לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1031010,310 עוקבים אודות עסקים

פורום קפה

ברוכים הבאים לפורום קפה!הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.ליאור ינאי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קפה

ברוכים הבאים לפורום קפה!הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.ליאור ינאי
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום קפה.
פורום קפה עוסק בתחביב הקפה, בקליית קפה, מכונות קפה  ותרבות קפה, חברי הפורום רואים בנספרסו/קפסולות כמוצר שאינו נכלל בתחביב ועל כן אין לנו תשובות לגבי מוצרי נספרסו/קפסולות ואיננו יכולים להמליץ או לתת תשובות על מוצרים אלו.
המשך >>

לצפיה ב-'תקלה במכונת סאיקו מינוטו'
תקלה במכונת סאיקו מינוטו
19/08/2017 | 23:15
1
12
היי,
יש לי מכונה מעל לשנתיים כבר...
יש לי בעיה עם המכונה,הבעיה:
הוצאתי את המגשית עם האשפה לזרוק את האשפה וכשניסיתי להחזיר אותה למכונה אני לא מצליח להכניס אותה כי יש איזה חלק שמפריע לה מבפנים.
החלק מבפנים שמפריע נמצא בצד הימני של המכונה והוא שייך למטחנת הקפה.
שניסיתי להוציא את המטחנה, הוא נתקע ולא מצליח לצאת.
מישהו יודע איך אני יכול להוציא את המטחנה מבלי לשבור שום דבר?
לצפיה ב-'תקלה במכונת סאיקו'
תקלה במכונת סאיקו
20/08/2017 | 11:31
7
זה קורה גם כאשר מוציאים את המגש באמצע הדלקה ואז המצב של מערכת החליטה נתקע באמצע סיבוב.
לשונית הפינוי למטה ומאפשרת משיכת המגש אבל לא נותנת להחזיר אותו.
אפשר להכניס את המגש עם יחידת האשפה עד החלק שעוצר, להרים אותו בעדינות ולסגור עד הסוף, הסיבוב של יחידת החליטה יושלם והכל יחזור למקומו
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:57
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'המלצה למטחנת קפה עד 1000 ש"ח. '
המלצה למטחנת קפה עד 1000 ש"ח.
08/08/2017 | 11:02
1
33
שלום לכולם,

מחפש מטחנת קפה מומלצת עד 1000 ש"ח לשימוש עם מקינטה.

אודה אם תוכלו לציין דגם ספיציפי שהכי כדאי בתקציב הזה.

תודה !
לצפיה ב-'למקינטה אתה לא צריך טחינה דקה וגם לא אחידה במיוחד.'
למקינטה אתה לא צריך טחינה דקה וגם לא אחידה במיוחד.
11/08/2017 | 18:31
25
ז"א שאפשר גם בפחות מאלף ש"ח, למשל Solis Scala.
אבל אם בעתידך אתה רואה שדרוג לאספרסו, אז תקנה Ascaso i-mini או Iberital Challenge או LELIT PL043. יש אותן בטיפה פחות מאלף, וזה כבר מטחנות כניסה לאספרסו.
לצפיה ב-'המנורה במכונה לא מפסיקה להבהב'
המנורה במכונה לא מפסיקה להבהב
07/08/2017 | 15:57
26
שלום
יש לי מכונת קפה כרמיסו והמנורה של הטיפה הכחולה לא מפסיקה להבהב והמכונה מנקה את עצמה
איך אני עוצרת את זה ?
לצפיה ב-'הי האם מישהו יודע אם זה נכון שאם משתמשים בסודה'
הי האם מישהו יודע אם זה נכון שאם משתמשים בסודה
30/07/2017 | 15:10
1
86
במקום מים בקומקום הקפה יוצא טעים יותר?
לצפיה ב-'זה ניסוי מסובך מדי ואני לא חושב שאפשר יהיה לעשות את זה בארץ'
זה ניסוי מסובך מדי ואני לא חושב שאפשר יהיה לעשות את זה בארץ
30/07/2017 | 17:47
31
לצפיה ב-'עזרה בקניית מכונת קפה'
עזרה בקניית מכונת קפה
24/07/2017 | 13:58
3
75
שלום, מעוניין בקניית מכונת קפה של נספרסו.
מכונת הקפה מיועדת לשימוש של בן אדם אחד.
ההתלבטות היא בין ה lattissima למכונת ה Citiz עם המקציף.
1. מה היתרון והחסרון של כל אחת מהמכונות? איזו מכונה עדיפה?
האם העובדה שלמקציף החלב של הלטיסימה יש צינורית תקשה על הניקוי שלה?
2. קנייה של מכונה יד 2 יכולה להוזיל עלויות בחלק מהמכונות בכמעט 50%. כדאי? 
3. קפסולות התחליף של נספרסו. כן/לא?
לצפיה ב-'על הלטיסימה קראתי הרבה המלצות,'
על הלטיסימה קראתי הרבה המלצות,
27/07/2017 | 03:20
2
52
את השנייה אני לא מכיר. בבית יש לי את הפיקסי עם הפאנלים המתחלפים ואני מרוצה. לגבי יד שנייה - לא הייתי הולך על זה. עדיף להשקיע פעם אחת במכונה טובה שתשמש אותך לתקופה ארוכה וזהו.
לגבי קפסולות חלופיות  - זה מאוד תלוי בחברה ולא פחות תלוי בטעם שלך. אני ניסיתי כמה אופציות ובסוף נשארתי עם הקפסולות של ג'ו. מציע גם לך לעשות את זה ולראות למה את הכי מתחברת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/07/2017 | 10:48
31
האם קיים ההבדל בין מכונת הלטיסימה לפיקסי עם מקציף בנפרד משמעותי?

לצפיה ב-'הלכתי על מקציף נפרד כי'
הלכתי על מקציף נפרד כי
31/07/2017 | 23:39
27
זה מה שהמליץ לי איש המכירות. טען שאם המכונה מתקלקלת, לפחות המקציף נשאר בחיים - ולהפך.

לצפיה ב-'מחסור בקפה קלוי וטחון לפילטר של קרונונג'
מחסור בקפה קלוי וטחון לפילטר של קרונונג
24/07/2017 | 18:35
1
41
שלום,
האם אתם יודעים היכן ניתן להשיג “קפה קלוי וטחון לפילטר” של קרונונג? 
ככל שראיתי הוא זה אזל מהמדפים ברשתות בתקופה האחרונה, ואני מחפשת אותו בנרות.
תודה מראש על עזרתכם!
לצפיה ב-'תוספת להודעה'
תוספת להודעה
24/07/2017 | 18:41
35
שכחתי לציין שזה אמנם קפה לפילטר, אבל אני שותה אותו כקפה שחור, קפה בוץ. לא מסננת.

לצפיה ב-'פולי קפה MARLEY'
פולי קפה MARLEY
20/07/2017 | 15:47
45
שלום לכולם
האם מישהו יודע היכן אפשר לרכוש פולי קפה MARLEY באיזור השפלה/גוש דן/תל אביב ?
תודה.
לצפיה ב-'קפסולות בארה"ב'
קפסולות בארה"ב
19/07/2017 | 10:57
1
44
האם ידוע למי מכם על היקף תרבות צריכת קפה קפסולות בארה"ב?
נגיד, בהשוואה לישראל?
לצפיה ב-'למה אתה שואל? '
למה אתה שואל?
19/07/2017 | 16:08
36
לצפיה ב-'קפה לא טעים במכונה אוטומטית, עצות? '
קפה לא טעים במכונה אוטומטית, עצות?
18/07/2017 | 10:26
2
71
אהלן, התחדשנו לאחרונה במכונת קפה אוטומטית של delonghi דגם 20.110.b.
הייתה לנו מכונת נספרסו המון זמן ורצינו לשפר.. הבעיה היא שהקפה יוצא לא טעים. ניסינו את כל דרגות החוזק, ואת כל רמות הטחינה, והקפה תמיד יוצא חלש ולא כלכך טעים. 
השאלה היא-האם זה משהו שנפוץ? שלמכונות חדשות לוקח זמן 'להתניע'? ואם לא, יכול  להיות שזה בעיה של הפולים? למרות שניסינו גם לקנות פולים מבית קפה שאנחנו אוהבים את הקפה שלו.. אם כן, יש למישהו הצעה לאיזה פולים כדאי לקנות? או עצות כלליות לאיך אפשר לשפר את הטעם? 
תודה
לצפיה ב-'סיכוי גדול שאלה הפולים'
סיכוי גדול שאלה הפולים
19/07/2017 | 11:34
1
48
אני לא מכיר את המכונה הספיציפית הזו, אבל מחיפוש קצר היא נראית לי סבירה.
חשוב להבין שמכונה אוטומטית לעולם לא תתן תוצר זהה למכונה ידנית או מכונה בבית קפה, אבל היא בהחלט יכולה לתת קפה טוב, בטח ובטח שיותר מנספרסו.
יכול להיות שפשוט התרגלתם לנספרסו? איך האספרסו מהמכונה בהשוואה לאספרסו מבית קפה?
ממליץ לשים על דרגת טחינה הדקה ביותר, ורמת חוזק הגבוהה ביותר.
חשוב לקנות פולים מקלייה טרייה, ולהשתמש בהם תוך כמה ימים מרגע הקלייה.
לצפיה ב-'אני גם חושב שזה קשור לפולים'
אני גם חושב שזה קשור לפולים
27/07/2017 | 03:22
25
למרות שאין לי ניסיון כמעט עם מכונות של דלונגי.
נסי להחליף ותראי אם את מרגישה בשינוי.
לצפיה ב-'אספרסו וקפוצ'ינו'
אספרסו וקפוצ'ינו
14/07/2017 | 00:21
2
65
שלום לכולם,
חדשה כאן והחלטתי להתייעץ אתכם אחרי שחקרתי קצת באינטרנט וכאן.
מאז ומתמיד אני שותה קפה בוץ, קפה שחור טורקי. אם אני יודעת שיש זמין לידי. וכבר כמה שנים שאם אין לידי גיליתי את האספרסו והקפוצ'ינו. אני גם מתפנקת בשוקוצ'ינו אם אני לא צריכה קופאין.
לאחרונה החלטתי למצוא דרך להכין בבית ללא מכונה אספרסו, קפוצ'ינו ושוקוצ'ינו כיוון שאין לי מקום לכזו או זמן או סבלנות לטפל בה. אני גם רוצה לשתות עם חלב אורגני ומנות קטנות.
בעבודה יש מכונה של חבר עם קפסולות אז אני פשוט מביאה לעצמי את מנות החלב שאני רוצה ומכינה לעצמי ונהינת מקפוצ'ינו/אספרסו/שוקוצ'ינו.
אבל אם בא לי בבית מה עושים? עד כה אילתרתי בזה שקניתי בנפרד מטחנת קפה ומקציף חלב בנפרד. ואם קפוצ'ינו-אז מכינה בוץ/שחור רגיל אולי מעבירה לכוס בלי הבוץ ומוסיפה את החלב המוקצף.
אבל אני מבינה שזה לא אספרסו אמיתי/מורכז בשביל הקפוצ'ינו/אספרסו.
האם המקינטה מספיקה ליצור אספרסו עבור הקפוצ'ינו או שכדאי משהו אחר?
שוב-מכונה זו לא אופציה. אין מקום, זמן וכו'.
בשביל הקפוצ'ינו פעם/פעמיים בשבוע זה לא נראה לי כדאי לקנות מכונה.

לצפיה ב-'אם אין אופציה למכונה, ומטחנה כבר יש, נשאר רק מקינטה'
אם אין אופציה למכונה, ומטחנה כבר יש, נשאר רק מקינטה
19/07/2017 | 11:36
1
44
מקינטה לא מוציאה אספרסו, אבל לטעמי משהו שדי קרוב לזה.
ממליץ לקנות מקינה "בריקה" של ביאלטי, שמוציאה קפה שעוד יותר קרוב לאספרסו.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
19/07/2017 | 17:29
22
ומה לגבי ROK Espresso Maker?
לא מצאתי האמת כמה זה עולה בארץ...
האם שווה את הכסף? נוח לעבודה? זול יחסית? נניח עולה 100 200 ש"ח משהו בסגנון הזה?
המון תודה
לצפיה ב-'קפסולות תואמות'
קפסולות תואמות
13/07/2017 | 10:13
1
50
אני שפוט של נספרסו כבר כמה שנים. (קפסולה סגולה) .במהלך השנתיים האחרונות חיפשתי טעם הכי דומה לזה שאני אוהב. ניסיתי 4 חברות שמשווקות קפסולות תואמות.. אך לא מצאתי. 
לאחרונה גיליתי את SAPORE. ושם מצאתי את הטעם המתאים. ושימו לב לפער המחירים: 
נספרסו: 2.20 שח
ספורה: 1.20. 
כמכור לקפסלות אני מוציא בשנה כ 1000 שח. פניתי לנספרסו בבקשה להוריד מחיר אם רוצים אותי עדיין אצלם..ללא הועיל.  והתחלתי לקנות את הקפסולה התואמת בחיסכון של 500 שח.  גם משהו. 
לצפיה ב-'כל זמן שאתה מצליח לחסוך קצת והטעם מוצא חן בעינייך'
כל זמן שאתה מצליח לחסוך קצת והטעם מוצא חן בעינייך
27/07/2017 | 03:24
19
הכל טוב.
אל תצפה מנספרסו שיוזילו עבורך מחירים כי זה לא יקרה.
לצפיה ב-'תקלה במכונת סאקו מינוטו'
תקלה במכונת סאקו מינוטו
30/06/2017 | 17:25
5
92
שלום לכולם,
לאחרונה אני רואה שמצטבר קפה טחון בכמות גדולה מאד ! במגש העודפים וכן ליד יחידת החליטה (מצ"ב תמונה),
יש למישהו רעיון מה השתבש ואיך מתקנים ?
תודה רבה
לצפיה ב-'התקלה יכולה להיות קשורה בתחזוקה....'
התקלה יכולה להיות קשורה בתחזוקה....
01/07/2017 | 11:13
1
60
מציע לבדוק את הדבר הבא, להוציא את יחידת החליטה החוצה, לשטוף טאותה היטב במים חמים . לאחר מכן לקחת את שפופרת השימון שהגיעה עם המכונה  ולשמן את מסילות יחידת החליטה, והכי חשוב, את פין הדחיפה  שנמצא בחלק התחתון במרכז היחידה, להפשיל את אטם היחידה ולנקות היטב מתחתיו.
אם התופעה לא חולפת, רצוי להגיע למעבדה ולבקש להחליף את המיקרוסוויץ של פיקוד גלגל השינים המרכזי.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
02/07/2017 | 05:42
34
תודה רבה !
לצפיה ב-'אם המכונה בת כמה שנים...'
אם המכונה בת כמה שנים...
02/07/2017 | 10:25
2
68
הגיע כנראה זמנה להחלפת/שיפוץ יחידת החליטה (BREW GROUP).
אני החלפתי אצלי ב JURA לפני כמה חודשים והמכונה חזרה לתפקד כמו חדשה.
יחידה כזאת תעלה לך ב EBAY בין 50-70 דולאר (משופצת). באותה הזדמנות קנה קיט שיפוץ ליחידה (עלות של כ 10-15 דולאר) ושפץ את היחידה הישנה שלך. את תהליך השיפוץ ניתן למצוא ב YOU TUBE. לא מסובך כל כך לביצוע.
לצפיה ב-'אתה מטעה!!'
אתה מטעה!!
04/07/2017 | 23:12
1
58
יחידת חליטה של סאקו ושל יורקה בנויות שונה בתכלית, לרובלנעט החלפת אטמים, אין באמת צורך לשפץ יחידת חליטה של סאקו ובניגוד ליחידת חליטה של יורה, שאינה ניתנת לשליפה החוצה כלל.
לצפיה ב-'יחידת של יורה לא ניתנת לשליפה ?'
יחידת של יורה לא ניתנת לשליפה ?
06/07/2017 | 11:08
49
שלפתי את שלי בקלות די רבה.
מאחורי מיכל המים, פותחים את המכסה (שני ברגים), ואז עוד 3 ברגים שמחזיקים את יחידת החליטה ואז היחידה בחוץ.
לי זה לקח כ 3 דקות וזו היתה הפעם הראשונה שעשיתי את זה.
ביו-טיוב יש סרטונים שמסבירים שלב אחרי שלב.

בסאקו, אמנם, היחידה נשלפת ללא שום ברגים, אך גם אותה יש לנקות היטב מאבנית ולהחליף את האטמים.

לצפיה ב-'מישהו יודע מי בארץ מוכר כוסות של nuova point'
מישהו יודע מי בארץ מוכר כוסות של nuova point
23/06/2017 | 20:15
2
64
לצפיה ב-'לא מצאתי בארץ. בסוף הזמנתי מגרמניה.'
לא מצאתי בארץ. בסוף הזמנתי מגרמניה.
27/06/2017 | 23:57
1
28
לצפיה ב-'כעבור עשרה ימים הכוסות הגיעו'
כעבור עשרה ימים הכוסות הגיעו
12/07/2017 | 16:06
50
זאת אכן החרסינה הכי עבה וכבדה - מכל הכוסות שהיו לי. בדיוק מה שחיפשתי.
לצפיה ב-'מכונת GAGGIA NAVIGLIO'
מכונת GAGGIA NAVIGLIO
23/06/2017 | 11:32
1
42
שלום לכם
יש לי מכונת GAGGIA NAVIGLIO
חדשה. הכפתור של ON OFF כל הזמן מהבהב.
האם זה תקין?
תודה
מאיה
לצפיה ב-'עושה רושם ש-Power מהבהב = stand-by'
עושה רושם ש-Power מהבהב = stand-by
23/06/2017 | 13:41
30
שלום מאיה,

אין לי ניסיון עם Gaggia Naviglio, אבל לפי המדריך הזה (עמ' 40), כשכפתור ה-Power מהבהב זאת אומרת שהמכונה במצב Stand-by ורק צריך ללחוץ עליו כדי להדליק אותה. כדי לכבות אותה לחצי שוב על Power ונתקי את התקע מהשקע.

בהצלחה!
לצפיה ב-'מכונת קפה לה צ'ימבלי, דוד מתחמם'
מכונת קפה לה צ'ימבלי, דוד מתחמם
11/06/2017 | 18:54
2
52
הי, ברשותי מכונה לה צ'ימבלי m21 ,בת 3 שנים   המכונה עבדה מצויין.
היום עם הדלקתה, שעון הסקאלה הגיע במהירות לחלק האדום, ויצאו סילוני קיטור  למרות שברז הקיטור היה סגור  זה היה נשמע כמו פיצוצים.
מישהו יודע אולי מה הבעייה ? ואיך אפשר לפתור,? 

לצפיה ב-'פריקות לחץ משסתום בטחון מעידים בעיקר....'
פריקות לחץ משסתום בטחון מעידים בעיקר....
11/06/2017 | 20:56
1
73
1
על תקלה שקשורה בבקרת הלחץ, כלומראו שהפרסוסטט תקול, או שצינור המעבר בין הדוד לפרסוסטט , סתום, או שהיציאה מהדוד לכיוון הצינור הזה , סתום, אם מכונתך היא מהדור שהשתמשו בבקרה אלקטרונית של לחץ או טמפ' אז הפרוב או הכרטיס, בשני הדגמים אם יש קונטקטור שמעביר הספק חשמלי גבוה לגוף החימום נתפס ונדבק במצב סגור  ולכן אינו מפסיק מתח לגוף החימום ולכן אינו מפסיק לחמם עד כדי פריקת לחץ.
כך או כך אל תפעיל את המכונה במצב הזה, זה מסוכן! כבה אותה וקח את המכונה לטכנאי.
לצפיה ב-'תודה על התשובה הבנתי שאתה מתמצא בתיקון. '
תודה על התשובה הבנתי שאתה מתמצא בתיקון.
14/06/2017 | 18:08
47
האם ניתן להביא את המכונה אליך לתיקון ? אם כן שלח לי בבקשה אפילו מסר עם כתובת ונייד,מרואני אצור עימך קשר. בברכה. בובי
לצפיה ב-'מילוי יתר ספונטני של דוד'
מילוי יתר ספונטני של דוד
07/06/2017 | 19:44
9
56
שלום לכולם.
בשבוע האחרון התגלתה בעיה חדשה (לי) במכונת ה-HX שלי: לעיתים - קרה 3 פעמים בשבוע האחרון - המכונה מתחילה למלא מים בדוד, ולא מפסיקה עד שאני לא מכבה אותה. כשכיביתי, רוקנתי קצת ידנית, והדלקתי מחדש - הכל חוזר לעבוד כתיקונו.
היום פתחתי אותה, הוצאתי את פרוב רמת המים בדוד, וניקיתי את קצהו, שהיה מצופה משהוא שחור (ציפיתי לאבנית, אבל זה לא נראה לי ככה).
במהלך 10 השנים שיש לי את המכונה עשיתי את הנקיון הזה רק פעם אחת בעבר, כך שככל הנראה זאת הבעיה שהיתה.
העניין הוא שבינתיים אני מפחד להשאיר את המכונה ללא השגחה, כי אולי זאת לא הבעיה היחידה - אולי גם הבקר (של GICAR) כבר זקן מדי.
איך מאבחנים הלאה?
תודה מראש על התשובות.
לצפיה ב-'לצערי, מאז שניקיתי את הפרוב, זה קרה עוד פעם אחת'
לצערי, מאז שניקיתי את הפרוב, זה קרה עוד פעם אחת
11/06/2017 | 01:34
19
לצפיה ב-'עם השנים , קורים כמה דברים...'
עם השנים , קורים כמה דברים...
11/06/2017 | 09:43
7
55
חוטי החשמל עוברים התיישנות ואלו מתחילים לייצר התנגדות, בגלל לחות, שינוי במבנה גבישי של המתכת, קורוזיה וכו'...
הדבר השני שקורה הזונדה(פרוב) מתחיל לשנות את התנגדותו, הדוד משנה את התנגדותו ומתחיל לצבור משקעים וגם איכות ההולכה של ההארקה הולכת ופוחתת.
גם איכות התפקוד של הכרטיס ניהול  גובה המים, הולכת ופוחתת  עם השנים , מאותן הסיבות.
כיוון שניהול גובה המים קשור להולכה של הארקה, הייתי אומר לך לנסות לחבר חוט הארקה ישיר בין הדוד לבין חיבור ההארקה שבכרטיס הניהול, הייתי מחליף את הזונדה בחדשה ואת חוט החשמל שבינה לבין הכרטיס, אם אלו לא פטרו את התופעה, אתה יכול למסור את הכרטיס חלאלקטרונאי שמתמצא בכרטיסים הללו או לרכוש כרטיס חדש שכזה, רק  שאינם גנריים בהכרך...
באיזו מכונה מדובר?
לצפיה ב-'תודה אמיר, מדובר ב-Quick Mill Vetrano'
תודה אמיר, מדובר ב-Quick Mill Vetrano
11/06/2017 | 19:31
5
33
מצאתי בקר כמו שלי בקטלוג של תבור, וכמובן בכל מני אתרים בחו"ל (לא אצל אברהמי). השאלה היא האם יש דרך טובה לאבחן בקר תקול? כי קצת חבל לי להזמין בקר בכמה מאות שקלים אם הבעיה היא במקום אחר - מה גם שזה יאריך את "תקופת היובש" בבית
אגב, שמתי לב שבדרך כלל הבעיה קורת כשהמכונה מחוממת היטב כמה שעות טובות - אף פעם לא בשעה-שעתיים ראשונות לאחר הדלקתה (לפחות בינתיים זה לא קרה). אולי זה יגיד לך משהוא?
לצפיה ב-'נסה את ההצעות שהצעתי מקודם...'
נסה את ההצעות שהצעתי מקודם...
11/06/2017 | 20:50
4
40
בכל מקרה כל מה שיש בתבור תוכל למצוא גם אצל אברהמי ומה שחסרק תמיד ניתן להזמין רק להזהר לבוא לאברהמי לאחר שעשית שיעורי בית ואתה יודע בדיוק דגם של כרטיס

לצפיה ב-'אעדכן בהתפתחויות - אם וכאשר תהינה'
אעדכן בהתפתחויות - אם וכאשר תהינה
11/06/2017 | 22:44
13
לצפיה ב-'התפתחויות: פתחתי אתמול את המכונה, ועברתי עם מולטימטר על כל..'
התפתחויות: פתחתי אתמול את המכונה, ועברתי עם מולטימטר על כל..
12/06/2017 | 14:36
2
39
...קווי החשמל שלה. הכל בסדר: איפה שצריך להיות מוארק - מוארק, ואיפה שצריך להיות נתק - מנותק. בדקתי גם מגעים וחיבורים (תודה שי) - ללא ממצאים מיוחדים.
בדקתי את הבקר (סוג של בדיקה), וכאשר אני מנתק את החוט שלו מהפרוב, הוא מתחיל למלא, ואם אני סוגר את החוט בחזרה או סוגר הארקה ידנית למגע הבקר - הוא עוצר מיד.
בדקתי גם התנגדות בין הדוד לפרוב: נתק מוחלט כשהדוד לא מלא, וקרובה מאוד לאפס כשהדוד מלא, ובכל מקרה בסדרי גודל קטנה מה-300K - שזה הסף של הבקר.
מה שכן, מאתמול השארתי את המכונה עובדת פתוחה, ולא קרה המילוי הספונטני אפילו פעם אחת - מה שמחזק אותי בדעה שככל הנראה הלך הבקר: כשחם לו מדי במכונה הסגורה, האלקטרוניקה מתחילה לזייף.
נראה לי שאם זה יעבוד יום-יומיים פתוח ללא אירועים חריגים, ויחזור לתקלה כשאסגור את המכונה - זאת תהיה האינדיקציה הכי טובה של כרטיס בקר תקול.
לצפיה ב-'ובכן, לאחר 3 ימי עבודה ללא תקריות במצב פתוח, סגרתי את...'
ובכן, לאחר 3 ימי עבודה ללא תקריות במצב פתוח, סגרתי את...
16/06/2017 | 00:11
1
33
...המכונה, ותוך חצי שעה שוב קרה מילוי היתר.
עם התסמינים האלה, אני לא יכול לחשוב על משהוא אחר חוץ מהבקר. אחליף אותו בשבוע הבא ואדווח שוב.
לצפיה ב-'אתמול החלפתי את הבקר, ומאז הכל כשורה'
אתמול החלפתי את הבקר, ומאז הכל כשורה
18/06/2017 | 11:09
19
לצפיה ב-'התישנות רכיבים וחיבורים'
התישנות רכיבים וחיבורים
12/06/2017 | 12:39
33

רכיבים אטומים וחוטים עמידים בתנאים הללו, הבעיה בדרך כלל היא בחיבורים הלא מוגנים: ברגי הידוק של מגעים חשמליים, מחברים , פרובים, תרמוסטטים, תרמיסטורים , כולם מושפעים מתנאי סביבה לחים וחמים, שם נוצרת הקורוזיה היוצרת התנגדות חשמלית ותרמית. בקיצור, עבור על כל החיבורים, בדוק, נקה והדק.
לצפיה ב-'המלצה להחלפת מכונת קפה'
המלצה להחלפת מכונת קפה
30/05/2017 | 02:08
1
78
שלום לחברי הפורום
לפני כתשע שנים קנית (בסיוע יעוץ טוב של חברי הפורום) מכונת קפה רנצ'וליו סילביה שנתנה לנו לשביעות רצוננו הרבה כוסות קפוצ'ינו טובות. 
אנחנו רוצים להתחדש, אולי לעבור למכונה עם מחליף חום.
שותים בעיקר קפוצ'ינו כך שההקצפה חשובה.
האם ISOMAC יהלום מתאימה? יש המלצות אחרות?
התקציב כרגע עד 5000 שח (אלא אם נראה שזה לא מספיק לדרישות...)
הרבה תודה!

לצפיה ב-'לא מכיר את ה-diamantina, אבל לדעתי היא לא עם מחליף חום.'
לא מכיר את ה-diamantina, אבל לדעתי היא לא עם מחליף חום.
03/06/2017 | 01:07
53
ואם כך, לא תהיה באמת יותר טובה או נוחה לקפוצ'ינו מהסילביה שלכם.
היחידה שאני יכול להמליץ עליה עם HX ומחיר שביקשת היא אוסקר 2 של נובה סימונלי. היא אומנם שונה אסתטית (אישית אני לא אוהב את העיצוב), אבל היא מכונה מעולה עם HX אמיתי, ותהיה שדרוג רציני מסילביה.
לצפיה ב-'אוסקר 2 התייעצות'
אוסקר 2 התייעצות
13/05/2017 | 23:46
5
102
אשמח לשמוע את דעתכם בקשר לבעיות הבאות:
1. האספרסו הראשון שאני מכין יוצא לא טוב - השני הוא עם הרבה יותר קרמה וטעם טוב יותר.
2. כל פעם שאני ממלא את המיכל של  המים ומדליק את המכונה נדלקת לי התראה שחסר מים וצריך להוציא ולהכניס את המיכל כדי שהההתראה תעלם.

המכונה בת חצי שנה ומההתחלה שתי הבעיות היו.

תודה מראש,
יוס
לצפיה ב-'גש למעבדה. נשמע כמו בעיה במכונת קפה'
גש למעבדה. נשמע כמו בעיה במכונת קפה
15/05/2017 | 14:38
3
61
מכונת קפה בקטגוריה הזאת אמורה להוציא קפה טוב, מהספל הראשון 
הבעיה עם ההתראה, נשמע כמו בעיה בחיישן 

גש למעבדה, יפתרו לך את שתי הבעיות האלה. 

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
16/05/2017 | 14:36
17
לצפיה ב-'ואם הוא מוציא את הספל הראשון כשהמכונה אינה בלחץ עבודה כלל?!'
ואם הוא מוציא את הספל הראשון כשהמכונה אינה בלחץ עבודה כלל?!
25/05/2017 | 07:31
1
52
הוא תיאר פה הוצאת כוס ממכונה שאינה חמה מספיק ובגדול משתמע שאופן השימוש לא  הכי נכון....
לצפיה ב-'ואולי יש עוד סיבות. מניח שבמעבדה היו מסבירים לו את זה'
ואולי יש עוד סיבות. מניח שבמעבדה היו מסבירים לו את זה
31/05/2017 | 10:22
29
וטיפים אחרים איך להפיק את המירב מהמכונה 
לא כל אחד מומחה.

אגב במכונה המצו'קמקת שלי (Ascaso dream  בת 6-7 שנים) את הקרמה העשירה אני מקבל מהספל הראשון בלי לבצע את כל הפרוצדורה המקובלת של לחמם את הידית , להעביר מים לפני, וכ"ו.    ברור שהספל השני יצר אולי יותר טוב, אבל אין לי סבלנות לזה בבוקר ממהר לעבודה. 
לצפיה ב-'חיווי חוסר מים וטמפ מכונה....'
חיווי חוסר מים וטמפ מכונה....
25/05/2017 | 07:38
51
תן למעכונה להתחמם כראוי, השארר את כ ף החליטה מחוברת וריקה מקפה , אל ראש החליטה, בזמן התחממות המכונה, הכף חייבת להתחמם והחכונה חייבת הליך התחממות תקין להוצאת קפה. מומלץ להפעיל את המכונה עם כף מחוברת למכונה והזרמה של מים מים דרכה לפני החליטה הראשונה.
תופעת  חיווי חוסר מים , כבה את המכונה , מלא את המיכל והחזר אותו למקום ואז הדלק את המכונה.
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:28
8
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ