לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2398223,982 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

העצות בפורום זה אינן תחליף לייעוץ מקצועי ואין ליישמן ללא התייעצות עם איש מקצוע.
אין לפרסם בקשות להשתתפות במחקרים או למילוי שאלונים .
חדשה? ותיקה? את מוזמנת לסיור מודרך בפורום. כדאי גם לקרוא את  מאמר הנחיות כתיבה בפורום 
הרבה תשובות תמצאי ב  מאמרים   וב-  שאלות הנפוצות
המשך >>

לצפיה ב-'עזרה בבקשה ��'
עזרה בבקשה ��
25/06/2017 | 20:49
1
75
לידה שלישית פעם ראשונה שמניקה )מסיבות כאלה ואחרות) .
ילדה בת 3 שבועות השבועיים הראשונים היו קשים אבל היתי כל כך גאה בעצמי שאני מניקה. בשבוע האחרון נאלצתי להפסיק להניק מצד ימין כי יש לי פצע רציני מאוד. אני משתמשת במשחה בפנטן בהמלצת רופא ושואבת לצערי רק פעם פעמיים ביום כי חייב לשתוף את המקום ופשוט אין לי זמן כל שלוש שעות. אני מרגישה שהילדה מתחילה להתרגל לתמל ושהחלב שלי הולך ומתמעט.... בכי של הילדה והכי שלי ואני על סף יאוש!!!! מה יכול להגביר יצור חלב אני ממש על סף להרים ידיים....
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
26/06/2017 | 06:47
40
כדי להגביר את ייצור החלב צריך לשאוב/להניק יותר פעמים ביום.
כדורים להגדלת כמויות חלב הם יעילים רק בנוסף להנקות/שאיבות מרובות.

כדי לשטוף את שאריות הבפנטן מהשד לפני שאיבה מספיק להעביר עליו מגבת לחה.

הפתרון הוא לפנות בדחיפות ליועצת הנקה. היא תוכל ללמד אותך איך להניק בצורה נכונה יותר, כך שלא תפצעי וגם תלמד אותך איך לתת בקבוק בצורה תומכת הנקה, כך שהיונקת לא תסרב לינוק בגלל העדפת בקבוק.
אי אפשר לפתור את בעיית האחיזה השגויה, שבגללה נפצעת, ללא פגישה אישית.

אשמח לשמוע איך עברה הפגישה והאם המצב משתפר.
לצפיה ב-'באיזה בקבוק תומך הנקה אתן משתמשות? אני ממש בבעיה'
באיזה בקבוק תומך הנקה אתן משתמשות? אני ממש בבעיה
22/06/2017 | 09:40
7
109
הי בנות!כיף להיות כאן שוב אחרי כמה שנים... הנקתי את הבן הבכור שלי כמעט שנה ואני לפני לידה שנייה.

בבן הבכור ניסיתי כמה בקבוקים תומכי הנקה (כששאבתי ויצאתי מהבית ואח"כ שימשו אותו בגן וכשסירב להמשיך לינוק סביב גיל שנה) והתקבעתי בסוף על "נוק" שהרגשתי שהיה מצויין, קניתי את הפטמות הקטנות (S מידה 0 או משהו כזה).
הפעם אני (שוב) רוצה להיות מוכנה ולהביא איתי בקבוק מחוטא ללידה כדי שיהיה לי בקבוק מתאים עם פטמה הכי קטנה אם אצטרך לתת מעט תמ"ל או שאוב, אבל אין להשיג את הבקבוקים של נוק! כששאלתי את הרוקח בסופרפארם הוא אמר שיש בעיה עם ההסכם ייבוא או משהו כזה והוא אמור להתחדש בקרוב אבל שאין מידע מתי... מוצצים של נוק יש בשפע בכל הרשתות וברשת אני רואה שבחו"ל מוכרים גם בקבוקים כרגיל (ברוב האתרים).

אז אם לא נוק, איזה בקבוק אהבתן?
אני ממש ממש לא אוהבת את "מאם" שתמיד ממליצים עליו, הרגיש לי שהפטמה הכי קטנה מוציאה מלא חלב גם בלי שהתינוק שואב וגם שנאתי את כל החלקים המתפרקים האלו.
לצפיה ב-'אני אוהבת את מאם'
אני אוהבת את מאם
22/06/2017 | 16:44
3
80
היה לי יותר נוח לנקות עם החלקים המתפרקים. זה אחרי שלמדתי איך לסגור את הבקבוק בלי שיטפטף מלמטה

השתמשתי גם בבקבוקים של אוונט.
המומלצים לשילוב עם הנקה הם אוונט קלאסיק ולא אוונט נטורל.
גם אותם צריך ללמוד לסגור בלי שיטפטפו , אבל לפחות הם לא מטפטפים גם מלמטה.
לצפיה ב-'תודה! אין סיכוי שאחזור למאמ...'
תודה! אין סיכוי שאחזור למאמ...
25/06/2017 | 09:07
2
77
הם ממש מטפטפים לפה של התינוק.

מה ההבדל באמת בין האוונט נטורל לאוונט הרגיל? ומה לגבי טומי טיפי?
לצפיה ב-'פטמות בקבוק מומלצות'
פטמות בקבוק מומלצות
26/06/2017 | 07:08
1
75
צורת הפטמה של הנטורל והקלאסיק היא שונה.
כדי שפטמה תהייה מתאימה לשילוב עם הנקה היא צריכה לעודד את היונק לפתוח פה גדול, כך שמה שמחפשים הוא פטמה קשיחה שמתרחבת בהדרגה.
הצורה של הקלאסי מתאימה להגדרה הזו.
הפטמה של הנטורל לא מתרחבת בהדרגה ולכן התינוק יתפוס רק את הקצה הבולט של הפטמה. אחיזה כזו בהנקה גורמת לפציעה.

הטומי טיפי בעייתים בשני הקריטריונים. הפיטמה לא מתרחבת בהדרגה וגם הפיטמה לא מספיק קשיחה וקורסת בפה של היונק.
אם משתמשים בפיטמה של טומי טיפי צריך להקפיד שהיונק פותח פה גדול, כך שהשפתיים שלו כמעט נוגעות בטבעת הפטמה.

אפשר לנסות לשלב פטמה של מאמ עם בקבוק של אוונט. זה פותר את בעיית החלקים של הבקבוק.

כדי שהחלב לא יזרום מהר מדי לפה של היונק, צריך להקפיד לתת נכון את הבקבוק.
הבקבוק צריך להיות כמעט אופקי, כשרק קצה הפיטמה מלא בחלב.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר המפורט! '
תודה על ההסבר המפורט!
26/06/2017 | 07:58
26
נשמע שבאמת האוונט הרגיל הכי מתאים לסיטואציה.
ננסה אותו בתור התחלה, תודה רבה!
לצפיה ב-'קלמה'
קלמה
22/06/2017 | 20:40
1
50
הם יקרים מדי בשביל גיבוי בלבד, אבל אם את בכל מקרה מתכוונת לשאוב ולתת בקבוקים כשתחזרי לעבודה, אפשר להשקיע באחד כזה כבר עכשיו.
לצפיה ב-'תודה! יש לי פקק אחד כזה מהמשאבה... '
תודה! יש לי פקק אחד כזה מהמשאבה...
25/06/2017 | 09:06
44
הבן שלי לא הצליח לינוק ממנו בכלל.. נראה איך הבייבית תגיב
לצפיה ב-'לי יש טומי טיפי פטמה גיל 0'
לי יש טומי טיפי פטמה גיל 0
25/06/2017 | 22:54
45
משלבת הנקה ותמ"ל בגלל מיעוט חלב. הגדול שלי אכל ככה 7 חודשים (עד שלי נמאס) והקטן כבר 4 חודשים והיד עוד נטויה.
לצפיה ב-'שאלה על הנקה בהריון'
שאלה על הנקה בהריון
20/06/2017 | 11:46
6
114
הקטן בן שנה וחצי ואני בחודש שביעי. הוא עדיין יונק פעם ביום לפני השינה.
היתה תקופה שלא היה חלב, אבל לאחרונה חזר. דווקא עכשיו הוא מראה סימנים שקצת נמאס לו מההנקה, יש ימים שהוא יונק חצי שניה וזהו (ומצד שני ימים שבהם הוא יונק שעות).
מאז ומתמיד הוא מעדיף את צד שמאל (שזה גם הצד שנוח לי...). בהתחלה הקפדתי על איזון, עם הזמן כשכבר לא חששתי ממחסור בחלב וגם הפסקתי עם השאיבות התעקשתי איתו פחות.
אבל עכשיו במסגרת זה שהוא לא כל כך רוצה לינוק, הוא מחרים כמעט לגמרי את צד ימין. אתמול למשל סירב לינוק מימין וינק שעות משמאל.
לא נראה לי שזה משנה לגבי היונק הנוכחי, מקסימום יהיה לו חלב רק בצד אחד, אבל השאלה היא אם זה יכול להשפיע על ייצור החלב אחרי הלידה?
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
21/06/2017 | 10:42
4
65
אחרי הלידה הגוף מקבל איתות להתחיל לייצר קולוסטרום, והוא אמור להיווצר בשני הצדדים.

עם זאת, ללא ידע מקצועי, לדעתי זה עלול לגרום לחוסר איזון אחרי הלידה, כי התינוק יינק כמויות קטנות בחודשים הראשונים.
אם הפעוט ימשיך לינוק רק מצד אחד, זה עלול להנציח את חוסר האיזון בין הצדדים.
לצפיה ב-'ואם אחרי הלידה אני כן אקפיד על איזון? זה יהיה בסדר?'
ואם אחרי הלידה אני כן אקפיד על איזון? זה יהיה בסדר?
21/06/2017 | 11:03
3
51
נראה שהוא בכלל ממשיך לינוק עד אז... לאחרי הלידה אני אדאג אחרי הלידה.
השאלה היא אם מה שאני עושה עכשיו עלול להשפיע על מה שיהיה אחרי הלידה, כי אם כן, אני צריכה להתעקש יותר כבר עכשיו. אם בלידה מתחיל דף נקי שלא מושפע מייצור החלב לפני הלידה, אז אין לי מה להתחיל לדאוג לזה עכשיו.
לצפיה ב-'אין לי תשובה'
אין לי תשובה
21/06/2017 | 13:12
2
42
אולי כדאי לפנות ליועצת הנקה בשאלה.

אם את חושבת/מתכננת שהוא ימשיך לינוק גם אחרי הלידה, הייתי כבר עכשיו עובדת על קיצור הנקות, כדי שלא ימשכו שעות.
אחרי הלידה הנקה של שעות של הגדול כבר לא תהיה אפשרית, ולא כדאי שהוא יקשר את קיצור ההנקות שלו עם האח/ות החדש/ה. זה עלול לגרום לקנאה מיותרת.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
21/06/2017 | 14:20
1
33
אולי באמת אני אשאל יועצת. כדאי בכל מקרה לחפש כבר עכשיו אחת שאוכל לפנות אליה אחרי הלידה.

זה בסדר, זה לא באמת שעות. רק יחסית לזמן רגיל. הוא יונק פעם ביום לפני השינה וגם כשהוא ממש מאריך זה לא יותר מעשרים דקות להערכתי. יש ימים שזה עשרים שניות אני מתכוונת להמשיך להניק גם אחרי הלידה, אבל לא ברור לי מה הכוונות של היונק עצמו
לצפיה ב-'כבר עכשיו, כל מה שהוא יונק זה קולוסטרום'
כבר עכשיו, כל מה שהוא יונק זה קולוסטרום
16/07/2017 | 17:53
21
בחודש שביעי בהריון
כבר אין יותר חלב "רגיל"
(המעבר מתחיל לקראת שבוע 16/17)
אני גם מניחה בגלל שהוא יונק יחסית לא הרבה
הכמויות של החלב שהוא מקבל, הן כמוית מאוד קטנות (יחסית למצב של בלי הריון)
אבל. כנראה הוא יונק מהצד שיותר נוח לו להוציא את החלב
כי עדיין אנחנו בבסיס שלנו לא סימטריות
יש צד שמייצר ומוריד חלב יותר בקלות לעומת השני
בוודאי שאם לאחר הלידה, תניקי את הגדול רק מצד אחד\
והתינוק הרך יינק משני הצדדים
יהיה בסופו של דבר חוסר איזון בדרישה
ולכן יהיה חוסר איזון חיצוני _(צד גדול וצד קטן יותר)

אך..בנתיים הניחי את זה בצד
אם הוא מסכים לינוק
ולך זה נוח להניק
תזרמי עם זה
לאחר הלידה, תשני ותתנהלי אחרת
תראי כבר בהמשך מה יוליד יום (תרתי משמע )

שיהיה בשעה טובה

לצפיה ב-'מנסיון שלי - לא ישפיע'
מנסיון שלי - לא ישפיע
28/06/2017 | 22:49
34
מניקה את העולל שלי מלידה.
בחודשיים הראשונים ינק יותר משד שמאל, וזה גם נראה בבירור, שד שמאל היה יותר גדול משמעותית מימין.
בגיל חודשיים עשיתי לו התרת לשון, לקח שבוע שבועים, והשידיים התאזנו (כמעט לגמרי).
כנראה שעם לשון קשורה היתה לו בעיה לנוק יעיל במנח מסוים.
המסקנה שלי שהשדיים מיצרים חלב על פי דרישה.
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
21/06/2017 | 12:33
3
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'קצת דחוף- זקוקה לעצות '
קצת דחוף- זקוקה לעצות
19/06/2017 | 21:58
7
130
בני כבן ארבעה חודשים, כפי שסיפרתי כבר אינו יונק ומקבל רק בקבוקים שאובים- עד עתה רק באמצעות צינורית ששואבת מבקבוק ביחד עם השד.
ממחר אני מנסה להעביר אותו להנקה, כפי שיעצו לי לנסות יום או יותר לא להציע שום דבר מלבד הנקה.
הוא תינוק שמן ובריא. (שוקל מעל שבע קג)

רציתי לשאול:
א. האם יש טיפים כללים כיצד לבצע מהלך כזה?
ב. האם כדאי באמת להיות קיצוניים, אני מדמינת תסריט שעד הערב הוא בקושי קיבל משהו, ואז מה? שלא אתן צינורית??
ג. החשש הגדול שלי, שהשאיבות ותפוקת החלב ירדו, שהרי אחשוש מלשאוב מיד אחרי נסיון הנקה, שמא אצטרך בקרוב לנסות לתת לו שאוב ושלא יהיה ריק השד, מצד שני אם לא ארוקן- אחרי יום יומיים תרד לי התפוקה שעמלתי עליה כה רבות.
מה לעשות???

תודה!! תודה!!
ההעינות שלך כאן מקסימה ומסייעת מאד.
לצפיה ב-'אין לי ניסיון בזה, אבל.. '
אין לי ניסיון בזה, אבל..
19/06/2017 | 23:39
1
53
אולי כדאי לתת לו קצת באופן שהוא מכיר, לעזוב ולהציע פטמה. ככה כל יום כל היום.
כשהם שבעים ורגועים הם לומדים הרבה יותר טוב.
כך עשיתי שגמלתי אותה מפטמת סיליקון וכך עשיתי כשהרגלתי אותה למוצץ.
אלו התמודדויות מאוד שונות ממה שאת מתארת, סתם הצעה ללא ניסיון..
בכל מקרה - ב ה צ ל ח ה !!!
לצפיה ב-'תודה רבה!! אנסה גם כך...'
תודה רבה!! אנסה גם כך...
20/06/2017 | 17:56
10
לצפיה ב-'מעבר להנקה ישירה'
מעבר להנקה ישירה
20/06/2017 | 07:17
4
49
לפני שאת מנסה להעביר אותו להנקה ישירה בלבד, צריך לוודא שהוא יודע איך לינוק בצורה אפקטיבית.

הוא יודע איך לינוק מהשד?
כשהוא יונק מהשד עם הצינורית את מרגישה שהשד מתרוקן תוך כדי ההנקה?

אם השד מתרוקן תוך כדי הנקה עם הצינורית, אז הצינורית רק עוזרת לקצר זמני הנקות ואפשר לנסות בלעדיה.
אם השד לא מתרוקן, ההנקה הישירה לא אפקטיבית,  ואז צריך להפגש עם יועצת הנקה וללמד אותו איך לינוק.
לצפיה ב-'תודה..'
תודה..
20/06/2017 | 17:58
3
48
הוא אכן לא יונק אפקטיבי, אך היועצת אמרה שבגילו המופלג אין טעם לתרגילים וכו, אלא רק שהוא ילמד עצמו למצוץ. כי יש לו כוח מציצה, ומבנה תקין וכו.
לצפיה ב-'אני מופתעת מהתשובה'
אני מופתעת מהתשובה
23/06/2017 | 08:37
2
45
שמעתי על יועצות אחרות שלימדו לינוק בגיל הזה. אניי לא בטוחה שהייתי סומכת רק על היונק.

איך הולך בינתיים?
הוא מצליח לינוק ללא צורך בתוספת?
לצפיה ב-'תשובה..'
תשובה..
25/06/2017 | 02:28
1
31
הוא ממש לא מצליח.. התיאשתי ..
לא רואים אצלו שום סיבה, הוא חזק, אין לשון קשורה.
רק חיכו שתגדל הלסת
...
אבל הוא לא יונק. עשיתי יממה של הרעבה. ברררר... זוועה. והוא פשוט לא מצליח הגם שמוכן לנסות.
איו לו מציצת עומק. בלי סיבה ברורה..

את חושבת שיש מה לעשות?
לצפיה ב-'הרעבה זה לא פתרון'
הרעבה זה לא פתרון
26/06/2017 | 08:57
28
הוא לא יודע לינוק ולדעתי צריך ללמד אותו איך, הוא לא ילמד לבד.

הכי טוב יהיה לפנות ליועצת הנקה תותחית, שתוכל לעזור.
אם את יכולה להגיע לד"ר ליבוביץ, זה יהיה מצויין. היא מקבלת במרכז הרפואי מעיני הישועה.
לצפיה ב-'פצעים בפטמה בפעם ה 100 משתגעת'
פצעים בפטמה בפעם ה 100 משתגעת
18/06/2017 | 21:23
3
86
זה ילד שלישי שלי עם לשון קשורה.
בכל פעם הרופאים מתווכחים איתי ועד שחותכים את הלשון, אני סובלת מפצעים שלא נירפאים.
כרגע בן 5 חודשים- שוב סובלת מחתך נוראייי בפטמה, כאבי תופת, גם שינוי תנוחה לא ממש עוזר.
יועצת הנקה המליצה לי בעבר למרוח בקטרובן. לא הבנתי אם צריך לשטוף את הפטמה לפני הנקה או לא? מצאתי פה תגובה מהעבר שבו דר מירה ליבוביץ טוענת שלא צריך לשטוף, האומנם?
חוץ מזה יש הצעות לגבי הסיפור עם הלשון הקשורה? אני רוצה עוד ילדים, אבל מתחרטת בכל פעם שחושבת על הסיוט שמעבירים אותי בבית החולים:הרופאים לא רוצים לחתוך ואני בנתיים עם פצעים קשים מאוד

לצפיה ב-'דר ליבוביץ' היא מומחית בענייני הנקה'
דר ליבוביץ' היא מומחית בענייני הנקה
19/06/2017 | 10:35
2
57
אם היא אומרת שלא צריך לשטוף, אני הולכת לפי ההנחיות שלה.

לגבי הלשון הקשורה, את כבר מכירה את הבעיה אז בילד הבא תדלגי על השלב של ויכוחים עקרים עם הרופאים בבית החולים ותפני ישר למומחה ללשון קשורה.

לפעמים בלשון קשורה צריך לחתוך כמה פעמים עד שהבעייה נפתרת. יתכן שזה המצב עם היונק הנוכחי? כדאי לפנות שוב למומחה ללשון קשורה.
אם את באיזור המרכז, אולי כדאי לפנות ליעוץ אצל דר ליבוביץ.
לצפיה ב-'כמה הבהרות'
כמה הבהרות
19/06/2017 | 15:25
1
45
ראשית תודה על המענה
הבעיה עם הלשון הקשורה היא שאני נפצעת ממש מיד ויש לי 3 ימים עד שאני משתחררת מבית החולים ויכולה לגשת לכירורג ילדים, בזמן הזה אני סובלת מאווד, לא יודעת לשאוב קולוסטרום אז אני מניקה.
לא חשבתי על זה שאולי צריך לחתוך שוב, אבדוק א זה..
בכל מקרה, נראה לי שזה לא מהלשון, כי הוא יונק ונושך מעט בגלל השיניים, או שרואה משהו מעניין ומפנה את המבט להסתכל כשהפטמה בפה.
הפטמות שלי כלכך רגישות, שגם כשאני מנתקת מיד, אפילו המשיכה הקטנה הזאת פוצעת
לצפיה ב-'צריך לעבוד על אחיזה נכונה'
צריך לעבוד על אחיזה נכונה
20/06/2017 | 07:27
33
כדי לוודא שלא יפצעו אותך.
תקפידי שיפתח פה גדול. אם הוא נושך, לנתק אותו להגיד לו לא לנשוך.  אם נושך שוב, להפסיק את ההנקה.
אם תתמידי, הוא ילמד לא לנשוך.

תחזיקי אותו יותר קרוב אל השד, כמו ההחזקה של תינוק שרק נולד. זה עוזר למנוע את ההסתובבות שלו עם הפיטמה בתוך הפה וגם משפר את פתיחת הפה.

קולוסטרום שואבים בסחיטה ידנית לתוך כפיתֹ אבל גם לשאוב במשאבה כדי לייצר את הגירוי לשד יעזור.
ניסית להניק בהתחלה עם פטמת סיליקון? יש סיכוי שזה יעזור למנוע או להקטין את הפציעה בהתחלה.

לצפיה ב-'שיעול, צינון והנקה - הצילו!'
שיעול, צינון והנקה - הצילו!
17/06/2017 | 20:27
2
57
הצטננתי בצורה קשה. סתום לי האף ברמות ויש לי שיעול כבד עם ליחה שלא עובר כבר שלושה שבועות ומאוד החמיר בשבוע האחרון (סליחה על תיאורי הגועל).
הייתי בבית מרקחת והרוקח אמר לי שכל הסירופים/כדורים להקלת שיעול וייבוש ליחה אסורים בהנקה.
אשמח לטיפים ממניקות מתמידות מה אפשר לעשות? (כי עוד מוקדם לי לוותר על ההנקה אבל גם לא בא לי לסחוב עוד 3-4 חודשים את הצינון הזה)
לצפיה ב-'הוא חצי צודק'
הוא חצי צודק
18/06/2017 | 11:37
1
47
סירופים וכדורים שמכילים אפדרין אסורים בשימוש.
הם מייבשים את החלב וגם החומר עצמו, אפדרין, לא מומלץ לתינוקות.

יש תרופות טבעיות שמותרות, למשל טיפות פילקה שעוזרות נגד שיעול או שמן אקליפטוס שעוזר לפתוח את האף.
גם האדים של בצל חתוך יעילים. יש שממליצים לערבב בצל קצוץ עם דבש כתרופת סבתא לצינון.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/06/2017 | 12:38
20
את כל הפתרונות הטבעיים כבר ניסיתי חוץ מטיפות פילקה שלא הכרתי. אני אנסה
לצפיה ב-'שאלה מוזרה על קולסטרום'
שאלה מוזרה על קולסטרום
18/06/2017 | 15:18
1
68
היי, בני בן שנתיים פלוס ואני לא בהריון. הנקתי ובעיקר שאבתי 4 חודשים ואז עברנו לתמל מסיבות שונות ותמיד הצטערתי על כך. לפני כיומיים בעת שהרדמתי אותו הוא נצמד לאזור החזה שלי (הייתי עם חולצה) ודמיינצי מה היה אם הייתי מניקה אותו. היום במקלחת לא יודעת למה לחצתי על השד ויצא כמו קולסטרום... האם זה הגיוני או שעלי לבדוק זאת?! 
לצפיה ב-'לא מוזר'
לא מוזר
19/06/2017 | 10:28
58
קורה שגם יותר משנה אחרי סיום הנקה, עדיין יוצאות כמה טיפות של חלב בלחיצה.

זה לא קולוסטרום.
לצפיה ב-'שוב שואלת על שאיבה'
שוב שואלת על שאיבה
17/06/2017 | 23:33
2
75
בכמה מקומות ראיתי איזכורים, ששאיבה לטווח רחוק לא מחזיקה מעמד כמו הנקה, ובאיזהו שלב הייצור מופסק.
אני בלחץ נוראי מכך, מכיון שלצערי התינוק שלי אינו יונק, הוא בן ארבעה חודשים, ואני בהחלט בונה לפחות על שאיבות אפילו עד גיל שנתיים.
האם אכן שאיבות מחזיקות פחות? א"כ, למה??
הרי מנגנון הביקוש עובד מעולה בשאיבות , אפילו יותר מבהנקה ( שלעיתים היונק חולה או סתם סובל מחוסר תאבון)
לצפיה ב-'לא קל להיות אמא'
לא קל להיות אמא
18/06/2017 | 11:49
1
58
תמיד יש לנו אינספור סיבות לדאגה וללחץ.
לפי התיאורים שלך נראה שהולך לך טוב עם השאיבות עד עכשיו, כך שיש סיכוי טוב שימשיך ככה גם בחודשים הבאים.

זה נכון שלא קל לתחזק הנקה בשאיבה בלבד לטווח ארוך, אבל זה אפשרי.
יש נשים שהגוף שלהן מגיב פחות טוב למשאבה ולכן הייצור יורד עם הזמן, למרות שממשיכות לשאוב באופן קבוע.
יש נשים שהעומס של השאיבות מעיק עליהן, כך שבהדרגה הן פחות מצליחות למצוא זמן לשאיבות ולכן הכמויות יורדות עם הזמן.

בכל מקרה, תמיד תזכרי שאת עושה את הטוב ביותר עבור היונק שלך, ושאמהות היא הרבה מעבר למה שהיונק אוכל.
הצלחה או אי הצלחה בהנקה/שאיבה היא לא מה שמגדיר אותך כאמא. זה פרט אחד במכלול של ההענקה שלך לתינוק.
לצפיה ב-'שוב תודה על התשובה המפורטת והאכפתית'
שוב תודה על התשובה המפורטת והאכפתית
18/06/2017 | 13:53
12
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
18/06/2017 | 10:32
1
2
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'הפורום נותן טיפים'
הפורום נותן טיפים
23/08/2017 | 20:38
3
איך ניתן להשיג הלוואה מיידית בריבית אטרקטיבי?
לצפיה ב-'שאלות הנקה/שאיבה '
שאלות הנקה/שאיבה
14/06/2017 | 13:21
5
84
שלום,
פונה אליכן בבקשת עזרה ועצות להנקה...
אני לקראת לידה, מתכננת ומייחלת להניק. מציצה פה בפורום כבר די הרבה זמן, לומדת ושואבת מידע
קשה מאוד לדעת מה ואיך יהיה ברגע שהתינוק באמת יהיה בחוץ. התכנון הוא להצליח להניק, והבנתי כבר שחשוב לבסס הנקה לפחות חודש מבלי לתת בקבוקים, כדי לא לבלבל את התינוק.
עם זאת, הבנתי שלא תמיד הולך בקלות, ואז אעדיף לפחות לשאוב חלב ולתת לתינוק. קיבלתי מקרובת משפחה משאבת חלב של מדלה - FreeStyle.
הבנתי פה בפורום שכדאי להחליף את כל חלקי הפלסטיק - הכוונה היא בעצם להכל מלבד גוף המשאבה עצמו?
מצד שני, ניסיתי להרכיב אותה וראיתי שלמשל בצינורית השאיבה בכלל לא אמור לעבור החלב, אלא רק אוויר, אז אולי אפשר לא להחליף אותה?
ויש גם את חלק החיבור שמתברג על הבקבוק ומתחבר לקונוס שמתיישב על השד - האם צריך להחליף אותו, או שאפשר נניח להרתיח ולהשתמש?
בנוסף, קיבלתי ממנה שני גדלים של קונוסים שמתלבשים על השד (24 ו-27 מ"מ) - אבל איך אני יודעת איזה גודל מתאים עבורי? בעצם השאלה היא - איזה חלק מהשד הקונוס הזה אמור לכסות כדי שהשאיבה תהיה יעילה?
ויש שם גם כמה בקבוקים שאליהם נכנס החלב - שאותם אני מבינה שהכי חשוב להחליף, אבל בעצם אולי אותם גם אפשר להרתיח ולהשתמש בהם? ואם לא - כמה בקבוקים כאלה כדאי שיהיו? אני מניחה שההאכלה היא לא מתוכם, אלא מעבירים את החלב לבקבוק אחר?
בקיצור, אני בעיקר מבולבלת ולא סגורה עדיין על כל העניין עם המשאבה ועם ההכנות להנקה - אז אודה לכן מאוד לכל עצה ו/או הסבר שתוכלו לתת בנושא, לא רק לגבי המשאבה אלא גם מה צריך להכין בבית עבור הנקה/שאיבה מוצלחות

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
14/06/2017 | 23:37
1
40
לדעתי (הלא מקצועית) את בהחלט יכולה להסתפק בחיטוי טוב.
לגבי הקונוסים, תחפשי בגוגל breast flange fit ואז תראי בתמונות מלא מלא דוגמאות לאיך זה אמור  לשבת נכון. תנסי את שני אלו שקיבלת ותראי איפה הפיטמה לא נשאבת יותר מידי פנימה, אבל גם לא מרחפת לה בחלל...
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/06/2017 | 07:14
21
תודה לך על התשובה.
בזכותך מצאתי הסברים ממש מפורטים לגבי התאמת הקונוס לפטמה ולשד.
מקווה שיהיו עוד כמה תגובות לגבי חלקי החילוף במשאבה...
לצפיה ב-'משאבה'
משאבה
16/06/2017 | 21:02
2
43
הצורך להחליף תלוי בגיל של המשאבה.
אם זו משאבה יחסית חדשה ובקבוקים חדשים, עד 3-4 שנים, הייתי מסתפקת בחיטוי.

את המנוע של המשאבה אפשר לשלוח לניקוי וחידוש במעבדות של היבואן, חברת bepex.

כמות הבקבוקים הנחוצים לשאיבה ואחסון החלב תלויה בצורך שיהיה לך בשאיבה ואחסון.
עכשיו מוקדם מדי לדעת. הייתי מסתפקת בשני בקבוקים בשביל ההתחלה.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/06/2017 | 21:53
1
24
המשאבה יחסית חדשה, בת פחות משנתיים.
אז אני אחטא הכל ואכין לי לשימוש.
מקווה שההנקה תלך לי בקלות, מקסימום עוד אחזור להתייעץ פה

לצפיה ב-'עוד עצות לקראת תחילת הנקה'
עוד עצות לקראת תחילת הנקה
18/06/2017 | 11:41
32
לצפיה ב-'גודש רק בצד אחד'
גודש רק בצד אחד
14/06/2017 | 23:51
2
46
היי כולן
אז כבר כיומיים שיש לי גודש רק בצד שמאל. מניקה מהצד הזה המון ולא משתחרר. וגם לא נוצר גודש בצד ימין, למרות שהזנחתי את צד ימין מאז הגודש בשמאל.
אולי זו סתימה, אבל אין לי נקודה לבנה על הפטמה?
מרגישה את הגודש בעיקר מבית השחי לכיוון הפטמה ולא מלמטה.
מה דעתכן?
מה כדאי לעשות?
לצפיה ב-'אל תזניחי את הצד השני'
אל תזניחי את הצד השני
15/06/2017 | 06:44
1
39
אם את יותר מניקה מהצד הגדוש את מגבירה שם את הייצור ומקטינה כמויות בצד השני. תמשיכי להניק באופן מאוזן.

לפי התיאור נשמע שיש סתימה. לא תמיד תופיע נקודה לבנה על הפיטמה.
תעסי את האיזור הגדוש בשד תוך כדי הנקה. זה יעזור לסתימה להפתח.
לצפיה ב-'תודה רבה (: רוב הכאב עבר'
תודה רבה (: רוב הכאב עבר
15/06/2017 | 18:56
26
הנקתי תוך כדי עיסוי המקום הכואב. עדיין כואב קצת.
מקווה שלא תתפתח סתימה.
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
15/06/2017 | 13:01
1
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'מחפשת המלצה לחזייה/גוזייה ללילה או לבית '
מחפשת המלצה לחזייה/גוזייה ללילה או לבית
13/06/2017 | 22:52
4
48

שלום שוב,

אני מחפשת המלצה לחזייה/גוזייה להנקה שמתאימה למידות גדולות , בעיקר בשביל הלילות והסתובבות בבית.

יש לי חזיית הנקה מצוינת עם ברזלים (אשמח לתת המלצה אם מישהי רוצה), ועכשיו אני מחפשת אחת קצת יותר רפויה, בלי ברזלים ושיהיה נוח לישון איתה.

תודה!

לצפיה ב-'המלצה לא מנסיון אישי'
המלצה לא מנסיון אישי
14/06/2017 | 09:32
1
56
קראתי הרבה המלצות ממניקות על גוזיות הנקה של הנקה טובה

על איזו חזיית הנקה עם ברזלים את ממליצה?
לצפיה ב-'המלצה על חזיית הנקה (עם ברזלים) לחזה גדול'
המלצה על חזיית הנקה (עם ברזלים) לחזה גדול
18/06/2017 | 10:16
28
אני משתמשת (רק) בחזיה הזאת מאז ההריון הקודם, גם כשלא הייתי בהריון/הנקתי

Figleaves הוא אתר אנגלי עם מחירים מוצלחים מאוד, ששולח לארץ במחיר סמלי של £6, ומגיע מהר. יש שם גם הנחות ששווה לעקוב אחריהן. 
לצפיה ב-'חזיות הנקה של H&M'
חזיות הנקה של H&M
14/06/2017 | 23:46
1
39
נעימות, נוחות וזולות יחסית.
הן כמו גוזיה. אני איתן 24 שעות, מחליפה לאחת עם ברזלים רק כשיוצאת עם בגד יפה, שזה נדיר (:
אני חושבת שיש שני סוגים, תבדקי מה יותר טוב לך.
ממש ממליצה.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה!'
תודה על ההמלצה!
18/06/2017 | 10:18
23
את יודעת איפה במרכז אפשר לקנות אותן?
לצפיה ב-'שאלת שאיבה '
שאלת שאיבה
11/06/2017 | 03:22
12
88
הקטנה (כמעט בת חודשיים) אוכלת 120 מ"ל בכל ארוחה (אוכלת חלב שאוב, לא יונקת).
בד"כ אני מגיעה לשאוב כמות כזו ואפילו יותר ב-10 דקות-רבע שעה של שאיבה במשאבה דו צדדית (מדלה פאמפ אין סטייל) . לעיתים קרובות מצליחה למלא למעשה 2 מנות שלמות עבורה ואז מקפיאה.

מידי פעם אני משלימה לקטנה עם סימילאק במיוחד בגלל שלפעמים היא לא מאפשרת לי לשאוב ואז נותנת מנת סימילאק במקום מנת חלב שאוב (לא אוהבת ומשתדלת שלא, אבל קורה). 

קורה לי מידי פעם שפתאום לא יוצא לי הרבה ובקושי מגיעה לחצי מהכמות של מנה בכפול מן הזמן שלוקח ברגיל- משהו שמאוד מתסכל אותי וגם לא צפוי. משתדלת לשאוב בשעות קבועות ולא לוותר על שאיבות. משתדלת מאוד לאכול ולשתות מסודר ככל שניתן. היום למשל גם ישנתי יחסית סבבה בלילה, אכלתי ממש טוב ושתיתי המון ולכאורה לא רואה סיבה שלא יהיה שפע חלב וכבר פעמיים בקושי יוצא לי (עשיתי גם עם הפסקות כשראיתי שלא עובד ולא עזר ממש).

אשמח לכיווני חשיבה וטיפים לגבי השאיבה.

תודה
לצפיה ב-'אני לא מקצועית, אבל כן עם נסיון..'
אני לא מקצועית, אבל כן עם נסיון..
11/06/2017 | 06:28
2
82
גם אני רק שואבת לצערי, כבר כארבעה חודשים.
כתבת שלעיתים את לא מצליחה לשאוב, ראיתי על עצמי שאסור לעקוף על שאיבות בשום אופן, הן ברמה יומית- כלומר להקפיד על שש-שמונה שאיבות ביום, אבל גם ברמה השעתית, כלומר לא לתת לגוף שיעברו מידי הרבה שעות ללא שאיבה, אחרת יש בהחלט הפחתות חלב.
בשביל כל הצטידתי בחזייה תומכת הנקה- כזאת שמאירה את ידי משוחררות ומאפשרת לי אפילו להחזיק התינוק בזמן שאיבה, וגם עברתי לפריי סטייל של מדלה- שהיא ניידת. אבל גם כשאני שואבת בפאמפ אין סטייל (שזאת משאבה מעולה!) אני דואגת מראש למקם התינוק לידי.

כדי לשקם הפחתת חלב, אני עשיתי יומים-שלוש שאיבות כל שעתיים על השעון ( מלבד בלילה) וביום השלישי- התחילו לעלות הכמויות.

בהצלחה לנו
..
רק מי שעובר מצב זה מבין את הקשיים.

לצפיה ב-' טיפים מצויינים'
טיפים מצויינים
11/06/2017 | 09:47
21
לצפיה ב-'יש לי את החזיה הזו והיא נהדרת!'
יש לי את החזיה הזו והיא נהדרת!
12/06/2017 | 01:14
47
אני מאוד משתדלת להקפיד על השאיבות כולל השעות אבל לצערי יש לי תינוקת שדורשת המון ידיים וצורחת בהיסטריה אם לא. בואי נאמר שכבר הגעתי למצב ששכנים שאלו אם הכל בסדר וזה עוד היה אחרי שהחזקתי אותה ישר כשבכתה ככה. אז אומנם אני לא מתרגשת מבכי וכו' והרבה פעמים מה שעושה זה שמה אותה לידי על הספה בזמן ששואבת ומדברת/שרה אליה אבל לא תמיד עוזר וכן זה מתפספס לפעמים.

תודה על הטיפים
לצפיה ב-'מחשבות נוספות לגבי שאיבה'
מחשבות נוספות לגבי שאיבה
11/06/2017 | 09:53
3
55
שאיבה של עד 15 דקות היא אורך מצויין של שאיבה.
אם לא יוצאת כמות מספיקה, אל תאריכי את זמן השאיבה אלא קחי הפסקה של לפחות שעה. עדיף שתי שאיבות קצרות על פני שאיבה אחת ארוכה. כשאת רואה שהזרם נחלש מאד והגעת כבר ל-15 דקות תפסיקי.

כדאי לשאוב ליד היונקת, או לפחות עם תמונה של היונקת מולך. זה עוזר לרפלקס שחרור החלב להגיע.

להגברת כמויות חלב - שיטת power pumping, שואבים 5-10 דקות, פעם בשעה, גם אם לא יוצא שום דבר. לא יותר זמן, לא יותר צפוף.

תוודאי שאתם משתמשים בבקבוק עם זרימה מספיק איטית, ותשארו עם אותה פיטמה לכל אורך התקופה שבה היא מקבלת בעיקר חלב שאוב. קצב ההאכלה צריך להיות איטי עם הפסקות "לנשימה" מדי פעם. הכמות לארוחה לא צריכה לעלות על כמות של 150-180 מ"ל גם בגילאים הגדולים יותר. זה בניגוד לתינוקות שמוזנים בתמ"ל בלבד, ואז הכמויות ממשיכות לעלות.
לצפיה ב-'תודה על הטיפים '
תודה על הטיפים
12/06/2017 | 01:16
2
33
מה לעשות אם שואבת לה עבור ההאכלה הבאה וזמן ההאכלה הגיע ואין מספיק?

מה שאני עושה זה שאם זה משהו שקרוב ל-4oz שזו המנה הקבועה שהיא אוכלת בזמן אחרון- אני נותנת לה ואם פחות -נותנת סימילאק כי מניסיון אם היא אוכלת מתחת לכמות שהיא זקוקה לה- היא מאוד לא רגועה גם כשהיא אוכלת עוד.
לצפיה ב-'תנסי להוסיף שאיבה '
תנסי להוסיף שאיבה
12/06/2017 | 06:52
1
30
מעבר לשאיבות הקיימות, כדי להתחיל להכין סטוק במקרר/קפוא, ואז תמיד תהיה לך אפשרות להשלים אם לא שאבת מספיק.

לצפיה ב-'בקושי את השאיבות הנוכחיות אני מצליחה לעשות '
בקושי את השאיבות הנוכחיות אני מצליחה לעשות
13/06/2017 | 00:11
25
אני כן מנסה תמיד לשאוב מעבר ושומרת את זה.
לצפיה ב-'ירד לי האסימון לגבי משהו...'
ירד לי האסימון לגבי משהו...
12/06/2017 | 01:18
4
68
הבעל נוסע בקרוב לכמה ימים ואשאר איתה לבד וזה מלחיץ אותי (פחות הלהישאר איתה לבד כי רגילה לזה, אלא זה שאהיה איתה 24/7 בלי אוויר וגם ככה אני במצב צבירה מעולף...) וזה לדעתי מה שמשפיע על החלב כי מהרגע שהבנתי שמדובר ביותר מיומיים כמו שחשבתי בהתחלה- התדלדלות התחילה...
לצפיה ב-'תנסי להשיג לעצמך עזרה לימים שלא יהיה'
תנסי להשיג לעצמך עזרה לימים שלא יהיה
12/06/2017 | 06:56
1
38
גם אם זה יהיה רק  שעתיים ביום. את יכולה להזמין חברה שתהיה איתך, או אפילו נערה בת עשרה שתשלמי לה עבור בייביסיטר.

זה יעזור לך להתאוורר בתקופה שהוא לא נמצא ואני מקווה שיעזור לך להרגע כך שהכמויות יעלו.
לצפיה ב-'חברה מגיעה כמעט כל יום לזמן מה וזה ממש יעזור '
חברה מגיעה כמעט כל יום לזמן מה וזה ממש יעזור
13/06/2017 | 00:10
35
היא מדהימה!

לצפיה ב-'זה מדהים'
זה מדהים
12/06/2017 | 22:10
1
29
אף פעם לא האמנתי בכך שמתח וכדו משפיל עח תפוקה.
עד לפעם זאת שאני שואבת לצערי, ובפרוש מתח זה אחד הדברים שמפחית כמויות. החלב פשוט לא משתחרר בזמן לחץ.

ועוד דבר, אם אפשר לשאול למה את שואבת?
לצפיה ב-'הקשר בין הגוף לנפש מאוד חזק, במיוחד אצלי...'
הקשר בין הגוף לנפש מאוד חזק, במיוחד אצלי...
13/06/2017 | 00:14
38
אני שואבת כי ההנקה לא הצליחה וניסיתי כל מיני דברים כולל התייעצות ועזרה מיועצת הנקה עד שראיתי שזה גורם לי למתח מאוד גדול והחלטתי שעדיף למען הבריאות שלי ושל הקטנה שאפסיק עם זה. תקופה מסוימת המשכתי להציע לפני כל בקבוק שאוב- נדיר שהסכימה וגם אז הייתה עצבנית והכאיבה מאוד ובסוף שחררתי לגמרי ומאז אומנם לא פשוט עם השאיבות אבל נעים יותר ופחות בלחץ סביב זה.

מעדיפה לתת חלב אם-הדרך כבר פחות חשובה בעיני.
לצפיה ב-'אנטיביוטיקה בהנקה'
אנטיביוטיקה בהנקה
11/06/2017 | 21:35
3
14
הי
האם אנטיביוטיקה נגד דלקת גרון (מוקסיפן,רפאפן) בטוחה בהנקה?
יש לי כנראה סטרפטוקוק ואני מפחדת לקחת אנטיביוטיקה....באסה
לצפיה ב-'רוב סוגי האנטיביוטיקה מותרים בהנקה'
רוב סוגי האנטיביוטיקה מותרים בהנקה
12/06/2017 | 06:58
1
15
ביניהם גם מוקסיפן ורפאפן. אין סיבה לחשש.

תרגישי טוב.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/06/2017 | 19:44
2
לצפיה ב-'ברזל לתינוקות'
ברזל לתינוקות
23/08/2017 | 20:34
2
מישהו יודע מתי אמורים לתת ברזל לתינוקות?
לצפיה ב-'עוד לא מניקה...'
עוד לא מניקה...
07/06/2017 | 15:35
2
71
(בהריון...) אבל שואלת מסקרנות, כי אני מתכננת:)

האם יש תופעות של הריון שלא נעלמות בגלל ההנקה?
ועל אילו דברים הנקה משפיעה?
נניח, שיערות שצמחו בהריון ינשרו אחרי הלידה למרות ההנקה? אחרי שהנקה מתבססת, החזה חוזר לגודלו הקודם? או כמו בהריון? עדיין יש ייצור מלנין מוגבר? (הבנתי שזה מה שגורם לפגמנטציה/נקודות חן להתכהות... ) וכו'

לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
07/06/2017 | 20:37
1
47
כל תופעות ההריון מסתיימות בלידה. ההנקה לא גורמת להן להמשיך.

נשירה מוגברת מתחילה 3-6 חודשים אחרי לידה אצל כולן. לא נמשכת פיגמנטציה מרובה עקב ההנקה.

החזה לא  נעשה קטן יותר אחרי שההנקה מתבססת, אבל גם לא ממשיך לגדול יותר. החזה חוזר לגודל המקורי כמה חודשים לאחר סיום ההנקה.

את מוזמנת להשאר כאן, להמשיך לקרוא וללמוד לקראת התחלת ההנקה.
יש הרבה חומר במאמרי הפורום.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
08/06/2017 | 08:38
32
אני אכן עוקבת וקוראת כל הזמן, עד שאתחיל להיות משתתפת פעילה:)

לצפיה ב-'שאיבה במקום הנקה'
שאיבה במקום הנקה
07/06/2017 | 09:56
3
63
שלום, לאחר ייעוצי הנקה ועוד, בגיל שלושה וחצי חודשים, עד עתה שואבת בלבד ומביאה חלב שאוב.
שאלותי וחששותי:
א. האם במידה ואני מתמידה שבע שאיבות ביום, כפי שאני עושה ומגיעה ב"ה לכמויות טובות, הכמויות יכולות להשמר כך תאורטית גם עד גיל שנתיים? שזה גיל גמילה אצלנו בבית...
שמעתי ששאיבה אינה בסיס טוב לטווח הרחוק, והחלב לא מחזיק כך מעמד? מדוע, הרי בעצם אקט הדרישה פועל היטב?
ב. האם גם בשאיבות, החלב הופך עם הזמו להיות שומני ומשביע יותר כמו בהנקות?
ג. מה לגבי הנוגדנים שאמורים להיות בחלב, ומותאמים לתינוק עפי בלוטות הרוק שלו? אולי כדאי לתת לו למצוץ אותי סתם במהלך היום לצורך זה? (הוא לא מצליח להוציא חלב רק למצוץ שטחי..)
ד. האם יש איזו הנחיה או פעולה מסוימת שעלי לעשות כדי שהעסק ימשיך?  כיוםאני מקפידה על שבע שאיבות, אך בלילה יש רצף של עד שבע שעות שהוא ישן וגם המשאבה... כפי שצינתי , כיום הכמויות מעולות, אך אני מלאת חששות.

תודה גדולה על המענה!

לצפיה ב-'התחלה של תשובה'
התחלה של תשובה
07/06/2017 | 11:50
53
מקשרת לך סיפור הנקה בשאיבה שיוכל לעודד אותך

תשובות יותר מפורטות בהמשך היום
לצפיה ב-'מוסיפה'
מוסיפה
07/06/2017 | 20:28
1
46
אפשר לשמר כמויות בשאיבה. לא כל אחת יעילה בשאיבות, אבל אם את הצלחת לשמור על כמויות עד עכשיו, יש סיכוי טוב שתצליחי גם בהמשך.
ברגע שתתחילי להוסיף מוצקים תצטרכי פחות חלב שאוב.  את לא צריכה לשמור על אותן כמויות עד גיל שנתיים.

בהנקה בשאיבה, כמו בהנקה ישירה, החלב משתנה ונעשה שומני ככל שמניקים יותר.

המגע והקירבה אל התינוק יעזרו לגוף לייצר נוגדנים עבורו. התהליך קצת יותר איטי מאשר בהנקה ישירה, אבל מתרחש.

נראה שאת עושה כל מה שאפשר כדי להצליח. תמשיכי ככה.

לצפיה ב-'תודה רבה רבה'
תודה רבה רבה
07/06/2017 | 23:26
34
על התשובה, ועוד יותר על הסיפור שצרפת.
מעודד מאד, ומיטיב לקרוא על תחושות דומות
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
07/06/2017 | 13:48
2

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'בקבוקים למשאבה'
בקבוקים למשאבה
04/06/2017 | 12:32
7
50
שלום,

יש לי משאבה טובה של מדלה שהשתמשתי בה לשאיבה עם התינוק הראשון.
עכשיו, כשאני מתכוננת ללידה הקרובה, תהיתי האם יש צורך להחליף את הבקבוקים של המשאבה (אלה לא הבקבוקים ממנו התינוק אכל, אלא שימשו רק לאיחסון החלב).
את שאר חלקי החילוף של המשאבה שבאו במגע עם החלב אני מחליפה.

אשמח לשמוע את דעתכן.
תודה!
לצפיה ב-'כמה זמן עבר?'
כמה זמן עבר?
05/06/2017 | 08:57
6
30
העיקרון לפלסטיק יש בלאי.
אם עבר הרבה זמן מאז הבכור או אם הפלסטיק שרוט/עכור אז כדאי.
אם הוא עדיין צלול וללא פגמים אז לא הכרחי.
אני אישית קניתי לקטן את כל הפלסטיקים (בקבוקים, כוסות פטנט, כפיות וכו) חדש.
לצפיה ב-'עברו שנה וחצי בערך'
עברו שנה וחצי בערך
06/06/2017 | 12:31
5
24
אני מסכימה שאת כל הפלסטיק שנכנס לפה ויש לו בלאי גדול כדאי להחליף. 
אני תוהה רק לגבי הבקבוקים אליהם שאבתי, ומהם העברתי לבקבוק שממנו הוא אכל. הם נראים לחלוטין במצב טוב.
לצפיה ב-'שנה וחצי נשמע בסדר'
שנה וחצי נשמע בסדר
06/06/2017 | 20:52
3
23
אם נראה במצב טוב, הייתי ממשיכה להשתמש.
לצפיה ב-'מה עם בקבוקים בני 3 שנים במצב טוב?'
מה עם בקבוקים בני 3 שנים במצב טוב?
06/06/2017 | 23:37
2
23
עשיתי עכשיו שוב את החישוב, ומסתבר שהתחלתי לשאוב לפני כמעט 3 שנים והפסקתי לפני שנה (לא מאמינה איך הזמן טס!) 

לצפיה ב-'הבקבוקים מאיכות טובה?'
הבקבוקים מאיכות טובה?
07/06/2017 | 06:42
1
26
בלי bpa?
הייתי ממשיכה להשתמש.

לצפיה ב-'כן, בקבוקים מקוריים של מדלה'
כן, בקבוקים מקוריים של מדלה
07/06/2017 | 23:23
21
שנשמרו ונוקו בעדינות.

תודה רבה על העזרה, נראה לי שבאמת אמשיך להשתמש בהם.
לצפיה ב-'גם לדעתי'
גם לדעתי
06/06/2017 | 21:00
28
אם נראה במצב טוב אין סיבה לא להשתמש.
אצלי עברו 3.5 שנים אז לא היתה לי התלבטות...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה