לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1247812,478 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מקור השם ולדימירסקי'
מקור השם ולדימירסקי
29/10/2018 | 13:10
3
101
אני מחפשת מידע על רב סבתא שלי: ביילה ולדילמובסקי 1893, רומניה (?) כנראה שמדובר בטעות באיות של שם המשפחה ולדימירסקי Beila Ita Vladlimosky , את שמה קיבלתי מעו"ד בארה"ב במסמך Descendant Report, אני מנסה לחפש מידע על עיר נעוריה כדי להוסיף למחקר שלי מידע על חיי היהודים בעיירה ספציפית או בכללי בשנת 1893 -1912 ברומניה, יש לכם המלצות?

לצפיה ב-'סירוטה Sirota - מהיכן?'
סירוטה Sirota - מהיכן?
29/10/2018 | 15:13
2
75
במשפחת ברומברג Brumberg שלי - אשר הגיעו מקרסילוב וקוזמין (Krasilov, Kuzmin), אוקראינה, יש קשר כלשהו למשפחת סירוטה. האם ידועים לך פרטים נוספים אודותם?
לצפיה ב-'מסירוטה למוסקובית מקישינייב '
מסירוטה למוסקובית מקישינייב
29/10/2018 | 19:17
1
55
רב סבא שלי בנימין שוליים מוסקוביץ (סירוטה) היה ילד יתום שנולד בשנת 1889 בקישינייב ברוסיה, כששאל אותו פקיד רישום כלשהו לשם משפחתו והילד לא זכר, התחמק הילד וענה לשאלה: מה שם משפחתך:"יתום אני", לכן נקרא שם משפחתו מעכשיו סירוטה (שפירושו יתום). לימים כשהתאזרח בארה"ב בשנת 1935  שינה והחזיר לעצמו את שם משפחתו המקורי מוסקוביץ, בנו מוריס השאיר את השם סירוטה, היות ונשמע לו יותר "אמריקאי"  זו הייתה רוח התקופה  של האמריקניזציה לקבל על עצמך שם יותר  מודרני, מאשר מוסקוביץ.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר '
תודה על ההסבר
29/10/2018 | 22:14
22
לצפיה ב-'IGRA - הרצאה 7 בנובמבר 2018 - יהדות אתיופיה'
IGRA - הרצאה 7 בנובמבר 2018 - יהדות אתיופיה
28/10/2018 | 01:57
3
60
העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מזמין אותכם להרצאה בנושא סיפור על הדרך של יהדות אתיופיה - מי אמר שאברהם לא היה שחור
שתתקיים ביום ד', 7 בנובמבר/כ"ח חשון 2018
בספריה במרכז קהילתי שז"ר, רח' יבנאלי 30, גבעתיים.
התכנסות ב19:30. ההרצאה תתחיל ב20:00.

לכבוד חג הסיגד, החל בכ"ח חשון, עו"ד דוד (דרסלי) אבטה יציג לנו את העדה האתיופית היהודית. בהרצאתו הוא יספר על רקע ההיסטרי של העדה, יחסי הגומלין עם השכנים הנוצרים והמוסלמים, מנהג שבע הדורות, יהדות אשכנז ויהדות אתיופיה - האם צבע מגדיר את היהדות, סיפור עליה והתגשמות החלום הציוני, ואתגרי הקליטה.

עו"ד דוד (דרסלי) אבטה בעל תואר ראשון במשפטים המכללה למינהל ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. הוא מכהן כראש מטה, מנכ"ל וחבר הנהלת החברה למתנ"סים הארצית. הוא גר במודיעין, נשוי +3.
דמי כניסה: 20 ₪. חברי העמותה ללא תשלום.

אתר העמותה    https://genealogy.org.il ;
לצפיה ב-'שאלה על יהודי אתיופיה'
שאלה על יהודי אתיופיה
29/10/2018 | 10:53
2
77
עד שנת 520 לספירה התקיימה ממלכה יהודית בחצי האי ערב. הממלכה שמרה על קשר עם הססנים שקידמו את יהודי מסופוטמיה ולחמו בנוצרים הביזנטים. קיסר ביזנץ פנה למלך האתיופי הנוצרי בבקשה "לטפל" בבני הברית של הססנים ובשנת 520 פלש המלך עם צבאו ופרק את הממלכה היהודית. את השכבה השלטת והלוחמים לקח אתו חזרה לאתיופיה והושיב אותם תחת חסותו ומהם כנראה הממלכה היהודית באתיופיה. בערב הסעודית נותרו שלושה שבטים יהודיים מפורדים שכעבור יותר ממאה שנים "טופלו" על ידי מוחמד.  שאלתי: האם בדק מישהו תאוריה זו והאם יש ממצאים לאששה.
לצפיה ב-'לפי חבר אתיופי המשייך משפחתו למשפחת המלוכה במאה ה-14'
לפי חבר אתיופי המשייך משפחתו למשפחת המלוכה במאה ה-14
29/10/2018 | 13:28
1
50
יהדות היתה קיימת באתיופיה עוד לפני הופעת הנצרות.
יש סיפור הדומה למה שכתבת על איזור בשם חיבר ותוצאתו היה מלחמה של המלך האתיופי בשבטים יהודיים ונצחון עליהם.
יתכן שאז הובאו יהודים נוספים לאתיופיה אך אין במסורת שלהם קישור ישיר לאותם אנשים
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/10/2018 | 16:55
18
לצפיה ב-'שוב, תודה פלי. נא הואל ליצור עמי קשר טלפוני > 054-7549898'
שוב, תודה פלי. נא הואל ליצור עמי קשר טלפוני > 054-7549898
29/10/2018 | 13:20
55
שוב, תודה פלי. נא הואל ליצור עמי קשר טלפוני > 054-7549898
לצפיה ב-'שורשים'
שורשים
29/10/2018 | 12:27
395
מחפשת קשר עם משפחתם של יוסף ותמר רייכמן שגרו בכפר ויתקין ואחר כך במושב ניר בנים ואחר כך באשקלון. אני יודעת שיש להם בן ושיוסף נפטר. כמו כן מחפשת את יואל רייזמן שגדל בחיפה, שם אמו - פולה רייזמן שנפטרה ב1952. 
אשמח לקבל כל מידע.
050-5600324
לצפיה ב-'העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מציגה את אוסף בוחרים לבחירות '
העמותה למחקר גנאלוגי בישראל מציגה את אוסף בוחרים לבחירות
29/10/2018 | 07:14
430
לקראת יום הבחירות הקרוב ב-30 באוקטובר, העמותה למחקר גנאלוגי בישראל  גאה להציג  את אוסף בוחרים לבחירות מקומיות בתקופה המנדט הבריטי.  

מאז 2011 העמותה בונה מאגרים אשר 9% מהם הינם  רשימות בוחרים בבחירות לרשויות המקומיות בארץ ישראל. הם כוללים כ-112,094 רשומות.

לתצוגה מקדימה
https://www.slideshare.net/igra3/voters-lists-for-...

נא לשים לב, רק חברים של IGRA   יכולים לראות את הסריקות. בלי חברות, אתם רק יכולים לראות את הרשימה.

ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה

http://genealogy.org.il/ ;

להלן הקישור לצפייה במאגרים   http://genealogy.org.il/AID/index.php

הנכם מוזמנים להשתתף בבניית מאגרי מידע ישירות באתר  https://csindexing.com/

לצפיה ב-'סיוע בפענוח של תמונה '
סיוע בפענוח של תמונה
28/10/2018 | 19:11
3
136
מזה מספר חודשים אני עסוקה בסריקה, ארגון ופענוח של האוצר הבלום שנחת עלי, והעבודה עוד רבה. בן-דודי איתר בבית-הוריו מאות תמונות ולא מעט מסמכים ישנים, שהיו שייכים לאחד האחים של הסבתא רבתא שלי. רוב התמונות הן משלהי המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. התמונות שצולמו בארץ רובן ככולן צולמו ביפו ובתל-אביב.

בין התמונות נמצאה התמונה שצירפתי. בגב-התמונה נרשם התאריך, 20 ביולי 1937. כמו כן נרשם בגב-התמונה (בעברית ובאנגלית) שהיא צולמה בפוטו תילה - Photo Tila.

האם מישהו יכול לזהות את המבנה המופיע בתמונה? אולי זיהוי של המבנה יספק לי תובנה כלשהי מדוע מלכתחילה צולם המבנה הזה.

למסייעים!

לצפיה ב-'נכון,גם אני חשבתי -בית הדר.'
נכון,גם אני חשבתי -בית הדר.
28/10/2018 | 20:06
1
35
לצפיה ב-'אכן, תואם את המסקנה שלי'
אכן, תואם את המסקנה שלי
28/10/2018 | 22:01
66
בחיפוש בגוגל איתרתי תמונה כפולה, שמישהי העלתה לאחד הפורומים: תמונה אחת מתקופה מוקדמת, והתמונה השנייה עדכנית. אמנם הזיהוי שניתן על-ידי מי שהעלתה את התמונה היה שגוי, אך בתמונה העדכנית נראו בתי-העסק הממוקמים בחזית-הבניין. מכאן היתה קלה הדרך לוודא שאכן, המדובר בבית-הדר, הממוקם בדרך מנחם בגין 19 בתל-אביב. 

תודה לyנת ולפגי11 

לצפיה ב-'DNA'
DNA
27/10/2018 | 13:13
5
247
בהיותי חשדנית (וגם סקפטית ), הייתי שמחה לשמוע סיפורי הצלחה או תועלת. בני נכנס למאגר 23andme ועד היום לא ממש זז משהו. הוא עשה זאת לפני מספר שנים.
לצפיה ב-'מה הכוונה לא זז משהו ? מה הציפיות שלך ?'
מה הכוונה לא זז משהו ? מה הציפיות שלך ?
31/10/2018 | 09:40
45

ראשית 23andme הוא לא המאגר היחיד ואולי גם לא הגדול מבין הקיימים, כך שאם את מצפה שיימצאו קרובי משפחה ויפנו אליכם, הרי שזה תלוי האם "הקרובים" להם את מצפה  בצעו גם הם בדיקה ואם כן האם באותה חברה שאתם בצעתם ונמצאים באותו מאגר. כפי שאת מבינה הסיכוי נמוך ומקרי מאד.  
היום יש אפשרות להוסיף את התוצאות ממאגר אחד לאחר מה שמגדיל את הסיכוי למצוא קרובים. 
לעומת זאת, אם יש לכם מישהו שאתם חושבים שהוא קרוב משפחה , בדיקת דנ"א יכולה לאשר או לדחות את ההשערה , כמובן רצוי לבצע באותה חברה, אך גם אם לא יש אפשרות להביא למכנה משותף להשוואה.
על הצלחות אני יכולה לספר במקרה שלי: הייתי רשומה ב JEWISH GEN הרבה שנים כמחפשת משפחה מסויימת, יום אחד פנתה אלי גברת מארה"ב שרצתה לבדוק האם יש קשר ביננו, החלפנו מידע והפרטים שנתתי התאימו והיוו  ענף בעץ הגדול שהיא בנתה. לא היינו בטוחות כי היה הבדל באיות שם המשפחה . בדיקת
DNA לא השאירה ספק שאנחנו מאותו אב קדמון והבדיקה סייעה לאשר, למרות הריחוק של 4-5 דורות.

לצפיה ב-'סיפורי הצלחה'
סיפורי הצלחה
01/11/2018 | 20:59
3
42
ישנם פה ושם סיפורי הצלחה, מעטים מאד !
יש גם סיפורים שמסתיימים במפח נפש, או שהתוצאות מראות שקשר שחשבת שקיים למעשה אינו קיים, או שהצד השני נואש למצא קשר ולא יודע איך (בעיקר ילדים נטושים / מחוץ לנישואין ושהאב נעלם, וגם מאומצים )
הייתי מעורב בזמנו בפרויקט גדול בו אנחנו, קבוצה גדולה של אנשים בעלי קרבה גנטית גבוהה מאד (על כרומוזום Y), שכרנו חוקרים וניסינו למצא קשר בין אדם, חבר הקבוצה יליד פוארטו ריקו, לבין מוצא משפחתו היהודית מספרד, ע"מ שנוכל להעריך אם גם אנחנו מיוצאי ספרד. הצלחנו למצא אדם אחר בעל DNA יהודי ומצאנו את הקשר שלו לספרד שלפני הגירוש. כלומר הוכחנו את התיאוריה אבל זה לא עזר לנו, עבורנו.  זו היתה הרפתקה חביבה ומעניינת, לצערי הכח המניע לפרויקט הנ"ל נפטר לפני מס' שנים ומאז העסק שקט...
בס"ה עולם ה- DNA אינו "מטיל ביצי זהב" בכמויות, אבל מפעם לפעם יש גילוי שבנוסף לעבודה גנאלוגית קלאסית מביא לגילויים יפים
איל
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/11/2018 | 03:24
2
29
אני חייבת להודות שחשבתי בכיוון קצת שונה ואולי מטורף-
לאבי היתה משפחה מורחבת גדולה (דודים, דודנים וכו׳) מהם לא נותר שריד שואה.
בעקבות סיפורים על פולנים להם נמסרו ילדים יהודיים, ילדים אותם הם גידלו כפולנים לכל דבר ושבשלב כלשהו נודע מוצאם, מה הסיכוי למציאת קרובים בפולין?
לצפיה ב-'הסיכוי: מחט בערימת שחת'
הסיכוי: מחט בערימת שחת
02/11/2018 | 17:34
1
33
איך תאתרי את אלו שנודע להם מוצאם היהודי?
אני מניח גם שאלו שנודע להם הדבר גם יודעים פחות או יותר מאיזו משפחה הגיעו. 

מה שנראה לי הוא שמי שיודע על מוצאו, יודע, ואינו נזקק לבדיקת דנ"א , ואילו מי שאינו יודע שמוצאו יהודי לא תהיה לו סיבה לעשות בדיקת דנ"א.
לצפיה ב-'בביקור האחרון שלי בפולין'
בביקור האחרון שלי בפולין
02/11/2018 | 21:17
33
פגשתי פולנים שעד לפני זמן קצר לא ידעו שמוצאם יהודי, קיימת התעוררות ניכרת.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה