לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'צריך את עזרתכם . . .'
צריך את עזרתכם . . .
29/07/2016 | 09:34
3
75
בוקר טוב.
לאחר זמן רב שלא ביקרתי כאן, ובעקבות שאלה של קרוב משפחה שאמור לטוס לפולין ביום שני הקרוב,
אני זוכר במעומעם מהעבר כי קיים אתר העוזר באיתור מצבות בבית העלמין היהודי בוורשה.
מצאתי בעבר את צילום מצבתו של אלתר יחיאל ליכטיג, הסבא רבא שלי ושל בנו בכורו, צבי הירש.
משום מה, אני זוכר כי יש עוד כמה מבני המשפחה שקבורים באותו בית עלמין ואני לא מצליח למצוא סימוכין לכך.

החשובה שבהן, היא שרה טובה ליכטיג, אשתו של אלתר יחיאל (שם נעוריה הוא המר).

כמו כן נשאלתי ע"י אותו קרוב האם ישנם קרובים נוספים הקבורים באותו בית עלמין.

האם מישהו יכול לעזור בעניין זה?

מודה מראש.

שבת שלום.

חגי
לצפיה ב-'אולי אתה מתכוון לאתר הזה?'
אולי אתה מתכוון לאתר הזה?
29/07/2016 | 10:07
2
49
לצפיה ב-'תודה. כן.'
תודה. כן.
29/07/2016 | 10:09
23
אני אעביר לו את הלינק.
ואני מחפש בתוכו, כמו שאמרתי, את שמה של שרה טוה (המר) ליכטיג.
בכל אחד מבתי העלמין בפולין.

חגי
לצפיה ב-'בביקור בוורשה מומלץ גם להיעזר באדון שפילמן.. '
בביקור בוורשה מומלץ גם להיעזר באדון שפילמן..
30/07/2016 | 11:22
6
משרדו ממוקם בכניסה לבית העלמין
לצפיה ב-'חיפוש קרובים'
חיפוש קרובים
28/07/2016 | 19:46
2
89
ע"פ המלצתכם פרטים נוספים על הדוד: אדוארד פיינר יליד 1901. נולד בוינה ליוסף וברטה פיינר. היה לו אח, יוליוס פיינר שנספה בשואה.
לפני המלחמה היה נשוי לגיזלה והיו לו שני ילדים: פרידריך ונורברט. הם חיו בקרקוב-פולניה. אחרי המלחמה חזר לקרקוב לבדו. הגיש בקשת הגירה לארה"ב והגיע לניו יורק ב-1951 באניה GENERAL GREELY התגורר ב-BROOKLYN 33N.Y 1661 ST. JHONS BLV/ .נפטר בנובמבר 1982. מקום מגורים אחרון- BRONX, NEW YORK 10463.
רוצה לדעת אם היתה לו משפחה חדשה
לצפיה ב-'האם ידוע לך היכן הוא נקבר?'
האם ידוע לך היכן הוא נקבר?
28/07/2016 | 22:09
36
אני מציעה להתקשר לבית הקברות ולשאול אם יש להם שם של קרוב משפחה. מנסיוני אם מסבירים את הסיבה לשאלה יש סיכוי גבוהה יותר לקבל תשובה.
לצפיה ב-'אני לא יודע האם זה עוזר...'
אני לא יודע האם זה עוזר...
29/07/2016 | 10:44
118
אבל מספר הביטוח הלאומי שלו היה 256-52-2307, והמספר הזה הונפק בג'ורג'יה.

לצפיה ב-'מחפשת מידע על משפחת LINIK מהעיירה KORETZ בווהלין פולין'
מחפשת מידע על משפחת LINIK מהעיירה KORETZ בווהלין פולין
27/07/2016 | 19:42
6
40
מחפשת מידע על משפחת אבי, מן העיירה KORETZ במחוז ווהלין בפולין. וגם על מקור השם 
לצפיה ב-'על העיירה קורץ בפולנית KORZEC בווהלין'
על העיירה קורץ בפולנית KORZEC בווהלין
27/07/2016 | 21:44
1
30
מאת  יואל  דרורי
יש  ב   GOOGLE    כל    המידע  על  העיירה
יש  ספר  קהילתי   על  העיירה  קורץ   ביד  ו  שם  ו  לוחמי  גיטאות
אולי  יש  עוד   אורגון  יוצאי   קורץ     נא  ליבדוק  ביד  ו  שם  דפה  עד   אולי    יש  עדות  על  המשפחה    

אשלך  לך  אתרים  לחיפוש   שןרשים 
לצפיה ב-'LINIK בקוריץ'
LINIK בקוריץ
27/07/2016 | 22:04
30
תודה. אני מכירה את החומרים האלה. וגם מה שיש ביד ושם. מחפשת מידע יותר ספציפי על משמעות השם, על כאלה שנשארו בחיים ממשפחה זו.
לצפיה ב-'היום KORETZ זה אוקראינה'
היום KORETZ זה אוקראינה
28/07/2016 | 12:59
3
28
ועד היום גרים אנשים עם שם משפחה ליניק באזור.
כדי לעזור לך לחפש אולי תכתבי כאן את כל מה שאת יודעת.
איפה חיפשת? ומה סוג של מידע שאת מעוניינת למצוא?
לצפיה ב-'לאבי יש דרכון פולני'
לאבי יש דרכון פולני
28/07/2016 | 13:15
2
36
משפחתו של אבי גרה בקורץ. לא ידוע לי מאיזו שנה
הם עסקו בבניין.
כל המשפחה נספתה בחיסול ההמוני בשנת 1942
לא יודע לי על מישהו מהמשפחה הישירה של אבי נשאר בחיים
אולי לאב היו אחים שנשארו בחיים
שם סבי שלמה ליניק (היו לו שני אחים: יוחנן וגרשון. יתכן שהיו עוד)
הסב: צבי ליניק ואשתו: ריסה לאה ליניק 
לצפיה ב-'geni -יש עץ משפחה ,אותו שם משפחה ,ומהעיר קורץ ,כדאי לפנות'
geni -יש עץ משפחה ,אותו שם משפחה ,ומהעיר קורץ ,כדאי לפנות
28/07/2016 | 18:44
1
36
למנהלי העץ
לצפיה ב-'אני התחלתי לבנות שם עץ משפחה עם השם LINIK'
אני התחלתי לבנות שם עץ משפחה עם השם LINIK
28/07/2016 | 20:54
18
אבל עברתי למיי האריטאג'
לצפיה ב-'זקוקה לעזרה בארה"ב'
זקוקה לעזרה בארה"ב
28/07/2016 | 08:30
2
56
מחפשת את הכתובת ומספר הטלפון של Cindy Sue Feldman

Relatives: Hyman Feldman • Shirley Feldman • Hy Feldman • S Feldman
Locations: Santa Rosa, CA • Burbank, CA • Van Nuys, CA • Sherman Oaks, CA
לצפיה ב-'אתר לחיפוש'
אתר לחיפוש
28/07/2016 | 17:32
1
47
ספר טלפונים. היא גרה בסנטה רוזה. 

במקביל שולחת לך את האיפורמציה בפרטי
לצפיה ב-'המון תודה סמדר'
המון תודה סמדר
29/07/2016 | 09:16
8
לצפיה ב-'תרגום מרוסית (מסמכים מ-1920)'
תרגום מרוסית (מסמכים מ-1920)
28/07/2016 | 16:04
24
שלום לחברים,
מבקש המלצות על תרגום של מסמכים מההיסטוריה המשפחתית, מסביבות 1920, מרוסית לאנגלית/עברית.
זה לא מסמך משפטי, כך שרוב מה שעולה בחיפוש בגוגל לא רלוונטי.

תודה!
לצפיה ב-'העיירה Solotvyno-סטאלפינה, דרום אוקראינה'
העיירה Solotvyno-סטאלפינה, דרום אוקראינה
28/07/2016 | 16:01
27
האם קיים ארגון/אגודה/עמותה/ספר/רשימות של בני העיר הזו,
או אפילו ארכיון פעיל?

לצפיה ב-'חיפוש קרובים'
חיפוש קרובים
27/07/2016 | 22:33
2
67

לאחרונה גיליתי שדוד שנחשב נספה בשואה שרד והיגר לארה"ב. מצאתי מסמכים רבים הקשורים אליו: תעודת לידה,רישום הגירה, כתובת בפולין, כתובת בארה"ב, תעודת פטירה ב-1982.
הייתי רוצה לאתר אם היו לו קרובים. איך עושים זאת?

לצפיה ב-'כדאי לספר כאן את הידוע שלך אודות הדוד'
כדאי לספר כאן את הידוע שלך אודות הדוד
28/07/2016 | 01:06
34
קשה לתת עצות כלליות...
לצפיה ב-'שם? מקום לידה? שנת לידה? אחים אחיות?'
שם? מקום לידה? שנת לידה? אחים אחיות?
28/07/2016 | 12:50
15
לצפיה ב-'בית הקברות ב KARKSRUHE גרמניה'
בית הקברות ב KARKSRUHE גרמניה
25/07/2016 | 13:24
4
57
לשרי סילבר תודה רבה
לצערינו, אין באתר ג'ואישג'ן, מפה או מיקום של הקברים המבוקשים.
המידע הנמצא שם ידוע לי.
האם יש למישהו מידע נוסף?
שוב תודה
לצפיה ב-'נסה ליצור קשר עם הקהילה היהודית במקום'
נסה ליצור קשר עם הקהילה היהודית במקום
25/07/2016 | 18:30
3
37
אני רואה שיש אפשרות ליצור עימם קשר גם דרך האתר:

לצפיה ב-'אני רואה שב-Find a Grave מיפו גם כן '
אני רואה שב-Find a Grave מיפו גם כן
25/07/2016 | 18:38
2
45
לפחות את בית-הקברות הישן, כדאי לבדוק באתר: 

לצפיה ב-'בית הקברות היהודי ב KARLSRUHE גרמניה'
בית הקברות היהודי ב KARLSRUHE גרמניה
27/07/2016 | 16:02
1
25
תודה רבה על התגובות.
אלא שלצערי, לא זכיתי לכל תגובה מהקהילה היהודית שם.
באתר FINDA GRAVE יש רק את בית הקברות הישן ומסתבר
שאני צריך את מקומי הקברים, דווקא בחדש.
האם יש למישהו רעיון נוסף?

תודה
לצפיה ב-'הקהילה היהודית'
הקהילה היהודית
27/07/2016 | 18:51
25
לא כל כך ברור לי העניין. מהשרשור הקודם בנושא (חבל שלא המשכת באותו שרשור) רשמת שאתה מנסה למצוא מידע אודות הקהילה היהודית אך לשווא, ואילו כעת אתה מציין שלא הגיבו לפנייתך. 

מתי פנית אליהם? קח בחשבון שכרגע ברחבי-אירופה רבים נמצאים בחופשות-הקיץ, ומוסדות רבים לא מתפקדים או מתפקדים חלקית. 

בנוסף, באיזו שפה פנית אליהם? אם לא בגרמנית, ייתכן שכדאי לחזור ולפנות בגרמנית, שכן בגרמניה ובאוסטריה בלא מעט מקומות קיימת מגבלת-שפה. כך או כך, כשאני פונה לגורם מסויים ולא מקבלת תגובה, כעבור כחודשיים עד שלושה אני בד"כ שולחת תזכורת. פעמים רבות זה עוזר. 
לצפיה ב-'החוק הפולני לא שונה: הניצולים יתקשו לתבוע את הרכוש הנגזל'
החוק הפולני לא שונה: הניצולים יתקשו לתבוע את הרכוש הנגזל
27/07/2016 | 18:45
45
בית הדין לחוקה בפולין קבע כי לא יהיה שינוי בחוק הקיים. המשמעות היא שכל מי שלא תבע פיצויים עד 1988 עבור רכוש שהוחרם על ידי הנאצים או השלטון הקומוניסטי, יתקשה לעשות זאת. החוק שולל גם את זכותם של בעלי נכסים שהיו בשימוש הממשלה
לצפיה ב-'פנקסי מוהל של איהל-הונגריה בספריה הלאומית'
פנקסי מוהל של איהל-הונגריה בספריה הלאומית
27/07/2016 | 18:26
2
51
הגעתי לפנקסי המוהל של הונגריה מויקיגניה (אגב, הערך שם על הונגריה מצויין)
http://merhav.nli.org.il/primo_library/libweb/acti...

האם מישהו מכיר אותם?
יש למישהו מושג באיזה עיירות/איזורים הם מתמקדים?

אני מתעניין בעיקר בזה של קהילת איהל (אוהל) - מישהו יודע מאיזה שנים הוא?
לצפיה ב-'תיכנס לפירוט של כל אחד מהפנקסים, בד"כ רשום שם-הקהילה'
תיכנס לפירוט של כל אחד מהפנקסים, בד"כ רשום שם-הקהילה
27/07/2016 | 18:46
1
17
לצפיה ב-'נכנסתי כמובן, רשום חלקית, ולגבי איהל לא רשומה התקופה'
נכנסתי כמובן, רשום חלקית, ולגבי איהל לא רשומה התקופה
27/07/2016 | 19:08
13
לצפיה ב-'הזמנה להשתתף בכנס ה-11 של העמותה הישראלית לחקר שורשי המשפחה'
הזמנה להשתתף בכנס ה-11 של העמותה הישראלית לחקר שורשי המשפחה
26/07/2016 | 00:10
3
108
שלום רב,
 אתם מוזמנים להשתתף  בכנס ה-11 של העמותה הישראלית לחקר שורשי המשפחה שיתקיים במלון עדן אין בזיכרון יעקב בימים חמישי ושישי ה-22-23/916.
נושא הכנס הוא מקום מפגש בין גנאלוגיה ותחומי ידע אחרים וישתתפו בו ממיטב המרצים בנושאים השונים כמו הסופר א.ב. יהושוע על הגנאלוגיה הבלתי מודעת של המשפחה ( על פי ספרו מר מאני), פרופסור מרק סקורצקי על ההיסטוריה הגנטית של יהודי התפוצות, האדריכל זיהאד דהאר, על שרשרת המשפחה שלו מעומר דהאר , מושל הגליל ועד ימיינו ועוד קבוצה נבחרת של מרצים.
מלבד התכנית המעניינת והגדושה צפויה לכם גם חוויה של מפגש מרגש והעלאת חוויות עם חובבי הגנאלוגיה בישראל .
נשמח עם תרשמו באמצעות הקישור  http://amitay97.wixsite.com/11th-convention
וכן, אם תפיצו את דבר הכנס בין חברכם
לצפיה ב-'הנה הפרסום על עליית האתר'
הנה הפרסום על עליית האתר
26/07/2016 | 10:59
74
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההמשכיות ועל היוזמה'
כל הכבוד על ההמשכיות ועל היוזמה
26/07/2016 | 11:17
57
תכנית הכנס נראית מעניינת ביותר. מרגש אותי מאוד שהכנס מתקיים במחוזות ילדותי והיכן ששורשיי נטועים עמוק. דווקא בגלל זה, חבל לי מאוד שבדיוק באותם הימים יש לי כנס חשוב באוניברסיטה. אני מקווה שבסופו של דבר אוכל איכשהו לרקוד על שתי החתונות...

אני ממליץ בחום לחברי הפורום ולמתעניינים בחקר שורשי המשפחה להגיע לכנס. אני בטוח שכל מי שיגיע - ירוויח, הן מן ההרצאות והן מן המפגשים הבינאישיים.

ארנון
לצפיה ב-'ההרצאה על שרשרת משפחת דאהר אלעמר'
ההרצאה על שרשרת משפחת דאהר אלעמר
26/07/2016 | 22:45
44
מדובר בשושלת מרתקת מבחינה גנאולוגית.גדלתי בטבריה בה שלט תקופה מסוימת מכאן התעניינותי בו. אגב את שם המרצה יש לאיית זיאד דאהר(ט'אהר) אלזידאני.
יעקב רוזן
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:54
12
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'מאגר רישומי נישואים בפוזנן עלה לאוויר'
מאגר רישומי נישואים בפוזנן עלה לאוויר
23/07/2016 | 00:20
7
173
אני די חדשה בתחום :)
גיליתי אתר שמרכז את רישומי הנישואין בפוזנן. מצאתי שם פרטים מעניינים אוות משפחתי:
http://poznan-project.psnc.pl/search.php

רק לא הצלחתי למצוא את תאריך המדיוק של החתונה.
לצפיה ב-'לראות את התאריך צריך להזמין את הרישום המלא.'
לראות את התאריך צריך להזמין את הרישום המלא.
23/07/2016 | 18:38
64
ובעל האתר ישלח לך עותק של הרישום בתמורה לתרומה. כדאי גם לבדוק אם הרישום מופיע ב Jri-Poland

לצפיה ב-'איזה יופי, לא הכרתי את האתר הזה '
איזה יופי, לא הכרתי את האתר הזה
24/07/2016 | 08:58
1
51
מצאתי בו כמה בני משפחה ממשפחות Hollaender ו - Zondek. על פי ההנחיות באתר, שלחתי בקשה במייל לקבלת עותק מן המסמכים.

ארנון
לצפיה ב-'ואת זה אתה מכיר? מידע מרחבי פולין'
ואת זה אתה מכיר? מידע מרחבי פולין
24/07/2016 | 23:20
65
לצפיה ב-'האתר מנוהל על ידי הדוקטור לוקש ביילצקי, ביו-כימאי'
האתר מנוהל על ידי הדוקטור לוקש ביילצקי, ביו-כימאי
24/07/2016 | 12:51
54
לוקש עוסק כבר עשרות שנים בסיוע למחקר בגנזכים של פרוביציית פוזן ועזרתו לא תסולא בפז
הוא גם אדם הגון וכאשר ביצע עבורי בדיקות בגנזך חסך לי הרבה כסף ואף שלח לי חומר שמצא עבור בן דוד שלא הכרנו וקישר בינינו.
לצפיה ב-'עזרה בקריאה של שני שמות (?) בפולנית'
עזרה בקריאה של שני שמות (?) בפולנית
24/07/2016 | 23:37
2
54
שורה שניה, הקפתי בעיגול. האם אלה פרטים על הלן אוסטרובסקי שנפטרה?

תודה רבה!
לצפיה ב-'קריאה'
קריאה
29/07/2016 | 13:40
1
9
העמודה השמאלית מבקשת מעמד ומקצוע, ובעמודה הזאת כתוב KIND, כלומר ילד או ילדה.
העמודה הימנית מבקשת מקום מגורים, שם נדמה לי שכתוב KREUPA או משהו כזה.
לצפיה ב-'רק הערה קטנה: זו גרמנית ולא פולנית'
רק הערה קטנה: זו גרמנית ולא פולנית
29/07/2016 | 18:17
3
לצפיה ב-'מאגר המיקרופילמים בבית התפוצות'
מאגר המיקרופילמים בבית התפוצות
22/07/2016 | 11:21
10
167
מישהו יודע מה הדרך להשיג צילום ממאגר המיקרופילמים של תעודות יהודי פולין שבידי בית התפוצות?
בעבר היתה אפשרות להזמין דרך האתר וכיום האפשרות הזו נעלמה, מה הדרך כיום לקבל מידע מהמיקרופילמים שבידם?
לצפיה ב-'אני מתוסכל מזה כבר הרבה זמן... הם לא מי יודע מה נחמדים בזה..'
אני מתוסכל מזה כבר הרבה זמן... הם לא מי יודע מה נחמדים בזה..
22/07/2016 | 11:45
9
103
הם עונים תשובה לקונית שזה לא מתאפשר עד להודעה חדשה לא ידוע מתי, הם לא מציעים אפשרות אחרת לחפש אצלהם.
חבל מאוד, כי זו הייתה האפשרות כמעט היחידה בשבילנו הישראלים להגיע למיקרופילמים הללו.
מישהו לחש לי שהסיבה היא מפני שהיה להם רק מתנדב אחד שהכיר את המיקרופילמים וידע לעבור עליהם ולחפש את התעודות הנחוצות, וכעת הוא מושבת מסיבה כלשהיא (נדמה לי שאלה של תוחלת חיים).
לדעתי, זו ממש התנהגות מופקרת בנכס ציבורי של ארגון ציבורי. אבל למי איכפת...
לצפיה ב-'בית התפוצות השאיל את המיקרופילים מהמורמונים וסיפק שרות,'
בית התפוצות השאיל את המיקרופילים מהמורמונים וסיפק שרות,
22/07/2016 | 18:09
8
103
 זה בהחלט לא נכס ציבורי וחבל להשמיץ ללא צורך.
כרגע הדרך היחידה להשיג צילומים היא לשלם למישהו בארה"ב.
אם המיקרופילים נמצא בלוס אנגלס אני יכולה לעזור (לא בהתנדבות)
בית התפוצות הפסיקו את השרות באותו זמן שהמורמונים הכריזו שהם עושים דיגיטציה אולי זה קשור?
לצפיה ב-'אין כונה להשמיץ'
אין כונה להשמיץ
22/07/2016 | 18:20
86
זה לא מוסיף לי שום דבר, כך שאם זה יצא זה בלי כונה. אבל זה לא שהם השאילו, יש להם העתק של חלק גדול מהמיקרופילמים. העתקים אלו הם נכס חשוב לחקר המשפחה וההסטוריה של הקהילות היהודיות. הם נעשו כחלק מפעילות הציבורית של בית התפוצות, פעילות חשובה ומבורכת הממונת מתקציבים ותרומות של הציבור. אין סיבה לגנוז את הנכס הזה במרתפים סתם ככה.
אני לא חושב ולא הבנתי ככה שזה קשור לדיגיטציה.
בקשר להצעתך, לי אישית זה יוכל מאוד לעזור. עד השבוע הייתה לי מישהי בסולט לייק סיטי שעשתה לי את זה בתשלום מידי פעם, בדיוק השבוע היא עוברת מהמקום. אשמח אם תצרי איתי קשר במייל (יש לי בעיה לקבל מסרים בפרטי בתפוז). davidnead@gmail.com
לצפיה ב-'המיקרופילם נמצא בלוס אנג'לס?'
המיקרופילם נמצא בלוס אנג'לס?
22/07/2016 | 18:34
6
83
יש מיקרופילמים שנמצאים שם בלי לבקש שישלחו מהמרכז הראשי ביוטה? או שהתכוונת פשוט שאפשר לשלוח אותו אלייך ללוס אנג'לס?
אגב, פעם מישהו העלתה פה הצעה לנסות לפתוח דיון ציבורי בחסמים שמונעים מתושבי ישראל להזמין ולצפות במיקרופילמים, אבל עד כמה שהתעניינתי בנושא נשמע שזו תיבת פנדורה ותיקה שלא כדאי לפתוח וגם אין ממש סיכוי.
לצפיה ב-'מאגר המיקרופילמים/ בית התפוצות'
מאגר המיקרופילמים/ בית התפוצות
24/07/2016 | 14:21
5
76
בעבר הלא רחוק, במסגרת פעילותי ההתנדבותית וניהול סניף העמותה בבית אריאלה, היתה לי פנטזיה לאפשר שימוש במאגר הזה של בית התפוצות (שאם אני זוכר נכון, נתרם להם) בספרייה עצמה כחלק משירות הייעץ שערכנו שם.
אכן, יש שורה ארוכה של חסמים - כולל "החסם המיסיונרי" - לעניין הזמנת חומרים לישראל, אך כל זה אכן לא מצדיק, שהמאגר בבית התפוצות לא יהיה זמין כבעבר. לטעמי זה בעיקר עניין של סדרי עדיפויות.
לאחרונה הזדמן לי לפגוש את מנכ"ל בית התפוצות שעידכן דווקא בשידרוג האתר והנגשת החומרים השונים.
אנסה לברר איתו שוב, איפה דברים עומדים. בהצלחה לנו...צח 

לצפיה ב-'מסכים, זו אכן שאלה של סדרי עדיפויות'
מסכים, זו אכן שאלה של סדרי עדיפויות
24/07/2016 | 15:09
53
ועושה רושם שזה כלל לא חשוב לנוגעים בדבר. עמדתי איתם בקשר ישיר ועקיף כמה פעמים וזה הרושם שקיבלתי.
לצפיה ב-'אכן נתרם על-ידי פרופ' הלברכט '
אכן נתרם על-ידי פרופ' הלברכט
24/07/2016 | 19:40
3
67
האוסף נרכש בעבר ע"י פרופ' הלברכט והוא זה שהשאיל אותו לבית התפוצות. ראו אירוח עם חיים גיוזלי בוויקיגניה (אזהרה: האירוח הוא מלפני שנים רבות, והמידע לא עדכני!).
לפני כחודש התכתבתי עם מר חיים גיוזלי בנושא הגישה למיקרופילמים. הוא מסר כי אין כוונה לחדש את השירות בזמן הקרוב. כזכור האוסף הוא עבור פולין בלבד. לאור העובדה שהרישומים הארכיוניים מפולין עולים לרשת, ומקושרים ישירות למאגר JRI-Poland, הם רואים זאת כתחליף ראוי - גם אם יחלוף זמן עד שמלוא הרישומים יהיו נגישים בשיטה זו.
אורית
לצפיה ב-'אמורים לחלוף כמה שנים עד שהכל יעלה - זה תחליף ראוי?'
אמורים לחלוף כמה שנים עד שהכל יעלה - זה תחליף ראוי?
25/07/2016 | 12:19
2
31
לצפיה ב-'את המחאה כדאי להפנות אליהם, או לעזבון הלברכט...'
את המחאה כדאי להפנות אליהם, או לעזבון הלברכט...
25/07/2016 | 13:48
1
32
לצפיה ב-'אני חושב שכדאי להעביר את זה לפסים מעשיים:'
אני חושב שכדאי להעביר את זה לפסים מעשיים:
25/07/2016 | 13:59
53
דנתי בעניין עם כמה וכמה אנשים לא מרוצים מאז שהשירות הפסיק, עושה רושם שגם הציבור כאן סובר כך.
המאגר קיים, השירות אינו כה מסובך (אם לא אספקת התעודות אז לפחות אפשרות לעיין במיקרופלמים ולמצוא בעצמך), והרבה מאוד אנשים מוצאים את עצמם מעוניינים בו וחסרי מענה.
לאור מה שמתברר והולך עם הזמן שמדובר פשוט בחוסר עניין או סדר עדיפות נמוך מצד בית התפוצות (או חיים גיוזולי), אולי ריכוז הדעה של הציבור (והמחאה) בצורה מאורגנת ומסודרת יפעיל עליהם מעט לחץ וייתן להם כיוון חשיבה מחודש בקשר לערך השירות ומקומו בסדר העדיפויות.
אני מוכן לנסות לרכז פניה כזו, כל מי שמעוניין לצרף את חתימות/דעתו ו/או יש לו רעיונות איך לצרף אליה עוד אנשים או רעיונות מועילים אחרים - מוזמן לפנות אלי לאימייל: davidnead@gmail.com.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'התמצאות בבית הקברות היהודי בקרלסרוהה - גרמניה'
התמצאות בבית הקברות היהודי בקרלסרוהה - גרמניה
24/07/2016 | 15:35
1
50
זקוק להתמצאות באחד מבתי הקברות ב KARLSRUHE.
יש שם שניים: הישן והחדש.
לקראת טיול שורשים, אבקש מידע כיצד לאתר ולמצוא את מצבות המשפחה.
חיפשתי מידע על קהילה יהודית בסביבה ולשוא.
תודה
לצפיה ב-'ע"פ הג'ואישג'ן יש לפחות שלושה (הישן, הליברלי והאורתודוקסי)'
ע"פ הג'ואישג'ן יש לפחות שלושה (הישן, הליברלי והאורתודוקסי)
24/07/2016 | 18:17
44
והם מופו במסגרת מאגר בתי-הקברות בג'ואישג'ן. איני יודעת אם כל אחד מבתי-הקברות מופה במלואו נכון לעכשיו, אבל בוודאי שכדאי להתחיל לחפש תחילה במאגר בתי-הקברות של הג'ואישג'ן, אולי תמצא שם מידע אודות בני-המשפחה הרלוונטיים.

בנוסף, בד"כ יש באתר הסברים ביחס לבתי-הקברות הללו, וכדאי לקרוא אותם, אולי יהיה שם עוד מידע שיסייע לך.  
לצפיה ב-'konskie 1914'
konskie 1914
23/07/2016 | 00:09
4
126
למרות מחקר חוצה יבשות אין אני יכולה למצוא תעודות לידה שלך  מ 1914  konskie
מישהוא יכול לעזור
מיכאלה

לצפיה ב-'כתבי לדן קזז n-http://www.crarg.org/'
כתבי לדן קזז n-http://www.crarg.org/
23/07/2016 | 23:02
3
52
כתובת מייל:  danielkazez@gmail.com 
לצפיה ב-'הי שוחחתי איתו'
הי שוחחתי איתו
23/07/2016 | 23:07
2
58
הוא גם לא מוצא
חשבתי שיש עוד מישהוא מהפורום שהיה שם
לצפיה ב-'קונסקי (שנת מעבר של חומרים מארכיב לארכיב)'
קונסקי (שנת מעבר של חומרים מארכיב לארכיב)
24/07/2016 | 11:00
1
52
אני מעריך שהמידע הנ"ל עשוי להיות בארכיב של ראדום.
לפי הפירוט של JRI זה החומר הקיים:
Archive 21 Fond 555 1891 - 1914 MA
Archive 21 Fond 555 1916 - 1924 MA

לצפיה ב-'למי אני יכולה לפנות ????'
למי אני יכולה לפנות ????
24/07/2016 | 14:08
28
בנושא   radom
לצפיה ב-'חיפוש בספר טלפונים של רמת גן משנות ה-60 או ה-70'
חיפוש בספר טלפונים של רמת גן משנות ה-60 או ה-70
24/07/2016 | 11:15
51
שלום,

אני מחפש מידע על משפחת טוכנר שגרה ברמת גן בשנות ה-60 או ה-70. 

מישהו יודע אם / איפה אפשר לבצע חיפוש (עדיף ממוחשב) בספרי טלפונים ישנים?  יש אפשרות אחרת לאתר מידע כזה?

תודה!
לצפיה ב-'יהודים מגליציה ברוסיה 1939-1945, שאלה אולי ללובה?'
יהודים מגליציה ברוסיה 1939-1945, שאלה אולי ללובה?
24/07/2016 | 07:50
2
78
אחיינו של סבי, ברל וייזנגרון (אגרט), בלועזיח:
Berl Weisengrun (Egert)
נולד כנראה ב 1918, כנראה בויסטוביצה שליד רודקי
בלועזית: Wistowice, Rudki
לא הצלחתי עד כה למצוא קצה של חוט על גורלו, יתכן מאוד שנרצח ע"י הגרמנים, אבל אני רוצה לבדוק עוד את האפשרות שאולי הוא הצטרף לכוחות הרוסיים כשאלה נסוגו מגליציה כשהאזור נכבש ע"י הגרמנים.
האם קיים מאגר מידע כלשהו על צעירים יהודיים שעשו צעד כזה?
תודה מראש!
לצפיה ב-'Egert- זה שם משפחה?'
Egert- זה שם משפחה?
24/07/2016 | 16:19
1
21
לצפיה ב-'כן. אגרט זה שם המשפחה של האבא, וייזנגרון שם המשפחה של האמא'
כן. אגרט זה שם המשפחה של האבא, וייזנגרון שם המשפחה של האמא
29/07/2016 | 13:33
4
ההורים התחתנו רק בטקס נישואין דתי, אז ברל רשום בשם המשפחה של האמא, וזה גם השם שבו הוא חתם על מכתבים ששלח לסבי. אבל יכול להיות שהוא גם הזדהה בשם המשפחה של אביו, אגרט.

לצפיה ב-'ייתכן שאותו נוסע מופיע כמה פעמים ברשימות נוסעים?'
ייתכן שאותו נוסע מופיע כמה פעמים ברשימות נוסעים?
22/07/2016 | 01:22
6
75
אני פותח שרשור חדש, כי הקודם כבר מידי ארוך.
ייתכן שמדובר באדם שנסע הלוך חזור כמה פעמים? איך מזהים שהוא נוסע חוזר? זה רשום?
לצפיה ב-'המניפסט יהייה עם כתובתו בארה"ב'
המניפסט יהייה עם כתובתו בארה"ב
22/07/2016 | 02:16
5
48
ואם הוא אזרח לעיתים גם תאריך ומקום ההתאזרחות.  ואם אחד או שני מהפרטים הנ"ל ניתנים לאימות ממסמכי ההתאזרחות או ממפקדים זה בוודאי אותו אדם. 

לצפיה ב-'תודה רבה! תשובה מדוייקת ואכן בנתיים כבר הצלחתי לגלות זאת לבד'
תודה רבה! תשובה מדוייקת ואכן בנתיים כבר הצלחתי לגלות זאת לבד
22/07/2016 | 02:30
4
39
המשפחה הזו דורשת פאזל של ממש.
באחד מרשומות הנוסעים הללו אפילו מופיע מספר הפספורט שלו זה נותן לי משהו?
כרגע אני תקוע עם מפקד 1915. אני מחפש איזה פרט שיכול לשמש כאימות ודאי שזו אותה משפחה. כגון כתובת או תאריך מדוייק כלשהו. תוכלי לעזור בפיענוח? הנה הקישור:

לצפיה ב-'אם ההבדל העיקרי הוא שם האב '
אם ההבדל העיקרי הוא שם האב
22/07/2016 | 03:16
3
41
סביר מאוד שזה אותה משפחה. יכולים להיות שני הסברים לשם השונה:
1. הוא החליף את שמו ואחר כך חזר לשם המקורי - בהחלט לא יוצא דופן
2. סביר יותר - עורכי הסקר לא הבינו את המבטא שלו וכתבו אברהם במקום אהרון
אם לא שמתה לב עדין במפקד של 1915  האמא ואח של אהרון גרים אתם
לצפיה ב-'האמא והאח שלו זו אכן הסיבה שזה מפקד משמעותי'
האמא והאח שלו זו אכן הסיבה שזה מפקד משמעותי
22/07/2016 | 09:22
2
27
ואני מסכים בקשר לסיבה השניה (כנראה במפקדים הבאים המבטא כבר השתפר). אבל מכיוון שעדיין יש משפחות עם נתונים דומים, אני מחפש איזה אימות ברמת ודאות גבוהה.
אגב, לגבי האב יעקב מהמניפסט, אמרת שהחותמת מעידה שהוא בסוף כן נכנס, אבל גם אמרת שיש תאריך עליה שלו על האוניה חזרה?
לצפיה ב-'יש לבדוק את המסמכים המקוריים היטב'
יש לבדוק את המסמכים המקוריים היטב
22/07/2016 | 17:55
1
28
האב יעקב - 
detention paper כתוב שהערעור נדחה לכולם. הדף מטושטש איני יכולה לראות אם יש תאריך.
במניפסט המקורי ברשימת הנוסעים יש חותמת Admitted  ליד השם של האישה והילד. ונראה שהיא מחוקה ליד שם האב. 
כדאי לך לחפש את המניפסט באתר של אליס איילנד לעיתים הצילום שונה ומאפשר ראיית פרטים
בקיצור - אני רואה שאתה במרוץ למציאת מסמכים. אך תזכור שחשוב להסתכל על כל פרט. לי עוזר לכתוב מה כתוב במסמך.  אני מעלה זאת לתוכנה של העץ המשפחתי עם התאריכים.  הנה דוגמא למניפסט:

He arrived on board of the SS Canada, from Jaffa, Palestine to Providence, Rhode Island. Under the name Israel Jehuda Adler. He was 53 years old, a writer, can read & write Hebrew. He is of Russian nationality, of the Hebrew race. His permanent address is Jaffa, Palestine. Contact there is his wife Mrs. Adler of Telaviv-Jaffa, Palestine. His destination: Brooklyn NY. He has $50, and was going to his daughter E. Adler, 677 Greene Ave, Brooklyn, NY.
He is 5’3” (160 cm) tall, of fair complexion, grey hair, and blue eyes.

לצפיה ב-'אני מסכים עם הצעתך, רק קצת מתקשה ליישם'
אני מסכים עם הצעתך, רק קצת מתקשה ליישם
22/07/2016 | 18:25
26
האנגלית הגרוע שלי + האיכות המפוקפקת לפעמים של המסמכים + חוסר ההיכרות שלי עם הקודים של המסמכים, מקשים עלי את העיון בפרטים הקטנים.
במקום זאת אני מנסה לאסוף כמות של מסמכים, אבל ממש כמו שכתבת זה לא תחליף לפרטים הקטנים.
בדיוק לכן העזרה שלך ושל היועצים הנוספים כאן מאוד חשובה ומועילה עבורי להשלים את הפרטים שאני מתקשה לאתר.
בדיוק כעת אני מנסה לעשות לעצמי רשימה מהסוג שהצעת לכל המסמכים שמצאתי, וכך לנסות להתמקד יותר היכן כדאי לבקש עזרה בפיענוח.
יש לציין, שבסופו של דבר המטרה שלי היא למצוא את הוריה של פרידה - וזה דוקא נראה כעת לא כל כך בהישג יד - אם כי זה די מוזר.
לצפיה ב-'קורסים אקדמיים בתחום הגנאלוגיה היהודית באוניברסיטת בר-אילן '
קורסים אקדמיים בתחום הגנאלוגיה היהודית באוניברסיטת בר-אילן
22/07/2016 | 12:59
122

שלום,
כמו בשנה שעברה, אני מצרף כאן את התוכנית לשנת הלימודים תשע"ז, במרכז לחקר הלאדינו באוניברסיטת בר-אילן, ובה שלושה קורסים (לפחות...) שעשויים לעניין חלק מן החברים בפורום:
1. כותבים את הסיפור האישי: מבט קרוב על קהילות הלאדינו.
2. גנאלוגיה יהודית-ספרדית: מקורות לחקר המשפחה הספרדית.
3. "סוליטריאו": פיענוח וקריאה של כתבי-יד בכתב ספרדי-קורסיבי ("חצי-קולמוס").
בתוכנייה גם תמצית של תוכן הקורסים.
זאת השנה השלישית שהקורסים הללו מתקיימים והמחזורים הקודמים היו מאוד מוצלחים.
כל טוב,
דב

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו