לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2428924,289 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'בקבוקים למשאבה'
בקבוקים למשאבה
04/06/2017 | 12:32
7
51
שלום,

יש לי משאבה טובה של מדלה שהשתמשתי בה לשאיבה עם התינוק הראשון.
עכשיו, כשאני מתכוננת ללידה הקרובה, תהיתי האם יש צורך להחליף את הבקבוקים של המשאבה (אלה לא הבקבוקים ממנו התינוק אכל, אלא שימשו רק לאיחסון החלב).
את שאר חלקי החילוף של המשאבה שבאו במגע עם החלב אני מחליפה.

אשמח לשמוע את דעתכן.
תודה!
לצפיה ב-'כמה זמן עבר?'
כמה זמן עבר?
05/06/2017 | 08:57
6
30
העיקרון לפלסטיק יש בלאי.
אם עבר הרבה זמן מאז הבכור או אם הפלסטיק שרוט/עכור אז כדאי.
אם הוא עדיין צלול וללא פגמים אז לא הכרחי.
אני אישית קניתי לקטן את כל הפלסטיקים (בקבוקים, כוסות פטנט, כפיות וכו) חדש.
לצפיה ב-'עברו שנה וחצי בערך'
עברו שנה וחצי בערך
06/06/2017 | 12:31
5
24
אני מסכימה שאת כל הפלסטיק שנכנס לפה ויש לו בלאי גדול כדאי להחליף. 
אני תוהה רק לגבי הבקבוקים אליהם שאבתי, ומהם העברתי לבקבוק שממנו הוא אכל. הם נראים לחלוטין במצב טוב.
לצפיה ב-'שנה וחצי נשמע בסדר'
שנה וחצי נשמע בסדר
06/06/2017 | 20:52
3
23
אם נראה במצב טוב, הייתי ממשיכה להשתמש.
לצפיה ב-'מה עם בקבוקים בני 3 שנים במצב טוב?'
מה עם בקבוקים בני 3 שנים במצב טוב?
06/06/2017 | 23:37
2
23
עשיתי עכשיו שוב את החישוב, ומסתבר שהתחלתי לשאוב לפני כמעט 3 שנים והפסקתי לפני שנה (לא מאמינה איך הזמן טס!) 

לצפיה ב-'הבקבוקים מאיכות טובה?'
הבקבוקים מאיכות טובה?
07/06/2017 | 06:42
1
26
בלי bpa?
הייתי ממשיכה להשתמש.

לצפיה ב-'כן, בקבוקים מקוריים של מדלה'
כן, בקבוקים מקוריים של מדלה
07/06/2017 | 23:23
21
שנשמרו ונוקו בעדינות.

תודה רבה על העזרה, נראה לי שבאמת אמשיך להשתמש בהם.
לצפיה ב-'גם לדעתי'
גם לדעתי
06/06/2017 | 21:00
28
אם נראה במצב טוב אין סיבה לא להשתמש.
אצלי עברו 3.5 שנים אז לא היתה לי התלבטות...
לצפיה ב-'(שב"ח) ייצור חלב מחודש לאחר שישה שבועות'
(שב"ח) ייצור חלב מחודש לאחר שישה שבועות
02/06/2017 | 12:07
5
75
האם אפשרי?
אני יודעת כעקרון שכן,
שיש פרוטקול מסודר בנושא
(קראתי בהקשר של הורים מאמצים/פונדקאות ואפילו לי יצא לכתוב עליו בהקשר של הורים טרנס שגורמים לייצור חלב מאפס)
אבל לא מוצאת את המידע בשאלות נפוצות או בחיפוש
אשמח לפירוט כאן ו/או הפנייה למאמרים בנושא
לצפיה ב-'אני מקשרת לך'
אני מקשרת לך
02/06/2017 | 16:22
1
46

הודעה על החזרת הנקה שבועיים אחרי גמילה.
כדורי מוטיליום ושאיבה מסביב לשעון.
לצפיה ב-'אה תודה איזה קטע הסתכלתי ופספסתי את הקטגוריה של שחזור הנקה'
אה תודה איזה קטע הסתכלתי ופספסתי את הקטגוריה של שחזור הנקה
02/06/2017 | 16:48
31
וגם העברתי הלאה...
לצפיה ב-'מה זה שב"ח? '
מה זה שב"ח?
04/06/2017 | 09:40
2
67
לצפיה ב-'* שואלת בשביל חברה '
* שואלת בשביל חברה
06/06/2017 | 18:00
1
32
:)
לצפיה ב-'כל יום לומדים משהו חדש'
כל יום לומדים משהו חדש
07/06/2017 | 20:53
9
לצפיה ב-'שאלה על גודש'
שאלה על גודש
25/05/2017 | 14:05
2
69
היונק בן 3 חודשים. פעם בכמה לילות מדלג על ההנקה של סביבות 1 וחצי לפנות בוקר ומקדים את הארוחה של 5 וחצי-6 לסביבות 4 וחצי. כשזה קורה נוצר לי במהלך הלילה גודש ואני ממש מתעוררת מהכאבים עם ציצים קשים כמו אבן.
רציתי לשאול אם יש משהו לעשות שיכול למנוע את זה (חוץ מלקום באמצע הלילה באופן יזום להניק/לשאוב) והאם הגודש מסוכן או שזו רק אי נוחית?
לצפיה ב-'זה זמני'
זה זמני
26/05/2017 | 09:11
1
53
נשמע שאתם בדרך להפסקה של הנקות הלילה, ואז הגודש בלילה יעלם כי הצורך יגמר.
בינתיים כדאי קצת לשאוב אם את מתעוררת מכאב בגלל הגודש.

הגודש לא מסוכן אבל עלול להתפתח לסתימה ולדלקת.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/05/2017 | 19:51
39
בגלל שזה לא עיקבי וקורה בעיקר בלילות שהארוחה האחרונה היא בסביבות 20 (ולא 18-18 וחצי שזה בדרך כלל המצב) נראה לי שיקח זמן עד שממש יוותר והגודש אבל אפשר רק לקוות...
בכל מקרה, אני אסחוט את העודף. תודה
לצפיה ב-'הפסקת הנקה'
הפסקת הנקה
24/05/2017 | 21:29
3
74
ערב טוב,
הקטנה שלי בת 8 חודשים
סדר היום שלה די קבוע:בבוקר כשקמה יונקת, אחכ כשאני בעבודה מקבלת חלב שאוב במהלך היום. (מאז שהיא קטנה היא לא מסיימת בקבוקים בבת אחת אלא אוכלת לאורך היום בכמויות קטנות יותר ..)
ארוחת בוקר אוכלת פירות, צהריים אוכלת מרק עוף טחון אחהצ כשאני חוזרת היא ישר מתחברת ועד השינה יונקת כמה פעמים.
בשבועות האחרונים התחלתי לשלב לה מטרנה פעם ביום ובנוסף,היום התחלתי לתת ארוחת ערב קטנה.
השאלה שלי: אני רוצה להפסיק להניק..לא יודעת איך לעשות את זה. אני אסביר: ברור לי שאם אין מוצקים הם אוכלים כל 3-4 שעות אבל בקונסטלציה עם המוצקים, כל כמה זמן נותנים בקבוק? 
השבוע הפסקתי לשאוב ואני רוצה לסיים לגמרי בשבועות הקרובים.
תודה רבה!
לצפיה ב-'נותנים בקבוק באותו מרווח כמו הנקות'
נותנים בקבוק באותו מרווח כמו הנקות
25/05/2017 | 10:48
2
62
בבוקר נותנים בקבוק במקום הנקה.
במהלך היום נותנים בקבוק לפני/אחרי שנת הצהריים. אם היא עדיין לא שבעה מארוחות המוצקים אפשר להוסיף חצי בקבוק אחרי ארוחת מוצקים.
אחה"צ תני בקבוק כשאת חוזרת מהעבודה ואחרי ארוחת ערב.

בהדרגה תוסיפו עוד מוצקים לתפריט ותורידו עוד בקבוקים.

תקפידי לעשות את הגמילה בצורה איטית והדרגתית כדי שלא יתפתח גודש. כשאת מחליפה הנקה בבקבוק תני לגוף שלך לפחות 3-4 ימים כל פעם כדי להתרגל לשינוי ולהפחית כמויות.
אם את מרגישה שבגלל הורדה של הנקה שלמה נוצר גודש בלתי נסבל, אפשר לגמול בצורה יותר הדרגתית ולהוריד חצי הנקה כל פעם.
לצפיה ב-'תודה רבה, עזרת לי מאוד'
תודה רבה, עזרת לי מאוד
25/05/2017 | 22:00
1
8
לצפיה ב-''
26/05/2017 | 19:03
5
לצפיה ב-'גמילת לילה'
גמילת לילה
23/05/2017 | 22:29
3
55
היונק שלי בן שנה ושמונה חודשים. עד עכשו לא גמלתי אותו מהנקות לילה כי לא היה לי כוח לנסות להתמודד איתו ותוך כמה דקות הנקה הוא חזר לישון. לרוב הוא קם פעם אחת בלילה. 
עכשו אני בהריון ואין לי יותר כוח לקום בלילה. כל ערב אני מסבירה לו שאמא צריכה לישון והחלב של אמא הולך לישון ולכן לחזור לישון ולא לבכות בלילה. הוא מתעורר בלילה ואבא שלו ניגש אליו. אבל הוא לא מוכן מוצץ (בדרך כלל מכור למוצץ) ובקבוק והוא פשוט צורח. בדרך כלל זה לוקח חצי שעה - שעה שבהם אבא שלו ניגש אליו כל כמה דקות ומציע לו מוצץ, עד שבסוף הוא לוקח מוצץ ונרדם. 
הסיפור הזה נמשך כבר שבועיים. 
אשמח לעצות לייעל את התהליך ולעזור לו להפסיק להתעורר ולבקש הנקה. 
תודה תודה!
לצפיה ב-'איך הוא נרדם בערב?'
איך הוא נרדם בערב?
24/05/2017 | 09:51
2
37
במיטה עם מוצץ או בהנקה?
איתך או עם אבא?

כדי שהחזרה לישון בהתעוררות הליילית תהיה יותר מהירה, לפחות עכשיו כשאתם עושים את השינוי, כדאי שהדרך שבה הוא נרדם בערב תהיה זהה לדרך שבה מרדימים אותו בחזרה באמצע הלילה.
לצפיה ב-'בדרך כלל בערב נרדם באופן עצמאי '
בדרך כלל בערב נרדם באופן עצמאי
24/05/2017 | 21:49
1
35
אני מכניסה אותו למיטה אחרי ההנקה, אך לרוב לא נרדם בהנקה אלא שוכב במיטה עם מוצץ, מפטפט עם עצמו עד שנרדם.
לצפיה ב-'נסי להעביר האחריות לאבא'
נסי להעביר האחריות לאבא
25/05/2017 | 10:40
33
אחרי ההנקה בערב אבא ישים אותו במיטה עם המוצץ ויוודא שהוא נרדם.
לצפיה ב-'הנקה בשכיבה'
הנקה בשכיבה
23/05/2017 | 11:10
2
84
יככולמאןד רוצה להניק בשכיבה אבל
1. נראה לי שהחזה שלי סותם לה את האף
2. כשהיא שוכבת על הצד היא בתנוחה עוברית וחאמשוכבת ישר אז קשה לי להצמיד אותה אליי בטן לבטן (גם אפ שמה מאחוריה שמיכה מגולגלת)

יכול להיות ש1 ו-2 הם תוצאה אחד של השני..

יש אולי רעיונות או עקרונות לאופן בן ניתן לעשות זאת נכון?
לצפיה ב-'אני מצרפת לך תמונות'
אני מצרפת לך תמונות
23/05/2017 | 14:53
1
85
מצרפת לך קישור למאמר עם כמה תמונות שמדגימות הנקה בשכיבה של תינוקות בגילאים שונים. אני מקווה שזה יעזור לך למצוא את התנוחה הנכונה.

כשאני התחלתי להניק בשכיבה, השיטה שהייתה הכי נוחה לי הייתה לשבת על צד המיטה, להצמיד את היונקת אלי, ואז להשכב הצידה לאט כשהיונקת צמודה אלי.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
26/05/2017 | 19:54
5
לצפיה ב-'תגידו לי שיהיה בסדר'
תגידו לי שיהיה בסדר
21/05/2017 | 22:20
2
126
היי, אשמח לעזרה..
הילדונת יונקת מלא אחרי עליות ומורדות רבים... בעוד שבועיים תיכנס לגן (תהיה בת שישה חודשים על היום)

לא מתה על בקבוק של חלב שאוב אבל ניתן לשכנע אותה לאכול כמות סבירה. ממש לא אוהבת את התמ"ל.

אני רוצה להרגיל אותה לתמ"ל כי לפחות בהתחלה עדיין לא יהיו לה ארוחות מבוססות ויהיה לי קשה לשאוב כמות של 2-3 בקבוקים ביום. אבל תכלס, לא בא לי לתת לה את זה יותר ממה שהכרחי. טעמתי את זה וזה פשוט מגעיל... אני יודעת שהיא תתרגל אבל עדיין קשה לי עם זה.

אז בעצם אני שואלת, אם אני לא ארגיל אותה לטעם של התמ"ל כבר עכשיו יכול להיות שעדיין יהיה בסדר והיא תתרגל בגן? מדברים הרבה על להרגיל לבקבוק אבל האם הכרחי להרגיל גם לתמ"ל לפני הגן?
אולי בכלל יש לכן סיפורים מעודדים על תינוקות יונקים שביססו מהר ארוחות מוצקים וככה הורידו בקבוקים?
לצפיה ב-'יהיה בסדר'
יהיה בסדר
23/05/2017 | 10:36
47
רוב הסיכויים שבגן ירגילו אותה לטעם של התמ"ל די מהר.
גם לבקבוק בעצם לא צריך כל כך להתאמץ להרגיל לפני הכניסה לגן.
מהר מאד היא תתרגל בגן גם לבקבוק וגם לתמ"ל, גם אם בבית היא סרבנית.

תוך 2-3 חודשים יהיו מספיק ארוחות מוצקים מבוססות בגן ובקבוק אחד ליום יהיה מספיק.
לצפיה ב-'לי בתור מטפלת יצא להרגיל בגיל חצי שנה לשתי ארוחות'
לי בתור מטפלת יצא להרגיל בגיל חצי שנה לשתי ארוחות
01/06/2017 | 17:54
23
מוצקים על מנת לדלג על שלב הבקבוק. כי בשאר הזמן התינוק היה יונק (לפני שמגיע אלי ומיד עם האיסוף המוקדם בשל שעת הנקה)
זה לא אידיאלי-ההנחיות הן להתחיל עם ארוחה אחת וכל חודש (בערך) להתקדם.
אבל אם התינוק מראה נכונות מבחינת העיכול, והאימהות עשו את השיקולים שלהם - אז בסיכומו של דבר יצא לטובה. אבל כמובן אי אפשר להבטיח כזה דבר.
לצפיה ב-'סרבנות? '
סרבנות?
21/05/2017 | 23:50
1
60
היי,
האם לדעתכן יכולה להתפתח סרבנות בקבוקים בגיל 6/7 חודשים?

היונקת שלי בת 6 חודשים, מאז מתמיד לקחה בקבוק, בתדירות של בערך 1 לשבוע. אף פעם לא הייתה עם זו בעיה, גם חלב שאוב וגם תמ״ל אם לא הצלחתי לשאוב.
בחודש האחרון (בערך) לא יצא לה לקבל בקבוק וכבר פעמיים השבוע שסירבה באופן תקיף לבקבוק תמ״ל כששמרו עליה סבתא / דודה ולא היינו איתה או בכלל לידה.
מה דעתכן?
אני צריכה שהיא תיקח בקבוק כי התחלתי ללמוד פעם בשבוע.
תודה
לצפיה ב-'יכול להיות גם בגיל 7 חודשים'
יכול להיות גם בגיל 7 חודשים
23/05/2017 | 10:15
33
אני לא הייתי מתאמצת יותר מדי להרגיל שוב לבקבוק.
היא יכולה לשתות את התמ"ל בכוס או בכפית כדייסה, ותיכף גם תתחיל לאכול ארוחות מוצקים.
יום אחד בשבוע אפשר יהיה להסתדר בשעות שאת לא בבית בלי בקבוק.

לפחות חסכתם את הצורך לגמול אותה מבקבוק בהמשך.
לצפיה ב-'קליניקה קהילתית בחיפה'
קליניקה קהילתית בחיפה
21/05/2017 | 17:10
23
יום רביעי, 24.5.17, אחה"צ

ספרו איך היה.
לצפיה ב-'שאלת הנקה לזמן ארוך'
שאלת הנקה לזמן ארוך
17/05/2017 | 22:16
4
105
אולי מישהי מהיועצות תדע לענות
בפורום אחר מישהי טענה שאפשר לינוק עד גילאים מאוחרים מאוד
ראיתי בעבר סרט דוקומנטרי על ילדים גדולים (הייתה שם בת 8 בערך) שעדיין יונקים
בסרט נאמר שזה בקרוב יעבור כי פיזיולוגית מאבדים את היכולת הזו
למרות זאת לא הצלחתי למצוא קישור ברשת לכך

לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
18/05/2017 | 10:40
3
82
באופן תיאורטי, כל עוד ממשיכים להניק הגוף ממשיך לייצר חלב.

לא הבנתי מי מאבד את היכולת. האם המניקה מאבדת את היכולת הפיזיולוגית להניק או שהילדים מאבדים את היכולת הפיזיולוגית לינוק?
לצפיה ב-'היונק מאבד את "הידע הטכני"'
היונק מאבד את "הידע הטכני"
20/05/2017 | 22:26
2
67
כאילו לא יודע פתאום לינוק. אני גם קראתי את זה.. שסביב גיל 6 זה אמור לקרות.
לצפיה ב-'מצאתי את הציטוט הזה'
מצאתי את הציטוט הזה
21/05/2017 | 13:50
1
66
"מבחינה רפואית לא נמצא גבול עליון להנקה", אומרת ד"ר מירה ליבוביץ מהמרכז הרפואי להנקה במושב אודים, "אבל אין באמת סכנה שזה יימשך עד אינסוף. יש אמהות שמפסיקות להניק כי זה קשה להן, ויש מקרים שבהם הילד יוזם את הפסקת ההנקה. ושתי האפשרויות לגיטימיות. אבל אם האם רוצה להפסיק, רצוי לעשות את זה בהדרגה".

קראתי סיפורים (אומנם יוצאי דופן, אבל קיימים) על ילדים שיונקים גם בגיל 7-8.

לא נראה לי הגיוני שיום אחד ילד שיונק לטווח ארוך יקום בבוקר, לא משנה באיזה גיל וכבר לא יהיה מסוגל לינוק. לא שוכחים איך לינוק בטווח של שעות. אם לא ינק שבועיים, בהחלט יתכן שמאבד את הידע איך לינוק נכון.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/05/2017 | 21:22
39
כמו שציינתי, ראיתי לפני כמה שנים סרט דוקומנטרי והייתה שם ילדה בת 8 בערך, 
וציינו שם שהיא פיזיולוגית מאבדת את היכולת (היא רצתה להמשיך), אז תהיתי כי לא מצאתי שום סימוכין אחרים, אנסה לחפש את הסרט.

לצפיה ב-'הגיוני שנסתמת צינורית חלב מארבע שעות עם חזייה רגילה?'
הגיוני שנסתמת צינורית חלב מארבע שעות עם חזייה רגילה?
17/05/2017 | 08:31
3
58
שלא הייתה הדוקה במיוחד ( לפחות בהרגשתי)
לצפיה ב-'זה לא בהכרח מהחזיה'
זה לא בהכרח מהחזיה
17/05/2017 | 09:49
2
68
אלא בגלל שלא הינקת 4 שעות?
אולי הייתה רצועה של תיק שלחצה על השד?
יתכן שהברזל של החזיה ישב לא טוב, גם אם החזיה לא הייתה הדוקה?

מה שחשוב עכשיו זה לוודא שאת פותחת את הסתימה כדי שלא תתפתח דלקת.
לצפיה ב-'עובדת על זה, כבר מתורגלת '
עובדת על זה, כבר מתורגלת
17/05/2017 | 11:50
1
74
זה היה בשעות הלילה שבכל מקרה אני לא מניקה בזמנים האלה...
לצפיה ב-'אאוץ' '
אאוץ'
17/05/2017 | 13:36
55
עם הסתימות חוזרות שוב ושוב, כדאי לקחת לציטין שיעזור למנוע אותן.
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
15/05/2017 | 12:28
8
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'הנקת לילה'
הנקת לילה
14/05/2017 | 12:28
2
75

שאלתי גם בפורום הורים לתינוקות, אבל נראה לי שבכל מקום התשובה מזווית אחרת...

הילדה בת חודשיים כידוע, מתחילה ארוחה אחרונה בין 19:00 ל-20:00
לפעמים מתעוררת באמצע הלילה (2:00-4:00) נראה שבגלל גזים או אי נוחות... אני לא מזהה שהיא מבקשת לאכול אבל נותנת לה לאכול כי אמצע הלילה ואכלה מזמן...
השאלה היא האם היא צריכה עדיין לאכול בלילה (כי לפעמים לא מתעוררת באמצע הלילה) או שאני צריכה לנסות להרדים אוצה חזרה ללא אוכל...
ומה אם זה קורה בחמש בבוקר?
אני לא חושבת שיש בעיה עם לאכול עוד קצת ולכן זה כאייל לא קריטי, אבל אני לא רוצה ליצור אצלה תלות או הרגל שלא אמור להיות לה אם לא צריך...
ואם השאלה הזויה תסלחו לאמא גם טרייה וגם פעם ראשונה :)

לצפיה ב-'היא לא חייבת לאכול בלילה'
היא לא חייבת לאכול בלילה
14/05/2017 | 14:37
1
67
הרבה תינוקות בגיל חודשיים מתחילים לדלג על הנקת הלילה, כך שאת יכולה לנסות קודם להרדים בחזרה ללא הנקה. אם תוך כמה דקות את רואה שהיא לא נרדמת בחזרה, תניקי להרדמה.

גם אם היא תתחיל לדלג עכשיו באופן קבוע על הנקת הלילה, זה לא מבטיח שום דבר לגבי יצירת הרגלים להמשך.
הרבה תינוקות שבגיל חודשיים כבר דילגו על אוכל בלילה באופן קבוע (גם יונקים וגם מבוקבקים) מתחילים שוב להתעורר לארוחת לילה בגיל 4 חודשים.

בשעה 5 בבוקר הייתי כבר מניקה בלי לחשוב פעמיים. מבחינת היונקת זה כבר בוקר. אם זה מחזיר אותה לישון עוד כמה שעות, זה מבורך.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
14/05/2017 | 21:22
12
לצפיה ב-'משאבות חלב'
משאבות חלב
10/05/2017 | 15:10
10
75
שלום לכולן,
אני מעוניינת לקנות משאבת חלב (יד שניה )
אני מכירה את הדגם של מדלה Pump in style  וגם את ה Free style שהן מעולות וממש טובות אבל קצת יקרות.
ואני רואה שיש הרבה היצע של מדלה דגם swing maxi (אני מחפשת דו צדדית דוקא), ושהיא קצת יותר זולה.
אבל לא מכירה אותה ומחפשת מידע אם היא טובה או לא 
אולי יש מישהי שיודעת ותוכל להבדיל בינה לבין ה Pump in style  וה freeStyle
תודה ממש...
לצפיה ב-'בחירת המשאבה תלויה בצרכים שלך'
בחירת המשאבה תלויה בצרכים שלך
10/05/2017 | 17:06
6
63
אם את מתכוונת לשאוב יום יום, למשל אחרי החזרה לעבודה, כדאי להשקיע את ההפרש הקטן ולקנות את היקרה יותר שהיא גם טובה ויעילה יותר.

בכל מקרה, כשאת קונה  משאבה משומשת, מומלץ לשלוח אותה למעבדות היבואן, חברת bepex, לצורך ניקוי של המנוע משאריות חלב אם.
לצפיה ב-'תודה לך..'
תודה לך..
11/05/2017 | 08:46
5
42
כן אני רוצה לשאוב על בסיס יומי אפילו פעמיים ביום.
הבעיה שאת הטובות יותר אני כמעט לא מוצאת יד שניה 
את ה Swing אני רואה הרבה יותר - לכן רציתי לשאול עליה

לצפיה ב-'לנסינו'
לנסינו
11/05/2017 | 09:39
4
54
הי.. לי ולחברותי יש ניסיון עם מדלה ועם החדשה של לנסינו, שהיא דו צדדית דרך אגב, והיא בהרבה יותר טובה מכל משאבה של מדלה שניסינו. ממש מרוצות. המחיר שלה לא גבוה בכלל באזור ה 700 שח למשאבה חדשה. ממליצה בחום! 
לצפיה ב-'לא שמעתי אפפעם..'
לא שמעתי אפפעם..
11/05/2017 | 09:51
3
44
את השם .
אבל אני אנסה לברר עליה
במה היא יותר טובה מהמדלות ?
המלדה למיטב ידיעתי היא חזקה מבחינת השקעה לטווח ארוך, ומחינת השאיבה של החלב - יש להם מקסימום של שאיבה של החלב, הן מוציאות טוב את הכל
לצפיה ב-'מנסיון..'
מנסיון..
12/05/2017 | 18:41
2
51
אני שואבת מסיבית.
ההבדל היחידי בין הפרי סטיל לסוינג מקסי- זה שהפרי סטיל נייד.
המנוע אותו דבר.
הפמפ אין סטיל- הכי חזקה ומהירה, אך כבר לא למכירה, וגם לא נתמכת מבחינת תיקונים וחלקי חילוף.
לצפיה ב-'מסתבר'
מסתבר
13/05/2017 | 18:32
1
48
שהסמפוני יותר חזקה מ- Pump in stile
גם בכמות שיוצאת וגם בתחושת הוואקום, הסימפוני חזקה יותר. 
לצפיה ב-'הסימפוני הוא משאבה ברמה של בית חולים'
הסימפוני הוא משאבה ברמה של בית חולים
14/05/2017 | 12:27
43
היא הרבה יותר חזקה אבל גם הרבה יותר יקרה, ברמה שלא קונים אותה אלא לוקחים בהשאלה.
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת, הסווינג מקסי היא כמו שתי משאבות סווינג'
עד כמה שאני יודעת, הסווינג מקסי היא כמו שתי משאבות סווינג
14/05/2017 | 09:34
2
48
ראיתי לא מעט המלצות בפורומים על המשאבה הזו.
היא לא חזקה כמו הPIS או הפריסטייל, אבל רוב הנשים לא זקוקות דווקא למשאבות האלו לצורך שאיבה בעבודה ויכולות להסתדר גם עם משהו קצת פחות חזק.
מה שכן, מכיוון שזה דגם חדש יחסית, אני לא יודעת אם הוא נחשב עמיד או לא. ה-PIS והפריסטייל יכולות לעשות קילומטראז' מכובד מאד בלי לאבד מהיעילות, אז אין בעיה לקנות יד שניה. אני לא יודעת אם זה נכון גם לגבי הסווינג מקסי.

בדקת מה את יכולה לקנות בקופת חולים? חלק מקופות החולים מציעות אמדה דו"צ, בערך ב-600 ש"ח. זה אולי אפילו יותר זול ממדלה יד שניה, וזו משאבה שגם עליה יש המון המלצות. טובה לפחות כמו הסווינג מקסי, לפי מה שנראה מההמלצות בפורומים.
לצפיה ב-'תודה לכולכן...'
תודה לכולכן...
14/05/2017 | 12:14
1
38
על תהגובות והמידע
כרגע אני בחודש רביעי אז יש לי עוד זמן לחפש את ה free style במחיר שאולי יהיה טוב..
כי אני כן מחפשת משאבה עם דגש לשרידות של כמה שנים...
שבוע מקסים !
לצפיה ב-'אם יש לך זמן - חפשי מישהו שיכול להביא מחו"ל'
אם יש לך זמן - חפשי מישהו שיכול להביא מחו"ל
16/05/2017 | 09:14
21
לצפיה ב-'שאיבה'
שאיבה
09/05/2017 | 12:25
4
76
שלום,
חדשה כאן..
הבת שלי בת שלושה חודשים.הנקה מלאה שהולכת מצוין טפו טפו..
הבעיה שלי היא עם השאיבות.אני מעונינת לשאוב כדי שאוכל לצאת מדי פעם.בשבועות הראשונים אחרי הלידה הייתי שואבת מדי פעם ויצא לי 120 מ"ל בקלות אחרי שהנקתי אותה.
לאחרונה וגם היום בבוקר הנקתי אותה ומיד אחר כך שאבתי ויצא לי בקושי 50- מ"ל.  ניסיתי גם אחרי  ההנקות הבאות ויוצא אפילו פחות..
המשאבה שלי היא חשמלית של מדלה מדגם סווינג (לא דו צדדית)
מה לעשות כדי להגביר את כמות החלב בשאיבות? שמתי לב גם שאחרי יום כזה שאני שואבת נוצרת לי כאילו סתימה בשד אחד.אני מרגישה גוש די כואב.יכול להיות שזה מהמשאבה?

סליחה שחפרתי
אשמח לעזרה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
10/05/2017 | 09:35
3
55
את מתארת מצב רגיל לגמרי.
בדרך כלל בשבועות הראשונים הכמויות שיוצאות בשאיבה גדולות יותר. אחרי 3 חודשי הנקה, כשהגוף התאים עצמו בדיוק לצרכים של היונקת , הכמויות בשאיבות מזדמנות הן קטנות יותר.

לשאוב 50 מ"ל מייד אחרי הנקה זה יפה מאד. 2-3 שאיבות כאלה ואת צוברת לך מנה אחת למלאי.
אם כל מה שאת צריכה זה מלאי קפוא קטן, מספיק שתשאבי כמה פעמים בשבוע אחרי ההנקה בבוקר ואת מסודרת.
בהמשך, כל פעם שתצאי בלי היונקת וישתמשו במנה קפואה, תשאבי כשאת חוזרת הבייתה, ותחזירי מנה חדשה למלאי הקפוא.

אם את צריכה מלאי גדול יותר תשאבי באופן קבוע כל יום באותו שעה. הגוף ילמד שיש צורך בחלב בשעה הזו והכמויות יעלו.

יכול להיות ששאבת בעוצמה גדולה מדי ובגלל זה נוצרה סתימה. תקפידי על שאיבה בעוצמה יותר נמוכה, תעסי את הגוש הכואב כדי לשחרר את הסתימה.
לצפיה ב-'תודה על התגובה '
תודה על התגובה
10/05/2017 | 21:29
1
26
אני באמת אנסה לשאוב בעוצמה נמוכה יותר.
ועוד שאלה קטנה..אם אני שואבת כל יום 50 ומקפיאה,אפשר להפשיר כמה מנות ולשים אותם בבקבוק אחד?היא הרי אוכלת 120 מ"ל לפחות בארוחה..
המון תודה

לצפיה ב-'אין בעיה לערבב מנות קפואות'
אין בעיה לערבב מנות קפואות
11/05/2017 | 11:03
31
אם את יודעת שהיא אוכלת כמות של 120 מ"ל בארוחה, את יכולה להקפיא גם מנות של 25-30 מ"ל, כדי להפשיר כמות יותר מדוייקת.
לצפיה ב-'נצל״ש'
נצל״ש
14/05/2017 | 09:06
30
איך מצליחים לשאוב אחרי הנקה כשנמצאים עם התינוק לבד?

אני מרימה אותה איזה רבע שעה לגרעפס, ואז גם אם היא בסבבה יש לה סבלנות אולי 10 דקות ואז כבר צריכה בידור או לישון...
יש טריקים?
לצפיה ב-'שואבת חדשה באה לשכונה'
שואבת חדשה באה לשכונה
05/05/2017 | 19:19
12
179
נעים מאוד, קוראים לי חלבM, והתינוק החמוד שלי יוולד בעוד חודשיים, בתהליך פונדקאות. אני נחושה להיניק, מלווה על ידי רופא ויועצת הנקה משבוע 20. נטלתי גלולות ולאחר מכן הצטרף מוטיליום שאותו אני נוטלת עד היום. משלשום התחלתי מורינגה. שואבת כבר שבועיים כל 3-4 שעות (איזה קשה!), ולא הולך בקלות... מקפיאה הכול.
אז יש לי כמה שאלות של שואבת טירונית:
1. שואבת עם מדלה PUMP IN STYLE  מינון של 1-5 מ"ל בלבד. בסחיטה ידנית מגיעה ל-25-35 מ"ל (התחלתי מ-1 מ"ל). למה ההבדלים? ומה צריך לעשות כדי להגביר את הכמות שהמשאבה שואבת? מעייף מאוד לסחוט את השד במשך 10 דקות ולפעמים 20 דקות. 
2. מתי אני אמורה לראות השפעה של המורינגה?
3. האם יש מאכלים שיכולים לעזור לייצר יותר חלב? 
4. האם יש מאכלים שמהם אני אמורה להימנע? 

יש מישהי שנמצאת בתהליך פונדקאות כמוני? 
אשמח לקבל טיפים ורעיונות שיעזרו לי להגיע למצב שאני רק מניקה. 

תודה ובהצלחה לכולן
לצפיה ב-'וואו, איזה סיפור מעורר השראה! בהצלחה! '
וואו, איזה סיפור מעורר השראה! בהצלחה!
06/05/2017 | 12:35
1
115
לא יודעת לעזור..
אבל שיהיה המון המון בהצלחה.
כל הכבוד לך!
לא ידעתי שזה בכלל אפשרי..
דרך אגב, הפונדקאית בארץ או שאת צריכה לטוס ללידה ולהישאר שם קצת?
לצפיה ב-'תודה על החיזוקים'
תודה על החיזוקים
07/05/2017 | 20:49
79
היא נמצאת בארץ.
מהבחינה הזו, שלא נצטרך לשהות בחו"ל, קל יותר. 

לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
07/05/2017 | 17:22
3
102
כל הכבוד על ההשקעה.

נשים שונות מגיבות באופן שונה למשאבות. יש כאלו שמוציאות יותר במשאבה חשמלית, יש כאלו שמעדיפות משאבה ידנית ויש כאלו שסחיטה ידנית היא הכי יעילה עבורן.
כדאי לך לנסות משאבה חשמלית אחרת, חזקה יותר, למשל המדלה סימפוני שאפשר לקחת בהשאלה ביד שרה עם מכתב מיועצת ההנקה שמלווה אותך.
אפשר גם לנסות משאבה ידנית, למשל אוונט איסיס, שאפשר לקנות ברוב החנויות למוצרי תינוקות.

המורינגה ישפיע תוך כמה ימים. יש מניקות שמעדיפות לקחת כדורי חילבה, שאיתם יש יותר נסיון בהגברת חלב.

מוטיליום + מורינגה/חילבה + שאיבות מרובות זה מספיק להגברת החלב. אין מאכלים שיכולים לעזור מעבר לזה.

מאכלים שמומלץ להמנע מהם - בשלב הנוכחי כדאי להמנע מנענע ופטרוזיליה, שיש להם השפעה מייבשת. אחרי שתתחילי להניק את התינוק, יהיו המלצות נוספות להמנעות בחודשים הראשונים לחייו כדי להקטין את החשש לקוליק.

כמות של כ-30 מ"ל כל פעם, 3-4 פעמים ביום, נשמע ככמות מכובדת למדי אחרי שבועיים בלבד של שאיבות. למעשה, הכמות הזו כבר מספיקה לתינוק שזה עתה נולד.

כדי להגיע למצב שאת רק מניקה תצטרכי ללמוד יותר על הקשר בינך לבין התינוק, איך מחזיקים נכון את התינוק, איך דואגים שיפתח פה גדול ויינק בצורה נכונה בלי לפצוע אותך, איך מזהים שהוא רעב.
עוד כמה שבועות, כשתרגישי שייצור החלב התייצב, קבעי פגישה עם יועצת ההנקה שמלווה אותך כדי ללמוד איך להניק בפועל. כשהתינוק יגיע הבייתה כבר לא יהיה לך זמן ללמוד.

לצפיה ב-'תודה על התשובה המושקעת'
תודה על התשובה המושקעת
07/05/2017 | 20:54
2
77
ועל קבלת הפנים החמה. 

יש לי פגישה עם היועצת לגבי הנושאים שכתבת. 
אמרו לי שכדי להבטיח שתהיה רק הנקה, אצטרך להגיע לכמות של 700 מ"ל ליום. 
לגבי משבה ידנית, האם יש סיכוי שהיא מתאימה למצב שבו צריך ללמד את הגוף לייצר חלב? הייתי בטוחה שהמשאבות הידניות מתאימות רק למקרים שבהם יש ממילא חלב (כמו אחרי הריון) ורק צריך להוציא אותו....מה נכון? 
לצפיה ב-'את צודקת לגבי היעילות של משאבה חשמלית'
את צודקת לגבי היעילות של משאבה חשמלית
08/05/2017 | 11:30
1
71
בדרך כלל היא עדיפה, אבל במצב שלך, כשבסחיטה ידנית את מוציאה כמויות הרבה יותר יפות מאשר עם המשאבה החשמלית, כדאי לנסות עוד אפשרויות.
החלב כבר התחיל להיווצר, עכשיו צריך למצוא את הדרך הכי יעילה להוציא אותו כדי לעודד את המשך הייצור.
לצפיה ב-'הבנתי. תודה על ההסבר'
הבנתי. תודה על ההסבר
08/05/2017 | 22:31
19
לצפיה ב-'מורינגה'
מורינגה
07/05/2017 | 19:39
5
102
מורינגה לוקחים 2 כמוסות פעמיים ביום, בוקר וערב.
הגברת חלב תוך 3 ימים. אם לא מגיע - אולי לא משפיע.
לצפיה ב-'תודה. נותנת לזה עוד יום. '
תודה. נותנת לזה עוד יום.
07/05/2017 | 21:01
4
24
לצפיה ב-'עוד יום'
עוד יום
07/05/2017 | 21:19
57
מתיחס למורינגה ערבה. לא מכיר את האחרים
לצפיה ב-'יש שיפור?'
יש שיפור?
10/05/2017 | 17:07
2
18
לצפיה ב-'השד מרגיש מלא יותר וכואב יותר,'
השד מרגיש מלא יותר וכואב יותר,
10/05/2017 | 20:33
1
64
אבל בינתיים הכמות לא גדלה. 
יש לי הרגשה שאני לא מצליחה להוציא. 

לצפיה ב-'נשמע שהגוף מייצר יותר חלב'
נשמע שהגוף מייצר יותר חלב
11/05/2017 | 11:05
54
נסי כמה סוגים של משאבות עד שתמצאי את זו שהכי טובה עבורך.
לצפיה ב-'סיפור ההנקה העצוב שלי.. הלוואי שתגידו שיש תקווה '
סיפור ההנקה העצוב שלי.. הלוואי שתגידו שיש תקווה
04/05/2017 | 13:00
6
160

בוקר אור לכולן 
וחבל שלא הכרתי את הפורום הנפלא הזה לפני הלידה..
ילדתי את ילדי המתוק לפני קצת יותר מ3 חודשים בלידה מדהימה בלי שום התערבות לא רצויה (אמנם אחרי 5 ימי צירים בלי לישון יותר משעה שעתיים אבל העיקר שהכל עבר בשלום). הייתי ככ במחשבות על ההריון והלידה שלא חשבתי על ההנקה ועל כך שיתכן ויהיו בעיות.. הנקה נראתה לי הדבר הכי  מדהים וטבעי שיש וחשבתי שאניק את התינוקי באהבה ובקלות
כבר בחדר לידה הנקתי אותו והייתי בטוחה שהכל טוב.. רק לא ידעתי 2 דברים חשובים:
שהתינוק צריך לתפוס את העטרה ולא רק את הפטמה ושצריך להניק לפי דרישה וזה נורמלי להניק כל שעתיים ...
ביום למחרת המתוק הקטן רצה כל הזמן להיות עליי והיו אצלנו משפחה שהפריעה והתחילו לכאוב לי מאוד הפטמות וראיתי שהן פצועות. הוא בכה המון וכל היום הרגשתי שמשהו לא טוב. היינו באפס הפרדה ולכן לא ממש התייחסו אלינו ולא קיבלתי עזרה כמעט כלל. ביקשתי מבעלי שיחפש את היועצת הנקה ואמרו לו שהיא לא נמצאת היום .. כך מצאתי את עצמי לבד עם תינוק בן יום וניסיתי להניק ובסוף ב2 בלילה שהייתי כבר גמורה אחרי כמעט שבוע ללא שינה מהצירים וכאב לי הגוף מהתפרים איכשהו האחיות הצליחו לשכנע אותי לתת לו מטרנה.. הוא נרגע נרדם ואני הלכתי לישון עם לב כבד
בבוקר היה יום שישי והחליטו לשחרר אותנו כי היה עומס במחלקת יולדות ולי היתה לידה רגילה. נכנסתי פעם ראשונה לחדר הנקה וביקשתי עזרה. הראו לי טכניקה להצמדה שכמובן לא הצלחתי לשחזר בבית ואמרו לא להניק יותר מרבע שעה מכל צד .. הגענו לשבת בבית זוג צעיר עם תינוק בן יומיים היתה סערה גשמים ורוחות בחוץ ואני התחלתי לדאוג.. כל השבת התינוק היה לא רגוע , חברה שבאה לבקר שוב אמרה לי בערב שבת לתת לו מטרנה - שרק יישן לילה.. והייתי ככ בחרדה שהוא רעב אז נתתי לו שוב בקבוק. 
הוא ישן המון והייתי מניקה בצורה לא ברורה ומנתקת אותו כי הוא היה נרדם על השד. ביום החמישי שמנו לב שהוא לא עשה קקי כלל וחלק מהטיטולים היו יבשים. ממש נבהלנו והתקשרתי ליועצת הנקה שהלחיצה אותי אמרה לי לתת לו מיד מטרנה מבקבוק כל 3 שעות ולשאוב במקביל ובנוסף לנסוע מיד לשילב ולקנות משאבת סווינג.. בעלי נסע לשילב קנה את המשאבה ב850 שח !ושאבתי.. היא לא הסבירה לי שזו לא משאבה שמעודדת ייצור חלב ואני לא ידעתי כלום על משאבות. לאחר 24 שעות הרגשתי עצב רב וגעגוע לילד שלי וחזרתי להניק . חברה סיפרה לי על קרובת משפחה של שהיא יועצת הנקה שכדאי לדבר איתה שאמרה לי להניק כל שעה וחצי ולתת בקבוק עם 30 מ״ל מטרנה אחרי כל הנקה ולא לשאוב כלל. פגשה אותי רק אחרי כמה ימים ותיקנה כמה דברים וזהו. אני והתינוקי היינו גמורים כל הזמן ניסיתי להניק כמו שעון כל שעה וחצי כל שעה וחצי.. והמסכן הקטן היה מאוד עייף וחלש אמרתי לה שזה לא נראה לי אבל היא רק אמרה לי להעיר אותו להפשיט אותו וכו׳.. הוא היה ככ מותש שהיה ישן ל7-8 שעות רצוף בלילה- תינוק בן שבוע וחצי!
שוב הרגשתי שמשהו לא בסדר אבל הרי היועצת הנקה אמרה..

לצפיה ב-'המשך הסיפור'
המשך הסיפור
04/05/2017 | 13:03
1
134

לאחר 3 שבועות עדיין לא חזר למשקל הלידה שלו חטפתי על הראש מטיפת חלב ואמרו שאני אפסיק להניק שאין לי חלב ובאמת נתתי למתוק רק מטרנה למשך יומיים בערך. 
אחרי יומיים התחילו כאבי תופת בשד שמאל ולא יצא לי חלב ממנו כלל.. חששתי שיש לי דלקת נסענו בלילה למיוןמכשאני מקופלת מכאבים אבל שם אמרו איןלך חום אין לך דלקת. ם לקחתי אדוויל ויום למחרת בשישי הרגשתי כאבים גם בשד ימין. שוב הגיעה שבת והמצב החמיר הרגשתי כאבי תופת בשני הצדדים ולא יצא חלב כלל. ביום ראשון הייתי אצל רופאת נשים שאמרה שבוודאות זו דלקת. השד הי גדוש אדום וקשה כמו סלע בשני הצדדים. במשך כמה ימים לקחתי אנטיביוטיקה עשיתי עיסויים שמתי קומפרסים נשכתי את הלשון וניסיתי להניק אך התינוק לא הסכים .. הייתי גמורה נפשית ופיזית הקאתי שלשלתי מה לא.. והסתימות לא נפתחו. בסוף שמתי כרוב כי זה היה בלתי נסבל והייתי איתו איזה יומיים עד שסופסוף הגודש נעלם. והחלב איתו.. 
התינוק המיוחד שלי הסכים למרות הכל להיות על השד קצת וככה לאט לאט ניסיתי לחדש את החלב והנקתי אותו לכמה דקות לפני כל בקבוק..
בנוסף לכל הצרות גילינו שהתינוקי שלנו לא מצליח לעכל אף תמל הוא המשיך לבכות מבוקר עד ערב לא ישן בכלל וגם שהיה נרדם היה בוכה ומתעוות מתוך שינה. הרגשתי שאני חיה בתוך סיוט.. בסוף הרופא אמר שהוא כנראה אלרגי לחלב פרה ונתן לנו מרשם לנוטרימיגן פורמולה מפורקת. סופסוף תינוקי נרגע והתחיל לחייך. לא תמו הצרות כי הטעם של הפורמולה די דוחה אז כל האכלה היא תהליך לא קל וזה מתיש...
רק בגיל חודשיים הגעתי לד״ר ליבוביץ המדהימה שבזכותה פעם ראשונה הצלחתי להצמיד את התינוק שלי בקלות ובנוחות ולא כאב לי בהנקה.. בעצתה לקחתי חילבה ועשיתי בנוסף גם שאיבות אבל כמות החלב עדיין קטנה- יוצא לי 20 בערך בשאיבה כל 3-4 שעות ובבוקר אחרי לילה היה יוצא 50..
בגלל הדלקת קרה מצב מוזר ששד ימין מוציא כמעט את כל החלב ומימין בקושי יוצא- גם בהקה וגם בשאיבה. (לפני הדלקת דווקא שד שמאל היה זה שמשפריץ ושד ימין היה צולע)
מגיל חודש ועד היום הילד שלי חי על נוטרימיגן ואני מניקה קצת לפני חלק מהבקבוקים כי לא תמיד יש חלב ושאין הוא לא מוכן
אני מאוד עצובה מהמצב כמובן. הייתי מאכילה את הילד האהוב שלי שרה לו את אינני בוכה אף פעם והדמעות זלגו מעצמן.. (גם עכשיו). הכי כואב וחסר לי הקשר המיוחד שיש בהנקה שאין לנו אותו וגם כי הילד שלי אוהב לינוק ומוכן גם היום .
בתחילת השבוע קיבלתי פעם ראשונה מחזור ואני מרגישה שהחלב עוד מעט יעלם..
קראתי הרבה בחודש האחרון והבנתי שיש אפשרות של לקחת מוטיליום
שלחתי לפני כמה ימים מייל לד״ר ג׳ק ניומן והוא המליץ על נטילה של 3x3 ביום .. נשמע לי קצת הרבה.. אבל הוא לא בעד שאיבות ומצד שני אני מניקה ממש מעט אז איך יווצר גירוי טוב?
אשמח לשמוע אם למישהי היה ניסיון עם מקרה כזה או עם מוטיליום 
אני ככ רוצה להניק את התינוק שלי..
מקווה שלמישהי יהיה רעיון או עצה טובה
שיהיה יום טוב 

לצפיה ב-'סיפור לא קל'
סיפור לא קל
04/05/2017 | 16:59
84
חבל שהייתה לך התחלה לא טובה של ההנקה.
כאבי התופת שהיו לך כשהפסקת להניק באופן פתאומי הם אינדיקציה ברורה לכך שכן היה לך חלב, אחרת לא היה נוצר גודש ודלקת.

ד"ר ליבוביץ' היא אכן מדהימה ויכולה לעזור לך כך שההנקה לא תסתיים כל כך מהר. גם אם לא תגיעי להנקה מלאה, עדיין יכולה להיות הנקה חלקית.
כדאי להמשיך להיות איתה בקשר. היא תוכל ללוות אותך בתהליך של הגברת כמויות חלב.
את יכולה להתייעץ איתה לגבי נטילת מוטיליום.

חזרת המחזור לא אומרת שהחלב יעלם. אפשר להמשיך להניק גם כשמקבלים מחזור.

כמות מוטיליום של 3X3 היא כמות הגיונית לצורך של שיפור כמויות החלב.
יש הרבה נסיון כאן בפורום של נשים שהגבירו את כמויות החלב בעזרת מוטיליום.
חשוב לדעת שכמות החלב תעלה רק אם בנוסף לנטילת הכדורים גם תניקי/תשאבי הרבה. אם לא תגבירי את הגירוי לשד, הכמויות לא יעלו.

את אמא מדהימה שרוצה את הטוב ביותר עבור התינוק שלך. יווצר ביניכם קשר מיוחד בלי קשר למה שהוא אוכל  .

לצפיה ב-'באמת קצת עצוב.. אבל נראה לי שיש תקווה'
באמת קצת עצוב.. אבל נראה לי שיש תקווה
04/05/2017 | 22:03
3
86
אני לא ממש יודעת לעזור, כי אני אם טרייה (חצי שנה), אבל רק כמה דברים.

1. דברי רק עם יועצות הנקה מוסמכות - כתבי בגוגל יועצת הנקה מוסמכת, יש די הרבה טובות וזמינות, אם שוב תצטרכי..
למרות שהד״ר שכתבת עליה נשמעת מעולה.
(מי שעזרו לך בהתחלה הן לא יועצות הנקה.)
2. יש הרבה קבוצות פייסבוק שנותנות תמיכה וירטואלית ועידוד, חפשי בפייס.
יש את פורום הנקה וקבוצת הפייס של ליגת לה לצ׳ה.
3. מדריכות ליגת לה לצ׳ה עושות מפגשים ברחבי הארץ, תבדקי איפה יש באזור שלך, כיף להיפגש עם נשים שהשיחה העיקרית היא הנקה ותמיכה. לא תאמיני כמה תמיכה יכולה לעזור בהנקה.
4. תעשי עם התינוקי הרבה הרבה סקין טו סקין. כמה שיותר, מבחינתך כל היום.
גיליתי שסקין טו סקין זה הפתרון להכל(:
את יכולה להשתמש במנשא עיטוף, להוריד לו ולך חולצה ולהסתובב בבית בכיף, תהני מזה (:

וזהו, לא מכירה את הכדורים ואת כל הדברים שאת צריכה לעשות,
אבל שיהיה לך המון בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה! והעידוד.. - שאלה לגבי מוטיליום..'
תודה רבה על התגובה! והעידוד.. - שאלה לגבי מוטיליום..
08/05/2017 | 12:37
2
53

אמא של בעלי היא רופאה והיא אמרה שהמינון למוטיליום 3x3 הוא גבוה ולא בריא
ד״ר ליבוביץ לא ממליצה כיום על מוטיליום כלל..! היא הסכימה לרשום לי מוטליום לשבועיים וזהו. היא אמרה שיש מחקרים שהכדור גורם להפרעה בקצב לב ..
הבנתי שהמינון היחיד שאפשרי הוא 3 כדורים ליום וזהו לתקופה מוגבלת של 10 ימים שבועיים. השאלה האם זה נכון להכנס לזה אם זה יגביר לי את החלב לשבועיים וזהו? הבנתי שההגברה נוצרת כל עוד נוטלים את התרופה לפחות לתקופה של כמה חודשים אז מה ייתן שאקח אותה רק לשבועיים? 

לצפיה ב-'לגבי המוטיליום'
לגבי המוטיליום
08/05/2017 | 22:20
44
אני נוטלת את התרופה כבר חודשיים. ממה שקראתי, הפרעות בקצב לב נרשמו בקבוצת סיכון של בני 60+, ולא סביר שזהו גילך. 
זה לא שאני ממליצה על התרופה, אבל כדאי לדעתי לשאול להפנות את השאלה לניומן.
לצפיה ב-'הגברת החלב תעודד את היונק לינוק יותר'
הגברת החלב תעודד את היונק לינוק יותר
09/05/2017 | 10:59
48
גם אם תקחי את הכדורים לתקופה קצרה, אם במשך שבועיים יהיו כמויות חלב גבוהות, יש סיכוי שהוא יתרגל יותר להנקה ואז היניקה המוגברת שלו תעודד את ייצור החלב גם ללא הכדורים.

לצפיה ב-'שיתוף ושאלה - קצת ארוך '
שיתוף ושאלה - קצת ארוך
29/04/2017 | 01:37
23
330

היי לכולן!
בשעה טובה הפכתי להיות אמא ביום חמישי שעבר, מוקדם מעט מן הצפוי. הילדונת נולדה שבועיים לפני הניתוח הקיסרי המתוכנן לאחר שנמצאה בעיה ברחם שיכלה
להוות סיכון לי ולה. באתי לבדיקה שגרתית ויצאתי עם תינוקת

בהתחלה מן הסתם לא ידעתי אם מה שעושה נכון או לא- אבל הרגיש לי נכון וכן ראיתי שיוצא הקולסטרום אבל אחרי יומיים התברר שהילדה ירדה במשקל די הרבה יותר ממה שבד"כ קורה והרופא ילדים היה מודאג.חשוב לציין שהילדה תפסה את הפטמה אבל התעייפה מאוד מהר ולרוב השתמשה בציצי שלה על תקן כרית לא משנה כמה ניסיתי לעורר אותה.

הגיעו אליי למיטה בביה"ח בארבע לפנות בוקר ואמרו לי שהילדונת ירדה הרבה וצריך לשאוב חלב כדי לראות כמה חלב יש לי להציע לה כי כנראה מה שנתתי לא הספיק לה. הביאו מכונת מדלה של בית חולים (לי גם יש מדלה פאמפ אין סטייל והם לא הסכימו שאעשה עם שלי ושיסבירו לי כדי לא לקחת אחריות על זה) ומסתבר שהפעילו על רמה מאוד גבוהה מה שמאוד כאב לי ברמה שצרחתי (ואני מהשקטות ועם כוח סבל די גדול). אחרי זה ראו שלא יוצא לי הרבה חלב (מעניין למה... 4 בבוקר, פורצים לי לחדר בביה"ח יום וחצי אחרי ניתוח קיסרי ואומרים לי שהבת שלי ירדה במשקל בגללי) והתעקשו שכדאי שנתחיל לתת לה תמ"ל. מן הסתם לא רצינו שהילדה תמשיך לרדת ואני שוכנעתי שאין לי חלב והסכמתי לסימילאק.

יצאנו מבית החולים והייתי נחושה כן לנסות והצעתי לה תמיד לינוק לפני שהבאתי בקבוק אבל לא עבד- היא לא הסכימה ואפילו בכתה בכי "נעלב" שאני בכלל מציעה. הייתי מאוד מתוסכלת אבל כשהגענו הבייתה החלטתי כן לתת צ'אנס לחלב אם שלי ולהאמין בגוף שלי ובמה שיכול לייצר והתחלתי לשאוב עם המשאבה שלי. בהתחלה בגלל שכמה ימים רצוף לא נגעה כמעט בשד שלי הוא ממש התפוצץ מרוב חלב ויצא ששאבתי הרבה. אחרי זה הכמויות ירדו כי לא שאבתי בצורה מסודרת.

הלכתי היום לחנות מיוחדת של מוצרים להנקה שיש באיזור מגוריי ושם קניתי חזייה מיוחדת שמחזיקה את המפמפמים של המשאבה וככה לא צריך להחזיק והידיים חופשיות וגם קניתי פטמות סיליקון לנסות בהמלצת מדריכת הנקה שייעצה לי בחנות וזה עבד:

הילדה ינקה ממני עם הפטמה של הסיליקון ולבשתי גם את החזיה המיוחדת כדי לייצב את החזה עבורי ולהקל עליה וזה ממש עזר והוציא יותר חלב. במקביל שאבתי בצד השני תוך כדי שהיא ינקה וככה מילאתי בקבוק שלם במקביל להאכלה שלה ואחרי זה היא אכלה את זה כהשלמה.
וגם- כששאבתי לפני זה עם החזיה זה הביא ל-2.5 מ"ל בכל מבחנה תוך פחות מחצי שעה שברגיל זה היה מביא ל-1-1.5 מ"ל.

אני כל כך מאושרת שהיא הסכימה לינוק ממני ומקווה שמכאן הדרך תלך בצורה חלקה!

הבעל מאוד מתקשה להבין למה חשוב לי שהיא תינק ממני ולא רק תשתה מהבקבוק את חלב האם ואני לא ממש יודעת איך להסביר לו. יש לכן רעיונות?
לצפיה ב-'שמחה שאת מצטרפת אלינו'
שמחה שאת מצטרפת אלינו
29/04/2017 | 09:10
11
115
הסיפור בבית החולים ממש מעצבן.
חשבתי שבבתי חולים בארה"ב יש התייחסות יותר נכונה להנקה ומסתבר שטעיתי.
יום וחצי אחרי לידה, בטח אחרי לידה מוקדמת בקיסרי, הגוף עוד לא מייצר מספיק חלב כדי שאפשר יהיה לשאוב אותו במשאבה. מקסימום אפשר לסחוט ידנית לכפית.

החלב מתחיל להגיע 3-5 ימים אחרי הלידה, שזה השלב שהתחלת להרגיש גודש.

כדי לייצב את כמויות החלב נסי להקפיד על 8 הנקות/שאיבות ביום, כולל בלילה.

אני שמחה שהיא מוכנה לינוק עם פטמת סיליקון. אפשר להניק איתן לאורך זמן, אבל זה קצת שעבוד לזכור לקחת איתך אותן לכל מקום. אם תצליחי ללמד אותה לינוק בלעדיהן יהיה נוח יותר.

למרות החוויה הלא טובה בבית החולים (אני מוכנה לחתום לך שמי שיעצו לך שם לא היו יועצות הנקה מוסמכות) אני מציעה בכל זאת להפגש עם יועצת הנקה מוסמכת/מומלצת. אולי זו שהדריכה את הפגישה הכנה להנקה? יעוץ הנקה טוב, כמה שיותר מוקדם, יעזור לך להעלות את ההנקה על דרך המלך.

ברור שעדיף הנקה ישירה על פני בקבוק.
שאיבה ואז מתן בקבוק לוקח זמן כפול מאשר הנקה ישירה.
קשה מאד לשמור על כמות חלב מספיקה בשאיבה בלבד. ברוב המקרים הכמויות יורדות עם הזמן.
בהנקה ישירה כשיוצאים מהבית עם היונקת לא צריך הכנות מיוחדות חוץ מאשר תיק עם חיתולים. האוכל איתך, בכמות מספיקה ובטמפרטורה אידיאלית. אם שואבים (וגם אם נותנים פורמולה ) ההתארגנות לאוכל כשיוצאים מהבית יותר מסובכת.
בהנקה ישירה לא צריך לרחוץ ולחטא בקבוקים.
בהנקה ישירה בלילה את יכולה לקחת את היונקת אלייך למיטה ולהמשיך לנמנם כשהיא יונקת.

אני חושבת שבכמויות התבלבלת בין מ"ל לאונז.  כל אונז  זה 30 מ"ל
לצפיה ב-'תודה יקירה! '
תודה יקירה!
29/04/2017 | 09:34
10
95
לצערי אחת מאלה שהיו בביה"ח היא כן מוסמכת. דיברתי עם האחראית על יועצות ההנקה בביה"ח והיא לקחה את זה מאוד בחומרה ואמרה שתבהיר שזו לא הדרך הנכונה להתנהל.

בגדול הילדה אוכלת 3 אונז= 90 מ"ל, התחלנו ב-2 (60 מ"ל) והיא התקדמה הלאה.

אתמול ממש היה שיפור בזכות הפיטמה-הילדה מוכנה להתקרב אליי לציצי ולא כדי לישון-זה כבר הישג

מקווה שימשיך ככה-כמובן אעדכן!
לצפיה ב-'ועוד שאלה- לגבי פיטמת הסיליקון '
ועוד שאלה- לגבי פיטמת הסיליקון
29/04/2017 | 13:40
9
91
הבוקר הלך פחות טוב איתה- היא כל הזמן קפצה באמצע ההאכלה והילדונת שלי איבדה סבלנות די מהר ובשלב מסוים התחילה לשחק עם הפטמה תוך כדי מה שעוד יותר גרם לפיטמה להתהפך ולקפוץ עליה .

מה הדרך הטובה ביותר לגרום לפטמת סיליקון "להידבק" לציצי? הרי מדובר בואקום ובד"כ אחרי זמן האכלה מסוים זה פשוט נדבק אבל יש את הקטע בהתחלה שזה לא מצליח להידבק וזה שלב מאוד קריטי עם הצוציקית שלא ממש מלאה בסבלנות.

כמו כן- איך מנקים את הפיטמה? לא היה הוראות- ניקיתי בסבון ובמים אבל לא הייתי בטוחה אם אפשר לעשות לזה סטרליזציה. בכל מקרה עוד הוזמנו למידה וזו תיהרס מהר

תודה לעונות
לצפיה ב-'סבון ומים ואחר כך 5 דקות במים רותחים'
סבון ומים ואחר כך 5 דקות במים רותחים
29/04/2017 | 15:20
1
78
לגבי ההצמדה אולי למומחיות יהיו טיפים טובים יותר...

אני בהתחלה מחזיקה עם האצבעות את השוליים, אבל התינוקת שלי כבר גדולה יותר אז זה בטח קל יותר...

לצפיה ב-'זהו לא הייתי בטוחה לגבי ההרתחה'
זהו לא הייתי בטוחה לגבי ההרתחה
29/04/2017 | 15:28
68
מעכשיו גם ארתיח- שטפתי עד כה רק בסבון ומים. מצד שני השתמשתי בזה רק פעמיים בנתיים אז זה לא נוראי. תודה!
לצפיה ב-'התחלת האכלה עם פטמת סיליקון'
התחלת האכלה עם פטמת סיליקון
30/04/2017 | 09:58
4
74
אני הייתי מחזיקה את הפיטמה צמודה לשד בשניות הראשונות של ההנקה, עד שהפיטמה הייתה נצמדת.
לקח קצת זמן עד שזה נעשה אוטומטי וזריז.

אחרי שהיא יונקת כמה דקות עם הפיטמה, נסי להוריד את הפיטמה ולתת לה לינוק ישיר.
בתקווה שהיא תתרגל לעניין ותסכים לינוק ישירות.
לצפיה ב-'ניסיתי להוריד והיא ממש התעצבנה עליי '
ניסיתי להוריד והיא ממש התעצבנה עליי
30/04/2017 | 13:34
3
67
אבל היום קרה משהו מדהים!
תכננתי כדי להקל על עצמי לתת לה חלב שאוב בלילה ולא להתעסק יותר מידי עם להציע לה ציצי וכו' (לא טוב כי חשוב להיות עקביים, אבל אני פשוט גמורה מעייפות ופוחדת להירדם איתה ככה).
היא ממש זרקה את הבקבוק והתקרבה אליי לציצי (אולי בגלל הריח של החלב כי שאבתי קצת לפני שאכלה כדי להקל על הגודש) וניסתה לתפוס את הציצי- לא הלך לה אז מהר תוך כדי שהיא מנסה רצתי להביא את הפטמת סיליקון והיא ינקה במשך רבע שעה בצד אחד ועוד חמש דקות בצד השני וגם אכלה את הבקבוק השאוב אחרי כמה זמן.

ממש הייתי מאושרת- זו התפתחות מדהימה בעיני שהיא מעדיפה את ההנקה על פני הבקבוק ועכשיו כמובן שאתמיד יותר בלהציע לה הנקה לפני שנותנת בקבוק שאוב.

אגב, הסתכלתי על הרשימות שלנו לגבי מה אכלה וכו' וראיתי שכל היום אתמול לא נתנו לה סימיליאק (לא שזה נוראי בעיני לתת, אבל מעדיפה חלב שאוב/הנקה)- גאה בעצמי! זה לא היה פשוט עם כל השאיבות והנסיונות להניק.
לצפיה ב-'מעולה'
מעולה
30/04/2017 | 16:13
46
אם הגעת למצב שבו כבר אין צורך בתוספת סימילאק, זה סימן שהגוף שלך מייצר מספיק חלב בשבילה.
עכשיו את יכולה לנסות לעשות את הקפיצה ולוותר על הבקבוק לחלוטין.
אם היא רעבה אחרי שינקה משני הצדדים, תמשיכי להציע לה לינוק, צד שלישי ורביעי עד שתשבע.
יש מספיק חלב, היא רק צריכה להתרגל שצריך להתאמץ קצת כדי לינוק עד שובע ולא לחכות לבקבוק בסוף.
לצפיה ב-'ממליצה לך להזמין יועצת מוסמכת הביתה'
ממליצה לך להזמין יועצת מוסמכת הביתה
30/04/2017 | 21:14
1
49
יועצת הנקה מוסמכת של הארגון העולמי. לי היא הצילה את ההנקה ואני מניקה כבר חצי שנה!
גם אני התחלתי עם פטמת סיליקון, הצלחתי להיפטר מהן רק בגיל שלושה חודשים.
לתת חלב שאוב זו עבודה כפולה, כל הכבוד לך שאת ממשיכה ומקפידה. אבל הכי כדאי נוח וזמין לתת ציצי. אז אל תדאגי כרגע לעיניין פטמת הסיליקון, תמשיכי עם הפטמה. יותר טוב להניק עם פומה מאשר לתת בקבוק. במקרה הכי גרוע היא תמיד לינק עם פטמה.. אני חשבתי שפטמת הסיליקון תמשיך איתנו לנצח, אבל הנה התינוקת שלי הפתיעה אותי והצליחה להשתחרר ממנה בגיל שלושה חודשים.
דרך אגב אני שאלתי שלוש יועצות מוסמכות שונות לגבי הפטמה. כולן אמרו שכמובן זה פחות אידאלי, אבל אין עם זה שום בעיה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
30/04/2017 | 23:53
50
כרגע אני מעדיפה לנסות בעצמי בקצב שלי בלי להתייעץ.
לצפיה ב-'עד כמה שזכור לי, עוזר להרטיב קצת את פטמת הסיליקון לפני ההצמד'
עד כמה שזכור לי, עוזר להרטיב קצת את פטמת הסיליקון לפני ההצמד
30/04/2017 | 10:34
1
13
לצפיה ב-'כן, זה מה שמנסה לעשות '
כן, זה מה שמנסה לעשות
30/04/2017 | 13:37
48
הבעיה שהיא גם נוגעת בזה תוך כדי ואז זה קופץ עליה
זה מצחיק במיוחד שזה מרגיז אותה והיא מתעצבנת בצורה חמודה כל כך .
לצפיה ב-'לא פשוט בכלל '
לא פשוט בכלל
29/04/2017 | 12:19
6
87
רוצה לחזק אותך על ההתמדה... אני בנסיבות דיי רגילות מוצאת שההנקה היא אתגר של ממש ולוקח זמן עד שמגיעים למצב שהיא דבר טבעי וזורם (אני עוד לא שם) אז בנסיבות שלך זה ממש ממש ראוי להערכה... מקווה שכל העבודה הקשה תשתלם ותגיעי למצב שאת חפצה בו :)

לגבי השאלה על ההסבר לבעלך זה משהו שממש קשה להסביר נראה לי... אני חובת שזה יותר רגש מעניין רציונלי...
אני בעצמי לא מבינה למה כשאני לפעמים משתמשת בפטמת סיליקון זה מבאס אותי מאשר פשוט (וזה לא בגלל שצריך לשטוף אותה).

יש דברים שפשוט מרגישים ולא בטוח שיש להם הסבר ברמת המילים.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
29/04/2017 | 13:46
5
75
האמת שכזו אני- חדורת מטרה ולא מוותרת לעצמי בקלות בדברים שממש חשובים לי- ככה שרדתי טיפולי פוריות לאורך השנים . בעלי קורא לזה עקשנות, אני קוראת לזה דבקות במטרה

בנתיים היא מסכימה להתקרב אליי, היום הפטמה עשתה קצת בעיות ולא נתפסה וזה קפץ עליה כל פעם ואז התחילה לשחק עם זה אז היא איבדה סבלנות בשלב מסוים ולא רצתה. בעלי נתן לה סימיליאק כי היא ממש צרחה ולא היה זמן לחמם בקבוק מהבקבוקים השאובים מאתמול ואני ישר ניצלתי את המומנטום כי יצא לי מלא חלב ושאבתי. אחרי שאכלה את הסימילאק הייתה עדיין לא רגועה, אז בעלי נתן לה קצת מהחלב ששאבתי וזה הרגיע אותה.
לצפיה ב-'לגבי התשובה על חשיבות ההנקה'
לגבי התשובה על חשיבות ההנקה
29/04/2017 | 13:47
4
95
אני חושבת שקשה לו להבין כי זה משהו שרק נשים יכולות לעשות ובאיזשהו מקום נוח לו שאני שואבת כי ככה הוא יכול להשתתף בהאכלה (סה"כ המטרה היא להפחית עד להוריד את הסימילאק לגמרי).
אין ספק שזה עניין רגשי ולא רציונאלי.
לצפיה ב-'גם רגשי זה רציונלי '
גם רגשי זה רציונלי
30/04/2017 | 10:42
3
62
רציונלי במובן של "יש לזה הסבר הגיוני וזה לא רק שגעונות פרטיים שלי".
בשביל התינוק הנקה היא לא רק אוכל אלא גם צורך רגשי.

חוצמזה יש גם יתרונות להנקה ישירה מעבר לצד הרגשי, כמו תרומה להתפתחות טובה יותר של שרירי הפה של התינוק (מה שמשפיע על האכילה והדיבור בהמשך), ותרומה למערכת החיסונית של התינוק (חלק מהרכיבים החיים בחלב נהרסים כשהוא לא נאכל מיד, ואם אני זוכרת נכון, יש גם התאמה טובה יותר של הנוגדנים לצרכים של התינוק אם הוא יונק ישירות ומדביק את האמא).
לצפיה ב-'נפלא '
נפלא
30/04/2017 | 13:38
2
57
אני הכי אוהבת שתוך כדי שהיא יונקת/שותה מהבקבוק היא תמיד מחפשת את היד שלי ותופסת אותה או מלטפת אותי תוך כדי- אלה הם רגעים קסומים ומיוחדים.
לצפיה ב-'חכי שהיא תיצור קשר עין '
חכי שהיא תיצור קשר עין
30/04/2017 | 21:06
1
59
תינוק שמסתכל עליך ומחייך תוך כדי שהוא יונק זה אחד ה-דברים...
לצפיה ב-'היא כבר יוצרת קשר עין לפעמים '
היא כבר יוצרת קשר עין לפעמים
30/04/2017 | 23:51
60
זה מקסים
לצפיה ב-'עדכון משמח '
עדכון משמח
02/05/2017 | 14:21
3
97
ככה פתאום מיוזמתה כנראה בעקבות זה שהורדתי את הלחץ סביב ההנקה וניסיתי לזרום איתה- היא התחילה להדוף את הבקבוק(אבל לגמרי להדוף- היא ממש מעיפה את הבקבוק) ולבקש לינוק.

עכשיו סיימנו הנקה של 50 דקות!!!
היא ינקה בצד אחד, עברה לצד השני וחזרה לצד הראשון- עשינו את זה עם פטמת הסיליקון, היא לא נתנה לי להוציא אותה ולא התעקשתי כי רציתי שתמשיך לינוק. זה בהתחלה ממש כאב כי היא לחצה מאוד חזק כשינקה אבל אחרי זה זה הפך להיות סביל ואני פשוט התענגתי שהילדה שלי יונקת ממני-בדיוק כמו שרציתי.

לא הייתי מוכנה לזה אז לא היה לי באיזור רפידות הנקה ובואו נאמר שעשיתי לה מקלחת חלב על הרגליים עצרתי את הטפטוף בצד השני עם חיתול טטרה שהצלחתי למשוך מהקצה השני של הספה.

מקווה שזה ימשיך ככה אם כי עכשיו צריכה לראות איך יילך להניק בחוץ ואם נסתדר עם סינר הנקה.
לצפיה ב-'נפלא'
נפלא
03/05/2017 | 21:10
2
49
מקווה שימשיך ככה.

שימי לב שגם בהנקה עם פטמת סיליקון אפשר להפצע מאחיזה לא נכונה.
אם כואב לך מעבר לשניות הראשונות של ההתחלה, יתכן שהאחיזה לא לגמרי בסדר.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
04/05/2017 | 02:01
1
59
בד"כ זה כואב רק בהתחלה כי היא תופסת מאוד חזק ובעצבים כי רעבה אחרי השינה ואז נהיית חסרת סבלנות- אחרי זה ממש סבבה. אם כואב לי אני מפסיקה אותה ומעבירה לציצי השני לתת מנוחה ואז חוזרת.

לצפיה ב-'טוב מאד'
טוב מאד
04/05/2017 | 11:27
44
אם יש רגישות בפטמות בסיום ההנקה, כדאי להשתמש במשחה מתאימה (לנסינו, פיורלאן והדומות להן, שמכילות לנולין מטוהר בלבד).
לצפיה ב-'חידת הגיון :)'
חידת הגיון :)
28/04/2017 | 06:22
4
105

מצד אחד אומרים שכל עוד הצינוק יונק יש חלב מצד שני אומרים שהגוף מייצר חלב לפי דרישה ומפחית חלב בזמנים שלא צריך... 
איך זה מסתדר?

התינוקת שלי בת חודשיים לפעמים קמה לינוק בשלוש ולפעמים מדלגת על הארוחה...
אם תדלג כמה פעמים ברצף ואז תקום בשלוש, האם יהיה לה מה לאכול או שיכול להיות שלא?
לצפיה ב-'הגוף שלנו הוא מכונה מופלאה'
הגוף שלנו הוא מכונה מופלאה
29/04/2017 | 09:58
3
74
שמסוגלת לעשות מה שנראה לנו לא אפשרי.

כל עוד התינוקת יונק בצורה יעילה, הגוף יקבל איתות נכון ומייצר מספיק חלב כדי להזין אותה.
במידה והיא תתחיל לדלג באופן קבוע על ההנקה הליילית, בימים הראשונים יהיה גודש בשעה הזו ואחר כך הגוף יתאים את עצמו לשינוי בדרישה והגודש יעלם.

אם הצורך בהנקה ליילית יחזור, הגוף יעלה שוב כמויות בשעה הזו. בימים הראשונים ההנקות יהיו קצת יותר ארוכות ואחר כך יהיה כרגיל.

אחרי חודשיים של הנקה השד הוא לא מחסן של חלב אלא מכונת ייצור. רוב החלב נוצר תוך כדי ההנקה.

לצפיה ב-'שאלת המשך'
שאלת המשך
29/04/2017 | 11:45
2
49
תודה על התגובה, פתאום זה נראה הגיוני...
למרות שנראה לי שאצלי זה עוד קצת מחסן...

בינתיים כשאני קמה עם הגודש יש משהו שצריך/כדאי לעשות?

הכוונה שלפעמים כשקמה אוכלת רק מצד אחד והשני נשאר גדוש - האם כדאי לשאוב חמש דקות כדי להקל או ששאיבה תגרום רק לעוד גודש ועדיף לחכות לארוחה הבאה שלה (שיכולה להיות שעתיים אחר כך...)
לצפיה ב-'אם זה קורה רק לפעמים'
אם זה קורה רק לפעמים
30/04/2017 | 09:54
1
43
הייתי מנצלת את הגודש לשאיבה ויוצרת ככה מלאי קטן של מנות קפואות.

אם באופן קבוע היא תתחיל לדלג, או להסתפק בצד אחד, אל תשאבי ואז הגוף יתאים את עצמו לדרישה המופחתת.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
30/04/2017 | 13:12
6
לצפיה ב-'הנקת לילה'
הנקת לילה
22/04/2017 | 20:37
2
80
התינוק של בן 3.5 חודשים
עד לפני שבוע היה  נרדם בשמונה בערך,ישן  עד שתיים ,יונק ואז שוב בסביבות חמש לפנות בוקר
בשבוע האחרון לפתע הכל השתנה -הוא נרדם בשמונה ,קם ב 24:00 קם כל שעתיים כמו בימים הראשונים...כל פעם יונק כעשר דקות וחוזר לישון.מה קורה פה ?
למיטב זכרוני וניסיוני ההנקות אמורות להצטמצם עם הזמן לא?!
לצפיה ב-'תינוקות משנים דפוסי שינה כל הזמן.. '
תינוקות משנים דפוסי שינה כל הזמן..
23/04/2017 | 00:06
1
57
אל תצפי לדפוס שינה אחיד.
בנוסף, אומרים שסביב גיל 4 חודשים יש ״משבר״, בו התינוקות עוברים התפתחות קוגניטיבית משמעותית ולכן ערים יותר בלילה, רוצים יותר לינוק ובכלל כל התנהגותם משתנה.
לילה טוב..
לצפיה ב-''
24/04/2017 | 11:04
32
נשמע כמו תחילת משבר גיל 4 חודשים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה