לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2398323,983 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'גמילה בגיל שנה ותשעה חודשים'
גמילה בגיל שנה ותשעה חודשים
04/02/2017 | 13:53
2
76
שלום,
מניקה את בתי השנייה בת שנה ותשעה חודשים ומאוד מעוניינת להפסיק בקרוב.
הבעיה העיקרית היא שהילדה ממש מכורה להנקה. עדיין מתעוררת בסביבות 4 או 5 לפנות בוקר כדי לינוק. אם אני בבית ב 7 בבוקר תרצה עוד. אחהצ אחרי הגן רוצה עוד פעמיים שלוש מבחינתה. ואז כמובן לפני השינה. בסופש הדרישה כשאנו יחד כל היום יותר גבוהה אפילו.
אני לפעמים מצליחה להסיח את דעתה מהנקה זו או אחרת אבל בבסיס לא מצליחה להוריד אותה מההנקות הבסיסיות (לילה, בוקר וערב). יש בכי וצרחות אם אני מונעת ממנה הנקה. אם אני לא בבית לא נרשמות בעיות. זה רק מקושר לזה שאמא זה ציצי.
אני טסה בשבוע הבא ל 4 ימים והיא נשארת עם הסבים. הייתי רוצה לנצל את זה לגמילה מוחלטת אך מפחדת שברגע שאכנס לבית תרצה להתרפק על השד. בעבר נסעתי כמה פעמים לכמה ימים ותמיד חזרה ברגע לשגרה כשראתה אותי. האם יש דרך לעשות את זה בצורה שגורמים לבת גילה להפסיק לגמרי עם הדרישה?
ובכל מקרה איך גומלים יונקת בגיל כזה שממש מכורה לשד בצורה הטובה ביותר?
לצפיה ב-'כמו בכל עניין של חינוך בגיל הזה'
כמו בכל עניין של חינוך בגיל הזה
05/02/2017 | 10:06
1
62
את צריכה להציב גבולות שמתאימים לך ולהתעקש עליהם.
כמו בכל עניין של הצבת גבולות, היא מביעה חוסר שביעות רצון ע"י בכי וצרחות.
ברגע שאת מחליטה סופית שאת מתקדמת לקראת גמילה, תחליטי אילו הנקות את מורידה בשלב ראשון ואל תאפשרי לה לינוק גם אם היא מתעקשת.
יהיו כמה פעמים של בכי וצרחות, אבל אם תעמדי על שלך, היא תקבל את הגבול הזה כמו כל גבול אחר שאת מציבה לה.

לא הייתי קושרת את הגמילה לנסיעה לחו"ל. גם ככה הפרידה ממך היא קשה, אל תעשי את זה קשה יותר. תתחילי את תהליך הגמילה אחרי שאת חוזרת.

בתור שלבים ראשונים של גמילה:
כשאת רוצה לקצר הנקה, תגידי לה מראש שעכשיו תספרי בהנקה עד 10 וכשמגיעים ל-10 תסתיים ההנקה. בהרבה מקרים, אחרי כמה ימים כאלה, היא תפסיק בעצמה לינוק עוד מוקדם יותר ותספור יחד איתך עד 10.
אחרי כמה ימים שבהם קיצרת הנקה, כשהיא התרגלה שההנקה הזו כבר קצרה, יהיה קל יותר להוריד אותה.
כשאת רוצה להוריד הנקה, תסבירי לה שעכשיו אפשר לאכול/לשתות ורק בזמן X (בערב, לפני השינה, מתי שמתאים לך) אפשר יהיה לינוק.

היות ויש יחסית כמות גדולה של הנקות במשך היום, על מנת שהגמילה תעבור בקלות גם בשבילך, חשוב שהגמילה תהיה הדרגתית, שלא יווצר גודש.

בהצלחה בתהליך!
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
05/02/2017 | 20:02
15
לצפיה ב-'בקבוק במקום הנקה'
בקבוק במקום הנקה
02/02/2017 | 09:35
2
129
אז בלב כבד הפסקתי להניק לפני כמה ימים.
ינק עד גיל שנה וארבע..
מאז ומעולם קם מוקדם. מאז שהפסקתי להניק(הייתי מניקה לפני השינה ובחמש בבוקר) הבקרים נעשו סיוט.
את ההנקה לפני השינה הורדנו בקלות. הוא גם ככה אוכל דייסת קוואקר ביחד עם סיפור. ההנקה הייתה רק נישנוש. החלפנו בחיבוקים וזה עבר בקלות.
לפני זה היה קם בערך בארבע הייתי נותנת מוצץ וחוזר לישון עד רבע לחמש חמש ואז הייתי מניקה ובד"כ חוזר לישון עד חמש וחצי רבע לשש.
מאז שהפסקתי קם ברבע לחמש. מנסה להחזיר אותו לישון בערך חצי שעה וכלום לא עוזר. מתלבטת אם לתת בקבוק? בעבר נסינו כשהיה מתעורר בלילה וסירב.
לצפיה ב-'לא הייתי נותנת בקבוק'
לא הייתי נותנת בקבוק
02/02/2017 | 09:46
1
92
רק עכשיו גמלת אותו מהנקה.
חבל עכשיו להכניס בקבוק בוקר שתצטרכי לגמול אותו ממנו בהמשך.

קומי יחד איתו, תציעי ארוחת בוקר רגילה. רוב הסיכויים שזה שלב זמני של הסתגלות לגמילה ועם הזמן יתחיל לקום מאוחר יותר.

כל הכבוד על הנקה ארוכה
את מוזמנת להשאר כאן איתנו ולהמשיך ליעץ למניקות אחרות.
לצפיה ב-'לא היה צריך בקבוק באמת'
לא היה צריך בקבוק באמת
05/02/2017 | 10:36
52
תוך כמה ימים התחיל לקום בשש
אבל אני כל היום בוכה.מרגישה שעשיתי טעות איומה...שהוא עוד קטן...מאז שהפסקנו הוא נצמד אליי יותר ולמוצץ. כל הזמן הולך למקומות שהיה יונק בהם ומבקש ממני לשבת ולחבק אותו. מצד שני הוא ישן לילה שלם סוף סוף. אני מרגישה שלקחתי לו משהו מאוד משמעותי בשביל עצמי.
יש לציין שניסיתי גמילת לילה. אצלינו זה פשוט לא עבד. כל פעם הייתי צריכה לעשות מחדש.
לצפיה ב-'הנקה בשילוב בקבוק- בקשה לעזרה'
הנקה בשילוב בקבוק- בקשה לעזרה
30/01/2017 | 11:34
6
123
שלום לחברות הפורום,
אני בהריון שלישי (שבוע 39), את בני האמצעי הנקתי עד גיל שנתיים וחודשיים, ללא מנת תמ"ל אחת לאורך התקופה וללא קבלת חלב שאוב באמצעות בקבוק. הילד התעקש ולא צלחו כל המאמצים שלי וכל סובביי, יועצות הנקה וכו'.  הנסיון הראשון להציע בקבוק עם חלב שאוב, נעשה בסביבות גיל חודשיים על מנת שלא ליצור "בלבול פטמות".
 סיטואציה זו (בבקשה אל תשפטו אותי, תנסו לתת עיצה שתעזור)יצרה אצלי "אנטי". כך שלאורך ההריון הנוכחי אמרתי שאני לא מניקה הפעם. ממש הרגשתי כבר מועקה ושאני סובלת מההנקה.
עכשיו כשאני מתקרבת ללידה, מתחילות אצלי רגשות אשם. ורק במחשבותיי הפרטיות ללא שיתוף הסביבה, אני אומרת שאוכל לעמוד בהנקה רק אם מהיום הראשון אוכל לתת בקבוק אחד ביום. שתהיה לי האפשרות לחופש לכמה שעות. אני מכירה את כל החסרונות של שילוב בקבוק מהיום הראשון, אבל מרגישה שאם לא אעשה זאת לא אניק בכלל. מבקשת מכם עצות איך להצליח לשלב בקבוק אחד ביום מההתחלה. איזה בקבוק לקנות ואיזה טיפים יש לכן מנסיונכן.
תודה מראש לכל הבוחרות לעזור.

לצפיה ב-'שילוב'
שילוב
30/01/2017 | 22:11
1
76
לא רואה עם זה בעיה, פשוט תשלבי. תינוק יתרגל למצב הקיים.
אצלי למשל בבית חולים לא הצלחתי להניק - קיבלה בקבוקים.
כשחזרנו הביתה הזמנתי יועצת הנקה והצלחתי להניק - לא נגעה בבקבוק כשבועיים.
אחר כך שאבתי בבוקר והבן זוג נתן בלילה בזמן שאני נחתי - לא הייתה בעיה.
בערך בגיל חודש הבן זוג נתן תחליף חלב בערב כשאני ישנתי - שוב, לא הייתה בעיה.
היום היא בת שלושה חודשים, יונקת ומקבלת תחליף כפעמיים בשבוע בשעות הערב שהבן זוג נותן.
אני אף פעם לא נתתי תחליף או בקבוק.
תקראי על ״האכלה תומכת הנקה״.
בהצלחה ולידה קלה!
לצפיה ב-'הבן שלי היה עם צהבת בהתחלה'
הבן שלי היה עם צהבת בהתחלה
31/01/2017 | 06:49
63
ולשון קשורה. קיבל רק בקבוקים שאובים שבועיים וגם נולד פג.(שבוע 36)
בעזרת יועצת הנקה עברנו להנקה מלאה בלי בעיה...
הוא ינק עד אתמול. הוא בן שנה וארבע.
אכל בקבוקים שאובים אצל אחרים בלי בעיה כשלא הייתי בסביבה.
כשאני הייתי כשהיה קטן הסכים לקחת בקבוק שאוב,  מגיל מסוים לא הסכים.
לגבי הבקבוקים אז צריך של מאמ או אוונט.
ותקראי על האכלה תומכת הנקה כמו שהמליצו לך.

לצפיה ב-'כל תינוק הוא אחר'
כל תינוק הוא אחר
02/02/2017 | 06:27
57
הבן השני היה עקשן וסרבן בקבוקים, זה לא בהכרח אומר שגם השלישי יהיה כזה.
גם את השתנית בתור הורה.

תני לעצמך ולתינוק החדש את ההזדמנות להתחיל את ההנקה גם הפעם. אם תרגישי שאת צריכה לשלב בקבוק, תעשי את זה. אם תרגישי שהבקבוק מיותר, וותרי עליו.

כמו שכבר כתבו לך, תקפידי לבחור בקבוק שמתאים לשילוב עם הנקה ותקפידו מאד שאת הבקבוק יתן מישהו אחר, כשאת לא נמצאת בסביבה ובצורה שתומכת שילוב עם הנקה.
לצפיה ב-' ההנחיה לפטמה הכי קטנה כל עוד מניקים'
ההנחיה לפטמה הכי קטנה כל עוד מניקים
06/02/2017 | 14:03
2
33
תקפה רק לשאוב/פורמולה או גם למתן מים (מעל גיל חצי שנה)
לצפיה ב-'מתייחסת לשאוב/פורמולה'
מתייחסת לשאוב/פורמולה
07/02/2017 | 07:02
1
46
מים אפשר לתת בפיטמה גדולה יותר.
אם אפשר, עדיף לתת מים בכוס פטנט ולהתחיל לוותר על הבקבוק כמה שיותר מוקדם.
לצפיה ב-''
07/02/2017 | 11:12
2
לצפיה ב-'תינוק נרדם בהנקה'
תינוק נרדם בהנקה
28/01/2017 | 12:39
1
143
תינוקי בן 10 ימים. ביום הראשון בבית החולים הייתי עם יועצת הנקה וראינו שכמעט ואין קולוסטרום . החזה שלי גם לא גדל בהריון.. 
החלטתי לא לוותר ולעשות הכל כדי לייצר חלב אז הנקתי אותו על "ריק" ונתתי לו בקבוק במשך 6 ימים. ביום ה7  ראיתי יועצת הנקה בטיפת חלב והיא בדקה ואמרה שכבר יש חלב ורוצה שנתחיל לנסות לתת לו רק מהנקהת. יצאתי מעודדת אבל בפועל מה שקורה שאני נותנת לו ציץ, הוא מתחיל לאכול ואחרי כמה דק נרדם. ניסיתי "להציק" לו כפי שלמדו אותי יועצות ההנקה,  הורדתי לו את המכנס, מחליפה טיטול בין ציץ לציץ אבל הוא פשוט נרדם...
אז נוצר מצב שהוא לא אוכל כמעט מהנקה ונשאר רעב ואז אני משלימה עם תמ"ל.  אני מנסה לתת לו פחות תמל מהכמות שהוא צריך מתוך ידיעה שהוא אוכל קצת מהציצי אבל לא תמיד זה נספיק לו ואני מוסיפה לו עוד מנה קטנה של תמל.
יש לכן עצות איך להגביר את ההנקה שלו  ?? 
לצפיה ב-'תניקי יותר'
תניקי יותר
29/01/2017 | 09:37
106
אם נראה לך שלא שבע מספיק אחרי שאכל שני צדדים, תציעי גם צד שלישי ורביעי, עד שיהיה שבע.
אל תשכחי שיש קפיצות גדילה שבהם הוא יהיה רעב יותר. בגיל 10 ימים יש קפיצת גדילה משמעותית.

ביום הראשון בבית החולים יש כמויות מאד קטנות של קולוסטרום, וזה המצב הצפוי והתקין. הקולוסטרום מתחיל להתחלף בחלב בכמויות גדולות יותר רק ביום השלישי אחרי הלידה.

אני לא יודעת מה ההשכלה והותק של יועצת ההנקה שראית בטיפת חלב או זו שפגשת בבית החולים. האם הן יועצות הנקה מוסמכות או אחות טיפת חלב או אחות תינוקייה שעברו קורס קצר בהדרכת הנקה.

אם את מרגישה שהוא עדיין לא שבע מההנקה וצריך תוספת כל פעם, כדאי לקבוע פגישה אישית עם יועצת הנקה מוסמכת ומומלצת שתעזור להעלות את ההנקה על דרך המלך.
כדאי להפגש עם היועצת כמה שיותר מוקדם כדי שהתינוק לא יתרגל לבקבוק ויתחיל לסרב לינוק.
לצפיה ב-'פיטמה פצועה'
פיטמה פצועה
25/01/2017 | 11:50
7
92
כבר שבוע שהפיטמה בצד שמאל צועה ברמה כזו שאני רואה כוכבים בהנקה (יש מעין לבן בפיטמה עצמה). ולכן אני רוב הזמן מניקה רק מצד ימין ושואבת משמאל. 
היום בקושי יוצא לי כמות בשאיבה. עצות?
דרך אגב, איך יודעת שההנקה מימין מספיקה לה? אני מניקה בממוצע 30 דקות מצד ימין בכל פעם ולא מציעה את שמאל 
תודה!
לצפיה ב-'את מטפלת בפיטמה הפצועה?'
את מטפלת בפיטמה הפצועה?
25/01/2017 | 17:47
2
67
יש סיבה שהיא נפצעה ככה?

השאיבה נותנת פחות גירוי לשד ולכן ייצור החלב בו ירד. כדאי לטפל בפיטמה הפצועה כדי לחזור להניק בה. כשהתפיסה טובה בהנקה ניתן להניק גם מפיטמה פצועה.

בהנקה מודדים את מה שיוצא, לא את מה שנכנס. אם כמות החיתולים הרטובים והמלוכלכים היא מספיקה והעליה במשקל היא תקינה, זה הסימן שלך שההנקה מספיקה.

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/01/2017 | 18:53
1
64
טיפלתי בה עם משחת לנסינו והמשכתי להניק וכשזה הפך לבלתי נסבל והפסקתי להניק ממנה השתמשתי ברפידות של נורסיקר. האמת שכלום לא עוזר והיא נשארת פצועה. 
הפטמה פצועה כבר מהימים הראשונים ואני חושבת שהסיבה היא שהנקתי בהתחלה לא נכון, אבל לא בטוחה כי הפטמה השניה בסדר גמור. 
אני ממשיכה לטפל בפצועה ומניקה בה פעם ביום (לצערי לא עומדת בכאבים מעבר לזה). השאלה היא אם זה נכון להניק רק מצד אחד ולשאוב מהשני?
אני מחליפה חיתול כל פעם לפני/אחרי הנקה (שזה כל 2-3 שעות) והחיתול תמיד רטוב וגם עם קקי אז אני מניחה שהנקה של צד אחד בממוצע 30 דק עובדת?
לצפיה ב-'מדד החיתולים נשמע בסדר'
מדד החיתולים נשמע בסדר
25/01/2017 | 19:58
45
קחי אותה לשקילה כדי לוודא שגם העלייה במשקל היא תקינה.

אם עדיין לא נפגשת עם יועצת הנקה, כדאי להפגש ולהעזר בה כדי לתקן את התפישה בצד שמאל.
דברי גם עם רופא. נשמע שהגיע הזמן למשחה טיפולית לפיטמה. לנסינו ונרסיקר כבר לא מספיק.
לצפיה ב-'מה שהיה לי השבוע, אולי זה גם המקרה שלך'
מה שהיה לי השבוע, אולי זה גם המקרה שלך
26/01/2017 | 19:23
3
67
הרגשתי שלא יוצא לי חלב, אבל לא יכלתי להיות בטוחה.
הגודש הצטבר והתחיל לכאוב לי, החלטתי לשאוב. בשאיבה יצא ממש מעט.
נכנסתי להתקלח, זרם מים חמים עוזרים לי, וראיתי נקודה לבנה על הפטמה.
מקרוב זה היה נראה כמו חלב שיוצא אבל תקוע.
כתבתי בגוגל ״נקודה לבנה על הפטמה בזמן הנקה״ והסתבר לי שככל הנראה יש לי סתימה.
מיד בבוקר דיברתי עם היועצת הנקה שלי, אמרה שזו בעיה יחסית פשוטה והציעה לי להניח קומפרסים של שמן זית חם ולהמשיך להניק / לשאוב. (כמובן לנקות לפני את השמן זית)
היא הוסיפה שאפשר ללכת לרופאה/ אחות כדי שידקרו את זה.
אוף דה רקורד היא אמרה שהרבה אימהות עושות זאת לעצמן.
אז אחרי יום שלם של כאבים, הלכתי לקוסמטיקאית כדי שתדקור את הנקודה הלבנה. (ידעתי שרופא לא יעזור לי כי אין להם מספיק מידע על זה ולאחות בטח לא יהיה אישור לעשות את זה..)
ההקלה הייתה מיידית.
אחר כך הנקתי בקלות והגודש השתחרר.
המשכתי עם הקומפרסים של השמן זית.
אולי זה מה שיש לך?
לצפיה ב-'כטיפול בייתי'
כטיפול בייתי
27/01/2017 | 08:21
55
אפשר אחרי ריכוך הפיטמה במים חמים לשפשף אותה, לא חזק מדי, עם מגבת גסה. זה יכול לעזור לפתוח סתימה כמו שתיארת.
לצפיה ב-'נקודה לבנה'
נקודה לבנה
07/02/2017 | 18:20
1
27
אחרי 24 שעות של כאבים בלתי נסבלים נראה לי שהבחנתי בנקודה לבנה (לא בטוחה ב-100%). בשאיבה יוצאת עדיין כמות טובה מאוד (לא מסוגלת להניק בגלל הכאב).
איך עושים קומפרסים של שמן זית? איך אפשר לדקור בבית לבד?
מתחיל להיות מתיש עניין ההנקות....
לצפיה ב-'תספיגי מגבת קטנה במעט שמן זית'
תספיגי מגבת קטנה במעט שמן זית
09/02/2017 | 09:48
18
ותניחי על הפיטמה. לחילופין אפשר לשים מגבת עם מים פושרים או לעשות מקלחת ולהזרים מים חמים על הפיטמה.
כשהעור של הפיטמה מתרכך, תשפשפי אותו עם מגבת. עדיף לא לדקור לבד.

בנוסף, תוך כדי שאיבה, תעסי את האיזור של הסתימה. זה כואב, אבל עוזר לפתיחת הסתימה.
לצפיה ב-'שאלה בקשר למחזור '
שאלה בקשר למחזור
26/01/2017 | 10:22
4
95
בוקר טוב,
הקטנה שלי בת שנה וקצת. אני מניקה קצת בערב, לפעמים בלילה לקראת בוקר ובסופי שבוע יותר. כבר לא עושה מזה עיניין - מניקה כשאני יכולה.
מחזור שלי עוד לא חזר. מתי בד"כ זה חוזר? 
לצפיה ב-'זה עניין אישי '
זה עניין אישי
26/01/2017 | 10:37
3
75
יש כאלו שמקבלות תוך כדי הנקה מלאה, יש כאלו שמקבלות כשמתחילות להוסיף מוצקים ולהוריד הנקות, יש כאלו שמקבלות כשמפסיקות להניק בלילה, ויש כאלו שיקבלו 2-3 חודשים אחרי גמילה מלאה.
כל אחת מהאפשרויות הללו היא תקינה.

זה יכול גם להשתנות מהריון להריון. יש כאלו שבהריון ראשון יקבלו מחזור 2-3 חודשים אחרי גמילה מלאה, ובהריון אחר יקבלו תוך כדי הנקה מלאה.

העיקר שיהיה לנו מעניין ומפתיע
לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
26/01/2017 | 10:46
2
41
אם לא חוזר, מתי יש צורך לפנות לרופא?
לצפיה ב-'כל עוד את מניקה, לא הייתי דואגת'
כל עוד את מניקה, לא הייתי דואגת
26/01/2017 | 11:29
1
48
הייתי פונה לרופא 3-4 חודשים אחרי גמילה מלאה, במידה ועד אז לא חזר.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/01/2017 | 11:35
11
לצפיה ב-'האם יש טעם להמשיך לשאוב חלב?'
האם יש טעם להמשיך לשאוב חלב?
24/01/2017 | 21:38
5
160
היי לכולן,
יש לי תינוק בן 5 חודשים. בסביבות גיל 3 חודשים הוא איבד ענין בהנקה והעדיף באופן גורף את הבקבוק. כרגע הוא מוכן לינוק אך רק בשעת הבוקר המוקדמת ובחושך, וגם אז רק לדקות ספורות. זו הפעם היחידה ביממה שהוא מוכן לינוק.

כתוצאה מכך התחלתי לשאוב חלב. עקב אילוצי היום יום (כמו חזרה לעבודה), הצלחתי לשאוב חלב (באופן ידני בלבד ולא במכונה) פעמיים ביום. הכמויות היו בסביבות 200 מ"ל.

פה ושם תחזקתי עם חילבה. בימים האחרונים יש ירידה שנעה בין 100 מ"ל ליום לפחות מ- 200. זה כמובן תלוי בזמן שאני יכולה להקדיש לענין, וזה לא הרבה, אם כי אני עקבית ושואבת פעמיים ביום + הנקה בבוקר אם הוא מסכים. ולומר את האמת, ענין השאיבה די מתיש כשהוא אמור להשתלב בין עבודות וטיפול בתינוק, בייחוד כשאין הנחה כי אם אין ביקוש החלב יתייבש לגמרי.

חשבתי לתת לו חלב אם עד גיל חצי שנה (עוד חודש), לפחות עד לשלב הטעימות של מזון חי.

השאלה שלי: האם יש טעם בכמות כזו קטנה של חלב אם או שאני סתם מענה את עצמי? מדובר בכל זאת בעוד "עבודה" שלוקחת ממני זמן ומאמץ... אחות טיפת חלב אמרה לי ש- 200 מ"ל ליום מספיקים לקבלת החיסון הטבעי מחלב אם. ואם אני מגיעה בימים האחרונים לכמות פחותה מ- 200 - האם יש טעם בכל הענין ? האם יתרון נשמר בכמות כזו או שאפשר לעבור רק למטרנה?

אשמח לתשובות.

תודה, מאיה.

לצפיה ב-'כל טיפת חלב מועילה'
כל טיפת חלב מועילה
25/01/2017 | 17:51
4
86
גם אם ירדת מתחת ל-200 מ"ל שאיבה ליום, את עדיין תורמת למערכת החיסונית של התינוק. זה בנוסף לכמות שהוא יונק באופן ישיר ממך בבוקר.

נסי להוסיף הנקה בלילה. אולי גם אז, כשהוא מנומנם, יסכים לינוק ויוסיף הנקה.

לצפיה ב-'היי. תודה על התשובה ו...'
היי. תודה על התשובה ו...
25/01/2017 | 23:34
3
64
ניסיתי להניק אותו בלילה לקראת שינה, לא עבד. 
רק בבוקר (וגם זה אם אני מספיקה לקום לפני עבודה) כשהוא מנומנם.. 

אגב, אם הוא יונק מספר דקות ואני מרגישה פיסית שהגודש מהלילה עבר - כמה מ"ל הוא יכול לינוק בדקות אלה?
כי כשאני שואבת בצהריים יש פחות חלב.. וזה קצת מפתיע, כי אומרים שכשיש ביקוש יש יותר חלב, ולמרות שעוברות 4-5 שעות מאז הבוקר, נראה שהשד לא התמלא שוב (אם הוא לא ינק בבוקר - יש גודש מסויים אני מצליחה למלא בצהריים בסביבות 120 - 140 מ"ל במהלך 3 שעות ביום טוב :). 
תודה על העזרה!
מאיה
לצפיה ב-'ככל שתינוק גדל הוא יותר יעיל ביניקה'
ככל שתינוק גדל הוא יותר יעיל ביניקה
26/01/2017 | 06:56
2
69
ויכול תוך כמה דקות לינוק ארוחה שלמה.
לפי התיאור שלך נשמע שהוא יונק ארוחה יפה בבקרים.

הגוף מגיב טוב יותר להנקה ישירה מאשר לשאיבה ולכן לקראת הבוקר וההנקה הישירה נוצר יותר חלב מאשר לקראת הצהריים והשאיבה. עדיין, השאיבה זו עוזרת לשמר את החלב בשביל היניקה של הבוקר.

תשתדלי להמשיך להציע לו לינוק גם בערב, גם אם הוא ממשיך לסרב. אולי יום אחד הוא יפתיע אותך ויחזור לינוק גם בערב.
נסי את השיטות שמופיעות במאמר על שביתות הנקה.
לצפיה ב-'תודה רבה על העצות יקירה :)'
תודה רבה על העצות יקירה :)
26/01/2017 | 20:23
1
12
לצפיה ב-''
27/01/2017 | 08:19
3
לצפיה ב-'תינוק לא רגוע'
תינוק לא רגוע
22/01/2017 | 14:35
3
102

התינוק שלי בן שבועיים,מניקה אותו הנקה מלאה .עוד מהימים הראשונים ועד היום,לאחר כל הנקה מתפתל ונאנק עד שעושה גזים/קקי .הדבר מציק לו  ומפריע לו לישון  ובכלל. חוץ מזה משהק הרבה.
הורדתי מהתפריט מוצרי חלב ואורז.לא זכורה לי תופעה כזו מהבנות שלי שגם ינקו.
תובנות ועצות יתקבלו בברכה.

לצפיה ב-'מעבר לזה, ההנקה תקינה?'
מעבר לזה, ההנקה תקינה?
25/01/2017 | 07:01
2
58
השד מתרוקן בסיום כל הנקה? הוא עולה במשקל באופן תקין?
לצפיה ב-'כן וכן'
כן וכן
25/01/2017 | 14:53
1
44
נשקל שבוע אחרי הלידה ושקל יותר ממשקל הלידה
השד מתרוקן אחדי ההנקה
לצפיה ב-'נסי מסאג' עדין לבטן'
נסי מסאג' עדין לבטן
25/01/2017 | 17:42
45
תנוחת נמר על עץ.
אפשר גם לפנות לרופא ולשאול לגבי ריפלוקס.
חשוב לדעת מראש שבמידה ויש ריפלוקס, ניתן לטפל בו תוך כדי המשך הנקה.
לצפיה ב-'לקראת קיסרי'
לקראת קיסרי
17/01/2017 | 09:03
5
83
שלום,
אני מיועדת בקרוב לניתוח קיסרי, ובגלל שמאד חשוב לי להצליח רציתי לברר מה ההתנהלות האופטימלית.
קראתי המון לגבי אחרי הלידה, אבל רציתי לשאול אם כדאי כבר להתחיל לסחוט ידנית לפני הלידה (״להכין את הגוף״), ואם כן אז כמה זמן לפני.
תודה!
לצפיה ב-'אל תסחטי לפני, זה יכול להשרות לידה'
אל תסחטי לפני, זה יכול להשרות לידה
18/01/2017 | 10:23
4
82
לא לכולן יוצא חלב לפני, לי לא היה כלום ועיסוי פטמות זו אחת הדרכים לעודד צירים, אז לא הייתי ממליצה לך לעשות את זה, במיוחד כשאת מיודעת לקיסרי.
ממליצה לך לקחת כרית הנקה לביה"ח ולהביא יועצת הנקה פרטית לשם שתראה לך פוזיציות כמו פוטבול, כי יהיה לך קשה להניק "רגיל" עם הניתוח
עוד משהו חשוב- אחרי קיסרי לוקח זמן לחלב להגיע. אל תהיי קשה עם עצמך אם תרגישי שלא יוצא כלום, זה משתפר ומתעצם. בביה"ח אנחנו נתנו לו בקבוקי תחליף וכששאבתי שם יצא לי בקושי 5CC, אבל מאז זה השתפר בענק ועכשיו (5.5 חודשים) הוא נטו הנקה (וטעימות) ואחוזון 80%
שיעבור בהצלחה ובקלות
לצפיה ב-''
18/01/2017 | 17:07
6
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
19/01/2017 | 13:24
2
52
אני רואה ששכחתי לציין שאני עם סכרת. זה משנה את התשובה?

ומה עם בוקר הניתוח? כשנותרו רק כמה שעות גם ככה?

לצפיה ב-'לדעתי לא משנה, אבל אין לי מושג'
לדעתי לא משנה, אבל אין לי מושג
19/01/2017 | 14:06
50
תראי,  אם ממש בא לך לסחוט לכי על זה,  אני מניחה שממש לפני הניתוח זה לא ישנה לא מבחינת צירים ולא מבחינת הקולוסטרום
לצפיה ב-'זה לא משנה את התשובה'
זה לא משנה את התשובה
19/01/2017 | 15:42
59
אל תסחטי ידנית לפני הלידה.
היציאה של השילייה מהגוף מאותתת לגוף להתחיל לייצר קולוסטרום. אין בזה הבדל בין לידה רגילה ללידה בקיסרי.
הקולוסטרום נהפך לחלב בשל 3-5 ימים אחרי הלידה.
כדי לעודד את ייצור החלב כדאי להתחיל להניק כמה שיותר מוקדם אחרי הלידה.

אני מצרפת לך המלצות להנקה אחרי קיסרי

לצפיה ב-'שינויים בחזה בעקבות הנקה'
שינויים בחזה בעקבות הנקה
14/01/2017 | 22:49
8
536
היי..חדשה כאן. לאחרונה יש עניין שמטריד אותי מאוד ובעלי הוא היחיד שיכולתי לשתף בזאת, לכן אני פונה אליכן, לשאול לגשש ובעיקר לפרוק.
מאז ומתמיד היה לי חזה גדול ומלא, רגיש מאוד. ברמה שבעלי רק היה מתקרב והייתי נכנסת לטירוף חושים.
יש לי שתי בנות בגילאי חצי שנה ושנתיים. את הגדולה הנקתי חודשיים באמצעות משאבה ולא היה שום שינוי בחזה.
אצל הקטנה באופן מפתיע הסתדרתי עם ההנקה (אולי כי מראש שללתי התעסקות מתישה עם משאבה אז לא הייתה ברירה..) והנקתי במשך 5 חודשים!! זאת הייתה תקופה נפלאה ועם המעבר למזון מוצק הפסקתי בהדרגתיות בלב כואב.
כשהפסקתי לפני חודש, החזה עבר שינוי תהומי שלא ציפיתי לו. כבר לא מלא כמו פעם, ירדתי בשתי מידות בחזייה. אך העניין של הגדול לא מפריע לי כמו הדבר הכי גרוע שקרה- אובדן התחושתיות בפיטמה. הן כבר לא רגישות כמו פעם, מה שבעיקר פוגע לי בהנאה ביחסי מין. אני מניחה שזה בגלל עודף הגירוי שלהן בחמישה חודשים שהנקתי.
זה אולי יישמע אנוכי, אבל אני מרגישה ששילמתי מחיר כבד מידי, אני לא מפסיקה לחשוב שאולי היה עדיף לשאוב/להניק תקופה קצרה ואז לעבור לתמ"ל. זה לא שהנקתי שנתיים..בסה"כ כמה חודשים. אני יודעת שהנקה זה חשוב, עם הגדולה לא הסתדר ולא קרה כלום. האם זה קרה לעוד מישהי?
אני מחכה להיריון הבא שהציצים קצת יתפחו, מה הסיכוי שיישארו כאלה אם אבחר לא להניק/רק לשאוב? ומה לגבי התחושתיות? :(
רק אציין שבעלי ממש מבסוט מהגודל החדש, זה אפילו עושה לו את זה יותר. אין לי מושג למה.
אשמח לתשובות ותגובות. תודה ושבוע נפלא..

לצפיה ב-'את מתארת מצב מוכר'
את מתארת מצב מוכר
15/01/2017 | 14:16
2
275
שמתרחש מייד לאחר שמפסיקים להניק. הרבה מניקות מתארות את ההרגשה כ"שתי שקיות שוקו ריקות".
תוך כמה חודשים את תראי שהחזה מתמלא בחזרה. לא בהכרח יגיע למצב המקורי, אבל יהיה הרבה יותר טוב מאשר עכשיו.
מהבחינה הזו אין הבדל אם מניקים ישירות או שואבים ובהרבה מקרים גם אין הבדל אם לא מניקים בכלל.

השינוי בגודל השדיים הוא לא בגלל ההנקה אלא בגלל שהגוף עבר הריון נוסף. ההתמלאות של השד במהלך ההריון היא הגורם העיקרי שמשפיע על השינוי בצורת השד.

אני מניחה שגם אובדן התחושתיות בפיטמה ישתפר אחרי שיעבור זמן נוסף ללא הנקה.

לצפיה ב-'מזדהה מאד, עברו כבר 4 חודשים מאז שהפסקתי'
מזדהה מאד, עברו כבר 4 חודשים מאז שהפסקתי
16/01/2017 | 08:07
1
232
להניק, הנקתי שנתיים.

כמה זמן לדעתך  יקח עד שהמצב של החזה ישתפר?
לצפיה ב-'זה משתנה מאישה לאישה'
זה משתנה מאישה לאישה
17/01/2017 | 10:39
68
ותלוי גם בדרך שבה נעשתה הגמילה.
ככל שהגמילה הייתה יותר הדרגתית, המצב משתפר יותר מהר.
אם כבר עברו 4 חודשים, רוב הסיכויים שאת תבחיני בשיפור ממש בקרוב.
לצפיה ב-'הפטמות חוזרות לעצמן'
הפטמות חוזרות לעצמן
16/01/2017 | 11:29
184
לגבי הצורה והמלאות קצת פחות אבל הפטמות יחזרו לעצמן. זוכרת שהתחלת להניק וזה כאב מאד בהתחלה ואז הפסיק לכאוב? העור שם התחלף, כלומר לא בדיוק התחלף אבל עבר תהליך ששינה את הרגישות שלו.  התהליך הזה הוא הפיך וחוזר בחזרה כמה חודשים אחרי שאת מפסיקה להניק. 
גם לי זה קרה וזה חזר. סבלנות
לצפיה ב-'יכול להיות קשור גם לגלולות'
יכול להיות קשור גם לגלולות
16/01/2017 | 15:26
2
36
לצפיה ב-'אגב, בעניין הגודל'
אגב, בעניין הגודל
16/01/2017 | 15:28
1
146
אני ירדתי מDD לB.
עכשיו אני מיניקה, לא רוצה לחשוב מה יישאר כשאחליט להפסיק...
לצפיה ב-'עד כמה שאני ראיתי בפורום ובסביבתי'
עד כמה שאני ראיתי בפורום ובסביבתי
17/01/2017 | 10:42
91
המידה לא תהייה קטנה יותר מאשר זו שהייתה אחרי הנקה ראשונה.
לצפיה ב-'תודה בנות, אחכה בסבלנות'
תודה בנות, אחכה בסבלנות
17/01/2017 | 23:25
14
לצפיה ב-'שביתת הנקה'
שביתת הנקה
14/01/2017 | 19:45
2
115
היי לכולן,
הבן שלי בן 3.5 חודשים, יונק מלא מרגע שהגיח לאויר העולם. עולה במשקל יפה.
החל מהיום נמצא בשביתת הנקה, ככל הנראה על רקע של צינון.
מהשעה 6 בבוקר, הוא לא הסכים לינוק עד השעה 11, וגם אז הסכים לינוק רק מצד אחד. היינו מחוץ לבית באותו זמן. בהמשך הצעתי לו עוד מספר פעמים והוא סירב עד כדי בכי וצרחות כשרק העברתי אותו לתנוחת הנקה.
בשעה 16 עשינו עור לעור ובתחילה היה רגוע ונינוח אך לאחר כ-15 דקות שוב החל להיות לא נינוח ולבכות. בשלב זה נתנו לו בקבוק כי עבר המון זמן מאז שאכל והוא פשוט לא רצה לינוק. הוא גמע בשקיקה את המנה ששאבתי לו.
לאחר שרחצתי אותו נכנסנו למיטה עור לעור בחדר חשוך. הוא היה מאוד לא רגוע, לא הסכים להתרפק ולהניח ראש וגם לא חיפש את השד. בשלב מסוים החל לצרוח. הוא שוב קיבל בקבוק וגמע אותו.
בעלי מקפיד על האכלה תומכת הנקה.
יש לציין שלא מקבל בקבוקים בשוטף, אלא אם אני חייבת לצאת מהבית ולא יכולה לקחת אותו איתי. עד היום קיבל 3 בקבוקים בסה״כ...

כאמור, ניסיתי עור לעור, הנקה כשהוא במאונך ואני בחצי שכיבה. הוא אפילו לא מחפש את השד.
אני מאוד מאוד מתוסכלת ועצובה.
אשמח לטיפים איך להתגבר על המצב.
כמובן שבמקביל מטפלת בצינון באמצעות טיפות מי מלח.

תודה.
לצפיה ב-'לא להתייאש'
לא להתייאש
15/01/2017 | 14:06
1
63
תמשיכו כמו שעשיתם אתמול - מקסימום מאמצים להמשיך בהנקה - עור לעור בחדר חשוך, מינימום בקבוקים כשאת לא בסביבה.

יתכן שבגלל התנוחה של השכיבה הצינון מציק לו ולכן לא רוצה לינוק. במצב דומה היונק שלי הסכים לינוק כשהוא יושב על הברכיים מולי, פנים אל פנים.
זו התנוחה שמופיעה במאמר שקישרתי תחת הכותרת - הנקה בישיבה.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/01/2017 | 20:29
32
במהלך הלילה לאחר שכתבתי את ההודעה הוא הסכים לינוק! איזו הקלה.
מאז בינתיים המצב יחסית חזר לקדמותו, אם כי ההנקות שלו מאוד מאוד קצרות, לפעמים מסתפק אפילו ב-2 דקות. משערת שזה גם קצת תלוי גיל כי הכל בסביבה מאוד מרתק אותו, אז אעבור להניק בחדר חשוך קצת.

תודה על העצות והחיבוק!
לצפיה ב-'המלצה על מכונת שאיבה טובה וטיפים להגברת החלב'
המלצה על מכונת שאיבה טובה וטיפים להגברת החלב
09/01/2017 | 16:45
3
127
בני בן הארבעה חודשים ניזון רק מחלב אם. עם שובי לעבודה, הכנתי כמות של מנות מוקפאות ואני שואבת בעבודה פעמיים בערך. כרגע אני שואבת עם משאבה של חברת "אמדה" ובשבועיים האחרונים יורדות לי כמויות החלב שאני מצליחה לשאוב וגם זמן השאיבה ארוךךךך. חשבתי לנסות אולי מכונת שאיבה אחרת שתגביר את ייצור החלב וגם תשאב טוב יותר. מעדיפה מכונה שאפשר להשאיל. יש המלצות?

חוצמיזה, אשמח לטיפים להגברת החלב.....
לצפיה ב-'המשאבה היא טובה'
המשאבה היא טובה
10/01/2017 | 09:35
2
148
האם את שואבת דו"צ? את מרגישה שיש ירידה בעוצמת השאיבה?
אל תאריכי את זמני השאיבה. זה לא יעיל. עדיף להוסיף עוד שאיבה אחת קצרה מאשר לשאוב זמן ארוך יותר כל פעם.

אני מצרפת לך שני מאמרים עם טיפים לאמהות עובדות ששואבות ומרגישות שהכמויות יורדות:
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/01/2017 | 16:29
1
40
יש לי בעיה בשסתום של הצינורית אז כרגע אני יכולה לשאוב רק חד צדי. האם שאיבה דו צדית במקביל עדיפה מבחינת ריבוי חלב?
כמה זמן שאיבה נחשב לסביר ומה נחשב לארוך?
תודה על המאמרים, קראתי אותם בשקיקה. האם שומר טרי עושה את אותה הפעולה של תה שומר או שתה עדיף?
לצפיה ב-'שאיבה דו צדדית היא עדיפה'
שאיבה דו צדדית היא עדיפה
11/01/2017 | 18:28
63
השאיבה יעילה יותר וקצרה יותר. אני חושבת שאפשר לתקן את המשאבה, או להחליף שסתום, במעבדות של היבואן.

זמן שאיבה סביר הוא כרבע שעה, גם בחד צדדי. שואבים 7-8 דקות מכל צד.

אני חושבת שתה שומר יעיל יותר מאשר שומר טרי. עם זאת, יש נשים שאומרות שאצלן תה שומר עושה את הפעולה ההפוכה ומוריד כמויות חלב, אז צריך לשים לב בהתחלה כדי לראות לאיזו מהקבוצות את שייכת.
לצפיה ב-'שימוש בחלקי משאבה מלפני שלוש שנים'
שימוש בחלקי משאבה מלפני שלוש שנים
09/01/2017 | 09:57
1
45
שלום,
יש ברשותי משאבה (מדלה סווינג מקסי) שהשתמשתי בה לפני כשלוש שנים עם הילד הראשון.
האם ניתן להשתמש באותם חלקים גם כעת עם התינוק החדש או שכדאי להחליפם?
כמובן שאני מבצעת סטריליזציה לאחר כל שימוש
תודה!
לצפיה ב-'אם הם נראים במצב טוב'
אם הם נראים במצב טוב
10/01/2017 | 09:31
37
לא נראה לי בעייתי.
מה מצב המנוע? אפשר לשקול לקחת את המשאבה לניקוי/שיפוץ במעבדות של היבואן, לפני שמתחילים שוב.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
09/01/2017 | 17:41
1
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'תזונת האם בזמן הנקה'
תזונת האם בזמן הנקה
04/01/2017 | 08:40
2
145
היי, אשמח לדעת אם מאכלים שהיו אסורים בזמן הריון (ביצים חיות, בשר לא מבושל עד הסוף, סושי, גבינות מסויימות וכו') אסורים גם בזמן הנקה.
בנוסף, בזמן ההריון לא אכלתי בוטנים כדי לא לפתח אלרגיות בעובר (משהו שקראתי עליו באתר של משרד הבריאות שהורים עם אלרגיות נשימתיות עדיף שהאם תימנע מבוטנים במהלך ההריון)- אשמח לשמוע אם מישהי יודעת אם צריך להמשיך להימנע בזמן הנקה....
תודה :)
לצפיה ב-'שיהיה לך בתיאבון! '
שיהיה לך בתיאבון!
04/01/2017 | 14:32
1
110
כל המאכלים שציינת, שהיו אסורים במהלך ההריון, מותרים בהנקה.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
04/01/2017 | 16:26
10
לצפיה ב-'החלב מתייבש?'
החלב מתייבש?
03/01/2017 | 21:50
3
97
בגלל חוסר הצלחה בהנקה בינתיים שואבת, בכל שאיבה הצלחתי עד עכשיו להוציא לא יותר מ-20-30 אבל היום בכל שאיבה הצלחתי רק 10....
יכול להיות שהחלב מתייבש? חשבתי שכל עוד שואבים זה לא יפסיק.... מישהי יודעת?
לצפיה ב-'באיזו משאבה את משתמשת?'
באיזו משאבה את משתמשת?
03/01/2017 | 23:21
2
44
כמה פעמים ביום את שואבת?
לצפיה ב-'משאבה של ספקטרה, אתמול שאבתי 4 פעמים'
משאבה של ספקטרה, אתמול שאבתי 4 פעמים
04/01/2017 | 08:37
1
63
אני ממש חדשה בעניין.... לא משהו שביררתי בזמן ההריון אבל עכשיו זה חשוב לי אז בכל זאת מנסה.
היום בבוקר הצלחתי להניק 10 דק מצד אחד ועוד 5 מהצד השני ורבע שעה אחכ שאבתי ונראה לי שזה עזר כי הצלחתי לשאוב 20 cc בחצי שעה (אני מודעת לכך שזה כמות מעטה שבוע וחצי לאחר לידה אבל גם ככה בקושי יוצא לי).
דרך אגב לא יודעת אם זה גנטי אבל גם לאמא שלי לא היה הרבה חלב ובזמנו היא ויתרה עקב כך על הנקה.
לצפיה ב-'אם את מתכוונת לשאוב בלעדית'
אם את מתכוונת לשאוב בלעדית
04/01/2017 | 14:30
75
כדאי להצטייד במשאבה טובה יותר ולשאוב דו צדדי. זה יקצר את זמן השאיבות ויהיה יעיל יותר.
בשלב כל כך מוקדם, כשאת עדיין מבססת את ייצור החלב, כדאי לשאוב 8 פעמים ביום.
הנקה היא יעילה יותר משאיבה, כך שאם את מצליחה להניק ישירות זה עדיף.

חוסר ההצלחה של אמא שלך בהנקה לא בהכרח אומר שלא היה לה מספיק חלב. כשאת היית תינוקת היה הרבה פחות ידע על הנקה, היו מגבילים הנקות בזמן ודורשים מרווחי מינימום בין הנקות. כתוצאה מכך אצל הרבה מאד נשים כמויות החלב ירדו בהדרגה, בגלל שניהול ההנקה היה לא נכון ולא בגלל חוסר יכולת של הגוף לייצר חלב.
מזלנו שהיום יש לאן לפנות ולקבל תשובות.

כדאי להפגש עם יועצת הנקה כמה שיותר מוקדם כדי לעבור להנקה ישירה במקום שאיבות.
לצפיה ב-'הגברת ייצור חלב - האם עדיין אפשרי?'
הגברת ייצור חלב - האם עדיין אפשרי?
03/01/2017 | 21:05
1
113
המצב מעט מסובך, אך אנסה לתמצת.
תאומות בנות 5 חודשים. האחת התקשתה בהנקה כבר מן הלידה בשל בעיה רפואית, והשניה - על אף קשיים בהתחלה, הצליחה לינוק. עם זאת, עדיין נאלצתי לתת לה השלמות של תמ"ל.
מאז הלידה ועד עכשיו שאבתי חלב עבור התאומה שאינה יונקת. בעקבות קשיים בעליה במשקל נאלצתי להמיר חלק מהארוחות שלה לטובת פורמולה מועשרת. במקביל, התאומה שהצליחה לינוק מעדיפה יותר ויותר לאכול מבקבוק. כתוצאה מהמצב אני ממש מרגישה ירידה בכמויות החלב שאני מצליחה לשאוב.
שאלתי היא כזאת, האם במידה ואשאב יותר מהרגיל אצליח להגביר שוב את ייצור החלב? או שזה כבר מאוחר מדי בשלב זה?
דרכים נוספות בהן אוכל להגביר את הייצור?
לצפיה ב-'הייתי מנסה כיוון אחר'
הייתי מנסה כיוון אחר
03/01/2017 | 23:24
83
על מנת להגביר כמויות חלב הייתי מנסה לשמר ולשפר את ההנקה של התאומה שיונקת.
איזה בקבוק ופיטמה היא מקבלת? האם מקפידים שהיא תקבל את הבקבוק בצורה שמתאימה לשילוב עם הנקה?

לצפיה ב-'מצליחה להניק רק מצד אחד- עזרה?'
מצליחה להניק רק מצד אחד- עזרה?
02/01/2017 | 09:36
4
61
היי, ילדתי לפני שבוע ובבית חולים לא כל כך הסתדרתי עם ההנקה ולא הייתה הרבה עזרה. ראיתי כמה סרטונים והבנתי את הטכניקה רק שזה מצליח רק בצד ימין. בצד שמאל היא לא מצליחה להתחבר ותופסת רק פטמה מה שכמובן מכאיב לי ולא יעיל לה. אשמח לטיפים והמלצות כי אותי זה מייאש והקטנה פשוט נשארת רעבה ואני משלימה עם תמל מה שאני ממש ממש לא רוצה. ניסיתי לשאוב מיום השחרור מבית החולים אבל זה אפילו יותר קשה כי המקסימום שאני שואבת בכל שאיבה זה 20 והמינימום זה 5 (וזה קורה הרבה שזה רק 5).
בנוסף, אשמח להמלצה ליועצת הנקה טובה (כי נראה שאין ברירה) ועדיפות לכללית מושלם.
תודה
לצפיה ב-'שאלה נוספת-יועצות הנקה בהסדר כללית מושלם לוקחות אותו דבר?'
שאלה נוספת-יועצות הנקה בהסדר כללית מושלם לוקחות אותו דבר?
02/01/2017 | 10:59
32
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
02/01/2017 | 13:04
2
49
מאיזה איזור את בארץ? שנדע להמליץ

לצפיה ב-'השרון (כפר סבא)'
השרון (כפר סבא)
02/01/2017 | 13:07
1
11
לצפיה ב-'אני רושמת לך כמה שמות אפשריים'
אני רושמת לך כמה שמות אפשריים
03/01/2017 | 09:45
52
אני לא יודעת אם הן בהסדר עם הכללית

נירית אוליבקוביץ
שרונה נגבי
אביטל הירש
טלי גסנר
ורד בוקעי
ענת רונן פרל

יש עוד הרבה יועצות מומלצות באיזור המרכז/השרון.
תרימי טלפון ותראי אם בשיחה הטלפונית את מתחברת ליועצת, לפני שאתן נפגשות.
לצפיה ב-'הריון והנקה'
הריון והנקה
02/01/2017 | 13:51
2
105
למישהי כאן יש קישור או רפרנס למידע אמין בנוגע לקשר בין הנקה בהריון והפלות?
או שם של רופא שבאמת מבין בזה ותומך הנקה?

גיליתי הפתעה מפתיעה מאד... היונק שלי בן שנה ומבחינתי זה ממש מוקדם מדי להפסיק. מצד שני יש לי היסטוריה מכובדת של הפלות.

אני מאד נוטה לקחת את הסיכון ולשים את היונק בעדיפות ראשונה, אבל אני רוצה להבין מה בדיוק הסיכון שאני לוקחת. (נגיד, הפלה בשליש ראשון לא תפיל אותי מהרגליים, הפלות מאוחרות מדאיגות אותי יותר).
לצפיה ב-'יש תשובות של ד"ר ליבוביץ''
יש תשובות של ד"ר ליבוביץ'
03/01/2017 | 09:37
1
82
שנחשבת למומחית.

בכללי היא אומרת שלא קיימים מחקרים שמראים על קשר בין הפלות להנקה.
עם זאת, במקרים של הריון בסיכון, היא ממליצה לא להניק.

מה שגורם להפלה הוא האוקסיטוצין שמופרש בזמן ההנקה. בחודשים הראשונים של ההריון לא קיימים ברחם קולטנים לאוקסיטוצין. החשש לצירים עקב הנקה הוא בחודשים מתקדמים יותר.

אם במהלך ההריון הרופא מנחה שאסור לקיים יחסי מין, צריך להפסיק להניק.

אני מצרפת לך קישורים לתשובות בשאלות הנפוצות בנוגע להנקה בהריון:

לצפיה ב-'תודה '
תודה
03/01/2017 | 20:09
8
לצפיה ב-'ירידה בכמות חלב כשהתינוק חולה'
ירידה בכמות חלב כשהתינוק חולה
02/01/2017 | 06:38
2
52
התינוק (חמישה חודשים) ממש מצונן כבר יומיים, לראשונה בחייו- אף דולף, שיעול שהתחיל יבש ועכשיו נהיה ליחתי ועין שנעצמת מהפרשות. חום לא עבר את ה-37.8. הבוקר הולכים לרופא
שמתי לב שעל אף שהוא יונק פחות מהרגיל, לי יש פחות חלב- הציצי לא מלא כהרגלו אחרי הלילה.
האם זו הדרך של הגוף למנוע גודש בזמן מחלה או שהדאגה והחרדה שלי ייבשו אותי??
לצפיה ב-'כנראה שהגוף שלך מאד קשוב לדרישות היונק'
כנראה שהגוף שלך מאד קשוב לדרישות היונק
02/01/2017 | 13:06
1
57
וכבר אחרי יומיים של דרישה מופחתת קטן ייצור החלב.

אל דאגה. ברגע שיחלים וינק יותר, הכמויות יעלו בחזרה.

חלב אם עושה פלאים עם עיניים מודלקות. נסי לנקות לו את העין עם צמר גפן טבול בחלב אם טרי.
לצפיה ב-'תודה על התשובה המרגיעה'
תודה על התשובה המרגיעה
02/01/2017 | 16:38
29
מקווה שכך יהיה! אנסה את הטיפ עם החלב בעין 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה