לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום קפה

ברוכים הבאים לפורום קפה!הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.ליאור ינאי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קפה

ברוכים הבאים לפורום קפה!הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.ליאור ינאי
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום קפה.
פורום קפה עוסק בתחביב הקפה, בקליית קפה, מכונות קפה  ותרבות קפה, חברי הפורום רואים בנספרסו/קפסולות כמוצר שאינו נכלל בתחביב ועל כן אין לנו תשובות לגבי מוצרי נספרסו/קפסולות ואיננו יכולים להמליץ או לתת תשובות על מוצרים אלו.
המשך >>

לצפיה ב-'מכונות זולות: גאג'יה, אסקאסו, ROK - עזרו לי לסדר קצת את הראש'
מכונות זולות: גאג'יה, אסקאסו, ROK - עזרו לי לסדר קצת את הראש
10/06/2016 | 18:00
14
81
אהלן חברים
בזמן האחרון אני מתחיל לחשוב לקנות מכונת קפה. התחלתי לקרוא על זה, ונהיה לי בלאגן במוח. אשמח אם תוכלו לעזור קצת.
קודם כל אני אגיד שאני מחפש מכונה שתעשה בעיקר אספרסו, לשימוש ביתי. יכולות הקצפה זה אחלה, אבל רק אם זו הקצפה טובה באמת (ועוד יותר מזה - אני אשתמש רק בתחליפי חלב מן הצומח, אז זה אפילו יותר מאתגר).
אני לא צריך קפה ברמה הכי גבוהה, אבל כן צריך שהוא יהיה טוב ומלא טעם. לצורך העניין - משהו ברמה של בר נורמלי באיטליה ממש מספיק לי, אבל משהו ברמה של בית קפה ממוצע בארץ - ממש לא.
ואני אוסיף ואגיד שיש לי נסיון מסויים כבריסטה. נכון להיום אני עושה קפה בבית במוקה.

האפשרויות שחשבתי עליהן הן המכונה הידנית לגמרי של ROK - כשהעניין הידני נראה לי מושך למדי, והעובדה שאין צנרת ודוודים אומרת לי שכנראה שצריך להשקיע הרבה פחות בתחזוקה, ושאבנית היא לא אישיו.
מן הקצה השני של הספקטרום, ה-Dedica של DeLonghi - מכונה ידנית, אבל גם טיפה אוטומטית: כמו נספרסו, אבל עם קפה טחון. מבוססת תרמובלוק, עם חליטה מקדימה, ומגביר קרמה.
על הדרך, יושבות גאג'ה פיור, קולור וקלאסיק ואסקאסו בייסיק, בייסיק+ וסטיל.
אני לא ממש מבין מה ההבדל בין כל אלה שעל הדרך, ומאוד אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי מה ההבדלים ביניהן.
כמו כן, אם אני מבין נכון, מגביר קרמה בעצם אומר שאין כזה הרבה חשיבות לטחינה, כמות, דחיסה וכו', נכון? כלומר - אותו קפה כל פעם? אבל - האם זה אותו קפה והוא טוב, או שזה אותו קפה והוא מעאפן?
ומה לגבי חליטה מקדימה? זה טוב? זה רע?

ולגבי מטחנה: מה המטחנה הזולה ביותר שאני יכול להשיג, שלא תבייש את המכונות הללו?
לצפיה ב-'אמ;לק: גאג'יה קלאסיק טרום 15' או אסקסו סטיל. ההסבר בפנים.'
אמ;לק: גאג'יה קלאסיק טרום 15' או אסקסו סטיל. ההסבר בפנים.
11/06/2016 | 15:55
13
84
הסבר:
לגבי הרוק אני יכול להגיד שיש לה עיצוב מנצח, אך המכונה היא יותר גימיק ממכונת קפה רצינית. אני חייב להגיד שלא טעמתי את תוצריה, אך יכול לנחש שהמכונה מייצרת קפה "שטוח" מאוד במקרה הטוב. למה? יציבות טרמית: היציבות הזאת לאורך מזיגת השוט חשובה מאוד לתוצאה הסופית. במכונה שהינה גוש ברזל גדול ללא חימום עצמאי, ושכל החימום מבוסס על 30-60 סמ"ק מים רותחים ששמים בה, אין מה לדון ביציבות בכלל, ויתרה מזאת, כל החום מהמים יעבור במהרה לברזל של המכונה, וכך מיצוי הקפה יבוצע בטמפרטורה מתחת לאופטימלית.
מאותה הסיבה של יציבות טרמית הייתי מוותר על כל מכונות הטרמובלוק למיניהן, שמחממים את המים אך לא את הידית ואת כל חלקי המכונה מסביב.
עכשיו לעניין מגבירי הקרמה: זאת תרמית שתפקידה לכסות (ויזואלית בלבד) על מחסורי המכונה בתחום מיצוי הקפה. מה זה קרמה אתה יכול לקרוא למשל כאן: http://www.chemistryviews.org/details/ezine/6372721/Espresso_Crema.html
כשתהליך המיצוי אינו מספק את הסחורה (מסיבה כזאת או אחרת), יצרני המכונות נקטו בתחבולה הבאה: להכניס דיסקה עם חריר קטנטן ביציאת הקפה מהפורטפילטר. דחיסת הקפה דרך החריר בכח מקציפה אותו (מרווה אותו באוויר) - מה שיוצר דימוי חיצוני לקרמה האמיתית. הבעיה היא שהדימוי הוא חיצוני בלבד ונועד להסתיר את חוסר אמולסית השמן שאמורה להרכיב את הקרמה האמיתית. ההבדל בטעם לא נראה לעין, אך קיים ומורגש היטב בפה, כך שאם זה מה שחשוב לך - אל תשתמש במגבירי קרמה.
כעת לשתי ההמלצות שהמלצתי. קלאסיק הייתה לי שנים רבות, ואני יכול להמליץ עליה מנסיוני האישי. ההקצפה שלה קצת חלשה, אך זה חסרונה היחיד, ואם אתה שותה בעיקר אספרסו - לך עליה. אני מדגיש: הדגם הישן, טרום 2015, שכן בשנה שעברה פיליפס (שקנו את החתיבה הזאת של גאג'יה) עשו בה שדרוק רציני מבחינת מבנה, בניה ותפעול, ועל הדגם החדש אני לא ממליץ בכלל. לך על יד שניה, או אם תמצע מישהו עם סטוק ישן, אולי תוכל אפילו לבקש הנחה על זה שהדגם ישן (-; את אסקסו סטיל אני מכיר רק על הנייר, אך הדגם נראה לי מאוד דומה לקלאסיק הישנה, ולכן אני ממליץ גם עליו.
לגבי המטחנה, לא צריך להגזים, אבל אסור להתפשר לגמרי. לדעתי, לליט PL53, איבריטל או אסקסו מיני בהחלט יתאימו.
מקווה שלא בלבלתי אותך בכל ההסברים הארוכים. בהצלחה.
לצפיה ב-'קודם כל - תודה!'
קודם כל - תודה!
11/06/2016 | 16:51
12
36
שנית - לא. לא בילבלת. אבל יש לי בכ"ז כמה שאלות והערה אחת.
נפתח עם ההערה: לגבי הרוק - שווה לציין שהמים לא נמזגים לחלק מתכתי, אלא לכוסית פלסטיק. אי לכך ובהתאם לזאת, אבדן החום פחות היסטרי. בכ"ז, יש מצב טוב שאבדן החום בכ"ז משמעותי.
עכשיו לשאלות:
מה לגבי העניין של חליטה מקדימה?

לגבי המכונות: ברור שבין אלה שציינתי, אלה שהמלצת עליהן הן הטובות יותר - וזה מתבטא גם במחיר.
עם זאת, הייתי שמח להבין במה הן יותר טובות מאחיותיהן הזולות (הפיור והבייסיק), כי בכ"ז - ההפרש במחיר משמעותי (בעיקר כשמדברים על משומשות).
לצפיה ב-'ברוק עדיין יש לחמם את הראש בעת המזיגה, ומכאן איבוד החום.'
ברוק עדיין יש לחמם את הראש בעת המזיגה, ומכאן איבוד החום.
11/06/2016 | 17:44
11
54
פרה-אינפיוז'ן אכן קיים ברוק, ולמיטב ידיעתי לא תקבל במכונות האחרות במחיר דומה, אך חוסר היציבות הטרמית כאן לצערי מנצח ופוסל בעיני את הרוק. חבל, כי אני די אוהב את העיצוב, והייתי קונה אחת לעבודה.
לגבי השאלה השניה, צפה בזה: https://www.youtube.com/watch?v=MsdQIAjIODc
שים לב: רוב היתרונות של קלאסיק שהם מדברים עליהם הוסרו בדגם החדש - לכן אני ממליץ דווקא על הישן - טרום 2015.
לצפיה ב-'פרה-איפיוז'ן'
פרה-איפיוז'ן
11/06/2016 | 18:43
10
44
לדלונגי דדיקה דווקא יש. https://www.youtube.com/watch?v=zuzHS5SXaJk
לצפיה ב-'הסבתא מסיאטל עושה סקירות חביבות, אך בהיבט הטכני היא לא תמיד'
הסבתא מסיאטל עושה סקירות חביבות, אך בהיבט הטכני היא לא תמיד
11/06/2016 | 22:53
9
48
יודעת על מה היא מדברת. במכונה הזאת אין דוד, אלא טרמובלוק, ולכן - עם פרה אינפיוז'ן או בלעדיו - היא לא תיתן תוצאה טובה (בעיניי). על כך מעידה גם העובדה שהחברה לא ככלה איתה אף סלסלה רגילה - רק עם מגביר קרמה. דהיינו גם היצרן עצמו לא ממש מאמין ביכולתה של המכונה להפיק קפה סביר...
לצפיה ב-'אני חושב שהיא ציינה את התרמובלוק בסקירה'
אני חושב שהיא ציינה את התרמובלוק בסקירה
11/06/2016 | 23:11
3
23
לגבי הבחירה של החברה בסלסלות: אתה בטוח שזה אומר שהחברה לא סומכת על המכונה? אפשר גם לפרש את זה כחוסר אמון בצרכן - כלומר, מי שקונה כזו מכונה זולה כנראה לא יהיה מקצועי מספיק בשביל להכין קפה טוב באמת, אז נדאג להם למשהו שיגרום לקפה שלהם להיראות טוב.
אגב, גם ההקצפה שהסבתא מסיאטל הדגימה שם נראית מרשימה למכונה כזו, לא?
לצפיה ב-'היא קוראת לה single boiler machine ישר בהתחלה (0:48)'
היא קוראת לה single boiler machine ישר בהתחלה (0:48)
12/06/2016 | 00:51
2
157
לגבי ההקצפה, אי אפשר להגיד - כי היא לא בפוקוס. מה שכן, גם בגאג'יה קלאסיק שלי היה את הצינור העבה שמתלבש על צינור ההקצפה. תפקידו לשאוב אוויר אוטומטית ולהכניס אותו לקפה - ללא שום תלות במיומנות המפעיל. היה נותן הקצפה סבירה, אבל אף פעם לא את מרקם בועיות המיקרו שאתה מקבל כשאתה יודע איך להקציף באמת. בקיצור, כשאחרי חודשיים של שימוש למדתי איך להקציף בלעדיו, העפתי אותו לכל הרוחות ומעולם לא השתמשתי בו יותר. בקיצור, יתכן והיא מקציפה טוב, יתכן ולא - מהסרטון אי אפשר לשפוט.
בכל מקרה, אם אספרסו זה מה שחשוב לך, אני לא ממליץ על שום מכונת טרמובלוק, ועל שום מגבירי קרמה. זאת כמובן רק דעתי האישית.
לצפיה ב-'הצינור העבה הזה'
הצינור העבה הזה
12/06/2016 | 21:32
1
24
אני ממש מסכים שעדיף להעיף אותו, אבל יש מכונות שבהן בלעדיו נשאר רק מן צינור סיליקון קצר שאין באמת איך להקציף איתו.
לצפיה ב-'לא יודע אם זה המקרה כאן, אך אם כן, אז גם הקצפה טובה - '
לא יודע אם זה המקרה כאן, אך אם כן, אז גם הקצפה טובה -
13/06/2016 | 00:41
29
- מעבר ל"בסדר" - לא תקבל. בקיצור, צר לי לאכזבך אך יש מחיר מינימלי למכונה שתיתן לך אספרסו יותר מסביר מינוס, וכל מי שמציע קסם כלשהו בד"כ מוכר לך לוקש כלשהו.
אגב, לי אישית אין שוב דבר גם נגד מוקה או טורקי (אמיתי, לא בוץ). שתי השיטות (ועוד כמה אחרות) הן זולות ויכולות לתת לך קפה משובח שתענוג לשתות אותו, אך אם חשקה נפשך דוקא באספרסו, יש כאן רף מחיר שלדעתי האישית עומד בערך על קלאסיק יד שניה מלפני 2015 ועוד מטחנה. אחרת, עדיף לשתות בבית קפה, מה שבטווח הלא מאוד ארוך יעפיל על כל הוצאה על ציוד ביתי טוב.
שוב, הנ"ל היא דעתי בלבד. You mileage may vary
לצפיה ב-'דימה אתה טועה ......שלא באשמתך....'
דימה אתה טועה ......שלא באשמתך....
16/06/2016 | 08:13
4
63
אם יש משהו שלמדתי  במסע שלי בעולם הקפה, זה שמאכילים אותנו  עם כפית, לא תמיד בצורה הנכונה...
נתחיל מהטרמובלוק....  הקביעה אינה נכונה לחלוטין, יש טרמובלוקים שמסוגלים לשמור על יציבות טרמית, לפעמים אפילו להניע תהליך טרמוסיפוני בצורה יעילה מאוד. יש מכונות קפה סופר מקצועיות וסופר טובות  אפילו עם ראשי E61, במיוחד בתקופה האחרונה שיצאו תקינות חדשות בתחום החיסכון באנרגיה ונצילות אנרגתית. טרמובלוק הוא לא דבר רע  ודווקא במכשיר שזרימת המים הופכת מבוקרת מאוד, כמו מכונת קפה ,ף אפשר להשיג יציבות טרמית טובה למדי.
פרה אינפיוז'ן  אלקטרוני , למרות חסרונותיו, נמצא במכונות רבות היום, החל ממכונות מקצועיות, וכלה במכונות ביתיות פשוטות , הרטבה קלה של הקפה, גם אם לא נעשית בלחץ נמוך רציף,ולפני הפעלת  לחץ חליטה, תורמת למסיסת סוכרים ומוצקים בקפה ומשפרת מאוד את  איכות מנת הקפה ולכן כך או כך יש למכונה פשוטה עם טרמובלוק כמו הדהלונגי שגם ככה מופעלת עם כרטיס אלקטרוני וקל ליישם פרה אינפיוז'ן, תוצאות יפות.

לגבי מגביר הקרמה אתה רחוק מהנכון בערך כמו המרחק  שבין אילת לבית הערבה..(192 ק"מ?)   הסיבה האמיתית  למגביר קרמה, אינה האמונה  באיכות המכונה של היצרן! היא קשורה יותר לדרישה צרכנית ועצם זה שחינכנו דורות על גבי דורות, שמה שעושה קפה טוב זה הקרמה ולא מה שמתחת לקרמה. משמע הקצף החום ענברי הזה שטעמו כטעם סבון כלים , מריר וחמוץ עם טנני עץ וריח של שרוף, זה מה שהופך את המשקה החום המתוק ועתיר הסוכר שמתחתיו  לזניח.. מי שקונה מכונת קפה רוצה לראות קרמה ויהי מה. מי שקונה מכונה פשוטה  ב900 ש"ח רוצה גם  לא לבזבז עוד סכום דומה על מטחנה, אלא לקנות קפה טחון מראש..... באריזות וואקום...... בסופרמרקט.....   אתה זוכר שכל הקפה אספרסו שמוכרים בסופר הוא למעשה טחון למקינטה? יופי ...  אז הוא לא טחון דק מספיק בשביל לייצר התנגדות למים,] כמו שצריך, נכון?! איך תיצור התנגדות מלאכותית למים?סלסלה עם המון חורים בצד של הקפה, שכבה כפולה כלשהו וחריר קטן שקשה למים לעבור דרכו! ע"י זה להשיג את זמן החשיפה למים שהקפה צריך בשביל למוסס את השמנים האיתריים והמוצקים האחרים שדרושים ליצירת הקרמה.  אין זה קשור לאמונה של היצרן במוצר שלו, האמן לי שדהלונגי מאוד מאמינים במוצרים שלהם, לראייה רוב המוצרים שלהם טובים  עד טובים מאוד. הם פשוט מנוסים יותר בהבנה של הצורך של הצרכן שלהםן לקפה יחסי טוב, פשטות שימוש, שימוש בפודים וקפה שטחון גס מידי ומיועד בכלל למקינטה..
לצפיה ב-'יפה ותודה דובי. החכמתי. '
יפה ותודה דובי. החכמתי.
16/06/2016 | 17:24
13
לצפיה ב-'לגבי חוסר האמון בלקוחות, ולא במוצר עצמו - אתה כנראה צודק, '
לגבי חוסר האמון בלקוחות, ולא במוצר עצמו - אתה כנראה צודק,
16/06/2016 | 19:25
2
35
וכמובן כל מה שכתבת על הצרכן המצוי הוא נכון. אבל בסופו של דבר - זה אותו הדרעק: בגלל מגביר הקרמה במקום שהמים יידחסו בכח דרך הקפה המהודק, מה שעוצר אותם זה החריר שבתחתית, והקפה סתם מרחף לו בתוך ההמים שבפורטפילטר - מין שעטנז של מוקה ואיירופרס. בקיצור - לא אספרסו טוב בשום צורה.
לגבי הטרמובלוק - אין, לא תשכנע אותי: זה שאפשר להתקין אותו במכונה מקצועית לא אומר שצריך. אפשר להתקין אותו גם במטוס סילון, אבל כנראה הוא לא ימריא ככה P-: ובכל אשמות אותן התקנות שהזכרת: זה גם מה שגרם לפיליפס להרוס את גאג'יה קלאסיק הישנה והטובה. חוקי שימור האנרגיה לא כפופים לתקנונים. אם אתה צריך לחמם ולהחזיק חם גוש חשוף של 5 ק"ג של פליז (E61), זה לא משנה איך תחמם אותו - בסליל מים חמים או בסליל חשמלי - בסוף זה או שתשרוף בערך את אותה כמות האנרגיה, או שלא תחמם כמו שצריך. לכן, אם יתקינו דבר שכזה במכונה מקצועית, אזי יצטרכו להפעיל את הטרמובלוק ללא הפסקה בשביל לתחזק את חום המכונה (ולא רק של המים שנמזגים באותו רגע), וז"א שלא חסכת שום דבר, ולא ברור למה ויתרת על הדוד הרגיל (אולי זה קומפקטי יותר). במכונות הזולות שאנו דנים בהן הרגע, הטרמובלוק לא עובד כל הזמן, ואף יש בהן פונקציית סטנד-ביי נלוזה, וזה אומר שהאיזון הטרמי לא אפשרי בכלל. בקיצור, אני לא ראיתי מכונה זולה עם טרמובלוק שמשיגה ייצוב טרמי טוב. אתה מתעסק עם מכונות כאלה כל הזמן, אז יש מצב שראית הרבה יותר ממני. אם יש כזאת - תמליץ כאן לחבר'ה, ותסביר איך הם עשו את הפלא
לגבי הפרה אינפיוז'ן האלקטרוני אתה בהחלט צודק: פשוט לעשותו והוא בהחלט טוב לאספרסו. עם יש מכונה עם דוד נורמלי ופונקציה כזאת - עדיף.

לצפיה ב-'לא חוסר אמון ... שוב, הבנה ומענה נכון לצרכיו וצפיותיו של ...'
לא חוסר אמון ... שוב, הבנה ומענה נכון לצרכיו וצפיותיו של ...
17/06/2016 | 00:29
1
42
... הלקוח  שרוצה לקנות מכונת קפה שהיא יותר זולה, שאינה כובלת אותו לקפסולות, מפיקה קפה טוב ביחס לקפסולות ואינה גוררת אותך להרפתקה כלכלית. או ה"פעצ'קריי" שמסביב. כל העניין הזה של  כללי הטקס שאתה  אוהב  לעשות עם הקפה שלך, לא מתאים לרוב רוכשי מכונות הקפה, שעדיין רוצים לחוש אותה, לפחות בריסטה סלב.
לצפיה ב-''
17/06/2016 | 14:04
6
לצפיה ב-'שבועיים ללא אף הודעה...'
שבועיים ללא אף הודעה...
09/06/2016 | 08:00
9
113
אני מקווה שזה לא מפעיל התראה כלשהי בתפוז, כי הם סגרו לא מעט פורומים שלא היו מספיק פעילים לטעמם. אני מקווה שזה לא ייקרה כאן.
לצפיה ב-'לא רק סגרו. גם מחקו את התוכן יחד עם הפורום'
לא רק סגרו. גם מחקו את התוכן יחד עם הפורום
11/06/2016 | 02:20
3
78
למשל טיולים לגרמניה, היה שם המון מידע שנגוז.

והפסקתי כמעט לגלוש לתפוז. הפרסומות מעצבנות מאד.
לצפיה ב-'איזה פרסומות?! AdBlock Plus '
איזה פרסומות?! AdBlock Plus
11/06/2016 | 16:05
2
23
לצפיה ב-'הם טיפלו גם בזה'
הם טיפלו גם בזה
23/06/2016 | 13:54
1
23
אצלי הABP חוסם את כל האתר. כל עוד הוא פעיל, האתר לא מוצג.
זו גישה שמתגבשת בהרבה אתרים. יש כאלו שמתחת לבאנר מסתירים אובייקטבים מוטמעים בדף, שריחוף מעליהם מסתיר את כל תוכן האתר.
רוצים להראות למפרסמים שיש דרכים להתמודד עם חוסמי פרסומות.
לצפיה ב-'אצלי זה עובד מצוין. תפרתי לו חוקים שמותאמים במיוחד לתפוז'
אצלי זה עובד מצוין. תפרתי לו חוקים שמותאמים במיוחד לתפוז
23/06/2016 | 23:37
8
לצפיה ב-'נראה שנספרסו ושות' נותנים בראש ליתר מכונות הקפה'
נראה שנספרסו ושות' נותנים בראש ליתר מכונות הקפה
11/06/2016 | 02:24
1
58
כמו שהסמרטפונים מחסלים גם את המחשבים הניידים וגם את המצלמות הקומפקטיות.
לצפיה ב-'זה אגב נכון, אבל כמו שהם לא נוגעים ב-DSLR, כך גם מי שחובב...'
זה אגב נכון, אבל כמו שהם לא נוגעים ב-DSLR, כך גם מי שחובב...
11/06/2016 | 16:07
51
קפה רציני לא ממש מושפע מנספרסו.
לצפיה ב-'הם הרגו את הגלישה מהטלפון'
הם הרגו את הגלישה מהטלפון
13/06/2016 | 22:52
2
45
פורומים זה פורמט שמתאים באופן עקרוני להצצה מדי פעם ותגובה קצרה -
ממש כמו פייסבוק.
בתצורה הנוכחית, יש המתנה של כמה שניות טובות עד שהדף עולה, ויש יותר פרסומות מטקסט, ברמות מגוחכות שרק אתרים ישראליים או רוסיים מגיעים אליהם.
בלתי שמיש!
שלא לדבר על כך שהדף משתנה תוך כדי עלייה, ויש סיכוי של 50% לפחות להקליק בטעות על פרסומת שזה עתה קפצה... בקיצור, חוסר הבנה טוטאלי של אופן השימוש ושל המשתמשים.

לצפיה ב-'צודק: את האפליקציה שלהם בטלפון העפתי כבר לפני שנה, ומאז'
צודק: את האפליקציה שלהם בטלפון העפתי כבר לפני שנה, ומאז
14/06/2016 | 00:52
29
גולש רק במחשב ורק עם חוסם פרסומות.
לצפיה ב-'הרבה עזבו את הפורומים בגלל עומס הפרסומות'
הרבה עזבו את הפורומים בגלל עומס הפרסומות
24/06/2016 | 21:31
11
לא לכולם יש את הסבלנות שש לי. סבלנות שאם אני חושב עליה גובלת במזוכיזם. לפעמים בפרסומות המושקעות/סרטונים שנאספו מהאינטרנט יש דברים נחמדים.
כשאני מנסה לרתק אחרים שיש פורומים מענינים בתפוז, הם נניח נכנסים לראות ולא מצליחים לשרוד להבין את התוכן. התוכן נבלע להם ברעש הפרסומות הבאנרים והאי סדר.
לצפיה ב-'תיקון מכונת קפה'
תיקון מכונת קפה
11/06/2016 | 02:03
3
53
אני מחפש כרטיס פיקוד למכונת קפה סינכרוני
לצפיה ב-'מכונת קפה סינכרוני זה משהו גנרי?'
מכונת קפה סינכרוני זה משהו גנרי?
11/06/2016 | 12:51
1
18
או אולי המילה סנכרוני מופיע בשם המכונה .
כלומר צריך שם של מכונה .

לצפיה ב-'אני מניח שהוא מתכוון לגאגיה סינכרוני'
אני מניח שהוא מתכוון לגאגיה סינכרוני
13/06/2016 | 11:44
8
לצפיה ב-'לדעתי דובי דבש מתעסק עם מכונות ביתיות אוטומטיות - שלח בפרטי.'
לדעתי דובי דבש מתעסק עם מכונות ביתיות אוטומטיות - שלח בפרטי.
11/06/2016 | 16:04
17
לצפיה ב-'מקציף חלב חשמלי (ביתי)'
מקציף חלב חשמלי (ביתי)
10/06/2016 | 01:15
1
57
שלום לכולם,
מחפשת המלצה למקציף חשמלי (לבית). ראיתי שרוב מקציפי החלב נעים בטווח של 400 ש"ח. השאלה אם לצורך ביתי בלבד ( 2 כוסות ליום) אין אפשרות זולה יותר? (ראיתי כמה ידניים, אבל אני מעדיפה מקציף חשמלי). אני מאזור הרצליה, אך יכולה להגיע לת"א במידת הצורך.
אני מחפשת מקציף ידידותי למשתמש, שלא דורש יותר מידי התעסקות ומאפשר חימום והקצפה של חלב למספר מועט של כוסות (אין צורך ב-6 כוסות, אלא ל-2 כוסות).
לצפיה ב-'בד"כ מה שאת מחפשת אפשר לקנות בערך בחצי מהמחיר שציינת.'
בד"כ מה שאת מחפשת אפשר לקנות בערך בחצי מהמחיר שציינת.
10/06/2016 | 17:33
31
תבדקי באמיגו - תמיד יש להם מבצע תקופתי כלשהו. בטח יש גם בקדמה ובמקומות הרגילים האחרים.
לצפיה ב-'מכונה למתחילים?'
מכונה למתחילים?
24/05/2016 | 12:24
85
חיפשתי אחורה בפורום ולא מצאתי המלצות מאוחרות יותר מסביבות דצמבר, אולי דברים השתנו בשוק מאז.

אני מחפש מכונת אספרסו ראשונה, התקציב הוא כ-2000 ש"ח ואין לי מטחנה. אני מעדיף לא יד שניה כל זמן שאני לא מבין בתחום ולא יודע מה לחפש או לזהות תקלות.

על מה אתם ממליצים?
לצפיה ב-'קפה למי שלא מעוניין בקפסולות/ פודים וכו''
קפה למי שלא מעוניין בקפסולות/ פודים וכו'
22/05/2016 | 16:14
97
..או בקיצור אני מחפשת קפה שחור טחון להכנת בוץ/ על הגז.

יצא לי להיות בירדן, באיזה טיול שעשיתי במסגרת קורס מהלימודים.
בדרך לעמאן עצרנו בצד הדרך והיה שם בחור עם איזה באסטה שמכיו קפה שחור על גז.

לא טעמתי שום דבר דומה לזה.
מדובר בקפה שחור, אבל הצבע של התערובת בכוס בהיר יותר (נוטה לחום), סמיך, אפילו מעט "קרמי",  נגיעה (אבל ממש נגיעה) של הל.
נלגם מאוד בקלות ומאוד ארומטי (בניגוד גמור לטורקי המר-סבוני-צורב-חד גוני של של עלית) ועם זאת לא מדובר בקפה חלש!!

צילמתי את השקיות שהיו מונחות אצלו בצד, אך לצערי לא מצאתי שום דבר כזה  בארץ וגם לא אתר שאפשר להזמין ממנו...

השאלה היא אם אתם מכירים מותג קפה שמוכר משהו שיכול להיות דומה למה שתיארתי ושכדאי לנסות מחנויות הקפה המקצועיות בארץ 

תודה מראש!!

לצפיה ב-'מחפש להשתדרג ממכונת קפסולות למכונה שטוחנת פולים'
מחפש להשתדרג ממכונת קפסולות למכונה שטוחנת פולים
16/05/2016 | 18:27
73
אהלן!
אני מחפש המלצה לדגם של מכונה שטוחנת פולים, כתחליף למכונת קפסולות.
אנחנו סטודנטים אז התקציב צריך להיות בהתאם- גם יד שנייה אופציה טובה..

תודה!

לצפיה ב-'קפסולות פלסטיק'
קפסולות פלסטיק
15/05/2016 | 21:04
2
76
עברתי לקפסולות של קפה ג'ו ואני מאוד מרוצה גם מהטעם וגם מהמחיר. אלה של ג'ו עשויות פלסטיק ואלה של נספרסו שהיו לי היו מאלומיניום. מה ההבדל?
לצפיה ב-'ההבדל הוא בחומר,זה פלסטיק וההוא אלומיניום'
ההבדל הוא בחומר,זה פלסטיק וההוא אלומיניום
16/05/2016 | 15:48
1
29
לצפיה ב-''
21/06/2016 | 20:50
2
לצפיה ב-'מחפש מכונה לפתיחת עסק קטן'
מחפש מכונה לפתיחת עסק קטן
15/05/2016 | 17:08
69
אני ואחי רוצים לפתוח בר קפה נייד ואנחנו מחפשים לקנות בזול מכונת 2 ראשים. מישהו יכול להמליץ איפה לקנות? בעדיפות ליד שניה
לצפיה ב-'חלק חילוף במטחנה אסקאסו '
חלק חילוף במטחנה אסקאסו
13/05/2016 | 16:55
3
77
ברשותי מטחנה אסקאסו מיני
אני צריך את הפלסטיק הקטן עם הרגליים שנמצא בתחתית המיכל השקוף.
איפה אפשר להשיג ? מה בעצם תפקידו? למנוע סתימה של הפתח לשיניים?
, והאם יש workaround?
לצפיה ב-'הכיפה עם השלוש רגליים...'
הכיפה עם השלוש רגליים...
14/05/2016 | 20:21
2
75
אפשר לוותר, תפקידה למנוע הגעת אצבעות לסכין.

סליחה על הבורות הלואו טקיסטית... מה זה WORKROUND?
לצפיה ב-'תשובה...'
תשובה...
15/05/2016 | 14:35
47
פירוש המילה workaround הוא מעקף , כלומר דרך לעקוף את הבעיה/באג
מבלי לפתור/לתקן  את הבעיה/באג עצמו.
סוג של אילתור,שמחזיק לזמן מסויים.
לצפיה ב-'זה לא נכון'
זה לא נכון
05/06/2016 | 15:12
26
זה למניעת bridging ,מצב שבו פולי הקפה יוצרים גשר ולא זורמים מההופר למטחנה.

לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:07
4
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-'מכונת נספרסו לא יוצאים מים'
מכונת נספרסו לא יוצאים מים
14/05/2016 | 12:16
2
284
הי

יש לנו מכונה של נספרסו מדגם פיקסי, לא השתמשנו בה כשנה, הפעלנו היום, שומעים את המשאבה אך לא יוצאים מים לקפה.
מה יכולה להיות הבעיה וכיצד ניתן לטפל בזה?
לצפיה ב-'כנראה שיש למכונה סתימת אבנית....'
כנראה שיש למכונה סתימת אבנית....
14/05/2016 | 20:41
113
אם לא יוצאים מים כלל, לקחת את המכונה למעבדה. אם עדיין יש טפטוף קל של מים מפתח הקפה, נסו לעשות טיפול אבנית ע"פ ההוראות שבפרק התחזוקה בחוברת ההוראות.
לצפיה ב-'צריך להשתמש במים רכים'
צריך להשתמש במים רכים
05/06/2016 | 20:43
88
בעדיפות מים שעברו בקנקן בריטה.
מי ברז או מתמי 4 ודומיו משאירים שהאבנית סותמת מכונות קפה כמו אבן קומקום.
לצפיה ב-'מטחנת קפה למקינטה'
מטחנת קפה למקינטה
11/05/2016 | 11:46
1
101
שלום, אני מתלבט איזו מטחנת קפה חשמלית לקנות.. כזאת שתשמש אותי לטחינת קפה למקינטה - 4 כוסות כרגע, ואולי בהמשך למכונה קפה.
כרגע משתמש במכונה ידנית שעושה עבודה מצוינת אך זמן הטחינה ארוך מדיי, יכולה להיות גם יד שניה בתקציב של 500 שקלים, על מה הייתם ממליצים?
תודה
לצפיה ב-'להעלות בתקציב בעוד 200 ש"ח ולקנות מטחנת גארףך CM-702'
להעלות בתקציב בעוד 200 ש"ח ולקנות מטחנת גארףך CM-702
14/05/2016 | 20:44
61
או כל מטחנה אחרת  שמסוגלת לטחון בדקות הנדרשת. תכל"ס גם מטחנת תבלינים/קפה מאלו שמוכרים בסופר מרקט מספיק טובה... מקינטה, בניגוד למכונת אספרסו, מאוד גמישה  ל לעובי טחינה גס או דק במעט מהנחוץ.
לצפיה ב-'מקינטה של ביאלטי'
מקינטה של ביאלטי
08/05/2016 | 10:02
1
119
בוקר טוב,
מקווה שכולם כבר אחרי הקפה של הבוקר. 

רציתי להתייעץ עם מביני עניין, האם נתקלו אי פעם בכתמים/עובש בפנים המקינטה (היכן שממלאים המים). מצרפת תמונות בכדי להמחיש.
ידוע לי כי את המקינטה שוטפים במים בלבד, ללא סקוץ או חומרי ניקוי.

מדובר במקינטה שנקנתה ברומא, לכן אין טעם להפנות אותי לחנות. דווקא המקינטה של ביאלטי, אותה קנינו בארץ, היא ללא רבב.
לצפיה ב-'כן, ככה מקינטה צריכה להיראות מבפנים'
כן, ככה מקינטה צריכה להיראות מבפנים
09/05/2016 | 06:08
81
על הולכת החום המוצלחת של האלומיניום "משלמים" בכתמים ובמראה לא מלבב, זאת לא נירוסטה, לטוב ולרע.

אני צריך להעלות פעם לפורום צילום מהבפנוכו של מקינטות בנות שמונה בשימוש יומיומי, זה נראה, מממ.... מעניין. ��
לצפיה ב-'פילטר למכונת קפה Delonghi EC155'
פילטר למכונת קפה Delonghi EC155
05/05/2016 | 22:59
51
שלום לכולם,

ברשותי מכונת קפה Delonghi EC 155. לכף שאליה מכניסים את הקפה, יש פילטר שחסר לי. הנה תמונת המוצר:
http://www.ebay.co.uk/itm/DeLonghi-Coffee-2-Cup-Fi...

לצערי המחיר באיביי יקר, ורציתי לדעת אם חברי הפורום יודעים היכן ניתן להשיג את המוצר בארץ.

פניה ליבואן לא הצליחה עדיין, ואין לי הרבה סבלנות לחכות

תודה מראש.
לצפיה ב-'איזה קפסולות טובות יש תואמות מכונת נספרסו?'
איזה קפסולות טובות יש תואמות מכונת נספרסו?
30/04/2016 | 18:11
13
303
קיבלנו את המכונת קפה מהעבודה - ואני לא מתכוון ל"זרוק" כסף על קפסולות.
לכן מחפש אלטרנטיבות טובות :)
לצפיה ב-'בוא נחשוב ביחד....'
בוא נחשוב ביחד....
30/04/2016 | 22:18
3
211
האם יש משהו באיכות טובה  ובמחיר זול?
אין הפתעות, מחיר שווה איכות... ואילו היית רואה באיזה סח'לה ממלאים קפסולות תחליפיות  רק בשביל שיהיה זול...
אני אחסוך ממך תיאורים לגבי מה שראיתי שהולך פה בארץ, היחידים שמכבדים את עצמם הם קפה עלית וקפה ג'ו, כל היתר מיבאים מאיטליה  קפה למכונות וונדינג 100%-70% רובוסטה, בשביל שתהיה קרמה עשירה וטעם מר חזק וחריף שעולה להם 22 ש"ח לקילו ביבוא של 5 פלטות לפחות וממלאים מכל קילו 200 קפסולות. תעשה חשבון כמה עולה הקפה הרע ששמים לך בקפסולה  וכמה גובים ממך.... עדיף לשלם על היקר ולקנות קפסולות איכותיות. אגב שלא תחשוב שבמיובאות המצב טוב בהרבה. אל לחשוב שקפה מולינארי או וריניאנו  אומקומבו ישקיעו בקפסולות הללו, האיטלקים בדיוק כמו היצרנים המקומיים, מנסים לשרוד ולא להעלם , להשיב לעצמם את הלקוחות הרבים שאיבדו עם השנים לנספרסו, ורוכבים על גל אי חידוש הפטנט של נספרסו. הקפה ברוב התחליפיות שפגשתי, גם בתערוכה האחרונה במילאנו, היה קפה זול ולא מהרמות הגבוהות ביותר...
איני חושב שאני יכול להציע לך סוג ספציפי, אבל כן מציע לך לא לחפש דווקא את הזול  אלא את הטעים לך... קנה סוגים שונים, המבחר וההיצע הוא אדיר. לך על טעם טוב כזה שיסב לך הנאה וכיף לשתות, המחיר בסוף, די זניח.
לצפיה ב-'נעשה סדר... לקפה עלית ולקפה ג'ו עש קפסולות תואמות נספרסו?'
נעשה סדר... לקפה עלית ולקפה ג'ו עש קפסולות תואמות נספרסו?
30/04/2016 | 22:33
1
156
ולפני שקיבלתי את המכונה היינו שותים נס של ג'ייקוב בבוקר וזה הספיק :)

לצפיה ב-'לעלית, ג'ו, שופרסל,אילנס, קרמה+, רג'ואן,אמיגו.....'
לעלית, ג'ו, שופרסל,אילנס, קרמה+, רג'ואן,אמיגו.....
01/05/2016 | 00:27
177
.... אלו רק קצה הרשימה של יצרנים או משווקים, קפסולות תחליפיות לנספרסו, כל הקפסולות הללו נארזות פה בישראל עם קפה בקליה מקומית..
לצפיה ב-'דובי כתב דברים של טעם (משחק מילים)'
דובי כתב דברים של טעם (משחק מילים)
01/05/2016 | 16:13
125
מכבר למשחק המילים אני מסכים עם הנאמר ורוצה לחדד כמה נקודות. ראשית יש חשיבות לסוג הקפה, האם אספרסו "נקי" או הפוך? זה משנה לסוג וטעם הקפסולות שתרצה. כמו כן הזמינות חשובה. יש המון סוגים אבל חלק ניכר מהם לא נמכר בכל מקום.

לא מסכים לגבי זניחות המחיר. עלויות הקפסולות מצטברות למאות שקלים.

אז ההמלצה שלי, תתחיל עם קפסולות של קפה ג'ו שאכן הן מהטובות, יש להם פריסה של מאות נקודות מכירה והן זולות בהרבה מנספרסו.

בחן טעמים וחזור לספר חוויות
לצפיה ב-'אפשר גם לנסות להזדכות על המכונה...'
אפשר גם לנסות להזדכות על המכונה...
01/05/2016 | 08:54
4
114
או למכור, יד שנייה כחדשה.
קשה לי לחשוב על מתנה יותר מעצבנת לחג -
אזיקים למשהו שעד עכשיו לא היה לך צורך בו!
לצפיה ב-'חלק מהקפסולות התואמות לא מתאימות למכונת איניסה'
חלק מהקפסולות התואמות לא מתאימות למכונת איניסה
02/05/2016 | 11:56
3
111

ראיתי שיש קפסולות של חברת Rosso ושל חברת Tiziano Bonini שתואמות למכונה איניסיה.
מישהו התנסה איתם? איך הטעם? 
מישהו מכיר עוד קפסולות תואמות למכונה זו? 

תודה.
לצפיה ב-'האמת שלא יצא לי לטעום את הקפסולו שרשמת'
האמת שלא יצא לי לטעום את הקפסולו שרשמת
02/05/2016 | 16:59
1
95
אני אישית משתמשת כבר תקופה ארוכה בקפסולות של קפה ג'ו (הקפסולות מתאימות למכונה שציינת )
לפני זה השתמשתי בשל נספרסו אבל בגלל המחיר החלטתי לעבור, את רוסו  וTiziano Bonini לא יצא לי לטעום

לצפיה ב-'תודה. את קפסולות אילןס טעמת?'
תודה. את קפסולות אילןס טעמת?
03/05/2016 | 18:07
53
לצפיה ב-'הקפסולות של רוסו לא טעימות! במארז של 100 היו קפסולות חלולות'
הקפסולות של רוסו לא טעימות! במארז של 100 היו קפסולות חלולות
13/05/2016 | 19:09
86
כלומר אריזת פלסטיק ללא קפה בתוכו.

אני קונה קפהמור

בעולם מכונות הקפסולות, אין כמו הקפסולות המקוריות של נספרסו בטעם המובחן, החד. והן טעימות.
לצפיה ב-'תרום את המכונה לחיילים, חבל על הכסף שלך'
תרום את המכונה לחיילים, חבל על הכסף שלך
03/05/2016 | 17:13
1
112
שמע, אם קפסולות זה "לזרוק" כסף בשבילך אז המכונה מיותרת אצלך לחלוטין. תרום אותה לחיילים ובשביל שיהנו ממנה קנה ותן איתה קפסולות שיהיה להם מה לשתות מה שמביא אותי לתשובה לשאלה שלך בין כה. קנה קפסולות של קפה ג'ו, הן זולות בהרבה מנספרסו ולא פחות טובות
לצפיה ב-'קפסולות? '
קפסולות?
08/05/2016 | 11:03
89
כניראה שהפסדתי משהו לאחרונה.
מתקיים דיון פסבדו אקדמי על איכות קפסולות!
אם נכון הדבר ממליץ לפתוח דיון על ההבדלים בין נס קפה עלית מגורען, ג'יקובס ,טסטר צ'ויס , ונסטלה אספרסו.
קראו מחדש את המוטו של הפורום! 
לצפיה ב-'תחליף מצויין לנספרסו זה'
תחליף מצויין לנספרסו זה
16/05/2016 | 03:23
1
149
הקפסולות של אספרסו מור. תואמות למכונות, יש כמה טעמים, ארומות מעולות, מחיר שפוי ותוצרת שלנו, איכותית. בשורה גדולה מאוד מבחינה ככלית לחובבי הקפה. אם כל הכבוד לנספרסו - אני משלמת על הטעם ולא על השיווק של ג'ורג' קלוני..אם יש קפסולה שהתערובות בה איכותיות ותוצרת הארץ ,אני מעדיפה להיות פטריוטית, ליהנות מקפה מעולה במחיר שפוי.
לצפיה ב-'אני משתמש בשל ג'ו'
אני משתמש בשל ג'ו
17/05/2016 | 01:39
79
אני משתמש בקפסולות של קפה ג'ו גם ממש טובות ובמחיר שפוי , אני אישית מעדיף את האולטרה סטרונג שלהם.
מסכים איתך לגמרי אין שום סיבה שנשלם על קפסולות של נספרסו מחירים כאלה שהולכים למשכורת של הפרזנטור שלהם.
לצפיה ב-'בחירת פולי קפה'
בחירת פולי קפה
02/05/2016 | 16:58
8
168
שלום רב!
התחדשתי במכונת קפה (לא קפסולות!!) 
מחפש המלצה לפולי קפה.
אני אוהב את הקפה שלי הפוך, חזק, עם נגיעות של טעם שוקולד, אך אני מודה שאני בור בכל מה שקשור לזנים של הקפה.
האם יש למישהו המלצות? אשמח גם לסקירה קצרה של הזנים המצויים.
טיפים, כמובן, יתקבלו גם הם בברכה!
תודה רבה!
לצפיה ב-'קודם כל תתחדש..... שתף, מה רכשת?!'
קודם כל תתחדש..... שתף, מה רכשת?!
03/05/2016 | 00:21
7
171
מכונות שונות מפיקות מאותו קפה בדיוק, תוצר משקה שהוא מעט שונה, בגלל הפרשי לחצים, טרמודינמיקה ויציבות טרמית שונה.

לגבי תערובות קפה או זנים, עליך למקד את שאלתך יותר...
בקפה יש 13 זני ערביקה, שמונה בוטאנים מקוריים ועוד 5 הרכבות טבעיות ולא מעט הרכבות מהונדסות אנוש. שגדלים ב178 איזורי גידול  שנמצאים סביב חגורת קו המשווה מגובה 700 ועד 1500 מטר למעט הרכבות יוצאות דופן שגדלות בגבהים נמוכים יותר או בוטאני  מקורי שגדל גם ב2300 מטר.
ברובוסטה ישנם שמונה זני קפה חמישה אב ושלוש הרכבות ועוד  הרכבות מהונדסות.
עכשיו, כשאמרת זנים, למה התכוונת?!
לצפיה ב-'הרגת את הבחור '
הרגת את הבחור
03/05/2016 | 17:03
3
126
אני מניח שהשאלה נוגעת בד״כ לשילוב של שם המדינה עם הזן המשובח שבה, קרי -
ברזיל - ברזיל סנטוס כלשהו
קולומביה - קולומביה כלשהו שאיננו אקסלסו
גואטמלה - גואטמלה כלשהו שאיננו מרגוג׳יפ
קניה - משהו בדירוג aa

וכיו״ב

לצפיה ב-'רק עזרה למתחילים'
רק עזרה למתחילים
11/05/2016 | 13:05
2
91
תחילה מתנצל על העיכוב בתגובה. האמת שעניתי באותו יום, ורק עכשיו ראיתי שהתגובה לא נקלטה במערכת...

אז ככה, 
הדגם של המכונה הוא Delonghi EC-7 (חבר שלי הוריש לי אותה. מתכנן בעתיד לקנות משהו יותר רציני).

לגבי הפולים:
אכן התכוונתי לסקירה קצרה. משהו בסגנון מהם הזנים העיקריים, ואיזה סגנון טעם יש לכל אחד מהם. אבל אולי זה באמת קצת נאיבי... (אני יכול לחשוב על סקירה דומה בתחום היין למשל).

בכל מקרה, אם יש המלצה לפולים/לתערובת פולים - אשמח לשמוע.
כמובן שגם טיפים למתחילים יתקבלו בברכה.

לצפיה ב-'קפה זו חוויה אישית, ויהיה קשה לתת לך המלצה שכזו...'
קפה זו חוויה אישית, ויהיה קשה לתת לך המלצה שכזו...
14/05/2016 | 20:46
1
90
צא לעולם ילד, חווה אותו התנסה  חפש את הטעם האישי שלך...
לצפיה ב-''
18/05/2016 | 10:38
6
לצפיה ב-''
05/05/2016 | 12:01
23
לצפיה ב-'פ ל צ ן '
פ ל צ ן
07/08/2016 | 10:14
1
21
לצפיה ב-'עכשיו נזכרת? שלושה חודשים אחרי?!'
עכשיו נזכרת? שלושה חודשים אחרי?!
07/08/2016 | 22:19
14
לא פלצן, מלמד...
לצפיה ב-'הגירסה שלי לקיבוץ גלויות ופלורליזם בקפה'
הגירסה שלי לקיבוץ גלויות ופלורליזם בקפה
28/04/2016 | 12:30
1
158
אז הנה הגירסה שלי לאינטגרציה של עולם הקפה אצלי במטבח. המכונה של נספרסו, הקפסולות של קפה ג'ו, קופסת האיחסון לקפסולות מאספרסו קלאב ואת המקציף אין לי בכלל מושג מי מייצר
לצפיה ב-'טעות קטנה'
טעות קטנה
28/04/2016 | 19:00
95
זו מגרסת כסף ולא מכונת קפה.
מכיר מגרסת דפים? אתה לוקח שטרות כסף וגורס אותם.
נסה מכונת אספרססו עם מטחנה נפרדת ואתה מסודר.
לצפיה ב-'מכונת קפה לעסק'
מכונת קפה לעסק
27/04/2016 | 01:30
1
101
איזה סוג של מכונת קפה הייתם קונים לדוכן קפה חדש?
מכונה חזקה לטווח הארוך.
והיכן הכי כדאי לקנות?
לצפיה ב-'כל מכונת קפה בסיסית פשוטה וחזקה...'
כל מכונת קפה בסיסית פשוטה וחזקה...
27/04/2016 | 07:37
106
הייתי נמנע לחלוטין מהמותג המקומי והמיושן להחריד "לה פבוריטה", הן כבדות, עובדות עם טכנולוגיה מיושנת שלא עומדת בסטנדרתים עכשוויים ומכינה קפה רע. להוסיף מערכת חשמל מזעזעת וצריכת חשמל גבוהה במיוחד, אני לא מצליח להבין למה אנשים עדיין קונים את המכונות הללו...

כמו כן, כמה כוסות קפה את חושבת שתמכרי? איזה גודל מכונה את צריכה? ראש אחד? שני ראשים? האם יש במקום זמינות ל3 פאזות בחיטבור החשמל או נחוצה לך מכונה הפועלת על פאזה אחת? האם נחוצה לך מכונת קומפאקט צרה שתופסת פחות מקום?
לצפיה ב-'בדיקה לגבי צינור שלישי בנימוקס'
בדיקה לגבי צינור שלישי בנימוקס
26/04/2016 | 08:07
1
49
שלום,

1. כאשר הרמתי את קופסת המים בנימוקס דל אופרה שיש לי ראיתי שיש צינור נוסף.

2. האם זה צינור ניקוז? צרפתי קובץ.

3. איך הוא אמור להיות מונח?

4. איך אני מנקה את הנימוקס ופעם בכמה זמן?
לצפיה ב-'צינור ניקוז של שסתום תלת, אמור להיות מושחל בחריר בתחתית התא '
צינור ניקוז של שסתום תלת, אמור להיות מושחל בחריר בתחתית התא
26/04/2016 | 08:49
28
של מיכל המים ואמור להוריד את השאריות למגש טיפות

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ