לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
03/12/2016 | 18:30
12
65
אני מנסה לאתר את סבי שנדמה לי קבור בפתח תיקוה ,מכיוון שהיה בשנותין האחרונות בבית אבות בפתח תיקוה,התקשרתי לבית הקברות שם ולא מצאו,שמו ירחמיאל סטרולוביץ,נפטר לפני 45 שנה בערך,אין לי תאריך,עלה מטקוץ בעברו,רומניה עלה כאלמן,שם אביו לא ידוע.בנו שזה אבי חיים סטרולוביץ נפטר מזמן,לכן אין לי שום פרטים עליו.איך מאתרים.
לצפיה ב-'בית-הקברות סגולה'
בית-הקברות סגולה
03/12/2016 | 19:26
6
43
בבית-הקברות סגולה בפתח-תקווה קבורים 2 אנשים ששם-משפחתם סטרולוביץ, אך הגבר אכן שמו הפרטי לא ירחמיאל. 

ראשית, האם זכור לך היכן התגורר לפני שעבר להתגורר בבית-האבות בפתח-תקווה? אולי המשפחה העדיפה לקבור אותו בעיר בה התגורר לפני כן. אגב, האם ידוע לך שם-אביו של סבך?

כנ"ל ביחס לאביך, אני מניחה שאת יודעת היכן התגורר לפני פטירתו. זה עשוי לסייע בניסיון לאתר את קברו באיזור של מקום-המגורים תחילה. 

כמוצא אחרון: יתכן מאד שהגבר והאישה שקבורים בפתח-תקווה ושם-משפחתם סטרולוביץ קשורים למשפחתך. בחברות קדישא מצויים בד"כ פרטים אודות מי שטיפל בסידורי-הקבורה. ע"פ רוב אלה בני-משפחה, כך שבאמצעות פרטיהם ניתן יהיה להגיע אליהם ו/או אל צאצאיהם כדי לנסות שם, אולי ידעו על הקשר למשפחתכם ויהיו ברשותם עוד פרטים. 

אתר בית-הקברות סגולה בפתח-תקווה: http://sgula.org/

לצפיה ב-'האתר של סגולה'
האתר של סגולה
03/12/2016 | 19:39
1
35
לא היכרתי אותו. שמחתי להכיר. עשיתי בדיקה קטנה לניסיון, ומצאתי שסבא של אשתי שנפטר ב1990 מופיע שם, אך אח שלו שנפטר ב2014 לא מופיע שם.
מה זה אומר על המאגר? על אופן הבניה והתחזוקה שלו, על הכוללניות שלו ועל העדכניות שלו?
לצפיה ב-'מה זה אומר?'
מה זה אומר?
03/12/2016 | 20:04
35
אם תשאל את העוסקים במלאכה אולי יוכלו להשיב. בכל מקרה, אם נחשוב על כך שהפרטים מועתקים/מוקלדים מהרישומים שבכתב אל המאגר הממוחשב, הרי שבהחלט יתכן שנופלות טעויות. ר"ל:

1. כדאי לנסות "לשחק" עם שם-המשפחה ולבדוק ווריאנטים שונים (יתכן שמלכתחילה ברישום נרשם קצת אחרת ממה שידוע לך) כולל צורות-כתיב שגויות. אולי בכל זאת יעלה משהו, ואז ניתן ליצור עימם קשר ע"מ שיבדקו ויתקנו את הטעון תיקון. 

2. כדאי לנסות גם חיפוש ע"פ שם פרטי, כי אולי שם-המשפחה נרשם באופן שלא תצליח לנחש לבד. 
לצפיה ב-'לא ידוע לי היכן התגורר לפני'
לא ידוע לי היכן התגורר לפני
03/12/2016 | 20:14
3
36
אני זוכרת שבתור ילדה נסענו לבית אבות בפתח תיקוה,אין לנו משפחה שקבורה שם.והתקשרתי בעבר לסגולה אין להם אדם כזה,אבל הבן שלו שהוא דודי שנפטר ממש מזמן יוסף סטרולוביץ שהיה גר בחיפה,ובטח נקבר שם,אולי הוא קבר אותו שם?
לצפיה ב-'אכן, יוסף וירחמיאל קבורים בחיפה'
אכן, יוסף וירחמיאל קבורים בחיפה
03/12/2016 | 20:37
2
40
תוכלי לחפש את המידע המדויק אודות יוסף סטרולוביץ וירחמיאל סטרולוביץ באתר של החברה קדישא: http://kdh.org.il/

לצפיה ב-'את יוסף אכן מצאתי'
את יוסף אכן מצאתי
03/12/2016 | 20:54
1
35
ויש שם ירחמיאל ,אבל תאריך פטירתו לא מתאים,ההיתי ילדה בת 10 בערך כשנפטר,היום אני בת 59,זה לא הוא לפי החשבון
לצפיה ב-'בשרשור הראשוני שלך כתבת שירחמיאל נפטר לפני כ-45 שנים'
בשרשור הראשוני שלך כתבת שירחמיאל נפטר לפני כ-45 שנים
03/12/2016 | 21:40
31
ירחמיאל יצחק סטרולוביץ, המופיע באתר החברה קדישא בחיפה, יליד רומניה, נפטר בשנת 1972, לפני כ-44 שנים, כך שלא הייתי ממהרת לפסול את האפשרות. את יכולה לנסות לפנות אל החברה קדישא בחיפה, אולי יש ברשותם עוד פרטים אודות יוסף וירחמיאל, שיאפשרו לך לקבוע יותר בוודאות. 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
04/12/2016 | 12:14
4
30
אכן ירחמיאל הוא היחיד בחיפה,וזה סבי.תודה לכם,יש לי עבודה רבה עוד .
לצפיה ב-' '
04/12/2016 | 17:49
6
לצפיה ב-'וזה פרסום ב"דבר" לקראת צו הירושה'
וזה פרסום ב"דבר" לקראת צו הירושה
04/12/2016 | 18:50
2
19
לצפיה ב-'יפה,מכירה את זה,'
יפה,מכירה את זה,
04/12/2016 | 20:38
1
7
עכשיו המטרה לאתר שתי אחיות של בעלי,כשבעלי היה בן 8 חודשים הוריו התגרשו והוא טס לארהב ושם נולדו לו נדמה לי שתי בנות לשתי נשים,הבעיה שאין לנו מידע עליו בכלל,חוץ משמו אלברט ברוך,הוא קרא לעצמו שם בובי,להוריו של בובי קראו אדלה ויצחק ברוך,איך מאתרים
לצפיה ב-'כדאי שתפתחי שרשור בנפרד'
כדאי שתפתחי שרשור בנפרד
04/12/2016 | 20:57
6
עדיף להתייחס לכל משפחה בנפרד. רשמי מה שאת יודעת בצורה מסודרת, גם אם אינך בטוחה: הערכה של שנת-לידה ביחס לאנשים האמורים, היכן נולד האב, באיזו שנה הגיע לארה"ב, האם ידוע לך במה עסק אביו של בעלך, האם יש איזה רמז להיכן בארה"ב היגר האב, וכו'. כל פרט שאת יכולה להוסיף עשוי להקל על החיפושים. 
לצפיה ב-'POLIN העיירות פיונטק . סובוטא'
POLIN העיירות פיונטק . סובוטא
03/12/2016 | 21:11
1
34

מאת  יואל  דרורי

חוקר   על  העיירות     SOBOTA.  PIONTEK

מחפש   אנשים  ששורשים  שלהם   ממקומות   האלה
לצפיה ב-'תוכל למצוא בג'ואיש ג'ן'
תוכל למצוא בג'ואיש ג'ן
04/12/2016 | 11:24
16
36 איש שחוקרים את  Subate, Latvia
האם לעיירה זו התכוונת?
צח
לצפיה ב-' יומולדת 15 לפורום ומפגש שבפתח '
יומולדת 15 לפורום ומפגש שבפתח
04/12/2016 | 08:31
33
בוקר טוב לכולם,

היום לפני 15 שנה - 4 בדצמבר 2001 - נפתח הפורום הזה! לא ידעתי אז הרבה על המשפחה שלי. לא ידעתי אז הרבה על תקשורת עם אנשים באינטרנט. לא ידעתי אז הרבה על עצמי. היום אני חכם הרבה יותר בשלושת המישורים האלו (ואולי גם בעוד כמה ). כשהקמתי אותו, הייתי סטודנט צעיר, נשוי טרי, בראשית דרכו הגנאלוגית - היום אני אבא לארבעה, גנאלוגיה היא כבר מזמן דרך חיים עבורי, ואני אף משלב אותה במחקריי האקדמיים; אני רווי פיצוחים משפחתיים ויודע שיש עוד הרבה עבודה... אלמלא הפורום הזה, הרבה שאלות במחקר המשפחתי היו נותרות פתוחות, אך חשוב מכך - בזכות הפורום הזה הכרתי המון המון אנשים מקסימים שמלווים אותי מחקרית ואישית עד היום.

לרגל חגיגות היומולדת, החלטתי שהגיעה העת לחדש את מסורת מפגשי הפורום (סיכום האירוחים והמפגשים שערכנו נמצא בערך אודות הפורום בוויקיגניה). מי שמוכן לסייע בארגון מפגש (שיתקיים, ככל הנראה, לקראת סוף ינואר 2017) - מוזמן לפנות כאן או בפרטי.

אשמח אם תשתפו בחוויותיכם מן הפעילות בפורום.

לחיי עוד 15 שנה,
ארנון
לצפיה ב-'חיפוש צאצאי חנינא ורבקה (לבית רייזל) רוכברג '
חיפוש צאצאי חנינא ורבקה (לבית רייזל) רוכברג
03/12/2016 | 09:47
1
140
שלום
אני מבקש ליצור קשר אם מי מצאצאיו של חנינא רוכברג או רוכורג, שהוא דוד של אימי צפורה גרייבסקי ז"ל בת ירושלים , או עם כל מי מצאצאי אחיו ( ששמו אינו ידוע לי) :
למיטב ידיעתי חנינא הוא יליד 1907, כנראה בירושלים. הוריו הם פייגה (בת נוסן מנדל ) וצבי ( בן חנינא מורשה ) רוכברג.
ביולי שנת 1914 נתייתמו הוא, אחיו (שאין לי פרטים אודותיו ) ואחותו מטל - מרים ( ילידת 1904, לימים סבתי שנפטרה בתש"ט) מאימם , ובספטמבר 1915 נתייתמו גם מאביהם .
עם מותו של אביהם צבי הנ"ל, בספטמבר 1915, או לכל המוקדם עם מותה של פייגה אמם ביולי 1914, הוכנסו, כנראה, חנינא ואחיו לבית היתומים דיסקין בירושלים.
מטל נאספה למשפחת גולדמן בשכונת בית ישראל בירושלים , כנראה ב - 1915.
חנינא הנ"ל נישא ב 14.3.34 לרבקה רייזל. על פי נתוני תעודת הנישואין דיווח על מגדיאל כמקום מגוריו באותה עת, ומקצועו היה אופה.
כל היודע פרטים מוזמן להתקשר אלי בפייסבוק, בדואל : eytanga@gmail.com או בטלפון 0544452175
תודה

לצפיה ב-'2 הערות קטנות'
2 הערות קטנות
03/12/2016 | 20:02
30
1. השם הוא כנראה רוכברג (ולא רוכורג), ויש לו גם וריאציה "ראוכברג".
2. שם אשתו אינו רבקה לבית רייזל אלא רבקה רייזל לבית קויפמן או קאופמן.
לצפיה ב-'תרגום שמות'
תרגום שמות
03/12/2016 | 09:47
2
71
שלום לכולם אשמח לעזרה בתרגום השמות בגב התמונה המצ"ב. האם השפה היא פולנית? תודה, ענבר
לצפיה ב-'נסיון ראשוני'
נסיון ראשוני
03/12/2016 | 18:07
1
34
Mauka? FREI
Gusta EHRLICH
Jula LANDAU
Mela SPANGELES?
Lusska? WEISSMAN?
Hela KRIEGER
Blimka MARKOWICZ
Reni LUCHS?
Hania BONA...?
Hela LOBZOVER
Karola AUERBACH
Sala? TURNER
Ela GOLDSTEIN
Luska SELLENFREUND
? LIEBERMANN
Male JUST
הרשימה נכתבה בקרקוב 1929
התעתיק הוא גרמני / אוסטרי
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
04/12/2016 | 09:08
13
לצפיה ב-'מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGR'
מאגרים חדשים ועדכנים באתר של העמותה למחקר גנאלוגי בישראל IGR
01/12/2016 | 09:23
3
205

בימים האחרונים  IGRA צרפה מאגרי נתונים חדשים למאגר
ה- AID (All Israel Database) שבאתר העמותה.
 המאגרים כוללים:
4,606 תעודות נישואין נוספות 
מארץ ישראל   1927-1948
(לא פנקסי הרבנות)
 מתנדבות נוספות חיל-העזר של נשים  במלחמת העולם השנייה (2,082)
 העוסקים ברפואה
רשימה של רופאים , רוקחים , רופאי שיניים
ומיילדות מ-1946   שזכו ברישיון בהתאם
לתקנות השונות המסדירות את מקצועם
(4,556)
תלמידי ביה''ס עממי ברעננה  1938-47
(3,882)
ע"מ לצפות במאגרים יש לבצע רישום (חינמי) לאתר העמותה
http://genealogy.org.il/ ;
להלן הקישור לצפייה במאגרים
  http://genealogy.org.il/AID/index.php

לצפיה ב-'צל"ש'
צל"ש
02/12/2016 | 12:38
42
אני חושב שהמאגרים של איגרא הם מהמאגרים המגוונים והמתפתחים ביותר מתוך מאגרי הגנאולוגיה היהודית השונים.
אני חושב שזה בהחלט ראוי להערכה, וזה בהחלט מתאים ומכבד את המאגרים של ארץ ישראל, שסוף סוף היא מרכז העם היהודי.
לא היה סביר אילו הייתה לנו גישה למאות אלפי תעודות מפולין בלי גישה לתעודות מלפני שבעים שנה בארץ.
החלק שעדיין חסרונו מורגש הוא הגישה הבעייתית לרשומות לידה נישואין ופטירה (או לפחות לידה ופטירה לאחר שאיגרא התחילו לפתור את עניין הנישואין) בארץ ישראל. ברוב המקומות בעולם יש לנו גישה לרישומי לידה נישואין ופטירה של מעל מאה שנה ולפעמים גם פחות, דוקא בארץ ישראל בגלל כמה סיבות אין את הנגישות הזו, וגם איני יודע אם ובאיזה אופן רשומות אלו היו קיימות.
לצפיה ב-'הידד...כמה חשובה פעילות זו...שכולה בהתנדבות'
הידד...כמה חשובה פעילות זו...שכולה בהתנדבות
02/12/2016 | 14:59
27
לצפיה ב-'IGRA'
IGRA
04/12/2016 | 14:12
14
תודה.
לצפיה ב-'מחפשת שורשים של משפחת שלזינגר מנתניה,חנה ופרץ שלזינגר ילידי '
מחפשת שורשים של משפחת שלזינגר מנתניה,חנה ופרץ שלזינגר ילידי
29/11/2016 | 20:48
13
106
מי שמכיר אשמח,הם נפטרו לפני 40 שנה בערך
לצפיה ב-'אפרים שלזינגר, '
אפרים שלזינגר,
30/11/2016 | 20:47
12
65
בן חנה ופרץ, קבור בבית קברות שיכון ותיקים בנתניה.
גם חנה ופרץ קבורים שם.
לפי הכתוב על המצבה, הוא היה נשוי עם ילדים ונכדים, וגם היה לו אח או אחות.
כדאי לברר בבית הקברות פרטים על אשתו וילדיו.

לצפיה ב-'זה אני יודעת'
זה אני יודעת
01/12/2016 | 20:03
11
29
אפרים היה אח של אימי,ההיתי רוצה לדעת על הוריו של פרץ והוריה של חנה שנולדו ברומניה וניקברו אי שם ברומניה
לצפיה ב-'היה רצוי שתפרטי בדיוק את המידע שאת מעוניינת בו'
היה רצוי שתפרטי בדיוק את המידע שאת מעוניינת בו
02/12/2016 | 12:29
1
21
האם שמותיהם של ההורים של פרץ וההורים של חנה ידועים לך?
מתי פרץ וחנה נולדו ומתי הם נפטרו. ואיפה.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
03/12/2016 | 09:16
18
ידוע לי שמו של אבא של פרץ,יעקב,שם האמא לא ידוע.ההורים של חנה,שרה ובנימין.פרץ נולד 1894.חנה נולדה 1885,
02/12/2016 | 12:32
7
12
לצפיה ב-'המשך'
המשך
03/12/2016 | 09:19
6
15
חנה ופרץ נפטרו בארץ בנתניה,חנה נפטרה ב 18.10.80    ופרץ נפטר 17.06.68,ההורים של שניהם נפטרו ברומניה,איפה לא ידוע לי,לא ידוע לי עליהם כלום.
לצפיה ב-'מתי פרץ וחנה עלו לארץ? האם ניסית לאתר את מסמכי העליה שלהם'
מתי פרץ וחנה עלו לארץ? האם ניסית לאתר את מסמכי העליה שלהם
03/12/2016 | 19:33
5
8
וללמוד מהם משהו?
האם הם עלו כזוג נשוי?
האם עשית חיפוש בסיסי במאגר רומניה+מאגר הונגריה בג'ואישגן?
האם יש לך מושג לגבי האיזור ברומניה?
לצפיה ב-'עלו כזוג נשוי מבוקרשט'
עלו כזוג נשוי מבוקרשט
03/12/2016 | 20:08
5
תאריך עליה משערת אין לי משהו אחרי קום המדינה
לצפיה ב-'לא עשיתי חיפוש ,כי אני לא יודעת לעשות את החיפוש'
לא עשיתי חיפוש ,כי אני לא יודעת לעשות את החיפוש
03/12/2016 | 20:09
3
5
לצפיה ב-'חיפוש בארכיון הציוני ועוד'
חיפוש בארכיון הציוני ועוד
03/12/2016 | 20:17
6
1. כאן תוכלי לחפש מידע על משפחות מהונגריה (כולל חלקים שהיום ברומניה):
2. כאן תוכלי לחפש כנ"ל ברומניה:
יש צורך בהרשמה קצרה וחינמית.
3. כאן תוכלי להגיש בקשת חיפוש לארכיון הציוני תמורת תשלום סמלי, יאתרו לך את כל המידע הקיים על עליית המשפחה לארץ, תוכלי לגלות שם קצות חוט כמו העיר שממנה עלו, שם הנעורים של חנה ועוד:
לצפיה ב-'חיפוש קלילי מוצא את פרץ שלזינגר יליד 1893, שען'
חיפוש קלילי מוצא את פרץ שלזינגר יליד 1893, שען
03/12/2016 | 20:23
1
7
במפקד הגברים של רומניה 1942. יש גם כתובת. זה עשוי בהחלט להיות הפרץ שלך, אולי הכתובת תקדם אותך במשהו. רשום רק רחוב, בלי עיר.
לצפיה ב-'כנראה זה רחוב בבוקרסט'
כנראה זה רחוב בבוקרסט
03/12/2016 | 20:35
6
בקישור הבא תמצאי 3 אנשים שחוקרים את משפחת שלזינגר מבוקרסט, נסי את מזלך:
02/12/2016 | 12:32
12
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
29/11/2016 | 20:58
1
105
עם אני רוצה מידע על הסבתא רבה שלי שנולדה ברומניה,אבל אין לי מושג איפה איך מבררים?
לצפיה ב-'שורשים ברומניה'
שורשים ברומניה
30/11/2016 | 11:35
71
תפנה לעירית שם טוב שמרכזת את הייעוץ מטעם העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה. כתובת הדוא"ל osemtov1@zahav.net.il
משה גולן
יו"ר העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה
לצפיה ב-'נפגשים היום ב- 18:30 בקריית המוזיאונים בפתח תקווה'
נפגשים היום ב- 18:30 בקריית המוזיאונים בפתח תקווה
30/11/2016 | 11:05
52
שמחים להיפגש היום בערב במפגש החודשי של סניף פתח תקווה והסביבה של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה..
מתכנסים בשעה 18:30 ולאחר שיחה על התוכניות לעתיד נקשיב קשב רב להרצאתו של הגנאלוג עו"ד רוני גולן על זהות אבודה ועוד סיפורי מחקר וחיפוש קרובים.
חברים, ידידים ואוהבי הסיפור המשפחתי, מוזמנים.
לצפיה ב-'"גרונציג" = גרינצווייג ....'
"גרונציג" = גרינצווייג ....
29/11/2016 | 11:45
61
במלחמת צוק-איתן   נהרג חייל מפתח-תקוה בשם "גרינצווייג" הי"ד.  היום מצאתי במקרה ברשת מידע על "מוח כביר מתחום הרפואה" בשם "גרונציג"... אני משוכנעת שמדובר בשם זהה
לצפיה ב-'למי שכבר יש להם בסיס גנאלוגי....'
למי שכבר יש להם בסיס גנאלוגי....
29/11/2016 | 00:24
3
172
הקורס למתקדמים הינו יחודי וראשוני...תנו דעתכם
לצפיה ב-'איפה מתקיים? איך נרשמים?'
איפה מתקיים? איך נרשמים?
01/12/2016 | 21:51
10
לצפיה ב-'פרטים על הקורס?'
פרטים על הקורס?
02/12/2016 | 12:40
24
מחפש הרבה זמן קורס למתקדמים
לצפיה ב-'למעניינים- יש במודעה מספר טלפון, של אורית לוסטיג; '
למעניינים- יש במודעה מספר טלפון, של אורית לוסטיג;
02/12/2016 | 14:58
16
לצפיה ב-'הצלת ילדים חסרי זהות בקרקוב'
הצלת ילדים חסרי זהות בקרקוב
28/11/2016 | 21:03
93
אולי בפולנית נכתב יומן שמתאר הצלת ילדים מהעיירה slomniki  - וגורלם לאחר המלחמה. יש ב,slomniki  מנזר - או היה שם - האם אם המנזר תיעדה את קורותיה בשנות המלחמה - אני מחפשת תיעוד מהמנזרים לגבי זמן המלחמה - אולי נצליח לאתר ,נעדרים" ששרדו
לצפיה ב-'מהי התעודה הזו?'
מהי התעודה הזו?
27/11/2016 | 22:19
2
140
האם זו אשרת יציאה מברית המועצות?
תודה.
לצפיה ב-'תשובה בקשר לתעודה'
תשובה בקשר לתעודה
28/11/2016 | 13:15
1
92
מאת  יואל  דרורי

כתוב  ברוסית

תעודת  לידה   ברה''מ   אוקראינה   ב  1955

הפרטים   בתוך  התעודה
לצפיה ב-'תודה רבה יואל'
תודה רבה יואל
28/11/2016 | 15:23
26
לצפיה ב-'השם בנציון בתעודות רשמיות בפולין'
השם בנציון בתעודות רשמיות בפולין
27/11/2016 | 17:45
1
87
שמו של סב-סבי היה בנציון דוד , וכך רשום על מצבת בנו = "בן בנציון דוד"
אך בתעודות רשמיות הוא נקרא בנימין 
האם מישהו מכיר את התופעה ומה הסיבה לכך ?
ידוע לי על אדם שחי כעת בארגנטינה ששמו אכן בנציון ובדרכון כתוב בנימין
תודה מראש
לצפיה ב-'תעודות רשמיות באיזו שפה? המקורות בידיך?'
תעודות רשמיות באיזו שפה? המקורות בידיך?
30/11/2016 | 17:51
22
לא ניתן לתת תשובה רצינית בלי לראות את סדרת התעודות. אחת הספקולציות עשויה להיות קריאה לא נכונה של השם. השם בן ציון נכתב בפולנית כך:  Bencjon. לא מן הנמנע שהוא תועתק לא נכון, או הובן לא נכון (תרגל/י בכתב יד ).
אורית
לצפיה ב-'משפחת מלכין מרדכי בריגה(לטביה)'
משפחת מלכין מרדכי בריגה(לטביה)
26/11/2016 | 18:56
2
65
אני מחפש מידע על משפחת מרדכי וצילה(צביה) מלכין בריגה בין השנים
1906 ועד 1915.
לצפיה ב-'משפחת מלכין בריגה'
משפחת מלכין בריגה
27/11/2016 | 11:47
1
47
מאת  יואל  דרורי

לפי   שבדקתי  באתר   פולני

הוי  מעט   שמות  מלכין

יש  רישום   שם  אחד   שזה  קרוב  למקום   אשר  כתבת
   העיירה  בשם     PSZEROSL
      נא  להיתקשר  אלי    אשלח  לך  אתרים   לחיפוש  שורשים
לצפיה ב-'הי מוטי, לא ברור לי מה אתה מחפש'
הי מוטי, לא ברור לי מה אתה מחפש
27/11/2016 | 13:27
106
ראיתי שפתחת עץ ב MyHeritage. אילו היית קודם מחפש קצת באתר היית רואה שיש כבר 20 עצים ועשרות מסמכים. 
עכשיו, אם תחכה קצת בסבלנות, האתר ישלח לך קישורים למסמכים ובני משפחה. 

אם יש לך איזשהם מסמכים הקשורים למשפחה, תוכל לשלוח צילום שלהם לארכיב של ריגה ותמורת תשלום הם ישלחו לך את כל המידע שיש להם. 

בנוסף יש קבוצה של לטים ב JewGen ובריגה יש מוזיאון יהודי. בכולם יש מידע והפניות למסמכים. 
בקיצור בלי לדעת מה מטרת החיפוש קשה לעזור.
לצפיה ב-'חיפוש שורשים מיידיניץ (ובסרביה בכלל)'
חיפוש שורשים מיידיניץ (ובסרביה בכלל)
27/11/2016 | 09:43
11
76
שלום,
אני "תקוע" במספר ענפי עץ משפחתי ואשמח לעזרה:
1. משפחת לרנר האב משה ואשתו חנציה לבית בלנק היו להם 4 בנים ו-4 בנות והתגוררו ביידיניץ. היא נולדה סביב 1865 להערכתי מישהו מכיר?
2. מרדכי צוקרמן שנולד סביב 1900 בחוטין לפרץ ומרים כפי הנראה היו לו בן ובת.
3. ג'מה כגן מסיביר שם אחותו אודל חיה בבסרביה.
תודה רבה
פלי

לצפיה ב-'אתה יכול להבהיר מה אתה מחפש?'
אתה יכול להבהיר מה אתה מחפש?
30/11/2016 | 10:29
10
18
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
30/11/2016 | 15:18
9
32
אני מחפש אנשים שבמקרה נתקלו באילן היוחסין שלהם באנשים הללו, מעוניין להבין האם מישהו מהם שרד את השואה ואם יש להם צאצאים חיים. תודה, פלי
לצפיה ב-'דפי עד'
דפי עד
04/12/2016 | 12:51
8
13
שלום. 
1.העם מוכר לך את הדף עד על פרץ צוקרמן שמסרה אחינית שלו סטלה מ נהריה ? היא מסרה גם את הדפי עד על ליזה ראיסה (רות). 
2.העם מוכר לך את הדפי עד על צוקרמן רות וצוקרמן לאה (ליזה) שמסר אותם אח שלהן אריה ? הורים שלהם היו פרץ ומרים צוקרמן.
לצפיה ב-'תודה רבה אשמח להמשך סיוע'
תודה רבה אשמח להמשך סיוע
04/12/2016 | 13:33
7
14
פרץ צוקרמן זה סבא רבא שלי ואריה צוקרמן זה סבא שלי.
אני לא קורא רוסית ולכן לא יודע מי הגברת שציינת. אשמח אם תוכלי לכתוב לי פרטיה בעברית ואנסה למצוא (שם ושם משפחה, כתובת וכו')
תודה רבה
פלי
לצפיה ב-'דפי עד שמסרה גברת סטלה ברג מנהריה.'
דפי עד שמסרה גברת סטלה ברג מנהריה.
04/12/2016 | 14:05
6
6
סטלה ברג  כתבה 3 דפי עד :
1. עבור פרץ צוקרמן נולד ב 1987, ברומניה , ינאוצי ..Ianauti,
היא היה פקיד.
אשתו מרים צוקרמן מבית BUCHARESKI.
לפני המלחמה התגוררו ב עיר ליפקני Lipcani , רומניה.
פרץ נהרג במחנה הנצי , בצעד השני של נהר בוג.ב 1945..
פרטים של סטלה ברג :
BARG STELA
כתובת : נהריה , רחוב וולפסון 78/4. טלפון 922-894. כנירה טל' ישן.
פרץ היה דוד שלה.
תאריך ומיקום שהיא כתבהאת הדף 02/06/1993.בנהריה .

2. עבור צוקרמן ליזה.
נולדדה ב 1915 ב ינאוצי ..Ianauti.לפרץ ומרים לבית Bukhareski. היא היתה סטודנטית .רווקה. לפני מלחמת העולם השניה התגוררה ב Lipcani שב Romania. בזמן המלחמה היא היתה ב Lipcani .היא נרצחה בשואה יחד עם אבא שלה , באותו מקום..והיא בת דודה של סטלה ברג.

3.עבור צוקרמן רוסיה.
תקציר: רוסיה צוקרמן נולדה ב  ינאוצי .Ianauti, שב Romania בשנת 1918 לפרץ ומרים לבית Bukhareski. היא היתה סטודנטית .רווקה.
לפני מלחמת העולם השניה התגוררה ב Lipcani שב Romania. בזמן המלחמה היא היתה ב Lipcani.

היא נרצחה בשואה יחד עם אבא שלה , באותו מקום..והיא בת דודה של סטלה ברג.

לצפיה ב-'תודה רבה אנסה למצוא את הכותבת'
תודה רבה אנסה למצוא את הכותבת
04/12/2016 | 14:29
5
7
לצפיה ב-'סבא שלך אריה מסר גם דפי עד '
סבא שלך אריה מסר גם דפי עד
04/12/2016 | 14:36
4
הוא מסר דפיעד על אותם אנשים ..
אז בטוח שסטלה היא בת דודה של סבא שלך.
בהצלחה!
לצפיה ב-'עם לא תצליח אני יכולה לעזור דרך אתרים ברוסית'
עם לא תצליח אני יכולה לעזור דרך אתרים ברוסית
04/12/2016 | 15:21
3
3
לצפיה ב-'אתרים ברוסית?'
אתרים ברוסית?
04/12/2016 | 19:11
2
4
לא הצלחתי לאתר את הגברת ב-144 או בחיפוש באינטרנט. אשמח לכל סיוע לאתר אותה או את צאצאיה. תודה פלי
לצפיה ב-'מצאתי את בת דודה של סטלה'
מצאתי את בת דודה של סטלה
04/12/2016 | 23:07
הי.אני מתכתבת עכשיו עם בת דודה של סטלה. לצערי סטלה כבר לא בחיים.
אני מבקשת את הטלפון שלה וכתובת.טוב?
לצפיה ב-'שולחת לך במסר'
שולחת לך במסר
04/12/2016 | 23:44
לצפיה ב-'חיפוש תעודות באוקראינה'
חיפוש תעודות באוקראינה
26/11/2016 | 21:08
93
שלום לתושבי הפורום,
אני עוזרת לחברה של אמי לחפש מסמכים מאוקראינה.
הוריה, יצחק שוסטר ואדית Hei התחתנו לאחר המלחמה בשנת 1958 בעיר Beregsacz - היום Berehovo  באוקראינה.

בחיפוש ברשת מצאתי מייל של קרן "שלום" בעיר ופוסט מ-2005 על מישהו שיש לו קשרים עם הארכיון.
יחד עם זאת, לא מצאתי אתר / מייל של הארכיון עצמו.
בנוסף, אם למישהו יש רעיונות איפה עוד לחפש את תעודת הנישואין של ההורים, אשמע בשמחה.
לצפיה ב-'מקור שם המשפחה אימיניטוב'
מקור שם המשפחה אימיניטוב
26/11/2016 | 19:25
39
אמי ז"ל יבגניה מלכין נולדה בשם המשפחה אימניטוב ויש שרושמים
אימיאניטוב.אימיא ברוסית זה שם.האם יכול להיות ששם המשפחה
הוא שמטוב.
לצפיה ב-'פנייה ל- GENI'
פנייה ל- GENI
23/11/2016 | 14:43
2
214
אני מעוניין ל"חסום" את היכולת של כמה מעשרות בני המשפחה בג'ני [שלהם נגישות בשל המייל שלהם שהוספתי בין פרטיהם] לבצע שינויים בעץ. אשמח אם מי שמבין טוב ממני בכך יסביר איך ניתן לעשות זאת ולחילופין - איך אני יכול להגיע למישהו מצוות ג'ני.
תודה,
יוסי
לצפיה ב-'GENI'
GENI
27/11/2016 | 12:03
1
69
האתר נרכש לפני מספר שנים על ידי MYHERITAGE. החברה הרוכשת היא ישראלית נדמה לי מבני עטרות. יש להם פורום תמיכה ויצירת קשר באתר. מקווה שעזר, פלי
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/11/2016 | 16:04
31
אכן פניתי אליהם ואני מחכה לתשובה. אגב, המשרדים שלהם באור יהודה

לצפיה ב-'בורות ההריגה בלומאז (Lomazy), פולין - פרסום חדש'
בורות ההריגה בלומאז (Lomazy), פולין - פרסום חדש
20/11/2016 | 10:20
7
239
שלום לכולם,

אני מביא כאן את הודעתו של מאיר גובר, בנוגע לפרסום חדש שלו (מסיבות טכניות הוא לא הצליח לפרסם ההודעה בעצמו), החושף את פרטיהם של מרבית הנרצחים בטבח בבורות ההריגה בעיירה לומאז Lomazy (פולין), בשנת 1942.

* * *
ביום 18 אוגוסט 1942 טבחו מילואימניקים גרמנים "רגילים" ומשתפי פעולה, בבורות הריגה, את כל 1,800 התושבים היהודים של הכפר הנידח במזרח פולין לומאז Lomazy. טבח זה היה אך אחד ממאות מעשי טבח מאורגן של 2 מיליון יהודים בשיטת המתה בירי אל בורות הריגה, עוד לפני ובמקביל לשיטת הטבח בהגזה תעשייתית. השמות והדמויות של רוב הקורבנות נותרו מחוקים, עלומים, אנונימיים, חסרי זהות.

מפקדי אוכלוסין שערכו הגרמנים הפדנטיים קודם למעשי הטבח הוסתרו בפולין משיקולים זרים שניתן לנחשם. בשום מקום, גם לא ב"יד ושם", לא נודע כלל על מפקדי אוכלוסין עלומים אלו. לא עוד!

בשנת 2014 גיליתי בפולין את מסמכי מפקד האוכלוסין שנערך בלומאז ואשר חושפים את זהותם של רוב הנטבחים. לכל יהודי יש שם.

המהדורה הדיגיטאלית בעברית ניתנת להורדה מכאן (אחרי הרשמה חינמית).

מאיר גובר, המחבר
לצפיה ב-'כל הכבוד! מציאה נפלאה!'
כל הכבוד! מציאה נפלאה!
20/11/2016 | 11:29
2
91
אני מאוד מסוקרן כיצד הצליח מאיר להגיע אליה. אני מאוד מתעניין באיזור ואני בטוח שזה יועיל לי.
לצפיה ב-'נדמה לי שבספר עצמו יש את כל התשובות לשאלה הזו...'
נדמה לי שבספר עצמו יש את כל התשובות לשאלה הזו...
21/11/2016 | 13:19
1
41
לצפיה ב-'כן, מצאתי אחר כך.'
כן, מצאתי אחר כך.
21/11/2016 | 13:22
33
לצפיה ב-'תודה על הספר'
תודה על הספר
23/11/2016 | 07:15
50
המחבר ערך מחקר רציני ובהחלט מוסר חלקים רבים של הסיפור הנורא.
עם זאת - צר לי לקלקל את ההתרגשות: אין שום דבר חדש בכך שנערך רישום של הנרצחים. 
אין כל קשר בין הרישום - שכפי שכתוב בספר נערך בשנת 1940 לבין הרצח שנערך שנתיים אחר כך.
הכפר הזה נכבש על ידי הגרמנים ב-1939, אז הם מינו יודנראט, שאחד מתפקידיו הראשונים היה עריכת מפקד מסודר של כל היהודים, כולל מקצועותיהם.
מכאן המפקד - 1940. כך כתוב בספר. 
מציאתו של המפקד הזה, הכולל גם את השמות כתובים בעברית, מרגש ביותר.
הרצח התקיים בשנת 1942.
מדוע נרצחו יהודי הכפר ולא נשלחו להשמדה? אינני יודעת. 
רוב הרציחות בבורות המוות התקיימו באזורים שנכבשו על ידי הגרמנים בקיץ 1941.
בכל מקרה - הרבה תודה על הקישור לספר. הוא מרתק.
אודה לך אם תעביר את תודתי למחבר, שהבנתי שאיננו יכול לכתוב הודעות בפורום.

לצפיה ב-'הספר'
הספר
25/11/2016 | 00:55
1
39
אולי תוכל לשלוח לי את הספר אני לא מצליח ברישום לא מסתדר עם אנגלית
לצפיה ב-'שלום, שמואל. שלחתי לך את הקובץ בדוא"ל.'
שלום, שמואל. שלחתי לך את הקובץ בדוא"ל.
25/11/2016 | 10:25
28
זה קובץ גדול, לא נראה לי שיעבור דרך תיבת-המסרים. מקווה שיגיע דרך הדוא"ל.

שרי
לצפיה ב-'ובהקשר זה'
ובהקשר זה
02/12/2016 | 15:04
7
יש חשיבות מהותית במחקרי משפחה למפקדים כאלה שעשו הגרמנים. בנוסף לכך גם לתמונות שצילמו חיילים גרמניים בזמן הטבח. כך מצאתי מה אירע למשפחתי ברגעיה האחרונים. מתקיים מסחר בתמונות כאלה.
ראו פוסט בעניין זה בדף הפייסבוק שלי.
אלי בראונר

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ