לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום קפה
ברוכים הבאים לפורום קפה!הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.ליאור ינאי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קפה

ברוכים הבאים לפורום קפה!הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.ליאור ינאי
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום קפה.
פורום קפה עוסק בתחביב הקפה, בקליית קפה, מכונות קפה  ותרבות קפה, חברי הפורום רואים בנספרסו/קפסולות כמוצר שאינו נכלל בתחביב ועל כן אין לנו תשובות לגבי מוצרי נספרסו/קפסולות ואיננו יכולים להמליץ או לתת תשובות על מוצרים אלו.
המשך >>

הדימוי החזק לתהליך הזה הוא בסיפור הידוע פינוקיו
25/05/2016 | 07:10
1
13
מבט זוגי ומשפחתי לפרשת בחוקתי - למאמר ולמאמרים נוספים
למאמר ולמאמרים נוספים
פרשת בחוקתי מסיימת את ספר ויקרא.
בהתבוננות מלמעלה הפרשה מזכירה מעיין הוראות יציאה לדרך.
"אם תעשו כך וכך - יקרה כך וכך, ואם לא אז..."
במבט יותר מעמיק הפרשה היא מעיין "מילון" המלמד את עם ישראל מהי התקשורת הנכונה עם ה'.
המחשבה הזו עלתה בראשי כשנזכרתי בשיחה מתוך חדר הטיפול של ייעוץ משפחתי.
השיחה עסקה במקרים ותגובות בבית.
תוך כדי השיחה עלתה התגובה, אולי הקשה ביותר שילד יכול לחוות מהורה והיא: "תעשה מה שאתה רוצה זה כבר לא מעניין אותי".
מה הקשר בין זה לבין הפרשה?
הפרשה מתארת מה תהיה התגובה של ה' על התנהגויות שונות של עם ישראל.
"אם בחוקתי תלכו ואת מצוותי תשמרו ועשיתם אתם ונתתי גשמיכם בעתם.....ונתתי שלום בארץ וכו'".
אך "ואם בחוקתי תמאסו ואם משפטי תגעל נפשכם..." פה התורה מתארת מדרג תגובות של ה'.
כל עלית מדרגה בריחוק של עם ישראל מה' זוכה לתגובה מקבילה של ה'.
עד שעם ישראל עולים מדרגה "ואם באלה לא תוסרו לי והלכתם עמי קרי והלכתי אף אני עמכם בקרי..."
מה זה קרי?
נחלקו הפרשנים אך פירוש אחד תפס את ליבי.
התורה אומרת לעם ישראל: אם תלכו עם ה' כבדרך מקרה, כלומר, "אין אלוקים בארץ", אז ה' יפנה את פניו מעם ישראל ויתייחס אליהם גם כבמקרה.
התהליך הזה ממצא את עצמו כשעם ישראל נמצאים הכי רחוק שאפשר בארץ אויביהם אז ירצו את עוונם.
אין תגובה יותר קשה וחמורה מאשר להפנות עורף כמו הורה שאומר לבן שלו "תעשה מה שאתה רוצה" - הקדוש ברוך הוא גם כביכול מסתיר פניו.
ה"ריקוד" הזה מסתיים כאשר עם ישראל מרגישים כל כך רחוקים ומבקשים לראות את הארת פני ה'.
הדימוי הכי חזק לתהליך הזה הוא בסיפור הידוע פינוקיו.
פינוקיו יוצא שמח וטוב לב מלא בזחיחות הדעת מבית אביו ג'פטו.
בדרך הוא מפנה עורף לאביו והולך אחר שמשון ויובב.
הפניה שלו מובילה שרשרת תגובות ומקרים שיש בהם התרחקות הולכת וגוברת מג'פטו אביו.
עד שהוא באמת מתגעגע לאבא, אז הגלגל מתהפך.
כך גם עם ישראל - ישאל השואל איך אפשר לא להגיע ל"ריקוד" הזה?!
איך לא מגיעים להפנות עורף בן לאביו בעל לאשתו והפוך?!
לעניות דעתי, יש באתגר הזה שתי דרכים האחת בסור מרע והשנייה בעשה טוב.
נתחיל בסור מרע.
כל ריקוד המבוסס על  מגמה שיש בה את האמירה " אני אלמד אותו לקח" זוהי אמירה כוחנית ולרוב היא לא תצליח אך אמירה שיש בה תוכחה מגולה ואהבה מסותרת תצליח.
כלומר אם בהפניית העורף באמירה של "תעשה מה שאתה רוצה" יש בכדי ללמד לקח.
זוהי תגובה המרחיקה היוצרת חומה בצורה.
אך אם האמירה מלווה באנרגיה שיש בה הרבה אהבה היא תוליד געגועים ורצון להתקרבות.
דבר נכון בהורות וביחסים בין בני זוג כאחד.
במישור של "עשה טוב".
בין הורים לילדים ובין בני זוג אין ריק, כלומר כל התנהגות ותגובה היא אמירה.
הן אמירות מפורשות לטוב ולמוטב והן אמירות שיש בהם מן השתיקה או כאילו הפנית עורף.
כל זמן שהורים ובני זוג מבינים שיש כאן אמירה, יש כאן התייחסות גם אם נדמה כלפי חוץ שיש התעלמות, ולכן אפשר להציף את ה"אמירה" ולתת לה ביטוי מפורש.
אתן דוגמא מ"החדר".
לפני שנים הגיע אלי זוג שכלפי חוץ הם לא רבו אך בכל פעם שצצה בעיה הבעל היה מנתק מגע.
המצב הפך בלתי נסבל לאישה.
לאחר שהסברתי לאישה שאין ריק ביחסי זוג, גם כשהבעל מנתק מגע הוא אומר משהו, האישה התחילה להזמין את הבעל לשתף אותה במה כואב לו.
זה לקח זמן, אך ככל שהיא הרגישה שלא מתעלמים ממנה אלא "מדברים" איתה בשתיקה וכד', היו לה כוחות להציף את הקשיים ולהתמודד איתם.
לאחר שמבינים שהפנית עורף היא לא ניתוק, אלא זעקה שבשתיקה - יש צורך ללמוד איך לבטא את הרגשות זה כלפי זה.
מי שלא  גדל על השפה הזו מצווה מן התורה, ללמוד אותה, אצל גורם מקצועי בעל ניסיון.
אני מציע לכל זוג ולכל הורה להתבונן ב"מילון" של הריקוד המשפחתי שלו, ולשאול את עצמו: מהו ה"ריקוד" שלו? האם בריקוד של שתיקה או להפך ריקוד של אמירות מפורשות?
האם בני הבית מבינים את ה"מילון" או לא דבר שמוביל לתסכול גדול.
האם כמשפחה או זוג צריך ללמוד איך להגיב נכון?
בהצלחה
הדס הופמן
הקרמה יצאה סבבה, אבל הגוף והאפטר-טייסט לא משהו
25/05/2016 | 11:54
מכונה למתחילים?
24/05/2016 | 12:24
11
חיפשתי אחורה בפורום ולא מצאתי המלצות מאוחרות יותר מסביבות דצמבר, אולי דברים השתנו בשוק מאז.

אני מחפש מכונת אספרסו ראשונה, התקציב הוא כ-2000 ש"ח ואין לי מטחנה. אני מעדיף לא יד שניה כל זמן שאני לא מבין בתחום ולא יודע מה לחפש או לזהות תקלות.

על מה אתם ממליצים?
קפה למי שלא מעוניין בקפסולות/ פודים וכו'
22/05/2016 | 16:14
20
..או בקיצור אני מחפשת קפה שחור טחון להכנת בוץ/ על הגז.

יצא לי להיות בירדן, באיזה טיול שעשיתי במסגרת קורס מהלימודים.
בדרך לעמאן עצרנו בצד הדרך והיה שם בחור עם איזה באסטה שמכיו קפה שחור על גז.

לא טעמתי שום דבר דומה לזה.
מדובר בקפה שחור, אבל הצבע של התערובת בכוס בהיר יותר (נוטה לחום), סמיך, אפילו מעט "קרמי",  נגיעה (אבל ממש נגיעה) של הל.
נלגם מאוד בקלות ומאוד ארומטי (בניגוד גמור לטורקי המר-סבוני-צורב-חד גוני של של עלית) ועם זאת לא מדובר בקפה חלש!!

צילמתי את השקיות שהיו מונחות אצלו בצד, אך לצערי לא מצאתי שום דבר כזה  בארץ וגם לא אתר שאפשר להזמין ממנו...

השאלה היא אם אתם מכירים מותג קפה שמוכר משהו שיכול להיות דומה למה שתיארתי ושכדאי לנסות מחנויות הקפה המקצועיות בארץ 

תודה מראש!!

מחפש להשתדרג ממכונת קפסולות למכונה שטוחנת פולים
16/05/2016 | 18:27
31
אהלן!
אני מחפש המלצה לדגם של מכונה שטוחנת פולים, כתחליף למכונת קפסולות.
אנחנו סטודנטים אז התקציב צריך להיות בהתאם- גם יד שנייה אופציה טובה..

תודה!

קפסולות פלסטיק
15/05/2016 | 21:04
1
28
עברתי לקפסולות של קפה ג'ו ואני מאוד מרוצה גם מהטעם וגם מהמחיר. אלה של ג'ו עשויות פלסטיק ואלה של נספרסו שהיו לי היו מאלומיניום. מה ההבדל?
ההבדל הוא בחומר,זה פלסטיק וההוא אלומיניום
16/05/2016 | 15:48
9
מחפש מכונה לפתיחת עסק קטן
15/05/2016 | 17:08
35
אני ואחי רוצים לפתוח בר קפה נייד ואנחנו מחפשים לקנות בזול מכונת 2 ראשים. מישהו יכול להמליץ איפה לקנות? בעדיפות ליד שניה
חלק חילוף במטחנה אסקאסו
13/05/2016 | 16:55
2
46
ברשותי מטחנה אסקאסו מיני
אני צריך את הפלסטיק הקטן עם הרגליים שנמצא בתחתית המיכל השקוף.
איפה אפשר להשיג ? מה בעצם תפקידו? למנוע סתימה של הפתח לשיניים?
, והאם יש workaround?
הכיפה עם השלוש רגליים...
14/05/2016 | 20:21
1
37
אפשר לוותר, תפקידה למנוע הגעת אצבעות לסכין.

סליחה על הבורות הלואו טקיסטית... מה זה WORKROUND?
תשובה...
15/05/2016 | 14:35
20
פירוש המילה workaround הוא מעקף , כלומר דרך לעקוף את הבעיה/באג
מבלי לפתור/לתקן  את הבעיה/באג עצמו.
סוג של אילתור,שמחזיק לזמן מסויים.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:07
1
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
מכונת נספרסו לא יוצאים מים
14/05/2016 | 12:16
1
24
הי

יש לנו מכונה של נספרסו מדגם פיקסי, לא השתמשנו בה כשנה, הפעלנו היום, שומעים את המשאבה אך לא יוצאים מים לקפה.
מה יכולה להיות הבעיה וכיצד ניתן לטפל בזה?
כנראה שיש למכונה סתימת אבנית....
14/05/2016 | 20:41
21
אם לא יוצאים מים כלל, לקחת את המכונה למעבדה. אם עדיין יש טפטוף קל של מים מפתח הקפה, נסו לעשות טיפול אבנית ע"פ ההוראות שבפרק התחזוקה בחוברת ההוראות.
מטחנת קפה למקינטה
11/05/2016 | 11:46
1
41
שלום, אני מתלבט איזו מטחנת קפה חשמלית לקנות.. כזאת שתשמש אותי לטחינת קפה למקינטה - 4 כוסות כרגע, ואולי בהמשך למכונה קפה.
כרגע משתמש במכונה ידנית שעושה עבודה מצוינת אך זמן הטחינה ארוך מדיי, יכולה להיות גם יד שניה בתקציב של 500 שקלים, על מה הייתם ממליצים?
תודה
להעלות בתקציב בעוד 200 ש"ח ולקנות מטחנת גארףך CM-702
14/05/2016 | 20:44
32
או כל מטחנה אחרת  שמסוגלת לטחון בדקות הנדרשת. תכל"ס גם מטחנת תבלינים/קפה מאלו שמוכרים בסופר מרקט מספיק טובה... מקינטה, בניגוד למכונת אספרסו, מאוד גמישה  ל לעובי טחינה גס או דק במעט מהנחוץ.
מקינטה של ביאלטי
08/05/2016 | 10:02
1
69
בוקר טוב,
מקווה שכולם כבר אחרי הקפה של הבוקר. 

רציתי להתייעץ עם מביני עניין, האם נתקלו אי פעם בכתמים/עובש בפנים המקינטה (היכן שממלאים המים). מצרפת תמונות בכדי להמחיש.
ידוע לי כי את המקינטה שוטפים במים בלבד, ללא סקוץ או חומרי ניקוי.

מדובר במקינטה שנקנתה ברומא, לכן אין טעם להפנות אותי לחנות. דווקא המקינטה של ביאלטי, אותה קנינו בארץ, היא ללא רבב.
כן, ככה מקינטה צריכה להיראות מבפנים
09/05/2016 | 06:08
50
על הולכת החום המוצלחת של האלומיניום "משלמים" בכתמים ובמראה לא מלבב, זאת לא נירוסטה, לטוב ולרע.

אני צריך להעלות פעם לפורום צילום מהבפנוכו של מקינטות בנות שמונה בשימוש יומיומי, זה נראה, מממ.... מעניין. ��
פילטר למכונת קפה Delonghi EC155
05/05/2016 | 22:59
34
שלום לכולם,

ברשותי מכונת קפה Delonghi EC 155. לכף שאליה מכניסים את הקפה, יש פילטר שחסר לי. הנה תמונת המוצר:
http://www.ebay.co.uk/itm/DeLonghi-Coffee-2-Cup-Fi...

לצערי המחיר באיביי יקר, ורציתי לדעת אם חברי הפורום יודעים היכן ניתן להשיג את המוצר בארץ.

פניה ליבואן לא הצליחה עדיין, ואין לי הרבה סבלנות לחכות

תודה מראש.
איזה קפסולות טובות יש תואמות מכונת נספרסו?
30/04/2016 | 18:11
13
70
קיבלנו את המכונת קפה מהעבודה - ואני לא מתכוון ל"זרוק" כסף על קפסולות.
לכן מחפש אלטרנטיבות טובות :)
בוא נחשוב ביחד....
30/04/2016 | 22:18
3
99
האם יש משהו באיכות טובה  ובמחיר זול?
אין הפתעות, מחיר שווה איכות... ואילו היית רואה באיזה סח'לה ממלאים קפסולות תחליפיות  רק בשביל שיהיה זול...
אני אחסוך ממך תיאורים לגבי מה שראיתי שהולך פה בארץ, היחידים שמכבדים את עצמם הם קפה עלית וקפה ג'ו, כל היתר מיבאים מאיטליה  קפה למכונות וונדינג 100%-70% רובוסטה, בשביל שתהיה קרמה עשירה וטעם מר חזק וחריף שעולה להם 22 ש"ח לקילו ביבוא של 5 פלטות לפחות וממלאים מכל קילו 200 קפסולות. תעשה חשבון כמה עולה הקפה הרע ששמים לך בקפסולה  וכמה גובים ממך.... עדיף לשלם על היקר ולקנות קפסולות איכותיות. אגב שלא תחשוב שבמיובאות המצב טוב בהרבה. אל לחשוב שקפה מולינארי או וריניאנו  אומקומבו ישקיעו בקפסולות הללו, האיטלקים בדיוק כמו היצרנים המקומיים, מנסים לשרוד ולא להעלם , להשיב לעצמם את הלקוחות הרבים שאיבדו עם השנים לנספרסו, ורוכבים על גל אי חידוש הפטנט של נספרסו. הקפה ברוב התחליפיות שפגשתי, גם בתערוכה האחרונה במילאנו, היה קפה זול ולא מהרמות הגבוהות ביותר...
איני חושב שאני יכול להציע לך סוג ספציפי, אבל כן מציע לך לא לחפש דווקא את הזול  אלא את הטעים לך... קנה סוגים שונים, המבחר וההיצע הוא אדיר. לך על טעם טוב כזה שיסב לך הנאה וכיף לשתות, המחיר בסוף, די זניח.
נעשה סדר... לקפה עלית ולקפה ג'ו עש קפסולות תואמות נספרסו?
30/04/2016 | 22:33
1
70
ולפני שקיבלתי את המכונה היינו שותים נס של ג'ייקוב בבוקר וזה הספיק :)

לעלית, ג'ו, שופרסל,אילנס, קרמה+, רג'ואן,אמיגו.....
01/05/2016 | 00:27
77
.... אלו רק קצה הרשימה של יצרנים או משווקים, קפסולות תחליפיות לנספרסו, כל הקפסולות הללו נארזות פה בישראל עם קפה בקליה מקומית..
דובי כתב דברים של טעם (משחק מילים)
01/05/2016 | 16:13
62
מכבר למשחק המילים אני מסכים עם הנאמר ורוצה לחדד כמה נקודות. ראשית יש חשיבות לסוג הקפה, האם אספרסו "נקי" או הפוך? זה משנה לסוג וטעם הקפסולות שתרצה. כמו כן הזמינות חשובה. יש המון סוגים אבל חלק ניכר מהם לא נמכר בכל מקום.

לא מסכים לגבי זניחות המחיר. עלויות הקפסולות מצטברות למאות שקלים.

אז ההמלצה שלי, תתחיל עם קפסולות של קפה ג'ו שאכן הן מהטובות, יש להם פריסה של מאות נקודות מכירה והן זולות בהרבה מנספרסו.

בחן טעמים וחזור לספר חוויות
אפשר גם לנסות להזדכות על המכונה...
01/05/2016 | 08:54
4
54
או למכור, יד שנייה כחדשה.
קשה לי לחשוב על מתנה יותר מעצבנת לחג -
אזיקים למשהו שעד עכשיו לא היה לך צורך בו!
חלק מהקפסולות התואמות לא מתאימות למכונת איניסה
02/05/2016 | 11:56
3
54

ראיתי שיש קפסולות של חברת Rosso ושל חברת Tiziano Bonini שתואמות למכונה איניסיה.
מישהו התנסה איתם? איך הטעם? 
מישהו מכיר עוד קפסולות תואמות למכונה זו? 

תודה.
האמת שלא יצא לי לטעום את הקפסולו שרשמת
02/05/2016 | 16:59
1
44
אני אישית משתמשת כבר תקופה ארוכה בקפסולות של קפה ג'ו (הקפסולות מתאימות למכונה שציינת )
לפני זה השתמשתי בשל נספרסו אבל בגלל המחיר החלטתי לעבור, את רוסו  וTiziano Bonini לא יצא לי לטעום

תודה. את קפסולות אילןס טעמת?
03/05/2016 | 18:07
23
הקפסולות של רוסו לא טעימות! במארז של 100 היו קפסולות חלולות
13/05/2016 | 19:09
12
כלומר אריזת פלסטיק ללא קפה בתוכו.

אני קונה קפהמור

בעולם מכונות הקפסולות, אין כמו הקפסולות המקוריות של נספרסו בטעם המובחן, החד. והן טעימות.
תרום את המכונה לחיילים, חבל על הכסף שלך
03/05/2016 | 17:13
1
52
שמע, אם קפסולות זה "לזרוק" כסף בשבילך אז המכונה מיותרת אצלך לחלוטין. תרום אותה לחיילים ובשביל שיהנו ממנה קנה ותן איתה קפסולות שיהיה להם מה לשתות מה שמביא אותי לתשובה לשאלה שלך בין כה. קנה קפסולות של קפה ג'ו, הן זולות בהרבה מנספרסו ולא פחות טובות
קפסולות?
08/05/2016 | 11:03
32
כניראה שהפסדתי משהו לאחרונה.
מתקיים דיון פסבדו אקדמי על איכות קפסולות!
אם נכון הדבר ממליץ לפתוח דיון על ההבדלים בין נס קפה עלית מגורען, ג'יקובס ,טסטר צ'ויס , ונסטלה אספרסו.
קראו מחדש את המוטו של הפורום! 
תחליף מצויין לנספרסו זה
16/05/2016 | 03:23
1
17
הקפסולות של אספרסו מור. תואמות למכונות, יש כמה טעמים, ארומות מעולות, מחיר שפוי ותוצרת שלנו, איכותית. בשורה גדולה מאוד מבחינה ככלית לחובבי הקפה. אם כל הכבוד לנספרסו - אני משלמת על הטעם ולא על השיווק של ג'ורג' קלוני..אם יש קפסולה שהתערובות בה איכותיות ותוצרת הארץ ,אני מעדיפה להיות פטריוטית, ליהנות מקפה מעולה במחיר שפוי.
אני משתמש בשל ג'ו
17/05/2016 | 01:39
9
אני משתמש בקפסולות של קפה ג'ו גם ממש טובות ובמחיר שפוי , אני אישית מעדיף את האולטרה סטרונג שלהם.
מסכים איתך לגמרי אין שום סיבה שנשלם על קפסולות של נספרסו מחירים כאלה שהולכים למשכורת של הפרזנטור שלהם.
בחירת פולי קפה
02/05/2016 | 16:58
6
92
שלום רב!
התחדשתי במכונת קפה (לא קפסולות!!) 
מחפש המלצה לפולי קפה.
אני אוהב את הקפה שלי הפוך, חזק, עם נגיעות של טעם שוקולד, אך אני מודה שאני בור בכל מה שקשור לזנים של הקפה.
האם יש למישהו המלצות? אשמח גם לסקירה קצרה של הזנים המצויים.
טיפים, כמובן, יתקבלו גם הם בברכה!
תודה רבה!
קודם כל תתחדש..... שתף, מה רכשת?!
03/05/2016 | 00:21
5
101
מכונות שונות מפיקות מאותו קפה בדיוק, תוצר משקה שהוא מעט שונה, בגלל הפרשי לחצים, טרמודינמיקה ויציבות טרמית שונה.

לגבי תערובות קפה או זנים, עליך למקד את שאלתך יותר...
בקפה יש 13 זני ערביקה, שמונה בוטאנים מקוריים ועוד 5 הרכבות טבעיות ולא מעט הרכבות מהונדסות אנוש. שגדלים ב178 איזורי גידול  שנמצאים סביב חגורת קו המשווה מגובה 700 ועד 1500 מטר למעט הרכבות יוצאות דופן שגדלות בגבהים נמוכים יותר או בוטאני  מקורי שגדל גם ב2300 מטר.
ברובוסטה ישנם שמונה זני קפה חמישה אב ושלוש הרכבות ועוד  הרכבות מהונדסות.
עכשיו, כשאמרת זנים, למה התכוונת?!
הרגת את הבחור
03/05/2016 | 17:03
3
80
אני מניח שהשאלה נוגעת בד״כ לשילוב של שם המדינה עם הזן המשובח שבה, קרי -
ברזיל - ברזיל סנטוס כלשהו
קולומביה - קולומביה כלשהו שאיננו אקסלסו
גואטמלה - גואטמלה כלשהו שאיננו מרגוג׳יפ
קניה - משהו בדירוג aa

וכיו״ב

רק עזרה למתחילים
11/05/2016 | 13:05
2
33
תחילה מתנצל על העיכוב בתגובה. האמת שעניתי באותו יום, ורק עכשיו ראיתי שהתגובה לא נקלטה במערכת...

אז ככה, 
הדגם של המכונה הוא Delonghi EC-7 (חבר שלי הוריש לי אותה. מתכנן בעתיד לקנות משהו יותר רציני).

לגבי הפולים:
אכן התכוונתי לסקירה קצרה. משהו בסגנון מהם הזנים העיקריים, ואיזה סגנון טעם יש לכל אחד מהם. אבל אולי זה באמת קצת נאיבי... (אני יכול לחשוב על סקירה דומה בתחום היין למשל).

בכל מקרה, אם יש המלצה לפולים/לתערובת פולים - אשמח לשמוע.
כמובן שגם טיפים למתחילים יתקבלו בברכה.

קפה זו חוויה אישית, ויהיה קשה לתת לך המלצה שכזו...
14/05/2016 | 20:46
1
35
צא לעולם ילד, חווה אותו התנסה  חפש את הטעם האישי שלך...
18/05/2016 | 10:38
4
05/05/2016 | 12:01
19
הגירסה שלי לקיבוץ גלויות ופלורליזם בקפה
28/04/2016 | 12:30
1
128
אז הנה הגירסה שלי לאינטגרציה של עולם הקפה אצלי במטבח. המכונה של נספרסו, הקפסולות של קפה ג'ו, קופסת האיחסון לקפסולות מאספרסו קלאב ואת המקציף אין לי בכלל מושג מי מייצר
טעות קטנה
28/04/2016 | 19:00
77
זו מגרסת כסף ולא מכונת קפה.
מכיר מגרסת דפים? אתה לוקח שטרות כסף וגורס אותם.
נסה מכונת אספרססו עם מטחנה נפרדת ואתה מסודר.
מכונת קפה לעסק
27/04/2016 | 01:30
1
78
איזה סוג של מכונת קפה הייתם קונים לדוכן קפה חדש?
מכונה חזקה לטווח הארוך.
והיכן הכי כדאי לקנות?
כל מכונת קפה בסיסית פשוטה וחזקה...
27/04/2016 | 07:37
73
הייתי נמנע לחלוטין מהמותג המקומי והמיושן להחריד "לה פבוריטה", הן כבדות, עובדות עם טכנולוגיה מיושנת שלא עומדת בסטנדרתים עכשוויים ומכינה קפה רע. להוסיף מערכת חשמל מזעזעת וצריכת חשמל גבוהה במיוחד, אני לא מצליח להבין למה אנשים עדיין קונים את המכונות הללו...

כמו כן, כמה כוסות קפה את חושבת שתמכרי? איזה גודל מכונה את צריכה? ראש אחד? שני ראשים? האם יש במקום זמינות ל3 פאזות בחיטבור החשמל או נחוצה לך מכונה הפועלת על פאזה אחת? האם נחוצה לך מכונת קומפאקט צרה שתופסת פחות מקום?
בדיקה לגבי צינור שלישי בנימוקס
26/04/2016 | 08:07
1
44
שלום,

1. כאשר הרמתי את קופסת המים בנימוקס דל אופרה שיש לי ראיתי שיש צינור נוסף.

2. האם זה צינור ניקוז? צרפתי קובץ.

3. איך הוא אמור להיות מונח?

4. איך אני מנקה את הנימוקס ופעם בכמה זמן?
צינור ניקוז של שסתום תלת, אמור להיות מושחל בחריר בתחתית התא
26/04/2016 | 08:49
25
של מיכל המים ואמור להוריד את השאריות למגש טיפות
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:43
2
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
אני בצרה...עם האוסקר שלי. צריך לאתר חלק
18/04/2016 | 21:44
9
79
הצטברות אבנית בתבריג גוף החימום ובאטם שלו, גרמו לנזילה ולבריחת לחץ. פרקתי את גוף החימום וניקיתי היטב את האבנית. הכל מבריק. אבל אטם הגומי האוטם בין שפת גוף החימום ושפת הדוד הרוס לגמרי.

אשמח לעיצה היכן להשיג ולרכוש אטם כזה.

תודה לעונים
מה המידות והחומר שלו?
18/04/2016 | 23:17
2
45
תודה. נראה שהוא גדול מידי.
19/04/2016 | 06:57
1
29
המידה הפנימית שלו- ללא מדידה כרגע היא 35-40 ממ'
קח מדידה מדויקת, ותרים טלפון לאברהמי - בטוח ימצאו לך.
19/04/2016 | 18:18
19
תודה!
23/04/2016 | 12:21
9
אצל אברהמי לא היה דבר. הבטיח חידוש
23/04/2016 | 12:20
3
43
מלאי אחרי החג. הזמנתי בעלות מינימלית מ esspressounderground הלך לקראתי עם המשלוח.פשוט שם במעטפה עם בול.

כרגע הבעיה נפתרה עם המון טפלון סביב ההברגה ואורינג במידה מקורבת שמצאתי אצלי.

אחרי פתיחת הדוד החל סט צרות שקשורות לאבנית שכנראה השתחרר למערכת המון סתימות ואני נלחם בהן בעוז.

אצלי בבית יש מסנן אבנית מרכזי עם סיליפוס ומקלות לבדיקת קשיות מראות צבע שמשמעו קשיות תקינה ובכל זאת המכונה מפוצצת אבנית. הרבנית נבנתה המגדלים סביב כל הניפלים במערכת. 

נראה שאתה סומך יותר מידי על סיליפוס
28/04/2016 | 18:58
2
24
תתחיל לבצע ניקוי אבנית במכונה באופן שוטף.
אכן טעות קשה
28/04/2016 | 19:10
20
ניקוי אבנית באוסקר...דוד נחושת...סיפור לא פשוט. עקרונית זה צריך להעשות בפירוק מלא וטבילה בתמיסת מלח עם אינהיביטור ( מעכב) לנחושת. מצאתי פוסט של איבגי רם ואדיקט קפה על כך משנת 2006
אסור!!!!!! לעשות ניקוי אבנית רגיל לאוסקר!!!!
30/04/2016 | 08:38
26
צריך לעשות טיפול מרוכז גדול אחת ל6-7 שנים בתנאי ששומרים טוב.

לגבי סילפוס, פשוט לא עובד טוב...  עדיף מרכך רגיל או בריטה וגם חשוב, לבחור במרכך/מסנן אחד ולא יותר מזה. השיטה הפולנית של סינון כפול או ריכוך כפול גורמת או לביטול ריכוך או לראקציות כימיות שיש בין חומרים שבמרככים השונים  וליצור בעיות אחרות של טעם או התאבנות ומשקעים.
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:09
6
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
חם בפורומים של תפוז
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ