לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2470824,708 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'מחפשת המלצה לחזייה/גוזייה ללילה או לבית '
מחפשת המלצה לחזייה/גוזייה ללילה או לבית
13/06/2017 | 22:52
4
59

שלום שוב,

אני מחפשת המלצה לחזייה/גוזייה להנקה שמתאימה למידות גדולות , בעיקר בשביל הלילות והסתובבות בבית.

יש לי חזיית הנקה מצוינת עם ברזלים (אשמח לתת המלצה אם מישהי רוצה), ועכשיו אני מחפשת אחת קצת יותר רפויה, בלי ברזלים ושיהיה נוח לישון איתה.

תודה!

לצפיה ב-'המלצה לא מנסיון אישי'
המלצה לא מנסיון אישי
14/06/2017 | 09:32
1
65
קראתי הרבה המלצות ממניקות על גוזיות הנקה של הנקה טובה

על איזו חזיית הנקה עם ברזלים את ממליצה?
לצפיה ב-'המלצה על חזיית הנקה (עם ברזלים) לחזה גדול'
המלצה על חזיית הנקה (עם ברזלים) לחזה גדול
18/06/2017 | 10:16
44
אני משתמשת (רק) בחזיה הזאת מאז ההריון הקודם, גם כשלא הייתי בהריון/הנקתי

Figleaves הוא אתר אנגלי עם מחירים מוצלחים מאוד, ששולח לארץ במחיר סמלי של £6, ומגיע מהר. יש שם גם הנחות ששווה לעקוב אחריהן. 
לצפיה ב-'חזיות הנקה של H&M'
חזיות הנקה של H&M
14/06/2017 | 23:46
1
61
נעימות, נוחות וזולות יחסית.
הן כמו גוזיה. אני איתן 24 שעות, מחליפה לאחת עם ברזלים רק כשיוצאת עם בגד יפה, שזה נדיר (:
אני חושבת שיש שני סוגים, תבדקי מה יותר טוב לך.
ממש ממליצה.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה!'
תודה על ההמלצה!
18/06/2017 | 10:18
27
את יודעת איפה במרכז אפשר לקנות אותן?
לצפיה ב-'שאלת שאיבה '
שאלת שאיבה
11/06/2017 | 03:22
12
104
הקטנה (כמעט בת חודשיים) אוכלת 120 מ"ל בכל ארוחה (אוכלת חלב שאוב, לא יונקת).
בד"כ אני מגיעה לשאוב כמות כזו ואפילו יותר ב-10 דקות-רבע שעה של שאיבה במשאבה דו צדדית (מדלה פאמפ אין סטייל) . לעיתים קרובות מצליחה למלא למעשה 2 מנות שלמות עבורה ואז מקפיאה.

מידי פעם אני משלימה לקטנה עם סימילאק במיוחד בגלל שלפעמים היא לא מאפשרת לי לשאוב ואז נותנת מנת סימילאק במקום מנת חלב שאוב (לא אוהבת ומשתדלת שלא, אבל קורה). 

קורה לי מידי פעם שפתאום לא יוצא לי הרבה ובקושי מגיעה לחצי מהכמות של מנה בכפול מן הזמן שלוקח ברגיל- משהו שמאוד מתסכל אותי וגם לא צפוי. משתדלת לשאוב בשעות קבועות ולא לוותר על שאיבות. משתדלת מאוד לאכול ולשתות מסודר ככל שניתן. היום למשל גם ישנתי יחסית סבבה בלילה, אכלתי ממש טוב ושתיתי המון ולכאורה לא רואה סיבה שלא יהיה שפע חלב וכבר פעמיים בקושי יוצא לי (עשיתי גם עם הפסקות כשראיתי שלא עובד ולא עזר ממש).

אשמח לכיווני חשיבה וטיפים לגבי השאיבה.

תודה
לצפיה ב-'אני לא מקצועית, אבל כן עם נסיון..'
אני לא מקצועית, אבל כן עם נסיון..
11/06/2017 | 06:28
2
90
גם אני רק שואבת לצערי, כבר כארבעה חודשים.
כתבת שלעיתים את לא מצליחה לשאוב, ראיתי על עצמי שאסור לעקוף על שאיבות בשום אופן, הן ברמה יומית- כלומר להקפיד על שש-שמונה שאיבות ביום, אבל גם ברמה השעתית, כלומר לא לתת לגוף שיעברו מידי הרבה שעות ללא שאיבה, אחרת יש בהחלט הפחתות חלב.
בשביל כל הצטידתי בחזייה תומכת הנקה- כזאת שמאירה את ידי משוחררות ומאפשרת לי אפילו להחזיק התינוק בזמן שאיבה, וגם עברתי לפריי סטייל של מדלה- שהיא ניידת. אבל גם כשאני שואבת בפאמפ אין סטייל (שזאת משאבה מעולה!) אני דואגת מראש למקם התינוק לידי.

כדי לשקם הפחתת חלב, אני עשיתי יומים-שלוש שאיבות כל שעתיים על השעון ( מלבד בלילה) וביום השלישי- התחילו לעלות הכמויות.

בהצלחה לנו
..
רק מי שעובר מצב זה מבין את הקשיים.

לצפיה ב-' טיפים מצויינים'
טיפים מצויינים
11/06/2017 | 09:47
24
לצפיה ב-'יש לי את החזיה הזו והיא נהדרת!'
יש לי את החזיה הזו והיא נהדרת!
12/06/2017 | 01:14
52
אני מאוד משתדלת להקפיד על השאיבות כולל השעות אבל לצערי יש לי תינוקת שדורשת המון ידיים וצורחת בהיסטריה אם לא. בואי נאמר שכבר הגעתי למצב ששכנים שאלו אם הכל בסדר וזה עוד היה אחרי שהחזקתי אותה ישר כשבכתה ככה. אז אומנם אני לא מתרגשת מבכי וכו' והרבה פעמים מה שעושה זה שמה אותה לידי על הספה בזמן ששואבת ומדברת/שרה אליה אבל לא תמיד עוזר וכן זה מתפספס לפעמים.

תודה על הטיפים
לצפיה ב-'מחשבות נוספות לגבי שאיבה'
מחשבות נוספות לגבי שאיבה
11/06/2017 | 09:53
3
60
שאיבה של עד 15 דקות היא אורך מצויין של שאיבה.
אם לא יוצאת כמות מספיקה, אל תאריכי את זמן השאיבה אלא קחי הפסקה של לפחות שעה. עדיף שתי שאיבות קצרות על פני שאיבה אחת ארוכה. כשאת רואה שהזרם נחלש מאד והגעת כבר ל-15 דקות תפסיקי.

כדאי לשאוב ליד היונקת, או לפחות עם תמונה של היונקת מולך. זה עוזר לרפלקס שחרור החלב להגיע.

להגברת כמויות חלב - שיטת power pumping, שואבים 5-10 דקות, פעם בשעה, גם אם לא יוצא שום דבר. לא יותר זמן, לא יותר צפוף.

תוודאי שאתם משתמשים בבקבוק עם זרימה מספיק איטית, ותשארו עם אותה פיטמה לכל אורך התקופה שבה היא מקבלת בעיקר חלב שאוב. קצב ההאכלה צריך להיות איטי עם הפסקות "לנשימה" מדי פעם. הכמות לארוחה לא צריכה לעלות על כמות של 150-180 מ"ל גם בגילאים הגדולים יותר. זה בניגוד לתינוקות שמוזנים בתמ"ל בלבד, ואז הכמויות ממשיכות לעלות.
לצפיה ב-'תודה על הטיפים '
תודה על הטיפים
12/06/2017 | 01:16
2
38
מה לעשות אם שואבת לה עבור ההאכלה הבאה וזמן ההאכלה הגיע ואין מספיק?

מה שאני עושה זה שאם זה משהו שקרוב ל-4oz שזו המנה הקבועה שהיא אוכלת בזמן אחרון- אני נותנת לה ואם פחות -נותנת סימילאק כי מניסיון אם היא אוכלת מתחת לכמות שהיא זקוקה לה- היא מאוד לא רגועה גם כשהיא אוכלת עוד.
לצפיה ב-'תנסי להוסיף שאיבה '
תנסי להוסיף שאיבה
12/06/2017 | 06:52
1
34
מעבר לשאיבות הקיימות, כדי להתחיל להכין סטוק במקרר/קפוא, ואז תמיד תהיה לך אפשרות להשלים אם לא שאבת מספיק.

לצפיה ב-'בקושי את השאיבות הנוכחיות אני מצליחה לעשות '
בקושי את השאיבות הנוכחיות אני מצליחה לעשות
13/06/2017 | 00:11
30
אני כן מנסה תמיד לשאוב מעבר ושומרת את זה.
לצפיה ב-'ירד לי האסימון לגבי משהו...'
ירד לי האסימון לגבי משהו...
12/06/2017 | 01:18
4
76
הבעל נוסע בקרוב לכמה ימים ואשאר איתה לבד וזה מלחיץ אותי (פחות הלהישאר איתה לבד כי רגילה לזה, אלא זה שאהיה איתה 24/7 בלי אוויר וגם ככה אני במצב צבירה מעולף...) וזה לדעתי מה שמשפיע על החלב כי מהרגע שהבנתי שמדובר ביותר מיומיים כמו שחשבתי בהתחלה- התדלדלות התחילה...
לצפיה ב-'תנסי להשיג לעצמך עזרה לימים שלא יהיה'
תנסי להשיג לעצמך עזרה לימים שלא יהיה
12/06/2017 | 06:56
1
39
גם אם זה יהיה רק  שעתיים ביום. את יכולה להזמין חברה שתהיה איתך, או אפילו נערה בת עשרה שתשלמי לה עבור בייביסיטר.

זה יעזור לך להתאוורר בתקופה שהוא לא נמצא ואני מקווה שיעזור לך להרגע כך שהכמויות יעלו.
לצפיה ב-'חברה מגיעה כמעט כל יום לזמן מה וזה ממש יעזור '
חברה מגיעה כמעט כל יום לזמן מה וזה ממש יעזור
13/06/2017 | 00:10
37
היא מדהימה!

לצפיה ב-'זה מדהים'
זה מדהים
12/06/2017 | 22:10
1
32
אף פעם לא האמנתי בכך שמתח וכדו משפיל עח תפוקה.
עד לפעם זאת שאני שואבת לצערי, ובפרוש מתח זה אחד הדברים שמפחית כמויות. החלב פשוט לא משתחרר בזמן לחץ.

ועוד דבר, אם אפשר לשאול למה את שואבת?
לצפיה ב-'הקשר בין הגוף לנפש מאוד חזק, במיוחד אצלי...'
הקשר בין הגוף לנפש מאוד חזק, במיוחד אצלי...
13/06/2017 | 00:14
40
אני שואבת כי ההנקה לא הצליחה וניסיתי כל מיני דברים כולל התייעצות ועזרה מיועצת הנקה עד שראיתי שזה גורם לי למתח מאוד גדול והחלטתי שעדיף למען הבריאות שלי ושל הקטנה שאפסיק עם זה. תקופה מסוימת המשכתי להציע לפני כל בקבוק שאוב- נדיר שהסכימה וגם אז הייתה עצבנית והכאיבה מאוד ובסוף שחררתי לגמרי ומאז אומנם לא פשוט עם השאיבות אבל נעים יותר ופחות בלחץ סביב זה.

מעדיפה לתת חלב אם-הדרך כבר פחות חשובה בעיני.
לצפיה ב-'אנטיביוטיקה בהנקה'
אנטיביוטיקה בהנקה
11/06/2017 | 21:35
3
22
הי
האם אנטיביוטיקה נגד דלקת גרון (מוקסיפן,רפאפן) בטוחה בהנקה?
יש לי כנראה סטרפטוקוק ואני מפחדת לקחת אנטיביוטיקה....באסה
לצפיה ב-'רוב סוגי האנטיביוטיקה מותרים בהנקה'
רוב סוגי האנטיביוטיקה מותרים בהנקה
12/06/2017 | 06:58
1
22
ביניהם גם מוקסיפן ורפאפן. אין סיבה לחשש.

תרגישי טוב.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/06/2017 | 19:44
4
לצפיה ב-'ברזל לתינוקות'
ברזל לתינוקות
23/08/2017 | 20:34
5
מישהו יודע מתי אמורים לתת ברזל לתינוקות?
לצפיה ב-'עוד לא מניקה...'
עוד לא מניקה...
07/06/2017 | 15:35
2
80
(בהריון...) אבל שואלת מסקרנות, כי אני מתכננת:)

האם יש תופעות של הריון שלא נעלמות בגלל ההנקה?
ועל אילו דברים הנקה משפיעה?
נניח, שיערות שצמחו בהריון ינשרו אחרי הלידה למרות ההנקה? אחרי שהנקה מתבססת, החזה חוזר לגודלו הקודם? או כמו בהריון? עדיין יש ייצור מלנין מוגבר? (הבנתי שזה מה שגורם לפגמנטציה/נקודות חן להתכהות... ) וכו'

לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
07/06/2017 | 20:37
1
52
כל תופעות ההריון מסתיימות בלידה. ההנקה לא גורמת להן להמשיך.

נשירה מוגברת מתחילה 3-6 חודשים אחרי לידה אצל כולן. לא נמשכת פיגמנטציה מרובה עקב ההנקה.

החזה לא  נעשה קטן יותר אחרי שההנקה מתבססת, אבל גם לא ממשיך לגדול יותר. החזה חוזר לגודל המקורי כמה חודשים לאחר סיום ההנקה.

את מוזמנת להשאר כאן, להמשיך לקרוא וללמוד לקראת התחלת ההנקה.
יש הרבה חומר במאמרי הפורום.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
08/06/2017 | 08:38
35
אני אכן עוקבת וקוראת כל הזמן, עד שאתחיל להיות משתתפת פעילה:)

לצפיה ב-'שאיבה במקום הנקה'
שאיבה במקום הנקה
07/06/2017 | 09:56
3
97
שלום, לאחר ייעוצי הנקה ועוד, בגיל שלושה וחצי חודשים, עד עתה שואבת בלבד ומביאה חלב שאוב.
שאלותי וחששותי:
א. האם במידה ואני מתמידה שבע שאיבות ביום, כפי שאני עושה ומגיעה ב"ה לכמויות טובות, הכמויות יכולות להשמר כך תאורטית גם עד גיל שנתיים? שזה גיל גמילה אצלנו בבית...
שמעתי ששאיבה אינה בסיס טוב לטווח הרחוק, והחלב לא מחזיק כך מעמד? מדוע, הרי בעצם אקט הדרישה פועל היטב?
ב. האם גם בשאיבות, החלב הופך עם הזמו להיות שומני ומשביע יותר כמו בהנקות?
ג. מה לגבי הנוגדנים שאמורים להיות בחלב, ומותאמים לתינוק עפי בלוטות הרוק שלו? אולי כדאי לתת לו למצוץ אותי סתם במהלך היום לצורך זה? (הוא לא מצליח להוציא חלב רק למצוץ שטחי..)
ד. האם יש איזו הנחיה או פעולה מסוימת שעלי לעשות כדי שהעסק ימשיך?  כיוםאני מקפידה על שבע שאיבות, אך בלילה יש רצף של עד שבע שעות שהוא ישן וגם המשאבה... כפי שצינתי , כיום הכמויות מעולות, אך אני מלאת חששות.

תודה גדולה על המענה!

לצפיה ב-'התחלה של תשובה'
התחלה של תשובה
07/06/2017 | 11:50
71
מקשרת לך סיפור הנקה בשאיבה שיוכל לעודד אותך

תשובות יותר מפורטות בהמשך היום
לצפיה ב-'מוסיפה'
מוסיפה
07/06/2017 | 20:28
1
58
אפשר לשמר כמויות בשאיבה. לא כל אחת יעילה בשאיבות, אבל אם את הצלחת לשמור על כמויות עד עכשיו, יש סיכוי טוב שתצליחי גם בהמשך.
ברגע שתתחילי להוסיף מוצקים תצטרכי פחות חלב שאוב.  את לא צריכה לשמור על אותן כמויות עד גיל שנתיים.

בהנקה בשאיבה, כמו בהנקה ישירה, החלב משתנה ונעשה שומני ככל שמניקים יותר.

המגע והקירבה אל התינוק יעזרו לגוף לייצר נוגדנים עבורו. התהליך קצת יותר איטי מאשר בהנקה ישירה, אבל מתרחש.

נראה שאת עושה כל מה שאפשר כדי להצליח. תמשיכי ככה.

לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
07/06/2017 | 23:26
38
על התשובה, ועוד יותר על הסיפור שצרפת.
מעודד מאד, ומיטיב לקרוא על תחושות דומות
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
07/06/2017 | 13:48
2

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'בקבוקים למשאבה'
בקבוקים למשאבה
04/06/2017 | 12:32
7
53
שלום,

יש לי משאבה טובה של מדלה שהשתמשתי בה לשאיבה עם התינוק הראשון.
עכשיו, כשאני מתכוננת ללידה הקרובה, תהיתי האם יש צורך להחליף את הבקבוקים של המשאבה (אלה לא הבקבוקים ממנו התינוק אכל, אלא שימשו רק לאיחסון החלב).
את שאר חלקי החילוף של המשאבה שבאו במגע עם החלב אני מחליפה.

אשמח לשמוע את דעתכן.
תודה!
לצפיה ב-'כמה זמן עבר?'
כמה זמן עבר?
05/06/2017 | 08:57
6
30
העיקרון לפלסטיק יש בלאי.
אם עבר הרבה זמן מאז הבכור או אם הפלסטיק שרוט/עכור אז כדאי.
אם הוא עדיין צלול וללא פגמים אז לא הכרחי.
אני אישית קניתי לקטן את כל הפלסטיקים (בקבוקים, כוסות פטנט, כפיות וכו) חדש.
לצפיה ב-'עברו שנה וחצי בערך'
עברו שנה וחצי בערך
06/06/2017 | 12:31
5
24
אני מסכימה שאת כל הפלסטיק שנכנס לפה ויש לו בלאי גדול כדאי להחליף. 
אני תוהה רק לגבי הבקבוקים אליהם שאבתי, ומהם העברתי לבקבוק שממנו הוא אכל. הם נראים לחלוטין במצב טוב.
לצפיה ב-'שנה וחצי נשמע בסדר'
שנה וחצי נשמע בסדר
06/06/2017 | 20:52
3
24
אם נראה במצב טוב, הייתי ממשיכה להשתמש.
לצפיה ב-'מה עם בקבוקים בני 3 שנים במצב טוב?'
מה עם בקבוקים בני 3 שנים במצב טוב?
06/06/2017 | 23:37
2
23
עשיתי עכשיו שוב את החישוב, ומסתבר שהתחלתי לשאוב לפני כמעט 3 שנים והפסקתי לפני שנה (לא מאמינה איך הזמן טס!) 

לצפיה ב-'הבקבוקים מאיכות טובה?'
הבקבוקים מאיכות טובה?
07/06/2017 | 06:42
1
26
בלי bpa?
הייתי ממשיכה להשתמש.

לצפיה ב-'כן, בקבוקים מקוריים של מדלה'
כן, בקבוקים מקוריים של מדלה
07/06/2017 | 23:23
21
שנשמרו ונוקו בעדינות.

תודה רבה על העזרה, נראה לי שבאמת אמשיך להשתמש בהם.
לצפיה ב-'גם לדעתי'
גם לדעתי
06/06/2017 | 21:00
28
אם נראה במצב טוב אין סיבה לא להשתמש.
אצלי עברו 3.5 שנים אז לא היתה לי התלבטות...
לצפיה ב-'(שב"ח) ייצור חלב מחודש לאחר שישה שבועות'
(שב"ח) ייצור חלב מחודש לאחר שישה שבועות
02/06/2017 | 12:07
5
81
האם אפשרי?
אני יודעת כעקרון שכן,
שיש פרוטקול מסודר בנושא
(קראתי בהקשר של הורים מאמצים/פונדקאות ואפילו לי יצא לכתוב עליו בהקשר של הורים טרנס שגורמים לייצור חלב מאפס)
אבל לא מוצאת את המידע בשאלות נפוצות או בחיפוש
אשמח לפירוט כאן ו/או הפנייה למאמרים בנושא
לצפיה ב-'אני מקשרת לך'
אני מקשרת לך
02/06/2017 | 16:22
1
50

הודעה על החזרת הנקה שבועיים אחרי גמילה.
כדורי מוטיליום ושאיבה מסביב לשעון.
לצפיה ב-'אה תודה איזה קטע הסתכלתי ופספסתי את הקטגוריה של שחזור הנקה'
אה תודה איזה קטע הסתכלתי ופספסתי את הקטגוריה של שחזור הנקה
02/06/2017 | 16:48
34
וגם העברתי הלאה...
לצפיה ב-'מה זה שב"ח? '
מה זה שב"ח?
04/06/2017 | 09:40
2
67
לצפיה ב-'* שואלת בשביל חברה '
* שואלת בשביל חברה
06/06/2017 | 18:00
1
35
:)
לצפיה ב-'כל יום לומדים משהו חדש'
כל יום לומדים משהו חדש
07/06/2017 | 20:53
9
לצפיה ב-'שאלה על גודש'
שאלה על גודש
25/05/2017 | 14:05
2
70
היונק בן 3 חודשים. פעם בכמה לילות מדלג על ההנקה של סביבות 1 וחצי לפנות בוקר ומקדים את הארוחה של 5 וחצי-6 לסביבות 4 וחצי. כשזה קורה נוצר לי במהלך הלילה גודש ואני ממש מתעוררת מהכאבים עם ציצים קשים כמו אבן.
רציתי לשאול אם יש משהו לעשות שיכול למנוע את זה (חוץ מלקום באמצע הלילה באופן יזום להניק/לשאוב) והאם הגודש מסוכן או שזו רק אי נוחית?
לצפיה ב-'זה זמני'
זה זמני
26/05/2017 | 09:11
1
54
נשמע שאתם בדרך להפסקה של הנקות הלילה, ואז הגודש בלילה יעלם כי הצורך יגמר.
בינתיים כדאי קצת לשאוב אם את מתעוררת מכאב בגלל הגודש.

הגודש לא מסוכן אבל עלול להתפתח לסתימה ולדלקת.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/05/2017 | 19:51
40
בגלל שזה לא עיקבי וקורה בעיקר בלילות שהארוחה האחרונה היא בסביבות 20 (ולא 18-18 וחצי שזה בדרך כלל המצב) נראה לי שיקח זמן עד שממש יוותר והגודש אבל אפשר רק לקוות...
בכל מקרה, אני אסחוט את העודף. תודה
לצפיה ב-'הפסקת הנקה'
הפסקת הנקה
24/05/2017 | 21:29
3
77
ערב טוב,
הקטנה שלי בת 8 חודשים
סדר היום שלה די קבוע:בבוקר כשקמה יונקת, אחכ כשאני בעבודה מקבלת חלב שאוב במהלך היום. (מאז שהיא קטנה היא לא מסיימת בקבוקים בבת אחת אלא אוכלת לאורך היום בכמויות קטנות יותר ..)
ארוחת בוקר אוכלת פירות, צהריים אוכלת מרק עוף טחון אחהצ כשאני חוזרת היא ישר מתחברת ועד השינה יונקת כמה פעמים.
בשבועות האחרונים התחלתי לשלב לה מטרנה פעם ביום ובנוסף,היום התחלתי לתת ארוחת ערב קטנה.
השאלה שלי: אני רוצה להפסיק להניק..לא יודעת איך לעשות את זה. אני אסביר: ברור לי שאם אין מוצקים הם אוכלים כל 3-4 שעות אבל בקונסטלציה עם המוצקים, כל כמה זמן נותנים בקבוק? 
השבוע הפסקתי לשאוב ואני רוצה לסיים לגמרי בשבועות הקרובים.
תודה רבה!
לצפיה ב-'נותנים בקבוק באותו מרווח כמו הנקות'
נותנים בקבוק באותו מרווח כמו הנקות
25/05/2017 | 10:48
2
65
בבוקר נותנים בקבוק במקום הנקה.
במהלך היום נותנים בקבוק לפני/אחרי שנת הצהריים. אם היא עדיין לא שבעה מארוחות המוצקים אפשר להוסיף חצי בקבוק אחרי ארוחת מוצקים.
אחה"צ תני בקבוק כשאת חוזרת מהעבודה ואחרי ארוחת ערב.

בהדרגה תוסיפו עוד מוצקים לתפריט ותורידו עוד בקבוקים.

תקפידי לעשות את הגמילה בצורה איטית והדרגתית כדי שלא יתפתח גודש. כשאת מחליפה הנקה בבקבוק תני לגוף שלך לפחות 3-4 ימים כל פעם כדי להתרגל לשינוי ולהפחית כמויות.
אם את מרגישה שבגלל הורדה של הנקה שלמה נוצר גודש בלתי נסבל, אפשר לגמול בצורה יותר הדרגתית ולהוריד חצי הנקה כל פעם.
לצפיה ב-'תודה רבה, עזרת לי מאוד'
תודה רבה, עזרת לי מאוד
25/05/2017 | 22:00
1
8
לצפיה ב-''
26/05/2017 | 19:03
5
לצפיה ב-'גמילת לילה'
גמילת לילה
23/05/2017 | 22:29
3
58
היונק שלי בן שנה ושמונה חודשים. עד עכשו לא גמלתי אותו מהנקות לילה כי לא היה לי כוח לנסות להתמודד איתו ותוך כמה דקות הנקה הוא חזר לישון. לרוב הוא קם פעם אחת בלילה. 
עכשו אני בהריון ואין לי יותר כוח לקום בלילה. כל ערב אני מסבירה לו שאמא צריכה לישון והחלב של אמא הולך לישון ולכן לחזור לישון ולא לבכות בלילה. הוא מתעורר בלילה ואבא שלו ניגש אליו. אבל הוא לא מוכן מוצץ (בדרך כלל מכור למוצץ) ובקבוק והוא פשוט צורח. בדרך כלל זה לוקח חצי שעה - שעה שבהם אבא שלו ניגש אליו כל כמה דקות ומציע לו מוצץ, עד שבסוף הוא לוקח מוצץ ונרדם. 
הסיפור הזה נמשך כבר שבועיים. 
אשמח לעצות לייעל את התהליך ולעזור לו להפסיק להתעורר ולבקש הנקה. 
תודה תודה!
לצפיה ב-'איך הוא נרדם בערב?'
איך הוא נרדם בערב?
24/05/2017 | 09:51
2
40
במיטה עם מוצץ או בהנקה?
איתך או עם אבא?

כדי שהחזרה לישון בהתעוררות הליילית תהיה יותר מהירה, לפחות עכשיו כשאתם עושים את השינוי, כדאי שהדרך שבה הוא נרדם בערב תהיה זהה לדרך שבה מרדימים אותו בחזרה באמצע הלילה.
לצפיה ב-'בדרך כלל בערב נרדם באופן עצמאי '
בדרך כלל בערב נרדם באופן עצמאי
24/05/2017 | 21:49
1
37
אני מכניסה אותו למיטה אחרי ההנקה, אך לרוב לא נרדם בהנקה אלא שוכב במיטה עם מוצץ, מפטפט עם עצמו עד שנרדם.
לצפיה ב-'נסי להעביר האחריות לאבא'
נסי להעביר האחריות לאבא
25/05/2017 | 10:40
35
אחרי ההנקה בערב אבא ישים אותו במיטה עם המוצץ ויוודא שהוא נרדם.
לצפיה ב-'הנקה בשכיבה'
הנקה בשכיבה
23/05/2017 | 11:10
2
87
יככולמאןד רוצה להניק בשכיבה אבל
1. נראה לי שהחזה שלי סותם לה את האף
2. כשהיא שוכבת על הצד היא בתנוחה עוברית וחאמשוכבת ישר אז קשה לי להצמיד אותה אליי בטן לבטן (גם אפ שמה מאחוריה שמיכה מגולגלת)

יכול להיות ש1 ו-2 הם תוצאה אחד של השני..

יש אולי רעיונות או עקרונות לאופן בן ניתן לעשות זאת נכון?
לצפיה ב-'אני מצרפת לך תמונות'
אני מצרפת לך תמונות
23/05/2017 | 14:53
1
90
מצרפת לך קישור למאמר עם כמה תמונות שמדגימות הנקה בשכיבה של תינוקות בגילאים שונים. אני מקווה שזה יעזור לך למצוא את התנוחה הנכונה.

כשאני התחלתי להניק בשכיבה, השיטה שהייתה הכי נוחה לי הייתה לשבת על צד המיטה, להצמיד את היונקת אלי, ואז להשכב הצידה לאט כשהיונקת צמודה אלי.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
26/05/2017 | 19:54
5
לצפיה ב-'תגידו לי שיהיה בסדר'
תגידו לי שיהיה בסדר
21/05/2017 | 22:20
2
129
היי, אשמח לעזרה..
הילדונת יונקת מלא אחרי עליות ומורדות רבים... בעוד שבועיים תיכנס לגן (תהיה בת שישה חודשים על היום)

לא מתה על בקבוק של חלב שאוב אבל ניתן לשכנע אותה לאכול כמות סבירה. ממש לא אוהבת את התמ"ל.

אני רוצה להרגיל אותה לתמ"ל כי לפחות בהתחלה עדיין לא יהיו לה ארוחות מבוססות ויהיה לי קשה לשאוב כמות של 2-3 בקבוקים ביום. אבל תכלס, לא בא לי לתת לה את זה יותר ממה שהכרחי. טעמתי את זה וזה פשוט מגעיל... אני יודעת שהיא תתרגל אבל עדיין קשה לי עם זה.

אז בעצם אני שואלת, אם אני לא ארגיל אותה לטעם של התמ"ל כבר עכשיו יכול להיות שעדיין יהיה בסדר והיא תתרגל בגן? מדברים הרבה על להרגיל לבקבוק אבל האם הכרחי להרגיל גם לתמ"ל לפני הגן?
אולי בכלל יש לכן סיפורים מעודדים על תינוקות יונקים שביססו מהר ארוחות מוצקים וככה הורידו בקבוקים?
לצפיה ב-'יהיה בסדר'
יהיה בסדר
23/05/2017 | 10:36
48
רוב הסיכויים שבגן ירגילו אותה לטעם של התמ"ל די מהר.
גם לבקבוק בעצם לא צריך כל כך להתאמץ להרגיל לפני הכניסה לגן.
מהר מאד היא תתרגל בגן גם לבקבוק וגם לתמ"ל, גם אם בבית היא סרבנית.

תוך 2-3 חודשים יהיו מספיק ארוחות מוצקים מבוססות בגן ובקבוק אחד ליום יהיה מספיק.
לצפיה ב-'לי בתור מטפלת יצא להרגיל בגיל חצי שנה לשתי ארוחות'
לי בתור מטפלת יצא להרגיל בגיל חצי שנה לשתי ארוחות
01/06/2017 | 17:54
24
מוצקים על מנת לדלג על שלב הבקבוק. כי בשאר הזמן התינוק היה יונק (לפני שמגיע אלי ומיד עם האיסוף המוקדם בשל שעת הנקה)
זה לא אידיאלי-ההנחיות הן להתחיל עם ארוחה אחת וכל חודש (בערך) להתקדם.
אבל אם התינוק מראה נכונות מבחינת העיכול, והאימהות עשו את השיקולים שלהם - אז בסיכומו של דבר יצא לטובה. אבל כמובן אי אפשר להבטיח כזה דבר.
לצפיה ב-'סרבנות? '
סרבנות?
21/05/2017 | 23:50
1
60
היי,
האם לדעתכן יכולה להתפתח סרבנות בקבוקים בגיל 6/7 חודשים?

היונקת שלי בת 6 חודשים, מאז מתמיד לקחה בקבוק, בתדירות של בערך 1 לשבוע. אף פעם לא הייתה עם זו בעיה, גם חלב שאוב וגם תמ״ל אם לא הצלחתי לשאוב.
בחודש האחרון (בערך) לא יצא לה לקבל בקבוק וכבר פעמיים השבוע שסירבה באופן תקיף לבקבוק תמ״ל כששמרו עליה סבתא / דודה ולא היינו איתה או בכלל לידה.
מה דעתכן?
אני צריכה שהיא תיקח בקבוק כי התחלתי ללמוד פעם בשבוע.
תודה
לצפיה ב-'יכול להיות גם בגיל 7 חודשים'
יכול להיות גם בגיל 7 חודשים
23/05/2017 | 10:15
33
אני לא הייתי מתאמצת יותר מדי להרגיל שוב לבקבוק.
היא יכולה לשתות את התמ"ל בכוס או בכפית כדייסה, ותיכף גם תתחיל לאכול ארוחות מוצקים.
יום אחד בשבוע אפשר יהיה להסתדר בשעות שאת לא בבית בלי בקבוק.

לפחות חסכתם את הצורך לגמול אותה מבקבוק בהמשך.
לצפיה ב-'קליניקה קהילתית בחיפה'
קליניקה קהילתית בחיפה
21/05/2017 | 17:10
23
יום רביעי, 24.5.17, אחה"צ

ספרו איך היה.
לצפיה ב-'שאלת הנקה לזמן ארוך'
שאלת הנקה לזמן ארוך
17/05/2017 | 22:16
4
107
אולי מישהי מהיועצות תדע לענות
בפורום אחר מישהי טענה שאפשר לינוק עד גילאים מאוחרים מאוד
ראיתי בעבר סרט דוקומנטרי על ילדים גדולים (הייתה שם בת 8 בערך) שעדיין יונקים
בסרט נאמר שזה בקרוב יעבור כי פיזיולוגית מאבדים את היכולת הזו
למרות זאת לא הצלחתי למצוא קישור ברשת לכך

לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
18/05/2017 | 10:40
3
84
באופן תיאורטי, כל עוד ממשיכים להניק הגוף ממשיך לייצר חלב.

לא הבנתי מי מאבד את היכולת. האם המניקה מאבדת את היכולת הפיזיולוגית להניק או שהילדים מאבדים את היכולת הפיזיולוגית לינוק?
לצפיה ב-'היונק מאבד את "הידע הטכני"'
היונק מאבד את "הידע הטכני"
20/05/2017 | 22:26
2
69
כאילו לא יודע פתאום לינוק. אני גם קראתי את זה.. שסביב גיל 6 זה אמור לקרות.
לצפיה ב-'מצאתי את הציטוט הזה'
מצאתי את הציטוט הזה
21/05/2017 | 13:50
1
68
"מבחינה רפואית לא נמצא גבול עליון להנקה", אומרת ד"ר מירה ליבוביץ מהמרכז הרפואי להנקה במושב אודים, "אבל אין באמת סכנה שזה יימשך עד אינסוף. יש אמהות שמפסיקות להניק כי זה קשה להן, ויש מקרים שבהם הילד יוזם את הפסקת ההנקה. ושתי האפשרויות לגיטימיות. אבל אם האם רוצה להפסיק, רצוי לעשות את זה בהדרגה".

קראתי סיפורים (אומנם יוצאי דופן, אבל קיימים) על ילדים שיונקים גם בגיל 7-8.

לא נראה לי הגיוני שיום אחד ילד שיונק לטווח ארוך יקום בבוקר, לא משנה באיזה גיל וכבר לא יהיה מסוגל לינוק. לא שוכחים איך לינוק בטווח של שעות. אם לא ינק שבועיים, בהחלט יתכן שמאבד את הידע איך לינוק נכון.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/05/2017 | 21:22
41
כמו שציינתי, ראיתי לפני כמה שנים סרט דוקומנטרי והייתה שם ילדה בת 8 בערך, 
וציינו שם שהיא פיזיולוגית מאבדת את היכולת (היא רצתה להמשיך), אז תהיתי כי לא מצאתי שום סימוכין אחרים, אנסה לחפש את הסרט.

לצפיה ב-'הגיוני שנסתמת צינורית חלב מארבע שעות עם חזייה רגילה?'
הגיוני שנסתמת צינורית חלב מארבע שעות עם חזייה רגילה?
17/05/2017 | 08:31
3
59
שלא הייתה הדוקה במיוחד ( לפחות בהרגשתי)
לצפיה ב-'זה לא בהכרח מהחזיה'
זה לא בהכרח מהחזיה
17/05/2017 | 09:49
2
69
אלא בגלל שלא הינקת 4 שעות?
אולי הייתה רצועה של תיק שלחצה על השד?
יתכן שהברזל של החזיה ישב לא טוב, גם אם החזיה לא הייתה הדוקה?

מה שחשוב עכשיו זה לוודא שאת פותחת את הסתימה כדי שלא תתפתח דלקת.
לצפיה ב-'עובדת על זה, כבר מתורגלת '
עובדת על זה, כבר מתורגלת
17/05/2017 | 11:50
1
75
זה היה בשעות הלילה שבכל מקרה אני לא מניקה בזמנים האלה...
לצפיה ב-'אאוץ' '
אאוץ'
17/05/2017 | 13:36
56
עם הסתימות חוזרות שוב ושוב, כדאי לקחת לציטין שיעזור למנוע אותן.
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
15/05/2017 | 12:28
8
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'הנקת לילה'
הנקת לילה
14/05/2017 | 12:28
2
77

שאלתי גם בפורום הורים לתינוקות, אבל נראה לי שבכל מקום התשובה מזווית אחרת...

הילדה בת חודשיים כידוע, מתחילה ארוחה אחרונה בין 19:00 ל-20:00
לפעמים מתעוררת באמצע הלילה (2:00-4:00) נראה שבגלל גזים או אי נוחות... אני לא מזהה שהיא מבקשת לאכול אבל נותנת לה לאכול כי אמצע הלילה ואכלה מזמן...
השאלה היא האם היא צריכה עדיין לאכול בלילה (כי לפעמים לא מתעוררת באמצע הלילה) או שאני צריכה לנסות להרדים אוצה חזרה ללא אוכל...
ומה אם זה קורה בחמש בבוקר?
אני לא חושבת שיש בעיה עם לאכול עוד קצת ולכן זה כאייל לא קריטי, אבל אני לא רוצה ליצור אצלה תלות או הרגל שלא אמור להיות לה אם לא צריך...
ואם השאלה הזויה תסלחו לאמא גם טרייה וגם פעם ראשונה :)

לצפיה ב-'היא לא חייבת לאכול בלילה'
היא לא חייבת לאכול בלילה
14/05/2017 | 14:37
1
69
הרבה תינוקות בגיל חודשיים מתחילים לדלג על הנקת הלילה, כך שאת יכולה לנסות קודם להרדים בחזרה ללא הנקה. אם תוך כמה דקות את רואה שהיא לא נרדמת בחזרה, תניקי להרדמה.

גם אם היא תתחיל לדלג עכשיו באופן קבוע על הנקת הלילה, זה לא מבטיח שום דבר לגבי יצירת הרגלים להמשך.
הרבה תינוקות שבגיל חודשיים כבר דילגו על אוכל בלילה באופן קבוע (גם יונקים וגם מבוקבקים) מתחילים שוב להתעורר לארוחת לילה בגיל 4 חודשים.

בשעה 5 בבוקר הייתי כבר מניקה בלי לחשוב פעמיים. מבחינת היונקת זה כבר בוקר. אם זה מחזיר אותה לישון עוד כמה שעות, זה מבורך.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
14/05/2017 | 21:22
12
לצפיה ב-'משאבות חלב'
משאבות חלב
10/05/2017 | 15:10
10
76
שלום לכולן,
אני מעוניינת לקנות משאבת חלב (יד שניה )
אני מכירה את הדגם של מדלה Pump in style  וגם את ה Free style שהן מעולות וממש טובות אבל קצת יקרות.
ואני רואה שיש הרבה היצע של מדלה דגם swing maxi (אני מחפשת דו צדדית דוקא), ושהיא קצת יותר זולה.
אבל לא מכירה אותה ומחפשת מידע אם היא טובה או לא 
אולי יש מישהי שיודעת ותוכל להבדיל בינה לבין ה Pump in style  וה freeStyle
תודה ממש...
לצפיה ב-'בחירת המשאבה תלויה בצרכים שלך'
בחירת המשאבה תלויה בצרכים שלך
10/05/2017 | 17:06
6
65
אם את מתכוונת לשאוב יום יום, למשל אחרי החזרה לעבודה, כדאי להשקיע את ההפרש הקטן ולקנות את היקרה יותר שהיא גם טובה ויעילה יותר.

בכל מקרה, כשאת קונה  משאבה משומשת, מומלץ לשלוח אותה למעבדות היבואן, חברת bepex, לצורך ניקוי של המנוע משאריות חלב אם.
לצפיה ב-'תודה לך..'
תודה לך..
11/05/2017 | 08:46
5
44
כן אני רוצה לשאוב על בסיס יומי אפילו פעמיים ביום.
הבעיה שאת הטובות יותר אני כמעט לא מוצאת יד שניה 
את ה Swing אני רואה הרבה יותר - לכן רציתי לשאול עליה

לצפיה ב-'לנסינו'
לנסינו
11/05/2017 | 09:39
4
56
הי.. לי ולחברותי יש ניסיון עם מדלה ועם החדשה של לנסינו, שהיא דו צדדית דרך אגב, והיא בהרבה יותר טובה מכל משאבה של מדלה שניסינו. ממש מרוצות. המחיר שלה לא גבוה בכלל באזור ה 700 שח למשאבה חדשה. ממליצה בחום! 
לצפיה ב-'לא שמעתי אפפעם..'
לא שמעתי אפפעם..
11/05/2017 | 09:51
3
45
את השם .
אבל אני אנסה לברר עליה
במה היא יותר טובה מהמדלות ?
המלדה למיטב ידיעתי היא חזקה מבחינת השקעה לטווח ארוך, ומחינת השאיבה של החלב - יש להם מקסימום של שאיבה של החלב, הן מוציאות טוב את הכל
לצפיה ב-'מנסיון..'
מנסיון..
12/05/2017 | 18:41
2
52
אני שואבת מסיבית.
ההבדל היחידי בין הפרי סטיל לסוינג מקסי- זה שהפרי סטיל נייד.
המנוע אותו דבר.
הפמפ אין סטיל- הכי חזקה ומהירה, אך כבר לא למכירה, וגם לא נתמכת מבחינת תיקונים וחלקי חילוף.
לצפיה ב-'מסתבר'
מסתבר
13/05/2017 | 18:32
1
49
שהסמפוני יותר חזקה מ- Pump in stile
גם בכמות שיוצאת וגם בתחושת הוואקום, הסימפוני חזקה יותר. 
לצפיה ב-'הסימפוני הוא משאבה ברמה של בית חולים'
הסימפוני הוא משאבה ברמה של בית חולים
14/05/2017 | 12:27
45
היא הרבה יותר חזקה אבל גם הרבה יותר יקרה, ברמה שלא קונים אותה אלא לוקחים בהשאלה.
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת, הסווינג מקסי היא כמו שתי משאבות סווינג'
עד כמה שאני יודעת, הסווינג מקסי היא כמו שתי משאבות סווינג
14/05/2017 | 09:34
2
50
ראיתי לא מעט המלצות בפורומים על המשאבה הזו.
היא לא חזקה כמו הPIS או הפריסטייל, אבל רוב הנשים לא זקוקות דווקא למשאבות האלו לצורך שאיבה בעבודה ויכולות להסתדר גם עם משהו קצת פחות חזק.
מה שכן, מכיוון שזה דגם חדש יחסית, אני לא יודעת אם הוא נחשב עמיד או לא. ה-PIS והפריסטייל יכולות לעשות קילומטראז' מכובד מאד בלי לאבד מהיעילות, אז אין בעיה לקנות יד שניה. אני לא יודעת אם זה נכון גם לגבי הסווינג מקסי.

בדקת מה את יכולה לקנות בקופת חולים? חלק מקופות החולים מציעות אמדה דו"צ, בערך ב-600 ש"ח. זה אולי אפילו יותר זול ממדלה יד שניה, וזו משאבה שגם עליה יש המון המלצות. טובה לפחות כמו הסווינג מקסי, לפי מה שנראה מההמלצות בפורומים.
לצפיה ב-'תודה לכולכן...'
תודה לכולכן...
14/05/2017 | 12:14
1
40
על תהגובות והמידע
כרגע אני בחודש רביעי אז יש לי עוד זמן לחפש את ה free style במחיר שאולי יהיה טוב..
כי אני כן מחפשת משאבה עם דגש לשרידות של כמה שנים...
שבוע מקסים !
לצפיה ב-'אם יש לך זמן - חפשי מישהו שיכול להביא מחו"ל'
אם יש לך זמן - חפשי מישהו שיכול להביא מחו"ל
16/05/2017 | 09:14
22

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה