לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516725,167 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 
העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'מיואשת ועם ייסורי מצפון לא נגמרים.. '
מיואשת ועם ייסורי מצפון לא נגמרים..
24/09/2017 | 19:08
1
153
 אשמח מאוד לכל עזרה/דעה שהיא.
ילדתי לפני כמעט שלושה שבועות. מלכתחילה היו בעיות עם ההנקה- התינוק תפס טוב וינק טוב וגם עלה במשקל, אבל לי התחילו כאבים ממש בלתי נסבלים בפטמות שרק הלכו והחמירו.. נהיו לי פצעים ממש מההתחלה שגם עם כל הנקה רק נפתחו יותר ויותר עד שהכאב נהיה ממש יותר מדי. כעבור שבוע מהלידה, הגענו ליועצת הנקה בטיפת חלב שהראתה צורת אחיזה נכונה, כנראה שהאחיזה הלא נכונה שלו בפטמה גם תרמה אם לא גרמה להיווצרות של הפצעים. מה שכן, היה כבר מאוחר מדי- גם שיפור האחיזה לא שינה שום דבר, כי הפצעים כבר היו פתוחים ומדממים וכל מגע בשד כאב, שלא לדבר על הנקה..
לאחר כמה ימים, גם בגלל הכאבים המחמירים אבל בעיקר בגלל שנראה היה שההנקה לא מספיקה לו- (הוא היה יונק שעות ונראה היה שנשאר רעב ולא רגוע) עברתי לשאיבה ובמקביל ניסיתי לשמר את ההנקה (הנקתי לפחות פעמיים-שלוש ביום למרות הכאב), בנוסף הוספנו תמ"ל כי לפעמים השאיבות לא הספיקו. אחרי שראיתי שכל הנקה רק כואבת יותר כי היא מחמירה את הפצעים ולא נראה שיהיה שיפור, החלטתי לעבור רק לשאיבות ולשלב במידת הצורך תמ"ל. למרות ההחלטה, עדיין קשה לי עם זה מאוד.. תמיד חלמתי להניק ואני פוחדת שהתינוק שלי מפספס משהו מזה שהוא לא מקבל את זה וכל פעם כשאני חושבת על זה ממש בא לי לבכות. מצד שני, עם איך שהמצב התנהל לא יכולתי להמשיך- כל היום הייתי רק בפחד מהפעם הבאה שאני עומדת להניק, פוחדת שהוא יתעורר, שיהיה רעב, אפילו כשזה הנקה אחת ביום, אפילו להרים אותו כרגע קשה לי בתנוחה שהוא נוגע באזור החזה בגלל הכאבים.. ואז אולי זה עושה יותר נזק מתועלת לקשר שלנו. אגב, ניסיתי כמובן כל מה שאפשר ביחס לפצעים- גם מפגשים חוזרים עם היועצת הנקה, משחת לנסינו, פטמות נרסיקר, פטמות סיליקון.. שום דבר לא עזר.
זה הסיפור וכמה שאלות-
1. אתם חושבים שיש משהו משמעותי שהתינוק מפספס בשאיבה ביחס להנקה? בהנחה שאני מקפידה על כמות שאיבות מדויקת כדי שכמויות החלב ישתמרו..
2. לגבי כמות שאיבות- זה אחת ל-3 שעות, נכון? מה קורה בלילה? אם הוא קם פעם ב-4 שעות עדיף להיות מתואמת איתו או לשים שעון מעורר בלתי תלוי לפעם ב-3 שעות?
3. לא ממש קשור, אבל מנצלת את ההזדמנות ואת הניסיון שלכן- בעקבות המעבר לבקבוקים, התינוק עלה הרבה במשקל בכמה ימים (בערך 300 בחמישה ימים) ובטיפת חלב אמרו לנו שאנחנו מאכילים אותו יותר מדי (כרגע הוא אוכל 100 או אפילו קצת יותר בכל ארוחה, אחת ל-3 או 4 שעות). העניין הוא שבאמת נראה שזה מה שהוא צריך ואחרת הוא פשוט נשאר רעב (אפשר ממש להבחין אצלו כרגע כשהוא רעב ביחס לכאבי בטן נגיד). לטענתם תינוק במשקל שלו (3200) צריך לאכול לא יותר מ60 או בהכי מקסימום 80 בכל ארוחה, אחרת הקיבה שלו תתרחב ויהיה סיכוי להשמנת יתר וכו'. אז עכשיו המצב הוא שאני כל היום עסוקה בכמויות שהוא אוכל, אני מתחילה מ60, הוא נשאר לא רגוע, אני מורחת אותו כדי לוודא אם הוא רעב ואז מוסיפה 30 ואז בד"כ בסוף זה מגיע לעוד 30 אבל כעבור שעה.. אז כשאני מאכילה אותו אני מרגישה רע שאולי זה יותר מדי אבל כשאני לא מאכילה אני מרגישה שאני מרעיבה אותו. מה עושים?:(
המון תודה!
לצפיה ב-' בלי יסורי מצפון'
בלי יסורי מצפון
26/09/2017 | 10:57
65
את עושה הכי טוב בשביל הבן שלך. הורות זה הרבה דברים, לא רק מה שהתינוק אוכל.
 
הנקה ישירה היא יותר קלה מאשר הנקה בשאיבה וחוסכת את כל ההתעסקות בשאיבה ובבקבוקים.
בהנקה ישירה התגובה החיסונית אצל האם למחלות אצל היונק שגורמת להעברת נוגדנים אל היונק היא מהירה יותר, אבל יש העברת נוגדנים גם בהנקה בשאיבה.
 
מומלץ לשאוב כל 3 שעות. בלילה אפשר להסתפק בשאיבה כל פעם שהיונק מתעורר.
בהמשך, יש נשים שיכולות לשאוב פחות פעמים ביממה ועדיין להוציא כמות מספיקה בשאיבה.
חשוב לדעת מראש שקשה לשמר הנקה בשאיבה בלבד וברוב המקרים הכמויות הולכות ופוחתות. לא תמיד, לא אצל כולן, אבל זו בעייה מוכרת. כדאי כרגע להשקיע מאמץ כדי לראות אם את כן מצליחה לפתור את הבעיות ולהמשיך בהנקה ישירה.
אם היית בקשר עם יועצת הנקה בהתחלה, זה הזמן לפנות אליה שוב.
אם עדיין לא נפגשת עם יועצת הנקה, זה הזמן.
 
כמות של 100 מ"ל בארוחה אצל תינוק ששוקל 3200 נחשבת לגדולה מדי.
צריך לוודא שההאכלה מהבקבוק היא מספיק איטית.
תוודאי שפיטמת הבקבוק היא רחבה, נוקשה, ועם חריר הקטן ביותר שקיים.
את הבקבוק צריך להחזיק אופקי, כשרק קצה הפיטמה מלא בחלב, ולעשות הפסקות קטנות במהלך האכילה.
לצפיה ב-'כבר חמישה חודשים ועדיין קשיים בהנקה :((( מאוד אשמח לעזרה'
כבר חמישה חודשים ועדיין קשיים בהנקה :((( מאוד אשמח לעזרה
21/09/2017 | 14:01
8
145
היי,
 
אולי מכאן תגיע הישועה, כי אני באמת כבר מאבדת תקווה..
פיצית שלי בת 5 חודשים, מאז שנולדה קשיים בהנקה..מה לא היה לנו? קשיים בחיבור,פטמת סיליקון,מלחמות על ההנקה, 2 יועצות הנקה, אחת מהן נחשבת ממש תותחית, אוסטואפט שנחשב תותח, מטפלת קרניו סקרל שנחשבת מעולה..ועדיין פטמות פצועות שלא מחלימות..מהפטמת סיליקון נפטרנו מזמן ויועצת ההנקה, הקרניו סקרל והאוסטאופת אמרו שהתפיסה נראית טובה. חלב יש הרבה.. ועדיין הכאבים בפטמות היו נוראיים כאלה שלימים הייתי חייבת להפסיק להניק ולשאוב..לפעמים זה היה לא משהו ולפעמים נסבל, אבל אף פעם לא חסר כאבים.
 
בניסיון נוסף לפתור את הבעיה  הלכתי לרופאה שמומחית בבעיות הנקה והיא אבחנה פטריה ונתנה לי טיפול.. אכן היה שיפור אבל לא עבר..וכך עבר לו עוד חודש וחודש וחצי ואני מוצאת את עצמי עוברת בין משחות וזה פשוט לא מסתדר...ביומיים האחרונים  שוב כאבים שאני מרגישה שכבר לא יכולה להניק..
 
אני כבר לא רוצה למרוח יותר משחות עם מרשם, גם ככה זה לא עוזר..וחשבתי לנסות אולי פתרונות יותר טבעיים..מורחת שמן קוקוס אבל גם הוא לא פותר את הבעיה..חשבתי אולי לשלב שמנים נוספים כמו אורגנו או קינמון שהבנתי שנוגדי פטריות.. אני לא בטוחה אם הפטריה שהייתה לי עברה או לא כי הפטמות עדיין אדומות. אצל פיצית כבר אין סימנים לפטריה.
 
בקיצור כבר לא יודעת מה לעשות..נראה לי מגוחך כבר ללכת לעוד יועצת הנקה.. כרגע החלטתי להפסיק להניק לאיזה יומיים ולשאוב כי אני לא מסוגלת יותר..
 
אשמח לכל עצה או משהו שעזר לכן..
לצפיה ב-'נשמע שניסית כמעט הכל'
נשמע שניסית כמעט הכל
22/09/2017 | 10:25
2
87
הדבר היחיד שעוד עולה בדעתי הוא לשון קשורה.
 
הייתי חוזרת לרופאה המומחית (דר ליבוביץ?) ומתייעצת איתה שוב, כי המצב הנוכחי באמת נשמע בלתי נסבל.
לצפיה ב-'אשמח לשמוע מה את חושבת..תודה רבה'
אשמח לשמוע מה את חושבת..תודה רבה
11/10/2017 | 20:42
1
16
לצפיה ב-'השקעת המון בהנקה'
השקעת המון בהנקה
11/10/2017 | 22:26
46
היונקת כבר בת חצי שנה. נתת לה התחלה מצויינת.
 
תעשי רק מה שאת יכולה ולא מעבר לזה.
אל תגרמי לעצמך נזק בשביל ההנקה.
אני בטוחה שזה עצוב לך, אבל לפעמים צריך לקחת צעד אחורה ולהגיע למסקנה שעכשיו מספיק.
 
אם פחות כואב ופחות פוצע לשאוב, יכול להיות שזה הפתרון העדיף.
לצפיה ב-'שאלות..כי לא מובן ממה שכתבת...'
שאלות..כי לא מובן ממה שכתבת...
24/09/2017 | 01:35
4
82
1.  האם גם היונק המתוק קיבל טיפול כנגד פטרייה. אומנם נכון שלא תמיד חייבת להיות הדבקה לתינוק, אבל ...נהוג כן לתת טיפול לשני הצדדים. 
2. לא סיפרת לנו בכלל על העומק , פרט לכך שעברתם איזה שהוא תהליך עם אוסטאופט. האם העליה במשקל תקינה? 
האם מקבל גם בקבוקים ? מוצץ? 
ו..חוץ מזה עידוד,קטן....
התינוק בן חמישה חודשים. אוטוטו...ממש מעבר לפינה (עוד כחודש ואם לא מוקדם מזה)...התינוק עומד להתחיל לקבל מזון מוצק. מזון, שבאופן הדרגתי ילך ויעלה בכמותו, מה שיקל על העומס שאת.חשה מבחינת ההנקה.
חייבת לשאול כי  לא הבנתי לחלוטין ממה שכתבת, מדוע יש רתיעה כה משמעותית שלא לשאוב (נשים רבות מאוד בגללכם מזמן כבר חזרו לעבודה ומשלבות הנקה, שאיבדה, בקבוק כמעט או בכלל ללא הפרעות ההנקה הישירה)? 
 
לצפיה ב-'תשובות לשאלות'
תשובות לשאלות
05/10/2017 | 18:47
3
42
אכן הייתי אצל ד"ר ליבוביץ' ששללה לשון קשורה (היועצת הנקה השניה אבחנה לשון קשורה אחורית והתלבטנו אם לטפל בגלל שינקה יפה..)..עדכנתי את ד"ר ליבוביץ' באבחנה הזו והיא אמרה שממש אין לשון קשורה :/.. היא אבחנה פטריה.. והתקשרתי אליה לומר שלדעתי היא לא עברה והיא אמרה שאין מצב ובטח יש בעיה אחרת.. אבל כמה ימים אחרי שדיברתי איתה שמתי לב שוב לנגעים בפה אצל פיצית.. אז ברור שלא עברה..
 
אוהבת מוצץ, אוכלת נפלא מבקבוקים מאז לידה וגם אוהבת תמ"ל שאניא נאלצת לשלב..עלתה יפה במשקל ואף עלתה עם הזמן באחוזונים (התחילה מ15 ועלתה ל45, מהנקה וחלב שאוב בלבד).. מאז החזרה לעבודה אני משלבת גם תמ"ל כי אני לא מצליחה לשאוב את הכמויות שאוכלת (שואבת בעבודה).. אוכלת 180 מ"ל 5 פעמים ביום, בוקר וערב יונקת, השאר בקבוקים, לרוב מצליחה לשאוב שניים.. אין לי כוונה להוסיף הנקת לילה כדי להוריד כמויות מכל הנקה כי זה נראה לי פנאטי מדי (עד שפיצית ישנה לילה שלם שאני אעיר כדי להניק??)..וזו גם הסיבה שאני לא נותנת לה עוד בקבוקים..פשוט כי זה הפך ליותר סרט לשאוב מאשר להניק (למרות הכאב, שהוא כאמור לרוב נסבל וכשהוא לא אז אני עושה ברייק להנקה)..אני גם מתחילה עם טעימות בפול גז כדי להתחיל להחליף בארוחה באיזור חצי שנה..
 
אכן גם התינוקת קיבלה טיפול לפטריה..שנעלמה, אבל בגלל שלא הצלחתי לרפא אצלי את הפטריה (במשך חודשיים של ניסיונות..) היא מדי פעם חזרה..ואז שוב טיפלתי, ושוב חזרה.. והיות וטיפלתי בזה הרבה זמן אצלי כבר אמרתי לעצמי שמספיק כבר לתת לה משחות.. ניסיתי כבר לדעתי איזה חמש משחות נגד פטריה , והיא לא עוברת..
 
כאמור הייתי כבר באמת אצל כל מני מטפלים..רופאת עור אמרה לי שהפצעים נגרמים מהשאיבה..אז איזה חודש הפסקתי לשאוב..לא פתר את הבעיה..אמרו שזה לשון קשורה אחורית, ואז שללו, אמרו שזה תפיסה, ואז הייתי אצל אוסטאופת, ולא עזר, ואז המשכתי לקרניו, ולא עזר, וליועצת הנקה , ולעוד אחת.. וכולן אומרות שהתפיסה נראית טוב.. אבל לדעתי בצד אחד לפחות היא עוד לא כזה משהו (יש לפעמים פס לבן על הפטמה אחרי ההנקה) ולא משנה כמה אני מנסה לתקן את זה (יודעת בדיוק איך צריך לעשות את החיבור, קיבלתי הסברים, ראיתי סרטונים) כנראה שזה עדיין לא פיקס.. ומה גם שאין לי מושג מה קורה עם הפטמות שלי, אבל הן פשוט לא מחלימות..מצד אחד אני חושבת שזו כן פטריה (הנגעים אצל פיצית) ,מצד שני איך יכול להיות שכל המשחות האלו וכלום לא עובד..אז אולי זו בעיה אחרת, אולי זה איזשהו זיהום שנגרם מכל הזמן שזה לא עבד..
 
יכולה לחזור לד"ר ליבוביץ', אבל מלבד העלות הכספית הגבוהה (וכמו שתוכלו להבין כבר הוצאתי *המון* כסף על ההנקה, כבר חזרתי לעבוד וזה עוד יותר סיפור עכשיו להגיע למעייני הישועה, למרות שבאמת התרשמתי שהיא מומחית שאין כמוה.. חושבת ללכת לרופאת עור אחרת אולי..אני כבר במצב שאני איכשהו גוררת את המצב.. באמת שכבר לא כל כך יודעת מה לעשות חוץ מלחכות שהפחתת ההנקות תעזור עם המעבר למוצקים..כאמור הסביבה הקרובה תומכת ההנקה כבר לא כל כך תומכת אחרי כל הסיפור הזה שלא נגמר ואני תוהה אם אני לא קצת מגזימה כבר בעצמי..ועדיין,לא מצליחה לוותר על ההנקה
 
מתנצלת על האורך...ותודה רבה על העזרה..
לצפיה ב-'ועוד הבהרה קטנה'
ועוד הבהרה קטנה
05/10/2017 | 22:42
2
33
נראה לי שהכל יוצא קצת מבלבל עם כל האינפורמציה.. פיצית עכשיו בת 5.5 חודשים..בערך לפני חודש נכנסה למסגרת ודי באותו זמן גם התחילה להוריד את הארוחת לילה..וכך הגענו ל5 האכלות ביום(לפעמים 6)..לפני זה הייתה בהנקה מלאה עם מעט שאיבות יחסית, בתקופות אחרות הייתה מקבלת יותר שאוב..מאז שנכנסה למסגרת התחלתי לשלב תמ"ל כי כאמור אוכלת 180 מ"ל בכל בקבוק שם(3 ביום). ההנקה אמנם רק בוקר וערב( ולפעמים עוד אחת אחה"צ), אבל הפטמות הפצועות עם השאיבה עדיין הופכות את העניין ללא כזה סימפטי, ובנוסף יש את סופי השבוע והחגים שאז שוב מספר ההנקות ביום עולה בחזרה
לצפיה ב-'ואוו ����'
ואוו ����
12/10/2017 | 02:24
1
29
קראתי את כל מה שתיארת...ו...ואוו
מורידה בפניך את הכובע
איזו אדיקות, אמונה ורצון עז...בהנקה ובמתן של חלב אם ��
זה באמת נדיר למצוא אישה כמוך
שעוברת כל כך הרבה ו..ממשיכה ��
לשאלתך...
הנקה או מתן חלב אם שאוב הוא בעל קדימות ועדיפות בריאותית מובהקת , גם הרבה אחרי גיל חצי שנה
גיל תחילת המוצקים
למעשה, במידה והדבר אפשר , ההמלצה הרווחת בעולם ההנקה היא להמשיך ולתת חלב אם
לפחות עד,גיל שנתיים.
כך....שהאינטואיציה שלך להמשיך (שוב מורידה את הכובע) היא מדהימה ונכונה ביותר.
אני מאמינה, שכאשר כמויות המוצרי מזון המוצקים שהיא תאכל
יעלו, כך תזדקקי בהדרגה לפחות השלמות של בקבוקי שאוב, ולכן
העומס עליך ירד. גם מבחינת הנטל
של השאיבה, גם העבודה סביב ההנקה ובכלל.
לגבי עניין הפטרייה...אמממ...אכן לא קל. אם אובחנה מטרייה
ידוע שעלול לעבור זמן רב וארוך עד לסיום והחלמה מלאים.
אפשר לנסות את הטיפול שמציע דר גק ניומן (רכיבים מפורטים באתר שלו, במרשם של רופא וברקיחה פרטית .אפשר להזמין דרך הפארמים)-זה אם לא ניסית עג היום.
כמו כן לטפל בו זמנית בטיפול אוראלי לתינוקות, (,לא,מגיע במשחות אלא בג'ל או תמיסות המיועדות לספינה דרך רירית הפה)
אפשר גם במקביל שאת בעצמך
תשקלי גם ליטול תוספי פרוביוטיקה (יעבור גם,בחלב שלך ) שיעזרו לאזן קצת את מערכת העיכול.,
ויש לא מעט טיפולים אלטרנטיביים שניתן לשקול שיתמכו לריפוי (לא,במקום תרופות אלא במקביל)
לגבי תדירות האכלות...
היא אוכלת בקבוקים יחסית גדולים
מספר מועט יחסית של פעמים ביממה
אם העניין נוח לה , ולה, אם היא עולה יפה במשקל ואם אתן מסתדרות עם זה...אולי...לא חייבים לשנות ?
להכיר בלילה...בוודאי שלא. היא מזמן עברה את הגיל
ו...אפשר להנות בלילות ממנוחה..(שש....שמרפי לא ישמע ).
חוץ.מזה,
שוב, חייבת לציין את המאמץ הקרובה שאת עושה בעבור ההנקהץבטמת באמת כל הכבוד ����
 
לצפיה ב-'ו...סליחה על הטעויות בהקלדה'
ו...סליחה על הטעויות בהקלדה
12/10/2017 | 02:26
17
כותבת מהנייד
לצפיה ב-''
20/09/2017 | 07:28
3
82
היי, אני מאמינה מאוד בהנקה ומניקה את ילדי השלישי כעת שבן שנה ו3. 
את כל אחד מילדי הנקתי למעשה שנתיים שלמות ואז נכנסתי להריון הבא. הבכורה שלי עוד חודש בת שבע. 
הבעיה עם ההנקה הנוכחית שהילד מעדיף אותה בלעדית ולא אוכל טוב כשאיתי. הוא מתעורר יחסית עוד הרבה בלילה ויונק בכל אחת מהפעמים. ממש ממש קשה לי המצב המתמשך הזה של חוסר שינה( מגיל 3.5 חודשים הוא קם כל גג 3 שעות ועכשיו הפער הכי גדול לרוב הוא פעם אחת של כ4 שעות). 
בעלי המליץ לי להפסיק להניק ולהתחיל לישון ואני לא שלמה עם הפסקת הנקה טוטלית. איך משלבים הנקה עם מוצקים( ושינה)???? אני גמורה אבל רציתי להניק לפחות עד גיל שנתיים. 
 
לצפיה ב-'תתחילי עם שינוי המצב במהלך היום'
תתחילי עם שינוי המצב במהלך היום
20/09/2017 | 09:10
2
67
ואחר כך תתקדמו לשיפור הלילות.
 
תחליטי מתי את מניקה ומתי הוא צריך לאכול ארוחת מוצקים, תציבי גבולות ברורים ותעמדי בהם.
כמו בכל מצב של הצבת גבולות, זה יהיה כרוך בבכי מצידו.
אל תשברי. זו הדרך שלו להגיד שהוא לא מרוצה מהשינוי. זה לא אומר שהשינוי לא טוב.
 
כשבמהלך היום הוא יאכל טוב יותר, יהיה קל יותר להתקדם לגמילת לילה.
 
במצב הנוכחי אי אפשר פשוט לגמול. רוב הסיכויים שהתוצאה תהיה מעבר לתזונה מבוססת בקבוקים וזו לא התוצאה הרצויה בגילו.
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
21/09/2017 | 05:58
1
32
תודה  רבה וחג שמח
לצפיה ב-'אתן לך עיצה גם כאמא '
אתן לך עיצה גם כאמא
24/09/2017 | 01:48
51
וגם בכובע מקצועי של מדריכת הנקה 
כאמא...
עם ילדיי האישיים, לא אהבתי לעשות.גמילות לילה מהנקה כול עוד לא הבינו ממש, באמת , ברמת ההבנה השכלית הגבוהה, מונחים גדולים של ",יום, לילה, שינה, ניפרדות מאמא". ההבנה שיש זמנים שמרשה לינוק ויש,זמנים שלא.
מדובר ממש בבשלות שלמעשה מתפתחת כמעט עם התפתחות היכולת השפתית של הילד. כי כאשר הילד מסוגל לדבר להביע במילים , לא במחוות, את רגשותיו, אז...הוא מוכן ובשל לטעמי לגמילת לילה, שלא פוגעת בהמשך ההנקה גם ביום. 
אצלי הגיל הממוצע. היה בערך...שנה ושישה, שבעה , שמונה חודשים 
 
מעבר לכך, ועכשיו פן מקצועי, מעבר למילה, נשמע שהוא יונק בתדירות שאני ה מאוד גבוהה בלילה. הנקה בכל 4 שעות,משמעותה, התינוק שלך קם כאשר הוא כנראה רעב ומשלים את הצורך בהנקה. יש,לקחת בחשבון ,איך התינוק אוכל במהלך היממה בשעות העירות, מה הם הרגלי ההירדמות והשינה שלו, האם שותה מספיק ביום , לוודא שאין גורם נוסף שמפריע (חום,קור,טיטול רטוב)..ו...החשוב מכולם
כאשר את כן מנסה לגמול צריך לעשות.זאת לאחר הפעוט נחשף ללא מעטהסברים, סיפורים, מלל, ו..להתמיד. ההתחלה עלולה להתקבל במחאה...אבל אם הפעוט מוכן, הוא יבין ויהיה מסוגל להסתפק בחיבוק ושתייה של מים. 
 
בהצלחה ויישר כוח על ההנקה ארוכות הימים 
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:15
8
 
חג שמח לגולשי האתר
 
שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 
 
בברכה 
לצפיה ב-'לשון קשורה וקשיים בהנקה'
לשון קשורה וקשיים בהנקה
19/09/2017 | 12:46
7
68
תינוקת בת 6 ימים שאובחנה בבי"ח עם לשון קשורה. בייעוץ בבי"ח עם כמה יועצות נראה שהיא יונקת טוב, וכנראה שגם החיבור נכון, ובכל מקרה כדאי להזמין יועצת גם הביתה. בינתיים אני פצועה לגמרי עד למצב של דימום. הפיצית אוכלת טוב, עולה במשקל וממלאת חיתולים. ביום ראשון יש לנו תור להתרה ואחריו מקווה לראות שיפור (או יועצת). השאלה מה עושים עד אז? כל הנקה היא סיוט ומצד שני לא רוצה להפסיד אותה. כרגע בגלל קשיים התחלתי לשלב תמ"ל, אבל זה לא פתרון מבחינתי.
לצפיה ב-'כדאי להתקשר ליועצת כבר היום'
כדאי להתקשר ליועצת כבר היום
19/09/2017 | 13:25
5
42
אם את פצועה לגמרי, זה הסימן שהחיבור לא מספיק טוב.
יתכן שפטמות סיליקון יעזרו לשפר המצב. יועצת תוכל להתאים לך את המידה הנכונה.
כדאי להשתמש במשחת לנולין טהור כדי להרגיע את הפטמות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/09/2017 | 13:36
4
28
אני לא חושבת בכל מקרה שאני אצליח להיפגש עם יועצת לפני יום ראשון :/
אני משתמשת בנרסיקר אבל לא רואה שינוי, כנראה שבגלל זה שבכל הנקה היא פוצעת אותי מחדש.
 
השאלה היא באמת אם הפציעות קשורות לחיבור או ללשון, כי אחרי הכאב ההיסטרי של החיבור ההנקה עצמה לא כואבת...
לצפיה ב-'תלוי כמה זמן כואב'
תלוי כמה זמן כואב
19/09/2017 | 13:43
3
32
אם מדובר בכאב עד 30 שניות, ואחר כך לא כואב יותר, זה בסדר. הכאב הזה בהתחברות יחלוף תוך מספר שבועות. תקפידי שהיא תפתח פה כמה שיותר גדול כשהיא מתחברת. זה יעזור.
 
אם הפצעים לא משתפרים, כנראה שזה בגלל הלשון.
לצפיה ב-'מצוין'
מצוין
19/09/2017 | 13:49
2
27
זה גורם לי להאמין שהפצעים הם באמת מהלשון ולא מהחיבור, כי כמו שכתבתי מהלך ההנקה עצמו לא כואב והכאבים הנוראיים הם בחיבור.
איך גורמים לתינוק לפתוח פה גדול יותר ממה שהוא פותח? אני מגרה אותה מתחת לאף אבל היא פותחת פה קטן יחסית ולא רחב...
לצפיה ב-'תקרבי אותה אל השד'
תקרבי אותה אל השד
19/09/2017 | 13:54
1
49
היא צריכה להיות ממש מולו, לא שוכבת קצת מתחתיו.
 
אני מצרפת לך קישור למאמר שיעזור לך עם החיבור.
 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
19/09/2017 | 14:09
7
לצפיה ב-'קשה לדעת מבלי לראות'
קשה לדעת מבלי לראות
24/09/2017 | 01:51
25
לפעמים רק שחרור של הלשון בלבד
לא פותר לחלוטין ולא בבת.אחת את הבעייה.
צריך לראות בעיניים. מה קורה מכל הבחינות בהנקה, מיקום, בתנוחה מול השד. מיקום הפציעה, ועוד.
באמת...באמת...שקשה לתת תשובה שתהיה מספיק טובה בגיל שלכם.
ממליצה בחום להזמין יועצת טובה הביתה.
בהצלחה
לצפיה ב-'משאבת הנקה של מדאלה מארצות הברית'
משאבת הנקה של מדאלה מארצות הברית
18/09/2017 | 10:56
2
72
היי לכולן !
 
רציתי לשאול אם משהי קנתה משאבת הנקה בארצות הברית והביאה אותה לארץ ?
 
האם זה עבד לה עם החיבורים בארץ ? אני שוקלת להביא משאבה מארצות הברית של מדאלה (pump in stryle / free style ) 
 
תודה !!
ענת
לצפיה ב-'יוצא כדאי'
יוצא כדאי
19/09/2017 | 13:23
1
50
עדיף לקנות את ה free style שמשווקת גם בארץ.
יהיה צורך לקנות חיבור לחשמל שמתאים למתח בארץ.
 
אם מביאים לך מארצות הברית, כדאי גם להביא שקיות לאחסון חלב אם.
לצפיה ב-'תודה !!'
תודה !!
21/09/2017 | 10:35
12
לצפיה ב-'סטרפטוקוקוס בהנקה'
סטרפטוקוקוס בהנקה
12/09/2017 | 22:23
1
125
עשיתי היום משטח גרון אחרי שלשתי בנותי היה סטרפטוקוקוס. במידה ויוצא חיובי חייבים להתחיל אנטיביוטיקה או שחלק מהאוכלוסייה נושא חיידק זה תמיד? 
איזו אנטיביוטיקה נחשבת הכי בטוחה בהנקה  מבחינת כמה שפחות תופעות לוואי? בבית תינוק בן שנה ו3 חודשים   אבל עדיין יונק לא מעט כשאני איתו(  וגם בלילה עדיין)
לצפיה ב-'רוב סוגי האנטיביוטיקה מותרים בהנקה'
רוב סוגי האנטיביוטיקה מותרים בהנקה
13/09/2017 | 12:32
51
רוב הסיכויים שתקבלי רפאפן או מוקסיפן, ושניהם מותרים.
 
ההחלטה לקחת אנטיביוטיקה צריכה להעשות בהתייעצות עם הרופאה שלך. לא לוקחים לבד או בהסתמכות על עיצות באינטרנט.
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:57
3
 
מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 
 
 
בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות
 
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 
 
בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית
 
 
גלישה נעימה
 
לצפיה ב-'שאלה לאימאות שעברו הפריה חוץ גופית'
שאלה לאימאות שעברו הפריה חוץ גופית
03/09/2017 | 18:14
8
114
עדיין מניקה את בני הבכור ואמרו לי שאי אפשר לעשות החזרת עובר קפוא כשמניקים.. אלה אם עושים במחזור טבעי.. מישהי עשתה? יכולה להסביר לי מה ההליך? ומה התנאים לעשות אותו בכלל? תודה מראש
לצפיה ב-'אני מצרפת לך'
אני מצרפת לך
05/09/2017 | 11:29
1
67
תשובה מתוך השאלות הנפוצות, לגבי כניסה להריון בטיפולי פוריות תוך כדי המשך הנקה.
אני מקווה שזה יעזור לך
 
 
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
05/09/2017 | 17:36
9
לצפיה ב-'אני עשיתי'
אני עשיתי
07/10/2017 | 03:09
5
32
עדיין מניקה. ובהריון לאחר טיפול פוריות IVF.
הרופא שלי  (דניאל זיידמן) אמר שאפשר גם וגם, רק הסיכון שהעקבות הטיפולים יתכן שטעם החלב ישתנה, והתינוק לא ירצה, ויתכן גם ירידה או הפסקה בתפוקת החלב.
לא קרה. עדיין התינוק יונק בשקיקה (בשבוע 27 של הריון )
 
אפרופו, רוצה להפסיק הנקה בקרוב, לפני הלידה.. 
 
לצפיה ב-'כל'
כל
09/10/2017 | 10:44
1
20
הכבוד בהצלחה בהמשך ההריון ובהפסקת ההנקה.. אני יכולה לשאול בן כמה התינוק?
לצפיה ב-'התינוק בן שנה ושבע'
התינוק בן שנה ושבע
12/10/2017 | 22:07
14
לצפיה ב-'מה גיל היונק?'
מה גיל היונק?
11/10/2017 | 09:18
2
24
עד כמה מבוססת תזונת המוצקים שלו?
לצפיה ב-'והוא אוכל מוצקים לגמרי'
והוא אוכל מוצקים לגמרי
12/10/2017 | 22:14
1
19
אם אני לא בתמונה, הוא מסתדר בלי ציצי.
אבל אם חזרתי אחרי כמה שעות (או בסוף יום עבודה), יבקש ציצי
גם כשעייף, רעב, צמא, משועמם.
לצפיה ב-'אז הגמילה מהנקה יכולה לעבור יחסית בקלות'
אז הגמילה מהנקה יכולה לעבור יחסית בקלות
16/10/2017 | 13:07
19
ההנקה במצב הזה היא לא עניין של תזונה אלא של הרגלים.
 
תהליך הגמילה מתחיל בשינוי סדר היום, כדי שהמצבים שבהם הוא מבקש לינוק לא יתרחשו.
למשל - במקום לחזור הבייתה מייד אחרי הגן, ואז הוא מבקש לינוק ברגע שמגיעים הבייתה, ללכת לגן משחקים ישר אחרי הגן, ואז מאליו מתבטלת הנקה אחה"צ. אחרי כמה ימים כאלה, בדרך כלל לא יבקש לינוק גם גם תחזרו לסדר היום הקודם.
 
 
לצפיה ב-'בעיה עם שאיבות'
בעיה עם שאיבות
04/09/2017 | 10:48
2
91
בוקר אור לכולן
חזרתי לעבודה ואני פשוט לא מסתדרת עם השאיבות.
היונקת בת 8 חודשים עם התרה של לשון קשורה (בגיל יומיים).
יש לי כמה ילדים שעברו את ההתרה והפיטמות שלי רגישות וסדוקות בגלל ההיסטוריה...
יש לי משאבת חלב של יד שרה דגם מילי ששואבת ב 2 פעימות(הכנה ושאיבה) שואבת דו"צ.
יש לי 2 בעיות עיקריות
1)בעבודה אני מספיקה לשאוב רק פעם אחת, לא מצליחה לשאוב יותר מ 120 מל . הבת שלי אומנת אוכלת ארוחת פירות אחת ויחד עם זאת 120 מל חלב לא מספיקים לה.
2) בעבר יועצת הנקה עם ידע מאוד מאוד נרחב אמרה לי, שנראה לה הפיטמות שלי מעט עבות יותר וכנראה שבשאיבות אצטרך קוטר גדול יותר.
המשאבה של יד שרה מגיעה בקוטר אחיד ובאמת אתמול אחרי השאיבה ירד לי דם וכן היו שיטפי דם בבסיס של הפיטמה.
איך ניתן לדעת בוודאות אם המשאבה אגרסיבית מדיי או אם הקוטר לא מתאים?
3) איפה ניתן בירושלים להשכיר/ להשאיר משאבות הנקה של מדלה עם התאמה אישית לפיטמה?
אשמח מאוד לעצות! תודה
 
לצפיה ב-'כפתרון זמני'
כפתרון זמני
05/09/2017 | 11:26
42
נסי למרוח משחת לנולין על הפנים של החצוצרה של המשאבה. זה יכול להקל אם זו בעיה של קוטר.
עבור משאבות של מדלה ניתן לרכוש בנפרד חצוצרה בקוטר גדול יותר. יתכן וגם עבור המשאבה שיש לך ניתן להשיג חצוצרות בקוטר גדול יותר. מי היצרן של המשאבה שיש לך?
 
נסי להוסיף עוד שאיבה בבוקר, לפני שאת יוצאת לעבודה.
לצפיה ב-'יש גם חלקים גנריים למשאבות'
יש גם חלקים גנריים למשאבות
10/09/2017 | 12:35
32
מכירה את החנות של "הנקה טובה" בקניון הדר?
הם מחזיקים שם חלקים לכל סוגי המשאבות פחות או יותר, ואם תגיעי לשם עם המשאבה יעזרו לך גם "לאבחן" מה הבעיה.
לצפיה ב-'הנקה בצהרי היום'
הנקה בצהרי היום
14/08/2017 | 17:30
2
183
הי.
אני מניקה כבר חודש הכל היה בסדר עד עכשיו.
לאחרונה בלילה יש לי מלא חלב ובצהרים כאילו השד לא מתמלא בחלב מזין היא כל הזמן רעבה.. למישהי יש מושג למה זה קורה?
 
לצפיה ב-'יש תקופות כאלה'
יש תקופות כאלה
16/08/2017 | 13:31
91
זה לא שהשד לא מתמלא בחלב, אלא שהיא עוברת שלב שבו היא יותר רעבה.
המצב נקרא "האכלת צֶבֶר". רוב הסיכויים שאחרי שתינק יותר צפוף, היא גם תישן למשך זמן יותר ארוך.
 
לא לדאוג. זה נורמלי. תמשיכי להאכיל לפי דרישה.
 
לצפיה ב-'החלב שלך מצויין בכל שעות היממה (: '
החלב שלך מצויין בכל שעות היממה (:
19/08/2017 | 10:00
77
היא אוכלת הרבה כי כנראה זה מה שהיא צריכה.
התינוקת שלי ינקה כל שעתיים במשך ארבע חודשים (;
גם אני חשבתי שהחלב שלי לא מזין אותה, אבל זה לא נכון. החלב שלנו מצויין ומתאים בדיוק בשביל הגורים שלנו (:
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 15:57
5
 
פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'הפסקת הנקה'
הפסקת הנקה
12/08/2017 | 19:31
2
138
אני רוצה להפסיק להניק במהלך היום ולהישאר בשלב זה עם הנקה לפני השינה, הנקות לילה והנקת בוקר כשקם.
אני זוכרת מהפעם הקודמת שצריך להוריד הדרגתי, כל פעם הנקה ולחכות כמה ימים. תוך כמה ימים הגוף אמור להסתגל לויתור? איך אני יודעת שאפשר להוריד את ההנקה הבאה בתור?
לצפיה ב-'בדיוק כמו שאת זוכרת'
בדיוק כמו שאת זוכרת
12/08/2017 | 22:12
1
86
מורידים בהדרגה. כשהגודש מההנקה שהורדת נעלם, אפשר להוריד הנקה נוספת.
ברוב המקרים המרווח הוא 3-4 ימים בין הורדה של הנקות.
 
 
 
 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/08/2017 | 08:34
11
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום ספרות ילדים ונוער '
מחכים לכם בפורום ספרות ילדים ונוער
10/08/2017 | 14:52
9
 "אדם הקונה ספר, אינו קונה אך ורק נייר ודיו ודבק במשקל ידוע -חיים חדשים הוא קונה לו"
ספרים הם מרגשים ויוצרים תחושה של נוסטלגיה,
מכילים עולם ומלואו, במיוחד אלו התמימים שנועדו לפיצפונים.
הצטרפו עכשיו לפורום הקסום ספרות ילדים ונוער 
לצפיה ב-'אין מספיק חלב?'
אין מספיק חלב?
05/08/2017 | 23:35
2
182
תינוק בן 11 ימים, נולד עם צהבת וטופל באור חמישה ימים בהם לא הנקתי והוא ניזון מתמ״ל.
מנסה מאז שהגענו הביתה להניק ולא מצליחה 
החיבור בסדר ונראה שהוא יונק כמו שצריך אבל אין מספיק חלב. ב24 שעות האחרונות ניסיתי לשאוב כל שעתיים-שלוש אבל לצערי עדיין בכל שאיבה יוצאים רק טפטופים, אין ולא היה גודש ולא נראה שהמצב משתפר  
עוד אפשר להציל את ההנקה? מה אפשר לעשות?
תודה רבה!
לצפיה ב-'שאיבה היא לא אינדיקציה נכונה לכמויות החלב'
שאיבה היא לא אינדיקציה נכונה לכמויות החלב
06/08/2017 | 08:35
131
תינוק שיונק נכון יהיה יעיל יותר מהמשאבה.
 
כדאי, כמה שיותר מוקדם, להפגש עם יועצת הנקה שתראה אתכם ותייעץ איך ללמד את התינוק לינוק אחרי שהתרגל לבקבוק ואיך להגביר את כמויות החלב.
 
וברוכה הבאה
 
 
לצפיה ב-'דחוף - הזמיני יועצת הנקה פרטית! '
דחוף - הזמיני יועצת הנקה פרטית!
08/08/2017 | 00:58
99
והמשיכי לנסות לחבר לשד כל הזמן.
שכבי איתו הרבה סקין טו סקין, אפילו תני לו לישון עלייך ערום כשאת בלי חולצה.
שאיבה זו לא אינדיקציה, תינוק שואב יותר חלב ממכונה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'מרכז ההנקה בירושלים - מישהי מכירה?'
מרכז ההנקה בירושלים - מישהי מכירה?
01/08/2017 | 14:32
2
69
אני מחפשת את הטלפון שלהם - המידע שמצאתי בגוגל לא כזה מעודכן, ויש שתי כתובות שונות, אז אני לא בטוחה מה נכון.
אשמח לשמוע גם חוות דעת לכאן ולכאן, ו/או המלצות על יועצות הנקה אחרות מאזור ירושלים (בדגש על לשון קשורה).
[אני מתכוננת מראש לפני הלידה]
לצפיה ב-'בזמנו היה מרכז מומלץ בירושלים'
בזמנו היה מרכז מומלץ בירושלים
02/08/2017 | 16:01
1
58
אני לא מצליחה למצוא מספר  טלפון עדכני, אז אולי נסגר.
 
יועצות מומלצות בירושליים, בין היתר:
פרן ברונשטיין
טליה לב
 
אני בטוחה שיש עוד טובות, אבל לא מכירה את כולן.
 
לצפיה ב-''
02/08/2017 | 22:28
7
לצפיה ב-'האכלה תומכת הנקה'
האכלה תומכת הנקה
31/07/2017 | 10:25
1
154
בכל גיל בו מאכילים מבקבוק יש צורך בהאכלה תומכת הנקה או שיש שלב שהתינוק מספיק מורגל בהנקה ובבקבוק שאין צורך?
לצפיה ב-'לכל אורך ההנקה'
לכל אורך ההנקה
31/07/2017 | 14:01
100
עדיף להשתמש בפטמת בקבוק שמתאימה לשילוב עם הנקה ובהאכלה איטית.
שביתת הנקה עקב העדפת בקבוק יכולה להתרחש גם בגיל 7-8 חודשים או יותר.
 
גם אצל תינוקות לא יונקים מומלץ להשתמש בפיטמה קטנה ולהאכיל לאט.
לצפיה ב-'מה עושה השאיבה לגוף?'
מה עושה השאיבה לגוף?
27/07/2017 | 22:18
1
170
תמיד בתקןפת הנקות, הגוף חלש לי יחסית, יש יותר עיפות וחולשה, צמא ורעב.
אבל עכשיו, כשאני שואבת בלעדית. אני מרגישה על קצה ההתמוטטות.
זאת תופעה ידועה?
מה יש בשאיבה שממוטט כל כך??

לצפיה ב-'זו לא תופעה ידועה'
זו לא תופעה ידועה
30/07/2017 | 10:29
132
יתכן שהשאיבות לוקחות לך יותר זמן או מאמץ מאשר הנקה ישירה ולכן את מרגישה עייפה הרבה יותר.
 
האם את לוקחת ויטמינים? זה יכול לשפר את המצב.
לצפיה ב-'הנקה וצריכת מוצרי חלב'
הנקה וצריכת מוצרי חלב
28/07/2017 | 15:34
3
110
שלום,
זכור לי שקראתי בעבר שבמידה והאם המניקה נמנעת מאכילת מוצרי חלב, הדבר מונע את תופעת הגזים לתינוקות... 
האם הדבר נכון? אם כן, האם יש צורך להימנע כבר בשלב מסויים במהלך ההריון?
תודה רבה :)
לצפיה ב-'ניסוי וטעייה'
ניסוי וטעייה
29/07/2017 | 19:43
72
ממה שאני יודעת אין צורך להימנע בהריון ממוצרי חלב. זה לא משפיע על ההנקה.
אחרי הלידה במהלך ההנקה השאלה מה עושה גזים לקטנים זה הרבה ניסיו וטעייה. מוצרי חלב, כמו גם ירקות ממשפחת המצליבים (כרוב, כרובית, ברוקולי) וקטניות (חומוס, עדשים) יכולים לעשות גזים. אם הבייבי שלך יסבול מגזים תנסי להפחית את הגורמים הידועים ותראי אם תוך כמה ימים יש שיפור.
ממש לא הכרחי שכל הרשימה תגרום לקטן לגזים. אצלי לגדול חומוס היה עושה גזים נוראים ומוצרי חלב בכלל לא ואצל הקטן הכל עשה גזים (מוצרי חלב, ירקות מצליבים, קטניות)
לצפיה ב-'אין צורך להמנע באופן גורף'
אין צורך להמנע באופן גורף
30/07/2017 | 10:27
1
75
ובוודאי שאין צורך להמנע כבר בתקופת ההריון.
 
תתחילי להניק עם תזונה רגילה.
כמו שכתבו לך מעלי, זה עניין של ניסוי וטעייה.
במידה ותרגישי שיש בעיה, תעשי רישום של מה שאת אוכלת ותנסי להמנע ממה שלפי הרישום נראה לך שמשפיע.
ממוצרי חלב צריך להמנע כשבועיים כדי לראות אם יש שיפור.
 
רוב היונקים לא מושפעים מהתזונה של האם המניקה.
לצפיה ב-'תודה רבה לשתיכן :)'
תודה רבה לשתיכן :)
01/08/2017 | 12:57
27
שאלתי מכיוון ששני הגדולים שלי נורא סבלו, אבל אז לא ניסיתי לבדוק אם זה קשור לתזונה שלי...
תודה
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:50
8
 
לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 
 
 מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם
 
 זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 
 
 מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי
 
 בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל
 
 מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד
 
 צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו
 
 
 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום כאב
פורום כאב כרוני

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ