לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1178511,785 עוקבים אודות עסקים

פורום קפה

ברוכים הבאים לפורום קפה!הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.ליאור ינאי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קפה

ברוכים הבאים לפורום קפה!הפורום נוסד בנובמבר 2001 כמקום מפגש לחובבי ואוהבי קפה, על-ידי אילן די, אשר אותו החליף ערן כרמון בנובמבר 2002, כשאליו הצטרף רם איבגי, וביחד ניהלו ותרמו מנסיונם האישי ואהבתם לנושא.נושאים רבים קשורים לתרבות הקפה, ומטרת הפורום היא לעסוק ברובם אם לא בכולם. בפורום מספר רב של גולשים בעלי ידע ונסיון רב, אשר שמחים לתרום ולחלוק את ידיעותיהם עם הכלל.בעלי בתי קפה, יבואנים וכל העוסקים בתחום לפרנסתם מוזמנים אף הם להשתתף בפורום ולתרום מניסיונם. אולם, אין מקום לתכנים מסחריים בפורום. הודעות על מכירות וקניות יש לפרסם בלוחות הפורום בלבד. לא יורשו פרסומים באמצעות הפורום ואלה ימחקו. פרסומים על מבצעים לחברי הפורום ניתן לפרסם רק בתאום עם מנהל הפורום.החל מחודש מאי 2007 התחלתי לנהל את פורום קפה מתוך אהבה וזיקה לתחום, ושמתי לי למטרה להמשיך את הזרמת וחלוקת המידע בין המשתתפים ולהעשיר את תכניו של הפורום כמה שיותר.כולי תקווה לקיים מפגשי פורום רבים, על-מנת לשבור את המחסום הוירטואלי, אשר לא פעם מביא ל"היתקלויות" לא נעימות ומיותרות. אבקש מכל המשתתפים לשמור על תרבות שיחה ולזכור שמאחורי כל הודעה עומד מישהו שאוהב קפה, ומאחוריו עומד מישהו חשוב יותר: בן-אדם. הודעות בעלות אופי פוגע/זלזלני/מסית יימחקו ללא אזהרה מוקדמת.הפורום שייך לכולנו. גם לכם! כולם מוזמנים להשתתף בו.ליאור ינאי
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום קפה.
פורום קפה עוסק בתחביב הקפה, בקליית קפה, מכונות קפה  ותרבות קפה, חברי הפורום רואים בנספרסו/קפסולות כמוצר שאינו נכלל בתחביב ועל כן אין לנו תשובות לגבי מוצרי נספרסו/קפסולות ואיננו יכולים להמליץ או לתת תשובות על מוצרים אלו.
המשך >>

לצפיה ב-'מבקש המלצה לרכישת מכונה אוטומטית או חצי בסכום של עד 3000 ש"ח'
מבקש המלצה לרכישת מכונה אוטומטית או חצי בסכום של עד 3000 ש"ח
20/11/2018 | 10:58
1
2
אנחנו בעיקר שותים אספרסו.והקצפת חלב אינה חשובה
מקווה שיש מבצעים בשישי השחור שכן אני מתכוון לרכוש בחו"ל
MELITTA SOLO מצאה חן בעיני אבל הדגם הוא משנת 2013
האם זה משנה
תודה רבה
נעם
לצפיה ב-'מליטה סולו מכונה מעולה לטעמי'
מליטה סולו מכונה מעולה לטעמי
20/11/2018 | 11:07
כמובן ביחס לאוטומטית.
מוציאה אספרסו טוב והיא גם מאד קטנה על השיש (שוב, יחסית לאוטומטית).
אם אתם לא צריכים להקציף אז בכלל היא טובה, לא יש את זאת עם המקציף והיא לא מקציפה מדהים.
העניין הוא שבאמזון גרמניה אתה יכול למצוא מליטה סולו בתקציב שהוא בערך חצי מהתקציב שלך.
אם אתה מוכן להשקיע 3000, אולי אתה יכול למצוא משהו יותר טוב.
לצפיה ב-'כוס מים'
כוס מים
14/11/2018 | 06:05
1
24
הייתי נוהג לשתות קפה בוץ במסעדות ערביות בארץ ובבלקן, ליד הקפה תמיד היתה מוגשת כוס מים, פעם שאלתי את המלצר למה? והוא ענה שזה מנהג ישן להגיש כוס מים היות והקפה שידוע כמשתן ובארצותינו החמות רצוי להשלים את החסר בגוף בכוס מים לפחות. אני מאד מתפלא שהמידע הזה לא הופיע אצלכם. תודה.
לצפיה ב-'מים על יב הקפה'
מים על יב הקפה
14/11/2018 | 14:23
16
גם אנוכי אוהב מים עם הקפה קיבלתי המידע בעבר שנגינת מים לאחר הקפה מכלילה את טעמו וכך שלוק אחר שלוק להתכייף ביותר

לצפיה ב-'עגכ'
עגכ
01/11/2018 | 17:09
21
גכע
לצפיה ב-'קפה האוסברנדט באיזור השרון'
קפה האוסברנדט באיזור השרון
28/10/2018 | 08:45
3
45
שלום,
אנחנו מאוד אוהבים את הקפה של האוסברנדט. אנחנו גרים בשרון (תל מונד) וקונים את הקפה בכפר סבא. לאחרונה, החנות שבה אנחנו קונים (סאפורה) הפסיקה לשווק את המוצר. נשמח לקבל חלופות לרכישה באיזור השרון, אנחנו טוחנים את הקפה בעת הקניה.
תודה!
לצפיה ב-'למה לא להזמין באינטרנט?'
למה לא להזמין באינטרנט?
28/10/2018 | 12:34
44
גם חוסך נסיעה. 
לצפיה ב-'לא רחוק מתל מונד'
לא רחוק מתל מונד
30/10/2018 | 10:01
1
44
יש את אלישיב ושם נמצא הקולה מספר 1 בארץ 
יש אפשרות לאיסוף עצמי

לצפיה ב-'היתי אצלו כשהפעיל קולה שבנה בחצר של אבא שלו'
היתי אצלו כשהפעיל קולה שבנה בחצר של אבא שלו
03/11/2018 | 19:37
27
חומם בגז והתוף היה מונע עם מנוע כמו של מכונת כביסה.
עם סנסורי טמפרטורה ומחשב נייד בדק עקומות קליה שונות.
לקראת הגמר כשהעשן היה מקסימלי צריך היה לראות את גלעד שמחי והאושר על פניו.
אין אפס אצלו!

לצפיה ב-'המלצה למכונת קפה'
המלצה למכונת קפה
22/10/2018 | 11:15
62
מחירים סבירים
לצפיה ב-'בדיקת מכונת קפה'
בדיקת מכונת קפה
22/10/2018 | 11:08
52
בדיקת מכונת קפה
לצפיה ב-'נסיון'
נסיון
22/10/2018 | 08:55
36
ניסיון
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
22/10/2018 | 08:54
36
מכונה קפה
לצפיה ב-'מישהו מכיר גרופון לקספולות?'
מישהו מכיר גרופון לקספולות?
21/10/2018 | 17:01
17
לצפיה ב-'קפסולות קיץ של נספרסו'
קפסולות קיץ של נספרסו
21/10/2018 | 17:00
20
מישהו יודע אם עדיין משווקים אותן?
לצפיה ב-'קולה קפה- nesco 1010'
קולה קפה- nesco 1010
18/10/2018 | 15:58
3
52
רכשתי את הדגם הנ"ל מארה"ב לפני מספר חודשים. לאחר כ10 קליות, הקולה הפסיק לעבוד.
יש לציין שגוף החימום עדיין עובד, אך אין זרימה של אוויר או סיבוב של הבורג שמערבל את פולי הקפה.
בנוסף, אני משתמש בשנאי כדי שיעבוד במתח הישראלי.
למישהו יש רעיונות/ הצעות לתיקון?
תודה
לצפיה ב-'תביט בחוברת שקיבלת '
תביט בחוברת שקיבלת
20/10/2018 | 11:03
34
עמוד 13
Smoke is emitted but auger is NOT turning.
לצפיה ב-'קולה אמריקאי'
קולה אמריקאי
24/10/2018 | 00:59
1
22
נסה לבדוק שלמאוורר לא נגרם נזק סופני. מנוע המתוכנן ל 60 הרץ לא שורד הרבה זמן בתדר של 50 הרץ. מהירות הסבוב קטנה ב 16%, הזרם גדל ולבסוף המנוע נשרף.
לצפיה ב-'תאורטית אתה צודק'
תאורטית אתה צודק
03/11/2018 | 19:40
7
לצפיה ב-'קפסולות נספרסו'
קפסולות נספרסו
15/10/2018 | 14:51
1
42

חברים קפסולות של נספרסו במחיר זול
לצפיה ב-'לא שולחים לישראל'
לא שולחים לישראל
20/10/2018 | 12:25
18
וביננו זה לא קפה

לצפיה ב-'מקינטה BIALETTI BREAK וחלב'
מקינטה BIALETTI BREAK וחלב
12/10/2018 | 21:53
4
168
אם אני מכינה קפה במקינטה BIALETTI BREAK  -זאת מקינטה פשוטה ללא מנגנונים מיוחדים לחלב. אך אני בכל זאת רוצה לשים חלב לפני שאני שמה על הגז, זה משהו שאפשר לעשות? זה לא יקלקל את המקינטה? יש הבדל גדול בטעם הקפה אם משתמשים במקינטה כמו שיש לי או במקינטה שיש לה מנגנון מיוחד כמו MUKKA? 
לצפיה ב-'קיים פוטנציאל לבעיות'
קיים פוטנציאל לבעיות
13/10/2018 | 00:18
2
39
כמו חלב שרוף, כמו חלב שגולש ונשפך החוצה ובעיקר קפה דוחה ברמות.
יש לכם איזה מקום שממנו באים כל האנשים עם השאלות של פרס איג נובל? 
לצפיה ב-'לעוגי אל תהיה קצר רוח לשאלות שנראות לא במקום '
לעוגי אל תהיה קצר רוח לשאלות שנראות לא במקום
13/10/2018 | 14:54
1
39
אני רוצה לומר לך מנסיוני בן שמונים השנה שלפעמים (לא מעטות) יצא ה יציאה מוצלחת וחריגה משאלת או דעת שטות לכאורה. כמו למשל לאחרונה הפקת סודה סורים עם סירופ תפוחים בשילוב קפה מתערובות שונות. מענין??
אולי.
קפה בהנאה לכולם.

לצפיה ב-'יש ניסוי קולינרי'
יש ניסוי קולינרי
13/10/2018 | 16:17
41
ויש את חוקי הפיזיקה.
חלב שמתחמם מעל 80 מעלות נהרס כי יש בחלב חלבון שעובר דנטורציה.עוד 80 שנה של ניסיון לא ישנו את המציאות במקרה הזה. וזה עוד רחוק מהטמפרטורה הרצויה של חלב לקפה סתם כדי שיהיה טעים.  
לצפיה ב-'יש לי מקינטה של ביאלטי עם מקום לחלב'
יש לי מקינטה של ביאלטי עם מקום לחלב
03/11/2018 | 19:49
1
אבל היא ל-4 מנות, (כזו בצבע לבן וכתמי שחור כמו פרה).
די מסובך להכין. והטעם לא יצא לי טעים אף פעם. אני מעדיף אספרסו עם מעט חלב קר.

לא מכניסים שום דבר!! פרט למעט מאד מים וכמובן אבקת קפה טחונה, למקינטה.
מים במידה המדוייקת וקפה לא דחוס גם במידה המדוייקת. גם החום צריך לדייק ולהפסיק בזמן כשיש פריצת קפה.
ההסבר הוא שהמים עולים לתוך הקפה וממיסים את הקפה. הקפה קר והמים יותר מ-90 מעלות. הקפה מקרר את המים.
אם שמים חלב במקום מים הוא יבעבע בזמן הרתיחה, תשאר שארית של חלב ומה שישאר ישרף. מים שהתאדו לא נשאר כלום פרט למעט משקעי סידן ומגנזיום.

לצפיה ב-'החלפת חלק עליון של מקינטה חשמלית לחלק עליון של מקינטה בריקה'
החלפת חלק עליון של מקינטה חשמלית לחלק עליון של מקינטה בריקה
09/10/2018 | 12:29
4
31
אני משתמש כרגע במקינטה חשמלית של דלונגי, זה הדגם המדויק:

החלק העליון של המקינטה עשוי מפלסטיק ואני סקרן לנסות להחליפו בחלק עליון מאלומיניום, חשבתי להחליף לחלק העליון של הבריקה. 
השאלות שלי הן האם קודם כל הדבר בטיחותי מבחינת הלחצים של הבריקה? וכמובן איך אוכל לדעת איזה חלק יתאים אם בכלל (מבחינת ההברגה)? אסתפק כמובן גם בחלק עליון מתכת של מקינטה רגילה אם הבריקה זה סיכון, רק שאני לא בטוח איך אוכל להתאים את הגודל. כל הצעה או רעיון יתקבלו בברכה.
תודה מראש לעוזרים!
לצפיה ב-'איך בדיוק? המידות בכלל לא תואמות'
איך בדיוק? המידות בכלל לא תואמות
09/10/2018 | 23:27
2
18

גם לא הלחצים. מה שתקבל זה פשוט hot mess של קפה שנוזל מכל הצדדים, במקרה הטוב 

לצפיה ב-'מה לגבי ראש של מקינטה רגילה?'
מה לגבי ראש של מקינטה רגילה?
10/10/2018 | 00:14
1
17
תודה על התגובה.
אם לא בריטה, אז גם ראש של מקינטה רגילה יהיה עדיף על הראש פלסטיק של החשמלית. לדעתך לא אוכל למצוא ראש שיתאים במידות?
לצפיה ב-'אם לא בא לך על ראש פלסטיק'
אם לא בא לך על ראש פלסטיק
10/10/2018 | 10:27
23
אז תקנה או מקינטה רגילה, או מקינטה ביאלטי חשמלית .
החלק החשוב במקינטה זו ההברגה. אין הברגה נכונה אין קפה וכל מילימטר כן משנה. 
לצפיה ב-'עשיתי משהו דומה שהצליח'
עשיתי משהו דומה שהצליח
20/10/2018 | 10:51
11
לי יש מקינטה חשמלית של ביאלטי והחלפתי לו את הראש עם ראש בריקה ויצא מוצלח מאוד. העניין הוא שמדובר באתה חברה אותם חומרים גודל וכו'
בשעתו נאמר לי שיכול והחשמלי לא יעמוד בלחץ הקיטור של הבריקה - שטויות כבר שנים רבות עומד בהצלחה
לצפיה ב-'מכונת של נספרסו, חדשה לגמרי, לטיסמה פרו לא עובדת'
מכונת של נספרסו, חדשה לגמרי, לטיסמה פרו לא עובדת
08/10/2018 | 12:54
2
51
מכונת קפה חדשה מהאריזה של נספרסו - דגם לטיסמה פרו לא מוכנה להוציא מים משום מקום.  לטענת נספרסו מדובר בבועת אוויר שאם אני אעמוד ליד המכונה שעתיים ואנסה להפעיל אותה לבסוף הבועה תשתחרר.  ניסיתי חצי שעה והתייאשתי.
החברה אמרה שתשלח לי טכנאי תוך כמה ימים שיאסוף את המכונה וזמן התיקון הוא כשבועיים.  נשמע לכם הגיוני ??  היעלה על הדעת שמכונה חדשה מהאריזה פשוט לא עובדת,  שהחברה תטען  שהבעייה מוכרת - פשוט לא יעלה על הדעת.
תחשבו על כל מכשיר אחר שקניתם מוציאים מהאריזה והוא פשוט לא עובד.
בשנת 2018 זו התנהלות שמביישת את חברת נספרסו - תחושב קשה של זלזול בלקוח עיסקי (זו כבר מכונה מספר 6 שלי למעלה מ- 20 שנה כלקוח של מכונוצת קפה).
לצפיה ב-'אתה יכול לעמוד או לשבת ליד המכונה'
אתה יכול לעמוד או לשבת ליד המכונה
08/10/2018 | 13:12
36
קפה ראוי לשמו לעולם לא ייצא ממנה.
לצפיה ב-'נספרסו זו החברה מס' 1 בעולם שעובדת על אנשים בעינים'
נספרסו זו החברה מס' 1 בעולם שעובדת על אנשים בעינים
03/11/2018 | 19:58
37
מה שהיא מפיקה אינו אספרסו. כמות הקפה בקפסולה קטן מהתקן (נדמה לי צריך להיות 8 גרם). אז הם מוסיפים (אני מנחש) נס קפה כדי להגביר את הטעם.
הקפה מעולם לא טרי!
אספרסו נעשה מקפה קלוי טרי שטוחנים אותו סמוך להכנה.
פריירים לא מתים. פריירים מתחלפים.
לצפיה ב-'מה עדיף מכונת קפסולות או ידנית?'
מה עדיף מכונת קפסולות או ידנית?
07/10/2018 | 13:30
3
60
עד עכשיו שתיתי בעיקר טסטרסצ'ויס נמס.
מאוד אוהבת קפה הפוך טוב בבית קפה, אוהבת קפה חזק.
המכונה מיועדת בעיקר להכנת קפה הפוך כ4 כוסות ליום.
המחיר מהווה שיקול משמעותי.
אם אקנה מכונת קפסולות אני מתכננת לקנות קפסולות למילוי מסין ולמלא בקפה טחון.
לצפיה ב-'אין כמו'
אין כמו
07/10/2018 | 13:37
63
קפסולות למילוי מסין,בטוח שהחומרים המשתחררים במהלך הכנת ה"קפה" מהקפסולה יוסיפו לך הרבה בריאות.
לצפיה ב-'אם עד עכשיו שתית קפה נמס'
אם עד עכשיו שתית קפה נמס
07/10/2018 | 15:06
67
ו"קפה חזק" זו ההגדרה, יספיקו לך קפסולות ל"חוויה" . גם אל תשקיעי בזה יותר מידי כסף. דלונגי הם בסדר למטרה שלך
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות'
תודה רבה על התשובות
07/10/2018 | 19:15
30
לצפיה ב-'מכונת קפה דלונגי'
מכונת קפה דלונגי
07/10/2018 | 12:58
1
41
כולל מטחנת קפה.
אשמח לשמוע הערות\הארות\המלצות
תודה רבה
לצפיה ב-'נראה שילוב טוב במחיר סביר לגמרי. תתחדשי.'
נראה שילוב טוב במחיר סביר לגמרי. תתחדשי.
03/11/2018 | 20:02
7
ולא ללכת לכיוון קפסולות!

לצפיה ב-'כמה שאלות לגבי רכישת פולי קפה'
כמה שאלות לגבי רכישת פולי קפה
02/10/2018 | 04:28
11
329
שלום, קניתי מקינטה חשמלית חדשה יחד עם מטחנת קפה חשמלית (עם דסקיות) ואני מחפש פולי קפה ראויים :) .

חקרתי מעט על הנושא, אך יש לי כמה שאלות שלא הצלחתי למצוא להן תשובות:

1. שמתי לב שישנן שתי אפשרויות לקנות פולי קפה קלויים: לקנות שקיות מוכנות (מיובאות לרוב) של חברות גדולות כמו lavazza ו- Mauro, או לקנות קפה טרי שנקלה במקום. השאלה שלי היא מה עדיף לדעתכם? מה היתרונות והחסרונות של כל אפשרות? ואם אפשר לסמוך על איכות הקפה שנקלה בארץ לעומת איכות הקפה של חברות בסדר גודל כמו שציינתי.

2. אני מחפש חנות שבה אוכל לקנות קפה באריזות קטנות בשביל טעימות. משהו כמו 100-250 גרם, לא יותר. יש חיה כזאת? או שאוכל לקנות בקילו וחצי קילו בלבד?

3. יש בעיה כלשהיא עם הזמנת קפה מחו"ל? לרוב יוצא זול יותר, יש קאטצ'?

4. אשמח שמח להמלצות לקפה קלוי טוב לדעתכם. כל אחד טעמו כמובן, אבל אני אוסף המלצות. אני אוהב את הקפה שלי לא מר ולא חמוץ. שותה אספרסו והפוך.

תודה רבה לעונים!
לצפיה ב-'קפה טרי'
קפה טרי
02/10/2018 | 17:30
8
245

תתחדש. ע"פ הסכמה גורפת של כל אוהבי קפה איכותי, קפה קלוי טרי אורך חיי מדף שלו לפני הצריכה חייב להיות קטן מחודש, אצל המהדרין קטן משבועיים. ואל תשאל איך תאריכי תפוגה על אריזות קפה מיובא הן בין 12-18 חודש, איכותי אמרתי. למסחר חוקים משלו, גם פתרונות יצירתיים (שטיפה עם חנקן ואריזות ואקום)-אוהבי איכות לא קונים פתרונות מסחריים.
אם כך שכח מיבוא. חפש באזור מגוריך קולי קפה קטנים, אחראיים ואיכותיים, ודא תאריך קליה קרוב לתאריך מכירה ותתחיל להנות. או תתחיל לקלות לבד.
היכן אתה גר?

לצפיה ב-'אשמח להמלצות'
אשמח להמלצות
02/10/2018 | 18:14
7
58
תודה רבה על המענה!
אני גר באיזור המרכז, ליד פתח תקווה ויהוד. מוכן גם להגיע לתל אביב בשביל קפה איכותי. את האמת, אני קצת מזלזל באיכות הקלייה של קולים בארץ. נראה לי שאעשה נסיון עם כמה מיובאים וכמה טריים. אשמח להמלצות אם יש לך. מקריאה נטו, אני חושב שאעדיף תערובות ערביקה 100% dark roasted מברזיל/סומתרה. זה כיוון שאני מעדיף כמה שפחות חמיצות ומרירות, אבל כן רוצה טעם חזק עם ארומה חזקה. בכל אופן, פתוח לכל הצעה :) .
לצפיה ב-'בתור מישהו שהרגע קנה מקינטה חשמלית לראשונה, אתה לא חושב שקצת'
בתור מישהו שהרגע קנה מקינטה חשמלית לראשונה, אתה לא חושב שקצת
03/10/2018 | 10:17
57
יומרני מצדך לזלזל באיכות הקלייה בארץ?!
על סמך מה אתה אומר את זה?
לא שאכפת לי שתקנה קפה מחו"ל במחיר יקר יותר ותקבל קפה שנקלה לפני חצי שנה, אבל זה פשוט זלזול ופגיעה בענף שלם.
לידיעתך, תרבות הקפה בישראל היא מהמפותחות בעולם. תתחיל לקרוא ולהחכים קצת לפני שאתה מזלזל.
(רק להסיר ספק, לא נפגעתי אישית כי אני ממש לא עוסק בתחום, סתם לא אוהב זלזול ללא בסיס)
לצפיה ב-'הזלזול שלך אינו מבוסס ואף לא מוצדק!'
הזלזול שלך אינו מבוסס ואף לא מוצדק!
03/10/2018 | 12:23
50
בארץ יש מספר רב של קולי קפה מצוינים מכל הגדלים.
קפה, כידוע לכל, לא גדל באיטליה. גם הקולים האיטלקיים וגם הישראליים קונים אותו באותה הבורסה העולמית ומאותם המקורות. ההבדל הוא שמקולה איטלקי הקפה יגיע אליך חצי שנה אחרי הקלייה, ומקולה ישראלי - אחרי שבוע-שבועיים.
הבחירה היא כמובן שלך בלבד, אך מאחר ואיננו גרים באירופה, וזמני השילוח והייבוא משם מעכבים הגעת כל סחורה באופן ניכר, אני אישית בעד קלייה ישראלית במובהק.
לצפיה ב-'יש המלצות?'
יש המלצות?
03/10/2018 | 13:52
4
44
נראה לי שלא השתמשתי במילה הנכונה כאן, פשוט לא מצאתי מילה אחרת. אין לי כוונה לזלזל באף אחד בטח כאשר אין ביסוס לכך, ואני מודה, אני לא מבין בזה כלום ואין לי שום ניסיון. הכוונה שלי הייתה שביחס לשמות עולמיים גדולים כמו lavazza, mauro ועוד, אינטואיטיבית קשה לי לסמוך על בתי קלייה ישראליים. לא הייתי חד משמעי ולא ידעתי מה עדיף ולכן שאלתי כאן. מה שאמרתי על בתי קלייה ישראליים היה בסך הכל מחשבה שלי שלקחתי כשיקול האם להזמין מחו"ל או לקנות בארץ.

בכל אופן, אני חושב שאקנה בארץ לאחר המלצותיכם. יש לכם המלצות על בתי קלייה או תערובות מסויימות שכדאי לנסות? מה דעתכם על הקפה של ארקפה ואילנס? המליצו לי עליהם וחשבתי להתחיל איתם. אני מעוניין לקנות 5-6 תערובות לטעימות.
לצפיה ב-'באזור פ"ת הייתי ממליץ לקנות מקפה רות או מאמיגו-פ"ת.'
באזור פ"ת הייתי ממליץ לקנות מקפה רות או מאמיגו-פ"ת.
03/10/2018 | 15:25
51
את הקפה שארקפה קולים אני לא מכיר, ומאילנ'ס הפסקתי לקנות כשנה אחרי שאילן מכר אותו.
לגבי הסוגים - זה עניין אישי מאוד. לשניהם יש די הרבה. תרכיב לך בפעם הראשונה הרכב טעימות, ואז תדע מה לטעמך.
לצפיה ב-'יהודה בדיחי'
יהודה בדיחי
04/10/2018 | 00:14
52
אני קונה אצלו שנים רבות
לצפיה ב-'תודה רבה חברים!'
תודה רבה חברים!
04/10/2018 | 00:35
1
46
אנסה את אלה בתור התחלה בחבילות של 100 גרם:
קפה רות
אילנס
ארקפה
אמיגו
קפה בוטיק
לצפיה ב-'קפה טרי'
קפה טרי
04/10/2018 | 19:27
44
קפה רות מפ"ת (הסדנה 4) הוא בית קליה גדול מאוד, פחות מ 1 ק"ג בדרך כלל לא מוכרים.
באמיגו פ"ת,  ז'בוטינסקי 100  יש צוות מקצועי שינחה אותך בכיוון.
אילנ'ס וארקפה הם רשתות שיש להם בתי קליה , המחירים שלהם לא מוצדקים.
תנסה גם "קילימנג'רו", קולה בוטיק חדש יחסית https://www.kilimancoffee.com/he
תתחיל בקטנה, אחד אחד, תנסה לשתות ולהכין (גם בהכנה נכונה יש הרבה מה ללמוד, משחקים העובי טחינה וכו') חרוש את יוטיוב...
ורק מבתי קליה ישראלים.
לצפיה ב-'קליה בטעם פרטי המלצה'
קליה בטעם פרטי המלצה
04/10/2018 | 04:39
1
57
תתקשר עם שמחי מקלחת נגרו, הוא אומן קפה וחוקר . הוא בטח יזמין אותך לסידרת טעימות כדי שתוכל לאבחן השבים והתערובת שהכי   לטעמך. ההבא עימך דוגמה מהמים שאתה משתמש , זה חשוב ומשנה מאוד , בכלי זכוכית סגור כדי שיבחנו גם הגזים שבמים שלך. הוא עורך מבחני טעימות בעמישישי   
להנאה מרובה לך 
לצפיה ב-'לשאלתך. מיהו שמחי הקולה מקליית נגרו'
לשאלתך. מיהו שמחי הקולה מקליית נגרו
05/10/2018 | 13:24
56
שמחי היה בריסיה שהתעמק בהבנת תופעות והשפעת זני ואופני ההכנה על התנהלות והתנהגות המין האנושי.
מתוך התעסקות זו הפך חוקר זני קפה ואומני הקניה והבריסטיות ואז נוצר חוג של איסטניסיי קפה שהתפתח והתמחה בו. מכאן נוצר הצורך בקליות קפה המתאימות לזני הקפה המשתנים מעונה לעונה ומקומות הגידול והטיפול.
העניו הפך לבית קליה מיניאטורי שגדל  עם תרבות הקפה המתפתחת. תחפש את הדרך אליו דרך האתר של נגרו. אתה יכול גם אצל רחל המבורגר מפורטופינו ואצל אחיה רם שהוא יצרן מכונות קליה ידוע ומפורסם בעולם.

לצפיה ב-'קפה wiener melange'
קפה wiener melange
30/09/2018 | 10:11
39
זה עתה חזרתי מוינה ושם למדתי על קיומו של קפה כזה.
נהניתי.
ניסיתי לראות ביוטיוב איך מכינים קפה מלאנג' והזדעזעתי כשראיתי שמשתמשים בחלמון של ביצה טריה ?
האומנם ?
אשמח לקישור להכנת קפה כזה בלי ביצים ....
לצפיה ב-'התיעצות בנוגע למכונת אספרסו ידנית'
התיעצות בנוגע למכונת אספרסו ידנית
29/09/2018 | 19:49
4
108
היי,
אני מחפש מכונת אספרסו ידנית, כיום אני משתמש בנספרסו בעיקר בגלל נוחות ונקיון אבל בא לי את הדבר האמיתי.
הסתכלתי קצת ביוטיוב ובאתרים אחרים וראיתי כמה אופציות שאהבתי.
1. Rancilio Silvia
2.  ECM Casa V
3. nuova simonelli oscar
המכונה תשמש ב 90% מהזמן לאספרסו, חשוב לי שהיא תהיה אמינה ככל האפשר, פשוטה לתפעול וניקוי וכמובן שתוציא קפה טוב, אני מתכנן לקנות מכונה יד 2 שיהיה לי את האופציה גם להכניס טוחן מתאים וגם כדי לראות שזה באמת מתאים לי.

תודה
לצפיה ב-'בין סילביה לאוסקר - חד משמעית אוסקר (אם הבדל המחיר לא פקטור)'
בין סילביה לאוסקר - חד משמעית אוסקר (אם הבדל המחיר לא פקטור)
03/10/2018 | 12:32
3
43
ECM היא חברה טובה, אך את המכונה הספציפית הזאת אינני מכיר. מה שכן, האוסקר ככל הנראה טובה אף ממנה - לפחות באותם 10% מקרים בהם תשתה קפוצ'ינו.
בין אוסקר המקורית לאוסקר 2 ההבדל בעיקר קוסמטי, כך שאם המראה אינו חשוב, לך על הזולה שתמצא.
מטחנה טובה היא יותר חשובה מהמכונה. ללכת על יד 2 בשביל לפנות תקציב למטחנה זאת החלטה נבונה מאוד!
לצפיה ב-'השווה בין מכונות קפה'
השווה בין מכונות קפה
04/10/2018 | 20:30
27
ראו ביוטיוב השווה בין  המכונות, ecm casa v vs rancilio silvia
לצפיה ב-'מכל הסרטונים שאני רואה ב youtube דווקא ממש מתלהבים מהסלביה'
מכל הסרטונים שאני רואה ב youtube דווקא ממש מתלהבים מהסלביה
04/10/2018 | 22:48
1
21
במיוחד אם זה משולב עם הרוקי, במה לדעתך יותר טובה האוסקר.?

תודה
לצפיה ב-'הסילביה מצוינת בקטגוריה שלה, אבל האוסקר נמצאת בליגה מעל.'
הסילביה מצוינת בקטגוריה שלה, אבל האוסקר נמצאת בליגה מעל.
05/10/2018 | 04:22
30
אוסקר היא מכונת מחליף חום אמיתית, כך שאי אפשר בכלל להשוות ביניהן. גם המחיר אגב ממש לא אותו הדבר. בחו"ל המחיר הוא כמעט כפול. בארץ מוכרים את הסילביה במחיר גבוה, וההפרש קטן יותר. לכן אמרתי שאם המחיר לא משנה לך, לך על האוסקר.
באספרסו תרגיש בהבדל קצת פחות (אבל בהחלט תרגיש), אבל בקפוצ'ינו זה באמת ליגה אחרת.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ