לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום שורשים משפחתיים
גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

סופ"ש נעים מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2016 | 12:13
3
מתכון לבראוניז טעים במיוחד!
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

יש לכם הזדמנות מצוינת לזכות בספר צביעה (ויש לנו 6 כאלה)!
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1467/1801276...

מה מבקר המסעדות שלנו חשב על מסעדת איוטאיה בהוד השרון?
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
שלום
08/02/2016 | 23:02
2
121
שלום לכולם
ברצוני לשאול האם מישהי או מישהו מחברי הפורום הנכבד יכול לעזור לי ליצור קשר עם מר דרויש דקרט מלודז שהתארח בעמותה לחקר שורשי משפחה בחודש האחרון
בתודה מראש על ההתייחסות
רפאל שפירא
אעזור לך בשמחה....אאתר את פרטיו. צח
09/02/2016 | 19:07
1
34
תודה
10/02/2016 | 23:13
27
אני מודה לך
תואר/כינוי "דגל הזהב" - למי? מדוע?
10/02/2016 | 12:22
2
92
בן דוד רחוק שלי ואנוכי שוקדים על אילן משפחתן של הסבתות רבתות שלנו, שהיו אחיות:
אלישבע נוסבאום יוסט והדסה נוסבאום קירשנבאום. שתיהן כנראה נולדו בטרנובז'ג שבגליציה, פולין, בראשית המאה ה19 (לערך 1840 - 1850).
אצל שתיהן באילן מופיעים גברים הנושאים את התואר "דגל הזהב" לאחר שמו הפרטי של  גבר ושם משפחתו. לדוגמא:
ליב נוסבאום (כנראה הסבא שלהן) "דגל הזהב" 
וישעיהו קירשנבאום "דגל הזהב". (איש ממשפחת בעלה של הדסה, אגב השניים, הדסה ושבתאי בעלה,  קבורים בטבריה לאחר שהיו בין מקימי המושבה מחניים, אח"כ גרו בצפת. הסופרת אורה אחימאיר היטיבה לתארם בספרה "כלה").

חיפשנו באתר הHebrewBooks  ומצאנו בספרים תארים קשורים לנדבנים(?) יודעי תורה (?).צירפתי את קטעי הדברים , שמות הספרים ומחבריהם.
בן דודי תחקר מספר אנשים מהעולם החרדי, אף הם קרובינו, ואינם מכירים את המושג.

מי מכם חבריי לפורום, יודע? מכיר? שמע? באיזה שיוך ניתן לאדם כינוי ו/או תואר זה? מה מקורו? מה הוא מציין? מה משמעותו?
תודה לכל רעיון.
לאה
אולי פתרון
10/02/2016 | 17:54
42
שלום לך לאה
האם ידוע לך אם הם היו חברי חברה קדישא ?
יש מושג בחברה קדישא "ראש הדגל " והכוונה היא לחבר המוביל את קבוצת
אנשי החברה קדישא אולי לשני האישים היה קשר לחברה קדישא המקומית .
 עוד אפשרות שהיתה קבוצה באותה מקום ששם הם גרו קבוצה שקיבלה עליהם
לעשות חסד או פעולה רוחנית כזאת או אחרת ובדרך כלל לקבוצה כזאת היה גם פנקס שבו הופיע התקנות רשימת החברים וכן תוארים לחברי הקבוצה אני מעריך שהתוארים קשורים בצורה כזאת או אחרת לחברות מסוג זה .
אגב מי שרוצה לקרוא על אחד מהמקומות הראשונים שהקימו מספר רב של חברות חסד וצדקה והפנקסים נשארו עד ימינו אלה מוזמן לקרוא בספרו של  פרופסר שלמה סימנסון
 " היהודים בדוכסות מנטובה " שם ישנו תיאור של חברות מסוג זה .
בתקוה שיואיל משהו התאוריה שלי
רפאל שפירא
איך קשור ישעיהו קירשנבאום לשבתאי, בעלה של הדסה?
10/02/2016 | 18:50
40
האם הכוונה לישעיהו קירשנבאום הצפתי? 

חיפוש שורשים
10/02/2016 | 02:24
2
91
שלום אסף, נורית, כולם
אני מחפש את תעודת הלידה של סבתי שרה פישר(Sarah Fischer) שנולדה ב-16/05/1922 בעיירה מויסיי (Moisei) אשר במחוז מרמורש ברומניה, כל עזרה או טיפ תתקבל בברכה, אשמח גם לעזור יש לי כמה כלים מעניינים שעשויים לעזור למי שמחפש כמוני, ואולי בכלל נגלה שאנחנו מסתעפים מאותו עץ משפחתי
אנא צרו קשר ובפרט מי ששורשיו מאיזור עיירה זו
תודה רבה
גוטליב

ואני מחפש מידע על משפחת ווג Vegh משם, ובפרט -
10/02/2016 | 16:42
33
על אסתר ווג , בת יצחק ווג.
ניסיתם לחפש ב - jewishgen.org?
11/02/2016 | 14:44
5
עזרה במציאת פרטים.
07/02/2016 | 17:21
4
154
שלום רב לפורום.
לפני כ4 שנים ביקשתי כאן עזרה בחיפוש מידע ראשוני בנוגע לסבי, שהיה ניצול שואה ואנחנו לא יודעים כמעט דבר על משפחתו.
בעקבות מייל שנשלח אלי לא מזמן  בזכות הפוסט ההוא בפורום, חידשתי את מאמצי ואני מוצאת את עצמי מדשדשת במקום.
לכן אבקש שוב את עזרתכם.
למעשה, הפרטים שיש לי אינם רבים:
שמו, יצחק מרדכי מוזס.
נולד ב1 ל12 1923 בשומקוט (ככל הנראה Şomcuta Mare ) טרנסילווניה.  (אינני בטוחה שהתאריך מדוייק. זה מה שכתוב בתעודת הזהות אבל הגנריות של היום והחודש גורמת לי לחשוד שאיזה פקיד אירגן את זה. כמו שלסבתי הוסף השם "אידה" למרות שזה אינו שמה)
שם אביו יהודה מוזס, שם אימו מרים. היה לו אח בשם זאב.
מעדות של אישה שדוד שלי פגש לרגע ברחוב ולצערי נפטרה זמן מועט לאחר מכן לפני שהייתה לנו ההזדמנות לתחקר אותה לעומק, אנחנו יודעים שלאביו הייתה תחנת קמח בשומקוט וייתכן והייתה לו גם אחות קטנה.
בנערותו נסע ללמוד מחוץ לעיירה שלו כנהוג באותן קהילות והיה תלמידו של רבי יואל הזקן, הרבי מסאטמר.
אחנו יודעים ששירת בצבא הרומני, ערק ובסופו של דבר הגיע לדכאו(?) והשתחרר שם. לא ידוע לנו על שום תחנה שעשה בדרך למרות שאימי טוענת שייתכן והיה ביותר ממחנה אחד.
לימים לאחר מותו נודע לנו שלאחר השחרור הסתובב תקופה ארוכה בין כל המנזרים באיזורים נרחבים של רומניה והסביבה ביחד עם עוד כמה אנשים, אסף ילדים שנמסרו אליהם בתקופת השואה והיה המלמד שלהם. לימד אותם שהם יהודים, להתפלל, חומש, והעלה אותם בעליית הנוער לארץ.
שנת 46 עלה בלתי לגלית לארץ על האונייה "מדינת היהודים", גורש לקפריסין, היה שנה בקפריסין קודם עלייתו ועלה לארץ ב47 עם היתר להיכנס כדי להילחם כחייל.
היה בפלוגה הדתית, נלחם במלחמת השחרור ובמלחמות הבאות. היה ממקימי יחידת זיהוי החללים הצה"לית החברא קדישא הצבאית.
אין לנו שום פרט נוסף, כי הוא סירב לקבל שילומים מגרמניה בצורה עקרונית וסירב להזכיר כל דבר על עברו. כל מה שגילינו היה לאחר מותו ממכרים שלו.
אנחנו יודעים שהיה לו מספר מקועקע שהתחיל ב B, אבל לצערי אין לנו את המספר המלא.
אני מחפשת כל פרט על חייו, משפחתו, הדרך שעבר בשואה, מחנות שהיה בהם, כל דבר על חייו שניתן למצוא. מאוד אשמח גם למצא את הקעקוע המלא שלו אבל אין לו תיק שילומים ולכן הסיכוי קטן אלא אם יש רשומת מחנה שלו.
נרשמתי ל JEWISHGEN ועשיתי כמה וכמה חיפושים אבל אין רשומות שלו שהצלחתי למצוא ואין היטים שמצאתי על מוזס בשמקוט.
אשמח לעצות לאן להמשיך מכאן.
תודה רבה לכם על העזרה.
כמה טיפים
09/02/2016 | 11:59
55
קעקוע של מספר על היד היה בעיקר באושוויץ, יש שם מוזיאון ולהם פרטים רבים על היהודים שעברו שם. נדמה לי שיש גם רשימות מדכאו. רשימות נוסעים באוניות שהגיעו ארצה בעלייה לגלית ואילגלית יש בארכיון הציוני ובגנזך המדינה. לעניין קפריסין ניתן למצוא חומר בגנזך המדינה ובמחנה המעפילים בעתלית. לכל הנ"ל יש אתרי אינטרנט וחיפוש בגוגל ניתן למצוא אותם.

אריה
אלכסנדר פרקש
10/02/2016 | 11:35
2
38
האם את מכירה את מפעלו של אלכסנדר פרקש -  מאות דפי עדות על נספי שומקוט?
יש שם גם 5 דפי עדות על משפחת מוזש/מוזס - זאב, יהודה, מרים ועוד.
האם תוכל להאיר עינינו בנוגע למפעלו של פרקש?
10/02/2016 | 13:13
1
36
מי היה אלכנסדר פרקש? האם דפי העד הללו מאוגדים היכן שהוא (פרט להימצאם במאגר השמות של יד ושם)? מי נכלל בהם? וכו'. גם לי יש אחיזה בשומקוט (דרך אשתי), וסביר שעוד רבים כאן ישכילו מן המידע הזה.
אינני יודע
10/02/2016 | 22:42
17
אין לי אלא את מה שעיניי (ועיני כולם) רואות במאגר יד ושם.
האיש כתב 472 דפי עדות, כמחציתם על אנשים משומקוט (כולל בני משפחתו של השואל (GLORY).
הדפים שדגמתי נכתבו בשנות התשעים, על רבים מהם מופיעה חותמת של ארגון יוצאי באיה-מארה.
האופי של הדפים מעיד, כמדומני, שהאיש עבד לפי רשימות ולא לפי זיכרון אישי של קרובים. בדרך-כלל, כשיד ושם השתמשו ברשימות שהיו בהישג ידם, לא מילאו דפי עדות, ומקור המידע מוצג אחרת (רשימת גירוש וכד'). ייתכן שביד ושם יוכלו לומר משהו על הרשימות האלה, וייתכן שהן מכילות נתונים נוספים שלא הועתקו לדפי העדות.
תושבי לנינגרד, שפונו מהעיר בעת המצור על לנינגרד
09/02/2016 | 12:27
6
68
שלום חברים יקרים.
אני לא בטוח שזה יכול להיות שימושי למישהו במחקר שלך, אבל מה אם ..
זה  פרויקט שמתרה שלו היא ליצור בבסיס נתונים אחד של מידע על תושבי לנינגרד, שפונו מהעיר בעת המצור על לנינגרד, על בסיס המסמכים שמורים בארכיון המדינה המרכזי בסנט פטרסבורג , חלק בארכיון המחלקתי בסנאט פטרסבורג.
חיפוש מתנהל ברוסית.
אם אתם זקוקים לעזרה, כמובן שאתם יכולים לפנות עליי.
***עבודה על בעדכון בסיס הנתונים ממשיכה.

http://evacuation.spbarchives.ru/table?fio=&birthY...

לובה תודה,
09/02/2016 | 17:42
5
39
לצערי אינני יודעת רוסית.
אבל אולי מישהו ממשפחתי מוזכר שם.
לסבתי היתה שם אחות בשם בלה גוזמן שאחרי המלחמה גרה בלנינגרד.
אינני יודעת מתי הגיעה לשם.
אינני יודעת דבר על משפחתה.
שם אביה היה שמואל דב טורצקי, ברוסית השם הפרטי היה שמול בר,
ושם האמא שלה ריסה - רות.
אם יש אי אלו פרטים עליה אשמח מאוד לשמוע.

ושתהיי לכולנו בריאה.
את באמת נשמה טובה.
באתר הזה לא מצאתי,רק
09/02/2016 | 20:56
4
36
בבית עלמין יהודי בסנקט פטרבורג מצאתי רסיה בת איציק טורצקי -1982-1912.
אולי זאת אמא של בלה?
לינק
09/02/2016 | 21:03
26
http://www.jekl.ru/public/upload/images/fl/preobr/9/sppr_9_0552.jpg
תודה לובה
10/02/2016 | 08:31
2
25
ריסה טורצקי היתה בת יהושע.  אינני יודעת את שם משפחתה מהבית.
אבל אם היא בת טורצקי היא לא יכולה להיות אמא של בלה,
כי טורצקי הוא שם נישואיה של ריסה ולא שם אביה.
אולי איזה בת דודה של אמא שלי שאינני יודעת עליה.
אולי היא נקראה על שם הסבתא?
קשה לדעת.
המון תודה.
בלינק ששלחתי
10/02/2016 | 12:35
1
20
בלינק ששלחתי  מופיע שריסה קבורה ליד אישה בשם חנה בת זלמן שם משפחה ברזין BEREZIN. (באותה מצבה)
תאריכים : 1886-1895,
אני לא כתבתי ששם נערים שריסה זה טורצקי...בטח אחרי נשואים.
המון תודה, אני לא מכירה את משפחת ברזין.
10/02/2016 | 17:18
10
עזרה צ'כסלובקיה
08/02/2016 | 13:17
1
121
שלום וברכה. סבתא שלי האהובה החליטה לשבורשתיקה ולספר את ספור חייה. אחרי שעות ארוכות של סיפורים אני נמצאת בשלב העריכה. אני לא מדברת צכית או הונגרית ואני זקוקה לעזרה לאימות פרטים מהספור.
תודה רבה לעוזרים ממני ומסבתא שלי..
היא נולדה בברגסס-ברהובו בצ'כסלובקיה.
פרטים שאני מחפשת:
*מידע על רופא העירה בברגסס, ד"ר לינרט או לינכט, אדם משכמו ומעלה, לא יהודי, שסרב לשתף פעולה עם הנאצים והתאבד ב1944
* מידע על לאסלו קארלו אונדרש, שהיה פעיל במשטרה החשאית(?), ועזר לאביה של סבתי. צריך להיות מברגסס או מהסביבה הקרובה
*פרופסור נוימן, מנתח יהודי שפעל בוינה ב1930 בערך
אייבו, בלוקבסטר  יהודייה מאושוויץ, מאוד אנושית, צריף 13 או 9, מאי יוני 1944

תודה לעוזרים!

אולי אתם מכירים
09/02/2016 | 22:38
24
מקומות נוספים שבהם אוכל לחפש? או לקבל עזרה? אשמח לכיוונים נוספים.
תודה
תרגום מסמכים ממחנה בוכנוואלד
07/02/2016 | 09:43
3
81
בוקר טוב,
אודה לעזרת הפורום בתרגום מסמכים מגרמנית
המסמכים הם ממחנה בוכנוואלד והיו חלק מהתיק של סבא רבה שלי נתן ignatz וינברגר weinberger

תודה רבה !!!

מתרגם מגרמנית-מומלץ
09/02/2016 | 21:57
2
24
בעקבות המלצה בפורום שלחתי את המסמכים לתרגום אצל Paul Maurer‏
תרגם במהירות ובמחיר סביר

מתרגם לעברית או אנגלית?
10/02/2016 | 14:17
1
11
ביקשתי והוא תרגם לעברית
10/02/2016 | 15:36
8
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:43
2
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

מי מכיר מי יודע
07/02/2016 | 18:23
5
136
(מנסה שוב... הדף עף לי מול העיניים. בתמורה קיבלתי מלאן פרסומות)
אני מחפש אחר האדם שבתמונה בצד ימין למטה חובש כובע . את השאר אני מכיר הם בני משפחתי ואורחות. גם הוא אורח, של דודים שלי מארה"ב לבית משפחת גולדברג. שמו אברהם כהן והוא גר אז בפתח-תקוה, בשכונה שנקראה כפר-גנים (או שם דומה) והוא או בנו ניגנו בחצוצרה בתזמורת של פתח-תקוה. הוא מקושר איכשהו לגולדברגים. וזה כל מה שאני יודע היום אודותיו...

מה אני מחפש, בעצם?
07/02/2016 | 18:26
4
83
כל פרט מידע; כולל על צאצאים; והכי בעיקר מה היה הקשר שלו אל משפחתי, כנראה דרך צדה הגולדברגים במשפחה.
שאלתי בארכיון פתח-תקוה, ניסו לעזור אך לא מצאו דבר אודותיו. גם שמו "קצת" מקשה...
אה... זה בצד שמאל זה אני, באמצע אלו הורי ובצד ימין אחי שהתמונה צולמה בבר-מצוה שלו בעכו.
באמצע יושבות שתי הדודות לבית גולדברג וזו שלידן... זה סיפור לפעם אחרת.
איזו שנה מדובר?
07/02/2016 | 18:41
3
75
אפשר לנסות בתזמורת אם עוד קיימת, אולי זוכרים אותו או את בנו
השנה 1965.
07/02/2016 | 18:55
2
70
תודה בעניין התזמורת . אנסה. 
וואללה רעיון טוב
07/02/2016 | 19:04
1
78
יש להם תזמורת כלי נשיפה!!! ופייס-בוק. אני מה זה מחליד... שמתי התמונה שם.
יופי, דווח על ממצאיך! בהצלחה!
07/02/2016 | 20:12
32
צילומים מFamilySearch
07/02/2016 | 14:53
94
כפי שרובכם יודעים, מסמכים אלו לא ניתנים למשלוח לארץ, בעקבות החלטת ממשלה מסוף שנות ה-80. החלטה זו נועדה בזמנו למנוע אפשרות של פעילות מיסיונרית בארץ על-ידי כת המורמונים.
אולי הגיע זמן, שנחשוב על ערעור ההחלטה?
אולי לפחות לאפשר לנו משלוח צילומים ישירות לארץ, לספריה אוניברסיטאית כלשהי? ר"ל, לאו דווקא לאוניברסיטה "שלהם" בירושלים.
מה דעתכם?
אליס איילנד
04/02/2016 | 18:24
8
131
אם מי מכם ניסה לאחרונה לאתר פרטים באתר של אליס איילנד ובהמשך להיכנס ולצפות במסמכים עצמם, הרי שהבחנתם שלא ניתן עוד לצפות ואף לשמור את המסמכים עצמם כפי שהיה בעבר. ניתן לרכוש את המסמכים הרלוונטיים. אמנם קיימת אופציה של צפייה ראשונית תוך הגדלת-הכיתוב, אבל לטעמי היא מאד לא נוחה, החלונית "מקפצת" וזזה כל הזמן, ומקשה מאד על הקריאה של הפרטים ע"מ להחליט אם המדובר בפרטים רלוונטיים.

די במקריות גיליתי, ש-FamilySearch העלו את הרישומים אצלם באתר. ע"ס הפרטים שמגלים באתר של אליס איילנד ניתן לאתר את הרישומים המקוריים באתר של FamilySearch. לא ניתן לערוך חיפוש שמי. יש לחפש ברישומים עצמם, ולאתר את הרישום הרלוונטי.

עשיתי ניסיון וחיפשתי מידע שאיתרתי בשעתו, ואכן מצאתי את הרישום המקורי ושמרתי אותו. צעד אחורה ושניים לאחור, אבל המחול הזה לא נמשך זמן רב, ודי איתרתי בקלות את המסמך המבוקש.  

חשוב לזכור: הרישומים באתר של FamilySearch מסודרים ע"פ מועד-ההגעה לארה"ב (ולא ע"פ מועד-היציאה מנמל-המוצא).

הקישור לדף-החיפוש ב-Family Search:

http://tinyurl.com/htwpyev

אליס איילנד:

http://www.libertyellisfoundation.org/

בהצלחה למחפשים!

רשימות נוסעים אליס איילנד
05/02/2016 | 12:51
67
תודה שרי!
לינק חשוב ביותר.

אילן
אחרי בדיקת בסיס הנתנים של FAMILY SEARCH
05/02/2016 | 15:00
6
74
אמנם בסיס נתונים מרשים אך חסר ערך ככלי חיפוש.
האינדקס שבו מצויינים תאריכי הגעה של אניות חסר כל ערך. לשם בדיקה
ניסיתי לחפש אניה שיש לי ביד את רשימת הנושאים המניפסט שלה, כולל תאריך הגעה ושם האניה ולא הצלחתי למצוא אותה ע"פ התאריך המצויין באינדקס. ברור לגמרי שלא הושקעה שום עבודה במיון, רק צילמו את המיקרופילם ושמו באינדקס דגימה של אחת האניות , יש בכל רשימה אניות רבות שהגיעו בתאריכים שונים מהמצויין באינדקס. בקיצור, אין כאן כל בשורה למי שרוצה לחסוך כסף ואין ברירה אלא לשלם לאליס איילנד את הסכום שהם דורשים .

אילן
אכן, כפי שציינתי יש צורך להשקיע בחיפוש
05/02/2016 | 18:32
1
45
יותר מאוניה אחת הגיעה בתאריך הספציפי שמחפשים. לכך סייעו לי פרמטרים נוספים, כמו נמל-היציאה ותאריך-היציאה. אלה רשומים בראש-הדף, כך שהיה קל לדפדף במהירות ולשלול כל מה שלא התאים.

למשל: היו דפים של אוניות שהגיעו בתאריך שחיפשתי, אך יצאו מנפולי. האוניה שחיפשתי יצאה ממרסיי. לאור העובדה שידעתי גם את מיקומו של האדם בטופס הרלוונטי (נניח מס' 11), שללתי במהירות דפים שהמספרים הללו לא נכללו בהם, וכך הגעתי במהירות לטפסים המבוקשים. 

גם אני התרשמתי כמוך בהתחלה, אבל אחרי שקצת התעמקתי ראיתי שהשד לא נורא, וניתן להתגבר על העניין. זה בסה"כ כלי אופציונאלי נוסף, וחשוב לדעת שהוא קיים. 
עוד משהו
05/02/2016 | 18:40
50
יתכן מאד שכמו בבסיסי-נתונים אחרים, גם כאן טרם הועלו כל הכרכים הקיימים ברשותם, והם יועלו עם הזמן. לא בדקתי את העניין באתר עצמו, משום שכאמור, הגעתי אל הדף הזה בחיפוש אקראי בגוגל. 
עשיתי עוד ניסיון, והצלחתי בהחלט
06/02/2016 | 12:14
3
44
אני חוששת שהפספוס שלך הוא באיתור-הכרך המתאים. אנסה להסביר, גם לטובת מי שאינו מתמצא בחיפושים באתר של אליס איילנד.

ניסיתי לאתר את הרישומים של הירש ואנה ברד"ש וילדיהם, אותם איתרתי בעבר הרחוק באתר של אליס איילנד. כידוע, לכל נוסע יש 2 רישומים:
הרישום הראשון כותרתו מכילה את שם-האוניה, נמל-היציאה ותאריך-היציאה. רישום זה מכיל את השמות המלאים של הנוסעים. 
הרישום השני כותרתו מכילה את תאריך-ההגעה לניו-יורק, והוא זה שחשוב באופן ראשוני ע"מ לאתר את הכרך המתאים ב-FamilySearch.

במקרה שלי הירש ואנה ברד"ש וילדיהם הגיעו לניו-יורק ב-8 באוגוסט 1907. חיפשתי ברשימת-הכרכים, אך התאריך הזה לא קיים ברשימה. יש 7 באוגוסט 1907, ויש 9 באוגוסט 1907. לפיכך, ה-8 באוגוסט ייכלל בהמשכו של אותו כרך של ה-7 באוגוסט (אם יש מספר כרכים של ה-7 באוגוסט, הוא ייכלל בכרך האחרון, המאוחר, של ה-7 באוגוסט). ר"ל: יש כרכים שבתוכם ייכללו תאריכים עוקבים, לכן צריך להגיע אל התאריך המוקדם ולחפש בכרך המתאים את התאריך הרלוונטי העוקב

נכנסתי אל הכרך של ה-7 באוגוסט. מכיוון שהוא מכיל 1019 אימאג'ים, הינחתי שהרישומים של ה-8 באוגוסט יהיו בהמשכו של הכרך, ולכן "עשיתי קפיצה גדולה" אל אימאג' 900 כדוגמא. אכן, הגעתי לרישומים מה-8 באוגוסט 1907. דפדוף קל לאחור הביא אותי אמנם לאוניה המבוקשת, שעזבה את נמל ברמן ב-27 ביולי 1907, מה שבדיוק התאים למה שאני מחפשת. 

לא נראה לי הגיוני "לקפוץ" לאחור עד לדף הראשון של אוניה זו, ולהתחיל לעבור דף דף על כל רשימות-הנוסעים עד שאגיע אל הדף הרלוונטי עבורי. לזה עוזר הממצא מאליס אילנד. בדף שאיתרתי באליס איילנד (הדף הראשון מבין השניים, שמכיל את שם-האונייה ותאריך-היציאה) אפשר לראות בצד שמאל לצד הכותרת 2 מספרים, האחד מודפס, והשני בכתב-יד. במקרה שלי המספר המודפס היה 41, וזה שבכתב-יד היה 23. 

חזרתי אל Family Search, וראיתי שאני רחוקה ממספר 41. הבחנתי שהרישומים מסודרים בסדר הפוך. כלומר, אם אני רוצה להגיע ל-41 ואני נמצאת כרגע ב-65, למשל, אני צריכה לדפדף לאחור, אך הסידור הפנימי נשמר בהחלט!

"עשיתי קפיצה", וראיתי שאני במספר 22. עוד קפיצה כזו, והגעתי לדף שהמספר בראשו היה 40. מכאן הדפדוף לדף שהמספר בו 41 היה קל. אכן, המספר המודפס 41, וזה שמתחתיו, בכתב-יד, הוא 23, בדיוק כמו שראיתי באתר של אליס איילנד. ליתר בטחון בדקתי את הכותרת, ואכן, שם-האונייה, נמל-היציאה ותאריך-היציאה הם אלה שאני מחפשת. 

ע"פ האתר של אליס איילנד הירש ואנה ברד"ש וילדיהם נמצאים בשורות 14 ואילך. אצתי רצתי לבדוק את הדף שאיתרתי ב-FamilySearch, ואכן, הירש ואנה ברד"ש מופיעים שם עם ילדיהם. את הדף הזה ניתן להוריד ולשמור. 

אם עוברים דף אחד הלאה, מתקבל דף נוסף, ובשורות 14 ואילך המשך-הפרטים אודות הירש ואנה ברד"ש, הנוסעים עם ילדיהם לג'ון ברד"ש בניו יורק.

צריך לערוך היכרות ראשונית עם המצאי ב-Family Search. אין ספק שהחיפוש הופך קל יותר אחרי שמבינים איך מאורגנים שם הרישומים. מי שמחפש 2-3 קרובים, שהיגרו לארה"ב, האפשרות של רכישת-הרישומים המקוריים דרך אליס איילנד בהחלט סבירה. לעומת זאת, מי שאינו יודע מיהם קרוביו ו/או מנסה לבחון את האפשרות שהאנשים שהוא מחפש אולי היגרו לארה"ב תוך שימוש באפשרויות-כתיב שונות, עלול למצוא עצמו בוחן לא מעט רישומים, שהזמנתם עלולה להתברר כמיותרת, כי כשבוחנים את מכלול-הפרטים מסתבר שהרישומים הללו אינם רלוונטיים. לכן, האופציה הזו בהחלט חשובה, וטוב שהיא קיימת. מכאן - איש איש יעשה בהתאם לרצונו ובהתאם לשיקוליו.  

אני מקווה שכעת ההסבר ברור יותר, ובכל מקרה, אם מישהו מנסה לאתר רישום באתר של אליס איילנד ואח"כ מנסה לאתר את הרישום המקורי במצאי של FamilySearch, אנא דווחו אם הצלחתם. 

סליחה על הטעות בדוגמא שהבאתי
06/02/2016 | 12:21
34
אם אני נמצאת, למשל, במספר 15 (ולא 65 כפי שרשמתי בדוגמא), ורוצה להגיע למספר 41, אני צריכה לדפדף לאחור ולא קדימה, כי הרישומים הועלו בסדר הפוך אך המספרים עוקבים וקל למצוא. 
סוף טוב הכל טוב
06/02/2016 | 19:44
1
36
תודה שרי,
נעזרתי בעצות שלך, חיפשתי בסבלנות, הרגשתי כמו דייג שדג במים ערוכים ובסופו
של דבר נתפס הדג המיוחל.
לסכום, אם אתה יודע את שם האניה ואת תאריך הגעתה לנמל ניו יורק אפשר למצוא את המניפסט ולהוריד אותו למחשב ללא תשלום. את החיפוש ניתן לעשות באתר אליס איילנד ואז ללכת לאתר family search בכדי להורידו בחינם.

שבוע טוב
אילן
06/02/2016 | 21:08
10
Andres Army
06/02/2016 | 03:02
1
78
Where can I find a list of the Jews served in this Army ?
Information about Andres Army
06/02/2016 | 08:14
70

You should consider contact Dr. Eli Brauner.
 He gave a lecture about this topic last summer at the IJAS conference:
"Milestones for Finding Information about Andres Army Soldiers – Russia, Eretz Israel, Italy to Demobilization"
You can find him on Facebook

תזכורת למפגש
05/02/2016 | 22:37
74

תזכורת
הנושא המרכזי של מפגש חודש פברואר של סניף ראשון לציון והמרכז של העמותה הישראלית לחקר שורשי המשפחה בשיתוף מוזאון ראשון לציון הוא סיפורן של משפחות בלקינד, פיינברג וחנקין.
תמר אשל תספר את סיפורן של שלושת המשפחות המפורסמות האלה, קשריי המשפחה המסועפים ביניהם ועם משפחות ארץ ישראליות מפורסמות נוספות וכן את תרומתם הגדולה להתיישבות ולבניין ארץ ישראל המתחדשת.
המפגש יתקיים ביום שני ה-8/2 בשעה 18:30במוזאון ראשון לציון.
תמר אשל, חברת הכנסת לשעבר, היא בתה של צילה פיינברג (אחותו של אבשלום פיינברג) ונכדתו של ישראל לוליק פיינברג ופאני לבית בלקינד.

עזרה בפענוח כתובת אחרונה בברלין לפני שילוח למחנות
04/02/2016 | 20:49
8
62
שלום לכולם

מסמך שקיבל בן דודי מעיריית ברלין, בו ישנם פרטים של סבא שלנו לפני שנשלח אל מותו. 
Alte schonhauserstr הוא הכתובת האחרונה בברלין.
מה אומרת  העמודה עם התאריכים והעמודה לידה (sch.p.j , 17273)
מישהו יודע אולי?
תודה, יריב
לא רשום שום דבר בראש-העמודות?
04/02/2016 | 22:43
7
33
אולי כדאי להעלות את המסמך כדי שאפשר יהיה לראות בבירור במה המדובר.
זה מה שקיבלתי...
04/02/2016 | 23:22
6
22
אני מניחה שזה חלק מרשימת-שמות ארוכה
05/02/2016 | 10:23
5
38
שמשתרעת על-פני מספר עמודים, ולפיכך יתכן שבעמוד הראשון מופיעה הכותרת של העמודות.

אפשר לנסות לבקש הסבר ממי ששלח את הדף הזה ו/או לצלם עבורכם גם את הדף בו מופיעות הכותרות של העמודות או הסבר לקיצורים ולמספרים. אין טעם לנסות לנחש סתם כך.
עכשיו אני רואה שכלל לא צירפתי את התמונה... קורה...
05/02/2016 | 11:01
1
40
יתכן שזה מופיע גם בג'ואישג'ן
05/02/2016 | 12:25
28
נסה לאתר מה מופיע אודותיו בבסיס-הנתונים של השואה בג'ואישג'ן. כמו כן, זכור לי שבשעתו נתקלתי שם בלוח-קיצורים, שסייע לי לפענח את המידע. נסה לחפש גם אותו.

על פניו נראה שהוא נשלח בשנת 1940 למחנה אחר, וב-5 ביולי 1941 אכן הגיע לבוכנוואלד. בצד שמאל של הרישום מופיע מספר ואחרי הלוכסן Na. יתכן שהכוונה לכך שתחילה היה בנאצווילר, ואח"כ נשלח למחנות אחרים, אבל צריך לבדוק את העניין. 

כאמור, נסה לחפש מידע אודותיו בבסיס-הנתונים של השואה בג'ואישג'ן, ואולי תוכל להתקדם משם. 
מאיר נרצח בבוכנוואלד
05/02/2016 | 11:03
2
43
האם יכול להיות שהקידומת BU אומרת שזה התאריך בו נשלח לשם?
הנה הפרטים המלאים אודות המחנות בהם שהה
05/02/2016 | 12:59
1
68
מנסה לקשר ישירות אל הדף אודותיו:

קישור לדף-החיפוש הכללי: 

מצמרר בכל פעם מחדש.
תודה רבה שרי, לא הכרתי את זה.
05/02/2016 | 18:03
31
מצמרר ולא יאומן!
עזרה בתרגום
03/02/2016 | 20:42
4
75
זכיתי בתעודת נישואין. אם מישהו יכול לעזור, בתרגום-
השורה המעניינת אותי מסומנת, מה שחסר לי ולא הצלחתי למצוא- מה משמעות העמודות המסומנות באדום - שם של מי זה?, ואם מצליחים לפענח את השם...
תודה!
  רחל.
השם בשורה המסומנת Baruch Sender כנראה
03/02/2016 | 21:21
3
48
שם המשפחה בספק כי האות D מקושטת ולא בטוחה.
תודה. שם החתן והכלה ידועים לי. וגם הערים ברורות.
03/02/2016 | 22:07
2
31
אני מבקשת עזרה בפענוח השם בעמודה המסומנת...

תודה.
העמודות המסומנות
03/02/2016 | 22:33
1
48
העמודה האחת מציינת את המצב המשפחתי. החתן הוא רווק, וכך גם הכלה - ledig.

אשר לעמודה הנוספת, נראה לי שמציינת משהו כמו "מקום-השיפוט", כנראה האיזור אליו השתייכו ע"מ להירשם לנישואין. 
תודה רבה
03/02/2016 | 23:08
16
Family Tree Maker - לא הסוף?...
03/02/2016 | 16:48
92
שלום לכולם,

לפני מספר שבועות, הודיעו באנססטרי על הפסקת התמיכה בתוכנת Family Tree Maker בסוף שנת 2016, והקהילה הגנאלוגית הבינלאומית עצרה נשימתה בתדהמה ובצער. כעת, מגיעה הבהרה מן החברה ושורתה התחתונה: השד אינו נורא כל כך...

בפני משתמשי התוכנה הפופולרית יעמדו שתי אפשרויות לשמירה על רצף השימוש בתוכנה ובכל נפלאותיה (כולל סינכרון עם מאגרי המידע של אנססטרי):
  1. חברת התוכנה MacKiev (מי שמע עליהם עד היום?) - אשר היתה אחראית על פיתוח הגירסה למק - רכשה את המוצר והיא תמשיך לפתח אותו במלואו הן למק והן לווינדוז.
  2. חברת RootsMagic, אשר לה תוכנה גנאלוגית פופולרית, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם אנססטרי לחיבור התוכנה שלה עם המאגרים של אנססטרי, כולל האפשרות להתאמות חכמות וכו'.
בקיצור, השד לא נורא כל כך... הנה ההודעה המקורית של אנססטרי.

ארנון
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:15
8
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

הזמנה לכנס פתיחת סניף השרון ברעננה
02/02/2016 | 19:33
74
ביום ראשון 21 בפברואר 2016, י"ב אדר א' תשע"ו בשעה 17:00 ייפתח הכנס לציון פתיחתו של סניף השרון בעמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה בשיתוף המרכז ללימודי תולדות רעננה. במרכז הכנס, הרצאתם של גידי פורז על "עץ המשאלות" ושל יעקב שרת על אביו משה שרת וארבעת הגיסים שמלאו תפקיד מרכזי בתולדות הציונות. עוד בתכנית, רחל ריינשטיין תספר על המרכז ללימודי תולדות רעננה ומשה גולן, יו"ר העמותה על תוכניות העמותה לשנת 2016
מנוע החיפוש החדש של "יד ושם"
02/02/2016 | 15:54
2
206
שלום לכולם,

לפני ימים אחדים העלו ב"יד ושם" מנוע חיפוש חדש - עדיין בגירסת ביטא - למאגר המרכזי של שמות קורבנות השואה. הממשק החדש מאיר-עיניים והשימוש בו בהיר מאוד. אני מוצא שהחיפוש מתבצע מהר יותר בהשוואה לחיפוש בגירסה הקודמת של המאגר. עם זאת, טרם איתגרתי את המאגר בשאילתות קשות שיבחנו את יכולות הקצה שלו...

הנה קישור ישיר למנוע החיפוש החדש.

ארנון
ברפרוף וחיפוש מהיר- מוצאת שזה ממשק נעים לעין.
03/02/2016 | 20:46
24
ניסיתי והוא נראה נחמד. חסר בו משהו
07/02/2016 | 18:09
20
חיפשתי בו די הרבה לאחרונה. אמת, החיפוש בו נעים יותר. אם למשל, פותחים רשומה רואים אותה פתוחה על המסך, ניתן לעשות דברים ולחזור אל הרשימה בלי הרבה "ראך וז'איי" כמו בעבר.
יש גם מעבר נוח לחפש לפי שם מצהיר (שימושי מאד) והחיפוש נוח.
אבל כאשר רוצים רשימה של שמות  - המערכת  לא מציעה דרך להדפסה. כתבתי ליד-ושם והשיבו, מהר מאד, שאמנם כך ויעבירו בקשתי למי שצריך להעביר בקשות כאלה.
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
לירז בנגו יחסי ציבור
עד כמה העסק שלך מוכר?
אודליה אלטמן - משרד עורכי דין
עורכת דין לענייני משפחה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה