לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2400624,006 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'הנקת לילה'
הנקת לילה
22/04/2017 | 20:37
2
77
התינוק של בן 3.5 חודשים
עד לפני שבוע היה  נרדם בשמונה בערך,ישן  עד שתיים ,יונק ואז שוב בסביבות חמש לפנות בוקר
בשבוע האחרון לפתע הכל השתנה -הוא נרדם בשמונה ,קם ב 24:00 קם כל שעתיים כמו בימים הראשונים...כל פעם יונק כעשר דקות וחוזר לישון.מה קורה פה ?
למיטב זכרוני וניסיוני ההנקות אמורות להצטמצם עם הזמן לא?!
לצפיה ב-'תינוקות משנים דפוסי שינה כל הזמן.. '
תינוקות משנים דפוסי שינה כל הזמן..
23/04/2017 | 00:06
1
56
אל תצפי לדפוס שינה אחיד.
בנוסף, אומרים שסביב גיל 4 חודשים יש ״משבר״, בו התינוקות עוברים התפתחות קוגניטיבית משמעותית ולכן ערים יותר בלילה, רוצים יותר לינוק ובכלל כל התנהגותם משתנה.
לילה טוב..
לצפיה ב-''
24/04/2017 | 11:04
32
נשמע כמו תחילת משבר גיל 4 חודשים.
לצפיה ב-'איך שמים התקן בזמן הנקה'
איך שמים התקן בזמן הנקה
20/04/2017 | 00:09
2
82
שלום לכם,
כאילו באיזה שלב? צריך לחכות כמה שבועות בלי יחסים או מה עושים?

הרופא אמר לאישתי (מניקה) שבועיים שלוש לא לקיים יחסים ואז לבוא והוא יעשה בדיקה אם היא בהריון ורק אז להתקין.

יש דרך אחרת?
לצפיה ב-'אם היא לא מקבלת מחזור'
אם היא לא מקבלת מחזור
20/04/2017 | 09:31
1
76
צריך לוודא שהיא לא בהריון לפני ההתקנה.

השיטה המקובלת היא כפי שהציע הרופא.

אפשר להנות מזוגיות גם אם מקיימים יחסים ללא חדירה במשך שבועיים. רק צריך להיות קצת יותר יצירתיים
לצפיה ב-'סבבה, תמיד נשמח לקבל טיפים'
סבבה, תמיד נשמח לקבל טיפים
23/04/2017 | 00:12
16
לצפיה ב-'נסיעה לחו״ל - אשמח לעצות'
נסיעה לחו״ל - אשמח לעצות
17/04/2017 | 19:56
3
75
מזמן לא הייתי פה... הגוזל כבר בן שנה וחודש, יונק בערך 4 פעמים ביום (כשחוזר מהגן, לפני השינה, פעם אחת בלילה וכשמתעורר בבוקר). בקרוב נוסעת לחו״ל לשבוע, ותוהה איך להתנהל שם.
אשמח להמשיך הנקה כשאחזור - מה הסיכוי לזה אחרי הפסקה של שבוע? אקח איתי משאבה ידנית - האם מספיק לשאוב 3 פעמים ביום על מנת לשמר את החלב? אשמח לכל טיפ שיש לכן. תודה!

לצפיה ב-'תהני!'
תהני!
18/04/2017 | 13:32
2
54
איזה כיף להתאוורר קצת.

קחי איתך משאבה שנוח לך לשאוב אותה. אני לקחתי איתי לנסיעה משאבה חשמלית קטנה.
תשאבי כמה שמתאפשר. רוב הסיכויים שכמויות החלב ירדו קצת במהלך הנסיעה ויהיה צורך בקפיצת הנקה יזומה אחרי שתחזרי כדי להעלות בחזרה כמויות.

כשאני נסעתי ללא היונק הוא ביקש לינוק ברגע שראה אותי בחזרה.
כמובן שקיים סיכון מסויים שאחרי שבוע ללא הנקה הוא לא ירצה לינוק שוב. חשוב לקחת את זה בחשבון.

בלי קשר להנקה, לתינוקות קטנים לא קל עם פרידות. קחי בחשבון שבשבועיים אחרי שאת חוזרת הוא כנראה יהיה צמוד אלייך הרבה יותר.
לצפיה ב-'תודה רבה מיכל!'
תודה רבה מיכל!
18/04/2017 | 19:33
1
42
מקווה שיסכים לחזור לינוק אחרי שבוע הפסקה... חבל לי להפסיק. יש מה לעשות כדי להעלות את הסיכוי? או שבגיל הזה זה כבר תלוי רק בו? (סה״כ עד כה הוא היה יונק מאוד ״נלהב״, ההנקה הלכה טוב ובקלות ממש מהתחלה ועד היום, כבר למעלה משנה).

לצפיה ב-'זה תלוי רק בו'
זה תלוי רק בו
19/04/2017 | 06:58
33
מחזיקה לך אצבעות שלא תהיה בעייה ויחזור לינוק כרגיל ברגע שתחזרי.
לצפיה ב-'קשר גנטי'
קשר גנטי
13/04/2017 | 22:28
1
93

היי לכולם :)
אני בתחילת ההריון הראשון שלי..יוצא לי ללמוד ולסקור את כל ה"תחום" הרבה עכשיו ועניין אותי לדעת, אמא שלי לא הצליחה להניק בכלל, 4 ילדים (היא לא מבוגרת, מהזמנים אולי שפחות ידעו להתנהל)האם יש לי יותר סיכוי להיכשל גם?
מפחדת לאכז ולהתאכזב.. 

לצפיה ב-'ידע, ידע, ידע'
ידע, ידע, ידע
14/04/2017 | 07:47
71
ההצלחה של ההנקה קשורה הרבה בהכנה טובה מראש ובתמיכה נכונה בהתחלה.

יש סיכוי טוב שאמא שלך לא הצליחה להניק בגלל שלא קיבלה תמיכה טובה בהתחלה או שקיבלה עיצות שגויות שפגעו בתחילת ההנקה.

כדי לשפר את הסיכויים שלך להניק כדאי לך ללמוד על הנקה עוד במהלך ההריון ולקראת הלידה גם להפגש עם יועצת הנקה ולעבור קורס הכנה להנקה.

חלק גדול מהצלחת ההנקה קשור גם לתמיכה מהסביבה. מומלץ שגם בן זוגך וגם אמא שלך ילמדו על הנקה יחד איתך כדי שיוכלו לתמוך בך בצורה נכונה לאחר הלידה.

לצפיה ב-'קליניקת הנקה קהילתית '
קליניקת הנקה קהילתית
13/04/2017 | 08:36
2
61
שמחה לספר לכן שאנחנו מרחיבים את הפעילות של המרכז לבריאות המשפחה "דנה שלי" בדיזינגוף. אחרי החג יחלו לפעול במרכז: קליניקת הנקה קהילתית פעמיים בשבוע, עיסוי תינוקות ויוגה לתינוקות. פרטים נוספים והרשמה: 03-6973113; 03-6974787

https://www.facebook.com/lis.ichilov/photos/a.1904...
לצפיה ב-'מה זה קליניקת הנקה? '
מה זה קליניקת הנקה?
13/04/2017 | 18:09
1
28
מגיעים לשם כשיש בעיות בהנקה?
לצפיה ב-'לפי ידע על מקומות דומים'
לפי ידע על מקומות דומים
19/04/2017 | 07:04
36
בדרך כלל בקליניקות הנקה יש אפשרות ליעוץ הנקה קבוצתי במחיר מוזל.
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
09/04/2017 | 16:57
1
3
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-' לכל המניקות והיונקים/ות'
לכל המניקות והיונקים/ות
10/04/2017 | 18:15
12
חג מהנה לכל המשפחות .

לצפיה ב-'מניקה מתחילה מבקשת עיצות ותמיכה'
מניקה מתחילה מבקשת עיצות ותמיכה
05/04/2017 | 11:16
1
100
מצורפת הודעה של הגולשת gluten free.

שלום לכן.. ילד ראשון, נולד בבית במשקל 3150 בן 6 שבועות היום.
מההתחלה התקשה להתחבר/ אני התקשתי לחבר אותו. בעקבות חוסר הנקה מספקת, הפך להיות בארט סימפסון קטן והיינו צריכים להתאשפז ליומיים לפוטו.. שם הפחידו אותי עם עניין האכילה / עלייה במשקל וצהבת וגם לא נתנו לי להתאשפז איתו כך שבלילה השלימו לו עם תמ"ל.
החמוד גילה את עולם הבקבוק והמוצץ, וראה כי טוב. בבית התחלתי ליווי עם יועצת (וגם כיום) לאימון יכולות היניקה וחזרה לציץ. היועצת זיהתה לשון+ שפה קשורה. התרנו את שניהם.
עשינו תרגילים, ועדיין, ללשון/ יניקה, ולמדנו להשתמש ב SNS על אצבע ועל הציץ (על הציץ לא הולך ד"א).  וכמובן אני שואבת כמו מניאקית- יום ולילה, כדי שלמור על התפוקה, ועד לפני שבוע היינו בשגרה של הנקה קצרה (בשביל החוויה החיובית שלו) השלמה עם בקבוק (בהאכלה קצובה) ושאיבה. בהחלט שאב לי את הכוח והחשק..
העלייה תקינה מאוד, היום כבר שוקל כ 4.600 אולי יותר (מחר שוקלת שוב)  פיפי קקי תקין. חיוני ונחמד.  
לפני שבוע אמרתי חלאס. הקטני מבולבל מריבוי הפטמות בחייו. הוא לועס איפה שצריך לינוק וההפך. אני רוצה להחזירו לציץ, במלואו! הוא יכול, לי יש חלב, אין בעיה.
אז בשבוע האחרון- מניקה מניקה כמה שהוא לוקח, שואבת כמה שיכולה ומספיקה (רוב הזמן לבד, אז לא תמיד מספיקה לשאוב הכל או מייד אחרי האכלה) ומשלימה עם האכלות אצבע ומינימום בקבוקים (ועברנו לפטמה של קלמה שמדמה יניקה). מחר נדע האם עלה תקין.
פיפי יש המון. קקי אחד ביממה אבל ענקי!! ישן בסדר, חיוני. השאלות, רגע לפני ייאוש קל:

1. איך אני יודעת שהוא שבע מהציצי? ושהוא לא נרדם אחרי מתוך ייאוש ותסכול (בלילה יונק ונרדם ומתעורר אחרי שעה וחצי או שעתיים, לפעמים אחרי שעה בעיקר לפנות בוקר)

2. למה הוא עדיין לועס - את האצבע את הציץ? איך מכחידים את ההרגל הזה?

3. גם על אצבע וגם על ציץ הוא מתעייף די מהר. דפוס יניקה שנע בין איטי, להתעפצות, ללעיסה ולוקח לו לסיים בין 70-90 מל כ 45-50 דק... נורמלי? ומה זה אומר על היכולת שלו לקבל ארוחה שלמה מהציצי?

4. יש שתי אסכולות- אחת אומרת לי תפטרי מהבקבוקים מהאצבע ומהשאיבות והוא יתמודד עם מה שיש. השנייה אומרת לי רגע רגע, אל תרעיבי את הילד. אני מבולבלת, ורוצה להצליח לעבור להנקה מלאה , מה אתן חושבות?

5. מה המינימום של שאיבות יום/ לילה שאני צריכה במקביל להנקות  (הכאמור לא מאוד יעילות שלו) כדי לא לאבד תפוקה?

6. האם שאיבה של בין 130 (בוקר, אחרי שלוש-ארבע שעות) ל80 (אחרי שעתיים שלוש עם הנקה באמצע) ולפעמים אחהצ/ ערב 40-50 (עם הנקות באמצע או בלי) זה תקין?

7. המלצה על משאבה קומפקטית, שקטה, חזקה, מהירה, לא יקרה? כיום שואבת כבר חודש וחצי עם ידנית של אוונט. בקרוב יהיו לי אחלה שרירי ידיים וציצי ענק, שילוב מוזר 

8. יש פעמים שיונק ומתחיל לצווח, להתנתק, להכות עם אגרופים. עוד לא מצאתי את הדפוס (השערות- לא ממש רעב? גזים? זרימה איטית? חזקה? רעב מידי? דעתו מוסחת? עייף?) מה יכול להיות? אם אני מצליחה להעיף בקבוקים וכו'  (כי כיום כשהוא מתוסכל ואני מניחה שהוא רעב, אני עוברת לבקבוק/ אצבע כדי לא לתסכל אותו מדי) מה עושים במקרה כזה?

בטח יצוצו עוד שאלות, תודה לקוראות ולמגיבות הסבלניות :)))
לצפיה ב-'התחלות'
התחלות
08/04/2017 | 09:45
55
תינוק בגיל חודש ומשקל תקין לא ירעיב את עצמו. אם בשקילה האחרונה הייתה בסדר אחרי ששבוע שלם רק ינק, זה סימן שהוא לא נרדם מתסכול אלא כי הוא שבע.

הוא לועס כי עדיין לומד לינוק בצורה תקינה. אל תאפשרי את זה. ברגע שמתחיל ללעוס תנתקי ואז תחברי שוב.

אם הארוחות עד כדי כך ארוכות כנראה שהאחיזה עדיין לא מספיק טובה והוצאת החלב לא מספיק יעילה. כדי להפגש עם היועצת שוב ולראות איך אפשר לשפר.

חכי לפגישה עם היועצת שתאשר שהכל תקין לפני שאת מנסה לעבור להנקה בלבד.

מינימום הנקות/שאיבות הוא 8 ביום.  אם את מרגישה שההנקות לא מספיק יעילות תשאבי אחרי כל הנקה במשך היום.  

הכמות שאת שואבת אחרי הנקות נשמעת סבירה, אבל אי אפשר לדעת אם זה מספיק כשלא יודעים כמה ינק ישירות. כדאי לעשות שקילת נסיון אצל היועצת כדי לראות כמה הוא יונק באופן ישיר.

אם הוא צווח ומתנתק באמצע ההנקה זה יכול להיות סימן לגרעפס תקוע. נסי להעלות לגרעפס לפני המשך ההנקה.

לצפיה ב-'על הנקה וביוץ.. '
על הנקה וביוץ..
04/04/2017 | 23:53
1
73
אם אנחנו מניקות מסביב לשעון ולא מקבלות מחזור חודשי, מהי הדרך לדעת מתי ואם בכלל אנחנו מבייצות?
אני לא לוקחת אמצעי מניעה והסיכוי שלי להרות באופן טבעי די קלוש, אבל בכל זאת הייתי רוצה לדעת מתי אני מבייצת.
תודה
לצפיה ב-'אם את לא מקבלת מחזור'
אם את לא מקבלת מחזור
05/04/2017 | 11:10
54
רוב הסיכויים שאת גם לא מבייצת.
הביוץ הראשון יהיה שבועיים לפני המחזור הראשון, אז תוכלי לדעת רק בדיעבד.
בגלל זה ממליצים להשתמש באמצעי מניעה כלשהו גם אם לא מקבלים מחזור.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
01/04/2017 | 17:09
7
106
היה לי גודש בשד באזור ספציפי ואחרי ששום דבר שעשיתי לא עזר גיליתי באינטרנט שיש לי שלפוחית חלב.
שמתי קומפרסים חמים לפני ההנקה ונסיתי להניק בתנוחה אחרת,
כעת הגודש במצב הרבה יותר טוב אבל עדיין יש לי נקודה לבנה על הפטמה ומאוד כואב לי בזמן ההנקה ולפעמים גם אחריה.

אם השלפוחית נפתחה זה נורמאלי שעדיין כואב? ומתי ואיך זה אמור לעבור? יש עוד משהו שצריך לעשות?
האם זה שנשארה נקודה לבנה זה אומר שהיא לא נפתחה או נפתחה חלקית?

תודה רבה

לצפיה ב-'לוקח זמן שהרגישות נעלמת'
לוקח זמן שהרגישות נעלמת
01/04/2017 | 18:24
6
54
אחרי שהיה גודש, יכול לקחת עוד יום עד שהכאב יעלם.

כדי לפתוח את הנקודה הלבנה, תרככי את העור של הפיטמה ע"י מים חמים במקלחת ואז תשפשפי את הפיטמה עם מגבת מחוספסת.
לצפיה ב-'תודה רבה, אנסה זאת.'
תודה רבה, אנסה זאת.
01/04/2017 | 19:25
12
לצפיה ב-'אחרי זה נפתח לחלוטין...'
אחרי זה נפתח לחלוטין...
02/04/2017 | 23:03
4
44

באופן טבעי מהנקה 
צריך לחטא? או לעשות משהו אחרת? 
יש דרך למנוע חזרה של זה?

לצפיה ב-'לא צריך לעשות כלום'
לא צריך לעשות כלום
03/04/2017 | 10:54
3
40
נסי לחשוב מה יצר את הגודש.
לפעמים פותחים מרווח מדי בין הנקות, או חזיה לוחצת או אפילו רצועה של תיק לוחצים על החזה וגורמים ליצירת גודש.

אם הגודש חוזר על עצמו אפשר לקחת כדורי לציטין שעוזרים במניעת הגודש.
לצפיה ב-'מה שקורה הוא שמרווחי השינה שלה מאוד משתנים'
מה שקורה הוא שמרווחי השינה שלה מאוד משתנים
03/04/2017 | 16:53
2
36
לפעמים זה 1.5 לפעמים 4 שעות וגם זה לא קבוע, יכול להיות שזה מוביל לגודש...
וכשהיא ישנה פתאום 3-4 שעות אני לא מעיזה להעיר אותה... 
את חושבת שעדיף להעיר בשביל להימנע מגודש? ואם זה באמצע הלילה? היית מעירה אחרי שעתיים וחצי-שלוש במקום ארבע ?
לצפיה ב-'עוד כמה ימים בת חודש'
עוד כמה ימים בת חודש
03/04/2017 | 18:04
14
לצפיה ב-'באמצע הלילה אני לא מעירה'
באמצע הלילה אני לא מעירה
03/04/2017 | 18:36
32
אם זה במשך היום, הייתי מעירה אחרי 4 שעות שינה.
בהדרגה הגוף יתרגל לצורכי החלב , וגם סדר היום של היונקת יעשה יותר קבוע.
לצפיה ב-'דרושות יועצות הנקה'
דרושות יועצות הנקה
03/04/2017 | 10:36
62
המרכז הרפואי תל-אביב מגייס אחיות יועצות הנקה מורשות
לעבודה בשעות הבוקר והערב במחלקות היולדות בבית החולים ליס ליולדות ונשים.
לפרטים נוספים: ניתן לשלוח קורות חיים:
inbaly@tlvmc.gov.il
או בטלפון – 03-6973501

לצפיה ב-'מתי להפסיק שאיבות'
מתי להפסיק שאיבות
31/03/2017 | 15:33
1
75
שלום
התינוק שלי כיום בן 7 חודשים. התחלנו עם הנקה מלאה בחודש הראשון והוא ירד מאוד מהר באחוזונים וחזר למשקל לידה רק אחרי חודש. בהתייעצות עם אחות טיפת חלב ורופא ילדים התחלנו אז לשלב עם תמ"ל. לקחתי יועצת הנקה ובמשך חודשיים ניסינו להגביר כמות חלב ללא הצלחה (6 שאיבות ביום, חילבה, מוטיליום, מורינגה..). אחרי שהבנו שזה לא הולך לשום מקום ירדתי ל5 שאיבות ביום, ואז ל4 ששם הייתי חודשיים ועכשיו אני ב3 שאיבות ביום. בחודשיים שלושה האחרונים הוא גם בקושי יונק ואני נותנת לו בקבוקים עם שאוב או תמ"ל. הוא כבר התחיל לאכול מוצקים וזה מחליף שתי ארוחות ביום.
ועכשיו לשאלה.. אני עדיין שואבת שלוש פעמים ביום ולא נהנית מזה. זה כואב ולוקח המון זמן יקר. אני מצליחה לשאוב בין 70 ל130 בכל שאיבה. התחלתי להתלבט אם אולי הגיע הזמן להפסיק לשאוב, ואם לא אז מתי הזמן הנכון להפסיק? ואולי פשוט לרדת לשתי שאיבות (בבוקר ולפני השינה) או אחת? מה דעתכן?
לצפיה ב-'זו החלטה מאד אישית'
זו החלטה מאד אישית
01/04/2017 | 08:49
46
כל בקבוק של חלב אם שהוא מקבל הוא יתרון, אבל אם זה כואב וגוזל זמן שאין לך, יש כאן חסרון עבורך.

תעשי מה שאת מסוגלת. אם 3 שאיבות מרגיש לך יותר מדי, רדי ל 2 שאיבות.

שאיבה לא צריכה לכאוב. האם תמיד כאב לך לשאוב?
אולי החצוצרה של המשאבה קטנה מדי? אולי העוצמה חזקה מדי?
לצפיה ב-'האם שאיבה הורסת את ההנקה ?'
האם שאיבה הורסת את ההנקה ?
22/03/2017 | 19:00
7
114
שלום
חברה אמרה לי ששאיבה מחסלת את החלב
מפסיקה אותו
ושרצוי רק להניק
לפחות לבסס את ההנקה בחודש הראשון

האם זה נכון?..

תודה
לצפיה ב-'זה נכון בעקיפין'
זה נכון בעקיפין
23/03/2017 | 09:34
6
117
מה שפוגע בהנקה זה לא בהכרח השאיבה עצמה, אלא ההאכלה בבקבוק במקום הנקה ישירה, מה שמביא לבלבול פטמות, העדפת בקבוק ושביתת הנקה.
בנוסף לכך, שאיבה היא פחות יעילה מהנקה, כך שאם יותר שואבים מאשר מניקים יש סיכוי טוב שהגוף לא יקבל איתות מספיק לייצור חלב והכמויות ירדו בהדרגה.
שני הגורמים הללו יכולים להביא למצב שבו אם שואבים במהלך החודש הראשון לא מצליחים להניק.

למה בעצם לשאוב? אפשר לעזור לך בעינייני הנקה?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/03/2017 | 12:12
5
91
תודה על תשובתך

אני רוצה להתכונן להנקה של ביתי השנייה
עם הבת הראשונה לא כ״כ הצלחתי עם ההנקה
היא לא אחזה טוב את הפיטמה
וזה כאבבב
אני הייתי חלשה מידי
אפילו לשאוב בלילה לא היה לי כוח אז בטח שלא להתאמץ על אחיזה בלילה
הייתי שואבת ונותנת לה עם בקבוק ולאט לאט  השאיבות פחתו ועימם החלב ):
ונישארנו עם מטרנה בלבד
וחלב מאמהות אחרות (:

אני מתכוונת לקחת יועצת הנקה אפילו עוד לפני הלידה

אז אני מבינה שזה עקרוני הפחתת לה את הפיטמה שלי
אולי אני יכולה גם לשאוב ולתת לה תוספת. את החלב שלי עם הצינורית הזו שמוסיפים לפטמה שלי ?..
או שזה יגרום לה להתאמץ פחות בשאיבה?..

את העניין של עייפות בלילה וחולשה אני לא יודעת איך אפתור
עכשיו אני יותר מיומנת ויודעת יותר לקראת מה אני הולכת
זה לא יפול עלי כבום

אשמח לכל עיצה

אולי גם להמלצה על יועצת הנקה ממרכז תל אביב

תודה
לצפיה ב-'טוב שאת מתחילה להתכונן כבר עכשיו'
טוב שאת מתחילה להתכונן כבר עכשיו
23/03/2017 | 13:14
4
67
בהחלט כדאי להפגש עם יועצת עוד לפני הלידה, לדבר איתה על הסיבות שבגללן ההנקה הקודמת לא צלחה ולחשוב איך מתחילים הפעם טוב יותר.

יועצת תלמד אותך איך לתקן את אחיזת הפיטמה כך שההנקה לא תכאב.
תוכלי ללמוד איך להניק בשכיבה. זה עוזר מאד לעבור את רגעי המשבר בלילה, כשאת יכולה לנמנם תוך כדי הנקה.

בגלל שאת כבר אמא יותר מנוסה הפעם, את יודעת שהשלב הראשוני הקשה לוקח 2-3 שבועות ואחר כך העייפות והחולשה משתפרות. הידיעה שזה עניין זמני גם היא תעזור לך להתגבר על התקופה הקשה.
כדאי גם לדבר מראש עם הסביבה (בן הזוג, האמהות) ולבקש שיתמכו בך בנסיון להניק ולא יעודדו אותך לתת בקבוק כדי "להקל" עלייך.

עדיף לא להתחיל להסתבך כבר מהתחלה בשאיבה ומתן תוספת עם צינורית, אלא אם יש בעייה.

יש הרבה מאד יועצות הנקה מוסמכות באיזור תל אביב:
רשימה חלקית של יועצות:
גלית לירון
עדי יותם
דוריס ספרר
ג'ולי שור
אלן שיין
ורד בוקעי
ג'ינה ויסמן

ולא לשכוח שאנחנו תמיד כאן לעזור לך ברגעי המשבר .

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/03/2017 | 14:25
3
38
נתת לי כיוון טוב
וחיובי (:

אפנה לאחת היועצות לעבד את ההנקה שלא צלחה

תודה (:
לצפיה ב-'עוד שאלה קטנה'
עוד שאלה קטנה
24/03/2017 | 16:12
2
42
יש משהו שאני יכולה לקחת לפני הלידה כדי לגרום לגוף להכין הרבה חלב?
או שלחכות ללידה ולראות אולי יהיה לי מספיק חלב
או שזה לא מזיק לקחת משהו לפני
חילבה?

יש את הכדורים ששכחתי את שמם
שמגבירים חלב
לוקחים אותם שולשה חודשים לפני הלידה
ויש להם השפעה לא טובה על הלב.. (מוטיליום?..)
לא ממליצות?! נכון?

תודה
לצפיה ב-'אין דרך לשפר את ייצור החלב עוד לפני הלידה'
אין דרך לשפר את ייצור החלב עוד לפני הלידה
25/03/2017 | 07:26
1
56
הגוף מקבל איתות לייצר חלב רק אחרי שהשילייה יוצאת.

חילבה ומוטיליום מעודדים את ייצור הורמון הפרולקטין. הם יעילים להגברת ייצור החלב רק אם במקביל גם מגבירים כמות של שאיבות/הנקות.
זה כמובן לא רלוונטי במהלך ההריון.

הדרך הכי טובה להתכונן היא ע"י צבירת ידע, כדי שתדעי מה לעשות אחרי הלידה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/03/2017 | 01:19
9
לצפיה ב-'שילוב הנקה ותמ"ל'
שילוב הנקה ותמ"ל
16/03/2017 | 10:44
3
118
הגור בן חודש ועולה כ-80 גרם בשבוע בהנקה מלאה. יונק כל שעתיים-שלוש. ולאחר מכן נרדם רגוע. נותן 8 חיתולים רטובים ביום וקקי פעם בכמה ימים
המשמעות שעוד לא חזר למשקל לידה וירד מאוד באחוזונים. הרופאת ילדים שלנו וטיפת חלב התחילו להילחץ מאוד וביקשו שנוסיף תמ"ל.

אני יודעת שהדרך לשלב היא להניק ואח"כ להשלים עם בקבוק. זה אומר שעל כל 40-60 דקות הנקה אני צריכה להוסיף 20 דקות בקבוק. מכיוון שהוא לא לבד וגם אח שלו דורש תשומת לב, רציתי לדעת אם יש דרכים יותר חסכוניות בזמן לשלב תמ"ל.
האם אפשר במקום אחרי כל ארוחה, פשוט להחליף חלק מהארוחות בבקבוק. נניח את ההנקה של הצהריים ושל אחרי צהריים להחליף ולהישאר עם הנקה בלבד בלילה ובבוקר, או שבגלל שזה לא יגדיל את הארוחות זה לא ישיג עליה מצופה במשקל?

יצא קצת ארוך.. תודה למי ששרדה עד כאן
לצפיה ב-'מה שרשמת הוא לא הדרך הנכונה לשלב'
מה שרשמת הוא לא הדרך הנכונה לשלב
17/03/2017 | 16:23
2
117
אם צריך לשלב, מחליפים ארוחה שלמה בתמ"ל וביתר הארוחות מניקים בלבד, אחרת היונק יתרגל לחכות לבקבוק בסוף כל הנקה ובהדרגה יפסיק לינוק.
מומלץ שאת הבקבוק יתן מישהו אחר כשאת לא בסביבה.

כדאי שתפגשו עם יועצת הנקה כדי לראות מה עוד אפשר לעשות כדי לשפר את המצב. את מתארת הנקות מאד ארוכות. אולי ההנקה לא מספיק יעילה מה שגורם להנקות ארוכות ועלייה איטית במשקל. יועצת הנקה תוכל לתת יעוץ גם לגבי האפשרות להשתמש ב sns,  שמתגבר ע"י תמ"ל בעזרת צינורית שמחוברת לבקבוק תוך כדי הנקה. זה קצת מסרבל את ההנקה אבל יחסוך את השימוש בבקבוק.

בנוסף, כדאי לבקש מרופא הילדים לעשות בירור רפואי, בדיקת דם ובדיקת שתן. אולי יש בעיה רפואית שעוצרת את העליה במשקל. לפעמים דלקת שתן סמויה גורמת לעליה איטית במשקל.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
18/03/2017 | 11:23
1
75
אני שמחה לשמוע שאפשר להחליף ארוחה בודדת במקום להוסיף אחרי כל ארוחה. הדרך של הוספת בקבוק בסוף כל ארוחה הומלצה לנו על ידי מספר יועצות הנקה אצל הגדול שלי ואכן בדרך זו הנקתי 7 חודשים. אותה המלצה קיבלתי עכשיו גם מאחות טיפת חלב ורופא ילדים.
לגבי בדיקת דם- עשינו השבוע בדיקות דם בלי קשר להנקה ויצא תקין בכל המדדים כך שאני מניחה שזה לא הכיוון שלנו.
לצפיה ב-'להוסיף בקבוק אחרי כל ארוחה זה מסורבל'
להוסיף בקבוק אחרי כל ארוחה זה מסורבל
19/03/2017 | 21:47
66
ומגביר את החשש להעדפת בקבוק ושביתת הנקה.

לצערנו, הידע של רוב אחיות טיפת חלב ורופאי הילדים הוא לא מספיק רחב בנושא של הנקה. הנקה היא לא נושא שנלמד במהלך לימודי הרפואה, גם לא כשמתמחים ברפואת ילדים.
כדאי לפנות ליועצת הנקה מוסמכת ליעוץ כשיש בעייה בהנקה.
לצפיה ב-'חילבה -שאלת מינון'
חילבה -שאלת מינון
02/03/2017 | 20:07
2
74
הי

לגבי מינון של כמוסות חילבה- על האריזה כתוב עד 6 ביום ולפי מיטב זכרוני זה 9 (3*3)
אז מה המינון?
לצפיה ב-'כמו שאת זוכרת'
כמו שאת זוכרת
03/03/2017 | 06:40
1
63
בשביל להגביר חלב המינון הוא 3*3
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
05/03/2017 | 21:00
14
לצפיה ב-'גמילה מהנקה'
גמילה מהנקה
27/02/2017 | 13:36
1
101
בן שנה ושבע חודשים, וקצת נמאס לי. יונק לפני השינה וכשמתעורר. מה עדיף: לגמול מהכל, שישכח וזהו או קודם בוקר ורק אחר כך לילה?
חשוב לציין שבמהלך השבוע הוא פוגש רק אותי כשמתעורר כך שזה יכול להיות בעייתי. בעבר המליצו לי לא לתת לו תמ"ל במקום כי הוא גדול (בגיל וגם במשקל). אז לא לתת כלום? בקבוק מים? אקטימל?
ובערב הוא יונק ומשכיבים אותו ער לחוטין במיטה. האם יעזור להעביר אותו לחדר עם אחיו בן 3 או שאין קשר?
לצפיה ב-'אני מעדיפה לגמול בהדרגה'
אני מעדיפה לגמול בהדרגה
02/03/2017 | 07:28
74
תורידי קודם את ההנקה שיותר קל להחליף במשהו אחר.
אם אפשר לשנות קצת את סדר היום כך שההנקה "נעלמת" זה הכי מוצלח.

חשוב שהגמילה תהיה מספיק הדרגתית בשביל שאת לא תסבלי מגודש.

מעל גיל שנה אין צורך לתת תמ"ל.  תחליפי באוכל אמיתי או במשקה אחר. אני נתתי אקטימל בבוקר ובערב נתתי ארוחת ערב גדולה יותר.

להעביר אותו לחדר אחר לא ישנה לגבי הגמילה.
לצפיה ב-'שאלות ליונק מתחיל'
שאלות ליונק מתחיל
17/02/2017 | 20:28
10
262
הגור בן שלושה ימים ובהנקה מלאה ואצלי התחילו להצטבר החששות/שאלות
עברנו את הקפיצה בין היום השני לשלישי בלילה שלם של הנקה ועכשיו בסחיטה ידנית יוצאות טיפות חלב גדולות. כשהגור יונק שומעים גלוגלו ורואים תנועות בליעה.
אבל - ההנקות התקצרו להנקות של רבע שעה-עשרים דקות ואחר כך הוא רגוע וישן. מצד שני הפער ביניהם הצטמצם לכל שעה וחצי בערך. נורמלי? תקין? אני מפחדת שככה הוא לא מגיע לחלב השומני. מצד שני השד מרגיש רך וקל יותר אחרי. היועצות הנקה בבית חולים אמרו שיש חיבור טוב ויש מספיק חלב.

דבר שני - כמה חיתולים רטובים אמורים להיות ביום? בנתיים יש לנו בערך שניים רק פיפי ועוד 3-4 עם קקי.

תודה מראש לעוזרות.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
18/02/2017 | 09:42
9
145
כל מה שאת מתארת נשמע תקין. גם התקצרות ההנקות וגם המרווחים הקטנים כרגע.
המרווחים יפתחו בהמשך.
6 חיתולים רטובים ביום נשמע בסדר.
אני מצרפת טופס למעקב אחרי התינוק בימים הראשונים שיעזור לך להחליט אם את זקוקה ליעוץ מקצועי

הדרך הטובה ביותר לוודא שההנקה מתנהלת בצורה תקינה היא לבדוק שהעליה במשקל היא תקינה. כדאי לקחת את היונק לשקילה בטיפת חלב כדי לקבל נקודת יחוס שממנה תוכלי לעקוב אחרי העליה במשקל.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/02/2017 | 18:45
8
90
אני אקח אותו לשקילה ביום ראשון בטיפת חלב.

ובטח אחזור בהמשך עם שאלות נוספות...
לצפיה ב-'מעולה'
מעולה
19/02/2017 | 07:22
3
75
תינוקות חוזרים למשקל לידה בערך בגיל 10 ימים, אז אל תבהלי אם יסתבר בשקילה הראשונה שהוא עדיין מתחת למשקל לידה.

המטרה של השקילה הראשונה היא לקבל נקודת ייחוס שממנה מתחילים לעקוב אחרי המשך העליה במשקל, כי כל משקל הוא שונה קצת ולהשוות השקילה בבית היולדות לשקילה בטיפת חלב יכול להיות מטעה.
לצפיה ב-'אכן ירד בהשוואה לבית יולדות'
אכן ירד בהשוואה לבית יולדות
19/02/2017 | 16:27
2
93
אבל האחות טיפת חלב והרופאת ילדים המדהימה שלנו לא נלחצו. הן אמרו בדיוק אותו דבק על כיול משקלים שונים וביקשו שנחזור בעוד שבוע...
בכל מקרה בנתיים התחיל לתת קקי נוזלי של יונקים 6-7 פעמים ביממה אז אני מתחילה להירגע.

ושאלה נוספת - חוץ מלנולין, יש עוד משהו לעשות עם פצעים/סדקים בפטמות?
לצפיה ב-'משחה לא מספיקה '
משחה לא מספיקה
20/02/2017 | 06:57
1
95
פצעים בפטמות נוצרים בגלל תפישה לא טובה של הפיטמה.
הלנולין מרגיעה את הכאב אבל אם התפישה לא טובה הפצעים יפתחו מחדש בהנקה הבאה.

זה הזמן לקבוע פגישה אישית עם יועצת הנקה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/02/2017 | 20:24
63
הפצעים/סדקים כבר מתחילים להשתפר לבד. זה תוצר של הנקת לילה שנמשכה 4 שעות לסירוגין ושהייתי כל כך מותשת שלא הקפדתי על החיבור...
לצפיה ב-'אפשר גם לשקול בבית'
אפשר גם לשקול בבית
24/02/2017 | 17:58
3
92
את עולה על המשקל עם הילד ואחר כך בלעדיו. זה לא מדויק כמו בטיפת חלב, אבל חוסך את ההתרוצצות לשקילה בטיפה בימים הראשונים בבית. כך יעצה לי האחות בטיפה. 
ומזל טוב 
לצפיה ב-'לא הייתי סומכת על זה'
לא הייתי סומכת על זה
24/02/2017 | 18:50
2
80
לפחות לא בהתחלה כשמנסים לוודא שההנקה תקינה על ידי מעקב אחרי עלייה שבועית במשקל וכל העלייה הצפויה היא 150-200 גרם. הטעות האפשרית בשקילה היא גדולה מדי.

בשלב מאוחר יותר, כשכבר יודעים שההנקה תקינה, זה אפשרי.
לצפיה ב-'לא במקום שקילה מדוייקת פעם ב... בטיפת חלב'
לא במקום שקילה מדוייקת פעם ב... בטיפת חלב
25/02/2017 | 12:48
1
71
כי כל יציאה מהבית בשבועות הראשונים יכולה להיות אתגר של ממש.
אז כדי להפחית את הלחץ, אפשר להישקל כך בבית. מניסיון אישי (ו בהמלצת אחות טיפת חלב) זה מאוד עזר.
לצפיה ב-'בילד שני יציאה מהבית היא כמעט שגרה'
בילד שני יציאה מהבית היא כמעט שגרה
25/02/2017 | 19:33
89
צריך כל יום לאסוף את הגדול מהגן אז עוד טיול אחד לטיפת חלב לא כזה קריטי..

אבל תודה על הרעיון.
לצפיה ב-'טיפול בואזוספזם'
טיפול בואזוספזם
14/02/2017 | 02:54
2
96
סובלת ברמה בינונית מואזוספאזם בשד אחד... מה ניתן לעשות כדי להקל ואף להעלים? 
הפטמה יוצאת קצת מעוכה אחרי הנקה למרות שהאחיזה ממש בסדר (בשד השני אין בעיה).

לצפיה ב-'חימום האיזור בדרך כלל עוזר'
חימום האיזור בדרך כלל עוזר
14/02/2017 | 15:36
1
43
תכסי את הפיטמה עם כף היד מייד בסיום ההנקה, כדי שלא תתקרר.
תלבשי חולצה/סוודר.
תשימי כרית חימום על השד.

אם הפיטמה יוצאת קצת מעוכה אחרי הנקה כנראה שהאחיזה לא לגמרי בסדר בצד הזה. נסי להקפיד יותר להצמיד אלייך בזמן ההנקה. זה בדרך כלל משפר את האחיזה.
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
14/02/2017 | 17:22
8
לצפיה ב-' יש פה נשים בהריון עם תלמ אוקטובר 2017?'
יש פה נשים בהריון עם תלמ אוקטובר 2017?
13/02/2017 | 21:19
50
מוזמנות לקומנה - תלמ אוקטובר 2017

בהצלחה לכולן! 

לצפיה ב-'שאלה של הריונית '
שאלה של הריונית
09/02/2017 | 13:00
15
291
היי לכולן!
פרפרית, בת 33, הריון ראשון אחרי טיפולים.
אני עכשיו כמעט בחודש שביעי. התחלתי קורס הכנה ללידה בגישת היפנוברפינג ובקורס עצמו לא ממש יתמקדו בהנקה ולכן המליצו לנו כן לפנות למדריכת הנקה להכנה טרם הלידה.

האם לדעתכן מומלץ לפנות להדרכה כזו טרם לידה או עדיף לחכות לאחרי הלידה לראות איך זה מסתדר ומקסימום להיעזר ביועצת הנקה? מה בד"כ קורה בהדרכה כזו?

תודה מראש על התשובות
לצפיה ב-'איזה כיף לראות אותך כאן'
איזה כיף לראות אותך כאן
09/02/2017 | 14:20
2
119
לדעתי כדאי לפנות להדרכה עוד לפני הלידה.
אחרי הלידה תהיי עסוקה בהתאוששות מהלידה ובטירוף של ללמוד לטפל בתינוק.
כדאי להגיע עם מקסימום ידע מראש, כדי שההתחלה תהיה טובה יותר. אם תהייה בעייה תזהי אותה מוקדם יותר ותהיה יועצת מוכרת שאליה תוכלי לפנות.

בהדרכה לקראת הנקה תקבלי הסברים על ההנקה, איך מתחילים, למה לצפות, איך מזהים בעיות וכו'.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/02/2017 | 16:43
1
90
בדיוק כשכתבתי העלו בקבוצת אימהות ישראליות באיזורי סדנא להריוניות בנושא הנקה עם יועצת הנקה אז למרות שזה בשעה שאני לרוב גמורה(8 בערב, כן?) - נרשמתי לזה

האמת שזה ממש מרגש ומרגיש שמתקרב...

לצפיה ב-' מעולה'
מעולה
09/02/2017 | 17:56
11
לצפיה ב-'אני הולכת לענות תשובה פחות פופולרית...'
אני הולכת לענות תשובה פחות פופולרית...
11/02/2017 | 19:30
5
172
ומקווה שלא תסקלו אותי בביצים פה (-:
ממרומי נסיוני הדל כמניקה (לא יועצת הנקה הכוונה, אין לי שום הכשרה מקצועית) עברתי לפני הלידה הראשונה הכשרה קצרה להנקה וחייבת לומר שעד שאין תינוק בידיים זה חסר ערך לטעמי. את לא מבינה באמת כלום, לא זוכרת כלום בלידה וזה לא באמת נותן מענה לבעיות הספציפיות ש(בתקווה לא) יהיו לך. שוב, לי היה רק סשן יחיד במסגרת הכנה ללידה ולא קורס שלם אבל מאמינה שאם הייתי עושה קורס שלם זה היה קצת בזבוז זמן וכסף כי לא ידעתי מהחיים שלי...(אם כי זה נקרא לי גם כסוג של מפגש חברתי מהנה יותר מכל דבר אחר, ואם זה בקטע הזה אז מעולה. רעיון ממש טוב).
אחרי שיש כבר תינוק בידיים זה עולם אחר...ואז הדבר הכי חשוב שכדאי שיהיה זה טלפון של יועצת הנקה טובה זמינה להקפצה כבר בימים הראשונים אחרי הלידה...
שוב, אני מסייגת ואומרת שזו רק דעתי שלי, את כמובן מוזמנת לעשות את הקטע שלך והכי הכי חשוב- לידה קלה ומוצלחת ותחזרי אחרי הלידה להמליץ ולומר אם הועיל או לא (רק אז לדעתי יהיה המבחן האמיתי).
לצפיה ב-'תודה '
תודה
12/02/2017 | 15:09
93
זה גם מה שאני חשבתי.
אמור להיות מפגש שמיועד להריוניות ללא עלות באיזור המגורים שלי (ואפילו בעברית!- חיה בחו"ל), אז אמרתי לעצמי שאלך לשם. לא יזיק).

אני נוטה לקחת יועצת במידת הצורך אחרי הלידה ולשמור על אופטימיות שזה יסתדר וההדרכה בביה"ח תספיק לי.
לצפיה ב-'אני לא מסכימה איתך'
אני לא מסכימה איתך
13/02/2017 | 13:12
106
המידע שאת מקבלת לפני הלידה נותן לך בסיס.
עם הבסיס הזה את יכולה לדעת אם העיצות שאת מקבלת מהרגע שאת יולדת (מהאחיות, מהיולדות האחרות, מבנות המשפחה שמגיעות לבקר) הן עיצות טובות, או עיצות מזיקות.
עם הידע שקיבלת, גם אם הוא מועט, את יכולה יותר מוקדם להגיע למסקנה שיש בעיה וצריך עזרה של יועצת. ההבדל הזה, של פנייה לעזרה בשלב יותר מוקדם, יכול להיות מה שישפיע על הצלחת ההנקה.

לפעמים לקרוא חוברת הכנה להנקה יכול להספיק. אני מעדיפה לקבל את ההדרכה ישירות מהיועצת, ואז כבר יש לך טלפון של יועצת שאת מכירה וסומכת עליה שאליה אפשר להתקשר כשצריך.
לצפיה ב-'זה כמו ללמוד תיאוריה לפני שמתחילים לנהוג'
זה כמו ללמוד תיאוריה לפני שמתחילים לנהוג
14/02/2017 | 14:30
2
99
זה לא ממש עוזר בשביל להצליח לעשות זינוק בעליה, אבל לפחות זה אומר שכשאת מגיעה לצומת את יודעת מי נותן זכות קדימה למי, ולא צריכה ללמוד את זה בו זמנית עם הזינוק בעליה.

יש דברים שבאמת אי אפשר ללמוד עד שהתינוק לא בידיים.
אבל יש גם לא מעט דברים שהם ידע תיאורטי לגמרי - כמו למשל כמות היציאות שצריכה להיות לתינוק בן יום.

מן הסתם לא זוכרים את כל הפרטים, אבל זו נקודת התחלה הרבה יותר טובה מאשר להגיע בלי להכיר בכלל את הנושא.
לצפיה ב-'זה מה שאני גם מרגישה וחושבת '
זה מה שאני גם מרגישה וחושבת
14/02/2017 | 14:48
1
82
בכל מקרה, יש הרצאה/סדנא חינם וזו תהיה גם הזדמנות נפלאה להכיר נשים מהאיזור שלי שעומדות ללדת בערך באיזור התל"מ שלי כך ששווה ללכת בכל מקרה (במיוחד שזה לא רחוק מהבית).
לצפיה ב-' אני מאד מאד בעד'
אני מאד מאד בעד
15/02/2017 | 21:33
59
אני יודעת גם מעצמי, וגם ממקרים אחרים ששמעתי עליהם, שידע מקדים יכול לעשות את ההבדל בין הצלחה ואי הצלחה בהנקה, או לפחות בין הצלחה בצורה חלקה ופשוטה לבין הצלחה לאחר קשיים ומאבקים.
לצפיה ב-'מהניסיון של אישתי'
מהניסיון של אישתי
16/02/2017 | 21:26
87
וגם של אמהות אחרות שאני מכיר, בדיעבד היה יכול להיות רעיון מצויין לפנות ליועצת הנקה עוד לפני הלידה.

יש אמנם כאלו שהולך להן בקלות. אבל למי שלא, לפעמים קשה לתקן טעויות שעושים בשעות הראשונות שלאחר הלידה, ואנשי המקצוע בבית החולים לא תמיד נותנים את ההדרכה הנכונה. הקטנה שלנו פצעה לאישתי את אחת הפטמות לאחר הלידה, ויועצת ההנקה של בית החולים הביאה לה מגן פטמות מסיליקון שרק החריף את הבעיה בהנקה. את הבעיות שנגרמו כתוצאה מזה כבר היה קשה מאד לפתור ובסופו של דבר אישתי ויתרה ועברנו לשאיבה.

לא יכול לומר בוודאות אם הדרכה לפני הלידה היתה משנה משהו או לא, ובוודאי שלימוד בתיאוריה זה לא תחליף להתנסות האמיתית, אבל לא היה מזיק ללמוד עד כמה שאפשר לפני הלידה בשביל הסיכוי הקטן שזה ישנה משהו.

לצפיה ב-'מניסיוני'
מניסיוני
17/02/2017 | 13:04
48
ממליצה לך בחום לשמור מספר טלפון אחד או שניים של יועצת הנקה תותחית. אבל תותחית באמת!
ביום הרביעי לחיי ילדתי התקשרתי ליועצת, למחרת בבוקר כבר הייתה אצלי ומאז תודה לאל אני מניקה ומידי פעם מתייעצת איתה.
אני לא חושבת שהיא יכלה לעזור לי לפני הלידה אבל מודה לאלוהים שקראתי לה בזמן לפני שהתייאשתי.
ועוד משהו - במחלקות יש יועצות וחלקן מליגת לה לצ׳ה ואולי הן יספיקו ולא תצטרכי יועצת אישית.
לצפיה ב-'משתפת שאתמול הייתה סדנת ההכנה '
משתפת שאתמול הייתה סדנת ההכנה
17/02/2017 | 13:18
2
87
מאוד התלבטתי לגבי זה אבל גם בגלל שרציתי מאוד לשמוע על הנושא ואולי גם להכיר הריוניות אחרות שגרות באיזור- החלטתי כן ללכת וממש שמחה שהלכתי.

יועצת ההנקה הסבירה את כל המושגים ונתנה טיפים חשובים ורקע לכל הנושא של הנקה ומה חשוב לשים לב.
אפילו קיבלנו הדגמה חיה עם אחת האמהות הטריות שהגיעה עם הבייבי שלה והסכימה שנצפה תוך כדי הנקה כדי שמדריכת ההנקה תסביר לנו על כל מיני דברים.

זה בהחלט הרגיע את הלחץ שלי לגבי הנקה ומאוד שמחה שהלכתי.
לצפיה ב-'טוב לשמוע שהיה מוצלח'
טוב לשמוע שהיה מוצלח
18/02/2017 | 09:20
14
לצפיה ב-'יופי! השנקל שלי בנושא הכנה להנקה...'
יופי! השנקל שלי בנושא הכנה להנקה...
20/02/2017 | 09:09
65
...זה שאפשר להתכונן להנקה לפני הלידה.
לטעמי, ההכנה שהכי עוזרת זה לשבת עם נשים מיניקות... ופשוט להסתכל ולהקשיב.
יש ערך ללמוד את "התיאוריה" והמושגים, אבל הלמידה הכי משמעותית בעיני היא זו שמתרחשת כשיושבים ומקשיבים לנשים מיניקות מרכלות, ורואים את התינוקות והאמהות בפעולה.
כשאת מתבוננת במישהו אחר עושה משהו, הנוירונים שלך נכנסים לפעולה ומתחילים להדמות את התנועות והתחושות בתוך המוח שלך.
ואם את צוברת כמה שעות התבוננות כאלה, אחרי הלידה את תרגישי שהדברים זורמים יותר בקלות, שאינטואיטיבית קל לך יות רלחבר את התינוק, להחזיק אותו בכל מיני מנחים, להניק אותו תוך כדי עמידה והליכה בבית... כי ראית את זה בפעולה.
גם לשרוץ בפורום ולהקשיב לשיחת נשים מיניקות עוזר. זה לא כמו לקרוא ספר הדרכה או לשמוע הרצאה, כי המידע שבא בצורת סיפורי חיים וחוויות נשתל אחרת במוח.
וכמובן - יוטיוב.
זה לא תעודת ביטוח מפני קשיים (אם לתינוק יש קשיים משלו אז צריך להתמודד אתם...) אבל נותן הרבה מאוד ביטחון ומחליק את התהליך.
לצפיה ב-'הכנה ללידה אחרי קיסרי'
הכנה ללידה אחרי קיסרי
19/04/2017 | 07:06
14
אני ממליצה לקרוא את הטיפים להנקה אחרי קיסרי שיש במאמרי הפורום.
לצפיה ב-'גודש בשד ימין'
גודש בשד ימין
06/02/2017 | 11:13
5
70
התינוק בן 7 חודשים יונק מלא, אוכל מנת פרות ומנת עוף קטנות מאוד.
בלילה הנקתי אותו מצד שמאל והוא נרדם. התעורר בשבע ינק בעצבים מצד ימין,החלפתי לו צד, ינק משמאל. בדר"כ נרדם שוב בתשע אבל היה עצבני הפעם.
לא רצה שוב לינוק מצד ימין, התנתק כל שנייה , ינק שוב מצד שמאל ונרדם. עכשיו הוא ישן.
שד ימין כואב לי עכשיו, ויש לי הרגשה כזו של גוש מאוד מציק. מפריע לי ממש ..
מה לעשות? כדאי לנסות לשאוב? יכול להיות שיש לי דלקת או שסתם כי לא הנקתי אותו בלילה נהיה לי גודש מעצבן? לא יודעת מה לעשות.תודה רבה לעונות זה טיפה דחוף כי כואב לי ועד עכשיו ההנקה הלכה יחסת טוב ואני לא רוצה בעיות. תודה
לצפיה ב-'כן, לשאוב '
כן, לשאוב
07/02/2017 | 02:46
4
43
אפשר במשאבה או בסחיטה ידנית, לשאוב עד לתחושת הקלה פיזית. אם יש לא רק גודש אלא גם גושים נוקשים זו כנראה סתימת צינורית חלב ואפשר למסז' בעדינות מסביב (בעדינות!), בתנועות מעגליות, כדי לשחרר את החלב.

רוב הסיכויים שהוא יחזור בקרוב לינוק מהצד הזה, ואז  תוכלי לתת לו קצת עדיפות עד שהגודש יסתדר.

אם אין אודם, חום גבוה וסימפטומים של שפעת, אז זו לא דלקת, רק גודש כתוצאה מזה שהוא לא ינק, ותוכלי לטפל בזה בבית.

המון בריאות!
לצפיה ב-'תודה על התשובה. המצב החמיר אז הלכתי לרופאה'
תודה על התשובה. המצב החמיר אז הלכתי לרופאה
07/02/2017 | 19:32
3
67
נהייה לי גודש וגולות ונפיחות כואבת סביב הפיטמה. ממש סיוט.
הרופאה נתנה לי אנטיביוטיקה והנקתי אותו כל הזמן - מאוד עזר. לשאוב
לא הצלחתי ממש לא יצא כככלוםם. מה שכן ההנקה כואבת רצח. לא יודעת מה לעשות.
לצפיה ב-'סתימות '
סתימות
10/02/2017 | 23:43
2
48
מקווה שהכאבים, הסתימה והגודש עברו. אם לא, כמה טיפים שקבלתי מיועצת הנקה-
1. להניח בקבוק חם/כריות חימום על המקום(עזר לי מאד)
2. לנוח....
3. לשתות הרבה תה חם 
4. לעסות את המקום כלפי חוץ. אני נעזרתי קרם ארניקה.
בהצלחה.
לצפיה ב-'זה עבר אחרי יומיים וחזר היום'
זה עבר אחרי יומיים וחזר היום
11/02/2017 | 23:35
1
39
כי לא סיימתי את האנטיביוטיקה. טעות רצינית. כאבי תופתיותר גרוע מפעם שעברה.
ממש חושבת כבר לשים כרוב ולהפסיק להניק. מרגישה ממש רע! אוף סיוט
לצפיה ב-'מאד מאד חשוב'
מאד מאד חשוב
13/02/2017 | 13:06
49
כשיש דלקת, לקחת את האנטיביוטיקה עד הסוף.

אם יש לך סתימות ודלקות חוזרות כדאי להתחיל לקחת כדורי לציטין. הם עוזרים למניעת הסתימות.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
ד
ד"ר יעקב יולנו
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה