לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום די לכפייה פסיכיאטרית

ברוכים הבאים לכל הגולשים , במדינת ישראל , על כל בעיות הבטחון שלה , זכויות האדם נדחקות לצד . וכאשר זכויות האדם `מככבות` על סדר היום הציבורי , מדובר בדרך כלל במאבק בכפיה דתית, זכויות נשים , הומוסקסואלים ולסביות , או מובטלים. מטריה אחת נדחקת לצד. אאמר את זה כך : אשפוז פסיכיאטרי כפוי ה י נ ו הצורה ה ב ו ט ה ביותר של הפרת זכויות אדם במדינות ``דמוקרטיות`` ו``נאורות``. מרבית האנשים המחשיבים את עצמם `נאורים` במדינינו, מתנגדים למשל , לכפיה דתית. אולם חשבו נא על כפיה פסיכיאטרית : צר לי אך כפיה דתית אינה מגיעה ל`קרסוליים` של כפיה פסיכיאטרית. בעוד הדתיים ``נכנסים לצלחת`` הפסיכיאטרים נ כ נ ס י ם לוריד . בהינף הגדרתו השרירותית לעיתים של אדם כ``חולה נפש`` הוא מוקע מכל הזכויות אשר חלות על `אדם` במדינה דמוקרטית : הזכות לחירות, הזכות לכבוד, הזכות לריבונות הגוף. בעוד שליגאל עמיר, ג`ון איוון דמיניוק ( רוצח נאצי ) או לבני סלע ( אנס סדרתי ) ישנה את הזכות ל ע מ ו ד לדין - זכות זו - ז כ ו ת ב ס י ס י ת במדינה דמוקרטית - נמנעת מאדם שמוגדר כ``חולה נפש``- די בכך שקרוביו ירימו טלפון לפסיכיאטר המחוזי כדי שהוא ימצא את עצמו כלוא , מבלי לדעת לכמה זמן , במה הוא ``מואשם``, מהן הראיות שבגינן נכלא, ומבלי שתהיה לו הזכות על גופו. בשנת 1979 עתרו אסירים השפוטים על רצח ועבירות סמים קשות לבג``ץ- בגין חוקן שנעשה בגופן לצורך מציאת סמים , שלא כדין לדעתם . בית המשפט קיבל את דעתם - ויש לנו כיום את ``בג``ץ קטלן נגד שירות בתי הסוהר``- יסוד משפטי מוסד לזכויות האדם . זכות האסיר לכבוד וזכותו על גופו. אך בעוד להרצל אביטן וחבריו ( העותרים) המורשעים על עבירות סמים כבדות ישנה את הזכות שלא יפלשו לגופם בניגוד לרצונם- לאנשים הכלואים במתקני כליאה פסיכיאטרים , ש ל א ב צ ע ו ש-ו-ם עבירות , אין את הזכות הזאת . המיתוס ``חולה נפש מסוכן לציבור`` הינו מיתוס שטופח על ידי הממסד הפסיכיאטרי כדי להצדיק את הפרת הזכויות הבוטה שנעשית באוכלוסיה חסרת ישע . אני מדגישה - חסרת ישע. המסוכנות , דעו לכם , מיוחסת לקבוצה חלשה וחסרת זכויות . אתם ואדי זוכרים את שיעורי ההיסטוריה : ``זקני ציון המאיימים להשתלט על העולם``- ``היהדות העולמית הזוממת להשתלט על העולם ולהרעיל את הגזע הארי``- לחלש ( למשל היהודי במרכז אירופה בתחילת המאה שעברה) מיוחסת מסוכנות . זאת הסיבה אגב, ששרפו מכשפות בימי הביניים. החלש ( האישה ) הוא ``המסוכן`` ( מכשפה). אתם מוזמנים , בפורום זה , להביע דיעות בכל הנוגע לזכויות אדם בקונטקסט של כפיה פסיכיאטרית ובכלל. אתם מוזמנים לדון כאן בפילוסופיה של פוקו , בפסקי דין , ביוזמות חקיקה , בזכויות סוציאליות , בקשר לפמיניזם ולגאווה ( הפסיכיאטרים תיגו בעבר את ההומוסקסואלים כ``חולי נפש`` ). אתם מוזמנים לשתף כאן בחוויות אישיות - באם נפגעתם מאשפוז כפוי- באם הנכם רוצים לדעת לאיזה גוף לפנות . אם אתם רוצים לדעת את הזכויות שלכם בחוק. מכיוון שאנשים מסוימים ישתפו אותנו כאן בחוויות אישיות בשם בדוי- חל א י ס ו ר ח מ ו ר ביותר לעשות אאוטינג - הן בפורום והן מחוצה לו . קרי - אדם שכתב בשם בדוי וחפץ להשאר כך - אין לחשוף את שמו - לא בפורום ו ל א מחוצה לו . אני מאחלת לכם גלישה נעימה, דיון פורה ומאתגר , ובעיקר - א נ ח נ ו י כ ו ל י ם ל ש נ ו ת .ניתן לפנות אלי בדואל hunky_dory@walla.co.ilגלישה נעימה (-:ענבל

אודות הפורום די לכפייה פסיכיאטרית

ברוכים הבאים לכל הגולשים , במדינת ישראל , על כל בעיות הבטחון שלה , זכויות האדם נדחקות לצד . וכאשר זכויות האדם `מככבות` על סדר היום הציבורי , מדובר בדרך כלל במאבק בכפיה דתית, זכויות נשים , הומוסקסואלים ולסביות , או מובטלים. מטריה אחת נדחקת לצד. אאמר את זה כך : אשפוז פסיכיאטרי כפוי ה י נ ו הצורה ה ב ו ט ה ביותר של הפרת זכויות אדם במדינות ``דמוקרטיות`` ו``נאורות``. מרבית האנשים המחשיבים את עצמם `נאורים` במדינינו, מתנגדים למשל , לכפיה דתית. אולם חשבו נא על כפיה פסיכיאטרית : צר לי אך כפיה דתית אינה מגיעה ל`קרסוליים` של כפיה פסיכיאטרית. בעוד הדתיים ``נכנסים לצלחת`` הפסיכיאטרים נ כ נ ס י ם לוריד . בהינף הגדרתו השרירותית לעיתים של אדם כ``חולה נפש`` הוא מוקע מכל הזכויות אשר חלות על `אדם` במדינה דמוקרטית : הזכות לחירות, הזכות לכבוד, הזכות לריבונות הגוף. בעוד שליגאל עמיר, ג`ון איוון דמיניוק ( רוצח נאצי ) או לבני סלע ( אנס סדרתי ) ישנה את הזכות ל ע מ ו ד לדין - זכות זו - ז כ ו ת ב ס י ס י ת במדינה דמוקרטית - נמנעת מאדם שמוגדר כ``חולה נפש``- די בכך שקרוביו ירימו טלפון לפסיכיאטר המחוזי כדי שהוא ימצא את עצמו כלוא , מבלי לדעת לכמה זמן , במה הוא ``מואשם``, מהן הראיות שבגינן נכלא, ומבלי שתהיה לו הזכות על גופו. בשנת 1979 עתרו אסירים השפוטים על רצח ועבירות סמים קשות לבג``ץ- בגין חוקן שנעשה בגופן לצורך מציאת סמים , שלא כדין לדעתם . בית המשפט קיבל את דעתם - ויש לנו כיום את ``בג``ץ קטלן נגד שירות בתי הסוהר``- יסוד משפטי מוסד לזכויות האדם . זכות האסיר לכבוד וזכותו על גופו. אך בעוד להרצל אביטן וחבריו ( העותרים) המורשעים על עבירות סמים כבדות ישנה את הזכות שלא יפלשו לגופם בניגוד לרצונם- לאנשים הכלואים במתקני כליאה פסיכיאטרים , ש ל א ב צ ע ו ש-ו-ם עבירות , אין את הזכות הזאת . המיתוס ``חולה נפש מסוכן לציבור`` הינו מיתוס שטופח על ידי הממסד הפסיכיאטרי כדי להצדיק את הפרת הזכויות הבוטה שנעשית באוכלוסיה חסרת ישע . אני מדגישה - חסרת ישע. המסוכנות , דעו לכם , מיוחסת לקבוצה חלשה וחסרת זכויות . אתם ואדי זוכרים את שיעורי ההיסטוריה : ``זקני ציון המאיימים להשתלט על העולם``- ``היהדות העולמית הזוממת להשתלט על העולם ולהרעיל את הגזע הארי``- לחלש ( למשל היהודי במרכז אירופה בתחילת המאה שעברה) מיוחסת מסוכנות . זאת הסיבה אגב, ששרפו מכשפות בימי הביניים. החלש ( האישה ) הוא ``המסוכן`` ( מכשפה). אתם מוזמנים , בפורום זה , להביע דיעות בכל הנוגע לזכויות אדם בקונטקסט של כפיה פסיכיאטרית ובכלל. אתם מוזמנים לדון כאן בפילוסופיה של פוקו , בפסקי דין , ביוזמות חקיקה , בזכויות סוציאליות , בקשר לפמיניזם ולגאווה ( הפסיכיאטרים תיגו בעבר את ההומוסקסואלים כ``חולי נפש`` ). אתם מוזמנים לשתף כאן בחוויות אישיות - באם נפגעתם מאשפוז כפוי- באם הנכם רוצים לדעת לאיזה גוף לפנות . אם אתם רוצים לדעת את הזכויות שלכם בחוק. מכיוון שאנשים מסוימים ישתפו אותנו כאן בחוויות אישיות בשם בדוי- חל א י ס ו ר ח מ ו ר ביותר לעשות אאוטינג - הן בפורום והן מחוצה לו . קרי - אדם שכתב בשם בדוי וחפץ להשאר כך - אין לחשוף את שמו - לא בפורום ו ל א מחוצה לו . אני מאחלת לכם גלישה נעימה, דיון פורה ומאתגר , ובעיקר - א נ ח נ ו י כ ו ל י ם ל ש נ ו ת .ניתן לפנות אלי בדואל hunky_dory@walla.co.ilגלישה נעימה (-:ענבל
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרת הפורום היא שמירה על זכויות האדם באשר הן. (אין לו קשר לסיינטולוגיה)
אפשר למגר את הכפיה הפסיכיאטרית - הכנסו וקראו
המשך >>

לצפיה ב-'גמילה מקלופיקסול דפו'
גמילה מקלופיקסול דפו
04/05/2012 | 18:38
320
לאחר שחרורי מצה"ל1996 חליתי במחלת סכיזופרניה בנוסף שימוש מסמים טופלתי בכל סוגי התרופות סמאפ,איטומין,זיפרקסיה,אסיוול, קלונקס,ציפרלקס,קלופיקסול דפו,ועוד,התפתח אצלי טרדיב דיסקנזיה ,כיום אני גרוש ואב ל2 ילדים ,כל רצוני להיגמל מהסמים הללו לא רוצה יותר תרופות אני מוכשר ויש לי כוח ואמונה השאלה שלי כמה זמן לוקח לגוף להיתנקות והאם אני מחויב לקחת טיפול ללא רצוני.?
לצפיה ב-' הודעת פרידה '
הודעת פרידה
20/03/2010 | 21:55
15
507
לחברי הפורום שלום,

לאחר שנים של ניהול הפורום אני עוזבת את ניהולו. הדבר נובע ממחסור אקוטי בזמן ממנו אני סובלת לאחרונה, ומהעדפתי שלי לדון בנושא החשוב של הפורום בפורמטים אחרים, כגון כתיבת בלוג וכדומה, ולא בפורמט הזה שיש בו אלמנט מאד שיטורי בעיני. לא פעם היו סכסוכים בפורום, ומצאתי את עצמי כמעין 'שוטרת', סוג של תפקיד שהוא מאד זר לרוחי. לא פעם השתלטה על הפורום גישה שזרה לרוחי של 'שפיכת התינוק עם המים', קרי התנגדות לכל טיפול פסיכיאטרי באשר הוא במקום התנגדות לכפייה עצמה. וזה חבל. אולם כפיית דעתי על אחרים זרה מאד לרוחי ואפשרתי לשיח פה לקחת את עצמו לכיוונים שלו, גם כשהשיח התרחק מן ה'אני מאמין' שלי, שכן שיטור והכתבה של השיח אינם מאופיי.

אני רוצה להודות בהזדמנות זו למנהלי האשכול השונים והמתחלפים  (כתפוזים לפי העונות ) בתפוז. אמנם התחלופה בתפוז רבה היא, אך המנא"שים, כל אחד בתורו, היו קשובים לצרכי הפורום ואוהדים את ה'אני מאמין' שלו (אני מקווה , בכ"ז, זאת התחושה שקיבלתי).

אני רוצה להודות לחברי הפורום על הגילוי, השיתוף והחשיפה. עדויותיכם אודות ההתעללות במוסדות פסיכיאטרים, אודות היד הקלה על ההדק, אודות הקלות שבה ניתן לכלוא במדינת ישראל של שנות ה 2000 אדם מאחורי סורג ובריח, אודות הקלות שבה ניתן להדביק לאדם אבחון. הסיפורים שהעלתם פה, הדיווחים, העדויות, היוו חלקים בפאזל שלם המאפשר לראות את התמונה כולה ממעוף הציפור ולהבין כי הדיכוי אינו מקרה פרטי של כל אחד ואחד, אלא מקרה פוליטי של שיטה אשר מנסה למלא את המוסדות הפסיכיאטרים בפציינטים. אם זה נשמע כמו תיאורית קונספירציה, אז לא. מסתבר שמחקר שערך היועץ המשפטי של משרד הבריאות הגיע למסקנה דומה ולפיה - במדינת ישראל כאשר רוצים לאשפז אדם, ההנמקה לכך כבר תמצא יש מאיין.

הפסיכיאטרים מאד אוהבים לכתוב מאמרים לכתבי עת כגון 'משפט ורפואה' וכו', כי הרי ידוע שכל המרבה לכתוב מאמרים, הרי זה משובח לקידומו. במאמריהם נכתב השקר הקבוע, על ה"חולה", "חסר התובנה" ל"מצבו" שמגיע למחלקה שלהם, כשהוא "במצב פסיכוטי", ועצם ה"אשפוז" במחלקה הוביל אותו ל"ריפוי", ולהכרה ב"מצבו". המאמרים מהסוג הזה לא שווים הרבה, מעבר לנייר שעליו נכתבו, וגם זה ספק כי הנייר של כתבי העת של 'רפואה ומשפט' הוא נייר כרומו יוקרתי. העדויות שלכם לאורך שנות הפורום, מעידות אחרת - במהלך אשפוז פסיכיאטרי כפוי מופעלים כלפי אדם אמצעי לחץ ואלימות אשר גורמים לו לאמר - ממש כמו שבוי בשבי - כל מה שהשובים רוצים שיאמר, העיקר, להשתחרר מהשבי. כשאדם מצוי בעיצומו של אשפוז כפוי הוא לא "מודה" ב"מחלה" - הוא פשוט אומר לצוות את מה שהאחרון רוצה לשמוע בכדי לקצר את תקופת העונש, וזאת מתוך ידיעה שהצוות האידיוט מתגמל אנשים על צייתנות ועל אמירת הן. בפורום הזה נחשפה האמת, ונחשף הנרטיב של הקורבנות. המעוולים והפוגעים יכולים להמשיך לספר את הסיפור מן הצד שלהם, בכתבי העת שלהם, ולהמשיך לצבור נקודות זכות במועדון הקידום האקדמי, אבל האמת היא אחרת, והאמת המושתקת הזו עולה פה.

שמחתי על הזכות הגדולה להיות עדה לכל העדויות אודות הרמיסות הקשות של רוח האדם וכבודו במוסדות פסיכיאטרים, ועל הזכות לאפשר פה במה לנרטיב של הקורבנות לעלות מעל פני השטח. זהו נרטיב שמושתק בכל מקום אחר. הוא לא נלמד באוניברסיטאות, שם שולטת ההגמוניה הרפואית (בפקולטות לרפואה ובפקולטאות למדעי החברה), הוא נרמס ברגל גסה בשיח הפסיכיאטרי, אשר רואה את הקורבן של הכפייה הפסיכיאטרי כילד קטן אשר צריך ללמדו לציית באמצעות מלמד בקר, לא פחות. השיח הפסיכיאטרי כפי שהוא משתקף בכתבי העת הרפואיים, הוא שיח שטחי ורדוד אשר מצייר את האמת מנקודת מבטו של התוקף, האלים והפוגע, זה שמאלץ את הקורבן להכנע לטיפול הפסיכיאטרי ומדווח בששון של אנס סדרתי על "הסכמה" ועל "תובנה למצב" כאשר הסכמתו של הקורבן שווה להסכמתה של נאנסת להיאנס.

הפורום הזה הצליח להעלות מעל לפני השטח אמת שמודרת, מושתקת, מודחקת ונרמסת, לא רק משום שהשיח הפסיכיאטרי השטחי והרדוד מצייר "אמת" חד מימדי על "חולה" ש"ראה את האור" (בזכותם כמובן, לעצמם הם משיירנים את תפקיד המושיע) - הקורבנות שותקים מפאת הבושה, מפאת אי הרצון לשחזר אירוע טראומטי, ומפאת הגישה העוינת של החברה אשר מאשימה את הקורבנות. קראתי בכתב עת פמיניסטי לפני כמה שנים כי 'אונס הוא העבירה היחידה שבה הקורבן נתפס כאשם'. כבר לא. כפייה פסיכיאטרית היא העבירה היחידה שבה הקורבן נתפס כזה שיש בו דופי וכזה שיש להטיל בו קלון. משאושפז אדם בכפייה, דבק או אות קיין של משוגע, ואף אחד אינו מעלה בדעתו לבדוק את מערכת הכשלים המערכתיים וכיצד לכל הרוחות במדינת חוק ניתן לשלול חירותו של אדם בלא משפט.

על כן אני מצדיעה לכל אחד מכם על האומץ להעלות מעל גבי במה זו את הסיפורים, את הנרטיב שנרמס, הודר, הושתק ונדחק. יחד סיפורים אלו יצרו פסיפס אלטרנטיבי וקראו תיגר על ה"אמת" הנלמדת בפקולטאות לרפואה, למדעי החברה, וגם, באופן חלקי, למשפטים. יחד הסיפורים האלו קוראים תיגר על האמת של ה'מוסד פסיכיאטרי לדוגמא' שמנסים לשווק הפסיכיאטרים בכנסים שהם משתתפים בהם, על חשבון חברת התרופות כמובן.

אני רוצה להתנצל כלפי כל מי שלא השבתי לו או התייחסתי לדבריו במלוא תשומת הלב הראויה. בשנים האחרונות נשחקתי יותר ויותר מעומס כה רב שנפל בחלקי, ולא היה באפשרותי להקדיש את תשומת הלב הראויה לדברים החשובים מכל שחלקכם העלתם כאן.

אני רוצה להודות לכם על דבר נוסף - אני עומדת בפני התמחות ובחינות לשכה. כידוע, התמחות היא סוג של עבדות מודרנית בה אתה מסונג'ר, ומסונג'ר, ומסונג'ר, בשכר מינימום במקרה הטוב, עם תנאים סוציאלים מלאים אם יש לך מזל, ועם שעות נוספות לרוב, אם יש או אין לך כדורי מרץ או מה שאנשים אמורים לקחת בכדי לעמוד במיעוט שעות שינה . אני עומדת בפני בחינות לשכה אידיוטיות לחלוטין שבהן אני מתבקשת לא חלילה, לגלות חשיבה יוצרת משפטית, אלא לשנן חוקים שניתן להעלותם מתוך מאגרי המידע בשניה, אבל כנראה מישהו שם החליט להפעיל אמצעי סינון לבעלי העצבים החזקים והסבלנות (ולאו דווקא לבעלי החשיבה המשפטית היוצרת, או המעוף המשפטי וכו').

אם יש סיבה שאני עומדת לעמוד בויה דלה רוזה הזו זה בעיקר אודות לידיעה שאני רוצה לייצג בבוא היום קורבנות של כפייה פסיכיאטרית, והסיפורים שהובאו פה מהווים עבורי זריקת מרץ ומוטיבציה לעבור את המסלול הזה, שהוא לא קל. הידיעה שדברים איומים כפי שתוארו פה ממשיכים להתרחש, ואני רוצה להיות שם כעורכת דין כדי לא לעמוד מנגד למראה העוולות המתרחשות, תאפשר לי, כפי הנראה, לעבור מסלול שאיני מוצאת בו הגיון רב.

במשך חודשים ארוכים ניסיתי בעזרת מנהלי תפוז למצוא מנהל/ת חלופית לפורום, אולם לשווא. חלקם התחרטו ברגע האחרון, חלקם נמצאו לא מתאימים על ידי תפוז, וחלקם רצו לנהל ו נמצאו מתאימים על ידי תפוז אך רצו לעשות זאת איתי או עם אדם נוסף. לאחר שחלף זמן רב מבלי שנמצא אדם לנהל את הפורום, וכאשר אני כבר איני יכולה לנהלו מפאת העומס שלי, הוחלט בתפוז להקפיא את הפורום למספר חודשים.

הבמה לא נגדעה - בניגוד לימים עברו, שבהם רק הפורומים שלטו בכיפה, כיום האפשרות של כל גולש לפתוח בלוג או קומונה יוצרת אינספור אפשרויות של ביטוי, העלאה של ענייני מהות לסדר היום, והמשך יצירתו וביטואו של הנרטיב החלופי לנרטיב שהכפייה הפסיכיאטרית מנסה לייצר ולשמר.

כך שזהו אינו הסוף. הנפשות הפועלות קיימות, רק השיח יעבור מקום. לאן? לאן שתבחרו. לקומונות, לבלוגים, או לכל מקום אחר. השיח הזה ימשיך ויבעט ויתקיים והעדויות תמשכנה לצוף על פני השטח.

"אין שליט לכלוא את הרוח" (קהלת)

"במאבקנו לחירות, האמת היא הנשק הטוב ביותר שברשותנו"

ענבל
לצפיה ב-'בהצלחה בהמשך הדרך '
בהצלחה בהמשך הדרך
20/03/2010 | 23:49
74
רעיונות טובים הצעת, אולי יום אחד באמת אפתח לכתיבה בנושא. מי יודע.
לצפיה ב-''
21/03/2010 | 00:37
22

http://www.youtube.com/watch?v=9O4ZBazvA9U

תודה על הכל,

אגב המלצה שלי היא אם תוכלי לתרגם חלק מהדברים החשובים שיש לך להגיד לאנגלית, זה יהיה מצויין,
לא ראיתי ברחבי הרשת באנגלית מישהו שעושה עבודה טובה כמוך בתיאור הקיום האנושי תחת הממסד הפסיכיאטרי
וניתוח שלו מתוך זוית ראייה אמיתית, כנה וחסרת אשליות לגבי זכויות האדם לחופש, לפרטיות, לכבוד ולחירות.
הצלחת להוכיח לי שיש תקווה ועתיד לפילוסופיה וליסודות המשפט והצדק.
לצפיה ב-'זה מאוד עצוב'
זה מאוד עצוב
21/03/2010 | 09:51
3
128
הפורום הזה הוא בעל חשיבות מיוחדת. זה מאוד יצער אותי אם הוא ייסגר. עם כל הכבוד לתפוז, החלטה לסגור את הפורום תעיד שלדעת הנהלת תפוז, זה לא פורום חשוב. מאז שהפורום מנוטר הוא התחיל לפנות לכיוון יותר יפה ופחות מתלהם. אז דווקא עכשיו לסגור אותו? למה? כי זה כבר לא נראה כמו קרקס?

לפני מספר חודשים ענבל הציעה לי להחליף אותה בניהול הפורום. הסכמתי למרות שאני אדם עסוק (גם עובד וגם לומד). בסופו של דבר הוחלט בתפוז שאני לא מתאים. האם אני באמת לא מתאים? כמובן שאם הייתי מנהל את הפורום הייתי עושה זאת קצת אחרת, כי כל אחד מביא דברים אחרים, לכל אחד יש אישיות שונה, סגנון שונה.

למשל, אני הייתי מעדיף להוסיף את מילה "תיוג" לשם של הפורום, כלומר שהשם יהיה "די לכפייה ולתיוג פסיכיאטריים", אבל זה פרט קטן. לא הייתי מתעקש על זה אם בתפוז היו אומרים לי שהשם חייב להישאר ללא שינוי. ממילא, גם במתכונת הנוכחית, הפורום פתוח למגוון דעות אנטי פסיכיאטריות.

ונניח שאני באמת לא מתאים לנהל את הפורום, כמו שהוחלט בתפוז. האם אין אף אדם מתאים אחר? קשה לי להאמין. למשל, האם הציעו לדגנית לנהל את הפורום? אני מכיר את הקומונה שלה ולדעתי היא עושה עבודה טובה, בלי התלהמות, בלי אמירות שעשויות להתברר כלשון הרע.

חבל מאוד.
לצפיה ב-'לשון הרע'
לשון הרע
21/03/2010 | 10:37
94
יש פתרון פשוט מאוד.
אם רשות כלשהי: רשות הרווחה, רשות בריאות הנפש או אחר חש כי חטאו כלפיו באמירה שיש בה לשון הרע או הוצאת דיבה, שיתכבדו ויגישו תלונה פלילית.
בפורומים רבים ובאתרים ופורטולים רבים מבקרים רשויות שונות ללא סוף ולא נראה כי אי מי נזעק על כך. ולהבדיל, דווקא בפורום זה יש ביקורת צודקת מכיוון שאין ספק שהחוק דווקא מגן על הפרט אף אם הוא סובל מסממנים פסיכופזיולוגיים כלשהם והחיסיון שמלווה את הכפייה הפסיכיאטרית ו/או את ההליכים המשפטיים הנעשים כדי לקבוע כי ניתן לטפל באדם באמצעים פולשנים ומסוכנים, אך ורק בגין סממנים פסיכופזיולוגיים כלשהם, אסור ומהווה עבירה בוטה על החוק. וזאת בדיוק הסיבה שהם נעשים באופן חסוי מכיוון שכך הרשויות ו/או המשפחות המתנכרות יכולים להעליל עלילות ביזאריות ומזוויעות על הפרט.
כל אדם זכאי למשפט ולהליכים תקינים הן במישור האזרחי והן במישור הפלילי. לא יתכן שזכויות אלה של הפרט תפגענה אך ורק עקב נוכחותם של סממנים פסיכופזיולוגיים כלשהם. ואין הוכחה כלשהי לכך שהתנהגות מוסרית של הפרט ו/או דעות ומחשבות של הפרט מושפעים כלל מנוכחותם של סממנים פסיכופזיולוגיים כלשהם. צריך לדון אדם אך ורק על מעשיו אך בהליך גלוי ותקין שם יוכל הפרט להוכיח כי מדובר בעלילות מזוויעות שהעלילו עליו. לגבי מסוגלות תפקודית צריך לבדוק את התפקוד באופן פונקציונאלי, יחד עם הפרט, שהינו ישות בעלת קוגניציה ויוכל לדאוג במקרים שיתברר כי אכן יש ליקוי תפקודי כלשהו שיתכן שמשליך על ביצוע ספיציפי, לפתרון הולם ומכובד לאותה מטלה ספיציפית.
לצפיה ב-'לא צריך מישהו לנהל את הפורום'
לא צריך מישהו לנהל את הפורום
21/03/2010 | 18:07
1
61
הפורום מסתדר גם בלי מנהלים.
לצפיה ב-'אפשר לוותר על כל המנהלים'
אפשר לוותר על כל המנהלים
21/03/2010 | 18:57
50
לא ברור מי המציא את המילה המטופשת הזאת. שבן אדם יגיד להרבה אנשים אחרים מה לעשות ואיך להתנהג. לא ברור. הכי טוב בלי מנהל. מנהל זה סתם דיקטטורה. אני עכשיו עושה פורום בעיצת spenix שחזה את סגירת הפורום. אבל צריכה הרבה זמן ואין לי, אני צריכה עוד להעביר לעברית ולעשות דפדוף ולעצב, יצא מתישהו. אבל בלי מנהלים. בנתיים גםככה הפורום שקט, ואנשים לא מאושפזים בכפייה או שלא מוצאים אותו.
לצפיה ב-'כמה חבל'
כמה חבל
21/03/2010 | 10:47
1
50
הפורום הזה חשוב ביותר ואין לו תחליף
עשית עבודה נפלאה ענבל והתמדת במשך שנים
יצרת מקום שמאפשר ביטוי לאנשים סובלים ותרמת רבות לבעלאת המודעות הציבורית לנושא
עדיין יש המון מה לעשות והנושא הכאוב הזה אינו מטופל כראוי

צר לי מאד על עזיבתך ואני מאחלת לך המון הצלחה בהמשך דרכך
מקווה שאפשר עוד למנוע את "הקפאת" הפורום
לצפיה ב-'הצעה מעשית'
הצעה מעשית
21/03/2010 | 11:13
48
הנהלת הפורומים יכולה להודיע כי היא מחוייבת עפ"י חוק לתת את הפרטים של הגולש בכל מקרה של חקירה בגין לשון הרע או הוצאת דיבה וכדומה.
נסיון לטעון כי חלק מהמשתתפים "חולי נפש" ולכן אינם בעלי אחריות פלילית ולכן א"א להעמידם לדין על עבירה של לשון הרע פסול. ניתן כמובן להזמין "חולה נפש" לחקירה ואף להביאו בפני שופט שישחרר אותו בתנאי שימנע מלכתוב "לשון הרע" בפורום. אך "חולה הנפש" יכול לנסות להוכיח כי לא מדובר כלל בלשון הרע ולהביא הוכחות התומכות ב- ומוכיחות את טענותיו. וכמובן שאין סיבה הגיונית כלשהי להימנע מלהעמיד "חולה נפש" לדין גלוי ותקין.
כמובן שמגוחך לטעון שאם ימנעו מפלוני "חולה הנפש" לכתוב הוא לא ימצא מרגוע לנפשו. אדם המתמודד עם עלילות קפקאיות רבות שואב כמובן את הכוחות מעצם היותו בן אדם אף אם הוא מתמודד עם עלילות מזוויעות ואף אם הוא יודע שרוצים לעשות לו את הטפולים הפולשניים ביותר כדי לשדוד את רקמותיו למחקר.
לפני כחודשיים לא פרסמו מספר הודעות שלי. הן לא היו בעלות תוכן מתלהם יותר מהודעות אחרות שהתפרסמו. פניתי להנהלת הפורומים ובקשתי לברר את העניין וציינתי שהודעותי אינן מתלהמות יותר מהודעותיהם של אחרים כך שנראה שאי מי לא מעוניין שאפרסם את דברי אך כאמור אין בהם תוכן מתלהם יותר מבהודעות אחרות. ודי לבדוק את ההודעות האחרונות שנכתבו ביומיים האחרונים בפורום ולהבין זאת.
הנהלת הפורומים דאגו להסיר את הניטור מהודעותי והסתפקתי בכך, כך שאינני יודעת בדיוק מדוע ובדיוק מי ביקש לנטר את הודעותי (הנהלת הפורומים ציינה כי הפורום ככלל איננו מנוטר).
אני שוב רוצה להדגיש כי אני דווקא מתייחסת לזכויות ולחובות (אפשריות) המעוגנות בחוק בכל הקשור לסממנים פסיכופזיולוגיים הנוכחים ברמות שונות אצל הפרט כך שאין בדברי כלל לשון הרע ו/או הוצאת דיבה. אם יש רשות שמעוניינת להשתיק אותי, אין ספק שמניעיה פסולים וככאלה אסורים עפ"י חוק.
לצפיה ב-'תודה רבה על פתיחת הפורום'
תודה רבה על פתיחת הפורום
21/03/2010 | 18:12
48
ובהצלחה בבחינות. ננסה להעביר את הדיונים למקומות אחרים. את הקורבנות של כפייה פסיכיאטרית יכולים לייצג רק בריונים, גם כדי להוציא מאישפוזים וגם כדי שפסיכאטרים לא יתקרבו למי שהם לא מכירים. הפסיכיאטרים מקבלים עונש קל מידי שהוא רק משפט שהם מפסידים בו, וחבל שלצוות כזה שמקומו בסאפרי יש יצוג על ידי מערכת המשפט.
לצפיה ב-'שלום אנקי דורי'
שלום אנקי דורי
21/03/2010 | 20:17
51
קראתי את מה שכתבת , הפורום הזה חשוב מדי כדי לסגור אותו ,  הפורום הזה מהווה מקום שבו אנשים שחוו התעללויות פסיכיאטריות מוצאים מקום בו הם יכולים לשחרר מעט מהזכרונות הקשים שנשארו בנפשם
אינני מבין בכל הזמן הזה שלא הגבת בפורום הפורום פעל יפה מאוד ללא כל בעיות מיוחדות .

מן הראוי לדווח לגולשי הפורום למי פניתם כאשר חזרתם בידיים ריקות ולא מצאתם אפילו אדם אחד שיכול לנהל את הפורום .
אם חברת תפוז תעלה בפנינו את הדרישות הם ממנהל פורום אנו סבורים שנוכל להשיג אחד כזה ללא כל בעיה ..

מעבר לדברים מדוע אף אחד מהגולשים הוותיקים בפורום לא נשאל אם הוא מעוניין לנהל את הפורום .

האם אנשים שגולשים כאן שיש עליהם סטיגמה לא יכולים לקבל תפקיד שכזה בעוד שחוק לרון מאפשר להם כיום לצאת לעבודה . האומנם ?

בכל מקרה אנו מאחלים לך הצלחה בהמשך דרכך והתמדה בכיוון של ייצוג אנשים שנפלו לצפרניים השחורות של הפסיכיאטריה - עוד תגלי שגופים חזקים וגדולים ינסו לעשות הכל כדי לגרום לך לבצע את מה שהם מעוניינים שתבצעי כעורכת דין - אנו מאמינים שתעמדי בפתיונות ולא תגררי אחריהם כמו עורכי דין רבים שאנו מכירים אשר לא עמדו בפתיונות ונגררו להתמודד מהצד השני של הייצוג ונגד המטופלים .
תודהמקרב לב  על שהקמת את הפורום החשוב הזה - ואל לפורום כזה להסגר  כי סגירת הפורום הזה הינה צעד אחד אחורה בחשיפת האמת שנעשת יום יום על ידי פסיכיאטרים ועוזריהם .

חג חירות שמח ---ושהעבדות לפסיכיאטריה תכחד מהעולם .

לצפיה ב-'מדוע ההודעה בדבר ניהול פורומים'
מדוע ההודעה בדבר ניהול פורומים
21/03/2010 | 20:22
35
לא מופיעה כאן ?

• ‫פורומים חדשים ודרושים ב אנשים‬    הנהלת הפורומים  ☼ 21/03/10 17:46

חיים הכט מציב מראה מול המציאות החברתית היומיומית שלנו שלנו. בפורום הרשמי תוכלו גם אתם להשיב לשאלה מה אתם הייתם עושים?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

אילו ויטמינים כדאי לנו לקחת? כיצד נוכל לשפר את התזונה הקבועה שלנו? וכמה ברזל באמת חשוב? תשובות לשאלות אלו ועוד תוכלו למצוא בפורום תוספי תזונה, בשיתוף חברת סולגאר:

פאנל מומחים מקצועי ו"מועצת הילדים" מציפים נושאים ובעיות מחיי היומיום בבית, ומציעים פתרונות מעשיים, לבניית מערכת יחסים בריאה בתוך המשפחה. בואו גם אתם לקחת חלק בפורום התכנית הרשמי של בית ספר להורים:

לפורומים הקיימים הבאים דרוש/ה מנהל/ת:

תמיכה בתפוז:
סדרות מציאות:
אפרת גוש:
15 דקות (הדרמה היומית החדשה של yes, טרם נפתח).

רוצים לנהל את אחד הפורומים? לחצו על הקישור, מלאו את הטופס ואולי תובילו קהילה!
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

לצפיה ב-'תודה לאל.'
תודה לאל.
21/03/2010 | 17:16
2
54
נעלבתי מאד שמבחינת החוק היבש אינני יכול להיות גלוי לב אתכם.
לא התכוונתי להרע או לפגוע, רק לזרוק את מה שפגע בי החוצה
וטוב לי לדעת שעכשיו הפורום הזה נסגר.

אני מקווה לפגוש את האנשים כאן על גבי במה אחרת שתהיה מכובדת יותר, ולפתוח דף שהוא שווה ערך יותר.
לצפיה ב-'חבל שאתה תמיד חושב'
חבל שאתה תמיד חושב
21/03/2010 | 22:37
1
37
שאתנ פוגע במישהו אחר. אני לא חושב שאתה פגעת במישהו בפורום הזה.
לצפיה ב-'אתם מוזמנים לצפות בדידי מנוסי..'
אתם מוזמנים לצפות בדידי מנוסי..
21/03/2010 | 23:24
43
http://reshet.ynet.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%...

ומומלץ לאמץ גישה של לצחוק על הכל,

גם אני צוחק, על איך בשנות ה2000 היה אתר.. שמו תפוז...
או יותר נכון מעריב, או ידיעות , או ערוץ 2, או שבכלל אין הבדל כי לא ברור מי קנה את מי,
שבו הערימו קשיים על במה אחת שאמרה לכל זה לא!
בעוד במקומות אחרים חסמו אנשים מלהגיב, איימו עליהם, מקומות כאלו נפלאים
שבהם נותנים לילדים סמים סתם ואפילו אנטי פסיכוטיים סמים שעושים בעיות בלב, במוח ובעיות הורמונליות,
החזה שגדל לילדים קטנים, אני לא אתן לזה לגרום לי להיות עצוב,
אני אצחק על החבורה שיושבת שם ומטיפה לקחת רדפרידל וריטלין ועוד שטויות, הם מצחיקים
הם יושבים בלי שום סכנת הקפאה או סגירה, בלי איומים, ומותר להם כל היום לקלל שם ולהוציא לשון הרע,
כי זה מה שהם עושים, הם מצחיקים.
מאוד מצחיקים.
לצפיה ב-'סגירת הפורום'
סגירת הפורום
22/03/2010 | 11:59
89
עקב רמת פעילות נמוכה ופרישת מנהלת הפורום, הוחלט לסגור את הפורום בשלב זה.
אנו מודים להאנקי דורי על שנים של השקעה ומסירות בניהול הפורום, ומאחלים לה הצלחה בהמשך דרכה.
נציין כי נשמח לפתוח את הפורום מחדש במידה ויימצא מנהל מתאים.

המשך גלישה נעימה ב אנשים
לצפיה ב-'אני מצטערת שהפורום נסגר'
אני מצטערת שהפורום נסגר
21/03/2010 | 20:46
111
מעולם לא הגבתי כאן אבל קראתי בו ולדעתי הוא בהחלט פורום חשוב!

לא צריך לסגור אותו והוא בהחלט צריך להמשיך להתקיים.

אני רוצה להזמין את כולכם להעיף מבט בפורום של הפרויקט של "אמת אחרת". פסיכיאטריה היא נושא מאוד חזק בו, וכך גם התנגדות לשיטות אחרות של כפייה ממשלתית וניסיון לדכא את זכויות האדם.

דוגמה לפוסט מהיום:

http://www.emetaheret.org.il/forum/viewtopic.php?f=11&t=519&p=4640&sid=423e8159735c33a19e777a1bdbd50512#p4640

בואו לבקר אותנו. אני מקווה שהפורום הזה יישאר, עם או בלי ניהול, ובכל מקרה כולכם מוזמנים לפורום ולאתר של אמת אחרת.

שמרו על עצמכם :)
יעל
לצפיה ב-'פורומים חדשים ודרושים ב אנשים'
פורומים חדשים ודרושים ב אנשים
21/03/2010 | 17:46
24

חיים הכט מציב מראה מול המציאות החברתית היומיומית שלנו שלנו. בפורום הרשמי תוכלו גם אתם להשיב לשאלה מה אתם הייתם עושים?

אילו ויטמינים כדאי לנו לקחת? כיצד נוכל לשפר את התזונה הקבועה שלנו? וכמה ברזל באמת חשוב? תשובות לשאלות אלו ועוד תוכלו למצוא בפורום תוספי תזונה, בשיתוף חברת סולגאר:

פאנל מומחים מקצועי ו"מועצת הילדים" מציפים נושאים ובעיות מחיי היומיום בבית, ומציעים פתרונות מעשיים, לבניית מערכת יחסים בריאה בתוך המשפחה. בואו גם אתם לקחת חלק בפורום התכנית הרשמי של בית ספר להורים:

לפורומים הקיימים הבאים דרוש/ה מנהל/ת:

תמיכה בתפוז:
סדרות מציאות:
אפרת גוש:
15 דקות (הדרמה היומית החדשה של yes, טרם נפתח).

רוצים לנהל את אחד הפורומים? לחצו על הקישור, מלאו את הטופס ואולי תובילו קהילה!
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
לצפיה ב-'הפורום נסגר. הפורום מומלץ לעבור לכאן: '
הפורום נסגר. הפורום מומלץ לעבור לכאן:
21/03/2010 | 02:23
1
179
לצפיה ב-'כתבה על הסכנות בריספרדל'
כתבה על הסכנות בריספרדל
20/03/2010 | 23:08
1
177
לצפיה ב-'ידעתי שורדה רזיאל ז'קונט היא פימיניסטית לוחמת'
ידעתי שורדה רזיאל ז'קונט היא פימיניסטית לוחמת
20/03/2010 | 23:32
72
רואים את התוצאות..

(בלי להעליב פימיניסטיות שהן כן תותחיות)
לצפיה ב-'נופלים בין הכיסאות בשוק הפרטי'
נופלים בין הכיסאות בשוק הפרטי
20/03/2010 | 06:31
1
80
אני מחפש נכים שלא מרותקים לכיסא גלגלים, בלי ילדים, ושלא מסוגלים לעבוד בגלל נכותם, ושלא מקבלים תמיכה ממשפחותיהם ושמתקיימים מקיצבה של 2000 ש"ח לחודש ושגרים בשכירות, שאינם מסוגלים ללמוד לימודים אקדמאיים גבוהים וכאמור לא מסוגלים לעבוד.
שכר מינימום קובע רף של קיום אנושי, וקיצבה נמוכה מכך דנה אותנו שלא נצליח להתקיים ושהסבל להתמודד עם החיים הוא בלתי אנושי.
עובדים שלא מגיעים לרף המינימאלי מקבלים השלמת הכנסה. אנחנו מדברים על חסרי יכולת לעבוד שמדינת ישראל באמצעות המוסד לביטוח לאומי דנה אותנו לסבל כזה שנרצה להתאבד.
עדות לכך היא בעובדה שמשרד השיכון מסכים לתת לנו סיוע רק לשכר דירה בשוק הפרטי, שאף הוא חלקי בלבד ביחס לגובה דמי השכירות בשוק הפרטי, שהרי המדינה (באמצעות משרד השיכון) לא נותנת לנו הזדמנות לקנות דירה בבעלתנו שתוציא אותנו ממעגל התלות בשוק הפרטי שבו המדינה נמנעת מלהתערב (אך דאגה לזרוק אותנו לשוק הפרטי), ומשרד השיכון גם לא מאפשר לנו לשכור דירה בשכירות של חברות ממשלתיות (כפי שנותן לעולים חדשים בלבד באמצעות משרד הקליטה שמדלל את מאגר הדירות באשר הוא מוכר להם את הדירות והתמורה מהמכירות ניתנת לסוכנות היהודית שדואגת רק לעולים).
במילים אחרות, מדינת ישראל בזדון רודפת אותנו לחיים שפלים במטרה שנתאבד מפני שהמדינה לא רוצה אותנו חיים והיא רוצה להיפטר מאיתנו.
אני מעוניין שנתגייס ביחד ונפנה לנציבות האו"ם לפליטים, נסביר שאי ההכרה של המדינה בסבלנו הוא חלק מהסבל שהיא גורמת לנו ושאנחנו דורשים מדינה שתסכים לקלוט אותנו..
המצב שלנו מעיד שמדינת ישראל לא רוצה אותנו חיים. ואם לא רוצים אותנו, אז שלפחות לא יקשו עלינו לברוח מכאן. תנו לנו לפחות אישור רשמי כדי שבאו"ם יימצאו לנו מדינה קולטת.
בואו נתאגד ונחשוב ביחד מה לעשות.
לצפיה ב-'אחד הרעיונות שעלו - מנהל מקרקעי ישראל'
אחד הרעיונות שעלו - מנהל מקרקעי ישראל
20/03/2010 | 22:48
33
הרי קרקעות רבות הופרטו,
נשאלת השאלה מי יהנה מהסחורה, מדובר בסכומי עתק של עשרות מיליארדים רבים של דולרים,
לדעתי מדובר בקומבינות הרגילות של המדינה, ואף יותר מזה - שוחד,
כן הם מדברים על כך שהם יסייעו להרבה אזרחים באמצעות ההפרטה הזאת, אך יש פה רב הנסתר על הגלוי,
ושוב - לדעתי מדובר בשוחד,

עכשיו מה הקשר?
באותה מידה המדינה יכולה לספק קרקעות ולעזור לאנשים שבאמת יש להם מוגבלות לבנות ביתם או קהילות משותפות
או מגורים שמתאימים לצרכיהם, כל זאת באמצעות קרקעות,
במקום לעזור נדלנית לאנשים במצבים קשים כאלו המדינה בחרה בדרך השוחד בדרך כיסוי חובותיהם וצרותיהם של כרישים כבדים,
ואת הנכים היא מפקירה למשחק הסוציאליסטי קומוניסטי סטליניסטי של אומללות קיצבאות מיותרות תוכניות דיור מוגן של 3-4 אנשים שחולקים
דירה לא גדולה ומקרר אחד וביזיון כללי של ניצול וצחוק בפרצוף של אנשים.
לצפיה ב-'האם יכולים לשלוח בקשה להסתכלות בדואר רשום?'
האם יכולים לשלוח בקשה להסתכלות בדואר רשום?
17/03/2010 | 21:54
1
143
לפני כמה ימים עברתי משבר אישי.
מעולם לא טופלתי פסיכיאטרית, אבל בעקבות המשבר כתבתי באיזה פורום שבפעם הראשונה בחיים אין לי רצון לחיות, שאני ממש שוקלת ליטול את חיי.
באותו היום גם התקשרתי למנהל הפורום (לא אמרתי לו את זה בשיחה אלא רק בכיתי על המקרה שעברתי), כך שיש לו את מספר הטלפון שלי ואפשר להשיג פרטים אודותי.

היום קיבלתי הודעה בדבר דואר רשום, כשעליו כתוב שהוא מראש העין.
אני מנסה לחשוב מאיפה המכתב יכול להיות- אין לי שום קשר לגוף ששייך לראש העין.
לפי מה שידוע לי, ביה"ח "גהה" שייך ליחידת ראש העין.

האם זה יכול שיבקשו ממני להגיע להסתכלות בעקבות דבריי? האם יכול להיות ששולחים הודעה על הסתכלות בדואר רשום?

אני בן אדם מתפקד ולא אובדני, פשוט הייתי במצוקה.

אם המכתב הוא מבימ"ש, נניח, שולחים את הבקשה בדואר רשום?

אני לא יודעת למה, אבל אני ממש חרדה.

אשמח לתשובה.
לצפיה ב-'בהחלט מפחיד אבל'
בהחלט מפחיד אבל
20/03/2010 | 21:16
102
אם אכן מזמנים אותך להסתכלות, תוכלי לאמר כי לא נתקיימו התנאים בחוק לקיומה של בדיקה פסיכיאטרית כפויה שהם:
א. מחלת נפש
ב. מסוכנות
ג. קשר סיבתי ביניהם

א. לא כל סבל אנושי עולה כדי מחלת נפש, שכן זה אנושי לסבול
ב. אין מסוכנות משום שלא כל רצון רגעי למות עקב אירוע קשה הוא כוונה מעשית מלווה בתוכנית ביצוע. סכנה ממשית פירושה תוכנית ביצוע ואמצעים לבצע. אני יכולה לצעוק עד מחר שאשרוף את הר הבית אבל אם אני מפחדת מאש תוכניתי אינה ברת ביצוע.
ג. קשר סיבתי  - אם אינך סובלת ממחלת נפש לא יכול לקום קשר סיבתי בין מחלת הנפש לבין המסוכנות שגם היא לא קיימת.

תראי, היו ימים שבהם כאשר רצו לאשפז אדם שלחו לו שני ז'לובים הבייתה ולא אפשרו לו להתגונן. אז האפשרות לקבל זימון בדואר רשום מאפשרת לך להתגונן, לכתוב מכתב, לאמר להם שהתנאים שבחוק לא נתקיימו, שזימונך לבדיקה כפויה עולה כדי פגיעה בפרטיותך, ואם יממשו את הכוונה תתבעי אותם בתביעה נזיקית על הנזקים שיגרמו לך ולשמך הטוב.

דווקא ההתרעה מאפשרת לך להיערך לכך הרבה יותר טוב מאשר היעדר התראה. לדעתי, רצוי לקחת את המכתב ולו בכדי להתגונן. כי אם זה אכן זימון שכזה, ולא תדעי עליו, הם ישתמשו באישור המצאה בכדי לכסת"ח את עצמם. דווקא לקיחת המכתב יכולה לאפשר לך לדעתי לדעת מה רוצים ממך ולהיערך לפורענות מבעוד מועד.

ואגב, לטעמי החוק שמאפשר לאשפז אנשים בכפייה אינו חוקתי ואינו לגיטימי ויש לבטלו, אבל אם את צריכה להתגונן מפני פורענות שעלולה להגיח כלפיך אוטוטו, כנראה להשתמש בהוראות החוק הדרקוני הזה, זו האפשרות כרגע.

ענבל
לצפיה ב-'סיפור די מזעזע'
סיפור די מזעזע
17/03/2010 | 13:52
163
סתם נתקלתי בזה בשיטוטים אקראיים באינטרנט

http://www.bluelight.ru/vb/showthread.php?t=492306
לצפיה ב-'חטיפת ילדים בישראל על ידי הרווחה'
חטיפת ילדים בישראל על ידי הרווחה
20/03/2010 | 12:40
102
כך משגעים את האמאות .ובשלב מסויים שהן מנסות לעשות הכל כדי להוציא אותם חזרה הביתה מעלילים עליהן שהן סובלות ממחלות נפש שונות . ומעמידים את המשטרה מולן כדי להרחיק אותן מבית הספר לאחר שנחטפו הילדים .

מדינת ישראל שנות ה2000 - מבט שני .

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מומחים: אתם בדיכאון קל? אל תקחו תרופות'
מומחים: אתם בדיכאון קל? אל תקחו תרופות
20/03/2010 | 10:57
118
אתם במשבר? הרופא רשם לכם תרופה נגד דיכאון? לא בטוח שהיא תעזור לכם יותר מפלצבו. מחקרים חדשים מצביעים על כך שהתרופות האנטי דיכאוניות יעילות רק במצבים של דיכאון בינוני עד קשה

גם זה בספק ..

יפה שיר רז פורסם:  19.03.10, 16:10  

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כתבה על אלימות בבתי חולים פסיכיאתרים'
כתבה על אלימות בבתי חולים פסיכיאתרים
17/03/2010 | 20:59
7
174
כתבה מענינת על כנס של מניעת אלימו7ת של חולים נגד מתפלים בבתי חולים פסיכאתריחם אבל מענין שהמצה למיתב זכרוני נוא הפוך זה רק חלק מהדמוניזציה של הכת הפסיכיאתרית כישור לכתבהhttp://www.magazin.org.il/inner.asp?page=17&articl...
לצפיה ב-'עד כמה אפשר להיות מטומטמים'
עד כמה אפשר להיות מטומטמים
18/03/2010 | 17:58
6
115
את רמת האלימות נגד הצוותים הרפואיים יצרה הפסיכיאטריה עם הסמים שלה שמשבשים מוחם של אזרחים והם לא שולטים בעצמם - עכשיו הם פוחדים ומחפשים דרכים להגן על עצמם .

תרופות פסיכוטרופיות נרשמות למטופלים כלליים שלא על ידי רופאים פסיכיאטרים ואליו התוצאות .

זה מה שקורה הם מדברים על איזון - במקרה זה מדובר באיזון טבעי אם תעשה רע לאחרים זה יחזור אליך כמו בומראנג .
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
18/03/2010 | 20:47
5
57
באופן עקרוני לא צריך לרדת לרמה שלהם. אבל, למרבית האירוניה, התרופות גרמו לי לצעוק על הצוות גם כשלא רציתי. לכן אני טוען שצריך לבדוק את האתיקה הטיפולית ואת האיבחון, אי אפשר להילחם בפסיכיאטריה ע"י דה-לגיטמציה מוחלטת שלה כמקצוע. אפשר כן להוכיח אותה על טיפול שמשיג תוצאה הפוכה.
לצפיה ב-'ליתר דיוק'
ליתר דיוק
19/03/2010 | 09:58
3
53
טיפול שמשיג תוצאות הפוכות למה שמצופה ממנו איננו טיפול כלל .

מחר הם ילכו לרסן חיות טורפות כדי שיאכלו עשב . לזה הם גם יקראו טיפול ...
לצפיה ב-'כאשר מדובר בכסף הרוצח ימשיך לעבוד'
כאשר מדובר בכסף הרוצח ימשיך לעבוד
19/03/2010 | 10:05
2
55
שימו לב לסיפור הבא שלא קרה מזמן : מצורף קישור http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3854351,00.html

במקרה שבקישור מדובר בבעל חיים

עכשיו כחו רוצח על שניים כרי אדם כאשר הוא משוחרר לסביבתו הטבעית הוא יוצר מערכת הפחדה על הסובבים אותו אשר מפתחים חרדות מכך ועל חרדותיהם של הסובבים מתפרנסים היטב הפסיכיאטרים ותעשיית התרופות וכל הנלווים להם .

זה מה שמסביר לכאורה  מדוע עבריינים מסוכנים במקום לשבת בכלא גורמים לאנשים חפים מפשע לשבת באישפוזים , הרי משהו גורם להחלטות הללו של השופטים - מה גורם לכך ?  איך זה קורה ?  אילו שאלות קשות שכל אזרח ואזרח במדינת ישראל צריך לשאול .

בעבר הדברים לא היו כך .... אז מה נשתנה בתקופה הזאת ?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כניסה של גורמים זרים למערכת המשפט- הקרן החדשה'
כניסה של גורמים זרים למערכת המשפט- הקרן החדשה
19/03/2010 | 11:45
1
43

http://www.latma.co.il/Latma/Templates/showpage.asp?DBID=1&LNGID=2&TMID=81&FID=288&PID=0&IID=2784
לאחרונה נחשפה ההסתתנות של הקרן החדשה למערכת המשפט.
לצפיה ב-'כנראה לא מדובר בקרן אחת כזו'
כנראה לא מדובר בקרן אחת כזו
19/03/2010 | 12:32
30
ישנן עוד קרנות כאלה - כמו קרן הידידות שמממנת פעילות הרווחה לחטיפת ילדים ואימוצם בידי אחרים במועצות ועיריות בישראל

הפגיעה במשפחות בדרך זו הינה פגיעה בבטחון המדינה העתידית - המשפחות נהרסות - הילדים במקום להיות אזרחים ישרים וחיילים טובים הופכים לעבריינים ופוגעים בחברה כולה וכם במשהבי הטיפול בבעיות שהם יוצרים .

אין ספק שישנם ארגונים שעומדים במסווה מאחרי הפעילויות המוזרות האלה כאשר כולנו רואים את נזקיהן יום יום
לצפיה ב-''
19/03/2010 | 12:17
2
לצפיה ב-'תמיכה בדבריה של זכויות יסוד'
תמיכה בדבריה של זכויות יסוד
19/03/2010 | 02:30
52
סיפור על אישה, אשר מתה ב1951, תאי גופה נלקחו למחקר והפכו לבסיס למחקר רחב היקף ופיתוח תרופות...
מתי המשפחה שמעה על העניין? בשנות ה70 כאשר החליטו לחקור עוד על המשפחה שלה בכדי להבין את האנומליה של התאים האלו,
האם המשפחה עשירה? התשובה לא, אפילו ביטוח בריאות אין,

לצפייה באנגלית, כאן -
http://www.colbertnation.com/the-colbert-report-vi...
לצפיה ב-''פסיכוזה - הצורה הסופית של עצמאות''
'פסיכוזה - הצורה הסופית של עצמאות'
17/03/2010 | 20:49
6
165
מתוך: http://www.igod.co.il/lifeissues/120-pleasure.html

אני חייב להסכים עם הקביעה.
לצפיה ב-'האם התענוג האולטימטיבי'
האם התענוג האולטימטיבי
17/03/2010 | 21:00
5
87
שווה את הסבל האולטימטיבי המתמשך והארוך
שעלול ללוות אדם כל חייו
או לחילופין לגדוע אותם באיבם.
לצפיה ב-'עיניים עצומות לרווחה'
עיניים עצומות לרווחה
17/03/2010 | 21:19
4
66
השאלה היא האם להישאר עם העיניים עצומות זה בכלל חיים?
כמו שמתואר בקטע של שנהנהנה, זה די ריקני

לפתוח את העיניים זה תהליך כואב שלאחר מכך רק מתחילים החיים
ואז מגלים שלהשיג את כל הדברים האלו לא יהיה קל
במיוחד כשיש אירגון של פסיכים שישב שם בכדי למנוע ממך זאת בשם - פסיכיאטריה.

חוויה פסיכוטית\רוחנית\ התגלות \ גילוי כל אלו יכולים לשנות את דרכו של אדם
הפסיכיאטריה תהפוך זאת למחלה ולא למשהו שאפשר להתפתח ממנו הלאה - אלא לברוח ממנו עם סמים.
לצפיה ב-''
18/03/2010 | 00:45
3
14
וקומיקס, באותו נושא של 'לחפש אחר האושר':
http://asbojesus.wordpress.com/2009/12/15/822/
לצפיה ב-'קומיקס נוסף, קשור לנושא הפסיכיאטריה'
קומיקס נוסף, קשור לנושא הפסיכיאטריה
18/03/2010 | 01:39
2
44
באיזו גישה, או באילו גישות, אנו משתמשים בכדי 'להקטין' את עצמנו...

http://asbojesus.files.wordpress.com/2009/04/deval...
לצפיה ב-''
18/03/2010 | 06:24
1
10
מעולה זה בדיוק זה
לצפיה ב-'עוד משהו, תראו את זה'
עוד משהו, תראו את זה
18/03/2010 | 16:46
38
http://asbojesus.wordpress.com/2008/04/17/443-444/

וזה כ"כ נכון, למה אף אחד בסביבה שבה אני חי לא פותח את הנושא שאנשים עושים את זה בלי קשר למקצוע ודרגה בחברה ושאנשים חווים רגשות דומים בלי קשר לעבודה\השכלה למה מנסים להפוך משהו שקורה לפחות פעם אחת ל10% מהאוכלוסיה, לתופעה שקיימת רק בשוליים וכל מי שקורא טיפה חומר יכול לגלות שזה לא נכון. למה הפסיכולוגים\פסיכיאטרים בארץ לא יכולים לעשות לעשות קצת עבודת מחקר על מה האנשים האלה באמת מרגישים זה מה שהכי כואב לי ועדיין כואב לי.
לצפיה ב-'תזכורת - כוחה של פסיכיאטרית'
תזכורת - כוחה של פסיכיאטרית
16/03/2010 | 17:55
138
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'למה זה לא עובד בבתי החולי פסיכיאטרים'
למה זה לא עובד בבתי החולי פסיכיאטרים
16/03/2010 | 14:53
1
91
הרופא הבכיר השפיל מטופלת - ופוטר
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'כי בבתי חולים פסיכיאטרים אין רופאים. '
כי בבתי חולים פסיכיאטרים אין רופאים.
16/03/2010 | 16:25
64
ואין טעם להתייחס אליהם כאל רופאים, הם חוטפים אלימים, לא רופאים. ואי אפשר להגיד שמפטרים אותם, כי הם כופים את עצמם על אנשים.
לצפיה ב-'מחקר - ריטלין לא שווה מאום'
מחקר - ריטלין לא שווה מאום
15/03/2010 | 22:00
2
52
מחקר: ריטלין גורם בטווח הארוך לתפקוד נמוך בבית הספר
השבוע (מרץ 2010) פורסם מחקר חדש של משרד הבריאות של מערב אוסטרליה. זהו המחקר הראשון שאי פעם נעשה על ההשלכות ארוכות הטווח של שימוש בריטלין ובתרופה ממריצה נוספת אצל ילדים שאובחנו בהפרעת קשב ADHD.
מדובר ב- 131 ילדים שנבחרו מתוך מחקר רחב יותר שנערך במשך עשרים שנה.

תוצאות המחקר אינן מחמיאות.

פרופ' לו לנדאו, שהיה שותף למחקר הסביר בראיון,  שלאחר שימוש ממושך בריטלין ובתרופה ממריצה נוספת נמצאה עליה ברורה בלחץ הדם של הילדים, ובניגוד להשפעתו בטווח הקצר, הריטלין לא גרם לשום שינוי ביכולת הלמידה, ולא שיפר את ההתנהגות. לאלה שנטלו תרופה היה סיכוי גדול פי עשר להיות מתחת לממוצע הכיתתי בתפקוד בכיתה. בנוסף, ההשפעות הפיזיקליות של התרופה נשארות עם הילד גם בגיל הבגרות.
בראיון לרדיו האוסטרלי, לנדאו ביטא חוסר שביעות רצון מהממצאים הללו, כיון שנתגלה שהם הפוכים מתוצאות המחקרים קצרי הטווח שיצרניות התרופות מימנו. הקלק לשמיעת הראיון.

למידע נוסף על המחקר, ראו מאמר מתוך המגזין האוסטרלי The Australian.  

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זה לא מה שכתוב'
זה לא מה שכתוב
15/03/2010 | 22:54
1
21
כתוב שריטלין לא מועיל לטווח הארוך
לא כתוב שהוא לא מועיל בכלל
לצפיה ב-'התועלת היא השליה לתקופה קצרה'
התועלת היא השליה לתקופה קצרה
15/03/2010 | 23:49
14
לצפיה ב-'תזכורת:העלילה הקפקאית שהעלילו עלי בינואר 1999'
תזכורת:העלילה הקפקאית שהעלילו עלי בינואר 1999
15/03/2010 | 12:56
1
90
ובכן כפי שסברתי זו שיטה.
עתה קראתי שחוקר משטרה העליל עלילה של היזק לרכב על אמא הנלחמת כלביאה על ילדיה ופעילה מאוד בנושא זכויות הורים.
להלן התגובה שכתבתי להודעתה:
הודעה חשובה מאוד!!!
בינואר 1999 פקידת סעד בשם עידית נתנאל העליה עלי עלילה מזוויעה של גניבת רכב והיזק לרכב.
עידית נתנאל העלילה את העלילה הנ"ל בעיתוי מוזר ביתר.
כך שמדובר ככל הנראה בשיטה. מערכת הרווחה וגרורותיה מעלילות עלילות מזוויעות וקפקאיות על אנשים ישרים והגונים שסולדים ממעשה גניבה כלשהו, ומנסים לטעון שההורים הלא כשירים והלא נורמלים מסוגלים לגנוב ו/או לחבל ברכוש של עובדי מדינה עקב בעיותיהם הנפשיות. אני כמובן סולדת מגניבה ופגיעה ברכושו של אדם כלשהו בין אם מדובר באזרח ישר ו/או עובד ציבור ישר ובין אם מדובר באזרח שסרח ו/או עובד ציבור מושחת שסרח ואמר עדות שקר מזוויע.
ההורים אינם גונבים או פוגעים ברכושו של אף אדם, אזרח או עובד מדינה!!!
הרשויות מעלילות בכוונה תחילה עלילות מזוויעות וקפקאיות כדי להציג את ההורים באופן מעוות!!!
ודבר נוסף. נאמר לי כשנתיים לאחר שהעלילו את העלילה, שניפצו חלונות ונקרו צמיגים ברכב. מעט מוזר לחשוב שעידית נתנתאל הייתה מחבלת ברכב שלה בעצמה, למרות שהיא לא בוחלת ברקימת עלילות מזוויעות ואמירת עדות שקר נגד הורים ביולוגים אוהבים. כך שיתכן שגוף הקשור לרשויות הרווחה והפסיכיאטריה ושמעוניין לקדם את המחקר בבני אדם(!) שותף לעלילות אלה והוא זה שמבצע את האקט הביצועי במטרה לתייג את ההורה התורן כמסוכן, אלים ולא צפוי הזקוק לאישפוז פסיכיאטרי וטיפול פולשני דחוף.  
במקרה שלי למרות שהזמינו אותי לחקירה בינואר 1999 סרבו לתת לי העתק מתלונתה של עידית נתנאל. ואף לא הזמינו אותי להליך המשפטי שהתקיים בהמשך כאשר מדובר בעלילה מזוויעה ונוראה שהעלילו עלי.
אני חושבת שחשוב מאוד לברר מה עוד העלילו על הורים אוהבים וישרים.
אני אפילו כבר לא בטוחה שרוני רון הוא זה שרצח את נכדתו. פשוט יש הרבה חורים בסיפור הנ"ל. ואם גוף מסוגל להעליל עלילה קפקאית על הורה אחד זה לא הזוי להאמין שהוא מסוגל להעליל עלילה קפקאית אחרת על הורה אחר.
אני לא העללתי בחיים שלי עלילה כלשהי על אדם.
אך הרווחה העלילה כה הרבה עלילות קפקאיות על אנשים ומרשה לעצמה להעליל עלילות מסמרות שיער על אנשים ישרים ותמימים, כך שהרווחה חשודה כמסוגלת להעליל כל עלילה.
ניתן לקרוא חומר נוסף בנושא זה בהודעות רבות שכתבתי בניק זה בפורום "די לכפייה פסיכיאטרית" בפורטל "תפוז".
כפי שכבר כתבתי בעבר אין לי ספק שיש בני אדם מתוייגים רבים (הורים שילדיהם הוצאו מרשותם המתויגים כסובלים מהפרעות נפשיות או כסובלים ממחלת נפש) ואנשים רבים נוספים המתוייגים כסובלים מבעיות נפשיות ואו כחולי נפש שהינם קורבנות לעלילות קפקאיות שהמערכת העלילה עליהם במזיד.
ובעידן של פרשת מבחוח בדובאי זה לא הזוי לחשוב שלמערכת יש אינטרס לארגן רשימה ארוכה של מתוייגים שמשפחותיהם ואו מערכות המשפט והרשויות התנכרו אליהם/פגעו בזכויותיהם הבסיסיות כדי להשליך עליהם בהמשך את האחריות לפשעים מזוויעים ונוראים.
אז אני היום כבר מצהירה:
אני מתנגת לפגיעה כלשהי בגופו ו/או ברכושו של כל אדם בעולם, ללא קשר לגזעו, לדתו ולמעשיו ואף פעם לא אסכים לפגוע באדם ברמה כלשהי.
אני מתנגדת לפגיעה ברכושו של אדם כלשהו, ללא קשר לגזעו, לדתו ולמעשיו ואף פעם לא אסכים לפגוע פגיעה כלשהו ברכושו של הזולת.
אני לא מצדיקה ואף לא ממליצה על הטרדות טלפוניות לעו"ס אך את זה עשיתי ועל זה לקחתי אחריות מלאה, מכיוון שלמרות ההטרדה הקשה הן אינן נחשבות כלל לעבירה של אלימות ובנסיבות מסוימות (כאשר העוה"ס עוברות על החוק ומסרבות לציין עילות התערבות) אני החלטתי שזהו דבר שמותר לעשות מכיוון שאין באקט זה כלל אלימות או פגיעה ממשית ברמה כלשהי בגופו או ברכושו של הזולת וכמובן שדאגתי לעשות זאת באופן גלוי ולקחת על כך אחריות מלאה כיאה למי שמבצע אקט של מחאה. אך מזה ועד לנסיון המזוויע של הרשויות להעליל עלי עלילות מזוויעות יש פער של שמים וארץ.  

לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
15/03/2010 | 16:41
23
יש להם תחבולות ומזימות שנראות כאילו הגיעו מהתקופות החשוכות של ההסטוריה .
תלונות הוגשו למשטרה וכלום לא נעשה מדוע . התשובה לכך פשוטה הם מגבים האחד את השני .
הרווחה המשטרה והפסיכיאטריה .

שים לב לזה
הגיע אלי במיל

הציבור נקרא להיזהר מהשוטר שחר אהרון
שחר אהרון חוקר במשטרת רמת גן-גבעתיים הוא תפרן תיקים סדרתי
http://www.youtube.com/watch?v=0sc-D6Kx79o&feature=player_embedded

כך ניסה לתפור תיק אונס מפוברק כאשר חקר פיליפיני חף מפשע בניגוד לחוק כמוצג בכתבה מטה, תיק שקרי שכמעט עלה לפיליפיני ב-20 שנה בכלא.

לאחר מכן ניסה לתפור תיק לעיתונאית לורי שם טוב, שחשפה את מעלליו באמצעי התקשורת ועבודתה העיתונאית היא קודש קדשים. שחר אהרון הגיש תלונה כוזבת על איומים נגד לורי שם טוב במשטרת גלילות. הוא טען שפרסומי האמת שלה אודות רשלנותו מהווים "איום" לגביו.

הוא אף המציא סיפור בדיוני על כך שהיא חיבלה במכוניתו. כך איבדה לורי שם טוב יום עבודה חשוב בגין עיכוב מיותר לחקירה.

חופש הביטוי הנו אבן יסוד במדינה הדמוקרטית ונגזר מן התפיסה הדמוקרטית המהווה תנאי מרכזי בהגשמתה. חופש הביטוי משמעו מצד אחד, הזכות לבטא ולהביע דעה לכל אדם על כל דבר ובכל דרך והזכות לשמוע כל התבטאות של כל אדם או לקרוא אותה או לקבל מידע אשר מישהו רוצה להפיץ. זוהי זכות חוקתית שנוצרה בפסיקת בג"ץ, ומכונה בפסיקה הישראלית "זכות עילאית".

חופש הביטוי הוא הזכות לבטא את עצמנו מבלי שיוטלו הגבלות על עצם ההתבטאות, על תוכנה ועל צורתה. כדברי כבוד השופט אהרון ברק "ביסוד כבוד האדם מונח גם חופש הביטוי, כבודו של אדם כאדם נפגע אם אין נותנים לו להביע את אשר על ליבו".

קל וחומר כאשר מדובר בשוטר שחר אהרון. מעלליו של שחר אהרון מהווים אף עניין ציבורי משום שהוא עובד במוסד ציבורי ומקבל שכר מכספו של משלם המיסים, וזכות הציבור לדעת כי אדם שקרן זה, שמכנה עצמו "שוטר אוכף חוק" מתנהל בצורה מעוותת, בניגוד לחוק, מסוכן לאזרחים, ומבזה את משטרת ישראל.

זכותינו המלאה הן כאזרחים וכעיתונאים לחשוף שחיתויות כגון אלו, כפי שחשפנו ונמשיך לחשוף בעתיד.

הציבור נקרא להזהר מאדם מסוכן זה ואנו קוראים למשטרת ישראל לפטרו לאלתר ולהעמידו לדין משמעתי ופלילי בגין הגשת תלונת סרק, שימוש לרעה בכח המשרה והטרדת אזרח.

לצפיה ב-'דברים מתחילים לזוז וטוב שכך'
דברים מתחילים לזוז וטוב שכך
14/03/2010 | 18:02
36
הודעת עמותת ע.ל.י.ה. לתקשורת בעקבות
הצעה לתיקון החוק האנטי דמוקרטית
חוק הנוער (טיפול והשגחה) (תיקון מס' 18) צילום קטין, התשס"ח-2008
של ח"כ אלי אפללו (פ/3316)
עמותה לזכויות ילדים והורים-ע.ל.י.ה. בראשות פרופ' אסתר הרצוג, מתנגדת בתוקף להחמרה כלשהי בחוק הנוער לרבות סעיף (24) ההגנה מפני פרסום - תיקון מספר 18.
חוק הנוער (טיפול והשגחה) בעקבות החמרות והגנות לקטינים שצבר במשך השנים הפך להיות חוק לא חוקתי, רומס ברגל גסה זכויותיהם של ילדים והורים, אינו מידתי, ופוגע בערכיה היהודים והדמוקרטים של מדינת ישראל.
חוק הנוער הנו למעשה כלי שרת בידם של רשויות הרווחה, להוציא את הקטין מביתו ומשפחתו למסגרת מופרטת בעלת שיקולים עסקיים טהורים הפועלת ללא פיקוח או בקרה.
חוק הנוער הפך להיות חלק ממודל עסקי.

הפגיעה מתחילה החל מהוצאת קטין מחזקת הוריו ללא צו שופט, או ראיות כלשהן, דרך צווים שיפוטיים  הפוגעים בחירותו ובנפשו שהונפקו ללא נוכחותו או נוכחות הוריו, ומסירתו למסגרת מופרטת מה שנקראת רשות סעד, תיוגו והתעלמות מרצונותיו ורצון הוריו שהרי הם "מטופלים".
השיטה האנטי דמוקרטית הנעשית הרחק מעינו הביקורתית של הציבור מביאה לתוצאות הרסניות מידי יום.
דוגמא אחת מרבות היא דוח ועדת בדיקה על חוות הנוער "שדה בר" שפורסם ביום 05.03.10 ב"מעריב":
"חוות הנוער  "שדה בר" בהנהלת יוסי שדה - החניכים הלכו לזונות שתו אלכוהול, חיו בתנאים מחפירים, ולמעשה הופקרו במהלך כל שנות פעילות החווה.
שדה הוא אדם כוחני המטיל מורא על הכפופים לו והמשך קיום החווה מותנה בעזיבתו. בתפקוד גורמי הפיקוח של משרד הרווחה נמצאו ליקויים רבים.
כדי להוסיף חטא על פשע, התייצבו בפני גורמי הוועדה גורמי רווחה, ובראשם אנשי חסות הנוער, ומכרו לאנשיה סיפורים שהוועדה לא מצאה להם כיסוי במציאות.
לפני כמעט שנתיים, כשהמדינה החליטה לכבד את יוסי שדה, בהדלקת משואה בערב יום העצמאות, פרסם עיתון "סופשבוע"  תחקיר ראשון על התנהלותו של שדה.
לפני ארבעה חודשים לאחר פרסום התחקיר השני, ולאחר ששורת בוגרים מהחווה ואנשי חינוך שעבדו בה החליטו לצאת החוצה ולספר מה ראו, החליטה הנהלת משרד הרווחה לעשות מעשה. ..." (סוף ציטוט)
בג"צ עם הפנים לזכויות האדם, אסר על הקמת בית סוהר פרטי, ביטל את סעיף 5 לחוק סדר דין פלילי בדבר הארכת מעצר ללא נוכחות העציר,
"הפרטה במדינת רווחה היא מהלך בעל תחלואים רבים במישור הערכי ובמישור זכויות הילד" אמר שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין, במושב הפתיחה של כנס באר-שבע לשלום הילד,  לדבריו, ”במדינת רווחה אסור להפריט את החוליות החלשות. ההפרטה אינה מהלך חד-כיווני, אלא מהלך שיש בו תחלואים וקשיים רבים - במישור הערכי ובמישור זכויות הילד".
שאלות עמותת ע.ל.י.ה. למר דני דנון, יו"ר הועדה לזכויות הילד
• האם הוגשו בעשור האחרון תלונות למשטרה על ידי קטינים, הוריהם, רשויות הרווחה, או גורמים אחרים על הפרת חוק הנוער סעיף 24 – פרסומים מזיקים, וכמה?
•  האם הוגשו תלונות למועצת העיתונות?
•  האם הוגשו תביעות נזיקין?
•   אם לא, מדוע ממהרת הוועדה לזכויות הילד להחמיר את חוק הנוער? מי הם הגורמים שחוששים כל כך מהביקורת הציבורית?
עמותת ע.ל.י.ה. סבורה כי החמרה בחוק הנוער תגביר ותעצים את האלימות בפרט במשפחה ובחברה. מן הראוי כי הוועדה לזכויות הילד תפעל בהקדם לתיקון חוק הנוער ועשייתו חוקתי ודמוקרטי. ויפה שעה אחת קודם.
במקום לתת פומביות וזכויות אדם עד כמה שניתן, על מנת להישמר מההפקרות והאלימות של מערכות הרווחה והפרטת האוכלוסייה המוחלשת, הצעת החוק פועלת בכיוון ההפוך.

הקטין, הקשיש וחסר הישע הם כלי לעשיית כסף, וכל מילה נוספת שיאמר, או שיראה, מפריעים לגורמים עיסקיים מופרטים הגורפים הון עתק מהממשלה ומתרומות.
עמותת ע.ל.י.ה. תוהה, בידי מי מפקידה הוועדה לזכויות הילד את ילדינו?
פרופ' אסתר הרצוג, יו"ר עמותת ע.ל.י.ה. מדגישה, כי היוזמה היא עוד דוגמה לאופן שבו הרווחה "מסנדלת" כל ניסיון של התקשורת להביא לידיעת הציבור את התנהלותה בסוגיית "קטינים במצוקה" וכי מדובר במהלך שלא רק שהוא אינו "לטובת הילד", אדרבא, הוא לטובת מערכת הרווחה ומדיניות השתקת הביקורת על השלכות פגיעתה הקשה בילדים ובמשפחותיהם.
עמדת עמותת ע.ל.י.ה. היא כי סעיף 24 בחוק הנוער (להלן) מכסה די הצורך הגנת קטין מפני פרסום.
יש לשמור על חופש הביטוי של קטינים אלו הנתונים לחסות ולמרות המדינה.
יתר על כן, יש להוסיף פרסום החלטות בתי המשפט לנוער, על מנת שבתי משפט אלו לא יהיו מנותקים מהציבור.
בנוסף יש להגיש בקשה לתיקון סעיפים רבים בחוק הנוער.
פרופ' אסתר הרצוג
יו"ר
עמותה לזכויות ילדים והורים-ע.ל.י.ה.

לצפיה ב-'הכתבה אמש על נתן אייבושיץ שאושפז בכפיה'
הכתבה אמש על נתן אייבושיץ שאושפז בכפיה
11/03/2010 | 01:20
79
על אדם שאובחן בטעות כחולה סכיזופרניה ושילם על הרשלנות הרפואית הזו ב-10 שנים מחייו, עתה הוא תובע את בית החולים הפסיכיאטרי שהרס את חייו.
אל תחקיר מבט שני אמש

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ