לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פיענוח כיתוב על תמונה'
פיענוח כיתוב על תמונה
27/08/2016 | 01:20
1
117
האם מישהו יכול לסייע בפיענוח הכיתוב על התמונה?
האם זה סוליטראו?
לצפיה ב-'מה יש בצד השני?'
מה יש בצד השני?
29/08/2016 | 19:25
37
המילה התחתונה בצד ימין נראית כמו חתימה,
ואם כך, יש לי השערה מהו שמו של החותם.
האם בצד השני יש תמונה?
הגלויה נוצרה בניו-יורק. האם לפי ההקשר שבו נמצאה הגלויה,
יש לך הערכה באיזו תקופה מדובר?
האם יש גלויות נוספות מאותו צלם?
לצפיה ב-'מנצ"לשת - ארכיון ביאליסטוק?'
מנצ"לשת - ארכיון ביאליסטוק?
26/08/2016 | 07:56
11
101
ניסיתי לחפש דרך מרים ויינר רישום לידה בארכיון ביאליסטוק.
לפי מה שכתוב כאן בתוצאות החיפוש יש להם רישומי לידה רק עד 1909.
האם חיפשתי לא נכון?
תודה רבה לעוזרים
לצפיה ב-'באופן עקרוני רישומים בני 100 שנה עוברים מ ה USC '
באופן עקרוני רישומים בני 100 שנה עוברים מ ה USC
26/08/2016 | 08:34
10
69
לארכיון הלאומי. לעיתים זה לוקח יותר שנים להעביר את הספרים, ולעיתים הספרים עוברים בזמן אך  לארכיון לוקח זמן מה לעדכן את הקטלוג. 

לצפיה ב-'תודה ועוד שאלה'
תודה ועוד שאלה
27/08/2016 | 08:16
7
58
לכן אולי לוקח זמן רב כל כך לקבל תשובה מהארכיון.
אבל, פשוט להבנת התהליך, כיצד יש אצלם רישומים של לידות מלפני יותר ממאה שנים?
לצפיה ב-'מקווה שאני מבינה את שאלתך'
מקווה שאני מבינה את שאלתך
27/08/2016 | 08:46
6
58
רישומי הלידה נשמרים בארכיון העיר "USC"  עד להגיעם לגיל 100 ואז הם מועברים לארכיון הממשלתי.  
לצפיה ב-'תיקון -USC הוא משרד רישום האוכלוסין'
תיקון -USC הוא משרד רישום האוכלוסין
27/08/2016 | 22:00
5
25
לצפיה ב-'את זה הבנתי ובכל זאת'
את זה הבנתי ובכל זאת
28/08/2016 | 06:21
4
40
אני תוהה מדוע יש במשרד הזה (כמובן על פי החיפוש שהצגתי בתחילת השרשור) מסמכים על לידות משנים שבוודאות היו במאה ה-19, כמו השנים האלה 1835;1839;1846;1848.
תודה רבה בכל מקרה
לצפיה ב-'.והתהייה שלך היא מאחר שביאלוסטוק לא היתה עיר פולנית?'
.והתהייה שלך היא מאחר שביאלוסטוק לא היתה עיר פולנית?
28/08/2016 | 09:41
3
42
הרישומים הם לא בפורמט פולני ראי כאן:
ורק ניחוש - הרישומים מימי הרוסים נשארו בעיר כשהיא עברה לידי הפולנים
לצפיה ב-'זו אכן יכולה להיות הבעיה'
זו אכן יכולה להיות הבעיה
29/08/2016 | 06:11
2
29
אני מחפשת רישום לידה משנת 1913.
יכול להיות שהרישומים האלה אינם נמצאים בביאליסטוק, משום שאז היה מדובר בעיר ברוסיה? לפני הקמת פולין האחרונה?
כתבתי להם כבר לפני חודשים רבים ועדיין לא קיבלתי תשובה.
לצפיה ב-'לא נראה לי. יש להם 1913 ראי קישור'
לא נראה לי. יש להם 1913 ראי קישור
29/08/2016 | 07:58
1
35
ברשימה אין רישומי לידה מ 1913 אבל לדעתי זה לא אומר שהם לא קיימים. האם הם הגיבו לבקשה שלך? אם לא לדעתי כדאי לכתוב בקשה נוספת. ותצייני בנימוס ששלחת בקשה בתאריך מסוים ואת שולחת שוב למקרה שהבקשה שלך לא הגיעה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/08/2016 | 06:48
16
זה בהחלט מה שאעשה. מקווה שיטרחו להשיב (או שהם יושבים בחושך...)
לצפיה ב-'רישום אוכלוסין בפולנית URZOND STANU CYWILNEGO'
רישום אוכלוסין בפולנית URZOND STANU CYWILNEGO
29/08/2016 | 13:11
1
41

מאת  יואל  דרורי   

רישום  אוכלוסין   אפשרות  לקבל  בנדיבות     פרטי  רישום  במקום  גם  את  הרחוב  ו  מס.  בית

לצפיה ב-'תודה רבה יואל'
תודה רבה יואל
31/08/2016 | 07:46
7
הפולנית שלי לא קיימת.
ניסיתי ואשב בוודאי לנסות שוב כשיהיו לי כמה שעות לתרגם לעצמי את כל הקריטריונים.
לצפיה ב-'מקור שם המשפחה'
מקור שם המשפחה
28/08/2016 | 07:48
140
שם נעורי הוא אמרנט. אני מחפשת מידע על ארץ המקור ממנה הגיעה משפחת אבי לפני דורות לפולין. ידוע לי שיש בפורטוגל עיר בשם אמרנטו.

לצפיה ב-'תרגום מכתבים מהונגרית'
תרגום מכתבים מהונגרית
25/08/2016 | 10:16
3
68
שלום,
מצאנו לאחרונה מכתבים משנות ה - 30 עד ה - 50 שנכתבו לסבי וסבתי. המכתבים כתובים בהונגרית.
אנחנו מחפשים עזרה בתרגום המסמכים, בתשלום, על ידי בעלי מקצוע.
אשמח לעזרה באיתור מתרגמים מתאימים

תודה
לצפיה ב-'כנ"ל'
כנ"ל
27/08/2016 | 19:01
2
19
לצפיה ב-'אם לא תיענו כאן'
אם לא תיענו כאן
27/08/2016 | 19:59
1
42
אפשר לנסות לשאול בפורום תרבות הונגריה.
לצפיה ב-'תודה שרי, ננסה.'
תודה שרי, ננסה.
29/08/2016 | 10:51
11
לצפיה ב-'איתור רישום אזרחי של נישואין מביאליסטוק מינואר 1941 '
איתור רישום אזרחי של נישואין מביאליסטוק מינואר 1941
21/08/2016 | 19:50
13
97
שלום רב,
אני מחפש תעודת נישואין פולנית (רישום אזרחי בין בני זוג יהודיים) שמקורה בביאליסטוק בחודש ינואר 1941. שתי פניות ל-USC המקומי הניבו תשובה לפיה הרישום הקיים אצלם מכיל רק מסמכים מסוג זה מחודש אוקטובר 1941. התייעצתי עם עו"ד שטוען שהמסמך אמור להיות בכלל במקום אחר (אבל דורש סכום כסף מאוד משמעותי בשביל לגלות לי איפה...). אופציה נוספת ששמעתי מאיש מקצוע אחר היא לפנות לארכיון רוסי (State Archive of the Russian Federation) מכיוון שהעיר הייתה נתונה בכיבוש סובייטי בעת שהחתונה נערכה.
אודה לעזרתכם - האם יש לכם הצעות כיצד לברר עניין זה?

אסף
לצפיה ב-'לפי מרים ווינר : NATIONAL HISTORICAL ARCHIVES OF BELARUS IN '
לפי מרים ווינר : NATIONAL HISTORICAL ARCHIVES OF BELARUS IN
22/08/2016 | 12:51
7
83
NATIONAL HISTORICAL ARCHIVES OF BELARUS IN GRODNO
מצ"ב
אתר של ארכיון:

לצפיה ב-'נראה כי בארכיון זה אין מסמכים משנת 1941'
נראה כי בארכיון זה אין מסמכים משנת 1941
22/08/2016 | 20:02
6
44
תודה על תגובתך אבל לפי הקישור שהוספת נראה כי בארכיון זה יש תיעוד מהשנים האלה:
1853;1858;1860-1865;1869;1874;1883-1896
האם יש סיבה לחשוב שיש שם גם תיעוד מאוחר יותר (אני מתעניין ב-1941)?

שוב תודה,

אסף
לצפיה ב-'סליחה.התבלבלתי'
סליחה.התבלבלתי
23/08/2016 | 08:21
45
תעודות לידה 1941 יש שם.לגבי תעודות נשאוים.אני בודקת.
בנתיים אתה יכול להיתקשר ולברר.
מרים ווינר הרבה פעמים חסר מידע.
יעדכן אותך .
לצפיה ב-' BIALYSTOK USC OFFICE'
BIALYSTOK USC OFFICE
23/08/2016 | 14:05
4
47

Nazwa USC / Town of Civil Registry Office
Białystok
Adres / Address
00-950 Białystok ul. Słonimska 1
telefon
85-741143785-8696435
Fax
85-7411437
Wydziały / Department
1. Referat ds. urodzeń00-950 Białystokul. Branickiego 985-86964682. Stanowisko ds. małżeństw00-950 Białytsokul. Kilińskiego 685-869625285-73278043. Stanowisko ds. zgonów00-950 Białystokul. Branickiego 985-8696472Referat ds. archiwum00-950 Białystokul. Bra
Województwo / Country
podlaskie
Powiat / District
Białystok
לצפיה ב-'פניתי כבר ל-USC והנה תגובתם'
פניתי כבר ל-USC והנה תגובתם
23/08/2016 | 18:43
3
55
הם ענו לי:
W Polsce  w 1941 roku nie było rejestracji cywilnej.  Cywilne Urzędy Stanu Cywilnego istnieją  w Polsce od 1946 roku, dlatego nie posiadamy żadnych  ksiąg ślubów cywilnych z 1941 r.

לפי גוגל התרגום הוא:
In Poland in 1941 there was no civil registration. Civil Registry Offices exist in Poland since 1946, and therefore do not have any books of civil weddings of 1941.

זו נראית לי תשובה משונה ונמצאת בסתירה למידע הקיים ברשת. כלומר הטענה היא שבכלל לא היה אפשרות לרישום כזה, למרות שאני יודע שהם נרשמו כנשואים.
פניתי אליהם שוב והתשובה הייתה שונה:

odpowiadajac na pismo z dnia 11 lipca 2016 r, informuje, ze akt malzenstwa X i Y, w posiadanych przez tutejszy usc malzenstw za lata 1940-1942 nie figuruje

לפי גוגל:
responding to a letter dated 11 July 2016, informs that the act of marriage X and Y, owned by the local usc marriages for the years 1940 to 1942 does not appear

בקיצור, אני די מבולבל...

שוב תודה על עזרתך הרבה!
לצפיה ב-'היתי כותבת לגרודנה. אולי יש להם רשומי נשואים גם'
היתי כותבת לגרודנה. אולי יש להם רשומי נשואים גם
24/08/2016 | 08:13
2
36
זה מאוד יכול להיות.
תנסה.
לצפיה ב-'אודה לקבלת פרטים נוספים על הארכיון המדובר בגרודנו'
אודה לקבלת פרטים נוספים על הארכיון המדובר בגרודנו
24/08/2016 | 19:12
1
30
האם ההתייחסות היא לארכיון הזה?

תודה מראש 
לצפיה ב-'כן. בהצלחה!'
כן. בהצלחה!
25/08/2016 | 10:32
26
אולי לפני שאת שולח מכתב. תנסה להיתקשר לארכיון .
לצפיה ב-'מכיוון שנת 1941 היא לפני 75 שנה ייתכן מאוד שהתעודות'
מכיוון שנת 1941 היא לפני 75 שנה ייתכן מאוד שהתעודות
23/08/2016 | 13:53
4
58
לא יהיו בארכיון אלא במשרד רישום התושבים. ברוב המדינות בעולם יש חוק 100 השנים.
החוק אומר שתעודות החיים של בן אדם שמורים במשרדי רישום התושבים ואינם פתוחים לציבור הרחב.

אריה
לצפיה ב-'מבקש עוד פרטים על משרד רישום תושבים בפולין'
מבקש עוד פרטים על משרד רישום תושבים בפולין
23/08/2016 | 18:47
3
53
אשמח לשמוע מהו בדיוק משרד רישום תושבים ואם אפשר בכל זאת להוציא ממנו איזשהו מידע (גם בתשלום). אם תוכל לרשום בפולנית את שם המשרד זה יעזור לי מאוד.
לצפיה ב-'ביאליסטוק 1941'
ביאליסטוק 1941
24/08/2016 | 10:35
1
49
הייתי גם במשרד הרישום וגם בארכיב בביאליסטוק,הגיוני וגם כנראה צודקים,בין ינואר 41 ויוני 41 ,ביאליסטוק היתה תחת שלטון רוסי,אגרסיבי,כולל טפסים ברוסית,שיטת לימוד רוסית,השפה הרוסית רישמית ועוד .מ-יוני 41 תחת שלטון גרמני,ורק ב-ספטמבר- 44 ,הוחזרה לפולין,עלפי הסכם בין פולין עם ברית -המועצות,באוגוסט-45,אושרר ההסכם סופית,כך שאם ישנה תעודה ?היא תהיה כתובה ברוסית,לפי מה שחקרתי באזור החומר כמעט אפסי,בשונה ממקומות אחרים.לכן ,רישום מסודר,החל ב-46-בפולנית.
אם מסלול החיים ידוע?ואם התעודה היתה בידיהם ?אולי הוצגה לצורך כל שהוא?במהלך הזמן?כדאי לעקוב?
לצפיה ב-'התעודה אבדה במהלך מלחה"ע ה-II ואני זקוק לה כעת'
התעודה אבדה במהלך מלחה"ע ה-II ואני זקוק לה כעת
24/08/2016 | 19:04
38
תודה רבה על המידע המועיל, כתבתי לך הודעה פרטית ואשמח לשוחח אתך מספר דקות בטלפון (שלחתי לך את המספר).

לצפיה ב-'לובה כתבה לך כבר את הפרטים של משרד רישום האזרחים USC'
לובה כתבה לך כבר את הפרטים של משרד רישום האזרחים USC
24/08/2016 | 18:32
139
לצפיה ב-'איך מוצאים תעודת לידה בגרמניה?'
איך מוצאים תעודת לידה בגרמניה?
21/08/2016 | 16:56
2
94
שלום לכולם,

במסגרת בניית עץ שורשים אני מנסה לאתר תעודת לידה של סבתי שהיתה ילידת ברלין בגרמניה.

הבעיה היא שלמרות שידועים לי כל פרטיה (תאריך לידתה, כולל שמות הוריה ותאריכי לידתם, אך לא ידועה לי כתובתה משם) - השגרירות הגרמנית טוענת שהם לא מטפלים בהוצאת תעודת לידה ובייחוד כשלא ידוע באיזה רובע של ברלין היא נולדה.

הבעיה היא שבברלין יש 24 רובעים!

ניסיתי לפנות דרך אי-מיילים של אתרי אינטרנט של חלק מהרובעים אך גם הם טענו שזה לא תפקידם לחפש תעודת לידה...

איך ניתן לדעת באיזה רובע היא נולדה ואיך ניתן להשיג את תעודת הלידה שלה?

.
לצפיה ב-'רישומי-חיים בברלין'
רישומי-חיים בברלין
21/08/2016 | 19:12
1
86
נסה לפנות לצנטרום יודאיקום (בית-הכנסת החדש בברלין). בארכיון שלהם מוחזקים רישומי-חיים של הקהילה היהודית (אם כי איני יודעת אם הכול שרד ומצוי ברשותם). 

הקישור לאתר שלהם: http://www.centrumjudaicum.de/cjudaicum_wp/en/

לצפיה ב-'ואיה השואל?'
ואיה השואל?
25/08/2016 | 16:44
38
למה לשאול אם אין כוונה לחזור ולבדוק את התשובות?
לצפיה ב-'מבקש עזרה בתרגום'
מבקש עזרה בתרגום
21/08/2016 | 10:05
3
101
תודה
לצפיה ב-'לא הספקתי לענות לך במסר :)'
לא הספקתי לענות לך במסר :)
21/08/2016 | 14:17
2
74
מדובר ב רישום לידה מהפנקס לידות של רבנות ליפובץ.
אישור הממצ"ב נמסר ב 3 למאי 1910.
כתוב בו שבפנקס הלידות של עיר ליפובץ (LIPOVETS) משנת 1900 ב 15 ינואר מופיע רישום לידה של מנדל בן של סוחר מ איללינץ (
 YOS ITSKOV PODVYSOTSKIY (יוס איצקוב פודביסוצקי) ו אשתו FAJGA.
אישור לידה המצ"ב נתנו לצורך הגשה למוסדות חינוך (לא ברור כתוב ,לפי דעתי ככה).

לצפיה ב-'תודה לובה!'
תודה לובה!
21/08/2016 | 16:01
1
15
לצפיה ב-' מהיכן השגת את הרישום?'
מהיכן השגת את הרישום?
21/08/2016 | 16:31
52
האם יש בנמצא גם רישומי-לידה/נישואין משנים מוקדמות יותר (אמצע המאה ה-19)?
לצפיה ב-'חייל בצבא האוסטרו הונגרי'
חייל בצבא האוסטרו הונגרי
20/08/2016 | 23:48
104
Sandor Fried היה בעלה של הדודה של אבי Anna Fried לבית Rauch
השניים גרו בוינה והתחתנו בה ב 1917. אינני יודעת היכן נולד אבל האפשרויות הן הונגריה או צכסלובקיה. אני יודעת שלאחר מלחמת העולם ה 2 בה הם היו פרטיזנים הם עברו לגור בצכסלובקיה בעיר Zilina
מצאתי את האינפורמציה הזו ב GenTeam
No. 467312
Year 1917
Numerative 70
Code 2
Volume Militärseelsorg
Last Name Fried
First Name Sandor
Parents/Annotation
Last Name Partner Rauch
First Name Partner Anna
האם יש במסמך זה כיוונים נוספים שניתן לחפש בהם?
אני מחפשת כל אינפורמציה נוספת על האיש בזמן המלחמה ואחריה.
תמר
לצפיה ב-'גולקו יעקב יליד 1893 מאוקראינה'
גולקו יעקב יליד 1893 מאוקראינה
18/08/2016 | 19:40
1
93
מחפסת מידע כלשהו על גולקו יעקב בן בוריס מאוקרינה, יליד 1893, אישתו יליזבטה בת נחום ילידת 1898. מקום מגורים אחרון  -עיר חרקוב באוקראינה.
מי שיודע משהו על בני הזוג (ז"ל) נא להודיע לטל' 03-5103159
לצפיה ב-'מקום מגורים אחרון -עיר חרקוב באוקראינה.'
מקום מגורים אחרון -עיר חרקוב באוקראינה.
19/08/2016 | 15:55
53
מתי היה קשר אחרון? העם היו להם ילדים?
מה היה עיסוק שלהם.שם משפחה גולקו פופולרי בחרקוב גם היום..
לצפיה ב-'מנהל חוות מרים ליאון אליגולשוילי'
מנהל חוות מרים ליאון אליגולשוילי
18/08/2016 | 22:45
2
92
בס"ד,
שלום וברכה,
אני מחפש את צאצאיו של ליאון אליגולשוילי,
אשר היה מנהל חוות מרים בשנות החמישים והשישים
ליד אשקלון.
אשמח לערוך סיור שורשים למשפחה בחווה.
בברכה,
ישראל זיסק
מייל: zisk@neto.net.il  

"חוות מרים" – ישראל זיסק
"אני זוכר את החווה דרך העצמים שהיו בה: חרגולי נפט, בריכה, בארות ודרך נוף". (מאת העיתונאי: אדם ברוך ז"ל)
בשנת 1954 רכש יהודי מצרפת בשם: ליאון אליגושוילי משבצת שלמה של יישוב, שטח של למעלה מ- 5000 דונם באזור שבין אשקלון למושב כוכב מיכאל.
ליאון אליגושוילי (או בכינויו: "הצרפתי") מינה את נתן ילין-מור(מי שהיה  מפקד הלח"י) למייסד החווה ולמנהלה הראשון.
שמואל (מולה) הרמתי ז"ל מונה למנהל הגידולים של החווה.
בהנהלתם של נתן ילין-מור ומולה הרמתי ז"ל ובעזרת הפועלים היא הפכה לחווה החקלאית הפרטית הגדולה והמתקדמת בזמנה.
בימי שיגרה עבדו בחווה כ-200 פועלים. ובימי קטיף הגיע מספר הפועלים שעבדו עד לכאלף אנשים.
בעשור הראשון של החווה גידלו בעיקר את הגידולים הבאים: חיטה, סלק סוכר, כותנה, שעורה, תירס ועוד.
בשטחי החווה היו גם מטעים של: אגסים, תפוחים, מישמש ואפרסקים.
בתקופת קטיף הכותנה (קטיף ידני) הגיעו לעבוד גם מחנות נוער ועבודה מכל רחבי הארץ, ובלילות לנו בחווה.
כפי שציינתי החווה הייתה חווה חקלאית מתקדמת בזמנה.
בשנת 1957 ביקרו בחווה שר החקלאות באותה תקופה משה דיין ז"ל ושר החקלאות של קליפורניה בארצות הברית כדי להתרשם מהישגי החווה.
נתן ילין-מור ז"ל סיפר על מולה הרמתי ז"ל כמגדל הגידולים של החווה: "עבודת האדמה הייתה למולה גם מדע וגם אהבה. הוא תר אחרי כל חידוש בשיטות העבודה, בטיב הגידולים ובמיכון. הוא חיפש זנים חדשים לגוון בהם את קשת הגידולים.
הוא עיין בספרות המקצועית וניסה שיטות השקייה חדשניות. גם פעל במרץ לייבוא מכונות חקלאיות שכמותן טרם נראו בארץ" (מתוך הספר  "מולה הרמתי" בהוצאות המשפחה,1975).
סגן אלוף מולה הרמתי ז"ל נפל במלחמת יום הכיפורים בגזרת סיני.
לאחר מלחמת ששת הימים (1967) החווה התדרדרה, נסוגה והתפרקה. הסיבות שהביא לפירוק החווה:
סכסוך אישי שפרץ בין ליאון אליגושוילי לבין נתן ילין-מור ומולה הרמתי שבעקבותיו נאלצו האחרונים לעזוב את החווה.  
החווה התפרקה, ליאון אליגושוילי החליט למכור את החווה לבעלים אחרים.
חיים נדיבי ז"ל אשר באותה תקופה הייתה בהנהלת "הפועל המזרחי" ויו"ר אגף הקניות בארגון, פעל נמרצות לרכישת החווה. באביב 1968 נרכשה החווה ע"י שלושה ארגונים: "הפועל המזרחי", מושבי הדרום וארגון מושבי הנגב.
הוקמה אגודת "שדות לכיש" שאיגדה את שלושת הארגונים ששלטו בחווה. האדמות בשליטת "הפועל המזרחי" הועברו לידי משואות יצחק, והאדמות שבשליטת ארגון מושבי הנגב הועברו לידי מושב כוכב מיכאל.
למנהל החווה התמנה שמואל ליבנה ז"ל.
מאז רכישת החווה ועד היום עברו 46 שנים. כיום גד"ש דגנים(גדולי שדה משואות יצחק ונגבה) מגדלים לצד גידולי שדה גם אלף דונם של מטעי שקדים וזיתים.
בניגוד לעבר שעבדו מאות פועלים, כיום העבודה מתבצעת בידי כח אדם מצומצם מאוד.

אזור "חוות מרים" במלחמת העצמאות
באזור זה, במלחמת העצמאות נערכו באזור החווה הקרבות קשים לפריצת הדרך אל הנגב. בקרבת החווה ממוקמת אנדרטת זיכרון לחללי חטיבת "גבעתי" שנפלו בקרבות (חלוקת – גדוד 54). על האנדרטה חקוק: "ההלך, ברדתך לנגב זכור אותנו".

לצפיה ב-'חוות מרים'
חוות מרים
21/08/2016 | 23:40
1
38
שלום
את מולה הכרתי אישית. הוא ורעיתו, חיה, היו חברים של הורי.
כשמולה פרש מניהול חוות מרים הוא הקים חברה לעיבוד חקלאי ממוכן בשם "יעדים"
היום מנהל את החברה אחד מבניו, נדמה לי ששמו עודד הרמתי
את יעדים ואת עודד תוכל למצוא בגוגל או בספר הטלפונים ואני בטוח שיארגנו לך סיור בחווה בה בקרתי לפני כחודש.
אני גם מכיר אישית את סמנכ"לית גדולי שדה של נגבה - משואות יצחק. שמה משקה ליטבק. הם מעבדים מאות דונמים של אדמת החווה. אם תרצה אשלח לך את הטלפון שלה.
בן
לצפיה ב-'מי מכיר את צאצאי ליאון אליגולשוילי?'
מי מכיר את צאצאי ליאון אליגולשוילי?
22/08/2016 | 00:05
36
בס"ד,
בן שלום.
חוות מרים שייכת לגד"ש "דגנים" -משואות יצחק וקיבוץ נגבה
ואני עובד יחד עם מאשקה ליטבק.
מי שמנהל את חברת "יעדים" הוא יואב הרמתי.
אני מחפש את צאצאי ליאון אליגולשוילי.
משפחות ילין מור והרמתי אינם בקשר עם משפחת אליגולשוילי.
בברכה,
ישראל זיסק

לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לאבי'
התייעצות בנוגע לאבי
18/08/2016 | 15:56
2
146
התייעצות
הוריי גרושים מאז שאני ילדה קטנה. אני ואבי לא בקשר למעלה מ14 שנים. אף פעם הוא לא היה "אבא" למופת. תמיד היה עסוק עם העניינים שלו ולא היה דמות משמעותית בחיי. אין לי זיכרונות חזקים של בת עם אבא. עם השנים ניסינו להיות בקשר אך כל פעם הרגשתי דחויה, לא רצויה, חוסר רצון מצידו לשמור איתי על קשר אז כל פעם שוב נותק הקשר.
הפעם האחרונה שהקשר חודש הייתה כשהכרתי את בעלי, עוד כשהיינו חברים. הוא לא הצליח להבין ולקבל את העובדה שאבי לא שותף בחיי. הוריו נשואים כ-40 שנים, אז זה נראה לו מוזר מאוד (ולי נראה מוזר שיש נישואים שמחזיקים 40 שנים ויותר). הוא דרש בתוקף שאנסה לחדש את הקשר. החלטתי, בפעם האחרונה באמת, לנסות, ובאמת בלב שלם ופתוח.
התקשרתי לאבי והצעתי שנשתה קפה בבית קפה. ביננו? זה הרגיש כמו הדייט הכי גרוע בחיי. לא כל כך הרגשתי שאני מצליחה להיפתח, אז לרוב שאלתי שאלות ופחות נשאלתי (גם לא היה נראה מצידו שיש רצון לשאול מה איתי אחרי כל כך הרבה שנים).
לימים, התארסתי, והתקשרתי לאבי להודיע לו על כך, אמרתי לו: אני אשמח לשלוח לך הזמנה כשיהיה תאריך מסודר. מייד הוא קפץ ואמר: לא אני לא מגיע! התאפקתי לא להתפוצץ עליו מעצבים ושאלתי: למה? הוא אמר: אני לא אוהב המולה ואת כל הבלגן הזה מלא אנשים וזה.. אני לא אגיע. אמרתי לו: טוב תודה ביי. מס' ימים לאחר מכן מתקשרים אליי מקופ"ח ואומרים במילים הבאות: אבא שלך ביטל את ההו"ק לקופ"ח, ולכן אני צריכה אמצעי תשלום אחר ממך. (אני מציינת כי זה הדבר היחיד שאי פעם הוא שילם עליי, וזה נשאר כך. מרגיש כאילו גם לבריאות שלי לא אכפת לו.. 80-90 שח בחודש בסך הכל). כמובן שנתתי אמצעי תשלום ומאז.. ניתקתי את הקשר סופית.
מיותר לציין שבחתונה הוא לא היה וגם לא קיבל הזמנה להגיע.
כעת אני בהיריון.. בעלי זרק כבדרך אגב שהיה מאוד שמח אם אסכים לו לדבר עם אבי שיידע שאני בהיריון, שיידע שעומד להיות לו נכד. בעלי טוען שלמרות שאבי מאוד אגואיסט, מרוכז בעצמו ואוהב להיות לבד בלי אף אחד, הידיעה שיש לו נכד אולי תשנה אותו.
ואחרי כל זאת, אני מתלבטת..

האם לאפשר לבעלי לשוחח עם אבי והוא יכנס שוב לחיי?
הרי ברור לי שרוב הסיכויים ששוב אתאכזב וארגיש את חוסר הרצון שלו להיות שותף בחיי, והאמת לא ממש בא לי שוב את התחושות דחייה האלו. הם כבר מודחקות כמה שנים ולא בא לי שהכל יצוף שוב, במיוחד לא במצב ההורמונלי שלי.
מצד שני, אבא זה אבא, לא? ככה טוענים אחרים.. ומה יקרה אם הילד שלי יהיה גדול וירצה לדעת איפה סבא? מה אגיד לו? נכון זה עוד רחוק כמה שנים אבל זה תהייה שעוברת לי בראש כל פעם. האם לגונן על הילד מאכזבה ולא לאפשר לו להיות עם סבא בקשר, או לתת לילד את זכות הבחירה?

אשמח מאוד לייעוץ. אני מתלבטת מאוד אם להסכים לבעלי לדבר עם אבי. לא יודעת אם אני רוצה את הסאגה הזו שוב בחיי. בפעם האחרונה לקח לי המון זמן להתגבר שוב על האכזבה והכאב שאבא שלי לא רוצה אותי בחיי. מצד שני............
תודה
לצפיה ב-'אי וודאות..'
אי וודאות..
18/08/2016 | 19:44
1
91
אני לא חושבת שאנשים יכולים לייעץ פה לכזה דבר... זה אישי...זה תלוי בך.
מזל טוב על ההריון - שיהיה הריון קל ולידה קלה.

אני לא חושבת שיש פה נכון או לא נכון..
את יכולה להודיע לו שיהיה לו נכד והוא כבר יחליט לבד מה הוא עושה עם המידע הזה...
ואולי לחכות כשכבר הילד יוולד כדי שלא יהיו לך דאגות מיותרות עכשיו.
אולי באמת עדיף שיש לך מתווך/מגשר, הבן זוג.. סוג של חוצץ.  זה נראה שזה יותר חשוב לו מאשר לך.
ואולי זה הזמן שלו להביע התעניינות את כבר עשית את הצעד הראשון.
נכון שהוא אבא, שיש פה קשר דם..אבל זה לא אומר כלום.. אבא הוא מי שהיה שם, מי שדאג. האם סלחת לו?  
לא תוכלי לשנות אותו בכח.
יש פה הרבה אולי-ים.. ואין תשובה חד משמעית

בקיצור, אף אחד פה לא מוסמך או יכול לקחת אחריות כזו של להגיד לך מה לעשות.
תלכי עם הלב שלך.  

טו באב שמח לכם.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
20/08/2016 | 09:58
20
לצפיה ב-'דרכון פולני של סבי שמעון לבנגליק'
דרכון פולני של סבי שמעון לבנגליק
15/08/2016 | 20:46
5
138
יש לי דרכון של סבי שמעון לבנגליק. הדרכון הוצא בעיר מזריטץ  Miedzyrzec Podlaski אזור שדליץ Siedlce שבפולין ב 1903 . הדרכון תורגם עבורי בעבר.
לפי הדרכון שמעון חנוך לייזרוביץ לבנגליק נולד ב 14.3.1865.
שרת בצבא (פולני/רוסי ?) בדרגת רב סמל בגדוד 68 בלשנכודנטין בורודינסקו בגדוד הוד מלכותו. נכתב על סמך המסמכים: ספר רישומים מס. 284/421 .
ניסיתי בעבר למצוא פרטים על המקום. יצרתי קשר עם אוצר תערוכה שהתקיימה בבית בגין בירושלים על יהודים ששרתו בצבא הפולני. לא הצלחתי למצוא קצה חוט.
מנסה את מזלי ואולי לובה היקרה תוכל לאתר את המקום ולכוון אותי במידה וניתן למצוא פרטים נוספים כרטסת או תיק מסמכים.

מצרפת 2 דפים מהדרכון אחד פרטי השרות ושני פרטים אישיים כדי לדייק בכתיבת השם.

תודה מראש
דינה
לצפיה ב-'הצבא הוא כמובן הצבא הרוסי'
הצבא הוא כמובן הצבא הרוסי
15/08/2016 | 21:59
69
ב- 1903 לא היתה קיימת מדינת פולין כמדינה עצמאית, וממילא ברור שלא היה צבא פולני. יתכן שמגויסים פולנים יכלו לשרת ביחידות "פולניות" נפרדות במסגרת הצבא הרוסי  (אני לא בקיא בנושא).

"הוד מלכותו" שציינת בהודעה, הוא כמובן הצאר הרוסי. היות ומדובר על 1903, מן הסתם הכוונה לצאר ניקולאי השני.
לצפיה ב-'שלום דינה יקרה!'
שלום דינה יקרה!
17/08/2016 | 15:40
3
58
אני לא כל כך הבנתי מה את מחפשת?
לצפיה ב-'ראשית תודה שאת כאן. תמיד מנסה לעזור. אני מחפשת את העיר '
ראשית תודה שאת כאן. תמיד מנסה לעזור. אני מחפשת את העיר
17/08/2016 | 19:50
2
66
בה שירת (צרפתי סריקה של הדף). לפי התרגום שיש לי שם העיר בה שירת הגדוד שלו לשנכודנטין  בורודינסקו. עשיתי חיפוש והכי קרוב שהגעתי זו העיר בורודינו 120 ק"מ מערבית למוסקבה.אני לא בטוחה שאני צודקת.
בדף הסרוק כתוב ששירת בגדוד 68 והפרטים הם על סמך המסמכים בספר הרישומים 284/421. האם ניתן למצוא את המסמכים?
השם של סבי שמעון לבנגליק. לפי התרגום כתוב shemsk ולא שמעון ולכן צרפתי את דף הפרטים האישיים.
אני יודעת שהכתוב הוא ברוסית והתרגום נעשה לפני 10 שנים. יתכן שהתרגום אינו מדויק.
תודה דינה

לצפיה ב-'ארכיון היסטוריה הצבאי הלאומי הרוסי'
ארכיון היסטוריה הצבאי הלאומי הרוסי
18/08/2016 | 12:13
1
60
שלום דינה.
אני חושבת שאמור להיות אצלם את המסמכים על גדוד 68 ב פונד 2682
פשוט זה לא סרוק עדיין ואין אפשרות להוריד און ליין.
ספרי אוכלוסין  № 281/421 אין קשר לשירות צבאית לפי דעתי.צריך להסתכל על הדפים האחרים של הדרכון, ולא רק את דף הראשון והשביעי - ייתכנו שיש שם מידע נוסף.
לגבי המקום של הגדוד:
01/07/1903  - במחוז לובלין זמושץ (Zamość),
01/02/1913- במחוז Volyn  ולדימיר-ווהלין (Włodzimierz Wołyński) :

וזה ספר על הגדוד 68:

דינה , ראית ב JRI :
הנה תעודה של מות אביו: http://szukajwarchiwach.pl/35/1762/0/2/ ... NspOyH1EFw

באתר ancestry.com יש עצ משפחה של מישהו בשם KORMAN MISHA.אצלו בעץ מופיע Moshko Libenglik.1815-1897. לפי דעתי זה דוד של שמעון שלך (שימסיו). אח של Henoch-Leiser.
בן של ARON ו SURA.
 דינה אולי את יכולה ליצור קשר עם מישה קורמן.אולי תדעי קצת יותר..
לגבי שם. זה באמת מעניין מה זה השם שימסיו? לדעתי כנראה ספרדי, פורטוגזי...או הגרסה האיטלקית של שמשון. היו ספרדים במשפחה?
לצפיה ב-'תודה רבה על כל החומר הרב ששלחת. סבא שמעון היגר לארה"ב ב 1903'
תודה רבה על כל החומר הרב ששלחת. סבא שמעון היגר לארה"ב ב 1903
18/08/2016 | 17:53
46
לחפש את מזלו. מארה"ב עלה לארץ ב 1922 והתאחד עם המשפחה. אני זוכרת אותו כילדה קטנה.מענין במיוחד צאצאי המשפחה בארה"ב שמצאת. עברתי היום פעם נוספת על החומר ב JRI ונתקלתי בשם מושקו. ברור לי שיש קשר ואנסה ליצור קשר עם קורמן מישה.מושקו לבנגליק היה נשואי לקורמן אסתר צירל לפי JRI. מאוד מענין !
שוב תודה רבה על המידע הרב. את אוצר שאין שני לו כאן בפורום ומצליחה להגיע למקורות יחודיים.
דינה
לצפיה ב-'הורדת קובץ ג'דקום'
הורדת קובץ ג'דקום
18/08/2016 | 14:42
70
יש לי עץ משפחה לא קטן בג'ני [BASIC] ואני רוצה להוריד קובץ ג'דקום כדי להעלותו לעצי משפחה ב- JEWISHGEN. שאלותי/בקשותי: האם בעצם העברת הקובץ ל- JEWISHGEN האתר שלי יכול להיפגע? מזה למעלה מ- 8 שנים שבהם לא הורדתי את הקובץ ג'דקום, האם מישהו יכול לסייע בהוראות מתאימות?
תודה,
יוסי
לצפיה ב-'ספרי נפוס'
ספרי נפוס
16/08/2016 | 19:40
2
144
שלום רב,
יש פה מישהו שיודע לקרוא תורכית עותמנית כמו שמופיעה בספרי הנפוס? יכול להמליץ על מישהו כזה?
תודה!
לצפיה ב-'יש מישהו כזה'
יש מישהו כזה
18/08/2016 | 07:30
1
66
בפורום טורקיה שפה ותרבות. לי הוא עזר לפני כמה שנים.
לא יודע אם הוא עדיין שם, כדאי לנסות.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
22/08/2016 | 17:02
16
לצפיה ב-'חסיה בוכוביץ, קבורה בהר הזיתים'
חסיה בוכוביץ, קבורה בהר הזיתים
17/08/2016 | 22:03
4
91
לסבתא רבא שלי היתה אחות שעלתה ארצה בעשור הראשון של המאה ה-20. נפטרה בירושלים בעשור השני של המאה, ונטמנה בהר הזיתים. שמה היה חסיה בוכוביץ, Hasia Bouchovitz. שם נעוריה: פוך Poch. לא הצלחתי למצא את שמה באתר של הר הזיתים. נאמר שם שהם עובדים על מנוע חיפוש חדש, אך לך תדע כמה זמן זה יקח... האם ניתן למצוא את הקבר ע"י הגעה לשם? יש את מי לשאול שם? אפשר דרך הטלפון? מה הייתם מציעים לי לעשות?
תודה מראש למשיבים.
לצפיה ב-'פני דרך האתר השירות יעיל, מהיר ומצויין'
פני דרך האתר השירות יעיל, מהיר ומצויין
17/08/2016 | 22:24
1
63
מנסיון כמה פעמים
לצפיה ב-'תודה, שלחתי. נראה מה יצא...'
תודה, שלחתי. נראה מה יצא...
17/08/2016 | 22:38
30
לצפיה ב-'מציאת מצבה'
מציאת מצבה
18/08/2016 | 01:31
1
69
אפשר להתקשר למודעין הר הזיתים 02-6275050 ואם אין להם ויודעים לאיזה חברא קדישא זה שייך מתקשרים אליהם יגידו לגבי הקבר עצמו מקווים שיש ולא חרב תחת הירדנים
לצפיה ב-'תודה שמואל, אנסה גם בטלפון'
תודה שמואל, אנסה גם בטלפון
18/08/2016 | 07:15
27
לצפיה ב-'מחפש מתרגם לתעודות מפולין'
מחפש מתרגם לתעודות מפולין
15/08/2016 | 16:20
1
80
שלום
מחפש מתרגם מנוסה בתרגום תעודות מפולין.
בתשלום כמובן
בתודה
יעקב

לצפיה ב-'אשמח לעזור'
אשמח לעזור
17/08/2016 | 22:08
55
כתוב אלי למייל davidnead@gmail.com
לצפיה ב-'בית הקברות בעיירה מיטל וישווא'
בית הקברות בעיירה מיטל וישווא
17/08/2016 | 18:01
43
שלום

האם מישהו יודע פרטים אודות קיומו בעבר/בהווה של בית קברות בעיירה מיטל וישווא?

כדי להיות ברור אני מצרף קישור לדף העיירה במאגר הקהילות של גואישגן:
http://data.jewishgen.org/wconnect/wc.dll?jg~jgsys...
ובויקיפדיה ברומנית (גוגל טרנסלייט):
https://ro.wikipedia.org/wiki/Vi%C8%99eu_de_Mijloc...

שהרי היו שלושה וישווא (שאת המילה הזו אפשר לכתוב ב10 צורות), עילית אמצעית ותחתונה, שלי היא האמצעית.

תודה רבה
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי קצין צה״ל משנות החמישים'
עזרה בזיהוי קצין צה״ל משנות החמישים
17/08/2016 | 11:38
123
עבור מישהו שמאד רוצה לדעת מי הגנרל שליד אבא שלו.
תמונה משנות החמישים.
תודה
לצפיה ב-'איתור משפחת גוזמן'
איתור משפחת גוזמן
16/08/2016 | 11:31
4
148
שלום,
מצאתי פתק של סבא שלי אודות דודה שלו זלטה לוזניק שהתחתנה עם מישהו ששם משפחתו גוזמן.
להם 4 בנים ובת.
לבנים כנראה קראו - דוד, אהרון, בוריס וסיומה.
הוא גם ידע שיש להם ילדים. לדוד 2 בנות : אחת סופה..
לאהרון\ארון בן ובת.
לבוריס בן ובת
הוא לא זכר את השמות.  הוא כתב שכנראה הם נהרגו בבלסטוק, פולין ב1941.

איפה אני יכולה לחפש מידע עליהם? אולי מישהו מהם ניצל.

מצאתי רק את ארון גוזמן ברשימת נרדפים שיש ביד ושם- אם זה אכן הוא אז הוא נולד ב1905, שם האב צודיק והיה למנהל בית הספר לאחיות.

אני לא יודעת מתי זלטה נולדה אבל אח שלה שלמה לוזניק (סבא רבא שלי) חי בין השנים 1872-1948 בבלרוסיה.

תודה לעונים ולקוראים,
יום טוב,
נטליה.
לצפיה ב-'גוזמן דוד'
גוזמן דוד
16/08/2016 | 14:32
3
81
אולי הוא הבן של זלטה?
לצפיה ב-'בהחלט יכול להיות'
בהחלט יכול להיות
16/08/2016 | 14:46
2
49
תודה לך לובה. זה בהחלט יכול להיות אחד הבנים. שם האב זהה לרשומה של בן אחר (ארון) שמצאתי ביד ושם - אז כנראה לבעלה קראו צודיק.

תודה רבה לך :)
לצפיה ב-'כמו שאת רואה שהוא כנירה לא נהרג'
כמו שאת רואה שהוא כנירה לא נהרג
16/08/2016 | 15:01
1
49
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/08/2016 | 15:47
47
תודה על שהכרת לי את האתר - מצאתי גם את סבא שלי שם (למרות שידעתי שהוא היה במלחמה וקיבל מדליות ) זה נחמד לראות שזוכרים.
לצפיה ב-'שם אונית עולים שהגיעה לחיפה מבארי, איטליה ב-27.6.1949'
שם אונית עולים שהגיעה לחיפה מבארי, איטליה ב-27.6.1949
13/08/2016 | 08:50
7
90
אשמח מאד לאיתור שם האוניה.
ברכות ושבת שלום, מאיר
לצפיה ב-'לצערי איני יודעת אבל...'
לצערי איני יודעת אבל...
15/08/2016 | 23:20
1
53
וחיפשתי בגוגל כל מיני אפשרויות על מנת למצוא את השם של האונייה וללא הצלחה.
מקווה שבקרוב מישהו שיודע יעזור לך עם זה. בנתיים מצאתי מידע שנכתב בפורום זה לפני כמה שנים אולי הוא יעזור (נכתב ע"י ארנון הרשקוביץ:)
רישומי נוסעים מפורטים מאניות שהגיעו ארצה באופן ליגאלי קיימים בצורה מלאה כמעט החל משנת 1919 ועד לשנות ה-60/70 של המאה ה-20 (הרשימות המוקדמות יותר אינן קיימות במלואן). הרשימות נמצאות בשני ארכיונים בירושלים, ובשני המקרים מסודרות בסדר כרונולוגי, על פי הספינות. בתוך כל רשימה, שמות הנוסעים מופיעים, בדרך כלל, על פי א"ב של שם משפחה:

הארכיון הציוני המרכזי - ניתן להגיע למקום ולעיין בסריקה של הרשימות (עד שנת 1969) בעמדות מחשב ייעודיות. הפנקסים המקוריים אינם ניתנים לעיון, אך ניתן להזמין מהם צילומים. ניתן גם לבקש מצוות הארכיון שיחפש עבורכם (בתשלום סמלי), ובתנאי שתספקו תאריך הגעה מדויק ככל האפשר (לפחות חודש). בכל מקרה, אם לא ידוע תאריך מדויק - מומלץ להגיע ולבצע את החיפוש לבד. כל הפרטים - כאן.
גנזך המדינה - ניתן להגיע למקום ולעיין בפנקסים או בסקירות שלהם, המכילים את רישומי האניות (עד שנת 1974). ראו פרטים כאן. ניתן להתייעץ מרחוק עם צוות אולם הקריאה, על פי הפרטים המופיעים באתר.

האם הרישומים בשני הארכיונים זהים? לא בהכרח, אם כי רבים מן החומרים חופפים.

לגבי עליה בלתי לגאלית (העפלה) - בארכיון הציוני המרכזי יש חומרים הנוגעים גם לתקופה זו, אך מומלץ ראשית לפנות למאגר "בנתיבי העפלה" במחנה המעפילים בעתלית, אשר שם לעצמו למטרה להרכיב רשימה של כל המעפילים ארצה, וכבר עשה כברת דרך לקראת הגשמת מטרה נעלה זו. ניתן לבקש חיפוש מרחוק בקלות.

בהצלחה ושבוע טוב.
לצפיה ב-'ב-1949 האוניה גלילה שייטה בין בארי לחיפה,בארכיון הציוני,מצוי'
ב-1949 האוניה גלילה שייטה בין בארי לחיפה,בארכיון הציוני,מצוי
17/08/2016 | 08:50
31
החומר,שמות ,גיל,ותאריך ההגעה,ולא יותר מזה,בגנזך-מצוי השאר
לצפיה ב-'אולי'
אולי
16/08/2016 | 18:34
3
42
30.6.49 (ולא 29.6); מקור: יוגוסלביה (ולא איטליה).
ר' קטע מצורף.

אולי זה זה?
לצפיה ב-'מקצה שיפורים'
מקצה שיפורים
16/08/2016 | 18:40
2
36
זה כנראה מה שחיפשת.
התאריך מתאים והצליל איטלקי
לצפיה ב-'והפעם עם קובץ תמונה'
והפעם עם קובץ תמונה
16/08/2016 | 18:43
1
53
והפעם עם קובץ תמונה
לצפיה ב-'ב-26.6.1949 מדובר כמובן רק בעולים (לא במעפילים)'
ב-26.6.1949 מדובר כמובן רק בעולים (לא במעפילים)
17/08/2016 | 08:02
31
בעיתון הצפה מ-26.6.1949 נכתב על שתי אוניות שהגיעו ביום שישי:
עצמאות ובה 1640 עולים ממרסי (מארסייל)
ואילת ובה 330 עולים מטריפולי
דיווח דומה גם בעל המשמר וכמובן בדבר.
בעיתון מעריב מאותו יום כתוב על 900 עולים שהגיעו לחיפה בשלוש אוניות באותו יום - כלומר ב-26.61949, שהיה יום ראשון בשבוע. אך אין פירוט של שמות האוניות ומהיכן הגיעו.
מידע נוסף על האוניות האלה לא מצאתי.

לצפיה ב-'בארכיון המדינה לצערנו כבר אין אולם קריאה (נסגר)'
בארכיון המדינה לצערנו כבר אין אולם קריאה (נסגר)
17/08/2016 | 13:14
43
חלק מהחומרים עלו לאתר האינטרנט של הארכיון ומה שלא עלה ניתן להזמין, הם סורקים ומעלים לאתר - לא ניסיתי לבקש חומרים משם ולכן אינני יודע כמה זמן לוקח.

אריה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ