(אוחנה) כיום הוא צריך להיות בערך בגיל 66 שנעלם
ברעידת האדמה באגדיר (במרוקו)שלפני 56שנה. הוא היה בערך בגיל 10. בימים האחרונים קיבלנו מידע שהוא חי ויש בנאדם כזה ניצול אגדיר. בערך באותו גיל בשם מסעוד אוחנונה. מי שיוכל להביא איזה מידע או רעיון על איך לאתר אותו בבקשה. זה ממש יעזור תודה.

לצפיה ב-'ancestry.com וכן familysearch.com הם התחלה טובה'
ancestry.com וכן familysearch.com הם התחלה טובה
03/01/2017 | 09:06
2
29
לחיפושים בארה"ב.

זה בחינם:

וזה חינמי חלקית:

תצטרך קצת כישורי חפירה במאגרים ממוחשבים. דרך האתר הראשון תוכל גם להגיע לגישה למאגרי עיתונים וכדו' שגם עשויים לסייע בעניין.
לצפיה ב-'האמת שזה להפך'
האמת שזה להפך
03/01/2017 | 19:07
1
24
Ancestry הוא בתשלום (ניתן לבצע חיפוש ולקבל תמצית של התוצאות, אך לא ניתן להיכנס אל המסמכים עצמם מבלי שמנויים. ניתן, עם זאת, להירשם לתקופת-ניסיון של שבועיים.). 

FamilySearch הוא חינמי (פה ושם הוא מפנה אל מקור-המידע, אתר שהוא בתשלום, אך כללית, רוב המצאי שם נגיש.).
לצפיה ב-'טעות מקלדת...'
טעות מקלדת...
03/01/2017 | 20:01
15
הכוונה הייתה שפמילי סרץ בחינם, ואנססטרי חינמי חלקית. כפי שפירטת.
לצפיה ב-'יצירת קשר עם אדם בארה"ב'
יצירת קשר עם אדם בארה"ב
27/12/2016 | 22:48
2
99
אולי אתם תצליחו לעזור לי:

מדובר באדם בשם ג'פרי אלן נווינס. הוא מנהל פרופיל של בני משפחתו בג'ני, זה אנשים שאני מחפש אודותם מידע נוסף, ואני מאוד מעוניין להיות בקשר איתו או עם בני משפחתו.
שלחתי לו הודעה בג'ני - אין תגובה.
שלחתי הודעה לרשימת התפוצה של ג'ואישגן - התגובה היחידה שקיבלתי היה של אחראי איתור אנשים שם, שסיפר לי שג'פרי רשום אצלהם, שמטעמי פרטיות הוא לא יכול לתת לי פרטים, אבל הוא עצמו כתב לו שאני מחפש אותו. אין תגובה בינתיים.
חיפוש באנססטרי העלה את הפרטים הבאים שלו:
NAME: Jeffrey Alan Nevins
DATE OF BIRTH: 5 Feb 1953
BIRTH COUNTY: Dallas
FATHER'S NAME: Phillip Abram Nevins
MOTHER'S NAME: Carol Davis
ROLL NUMBER: 1953_0011

האם מישהו יכול לעזור לי למצוא כתובת, מייל, או טלפון שלו?
לצפיה ב-'מצאתי אחד שמתאים בשם ובגיל...'
מצאתי אחד שמתאים בשם ובגיל...
28/12/2016 | 22:29
1
84
אבל לא בהסטוריית המגורים (הוא גר כיום ובעבר בקליפורניה).
אבל אולי הוא או משפחתו עברו מטקסס לקליפורניה לפני שנים רבות.

מצורפת תמונה עם הפרטים, כולל מספר טלפון.
לצפיה ב-'אופס. לא שמתי לב לשירשור הנוסף שפתר את החידה.'
אופס. לא שמתי לב לשירשור הנוסף שפתר את החידה.
28/12/2016 | 22:32
34
לצפיה ב-'יצירת קשר עם אדם בארה"ב'
יצירת קשר עם אדם בארה"ב
27/12/2016 | 22:49
5
81
אולי אתם תצליחו לעזור לי:

מדובר באדם בשם ג'פרי אלן נווינס. הוא מנהל פרופיל של בני משפחתו בג'ני, זה אנשים שאני מחפש אודותם מידע נוסף, ואני מאוד מעוניין להיות בקשר איתו או עם בני משפחתו.
שלחתי לו הודעה בג'ני - אין תגובה.
שלחתי הודעה לרשימת התפוצה של ג'ואישגן - התגובה היחידה שקיבלתי היה של אחראי איתור אנשים שם, שסיפר לי שג'פרי רשום אצלהם, שמטעמי פרטיות הוא לא יכול לתת לי פרטים, אבל הוא עצמו כתב לו שאני מחפש אותו. אין תגובה בינתיים.
חיפוש באנססטרי העלה את הפרטים הבאים שלו:
NAME: Jeffrey Alan Nevins
DATE OF BIRTH: 5 Feb 1953
BIRTH COUNTY: Dallas
FATHER'S NAME: Phillip Abram Nevins
MOTHER'S NAME: Carol Davis
ROLL NUMBER: 1953_0011

האם מישהו יכול לעזור לי למצוא כתובת, מייל, או טלפון שלו?
לצפיה ב-'לא יודע למה הכל נשלח לי כפול. והנה הפרופיל המדובר בג'ני:'
לא יודע למה הכל נשלח לי כפול. והנה הפרופיל המדובר בג'ני:
27/12/2016 | 22:51
58
ה"מבוקשת" היא אשתו השניה של סבא שלו. סבא שלו ראובן נוויס, אשתו השניה הייתה פרל לבית הורביץ. חיה עד לפני כמה שנים באיזור גיל מאה. מחפש מידע אודותיה ואודות משפחתה.
לצפיה ב-'הוא בפייסבוק'
הוא בפייסבוק
28/12/2016 | 11:15
3
80
שלום,

מתוצאות החיפוש באנססטרי ובאתרים כמו MyLife.com עולה כי ג'פרי שמצאתי באנססטרי מתגורר, ככל הנראה, ב - Visalia, קליפורניה. נדמה לי שזה פרופיל הפייסבוק שלו.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
28/12/2016 | 14:39
2
45
איך הגעת למסקנה הזו? באיזו רמה של ודאות?
לצפיה ב-'כתבתי זאת בהודעה שלי למעלה'
כתבתי זאת בהודעה שלי למעלה
28/12/2016 | 22:24
1
48
על פי תאריך הלידה שנתת מאנססטרי - מצאתי אדם מתאים באתר MyLife, וראיתי כי הוא גר בעיר מסויימת בקליפורניה. הבחור מפייסבוק נראה לי בגיל המתאים והוא גר באותה העיר. זה לא זיהוי וודאי, אבל אין שום סיכון בלשלוח לו הודעה. שים לב כי הודעה בפייסבוק לאדם שאינו ברשימת החברים שלך - אינה "קופצת" לו כהודעה חדשה, אלא נשלחת אחר כבוד לתיבה אחרת. במקרים מסויימים, תופיע לאותו אדם התרעה כי מחכה לו בקשה להודעה.
לצפיה ב-'אז אולי כדאי לבקש ממנו קודם חברות בפייסבוק?'
אז אולי כדאי לבקש ממנו קודם חברות בפייסבוק?
28/12/2016 | 22:40
22
לצפיה ב-'עזרה באיתור קצה חוט לגבי אח אבוד'
עזרה באיתור קצה חוט לגבי אח אבוד
25/12/2016 | 15:59
2
229
שלום לחברי הפורום וחג שמח!
עבר זמן רב מאז הפעם האחרונה שהתעסקתי בתחום הגנאולוגיה באופן רציף כתוצאה מאילוצים , אך כעת יש לי קצת זמן פנוי.
לפני מספר ימים הצלחתי בעזרת נבירה במסמכים של הצבא האדום להתחקות ככל הנראה אחרי אח של סבא רבא שלי שלא ידענו על קיומו כלל עד עצם היום הזה. אתן קצת רקע לפני שאפתח את הפרשה: סבא רבא שלי נולד בריבניצה ב1900 ובשלב מסויים עברה משפחתו לקישינב. שמו היה ברקו בוברמן ושמות הוריו היו יהושע(Ovshiy, Oshia) וגיטל. את שמות הוריו ידעתי רק בזכות תיק שלם ב-ITS שנפתח על שמו ובו פרטים על קורתיו בזמן המלחמה וקצת לפניה יחד עם שמות הורים בלבד. הוא נפטר ב1971 ומעולם לא דיבר על קרובים שלו , לא על הוריו, אחים ואחיות, או דודים ודודות , פשוט חי את חייו כמו הרוב בתקופת הקמת המדינה.
במשך שנים ניסיתי לנפץ את תקרת הזכוכית שהיא למעשה המסתורין שסביב משפחתו וגיליתי כאמור בנבירות במסמכי הצבא האדום את האדם הבא: Буберман Моисей Овшиевич או בתרגום קל Buberman Moisei Ovshievich שנולד ב1908. את העמוד עליו ניתן לראות בכתובת הבאה: http://podvignaroda.ru/?#id=1535355798&tab=nav...;
לאחר חיפוש שמו בגוגל הצלחתי להבין שיש לו קורות חיים מרשימים בצבא האדום ואף מצאתי תמונה שלו כשהדימיון בינו לבין סבא רבא שלי עצום. יש להוסיף על כך ששם המשפחה הזה היה נפוץ באיזורים מאוד מסויימים והסיכויים שיהיו שניים עם אותו שם של אבא בתקופה ההיא די אפסיים.
ולבסוף , הסיבה שאני מפרסם זאת זה בין היתר לבקש אסטרטגיות והצעות מאנשים שיש להם רעיון כיצד אפשר לאתר את קרוביו של האדם כאשר בקורות חיים היחידים שמצאתי שיש לו רשום אך ורק על הישגיו הצבאיים ושהוא נולד ב1908 ונפטר ב1989. זוהי הפעם הראשונה שאני מצליח למצוא ככל הנראה קרובים של סבא רבא שלי בצד הזה וזה בין הדרכים היחידות אולי להאיר קצת על הצד המשפחתי הזה.
בנוסף , אשמח לעזרה גם לגבי האדם הבא: http://podvignaroda.ru/?#id=1518739721&tab=nav...
ייתכן וגם הוא אח של האדם המדובר כיוון שנולד בסביבות אותם שנים בריבניצה , עיר הלידה של סבא רבא שלי , ושם אביו Ovtie, מזכיר את Ovshie
תודה מראש לכל העוזרים!
לצפיה ב-'אני אנסה לעזור.'
אני אנסה לעזור.
27/12/2016 | 15:20
1
84
אני אנסה ליצור קשר עם אנשים עם שם משפחה זהה. ברוסיה.וגם עם אמיניסטרטור של האתר הזה :
לצפיה ב-'תודה רבה לובה!'
תודה רבה לובה!
27/12/2016 | 19:39
48
אהיה איתך בקשר בפרטי לגבי התשובות והמידע שתקבלי :) 
לצפיה ב-'מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל '
מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל
27/12/2016 | 12:02
290
בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה.
 המאגרים כוללים:

מבצע על כנפי נשרים
1949-1948
3,062 עולים  - החלק הראשון
לאחר הכרזת העצמאות של ישראל, הג'וינט ארגן ומימן את מבצע "על כנפי נשרים" (מרבד הקסמים) , להעלאת יהודי תימן לישראל. בשלב הראשון, מאמצע דצמבר 1948 עד תחילת מארס 1949, הועלו למדינה הצעירה ילדים יתומים, נשים, וזקנים מהחסות הבריטית של עדן.  הרשימה כוללת שמות, מגדר, שנת לידה, משקל, ומצב משפחתי.

רשימת הכורמים הפרדסנים והזורעים
ברחובות 1918
654 אנשים

חברי גדוד העבודה
1,666 אנשים

פנקס כתובות הועדה הספרדית ירושלים
1905 - 1913
5,189 נשואים

1900 - 1918 פנקס נישואין סלוניקי
2,134 נשואים

רשימה עובדים בתאטרון הלאומי הבימה
2015-1918
3,435 שחקנים ויוצרים

מגלת הטבח 1918 - 1920
פוגרומים באוקראינה
9,853 נטבחו     

לידות בפרדס חנה   1935-1946
781 לידות

2016 - רשימת מוהלים ארצית   
423 מוהלים

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php

לצפיה ב-'מסמכים, ארכיונים וניסיון של מחקר גנאלוגי באוקראינה '
מסמכים, ארכיונים וניסיון של מחקר גנאלוגי באוקראינה
27/12/2016 | 11:32
135
שלום
המפגש הקרוב של סניף ראשון לציון (9.1.2017) יערך בסימן חילופי משמרות בסניף, לאחר שהתנדבתי למלא את מקומו של דני שחל.

כבר כאן ועכשיו אודה לדני על כל העמל והרצון הטוב שלו בניהול הסניף הפעיל.

בקרוב אפרסם את התוכנית לסדרת המפגשים הצפויה בסניף ראשון לציון וכמה רעיונות וחידושים שאשמח להוסיף בפעילות הסניף.

הראשון בסדרה: אוקראינה עכשיו!

על מה המפגש?
מה ניתן למצוא בארכיונים, איך ניתן להגיע לחומרי גלם שונים, מידע מפורט על רשומות לידה, פטירה ונישואי ומה הם מכילים, איזה מידע ניתן לאתר במרשם התושבים, חוויות מביקורים בארכיון בקייב, בז'יטומיר ועוד.

פירוט מלא על המפגש ועל משתתפיו יפורסם בנפרד.

בברכה
צח אוריין-אוראץ'
לצפיה ב-'מידע על יהודי איזמיר'
מידע על יהודי איזמיר
26/12/2016 | 14:23
1
62
שלום רב,
משפחתי מצד אמי הם טורקים יוצאי איזמיר,עלו לארץ בקום המדינה.
רציתי לדעת אם למישהו יש מידע על קהילה זו או להפנות אותי למקור כלשהו שיכול לעזור לי.תודה רבה.
לצפיה ב-'יהדות איזמיר'
יהדות איזמיר
26/12/2016 | 15:50
63
ממליץ לך לפנות למומחה מס' 1 ליהדות איזמיר  דב כהן dkcohen@neto.net.il, הוא בטח ישמח לעזור לך.

כמו כן אני ממליץ לך ליצור קשר עם אדם בשם Murat Sanus שמנהל דף פייסבוק על עיר טורקית בשם TIRE שם הדף : JEWS OF TIRE, TURKEY. מורט הוא טורקי לא יהודי מאיזמיר שפועל רבות לשימור מורשת יהודי טירה ואיזמיר.

אילן
לצפיה ב-'סיוע בפענוח כתב יד בעברית מלפני 138 שנים '
סיוע בפענוח כתב יד בעברית מלפני 138 שנים
25/12/2016 | 21:58
5
473
שלום חברים,
מצ"ב צילום מתוך פנקס חברה קדישא מצפת ובו רשומה לגבי פטירתו של הירש (צבי) מפעטשיניזן בתאריך ד' אלול תרל"ח (1878).
לא את כל המילים בפסקה הצלחתי לקרוא, ובייחוד אני מתעניין לפענח את הקשר לר' לייבל מפעטשיניזן שמופיע בסוף הפסקה וזאת הפעם הראשונה שאני שומע אודותיו.

קצת רקע:
הירש היה פועל במקצועו שנולד בשנת 1842 לערך, ועלה לצפת מפעטשינזין (גליציה) בשנת 1855 יחד עם הוריו (הבנאי משה אברהם ולאה פייגא) ואחיו הבנאי יעקב שלום פטרנק (שנולד בעיר הסמוכה דיליטין). לא מצאתי עד כה כל עדות לכך שגם הוא נשא את שם המשפחה פטרנק כמו אחיו, יעקב שלום, שהיה אביו של סבא של סבתא שלי. לא הצלחתי לגלות עד כה לגלות מה עלה בגורלם של אשתו באשא וילדיו יוסף בער, משה יעקב, חנה והעדיל, שככל הנראה עזבו בשלב כלשהו את צפת לאחר מותו של הירש.
מצ"ב גם תמונת המצבה של הירש / צבי מצפת.
לצפיה ב-'לייבל הוא אביו של הירש'
לייבל הוא אביו של הירש
25/12/2016 | 22:47
1
75
נרשם שהירש נטמן בסמוך לציון (קבר) אביו, לייבל. 
לצפיה ב-'תודה שרי!'
תודה שרי!
25/12/2016 | 23:17
52
זה אומר שטעיתי בזיהוי, 
בדקתי בשנית,
ומסתבר שהיו 2 אנשים שונים בצפת של אותם ימים בשם "צבי מפטשיניזין",
האחד, ממשפחתי, שנולד ב-1842 לערך, לאביו משה אברהם,
והשני, שנולד בשנת 1798 לערך, ועכשיו אנחנו יודעים ששם אביו היה לייבל.
לצפיה ב-'האם תוכל לספר מעט אודות הפנקס המדובר?'
האם תוכל לספר מעט אודות הפנקס המדובר?
26/12/2016 | 09:19
2
59
מאילו שנים מתועדים בו הרישומים? היכן הוא נמצא וכיצד ניתן לעיין בו? והכי חשוב - האם הוא מאונדקס/ממוחשב? (אם לא - אולי כדאי לעשות זאת...)
לצפיה ב-'פנקס חברה קדישא צפת'
פנקס חברה קדישא צפת
26/12/2016 | 10:41
1
94
הפנקס מופיע באתר http://www.hebrewmanuscripts.org/
יש לגלול ברשימה עד לרשומה של "פנקס חברה קדישא צפת", הקלקה על הכותרת מובילה להורדת קובץ PDF לא מאונקדס של רישומי קבורה, הוצאות וכד' מהשנים 1856-1895. 
כתב היד קשה מאוד לקריאה, לפחות למי שאינו מיומן בכך.
אם מישהו מסוגל לקרוא ולאנדקס את הפנקס החשוב הזה, זאת כמובן תהיה ברכה לחוקרי צפת.
לצפיה ב-'זה נראה לי פרויקט חשוב ביותר, הלוואי ומישהו ירים את הכפפה'
זה נראה לי פרויקט חשוב ביותר, הלוואי ומישהו ירים את הכפפה
26/12/2016 | 11:00
34
לצפיה ב-'מאמר חדש באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA'
מאמר חדש באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA
25/12/2016 | 16:25
112
מאמר חדש התפרסם באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGRA
על משפחת יאנאכניצער מקמניץ פודולסקי.

ע"מ לצפות במאמר, יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאמר         

http://bit.ly/2irKj6r

לצפיה ב-'פתיחת סניף העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה בחדרה'
פתיחת סניף העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה בחדרה
25/12/2016 | 12:15
67
אני שמח להודיע על פתיחת סניף חדרה וצפון השרון בשיתוף החאן של חדרה. זהו הסניף השמיני במשפחת סניפי העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה. יישר כוח ואיחולי הצלחה והנאה לרות לפידור, יו"ר הסניף, ליצחק (צ'קלה) גולדפינגר, יו"ר עמותת מוזיאון החאן ולדורית גורן, מנהלת ואוצרת המוזיאון. מי ייתן ותעמיקו שורשים בקרב ציבור שוחרי העבר המשפחתי בחדרה, בבקעת הנדיב ובצפון השרון כולו.
כנס* פתיחת הסניף יתקיים ביום ראשון 15 בינואר 2017 , י"ז טבת תשע"ז בשעה  18:00 במעמד ראש העיר חדרה, צבי גנדלמן. המרצה: גידי פורז
ההזמנה לציבור מצורפת. הכניסה חופשית.
 משה גולן, יו"ר העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה.
*הזמנה מצורפת
לצפיה ב-'הזמנה לחנוכה בסניף פתח תקווה והסביבה'
הזמנה לחנוכה בסניף פתח תקווה והסביבה
25/12/2016 | 12:08
92
חברי הפורום מוזמנים לקחת חלק במפגש חנוכה של הסניף. חנוכיה, סופגנייה והרצאה מלבבת ומחכימה של הגנאלוגית אורית לביא.
פרטים בהזמנה מצורפת. חג אורים שמח, משה גולן
לצפיה ב-'"שקולניק" =ראש עיריית רעננה...'
"שקולניק" =ראש עיריית רעננה...
24/12/2016 | 14:47
1
79
האם יש קירבת משפחה לבין ראש הממשלה באותה עת.... לוי אשכול (שקולניק).((בתקופת "דקר")).
לצפיה ב-'יעקב רענן (הי"ד) טיהור קארמה של "תא"ל יעקב" ועיריית רעננה?'
יעקב רענן (הי"ד) טיהור קארמה של "תא"ל יעקב" ועיריית רעננה?
24/12/2016 | 14:50
60
עצוב
לצפיה ב-'בדיקת שורים ספרדיים'
בדיקת שורים ספרדיים
22/12/2016 | 09:46
3
161
לצפיה ב-'הודעה מעניינת ביותר!'
הודעה מעניינת ביותר!
22/12/2016 | 15:13
1
86
לצפיה ב-'אופס..חח'
אופס..חח
22/12/2016 | 17:26
111
סורי, לא שמתי לב שזה לא שלח לי תהודעה ,אני מגיש לבד בקשה לאזרחות פורטוגלית, ואני רוצה להשתמש בmyharitage הישראלי להוציא מסמכים, מה אתם חושבים עליהם והאם השירות המלא ב150 דולר באמת מוצא מסמכים בנוגע לשורשים של סבא רבא ודברים רלוונטיים?, מישו פה עושה תתהליך לקבלת אזרחות פורטוגלית?

תודה
לצפיה ב-'ניפגש בזירה, או ברחובות פמפלונה'
ניפגש בזירה, או ברחובות פמפלונה
22/12/2016 | 17:07
60

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו